Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4x50m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Hovedstadens torpedo |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
|
30.42 |
|
|
|
|
30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
|
30.16 |
|
|
|
|
1:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
|
30.26 |
|
|
|
|
1:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
1084AA |
|
34.05 |
|
|
|
|
2:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
VG17 Årgangspiger |
14 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:08.73 |
+3.84 |
|
|
|
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
0954AB |
|
31.59 |
|
|
|
|
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
|
30.76 |
|
|
|
|
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
0918AI |
|
33.64 |
|
|
|
|
1:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
0988BA |
|
32.74 |
|
|
|
|
2:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Køge piger - 1 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:12.33 |
+7.44 |
|
|
|
|
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
|
32.10 |
|
|
|
|
32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
0968AD |
|
33.14 |
|
|
|
|
1:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
0972AB |
|
33.06 |
|
|
|
|
1:38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Henriksen |
2010 |
1078AM |
|
34.03 |
|
|
|
|
2:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GTI Dolphins 1 |
14 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:12.61 |
+7.72 |
|
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
|
32.17 |
|
|
|
|
32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
0918AG |
|
34.87 |
|
|
|
|
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
|
31.88 |
|
|
|
|
1:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
|
33.69 |
|
|
|
|
2:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
KVIK Piger 1 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:14.04 |
+9.15 |
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
33.13 |
|
|
|
|
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
|
33.15 |
|
|
|
|
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
34.89 |
|
|
|
|
1:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
|
32.87 |
|
|
|
|
2:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
KVIK Piger 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:18.39 |
+13.50 |
|
|
|
|
Katarina Nilsson |
2010 |
1032AI |
|
35.48 |
|
|
|
|
35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
1040AI |
|
33.77 |
|
|
|
|
1:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
|
34.23 |
|
|
|
|
1:43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elena Gurani |
2010 |
1052AR |
|
34.91 |
|
|
|
|
2:18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
GTI Dolphins 2 |
14 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:19.42 |
+14.53 |
|
|
|
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
1084AG |
|
33.87 |
|
|
|
|
33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
|
35.61 |
|
|
|
|
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
0902AC |
|
35.62 |
|
|
|
|
1:45.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Neergaard |
2010 |
1084AD |
|
34.32 |
|
|
|
|
2:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Køge piger - 2 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:24.32 |
+19.43 |
|
|
|
|
Nia Sommer |
2010 |
1074AA |
|
35.66 |
|
|
|
|
35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
0926AG |
|
36.98 |
|
|
|
|
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monique Haack |
2009 |
0928AD |
|
36.29 |
|
|
|
|
1:48.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Milling |
2009 |
0906AE |
|
35.39 |
|
|
|
|
2:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
VG17 Årgangspiger 2 |
14 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:24.59 |
+19.70 |
|
|
|
|
Thilde Bødiker |
2009 |
0924AH |
|
36.88 |
|
|
|
|
36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Stefansen |
2009 |
0902AF |
|
36.67 |
|
|
|
|
1:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
|
36.97 |
|
|
|
|
1:50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Janning |
2009 |
0968AE |
|
34.07 |
|
|
|
|
2:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
MK piger K2 |
14 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:24.65 |
+19.76 |
|
|
|
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
0970BB |
|
33.84 |
|
|
|
|
33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
1062AH |
|
34.25 |
|
|
|
|
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
0916AF |
|
34.58 |
|
|
|
|
1:42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Jensen |
2010 |
1002AP |
|
41.98 |
|
|
|
|
2:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Solrød |
14 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:27.31 |
+22.42 |
|
|
|
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
0952AF |
|
35.16 |
|
|
|
|
35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Mahs |
2009 |
0944AG |
|
36.65 |
|
|
|
|
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pia Lindberg |
2010 |
1064AQ |
|
37.80 |
|
|
|
|
1:49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
1062AD |
|
37.70 |
|
|
|
|
2:27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
HVSK piger |
14 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:28.71 |
+23.82 |
|
|
|
|
Ella Strange |
2009 |
0906AA |
|
34.80 |
|
|
|
|
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
1004AE |
|
36.30 |
|
|
|
|
1:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
1072AA |
|
39.57 |
|
|
|
|
1:50.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
38.04 |
|
|
|
|
2:28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
KVIK Piger 3 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:32.50 |
+27.61 |
|
|
|
|
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
|
37.47 |
|
|
|
|
37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
1002AI |
|
38.12 |
|
|
|
|
1:15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Halla Háfoss |
2009 |
0992BK |
|
38.77 |
|
|
|
|
1:54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
1020AI |
|
38.14 |
|
|
|
|
2:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Køge piger - 3 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
1046AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Andersen |
2009 |
0952BE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Sørensen |
2010 |
1096AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
1092AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:21:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 10:21.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 4x50m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Drengene fra Vestegnen |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
1:58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Kindberg |
2008 |
0885AF |
|
31.95 |
|
|
|
|
31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Mandsberg |
2008 |
0885AD |
|
28.66 |
|
|
|
|
1:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
August Ibsen |
2008 |
0807AF |
|
30.66 |
|
|
|
|
1:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
|
26.82 |
|
|
|
|
1:58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Syd Drenge |
15 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
2:00.68 |
+2.59 |
|
|
|
|
Dion Veliqi |
2008 |
0843AI |
|
30.43 |
|
|
|
|
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
0841AG |
|
30.80 |
|
|
|
|
1:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noa Riis |
2008 |
0859AE |
|
28.65 |
|
|
|
|
1:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
0951AF |
|
30.80 |
|
|
|
|
2:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KVIK Drenge 1 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:01.94 |
+3.85 |
|
|
|
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
0869AI |
|
28.97 |
|
|
|
|
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Egerod |
2008 |
0839AI |
|
30.97 |
|
|
|
|
59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
|
31.70 |
|
|
|
|
1:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
|
30.30 |
|
|
|
|
2:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HVSK Drenge |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:05.76 |
+7.67 |
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
|
28.99 |
|
|
|
|
28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Sabic |
2009 |
0957BG |
|
31.25 |
|
|
|
|
1:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
0875AA |
|
30.11 |
|
|
|
|
1:30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Helleberg |
2009 |
0915AB |
|
35.41 |
|
|
|
|
2:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GTI Dolphins |
15 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:16.65 |
+18.56 |
|
|
|
|
Rasmus Helmark |
2008 |
0857AI |
|
33.49 |
|
|
|
|
33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
|
33.08 |
|
|
|
|
1:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
0955BA |
|
35.02 |
|
|
|
|
1:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clint Schrøder |
2008 |
0897AL |
|
35.06 |
|
|
|
|
2:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
VG17 Årgangsdrenge 2 |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:17.82 |
+19.73 |
|
|
|
|
William Bugge |
2008 |
0899AC |
|
33.77 |
|
|
|
|
33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Jønsson |
2009 |
0963BG |
|
36.92 |
|
|
|
|
1:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
0841AD |
|
33.22 |
|
|
|
|
1:43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
0911BC |
|
33.91 |
|
|
|
|
2:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Køge drenge - 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:18.96 |
+20.87 |
|
|
|
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
0925AE |
|
35.22 |
|
|
|
|
35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
0937AB |
|
37.62 |
|
|
|
|
1:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
0831AB |
|
34.62 |
|
|
|
|
1:47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
0853AB |
|
31.50 |
|
|
|
|
2:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
KVIK Drenge 2 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:19.57 |
+21.48 |
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
|
34.74 |
|
|
|
|
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
0901BC |
|
32.36 |
|
|
|
|
1:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
0959BB |
|
36.06 |
|
|
|
|
1:43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
0969BB |
|
36.41 |
|
|
|
|
2:19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
MK drenge K2 |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
|
29.45 |
|
|
|
|
29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
|
31.27 |
|
|
|
|
1:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Harpøth |
2008 |
0823AP |
|
30.21 |
|
|
|
|
1:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
0843AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VG17 Årgangsdrenge |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Tristan Nygaard |
2008 |
0891AD |
|
30.17 |
|
|
|
|
30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
0953AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
0897AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:32:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 10:33.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
531 |
2:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.19 |
(-6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
524 |
2:27.04 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.36 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
499 |
2:29.48 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.97 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
499 |
2:29.50 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.28 |
(-6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
479 |
2:31.51 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.91 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
478 |
2:31.62 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.99 |
(-12.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
466 |
2:32.89 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.77 |
(-8.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
451 |
2:34.54 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.21 |
(-6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
447 |
2:35.09 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.95 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
442 |
2:35.62 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.31 |
(-12.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
437 |
2:36.23 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.08 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
423 |
2:37.92 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.18 |
(-9.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
407 |
2:39.92 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.00 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
396 |
2:41.44 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.17 |
(-7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
395 |
2:41.53 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.84 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
392 |
2:42.02 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.54 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
388 |
2:42.52 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.45 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
388 |
2:42.59 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.12 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
383 |
2:43.19 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.01 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
368 |
2:45.39 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.44 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
213 |
3:18.47 |
+52.06 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 3:10.93 |
(+7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:53:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
662 |
2:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.25 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
552 |
2:24.55 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.92 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
525 |
2:26.96 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.97 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
511 |
2:28.26 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.07 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
508 |
2:28.54 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.46 |
(-11.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
507 |
2:28.65 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.24 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
481 |
2:31.32 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.98 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
477 |
2:31.73 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.19 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
475 |
2:31.96 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.37 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
469 |
2:32.58 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.96 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
469 |
2:32.60 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.07 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
465 |
2:33.03 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.21 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
459 |
2:33.69 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.40 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
458 |
2:33.81 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.17 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
451 |
2:34.62 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.76 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
448 |
2:34.90 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.67 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
439 |
2:35.94 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.77 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
438 |
2:36.08 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.67 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
435 |
2:36.51 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.56 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
406 |
2:40.05 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.39 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:53:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 10:53.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
515 |
2:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.67 |
(-11.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
512 |
2:13.80 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.23 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
469 |
2:17.78 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.79 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
434 |
2:21.30 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.02 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
410 |
2:24.01 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.50 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
392 |
2:26.28 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.82 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
383 |
2:27.38 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.41 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
336 |
2:33.98 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.45 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
323 |
2:35.99 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.43 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:03:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
632 |
2:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.18 |
(-7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
619 |
2:05.58 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.96 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
605 |
2:06.53 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.61 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
596 |
2:07.15 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.21 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
549 |
2:10.68 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.09 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
544 |
2:11.10 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.37 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
512 |
2:13.81 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.62 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
495 |
2:15.29 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.15 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
489 |
2:15.82 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.81 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
484 |
2:16.29 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.71 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
481 |
2:16.61 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.40 |
(-7.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
469 |
2:17.79 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.21 |
(-7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
462 |
2:18.44 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.77 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
454 |
2:19.28 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.81 |
(-7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
448 |
2:19.82 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.14 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
429 |
2:21.95 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.16 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:03:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:03.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
632 |
1:09.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.82 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
538 |
1:12.92 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.25 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
485 |
1:15.50 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
466 |
1:16.49 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.96 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
464 |
1:16.61 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.40 |
(-11.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
442 |
1:17.87 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.24 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
430 |
1:18.57 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.03 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
391 |
1:21.09 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.75 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
384 |
1:21.56 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.16 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
381 |
1:21.82 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
380 |
1:21.87 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.15 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
374 |
1:22.30 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.78 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
373 |
1:22.39 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.62 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
354 |
1:23.85 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.44 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
349 |
1:24.21 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.98 |
(-8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
323 |
1:26.42 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.77 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
297 |
1:28.92 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.97 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
291 |
1:29.50 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.03 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
288 |
1:29.79 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.04 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
286 |
1:30.04 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.36 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
261 |
1:32.76 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.04 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
243 |
1:35.05 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:29:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
643 |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.32 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
625 |
1:09.38 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.01 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
611 |
1:09.89 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
579 |
1:11.15 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.67 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
546 |
1:12.56 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.88 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
526 |
1:13.48 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.84 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
506 |
1:14.44 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.90 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
498 |
1:14.82 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.72 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
468 |
1:16.37 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.94 |
(-9.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
437 |
1:18.15 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.52 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
407 |
1:20.05 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.30 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
403 |
1:20.29 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.45 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
391 |
1:21.11 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.29 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
390 |
1:21.15 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.98 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
388 |
1:21.32 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.46 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
371 |
1:22.55 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
368 |
1:22.77 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.56 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
357 |
1:23.61 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.85 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
353 |
1:23.93 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.21 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
347 |
1:24.36 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.66 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
346 |
1:24.45 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.82 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
310 |
1:27.64 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.46 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
302 |
1:28.35 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.47 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
301 |
1:28.50 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.75 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:29:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:29.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
588 |
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.26 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
556 |
1:03.81 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.74 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
422 |
1:09.96 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
402 |
1:11.13 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
393 |
1:11.65 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
383 |
1:12.27 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.26 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
381 |
1:12.37 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(-8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
327 |
1:16.16 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.21 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
306 |
1:17.85 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.23 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
291 |
1:19.17 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.66 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
284 |
1:19.80 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.10 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
264 |
1:21.76 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.35 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
259 |
1:22.34 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.73 |
(-18.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
255 |
1:22.73 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:35:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
649 |
1:00.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.97 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
499 |
1:06.18 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.63 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
494 |
1:06.40 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.30 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
493 |
1:06.42 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.26 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
483 |
1:06.87 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
480 |
1:07.01 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
470 |
1:07.48 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.26 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
456 |
1:08.19 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.12 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
442 |
1:08.90 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.10 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
442 |
1:08.91 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.86 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
419 |
1:10.14 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.73 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
381 |
1:12.37 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.34 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
334 |
1:15.64 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.77 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
327 |
1:16.20 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.48 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
301 |
1:18.26 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.68 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:35:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:35.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.87 |
554 |
2:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.51 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
491 |
2:48.35 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.38 |
(-11.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
490 |
2:48.42 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.97 |
(-6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.95 |
463 |
2:51.59 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.86 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
455 |
2:52.71 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.58 |
(-14.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.96 |
454 |
2:52.74 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.78 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.63 |
445 |
2:53.95 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.57 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
437 |
2:54.95 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.39 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
415 |
2:58.00 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.29 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
415 |
2:58.04 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.71 |
(-10.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.98 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.95 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending) |
|
|
|
|
- |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:10:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
605 |
2:36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.05 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.82 |
568 |
2:40.34 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.11 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
546 |
2:42.48 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.82 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
539 |
2:43.17 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.75 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
534 |
2:43.71 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.43 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.98 |
476 |
2:50.07 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.47 |
(-7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
426 |
2:56.41 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.34 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.90 |
372 |
3:04.62 |
+27.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.58 |
(+5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
+0.74 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:10:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 13:52.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.81 |
405 |
2:40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.47 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.69 |
371 |
2:44.77 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.82 |
(-8.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
766 |
2:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.21 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.73 |
706 |
2:13.06 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.44 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
561 |
2:23.68 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.05 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
473 |
2:32.08 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.72 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
+0.66 |
400 |
2:40.71 |
+31.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.89 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.85 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 13:52.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
522 |
5:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.06 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
519 |
5:14.07 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.47 |
(-14.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
519 |
5:14.21 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.98 |
(-10.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
446 |
5:30.43 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.31 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
396 |
5:43.75 |
+30.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.83 |
(-5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
380 |
5:48.41 |
+34.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:58.82 |
(-10.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:44:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
650 |
4:51.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.64 |
(-8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
627 |
4:54.89 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.41 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
614 |
4:57.03 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.25 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
541 |
5:09.91 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.18 |
(+7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
508 |
5:16.43 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.63 |
(-10.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
502 |
5:17.64 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.24 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
496 |
5:19.00 |
+27.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.35 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
467 |
5:25.31 |
+33.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.40 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
467 |
5:25.49 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.84 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
465 |
5:25.90 |
+34.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.38 |
(-9.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
456 |
5:28.06 |
+36.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.48 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
455 |
5:28.09 |
+36.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.63 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
446 |
5:30.38 |
+38.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.65 |
(-9.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
438 |
5:32.45 |
+41.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.79 |
(-10.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
438 |
5:32.51 |
+41.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.71 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:44:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 12:44.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
504 |
4:47.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.35 |
(-13.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
473 |
4:53.88 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.93 |
(-11.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
444 |
5:00.21 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.54 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
393 |
5:12.52 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.89 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:56:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
711 |
4:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.42 |
(-7.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
659 |
4:23.18 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.56 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
637 |
4:26.23 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.53 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
630 |
4:27.18 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.77 |
(-6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
600 |
4:31.51 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.09 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
513 |
4:46.08 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.03 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
501 |
4:48.35 |
+31.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.11 |
(-12.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
400 |
5:10.75 |
+54.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.88 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
|
393 |
5:12.52 |
+55.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.38 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:56:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 12:56.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
603 |
1:20.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.33 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
485 |
1:26.48 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.52 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
480 |
1:26.81 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.82 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
474 |
1:27.12 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.91 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
472 |
1:27.29 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.59 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
467 |
1:27.55 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.47 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
465 |
1:27.70 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.23 |
(-7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
452 |
1:28.54 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.07 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
449 |
1:28.73 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.03 |
(-8.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
437 |
1:29.55 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.71 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
424 |
1:30.46 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.79 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
418 |
1:30.86 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.15 |
(-7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
415 |
1:31.10 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.52 |
(-6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
412 |
1:31.34 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.57 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
404 |
1:31.94 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.12 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
397 |
1:32.45 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.59 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
385 |
1:33.42 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.82 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
382 |
1:33.63 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.09 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
382 |
1:33.66 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.41 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
381 |
1:33.73 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.14 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
378 |
1:33.96 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.25 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
376 |
1:34.10 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.39 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
370 |
1:34.62 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.12 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
367 |
1:34.88 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.74 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
365 |
1:35.07 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.40 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Pia Lindberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
361 |
1:35.45 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.01 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
359 |
1:35.62 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.61 |
(-5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
353 |
1:36.11 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.89 |
(-6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
334 |
1:37.87 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.36 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
297 |
1:41.81 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.12 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
296 |
1:41.96 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.93 |
(+5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
185 |
1:59.08 |
+38.64 |
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 1:59.89 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:04:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
668 |
1:17.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.09 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
569 |
1:21.99 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.98 |
(-5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
553 |
1:22.80 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.07 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
546 |
1:23.15 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.61 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
541 |
1:23.40 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.51 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
527 |
1:24.12 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.74 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
521 |
1:24.44 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.88 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
508 |
1:25.13 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.34 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
496 |
1:25.85 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.44 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
491 |
1:26.13 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.69 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
470 |
1:27.38 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.52 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
468 |
1:27.52 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.20 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
468 |
1:27.53 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.74 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
463 |
1:27.82 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.56 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
427 |
1:30.23 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.13 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
419 |
1:30.80 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.37 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
408 |
1:31.57 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.89 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
403 |
1:31.95 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.04 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
399 |
1:32.28 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.73 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
395 |
1:32.59 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.71 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
375 |
1:34.22 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.64 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
335 |
1:37.83 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.99 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:04:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 14:05.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
491 |
1:16.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.11 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
471 |
1:17.56 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
457 |
1:18.34 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.20 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
418 |
1:20.69 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.87 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
417 |
1:20.73 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.08 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
407 |
1:21.39 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.06 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
404 |
1:21.61 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.51 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
401 |
1:21.80 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.59 |
(-9.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
379 |
1:23.34 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.44 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
373 |
1:23.77 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.80 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
370 |
1:24.03 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.63 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
363 |
1:24.55 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.22 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
346 |
1:25.92 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.75 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
339 |
1:26.48 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.65 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
339 |
1:26.55 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.58 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
326 |
1:27.61 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.22 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
312 |
1:28.98 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.50 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
311 |
1:29.02 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.48 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
311 |
1:29.04 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.15 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
300 |
1:30.09 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.22 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
David Kjeldgaard |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
292 |
1:30.95 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.51 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
279 |
1:32.27 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.81 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:12:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
616 |
1:10.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
594 |
1:11.77 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.94 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
531 |
1:14.50 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.72 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
530 |
1:14.56 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.39 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
524 |
1:14.82 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.61 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
507 |
1:15.67 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.73 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
488 |
1:16.65 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
467 |
1:17.75 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.56 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
464 |
1:17.92 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.45 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
459 |
1:18.21 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.76 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
451 |
1:18.69 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.19 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
440 |
1:19.31 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
436 |
1:19.57 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.63 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
415 |
1:20.86 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.79 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
404 |
1:21.61 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.21 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
394 |
1:22.28 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.89 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
389 |
1:22.64 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
383 |
1:23.09 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.75 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
|
374 |
1:23.72 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.14 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
367 |
1:24.26 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.24 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
360 |
1:24.79 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.81 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:12:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 14:12.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
663 |
2:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.21 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
525 |
2:46.38 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.33 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
522 |
2:46.69 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.41 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
520 |
2:46.92 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.82 |
(-8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
489 |
2:50.37 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.74 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
482 |
2:51.21 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.03 |
(-12.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
476 |
2:51.98 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.64 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
466 |
2:53.13 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.41 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
461 |
2:53.73 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.77 |
(-12.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
459 |
2:54.01 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.73 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
435 |
2:57.22 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.52 |
(-7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
422 |
2:58.96 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.90 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
421 |
2:59.11 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.75 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
413 |
3:00.20 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.82 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
390 |
3:03.67 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.43 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
375 |
3:06.14 |
+32.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.36 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
356 |
3:09.45 |
+35.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.99 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:51:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
684 |
2:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.58 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
624 |
2:37.15 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.64 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
608 |
2:38.46 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.51 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
577 |
2:41.24 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.92 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
488 |
2:50.47 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.52 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
487 |
2:50.65 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.91 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
469 |
2:52.83 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.22 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
467 |
2:53.06 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.98 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
466 |
2:53.21 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.88 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
464 |
2:53.38 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.56 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
462 |
2:53.72 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.97 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
460 |
2:53.87 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.87 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
459 |
2:54.10 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.25 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
441 |
2:56.32 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.15 |
(-6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
433 |
2:57.39 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.45 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
426 |
2:58.46 |
+26.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.94 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
419 |
2:59.42 |
+27.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.40 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
418 |
2:59.53 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.69 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
415 |
3:00.05 |
+27.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.47 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
393 |
3:03.23 |
+30.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.40 |
(+5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
378 |
3:05.68 |
+33.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.64 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
369 |
3:07.24 |
+34.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.05 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:51:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 14:51.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
555 |
2:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.13 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
463 |
2:34.77 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.89 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
453 |
2:35.96 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.72 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
435 |
2:38.03 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.86 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
418 |
2:40.19 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.25 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
390 |
2:43.90 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.83 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
377 |
2:45.83 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.10 |
(-8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
376 |
2:45.95 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.28 |
(-8.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
361 |
2:48.20 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.89 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
359 |
2:48.56 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.15 |
(-6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
350 |
2:49.84 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.74 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
338 |
2:51.91 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.55 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
337 |
2:52.00 |
+26.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.14 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
318 |
2:55.42 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.65 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 15:04:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
626 |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.96 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
624 |
2:20.15 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.21 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
551 |
2:26.11 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.68 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
545 |
2:26.58 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.31 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
491 |
2:31.79 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.46 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
477 |
2:33.29 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.07 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
465 |
2:34.58 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.20 |
(+4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
449 |
2:36.34 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.68 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
444 |
2:36.95 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.52 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
437 |
2:37.80 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.07 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
429 |
2:38.84 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.11 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 15:04:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 15:04.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 4x50m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Hovedstadens torpedo |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
|
34.86 |
|
|
|
|
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
|
35.16 |
|
|
|
|
1:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
|
33.45 |
|
|
|
|
1:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
|
35.92 |
|
|
|
|
2:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Næstved flower power |
14 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:19.94 |
+0.55 |
|
|
|
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
0976AG |
|
33.80 |
|
|
|
|
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
0914AC |
|
34.54 |
|
|
|
|
1:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Villadsen |
2010 |
1006AQ |
|
37.41 |
|
|
|
|
1:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
1024AF |
|
34.19 |
|
|
|
|
2:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GTI Dolphins 1 |
14 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:22.03 |
+2.64 |
|
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
|
33.09 |
|
|
|
|
33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
0918AG |
|
37.47 |
|
|
|
|
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
|
34.59 |
|
|
|
|
1:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
0902AC |
|
36.88 |
|
|
|
|
2:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
VG17 Årgangspiger |
14 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:22.17 |
+2.78 |
|
|
|
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
0954AB |
|
34.62 |
|
|
|
|
34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
0988BA |
|
35.51 |
|
|
|
|
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Janning |
2009 |
0968AE |
|
38.25 |
|
|
|
|
1:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
|
33.79 |
|
|
|
|
2:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
KVIK Piger 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:22.80 |
+3.41 |
|
|
|
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
1040AI |
|
35.89 |
|
|
|
|
35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
|
34.87 |
|
|
|
|
1:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
35.48 |
|
|
|
|
1:46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
|
36.56 |
|
|
|
|
2:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pigerne fra Vestegnen |
14 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:28.58 |
+9.19 |
|
|
|
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
0928AB |
|
35.76 |
|
|
|
|
35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hansen |
2009 |
0994BA |
|
36.67 |
|
|
|
|
1:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
|
37.49 |
|
|
|
|
1:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
|
38.66 |
|
|
|
|
2:28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HVSK piger |
14 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:30.39 |
+11.00 |
|
|
|
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
0904AA |
|
35.84 |
|
|
|
|
35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
0912BE |
|
40.14 |
|
|
|
|
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
1004AE |
|
36.84 |
|
|
|
|
1:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
37.57 |
|
|
|
|
2:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
VG17 Årgangspiger 2 |
14 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:31.91 |
+12.52 |
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
|
38.96 |
|
|
|
|
38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
0918AI |
|
38.02 |
|
|
|
|
1:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Stefansen |
2009 |
0902AF |
|
37.76 |
|
|
|
|
1:54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Bødiker |
2009 |
0924AH |
|
37.17 |
|
|
|
|
2:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
KVIK Piger 2 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:33.83 |
+14.44 |
|
|
|
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
1020AI |
|
37.12 |
|
|
|
|
37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
|
40.64 |
|
|
|
|
1:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Nilsson |
2010 |
1032AI |
|
37.07 |
|
|
|
|
1:54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Spence |
2010 |
1062AI |
|
39.00 |
|
|
|
|
2:33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Køge piger - 2 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:37.88 |
+18.49 |
|
|
|
|
Monique Haack |
2009 |
0928AD |
|
39.85 |
|
|
|
|
39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
0968AD |
|
40.09 |
|
|
|
|
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nia Sommer |
2010 |
1074AA |
|
39.01 |
|
|
|
|
1:58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Henriksen |
2010 |
1078AM |
|
38.93 |
|
|
|
|
2:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
GTI Dolphins 2 |
13 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:38.33 |
+18.94 |
|
|
|
|
Mie Neergaard |
2010 |
1084AD |
|
38.66 |
|
|
|
|
38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
|
39.42 |
|
|
|
|
1:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
|
41.24 |
|
|
|
|
1:59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
1084AG |
|
39.01 |
|
|
|
|
2:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Solrød |
14 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:39.51 |
+20.12 |
|
|
|
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
1062AD |
|
39.17 |
|
|
|
|
39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
0952AF |
|
39.43 |
|
|
|
|
1:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Mahs |
2009 |
0944AG |
|
41.27 |
|
|
|
|
1:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Pia Lindberg |
2010 |
1064AQ |
|
39.64 |
|
|
|
|
2:39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
KVIK Piger 3 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:39.68 |
+20.29 |
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
|
40.54 |
|
|
|
|
40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
1002AI |
|
40.12 |
|
|
|
|
1:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
1048AI |
|
40.78 |
|
|
|
|
2:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
38.24 |
|
|
|
|
2:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Køge piger - 3 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:39.68 |
+20.29 |
|
|
|
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
0926AG |
|
38.84 |
|
|
|
|
38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
1092AH |
|
41.82 |
|
|
|
|
1:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Andersen |
2009 |
0952BE |
|
40.39 |
|
|
|
|
2:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
1046AC |
|
38.63 |
|
|
|
|
2:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Næstved power puff |
14 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:39.81 |
+20.42 |
|
|
|
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
0978BD |
|
38.13 |
|
|
|
|
38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
0928BD |
|
40.50 |
|
|
|
|
1:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
1026AC |
|
43.63 |
|
|
|
|
2:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
1026AF |
|
37.55 |
|
|
|
|
2:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
MK piger K2 |
14 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:40.36 |
+20.97 |
|
|
|
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
0916AF |
|
36.90 |
|
|
|
|
36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
0970BB |
|
38.44 |
|
|
|
|
1:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
1062AH |
|
39.11 |
|
|
|
|
1:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Jensen |
2010 |
1002AP |
|
45.91 |
|
|
|
|
2:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Køge piger - 1 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
|
34.15 |
|
|
|
|
34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Milling |
2009 |
0906AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
0972AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Sørensen |
2010 |
1096AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 15:25:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 15:26.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 4x50m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Syd Drenge |
15 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
2:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Noa Riis |
2008 |
0859AE |
|
30.24 |
|
|
|
|
30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Dion Veliqi |
2008 |
0843AI |
|
31.81 |
|
|
|
|
1:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
0923BC |
|
34.32 |
|
|
|
|
1:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
0951AF |
|
32.62 |
|
|
|
|
2:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KVIK Drenge 1 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:09.13 |
+0.14 |
|
|
|
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
0889AI |
|
30.68 |
|
|
|
|
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
|
32.71 |
|
|
|
|
1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
0901BC |
|
33.27 |
|
|
|
|
1:36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
0869AI |
|
32.47 |
|
|
|
|
2:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Drengene fra Vestegnen |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:12.43 |
+3.44 |
|
|
|
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
|
31.08 |
|
|
|
|
31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Kindberg |
2008 |
0885AF |
|
36.95 |
|
|
|
|
1:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Ibsen |
2008 |
0807AF |
|
33.94 |
|
|
|
|
1:41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Mandsberg |
2008 |
0885AD |
|
30.46 |
|
|
|
|
2:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
MK drenge K2 |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:14.12 |
+5.13 |
|
|
|
|
Emil Harpøth |
2008 |
0823AP |
|
32.80 |
|
|
|
|
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holger Larsen |
2008 |
0807AG |
|
33.70 |
|
|
|
|
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
|
33.67 |
|
|
|
|
1:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
|
33.95 |
|
|
|
|
2:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
VG17 Årgangsdrenge |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:15.73 |
+6.74 |
|
|
|
|
Tristan Nygaard |
2008 |
0891AD |
|
29.04 |
|
|
|
|
29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
William Bugge |
2008 |
0899AC |
|
34.53 |
|
|
|
|
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
0911BC |
|
37.23 |
|
|
|
|
1:40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
|
34.93 |
|
|
|
|
2:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HVSK Drenge |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:16.98 |
+7.99 |
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
|
31.45 |
|
|
|
|
31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Sabic |
2009 |
0957BG |
|
34.73 |
|
|
|
|
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
0875AA |
|
31.60 |
|
|
|
|
1:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Helleberg |
2009 |
0915AB |
|
39.20 |
|
|
|
|
2:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
MK drenge K2 2 |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:25.66 |
+16.67 |
|
|
|
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
0843AH |
|
34.53 |
|
|
|
|
34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
0965BD |
|
36.35 |
|
|
|
|
1:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
0977AD |
|
37.59 |
|
|
|
|
1:48.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
0911BB |
|
37.19 |
|
|
|
|
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Køge drenge - 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:27.70 |
+18.71 |
|
|
|
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
0831AB |
|
34.88 |
|
|
|
|
34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mats Pedersen |
2009 |
0957BC |
|
41.61 |
|
|
|
|
1:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
0937AB |
|
36.76 |
|
|
|
|
1:53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
0853AB |
|
34.45 |
|
|
|
|
2:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
VG17 Årgangsdrenge 2 |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:27.97 |
+18.98 |
|
|
|
|
Anton Jønsson |
2009 |
0963BG |
|
38.90 |
|
|
|
|
38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
0897AI |
|
36.68 |
|
|
|
|
1:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
0841AD |
|
37.26 |
|
|
|
|
1:52.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
0953AD |
|
35.13 |
|
|
|
|
2:27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
GTI Dolphins |
15 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:30.35 |
+21.36 |
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
|
36.36 |
|
|
|
|
36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clint Schrøder |
2008 |
0897AL |
|
38.63 |
|
|
|
|
1:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Helmark |
2008 |
0857AI |
|
37.09 |
|
|
|
|
1:52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
0955BA |
|
38.27 |
|
|
|
|
2:30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
KVIK Drenge 2 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:31.61 |
+22.62 |
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
|
37.97 |
|
|
|
|
37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
0969BB |
|
36.95 |
|
|
|
|
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
|
35.00 |
|
|
|
|
1:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
0959BB |
|
41.69 |
|
|
|
|
2:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 15:26:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 15:26.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Hovedstadens torpedo |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
|
35.51 |
|
|
|
|
35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
0932AB |
|
37.68 |
|
|
|
|
1:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
|
37.09 |
|
|
|
|
1:50.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
|
39.35 |
|
|
|
|
2:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
VG17 Årgangspiger |
14 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:34.88 |
+5.25 |
|
|
|
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
0954AB |
|
38.29 |
|
|
|
|
38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Stefansen |
2009 |
0902AF |
|
40.09 |
|
|
|
|
1:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
0988BA |
|
38.52 |
|
|
|
|
1:56.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
|
37.98 |
|
|
|
|
2:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GTI Dolphins 1 |
14 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:35.37 |
+5.74 |
|
|
|
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
0918AG |
|
38.19 |
|
|
|
|
38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
0902AC |
|
39.91 |
|
|
|
|
1:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
|
37.86 |
|
|
|
|
1:55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
|
39.41 |
|
|
|
|
2:35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Køge piger - 1 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:39.99 |
+10.36 |
|
|
|
|
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
|
38.31 |
|
|
|
|
38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
0926AG |
|
41.45 |
|
|
|
|
1:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Henriksen |
2010 |
1078AM |
|
38.45 |
|
|
|
|
1:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Andersen |
2009 |
0952BE |
|
41.78 |
|
|
|
|
2:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pigerne fra Vestegnen |
14 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:46.40 |
+16.77 |
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
|
40.15 |
|
|
|
|
40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
|
44.10 |
|
|
|
|
1:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
0928AB |
|
43.63 |
|
|
|
|
2:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hansen |
2009 |
0994BA |
|
38.52 |
|
|
|
|
2:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
KVIK Piger 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:48.66 |
+19.03 |
|
|
|
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
1020AI |
|
41.80 |
|
|
|
|
41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elena Gurani |
2010 |
1052AR |
|
44.30 |
|
|
|
|
1:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
1040AI |
|
42.41 |
|
|
|
|
2:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
|
40.15 |
|
|
|
|
2:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Køge piger - 2 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:49.51 |
+19.88 |
|
|
|
|
Monique Haack |
2009 |
0928AD |
|
42.92 |
|
|
|
|
42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
0968AD |
|
41.25 |
|
|
|
|
1:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nia Sommer |
2010 |
1074AA |
|
42.81 |
|
|
|
|
2:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
1046AC |
|
42.53 |
|
|
|
|
2:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HVSK piger |
14 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:49.56 |
+19.93 |
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
40.96 |
|
|
|
|
40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
1004AE |
|
42.02 |
|
|
|
|
1:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Strange |
2009 |
0906AA |
|
44.11 |
|
|
|
|
2:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
0904AA |
|
42.47 |
|
|
|
|
2:49.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
GTI Dolphins 2 |
13 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:49.80 |
+20.17 |
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
|
42.57 |
|
|
|
|
42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
|
43.17 |
|
|
|
|
1:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
1086AG |
|
42.73 |
|
|
|
|
2:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
1084AG |
|
41.33 |
|
|
|
|
2:49.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
VG17 Årgangspiger 2 |
14 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:53.93 |
+24.30 |
|
|
|
|
Lissie Murphy |
2010 |
1074AD |
|
46.82 |
|
|
|
|
46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Bødiker |
2009 |
0924AH |
|
39.14 |
|
|
|
|
1:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
0918AI |
|
43.71 |
|
|
|
|
2:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
|
44.26 |
|
|
|
|
2:53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
MK piger K2 |
14 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:54.36 |
+24.73 |
|
|
|
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
1062AH |
|
40.82 |
|
|
|
|
40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
0916AF |
|
41.48 |
|
|
|
|
1:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
1058AH |
|
45.81 |
|
|
|
|
2:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
1030AT |
|
46.25 |
|
|
|
|
2:54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Køge piger - 3 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:56.16 |
+26.53 |
|
|
|
|
Rosa Sørensen |
2010 |
1096AH |
|
44.26 |
|
|
|
|
44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
1092AH |
|
47.71 |
|
|
|
|
1:31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Milling |
2009 |
0906AE |
|
39.09 |
|
|
|
|
2:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
0972AB |
|
45.10 |
|
|
|
|
2:56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Solrød |
14 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:57.24 |
+27.61 |
|
|
|
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
1062AD |
|
42.42 |
|
|
|
|
42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
0952AF |
|
45.60 |
|
|
|
|
1:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pia Lindberg |
2010 |
1064AQ |
|
43.61 |
|
|
|
|
2:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Mahs |
2009 |
0944AG |
|
45.61 |
|
|
|
|
2:57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
KVIK Piger 3 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
3:04.57 |
+34.94 |
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
|
45.09 |
|
|
|
|
45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
1048AI |
|
47.65 |
|
|
|
|
1:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
44.99 |
|
|
|
|
2:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
|
46.84 |
|
|
|
|
3:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
KVIK Piger 2 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Albuerne over vand, bortset fra ved vending |
|
|
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
1002AI |
|
43.50 |
|
|
|
|
43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Nilsson |
2010 |
1032AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:52:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 10:53.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4x50m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KVIK Drenge 1 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
|
34.34 |
|
|
|
|
34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
William R. Blaasvær |
2008 |
0829AI |
|
33.94 |
|
|
|
|
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
|
35.45 |
|
|
|
|
1:43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
0869AI |
|
34.05 |
|
|
|
|
2:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
MK drenge K2 |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:18.74 |
+0.96 |
|
|
|
|
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
|
33.31 |
|
|
|
|
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
0843AH |
|
34.37 |
|
|
|
|
1:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
0911BB |
|
35.69 |
|
|
|
|
1:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
|
35.37 |
|
|
|
|
2:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Drengene fra Vestegnen |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:19.88 |
+2.10 |
|
|
|
|
Frederik Kindberg |
2008 |
0885AF |
|
37.85 |
|
|
|
|
37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
August Ibsen |
2008 |
0807AF |
|
36.66 |
|
|
|
|
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Mandsberg |
2008 |
0885AD |
|
33.34 |
|
|
|
|
1:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
|
32.03 |
|
|
|
|
2:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
VG17 Årgangsdrenge |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:25.67 |
+7.89 |
|
|
|
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
0841AD |
|
36.10 |
|
|
|
|
36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
|
35.27 |
|
|
|
|
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Nygaard |
2008 |
0891AD |
|
35.33 |
|
|
|
|
1:46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Jønsson |
2009 |
0963BG |
|
38.97 |
|
|
|
|
2:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Køge drenge - 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:30.70 |
+12.92 |
|
|
|
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
0853AB |
|
35.57 |
|
|
|
|
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
0937AB |
|
37.67 |
|
|
|
|
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
0925AE |
|
40.49 |
|
|
|
|
1:53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
0831AB |
|
36.97 |
|
|
|
|
2:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
GTI Dolphins |
15 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:36.91 |
+19.13 |
|
|
|
|
Rasmus Helmark |
2008 |
0857AI |
|
37.78 |
|
|
|
|
37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
|
37.34 |
|
|
|
|
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
0927AE |
|
39.41 |
|
|
|
|
1:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clint Schrøder |
2008 |
0897AL |
|
42.38 |
|
|
|
|
2:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
VG17 Årgangsdrenge 2 |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:37.16 |
+19.38 |
|
|
|
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
0897AI |
|
37.71 |
|
|
|
|
37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
0953AD |
|
40.69 |
|
|
|
|
1:18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
0911BC |
|
40.70 |
|
|
|
|
1:59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bugge |
2008 |
0899AC |
|
38.06 |
|
|
|
|
2:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HVSK Drenge |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:37.89 |
+20.11 |
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
|
37.15 |
|
|
|
|
37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Sabic |
2009 |
0957BG |
|
38.94 |
|
|
|
|
1:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Helleberg |
2009 |
0915AB |
|
42.79 |
|
|
|
|
1:58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
0875AA |
|
39.01 |
|
|
|
|
2:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
KVIK Drenge 2 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:43.77 |
+25.99 |
|
|
|
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
0901BC |
|
36.96 |
|
|
|
|
36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Egerod |
2008 |
0839AI |
|
40.16 |
|
|
|
|
1:17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
0993BB |
|
43.18 |
|
|
|
|
2:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
|
43.47 |
|
|
|
|
2:43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Syd Drenge |
15 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
0881AI |
|
36.20 |
|
|
|
|
36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
0841AG |
|
34.53 |
|
|
|
|
1:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Noa Riis |
2008 |
0859AE |
|
35.13 |
|
|
|
|
1:45.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
0951AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:25:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 10:25.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
676 |
1:10.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.88 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
574 |
1:14.91 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.90 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
566 |
1:15.29 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.41 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
564 |
1:15.35 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.30 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
563 |
1:15.39 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.48 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
508 |
1:18.04 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.95 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
506 |
1:18.12 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.96 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
496 |
1:18.66 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.23 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
495 |
1:18.71 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.58 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
494 |
1:18.74 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.87 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
488 |
1:19.09 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.85 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
485 |
1:19.23 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.87 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
484 |
1:19.29 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
481 |
1:19.47 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.76 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
475 |
1:19.81 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.98 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
473 |
1:19.92 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.10 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
469 |
1:20.12 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.94 |
(-6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
462 |
1:20.55 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
441 |
1:21.80 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
437 |
1:22.06 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.33 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
436 |
1:22.08 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.69 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
424 |
1:22.87 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.50 |
(-6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
419 |
1:23.18 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.66 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
413 |
1:23.63 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.42 |
(-5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
411 |
1:23.70 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.44 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
411 |
1:23.70 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
405 |
1:24.14 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.19 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
401 |
1:24.39 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.35 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
398 |
1:24.63 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.42 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
396 |
1:24.81 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.74 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
393 |
1:24.97 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.56 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
387 |
1:25.39 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.80 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
385 |
1:25.54 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.04 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
383 |
1:25.69 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.17 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
373 |
1:26.45 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.45 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
367 |
1:26.91 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
353 |
1:28.08 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.39 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
346 |
1:28.70 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
330 |
1:30.10 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.54 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=40 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
312 |
1:31.74 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.77 |
(-9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=40 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
312 |
1:31.74 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.85 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
308 |
1:32.21 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.36 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
217 |
1:43.50 |
+32.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.91 |
(-23.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:03:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
720 |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.49 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
683 |
1:10.70 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.07 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
679 |
1:10.85 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.38 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
660 |
1:11.51 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.06 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
654 |
1:11.73 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.32 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
645 |
1:12.06 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.44 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
601 |
1:13.78 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.55 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
589 |
1:14.26 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.94 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
559 |
1:15.56 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.41 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
542 |
1:16.36 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.52 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
540 |
1:16.44 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.42 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
521 |
1:17.36 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.14 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
521 |
1:17.39 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.14 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
513 |
1:17.75 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.98 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
509 |
1:18.00 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.07 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
505 |
1:18.18 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.65 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
487 |
1:19.14 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.44 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
479 |
1:19.56 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.35 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
477 |
1:19.66 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.08 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
472 |
1:19.96 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.84 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
468 |
1:20.20 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.94 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
466 |
1:20.29 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.93 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
457 |
1:20.83 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.10 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
457 |
1:20.84 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.59 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
448 |
1:21.38 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.36 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
446 |
1:21.50 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.15 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
437 |
1:22.07 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.74 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
428 |
1:22.60 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.73 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
427 |
1:22.66 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.06 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
423 |
1:22.96 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.98 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
417 |
1:23.34 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.83 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
414 |
1:23.51 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
414 |
1:23.52 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.75 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
412 |
1:23.66 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
412 |
1:23.67 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.47 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
406 |
1:24.08 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
398 |
1:24.61 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.50 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
391 |
1:25.11 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.58 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
383 |
1:25.72 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.50 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
359 |
1:27.56 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.52 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:03:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:26.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
511 |
1:07.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.39 |
(-7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
506 |
1:07.57 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.24 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
464 |
1:09.53 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.03 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
446 |
1:10.47 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.27 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
440 |
1:10.79 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.35 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
435 |
1:11.02 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
420 |
1:11.88 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.75 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
414 |
1:12.22 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.06 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
390 |
1:13.65 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.20 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
390 |
1:13.69 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.78 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
389 |
1:13.73 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.82 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
387 |
1:13.89 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.66 |
(-7.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
361 |
1:15.60 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
350 |
1:16.35 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.06 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
340 |
1:17.15 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.84 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
334 |
1:17.61 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.31 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
329 |
1:18.00 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.67 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
325 |
1:18.25 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.29 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
310 |
1:19.56 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.80 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
296 |
1:20.77 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.51 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
273 |
1:22.97 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.99 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:24:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
614 |
1:03.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.05 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
564 |
1:05.16 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.68 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
513 |
1:07.24 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.75 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
493 |
1:08.14 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.34 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
471 |
1:09.17 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.34 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
471 |
1:09.17 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.10 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
465 |
1:09.50 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.90 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
463 |
1:09.56 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.70 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
463 |
1:09.58 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.86 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
453 |
1:10.08 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.54 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
447 |
1:10.41 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.69 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
434 |
1:11.08 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.84 |
(-7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
428 |
1:11.44 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
415 |
1:12.15 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.73 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
413 |
1:12.30 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.06 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
412 |
1:12.33 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.07 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
411 |
1:12.37 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.08 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
410 |
1:12.45 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
409 |
1:12.50 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.41 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
398 |
1:13.16 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.51 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
393 |
1:13.46 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.44 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
383 |
1:14.10 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.59 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
375 |
1:14.63 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.88 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
353 |
1:16.14 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.68 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
328 |
1:18.02 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.91 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:24:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:25.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Butterfly Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
528 |
32.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
468 |
34.10 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
465 |
34.17 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.99 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
447 |
34.61 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.21 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
392 |
36.17 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.48 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
371 |
36.84 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.07 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
369 |
36.91 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.82 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
366 |
37.01 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.32 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pia Lindberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
354 |
37.41 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.99 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
335 |
38.10 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.81 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
314 |
38.93 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
250 |
42.01 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.56 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:26:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:26.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Butterfly Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
413 |
31.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
410 |
31.64 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
409 |
31.67 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
397 |
31.97 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
394 |
32.05 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
324 |
34.20 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
309 |
34.74 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.18 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
309 |
34.74 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
304 |
34.93 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
303 |
35.00 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
297 |
35.22 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
292 |
35.42 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
288 |
35.57 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
270 |
36.37 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
265 |
36.59 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.23 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
254 |
37.09 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.96 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
253 |
37.15 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.19 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:28:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:28.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
643 |
1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.39 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.81 |
615 |
1:11.99 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
609 |
1:12.25 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.59 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.88 |
557 |
1:14.41 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.80 |
540 |
1:15.19 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.05 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
511 |
1:16.60 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.25 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
496 |
1:17.37 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.51 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
482 |
1:18.08 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.11 |
(-9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.66 |
471 |
1:18.70 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.75 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
468 |
1:18.86 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.56 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
462 |
1:19.21 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.10 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.67 |
456 |
1:19.53 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.28 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.70 |
444 |
1:20.23 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.92 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.87 |
434 |
1:20.85 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.59 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
429 |
1:21.20 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.81 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
429 |
1:21.20 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.47 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
426 |
1:21.35 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.36 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.91 |
417 |
1:21.94 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.57 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.87 |
412 |
1:22.26 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.99 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.87 |
403 |
1:22.92 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.09 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
401 |
1:23.04 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.50 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
393 |
1:23.57 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.22 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.92 |
385 |
1:24.17 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.44 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
381 |
1:24.46 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.29 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
380 |
1:24.52 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.98 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
380 |
1:24.55 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.39 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
379 |
1:24.62 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.77 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.73 |
371 |
1:25.19 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.01 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
+0.83 |
369 |
1:25.33 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.96 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.76 |
366 |
1:25.58 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.35 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
360 |
1:26.05 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.61 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.66 |
360 |
1:26.09 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.89 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.82 |
345 |
1:27.25 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.46 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.62 |
194 |
1:45.77 |
+34.82 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:45.24 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 12:16:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.72 |
718 |
1:08.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.58 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
675 |
1:09.82 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.50 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
648 |
1:10.76 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.49 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
624 |
1:11.65 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.79 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
610 |
1:12.21 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.42 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.88 |
604 |
1:12.44 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.08 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
597 |
1:12.73 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.89 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
585 |
1:13.22 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.92 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.57 |
547 |
1:14.87 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.22 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.95 |
542 |
1:15.12 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.38 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.99 |
536 |
1:15.39 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.84 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
+0.85 |
511 |
1:16.59 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.35 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.82 |
506 |
1:16.84 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.78 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.70 |
503 |
1:17.00 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.09 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.60 |
487 |
1:17.80 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.57 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
476 |
1:18.43 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.60 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.88 |
469 |
1:18.82 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.86 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.75 |
450 |
1:19.89 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.42 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
432 |
1:21.02 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.48 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.82 |
430 |
1:21.14 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.86 |
428 |
1:21.22 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.72 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.94 |
426 |
1:21.34 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.86 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
423 |
1:21.56 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.77 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.87 |
422 |
1:21.65 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.41 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
400 |
1:23.11 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.15 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
398 |
1:23.21 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.84 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
395 |
1:23.41 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.32 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
392 |
1:23.67 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.98 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
388 |
1:23.91 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.86 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.85 |
359 |
1:26.17 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.42 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.88 |
354 |
1:26.52 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.71 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.84 |
331 |
1:28.53 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.29 |
(+5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 12:16:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 13:48.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
577 |
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.25 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
559 |
1:06.04 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.40 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
492 |
1:08.91 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.02 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
469 |
1:10.01 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.15 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.56 |
420 |
1:12.63 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.33 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
405 |
1:13.52 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.81 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.77 |
385 |
1:14.73 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.89 |
382 |
1:14.97 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.71 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.84 |
374 |
1:15.48 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.66 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.77 |
369 |
1:15.80 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.69 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
339 |
1:17.96 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.78 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.74 |
314 |
1:20.01 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.09 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
314 |
1:20.02 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.82 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
306 |
1:20.74 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.61 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.83 |
286 |
1:22.55 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.93 |
(+6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
232 |
1:28.49 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.50 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Kjeldgaard |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
SICK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 12:28:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.64 |
705 |
1:01.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.38 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.73 |
666 |
1:02.30 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.22 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.65 |
579 |
1:05.27 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.47 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.85 |
564 |
1:05.84 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.68 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
555 |
1:06.20 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.17 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.65 |
512 |
1:07.97 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.27 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
475 |
1:09.73 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.58 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
441 |
1:11.47 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.73 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
435 |
1:11.79 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.64 |
431 |
1:12.01 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.47 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
423 |
1:12.43 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
423 |
1:12.48 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.18 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
413 |
1:13.02 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.61 |
412 |
1:13.09 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.12 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
383 |
1:14.90 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.04 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.72 |
372 |
1:15.63 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.89 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.66 |
372 |
1:15.63 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.54 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
+0.72 |
294 |
1:21.82 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.79 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 12:28:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 13:50.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Medley Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
525 |
5:55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:09.66 |
(-14.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
522 |
5:55.87 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:01.58 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
492 |
6:03.02 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:18.19 |
(-15.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
485 |
6:04.70 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:27.82 |
(-23.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
457 |
6:12.09 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:27.81 |
(-15.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
433 |
6:18.86 |
+23.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:18.63 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 12:35:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 12:35.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 400m Medley Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
686 |
4:53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.37 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
585 |
5:09.96 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.81 |
(-17.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
542 |
5:18.08 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.07 |
(-13.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
504 |
5:25.68 |
+31.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.46 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
436 |
5:41.91 |
+47.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:57.72 |
(-15.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 12:42:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 12:42.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
636 |
1:03.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.29 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
584 |
1:05.14 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.90 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
556 |
1:06.18 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.64 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
548 |
1:06.51 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.44 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
539 |
1:06.87 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.96 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
526 |
1:07.42 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.92 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
513 |
1:07.98 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
511 |
1:08.07 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.29 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
500 |
1:08.60 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.26 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
495 |
1:08.79 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.24 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
486 |
1:09.25 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.05 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
472 |
1:09.93 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.82 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
471 |
1:09.96 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.04 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
470 |
1:10.01 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
469 |
1:10.07 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
467 |
1:10.14 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.51 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
467 |
1:10.14 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.76 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
460 |
1:10.52 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.28 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
459 |
1:10.58 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.54 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
448 |
1:11.11 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.25 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
448 |
1:11.12 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.60 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
447 |
1:11.20 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.90 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
444 |
1:11.33 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.77 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
440 |
1:11.58 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.70 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
433 |
1:11.95 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
431 |
1:12.07 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.73 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
429 |
1:12.14 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.42 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
417 |
1:12.83 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.22 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
415 |
1:12.98 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(-9.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
410 |
1:13.26 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
407 |
1:13.43 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.72 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
393 |
1:14.28 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.34 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
392 |
1:14.36 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.77 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
379 |
1:15.20 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.83 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
377 |
1:15.31 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.62 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
377 |
1:15.32 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.26 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
362 |
1:16.40 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
350 |
1:17.21 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.88 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
347 |
1:17.47 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.38 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
341 |
1:17.89 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.29 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
318 |
1:19.76 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.33 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Pia Lindberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
313 |
1:20.16 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.97 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
268 |
1:24.38 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.56 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
239 |
1:27.66 |
+24.36 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:29.30 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
218 |
1:30.46 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.42 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:06:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
722 |
1:00.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.38 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
714 |
1:00.90 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
697 |
1:01.39 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.20 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
629 |
1:03.52 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.16 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
626 |
1:03.62 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.38 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
624 |
1:03.71 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.82 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
620 |
1:03.83 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
585 |
1:05.09 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.82 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
578 |
1:05.33 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.59 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
540 |
1:06.85 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.41 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
540 |
1:06.86 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.83 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
532 |
1:07.17 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.03 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
521 |
1:07.63 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.17 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
520 |
1:07.67 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.31 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
504 |
1:08.38 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.50 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
504 |
1:08.38 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.90 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
504 |
1:08.40 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.33 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
500 |
1:08.57 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
499 |
1:08.62 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
498 |
1:08.68 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.67 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
497 |
1:08.70 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.46 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
495 |
1:08.81 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
490 |
1:09.03 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.82 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
487 |
1:09.19 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.55 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
487 |
1:09.20 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.50 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
476 |
1:09.73 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.83 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
466 |
1:10.19 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.70 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
465 |
1:10.28 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.99 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
464 |
1:10.33 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.37 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
461 |
1:10.44 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
452 |
1:10.94 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
447 |
1:11.21 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.38 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
442 |
1:11.43 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.78 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
439 |
1:11.60 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
434 |
1:11.87 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.31 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
429 |
1:12.19 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.18 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
428 |
1:12.21 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
422 |
1:12.54 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.77 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
413 |
1:13.09 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.92 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
389 |
1:14.56 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
340 |
1:18.01 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.62 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:06:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 14:06.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
554 |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.67 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
549 |
59.17 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.02 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
543 |
59.40 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.38 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
538 |
59.59 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.79 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
496 |
1:01.23 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.20 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
481 |
1:01.82 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.43 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
472 |
1:02.21 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.97 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
472 |
1:02.23 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.55 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
452 |
1:03.14 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.22 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
442 |
1:03.60 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.08 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
440 |
1:03.71 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.66 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
435 |
1:03.93 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.64 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
432 |
1:04.11 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
422 |
1:04.58 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.21 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
393 |
1:06.16 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.51 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
377 |
1:07.08 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.42 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
373 |
1:07.33 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.30 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
366 |
1:07.75 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.74 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
352 |
1:08.60 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.14 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
335 |
1:09.77 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.01 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
333 |
1:09.92 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
332 |
1:09.94 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.97 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
328 |
1:10.27 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.38 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
308 |
1:11.76 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.34 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
292 |
1:13.05 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.75 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
David Kjeldgaard |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
232 |
1:18.77 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.63 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
SICK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:17:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
622 |
56.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.56 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
609 |
57.18 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.50 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
579 |
58.15 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.39 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
575 |
58.27 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.56 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
574 |
58.31 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.85 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
574 |
58.32 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.10 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
539 |
59.55 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.42 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
531 |
59.84 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.70 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
531 |
59.84 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.16 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
527 |
1:00.00 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.17 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
516 |
1:00.42 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.48 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
502 |
1:00.98 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.30 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
497 |
1:01.19 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.90 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
496 |
1:01.23 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.58 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
483 |
1:01.75 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.17 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
465 |
1:02.56 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.56 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
451 |
1:03.17 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.47 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
450 |
1:03.22 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.20 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
445 |
1:03.44 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.49 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
442 |
1:03.60 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.85 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
William Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
423 |
1:04.56 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.58 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
423 |
1:04.56 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.55 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
422 |
1:04.60 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.57 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
413 |
1:05.05 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.33 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
|
370 |
1:07.49 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.15 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
|
367 |
1:07.66 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.57 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:17:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 14:17.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
499 |
3:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.60 |
(-10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
484 |
3:06.94 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.71 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
457 |
3:10.55 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.15 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
433 |
3:13.98 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.08 |
(-20.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
423 |
3:15.51 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.87 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
412 |
3:17.24 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.57 |
(-14.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
398 |
3:19.47 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.28 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
374 |
3:23.78 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.96 |
(-12.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde Jensen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
372 |
3:24.00 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.85 |
(-9.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
370 |
3:24.50 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.40 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
357 |
3:26.83 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.62 |
(-6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:41:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
560 |
2:58.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.01 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
525 |
3:02.00 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.53 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
511 |
3:03.54 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.69 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
486 |
3:06.66 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.04 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
452 |
3:11.27 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.31 |
(-8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
398 |
3:19.58 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.59 |
(-7.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:41:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 14:43.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
474 |
2:49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.46 |
(-6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
434 |
2:54.36 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.72 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
357 |
3:06.10 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.23 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
349 |
3:07.42 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.87 |
(-10.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
332 |
3:10.61 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.37 |
(-7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
313 |
3:14.43 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.80 |
(-16.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 15:02:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
537 |
2:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.84 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
482 |
2:48.30 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.54 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
476 |
2:49.02 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.68 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
445 |
2:52.87 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.06 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
396 |
2:59.67 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.37 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 15:02:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 15:02.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 4x50m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Hovedstadens torpedo |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
|
29.83 |
|
|
|
|
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
|
27.90 |
|
|
|
|
57.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
|
31.28 |
|
|
|
|
1:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
|
28.48 |
|
|
|
|
1:57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
VG17 Årgangspiger |
14 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
1:58.36 |
+0.87 |
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
|
28.64 |
|
|
|
|
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
0954AB |
|
29.75 |
|
|
|
|
58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Janning |
2009 |
0968AE |
|
30.11 |
|
|
|
|
1:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
0988BA |
|
29.86 |
|
|
|
|
1:58.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Næstved flower power |
14 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:59.55 |
+2.06 |
|
|
|
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
0976AG |
|
28.57 |
|
|
|
|
28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
0928BD |
|
31.62 |
|
|
|
|
1:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
1024AF |
|
30.04 |
|
|
|
|
1:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
0914AC |
|
29.32 |
|
|
|
|
1:59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GTI Dolphins 1 |
14 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:00.74 |
+3.25 |
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
|
29.54 |
|
|
|
|
29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
1084AG |
|
30.98 |
|
|
|
|
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
|
30.98 |
|
|
|
|
1:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
|
29.24 |
|
|
|
|
2:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Køge piger - 1 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:03.28 |
+5.79 |
|
|
|
|
Augusta Bollmann |
2009 |
0932AA |
|
29.84 |
|
|
|
|
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
0972AB |
|
30.75 |
|
|
|
|
1:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
1046AC |
|
32.34 |
|
|
|
|
1:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Milling |
2009 |
0906AE |
|
30.35 |
|
|
|
|
2:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
KVIK Piger 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:03.34 |
+5.85 |
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
|
30.17 |
|
|
|
|
30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
30.83 |
|
|
|
|
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
|
31.41 |
|
|
|
|
1:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
1020AI |
|
30.93 |
|
|
|
|
2:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
GTI Dolphins 2 |
14 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:05.18 |
+7.69 |
|
|
|
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
1010AP |
|
31.99 |
|
|
|
|
31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
0918AG |
|
31.14 |
|
|
|
|
1:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
0902AC |
|
30.89 |
|
|
|
|
1:34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
|
31.16 |
|
|
|
|
2:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pigerne fra Vestegnen |
14 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:06.63 |
+9.14 |
|
|
|
|
Alberte Hansen |
2009 |
0994BA |
|
31.61 |
|
|
|
|
31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
|
31.81 |
|
|
|
|
1:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
0928AB |
|
31.44 |
|
|
|
|
1:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
|
31.77 |
|
|
|
|
2:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
HVSK piger |
14 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:06.95 |
+9.46 |
|
|
|
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
1004AE |
|
31.38 |
|
|
|
|
31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Strange |
2009 |
0906AA |
|
31.64 |
|
|
|
|
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
31.73 |
|
|
|
|
1:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
0904AA |
|
32.20 |
|
|
|
|
2:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
VG17 Årgangspiger 2 |
14 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:07.27 |
+9.78 |
|
|
|
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
0994AB |
|
32.43 |
|
|
|
|
32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
|
31.15 |
|
|
|
|
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Stefansen |
2009 |
0902AF |
|
31.82 |
|
|
|
|
1:35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Bødiker |
2009 |
0924AH |
|
31.87 |
|
|
|
|
2:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Køge piger - 2 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.08 |
+11.59 |
|
|
|
|
Olivia Henriksen |
2010 |
1078AM |
|
32.44 |
|
|
|
|
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
0968AD |
|
32.07 |
|
|
|
|
1:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
0926AG |
|
32.70 |
|
|
|
|
1:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Andersen |
2009 |
0952BE |
|
31.87 |
|
|
|
|
2:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
MK piger K2 |
14 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:09.14 |
+11.65 |
|
|
|
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
0916AF |
|
31.16 |
|
|
|
|
31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
1062AH |
|
30.26 |
|
|
|
|
1:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
0970BB |
|
32.27 |
|
|
|
|
1:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Jensen |
2010 |
1002AP |
|
35.45 |
|
|
|
|
2:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
KVIK Piger 3 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:09.74 |
+12.25 |
|
|
|
|
Halla Háfoss |
2009 |
0992BK |
|
33.02 |
|
|
|
|
33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
|
31.26 |
|
|
|
|
1:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Spence |
2010 |
1062AI |
|
33.25 |
|
|
|
|
1:37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katarina Nilsson |
2010 |
1032AI |
|
32.21 |
|
|
|
|
2:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
KVIK Piger 2 |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:10.17 |
+12.68 |
|
|
|
|
Elena Gurani |
2010 |
1052AR |
|
33.27 |
|
|
|
|
33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
32.06 |
|
|
|
|
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
|
33.05 |
|
|
|
|
1:38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
1040AI |
|
31.79 |
|
|
|
|
2:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Solrød |
14 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.53 |
+17.04 |
|
|
|
|
Emma Mahs |
2009 |
0944AG |
|
33.70 |
|
|
|
|
33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
0952AF |
|
33.18 |
|
|
|
|
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pia Lindberg |
2010 |
1064AQ |
|
34.54 |
|
|
|
|
1:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
1062AD |
|
33.11 |
|
|
|
|
2:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Køge piger - 3 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.78 |
+17.29 |
|
|
|
|
Rosa Sørensen |
2010 |
1096AH |
|
34.82 |
|
|
|
|
34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nia Sommer |
2010 |
1074AA |
|
32.13 |
|
|
|
|
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Monique Haack |
2009 |
0928AD |
|
32.16 |
|
|
|
|
1:39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
1092AH |
|
35.67 |
|
|
|
|
2:14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Næstved power puff |
14 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:15.65 |
+18.16 |
|
|
|
|
Emilie Villadsen |
2010 |
1006AQ |
|
31.97 |
|
|
|
|
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.97 |
|
|
|
|
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
0978BD |
|
34.13 |
|
|
|
|
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.13 |
|
|
|
|
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
1026AC |
|
36.68 |
|
|
|
|
1:42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.68 |
|
|
|
|
1:42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
1026AF |
|
32.87 |
|
|
|
|
2:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32.87 |
|
|
|
|
2:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 15:01:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 15:01.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 4x50m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Syd Drenge |
15 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
1:46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
0923BC |
|
27.77 |
|
|
|
|
27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Noa Riis |
2008 |
0859AE |
|
26.19 |
|
|
|
|
53.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Dion Veliqi |
2008 |
0843AI |
|
26.73 |
|
|
|
|
1:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
0951AF |
|
26.08 |
|
|
|
|
1:46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
MK drenge K2 |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
1:49.05 |
+2.28 |
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
0853AH |
|
27.20 |
|
|
|
|
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eran Akar |
2008 |
0833AH |
|
26.92 |
|
|
|
|
54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Harpøth |
2008 |
0823AP |
|
26.84 |
|
|
|
|
1:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
0843AH |
|
28.09 |
|
|
|
|
1:49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KVIK Drenge 1 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:49.10 |
+2.33 |
|
|
|
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
0869AI |
|
27.05 |
|
|
|
|
27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
|
28.03 |
|
|
|
|
55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William R. Blaasvær |
2008 |
0829AI |
|
27.56 |
|
|
|
|
1:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
0889AI |
|
26.46 |
|
|
|
|
1:49.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Drengene fra Vestegnen |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
1:49.77 |
+3.00 |
|
|
|
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
|
25.87 |
|
|
|
|
25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Mandsberg |
2008 |
0885AD |
|
25.58 |
|
|
|
|
51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Ibsen |
2008 |
0807AF |
|
28.61 |
|
|
|
|
1:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Kindberg |
2008 |
0885AF |
|
29.71 |
|
|
|
|
1:49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
VG17 Årgangsdrenge |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
1:54.78 |
+8.01 |
|
|
|
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
0953AD |
|
29.82 |
|
|
|
|
29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Nygaard |
2008 |
0891AD |
|
26.83 |
|
|
|
|
56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
0897AI |
|
28.09 |
|
|
|
|
1:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bugge |
2008 |
0899AC |
|
30.04 |
|
|
|
|
1:54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
KVIK Drenge 2 |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:55.12 |
+8.35 |
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
|
28.81 |
|
|
|
|
28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Egerod |
2008 |
0839AI |
|
29.66 |
|
|
|
|
58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
0879AI |
|
28.38 |
|
|
|
|
1:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
0901BC |
|
28.27 |
|
|
|
|
1:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HVSK Drenge |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:55.59 |
+8.82 |
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
|
27.30 |
|
|
|
|
27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Sabic |
2009 |
0957BG |
|
28.36 |
|
|
|
|
55.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Helleberg |
2009 |
0915AB |
|
33.28 |
|
|
|
|
1:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
0875AA |
|
26.65 |
|
|
|
|
1:55.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Køge drenge - 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:57.47 |
+10.70 |
|
|
|
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
0853AB |
|
26.52 |
|
|
|
|
26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
0831AB |
|
28.94 |
|
|
|
|
55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
0925AE |
|
31.55 |
|
|
|
|
1:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
0937AB |
|
30.46 |
|
|
|
|
1:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
GTI Dolphins |
15 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
1:59.83 |
+13.06 |
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
|
28.85 |
|
|
|
|
28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
0955BA |
|
30.50 |
|
|
|
|
59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Helmark |
2008 |
0857AI |
|
30.15 |
|
|
|
|
1:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clint Schrøder |
2008 |
0897AL |
|
30.33 |
|
|
|
|
1:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
MK drenge K2 2 |
15 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:00.59 |
+13.82 |
|
|
|
|
Holger Larsen |
2008 |
0807AG |
|
29.19 |
|
|
|
|
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
0965BD |
|
30.40 |
|
|
|
|
59.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
0911BB |
|
30.53 |
|
|
|
|
1:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
0977AD |
|
30.47 |
|
|
|
|
2:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
VG17 Årgangsdrenge 2 |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:02.87 |
+16.10 |
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
|
29.75 |
|
|
|
|
29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Jønsson |
2009 |
0963BG |
|
32.30 |
|
|
|
|
1:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
0911BC |
|
31.24 |
|
|
|
|
1:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
0841AD |
|
29.58 |
|
|
|
|
2:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 15:03:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 15:03.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|