Resultater for STT Efterårsstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2013 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2013 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Emil Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 55.08 | ||||||
2 | Nicholas Simson | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 56.35 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.98 | ||||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.37 | ||||||
3 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 36.01 | ||||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 37.53 | ||||||
5 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.96 | ||||||
6 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 39.25 | ||||||
7 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 40.40 | ||||||
8 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 41.72 | ||||||
9 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.76 | ||||||
10 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.73 | ||||||
11 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.96 | ||||||
12 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 44.52 | ||||||
13 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 44.65 | ||||||
14 | Simon Wrist-Elkjær | 2002 | Swim Team Tåstrup | 46.31 | ||||||
15 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.98 | ||||||
16 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.16 | ||||||
17 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.42 | ||||||
18 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 49.53 | ||||||
19 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 49.54 | ||||||
20 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Glostrup Svømme Klub | 51.84 | ||||||
21 | Oscar Bjerregaard | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 54.08 | ||||||
22 | Robert Groth | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 55.65 | ||||||
23 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 58.77 | ||||||
24 | Frederik Bartels | 2002 | Haslev Svømmeklub | 1:03.05 | ||||||
25 | Nicolai Tetsche | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.11 | ||||||
- | Magnus Nielsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 14:13 |