Resultat för UGP 2 - Åkersberga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
09:52 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
09:52 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
10:47 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.24 |
2:22.51 |
3:36.47 |
4:50.39 |
9:45.70 |
|
|
|
|
|
|
6:05.11 |
7:19.50 |
8:33.60 |
|
|
|
2 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.44 |
2:27.45 |
3:42.51 |
4:57.72 |
9:49.05 |
|
|
|
|
|
|
6:11.96 |
7:25.35 |
8:38.54 |
|
|
|
3 |
Mathilda Dahlin |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:13.84 |
2:33.01 |
3:52.68 |
5:13.57 |
10:39.34 |
|
|
|
|
|
|
6:35.70 |
7:57.51 |
9:18.67 |
|
|
|
4 |
Josefin Öster |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:14.07 |
2:34.84 |
3:58.25 |
5:23.52 |
11:09.95 |
|
|
|
|
|
|
6:49.47 |
8:16.01 |
9:43.32 |
|
|
|
5 |
Miranda Jansson |
1997 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:24.44 |
2:55.80 |
4:27.42 |
5:58.50 |
12:00.33 |
|
|
|
|
|
|
7:29.09 |
8:59.63 |
10:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.85 |
2:33.39 |
3:55.00 |
5:17.49 |
10:35.31 |
|
|
|
|
|
|
6:38.92 |
7:59.52 |
9:19.54 |
|
|
|
2 |
Julia Derwinger |
1998 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:15.49 |
2:37.94 |
4:00.96 |
5:23.91 |
10:51.82 |
|
|
|
|
|
|
6:47.01 |
8:10.38 |
9:33.90 |
|
|
|
3 |
Zhanna Kuhry |
1998 |
Täby Sim |
|
1:15.31 |
2:37.07 |
4:01.01 |
5:23.96 |
10:51.89 |
|
|
|
|
|
|
6:46.89 |
8:09.69 |
9:33.29 |
|
|
|
4 |
Lena Westerlund |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:15.39 |
2:36.57 |
3:59.06 |
5:21.53 |
11:00.70 |
|
|
|
|
|
|
6:45.81 |
8:10.88 |
9:37.48 |
|
|
|
5 |
Ida Hofvander |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:18.96 |
2:45.56 |
4:13.72 |
5:41.32 |
11:26.94 |
|
|
|
|
|
|
7:08.98 |
8:36.17 |
10:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.65 |
2:24.99 |
3:40.58 |
4:56.62 |
9:58.53 |
|
|
|
|
|
|
6:12.64 |
7:28.35 |
8:44.14 |
|
|
|
2 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.68 |
2:25.13 |
3:40.66 |
4:56.68 |
10:01.09 |
|
|
|
|
|
|
6:12.92 |
7:29.29 |
8:46.42 |
|
|
|
3 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:14.81 |
2:34.25 |
3:54.45 |
5:15.64 |
10:37.04 |
|
|
|
|
|
|
6:37.85 |
7:58.28 |
9:18.90 |
|
|
|
4 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.83 |
2:34.55 |
3:55.26 |
5:16.53 |
10:45.03 |
|
|
|
|
|
|
6:38.67 |
8:02.59 |
9:25.50 |
|
|
|
5 |
Emelie Rudert |
1999 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:11.77 |
2:31.32 |
3:54.74 |
5:19.67 |
10:53.77 |
|
|
|
|
|
|
6:43.50 |
8:07.34 |
9:30.85 |
|
|
|
6 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
1:17.85 |
2:42.35 |
4:06.99 |
5:31.20 |
11:03.71 |
|
|
|
|
|
|
6:55.88 |
8:20.92 |
9:43.45 |
|
|
|
7 |
Caroline Malmberg |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.36 |
2:37.62 |
4:02.10 |
5:27.05 |
11:06.44 |
|
|
|
|
|
|
6:51.78 |
8:16.97 |
9:42.94 |
|
|
|
8 |
Emelie Blomberg |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:20.36 |
2:46.17 |
4:12.44 |
5:39.89 |
11:26.36 |
|
|
|
|
|
|
7:06.54 |
8:32.69 |
10:01.15 |
|
|
|
9 |
Lenina Mariani-Lopez |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:19.67 |
2:47.58 |
4:17.00 |
5:46.74 |
11:41.68 |
|
|
|
|
|
|
7:16.12 |
8:43.66 |
10:13.61 |
|
|
|
10 |
Karin Emanuelsson |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:22.36 |
2:53.95 |
4:26.05 |
5:59.12 |
12:10.56 |
|
|
|
|
|
|
7:31.71 |
9:05.55 |
10:37.95 |
|
|
|
11 |
Anna Reinholdz |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:20.46 |
2:50.97 |
4:24.81 |
5:59.58 |
12:13.80 |
|
|
|
|
|
|
7:35.17 |
9:10.26 |
10:43.70 |
|
|
|
12 |
Vinona Bothe Karlssom |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:29.38 |
3:08.68 |
4:46.72 |
6:27.35 |
12:56.51 |
|
|
|
|
|
|
8:04.45 |
9:44.00 |
11:22.57 |
|
|
|
13 |
Emelie Högström |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:29.59 |
3:11.55 |
4:55.28 |
6:37.84 |
13:23.12 |
|
|
|
|
|
|
8:22.29 |
10:04.60 |
11:45.40 |
|
|
|
14 |
Saga Gustafsson |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:30.12 |
3:14.13 |
5:00.03 |
6:45.86 |
13:39.42 |
|
|
|
|
|
|
8:32.11 |
10:16.63 |
12:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:13.52 |
2:32.30 |
3:51.38 |
5:11.09 |
10:21.87 |
|
|
|
|
|
|
6:30.00 |
7:48.87 |
9:06.48 |
|
|
|
2 |
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:12.15 |
2:33.83 |
3:55.12 |
5:15.89 |
10:29.58 |
|
|
|
|
|
|
6:36.14 |
7:55.58 |
9:13.68 |
|
|
|
3 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.56 |
2:35.52 |
3:57.31 |
5:18.76 |
10:37.78 |
|
|
|
|
|
|
6:40.69 |
8:01.34 |
9:21.19 |
|
|
|
4 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
1:13.08 |
2:34.41 |
3:56.54 |
5:17.10 |
10:40.61 |
|
|
|
|
|
|
6:39.09 |
8:00.13 |
9:22.79 |
|
|
|
5 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
1:17.95 |
2:43.52 |
4:09.62 |
5:36.96 |
11:18.12 |
|
|
|
|
|
|
7:03.98 |
8:29.72 |
9:55.17 |
|
|
|
6 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:19.88 |
2:47.70 |
4:16.51 |
5:45.66 |
11:36.23 |
|
|
|
|
|
|
7:14.63 |
8:42.64 |
10:11.33 |
|
|
|
7 |
Sara Tillenius |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:21.71 |
2:53.04 |
4:24.51 |
5:55.70 |
11:52.40 |
|
|
|
|
|
|
7:26.79 |
8:57.70 |
10:27.25 |
|
|
|
8 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:19.88 |
2:51.31 |
4:25.10 |
5:57.80 |
12:09.34 |
|
|
|
|
|
|
7:31.65 |
9:05.94 |
10:41.64 |
|
|
|
9 |
Emilia Österberg |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:23.33 |
2:58.97 |
4:35.17 |
6:10.62 |
12:36.25 |
|
|
|
|
|
|
7:49.50 |
9:27.09 |
11:04.78 |
|
|
|
10 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:27.87 |
3:08.23 |
4:48.52 |
6:28.71 |
13:03.71 |
|
|
|
|
|
|
8:09.59 |
9:51.02 |
11:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
10:47 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
11:07 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
30.03 |
1:04.77 |
1:40.80 |
|
2:17.49 |
|
2 |
David Kruthammar |
1997 |
Täby Sim |
|
32.37 |
1:10.08 |
1:48.90 |
|
2:26.83 |
|
3 |
Denis Marijanovic |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.45 |
1:08.08 |
1:47.09 |
|
2:28.59 |
|
4 |
Tobias Westholm |
1996 |
Norrtälje Simklubb |
|
33.04 |
1:12.58 |
1:51.94 |
|
2:33.54 |
|
5 |
Alexander Lind |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
35.64 |
1:17.83 |
2:00.53 |
|
2:42.37 |
|
6 |
Viktor Jändel |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.82 |
1:25.85 |
2:21.66 |
|
3:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sean Zhong |
1998 |
Täby Sim |
|
32.17 |
1:09.23 |
1:45.42 |
|
2:21.24 |
|
2 |
Mateo Gutierrez |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
35.38 |
1:16.00 |
2:00.70 |
|
2:46.62 |
|
3 |
David Nordin |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
39.77 |
1:30.82 |
2:24.32 |
|
3:14.79 |
|
4 |
Ludwig Häggblad |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.78 |
1:31.88 |
2:27.62 |
|
3:25.61 |
|
- |
Adrian Panahi |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.95 |
1:12.75 |
1:53.83 |
|
2:32.92 |
|
2 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
36.82 |
1:20.72 |
2:05.06 |
|
2:45.92 |
|
3 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
38.64 |
1:22.18 |
2:07.49 |
|
2:49.80 |
|
4 |
Emil Wikell |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.96 |
1:24.17 |
2:08.70 |
|
2:53.01 |
|
5 |
Samir Noory |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.41 |
1:22.38 |
2:09.82 |
|
2:57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
36.04 |
1:20.81 |
2:09.50 |
|
2:57.25 |
|
2 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.63 |
1:24.29 |
2:13.91 |
|
3:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
11:07 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
11:26 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
11:26 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
15:33 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotte Myers |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
34.61 |
1:12.79 |
1:51.70 |
|
2:28.97 |
|
2 |
Hanna Sangfelt |
1997 |
Täby Sim |
|
34.93 |
1:13.26 |
1:53.38 |
|
2:33.77 |
|
3 |
Linn Olanders |
1996 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.07 |
1:19.62 |
2:02.24 |
|
2:44.15 |
|
4 |
Mathilda Dahlin |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.55 |
1:20.54 |
2:02.88 |
|
2:46.04 |
|
5 |
Marianne Dellwik |
1997 |
Täby Sim |
|
40.65 |
1:24.73 |
2:08.72 |
|
2:49.72 |
|
6 |
Miranda Jansson |
1997 |
Norrtälje Simklubb |
|
41.49 |
1:26.34 |
2:12.14 |
|
2:56.86 |
|
7 |
Sofia Johansson |
1997 |
Täby Sim |
|
45.46 |
1:36.67 |
2:29.38 |
|
3:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
39.81 |
1:22.80 |
2:07.29 |
|
2:51.54 |
|
2 |
Ida Hofvander |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.93 |
1:26.77 |
2:12.36 |
|
2:56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
37.00 |
1:17.01 |
1:56.71 |
|
2:34.98 |
|
2 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.74 |
1:17.16 |
1:57.56 |
|
2:36.90 |
|
3 |
Cassandra Engback |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.21 |
1:17.84 |
1:59.76 |
|
2:40.17 |
|
4 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
37.73 |
1:18.88 |
2:01.09 |
|
2:41.49 |
|
5 |
Sofia Lennerthson |
1999 |
Täby Sim |
|
39.45 |
1:23.74 |
2:08.20 |
|
2:49.89 |
|
6 |
Emelie Rudert |
1999 |
Norrtälje Simklubb |
|
39.85 |
1:23.56 |
2:07.76 |
|
2:50.62 |
|
7 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
41.25 |
1:25.13 |
2:09.42 |
|
2:52.44 |
|
8 |
Caroline Malmberg |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
40.68 |
1:24.31 |
2:09.88 |
|
2:53.22 |
|
9 |
Frida Nano |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.66 |
1:25.70 |
2:11.68 |
|
2:56.16 |
|
10 |
Anna Reinholdz |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.85 |
1:27.33 |
2:13.95 |
|
3:00.34 |
|
11 |
Emelie Blomberg |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
42.99 |
1:29.43 |
2:15.85 |
|
3:01.04 |
|
12 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
Täby Sim |
|
42.41 |
1:27.94 |
2:14.49 |
|
3:01.13 |
|
13 |
Josefin Bering |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
44.34 |
1:33.08 |
2:23.94 |
|
3:10.45 |
|
14 |
Vinona Bothe Karlssom |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
43.30 |
1:32.91 |
2:23.76 |
|
3:10.82 |
|
15 |
Karin Emanuelsson |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
44.38 |
1:32.49 |
2:22.50 |
|
3:12.57 |
|
16 |
Fanny Lundgren |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
46.61 |
1:37.82 |
2:29.90 |
|
3:17.96 |
|
17 |
Emelie Högström |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
50.38 |
1:43.67 |
2:36.63 |
|
3:27.99 |
|
- |
Chris Wejke |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
15:33 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
16:02 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
16:02 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
16:58 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Östervall |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
32.04 |
1:07.75 |
1:45.00 |
|
2:21.89 |
|
2 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
33.09 |
1:09.90 |
1:46.91 |
|
2:23.38 |
|
3 |
Fanny Alstermark |
1998 |
Norrtälje Simklubb |
|
33.58 |
1:10.78 |
1:49.79 |
|
2:28.41 |
|
4 |
Julia Derwinger |
1998 |
Tyresö Simsällskap |
|
35.16 |
1:13.57 |
1:53.10 |
|
2:29.25 |
|
5 |
Lena Westerlund |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.27 |
1:10.58 |
1:49.28 |
|
2:29.59 |
|
6 |
Ida Hofvander |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.53 |
1:15.30 |
1:55.72 |
|
2:35.02 |
|
7 |
Linnea Cooke |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
37.75 |
1:20.30 |
2:04.57 |
|
2:45.60 |
|
8 |
Ebba Taberman |
1998 |
Täby Sim |
|
36.89 |
1:20.64 |
2:05.47 |
|
2:47.97 |
|
9 |
Hanna Marohn |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
37.05 |
1:19.71 |
2:04.13 |
|
2:47.98 |
|
- |
Anna Pantulin |
1998 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.77 |
1:08.72 |
1:47.25 |
|
2:22.56 |
|
2 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
33.57 |
1:10.98 |
1:48.75 |
|
2:24.03 |
|
3 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
35.10 |
1:13.70 |
1:53.52 |
|
2:31.48 |
|
4 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.27 |
1:14.09 |
1:53.55 |
|
2:31.86 |
|
5 |
Amanda Carlbom |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.73 |
1:14.18 |
1:54.61 |
|
2:32.64 |
|
6 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
35.99 |
1:14.94 |
1:55.36 |
|
2:34.82 |
|
7 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
35.26 |
1:15.53 |
1:57.24 |
|
2:38.33 |
|
8 |
Alba Ekepil |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
37.44 |
1:18.64 |
2:00.79 |
|
2:40.60 |
|
9 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
36.58 |
1:18.53 |
2:01.85 |
|
2:40.79 |
|
10 |
Liv Falk |
2000 |
Täby Sim |
|
36.37 |
1:17.33 |
2:00.70 |
|
2:41.98 |
|
11 |
Sara Tillenius |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.06 |
1:21.25 |
2:04.43 |
|
2:44.58 |
|
12 |
Lovisa Liljeblad |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
36.08 |
1:17.92 |
2:02.90 |
|
2:47.02 |
|
13 |
Tilda Rekola-Weckström |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.01 |
1:20.85 |
2:05.81 |
|
2:47.57 |
|
14 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.62 |
1:23.15 |
2:06.53 |
|
2:50.03 |
|
15 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
40.51 |
1:27.27 |
2:13.21 |
|
2:54.59 |
|
16 |
Emilia Österberg |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.22 |
1:25.30 |
2:11.70 |
|
2:57.35 |
|
17 |
Ella Westholm |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.30 |
1:25.14 |
2:13.71 |
|
2:58.88 |
|
18 |
Sophia Wåhlén |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
40.30 |
1:26.41 |
2:14.80 |
|
2:59.35 |
|
19 |
Isabella Tegman |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.39 |
1:27.09 |
2:15.19 |
|
3:00.68 |
|
20 |
Josefine Godman |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
41.53 |
1:28.43 |
2:17.26 |
|
3:01.60 |
|
21 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.87 |
1:27.81 |
2:16.18 |
|
3:03.24 |
|
22 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.52 |
1:26.40 |
2:16.22 |
|
3:05.03 |
|
23 |
Mimmi Busck |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
42.67 |
1:33.14 |
2:26.26 |
|
3:14.89 |
|
24 |
Emma Osterman |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.45 |
1:32.31 |
2:23.42 |
|
3:15.75 |
|
25 |
Tina Westmoreland |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
43.64 |
1:34.62 |
2:28.20 |
|
3:16.76 |
|
26 |
Livia Bjuresten |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
44.89 |
1:37.28 |
2:30.66 |
|
3:17.09 |
|
27 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
44.61 |
1:39.07 |
2:31.47 |
|
3:19.09 |
|
28 |
Erika Strömbeck |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
44.09 |
1:37.34 |
2:31.01 |
|
3:22.26 |
|
29 |
Mathilda Larsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
42.70 |
1:34.53 |
2:29.33 |
|
3:23.13 |
|
30 |
Isabell Barrios |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
44.93 |
1:38.12 |
2:33.04 |
|
3:26.67 |
|
31 |
Maja Bergström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
46.27 |
1:40.37 |
2:35.02 |
|
3:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
16:58 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
17:34 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Ericsson |
1997 |
Täby Sim |
|
30.14 |
1:03.43 |
1:43.56 |
|
2:15.20 |
|
2 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
29.73 |
1:06.13 |
1:45.15 |
|
2:17.86 |
|
3 |
David Kruthammar |
1997 |
Täby Sim |
|
29.26 |
1:05.95 |
1:46.21 |
|
2:18.10 |
|
4 |
Denis Marijanovic |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.51 |
1:06.07 |
1:47.72 |
|
2:19.18 |
|
5 |
Joel Huth |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.44 |
1:06.54 |
1:51.80 |
|
2:25.59 |
|
6 |
Adam Alstermark |
1996 |
Norrtälje Simklubb |
|
31.52 |
1:09.36 |
1:51.78 |
|
2:26.06 |
|
7 |
Alexander Lind |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
33.89 |
1:11.61 |
1:57.19 |
|
2:31.29 |
|
8 |
Tobias Westholm |
1996 |
Norrtälje Simklubb |
|
32.11 |
1:11.14 |
1:57.02 |
|
2:32.19 |
|
9 |
Adam Gräns |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.84 |
1:16.19 |
2:02.49 |
|
2:37.81 |
|
10 |
Marcus Pirkizri |
1995 |
Åkersberga Simsällskap |
|
31.93 |
1:14.44 |
1:59.63 |
|
2:40.61 |
|
11 |
Viktor Jändel |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.65 |
1:14.46 |
2:04.94 |
|
2:41.51 |
|
12 |
Cristian de Andrade |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.86 |
1:15.74 |
2:04.21 |
|
2:41.68 |
|
13 |
Marcus Melander |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
34.63 |
1:17.24 |
2:06.90 |
|
2:44.08 |
|
14 |
Douglas Holmedahl |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
39.10 |
1:23.19 |
2:10.41 |
|
2:45.39 |
|
15 |
Steve Xia |
1996 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.56 |
1:30.18 |
2:29.69 |
|
3:14.50 |
|
- |
Erik Reinholdz |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Svalander |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
30.37 |
1:07.15 |
1:50.22 |
|
2:23.56 |
|
2 |
Elias Altman |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
30.30 |
1:06.35 |
1:50.97 |
|
2:24.04 |
|
3 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.65 |
1:15.28 |
2:01.11 |
|
2:37.64 |
|
4 |
Mateo Gutierrez |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
32.99 |
1:14.53 |
2:03.46 |
|
2:40.66 |
|
5 |
Adrian Panahi |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.22 |
1:20.98 |
2:08.07 |
|
2:44.85 |
|
6 |
Fredric Wernqvist |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.81 |
1:14.65 |
2:06.75 |
|
2:45.36 |
|
7 |
Sebastian Tellgren |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.44 |
1:20.84 |
2:09.72 |
|
2:47.20 |
|
8 |
Sebastian Holmerin |
1998 |
Täby Sim |
|
34.59 |
1:20.28 |
2:12.58 |
|
2:52.31 |
|
9 |
Ludwig Häggblad |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.96 |
1:28.96 |
2:22.62 |
|
3:04.24 |
|
10 |
Simon Jändel |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
43.57 |
1:35.86 |
2:28.78 |
|
3:09.76 |
|
11 |
Nicklas Xia |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
42.72 |
1:34.81 |
2:33.57 |
|
3:15.96 |
|
12 |
Sebastian Schüler |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
45.39 |
1:39.56 |
2:39.15 |
|
3:23.29 |
|
13 |
Martin Andersson |
1998 |
Wisby Simsällskap |
|
53.01 |
1:54.07 |
3:01.54 |
|
3:50.82 |
|
- |
David Nordin |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Marijanovic |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.48 |
1:09.71 |
1:57.98 |
|
2:35.41 |
|
2 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
|
34.81 |
1:17.04 |
2:05.74 |
|
2:42.53 |
|
3 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.57 |
1:17.73 |
2:10.43 |
|
2:45.45 |
|
4 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
36.67 |
1:22.33 |
2:12.74 |
|
2:47.21 |
|
5 |
Thomas Östervall |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.00 |
1:22.30 |
2:15.10 |
|
2:52.81 |
|
6 |
Oscar Andersson |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.63 |
1:23.78 |
2:16.73 |
|
2:59.29 |
|
7 |
Cosmos Sharman |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
41.40 |
1:25.99 |
2:21.06 |
|
3:02.80 |
|
8 |
Kevin Fahlström |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
41.13 |
1:28.10 |
2:23.28 |
|
3:06.68 |
|
9 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.62 |
1:29.04 |
2:29.06 |
|
3:10.09 |
|
10 |
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
49.62 |
1:43.22 |
2:42.49 |
|
3:26.35 |
|
11 |
Gabriel Bachir |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
45.54 |
1:39.28 |
2:46.32 |
|
3:38.35 |
|
12 |
Alfons Frid |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
59.23 |
1:52.21 |
2:59.60 |
|
3:48.61 |
|
- |
Elias Gipperth |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
17:34 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
18:06 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.03 |
2:44.98 |
4:19.46 |
|
5:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Zhanna Kuhry |
1998 |
Täby Sim |
|
1:24.50 |
2:56.62 |
4:32.58 |
|
5:54.75 |
|
2 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:26.01 |
3:00.17 |
4:36.10 |
|
5:56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.93 |
2:39.18 |
4:16.59 |
|
5:28.94 |
|
2 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:17.95 |
2:44.20 |
4:16.79 |
|
5:30.83 |
|
3 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.49 |
2:42.62 |
4:21.01 |
|
5:33.58 |
|
4 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.53 |
2:53.68 |
4:27.65 |
|
5:43.24 |
|
5 |
Sigrid Loid |
1999 |
Täby Sim |
|
1:24.55 |
2:57.66 |
4:40.09 |
|
6:02.62 |
|
6 |
Caroline Malmberg |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:29.16 |
3:00.56 |
4:49.10 |
|
6:11.91 |
|
7 |
Emelie Blomberg |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:22.65 |
3:01.24 |
4:48.58 |
|
6:12.04 |
|
8 |
Moa Fougner |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:36.52 |
3:24.23 |
5:15.52 |
|
6:41.39 |
|
9 |
Saga Gustafsson |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:38.22 |
3:36.35 |
5:37.62 |
|
7:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:24.03 |
2:51.51 |
4:24.47 |
|
5:40.44 |
|
2 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:20.29 |
2:47.99 |
4:24.91 |
|
5:43.07 |
|
3 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:37.80 |
3:17.09 |
5:08.57 |
|
6:39.33 |
|
4 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:33.73 |
3:15.22 |
5:16.71 |
|
6:42.91 |
|
- |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
18:06 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
09:26 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
09:26 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
09:56 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
34.40 |
1:15.00 |
1:57.35 |
|
2:38.91 |
|
2 |
Adam Alstermark |
1996 |
Norrtälje Simklubb |
|
35.72 |
1:16.67 |
1:58.55 |
|
2:39.91 |
|
3 |
Andreas Persson |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.93 |
1:17.29 |
2:00.61 |
|
2:44.79 |
|
4 |
Alexander Lind |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
39.78 |
1:25.20 |
2:11.57 |
|
2:57.60 |
|
5 |
Douglas Holmedahl |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
41.10 |
1:27.69 |
2:15.88 |
|
3:03.32 |
|
6 |
Cristian de Andrade |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.00 |
1:30.29 |
2:18.39 |
|
3:06.65 |
|
7 |
Jacob Öberg |
1997 |
Åkersberga Simsällskap |
|
45.42 |
1:36.83 |
2:29.15 |
|
3:20.39 |
|
- |
Marcus Pirkizri |
1995 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
|
44.34 |
1:35.26 |
2:26.71 |
|
3:17.29 |
|
2 |
Oscar Andersson |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
44.56 |
1:34.81 |
2:26.09 |
|
3:18.09 |
|
3 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
45.28 |
1:37.21 |
2:30.28 |
|
3:21.54 |
|
4 |
Kevin Fahlström |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
45.02 |
1:37.44 |
2:29.89 |
|
3:21.85 |
|
5 |
Cosmos Sharman |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
46.40 |
1:39.62 |
2:33.46 |
|
3:27.40 |
|
6 |
Felix Persson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
46.64 |
1:40.96 |
2:36.88 |
|
3:27.71 |
|
7 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
55.32 |
1:57.23 |
3:00.51 |
|
4:01.62 |
|
8 |
Elias Gipperth |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
57.64 |
2:01.12 |
3:04.18 |
|
4:06.00 |
|
9 |
Alfons Frid |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:00.48 |
2:08.56 |
3:13.46 |
|
4:18.60 |
|
- |
Viktor Hermansson |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
09:56 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
11:18 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Nilsson |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.33 |
2:30.71 |
3:49.39 |
|
5:06.42 |
|
2 |
Maria Östervall |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:11.49 |
2:29.79 |
3:49.38 |
|
5:09.65 |
|
3 |
Lena Westerlund |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:14.34 |
2:35.15 |
3:57.37 |
|
5:17.47 |
|
4 |
Maria Tolkacheva |
1998 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:14.74 |
2:36.93 |
3:59.76 |
|
5:17.73 |
|
5 |
Julia Derwinger |
1998 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:14.49 |
2:35.54 |
3:58.40 |
|
5:20.05 |
|
6 |
Ida Hofvander |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:17.27 |
2:41.92 |
4:07.30 |
|
5:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.74 |
2:21.78 |
3:35.23 |
|
4:47.46 |
|
2 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.33 |
2:24.27 |
3:39.55 |
|
4:53.50 |
|
3 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:13.13 |
2:31.45 |
3:50.11 |
|
5:06.67 |
|
4 |
Emelie Rudert |
1999 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:10.39 |
2:28.61 |
3:49.29 |
|
5:10.94 |
|
5 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.88 |
2:34.49 |
3:54.31 |
|
5:13.81 |
|
6 |
Caroline Malmberg |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:17.31 |
2:39.06 |
4:01.24 |
|
5:20.25 |
|
7 |
Lenina Mariani-Lopez |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:17.57 |
2:42.92 |
4:07.94 |
|
5:31.81 |
|
8 |
Emelie Blomberg |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:19.65 |
2:46.01 |
4:09.15 |
|
5:32.50 |
|
9 |
Frida Nano |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:14.58 |
2:39.73 |
4:07.81 |
|
5:35.02 |
|
10 |
Sofia Lennerthson |
1999 |
Täby Sim |
|
1:21.92 |
2:53.59 |
4:22.27 |
|
5:48.76 |
|
11 |
Jessica Hagström |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:24.79 |
2:56.45 |
4:27.27 |
|
5:54.19 |
|
12 |
Mikaela Bergh |
1999 |
Täby Sim |
|
1:24.86 |
2:54.92 |
4:26.28 |
|
5:56.45 |
|
13 |
Caroline Korssell |
1999 |
Täby Sim |
|
1:22.77 |
2:54.50 |
4:27.96 |
|
6:00.38 |
|
14 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
Täby Sim |
|
1:23.68 |
2:53.07 |
4:27.28 |
|
6:00.60 |
|
15 |
Cecilia Wåhlén |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:24.49 |
2:59.60 |
4:34.32 |
|
6:08.09 |
|
16 |
Vinona Bothe Karlssom |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:28.92 |
3:05.98 |
4:43.65 |
|
6:14.40 |
|
17 |
Emily Lundgren |
1999 |
Täby Sim |
|
1:26.87 |
3:03.03 |
4:42.34 |
|
6:18.80 |
|
18 |
Emelie Högström |
1999 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:29.80 |
3:08.80 |
4:49.55 |
|
6:27.96 |
|
19 |
Erika Söderberg |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:31.20 |
3:17.90 |
5:06.18 |
|
6:46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.47 |
2:30.64 |
3:47.67 |
|
5:02.49 |
|
2 |
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:12.15 |
2:29.58 |
3:47.88 |
|
5:03.09 |
|
3 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
1:08.85 |
2:27.19 |
3:48.11 |
|
5:08.39 |
|
4 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.33 |
2:35.32 |
3:54.97 |
|
5:13.63 |
|
5 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
1:15.59 |
2:37.26 |
4:00.36 |
|
5:19.75 |
|
6 |
Kristina Johnsson |
2000 |
Ösmo Simsällskap |
|
1:15.92 |
2:41.74 |
4:08.88 |
|
5:31.05 |
|
7 |
Amanda Carlbom |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:17.81 |
2:43.23 |
4:09.06 |
|
5:34.22 |
|
8 |
Alba Ekepil |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:18.61 |
2:45.31 |
4:12.22 |
|
5:34.79 |
|
9 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:19.77 |
2:43.41 |
4:06.48 |
|
5:36.12 |
|
10 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:20.79 |
2:48.47 |
4:15.78 |
|
5:39.76 |
|
11 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
1:18.70 |
2:46.45 |
4:15.29 |
|
5:41.14 |
|
12 |
Liv Falk |
2000 |
Täby Sim |
|
1:21.17 |
2:50.79 |
4:18.78 |
|
5:42.59 |
|
13 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:18.63 |
2:47.26 |
4:16.74 |
|
5:44.16 |
|
14 |
Felicia Adamsson |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:19.93 |
2:51.07 |
4:19.07 |
|
5:44.65 |
|
15 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
1:23.67 |
2:53.15 |
4:21.30 |
|
5:45.72 |
|
16 |
Sara Tillenius |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:22.40 |
2:51.64 |
4:22.02 |
|
5:46.89 |
|
17 |
Mikaela Samuelsson |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:22.87 |
2:53.20 |
4:23.95 |
|
5:51.02 |
|
18 |
Rebecca Zerne |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:25.24 |
2:58.74 |
4:31.80 |
|
5:55.92 |
|
19 |
Tilda Rekola-Weckström |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:22.14 |
2:55.40 |
4:28.58 |
|
6:00.50 |
|
20 |
Tone Sandsjö |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:26.99 |
3:00.50 |
4:33.73 |
|
6:02.23 |
|
21 |
Emilia Österberg |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:23.47 |
2:58.17 |
4:33.02 |
|
6:05.51 |
|
22 |
Josefine Godman |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:31.18 |
3:11.22 |
4:49.76 |
|
6:23.94 |
|
23 |
Sophia Wåhlén |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:30.79 |
3:13.35 |
4:53.86 |
|
6:31.26 |
|
24 |
Louise Ericsson |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:34.27 |
3:16.89 |
5:00.60 |
|
6:39.76 |
|
25 |
Erika Strömbeck |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:35.48 |
3:22.70 |
5:08.40 |
|
6:54.24 |
|
26 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
1:39.63 |
3:27.17 |
5:14.97 |
|
6:56.55 |
|
27 |
Mimmi Busck |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:36.81 |
3:26.56 |
5:17.37 |
|
7:02.34 |
|
28 |
Livia Bjuresten |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:41.14 |
3:33.09 |
5:24.08 |
|
7:06.14 |
|
29 |
Mathilda Larsson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
1:35.84 |
3:27.57 |
5:21.92 |
|
7:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
11:18 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
13:02 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 mars 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Lind |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.18 |
2:27.08 |
3:44.44 |
4:58.86 |
18:42.52 |
|
|
|
|
|
|
6:14.85 |
7:30.62 |
8:46.22 |
10:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
11:18.03 |
12:33.74 |
13:47.32 |
15:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
16:19.25 |
17:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Svalander |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:06.19 |
2:20.20 |
3:34.45 |
4:48.67 |
18:40.55 |
|
|
|
|
|
|
6:04.51 |
7:20.35 |
8:36.41 |
9:52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
11:09.12 |
12:24.85 |
13:41.52 |
14:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
16:14.05 |
17:30.02 |
|
|
|
|
2 |
Adrian Panahi |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:10.76 |
2:27.50 |
3:46.19 |
5:04.50 |
19:29.62 |
|
|
|
|
|
|
6:22.97 |
7:41.05 |
8:57.55 |
10:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
11:36.13 |
12:56.42 |
14:17.04 |
15:37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
16:57.81 |
18:18.38 |
|
|
|
|
3 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:09.09 |
2:25.23 |
3:43.12 |
5:02.11 |
19:29.82 |
|
|
|
|
|
|
6:21.36 |
7:39.15 |
8:57.48 |
10:16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
11:35.65 |
12:55.57 |
14:15.97 |
15:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
16:56.07 |
18:15.93 |
|
|
|
|
4 |
Mattin Zarrabi |
1998 |
Täby Sim |
|
1:12.05 |
2:30.56 |
3:49.75 |
5:08.76 |
20:05.19 |
|
|
|
|
|
|
6:28.60 |
7:48.78 |
9:09.27 |
10:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
11:52.35 |
13:14.06 |
14:36.57 |
15:59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
17:22.98 |
18:45.95 |
|
|
|
|
5 |
Simon Gipperth |
1998 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:13.65 |
2:35.07 |
3:56.47 |
5:18.53 |
20:11.64 |
|
|
|
|
|
|
6:41.17 |
8:02.64 |
9:26.98 |
10:48.47 |
|
|
|
|
|
|
|
12:10.21 |
13:31.82 |
14:54.86 |
16:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
17:39.09 |
18:58.18 |
|
|
|
|
6 |
Sebastian Tellgren |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:16.20 |
2:44.15 |
4:08.81 |
5:35.93 |
21:17.06 |
|
|
|
|
|
|
6:59.26 |
8:26.12 |
9:52.97 |
11:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
12:45.76 |
14:11.23 |
15:35.98 |
17:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
18:30.03 |
19:55.56 |
|
|
|
|
7 |
David Nordin |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.76 |
2:48.03 |
4:15.72 |
5:45.48 |
21:43.55 |
|
|
|
|
|
|
7:14.85 |
8:43.06 |
10:10.11 |
11:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
13:06.87 |
14:35.24 |
16:01.83 |
17:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
18:57.58 |
20:21.26 |
|
|
|
|
8 |
Sebastian Schüler |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:23.84 |
3:01.86 |
4:40.05 |
6:17.92 |
24:28.74 |
|
|
|
|
|
|
7:56.67 |
9:36.27 |
11:16.51 |
12:57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
14:37.56 |
16:18.73 |
17:59.13 |
19:38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
21:17.57 |
22:55.61 |
|
|
|
|
9 |
Teodor Eliasson |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:27.21 |
3:02.73 |
4:41.88 |
6:20.05 |
24:46.03 |
|
|
|
|
|
|
8:00.14 |
9:40.68 |
11:22.74 |
13:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
14:40.38 |
16:21.51 |
18:04.11 |
19:47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
21:30.50 |
23:10.66 |
|
|
|
|
- |
Ludwig Häggblad |
1998 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Walter Forsberg Meinhart |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.96 |
2:27.14 |
3:42.81 |
4:58.27 |
18:53.47 |
|
|
|
|
|
|
6:14.81 |
7:31.00 |
8:46.57 |
10:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
11:18.74 |
12:34.15 |
13:49.81 |
15:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
16:24.65 |
17:41.02 |
|
|
|
|
2 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.26 |
2:36.59 |
3:56.52 |
5:16.59 |
19:41.98 |
|
|
|
|
|
|
6:36.75 |
7:55.43 |
9:14.39 |
10:33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
11:53.12 |
13:12.69 |
14:32.44 |
15:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
17:11.09 |
18:28.44 |
|
|
|
|
3 |
Samir Noory |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:15.72 |
2:37.24 |
3:59.61 |
5:22.54 |
20:56.10 |
|
|
|
|
|
|
6:45.58 |
8:09.05 |
9:33.82 |
10:59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
12:24.03 |
13:48.79 |
15:14.88 |
16:41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
18:07.09 |
19:34.06 |
|
|
|
|
4 |
Oskar Thuresson |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
1:17.18 |
2:41.55 |
4:07.03 |
5:33.88 |
21:17.63 |
|
|
|
|
|
|
7:00.17 |
8:26.19 |
9:53.20 |
11:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
12:43.88 |
14:11.17 |
15:36.56 |
17:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
18:29.79 |
19:54.64 |
|
|
|
|
5 |
Daniel Nöu |
1999 |
Täby Sim |
|
1:20.15 |
2:46.67 |
4:13.42 |
5:40.43 |
21:30.47 |
|
|
|
|
|
|
7:06.92 |
8:33.48 |
10:00.00 |
11:26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
12:52.63 |
14:19.29 |
15:46.93 |
17:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
18:41.04 |
20:07.30 |
|
|
|
|
6 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
Wisby Simsällskap |
|
1:23.44 |
2:55.08 |
4:27.67 |
5:59.60 |
22:31.91 |
|
|
|
|
|
|
7:31.48 |
9:01.95 |
10:33.25 |
12:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
13:37.70 |
15:11.01 |
16:41.05 |
18:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
19:41.54 |
21:09.10 |
|
|
|
|
7 |
Simon Kallvikbacka |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:21.74 |
2:52.10 |
4:24.17 |
6:00.44 |
23:22.40 |
|
|
|
|
|
|
7:33.67 |
9:09.55 |
10:45.07 |
12:21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
13:56.11 |
15:31.48 |
17:10.28 |
18:46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
20:22.53 |
21:55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Kahl |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:11.84 |
2:29.08 |
3:47.95 |
5:06.72 |
19:10.21 |
|
|
|
|
|
|
6:24.05 |
7:41.47 |
8:57.59 |
10:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
11:31.16 |
12:48.42 |
14:05.83 |
15:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
16:39.71 |
17:56.62 |
|
|
|
|
2 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
Täby Sim |
|
1:12.80 |
2:30.75 |
3:49.65 |
5:08.94 |
19:40.43 |
|
|
|
|
|
|
6:28.63 |
7:48.21 |
9:07.29 |
10:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
11:46.48 |
13:06.03 |
14:25.42 |
15:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
17:05.96 |
18:25.82 |
|
|
|
|
3 |
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:16.38 |
2:37.31 |
3:59.43 |
5:21.51 |
20:16.04 |
|
|
|
|
|
|
6:44.35 |
8:06.98 |
9:29.86 |
10:52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
12:15.45 |
13:37.17 |
14:58.55 |
16:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
17:42.02 |
19:04.02 |
|
|
|
|
4 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:25.46 |
2:59.25 |
4:36.35 |
6:13.93 |
23:51.69 |
|
|
|
|
|
|
7:50.54 |
9:28.42 |
11:07.06 |
12:45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
14:23.53 |
16:00.71 |
17:39.48 |
19:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
20:53.63 |
22:30.14 |
|
|
|
|
5 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:27.66 |
3:07.60 |
4:51.08 |
6:35.40 |
25:23.34 |
|
|
|
|
|
|
8:17.44 |
10:01.01 |
11:43.63 |
13:27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
15:14.54 |
16:59.16 |
18:46.46 |
20:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
22:08.67 |
23:50.25 |
|
|
|
|
- |
Viktor Hermansson |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
13:02 |
|