2021-06-13   16:39:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 1 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 1, 200m Medley Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 2:02.26 2003-06-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Svendsen (1990) 2:07.79 2007-07-19 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Daniel Svendsen  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.16  1:02.90  1:39.45    2:09.37   
Chris Christensen  1988  West Swim Esbjerg    27.81  1:02.01  1:38.03    2:10.57   
Morten Klarskov  1992  Albertslund IF    27.63  1:01.49  1:39.36    2:10.67   
Tobias Urban Hansen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    27.95  1:00.68  1:39.09    2:11.71   
Jacob Carstensen  1978  West Swim Esbjerg    28.18  1:03.10  1:41.86    2:12.21   
Jon Thonesen  1986  Svmmeklubben Syd    27.99  1:02.90  1:42.48    2:12.53   
Kristian Weber Larsen  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.93  1:03.55  1:43.26    2:13.37   
Thorbjrn H. Christensen  1989  Gladsaxe Idrts Forening    28.28  1:03.85  1:42.79    2:13.74   
Anders Blume  1990  Gladsaxe Idrts Forening    28.34  1:02.41  1:43.66    2:14.01  Deltager ikke i finalen 
10  Daniel Skaaning  1993  Swim Team Tstrup    28.32  1:03.08  1:43.19    2:14.26   
11  Karsten Schtt  1991  West Swim Esbjerg    28.31  1:02.56  1:43.25    2:14.65   
12  Tino Mandrup Vennike  1990  Herlev Svmning    27.62  1:03.31  1:44.46    2:15.09  Deltager ikke i finalen 
13  Niklas Hedegaard  1990  Farum Svmmeklub    28.57  1:03.62  1:43.31    2:15.27   
14  Andreas Mouritsen  1992  Greve Svmmeklub    29.47  1:05.34  1:44.62    2:16.23   
15  Peter Skotte  1991  Lyngby Svmmeklub    27.82  1:04.27  1:43.75    2:16.33   
16  Marcus Bak  1991  Allerd Svmmeklub    28.12  1:01.27  1:44.78    2:16.34  Deltager ikke i finalen 
17  David Adelskov  1987  Silkeborg Svmmeklub    28.10  1:05.69  1:43.55    2:16.44   
18  Kristian Thomsen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.00  1:05.90  1:45.96    2:17.21   
19  Rasmus Sefeld  1989  Farum Svmmeklub    28.19  1:06.39  1:46.11    2:17.49   
20  Julius Skaarup Schmidt  1988  Birkerd Svmmeklub    30.07  1:06.72  1:45.03    2:18.20   
21  Jesper Andersen  1989  Silkeborg Svmmeklub    28.31  1:04.69  1:45.50    2:18.28   
22  Simon Westh  1990  Gladsaxe Idrts Forening    28.53  1:05.86  1:43.87    2:18.36   
23  Michael Schulz Andersen  1987  Agfs Svmmeafdeling    29.85  1:08.95  1:46.34    2:18.45   
24  Kenneth Nielsen  1991  Ringsted Svmme Klub    30.81  1:07.35  1:45.81    2:18.94   
25  Peter Srensen  1988  Aalborg Svmmeklub    28.98  1:04.18  1:46.05    2:19.13   
26  Emil Cortes Andre  1990  Greve Svmmeklub    30.62  1:08.59  1:45.84    2:19.36   
27  Patrick Hesselberg  1991  Svmmeklubben Laksen    29.58  1:04.43  1:47.28    2:19.65   
28  Nicolai Andersen  1990  Ringsted Svmme Klub    28.52  1:05.35  1:45.92    2:20.42   
29  Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svmmeklub    28.69  1:05.54  1:48.01    2:21.18   
30  Anders Mller  1991  Haderslev Svmme Klub    29.93  1:04.79  1:47.43    2:21.22   
31  Rasmus Dufour  1993  Holbk Svmme Klub    29.86  1:07.07  1:48.48    2:21.67   
32  Emil Sainis  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.76  1:08.74  1:48.64    2:21.76   
33  Andreas Ortmann  1991  Allerd Svmmeklub    28.43  1:04.37  1:49.07    2:21.94   
34  Peter Lund Hansen  1992  Swim Team Esbjerg    28.92  1:05.45  1:49.36    2:21.99   
35  Thomas Dahl Srensen  1992  Tune I.f. Svmmeafdeling    30.87  1:10.12  1:49.09    2:22.03   
36  Teiz Mlgaard  1992  Greve Svmmeklub    29.44  1:06.81  1:48.51    2:22.30   
37  Andreas Olczyk  1992  Allerd Svmmeklub    29.66  1:08.30  1:48.67    2:22.39   
38  Lasse Sangild  1990  Herning Svmmeklub    30.57  1:09.91  1:48.96    2:22.51   
39  Morten Rasmussen  1989  Svmmeklubben Syd    30.57  1:10.04  1:48.05    2:22.74   
40  Frederik Hjholt  1990  Sllerd Svmmeklub SNIK    31.89  1:09.94  1:48.63    2:23.12   
41  Johnas Johansen  1986  Helsingr Svmmeklub    29.09  1:07.80  1:48.58    2:23.13   
42  Emil Skovfoged  1992  Aalborg Svmmeklub    29.76  1:04.90  1:50.39    2:23.40   
43  Christian Paaske  1992  Kge Svmmeklub    30.03  1:06.39  1:49.29    2:23.54   
44  Patrick Christensen  1985  Sllerd Svmmeklub SNIK    30.53  1:08.13  1:48.91    2:23.60   
45  Bjarke Stevnsborg  1990  Kge Svmmeklub    28.52  1:06.63  1:49.13    2:23.69   
46  Henrik Kingo  1991  Svendborg Svmme Klub    29.35  1:06.65  1:50.56    2:23.94   
47  David Jakobsen  1990  Agfs Svmmeafdeling    28.71  1:07.71  1:51.33    2:24.09   
48  Jonas Olczyk  1994  Allerd Svmmeklub    30.28  1:07.33  1:50.59    2:24.57   
49  Mikkel Wagner  1991  Herlev Svmning    31.31  1:08.62  1:51.35    2:24.81   
50  Sigurd Greve Dideriksen  1992  GI-40 Hermes    29.91  1:06.62  1:51.50    2:24.83   
51  Tobias Kragholm  1992  Gentofte Svmme Klub    31.39  1:10.20  1:51.17    2:25.56   
52  mer Faruk Benli  1993  Helsingr Svmmeklub    29.89  1:08.59  1:52.83    2:26.04   
53  Jonathan Nielsen  1991  Farum Svmmeklub    30.99  1:08.98  1:51.44    2:26.11   
54  Patrik Leth Jrgensen  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.04  1:06.97  1:54.05    2:26.60   
55  Mikkel Hounsgaard  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.32  1:08.60  1:50.87    2:27.69   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 1 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 1 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:23   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 1, 200m Medley Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 2:02.26 2003-06-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Svendsen (1990) 2:07.79 2007-07-19 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Jacob Carstensen  1978  West Swim Esbjerg    27.30  59.59  1:35.08    2:04.14   
Chris Christensen  1988  West Swim Esbjerg    27.19  58.67  1:34.52    2:04.86   
Tobias Urban Hansen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    27.75  1:00.21  1:38.14    2:09.36   
Daniel Svendsen  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.61  1:04.34  1:40.51    2:10.37   
Jon Thonesen  1986  Svmmeklubben Syd    28.30  1:03.03  1:43.22    2:12.80   
Morten Klarskov  1992  Albertslund IF    28.19  1:02.62  1:41.07    2:12.82   
Kristian Weber Larsen  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.64  1:04.43  1:43.53    2:13.72   
Thorbjrn H. Christensen  1989  Gladsaxe Idrts Forening    28.53  1:04.60  1:43.66    2:14.52   
Peter Skotte  1991  Lyngby Svmmeklub    28.18  1:03.08  1:40.96    2:12.78   
10  Daniel Skaaning  1993  Swim Team Tstrup    28.40  1:03.58  1:43.59    2:14.16   
11  Rasmus Sefeld  1989  Farum Svmmeklub    30.48  1:07.11  1:45.54    2:15.36   
12  David Adelskov  1987  Silkeborg Svmmeklub    29.15  1:08.12  1:44.15    2:16.20   
13  Kristian Thomsen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.74  1:05.74  1:45.23    2:16.44   
14  Karsten Schtt  1991  West Swim Esbjerg    29.06  1:04.23  1:45.00    2:16.46   
15  Niklas Hedegaard  1990  Farum Svmmeklub    29.09  1:04.39  1:45.12    2:17.52   
16  Andreas Mouritsen  1992  Greve Svmmeklub    30.33  1:07.81  1:46.55    2:18.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 2 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 2 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 2, 200m Frisvmning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:59.64 2001-07-28 
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Elspa Mrkre  1991  West Swim Esbjerg    28.97  1:00.20  1:32.85    2:06.56   
Amalie Emma Thomsen  1994  Allerd Svmmeklub    29.99  1:01.88  1:34.54    2:07.31   
Mathilde Pugholm Hvid  1990  Holstebro Svmme Club    29.82  1:02.18  1:34.89    2:07.46   
Mathilde Balle  1989  Herning Svmmeklub    30.37  1:02.78  1:35.66    2:07.86   
Sofie Harnfeldt  1991  Birkerd Svmmeklub    29.35  1:01.67  1:34.48    2:07.93   
Emilie Hilsted  1991  Birkerd Svmmeklub    30.03  1:02.21  1:34.79    2:08.05   
Kristine Skou  1988  Allerd Svmmeklub    29.73  1:01.34  1:34.82    2:08.84   
Katrine Holm Srensen  1992  Swim Team Esbjerg    30.67  1:02.48  1:35.81    2:09.25   
Pernille Jalse  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.95  1:03.74  1:36.71    2:09.43   
10  Randi F. Nielsen  1989  O.s.l.f.    29.80  1:02.59  1:36.14    2:09.99   
11  Laura Brink Pedersen  1992  Gladsaxe Idrts Forening    30.90  1:04.02  1:37.50    2:10.55  Deltager ikke i finalen 
12  Kia Hansen  1995  Kge Svmmeklub    30.92  1:04.05  1:38.17    2:10.67   
13  Karen Nielsen  1990  Svmmeklubben Syd    31.38  1:04.59  1:38.17    2:11.60   
14  Nicole Mller  1993  Swim Team Esbjerg    31.00  1:03.98  1:37.97    2:11.80   
15  Tenna Larsson  1989  Gladsaxe Idrts Forening    31.34  1:04.51  1:38.69    2:12.08  Deltager ikke i finalen 
16  Trine Gudnitz  1987  Helsingr Svmmeklub    30.53  1:03.20  1:37.25    2:12.10   
17  Trine Friis  1990  Allerd Svmmeklub    30.97  1:03.90  1:38.26    2:12.33   
18  Emilie Hahne  1993  Birkerd Svmmeklub    30.82  1:04.42  1:38.60    2:12.92   
19  Monique Johansen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.66  1:03.85  1:38.40    2:13.12   
20  Anja Olsen  1993  Agfs Svmmeafdeling    30.07  1:03.90  1:38.85    2:13.14   
21  Julie Leth-Espensen  1992  GI-40 Hermes    30.79  1:04.20  1:38.41    2:13.21   
22  Josefine Brthy Petersen  1993  Helsingr Svmmeklub    30.71  1:04.91  1:39.68    2:13.87   
23  Pernille Blume  1994  Gladsaxe Idrts Forening    31.21  1:04.48  1:39.37    2:13.95   
24  Ida Marie Vedel  1994  Farum Svmmeklub    31.61  1:05.39  1:39.86    2:14.38   
25  Mona Simonsen  1991  Suuroyar Svimjifelag    30.53  1:04.34  1:39.65    2:14.81   
26  Annie L. Pedersen  1992  West Swim Esbjerg    30.79  1:04.84  1:39.78    2:14.97   
27  Pernille Moth  1994  Aalborg Svmmeklub    32.45  1:06.25  1:40.58    2:15.05   
28  Camilla Jacobsen  1990  Kge Svmmeklub    31.97  1:06.00  1:40.58    2:15.08   
29  Nanna Huus Jakobsen  1990  Agfs Svmmeafdeling    31.04  1:05.18  1:40.63    2:15.68   
30  Mai Hjelmgaard  1994  Vallensbk IF af 1939    31.59  1:05.62  1:40.86    2:15.74   
31  Katja Holm  1994  Agfs Svmmeafdeling    32.13  1:06.17  1:41.40    2:16.04   
32  Stine Dahl Vest  1994  Gentofte Svmme Klub    31.22  1:05.29  1:40.72    2:16.08   
33  Selina Sidenius Jensen  1992  Allerd Svmmeklub    31.84  1:05.69  1:40.85    2:16.24   
34  Stine Garne Larsen  1992  Allerd Svmmeklub    30.65  1:04.77  1:40.44    2:16.35   
35  Pernille Bak Larsen  1991  Svmmeklubben S 68    32.72  1:06.42  1:41.57    2:16.54   
36  Camilla Rnbg  1992  Albertslund IF    31.69  1:06.67  1:41.68    2:16.60   
37  Julie Brndum Petersen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.57  1:06.22  1:41.73    2:16.89   
38  Pernille Juel  1994  Nstved IF    31.55  1:05.44  1:41.27    2:17.08   
39  Katrine Skov Pedersen  1989  Frem Odense    30.93  1:04.69  1:40.41    2:17.14   
40  Maiken Steen-Andersen  1992  Hillerd Svmmeklub    32.42  1:06.73  1:41.86    2:17.15   
41  Trine Sby  1991  Gladsaxe Idrts Forening    31.18  1:04.93  1:41.04    2:17.34  Deltager ikke i finalen 
42  Sofie Lunden Nielsen  1992  Aalborg Svmmeklub    31.56  1:06.11  1:41.65    2:17.45   
43  Julie Langhorn  1994  Slangerup Svmmeklub    30.96  1:06.69  1:42.91    2:18.06   
44  Emilia Staugaard  1994  Svmmeklubben Snderborg    31.77  1:06.05  1:42.39    2:18.20   
45  Emma Wael  1993  Svmmeklubben Syd    31.41  1:05.90  1:42.01    2:18.36   
46  Cecilie Lagerbon Olsson  1991  Farum Svmmeklub    31.53  1:05.79  1:41.64    2:19.16   
47  Bettina Caspersen  1992  Lyngby Svmmeklub    31.31  1:06.14  1:42.56    2:19.81   
48  Kristine Hansen  1989  Ringsted Svmme Klub    31.82  1:06.66  1:43.65    2:20.34   
49  Lea Wiencke  1992  Sllerd Svmmeklub SNIK    31.67  1:06.93  1:44.00    2:20.78   
50  Laura Tvermoes  1993  Farum Svmmeklub    31.70  1:07.46  1:45.02    2:22.78   
51  Lene Rasmussen  1989  Svmmeklubben S 68    33.45  1:09.76  1:48.38    2:26.86   
52  Martine Bender  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.75  1:09.46  1:48.33    2:27.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 2 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:41   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 2, 200m Frisvmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:59.64 2001-07-28 
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Mathilde Pugholm Hvid  1990  Holstebro Svmme Club    29.64  1:01.26  1:33.09    2:05.00   
Elspa Mrkre  1991  West Swim Esbjerg    29.06  1:00.96  1:33.56    2:05.03   
Amalie Emma Thomsen  1994  Allerd Svmmeklub    30.31  1:02.59  1:34.92    2:06.80   
Sofie Harnfeldt  1991  Birkerd Svmmeklub    29.78  1:02.38  1:34.92    2:07.32   
Katrine Holm Srensen  1992  Swim Team Esbjerg    30.59  1:03.24  1:35.91    2:07.71   
Emilie Hilsted  1991  Birkerd Svmmeklub    29.84  1:02.87  1:35.81    2:08.46   
Kristine Skou  1988  Allerd Svmmeklub    29.66  1:01.90  1:35.02    2:08.90   
Mathilde Balle  1989  Herning Svmmeklub    30.34  1:02.95  1:36.33    2:09.55   
Trine Gudnitz  1987  Helsingr Svmmeklub    30.66  1:02.91  1:35.88    2:09.18   
10  Kia Hansen  1995  Kge Svmmeklub    30.96  1:03.82  1:37.30    2:09.94   
11  Randi F. Nielsen  1989  O.s.l.f.    30.25  1:03.30  1:37.07    2:10.30   
12  Pernille Jalse  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.55  1:03.26  1:36.93    2:10.58   
13  Trine Friis  1990  Allerd Svmmeklub    30.93  1:04.10  1:38.08    2:12.09   
14  Karen Nielsen  1990  Svmmeklubben Syd    31.72  1:05.56  1:39.54    2:12.56   
15  Nicole Mller  1993  Swim Team Esbjerg    31.28  1:04.82  1:38.73    2:12.66   
16  Emilie Hahne  1993  Birkerd Svmmeklub    30.82  1:04.44  1:39.10    2:14.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 3 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 3 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 3, 400m Frisvmning Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jon Rud (1986) 3:49.96 2008-03-18 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 3:56.02 1995-07-12 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Mads Glsner  1988  Allerd Svmmeklub    55.93  1:55.13  2:55.36    3:55.53   
Pl Joensen  1990  Suuroyar Svimjifelag    56.70  1:56.65  2:57.53    3:57.17   
Jon Rud  1986  West Swim Esbjerg    57.61  1:59.53  3:00.85    4:01.72   
Frederik Siem Pedersen  1991  Farum Svmmeklub    58.14  2:00.44  3:03.02    4:04.87   
Troels Madsen  1989  Herlev Svmning    58.23  2:00.24  3:03.57    4:06.49   
Anders Lie  1991  Farum Svmmeklub    58.53  2:01.64  3:05.65    4:06.79   
Thomas Mosbk Dybdahl  1990  Lyseng IF    59.29  2:01.11  3:04.48    4:07.90   
Martin Wagner  1991  Gladsaxe Idrts Forening    58.62  2:01.58  3:04.73    4:08.32  Deltager ikke i finalen 
Stephan Norman stergaard  1989  Frem Odense    58.54  2:01.23  3:05.35    4:08.53   
10  Nicklas Luplau  1989  Kge Svmmeklub    59.79  2:03.20  3:07.69    4:11.11   
11  Casper Andersen  1987  Herning Svmmeklub    1:00.18  2:03.13  3:06.81    4:11.21   
12  Frans Johannessen  1992  West Swim Esbjerg    59.67  2:03.40  3:08.07    4:12.86   
13  Martin Saugstrup  1992  West Swim Esbjerg    1:00.94  2:04.99  3:10.29    4:14.63   
14  Jonas Westergaard  1990  Tune I.f. Svmmeafdeling    1:00.25  2:04.55  3:10.28    4:15.01   
15  Thomas Olsen  1992  Vest-Brndby    1:00.55  2:05.44  3:11.04    4:15.97   
16  Nikolaj Kirketerp Mller  1990  Kge Svmmeklub    58.68  2:02.52  3:08.44    4:16.03  Deltager ikke i finalen 
17  Martin Pedersen  1991  Svmmeklubben Syd    1:01.90  2:06.33  3:11.27    4:16.10  Deltager ikke i finalen 
18  Sune Thonesen  1983  Lyngby Svmmeklub    1:01.11  2:07.52  3:12.88    4:17.30   
19  Simon Salinas  1985  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:00.50  2:06.04  3:12.01    4:17.46   
20  Magnus Westermann  1995  Herlev Svmning    1:00.91  2:07.35  3:14.19    4:20.94   
21  Christian R. Svejstrup  1990  Agfs Svmmeafdeling    1:00.39  2:06.58  3:13.87    4:21.11   
22  Ruben Arent  1989  Agfs Svmmeafdeling    1:00.14  2:05.16  3:12.95    4:21.44   
23  Magnus Mouritsen  1992  Greve Svmmeklub    1:01.34  2:07.49  3:14.60    4:21.60   
24  Karsten Vedel  1992  Farum Svmmeklub    1:01.12  2:07.51  3:15.60    4:22.86   
25  Martin Madsen  1990  Greve Svmmeklub    1:02.41  2:08.20  3:15.86    4:22.94   
26  Jacob Petersen Bach  1987  Farum Svmmeklub    1:02.48  2:08.72  3:16.26    4:22.99   
27  Nicolai Frejvald Petersen  1993  Herlev Svmning    1:03.16  2:10.77  3:19.06    4:23.84   
28  Christoffer Harms-Tefke  1992  Farum Svmmeklub    1:03.07  2:10.24  3:17.49    4:23.97   
29  Oliver Bjrner Se  1991  Gentofte Svmme Klub    1:02.58  2:09.48  3:17.53    4:25.42   
30  Mikkel Knudsen  1990  Svmmeklubben S 68    1:03.76  2:11.21  3:18.93    4:25.68   
31  Alexander Rosager  1991  Herning Svmmeklub    1:04.21  2:12.37  3:20.66    4:27.38   
32  Jacob Holst  1991  Nyborg Svmmeklub    1:01.22  2:08.55  3:18.29    4:28.19   
33  Sebastian Tracey  1993  Aalborg Svmmeklub    1:03.68  2:12.60  3:21.27    4:29.30   
34  Thor Andersen  1992  Gladsaxe Idrts Forening    1:00.81  2:09.52  3:19.79    4:29.52   
35  Mads Andersen  1990  Svmmeklubben Snderborg    1:02.49  2:09.41  3:19.04    4:29.55   
36  Joachim Petersen  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:02.72  2:11.15  3:21.09    4:30.46   
37  Christian Smidt Bonnesen  1993  Svmmeklubben Snderborg    1:03.84  2:14.60  3:24.46    4:34.47   
38  Frederik Jarfelt  1992  Lyngby Svmmeklub    1:03.59  2:15.61  3:30.78    4:45.67   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 3 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:54   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 3, 400m Frisvmning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jon Rud (1986) 3:49.96 2008-03-18 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 3:56.02 1995-07-12 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Mads Glsner  1988  Allerd Svmmeklub    56.96  1:56.35  2:53.85    3:51.90   
Pl Joensen  1990  Suuroyar Svimjifelag    56.76  1:56.48  2:55.97    3:54.50   
Jon Rud  1986  West Swim Esbjerg    57.05  1:57.36  2:59.40    4:01.83   
Frederik Siem Pedersen  1991  Farum Svmmeklub    59.31  2:01.82  3:04.07    4:04.20   
Troels Madsen  1989  Herlev Svmning    59.11  2:00.90  3:04.40    4:06.62   
Stephan Norman stergaard  1989  Frem Odense    59.56  2:03.10  3:06.93    4:07.94   
Anders Lie  1991  Farum Svmmeklub    59.63  2:02.77  3:07.00    4:08.17   
Thomas Mosbk Dybdahl  1990  Lyseng IF    1:00.09  2:03.23  3:08.14    4:13.43   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 4 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 4 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  11:39   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.58 2008-06-11 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jeanette Ottesen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            27.97   
Michelle B. Strandskov  1991  Birkerd Svmmeklub            28.34   
Pernille Larsen  1992  Agfs Svmmeafdeling            28.42   
Heidi Mikkelsen  1985  Herning Svmmeklub            28.44   
Elspa Mrkre  1991  West Swim Esbjerg            29.07  Deltager ikke i finalen 
Josephine Emilie Thomsen  1990  Allerd Svmmeklub            29.11   
Josephine Grnning  1991  Helsingr Svmmeklub            29.50   
Kristina Thomsen  1991  Jyllinge Gundsmagle IF            29.63   
Line Prst Lauridsen  1989  West Swim Esbjerg            29.64   
10  Sofie Seheim  1991  Svmmeklubben Laksen            29.65   
11  Marianne Vinsand  1995  Kalundborg SK            29.77   
11  Mie Refn  1993  Farum Svmmeklub            29.77   
13  Shaila Millum Gararnar  1984  Suuroyar Svimjifelag            29.80   
14  Olivia Burmester  1993  Helsingr Svmmeklub            29.85   
15  Josephine Uhrbrand  1991  Gentofte Svmme Klub            29.90   
16  Kaya Koziol  1992  Herlev Svmning            29.93   
17  Julie Hougrd  1991  O.s.l.f.            30.14   
18  Caroline Grnlund  1993  Helsingr Svmmeklub            30.26   
18  Anette Hansen  1988  Swim Team Esbjerg            30.26   
20  Pernille Juel  1994  Nstved IF            30.31   
21  Tine Aagaard  1989  Odense Svmme Klub            30.33   
22  Klara Grnne Leth  1990  Gentofte Svmme Klub            30.52   
23  Katja Sndergaard  1992  West Swim Esbjerg            30.55   
24  Natasha Gottschalck  1987  Helsingr Svmmeklub            30.60   
25  Maja Tingberg Kruse  1989  Lyngby Svmmeklub            30.76   
26  Emilie Hilsted  1991  Birkerd Svmmeklub            30.79   
27  Freja stergaard  1995  Silkeborg Svmmeklub            30.86   
27  Laura Jacobsen Barlo  1992  Swim Team Esbjerg            30.86   
29  Pernille Jalse  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            30.87   
30  Julie Leth-Espensen  1992  GI-40 Hermes            30.91   
31  Marina Heller Hansen  1994  Frederikssund Svmmeklub            30.97   
32  Anna-Marie Christiansen  1990  Farum Svmmeklub            30.98   
33  Pernille Blume  1994  Gladsaxe Idrts Forening            30.99   
34  Emilie Hahne  1993  Birkerd Svmmeklub            31.11   
35  Emilie Egesborg  1992  Gentofte Svmme Klub            31.28   
36  Emma Aabroe  1994  GI-40 Hermes            31.53   
37  Karoline Hansen  1994  Ringsted Svmme Klub            31.57   
38  Tine Trolle  1991  Svmmeklubben S 68            31.61   
39  Sofie Thors  1992  Holstebro Svmme Club            31.63   
39  Marianne Duijm  1993  Jyllinge Gundsmagle IF            31.63   
41  Nanna M. Christiansen  1993  Swim Team Esbjerg            31.71   
42  Nadine Holtorp  1991  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            31.76   
43  Katrine Axelsen  1992  Gladsaxe Idrts Forening            31.87   
44  Josefine Brthy Petersen  1993  Helsingr Svmmeklub            31.96   
45  Iben T. Johansen  1989  Aalborg Svmmeklub            32.75   
46  Anna Birkbak  1990  Svendborg Svmme Klub            32.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 4 (Semifinaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 4 (Semifinaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:47   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 4, 50m Butterfly Damer, Semifinaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.58 2008-06-11 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jeanette Ottesen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            27.13   
Pernille Larsen  1992  Agfs Svmmeafdeling            28.36   
Michelle B. Strandskov  1991  Birkerd Svmmeklub            28.42   
Heidi Mikkelsen  1985  Herning Svmmeklub            28.44   
Josephine Emilie Thomsen  1990  Allerd Svmmeklub            28.89   
Josephine Grnning  1991  Helsingr Svmmeklub            29.47   
Kristina Thomsen  1991  Jyllinge Gundsmagle IF            29.48  Deltager ikke i finalen 
Line Prst Lauridsen  1989  West Swim Esbjerg            29.58  Deltager ikke i finalen 
Shaila Millum Gararnar  1984  Suuroyar Svimjifelag            29.83   
10  Mie Refn  1993  Farum Svmmeklub            29.84   
11  Kaya Koziol  1992  Herlev Svmning            29.92   
12  Julie Hougrd  1991  O.s.l.f.            29.93   
13  Sofie Seheim  1991  Svmmeklubben Laksen            30.05   
14  Marianne Vinsand  1995  Kalundborg SK            30.08   
15  Josephine Uhrbrand  1991  Gentofte Svmme Klub            30.14   
16  Olivia Burmester  1993  Helsingr Svmmeklub            30.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 4 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:12   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.58 2008-06-11 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jeanette Ottesen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            26.33  Dansk Rekord - Senior 
Michelle B. Strandskov  1991  Birkerd Svmmeklub            28.01   
Heidi Mikkelsen  1985  Herning Svmmeklub            28.29   
Pernille Larsen  1992  Agfs Svmmeafdeling            28.59   
Josephine Emilie Thomsen  1990  Allerd Svmmeklub            29.08   
Josephine Grnning  1991  Helsingr Svmmeklub            29.45   
Mie Refn  1993  Farum Svmmeklub            29.65   
Shaila Millum Gararnar  1984  Suuroyar Svimjifelag            29.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 5 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 5 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 5, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 26.09 2007-07-08 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 26.44 2006-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mathias Gydesen  1988  Allerd Svmmeklub            26.39   
Tobias Urban Hansen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            27.43   
Frederik Wrmer  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            27.57   
Mads Sune Rasmussen  1990  Herlev Svmning            27.95   
Anders Jensen  1987  Vallensbk IF af 1939            28.03   
Daniel Nielsen  1986  Farum Svmmeklub            28.05   
Jonas Srensen  1990  Glostrup Svmme Klub            28.19   
Flori Lang  1983  Uster Wallisellen            28.42   
Christian Blach  1986  Albertslund IF            28.61   
10  Kristian Outinen  1983  Helsingr Svmmeklub            28.78  Deltager ikke i finalen 
11  Anders Blume  1990  Gladsaxe Idrts Forening            29.02   
12  Thomas Lianee  1985  Birkerd Svmmeklub            29.14   
13  Jens Peter Trff  1988  Lyngby Svmmeklub            29.29  Deltager ikke i finalen 
14  Marcus Bak  1991  Allerd Svmmeklub            29.42   
15  Bjarke Stevnsborg  1990  Kge Svmmeklub            29.51  Deltager ikke i finalen 
16  Christian Ritzau  1990  Frederikssund Svmmeklub            29.52   
17  Jens Glent Abildgaard  1991  Herning Svmmeklub            29.53   
18  Daniel Skaaning  1993  Swim Team Tstrup            29.59   
19  Philip Dreyer  1990  Holstebro Svmme Club            29.61   
20  Rasmus Schmidt Srensen  1992  West Swim Esbjerg            29.62   
21  Anders Mller  1991  Haderslev Svmme Klub            29.86   
22  Andreas Schiellerup  1993  Birkerd Svmmeklub            29.93   
22  Jesper Andersen  1989  Silkeborg Svmmeklub            29.93   
24  Otto Linnet  1988  Gentofte Svmme Klub            29.96   
25  Jonathan Mills  1991  Svmmeklubben Triton Ballerup            29.97   
26  Martin Duedahl  1985  Herning Svmmeklub            30.12   
26  Morten Khler  1991  Odense Svmme Klub            30.12   
28  Morten Klarskov  1992  Albertslund IF            30.14   
28  Patrick Butler  1990  Aalborg Svmmeklub            30.14   
30  Patrick Hesselberg  1991  Svmmeklubben Laksen            30.26   
31  Frederik Christensen  1992  Kge Svmmeklub            30.38   
32  Rasmus Stendorph Hansen  1990  Herning Svmmeklub            30.45   
32  Mads Knoblauch  1993  Svendborg Svmme Klub            30.45   
34  Martin T. Nielsen  1990  Frem Odense            30.47   
35  Mads Andersen  1991  Haderslev Svmme Klub            30.64   
36  Tonni Kristensen  1992  Skive Svmmeklub Poseidon            30.66   
37  Sebastian Vang  1991  Nstved IF            30.70   
38  Peter Lund Hansen  1992  Swim Team Esbjerg            30.71   
39  Patrik Leth Jrgensen  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            30.82   
40  Emil Skovfoged  1992  Aalborg Svmmeklub            30.89   
41  Christoffer Ravn  1992  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin            30.93   
42  Lars Wermuth  1993  Frem Odense            30.95   
42  Casper Iversen  1991  Herning Svmmeklub            30.95   
44  Simon Westh  1990  Gladsaxe Idrts Forening            30.97   
45  Magnus Iversen  1991  Lyngby Svmmeklub            31.04   
46  Johnas Johansen  1986  Helsingr Svmmeklub            31.05   
46  Jonas Skall Hansen  1990  Silkeborg Svmmeklub            31.05   
48  Nikolai Ryberg  1990  Slangerup Svmmeklub            31.18   
49  Rasmus Dufour  1993  Holbk Svmme Klub            31.24   
50  Mikkel Hounsgaard  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            31.25   
50  Mikkel Bruun  1987  Lyngby Svmmeklub            31.25   
52  Martin Lund-Larsen  1988  Gentofte Svmme Klub            31.31   
53  Emil K. Mortensen  1993  Tune I.f. Svmmeafdeling            31.43   
54  Ask T. Nordestgaard  1992  Gentofte Svmme Klub            31.44   
55  Mads Hjort  1986  Svmmeklubben Tempo            31.53   
56  Kre Axelsen  1989  Silkeborg Svmmeklub            31.54   
57  Jakob H. Andersen  1993  Kalundborg SK            32.14   
58  Thomas Skotte  1988  Lyngby Svmmeklub            32.22   
59  Claus Liltorp  1991  Ikast Svmmeklub            32.23   
60  Christian Warm  1992  Kge Svmmeklub            32.26   
61  Anders Jensen  1990  Svmmeklubben Syd            32.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 5 (Semifinaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 5 (Semifinaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:19   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 5, 50m Rygsvmning Herrer, Semifinaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 26.09 2007-07-08 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 26.44 2006-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Flori Lang  1983  Uster Wallisellen            26.01   
Mathias Gydesen  1988  Allerd Svmmeklub            26.09   
Tobias Urban Hansen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            27.43   
Anders Jensen  1987  Vallensbk IF af 1939            27.82   
Frederik Wrmer  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            27.83   
Daniel Nielsen  1986  Farum Svmmeklub            27.90   
Mads Sune Rasmussen  1990  Herlev Svmning            28.00   
Christian Blach  1986  Albertslund IF            28.56   
Daniel Skaaning  1993  Swim Team Tstrup            29.03   
10  Marcus Bak  1991  Allerd Svmmeklub            29.06   
11  Thomas Lianee  1985  Birkerd Svmmeklub            29.08   
12  Jonas Srensen  1990  Glostrup Svmme Klub            29.27   
13  Anders Blume  1990  Gladsaxe Idrts Forening            29.33   
14  Jens Glent Abildgaard  1991  Herning Svmmeklub            29.34   
15  Christian Ritzau  1990  Frederikssund Svmmeklub            29.58   
16  Philip Dreyer  1990  Holstebro Svmme Club            30.12   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 5 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:24   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 5, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 26.09 2007-07-08 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 26.44 2006-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Flori Lang  1983  Uster Wallisellen            25.94   
Mathias Gydesen  1988  Allerd Svmmeklub            26.42   
Tobias Urban Hansen  1987  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            27.14   
Mads Sune Rasmussen  1990  Herlev Svmning            27.40   
Daniel Nielsen  1986  Farum Svmmeklub            27.68   
Anders Jensen  1987  Vallensbk IF af 1939            27.75   
Frederik Wrmer  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            27.79   
Christian Blach  1986  Albertslund IF            28.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 6 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 6 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  12:10   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 32.05 2004-05-14 
Dansk Rekord Junior: Rikke Mller Pedersen (1989) 33.11 2004-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Rikke Mller Pedersen  1989  Frem Odense            33.43   
Josephina Bartela  1994  Agfs Svmmeafdeling            34.66   
Katrine Holm Srensen  1992  Swim Team Esbjerg            34.91   
Katrine Crone  1992  Agfs Svmmeafdeling            35.14   
Sofie Seheim  1991  Svmmeklubben Laksen            35.54   
Maj Lindberg Hansen  1992  Allerd Svmmeklub            35.66   
Marie Lensbjerg  1991  Sllerd Svmmeklub SNIK            35.77   
Malan Vitalis Brendsen  1991  Suuroyar Svimjifelag            35.79   
Emilie Ormstrup  1993  Tune I.f. Svmmeafdeling            35.81   
10  Helena Pedersen  1991  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            35.88   
11  Charlotte Jensen  1992  Slangerup Svmmeklub            35.95   
12  Maria Jrgensen  1990  Roskilde Svmning            36.38   
13  Frederikke Hedegaard  1993  Herning Svmmeklub            36.47   
14  Signe Stubager  1992  Ringe Svmme Klub            36.64   
14  Simone Friis Hansen  1995  Herning Svmmeklub            36.64   
16  Selina Sidenius Jensen  1992  Allerd Svmmeklub            36.65   
17  Anna Aagaard  1990  West Swim Esbjerg            36.73   
18  Louise B. Dalgaard  1990  Holstebro Svmme Club            36.77   
19  Olivia Ane Frey  1994  Gentofte Svmme Klub            36.78   
20  Tea L. Christensen  1989  Herning Svmmeklub            36.86   
20  Anna Klver Jepsen  1993  Lyngby Svmmeklub            36.86   
22  Lyubov Bezlyudov  1992  Holstebro Svmme Club            36.90   
23  Cecilie M. Pedersen  1993  Delta Swim            36.92   
24  Stine Garne Larsen  1992  Allerd Svmmeklub            36.96   
25  Anja Olsen  1993  Agfs Svmmeafdeling            37.00   
26  Mie Thorup  1986  Svmmeklubben Triton Ballerup            37.02   
27  Cecilie Termhlen  1993  Herning Svmmeklub            37.07   
28  Simone Friis  1991  Agfs Svmmeafdeling            37.14   
29  Ditte Damgaard  1993  Kalundborg SK            37.15   
30  Frederikke Hall  1992  Sllerd Svmmeklub SNIK            37.18   
31  Line Petersen  1991  Odder IGF            37.27   
32  Nanna Lunding  1991  Herning Svmmeklub            37.30   
33  Tasha Mac Brayd  1993  Herning Svmmeklub            37.31   
34  Cecilie Lagerbon Olsson  1991  Farum Svmmeklub            37.48   
35  Louise Fleron  1990  GI-40 Hermes            37.77   
36  Camilla Tschikai Pedersen  1991  Farum Svmmeklub            37.80   
37  Mathilde Strk  1990  Vejle Svmmeklub Triton            37.84   
38  Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svmmeklub            37.85   
39  Julie Pedersen  1992  Odder IGF            37.92   
40  Camilla Stange  1989  Svmmeklubben S 68            37.97   
41  Mette Hasemann  1993  Herlev Svmning            38.22   
42  Malene B. Schmidt  1991  Bov IF            38.52   
43  Yalda Ghaznavi  1992  Kge Svmmeklub            38.58   
44  Laura Kragholm  1995  Gentofte Svmme Klub            38.73   
45  Malene Johansson  1992  Farum Svmmeklub            38.75   
46  Natasha Gottschalck  1987  Helsingr Svmmeklub            38.86   
47  Regitze Svensson  1995  Lyngby Svmmeklub            39.14   
48  Josefine Rytter  1994  Gladsaxe Idrts Forening            39.37   
49  Maria Brinkkjr  1992  Gentofte Svmme Klub            39.40   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 6 (Semifinaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 6 (Semifinaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:25   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Damer, Semifinaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 32.05 2004-05-14 
Dansk Rekord Junior: Rikke Mller Pedersen (1989) 33.11 2004-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Rikke Mller Pedersen  1989  Frem Odense            32.93   
Josephina Bartela  1994  Agfs Svmmeafdeling            34.96   
Katrine Crone  1992  Agfs Svmmeafdeling            35.13   
Malan Vitalis Brendsen  1991  Suuroyar Svimjifelag            35.34   
Katrine Holm Srensen  1992  Swim Team Esbjerg            35.42   
Helena Pedersen  1991  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            35.75   
Emilie Ormstrup  1993  Tune I.f. Svmmeafdeling            35.76   
Sofie Seheim  1991  Svmmeklubben Laksen            35.81   
Charlotte Jensen  1992  Slangerup Svmmeklub            36.05   
Maj Lindberg Hansen  1992  Allerd Svmmeklub            36.05   
11  Selina Sidenius Jensen  1992  Allerd Svmmeklub            36.07   
12  Marie Lensbjerg  1991  Sllerd Svmmeklub SNIK            36.08   
13  Signe Stubager  1992  Ringe Svmme Klub            36.24   
14  Maria Jrgensen  1990  Roskilde Svmning            36.26   
15  Frederikke Hedegaard  1993  Herning Svmmeklub            36.64   
16  Simone Friis Hansen  1995  Herning Svmmeklub            37.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 6 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:27   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 6, 50m Brystsvmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 32.05 2004-05-14 
Dansk Rekord Junior: Rikke Mller Pedersen (1989) 33.11 2004-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Rikke Mller Pedersen  1989  Frem Odense            32.97   
Katrine Crone  1992  Agfs Svmmeafdeling            35.02   
Katrine Holm Srensen  1992  Swim Team Esbjerg            35.14   
Josephina Bartela  1994  Agfs Svmmeafdeling            35.39   
Malan Vitalis Brendsen  1991  Suuroyar Svimjifelag            35.52   
Helena Pedersen  1991  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            35.57   
Emilie Ormstrup  1993  Tune I.f. Svmmeafdeling            36.14   
Sofie Seheim  1991  Svmmeklubben Laksen            36.23   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 7 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 7 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:15   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 7, 200m Butterfly Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 
Dansk Rekord Junior: Anders Bo Pedersen (1981) 2:02.74 1999-03-23 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Viktor B. Bromer  1993  Agfs Svmmeafdeling    28.35  1:00.37  1:33.11    2:06.99   
Chris Christensen  1988  West Swim Esbjerg    28.00  1:00.92  1:34.13    2:08.13   
Andreas Holkjr  1990  Allerd Svmmeklub    28.62  1:00.92  1:34.41    2:08.19   
Anders Jensen  1987  Vallensbk IF af 1939    29.34  1:01.84  1:34.94    2:08.26   
Palle Gordon  1987  Aalborg Svmmeklub    28.55  1:01.13  1:35.30    2:08.53   
Jonas Hansen  1991  Farum Svmmeklub    28.61  1:00.86  1:34.06    2:08.91   
Lasse Offersen  1989  Greve Svmmeklub    27.81  1:01.03  1:34.88    2:09.43   
Tobias Dring  1989  Herlev Svmning    28.61  1:01.37  1:35.75    2:11.17   
Flori Lang  1983  Uster Wallisellen    27.78  1:01.25  1:36.02    2:11.40  Deltager ikke i finalen 
10  Mads Jensen  1991  Svmmeklubben MK 31    28.72  1:01.04  1:35.21    2:11.82   
11  Andreas Ortmann  1991  Allerd Svmmeklub    28.08  1:00.80  1:35.51    2:12.00   
12  Benjamin Kallehave  1990  Agfs Svmmeafdeling    29.47  1:02.09  1:36.13    2:12.32   
12  Thorbjrn H. Christensen  1989  Gladsaxe Idrts Forening    28.77  1:01.43  1:36.05    2:12.32  Deltager ikke i finalen 
14  Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svmmeklub    28.84  1:01.37  1:36.34    2:13.35   
15  Jakob Bjerre Knudsen  1990  Lyseng IF    29.47  1:03.05  1:37.24    2:13.75   
16  Stefan B. Hgild  1991  Herning Svmmeklub    30.91  1:04.83  1:38.95    2:14.38   
17  David Jakobsen  1990  Agfs Svmmeafdeling    29.63  1:03.56  1:38.63    2:14.44   
18  Lasse K. Hansen  1989  Swim Team Esbjerg    29.51  1:03.11  1:38.31    2:15.10   
19  Jonas Westergaard  1990  Tune I.f. Svmmeafdeling    30.20  1:03.97  1:39.24    2:15.16   
20  Daniel Svane Halkjr  1991  Aalborg Svmmeklub    31.42  1:06.59  1:41.40    2:15.77   
21  Pierre Houdet  1989  Gentofte Svmme Klub    30.27  1:04.62  1:40.38    2:16.27   
22  Jonas Andersen  1992  Svendborg Svmme Klub    29.85  1:04.49  1:40.62    2:17.73   
23  Andreas Mouritsen  1992  Greve Svmmeklub    31.26  1:06.19  1:41.37    2:18.29   
24  Steffan Hansen  1990  Swim Team Esbjerg    29.72  1:03.57  1:40.01    2:18.67  Deltager ikke i finalen 
25  Sigurd Greve Dideriksen  1992  GI-40 Hermes    30.59  1:05.75  1:42.28    2:20.00   
26  Rasmus Busk Srensen  1991  Holstebro Svmme Club    31.40  1:07.14  1:43.36    2:20.59   
27  Kasper Holkjr  1993  Allerd Svmmeklub    31.69  1:07.74  1:44.84    2:22.22   
28  Jan Sgaard  1987  Kolding SK    30.57  1:05.71  1:42.81    2:22.34   
28  Jacob Petersen Bach  1987  Farum Svmmeklub    31.61  1:07.44  1:44.91    2:22.34   
30  Andreas Hallberg Jensen  1992  Albertslund IF    29.77  1:04.56  1:42.12    2:24.57   
31  mer Faruk Benli  1993  Helsingr Svmmeklub    31.94  1:09.16  1:46.86    2:25.01   
32  Benjamin Schlie  1992  Herning Svmmeklub    30.99  1:07.21  1:45.65    2:25.32   
33  Tobias T. Jensen  1988  Nyborg Svmmeklub    31.98  1:09.08  1:46.44    2:25.50   
34  Martin Madsen  1990  Greve Svmmeklub    31.74  1:08.27  1:46.41    2:26.84   
35  Troels Johansson  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    29.86  1:06.43  1:47.31    2:27.28   
36  Kasper Ege Street  1989  Svmmeklubben MK 31    30.59  1:07.32  1:46.57    2:27.77   
37  Morten Hansen  1993  Swim Team Esbjerg    31.09  1:07.97  1:47.19    2:28.72   
38  Piet Lje  1991  Svmmeklubben Syd    32.50  1:10.28  1:50.07    2:29.57   
39  Bjarke Rasmussen  1992  Jyllinge Gundsmagle IF    32.40  1:10.14  1:50.20    2:30.76   
40  Jonathan Binner Becktor  1992  Gentofte Svmme Klub    31.51  1:08.95  1:48.75    2:32.63   
41  Casper Skov  1989  Vallensbk IF af 1939    31.27  1:08.14  1:49.08    2:32.88   
42  Christian Paaske  1992  Kge Svmmeklub    36.50  1:19.11  2:03.26    2:48.01   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 7 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:34   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 7, 200m Butterfly Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 
Dansk Rekord Junior: Anders Bo Pedersen (1981) 2:02.74 1999-03-23 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Lasse Offersen  1989  Greve Svmmeklub    27.30  58.74  1:31.17    2:04.92   
Chris Christensen  1988  West Swim Esbjerg    27.45  59.18  1:32.54    2:05.26   
Anders Jensen  1987  Vallensbk IF af 1939    27.99  59.88  1:32.16    2:05.61   
Palle Gordon  1987  Aalborg Svmmeklub    27.81  59.75  1:32.99    2:08.13   
Andreas Holkjr  1990  Allerd Svmmeklub    28.70  1:01.60  1:35.51    2:09.43   
Jonas Hansen  1991  Farum Svmmeklub    29.25  1:02.29  1:35.94    2:09.98   
Viktor B. Bromer  1993  Agfs Svmmeafdeling    28.94  1:01.78  1:35.74    2:10.13   
Tobias Dring  1989  Herlev Svmning    28.55  1:01.90  1:36.57    2:13.11   
Mads Jensen  1991  Svmmeklubben MK 31    28.41  1:01.34  1:35.05    2:10.95   
10  Benjamin Kallehave  1990  Agfs Svmmeafdeling    29.94  1:03.12  1:37.24    2:12.03   
10  Jakob Bjerre Knudsen  1990  Lyseng IF    28.97  1:02.26  1:36.41    2:12.03   
12  Stefan B. Hgild  1991  Herning Svmmeklub    30.17  1:03.95  1:38.81    2:14.02   
13  Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svmmeklub    29.65  1:02.93  1:37.97    2:14.21   
14  Lasse K. Hansen  1989  Swim Team Esbjerg    29.46  1:02.96  1:38.02    2:14.94   
15  Andreas Ortmann  1991  Allerd Svmmeklub    28.57  1:02.43  1:38.63    2:15.61   
16  David Jakobsen  1990  Agfs Svmmeafdeling    29.47  1:04.14  1:40.02    2:16.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 9 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:02   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 9, 50m Fri Handicap Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 22.47 2007-11-30 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjr (1985) 23.89 2003-06-29 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Christian T. Thomsen  1990  Swim Team Esbjerg            27.95   
Lasse Andersen  1994  Holbk Svmme Klub            29.43   
Christian Bundgaard  1971  U.S.G            30.27   
Jim Pedersen  1986  Allerd Svmmeklub            32.21   
Kasper Zysek  1994  Swim Team Esbjerg            32.22   
Keld Rishj  1988  Thisted Svmmeklub            33.02   
Ole Kann  1987  Allerd Svmmeklub            40.03   
Jonas Larsen  1992  Swim Team Tstrup            48.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 10 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 10, 50m Fri Handicap Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.62 2008-03-23 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.14 2003-06-29 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Maria Lassen  1994  Ringsted Svmme Klub            33.40   
Louise Pedersen  1979  Vest-Brndby            38.03   
Susan Hansen  1991  Maribo Svmmeforening            38.18   
Nadja Joy Tnnesen  1987  Haslev Svmmeklub            42.45   
Karina Lauridsen  1976  Swim Team Esbjerg            45.98   
Louise Andreasen  1995  Ikast Svmmeklub            48.56   
Tanja Bendt  1987  Allerd Svmmeklub            52.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 11 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  01 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:52   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 11, 4X100m Frisvmning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:26.96 2005-03-25 
Dansk Rekord Junior: Sdding-Guldager IF (1900) 3:33.57 1995-07-12 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m      Opnet  Status 











 
Wes Herrer  West Swim Esbjerg            3:29.53   
  Jon Rud  1986      25.36  52.09      52.09   
  Jacob Carstensen  1978      24.63  51.47      1:43.56   
  Frans Johannessen  1992      25.25  53.12      2:36.68   
  Chris Christensen  1988      25.30  52.85      3:29.53   
                     
Sigma Nordsjlland 1  SIGMA Nordsjlland            3:31.13   
  Johan Peen  1988      25.48  52.78      52.78   
  Mathias Gydesen  1988      24.65  52.81      1:45.59   
  Jacob Lercke Skytte  1984      24.76  52.09      2:37.68   
  Thomas Lianee  1985      24.86  53.45      3:31.13   
                     
Vat Herrer 1  VAT            3:34.31   
  Jakob Andkjr  1985      24.08  50.93      50.93   
  Morten Klarskov  1992      25.90  54.90      1:45.83   
  Christian Erichsen  1990      26.46  54.65      2:40.48   
  Jonas Srensen  1990      25.48  53.83      3:34.31   
                     
Kvik Herrer 1  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            3:35.47   
  Kristian Weber Larsen  1990      26.39  54.65      54.65   
  Tobias Urban Hansen  1987      25.22  52.89      1:47.54   
  Frederik Wrmer  1990      25.84  54.33      2:41.87   
  Daniel Svendsen  1990      25.97  53.60      3:35.47   
                     
Silkeborg Herrer  1987  Silkeborg Svmmeklub            3:37.52   
  Michael Poulsen  1981      25.79  54.33      54.33   
  Dennis Kinnerup  1988      25.33  54.40      1:48.73   
  Jesper Andersen  1989      24.92  53.74      2:42.47   
  Morten Riemenschneider  1989      25.75  55.05      3:37.52   
                     
Aalborg Herrer Senior  Aalborg Svmmeklub            3:38.94   
  Simon Snderup Jensen  1988      25.72  54.26      54.26   
  Peter Srensen  1988      26.36  55.34      1:49.60   
  Palle Gordon  1987      26.12  54.26      2:43.86   
  Emil Skovfoged  1992      25.92  55.08      3:38.94   
                     
Hold Sen1  Lyngby Svmmeklub            3:39.24   
  Martin Hersom Hansen  1986      26.14  55.30      55.30   
  Jens Peter Trff  1988      25.57  54.36      1:49.66   
  Peter Skotte  1991      26.51  55.73      2:45.39   
  Jesper Kristensen  1982      25.02  53.85      3:39.24   
                     
Gsc Herrer 1  Gladsaxe Idrts Forening            3:39.74   
  Thorbjrn H. Christensen  1989      26.35  54.47      54.47   
  Anders Blume  1990      25.14  52.88      1:47.35   
  Martin Wagner  1991      26.64  55.86      2:43.21   
  Thor Andersen  1992      26.46  56.53      3:39.74   
                     
Agf 1 Senior Drenge  Agfs Svmmeafdeling            3:41.78   
  Christian R. Svejstrup  1990      27.28  56.64      56.64   
  Ruben Arent  1989      25.37  53.93      1:50.57   
  Michael Schulz Andersen  1987      27.01  55.93      2:46.50   
  Viktor B. Bromer  1993      25.89  55.28      3:41.78   
                     
10  Hold Sen2  Lyngby Svmmeklub            3:45.17   
  Mikkel Bruun  1987      26.65  55.71      55.71   
  Sune Thonesen  1983      26.37  55.39      1:51.10   
  Thomas Skotte  1988      26.72  57.18      2:48.28   
  Magnus Iversen  1991      27.00  56.89      3:45.17   
                     
11  Sto 95 Herrer  STO 95            3:45.77   
  Martin T. Nielsen  1990      27.68  58.25      58.25   
  Lars Wermuth  1993      27.20  57.74      1:55.99   
  Stephan Norman stergaard  1989      26.17  54.08      2:50.07   
  Morten Khler  1991      26.64  55.70      3:45.77   
                     
12  Herning Killerwhales Hr  1990  Herning Svmmeklub            3:47.12   
  Martin Duedahl  1985      27.72  57.43      57.43   
  Casper Iversen  1991      26.10  56.22      1:53.65   
  Jens Glent Abildgaard  1991      26.51  55.51      2:49.16   
  Casper Andersen  1987      27.30  57.96      3:47.12   
                     
13  Gti Herrer 1  GTI            3:47.46   
  Jonas Westergaard  1990      26.80  56.29      56.29   
  Andreas Mouritsen  1992      27.42  58.10      1:54.39   
  Teiz Mlgaard  1992      27.34  57.59      2:51.98   
  Lasse Offersen  1989      25.84  55.48      3:47.46   
                     
14  Sllerd Herrer  Sllerd Svmmeklub SNIK            3:49.26   
  Martin Bertelsen  1989      27.18  57.90      57.90   
  Jeppe Jensen  1992      26.80  57.18      1:55.08   
  Patrick Christensen  1985      27.87  57.22      2:52.30   
  Magnus K. Johannesen  1987      27.07  56.96      3:49.26   
                     
15  Gentofte Herrer  Gentofte Svmme Klub            3:49.86   
  Otto Linnet  1988      26.25  55.00      55.00   
  Oliver Bjrner Se  1991      26.90  57.01      1:52.01   
  Tobias Kragholm  1992      26.71  57.33      2:49.34   
  Pierre Houdet  1989      28.67  1:00.52      3:49.86   
                     
16  Vat Herrer 2  VAT            3:53.22   
  Morten Mller  1992      27.59  58.72      58.72   
  Emil Eller  1991      28.02  57.84      1:56.56   
  Anders Lykke Larsen  1992      28.07  59.60      2:56.16   
  Daniel Skaaning  1993      27.24  57.06      3:53.22   
                     
17  Gti Herrer 2  GTI            3:53.57   
  Martin Madsen  1990      28.39  58.78      58.78   
  Emil Cortes Andre  1990      27.98  58.24      1:57.02   
  Thomas Dahl Srensen  1992      27.88  58.24      2:55.26   
  Magnus Mouritsen  1992      27.77  58.31      3:53.57   
                     
18  Gsc Herrer 2  Gladsaxe Idrts Forening            3:55.96   
  Ulrik Rosenkvist Schultz  1992      28.25  59.21      59.21   
  Simon Westh  1990      27.35  58.10      1:57.31   
  Thomas Hindborg Petersen  1991      29.36  1:01.91      2:59.22   
  Christian Rasmussen  1989      26.74  56.74      3:55.96   
                     
19  Hovedstaden Herrer  Swim Team Hovedstaden            3:57.90   
  Kasper Ege Street  1989      28.23  59.38      59.38   
  Sigurd Greve Dideriksen  1992      27.93  58.71      1:58.09   
  Mads Jensen  1991      27.99  58.87      2:56.96   
  Christian Christensen  1991      28.18  1:00.94      3:57.90   
                     
Kvik Herrer 2  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Tyvstart 
                     
Swim Team Esbjerg  Swim Team Esbjerg            DSQ  Tyvstart 
  Steffan Hansen  1990      28.19        57.69   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 12 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 12 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 12, 800m Frisvmning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:28.88 2008-03-21 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
          500m  600m  700m       











 
Amalie Emma Thomsen  1994  Allerd Svmmeklub    1:05.23  2:14.28  3:22.31  4:30.69  9:02.39   
          5:38.69  6:47.23  7:55.50       
Louise Jansen  1984  Allerd Svmmeklub    1:05.50  2:14.43  3:23.13  4:31.93  9:07.18   
          5:40.05  6:49.41  7:58.72       
Trine Gudnitz  1987  Helsingr Svmmeklub    1:05.59  2:14.68  3:24.89  4:35.17  9:16.48   
          5:44.70  6:54.99  8:06.33       
Trine Friis  1990  Allerd Svmmeklub    1:07.27  2:17.36  3:27.03  4:37.79  9:19.04   
          5:47.87  6:58.58  8:09.17       
Pernille Jalse  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:06.30  2:16.59  3:26.64  4:37.51  9:19.88   
          5:48.07  6:59.07  8:10.01       
Mathilde Pugholm Hvid  1990  Holstebro Svmme Club    1:07.37  2:18.28  3:29.76  4:41.10  9:25.25   
          5:52.33  7:03.90  8:15.39       
Nicole Mller  1993  Swim Team Esbjerg    1:07.33  2:17.77  3:29.01  4:40.32  9:25.92   
          5:51.89  7:03.52  8:15.19       
Ida Skaanning-Norris  1991  Gladsaxe Idrts Forening    1:06.08  2:16.39  3:28.36  4:40.52  9:32.47   
          5:52.59  7:06.35  8:19.94       
Ida Marie Vedel  1994  Farum Svmmeklub    1:08.75  2:21.40  3:33.63  4:46.26  9:33.67  Deltager ikke i finalen 
          5:58.45  7:10.72  8:22.89       
10  Caroline Harms-Tefke  1992  Farum Svmmeklub    1:08.28  2:19.82  3:31.19  4:42.86  9:35.20   
          5:55.16  7:07.92  8:21.41       
11  Monique Johansen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:08.37  2:20.37  3:33.25  4:45.35  9:37.32   
          5:58.84  7:12.67  8:25.77       
12  Katja Holm  1994  Agfs Svmmeafdeling    1:06.97  2:17.94  3:29.74  4:42.63  9:38.13   
          5:55.96  7:09.61  8:23.96       
13  Camilla Jacobsen  1990  Kge Svmmeklub    1:09.30  2:21.84  3:35.03  4:49.35  9:41.13   
          6:02.35  7:15.79  8:29.26       
14  Cecilie Franck  1991  Svmmeklubben Syd    1:09.90  2:23.21  3:36.92  4:50.78  9:41.58   
          6:04.04  7:17.30  8:30.61       
15  Matilde Riis  1988  Kge Svmmeklub    1:08.48  2:19.05  3:31.50  4:45.76  9:42.51   
          6:01.40  7:16.16  8:29.71       
16  Maiken Steen-Andersen  1992  Hillerd Svmmeklub    1:09.17  2:22.35  3:35.20  4:48.79  9:43.30   
          6:02.41  7:16.34  8:29.91       
17  Nanna Huus Jakobsen  1990  Agfs Svmmeafdeling    1:07.70  2:20.34  3:34.11  4:48.66  9:43.48   
          6:03.20  7:16.85  8:31.08       
18  Mathilde Huss-Hansen  1994  GI-40 Hermes    1:07.77  2:20.59  3:34.53  4:48.78  9:46.09   
          6:02.76  7:17.32  8:31.64       
19  Marianne Juhl  1989  Sllerd Svmmeklub SNIK    1:09.50  2:22.61  3:36.54  4:50.78  9:48.08   
          6:05.80  7:20.35  8:34.94       
20  Mia Gersly  1991  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:08.96  2:21.42  3:34.66  4:49.51  9:49.81   
          6:03.85  7:19.50  8:34.92       
21  Terese Gerdts  1993  Kge Svmmeklub    1:09.62  2:22.74  3:36.57  4:51.12  9:50.96   
          6:05.49  7:21.32  8:37.16       
22  Katrine Yde Pedersen  1993  Thisted Svmmeklub    1:09.29  2:22.83  3:37.02  4:52.04  9:54.63   
          6:07.49  7:23.54  8:39.58       
23  Ditte Damgaard  1993  Kalundborg SK    1:09.02  2:23.75  3:39.25  4:54.86  9:59.91   
          6:11.30  7:27.89  8:44.20       
24  Isabel Brylow  1994  Svmmeklubben MK 31    1:10.65  2:25.90  3:41.47  4:57.21  10:00.36   
          6:12.89  7:28.80  8:44.66       
25  Lea Hoffmann  1991  Delta Swim    1:11.60  2:27.62  3:42.86  4:58.56  10:01.57   
          6:14.23  7:30.49  8:47.00       
26  Elisabeth H. Thostrup  1992  Silkeborg Svmmeklub    1:12.55  2:28.73  3:44.78  5:01.38  10:05.68   
          6:18.26  7:35.00  8:51.46       
27  Lea Wiencke  1992  Sllerd Svmmeklub SNIK    1:10.62  2:26.33  3:42.69  4:59.90  10:07.59   
          6:17.70  7:34.44  8:51.58       
28  Camilla Andersen  1993  Herning Svmmeklub    1:11.45  2:27.61  3:45.01  5:02.47  10:10.30   
          6:19.98  7:37.67  8:54.93       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 12 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 12 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  03 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:09   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 12, 800m Frisvmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:28.88 2008-03-21 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
          500m  600m  700m       











 
Louise Jansen  1984  Allerd Svmmeklub    1:02.33  2:08.78  3:15.23  4:22.38  8:51.61   
          5:29.65  6:37.49  7:45.68       
Mathilde Pugholm Hvid  1990  Holstebro Svmme Club    1:03.30  2:11.49  3:19.89  4:28.86  9:02.20   
          5:37.57  6:46.22  7:54.80       
Amalie Emma Thomsen  1994  Allerd Svmmeklub    1:04.64  2:12.87  3:21.35  4:30.08  9:03.89   
          5:38.79  6:47.77  7:56.68       
Trine Gudnitz  1987  Helsingr Svmmeklub    1:04.54  2:12.83  3:21.67  4:30.59  9:11.45   
          5:39.73  6:49.63  8:00.57       
Trine Friis  1990  Allerd Svmmeklub    1:05.62  2:14.58  3:24.54  4:34.66  9:16.00   
          5:45.04  6:55.91  8:06.94       
Pernille Jalse  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    1:06.24  2:16.66  3:26.57  4:37.07  9:19.22   
          5:47.51  6:57.75  8:09.03       
Ida Skaanning-Norris  1991  Gladsaxe Idrts Forening    1:06.34  2:16.85  3:27.69  4:39.17  9:23.00   
          5:49.83  7:01.04  8:12.38       
Nicole Mller  1993  Swim Team Esbjerg    1:07.95  2:18.53  3:29.43  4:40.82  9:27.77   
          5:52.44  7:04.08  8:16.36       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 13 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 13 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 13, 50m Butterfly Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 23.56 2007-03-26 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjr (1985) 24.29 2003-06-25 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mathias Gydesen  1988  Allerd Svmmeklub            25.15   
Jakob Andkjr  1985  Vallensbk IF af 1939            25.23   
Martin Hersom Hansen  1986  Lyngby Svmmeklub            25.58   
Flori Lang  1983  Uster Wallisellen            25.60   
Mads Sune Rasmussen  1990  Herlev Svmning            25.61   
Johan Peen  1988  Birkerd Svmmeklub            25.95  Deltager ikke i finalen 
Frederik Wrmer  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            26.10   
Lasse Offersen  1989  Greve Svmmeklub            26.13   
Rasmus Schmidt Srensen  1992  West Swim Esbjerg            26.25   
10  Otto Linnet  1988  Gentofte Svmme Klub            26.32   
11  Palle Gordon  1987  Aalborg Svmmeklub            26.49   
12  Jonas Srensen  1990  Glostrup Svmme Klub            26.57   
13  Bjarke Stevnsborg  1990  Kge Svmmeklub            26.60   
14  Simon Snderup Jensen  1988  Aalborg Svmmeklub            26.65   
15  Kristian Outinen  1983  Helsingr Svmmeklub            26.68   
16  Morten Klarskov  1992  Albertslund IF            26.70   
17  Christian Ritzau  1990  Frederikssund Svmmeklub            26.75   
18  Alexander Westh  1982  Hillerd Svmmeklub            26.79   
19  Anders Kilen  1975  U.S.G            26.81   
20  Patrik Leth Jrgensen  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            26.89   
21  Daniel Nielsen  1986  Farum Svmmeklub            27.05   
22  Jakob Bjerre Knudsen  1990  Lyseng IF            27.11   
23  Rasmus Sefeld  1989  Farum Svmmeklub            27.16   
24  Jens Peter Trff  1988  Lyngby Svmmeklub            27.21   
24  David Jakobsen  1990  Agfs Svmmeafdeling            27.21   
26  Daniel Svane Halkjr  1991  Aalborg Svmmeklub            27.24   
27  Patrick Hesselberg  1991  Svmmeklubben Laksen            27.25   
28  Laust Helmig  1986  Helsingr Svmmeklub            27.34   
29  Martin T. Nielsen  1990  Frem Odense            27.35   
30  Thorbjrn H. Christensen  1989  Gladsaxe Idrts Forening            27.36   
31  Mikkel Bruun  1987  Lyngby Svmmeklub            27.37   
32  Casper Iversen  1991  Herning Svmmeklub            27.53   
33  Tobias T. Jensen  1988  Nyborg Svmmeklub            27.54   
34  Tobias Dring  1989  Herlev Svmning            27.60   
35  Tonni Kristensen  1992  Skive Svmmeklub Poseidon            27.61   
36  Mads Jensen  1991  Svmmeklubben MK 31            27.62   
37  Pierre Houdet  1989  Gentofte Svmme Klub            27.63   
38  Karsten Schtt  1991  West Swim Esbjerg            27.64   
39  Magnus Iversen  1991  Lyngby Svmmeklub            27.69   
40  Benjamin Kallehave  1990  Agfs Svmmeafdeling            27.71   
41  Andreas Ortmann  1991  Allerd Svmmeklub            27.72   
42  Kre Axelsen  1989  Silkeborg Svmmeklub            27.74   
43  Teiz Mlgaard  1992  Greve Svmmeklub            27.76   
44  Andreas Hallberg Jensen  1992  Albertslund IF            27.77   
45  Marcus Bak  1991  Allerd Svmmeklub            27.79   
46  Kristoffer Codam  1990  Lyngby Svmmeklub            27.81   
47  Anders Blume  1990  Gladsaxe Idrts Forening            27.93   
48  Tobias Melton Axelsen  1989  Lyngby Svmmeklub            27.95   
49  Kasper Ege Street  1989  Svmmeklubben MK 31            27.96   
50  Kevin Sigsgaard  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            28.00   
51  Morten Khler  1991  Odense Svmme Klub            28.08   
52  Jonas Skall Hansen  1990  Silkeborg Svmmeklub            28.16   
53  Jonathan Binner Becktor  1992  Gentofte Svmme Klub            28.17   
54  Mikkel Hounsgaard  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            28.18   
55  Casper Skov  1989  Vallensbk IF af 1939            28.21   
56  Johnas Johansen  1986  Helsingr Svmmeklub            28.54   
56  Benjamin Schlie  1992  Herning Svmmeklub            28.54   
58  Jan Sgaard  1987  Kolding SK            28.62   
59  Mathias Andersen  1987  Ringsted Svmme Klub            28.63   
60  Mathias T. Pedersen  1989  Nyborg Svmmeklub            28.86   
61  Martin Lund-Larsen  1988  Gentofte Svmme Klub            29.07   
62  Piet Lje  1991  Svmmeklubben Syd            29.17   
63  Mads Hjort  1986  Svmmeklubben Tempo            29.36   
64  Thomas Skotte  1988  Lyngby Svmmeklub            29.64   
Troels Johansson  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 13 (Semifinaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 13 (Semifinaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:14   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 13, 50m Butterfly Herrer, Semifinaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 23.56 2007-03-26 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjr (1985) 24.29 2003-06-25 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jakob Andkjr  1985  Vallensbk IF af 1939            24.17   
Mathias Gydesen  1988  Allerd Svmmeklub            25.15  Deltager ikke i finalen 
Martin Hersom Hansen  1986  Lyngby Svmmeklub            25.25   
Mads Sune Rasmussen  1990  Herlev Svmning            25.60   
Lasse Offersen  1989  Greve Svmmeklub            25.80   
Kristian Outinen  1983  Helsingr Svmmeklub            25.81   
Flori Lang  1983  Uster Wallisellen            25.81   
Rasmus Schmidt Srensen  1992  West Swim Esbjerg            25.90   
Otto Linnet  1988  Gentofte Svmme Klub            26.17   
10  Palle Gordon  1987  Aalborg Svmmeklub            26.35   
11  Christian Ritzau  1990  Frederikssund Svmmeklub            26.40   
12  Frederik Wrmer  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            26.44  Deltager ikke i finalen 
13  Jonas Srensen  1990  Glostrup Svmme Klub            26.57   
14  Bjarke Stevnsborg  1990  Kge Svmmeklub            26.58   
15  Simon Snderup Jensen  1988  Aalborg Svmmeklub            26.61   
16  Morten Klarskov  1992  Albertslund IF            26.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 13 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  03 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:13   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 13, 50m Butterfly Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 23.56 2007-03-26 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjr (1985) 24.29 2003-06-25 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jakob Andkjr  1985  Vallensbk IF af 1939            23.55  Dansk Rekord - Senior 
Flori Lang  1983  Uster Wallisellen            25.14   
Martin Hersom Hansen  1986  Lyngby Svmmeklub            25.18   
Kristian Outinen  1983  Helsingr Svmmeklub            25.38   
Mads Sune Rasmussen  1990  Herlev Svmning            25.53   
Lasse Offersen  1989  Greve Svmmeklub            25.77   
Otto Linnet  1988  Gentofte Svmme Klub            25.87   
Rasmus Schmidt Srensen  1992  West Swim Esbjerg            DSQ  mere end 15 m u.vand 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 14 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 14 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Louise rnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 
Dansk Rekord Junior: Louise rnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Pernille Larsen  1992  Agfs Svmmeafdeling    31.38        1:04.34   
Elspa Mrkre  1991  West Swim Esbjerg    31.44        1:04.93   
Rikke Mller Pedersen  1989  Frem Odense    32.26        1:07.36   
Michelle B. Strandskov  1991  Birkerd Svmmeklub    33.03        1:07.50   
Kaya Koziol  1992  Herlev Svmning    32.75        1:07.71   
Kristina Thomsen  1991  Jyllinge Gundsmagle IF    32.17        1:07.95  Deltager ikke i finalen 
Line Gregersen  1994  O.s.l.f.    33.27        1:08.16   
Line Mller Pedersen  1989  Frem Odense    32.77        1:08.55   
Josephine Grnning  1991  Helsingr Svmmeklub    32.97        1:08.55   
10  Mette Marie Blsbjerg  1993  Holstebro Svmme Club    34.04        1:09.47   
11  Pernille Mouritzen  1993  Vest-Brndby    33.33        1:09.61   
12  Yasmin Saud  1994  Herlev Svmning    33.49        1:09.78   
13  Mathilde Pugholm Hvid  1990  Holstebro Svmme Club    34.03        1:09.90  Deltager ikke i finalen 
14  Christine M. Pedersen  1993  Thisted Svmmeklub    33.76        1:10.07   
15  Christina Holmboe-Olesen  1993  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.06        1:10.12   
16  Miriam Stupak Mller  1994  GI-40 Hermes    34.18        1:10.47   
17  Camilla Tschikai Pedersen  1991  Farum Svmmeklub    34.18        1:10.49   
18  Maika Larsson  1993  Gladsaxe Idrts Forening    34.21        1:10.94   
19  Maj Lindberg Hansen  1992  Allerd Svmmeklub    34.03        1:11.01   
20  Janni Overgaard  1993  Thisted Svmmeklub    34.34        1:11.08   
20  Marina Heller Hansen  1994  Frederikssund Svmmeklub    34.70        1:11.08   
22  Mette Pedersen  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.50        1:11.13   
23  Christine Pedersen  1993  Glostrup Svmme Klub    33.58        1:11.23   
24  Natascha Rasmussen  1989  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.80        1:11.40   
25  Sabrina Wielse  1990  Kge Svmmeklub    34.29        1:11.50   
26  Laura Smidt Hansen  1992  Vest-Brndby    34.65        1:11.67   
27  Julie Christiansen  1993  Greve Svmmeklub    34.69        1:11.70   
27  Caroline Grnlund  1993  Helsingr Svmmeklub    33.98        1:11.70   
29  Sofie Lunden Nielsen  1992  Aalborg Svmmeklub    35.29        1:12.06   
30  Sofie Reffstrup Pedersen  1995  Odder IGF    34.48        1:12.14   
31  Kristine Hansen  1989  Ringsted Svmme Klub    35.29        1:12.36   
32  Mie Refn  1993  Farum Svmmeklub    34.31        1:12.37   
32  Julie-Sofie Hemdorff  1991  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.78        1:12.37   
34  Sarah Lorentzen  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.92        1:12.57   
35  Sofie Kisbye Hj  1992  Ishj Svmme Klub    34.76        1:12.70   
36  Tina Flaskager  1986  Silkeborg Svmmeklub    35.00        1:12.73  Deltager ikke i finalen 
37  Astrid Brink Hundebl  1991  Holstebro Svmme Club    34.93        1:12.77   
38  Kamma Christensen  1994  Herlev Svmning    35.11        1:12.88   
39  Caroline hrstrm  1995  Gladsaxe Idrts Forening    35.21        1:12.89   
40  Freja stergaard  1995  Silkeborg Svmmeklub    35.57        1:12.96   
41  Stine Malle  1990  Herning Svmmeklub    35.71        1:13.19   
42  Runa Dalby  1993  Silkeborg Svmmeklub    35.31        1:13.49   
43  Asvatha P. Veerasingham  1993  Nyborg Svmmeklub    35.29        1:13.79   
44  Sidsel Henriksen  1993  Horsens Svmmeklub    35.95        1:13.81   
45  Mona Simonsen  1991  Suuroyar Svimjifelag    35.98        1:14.07   
46  Kelly Riber Rasmussen  1994  Lyngby Svmmeklub    35.49        1:14.16   
47  Simone Norman Pedersen  1993  Kge Svmmeklub    35.97        1:14.19   
48  Anna-Marie Christiansen  1990  Farum Svmmeklub    35.80        1:14.34   
49  Camilla L. Jacobsen  1994  Nyborg Svmmeklub    36.36        1:14.53   
50  Selina Sidenius Jensen  1992  Allerd Svmmeklub    35.79        1:14.63   
51  Laura Tvermoes  1993  Farum Svmmeklub    36.44        1:14.80   
52  Helene Nielsen  1993  Odense Svmme Klub    36.01        1:14.96   
53  Mai Nyholm  1993  Vejle Svmmeklub Triton    36.69        1:15.39   
54  Cathrine Kallestrup  1993  Frederikssund Svmmeklub    37.07        1:15.76   
55  Henriette Ahrenkiel  1991  Bov IF    36.25        1:15.92   
56  Vibe Lyng Frandsen  1993  Sllerd Svmmeklub SNIK    36.57        1:15.95   
57  Emilie Zachariasen  1994  Helsingr Svmmeklub    36.60        1:16.22   
58  Cecilia Jespersen  1993  Herning Svmmeklub    37.94        1:17.52   
59  Josephine Holst Pedersen  1990  Horsens Svmmeklub    38.16        1:18.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 14 (Semifinaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 14 (Semifinaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:56   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Damer, Semifinaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Louise rnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 
Dansk Rekord Junior: Louise rnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Pernille Larsen  1992  Agfs Svmmeafdeling    31.56        1:04.38   
Elspa Mrkre  1991  West Swim Esbjerg    31.63        1:05.10   
Rikke Mller Pedersen  1989  Frem Odense    32.48        1:07.03   
Line Gregersen  1994  O.s.l.f.    32.72        1:07.44   
Michelle B. Strandskov  1991  Birkerd Svmmeklub    33.05        1:07.47  Deltager ikke i finalen 
Line Mller Pedersen  1989  Frem Odense    32.66        1:07.63   
Kaya Koziol  1992  Herlev Svmning    32.97        1:08.40   
Mette Marie Blsbjerg  1993  Holstebro Svmme Club    34.06        1:09.57   
Yasmin Saud  1994  Herlev Svmning    33.60        1:09.57   
10  Christina Holmboe-Olesen  1993  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.07        1:09.70   
11  Josephine Grnning  1991  Helsingr Svmmeklub    34.02        1:09.97   
12  Christine M. Pedersen  1993  Thisted Svmmeklub    34.13        1:10.11   
13  Miriam Stupak Mller  1994  GI-40 Hermes    34.12        1:10.36   
14  Pernille Mouritzen  1993  Vest-Brndby    33.93        1:10.37   
15  Camilla Tschikai Pedersen  1991  Farum Svmmeklub    34.34        1:11.02   
16  Maika Larsson  1993  Gladsaxe Idrts Forening    34.03        1:11.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 14 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  03 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:23   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 14, 100m Rygsvmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Louise rnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 
Dansk Rekord Junior: Louise rnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Elspa Mrkre  1991  West Swim Esbjerg    31.12        1:03.75   
Pernille Larsen  1992  Agfs Svmmeafdeling    31.34        1:03.89   
Rikke Mller Pedersen  1989  Frem Odense    31.96        1:06.13   
Line Mller Pedersen  1989  Frem Odense    32.16        1:07.47   
Kaya Koziol  1992  Herlev Svmning    33.22        1:07.77   
Line Gregersen  1994  O.s.l.f.    32.97        1:07.82   
Mette Marie Blsbjerg  1993  Holstebro Svmme Club    34.39        1:10.18   
Yasmin Saud  1994  Herlev Svmning    34.13        1:10.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 15 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 15 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  11:49   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 15, 100m Brystsvmning Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.83 2007-03-25 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Chris Christensen  1988  West Swim Esbjerg    30.53        1:04.38   
Michael Schulz Andersen  1987  Agfs Svmmeafdeling    30.49        1:05.93   
Emil Klingberg  1987  Svmmeklubben Syd    31.61        1:06.57   
Daniel Svendsen  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.22        1:06.60   
Christian Hansen  1986  Farum Svmmeklub    31.38        1:06.82   
David Adelskov  1987  Silkeborg Svmmeklub    31.34        1:06.93   
Julius Skaarup Schmidt  1988  Birkerd Svmmeklub    31.46        1:07.13   
Jesper Kristensen  1982  Lyngby Svmmeklub    31.63        1:07.77   
Peter Skotte  1991  Lyngby Svmmeklub    31.93        1:07.83   
10  Peter Srensen  1988  Aalborg Svmmeklub    32.13        1:08.35   
11  Mathias Andersen  1991  Gentofte Svmme Klub    31.96        1:08.54   
12  Jon Pommersgaard  1990  Nakskov Svmme Klub    32.41        1:08.72   
13  Mads Pedersen  1991  Herning Svmmeklub    32.13        1:08.79   
14  Emil Sainis  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.26        1:08.99   
15  Thomas Dahl Srensen  1992  Tune I.f. Svmmeafdeling    32.47        1:09.61   
16  Morten Klarskov  1992  Albertslund IF    32.81        1:09.83  Deltager ikke i finalen 
17  Jesper Hansen  1989  Farum Svmmeklub    32.75        1:09.84  Deltager ikke i finalen 
18  Simon Westh  1990  Gladsaxe Idrts Forening    32.54        1:10.01   
19  Nicolai Andersen  1990  Ringsted Svmme Klub    32.33        1:10.09   
20  Emil Cortes Andre  1990  Greve Svmmeklub    33.27        1:10.11   
21  Jon Krsgaard  1984  Horsens Svmmeklub    32.18        1:10.19   
22  Jesper Andersen  1989  Silkeborg Svmmeklub    32.63        1:10.28  Deltager ikke i finalen 
23  Thorbjrn H. Christensen  1989  Gladsaxe Idrts Forening    32.87        1:10.35   
24  Kenneth Nielsen  1991  Ringsted Svmme Klub    32.79        1:10.36   
25  Mads Mller  1991  Silkeborg Svmmeklub    32.80        1:10.44   
26  Morten Rasmussen  1989  Svmmeklubben Syd    33.10        1:10.56   
27  Rasmus Sefeld  1989  Farum Svmmeklub    34.30        1:10.60  Deltager ikke i finalen 
28  Alex Sgaard  1986  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.57        1:10.61   
29  Christopher Kok  1992  Helsingr Svmmeklub    33.24        1:11.15   
30  Andi H. Sejersen  1988  Agfs Svmmeafdeling    33.01        1:11.35   
31  Frederik Hjholt  1990  Sllerd Svmmeklub SNIK    33.11        1:11.38   
32  Sebastian Storm  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    33.45        1:11.49   
33  Marcus Orloff Semod  1991  West Swim Esbjerg    33.28        1:11.53   
34  Tobias Kragholm  1992  Gentofte Svmme Klub    33.27        1:11.91   
34  Steffan Hansen  1990  Swim Team Esbjerg    32.93        1:11.91   
36  Thomas st-Jacobsen  1988  Roskilde Svmning    32.47        1:11.99   
37  Henrik Lagoni  1991  Horsens Svmmeklub    33.65        1:12.11   
38  Brian Lagoni  1985  Horsens Svmmeklub    32.19        1:12.38   
39  Johnas Johansen  1986  Helsingr Svmmeklub    34.00        1:13.37   
40  Mikkel Hounsgaard  1993  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    34.34        1:13.46   
41  Christian Christensen  1991  Svmmeklubben MK 31    33.60        1:13.63   
42  Thomas Hindborg Petersen  1991  Gladsaxe Idrts Forening    34.54        1:13.76   
43  Andreas Hallberg Jensen  1992  Albertslund IF    34.21        1:14.06   
44  Kasper Flemming Rasmussen  1992  Lyngby Svmmeklub    34.58        1:14.12   
45  Andreas Olczyk  1992  Allerd Svmmeklub    34.74        1:14.17   
46  Rasmus Koch  1992  Haderslev Svmme Klub    34.46        1:14.31   
47  Rasmus Dufour  1993  Holbk Svmme Klub    34.48        1:14.47   
48  Jonas Olczyk  1994  Allerd Svmmeklub    35.22        1:14.70   
49  Christian Warm  1992  Kge Svmmeklub    34.53        1:14.99   
50  Ole Hansen  1992  Swim Team Esbjerg    34.86        1:15.26   
51  Mads Lyng  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.81        1:15.66   
52  Alexander B. Ottesen  1989  Svmmeklubben S 68    35.63        1:15.97   
53  Christian Bundgaard  1971  U.S.G    36.79        1:17.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 15 (Semifinaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 15 (Semifinaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:29   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 15, 100m Brystsvmning Herrer, Semifinaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.83 2007-03-25 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Chris Christensen  1988  West Swim Esbjerg    30.67        1:04.97   
Emil Klingberg  1987  Svmmeklubben Syd    31.04        1:05.80   
Christian Hansen  1986  Farum Svmmeklub    31.02        1:06.02   
Michael Schulz Andersen  1987  Agfs Svmmeafdeling    30.66        1:06.26   
Julius Skaarup Schmidt  1988  Birkerd Svmmeklub    30.92        1:06.47   
David Adelskov  1987  Silkeborg Svmmeklub    31.27        1:07.20   
Daniel Svendsen  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.31        1:07.98   
Peter Skotte  1991  Lyngby Svmmeklub    31.95        1:08.06   
Peter Srensen  1988  Aalborg Svmmeklub    32.16        1:08.62   
10  Jon Pommersgaard  1990  Nakskov Svmme Klub    32.57        1:09.41   
11  Mads Pedersen  1991  Herning Svmmeklub    32.19        1:09.49   
12  Thomas Dahl Srensen  1992  Tune I.f. Svmmeafdeling    32.31        1:09.62   
13  Mathias Andersen  1991  Gentofte Svmme Klub    33.19        1:10.00   
14  Simon Westh  1990  Gladsaxe Idrts Forening    32.70        1:10.21   
15  Emil Sainis  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    32.57        1:10.32   
Jesper Kristensen  1982  Lyngby Svmmeklub    30.55        DSQ  1 hd i vending 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 15 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  03 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:26   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 15, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.83 2007-03-25 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Chris Christensen  1988  West Swim Esbjerg    30.45        1:04.40   
Emil Klingberg  1987  Svmmeklubben Syd    30.88        1:06.04   
Michael Schulz Andersen  1987  Agfs Svmmeafdeling    30.59        1:06.52   
Julius Skaarup Schmidt  1988  Birkerd Svmmeklub    30.92        1:06.53   
David Adelskov  1987  Silkeborg Svmmeklub    31.29        1:06.86   
Daniel Svendsen  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.16        1:07.07   
Christian Hansen  1986  Farum Svmmeklub    31.03        1:07.19   
Peter Skotte  1991  Lyngby Svmmeklub    31.84        1:07.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 16 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 16 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  11:59   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 16, 100m Frisvmning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Micha stergaard  1987  West Swim Esbjerg    27.87        57.63   
Josephine Emilie Thomsen  1990  Allerd Svmmeklub    28.09        57.88   
Elspa Mrkre  1991  West Swim Esbjerg    28.31        58.89  Deltager ikke i finalen 
Line Prst Lauridsen  1989  West Swim Esbjerg    28.13        58.99   
Pernille Larsen  1992  Agfs Svmmeafdeling    28.72        59.25   
Randi F. Nielsen  1989  O.s.l.f.    28.34        59.33   
Kristine Skou  1988  Allerd Svmmeklub    29.30        59.70   
Anja Olsen  1993  Agfs Svmmeafdeling    29.04        59.89   
Pernille Blume  1994  Gladsaxe Idrts Forening    29.23        59.93   
10  Emilie Hilsted  1991  Birkerd Svmmeklub    29.12        59.99   
11  Kristina Thomsen  1991  Jyllinge Gundsmagle IF    29.21        1:00.53   
12  Sofie Harnfeldt  1991  Birkerd Svmmeklub    29.47        1:00.54   
12  Kia Hansen  1995  Kge Svmmeklub    29.47        1:00.54   
14  Tenna Larsson  1989  Gladsaxe Idrts Forening    29.77        1:00.66   
15  Maja Tingberg Kruse  1989  Lyngby Svmmeklub    28.78        1:00.93   
16  Anna Aagaard  1990  West Swim Esbjerg    29.49        1:01.03   
17  Emilie Hahne  1993  Birkerd Svmmeklub    29.71        1:01.22   
18  Julie Leth-Espensen  1992  GI-40 Hermes    29.64        1:01.26   
19  Karen Nielsen  1990  Svmmeklubben Syd    30.09        1:01.31   
20  Shaila Millum Gararnar  1984  Suuroyar Svimjifelag    29.30        1:01.36   
21  Pernille Juel  1994  Nstved IF    29.65        1:01.41   
22  Mathilde Balle  1989  Herning Svmmeklub    29.43        1:01.59   
23  Kirstine Lei  1992  Helsinge Skytte & IF    29.67        1:01.70  Deltager ikke i finalen 
24  Josefine Brthy Petersen  1993  Helsingr Svmmeklub    29.77        1:01.74   
25  Stine Dahl Vest  1994  Gentofte Svmme Klub    29.98        1:02.03   
26  Julie Hougrd  1991  O.s.l.f.    29.67        1:02.10   
27  Laura Brink Pedersen  1992  Gladsaxe Idrts Forening    30.15        1:02.17   
28  Stine Garne Larsen  1992  Allerd Svmmeklub    29.94        1:02.20   
29  Josephine Grnning  1991  Helsingr Svmmeklub    30.01        1:02.29   
30  Mette Hasemann  1993  Herlev Svmning    30.42        1:02.38   
31  Louise Delani  1984  GI-40 Hermes    29.78        1:02.40   
32  Annie L. Pedersen  1992  West Swim Esbjerg    30.22        1:02.54   
33  Emilie Ormstrup  1993  Tune I.f. Svmmeafdeling    30.52        1:02.57  Deltager ikke i finalen 
34  Kaya Koziol  1992  Herlev Svmning    29.66        1:02.62   
35  Ida Lau  1986  Roskilde Svmning    30.10        1:02.70   
36  Katrine Skov Pedersen  1989  Frem Odense    30.43        1:02.81   
37  Pernille Moth  1994  Aalborg Svmmeklub    30.29        1:02.84   
38  Julie Langhorn  1994  Slangerup Svmmeklub    30.35        1:02.86   
39  Maja Sofie Hansen  1991  Ishj Svmme Klub    30.02        1:02.87   
40  Mai Hjelmgaard  1994  Vallensbk IF af 1939    30.50        1:02.93   
41  Cecilie Lagerbon Olsson  1991  Farum Svmmeklub    30.07        1:02.97   
42  Henriette Espensen  1993  Svendborg Svmme Klub    30.58        1:03.00   
43  Tine Aagaard  1989  Odense Svmme Klub    29.63        1:03.06   
44  Emma Wael  1993  Svmmeklubben Syd    30.87        1:03.10   
45  Monique Johansen  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    30.01        1:03.21   
46  Marina Heller Hansen  1994  Frederikssund Svmmeklub    30.45        1:03.41   
47  Camilla Rnbg  1992  Albertslund IF    30.68        1:03.47   
48  Kelly Riber Rasmussen  1994  Lyngby Svmmeklub    30.34        1:03.61   
49  Bettina Caspersen  1992  Lyngby Svmmeklub    30.02        1:03.64   
49  Pernille Bak Larsen  1991  Svmmeklubben S 68    30.45        1:03.64   
51  Simone Martinsen  1994  Vejle Svmmeklub Triton    30.50        1:03.70   
52  Ann-Louise Nielsen  1993  Aalborg Svmmeklub    30.90        1:03.72   
53  Laura Frandsen  1993  Allerd Svmmeklub    30.85        1:03.80   
54  Sabrina Krumbk Jrgensen  1992  Kge Svmmeklub    30.78        1:04.20   
55  Sofie Lunden Nielsen  1992  Aalborg Svmmeklub    31.16        1:04.23   
56  Nanna Huus Jakobsen  1990  Agfs Svmmeafdeling    31.15        1:04.37   
57  Simone Norman Pedersen  1993  Kge Svmmeklub    31.27        1:04.69   
58  Birka Mnsson  1992  Svmmeklubben MK 31    31.01        1:04.73   
59  Martine Bender  1994  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.17        1:05.32   
60  Simone Friis  1991  Agfs Svmmeafdeling    32.03        1:05.42   
61  Lene Rasmussen  1989  Svmmeklubben S 68    32.32        1:05.92   
62  Marie Philipsen  1992  West Swim Esbjerg    30.71        1:05.96   
63  Nadine Holtorp  1991  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    31.49        1:06.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 16 (Semifinaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 16 (Semifinaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:52   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 16, 100m Frisvmning Damer, Semifinaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Micha stergaard  1987  West Swim Esbjerg    27.52        57.56   
Josephine Emilie Thomsen  1990  Allerd Svmmeklub    27.87        57.93   
Line Prst Lauridsen  1989  West Swim Esbjerg    28.03        58.81   
Randi F. Nielsen  1989  O.s.l.f.    28.62        59.39   
Anja Olsen  1993  Agfs Svmmeafdeling    28.49        59.62   
Kristina Thomsen  1991  Jyllinge Gundsmagle IF    28.85        59.96   
Kristine Skou  1988  Allerd Svmmeklub    28.93        59.97   
Sofie Harnfeldt  1991  Birkerd Svmmeklub    29.38        1:00.24   
Emilie Hilsted  1991  Birkerd Svmmeklub    28.86        1:00.39   
10  Tenna Larsson  1989  Gladsaxe Idrts Forening    30.01        1:00.55   
11  Maja Tingberg Kruse  1989  Lyngby Svmmeklub    29.18        1:01.12   
12  Anna Aagaard  1990  West Swim Esbjerg    29.59        1:01.13   
13  Kia Hansen  1995  Kge Svmmeklub    29.80        1:01.14   
14  Pernille Blume  1994  Gladsaxe Idrts Forening    29.56        1:01.21   
15  Emilie Hahne  1993  Birkerd Svmmeklub    29.66        1:01.72   
Pernille Larsen  1992  Agfs Svmmeafdeling            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 16 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  03 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:20   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 16, 100m Frisvmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Micha stergaard  1987  West Swim Esbjerg    27.79        57.22   
Josephine Emilie Thomsen  1990  Allerd Svmmeklub    27.90        58.01   
Line Prst Lauridsen  1989  West Swim Esbjerg    27.99        58.47   
Randi F. Nielsen  1989  O.s.l.f.    28.24        58.86   
Kristina Thomsen  1991  Jyllinge Gundsmagle IF    28.82        59.48   
Anja Olsen  1993  Agfs Svmmeafdeling    28.45        59.69   
Kristine Skou  1988  Allerd Svmmeklub    29.15        1:00.16   
Sofie Harnfeldt  1991  Birkerd Svmmeklub    29.37        1:00.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 17 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 17 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  12:33   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 17, 200m Frisvmning Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 1:48.86 2001-07-25 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 1:52.08 1995-12-09 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Jon Rud  1986  West Swim Esbjerg    26.28  54.35  1:22.73    1:51.64   
Jacob Carstensen  1978  West Swim Esbjerg    26.74  55.46  1:24.83    1:54.02   
Frederik Siem Pedersen  1991  Farum Svmmeklub    26.83  55.62  1:24.96    1:54.23   
Birkir Mr Jnsson  1987  Irb Iceland    26.81  55.37  1:25.39    1:56.09   
Stephan Norman stergaard  1989  Frem Odense    27.11  56.58  1:27.17    1:56.72   
Anders Blume  1990  Gladsaxe Idrts Forening    26.81  56.07  1:26.46    1:57.09  Deltager ikke i finalen 
Frans Johannessen  1992  West Swim Esbjerg    27.39  56.98  1:26.68    1:57.09  Deltager ikke i finalen 
Johan Peen  1988  Birkerd Svmmeklub    27.17  56.77  1:27.24    1:57.14   
Nicklas Luplau  1989  Kge Svmmeklub    27.64  57.31  1:27.84    1:57.41   
10  Lasse Offersen  1989  Greve Svmmeklub    27.58  57.74  1:27.80    1:57.60   
11  Nikolaj Kirketerp Mller  1990  Kge Svmmeklub    26.96  56.47  1:26.85    1:57.68   
12  Jonas Hansen  1991  Farum Svmmeklub    28.21  58.11  1:28.48    1:58.15   
13  Anders Lie  1991  Farum Svmmeklub    28.06  58.43  1:28.57    1:58.41  Deltager ikke i finalen 
14  Kristian Weber Larsen  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    26.75  57.05  1:28.72    1:58.73   
15  Viktor B. Bromer  1993  Agfs Svmmeafdeling    27.54  57.55  1:28.18    1:58.81   
16  Martin Wagner  1991  Gladsaxe Idrts Forening    27.52  57.21  1:28.18    1:58.90  Deltager ikke i finalen 
17  Jacob Lercke Skytte  1984  Birkerd Svmmeklub    27.11  57.15  1:27.85    1:58.92   
18  Jon Thonesen  1986  Svmmeklubben Syd    28.28  58.25  1:28.59    1:59.35  Deltager ikke i finalen 
19  Simon Salinas  1985  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    27.75  57.92  1:28.96    1:59.54   
20  Troels Madsen  1989  Herlev Svmning    27.76  57.99  1:28.86    1:59.67  Deltager ikke i finalen 
21  Martin Saugstrup  1992  West Swim Esbjerg    27.95  58.12  1:28.99    2:00.37  Deltager ikke i finalen 
22  Sune Thonesen  1983  Lyngby Svmmeklub    27.94  57.83  1:28.70    2:00.41   
23  Jonas Westergaard  1990  Tune I.f. Svmmeafdeling    28.23  58.19  1:29.14    2:00.42   
24  Dennis Kinnerup  1988  Silkeborg Svmmeklub    27.83  58.56  1:29.55    2:00.57   
25  Niklas Hedegaard  1990  Farum Svmmeklub    28.39  58.88  1:29.96    2:00.60   
26  Christian R. Svejstrup  1990  Agfs Svmmeafdeling    27.72  57.94  1:29.61    2:00.78   
27  Thomas Mosbk Dybdahl  1990  Lyseng IF    28.09  57.80  1:28.92    2:00.81   
28  Thomas Lianee  1985  Birkerd Svmmeklub    27.86  58.87  1:30.09    2:00.95   
29  Daniel Skaaning  1993  Swim Team Tstrup    28.31  58.93  1:30.38    2:01.45   
30  Karsten Schtt  1991  West Swim Esbjerg    28.06  58.40  1:29.95    2:01.47   
31  Morten Khler  1991  Odense Svmme Klub    27.96  59.08  1:30.69    2:01.58   
32  Ruben Arent  1989  Agfs Svmmeafdeling    27.70  57.96  1:29.36    2:01.81   
33  Thomas Olsen  1992  Vest-Brndby    27.59  59.01  1:31.00    2:01.86   
34  Patrick Hesselberg  1991  Svmmeklubben Laksen    28.94  58.78  1:30.82    2:02.24   
35  Karsten Vedel  1992  Farum Svmmeklub    28.11  58.61  1:30.20    2:02.26   
36  Tino Mandrup Vennike  1990  Herlev Svmning    27.67  58.32  1:30.10    2:02.41  Deltager ikke i finalen 
37  Andreas Mouritsen  1992  Greve Svmmeklub    28.44  59.27  1:31.42    2:03.35   
38  Jacob Holst  1991  Nyborg Svmmeklub    27.83  59.01  1:31.40    2:03.67   
39  Morten Riemenschneider  1989  Silkeborg Svmmeklub    28.05  58.79  1:30.82    2:03.79   
40  Casper Andersen  1987  Herning Svmmeklub    29.22  1:00.72  1:32.55    2:04.01   
41  Mads Bygballe  1991  Horsens Svmmeklub    28.09  59.59  1:32.31    2:04.08   
42  Simon Skrbk  1990  Agfs Svmmeafdeling    28.71  1:00.81  1:32.86    2:04.78   
43  Thor Andersen  1992  Gladsaxe Idrts Forening    28.91  1:00.63  1:33.53    2:04.85   
44  Joachim Petersen  1992  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.60  1:00.25  1:33.15    2:05.15   
45  Rasmus Busk Srensen  1991  Holstebro Svmme Club    29.74  1:01.77  1:34.00    2:05.23   
46  Oliver Bjrner Se  1991  Gentofte Svmme Klub    28.93  1:00.22  1:32.96    2:05.29   
47  Tobias T. Jensen  1988  Nyborg Svmmeklub    29.73  1:01.54  1:33.64    2:05.50   
48  Mads Andersen  1990  Svmmeklubben Snderborg    28.58  1:00.07  1:33.11    2:05.62   
49  Thomas Steenberg  1994  Lyngby Svmmeklub    28.24  59.69  1:32.73    2:06.36   
50  Jonas Graversen  1990  Aalborg Svmmeklub    29.11  1:00.50  1:33.91    2:07.39   
51  Jonathan Nielsen  1991  Farum Svmmeklub    29.56  1:02.36  1:36.50    2:10.26   
52  Patrick Christensen  1985  Sllerd Svmmeklub SNIK    29.53  1:02.12  1:36.16    2:10.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 17 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:10   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 17, 200m Frisvmning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 1:48.86 2001-07-25 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 1:52.08 1995-12-09 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Jon Rud  1986  West Swim Esbjerg    26.38  54.14  1:22.17    1:50.28   
Jacob Carstensen  1978  West Swim Esbjerg    26.21  54.08  1:22.06    1:50.36   
Frederik Siem Pedersen  1991  Farum Svmmeklub    27.07  56.19  1:25.74    1:54.91   
Birkir Mr Jnsson  1987  Irb Iceland    26.67  55.43  1:25.30    1:55.85   
Lasse Offersen  1989  Greve Svmmeklub    27.13  56.74  1:26.66    1:56.77   
Stephan Norman stergaard  1989  Frem Odense    27.15  56.54  1:27.05    1:56.82   
Johan Peen  1988  Birkerd Svmmeklub    27.14  57.00  1:27.14    1:57.01   
Nicklas Luplau  1989  Kge Svmmeklub    27.61  57.43  1:27.61    1:57.28   
Jonas Hansen  1991  Farum Svmmeklub    28.11  58.34  1:28.60    1:58.22   
10  Kristian Weber Larsen  1990  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.21  58.41  1:29.03    1:58.32   
11  Nikolaj Kirketerp Mller  1990  Kge Svmmeklub    27.23  56.97  1:27.52    1:58.38   
12  Jacob Lercke Skytte  1984  Birkerd Svmmeklub    28.24  58.85  1:29.27    1:59.75   
13  Sune Thonesen  1983  Lyngby Svmmeklub    28.04  58.46  1:29.29    2:00.19   
14  Simon Salinas  1985  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    28.17  58.93  1:29.97    2:00.39   
15  Jonas Westergaard  1990  Tune I.f. Svmmeafdeling    28.70  58.60  1:29.36    2:00.45   
16  Viktor B. Bromer  1993  Agfs Svmmeafdeling    28.23  58.83  1:30.15    2:01.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 19 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 19 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:01   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 19, 100m Fri Handicap Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Maria Lassen  1994  Ringsted Svmme Klub    34.85        1:13.27   
Susan Hansen  1991  Maribo Svmmeforening    37.58        1:20.41   
Nadja Joy Tnnesen  1987  Haslev Svmmeklub    39.53        1:23.63   
Louise Pedersen  1979  Vest-Brndby    39.68        1:25.87   
Karina Lauridsen  1976  Swim Team Esbjerg    45.06        1:34.51   
Louise Andreasen  1995  Ikast Svmmeklub    52.67        1:54.46   
Tanja Bendt  1987  Allerd Svmmeklub    54.93        2:08.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 20 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 20 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:05   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 20, 100m Fri Handicap Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 52.08 2006-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Christian T. Thomsen  1990  Swim Team Esbjerg    28.86        1:00.82   
Lasse Andersen  1994  Holbk Svmme Klub    30.23        1:03.85   
Kasper Zysek  1994  Swim Team Esbjerg    33.59        1:07.82   
Christian Bundgaard  1971  U.S.G    33.48        1:10.02   
Keld Rishj  1988  Thisted Svmmeklub    35.08        1:14.92   
Jim Pedersen  1986  Allerd Svmmeklub    34.08        1:16.29   
Ole Kann  1987  Allerd Svmmeklub    41.06        1:31.58   
Jonas Larsen  1992  Swim Team Tstrup    50.99        1:48.12   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 21 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 21 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  02 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:53   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 21, 4X200m Frisvmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:16.07 2007-07-08 
Dansk Rekord Junior: Sigma NS (1900) 8:42.00 2007-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m      Opnet  Status 











 
Sigma Nordsjlland 1  SIGMA Nordsjlland            8:30.40   
  Amalie Emma Thomsen  1994      1:02.39  2:06.56      2:06.56   
  Emilie Hilsted  1991      1:01.59  2:07.33      4:13.89   
  Kristine Skou  1988      1:02.18  2:08.47      6:22.36   
  Sofie Harnfeldt  1991      1:02.02  2:08.04      8:30.40   
                     
Wes Damer  West Swim Esbjerg            8:36.05   
  Line Prst Lauridsen  1989      1:02.04  2:09.62      2:09.62   
  Elspa Mrkre  1991      59.70  2:07.48      4:17.10   
  Annie L. Pedersen  1992      1:04.01  2:14.40      6:31.50   
  Micha stergaard  1987      1:00.24  2:04.55      8:36.05   
                     
Sigma Nordsjlland 2  SIGMA Nordsjlland            8:45.40   
  Michelle B. Strandskov  1991      1:03.59  2:08.79      2:08.79   
  Maj Lindberg Hansen  1992      1:03.06  2:13.42      4:22.21   
  Trine Friis  1990      1:03.34  2:10.52      6:32.73   
  Emilie Hahne  1993      1:03.65  2:12.67      8:45.40   
                     
Gsc Damer 1  Gladsaxe Idrts Forening            8:51.25   
  Ida Skaanning-Norris  1991      1:04.03  2:11.65      2:11.65   
  Tenna Larsson  1989      1:04.92  2:15.79      4:27.44   
  Laura Brink Pedersen  1992      1:03.46  2:10.77      6:38.21   
  Pernille Blume  1994      1:03.92  2:13.04      8:51.25   
                     
Helsingr Damer  1992  Helsingr Svmmeklub            8:53.58   
  Trine Gudnitz  1987      1:03.17  2:09.99      2:09.99   
  Josefine Brthy Petersen  1993      1:03.96  2:13.63      4:23.62   
  Natasha Gottschalck  1987      1:04.06  2:13.71      6:37.33   
  Olivia Burmester  1993      1:03.83  2:16.25      8:53.58   
                     
Herning Killerwhales Da  1992  Herning Svmmeklub            8:56.61   
  Tea L. Christensen  1989      1:04.55  2:12.78      2:12.78   
  Mathilde Balle  1989      1:02.75  2:09.89      4:22.67   
  Nanna Lunding  1991      1:04.43  2:16.99      6:39.66   
  Heidi Mikkelsen  1985      1:03.29  2:16.95      8:56.61   
                     
Syd Damer :-)  1990  Svmmeklubben Syd            9:04.83   
  Karen Nielsen  1990      1:05.41  2:13.50      2:13.50   
  Katja Lje  1993      1:07.02  2:18.77      4:32.27   
  Cecilie Franck  1991      1:06.35  2:17.65      6:49.92   
  Emma Wael  1993      1:04.21  2:14.91      9:04.83   
                     
Sto 95 Damer  STO 95            9:05.57   
  Julie Hougrd  1991      1:04.21  2:13.33      2:13.33   
  Randi F. Nielsen  1989      1:02.87  2:11.26      4:24.59   
  Mathilde Egelund  1991      1:07.39  2:22.09      6:46.68   
  Katrine Skov Pedersen  1989      1:06.01  2:18.89      9:05.57   
                     
Vat Piger  VAT            9:07.12   
  Anna Maria Svanbergsson  1993      1:05.91  2:16.50      2:16.50   
  Christine Pedersen  1993      1:06.83  2:20.64      4:37.14   
  Mai Hjelmgaard  1994      1:04.70  2:14.29      6:51.43   
  Camilla Rnbg  1992      1:05.46  2:15.69      9:07.12   
                     
10  Aalborg Dame Senior  Aalborg Svmmeklub            9:09.85   
  Ann-Louise Nielsen  1993      1:06.24  2:19.89      2:19.89   
  Sofie Lunden Nielsen  1992      1:06.48  2:17.83      4:37.72   
  Pernille Moth  1994      1:04.76  2:14.60      6:52.32   
  Charlotte Tomra  1992      1:06.57  2:17.53      9:09.85   
                     
11  Silkeborg Damer  1986  Silkeborg Svmmeklub            9:12.35   
  Isabella Kjeldsen  1993      1:06.66  2:17.72      2:17.72   
  Tina Flaskager  1986      1:05.66  2:16.04      4:33.76   
  Sarah Harder Bruun  1993      1:09.40  2:22.81      6:56.57   
  Freja stergaard  1995      1:05.52  2:15.78      9:12.35   
                     
12  Gti Damer  GTI            9:18.51   
  Julie Christiansen  1993      1:06.34  2:18.41      2:18.41   
  Emilie Ormstrup  1993      1:04.65  2:15.57      4:33.98   
  Maja Sofie Hansen  1991      1:06.38  2:19.14      6:53.12   
  Sofie Kisbye Hj  1992      1:09.15  2:25.39      9:18.51   
                     
13  Gsc Damer 2  Gladsaxe Idrts Forening            9:23.62   
  Siv Nilsson Pedersen  1995      1:07.24  2:21.24      2:21.24   
  Katrine Axelsen  1992      1:06.78  2:18.63      4:39.87   
  Caroline hrstrm  1995      1:08.70  2:21.91      7:01.78   
  Josefine Rytter  1994      1:08.51  2:21.84      9:23.62   
                     
14  Hjrring  Svmmeklubben S 68            9:30.96   
  Pernille Bak Larsen  1991      1:04.71  2:15.50      2:15.50   
  Tine Trolle  1991      1:07.95  2:22.18      4:37.68   
  Camilla Stange  1989      1:10.10  2:26.63      7:04.31   
  Lene Rasmussen  1989      1:08.92  2:26.65      9:30.96   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 22 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 22 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  03 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 22, 1500m Frisvmning Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mads Glsner (1988) 15:12.10 2007-03-31 
Dansk Rekord Junior: Mads Glsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pl Joensen  1990  Suuroyar Svimjifelag    1:01.00  2:04.97  3:09.76  4:15.15  16:10.42   
          5:20.53  6:25.61  7:30.82  8:36.22     
          9:40.03  10:45.15  11:50.81  12:56.43     
          14:02.25  15:07.68         
Anders Lie  1991  Farum Svmmeklub    1:00.90  2:05.31  3:10.34  4:15.64  16:16.35   
          5:20.93  6:26.30  7:31.70  8:37.13     
          9:42.82  10:49.02  11:54.30  13:00.11     
          14:06.31  15:11.95         
Viktor B. Bromer  1993  Agfs Svmmeafdeling    1:01.36  2:06.24  3:12.18  4:18.69  16:20.25   
          5:25.18  6:31.55  7:37.81  8:43.74     
          9:48.79  10:54.39  12:00.00  13:05.65     
          14:11.33  15:16.83         
Thomas Mosbk Dybdahl  1990  Lyseng IF    1:01.12  2:05.33  3:10.45  4:16.54  16:24.83   
          5:22.90  6:29.41  7:35.82  8:41.98     
          9:48.34  10:54.51  12:00.51  13:06.26     
          14:12.31  15:18.61         
Troels Madsen  1989  Herlev Svmning    1:01.56  2:06.37  3:11.97  4:17.28  16:25.29   
          5:23.38  6:29.54  7:36.12  8:42.64     
          9:49.37  10:55.83  12:02.07  13:08.78     
          14:15.07  15:21.45         
Casper Andersen  1987  Herning Svmmeklub    1:02.92  2:08.57  3:13.95  4:20.18  16:26.52   
          5:26.94  6:33.14  7:39.58  8:44.68     
          9:50.69  10:56.62  12:03.23  13:09.84     
          14:16.79  15:23.00         
Martin Pedersen  1991  Svmmeklubben Syd    1:02.95  2:09.23  3:15.14  4:20.69  16:29.65   
          5:26.84  6:32.83  7:38.91  8:45.07     
          9:51.23  10:57.60  12:03.85  13:10.03     
          14:16.55  15:23.21         
Nicklas Luplau  1989  Kge Svmmeklub    1:03.19  2:09.96  3:16.83  4:23.06  16:30.71   
          5:29.54  6:35.75  7:42.14  8:48.73     
          9:55.70  11:02.63  12:09.53  13:16.29     
          14:22.51  15:27.57         
Martin Wagner  1991  Gladsaxe Idrts Forening    1:01.77  2:07.75  3:14.07  4:20.28  16:38.37   
          5:26.15  6:32.34  7:38.39  8:45.17     
          9:52.25  10:59.32  12:06.82  13:15.01     
          14:23.32  15:31.76         
10  Jonas Westergaard  1990  Tune I.f. Svmmeafdeling    1:02.12  2:08.40  3:15.93  4:23.11  16:51.24   
          5:30.24  6:37.74  7:45.89  8:54.00     
          10:02.12  11:10.42  12:19.08  13:27.12     
          14:35.26  15:43.70         
11  Lasse Sangild  1990  Herning Svmmeklub    1:06.50  2:15.30  3:24.63  4:32.22  16:54.68  Deltager ikke i finalen 
          5:40.36  6:48.49  7:56.33  9:03.73     
          10:11.13  11:18.16  12:26.01  13:33.87     
          14:41.60  15:49.01         
12  Magnus Mouritsen  1992  Greve Svmmeklub    1:03.53  2:10.57  3:18.19  4:26.27  16:56.21   
          5:33.75  6:41.49  7:49.84  8:57.93     
          10:05.96  11:14.62  12:23.11  13:31.71     
          14:40.43  15:48.93         
13  Jacob Petersen Bach  1987  Farum Svmmeklub    1:02.96  2:09.29  3:16.34  4:24.04  17:00.36   
          5:32.31  6:40.60  7:49.20  8:57.87     
          10:06.62  11:16.00  12:25.38  13:34.28     
          14:43.99  15:53.45         
14  Martin Madsen  1990  Greve Svmmeklub    1:05.82  2:14.37  3:22.14  4:29.97  17:03.67   
          5:38.14  6:46.44  7:55.26  9:03.34     
          10:11.84  11:20.52  12:28.48  13:36.83     
          14:45.79  15:55.27         
15  Christoffer Harms-Tefke  1992  Farum Svmmeklub    1:06.28  2:15.65  3:25.20  4:34.63  17:11.79   
          5:44.44  6:54.20  8:03.49  9:12.47     
          10:21.15  11:30.10  12:38.65  13:46.94     
          14:55.72  16:04.30         
16  Alexander Rosager  1991  Herning Svmmeklub    1:05.23  2:14.73  3:24.26  4:33.24  17:14.92   
          5:42.75  6:51.93  8:01.18  9:10.29     
          10:19.52  11:28.97  12:38.10  13:47.53     
          14:57.11  16:06.77         
17  Daniel Skaaning  1993  Swim Team Tstrup    1:01.99  2:09.12  3:17.43  4:26.84  17:14.98  Deltager ikke i finalen 
          5:36.58  6:46.34  7:55.83  9:05.64     
          10:15.89  11:25.91  12:35.98  13:46.22     
          14:56.75  16:06.78         
18  Karsten Vedel  1992  Farum Svmmeklub    1:02.67  2:09.59  3:17.65  4:26.11  17:19.73   
          5:34.00  6:41.63  7:50.48  8:59.91     
          10:10.14  11:20.46  12:31.57  13:43.01     
          14:55.48  16:07.97         
19  Rasmus Busk Srensen  1991  Holstebro Svmme Club    1:05.35  2:15.62  3:25.84  4:35.97  17:29.98   
          5:46.04  6:56.16  8:06.37  9:16.71     
          10:27.76  11:38.69  12:49.09  14:00.21     
          15:10.58  16:21.25         
20  Nicolai Frejvald Petersen  1993  Herlev Svmning    1:05.90  2:14.81  3:23.47  4:32.20  17:34.10   
          5:41.13  6:50.32  7:59.43  9:09.79     
          10:20.79  11:31.80  12:43.71  13:56.06     
          15:08.77  16:21.32         
21  Mikkel Knudsen  1990  Svmmeklubben S 68    1:05.93  2:15.44  3:24.94  4:34.30  17:44.24   
          5:43.94  6:54.77  8:06.05  9:18.88     
          10:30.81  11:43.09  12:55.05  14:06.20     
          15:18.12  16:31.37         
22  Christian Smidt Bonnesen  1993  Svmmeklubben Snderborg    1:05.25  2:16.40  3:27.82  4:40.28  17:47.78   
          5:52.55  7:05.85  8:18.62  9:30.72     
          10:42.70  11:54.18  13:05.57  14:17.26     
          15:28.77  16:39.92         
23  Kasper Holkjr  1993  Allerd Svmmeklub    1:07.88  2:20.11  3:33.87  4:45.42  17:51.48   
          5:57.59  7:10.58  8:23.43  9:34.66     
          10:46.52  11:57.09  13:07.53  14:18.20     
          15:29.87  16:41.59         
24  Morten Hansen  1993  Swim Team Esbjerg    1:05.47  2:16.18  3:26.67  4:37.42  17:57.50   
          5:48.51  7:00.09  8:12.52  9:25.11     
          10:38.37  11:51.81  13:05.79  14:19.31     
          15:32.18  16:44.56         
25  Emil Eller  1991  Glostrup Svmme Klub    1:04.08  2:14.10  3:25.80  4:38.14  18:03.65   
          5:51.75  7:04.97  8:17.89  9:31.44     
          10:45.99  12:00.50  13:14.50  14:27.61     
          15:42.19  16:54.90         
26  Kenneth Nielsen  1991  Ringsted Svmme Klub    1:07.05  2:17.85  3:29.41  4:42.52  18:10.88   
          5:55.78  7:09.82  8:24.21  9:38.43     
          10:51.54  12:05.95  13:19.87  14:34.12     
          15:47.57  17:00.43         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 22 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Lb 22 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  04 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  17:17   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 22, 1500m Frisvmning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mads Glsner (1988) 15:12.10 2007-03-31 
Dansk Rekord Junior: Mads Glsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pl Joensen  1990  Suuroyar Svimjifelag    58.51  2:00.14  3:01.56  4:03.58  15:20.13   
          5:05.37  6:07.20  7:08.88  8:10.76     
          9:12.20  10:13.88  11:15.37  12:17.16     
          13:18.48  14:19.91         
Anders Lie  1991  Farum Svmmeklub    1:00.69  2:04.35  3:08.54  4:12.97  16:03.75   
          5:17.61  6:22.16  7:26.49  8:30.96     
          9:35.78  10:40.29  11:45.42  12:50.67     
          13:55.91  15:00.65         
Nicklas Luplau  1989  Kge Svmmeklub    1:00.63  2:04.24  3:08.79  4:13.91  16:10.93   
          5:19.24  6:24.94  7:30.47  8:36.25     
          9:42.06  10:48.04  11:53.61  12:59.78     
          14:05.26  15:09.59         
Troels Madsen  1989  Herlev Svmning    1:00.33  2:04.11  3:08.89  4:13.74  16:12.14   
          5:18.54  6:23.37  7:28.70  8:34.07     
          9:39.64  10:45.44  11:50.97  12:57.07     
          14:03.00  15:08.44         
Casper Andersen  1987  Herning Svmmeklub    1:02.38  2:07.02  3:11.73  4:17.45  16:24.59   
          5:22.89  6:28.43  7:34.07  8:40.42     
          9:47.47  10:53.95  12:00.75  13:07.54     
          14:14.25  15:21.16         
Thomas Mosbk Dybdahl  1990  Lyseng IF    1:01.32  2:05.94  3:11.56  4:17.49  16:25.40   
          5:23.09  6:29.02  7:34.55  8:40.95     
          9:47.26  10:53.66  12:00.16  13:06.87     
          14:13.65  15:20.67         
Martin Pedersen  1991  Svmmeklubben Syd    1:00.78  2:05.45  3:11.08  4:16.63  16:28.04   
          5:22.47  6:28.21  7:33.72  8:39.68     
          9:45.34  10:51.67  11:58.60  13:06.02     
          14:13.31  15:21.13         
Viktor B. Bromer  1993  Agfs Svmmeafdeling    1:01.99  2:07.85  3:14.17  4:20.60  16:34.02   
          5:27.32  6:34.11  7:40.86  8:47.67     
          9:54.57  11:01.59  12:08.66  13:15.84     
          14:20.80  15:26.90         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Dansk Svmmeunion 
 
Resultat Lb 23 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Lb 23 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-L og DJM-L og Danish Open    Udskriftsdato  03 juli 2008   
  Stvne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:15   
  Arrangr  Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion         
 
 
Lb 23, 100m Butterfly Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Micha stergaard (1987) 59.18 2008-06-15 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Micha stergaard  1987  West Swim Esbjerg    28.66