2024-05-28   15:24:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danmarks Mesterskaber langbane (DM-L/DJM-L/DÅM1-L)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften

Resultat Lb 60 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 60 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Danmarks Mesterskaber (L)    Udskriftsdato  13 juli 2012   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:59   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  10 juli 2012         
 
 
Lb 60, 4X200m Frisvmning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Rusland (1900) 6:59.15 2009-07-31 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 7:15.51 1992-07-27 
Dansk Rekord Senior: EliteSvm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m      Opnet  Status 











 
Elite Svm Esbjerg 1  EliteSvm Esbjerg            7:34.50   
  Martin Terp Olesen  1994      56.65  1:55.88      1:55.88   
  Frans Johannessen  1992      56.20  1:54.00      3:49.88   
  Jacob Carstensen  1978      54.87  1:51.71      5:41.59   
  Nikolaj Kirketerp-Mller  1990      54.91  1:52.91      7:34.50   
                     
Vat Herrer 1  VAT Kbenhavn            7:37.72   
  Daniel Skaaning  1993      55.87  1:52.27      1:52.27   
  Sren Dahl  1993      54.36  1:53.82      3:46.09   
  Mads Glsner  1988      57.05  1:52.28      5:38.37   
  Jonas Srensen  1990      55.57  1:59.35      7:37.72   
                     
Vat Herrer 2  VAT Kbenhavn            7:44.22   
  Magnus Jkupsson  1994      56.23  1:55.21      1:55.21   
  Magnus Sloth Poulsen  1995      57.11  1:58.75      3:53.96   
  Frederik A. Mariegaard  1994      56.84  1:56.23      5:50.19   
  Mikkel Johansen  1994      55.71  1:54.03      7:44.22   
                     
Farum Guns1  1988  Farum Svmmeklub            7:46.39   
  Anders Lie  1991      55.19  1:50.52      1:50.52   
  Karsten Vedel  1992      55.79  1:56.28      3:46.80   
  Niklas Hedegaard  1990      56.80  1:56.28      5:43.08   
  Johan rskov Ipsen  1989      59.19  2:03.31      7:46.39   
                     
A6 Junior Drenge  1994  A6            7:49.09   
  Morten Bak Hansen  1995      56.50  1:54.19      1:54.19   
  Sebastian Merrildgaard  1995      56.82  1:58.87      3:53.06   
  Tobias Gjerlff  1995      57.15  1:58.51      5:51.57   
  Lasse Pittioni  1995      57.40  1:57.52      7:49.09   
                     
Kvik Herrer  1995  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            7:55.04   
  Rasmus Hrstedt  1994      57.21  1:57.29      1:57.29   
  Kristoffer Weber Larsen  1993      56.38  1:59.75      3:57.04   
  Marc Bach Nielsen  1994      57.28  1:59.59      5:56.63   
  Kristian Weber Larsen  1990      59.27  1:58.41      7:55.04   
                     
Herrer Helsinge  1994  Helsinge Skytte & IF            7:57.90   
  Lasse Lykke Nielsen  1995      57.33  1:57.21      1:57.21   
  Nicolaj Kildevang Nielsen  1994      55.01  1:54.81      3:52.02   
  Niels Breum Hansen  1994      57.92  2:00.89      5:52.91   
  Jakob Vismann  1995      58.89  2:04.99      7:57.90   
                     
Aalborg Herrer 2  Aalborg Svmmeklub            8:05.58   
  Mads Larsen  1994      57.03  1:58.22      1:58.22   
  Sebastian Strandberg  1994      57.23  1:58.64      3:56.86   
  Frederik V-Nielsen  1995      58.74  2:03.91      6:00.77   
  Mads Munk Srensen  1994      58.19  2:04.81      8:05.58   
                     
Agf Herrer  Agfs Svmmeafdeling            8:14.33   
  Sebastian Friis  1995      1:00.86  2:03.35      2:03.35   
  David Trring  1995      1:02.36  2:09.07      4:12.42   
  Anton Bromer  1995      56.95  1:59.06      6:11.48   
  Jakob Kornmaaler  1995      58.68  2:02.85      8:14.33   
                     
10  Stv-Herrer  1993  Swim Team Vestsjlland            8:21.08   
  Jensjakob Kristiansen  1994      58.25  2:05.19      2:05.19   
  Joachim Blach Kristensen  1995      56.53  2:01.25      4:06.44   
  Sebastian Ovesen  1994      57.05  1:57.95      6:04.39   
  Jonas Frei  1995      1:05.91  2:16.69      8:21.08   
                     
11  Triton Herre  1993  Svmmeklubben Triton Ballerup            8:24.20   
  Karim Mller  1994      58.67  2:03.20      2:03.20   
  Frederik K. Mortensen  1995      57.58  2:03.28      4:06.48   
  Emil Andersen  1992      1:00.69  2:06.88      6:13.36   
  Mark H. stermann  1995      1:02.76  2:10.84      8:24.20   
                     
12  Kge Herrer  Kge Svmmeklub            8:24.33   
  Viktor Christensen  1995      58.85  2:02.22      2:02.22   
  Anders Paaske  1995      59.51  2:05.07      4:07.29   
  Magnus Christensen  1995      1:01.69  2:11.97      6:19.26   
  Anders Madsen  1995      59.06  2:05.07      8:24.33   
                     
13  Junior Vordingborg  1995  Vordingborg Svmme Klub            8:25.71   
  Jesper Andersen  1995      1:01.98  2:10.26      2:10.26   
  Andreas Sandbirk  1995      58.41  2:00.64      4:10.90   
  Alexander Duus Jensen  1995      58.75  2:07.37      6:18.27   
  Jacob Jensen  1995      1:01.58  2:07.44      8:25.71   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.16  Udskriftsdato  13 juli 2012 
Licens til Swim Team Esbjerg  Udskriftstidspunkt  19:59 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner