Resultater for Spar Nord Cup Frederiksbeg 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 05 oktober 2013 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 oktober 2013 |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 1 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bussenius | 2004 | 139 | 48.22 | 1:38.39 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Øksnebjerg | 2004 | 116 | 47.81 | 1:44.39 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 111 | 51.57 | 1:45.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Rosemarie Koch | 2004 | 108 | 49.97 | 1:46.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marie-Louise Soelberg | 2004 | 108 | 51.50 | 1:47.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sophia Bøttger | 2004 | 105 | 49.21 | 1:48.02 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Camille Nørby | 2004 | 99 | 52.97 | 1:50.00 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Petrea Hegelund Hansen | 2004 | 99 | 48.67 | 1:50.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Hagihara | 2004 | 96 | 1:51.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rebecca Hoeck | 2004 | 91 | 52.00 | 1:53.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Smilla Stroud Fog | 2004 | 83 | 1:56.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 80 | 57.12 | 1:58.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederikke Nielsen | 2004 | 73 | 55.27 | 2:01.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Laura Vangkilde | 2004 | 70 | 56.44 | 2:03.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 66 | 54.60 | 2:05.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Esmeralda Johansen | 2004 | 60 | 57.90 | 2:10.29 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
17 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 56 | 1:00.15 | 2:12.74 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Josefine Zebitz | 2004 | 54 | 1:03.85 | 2:14.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Carmen Byrholt | 2004 | 37 | 1:08.05 | 2:32.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Tara Boessenkool | 2004 | 28 | 1:16.15 | 2:47.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 414 | 32.56 | 1:08.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rebecca Lawætz | 2002 | 290 | 36.93 | 1:17.05 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 289 | 36.71 | 1:17.13 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 283 | 37.94 | 1:17.66 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | 264 | 38.00 | 1:19.46 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 253 | 38.99 | 1:20.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 247 | 39.34 | 1:21.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Luna Granborg | 2002 | 239 | 1:22.13 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Asta Holmegaard | 2002 | 231 | 39.48 | 1:23.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victoria Leth | 2002 | 225 | 39.06 | 1:23.86 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Michelle Mortensen | 2002 | 209 | 41.01 | 1:25.86 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Laura Boutrup | 2003 | 207 | 42.81 | 1:26.14 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Luna Gammelgaard | 2003 | 201 | 41.11 | 1:27.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ingrid Lindemann | 2003 | 193 | 43.68 | 1:28.17 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 188 | 43.48 | 1:28.98 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Hebeltoft | 2003 | 185 | 41.69 | 1:29.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Thea Pedersen | 2003 | 179 | 43.43 | 1:30.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Esther Else Grubert | 2003 | 175 | 44.10 | 1:31.03 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 173 | 44.85 | 1:31.42 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | 170 | 42.75 | 1:31.95 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 170 | 43.36 | 1:31.98 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Isabella Rosenberg | 2003 | 166 | 43.57 | 1:32.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 165 | 44.14 | 1:32.97 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Julie Becker Sondrup | 2003 | 158 | 45.64 | 1:34.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
25 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | 152 | 44.65 | 1:35.41 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Line Holm | 2003 | 146 | 46.22 | 1:36.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | 143 | 44.39 | 1:37.53 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
28 | Nora Hertel | 2003 | 142 | 45.88 | 1:37.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Amalie Schou | 2003 | 132 | 48.53 | 1:40.12 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | 123 | 46.19 | 1:42.32 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 123 | 46.59 | 1:42.53 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emilie Kirketerp | 2003 | 119 | 48.12 | 1:43.60 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
33 | Esther Pontoppidan | 2003 | 117 | 49.68 | 1:44.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Amalie Lester | 2003 | 116 | 50.54 | 1:44.34 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Annemarie Østergaard | 2003 | 109 | 49.16 | 1:46.56 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
36 | Olivia Nagel Bisleth | 2002 | 108 | 48.52 | 1:46.83 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
37 | Linnea Ulka | 2003 | 107 | 50.47 | 1:47.44 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Kaya Rolin | 2003 | 106 | 50.59 | 1:47.54 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
39 | Josephine Aagesen | 2003 | 94 | 52.56 | 1:51.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 91 | 53.82 | 1:53.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Helena Gyldenlev | 2002 | 89 | 52.00 | 1:54.25 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 70 | 55.65 | 2:03.46 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
43 | Ida Lund Järund | 2003 | 64 | 58.47 | 2:07.41 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
44 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | 57 | 1:03.27 | 2:11.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | 45 | 1:10.23 | 2:23.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 390 | 33.85 | 1:09.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Walbjørn | 2000 | 372 | 34.73 | 1:10.89 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 351 | 34.03 | 1:12.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Sandvig Stage | 2001 | 333 | 35.31 | 1:13.58 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | 332 | 36.24 | 1:13.63 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 328 | 35.17 | 1:13.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Signe Salto Deleuran | 2001 | 316 | 35.73 | 1:14.82 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | 287 | 36.18 | 1:17.27 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
9 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | 186 | 43.57 | 1:29.33 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
10 | Sille Caroline Damgaard | 2001 | 152 | 43.56 | 1:35.38 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Fixdahl | 1997 | 592 | 29.66 | 1:00.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilde Zaggai | 1998 | 522 | 30.72 | 1:03.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tenna Jensen | 1998 | 517 | 30.54 | 1:03.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Maagøe | 1999 | 501 | 30.45 | 1:04.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | 475 | 31.51 | 1:05.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katrine Hvid | 1998 | 468 | 31.46 | 1:05.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 412 | 32.47 | 1:08.55 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
8 | Minella Jespersen | 1999 | 396 | 33.55 | 1:09.43 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
9 | Louise Albrechtsen | 1998 | 351 | 1:12.28 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 342 | 34.58 | 1:12.91 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nina Madsen Teller | 1999 | 312 | 34.91 | 1:15.13 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
12 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 297 | 1:16.42 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Dina Ingemann | 1997 | 195 | 40.65 | 1:27.92 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 05 oktober 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:58 |