Results for Scandic Syd Cup feb 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Lördag fm
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Scandic Syd Cup feb 2014 |
|
Utskriftsdatum |
22 februari 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Östersund |
|
Utskriftstid |
13:25 |
|
|
Arrangör |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 februari 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Synops/Ville Karlssons Å. |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:04.56 |
2:13.78 |
3:23.00 |
|
4:31.71 |
|
2 |
Hanna Jörlund |
1991 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:05.99 |
2:15.50 |
3:26.75 |
|
4:39.21 |
|
3 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:09.22 |
2:20.03 |
3:31.48 |
|
4:43.14 |
|
4 |
Frida Hedlund |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:07.93 |
2:20.01 |
3:33.21 |
|
4:43.61 |
|
5 |
Eveline Westberg |
1997 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:10.34 |
2:25.15 |
3:41.86 |
|
4:57.31 |
|
6 |
Karolina Näsén |
1996 |
Simklubben Ägir |
|
1:11.12 |
2:27.64 |
3:43.08 |
|
4:59.01 |
|
7 |
Matilda Vestberg |
1996 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:11.84 |
2:29.38 |
3:47.73 |
|
5:02.99 |
|
8 |
Lina Bergqvist |
1998 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:10.70 |
2:27.47 |
3:45.67 |
|
5:03.27 |
|
9 |
Elin Sandberg |
1997 |
Umeå Simsällskap |
|
1:12.82 |
2:31.17 |
3:49.61 |
|
5:08.83 |
|
10 |
Emma Graaf |
1984 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:12.59 |
2:31.16 |
3:51.41 |
|
5:10.43 |
|
11 |
Vilma Olsson |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:16.82 |
2:41.82 |
4:07.91 |
|
5:32.56 |
|
12 |
Maria Reistadbakk |
1999 |
Namsos Svømmeklubb |
|
1:19.90 |
2:47.41 |
4:14.83 |
|
5:39.48 |
|
- |
Malgorzata Sikora |
1983 |
IKSU Simning |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Josefin Sehmi |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Synops/Ville Karlssons Å. |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:11.04 |
2:27.25 |
3:45.82 |
|
5:03.10 |
|
2 |
Wilma Persson |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:12.09 |
2:29.83 |
3:47.72 |
|
5:03.73 |
|
3 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:13.16 |
2:31.24 |
3:50.19 |
|
5:07.89 |
|
4 |
Thea Granström |
2000 |
Umeå Simsällskap |
|
1:12.39 |
2:32.76 |
3:54.11 |
|
5:11.01 |
|
5 |
Ellen Näslund |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:14.33 |
2:38.26 |
4:00.38 |
|
5:17.25 |
|
6 |
Julia Danielsson |
2000 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:15.62 |
2:38.04 |
4:00.63 |
|
5:24.74 |
|
7 |
Tuva Orre Sandström |
2001 |
Umeå Simsällskap |
|
1:15.51 |
2:39.68 |
4:05.52 |
|
5:29.43 |
|
8 |
Stina Westermann |
2001 |
Namsos Svømmeklubb |
|
1:17.40 |
2:41.93 |
4:06.96 |
|
5:29.94 |
|
9 |
Felicia Adamsson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:14.62 |
2:40.51 |
4:07.49 |
|
5:33.87 |
|
10 |
Julia Johnsson |
2000 |
Härjedalens Simklubb |
|
1:19.86 |
2:49.22 |
4:18.93 |
|
5:48.48 |
|
11 |
Emma Ferdèn |
2000 |
Simklubben Ägir |
|
1:16.82 |
2:46.49 |
4:18.35 |
|
5:48.89 |
|
12 |
Wiktoria Poznanska |
2001 |
Simklubben Ägir |
|
1:31.64 |
3:04.34 |
4:34.63 |
|
6:09.04 |
|
13 |
Saga Abrahamsson |
2000 |
Simklubben Ägir |
|
1:25.13 |
3:00.30 |
4:38.18 |
|
6:15.77 |
|
14 |
Hanna Skårstedt |
2001 |
Simklubben Ägir |
|
1:29.56 |
3:05.07 |
4:42.47 |
|
6:16.83 |
|
- |
Sofia Mannela |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Synops/Ville Karlssons Å. |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nellie Luthman |
2002 |
Umeå Simsällskap |
|
1:36.66 |
3:18.17 |
4:59.47 |
|
6:35.84 |
|
2 |
Anna Skylare Berglöf |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
1:45.38 |
3:39.38 |
6:31.52 |
|
7:22.31 |
|
3 |
Selma Zachrisson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
1:43.87 |
3:39.98 |
5:34.98 |
|
7:24.08 |
|
4 |
Filippa Jakobsson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
1:44.61 |
3:44.18 |
5:43.17 |
|
7:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Synops/Ville Karlssons Å. |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefina Näsén |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
1:59.22 |
4:08.88 |
6:14.47 |
|
8:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
22 februari 2014 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
Utskriftstid |
13:25 |
|