2023-01-30   21:32:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Avoimet lyhen radan Mastersmestaruuskilpailut 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Perjantai

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med pong och mellantider 
 
  Tvling  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Utskriftsdatum  26 mars 2013   
  Tvlingsort  Mariehamn    Utskriftstid  15:09   
  Arrangr  IF land         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 mars 2013         
 
 
Gren 4, 800m Vapaauinti Miehet, Finaler 75 - 79 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Frening        500m  600m  700m       











 
Lauri Malk  1937    699  1:22.25  2:53.70  4:27.22  6:01.79  12:22.63  SE 
  Uinti Espoo - Esbo Sim        7:37.64  9:13.64  10:49.12       
                     
Pentti Kernen  1935    292  1:53.71  5:02.06  8:13.54  10:21.94  16:32.94   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        12:27.62  14:33.73         
                     
 
Gren 4, 800m Vapaauinti Miehet, Finaler 70 - 74 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Frening        500m  600m  700m       











 
Asko Saarinen  1942    521  1:31.79  3:13.43  4:58.48  6:42.67  13:30.67   
  Vetehiset        8:26.77  10:10.52  11:52.83       
                     
Jaakko Virkajrvi  1939    262  1:45.11  3:49.05  5:59.48  8:10.83  16:59.84   
  Lahden Uimaseura        10:22.03  12:34.59  14:50.66       
                     
 
Gren 4, 800m Vapaauinti Miehet, Finaler 65 - 69 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Frening        500m  600m  700m       











 
Markku Makkonen  1948    706  1:19.47  2:46.72  4:13.09  5:40.43  11:31.79  SE 
  Savonlinnan Uimaseura        7:08.22  8:35.91  10:04.68       
                     
Rafik Neuman  1948    438  1:31.15  3:14.20  4:59.21  6:43.23  13:30.72   
  Gladius Kirkkonummi        8:27.60  10:09.71  11:52.55       
                     
Tapani Erling  1945    296  1:33.45  3:30.32  5:27.44  7:26.77  15:24.36   
  Helsingfors Simsllskap        9:27.20  11:26.45  13:27.19       
                     
 
Gren 4, 800m Vapaauinti Miehet, Finaler 60 - 64 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Frening        500m  600m  700m       











 
Toivo Honkonen  1950    584  1:18.65  2:44.67  4:12.60  5:40.05  11:19.72  SE 
  S.C.Pingviinit        7:07.48  8:33.32  9:59.28       
                     
 
Gren 4, 800m Vapaauinti Miehet, Finaler 55 - 59 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Frening        500m  600m  700m       











 
Seppo Hytnen  1956    339  1:28.36  3:03.11  4:39.12  6:16.24  12:41.90   
  Swimming Jyvskyl        7:53.45  9:30.50  11:08.34       
                     
Tapio Peltola  1955    282  1:32.01  3:14.37  4:57.10  6:40.65  13:29.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls        8:23.14  10:06.56  11:50.83       
                     
Ralf Sund  1955    226  1:33.62  3:21.42  5:12.47  7:03.73  14:31.12   
  Helsingfors Simsllskap        8:56.73  10:49.76  12:42.75       
                     
Sulevi Pellinen  1956    206  1:39.24  3:32.66  5:29.11  7:23.59  14:58.40   
  Helsingfors Simsllskap        9:20.37  11:14.98  13:08.26       
                     
 
Gren 4, 800m Vapaauinti Miehet, Finaler 50 - 54 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Frening        500m  600m  700m       











 
Tapio Rinne  1963  596  1:12.71  2:30.13  3:49.96  5:09.07  10:22.97  SE 
  Kouvolan Uimarit        6:27.60  7:46.76  9:05.80       
                     
Simo-Pekka Torsti  1960    514  1:15.20  2:37.68  4:00.03  5:22.38  10:54.60   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        6:45.17  8:09.61  9:34.02       
                     
Mauri Kanto  1963    499  1:14.16  2:36.83  4:01.79  5:27.12  11:01.08   
  Kauhajoen Karhu        6:52.43  8:16.91  9:41.16       
                     
 
Gren 4, 800m Vapaauinti Miehet, Finaler 45 - 49 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Frening        500m  600m  700m       











 
Janne Soininen  1966  708  1:07.79  2:20.31  3:34.31  4:48.26  9:42.98   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        6:02.53  7:16.00  8:30.02       
                     
Ari Outinen  1964    195  1:31.78  3:19.98  5:16.56  7:13.44  14:55.30   
  Helsingin Uimarit        9:10.87  11:06.40  13:03.97       
                     
Jari Jukarainen  1968    194  1:27.45  3:15.35  5:13.31  7:11.92  14:56.85   
  Uimaseura KoVe-Ve        9:11.12  11:10.50  13:09.02       
                     
 
Gren 4, 800m Vapaauinti Miehet, Finaler 40 - 44 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Frening        500m  600m  700m       











 
Samuli Ikvalko  1970  633  1:07.93  2:18.63  3:30.73  4:43.37  9:44.35   
  Helsingfors Simsllskap        5:57.40  7:12.96  8:28.82       
                     
Tuomas Iivanainen  1970    455  1:54.50  3:16.14  4:38.60  6:43.76  10:52.36   
  Helsingfors Simsllskap        8:50.93  10:52.36         
                     
Juhana Lounela  1969    356  1:15.66  2:44.74  5:00.01  6:32.16  11:47.57   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku        8:03.36  9:34.67  11:05.04       
                     
Raine Koivumki  1970    342  1:20.67  2:50.29  4:22.43  5:54.46  11:56.98   
  S.C.Pingviinit        7:25.68  8:58.39  10:29.60       
                     
Elias Sipari  1973    220  1:31.58  3:13.54  5:00.09  6:46.88  13:50.49   
  Kotkan Uimaseura        8:33.66  10:21.11  12:08.58       
                     
Kasperi Salonen  1970    150  1:38.25  3:33.35  5:36.48  7:44.66  15:44.27   
  Uimaseura KoVe-Ve        9:50.34  11:51.47  13:49.22       
                     
 
Gren 4, 800m Vapaauinti Miehet, Finaler 35 - 39 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Frening        500m  600m  700m       











 
Jaakko Lyytinen  1976    373  1:18.53  2:46.23  4:15.30  5:44.50  11:29.21   
  Helsingin Uimarit        7:12.68  8:39.13  10:04.36       
                     
Petri Tykk  1976    258  1:28.18  3:08.18  4:49.24  6:27.39  12:58.96   
  Uimaseura KoVe-Ve        8:05.58  9:45.60  11:23.85       
                     
 
Gren 4, 800m Vapaauinti Miehet, Finaler 30 - 34 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Frening        500m  600m  700m       











 
Frans Veck  1979  640  1:06.85  2:18.56  3:30.23  4:43.77  9:36.77  SE 
  Lahden Kaleva        5:57.60  7:12.53  8:27.19       
                     
Jukka Valkonen  1981  634  1:05.52  2:17.85  3:31.06  4:45.98  9:38.56   
  Helsingfors Simsllskap        6:00.50  7:15.25  8:29.44       
                     
Tero Koistinen  1983  520  1:08.32  2:23.10  3:39.88  4:58.42  10:17.81   
  Kuhmon Kiva Uintiseura        6:18.54  7:39.52  9:00.45       
                     
Jouni Leimukoski  1979  520  1:12.98  2:31.33  3:50.73  5:10.72  10:17.94   
  Octopus Lohja        6:29.91  7:49.49  9:07.70       
                     
 
Gren 4, 800m Vapaauinti Miehet, Finaler 25 - 29 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Frening        500m  600m  700m       











 
Timo Schwarte  1988  605  1:05.08  2:15.52  3:27.54  4:41.03  9:36.62   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        5:55.92  7:11.42  8:25.62       
                     
Kalle Lintula  1986    407  1:06.25  2:23.61  3:45.18  5:09.92  10:57.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        6:36.22  8:03.48  9:32.25       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 mars 2013 
Licensierad till: IF land  Utskriftstid  15:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner