Resultater for Copenhagen Swim Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag indledende
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Hovestadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.35 | ||||||
2 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.13 | ||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.27 | ||||||
4 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.62 | ||||||
5 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 46.78 | ||||||
6 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.16 | ||||||
7 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.49 | ||||||
8 | Mia Schmidt Mortensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 50.57 | ||||||
9 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.79 | ||||||
10 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.10 | ||||||
11 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.55 | ||||||
12 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 53.83 | ||||||
13 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.89 | ||||||
14 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.02 | ||||||
15 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 55.01 | ||||||
16 | Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.16 | ||||||
17 | Ditte Burmeister Madsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.03 | ||||||
18 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.18 | ||||||
19 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 56.71 | ||||||
20 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 58.01 | ||||||
21 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.76 | ||||||
22 | Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.69 | ||||||
23 | Isabella Wøg Rosenberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.78 | ||||||
24 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.46 | ||||||
25 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.80 | ||||||
26 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.20 | ||||||
27 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.40 | ||||||
28 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.17 | ||||||
- | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | crawltag efter start | |||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.72 | ||||||
2 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.64 | ||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.37 | ||||||
4 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.54 | ||||||
5 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.96 | ||||||
6 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 37.95 | ||||||
7 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.02 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.40 | ||||||
9 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 38.93 | ||||||
10 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 38.96 | ||||||
11 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.49 | ||||||
12 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.72 | ||||||
13 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 39.80 | ||||||
14 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.13 | ||||||
15 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.05 | ||||||
16 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.71 | ||||||
17 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 41.73 | ||||||
18 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.01 | ||||||
19 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.11 | ||||||
20 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.75 | ||||||
21 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.83 | ||||||
22 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.88 | ||||||
23 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.04 | ||||||
24 | Mia Søgaard | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 44.14 | ||||||
25 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.24 | ||||||
26 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.26 | ||||||
27 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.53 | ||||||
28 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.17 | ||||||
29 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.63 | ||||||
30 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.26 | ||||||
31 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.74 | ||||||
32 | Anna Enevoldsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.74 | ||||||
33 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.95 | ||||||
34 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 49.33 | ||||||
35 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.50 | ||||||
36 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.53 | ||||||
37 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.59 | ||||||
38 | Asta Holmegaard Clausen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.66 | ||||||
39 | Lea Overgård Olsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.09 | ||||||
40 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 51.24 | ||||||
41 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.43 | ||||||
42 | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.61 | ||||||
43 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.95 | ||||||
44 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.73 | ||||||
45 | Mette Schultz-Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.47 | ||||||
- | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.38 | ||||||
2 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.69 | ||||||
3 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 35.19 | ||||||
4 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.12 | ||||||
5 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 37.06 | ||||||
6 | Clara Marott Schelde | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.54 | ||||||
7 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 38.73 | ||||||
8 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.15 | ||||||
9 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.70 | ||||||
10 | Emilie Friis Preisler | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.74 | ||||||
11 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.77 | ||||||
12 | Asta Riis | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.80 | ||||||
13 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 51.43 | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.07 | ||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 30.29 | ||||||
3 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.59 | ||||||
4 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.72 | ||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.54 | ||||||
6 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 33.12 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Julie F. V. Christensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.38 | ||||||
8 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.79 | ||||||
9 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 34.90 | ||||||
10 | Natasja Schultz | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.66 | ||||||
11 | Saga Hjartardottir | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 36.70 | ||||||
12 | Tania Berry | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 37.51 | ||||||
13 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 38.10 | ||||||
14 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 41.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:26 |