Resultat för Regionfinal Sum-Sim Skåne&Blekinge
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 09:08 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 1, 200m Fjärilsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Hansson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 28.71 | 1:01.37 | 1:36.46 | 2:13.29 | |||
2 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.91 | 1:05.69 | 1:41.74 | 2:19.62 | |||
3 | Josefine Johnsson | 1996 | Simklubben Ran | 31.57 | 1:07.37 | 1:44.78 | 2:23.17 | |||
4 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 31.84 | 1:09.14 | 1:47.49 | 2:26.18 | |||
5 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 33.52 | 1:11.42 | 1:49.67 | 2:27.71 | |||
6 | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 32.38 | 1:08.91 | 1:48.14 | 2:30.04 | |||
7 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 31.13 | 1:08.49 | 1:50.86 | 2:36.15 | |||
8 | Emma Stenberg | 1996 | Simklubben Triton | 34.28 | 1:14.46 | 1:56.69 | 2:40.62 | |||
9 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.54 | 1:12.92 | 1:55.46 | 2:41.14 | |||
10 | Marie Hanson | 1997 | Simklubben Triton | 35.42 | 1:16.60 | 1:59.64 | 2:42.72 | |||
11 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.74 | 1:17.28 | 2:01.39 | 2:48.91 | |||
12 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 34.94 | 1:19.31 | 2:07.01 | 2:55.03 | |||
13 | Amanda Styff | 1997 | Simklubben Lödde | 38.40 | 1:25.45 | 2:16.84 | 3:12.16 | |||
14 | Elin Önnestam | 1996 | Simklubben Lödde | 39.62 | 1:27.11 | 2:19.54 | 3:15.82 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 09:08 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 2, 200m Medley P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 29.96 | 1:01.78 | 1:38.81 | 2:08.82 | |||
2 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 28.45 | 1:02.05 | 1:40.56 | 2:10.45 | |||
3 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 28.50 | 1:04.94 | 1:41.56 | 2:11.91 | |||
4 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 28.97 | 1:03.61 | 1:43.82 | 2:15.41 | |||
5 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.64 | 1:06.57 | 1:45.45 | 2:18.29 | |||
6 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 29.93 | 1:05.63 | 1:46.93 | 2:19.03 | |||
7 | Joel Knutsson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 29.98 | 1:07.10 | 1:46.64 | 2:20.43 | |||
8 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Sydsim | 31.72 | 1:07.15 | 1:49.28 | 2:21.77 | |||
9 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 30.59 | 1:04.27 | 1:48.64 | 2:21.86 | |||
10 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 28.42 | 1:03.59 | 1:47.35 | 2:22.00 | |||
11 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 30.90 | 1:07.10 | 1:47.77 | 2:23.55 | |||
12 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 30.83 | 1:08.20 | 1:51.71 | 2:24.86 | |||
13 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 29.28 | 1:05.56 | 1:50.23 | 2:24.93 | |||
14 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 31.14 | 1:07.60 | 1:53.03 | 2:27.10 | |||
15 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 33.66 | 1:10.50 | 1:52.52 | 2:27.50 | |||
16 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 30.92 | 1:09.66 | 1:53.57 | 2:27.92 | |||
17 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 30.86 | 1:06.65 | 1:51.53 | 2:27.94 | |||
18 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 31.64 | 1:09.91 | 1:53.42 | 2:28.09 | |||
19 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.94 | 1:09.92 | 1:55.27 | 2:30.10 | |||
20 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 32.79 | 1:11.55 | 1:56.34 | 2:31.08 | |||
21 | Jacob Hesslevik | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 33.30 | 1:12.86 | 1:56.15 | 2:31.64 | |||
22 | Oliver Sandell | 1996 | Kristianstads SLS | 32.46 | 1:13.49 | 2:00.47 | 2:35.61 | |||
23 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 33.08 | 1:14.97 | 2:00.60 | 2:35.66 | |||
- | Fabian Steen | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 09:26 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 3, 200m Frisim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alba Forés | 1998 | Simklubben Triton | 29.77 | 1:02.81 | 1:35.41 | 2:07.96 | |||
2 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.43 | 1:04.10 | 1:38.26 | 2:12.15 | |||
3 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 30.95 | 1:05.50 | 1:40.06 | 2:13.17 | |||
4 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 30.80 | 1:05.40 | 1:40.04 | 2:13.40 | |||
5 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.41 | 1:06.24 | 1:41.43 | 2:16.38 | |||
6 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.77 | 1:04.31 | 1:41.49 | 2:17.35 | |||
7 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Ran | 32.45 | 1:08.52 | 1:44.47 | 2:19.51 | |||
8 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 31.98 | 1:07.92 | 1:44.65 | 2:20.18 | |||
9 | Amanda Karlsson | 1998 | Simklubben Hajen | 31.93 | 1:07.64 | 1:45.44 | 2:21.60 | |||
10 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 32.19 | 1:08.65 | 1:46.16 | 2:21.61 | |||
11 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.71 | 1:08.89 | 1:46.01 | 2:22.31 | |||
12 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 32.16 | 1:08.47 | 1:46.99 | 2:22.63 | |||
13 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.34 | 1:08.79 | 1:46.62 | 2:22.68 | |||
14 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 33.33 | 1:09.23 | 1:46.62 | 2:22.72 | |||
15 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 32.47 | 1:09.04 | 1:47.60 | 2:23.08 | |||
16 | Emmy Persson | 1998 | Kristianstads SLS | 32.36 | 1:08.55 | 1:46.25 | 2:23.90 | |||
17 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 32.70 | 1:09.71 | 1:47.55 | 2:23.94 | |||
18 | Martina Jensen | 1998 | Simklubben Ran | 32.85 | 1:09.61 | 1:47.83 | 2:24.77 | |||
19 | Vilma Nilsson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.84 | 1:08.01 | 1:46.82 | 2:25.13 | |||
20 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.04 | 1:09.00 | 1:48.06 | 2:26.03 | |||
21 | Emelie Rosen | 1998 | Sjöbo Simsällskap | 33.10 | 1:11.16 | 1:51.98 | 2:29.53 | |||
22 | Hanna Andersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 32.27 | 1:10.90 | 1:51.89 | 2:30.28 | |||
23 | Elin Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 34.00 | 1:11.87 | 1:51.77 | 2:31.71 | |||
24 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 34.62 | 1:12.94 | 1:53.10 | 2:32.91 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 09:26 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 4, 1500m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Pontus Wallin | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 1:02.73 | 2:07.45 | 3:13.17 | 4:19.32 | 16:46.10 | ||
5:25.96 | 6:33.00 | 7:40.02 | 8:47.99 | |||||||
9:56.16 | 11:04.21 | 12:12.18 | 13:20.98 | |||||||
14:28.96 | 15:38.32 | |||||||||
2 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:04.13 | 2:11.22 | 3:18.06 | 4:24.82 | 16:46.85 | ||
5:31.83 | 6:39.10 | 7:46.92 | 8:55.23 | |||||||
10:03.71 | 11:11.37 | 12:19.05 | 13:27.15 | |||||||
14:35.17 | 15:43.63 | |||||||||
3 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.15 | 2:14.22 | 3:23.48 | 4:32.82 | 17:11.17 | ||
5:41.38 | 6:49.75 | 7:57.78 | 9:05.81 | |||||||
10:14.48 | 11:24.25 | 12:34.28 | 13:43.91 | |||||||
14:53.89 | 16:03.86 | |||||||||
4 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 1:05.75 | 2:15.63 | 3:25.62 | 4:37.59 | 17:29.53 | ||
5:48.96 | 6:59.96 | 8:10.89 | 9:20.89 | |||||||
10:31.53 | 11:41.41 | 12:51.60 | 14:01.33 | |||||||
15:12.46 | 16:22.47 | |||||||||
5 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:05.06 | 2:13.31 | 3:22.39 | 4:31.95 | 17:31.73 | ||
5:40.81 | 6:50.37 | 8:00.18 | 9:12.15 | |||||||
10:24.42 | 11:36.40 | 12:47.84 | 14:01.18 | |||||||
15:11.72 | 16:23.82 | |||||||||
6 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:05.94 | 2:17.29 | 3:27.95 | 4:39.32 | 17:59.51 | ||
5:50.80 | 7:03.05 | 8:15.42 | 9:27.98 | |||||||
10:40.92 | 11:53.84 | 13:06.46 | 14:20.54 | |||||||
15:34.05 | 16:47.06 | |||||||||
7 | Alexander Olsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 1:03.70 | 2:12.47 | 3:23.32 | 4:35.59 | 18:04.34 | ||
5:48.20 | 7:00.35 | 8:13.73 | 9:27.19 | |||||||
10:40.66 | 11:54.39 | 13:09.19 | 14:23.70 | |||||||
15:38.07 | 16:51.92 | |||||||||
8 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:08.31 | 2:22.61 | 3:37.70 | 4:52.80 | 18:49.61 | ||
6:06.44 | 7:23.73 | 8:40.04 | 9:56.79 | |||||||
11:13.75 | 12:29.76 | 13:46.71 | 15:03.36 | |||||||
16:20.54 | 17:36.79 | |||||||||
9 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 1:08.39 | 2:23.18 | 3:40.08 | 4:56.23 | 19:07.41 | ||
6:12.60 | 7:30.80 | 8:47.95 | 10:06.93 | |||||||
11:24.20 | 12:42.71 | 14:00.98 | 15:20.80 | |||||||
16:39.77 | 17:56.32 | |||||||||
10 | Henrik Johansson | 1996 | Simklubben Sydsim | 1:09.33 | 2:24.46 | 3:40.65 | 4:57.68 | 19:10.11 | ||
6:14.23 | 7:31.57 | 8:49.05 | 10:06.39 | |||||||
11:24.13 | 12:41.35 | 13:59.13 | 15:16.50 | |||||||
16:35.58 | 17:54.15 | |||||||||
11 | Kristoffer Lundin | 1997 | Tyringe Simsällskap | 1:06.56 | 2:20.93 | 3:36.31 | 4:52.49 | 19:21.79 | ||
6:08.22 | 7:27.67 | 8:47.26 | 10:05.95 | |||||||
11:23.86 | 12:43.08 | 14:03.92 | 15:24.38 | |||||||
16:45.58 | 18:05.48 | |||||||||
12 | Erik Edfast | 1997 | Kristianstads SLS | 1:09.64 | 2:25.10 | 3:41.28 | 4:58.51 | 19:30.90 | ||
6:16.19 | 7:34.38 | 8:53.81 | 10:13.50 | |||||||
11:33.78 | 12:54.10 | 14:15.46 | 15:35.76 | |||||||
16:56.28 | 18:16.05 | |||||||||
13 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:08.67 | 2:24.49 | 3:41.26 | 4:59.61 | 19:55.95 | ||
6:20.54 | 7:43.43 | 9:05.81 | 10:29.07 | |||||||
11:51.72 | 13:13.18 | 14:35.36 | 15:56.92 | |||||||
17:18.73 | 18:40.19 | |||||||||
14 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 1:22.07 | 2:56.05 | 4:31.58 | 6:08.08 | 23:39.32 | ||
8:33.22 | 10:13.38 | 11:50.35 | 14:14.22 | |||||||
16:38.21 | 19:52.47 | 22:14.01 | 23:39.32 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:32 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 5, 200m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Hansson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 28.40 | 59.23 | 1:30.91 | 2:01.79 | |||
2 | Wanda Dollmayer | 1996 | Simklubben Ran | 29.43 | 1:01.51 | 1:32.87 | 2:03.94 | |||
3 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.91 | 1:01.70 | 1:33.65 | 2:06.51 | |||
4 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 29.74 | 1:01.97 | 1:34.76 | 2:07.91 | |||
5 | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 30.62 | 1:03.50 | 1:36.50 | 2:09.14 | |||
6 | Rebecca Nilsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 29.95 | 1:02.62 | 1:36.00 | 2:09.66 | |||
7 | Felicia Sandström | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 30.37 | 1:04.22 | 1:38.24 | 2:12.21 | |||
8 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 30.49 | 1:04.14 | 1:38.54 | 2:12.75 | |||
9 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 30.83 | 1:04.24 | 1:38.81 | 2:13.64 | |||
10 | Sofia Heimsten | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.83 | 1:04.48 | 1:39.65 | 2:14.07 | |||
11 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.28 | 1:04.01 | 1:39.43 | 2:14.24 | |||
12 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 30.94 | 1:05.63 | 1:40.56 | 2:14.44 | |||
13 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 31.55 | 1:06.02 | 1:40.76 | 2:14.82 | |||
14 | Josefine Johnsson | 1996 | Simklubben Ran | 31.10 | 1:04.98 | 1:40.50 | 2:15.15 | |||
15 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 31.27 | 1:05.93 | 1:41.66 | 2:16.54 | |||
16 | Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | Simsällskapet Iden | 31.16 | 1:05.09 | 1:40.74 | 2:16.75 | |||
17 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 30.51 | 1:04.36 | 1:40.41 | 2:17.70 | |||
18 | Cornelia Clarén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.73 | 1:07.33 | 1:45.40 | 2:19.20 | |||
19 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 31.15 | 1:06.06 | 1:42.60 | 2:19.49 | |||
20 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 31.43 | 1:06.70 | 1:43.82 | 2:19.73 | |||
21 | Natalie Varady | 1997 | Simsällskapet Iden | 31.13 | 1:06.26 | 1:43.44 | 2:20.12 | |||
22 | Rebecca Nordberg | 1996 | Simsällskapet Iden | 32.05 | 1:07.45 | 1:44.55 | 2:20.16 | |||
23 | Madelen Rydqvist | 1996 | Simklubben Triton | 31.89 | 1:06.95 | 1:43.23 | 2:20.30 | |||
24 | Alexandra Volkova | 1996 | Simklubben Triton | 31.85 | 1:06.94 | 1:43.66 | 2:20.98 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:32 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 6, 400m Frisim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 1:01.87 | 2:08.82 | 3:17.56 | 4:23.99 | |||
2 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:04.52 | 2:15.23 | 3:28.18 | 4:37.81 | |||
3 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.19 | 2:13.56 | 3:26.04 | 4:38.15 | |||
4 | Niklas Jagerstål | 1999 | Simklubben Triton | 1:03.98 | 2:14.77 | 3:28.16 | 4:39.62 | |||
5 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborgs Simsällskap | 1:08.03 | 2:22.31 | 3:36.87 | 4:48.81 | |||
6 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:07.87 | 2:23.35 | 3:38.73 | 4:51.08 | |||
7 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:09.07 | 2:23.79 | 3:01.06 | 4:53.00 | |||
8 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 1:08.11 | 2:23.09 | 3:39.55 | 4:53.94 | |||
9 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:10.27 | 2:25.61 | 3:40.74 | 4:54.30 | |||
10 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 1:09.54 | 2:25.86 | 3:43.01 | 4:56.94 | |||
11 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.61 | 2:25.66 | 3:42.39 | 4:58.47 | |||
12 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 1:09.94 | 2:26.45 | 3:43.80 | 5:00.28 | |||
13 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:09.30 | 2:25.57 | 3:43.36 | 5:01.24 | |||
14 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 1:13.52 | 2:31.98 | 3:52.21 | 5:04.69 | |||
15 | Lars Hallberg | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:11.18 | 2:31.14 | 3:49.62 | 5:06.20 | |||
16 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 1:10.13 | 2:26.84 | 3:45.84 | 5:06.67 | |||
17 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 1:09.52 | 2:27.12 | 3:48.22 | 5:07.41 | |||
18 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 1:12.23 | 2:31.16 | 3:51.20 | 5:09.18 | |||
19 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborgs Simsällskap | 1:11.24 | 2:30.67 | 3:49.94 | 5:10.20 | |||
20 | Elias Kromnow | 1999 | Ronneby Simsällskap | 1:09.75 | 2:28.20 | 3:51.21 | 5:13.81 | |||
21 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:11.20 | 2:31.52 | 3:55.27 | 5:16.09 | |||
22 | Jesper Lundell | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:12.31 | 2:33.42 | 3:57.05 | 5:17.27 | |||
23 | David Siöland | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.46 | 2:33.91 | 3:57.46 | 5:17.43 | |||
24 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:12.23 | 2:34.68 | 3:59.39 | 5:24.45 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 7, 200m Medley F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 31.15 | 1:10.45 | 1:53.94 | 2:29.69 | |||
2 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 31.84 | 1:10.61 | 1:57.83 | 2:32.48 | |||
3 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 33.88 | 1:13.03 | 1:58.29 | 2:33.23 | |||
4 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.97 | 1:09.36 | 1:57.12 | 2:33.36 | |||
5 | Sandra Lendt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 33.66 | 1:12.81 | 1:57.41 | 2:33.65 | |||
6 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 33.20 | 1:14.29 | 1:59.04 | 2:34.64 | |||
7 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 34.33 | 1:13.85 | 2:00.99 | 2:37.45 | |||
8 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 31.78 | 1:11.26 | 2:00.99 | 2:38.68 | |||
9 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 34.01 | 1:15.14 | 2:01.61 | 2:39.13 | |||
10 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 34.23 | 1:16.74 | 2:01.75 | 2:39.46 | |||
11 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 34.52 | 1:17.40 | 2:05.83 | 2:41.56 | |||
12 | Davilda Lareva | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 34.82 | 1:15.53 | 2:02.85 | 2:42.31 | |||
13 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.32 | 1:14.70 | 2:03.03 | 2:42.42 | |||
14 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.00 | 1:15.05 | 2:04.14 | 2:42.56 | |||
15 | Ida Enehov | 1999 | Trelleborgs Simsällskap | 35.79 | 1:17.39 | 2:06.61 | 2:43.32 | |||
16 | Ida Rosenius | 2000 | Ronneby Simsällskap | 36.46 | 1:18.28 | 2:06.73 | 2:44.59 | |||
17 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 35.55 | 1:17.40 | 2:08.01 | 2:44.64 | |||
18 | Vilma Flodfält | 1999 | Ystads Simsällskap | 34.67 | 1:17.20 | 2:06.28 | 2:45.20 | |||
19 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 35.76 | 1:17.61 | 2:07.81 | 2:45.85 | |||
20 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 34.18 | 1:16.57 | 2:07.33 | 2:46.41 | |||
21 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 35.43 | 1:20.22 | 2:09.26 | 2:48.30 | |||
22 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 38.02 | 1:21.11 | 2:11.80 | 2:49.98 | |||
23 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 36.24 | 1:19.81 | 2:13.55 | 2:51.29 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 8, 200m Bröstsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 33.63 | 1:10.81 | 1:47.87 | 2:25.86 | |||
2 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 34.13 | 1:11.62 | 1:48.82 | 2:28.26 | |||
3 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.31 | 1:11.00 | 1:49.43 | 2:28.60 | |||
4 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.55 | 1:11.97 | 1:52.12 | 2:31.80 | |||
5 | Otto Schippert | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 33.51 | 1:12.14 | 1:51.48 | 2:32.20 | |||
6 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Sydsim | 34.56 | 1:13.47 | 1:53.35 | 2:33.50 | |||
7 | Axel Andersson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 34.18 | 1:13.25 | 1:53.51 | 2:33.92 | |||
8 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 34.11 | 1:13.96 | 1:54.90 | 2:35.22 | |||
9 | Adam Åkesson | 1996 | Ystads Simsällskap | 34.80 | 1:13.25 | 1:53.60 | 2:35.66 | |||
10 | Joel Knutsson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 35.75 | 1:15.19 | 1:56.76 | 2:36.17 | |||
11 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.07 | 1:18.39 | 1:59.98 | 2:42.15 | |||
12 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 36.47 | 1:17.28 | 1:59.97 | 2:42.44 | |||
13 | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 35.99 | 1:17.28 | 2:01.18 | 2:44.91 | |||
14 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:46.41 | ||||||
15 | Jacob Hesslevik | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 37.85 | 1:19.95 | 2:03.12 | 2:47.65 | |||
16 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | S71 | 35.29 | 1:17.35 | 2:02.50 | 2:48.70 | |||
17 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 2:48.99 | ||||||
18 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 2:49.75 | ||||||
19 | Dragomir Petrov | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:51.61 | ||||||
20 | Victor Lanzinger | 1997 | Simklubben Poseidon | 2:57.61 | ||||||
21 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 2:58.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 9, 100m Ryggsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Hansson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 30.17 | 1:02.64 | |||||
2 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.53 | 1:05.08 | |||||
3 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 31.51 | 1:05.39 | |||||
4 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 32.41 | 1:05.82 | |||||
5 | Linnéa Månsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 32.24 | 1:06.02 | |||||
6 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.42 | 1:06.93 | |||||
7 | Sara Linné | 1997 | Landskrona Simsällskap | 32.57 | 1:07.61 | |||||
8 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.86 | 1:08.06 | |||||
9 | Wanda Dollmayer | 1996 | Simklubben Ran | 32.57 | 1:08.07 | |||||
10 | Josefine Möller | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 33.28 | 1:08.09 | |||||
11 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 33.46 | 1:08.36 | |||||
12 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.10 | 1:08.71 | |||||
13 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 33.60 | 1:09.28 | |||||
14 | Cecilia Boman | 1996 | Simsällskapet Iden | 34.02 | 1:10.27 | |||||
15 | Jenny Thalin | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.33 | 1:10.76 | |||||
16 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 33.55 | 1:10.89 | |||||
17 | Alma Dahlberg | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 33.67 | 1:11.02 | |||||
18 | Mari Louise Tran | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.71 | 1:11.04 | |||||
19 | Josefine Johnsson | 1996 | Simklubben Ran | 34.29 | 1:11.27 | |||||
20 | Emma Broberg | 1997 | Simklubben Hajen | 35.28 | 1:11.57 | |||||
21 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 35.51 | 1:14.06 | |||||
22 | Emilia Ernstsson | 1996 | S71 | 35.72 | 1:14.42 | |||||
23 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 35.72 | 1:15.33 | |||||
24 | Hanna Nilsson | 1996 | Kristianstads SLS | 36.61 | 1:15.58 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 10, 100m Fjärilsim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 28.26 | 1:00.04 | |||||
2 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.43 | 1:00.51 | |||||
3 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 28.71 | 1:01.37 | |||||
4 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 29.83 | 1:04.79 | |||||
5 | Jesper Olsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 30.36 | 1:05.02 | |||||
6 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 29.69 | 1:05.62 | |||||
7 | David Olsen | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.05 | 1:06.77 | |||||
8 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.04 | 1:06.95 | |||||
9 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 30.23 | 1:07.46 | |||||
10 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 30.91 | 1:08.06 | |||||
11 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.36 | 1:08.19 | |||||
12 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 31.85 | 1:08.53 | |||||
13 | Mihail Simis | 1998 | Simklubben Sydsim | 31.47 | 1:08.98 | |||||
14 | Cebastian Christensen | 1998 | Trelleborgs Simsällskap | 32.46 | 1:09.71 | |||||
15 | Julius Ekstrand | 1998 | Simsällskapet Iden | 33.09 | 1:10.56 | |||||
16 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 32.41 | 1:11.37 | |||||
17 | Adam Ringdahl | 1998 | Simklubben Ran | 33.24 | 1:12.67 | |||||
18 | Sebastian Olsson Hansson | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.69 | 1:13.40 | |||||
19 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.32 | 1:13.45 | |||||
20 | Jonathan Erös | 1998 | Höganäs Simsällskap | 33.10 | 1:13.98 | |||||
21 | Henrik Sjödin | 1998 | Simklubben Triton | 32.53 | 1:15.87 | |||||
22 | Edvin Paul | 1998 | Simklubben Poseidon | 32.55 | 1:15.97 | |||||
23 | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | 35.62 | 1:20.09 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 11, 400m Medley F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.57 | 2:29.69 | 3:53.42 | 5:05.62 | |||
2 | Alba Forés | 1998 | Simklubben Triton | 1:09.17 | 2:26.93 | 3:58.44 | 5:07.37 | |||
3 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 1:13.35 | 2:37.72 | 4:09.22 | 5:22.31 | |||
4 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Ran | 1:16.10 | 2:41.94 | 4:13.44 | 5:29.01 | |||
5 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 1:17.73 | 2:43.44 | 4:19.36 | 5:29.41 | |||
6 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 1:15.92 | 2:43.57 | 4:21.64 | 5:35.97 | |||
7 | Amanda Karlsson | 1998 | Simklubben Hajen | 1:23.09 | 2:50.92 | 4:27.88 | 5:42.34 | |||
8 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 1:19.32 | 2:46.40 | 4:29.55 | 5:48.93 | |||
9 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.63 | 2:46.88 | 4:30.79 | 5:50.39 | |||
10 | Karin Palade | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:28.56 | 3:00.88 | 4:41.52 | 6:05.98 | |||
11 | Vilma Nilsson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:23.62 | 2:58.55 | 4:43.76 | 6:07.11 | |||
12 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:33.95 | 3:05.80 | 4:55.75 | 6:21.75 | |||
- | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:48 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 12:08 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 12, 4X100m Medley P 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Herrar [1996] Lag 1 | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 4:00.06 | ||||||
Efrem Ghirmai | 1996 | 29.08 | 1:00.68 | 1:00.68 | ||||||
Otto Schippert | 1996 | 31.25 | 1:08.78 | 2:09.46 | ||||||
Fabian Steen | 1996 | 27.02 | 58.65 | 3:08.11 | ||||||
Enzo Schön | 1996 | 24.45 | 51.95 | 4:00.06 | ||||||
2 | Hs Herrar [1996] Lag 2 | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 4:07.84 | ||||||
Pontus Wallin | 1996 | 30.00 | 1:01.85 | 1:01.85 | ||||||
Axel Andersson | 1996 | 33.16 | 1:11.73 | 2:13.58 | ||||||
Filip Dolk | 1996 | 26.90 | 59.31 | 3:12.89 | ||||||
Oskar Nilsson | 1997 | 25.84 | 54.95 | 4:07.84 | ||||||
3 | Ängelholm Herrar 16 Oy | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 4:14.11 | ||||||
Mattias Andersson | 1996 | 35.44 | 1:12.84 | 1:12.84 | ||||||
Daniel Kertes | 1999 | 31.29 | 1:07.92 | 2:20.76 | ||||||
Joel Knutsson | 1997 | 28.08 | 1:01.70 | 3:22.46 | ||||||
Viktor Kertes | 1996 | 24.87 | 51.65 | 4:14.11 | ||||||
4 | SK Hajen Herrar [1996] | 1996 | Simklubben Hajen | 4:15.47 | ||||||
Petter Fredriksson | 1997 | 28.60 | 58.75 | 58.75 | ||||||
Martin Rogmark | 1996 | 32.87 | 1:10.24 | 2:08.99 | ||||||
Felix Midlöv | 1998 | 31.18 | 1:08.66 | 3:17.65 | ||||||
Marcus Henriksson | 1997 | 28.06 | 57.82 | 4:15.47 | ||||||
5 | SK Sydsim Herrar [1996] | 1996 | Simklubben Sydsim | 4:16.62 | ||||||
Jonas Andersson | 1996 | 30.59 | 1:02.70 | 1:02.70 | ||||||
Philip Thornberg | 1996 | 32.82 | 1:11.04 | 2:13.74 | ||||||
Marcos Cerutti | 1997 | 28.90 | 1:03.44 | 3:17.18 | ||||||
Erik Nilsson | 1996 | 27.73 | 59.44 | 4:16.62 | ||||||
6 | Hs Herrar [1996] Lag 3 | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 4:16.75 | ||||||
Alexander Almeida Sundell | 1997 | 31.20 | 1:03.45 | 1:03.45 | ||||||
Jacob Hesslevik | 1997 | 35.15 | 1:15.42 | 2:18.87 | ||||||
Cruiz Llupa | 1997 | 28.07 | 1:00.13 | 3:19.00 | ||||||
Simon Hansson | 1997 | 27.89 | 57.75 | 4:16.75 | ||||||
7 | Mkk Pågar 1 | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:18.31 | ||||||
Simon Karlsson | 1997 | 32.54 | 1:07.94 | 1:07.94 | ||||||
Ludwig Wemlén | 1997 | 31.72 | 1:08.56 | 2:16.50 | ||||||
Filip Bivesand | 1997 | 29.68 | 1:05.59 | 3:22.09 | ||||||
Marcus Andersson-Arvidsson | 1996 | 26.56 | 56.22 | 4:18.31 | ||||||
8 | Ystads SS Herrar [1996] | 1996 | Ystads Simsällskap | 4:20.29 | ||||||
Anders Forslund | 1997 | 34.19 | 1:10.44 | 1:10.44 | ||||||
Adam Åkesson | 1996 | 33.29 | 1:10.56 | 2:21.00 | ||||||
Johan Christiansson | 1996 | 28.67 | 1:03.18 | 3:24.18 | ||||||
Mika Mononen | 1996 | 26.32 | 56.11 | 4:20.29 | ||||||
9 | Höganäs SS Pågar | 1997 | Höganäs Simsällskap | 4:21.48 | ||||||
Eric Schollin | 1997 | 31.08 | 1:02.86 | 1:02.86 | ||||||
Jacob Witt | 1997 | 34.37 | 1:14.04 | 2:16.90 | ||||||
Victor Möller | 1996 | 29.79 | 1:06.07 | 3:22.97 | ||||||
Oliver Blomdell | 1996 | 27.66 | 58.51 | 4:21.48 | ||||||
10 | Poseidon Herrar [1996] | 1996 | Simklubben Poseidon | 4:30.53 | ||||||
Philip Hermansson-Barak | 1997 | 32.75 | 1:08.83 | 1:08.83 | ||||||
Victor Lanzinger | 1997 | 37.34 | 1:20.65 | 2:29.48 | ||||||
Hugo Cedervall | 1997 | 28.92 | 1:03.62 | 3:33.10 | ||||||
Gustav Östlund | 1997 | 27.01 | 57.43 | 4:30.53 | ||||||
11 | Mkk Pågar Lag 2 | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:33.62 | ||||||
Oscar Fridh | 1996 | 33.52 | 1:08.12 | 1:08.12 | ||||||
Hugo Gustafsson | 1997 | 36.39 | 1:17.24 | 2:25.36 | ||||||
Jakob Helman | 1996 | 31.63 | 1:09.07 | 3:34.43 | ||||||
Dragomir Petrov | 1996 | 28.12 | 59.19 | 4:33.62 | ||||||
12 | Ksls Herrar | 1996 | Kristianstads SLS | 4:40.66 | ||||||
Viktor Phu | 1997 | 35.98 | 1:13.50 | 1:13.50 | ||||||
Philip Truong | 1997 | 35.56 | 1:16.80 | 2:30.30 | ||||||
Oliver Sandell | 1996 | 30.81 | 1:06.74 | 3:37.04 | ||||||
Erik Edfast | 1997 | 30.16 | 1:03.62 | 4:40.66 | ||||||
13 | SK Ran Pojkar | 1996 | Simklubben Ran | 4:46.91 | ||||||
Fredrik Olsson | 1997 | 36.81 | 1:16.82 | 1:16.82 | ||||||
Ali Hariri | 1996 | 34.69 | 1:15.23 | 2:32.05 | ||||||
Max Andersson | 1996 | 32.20 | 1:11.79 | 3:43.84 | ||||||
Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | 29.55 | 1:03.07 | 4:46.91 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 12:08 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 12:19 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 13, 4X100m Frisim F 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Damer [1996] Lag 1 | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 3:58.61 | ||||||
Rebecca Nilsson | 1996 | 28.16 | 58.23 | 58.23 | ||||||
Josefine Möller | 1996 | 29.69 | 1:02.85 | 2:01.08 | ||||||
Louise Hansson | 1996 | 26.35 | 55.91 | 2:56.99 | ||||||
Mari Louise Tran | 1997 | 30.42 | 1:01.62 | 3:58.61 | ||||||
2 | Mkk Damer [1999] | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:02.54 | ||||||
Andrea Gustafsson | 1996 | 29.07 | 1:00.72 | 1:00.72 | ||||||
Cassandra Tran | 1997 | 27.84 | 58.46 | 1:59.18 | ||||||
Hannah Skog | 1997 | 29.15 | 1:01.37 | 3:00.55 | ||||||
Cornelia Clarén | 1997 | 29.34 | 1:01.99 | 4:02.54 | ||||||
3 | SK Triton Damer [1996] | 1996 | Simklubben Triton | 4:03.62 | ||||||
Alba Forés | 1998 | 28.83 | 58.74 | 58.74 | ||||||
Ida Borg | 1997 | 29.76 | 1:01.77 | 2:00.51 | ||||||
Amanda Nilsson | 1996 | 29.80 | 1:03.07 | 3:03.58 | ||||||
Johanna Nilsson | 1996 | 28.61 | 1:00.04 | 4:03.62 | ||||||
4 | Ängelholm Damer 16 Oy | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 4:06.34 | ||||||
Alma Dahlberg | 1996 | 29.09 | 1:01.36 | 1:01.36 | ||||||
Johanna Andersson | 1997 | 28.88 | 1:00.84 | 2:02.20 | ||||||
Klara Andersson | 2000 | 29.69 | 1:03.47 | 3:05.67 | ||||||
Matilda Weiler | 1998 | 28.89 | 1:00.67 | 4:06.34 | ||||||
5 | SK Ran Flickor | 1996 | Simklubben Ran | 4:06.40 | ||||||
Josefine Johnsson | 1996 | 29.56 | 1:00.79 | 1:00.79 | ||||||
Martina Jensen | 1998 | 30.80 | 1:05.83 | 2:06.62 | ||||||
Olivia Berglund | 1998 | 30.27 | 1:03.96 | 3:10.58 | ||||||
Wanda Dollmayer | 1996 | 26.87 | 55.82 | 4:06.40 | ||||||
6 | SS Iden Damer [1996] | 1996 | Simsällskapet Iden | 4:10.82 | ||||||
Cecilia Boman | 1996 | 29.89 | 1:01.97 | 1:01.97 | ||||||
Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | 30.01 | 1:02.74 | 2:04.71 | ||||||
Ella Nygren | 1996 | 31.28 | 1:04.82 | 3:09.53 | ||||||
Sara Nilsson | 1998 | 29.26 | 1:01.29 | 4:10.82 | ||||||
7 | Sjöbo SS Damer [1996] | 1996 | Sjöbo Simsällskap | 4:13.09 | ||||||
Felicia Sandström | 1997 | 28.97 | 1:00.86 | 1:00.86 | ||||||
Augusta Andersson | 1997 | 30.88 | 1:04.00 | 2:04.86 | ||||||
Emelie Rosen | 1998 | 31.47 | 1:08.26 | 3:13.12 | ||||||
Erica Sjöholm | 1997 | 28.57 | 59.97 | 4:13.09 | ||||||
8 | SS Iden Damer Lag 2[1996] | 1996 | Simsällskapet Iden | 4:14.48 | ||||||
Jenny Christensson | 1996 | 29.53 | 1:02.65 | 1:02.65 | ||||||
Rebecca Nordberg | 1996 | 31.48 | 1:05.82 | 2:08.47 | ||||||
Linnéa Månsson | 1996 | 30.72 | 1:03.04 | 3:11.51 | ||||||
Natalie Varady | 1997 | 29.60 | 1:02.97 | 4:14.48 | ||||||
9 | Vellinge-N Damer [1996] | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:15.51 | ||||||
Rebecca Håkansson | 1996 | 29.30 | 1:00.90 | 1:00.90 | ||||||
Jenny Thalin | 1997 | 30.01 | 1:03.91 | 2:04.81 | ||||||
Amanda Werthén | 1997 | 30.35 | 1:04.91 | 3:09.72 | ||||||
Julia Karlsson | 1997 | 31.21 | 1:05.79 | 4:15.51 | ||||||
10 | SK Triton Lag 2 [1996] | 1996 | Simklubben Triton | 4:15.54 | ||||||
Marie Hanson | 1997 | 30.80 | 1:04.59 | 1:04.59 | ||||||
Alexandra Volkova | 1996 | 29.46 | 1:01.91 | 2:06.50 | ||||||
Fanny Andersson | 1997 | 30.62 | 1:03.34 | 3:09.84 | ||||||
Madelen Rydqvist | 1996 | 30.85 | 1:05.70 | 4:15.54 | ||||||
11 | SS Delfin Damer [1996] | 1996 | Simsällskapet Delfin | 4:20.91 | ||||||
Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 29.98 | 1:03.53 | 1:03.53 | ||||||
Alice Edfast | 1998 | 30.92 | 1:04.62 | 2:08.15 | ||||||
Klara Andersson | 1997 | 30.93 | 1:05.77 | 3:13.92 | ||||||
Ebba Persson | 1997 | 31.46 | 1:06.99 | 4:20.91 | ||||||
12 | SK Lödde Damer [1996] | 1996 | Simklubben Lödde | 4:28.10 | ||||||
Erika Sällberg | 1997 | 30.83 | 1:05.74 | 1:05.74 | ||||||
Amanda Styff | 1997 | 31.69 | 1:06.00 | 2:11.74 | ||||||
Erica Johnsson | 1996 | 31.99 | 1:06.94 | 3:18.68 | ||||||
Viktoria Ramkvist | 1996 | 32.01 | 1:09.42 | 4:28.10 | ||||||
13 | Ystads SS Damer [1996] | 1996 | Ystads Simsällskap | 4:39.12 | ||||||
Julia Olsson | 1997 | 31.88 | 1:07.51 | 1:07.51 | ||||||
Johanna Nilsson | 1996 | 32.07 | 1:07.99 | 2:15.50 | ||||||
Tove Kolare | 1997 | 33.79 | 1:11.68 | 3:27.18 | ||||||
Julia Öhrström-Grönlund | 1997 | 33.06 | 1:11.94 | 4:39.12 | ||||||
- | Mkk Töser Lag 2 | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Cecilia Laursen | 1997 | |||||||||
Annika Lundh | 1997 | |||||||||
Felicia Brandao | 1999 | |||||||||
Alexandra Kowalska | 1999 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 12:19 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 14, 200m Fjärilsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 28.77 | 1:01.52 | 1:35.64 | 2:09.97 | |||
2 | Pontus Wallin | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 29.74 | 1:04.01 | 1:39.17 | 2:14.40 | |||
3 | Gustav Holmström | 1996 | Simklubben Lödde | 30.80 | 1:06.91 | 1:43.75 | 2:19.84 | |||
4 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 31.28 | 1:07.28 | 1:44.10 | 2:20.86 | |||
5 | Joel Knutsson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 31.84 | 1:08.53 | 1:45.83 | 2:21.50 | |||
6 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.40 | 1:10.17 | 1:48.43 | 2:26.66 | |||
7 | Johannes Nilsson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 31.49 | 1:09.57 | 1:48.28 | 2:27.03 | |||
8 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 33.81 | 1:14.25 | 1:57.24 | 2:39.49 | |||
9 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.31 | 1:14.83 | 1:57.35 | 2:40.92 | |||
- | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 15, 200m Medley F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.52 | 1:06.89 | 1:51.18 | 2:24.10 | |||
2 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 31.84 | 1:08.99 | 1:49.71 | 2:24.36 | |||
3 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.98 | 1:08.88 | 1:51.93 | 2:25.00 | |||
4 | Rebecca Nilsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 31.08 | 1:08.22 | 1:51.32 | 2:25.09 | |||
5 | Josefine Möller | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 32.99 | 1:10.59 | 1:53.39 | 2:28.09 | |||
6 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.92 | 1:10.53 | 1:53.60 | 2:28.11 | |||
7 | Wanda Dollmayer | 1996 | Simklubben Ran | 30.51 | 1:09.62 | 1:55.73 | 2:28.25 | |||
8 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 32.50 | 1:11.23 | 1:54.91 | 2:29.34 | |||
9 | Sara Linné | 1997 | Landskrona Simsällskap | 32.08 | 1:08.54 | 1:53.19 | 2:29.44 | |||
10 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 31.41 | 1:12.57 | 1:56.55 | 2:31.50 | |||
11 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 32.88 | 1:11.07 | 1:57.47 | 2:32.43 | |||
12 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.94 | 1:10.74 | 1:56.83 | 2:32.46 | |||
13 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 31.68 | 1:11.97 | 1:57.51 | 2:33.75 | |||
14 | Felicia Sandström | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 33.31 | 1:13.79 | 1:58.42 | 2:34.34 | |||
15 | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 32.34 | 1:12.37 | 1:59.13 | 2:34.68 | |||
16 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 33.76 | 1:13.84 | 1:59.76 | 2:35.27 | |||
17 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 33.52 | 1:12.08 | 2:00.77 | 2:36.40 | |||
18 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 34.30 | 1:14.50 | 2:03.31 | 2:39.99 | |||
19 | Madelen Rydqvist | 1996 | Simklubben Triton | 35.07 | 1:17.28 | 2:03.81 | 2:40.37 | |||
20 | Marie Hanson | 1997 | Simklubben Triton | 34.59 | 1:17.83 | 2:05.19 | 2:41.42 | |||
21 | Alexandra Volkova | 1996 | Simklubben Triton | 35.15 | 1:16.51 | 2:05.74 | 2:42.95 | |||
22 | Jenny Thalin | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.17 | 1:17.10 | 2:06.65 | 2:45.11 | |||
23 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 35.37 | 1:17.32 | 2:06.54 | 2:46.47 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 16, 200m Frisim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cebastian Christensen | 1998 | Trelleborgs Simsällskap | 28.55 | 59.33 | 1:30.71 | 2:00.35 | |||
2 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 28.62 | 58.94 | 1:30.26 | 2:00.61 | |||
3 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.81 | 1:00.09 | 1:32.29 | 2:02.94 | |||
4 | David Olsen | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.08 | 1:00.34 | 1:32.01 | 2:03.35 | |||
5 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 29.44 | 1:00.95 | 1:31.92 | 2:03.91 | |||
6 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 29.37 | 1:01.46 | 1:33.92 | 2:06.58 | |||
7 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 29.58 | 1:01.84 | 1:34.92 | 2:07.95 | |||
8 | Mihail Simis | 1998 | Simklubben Sydsim | 29.23 | 1:01.75 | 1:35.23 | 2:08.50 | |||
9 | Rasmus Ericsson | 1998 | Simklubben Triton | 30.70 | 1:03.69 | 1:37.06 | 2:09.34 | |||
10 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.97 | 1:03.12 | 1:36.49 | 2:09.53 | |||
11 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 29.21 | 1:01.95 | 1:36.53 | 2:11.27 | |||
12 | Julius Ekstrand | 1998 | Simsällskapet Iden | 30.37 | 1:03.43 | 1:37.87 | 2:11.31 | |||
13 | Henrik Sjödin | 1998 | Simklubben Triton | 31.13 | 1:05.03 | 1:39.18 | 2:11.95 | |||
14 | Jesper Olsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 29.58 | 1:02.95 | 1:37.58 | 2:12.15 | |||
15 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 31.20 | 1:05.38 | 1:40.02 | 2:13.94 | |||
16 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.81 | 1:04.90 | 1:40.29 | 2:14.96 | |||
17 | Felix Midlöv | 1998 | Simklubben Hajen | 29.87 | 1:04.12 | 1:40.80 | 2:16.13 | |||
18 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 31.06 | 1:06.26 | 1:42.23 | 2:16.40 | |||
19 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 30.98 | 1:06.40 | 1:42.20 | 2:18.05 | |||
20 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.84 | 1:05.79 | 1:42.66 | 2:18.83 | |||
21 | Jonathan Erös | 1998 | Höganäs Simsällskap | 31.54 | 1:06.87 | 1:44.11 | 2:19.15 | |||
22 | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | 31.37 | 1:06.94 | 1:43.64 | 2:19.24 | |||
23 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.94 | 1:06.36 | 1:43.53 | 2:19.95 | |||
24 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.09 | 1:08.34 | 1:46.50 | 2:24.17 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 28.74 | 1:00.03 | |||||
2 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 29.56 | 1:01.62 | |||||
3 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.68 | 1:01.83 | |||||
4 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 29.93 | 1:02.21 | |||||
5 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 29.80 | 1:02.35 | |||||
6 | Sandra Lendt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 30.19 | 1:02.53 | |||||
7 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 29.89 | 1:02.71 | |||||
8 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 30.01 | 1:02.80 | |||||
9 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 30.52 | 1:03.31 | |||||
10 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 30.49 | 1:03.71 | |||||
11 | Johanna Palmqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 30.73 | 1:04.19 | |||||
12 | Ida Enehov | 1999 | Trelleborgs Simsällskap | 30.72 | 1:04.45 | |||||
13 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 30.57 | 1:04.47 | |||||
14 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.98 | 1:04.87 | |||||
15 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 30.92 | 1:05.02 | |||||
16 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 30.92 | 1:05.24 | |||||
17 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.16 | 1:05.32 | |||||
18 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 30.91 | 1:05.53 | |||||
19 | Emilia Nilsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 31.01 | 1:05.87 | |||||
20 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 31.59 | 1:06.55 | |||||
21 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 32.07 | 1:06.58 | |||||
22 | Rebecca Börjesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 31.72 | 1:06.83 | |||||
23 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 31.78 | 1:07.05 | |||||
24 | Ida Rosenius | 2000 | Ronneby Simsällskap | 32.25 | 1:08.27 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.91 | 1:05.72 | |||||
2 | Filip Tretonius | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.45 | 1:06.64 | |||||
3 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 32.72 | 1:08.20 | |||||
4 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.45 | 1:09.19 | |||||
5 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 34.33 | 1:13.22 | |||||
6 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 36.05 | 1:14.39 | |||||
7 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 36.88 | 1:15.42 | |||||
8 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 36.80 | 1:15.72 | |||||
9 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborgs Simsällskap | 37.20 | 1:16.13 | |||||
10 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 36.04 | 1:16.31 | |||||
11 | Philip Chen | 2000 | S71 | 37.00 | 1:17.57 | |||||
12 | Elias Kromnow | 1999 | Ronneby Simsällskap | 37.15 | 1:17.67 | |||||
13 | Lars Hallberg | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 37.68 | 1:17.70 | |||||
14 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 37.84 | 1:17.95 | |||||
15 | Kasper Jörgensen | 2000 | Simklubben Hajen | 37.68 | 1:18.24 | |||||
16 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.47 | 1:18.55 | |||||
17 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.92 | 1:18.76 | |||||
18 | Ali Al Saedi Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.77 | 1:22.61 | |||||
- | Elis Ingvarsson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Niklas Jagerstål | 1999 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 19, 200m Bröstsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mari Louise Tran | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.26 | 1:16.09 | 1:55.83 | 2:37.55 | |||
2 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 35.37 | 1:15.32 | 1:56.50 | 2:38.32 | |||
3 | Johanna Holm | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 35.84 | 1:16.22 | 1:56.84 | 2:38.76 | |||
4 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 35.40 | 1:15.55 | 1:56.94 | 2:39.29 | |||
5 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 35.36 | 1:15.50 | 1:56.69 | 2:39.30 | |||
6 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 36.22 | 1:17.84 | 2:01.27 | 2:43.04 | |||
7 | Josefine Möller | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 36.89 | 1:18.89 | 2:01.16 | 2:43.34 | |||
8 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 37.92 | 1:21.10 | 2:03.66 | 2:46.64 | |||
9 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 38.06 | 1:21.05 | 2:04.92 | 2:47.80 | |||
10 | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | 38.00 | 1:20.83 | 2:04.65 | 2:47.97 | |||
11 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.03 | 1:20.62 | 2:05.20 | 2:51.42 | |||
12 | Felicia Sandström | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 38.63 | 1:22.84 | 2:08.42 | 2:54.85 | |||
13 | Natalie Varady | 1997 | Simsällskapet Iden | 39.19 | 1:24.41 | 2:11.20 | 2:58.63 | |||
14 | Annika Lundh | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.36 | 1:25.14 | 2:12.24 | 2:59.35 | |||
15 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 39.90 | 1:25.30 | 2:12.80 | 3:00.89 | |||
16 | Elin Borg | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 40.26 | 1:26.50 | 2:15.07 | 3:03.37 | |||
17 | Hanna Nilsson | 1996 | Kristianstads SLS | 40.95 | 1:29.60 | 2:19.37 | 3:07.31 | |||
18 | Jenny Thalin | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.33 | 1:28.94 | 2:18.40 | 3:08.09 | |||
19 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 43.07 | 1:32.13 | 2:21.88 | 3:10.91 | |||
20 | Amanda Styff | 1997 | Simklubben Lödde | 44.52 | 1:33.08 | 2:22.43 | 3:11.05 | |||
21 | Emelie Ekström | 1996 | Simklubben Ran | 41.88 | 1:30.64 | 2:21.32 | 3:11.52 | |||
22 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 42.64 | 1:32.04 | 2:24.04 | 3:15.20 | |||
- | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 20, 200m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 26.82 | 56.61 | 1:26.37 | 1:55.05 | |||
2 | Enzo Schön | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 27.48 | 56.74 | 1:26.46 | 1:55.10 | |||
3 | Efrem Ghirmai | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 27.22 | 56.50 | 1:26.75 | 1:56.19 | |||
4 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 26.94 | 56.63 | 1:26.36 | 1:56.46 | |||
5 | Pontus Wallin | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 27.82 | 57.57 | 1:27.83 | 1:58.18 | |||
6 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 27.96 | 58.72 | 1:30.17 | 2:00.74 | |||
7 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 27.46 | 58.41 | 1:30.20 | 2:00.97 | |||
8 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 28.41 | 59.31 | 1:30.14 | 2:01.05 | |||
9 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.60 | 59.27 | 1:29.92 | 2:01.06 | |||
10 | Oskar Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 27.90 | 58.72 | 1:31.20 | 2:01.16 | |||
11 | Marcos Cerutti | 1997 | Simklubben Sydsim | 28.76 | 59.66 | 1:31.53 | 2:03.25 | |||
12 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 28.87 | 59.69 | 1:31.64 | 2:03.74 | |||
13 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 28.67 | 1:00.49 | 1:33.29 | 2:05.40 | |||
14 | Gustav Holmström | 1996 | Simklubben Lödde | 28.88 | 1:00.99 | 1:33.86 | 2:06.24 | |||
15 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.99 | 1:01.44 | 1:33.49 | 2:07.23 | |||
16 | Marcus Andersson-Arvidsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.72 | 1:01.14 | 1:35.04 | 2:08.66 | |||
17 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.67 | 1:02.74 | 1:36.44 | 2:09.87 | |||
18 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.77 | 1:02.34 | 1:36.40 | 2:10.10 | |||
19 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | S71 | 30.07 | 1:04.00 | 1:37.32 | 2:10.12 | |||
20 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 28.88 | 1:02.00 | 1:36.31 | 2:10.59 | |||
21 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 30.27 | 1:03.60 | 1:38.03 | 2:11.41 | |||
22 | Alexander Olsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 30.22 | 1:03.89 | 1:38.07 | 2:11.90 | |||
23 | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 29.96 | 1:03.29 | 1:38.23 | 2:12.03 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 17:10 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 21, 100m Fjärilsim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alba Forés | 1998 | Simklubben Triton | 30.10 | 1:04.85 | |||||
2 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.33 | 1:05.36 | |||||
3 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 30.83 | 1:07.30 | |||||
4 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.58 | 1:09.10 | |||||
5 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 32.50 | 1:10.07 | |||||
6 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.08 | 1:11.42 | |||||
7 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.21 | 1:11.99 | |||||
8 | Vilma Segerdahl | 1998 | Simklubben Lödde | 34.16 | 1:12.41 | |||||
9 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.22 | 1:12.42 | |||||
10 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 34.11 | 1:13.94 | |||||
10 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 33.53 | 1:13.94 | |||||
12 | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | 33.86 | 1:14.05 | |||||
13 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 33.60 | 1:14.08 | |||||
14 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 33.93 | 1:14.35 | |||||
15 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 33.59 | 1:14.41 | |||||
16 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 33.57 | 1:14.56 | |||||
17 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 35.43 | 1:15.62 | |||||
18 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.63 | 1:16.23 | |||||
19 | Lula Mccaughey | 1998 | Simklubben Poseidon | 33.99 | 1:17.57 | |||||
20 | Vilma Nilsson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.94 | 1:18.10 | |||||
21 | Emmy Persson | 1998 | Kristianstads SLS | 36.78 | 1:20.61 | |||||
22 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.30 | 1:23.47 | |||||
23 | Martina Jensen | 1998 | Simklubben Ran | 35.86 | 1:23.70 | |||||
- | Hanna Holmqvist | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 17:16 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 22, 400m Medley P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.65 | 2:27.96 | 3:53.81 | 5:00.51 | |||
2 | Jesper Olsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 1:10.70 | 2:30.37 | 4:01.78 | 5:11.62 | |||
3 | Rasmus Ericsson | 1998 | Simklubben Triton | 1:22.51 | 2:38.38 | 4:05.64 | 5:13.59 | |||
4 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:14.93 | 2:39.35 | 4:06.13 | 5:20.35 | |||
5 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 1:14.83 | 2:41.03 | 4:19.27 | 5:38.00 | |||
6 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 1:22.87 | 2:52.15 | 4:29.58 | 5:40.90 | |||
7 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 1:22.15 | 2:53.23 | 4:28.10 | 5:44.73 | |||
8 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:29.10 | 3:07.17 | 4:46.02 | 6:04.36 | |||
9 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:28.54 | 3:05.14 | 4:48.49 | 6:10.74 | |||
10 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:27.83 | 3:01.20 | 4:54.02 | 6:14.10 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 17:30 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 23, 100m Fjärilsim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 31.98 | 1:07.64 | |||||
2 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 31.42 | 1:07.79 | |||||
3 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 32.13 | 1:09.05 | |||||
4 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.48 | 1:11.78 | |||||
5 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 33.23 | 1:12.07 | |||||
6 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.95 | 1:12.38 | |||||
7 | Vilma Flodfält | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.21 | 1:13.52 | |||||
8 | Johanna Palmqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 33.44 | 1:13.55 | |||||
9 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 34.13 | 1:13.68 | |||||
10 | Frida Berglund | 1999 | Ronneby Simsällskap | 34.57 | 1:13.75 | |||||
11 | Sandra Lendt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 34.70 | 1:14.11 | |||||
12 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 34.12 | 1:14.26 | |||||
13 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.09 | 1:14.42 | |||||
14 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 34.60 | 1:15.75 | |||||
15 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 34.55 | 1:15.95 | |||||
16 | Davilda Lareva | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 34.13 | 1:16.74 | |||||
17 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 35.24 | 1:17.31 | |||||
18 | Sofie Karlsson | 2000 | Ronneby Simsällskap | 35.38 | 1:18.15 | |||||
19 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 34.64 | 1:18.37 | |||||
20 | Rebecca Börjesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 36.72 | 1:18.82 | |||||
21 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 36.85 | 1:19.16 | |||||
22 | Ida Rosenius | 2000 | Ronneby Simsällskap | 35.74 | 1:19.35 | |||||
23 | Irene Savayidis | 2000 | Eslövs Simsällskap | 36.12 | 1:19.49 | |||||
- | Megan Lloyd | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 17:57 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 24, 100m Bröstsim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 32.25 | 1:09.38 | |||||
2 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.13 | 1:15.29 | |||||
2 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Sydsim | 34.70 | 1:15.29 | |||||
4 | Elias Kromnow | 1999 | Ronneby Simsällskap | 35.69 | 1:16.60 | |||||
5 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 37.25 | 1:18.49 | |||||
6 | Filip Tretonius | 1999 | Landskrona Simsällskap | 37.69 | 1:19.05 | |||||
7 | Willy Bai | 1999 | Ronneby Simsällskap | 37.75 | 1:20.37 | |||||
8 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.04 | 1:20.78 | |||||
9 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 40.03 | 1:22.96 | |||||
10 | David Siöland | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.13 | 1:23.58 | |||||
11 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.14 | 1:23.61 | |||||
12 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 38.99 | 1:23.71 | |||||
13 | Niklas Jagerstål | 1999 | Simklubben Triton | 39.32 | 1:23.99 | |||||
13 | Philip Chen | 2000 | S71 | 39.48 | 1:23.99 | |||||
15 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 39.25 | 1:24.15 | |||||
16 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 39.03 | 1:24.17 | |||||
17 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.59 | 1:24.69 | |||||
18 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 39.43 | 1:25.12 | |||||
19 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 39.76 | 1:25.46 | |||||
20 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 40.92 | 1:26.01 | |||||
21 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborgs Simsällskap | 40.45 | 1:26.47 | |||||
22 | Jesper Lundell | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.79 | 1:27.73 | |||||
23 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 41.12 | 1:28.28 | |||||
24 | Ali Al Saedi Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.05 | 1:29.03 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 17:57 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 25, 800m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Wanda Dollmayer | 1996 | Simklubben Ran | 1:04.18 | 2:13.29 | 3:22.55 | 4:31.72 | 9:08.99 | ||
5:41.12 | 6:50.13 | 8:00.41 | ||||||||
2 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:04.36 | 2:13.34 | 3:22.61 | 4:32.02 | 9:13.75 | ||
5:42.15 | 6:52.06 | 8:03.09 | ||||||||
3 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:08.34 | 2:20.06 | 3:31.97 | 4:43.91 | 9:28.10 | ||
5:55.76 | 7:06.99 | 8:18.16 | ||||||||
4 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 1:07.35 | 2:18.50 | 3:30.72 | 4:43.26 | 9:32.91 | ||
5:55.95 | 7:08.67 | 8:21.45 | ||||||||
5 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:07.48 | 2:19.01 | 3:32.17 | 4:44.94 | 9:38.49 | ||
5:57.41 | 7:11.64 | 8:26.73 | ||||||||
6 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 1:09.38 | 2:23.16 | 3:36.86 | 4:50.26 | 9:39.29 | ||
6:03.57 | 7:16.46 | 8:28.83 | ||||||||
7 | Sofia Heimsten | 1997 | Simklubben Sydsim | 1:07.76 | 2:19.60 | 3:31.63 | 4:44.33 | 9:45.54 | ||
5:59.24 | 7:15.19 | 8:30.96 | ||||||||
8 | Madelen Rydqvist | 1996 | Simklubben Triton | 1:08.97 | 2:22.41 | 3:37.01 | 4:52.44 | 9:58.86 | ||
6:08.76 | 7:25.62 | 8:42.53 | ||||||||
9 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 1:10.98 | 2:26.78 | 3:43.41 | 5:01.16 | 10:09.82 | ||
6:18.65 | 7:36.20 | 8:53.86 | ||||||||
10 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 1:14.28 | 2:32.79 | 3:51.62 | 5:10.54 | 10:24.57 | ||
6:28.60 | 7:48.39 | 9:07.70 | ||||||||
11 | Alice Marko-Varga | 1996 | Simklubben Triton | 1:12.96 | 2:31.64 | 3:51.79 | 5:12.78 | 10:35.04 | ||
6:34.32 | 7:55.64 | 9:17.88 | ||||||||
12 | Amanda Styff | 1997 | Simklubben Lödde | 1:15.73 | 2:36.04 | 3:56.57 | 5:17.05 | 10:38.09 | ||
6:37.05 | 7:58.39 | 9:18.98 | ||||||||
13 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 1:10.54 | 2:27.76 | 3:45.86 | 5:05.92 | 10:38.98 | ||
6:28.14 | 7:52.95 | 9:16.24 | ||||||||
14 | Ella Nygren | 1996 | Simsällskapet Iden | 1:11.56 | 2:30.16 | 3:51.49 | 5:13.63 | 10:41.31 | ||
6:35.90 | 7:59.33 | 9:21.94 | ||||||||
15 | Amanda Werthén | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:14.59 | 2:34.09 | 3:54.77 | 5:17.08 | 10:45.66 | ||
6:40.20 | 8:02.76 | 9:25.55 | ||||||||
16 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:14.73 | 2:35.18 | 3:56.33 | 5:18.49 | 10:52.37 | ||
6:42.38 | 8:06.86 | 9:31.99 | ||||||||
17 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 1:16.56 | 2:37.16 | 4:00.38 | 5:24.48 | 11:02.03 | ||
6:48.55 | 8:13.71 | 9:38.90 | ||||||||
18 | Ebba Persson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 1:15.59 | 2:37.95 | 4:01.54 | 5:26.05 | 11:03.15 | ||
6:50.97 | 8:16.75 | 9:41.24 | ||||||||
19 | Alexandra Volkova | 1996 | Simklubben Triton | 1:16.19 | 2:38.55 | 4:01.52 | 5:26.04 | 11:03.80 | ||
6:50.16 | 8:15.25 | 9:40.46 | ||||||||
20 | Erica Johnsson | 1996 | Simklubben Lödde | 1:16.80 | 2:39.57 | 4:02.86 | 5:26.54 | 11:04.23 | ||
6:50.94 | 8:16.32 | 9:41.08 | ||||||||
21 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:18.64 | 2:43.05 | 4:08.07 | 5:34.92 | 11:21.76 | ||
7:02.08 | 8:29.14 | 9:55.87 | ||||||||
- | Rebecca Nordberg | 1996 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:49 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 19:16 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 28.57 | 58.15 | |||||
2 | Enzo Schön | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 28.82 | 59.83 | |||||
3 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 28.87 | 59.88 | |||||
4 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 29.69 | 1:00.41 | |||||
5 | Efrem Ghirmai | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 29.27 | 1:00.45 | |||||
6 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Sydsim | 31.02 | 1:02.54 | |||||
7 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 30.96 | 1:03.96 | |||||
8 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 31.12 | 1:04.16 | |||||
9 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 31.91 | 1:04.68 | |||||
10 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 31.43 | 1:05.64 | |||||
11 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 31.66 | 1:06.02 | |||||
12 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 31.73 | 1:07.04 | |||||
13 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 32.85 | 1:07.06 | |||||
14 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 32.29 | 1:07.70 | |||||
15 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 32.68 | 1:08.16 | |||||
16 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.13 | 1:08.53 | |||||
17 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 34.13 | 1:09.61 | |||||
18 | Philip Hermansson-Barak | 1997 | Simklubben Poseidon | 33.98 | 1:10.60 | |||||
19 | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.54 | 1:10.86 | |||||
20 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 34.09 | 1:10.87 | |||||
21 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.80 | 1:11.34 | |||||
22 | Philip Johansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.53 | 1:11.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 19:16 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 19:16 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 27, 4X100m Medley F 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | S 71 Damer [1998] Lag 1 | 1998 | S71 | 4:38.87 | ||||||
Jessica Chen | 1998 | 34.80 | 1:12.45 | 1:12.45 | ||||||
Victoria Jönsson | 1999 | 35.15 | 1:16.09 | 2:28.54 | ||||||
Ellen Sandberg | 1999 | 30.76 | 1:07.49 | 3:36.03 | ||||||
Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 29.30 | 1:02.84 | 4:38.87 | ||||||
2 | Hs Damer [1999] Lag 1 | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 4:42.06 | ||||||
Mimmi Hallbäck | 1998 | 35.54 | 1:13.57 | 1:13.57 | ||||||
Sophie Hansson | 1998 | 33.38 | 1:10.99 | 2:24.56 | ||||||
Tekla Rosell | 1998 | 32.86 | 1:13.14 | 3:37.70 | ||||||
Johanna Söderberg | 1999 | 30.63 | 1:04.36 | 4:42.06 | ||||||
3 | Höganäs SS Töser | 2001 | Höganäs Simsällskap | 4:47.98 | ||||||
Elin Widén | 1998 | 35.30 | 1:13.25 | 1:13.25 | ||||||
Maja Johansson | 1999 | 37.05 | 1:19.96 | 2:33.21 | ||||||
Ida Liljeqvist | 1999 | 30.57 | 1:07.84 | 3:41.05 | ||||||
Thelma Jöhncke | 1999 | 31.57 | 1:06.93 | 4:47.98 | ||||||
4 | S 71 Damer [1998] Lag 2 | 1998 | S71 | 4:50.78 | ||||||
Jessica Jönsson | 1998 | 35.97 | 1:16.42 | 1:16.42 | ||||||
Sofie Klügel | 1998 | 36.24 | 1:20.35 | 2:36.77 | ||||||
Emilia Christiansen | 1999 | 32.36 | 1:11.56 | 3:48.33 | ||||||
Knar Mikael | 1999 | 29.60 | 1:02.45 | 4:50.78 | ||||||
5 | Trelleb K Damer [1998] | 1998 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 4:55.11 | ||||||
Anna Svensson-Fehér | 2000 | 35.55 | 1:14.64 | 1:14.64 | ||||||
Sandra Lendt | 2000 | 35.44 | 1:15.86 | 2:30.50 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 33.42 | 1:14.15 | 3:44.65 | ||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 32.87 | 1:10.46 | 4:55.11 | ||||||
6 | Hs Damer [1999] Lag 2 | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 4:55.46 | ||||||
Moa Holmkvist | 1999 | 35.52 | 1:14.32 | 1:14.32 | ||||||
Moa Williamsson | 2000 | 38.10 | 1:21.92 | 2:36.24 | ||||||
Johanna Palmqvist | 1999 | 34.10 | 1:14.86 | 3:51.10 | ||||||
Fredrika Beckman | 1998 | 30.57 | 1:04.36 | 4:55.46 | ||||||
7 | SK Lödde Damer [1998] | 1998 | Simklubben Lödde | 4:55.72 | ||||||
Emma Persson | 1999 | 36.12 | 1:16.72 | 1:16.72 | ||||||
Julia Brinkhagen | 1999 | 38.11 | 1:21.65 | 2:38.37 | ||||||
Vilma Segerdahl | 1998 | 33.10 | 1:11.29 | 3:49.66 | ||||||
Elin Johannesson | 1999 | 30.35 | 1:06.06 | 4:55.72 | ||||||
8 | Landskrona Damer [1998] | 1998 | Landskrona Simsällskap | 5:05.32 | ||||||
Elin Rundblad | 1999 | 36.62 | 1:16.21 | 1:16.21 | ||||||
Ninwa Somi | 1998 | 39.94 | 1:27.48 | 2:43.69 | ||||||
My Rydgren | 1999 | 34.16 | 1:14.81 | 3:58.50 | ||||||
Ida Sandwång | 2001 | 31.01 | 1:06.82 | 5:05.32 | ||||||
9 | Ronneby SS Damer [1998] | 1998 | Ronneby Simsällskap | 5:05.38 | ||||||
Linn Rosenius | 2002 | 38.46 | 1:20.59 | 1:20.59 | ||||||
Ida Rosenius | 2000 | 39.44 | 1:24.97 | 2:45.56 | ||||||
Frida Berglund | 1999 | 33.81 | 1:13.45 | 3:59.01 | ||||||
Sofie Karlsson | 2000 | 30.99 | 1:06.37 | 5:05.38 | ||||||
10 | Poseidon Damer 1 [1998] | 1998 | Simklubben Poseidon | 5:06.88 | ||||||
Elin Moberg | 1999 | 37.99 | 1:18.15 | 1:18.15 | ||||||
Jenny Le | 2000 | 41.69 | 1:27.75 | 2:45.90 | ||||||
Lula Mccaughey | 1998 | 34.76 | 1:17.34 | 4:03.24 | ||||||
Hanna Andersson | 1998 | 30.04 | 1:03.64 | 5:06.88 | ||||||
11 | Vellinge-N Damer 1 [1998] | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:07.28 | ||||||
Emma Taylor | 1998 | 38.92 | 1:20.61 | 1:20.61 | ||||||
Karin Palade | 1998 | 41.10 | 1:27.74 | 2:48.35 | ||||||
Matilda Klintberg | 1999 | 32.98 | 1:13.50 | 4:01.85 | ||||||
Vilma Nilsson | 1998 | 30.95 | 1:05.43 | 5:07.28 | ||||||
12 | Ksls Damer | 1998 | Kristianstads SLS | 5:07.39 | ||||||
Elin Andersson | 1998 | 38.04 | 1:18.51 | 1:18.51 | ||||||
Kitty Thai | 1998 | 40.25 | 1:26.55 | 2:45.06 | ||||||
Hanna Olsson | 1999 | 35.10 | 1:17.72 | 4:02.78 | ||||||
Emmy Persson | 1998 | 30.96 | 1:04.61 | 5:07.39 | ||||||
13 | Hs Damer [1999] Lag 3 | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 5:07.55 | ||||||
Julia Stenhård | 2000 | 36.23 | 1:16.65 | 1:16.65 | ||||||
Alicia Lundblad | 2001 | 39.58 | 1:25.43 | 2:42.08 | ||||||
Evelina Lennberger | 1998 | 35.98 | 1:16.53 | 3:58.61 | ||||||
Ebba Hallbäck | 2000 | 32.65 | 1:08.94 | 5:07.55 | ||||||
14 | SK Hajen Damer [1998] | 1998 | Simklubben Hajen | 5:11.96 | ||||||
Malin Svensson | 1999 | 39.52 | 1:22.37 | 1:22.37 | ||||||
Amanda Karlsson | 1998 | 37.89 | 1:20.86 | 2:43.23 | ||||||
Li Björner Oh | 1998 | 33.81 | 1:15.65 | 3:58.88 | ||||||
Caroline Båghammar | 1998 | 34.10 | 1:13.08 | 5:11.96 | ||||||
15 | SK Sydsim Damer Lag 1 | 1998 | Simklubben Sydsim | 5:13.28 | ||||||
Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | 39.25 | 1:19.86 | 1:19.86 | ||||||
Thea Lindström | 2000 | 42.73 | 1:30.98 | 2:50.84 | ||||||
My Grewell | 1998 | 33.80 | 1:15.53 | 4:06.37 | ||||||
Frida Nordefell | 2000 | 31.30 | 1:06.91 | 5:13.28 | ||||||
16 | Ängelholm Damer 14 Oy | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 5:15.79 | ||||||
Matilda Andersson | 1999 | 37.34 | 1:18.33 | 1:18.33 | ||||||
Louise Grönborg | 1999 | 39.72 | 1:26.51 | 2:44.84 | ||||||
Annie Jensen | 1999 | 37.98 | 1:23.56 | 4:08.40 | ||||||
Emilia Nilsson | 1999 | 31.14 | 1:07.39 | 5:15.79 | ||||||
17 | SK Lödde Lag2Damer [1998] | 1998 | Simklubben Lödde | 5:17.71 | ||||||
Vilma Rodman | 1999 | 38.76 | 1:21.39 | 1:21.39 | ||||||
Louise Ranevi | 1999 | 37.50 | 1:22.17 | 2:43.56 | ||||||
Saga Palmgren | 1999 | 36.68 | 1:21.75 | 4:05.31 | ||||||
Vivianne Olsson | 2000 | 34.69 | 1:12.40 | 5:17.71 | ||||||
18 | Sjöbo SS Damer [2000] | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 5:27.70 | ||||||
Lina Sjöholm | 2000 | 39.49 | 1:19.88 | 1:19.88 | ||||||
Olga Schubert | 2000 | 42.61 | 1:30.32 | 2:50.20 | ||||||
Rebecca Börjesson | 1999 | 36.39 | 1:21.45 | 4:11.65 | ||||||
Fanny Nilsson | 1998 | 34.67 | 1:16.05 | 5:27.70 | ||||||
19 | Höganäs SS Töser Lag 2 | 1999 | Höganäs Simsällskap | 5:28.93 | ||||||
Heidi Winberg | 1999 | 39.55 | 1:22.89 | 1:22.89 | ||||||
Saga Atlefjord | 2000 | 43.35 | 1:33.05 | 2:55.94 | ||||||
Frida Taman | 2001 | 37.26 | 1:25.58 | 4:21.52 | ||||||
Ebba Folkesson | 1998 | 31.40 | 1:07.41 | 5:28.93 | ||||||
20 | SK Ran Flickor Lag 1 | 1998 | Simklubben Ran | 5:31.41 | ||||||
Isabella Revstedt | 2001 | 42.79 | 1:28.03 | 1:28.03 | ||||||
Stina Lindberg | 2000 | 37.43 | 1:20.95 | 2:48.98 | ||||||
Philippa Revstedt | 1999 | 36.05 | 1:21.50 | 4:10.48 | ||||||
Emma Jensen | 2000 | 37.80 | 1:20.93 | 5:31.41 | ||||||
21 | Trelleborg Damer [2000] | 2000 | Trelleborgs Simsällskap | 5:32.16 | ||||||
Alva Nilsson | 2001 | 40.04 | 1:22.02 | 1:22.02 | ||||||
Linn Olsson | 2002 | 44.36 | 1:33.26 | 2:55.28 | ||||||
Ida Enehov | 1999 | 37.01 | 1:22.50 | 4:17.78 | ||||||
Evelina Cronqvist | 2000 | 35.33 | 1:14.38 | 5:32.16 | ||||||
- | Mkk Damer [1999] | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Amanda Granborg | 1999 | 32.63 | 1:07.11 | 1:07.11 | ||||||
Frida Hemby | 1999 | 39.55 | 2:32.47 | |||||||
Mathilda Edlund | 1998 | 3:49.50 | ||||||||
- | Mkk Töser Lag 2 | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Nathalie Lind | 1998 | 37.74 | 1:19.62 | |||||||
- | Ystads SS Damer Lag I | 1998 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Dinah Jönsson | 1998 | 32.62 | 1:08.08 | 1:08.08 | ||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 40.34 | 2:34.15 | |||||||
Vilma Flodfält | 1999 | 3:47.71 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 19:16 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 10 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 20:24 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 28, 4X100m Frisim P 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Mkk Pågar 1 | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:46.68 | ||||||
Eric Hinderup | 1998 | 26.34 | 54.48 | 54.48 | ||||||
David Olsen | 1998 | 26.05 | 54.74 | 1:49.22 | ||||||
William Lindblom | 1998 | 28.48 | 59.67 | 2:48.89 | ||||||
Philip Tran | 1999 | 27.27 | 57.79 | 3:46.68 | ||||||
2 | Hs Herrar [1999] Lag 1 | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 3:54.45 | ||||||
Magnus Karlsborn | 1998 | 27.01 | 56.71 | 56.71 | ||||||
Gustav Arvidsson | 1998 | 28.86 | 1:01.31 | 1:58.02 | ||||||
Olle Williamsson | 1998 | 26.72 | 55.15 | 2:53.17 | ||||||
Dennis Åberg | 1998 | 28.96 | 1:01.28 | 3:54.45 | ||||||
3 | Landskrona Lag 1 [1998] | 1998 | Landskrona Simsällskap | 4:00.46 | ||||||
Alfred Christensson | 1998 | 27.52 | 57.21 | 57.21 | ||||||
Hampus Svensson | 1999 | 28.06 | 59.16 | 1:56.37 | ||||||
Tim Petersson | 1999 | 28.31 | 1:01.30 | 2:57.67 | ||||||
Filip Tretonius | 1999 | 30.02 | 1:02.79 | 4:00.46 | ||||||
4 | Höganäs SS Pågar | 1999 | Höganäs Simsällskap | 4:05.16 | ||||||
Mika Persson | 1998 | 26.19 | 55.07 | 55.07 | ||||||
Jonathan Erös | 1998 | 29.39 | 1:01.91 | 1:56.98 | ||||||
Stefan Kojic | 1998 | 27.48 | 58.94 | 2:55.92 | ||||||
Sander Sjöberg | 1999 | 31.59 | 1:09.24 | 4:05.16 | ||||||
5 | SK Triton Herrar [1998] | 1998 | Simklubben Triton | 4:06.45 | ||||||
Henrik Sjödin | 1998 | 29.31 | 1:00.41 | 1:00.41 | ||||||
Rasmus Ericsson | 1998 | 28.70 | 1:00.09 | 2:00.50 | ||||||
Niklas Jagerstål | 1999 | 28.08 | 1:00.11 | 3:00.61 | ||||||
Gustaf Palmqvist | 2001 | 31.31 | 1:05.84 | 4:06.45 | ||||||
6 | Ystads SS Herrar Lag I | 1998 | Ystads Simsällskap | 4:13.86 | ||||||
Filip Christiansson | 1999 | 29.88 | 1:02.17 | 1:02.17 | ||||||
Gustav Ridderman | 1998 | 29.90 | 1:03.30 | 2:05.47 | ||||||
Sebastian Olsson Hansson | 1998 | 31.23 | 1:05.68 | 3:11.15 | ||||||
Rickard Andersson | 1998 | 29.16 | 1:02.71 | 4:13.86 | ||||||
7 | SK Sydsim Herrar Lag1 | 1998 | Simklubben Sydsim | 4:15.33 | ||||||
Mihail Simis | 1998 | 28.35 | 58.13 | 58.13 | ||||||
Teodor Cvijic | 1999 | 30.18 | 1:04.78 | 2:02.91 | ||||||
Sebastian Andersson | 1999 | 29.39 | 1:03.34 | 3:06.25 | ||||||
Erik Boos | 1999 | 32.44 | 1:09.08 | 4:15.33 | ||||||
8 | SS Iden Herrar [1998] | 1998 | Simsällskapet Iden | 4:16.66 | ||||||
Jesper Olsson | 1998 | 29.07 | 1:02.29 | 1:02.29 | ||||||
Julius Ekstrand | 1998 | 28.86 | 59.68 | 2:01.97 | ||||||
David Zamora Torres | 1998 | 32.03 | 1:07.22 | 3:09.19 | ||||||
Alexander Dahlén | 1999 | 31.83 | 1:07.47 | 4:16.66 | ||||||
9 | Trelleborg Herrar [2000] | 2000 | Trelleborgs Simsällskap | 4:21.61 | ||||||
Cebastian Christensen | 1998 | 28.21 | 57.32 | 57.32 | ||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 32.51 | 1:08.40 | 2:05.72 | ||||||
Axel Lloyd | 1999 | 31.22 | 1:05.79 | 3:11.51 | ||||||
Jonathan Hiltonsson | 2000 | 33.07 | 1:10.10 | 4:21.61 | ||||||
10 | Mkk Pågar Lag 2 | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:22.97 | ||||||
Viktor Hansson | 1998 | 30.39 | 1:03.35 | 1:03.35 | ||||||
Anton Andersson Arvidsson | 1999 | 30.99 | 1:07.11 | 2:10.46 | ||||||
Rickard Wemlén | 2000 | 31.28 | 1:06.92 | 3:17.38 | ||||||
Sten Ludvigsson | 1998 | 30.53 | 1:05.59 | 4:22.97 | ||||||
11 | Hs Herrar [1999] Lag 2 | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 4:23.12 | ||||||
Filip Eriksson | 1999 | 32.98 | 1:08.02 | 1:08.02 | ||||||
Gustav Kroon | 1998 | 28.86 | 1:02.34 | 2:10.36 | ||||||
Karl Lindekrantz | 1999 | 29.74 | 1:04.43 | 3:14.79 | ||||||
Elis Ingvarsson | 1999 | 32.50 | 1:08.33 | 4:23.12 | ||||||
12 | Poseidon Herrar 1 [1998] | 1998 | Simklubben Poseidon | 4:23.54 | ||||||
Simon Pettersson | 1998 | 30.07 | 1:01.63 | 1:01.63 | ||||||
Sigge Ivarsson | 1999 | 33.12 | 1:08.20 | 2:09.83 | ||||||
Alexander Lilford | 1999 | 33.21 | 1:08.98 | 3:18.81 | ||||||
Edvin Paul | 1998 | 30.13 | 1:04.73 | 4:23.54 | ||||||
13 | SK Ran Pojkar Lag 1 | 1998 | Simklubben Ran | 4:30.66 | ||||||
Artin Chahavar | 1900 | 31.18 | 1:05.41 | 1:05.41 | ||||||
Ayman Sheik-Khalil | 2000 | 33.77 | 1:15.43 | 2:20.84 | ||||||
Adam Ringdahl | 1998 | 31.51 | 1:06.71 | 3:27.55 | ||||||
Richard Berg | 1998 | 30.01 | 1:03.11 | 4:30.66 | ||||||
14 | Sjöbo SS Herrar [1998] | 1998 | Sjöbo Simsällskap | 4:35.54 | ||||||
Isak Larsson | 2000 | 30.96 | 1:05.71 | 1:05.71 | ||||||
Alfred Persson | 2000 | 36.40 | 1:16.88 | 2:22.59 | ||||||
Simon Tufvesson | 1999 | 31.92 | 1:09.70 | 3:32.29 | ||||||
Oscar Olsson | 1999 | 30.77 | 1:03.25 | 4:35.54 | ||||||
15 | S 71 Herrar [1998] | 1998 | S71 | 4:37.26 | ||||||
Joel Mörck | 1999 | 31.80 | 1:06.22 | 1:06.22 | ||||||
Alexander Trudov | 1999 | 31.96 | 1:07.42 | 2:13.64 | ||||||
Pontus Ernstsson | 1999 | 34.17 | 1:14.42 | 3:28.06 | ||||||
Philip Chen | 2000 | 32.38 | 1:09.20 | 4:37.26 | ||||||
16 | Vellinge-N Herrar [1998] | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:38.58 | ||||||
Filip Henriksson | 1998 | 31.33 | 1:05.62 | 1:05.62 | ||||||
Jesper Lundell | 1999 | 33.18 | 1:11.84 | 2:17.46 | ||||||
Johan Persson | 1998 | 32.70 | 1:09.28 | 3:26.74 | ||||||
Tim Linck-Riedhamer | 2000 | 34.91 | 1:11.84 | 4:38.58 | ||||||
17 | SK Lödde Herrar [1998] | 1998 | Simklubben Lödde | 4:40.19 | ||||||
Alexander Hedre | 1999 | 30.85 | 1:06.87 | 1:06.87 | ||||||
Tobias Ranevi | 1999 | 32.59 | 1:08.38 | 2:15.25 | ||||||
Gustav Östlund | 2000 | 31.09 | 1:07.25 | 3:22.50 | ||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 35.74 | 1:17.69 | 4:40.19 | ||||||
18 | Ystads SS Herrar Lag Ii | 1998 | Ystads Simsällskap | 4:47.42 | ||||||
Felix Hansson | 2000 | 33.00 | 1:10.13 | 1:10.13 | ||||||
Max Persson | 2001 | 32.73 | 1:09.83 | 2:19.96 | ||||||
Emil Jespersen | 2001 | 33.50 | 1:11.72 | 3:31.68 | ||||||
Gustaf Persson | 2001 | 34.91 | 1:15.74 | 4:47.42 | ||||||
19 | SK Hajen Herrar [1998] | 1998 | Simklubben Hajen | 4:53.98 | ||||||
Kasper Jörgensen | 2000 | 32.10 | 1:09.53 | 1:09.53 | ||||||
Henric Ihr | 1999 | 33.15 | 1:11.19 | 2:20.72 | ||||||
Andreas Aminoff | 2000 | 34.53 | 1:13.95 | 3:34.67 | ||||||
Hugo Rogmark | 1999 | 37.36 | 1:19.31 | 4:53.98 | ||||||
- | Landskrona Lag 2 [1998] | 1998 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 30.03 | 1:03.64 | 1:03.64 | ||||||
Henrik Albäck | 1998 | 2:07.79 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 20:24 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 09:05 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 29, 100m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Efrem Ghirmai | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 25.03 | 51.97 | |||||
2 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 25.51 | 52.32 | |||||
3 | Enzo Schön | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 25.40 | 52.35 | |||||
4 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 25.60 | 53.00 | |||||
5 | Fabian Steen | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 25.61 | 53.27 | |||||
6 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 26.49 | 55.22 | |||||
7 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 26.67 | 55.70 | |||||
8 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 27.25 | 55.83 | |||||
9 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 26.96 | 55.84 | |||||
10 | Oskar Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 27.05 | 55.87 | |||||
11 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 27.57 | 56.21 | |||||
12 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.26 | 56.38 | |||||
13 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.31 | 56.61 | |||||
14 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 26.97 | 56.81 | |||||
14 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 27.42 | 56.81 | |||||
16 | Marcus Andersson-Arvidsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.33 | 56.87 | |||||
17 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 27.78 | 57.64 | |||||
18 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 27.51 | 57.99 | |||||
19 | Marcos Cerutti | 1997 | Simklubben Sydsim | 27.66 | 58.13 | |||||
20 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 27.93 | 58.46 | |||||
21 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 29.13 | 1:00.15 | |||||
- | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 09:05 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 30, 400m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Wanda Dollmayer | 1996 | Simklubben Ran | 1:03.88 | 2:12.31 | 3:20.01 | 4:26.75 | |||
2 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:03.87 | 2:11.95 | 3:20.54 | 4:30.24 | |||
3 | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 1:05.04 | 2:14.54 | 3:24.35 | 4:34.19 | |||
4 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 1:06.08 | 2:16.41 | 3:27.98 | 4:38.53 | |||
5 | Felicia Sandström | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.95 | 2:17.70 | 3:30.22 | 4:40.47 | |||
6 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:07.66 | 2:19.48 | 3:31.35 | 4:40.85 | |||
7 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 1:06.91 | 2:18.91 | 3:30.64 | 4:40.95 | |||
8 | Sofia Heimsten | 1997 | Simklubben Sydsim | 1:05.60 | 2:17.58 | 3:30.99 | 4:42.86 | |||
9 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 1:08.71 | 2:21.39 | 3:35.17 | 4:47.23 | |||
10 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 1:07.41 | 2:20.35 | 3:36.49 | 4:51.52 | |||
11 | Madelen Rydqvist | 1996 | Simklubben Triton | 1:09.37 | 2:23.34 | 3:39.15 | 4:55.68 | |||
12 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 1:10.61 | 2:26.29 | 3:41.89 | 4:57.46 | |||
13 | Marie Hanson | 1997 | Simklubben Triton | 1:10.87 | 2:26.84 | 3:43.61 | 4:58.78 | |||
14 | Emilia Ernstsson | 1996 | S71 | 1:10.74 | 2:26.64 | 3:43.19 | 4:59.29 | |||
15 | Ella Nygren | 1996 | Simsällskapet Iden | 1:09.57 | 2:26.30 | 3:45.57 | 5:04.40 | |||
16 | Rebecca Nordberg | 1996 | Simsällskapet Iden | 1:09.52 | 2:26.21 | 3:44.48 | 5:04.51 | |||
17 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 1:09.94 | 2:26.87 | 3:46.45 | 5:05.99 | |||
18 | Amanda Styff | 1997 | Simklubben Lödde | 1:13.19 | 2:30.83 | 3:48.96 | 5:06.46 | |||
19 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 1:12.49 | 2:30.25 | 3:49.17 | 5:08.24 | |||
20 | Alice Marko-Varga | 1996 | Simklubben Triton | 1:14.20 | 2:31.25 | 3:50.61 | 5:09.00 | |||
21 | Amanda Werthén | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:12.50 | 2:31.29 | 3:54.15 | 5:13.35 | |||
22 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:11.41 | 2:31.39 | 3:55.34 | 5:16.62 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 31, 200m Medley P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 29.08 | 1:07.23 | 1:47.27 | 2:19.88 | |||
2 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.35 | 1:06.32 | 1:47.44 | 2:20.88 | |||
3 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 29.43 | 1:06.22 | 1:48.05 | 2:21.29 | |||
4 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.00 | 1:07.99 | 1:51.96 | 2:23.14 | |||
5 | Cebastian Christensen | 1998 | Trelleborgs Simsällskap | 31.07 | 1:09.26 | 1:52.38 | 2:24.91 | |||
6 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.32 | 1:06.29 | 1:51.36 | 2:25.65 | |||
7 | Jesper Olsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 31.17 | 1:08.89 | 1:53.11 | 2:26.19 | |||
8 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 31.03 | 1:10.81 | 1:53.49 | 2:27.77 | |||
8 | Julius Ekstrand | 1998 | Simsällskapet Iden | 33.96 | 1:14.49 | 1:54.57 | 2:27.77 | |||
10 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 30.05 | 1:08.20 | 1:54.50 | 2:29.65 | |||
11 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.07 | 1:14.07 | 1:56.03 | 2:31.34 | |||
11 | Rasmus Ericsson | 1998 | Simklubben Triton | 35.14 | 1:12.55 | 1:57.13 | 2:31.34 | |||
13 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.13 | 1:12.75 | 1:57.75 | 2:33.20 | |||
14 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 32.66 | 1:14.37 | 1:57.17 | 2:34.54 | |||
15 | Simon Pettersson | 1998 | Simklubben Poseidon | 32.81 | 1:13.71 | 2:00.19 | 2:35.09 | |||
16 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.90 | 1:14.34 | 1:59.96 | 2:39.41 | |||
17 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 33.35 | 1:14.27 | 2:02.14 | 2:40.22 | |||
18 | Sebastian Olsson Hansson | 1998 | Ystads Simsällskap | 33.15 | 1:17.01 | 2:03.39 | 2:40.34 | |||
19 | Jonathan Erös | 1998 | Höganäs Simsällskap | 33.40 | 1:11.73 | 2:05.43 | 2:41.63 | |||
20 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 36.53 | 1:20.02 | 2:09.17 | 2:45.53 | |||
21 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.98 | 1:20.66 | 2:07.80 | 2:46.39 | |||
- | Henrik Sjödin | 1998 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 32, 200m Ryggsim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alba Forés | 1998 | Simklubben Triton | 34.46 | 1:11.15 | 1:48.62 | 2:25.19 | |||
2 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 33.25 | 1:09.11 | 1:47.88 | 2:26.78 | |||
3 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.02 | 1:10.68 | 1:50.23 | 2:28.63 | |||
4 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.48 | 1:14.00 | 1:54.05 | 2:33.48 | |||
5 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.82 | 1:15.98 | 1:55.66 | 2:34.08 | |||
6 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 36.48 | 1:15.79 | 1:56.16 | 2:36.36 | |||
7 | Emelie Rosen | 1998 | Sjöbo Simsällskap | 35.97 | 1:15.88 | 1:57.10 | 2:38.94 | |||
8 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 36.02 | 1:17.25 | 1:59.36 | 2:39.54 | |||
9 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 37.00 | 1:17.09 | 1:58.90 | 2:40.09 | |||
10 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 37.75 | 1:19.00 | 2:01.02 | 2:41.81 | |||
11 | Jenny Vagerstam | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.84 | 1:19.08 | 2:01.39 | 2:44.15 | |||
12 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 37.16 | 1:19.89 | 2:03.83 | 2:46.95 | |||
13 | Vilma Segerdahl | 1998 | Simklubben Lödde | 40.08 | 1:22.41 | 2:05.46 | 2:47.53 | |||
14 | Vilma Nilsson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.62 | 1:22.03 | 2:06.40 | 2:49.56 | |||
15 | Nathalie Lind | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.37 | 1:23.43 | 2:07.27 | 2:50.57 | |||
16 | Emmy Persson | 1998 | Kristianstads SLS | 40.35 | 1:23.63 | 2:07.61 | 2:50.88 | |||
17 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.59 | 1:24.09 | 2:08.17 | 2:51.17 | |||
18 | Elin Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 39.87 | 1:23.31 | 2:08.41 | 2:51.90 | |||
19 | Hanna Holmqvist | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.02 | 1:24.54 | 2:08.73 | 2:52.08 | |||
20 | Victoria Truong | 1998 | Kristianstads SLS | 39.71 | 1:23.82 | 2:08.91 | 2:53.18 | |||
21 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 40.55 | 1:24.02 | 2:08.81 | 2:53.76 | |||
22 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.96 | 1:26.72 | 2:13.17 | 2:57.30 | |||
23 | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.04 | 1:30.29 | 2:17.90 | 3:04.63 | |||
- | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 33, 100m Bröstsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 31.57 | 1:07.30 | |||||
2 | Otto Schippert | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 32.06 | 1:08.87 | |||||
3 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 32.93 | 1:09.81 | |||||
4 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 33.23 | 1:09.83 | |||||
5 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.35 | 1:10.06 | |||||
6 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.16 | 1:10.89 | |||||
7 | Joel Knutsson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 33.29 | 1:10.90 | |||||
8 | Adam Åkesson | 1996 | Ystads Simsällskap | 33.48 | 1:10.92 | |||||
9 | Philip Thornberg | 1996 | Simklubben Sydsim | 33.29 | 1:11.26 | |||||
10 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Sydsim | 33.66 | 1:11.28 | |||||
11 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 33.72 | 1:11.55 | |||||
12 | Axel Andersson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 33.86 | 1:12.39 | |||||
13 | Jacob Witt | 1997 | Höganäs Simsällskap | 34.36 | 1:13.11 | |||||
14 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 35.20 | 1:14.77 | |||||
15 | Jacob Hesslevik | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 35.84 | 1:16.05 | |||||
16 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 35.51 | 1:16.39 | |||||
17 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | S71 | 35.52 | 1:16.44 | |||||
18 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 35.32 | 1:16.65 | |||||
19 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.68 | 1:17.09 | |||||
20 | Philip Truong | 1997 | Kristianstads SLS | 36.08 | 1:17.45 | |||||
21 | Philip Johansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.51 | 1:17.62 | |||||
22 | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.49 | 1:17.74 | |||||
23 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 35.79 | 1:18.09 | |||||
24 | Marcus Andersson-Arvidsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.54 | 1:18.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 34, 200m Ryggsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.03 | 1:07.81 | 1:44.21 | 2:21.83 | |||
2 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 33.01 | 1:08.82 | 1:45.35 | 2:22.91 | |||
3 | Sara Linné | 1997 | Landskrona Simsällskap | 33.73 | 1:09.67 | 1:47.33 | 2:25.60 | |||
4 | Linnéa Månsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 33.74 | 1:10.02 | 1:47.73 | 2:26.43 | |||
5 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 34.46 | 1:11.28 | 1:49.15 | 2:26.90 | |||
6 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.80 | 1:10.20 | 1:48.41 | 2:26.99 | |||
7 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 34.24 | 1:11.26 | 1:49.04 | 2:27.24 | |||
8 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.48 | 1:11.38 | 1:49.67 | 2:28.19 | |||
9 | Cecilia Boman | 1996 | Simsällskapet Iden | 34.47 | 1:11.76 | 1:50.18 | 2:28.65 | |||
10 | Josefine Möller | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 34.94 | 1:12.25 | 1:51.08 | 2:29.07 | |||
11 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 35.07 | 1:14.39 | 1:54.79 | 2:33.41 | |||
12 | Alma Dahlberg | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 35.35 | 1:13.87 | 1:53.86 | 2:33.68 | |||
13 | Emma Broberg | 1997 | Simklubben Hajen | 37.02 | 1:15.58 | 1:55.19 | 2:34.71 | |||
14 | Julia Falk-Saunders | 1996 | Simklubben Triton | 36.01 | 1:16.34 | 1:56.74 | 2:36.49 | |||
15 | Jenny Thalin | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.31 | 1:16.72 | 1:57.69 | 2:37.94 | |||
16 | Emilia Ernstsson | 1996 | S71 | 37.83 | 1:17.81 | 1:58.43 | 2:38.85 | |||
17 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 35.99 | 1:16.26 | 1:58.37 | 2:38.94 | |||
18 | Julia Wiktor | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 37.76 | 1:17.73 | 1:59.45 | 2:39.13 | |||
19 | Hanna Nilsson | 1996 | Kristianstads SLS | 38.07 | 1:19.24 | 2:00.18 | 2:39.81 | |||
20 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 36.80 | 1:17.19 | 1:58.78 | 2:40.08 | |||
21 | Madelen Rydqvist | 1996 | Simklubben Triton | 39.35 | 1:22.09 | 2:05.22 | 2:48.15 | |||
22 | Amanda Werthén | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.22 | 1:22.06 | 2:07.19 | 2:50.36 | |||
23 | Alice Marko-Varga | 1996 | Simklubben Triton | 40.22 | 1:23.55 | 2:07.41 | 2:51.34 | |||
24 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 40.07 | 1:22.90 | 2:07.39 | 2:52.32 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 35, 200m Medley P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 30.54 | 1:09.92 | 1:47.55 | 2:21.32 | |||
2 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.12 | 1:10.11 | 1:53.20 | 2:28.14 | |||
3 | Filip Tretonius | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.62 | 1:10.59 | 1:55.48 | 2:31.04 | |||
4 | Niklas Jagerstål | 1999 | Simklubben Triton | 31.91 | 1:09.76 | 1:57.74 | 2:32.02 | |||
5 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.86 | 1:14.16 | 1:59.36 | 2:34.94 | |||
6 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 32.49 | 1:16.25 | 2:03.90 | 2:37.42 | |||
7 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 34.22 | 1:13.21 | 2:02.70 | 2:37.68 | |||
8 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Sydsim | 33.63 | 1:15.58 | 2:00.78 | 2:38.13 | |||
9 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborgs Simsällskap | 35.53 | 1:17.06 | 2:03.32 | 2:38.75 | |||
10 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.57 | 1:16.20 | 2:02.79 | 2:39.01 | |||
11 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 33.78 | 1:12.50 | 2:02.60 | 2:39.02 | |||
12 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 36.41 | 1:18.87 | 2:04.45 | 2:41.58 | |||
13 | Elias Kromnow | 1999 | Ronneby Simsällskap | 35.03 | 1:17.69 | 2:04.35 | 2:41.73 | |||
14 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 34.98 | 1:17.21 | 2:06.73 | 2:41.97 | |||
15 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 34.93 | 1:14.99 | 2:06.15 | 2:42.79 | |||
16 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 36.68 | 1:17.83 | 2:08.25 | 2:43.75 | |||
17 | Philip Chen | 2000 | S71 | 36.10 | 1:16.99 | 2:05.46 | 2:43.93 | |||
18 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 33.52 | 1:15.28 | 2:05.48 | 2:44.41 | |||
19 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 33.31 | 1:17.55 | 2:10.41 | 2:46.57 | |||
20 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.94 | 1:22.77 | 2:09.65 | 2:46.92 | |||
21 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.28 | 1:22.83 | 2:10.21 | 2:49.18 | |||
22 | Filip Eriksson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 38.81 | 1:24.07 | 2:14.23 | 2:51.20 | |||
23 | Lars Hallberg | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 35.93 | 1:18.40 | 2:13.05 | 2:52.32 | |||
24 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 38.49 | 1:23.01 | 2:14.89 | 2:55.37 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 36, 400m Frisim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.80 | 2:16.52 | 3:27.58 | 4:38.96 | |||
2 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 1:06.28 | 2:18.24 | 3:31.71 | 4:45.17 | |||
3 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 1:07.58 | 2:21.07 | 3:35.83 | 4:48.85 | |||
4 | Johanna Palmqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:11.19 | 2:26.16 | 3:42.18 | 4:54.01 | |||
5 | Sandra Lendt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:09.25 | 2:23.74 | 3:40.00 | 4:55.56 | |||
6 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.20 | 2:24.08 | 3:40.75 | 4:57.26 | |||
7 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 1:10.00 | 2:25.95 | 3:43.35 | 4:57.89 | |||
8 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 1:08.78 | 2:26.55 | 3:44.30 | 4:59.23 | |||
9 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 1:10.85 | 2:27.57 | 3:44.75 | 5:00.09 | |||
10 | Ida Enehov | 1999 | Trelleborgs Simsällskap | 1:10.62 | 2:28.01 | 3:45.87 | 5:01.51 | |||
11 | Madeleine Grönberg | 1999 | Simklubben Triton | 1:11.60 | 2:29.14 | 3:46.65 | 5:02.82 | |||
12 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 1:10.48 | 2:26.87 | 3:45.37 | 5:03.41 | |||
13 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 1:09.75 | 2:26.69 | 3:45.39 | 5:04.54 | |||
14 | Frida Berglund | 1999 | Ronneby Simsällskap | 1:12.91 | 2:31.10 | 3:49.36 | 5:05.28 | |||
15 | Vilma Flodfält | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:10.89 | 2:29.08 | 3:48.52 | 5:06.09 | |||
16 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 1:10.09 | 2:27.53 | 3:46.90 | 5:06.55 | |||
17 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 1:11.15 | 2:29.68 | 3:47.99 | 5:06.72 | |||
18 | Davilda Lareva | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:13.02 | 2:30.58 | 3:49.10 | 5:07.21 | |||
19 | Ida Rosenius | 2000 | Ronneby Simsällskap | 1:12.41 | 2:31.52 | 3:50.50 | 5:08.73 | |||
20 | Matilda Klintberg | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.81 | 2:27.86 | 3:48.60 | 5:09.63 | |||
21 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:12.07 | 2:31.63 | 3:51.70 | 5:10.96 | |||
22 | Sofie Karlsson | 2000 | Ronneby Simsällskap | 1:14.44 | 2:35.39 | 3:57.21 | 5:13.30 | |||
23 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 1:12.93 | 2:33.70 | 3:55.47 | 5:15.52 | |||
24 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:12.09 | 2:32.45 | 3:55.64 | 5:17.92 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 37, 400m Medley P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 1:07.39 | 2:16.43 | 3:35.69 | 4:40.62 | |||
2 | Pontus Wallin | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 1:04.25 | 2:17.28 | 3:40.06 | 4:45.14 | |||
3 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:02.53 | 2:15.26 | 3:42.26 | 4:49.09 | |||
4 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 1:08.57 | 2:23.74 | 3:49.85 | 4:58.39 | |||
5 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:13.43 | 2:31.49 | 3:57.39 | 5:09.12 | |||
6 | Alexander Olsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 1:11.08 | 2:30.10 | 4:05.95 | 5:16.02 | |||
7 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:13.33 | 2:35.40 | 4:10.91 | 5:25.96 | |||
8 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 1:15.03 | 2:39.25 | 4:23.87 | 5:39.50 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 38, 100m Fjärilsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.16 | 1:02.84 | |||||
2 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 29.76 | 1:03.61 | |||||
3 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 30.57 | 1:05.45 | |||||
4 | Josefine Johnsson | 1996 | Simklubben Ran | 30.66 | 1:05.59 | |||||
5 | Wanda Dollmayer | 1996 | Simklubben Ran | 30.49 | 1:05.76 | |||||
6 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 30.71 | 1:05.89 | |||||
7 | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 31.68 | 1:06.94 | |||||
8 | Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | Simsällskapet Iden | 31.87 | 1:08.58 | |||||
9 | Marie Hanson | 1997 | Simklubben Triton | 31.98 | 1:08.94 | |||||
10 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.65 | 1:10.16 | |||||
11 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 33.18 | 1:10.62 | |||||
12 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.62 | 1:10.93 | |||||
13 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.55 | 1:12.92 | |||||
14 | Hanna Erléus | 1997 | Karlshamns Simklubb | 32.41 | 1:13.21 | |||||
15 | Emma Stenberg | 1996 | Simklubben Triton | 34.06 | 1:13.67 | |||||
16 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 34.08 | 1:15.60 | |||||
17 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.77 | 1:15.71 | |||||
18 | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | 35.17 | 1:16.04 | |||||
19 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 35.61 | 1:21.02 | |||||
20 | Elin Önnestam | 1996 | Simklubben Lödde | 38.18 | 1:23.15 | |||||
21 | Eloise Ryon | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.55 | 1:23.54 | |||||
22 | Nicole Larsson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 35.03 | 1:23.94 | |||||
- | Johanna Nilsson | 1996 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 39, 800m Frisim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Cebastian Christensen | 1998 | Trelleborgs Simsällskap | 1:02.37 | 2:08.81 | 3:15.69 | 4:22.86 | 8:47.26 | ||
5:29.90 | 6:36.67 | 7:43.59 | ||||||||
2 | Rasmus Ericsson | 1998 | Simklubben Triton | 1:07.74 | 2:18.62 | 3:28.62 | 4:37.86 | 9:12.27 | ||
5:46.67 | 6:55.04 | 8:03.54 | ||||||||
3 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.59 | 2:19.40 | 3:30.76 | 4:40.77 | 9:15.52 | ||
5:51.01 | 7:01.47 | 8:09.51 | ||||||||
4 | Mihail Simis | 1998 | Simklubben Sydsim | 1:04.67 | 2:13.66 | 3:24.11 | 4:35.23 | 9:17.66 | ||
5:47.33 | 6:58.17 | 8:09.66 | ||||||||
5 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.94 | 2:15.59 | 3:27.27 | 4:39.08 | 9:22.86 | ||
5:50.73 | 7:01.34 | 8:12.49 | ||||||||
6 | Jesper Olsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 1:06.36 | 2:16.85 | 3:28.93 | 4:40.64 | 9:29.48 | ||
5:53.44 | 7:06.72 | 8:19.59 | ||||||||
7 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 1:08.60 | 2:20.46 | 3:32.49 | 4:45.80 | 9:34.75 | ||
5:58.92 | 7:10.69 | 8:23.67 | ||||||||
8 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.80 | 2:25.48 | 3:41.82 | 4:58.43 | 10:07.66 | ||
6:16.46 | 7:34.67 | 8:52.39 | ||||||||
9 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 1:15.56 | 2:39.76 | 4:02.73 | 5:26.44 | 11:01.44 | ||
6:51.35 | 8:16.10 | 9:40.16 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 40, 200m Bröstsim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.08 | 1:15.26 | 1:56.77 | 2:38.60 | |||
2 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 38.91 | 1:22.37 | 2:05.61 | 2:49.30 | |||
3 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 38.60 | 1:22.81 | 2:07.23 | 2:50.26 | |||
4 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Ran | 38.28 | 1:22.07 | 2:06.72 | 2:51.29 | |||
5 | Amanda Karlsson | 1998 | Simklubben Hajen | 39.09 | 1:24.37 | 2:10.37 | 2:55.10 | |||
6 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 38.75 | 1:24.34 | 2:10.83 | 2:56.49 | |||
7 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 41.21 | 1:27.94 | 2:15.11 | 3:00.38 | |||
8 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.86 | 1:26.81 | 2:13.83 | 3:01.16 | |||
9 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 42.19 | 1:29.13 | 2:16.83 | 3:02.77 | |||
10 | Linnea Nilsson | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.11 | 1:25.80 | 2:16.16 | 3:03.83 | |||
11 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 40.67 | 1:27.12 | 2:15.05 | 3:04.72 | |||
12 | Karin Palade | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.87 | 1:29.18 | 2:18.91 | 3:08.35 | |||
13 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 41.73 | 1:28.01 | 2:17.60 | 3:09.10 | |||
14 | Victoria Truong | 1998 | Kristianstads SLS | 43.02 | 1:30.93 | 2:19.76 | 3:09.15 | |||
15 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 44.19 | 1:34.43 | 2:25.41 | 3:16.25 | |||
16 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 41.97 | 1:32.50 | 2:26.53 | 3:19.69 | |||
17 | Hanna Holmqvist | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 46.33 | 1:37.64 | 2:28.83 | 3:20.13 | |||
18 | Noemi Ströhagen | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.72 | 1:37.27 | 2:29.98 | 3:22.28 | |||
19 | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.17 | 1:37.90 | 2:29.43 | 3:22.72 | |||
20 | Alma Dizdar | 1998 | Höganäs Simsällskap | 45.03 | 1:36.99 | 2:29.57 | 3:23.79 | |||
- | Emma Johannesson | 1998 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 41, 4X100m Frisim P 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Herrar [1996] Lag 1 | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 3:30.72 | ||||||
Enzo Schön | 1996 | 25.47 | 51.97 | 51.97 | ||||||
Oskar Nilsson | 1997 | 25.99 | 54.67 | 1:46.64 | ||||||
Fabian Steen | 1996 | 13 | 25.19 | 2:11.83 | ||||||
Efrem Ghirmai | 1996 | 27.78 | 1:18.89 | 3:30.72 | ||||||
2 | Hs Herrar [1996] Lag 2 | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 3:39.59 | ||||||
Cruiz Llupa | 1997 | 26.42 | 55.35 | 55.35 | ||||||
Pontus Wallin | 1996 | 25.92 | 53.89 | 1:49.24 | ||||||
Filip Dolk | 1996 | 26.74 | 55.90 | 2:45.14 | ||||||
Alexander Almeida Sundell | 1997 | 26.10 | 54.45 | 3:39.59 | ||||||
3 | Ängelholm Herrar 16 Oy | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 3:44.09 | ||||||
Viktor Kertes | 1996 | 25.29 | 52.38 | 52.38 | ||||||
Daniel Kertes | 1999 | 26.93 | 56.02 | 1:48.40 | ||||||
Mattias Andersson | 1996 | 28.00 | 59.28 | 2:47.68 | ||||||
Joel Knutsson | 1997 | 26.61 | 56.41 | 3:44.09 | ||||||
4 | Mkk Pågar 1 | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:45.56 | ||||||
Filip Bivesand | 1997 | 27.27 | 56.08 | 56.08 | ||||||
Ludwig Wemlén | 1997 | 27.10 | 56.47 | 1:52.55 | ||||||
Simon Karlsson | 1997 | 26.65 | 56.67 | 2:49.22 | ||||||
Marcus Andersson-Arvidsson | 1996 | 26.47 | 56.34 | 3:45.56 | ||||||
5 | Ystads SS Herrar [1996] | 1996 | Ystads Simsällskap | 3:47.47 | ||||||
Johan Christiansson | 1996 | 26.73 | 55.22 | 55.22 | ||||||
Mika Mononen | 1996 | 26.15 | 55.44 | 1:50.66 | ||||||
Adam Åkesson | 1996 | 27.10 | 58.75 | 2:49.41 | ||||||
Björn Forslin | 1997 | 27.19 | 58.06 | 3:47.47 | ||||||
6 | Höganäs SS Pågar | 1997 | Höganäs Simsällskap | 3:48.50 | ||||||
Eric Schollin | 1997 | 26.86 | 55.64 | 55.64 | ||||||
Jacob Witt | 1997 | 27.07 | 57.35 | 1:52.99 | ||||||
Oliver Blomdell | 1996 | 27.87 | 58.46 | 2:51.45 | ||||||
Victor Möller | 1996 | 26.68 | 57.05 | 3:48.50 | ||||||
7 | SK Sydsim Herrar [1996] | 1996 | Simklubben Sydsim | 3:49.90 | ||||||
Jonas Andersson | 1996 | 27.42 | 56.83 | 56.83 | ||||||
Marcos Cerutti | 1997 | 27.11 | 56.99 | 1:53.82 | ||||||
Philip Thornberg | 1996 | 26.45 | 56.46 | 2:50.28 | ||||||
Erik Nilsson | 1996 | 28.10 | 59.62 | 3:49.90 | ||||||
8 | SK Hajen Herrar [1996] | 1996 | Simklubben Hajen | 3:51.40 | ||||||
Petter Fredriksson | 1997 | 26.47 | 54.16 | 54.16 | ||||||
Martin Rogmark | 1996 | 27.61 | 58.46 | 1:52.62 | ||||||
Felix Midlöv | 1998 | 28.54 | 1:00.56 | 2:53.18 | ||||||
Marcus Henriksson | 1997 | 27.23 | 58.22 | 3:51.40 | ||||||
9 | Hs Herrar [1996] Lag 3 | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 3:53.84 | ||||||
Axel Andersson | 1996 | 27.67 | 58.72 | 58.72 | ||||||
Otto Schippert | 1996 | 26.46 | 55.83 | 1:54.55 | ||||||
Simon Hansson | 1997 | 28.57 | 59.08 | 2:53.63 | ||||||
Jacob Hesslevik | 1997 | 28.58 | 1:00.21 | 3:53.84 | ||||||
10 | Poseidon Herrar [1996] | 1996 | Simklubben Poseidon | 3:57.27 | ||||||
Hugo Cedervall | 1997 | 27.97 | 57.78 | 57.78 | ||||||
Philip Hermansson-Barak | 1997 | 28.42 | 1:01.59 | 1:59.37 | ||||||
Jacob Greiff | 1997 | 27.85 | 1:00.47 | 2:59.84 | ||||||
Gustav Östlund | 1997 | 27.05 | 57.43 | 3:57.27 | ||||||
11 | Mkk Pågar Lag 2 | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:58.31 | ||||||
Dragomir Petrov | 1996 | 28.45 | 59.49 | 59.49 | ||||||
Oscar Fridh | 1996 | 26.29 | 56.59 | 1:56.08 | ||||||
Hugo Gustafsson | 1997 | 27.79 | 58.89 | 2:54.97 | ||||||
Jakob Helman | 1996 | 30.51 | 1:03.34 | 3:58.31 | ||||||
12 | SK Ran Pojkar | 1996 | Simklubben Ran | 4:27.89 | ||||||
Max Andersson | 1996 | 30.88 | 1:04.90 | 1:04.90 | ||||||
Ali Hariri | 1996 | 29.32 | 1:02.20 | 2:07.10 | ||||||
Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | 30.36 | 1:04.27 | 3:11.37 | ||||||
Aldo Hajdari | 1900 | 35.02 | 1:16.52 | 4:27.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 12:00 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 12:14 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 42, 4X100m Medley F 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Triton Damer [1996] | 1996 | Simklubben Triton | 4:27.00 | ||||||
Ida Borg | 1997 | 33.25 | 1:08.48 | 1:08.48 | ||||||
Lina Wingren | 1996 | 34.38 | 1:15.27 | 2:23.75 | ||||||
Fanny Andersson | 1997 | 30.42 | 1:06.17 | 3:29.92 | ||||||
Alba Forés | 1998 | 27.53 | 57.08 | 4:27.00 | ||||||
2 | SS Iden Damer [1996] | 1996 | Simsällskapet Iden | 4:28.20 | ||||||
Linnéa Månsson | 1996 | 32.31 | 1:06.21 | 1:06.21 | ||||||
Jenny Christensson | 1996 | 34.47 | 1:13.85 | 2:20.06 | ||||||
Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | 7 | 31.26 | 2:51.32 | ||||||
Cecilia Boman | 1996 | 36.34 | 1:36.88 | 4:28.20 | ||||||
3 | Mkk Damer [1999] | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:30.07 | ||||||
Hannah Skog | 1997 | 32.94 | 1:08.20 | 1:08.20 | ||||||
Andrea Gustafsson | 1996 | 35.14 | 1:17.20 | 2:25.40 | ||||||
Cassandra Tran | 1997 | 28.27 | 1:02.69 | 3:28.09 | ||||||
Cornelia Clarén | 1997 | 29.49 | 1:01.98 | 4:30.07 | ||||||
4 | Hs Damer [1996] Lag 1 | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 4:30.63 | ||||||
Mari Louise Tran | 1997 | 34.00 | 1:10.49 | 1:10.49 | ||||||
Johanna Holm | 1996 | 35.27 | 1:15.13 | 2:25.62 | ||||||
Josefine Möller | 1996 | 30.96 | 1:06.94 | 3:32.56 | ||||||
Rebecca Nilsson | 1996 | 27.19 | 58.07 | 4:30.63 | ||||||
5 | Ängelholm Damer 16 Oy | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 4:33.51 | ||||||
Matilda Weiler | 1998 | 33.34 | 1:09.51 | 1:09.51 | ||||||
Johanna Andersson | 1997 | 34.27 | 1:13.97 | 2:23.48 | ||||||
Hanna Rosvall | 2000 | 31.88 | 1:09.38 | 3:32.86 | ||||||
Alma Dahlberg | 1996 | 28.14 | 1:00.65 | 4:33.51 | ||||||
6 | Sjöbo SS Damer [1996] | 1996 | Sjöbo Simsällskap | 4:45.52 | ||||||
Erica Sjöholm | 1997 | 32.92 | 1:08.14 | 1:08.14 | ||||||
Felicia Sandström | 1997 | 37.16 | 1:19.85 | 2:27.99 | ||||||
Augusta Andersson | 1997 | 32.62 | 1:10.08 | 3:38.07 | ||||||
Emelie Rosen | 1998 | 31.58 | 1:07.45 | 4:45.52 | ||||||
7 | SK Triton Lag 2 [1996] | 1996 | Simklubben Triton | 4:46.51 | ||||||
Julia Falk-Saunders | 1996 | 34.91 | 1:11.92 | 1:11.92 | ||||||
Madelen Rydqvist | 1996 | 38.85 | 1:23.69 | 2:35.61 | ||||||
Marie Hanson | 1997 | 32.53 | 1:10.40 | 3:46.01 | ||||||
Johanna Nilsson | 1996 | 28.93 | 1:00.50 | 4:46.51 | ||||||
8 | Vellinge-N Damer [1996] | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:54.81 | ||||||
Rebecca Håkansson | 1996 | 32.35 | 1:06.27 | 1:06.27 | ||||||
Jenny Thalin | 1997 | 39.28 | 1:26.12 | 2:32.39 | ||||||
Julia Karlsson | 1997 | 34.95 | 1:16.37 | 3:48.76 | ||||||
Amanda Werthén | 1997 | 31.13 | 1:06.05 | 4:54.81 | ||||||
9 | SS Iden Damer Lag 2[1996] | 1996 | Simsällskapet Iden | 4:57.90 | ||||||
Rebecca Nordberg | 1996 | 36.77 | 1:18.04 | 1:18.04 | ||||||
Natalie Varady | 1997 | 37.79 | 1:20.85 | 2:38.89 | ||||||
Sara Nilsson | 1998 | 34.15 | 1:13.60 | 3:52.49 | ||||||
Ella Nygren | 1996 | 31.31 | 1:05.41 | 4:57.90 | ||||||
10 | SS Delfin Damer [1996] | 1996 | Simsällskapet Delfin | 4:59.97 | ||||||
Alice Edfast | 1998 | 37.98 | 1:17.49 | 1:17.49 | ||||||
Klara Andersson | 1997 | 38.17 | 1:24.12 | 2:41.61 | ||||||
Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 31.77 | 1:10.17 | 3:51.78 | ||||||
Ebba Persson | 1997 | 31.92 | 1:08.19 | 4:59.97 | ||||||
11 | SK Lödde Damer [1996] | 1996 | Simklubben Lödde | 5:08.42 | ||||||
Erica Johnsson | 1996 | 37.12 | 1:16.78 | 1:16.78 | ||||||
Erika Sällberg | 1997 | 40.30 | 1:25.61 | 2:42.39 | ||||||
Viktoria Ramkvist | 1996 | 35.14 | 1:20.09 | 4:02.48 | ||||||
Amanda Styff | 1997 | 31.62 | 1:05.94 | 5:08.42 | ||||||
12 | Mkk Töser Lag 2 | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:13.20 | ||||||
Alexandra Kowalska | 1999 | 37.46 | 1:19.53 | 1:19.53 | ||||||
Annika Lundh | 1997 | 38.13 | 1:22.48 | 2:42.01 | ||||||
Felicia Brandao | 1999 | 37.65 | 1:24.06 | 4:06.07 | ||||||
Eloise Ryon | 1997 | 31.89 | 1:07.13 | 5:13.20 | ||||||
- | SK Ran Flickor | 1996 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Martina Jensen | 1998 | 35.64 | 1:17.01 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 12:14 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 43, 100m Frisim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wanda Dollmayer | 1996 | Simklubben Ran | 27.00 | 56.09 | |||||
2 | Rebecca Nilsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 28.22 | 58.59 | |||||
3 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.13 | 58.75 | |||||
4 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 27.98 | 59.02 | |||||
5 | Sara Linné | 1997 | Landskrona Simsällskap | 28.51 | 59.27 | |||||
6 | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 28.65 | 59.46 | |||||
7 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 28.93 | 59.74 | |||||
8 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 29.06 | 59.97 | |||||
9 | Felicia Sandström | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 29.16 | 1:00.18 | |||||
10 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.01 | 1:00.47 | |||||
11 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 28.92 | 1:00.50 | |||||
12 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 29.18 | 1:00.57 | |||||
13 | Josefine Johnsson | 1996 | Simklubben Ran | 29.20 | 1:00.79 | |||||
14 | Alma Dahlberg | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 28.87 | 1:00.98 | |||||
15 | Cecilia Boman | 1996 | Simsällskapet Iden | 29.66 | 1:01.30 | |||||
16 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 29.95 | 1:01.57 | |||||
17 | Alexandra Volkova | 1996 | Simklubben Triton | 29.82 | 1:02.04 | |||||
18 | Sofia Heimsten | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.02 | 1:02.25 | |||||
19 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.67 | 1:02.60 | |||||
20 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.14 | 1:02.63 | |||||
21 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 30.01 | 1:02.64 | |||||
22 | Cornelia Clarén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.08 | 1:02.77 | |||||
23 | Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | Simsällskapet Iden | 30.33 | 1:02.80 | |||||
24 | Amanda Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 30.45 | 1:03.55 | |||||
25 | Ella Nygren | 1996 | Simsällskapet Iden | 31.29 | 1:04.10 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 44, 400m Frisim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Pontus Wallin | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.25 | 2:03.30 | 3:05.97 | 4:08.47 | |||
2 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 1:00.76 | 2:04.52 | 3:08.96 | 4:10.87 | |||
3 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.76 | 2:04.42 | 3:08.41 | 4:13.18 | |||
4 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.18 | 2:06.13 | 3:11.29 | 4:15.28 | |||
5 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:00.90 | 2:05.74 | 3:11.70 | 4:16.35 | |||
6 | Isac Troell | 1997 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:00.77 | 2:05.44 | 3:11.15 | 4:19.47 | |||
7 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 1:01.63 | 2:07.83 | 3:16.47 | 4:24.55 | |||
8 | Marcos Cerutti | 1997 | Simklubben Sydsim | 4:26.40 | ||||||
9 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:29.40 | ||||||
10 | Gustav Holmström | 1996 | Simklubben Lödde | 4:29.64 | ||||||
11 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:38.68 | ||||||
12 | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 4:39.22 | ||||||
13 | Alexander Olsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 1:05.90 | 2:16.64 | 3:28.33 | 4:39.68 | |||
14 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | S71 | 4:40.66 | ||||||
15 | Kristoffer Lundin | 1997 | Tyringe Simsällskap | 4:44.21 | ||||||
16 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 4:45.83 | ||||||
17 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:46.09 | ||||||
18 | Oliver Blomdell | 1996 | Höganäs Simsällskap | 4:50.75 | ||||||
19 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 4:52.41 | ||||||
20 | Henrik Johansson | 1996 | Simklubben Sydsim | 4:52.73 | ||||||
21 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 4:55.35 | ||||||
22 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 5:43.69 | ||||||
- | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 45, 200m Medley F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 31.35 | 1:09.39 | 1:49.85 | 2:22.53 | |||
2 | Alba Forés | 1998 | Simklubben Triton | 31.14 | 1:07.64 | 1:51.95 | 2:25.31 | |||
3 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 31.08 | 1:09.93 | 1:54.09 | 2:29.13 | |||
4 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.88 | 1:10.60 | 1:55.91 | 2:30.64 | |||
5 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Ran | 32.92 | 1:14.94 | 1:59.45 | 2:35.81 | |||
6 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 33.32 | 1:12.81 | 2:00.07 | 2:35.96 | |||
7 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 34.46 | 1:15.90 | 1:58.97 | 2:37.18 | |||
8 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.70 | 1:15.20 | 2:01.03 | 2:38.58 | |||
9 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 35.11 | 1:15.80 | 2:02.66 | 2:38.77 | |||
10 | Amanda Karlsson | 1998 | Simklubben Hajen | 36.73 | 1:18.13 | 2:04.26 | 2:38.88 | |||
11 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 35.10 | 1:18.55 | 2:03.87 | 2:42.29 | |||
12 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 35.77 | 1:16.70 | 2:05.68 | 2:42.56 | |||
13 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 33.48 | 1:13.53 | 2:04.64 | 2:42.96 | |||
14 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.71 | 1:15.81 | 2:05.99 | 2:43.57 | |||
15 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 35.73 | 1:18.25 | 2:07.84 | 2:44.62 | |||
16 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.26 | 1:17.87 | 2:06.91 | 2:44.70 | |||
17 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 34.62 | 1:16.31 | 2:08.35 | 2:45.00 | |||
18 | Lula Mccaughey | 1998 | Simklubben Poseidon | 34.52 | 1:17.89 | 2:08.23 | 2:45.15 | |||
19 | Vilma Nilsson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.16 | 1:19.47 | 2:08.94 | 2:45.59 | |||
20 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 36.72 | 1:19.01 | 2:08.42 | 2:45.64 | |||
21 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 33.90 | 1:16.72 | 2:08.47 | 2:45.71 | |||
22 | Martina Jensen | 1998 | Simklubben Ran | 35.34 | 1:18.29 | 2:10.78 | 2:47.77 | |||
23 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.26 | 1:20.90 | 2:11.49 | 2:51.95 | |||
- | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 46, 200m Ryggsim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.58 | 1:07.21 | 1:41.73 | 2:15.98 | |||
2 | Rasmus Ericsson | 1998 | Simklubben Triton | 34.35 | 1:10.22 | 1:45.36 | 2:19.59 | |||
3 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 32.67 | 1:08.13 | 1:44.92 | 2:19.69 | |||
4 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 32.71 | 1:08.16 | 1:45.32 | 2:22.52 | |||
5 | Mihail Simis | 1998 | Simklubben Sydsim | 33.47 | 1:10.56 | 1:48.67 | 2:24.59 | |||
6 | Jesper Olsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 33.73 | 1:10.47 | 1:48.75 | 2:26.87 | |||
7 | Stefan Kojic | 1998 | Höganäs Simsällskap | 33.50 | 1:10.57 | 1:49.16 | 2:27.92 | |||
8 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.99 | 1:10.70 | 1:49.47 | 2:28.78 | |||
9 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.97 | 1:13.59 | 1:53.81 | 2:31.21 | |||
10 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 35.46 | 1:14.75 | 1:54.13 | 2:31.23 | |||
11 | Felix Midlöv | 1998 | Simklubben Hajen | 35.28 | 1:13.73 | 1:53.64 | 2:31.55 | |||
12 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.42 | 1:14.33 | 1:54.66 | 2:33.70 | |||
13 | Victor Schagerlöf | 1998 | Landskrona Simsällskap | 37.15 | 1:17.13 | 1:57.34 | 2:36.23 | |||
14 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 37.33 | 1:18.63 | 2:01.60 | 2:42.99 | |||
15 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 38.64 | 1:21.10 | 2:03.68 | 2:46.73 | |||
16 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 40.23 | 1:23.23 | 2:05.90 | 2:47.73 | |||
17 | Emil Johannesson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 39.37 | 1:24.40 | 2:12.49 | 2:57.09 | |||
- | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 47, 100m Ryggsim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.93 | 1:06.13 | |||||
2 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 32.95 | 1:09.13 | |||||
3 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 33.77 | 1:10.13 | |||||
4 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 34.57 | 1:11.66 | |||||
5 | Davilda Lareva | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 34.65 | 1:12.40 | |||||
6 | Sandra Lendt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 35.73 | 1:12.78 | |||||
7 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 35.07 | 1:12.86 | |||||
8 | Johanna Palmqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 35.52 | 1:13.57 | |||||
9 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 35.03 | 1:13.65 | |||||
10 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 35.42 | 1:14.47 | |||||
11 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 36.16 | 1:14.95 | |||||
12 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.34 | 1:15.00 | |||||
13 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 36.14 | 1:15.28 | |||||
14 | Sofie Karlsson | 2000 | Ronneby Simsällskap | 36.51 | 1:15.30 | |||||
15 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 35.71 | 1:15.92 | |||||
16 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 36.88 | 1:16.22 | |||||
17 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.55 | 1:16.24 | |||||
18 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 37.06 | 1:16.55 | |||||
19 | Ida Rosenius | 2000 | Ronneby Simsällskap | 37.54 | 1:16.81 | |||||
20 | Ida Enehov | 1999 | Trelleborgs Simsällskap | 36.98 | 1:17.14 | |||||
21 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 37.93 | 1:17.17 | |||||
22 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 37.48 | 1:17.24 | |||||
23 | Vilma Flodfält | 1999 | Ystads Simsällskap | 37.16 | 1:17.31 | |||||
24 | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | 37.65 | 1:18.29 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 48, 100m Frisim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 27.00 | 55.61 | |||||
2 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 28.10 | 58.23 | |||||
3 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.92 | 58.65 | |||||
4 | Niklas Jagerstål | 1999 | Simklubben Triton | 28.23 | 59.30 | |||||
5 | Filip Tretonius | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.22 | 1:01.47 | |||||
6 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.89 | 1:01.91 | |||||
7 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 29.43 | 1:02.04 | |||||
8 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 30.08 | 1:02.92 | |||||
9 | Elias Kromnow | 1999 | Ronneby Simsällskap | 30.09 | 1:03.34 | |||||
10 | Joel Mörck | 1999 | S71 | 30.65 | 1:03.81 | |||||
11 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 31.23 | 1:04.01 | |||||
12 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 30.33 | 1:04.29 | |||||
13 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 30.05 | 1:04.32 | |||||
14 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 30.39 | 1:04.73 | |||||
15 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.75 | 1:04.83 | |||||
16 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 30.60 | 1:04.87 | |||||
17 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborgs Simsällskap | 30.77 | 1:04.92 | |||||
18 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 31.35 | 1:05.33 | |||||
19 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.26 | 1:05.87 | |||||
20 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.05 | 1:06.13 | |||||
21 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 32.46 | 1:06.22 | |||||
22 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 32.27 | 1:06.72 | |||||
- | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 49, 100m Bröstsim F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 32.66 | 1:10.88 | |||||
2 | Mari Louise Tran | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.63 | 1:12.39 | |||||
3 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 34.58 | 1:13.12 | |||||
4 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 35.00 | 1:13.81 | |||||
5 | Johanna Holm | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 35.07 | 1:14.44 | |||||
6 | Rebecca Nilsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 35.03 | 1:14.76 | |||||
7 | Josefine Möller | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 35.11 | 1:14.91 | |||||
7 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 34.98 | 1:14.91 | |||||
9 | Sara Linné | 1997 | Landskrona Simsällskap | 35.65 | 1:15.86 | |||||
10 | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | 36.26 | 1:16.72 | |||||
11 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 36.50 | 1:17.13 | |||||
12 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 36.60 | 1:17.91 | |||||
13 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 36.74 | 1:18.27 | |||||
14 | Natalie Varady | 1997 | Simsällskapet Iden | 37.16 | 1:18.36 | |||||
15 | Wanda Dollmayer | 1996 | Simklubben Ran | 36.75 | 1:18.38 | |||||
16 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.08 | 1:20.73 | |||||
17 | Felicia Sandström | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 38.15 | 1:22.40 | |||||
18 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 38.83 | 1:22.85 | |||||
19 | Annika Lundh | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.67 | 1:23.88 | |||||
20 | Hanna Nilsson | 1996 | Kristianstads SLS | 39.63 | 1:24.02 | |||||
21 | Jenny Thalin | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.97 | 1:25.62 | |||||
22 | Klara Andersson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 39.71 | 1:26.38 | |||||
23 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 41.22 | 1:26.60 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 17:33 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 50, 200m Ryggsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 29.55 | 1:01.81 | 1:34.19 | 2:06.34 | |||
2 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 30.36 | 1:02.94 | 1:36.76 | 2:10.84 | |||
3 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Sydsim | 30.87 | 1:04.27 | 1:38.60 | 2:12.14 | |||
4 | Pontus Wallin | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 31.38 | 1:05.22 | 1:40.33 | 2:15.49 | |||
5 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 32.79 | 1:08.64 | 1:45.25 | 2:20.48 | |||
6 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 33.52 | 1:09.00 | 1:45.01 | 2:20.50 | |||
7 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 32.85 | 1:09.88 | 1:48.08 | 2:25.41 | |||
8 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 32.44 | 1:09.29 | 1:47.74 | 2:25.76 | |||
9 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 33.48 | 1:10.12 | 1:48.24 | 2:26.23 | |||
10 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 34.02 | 1:11.04 | 1:49.79 | 2:27.36 | |||
11 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 33.74 | 1:10.59 | 1:49.64 | 2:28.43 | |||
12 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.67 | 1:12.39 | 1:51.21 | 2:29.14 | |||
13 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 34.88 | 1:13.06 | 1:52.39 | 2:29.35 | |||
14 | Daniel Karlsson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 35.73 | 1:14.01 | 1:54.03 | 2:33.69 | |||
15 | Kristoffer Lundin | 1997 | Tyringe Simsällskap | 36.02 | 1:15.39 | 1:55.88 | 2:34.95 | |||
16 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 36.28 | 1:15.47 | 1:57.67 | 2:39.00 | |||
17 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 38.98 | 1:22.41 | 2:07.69 | 2:51.43 | |||
- | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 17:33 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:07 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 51, 800m Frisim F 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Alba Forés | 1998 | Simklubben Triton | 1:05.83 | 2:15.23 | 3:24.61 | 4:33.73 | 9:06.25 | ||
5:42.51 | 6:51.24 | 7:59.00 | ||||||||
2 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 1:09.30 | 2:25.48 | 3:41.47 | 4:57.31 | 9:53.21 | ||
6:13.38 | 7:28.49 | 8:43.25 | ||||||||
3 | Alice Edfast | 1998 | Simsällskapet Delfin | 1:10.02 | 2:25.79 | 3:41.98 | 4:58.08 | 9:57.29 | ||
6:14.51 | 7:29.59 | 8:44.82 | ||||||||
4 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.00 | 2:24.48 | 3:40.43 | 4:57.14 | 10:02.46 | ||
6:13.87 | 7:30.57 | 8:47.57 | ||||||||
5 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 1:10.42 | 2:27.85 | 3:45.19 | 5:02.30 | 10:05.94 | ||
6:19.38 | 7:36.06 | 8:52.79 | ||||||||
6 | Olivia Berglund | 1998 | Simklubben Ran | 1:12.07 | 2:28.31 | 3:45.25 | 5:02.72 | 10:10.17 | ||
6:19.15 | 7:36.71 | 8:52.80 | ||||||||
7 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.57 | 2:27.71 | 3:45.96 | 5:04.06 | 10:13.78 | ||
6:21.77 | 7:39.57 | 8:57.79 | ||||||||
8 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.88 | 2:31.83 | 3:50.92 | 5:10.88 | 10:26.19 | ||
6:30.67 | 7:50.26 | 9:09.61 | ||||||||
9 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 1:15.31 | 2:36.35 | 3:55.66 | 5:16.02 | 10:30.84 | ||
6:35.50 | 7:56.43 | 9:14.93 | ||||||||
10 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 1:15.66 | 2:37.16 | 3:58.12 | 5:18.48 | 10:34.47 | ||
6:39.19 | 7:59.43 | 9:19.60 | ||||||||
11 | Vilma Nilsson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:16.79 | 2:38.93 | 4:01.75 | 5:24.97 | 10:50.63 | ||
6:46.26 | 8:07.83 | 9:30.35 | ||||||||
12 | Elin Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 1:16.97 | 2:40.96 | 4:03.93 | 5:27.22 | 10:53.87 | ||
6:49.37 | 8:12.70 | 9:34.56 | ||||||||
13 | Vilma Segerdahl | 1998 | Simklubben Lödde | 1:15.91 | 2:38.64 | 4:00.77 | 5:24.20 | 10:59.70 | ||
6:47.81 | 8:12.67 | 9:37.88 | ||||||||
14 | Lula Mccaughey | 1998 | Simklubben Poseidon | 1:17.09 | 2:40.71 | 4:06.39 | 5:33.14 | 11:08.78 | ||
6:59.88 | 8:26.10 | 9:50.83 | ||||||||
15 | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:19.15 | 2:43.14 | 4:08.74 | 5:35.38 | 11:13.86 | ||
7:01.06 | 8:25.19 | 9:49.62 | ||||||||
16 | Julia Virgili | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:17.71 | 2:43.41 | 4:10.24 | 5:37.82 | 11:15.75 | ||
7:05.90 | 8:30.91 | 9:54.41 | ||||||||
17 | Ebba Folkesson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 1:16.83 | 2:41.66 | 4:06.95 | 5:33.54 | 11:18.18 | ||
6:59.93 | 8:27.02 | 9:54.57 | ||||||||
18 | Nathalie Lind | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:19.48 | 2:45.91 | 4:17.06 | 5:50.16 | 11:47.78 | ||
7:19.56 | 8:48.51 | 10:18.76 | ||||||||
19 | Erika Nilsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:21.46 | 2:51.59 | 4:22.68 | 5:54.94 | 12:01.53 | ||
7:27.45 | 8:59.25 | 10:32.71 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:07 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:15 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 52, 200m Bröstsim P 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 33.43 | 1:11.90 | 1:51.90 | 2:32.54 | |||
2 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.45 | 1:16.24 | 1:57.65 | 2:38.53 | |||
3 | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.71 | 1:15.66 | 1:57.10 | 2:39.08 | |||
4 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.93 | 1:17.99 | 2:01.47 | 2:39.52 | |||
5 | Julius Ekstrand | 1998 | Simsällskapet Iden | 36.02 | 1:16.77 | 1:58.80 | 2:40.15 | |||
6 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.89 | 1:19.38 | 2:02.90 | 2:46.59 | |||
7 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 37.85 | 1:20.42 | 2:03.98 | 2:48.29 | |||
8 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 37.59 | 1:20.70 | 2:05.56 | 2:48.82 | |||
9 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 38.90 | 1:23.28 | 2:09.42 | 2:56.48 | |||
10 | Karl Persson | 1998 | Tyringe Simsällskap | 38.27 | 1:23.97 | 2:14.65 | 3:03.20 | |||
11 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 41.83 | 1:29.07 | 2:17.79 | 3:04.93 | |||
12 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.01 | 1:27.86 | 2:17.56 | 3:07.10 | |||
13 | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.02 | 1:32.13 | 2:22.42 | 3:12.32 | |||
14 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 43.52 | 1:37.26 | 2:34.60 | 3:33.00 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:15 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:36 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 53, 100m Bröstsim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 35.19 | 1:14.61 | |||||
2 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 36.30 | 1:16.70 | |||||
3 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 36.20 | 1:16.83 | |||||
4 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 36.73 | 1:17.34 | |||||
5 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 36.64 | 1:18.22 | |||||
6 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 37.24 | 1:19.22 | |||||
7 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 37.32 | 1:19.71 | |||||
8 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 37.75 | 1:20.16 | |||||
9 | Tea Gladher | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 37.42 | 1:20.75 | |||||
10 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.87 | 1:20.95 | |||||
11 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 37.65 | 1:21.27 | |||||
12 | Davilda Lareva | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 38.43 | 1:21.91 | |||||
13 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 38.48 | 1:21.98 | |||||
14 | Maja Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 37.62 | 1:22.22 | |||||
15 | Ida Rosenius | 2000 | Ronneby Simsällskap | 39.27 | 1:23.04 | |||||
16 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 38.92 | 1:23.15 | |||||
17 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 40.00 | 1:24.20 | |||||
18 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 40.06 | 1:24.36 | |||||
19 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 39.67 | 1:24.80 | |||||
20 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.67 | 1:25.08 | |||||
21 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 41.15 | 1:26.56 | |||||
22 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 40.89 | 1:26.74 | |||||
23 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.22 | 1:27.19 | |||||
24 | Felicia Huynh | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.02 | 1:27.64 | |||||
25 | Hanna Persson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 43.11 | 1:30.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:36 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 18:43 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 54, 100m Fjärilsim P 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 29.05 | 1:02.62 | |||||
2 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 31.11 | 1:06.70 | |||||
3 | Niklas Jagerstål | 1999 | Simklubben Triton | 31.95 | 1:10.73 | |||||
4 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 32.83 | 1:11.36 | |||||
5 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 32.74 | 1:12.41 | |||||
6 | Sebastian Andersson | 1999 | Simklubben Sydsim | 32.94 | 1:12.70 | |||||
7 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 33.18 | 1:12.79 | |||||
8 | Erik Engström | 1999 | Kristianstads SLS | 32.19 | 1:13.41 | |||||
9 | Viktor Cado | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 33.12 | 1:14.76 | |||||
10 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 34.74 | 1:15.28 | |||||
11 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.33 | 1:15.97 | |||||
12 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.29 | 1:17.88 | |||||
13 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 35.44 | 1:18.07 | |||||
14 | Elias Kromnow | 1999 | Ronneby Simsällskap | 34.49 | 1:18.67 | |||||
15 | Lars Hallberg | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 36.83 | 1:19.45 | |||||
16 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 36.94 | 1:20.26 | |||||
17 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.89 | 1:20.40 | |||||
18 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 36.38 | 1:21.20 | |||||
19 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 36.32 | 1:21.30 | |||||
20 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.86 | 1:22.58 | |||||
21 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 37.50 | 1:23.24 | |||||
22 | Filip Eriksson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 38.81 | 1:23.43 | |||||
23 | Måns Segerlund | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.72 | 1:24.47 | |||||
- | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 18:43 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 19:01 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 55, 400m Medley F 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:09.22 | 2:22.88 | 3:53.77 | 5:01.68 | |||
2 | Wanda Dollmayer | 1996 | Simklubben Ran | 1:10.05 | 2:31.73 | 4:04.69 | 5:12.57 | |||
3 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:12.15 | 2:29.92 | 4:01.39 | 5:12.83 | |||
4 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 1:09.98 | 2:36.60 | 4:04.82 | 5:15.37 | |||
5 | Josefine Möller | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 1:13.19 | 2:34.71 | 4:03.05 | 5:15.46 | |||
6 | Felicia Sandström | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:15.34 | 2:37.34 | 4:08.93 | 5:18.16 | |||
7 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:12.49 | 2:35.29 | 4:09.29 | 5:18.20 | |||
8 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 1:13.13 | 2:33.19 | 4:08.97 | 5:19.55 | |||
9 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 1:13.70 | 2:38.23 | 4:08.90 | 5:22.43 | |||
10 | Josefine Johnsson | 1996 | Simklubben Ran | 1:09.48 | 2:33.64 | 4:08.28 | 5:23.65 | |||
11 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 1:19.19 | 2:49.39 | 4:23.77 | 5:42.80 | |||
12 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 1:19.97 | 2:49.99 | 4:34.24 | 5:55.94 | |||
13 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:19.77 | 2:52.76 | 4:35.32 | 5:56.42 | |||
14 | Amanda Werthén | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:27.47 | 2:58.98 | 4:42.52 | 5:59.82 | |||
15 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:33.42 | 3:06.62 | 4:48.02 | 6:09.65 | |||
16 | Elin Önnestam | 1996 | Simklubben Lödde | 1:27.35 | 3:02.13 | 4:54.88 | 6:20.48 | |||
- | Jenny Thalin | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 19:01 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 19:07 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 56, 100m Fjärilsim P 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fabian Steen | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 26.93 | 58.25 | |||||
2 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 27.93 | 59.23 | |||||
3 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 27.57 | 1:00.09 | |||||
4 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 28.23 | 1:00.48 | |||||
5 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 27.87 | 1:00.62 | |||||
6 | Efrem Ghirmai | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 28.05 | 1:00.82 | |||||
7 | Joel Knutsson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 28.58 | 1:01.29 | |||||
8 | Gustav Holmström | 1996 | Simklubben Lödde | 28.25 | 1:02.03 | |||||
9 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.94 | 1:02.96 | |||||
10 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 28.99 | 1:03.07 | |||||
11 | Otto Schippert | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 28.90 | 1:03.65 | |||||
12 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 29.28 | 1:03.75 | |||||
13 | Marcos Cerutti | 1997 | Simklubben Sydsim | 29.49 | 1:04.39 | |||||
14 | Johannes Nilsson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 29.56 | 1:04.70 | |||||
15 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 30.39 | 1:06.65 | |||||
16 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.48 | 1:07.01 | |||||
17 | Oliver Sandell | 1996 | Kristianstads SLS | 30.42 | 1:07.02 | |||||
18 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 30.82 | 1:07.29 | |||||
19 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 30.27 | 1:08.13 | |||||
- | Oscar Fridh | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 19:07 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 19:34 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 57, 4X100m Frisim F 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Damer [1999] Lag 1 | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 4:10.36 | ||||||
Sophie Hansson | 1998 | 28.78 | 1:00.24 | 1:00.24 | ||||||
Johanna Söderberg | 1999 | 30.13 | 1:03.54 | 2:03.78 | ||||||
Fredrika Beckman | 1998 | 30.31 | 1:04.01 | 3:07.79 | ||||||
Johanna Palmqvist | 1999 | 29.87 | 1:02.57 | 4:10.36 | ||||||
2 | S 71 Damer [1998] Lag 1 | 1998 | S71 | 4:12.26 | ||||||
Ellen Sandberg | 1999 | 29.79 | 1:02.57 | 1:02.57 | ||||||
Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 29.80 | 1:03.41 | 2:05.98 | ||||||
Victoria Jönsson | 1999 | 30.16 | 1:04.30 | 3:10.28 | ||||||
Knar Mikael | 1999 | 29.36 | 1:01.98 | 4:12.26 | ||||||
3 | S 71 Damer [1998] Lag 2 | 1998 | S71 | 4:16.57 | ||||||
Sofie Klügel | 1998 | 30.19 | 1:04.61 | 1:04.61 | ||||||
Emilia Christiansen | 1999 | 30.05 | 1:03.07 | 2:07.68 | ||||||
Jessica Jönsson | 1998 | 30.73 | 1:04.81 | 3:12.49 | ||||||
Alicia Wiberg | 1998 | 30.73 | 1:04.08 | 4:16.57 | ||||||
4 | Höganäs SS Töser | 2001 | Höganäs Simsällskap | 4:17.84 | ||||||
Ida Liljeqvist | 1999 | 28.91 | 1:00.84 | 1:00.84 | ||||||
Elin Widén | 1998 | 30.80 | 1:05.27 | 2:06.11 | ||||||
Thelma Jöhncke | 1999 | 30.74 | 1:04.59 | 3:10.70 | ||||||
Heidi Winberg | 1999 | 31.35 | 1:07.14 | 4:17.84 | ||||||
5 | Mkk Damer [1999] | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:18.83 | ||||||
Amanda Granborg | 1999 | 29.74 | 1:02.10 | 1:02.10 | ||||||
Hanna Liljegren | 1998 | 30.99 | 1:04.61 | 2:06.71 | ||||||
Mathilda Edlund | 1998 | 31.24 | 1:05.44 | 3:12.15 | ||||||
Tove Lennartsson | 2000 | 31.23 | 1:06.68 | 4:18.83 | ||||||
6 | Ystads SS Damer Lag I | 1998 | Ystads Simsällskap | 4:23.66 | ||||||
Dinah Jönsson | 1998 | 28.29 | 1:00.15 | 1:00.15 | ||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 31.04 | 1:05.32 | 2:05.47 | ||||||
Vilma Flodfält | 1999 | 32.06 | 1:07.10 | 3:12.57 | ||||||
Alicia Norberg Randowo | 1999 | 33.98 | 1:11.09 | 4:23.66 | ||||||
7 | SK Lödde Damer [1998] | 1998 | Simklubben Lödde | 4:25.12 | ||||||
Julia Brinkhagen | 1999 | 31.86 | 1:07.09 | 1:07.09 | ||||||
Vilma Rodman | 1999 | 30.76 | 1:06.51 | 2:13.60 | ||||||
Emma Persson | 1999 | 30.77 | 1:06.36 | 3:19.96 | ||||||
Elin Johannesson | 1999 | 30.42 | 1:05.16 | 4:25.12 | ||||||
8 | Hs Damer [1999] Lag 2 | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 4:27.39 | ||||||
Mimmi Hallbäck | 1998 | 32.26 | 1:07.30 | 1:07.30 | ||||||
Moa Holmkvist | 1999 | 31.44 | 1:06.38 | 2:13.68 | ||||||
Tekla Rosell | 1998 | 31.76 | 1:07.07 | 3:20.75 | ||||||
Moa Williamsson | 2000 | 30.81 | 1:06.64 | 4:27.39 | ||||||
9 | Trelleb K Damer [1998] | 1998 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 4:27.53 | ||||||
Anna Svensson-Fehér | 2000 | 31.96 | 1:07.15 | 1:07.15 | ||||||
Davilda Lareva | 2000 | 31.07 | 1:07.06 | 2:14.21 | ||||||
Sandra Lendt | 2000 | 29.84 | 1:02.77 | 3:16.98 | ||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 33.15 | 1:10.55 | 4:27.53 | ||||||
10 | Ksls Damer | 1998 | Kristianstads SLS | 4:27.61 | ||||||
Emmy Persson | 1998 | 31.16 | 1:05.30 | 1:05.30 | ||||||
Elin Andersson | 1998 | 32.25 | 1:07.12 | 2:12.42 | ||||||
Hanna Olsson | 1999 | 32.30 | 1:08.23 | 3:20.65 | ||||||
Amanda Modig | 1999 | 31.67 | 1:06.96 | 4:27.61 | ||||||
11 | SK Hajen Damer [1998] | 1998 | Simklubben Hajen | 4:30.69 | ||||||
Amanda Karlsson | 1998 | 30.36 | 1:03.09 | 1:03.09 | ||||||
Li Björner Oh | 1998 | 30.40 | 1:03.65 | 2:06.74 | ||||||
Malin Svensson | 1999 | 32.21 | 1:09.36 | 3:16.10 | ||||||
Caroline Båghammar | 1998 | 34.90 | 1:14.59 | 4:30.69 | ||||||
12 | Poseidon Damer 1 [1998] | 1998 | Simklubben Poseidon | 4:32.62 | ||||||
Elin Moberg | 1999 | 32.28 | 1:07.43 | 1:07.43 | ||||||
Felicity Fridh | 2001 | 33.70 | 1:11.92 | 2:19.35 | ||||||
Lula Mccaughey | 1998 | 31.82 | 1:08.31 | 3:27.66 | ||||||
Hanna Andersson | 1998 | 30.81 | 1:04.96 | 4:32.62 | ||||||
13 | Landskrona Damer [1998] | 1998 | Landskrona Simsällskap | 4:32.77 | ||||||
My Rydgren | 1999 | 30.70 | 1:04.61 | 1:04.61 | ||||||
Ida Sandwång | 2001 | 31.81 | 1:07.75 | 2:12.36 | ||||||
Ninwa Somi | 1998 | 33.20 | 1:09.36 | 3:21.72 | ||||||
Louise Bengtsson | 2000 | 32.94 | 1:11.05 | 4:32.77 | ||||||
14 | SK Sydsim Damer Lag 1 | 1998 | Simklubben Sydsim | 4:35.04 | ||||||
My Grewell | 1998 | 31.51 | 1:06.26 | 1:06.26 | ||||||
Wilma Heij-Lindholm | 1999 | 32.31 | 1:08.93 | 2:15.19 | ||||||
Frida Nordefell | 2000 | 32.30 | 1:08.85 | 3:24.04 | ||||||
Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | 33.86 | 1:11.00 | 4:35.04 | ||||||
15 | SK Triton Damer [1998] | 1998 | Simklubben Triton | 4:37.05 | ||||||
Madeleine Grönberg | 1999 | 32.18 | 1:07.06 | 1:07.06 | ||||||
Felicia Paulander | 2000 | 32.27 | 1:06.79 | 2:13.85 | ||||||
Linnéa Öberg | 2000 | 34.47 | 1:11.83 | 3:25.68 | ||||||
Sara Stenberg | 2001 | 33.97 | 1:11.37 | 4:37.05 | ||||||
16 | Hs Damer [1999] Lag 3 | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 4:39.51 | ||||||
Evelina Lennberger | 1998 | 33.50 | 1:08.46 | 1:08.46 | ||||||
Maja Danielsson | 1999 | 34.05 | 1:12.18 | 2:20.64 | ||||||
Ebba Hallbäck | 2000 | 33.19 | 1:09.15 | 3:29.79 | ||||||
Diana Prokopic | 1998 | 33.09 | 1:09.72 | 4:39.51 | ||||||
17 | Vellinge-N Damer 1 [1998] | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:39.76 | ||||||
Vilma Nilsson | 1998 | 32.55 | 1:08.16 | 1:08.16 | ||||||
Matilda Klintberg | 1999 | 31.02 | 1:06.05 | 2:14.21 | ||||||
Emma Taylor | 1998 | 34.80 | 1:13.28 | 3:27.49 | ||||||
Maja Karlsson | 1999 | 34.07 | 1:12.27 | 4:39.76 | ||||||
18 | SK Lödde Lag2Damer [1998] | 1998 | Simklubben Lödde | 4:39.84 | ||||||
Louise Ranevi | 1999 | 33.49 | 1:09.51 | 1:09.51 | ||||||
Vilma Segerdahl | 1998 | 31.95 | 1:07.48 | 2:16.99 | ||||||
Vivianne Olsson | 2000 | 33.93 | 1:11.34 | 3:28.33 | ||||||
Saga Palmgren | 1999 | 33.73 | 1:11.51 | 4:39.84 | ||||||
19 | Ängelholm Damer 14 Oy | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 4:41.39 | ||||||
Filippa Sundström | 2001 | 33.56 | 1:10.35 | 1:10.35 | ||||||
Emilia Nilsson | 1999 | 31.92 | 1:08.78 | 2:19.13 | ||||||
Matilda Andersson | 1999 | 33.59 | 1:10.21 | 3:29.34 | ||||||
Louise Grönborg | 1999 | 33.80 | 1:12.05 | 4:41.39 | ||||||
20 | Mkk Töser Lag 2 | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:45.55 | ||||||
Felicia Huynh | 1999 | 34.28 | 1:10.92 | 1:10.92 | ||||||
Nathalie Lind | 1998 | 32.51 | 1:10.15 | 2:21.07 | ||||||
Megan Lloyd | 1999 | 34.51 | 1:13.36 | 3:34.43 | ||||||
Frida Hemby | 1999 | 33.43 | 1:11.12 | 4:45.55 | ||||||
21 | SK Ran Flickor Lag 1 | 1998 | Simklubben Ran | 4:50.23 | ||||||
Philippa Revstedt | 1999 | 34.81 | 1:14.58 | 1:14.58 | ||||||
Stina Lindberg | 2000 | 31.63 | 1:07.73 | 2:22.31 | ||||||
Lovisa Sjögren | 1999 | 33.15 | 1:10.87 | 3:33.18 | ||||||
Vickie Berg | 2000 | 35.00 | 1:17.05 | 4:50.23 | ||||||
- | Höganäs SS Töser Lag 2 | 1999 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Maja Johansson | 1999 | 32.20 | 1:07.63 | 1:07.63 | ||||||
Emma Redestam | 1999 | 31.86 | 2:15.30 | |||||||
Saga Atlefjord | 2000 | 3:24.79 | ||||||||
- | Ronneby SS Damer [1998] | 1998 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
Ida Rosenius | 2000 | 33.05 | 1:09.29 | 1:09.29 | ||||||
Linn Rosenius | 2002 | 2:22.14 | ||||||||
- | Sjöbo SS Damer [2000] | 2000 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 19:34 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2012 (25m) | Utskriftsdatum | 11 november 2012 | |||
Tävlingsort | Lund | Utskriftstid | 23:12 | |||
Arrangör | SSF/SK Poseidon | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 november 2012 |
Gren 58, 4X100m Medley P 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Mkk Pågar 1 | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:18.30 | ||||||
Eric Hinderup | 1998 | 29.92 | 1:01.91 | 1:01.91 | ||||||
Philip Tran | 1999 | 34.36 | 1:14.97 | 2:16.88 | ||||||
William Lindblom | 1998 | 29.99 | 1:07.17 | 3:24.05 | ||||||
David Olsen | 1998 | 25.64 | 54.25 | 4:18.30 | ||||||
2 | Landskrona Lag 1 [1998] | 1998 | Landskrona Simsällskap | 4:24.80 | ||||||
Hampus Svensson | 1999 | 31.74 | 1:06.46 | 1:06.46 | ||||||
Salim Celikovic | 1998 | 36.38 | 1:18.16 | 2:24.62 | ||||||
Alfred Christensson | 1998 | 27.27 | 59.25 | 3:23.87 | ||||||
Filip Tretonius | 1999 | 28.01 | 1:00.93 | 4:24.80 | ||||||
3 | Hs Herrar [1999] Lag 1 | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 4:25.60 | ||||||
Gustav Kroon | 1998 | 33.27 | 1:09.50 | 1:09.50 | ||||||
Dennis Åberg | 1998 | 34.44 | 1:14.20 | 2:23.70 | ||||||
Magnus Karlsborn | 1998 | 31.08 | 1:06.97 | 3:30.67 | ||||||
Olle Williamsson | 1998 | 26.74 | 54.93 | 4:25.60 | ||||||
4 | Höganäs SS Pågar | 1999 | Höganäs Simsällskap | 4:33.61 | ||||||
Jonathan Erös | 1998 | 33.99 | 1:10.85 | 1:10.85 | ||||||
Mika Persson | 1998 | 31.13 | 1:08.10 | 2:18.95 | ||||||
Stefan Kojic | 1998 | 29.24 | 1:05.07 | 3:24.02 | ||||||
Sander Sjöberg | 1999 | 31.82 | 1:09.59 | 4:33.61 | ||||||
5 | Landskrona Lag 2 [1998] | 1998 | Landskrona Simsällskap | 4:41.64 | ||||||
Emil Hassling | 2000 | 35.37 | 1:12.46 | 1:12.46 | ||||||
Tim Petersson | 1999 | 37.02 | 1:18.39 | 2:30.85 | ||||||
Oskar Hoff | 1998 | 31.48 | 1:08.54 | 3:39.39 | ||||||
Victor Schagerlöf | 1998 | 30.00 | 1:02.25 | 4:41.64 | ||||||
6 | SS Iden Herrar [1998] | 1998 | Simsällskapet Iden | 4:42.55 | ||||||
Alexander Dahlén | 1999 | 35.93 | 1:13.49 | 1:13.49 | ||||||
Julius Ekstrand | 1998 | 34.48 | 1:12.99 | 2:26.48 | ||||||
Jesper Olsson | 1998 | 30.04 | 1:07.98 | 3:34.46 | ||||||
David Zamora Torres | 1998 | 32.22 | 1:08.09 | 4:42.55 | ||||||
7 | SK Triton Herrar [1998] | 1998 | Simklubben Triton | 4:44.77 | ||||||
Rasmus Ericsson | 1998 | 31.95 | 1:05.28 | 1:05.28 | ||||||
Henrik Sjödin | 1998 | 37.08 | 1:21.79 | 2:27.07 | ||||||
Niklas Jagerstål | 1999 | 32.23 | 1:10.98 | 3:38.05 | ||||||
Gustaf Palmqvist | 2001 | 31.95 | 1:06.72 | 4:44.77 | ||||||
8 | SK Sydsim Herrar Lag1 | 1998 | Simklubben Sydsim | 4:46.85 | ||||||
Teodor Cvijic | 1999 | 35.46 | 1:12.27 | 1:12.27 | ||||||
Sebastian Andersson | 1999 | 35.20 | 1:17.46 | 2:29.73 | ||||||
Mihail Simis | 1998 | 31.54 | 1:07.79 | 3:37.52 | ||||||
Erik Boos | 1999 | 31.97 | 1:09.33 | 4:46.85 | ||||||
9 | Ystads SS Herrar Lag I | 1998 | Ystads Simsällskap | 4:52.60 | ||||||
Filip Christiansson | 1999 | 35.53 | 1:13.46 | 1:13.46 | ||||||
Rickard Andersson | 1998 | 36.74 | 1:19.11 | 2:32.57 | ||||||
Sebastian Olsson Hansson | 1998 | 34.36 | 1:17.04 | 3:49.61 | ||||||
Gustav Ridderman | 1998 | 29.51 | 1:02.99 | 4:52.60 | ||||||
10 | Trelleborg Herrar [2000] | 2000 | Trelleborgs Simsällskap | 5:04.12 | ||||||
Mattias Rydqvist | 2000 | 38.00 | 1:18.64 | 1:18.64 | ||||||
Axel Lloyd | 1999 | 40.28 | 1:26.72 | 2:45.36 | ||||||
Cebastian Christensen | 1998 | 30.94 | 1:07.27 | 3:52.63 | ||||||
Jonathan Hiltonsson | 2000 | 33.88 | 1:11.49 | 5:04.12 | ||||||
11 | Hs Herrar [1999] Lag 2 | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 5:06.17 | ||||||
Gustav Arvidsson | 1998 | 34.07 | 1:10.91 | 1:10.91 | ||||||
Måns Segerlund | 2000 | 41.49 | 1:27.57 | 2:38.48 | ||||||
Gustav Persson | 2000 | 37.32 | 1:20.89 | 3:59.37 | ||||||
Filip Eriksson | 1999 | 32.00 | 1:06.80 | 5:06.17 | ||||||
12 | Poseidon Herrar 1 [1998] | 1998 | Simklubben Poseidon | 5:06.74 | ||||||
Edvin Paul | 1998 | 35.19 | 1:14.77 | 1:14.77 | ||||||
Sigge Ivarsson | 1999 | 43.03 | 1:32.24 | 2:47.01 | ||||||
Nicolas Nolén | 2000 | 35.46 | 1:19.32 | 4:06.33 | ||||||
Simon Pettersson | 1998 | 29.20 | 1:00.41 | 5:06.74 | ||||||
13 | SK Ran Pojkar Lag 1 | 1998 | Simklubben Ran | 5:08.24 | ||||||
Artin Chahavar | 1900 | 37.52 | 1:17.79 | 1:17.79 | ||||||
Richard Berg | 1998 | 37.29 | 1:20.64 | 2:38.43 | ||||||
Adam Ringdahl | 1998 | 31.20 | 1:10.49 | 3:48.92 | ||||||
Ayman Sheik-Khalil | 2000 | 35.95 | 1:19.32 | 5:08.24 | ||||||
14 | SK Lödde Herrar [1998] | 1998 | Simklubben Lödde | 5:16.75 | ||||||
Alexander Hedre | 1999 | 34.82 | 1:13.03 | 1:13.03 | ||||||
Tim Brinkhagen | 2001 | 44.24 | 1:37.33 | 2:50.36 | ||||||
Tobias Ranevi | 1999 | 35.31 | 1:19.02 | 4:09.38 | ||||||
Gustav Östlund | 2000 | 32.18 | 1:07.37 | 5:16.75 | ||||||
15 | S 71 Herrar [1998] | 1998 | S71 | 5:18.32 | ||||||
Pontus Ernstsson | 1999 | 39.75 | 1:24.56 | 1:24.56 | ||||||
Alexander Trudov | 1999 | 39.08 | 1:25.95 | 2:50.51 | ||||||
Philip Chen | 2000 | 37.83 | 1:23.44 | 4:13.95 | ||||||
Joel Mörck | 1999 | 30.26 | 1:04.37 | 5:18.32 | ||||||
16 | Sjöbo SS Herrar [1998] | 1998 | Sjöbo Simsällskap | 5:18.80 | ||||||
Alfred Persson | 2000 | 44.48 | 1:29.92 | 1:29.92 | ||||||
Simon Tufvesson | 1999 | 41.09 | 1:30.93 | 3:00.85 | ||||||
Oscar Olsson | 1999 | 31.64 | 1:09.25 | 4:10.10 | ||||||
Isak Larsson | 2000 | 31.56 | 1:08.70 | 5:18.80 | ||||||
17 | Vellinge-N Herrar [1998] | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:21.52 | ||||||
Filip Henriksson | 1998 | 38.91 | 1:19.50 | 1:19.50 | ||||||
Tim Linck-Riedhamer | 2000 | 41.13 | 1:29.68 | 2:49.18 | ||||||
Johan Persson | 1998 | 37.36 | 1:23.28 | 4:12.46 | ||||||
Jesper Lundell | 1999 | 31.33 | 1:09.06 | 5:21.52 | ||||||
18 | Ystads SS Herrar Lag Ii | 1998 | Ystads Simsällskap | 5:40.76 | ||||||
Erik Stoltz | 1998 | 43.07 | 1:28.41 | 1:28.41 | ||||||
Max Persson | 2001 | 41.21 | 1:28.29 | 2:56.70 | ||||||
Emil Jespersen | 2001 | 40.13 | 1:32.75 | 4:29.45 | ||||||
Felix Hansson | 2000 | 33.85 | 1:11.31 | 5:40.76 | ||||||
- | Mkk Pågar Lag 2 | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Sten Ludvigsson | 1998 | 35.02 | 1:11.66 | 1:11.66 | ||||||
David Siöland | 2000 | 2:33.98 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 11 november 2012 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon | Utskriftstid | 23:12 |