Results for DM-L/DJM-L & Danish Open
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 16 (Indledende) Senior - Officiel |
Stvne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 juli 2008 | |||
Stvne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangr | Gladsaxe IF Svmning og Dansk Svmmeunion |
Lb 16, 100m Frisvmning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 55.31 2000-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Micha stergaard | 1987 | West Swim Esbjerg | 27.87 | 57.63 | |||||
2 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerd Svmmeklub | 28.09 | 57.88 | |||||
3 | Elspa Mrkre | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.31 | 58.89 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Line Prst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 28.13 | 58.99 | |||||
5 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svmmeafdeling | 28.72 | 59.25 | |||||
6 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.s.l.f. | 28.34 | 59.33 | |||||
7 | Kristine Skou | 1988 | Allerd Svmmeklub | 29.30 | 59.70 | |||||
8 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svmmeafdeling | 29.04 | 59.89 | |||||
9 | Pernille Blume | 1994 | Gladsaxe Idrts Forening | 29.23 | 59.93 | |||||
10 | Emilie Hilsted | 1991 | Birkerd Svmmeklub | 29.12 | 59.99 | |||||
11 | Kristina Thomsen | 1991 | Jyllinge Gundsmagle IF | 29.21 | 1:00.53 | |||||
12 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerd Svmmeklub | 29.47 | 1:00.54 | |||||
12 | Kia Hansen | 1995 | Kge Svmmeklub | 29.47 | 1:00.54 | |||||
14 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idrts Forening | 29.77 | 1:00.66 | |||||
15 | Maja Tingberg Kruse | 1989 | Lyngby Svmmeklub | 28.78 | 1:00.93 | |||||
16 | Anna Aagaard | 1990 | West Swim Esbjerg | 29.49 | 1:01.03 | |||||
17 | Emilie Hahne | 1993 | Birkerd Svmmeklub | 29.71 | 1:01.22 | |||||
18 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 29.64 | 1:01.26 | |||||
19 | Karen Nielsen | 1990 | Svmmeklubben Syd | 30.09 | 1:01.31 | |||||
20 | Shaila Millum Gararnar | 1984 | Suuroyar Svimjifelag | 29.30 | 1:01.36 | |||||
21 | Pernille Juel | 1994 | Nstved IF | 29.65 | 1:01.41 | |||||
22 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svmmeklub | 29.43 | 1:01.59 | |||||
23 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 29.67 | 1:01.70 | Deltager ikke i finalen | ||||
24 | Josefine Brthy Petersen | 1993 | Helsingr Svmmeklub | 29.77 | 1:01.74 | |||||
25 | Stine Dahl Vest | 1994 | Gentofte Svmme Klub | 29.98 | 1:02.03 | |||||
26 | Julie Hougrd | 1991 | O.s.l.f. | 29.67 | 1:02.10 | |||||
27 | Laura Brink Pedersen | 1992 | Gladsaxe Idrts Forening | 30.15 | 1:02.17 | |||||
28 | Stine Garne Larsen | 1992 | Allerd Svmmeklub | 29.94 | 1:02.20 | |||||
29 | Josephine Grnning | 1991 | Helsingr Svmmeklub | 30.01 | 1:02.29 | |||||
30 | Mette Hasemann | 1993 | Herlev Svmning | 30.42 | 1:02.38 | |||||
31 | Louise Delani | 1984 | GI-40 Hermes | 29.78 | 1:02.40 | |||||
32 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 30.22 | 1:02.54 | |||||
33 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.f. Svmmeafdeling | 30.52 | 1:02.57 | Deltager ikke i finalen | ||||
34 | Kaya Koziol | 1992 | Herlev Svmning | 29.66 | 1:02.62 | |||||
35 | Ida Lau | 1986 | Roskilde Svmning | 30.10 | 1:02.70 | |||||
36 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | Frem Odense | 30.43 | 1:02.81 | |||||
37 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svmmeklub | 30.29 | 1:02.84 | |||||
38 | Julie Langhorn | 1994 | Slangerup Svmmeklub | 30.35 | 1:02.86 | |||||
39 | Maja Sofie Hansen | 1991 | Ishj Svmme Klub | 30.02 | 1:02.87 | |||||
40 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbk IF af 1939 | 30.50 | 1:02.93 | |||||
41 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Farum Svmmeklub | 30.07 | 1:02.97 | |||||
42 | Henriette Espensen | 1993 | Svendborg Svmme Klub | 30.58 | 1:03.00 | |||||
43 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svmme Klub | 29.63 | 1:03.06 | |||||
44 | Emma Wael | 1993 | Svmmeklubben Syd | 30.87 | 1:03.10 | |||||
45 | Monique Johansen | 1994 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.01 | 1:03.21 | |||||
46 | Marina Heller Hansen | 1994 | Frederikssund Svmmeklub | 30.45 | 1:03.41 | |||||
47 | Camilla Rnbg | 1992 | Albertslund IF | 30.68 | 1:03.47 | |||||
48 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svmmeklub | 30.34 | 1:03.61 | |||||
49 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svmmeklub | 30.02 | 1:03.64 | |||||
49 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svmmeklubben S 68 | 30.45 | 1:03.64 | |||||
51 | Simone Martinsen | 1994 | Vejle Svmmeklub Triton | 30.50 | 1:03.70 | |||||
52 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | Aalborg Svmmeklub | 30.90 | 1:03.72 | |||||
53 | Laura Frandsen | 1993 | Allerd Svmmeklub | 30.85 | 1:03.80 | |||||
54 | Sabrina Krumbk Jrgensen | 1992 | Kge Svmmeklub | 30.78 | 1:04.20 | |||||
55 | Sofie Lunden Nielsen | 1992 | Aalborg Svmmeklub | 31.16 | 1:04.23 | |||||
56 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svmmeafdeling | 31.15 | 1:04.37 | |||||
57 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Kge Svmmeklub | 31.27 | 1:04.69 | |||||
58 | Birka Mnsson | 1992 | Svmmeklubben MK 31 | 31.01 | 1:04.73 | |||||
59 | Martine Bender | 1994 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 31.17 | 1:05.32 | |||||
60 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svmmeafdeling | 32.03 | 1:05.42 | |||||
61 | Lene Rasmussen | 1989 | Svmmeklubben S 68 | 32.32 | 1:05.92 | |||||
62 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 30.71 | 1:05.96 | |||||
63 | Nadine Holtorp | 1991 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 31.49 | 1:06.89 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Dansk Svmmeunion |