Tulokset Sydkystens årgangscup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2014 |
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Kornbek | 2000 | 534 | 30.12 | 1:02.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | My Weitling | 2000 | 520 | 30.34 | 1:03.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 511 | 30.68 | 1:03.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 508 | 30.77 | 1:03.90 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 497 | 30.39 | 1:04.37 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 490 | 30.69 | 1:04.70 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 434 | 32.05 | 1:07.34 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Liva Schmid | 2000 | 430 | 32.51 | 1:07.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Annabella B. Wammen | 2000 | 412 | 32.70 | 1:08.53 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 380 | 33.89 | 1:10.42 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 355 | 35.26 | 1:11.98 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Katrine Nielsson | 2000 | 300 | 35.78 | 1:16.17 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Larsen | 2001 | 482 | 30.75 | 1:05.05 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 453 | 31.78 | 1:06.41 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 445 | 32.16 | 1:06.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mette S. Køhler | 2001 | 443 | 31.66 | 1:06.90 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 438 | 32.17 | 1:07.12 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Nicoline Fejer | 2001 | 391 | 32.69 | 1:09.73 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Laura Lange | 2001 | 382 | 34.47 | 1:10.29 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jamilla Bistrup | 2001 | 372 | 33.90 | 1:10.91 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 368 | 33.41 | 1:11.15 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 358 | 34.03 | 1:11.80 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 348 | 34.45 | 1:12.46 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sara Mortensen | 2001 | 345 | 34.83 | 1:12.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Camilla Andersen | 2001 | 338 | 34.94 | 1:13.16 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Emma Ibsen | 2001 | 243 | 39.25 | 1:21.74 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Anna Adelholm | 2001 | 213 | 41.01 | 1:25.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mathilde Ploug Højer | 2001 | 180 | 40.81 | 1:30.21 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida-Marie Andersen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | 578 | 29.66 | 1:01.22 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 577 | 29.29 | 1:01.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | 573 | 29.98 | 1:01.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Karoline Barrett | 2002 | 517 | 30.21 | 1:03.54 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Lærke Knak | 2002 | 398 | 32.74 | 1:09.33 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Sofie Krühlmann | 2002 | 386 | 33.82 | 1:10.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 364 | 33.46 | 1:11.43 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 356 | 35.30 | 1:11.94 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Victoria Leth | 2002 | 337 | 35.54 | 1:13.29 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Emma Petersen | 2002 | 331 | 35.33 | 1:13.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 325 | 35.40 | 1:14.16 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 320 | 35.81 | 1:14.51 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Alma Hansen | 2002 | 296 | 36.57 | 1:16.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emma Bille Engell | 2002 | 267 | 38.02 | 1:19.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anika Hedegaard | 2002 | 255 | 38.31 | 1:20.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Olivia Brophy | 2002 | 237 | 39.63 | 1:22.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | 235 | 39.05 | 1:22.62 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Ida Young Iversen | 2002 | 214 | 40.60 | 1:25.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofie Hertzberg | 2002 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 353 | 34.77 | 1:12.14 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 352 | 34.45 | 1:12.20 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 328 | 34.88 | 1:13.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 316 | 34.47 | 1:14.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 277 | 37.13 | 1:18.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 249 | 38.03 | 1:21.05 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Ida Boe Rasmussen | 2003 | 247 | 37.63 | 1:21.24 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Emilie Meng | 2003 | 245 | 39.29 | 1:21.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Tine Petersen | 2003 | 245 | 39.57 | 1:21.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 217 | 39.37 | 1:24.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | 156 | 43.44 | 1:34.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 152 | 43.38 | 1:35.45 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 133 | 46.12 | 1:39.82 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 131 | 45.97 | 1:40.34 | |||||
GTI | ||||||||||
15 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 127 | 46.15 | 1:41.27 | |||||
GTI | ||||||||||
16 | Asta Palmund | 2005 | 108 | 51.25 | 1:46.88 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Julie Nelkop | 2004 | 106 | 48.65 | 1:47.60 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 104 | 47.41 | 1:48.26 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 99 | 47.89 | 1:49.96 | |||||
GTI | ||||||||||
20 | Ida Mørk | 2004 | 83 | 55.67 | 1:56.53 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Josefine Fejer | 2004 | 73 | 59.73 | 2:01.84 | |||||
GTI | ||||||||||
22 | Anne Hebsgaard Nielsen | 2005 | 68 | 58.47 | 2:04.85 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 65 | 57.49 | 2:06.39 | |||||
GTI | ||||||||||
24 | Smilla Askvig | 2004 | 65 | 59.69 | 2:06.66 | |||||
GTI | ||||||||||
25 | Ida Hebsgaard Nielsen | 2005 | 45 | 1:05.08 | 2:22.71 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Amalie Michelsen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:38 |