Resultat för Skövdedoppet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördagen den 1/2 Kl. 09.30
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Skövdedoppet | Utskriftsdatum | 01 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 februari 2014 |
Gren 10, 50m Ryggsim Fl 9-10, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 48.60 | ||||||
2 | Tilde Zanderau | 2005 | Mariestads Simsällskap | 53.74 | ||||||
3 | Emma Forsell | 2005 | Skövde Simsällskap | 55.56 | ||||||
4 | Hanna Eliasson | 2005 | Alingsås SLS | 1:09.56 | ||||||
5 | Elsa Gustavsson | 2005 | Billingens Simklubb | 1:09.97 | ||||||
6 | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Billingens Simklubb | 1:13.37 | ||||||
7 | Kerstin Hagedorn Novik | 2005 | Skövde Simsällskap | 1:27.01 | ||||||
- | Alma Wallin | 2005 | Billingens Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Fl 9-10, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 43.22 | ||||||
2 | Isabelle Ranch | 2004 | Alingsås SLS | 46.16 | ||||||
3 | Tuva Gustavsson | 2004 | Alingsås SLS | 47.46 | ||||||
4 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 49.54 | ||||||
5 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 49.55 | ||||||
6 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 50.00 | ||||||
7 | Andrea Bozic | 2004 | Skövde Simsällskap | 50.13 | ||||||
8 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 52.63 | ||||||
9 | Elin Svensson | 2004 | Åsundens Simsällskap | 52.96 | ||||||
10 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 53.20 | ||||||
11 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 53.34 | ||||||
12 | Linnea Dovrén | 2004 | Skövde Simsällskap | 57.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 01 februari 2014 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 11:13 |