Resultat för UGP1 - Torvalla
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag pass 1
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 - 2013 | Utskriftsdatum | 26 januari 2013 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Södertörn , Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 januari 2013 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.40 | 1:02.13 | |||||
2 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 28.95 | 1:03.53 | |||||
3 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.34 | 1:03.58 | |||||
4 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.41 | 1:04.17 | |||||
5 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.57 | 1:04.97 | |||||
6 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.96 | 1:05.16 | |||||
7 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.35 | 1:05.53 | |||||
8 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.95 | 1:06.03 | |||||
9 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.53 | 1:07.35 | |||||
10 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.08 | 1:08.06 | |||||
11 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.97 | 1:08.29 | |||||
12 | Martin Jareman | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 31.45 | 1:09.40 | |||||
13 | Cristian de Andrade | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.26 | 1:10.90 | |||||
14 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.40 | 1:10.91 | |||||
15 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 33.16 | 1:11.06 | |||||
16 | Filip Forsman | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 32.32 | 1:11.17 | |||||
17 | Leo Renman | 1997 | IF Åland | 31.69 | 1:11.63 | |||||
18 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.90 | 1:12.64 | |||||
19 | Felipe Holguin | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.93 | 1:23.74 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 28.64 | 1:00.55 | |||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 29.08 | 1:03.49 | |||||
3 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 31.12 | 1:07.40 | |||||
4 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.81 | 1:14.78 | |||||
5 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.22 | 1:22.88 | |||||
6 | Borislav Simic | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.15 | 1:26.13 | |||||
- | Martin Andersson | 1998 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 31.83 | 1:10.70 | |||||
2 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.94 | 1:14.24 | |||||
3 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.70 | 1:14.45 | |||||
4 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 35.70 | 1:16.38 | |||||
5 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.27 | 1:16.78 | |||||
6 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 36.75 | 1:20.82 | |||||
7 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 37.57 | 1:23.67 | |||||
8 | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.94 | 1:29.69 | |||||
9 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.48 | 1:29.70 | |||||
10 | Victor Hahn | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.18 | 1:29.75 | |||||
11 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 45.20 | 1:39.20 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.39 | 1:10.19 | |||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 35.58 | 1:17.28 | |||||
3 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 37.57 | 1:22.46 | |||||
4 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.88 | 1:30.33 | |||||
5 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 45.11 | 1:40.02 | |||||
6 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.13 | 1:43.08 | |||||
7 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 44.67 | 1:49.11 | |||||
- | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Marcus Eriksson | 2000 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 26 januari 2013 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:04 |