Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 15, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Piger 1 | 2002 | Sigma Swim | 5:04.93 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 37.02 | 1:16.44 | 1:16.44 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 40.45 | 1:25.41 | 2:41.85 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 34.11 | 1:15.03 | 3:56.88 | ||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 32.35 | 1:08.05 | 5:04.93 | ||||||
2 | Kvik Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:07.08 | ||||||
Emma Pedersen | 2002 | 41.58 | 1:23.53 | 1:23.53 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 38.45 | 1:20.40 | 2:43.93 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 32.67 | 1:12.63 | 3:56.56 | ||||||
Sofie Krühlmann | 2002 | 33.36 | 1:10.52 | 5:07.08 | ||||||
3 | Lyngby Piger | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 5:21.62 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 35.59 | 1:14.34 | 1:14.34 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 41.88 | 1:29.86 | 2:44.20 | ||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 40.38 | 1:30.51 | 4:14.71 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 31.72 | 1:06.91 | 5:21.62 | ||||||
4 | Hovedstad Piger 1 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:28.31 | ||||||
Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | 42.39 | 1:26.62 | 1:26.62 | ||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 43.75 | 1:32.37 | 2:58.99 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 36.00 | 1:19.87 | 4:18.86 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 33.77 | 1:09.45 | 5:28.31 | ||||||
5 | Gsc Piger 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:34.34 | ||||||
Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 38.96 | 1:21.31 | 1:21.31 | ||||||
Aya Bødker Grann | 2002 | 45.34 | 1:36.35 | 2:57.66 | ||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 37.64 | 1:23.00 | 4:20.66 | ||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 34.47 | 1:13.68 | 5:34.34 | ||||||
6 | Roskilde Piger 2 | 0 | Roskilde Svømning | 5:34.47 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 38.18 | 1:18.98 | 1:18.98 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 43.03 | 1:31.00 | 2:49.98 | ||||||
Ida Buxbom Andersen | 2002 | 41.28 | 1:31.28 | 4:21.26 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 35.55 | 1:13.21 | 5:34.47 | ||||||
7 | Helsingør Piger | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 5:35.21 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 39.48 | 1:21.30 | 1:21.30 | ||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 40.73 | 1:28.53 | 2:49.83 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 40.16 | 1:28.77 | 4:18.60 | ||||||
Fie Tönshoff | 2002 | 35.09 | 1:16.61 | 5:35.21 | ||||||
8 | Køge Piger | 2002 | Køge Svømmeklub | 5:46.14 | ||||||
Josefine Mølgaard | 2002 | 43.40 | 1:29.01 | 1:29.01 | ||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 41.10 | 1:27.10 | 2:56.11 | ||||||
Camilla Mølgaard | 2002 | 40.39 | 1:32.39 | 4:28.50 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 36.66 | 1:17.64 | 5:46.14 | ||||||
9 | Gentofte Piger 1 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 5:53.16 | ||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 41.67 | 1:25.33 | 1:25.33 | ||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 46.37 | 1:39.09 | 3:04.42 | ||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 43.43 | 1:33.92 | 4:38.34 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 35.07 | 1:14.82 | 5:53.16 | ||||||
10 | Triton Piger | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:57.78 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 43.16 | 1:28.25 | 1:28.25 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 48.00 | 1:43.14 | 3:11.39 | ||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 42.59 | 1:31.08 | 4:42.47 | ||||||
Laura Janner | 2002 | 36.07 | 1:15.31 | 5:57.78 | ||||||
11 | Sigma Piger 2 | 2002 | Sigma Swim | 6:06.51 | ||||||
Isabel Vang Hvitved | 2003 | 43.71 | 1:30.17 | 1:30.17 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 48.12 | 1:41.25 | 3:11.42 | ||||||
Laura Boutrup | 2003 | 45.93 | 1:39.15 | 4:50.57 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 37.52 | 1:15.94 | 6:06.51 | ||||||
12 | Gsc Piger 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 6:09.16 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 46.49 | 1:35.42 | 1:35.42 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 50.61 | 1:47.48 | 3:22.90 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 39.99 | 1:30.49 | 4:53.39 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 36.86 | 1:15.77 | 6:09.16 | ||||||
13 | Kvik Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:10.19 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 44.69 | 1:32.64 | 1:32.64 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 48.34 | 1:40.86 | 3:13.50 | ||||||
Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 44.14 | 1:37.74 | 4:51.24 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 37.71 | 1:18.95 | 6:10.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:57 |