Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Britta Amdi |
1979 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 32-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christina Skov Mogensen |
1988 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lenette nielsen |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Christensen |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
35.04 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marianne Juul Madsen |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
35.45 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jackie Gade |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
27.43 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Toft Petersen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
28.91 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
29.00 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Leegaard Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
29.28 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Thomsen |
2003 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
31.53 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.51 |
|
29.84 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
30.21 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
30.46 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
30.71 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
31.01 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
31.64 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
32.86 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
33.82 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Line Madsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
36.17 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
38.99 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
35.21 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
31.45 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
32.52 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
32.74 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alissa Stegenborg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
32.98 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.02 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.37 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
35.42 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Terp |
2008 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
35.81 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
37.96 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
39.29 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
51.99 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
35.84 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
36.31 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
36.99 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
37.57 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
37.89 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
40.47 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Sofie Sange Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
42.12 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
45.70 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
47.28 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
50.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 13:24.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ricco Gade |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 09:55:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.56 |
|
23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
|
24.68 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
|
25.01 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.49 |
|
25.89 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
+0.59 |
|
25.89 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elmer Oosterhof |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.59 |
|
26.02 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Albæk |
2004 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.53 |
|
26.37 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.27 |
|
26.78 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
26.85 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valentin Thordal |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.70 |
|
27.23 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Jelle Thomsen |
2002 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.75 |
|
28.57 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jens Mejdahl |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.50 |
|
31.21 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.75 |
|
31.22 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Kristiansen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
32.88 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik P Justesen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
29.98 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 09:55:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.63 |
|
25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.55 |
|
25.51 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
27.62 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
+0.54 |
|
27.93 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.62 |
|
28.24 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
28.40 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
29.10 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.65 |
|
29.13 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.52 |
|
29.98 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.51 |
|
33.21 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Heltborg |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
|
33.33 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 09:55:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
29.43 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
29.56 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
30.23 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
30.58 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
+0.58 |
|
31.01 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
31.73 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
32.12 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
33.16 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
34.61 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marius Sahl Jensen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.41 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
35.68 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
39.53 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
42.26 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 09:55:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
38.68 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
39.63 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
39.66 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
42.17 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Aarup-Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
45.29 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tristan Martinus Dalmose |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
46.40 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl-Emil Larsen Kappel |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
46.56 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 09:55:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 09:55.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Nielsen |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
|
2:57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:14:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Christine Pedersen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:14:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
|
2:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
2:54.85 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.87 |
|
3:04.65 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:14:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.62 |
|
2:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
2:49.72 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.64 |
|
2:53.90 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:14:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 13:25.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.61 |
|
2:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Vixø Momme |
2007 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.74 |
|
2:47.33 |
+30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 09:54:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.89 |
|
3:05.33 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
+0.77 |
|
3:08.89 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 09:54:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 09:55.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Butterfly Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.48 |
|
2:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 09:54:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Butterfly Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
2:27.26 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 09:54:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Butterfly Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
3:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 09:54:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 09:55.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 32-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christina Skov Mogensen |
1988 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianne Juul Madsen |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Christensen |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jackie Gade |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
59.90 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:05.28 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:07.18 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:15.71 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:18.91 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:22.79 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:28.52 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:23.88 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:13.76 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:16.89 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:18.60 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celina Thorup Kristensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:18.82 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:29.91 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:33.52 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sofie Sange Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:35.09 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:54.51 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 13:25.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ricco Gade |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 10:33:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
54.46 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
|
|
56.80 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
57.22 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elmer Oosterhof |
2005 |
Aars Svømmeklub |
|
|
57.36 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kris Jensen |
2004 |
Aars Svømmeklub |
|
|
57.46 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:00.03 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Andersen |
2000 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:00.36 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:03.25 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:11.45 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jens Mejdahl |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:12.24 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Kristiansen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:19.43 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 10:33:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:03.12 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:04.41 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Høenhof Vesterskov |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:11.22 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Heltborg |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:16.72 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 10:33:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:04.66 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.66 |
|
1:09.61 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:10.09 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:11.95 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:14.65 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:20.83 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:35.10 |
+35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 10:33:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:32.52 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl-Emil Larsen Kappel |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:50.06 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 10:33:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 10:34.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Britta Amdi |
1979 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:34:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jackie Gade |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
31.48 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Thomsen |
2003 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
39.65 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:34:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.55 |
|
33.09 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
33.59 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
34.81 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
35.25 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
35.57 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
36.66 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caitlin Holbæk Lundager |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
37.22 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
38.37 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:34:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
34.52 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
35.67 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
36.42 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
36.67 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
36.99 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
38.66 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
38.80 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Terp |
2008 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
40.13 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
40.56 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
42.66 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
51.45 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:34:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
39.70 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
43.83 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:34:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 13:25.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ricco Gade |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.96 |
|
38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 10:32:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.61 |
|
26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Albæk |
2004 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.48 |
|
28.31 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
29.43 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.54 |
|
32.55 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Kristiansen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
36.48 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik P Justesen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
34.56 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 10:32:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.63 |
|
26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
30.24 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.47 |
|
31.13 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
32.50 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
32.75 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Heltborg |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
37.84 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
44.16 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 10:32:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.38 |
|
33.91 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
34.35 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
34.74 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
35.00 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
37.48 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
37.99 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.43 |
|
38.75 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
38.75 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
41.71 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 10:32:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
47.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 10:32:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 10:34.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 32-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christina Skov Mogensen |
1988 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:50:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lenette nielsen |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Christensen |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
|
43.26 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:50:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
|
33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Thomsen |
2003 |
Svømmeklubben Smut |
+0.67 |
|
35.80 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:50:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.66 |
|
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.67 |
|
37.20 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
|
38.00 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
+0.76 |
|
40.60 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Line Madsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.80 |
|
41.67 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:50:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.67 |
|
36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.61 |
|
37.86 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alissa Stegenborg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
38.56 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.73 |
|
38.81 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
|
40.14 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
|
40.14 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
|
40.49 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.74 |
|
40.94 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Terp |
2008 |
Svømmeklubben Smut |
+0.64 |
|
40.97 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Celina Thorup Kristensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.67 |
|
41.58 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.83 |
|
48.68 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:50:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.77 |
|
52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:50:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 13:25.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
|
27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Albæk |
2004 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.61 |
|
30.60 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Mejdahl |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
39.55 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Kristiansen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
40.88 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 10:36:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.66 |
|
35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 10:36:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
|
36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
+0.74 |
|
39.14 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.69 |
|
40.41 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Sahl Jensen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
|
40.87 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.66 |
|
45.25 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 10:36:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
+0.80 |
|
46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
+0.78 |
|
48.57 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.77 |
|
55.49 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Aarup-Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
ej ryglig v afsl i 50m |
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 10:36:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 10:36.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 40-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Britta Amdi |
1979 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Nielsen |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.49 |
|
1:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:06.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.57 |
|
1:11.63 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Toft Petersen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:12.04 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:12.59 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Leegaard Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:15.10 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:25.11 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:15.96 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:23.29 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:28.52 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Møller Winther |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:32.71 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:37.16 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
ej afsl på ryg 50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:21.70 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:24.34 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:24.41 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:24.45 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:24.77 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:27.66 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:29.21 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:29.84 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:30.07 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:30.98 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:31.54 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:34.78 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:36.09 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:36.31 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:37.64 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:40.00 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Sofie Sange Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:53.50 |
+27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:10:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 13:26.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.50 |
|
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:07.52 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.54 |
|
1:08.42 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:10.70 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:13.63 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Jelle Thomsen |
2002 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:17.57 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.54 |
|
1:24.96 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:04:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.62 |
|
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.66 |
|
1:10.17 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.50 |
|
1:11.29 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:15.74 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:18.18 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Høenhof Vesterskov |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:25.09 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:35.67 |
+30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:04:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:18.76 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:23.59 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:25.70 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:30.07 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
DSQ |
|
|
Ej samt. berø. 75m sw 6. |
|
|
|
|
- |
|
Marius Sahl Jensen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:04:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Medley Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:46.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:50.97 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
DSQ |
|
|
Ej brystben 74m |
|
|
|
SW 7.5 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:04:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 11:04.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianne Juul Madsen |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
6:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:18:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
5:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:18:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
5:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
6:02.93 |
+51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
6:06.62 |
+54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:18:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
5:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
6:20.01 |
+38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:18:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 13:26.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Vixø Momme |
2007 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
5:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:11:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
5:49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
5:51.54 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
7:36.02 |
+1:46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:11:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 11:13.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
|
1:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:25:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:24.08 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:26.69 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:28.09 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Møller Winther |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:39.05 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:40.83 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:45.57 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:46.09 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:25:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:31.10 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Terp |
2008 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
1:32.33 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:37.26 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:40.30 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
1:43.34 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:47.34 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:47.98 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:11.87 |
+44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:25:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:56.11 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:59.59 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:25:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 11:25:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 13:26.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.59 |
|
1:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
|
1:06.80 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:12.73 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kris Jensen |
2004 |
Aars Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:13.41 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.55 |
|
1:18.53 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:20:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.46 |
|
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.60 |
|
1:21.51 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:20:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.52 |
|
1:25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:28.35 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:30.87 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:35.85 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:40.13 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:42.11 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:51.20 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:20:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:54.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl-Emil Larsen Kappel |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
2:09.66 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:20:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 11:21.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4x100m Frisvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - 4 |
12 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
6:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sofie Sange Fausing |
2011 |
1146AE |
|
46.04 |
1:37.52 |
|
|
|
1:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
1162AD |
|
35.32 |
1:16.28 |
|
|
|
2:53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Nættermann |
2010 |
1016AL |
|
45.05 |
1:37.82 |
|
|
|
4:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Aalto |
2012 |
1230AC |
|
4:31.62 |
2:01.06 |
|
|
|
6:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 12:13:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4x100m Frisvømning Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Girl SQUAD |
15 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Holmberg |
2007 |
0774AU |
|
32.90 |
1:08.81 |
|
|
|
1:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
0746AU |
|
32.36 |
1:07.56 |
|
|
|
2:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Lucassen |
2007 |
0706AV |
|
30.93 |
1:05.65 |
|
|
|
3:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
0786AU |
|
32.56 |
1:08.10 |
|
|
|
4:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S68 - 1 |
16 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
4:37.63 |
+7.51 |
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
|
30.16 |
1:03.37 |
|
|
|
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Patricia Nættermann |
2007 |
0704AG |
|
33.52 |
|
|
|
|
|
2:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
1:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
0662AS |
|
33.53 |
1:11.18 |
|
|
|
3:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
0822AG |
|
33.41 |
1:12.31 |
|
|
|
4:37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aabybro Red Dragons |
15 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
4:46.98 |
+16.86 |
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
|
33.16 |
1:10.86 |
|
|
|
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Stenger |
2008 |
0872AT |
+0.11 |
32.82 |
1:10.87 |
|
|
|
2:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Callsen |
2008 |
0844AM |
|
35.38 |
1:13.98 |
|
|
|
3:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Kristensen |
2008 |
0840AW |
+0.43 |
33.77 |
1:11.27 |
|
|
|
4:46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
BSK08 Tornados |
15 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
4:53.09 |
+22.97 |
|
|
|
|
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
|
35.29 |
1:12.10 |
|
|
|
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Neya Damgaard |
2007 |
0776AR |
|
34.33 |
1:13.31 |
|
|
|
2:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hermansen |
2008 |
0884AT |
|
35.67 |
1:18.46 |
|
|
|
3:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
0766AR |
|
33.18 |
1:09.22 |
|
|
|
4:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
NORD piger |
14 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
5:10.18 |
+40.06 |
|
|
|
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
0808AM |
|
39.00 |
1:23.92 |
|
|
|
1:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
0856AT |
|
1:23.92 |
1:19.76 |
|
|
|
2:43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bertelsen |
2008 |
0888AE |
|
35.35 |
1:13.97 |
|
|
|
3:57.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
0858AE |
|
35.70 |
1:12.53 |
|
|
|
5:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
S68 - 2 |
16 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
5:11.32 |
+41.20 |
|
|
|
|
Reinike Veenstra |
2006 |
0638AW |
|
37.17 |
1:18.04 |
|
|
|
1:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Christiansen |
2007 |
0786AI |
|
35.28 |
1:13.80 |
|
|
|
2:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
0994AI |
|
39.84 |
1:23.31 |
|
|
|
3:55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Kristensen |
2008 |
0848AT |
|
36.33 |
1:16.17 |
|
|
|
5:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
The Kraken |
16 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
5:39.97 |
+1:09.8 |
|
|
|
|
Ida Karlsen |
2006 |
0682AY |
|
40.40 |
1:27.32 |
|
|
|
1:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
0862AY |
|
40.32 |
1:27.61 |
|
|
|
2:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
1092AP |
|
43.49 |
1:31.10 |
|
|
|
4:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
0998BD |
|
37.05 |
1:13.94 |
|
|
|
5:39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pingvin Piger 2 |
13 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
|
|
|
6:00.44 |
+1:30.3 |
|
|
|
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
1078AN |
|
38.63 |
1:21.19 |
|
|
|
1:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
1020AR |
|
52.20 |
1:52.73 |
|
|
|
3:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
0980BF |
|
35.19 |
1:15.46 |
|
|
|
4:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
0952BC |
|
44.12 |
1:31.06 |
|
|
|
6:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
S68 - 3 |
18 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
6:11.79 |
+1:41.6 |
|
|
|
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
0422AR |
|
31.22 |
1:06.99 |
|
|
|
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
1148AE |
|
49.32 |
1:49.63 |
|
|
|
2:56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Aalto |
2008 |
0840AT |
|
2:56.62 |
1:21.41 |
|
|
|
4:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
0980BI |
|
50.91 |
1:53.76 |
|
|
|
6:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 12:13:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4x100m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HSK Piger 1 |
17 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
0534AH |
|
31.39 |
1:06.42 |
|
|
|
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
0846AM |
|
31.23 |
1:05.41 |
|
|
|
2:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Maya Kjær |
2010 |
1032AH |
|
37.61 |
1:19.53 |
|
|
|
3:31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celina Thorup Kristensen |
2009 |
0926BB |
|
38.01 |
1:20.32 |
|
|
|
4:51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S68 - 3 |
18 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
6:11.79 |
+1:20.1 |
|
|
|
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
0422AR |
|
31.22 |
1:06.99 |
|
|
|
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
1148AE |
|
49.32 |
1:49.63 |
|
|
|
2:56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Aalto |
2008 |
0840AT |
|
2:56.62 |
1:21.41 |
|
|
|
4:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
0980BI |
|
50.91 |
1:53.76 |
|
|
|
6:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aalborg piger 2 |
43 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:29.95 |
-21.73 |
|
|
|
|
Britta Amdi |
1979 |
7948AA |
|
33.26 |
1:09.72 |
|
|
|
1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
|
29.80 |
1:01.49 |
|
|
|
2:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lenette nielsen |
1997 |
9798BC |
|
30.30 |
1:03.91 |
|
|
|
3:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christina Skov Mogensen |
1988 |
8896AE |
|
35.69 |
1:14.83 |
|
|
|
4:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aalborg piger |
20 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
Anna Christine Pedersen |
2003 |
0372BE |
|
32.69 |
1:10.33 |
|
|
|
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
0292AS |
|
36.90 |
1:16.39 |
|
|
|
2:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caitlin Holbæk Lundager |
2007 |
0754AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Toft Petersen |
2004 |
0438AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 12:13:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4x100m Frisvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg piger 2 |
43 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Britta Amdi |
1979 |
7948AA |
|
33.26 |
1:09.72 |
|
|
|
1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
|
29.80 |
1:01.49 |
|
|
|
2:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lenette nielsen |
1997 |
9798BC |
|
30.30 |
1:03.91 |
|
|
|
3:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christina Skov Mogensen |
1988 |
8896AE |
|
35.69 |
1:14.83 |
|
|
|
4:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 12:13:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 13:28.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x100m Frisvømning Herrer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HSK Drenge 1 |
16 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
0961AE |
|
32.13 |
1:10.04 |
|
|
|
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
0655AP |
|
29.65 |
1:01.89 |
|
|
|
2:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Østergaard |
2008 |
0805AF |
+0.72 |
30.89 |
1:04.95 |
|
|
|
3:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
0999AD |
|
34.03 |
1:10.10 |
|
|
|
4:26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aabybro Extremes |
16 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
4:29.45 |
+2.47 |
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
|
30.17 |
1:03.18 |
|
|
|
1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Poulsen |
2007 |
0717AL |
+0.10 |
30.60 |
1:05.65 |
|
|
|
2:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
0605AP |
+0.49 |
34.39 |
1:11.46 |
|
|
|
3:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
0943AF |
|
33.19 |
1:09.16 |
|
|
|
4:29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pingvin Herrer 2 |
15 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
|
|
|
5:01.50 |
+34.52 |
|
|
|
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
0875AD |
|
33.26 |
1:10.89 |
|
|
|
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Vixø Momme |
2007 |
0793AJ |
|
34.03 |
1:10.74 |
|
|
|
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
0969BF |
|
41.05 |
1:28.49 |
|
|
|
3:50.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Ziethen |
2008 |
0863AQ |
|
34.44 |
1:11.38 |
|
|
|
5:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
S68 - 2 |
14 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
5:02.46 |
+35.48 |
|
|
|
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
0997AF |
|
37.80 |
1:19.54 |
|
|
|
1:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
|
31.93 |
1:07.98 |
|
|
|
2:27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus V Andersen |
2008 |
0829AJ |
|
35.64 |
1:16.35 |
|
|
|
3:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Sahl Jensen |
2009 |
0909BC |
|
36.84 |
1:18.59 |
|
|
|
5:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSK Drenge 2 |
15 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Tobias Schwab |
2009 |
0985AF |
|
35.66 |
1:15.50 |
|
|
|
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
1087AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Martinus Dalmose |
2011 |
1123AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Høenhof Vesterskov |
2007 |
0755AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:49:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x100m Frisvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aars Drenge 1 |
19 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:45.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Elmer Oosterhof |
2005 |
0521AI |
|
27.37 |
57.43 |
|
|
|
57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
0309AN |
|
27.91 |
57.48 |
|
|
|
1:54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kris Jensen |
2004 |
0489AK |
+0.31 |
26.86 |
57.16 |
|
|
|
2:52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
0603AI |
|
25.75 |
53.79 |
|
|
|
3:45.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aabybro Destroyers |
19 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
3:48.45 |
+2.59 |
|
|
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
0657AM |
+0.54 |
26.69 |
55.88 |
|
|
|
55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
0369AL |
+0.33 |
27.26 |
57.02 |
|
|
|
1:52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
0647AM |
+0.14 |
25.98 |
55.43 |
|
|
|
2:48.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
0671AP |
+0.34 |
28.53 |
1:00.12 |
|
|
|
3:48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
S68 - 1 |
20 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
3:56.63 |
+10.77 |
|
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
0349AG |
+0.67 |
25.29 |
52.71 |
|
|
|
52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
+0.39 |
25.50 |
53.47 |
|
|
|
1:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
0563AF |
+0.58 |
27.10 |
56.02 |
|
|
|
2:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Heltborg |
2006 |
0689AP |
+0.58 |
33.79 |
1:14.43 |
|
|
|
3:56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aalborg drenge |
22 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:24.92 |
+39.06 |
|
|
|
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
0121AF |
+0.56 |
28.56 |
59.68 |
|
|
|
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik P Justesen |
2003 |
0383AL |
+0.25 |
32.30 |
1:09.95 |
|
|
|
2:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Kristiansen |
2003 |
0323AC |
+0.75 |
35.30 |
1:14.89 |
|
|
|
3:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
0059AF |
+0.02 |
28.68 |
1:00.40 |
|
|
|
4:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bromers Disciple |
21 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
4:37.96 |
+52.10 |
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
|
29.88 |
1:03.91 |
|
|
|
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
0947BH |
|
35.57 |
1:18.00 |
|
|
|
2:21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Larsen |
2005 |
0531AR |
|
34.74 |
1:15.31 |
|
|
|
3:37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
0813AI |
|
29.28 |
1:00.74 |
|
|
|
4:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pingvin Herrer 3 |
20 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
|
|
|
6:26.11 |
+2:40.2 |
|
|
|
|
David Tuan V. Valbjørn |
2002 |
0229AQ |
+0.61 |
31.42 |
1:06.25 |
|
|
|
1:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Carl-Emil Larsen Kappel |
2010 |
1095AL |
|
51.82 |
1:52.01 |
|
|
|
2:58.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Aarup-Kristensen |
2011 |
1155AK |
|
50.22 |
1:49.53 |
|
|
|
4:47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
1097AL |
|
47.69 |
1:38.32 |
|
|
|
6:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aabybro Extremes |
16 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
4:29.45 |
+43.59 |
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
|
30.17 |
1:03.18 |
|
|
|
1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Poulsen |
2007 |
0717AL |
+0.10 |
30.60 |
1:05.65 |
|
|
|
2:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
0605AP |
+0.49 |
34.39 |
1:11.46 |
|
|
|
3:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
0943AF |
|
33.19 |
1:09.16 |
|
|
|
4:29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
NORD drenge 1 |
22 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Flere s |
|
|
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
0933BH |
|
38.67 |
1:22.59 |
|
|
|
1:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Juul Pedersen |
2002 |
0277AM |
+0.35 |
26.69 |
57.88 |
|
|
|
2:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
0931BH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
0079AF |
-0.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 11:49:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 11:49.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianne Juul Madsen |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 13:52:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jackie Gade |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisabeth Leegaard Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
2:20.59 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:28.40 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Christine Pedersen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:37.13 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 13:52:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
2:26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
2:28.22 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:48.90 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
2:52.78 |
+26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 13:52:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
2:38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:39.13 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
2:39.96 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
2:40.75 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:55.40 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:57.79 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 13:52:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
2:54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sofie Sange Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
3:21.26 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
3:25.87 |
+31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 13:52:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 13:58.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
|
|
2:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elmer Oosterhof |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.56 |
|
2:07.29 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.46 |
|
2:29.64 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.53 |
|
2:47.47 |
+40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:25:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
2:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
2:14.31 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Vixø Momme |
2007 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
2:30.05 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Høenhof Vesterskov |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
+0.59 |
|
2:40.61 |
+38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
2:46.83 |
+44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Heltborg |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
|
2:50.44 |
+48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:25:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
2:38.66 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
2:38.82 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
2:39.09 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
2:42.71 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:46.52 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
2:49.15 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:02.95 |
+37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:29.78 |
+1:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
3:31.60 |
+1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:25:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
3:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:25:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 13:25.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Nielsen |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.37 |
|
42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:19:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
42.93 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:19:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
38.28 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
39.17 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
39.47 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
39.53 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
40.90 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Møller Winther |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
45.05 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
45.97 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
46.46 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
48.77 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
50.49 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:19:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
41.47 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Terp |
2008 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
41.63 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
44.23 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
45.74 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
45.83 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
48.91 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
51.34 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
51.98 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:01.21 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
Flyben 25m SW 7.1 |
|
|
|
|
- |
|
Alissa Stegenborg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:19:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
46.80 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
52.20 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
54.16 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
DSQ |
|
|
Crawltag 5m SW 7.2 |
|
|
|
|
- |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:19:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:19:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 14:45.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.61 |
|
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
|
31.38 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.51 |
|
33.18 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.52 |
|
34.25 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Andersen |
2000 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.75 |
|
34.55 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Jelle Thomsen |
2002 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
39.37 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:33:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.54 |
|
33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
33.83 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.73 |
|
34.59 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
37.59 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
42.74 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
52.50 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:33:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
39.27 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
41.87 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
45.97 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
50.24 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
51.17 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Sahl Jensen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
Flere flyben ved start |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:33:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
56.60 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Martinus Dalmose |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:02.95 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:03.58 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:10.35 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:33:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 13:34.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jackie Gade |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:07.76 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:08.75 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:12.38 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:26:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.53 |
|
1:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Kornum |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:20.32 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:20.50 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:27.31 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:27.63 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:26:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:25.50 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:26:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 14:27.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.57 |
|
1:14.42 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:14.81 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:36:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.63 |
|
1:04.11 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.37 |
|
1:10.59 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:15.16 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:36:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
1:20.13 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:20.60 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:30.34 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:36:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 13:36.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
3:25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:35:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
3:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
3:09.69 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
3:48.52 |
+45.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:35:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
3:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:16.63 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Terp |
2008 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
3:19.43 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
3:21.53 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
3:45.52 |
+42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:46.24 |
+43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:35:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
3:55.61 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
4:07.99 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:35:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 14:37.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.61 |
|
2:28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kris Jensen |
2004 |
Aars Svømmeklub |
+0.58 |
|
2:44.15 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valentin Thordal |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.70 |
|
2:54.48 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:54:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.57 |
|
2:44.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:54:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.66 |
|
3:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
3:18.66 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
3:23.43 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
3:35.04 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
+0.73 |
|
3:43.21 |
+32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.47 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej samt. berø 25m |
|
|
|
|
- |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej samt. berø 200m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:54:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
3:59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 13:54:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 13:59.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 800m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Leegaard Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
10:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:41:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 800m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
12:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
12:25.34 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:41:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 14:41.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elmer Oosterhof |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.56 |
|
9:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
9:44.84 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 14:24:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 800m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Vixø Momme |
2007 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
11:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 14:24:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 14:25.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lenette nielsen |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:55:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
|
1:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:55:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
|
1:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:14.95 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.68 |
|
1:23.73 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.92 |
|
1:50.44 |
+39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.67 |
|
1:42.39 |
+31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:55:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.67 |
|
1:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.60 |
|
1:22.19 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.57 |
|
1:23.92 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alissa Stegenborg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:26.12 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.72 |
|
1:26.34 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.70 |
|
1:29.03 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.58 |
|
1:31.54 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.77 |
|
1:42.31 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
ej fort bevæg ved 75 m s |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+1.19 |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:55:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.80 |
|
1:37.71 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.69 |
|
1:47.73 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Sofie Sange Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:57.02 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
|
2:16.37 |
+40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:55:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+1.22 |
|
2:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:55:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 15:18.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.68 |
|
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Albæk |
2004 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.59 |
|
1:08.40 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kris Jensen |
2004 |
Aars Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:09.10 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.63 |
|
1:12.44 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:28.00 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik P Justesen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:22.51 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 14:30:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.61 |
|
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.65 |
|
1:09.21 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.76 |
|
1:19.12 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:19.60 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.82 |
|
1:26.20 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Heltborg |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
|
1:29.91 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Høenhof Vesterskov |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:29.98 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.73 |
|
1:30.17 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 14:30:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.71 |
|
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:14.96 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.86 |
|
1:17.87 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.56 |
|
1:24.03 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
|
1:25.59 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
+0.76 |
|
1:25.74 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.89 |
|
1:29.42 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marius Sahl Jensen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:30.72 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.73 |
|
1:36.25 |
+26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.74 |
|
1:37.61 |
+28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:38.69 |
+29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 14:30:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:42.58 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Martinus Dalmose |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:43.96 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Aarup-Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.73 |
|
1:49.72 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl-Emil Larsen Kappel |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:52.43 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.90 |
|
2:03.96 |
+25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
ej ryglig efter vending v |
|
|
|
|
- |
|
Chresten Vestergård |
2010 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 14:30:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 14:30.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:38.06 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
2:38.09 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
3:11.83 |
+48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 15:18:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
2:41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
2:53.00 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
2:58.40 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
3:20.73 |
+39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
svømmer på maven v 10 |
|
|
|
|
- |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 15:18:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
3:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:06.06 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:06.98 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
3:07.10 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:07.97 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
3:11.00 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
3:16.33 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
3:21.09 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Celina Thorup Kristensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
3:26.23 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 15:18:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
3:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 15:18:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 15:19.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.62 |
|
2:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
Svømmeklubben Nord |
+0.74 |
|
2:21.42 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valentin Thordal |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.70 |
|
2:29.14 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
|
2:36.60 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
2:37.24 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Jelle Thomsen |
2002 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.73 |
|
2:53.57 |
+39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 14:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.66 |
|
2:36.35 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
2:42.08 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
2:49.04 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
|
2:56.23 |
+31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 14:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
2:55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Idrætsforening |
+0.50 |
|
2:58.97 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 14:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Afsæt på mave 50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 14:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 14:40.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4x100m IM Medley Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
- |
|
S68 - 4 |
12 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Caroline Sofie Sange Fausing |
2011 |
1146AE |
|
55.57 |
1:54.20 |
|
|
|
1:54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
1148AE |
|
1:04.29 |
2:04.94 |
|
|
|
3:59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
1162AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Nættermann |
2010 |
1016AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 15:48:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4x100m IM Medley Damer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - 1 |
16 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
5:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
|
34.30 |
1:14.74 |
|
|
|
1:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
0662AS |
|
36.71 |
1:17.22 |
|
|
|
2:31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
0822AG |
|
39.14 |
1:24.26 |
|
|
|
3:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patricia Nættermann |
2007 |
0704AG |
|
37.78 |
1:22.60 |
|
|
|
5:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Girl SQUAD |
15 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:28.78 |
+9.96 |
|
|
|
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
0746AU |
|
39.81 |
1:21.78 |
|
|
|
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Holmberg |
2007 |
0774AU |
|
1:21.78 |
1:22.17 |
|
|
|
2:43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
0786AU |
|
39.27 |
1:24.68 |
|
|
|
4:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Lucassen |
2007 |
0706AV |
|
37.11 |
1:20.15 |
|
|
|
5:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
BSK08 Tornados |
15 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
5:31.21 |
+12.39 |
|
|
|
|
Neya Damgaard |
2007 |
0776AR |
|
37.85 |
1:23.47 |
|
|
|
1:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hermansen |
2008 |
0884AT |
|
40.21 |
1:30.37 |
|
|
|
2:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
0766AR |
|
36.94 |
1:18.54 |
|
|
|
4:12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
|
37.59 |
1:18.83 |
|
|
|
5:31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aabybro Red Dragons |
15 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
5:39.66 |
+20.84 |
|
|
|
|
Sofie Callsen |
2008 |
0844AM |
|
39.36 |
1:27.84 |
|
|
|
1:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Luna Kristensen |
2008 |
0840AW |
|
43.20 |
1:28.68 |
|
|
|
2:56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Stenger |
2008 |
0872AT |
|
38.33 |
1:22.44 |
|
|
|
4:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
|
39.57 |
1:20.70 |
|
|
|
5:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
S68 - 2 |
16 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
5:57.63 |
+38.81 |
|
|
|
|
Aino Aalto |
2008 |
0840AT |
|
42.13 |
1:32.22 |
|
|
|
1:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Kristensen |
2008 |
0848AT |
|
1:32.22 |
1:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Christiansen |
2007 |
0786AI |
|
3:05.76 |
4:28.95 |
|
|
|
4:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reinike Veenstra |
2006 |
0638AW |
|
42.19 |
1:28.68 |
|
|
|
5:57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
NORD piger |
14 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
6:12.32 |
+53.50 |
|
|
|
|
Emma Bertelsen |
2008 |
0888AE |
|
41.52 |
1:24.50 |
|
|
|
1:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
0858AE |
|
41.48 |
1:29.87 |
|
|
|
2:54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
1004AK |
|
51.23 |
1:41.15 |
|
|
|
4:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
0856AT |
|
47.11 |
1:36.80 |
|
|
|
6:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frække Fritter |
15 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej uda |
|
|
|
Clara Kornum |
2007 |
0704AM |
|
38.73 |
1:23.60 |
|
|
|
1:23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
1092AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
0862AY |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
0998BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 15:48:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4x100m IM Medley Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HSK Piger 1 |
17 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
0534AH |
|
33.90 |
1:12.72 |
|
|
|
1:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Maya Kjær |
2010 |
1032AH |
|
45.09 |
1:35.97 |
|
|
|
2:48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
0846AM |
|
2:48.69 |
1:15.02 |
|
|
|
4:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
1098AJ |
|
46.20 |
1:34.61 |
|
|
|
5:38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pingvin Piger 2 |
17 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
|
|
|
5:59.78 |
+21.46 |
|
|
|
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
0980BF |
|
39.59 |
1:25.58 |
|
|
|
1:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Leegaard Larsen |
2005 |
0586AV |
|
35.14 |
1:16.18 |
|
|
|
2:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
0952BC |
|
50.56 |
1:42.73 |
|
|
|
4:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
1078AN |
|
43.46 |
1:35.29 |
|
|
|
5:59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aalborg piger |
20 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Anna Christine Pedersen |
2003 |
0372BE |
|
36.53 |
1:22.32 |
|
|
|
1:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
0292AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caitlin Holbæk Lundager |
2007 |
0754AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Toft Petersen |
2004 |
0438AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
S68 - 3 |
17 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej sam |
|
|
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
0980BI |
|
57.62 |
2:01.42 |
|
|
|
2:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
0994AI |
|
42.27 |
1:31.23 |
|
|
|
3:32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
|
33.58 |
1:13.21 |
|
|
|
4:45.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Aalto |
2012 |
1230AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 15:48:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4x100m IM Medley Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg piger 2 |
27 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Lenette nielsen |
1997 |
9798BC |
|
34.36 |
1:15.14 |
|
|
|
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Nielsen |
1997 |
9736AL |
|
38.18 |
1:20.45 |
|
|
|
2:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
+0.54 |
33.24 |
1:12.32 |
|
|
|
3:47.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marianne Juul Madsen |
1995 |
9504BA |
|
47.81 |
1:40.77 |
|
|
|
5:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 15:48:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 15:56.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4x100m IM Medley Herrer 13-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Destroyers |
16 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
4:39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
0657AM |
|
32.05 |
1:06.89 |
|
|
|
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
0647AM |
+0.22 |
29.44 |
1:06.34 |
|
|
|
2:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
+0.58 |
32.00 |
1:09.76 |
|
|
|
3:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Poulsen |
2007 |
0717AL |
+0.28 |
34.77 |
1:16.02 |
|
|
|
4:39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HSK Drenge 1 |
16 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:12.34 |
+33.33 |
|
|
|
|
Magnus Østergaard |
2008 |
0805AF |
|
35.88 |
1:16.63 |
|
|
|
1:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Høenhof Vesterskov |
2007 |
0755AI |
+0.71 |
40.27 |
1:25.43 |
|
|
|
2:42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ditlev Sørensen |
2009 |
0961AE |
+0.54 |
34.10 |
1:18.64 |
|
|
|
4:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
0655AP |
+0.68 |
31.98 |
1:11.64 |
|
|
|
5:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pingvin Herrer 2 |
15 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
|
|
|
5:40.88 |
+1:01.8 |
|
|
|
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
0875AD |
|
37.22 |
1:20.00 |
|
|
|
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Vixø Momme |
2007 |
0793AJ |
+0.61 |
39.38 |
1:23.30 |
|
|
|
2:43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
0969BF |
|
45.13 |
1:35.43 |
|
|
|
4:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Ziethen |
2008 |
0863AQ |
|
37.34 |
1:22.15 |
|
|
|
5:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HSK Drenge 2 |
13 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:34.08 |
+1:55.0 |
|
|
|
|
Tristan Martinus Dalmose |
2011 |
1123AC |
|
57.80 |
1:59.91 |
|
|
|
1:59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
0999AD |
|
39.61 |
1:21.55 |
|
|
|
3:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
1087AE |
|
50.47 |
1:44.51 |
|
|
|
5:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Schwab |
2009 |
0985AF |
|
39.03 |
1:28.11 |
|
|
|
6:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
S68 - 2 |
14 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Maveli |
|
|
|
Marius Sahl Jensen |
2009 |
0909BC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
0997AF |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus V Andersen |
2008 |
0829AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 15:05:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4x100m IM Medley Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - 1 |
20 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
4:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
|
26.95 |
57.96 |
|
|
|
57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
0563AF |
+0.46 |
28.56 |
1:01.24 |
|
|
|
1:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
0349AG |
+0.19 |
25.76 |
59.07 |
|
|
|
2:58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theis Lindhardt |
2006 |
0633AP |
-0.03 |
33.49 |
1:13.76 |
|
|
|
4:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aars Drenge 1 |
19 |
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:29.25 |
+17.22 |
|
|
|
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
0603AI |
|
30.18 |
1:05.94 |
|
|
|
1:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elmer Oosterhof |
2005 |
0521AI |
-0.00 |
32.94 |
1:11.98 |
|
|
|
2:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
0309AN |
+0.18 |
31.60 |
1:06.63 |
|
|
|
3:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kris Jensen |
2004 |
0489AK |
+0.24 |
29.50 |
1:04.70 |
|
|
|
4:29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aabybro Extremes |
19 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
5:01.97 |
+49.94 |
|
|
|
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
0369AL |
|
32.71 |
1:07.02 |
|
|
|
1:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Rubæk |
2006 |
0671AP |
+0.44 |
33.13 |
1:13.27 |
|
|
|
2:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
0605AP |
+0.30 |
37.96 |
1:20.96 |
|
|
|
3:41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
0943AF |
|
38.36 |
1:20.72 |
|
|
|
5:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bromers yngste Diciple |
21 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
5:17.84 |
+1:05.8 |
|
|
|
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
0947BH |
|
38.36 |
1:24.90 |
|
|
|
1:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Larsen |
2005 |
0531AR |
+0.41 |
40.79 |
1:28.34 |
|
|
|
2:53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
0813AI |
+0.49 |
33.74 |
1:10.50 |
|
|
|
4:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
+0.53 |
33.31 |
1:14.10 |
|
|
|
5:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
NORD drenge 1 |
22 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
5:43.50 |
+1:31.4 |
|
|
|
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
0931BH |
|
|
1:45.85 |
|
|
|
1:45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Juul Pedersen |
2002 |
0277AM |
+0.21 |
30.55 |
1:09.70 |
|
|
|
2:55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
0933BH |
+0.47 |
48.21 |
1:43.26 |
|
|
|
4:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Bull Kramer |
2000 |
0079AF |
+0.04 |
29.50 |
1:04.69 |
|
|
|
5:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pingvin Herrer 3 |
20 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
|
|
|
6:59.18 |
+2:47.1 |
|
|
|
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
0217AT |
|
32.90 |
1:08.18 |
|
|
|
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Carl-Emil Larsen Kappel |
2010 |
1095AL |
|
49.93 |
1:54.32 |
|
|
|
3:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Aarup-Kristensen |
2011 |
1155AK |
|
55.42 |
2:02.10 |
|
|
|
5:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
1097AL |
|
53.75 |
1:54.58 |
|
|
|
6:59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aalborg drenge |
22 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej sam |
|
|
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
0121AF |
|
|
1:10.78 |
|
|
|
1:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Mejdahl |
2003 |
0327AR |
|
37.19 |
1:21.67 |
|
|
|
2:32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Kristiansen |
2003 |
0323AC |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
0059AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 15:05:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 15:07.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|