Resultater for A6 Handelsbanken Cup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag den 19.05.2012
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marianne Duijm | 1993 | 32.88 | 1:07.78 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 33.07 | 1:07.79 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Sofie Witthøft | 1997 | 33.08 | 1:09.74 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Mette Jensen | 1997 | 33.88 | 1:10.81 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Karoline Bødker | 1997 | 35.27 | 1:12.82 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alexandra Buhl | 1997 | 35.33 | 1:13.47 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Nanna Johansen | 1996 | 36.06 | 1:13.52 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | 36.91 | 1:16.15 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 37.78 | 1:18.01 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Rikke Heinemann | 1997 | 42.60 | 1:26.66 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 43.55 | 1:31.49 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 32.06 | 1:06.04 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Frederikke Hansen | 1998 | 34.84 | 1:11.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nanna Drewsen | 1998 | 35.03 | 1:11.57 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 34.89 | 1:11.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Laura Holm Junge | 1998 | 36.53 | 1:13.76 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Laura Dahl | 1998 | 36.25 | 1:14.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Mathilde Olsen | 1998 | 35.86 | 1:14.56 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rebecca Grønlund | 1998 | 36.11 | 1:14.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Nicoline Clement | 1999 | 36.58 | 1:16.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Signe Skousen | 1999 | 38.06 | 1:16.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 37.15 | 1:17.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Nanna Sonne | 1999 | 37.99 | 1:17.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Malene Bang | 1999 | 38.80 | 1:17.96 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 38.32 | 1:19.91 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Stine Mathiasen | 1998 | 39.06 | 1:20.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Nicole Kristensen | 1999 | 39.10 | 1:20.82 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Fie Hansen | 1999 | 39.71 | 1:21.05 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Caroline Strandberg | 1998 | 39.69 | 1:22.24 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 40.48 | 1:22.34 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 40.96 | 1:22.84 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
21 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 40.97 | 1:23.93 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
22 | Pernille Jensen | 1998 | 41.20 | 1:24.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Maria Buch | 1999 | 41.76 | 1:25.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | 41.67 | 1:25.97 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 42.83 | 1:26.42 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 43.31 | 1:28.64 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | 1:28.73 | 1:28.73 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
28 | Asta Bantz | 1999 | 46.30 | 1:34.07 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Katrine Johannessen | 1999 | 48.46 | 1:39.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Carlotta Naulin | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Emilie Høgsberg | 1999 | DSQ | ej glidende bev 75m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofia Cathrine Doni | 1999 | DSQ | ej forsat bev v 50m | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 38.42 | 1:17.45 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 36.85 | 1:18.14 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 38.20 | 1:19.75 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 38.16 | 1:19.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 39.17 | 1:19.90 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 39.69 | 1:21.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 39.89 | 1:21.39 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Alberte M Hansen | 2000 | 1:22.04 | 1:22.04 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | My Weitling | 2000 | 39.38 | 1:22.15 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 40.36 | 1:22.61 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
11 | Helena Berg Wenk | 2000 | 41.52 | 1:23.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Josefine Nickelsen | 2001 | 39.70 | 1:24.88 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Esther Øksnebjerg | 2000 | 41.58 | 1:26.07 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line Aunstrup | 2000 | 43.46 | 1:27.13 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Frederikke Jensen | 2000 | 1:27.36 | 1:27.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 42.56 | 1:27.71 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Emma Brogaard | 2001 | 42.78 | 1:28.76 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Katrine Jensen | 2000 | 43.39 | 1:29.01 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Julie Bojesen | 2001 | 43.81 | 1:29.11 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 43.90 | 1:29.24 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 43.80 | 1:29.39 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Freja Schmidt | 2001 | 44.62 | 1:31.14 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Caroline Bengtsson | 2000 | 44.01 | 1:31.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Victoria Bülow | 2001 | 43.35 | 1:31.37 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
25 | Lærke Holm Junge | 2000 | 45.09 | 1:31.90 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Cecilie Kure | 2000 | 45.33 | 1:32.05 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Line Strandby | 2001 | 44.86 | 1:32.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Alberte Mammen | 2001 | 46.36 | 1:32.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Katja Petersson | 2001 | 45.46 | 1:33.72 | ||||||
A6 | ||||||||||
30 | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | 45.45 | 1:33.91 | ||||||
A6 | ||||||||||
31 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 45.76 | 1:34.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Victoria Sørensen | 2001 | 47.95 | 1:36.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
33 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 47.87 | 1:36.81 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Ida Sund | 2000 | 44.92 | 1:37.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
35 | Mikkeline Mentz | 2001 | 48.85 | 1:38.29 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
36 | Signe Salto Deleuran | 2001 | 46.75 | 1:38.66 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
37 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 50.56 | 1:40.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Ida-Marie Andersen | 2001 | 50.89 | 1:43.91 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
39 | Cecilie Elkjær | 2001 | 48.63 | 1:47.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
40 | Julie Ludvig | 2001 | 50.57 | 1:49.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
41 | Rebekka Windahl | 2001 | 52.88 | 1:49.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
42 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 55.62 | 1:56.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
43 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | 58.13 | 2:00.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
44 | Emilie Fischer | 2001 | 57.97 | 2:00.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
45 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 1:03.74 | 2:10.12 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Julie Brandt | 2001 | DSQ | ej fortsat bevæg 75m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Weibel | 2002 | 46.32 | 1:34.26 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 46.25 | 1:34.36 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marie Uglebjerg | 2002 | 46.32 | 1:35.54 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Thea Blomsterberg | 2002 | 47.64 | 1:37.75 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristhine Andersen | 2002 | 45.44 | 1:38.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 48.55 | 1:39.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Lea Overgård Olsen | 2002 | 47.14 | 1:41.13 | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
8 | Ida Andersen Buxbom | 2002 | 52.88 | 1:52.59 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Kira Bakx | 2002 | 55.31 | 1:53.55 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helena Stengelshøj | 2002 | 54.30 | 1:56.15 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofia Emilie Austin | 2003 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Pernille Elm Jensen | 2003 | DSQ | ej fortsat bev 25 m | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 12:59 |