Resultater for Region Midtjylland Mesterskaber 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 45.53 | ||||||
2 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.71 | ||||||
3 | Kristina L. Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 48.36 | ||||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 50.05 | ||||||
5 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 50.47 | ||||||
6 | Louise Eg Larsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 50.63 | ||||||
7 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 51.58 | ||||||
8 | Cecilie Thuesen | 2002 | Herning Svømmeklub | 52.03 | ||||||
9 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 52.90 | ||||||
10 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 53.90 | ||||||
11 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 55.21 | ||||||
12 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 59.32 | ||||||
13 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:00.03 | ||||||
14 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:01.73 | ||||||
15 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:02.51 | ||||||
16 | Anna Mosegaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:13.03 | ||||||
- | Kristine Erikstad | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
- | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
- | Marika Cebula | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | ej synkron ben | |||||
- | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2 tag under vand | |||||
- | Victoria Rasmussen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 41.30 | ||||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 41.68 | ||||||
3 | Kathrine Fog | 2000 | Viborg Svømme Klub | 43.24 | ||||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 45.79 | ||||||
5 | Rikke Thi Vestergaard | 2000 | Holstebro Svømme Club | 46.54 | ||||||
6 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 46.99 | ||||||
7 | Iben Damsgaard | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.81 | ||||||
8 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 48.63 | ||||||
9 | Josephine Dalsgaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 49.10 | ||||||
10 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 49.28 | ||||||
11 | Camille Lindhard Jensen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.04 | ||||||
12 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 50.57 | ||||||
13 | Isabell Sandersen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 51.51 | ||||||
14 | Cecilie N. Pedersen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 52.57 | ||||||
15 | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | 53.02 | ||||||
16 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 54.80 | ||||||
16 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 54.80 | ||||||
18 | Xanthine Aalbers | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:02.04 | ||||||
- | Freja Due Hussak | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 36.59 | ||||||
2 | Marie Frandsen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 45.32 | ||||||
3 | Eva Marie Christensen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 51.76 | ||||||
4 | Julie Hjort | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 53.36 | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 38.74 | ||||||
2 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.23 | ||||||
3 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 41.12 | ||||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 41.44 | ||||||
5 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 43.22 | ||||||
6 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 43.69 | ||||||
7 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 44.43 | ||||||
8 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 44.82 | ||||||
9 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.39 | ||||||
10 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 47.57 | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.00 | ||||||
2 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 42.42 | ||||||
3 | Celilia Højbjerg | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |