Resultat för Danish Open
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danish Open | Udskriftsdato | 22 marts 2012 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 marts 2012 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Europarekord Senior: Yuliya Efimova (1992) 1:05.41 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elin Mårtensson | 1993 | 708 | 33.49 | 1:12.31 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | 707 | 34.09 | 1:12.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 706 | 34.28 | 1:12.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine Liljedahl | 1995 | 701 | 34.14 | 1:12.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Anna Wermuth | 1996 | 676 | 33.88 | 1:13.44 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Cecilie Holten | 1996 | 652 | 35.27 | 1:14.33 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Frederikke Hall | 1992 | 646 | 35.19 | 1:14.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 645 | 35.21 | 1:14.59 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Puggaard | 1996 | 586 | 35.93 | 1:17.01 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Bettina Caspersen | 1992 | 585 | 35.91 | 1:17.08 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Line H. Vestergaard | 1996 | 584 | 37.31 | 1:17.11 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Olivia Ane Frey | 1994 | 570 | 36.44 | 1:17.71 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 566 | 36.71 | 1:17.93 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 563 | 37.12 | 1:18.07 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Jansson Emma | 1994 | 560 | 36.48 | 1:18.18 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 559 | 36.71 | 1:18.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Natasja Simonsen | 1995 | 556 | 35.66 | 1:18.39 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Julie Lamberth | 1996 | 547 | 36.98 | 1:18.82 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Louise G. Riget | 1995 | 535 | 36.02 | 1:19.40 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 532 | 37.26 | 1:19.55 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Cecilie Bjerg | 1996 | 531 | 36.95 | 1:19.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Katarina Vogel | 1997 | 523 | 37.95 | 1:19.98 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 511 | 37.43 | 1:20.60 | Deltager ikke i finalen | ||||
JGI Svømning | ||||||||||
24 | Nathja Larsen | 1995 | 504 | 37.41 | 1:21.00 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 501 | 37.81 | 1:21.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Dena Zornic | 1996 | 485 | 38.38 | 1:22.03 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 22 marts 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 14:36 |