Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
7:10.54 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
7:23.42 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:37:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:54.25 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:03.71 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:08.84 |
+28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:10.47 |
+30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:11.39 |
+31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:19.34 |
+39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:23.67 |
+43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:28.11 |
+48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:37:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
5:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 17:37:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 17:38.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:13.63 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:29.15 |
+41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:38.94 |
+51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:40.00 |
+52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:40.99 |
+53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
7:00.19 |
+1:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
7:12.59 |
+1:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
7:20.61 |
+1:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan Samuel Heskia |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
7:27.73 |
+1:40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:11:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
5:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:32.29 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:42.89 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:00.35 |
+42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:07.13 |
+49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Harboe |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:13.00 |
+55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:18.36 |
+1:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:30.36 |
+1:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:11:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
5:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
5:29.75 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:11:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
4:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Szipli Pedersen |
2006 |
GTI - Greve |
|
|
4:41.66 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
5:01.53 |
+35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:11:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 18:53.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.44 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
56.83 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
46.27 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
46.45 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.28 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:02.93 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:04.31 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
47.36 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
48.76 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
51.93 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
52.58 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
59.51 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
45.77 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
49.16 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
49.26 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.74 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Fiala Kohl |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI - Greve |
|
|
41.58 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.90 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosamarie Grevelund |
2007 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
48.09 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Kaysfeld |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigrid Mygind |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:38:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 18:38.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
45.43 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.82 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
52.52 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.78 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.18 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan Samuel Heskia |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.27 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.01 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
38.91 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
41.03 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
46.88 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
51.63 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigurd Haakonson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
53.99 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
43.90 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
44.27 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Bolvig Maarbjerg |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
44.68 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Hartmann Mortensen |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.89 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.90 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 18:50.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:51.15 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:02.88 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:47:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:34.51 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Alma Madrid Poulsen |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:47:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
3:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:17.24 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:19.04 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:20.54 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:21.49 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:22.48 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:25.35 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:26.43 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:31.29 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:49.58 |
+43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isidora Kasapinova |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
3:56.92 |
+51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
4:02.15 |
+56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 EFB 75m |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 EFB 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:47:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:09.75 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 18:47:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 18:47.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:01.15 |
+40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:05:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Krage Lykke |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:00.66 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:23.64 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:24.09 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:29.17 |
+31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:43.33 |
+45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:49.08 |
+51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:50.89 |
+52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 En hånd i vending v 125m |
|
|
|
|
- |
|
Bjørn Olesen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 v 125m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:05:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Bruun-Møller |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:51.10 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:52.06 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:53.02 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:54.67 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:59.26 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
3:05.99 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
3:10.86 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:12.98 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:22.99 |
+34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
3:25.29 |
+37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:54.68 |
+1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Semih Güven Karaibrahim |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke 100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:05:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:53.56 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:02.67 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
|
|
3:05.54 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:05:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 19:06.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:24.24 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:25.59 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:35.85 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:36.36 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:38.40 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:38.64 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:41.93 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:44.76 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:45.67 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:48.72 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:51.88 |
+29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:13:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
1:30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:35.73 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:37.33 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:13:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Popp-Madsen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:23.44 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI - Greve |
|
|
1:24.67 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:13:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 19:14.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:20:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:20:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:09.64 |
|
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:09.64 |
= |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:22.76 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:28.05 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:35.58 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:42.08 |
+32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Harboe |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:42.33 |
+32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:43.00 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigurd Haakonson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:20:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:20:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:04.88 |
|
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Emil Szipli Pedersen |
2006 |
GTI - Greve |
|
|
1:04.88 |
= |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:15.19 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:24.18 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Hartmann Mortensen |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:27.64 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2022 19:20:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2022 19:28.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
3:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:29:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
0.24 |
|
2:45.03 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Johanne Grovn |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:55.19 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:15.20 |
+38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:29:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:54.49 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
2:59.07 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:01.33 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:02.84 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:03.42 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:05.25 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:05.39 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:05.99 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:07.86 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:09.04 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:11.25 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:12.12 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:12.74 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:12.83 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:12.89 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:14.11 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:16.04 |
+26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:16.31 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
3:16.45 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:16.83 |
+27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:27.45 |
+37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isidora Kasapinova |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
3:44.98 |
+55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:29:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Madrid Poulsen |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:29.75 |
+29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:32.66 |
+32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:40.31 |
+39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:00.12 |
+59.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:29:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 10:29:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 10:29.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:57.63 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
|
|
3:03.81 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:35:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Luca Lamprecht |
2006 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Hartmann Mortensen |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:46.18 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:35:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:44.68 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:44.88 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:47.71 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:49.98 |
+22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
2:57.56 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:01.18 |
+33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:04.20 |
+36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:09.79 |
+42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Harboe |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:12.21 |
+44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
3:13.27 |
+45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:14.02 |
+46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
3:17.55 |
+49.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
4:01.37 |
+1:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Semih Güven Karaibrahim |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:35:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Krage Lykke |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:48.31 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:55.29 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:12.25 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:21.98 |
+33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:28.60 |
+40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:32.70 |
+44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bjørn Olesen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
3:34.01 |
+45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:36.00 |
+47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:46.11 |
+57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:51.66 |
+1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:54.78 |
+1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:07.79 |
+1:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Samuel Heskia |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:35:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:52.95 |
+42.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:59.77 |
+49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:35:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 11:35.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.78 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Penelope Meilvang |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.79 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.70 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.30 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.19 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
36.35 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.87 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.28 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
39.18 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.31 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.75 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Lie Sønderiis |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
47.30 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.06 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
32.35 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.60 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.64 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.65 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.90 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.92 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.07 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.20 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.90 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.58 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.21 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
40.26 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.22 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Dyddahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
41.30 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
44.39 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carolina Mola |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
48.10 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ayah Løvgreen El Husseini |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.47 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
58.82 |
+28.04 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Andrea Fredenslund |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.89 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
34.47 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
34.51 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
34.60 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.99 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
35.97 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.05 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Popp-Madsen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
30.52 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.72 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosamarie Grevelund |
2007 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
33.59 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Katrine Hermansen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:40:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 11:40.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
41.79 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
43.01 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.20 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
45.31 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jayden Timmner |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
45.53 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
52.14 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
59.76 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bang Vu |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:03.66 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:39:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.33 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
32.11 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.57 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
32.84 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
32.93 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.32 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.98 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.23 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.31 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.45 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.46 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.91 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.10 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Demsitz |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.37 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.43 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.56 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonathan Samuel Heskia |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.03 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.09 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Ozan Efe Usta |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:39:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.29 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.55 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.63 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.91 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.31 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
32.54 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.38 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.03 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.07 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sigurd Haakonson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.93 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Harboe |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.46 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.49 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
37.83 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:39:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
|
|
33.59 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.32 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Meilvang |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
40.11 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Asger Bolvig Maarbjerg |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:39:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Szipli Pedersen |
2006 |
GTI - Greve |
|
|
26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
26.72 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.99 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
29.49 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
30.86 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 11:39:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 11:39.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:42.44 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:50.37 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:57.43 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:58.06 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:58.80 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:06.87 |
+26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Møllebro Uttrup |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:07.42 |
+26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Claudia Thøfner |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:08.99 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:17.50 |
+37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Thorius |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:18.74 |
+38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Penelope Meilvang |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:19.73 |
+39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Pasquale Lind-Christense |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:22.41 |
+41.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vega Sofie Lollike |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:27.13 |
+46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Rita Blinkenberg Federspiel |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej afslut ryg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:29:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:27.96 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:30.79 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:31.73 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:32.00 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:35.00 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:36.16 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:36.42 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:36.80 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:37.80 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:38.97 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:39.26 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:46.30 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:47.46 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:51.80 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
1:54.11 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maya Jønsson |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:59.86 |
+34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Madrid Poulsen |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 2 flyben efter 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 hænderne ført forbi hoften ved 60m |
|
|
|
|
- |
|
Lærke Have Lundtoft |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:29:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:19.29 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:22.16 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:23.53 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:25.03 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.81 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:26.42 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:26.52 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:28.10 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:28.54 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:29.50 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:30.45 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.55 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:30.67 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:30.69 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:30.80 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:31.76 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:32.90 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:33.24 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:34.19 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:34.84 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:36.47 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:36.51 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:37.39 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:39.03 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:45.02 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:45.04 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:46.95 |
+28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:48.39 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:59.55 |
+40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:04.05 |
+45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Isidora Kasapinova |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Ayah Løvgreen El Husseini |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 crawl efter vending 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:29:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:32.08 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:32.63 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Stigel |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:34.10 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:39.86 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:41.43 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:50.11 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:29:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI - Greve |
|
|
1:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Johanne Grovn |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:24.73 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosamarie Grevelund |
2007 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:28.49 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:29:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 12:29.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:36.90 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adrian Fellbo |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:39.25 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:42.04 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:44.29 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:44.57 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:47.54 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:49.72 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:51.52 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:56.83 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
2:02.02 |
+30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:07.71 |
+36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonathan Busk |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:07.73 |
+36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bang Vu |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:12.53 |
+40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ask Klitsø Honoré |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:26.47 |
+54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 en hånd v vending 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Harald Rindel-Rasmussen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Incorrect individual stroke order i.e.not Fly, Back, Breast, Free |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:52:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:20.96 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:21.78 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:26.62 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:28.26 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:28.92 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:32.85 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:33.16 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:33.31 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:34.71 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:38.02 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:38.54 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:39.86 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:41.28 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Demsitz |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:43.86 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bjørn Olesen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:43.97 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:44.14 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Winther Sørensen |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:51.54 |
+32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jason Meinertz |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:57.14 |
+37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Krage Lykke |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Each stroke did not cover 1/4 of race distance |
|
|
|
|
- |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 en hånd v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Ozan Efe Usta |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 en hånd v 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:52:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Bruun-Møller |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:16.93 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:18.75 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:19.10 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:19.51 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:19.81 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.52 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:20.65 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:21.54 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:22.69 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:23.36 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:25.49 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
1:26.37 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:26.68 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:27.18 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
1:27.91 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:28.05 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
1:29.92 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:29.93 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.60 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:44.48 |
+32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Phong Vu |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:44.97 |
+32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:50.39 |
+38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Each stroke did not cover 1/4 of race distance |
|
|
|
|
- |
|
Semih Güven Karaibrahim |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Carsten Alexander Davies Volq |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Emil Hung-Møller |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 ingen berøring v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Hampus De Neergaard |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:52:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:17.46 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:23.71 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Bolvig Maarbjerg |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:29.83 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Meilvang |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:56.84 |
+39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:52:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Szipli Pedersen |
2006 |
GTI - Greve |
|
|
1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:14.76 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Luca Lamprecht |
2006 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:18.16 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:20.46 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 12:52:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 12:52.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:17.99 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 13:06:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:51.09 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:07.41 |
+31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:46.38 |
+1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 13:06:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:21.29 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:23.43 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:25.74 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:30.80 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:34.29 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:35.24 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:35.92 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:37.87 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:42.44 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:42.66 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:49.13 |
+32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:53.28 |
+36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
3:59.15 |
+42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 13:06:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Stigel |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:50.10 |
+29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:50.27 |
+29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 13:06:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helene Heegaard |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
3:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:29.43 |
+25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 13:06:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 13:06.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:19.71 |
+32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 13:31:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:13.16 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:22.22 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:27.36 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:38.25 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:40.63 |
+27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:40.77 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:41.35 |
+28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:41.69 |
+28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:07.21 |
+54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:10.12 |
+57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:10.71 |
+57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonathan Samuel Heskia |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:26.54 |
+1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 13:31:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:25.98 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
3:30.24 |
+27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:53.53 |
+50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Harboe |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Hampus De Neergaard |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 13:31:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 13:31:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
2:49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 13:31:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 13:32.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:28.43 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:28.91 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:29.02 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:31.48 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:40.11 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.18 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:45.25 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:46.13 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rita Blinkenberg Federspiel |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:51.13 |
+28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Claudia Thøfner |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:51.78 |
+28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:54.55 |
+31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:56.15 |
+33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Thorius |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:57.06 |
+34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Møllebro Uttrup |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:01.45 |
+38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vega Sofie Lollike |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:14.87 |
+52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Pasquale Lind-Christense |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 14:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:14.94 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:18.35 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:18.60 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:20.19 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.99 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:23.82 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:24.47 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
1:28.93 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:30.62 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:32.60 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:32.81 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:32.93 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:34.07 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maya Jønsson |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:35.33 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:38.26 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:39.48 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
1:40.35 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:43.34 |
+29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:44.09 |
+30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lærke Have Lundtoft |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:54.55 |
+40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Lie Sønderiis |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 14:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:08.09 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:10.57 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:11.63 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:12.19 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:15.12 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:16.81 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.58 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:17.82 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:20.49 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.53 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:21.14 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:22.00 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:22.73 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:23.14 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:26.03 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:26.26 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:27.58 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:28.38 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:35.97 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:36.61 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Dyddahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:46.68 |
+39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Carolina Mola |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:52.68 |
+45.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:53.07 |
+45.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:06.98 |
+59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Andrea Fredenslund |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 14:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
1:17.16 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:17.35 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:17.78 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:18.08 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Stigel |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:21.92 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:28.78 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:36.18 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 14:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Popp-Madsen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Johanne Grovn |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:12.79 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI - Greve |
|
|
1:13.00 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:13.71 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:16.36 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosamarie Grevelund |
2007 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 14:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 14:14.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:22.93 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adrian Fellbo |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:23.82 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:26.59 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:29.19 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:29.54 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:31.02 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:31.24 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:33.06 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:33.62 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:38.32 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:41.10 |
+26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonathan Busk |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:42.58 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:43.97 |
+29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:44.07 |
+29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:46.66 |
+31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jayden Timmner |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:50.79 |
+35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:51.26 |
+36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Harald Rindel-Rasmussen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:51.96 |
+37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:06.80 |
+51.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:17.92 |
+1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 15:08:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Krage Lykke |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:08.63 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:10.36 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:10.89 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:12.60 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:13.20 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:15.59 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:20.63 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.82 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:22.04 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:22.85 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:24.55 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:24.81 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:25.68 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:27.03 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ozan Efe Usta |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:28.40 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Demsitz |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:28.73 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:29.02 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.50 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jason Meinertz |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:32.26 |
+25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:35.82 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:37.85 |
+31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:39.33 |
+32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:47.06 |
+40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Winther Sørensen |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 15:08:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:03.95 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:07.63 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:08.11 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:08.14 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:08.91 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:09.06 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:09.47 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:09.50 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:09.64 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:13.22 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:13.33 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:13.75 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.41 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:15.41 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:19.23 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:19.61 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sigurd Haakonson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:20.84 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:23.28 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:25.33 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Carsten Alexander Davies Volq |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:33.77 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emil Hung-Møller |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:35.80 |
+31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Phong Vu |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:38.78 |
+34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hampus De Neergaard |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Bruun-Møller |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 15:08:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:08.75 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.21 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
|
|
1:14.45 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:19.96 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Meilvang |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:37.93 |
+31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 15:08:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:03.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:04.85 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Luca Lamprecht |
2006 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:06.64 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Hartmann Mortensen |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:07.16 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:08.29 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 15:08:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 15:08.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4X50m Medley Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Piger 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
|
38.76 |
|
|
|
|
38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
41.09 |
|
|
|
|
1:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
34.17 |
|
|
|
|
1:54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
|
31.90 |
|
|
|
|
2:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma Piger 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:29.47 |
+3.55 |
|
|
|
|
Caroline Møllebro |
2011 |
1130AC |
|
38.18 |
|
|
|
|
38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
1038AD |
|
42.76 |
|
|
|
|
1:20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madicken Markussen |
2010 |
1062AB |
|
36.01 |
|
|
|
|
1:56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
32.52 |
|
|
|
|
2:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GSC Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:30.69 |
+4.77 |
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
|
40.76 |
|
|
|
|
40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
|
39.72 |
|
|
|
|
1:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
|
35.43 |
|
|
|
|
1:55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
|
34.78 |
|
|
|
|
2:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Crasy FlamingoKøer |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:35.34 |
+9.42 |
|
|
|
|
Mie Neergaard |
2010 |
1084AD |
|
40.74 |
|
|
|
|
40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
|
46.21 |
|
|
|
|
1:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
|
37.11 |
|
|
|
|
2:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
|
31.28 |
|
|
|
|
2:35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gentofte piger 1 |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:38.93 |
+13.01 |
|
|
|
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
1022AE |
|
41.56 |
|
|
|
|
41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
1050AH |
|
43.67 |
|
|
|
|
1:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
1098AD |
|
40.89 |
|
|
|
|
2:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
1038AH |
|
32.81 |
|
|
|
|
2:38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma Piger 3 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:40.85 |
+14.93 |
|
|
|
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
1078AD |
|
41.54 |
|
|
|
|
41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
1058AD |
|
44.36 |
|
|
|
|
1:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
39.54 |
|
|
|
|
2:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
1006AH |
|
35.41 |
|
|
|
|
2:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gentofte piger 2 |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:44.49 |
+18.57 |
|
|
|
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
1002AE |
|
41.67 |
|
|
|
|
41.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Drescher |
2010 |
1076AI |
|
44.86 |
|
|
|
|
1:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
1072AE |
|
39.66 |
|
|
|
|
2:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holly W. Takla |
2010 |
1026AK |
|
38.30 |
|
|
|
|
2:44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Crasy FlamingoKøer 2 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:50.05 |
+24.13 |
|
|
|
|
Isidora Kasapinova |
2010 |
1094AN |
|
46.38 |
|
|
|
|
46.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
1086AG |
|
48.21 |
|
|
|
|
1:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
1084AG |
|
38.97 |
|
|
|
|
2:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
1082AG |
|
36.49 |
|
|
|
|
2:50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Crasy FlamingoKøer 3 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:59.78 |
+33.86 |
|
|
|
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
1152AF |
|
42.25 |
|
|
|
|
42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
1096AN |
|
51.06 |
|
|
|
|
1:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Madrid Poulsen |
2011 |
1126AC |
|
50.79 |
|
|
|
|
2:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
1010AP |
|
35.68 |
|
|
|
|
2:59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigma 5 Birkerød |
11 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
3:03.86 |
+37.94 |
|
|
|
|
Emily Novak Bro |
2011 |
1164AF |
|
48.35 |
|
|
|
|
48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Lassen |
2012 |
1242AC |
|
53.16 |
|
|
|
|
1:41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
1170AF |
|
42.77 |
|
|
|
|
2:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
1162AF |
|
39.58 |
|
|
|
|
3:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gentofte piger 3 |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:15.91 |
+49.99 |
|
|
|
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
1116AJ |
|
45.13 |
|
|
|
|
45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
1272AA |
|
54.22 |
|
|
|
|
1:39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
1216AA |
|
54.10 |
|
|
|
|
2:33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
1114AG |
|
42.46 |
|
|
|
|
3:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sigma 5 Allerød |
10 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
3:23.46 |
+57.54 |
|
|
|
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
1310AD |
|
50.85 |
|
|
|
|
50.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
1240AC |
|
52.93 |
|
|
|
|
1:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ada Mortensen |
2012 |
1212AI |
|
52.12 |
|
|
|
|
2:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Claudia Thøfner |
2013 |
1320AE |
|
47.56 |
|
|
|
|
3:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fiskepinde |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:46.35 |
+20.43 |
|
|
|
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
1060AH |
|
43.52 |
|
|
|
|
43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
1062AH |
|
44.06 |
|
|
|
|
1:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
1056AH |
|
44.05 |
|
|
|
|
2:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Stigel |
2009 |
0958AF |
|
34.72 |
|
|
|
|
2:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Piger 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
Sophie Spliid |
2010 |
1008AQ |
|
50.14 |
|
|
|
|
50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
1088AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Engedal |
2010 |
1068AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 15:11:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4X50m Medley Damer 13 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HVSK piger 1 |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
0894AB |
|
39.57 |
|
|
|
|
39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
43.47 |
|
|
|
|
1:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
0788AF |
|
35.79 |
|
|
|
|
1:58.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zeline Maxine Helsengren Lintrup |
2007 |
0744AC |
|
32.17 |
|
|
|
|
2:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fiskepinde |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:46.35 |
+15.35 |
|
|
|
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
1060AH |
|
43.52 |
|
|
|
|
43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
1062AH |
|
44.06 |
|
|
|
|
1:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
1056AH |
|
44.05 |
|
|
|
|
2:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Stigel |
2009 |
0958AF |
|
34.72 |
|
|
|
|
2:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 15:11:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 15:11.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4X50m Medley Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
|
36.72 |
|
|
|
|
36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
0995AB |
|
38.08 |
|
|
|
|
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
|
30.05 |
|
|
|
|
1:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Jonasen |
2009 |
0975AB |
|
30.07 |
|
|
|
|
2:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gentofte drenge 1 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:25.00 |
+10.08 |
|
|
|
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
0901AC |
|
36.42 |
|
|
|
|
36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
0923AF |
|
44.83 |
|
|
|
|
1:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
1011AC |
|
34.38 |
|
|
|
|
1:55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
0981AF |
|
29.37 |
|
|
|
|
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Red Stags 1 |
13 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
2:28.68 |
+13.76 |
|
|
|
|
Hugo Krage Lykke |
2010 |
1025AD |
|
36.90 |
|
|
|
|
36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Robert Nordby |
2009 |
0921AE |
|
40.72 |
|
|
|
|
1:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Bruun-Møller |
2009 |
0985AC |
|
32.97 |
|
|
|
|
1:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Winther Sørensen |
2010 |
1059AM |
|
38.09 |
|
|
|
|
2:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma Drenge 2 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:29.08 |
+14.16 |
|
|
|
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
0911AF |
|
36.41 |
|
|
|
|
36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
|
43.02 |
|
|
|
|
1:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
|
36.13 |
|
|
|
|
1:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
0975AG |
|
33.52 |
|
|
|
|
2:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigma Drenge 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:29.67 |
+14.75 |
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
38.37 |
|
|
|
|
38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
40.52 |
|
|
|
|
1:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
39.71 |
|
|
|
|
1:58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
31.07 |
|
|
|
|
2:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
GSC Drenge 2 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:32.60 |
+17.68 |
|
|
|
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
1035AA |
|
41.48 |
|
|
|
|
41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
|
40.13 |
|
|
|
|
1:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
|
34.81 |
|
|
|
|
1:56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Markersen |
2009 |
0941BI |
|
36.18 |
|
|
|
|
2:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bøllerne 1 |
13 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:33.96 |
+19.04 |
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
|
39.36 |
|
|
|
|
39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
0927AE |
|
43.79 |
|
|
|
|
1:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
0955BA |
|
38.54 |
|
|
|
|
2:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
|
32.27 |
|
|
|
|
2:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
MK’s fiskefileter |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:42.80 |
+27.88 |
|
|
|
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
1013AI |
|
42.17 |
|
|
|
|
42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
0911BB |
|
43.60 |
|
|
|
|
1:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
0977AD |
|
40.47 |
|
|
|
|
2:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
0967BE |
|
36.56 |
|
|
|
|
2:42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gentofte drenge 2 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:44.62 |
+29.70 |
|
|
|
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
1057AG |
|
41.23 |
|
|
|
|
41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
0933AF |
|
47.78 |
|
|
|
|
1:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
0925BD |
|
41.32 |
|
|
|
|
2:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
1049AG |
|
34.29 |
|
|
|
|
2:44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gentofte drenge 3 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:56.72 |
+41.80 |
|
|
|
|
Sebastian Harboe |
2009 |
0915BC |
|
41.92 |
|
|
|
|
41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Han Cai |
2010 |
1051AG |
|
47.12 |
|
|
|
|
1:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Fogtmann |
2010 |
1053AG |
|
48.89 |
|
|
|
|
2:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
1001AI |
|
38.79 |
|
|
|
|
2:56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bøllerne 2 |
13 |
GTI |
|
|
|
|
|
3:00.97 |
+46.05 |
|
|
|
|
Mikkel Olsen |
2009 |
0993AD |
|
51.35 |
|
|
|
|
51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Semih Güven Karaibrahim |
2009 |
0935AD |
|
46.85 |
|
|
|
|
1:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
|
41.63 |
|
|
|
|
2:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
1045AI |
|
41.14 |
|
|
|
|
3:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sigma 5 Birkerød |
11 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
3:10.64 |
+55.72 |
|
|
|
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
1151AK |
|
45.21 |
|
|
|
|
45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Fellbo |
2011 |
1149AJ |
|
51.06 |
|
|
|
|
1:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Quaade |
2011 |
1183AE |
|
49.09 |
|
|
|
|
2:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Hougaard |
2011 |
1153AJ |
|
45.28 |
|
|
|
|
3:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bøllerne 3 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
3:13.67 |
+58.75 |
|
|
|
|
Storm Jul From |
2011 |
1103AC |
|
48.32 |
|
|
|
|
48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Jensen |
2010 |
1033AI |
|
56.26 |
|
|
|
|
1:44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørn Olesen |
2010 |
1029AA |
|
52.08 |
|
|
|
|
2:36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
1021AE |
|
37.01 |
|
|
|
|
3:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sigma 5 Allerød |
11 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
3:14.63 |
+59.71 |
|
|
|
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
1195AE |
|
46.82 |
|
|
|
|
46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
1215AD |
|
50.42 |
|
|
|
|
1:37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
1133AD |
|
52.80 |
|
|
|
|
2:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Harald Rindel-Rasmussen |
2012 |
1203AG |
|
44.59 |
|
|
|
|
3:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gentofte drenge 5 |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:15.55 |
+1:00.6 |
|
|
|
|
Luca Storm |
2010 |
1045AG |
|
46.49 |
|
|
|
|
46.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
1185AC |
|
57.66 |
|
|
|
|
1:44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Gutman |
2010 |
1073AO |
|
52.86 |
|
|
|
|
2:37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
1095AH |
|
38.54 |
|
|
|
|
3:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 15:12:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4X50m Medley Herrer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GTI Dolphins |
16 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Luca Lamprecht |
2006 |
0689AF |
|
33.11 |
|
|
|
|
33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Szipli Pedersen |
2006 |
0627AF |
|
36.16 |
|
|
|
|
1:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clint Schrøder |
2008 |
0897AL |
|
39.01 |
|
|
|
|
1:48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
0637AI |
|
25.29 |
|
|
|
|
2:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HVSK Drenge 1 |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:18.71 |
+5.14 |
|
|
|
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
0723AG |
|
37.14 |
|
|
|
|
37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
0775AE |
|
38.16 |
|
|
|
|
1:15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
0713AR |
|
32.87 |
|
|
|
|
1:48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Hartmann Mortensen |
2007 |
0777AP |
|
30.54 |
|
|
|
|
2:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-02-2022 15:12:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-02-2022 15:12.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.00 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.19 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50.66 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.91 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.01 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.48 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.12 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.61 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.27 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Claudia Thøfner |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
0.18 |
|
54.95 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
|
|
55.43 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.71 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.80 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Pasquale Lind-Christense |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
57.47 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tirzah Loa Tecsa |
2012 |
GTI - Greve |
|
|
57.62 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
58.80 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vega Sofie Lollike |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:01.90 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Penelope Meilvang |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:02.31 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Klingsey |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Morville |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:44:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.47 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.41 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.40 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
43.06 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
43.33 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.05 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
45.32 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
45.87 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.97 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
47.00 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maya Jønsson |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
49.89 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50.44 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Lie Sønderiis |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
0.17 |
|
1:01.39 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:44:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
37.36 |
= |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.54 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.57 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.66 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.82 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.12 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.68 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.97 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
40.38 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.45 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.45 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.94 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.28 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.63 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
41.92 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.97 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
43.64 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
44.24 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
45.06 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.43 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
47.68 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
49.32 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Dyddahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
49.82 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
52.80 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Carolina Mola |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
54.46 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ayah Løvgreen El Husseini |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
59.71 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:44:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
41.01 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
42.32 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
44.92 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
45.65 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Unn |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
49.80 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
52.25 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:44:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Popp-Madsen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
35.08 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
36.64 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Johanne Grovn |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
37.44 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:44:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 10:45.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
47.05 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.56 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
51.16 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
51.53 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
51.60 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.60 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
53.31 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
53.38 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
54.27 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Theodor Lausten |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.46 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
55.69 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bang Vu |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
56.24 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
57.93 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
59.72 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
59.94 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jan Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
59.98 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:00.42 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicklas Agri Pedersen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:01.13 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ask Klitsø Honoré |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:02.11 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
David Kasapinov |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:03.48 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ali Hegazy |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:12.00 |
+30.72 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl-Philip Nylandsted |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:50:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Krage Lykke |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.42 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
37.50 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.56 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.93 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
40.45 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
41.88 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.08 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.93 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
43.16 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.69 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.72 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.73 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.31 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.57 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
45.78 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonathan Samuel Heskia |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.86 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.20 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliott Bjørn La Cour-Mosholt |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.6 Pulled on the lane rope v ca. 26 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:50:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.20 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.57 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.12 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Bruun-Møller |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
35.23 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
36.08 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.64 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.67 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.35 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.16 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.06 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.16 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
41.35 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.15 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Hung-Møller |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
42.18 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
42.40 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.78 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Sigurd Haakonson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
43.95 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
43.95 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Phong Vu |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
49.05 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:50:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
|
|
40.37 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
42.77 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Meilvang |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
47.79 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:50:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.39 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
36.53 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 10:50:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 10:50.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:34.77 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:42.01 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:16.59 |
+51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 11:32:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:05.32 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Madrid Poulsen |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:12.15 |
+32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:18.50 |
+39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:19.69 |
+40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
3:31.51 |
+52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:33.23 |
+53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
3:40.26 |
+1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
3:44.26 |
+1:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
3:54.97 |
+1:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Have Lundtoft |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
4:12.61 |
+1:33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 11:32:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:33.53 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:37.97 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:39.18 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:40.37 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
2:42.92 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:43.05 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
2:45.11 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
2:49.28 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:52.37 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:53.99 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:56.25 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:00.00 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:01.63 |
+29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:10.97 |
+38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:11.33 |
+39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isidora Kasapinova |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
3:11.68 |
+39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:13.32 |
+41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:20.00 |
+47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
3:26.24 |
+54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
3:48.21 |
+1:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
4:19.66 |
+1:47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 11:32:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:46.71 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Stigel |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:54.75 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:05.06 |
+28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 11:32:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:46.84 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:47.84 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 11:32:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 11:34.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl-Philip Nylandsted |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:20.89 |
+38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:31.94 |
+49.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:36.71 |
+54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:50.19 |
+1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theodor Lausten |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:51.41 |
+1:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:56.97 |
+1:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:26.04 |
+1:43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:26:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:29.46 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:30.68 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Krage Lykke |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:31.20 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:37.24 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:37.56 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
2:49.02 |
+27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:53.27 |
+31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:57.12 |
+35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:58.92 |
+37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:02.26 |
+40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:03.81 |
+42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:05.51 |
+43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:06.34 |
+44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:08.59 |
+47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:21.94 |
+1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Bjørn Olesen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
3:22.29 |
+1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:24.67 |
+1:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:29.52 |
+1:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:48.85 |
+1:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:55.94 |
+1:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Did not touch wall at the turn or finish v25m |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:26:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:27.59 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:28.82 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:29.71 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:30.27 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:39.93 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
2:49.33 |
+29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
2:50.25 |
+30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:03.95 |
+44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:39.33 |
+1:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Semih Güven Karaibrahim |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:26:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:25.25 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:39.64 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
|
|
2:39.83 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:26:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 12:26.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.26 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
47.88 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50.74 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.32 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
52.04 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.36 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
54.75 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.85 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:01.35 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rita Blinkenberg Federspiel |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:01.38 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Claudia Thøfner |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:01.76 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:05.61 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Penelope Meilvang |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:11.71 |
+25.14 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Møllebro Uttrup |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.42 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Arina Fomenko |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.06 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vega Sofie Lollike |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:30.59 |
+44.02 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet v25m |
|
|
|
|
- |
|
Emma Morville |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:29:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.64 |
|
|
OD2 |
|
|
|
|
=1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.64 |
= |
|
OD1 |
|
|
|
|
3 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
42.96 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
43.30 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
44.97 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.69 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
46.07 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
52.28 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
55.02 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
56.51 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:29:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.67 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.92 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.26 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.71 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.26 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.38 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.51 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
40.03 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
40.93 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
41.38 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.54 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.89 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.90 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.93 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.30 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
42.90 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.69 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.44 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.61 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
46.23 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
47.50 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.24 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50.75 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
52.63 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated v25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:29:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
42.14 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Stigel |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
43.04 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50.61 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:29:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Butterfly Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Johanne Grovn |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Popp-Madsen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:29:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 13:05.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.18 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adrian Fellbo |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
46.59 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
48.60 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
49.97 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50.80 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50.94 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.21 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
56.46 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.93 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl-Philip Nylandsted |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.99 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
58.93 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
59.88 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:00.52 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:02.61 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Yago Busta-Schroll |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:05.83 |
+25.86 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:11.35 |
+31.38 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:19.41 |
+39.44 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ask Klitsø Honoré |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:28.95 |
+48.98 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water v15m |
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Busk |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated v25m |
|
|
|
|
- |
|
Julius Wiegell Køie |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:52:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.44 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.59 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.53 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.09 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.38 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
41.44 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.80 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
42.13 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
42.66 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
42.88 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
43.80 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.03 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.21 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.86 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.53 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
54.90 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:08.63 |
+33.28 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet v25m |
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Samuel Heskia |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:52:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Bruun-Møller |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
32.19 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
33.65 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.70 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.43 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.70 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.59 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.89 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.20 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.23 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hampus De Neergaard |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
39.28 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.25 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.27 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
41.38 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.76 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.11 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
44.95 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sigurd Haakonson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
45.19 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:52:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
42.68 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Meilvang |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
57.45 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:52:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Szipli Pedersen |
2006 |
GTI - Greve |
|
|
29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.05 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.93 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 12:52:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 12:52.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:11.88 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:22.91 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Penelope Meilvang |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:41.43 |
+38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated v 25m |
|
|
|
|
- |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn v 50m |
|
|
|
|
- |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated v 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 13:43:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:40.18 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:40.26 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:42.07 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:43.25 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:45.89 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:49.45 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:50.66 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:52.80 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:53.84 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Madrid Poulsen |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:57.41 |
+20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
2:02.83 |
+26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
2:20.01 |
+43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:20.98 |
+44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maya Jønsson |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:21.23 |
+44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:21.95 |
+45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lærke Have Lundtoft |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:25.86 |
+49.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:50.78 |
+1:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Lie Sønderiis |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Elbows over water except for last stroke before the turn, during the turn or the final stroke at the finish i starten |
|
|
|
|
- |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 13:43:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:33.12 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:35.80 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:36.42 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:37.41 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:38.41 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:38.61 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.02 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:40.67 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:44.51 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:44.51 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:44.92 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:47.63 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:48.11 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:49.28 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:50.33 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:51.12 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:58.65 |
+32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:58.67 |
+32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:00.38 |
+34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:00.62 |
+34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
2:04.25 |
+38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:10.24 |
+44.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:12.78 |
+46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isidora Kasapinova |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:13.36 |
+47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:30.95 |
+1:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ayah Løvgreen El Husseini |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated v 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 13:43:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:36.90 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:12.02 |
+37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Unn |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:32.34 |
+58.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 13:43:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helene Heegaard |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 13:43:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 13:43.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:07.80 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:11.63 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
2:32.36 |
+41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theodor Lausten |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Bang Vu |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 14:03:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:30.83 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:32.41 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:37.98 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:40.62 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:41.21 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:41.62 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:41.89 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:42.05 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:42.61 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:43.05 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:55.28 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:56.47 |
+25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:56.59 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:57.59 |
+26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bjørn Olesen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:03.98 |
+33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
2:05.30 |
+34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonathan Samuel Heskia |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:07.43 |
+36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliott Bjørn La Cour-Mosholt |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Feet not turned out during the propulsive part of the kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 14:03:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:27.25 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:28.98 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:31.39 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:33.19 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:35.13 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
1:36.50 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
1:37.03 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hampus De Neergaard |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:37.07 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:41.76 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:42.36 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:47.02 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Phong Vu |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:47.41 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
1:49.76 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Semih Güven Karaibrahim |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
1:51.97 |
+27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:52.76 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:55.57 |
+30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 14:03:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:37.73 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Bolvig Maarbjerg |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:37.99 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
|
|
1:42.44 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Meilvang |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:08.34 |
+33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 14:03:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 14:03:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 14:03.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:34.40 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:37.72 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:40.79 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:48.08 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:48.24 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:51.03 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:51.20 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rita Blinkenberg Federspiel |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:54.19 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:58.05 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:58.99 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:59.54 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:00.03 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
|
|
2:01.91 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Arina Fomenko |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:09.02 |
+35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathilde Møllebro Uttrup |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:09.82 |
+36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tirzah Loa Tecsa |
2012 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) v 73 m |
|
|
|
|
- |
|
Astrid Klingsey |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:15:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:25.92 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:26.29 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:32.02 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:32.32 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:32.81 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:36.47 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:38.71 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:40.23 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
1:47.10 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:48.70 |
+23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:49.17 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:50.19 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:51.00 |
+26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:52.78 |
+27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
1:53.34 |
+28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lærke Have Lundtoft |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:09.97 |
+45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:15:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:21.71 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:26.54 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:26.59 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:27.14 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:27.64 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:28.40 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:28.97 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:29.36 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:31.03 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:32.13 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:35.06 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:36.62 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:37.55 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:39.72 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:42.95 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:58.93 |
+39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:59.48 |
+40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:05.00 |
+46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) v 5om |
|
|
|
|
- |
|
Laura Dyddahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) v50m |
|
|
|
|
- |
|
Carolina Mola |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) v25 m |
|
|
|
|
- |
|
Smilla-Maja Kusk |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:15:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Stigel |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:35.27 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:40.61 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:15:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:18.40 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:19.08 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Johanne Grovn |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:20.89 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:26.13 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:33.07 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:15:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 15:15.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:30.84 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:37.57 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:39.01 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:40.46 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:43.14 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:43.48 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adrian Fellbo |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:43.72 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:44.49 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:50.97 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:54.84 |
+25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
1:57.23 |
+28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:57.91 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Busk |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:58.12 |
+29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:05.10 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jan Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:11.86 |
+42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicklas Agri Pedersen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:20.06 |
+51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Yago Busta-Schroll |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) v 50m |
|
|
|
|
- |
|
David Kasapinov |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) v25m |
|
|
|
|
- |
|
Gregers Bertil Nash |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Ali Hegazy |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) v25m |
|
|
|
|
- |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:20:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.93 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:19.70 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:28.82 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:31.34 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:32.07 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:33.40 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elliott Bjørn La Cour-Mosholt |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:53.82 |
+35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:56.42 |
+37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:20:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:15.93 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Bruun-Møller |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:16.69 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:17.10 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:17.19 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.28 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:23.06 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:23.61 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:25.08 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:26.65 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:28.38 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:29.44 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:35.48 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:35.71 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Hung-Møller |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:20:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Szipli Pedersen |
2006 |
GTI - Greve |
|
|
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:15.00 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:20:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 15:21.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Piger 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
30.85 |
|
|
|
|
30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
30.76 |
|
|
|
|
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
|
32.52 |
|
|
|
|
1:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
32.84 |
|
|
|
|
2:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Crasy FlamingoKøer |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:09.81 |
+2.84 |
|
|
|
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
1084AG |
|
33.16 |
|
|
|
|
33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
|
32.94 |
|
|
|
|
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
|
33.24 |
|
|
|
|
1:39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
|
30.47 |
|
|
|
|
2:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GSC Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.57 |
+6.60 |
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
|
31.44 |
|
|
|
|
31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
|
33.24 |
|
|
|
|
1:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
|
34.62 |
|
|
|
|
1:39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
|
34.27 |
|
|
|
|
2:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gentofte piger 1 |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:15.70 |
+8.73 |
|
|
|
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
1050AH |
|
32.05 |
|
|
|
|
32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
1038AH |
|
33.87 |
|
|
|
|
1:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
1022AE |
|
35.83 |
|
|
|
|
1:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
1098AD |
|
33.95 |
|
|
|
|
2:15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigma Piger 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:15.85 |
+8.88 |
|
|
|
|
Madicken Markussen |
2010 |
1062AB |
|
34.00 |
|
|
|
|
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
1038AD |
|
33.95 |
|
|
|
|
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møllebro |
2011 |
1130AC |
|
34.33 |
|
|
|
|
1:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
33.57 |
|
|
|
|
2:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma Piger 3 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:20.48 |
+13.51 |
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
|
35.13 |
|
|
|
|
35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
1078AD |
|
35.38 |
|
|
|
|
1:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
1006AH |
|
35.29 |
|
|
|
|
1:45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
1058AD |
|
34.68 |
|
|
|
|
2:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gentofte piger 2 |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:22.79 |
+15.82 |
|
|
|
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
1072AE |
|
35.51 |
|
|
|
|
35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Drescher |
2010 |
1076AI |
|
33.99 |
|
|
|
|
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
1002AE |
|
35.54 |
|
|
|
|
1:45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holly W. Takla |
2010 |
1026AK |
|
37.75 |
|
|
|
|
2:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Crasy FlamingoKøer 2 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:27.08 |
+20.11 |
|
|
|
|
Mie Neergaard |
2010 |
1084AD |
|
35.46 |
|
|
|
|
35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
1086AG |
|
38.18 |
|
|
|
|
1:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isidora Kasapinova |
2010 |
1094AN |
|
37.47 |
|
|
|
|
1:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
1082AG |
|
35.97 |
|
|
|
|
2:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Crasy FlamingoKøer 3 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:32.69 |
+25.72 |
|
|
|
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
1010AP |
|
37.08 |
|
|
|
|
37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
1096AN |
|
42.96 |
|
|
|
|
1:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Madrid Poulsen |
2011 |
1126AC |
|
38.46 |
|
|
|
|
1:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
1152AF |
|
34.19 |
|
|
|
|
2:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
GSC Piger 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:37.98 |
+31.01 |
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
|
38.02 |
|
|
|
|
38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
1088AI |
|
38.23 |
|
|
|
|
1:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
|
40.17 |
|
|
|
|
1:56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Spliid |
2010 |
1008AQ |
|
41.56 |
|
|
|
|
2:37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gentofte piger 3 |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:40.34 |
+33.37 |
|
|
|
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
1272AA |
|
37.85 |
|
|
|
|
37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
1116AJ |
|
39.00 |
|
|
|
|
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Summer Jorgensen |
2011 |
1182AD |
|
42.20 |
|
|
|
|
1:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Jæger |
2012 |
1274AA |
|
41.29 |
|
|
|
|
2:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gentofte piger 5 |
10 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:09.25 |
+1:02.2 |
|
|
|
|
Rose Balle Schou |
2012 |
1258AJ |
|
43.08 |
|
|
|
|
43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
1244AJ |
|
44.28 |
|
|
|
|
1:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
1254AJ |
|
51.38 |
|
|
|
|
2:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
1380AD |
|
50.51 |
|
|
|
|
3:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sigma 5 Allerød |
10 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
3:17.86 |
+1:10.8 |
|
|
|
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
1240AC |
|
37.10 |
|
|
|
|
37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arina Fomenko |
2012 |
1214AI |
|
53.48 |
|
|
|
|
1:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
1322AE |
|
52.15 |
|
|
|
|
2:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vega Sofie Lollike |
2013 |
1318AE |
|
55.13 |
|
|
|
|
3:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sigma 5 Birkerød |
10 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
3:21.46 |
+1:14.4 |
|
|
|
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
1220AI |
|
46.41 |
|
|
|
|
46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Møllebro Uttrup |
2013 |
1348AD |
|
53.98 |
|
|
|
|
1:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rita Blinkenberg Federspiel |
2012 |
1224AI |
|
47.51 |
|
|
|
|
2:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Svea Peters |
2012 |
1226AI |
|
53.56 |
|
|
|
|
3:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gentofte piger 4 |
0 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:26.23 |
+1:19.2 |
|
|
|
|
Emma Martini |
2012 |
1250AJ |
|
47.79 |
|
|
|
|
47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
|
|
58.20 |
|
|
|
|
1:45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
1272AK |
|
47.18 |
|
|
|
|
2:33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
1252AJ |
|
53.06 |
|
|
|
|
3:26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fiskepinde |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:20.44 |
+13.47 |
|
|
|
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
1062AH |
|
32.37 |
|
|
|
|
32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
1060AH |
|
34.93 |
|
|
|
|
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
1056AH |
|
37.99 |
|
|
|
|
1:45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Stigel |
2009 |
0958AF |
|
35.15 |
|
|
|
|
2:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:19:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer 13 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HVSK piger 1 |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
0788AF |
|
31.92 |
|
|
|
|
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zeline Maxine Helsengren Lintrup |
2007 |
0744AC |
|
33.00 |
|
|
|
|
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
33.74 |
|
|
|
|
1:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
0894AB |
|
34.89 |
|
|
|
|
2:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fiskepinde |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:20.44 |
+6.89 |
|
|
|
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
1062AH |
|
32.37 |
|
|
|
|
32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrianna Isabel Romero |
2010 |
1060AH |
|
34.93 |
|
|
|
|
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Barslund Ellehauge |
2010 |
1056AH |
|
37.99 |
|
|
|
|
1:45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Stigel |
2009 |
0958AF |
|
35.15 |
|
|
|
|
2:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:19:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 15:19.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. feb 2022 to 6. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
|
28.40 |
|
|
|
|
28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
|
30.25 |
|
|
|
|
58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Liam Jonasen |
2009 |
0975AB |
|
29.90 |
|
|
|
|
1:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
0995AB |
|
30.17 |
|
|
|
|
1:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma Drenge 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:06.70 |
+7.98 |
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
30.83 |
|
|
|
|
30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
|
32.06 |
|
|
|
|
1:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
31.55 |
|
|
|
|
1:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
0911AF |
|
32.26 |
|
|
|
|
2:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gentofte drenge 1 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:06.87 |
+8.15 |
|
|
|
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
0981AF |
|
30.24 |
|
|
|
|
30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
1011AC |
|
32.21 |
|
|
|
|
1:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
1049AG |
|
32.98 |
|
|
|
|
1:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
0933AF |
|
31.44 |
|
|
|
|
2:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bøllerne 1 |
13 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:09.80 |
+11.08 |
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
|
31.33 |
|
|
|
|
31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
0955BA |
|
32.72 |
|
|
|
|
1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
|
33.98 |
|
|
|
|
1:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
0927AE |
|
31.77 |
|
|
|
|
2:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigma Drenge 2 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:11.24 |
+12.52 |
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
32.36 |
|
|
|
|
32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
32.61 |
|
|
|
|
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
|
33.20 |
|
|
|
|
1:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
0975AG |
|
33.07 |
|
|
|
|
2:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
GSC Drenge 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:15.02 |
+16.30 |
|
|
|
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
1065AE |
|
37.35 |
|
|
|
|
37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
|
32.19 |
|
|
|
|
1:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
1035AA |
|
33.16 |
|
|
|
|
1:42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
|
32.32 |
|
|
|
|
2:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
MK’s fiskefileter |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
2:19.33 |
+20.61 |
|
|
|
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
0977AD |
|
33.40 |
|
|
|
|
33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Hampus De Neergaard |
2009 |
0917BB |
|
33.86 |
|
|
|
|
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
1013AI |
|
34.92 |
|
|
|
|
1:42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
0967BE |
|
37.15 |
|
|
|
|
2:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gentofte drenge 2 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:20.27 |
+21.55 |
|
|
|
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
1057AG |
|
35.11 |
|
|
|
|
35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
0923AF |
|
34.74 |
|
|
|
|
1:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Han Cai |
2010 |
1051AG |
|
36.88 |
|
|
|
|
1:46.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
0925BD |
|
33.54 |
|
|
|
|
2:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bøllerne 2 |
13 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:33.30 |
+34.58 |
|
|
|
|
Semih Güven Karaibrahim |
2009 |
0935AD |
|
36.73 |
|
|
|
|
36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
|
37.85 |
|
|
|
|
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
1041AI |
|
39.16 |
|
|
|
|
1:53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørn Olesen |
2010 |
1029AA |
|
39.56 |
|
|
|
|
2:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bøllerne 3 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:35.90 |
+37.18 |
|
|
|
|
Benjamin Völkner |
2010 |
1043AI |
|
39.71 |
|
|
|
|
39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
1045AI |
|
39.99 |
|
|
|
|
1:19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
1021AE |
|
36.45 |
|
|
|
|
1:56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Jul From |
2011 |
1103AC |
|
39.75 |
|
|
|
|
2:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gentofte drenge 3 |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:40.26 |
+41.54 |
|
|
|
|
Storm Fogtmann |
2010 |
1053AG |
|
40.84 |
|
|
|
|
40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
1001AI |
|
37.01 |
|
|
|
|
1:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
1109AK |
|
43.80 |
|
|
|
|
2:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
1095AH |
|
38.61 |
|
|
|
|
2:40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gentofte drenge 4 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:40.79 |
+42.07 |
|
|
|
|
Carl-Philip Nylandsted |
2011 |
1107AK |
|
40.03 |
|
|
|
|
40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
0903AF |
|
36.34 |
|
|
|
|
1:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luca Storm |
2010 |
1045AG |
|
39.78 |
|
|
|
|
1:56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix W. Takla |
2012 |
1275AG |
|
44.64 |
|
|
|
|
2:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sigma 5 Allerød |
11 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
2:46.57 |
+47.85 |
|
|
|
|
Frederik Flach |
2011 |
1193AE |
|
37.91 |
|
|
|
|
37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Morville |
2011 |
1163AG |
|
41.17 |
|
|
|
|
1:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
1131AD |
|
42.48 |
|
|
|
|
2:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
1201AG |
|
45.01 |
|
|
|
|
2:46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sigma 5 Birkerød |
11 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
3:07.65 |
+1:08.9 |
|
|
|
|
Anton Ellekær |
2011 |
1151AJ |
|
44.85 |
|
|
|
|
44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yago Busta-Schroll |
2011 |
1157AJ |
|
46.23 |
|
|
|
|
1:31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Busk |
2012 |
1213AD |
|
44.77 |
|
|
|
|
2:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Ask Klitsø Honoré |
2012 |
1215AH |
|
51.80 |
|
|
|
|
3:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gentofte drenge 5 |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:08.97 |
+1:10.2 |
|
|
|
|
Jonathan Samuel Heskia |
2010 |
1039AJ |
|
42.29 |
|
|
|
|
42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
1077AL |
|
47.45 |
|
|
|
|
1:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
1111AK |
|
51.71 |
|
|
|
|
2:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Lausten |
2012 |
1277AG |
|
47.52 |
|
|
|
|
3:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:21:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer 14 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HVSK Drenge 1 |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Sabic |
2009 |
0957BG |
|
30.45 |
|
|
|
|
30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
0775AE |
|
28.78 |
|
|
|
|
59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
|
29.54 |
|
|
|
|
1:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
0713AR |
|
28.42 |
|
|
|
|
1:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GTI Dolphins |
16 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:05.10 |
+7.91 |
|
|
|
|
Emil Szipli Pedersen |
2006 |
0627AF |
|
26.98 |
|
|
|
|
26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clint Schrøder |
2008 |
0897AL |
|
33.13 |
|
|
|
|
1:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Jensen |
2010 |
1033AI |
|
39.20 |
|
|
|
|
1:39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
0637AI |
|
25.79 |
|
|
|
|
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-02-2022 15:21:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-02-2022 15:22.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|