Resultater for DM-L/DJM-L & Danish Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 34 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 04 juli 2008 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Gladsaxe IF Svømning og Dansk Svømmeunion |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:09.50 2004-05-11 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:12.95 2005-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.43 | 1:14.84 | |||||
2 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 34.51 | 1:14.85 | |||||
3 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 35.49 | 1:15.69 | |||||
4 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.f. Svømmeafdeling | 36.72 | 1:16.66 | |||||
5 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.05 | 1:16.69 | |||||
6 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.60 | 1:17.68 | |||||
7 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 36.71 | 1:17.82 | |||||
8 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.91 | 1:18.23 | |||||
9 | Malan Vitalis Bærendsen | 1991 | Suðuroyar Svimjifelag | 37.11 | 1:18.65 | |||||
10 | Nanna Lunding | 1991 | Herning Svømmeklub | 37.56 | 1:18.78 | |||||
11 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 37.44 | 1:19.00 | |||||
12 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 36.83 | 1:19.19 | |||||
13 | Mette Hasemann | 1993 | Herlev Svømning | 37.39 | 1:19.34 | |||||
14 | Selina Sidenius Jensen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 37.54 | 1:19.53 | |||||
15 | Tea L. Christensen | 1989 | Herning Svømmeklub | 38.14 | 1:19.62 | |||||
16 | Charlotte Jensen | 1992 | Slangerup Svømmeklub | 37.06 | 1:19.65 | |||||
17 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.12 | 1:19.76 | |||||
18 | Marie Lensbjerg | 1991 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.82 | 1:19.81 | |||||
19 | Frederikke Hall | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 37.52 | 1:19.96 | |||||
20 | Maria Jørgensen | 1990 | Roskilde Svømning | 37.51 | 1:20.01 | |||||
21 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 37.17 | 1:20.06 | |||||
22 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 37.25 | 1:20.55 | |||||
23 | Pernille Thalund | 1990 | Herning Svømmeklub | 38.43 | 1:20.90 | |||||
24 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.51 | 1:21.03 | |||||
24 | Cecilie Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.66 | 1:21.03 | |||||
26 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 37.67 | 1:21.13 | |||||
27 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 37.74 | 1:21.16 | |||||
28 | Olivia Ane Frey | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 37.54 | 1:21.20 | |||||
28 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 38.93 | 1:21.20 | |||||
30 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.50 | 1:21.27 | |||||
31 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 38.60 | 1:21.28 | |||||
32 | Louise Fleron | 1990 | GI-40 Hermes | 38.87 | 1:21.45 | |||||
32 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.33 | 1:21.45 | |||||
34 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 38.12 | 1:21.47 | |||||
34 | Mathilde Egelund | 1991 | O.s.l.f. | 38.78 | 1:21.47 | |||||
36 | Julie Pedersen | 1992 | Odder IGF | 39.09 | 1:21.52 | |||||
36 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | Delta Swim | 38.29 | 1:21.52 | |||||
38 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 38.31 | 1:21.90 | |||||
39 | Lyubov Bezlyudov | 1992 | Holstebro Svømme Club | 37.58 | 1:22.08 | |||||
40 | Ditte Damgaard | 1993 | Kalundborg SK | 38.06 | 1:22.31 | |||||
41 | Louise Koch Rasmussen | 1987 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 39.50 | 1:22.51 | |||||
42 | Kimmie Thorsen | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 38.66 | 1:22.62 | |||||
43 | Laura Kragholm | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 38.88 | 1:23.22 | |||||
44 | Charlotte Tomra | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 39.47 | 1:23.35 | |||||
45 | Karoline Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 39.20 | 1:23.43 | |||||
46 | Malene Johansson | 1992 | Farum Svømmeklub | 39.30 | 1:23.46 | |||||
47 | Josefine Rytter | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.72 | 1:23.49 | |||||
48 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 40.13 | 1:23.60 | |||||
49 | Malene B. Schmidt | 1991 | Bov IF | 39.18 | 1:23.87 | |||||
50 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 38.57 | 1:23.94 | |||||
51 | Yalda Ghaznavi | 1992 | Køge Svømmeklub | 39.35 | 1:23.95 | |||||
52 | Julie Damberg | 1992 | Greve Svømmeklub | 39.54 | 1:24.06 | |||||
53 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 39.55 | 1:24.27 | |||||
54 | Maria Brinkkjær | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 39.45 | 1:25.04 | |||||
55 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Farum Svømmeklub | 40.12 | 1:25.48 | |||||
56 | Celina Dreisig | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 39.87 | 1:26.35 | |||||
57 | Sabrina Krumbæk Jørgensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 41.22 | 1:27.22 | |||||
58 | Regitze Svensson | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 41.59 | 1:29.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svømmeunion |