Resultater for GSC Short Course
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Indledende
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSC short course | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Gladsaxe Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Fritzböger | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.66 | 1:56.99 | 2:36.88 | 2:36.88 | |||
2 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.69 | 2:02.40 | 2:44.44 | 2:44.44 | |||
3 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 36.93 | 1:18.70 | 2:02.12 | 2:44.53 | |||
4 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.53 | 1:29.07 | 2:16.87 | 3:02.17 | |||
5 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.63 | 1:28.06 | 2:17.30 | 3:05.83 | |||
6 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.93 | 1:37.90 | 2:32.95 | 3:25.23 | |||
7 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.38 | 1:36.50 | 2:36.67 | 3:29.05 | |||
8 | Anastacia Halken | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.99 | 1:40.95 | 2:36.82 | 3:30.09 | |||
9 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.25 | 1:42.13 | 2:37.87 | 3:34.56 | |||
10 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.78 | 1:39.02 | 2:37.95 | 3:35.42 | |||
11 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.28 | 1:46.11 | 2:48.70 | 3:51.05 | |||
- | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNF | ||||||
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 31.61 | 1:06.90 | 1:43.14 | 2:19.12 | |||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 31.94 | 1:07.93 | 1:44.40 | 2:19.86 | |||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.15 | 1:08.97 | 1:46.27 | 2:20.13 | |||
4 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 31.99 | 1:09.01 | 1:45.42 | 2:20.56 | |||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.14 | 1:09.46 | 1:46.15 | 2:21.93 | |||
6 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 33.97 | 1:11.66 | 1:50.38 | 2:27.64 | |||
7 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 32.45 | 1:10.19 | 1:49.19 | 2:27.70 | |||
8 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.97 | 1:13.12 | 1:51.07 | 2:27.73 | |||
9 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.60 | 1:13.40 | 1:52.03 | 2:28.86 | |||
10 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.45 | 1:12.40 | 1:52.06 | 2:32.15 | |||
11 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.56 | 1:16.29 | 1:58.63 | 2:37.53 | |||
12 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.96 | 1:15.14 | 1:58.47 | 2:40.89 | |||
13 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:42.76 | ||||||
13 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.58 | 1:17.47 | 2:00.34 | 2:42.76 | |||
15 | Cathrine Rahbek | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.43 | 1:18.19 | 2:04.04 | 2:50.60 | |||
16 | Kamilla Neve | 2000 | A6 | 40.36 | 1:26.89 | 2:14.22 | 3:00.22 | |||
17 | Ida Laurberg Andersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.10 | 1:27.83 | 2:16.67 | 3:02.58 | |||
18 | Olivia Vidovic | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.26 | 1:20.48 | 2:04.40 | 3:04.98 | |||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.58 | 1:17.47 | 2:00.34 | DNS | |||
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.15 | 1:06.61 | 1:42.39 | 2:18.07 | |||
2 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.24 | 1:11.00 | 1:47.30 | 2:22.65 | |||
3 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 33.83 | 1:11.99 | 1:51.48 | 2:29.85 | |||
4 | Vilma Segerdahl | 1998 | Simklubben Lödde | 34.75 | 1:14.33 | 1:54.35 | 2:32.13 | |||
5 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 34.84 | 1:14.47 | 1:55.74 | 2:34.30 | |||
6 | Natasja Schultz | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.00 | 1:13.19 | 1:54.44 | 2:34.59 | |||
7 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.17 | 1:16.03 | 1:56.41 | 2:38.85 | |||
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | A6 | 31.52 | 1:05.40 | 1:39.74 | 2:14.03 | |||
2 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.09 | 1:06.22 | 1:41.15 | 2:16.07 | |||
3 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.41 | 1:07.09 | 1:42.82 | 2:18.15 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 10:47 |