Tulokset Höstsimiaden 2022, Forsgrenska badet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x50m Frisim Damer 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Fjärilarna |
10 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:46.21 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2012 |
AE6612 |
|
42.39 |
|
|
|
|
42.39 |
|
|
|
|
|
|
Elle Wikström |
2014 |
AA2014 |
|
43.14 |
|
|
|
|
1:25.53 |
|
|
|
|
|
|
Aurora Fan |
2012 |
AJ4412 |
|
40.76 |
|
|
|
|
2:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Dahl |
2013 |
AI0213 |
|
39.92 |
|
|
|
|
2:46.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flamingos |
10 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:18.27 |
|
|
|
|
|
|
Saara Järvelin |
2012 |
AE6212 |
|
36.17 |
|
|
|
|
36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Malmqvist |
2012 |
AC0212 |
|
32.61 |
|
|
|
|
1:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Forvass |
2013 |
AB0613 |
|
35.49 |
|
|
|
|
1:44.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Elingsdotter |
2012 |
AC7812 |
|
34.00 |
|
|
|
|
2:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hippopotamus |
10 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
3:00.42 |
|
|
|
|
|
|
Edith Salomonsson |
2012 |
AE6412 |
|
41.12 |
|
|
|
|
41.12 |
|
|
|
|
|
|
Malvina Hibell Hibell |
2013 |
AG8213 |
|
40.61 |
|
|
|
|
1:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Hedenborg |
2012 |
AE6012 |
|
46.96 |
|
|
|
|
2:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Lindström |
2012 |
AJ1812 |
|
51.73 |
|
|
|
|
3:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening |
10 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
3:19.72 |
|
|
|
|
|
|
Joséphine Kindgren |
2013 |
AA9813 |
|
44.71 |
|
|
|
|
44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fanny Tornberg |
2013 |
AJ4413 |
|
1:08.12 |
|
|
|
|
1:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovi Palmborg |
2013 |
AA7013 |
|
39.34 |
|
|
|
|
2:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Billie Good |
2012 |
AC9212 |
|
47.55 |
|
|
|
|
3:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Södertörns Simsällskap lag 1 |
10 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:38.19 |
|
|
|
|
|
|
Moa Manley |
2012 |
AD9412 |
|
36.28 |
|
|
|
|
36.28 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Nguyen Le |
2012 |
AD9612 |
|
38.89 |
|
|
|
|
1:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Öhrström |
2013 |
AC2613 |
|
41.96 |
|
|
|
|
1:57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Melin |
2013 |
AC2813 |
|
41.06 |
|
|
|
|
2:38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Södertörns Simsällskap lag 2 |
10 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:04.10 |
|
|
|
|
|
|
Ema Naujokaityte |
2012 |
AO2612 |
|
38.61 |
|
|
|
|
38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Abigail Chijioke |
2012 |
|
|
55.34 |
|
|
|
|
1:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Karlstedt |
2012 |
AB6612 |
|
43.49 |
|
|
|
|
2:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Cednell |
2012 |
|
|
46.66 |
|
|
|
|
3:04.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap damer lag 1 |
10 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:53.33 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Strand |
2012 |
AD3812 |
|
40.58 |
|
|
|
|
40.58 |
|
|
|
|
|
|
Moa Ahlstedt Kahlbom |
2012 |
AB3612 |
|
40.27 |
|
|
|
|
1:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Åkerlund |
2012 |
AJ7612 |
|
44.29 |
|
|
|
|
2:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindby |
2012 |
AJ7412 |
|
48.19 |
|
|
|
|
2:53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap damer lag 2 |
10 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:18.51 |
|
|
|
|
|
|
Klara Engman |
2012 |
AF4412 |
|
51.33 |
|
|
|
|
51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Pettersson |
2012 |
AI6612 |
|
50.07 |
|
|
|
|
1:41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aya Belkouche |
2012 |
AK6812 |
|
52.20 |
|
|
|
|
2:33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Hockey |
2012 |
AF4612 |
|
44.91 |
|
|
|
|
3:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 09:09:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 09:23:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4x50m Frisim Herrar 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Cheese |
10 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tony Qu |
2012 |
AI1912 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arman Rana |
2012 |
AA5512 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marc Nordlander |
2012 |
AD2912 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Ekstrand |
2012 |
AD3112 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hattarna |
9 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
3:07.62 |
|
|
|
|
|
|
Charlie Nystedt |
2013 |
AE8713 |
|
45.09 |
|
|
|
|
45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eli Fredholm |
2013 |
AD9713 |
|
48.34 |
|
|
|
|
1:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Nima Fallah |
2013 |
AF9313 |
|
48.03 |
|
|
|
|
2:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Östen Nilsson Lund |
2013 |
AD9513 |
|
46.16 |
|
|
|
|
3:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 1 |
10 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:41.73 |
|
|
|
|
|
|
Felix von Arronet |
2012 |
AA7912 |
|
35.58 |
|
|
|
|
35.58 |
|
|
|
|
|
|
Ted Westhead |
2012 |
AF2312 |
|
41.82 |
|
|
|
|
1:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Malmgren |
2012 |
AA7712 |
|
39.81 |
|
|
|
|
1:57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Salminen |
2013 |
AB1713 |
|
44.52 |
|
|
|
|
2:41.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
10 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
3:24.84 |
|
|
|
|
|
|
Elliot Erneholm |
2012 |
AC1112 |
|
52.39 |
|
|
|
|
52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Borgvall |
2013 |
AE5313 |
|
54.64 |
|
|
|
|
1:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Bengter |
2012 |
AF3112 |
|
49.56 |
|
|
|
|
2:36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Folke Wik |
2014 |
AA0714 |
|
48.25 |
|
|
|
|
3:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stockholms Kappsimningsklub |
10 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:45.13 |
|
|
|
|
|
|
Torsten Ruder |
2012 |
AD5712 |
|
37.75 |
|
|
|
|
37.75 |
|
|
|
|
|
|
Samuel Witt-Hjorth |
2012 |
AG1912 |
|
42.62 |
|
|
|
|
1:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Widestedt |
2013 |
AB8313 |
|
42.71 |
|
|
|
|
2:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Artemij Fissoun |
2012 |
AF0712 |
|
42.05 |
|
|
|
|
2:45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Södertörns Simsällskap |
10 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:51.24 |
|
|
|
|
|
|
Truls Forsgren |
2012 |
AB1712 |
|
39.78 |
|
|
|
|
39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Persson |
2012 |
AG0112 |
|
41.28 |
|
|
|
|
1:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maksim Liske |
2012 |
AA3912 |
|
44.03 |
|
|
|
|
2:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Rönnestig |
2012 |
|
|
46.15 |
|
|
|
|
2:51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap herrar lag 1 |
9 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:20.03 |
|
|
|
|
|
|
Jonathan Knutas Pettersson |
2013 |
AB2313 |
|
59.46 |
|
|
|
|
59.46 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Rundqvist |
2013 |
AB2513 |
|
48.53 |
|
|
|
|
1:47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Johansson |
2013 |
AC2513 |
|
45.13 |
|
|
|
|
2:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Didriik Vonstad |
2013 |
AB2713 |
|
46.91 |
|
|
|
|
3:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 09:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 09:24:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 4x50m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Drakarna |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alma Leinder |
2010 |
AP6010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Juhlin |
2011 |
AP8611 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Said |
2011 |
AG6611 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Heggland Bylund |
2010 |
BC2810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Power puff pinglorna |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:15.27 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Travar |
2011 |
AB8811 |
|
34.02 |
|
|
|
|
34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Duhlin |
2010 |
AB8410 |
|
38.24 |
|
|
|
|
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Holmer |
2011 |
AC9611 |
|
32.19 |
|
|
|
|
1:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessica Ritmberg |
2010 |
AB8810 |
|
30.82 |
|
|
|
|
2:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rak kurva |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
Minnah Lloyd |
2011 |
AI9411 |
|
41.60 |
|
|
|
|
41.60 |
|
|
|
|
|
|
Nova Svensson |
2010 |
AI6610 |
|
41.61 |
|
|
|
|
1:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
AS4610 |
|
38.26 |
|
|
|
|
2:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
AB6411 |
|
33.53 |
|
|
|
|
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regnbågsfiskarna |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:25.18 |
|
|
|
|
|
|
Alma Brantemark |
2011 |
AD2211 |
|
34.49 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christina Crona |
2010 |
AW8210 |
|
41.13 |
|
|
|
|
1:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Walter |
2010 |
AG6010 |
|
36.32 |
|
|
|
|
1:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Jannergren |
2010 |
AK0410 |
|
33.24 |
|
|
|
|
2:25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skalbaggarna |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:19.91 |
|
|
|
|
|
|
Emilia Lindberg |
2010 |
AB7210 |
|
34.44 |
|
|
|
|
34.44 |
|
|
|
|
|
|
Märta Fahlén |
2011 |
AD4811 |
|
41.87 |
|
|
|
|
1:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Lovisa Edin |
2010 |
AT5210 |
|
34.32 |
|
|
|
|
1:50.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Uebel |
2010 |
AD9810 |
|
29.28 |
|
|
|
|
2:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SKK Unbreakable |
12 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:43.38 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Callberg |
2010 |
AS7810 |
|
41.80 |
|
|
|
|
41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Kristjansdottir |
2010 |
AU7210 |
|
45.63 |
|
|
|
|
1:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hagspiel |
2011 |
AD6011 |
|
40.06 |
|
|
|
|
2:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Mladenovski |
2011 |
AL7611 |
|
35.89 |
|
|
|
|
2:43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SKK we will rock you |
12 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:23.63 |
|
|
|
|
|
|
Svea Knagge |
2010 |
AQ7010 |
|
36.76 |
|
|
|
|
36.76 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Andrén |
2010 |
AK2010 |
|
42.29 |
|
|
|
|
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Lövblom |
2010 |
AQ7210 |
|
34.78 |
|
|
|
|
1:53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Feldhof |
2010 |
AK2210 |
|
29.80 |
|
|
|
|
2:23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skuru lag Shake it off |
12 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:59.00 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Arvered |
2013 |
AD8613 |
|
46.68 |
|
|
|
|
46.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Barton |
2010 |
AS3210 |
|
51.90 |
|
|
|
|
1:38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Sartor |
2010 |
AS3610 |
|
42.70 |
|
|
|
|
2:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valentina Sabo |
2012 |
AM4412 |
|
37.72 |
|
|
|
|
2:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skuru lag Take on me |
12 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:36.21 |
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
AI8611 |
|
40.86 |
|
|
|
|
40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Stenström |
2010 |
AZ6810 |
|
44.45 |
|
|
|
|
1:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
AI8411 |
|
36.35 |
|
|
|
|
2:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Sjökvist |
2010 |
AM5610 |
|
34.55 |
|
|
|
|
2:36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sköldpaddorna |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Emilia Olsson |
2010 |
AZ0210 |
|
37.62 |
|
|
|
|
37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Yang |
2010 |
AF7210 |
|
43.43 |
|
|
|
|
1:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Nyström |
2010 |
AK0610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
AD4411 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 1 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:34.81 |
|
|
|
|
|
|
Greta Adamsson |
2011 |
AD1211 |
|
40.36 |
|
|
|
|
40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Wååg |
2010 |
AR4410 |
|
43.13 |
|
|
|
|
1:23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vida Brink |
2010 |
AI9210 |
|
38.60 |
|
|
|
|
2:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Tegel |
2010 |
AN7810 |
|
32.72 |
|
|
|
|
2:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:41.05 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Malmgren |
2010 |
AI9010 |
|
41.69 |
|
|
|
|
41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ada Hjort Mowitz |
2010 |
AI8810 |
|
44.54 |
|
|
|
|
1:26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Quas |
2011 |
AF4811 |
|
39.80 |
|
|
|
|
2:06.03 |
|
|
|
|
|
|
Aya Kramti |
2011 |
AJ2611 |
|
35.02 |
|
|
|
|
2:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 3 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:53.59 |
|
|
|
|
|
|
Alice Bergek |
2011 |
AJ3011 |
|
42.62 |
|
|
|
|
42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv D´Afflitto |
2011 |
AO3211 |
|
49.45 |
|
|
|
|
1:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Bengter |
2010 |
AU1610 |
|
41.09 |
|
|
|
|
2:13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelie Eld |
2011 |
AJ2811 |
|
40.43 |
|
|
|
|
2:53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 4 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
3:06.46 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Löfling |
2011 |
AJ2211 |
|
44.70 |
|
|
|
|
44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Musovic |
2011 |
AK7611 |
|
54.51 |
|
|
|
|
1:39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Carlde |
2011 |
AJ3211 |
|
48.50 |
|
|
|
|
2:27.71 |
|
|
|
|
|
|
Nora Tornberg |
2010 |
AS7010 |
|
38.75 |
|
|
|
|
3:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TikTok |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.74 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
AU4210 |
|
36.72 |
|
|
|
|
36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Persson |
2010 |
AT0210 |
|
41.74 |
|
|
|
|
1:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meya Svanljung |
2010 |
AF6410 |
|
35.93 |
|
|
|
|
1:54.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tova Björk |
2010 |
AN3810 |
|
32.35 |
|
|
|
|
2:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torrt vatten |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Wendela Melin |
2010 |
AF6810 |
|
43.86 |
|
|
|
|
43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Algaa |
2011 |
AQ1211 |
|
51.42 |
|
|
|
|
1:35.28 |
|
|
|
|
|
|
Sanna Rud Bengtsson |
2010 |
AV9010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Abelia Eshetu |
2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyresös lag 1 |
12 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:55.15 |
|
|
|
|
|
|
Novelia Lexell Lindqvist |
2011 |
AJ8211 |
|
42.98 |
|
|
|
|
42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Hårding-Nordkvist |
2010 |
AR1810 |
|
52.18 |
|
|
|
|
1:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Nyberg |
2010 |
AN7010 |
|
41.50 |
|
|
|
|
2:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilda Johansson |
2010 |
AN6810 |
|
38.49 |
|
|
|
|
2:55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap damer lag 1 |
12 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:29.46 |
|
|
|
|
|
|
Moa Thurgren |
2010 |
AF0610 |
|
38.79 |
|
|
|
|
38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
AC3610 |
|
38.55 |
|
|
|
|
1:17.34 |
|
|
|
|
|
|
Siri Rundqvist |
2010 |
AE5810 |
|
39.74 |
|
|
|
|
1:57.08 |
|
|
|
|
|
|
Alva Ekström |
2011 |
AC5011 |
|
32.38 |
|
|
|
|
2:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap damer lag 2 |
12 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:58.64 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Nordin |
2010 |
AG4410 |
|
48.03 |
|
|
|
|
48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Berglind |
2010 |
AF0810 |
|
50.70 |
|
|
|
|
1:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Kummu |
2010 |
AR2210 |
|
42.27 |
|
|
|
|
2:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Johansson |
2010 |
AK2610 |
|
37.64 |
|
|
|
|
2:58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ösmo Simsällskap |
12 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:55.25 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Glavas |
2011 |
AA6411 |
|
38.61 |
|
|
|
|
38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gry Wressel |
2010 |
BA4610 |
|
50.59 |
|
|
|
|
1:29.20 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Sjödin |
2011 |
AE2411 |
|
42.99 |
|
|
|
|
2:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meya Nissén |
2011 |
AG0811 |
|
43.06 |
|
|
|
|
2:55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 09:39:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 09:39:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 4x50m Medley Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Banan Melon Kiwi och Citron |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Christian Inci |
2010 |
AP3910 |
|
41.33 |
|
|
|
|
41.33 |
|
|
|
|
|
|
Elias Tsampazis |
2011 |
AD2311 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
AC9110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rithish Sadeesh Kumar |
2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gröna Grodor |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Casper Granbom-Rejving |
2010 |
AK2710 |
|
43.44 |
|
|
|
|
43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Myrberg |
2010 |
AK3110 |
|
51.39 |
|
|
|
|
1:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harry Bergnehr |
2011 |
AE4911 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Myrberg |
2010 |
AK3310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jag Glum |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:18.07 |
|
|
|
|
|
|
Thor Lieu |
2011 |
AG2511 |
|
37.29 |
|
|
|
|
37.29 |
|
|
|
|
|
|
Eric Söderlund |
2010 |
AB1710 |
|
35.58 |
|
|
|
|
1:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
AE3310 |
|
33.98 |
|
|
|
|
1:46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shenol Myumyun |
2011 |
AK4911 |
|
31.22 |
|
|
|
|
2:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skuru Idrottsklubb |
12 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Marcus Kvarfordh Andres |
2011 |
AJ6911 |
|
52.77 |
|
|
|
|
52.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Kläppe Lindberg |
2011 |
AM2311 |
|
53.64 |
|
|
|
|
1:46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Westlund |
2011 |
AI3711 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Lindblad |
2010 |
AQ0910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skuru lag I want it that way |
12 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:38.04 |
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
AD1111 |
|
43.67 |
|
|
|
|
43.67 |
|
|
|
|
|
|
Marcus Asplund |
2010 |
AL1710 |
|
38.36 |
|
|
|
|
1:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Arvered |
2010 |
AE4510 |
|
36.23 |
|
|
|
|
1:58.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Ek |
2010 |
AD1710 |
|
39.78 |
|
|
|
|
2:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 1 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:24.68 |
|
|
|
|
|
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
AE4910 |
|
37.86 |
|
|
|
|
37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Salminen |
2010 |
AE5310 |
|
43.13 |
|
|
|
|
1:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rastin Mortezaei Semnani |
2010 |
AL6310 |
|
31.60 |
|
|
|
|
1:52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Lundgren |
2011 |
AC3111 |
|
32.09 |
|
|
|
|
2:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
11 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:55.29 |
|
|
|
|
|
|
Viking Söderström |
2011 |
AH0911 |
|
44.47 |
|
|
|
|
44.47 |
|
|
|
|
|
|
Gabriel Thor |
2011 |
AE6711 |
|
48.95 |
|
|
|
|
1:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Brolin |
2011 |
AD5911 |
|
41.07 |
|
|
|
|
2:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Kindgren |
2011 |
AE7111 |
|
40.80 |
|
|
|
|
2:55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
The Giants |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:26.22 |
|
|
|
|
|
|
Tom Linander |
2010 |
AF0910 |
|
37.23 |
|
|
|
|
37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Brocke |
2011 |
AE1311 |
|
42.56 |
|
|
|
|
1:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Chubakov |
2010 |
AB8110 |
|
32.15 |
|
|
|
|
1:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dante Sandström |
2010 |
AF1110 |
|
34.28 |
|
|
|
|
2:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap herrar lag 1 |
12 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:44.24 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Kristiansson |
2011 |
AE0111 |
|
42.55 |
|
|
|
|
42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Gambe |
2011 |
AF4311 |
|
46.21 |
|
|
|
|
1:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loui Björkman |
2011 |
AH1311 |
|
40.52 |
|
|
|
|
2:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Enström |
2010 |
AC3710 |
|
34.96 |
|
|
|
|
2:44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap herrar lag 2 |
12 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:57.42 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Törngren |
2010 |
AM9510 |
|
43.28 |
|
|
|
|
43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Smitterberg |
2011 |
AE9911 |
|
53.52 |
|
|
|
|
1:36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Magnusson |
2010 |
AF2510 |
|
41.28 |
|
|
|
|
2:18.08 |
|
|
|
|
|
|
Vilgot Bergman |
2011 |
AE9711 |
|
39.34 |
|
|
|
|
2:57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 09:53:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 09:54:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 10 år oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Moa Ahlstedt Kahlbom |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
46.40 |
|
|
|
|
|
|
Lara Alzghoul |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
45.81 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Arvered |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
49.60 |
|
|
|
|
|
|
Aya Belkouche |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Ellen Bergman |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
51.07 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Cednell |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Abigail Chijioke |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
56.21 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Dahl |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
47.16 |
|
|
|
|
|
|
Mira Elingsdotter |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
42.34 |
|
|
|
|
|
|
Klara Engman |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
Aurora Fan |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Josephine Forvass |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
42.81 |
|
|
|
|
|
|
Billie Good |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
51.23 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Hedenborg |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
55.20 |
|
|
|
|
|
|
Clara Hedqvist Göthberg |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
53.20 |
|
|
|
|
|
|
Malvina Hibell Hibell |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
47.91 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Hockey |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Saara Järvelin |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
46.48 |
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Katz |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindby |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
55.73 |
|
|
|
|
|
|
Vera Lindström |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Caroline Lyth |
2014 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:01.30 |
|
|
|
|
|
|
Elliot Maisay Stokes Wathèn |
2012 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
49.37 |
|
|
|
|
|
|
Freja Malmqvist |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
37.86 |
|
|
|
|
|
|
Moa Manley |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
39.28 |
|
|
|
|
|
|
Saga Melin |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
48.84 |
|
|
|
|
|
|
Ema Naujokaityte |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Alicia Nguyen Le |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Elin Nilsson |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
45.87 |
|
|
|
|
|
|
Lovi Palmborg |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
46.74 |
|
|
|
|
|
|
Lina Pettersson |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Valentina Sabo |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
49.96 |
|
|
|
|
|
|
Edith Salomonsson |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
49.66 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
47.47 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Strand |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alicia Themel Andersson |
2013 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
54.81 |
|
|
|
|
|
|
Eleonora Thor |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
48.67 |
|
|
|
|
|
|
Fanny Tornberg |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:09.10 |
|
|
|
|
|
|
Linn Wahlstedt |
2014 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
52.29 |
|
|
|
|
|
|
Elle Wikström |
2014 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sofie Åkerlund |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
54.58 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Öhrström |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 10:22:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 10 år oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Florian Aimer |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Henry Bengter |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Simon Borgvall |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Elias Claesson |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Noah Ekstrand |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Isak Ekström |
2014 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Elliot Erneholm |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
56.68 |
|
|
|
|
|
|
Artemij Fissoun |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
53.27 |
|
|
|
|
|
|
Julian Flores |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
54.07 |
|
|
|
|
|
|
Truls Forsgren |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
43.96 |
|
|
|
|
|
|
Eli Fredholm |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
56.89 |
|
|
|
|
|
|
Dante Goliats |
2012 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
55.28 |
|
|
|
|
|
|
Fabien Heidarian |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
48.57 |
|
|
|
|
|
|
Anton Johansson |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
53.64 |
|
|
|
|
|
|
Jonathan Knutas Pettersson |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:20.52 |
|
|
|
|
|
|
Erik Lindström |
2014 |
Spårvägen Simförening |
|
|
51.10 |
|
|
|
|
|
|
Maksim Liske |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
53.38 |
|
|
|
|
|
|
Eric Malmgren |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
46.00 |
|
|
|
|
|
|
Östen Nilsson Lund |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
59.42 |
|
|
|
|
|
|
Leo Nima Fallah |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
55.22 |
|
|
|
|
|
|
Marc Nordlander |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
52.48 |
|
|
|
|
|
|
Daryan Notari |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alexander Noulis |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Charlie Nystedt |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
52.98 |
|
|
|
|
|
|
Linus Persson |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50.58 |
|
|
|
|
|
|
Tony Qu |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Arman Rana |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
47.53 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Robertsson Gottfriedz |
2013 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
41.57 |
|
|
|
|
|
|
Torsten Ruder |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
46.39 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Rundqvist |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:01.32 |
|
|
|
|
|
|
Simon Rönnestig |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50.96 |
|
|
|
|
|
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
51.55 |
|
|
|
|
|
|
Felix von Arronet |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
41.39 |
|
|
|
|
|
|
Didriik Vonstad |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Viktor Widestedt |
2013 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50.04 |
|
|
|
|
|
|
Ivar Willners |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Samuel Witt-Hjorth |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 10:30:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 11 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Greta Adamsson |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
40.16 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Algaa |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
46.60 |
|
|
|
|
|
|
Ines Andersson |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
43.12 |
|
|
|
|
|
|
Kajsa Barkman |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alice Bergek |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
43.19 |
|
|
|
|
|
|
Tova Björklund |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
57.03 |
|
|
|
|
|
|
Helen Bono |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
47.11 |
|
|
|
|
|
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.93 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Carlde |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
48.14 |
|
|
|
|
|
|
Liv D´Afflitto |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
47.13 |
|
|
|
|
|
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
43.84 |
|
|
|
|
|
|
Alva Ekström |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
39.07 |
|
|
|
|
|
|
Amelie Eld |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
47.00 |
|
|
|
|
|
|
Clara Eld |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
51.38 |
|
|
|
|
|
|
Märta Fahlén |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.80 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Glavas |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
38.45 |
|
|
|
|
|
|
Ida Hagspiel |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
43.37 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Helminen |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
46.92 |
|
|
|
|
|
|
Vilma Holmer |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
35.58 |
|
|
|
|
|
|
Lovis Juhlin |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
53.41 |
|
|
|
|
|
|
Sonja Karlsson |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
59.03 |
|
|
|
|
|
|
Marianne Kleberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.33 |
|
|
|
|
|
|
Aya Kramti |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Matilda Lagergren |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
51.59 |
|
|
|
|
|
|
Novelia Lexell Lindqvist |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Elvira Lidholm |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
46.65 |
|
|
|
|
|
|
Elin Linzander |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
49.44 |
|
|
|
|
|
|
Minnah Lloyd |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
42.43 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Löfling |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
44.46 |
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
38.38 |
|
|
|
|
|
|
Laura Mladenovski |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Mumtaz Mohamed |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
50.93 |
|
|
|
|
|
|
Klara Musovic |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
47.55 |
|
|
|
|
|
|
Meya Nissén |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
51.71 |
|
|
|
|
|
|
Anna Quas |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
39.63 |
|
|
|
|
|
|
Alice Rosenborg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
45.98 |
|
|
|
|
|
|
Harriet Rydén Olsen |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
41.98 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Said |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
46.58 |
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
40.79 |
|
|
|
|
|
|
Melina Sigurdh |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
52.08 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Sjödin |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
46.87 |
|
|
|
|
|
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
41.44 |
|
|
|
|
|
|
Emma Svensson |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
33.81 |
|
|
|
|
|
|
Elin Tärndal |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
50.83 |
|
|
|
|
|
|
Sonja Törnqvist |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
57.48 |
|
|
|
|
|
|
Lina Yayan |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 10:43:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 11 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Behring |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
41.48 |
|
|
|
|
|
|
Vilgot Bergman |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Harry Bergnehr |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
47.35 |
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
45.12 |
|
|
|
|
|
|
Loui Björkman |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
46.76 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Brocke |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
41.79 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Brolin |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
40.93 |
|
|
|
|
|
|
Sixten Ekström |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
42.04 |
|
|
|
|
|
|
Andrej Fedovic |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Mika Fredholm |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
53.06 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Gambe |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
43.08 |
|
|
|
|
|
|
Philip Kindgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
48.19 |
|
|
|
|
|
|
Sixten Kläppe Lindberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
46.18 |
|
|
|
|
|
|
Lowe Kopparberg |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
40.05 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Kristiansson |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
43.55 |
|
|
|
|
|
|
Marcus Kvarfordh Andres |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
54.70 |
|
|
|
|
|
|
Maiklas Lesinas |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
48.16 |
|
|
|
|
|
|
Thor Lieu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
37.56 |
|
|
|
|
|
|
Gabriel Lundgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
37.86 |
|
|
|
|
|
|
Shenol Myumyun |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
38.34 |
|
|
|
|
|
|
Ludvig Näsström |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
43.96 |
|
|
|
|
|
|
Malcom Romell |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
51.19 |
|
|
|
|
|
|
Olle Smitterberg |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
49.53 |
|
|
|
|
|
|
Nikola Stefanovic |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Viking Söderström |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
46.41 |
|
|
|
|
|
|
Gabriel Thor |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Elias Tsampazis |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
40.80 |
|
|
|
|
|
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
44.80 |
|
|
|
|
|
|
Kian Westrin |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 10:49:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Bröstsim Damer 12 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Andersson |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Andrén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Barton |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:53.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Bengter |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Berglind |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tova Björk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Callberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evangelina Christidou |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christina Crona |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Lovisa Edin |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Francesca Grims Medici |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ada Hjort Mowitz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:41.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Hårding-Nordkvist |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Högberg |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Jannergren |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Jarting |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Johansson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:50.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilda Johansson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Silja Kristjansdottir |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Kummu |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Leinder |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Lindberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Lövblom |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Malmgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:45.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wendela Melin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:45.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Nordin |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Nyström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Olsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marina Rankovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessica Ritmberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanna Rud Bengtsson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Siri Rundqvist |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Stenström |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Svensson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Svensson |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
2:18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Tegel |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Thurgren |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Nora Tornberg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sally Vegis |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Walter |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Wessén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Gry Wressel |
2010 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Wååg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Yang |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 11:15:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar 12 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Henry Arvered |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Asplund |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Chechel |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Chubakov |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Ebenhag |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Ek |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:49.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Enström |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Granbom-Rejving |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Ignjatovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Inci |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leon Karlsson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Kramar |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tom Linander |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Lindblad |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Magnusson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pranshu Manocha |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rastin Mortezaei Semnani |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Myrberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Leo Nordin |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ernst Pettersson |
2010 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rithish Sadeesh Kumar |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Linus Salminen |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dante Sandström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:53.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonah Toorell |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 11:27:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer 10 år oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Moa Ahlstedt Kahlbom |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
48.68 |
|
|
|
|
|
|
Lara Alzghoul |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
53.58 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Arvered |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
52.38 |
|
|
|
|
|
|
Aya Belkouche |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
57.15 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Bergman |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
59.80 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Cednell |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
54.38 |
|
|
|
|
|
|
Abigail Chijioke |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:07.68 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Dahl |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Mira Elingsdotter |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
44.82 |
|
|
|
|
|
|
Klara Engman |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Aurora Fan |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
51.37 |
|
|
|
|
|
|
Josephine Forvass |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
47.76 |
|
|
|
|
|
|
Billie Good |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Hedenborg |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Clara Hedqvist Göthberg |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Malvina Hibell Hibell |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
58.42 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Hockey |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:03.23 |
|
|
|
|
|
|
Saara Järvelin |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
49.28 |
|
|
|
|
|
|
Siri Karlstedt |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Katz |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Joséphine Kindgren |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
57.98 |
|
|
|
|
|
|
Greta Lidholm |
2013 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindby |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
55.70 |
|
|
|
|
|
|
Vera Lindström |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.34 |
|
|
|
|
|
|
Caroline Lyth |
2014 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Elliot Maisay Stokes Wathèn |
2012 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
Freja Malmqvist |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
44.31 |
|
|
|
|
|
|
Moa Manley |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
46.64 |
|
|
|
|
|
|
Saga Melin |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
59.39 |
|
|
|
|
|
|
Ema Naujokaityte |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Alicia Nguyen Le |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
46.90 |
|
|
|
|
|
|
Elin Nilsson |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Lovi Palmborg |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
54.83 |
|
|
|
|
|
|
Lina Pettersson |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:11.91 |
|
|
|
|
|
|
Valentina Sabo |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
50.09 |
|
|
|
|
|
|
Edith Salomonsson |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
56.41 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
53.56 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Strand |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
51.94 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Themel Andersson |
2013 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
59.36 |
|
|
|
|
|
|
Eleonora Thor |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
58.23 |
|
|
|
|
|
|
Fanny Tornberg |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Linn Wahlstedt |
2014 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
59.24 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Westhead |
2014 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:00.58 |
|
|
|
|
|
|
Elle Wikström |
2014 |
Simklubben Neptun |
|
|
59.16 |
|
|
|
|
|
|
Sofie Åkerlund |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
54.66 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Öhrström |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 11:43:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar 10 år oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Florian Aimer |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Henry Bengter |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:00.46 |
|
|
|
|
|
|
Simon Borgvall |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:15.29 |
|
|
|
|
|
|
Elias Claesson |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:13.25 |
|
|
|
|
|
|
Noah Ekstrand |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
54.77 |
|
|
|
|
|
|
Isak Ekström |
2014 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Elliot Erneholm |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Artemij Fissoun |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
58.32 |
|
|
|
|
|
|
Julian Flores |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
51.29 |
|
|
|
|
|
|
Truls Forsgren |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
58.32 |
|
|
|
|
|
|
Eli Fredholm |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
Dante Goliats |
2012 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Fabien Heidarian |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Anton Johansson |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
56.13 |
|
|
|
|
|
|
Charlie Johansson |
2012 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Floyd Karlmark |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
53.29 |
|
|
|
|
|
|
Jonathan Knutas Pettersson |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Maksim Liske |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
57.63 |
|
|
|
|
|
|
Eric Malmgren |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
51.09 |
|
|
|
|
|
|
Östen Nilsson Lund |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Leo Nima Fallah |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
53.97 |
|
|
|
|
|
|
Marc Nordlander |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
55.93 |
|
|
|
|
|
|
Daryan Notari |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Charlie Nystedt |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Linus Persson |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
47.74 |
|
|
|
|
|
|
Tony Qu |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Arman Rana |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
52.30 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Robertsson Gottfriedz |
2013 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Torsten Ruder |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
57.35 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Rundqvist |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
Simon Rönnestig |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
57.93 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Salminen |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
53.92 |
|
|
|
|
|
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
55.10 |
|
|
|
|
|
|
Felix von Arronet |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
50.69 |
|
|
|
|
|
|
Didriik Vonstad |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
Ted Westhead |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
53.56 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Widestedt |
2013 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
53.53 |
|
|
|
|
|
|
Folke Wik |
2014 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
Ivar Willners |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Samuel Witt-Hjorth |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
58.27 |
|
|
|
|
|
|
Agne Ödling |
2012 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 11:53:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4x50m Medley Damer 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Tio är men snabb som sjutton |
10 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:05.43 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Öhrström |
2013 |
AC2613 |
|
49.64 |
|
|
|
|
49.64 |
|
|
|
|
|
|
Siri Karlstedt |
2012 |
AB6612 |
|
51.42 |
|
|
|
|
1:41.06 |
|
|
|
|
|
|
Moa Manley |
2012 |
AD9412 |
|
42.28 |
|
|
|
|
2:23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Melin |
2013 |
AC2813 |
|
42.09 |
|
|
|
|
3:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap damer lag 1 |
10 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Klara Engman |
2012 |
AF4412 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aya Belkouche |
2012 |
AK6812 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Strand |
2012 |
AD3812 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Hockey |
2012 |
AF4612 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 16:04:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:05:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4x50m Medley Herrar 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Stockholms Kappsimningsklub |
10 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:01.12 |
|
|
|
|
|
|
Samuel Witt-Hjorth |
2012 |
AG1912 |
|
43.40 |
|
|
|
|
43.40 |
|
|
|
|
|
|
Julian Flores |
2012 |
AD5512 |
|
50.38 |
|
|
|
|
1:33.78 |
|
|
|
|
|
|
Torsten Ruder |
2012 |
AD5712 |
|
45.08 |
|
|
|
|
2:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Widestedt |
2013 |
AB8313 |
|
42.26 |
|
|
|
|
3:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Södertörns Simsällskap |
10 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:15.73 |
|
|
|
|
|
|
Truls Forsgren |
2012 |
AB1712 |
|
44.73 |
|
|
|
|
44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Persson |
2012 |
AG0112 |
|
48.03 |
|
|
|
|
1:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrik Kwiatkowski |
2012 |
AA3712 |
|
41.97 |
|
|
|
|
2:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
AB4913 |
|
1:01.00 |
|
|
|
|
3:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
The Dragons |
10 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Noah Ekstrand |
2012 |
AD3112 |
|
48.06 |
|
|
|
|
48.06 |
|
|
|
|
|
|
Marc Nordlander |
2012 |
AD2912 |
|
57.69 |
|
|
|
|
1:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arman Rana |
2012 |
AA5512 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Nima Fallah |
2013 |
AF9313 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap herrar lag 1 |
9 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Jonathan Knutas Pettersson |
2013 |
AB2313 |
|
1:13.85 |
|
|
|
|
1:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Rundqvist |
2013 |
AB2513 |
|
1:11.25 |
|
|
|
|
2:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Johansson |
2013 |
AC2513 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Ekström |
2014 |
AA2314 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 16:09:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:10:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 12 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Andrén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Barton |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Bengter |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Berglind |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tova Björk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vida Brink |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Callberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evangelina Christidou |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christina Crona |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Lovisa Edin |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Francesca Grims Medici |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Heggland Bylund |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:45.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelly Hård |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Högberg |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Jannergren |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Jarting |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Johansson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Gloria Karlmark |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Kristjansdottir |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
My Kummu |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Leinder |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Lindberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Randi Lo Sellén |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ida Lövblom |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Malmgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wendela Melin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Mesch |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Nordin |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:43.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Nyström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Olsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marina Rankovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessica Ritmberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sanna Rud Bengtsson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Rundqvist |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Svensson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sara Svensson |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Astrid Tegel |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Thurgren |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Tornberg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:43.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sally Vegis |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Walter |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Wååg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Yang |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Yavuz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:40:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar 12 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Henry Arvered |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Asplund |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Chechel |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Chubakov |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Ek |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Karl Ekberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Enström |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Granbom-Rejving |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leon Karlsson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Kramar |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tom Linander |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilfred Lindgren |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Magnusson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rastin Mortezaei Semnani |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirill Ovtcharenko |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:46.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ernst Pettersson |
2010 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rithish Sadeesh Kumar |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Linus Salminen |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dante Sandström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Sturzenbecker |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonah Toorell |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Hugo Törngren |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:51:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Medley Damer 11 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Greta Adamsson |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Algaa |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines Andersson |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Barkman |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bengtsson |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Bergek |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helen Bono |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Carlde |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Ekström |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelie Eld |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Clara Eld |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:51.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Abelia Eshetu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Fahlén |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Glavas |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hagspiel |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Holmer |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Juhlin |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sonja Karlsson |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marianne Kleberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aya Kramti |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Linzander |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Minnah Lloyd |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Löfling |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mumtaz Mohamed |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Mueller |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Musovic |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Quas |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Rosenborg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harriet Rydén Olsen |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Said |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Sjödin |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selena Stojanovic |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Emma Svensson |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madeleine Wasberg |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lina Yayan |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 17:07:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Medley Herrar 11 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Behring |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilgot Bergman |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Harry Bergnehr |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loui Björkman |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Brocke |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Hugo Brolin |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Ekström |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mika Fredholm |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Gambe |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tor Geijer |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Kindgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Kläppe Lindberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lowe Kopparberg |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Kristiansson |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiklas Lesinas |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Thor Lieu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Lundgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shenol Myumyun |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Näsström |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Smitterberg |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Viking Söderström |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Tsampazis |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kian Westrin |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 17:21:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer 10 år oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Moa Ahlstedt Kahlbom |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Arvered |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Dahl |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Elingsdotter |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aurora Fan |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Forvass |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Hedenborg |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Heggland Bylund |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malvina Hibell Hibell |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Hockey |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Saara Järvelin |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Leinder |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Leinder |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindby |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daisy Lindén |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Lindström |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Maisay Stokes Wathèn |
2012 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Malmqvist |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Moa Manley |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Melin |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Valentina Sabo |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Salomonsson |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Strand |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jennifer Stålhammar Kierkega |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Themel Andersson |
2013 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Linn Wahlstedt |
2014 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elle Wikström |
2014 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Öhrström |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 17:33:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Medley Herrar 10 år oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Noah Ekstrand |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Ekström |
2014 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Khuslen Enkhbat |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Julian Flores |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:52.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Truls Forsgren |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fabien Heidarian |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:47.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Johansson |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Floyd Karlmark |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrik Kwiatkowski |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Maksim Liske |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Eric Malmgren |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marc Nordlander |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Persson |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arman Rana |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Robertsson Gottfriedz |
2013 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torsten Ruder |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Rundqvist |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Schultz |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix von Arronet |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Widestedt |
2013 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Witt-Hjorth |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agne Ödling |
2012 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 17:43:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Frisim Damer 12 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Viveca Ahuja Lundberg |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Andrén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Barton |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Bengter |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Berglind |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tova Björk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vida Brink |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Callberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evangelina Christidou |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christina Crona |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Lovisa Edin |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Francesca Grims Medici |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Heggland Bylund |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelly Hård |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Högberg |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Jannergren |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Jarting |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Johansson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gloria Karlmark |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Kristjansdottir |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Kummu |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Ledensjö |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Leinder |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Lindberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Randi Lo Sellén |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Lövblom |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Malmgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wendela Melin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Mesch |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Nordin |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Nyström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Olsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marina Rankovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessica Ritmberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanna Rud Bengtsson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Rundqvist |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nisa Rüya Güven |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oda Spillberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Stenström |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Svensson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Svensson |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Szylak Nicander |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Tegel |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Thurgren |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Tornberg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sally Vegis |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Wååg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Yang |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Yavuz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 18:10:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Henry Arvered |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Asplund |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Chechel |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Chubakov |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Ek |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Ekberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Enström |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Granbom-Rejving |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Ignjatovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Inci |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leon Karlsson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Kramar |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruslan Kutasevych |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tom Linander |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilfred Lindgren |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Magnusson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pranshu Manocha |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rastin Mortezaei Semnani |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Myrberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Myrberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirill Ovtcharenko |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ernst Pettersson |
2010 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rithish Sadeesh Kumar |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Linus Salminen |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dante Sandström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Sedman |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Sturzenbecker |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonah Toorell |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Hugo Törngren |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 18:21:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 4x50m Frisim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Backa framåt |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:07.11 |
|
|
|
|
|
|
Vilma Holmer |
2011 |
AC9611 |
|
29.94 |
|
|
|
|
29.94 |
|
|
|
|
|
|
Sonja Duhlin |
2010 |
AB8410 |
|
33.68 |
|
|
|
|
1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Travar |
2011 |
AB8811 |
|
31.42 |
|
|
|
|
1:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessica Ritmberg |
2010 |
AB8810 |
|
32.07 |
|
|
|
|
2:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Blue Water |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alma Leinder |
2010 |
AP6010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
AD4411 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Walter |
2010 |
AG6010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Brantemark |
2011 |
AD2211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pink Panthers |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:12.56 |
|
|
|
|
|
|
Marianne Kleberg |
2011 |
AD5011 |
|
35.16 |
|
|
|
|
35.16 |
|
|
|
|
|
|
Christina Crona |
2010 |
AW8210 |
|
33.65 |
|
|
|
|
1:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Jannergren |
2010 |
AK0410 |
|
33.64 |
|
|
|
|
1:42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Uebel |
2010 |
AD9810 |
|
30.11 |
|
|
|
|
2:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SHEEESH |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Wendela Melin |
2010 |
AF6810 |
|
36.65 |
|
|
|
|
36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Abelia Eshetu |
2011 |
|
|
45.10 |
|
|
|
|
1:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanna Rud Bengtsson |
2010 |
AV9010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Algaa |
2011 |
AQ1211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simglasögon under |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:17.08 |
|
|
|
|
|
|
Tova Björk |
2010 |
AN3810 |
|
33.89 |
|
|
|
|
33.89 |
|
|
|
|
|
|
Nova Svensson |
2010 |
AI6610 |
|
35.01 |
|
|
|
|
1:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
AS4610 |
|
33.49 |
|
|
|
|
1:42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minnah Lloyd |
2011 |
AI9411 |
|
34.69 |
|
|
|
|
2:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simglasögon över |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:14.91 |
|
|
|
|
|
|
Selena Stojanovic |
2011 |
AI2811 |
|
36.90 |
|
|
|
|
36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Persson |
2010 |
AT0210 |
|
32.70 |
|
|
|
|
1:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meya Svanljung |
2010 |
AF6410 |
|
33.05 |
|
|
|
|
1:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
AU4210 |
|
32.26 |
|
|
|
|
2:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SKK Unbreakable |
12 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:28.42 |
|
|
|
|
|
|
Francesca Grims Medici |
2010 |
AU2210 |
|
37.51 |
|
|
|
|
37.51 |
|
|
|
|
|
|
Silja Kristjansdottir |
2010 |
AU7210 |
|
35.74 |
|
|
|
|
1:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Callberg |
2010 |
AS7810 |
|
38.59 |
|
|
|
|
1:51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hagspiel |
2011 |
AD6011 |
|
36.58 |
|
|
|
|
2:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SKK We will rock you |
12 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:11.87 |
|
|
|
|
|
|
Svea Knagge |
2010 |
AQ7010 |
|
32.57 |
|
|
|
|
32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Andrén |
2010 |
AK2010 |
|
34.00 |
|
|
|
|
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Lövblom |
2010 |
AQ7210 |
|
34.13 |
|
|
|
|
1:40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Feldhof |
2010 |
AK2210 |
|
31.17 |
|
|
|
|
2:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skuru lag Boom boom pow |
12 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:35.29 |
|
|
|
|
|
|
Clara Hedqvist Göthberg |
2012 |
AM9812 |
|
42.82 |
|
|
|
|
42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Stenström |
2010 |
AZ6810 |
|
38.56 |
|
|
|
|
1:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valentina Sabo |
2012 |
AM4412 |
|
39.28 |
|
|
|
|
2:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Sartor |
2010 |
AS3610 |
|
34.63 |
|
|
|
|
2:35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skuru lag fergalicios |
12 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:14.77 |
|
|
|
|
|
|
Ella Sjökvist |
2010 |
AM5610 |
|
34.64 |
|
|
|
|
34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
AI8411 |
|
32.32 |
|
|
|
|
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
AI8611 |
|
34.53 |
|
|
|
|
1:41.49 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Brandberg |
2011 |
AI7811 |
|
33.28 |
|
|
|
|
2:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 1 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:17.43 |
|
|
|
|
|
|
Vida Brink |
2010 |
AI9210 |
|
33.16 |
|
|
|
|
33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Tegel |
2010 |
AN7810 |
|
34.12 |
|
|
|
|
1:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aya Kramti |
2011 |
AJ2611 |
|
35.98 |
|
|
|
|
1:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Malmgren |
2010 |
AI9010 |
|
34.17 |
|
|
|
|
2:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:25.48 |
|
|
|
|
|
|
Anna Quas |
2011 |
AF4811 |
|
35.90 |
|
|
|
|
35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Greta Adamsson |
2011 |
AD1211 |
|
37.13 |
|
|
|
|
1:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Wååg |
2010 |
AR4410 |
|
35.90 |
|
|
|
|
1:48.93 |
|
|
|
|
|
|
Märta Bengter |
2010 |
AU1610 |
|
36.55 |
|
|
|
|
2:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 3 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:38.07 |
|
|
|
|
|
|
Ella Jarting |
2010 |
AI9410 |
|
42.32 |
|
|
|
|
42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Mesch |
2010 |
AP0210 |
|
37.00 |
|
|
|
|
1:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Bergek |
2011 |
AJ3011 |
|
38.79 |
|
|
|
|
1:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Carlde |
2011 |
AJ3211 |
|
39.96 |
|
|
|
|
2:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 4 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:44.38 |
|
|
|
|
|
|
Helen Bono |
2011 |
AG8411 |
|
41.06 |
|
|
|
|
41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Tornberg |
2010 |
AS7010 |
|
41.16 |
|
|
|
|
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Yavuz |
2010 |
AO0210 |
|
40.89 |
|
|
|
|
2:03.11 |
|
|
|
|
|
|
Klara Musovic |
2011 |
AK7611 |
|
41.27 |
|
|
|
|
2:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening Lag 5 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:48.83 |
|
|
|
|
|
|
Clara Eld |
2011 |
AJ2411 |
|
43.56 |
|
|
|
|
43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelie Eld |
2011 |
AJ2811 |
|
43.27 |
|
|
|
|
1:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mumtaz Mohamed |
2011 |
AK7411 |
|
45.52 |
|
|
|
|
2:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
AC4610 |
|
36.48 |
|
|
|
|
2:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Södertälje Simsällskap |
12 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:18.59 |
|
|
|
|
|
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
AC0610 |
|
32.87 |
|
|
|
|
32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sally Vegis |
2010 |
AY8010 |
|
37.13 |
|
|
|
|
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
Evangelina Christidou |
2010 |
AY4010 |
|
37.73 |
|
|
|
|
1:47.73 |
|
|
|
|
|
|
Nisa Rüya Güven |
2010 |
AA8810 |
|
30.86 |
|
|
|
|
2:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
White Flowers |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:16.66 |
|
|
|
|
|
|
Nicole Nyström |
2010 |
AK0610 |
|
35.27 |
|
|
|
|
35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Rosenborg |
2011 |
AJ9611 |
|
38.61 |
|
|
|
|
1:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Yang |
2010 |
AF7210 |
|
32.61 |
|
|
|
|
1:46.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Lindberg |
2010 |
AB7210 |
|
30.17 |
|
|
|
|
2:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap damer lag 1 |
12 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:12.19 |
|
|
|
|
|
|
Moa Thurgren |
2010 |
AF0610 |
|
34.73 |
|
|
|
|
34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Rundqvist |
2010 |
AE5810 |
|
35.11 |
|
|
|
|
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
Alva Ekström |
2011 |
AC5011 |
|
32.28 |
|
|
|
|
1:42.12 |
|
|
|
|
|
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
AC3610 |
|
30.07 |
|
|
|
|
2:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap damer lag 2 |
12 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:42.26 |
|
|
|
|
|
|
My Kummu |
2010 |
AR2210 |
|
36.97 |
|
|
|
|
36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Nordin |
2010 |
AG4410 |
|
42.66 |
|
|
|
|
1:19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Johansson |
2010 |
AK2610 |
|
40.58 |
|
|
|
|
2:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Berglind |
2010 |
AF0810 |
|
42.05 |
|
|
|
|
2:42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yellow Roses |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:19.81 |
|
|
|
|
|
|
Emilia Olsson |
2010 |
AZ0210 |
|
34.90 |
|
|
|
|
34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Juhlin |
2011 |
AP8611 |
|
38.51 |
|
|
|
|
1:13.41 |
|
|
|
|
|
|
Märta Fahlén |
2011 |
AD4811 |
|
33.63 |
|
|
|
|
1:47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Lovisa Edin |
2010 |
AT5210 |
|
32.77 |
|
|
|
|
2:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 18:37:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 18:37:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 4x50m Frisim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
BlixtenMqueen |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:04.96 |
|
|
|
|
|
|
Eric Söderlund |
2010 |
AB1710 |
|
28.35 |
|
|
|
|
28.35 |
|
|
|
|
|
|
Shenol Myumyun |
2011 |
AK4911 |
|
30.60 |
|
|
|
|
58.95 |
|
|
|
|
|
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
AE3310 |
|
31.35 |
|
|
|
|
1:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Lieu |
2011 |
AG2511 |
|
34.66 |
|
|
|
|
2:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hajattack |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:21.52 |
|
|
|
|
|
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
AC9110 |
|
35.65 |
|
|
|
|
35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Tsampazis |
2011 |
AD2311 |
|
34.85 |
|
|
|
|
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Inci |
2010 |
AP3910 |
|
34.45 |
|
|
|
|
1:44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilfred Lindgren |
2010 |
AO0110 |
|
36.57 |
|
|
|
|
2:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ice Warriors |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:15.72 |
|
|
|
|
|
|
Tom Linander |
2010 |
AF0910 |
|
35.61 |
|
|
|
|
35.61 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Brocke |
2011 |
AE1311 |
|
34.33 |
|
|
|
|
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dante Sandström |
2010 |
AF1110 |
|
36.54 |
|
|
|
|
1:46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Chubakov |
2010 |
AB8110 |
|
29.24 |
|
|
|
|
2:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skuru lag Dancing queen |
11 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:47.21 |
|
|
|
|
|
|
Anton Schultz |
2012 |
AH6512 |
|
43.05 |
|
|
|
|
43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Kvarfordh Andres |
2011 |
AJ6911 |
|
41.17 |
|
|
|
|
1:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Kläppe Lindberg |
2011 |
AM2311 |
|
42.70 |
|
|
|
|
2:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Westlund |
2011 |
AI3711 |
|
40.29 |
|
|
|
|
2:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skuru lag Dandi dansa |
12 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:19.68 |
|
|
|
|
|
|
Marcus Asplund |
2010 |
AL1710 |
|
33.45 |
|
|
|
|
33.45 |
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
AD1111 |
|
38.18 |
|
|
|
|
1:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Arvered |
2010 |
AE4510 |
|
31.20 |
|
|
|
|
1:42.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Ek |
2010 |
AD1710 |
|
36.85 |
|
|
|
|
2:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 1 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:09.61 |
|
|
|
|
|
|
Rastin Mortezaei Semnani |
2010 |
AL6310 |
|
28.45 |
|
|
|
|
28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruslan Kutasevych |
2010 |
AN7310 |
|
34.01 |
|
|
|
|
1:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
AE4910 |
|
33.11 |
|
|
|
|
1:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Lundgren |
2011 |
AC3111 |
|
34.04 |
|
|
|
|
2:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:31.60 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Brolin |
2011 |
AD5911 |
|
36.22 |
|
|
|
|
36.22 |
|
|
|
|
|
|
Philip Kindgren |
2011 |
AE7111 |
|
40.65 |
|
|
|
|
1:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Salminen |
2010 |
AE5310 |
|
37.23 |
|
|
|
|
1:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viking Söderström |
2011 |
AH0911 |
|
37.50 |
|
|
|
|
2:31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Södertälje Simsällskap |
12 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:39.03 |
|
|
|
|
|
|
Linus Kramar |
2010 |
AL5910 |
|
36.82 |
|
|
|
|
36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Robertsson Gottfriedz |
2013 |
AB5513 |
|
39.44 |
|
|
|
|
1:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Chechel |
2010 |
|
|
34.97 |
|
|
|
|
1:51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kian Westrin |
2011 |
AN0311 |
|
47.80 |
|
|
|
|
2:39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
The Hawks |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:41.80 |
|
|
|
|
|
|
August Myrberg |
2010 |
AK3110 |
|
39.49 |
|
|
|
|
39.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Ekström |
2011 |
AG2111 |
|
37.51 |
|
|
|
|
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harry Bergnehr |
2011 |
AE4911 |
|
42.68 |
|
|
|
|
1:59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mika Fredholm |
2011 |
AK4711 |
|
42.12 |
|
|
|
|
2:41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap herrar lag 1 |
12 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:28.25 |
|
|
|
|
|
|
Maximilian Enström |
2010 |
AC3710 |
|
38.13 |
|
|
|
|
38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Magnusson |
2010 |
AF2510 |
|
38.79 |
|
|
|
|
1:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Gambe |
2011 |
AF4311 |
|
36.26 |
|
|
|
|
1:53.18 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Kristiansson |
2011 |
AE0111 |
|
35.07 |
|
|
|
|
2:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap herrar lag 2 |
12 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:39.38 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Törngren |
2010 |
AM9510 |
|
36.89 |
|
|
|
|
36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Smitterberg |
2011 |
AE9911 |
|
42.10 |
|
|
|
|
1:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilgot Bergman |
2011 |
AE9711 |
|
41.63 |
|
|
|
|
2:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loui Björkman |
2011 |
AH1311 |
|
38.76 |
|
|
|
|
2:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 18:46:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 18:46:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 4x50m Frisim Mixed 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
Spårvägen Simförening |
10 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
2:46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Eric Malmgren |
2012 |
AA7712 |
|
39.37 |
|
|
|
|
39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Salminen |
2013 |
AB1713 |
|
44.11 |
|
|
|
|
1:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Billie Good |
2012 |
AC9212 |
|
44.05 |
|
|
|
|
2:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovi Palmborg |
2013 |
AA7013 |
|
38.99 |
|
|
|
|
2:46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Södertörns Simsällskap lag 1 |
10 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Moa Manley |
2012 |
AD9412 |
|
36.29 |
|
|
|
|
36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrik Kwiatkowski |
2012 |
AA3712 |
|
35.87 |
|
|
|
|
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Melin |
2013 |
AC2813 |
|
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Rönnestig |
2012 |
|
|
2:34.79 |
|
|
|
|
2:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Södertörns Simsällskap lag 2 |
10 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
AB4913 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Truls Forsgren |
2012 |
AB1712 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Almqvist Hamer |
2013 |
AH6213 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundell |
2013 |
AC9613 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Södertörns Simsällskap lag 3 |
10 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
AB4913 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Almqvist Hamer |
2013 |
AH6213 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ema Naujokaityte |
2012 |
AO2612 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Hodneland |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap mix lag 1 |
10 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Johansson |
2013 |
AC2513 |
|
43.99 |
|
|
|
|
43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Strand |
2012 |
AD3812 |
|
39.32 |
|
|
|
|
1:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Rundqvist |
2013 |
AB2513 |
|
49.55 |
|
|
|
|
2:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Ahlstedt Kahlbom |
2012 |
AB3612 |
|
38.80 |
|
|
|
|
2:51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap mix lag 2 |
10 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindby |
2012 |
AJ7412 |
|
44.73 |
|
|
|
|
44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Pettersson |
2012 |
AI6612 |
|
52.02 |
|
|
|
|
1:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Didriik Vonstad |
2013 |
AB2713 |
|
48.51 |
|
|
|
|
2:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Ekström |
2014 |
AA2314 |
|
1:11.24 |
|
|
|
|
3:36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-04 09:09:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 09:09:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Fjärilsim Damer 12 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Märta Bengter |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Vida Brink |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evangelina Christidou |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christina Crona |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Lovisa Edin |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Fransson |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ada Hjort Mowitz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Nelly Hård |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Kummu |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Lindberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Lindman |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Lövblom |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Magnusson |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Wendela Melin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Nyström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Olsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessica Ritmberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Rundqvist |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Svensson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Thurgren |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Walter |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Yang |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 09:21:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Herrar 12 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Henry Arvered |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Enström |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Kramar |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruslan Kutasevych |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rastin Mortezaei Semnani |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ernst Pettersson |
2010 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 09:27:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Bröstsim Damer 11 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Greta Adamsson |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
47.46 |
|
|
|
|
|
|
Jessie Alemayehy |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:03.38 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Algaa |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ines Andersson |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
43.48 |
|
|
|
|
|
|
Alice Bergek |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
45.69 |
|
|
|
|
|
|
Tova Björklund |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
50.84 |
|
|
|
|
|
|
Alma Blomstedt |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
47.14 |
|
|
|
|
|
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.95 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Carlde |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
55.32 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Carlsvärd |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
48.21 |
|
|
|
|
|
|
Liv D´Afflitto |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
50.02 |
|
|
|
|
|
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
46.23 |
|
|
|
|
|
|
Alva Ekström |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
44.38 |
|
|
|
|
|
|
Amelie Eld |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
55.52 |
|
|
|
|
|
|
Clara Eld |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
58.17 |
|
|
|
|
|
|
Abelia Eshetu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Märta Fahlén |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
43.34 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Forsberg |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
43.34 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Forsberg |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
58.03 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Glavas |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
42.61 |
|
|
|
|
|
|
Denise Hedman |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
53.36 |
|
|
|
|
|
|
Vilma Holmer |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
37.47 |
|
|
|
|
|
|
Linn Håkansson |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
56.23 |
|
|
|
|
|
|
Lovis Juhlin |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
50.95 |
|
|
|
|
|
|
Sonja Karlsson |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
Marianne Kleberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
49.20 |
|
|
|
|
|
|
Aya Kramti |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
46.53 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Lidholm |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
52.77 |
|
|
|
|
|
|
Elin Linzander |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:03.14 |
|
|
|
|
|
|
Minnah Lloyd |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
44.67 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Löfling |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
55.99 |
|
|
|
|
|
|
Mumtaz Mohamed |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:00.34 |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Mueller |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
45.73 |
|
|
|
|
|
|
Klara Musovic |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
53.80 |
|
|
|
|
|
|
Meya Nissén |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alice Rosenborg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
46.72 |
|
|
|
|
|
|
Harriet Rydén Olsen |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50.21 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Said |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
52.48 |
|
|
|
|
|
|
Leandra Sharpe Lyrestam |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
56.25 |
|
|
|
|
|
|
Melina Sigurdh |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
52.85 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Sjödin |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
48.55 |
|
|
|
|
|
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
46.75 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Skoglund |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
52.16 |
|
|
|
|
|
|
Selena Stojanovic |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
45.00 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Sundberg Rahm |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
50.13 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
36.88 |
|
|
|
|
|
|
Lisa Vestin |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
53.69 |
|
|
|
|
|
|
Lina Yayan |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 09:40:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar 11 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Behring |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Elias Bensadoun |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
52.72 |
|
|
|
|
|
|
Vilgot Bergman |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Harry Bergnehr |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
54.34 |
|
|
|
|
|
|
Loui Björkman |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Matteus Brandt |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
55.76 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Brocke |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
44.30 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Brolin |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
52.18 |
|
|
|
|
|
|
Sixten Ekström |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Mika Fredholm |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
54.40 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Gambe |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
46.59 |
|
|
|
|
|
|
Jonas Granstedt |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Douglas Hanikat |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Philip Kindgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
Sixten Kläppe Lindberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
51.50 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Kristiansson |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
51.73 |
|
|
|
|
|
|
Marcus Kvarfordh Andres |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
56.81 |
|
|
|
|
|
|
Thor Lieu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
47.57 |
|
|
|
|
|
|
Gabriel Lundgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
45.92 |
|
|
|
|
|
|
Shenol Myumyun |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
39.78 |
|
|
|
|
|
|
Ludvig Näsström |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
45.11 |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Ritzl |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
54.62 |
|
|
|
|
|
|
Malcom Romell |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
59.99 |
|
|
|
|
|
|
Olle Smitterberg |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
53.68 |
|
|
|
|
|
|
Ian Svenarud |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
49.22 |
|
|
|
|
|
|
Viking Söderström |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
48.52 |
|
|
|
|
|
|
Gabriel Thor |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
48.77 |
|
|
|
|
|
|
Christian Thulin |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
51.02 |
|
|
|
|
|
|
Leo Truini |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:00.02 |
|
|
|
|
|
|
Kian Westrin |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 09:53:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Damer 10 år oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Moa Ahlstedt Kahlbom |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
40.87 |
|
|
|
|
|
|
Lara Alzghoul |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
42.37 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Arvered |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
41.03 |
|
|
|
|
|
|
Aya Belkouche |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
51.89 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Bergman |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
47.11 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Dahl |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.55 |
|
|
|
|
|
|
Mira Elingsdotter |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.69 |
|
|
|
|
|
|
Klara Engman |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
51.95 |
|
|
|
|
|
|
Aurora Fan |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.80 |
|
|
|
|
|
|
Josephine Forvass |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
36.58 |
|
|
|
|
|
|
Vilma Franzén |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
49.57 |
|
|
|
|
|
|
Billie Good |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
44.02 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Hedenborg |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
46.16 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Heggland Bylund |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
42.33 |
|
|
|
|
|
|
Malvina Hibell Hibell |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.82 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Hockey |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
44.86 |
|
|
|
|
|
|
Saara Järvelin |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
36.70 |
|
|
|
|
|
|
Joséphine Kindgren |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
44.90 |
|
|
|
|
|
|
Saga Leinder |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
38.96 |
|
|
|
|
|
|
Tyra Leinder |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
41.41 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindby |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
47.44 |
|
|
|
|
|
|
Vera Lindström |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
52.62 |
|
|
|
|
|
|
Julia Lundell |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
46.65 |
|
|
|
|
|
|
Caroline Lyth |
2014 |
Simklubben Neptun |
|
|
54.36 |
|
|
|
|
|
|
Freja Malmqvist |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.35 |
|
|
|
|
|
|
Moa Manley |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
36.53 |
|
|
|
|
|
|
Saga Melin |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
43.74 |
|
|
|
|
|
|
Ema Naujokaityte |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50.11 |
|
|
|
|
|
|
Elin Nilsson |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
44.08 |
|
|
|
|
|
|
Lovi Palmborg |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
40.89 |
|
|
|
|
|
|
Lina Pettersson |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
52.25 |
|
|
|
|
|
|
Valentina Sabo |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
37.00 |
|
|
|
|
|
|
Edith Salomonsson |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
41.86 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
42.81 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Strand |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
41.67 |
|
|
|
|
|
|
Jennifer Stålhammar Kierkega |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
46.35 |
|
|
|
|
|
|
Eleonora Thor |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
41.29 |
|
|
|
|
|
|
Linn Wahlstedt |
2014 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
42.84 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Wennerberg |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Celeste Wiklund |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
44.06 |
|
|
|
|
|
|
Elle Wikström |
2014 |
Simklubben Neptun |
|
|
46.04 |
|
|
|
|
|
|
Saga Windirsch |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 10:02:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim Herrar 10 år oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Noah Ekstrand |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.52 |
|
|
|
|
|
|
Isak Ekström |
2014 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:12.84 |
|
|
|
|
|
|
Elliot Erneholm |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
53.66 |
|
|
|
|
|
|
Artemij Fissoun |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
42.58 |
|
|
|
|
|
|
Truls Forsgren |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
40.33 |
|
|
|
|
|
|
Eli Fredholm |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
48.59 |
|
|
|
|
|
|
Dante Goliats |
2012 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
44.52 |
|
|
|
|
|
|
Emil Hodneland |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
52.05 |
|
|
|
|
|
|
Anton Johansson |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
45.13 |
|
|
|
|
|
|
Floyd Karlmark |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
38.66 |
|
|
|
|
|
|
Jonathan Knutas Pettersson |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
59.11 |
|
|
|
|
|
|
Patrik Kwiatkowski |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
35.07 |
|
|
|
|
|
|
Jack Linde |
2013 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
49.10 |
|
|
|
|
|
|
Eric Malmgren |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
39.88 |
|
|
|
|
|
|
Östen Nilsson Lund |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Leo Nima Fallah |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
48.90 |
|
|
|
|
|
|
Marc Nordlander |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.99 |
|
|
|
|
|
|
Daryan Notari |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
43.58 |
|
|
|
|
|
|
Charlie Nystedt |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
47.40 |
|
|
|
|
|
|
Linus Persson |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Tony Qu |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
54.29 |
|
|
|
|
|
|
Arman Rana |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.20 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Robertsson Gottfriedz |
2013 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
35.74 |
|
|
|
|
|
|
Torsten Ruder |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Arvid Rundqvist |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
52.61 |
|
|
|
|
|
|
Simon Rönnestig |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
45.98 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Salminen |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
45.71 |
|
|
|
|
|
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
45.13 |
|
|
|
|
|
|
Didriik Vonstad |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
49.76 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Widestedt |
2013 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
41.64 |
|
|
|
|
|
|
Samuel Witt-Hjorth |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Agne Ödling |
2012 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 10:11:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 25m Fjärilsim Damer 10 år oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Moa Ahlstedt Kahlbom |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
20.59 |
|
|
|
|
|
|
Lara Alzghoul |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
18.94 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Arvered |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
21.58 |
|
|
|
|
|
|
Aya Belkouche |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
29.89 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Bergman |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
24.14 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Dahl |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
23.01 |
|
|
|
|
|
|
Mira Elingsdotter |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
18.12 |
|
|
|
|
|
|
Klara Engman |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
31.65 |
|
|
|
|
|
|
Aurora Fan |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
20.43 |
|
|
|
|
|
|
Josephine Forvass |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
17.43 |
|
|
|
|
|
|
Vilma Franzén |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
25.51 |
|
|
|
|
|
|
Billie Good |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
22.93 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Hedenborg |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
28.88 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Heggland Bylund |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
21.36 |
|
|
|
|
|
|
Malvina Hibell Hibell |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
23.06 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Hockey |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
26.15 |
|
|
|
|
|
|
Saara Järvelin |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
19.07 |
|
|
|
|
|
|
Joséphine Kindgren |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
26.94 |
|
|
|
|
|
|
Juni Krebs Ring |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Saga Leinder |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
20.54 |
|
|
|
|
|
|
Tyra Leinder |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
20.25 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindby |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
27.59 |
|
|
|
|
|
|
Vera Lindström |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
27.33 |
|
|
|
|
|
|
Julia Lundell |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
35.05 |
|
|
|
|
|
|
Freja Malmqvist |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
16.48 |
|
|
|
|
|
|
Moa Manley |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
18.49 |
|
|
|
|
|
|
Saga Melin |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
20.93 |
|
|
|
|
|
|
Lovi Palmborg |
2013 |
Spårvägen Simförening |
|
|
23.10 |
|
|
|
|
|
|
Lina Pettersson |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Valentina Sabo |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
19.89 |
|
|
|
|
|
|
Edith Salomonsson |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
21.11 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
25.18 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Strand |
2012 |
Wisby Simsällskap |
|
|
24.23 |
|
|
|
|
|
|
Jennifer Stålhammar Kierkega |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
22.49 |
|
|
|
|
|
|
Eleonora Thor |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
20.66 |
|
|
|
|
|
|
Linn Wahlstedt |
2014 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
22.89 |
|
|
|
|
|
|
Celeste Wiklund |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
21.86 |
|
|
|
|
|
|
Elle Wikström |
2014 |
Simklubben Neptun |
|
|
24.61 |
|
|
|
|
|
|
Saga Windirsch |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 11:30:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 25m Fjärilsim Herrar 10 år oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Noah Ekstrand |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
21.13 |
|
|
|
|
|
|
Isak Ekström |
2014 |
Wisby Simsällskap |
|
|
35.52 |
|
|
|
|
|
|
Elliot Erneholm |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Artemij Fissoun |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
25.13 |
|
|
|
|
|
|
Truls Forsgren |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
21.10 |
|
|
|
|
|
|
Dante Goliats |
2012 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Emil Hodneland |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
31.69 |
|
|
|
|
|
|
Anton Johansson |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
27.57 |
|
|
|
|
|
|
Jonathan Knutas Pettersson |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Patrik Kwiatkowski |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
18.31 |
|
|
|
|
|
|
Jack Linde |
2013 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
26.31 |
|
|
|
|
|
|
Eric Malmgren |
2012 |
Spårvägen Simförening |
|
|
20.53 |
|
|
|
|
|
|
Östen Nilsson Lund |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Leo Nima Fallah |
2013 |
Simklubben Neptun |
|
|
24.96 |
|
|
|
|
|
|
Marc Nordlander |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
23.11 |
|
|
|
|
|
|
Daryan Notari |
2012 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
26.74 |
|
|
|
|
|
|
Tony Qu |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
27.12 |
|
|
|
|
|
|
Arman Rana |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
21.20 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Robertsson Gottfriedz |
2013 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
21.36 |
|
|
|
|
|
|
Torsten Ruder |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
19.06 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Rundqvist |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Simon Rönnestig |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
23.37 |
|
|
|
|
|
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
22.28 |
|
|
|
|
|
|
Didriik Vonstad |
2013 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Viktor Widestedt |
2013 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
21.74 |
|
|
|
|
|
|
Samuel Witt-Hjorth |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Agne Ödling |
2012 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 10:43:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Frisim Damer 11 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Greta Adamsson |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
3:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines Andersson |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Ekström |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Fahlén |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Forsberg |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Forsberg |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
3:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Glavas |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Holmer |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Håkansson |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Juhlin |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marianne Kleberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:53.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minnah Lloyd |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mumtaz Mohamed |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
3:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Musovic |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
3:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meya Nissén |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
4:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Rosenborg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harriet Rydén Olsen |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Said |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Sjödin |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
3:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selena Stojanovic |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 11:08:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Frisim Herrar 11 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Harry Bergnehr |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
3:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Brocke |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Brolin |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mika Fredholm |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Granstedt |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
3:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowe Kopparberg |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
2:49.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Kristiansson |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Kvarfordh Andres |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
3:33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Lieu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Lundgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shenol Myumyun |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Näsström |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
3:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Ritzl |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Truini |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
3:36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Tsampazis |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 11:19:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 4x50m Medley Mixed 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
Spårvägen Simförening |
10 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
3:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Billie Good |
2012 |
AC9212 |
|
51.24 |
|
|
|
|
51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Joséphine Kindgren |
2013 |
AA9813 |
|
57.30 |
|
|
|
|
1:48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Eric Malmgren |
2012 |
AA7712 |
|
54.64 |
|
|
|
|
2:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Erneholm |
2012 |
AC1112 |
|
52.83 |
|
|
|
|
3:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Södertörns Simsällskap lag 1 |
10 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Truls Forsgren |
2012 |
AB1712 |
|
45.53 |
|
|
|
|
45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Manley |
2012 |
AD9412 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrik Kwiatkowski |
2012 |
AA3712 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Almqvist Hamer |
2013 |
AH6213 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Södertörns Simsällskap lag 2 |
10 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ema Naujokaityte |
2012 |
AO2612 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Hodneland |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Melin |
2013 |
AC2813 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
AB4913 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap mix lag 1 |
10 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Rundqvist |
2013 |
AB2513 |
|
1:03.61 |
|
|
|
|
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Johansson |
2013 |
AC2513 |
|
56.25 |
|
|
|
|
1:59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Ahlstedt Kahlbom |
2012 |
AB3612 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aya Belkouche |
2012 |
AK6812 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap mix lag 2 |
10 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Isak Ekström |
2014 |
AA2314 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindby |
2012 |
AJ7412 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Strand |
2012 |
AD3812 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Didriik Vonstad |
2013 |
AB2713 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-04 11:34:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 11:34:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 4x100m Medley Mixed 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
Avengers |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Travar |
2011 |
AB8811 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Holmer |
2011 |
AC9611 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
AE3310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Söderlund |
2010 |
AB1710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flingor före mjölk |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Ritzl |
2011 |
AM0911 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Persson |
2010 |
AT0210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
AS4610 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilfred Lindgren |
2010 |
AO0110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Guardians of the galaxy |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Thor Lieu |
2011 |
AG2511 |
|
41.63 |
1:25.10 |
|
|
|
1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Duhlin |
2010 |
AB8410 |
|
40.29 |
1:25.83 |
|
|
|
2:50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Lindman |
2010 |
AF6210 |
|
38.11 |
1:23.31 |
|
|
|
4:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shenol Myumyun |
2011 |
AK4911 |
|
33.22 |
1:07.75 |
|
|
|
5:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mjölk före flingor |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
AC9110 |
|
42.95 |
1:27.74 |
|
|
|
1:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Tsampazis |
2011 |
AD2311 |
|
46.89 |
1:38.44 |
|
|
|
3:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meya Svanljung |
2010 |
AF6410 |
|
39.71 |
1:27.69 |
|
|
|
4:33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessica Ritmberg |
2010 |
AB8810 |
|
32.52 |
1:09.37 |
|
|
|
5:43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skuru lag Mamma mia |
12 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
5:30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Henry Arvered |
2010 |
AE4510 |
|
36.25 |
1:15.69 |
|
|
|
1:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Asplund |
2010 |
AL1710 |
|
39.85 |
1:28.44 |
|
|
|
2:44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
AI8411 |
|
40.59 |
1:32.99 |
|
|
|
4:17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Sjökvist |
2010 |
AM5610 |
|
34.55 |
1:13.65 |
|
|
|
5:30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skuru lag Savage love </3 |
11 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
6:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Kvarfordh Andres |
2011 |
AJ6911 |
|
53.71 |
1:49.92 |
|
|
|
1:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Kläppe Lindberg |
2011 |
AM2311 |
|
55.67 |
1:55.72 |
|
|
|
3:45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
AI8611 |
|
43.41 |
1:37.17 |
|
|
|
5:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Brandberg |
2011 |
AI7811 |
|
35.61 |
1:16.34 |
|
|
|
6:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skuru lag Shuffla |
12 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
6:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
AD1111 |
|
47.48 |
1:38.21 |
|
|
|
1:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Stenström |
2010 |
AZ6810 |
|
46.81 |
1:42.78 |
|
|
|
3:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Sartor |
2010 |
AS3610 |
|
44.24 |
1:36.27 |
|
|
|
4:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Ek |
2010 |
AD1710 |
|
38.86 |
1:23.32 |
|
|
|
6:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 1 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
5:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Vida Brink |
2010 |
AI9210 |
|
41.61 |
1:25.22 |
|
|
|
1:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Wååg |
2010 |
AR4410 |
|
43.32 |
1:32.20 |
|
|
|
2:57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rastin Mortezaei Semnani |
2010 |
AL6310 |
|
34.55 |
1:12.50 |
|
|
|
4:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
AE4910 |
|
34.72 |
1:13.39 |
|
|
|
5:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
6:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Malmgren |
2010 |
AI9010 |
|
44.44 |
1:32.89 |
|
|
|
1:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Linus Salminen |
2010 |
AE5310 |
|
44.63 |
1:35.47 |
|
|
|
3:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Brolin |
2011 |
AD5911 |
|
50.58 |
1:49.99 |
|
|
|
4:58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Tegel |
2010 |
AN7810 |
|
34.65 |
1:15.91 |
|
|
|
6:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 3 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ruslan Kutasevych |
2010 |
AN7310 |
|
44.24 |
1:31.38 |
|
|
|
1:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ada Hjort Mowitz |
2010 |
AI8810 |
|
46.25 |
1:41.18 |
|
|
|
3:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Greta Adamsson |
2011 |
AD1211 |
|
50.75 |
1:52.08 |
|
|
|
5:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Lundgren |
2011 |
AC3111 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap mix lag 1 |
12 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:51.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Gambe |
2011 |
AF4311 |
|
|
1:32.29 |
|
|
|
1:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
AC3610 |
|
40.04 |
1:26.09 |
|
|
|
2:58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Rundqvist |
2010 |
AE5810 |
|
43.40 |
1:33.61 |
|
|
|
4:31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Enström |
2010 |
AC3710 |
|
37.28 |
1:19.48 |
|
|
|
5:51.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap mix lag 2 |
12 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Kristiansson |
2011 |
AE0111 |
|
45.33 |
1:32.24 |
|
|
|
1:32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Thurgren |
2010 |
AF0610 |
|
49.04 |
1:46.68 |
|
|
|
3:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Ekström |
2011 |
AC5011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Törngren |
2010 |
AM9510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap mix lag 3 |
12 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Nordin |
2010 |
AG4410 |
|
54.68 |
1:47.24 |
|
|
|
1:47.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Kummu |
2010 |
AR2210 |
|
45.70 |
1:40.34 |
|
|
|
3:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loui Björkman |
2011 |
AH1311 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilgot Bergman |
2011 |
AE9711 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wisby Simsällskap mix lag 4 |
12 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
6:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Olle Smitterberg |
2011 |
AE9911 |
|
49.99 |
1:45.01 |
|
|
|
1:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Johansson |
2010 |
AK2610 |
|
49.22 |
1:46.75 |
|
|
|
3:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Magnusson |
2010 |
AF2510 |
|
42.92 |
1:35.86 |
|
|
|
5:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Elina Högberg |
2010 |
AG4210 |
|
47.46 |
1:42.49 |
|
|
|
6:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-04 11:57:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 11:57:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer 11 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Greta Adamsson |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
42.69 |
|
|
|
|
|
|
Ines Andersson |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
38.37 |
|
|
|
|
|
|
Kajsa Barkman |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
39.00 |
|
|
|
|
|
|
Alice Bergek |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
45.49 |
|
|
|
|
|
|
Tova Björklund |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
48.68 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
40.90 |
|
|
|
|
|
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
32.80 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Carlde |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
48.19 |
|
|
|
|
|
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.56 |
|
|
|
|
|
|
Alva Ekström |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
35.21 |
|
|
|
|
|
|
Amelie Eld |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
47.58 |
|
|
|
|
|
|
Märta Fahlén |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
36.48 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Forsberg |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
54.74 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Glavas |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
36.72 |
|
|
|
|
|
|
Ida Hagspiel |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
38.86 |
|
|
|
|
|
|
Vilma Holmer |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
32.57 |
|
|
|
|
|
|
Linn Håkansson |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lovis Juhlin |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
54.77 |
|
|
|
|
|
|
Sonja Karlsson |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
56.43 |
|
|
|
|
|
|
Marianne Kleberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.27 |
|
|
|
|
|
|
Aya Kramti |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
42.56 |
|
|
|
|
|
|
Minnah Lloyd |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
39.80 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Löfling |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
50.80 |
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
38.25 |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Mueller |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
41.33 |
|
|
|
|
|
|
Alice Rosenborg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
48.89 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Said |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
45.93 |
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
40.32 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Sjödin |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
43.34 |
|
|
|
|
|
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
40.47 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 15:07:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Fjärilsim Herrar 11 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Behring |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
48.54 |
|
|
|
|
|
|
Vilgot Bergman |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Harry Bergnehr |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
52.76 |
|
|
|
|
|
|
Loui Björkman |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
41.32 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Brocke |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
42.96 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Brolin |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
43.69 |
|
|
|
|
|
|
Mika Fredholm |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
56.91 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Gambe |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
44.59 |
|
|
|
|
|
|
Jonas Granstedt |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
42.23 |
|
|
|
|
|
|
Philip Kindgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Thor Lieu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
39.51 |
|
|
|
|
|
|
Gabriel Lundgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
37.16 |
|
|
|
|
|
|
Shenol Myumyun |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
36.07 |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Ritzl |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
48.11 |
|
|
|
|
|
|
Olle Smitterberg |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
56.56 |
|
|
|
|
|
|
Leo Truini |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
56.52 |
|
|
|
|
|
|
Elias Tsampazis |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 15:13:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 200m Frisim Damer 12 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Sofia Andrén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Bengter |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
3:06.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Bergendorff |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
2:40.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tova Björk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vida Brink |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Callberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
3:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evangelina Christidou |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
3:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christina Crona |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:40.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Lovisa Edin |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Fransson |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
3:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Francesca Grims Medici |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Heggland Bylund |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ada Hjort Mowitz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:57.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gloria Karlmark |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
3:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Kristjansdottir |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Kummu |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Leinder |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Lindberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Lindman |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Lövblom |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Magnusson |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
3:58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Malmgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wendela Melin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
2:59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Olsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessica Ritmberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanna Rud Bengtsson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Rundqvist |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Svensson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Tegel |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Thurgren |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Walter |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Wååg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
3:04.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Yang |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 15:42:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 200m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Henry Arvered |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Asplund |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Chechel |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Ek |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
3:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Enström |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Granbom-Rejving |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Kramar |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruslan Kutasevych |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tom Linander |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Magnusson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
3:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rastin Mortezaei Semnani |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Myrberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Myrberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirill Ovtcharenko |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
3:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ernst Pettersson |
2010 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
3:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Rodemar |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Salminen |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dante Sandström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Svenarud |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
2:49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Törngren |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
3:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 16:00:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 50m Frisim Damer 11 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Greta Adamsson |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
37.68 |
|
|
|
|
|
|
Jessie Alemayehy |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50.57 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Algaa |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
41.37 |
|
|
|
|
|
|
Ines Andersson |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
35.54 |
|
|
|
|
|
|
Kajsa Barkman |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
35.94 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Bengtsson |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
40.14 |
|
|
|
|
|
|
Alice Bergek |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
39.20 |
|
|
|
|
|
|
Tova Björklund |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
41.88 |
|
|
|
|
|
|
Alma Blomstedt |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
42.79 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
34.26 |
|
|
|
|
|
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
30.44 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Carlde |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
40.07 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Carlsvärd |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
47.66 |
|
|
|
|
|
|
Liv D´Afflitto |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
44.91 |
|
|
|
|
|
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
35.89 |
|
|
|
|
|
|
Alva Ekström |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
32.84 |
|
|
|
|
|
|
Amelie Eld |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
42.83 |
|
|
|
|
|
|
Clara Eld |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
42.73 |
|
|
|
|
|
|
Abelia Eshetu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
47.82 |
|
|
|
|
|
|
Märta Fahlén |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.31 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Forsberg |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
34.67 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Forsberg |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
43.14 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Glavas |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
34.57 |
|
|
|
|
|
|
Ida Hagspiel |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
34.83 |
|
|
|
|
|
|
Denise Hedman |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
41.63 |
|
|
|
|
|
|
Vilma Holmer |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
30.29 |
|
|
|
|
|
|
Linn Håkansson |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
36.37 |
|
|
|
|
|
|
Lovis Juhlin |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.87 |
|
|
|
|
|
|
Sonja Karlsson |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
45.82 |
|
|
|
|
|
|
Marianne Kleberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
36.45 |
|
|
|
|
|
|
Aya Kramti |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
36.94 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Lidholm |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
38.52 |
|
|
|
|
|
|
Elin Linzander |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
42.73 |
|
|
|
|
|
|
Minnah Lloyd |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
36.35 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Löfling |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
41.75 |
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
33.43 |
|
|
|
|
|
|
Mumtaz Mohamed |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
46.13 |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Mueller |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
37.85 |
|
|
|
|
|
|
Meya Nissén |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
49.61 |
|
|
|
|
|
|
Stefanie Njenga |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Alice Rosenborg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
38.74 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Said |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.71 |
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
34.04 |
|
|
|
|
|
|
Melina Sigurdh |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
45.37 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Sjödin |
2011 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
38.44 |
|
|
|
|
|
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
35.91 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Skoglund |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
46.00 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
31.72 |
|
|
|
|
|
|
Elin Tärndal |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
42.06 |
|
|
|
|
|
|
Vilma Vakkila |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
45.51 |
|
|
|
|
|
|
Lisa Vestin |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
45.50 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Wallman |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lina Yayan |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 16:11:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 50m Frisim Herrar 11 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Behring |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
36.92 |
|
|
|
|
|
|
Elias Bensadoun |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
48.08 |
|
|
|
|
|
|
Vilgot Bergman |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
40.79 |
|
|
|
|
|
|
Harry Bergnehr |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.89 |
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
38.79 |
|
|
|
|
|
|
Loui Björkman |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
38.56 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Brocke |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.42 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Brolin |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
35.72 |
|
|
|
|
|
|
Sixten Ekström |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
35.75 |
|
|
|
|
|
|
Mika Fredholm |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
41.71 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Gambe |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
36.61 |
|
|
|
|
|
|
Jonas Granstedt |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
37.42 |
|
|
|
|
|
|
Philip Kindgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
40.30 |
|
|
|
|
|
|
Sixten Kläppe Lindberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
44.14 |
|
|
|
|
|
|
Lowe Kopparberg |
2011 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
36.03 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Kristiansson |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
35.33 |
|
|
|
|
|
|
Marcus Kvarfordh Andres |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Thor Lieu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
34.66 |
|
|
|
|
|
|
Gabriel Lundgren |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
33.31 |
|
|
|
|
|
|
Shenol Myumyun |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
30.50 |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Ritzl |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
36.53 |
|
|
|
|
|
|
Olle Smitterberg |
2011 |
Wisby Simsällskap |
|
|
38.02 |
|
|
|
|
|
|
Ian Svenarud |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
41.62 |
|
|
|
|
|
|
Viking Söderström |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
37.70 |
|
|
|
|
|
|
Christian Thulin |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
36.56 |
|
|
|
|
|
|
Leo Truini |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
45.32 |
|
|
|
|
|
|
Elias Tsampazis |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
35.09 |
|
|
|
|
|
|
Kian Westrin |
2011 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 16:17:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Ryggsim Damer 12 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Andrén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Bergendorff |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Berglind |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tova Björk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vida Brink |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Callberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evangelina Christidou |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christina Crona |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Lovisa Edin |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Emanuelli |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Fransson |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Francesca Grims Medici |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Heggland Bylund |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ada Hjort Mowitz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Jarting |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Johansson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilda Johansson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gloria Karlmark |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:49.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Silja Kristjansdottir |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Kummu |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ida Ledensjö |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Leinder |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Emilia Lindberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Lindman |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Lövblom |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Magnusson |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sophia Malmgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wendela Melin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Mesch |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Nordin |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Olsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessica Ritmberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanna Rud Bengtsson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Rundqvist |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Samuelsson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Svensson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Tegel |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Thurgren |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Walter |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Wååg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Yavuz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 16:40:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 100m Ryggsim Herrar 12 år - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Henry Arvered |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Ek |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Enström |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Granbom-Rejving |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Ignjatovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Kramar |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruslan Kutasevych |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tom Linander |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilfred Lindgren |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Magnusson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pranshu Manocha |
2010 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rastin Mortezaei Semnani |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Myrberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Myrberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Kirill Ovtcharenko |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ernst Pettersson |
2010 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Rodemar |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Salminen |
2010 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dante Sandström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Svenarud |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Törngren |
2010 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 16:49:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Forsgrenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Forsgrenska badet |
Arrangör: |
SDF & SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 4x100m Frisim Mixed 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
Bananer i pyjamas |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Eric Söderlund |
2010 |
AB1710 |
|
30.68 |
1:04.26 |
|
|
|
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
AE3310 |
|
34.39 |
1:11.96 |
|
|
|
2:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Travar |
2011 |
AB8811 |
|
31.69 |
1:07.37 |
|
|
|
3:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Holmer |
2011 |
AC9611 |
|
31.07 |
1:06.47 |
|
|
|
4:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lampskärm |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Shenol Myumyun |
2011 |
AK4911 |
|
32.08 |
1:07.75 |
|
|
|
1:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meya Svanljung |
2010 |
AF6410 |
|
34.65 |
1:12.45 |
|
|
|
2:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessica Ritmberg |
2010 |
AB8810 |
|
34.70 |
1:12.72 |
|
|
|
3:32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Tsampazis |
2011 |
AD2311 |
|
35.62 |
1:15.47 |
|
|
|
4:48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
På bana 4 |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Duhlin |
2010 |
AB8410 |
|
36.52 |
1:14.96 |
|
|
|
1:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Elina Lindman |
2010 |
AF6210 |
|
35.94 |
1:15.22 |
|
|
|
2:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
AC9110 |
|
38.15 |
1:18.76 |
|
|
|
3:48.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Lieu |
2011 |
AG2511 |
|
35.67 |
1:16.92 |
|
|
|
5:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skuru lag Hooked on a feeling |
12 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
5:58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Kläppe Lindberg |
2011 |
AM2311 |
|
49.70 |
1:42.46 |
|
|
|
1:42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Sartor |
2010 |
AS3610 |
|
37.88 |
1:19.48 |
|
|
|
3:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Stenström |
2010 |
AZ6810 |
|
38.83 |
1:24.72 |
|
|
|
4:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Kvarfordh Andres |
2011 |
AJ6911 |
|
42.71 |
1:31.46 |
|
|
|
5:58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skuru lag Macarena |
12 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
4:48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Brandberg |
2011 |
AI7811 |
|
36.04 |
1:15.50 |
|
|
|
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Asplund |
2010 |
AL1710 |
|
35.34 |
1:14.12 |
|
|
|
2:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Arvered |
2010 |
AE4510 |
|
32.45 |
1:08.71 |
|
|
|
3:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Sjökvist |
2010 |
AM5610 |
|
33.86 |
1:10.31 |
|
|
|
4:48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skuru lag Wannabe |
12 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
5:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
AI8411 |
|
36.63 |
1:14.02 |
|
|
|
1:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
AD1111 |
|
42.23 |
1:28.28 |
|
|
|
2:42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Ek |
2010 |
AD1710 |
|
41.39 |
1:29.00 |
|
|
|
4:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
AI8611 |
|
36.10 |
1:14.84 |
|
|
|
5:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 1 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
5:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Rastin Mortezaei Semnani |
2010 |
AL6310 |
|
32.07 |
1:07.58 |
|
|
|
1:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Vida Brink |
2010 |
AI9210 |
|
37.50 |
1:16.59 |
|
|
|
2:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruslan Kutasevych |
2010 |
AN7310 |
|
39.04 |
1:20.48 |
|
|
|
3:44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Tegel |
2010 |
AN7810 |
|
34.84 |
1:16.54 |
|
|
|
5:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
5:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Lundgren |
2010 |
AE4910 |
|
36.47 |
1:16.06 |
|
|
|
1:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Lundgren |
2011 |
AC3111 |
|
36.57 |
1:16.28 |
|
|
|
2:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Malmgren |
2010 |
AI9010 |
|
37.37 |
1:21.84 |
|
|
|
3:54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Wååg |
2010 |
AR4410 |
|
37.81 |
1:22.87 |
|
|
|
5:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 3 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
5:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Ada Hjort Mowitz |
2010 |
AI8810 |
|
38.73 |
1:22.63 |
|
|
|
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Linus Salminen |
2010 |
AE5310 |
|
37.72 |
1:20.95 |
|
|
|
2:43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Brolin |
2011 |
AD5911 |
|
38.88 |
1:21.57 |
|
|
|
4:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Bengter |
2010 |
AU1610 |
|
39.09 |
1:22.18 |
|
|
|
5:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening lag 4 |
12 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
5:55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Greta Adamsson |
2011 |
AD1211 |
|
39.80 |
1:22.80 |
|
|
|
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Mesch |
2010 |
AP0210 |
|
40.06 |
1:27.29 |
|
|
|
2:50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viking Söderström |
2011 |
AH0911 |
|
42.55 |
1:27.24 |
|
|
|
4:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirill Ovtcharenko |
2010 |
AQ4910 |
|
46.24 |
1:38.15 |
|
|
|
5:55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Södertörns Simsällskap |
12 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
AU4210 |
|
35.69 |
1:16.03 |
|
|
|
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
AS4610 |
|
37.34 |
1:15.87 |
|
|
|
2:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Ritzl |
2011 |
AM0911 |
|
38.65 |
1:21.36 |
|
|
|
3:53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Rodemar |
2010 |
AN3110 |
|
36.10 |
1:16.80 |
|
|
|
5:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-04 17:08:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 17:08:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|