Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Frisim Damer 15-16 år - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
29.27 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
29.81 |
+0.54 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
30.07 |
+0.80 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
30.37 |
+1.10 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Xu |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
31.10 |
+1.83 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Alhällen Thell |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
31.30 |
+2.03 |
|
- |
|
|
|
|
|
7 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
31.67 |
+2.40 |
|
QC |
|
|
|
|
|
8 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
32.31 |
+3.04 |
|
QC |
|
|
|
|
|
9 |
|
Irma Allvee |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
32.68 |
+3.41 |
|
QC |
|
|
|
|
|
10 |
|
Leah Norén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
32.69 |
+3.42 |
|
QD |
|
|
|
|
|
11 |
|
Nora Grönberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
33.01 |
+3.74 |
|
QD |
|
|
|
|
|
12 |
|
Isolde Lönn |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
35.32 |
+6.05 |
|
QD |
|
|
|
|
|
13 |
|
Tindra Granfeldt |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
36.90 |
+7.63 |
|
QD |
|
|
|
|
|
14 |
|
Marina Otter |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
41.69 |
+12.42 |
|
QD |
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Blomqvist |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 09:45:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Frisim Damer 17 och äldre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
27.49 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
28.14 |
+0.65 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
28.53 |
+1.04 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
29.21 |
+1.72 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
31.74 |
+4.25 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
31.85 |
+4.36 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
34.46 |
+6.97 |
|
QB |
|
|
|
|
|
8 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
42.80 |
+15.31 |
|
QB |
S14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 09:45:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Frisim Damer 13-14 år - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
30.62 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
31.70 |
+1.08 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Livia Wåhlin |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
32.22 |
+1.60 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
33.44 |
+2.82 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Brunelius |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
34.02 |
+3.40 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Lannhard |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
34.40 |
+3.78 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Cornelia Karlsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
35.20 |
+4.58 |
|
QA |
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Eriksson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
37.35 |
+6.73 |
|
QA |
|
|
|
|
|
9 |
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
37.53 |
+6.91 |
|
QB |
|
|
|
|
|
10 |
|
Denise Englund |
2010 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
38.39 |
+7.77 |
|
QB |
|
|
|
|
|
11 |
|
Céline Kroneskog |
2010 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
39.22 |
+8.60 |
|
QB |
|
|
|
|
|
=12 |
|
Inez Lannhard |
2009 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
39.39 |
+8.77 |
|
QB |
|
|
|
|
|
=12 |
|
Freja Svanerö |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
39.39 |
+8.77 |
|
QB |
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Åslund |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
41.14 |
+10.52 |
|
QB |
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 09:45:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:27:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Frisim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
30.07 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
30.11 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
30.39 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Xu |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
30.93 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
32.17 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
32.77 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Irma Allvee |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
33.19 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 14:05:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Frisim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
28.60 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
28.66 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
29.41 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
31.89 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
32.40 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
35.29 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
43.55 |
+15.82 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 14:05:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Frisim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Livia Wåhlin |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
31.47 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
32.28 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Sofia Lannhard |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
33.09 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
33.09 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Brunelius |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
33.87 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Eriksson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
36.55 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 14:05:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:28:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar 15-16 år - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Erik Andersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
24.92 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
=1 |
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
30.07 |
+5.15 |
|
QA |
|
|
|
|
|
=1 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
26.65 |
+1.73 |
|
QC |
|
|
|
|
|
=2 |
|
Alvin Eriksson |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
24.98 |
+0.06 |
|
QB |
|
|
|
|
|
=2 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
26.67 |
+1.75 |
|
QC |
|
|
|
|
|
=2 |
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
31.61 |
+6.69 |
|
- |
|
|
|
|
|
=3 |
|
Simon Habib |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
32.85 |
+7.93 |
|
QA |
|
|
|
|
|
=3 |
|
Jonathan Johansson |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
26.88 |
+1.96 |
|
QC |
|
|
|
|
|
=3 |
|
David Ullstrand |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
25.41 |
+0.49 |
|
QB |
|
|
|
|
|
=4 |
|
Axel Sköld |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
26.96 |
+2.04 |
|
QC |
|
|
|
|
|
=4 |
|
Victor Tinins |
2010 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
34.24 |
+9.32 |
|
QA |
|
|
|
|
|
=5 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
34.58 |
+9.66 |
|
QA |
|
|
|
|
|
=5 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
27.41 |
+2.49 |
|
QC |
|
|
|
|
|
=6 |
|
Axel Andersson |
2009 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
34.71 |
+9.79 |
|
QA |
S10 |
|
|
|
|
=6 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
28.01 |
+3.09 |
|
QC |
|
|
|
|
|
=6 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
26.81 |
+1.89 |
|
QB |
|
|
|
|
|
=7 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
28.51 |
+3.59 |
|
QC |
|
|
|
|
|
=7 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
26.87 |
+1.95 |
|
QB |
|
|
|
|
|
=7 |
|
Samuel Thunberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
34.87 |
+9.95 |
|
QA |
|
|
|
|
|
=8 |
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
36.54 |
+11.62 |
|
QA |
|
|
|
|
|
=8 |
|
Hugo Angland |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
30.55 |
+5.63 |
|
QC |
|
|
|
|
|
=9 |
|
Arian Dzonlic |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
30.57 |
+5.65 |
|
QD |
|
|
|
|
|
=9 |
|
Martin Rahachou |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
36.95 |
+12.03 |
|
QA |
|
|
|
|
|
=10 |
|
Lukas Bjelkemark |
2010 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
42.12 |
+17.20 |
|
QB |
|
|
|
|
|
=10 |
|
August Siverskog |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
30.66 |
+5.74 |
|
QD |
|
|
|
|
|
=10 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
26.99 |
+2.07 |
|
QB |
|
|
|
|
|
11 |
|
Can Haji |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
30.95 |
+6.03 |
|
QD |
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
31.24 |
+6.32 |
|
QD |
|
|
|
|
|
13 |
|
Viktor Åkerström |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
32.90 |
+7.98 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 09:51:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar 17 och äldre - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Erik Andersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
24.92 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
=1 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
26.65 |
+1.73 |
|
QC |
|
|
|
|
|
=2 |
|
Alvin Eriksson |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
24.98 |
+0.06 |
|
QB |
|
|
|
|
|
=2 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
26.67 |
+1.75 |
|
QC |
|
|
|
|
|
=3 |
|
Jonathan Johansson |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
26.88 |
+1.96 |
|
QC |
|
|
|
|
|
=3 |
|
David Ullstrand |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
25.41 |
+0.49 |
|
QB |
|
|
|
|
|
=4 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
26.81 |
+1.89 |
|
QB |
|
|
|
|
|
=4 |
|
Axel Sköld |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
26.96 |
+2.04 |
|
QC |
|
|
|
|
|
=5 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
26.87 |
+1.95 |
|
QB |
|
|
|
|
|
=5 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
27.41 |
+2.49 |
|
QC |
|
|
|
|
|
=6 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
28.01 |
+3.09 |
|
QC |
|
|
|
|
|
=6 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
26.99 |
+2.07 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
28.51 |
+3.59 |
|
QC |
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Angland |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
30.55 |
+5.63 |
|
QC |
|
|
|
|
|
9 |
|
Arian Dzonlic |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
30.57 |
+5.65 |
|
QD |
|
|
|
|
|
10 |
|
August Siverskog |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
30.66 |
+5.74 |
|
QD |
|
|
|
|
|
11 |
|
Can Haji |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
30.95 |
+6.03 |
|
QD |
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
31.24 |
+6.32 |
|
QD |
|
|
|
|
|
13 |
|
Viktor Åkerström |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
32.90 |
+7.98 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 09:51:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar 13-14 år - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
30.07 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
31.61 |
+1.54 |
|
- |
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Habib |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
32.85 |
+2.78 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Tinins |
2010 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
34.24 |
+4.17 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
34.58 |
+4.51 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Andersson |
2009 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
34.71 |
+4.64 |
|
QA |
S10 |
|
|
|
|
7 |
|
Samuel Thunberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
34.87 |
+4.80 |
|
QA |
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
36.54 |
+6.47 |
|
QA |
|
|
|
|
|
9 |
|
Martin Rahachou |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
36.95 |
+6.88 |
|
QA |
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Bjelkemark |
2010 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
42.12 |
+12.05 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 09:51:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:27:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Sköld |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
26.91 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
27.02 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Johansson |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
27.12 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
27.72 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
28.26 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
29.12 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Angland |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
30.87 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 14:13:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Eriksson |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Andersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
24.98 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Ullstrand |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
25.61 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
26.71 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
26.84 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
27.23 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 14:13:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Habib |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
32.41 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
34.00 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Tinins |
2010 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
34.31 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Andersson |
2009 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
35.23 |
+4.31 |
|
S10 |
|
|
|
|
6 |
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
36.12 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Rahachou |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
36.33 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Thunberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 14:13:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:28:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:24.69 |
-8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:16.73 |
-16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:21.24 |
-12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:24.78 |
-8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:38.92 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:41.41 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Leah Norén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:27.24 |
-6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Denise Englund |
2010 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
1:43.63 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:29.32 |
-4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:45.15 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:29.48 |
-3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Alma Alhällen Thell |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:33.46 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Sofia Lannhard |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:47.25 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Maja Eriksson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:47.33 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:33.65 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Isolde Lönn |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:34.84 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Alice Åslund |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
2:03.18 |
+29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tindra Granfeldt |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:43.13 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Blomqvist |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:10.05 |
+36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
2:06.59 |
+33.24 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inez Lannhard |
2009 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Svanerö |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:02:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:16.73 |
-7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:21.24 |
-3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:24.78 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
2:06.59 |
+41.90 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Leah Norén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:27.24 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:29.32 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:29.48 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Alhällen Thell |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:33.46 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:33.65 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isolde Lönn |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:34.84 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tindra Granfeldt |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:43.13 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Blomqvist |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:10.05 |
+45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:02:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:38.92 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:41.41 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Denise Englund |
2010 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
1:43.63 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:45.15 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Lannhard |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:47.25 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Eriksson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:47.33 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alice Åslund |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
2:03.18 |
+29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inez Lannhard |
2009 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Svanerö |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:02:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:27:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Erik Andersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Simon Habib |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:35.87 |
+29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:10.61 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.95 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Victor Tinins |
2010 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:44.17 |
+37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:46.98 |
+40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Jonathan Johansson |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:18.13 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:20.49 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:11.87 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Martin Rahachou |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:50.83 |
+44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:27.92 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Lukas Bjelkemark |
2010 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:04.50 |
+57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:27.92 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:18.65 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Can Haji |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:30.15 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arian Dzonlic |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:31.00 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktor Åkerström |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
1:37.64 |
+30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:10:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Erik Andersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:10.61 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.95 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:11.87 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Jonathan Johansson |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:18.13 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:18.65 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:20.49 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:27.92 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:27.92 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Can Haji |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:30.15 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arian Dzonlic |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:31.00 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktor Åkerström |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
1:37.64 |
+30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:10:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Habib |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Tinins |
2010 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:44.17 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:46.98 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Rahachou |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:50.83 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Bjelkemark |
2010 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:04.50 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:10:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.95 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Johansson |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:18.13 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:20.49 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:27.92 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:27.92 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Can Haji |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:30.15 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arian Dzonlic |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:31.00 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktor Åkerström |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
1:37.64 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:10:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Andersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:11.87 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:18.65 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:10:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Habib |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Tinins |
2010 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:44.17 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:46.98 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Rahachou |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:50.83 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Bjelkemark |
2010 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:04.50 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:10:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:27:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Mixed, 12år o yngre - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
49.73 |
|
|
|
|
|
|
Saga Angland |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
48.92 |
|
|
|
|
|
|
Moa Björkborg |
2012 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Boljang |
2012 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:00.31 |
|
|
|
|
|
|
Elicia Byhlin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
45.63 |
|
|
|
|
|
|
Lia Bönnemark |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
47.09 |
|
|
|
|
|
|
Nova Carlbring |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
54.95 |
|
|
|
|
|
|
Axel Ehnsiö |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
57.99 |
|
|
|
|
|
|
Evelin Englund |
2013 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
Vera Hagström |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
44.31 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Hjortsberg |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50.69 |
|
|
|
|
|
|
Ella Jonsson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
57.01 |
|
|
|
|
|
|
Tora Klein |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
46.57 |
|
|
|
|
|
|
Siri Larsson |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
51.39 |
|
|
|
|
|
|
Axel Lihagen |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
48.88 |
|
|
|
|
|
|
Emily Lindqvist |
2012 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
55.91 |
|
|
|
|
|
|
Emily Luthman |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
47.32 |
|
|
|
|
|
|
Amelia Magnusson |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
51.51 |
|
|
|
|
|
|
Stella Rutanen |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
56.66 |
|
|
|
|
|
|
Alva Sohlén |
2012 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
52.76 |
|
|
|
|
|
|
Maximilian Tegnelius |
2012 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Wallenberg |
2012 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
50.61 |
|
|
|
|
|
|
Simon Wastesson |
2012 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
1:05.13 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Welin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:28:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:19.22 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:13.39 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:15.15 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:10.26 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Livia Wåhlin |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:20.44 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Cornelia Karlsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:28.75 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:19.11 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:31.04 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Nora Grönberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.09 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:13.68 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:14.97 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.92 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:31.81 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:41.12 |
+31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Elisabeth Xu |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:22.85 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:16.24 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
1:22.98 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Sofia Lannhard |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:43.51 |
+33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:24.32 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Freja Svanerö |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:48.01 |
+38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Irma Allvee |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:27.26 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Céline Kroneskog |
2010 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:50.30 |
+40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marina Otter |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
2:02.72 |
+52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:23.53 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
2:02.59 |
+52.68 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Åslund |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:13.39 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:15.15 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:10.26 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:19.11 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:13.68 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:14.97 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Nora Grönberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.09 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:16.24 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.92 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:23.53 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Elisabeth Xu |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:22.85 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
1:22.98 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
2:02.59 |
+52.68 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:24.32 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Irma Allvee |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:27.26 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marina Otter |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
2:02.72 |
+52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Livia Wåhlin |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:20.44 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Karlsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:28.75 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:31.04 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:31.81 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:41.12 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Lannhard |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:43.51 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Svanerö |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:48.01 |
+28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Céline Kroneskog |
2010 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:50.30 |
+31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Åslund |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Livia Wåhlin |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:20.44 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Karlsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:28.75 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:31.04 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:31.81 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:41.12 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Lannhard |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:43.51 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Svanerö |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:48.01 |
+28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Céline Kroneskog |
2010 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:50.30 |
+31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Åslund |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:15.15 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:19.11 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Grönberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.09 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.92 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisabeth Xu |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:22.85 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
1:22.98 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:24.32 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Irma Allvee |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:27.26 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marina Otter |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
2:02.72 |
+49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:10.26 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:13.68 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:14.97 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:16.24 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:23.53 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
2:02.59 |
+52.68 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:45:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:28:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:11.15 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.25 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Alvin Eriksson |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:07.05 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Jonathan Johansson |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:13.54 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Samuel Thunberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:30.12 |
+27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Axel Andersson |
2009 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:30.38 |
+27.71 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:14.39 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:08.78 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:31.20 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:14.71 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:13.21 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:20.46 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Bjelkemark |
2010 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:53:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:11.15 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Alvin Eriksson |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:07.05 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Jonathan Johansson |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:13.54 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:14.39 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:08.78 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:13.21 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:14.71 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:20.46 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:53:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Thunberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:30.12 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Andersson |
2009 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:30.38 |
+5.13 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:31.20 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Bjelkemark |
2010 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:53:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Thunberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:30.12 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Andersson |
2009 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:30.38 |
+5.13 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:31.20 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Bjelkemark |
2010 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:53:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Johansson |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:13.54 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:14.39 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:14.71 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:20.46 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:53:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvin Eriksson |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:07.05 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:08.78 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:13.21 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 10:53:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:28:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Mixed, 12år o yngre - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
46.40 |
|
|
|
|
|
|
Saga Angland |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
47.84 |
|
|
|
|
|
|
Anna-Lo Backlund |
2012 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
54.61 |
|
|
|
|
|
|
Moa Björkborg |
2012 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
57.29 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Boljang |
2012 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
57.31 |
|
|
|
|
|
|
Elicia Byhlin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
46.84 |
|
|
|
|
|
|
Lia Bönnemark |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
42.59 |
|
|
|
|
|
|
Nova Carlbring |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
54.00 |
|
|
|
|
|
|
Axel Ehnsiö |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
51.84 |
|
|
|
|
|
|
Vera Hagström |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
42.48 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Hjortsberg |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
52.39 |
|
|
|
|
|
|
Tora Klein |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
43.03 |
|
|
|
|
|
|
Siri Larsson |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
46.16 |
|
|
|
|
|
|
Axel Lihagen |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
47.38 |
|
|
|
|
|
|
Emily Lindqvist |
2012 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
53.11 |
|
|
|
|
|
|
Emily Luthman |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
48.65 |
|
|
|
|
|
|
Amadeus Magnusson |
2013 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
58.75 |
|
|
|
|
|
|
Stella Rutanen |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50.18 |
|
|
|
|
|
|
Alva Sohlén |
2012 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
48.17 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Welin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
49.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:28:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Sofia Lannhard |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
3:05.33 |
+49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:21.97 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:18.59 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:32.63 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
3:31.20 |
+1:15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
2:42.49 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Irma Allvee |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
2:49.91 |
+34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:33.43 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 11:07:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:21.97 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:18.59 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:32.63 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
2:42.49 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:33.43 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Irma Allvee |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
2:49.91 |
+34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 11:07:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Lannhard |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
3:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
3:31.20 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 11:07:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Lannhard |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
3:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
3:31.20 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 11:07:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:32.63 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
2:42.49 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Irma Allvee |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
2:49.91 |
+27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 11:07:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:18.59 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:33.43 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 11:07:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:28:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:31.57 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:09.99 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
3:03.29 |
+1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Axel Sköld |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:17.49 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:21.28 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:11.65 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
August Siverskog |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
2:28.25 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:16.69 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:28.81 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Angland |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:45.30 |
+42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 11:15:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:09.99 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:11.65 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Axel Sköld |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:17.49 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:21.28 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:16.69 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Siverskog |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
2:28.25 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:28.81 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Angland |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:45.30 |
+42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 11:15:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
3:03.29 |
+31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 11:15:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
3:03.29 |
+31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 11:15:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Sköld |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:17.49 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:21.28 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Siverskog |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
2:28.25 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:28.81 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Angland |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:45.30 |
+35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 11:15:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:11.65 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
2:16.69 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 11:15:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:28:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Blomqvist |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 14:41:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:14.03 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:17.10 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 14:41:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:24.36 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:41.89 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 14:41:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:28:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.18 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Sköld |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:07.01 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:08.79 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 14:45:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Andersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvin Eriksson |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:00.66 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Ullstrand |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:01.75 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:04.17 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:08.68 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 14:45:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Thunberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 14:45:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:28:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:17.04 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elisabeth Xu |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:17.65 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:19.84 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.91 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Grönberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:24.05 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leah Norén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:24.75 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Irma Allvee |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:28.14 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tindra Granfeldt |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:34.20 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marina Otter |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:56.31 |
+39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 14:59:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:10.92 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:11.44 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:16.68 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:19.54 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
2:07.20 |
+58.43 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 14:59:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:28.81 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Brunelius |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:31.42 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Lannhard |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:31.93 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:34.81 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuva Lundkvist |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:34.88 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Eriksson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:40.48 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:47.29 |
+28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ksenia Gehander |
2009 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 14:59:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:28:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:07.72 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.95 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:14.56 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:15.50 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Siverskog |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:16.98 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Can Haji |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:19.64 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arian Dzonlic |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:28.19 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 15:37:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Kernen |
2002 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Ullstrand |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:03.48 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:03.60 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:06.24 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:11.86 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 15:37:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:32.65 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Tinins |
2010 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:34.12 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Rahachou |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:36.55 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:36.66 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 15:37:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:29:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Mixed, 12år o yngre - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
37.69 |
|
|
|
|
|
|
Saga Angland |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
38.02 |
|
|
|
|
|
|
Anna-Lo Backlund |
2012 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
46.17 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Boljang |
2012 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
46.88 |
|
|
|
|
|
|
Elicia Byhlin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
38.58 |
|
|
|
|
|
|
Lia Bönnemark |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
35.63 |
|
|
|
|
|
|
Nova Carlbring |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
45.32 |
|
|
|
|
|
|
Axel Ehnsiö |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
47.26 |
|
|
|
|
|
|
Vilda Fursjö |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
37.66 |
|
|
|
|
|
|
Vera Hagström |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
33.15 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Hjortsberg |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
44.96 |
|
|
|
|
|
|
Ella Jonsson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
39.27 |
|
|
|
|
|
|
Tora Klein |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
33.69 |
|
|
|
|
|
|
Axel Lihagen |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
37.02 |
|
|
|
|
|
|
Emily Lindqvist |
2012 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
41.60 |
|
|
|
|
|
|
Emily Luthman |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
40.18 |
|
|
|
|
|
|
Amadeus Magnusson |
2013 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
53.60 |
|
|
|
|
|
|
Amelia Magnusson |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
40.95 |
|
|
|
|
|
|
Stella Rutanen |
2011 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
43.00 |
|
|
|
|
|
|
Alva Sohlén |
2012 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
45.33 |
|
|
|
|
|
|
Maximilian Tegnelius |
2012 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
53.14 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Wallenberg |
2012 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
41.93 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Welin |
2011 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:29:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:05.04 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:05.53 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:05.67 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Xu |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.98 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leah Norén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:11.63 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Grönberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:13.08 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:13.97 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Irma Allvee |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:15.36 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tindra Granfeldt |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:24.76 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marina Otter |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:39.53 |
+34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Blomqvist |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:41.43 |
+36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 15:38:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:02.67 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:04.14 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:04.96 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:05.70 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:07.28 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:47.07 |
+45.28 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 15:38:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Livia Wåhlin |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.26 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:13.30 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:15.65 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Lundkvist |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:19.04 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.36 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Lannhard |
2010 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:23.77 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:26.41 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Svanerö |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:28.01 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Céline Kroneskog |
2010 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:31.05 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:32.89 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Inez Lannhard |
2009 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
1:34.86 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ksenia Gehander |
2009 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:44.45 |
+34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 15:38:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:29:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Katrineholms SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 jan 2023 till den 15 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
58.48 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Sköld |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:00.47 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacky Thai |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:00.75 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan Johansson |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:00.93 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Karlsson Juupaluoma |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:01.22 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.21 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:11.47 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Can Haji |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:12.36 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 15:38:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:01.04 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:03.56 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 15:38:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Thunberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:16.99 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:17.87 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Tinins |
2010 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:19.06 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Habib |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:19.11 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Andersson |
2009 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:21.33 |
+10.39 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:23.05 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Rahachou |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:28.49 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Bjelkemark |
2010 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
1:41.91 |
+30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-15 15:38:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-19 16:29:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
|