Resultat för Skövdedoppet 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 1, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skövde SS Mix | 2008 | Skövde Simsällskap | 2:33.78 | ||||||
Leo Partanen | 2007 | 41.18 | 41.18 | |||||||
Saga Jukic | 2008 | 39.78 | 1:20.96 | |||||||
Isabelle Gereonsson | 2007 | 37.90 | 1:58.86 | |||||||
Kerstin Landahl | 2008 | 34.92 | 2:33.78 | |||||||
2 | Mass Mix Lag Svart | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:40.89 | ||||||
Gilma Janesjö | 2007 | 37.13 | 37.13 | |||||||
Beatrice Stefanescu | 2007 | 40.81 | 1:17.94 | |||||||
Elin Hillström | 2007 | 43.95 | 2:01.89 | |||||||
Tom Larsson | 2007 | 39.00 | 2:40.89 | |||||||
3 | Mass Mix Lag Vit | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:59.08 | ||||||
Majvie Rodier | 2007 | 41.70 | 41.70 | |||||||
Freja Kinnander | 2007 | 46.43 | 1:28.13 | |||||||
Linnéa Ottosson | 2007 | 42.70 | 2:10.83 | |||||||
Gustaf Dalqvist | 2007 | 48.25 | 2:59.08 | |||||||
4 | Lidköping Mix | 0 | Lidköpings Gymnastik o SS | 3:19.33 | ||||||
Herman Axelsson | 2009 | 51.50 | 51.50 | |||||||
Josefin Larsson | 2008 | 45.18 | 1:36.68 | |||||||
Ester Wedebrand/steindahl | 2010 | 58.22 | 2:34.90 | |||||||
Anna Johansson | 2007 | 44.43 | 3:19.33 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.39 | 1:13.61 | 2:00.30 | 2:34.01 | |||
2 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 39.78 | 1:28.77 | 2:19.85 | 2:59.29 | |||
3 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 42.32 | 1:32.19 | 2:24.18 | 3:06.45 | |||
4 | Albin Alami | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.03 | 1:24.18 | 2:22.57 | 3:07.63 | |||
5 | Edvin Agic | 2003 | Skövde Simsällskap | 43.54 | 1:32.41 | 2:30.37 | 3:13.93 | |||
6 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 40.15 | 2:31.66 | 3:18.58 | 3:18.58 | |||
7 | William Blixt | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 52.72 | 1:47.53 | 2:43.08 | 3:28.23 | |||
- | Dennis Partanen | 2003 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Filip Ryefalk | 2004 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isak Helgesson | 2003 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 33.53 | 1:15.38 | 2:00.80 | 2:36.52 | |||
2 | Sofia Hein | 2004 | Göteborg Sim | 34.98 | 1:14.15 | 2:02.34 | 2:36.81 | |||
3 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.70 | 1:17.95 | 2:00.95 | 2:37.74 | |||
4 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 36.93 | 1:22.33 | 2:12.67 | 2:54.86 | |||
5 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 40.14 | 1:26.29 | 2:16.22 | 2:57.74 | |||
6 | Filippa Hemberg | 2004 | Göteborg Sim | 40.77 | 1:28.89 | 2:20.06 | 3:00.73 | |||
7 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 37.73 | 1:23.61 | 2:18.60 | 3:01.64 | |||
8 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 38.74 | 1:25.57 | 2:22.54 | 3:07.71 | |||
- | Andrea Bozic | 2004 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Cecilia Svensson | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nellie Thell | 2004 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Sandblom | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.80 | 1:21.32 | |||||
2 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 41.18 | 1:29.73 | |||||
3 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 42.45 | 1:30.19 | |||||
4 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 43.61 | 1:31.76 | |||||
5 | Viktor Sjöstedt | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.22 | 1:31.77 | |||||
6 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 43.75 | 1:32.05 | |||||
7 | Max Holmberg | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.54 | 1:35.07 | |||||
8 | Anton Zwik | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.11 | 1:35.20 | |||||
9 | Carl Sundqvist | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.32 | 1:35.83 | |||||
10 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 46.38 | 1:37.02 | |||||
11 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 46.92 | 1:40.57 | |||||
12 | Viktor Hedeback | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.34 | 1:44.00 | |||||
13 | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | 49.32 | 1:44.79 | |||||
14 | Gabriel Dyring | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.39 | 1:47.45 | |||||
- | Alvin Silow | 2005 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Axel Schiller | 2005 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Christoffer Larsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | DNS | ||||||
- | Erik Ulvdal | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 32.91 | 1:12.65 | |||||
2 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 36.62 | 1:21.19 | |||||
3 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 38.64 | 1:23.23 | |||||
4 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 37.97 | 1:23.74 | |||||
5 | Stina Klara Brokstorp | 2005 | Göteborg Sim | 36.49 | 1:23.83 | |||||
6 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 37.93 | 1:24.55 | |||||
7 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 38.42 | 1:24.99 | |||||
8 | Alma Wallin Bustad | 2005 | Skövde Simsällskap | 39.28 | 1:25.69 | |||||
9 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 42.04 | 1:26.47 | |||||
10 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 39.47 | 1:27.15 | |||||
11 | Isabelle Rydén | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.61 | 1:27.67 | |||||
12 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 39.92 | 1:27.90 | |||||
13 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 40.91 | 1:29.30 | |||||
14 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 40.67 | 1:29.42 | |||||
15 | Lo Stranne | 2005 | Göteborg Sim | 41.89 | 1:29.96 | |||||
16 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 41.68 | 1:30.20 | |||||
17 | Viktoria Andersson | 2005 | Töreboda Simförening | 44.42 | 1:31.40 | |||||
18 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 40.40 | 1:31.50 | |||||
19 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 42.30 | 1:32.02 | |||||
20 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 42.09 | 1:32.49 | |||||
21 | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 40.83 | 1:32.82 | |||||
22 | Alva Gadolin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.65 | 1:32.83 | |||||
23 | Tuva Byfeldt | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.79 | 1:33.47 | |||||
24 | Livia Bravert | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.97 | 1:33.59 | |||||
25 | Agnes Alfredsson | 2006 | Simklubben Götene | 40.77 | 1:33.70 | |||||
26 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 47.23 | 1:34.17 | |||||
27 | Maja Burenius | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.11 | 1:34.44 | |||||
28 | Amanda Mankinen | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.27 | 1:35.14 | |||||
29 | Sigrid Carlsson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.44 | 1:36.06 | |||||
30 | Cornelia Cederbrandt | 2005 | Göteborg Sim | 43.91 | 1:37.18 | |||||
31 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 46.61 | 1:37.25 | |||||
32 | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 47.13 | 1:38.10 | |||||
33 | Alicia Stridsman | 2005 | Simklubben S 02 | 46.61 | 1:38.30 | |||||
34 | Tindra Janson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.14 | 1:38.49 | |||||
35 | Clara Uddheim | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.34 | 1:38.54 | |||||
36 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 46.05 | 1:39.82 | |||||
37 | Sara Högstedt | 2005 | Göteborg Sim | 49.84 | 1:39.86 | |||||
38 | Lovisa Stokke Eriksson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.41 | 1:40.86 | |||||
39 | Emma Nedholm | 2005 | Göteborg Sim | 48.41 | 1:41.06 | |||||
40 | Alva Burlin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.42 | 1:41.80 | |||||
41 | Agnes Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.64 | 1:41.85 | |||||
42 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 45.87 | 1:41.92 | |||||
43 | Anna-Maria Niemi | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.47 | 1:44.40 | |||||
44 | Elsie Nysten | 2006 | Göteborg Sim | 49.81 | 1:46.52 | |||||
45 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 49.90 | 1:46.93 | |||||
46 | Iselin Mattsdotter | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.01 | 1:50.36 | |||||
47 | Alice Maier | 2005 | Falköpings Simsällskap | 54.37 | 1:51.38 | |||||
48 | Clara Almqvist | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.67 | 1:52.99 | |||||
- | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | DNS | ||||||
- | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
- | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Laura Perisic | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.92 | 1:10.42 | |||||
2 | Albin Alami | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.12 | 1:18.79 | |||||
3 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 39.92 | 1:23.01 | |||||
4 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 43.86 | 1:30.15 | |||||
5 | Edvin Agic | 2003 | Skövde Simsällskap | 43.83 | 1:30.98 | |||||
6 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 45.03 | 1:33.97 | |||||
7 | Hussein Elhage | 2004 | Göteborg Sim | 47.58 | 1:40.94 | |||||
8 | William Blixt | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 50.19 | 1:43.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 11:41 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Hein | 2004 | Göteborg Sim | 35.24 | 1:11.79 | |||||
2 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 36.09 | 1:13.90 | |||||
3 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.67 | 1:16.96 | |||||
4 | Filippa Hemberg | 2004 | Göteborg Sim | 41.43 | 1:23.52 | |||||
5 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 40.51 | 1:24.01 | |||||
6 | Linnea Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 41.19 | 1:25.29 | |||||
7 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 42.35 | 1:25.68 | |||||
8 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 42.39 | 1:26.78 | |||||
9 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 42.18 | 1:26.96 | |||||
10 | Tilda Rosenqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 43.15 | 1:30.84 | |||||
11 | Fanny Bergkvist | 2004 | Skövde Simsällskap | 43.55 | 1:30.97 | |||||
12 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 43.76 | 1:31.40 | |||||
13 | Ida Vizlin | 2004 | Skövde Simsällskap | 46.99 | 1:39.55 | |||||
14 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 48.59 | 1:40.29 | |||||
15 | Emese Toth | 2004 | Skövde Simsällskap | 50.61 | 1:47.31 | |||||
- | Andrea Bozic | 2004 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mathilda Svensson | 2003 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nellie Thell | 2004 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 11:41 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Sandblom | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.18 | 1:23.03 | |||||
2 | Christoffer Larsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.95 | 1:27.11 | |||||
3 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 45.00 | 1:30.91 | |||||
4 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 44.47 | 1:32.41 | |||||
5 | Felix Andersson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.19 | 1:35.49 | |||||
6 | Anton Zwik | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.87 | 1:36.72 | |||||
7 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 46.07 | 1:37.06 | |||||
8 | Max Holmberg | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.32 | 1:37.35 | |||||
9 | Hugo Sinclair | 2005 | Göteborg Sim | 47.97 | 1:38.19 | |||||
10 | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | 48.85 | 1:39.14 | |||||
11 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 49.45 | 1:40.43 | |||||
12 | Carl Sundqvist | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.41 | 1:41.49 | |||||
13 | Viktor Hedeback | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.36 | 1:42.72 | |||||
14 | Willem Barkebo Jalmgård | 2005 | Göteborg Sim | 48.04 | 1:43.09 | |||||
15 | David Hasselberg | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.82 | 1:50.19 | |||||
16 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 54.44 | 1:51.88 | |||||
17 | Gabriel Dyring | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.27 | 1:57.17 | |||||
18 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 56.84 | 1:58.61 | |||||
- | Alvin Silow | 2005 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Andreas Sundberg Berntsson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Axel Schiller | 2005 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
- | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Azad Inci | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 35.33 | 1:14.08 | |||||
2 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 38.67 | 1:21.29 | |||||
3 | Stina Klara Brokstorp | 2005 | Göteborg Sim | 40.31 | 1:23.84 | |||||
4 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 41.93 | 1:24.46 | |||||
5 | Alma Wallin Bustad | 2005 | Skövde Simsällskap | 42.00 | 1:24.94 | |||||
6 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 42.01 | 1:26.91 | |||||
7 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 42.43 | 1:27.44 | |||||
8 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 42.40 | 1:27.79 | |||||
9 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 42.64 | 1:28.05 | |||||
10 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 44.33 | 1:30.11 | |||||
11 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 44.79 | 1:31.33 | |||||
12 | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 43.89 | 1:31.58 | |||||
13 | Agnes Alfredsson | 2006 | Simklubben Götene | 44.74 | 1:32.13 | |||||
14 | Agnes Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.38 | 1:32.59 | |||||
15 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 45.55 | 1:32.83 | |||||
16 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 45.53 | 1:32.91 | |||||
17 | Sigrid Carlsson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.96 | 1:33.32 | |||||
18 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 46.44 | 1:33.59 | |||||
19 | Cornelia Cederbrandt | 2005 | Göteborg Sim | 44.74 | 1:34.34 | |||||
20 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 46.32 | 1:34.50 | |||||
21 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 45.86 | 1:34.76 | |||||
22 | Tuva Byfeldt | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.22 | 1:35.51 | |||||
23 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 46.49 | 1:36.27 | |||||
24 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 46.42 | 1:36.86 | |||||
25 | Belinda Partanen | 2005 | Skövde Simsällskap | 46.77 | 1:36.91 | |||||
26 | Alicia Stridsman | 2005 | Simklubben S 02 | 48.88 | 1:37.42 | |||||
27 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 47.23 | 1:37.88 | |||||
28 | Laura Perisic | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.59 | 1:38.86 | |||||
29 | Sara Högstedt | 2005 | Göteborg Sim | 48.08 | 1:38.87 | |||||
30 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 49.48 | 1:39.90 | |||||
31 | Meja Mulder Pettersson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.92 | 1:42.00 | |||||
32 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 48.97 | 1:44.17 | |||||
33 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 50.14 | 1:44.40 | |||||
34 | Emma Nedholm | 2005 | Göteborg Sim | 50.43 | 1:44.47 | |||||
35 | Elsie Nysten | 2006 | Göteborg Sim | 52.63 | 1:48.44 | |||||
36 | Alva Burlin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.05 | 1:49.09 | |||||
37 | Sofia Isberg | 2006 | Göteborg Sim | 52.48 | 1:51.72 | |||||
38 | Iselin Mattsdotter | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.88 | 1:58.17 | |||||
39 | Clara Almqvist | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.07 | 2:01.37 | |||||
- | Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | DNS | ||||||
- | Alice Olsson | 2006 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
- | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alice Maier | 2005 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Livia Bravert | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lo Stranne | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Maja Burenius | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tindra Janson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktoria Andersson | 2005 | Töreboda Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tom Larsson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.42 | ||||||
2 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 45.33 | ||||||
3 | Leo Partanen | 2007 | Skövde Simsällskap | 48.24 | ||||||
4 | Linus Framme | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 49.28 | ||||||
5 | Viktor de Jonge | 2007 | Göteborg Sim | 49.97 | ||||||
6 | Oscar Blom | 2008 | Mariestads Simsällskap | 52.13 | ||||||
7 | Victor Rudolfsson | 2007 | Göteborg Sim | 53.54 | ||||||
8 | Elias Klebom | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.24 | ||||||
9 | Jakub Bober | 2007 | Göteborg Sim | 55.50 | ||||||
10 | Gustaf Dalqvist | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.43 | ||||||
11 | Fabian Källström | 2008 | Falköpings Simsällskap | 1:06.46 | ||||||
- | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vinston Åsén | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 41.28 | ||||||
2 | Kerstin Landahl | 2008 | Skövde Simsällskap | 43.01 | ||||||
3 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 43.08 | ||||||
4 | Gilma Janesjö | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.02 | ||||||
5 | Moa Hein | 2008 | Göteborg Sim | 44.92 | ||||||
6 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 45.49 | ||||||
7 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 45.83 | ||||||
8 | Ella Winqvist | 2007 | Skövde Simsällskap | 45.94 | ||||||
9 | Wilma Lendin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 46.18 | ||||||
10 | Filippa Grundell | 2007 | Skövde Simsällskap | 46.33 | ||||||
11 | Tilda Helgesson | 2007 | Skövde Simsällskap | 46.43 | ||||||
12 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 46.66 | ||||||
13 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 47.13 | ||||||
14 | Majvie Rodier | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.20 | ||||||
15 | Sofia Tikotska | 2007 | Göteborg Sim | 47.90 | ||||||
16 | Beatrice Stefanescu | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.80 | ||||||
17 | Saga Jukic | 2008 | Skövde Simsällskap | 48.83 | ||||||
18 | Felicia Bråneke | 2007 | Skövde Simsällskap | 49.44 | ||||||
18 | Felicia Jansson | 2007 | Falköpings Simsällskap | 49.44 | ||||||
20 | Freja Kinnander | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.85 | ||||||
21 | Linnéa Ottosson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.08 | ||||||
22 | Lisa Köllerström | 2007 | Skövde Simsällskap | 50.41 | ||||||
23 | Elin Hillström | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.33 | ||||||
24 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 51.60 | ||||||
25 | Hedvig Lycke | 2007 | S77 Stenungsund | 51.73 | ||||||
- | Ella Winqvist | 2007 | Billingens Simklubb | DNS | ||||||
- | Kajsa von Zweigbergk | 2007 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Selma Fantenberg | 2008 | Billingens Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Björn Johansson | 2009 | Lidköpings Gymnastik o SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 11:45 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 14, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mass Pojkar Lag Blå | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:44.23 | ||||||
Anton Zwik | 2005 | 43.93 | 43.93 | |||||||
Carl Sundqvist | 2005 | 47.22 | 1:31.15 | |||||||
Jonathan Sandblom | 2005 | 39.21 | 2:10.36 | |||||||
Viktor Sjöstedt | 2006 | 33.87 | 2:44.23 | |||||||
2 | Göteborg Herrar 2 [2003] | 2003 | Göteborg Sim | 3:00.10 | ||||||
Albert Lindroth | 2005 | 43.77 | 43.77 | |||||||
Hugo Sinclair | 2005 | 53.39 | 1:37.16 | |||||||
Max Ha | 2006 | 47.75 | 2:24.91 | |||||||
Hussein Elhage | 2004 | 35.19 | 3:00.10 | |||||||
- | Skövde SS Herrar [2003] | 2003 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
Ludvig Johansson | 2003 | |||||||||
Philip Bråneke | 2004 | |||||||||
Isak Helgesson | 2003 | |||||||||
Edvin Agic | 2003 | DNS | ||||||||
- | Göteborg Herrar 1 [2003] | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Karl Pettersson | 2004 | 47.98 | 47.98 | |||||||
- | Mass Pojkar Lag Grön | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 11:45 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 15, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skövde SS Damer [2003] | 2003 | Skövde Simsällskap | 2:10.52 | ||||||
Isabella Wahlström | 2003 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Malin Vestman | 2003 | 35.14 | 1:10.14 | |||||||
Molly Lund | 2005 | 32.07 | 1:42.21 | |||||||
Ida Kristiansson | 2004 | 28.31 | 2:10.52 | |||||||
2 | Mariestad Damer [2003] | 2003 | Mariestads Simsällskap | 2:28.88 | ||||||
Ellen Kampe | 2003 | 38.20 | 38.20 | |||||||
Elsa Olsson | 2003 | 41.87 | 1:20.07 | |||||||
Thyra Mellander | 2003 | 35.35 | 1:55.42 | |||||||
Elsa Jernevad | 2005 | 33.46 | 2:28.88 | |||||||
3 | Skövde SS Damer [2004] | 2004 | Skövde Simsällskap | 2:37.12 | ||||||
Tilda Rosenqvist | 2003 | 42.66 | 42.66 | |||||||
Linnea Melin | 2005 | 47.20 | 1:29.86 | |||||||
Linnea Johansson | 2003 | 36.35 | 2:06.21 | |||||||
Ebba Jukic | 2005 | 30.91 | 2:37.12 | |||||||
4 | S 77 Flickor | 2006 | S77 Stenungsund | 2:38.46 | ||||||
Frida Rångeby | 2005 | 40.48 | 40.48 | |||||||
Alva Anell | 2005 | 47.47 | 1:27.95 | |||||||
Emma Knauer | 2006 | 37.21 | 2:05.16 | |||||||
Maja Edberg | 2006 | 33.30 | 2:38.46 | |||||||
5 | Göteborg Damer 2 [2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:39.26 | ||||||
Elin Sjöberg | 2005 | 40.03 | 40.03 | |||||||
Elin Göransson | 2003 | 38.47 | 1:18.50 | |||||||
Elin Ha | 2006 | 40.11 | 1:58.61 | |||||||
Alma Mellegård Fastén | 2006 | 40.65 | 2:39.26 | |||||||
6 | Göteborg Damer 1 [2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:42.50 | ||||||
Sofia Hein | 2004 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Klara Rask | 2005 | 48.04 | 1:22.13 | |||||||
Evelina Liu | 2004 | 38.46 | 2:00.59 | |||||||
Moa Hein | 2008 | 41.91 | 2:42.50 | |||||||
7 | Skövde SS Damer [2005] | 2005 | Skövde Simsällskap | 2:44.29 | ||||||
Fanny Bergkvist | 2004 | 42.55 | 42.55 | |||||||
Felicia Kvarnstedt | 2005 | 45.85 | 1:28.40 | |||||||
Alma Wallin Bustad | 2005 | 37.91 | 2:06.31 | |||||||
Belinda Partanen | 2005 | 37.98 | 2:44.29 | |||||||
8 | Falköping Damer [2003] | 2003 | Falköpings Simsällskap | 2:48.62 | ||||||
Lova Samuelsson | 2006 | 40.62 | 40.62 | |||||||
Lisa Karlén | 2005 | 48.02 | 1:28.64 | |||||||
Clara Jonsson | 2006 | 40.92 | 2:09.56 | |||||||
Hilda Källström | 2006 | 39.06 | 2:48.62 | |||||||
9 | Göteborg Damer 3 [2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:51.78 | ||||||
Sara Högstedt | 2005 | 46.56 | 46.56 | |||||||
Lo Stranne | 2005 | 49.25 | 1:35.81 | |||||||
Stina Klara Brokstorp | 2005 | 34.73 | 2:10.54 | |||||||
Cornelia Cederbrandt | 2005 | 41.24 | 2:51.78 | |||||||
10 | SK Götene Damer | 2003 | Simklubben Götene | 2:53.63 | ||||||
Ebba Öjersson | 2008 | 50.10 | 50.10 | |||||||
Agnes Alfredsson | 2006 | 49.78 | 1:39.88 | |||||||
Tove Öjersson | 2005 | 40.10 | 2:19.98 | |||||||
Lisa Andersson | 2005 | 33.65 | 2:53.63 | |||||||
11 | Mass Flickor Lag Gul | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:54.76 | ||||||
Livia Bravert | 2006 | 43.70 | 43.70 | |||||||
Laura Perisic | 2005 | 45.57 | 1:29.27 | |||||||
Clara Uddheim | 2005 | 45.16 | 2:14.43 | |||||||
Anna-Maria Niemi | 2006 | 40.33 | 2:54.76 | |||||||
12 | Mass Flickor Lag Röd | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:56.98 | ||||||
Agnes Sjöström | 2006 | 43.35 | 43.35 | |||||||
Clara Almqvist | 2006 | 53.29 | 1:36.64 | |||||||
Sigrid Carlsson | 2006 | 43.50 | 2:20.14 | |||||||
Maja Burenius | 2006 | 36.84 | 2:56.98 | |||||||
13 | Mass Flickor Lag Lila | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:57.80 | ||||||
Isabelle Rydén | 2006 | 40.93 | 40.93 | |||||||
Alva Gadolin | 2006 | 45.99 | 1:26.92 | |||||||
Tindra Janson | 2005 | 46.81 | 2:13.73 | |||||||
Iselin Mattsdotter | 2006 | 44.07 | 2:57.80 | |||||||
14 | Göteborg Damer 4 [2003] | 2003 | Göteborg Sim | 3:08.39 | ||||||
Linnea Ahlstrand | 2004 | 46.38 | 46.38 | |||||||
Sofia Isberg | 2006 | 56.86 | 1:43.24 | |||||||
Angelica Olesen | 2005 | 42.29 | 2:25.53 | |||||||
Elsie Nysten | 2006 | 42.86 | 3:08.39 | |||||||
- | Göteborg Damer 5 [2003] | 2003 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Lidköping Damer | 0 | Lidköpings Gymnastik o SS | DNS | ||||||
Malva Wedebrand/steindahl | 2005 | |||||||||
Lilly Axelsson | 2006 | |||||||||
Agnes Carlsson-Djerf | 2006 | |||||||||
Elvira Wedebrand/steindahl | 2006 | DNS | ||||||||
- | Skövde SS Damer [2005] | 2005 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
Ida Vizlin | 2004 | |||||||||
Linnea Melin | 2005 | |||||||||
Nellie Thell | 2004 | |||||||||
Saga Leo | 2006 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 12:00 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 13:40 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 16, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skövde SS Mix Lag 2 | 0 | Skövde Simsällskap | 1:52.62 | ||||||
Hilja Schimmel | 2003 | 27.11 | 27.11 | |||||||
Ida Kristiansson | 2004 | 28.45 | 55.56 | |||||||
Ludvig Johansson | 2003 | 27.36 | 1:22.92 | |||||||
Isabella Wahlström | 2003 | 29.70 | 1:52.62 | |||||||
2 | Skövde SS Mix Lag 1 | 0 | Skövde Simsällskap | 2:02.38 | ||||||
Molly Lund | 2005 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Ebba Jukic | 2005 | 30.89 | 1:00.40 | |||||||
Jibbe Schimmel | 2004 | 29.89 | 1:30.29 | |||||||
Linnea Johansson | 2003 | 32.09 | 2:02.38 | |||||||
3 | Mariestad Mix | 2003 | Mariestads Simsällskap | 2:14.32 | ||||||
Ellen Kampe | 2003 | 30.52 | 30.52 | |||||||
Elsa Olsson | 2003 | 33.12 | 1:03.64 | |||||||
Thyra Mellander | 2003 | 33.06 | 1:36.70 | |||||||
Axel Blom | 2005 | 37.62 | 2:14.32 | |||||||
4 | Göteborg Mix 1 [2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:17.27 | ||||||
Albert Lindroth | 2005 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Elin Ha | 2006 | 33.86 | 1:11.20 | |||||||
Max Ha | 2006 | 31.99 | 1:43.19 | |||||||
Elin Sjöberg | 2005 | 34.08 | 2:17.27 | |||||||
5 | Skövde SS Mix Lag 3 | 0 | Skövde Simsällskap | 2:19.04 | ||||||
Saga Leo | 2006 | 37.94 | 37.94 | |||||||
Alma Wallin Bustad | 2005 | 32.13 | 1:10.07 | |||||||
Linnea Melin | 2005 | 32.97 | 1:43.04 | |||||||
Rasmus Selmosson | 2005 | 36.00 | 2:19.04 | |||||||
6 | Falköping Mix | 2003 | Falköpings Simsällskap | 2:21.94 | ||||||
Clara Jonsson | 2006 | 35.70 | 35.70 | |||||||
Victor Jonsson | 2006 | 36.13 | 1:11.83 | |||||||
Lisa Karlén | 2005 | 35.44 | 1:47.27 | |||||||
Gabriel Ljus | 2004 | 34.67 | 2:21.94 | |||||||
7 | Göteborg Mix 2 [2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:27.48 | ||||||
Hussein Elhage | 2004 | 34.55 | 34.55 | |||||||
Sara Högstedt | 2005 | 38.07 | 1:12.62 | |||||||
Azad Inci | 2005 | 39.22 | 1:51.84 | |||||||
Stina Klara Brokstorp | 2005 | 35.64 | 2:27.48 | |||||||
8 | Mass Mix Lag Orange | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:30.04 | ||||||
Felix Andersson | 2006 | 37.15 | 37.15 | |||||||
Alva Burlin | 2006 | 39.52 | 1:16.67 | |||||||
Viktor Sjöstedt | 2006 | 36.04 | 1:52.71 | |||||||
Tuva Byfeldt | 2005 | 37.33 | 2:30.04 | |||||||
9 | Lidköping Mix | 0 | Lidköpings Gymnastik o SS | 2:35.44 | ||||||
Elvira Wedebrand/steindahl | 2006 | 42.00 | 42.00 | |||||||
Lilly Axelsson | 2006 | 38.70 | 1:20.70 | |||||||
Malva Wedebrand/steindahl | 2005 | 37.90 | 1:58.60 | |||||||
Christoffer Larsson | 2005 | 36.84 | 2:35.44 | |||||||
10 | Mass Mix Lag Rosa | 0 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:41.18 | ||||||
Viktor Hedeback | 2006 | 40.24 | 40.24 | |||||||
Amanda Mankinen | 2006 | 40.02 | 1:20.26 | |||||||
Carl Sundqvist | 2005 | 38.71 | 1:58.97 | |||||||
Meja Mulder Pettersson | 2005 | 42.21 | 2:41.18 | |||||||
11 | Göteborg Mix 3 [2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:50.18 | ||||||
Victor Rudolfsson | 2007 | 46.99 | 46.99 | |||||||
Sofia Isberg | 2006 | 43.89 | 1:30.88 | |||||||
Willem Barkebo Jalmgård | 2005 | 37.99 | 2:08.87 | |||||||
Cornelia Cederbrandt | 2005 | 41.31 | 2:50.18 | |||||||
12 | Göteborg Mix 4[2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:56.27 | ||||||
Jakub Bober | 2007 | 43.99 | 43.99 | |||||||
Viktor de Jonge | 2007 | 45.07 | 1:29.06 | |||||||
Sofia Tikotska | 2007 | 47.13 | 2:16.19 | |||||||
Moa Hein | 2008 | 40.08 | 2:56.27 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 13:40 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 13:47 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 17, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakub Bober | 2007 | Göteborg Sim | 51.63 | ||||||
2 | Viktor de Jonge | 2007 | Göteborg Sim | 52.30 | ||||||
3 | Gustaf Dalqvist | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.24 | ||||||
4 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 57.62 | ||||||
5 | Victor Rudolfsson | 2007 | Göteborg Sim | 1:00.51 | ||||||
6 | Elias Klebom | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.82 | ||||||
7 | Oscar Blom | 2008 | Mariestads Simsällskap | 1:01.40 | ||||||
8 | Fabian Källström | 2008 | Falköpings Simsällskap | 1:01.92 | ||||||
- | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linus Framme | 2008 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 13:47 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 13:55 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Lendin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 44.70 | ||||||
2 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 47.77 | ||||||
3 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 48.56 | ||||||
4 | Gilma Janesjö | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.99 | ||||||
5 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 49.78 | ||||||
6 | Felicia Bråneke | 2007 | Skövde Simsällskap | 49.93 | ||||||
7 | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | 51.41 | ||||||
8 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 51.69 | ||||||
9 | Filippa Grundell | 2007 | Skövde Simsällskap | 51.95 | ||||||
10 | Tilda Helgesson | 2007 | Skövde Simsällskap | 52.82 | ||||||
11 | Emilia Svensson | 2008 | Billingens Simklubb | 53.73 | ||||||
12 | Sara Bergqvist | 2007 | Billingens Simklubb | 53.96 | ||||||
13 | Freja Kinnander | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.16 | ||||||
14 | Kajsa Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 54.52 | ||||||
15 | Sofia Tikotska | 2007 | Göteborg Sim | 54.96 | ||||||
16 | Saga Jukic | 2008 | Skövde Simsällskap | 55.11 | ||||||
17 | Beatrice Stefanescu | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.55 | ||||||
18 | Hedvig Lycke | 2007 | S77 Stenungsund | 55.90 | ||||||
19 | Linnéa Ottosson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.41 | ||||||
20 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 56.68 | ||||||
21 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 57.64 | ||||||
22 | Ella Winqvist | 2007 | Billingens Simklubb | 59.42 | ||||||
23 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:00.25 | ||||||
24 | Elin Hillström | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.31 | ||||||
25 | Selma Fantenberg | 2008 | Billingens Simklubb | 1:00.61 | ||||||
26 | Lisa Köllerström | 2007 | Skövde Simsällskap | 1:02.03 | ||||||
- | Kajsa von Zweigbergk | 2007 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kerstin Landahl | 2008 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Majvie Rodier | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Hein | 2008 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 13:55 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 13:56 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Herman Axelsson | 2009 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:07.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 13:56 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 13:59 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Liberg | 2009 | Billingens Simklubb | 1:03.08 | ||||||
2 | Lina Nyman | 2009 | Billingens Simklubb | 1:03.44 | ||||||
3 | Molly Johansson | 2009 | Skara Simsällskap | 1:07.16 | ||||||
4 | Elsa Appelberg | 2009 | Billingens Simklubb | 1:21.27 | ||||||
5 | Ester Wedebrand/steindahl | 2010 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:22.42 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 13:59 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 14:13 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 40.02 | 1:25.31 | |||||
2 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 41.19 | 1:25.35 | |||||
3 | Jibbe Schimmel | 2004 | Skövde Simsällskap | 42.96 | 1:29.44 | |||||
4 | Simon Hassel | 2003 | Skövde Simsällskap | 44.99 | 1:34.83 | |||||
5 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 45.19 | 1:37.95 | |||||
6 | Albin Alami | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.45 | 1:38.55 | |||||
7 | Edvin Agic | 2003 | Skövde Simsällskap | 48.52 | 1:43.81 | |||||
8 | William Blixt | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 50.07 | 1:44.42 | |||||
9 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 50.95 | 1:49.67 | |||||
- | Filip Ryefalk | 2004 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isak Helgesson | 2003 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Karl Pettersson | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Hussein Elhage | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 14:13 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 14:18 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.68 | 1:18.47 | |||||
2 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 39.50 | 1:22.04 | |||||
3 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 40.26 | 1:25.75 | |||||
4 | Sofia Hein | 2004 | Göteborg Sim | 41.71 | 1:26.70 | |||||
5 | Filippa Hemberg | 2004 | Göteborg Sim | 43.75 | 1:31.91 | |||||
6 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 44.08 | 1:32.27 | |||||
7 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 46.19 | 1:37.00 | |||||
8 | Fanny Bergkvist | 2004 | Skövde Simsällskap | 45.14 | 1:38.54 | |||||
9 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 45.65 | 1:39.34 | |||||
10 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 49.22 | 1:42.28 | |||||
11 | Emese Toth | 2004 | Skövde Simsällskap | 52.23 | 1:51.83 | |||||
12 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 53.27 | 1:52.14 | |||||
- | Cecilia Svensson | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 14:18 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 14:28 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Sandblom | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.48 | 1:30.27 | |||||
2 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 46.76 | 1:37.19 | |||||
3 | Rasmus Selmosson | 2005 | Skövde Simsällskap | 45.54 | 1:37.31 | |||||
4 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 47.11 | 1:39.38 | |||||
5 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 46.36 | 1:40.73 | |||||
6 | Erik Ulvdal | 2005 | Göteborg Sim | 49.19 | 1:44.21 | |||||
7 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 48.22 | 1:46.39 | |||||
8 | Felix Andersson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.38 | 1:46.41 | |||||
9 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 51.42 | 1:47.50 | |||||
10 | Anton Zwik | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.18 | 1:48.48 | |||||
11 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 51.94 | 1:48.93 | |||||
12 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 50.74 | 1:50.68 | |||||
13 | Azad Inci | 2005 | Göteborg Sim | 52.60 | 1:51.95 | |||||
14 | Gabriel Dyring | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.19 | 1:52.47 | |||||
15 | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | 53.01 | 1:53.96 | |||||
16 | Max Holmberg | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.33 | 1:55.60 | |||||
17 | David Hasselberg | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:03.41 | 2:14.55 | |||||
- | Carl Sundqvist | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Leijon | 2005 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Sinclair | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Willem Barkebo Jalmgård | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 14:28 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 14:47 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 24, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 37.10 | 1:19.64 | |||||
2 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 45.60 | 1:35.79 | |||||
3 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 46.84 | 1:38.73 | |||||
4 | Viktoria Andersson | 2005 | Töreboda Simförening | 47.18 | 1:38.77 | |||||
5 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 46.77 | 1:39.29 | |||||
6 | Alva Gadolin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.35 | 1:39.31 | |||||
7 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 48.41 | 1:39.74 | |||||
8 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 47.63 | 1:40.23 | |||||
9 | Amanda Mankinen | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.15 | 1:40.38 | |||||
10 | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | 47.72 | 1:40.53 | |||||
11 | Tindra Janson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.50 | 1:40.75 | |||||
12 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 48.31 | 1:41.58 | |||||
13 | Isabelle Rydén | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.27 | 1:42.36 | |||||
14 | Emma Sunnerdahl | 2006 | Skara Simsällskap | 49.99 | 1:43.74 | |||||
15 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 47.80 | 1:43.95 | |||||
16 | Clara Uddheim | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.81 | 1:44.29 | |||||
17 | Sara Högstedt | 2005 | Göteborg Sim | 49.67 | 1:44.48 | |||||
18 | Elin Ryman | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.44 | 1:44.55 | |||||
19 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 48.13 | 1:44.66 | |||||
20 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 49.17 | 1:44.77 | |||||
21 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 50.63 | 1:44.85 | |||||
22 | Maja Burenius | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.56 | 1:45.19 | |||||
23 | Lo Stranne | 2005 | Göteborg Sim | 50.36 | 1:45.52 | |||||
24 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 50.54 | 1:45.58 | |||||
25 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 49.00 | 1:45.68 | |||||
26 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 50.30 | 1:46.39 | |||||
27 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 49.08 | 1:46.61 | |||||
28 | Malva Wedebrand/steindahl | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 50.82 | 1:47.09 | |||||
29 | Emma Nedholm | 2005 | Göteborg Sim | 50.25 | 1:47.15 | |||||
30 | Tuva Byfeldt | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.51 | 1:47.64 | |||||
31 | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 51.37 | 1:47.71 | |||||
32 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 50.82 | 1:48.71 | |||||
33 | Agnes Alfredsson | 2006 | Simklubben Götene | 51.22 | 1:48.75 | |||||
34 | Alicia Stridsman | 2005 | Simklubben S 02 | 51.46 | 1:48.87 | |||||
35 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 52.05 | 1:49.14 | |||||
36 | Sigrid Carlsson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.58 | 1:52.76 | |||||
37 | Alice Viklund | 2006 | Skara Simsällskap | 54.13 | 1:52.99 | |||||
38 | Elsie Nysten | 2006 | Göteborg Sim | 53.76 | 1:53.23 | |||||
39 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 53.49 | 1:53.38 | |||||
40 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 53.62 | 1:53.91 | |||||
41 | Elvira Wedebrand/steindahl | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 55.32 | 1:54.44 | |||||
42 | Tindra Hermansson | 2006 | Billingens Simklubb | 53.41 | 1:55.37 | |||||
43 | Alice Maier | 2005 | Falköpings Simsällskap | 55.42 | 1:56.09 | |||||
44 | Clara Almqvist | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.12 | 1:58.93 | |||||
45 | Anna-Maria Niemi | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.58 | 2:00.33 | |||||
46 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 55.23 | 2:00.34 | |||||
47 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 57.32 | 2:01.21 | |||||
48 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 58.12 | 2:04.40 | |||||
49 | Sofia Isberg | 2006 | Göteborg Sim | 59.63 | 2:04.95 | |||||
50 | Iselin Mattsdotter | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:04.26 | 2:15.09 | |||||
- | Agnes Morelli | 2006 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Charlotta Grip | 2006 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Inez Ringbo | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Laura Perisic | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lilly Axelsson | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | DSQ | ||||||
- | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 14:47 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 14:56 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tom Larsson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.11 | ||||||
2 | Leo Partanen | 2007 | Skövde Simsällskap | 40.38 | ||||||
3 | Axel Wigstrand | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 40.98 | ||||||
4 | Linus Framme | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 41.04 | ||||||
5 | Viktor de Jonge | 2007 | Göteborg Sim | 42.55 | ||||||
6 | Oscar Blom | 2008 | Mariestads Simsällskap | 44.27 | ||||||
7 | Jakub Bober | 2007 | Göteborg Sim | 46.36 | ||||||
8 | Gustaf Dalqvist | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.50 | ||||||
9 | Elias Klebom | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.32 | ||||||
10 | Victor Rudolfsson | 2007 | Göteborg Sim | 49.85 | ||||||
11 | Fabian Källström | 2008 | Falköpings Simsällskap | 53.83 | ||||||
- | Josef Holmén | 2007 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 14:56 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 26, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kerstin Landahl | 2008 | Skövde Simsällskap | 36.72 | ||||||
2 | Hailey Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 37.36 | ||||||
3 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 38.39 | ||||||
4 | Gilma Janesjö | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.04 | ||||||
5 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 39.08 | ||||||
6 | Saga Jukic | 2008 | Skövde Simsällskap | 40.72 | ||||||
7 | Wilma Lendin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 41.15 | ||||||
8 | Majvie Rodier | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.61 | ||||||
9 | Moa Hein | 2008 | Göteborg Sim | 41.83 | ||||||
10 | Felicia Jansson | 2007 | Falköpings Simsällskap | 42.70 | ||||||
11 | Beatrice Stefanescu | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.73 | ||||||
12 | Filippa Grundell | 2007 | Skövde Simsällskap | 43.30 | ||||||
13 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 43.44 | ||||||
14 | Linnéa Ottosson | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.84 | ||||||
15 | Sofia Tikotska | 2007 | Göteborg Sim | 44.34 | ||||||
16 | Kajsa Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 44.54 | ||||||
17 | Ella Winqvist | 2007 | Billingens Simklubb | 45.22 | ||||||
18 | Freja Kinnander | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.31 | ||||||
19 | Anna Johansson | 2007 | Lidköpings Gymnastik o SS | 45.44 | ||||||
20 | Saga Wallin | 2007 | S77 Stenungsund | 45.85 | ||||||
21 | Sara Bergqvist | 2007 | Billingens Simklubb | 45.96 | ||||||
22 | Lisa Köllerström | 2007 | Skövde Simsällskap | 46.28 | ||||||
23 | Josefin Larsson | 2008 | Lidköpings Gymnastik o SS | 46.98 | ||||||
24 | Tilda Helgesson | 2007 | Skövde Simsällskap | 47.03 | ||||||
25 | Elin Hillström | 2007 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.02 | ||||||
26 | Felicia Bråneke | 2007 | Skövde Simsällskap | 51.86 | ||||||
27 | Hedvig Lycke | 2007 | S77 Stenungsund | 52.72 | ||||||
28 | Emilia Svensson | 2008 | Billingens Simklubb | 54.99 | ||||||
- | Kajsa von Zweigbergk | 2007 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Tuva Honsberg | 2008 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isabelle Gereonsson | 2007 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 15:05 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 27, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Herman Axelsson | 2009 | Lidköpings Gymnastik o SS | 55.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 15:05 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 28, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ester Wedebrand/steindahl | 2010 | Lidköpings Gymnastik o SS | 57.66 | ||||||
2 | Lina Nyman | 2009 | Billingens Simklubb | 1:04.57 | ||||||
3 | Elsa Appelberg | 2009 | Billingens Simklubb | 1:05.58 | ||||||
4 | Ellen Liberg | 2009 | Billingens Simklubb | 1:05.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 29, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.52 | 1:02.35 | |||||
2 | Jibbe Schimmel | 2004 | Skövde Simsällskap | 32.00 | 1:06.66 | |||||
3 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 32.84 | 1:09.61 | |||||
4 | Albin Alami | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.87 | 1:13.60 | |||||
5 | Edvin Agic | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.86 | 1:14.26 | |||||
6 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 35.62 | 1:16.81 | |||||
7 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 36.25 | 1:18.34 | |||||
8 | Simon Hassel | 2003 | Skövde Simsällskap | 37.57 | 1:19.30 | |||||
9 | William Blixt | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 38.52 | 1:22.99 | |||||
10 | Hussein Elhage | 2004 | Göteborg Sim | 40.07 | 1:29.32 | |||||
- | Filip Ryefalk | 2004 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isak Helgesson | 2003 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Karl Pettersson | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 30, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Hein | 2004 | Göteborg Sim | 30.31 | 1:02.23 | |||||
2 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 29.98 | 1:02.87 | |||||
3 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.19 | 1:06.57 | |||||
4 | Isabella Wahlström | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.16 | 1:06.62 | |||||
5 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 33.75 | 1:10.37 | |||||
6 | Linnea Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.15 | 1:10.83 | |||||
7 | Filippa Hemberg | 2004 | Göteborg Sim | 35.55 | 1:11.70 | |||||
8 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 35.05 | 1:11.91 | |||||
9 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 34.76 | 1:12.70 | |||||
10 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 36.13 | 1:15.35 | |||||
11 | Tilda Rosenqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.17 | 1:16.83 | |||||
12 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 37.31 | 1:17.25 | |||||
13 | Fanny Bergkvist | 2004 | Skövde Simsällskap | 38.94 | 1:25.16 | |||||
14 | Ida Vizlin | 2004 | Skövde Simsällskap | 40.51 | 1:25.30 | |||||
15 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 41.60 | 1:29.98 | |||||
16 | Emese Toth | 2004 | Skövde Simsällskap | 46.51 | 1:40.86 | |||||
- | Cecilia Svensson | 2004 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 15:19 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 31, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Sandblom | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.95 | 1:11.65 | |||||
2 | Max Ha | 2006 | Göteborg Sim | 35.79 | 1:14.40 | |||||
3 | Erik Ulvdal | 2005 | Göteborg Sim | 37.71 | 1:18.76 | |||||
4 | Christoffer Larsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.91 | 1:20.24 | |||||
5 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 38.70 | 1:21.44 | |||||
6 | Albert Lindroth | 2005 | Göteborg Sim | 38.11 | 1:22.13 | |||||
7 | Viktor Sjöstedt | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.99 | 1:22.38 | |||||
8 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 39.53 | 1:23.65 | |||||
9 | Max Holmberg | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.33 | 1:24.68 | |||||
10 | Felix Andersson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.67 | 1:25.46 | |||||
11 | Rasmus Selmosson | 2005 | Skövde Simsällskap | 40.48 | 1:25.48 | |||||
12 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 38.87 | 1:25.64 | |||||
13 | Wille Damber | 2005 | Göteborg Sim | 40.19 | 1:26.01 | |||||
14 | Hugo Sinclair | 2005 | Göteborg Sim | 40.66 | 1:27.33 | |||||
15 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 40.05 | 1:27.84 | |||||
16 | Willem Barkebo Jalmgård | 2005 | Göteborg Sim | 41.32 | 1:28.09 | |||||
17 | Carl Sundqvist | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.20 | 1:28.90 | |||||
18 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 42.18 | 1:31.24 | |||||
19 | Azad Inci | 2005 | Göteborg Sim | 42.05 | 1:32.31 | |||||
20 | Viktor Hedeback | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.10 | 1:33.63 | |||||
21 | Gabriel Dyring | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.60 | 1:38.92 | |||||
22 | Erik Leijon | 2005 | Mariestads Simsällskap | 49.31 | 1:52.16 | |||||
23 | David Hasselberg | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.33 | 1:57.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 32, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Molly Lund | 2005 | Skövde Simsällskap | 31.06 | 1:06.57 | |||||
2 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 32.11 | 1:09.74 | |||||
3 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 35.12 | 1:13.40 | |||||
4 | Maja Edberg | 2006 | S77 Stenungsund | 34.81 | 1:13.45 | |||||
5 | Linnea Melin | 2005 | Skövde Simsällskap | 34.43 | 1:13.71 | |||||
6 | Viktoria Andersson | 2005 | Töreboda Simförening | 35.77 | 1:15.37 | |||||
7 | Alma Wallin Bustad | 2005 | Skövde Simsällskap | 36.87 | 1:15.81 | |||||
8 | Elin Ryman | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.56 | 1:16.11 | |||||
9 | Elin Sjöberg | 2005 | Göteborg Sim | 36.86 | 1:16.46 | |||||
10 | Elin Ha | 2006 | Göteborg Sim | 36.89 | 1:16.55 | |||||
11 | Emma Knauer | 2006 | S77 Stenungsund | 37.22 | 1:16.95 | |||||
11 | Stina Klara Brokstorp | 2005 | Göteborg Sim | 36.01 | 1:16.95 | |||||
13 | Isabelle Rydén | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.11 | 1:17.05 | |||||
14 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 37.45 | 1:17.09 | |||||
15 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 36.89 | 1:17.16 | |||||
16 | Alva Gadolin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.56 | 1:20.36 | |||||
17 | Livia Bravert | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.28 | 1:21.30 | |||||
18 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 38.38 | 1:21.34 | |||||
19 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 39.21 | 1:21.35 | |||||
20 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 38.38 | 1:21.57 | |||||
21 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 38.94 | 1:22.11 | |||||
22 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 39.16 | 1:22.25 | |||||
23 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 39.51 | 1:23.53 | |||||
24 | Sigrid Carlsson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.74 | 1:24.63 | |||||
25 | Agnes Sjöström | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.85 | 1:24.76 | |||||
26 | Elsa Gustavsson | 2006 | S77 Stenungsund | 40.61 | 1:25.47 | |||||
27 | Hilda Källström | 2006 | Falköpings Simsällskap | 40.07 | 1:25.71 | |||||
28 | Tilda Dohrner | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 40.33 | 1:25.73 | |||||
29 | Maja Burenius | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.39 | 1:25.88 | |||||
30 | Belinda Partanen | 2005 | Skövde Simsällskap | 41.52 | 1:26.74 | |||||
31 | Alicia Stridsman | 2005 | Simklubben S 02 | 39.79 | 1:26.90 | |||||
32 | Tuva Byfeldt | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.93 | 1:27.32 | |||||
33 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 41.90 | 1:27.34 | |||||
34 | Cornelia Cederbrandt | 2005 | Göteborg Sim | 41.01 | 1:27.51 | |||||
35 | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 40.90 | 1:27.76 | |||||
36 | Emma Sunnerdahl | 2006 | Skara Simsällskap | 40.47 | 1:28.34 | |||||
37 | Agnes Alfredsson | 2006 | Simklubben Götene | 42.20 | 1:29.10 | |||||
38 | Alva Burlin | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.85 | 1:29.38 | |||||
39 | Lo Stranne | 2005 | Göteborg Sim | 43.85 | 1:30.06 | |||||
40 | Sara Högstedt | 2005 | Göteborg Sim | 42.99 | 1:30.11 | |||||
41 | Amanda Mankinen | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.02 | 1:30.24 | |||||
42 | Laura Perisic | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.28 | 1:30.70 | |||||
43 | Sofia Isberg | 2006 | Göteborg Sim | 43.50 | 1:30.74 | |||||
44 | Alma Mellegård Fastén | 2006 | Göteborg Sim | 43.84 | 1:31.03 | |||||
45 | Clara Uddheim | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.91 | 1:31.38 | |||||
46 | Malva Wedebrand/steindahl | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 42.85 | 1:31.43 | |||||
47 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 42.86 | 1:33.53 | |||||
48 | Anna-Maria Niemi | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.73 | 1:34.20 | |||||
49 | Meja Mulder Pettersson | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.70 | 1:34.93 | |||||
50 | Elsie Nysten | 2006 | Göteborg Sim | 45.25 | 1:35.16 | |||||
51 | Alice Maier | 2005 | Falköpings Simsällskap | 45.05 | 1:35.92 | |||||
51 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 43.74 | 1:35.92 | |||||
53 | Elvira Wedebrand/steindahl | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 47.04 | 1:37.51 | |||||
54 | Alice Viklund | 2006 | Skara Simsällskap | 47.11 | 1:39.45 | |||||
55 | Clara Almqvist | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.86 | 1:44.23 | |||||
56 | Iselin Mattsdotter | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.78 | 1:44.99 | |||||
57 | Tindra Hermansson | 2006 | Billingens Simklubb | 50.19 | 1:45.48 | |||||
- | Agnes Morelli | 2006 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Elsa Jernevad | 2005 | Mariestads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Nedholm | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Inez Ringbo | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lilly Axelsson | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Skövdedoppet 2018 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 | |||
Tävlingsort | Skövde | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Skövde Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2018 |
Gren 34, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skövde SS Damer [2007] | 2007 | Skövde Simsällskap | 2:57.52 | ||||||
Isabelle Gereonsson | 2007 | 44.19 | 44.19 | |||||||
Wilma Lendin Lundgren | 2007 | 45.02 | 1:29.21 | |||||||
Saga Jukic | 2008 | 48.49 | 2:17.70 | |||||||
Stella Andersson | 2007 | 39.82 | 2:57.52 | |||||||
2 | Skövde SS Damer 2 | 2007 | Skövde Simsällskap | 3:12.16 | ||||||
Lisa Köllerström | 2007 | 50.40 | 50.40 | |||||||
Tilda Helgesson | 2007 | 52.81 | 1:43.21 | |||||||
Filippa Grundell | 2007 | 46.00 | 2:29.21 | |||||||
Kajsa Andersson | 2007 | 42.95 | 3:12.16 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 04 februari 2018 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap | Utskriftstid | 15:57 |