Results for Vårsimiaden regionsfinal 2018, Spårvägen
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 1, 4X100m Medley Mixed 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Södertörn Mix [2005] | 2005 | Södertörns Simsällskap | 4:38.58 | ||||||
Kevin Hellman | 2005 | 33.86 | 1:09.95 | 1:09.95 | ||||||
Alva Barrios | 2005 | 37.55 | 1:21.74 | 2:31.69 | ||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 30.78 | 1:06.66 | 3:38.35 | ||||||
Henry Plavans | 2005 | 27.42 | 1:00.23 | 4:38.58 | ||||||
2 | SK Neptun Mix 12-13 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 4:41.91 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 34.23 | 1:10.57 | 1:10.57 | ||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 35.12 | 1:16.32 | 2:26.89 | ||||||
Ingrid Lund | 2006 | 32.63 | 1:10.30 | 3:37.19 | ||||||
Iris Martinsson | 2005 | 30.66 | 1:04.72 | 4:41.91 | ||||||
3 | Väsby SS Mix 1 | 2005 | Väsby Simsällskap | 4:45.07 | ||||||
Felicia Brännbäck | 2006 | 34.27 | 1:10.70 | 1:10.70 | ||||||
Casper Rengart | 2006 | 37.07 | 1:20.27 | 2:30.97 | ||||||
Johan Montero | 2005 | 32.59 | 1:10.33 | 3:41.30 | ||||||
Alice Lindgren | 2005 | 29.35 | 1:03.77 | 4:45.07 | ||||||
4 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 4:52.84 | ||||||
Alan Eriksson | 2005 | 35.98 | 1:15.02 | 1:15.02 | ||||||
Einar Styrman | 2005 | 36.53 | 1:17.64 | 2:32.66 | ||||||
Alma Thunberg | 2005 | 33.88 | 1:13.26 | 3:45.92 | ||||||
Wilma Eld | 2005 | 31.57 | 1:06.92 | 4:52.84 | ||||||
5 | SK Neptun Mix 12-13 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 4:55.70 | ||||||
Sara Lofter | 2006 | 35.89 | 1:14.94 | 1:14.94 | ||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 37.57 | 1:20.22 | 2:35.16 | ||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 33.54 | 1:14.84 | 3:50.00 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 30.95 | 1:05.70 | 4:55.70 | ||||||
6 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 4:57.40 | ||||||
Lisa Uddeholt | 2005 | 37.39 | 1:18.56 | 1:18.56 | ||||||
Frida Loqvist | 2006 | 38.98 | 1:26.02 | 2:44.58 | ||||||
David Holmberg | 2005 | 32.20 | 1:09.70 | 3:54.28 | ||||||
Carl Malm | 2005 | 29.72 | 1:03.12 | 4:57.40 | ||||||
7 | Järfälla S Mix Lag 2 | 2006 | Järfälla Simsällskap | 5:12.06 | ||||||
Oliver Harper | 2005 | 37.15 | 1:16.86 | 1:16.86 | ||||||
Simon Söderberg | 2006 | 40.63 | 1:27.89 | 2:44.75 | ||||||
Amanda Wensmark | 2005 | 36.54 | 1:20.88 | 4:05.63 | ||||||
Olivia Halfar | 2005 | 31.25 | 1:06.43 | 5:12.06 | ||||||
8 | SK Neptun Mix 12-13 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 5:13.09 | ||||||
Philip Palmqvist | 2005 | 39.21 | 1:21.66 | 1:21.66 | ||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 39.72 | 1:25.37 | 2:47.03 | ||||||
Lovisa Ramsten | 2005 | 34.93 | 1:18.98 | 4:06.01 | ||||||
Tim Rogersson | 2005 | 31.91 | 1:07.08 | 5:13.09 | ||||||
9 | Södertälje Mix [2005] 1 | 2005 | Södertälje Simsällskap | 5:15.28 | ||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 36.77 | 1:14.75 | 1:14.75 | ||||||
Valentino Vrbanus | 2006 | 38.84 | 1:23.87 | 2:38.62 | ||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 35.83 | 1:24.01 | 4:02.63 | ||||||
Arvid Engqvist | 2005 | 34.00 | 1:12.65 | 5:15.28 | ||||||
10 | Järfälla S Mix Lag 3 | 2006 | Järfälla Simsällskap | 5:16.57 | ||||||
Elijas Eriksson | 2005 | 38.70 | 1:18.96 | 1:18.96 | ||||||
Boel Jägerskog | 2005 | 39.96 | 1:25.70 | 2:44.66 | ||||||
Stella Finnhammar | 2005 | 37.63 | 1:21.60 | 4:06.26 | ||||||
Marcus Hansson | 2005 | 33.19 | 1:10.31 | 5:16.57 | ||||||
11 | Väsby SS Mix 2 | 2005 | Väsby Simsällskap | 5:25.46 | ||||||
Elsa Brandt | 2006 | 37.99 | 1:18.39 | 1:18.39 | ||||||
Junes Khattab | 2006 | 42.98 | 1:33.34 | 2:51.73 | ||||||
Linn Melander | 2005 | 33.93 | 1:14.54 | 4:06.27 | ||||||
Erik Frantz | 2006 | 37.19 | 1:19.19 | 5:25.46 | ||||||
12 | Spårvägen Mix Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 5:27.78 | ||||||
Viktor Dahlberg | 2005 | 38.57 | 1:18.69 | 1:18.69 | ||||||
Alina Färm | 2005 | 41.78 | 1:29.78 | 2:48.47 | ||||||
Anton Jöngren | 2006 | 37.19 | 1:22.44 | 4:10.91 | ||||||
Jennifer Geaney | 2005 | 36.02 | 1:16.87 | 5:27.78 | ||||||
- | Järfälla S Mix Lag 1 | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Henry Israelsson | 2006 | 36.89 | 1:15.08 | 1:15.08 | ||||||
- | Skk Mix [2005] | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:08 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 2, 100m Ryggsim Damer 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.29 | 1:11.79 | |||||
2 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 35.10 | 1:12.54 | |||||
3 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.44 | 1:13.02 | |||||
4 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 35.27 | 1:13.34 | |||||
5 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 35.27 | 1:13.40 | |||||
6 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.98 | 1:13.65 | |||||
7 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.11 | 1:14.98 | |||||
8 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 36.79 | 1:15.59 | |||||
9 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.74 | 1:15.76 | |||||
10 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 36.98 | 1:16.49 | |||||
11 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 36.91 | 1:16.70 | |||||
12 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.20 | 1:16.91 | |||||
13 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 35.89 | 1:17.01 | |||||
14 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 36.98 | 1:17.96 | |||||
15 | Filippa Bonorden | 2005 | Danderyds Sim | 37.96 | 1:18.05 | |||||
16 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 37.61 | 1:18.58 | |||||
17 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.36 | 1:19.61 | |||||
18 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 39.93 | 1:21.81 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:08 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.00 | 1:09.64 | |||||
2 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.49 | 1:10.55 | |||||
3 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 33.40 | 1:10.67 | |||||
4 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 33.47 | 1:11.64 | |||||
5 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.99 | 1:11.72 | |||||
6 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.98 | 1:13.10 | |||||
7 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.14 | 1:14.46 | |||||
8 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 36.65 | 1:14.87 | |||||
9 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.20 | 1:15.43 | |||||
10 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 36.37 | 1:15.46 | |||||
11 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Turebergs Simklubb | 34.67 | 1:15.96 | |||||
12 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.84 | 1:16.50 | |||||
13 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 37.18 | 1:16.90 | |||||
14 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 37.11 | 1:16.93 | |||||
15 | Danér Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.16 | 1:18.10 | |||||
16 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.62 | 1:20.36 | |||||
- | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 4, 200m Frisim Damer 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.08 | 1:07.83 | 1:43.96 | 2:18.97 | |||
2 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 32.62 | 1:08.12 | 1:44.28 | 2:19.31 | |||
3 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 32.84 | 1:09.88 | 1:47.60 | 2:24.70 | |||
4 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 31.96 | 1:09.45 | 1:48.46 | 2:26.86 | |||
5 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 33.53 | 1:12.12 | 1:51.83 | 2:29.89 | |||
6 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.27 | 1:11.95 | 1:50.92 | 2:30.37 | |||
7 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 33.53 | 1:11.98 | 1:51.90 | 2:30.48 | |||
8 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 35.60 | 1:14.15 | 1:52.68 | 2:31.07 | |||
9 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 34.42 | 1:13.64 | 1:54.02 | 2:32.70 | |||
10 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 34.10 | 1:13.32 | 1:53.80 | 2:33.64 | |||
11 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 34.84 | 1:14.46 | 1:56.03 | 2:35.55 | |||
12 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 34.98 | 1:15.00 | 1:56.61 | 2:36.59 | |||
13 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 35.12 | 1:15.40 | 1:57.90 | 2:37.27 | |||
14 | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 35.20 | 1:15.85 | 1:58.65 | 2:38.92 | |||
15 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 36.17 | 1:17.02 | 1:59.51 | 2:39.04 | |||
16 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 34.66 | 1:15.29 | 1:57.84 | 2:39.16 | |||
17 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 34.67 | 1:15.81 | 1:58.96 | 2:39.23 | |||
18 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 36.53 | 1:17.65 | 2:00.02 | 2:40.52 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 5, 200m Frisim Herrar 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 31.25 | 1:07.76 | 1:46.15 | 2:22.54 | |||
2 | Henry Israelsson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 31.88 | 1:09.09 | 1:48.26 | 2:26.20 | |||
3 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 32.91 | 1:10.45 | 1:49.93 | 2:26.37 | |||
4 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.85 | 1:11.45 | 1:50.55 | 2:27.79 | |||
5 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 33.92 | 1:12.13 | 1:52.52 | 2:29.91 | |||
6 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 33.70 | 1:12.33 | 1:52.82 | 2:30.26 | |||
7 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 34.08 | 1:11.63 | 1:51.86 | 2:31.02 | |||
8 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.35 | 1:14.61 | 1:54.65 | 2:33.18 | |||
9 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 35.59 | 1:14.57 | 1:55.07 | 2:33.66 | |||
10 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 34.42 | 1:14.61 | 1:55.49 | 2:33.83 | |||
11 | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 35.58 | 1:15.67 | 1:56.06 | 2:36.56 | |||
12 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.02 | 1:16.03 | 1:58.29 | 2:38.90 | |||
13 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.39 | 1:17.35 | 2:00.00 | 2:41.33 | |||
14 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 35.42 | 1:16.53 | 2:00.43 | 2:41.72 | |||
15 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 37.69 | 1:20.36 | 2:03.68 | 2:43.72 | |||
16 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 37.95 | 1:20.87 | 2:03.93 | 2:44.02 | |||
17 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 37.11 | 1:21.06 | 2:05.11 | 2:44.29 | |||
18 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 35.82 | 1:17.85 | 2:02.27 | 2:44.72 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 6, 200m Medley Damer 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 33.05 | 1:13.49 | 1:57.69 | 2:33.29 | |||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 31.79 | 1:12.17 | 2:00.61 | 2:37.22 | |||
3 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.58 | 1:15.89 | 2:02.28 | 2:37.32 | |||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 34.62 | 1:17.79 | 2:03.10 | 2:41.11 | |||
5 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 36.20 | 1:17.47 | 2:04.86 | 2:42.15 | |||
6 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 36.19 | 1:17.70 | 2:05.98 | 2:42.87 | |||
7 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.28 | 1:15.13 | 2:05.40 | 2:43.57 | |||
8 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 34.92 | 1:18.02 | 2:06.48 | 2:43.84 | |||
9 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 37.09 | 1:20.58 | 2:10.56 | 2:44.62 | |||
10 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.84 | 1:19.62 | 2:09.41 | 2:44.82 | |||
11 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 35.08 | 1:18.07 | 2:07.44 | 2:45.05 | |||
12 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 34.76 | 1:18.44 | 2:07.81 | 2:45.21 | |||
13 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.65 | 1:18.34 | 2:07.89 | 2:46.85 | |||
14 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 36.57 | 1:20.44 | 2:09.13 | 2:48.14 | |||
15 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 35.37 | 1:22.79 | 2:08.13 | 2:49.87 | |||
16 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.85 | 1:19.58 | 2:12.29 | 2:51.77 | |||
- | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 7, 200m Medley Herrar 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.33 | 1:12.00 | 1:54.18 | 2:29.51 | |||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 32.95 | 1:14.02 | 1:56.54 | 2:31.91 | |||
3 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.87 | 1:12.99 | 1:58.44 | 2:32.54 | |||
4 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Turebergs Simklubb | 32.60 | 1:13.72 | 2:01.10 | 2:33.96 | |||
5 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.17 | 1:13.06 | 2:00.07 | 2:34.15 | |||
6 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 32.80 | 1:13.38 | 2:00.40 | 2:34.97 | |||
7 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.94 | 1:12.45 | 1:59.38 | 2:35.41 | |||
8 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 34.06 | 1:15.34 | 1:59.29 | 2:35.54 | |||
9 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 35.39 | 1:16.88 | 2:01.43 | 2:35.96 | |||
10 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 35.51 | 1:19.83 | 2:02.24 | 2:39.17 | |||
11 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 33.89 | 1:15.64 | 2:03.57 | 2:40.20 | |||
12 | Danér Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.83 | 1:16.34 | 2:02.34 | 2:40.90 | |||
13 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 36.84 | 1:18.37 | 2:04.68 | 2:42.52 | |||
14 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 35.60 | 1:19.45 | 2:05.58 | 2:42.64 | |||
15 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.44 | 1:20.16 | 2:06.35 | 2:42.94 | |||
16 | Benjamin Poehler | 2005 | Danderyds Sim | 36.67 | 1:23.26 | 2:07.20 | 2:43.97 | |||
17 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 35.55 | 1:17.68 | 2:09.82 | 2:49.40 | |||
18 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 37.04 | 1:22.24 | 2:12.53 | 2:50.58 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 8, 100m Bröstsim Damer 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.73 | 1:23.56 | |||||
2 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 38.33 | 1:23.61 | |||||
3 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 40.15 | 1:24.68 | |||||
4 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.50 | 1:25.86 | |||||
5 | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 40.72 | 1:25.87 | |||||
6 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.34 | 1:26.45 | |||||
7 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.27 | 1:26.49 | |||||
8 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.66 | 1:26.91 | |||||
9 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 40.63 | 1:27.00 | |||||
10 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 41.92 | 1:27.47 | |||||
11 | Jessika Watanabe | 2006 | Järfälla Simsällskap | 41.55 | 1:28.13 | |||||
12 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 41.81 | 1:28.67 | |||||
13 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 41.95 | 1:28.71 | |||||
14 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.18 | 1:29.87 | |||||
15 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.06 | 1:31.55 | |||||
16 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.23 | 1:32.05 | |||||
17 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 44.15 | 1:32.76 | |||||
- | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 9, 100m Bröstsim Herr 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 37.22 | 1:18.91 | |||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 37.87 | 1:19.85 | |||||
3 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 37.70 | 1:20.25 | |||||
4 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 37.86 | 1:21.56 | |||||
5 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 38.99 | 1:24.49 | |||||
6 | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 41.05 | 1:27.07 | |||||
7 | Henry Israelsson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 39.63 | 1:27.20 | |||||
8 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 41.70 | 1:28.44 | |||||
9 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.83 | 1:31.03 | |||||
10 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.68 | 1:31.20 | |||||
11 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.06 | 1:31.63 | |||||
12 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 42.53 | 1:31.68 | |||||
13 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.45 | 1:33.08 | |||||
14 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.82 | 1:33.61 | |||||
15 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 44.61 | 1:33.84 | |||||
16 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.78 | 1:38.00 | |||||
17 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.85 | 1:41.75 | |||||
- | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 10, 4X50m Medley Damer 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Väsby SS 1 | 2005 | Väsby Simsällskap | 2:11.87 | ||||||
Felicia Brännbäck | 2006 | 33.59 | 33.59 | |||||||
Milla Wahlund | 2006 | 37.88 | 1:11.47 | |||||||
Linn Melander | 2005 | 31.73 | 1:43.20 | |||||||
Alice Lindgren | 2005 | 28.67 | 2:11.87 | |||||||
2 | Täby Sim Damer [2005] 1 | 2005 | Täby Sim | 2:12.72 | ||||||
Agnes Gustavsson | 2005 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Moa Nyblom | 2005 | 36.01 | 1:10.51 | |||||||
Mathilda Sandberg | 2005 | 32.05 | 1:42.56 | |||||||
Louise Franks | 2005 | 30.16 | 2:12.72 | |||||||
3 | SK Neptun F 12-13 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:14.21 | ||||||
Sara Lofter | 2006 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 39.30 | 1:13.39 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 31.32 | 1:44.71 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 29.50 | 2:14.21 | |||||||
4 | Skk Damer [2005] Lag 1. | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:16.60 | ||||||
Elvira Flores | 2006 | 34.82 | 34.82 | |||||||
Lina Ahlström | 2005 | 38.27 | 1:13.09 | |||||||
Elsa Kärvestedt | 2005 | 32.76 | 1:45.85 | |||||||
Amanda Bäck | 2005 | 30.75 | 2:16.60 | |||||||
5 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:16.90 | ||||||
Lisa Uddeholt | 2005 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 39.17 | 1:15.87 | |||||||
Alma Thunberg | 2005 | 30.68 | 1:46.55 | |||||||
Wilma Eld | 2005 | 30.35 | 2:16.90 | |||||||
6 | Södertörn Damer [2005] 1 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:18.19 | ||||||
Tara Srikkanth | 2005 | 39.49 | 39.49 | |||||||
Alva Barrios | 2005 | 37.18 | 1:16.67 | |||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 30.22 | 1:46.89 | |||||||
Maria Flink | 2005 | 31.30 | 2:18.19 | |||||||
7 | SK Neptun F 12-13 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:19.45 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 34.90 | 34.90 | |||||||
Engla Blanco | 2006 | 40.29 | 1:15.19 | |||||||
Lovisa Ramsten | 2005 | 34.21 | 1:49.40 | |||||||
Maja Wallberg | 2005 | 30.05 | 2:19.45 | |||||||
8 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 2:19.91 | ||||||
Wilma Åhlen | 2005 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Emma Lidell | 2005 | 41.72 | 1:15.77 | |||||||
Nora Kovacs | 2006 | 32.68 | 1:48.45 | |||||||
Alva Furingsten | 2006 | 31.46 | 2:19.91 | |||||||
9 | SS04 Damer Lag 1 | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:20.88 | ||||||
Alice Velden | 2005 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Leah Ishaq | 2006 | 41.56 | 1:15.58 | |||||||
Emma Montelius | 2005 | 32.20 | 1:47.78 | |||||||
Cecilia Krans | 2005 | 33.10 | 2:20.88 | |||||||
10 | Södertälje Damer [2005] | 2005 | Södertälje Simsällskap | 2:21.34 | ||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 36.89 | 36.89 | |||||||
Clara Teljstedt | 2006 | 42.21 | 1:19.10 | |||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 30.59 | 1:49.69 | |||||||
Marit Seeliger | 2005 | 31.65 | 2:21.34 | |||||||
11 | Järfälla S Damer Lag 1 | 2005 | Järfälla Simsällskap | 2:21.56 | ||||||
Olivia Halfar | 2005 | 37.52 | 37.52 | |||||||
Nellie Ekman | 2006 | 39.78 | 1:17.30 | |||||||
Hannah Kinane | 2006 | 34.67 | 1:51.97 | |||||||
Amanda Wensmark | 2005 | 29.59 | 2:21.56 | |||||||
12 | Järfälla S Damer Lag 2 | 2005 | Järfälla Simsällskap | 2:21.98 | ||||||
Emelie Sidén | 2005 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Boel Jägerskog | 2005 | 39.16 | 1:15.59 | |||||||
Stella Finnhammar | 2005 | 35.71 | 1:51.30 | |||||||
Manya Sidén Bashouki | 2006 | 30.68 | 2:21.98 | |||||||
13 | Skk Damer [2005] Lag 2. | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:24.94 | ||||||
Alva Herlitz | 2005 | 38.15 | 38.15 | |||||||
Emelie Sveding | 2005 | 36.85 | 1:15.00 | |||||||
Vida Haesert | 2006 | 37.55 | 1:52.55 | |||||||
Sofia Lövqvist | 2006 | 32.39 | 2:24.94 | |||||||
14 | SK Neptun F 12-13 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:26.81 | ||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 36.12 | 36.12 | |||||||
Amelia Gustafsson | 2006 | 41.21 | 1:17.33 | |||||||
Melanie Blix Grimaldi | 2005 | 36.88 | 1:54.21 | |||||||
Ines Wijk | 2006 | 32.60 | 2:26.81 | |||||||
15 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:27.38 | ||||||
Johanna Claesson | 2006 | 38.35 | 38.35 | |||||||
Frida Loqvist | 2006 | 39.63 | 1:17.98 | |||||||
Wilma Groth | 2005 | 1:09.40 | 2:27.38 | |||||||
Alina Färm | 2005 | 2:27.38 | ||||||||
16 | Danderyd Damer [2005] | 2005 | Danderyds Sim | 2:29.91 | ||||||
Filippa Bonorden | 2005 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Irma Ehrengren | 2005 | 42.59 | 1:19.77 | |||||||
Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | 38.78 | 1:58.55 | |||||||
Ebba Rosander | 2005 | 31.36 | 2:29.91 | |||||||
- | Täby Sim Damer [2005] 2 | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Rose Li | 2006 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Clara Westerdahl | 2005 | 39.06 | 1:16.97 | |||||||
Amanda Björklund | 2006 | 35.27 | 1:52.24 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 11, 4X50m Medley Herrar 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun P 12-13 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:07.35 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 32.56 | 32.56 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 34.61 | 1:07.17 | |||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 31.94 | 1:39.11 | |||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 28.24 | 2:07.35 | |||||||
2 | Södertörn Herrar [2005] 1 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:08.34 | ||||||
Tobias Lindberg | 2005 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Danér Alex Tapia | 2005 | 37.05 | 1:11.45 | |||||||
Kevin Hellman | 2005 | 30.03 | 1:41.48 | |||||||
Henry Plavans | 2005 | 26.86 | 2:08.34 | |||||||
3 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:12.91 | ||||||
Alan Eriksson | 2005 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Einar Styrman | 2005 | 35.91 | 1:10.92 | |||||||
David Holmberg | 2005 | 32.71 | 1:43.63 | |||||||
Carl Malm | 2005 | 29.28 | 2:12.91 | |||||||
4 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2005 | Täby Sim | 2:17.11 | ||||||
Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Daniel Bebenek | 2006 | 37.32 | 1:11.35 | |||||||
Caspian Humble | 2005 | 35.78 | 1:47.13 | |||||||
Leo Güleryüz | 2006 | 29.98 | 2:17.11 | |||||||
5 | Järfälla S Herrar Lag 1 | 2005 | Järfälla Simsällskap | 2:17.56 | ||||||
Oliver Harper | 2005 | 36.69 | 36.69 | |||||||
Simon Söderberg | 2006 | 38.98 | 1:15.67 | |||||||
Ludwig Skantz | 2005 | 33.19 | 1:48.86 | |||||||
Henry Israelsson | 2006 | 28.70 | 2:17.56 | |||||||
6 | SK Neptun P 12-13 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:17.62 | ||||||
Philip Palmqvist | 2005 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 37.43 | 1:12.78 | |||||||
Tim Rogersson | 2005 | 33.28 | 1:46.06 | |||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 31.56 | 2:17.62 | |||||||
7 | Skk Herrar [2005] Lag 2. | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:18.18 | ||||||
William Hamilton | 2006 | 36.61 | 36.61 | |||||||
Vincent Flores | 2005 | 38.39 | 1:15.00 | |||||||
Anton Graner | 2005 | 31.88 | 1:46.88 | |||||||
Gustav Åsbrink | 2005 | 31.30 | 2:18.18 | |||||||
8 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:23.31 | ||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 38.42 | 38.42 | |||||||
Benjamin Bahajroy | 2005 | 37.99 | 1:16.41 | |||||||
Anton Jöngren | 2006 | 37.20 | 1:53.61 | |||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 29.70 | 2:23.31 | |||||||
9 | Väsby SS 1 | 2005 | Väsby Simsällskap | 2:24.58 | ||||||
Junes Khattab | 2006 | 41.77 | 41.77 | |||||||
Casper Rengart | 2006 | 36.48 | 1:18.25 | |||||||
Johan Montero | 2005 | 31.76 | 1:50.01 | |||||||
Erik Frantz | 2006 | 34.57 | 2:24.58 | |||||||
10 | Järfälla S Herrar Lag 2 | 2005 | Järfälla Simsällskap | 2:27.59 | ||||||
Anton Lind | 2006 | 39.09 | 39.09 | |||||||
Marcus Hansson | 2005 | 40.70 | 1:19.79 | |||||||
Elijas Eriksson | 2005 | 35.00 | 1:54.79 | |||||||
Arvin Parsa | 2006 | 32.80 | 2:27.59 | |||||||
11 | SK Neptun P 12-13 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:32.65 | ||||||
Måns Gunnarson | 2006 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Walter Herulf | 2006 | 44.42 | 1:20.03 | |||||||
Tee Thern | 2006 | 37.14 | 1:57.17 | |||||||
Axel Skott Storheden | 2006 | 35.48 | 2:32.65 | |||||||
12 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2005 | Täby Sim | 2:34.31 | ||||||
Ludvig Berndtsson | 2005 | 37.26 | 37.26 | |||||||
William Zhao | 2006 | 1:25.58 | 2:02.84 | |||||||
Oliver Haux | 2005 | 31.47 | 2:34.31 | |||||||
Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | 2:34.31 | ||||||||
13 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 2:39.28 | ||||||
Eskil Bränström | 2006 | 41.50 | 41.50 | |||||||
Manfred Bränström | 2005 | 41.77 | 1:23.27 | |||||||
Gabriel Klinge | 2006 | 39.13 | 2:02.40 | |||||||
Mikael Lanestrand | 2005 | 36.88 | 2:39.28 | |||||||
14 | Järfälla S Herrar Lag 3 | 2006 | Järfälla Simsällskap | 2:56.30 | ||||||
Hampus Hjort | 2006 | 49.61 | 49.61 | |||||||
Axel Strand | 2006 | 47.21 | 1:36.82 | |||||||
Emil Alsered Fällman | 2006 | 39.31 | 2:16.13 | |||||||
Victor Sundberg | 2006 | 40.17 | 2:56.30 | |||||||
- | Spif | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Viktor Dahlberg | 2005 | 38.57 | 38.57 | |||||||
- | Spårvägen Herrar Lag 4 | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Albin Wullrich | 2006 | 41.33 | 41.33 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 12, 4X100m Frisim Mixed 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Mix 12-13 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 4:17.17 | ||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 29.64 | 1:02.76 | 1:02.76 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 30.52 | 1:04.19 | 2:06.95 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 31.17 | 1:05.98 | 3:12.93 | ||||||
Iris Martinsson | 2005 | 30.64 | 1:04.24 | 4:17.17 | ||||||
1 | Väsby SS Mix 1 | 2005 | Väsby Simsällskap | 4:17.17 | ||||||
Alice Lindgren | 2005 | 30.79 | 1:05.96 | 1:05.96 | ||||||
Felicia Brännbäck | 2006 | 30.22 | 1:04.29 | 2:10.25 | ||||||
Johan Montero | 2005 | 29.92 | 1:02.13 | 3:12.38 | ||||||
Casper Rengart | 2006 | 30.69 | 1:04.79 | 4:17.17 | ||||||
3 | Skk Mix [2005] | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:19.60 | ||||||
Elvira Flores | 2006 | 31.02 | 1:04.40 | 1:04.40 | ||||||
Vincent Flores | 2005 | 30.22 | 1:03.96 | 2:08.36 | ||||||
Elsa Kärvestedt | 2005 | 31.50 | 1:06.54 | 3:14.90 | ||||||
Anton Graner | 2005 | 30.41 | 1:04.70 | 4:19.60 | ||||||
4 | Södertörn Mix [2005] | 2005 | Södertörns Simsällskap | 4:20.11 | ||||||
Kevin Hellman | 2005 | 30.84 | 1:05.46 | 1:05.46 | ||||||
Maria Flink | 2005 | 32.94 | 1:10.14 | 2:15.60 | ||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 31.28 | 1:04.71 | 3:20.31 | ||||||
Henry Plavans | 2005 | 27.90 | 59.80 | 4:20.11 | ||||||
5 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 4:20.37 | ||||||
Carl Malm | 2005 | 30.52 | 1:04.82 | 1:04.82 | ||||||
Alma Thunberg | 2005 | 30.90 | 1:04.48 | 2:09.30 | ||||||
Einar Styrman | 2005 | 30.56 | 1:04.52 | 3:13.82 | ||||||
Wilma Eld | 2005 | 31.59 | 1:06.55 | 4:20.37 | ||||||
6 | Järfälla S Mix Lag 1 | 2006 | Järfälla Simsällskap | 4:26.66 | ||||||
Henry Israelsson | 2006 | 31.26 | 1:06.17 | 1:06.17 | ||||||
Olivia Halfar | 2005 | 31.72 | 1:06.75 | 2:12.92 | ||||||
Amanda Wensmark | 2005 | 31.79 | 1:06.66 | 3:19.58 | ||||||
Ludwig Skantz | 2005 | 31.97 | 1:07.08 | 4:26.66 | ||||||
7 | SK Neptun Mix 12-13 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 4:27.25 | ||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 31.13 | 1:06.53 | 1:06.53 | ||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 30.41 | 1:03.88 | 2:10.41 | ||||||
Ingrid Lund | 2006 | 31.60 | 1:07.33 | 3:17.74 | ||||||
Sara Lofter | 2006 | 32.63 | 1:09.51 | 4:27.25 | ||||||
8 | SK Neptun Mix 12-13 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 4:32.64 | ||||||
Tim Rogersson | 2005 | 31.59 | 1:06.69 | 1:06.69 | ||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 32.57 | 1:09.39 | 2:16.08 | ||||||
Lovisa Ramsten | 2005 | 32.14 | 1:08.53 | 3:24.61 | ||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 32.32 | 1:08.03 | 4:32.64 | ||||||
9 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 4:33.91 | ||||||
Alan Eriksson | 2005 | 31.80 | 1:06.58 | 1:06.58 | ||||||
Alina Färm | 2005 | 33.40 | 1:11.12 | 2:17.70 | ||||||
David Holmberg | 2005 | 31.86 | 1:07.40 | 3:25.10 | ||||||
Lisa Uddeholt | 2005 | 32.87 | 1:08.81 | 4:33.91 | ||||||
10 | Järfälla S Mix Lag 2 | 2006 | Järfälla Simsällskap | 4:35.32 | ||||||
Oliver Harper | 2005 | 33.05 | 1:08.49 | 1:08.49 | ||||||
Marcus Hansson | 2005 | 34.07 | 1:11.72 | 2:20.21 | ||||||
Boel Jägerskog | 2005 | 32.17 | 1:08.25 | 3:28.46 | ||||||
Hannah Kinane | 2006 | 31.65 | 1:06.86 | 4:35.32 | ||||||
11 | Tureberg Mix 1 [2005] | 2005 | Turebergs Simklubb | 4:35.63 | ||||||
Albin Argelius | 2005 | 32.56 | 1:08.55 | 1:08.55 | ||||||
Ebbalisa Lidgren | 2005 | 33.12 | 1:09.86 | 2:18.41 | ||||||
Alexander Arnö | 2005 | 31.39 | 1:06.48 | 3:24.89 | ||||||
Johanna Klingenstierna | 2005 | 33.39 | 1:10.74 | 4:35.63 | ||||||
12 | Järfälla S Mix Lag 3 | 2006 | Järfälla Simsällskap | 4:44.61 | ||||||
Manya Sidén Bashouki | 2006 | 33.99 | 1:10.71 | 1:10.71 | ||||||
Simon Söderberg | 2006 | 34.34 | 1:13.14 | 2:23.85 | ||||||
Elijas Eriksson | 2005 | 33.10 | 1:11.63 | 3:35.48 | ||||||
Nellie Ekman | 2006 | 32.56 | 1:09.13 | 4:44.61 | ||||||
13 | Spårvägen Mix Lag 4 | 2006 | Spårvägen Simförening | 4:48.86 | ||||||
Jennifer Geaney | 2005 | 37.15 | 1:17.82 | 1:17.82 | ||||||
Oscar Gustafson | 2005 | 32.78 | 1:10.20 | 2:28.02 | ||||||
Johanna Claesson | 2006 | 35.10 | 1:14.22 | 3:42.24 | ||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 31.45 | 1:06.62 | 4:48.86 | ||||||
14 | Spårvägen Mix Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 4:48.96 | ||||||
Viktor Dahlberg | 2005 | 33.02 | 1:07.55 | 1:07.55 | ||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 34.42 | 1:11.91 | 2:19.46 | ||||||
Lola Hjort Mowitz | 2006 | 34.56 | 1:14.60 | 3:34.06 | ||||||
Maja Lindgren | 2005 | 35.63 | 1:14.90 | 4:48.96 | ||||||
15 | Skuru Ik Mix Lag 1 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 4:51.49 | ||||||
Gabriel Klinge | 2006 | 35.57 | 1:15.89 | 1:15.89 | ||||||
Emma Lidell | 2005 | 32.91 | 1:10.19 | 2:26.08 | ||||||
Manfred Bränström | 2005 | 35.43 | 1:15.55 | 3:41.63 | ||||||
Alva Furingsten | 2006 | 33.50 | 1:09.86 | 4:51.49 | ||||||
16 | Väsby SS Mix 2 | 2005 | Väsby Simsällskap | 5:02.44 | ||||||
Elsa Brandt | 2006 | 32.46 | 1:07.70 | 1:07.70 | ||||||
Linn Melander | 2005 | 33.36 | 1:10.11 | 2:17.81 | ||||||
Junes Khattab | 2006 | 37.83 | 1:19.70 | 3:37.51 | ||||||
Erik Frantz | 2006 | 39.49 | 1:24.93 | 5:02.44 | ||||||
17 | Skuru Ik Mix Lag 2 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 5:14.85 | ||||||
Eskil Bränström | 2006 | 37.72 | 1:22.37 | 1:22.37 | ||||||
Mikael Lanestrand | 2005 | 38.77 | 1:24.03 | 2:46.40 | ||||||
Nora Kovacs | 2006 | 34.93 | 1:16.06 | 4:02.46 | ||||||
Matilda Bergström | 2005 | 33.50 | 1:12.39 | 5:14.85 | ||||||
18 | Tureberg Mix 2 [2005] | 2005 | Turebergs Simklubb | 5:19.06 | ||||||
Henrik Larsson | 2006 | 36.22 | 1:15.30 | 1:15.30 | ||||||
Vera Popova | 2006 | 37.37 | 1:21.62 | 2:36.92 | ||||||
Hugo Gustafsson | 2005 | 38.45 | 1:22.06 | 3:58.98 | ||||||
Maria Krejci | 2006 | 38.01 | 1:20.08 | 5:19.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 13, 400m Frisim Damer 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.37 | 2:26.72 | 3:40.09 | 4:50.98 | |||
2 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:09.86 | 2:25.43 | 3:40.75 | 4:53.90 | |||
3 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:11.66 | 2:27.31 | 3:42.29 | 4:53.91 | |||
4 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 1:11.41 | 2:26.87 | 3:43.43 | 4:57.37 | |||
5 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 1:11.86 | 2:28.08 | 3:44.55 | 4:59.06 | |||
6 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 1:12.58 | 2:30.82 | 3:49.10 | 5:03.84 | |||
7 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:13.01 | 2:31.15 | 3:49.14 | 5:06.53 | |||
8 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:12.51 | 2:30.43 | 3:50.04 | 5:07.12 | |||
9 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:12.70 | 2:30.52 | 3:48.89 | 5:07.38 | |||
10 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:12.59 | 2:30.69 | 3:49.21 | 5:07.56 | |||
11 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 1:12.62 | 2:30.30 | 3:50.01 | 5:07.65 | |||
12 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 1:13.62 | 2:32.43 | 3:51.63 | 5:08.83 | |||
13 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:12.76 | 2:31.93 | 3:53.09 | 5:11.86 | |||
14 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 1:15.69 | 2:37.72 | 3:59.16 | 5:15.52 | |||
15 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 1:13.53 | 2:34.27 | 3:55.50 | 5:15.79 | |||
16 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 1:14.97 | 2:38.98 | 4:02.97 | 5:22.85 | |||
17 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 1:13.09 | 2:34.42 | 3:58.47 | 5:23.18 | |||
18 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 1:15.14 | 2:40.09 | 4:05.56 | 5:28.45 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:19 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 14, 400m Frisim Herrar 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:08.48 | 2:20.25 | 3:31.32 | 4:42.06 | |||
2 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:09.71 | 2:21.80 | 3:33.74 | 4:42.67 | |||
3 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 1:08.32 | 2:21.01 | 3:33.83 | 4:42.82 | |||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:09.36 | 2:22.67 | 3:35.11 | 4:47.78 | |||
5 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:09.62 | 2:25.07 | 3:40.23 | 4:53.17 | |||
6 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:10.22 | 2:25.22 | 3:40.10 | 4:53.59 | |||
7 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:09.88 | 2:25.59 | 3:40.52 | 4:54.19 | |||
8 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 1:10.06 | 2:25.51 | 3:42.26 | 4:56.38 | |||
9 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:10.80 | 2:26.85 | 3:43.62 | 4:57.96 | |||
10 | Benjamin Poehler | 2005 | Danderyds Sim | 1:11.48 | 2:28.82 | 3:46.67 | 5:02.29 | |||
11 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 1:11.61 | 2:29.76 | 3:48.99 | 5:05.31 | |||
12 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 1:12.03 | 2:29.83 | 3:49.27 | 5:06.30 | |||
13 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:14.28 | 2:33.59 | 3:50.97 | 5:06.92 | |||
14 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 1:13.55 | 2:33.14 | 3:52.61 | 5:09.88 | |||
15 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 1:14.43 | 2:33.94 | 3:53.31 | 5:10.40 | |||
16 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 1:14.30 | 2:33.80 | 3:55.22 | 5:11.33 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:38 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:50 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 15, 200m Medley Damer 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.33 | 1:14.24 | 2:02.45 | 2:38.84 | |||
2 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 34.81 | 1:14.25 | 2:02.75 | 2:39.11 | |||
3 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 35.30 | 1:18.03 | 2:06.85 | 2:43.67 | |||
4 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 34.52 | 1:18.02 | 2:05.95 | 2:43.92 | |||
5 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 35.66 | 1:18.79 | 2:06.33 | 2:44.45 | |||
6 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 36.77 | 1:19.20 | 2:13.66 | 2:49.94 | |||
7 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 38.76 | 1:20.22 | 2:10.70 | 2:50.50 | |||
8 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.54 | 1:26.46 | 2:13.73 | 2:51.13 | |||
9 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.20 | 1:22.11 | 2:08.83 | 2:51.83 | |||
10 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 36.61 | 1:20.81 | 2:14.27 | 2:52.45 | |||
11 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.57 | 1:23.49 | 2:14.07 | 2:53.28 | |||
12 | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 40.96 | 1:26.69 | 2:15.03 | 2:54.02 | |||
13 | Jessika Watanabe | 2006 | Järfälla Simsällskap | 40.50 | 1:25.87 | 2:15.98 | 2:54.40 | |||
14 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 34.82 | 1:17.91 | 2:15.30 | 2:55.54 | |||
15 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 39.17 | 1:26.36 | 2:18.61 | 2:59.00 | |||
- | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 15:50 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 16, 200m Medley Herrar 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 34.58 | 1:17.17 | 2:02.30 | 2:39.93 | |||
2 | Henry Israelsson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 34.49 | 1:17.26 | 2:04.71 | 2:40.79 | |||
3 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 36.48 | 1:17.93 | 2:04.37 | 2:41.84 | |||
4 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 36.06 | 1:18.12 | 2:07.36 | 2:44.68 | |||
5 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.36 | 1:19.10 | 2:08.70 | 2:46.42 | |||
6 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.41 | 1:21.70 | 2:06.25 | 2:47.78 | |||
7 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.30 | 1:24.04 | 2:12.76 | 2:50.85 | |||
8 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.21 | 1:22.34 | 2:13.86 | 2:51.65 | |||
9 | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 40.41 | 1:25.67 | 2:13.57 | 2:53.95 | |||
10 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 44.41 | 1:30.71 | 2:15.22 | 2:55.51 | |||
11 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 39.15 | 1:25.51 | 2:17.24 | 2:56.30 | |||
12 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.38 | 1:24.83 | 2:17.70 | 2:57.29 | |||
13 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.99 | 1:25.95 | 2:18.24 | 2:58.50 | |||
14 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.93 | 1:26.50 | 2:19.96 | 2:59.14 | |||
15 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 42.52 | 1:30.26 | 2:22.52 | 3:00.76 | |||
16 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 38.97 | 1:25.08 | 2:22.05 | 3:01.30 | |||
17 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 41.28 | 1:30.34 | 2:22.37 | 3:02.45 | |||
- | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 17, 100m Bröstsim Damer 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.68 | 1:20.13 | |||||
2 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 37.74 | 1:20.69 | |||||
3 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.59 | 1:21.87 | |||||
4 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.23 | 1:23.06 | |||||
5 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 39.58 | 1:23.79 | |||||
6 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 39.54 | 1:23.81 | |||||
7 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 39.16 | 1:24.58 | |||||
8 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.74 | 1:24.73 | |||||
9 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 39.70 | 1:24.84 | |||||
10 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 39.98 | 1:24.85 | |||||
11 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.09 | 1:25.98 | |||||
12 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.91 | 1:26.05 | |||||
13 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.10 | 1:26.83 | |||||
14 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 42.09 | 1:28.62 | |||||
15 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.21 | 1:28.91 | |||||
16 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.63 | 1:30.56 | |||||
17 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 43.37 | 1:31.73 | |||||
18 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 43.55 | 1:32.25 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:19 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar 13 å, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 35.49 | 1:15.37 | |||||
2 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.77 | 1:15.65 | |||||
3 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Turebergs Simklubb | 35.85 | 1:16.15 | |||||
4 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.29 | 1:18.03 | |||||
5 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 38.04 | 1:18.66 | |||||
6 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 37.43 | 1:19.26 | |||||
7 | Benjamin Poehler | 2005 | Danderyds Sim | 37.87 | 1:20.12 | |||||
8 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.50 | 1:20.63 | |||||
9 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.75 | 1:22.36 | |||||
10 | Danér Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.00 | 1:22.64 | |||||
11 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.05 | 1:23.06 | |||||
12 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 38.45 | 1:23.24 | |||||
13 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.49 | 1:23.38 | |||||
14 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.46 | 1:25.52 | |||||
15 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.83 | 1:25.70 | |||||
16 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.46 | 1:27.56 | |||||
17 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.78 | 1:27.76 | |||||
18 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.51 | 1:29.45 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 19, 100m Frisim Damer 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.21 | 1:04.65 | |||||
2 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 32.05 | 1:04.69 | |||||
3 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 32.20 | 1:07.11 | |||||
4 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 32.66 | 1:07.50 | |||||
5 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 33.02 | 1:08.15 | |||||
6 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 32.93 | 1:08.49 | |||||
7 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 33.20 | 1:09.55 | |||||
8 | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 33.99 | 1:09.83 | |||||
9 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 33.79 | 1:10.59 | |||||
10 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 34.24 | 1:10.62 | |||||
11 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 33.77 | 1:11.24 | |||||
12 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.23 | 1:11.62 | |||||
13 | Emma Persson | 2006 | Wisby Simsällskap | 34.63 | 1:12.06 | |||||
14 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 33.56 | 1:12.21 | |||||
15 | Jessika Watanabe | 2006 | Järfälla Simsällskap | 34.58 | 1:12.69 | |||||
16 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 34.64 | 1:13.11 | |||||
17 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 34.81 | 1:13.95 | |||||
18 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 35.96 | 1:15.39 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 20, 100m Frisim Herrar 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 31.04 | 1:05.04 | |||||
2 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 32.11 | 1:06.20 | |||||
3 | Henry Israelsson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 31.61 | 1:06.25 | |||||
4 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 33.18 | 1:07.96 | |||||
5 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 32.91 | 1:09.00 | |||||
6 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.97 | 1:09.34 | |||||
7 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 33.58 | 1:09.65 | |||||
8 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 33.94 | 1:10.43 | |||||
9 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 34.93 | 1:10.63 | |||||
10 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 34.59 | 1:10.88 | |||||
11 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 33.94 | 1:11.57 | |||||
12 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.29 | 1:12.57 | |||||
13 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 34.87 | 1:12.99 | |||||
14 | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 35.04 | 1:13.17 | |||||
15 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 34.13 | 1:13.81 | |||||
16 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 34.67 | 1:14.07 | |||||
17 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 35.39 | 1:14.21 | |||||
18 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 34.99 | 1:15.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 21, 4X50m Frisim Damer 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Väsby SS 1 | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:58.92 | ||||||
Alice Lindgren | 2005 | 29.49 | 29.49 | |||||||
Felicia Brännbäck | 2006 | 29.39 | 58.88 | |||||||
Elsa Brandt | 2006 | 30.19 | 1:29.07 | |||||||
Linn Melander | 2005 | 29.85 | 1:58.92 | |||||||
2 | SK Neptun F 12-13 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 1:59.75 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 30.05 | 30.05 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 30.63 | 1:00.68 | |||||||
Sara Lofter | 2006 | 29.23 | 1:29.91 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 29.84 | 1:59.75 | |||||||
3 | Järfälla S Damer Lag 1 | 2005 | Järfälla Simsällskap | 2:01.91 | ||||||
Amanda Wensmark | 2005 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Manya Sidén Bashouki | 2006 | 30.84 | 1:00.86 | |||||||
Nellie Ekman | 2006 | 31.04 | 1:31.90 | |||||||
Hannah Kinane | 2006 | 30.01 | 2:01.91 | |||||||
4 | Täby Sim Damer [2005] 1 | 2005 | Täby Sim | 2:03.48 | ||||||
Moa Nyblom | 2005 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Louise Franks | 2005 | 31.55 | 1:03.12 | |||||||
Agnes Gustavsson | 2005 | 31.02 | 1:34.14 | |||||||
Mathilda Sandberg | 2005 | 29.34 | 2:03.48 | |||||||
5 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 2:03.59 | ||||||
Wilma Åhlen | 2005 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Emma Lidell | 2005 | 31.92 | 1:01.03 | |||||||
Nora Kovacs | 2006 | 31.53 | 1:32.56 | |||||||
Alva Furingsten | 2006 | 31.03 | 2:03.59 | |||||||
6 | Skk Damer [2005] Lag 1. | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:03.99 | ||||||
Lina Ahlström | 2005 | 31.06 | 31.06 | |||||||
Elsa Kärvestedt | 2005 | 31.41 | 1:02.47 | |||||||
Amanda Bäck | 2005 | 31.76 | 1:34.23 | |||||||
Elvira Flores | 2006 | 29.76 | 2:03.99 | |||||||
7 | Spårvägen Damer Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:04.93 | ||||||
Alma Thunberg | 2005 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Wilma Eld | 2005 | 31.24 | 1:01.25 | |||||||
Frida Loqvist | 2006 | 32.35 | 1:33.60 | |||||||
Alina Färm | 2005 | 31.33 | 2:04.93 | |||||||
8 | Järfälla S Damer Lag 2 | 2005 | Järfälla Simsällskap | 2:05.20 | ||||||
Olivia Halfar | 2005 | 30.73 | 30.73 | |||||||
Boel Jägerskog | 2005 | 31.43 | 1:02.16 | |||||||
Mira Wallin | 2006 | 32.01 | 1:34.17 | |||||||
Emelie Sidén | 2005 | 31.03 | 2:05.20 | |||||||
9 | Södertörn Damer [2005] 1 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:05.35 | ||||||
Olivia Bäckström | 2005 | 29.89 | 29.89 | |||||||
Maria Flink | 2005 | 31.88 | 1:01.77 | |||||||
Tara Srikkanth | 2005 | 33.87 | 1:35.64 | |||||||
Alva Barrios | 2005 | 29.71 | 2:05.35 | |||||||
10 | Södertälje Damer [2005] | 2005 | Södertälje Simsällskap | 2:05.95 | ||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 29.27 | 29.27 | |||||||
Clara Teljstedt | 2006 | 33.98 | 1:03.25 | |||||||
Marit Seeliger | 2005 | 32.30 | 1:35.55 | |||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 30.40 | 2:05.95 | |||||||
11 | Väsby SS 2 | 2005 | Väsby Simsällskap | 2:08.32 | ||||||
Frida Steen | 2005 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Signe Lundh | 2005 | 32.31 | 1:04.35 | |||||||
Milla Wahlund | 2006 | 31.15 | 1:35.50 | |||||||
Lovisa Jardelid | 2005 | 32.82 | 2:08.32 | |||||||
12 | Täby Sim Damer [2005] 2 | 2005 | Täby Sim | 2:08.57 | ||||||
Ella Thermaenius | 2005 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Clara Westerdahl | 2005 | 32.58 | 1:03.82 | |||||||
Amanda Björklund | 2006 | 32.84 | 1:36.66 | |||||||
Filippa Emtemo | 2005 | 31.91 | 2:08.57 | |||||||
13 | Danderyd Damer [2005] | 2005 | Danderyds Sim | 2:09.03 | ||||||
Ebba Rosander | 2005 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Felicia Malkan-Juvelin | 2005 | 32.14 | 1:03.69 | |||||||
Irma Ehrengren | 2005 | 33.94 | 1:37.63 | |||||||
Filippa Bonorden | 2005 | 31.40 | 2:09.03 | |||||||
14 | SS04 Damer Lag 1 | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:09.13 | ||||||
Emma Montelius | 2005 | 30.39 | 30.39 | |||||||
Agnes Lundmark | 2006 | 34.14 | 1:04.53 | |||||||
Cecilia Krans | 2005 | 34.46 | 1:38.99 | |||||||
Alice Velden | 2005 | 30.14 | 2:09.13 | |||||||
15 | Skk Damer [2005] Lag 2. | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:10.74 | ||||||
Alva Herlitz | 2005 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Vida Haesert | 2006 | 32.63 | 1:06.65 | |||||||
Emelie Sveding | 2005 | 30.27 | 1:36.92 | |||||||
Sofia Lövqvist | 2006 | 33.82 | 2:10.74 | |||||||
16 | Tyresö SS Damer [2005] | 2005 | Tyresö Simsällskap | 2:13.50 | ||||||
Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Alicia Söderlind | 2005 | 33.98 | 1:07.28 | |||||||
Alva Jacobsson | 2005 | 34.20 | 1:41.48 | |||||||
Frida Wauman | 2005 | 32.02 | 2:13.50 | |||||||
17 | SK Neptun F 12-13 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:14.10 | ||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Engla Blanco | 2006 | 33.75 | 1:08.05 | |||||||
Amelia Gustafsson | 2006 | 32.86 | 1:40.91 | |||||||
Ines Wijk | 2006 | 33.19 | 2:14.10 | |||||||
- | SK Neptun F 12-13 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Maja Wallberg | 2005 | 30.79 | 1:01.91 | |||||||
Lovisa Ramsten | 2005 | 31.63 | 1:33.54 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun P 12-13 Lag 1 | 2005 | Simklubben Neptun | 1:54.38 | ||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 27.72 | 27.72 | |||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 29.41 | 57.13 | |||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 28.60 | 1:25.73 | |||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 28.65 | 1:54.38 | |||||||
2 | Södertörn Herrar [2005] 1 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:56.68 | ||||||
Henry Plavans | 2005 | 27.65 | 27.65 | |||||||
Kevin Hellman | 2005 | 28.51 | 56.16 | |||||||
Danér Alex Tapia | 2005 | 29.92 | 1:26.08 | |||||||
Tobias Lindberg | 2005 | 30.60 | 1:56.68 | |||||||
3 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 1:59.13 | ||||||
Carl Malm | 2005 | 29.58 | 29.58 | |||||||
Einar Styrman | 2005 | 29.97 | 59.55 | |||||||
Aron Ekblad | 2005 | 29.99 | 1:29.54 | |||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 29.59 | 1:59.13 | |||||||
4 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:02.44 | ||||||
David Holmberg | 2005 | 30.39 | 30.39 | |||||||
Alan Eriksson | 2005 | 29.92 | 1:00.31 | |||||||
Oscar Gustafson | 2005 | 31.01 | 1:31.32 | |||||||
Viktor Dahlberg | 2005 | 31.12 | 2:02.44 | |||||||
5 | Skk Herrar [2005] Lag 2. | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:02.89 | ||||||
Vincent Flores | 2005 | 29.43 | 29.43 | |||||||
Gustav Åsbrink | 2005 | 31.80 | 1:01.23 | |||||||
William Hamilton | 2006 | 32.16 | 1:33.39 | |||||||
Anton Graner | 2005 | 29.50 | 2:02.89 | |||||||
6 | SK Neptun P 12-13 Lag 2 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:02.91 | ||||||
Tim Rogersson | 2005 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 30.98 | 1:00.55 | |||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 31.27 | 1:31.82 | |||||||
Måns Gunnarson | 2006 | 31.09 | 2:02.91 | |||||||
7 | Järfälla S Herrar Lag 1 | 2005 | Järfälla Simsällskap | 2:03.90 | ||||||
Oliver Harper | 2005 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Henry Israelsson | 2006 | 29.46 | 1:01.51 | |||||||
Marcus Hansson | 2005 | 32.04 | 1:33.55 | |||||||
Ludwig Skantz | 2005 | 30.35 | 2:03.90 | |||||||
8 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2005 | Täby Sim | 2:06.05 | ||||||
Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Caspian Humble | 2005 | 32.10 | 1:02.70 | |||||||
Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | 32.93 | 1:35.63 | |||||||
Leo Güleryüz | 2006 | 30.42 | 2:06.05 | |||||||
9 | Tureberg Herrar [2005] | 2005 | Turebergs Simklubb | 2:07.34 | ||||||
Alexander Arnö | 2005 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Albin Argelius | 2005 | 30.86 | 1:00.77 | |||||||
Henrik Larsson | 2006 | 31.68 | 1:32.45 | |||||||
Hugo Gustafsson | 2005 | 34.89 | 2:07.34 | |||||||
10 | Järfälla S Herrar Lag 2 | 2005 | Järfälla Simsällskap | 2:10.40 | ||||||
Simon Söderberg | 2006 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Elijas Eriksson | 2005 | 30.97 | 1:03.72 | |||||||
Anton Lind | 2006 | 33.45 | 1:37.17 | |||||||
Arvin Parsa | 2006 | 33.23 | 2:10.40 | |||||||
11 | Södertörn Herrar [2005] 2 | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:12.02 | ||||||
Gustav Storell | 2006 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Elton Söderberg | 2006 | 32.78 | 1:04.60 | |||||||
Jonathan Åkerman | 2006 | 35.88 | 1:40.48 | |||||||
Sam Hamzehnejad | 2006 | 31.54 | 2:12.02 | |||||||
12 | Skk Herrar [2005] Lag 1. | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:12.38 | ||||||
Jonas Harju | 2005 | 33.99 | 33.99 | |||||||
David Berggren | 2005 | 32.23 | 1:06.22 | |||||||
William Martin-Lamm | 2006 | 32.87 | 1:39.09 | |||||||
Casper Drozdz | 2006 | 33.29 | 2:12.38 | |||||||
13 | Väsby SS 1 | 2005 | Väsby Simsällskap | 2:12.52 | ||||||
Johan Montero | 2005 | 29.38 | 29.38 | |||||||
Casper Rengart | 2006 | 30.42 | 59.80 | |||||||
Junes Khattab | 2006 | 36.33 | 1:36.13 | |||||||
Erik Frantz | 2006 | 36.39 | 2:12.52 | |||||||
14 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:12.57 | ||||||
Anton Jöngren | 2006 | 32.86 | 32.86 | |||||||
Benjamin Bahajroy | 2005 | 33.48 | 1:06.34 | |||||||
William Erneholm | 2006 | 33.45 | 1:39.79 | |||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 32.78 | 2:12.57 | |||||||
15 | SK Neptun P 12-13 Lag 3 | 2005 | Simklubben Neptun | 2:13.68 | ||||||
Philip Palmqvist | 2005 | 31.60 | 31.60 | |||||||
Tee Thern | 2006 | 34.57 | 1:06.17 | |||||||
Walter Herulf | 2006 | 32.48 | 1:38.65 | |||||||
Christos Theodosiadis | 2006 | 35.03 | 2:13.68 | |||||||
16 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2005 | Täby Sim | 2:15.05 | ||||||
Daniel Bebenek | 2006 | 32.20 | 32.20 | |||||||
Arvid Thoresson | 2005 | 35.16 | 1:07.36 | |||||||
Oliver Haux | 2005 | 34.62 | 1:41.98 | |||||||
Ludvig Berndtsson | 2005 | 33.07 | 2:15.05 | |||||||
17 | Skuru Ik Herrar Lag 1 | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 2:21.52 | ||||||
Manfred Bränström | 2005 | 32.34 | 32.34 | |||||||
Mikael Lanestrand | 2005 | 37.10 | 1:09.44 | |||||||
Eskil Bränström | 2006 | 38.09 | 1:47.53 | |||||||
Gabriel Klinge | 2006 | 33.99 | 2:21.52 | |||||||
- | Spif | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Rasmus Bäckman | 2006 | 37.95 | 37.95 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 19 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 24, 100m Frisim Damer 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 30.26 | 1:02.74 | |||||
2 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 31.04 | 1:03.90 | |||||
3 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 30.69 | 1:04.05 | |||||
4 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.98 | 1:04.08 | |||||
5 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 30.93 | 1:04.75 | |||||
6 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 31.12 | 1:05.28 | |||||
7 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 31.64 | 1:05.77 | |||||
8 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 32.32 | 1:05.79 | |||||
9 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 32.30 | 1:05.86 | |||||
10 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 32.12 | 1:06.91 | |||||
11 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 32.63 | 1:07.44 | |||||
12 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.80 | 1:07.46 | |||||
13 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 32.33 | 1:07.47 | |||||
14 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 32.54 | 1:08.01 | |||||
15 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 33.47 | 1:09.07 | |||||
16 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.25 | 1:09.15 | |||||
17 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 34.01 | 1:09.17 | |||||
18 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 32.63 | 1:09.48 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 25, 100m Frisim Herrar 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 29.21 | 1:00.24 | |||||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 29.84 | 1:02.47 | |||||
3 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 30.27 | 1:02.80 | |||||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 30.79 | 1:03.30 | |||||
5 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.94 | 1:03.40 | |||||
6 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 30.53 | 1:03.55 | |||||
7 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 30.43 | 1:03.56 | |||||
8 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 31.13 | 1:03.76 | |||||
9 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 31.28 | 1:05.14 | |||||
10 | Benjamin Poehler | 2005 | Danderyds Sim | 31.74 | 1:05.41 | |||||
11 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 31.93 | 1:06.00 | |||||
12 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 32.24 | 1:06.51 | |||||
13 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 32.40 | 1:06.81 | |||||
14 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 32.26 | 1:06.87 | |||||
15 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 32.44 | 1:07.12 | |||||
16 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 33.04 | 1:07.35 | |||||
17 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 32.90 | 1:07.41 | |||||
18 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.57 | 1:08.39 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer 13 å, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 31.07 | 1:06.84 | |||||
2 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 33.98 | 1:12.78 | |||||
3 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.32 | 1:13.52 | |||||
4 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 34.80 | 1:14.87 | |||||
5 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.04 | 1:15.33 | |||||
6 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.60 | 1:16.08 | |||||
7 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 35.11 | 1:16.23 | |||||
8 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 35.04 | 1:17.10 | |||||
9 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.32 | 1:18.08 | |||||
10 | Moa Nyblom | 2005 | Täby Sim | 34.34 | 1:19.60 | |||||
11 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 35.81 | 1:19.61 | |||||
12 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.09 | 1:19.80 | |||||
13 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 36.54 | 1:19.98 | |||||
14 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 37.30 | 1:20.04 | |||||
15 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 36.79 | 1:20.77 | |||||
16 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.56 | 1:21.58 | |||||
17 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 38.79 | 1:26.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.68 | 1:08.48 | |||||
2 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 33.02 | 1:10.67 | |||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 32.83 | 1:10.69 | |||||
4 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.22 | 1:10.96 | |||||
5 | Danér Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.34 | 1:11.18 | |||||
6 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 33.73 | 1:11.44 | |||||
7 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.94 | 1:14.38 | |||||
8 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 34.53 | 1:15.59 | |||||
9 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 34.95 | 1:16.24 | |||||
10 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 34.67 | 1:16.53 | |||||
11 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.49 | 1:16.79 | |||||
12 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.90 | 1:17.58 | |||||
13 | Albin Argelius | 2005 | Turebergs Simklubb | 37.12 | 1:18.03 | |||||
14 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 37.86 | 1:21.17 | |||||
15 | Viktor Dahlberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.60 | 1:22.91 | |||||
16 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 39.36 | 1:27.95 | |||||
- | Benjamin Poehler | 2005 | Danderyds Sim | DNS | ||||||
- | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 43, 100m Ryggsim Damer 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 34.28 | 1:10.26 | |||||
2 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.35 | 1:13.99 | |||||
3 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 36.49 | 1:15.89 | |||||
4 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 36.64 | 1:15.93 | |||||
5 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 38.45 | 1:18.51 | |||||
6 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 37.72 | 1:18.57 | |||||
7 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 38.90 | 1:19.36 | |||||
8 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.21 | 1:20.59 | |||||
9 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 39.13 | 1:20.98 | |||||
10 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 38.98 | 1:21.07 | |||||
11 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.40 | 1:21.08 | |||||
12 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 38.95 | 1:21.18 | |||||
13 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.29 | 1:21.28 | |||||
14 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 39.31 | 1:21.61 | |||||
15 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.70 | 1:21.93 | |||||
16 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 39.49 | 1:22.05 | |||||
17 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.17 | 1:22.80 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 44, 100m Ryggsim Herrar 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 35.18 | 1:12.59 | |||||
2 | Henry Israelsson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 35.25 | 1:13.30 | |||||
3 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 35.86 | 1:14.35 | |||||
4 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 37.13 | 1:16.04 | |||||
5 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.33 | 1:16.21 | |||||
6 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 36.73 | 1:16.49 | |||||
7 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 38.20 | 1:19.63 | |||||
8 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.94 | 1:20.45 | |||||
9 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.07 | 1:20.52 | |||||
10 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.72 | 1:20.72 | |||||
11 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 39.65 | 1:20.89 | |||||
12 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.88 | 1:20.98 | |||||
13 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.25 | 1:21.23 | |||||
14 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 38.36 | 1:21.50 | |||||
15 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 41.46 | 1:24.76 | |||||
16 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.49 | 1:27.23 | |||||
- | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 49, 100m Fjärilsim Damer 12 å, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 34.68 | 1:14.62 | |||||
2 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.07 | 1:15.20 | |||||
3 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 35.62 | 1:17.82 | |||||
4 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.15 | 1:22.07 | |||||
5 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 37.32 | 1:22.62 | |||||
6 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.32 | 1:22.88 | |||||
7 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 38.69 | 1:23.42 | |||||
8 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.25 | 1:24.31 | |||||
9 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.33 | 1:25.51 | |||||
10 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 39.27 | 1:25.63 | |||||
11 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.28 | 1:26.10 | |||||
12 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 38.96 | 1:26.43 | |||||
13 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 38.77 | 1:27.37 | |||||
14 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 40.14 | 1:31.10 | |||||
- | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nea Tiger Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Regionsfinal | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Spårvägen Sim & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 maj 2018 |
Gren 50, 100m Fjärilsim Herrar 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 33.49 | 1:11.88 | |||||
2 | Henry Israelsson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 34.85 | 1:15.56 | |||||
3 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 35.05 | 1:15.70 | |||||
4 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 35.28 | 1:16.08 | |||||
5 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 36.88 | 1:21.10 | |||||
6 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.45 | 1:21.88 | |||||
7 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.20 | 1:22.13 | |||||
8 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.66 | 1:24.68 | |||||
9 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 39.82 | 1:26.50 | |||||
10 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.81 | 1:27.52 | |||||
11 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 40.24 | 1:27.58 | |||||
12 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 41.22 | 1:28.10 | |||||
13 | Björn Essen | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.12 | 1:28.93 | |||||
14 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.29 | 1:30.71 | |||||
15 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 37.77 | 1:31.28 | |||||
16 | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 42.25 | 1:31.70 | |||||
- | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 20 maj 2018 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening | Utskriftstid | 10:48 |