Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 2-12 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Invita Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.63 |
186 |
41.65 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 41.26 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.88 |
182 |
41.97 |
+0.32 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.27 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
164 |
43.46 |
+1.81 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 44.04 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
148 |
44.93 |
+3.28 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 46.46 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
142 |
45.53 |
+3.88 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.70 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
126 |
47.36 |
+5.71 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 48.53 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
117 |
48.55 |
+6.90 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 50.34 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
116 |
48.73 |
+7.08 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 51.82 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
111 |
49.46 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.77 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl-Emil Larsen Kappel |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.72 |
110 |
49.66 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.90 |
(-8.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
105 |
50.38 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.85 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
96 |
51.94 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.64 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.88 |
87 |
53.70 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.27 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
78 |
55.70 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.87 |
64 |
59.50 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.91 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:43:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Invita Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
460 |
30.81 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.65 |
306 |
35.30 |
+4.49 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.60 |
305 |
35.33 |
+4.52 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Thanawut Khampu Aa |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.71 |
295 |
35.72 |
+4.91 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.22 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.87 |
289 |
35.98 |
+5.17 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
278 |
36.46 |
+5.65 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.20 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.65 |
254 |
37.57 |
+6.76 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
239 |
38.30 |
+7.49 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.75 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.78 |
225 |
39.11 |
+8.30 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 41.38 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.81 |
216 |
39.64 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.91 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.96 |
214 |
39.73 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
209 |
40.05 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.33 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
202 |
40.50 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
193 |
41.14 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.39 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.78 |
187 |
41.55 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.52 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Westerberg Morten |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.83 |
178 |
42.28 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.36 |
(-9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.69 |
152 |
44.53 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.67 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
134 |
46.43 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.45 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:43:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Invita Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
477 |
30.45 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.63 |
446 |
31.14 |
+0.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
446 |
31.14 |
+0.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
443 |
31.21 |
+0.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
413 |
31.94 |
+1.49 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
404 |
32.17 |
+1.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.65 |
390 |
32.55 |
+2.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
388 |
32.63 |
+2.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
382 |
32.80 |
+2.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
372 |
33.09 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
362 |
33.39 |
+2.94 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.71 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
352 |
33.68 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.79 |
342 |
34.00 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
308 |
35.23 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eskil Bech-Egstrup |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
301 |
35.49 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.45 |
(-8.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
300 |
35.53 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Nielsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
282 |
36.28 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.59 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
279 |
36.41 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.92 |
220 |
39.41 |
+8.96 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 42.48 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Zalan Csecsi |
2007 |
Mandal SK |
+0.81 |
208 |
40.13 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
+0.77 |
199 |
40.76 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:43:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Invita Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
511 |
29.76 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.63 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
Farsund Svømmklubb |
+0.68 |
494 |
30.10 |
+0.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.20 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
477 |
30.44 |
+0.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
466 |
30.68 |
+0.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Svenstrup |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
428 |
31.57 |
+1.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Torp |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
+0.68 |
427 |
31.60 |
+1.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.55 |
425 |
31.64 |
+1.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.73 |
344 |
33.94 |
+4.18 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.66 |
344 |
33.94 |
+4.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Vang Kleist |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.60 |
340 |
34.08 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
338 |
34.15 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.73 |
332 |
34.34 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.68 |
329 |
34.46 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
+0.75 |
308 |
35.22 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christian Tveit Gilje |
2005 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.79 |
254 |
37.56 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Bryder efter 15 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:43:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2022 17:44.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 2-12 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Invita Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.69 |
199 |
40.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.65 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
172 |
42.73 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.46 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
157 |
44.05 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.97 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
150 |
44.76 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.53 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.89 |
138 |
46.05 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.93 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
134 |
46.43 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.36 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
119 |
48.35 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.55 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
109 |
49.81 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.73 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:41:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Invita Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
438 |
31.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Thanawut Khampu Aa |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.70 |
362 |
33.38 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
322 |
34.72 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.59 |
305 |
35.32 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
296 |
35.69 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.98 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
277 |
36.49 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.46 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
234 |
38.61 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.11 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:41:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Invita Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
478 |
30.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
455 |
30.94 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
430 |
31.53 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.65 |
417 |
31.84 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.66 |
407 |
32.10 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
407 |
32.11 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.63 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
385 |
32.71 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
347 |
33.86 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:41:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Invita Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
532 |
29.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
Farsund Svømmklubb |
+0.58 |
522 |
29.54 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.60 |
509 |
29.80 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
493 |
30.11 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.58 |
432 |
31.48 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Torp |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
+0.66 |
416 |
31.87 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.65 |
362 |
33.39 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Svenstrup |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:41:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 15:52.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 2-11 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Vendsyssel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
332 |
38.96 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 41.87 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
238 |
43.52 |
+4.56 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 46.55 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
212 |
45.22 |
+6.26 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.50 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
159 |
49.77 |
+10.81 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 51.69 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
147 |
51.05 |
+12.09 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 50.86 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
133 |
52.76 |
+13.80 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 51.58 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.92 |
102 |
57.57 |
+18.61 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 57.75 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:45:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Vendsyssel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
472 |
34.65 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
448 |
35.26 |
+0.61 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
408 |
36.36 |
+1.71 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.24 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
400 |
36.59 |
+1.94 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
375 |
37.40 |
+2.75 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.49 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.72 |
345 |
38.46 |
+3.81 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.19 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nathalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.71 |
340 |
38.63 |
+3.98 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
332 |
38.94 |
+4.29 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
314 |
39.66 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.19 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
287 |
40.90 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.70 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
277 |
41.38 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.87 |
276 |
41.39 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.04 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
273 |
41.54 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.50 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.84 |
267 |
41.88 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.48 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.95 |
262 |
42.15 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.68 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
262 |
42.16 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.64 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
255 |
42.51 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.34 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.90 |
248 |
42.93 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.66 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
245 |
43.08 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
+0.67 |
241 |
43.30 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.44 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
233 |
43.84 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.17 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
223 |
44.48 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.97 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
217 |
44.83 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.09 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Henriette Dybvik |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.88 |
210 |
45.39 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.57 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
204 |
45.82 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.43 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
200 |
46.12 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.46 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silke Meyer Nørby |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.81 |
198 |
46.28 |
+11.63 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 49.83 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.64 |
195 |
46.49 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.58 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.87 |
193 |
46.64 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.94 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.99 |
191 |
46.84 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.84 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
190 |
46.90 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.74 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.63 |
187 |
47.13 |
+12.48 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 48.18 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.95 |
184 |
47.36 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.21 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aline Kolltveit Bergene |
2010 |
Mandal SK |
+0.99 |
183 |
47.46 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.85 |
182 |
47.53 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.68 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.84 |
174 |
48.32 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.34 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
166 |
49.07 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.48 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
163 |
49.33 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.14 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Stella Niss Varga |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
144 |
51.47 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.97 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.90 |
134 |
52.65 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.11 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
128 |
53.53 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.53 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.93 |
117 |
55.01 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.14 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:45:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Vendsyssel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
572 |
32.49 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
527 |
33.40 |
+0.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.63 |
508 |
33.80 |
+1.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.63 |
453 |
35.12 |
+2.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.78 |
431 |
35.71 |
+3.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
409 |
36.32 |
+3.83 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.73 |
409 |
36.33 |
+3.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
399 |
36.63 |
+4.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
398 |
36.67 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.66 |
375 |
37.39 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.95 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.61 |
373 |
37.48 |
+4.99 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.72 |
372 |
37.51 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.70 |
355 |
38.07 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
349 |
38.32 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Elena Holm-Hansen |
2007 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.84 |
346 |
38.43 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
343 |
38.51 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.11 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
296 |
40.44 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.90 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
292 |
40.65 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.59 |
282 |
41.11 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.50 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Erle Mønsås Syvertsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.84 |
281 |
41.16 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
275 |
41.44 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.61 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.73 |
272 |
41.63 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.04 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.70 |
271 |
41.65 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.99 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
258 |
42.33 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.84 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karoline Skagestad Madsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.88 |
219 |
44.75 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
207 |
45.54 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.57 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Josefine Abrahamsen |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.73 |
204 |
45.78 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.70 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isabella Andersen |
2008 |
Mandal SK |
+0.74 |
202 |
45.97 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.47 |
197 |
46.35 |
+13.86 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 44.33 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.80 |
170 |
48.68 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.92 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.81 |
167 |
48.90 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.87 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
158 |
49.89 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.12 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
153 |
50.37 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.51 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.85 |
153 |
50.40 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.03 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Natalia Wilkosz |
2008 |
Mandal SK |
+0.91 |
149 |
50.83 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:45:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Vendsyssel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
604 |
31.91 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.70 |
551 |
32.89 |
+0.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.27 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
542 |
33.09 |
+1.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
498 |
34.03 |
+2.12 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
477 |
34.53 |
+2.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.51 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.57 |
473 |
34.62 |
+2.71 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
462 |
34.90 |
+2.99 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.59 |
428 |
35.80 |
+3.89 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 51.95 |
(-16.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
398 |
36.66 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.26 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie V Jensen |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
393 |
36.81 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.74 |
391 |
36.87 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.82 |
358 |
37.98 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben Smut |
+0.75 |
350 |
38.25 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.69 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.84 |
340 |
38.64 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.61 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
Farsund Svømmklubb |
+0.77 |
299 |
40.33 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.37 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
276 |
41.40 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.17 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
272 |
41.64 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.67 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
+0.88 |
214 |
45.08 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.63 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.60 |
189 |
46.98 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.82 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:45:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2022 17:48.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 2-11 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Vendsyssel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
320 |
39.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.96 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
229 |
44.07 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.52 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
204 |
45.79 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.22 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
166 |
49.04 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.77 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.84 |
133 |
52.82 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.05 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
117 |
55.01 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.76 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:51:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Vendsyssel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
452 |
35.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.65 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
415 |
36.15 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
403 |
36.51 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.59 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nathalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.73 |
380 |
37.23 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.63 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
353 |
38.17 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.94 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.65 |
352 |
38.20 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.46 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:51:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Vendsyssel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
541 |
33.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
535 |
33.22 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.58 |
527 |
33.39 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.57 |
468 |
34.74 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.12 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.79 |
406 |
36.41 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
403 |
36.50 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
396 |
36.71 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:51:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Vendsyssel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
617 |
31.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
560 |
32.73 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
537 |
33.19 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
495 |
34.10 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.03 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
460 |
34.95 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.53 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
449 |
35.21 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.52 |
414 |
36.19 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
400 |
36.60 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.80 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:51:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 15:52.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 2-12 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Hotellet Nørregade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
162 |
40.83 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.55 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
142 |
42.65 |
+1.82 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.82 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
141 |
42.78 |
+1.95 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.64 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
134 |
43.48 |
+2.65 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 49.44 |
(-5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
109 |
46.57 |
+5.74 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 52.20 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
101 |
47.81 |
+6.98 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 56.26 |
(-8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
89 |
49.78 |
+8.95 |
|
QD |
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
69 |
54.25 |
+13.42 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.58 |
(-9.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Flou Andreasen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
68 |
54.31 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.60 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
52 |
59.65 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.97 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:32:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Hotellet Nørregade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
488 |
28.27 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
430 |
29.50 |
+1.23 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.50 |
418 |
29.78 |
+1.51 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.60 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
404 |
30.11 |
+1.84 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Thanawut Khampu Aa |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
349 |
31.62 |
+3.35 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.55 |
313 |
32.77 |
+4.50 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
309 |
32.93 |
+4.66 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
299 |
33.27 |
+5.00 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.45 |
295 |
33.42 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.03 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
278 |
34.10 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
262 |
34.77 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
260 |
34.85 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.33 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
241 |
35.75 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.97 |
(-7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
230 |
36.31 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
213 |
37.24 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.50 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
213 |
37.26 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
209 |
37.47 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.76 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
202 |
37.95 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.57 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
197 |
38.25 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
191 |
38.61 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.99 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
187 |
38.94 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.49 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
186 |
38.99 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Torgeir Øybekk |
2008 |
Mandal SK |
|
184 |
39.11 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
170 |
40.17 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.67 |
(-15.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
162 |
40.81 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.43 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
156 |
41.33 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.28 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
151 |
41.76 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
150 |
41.83 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.84 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
142 |
42.64 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
109 |
46.59 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jakob Bekele Mulato |
2009 |
Mandal SK |
|
93 |
49.13 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
91 |
49.48 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.61 |
(-23.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Adrian Magnus Lie-Myhrhag |
2009 |
Mandal SK |
|
75 |
52.75 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:32:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Hotellet Nørregade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.74 |
553 |
27.12 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.72 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
468 |
28.67 |
+1.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.68 |
446 |
29.13 |
+2.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.46 |
445 |
29.16 |
+2.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
+0.50 |
441 |
29.25 |
+2.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.54 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
426 |
29.58 |
+2.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
416 |
29.81 |
+2.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
411 |
29.93 |
+2.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
404 |
30.12 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
401 |
30.19 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.61 |
397 |
30.28 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.33 |
394 |
30.37 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
379 |
30.76 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
377 |
30.82 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.50 |
362 |
31.23 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
361 |
31.25 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
355 |
31.44 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.55 |
350 |
31.59 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
350 |
31.60 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.57 |
348 |
31.64 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alfred Shalmi |
2006 |
Stidsholt Efterskole |
+0.56 |
338 |
31.95 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
333 |
32.10 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.01 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.50 |
330 |
32.22 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
312 |
32.80 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
310 |
32.90 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
306 |
33.02 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Zalan Csecsi |
2007 |
Mandal SK |
|
268 |
34.51 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.82 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund Svømmklubb |
|
265 |
34.67 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
243 |
35.64 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.03 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:32:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Hotellet Nørregade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.53 |
616 |
26.17 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.09 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.52 |
604 |
26.34 |
+0.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
588 |
26.58 |
+0.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.36 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.60 |
574 |
26.79 |
+0.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
573 |
26.80 |
+0.63 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.81 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
Farsund Svømmklubb |
+0.64 |
516 |
27.75 |
+1.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.60 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
506 |
27.93 |
+1.76 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Svenstrup |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.55 |
478 |
28.48 |
+2.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.42 |
474 |
28.55 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Torp |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
+0.54 |
461 |
28.81 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik D. Liboriussen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.50 |
441 |
29.24 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.39 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Lindstrøm |
1998 |
Svømmeklubben Nord |
+0.57 |
422 |
29.67 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.75 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Vang Kleist |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.46 |
415 |
29.85 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
|
408 |
30.01 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
389 |
30.50 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
|
373 |
30.93 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
360 |
31.28 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.42 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.54 |
347 |
31.68 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
+0.55 |
301 |
33.23 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.03 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christian Tveit Gilje |
2005 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.56 |
298 |
33.33 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
263 |
34.74 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.24 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.50 |
245 |
35.59 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.88 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathias Jelle Thomsen |
2002 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
218 |
37.00 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:32:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2022 18:32.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 2-12 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Hotellet Nørregade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
168 |
40.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.83 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.78 |
143 |
42.56 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
134 |
43.50 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.48 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.89 |
130 |
43.90 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.98 |
119 |
45.23 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.57 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
109 |
46.57 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.25 |
(-7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.83 |
107 |
46.85 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.81 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
99 |
48.04 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.78 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Hotellet Nørregade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
481 |
28.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.27 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
443 |
29.21 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
434 |
29.41 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.71 |
408 |
30.02 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Thanawut Khampu Aa |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.66 |
350 |
31.60 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
338 |
31.94 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.93 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.74 |
328 |
32.29 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.73 |
297 |
33.36 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.27 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Hotellet Nørregade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.76 |
541 |
27.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.12 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
495 |
28.15 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
464 |
28.75 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.16 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.70 |
459 |
28.85 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
450 |
29.04 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.75 |
436 |
29.35 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.13 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
416 |
29.81 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
416 |
29.82 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Hotellet Nørregade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.64 |
605 |
26.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.17 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
592 |
26.52 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.80 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
583 |
26.65 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.34 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
582 |
26.66 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.58 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
567 |
26.90 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.79 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
Farsund Svømmklubb |
+0.63 |
538 |
27.37 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.75 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
505 |
27.95 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Svenstrup |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
470 |
28.64 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 17:54.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 2-11 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Boligtex Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
154 |
45.53 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.64 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene V 49 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:33:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Boligtex Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
524 |
30.29 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.42 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
440 |
32.10 |
+1.81 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
421 |
32.58 |
+2.29 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
407 |
32.95 |
+2.66 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.37 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
393 |
33.35 |
+3.06 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.20 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
376 |
33.82 |
+3.53 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
351 |
34.60 |
+4.31 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
325 |
35.51 |
+5.22 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
310 |
36.08 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.37 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Nathalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
302 |
36.40 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.20 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
302 |
36.40 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
302 |
36.40 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.45 |
(-7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
297 |
36.59 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.95 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
291 |
36.83 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.40 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
271 |
37.72 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.34 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
268 |
37.89 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.16 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
249 |
38.82 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
248 |
38.87 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.55 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
238 |
39.38 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.17 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
234 |
39.63 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.29 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
230 |
39.84 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.61 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
220 |
40.44 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.11 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
209 |
41.16 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.74 |
(-15.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
204 |
41.46 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.64 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
198 |
41.86 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
194 |
42.15 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.04 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
177 |
43.45 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.28 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
177 |
43.47 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.59 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Henriette Dybvik |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
176 |
43.58 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.11 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
175 |
43.67 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.58 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
|
174 |
43.75 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.77 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
162 |
44.81 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.31 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
157 |
45.22 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.05 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
138 |
47.19 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.92 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
128 |
48.37 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.44 |
(-11.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
84 |
55.68 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.31 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
81 |
56.35 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.72 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:33:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Boligtex Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
498 |
30.82 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
424 |
32.51 |
+1.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
423 |
32.54 |
+1.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.64 |
422 |
32.57 |
+1.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
400 |
33.13 |
+2.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.37 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.65 |
397 |
33.22 |
+2.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.29 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Elena Holm-Hansen |
2007 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
375 |
33.87 |
+3.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
371 |
33.99 |
+3.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.91 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
365 |
34.16 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
357 |
34.43 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.54 |
351 |
34.62 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.82 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
347 |
34.76 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
340 |
35.00 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
333 |
35.23 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.96 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
323 |
35.58 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.84 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
307 |
36.18 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
307 |
36.21 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.86 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.57 |
303 |
36.35 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
292 |
36.79 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
291 |
36.84 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
283 |
37.21 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.62 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
282 |
37.25 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.72 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.56 |
269 |
37.81 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.53 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
267 |
37.92 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.79 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Stella Grimestad Salvesen |
2008 |
Mandal SK |
|
252 |
38.67 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.96 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
249 |
38.80 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
236 |
39.53 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.05 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karoline Skagestad Madsen |
2008 |
Mandal SK |
|
222 |
40.34 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.98 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
220 |
40.43 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.57 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
217 |
40.60 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.69 |
(-11.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
206 |
41.34 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.70 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Isabella Andersen |
2008 |
Mandal SK |
|
198 |
41.89 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.71 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Erle Mønsås Syvertsen |
2008 |
Mandal SK |
|
185 |
42.80 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.75 |
(-7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Josefine Abrahamsen |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
162 |
44.78 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.67 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
160 |
44.99 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.87 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
104 |
51.82 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Tilla Elise Johnsen |
2008 |
Mandal SK |
|
99 |
52.70 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.03 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:33:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Boligtex Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.44 |
520 |
30.37 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.06 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
459 |
31.66 |
+1.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.64 |
452 |
31.82 |
+1.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
452 |
31.82 |
+1.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
452 |
31.83 |
+1.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
451 |
31.84 |
+1.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
444 |
32.00 |
+1.63 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.60 |
422 |
32.55 |
+2.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
418 |
32.67 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
347 |
34.74 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
|
346 |
34.77 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben Smut |
|
344 |
34.84 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
335 |
35.15 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.64 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.60 |
318 |
35.77 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christina Markussen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
308 |
36.14 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.67 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Nielsen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.61 |
288 |
36.97 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:33:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2022 19:04.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 2-11 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Boligtex Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
157 |
45.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.53 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:53:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Boligtex Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.80 |
501 |
30.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.29 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
437 |
32.18 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
435 |
32.24 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
407 |
32.95 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
389 |
33.45 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
382 |
33.66 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.35 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
359 |
34.37 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.60 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
329 |
35.36 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.51 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:53:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Boligtex Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.77 |
509 |
30.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.75 |
434 |
32.25 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.78 |
419 |
32.64 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
418 |
32.65 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.70 |
415 |
32.75 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Elena Holm-Hansen |
2007 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
396 |
33.26 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
394 |
33.32 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
382 |
33.66 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.99 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:53:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Boligtex Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
536 |
30.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
482 |
31.14 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
470 |
31.42 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
467 |
31.48 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.74 |
462 |
31.59 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
451 |
31.84 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
432 |
32.30 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.61 |
427 |
32.44 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:53:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 17:54.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Herrer 2-12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Midling Klev |
2010 |
Mandal SK |
|
120 |
7:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 7:50.32 |
(-24.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:41:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
401 |
4:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.08 |
(-23.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
362 |
5:08.72 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.76 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
354 |
5:10.91 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.43 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
349 |
5:12.57 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.48 |
(+6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
300 |
5:28.44 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
277 |
5:37.52 |
+39.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.00 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
255 |
5:46.60 |
+48.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.54 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
243 |
5:52.43 |
+54.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:37.21 |
(-44.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Torgeir Øybekk |
2008 |
Mandal SK |
|
164 |
6:41.84 |
+1:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adrian Magnus Lie-Myhrhag |
2009 |
Mandal SK |
|
122 |
7:22.64 |
+2:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Bekele Mulato |
2009 |
Mandal SK |
|
109 |
7:40.53 |
+2:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:41:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.56 |
466 |
4:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.12 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
455 |
4:45.97 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.98 |
(-41.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
451 |
4:46.83 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.55 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
434 |
4:50.56 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.76 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskil Bech-Egstrup |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.46 |
411 |
4:55.90 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
370 |
5:06.39 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.92 |
(+11.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
341 |
5:14.93 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.86 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:41:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.52 |
675 |
4:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.38 |
(+12.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
586 |
4:22.86 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.24 |
(+6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
461 |
4:44.70 |
+33.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.27 |
(+8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 18:41:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2022 19:04.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Fjordbak byg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
421 |
5:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.00 |
(+15.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
389 |
5:23.67 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.46 |
(-7.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
351 |
5:34.98 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.00 |
(-15.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.51 |
343 |
5:37.79 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.31 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
329 |
5:42.28 |
+26.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.03 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
292 |
5:56.22 |
+40.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.55 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 19:38:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Fjordbak byg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.60 |
474 |
5:03.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.00 |
(-36.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
447 |
5:09.18 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.52 |
(+13.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
444 |
5:09.90 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.54 |
(-11.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
425 |
5:14.26 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.12 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
417 |
5:16.34 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.43 |
(-10.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
403 |
5:20.06 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.37 |
(-12.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
397 |
5:21.50 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.50 |
(-14.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
379 |
5:26.48 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.13 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.56 |
369 |
5:29.56 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.00 |
(-15.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
352 |
5:34.82 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.07 |
(-17.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
352 |
5:34.88 |
+31.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.00 |
(-13.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
329 |
5:42.49 |
+39.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:08.00 |
(-25.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
287 |
5:58.36 |
+55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
281 |
6:00.92 |
+57.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.00 |
(+7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
243 |
6:18.88 |
+1:15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(+18.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
202 |
6:42.62 |
+1:39.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:18.07 |
(+24.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 19:38:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Fjordbak byg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.39 |
525 |
4:52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.13 |
(+6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
517 |
4:54.55 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.44 |
(+5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.59 |
487 |
5:00.51 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.29 |
(-23.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
442 |
5:10.32 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:03.65 |
(+6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
375 |
5:27.71 |
+34.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.38 |
(+7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
356 |
5:33.58 |
+40.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.21 |
(+13.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
330 |
5:42.14 |
+49.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.55 |
(+13.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
307 |
5:50.44 |
+57.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.80 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
258 |
6:11.07 |
+1:18.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:56.97 |
(+14.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 19:38:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2022 19:38.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 2-12 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
XL Byg Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
167 |
47.04 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 51.14 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
140 |
49.89 |
+2.85 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 56.03 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
138 |
50.20 |
+3.16 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 52.18 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
137 |
50.33 |
+3.29 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 52.49 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
117 |
52.97 |
+5.93 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 57.55 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
114 |
53.50 |
+6.46 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 55.40 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
112 |
53.69 |
+6.65 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.91 |
(-7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
105 |
54.91 |
+7.87 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 58.29 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Carl-Emil Larsen Kappel |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
94 |
56.90 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.07 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
94 |
56.90 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.16 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
69 |
1:03.18 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.46 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
34 |
1:19.60 |
+32.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.94 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Flou Andreasen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 To brystben under vand v start |
|
|
|
|
- |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket V 30 m |
|
|
|
|
- |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.52 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere armtag under vand |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:29:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
XL Byg Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
416 |
34.76 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.59 |
326 |
37.70 |
+2.94 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Thanawut Khampu Aa |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
317 |
38.04 |
+3.28 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.51 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
280 |
39.62 |
+4.86 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 42.16 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
280 |
39.65 |
+4.89 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.30 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
264 |
40.44 |
+5.68 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.40 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
259 |
40.71 |
+5.95 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 42.48 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
246 |
41.37 |
+6.61 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 43.07 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
233 |
42.14 |
+7.38 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 47.50 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
226 |
42.57 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.32 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
214 |
43.35 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.65 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
200 |
44.34 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.05 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
183 |
45.70 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
170 |
46.77 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.74 |
(-19.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
|
169 |
46.90 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.88 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
169 |
46.91 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.27 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
167 |
47.12 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.01 |
(-7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
153 |
48.47 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
147 |
49.11 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.00 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
147 |
49.13 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.88 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Torgeir Øybekk |
2008 |
Mandal SK |
|
141 |
49.81 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
131 |
51.01 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.37 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Adrian Magnus Lie-Myhrhag |
2009 |
Mandal SK |
|
118 |
52.76 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.22 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Håkon Valle Printz |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
101 |
55.56 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.03 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jakob Bekele Mulato |
2009 |
Mandal SK |
|
99 |
55.95 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.24 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:29:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
XL Byg Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.56 |
510 |
32.46 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.50 |
479 |
33.16 |
+0.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.68 |
450 |
33.84 |
+1.38 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
428 |
34.43 |
+1.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.55 |
409 |
34.95 |
+2.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.61 |
402 |
35.16 |
+2.70 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.60 |
398 |
35.26 |
+2.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.08 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
387 |
35.59 |
+3.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund Svømmklubb |
|
352 |
36.74 |
+4.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.21 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
348 |
36.88 |
+4.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 36.45 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
338 |
37.24 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.61 |
316 |
38.09 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.45 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
309 |
38.37 |
+5.91 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.50 |
306 |
38.49 |
+6.03 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 38.65 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Zalan Csecsi |
2007 |
Mandal SK |
+0.65 |
288 |
39.28 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.01 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
275 |
39.90 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.15 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
267 |
40.29 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.00 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.58 |
243 |
41.56 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.04 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathias Nielsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
220 |
42.96 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.32 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
|
189 |
45.21 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.78 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:29:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
XL Byg Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
606 |
30.66 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.53 |
567 |
31.35 |
+0.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.42 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.68 |
566 |
31.36 |
+0.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.58 |
536 |
31.93 |
+1.27 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.54 |
517 |
32.33 |
+1.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
493 |
32.84 |
+2.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.53 |
476 |
33.22 |
+2.56 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.50 |
457 |
33.68 |
+3.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.55 |
456 |
33.71 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.67 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.65 |
452 |
33.81 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Torp |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
+0.53 |
442 |
34.06 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik D. Liboriussen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
375 |
35.97 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.03 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
341 |
37.12 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lukas Lindstrøm |
1998 |
Svømmeklubben Nord |
+0.73 |
290 |
39.17 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.74 |
(+4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christian Tveit Gilje |
2005 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
216 |
43.19 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.35 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:29:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2022 20:34.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 2-12 år - Finale |
|
|
Sponsor |
XL Byg Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
172 |
46.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.04 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.54 |
152 |
48.52 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.20 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
147 |
49.15 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.33 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.86 |
133 |
50.72 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.89 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
115 |
53.34 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.69 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
98 |
56.24 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.97 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
91 |
57.60 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.91 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:07:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
XL Byg Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
400 |
35.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Thanawut Khampu Aa |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.63 |
362 |
36.38 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
310 |
38.33 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.70 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.67 |
297 |
38.87 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.62 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
275 |
39.86 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.65 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
252 |
41.06 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.71 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
238 |
41.84 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.44 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.87 |
220 |
42.98 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.14 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:07:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Sponsor |
XL Byg Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
504 |
32.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
471 |
33.33 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.75 |
452 |
33.80 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
399 |
35.23 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.59 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
397 |
35.30 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.26 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.72 |
387 |
35.60 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund Svømmklubb |
+0.55 |
359 |
36.48 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.74 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
341 |
37.13 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.88 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:07:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
XL Byg Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.60 |
587 |
30.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
562 |
31.43 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.64 |
549 |
31.68 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
528 |
32.09 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.33 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.50 |
498 |
32.72 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
480 |
33.13 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
479 |
33.15 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
466 |
33.46 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:07:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 16:08.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 2-11 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
249 |
46.56 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.80 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annamai Dybdahl |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
236 |
47.37 |
+0.81 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 51.60 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
168 |
53.06 |
+6.50 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 55.10 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
165 |
53.37 |
+6.81 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 58.40 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
150 |
55.08 |
+8.52 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 53.98 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
123 |
58.82 |
+12.26 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(-8.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
119 |
59.53 |
+12.97 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 56.18 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
97 |
1:03.67 |
+17.11 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.98 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
421 |
39.08 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 41.21 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
420 |
39.10 |
+0.02 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.66 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
393 |
40.00 |
+0.92 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
375 |
40.61 |
+1.53 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 44.08 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
340 |
41.97 |
+2.89 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 43.96 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
332 |
42.30 |
+3.22 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
330 |
42.36 |
+3.28 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 40.92 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
329 |
42.40 |
+3.32 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 43.36 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
278 |
44.88 |
+5.80 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
275 |
45.05 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
273 |
45.13 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.14 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
271 |
45.23 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.98 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
|
268 |
45.42 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.58 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
261 |
45.80 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.13 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aline Kolltveit Bergene |
2010 |
Mandal SK |
|
261 |
45.84 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.99 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
239 |
47.16 |
+8.08 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
230 |
47.76 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.80 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
228 |
47.96 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.64 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
223 |
48.28 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.09 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
218 |
48.61 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.21 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
211 |
49.18 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.42 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
209 |
49.37 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.00 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
199 |
50.18 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.80 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Silke Meyer Nørby |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
185 |
51.40 |
+12.32 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 51.04 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
176 |
52.25 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.49 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
167 |
53.14 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.52 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Henriette Dybvik |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
159 |
54.02 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.63 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
149 |
55.18 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.18 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
135 |
57.04 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.13 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
130 |
57.73 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.44 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
126 |
58.34 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.56 |
(-27.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Stella Niss Varga |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
113 |
1:00.48 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.10 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start |
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start |
|
|
|
|
- |
|
Nathalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
|
559 |
35.55 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
470 |
37.68 |
+2.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
429 |
38.83 |
+3.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
426 |
38.93 |
+3.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.63 |
410 |
39.43 |
+3.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.20 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
410 |
39.43 |
+3.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.78 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
402 |
39.69 |
+4.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.51 |
(+14.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.57 |
398 |
39.82 |
+4.27 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.60 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
382 |
40.37 |
+4.82 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 39.59 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Elena Holm-Hansen |
2007 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
352 |
41.48 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.85 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cassandra Weibrecht |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
348 |
41.64 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
312 |
43.19 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
311 |
43.24 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.56 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
298 |
43.83 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.07 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
298 |
43.84 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.26 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.61 |
296 |
43.93 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.38 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
296 |
43.93 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.84 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
289 |
44.31 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
286 |
44.47 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.01 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
276 |
44.95 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.50 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Stella Grimestad Salvesen |
2008 |
Mandal SK |
|
267 |
45.48 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.98 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.44 |
267 |
45.49 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.55 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
261 |
45.84 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.97 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tilla Elise Johnsen |
2008 |
Mandal SK |
|
249 |
46.53 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.24 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
249 |
46.56 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.60 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Abrahamsen |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
229 |
47.89 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.75 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
222 |
48.36 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.32 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
218 |
48.66 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(-20.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.81 |
209 |
49.34 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
207 |
49.51 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.41 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
202 |
49.93 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.97 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.57 |
181 |
51.71 |
+16.16 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 47.53 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
675 |
33.39 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
616 |
34.42 |
+1.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.67 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
602 |
34.69 |
+1.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
540 |
35.96 |
+2.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
524 |
36.34 |
+2.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 35.83 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.57 |
510 |
36.65 |
+3.26 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
462 |
37.89 |
+4.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.17 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.68 |
459 |
37.98 |
+4.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 37.28 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.61 |
452 |
38.16 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Sofie Renneberg |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
439 |
38.54 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.08 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
376 |
40.56 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olga Cermak |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.63 |
327 |
42.49 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.79 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
325 |
42.61 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.30 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
|
290 |
44.25 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.58 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
|
267 |
45.50 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2022 20:39.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 2-11 år - Finale |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
264 |
45.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.56 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annamai Dybdahl |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.99 |
240 |
47.09 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.37 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
181 |
51.79 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.06 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
172 |
52.63 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.37 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
147 |
55.42 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.08 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
109 |
1:01.17 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.82 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
92 |
1:04.83 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.67 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
423 |
39.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.08 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
422 |
39.04 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.10 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.58 |
422 |
39.05 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
334 |
42.22 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.97 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
331 |
42.33 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.36 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
330 |
42.36 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.40 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
278 |
44.87 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.88 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
550 |
35.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.55 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.76 |
457 |
38.02 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.43 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
426 |
38.92 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.83 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.76 |
425 |
38.97 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.93 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
399 |
39.78 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.69 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
386 |
40.24 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.82 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
363 |
41.05 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.43 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
670 |
33.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
651 |
33.79 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
620 |
34.36 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
481 |
37.37 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.98 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
473 |
37.60 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
471 |
37.65 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
469 |
37.69 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
459 |
37.96 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 16:20.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 2-12 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
197 |
35.88 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.45 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
190 |
36.32 |
+0.44 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
188 |
36.47 |
+0.59 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
188 |
36.50 |
+0.62 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.03 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
179 |
37.07 |
+1.19 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
174 |
37.45 |
+1.57 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 37.72 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
167 |
37.96 |
+2.08 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
161 |
38.41 |
+2.53 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.62 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Midling Klev |
2010 |
Mandal SK |
|
157 |
38.69 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.46 |
(-9.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
153 |
39.04 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.45 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
153 |
39.08 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.21 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
152 |
39.17 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.53 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
141 |
40.08 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.73 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
118 |
42.58 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.42 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
109 |
43.67 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.30 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
101 |
44.83 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.24 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
92 |
46.24 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.26 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
89 |
46.75 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
79 |
48.70 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.32 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:36:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
494 |
26.45 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.63 |
484 |
26.63 |
+0.18 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 27.59 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
457 |
27.14 |
+0.69 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
445 |
27.38 |
+0.93 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.20 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Thanawut Khampu Aa |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.44 |
414 |
28.04 |
+1.59 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
364 |
29.28 |
+2.83 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
342 |
29.90 |
+3.45 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.58 |
332 |
30.18 |
+3.73 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
323 |
30.47 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.75 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
320 |
30.56 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.65 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
318 |
30.61 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.58 |
314 |
30.74 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.60 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
302 |
31.16 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.61 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
301 |
31.18 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
292 |
31.49 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
290 |
31.59 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
286 |
31.73 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.47 |
282 |
31.87 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
280 |
31.93 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
277 |
32.05 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
272 |
32.27 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
269 |
32.37 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
256 |
32.93 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
250 |
33.17 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
247 |
33.30 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
247 |
33.32 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
237 |
33.77 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
|
235 |
33.86 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.99 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sebastian Westerberg Morten |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
226 |
34.29 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.81 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
225 |
34.34 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
218 |
34.70 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.81 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
210 |
35.16 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
210 |
35.17 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
207 |
35.32 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
193 |
36.13 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.70 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Torgeir Øybekk |
2008 |
Mandal SK |
|
192 |
36.23 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
167 |
37.91 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
157 |
38.74 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.47 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
150 |
39.30 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.34 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Håkon Valle Printz |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
104 |
44.33 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.05 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:36:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.63 |
550 |
25.51 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.67 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
+0.49 |
515 |
26.08 |
+0.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.88 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
500 |
26.33 |
+0.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.22 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
498 |
26.37 |
+0.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.71 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.56 |
494 |
26.45 |
+0.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.29 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
483 |
26.64 |
+1.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.73 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
479 |
26.71 |
+1.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.20 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
470 |
26.89 |
+1.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
429 |
27.72 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
428 |
27.73 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
422 |
27.87 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.46 |
412 |
28.09 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.55 |
406 |
28.22 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.33 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
404 |
28.27 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.80 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
385 |
28.74 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred Shalmi |
2006 |
Stidsholt Efterskole |
+0.53 |
377 |
28.93 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
370 |
29.11 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
355 |
29.52 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
353 |
29.58 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
343 |
29.85 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eskil Bech-Egstrup |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.52 |
343 |
29.87 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.44 |
341 |
29.92 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.12 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund Svømmklubb |
|
333 |
30.15 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Zalan Csecsi |
2007 |
Mandal SK |
|
313 |
30.78 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.82 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
296 |
31.37 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
276 |
32.10 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
270 |
32.35 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
226 |
34.29 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.11 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:36:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.54 |
620 |
24.51 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.66 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.58 |
610 |
24.65 |
+0.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.44 |
595 |
24.85 |
+0.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.22 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
589 |
24.94 |
+0.43 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.92 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
569 |
25.23 |
+0.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.94 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
541 |
25.66 |
+1.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.91 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
521 |
25.98 |
+1.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.58 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Vang Kleist |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.62 |
509 |
26.18 |
+1.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.39 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.55 |
497 |
26.39 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.51 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristian Svenstrup |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.54 |
482 |
26.66 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.48 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.66 |
467 |
26.95 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.37 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.42 |
462 |
27.04 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.79 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.54 |
462 |
27.04 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.79 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
+0.67 |
453 |
27.22 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.45 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
446 |
27.36 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
430 |
27.70 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.99 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik D. Liboriussen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.57 |
427 |
27.75 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.30 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.49 |
421 |
27.89 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.84 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
388 |
28.65 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.66 |
375 |
28.99 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.28 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
+0.54 |
369 |
29.15 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christian Tveit Gilje |
2005 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
367 |
29.20 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
366 |
29.23 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lukas Lindstrøm |
1998 |
Svømmeklubben Nord |
+0.55 |
358 |
29.44 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.11 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.73 |
318 |
30.63 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mathias Jelle Thomsen |
2002 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
301 |
31.19 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.47 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.68 |
273 |
32.23 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
Farsund Svømmklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:36:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2022 20:36.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 2-12 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
213 |
34.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
208 |
35.26 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
206 |
35.35 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
206 |
35.38 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.88 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
195 |
36.01 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
192 |
36.20 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.97 |
175 |
37.32 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
174 |
37.43 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.96 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:11:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
490 |
26.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.45 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.72 |
466 |
26.96 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.63 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
459 |
27.10 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
439 |
27.50 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Thanawut Khampu Aa |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.64 |
417 |
27.97 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.04 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.71 |
377 |
28.93 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
353 |
29.58 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.83 |
347 |
29.74 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.18 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:11:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.75 |
520 |
25.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.51 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
514 |
26.10 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.37 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
511 |
26.15 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.33 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.73 |
509 |
26.18 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.45 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
493 |
26.46 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.64 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
491 |
26.49 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.08 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.71 |
472 |
26.84 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.71 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
472 |
26.85 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.89 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:11:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
617 |
24.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.51 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
611 |
24.63 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.85 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.67 |
608 |
24.67 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.65 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
577 |
25.11 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.23 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
560 |
25.36 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.94 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
517 |
26.04 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.66 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Vang Kleist |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.63 |
508 |
26.19 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.18 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
493 |
26.46 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.98 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:11:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 18:12.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 2-11 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
353 |
33.48 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 33.97 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
256 |
37.23 |
+3.75 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.66 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
231 |
38.53 |
+5.05 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 44.60 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
215 |
39.48 |
+6.00 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.85 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annamai Dybdahl |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
205 |
40.13 |
+6.65 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.87 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
158 |
43.70 |
+10.22 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.29 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
158 |
43.77 |
+10.29 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 42.92 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
157 |
43.83 |
+10.35 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 48.18 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
151 |
44.40 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.01 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
90 |
52.79 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.88 |
(+5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:41:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
470 |
30.44 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nathalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
469 |
30.45 |
+0.01 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.29 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
452 |
30.84 |
+0.40 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.52 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
424 |
31.49 |
+1.05 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
423 |
31.53 |
+1.09 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
406 |
31.94 |
+1.50 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
395 |
32.26 |
+1.82 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
388 |
32.45 |
+2.01 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
384 |
32.54 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
381 |
32.63 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
375 |
32.82 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
371 |
32.92 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
366 |
33.09 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.24 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
365 |
33.11 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
364 |
33.14 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.97 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
356 |
33.37 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.34 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.59 |
347 |
33.67 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.99 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
339 |
33.94 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
330 |
34.22 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.47 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
326 |
34.38 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.10 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
321 |
34.56 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
315 |
34.76 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
311 |
34.93 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
306 |
35.11 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
300 |
35.33 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
292 |
35.64 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.29 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
279 |
36.22 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.87 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
278 |
36.23 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aline Kolltveit Bergene |
2010 |
Mandal SK |
|
276 |
36.33 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.68 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
274 |
36.40 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
270 |
36.58 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
260 |
37.04 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.17 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
258 |
37.18 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.38 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
251 |
37.50 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.48 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
249 |
37.61 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.27 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
240 |
38.06 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.41 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
237 |
38.23 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.21 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Henriette Dybvik |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
231 |
38.55 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
230 |
38.61 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.18 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
219 |
39.23 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.35 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
218 |
39.30 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.22 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
204 |
40.15 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.62 |
(-9.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
191 |
41.04 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.74 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
187 |
41.37 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.47 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
185 |
41.49 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.99 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
171 |
42.60 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.84 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
170 |
42.68 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.28 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
170 |
42.70 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.99 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
166 |
43.00 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.69 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
165 |
43.14 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.26 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
164 |
43.19 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.49 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
160 |
43.54 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.56 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Stella Niss Varga |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
150 |
44.53 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.03 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
125 |
47.33 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.43 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:41:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
520 |
29.42 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
514 |
29.54 |
+0.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Elena Holm-Hansen |
2007 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
511 |
29.60 |
+0.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
509 |
29.63 |
+0.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.68 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.49 |
486 |
30.09 |
+0.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
485 |
30.12 |
+0.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
482 |
30.17 |
+0.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.67 |
481 |
30.20 |
+0.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
458 |
30.70 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.57 |
455 |
30.76 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.96 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
450 |
30.88 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
449 |
30.89 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.18 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
446 |
30.97 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.58 |
443 |
31.05 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
439 |
31.14 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
438 |
31.15 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
434 |
31.24 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
432 |
31.31 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.65 |
430 |
31.35 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
427 |
31.42 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
423 |
31.51 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.61 |
423 |
31.52 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
423 |
31.53 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
415 |
31.72 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.84 |
408 |
31.90 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
407 |
31.92 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
360 |
33.27 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Erle Mønsås Syvertsen |
2008 |
Mandal SK |
|
358 |
33.32 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.16 |
(-7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
357 |
33.34 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
355 |
33.41 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Cassandra Weibrecht |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
350 |
33.56 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.58 |
349 |
33.61 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
347 |
33.68 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.76 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
346 |
33.71 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Karoline Skagestad Madsen |
2008 |
Mandal SK |
|
343 |
33.80 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.38 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
333 |
34.12 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.64 |
331 |
34.21 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
329 |
34.28 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.63 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
328 |
34.31 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.04 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
321 |
34.55 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.11 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
317 |
34.70 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Stella Grimestad Salvesen |
2008 |
Mandal SK |
|
310 |
34.94 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.06 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
308 |
35.03 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
300 |
35.35 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.54 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
299 |
35.39 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.08 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
297 |
35.47 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
291 |
35.69 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
284 |
35.98 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.09 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
271 |
36.54 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Isabella Andersen |
2008 |
Mandal SK |
|
269 |
36.64 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.50 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
264 |
36.86 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.79 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.67 |
260 |
37.08 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.67 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Josefine Abrahamsen |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
251 |
37.49 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
249 |
37.58 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.88 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
|
244 |
37.83 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.71 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
230 |
38.59 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.63 |
226 |
38.84 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.25 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
215 |
39.48 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Tilla Elise Johnsen |
2008 |
Mandal SK |
|
213 |
39.59 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.73 |
(-7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Natalia Wilkosz |
2008 |
Mandal SK |
|
197 |
40.65 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
162 |
43.35 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.32 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.67 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:41:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.48 |
542 |
29.02 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
|
530 |
29.24 |
+0.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
518 |
29.47 |
+0.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.93 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
505 |
29.71 |
+0.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
|
497 |
29.88 |
+0.86 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.63 |
474 |
30.34 |
+1.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.58 |
466 |
30.51 |
+1.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.84 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.61 |
464 |
30.57 |
+1.55 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
442 |
31.06 |
+2.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.51 |
441 |
31.09 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie V Jensen |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
434 |
31.26 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.59 |
429 |
31.37 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
428 |
31.39 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
417 |
31.67 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nana Starcke Jeppesen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
413 |
31.77 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Sofie Renneberg |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
408 |
31.90 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.42 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
406 |
31.94 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.29 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hannah Vixø Momme |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.66 |
405 |
31.99 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
398 |
32.17 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben Smut |
+0.63 |
395 |
32.24 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
394 |
32.28 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
391 |
32.36 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christina Markussen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
390 |
32.39 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alma Nielsen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
377 |
32.75 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
Farsund Svømmklubb |
|
353 |
33.47 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olga Cermak |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
340 |
33.89 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
314 |
34.79 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Line Madsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
238 |
38.18 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.61 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
235 |
38.34 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 20:41:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2022 20:42.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 2-11 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
391 |
32.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
233 |
38.45 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.53 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
231 |
38.54 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.48 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annamai Dybdahl |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
199 |
40.54 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.13 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
175 |
42.24 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.70 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
164 |
43.16 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.83 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
157 |
43.79 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.77 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:21:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
495 |
29.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nathalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.80 |
456 |
30.74 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
445 |
31.00 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
434 |
31.24 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.70 |
428 |
31.40 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
415 |
31.73 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
392 |
32.34 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:21:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.82 |
538 |
29.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.84 |
526 |
29.32 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.54 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Elena Holm-Hansen |
2007 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.73 |
507 |
29.67 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
504 |
29.73 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
497 |
29.88 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.70 |
486 |
30.09 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.77 |
473 |
30.37 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
472 |
30.38 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:21:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
576 |
28.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
518 |
29.47 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
512 |
29.58 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.47 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
506 |
29.69 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
497 |
29.88 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
492 |
29.98 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.77 |
470 |
30.44 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.58 |
449 |
30.91 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:21:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 18:22.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer 2-12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Vendsyssel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
179 |
3:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.01 |
(-13.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.93 |
163 |
3:06.53 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.55 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
161 |
3:07.48 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.76 |
(-12.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.94 |
159 |
3:07.94 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.64 |
(-12.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
143 |
3:14.82 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.60 |
(-10.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.87 |
142 |
3:15.21 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.91 |
(-15.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
142 |
3:15.39 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.98 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
129 |
3:21.48 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.78 |
(+8.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
129 |
3:21.54 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.91 |
(-15.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
101 |
3:38.39 |
+37.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.90 |
(-10.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
80 |
3:56.14 |
+55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Flou Andreasen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 09:47:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Vendsyssel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.86 |
500 |
2:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.78 |
(-11.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
431 |
2:15.03 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Thanawut Khampu Aa |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.65 |
417 |
2:16.48 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.88 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
348 |
2:24.88 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.00 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.72 |
334 |
2:26.97 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.74 |
(-11.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
309 |
2:30.78 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.00 |
(-8.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.65 |
306 |
2:31.34 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.56 |
(-8.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
289 |
2:34.11 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.32 |
(-8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.80 |
287 |
2:34.62 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.36 |
(-20.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.82 |
275 |
2:36.72 |
+28.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
275 |
2:36.78 |
+28.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.53 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
268 |
2:38.19 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.29 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
263 |
2:39.09 |
+30.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(-10.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.88 |
250 |
2:41.82 |
+33.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.41 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
247 |
2:42.53 |
+34.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.21 |
(+5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.89 |
243 |
2:43.32 |
+34.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(-6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
238 |
2:44.50 |
+36.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.01 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.84 |
231 |
2:46.00 |
+37.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.41 |
(-30.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.75 |
231 |
2:46.19 |
+37.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.72 |
(-13.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
229 |
2:46.59 |
+38.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.00 |
(-10.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
222 |
2:48.23 |
+39.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.48 |
(-22.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.60 |
212 |
2:50.89 |
+42.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.15 |
(-15.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
211 |
2:51.08 |
+42.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.22 |
(+6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
209 |
2:51.83 |
+43.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.74 |
(-11.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sebastian Westerberg Morten |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.81 |
208 |
2:52.00 |
+43.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.33 |
(-11.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Håkon Valle Printz |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.80 |
108 |
3:33.87 |
+1:25.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.20 |
(+20.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 09:47:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Vendsyssel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.74 |
550 |
2:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.69 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
473 |
2:10.88 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.38 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.76 |
463 |
2:11.80 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.91 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
455 |
2:12.56 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.51 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
448 |
2:13.23 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.00 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
433 |
2:14.74 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.99 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
428 |
2:15.25 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.65 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Kjær Laugesen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
+0.71 |
422 |
2:15.98 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.32 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.74 |
420 |
2:16.14 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.54 |
(+10.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.67 |
412 |
2:17.03 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.25 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
390 |
2:19.60 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.88 |
(-11.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eskil Bech-Egstrup |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.69 |
379 |
2:20.91 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.30 |
(-6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alfred Shalmi |
2006 |
Stidsholt Efterskole |
+0.70 |
377 |
2:21.11 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.04 |
(-8.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
371 |
2:21.84 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.63 |
(-8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.71 |
362 |
2:23.10 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.31 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
361 |
2:23.23 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.91 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
336 |
2:26.60 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.59 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
324 |
2:28.40 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.06 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Zalan Csecsi |
2007 |
Mandal SK |
+0.78 |
251 |
2:41.50 |
+37.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.44 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
238 |
2:44.39 |
+39.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.57 |
(+16.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.84 |
219 |
2:49.01 |
+44.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.03 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 09:47:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Vendsyssel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.68 |
627 |
1:59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.03 |
(+5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
602 |
2:00.78 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.20 |
(+8.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
558 |
2:03.83 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.07 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.64 |
557 |
2:03.93 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.97 |
(+8.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
Farsund Svømmklubb |
+0.64 |
555 |
2:04.06 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.04 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.67 |
479 |
2:10.29 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.58 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.75 |
432 |
2:14.91 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.44 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.67 |
423 |
2:15.82 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.92 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
392 |
2:19.30 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.67 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
391 |
2:19.40 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.52 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.66 |
389 |
2:19.63 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.21 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristian Svenstrup |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
357 |
2:23.72 |
+24.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(+8.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Vang Kleist |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.64 |
347 |
2:25.05 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.05 |
(+9.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Tveit Gilje |
2005 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.79 |
302 |
2:31.94 |
+32.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.09 |
(+6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
+0.73 |
271 |
2:37.61 |
+38.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.19 |
(+17.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.80 |
257 |
2:40.25 |
+41.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.93 |
(-10.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.70 |
222 |
2:48.43 |
+49.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.49 |
(+9.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 09:47:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 09:47.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Damer 2-11 år - Final |
|
|
Sponsor |
Invita Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
219 |
3:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
187 |
3:17.32 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.24 |
(-7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
154 |
3:30.76 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.16 |
(+6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
152 |
3:31.52 |
+24.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.15 |
(-34.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
130 |
3:42.89 |
+35.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.90 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
101 |
4:01.87 |
+54.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.90 |
(+13.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:21:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Invita Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
492 |
2:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.64 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
446 |
2:27.85 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.14 |
(-16.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
436 |
2:28.97 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-16.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
431 |
2:29.46 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.41 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
402 |
2:33.04 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.79 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
401 |
2:33.14 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.21 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.89 |
384 |
2:35.43 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.76 |
366 |
2:37.84 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.72 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.69 |
362 |
2:38.45 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.76 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
361 |
2:38.62 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.00 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
354 |
2:39.66 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.84 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
316 |
2:45.71 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.34 |
(+7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.66 |
310 |
2:46.93 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.43 |
(-6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
305 |
2:47.79 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.83 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.96 |
303 |
2:48.06 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.11 |
(-16.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.56 |
299 |
2:48.92 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.91 |
(-20.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
298 |
2:48.99 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.71 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
267 |
2:55.33 |
+32.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.60 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
257 |
2:57.58 |
+34.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.06 |
(+6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.90 |
254 |
2:58.20 |
+35.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.87 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.82 |
233 |
3:03.47 |
+40.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.77 |
(-25.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
224 |
3:05.78 |
+42.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.65 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
194 |
3:14.99 |
+51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
180 |
3:19.79 |
+56.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.35 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.84 |
165 |
3:25.59 |
+1:02.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.26 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.96 |
158 |
3:28.90 |
+1:05.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.47 |
(+10.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
149 |
3:32.65 |
+1:09.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.72 |
(-13.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.79 |
113 |
3:53.32 |
+1:30.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.20 |
(-25.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.88 |
106 |
3:58.32 |
+1:35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.83 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:21:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Invita Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
501 |
2:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.12 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
459 |
2:26.38 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.30 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
456 |
2:26.73 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.92 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.73 |
444 |
2:28.04 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.36 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.77 |
425 |
2:30.16 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.16 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.82 |
424 |
2:30.34 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.60 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
423 |
2:30.39 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.11 |
(-6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.68 |
421 |
2:30.64 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.98 |
(-9.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.67 |
409 |
2:32.13 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.69 |
(+10.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.76 |
404 |
2:32.71 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.92 |
(+8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.71 |
401 |
2:33.18 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.02 |
(-7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.70 |
397 |
2:33.62 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.22 |
(-7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
388 |
2:34.81 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.11 |
(-10.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.66 |
388 |
2:34.83 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.41 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
365 |
2:38.02 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.83 |
(+9.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.79 |
354 |
2:39.65 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.00 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.73 |
342 |
2:41.43 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.14 |
(-9.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.76 |
328 |
2:43.78 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.16 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.72 |
321 |
2:44.90 |
+22.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.53 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.88 |
313 |
2:46.37 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.93 |
(-18.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.58 |
308 |
2:47.16 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.02 |
(+9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.67 |
299 |
2:48.86 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.00 |
(+6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.84 |
294 |
2:49.75 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.34 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karoline Skagestad Madsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.78 |
279 |
2:52.86 |
+30.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.98 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
277 |
2:53.23 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.83 |
268 |
2:55.17 |
+32.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.98 |
(-13.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
265 |
2:55.83 |
+33.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.18 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.89 |
257 |
2:57.69 |
+35.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.73 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.75 |
252 |
2:58.64 |
+36.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.00 |
(+7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.84 |
238 |
3:02.14 |
+39.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.42 |
(-48.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.89 |
174 |
3:21.99 |
+59.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.76 |
(-11.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.78 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:21:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Invita Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
528 |
2:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.38 |
(+10.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
521 |
2:20.35 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.16 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.77 |
500 |
2:22.29 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.74 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
499 |
2:22.42 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.21 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.75 |
457 |
2:26.59 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.85 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
454 |
2:26.99 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.47 |
(+5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.67 |
447 |
2:27.70 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.42 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.78 |
436 |
2:28.99 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.33 |
(+4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.75 |
420 |
2:30.81 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.68 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben Smut |
+0.73 |
390 |
2:34.53 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.43 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hannah Vixø Momme |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.84 |
369 |
2:37.46 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.31 |
(+8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.83 |
368 |
2:37.64 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.58 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
362 |
2:38.51 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.75 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Nielsen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.76 |
351 |
2:40.12 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.22 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
313 |
2:46.32 |
+26.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.51 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christina Markussen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.81 |
300 |
2:48.59 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.50 |
(+6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
266 |
2:55.57 |
+35.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.25 |
(+8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:21:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 10:22.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer 2-12 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
167 |
1:43.17 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:46.63 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.71 |
144 |
1:48.38 |
+5.21 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.45 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
136 |
1:50.43 |
+7.26 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.89 |
(-32.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
133 |
1:51.35 |
+8.18 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.25 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
121 |
1:54.82 |
+11.65 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.54 |
(-7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
117 |
1:56.21 |
+13.04 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.17 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
116 |
1:56.37 |
+13.20 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.32 |
(-18.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Midling Klev |
2010 |
Mandal SK |
+0.73 |
107 |
1:59.61 |
+16.44 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:44.17 |
(+15.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl-Emil Larsen Kappel |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
95 |
2:04.32 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.54 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
91 |
2:06.19 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.42 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
72 |
2:16.17 |
+33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Armtag ned til hofte ved 2. svtag |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.72 |
377 |
1:18.68 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.42 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
293 |
1:25.62 |
+6.94 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Thanawut Khampu Aa |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.63 |
281 |
1:26.84 |
+8.16 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.77 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.81 |
276 |
1:27.26 |
+8.58 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.08 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
266 |
1:28.41 |
+9.73 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.94 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.72 |
239 |
1:31.55 |
+12.87 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.22 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
239 |
1:31.65 |
+12.97 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
220 |
1:34.14 |
+15.46 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.89 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
218 |
1:34.44 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.17 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.77 |
216 |
1:34.71 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.78 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.80 |
199 |
1:37.41 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.83 |
179 |
1:40.91 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.32 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.60 |
173 |
1:41.93 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.11 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
+0.89 |
172 |
1:42.15 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.43 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.73 |
170 |
1:42.52 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.30 |
(-10.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
160 |
1:44.63 |
+25.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.51 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.77 |
152 |
1:46.49 |
+27.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.86 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
135 |
1:50.74 |
+32.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.42 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Håkon Valle Printz |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.87 |
103 |
2:00.96 |
+42.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.82 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jakob Bekele Mulato |
2009 |
Mandal SK |
+0.80 |
93 |
2:05.20 |
+46.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.16 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Adrian Magnus Lie-Myhrhag |
2009 |
Mandal SK |
+0.84 |
89 |
2:07.22 |
+48.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.89 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
480 |
1:12.64 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.86 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.73 |
411 |
1:16.49 |
+3.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.04 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.74 |
381 |
1:18.42 |
+5.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.55 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
371 |
1:19.13 |
+6.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.12 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
362 |
1:19.79 |
+7.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.71 |
356 |
1:20.20 |
+7.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.71 |
356 |
1:20.21 |
+7.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.86 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
355 |
1:20.32 |
+7.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.78 |
350 |
1:20.67 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.52 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund Svømmklubb |
+0.73 |
326 |
1:22.57 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.36 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
311 |
1:23.87 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.22 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.75 |
292 |
1:25.73 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.91 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.63 |
284 |
1:26.50 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.57 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.65 |
277 |
1:27.24 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.65 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Zalan Csecsi |
2007 |
Mandal SK |
+0.75 |
253 |
1:29.88 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.57 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathias Nielsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
235 |
1:32.08 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.59 |
(-6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.60 |
579 |
1:08.24 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.48 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
537 |
1:09.96 |
+1.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.47 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
511 |
1:11.12 |
+2.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.73 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
505 |
1:11.41 |
+3.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.33 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
490 |
1:12.14 |
+3.90 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.87 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
485 |
1:12.39 |
+4.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.53 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
470 |
1:13.12 |
+4.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
448 |
1:14.29 |
+6.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.58 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.77 |
444 |
1:14.54 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Torp |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
+0.66 |
386 |
1:18.06 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.49 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
381 |
1:18.45 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.72 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristian Svenstrup |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
362 |
1:19.77 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.63 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik D. Liboriussen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
352 |
1:20.52 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.35 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.81 |
286 |
1:26.31 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.19 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Jelle Thomsen |
2002 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.78 |
222 |
1:33.92 |
+25.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.42 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christian Tveit Gilje |
2005 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.80 |
178 |
1:41.05 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.24 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 10:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 10:45.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer 2-12 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
173 |
1:42.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.17 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.75 |
156 |
1:45.51 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.38 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
145 |
1:48.10 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.35 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
142 |
1:48.85 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.43 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
108 |
1:59.25 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.37 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
92 |
2:05.76 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.21 |
(+9.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Mathias Midling Klev |
2010 |
Mandal SK |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:43:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.70 |
354 |
1:20.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.68 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Thanawut Khampu Aa |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.64 |
327 |
1:22.53 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.84 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
302 |
1:24.73 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.62 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.80 |
289 |
1:26.01 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.26 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
270 |
1:27.96 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.41 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.72 |
250 |
1:30.27 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.55 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
248 |
1:30.50 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.14 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
238 |
1:31.71 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.65 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:43:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
506 |
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.64 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.72 |
424 |
1:15.66 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.49 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
373 |
1:18.97 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.71 |
370 |
1:19.17 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.42 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
356 |
1:20.23 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.32 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
346 |
1:21.00 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.79 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.60 |
334 |
1:21.96 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.21 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.71 |
328 |
1:22.42 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.20 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:43:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
558 |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.24 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
555 |
1:09.20 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.96 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.64 |
545 |
1:09.63 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
520 |
1:10.69 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.12 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.68 |
513 |
1:11.04 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.14 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
476 |
1:12.84 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.29 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
459 |
1:13.72 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
431 |
1:15.27 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:43:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 18:44.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 2-11 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Kenny Sørensen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
255 |
1:41.07 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:41.37 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annamai Dybdahl |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.96 |
241 |
1:42.95 |
+1.88 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.30 |
(-7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
179 |
1:53.71 |
+12.64 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:56.11 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
167 |
1:56.44 |
+15.37 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.30 |
(-10.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.88 |
164 |
1:57.12 |
+16.05 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.73 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.85 |
138 |
2:03.82 |
+22.75 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.80 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
134 |
2:05.22 |
+24.15 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.69 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
113 |
2:12.58 |
+31.51 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.10 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:17:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Kenny Sørensen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
390 |
1:27.71 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.50 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
380 |
1:28.52 |
+0.81 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:38.33 |
(-9.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
363 |
1:29.89 |
+2.18 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.13 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
347 |
1:31.23 |
+3.52 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.70 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
309 |
1:34.80 |
+7.09 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.03 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
296 |
1:36.17 |
+8.46 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.77 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
288 |
1:37.06 |
+9.35 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.56 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
288 |
1:37.08 |
+9.37 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.66 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.87 |
282 |
1:37.69 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.00 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
+0.79 |
280 |
1:37.94 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.31 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.68 |
263 |
1:40.07 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.07 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.80 |
242 |
1:42.87 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.13 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
241 |
1:43.03 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.57 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
239 |
1:43.32 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.22 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
237 |
1:43.57 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.83 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
233 |
1:44.19 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.36 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.86 |
233 |
1:44.21 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
222 |
1:45.87 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.01 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.86 |
213 |
1:47.32 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
200 |
1:49.49 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.31 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silke Meyer Nørby |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.79 |
192 |
1:51.03 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.87 |
192 |
1:51.13 |
+23.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.56 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
189 |
1:51.69 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.39 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.93 |
189 |
1:51.71 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.08 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Henriette Dybvik |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.96 |
161 |
1:57.74 |
+30.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.96 |
(+6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
150 |
2:00.49 |
+32.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.79 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.91 |
141 |
2:03.06 |
+35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
141 |
2:03.20 |
+35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
140 |
2:03.37 |
+35.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.07 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
138 |
2:03.99 |
+36.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.63 |
(-15.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
129 |
2:06.66 |
+38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Stella Niss Varga |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
121 |
2:09.39 |
+41.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.28 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
102 |
2:16.88 |
+49.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.14 |
(+10.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aline Kolltveit Bergene |
2010 |
Mandal SK |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Kun berøring 1 hånd v. 50 |
|
|
|
|
- |
|
Nathalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:17:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Kenny Sørensen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.75 |
532 |
1:19.13 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.13 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
459 |
1:23.13 |
+4.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.48 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.54 |
439 |
1:24.38 |
+5.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.35 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.83 |
422 |
1:25.48 |
+6.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.95 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
420 |
1:25.62 |
+6.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.77 |
410 |
1:26.32 |
+7.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.26 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
403 |
1:26.76 |
+7.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.16 |
(+4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
397 |
1:27.21 |
+8.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.27 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.86 |
392 |
1:27.62 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.18 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.76 |
372 |
1:29.13 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.15 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.73 |
369 |
1:29.33 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.62 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.83 |
365 |
1:29.70 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.02 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Elena Holm-Hansen |
2007 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.79 |
365 |
1:29.73 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.50 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
345 |
1:31.40 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.76 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.80 |
338 |
1:31.98 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.90 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.79 |
322 |
1:33.53 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.08 |
(+8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.77 |
314 |
1:34.35 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.00 |
(+5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cassandra Weibrecht |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.82 |
312 |
1:34.47 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.96 |
310 |
1:34.71 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.99 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
304 |
1:35.37 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.22 |
(+9.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
296 |
1:36.22 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.65 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.90 |
289 |
1:36.89 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.69 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
288 |
1:37.00 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.93 |
281 |
1:37.82 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.71 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.79 |
274 |
1:38.68 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.19 |
(+6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
261 |
1:40.33 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.03 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isabella Andersen |
2008 |
Mandal SK |
+0.68 |
247 |
1:42.19 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.21 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
221 |
1:45.99 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.56 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Josefine Abrahamsen |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.79 |
217 |
1:46.58 |
+27.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.58 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
216 |
1:46.86 |
+27.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.00 |
(+8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.87 |
207 |
1:48.27 |
+29.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.04 |
(-8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tilla Elise Johnsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.88 |
207 |
1:48.34 |
+29.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.14 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.88 |
197 |
1:50.18 |
+31.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.19 |
(-10.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.80 |
174 |
1:54.81 |
+35.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.80 |
(+11.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:17:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Kenny Sørensen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
602 |
1:15.94 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.51 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.83 |
566 |
1:17.51 |
+1.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
522 |
1:19.62 |
+3.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
489 |
1:21.36 |
+5.42 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.73 |
(+4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nana Starcke Jeppesen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.80 |
480 |
1:21.88 |
+5.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.47 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.77 |
469 |
1:22.50 |
+6.56 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.94 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.71 |
403 |
1:26.75 |
+10.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.63 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
399 |
1:27.10 |
+11.16 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.38 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Sofie Renneberg |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.63 |
387 |
1:27.94 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.36 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.76 |
368 |
1:29.45 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.36 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
361 |
1:30.03 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.84 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
313 |
1:34.38 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.92 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
+0.85 |
270 |
1:39.17 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.11 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
Farsund Svømmklubb |
+0.78 |
256 |
1:40.95 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.98 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
+0.81 |
229 |
1:44.68 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+9.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olga Cermak |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:17:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 11:19.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 2-11 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Kenny Sørensen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.85 |
251 |
1:41.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.07 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annamai Dybdahl |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
250 |
1:41.70 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.95 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.86 |
184 |
1:52.64 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.12 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
184 |
1:52.71 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.71 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
154 |
1:59.44 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.82 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
147 |
2:01.28 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.44 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
106 |
2:15.17 |
+33.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.58 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:57:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Kenny Sørensen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
393 |
1:27.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.52 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
388 |
1:27.91 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.71 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
379 |
1:28.60 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.89 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
340 |
1:31.82 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.23 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
308 |
1:34.94 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.80 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
300 |
1:35.76 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.06 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
296 |
1:36.22 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.08 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.89 |
278 |
1:38.15 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.17 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:57:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Kenny Sørensen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.75 |
537 |
1:18.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
441 |
1:24.24 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.13 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.78 |
431 |
1:24.85 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.48 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
425 |
1:25.25 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.38 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.76 |
419 |
1:25.64 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.32 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
403 |
1:26.75 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.76 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
394 |
1:27.45 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.21 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
392 |
1:27.60 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.62 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:57:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Kenny Sørensen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
608 |
1:15.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.51 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
601 |
1:15.98 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
501 |
1:20.72 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.62 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nana Starcke Jeppesen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.85 |
488 |
1:21.42 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.88 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
472 |
1:22.35 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.36 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.76 |
468 |
1:22.56 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.50 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.53 |
397 |
1:27.20 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.75 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
387 |
1:27.93 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.10 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 18:57:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 19:00.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Butterfly Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Boligtex Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
328 |
2:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.17 |
(-12.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
255 |
2:54.45 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.73 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.70 |
232 |
2:59.95 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.00 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.75 |
160 |
3:23.77 |
+43.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:23:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Butterfly Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Boligtex Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
+0.71 |
459 |
2:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.31 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.75 |
426 |
2:27.06 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.33 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
306 |
2:44.19 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.79 |
(+8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.71 |
228 |
3:01.05 |
+37.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.46 |
(+10.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:23:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Butterfly Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Boligtex Frederikshavn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik D. Liboriussen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
336 |
2:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:23:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 13:27.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Butterfly Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Hotellet Nørregade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
315 |
2:58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.00 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
166 |
3:41.57 |
+42.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:29:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Butterfly Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Hotellet Nørregade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
253 |
3:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.72 |
(-16.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maise Kristensen |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.86 |
182 |
3:34.71 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.19 |
(-20.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:29:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Butterfly Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Hotellet Nørregade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
389 |
2:46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(+6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.70 |
334 |
2:55.41 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.15 |
(+5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:29:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 13:27.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 2-12 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Fjordbak byg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.62 |
180 |
1:31.73 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.98 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
172 |
1:33.14 |
+1.41 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.31 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
164 |
1:34.64 |
+2.91 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.84 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
157 |
1:35.99 |
+4.26 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:47.00 |
(-11.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
148 |
1:37.89 |
+6.16 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.40 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
136 |
1:40.80 |
+9.07 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.54 |
(-29.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
129 |
1:42.54 |
+10.81 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
128 |
1:42.82 |
+11.09 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:52.48 |
(-9.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl-Emil Larsen Kappel |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.57 |
123 |
1:44.05 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.83 |
(-9.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.86 |
118 |
1:45.48 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.36 |
(-8.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
117 |
1:45.96 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.83 |
(-6.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.72 |
104 |
1:50.06 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.47 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.89 |
93 |
1:54.23 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskar Flou Andreasen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
84 |
1:58.32 |
+26.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.70 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
79 |
2:00.83 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.40 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
52 |
2:18.55 |
+46.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.44 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Svømning på maven v. 45m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:53:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Fjordbak byg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.59 |
319 |
1:15.84 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.55 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.66 |
316 |
1:16.11 |
+0.27 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.06 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
312 |
1:16.42 |
+0.58 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.97 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
286 |
1:18.62 |
+2.78 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.29 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
248 |
1:22.52 |
+6.68 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.51 |
(-5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.78 |
236 |
1:23.90 |
+8.06 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
232 |
1:24.34 |
+8.50 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.81 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
225 |
1:25.19 |
+9.35 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.74 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.67 |
215 |
1:26.52 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.98 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.72 |
214 |
1:26.66 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.16 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.77 |
187 |
1:30.52 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.80 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.81 |
175 |
1:32.59 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.09 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
173 |
1:32.98 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.65 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.79 |
159 |
1:35.51 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
158 |
1:35.71 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.42 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Westerberg Morten |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.90 |
150 |
1:37.48 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.29 |
(-10.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej forsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej forsat bev. v. 49m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:53:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Fjordbak byg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
467 |
1:06.81 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.90 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
396 |
1:10.56 |
+3.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
386 |
1:11.20 |
+4.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.16 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
377 |
1:11.74 |
+4.93 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.89 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.68 |
371 |
1:12.11 |
+5.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.49 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Kjær Laugesen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
+0.99 |
339 |
1:14.34 |
+7.53 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.27 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
335 |
1:14.62 |
+7.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.00 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.63 |
327 |
1:15.19 |
+8.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(+5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.76 |
327 |
1:15.23 |
+8.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.58 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
304 |
1:17.05 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.46 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
273 |
1:19.85 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.35 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.74 |
202 |
1:28.23 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.57 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
+0.73 |
192 |
1:29.87 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.98 |
(+5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:53:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Fjordbak byg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.68 |
599 |
1:01.49 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.67 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
560 |
1:02.87 |
+1.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.62 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.52 |
548 |
1:03.35 |
+1.86 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.33 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
Farsund Svømmklubb |
+0.57 |
535 |
1:03.85 |
+2.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.44 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.91 |
490 |
1:05.74 |
+4.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.16 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
483 |
1:06.07 |
+4.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.39 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
451 |
1:07.58 |
+6.09 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.99 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
388 |
1:11.05 |
+9.56 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.64 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
386 |
1:11.19 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.53 |
(+5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.63 |
366 |
1:12.43 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.45 |
(+3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Torp |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
+0.60 |
360 |
1:12.85 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.09 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.76 |
357 |
1:13.03 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.43 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
351 |
1:13.47 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.82 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.62 |
333 |
1:14.76 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.77 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Vang Kleist |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.63 |
329 |
1:15.10 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.87 |
(+6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.69 |
319 |
1:15.83 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.18 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.69 |
312 |
1:16.44 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.58 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.75 |
308 |
1:16.74 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.13 |
(-12.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 11:53:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 12:25.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 2-12 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Fjordbak byg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.58 |
192 |
1:29.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.73 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
169 |
1:33.71 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.64 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
168 |
1:33.89 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.14 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
163 |
1:34.81 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.89 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
146 |
1:38.40 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.99 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
137 |
1:40.35 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.54 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.98 |
133 |
1:41.44 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.82 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
131 |
1:41.87 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.80 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:13:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Fjordbak byg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.59 |
333 |
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.84 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.66 |
321 |
1:15.71 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.11 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
318 |
1:15.92 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.42 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
296 |
1:17.74 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.62 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
277 |
1:19.47 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.52 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
264 |
1:20.74 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.34 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
233 |
1:24.17 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.82 |
229 |
1:24.69 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.90 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:13:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Fjordbak byg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
477 |
1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.81 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
402 |
1:10.23 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.56 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
398 |
1:10.48 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.74 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
388 |
1:11.03 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.20 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
345 |
1:13.92 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.62 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.74 |
341 |
1:14.15 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.23 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.66 |
313 |
1:16.30 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.19 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej forsat bevægelse v. 50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:13:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Fjordbak byg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
654 |
59.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.49 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.55 |
577 |
1:02.26 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.35 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
Farsund Svømmklubb |
+0.55 |
573 |
1:02.41 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.85 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
552 |
1:03.18 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.87 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
490 |
1:05.76 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.07 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
488 |
1:05.83 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.58 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
480 |
1:06.22 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.74 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
397 |
1:10.53 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.05 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:13:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 17:14.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 2-11 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
177 |
1:42.27 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:43.89 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
161 |
1:45.46 |
+3.19 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:43.50 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.93 |
136 |
1:51.52 |
+9.25 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.05 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
134 |
1:52.07 |
+9.80 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.07 |
(-12.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annamai Dybdahl |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.50 |
134 |
1:52.23 |
+9.96 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:46.90 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
103 |
2:02.49 |
+20.22 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:55.06 |
(+7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 12:24:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
483 |
1:13.22 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.70 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.72 |
419 |
1:16.74 |
+3.52 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
414 |
1:17.03 |
+3.81 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nathalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.74 |
386 |
1:18.84 |
+5.62 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.30 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
352 |
1:21.34 |
+8.12 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.02 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
333 |
1:22.83 |
+9.61 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.06 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
325 |
1:23.50 |
+10.28 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
305 |
1:25.29 |
+12.07 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.53 |
(+5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
301 |
1:25.71 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.45 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.87 |
294 |
1:26.37 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.19 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
290 |
1:26.74 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.59 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
255 |
1:30.54 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.70 |
(-7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
251 |
1:30.99 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.50 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
240 |
1:32.42 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.74 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.74 |
229 |
1:33.77 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.21 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
229 |
1:33.79 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.00 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
224 |
1:34.58 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.35 |
(+5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
215 |
1:35.87 |
+22.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.00 |
(-8.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.92 |
212 |
1:36.23 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.92 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
208 |
1:36.86 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.19 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.91 |
203 |
1:37.70 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.34 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
201 |
1:38.03 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.54 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.79 |
198 |
1:38.54 |
+25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
196 |
1:38.88 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.82 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Henriette Dybvik |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.80 |
192 |
1:39.42 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.14 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
183 |
1:41.05 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
179 |
1:41.90 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.41 |
(-10.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.89 |
178 |
1:41.99 |
+28.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.51 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Silke Meyer Nørby |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.76 |
173 |
1:43.07 |
+29.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
164 |
1:44.78 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.39 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.98 |
155 |
1:46.75 |
+33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.90 |
132 |
1:52.61 |
+39.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.56 |
(-8.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
118 |
1:57.08 |
+43.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.30 |
(-24.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
102 |
2:02.68 |
+49.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.88 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Niss Varga |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 12:24:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.61 |
494 |
1:12.66 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.83 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.84 |
460 |
1:14.39 |
+1.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.99 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
419 |
1:16.72 |
+4.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.52 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.93 |
394 |
1:18.31 |
+5.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.21 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.62 |
394 |
1:18.36 |
+5.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.46 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
389 |
1:18.65 |
+5.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.49 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
382 |
1:19.14 |
+6.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.79 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
377 |
1:19.52 |
+6.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.24 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
370 |
1:19.96 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.89 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
352 |
1:21.29 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.21 |
(+6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
351 |
1:21.43 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
345 |
1:21.86 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.82 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.78 |
344 |
1:21.97 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.00 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.66 |
334 |
1:22.73 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.05 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.72 |
332 |
1:22.91 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.79 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.63 |
331 |
1:23.02 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.57 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.62 |
326 |
1:23.44 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liv Elena Holm-Hansen |
2007 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.95 |
322 |
1:23.75 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.83 |
(+5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.77 |
322 |
1:23.77 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.83 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.67 |
311 |
1:24.79 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.14 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
298 |
1:25.92 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.14 |
(-6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.59 |
294 |
1:26.39 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.77 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.69 |
280 |
1:27.75 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.04 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.79 |
277 |
1:28.10 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.65 |
(+6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
272 |
1:28.64 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.50 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
265 |
1:29.33 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.71 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.73 |
253 |
1:30.78 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.40 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.67 |
246 |
1:31.65 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.55 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.62 |
242 |
1:32.07 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.32 |
(+6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Josefine Abrahamsen |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.70 |
228 |
1:33.99 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.89 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
222 |
1:34.75 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.57 |
(+6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.83 |
196 |
1:38.86 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.66 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tilla Elise Johnsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.86 |
157 |
1:46.34 |
+33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
155 |
1:46.85 |
+34.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.23 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.64 |
151 |
1:47.68 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.24 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.95 |
136 |
1:51.69 |
+39.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.30 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.88 |
130 |
1:53.23 |
+40.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.99 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 12:24:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.57 |
545 |
1:10.30 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.34 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
496 |
1:12.53 |
+2.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.93 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.75 |
433 |
1:15.89 |
+5.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.63 |
410 |
1:17.33 |
+7.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
397 |
1:18.12 |
+7.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.43 |
(-8.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
392 |
1:18.45 |
+8.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.77 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.72 |
361 |
1:20.61 |
+10.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.37 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie V Jensen |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.65 |
338 |
1:22.45 |
+12.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.30 |
(+6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
323 |
1:23.67 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.36 |
(+7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.67 |
317 |
1:24.21 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.60 |
(+6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.88 |
294 |
1:26.37 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.59 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.87 |
273 |
1:28.53 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.51 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Sofie Renneberg |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.74 |
270 |
1:28.82 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(+5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
257 |
1:30.29 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.21 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.64 |
170 |
1:43.52 |
+33.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.21 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 12:24:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 12:26.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 2-11 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
204 |
1:37.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.27 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
156 |
1:46.71 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.46 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
149 |
1:48.27 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.52 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annamai Dybdahl |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
146 |
1:49.09 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.23 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
142 |
1:49.94 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.07 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.88 |
108 |
2:00.58 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.49 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:26:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
491 |
1:12.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.22 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
431 |
1:16.01 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.74 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
399 |
1:18.00 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.03 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nathalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.74 |
383 |
1:19.10 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.84 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
377 |
1:19.46 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.34 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
372 |
1:19.85 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.83 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
355 |
1:21.10 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.50 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
292 |
1:26.57 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.45 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:26:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.83 |
515 |
1:11.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.39 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.59 |
478 |
1:13.46 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.66 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
443 |
1:15.32 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.72 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.63 |
413 |
1:17.13 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.36 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
399 |
1:17.99 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.65 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.84 |
395 |
1:18.26 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
390 |
1:18.61 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.14 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
350 |
1:21.47 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.52 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:26:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Bygma Bindslev |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
573 |
1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.30 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
500 |
1:12.35 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.53 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.76 |
447 |
1:15.09 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.89 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.57 |
428 |
1:16.18 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.33 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
425 |
1:16.37 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.45 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
398 |
1:18.10 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.61 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie V Jensen |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.64 |
342 |
1:22.12 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.45 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
328 |
1:23.24 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.12 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 17:26:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 17:54.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer 2-12 år - Final |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
155 |
3:31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.04 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
153 |
3:32.69 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.97 |
136 |
3:41.22 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.18 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.94 |
127 |
3:46.62 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Midling Klev |
2010 |
Mandal SK |
|
124 |
3:48.19 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.71 |
(-14.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.96 |
112 |
3:56.41 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.30 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.96 |
104 |
4:02.01 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Crawl ben udsvømning v. 105m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:06:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.73 |
460 |
2:27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.02 |
(-35.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.86 |
440 |
2:29.83 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.08 |
(-9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
424 |
2:31.67 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(-18.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
372 |
2:38.39 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.19 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
357 |
2:40.56 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.78 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.79 |
317 |
2:47.06 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.15 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
317 |
2:47.11 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.01 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
299 |
2:50.36 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.42 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.66 |
298 |
2:50.67 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.00 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
289 |
2:52.33 |
+24.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.00 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.76 |
265 |
2:57.41 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.14 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
264 |
2:57.57 |
+29.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.46 |
(-10.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
259 |
2:58.81 |
+31.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.76 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.86 |
249 |
3:01.05 |
+33.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.34 |
(-7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
243 |
3:02.57 |
+34.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.88 |
235 |
3:04.56 |
+36.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.52 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
232 |
3:05.50 |
+37.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.53 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.87 |
230 |
3:05.86 |
+38.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.86 |
(-14.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.81 |
227 |
3:06.74 |
+39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
225 |
3:07.37 |
+39.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.58 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.83 |
223 |
3:07.80 |
+40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.58 |
223 |
3:07.90 |
+40.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.29 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
220 |
3:08.60 |
+41.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.00 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.86 |
211 |
3:11.48 |
+43.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.00 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.51 |
197 |
3:15.77 |
+48.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.84 |
189 |
3:18.30 |
+50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Torgeir Øybekk |
2008 |
Mandal SK |
+0.77 |
168 |
3:26.52 |
+58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
132 |
3:43.67 |
+1:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.78 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Kun en hånd v. vending 150m |
|
|
|
|
- |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:06:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
481 |
2:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.68 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.79 |
476 |
2:25.95 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.64 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
463 |
2:27.26 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.76 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.71 |
448 |
2:28.94 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.34 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
441 |
2:29.76 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.00 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
440 |
2:29.81 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.91 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
425 |
2:31.53 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.00 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
413 |
2:33.03 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.15 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
410 |
2:33.33 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.79 |
(+8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
408 |
2:33.67 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.22 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.75 |
404 |
2:34.12 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.44 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.76 |
383 |
2:36.91 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.03 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
376 |
2:37.85 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.60 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
365 |
2:39.44 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.53 |
(+7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.76 |
363 |
2:39.70 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.51 |
(+5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.67 |
349 |
2:41.88 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.09 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
343 |
2:42.78 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.13 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.74 |
343 |
2:42.81 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.65 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.75 |
330 |
2:44.83 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.45 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eskil Bech-Egstrup |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.69 |
326 |
2:45.61 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.64 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.76 |
315 |
2:47.53 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.55 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.64 |
314 |
2:47.71 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.33 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
284 |
2:53.37 |
+27.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.64 |
(-8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.73 |
281 |
2:53.91 |
+28.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.88 |
(+13.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mathias Nielsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
279 |
2:54.35 |
+28.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.35 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.66 |
274 |
2:55.44 |
+29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.75 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Ej rygliggende i afslut v. 100m |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.67 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Ej rygliggende i afslut v. 100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:06:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
607 |
2:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.39 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.60 |
546 |
2:19.44 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.71 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
427 |
2:31.36 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.65 |
(-11.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.74 |
426 |
2:31.39 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.85 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik D. Liboriussen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
422 |
2:31.90 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.91 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
370 |
2:38.66 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.79 |
(-10.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Lindstrøm |
1998 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
363 |
2:39.69 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.62 |
(+23.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
360 |
2:40.25 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.68 |
(+10.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.76 |
194 |
3:16.86 |
+1:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:06:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 13:08.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer 2-11 år - Final |
|
|
Sponsor |
XL Byg Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
313 |
3:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.22 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
213 |
3:30.87 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.04 |
(-9.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
175 |
3:45.35 |
+39.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.85 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
105 |
4:27.04 |
+1:21.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.80 |
(-14.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
XL Byg Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
434 |
2:46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.00 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
411 |
2:49.50 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.01 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
400 |
2:51.04 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.08 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
383 |
2:53.57 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.19 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
379 |
2:54.27 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-15.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
357 |
2:57.71 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.05 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
351 |
2:58.68 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.00 |
(+10.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
349 |
2:59.02 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.00 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.82 |
325 |
3:03.31 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.67 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.91 |
321 |
3:04.05 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.88 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
313 |
3:05.72 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.63 |
(-8.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.69 |
303 |
3:07.67 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.35 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
302 |
3:07.89 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.78 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.72 |
295 |
3:09.40 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.55 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
295 |
3:09.44 |
+22.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.19 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.78 |
293 |
3:09.75 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.62 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
293 |
3:09.80 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.67 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
288 |
3:10.83 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.44 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
288 |
3:10.95 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.67 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
280 |
3:12.64 |
+26.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.23 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.83 |
279 |
3:12.95 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.33 |
(-8.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
268 |
3:15.52 |
+28.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.63 |
(-13.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
|
266 |
3:16.08 |
+29.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.53 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
251 |
3:19.76 |
+33.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.73 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
246 |
3:21.05 |
+34.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.25 |
(-16.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.79 |
241 |
3:22.55 |
+35.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.29 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
239 |
3:23.15 |
+36.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.26 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
224 |
3:27.54 |
+40.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.76 |
(+9.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
220 |
3:28.65 |
+42.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.48 |
(-9.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
212 |
3:31.40 |
+44.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.31 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
207 |
3:33.19 |
+46.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.66 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.95 |
206 |
3:33.43 |
+46.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
197 |
3:36.64 |
+50.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.09 |
(-6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.96 |
161 |
3:51.37 |
+1:04.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.38 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.95 |
159 |
3:52.67 |
+1:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
154 |
3:55.22 |
+1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
153 |
3:55.47 |
+1:08.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.09 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Ej afslut på ryg v. 100m |
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Kun berøring m. 1 hånd v. 150m |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
XL Byg Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
537 |
2:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.95 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.78 |
476 |
2:41.52 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.00 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
462 |
2:43.11 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.08 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
453 |
2:44.20 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.48 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.78 |
452 |
2:44.22 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.83 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
449 |
2:44.69 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.56 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
427 |
2:47.47 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.39 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
421 |
2:48.24 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.08 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.79 |
421 |
2:48.26 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.87 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.90 |
420 |
2:48.35 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.90 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
409 |
2:49.85 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.00 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.79 |
388 |
2:52.79 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.24 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.75 |
382 |
2:53.75 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.00 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.70 |
376 |
2:54.65 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.40 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
373 |
2:55.19 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.04 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
371 |
2:55.48 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.53 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.73 |
365 |
2:56.40 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.36 |
(-6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.69 |
363 |
2:56.71 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.42 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.77 |
329 |
3:02.63 |
+27.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.87 |
(+18.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.79 |
327 |
3:02.92 |
+27.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.00 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
313 |
3:05.70 |
+30.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.72 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
295 |
3:09.31 |
+34.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.00 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.78 |
287 |
3:11.07 |
+35.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+11.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.81 |
286 |
3:11.33 |
+36.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.74 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cassandra Weibrecht |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.78 |
283 |
3:12.09 |
+36.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.00 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.77 |
276 |
3:13.51 |
+38.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.36 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
273 |
3:14.31 |
+39.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.56 |
(-13.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.71 |
270 |
3:14.94 |
+39.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.07 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.91 |
270 |
3:14.98 |
+39.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.08 |
(-9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.96 |
257 |
3:18.19 |
+43.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.72 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karoline Skagestad Madsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.79 |
253 |
3:19.35 |
+44.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.36 |
(+5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Stella Grimestad Salvesen |
2008 |
Mandal SK |
+0.82 |
239 |
3:23.17 |
+48.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.56 |
(+12.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Erle Mønsås Syvertsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.83 |
236 |
3:23.90 |
+48.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.57 |
(-7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
227 |
3:26.73 |
+51.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(+6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.90 |
212 |
3:31.30 |
+56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.84 |
165 |
3:49.88 |
+1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Natalia Wilkosz |
2008 |
Mandal SK |
+0.93 |
139 |
4:03.40 |
+1:28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.88 |
102 |
4:29.60 |
+1:54.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.07 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
XL Byg Hjørring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
535 |
2:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.00 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
482 |
2:40.85 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.95 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.82 |
462 |
2:43.08 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.73 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
391 |
2:52.39 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.41 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben Smut |
+0.73 |
369 |
2:55.69 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.43 |
(+6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
299 |
3:08.47 |
+33.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.89 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
Farsund Svømmklubb |
+0.83 |
281 |
3:12.50 |
+37.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.71 |
(+10.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.87 |
245 |
3:21.34 |
+46.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.38 |
(+5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 13:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 13:48.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4x100m Medley Herrer 14 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Halvorsminde Efterskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg Drenge 2 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
320 |
|
|
5:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
0869AD |
+0.76 |
33.64 |
1:08.70 |
|
|
|
1:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
0845AH |
|
43.07 |
1:31.36 |
|
|
|
2:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
0959AG |
+0.59 |
31.85 |
1:09.69 |
|
|
|
3:49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
0945BC |
+0.71 |
34.46 |
1:12.55 |
|
|
|
5:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim Drenge 1 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
272 |
|
|
5:19.02 |
+16.72 |
|
|
|
|
Jakob Rickers |
2008 |
0801AH |
+0.62 |
38.69 |
1:20.81 |
|
|
|
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
+0.60 |
38.97 |
1:25.57 |
|
|
|
2:46.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
+0.78 |
35.50 |
1:24.62 |
|
|
|
4:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Hørlück |
2008 |
0831AO |
+0.74 |
31.65 |
1:08.02 |
|
|
|
5:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Horsens Drenge 1 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
242 |
|
|
5:31.41 |
+29.11 |
|
|
|
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
0809AR |
+0.75 |
39.36 |
1:22.06 |
|
|
|
1:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
0949BB |
+0.87 |
49.44 |
1:46.72 |
|
|
|
3:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
0869AE |
+0.17 |
30.31 |
1:09.05 |
|
|
|
4:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Florent Asllanaj |
2009 |
0929BH |
+0.43 |
33.85 |
1:13.58 |
|
|
|
5:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pingvinens drenge |
14 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
204 |
|
|
5:50.88 |
+48.58 |
|
|
|
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
0969BF |
+0.75 |
40.85 |
1:25.17 |
|
|
|
1:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
0875AD |
+0.48 |
42.48 |
1:31.76 |
|
|
|
2:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Asger Ziethen |
2008 |
0863AQ |
|
36.91 |
1:21.65 |
|
|
|
4:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
1097AL |
|
45.00 |
1:32.30 |
|
|
|
5:50.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
NORD Herrer 2 |
14 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
202 |
|
|
5:51.90 |
+49.60 |
|
|
|
|
Johannes Andersen |
2008 |
0869AA |
+0.73 |
|
1:24.57 |
|
|
|
1:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
0843AN |
+0.00 |
49.55 |
1:45.14 |
|
|
|
3:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
0869AG |
+0.80 |
37.08 |
1:24.80 |
|
|
|
4:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
0933BH |
+0.30 |
36.68 |
1:17.39 |
|
|
|
5:51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Odder SMILEYS |
13 |
Odder Svømmeklub |
|
|
172 |
|
|
6:11.45 |
+1:09.1 |
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
+0.67 |
40.28 |
1:25.10 |
|
|
|
1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Asger Herbsleb |
2010 |
1035AH |
+0.28 |
54.94 |
1:58.90 |
|
|
|
3:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Halle |
2009 |
0975AC |
+0.63 |
35.46 |
1:22.17 |
|
|
|
4:46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Timmermann |
2010 |
1091AP |
+0.64 |
39.59 |
1:25.28 |
|
|
|
6:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aalborg Drenge 3 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
287 |
|
|
5:13.18 |
+10.88 |
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
+0.69 |
42.62 |
1:27.60 |
|
|
|
1:27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Møller |
2007 |
0735AI |
+0.59 |
38.29 |
1:21.98 |
|
|
|
2:49.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Norup |
2007 |
0781AI |
+0.26 |
32.93 |
1:12.12 |
|
|
|
4:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren B. Andersen |
2009 |
0909AD |
+0.54 |
33.74 |
1:11.48 |
|
|
|
5:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 19:28:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4x100m Medley Herrer 15-32 år - Final |
|
Sponsor |
Halvorsminde Efterskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aarhus Swim Herrer 2 |
22 |
Aarhus Swim |
|
|
610 |
|
|
4:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
+0.73 |
28.89 |
59.71 |
|
|
|
59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
+0.28 |
32.87 |
1:10.27 |
|
|
|
2:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
+0.17 |
27.68 |
59.73 |
|
|
|
3:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
+0.28 |
25.55 |
54.09 |
|
|
|
4:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S68 drenge 1 |
20 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
521 |
|
|
4:16.87 |
+13.07 |
|
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
+0.70 |
31.12 |
1:04.33 |
|
|
|
1:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
0709AD |
+0.45 |
33.47 |
1:12.05 |
|
|
|
2:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Egholm |
2003 |
0331AP |
+0.04 |
29.03 |
1:03.93 |
|
|
|
3:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
0563AF |
+0.44 |
27.26 |
56.56 |
|
|
|
4:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viborg drenge 1 |
19 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
496 |
|
|
4:21.13 |
+17.33 |
|
|
|
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
0783AI |
+0.71 |
32.62 |
1:07.25 |
|
|
|
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
0573AM |
+0.43 |
34.33 |
1:16.64 |
|
|
|
2:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Elsborg |
2003 |
0361AQ |
+0.09 |
26.99 |
58.86 |
|
|
|
3:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
0615AK |
+0.35 |
27.76 |
58.38 |
|
|
|
4:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aarhus Swim Herrer 3 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
489 |
|
|
4:22.42 |
+18.62 |
|
|
|
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
+0.56 |
31.21 |
1:03.96 |
|
|
|
1:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
0329AG |
+0.12 |
34.07 |
1:12.23 |
|
|
|
2:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
+0.51 |
29.91 |
1:05.06 |
|
|
|
3:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Gallacher |
2005 |
0569AN |
-0.00 |
28.11 |
1:01.17 |
|
|
|
4:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
NORD Sprint Herrer |
24 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
450 |
|
|
4:29.67 |
+25.87 |
|
|
|
|
Andreas Torp |
2004 |
0409AA |
+0.63 |
33.21 |
1:11.44 |
|
|
|
1:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
0079AF |
+0.18 |
32.95 |
1:10.18 |
|
|
|
2:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Lindstrøm |
1998 |
9869AR |
+0.22 |
30.75 |
1:07.76 |
|
|
|
3:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Vang Kleist |
2000 |
0095AS |
+0.16 |
27.77 |
1:00.29 |
|
|
|
4:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aalborg Drenge 1 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
412 |
|
|
4:37.79 |
+33.99 |
|
|
|
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
0705AL |
+0.68 |
33.42 |
1:10.67 |
|
|
|
1:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Jensen |
2007 |
0773AE |
+0.20 |
35.91 |
1:19.74 |
|
|
|
2:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bundgaard |
2007 |
0717AE |
+0.03 |
30.01 |
1:07.73 |
|
|
|
3:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
0725AI |
+0.17 |
27.80 |
59.65 |
|
|
|
4:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aabybro 1 |
19 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
408 |
|
|
4:38.63 |
+34.83 |
|
|
|
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
0369AL |
+0.64 |
34.88 |
1:12.06 |
|
|
|
1:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
+0.38 |
35.78 |
1:19.42 |
|
|
|
2:31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
+0.32 |
31.23 |
1:08.33 |
|
|
|
3:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
0657AM |
+0.28 |
27.87 |
58.82 |
|
|
|
4:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aars Drenge 1 |
19 |
Aars Svømmeklub |
|
|
406 |
|
|
4:39.04 |
+35.24 |
|
|
|
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
0309AN |
+0.78 |
35.41 |
1:13.41 |
|
|
|
1:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Johansen |
2005 |
0543AI |
+0.52 |
38.10 |
1:25.00 |
|
|
|
2:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
0603AI |
+0.18 |
27.91 |
1:02.19 |
|
|
|
3:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
0549AP |
+0.26 |
27.67 |
58.44 |
|
|
|
4:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
NORD herrer 1 |
18 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
351 |
|
|
4:53.11 |
+49.31 |
|
|
|
|
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
0425AL |
+0.80 |
37.95 |
1:20.10 |
|
|
|
1:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
0697AE |
+0.44 |
39.03 |
1:23.71 |
|
|
|
2:43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Andersen |
2006 |
0667AI |
+0.32 |
29.79 |
1:04.24 |
|
|
|
3:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Bech-Egstrup |
2007 |
0701AH |
+0.14 |
30.65 |
1:05.06 |
|
|
|
4:53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aabybro 2 |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
333 |
|
|
4:58.15 |
+54.35 |
|
|
|
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
0671AP |
+0.74 |
35.08 |
1:13.13 |
|
|
|
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
0605AP |
+0.70 |
37.17 |
1:21.37 |
|
|
|
2:34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Poulsen |
2007 |
0717AL |
+0.31 |
31.70 |
1:09.94 |
|
|
|
3:44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jensen |
2007 |
0797AI |
-0.03 |
34.34 |
1:13.71 |
|
|
|
4:58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viborg ffb drenge 2 |
18 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
302 |
|
|
5:08.04 |
+1:04.2 |
|
|
|
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
0849AO |
+0.85 |
42.51 |
1:27.77 |
|
|
|
1:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Vennekilde |
2008 |
0849AN |
+0.31 |
43.08 |
1:33.19 |
|
|
|
3:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
0797AG |
+0.49 |
30.37 |
1:07.81 |
|
|
|
4:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik D. Liboriussen |
2004 |
0415AO |
+0.13 |
27.63 |
59.27 |
|
|
|
5:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bromers disciple |
21 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
296 |
|
|
5:10.05 |
+1:06.2 |
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
+0.65 |
36.19 |
1:15.16 |
|
|
|
1:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
0813AI |
+0.36 |
39.89 |
1:25.35 |
|
|
|
2:40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Kroer |
2007 |
0741AO |
+0.34 |
34.46 |
1:19.10 |
|
|
|
3:59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Jelle Thomsen |
2002 |
0295AS |
+0.21 |
32.25 |
1:10.44 |
|
|
|
5:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
HGF Dolphins 1 |
18 |
HGF Svømning |
|
|
294 |
|
|
5:10.95 |
+1:07.1 |
|
|
|
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
0799AL |
+0.76 |
42.56 |
1:28.27 |
|
|
|
1:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
0627AB |
+0.38 |
39.33 |
1:25.88 |
|
|
|
2:54.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
0495AM |
+0.50 |
32.78 |
1:14.85 |
|
|
|
4:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Mørup |
2004 |
0413AQ |
+0.63 |
28.86 |
1:01.95 |
|
|
|
5:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aalborg Drenge 3 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
287 |
|
|
5:13.18 |
+1:09.3 |
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
+0.69 |
42.62 |
1:27.60 |
|
|
|
1:27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Møller |
2007 |
0735AI |
+0.59 |
38.29 |
1:21.98 |
|
|
|
2:49.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Norup |
2007 |
0781AI |
+0.26 |
32.93 |
1:12.12 |
|
|
|
4:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren B. Andersen |
2009 |
0909AD |
+0.54 |
33.74 |
1:11.48 |
|
|
|
5:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Horsens Drenge 2 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
239 |
|
|
5:33.00 |
+1:29.2 |
|
|
|
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
0721AF |
+0.68 |
38.76 |
1:20.88 |
|
|
|
1:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Nielsen |
2007 |
0767AK |
|
40.69 |
1:28.66 |
|
|
|
2:49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
0755AD |
+0.65 |
34.01 |
1:18.04 |
|
|
|
4:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
1023AJ |
+0.63 |
40.00 |
1:25.42 |
|
|
|
5:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Odder Big Smiley |
15 |
Odder Svømmeklub |
|
|
206 |
|
|
5:49.63 |
+1:45.8 |
|
|
|
|
William Hother Jensen |
2008 |
0803AE |
+0.67 |
38.31 |
1:19.39 |
|
|
|
1:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
0867AN |
+0.42 |
46.15 |
1:38.17 |
|
|
|
2:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Lisberg |
2007 |
0793AF |
+0.40 |
34.10 |
1:16.49 |
|
|
|
4:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
1191AG |
+0.55 |
43.61 |
1:35.58 |
|
|
|
5:49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odder SMILEYS |
13 |
Odder Svømmeklub |
|
|
172 |
|
|
6:11.45 |
+2:07.6 |
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
+0.67 |
40.28 |
1:25.10 |
|
|
|
1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Herbsleb |
2010 |
1035AH |
+0.28 |
54.94 |
1:58.90 |
|
|
|
3:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Halle |
2009 |
0975AC |
+0.63 |
35.46 |
1:22.17 |
|
|
|
4:46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Timmermann |
2010 |
1091AP |
+0.64 |
39.59 |
1:25.28 |
|
|
|
6:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 19:28:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-04-2022 19:28.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x100m Medley Damer 13 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Halvorsminde Efterskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg Piger 2 |
13 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
375 |
|
|
5:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
1080AJ |
+0.68 |
36.42 |
1:17.16 |
|
|
|
1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
+0.56 |
43.26 |
1:31.61 |
|
|
|
2:48.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
+0.75 |
36.14 |
1:19.65 |
|
|
|
4:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Bager |
2010 |
1020AJ |
+0.37 |
33.41 |
1:11.05 |
|
|
|
5:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Horsens Piger 1 |
13 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
320 |
|
|
5:36.59 |
+17.12 |
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
+0.69 |
42.30 |
1:27.41 |
|
|
|
1:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
0974AG |
+0.58 |
41.56 |
1:30.80 |
|
|
|
2:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
+0.27 |
36.93 |
1:22.66 |
|
|
|
4:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Madsen |
2009 |
0906AG |
+0.50 |
34.50 |
1:15.72 |
|
|
|
5:36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Horsens Piger 3 |
13 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
228 |
|
|
6:16.90 |
+57.43 |
|
|
|
|
Freya Magnussen |
2009 |
0924BA |
+0.64 |
43.38 |
1:30.27 |
|
|
|
1:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Pedersen |
2009 |
0992BA |
+0.45 |
47.87 |
1:44.85 |
|
|
|
3:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
0908BC |
+0.51 |
38.60 |
1:29.97 |
|
|
|
4:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
1066AN |
+0.81 |
41.85 |
1:31.81 |
|
|
|
6:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Horsens Piger 2 |
13 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
216 |
|
|
6:23.46 |
+1:03.9 |
|
|
|
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
1098AH |
+0.62 |
44.08 |
1:33.50 |
|
|
|
1:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
0906BC |
+0.72 |
48.72 |
1:45.30 |
|
|
|
3:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
1070AI |
+0.72 |
45.11 |
1:47.63 |
|
|
|
5:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
0932BE |
+0.14 |
35.66 |
1:17.03 |
|
|
|
6:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viborg damer 3 |
13 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
169 |
|
|
6:56.44 |
+1:36.9 |
|
|
|
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
0972BG |
|
47.98 |
1:38.45 |
|
|
|
1:38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Flarup |
2010 |
1068AN |
|
52.77 |
1:51.45 |
|
|
|
3:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
1130AF |
|
52.25 |
2:05.16 |
|
|
|
5:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Dahl |
2010 |
1086AI |
+0.56 |
37.65 |
1:21.38 |
|
|
|
6:56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
S68 piger 2 |
13 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
141 |
|
|
7:22.28 |
+2:02.8 |
|
|
|
|
Siri Christensen |
2011 |
1118AI |
+0.76 |
54.34 |
1:56.33 |
|
|
|
1:56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
1148AE |
|
55.16 |
1:58.79 |
|
|
|
3:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Egholm |
2009 |
0972BH |
+0.55 |
44.59 |
1:47.53 |
|
|
|
5:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
1146AE |
|
45.05 |
1:39.63 |
|
|
|
7:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viborg Piger 1 |
13 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
forkert svømmer angivet på startliste |
|
|
|
Alberte Futtrup |
2009 |
0982AJ |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
0928BC |
-0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
0976BG |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
0954BB |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odder SMILEYS |
13 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
0926BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 20:06:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x100m Medley Damer 14-32 år - Final |
|
Sponsor |
Halvorsminde Efterskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aarhus Swim Damer 1 |
16 |
Aarhus Swim |
|
|
526 |
|
|
4:45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
+0.71 |
34.81 |
1:11.73 |
|
|
|
1:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
0744AM |
+0.39 |
37.19 |
1:19.54 |
|
|
|
2:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Gad |
2007 |
0748AE |
+0.66 |
32.89 |
1:11.42 |
|
|
|
3:42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
+0.57 |
30.06 |
1:02.61 |
|
|
|
4:45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S68 piger - 1 |
19 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
505 |
|
|
4:49.20 |
+3.90 |
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
+0.84 |
34.19 |
1:12.75 |
|
|
|
1:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
+0.35 |
35.54 |
1:16.70 |
|
|
|
2:29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
+0.49 |
33.06 |
1:15.22 |
|
|
|
3:44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
0422AR |
+0.10 |
30.37 |
1:04.53 |
|
|
|
4:49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aalborg Piger 1 |
17 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
466 |
|
|
4:57.15 |
+11.85 |
|
|
|
|
Emma Andersen |
2007 |
0778AN |
+0.66 |
37.32 |
1:17.88 |
|
|
|
1:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Mejdahl |
2005 |
0548AT |
+0.13 |
37.47 |
1:21.37 |
|
|
|
2:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Gjelstrup |
2006 |
0658AC |
+0.31 |
32.73 |
1:11.92 |
|
|
|
3:51.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Norup |
2008 |
0866AM |
+0.38 |
31.52 |
1:05.98 |
|
|
|
4:57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stidsholt 1 |
17 |
Stidsholt Efterskole |
|
|
451 |
|
|
5:00.28 |
+14.98 |
|
|
|
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
0596AH |
+0.68 |
38.33 |
1:18.44 |
|
|
|
1:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
-0.02 |
37.19 |
1:21.49 |
|
|
|
2:39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
0556AS |
+0.32 |
33.82 |
1:13.54 |
|
|
|
3:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Thirup |
2005 |
0536AL |
+0.05 |
31.45 |
1:06.81 |
|
|
|
5:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarhus Swim Damer 2 |
17 |
Aarhus Swim |
|
|
451 |
|
|
5:00.43 |
+15.13 |
|
|
|
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
0754AM |
+0.61 |
35.27 |
1:12.47 |
|
|
|
1:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
+0.26 |
37.85 |
1:21.13 |
|
|
|
2:33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Hvergel |
2008 |
0858AU |
+0.16 |
35.62 |
1:18.87 |
|
|
|
3:52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
0716AN |
+0.11 |
32.19 |
1:07.96 |
|
|
|
5:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Damer 3 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
445 |
|
|
5:01.65 |
+16.35 |
|
|
|
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
0752AE |
+0.60 |
36.05 |
1:14.55 |
|
|
|
1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
0708AK |
|
39.86 |
1:26.98 |
|
|
|
2:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
+0.66 |
34.76 |
1:16.00 |
|
|
|
3:57.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
+0.39 |
31.46 |
1:04.12 |
|
|
|
5:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarhus Swim Damer 4 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
404 |
|
|
5:11.47 |
+26.17 |
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
+0.76 |
37.70 |
1:17.91 |
|
|
|
1:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
+0.29 |
38.82 |
1:24.22 |
|
|
|
2:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
0796AW |
+0.53 |
34.69 |
1:20.03 |
|
|
|
4:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Rønnow |
2008 |
0860AU |
+0.67 |
32.47 |
1:09.31 |
|
|
|
5:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Girl SQUAD Aars |
15 |
Aars Svømmeklub |
|
|
372 |
|
|
5:20.19 |
+34.89 |
|
|
|
|
Freja Lucassen |
2007 |
0706AV |
+0.65 |
37.31 |
1:18.07 |
|
|
|
1:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
0746AU |
+0.33 |
41.49 |
1:30.64 |
|
|
|
2:48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Holmberg |
2007 |
0774AU |
+0.23 |
37.84 |
1:22.65 |
|
|
|
4:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
0786AU |
+0.14 |
32.51 |
1:08.83 |
|
|
|
5:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aabybro 1 |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
345 |
|
|
5:28.41 |
+43.11 |
|
|
|
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
0656AW |
+0.67 |
40.48 |
1:23.28 |
|
|
|
1:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
|
41.14 |
1:29.40 |
|
|
|
2:52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
0666AW |
+0.40 |
37.71 |
1:27.13 |
|
|
|
4:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Kristensen |
2008 |
0840AW |
|
33.25 |
1:08.60 |
|
|
|
5:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Team BSK |
15 |
Brønderslev SK08 |
|
|
335 |
|
|
5:31.73 |
+46.43 |
|
|
|
|
Neya Damgaard |
2007 |
0776AR |
+0.85 |
40.94 |
1:25.58 |
|
|
|
1:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
+0.45 |
41.45 |
1:27.73 |
|
|
|
2:53.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
0766AR |
+0.39 |
35.09 |
1:17.61 |
|
|
|
4:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hermansen |
2008 |
0884AT |
+0.41 |
37.02 |
1:20.81 |
|
|
|
5:31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stidsholt 2 |
17 |
Stidsholt Efterskole |
|
|
327 |
|
|
5:34.39 |
+49.09 |
|
|
|
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
0522BB |
+0.82 |
40.92 |
1:25.54 |
|
|
|
1:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
0534AR |
+0.13 |
44.90 |
1:36.50 |
|
|
|
3:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
0538AS |
+0.27 |
36.24 |
1:22.23 |
|
|
|
4:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Vixø Momme |
2005 |
0502AS |
-0.00 |
32.14 |
1:10.12 |
|
|
|
5:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Odder BIG Smiley |
20 |
Odder Svømmeklub |
|
|
316 |
|
|
5:38.15 |
+52.85 |
|
|
|
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
0718AS |
|
38.45 |
1:21.14 |
|
|
|
1:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie V. Petersen |
2006 |
0656AP |
|
42.60 |
1:32.03 |
|
|
|
2:53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
0830AU |
|
39.29 |
1:39.02 |
|
|
|
4:32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
0278AL |
|
31.86 |
1:05.96 |
|
|
|
5:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
NORD Damer 1 |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
310 |
|
|
5:40.19 |
+54.89 |
|
|
|
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
0858AE |
+0.64 |
38.86 |
1:20.28 |
|
|
|
1:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bertelsen |
2008 |
0888AE |
+0.48 |
45.54 |
1:40.75 |
|
|
|
3:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
0762AY |
+0.20 |
38.57 |
1:25.05 |
|
|
|
4:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
0792AP |
+0.36 |
34.50 |
1:14.11 |
|
|
|
5:40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aalborg Piger 3 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
310 |
|
|
5:40.42 |
+55.12 |
|
|
|
|
Frederikke Novin |
2008 |
0868AI |
+0.72 |
38.58 |
1:19.79 |
|
|
|
1:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
0922AC |
+0.66 |
46.75 |
1:41.20 |
|
|
|
3:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
0774AI |
+0.47 |
35.32 |
1:17.84 |
|
|
|
4:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Sørensen |
2010 |
1016AJ |
|
37.67 |
1:21.59 |
|
|
|
5:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viborg piger 2 |
14 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
309 |
|
|
5:40.57 |
+55.27 |
|
|
|
|
Alberte Futtrup |
2009 |
0982AJ |
|
43.06 |
1:29.30 |
|
|
|
1:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
0928BC |
|
44.13 |
1:35.60 |
|
|
|
3:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
0858AK |
|
35.38 |
1:19.90 |
|
|
|
4:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Flarup |
2008 |
0846AR |
|
35.39 |
1:15.77 |
|
|
|
5:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aarhus Swim Damer 5 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
302 |
|
|
5:43.20 |
+57.90 |
|
|
|
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
0874AR |
+0.77 |
43.06 |
1:29.12 |
|
|
|
1:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
0710BA |
+0.45 |
40.48 |
1:30.26 |
|
|
|
2:59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
0810AR |
+0.97 |
39.67 |
1:29.91 |
|
|
|
4:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Silke Østrup |
2008 |
0826AU |
+0.68 |
34.07 |
1:13.91 |
|
|
|
5:43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
HGF Dolphins 1 |
19 |
HGF Svømning |
|
|
254 |
|
|
6:03.42 |
+1:18.1 |
|
|
|
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
0302AX |
+0.95 |
45.32 |
1:34.24 |
|
|
|
1:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Mørup |
2006 |
0664AP |
+0.54 |
44.27 |
1:36.53 |
|
|
|
3:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
0674AG |
+0.32 |
37.04 |
1:21.61 |
|
|
|
4:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
0792BA |
+0.63 |
42.40 |
1:31.04 |
|
|
|
6:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aabybro 2 |
14 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
251 |
|
|
6:05.21 |
+1:19.9 |
|
|
|
|
Sofie Callsen |
2008 |
0844AM |
+0.61 |
38.96 |
1:20.76 |
|
|
|
1:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Holm |
2009 |
0934BJ |
+0.66 |
46.38 |
1:40.14 |
|
|
|
3:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
0868AT |
+0.64 |
45.15 |
1:39.83 |
|
|
|
4:40.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Meyer Nørby |
2010 |
1052AS |
+0.68 |
39.32 |
1:24.48 |
|
|
|
6:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
The Kraken |
16 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
221 |
|
|
6:21.06 |
+1:35.7 |
|
|
|
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
1094AP |
|
|
1:40.85 |
|
|
|
1:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nana Starcke Jeppesen |
2006 |
0676AW |
|
38.57 |
1:22.99 |
|
|
|
3:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
1092AP |
|
45.46 |
1:45.65 |
|
|
|
4:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
1002AS |
|
42.26 |
1:31.57 |
|
|
|
6:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
FrækkeFritter |
16 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
200 |
|
|
6:33.59 |
+1:48.2 |
|
|
|
|
Ida Karlsen |
2006 |
0682AY |
+0.67 |
55.04 |
1:51.60 |
|
|
|
1:51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
0818AY |
+0.29 |
50.20 |
1:49.55 |
|
|
|
3:41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
0856AX |
+0.33 |
42.84 |
1:38.99 |
|
|
|
5:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
0998BD |
+0.76 |
34.94 |
1:13.45 |
|
|
|
6:33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-04-2022 20:06:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-06-2022 15:53.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 2-12 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.56 |
210 |
1:18.89 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.99 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
198 |
1:20.39 |
+1.50 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.03 |
(-38.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
186 |
1:22.10 |
+3.21 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.50 |
(-9.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
183 |
1:22.52 |
+3.63 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.30 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.57 |
180 |
1:23.05 |
+4.16 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.06 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
179 |
1:23.22 |
+4.33 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.97 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
169 |
1:24.72 |
+5.83 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.59 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.85 |
152 |
1:27.75 |
+8.86 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.50 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
149 |
1:28.37 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.70 |
(-12.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
146 |
1:29.08 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.91 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
145 |
1:29.13 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.43 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
145 |
1:29.14 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.28 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
126 |
1:33.55 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.30 |
(-22.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl-Emil Larsen Kappel |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.66 |
123 |
1:34.20 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.74 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
106 |
1:38.92 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.98 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
98 |
1:41.42 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.51 |
(-10.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
87 |
1:45.84 |
+26.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.47 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
83 |
1:47.45 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.40 |
(-19.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
82 |
1:47.97 |
+29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
57 |
2:01.45 |
+42.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.50 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 09:32:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
544 |
57.44 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 58.77 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.74 |
477 |
1:00.02 |
+2.58 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 59.70 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
462 |
1:00.65 |
+3.21 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Thanawut Khampu Aa |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.63 |
447 |
1:01.34 |
+3.90 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.87 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.50 |
420 |
1:02.61 |
+5.17 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.50 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
371 |
1:05.26 |
+7.82 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
363 |
1:05.72 |
+8.28 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
357 |
1:06.07 |
+8.63 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.30 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.77 |
351 |
1:06.46 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.79 |
351 |
1:06.47 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.08 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.74 |
325 |
1:08.20 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.91 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
318 |
1:08.68 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
302 |
1:09.90 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.53 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
292 |
1:10.64 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.49 |
290 |
1:10.86 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.42 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.78 |
290 |
1:10.87 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.21 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
278 |
1:11.86 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.32 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.72 |
276 |
1:11.98 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
274 |
1:12.14 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
266 |
1:12.93 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.96 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
260 |
1:13.46 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.12 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
259 |
1:13.51 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
254 |
1:14.05 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.19 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
253 |
1:14.14 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
251 |
1:14.27 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.15 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.81 |
247 |
1:14.68 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.74 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
238 |
1:15.60 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.19 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
215 |
1:18.26 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.42 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sebastian Westerberg Morten |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.84 |
211 |
1:18.73 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.15 |
(-7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Torgeir Øybekk |
2008 |
Mandal SK |
+0.80 |
206 |
1:19.38 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
197 |
1:20.60 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.31 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.80 |
191 |
1:21.33 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.53 |
(-7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jakob Bekele Mulato |
2009 |
Mandal SK |
|
165 |
1:25.52 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.86 |
(-17.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
157 |
1:26.80 |
+29.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.80 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
148 |
1:28.56 |
+31.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.58 |
(-8.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Adrian Magnus Lie-Myhrhag |
2009 |
Mandal SK |
+0.60 |
141 |
1:29.95 |
+32.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.07 |
(-8.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Håkon Valle Printz |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.65 |
113 |
1:37.02 |
+39.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.15 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 09:32:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.66 |
590 |
55.91 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.83 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.74 |
574 |
56.43 |
+0.52 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.27 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
548 |
57.31 |
+1.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.55 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
546 |
57.38 |
+1.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.20 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.59 |
518 |
58.41 |
+2.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.03 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.65 |
479 |
59.92 |
+4.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.45 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.66 |
462 |
1:00.65 |
+4.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.76 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
444 |
1:01.46 |
+5.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.66 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
442 |
1:01.57 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.98 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.58 |
437 |
1:01.81 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.13 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
433 |
1:01.99 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.69 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
431 |
1:02.08 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.33 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.66 |
425 |
1:02.37 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.54 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
425 |
1:02.39 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.79 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
420 |
1:02.62 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.23 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.66 |
415 |
1:02.89 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.79 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
414 |
1:02.90 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.68 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.76 |
411 |
1:03.08 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.46 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alfred Shalmi |
2006 |
Stidsholt Efterskole |
+0.68 |
410 |
1:03.10 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.73 |
387 |
1:04.34 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.69 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
370 |
1:05.33 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.24 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
362 |
1:05.77 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
361 |
1:05.88 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
356 |
1:06.17 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.70 |
355 |
1:06.22 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.41 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.63 |
294 |
1:10.53 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.99 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Zalan Csecsi |
2007 |
Mandal SK |
+0.75 |
287 |
1:11.05 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.52 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 09:32:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
624 |
54.87 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.19 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.67 |
622 |
54.93 |
+0.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.12 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
589 |
55.96 |
+1.09 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.66 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
586 |
56.04 |
+1.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.30 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
Farsund Svømmklubb |
+0.65 |
585 |
56.06 |
+1.19 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 53.83 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
575 |
56.41 |
+1.54 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.82 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
537 |
57.69 |
+2.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.16 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.67 |
530 |
57.95 |
+3.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.01 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.70 |
493 |
59.38 |
+4.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.15 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.55 |
490 |
59.50 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.04 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.67 |
483 |
59.75 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.91 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik D. Liboriussen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
480 |
59.88 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.81 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.61 |
423 |
1:02.48 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.18 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.81 |
406 |
1:03.35 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.65 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Lindstrøm |
1998 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
368 |
1:05.44 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.90 |
(+7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christian Tveit Gilje |
2005 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.77 |
358 |
1:06.06 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.29 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
340 |
1:07.21 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
310 |
1:09.31 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.16 |
(+5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathias Jelle Thomsen |
2002 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.80 |
289 |
1:10.91 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.40 |
(+6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.72 |
276 |
1:11.98 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.14 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.3 Hoved bryder først efter 15 m v start |
|
|
|
|
- |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 09:32:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 11:59.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 2-12 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.66 |
228 |
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.89 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
219 |
1:17.80 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.39 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
194 |
1:20.93 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.52 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
190 |
1:21.57 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.72 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
190 |
1:21.57 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.10 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
189 |
1:21.66 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.05 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
186 |
1:22.05 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.22 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.89 |
143 |
1:29.51 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.75 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:11:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.86 |
532 |
57.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.44 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.72 |
477 |
1:00.02 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.02 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
477 |
1:00.03 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.65 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Thanawut Khampu Aa |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.62 |
467 |
1:00.45 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.34 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
460 |
1:00.74 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.61 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
393 |
1:04.03 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.26 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
370 |
1:05.29 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.72 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
359 |
1:06.00 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.07 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:11:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.70 |
597 |
55.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.91 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.76 |
576 |
56.37 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.43 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
535 |
57.76 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.38 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
534 |
57.79 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.31 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
500 |
59.10 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.41 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
474 |
1:00.13 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.92 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.83 |
443 |
1:01.51 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.65 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
426 |
1:02.33 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.46 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:11:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Spar Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.67 |
659 |
53.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.93 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
635 |
54.57 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.87 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
632 |
54.66 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.04 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
565 |
56.73 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.96 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
549 |
57.28 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.41 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.52 |
538 |
57.67 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.95 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
514 |
58.56 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.69 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.72 |
508 |
58.76 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.38 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:11:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 15:14.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 2-11 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Vendelbo spedition |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
329 |
1:14.85 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.21 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
225 |
1:24.97 |
+10.12 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.78 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
183 |
1:31.06 |
+16.21 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
175 |
1:32.34 |
+17.49 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.20 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annamai Dybdahl |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.95 |
161 |
1:34.97 |
+20.12 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.30 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.95 |
154 |
1:36.35 |
+21.50 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.18 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
138 |
1:39.95 |
+25.10 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:46.90 |
(-6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
129 |
1:42.16 |
+27.31 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:56.10 |
(-13.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.60 |
109 |
1:48.16 |
+33.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.86 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
107 |
1:48.75 |
+33.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.87 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 09:56:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Vendelbo spedition |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
520 |
1:04.28 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.75 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
454 |
1:07.28 |
+3.00 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nathalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.76 |
444 |
1:07.74 |
+3.46 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.75 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
414 |
1:09.34 |
+5.06 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
413 |
1:09.39 |
+5.11 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.09 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
405 |
1:09.88 |
+5.60 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
395 |
1:10.47 |
+6.19 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.50 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.79 |
388 |
1:10.87 |
+6.59 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.06 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.72 |
380 |
1:11.33 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.46 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
375 |
1:11.65 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.81 |
372 |
1:11.89 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.65 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
364 |
1:12.38 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.75 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
356 |
1:12.93 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.45 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
344 |
1:13.78 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.92 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.79 |
342 |
1:13.93 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.14 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
331 |
1:14.72 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.26 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
329 |
1:14.84 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
325 |
1:15.20 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.64 |
(-6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.97 |
322 |
1:15.40 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.25 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
317 |
1:15.79 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.97 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
313 |
1:16.10 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.97 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.89 |
307 |
1:16.63 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.25 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
305 |
1:16.81 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
300 |
1:17.21 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.26 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
300 |
1:17.24 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.70 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
284 |
1:18.61 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.40 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
270 |
1:19.93 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.48 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
|
257 |
1:21.28 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.10 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
255 |
1:21.45 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.07 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
237 |
1:23.48 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.56 |
(-9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.87 |
236 |
1:23.58 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.66 |
(-9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aline Kolltveit Bergene |
2010 |
Mandal SK |
+0.81 |
233 |
1:23.97 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.15 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.78 |
232 |
1:24.12 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.82 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
227 |
1:24.76 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
226 |
1:24.86 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.65 |
(-8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
225 |
1:24.95 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.60 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
225 |
1:25.00 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.34 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.80 |
223 |
1:25.20 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.40 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
221 |
1:25.43 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.61 |
(-8.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Henriette Dybvik |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.94 |
204 |
1:27.70 |
+23.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.71 |
(+4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
192 |
1:29.57 |
+25.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.03 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.82 |
188 |
1:30.19 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.37 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
184 |
1:30.88 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.06 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
180 |
1:31.55 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.92 |
179 |
1:31.64 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.63 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.60 |
176 |
1:32.27 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.07 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.93 |
171 |
1:33.09 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.25 |
(-12.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
168 |
1:33.68 |
+29.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.57 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
162 |
1:34.77 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.60 |
(-15.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
140 |
1:39.47 |
+35.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.23 |
(-14.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Stella Niss Varga |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
131 |
1:41.81 |
+37.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.20 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
126 |
1:42.97 |
+38.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.55 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.83 |
123 |
1:43.84 |
+39.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.37 |
(-8.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
112 |
1:47.14 |
+42.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.07 |
(-1:20.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.51 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 09:56:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Vendelbo spedition |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
512 |
1:04.61 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.82 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
505 |
1:04.91 |
+0.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.49 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Elena Holm-Hansen |
2007 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
504 |
1:04.95 |
+0.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.95 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
500 |
1:05.11 |
+0.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.02 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.82 |
475 |
1:06.27 |
+1.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
469 |
1:06.52 |
+1.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.69 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
465 |
1:06.73 |
+2.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.58 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.74 |
449 |
1:07.48 |
+2.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.94 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
448 |
1:07.57 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.31 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.78 |
446 |
1:07.63 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.78 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.75 |
446 |
1:07.64 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.65 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
443 |
1:07.82 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.58 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
441 |
1:07.89 |
+3.28 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
436 |
1:08.17 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.18 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
434 |
1:08.29 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
432 |
1:08.37 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
410 |
1:09.59 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.05 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.69 |
406 |
1:09.78 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.79 |
399 |
1:10.23 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.67 |
396 |
1:10.39 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.81 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.77 |
394 |
1:10.48 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.36 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.79 |
385 |
1:11.03 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.98 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
385 |
1:11.06 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.02 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
373 |
1:11.80 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.31 |
(+5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
356 |
1:12.91 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.80 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.75 |
350 |
1:13.31 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.22 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.70 |
348 |
1:13.45 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.30 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
346 |
1:13.59 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
336 |
1:14.33 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.49 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.73 |
335 |
1:14.43 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.02 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.72 |
332 |
1:14.61 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.54 |
329 |
1:14.88 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
328 |
1:14.98 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.13 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
321 |
1:15.45 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.50 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.81 |
299 |
1:17.27 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.81 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
296 |
1:17.51 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.79 |
294 |
1:17.73 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.75 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
288 |
1:18.23 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.95 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Karoline Skagestad Madsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.84 |
281 |
1:18.92 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.39 |
(+4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.88 |
279 |
1:19.08 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.19 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
277 |
1:19.31 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.52 |
(+5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Isabella Andersen |
2008 |
Mandal SK |
+0.78 |
275 |
1:19.44 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.95 |
(-9.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
266 |
1:20.40 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.95 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Josefine Abrahamsen |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.75 |
252 |
1:21.82 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.87 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.78 |
237 |
1:23.52 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(+7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Erle Mønsås Syvertsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.81 |
236 |
1:23.59 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.28 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.86 |
231 |
1:24.24 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.43 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.89 |
190 |
1:29.81 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.91 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.92 |
188 |
1:30.18 |
+25.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.04 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
147 |
1:37.81 |
+33.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.47 |
(+6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 09:56:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Vendelbo spedition |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
|
637 |
1:00.08 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.50 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
531 |
1:03.85 |
+3.77 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.37 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
498 |
1:05.20 |
+5.12 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.30 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
489 |
1:05.63 |
+5.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.91 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
484 |
1:05.85 |
+5.77 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.18 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.77 |
477 |
1:06.16 |
+6.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.07 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.66 |
469 |
1:06.53 |
+6.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.39 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.73 |
458 |
1:07.04 |
+6.96 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.06 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
452 |
1:07.36 |
+7.28 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.50 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
447 |
1:07.62 |
+7.54 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.64 |
439 |
1:07.99 |
+7.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.39 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben Smut |
+0.62 |
402 |
1:10.06 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.46 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.82 |
388 |
1:10.89 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.15 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hannah Vixø Momme |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.82 |
381 |
1:11.28 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.25 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cecilie V Jensen |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
371 |
1:11.95 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.50 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
366 |
1:12.29 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.19 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Nielsen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.76 |
364 |
1:12.39 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.56 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christina Markussen |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.90 |
345 |
1:13.66 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Olga Cermak |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
326 |
1:15.07 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.30 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
Farsund Svømmklubb |
|
326 |
1:15.07 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.83 |
291 |
1:18.03 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.61 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
+0.90 |
261 |
1:20.89 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.57 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.81 |
182 |
1:31.18 |
+31.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.14 |
(+10.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 09:56:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 11:59.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 2-11 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Vendelbo spedition |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.87 |
360 |
1:12.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.85 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
227 |
1:24.75 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.97 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
184 |
1:30.78 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.06 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annamai Dybdahl |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.97 |
177 |
1:31.97 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.97 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
175 |
1:32.41 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.34 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
170 |
1:33.32 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.35 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
139 |
1:39.80 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.95 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
135 |
1:40.69 |
+28.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.16 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:23:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Vendelbo spedition |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
561 |
1:02.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.28 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nathalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.82 |
469 |
1:06.54 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.74 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
454 |
1:07.25 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.88 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
444 |
1:07.74 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.28 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
435 |
1:08.24 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.34 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
415 |
1:09.28 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.47 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
411 |
1:09.53 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.39 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.65 |
400 |
1:10.17 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.87 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:23:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Vendelbo spedition |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Elena Holm-Hansen |
2007 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.80 |
531 |
1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.95 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
523 |
1:04.17 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.11 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.76 |
520 |
1:04.28 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.61 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.75 |
514 |
1:04.52 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.91 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
476 |
1:06.19 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.52 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.49 |
473 |
1:06.34 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.73 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.82 |
472 |
1:06.40 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.27 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.72 |
457 |
1:07.09 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.48 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:23:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Vendelbo spedition |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
628 |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.08 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
531 |
1:03.84 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.85 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
507 |
1:04.83 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.16 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
504 |
1:04.96 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.20 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
499 |
1:05.18 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.63 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
497 |
1:05.26 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.85 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.57 |
482 |
1:05.91 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.53 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.75 |
444 |
1:07.78 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.99 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 15:23:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 15:52.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 2-12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Kenny Sørensen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
169 |
3:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
132 |
3:39.36 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:51.71 |
(-12.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
123 |
3:44.81 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.10 |
(-30.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
116 |
3:48.83 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
62 |
4:42.75 |
+1:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Midling Klev |
2010 |
Mandal SK |
+0.76 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej forsat bev. v. 150m |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej forsat bev. v. 150m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:24:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Kenny Sørensen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.58 |
327 |
2:42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.02 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
306 |
2:46.04 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.20 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
245 |
2:58.68 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.09 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.79 |
224 |
3:04.13 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.00 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
203 |
3:10.28 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.00 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.79 |
183 |
3:16.78 |
+34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.92 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej forsat bev. v 150m |
|
|
|
|
- |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:24:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Kenny Sørensen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
403 |
2:31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.24 |
(+8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
399 |
2:31.97 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.23 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
394 |
2:32.56 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.72 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
372 |
2:35.48 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.03 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.80 |
306 |
2:46.04 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.41 |
(+9.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Nielsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
250 |
2:57.51 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.96 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
+0.76 |
218 |
3:05.91 |
+34.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.31 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:24:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Tømrermester Kenny Sørensen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
394 |
2:32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.30 |
(+7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.76 |
343 |
2:39.80 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.34 |
(+5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.77 |
173 |
3:20.52 |
+47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:24:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 11:59.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer 2-11 år - Final |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
236 |
3:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.61 |
(-20.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.94 |
201 |
3:30.33 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.95 |
(-9.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:50:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
395 |
2:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.00 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
275 |
3:09.67 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.48 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
253 |
3:14.78 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.50 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
240 |
3:18.29 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
219 |
3:24.51 |
+36.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.50 |
(+22.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
212 |
3:26.73 |
+38.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.30 |
(-12.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.90 |
209 |
3:27.57 |
+39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
198 |
3:31.48 |
+43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
195 |
3:32.69 |
+44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
192 |
3:33.53 |
+45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.84 |
192 |
3:33.55 |
+45.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.35 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
189 |
3:34.63 |
+46.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.87 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
186 |
3:35.99 |
+47.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.30 |
(-33.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.87 |
162 |
3:46.12 |
+58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
161 |
3:46.47 |
+58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.97 |
157 |
3:48.31 |
+1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
116 |
4:12.34 |
+1:24.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.78 |
(+5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
108 |
4:18.57 |
+1:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse ved 150m |
|
|
|
|
- |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse v 150m |
|
|
|
|
- |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:50:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
487 |
2:36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.00 |
(+5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
468 |
2:38.81 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.02 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.58 |
449 |
2:41.01 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.03 |
(+7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
416 |
2:45.17 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.80 |
(+7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.75 |
389 |
2:48.92 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.00 |
(+16.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.69 |
387 |
2:49.24 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.40 |
(-7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.79 |
377 |
2:50.68 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.22 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.72 |
355 |
2:54.12 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.83 |
(+4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
348 |
2:55.20 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.64 |
(+11.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
344 |
2:55.92 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.10 |
(-17.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
332 |
2:58.07 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.75 |
(+10.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.72 |
313 |
3:01.56 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.37 |
(+21.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.71 |
302 |
3:03.66 |
+26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cassandra Weibrecht |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
298 |
3:04.65 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
256 |
3:14.03 |
+37.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
251 |
3:15.40 |
+38.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.46 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine Abrahamsen |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.71 |
237 |
3:19.21 |
+42.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.00 |
(+7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
230 |
3:21.29 |
+44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilla Elise Johnsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.78 |
172 |
3:41.52 |
+1:04.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:12.33 |
(-30.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Natalia Wilkosz |
2008 |
Mandal SK |
|
122 |
4:08.23 |
+1:31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:50:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Bjergby Håndværk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
519 |
2:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.08 |
(+5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.59 |
401 |
2:47.21 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.04 |
(+7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.74 |
375 |
2:50.97 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.56 |
(+9.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
369 |
2:51.85 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.25 |
(+4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
298 |
3:04.52 |
+31.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.83 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.87 |
293 |
3:05.71 |
+32.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.76 |
(+3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.91 |
284 |
3:07.47 |
+34.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.62 |
(+5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 10:50:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 11:59.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Herrer 2-12 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.72 |
99 |
1:46.55 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.45 |
(+14.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
75 |
1:56.88 |
+10.33 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-13.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.95 |
434 |
1:05.31 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.50 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
360 |
1:09.47 |
+4.16 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
293 |
1:14.43 |
+9.12 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.94 |
(-11.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Thanawut Khampu Aa |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.63 |
268 |
1:16.64 |
+11.33 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.19 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.67 |
267 |
1:16.79 |
+11.48 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.36 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.72 |
234 |
1:20.24 |
+14.93 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
219 |
1:22.03 |
+16.72 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.58 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.75 |
201 |
1:24.31 |
+19.00 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.79 |
201 |
1:24.38 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.92 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.88 |
152 |
1:32.58 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
151 |
1:32.73 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
146 |
1:33.76 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.21 |
(+6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Torgeir Øybekk |
2008 |
Mandal SK |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 asynkr arme v 25 m (retter på brille m ve. hånd) |
|
|
|
|
- |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.76 |
466 |
1:03.75 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.32 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
448 |
1:04.59 |
+0.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.11 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.68 |
446 |
1:04.68 |
+0.93 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.15 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
430 |
1:05.50 |
+1.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
398 |
1:07.20 |
+3.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.27 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
380 |
1:08.27 |
+4.52 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.56 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
373 |
1:08.64 |
+4.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
370 |
1:08.82 |
+5.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.34 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
368 |
1:08.98 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.62 |
353 |
1:09.95 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.80 |
(-6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
345 |
1:10.45 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.02 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.76 |
341 |
1:10.78 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.56 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Otto Wind Løssing |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
313 |
1:12.77 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.53 |
306 |
1:13.32 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.38 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.57 |
288 |
1:14.80 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.16 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
267 |
1:16.72 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.89 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
251 |
1:18.31 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.59 |
(-10.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.58 |
218 |
1:22.04 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.50 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Zalan Csecsi |
2007 |
Mandal SK |
+0.77 |
194 |
1:25.41 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.99 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Hoved bryder først efter 15 m v start |
|
|
|
|
- |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Herrer 17 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
589 |
58.97 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.35 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.64 |
525 |
1:01.27 |
+2.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.34 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
523 |
1:01.36 |
+2.39 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.15 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
515 |
1:01.69 |
+2.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.69 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
Farsund Svømmklubb |
+0.65 |
509 |
1:01.91 |
+2.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.01 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
502 |
1:02.18 |
+3.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.72 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.61 |
482 |
1:03.04 |
+4.07 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.36 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
476 |
1:03.29 |
+4.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.05 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.75 |
455 |
1:04.28 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.41 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Torp |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
+0.55 |
375 |
1:08.52 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.48 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
373 |
1:08.67 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.35 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.70 |
355 |
1:09.83 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.51 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Lindstrøm |
1998 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
344 |
1:10.57 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.41 |
(+10.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.77 |
336 |
1:11.11 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.54 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik D. Liboriussen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
327 |
1:11.71 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
327 |
1:11.75 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.08 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Gallacher |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
276 |
1:15.86 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(+6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathias Frahm Feldtmose |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
+0.43 |
248 |
1:18.63 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(+4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Christian Tveit Gilje |
2005 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.80 |
150 |
1:32.93 |
+33.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.40 |
(+16.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esben Kilde Johansen |
2004 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 11:59.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Herrer 2-12 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.70 |
102 |
1:45.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.55 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
81 |
1:53.90 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.88 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:38:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
445 |
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.31 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
344 |
1:10.54 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.47 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
299 |
1:13.95 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.43 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.73 |
286 |
1:15.00 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.79 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Thanawut Khampu Aa |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.64 |
229 |
1:20.78 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.64 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
228 |
1:20.94 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.03 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.79 |
219 |
1:22.01 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.24 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.75 |
199 |
1:24.57 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.31 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:38:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.69 |
471 |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.78 |
469 |
1:03.63 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.75 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
468 |
1:03.69 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.59 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
433 |
1:05.34 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.50 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
403 |
1:06.94 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.64 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
399 |
1:07.13 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.20 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
+0.51 |
383 |
1:08.07 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.82 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:38:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
618 |
58.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.36 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
584 |
59.16 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.97 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.65 |
563 |
59.87 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.69 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
526 |
1:01.24 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.27 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Setekleiv Paturel |
2004 |
Farsund Svømmklubb |
+0.67 |
504 |
1:02.10 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.91 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
497 |
1:02.40 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.18 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
485 |
1:02.91 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.29 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.48 |
471 |
1:03.55 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.04 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:38:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 16:39.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 2-11 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
264 |
1:26.44 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.25 |
(-10.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
74 |
2:11.66 |
+45.22 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.20 |
(+7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:21:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.81 |
462 |
1:11.73 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
378 |
1:16.68 |
+4.95 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
345 |
1:19.08 |
+7.35 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.28 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
340 |
1:19.43 |
+7.70 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
337 |
1:19.70 |
+7.97 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.86 |
273 |
1:25.51 |
+13.78 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.59 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
259 |
1:26.95 |
+15.22 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.20 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
258 |
1:27.04 |
+15.31 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.19 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nathalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
241 |
1:29.09 |
+17.36 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.95 |
(+5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
184 |
1:37.45 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.66 |
(+5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
174 |
1:39.24 |
+27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
168 |
1:40.38 |
+28.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.16 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
164 |
1:41.31 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.30 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
152 |
1:43.89 |
+32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.90 |
142 |
1:46.19 |
+34.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.96 |
(-15.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
120 |
1:52.25 |
+40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:21:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.83 |
437 |
1:13.10 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
388 |
1:16.04 |
+2.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.04 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.71 |
372 |
1:17.12 |
+4.02 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.84 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.77 |
341 |
1:19.36 |
+6.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.64 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
320 |
1:21.06 |
+7.96 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.54 |
(+6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
291 |
1:23.64 |
+10.54 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
283 |
1:24.49 |
+11.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.48 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.76 |
242 |
1:28.98 |
+15.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.75 |
(-13.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.78 |
202 |
1:34.47 |
+21.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.27 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
189 |
1:36.59 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.12 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cassandra Weibrecht |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.78 |
149 |
1:44.46 |
+31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Skagestad Madsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.82 |
146 |
1:45.36 |
+32.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.76 |
(+6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.92 |
77 |
2:10.39 |
+57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Elena Holm-Hansen |
2007 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:21:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
482 |
1:10.75 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.32 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
418 |
1:14.17 |
+3.42 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
380 |
1:16.57 |
+5.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.48 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.65 |
360 |
1:17.96 |
+7.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.90 |
(+7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
+0.74 |
306 |
1:22.28 |
+11.53 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.38 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
226 |
1:31.08 |
+20.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.82 |
(+10.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
219 |
1:31.93 |
+21.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.35 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
168 |
1:40.38 |
+29.63 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Jørgensen |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 11:21:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 12:12.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 2-11 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
261 |
1:26.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.44 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
80 |
2:08.53 |
+41.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.66 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:51:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
506 |
1:09.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.73 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
406 |
1:14.90 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.68 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
371 |
1:17.21 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
351 |
1:18.65 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
275 |
1:25.23 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.95 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.86 |
272 |
1:25.58 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.51 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
258 |
1:27.05 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.04 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nathalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:51:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.82 |
481 |
1:10.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.10 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
410 |
1:14.66 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.04 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
383 |
1:16.33 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.36 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.71 |
359 |
1:18.04 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.12 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.80 |
309 |
1:21.99 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.64 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
304 |
1:22.49 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.49 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.76 |
210 |
1:33.32 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.47 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Bertelsen |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:51:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Sport 24, Metropol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
525 |
1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.75 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
470 |
1:11.33 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.17 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.75 |
451 |
1:12.32 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.57 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.66 |
432 |
1:13.35 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.96 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
+0.79 |
320 |
1:21.06 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.28 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
254 |
1:27.51 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.08 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
|
226 |
1:31.03 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.93 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
195 |
1:35.59 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.38 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:51:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 16:52.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer 2-12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
161 |
3:51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
135 |
4:05.65 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.93 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
121 |
4:14.51 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.32 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
116 |
4:17.89 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
116 |
4:18.27 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl-Emil Larsen Kappel |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.80 |
106 |
4:26.35 |
+34.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.00 |
(+16.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Midling Klev |
2010 |
Mandal SK |
+0.63 |
104 |
4:27.50 |
+35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
72 |
5:02.85 |
+1:11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.60 |
(+12.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 svømmetag bestod ikke af armtag efterfulgt af brystbenspark v 175 m |
|
|
|
|
- |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere bryst benspark v vending efter 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.92 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 ej korrekt rækkefølge i arm og benspark i bryst sv |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 12:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.71 |
361 |
2:57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.91 |
(-19.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
333 |
3:01.91 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.00 |
(+4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
304 |
3:07.38 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.71 |
(+5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.74 |
269 |
3:15.33 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.66 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.80 |
257 |
3:18.36 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.99 |
(-24.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
250 |
3:20.13 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
229 |
3:26.05 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.54 |
(+6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
219 |
3:29.18 |
+32.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.89 |
(+9.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.93 |
213 |
3:31.00 |
+33.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.87 |
207 |
3:32.99 |
+35.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.04 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
197 |
3:36.68 |
+39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
178 |
3:43.83 |
+46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
176 |
3:44.65 |
+47.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.52 |
(-21.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
165 |
3:49.57 |
+52.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.38 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
162 |
3:51.08 |
+53.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:12.75 |
(-21.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adrian Magnus Lie-Myhrhag |
2009 |
Mandal SK |
+0.82 |
142 |
4:01.58 |
+1:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Håkon Valle Printz |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.72 |
133 |
4:06.71 |
+1:09.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.00 |
(-12.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Bekele Mulato |
2009 |
Mandal SK |
+0.83 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 1 hånd ved vending 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 12:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
491 |
2:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.22 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
487 |
2:40.24 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.20 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
418 |
2:48.56 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.58 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
367 |
2:56.13 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.00 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peder Grønås Jensen |
2007 |
Farsund Svømmklubb |
+0.70 |
325 |
3:03.34 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.72 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
295 |
3:09.44 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.29 |
(+11.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.66 |
293 |
3:09.85 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:12.14 |
(-1:02.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Nielsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
260 |
3:17.38 |
+37.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.60 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 12:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Kærholm teltudlejning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
578 |
2:31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.94 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.77 |
544 |
2:34.44 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.30 |
(+11.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
511 |
2:37.71 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.85 |
(+8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
380 |
2:54.00 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.36 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 12:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 12:11.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 2-11 år - Final |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annamai Dybdahl |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.95 |
235 |
3:45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.70 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
192 |
4:00.65 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:12.20 |
(-11.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
182 |
4:05.09 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.20 |
(-14.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.84 |
164 |
4:13.49 |
+28.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.25 |
(+13.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
145 |
4:24.38 |
+39.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:18.60 |
(+5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
97 |
5:02.40 |
+1:17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.80 |
(+6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 12:36:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
389 |
3:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.00 |
(-7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
374 |
3:12.71 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.13 |
(-6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.84 |
329 |
3:21.14 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(+6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
306 |
3:26.18 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.79 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
300 |
3:27.49 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.75 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.82 |
291 |
3:29.50 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.65 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
287 |
3:30.47 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.42 |
(-33.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
+0.78 |
283 |
3:31.60 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.97 |
(+5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
275 |
3:33.50 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.85 |
(+6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.73 |
273 |
3:34.07 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.93 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
259 |
3:37.94 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.00 |
(+16.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.70 |
258 |
3:38.01 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.58 |
(-10.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.91 |
254 |
3:39.39 |
+29.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.00 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
249 |
3:40.59 |
+30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
232 |
3:45.97 |
+35.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.24 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
232 |
3:46.02 |
+35.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.80 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
229 |
3:47.09 |
+36.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.63 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
204 |
3:55.88 |
+45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
193 |
4:00.39 |
+50.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
182 |
4:05.05 |
+54.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.74 |
(-37.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Henriette Dybvik |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
|
176 |
4:07.55 |
+57.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.04 |
(+13.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
170 |
4:10.48 |
+1:00.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.18 |
(+6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
154 |
4:18.87 |
+1:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
153 |
4:19.28 |
+1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.89 |
144 |
4:24.65 |
+1:14.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.72 |
(-29.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 12:36:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
409 |
3:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.52 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
401 |
3:08.29 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.89 |
(+5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
393 |
3:09.69 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.48 |
(-36.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.83 |
391 |
3:09.94 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.55 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
353 |
3:16.50 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.43 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.89 |
352 |
3:16.68 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.08 |
(+8.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.79 |
346 |
3:17.75 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.71 |
(-7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
337 |
3:19.56 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.31 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.70 |
325 |
3:21.94 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
308 |
3:25.60 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.61 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
307 |
3:25.81 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.00 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
298 |
3:27.98 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.03 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
298 |
3:27.98 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.95 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.89 |
284 |
3:31.18 |
+24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
275 |
3:33.56 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
267 |
3:35.70 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.23 |
(+15.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
257 |
3:38.44 |
+31.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.45 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Stella Grimestad Salvesen |
2008 |
Mandal SK |
|
256 |
3:38.78 |
+31.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.83 |
(+8.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
224 |
3:48.48 |
+41.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.07 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
184 |
4:04.23 |
+57.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:51.60 |
(+12.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Filippa Holst Rasmussen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
179 |
4:06.15 |
+59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Natalia Wilkosz |
2008 |
Mandal SK |
+0.86 |
119 |
4:42.46 |
+1:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.97 |
101 |
4:57.41 |
+1:50.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.96 |
(+1:04.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 12:36:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Onside sportspræmier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.84 |
523 |
2:52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.83 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
511 |
2:53.79 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.25 |
(+5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.79 |
508 |
2:54.14 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.77 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.75 |
478 |
2:57.63 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.05 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.78 |
471 |
2:58.57 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.04 |
(+9.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
431 |
3:03.90 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.53 |
(+7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
348 |
3:17.50 |
+25.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.46 |
(+7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
347 |
3:17.72 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.01 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
344 |
3:18.15 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.75 |
(+5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
+0.90 |
280 |
3:32.36 |
+39.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.18 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
Farsund Svømmklubb |
+0.83 |
258 |
3:38.23 |
+45.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.20 |
(+13.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 12:36:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 12:37.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 4x100m Frisvømning Herrer 14 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Rema 1000 Hestkærvej |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg Drenge 2 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
356 |
|
|
4:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
0869AD |
+0.81 |
28.34 |
58.80 |
|
|
|
58.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
0959AG |
+0.47 |
29.22 |
1:00.90 |
|
|
|
1:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
0945BC |
+0.95 |
34.43 |
1:14.44 |
|
|
|
3:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren B. Andersen |
2009 |
0909AD |
+0.52 |
32.86 |
1:11.45 |
|
|
|
4:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim Drenge 1 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
333 |
|
|
4:31.41 |
+5.82 |
|
|
|
|
Alfred Hørlück |
2008 |
0831AO |
+0.77 |
32.39 |
1:08.91 |
|
|
|
1:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
+0.61 |
31.86 |
1:07.47 |
|
|
|
2:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Rickers |
2008 |
0801AH |
+0.64 |
30.82 |
1:05.68 |
|
|
|
3:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
+0.69 |
33.11 |
1:09.35 |
|
|
|
4:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Horsens Drenge 1 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
295 |
|
|
4:42.63 |
+17.04 |
|
|
|
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
0809AR |
+0.62 |
33.93 |
1:10.53 |
|
|
|
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Florent Asllanaj |
2009 |
0929BH |
+0.14 |
34.65 |
1:15.37 |
|
|
|
2:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
0949BB |
+0.40 |
34.76 |
1:15.50 |
|
|
|
3:41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
0869AE |
+0.25 |
27.69 |
1:01.23 |
|
|
|
4:42.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Odder SMILEYS |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
261 |
|
|
4:54.33 |
+28.74 |
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
+0.72 |
34.34 |
1:11.78 |
|
|
|
1:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
William Hother Jensen |
2008 |
0803AE |
+0.47 |
33.23 |
1:10.21 |
|
|
|
2:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
0867AN |
+0.61 |
35.62 |
1:13.34 |
|
|
|
3:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Herbsleb |
2010 |
1035AH |
+0.25 |
37.45 |
1:19.00 |
|
|
|
4:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pingvinens drenge |
14 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
191 |
|
|
5:26.54 |
+1:00.9 |
|
|
|
|
Asger Ziethen |
2008 |
0863AQ |
+0.77 |
35.02 |
1:11.58 |
|
|
|
1:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
0875AD |
+0.34 |
31.68 |
1:07.50 |
|
|
|
2:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
1097AL |
+0.79 |
47.56 |
1:36.86 |
|
|
|
3:55.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl-Emil Larsen Kappel |
2010 |
1095AL |
+0.52 |
42.91 |
1:30.60 |
|
|
|
5:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aalborg Talent Drenge 1 |
12 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
149 |
|
|
5:54.74 |
+1:29.1 |
|
|
|
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
1069AF |
+0.85 |
42.12 |
1:30.52 |
|
|
|
1:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
1065AF |
+0.43 |
38.74 |
1:24.70 |
|
|
|
2:55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
1153AD |
+0.45 |
40.45 |
1:29.22 |
|
|
|
4:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Bjørn |
2010 |
1025AM |
|
44.51 |
1:30.30 |
|
|
|
5:54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aalborg Talent Drenge 2 |
12 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
114 |
|
|
6:28.11 |
+2:02.5 |
|
|
|
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
1023AM |
+0.89 |
42.89 |
1:38.22 |
|
|
|
1:38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
1113AF |
+0.80 |
46.60 |
1:39.19 |
|
|
|
3:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
1027AM |
+0.31 |
3:17.41 |
1:43.11 |
|
|
|
5:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
1055AP |
+0.44 |
41.18 |
1:27.59 |
|
|
|
6:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
NORD Herrer 2 |
14 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Tyvstart sv. 2 |
|
|
|
Johannes Andersen |
2008 |
0869AA |
|
35.26 |
1:13.26 |
|
|
|
1:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
0843AN |
-0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
0931BH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
0869AG |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 17:19:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 4x100m Frisvømning Herrer 15-32 år - Final |
|
Sponsor |
Rema 1000 Hestkærvej |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aarhus Swim Herrer 2 |
22 |
Aarhus Swim |
|
|
611 |
|
|
3:41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
+0.66 |
26.61 |
54.36 |
|
|
|
54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
+0.24 |
26.26 |
54.50 |
|
|
|
1:48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
+0.22 |
25.60 |
54.39 |
|
|
|
2:43.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
+0.19 |
27.71 |
58.54 |
|
|
|
3:41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S68 drenge 1 |
20 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
589 |
|
|
3:44.46 |
+2.67 |
|
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
0349AG |
+0.73 |
25.82 |
54.27 |
|
|
|
54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
+0.22 |
26.42 |
55.41 |
|
|
|
1:49.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
0563AF |
+0.42 |
26.69 |
56.28 |
|
|
|
2:45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Egholm |
2003 |
0331AP |
+0.34 |
27.88 |
58.50 |
|
|
|
3:44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viborg drenge 1 |
19 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
540 |
|
|
3:51.05 |
+9.26 |
|
|
|
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
0797AG |
+0.77 |
27.62 |
57.52 |
|
|
|
57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik D. Liboriussen |
2004 |
0415AO |
+0.22 |
28.18 |
59.43 |
|
|
|
1:56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
0615AK |
+0.35 |
27.86 |
58.64 |
|
|
|
2:55.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Elsborg |
2003 |
0361AQ |
+0.21 |
26.43 |
55.46 |
|
|
|
3:51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aarhus Swim Herrer 3 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
508 |
|
|
3:55.81 |
+14.02 |
|
|
|
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
0329AG |
+0.68 |
27.78 |
58.27 |
|
|
|
58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
+0.42 |
28.01 |
58.38 |
|
|
|
1:56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Gallacher |
2005 |
0569AN |
+0.03 |
28.47 |
1:00.94 |
|
|
|
2:57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
+0.52 |
28.15 |
58.22 |
|
|
|
3:55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aars Drenge 1 |
19 |
Aars Svømmeklub |
|
|
484 |
|
|
3:59.61 |
+17.82 |
|
|
|
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
0549AP |
+0.73 |
28.56 |
1:00.41 |
|
|
|
1:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
0619AS |
+0.55 |
30.38 |
1:03.35 |
|
|
|
2:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
0309AN |
+0.46 |
27.86 |
58.89 |
|
|
|
3:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
0603AI |
+0.50 |
27.40 |
56.96 |
|
|
|
3:59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
NORD Sprint Herrer |
24 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
466 |
|
|
4:02.80 |
+21.01 |
|
|
|
|
Lukas Lindstrøm |
1998 |
9869AR |
+0.82 |
30.23 |
1:03.72 |
|
|
|
1:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
0079AF |
+0.21 |
26.86 |
57.19 |
|
|
|
2:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Andersen |
2006 |
0667AI |
+0.46 |
28.69 |
59.94 |
|
|
|
3:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Torp |
2004 |
0409AA |
+0.25 |
28.62 |
1:01.95 |
|
|
|
4:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bromers disciple |
20 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
318 |
|
|
4:35.72 |
+53.93 |
|
|
|
|
Mathias Jelle Thomsen |
2002 |
0295AS |
+0.80 |
33.85 |
1:12.57 |
|
|
|
1:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Larsen |
2005 |
0531AR |
+0.39 |
34.64 |
1:13.29 |
|
|
|
2:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Kroer |
2007 |
0741AO |
+0.41 |
31.92 |
1:08.80 |
|
|
|
3:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
0813AI |
+0.45 |
29.33 |
1:01.06 |
|
|
|
4:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Horsens Drenge 2 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
311 |
|
|
4:37.61 |
+55.82 |
|
|
|
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
0721AF |
+0.74 |
31.21 |
1:05.72 |
|
|
|
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Aaskoven Jørgensen |
2007 |
0755AD |
+0.57 |
30.94 |
1:05.68 |
|
|
|
2:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Nielsen |
2007 |
0767AK |
+0.57 |
33.20 |
1:09.31 |
|
|
|
3:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
August Juul Jensen |
2009 |
0985BF |
+0.73 |
36.72 |
1:16.90 |
|
|
|
4:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aalborg Drenge 3 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
290 |
|
|
4:44.10 |
+1:02.3 |
|
|
|
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
0705AL |
+0.66 |
30.63 |
1:04.01 |
|
|
|
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Møller |
2007 |
0735AI |
+0.30 |
30.44 |
1:04.67 |
|
|
|
2:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
0845AH |
+0.61 |
34.47 |
1:13.65 |
|
|
|
3:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
1005AK |
+0.71 |
38.74 |
1:21.77 |
|
|
|
4:44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odder Big Smiley |
16 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Tyvstart sv. 3 |
|
|
|
Kasper Lisberg |
2007 |
0793AF |
+0.73 |
29.91 |
1:02.46 |
|
|
|
1:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Timmermann |
2010 |
1091AP |
+0.80 |
38.50 |
1:26.19 |
|
|
|
2:28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Vestergaard |
2010 |
1029AG |
-0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
0653AN |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aalborg Drenge 1 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Tyvstart sv. 4 |
|
|
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
0725AI |
+0.71 |
28.68 |
59.82 |
|
|
|
59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Norup |
2007 |
0781AI |
+0.37 |
29.42 |
1:01.90 |
|
|
|
2:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Jensen |
2007 |
0773AE |
+0.31 |
28.10 |
1:00.38 |
|
|
|
3:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bundgaard |
2007 |
0717AE |
-0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 17:19:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 17:24.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 4x100m Frisvømning Damer 13 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Rema 1000 Hestkærvej |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg Piger 2 |
13 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
404 |
|
|
4:43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
+0.70 |
33.54 |
1:09.77 |
|
|
|
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
0922AC |
+0.47 |
35.05 |
1:14.79 |
|
|
|
2:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Rouhan Zou |
2010 |
1080AJ |
+0.63 |
33.50 |
1:09.21 |
|
|
|
3:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
+0.67 |
33.77 |
1:09.81 |
|
|
|
4:43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Horsens Piger 1 |
13 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
379 |
|
|
4:49.57 |
+5.99 |
|
|
|
|
Freya Magnussen |
2009 |
0924BA |
+0.78 |
34.39 |
1:11.72 |
|
|
|
1:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
+0.48 |
34.70 |
1:13.59 |
|
|
|
2:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
0974AG |
+0.63 |
34.82 |
1:14.57 |
|
|
|
3:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
+0.20 |
32.79 |
1:09.69 |
|
|
|
4:49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Odder SMILEYS |
13 |
Odder Svømmeklub |
|
|
364 |
|
|
4:53.44 |
+9.86 |
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
+0.69 |
33.54 |
1:10.47 |
|
|
|
1:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
1092AJ |
+0.30 |
35.40 |
1:14.13 |
|
|
|
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
0926BA |
+0.50 |
34.04 |
1:13.06 |
|
|
|
3:37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Enderlein |
2010 |
1030AU |
+0.37 |
35.89 |
1:15.78 |
|
|
|
4:53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Horsens Piger 2 |
13 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
323 |
|
|
5:05.36 |
+21.78 |
|
|
|
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
0906BC |
+0.82 |
37.41 |
1:17.84 |
|
|
|
1:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
0932BE |
+0.23 |
36.45 |
1:17.66 |
|
|
|
2:35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Signe Madsen |
2009 |
0906AG |
+0.57 |
34.76 |
1:15.26 |
|
|
|
3:50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ahrendt |
2009 |
0932BH |
+0.46 |
34.59 |
1:14.60 |
|
|
|
5:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viborg Piger 1 |
13 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
293 |
|
|
5:15.37 |
+31.79 |
|
|
|
|
Alberte Futtrup |
2009 |
0982AJ |
+0.71 |
37.25 |
1:18.48 |
|
|
|
1:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
0928BC |
+0.49 |
38.17 |
1:22.47 |
|
|
|
2:40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
0976BG |
+0.51 |
36.15 |
1:16.68 |
|
|
|
3:57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
0954BB |
-0.02 |
35.13 |
1:17.74 |
|
|
|
5:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Horsens Piger 3 |
13 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
248 |
|
|
5:33.43 |
+49.85 |
|
|
|
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
0908BC |
+0.77 |
35.01 |
1:15.90 |
|
|
|
1:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
1070AI |
+0.53 |
40.37 |
1:27.28 |
|
|
|
2:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
1098AH |
+0.72 |
39.52 |
1:24.61 |
|
|
|
4:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Pedersen |
2009 |
0992BA |
|
38.96 |
1:25.64 |
|
|
|
5:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aalborg Talent Piger 1 |
12 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
186 |
|
|
6:07.00 |
+1:23.4 |
|
|
|
|
Sophia Borkmann |
2011 |
1186AF |
+0.78 |
42.84 |
1:30.05 |
|
|
|
1:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Mørch |
2012 |
1258AE |
|
43.16 |
1:35.69 |
|
|
|
3:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annamai Dybdahl |
2011 |
1150AK |
+0.77 |
43.86 |
1:33.52 |
|
|
|
4:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
1074AL |
+0.08 |
39.87 |
1:27.74 |
|
|
|
6:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viborg piger 2 |
12 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
172 |
|
|
6:16.69 |
+1:33.1 |
|
|
|
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
1064AO |
+0.58 |
44.27 |
1:34.70 |
|
|
|
1:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
1066AO |
|
46.38 |
1:38.78 |
|
|
|
3:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
1130AF |
+0.05 |
42.81 |
1:35.44 |
|
|
|
4:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Dahl |
2010 |
1086AI |
+0.64 |
41.15 |
1:27.77 |
|
|
|
6:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 17:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 4x100m Frisvømning Damer 14-32 år - Final |
|
Sponsor |
Rema 1000 Hestkærvej |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aarhus Swim Damer 1 |
16 |
Aarhus Swim |
|
|
532 |
|
|
4:18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
+0.76 |
31.03 |
1:04.47 |
|
|
|
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
+0.27 |
31.02 |
1:05.22 |
|
|
|
2:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
0744AM |
+0.44 |
30.73 |
1:04.05 |
|
|
|
3:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
+0.20 |
31.72 |
1:04.93 |
|
|
|
4:18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S68 piger - 1 |
19 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
504 |
|
|
4:23.36 |
+4.69 |
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
+0.80 |
31.15 |
1:04.51 |
|
|
|
1:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
+0.57 |
31.41 |
1:06.25 |
|
|
|
2:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
0422AR |
+0.35 |
30.47 |
1:04.62 |
|
|
|
3:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
+0.44 |
31.95 |
1:07.98 |
|
|
|
4:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stidsholt 1 |
17 |
Stidsholt Efterskole |
|
|
471 |
|
|
4:29.48 |
+10.81 |
|
|
|
|
Ida Kold Dalsgaard |
2005 |
0538AS |
+0.71 |
32.62 |
1:08.04 |
|
|
|
1:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
+0.04 |
30.66 |
1:07.64 |
|
|
|
2:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Thirup |
2005 |
0536AL |
+0.42 |
32.02 |
1:07.44 |
|
|
|
3:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
0556AS |
+0.33 |
31.37 |
1:06.36 |
|
|
|
4:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aarhus Swim Damer 2 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
470 |
|
|
4:29.56 |
+10.89 |
|
|
|
|
Frida Damm Thorsell |
2007 |
0716AN |
+0.68 |
31.68 |
1:06.77 |
|
|
|
1:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Winum Andersen |
2007 |
0796AW |
+0.54 |
31.56 |
1:05.80 |
|
|
|
2:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Gad |
2007 |
0748AE |
+0.58 |
32.78 |
1:08.87 |
|
|
|
3:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Hvergel |
2008 |
0858AU |
+0.17 |
32.17 |
1:08.12 |
|
|
|
4:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Girl SQUAD Aars |
15 |
Aars Svømmeklub |
|
|
460 |
|
|
4:31.54 |
+12.87 |
|
|
|
|
Amanda Holmberg |
2007 |
0774AU |
+0.65 |
32.93 |
1:09.88 |
|
|
|
1:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
0746AU |
+0.42 |
31.87 |
1:08.16 |
|
|
|
2:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
0786AU |
+0.16 |
32.22 |
1:08.20 |
|
|
|
3:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Lucassen |
2007 |
0706AV |
+0.31 |
30.63 |
1:05.30 |
|
|
|
4:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Damer 3 |
17 |
Aarhus Swim |
|
|
429 |
|
|
4:37.83 |
+19.16 |
|
|
|
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
0708AK |
+0.71 |
32.71 |
1:09.77 |
|
|
|
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
0754AM |
+0.40 |
33.18 |
1:10.71 |
|
|
|
2:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
0752AE |
+0.26 |
32.81 |
1:10.11 |
|
|
|
3:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
+0.22 |
32.13 |
1:07.24 |
|
|
|
4:37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarhus Swim Damer 4 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
418 |
|
|
4:40.27 |
+21.60 |
|
|
|
|
Nanna Rønnow |
2008 |
0860AU |
|
33.44 |
1:11.11 |
|
|
|
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
0710BA |
|
33.58 |
1:10.75 |
|
|
|
2:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
|
33.17 |
1:10.80 |
|
|
|
3:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
+0.24 |
31.79 |
1:07.61 |
|
|
|
4:40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stidsholt 2 |
17 |
Stidsholt Efterskole |
|
|
386 |
|
|
4:47.99 |
+29.32 |
|
|
|
|
Emma Ploug Rasmussen |
2005 |
0522BB |
+0.71 |
33.81 |
1:11.32 |
|
|
|
1:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
0534AR |
+0.16 |
33.93 |
1:10.07 |
|
|
|
2:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christina Markussen |
2005 |
0538AW |
+0.36 |
34.83 |
1:14.73 |
|
|
|
3:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Nielsen |
2005 |
0552BC |
|
33.94 |
1:11.87 |
|
|
|
4:47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Odder BIG Smiley |
20 |
Odder Svømmeklub |
|
|
376 |
|
|
4:50.36 |
+31.69 |
|
|
|
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
0676AP |
+0.72 |
33.95 |
1:12.06 |
|
|
|
1:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
0408AS |
+0.15 |
36.81 |
1:17.48 |
|
|
|
2:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
0718AS |
+0.15 |
34.74 |
1:15.20 |
|
|
|
3:44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
0278AL |
+0.40 |
31.33 |
1:05.62 |
|
|
|
4:50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aarhus Swim Damer 5 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
343 |
|
|
4:59.28 |
+40.61 |
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
+0.77 |
35.42 |
1:13.03 |
|
|
|
1:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
0810AR |
+0.73 |
36.03 |
1:15.00 |
|
|
|
2:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Bregenov |
2007 |
0708AZ |
+0.61 |
34.33 |
1:16.20 |
|
|
|
3:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Østrup |
2008 |
0826AU |
+0.60 |
34.94 |
1:15.05 |
|
|
|
4:59.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
NORD Damer 1 |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
320 |
|
|
5:06.40 |
+47.73 |
|
|
|
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
0858AE |
+0.68 |
33.06 |
1:09.42 |
|
|
|
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
0714AQ |
+0.73 |
35.61 |
1:15.14 |
|
|
|
2:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
0826AY |
+0.75 |
39.86 |
1:28.93 |
|
|
|
3:53.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bertelsen |
2008 |
0888AE |
|
33.86 |
1:12.91 |
|
|
|
5:06.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pingvinens piger |
15 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
304 |
|
|
5:11.73 |
+53.06 |
|
|
|
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
0952BC |
+0.70 |
40.64 |
1:22.75 |
|
|
|
1:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.70 |
40.64 |
1:22.75 |
|
|
|
1:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
1078AN |
+0.41 |
36.86 |
1:19.12 |
|
|
|
2:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.41 |
36.86 |
1:19.12 |
|
|
|
2:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
0796AK |
+0.41 |
33.75 |
1:11.61 |
|
|
|
3:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.41 |
33.75 |
1:11.61 |
|
|
|
3:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
0980BF |
+0.68 |
36.33 |
1:18.25 |
|
|
|
5:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.68 |
36.33 |
1:18.25 |
|
|
|
5:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aalborg Piger 3 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
286 |
|
|
5:18.02 |
+59.35 |
|
|
|
|
Signe Laursen |
2008 |
0818AI |
+0.68 |
35.78 |
1:14.79 |
|
|
|
1:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Novin |
2008 |
0868AI |
+0.49 |
34.20 |
1:13.92 |
|
|
|
2:28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Sørensen |
2010 |
1016AJ |
+0.60 |
38.72 |
1:24.11 |
|
|
|
3:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Linn Van Zanden |
2009 |
0938BE |
+0.61 |
40.28 |
1:25.20 |
|
|
|
5:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
HGF Dolphins 1 |
19 |
HGF Svømning |
|
|
280 |
|
|
5:20.31 |
+1:01.6 |
|
|
|
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
0302AX |
+0.70 |
36.56 |
1:17.08 |
|
|
|
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Mørup |
2006 |
0664AP |
+0.63 |
37.68 |
1:22.43 |
|
|
|
2:39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Egeris Sørensen |
2007 |
0792BA |
+0.81 |
42.23 |
1:31.88 |
|
|
|
4:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
0674AG |
-0.01 |
32.74 |
1:08.92 |
|
|
|
5:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
FrækkeFritter |
16 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
260 |
|
|
5:28.24 |
+1:09.5 |
|
|
|
|
Ida Karlsen |
2006 |
0682AY |
+0.78 |
45.26 |
1:34.37 |
|
|
|
1:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
0856AX |
+0.22 |
37.37 |
1:20.39 |
|
|
|
2:54.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
0818AY |
+0.75 |
39.43 |
1:20.20 |
|
|
|
4:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
0998BD |
+0.86 |
35.59 |
1:13.28 |
|
|
|
5:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
The Kraken |
18 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
202 |
|
|
5:56.82 |
+1:38.1 |
|
|
|
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
1092AP |
+0.84 |
39.56 |
1:25.81 |
|
|
|
1:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Fischer Hovalt |
2004 |
0456AW |
+0.52 |
35.57 |
1:14.55 |
|
|
|
2:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
1002AS |
+0.77 |
45.05 |
1:39.54 |
|
|
|
4:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
1094AP |
+0.45 |
46.14 |
1:36.92 |
|
|
|
5:56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aalborg Piger 1 |
17 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Tyvstart sv 2 |
|
|
|
Stine Mejdahl |
2005 |
0548AT |
+0.55 |
31.65 |
1:06.76 |
|
|
|
1:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Andersen |
2007 |
0778AN |
-0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Gjelstrup |
2006 |
0658AC |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
0774AI |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 17:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 18:04.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|