Resultat för Scandic Syd Cup feb 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Syd Cup feb 2014 | Utskriftsdatum | 22 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Östersund | Utskriftstid | 18:21 | |||
Arrangör | SK Ägir | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 februari 2014 |
Gren 13, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Länsförsäkringar/F4 HundC |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 33.27 | 1:08.13 | 1:43.91 | 2:18.47 | |||
2 | Hanna Jörlund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 34.39 | 1:09.17 | 1:44.30 | 2:18.64 | |||
3 | Lovisa Klarén | 1992 | Södertörns Simsällskap | 34.07 | 1:11.90 | 1:50.86 | 2:28.94 | |||
4 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 35.29 | 1:13.48 | 1:52.07 | 2:30.43 | |||
5 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 36.85 | 1:16.17 | 1:57.51 | 2:38.04 | |||
6 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.94 | 1:17.66 | 2:00.61 | 2:43.36 | |||
7 | Wilma Persson | 1999 | Simklubben Ägir | 37.76 | 1:19.66 | 2:02.97 | 2:46.24 | |||
8 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 40.06 | 1:23.26 | 2:09.71 | 2:55.08 | |||
9 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 41.54 | 1:29.27 | 2:18.94 | 3:09.93 | |||
- | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Nilsson | 1996 | IKSU Simning | DSQ | ||||||
- | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Länsförsäkringar/F4 HundC |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.79 | 1:17.13 | 1:57.90 | 2:37.12 | |||
2 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 39.02 | 1:22.21 | 2:06.94 | 2:49.83 | |||
3 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 41.48 | 1:25.02 | 2:08.36 | 2:50.13 | |||
4 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 40.13 | 1:25.03 | 2:10.61 | 2:55.03 | |||
5 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 42.42 | 1:27.84 | 2:14.60 | 2:58.98 | |||
6 | Saga Abrahamsson | 2000 | Simklubben Ägir | 45.72 | 1:36.64 | 2:28.87 | 3:20.79 | |||
- | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | DNF | ||||||
- | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 200m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Länsförsäkringar/F4 HundC |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 44.97 | 1:33.61 | 2:23.58 | 3:11.75 | |||
2 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.87 | 1:39.96 | 2:32.97 | 3:24.02 | |||
3 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 58.04 | 1:58.21 | 2:58.14 | 3:51.97 | |||
- | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 13, 200m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Länsförsäkringar/F4 HundC |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 55.36 | 1:54.09 | 2:55.04 | 3:53.48 | |||
- | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 22 februari 2014 |
Licensierad till: Simklubben Ägir | Utskriftstid | 18:21 |