Results for SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 5 af 5 heat |
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
2:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yasmin Thomsen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
2:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malisha Poynton |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
2:31.87 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:26.21 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
2:27.33 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Fortun |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
2:30.26 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Lykke Butzbacker |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
2:35.47 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Frederiksen |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
2:38.25 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
2:43.17 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
2:45.23 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Neumann Jensen |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
2:50.41 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milla Engsted Larsen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
2:54.17 |
+28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karen Marie værnskjold Hede |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
3:04.22 |
+38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Nerup Stegger |
2008 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
3:23.01 |
+56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Uro / Tyvstart sw4.4 |
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gry Ballin |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
2:40.45 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:45.34 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:00.23 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Norma Fortun |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
3:13.91 |
+37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
3:31.68 |
+55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Lund |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
2:45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:03.17 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannah Helene Andersen Thii |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
3:14.35 |
+28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
3:20.03 |
+34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
3:36.57 |
+50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 09:34.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
2:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
2:04.26 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:30.89 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 09:51:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Kahr |
2006 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
3:10.44 |
+1:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 09:51:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arn Byrge Hovmand |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
2:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:16.77 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:21.05 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:32.87 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 09:51:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Pio |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
3:21.33 |
+49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 09:51:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Christensen |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
3:38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Hansen |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej gennemført sw10.2 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 09:51:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 09:51.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.94 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
36.14 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.96 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Bjørn-Pedersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
41.34 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:03:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
41.78 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Jespersgaard |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
43.39 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
43.69 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Thøfner |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
49.40 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
49.75 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:03:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
42.31 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Lai Byberg |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
43.24 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
44.70 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
49.67 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
49.91 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Runoberg l lind |
2010 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
50.35 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Nielsen |
2010 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
54.12 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Zibrandtsen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
57.43 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:03:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Nygaard Utiger |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Berg Jensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
55.78 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingeborg Amstrup-Kappel |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
56.10 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:00.13 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Ellen Pandrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:00.90 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elia Claridge |
2014 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:08.67 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Lykke wigh |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:12.80 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Kaae Jørgensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:24.28 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mynte Malucca Thorup Birk H |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Crawlben v. start |
|
|
|
|
- |
|
Emma Dyhr Skotte |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej samtidig benbevægels |
|
|
|
|
- |
|
Lærke Dyhr Skotte |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Crawlben v. start |
|
|
|
|
- |
|
Freja Bjerregaard |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:03:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 10:04.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Uldall |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laurits Thøfner |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
34.32 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Scott Foged |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:11:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:11:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
34.68 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.22 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.47 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
39.80 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Kongslev |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
40.90 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Molter |
2008 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:11:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Loui Arnholtz |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer Nygaard Utiger |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
49.48 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
53.79 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aston Christiansen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:01.85 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:11:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tjalfe Claridge |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ishak Eroglu |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:07.89 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Charles Trasbo |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Flyben |
|
|
|
|
- |
|
Julius Lorentz Feldt |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl kruse Strauss |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:11:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 10:12.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:28:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:15.86 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.80 |
|
1:17.20 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.85 |
|
1:20.50 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:21.84 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:22.40 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Bloch Holmsgaard |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:31.01 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Nerup Stegger |
2008 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
+0.93 |
|
1:46.82 |
+34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:28:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.79 |
|
1:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
|
1:17.05 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:17.39 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:17.55 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.83 |
|
1:32.10 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.91 |
|
1:32.61 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Lazzaro |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.84 |
|
1:32.88 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Marie Monberg Søstrøm |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:47.10 |
+31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elena Jebine Borup |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.96 |
|
1:47.37 |
+31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:28:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Kaae Jørgensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
|
2:00.29 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lea Ballin |
2013 |
Haslev Svømmeklub |
+0.86 |
|
2:03.80 |
+25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:28:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 10:29.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.80 |
|
1:12.26 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:12.77 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:16.71 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:34:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.92 |
|
1:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Schou |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:29.78 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.83 |
|
1:36.89 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:34:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Kristensen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:22.87 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Klint Craven |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.86 |
|
1:42.37 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eric Frommhold |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:46.73 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:34:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Christensen |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:34:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 10:35.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caysa Fortun |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
5:17.95 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
5:21.50 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
5:50.21 |
+50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:33:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
6:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:33:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 10:33.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Frederiksen |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
4:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:41:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
4:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
4:36.80 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:40.52 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
4:41.76 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:41:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
5:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Kühl |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
5:01.69 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
5:10.51 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:43.69 |
+43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:41:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Micas Andersen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
6:16.80 |
+1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Liberkind Christensen |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
6:30.04 |
+1:25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 10:41:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 10:41.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Damer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Lildballe Møller |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:12:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:11.37 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:12.44 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:14.11 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yasmin Thomsen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:16.94 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:12:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melani Jesse |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:34.45 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:12:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:28.22 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:32.10 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:33.79 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:36.87 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:41.52 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:12:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Lund |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:47.74 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:12:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 11:22.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Herrer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:01.79 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:19.08 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:21:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:04.68 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:04.81 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:21:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:16.56 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:21:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Loui Arnholtz |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:21:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 11:22.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Bjørn-Pedersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.98 |
|
2:51.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:31:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:41.76 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:31:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
|
2:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:54.73 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Lazzaro |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:14.94 |
+28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
V 100 m ej fortsat bevæ |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:31:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.97 |
|
3:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
|
3:27.79 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:31:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 11:31.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:41:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.83 |
|
2:29.11 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:40.78 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arn Byrge Hovmand |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.87 |
|
2:50.33 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Christiansen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.85 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 10.2 Ej fuldført |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:41:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.97 |
|
2:51.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
|
3:01.18 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:41:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 11:42.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Frisvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Bjørn-Pedersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:44:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.73 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.10 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.45 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caysa Fortun |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
31.18 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Madeleine Schou |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
32.51 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.69 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Frederiksen |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
33.41 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Neumann Jensen |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
35.01 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Thøfner |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
35.78 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Bloch Holmsgaard |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
36.18 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Stauner Gundersen |
2008 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
36.54 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
43.93 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:44:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
36.75 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dagmar Molter |
2010 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
39.26 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elena Jebine Borup |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
39.56 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Marie Monberg Søstrøm |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
39.68 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:44:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Frisvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
41.57 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Mørk |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
41.90 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Ellen Pandrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
42.74 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Ballin |
2013 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
47.60 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingeborg Amstrup-Kappel |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
48.42 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
48.47 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pipaluk Stouby |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
51.73 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Lykke wigh |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
53.08 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Dyhr Skotte |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
54.26 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elia Claridge |
2014 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
57.44 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mynte Malucca Thorup Birk H |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
58.29 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Dyhr Skotte |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:06.77 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Kristensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:08.15 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Bjerregaard |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Kiszêly-Jacoksen |
2015 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:44:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 11:44.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Uldall |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laurits Thøfner |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
27.46 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.50 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
26.56 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
27.23 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
27.51 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.06 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
28.82 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Kahr |
2006 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
27.58 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
28.46 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.34 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Kongslev |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
29.38 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
29.53 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.72 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Kristensen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
32.11 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
34.94 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Nygaard Utiger |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
36.75 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eric Frommhold |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
37.36 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Kaiser |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
41.47 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Pless-Aagaard |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
41.55 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
42.52 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Klint Craven |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
45.78 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktor Sivebæk Nielsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
54.37 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Christensen |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Bard Krogsgaard |
2013 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
47.77 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oswald Seest Dam Fortun |
2014 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
48.01 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charles Trasbo |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50.82 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Schiønning |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:05.16 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Lorentz Feldt |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl kruse Strauss |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 12:03.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:05:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:25.43 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:26.96 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:27.93 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Lykke Butzbacker |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:30.76 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:35.76 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Fortun |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:35.85 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milla Engsted Larsen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:37.11 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silke Jespersgaard |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:37.39 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:05:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:42.69 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:49.83 |
+23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Nielsen |
2010 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
1:55.43 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:05:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannah Helene Andersen Thii |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:49.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Nygaard Utiger |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
2:00.28 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Berg Jensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:07.17 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:05:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 12:06.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Scott Foged |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:07:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:15.22 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:07:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Kühl |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:53.15 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Molter |
2008 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:07:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Liberkind Christensen |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Christiansen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
2:14.43 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:07:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hansen |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tjalfe Claridge |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:53.26 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ishak Eroglu |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Asynkrone ben v 12 m S |
|
|
|
|
- |
|
Charles Trasbo |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej udadrotation i fødder |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:07:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 12:07.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
|
32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:47:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
|
35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.79 |
|
35.66 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Madeleine Schou |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.97 |
|
37.75 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.69 |
|
39.63 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Stauner Gundersen |
2008 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
+0.91 |
|
47.35 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:47:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.80 |
|
35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.88 |
|
36.17 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Lazzaro |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
|
43.40 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Zibrandtsen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
54.99 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:47:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Berg Jensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
|
55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Kaae Jørgensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
|
58.96 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Nihøj Broe |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.90 |
|
59.00 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Lykke wigh |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
|
1:01.76 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mynte Malucca Thorup Birk H |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
|
1:01.97 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pipaluk Stouby |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:03.06 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Dyhr Skotte |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.80 |
|
1:12.37 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Kristensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
|
1:12.95 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Mørk |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
Ej fortsat bevægelse v 2 |
|
|
|
|
- |
|
Emma Dyhr Skotte |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:47:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 12:47.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
+0.77 |
|
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
|
31.61 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
Ej brudt v 15 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:43:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.92 |
|
34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:43:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
|
37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Micas Andersen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.84 |
|
44.50 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
|
46.39 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Pless-Aagaard |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.66 |
|
47.30 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Kaiser |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.78 |
|
50.20 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
Ej fortsat bevægelse v 2 |
|
|
|
|
- |
|
Viktor Sivebæk Nielsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:43:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Schiønning |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
Ej berøring v 25 m SW6. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:43:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 12:43.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:04:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malisha Poynton |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:19.22 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:04:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:19.67 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:21.23 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melani Jesse |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:28.08 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Jespersgaard |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:29.20 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karen Marie værnskjold Hede |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:33.04 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:49.76 |
+31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:04:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:20.66 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Lai Byberg |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:22.63 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:26.21 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gry Ballin |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:26.25 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:27.59 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:28.11 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:32.44 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:33.21 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanne Milborg |
2010 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
1:37.37 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:43.68 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:43.73 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Norma Fortun |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:45.89 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej udadrotation i bryst S |
|
|
|
|
- |
|
Amalie Runoberg l lind |
2010 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
Ej rygliggende ved afslut |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:04:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:34.78 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:35.69 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:41.68 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:46.67 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Ellen Pandrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:48.24 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Nihøj Broe |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:07.39 |
+33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingeborg Amstrup-Kappel |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
2:13.70 |
+39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Bjerregaard |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Mørk |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:04:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 13:05.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:11:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:11:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:16.10 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:16.34 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:20.39 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Schou |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:30.03 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:33.47 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:11:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:11:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tjalfe Claridge |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej rygliggende efter vend |
|
|
|
|
- |
|
Ishak Eroglu |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Ej rygliggende efter vend |
|
|
|
|
- |
|
Julius Lorentz Feldt |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:11:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 13:11.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Butterfly Damer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Lildballe Møller |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:18:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Butterfly Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Bjørn-Pedersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
33.83 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yasmin Thomsen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
34.47 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:18:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Butterfly Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Lazzaro |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.14 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Neumann Jensen |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
40.91 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
41.61 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:18:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Butterfly Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
37.59 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.56 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
39.09 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Milborg |
2010 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
44.56 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Marie Monberg Søstrøm |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
58.21 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:18:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Butterfly Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Lund |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Natasha Neoupaney |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
55.46 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lea Ballin |
2013 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:04.12 |
+27.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:04.82 |
+28.27 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Nihøj Broe |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Armfremføring under eft |
|
|
|
|
- |
|
Mynte Malucca Thorup Birk H |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Brystben ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Lykke wigh |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Asynkrone ben v 25 m S |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:18:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 13:19.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Butterfly Herrer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:15:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Butterfly Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.34 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.76 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:15:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
34.70 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:15:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Loui Arnholtz |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eric Frommhold |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
42.88 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Liberkind Christensen |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
53.70 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Pio |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
54.10 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:15:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charles Trasbo |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ishak Eroglu |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
Asynkrone ben efter star |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:15:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 13:15.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:27:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:06.84 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:07.26 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:07.36 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caysa Fortun |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:08.11 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:09.13 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:10.34 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Fortun |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:10.41 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:11.41 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Frederiksen |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:11.50 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:12.88 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melani Jesse |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:13.59 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:14.57 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Bloch Holmsgaard |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:17.33 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Nerup Stegger |
2008 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
1:31.76 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:27:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Lai Byberg |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:10.66 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:14.67 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:16.55 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Lazzaro |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:25.29 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dagmar Molter |
2010 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
1:26.66 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Milborg |
2010 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
1:27.76 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elena Jebine Borup |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:29.96 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Norma Fortun |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:30.60 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Zibrandtsen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:33.88 |
+25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:27:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:33.52 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pipaluk Stouby |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:01.59 |
+35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:27:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 13:28.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Uldall |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
56.26 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Bols Jeppesen |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
56.77 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Frederiksen |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
58.65 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Thøfner |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:02.58 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Scott Foged |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:39:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
55.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
58.53 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Sohnemann |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
59.28 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Kahr |
2006 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:39:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arn Byrge Hovmand |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:01.48 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:02.88 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:04.87 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:05.38 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Kongslev |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:05.81 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:22.35 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Molter |
2008 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:39:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Micas Andersen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:23.20 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer Nygaard Utiger |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:24.20 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Holst |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:24.86 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Pio |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:34.74 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Kaiser |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:36.15 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Pless-Aagaard |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:39.50 |
+27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aston Christiansen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:40.70 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Klint Craven |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:52.01 |
+40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:39:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Bard Krogsgaard |
2013 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oswald Seest Dam Fortun |
2014 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:59.35 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:39:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 13:39.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Lildballe Møller |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
2:49.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:21:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Haack |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Pedersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:40.94 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:21:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
2:46.01 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:46.97 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Lykke Butzbacker |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
2:54.68 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:21:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:53.39 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:54.64 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:13.02 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:15.62 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:23.59 |
+33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
3:31.11 |
+40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
3:42.96 |
+52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:48.91 |
+58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Henriksen |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:21:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannah Helene Andersen Thii |
2012 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
3:45.20 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:21:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 14:21.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:25.14 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
2:27.46 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
2:29.92 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
2:31.08 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:45:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:37.64 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:41.31 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:42.36 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
2:42.48 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Schou |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
3:14.82 |
+45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:45:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:45:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 14:45.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Mønster Birk |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:02:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:51.62 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:12.17 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karen Marie værnskjold Hede |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
3:29.94 |
+39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Jespersgaard |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:33.26 |
+42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Engsted Larsen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
3:34.39 |
+43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:56.68 |
+1:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Thøfner |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
4:04.88 |
+1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:02:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
3:22.85 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:28.51 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:00.93 |
+43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:02:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:01.55 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:02:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 15:03.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
2:40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Kühl |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
3:11.40 |
+30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:17.97 |
+37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:47:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Kristensen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Flere flyben v start SW7. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:47:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Hansen |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej samtidige ben efter 5 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 14:47:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 14:47.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Medley Damer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
5:45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:03:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Medley Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malisha Poynton |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
6:05.12 |
+46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:03:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
6:06.90 |
+54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
6:12.82 |
+1:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
6:16.41 |
+1:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
7:04.43 |
+1:51.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej samtidig berøring v 25 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:03:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 15:03.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Herrer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Frederiksen |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
5:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:11:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:57.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:21.94 |
+24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
5:39.62 |
+42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:11:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
6:00.54 |
+37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:11:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
6:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 15:11:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 15:15.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|