Tulokset Grand Prix 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantaiaamu
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2013 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
10:07 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 marraskuu 2013 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:51.17 2009-12-13 |
EE: Federica PELLEGRINI (1988) 1:51.17 2009-12-13 |
PE: Josefin LILLHAGE (1980) 1:53.55 2007-12-16 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:54.50 2009-09-19 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna-Maria Seppälä |
1984 |
|
758 |
27.99 |
58.55 |
1:30.04 |
|
2:01.89 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
732 |
29.55 |
1:01.31 |
1:32.35 |
|
2:03.35 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mira Palovuori |
1997 |
|
704 |
28.40 |
59.69 |
1:32.06 |
|
2:04.95 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
701 |
29.54 |
1:00.96 |
1:32.64 |
|
2:05.09 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
691 |
29.56 |
1:01.07 |
1:33.28 |
|
2:05.73 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jessica Hölttä |
1996 |
|
651 |
29.44 |
1:01.50 |
1:34.82 |
|
2:08.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nenne Tommiska |
1993 |
|
648 |
29.64 |
1:01.65 |
1:34.95 |
|
2:08.41 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Benita Haikola |
1989 |
|
647 |
30.04 |
1:02.21 |
1:35.36 |
|
2:08.50 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Yvonne Tollander |
1997 |
|
617 |
30.59 |
1:03.29 |
1:36.91 |
|
2:10.58 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sonja Portin |
1998 |
|
603 |
29.77 |
1:02.67 |
1:36.77 |
|
2:11.55 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Veera Kallio |
1997 |
|
576 |
31.15 |
1:04.73 |
1:39.30 |
|
2:13.60 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Juulia Aksila |
1996 |
|
574 |
30.21 |
1:03.80 |
1:38.69 |
|
2:13.69 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kerttu Koivuniemi |
1998 |
|
570 |
30.99 |
1:04.31 |
1:39.19 |
|
2:14.06 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nea Virta |
1996 |
|
557 |
30.43 |
1:04.42 |
1:39.77 |
|
2:15.09 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ida Konkka |
2000 |
|
552 |
30.16 |
1:04.43 |
1:40.30 |
|
2:15.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laura Oesch |
1997 |
|
549 |
30.16 |
1:04.38 |
1:40.02 |
|
2:15.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Niina Korhonen |
1996 |
|
548 |
30.98 |
1:04.76 |
1:39.98 |
|
2:15.84 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
547 |
30.68 |
1:04.54 |
1:39.90 |
|
2:15.92 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alma Lumio |
1999 |
|
543 |
30.08 |
1:04.47 |
1:40.60 |
|
2:16.21 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Alina Katajisto |
1998 |
|
541 |
31.78 |
1:06.30 |
1:41.64 |
|
2:16.36 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anna Silventoinen |
1994 |
|
539 |
31.22 |
1:05.40 |
1:41.34 |
|
2:16.54 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mona Juppo |
1996 |
|
533 |
30.16 |
1:04.32 |
1:40.76 |
|
2:17.08 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kiia Kagan |
1997 |
|
531 |
31.18 |
1:05.83 |
1:41.72 |
|
2:17.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Merina Suoranta |
1999 |
|
529 |
30.22 |
1:03.79 |
1:40.51 |
|
2:17.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Aleksia Halonen |
1996 |
|
527 |
31.01 |
1:05.15 |
1:41.22 |
|
2:17.63 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Saima Kivimäki |
1997 |
|
518 |
30.57 |
1:05.27 |
1:41.86 |
|
2:18.36 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
10:07 |
|