Results for DM-H Ã…ben Klasse indledende
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 1, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Svømmeklub 2 - Mix | 1999 | Horsens Svømmeklub 2 | 1:50.70 | ||||||
Mille C. Berg | 2001 | 30.50 | 30.50 | |||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 28.99 | 59.49 | |||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 27.52 | 1:27.01 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 23.69 | 1:50.70 | |||||||
2 | Ku Svømning 1 | 0 | U.S.G | 1:54.99 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Christian Christensen | 1991 | 29.40 | 1:00.09 | |||||||
Jakob Vodstrup | 1994 | 26.78 | 1:26.87 | |||||||
Marianne Duijm | 1993 | 28.12 | 1:54.99 | |||||||
3 | Agf Åben - Mix | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:56.35 | ||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 26.54 | 26.54 | |||||||
Casper Krohn | 2001 | 30.04 | 56.58 | |||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 31.26 | 1:27.84 | |||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 28.51 | 1:56.35 | |||||||
4 | Horsens Svømmeklub 1 - Mix | 1999 | Horsens Svømmeklub 1 | 1:56.54 | ||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 25.92 | 25.92 | |||||||
Amalie Antonsen | 2003 | 37.46 | 1:03.38 | |||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 26.19 | 1:29.57 | |||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 26.97 | 1:56.54 | |||||||
5 | Hillerød - Mix | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:58.65 | ||||||
Thor Majvig Mogensen | 2004 | 28.61 | 28.61 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 31.62 | 1:00.23 | |||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 31.00 | 1:31.23 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 27.42 | 1:58.65 | |||||||
6 | Haderslev - Mix | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 1:59.52 | ||||||
Kasper Christiansen | 2003 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 34.10 | 1:05.65 | |||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 25.63 | 1:31.28 | |||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 28.24 | 1:59.52 | |||||||
7 | Nyborg Svømmeklub - Mix | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:59.57 | ||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 32.46 | 1:03.66 | |||||||
Iben Bak | 2001 | 28.87 | 1:32.53 | |||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 27.04 | 1:59.57 | |||||||
8 | Erritsø - Mix | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:59.68 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 28.77 | 28.77 | |||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 33.34 | 1:02.11 | |||||||
Sofie Sjøgren | 2002 | 29.03 | 1:31.14 | |||||||
Clara Lynggaard | 2002 | 28.54 | 1:59.68 | |||||||
9 | Helsinge - Mix | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 2:00.14 | ||||||
Andreas Gram Peters | 2001 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 29.70 | 58.68 | |||||||
Frida Gram Peters | 2007 | 32.30 | 1:30.98 | |||||||
Emily Hansen | 2005 | 29.16 | 2:00.14 | |||||||
10 | S 68 Mix Dsq | 0 | Svømmeklubben S 68 | 2:01.26 | ||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 33.63 | 1:04.99 | |||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 26.07 | 1:31.06 | |||||||
Mie Asmussen | 2005 | 30.20 | 2:01.26 | |||||||
11 | Kolding - Mix | 2001 | Kolding SK | 2:05.89 | ||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 31.34 | 31.34 | |||||||
Daniel Busk | 2005 | 32.65 | 1:03.99 | |||||||
Karla Kristensen | 2005 | 1:01.90 | 2:05.89 | |||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 2:05.89 | ||||||||
12 | Frederikssund - Mix | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 2:05.98 | ||||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 32.67 | 32.67 | |||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 32.01 | 1:04.68 | |||||||
Mads Bantz Nielsen | 2004 | 29.69 | 1:34.37 | |||||||
Lilja Skov | 2007 | 31.61 | 2:05.98 | |||||||
13 | Swim Team Neptun - Mix | 2002 | Swim Team Neptun | 2:12.74 | ||||||
Mathias Nybro Laursen | 2005 | 30.51 | 30.51 | |||||||
Maja Volke | 2002 | 36.94 | 1:07.45 | |||||||
Andreas Laursen | 2006 | 35.19 | 1:42.64 | |||||||
Mathilde Møller | 2004 | 30.10 | 2:12.74 | |||||||
14 | Aabybro - Mix | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 2:20.93 | ||||||
Sofie Callsen | 2008 | 40.19 | 40.19 | |||||||
Simon Andersen | 2000 | 35.91 | 1:16.10 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 23.60 | 1:39.70 | |||||||
Johanna Sandager Borup | 2005 | 41.23 | 2:20.93 | |||||||
15 | Durup - Mix | 1999 | Durup IF | 2:33.36 | ||||||
Mathias Veile | 2005 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Katrine Ø Holmgaard | 2004 | 48.70 | 1:23.71 | |||||||
Anika Andersen | 2001 | 34.21 | 1:57.92 | |||||||
Malte Alsing Pedersen | 2007 | 35.44 | 2:33.36 | |||||||
- | S68 - Mix | 2001 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | sw 10.11 | |||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 34.13 | 1:04.84 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 2016-12-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Steen Petersen | 1997 | 656 | 27.37 | 56.77 | 1:25.07 | 1:54.33 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 616 | 25.48 | 54.37 | 1:25.48 | 1:56.77 | |||
Horsens Svømmeklub 1 | 59:59.04 | |||||||||
3 | Carl Kirchhoff | 2002 | 593 | 26.81 | 56.86 | 1:27.36 | 1:58.23 | |||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Mads Stamholt | 2003 | 582 | 27.20 | 57.31 | 1:28.37 | 1:59.01 | |||
Haderslev Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
5 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 540 | 27.16 | 57.64 | 1:29.65 | 2:02.02 | |||
Svømmeklubben S 68 | 59:59.04 | |||||||||
6 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 493 | 28.41 | 1:00.32 | 1:32.73 | 2:05.75 | |||
Horsens Svømmeklub 2 | 59:59.04 | |||||||||
7 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 485 | 27.95 | 59.06 | 1:31.58 | 2:06.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.04 | |||||||||
8 | Jakob Vodstrup | 1994 | 483 | 29.24 | 1:00.46 | 1:33.03 | 2:06.65 | |||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
9 | Mathias Jørgensen | 2002 | 476 | 29.46 | 1:01.56 | 1:33.85 | 2:07.22 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 59:59.04 | |||||||||
10 | Lasse Thulstrup | 2004 | 463 | 28.95 | 1:01.51 | 1:34.99 | 2:08.41 | |||
Kolding SK | 59:59.04 | |||||||||
11 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 461 | 28.33 | 1:00.47 | 1:34.24 | 2:08.61 | |||
Aabybro Idrætsforening | 59:59.04 | |||||||||
12 | Lucas Nielsen | 2004 | 460 | 28.37 | 1:00.89 | 1:34.92 | 2:08.70 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Sebastian Veile | 2003 | 416 | 30.03 | 1:03.31 | 1:38.43 | 2:13.07 | |||
Durup IF | 59:59.04 | |||||||||
14 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 413 | 29.98 | 1:03.20 | 1:37.90 | 2:13.33 | |||
Swim Team Neptun | 59:59.04 | |||||||||
15 | Piotr Stadnicki | 2004 | 401 | 30.14 | 1:03.85 | 1:40.42 | 2:14.70 | |||
Nyborg Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 28.06 | 58.46 | 1:29.77 | 2:02.08 | |||
2 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub 1 | 30.17 | 1:02.84 | 1:36.51 | 2:10.07 | |||
3 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub 2 | 30.57 | 1:03.51 | 1:37.64 | 2:12.13 | |||
4 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Kolding SK | 30.92 | 1:04.65 | 1:39.40 | 2:13.06 | |||
5 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 31.33 | 1:04.54 | 1:38.76 | 2:13.15 | |||
6 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 30.98 | 1:05.98 | 1:42.66 | 2:17.83 | |||
7 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 32.20 | 1:07.12 | 1:43.19 | 2:19.60 | |||
8 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 31.30 | 1:06.87 | 1:44.65 | 2:21.33 | |||
9 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 31.35 | 1:07.37 | 1:45.47 | 2:22.80 | |||
10 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 31.97 | 1:08.69 | 1:45.96 | 2:23.18 | |||
11 | Matilde Thirup | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 33.16 | 1:11.79 | 1:49.28 | 2:24.42 | |||
12 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | U.S.G | 32.11 | 1:08.22 | 1:46.35 | 2:24.44 | |||
13 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 33.20 | 1:10.09 | 1:47.44 | 2:24.49 | |||
14 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.31 | 1:11.41 | 1:50.40 | 2:29.62 | |||
15 | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | 33.91 | 1:13.25 | 2:35.98 | 2:35.98 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub 1 | 27.13 | 55.55 | |||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub 2 | 27.09 | 55.96 | |||||
3 | Kasper Johnsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 27.82 | 57.52 | |||||
4 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 28.39 | 59.08 | |||||
5 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 30.06 | 1:02.16 | |||||
6 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 30.80 | 1:03.36 | |||||
7 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 32.09 | 1:06.26 | |||||
8 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 32.43 | 1:07.79 | |||||
9 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.82 | 1:08.11 | |||||
10 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | Swim Team Neptun | 33.14 | 1:08.84 | |||||
11 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 33.58 | 1:09.06 | |||||
12 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 33.47 | 1:09.65 | |||||
13 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 34.16 | 1:10.10 | |||||
14 | Rune Solvang | 1980 | U.S.G | 34.22 | 1:11.25 | |||||
15 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.68 | 1:18.14 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub 1 | 31.97 | 1:05.33 | |||||
2 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub 2 | 32.45 | 1:05.49 | |||||
3 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 31.81 | 1:05.61 | |||||
4 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.78 | 1:07.58 | |||||
5 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | U.S.G | 33.28 | 1:08.22 | |||||
6 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 33.88 | 1:10.99 | |||||
7 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 34.36 | 1:11.15 | |||||
8 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 34.32 | 1:11.47 | |||||
9 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 34.26 | 1:11.62 | |||||
10 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 35.20 | 1:13.37 | |||||
11 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 35.09 | 1:14.11 | |||||
12 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 36.86 | 1:16.52 | |||||
13 | Clara Korsgaard | 2006 | Durup IF | 36.51 | 1:17.80 | |||||
14 | Sofie Callsen | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 42.94 | 1:26.02 | |||||
- | Maja Rolighed | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | sw.6.2 | |||||
- | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | SW 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.47 2017-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub 1 | 29.21 | ||||||
2 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub 2 | 29.25 | ||||||
3 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 30.11 | ||||||
4 | Christian Christensen | 1991 | U.S.G | 30.31 | ||||||
5 | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 31.11 | ||||||
6 | Rune Friis Petersen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.09 | ||||||
7 | Bertram Olesen | 2005 | Frederikssund Svømmeklub | 32.87 | ||||||
8 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.92 | ||||||
9 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 33.46 | ||||||
10 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.65 | ||||||
11 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 33.67 | ||||||
12 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 33.85 | ||||||
13 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | 36.91 | ||||||
14 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 36.99 | ||||||
15 | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 37.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 34.15 | ||||||
2 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 34.31 | ||||||
3 | Emma F. Nyström | 1996 | U.S.G | 34.37 | ||||||
4 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub 1 | 34.67 | ||||||
5 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 34.73 | ||||||
6 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 35.52 | ||||||
7 | Julia Harpøth | 2002 | Horsens Svømmeklub 2 | 35.55 | ||||||
8 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.03 | ||||||
9 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 37.23 | ||||||
10 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 37.33 | ||||||
11 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 38.25 | ||||||
12 | Julie Sonne | 2005 | Frederikssund Svømmeklub | 39.05 | ||||||
13 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.10 | ||||||
14 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 42.67 | ||||||
15 | Katrine Ø Holmgaard | 2004 | Durup IF | 47.77 | ||||||
- | Amalie Karlsen | 2004 | Durup IF | DSQ | SW4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 26.45 | 57.08 | |||||
2 | Nicklas Andersen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 26.53 | 57.59 | |||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub 2 | 27.04 | 58.05 | |||||
4 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 26.61 | 58.66 | |||||
5 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub 1 | 27.54 | 58.77 | |||||
6 | Jakob Vodstrup | 1994 | U.S.G | 28.17 | 59.82 | |||||
7 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.58 | 1:00.84 | |||||
8 | Jeppe Egholm | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 28.84 | 1:00.90 | |||||
9 | Oliver Christiansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 28.19 | 1:01.47 | |||||
10 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 29.34 | 1:02.82 | |||||
11 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 31.01 | 1:07.45 | |||||
12 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 31.32 | 1:08.38 | |||||
13 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 31.46 | 1:11.68 | |||||
14 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 40.53 | 1:26.44 | |||||
15 | Malte Alsing Pedersen | 2007 | Durup IF | 50.85 | 1:45.57 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 2016-11-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.76 | 1:03.88 | |||||
2 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub 1 | 30.47 | 1:04.99 | |||||
3 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 30.39 | 1:05.01 | |||||
4 | Julie Schmidt | 1995 | U.S.G | 30.94 | 1:05.82 | |||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub 2 | 29.90 | 1:06.66 | |||||
6 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 33.33 | 1:12.31 | |||||
7 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 32.72 | 1:12.92 | |||||
8 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 34.46 | 1:14.90 | |||||
9 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 36.33 | 1:18.29 | |||||
10 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 36.87 | 1:19.30 | |||||
11 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 34.84 | 1:20.36 | |||||
12 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 36.00 | 1:21.93 | |||||
13 | Alberte Faurby Buchardt | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.34 | 1:26.47 | |||||
14 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.77 | 1:29.31 | |||||
15 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Swim Team Neptun | 37.98 | 1:29.42 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub 1 | 26.25 | 57.92 | |||||
2 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub 1 | 28.47 | 59.99 | |||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 28.12 | 1:00.77 | |||||
4 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Horsens Svømmeklub 2 | 28.88 | 1:02.18 | |||||
5 | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.67 | 1:02.57 | |||||
6 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 28.60 | 1:02.92 | |||||
7 | Christian Christensen | 1991 | U.S.G | 29.40 | 1:03.42 | |||||
8 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 28.95 | 1:04.12 | |||||
9 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.24 | 1:04.16 | |||||
10 | Jakob Tingsgaard | 1993 | U.S.G | 30.02 | 1:04.68 | |||||
11 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 31.11 | 1:05.48 | |||||
12 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub 2 | 31.84 | 1:05.89 | |||||
13 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 30.87 | 1:06.47 | |||||
14 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 30.54 | 1:07.20 | |||||
15 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 30.10 | 1:07.30 | |||||
16 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.19 | 1:07.37 | |||||
17 | Bertram Olesen | 2005 | Frederikssund Svømmeklub | 32.53 | 1:07.54 | |||||
18 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 31.80 | 1:07.83 | |||||
19 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.99 | 1:08.04 | |||||
20 | Mathias Pedersen | 2002 | Durup IF | 32.38 | 1:08.20 | |||||
21 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 32.58 | 1:09.34 | |||||
22 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 31.58 | 1:10.34 | |||||
23 | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 33.09 | 1:11.05 | |||||
24 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 32.13 | 1:11.13 | |||||
25 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 33.59 | 1:11.64 | |||||
26 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 34.01 | 1:12.95 | |||||
27 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 34.91 | 1:13.09 | |||||
28 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | Swim Team Neptun | 31.34 | 1:14.34 | |||||
29 | Lucas Mogensen | 2005 | Swim Team Neptun | 33.71 | 1:15.01 | |||||
30 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.58 | 1:18.64 | |||||
- | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | SW 9.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 1:03.22 | ||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 29.60 | 1:03.98 | |||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub 1 | 1:04.77 | ||||||
4 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 31.14 | 1:07.64 | |||||
5 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:08.86 | ||||||
6 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.45 | ||||||
7 | Marianne Duijm | 1993 | U.S.G | 32.79 | 1:09.60 | |||||
8 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.25 | 1:09.68 | |||||
9 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | U.S.G | 1:10.21 | ||||||
10 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 32.64 | 1:11.43 | |||||
11 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.60 | 1:11.44 | |||||
12 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub 2 | 1:11.45 | ||||||
13 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 33.96 | 1:12.05 | |||||
14 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub 2 | 33.19 | 1:12.09 | |||||
15 | Sofia Ingeberg | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.51 | 1:13.68 | |||||
16 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:13.77 | ||||||
17 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.30 | ||||||
18 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub 1 | 34.05 | 1:14.77 | |||||
19 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 1:16.38 | ||||||
20 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 34.92 | 1:18.12 | |||||
21 | Sofie Jakobsen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 35.47 | 1:18.68 | |||||
22 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | 1:19.60 | ||||||
23 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.17 | 1:19.80 | |||||
24 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 36.49 | 1:21.55 | |||||
25 | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | 36.81 | 1:23.47 | |||||
26 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 39.73 | 1:25.95 | |||||
27 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.76 | 1:26.22 | |||||
28 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 39.50 | 1:27.93 | |||||
29 | Clara Korsgaard | 2006 | Durup IF | 38.77 | 1:28.60 | |||||
30 | Sofie Jeppesen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 45.29 | 1:33.55 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 12, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub 2 | 1:01.93 | 2:06.78 | 3:11.96 | 4:17.17 | 16:24.08 | ||
5:23.40 | 6:28.88 | 7:35.05 | 8:41.68 | |||||||
9:47.71 | 10:54.65 | 12:00.98 | 13:07.18 | |||||||
14:13.66 | 15:20.31 | |||||||||
2 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:01.06 | 2:07.02 | 3:14.56 | 4:22.30 | 16:42.59 | ||
5:31.19 | 6:39.24 | 7:47.86 | 8:56.24 | |||||||
10:03.38 | 11:10.49 | 12:18.26 | 13:25.97 | |||||||
14:33.16 | 15:39.14 | |||||||||
3 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 1:03.27 | 2:11.39 | 3:19.20 | 4:27.75 | 17:13.68 | ||
5:36.66 | 6:45.47 | 7:54.94 | 9:04.46 | |||||||
10:14.05 | 11:23.94 | 12:33.48 | 13:43.57 | |||||||
14:53.53 | 16:03.62 | |||||||||
4 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 1:06.37 | 2:17.45 | 3:29.45 | 4:42.14 | 17:34.69 | ||
5:54.38 | 7:05.16 | 8:16.50 | 9:27.37 | |||||||
10:38.72 | 11:49.37 | 12:59.14 | 14:09.38 | |||||||
15:19.42 | 16:28.83 | |||||||||
5 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub 1 | 1:04.98 | 2:15.11 | 3:26.77 | 4:38.64 | 17:58.31 | ||
5:51.24 | 7:04.33 | 8:17.49 | 9:31.10 | |||||||
10:44.18 | 11:57.53 | 13:09.88 | 14:22.71 | |||||||
15:35.12 | 16:47.27 | |||||||||
6 | Karl Anton Kristensen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 1:05.73 | 2:17.95 | 3:31.74 | 4:46.33 | 18:08.80 | ||
6:00.18 | 7:14.09 | 8:28.28 | 9:40.76 | |||||||
10:54.67 | 12:08.38 | 13:21.68 | 14:36.22 | |||||||
15:49.22 | 17:01.91 | |||||||||
7 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 1:07.15 | 2:19.01 | 3:31.75 | 4:44.58 | 18:36.80 | ||
5:59.15 | 7:14.09 | 8:30.17 | 9:45.47 | |||||||
11:00.52 | 12:17.18 | 13:33.84 | 14:50.27 | |||||||
16:07.24 | 17:24.46 | |||||||||
8 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:07.01 | 2:20.23 | 3:34.39 | 4:49.69 | 18:44.71 | ||
6:05.68 | 7:22.43 | 8:39.64 | 9:56.69 | |||||||
11:14.56 | 12:32.12 | 13:48.94 | 15:05.49 | |||||||
16:20.89 | 17:35.89 | |||||||||
9 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 1:08.66 | 2:23.16 | 3:39.60 | 4:56.00 | 18:51.17 | ||
6:12.34 | 7:28.86 | 8:45.71 | 10:02.27 | |||||||
11:17.93 | 12:34.15 | 13:50.93 | 15:07.20 | |||||||
16:23.00 | 17:38.38 | |||||||||
10 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 1:08.77 | 2:23.57 | 3:40.82 | 4:57.55 | 19:10.69 | ||
6:15.68 | 7:33.98 | 8:52.71 | 10:11.16 | |||||||
11:29.31 | 12:47.51 | 14:05.50 | 15:22.46 | |||||||
16:39.31 | 17:56.86 | |||||||||
11 | Rune Solvang | 1980 | U.S.G | 1:11.52 | 2:28.76 | 3:45.04 | 5:01.24 | 19:11.64 | ||
6:18.01 | 7:34.64 | 8:52.27 | 10:09.49 | |||||||
11:26.70 | 12:44.30 | 14:01.57 | 15:19.54 | |||||||
16:38.04 | 17:56.09 | |||||||||
12 | Søren Have | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.79 | 2:19.46 | 3:34.68 | 4:52.61 | 19:24.01 | ||
6:11.50 | 7:30.78 | 8:50.71 | 10:48.39 | |||||||
12:08.95 | 14:09.98 | 15:29.75 | 16:49.86 | |||||||
18:10.30 | 19:24.01 | |||||||||
13 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.49 | 2:29.05 | 3:49.18 | 5:09.13 | 19:44.55 | ||
6:29.85 | 7:50.00 | 9:09.02 | 10:29.34 | |||||||
11:49.53 | 13:09.25 | 14:29.58 | 15:49.49 | |||||||
17:09.26 | 18:28.73 | |||||||||
14 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:11.84 | 2:31.58 | 3:52.95 | 5:13.80 | 20:05.27 | ||
6:35.36 | 7:55.99 | 9:19.09 | 10:39.29 | |||||||
12:00.50 | 13:20.54 | 14:42.18 | 16:02.64 | |||||||
17:24.72 | 18:46.04 | |||||||||
15 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:20.96 | 2:49.41 | 4:19.07 | 5:48.87 | 22:24.66 | ||
7:19.10 | 8:50.12 | 10:21.43 | 11:53.09 | |||||||
13:25.00 | 14:56.47 | 16:28.80 | 17:59.21 | |||||||
19:28.93 | 20:58.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 13, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub 1 | 1:41.98 | 2:54.10 | 4:07.10 | 5:20.37 | 9:38.55 | ||
6:34.33 | 7:49.01 | 9:02.92 | ||||||||
2 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | Kolding SK | 1:07.83 | 2:20.55 | 3:35.05 | 4:50.20 | 9:52.74 | ||
6:05.40 | 7:21.36 | 8:37.29 | ||||||||
3 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 1:07.22 | 2:20.60 | 3:34.76 | 4:49.34 | 9:52.99 | ||
6:04.26 | 7:19.58 | 8:35.03 | ||||||||
4 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub 2 | 1:08.62 | 2:21.74 | 3:36.09 | 4:51.58 | 10:00.39 | ||
6:08.64 | 7:26.44 | 8:44.22 | ||||||||
5 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 1:11.83 | 2:28.76 | 3:45.62 | 5:02.65 | 10:09.81 | ||
6:19.96 | 7:37.18 | 8:55.09 | ||||||||
6 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.27 | 2:28.17 | 3:45.57 | 5:03.83 | 10:13.50 | ||
6:21.63 | 7:39.52 | 8:57.19 | ||||||||
7 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:08.26 | 2:23.22 | 3:40.85 | 4:58.94 | 10:14.79 | ||
6:17.37 | 7:37.17 | 8:56.34 | ||||||||
8 | Laura Smidt Hansen | 1992 | U.S.G | 1:10.35 | 2:27.21 | 3:44.61 | 5:04.10 | 10:18.08 | ||
6:22.88 | 7:42.17 | 9:00.62 | ||||||||
9 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.56 | 2:34.21 | 3:52.39 | 5:11.37 | 10:24.54 | ||
6:30.48 | 7:49.04 | 9:06.95 | ||||||||
10 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 1:15.66 | 2:36.29 | 3:54.23 | 5:13.62 | 10:29.27 | ||
6:33.51 | 7:54.46 | 9:13.09 | ||||||||
11 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 1:12.89 | 2:31.91 | 3:51.48 | 5:10.82 | 10:30.75 | ||
6:30.65 | 7:50.75 | 9:12.40 | ||||||||
12 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 1:11.79 | 2:30.73 | 3:51.10 | 5:12.88 | 10:42.75 | ||
6:36.13 | 8:00.20 | 10:04.21 | ||||||||
13 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:14.26 | 2:35.55 | 3:57.81 | 5:21.32 | 10:52.05 | ||
6:44.09 | 8:07.72 | 9:30.62 | ||||||||
14 | Line Appel | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:23.18 | 2:56.39 | 4:32.03 | 6:10.14 | 12:22.64 | ||
7:46.01 | 9:19.86 | 10:54.39 | ||||||||
15 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 1:23.59 | 3:01.59 | 4:40.07 | 6:20.15 | 13:01.03 | ||
7:59.49 | 9:38.95 | 11:20.24 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 14, 10X50m (200+150+100+50) H, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helsinge - Herrer | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 4:41.69 | ||||||
Mads Steen Petersen | 1997 | 27.74 | 27.74 | |||||||
Mads Steen Petersen | 1997 | 30.06 | 57.80 | |||||||
Mads Steen Petersen | 1997 | 29.26 | 1:27.06 | |||||||
Mads Steen Petersen | 1997 | 29.20 | 1:56.26 | |||||||
Andreas Gram Peters | 2001 | 27.84 | 2:24.10 | |||||||
Andreas Gram Peters | 2001 | 29.67 | 2:53.77 | |||||||
Andreas Gram Peters | 2001 | 29.24 | 3:23.01 | |||||||
Nicklas Andersen | 2001 | 25.26 | 3:48.27 | |||||||
Nicklas Andersen | 2001 | 28.02 | 4:16.29 | |||||||
Marcus Christiansen | 2001 | 25.40 | 4:41.69 | |||||||
2 | Horsens Svømmeklub 2 - Herrer | 1999 | Horsens Svømmeklub 2 | 4:41.87 | ||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 28.30 | 28.30 | |||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 31.43 | 59.73 | |||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 30.69 | 1:30.42 | |||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 30.65 | 2:01.07 | |||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 24.73 | 2:25.80 | |||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 28.26 | 2:54.06 | |||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 29.36 | 3:23.42 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 25.10 | 3:48.52 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 27.74 | 4:16.26 | |||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 25.61 | 4:41.87 | |||||||
3 | Horsens Svømmeklub 1 - Herrer | 1999 | Horsens Svømmeklub 1 | 4:47.59 | ||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 26.80 | 26.80 | |||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 30.96 | 57.76 | |||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 31.00 | 1:28.76 | |||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 30.21 | 1:58.97 | |||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 27.65 | 2:26.62 | |||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 31.78 | 2:58.40 | |||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 32.31 | 3:30.71 | |||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 25.22 | 3:55.93 | |||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 27.59 | 4:23.52 | |||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 24.07 | 4:47.59 | |||||||
4 | Haderslev - Herrer | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 4:51.76 | ||||||
Mads Stamholt | 2003 | 27.61 | 27.61 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 30.99 | 58.60 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 31.06 | 1:29.66 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 30.40 | 2:00.06 | |||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 26.30 | 2:26.36 | |||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 29.78 | 2:56.14 | |||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 30.75 | 3:26.89 | |||||||
Kasper Christiansen | 2003 | 27.95 | 3:54.84 | |||||||
Kasper Christiansen | 2003 | 30.49 | 4:25.33 | |||||||
Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 26.43 | 4:51.76 | |||||||
5 | Hillerød - Herrer | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 4:54.87 | ||||||
Carl Kirchhoff | 2002 | 27.98 | 27.98 | |||||||
Carl Kirchhoff | 2002 | 31.28 | 59.26 | |||||||
Carl Kirchhoff | 2002 | 31.34 | 1:30.60 | |||||||
Carl Kirchhoff | 2002 | 30.65 | 2:01.25 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 27.46 | 2:28.71 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 31.37 | 3:00.08 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 31.62 | 3:31.70 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 27.18 | 3:58.88 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 30.30 | 4:29.18 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 25.69 | 4:54.87 | |||||||
6 | Agf Herrer Dsq | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:56.32 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 28.78 | 28.78 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 31.37 | 1:00.15 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 32.21 | 1:32.36 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 30.52 | 2:02.88 | |||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 28.14 | 2:31.02 | |||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 31.11 | 3:02.13 | |||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 31.93 | 3:34.06 | |||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 26.45 | 4:00.51 | |||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 29.65 | 4:30.16 | |||||||
Casper Krohn | 2001 | 26.16 | 4:56.32 | |||||||
7 | S68 - Herrer | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 4:57.89 | ||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 31.90 | 1:00.71 | |||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 33.20 | 1:33.91 | |||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 33.01 | 2:06.92 | |||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 27.50 | 2:34.42 | |||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 30.94 | 3:05.36 | |||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 30.60 | 3:35.96 | |||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 26.89 | 4:02.85 | |||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 28.67 | 4:31.52 | |||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 26.37 | 4:57.89 | |||||||
8 | Ku Svømning 2 | 0 | U.S.G | 5:02.65 | ||||||
Emil Holm Kristiansen | 1993 | 29.02 | 29.02 | |||||||
Emil Holm Kristiansen | 1993 | 32.74 | 1:01.76 | |||||||
Emil Holm Kristiansen | 1993 | 33.38 | 1:35.14 | |||||||
Emil Holm Kristiansen | 1993 | 33.33 | 2:08.47 | |||||||
Jakob Vodstrup | 1994 | 28.01 | 2:36.48 | |||||||
Jakob Vodstrup | 1994 | 29.98 | 3:06.46 | |||||||
Jakob Vodstrup | 1994 | 30.86 | 3:37.32 | |||||||
Jakob Tingsgaard | 1993 | 28.02 | 4:05.34 | |||||||
Jakob Tingsgaard | 1993 | 30.20 | 4:35.54 | |||||||
Anders Petersen | 1979 | 27.11 | 5:02.65 | |||||||
9 | Frederikssund - Herrer | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 5:08.80 | ||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 28.68 | 28.68 | |||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 32.26 | 1:00.94 | |||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 34.03 | 1:34.97 | |||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 33.88 | 2:08.85 | |||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 28.21 | 2:37.06 | |||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 33.53 | 3:10.59 | |||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 33.32 | 3:43.91 | |||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 28.10 | 4:12.01 | |||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 30.78 | 4:42.79 | |||||||
Bertram Olesen | 2005 | 26.01 | 5:08.80 | |||||||
10 | Erritsø - Herrer | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 5:11.38 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Morten Baxter | 1996 | 30.03 | 58.40 | |||||||
Morten Baxter | 1996 | 30.38 | 1:28.78 | |||||||
Morten Baxter | 1996 | 30.77 | 1:59.55 | |||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 32.51 | 2:32.06 | |||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 37.53 | 3:09.59 | |||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 38.72 | 3:48.31 | |||||||
Mathias Jørgensen | 2002 | 26.52 | 4:14.83 | |||||||
Mathias Jørgensen | 2002 | 29.95 | 4:44.78 | |||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 26.60 | 5:11.38 | |||||||
11 | Kolding - Herrer | 2001 | Kolding SK | 5:15.09 | ||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 33.68 | 1:03.39 | |||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 34.70 | 1:38.09 | |||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 34.14 | 2:12.23 | |||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 28.84 | 2:41.07 | |||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 34.81 | 3:15.88 | |||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 35.08 | 3:50.96 | |||||||
Vania Danilkin | 2004 | 28.63 | 4:19.59 | |||||||
Vania Danilkin | 2004 | 31.18 | 4:50.77 | |||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 24.32 | 5:15.09 | |||||||
12 | Swim Team Neptun - Herrer | 2002 | Swim Team Neptun | 5:17.27 | ||||||
Axel Hvam | 2003 | 30.36 | 30.36 | |||||||
Axel Hvam | 2003 | 33.45 | 1:03.81 | |||||||
Axel Hvam | 2003 | 34.33 | 1:38.14 | |||||||
Axel Hvam | 2003 | 33.44 | 2:11.58 | |||||||
Johan H Brorson | 2006 | 30.56 | 2:42.14 | |||||||
Johan H Brorson | 2006 | 34.32 | 3:16.46 | |||||||
Johan H Brorson | 2006 | 33.75 | 3:50.21 | |||||||
Mathias Nybro Laursen | 2005 | 27.22 | 4:17.43 | |||||||
Mathias Nybro Laursen | 2005 | 32.09 | 4:49.52 | |||||||
Lucas Mogensen | 2005 | 27.75 | 5:17.27 | |||||||
13 | Durup - Herrer | 1999 | Durup IF | 5:19.27 | ||||||
Sebastian Veile | 2003 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Sebastian Veile | 2003 | 34.98 | 1:06.40 | |||||||
Sebastian Veile | 2003 | 35.87 | 1:42.27 | |||||||
Sebastian Veile | 2003 | 35.10 | 2:17.37 | |||||||
Oliver Veile | 2001 | 28.72 | 2:46.09 | |||||||
Oliver Veile | 2001 | 33.08 | 3:19.17 | |||||||
Oliver Veile | 2001 | 34.19 | 3:53.36 | |||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 27.27 | 4:20.63 | |||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 30.38 | 4:51.01 | |||||||
Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 28.26 | 5:19.27 | |||||||
14 | Aabybro Herrer Dsq | 0 | Aabybro Idrætsforening | 5:21.27 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 30.40 | 30.40 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 34.38 | 1:04.78 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 36.06 | 1:40.84 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 35.85 | 2:16.69 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 28.10 | 2:44.79 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 31.80 | 3:16.59 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 31.52 | 3:48.11 | |||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 30.16 | 4:18.27 | |||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 35.06 | 4:53.33 | |||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 27.94 | 5:21.27 | |||||||
15 | Nyborg Herrer Dsq | 0 | Nyborg Svømmeklub | 5:22.22 | ||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 29.63 | 29.63 | |||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 32.54 | 1:02.17 | |||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 33.63 | 1:35.80 | |||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 33.44 | 2:09.24 | |||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 30.22 | 2:39.46 | |||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 34.46 | 3:13.92 | |||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 35.96 | 3:49.88 | |||||||
Silas Plaetner | 2003 | 31.55 | 4:21.43 | |||||||
Silas Plaetner | 2003 | 33.02 | 4:54.45 | |||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 27.77 | 5:22.22 | |||||||
- | Agf Åben - Herrer | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | SW 10.11 | |||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 27.23 | 27.23 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 29.63 | 56.86 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 30.47 | 1:27.33 | |||||||
- | Nyborg Svømmeklub - Herrer | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | SW10.11 | |||||
Teodor Thuelund | 2005 | 28.58 | 28.58 | |||||||
- | Aabybro - Herrer | 2000 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | SW4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 15, 10X50m (200+150+100+50) D, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nyborg Svømmeklub - Damer | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 5:10.20 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Iben Bak | 2001 | 32.08 | 1:01.79 | |||||||
Iben Bak | 2001 | 33.41 | 1:35.20 | |||||||
Iben Bak | 2001 | 33.25 | 2:08.45 | |||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 29.26 | 2:37.71 | |||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 32.06 | 3:09.77 | |||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 32.52 | 3:42.29 | |||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 28.19 | 4:10.48 | |||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 31.14 | 4:41.62 | |||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 28.58 | 5:10.20 | |||||||
2 | Horsens Svømmeklub 1 - Damer | 2001 | Horsens Svømmeklub 1 | 5:19.90 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 32.93 | 1:02.83 | |||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 34.61 | 1:37.44 | |||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 35.26 | 2:12.70 | |||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 30.06 | 2:42.76 | |||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 33.88 | 3:16.64 | |||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 33.74 | 3:50.38 | |||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 28.71 | 4:19.09 | |||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 32.93 | 4:52.02 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 27.88 | 5:19.90 | |||||||
3 | Kolding - Damer | 2002 | Kolding SK | 5:21.67 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 29.80 | 29.80 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 32.74 | 1:02.54 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 33.97 | 1:36.51 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 32.89 | 2:09.40 | |||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 31.29 | 2:40.69 | |||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 33.81 | 3:14.50 | |||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 33.62 | 3:48.12 | |||||||
Melanie Petersen | 2004 | 30.65 | 4:18.77 | |||||||
Melanie Petersen | 2004 | 33.58 | 4:52.35 | |||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 29.32 | 5:21.67 | |||||||
4 | Haderslev - Damer | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 5:23.10 | ||||||
Nele Schulze | 2004 | 30.63 | 30.63 | |||||||
Nele Schulze | 2004 | 32.56 | 1:03.19 | |||||||
Nele Schulze | 2004 | 32.66 | 1:35.85 | |||||||
Nele Schulze | 2004 | 31.73 | 2:07.58 | |||||||
Maja Stamholt | 2005 | 31.48 | 2:39.06 | |||||||
Maja Stamholt | 2005 | 35.55 | 3:14.61 | |||||||
Maja Stamholt | 2005 | 35.25 | 3:49.86 | |||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 29.98 | 4:19.84 | |||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 33.61 | 4:53.45 | |||||||
Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 29.65 | 5:23.10 | |||||||
5 | Hillerød - Damer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 5:23.65 | ||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 31.67 | 31.67 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 33.87 | 1:05.54 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 33.93 | 1:39.47 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 33.88 | 2:13.35 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 30.85 | 2:44.20 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 35.43 | 3:19.63 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 34.75 | 3:54.38 | |||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 28.55 | 4:22.93 | |||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 32.33 | 4:55.26 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 28.39 | 5:23.65 | |||||||
6 | Helsinge - Damer | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 5:24.58 | ||||||
Emily Gantriis | 1999 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Emily Gantriis | 1999 | 30.54 | 59.03 | |||||||
Emily Gantriis | 1999 | 31.53 | 1:30.56 | |||||||
Emily Gantriis | 1999 | 32.50 | 2:03.06 | |||||||
Katrine S. Frederiksen | 2002 | 32.81 | 2:35.87 | |||||||
Katrine S. Frederiksen | 2002 | 37.10 | 3:12.97 | |||||||
Katrine S. Frederiksen | 2002 | 38.01 | 3:50.98 | |||||||
Laura Jørgensen | 2004 | 30.50 | 4:21.48 | |||||||
Laura Jørgensen | 2004 | 33.53 | 4:55.01 | |||||||
Emily Hansen | 2005 | 29.57 | 5:24.58 | |||||||
7 | Ku Svømning 3 | 0 | U.S.G | 5:25.77 | ||||||
Emma F. Nyström | 1996 | 31.37 | 31.37 | |||||||
Emma F. Nyström | 1996 | 34.53 | 1:05.90 | |||||||
Emma F. Nyström | 1996 | 35.05 | 1:40.95 | |||||||
Emma F. Nyström | 1996 | 34.32 | 2:15.27 | |||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | 31.39 | 2:46.66 | |||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | 34.56 | 3:21.22 | |||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | 35.13 | 3:56.35 | |||||||
Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 29.23 | 4:25.58 | |||||||
Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 33.26 | 4:58.84 | |||||||
Julie Schmidt | 1995 | 26.93 | 5:25.77 | |||||||
8 | Horsens Svømmeklub 2 - Damer | 1999 | Horsens Svømmeklub 2 | 5:26.74 | ||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 34.13 | 1:06.32 | |||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 34.73 | 1:41.05 | |||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 33.70 | 2:14.75 | |||||||
Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 31.07 | 2:45.82 | |||||||
Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 34.92 | 3:20.74 | |||||||
Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 34.71 | 3:55.45 | |||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 29.43 | 4:24.88 | |||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 32.70 | 4:57.58 | |||||||
Caroline Madsen | 2004 | 29.16 | 5:26.74 | |||||||
9 | Frederikssund - Damer | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 5:42.94 | ||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 36.64 | 1:09.74 | |||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 38.04 | 1:47.78 | |||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 36.45 | 2:24.23 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 31.61 | 2:55.84 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 35.64 | 3:31.48 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 36.12 | 4:07.60 | |||||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 29.82 | 4:37.42 | |||||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 34.38 | 5:11.80 | |||||||
Lilja Skov | 2007 | 31.14 | 5:42.94 | |||||||
10 | S68 - Damer | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 5:55.67 | ||||||
Kirstine Jørgensen | 2004 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Kirstine Jørgensen | 2004 | 36.06 | 1:07.67 | |||||||
Kirstine Jørgensen | 2004 | 38.43 | 1:46.10 | |||||||
Kirstine Jørgensen | 2004 | 38.40 | 2:24.50 | |||||||
Josefine Høgh | 2005 | 35.38 | 2:59.88 | |||||||
Josefine Høgh | 2005 | 39.28 | 3:39.16 | |||||||
Josefine Høgh | 2005 | 38.61 | 4:17.77 | |||||||
Sofie Jakobsen | 2003 | 33.37 | 4:51.14 | |||||||
Sofie Jakobsen | 2003 | 36.06 | 5:27.20 | |||||||
Matilde Thirup | 2005 | 28.47 | 5:55.67 | |||||||
11 | Aabybro - Damer | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 5:58.88 | ||||||
Therese J Helt | 2006 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 37.23 | 1:11.09 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 39.31 | 1:50.40 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 39.45 | 2:29.85 | |||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 32.42 | 3:02.27 | |||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 37.44 | 3:39.71 | |||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 35.52 | 4:15.23 | |||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | 34.27 | 4:49.50 | |||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | 36.30 | 5:25.80 | |||||||
Ellen Brix Rasmussen | 2006 | 33.08 | 5:58.88 | |||||||
12 | Swim Team Neptun - Damer | 2002 | Swim Team Neptun | 5:59.86 | ||||||
Liva Ginnerup | 2004 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Liva Ginnerup | 2004 | 38.05 | 1:10.78 | |||||||
Liva Ginnerup | 2004 | 39.65 | 1:50.43 | |||||||
Liva Ginnerup | 2004 | 39.39 | 2:29.82 | |||||||
Mathilde Møller | 2004 | 32.99 | 3:02.81 | |||||||
Mathilde Møller | 2004 | 38.57 | 3:41.38 | |||||||
Mathilde Møller | 2004 | 38.38 | 4:19.76 | |||||||
Thea Brøndum | 2004 | 33.07 | 4:52.83 | |||||||
Thea Brøndum | 2004 | 36.43 | 5:29.26 | |||||||
Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 30.60 | 5:59.86 | |||||||
13 | Erritsø - Damer | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 6:06.52 | ||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 34.14 | 34.14 | |||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 38.84 | 1:12.98 | |||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 40.23 | 1:53.21 | |||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 39.22 | 2:32.43 | |||||||
Alberte Faurby Buchardt | 2005 | 34.09 | 3:06.52 | |||||||
Alberte Faurby Buchardt | 2005 | 37.61 | 3:44.13 | |||||||
Alberte Faurby Buchardt | 2005 | 38.28 | 4:22.41 | |||||||
Rose Pernille Simon | 2004 | 34.68 | 4:57.09 | |||||||
Rose Pernille Simon | 2004 | 39.79 | 5:36.88 | |||||||
Maja Rolighed | 2005 | 29.64 | 6:06.52 | |||||||
14 | Durup Damer Dsq | 0 | Durup IF | 6:09.44 | ||||||
Carli Mark | 2002 | 32.59 | 32.59 | |||||||
Carli Mark | 2002 | 35.85 | 1:08.44 | |||||||
Carli Mark | 2002 | 38.92 | 1:47.36 | |||||||
Carli Mark | 2002 | 34.46 | 2:21.82 | |||||||
Anika Andersen | 2001 | 35.89 | 2:57.71 | |||||||
Anika Andersen | 2001 | 41.62 | 3:39.33 | |||||||
Anika Andersen | 2001 | 41.00 | 4:20.33 | |||||||
Amalie Karlsen | 2004 | 35.88 | 4:56.21 | |||||||
Amalie Karlsen | 2004 | 40.88 | 5:37.09 | |||||||
Clara Korsgaard | 2006 | 32.35 | 6:09.44 | |||||||
- | Agf Åben - Damer | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | SW 10.11 | |||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 32.23 | 32.23 | |||||||
- | Durup - Damer | 2001 | Durup IF | DSQ | SW 10.11 | |||||
Carli Mark | 2002 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Carli Mark | 2002 | 35.52 | 1:06.73 | |||||||
Carli Mark | 2002 | 36.93 | 1:43.66 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:11 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 16, 4X50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Horsens Svømmeklub 2 - Herrer | 1999 | 491 | 1:55.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub 2 | 59:59.54 | |||||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | |||||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | |||||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | |||||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 1:55.71 | 1:55.71 | |||||||
2 | Horsens 1 Herrer Dsq | 0 | 483 | 1:56.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub 1 | ||||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | |||||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | |||||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | |||||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 1:56.39 | 1:56.39 | |||||||
3 | Agf Åben - Herrer | 1996 | 481 | 1:56.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.54 | |||||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | |||||||||
Kasper Johnsen | 2003 | |||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | |||||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 1:56.54 | 1:56.54 | |||||||
4 | Helsinge - Herrer | 1997 | 467 | 1:57.65 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Nicklas Andersen | 2001 | |||||||||
Frederik Junker Neldeberg | 2000 | |||||||||
Andreas Gram Peters | 2001 | |||||||||
Marcus Christiansen | 2001 | 1:57.65 | 1:57.65 | |||||||
5 | Hillerød - Herrer | 1999 | 433 | 2:00.70 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Carl Kirchhoff | 2002 | |||||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | |||||||||
Elias Jensen | 2006 | |||||||||
Thor Majvig Mogensen | 2004 | 2:00.70 | 2:00.70 | |||||||
6 | Ku Svømning 4 | 0 | 386 | 2:05.36 | ||||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
Johan Hofgaard | 1998 | |||||||||
Jakob Tingsgaard | 1993 | |||||||||
Rune Solvang | 1980 | |||||||||
Christian Christensen | 1991 | 2:05.36 | 2:05.36 | |||||||
7 | S68 - Herrer | 2001 | 378 | 2:06.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 59:59.54 | |||||||||
Karl Anton Kristensen | 2005 | |||||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | |||||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | |||||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 2:06.29 | 2:06.29 | |||||||
8 | Haderslev - Herrer | 1996 | 355 | 2:08.89 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 59:59.54 | |||||||||
Mads Stamholt | 2003 | |||||||||
Rasmus Petersen | 2002 | |||||||||
Kasper Christiansen | 2003 | |||||||||
Andreas Bahnsen | 2005 | 2:08.89 | 2:08.89 | |||||||
9 | Kolding - Herrer | 2001 | 349 | 2:09.71 | ||||||
Kolding SK | 59:59.54 | |||||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | |||||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | |||||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | |||||||||
Vania Danilkin | 2004 | 2:09.71 | 2:09.71 | |||||||
10 | Erritsø - Herrer | 1996 | 347 | 2:09.96 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 59:59.54 | |||||||||
Frederik Billesø Beck | 2008 | |||||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | |||||||||
Mathias Jørgensen | 2002 | |||||||||
Morten Baxter | 1996 | 2:09.96 | 2:09.96 | |||||||
11 | Nyborg Svømmeklub - Herrer | 2003 | 346 | 2:10.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Frederik Nielsen | 2006 | |||||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | |||||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | |||||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 2:10.07 | 2:10.07 | |||||||
12 | Aabybro - Herrer | 2000 | 330 | 2:12.07 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 59:59.54 | |||||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | |||||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | |||||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | |||||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 2:12.07 | 2:12.07 | |||||||
13 | Swim Team Neptun Dsq | 0 | 299 | 2:16.58 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Axel Hvam | 2003 | |||||||||
Johan H Brorson | 2006 | |||||||||
Mads Rager Larsen | 2005 | |||||||||
Mathias Nybro Laursen | 2005 | 2:16.58 | 2:16.58 | |||||||
14 | Durup - Herrer | 1999 | 290 | 2:17.93 | ||||||
Durup IF | 59:59.54 | |||||||||
Oliver Veile | 2001 | |||||||||
Mathias Veile | 2005 | |||||||||
Mathias Pedersen | 2002 | |||||||||
Sebastian Veile | 2003 | 2:17.93 | 2:17.93 | |||||||
15 | Frederiksund Herrer Dsq | 0 | 282 | 2:19.23 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Lau Lykke Wennicke | 2004 | |||||||||
Loui Krag | 2007 | |||||||||
Bertram Olesen | 2005 | |||||||||
Jonathan Kristensen | 2006 | 2:19.23 | 2:19.23 | |||||||
- | Frederikssund - Herrer | 1999 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Lau Lykke Wennicke | 2004 | |||||||||
- | Horsens Svømmeklub 1 - Herrer | 1999 | DSQ | SW 10.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub 1 | 59:59.54 | |||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | |||||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | |||||||||
- | Swim Team Neptun - Herrer | 2002 | DSQ | SW 6.2 | ||||||
Swim Team Neptun | 59:59.54 | |||||||||
Axel Hvam | 2003 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:11 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 17, 4X50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Horsens Svømmeklub 1 - Damer | 2001 | 573 | 2:04.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub 1 | 59:59.54 | |||||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | |||||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | |||||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | |||||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 2:04.96 | 2:04.96 | |||||||
2 | Horsens 2 Damer Dsq | 0 | 510 | 2:09.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub 2 | ||||||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | |||||||||
Mille C. Berg | 2001 | |||||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | |||||||||
Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 2:09.91 | 2:09.91 | |||||||
3 | Agf Åben - Damer | 2000 | 471 | 2:13.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.54 | |||||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | |||||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | |||||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | |||||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 2:13.38 | 2:13.38 | |||||||
4 | Ku Svømning 5 | 0 | 456 | 2:14.82 | ||||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
Susanne Rübner-Petersen | 1994 | |||||||||
Josefine Børthy Petersen | 1993 | |||||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | |||||||||
Emma F. Nyström | 1996 | 2:14.82 | 2:14.82 | |||||||
5 | Kolding - Damer | 2002 | 425 | 2:18.04 | ||||||
Kolding SK | 59:59.54 | |||||||||
Sarah Hansen | 2005 | |||||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | |||||||||
Melanie Petersen | 2004 | |||||||||
Cille Christensen | 2004 | 2:18.04 | 2:18.04 | |||||||
6 | Hillerød - Damer | 2002 | 424 | 2:18.13 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | |||||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | |||||||||
Emma Mølholm | 2005 | |||||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 2:18.13 | 2:18.13 | |||||||
7 | Nyborg Svømmeklub - Damer | 2001 | 421 | 2:18.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Cathrine Høst | 2004 | |||||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | |||||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | |||||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 2:18.47 | 2:18.47 | |||||||
8 | Haderslev - Damer | 2002 | 409 | 2:19.84 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 59:59.54 | |||||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | |||||||||
Anne Stamholt | 2006 | |||||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | |||||||||
Maja Stamholt | 2005 | 2:19.84 | 2:19.84 | |||||||
9 | S68 - Damer | 2003 | 404 | 2:20.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 59:59.54 | |||||||||
Sofie Jakobsen | 2003 | |||||||||
Mille Winther | 2003 | |||||||||
Matilde Thirup | 2005 | |||||||||
Kirstine Jørgensen | 2004 | 2:20.34 | 2:20.34 | |||||||
10 | Helsinge - Damer | 1999 | 367 | 2:24.94 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | |||||||||
Laura Jørgensen | 2004 | |||||||||
Amalie Lund | 2004 | |||||||||
Emily Hansen | 2005 | 2:24.94 | 2:24.94 | |||||||
11 | Aabybro - Damer | 2005 | 342 | 2:28.33 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 59:59.54 | |||||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | |||||||||
Therese J Helt | 2006 | |||||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | |||||||||
Sofie Callsen | 2008 | 2:28.33 | 2:28.33 | |||||||
12 | Swim Team Neptun - Damer | 2002 | 329 | 2:30.39 | ||||||
Swim Team Neptun | 59:59.54 | |||||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | |||||||||
Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | |||||||||
Freya Mikkelsen | 2005 | |||||||||
Maja Brøndum | 2006 | 2:30.39 | 2:30.39 | |||||||
13 | Durup - Damer | 2001 | 317 | 2:32.26 | ||||||
Durup IF | 59:59.54 | |||||||||
Carli Mark | 2002 | |||||||||
Clara Korsgaard | 2006 | |||||||||
Anika Andersen | 2001 | |||||||||
Katrine Hvid Knudsen | 2004 | 2:32.26 | 2:32.26 | |||||||
14 | Erritsø - Damer | 1999 | 311 | 2:33.15 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 59:59.54 | |||||||||
Sofie Sjøgren | 2002 | |||||||||
Alberte Faurby Buchardt | 2005 | |||||||||
Rose Pernille Simon | 2004 | |||||||||
Maja Rolighed | 2005 | 2:33.15 | 2:33.15 | |||||||
15 | Frederiksund Damer Dsq | 0 | 307 | 2:33.77 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | |||||||||
Ellen Lunn | 2008 | |||||||||
Nicoline B. Cederlund | 2007 | |||||||||
Line Appel | 2007 | 2:33.77 | 2:33.77 | |||||||
- | Frederikssund - Damer | 2001 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 59:59.54 | |||||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | |||||||||
- | Horsens Svømmeklub 2 - Damer | 1999 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub 2 | 59:59.54 | |||||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | |||||||||
Mille C. Berg | 2001 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Petersen | 2002 | 589 | 26.00 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
2 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 584 | 26.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub 2 | 59:59.04 | |||||||||
3 | Nicklas Andersen | 2001 | 563 | 26.39 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 557 | 26.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.04 | |||||||||
5 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 547 | 26.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub 1 | 59:59.04 | |||||||||
6 | Jeppe Egholm | 2003 | 527 | 26.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 59:59.04 | |||||||||
7 | Johan Wentorf | 1999 | 509 | 27.30 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
8 | Oliver Christiansen | 1999 | 487 | 27.70 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 479 | 27.86 | ||||||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
10 | Teodor Thuelund | 2005 | 462 | 28.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
11 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 421 | 29.08 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 59:59.04 | |||||||||
12 | Axel Hvam | 2003 | 418 | 29.14 | ||||||
Swim Team Neptun | 59:59.04 | |||||||||
13 | Vania Danilkin | 2004 | 390 | 29.82 | ||||||
Kolding SK | 59:59.04 | |||||||||
14 | Jonas Abildgaard | 2003 | 360 | 30.62 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 59:59.04 | |||||||||
15 | Mathias Veile | 2005 | 153 | 40.68 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Durup IF | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.34 2017-11-04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 26.28 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub 2 | 28.28 | ||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 28.38 | ||||||
4 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 28.97 | ||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub 1 | 29.05 | ||||||
6 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.09 | ||||||
7 | Julie Schmidt | 1995 | U.S.G | 29.10 | ||||||
8 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 31.07 | ||||||
9 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 31.47 | ||||||
10 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 31.66 | ||||||
11 | Sofia Ingeberg | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 31.87 | ||||||
12 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 33.49 | ||||||
13 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 34.43 | ||||||
14 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Swim Team Neptun | 38.20 | ||||||
15 | Sofie Jeppesen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 45.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:32 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 58.69 2017-10-08 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 683 | 29.68 | 1:03.14 | |||||
Horsens Svømmeklub 2 | 59:59.04 | |||||||||
2 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 655 | 30.10 | 1:04.02 | |||||
Horsens Svømmeklub 1 | 59:59.04 | |||||||||
3 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 586 | 31.28 | 1:06.44 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
4 | Christian Christensen | 1991 | 561 | 31.06 | 1:07.40 | |||||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
5 | Casper Krohn | 2001 | 539 | 32.32 | 1:08.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.04 | |||||||||
6 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 476 | 33.75 | 1:11.19 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Rune Friis Petersen | 1996 | 446 | 33.27 | 1:12.78 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
8 | William S. Michaelsen | 2001 | 444 | 34.38 | 1:12.84 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
9 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 427 | 33.94 | 1:13.81 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 424 | 34.93 | 1:14.01 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 59:59.04 | |||||||||
11 | Asger Als Olsen | 2004 | 392 | 35.32 | 1:15.92 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 384 | 36.27 | 1:16.49 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 59:59.04 | |||||||||
13 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 365 | 36.72 | 1:17.79 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 59:59.04 | |||||||||
14 | Mathias Pedersen | 2002 | 357 | 36.28 | 1:18.35 | |||||
Durup IF | ||||||||||
15 | Johan H Brorson | 2006 | 336 | 37.44 | 1:19.98 | |||||
Swim Team Neptun | 59:59.04 | |||||||||
- | Daniel Busk | 2005 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Kolding SK | 59:59.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:06.79 2018-11-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Horsens Svømmeklub 2 | 36.58 | 1:17.01 | |||||
2 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 36.01 | 1:17.36 | |||||
3 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 36.76 | 1:17.62 | |||||
4 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 36.40 | 1:17.84 | |||||
5 | Marianne Duijm | 1993 | U.S.G | 37.94 | 1:19.61 | |||||
6 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 36.90 | 1:20.05 | |||||
7 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 38.49 | 1:22.44 | |||||
8 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 38.91 | 1:23.17 | |||||
9 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub 1 | 39.35 | 1:23.59 | |||||
10 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.95 | 1:24.39 | |||||
11 | Julie Sonne | 2005 | Frederikssund Svømmeklub | 39.60 | 1:26.28 | |||||
12 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 42.75 | 1:29.77 | |||||
13 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 43.77 | 1:32.20 | |||||
14 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 46.56 | 1:39.16 | |||||
15 | Johanna Sandager Borup | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 45.30 | 1:40.08 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:40 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 25.17 | 52.51 | |||||
2 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Horsens Svømmeklub 1 | 25.38 | 53.15 | |||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub 2 | 25.38 | 53.28 | |||||
4 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 25.96 | 53.90 | |||||
5 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 27.50 | 56.67 | |||||
6 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 27.59 | 57.26 | |||||
7 | Søren Have | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 27.55 | 57.37 | |||||
8 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 27.66 | 57.70 | |||||
9 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 28.29 | 57.80 | |||||
10 | Johan Hofgaard | 1998 | U.S.G | 27.83 | 58.76 | |||||
11 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 28.11 | 58.85 | |||||
12 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 28.73 | 1:00.25 | |||||
13 | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 28.56 | 1:00.52 | |||||
14 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 31.12 | 1:05.54 | |||||
- | Lucas Mogensen | 2005 | Swim Team Neptun | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 2016-10-09 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 26.23 | 54.83 | |||||
2 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 27.74 | 57.41 | |||||
3 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.23 | 1:00.04 | |||||
4 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub 2 | 28.80 | 1:00.13 | |||||
5 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub 1 | 1:01.75 | 1:01.75 | |||||
6 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.86 | 1:02.67 | |||||
7 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 29.90 | 1:02.80 | |||||
8 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 30.85 | 1:03.70 | |||||
9 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Kolding SK | 31.11 | 1:04.02 | |||||
10 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | U.S.G | 30.77 | 1:04.84 | |||||
11 | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | 32.83 | 1:08.99 | |||||
12 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 32.60 | 1:09.64 | |||||
13 | Lilja Skov | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 33.65 | 1:09.76 | |||||
14 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.84 | 1:11.06 | |||||
15 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 35.26 | 1:15.20 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub 2 | 28.92 | 59.62 | 1:30.42 | 2:01.71 | |||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 30.66 | 1:04.52 | 1:38.65 | 2:12.90 | |||
3 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 31.78 | 1:06.52 | 1:41.81 | 2:16.44 | |||
4 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 31.60 | 1:06.88 | 1:42.69 | 2:18.40 | |||
5 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub 1 | 31.77 | 1:06.17 | 1:43.94 | 2:19.67 | |||
6 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 32.86 | 1:08.15 | 1:44.36 | 2:20.79 | |||
7 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 34.58 | 1:12.70 | 1:52.07 | 2:29.08 | |||
8 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 33.46 | 1:10.86 | 1:50.81 | 2:29.15 | |||
9 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 34.77 | 1:12.85 | 1:51.82 | 2:29.36 | |||
10 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 35.37 | 1:13.27 | 1:51.99 | 2:29.94 | |||
11 | Jakob Tingsgaard | 1993 | U.S.G | 35.08 | 1:14.64 | 1:54.78 | 2:34.10 | |||
12 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 36.13 | 1:15.39 | 1:55.72 | 2:34.61 | |||
13 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 36.64 | 1:17.27 | 1:59.25 | 2:39.33 | |||
14 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.18 | 1:22.95 | 2:07.70 | 2:49.42 | |||
15 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 39.72 | 1:23.07 | 2:08.32 | 2:52.00 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:09 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub 2 | 33.96 | 1:09.59 | 1:45.71 | 2:21.14 | |||
2 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.49 | 1:13.04 | 1:50.02 | 2:26.23 | |||
3 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub 1 | 34.27 | 1:11.66 | 1:49.79 | 2:26.55 | |||
4 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 35.03 | 1:12.93 | 1:51.70 | 2:30.68 | |||
5 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 35.00 | 1:13.50 | 1:53.29 | 2:31.77 | |||
6 | Laura Smidt Hansen | 1992 | U.S.G | 35.59 | 1:14.20 | 1:53.23 | 2:32.16 | |||
7 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 35.65 | 1:15.09 | 1:55.20 | 2:33.22 | |||
8 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 37.31 | 1:16.76 | 1:57.27 | 2:34.16 | |||
9 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 37.78 | 1:17.06 | 1:57.13 | 2:35.79 | |||
10 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 36.77 | 1:15.86 | 1:56.88 | 2:37.72 | |||
11 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.04 | 1:17.45 | 1:58.66 | 2:39.47 | |||
12 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 37.34 | 1:18.19 | 2:00.56 | 2:42.21 | |||
13 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 39.64 | 1:22.31 | 2:06.02 | 2:48.75 | |||
14 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 40.32 | 1:24.04 | 2:09.23 | 2:50.22 | |||
15 | Maja Rolighed | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.38 | 1:33.34 | 2:22.78 | 3:07.28 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:09 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:53 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 2016-11-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub 2 | 1:02.93 | 2:16.98 | 3:37.36 | 4:39.90 | |||
2 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:01.19 | 2:15.88 | 3:42.16 | 4:46.42 | |||
3 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub 1 | 1:02.57 | 2:21.67 | 3:40.58 | 4:50.47 | |||
4 | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 1:05.11 | 2:25.77 | 3:43.14 | 4:51.01 | |||
5 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:06.04 | 2:21.02 | 3:48.48 | 4:52.67 | |||
6 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.65 | 2:21.68 | 3:48.74 | 4:55.07 | |||
7 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Horsens Svømmeklub 2 | 1:07.75 | 2:23.05 | 3:48.57 | 4:56.19 | |||
8 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:11.82 | 2:32.60 | 3:56.50 | 5:03.00 | |||
9 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.30 | 2:29.46 | 3:53.05 | 5:04.20 | |||
10 | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.33 | 2:38.82 | 3:56.82 | 5:04.84 | |||
11 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.95 | 2:26.88 | 3:58.03 | 5:05.50 | |||
12 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:10.27 | 2:29.20 | 3:53.57 | 5:06.87 | |||
13 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 1:11.70 | 2:35.54 | 3:58.23 | 5:07.12 | |||
14 | Karl Anton Kristensen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 1:10.73 | 2:31.34 | 4:03.56 | 5:12.28 | |||
15 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 1:14.98 | 2:37.56 | 4:04.04 | 5:16.12 | |||
16 | Emil Holm Kristiansen | 1993 | U.S.G | 1:10.15 | 2:32.79 | 4:05.78 | 5:17.01 | |||
17 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:12.60 | 3:16.02 | 4:40.20 | 5:17.89 | |||
18 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.28 | 2:42.74 | 4:08.51 | 5:22.03 | |||
19 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub 1 | 1:11.49 | 2:38.28 | 4:12.78 | 5:26.37 | |||
20 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 1:11.49 | 2:46.25 | 4:17.26 | 5:27.28 | |||
21 | Mathias Pedersen | 2002 | Durup IF | 1:13.28 | 3:26.65 | 4:51.16 | 5:27.64 | |||
22 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 1:22.81 | 2:49.17 | 4:19.20 | 5:31.70 | |||
23 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 1:11.60 | 2:41.19 | 4:22.10 | 5:34.86 | |||
24 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:11.94 | 2:42.71 | 4:15.72 | 5:35.60 | |||
25 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:10.90 | 2:40.78 | 4:19.57 | 5:36.27 | |||
26 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 1:19.12 | 2:47.80 | 4:23.78 | 5:38.16 | |||
27 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 1:15.58 | 2:44.96 | 4:28.27 | 5:40.69 | |||
28 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 1:23.72 | 2:50.46 | 4:31.30 | 5:42.20 | |||
29 | Rune Solvang | 1980 | U.S.G | 1:15.98 | 2:41.96 | 4:27.05 | 5:42.74 | |||
30 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:21.52 | 2:50.13 | 4:34.92 | 5:55.82 | |||
- | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | SW 6.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:53 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:31 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 27, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 2016-11-19 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 616 | 1:08.31 | 2:26.03 | 3:54.95 | 5:04.29 | |||
Kolding SK | 59:59.03 | |||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 607 | 1:06.87 | 2:23.96 | 3:54.63 | 5:05.77 | |||
Horsens Svømmeklub 1 | 59:59.04 | |||||||||
3 | Emma F. Nyström | 1996 | 555 | 1:09.22 | 2:31.93 | 3:57.94 | 5:15.03 | |||
U.S.G | 59:59.04 | |||||||||
4 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 537 | 1:11.09 | 2:33.50 | 4:04.82 | 5:18.48 | |||
Kolding SK | 59:59.04 | |||||||||
5 | Sofie Le Fevre | 2004 | 514 | 1:09.27 | 2:32.01 | 4:05.61 | 5:23.21 | |||
Horsens Svømmeklub 1 | 59:59.03 | |||||||||
6 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 507 | 1:17.46 | 2:45.02 | 4:10.76 | 5:24.59 | |||
Nyborg Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 494 | 1:11.03 | 2:34.28 | 4:12.52 | 5:27.35 | |||
U.S.G | 59:59.03 | |||||||||
8 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 481 | 1:16.42 | 2:45.81 | 4:15.19 | 5:30.46 | |||
Horsens Svømmeklub 2 | 59:59.03 | |||||||||
9 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 466 | 1:20.25 | 2:45.99 | 4:18.65 | 5:33.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.04 | |||||||||
10 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 465 | 1:14.25 | 2:41.78 | 4:15.17 | 5:34.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.03 | |||||||||
11 | Maja Stamholt | 2005 | 456 | 1:19.79 | 2:45.98 | 4:24.86 | 5:36.38 | |||
Haderslev Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
12 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 446 | 1:18.09 | 2:48.79 | 4:20.08 | 5:38.76 | |||
Nyborg Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
13 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 446 | 1:14.20 | 2:39.47 | 4:17.44 | 5:38.89 | |||
Horsens Svømmeklub 2 | 59:59.04 | |||||||||
14 | Sofie Sjøgren | 2002 | 422 | 1:15.91 | 2:44.22 | 4:23.45 | 5:45.06 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 59:59.03 | |||||||||
15 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 416 | 1:21.43 | 2:49.41 | 4:34.95 | 5:46.84 | |||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
16 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 410 | 1:20.69 | 3:37.16 | 5:09.91 | 5:48.42 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
17 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 401 | 1:22.88 | 2:48.66 | 4:31.99 | 5:50.92 | |||
Aabybro Idrætsforening | 59:59.04 | |||||||||
18 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 401 | 1:23.17 | 2:51.45 | 4:29.82 | 5:51.07 | |||
Svømmeklubben S 68 | 59:59.03 | |||||||||
19 | Anne Stamholt | 2006 | 400 | 1:23.93 | 2:54.86 | 4:34.03 | 5:51.28 | |||
Haderslev Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
20 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 393 | 1:19.94 | 2:51.95 | 4:37.38 | 5:53.41 | |||
Hillerød Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
21 | Frida Gram Peters | 2007 | 383 | 1:21.32 | 2:58.45 | 4:37.83 | 5:56.38 | |||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
22 | Emily Hansen | 2005 | 378 | 1:15.80 | 3:46.95 | 5:20.98 | 5:57.86 | |||
Helsinge Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
23 | Therese J Helt | 2006 | 366 | 1:29.66 | 2:58.38 | 4:41.89 | 6:01.78 | |||
Aabybro Idrætsforening | 59:59.03 | |||||||||
24 | Liva Ginnerup | 2004 | 329 | 1:29.05 | 3:02.75 | 4:51.39 | 6:14.72 | |||
Swim Team Neptun | 59:59.04 | |||||||||
25 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 327 | 1:32.88 | 3:56.06 | 5:33.52 | 6:15.75 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
26 | Maja Brøndum | 2006 | 316 | 1:29.48 | 3:06.61 | 4:57.44 | 6:20.13 | |||
Swim Team Neptun | 59:59.03 | |||||||||
27 | Josefine Høgh | 2005 | 312 | 1:34.22 | 3:09.82 | 4:59.99 | 6:21.57 | |||
Svømmeklubben S 68 | 59:59.04 | |||||||||
28 | Alberte Faurby Buchardt | 2005 | 308 | 1:29.15 | 4:01.18 | 5:41.67 | 6:23.33 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 59:59.04 | |||||||||
29 | Clara Korsgaard | 2006 | 260 | 1:29.66 | 3:09.73 | 5:14.76 | 6:45.27 | |||
Durup IF | 59:59.04 | |||||||||
30 | Mette Tang | 2005 | 249 | 1:38.76 | 3:22.50 | 5:13.20 | 6:51.09 | |||
Durup IF | 59:59.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:31 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 23 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:55 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 28, 4x100m IM Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Horsens Svømmeklub 1 - Mix | 1999 | Horsens Svømmeklub 1 | 4:11.93 | ||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 26.11 | 58.26 | 58.26 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 28.38 | 1:00.12 | 1:58.38 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 29.11 | 1:04.51 | 3:02.89 | ||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 30.98 | 1:09.04 | 4:11.93 | ||||||
2 | Helsinge - Mix | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 4:20.48 | ||||||
Mads Steen Petersen | 1997 | 28.26 | 1:01.80 | 1:01.80 | ||||||
Nicklas Andersen | 2001 | 28.79 | 1:01.44 | 2:03.24 | ||||||
Emily Gantriis | 1999 | 28.07 | 1:02.57 | 3:05.81 | ||||||
Laura Jørgensen | 2004 | 33.49 | 1:14.67 | 4:20.48 | ||||||
3 | Horsens Svømmeklub 2 - Mix | 1999 | Horsens Svømmeklub 2 | 4:23.40 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 26.80 | 58.65 | 58.65 | ||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 28.77 | 1:03.56 | 2:02.21 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 32.32 | 1:08.94 | 3:11.15 | ||||||
Caroline Madsen | 2004 | 33.09 | 1:12.25 | 4:23.40 | ||||||
4 | Ku Svømning 6 | 0 | U.S.G | 4:29.03 | ||||||
Jakob Tingsgaard | 1993 | 28.77 | 1:04.25 | 1:04.25 | ||||||
Christian Christensen | 1991 | 28.20 | 1:02.14 | 2:06.39 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 32.95 | 1:11.45 | 3:17.84 | ||||||
Marianne Duijm | 1993 | 33.25 | 1:11.19 | 4:29.03 | ||||||
5 | Agf Åben - Mix | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 4:30.78 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 28.13 | 1:00.41 | 1:00.41 | ||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 28.33 | 1:04.42 | 2:04.83 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 36.52 | 1:13.31 | 3:18.14 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 34.44 | 1:12.64 | 4:30.78 | ||||||
6 | Kolding - Mix | 2001 | Kolding SK | 4:35.40 | ||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 30.20 | 1:07.93 | 1:07.93 | ||||||
Melanie Petersen | 2004 | 32.56 | 1:12.63 | 2:20.56 | ||||||
Daniel Busk | 2005 | 30.49 | 1:05.19 | 3:25.75 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 31.80 | 1:09.65 | 4:35.40 | ||||||
7 | Haderslev - Mix | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 4:35.77 | ||||||
Nele Schulze | 2004 | 30.35 | 1:03.43 | 1:03.43 | ||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 31.43 | 1:07.99 | 2:11.42 | ||||||
Kasper Christiansen | 2003 | 31.09 | 1:06.72 | 3:18.14 | ||||||
Daniel Hornsá | 2004 | 35.39 | 1:17.63 | 4:35.77 | ||||||
8 | S68 - Mix | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 4:38.21 | ||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 34.73 | 1:11.50 | 1:11.50 | ||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 34.66 | 1:13.61 | 2:25.11 | ||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 30.21 | 1:06.34 | 3:31.45 | ||||||
Karl Anton Kristensen | 2005 | 30.60 | 1:06.76 | 4:38.21 | ||||||
9 | Hillerød Mix Dsq | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:39.28 | ||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 28.85 | 1:04.27 | 1:04.27 | ||||||
Carl Kirchhoff | 2002 | 28.16 | 1:03.40 | 2:07.67 | ||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 34.74 | 1:17.11 | 3:24.78 | ||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 33.68 | 1:14.50 | 4:39.28 | ||||||
10 | Erritsø - Mix | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:46.96 | ||||||
Mathias Jørgensen | 2002 | 31.63 | 1:08.71 | 1:08.71 | ||||||
Clara Lynggaard | 2002 | 34.19 | 1:15.22 | 2:23.93 | ||||||
Sofie Sjøgren | 2002 | 33.73 | 1:15.79 | 3:39.72 | ||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 32.54 | 1:07.24 | 4:46.96 | ||||||
11 | Frederikssund - Mix | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 4:48.45 | ||||||
Sille Andersen | 2003 | 32.90 | 1:13.20 | 1:13.20 | ||||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 32.97 | 1:14.45 | 2:27.65 | ||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 32.95 | 1:12.60 | 3:40.25 | ||||||
Bertram Olesen | 2005 | 31.53 | 1:08.20 | 4:48.45 | ||||||
12 | Swim Team Neptun - Mix | 2002 | Swim Team Neptun | 4:51.08 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 32.14 | 1:09.67 | 1:09.67 | ||||||
Mathias Nybro Laursen | 2005 | 29.97 | 1:10.49 | 2:20.16 | ||||||
Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 33.03 | 1:11.36 | 3:31.52 | ||||||
Liva Ginnerup | 2004 | 35.99 | 1:19.56 | 4:51.08 | ||||||
13 | Nyborg Svømmeklub - Mix | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 4:54.55 | ||||||
Cathrine Høst | 2004 | 37.59 | 1:22.53 | 1:22.53 | ||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 34.32 | 1:10.53 | 2:33.06 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 33.00 | 1:10.62 | 3:43.68 | ||||||
Piotr Stadnicki | 2004 | 32.47 | 1:10.87 | 4:54.55 | ||||||
14 | Durup - Mix | 1999 | Durup IF | 5:02.07 | ||||||
Oliver Veile | 2001 | 31.68 | 1:11.26 | 1:11.26 | ||||||
Carli Mark | 2002 | 35.44 | 1:16.79 | 2:28.05 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 32.03 | 1:08.89 | 3:36.94 | ||||||
Amalie Karlsen | 2004 | 38.58 | 1:25.13 | 5:02.07 | ||||||
15 | Aabybro - Mix | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 5:35.21 | ||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 38.33 | 1:17.92 | 1:17.92 | ||||||
Simon Andersen | 2000 | 34.34 | 1:14.25 | 2:32.17 | ||||||
Sofie Callsen | 2008 | 40.26 | 1:28.88 | 4:01.05 | ||||||
Sofie Jeppesen | 2007 | 44.00 | 1:34.16 | 5:35.21 | ||||||
- | Hillerød - Mix | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 23 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:55 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 29, 4X50m Brystsvømning Herre, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Svømmeklub 1 - Herrer | 1999 | Horsens Svømmeklub 1 | 2:04.05 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 28.78 | 57.97 | |||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 32.60 | 1:30.57 | |||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 33.48 | 2:04.05 | |||||||
2 | Helsinge - Herrer | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 2:06.92 | ||||||
Andreas Gram Peters | 2001 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Marcus Christiansen | 2001 | 31.03 | 1:04.21 | |||||||
Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 29.68 | 1:33.89 | |||||||
Emil Gram Peters | 2005 | 33.03 | 2:06.92 | |||||||
3 | Horsens Svømmeklub 2 - Herrer | 1999 | Horsens Svømmeklub 2 | 2:07.95 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 29.42 | 29.42 | |||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 31.71 | 1:01.13 | |||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 33.24 | 1:34.37 | |||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 33.58 | 2:07.95 | |||||||
4 | S68 - Herrer | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 2:14.19 | ||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 34.13 | 34.13 | |||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 35.62 | 1:09.75 | |||||||
Karl Anton Kristensen | 2005 | 34.23 | 1:43.98 | |||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 30.21 | 2:14.19 | |||||||
5 | Agf Herrer Dsq | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:14.76 | ||||||
Casper Krohn | 2001 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Søren Have | 2004 | 35.11 | 1:06.81 | |||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 34.49 | 1:41.30 | |||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 33.46 | 2:14.76 | |||||||
6 | Hillerød Herrer Dsq | 0 | Hillerød Svømmeklub | 2:15.00 | ||||||
Louie Uldall | 2005 | 35.65 | 35.65 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 32.36 | 1:08.01 | |||||||
Oliver Christiansen | 1999 | 31.81 | 1:39.82 | |||||||
Elias Jensen | 2006 | 35.18 | 2:15.00 | |||||||
7 | Haderslev - Herrer | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 2:15.73 | ||||||
Mads Stamholt | 2003 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 31.72 | 1:03.71 | |||||||
Andreas Bahnsen | 2005 | 35.84 | 1:39.55 | |||||||
Jonathan Bos | 1998 | 36.18 | 2:15.73 | |||||||
8 | Kolding - Herrer | 2001 | Kolding SK | 2:17.60 | ||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 35.95 | 35.95 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 33.47 | 1:09.42 | |||||||
Vania Danilkin | 2004 | 35.04 | 1:44.46 | |||||||
Daniel Busk | 2005 | 33.14 | 2:17.60 | |||||||
9 | Nyborg Svømmeklub - Herrer | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 2:18.06 | ||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 34.03 | 1:08.96 | |||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 36.46 | 1:45.42 | |||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 32.64 | 2:18.06 | |||||||
10 | Ku Svømning 7 | 0 | U.S.G | 2:19.79 | ||||||
Christian Christensen | 1991 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Johan Hofgaard | 1998 | 33.71 | 1:04.02 | |||||||
Rune Solvang | 1980 | 39.79 | 1:43.81 | |||||||
Anders Petersen | 1979 | 35.98 | 2:19.79 | |||||||
11 | Aabybro - Herrer | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 2:23.57 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 37.31 | 1:12.11 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 34.74 | 1:46.85 | |||||||
Simon Andersen | 2000 | 36.72 | 2:23.57 | |||||||
12 | Frederikssund - Herrer | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:28.44 | ||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Loui Krag | 2007 | 39.91 | 1:14.18 | |||||||
Mads Bantz Nielsen | 2004 | 37.16 | 1:51.34 | |||||||
Lau Lykke Wennicke | 2004 | 37.10 | 2:28.44 | |||||||
13 | Swim Team Neptun - Herrer | 2002 | Swim Team Neptun | 2:30.10 | ||||||
Johan H Brorson | 2006 | 36.52 | 36.52 | |||||||
Mads Rager Larsen | 2005 | 40.84 | 1:17.36 | |||||||
Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 35.49 | 1:52.85 | |||||||
Axel Hvam | 2003 | 37.25 | 2:30.10 | |||||||
14 | Erritsø - Herrer | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:31.29 | ||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 40.94 | 40.94 | |||||||
Frederik Billesø Beck | 2008 | 43.04 | 1:23.98 | |||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 33.67 | 1:57.65 | |||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 33.64 | 2:31.29 | |||||||
15 | Durup - Herrer | 1999 | Durup IF | 2:34.94 | ||||||
Mathias Veile | 2005 | 46.65 | 46.65 | |||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 29.03 | 1:15.68 | |||||||
Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 37.88 | 1:53.56 | |||||||
Sebastian Veile | 2003 | 41.38 | 2:34.94 | |||||||
- | Agf Åben - Herrer | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | SW 10.11 | |||||
Casper Krohn | 2001 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Søren Have | 2004 | 34.70 | 1:05.81 | |||||||
- | Hillerød - Herrer | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | SW 10.13 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 30, 4X50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nyborg Svømmeklub - Damer | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 2:20.44 | ||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 34.47 | 34.47 | |||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 34.92 | 1:09.39 | |||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 36.15 | 1:45.54 | |||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 34.90 | 2:20.44 | |||||||
2 | Horsens Svømmeklub 1 - Damer | 2001 | Horsens Svømmeklub 1 | 2:22.46 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 35.87 | 1:10.70 | |||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 34.04 | 1:44.74 | |||||||
Amalie Antonsen | 2003 | 37.72 | 2:22.46 | |||||||
3 | S68 - Damer | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 2:23.12 | ||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 34.13 | 1:08.00 | |||||||
Matilde Thirup | 2005 | 38.01 | 1:46.01 | |||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 37.11 | 2:23.12 | |||||||
4 | Haderslev - Damer | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 2:24.03 | ||||||
Nele Schulze | 2004 | 32.51 | 32.51 | |||||||
Anne Stamholt | 2006 | 41.69 | 1:14.20 | |||||||
Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 34.35 | 1:48.55 | |||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 35.48 | 2:24.03 | |||||||
5 | Horsens Svømmeklub 2 - Damer | 1999 | Horsens Svømmeklub 2 | 2:24.31 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Julia Harpøth | 2002 | 35.64 | 1:10.56 | |||||||
Mille C. Berg | 2001 | 35.33 | 1:45.89 | |||||||
Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 38.42 | 2:24.31 | |||||||
6 | Kolding - Damer | 2002 | Kolding SK | 2:29.20 | ||||||
Ane Christensen | 2006 | 38.80 | 38.80 | |||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 37.05 | 1:15.85 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 37.18 | 1:53.03 | |||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 36.17 | 2:29.20 | |||||||
7 | Hillerød - Damer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:32.05 | ||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Olivia Cruse | 2005 | 37.43 | 1:14.64 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 38.49 | 1:53.13 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 38.92 | 2:32.05 | |||||||
8 | Ku Svømning 8 | 0 | U.S.G | 2:33.26 | ||||||
Emma F. Nyström | 1996 | 34.44 | 34.44 | |||||||
Josefine Børthy Petersen | 1993 | 38.94 | 1:13.38 | |||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | 39.75 | 1:53.13 | |||||||
Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 40.13 | 2:33.26 | |||||||
9 | Swim Team Neptun - Damer | 2002 | Swim Team Neptun | 2:33.31 | ||||||
Maja Volke | 2002 | 36.55 | 36.55 | |||||||
Thea Brøndum | 2004 | 41.47 | 1:18.02 | |||||||
Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 40.50 | 1:58.52 | |||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 34.79 | 2:33.31 | |||||||
10 | Agf Åben - Damer | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 2:37.02 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 1:18.71 | 1:18.71 | |||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 38.68 | 1:57.39 | |||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 39.63 | 2:37.02 | |||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 2:37.02 | ||||||||
11 | Erritsø - Damer | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:44.21 | ||||||
Clara Lynggaard | 2002 | 38.52 | 38.52 | |||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 41.83 | 1:20.35 | |||||||
Alberte Faurby Buchardt | 2005 | 43.98 | 2:04.33 | |||||||
Rose Pernille Simon | 2004 | 39.88 | 2:44.21 | |||||||
12 | Frederikssund - Damer | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 2:44.29 | ||||||
Ellen Lunn | 2008 | 41.31 | 41.31 | |||||||
Julie Sonne | 2005 | 38.84 | 1:20.15 | |||||||
Line Appel | 2007 | 45.74 | 2:05.89 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 38.40 | 2:44.29 | |||||||
13 | Aabybro - Damer | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 2:45.76 | ||||||
Johanna Sandager Borup | 2005 | 44.08 | 44.08 | |||||||
Ellen Brix Rasmussen | 2006 | 43.35 | 1:27.43 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 39.00 | 2:06.43 | |||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 39.33 | 2:45.76 | |||||||
14 | Helsinge - Damer | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 2:50.58 | ||||||
Katrine S. Frederiksen | 2002 | 43.56 | 43.56 | |||||||
Pernille Møller Leisted | 2002 | 42.37 | 1:25.93 | |||||||
Frida Gram Peters | 2007 | 43.02 | 2:08.95 | |||||||
Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | 41.63 | 2:50.58 | |||||||
15 | Durup - Damer | 2001 | Durup IF | 3:08.78 | ||||||
Mette Tang | 2005 | 44.35 | 44.35 | |||||||
Katrine Ø Holmgaard | 2004 | 49.44 | 1:33.79 | |||||||
Amalie Karlsen | 2004 | 44.41 | 2:18.20 | |||||||
Stephanie Riis | 2004 | 50.58 | 3:08.78 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 31, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Horsens Svømmeklub 1 | 23.68 | ||||||
2 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 23.94 | ||||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub 2 | 24.10 | ||||||
4 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 24.27 | ||||||
5 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 24.52 | ||||||
6 | Nicklas Andersen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 24.74 | ||||||
7 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 25.10 | ||||||
8 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 26.28 | ||||||
9 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.64 | ||||||
10 | Bertram Olesen | 2005 | Frederikssund Svømmeklub | 26.83 | ||||||
11 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 26.92 | ||||||
12 | Lucas Mogensen | 2005 | Swim Team Neptun | 27.68 | ||||||
13 | Anders Petersen | 1979 | U.S.G | 27.70 | ||||||
14 | Silas Plaetner | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 28.45 | ||||||
15 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | 29.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 32, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 2016-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub 2 | 26.76 | ||||||
2 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 27.14 | ||||||
3 | Julie Schmidt | 1995 | U.S.G | 27.43 | ||||||
4 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub 1 | 27.67 | ||||||
5 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 28.29 | ||||||
6 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 28.53 | ||||||
7 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 28.67 | ||||||
8 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 28.68 | ||||||
9 | Sofia Ingeberg | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 29.00 | ||||||
10 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 29.24 | ||||||
11 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.28 | ||||||
12 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 30.24 | ||||||
13 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 30.29 | ||||||
14 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 32.25 | ||||||
15 | Johanna Sandager Borup | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 36.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub 2 | 29.46 | 1:02.99 | 1:35.71 | 2:08.68 | |||
2 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 29.95 | 1:04.73 | 1:39.69 | 2:12.88 | |||
3 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 28.91 | 1:02.71 | 1:37.98 | 2:12.95 | |||
4 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.75 | 1:04.19 | 1:39.32 | 2:13.51 | |||
5 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 28.17 | 1:01.25 | 1:36.21 | 2:13.61 | |||
6 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub 1 | 29.32 | 1:03.20 | 1:38.14 | 2:13.91 | |||
7 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.31 | 1:06.49 | 1:41.58 | 2:17.56 | |||
8 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 31.05 | 1:07.09 | 1:45.01 | 2:22.17 | |||
9 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 30.75 | 1:07.13 | 1:45.40 | 2:24.38 | |||
10 | Emil Holm Kristiansen | 1993 | U.S.G | 32.60 | 1:10.44 | 1:49.51 | 2:28.85 | |||
11 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 34.16 | 1:12.68 | 1:52.41 | 2:33.48 | |||
12 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 33.46 | 1:13.14 | 1:56.74 | 2:44.45 | |||
13 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 34.44 | 1:14.78 | 2:00.24 | 2:47.33 | |||
14 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 40.20 | 1:28.98 | 2:20.28 | 3:05.19 | |||
15 | Malte Alsing Pedersen | 2007 | Durup IF | 49.11 | 1:46.66 | 2:47.00 | 3:43.87 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 2016-11-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 31.78 | 1:09.46 | 1:48.00 | 2:25.14 | |||
2 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub 1 | 32.96 | 1:11.20 | 1:51.07 | 2:31.53 | |||
3 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | U.S.G | 33.39 | 1:12.58 | 1:53.30 | 2:33.67 | |||
4 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.46 | 1:15.49 | 1:58.56 | 2:43.13 | |||
5 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub 2 | 36.31 | 1:18.10 | 2:00.82 | 2:44.10 | |||
6 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 34.31 | 1:15.26 | 2:01.35 | 2:47.23 | |||
7 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.28 | 1:20.96 | 2:06.44 | 2:51.27 | |||
8 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 37.71 | 1:23.61 | 2:12.19 | 2:58.83 | |||
9 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 38.72 | 1:25.18 | 2:13.92 | 3:02.16 | |||
10 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 39.33 | 1:26.52 | 2:15.18 | 3:02.66 | |||
11 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 40.01 | 1:27.19 | 2:17.77 | 3:06.54 | |||
12 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 38.98 | 1:27.29 | 2:18.15 | 3:07.91 | |||
13 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 39.03 | 1:31.52 | 2:25.17 | 3:10.89 | |||
14 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 40.51 | 1:28.51 | 2:19.19 | 3:11.55 | |||
15 | Sofie Jeppesen | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 50.94 | 1:57.59 | 3:09.07 | 4:16.21 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 35, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub 1 | 26.01 | ||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub 2 | 26.10 | ||||||
3 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 28.70 | ||||||
4 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 29.19 | ||||||
5 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.45 | ||||||
6 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 30.76 | ||||||
7 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 30.81 | ||||||
8 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 30.94 | ||||||
9 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.53 | ||||||
10 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 32.33 | ||||||
11 | Johan Hofgaard | 1998 | U.S.G | 32.51 | ||||||
12 | Jonathan Kristensen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 34.50 | ||||||
13 | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | 35.41 | ||||||
14 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 35.56 | ||||||
15 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 36.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 36, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub 2 | 28.66 | ||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 30.36 | ||||||
3 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub 1 | 30.79 | ||||||
4 | Julie Schmidt | 1995 | U.S.G | 31.12 | ||||||
5 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.22 | ||||||
6 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 32.34 | ||||||
7 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 33.69 | ||||||
8 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 33.77 | ||||||
9 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 34.00 | ||||||
10 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 34.22 | ||||||
11 | Clara Korsgaard | 2006 | Durup IF | 34.74 | ||||||
12 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 35.35 | ||||||
13 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.92 | ||||||
14 | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | 39.26 | ||||||
14 | Sofie Callsen | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 39.26 | ||||||
- | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | DSQ | SW 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 37, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub 2 | 31.51 | 1:06.34 | 1:41.44 | 2:17.58 | |||
2 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub 1 | 30.86 | 1:05.81 | 1:42.41 | 2:19.79 | |||
3 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 33.49 | 1:11.12 | 1:49.18 | 2:27.44 | |||
4 | Christian Christensen | 1991 | U.S.G | 33.56 | 1:11.96 | 1:51.60 | 2:31.64 | |||
5 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 35.91 | 1:15.93 | 1:56.77 | 2:37.61 | |||
6 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 34.94 | 1:15.69 | 1:57.02 | 2:38.26 | |||
7 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 35.83 | 1:16.40 | 1:57.84 | 2:38.69 | |||
8 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.46 | 1:17.08 | 1:59.14 | 2:40.12 | |||
9 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 36.60 | 1:18.23 | 2:01.26 | 2:43.07 | |||
10 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.15 | 1:20.05 | 2:02.45 | 2:45.10 | |||
11 | Karl Anton Kristensen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 37.31 | 1:21.70 | 2:06.90 | 2:50.07 | |||
12 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 39.75 | 1:24.08 | 2:08.34 | 2:50.99 | |||
13 | Sebastian Porsborg | 2007 | Aabybro Idrætsforening | 40.40 | 1:26.88 | 2:14.82 | 3:00.64 | |||
14 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | 40.40 | 1:26.63 | 2:17.16 | 3:09.45 | |||
- | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | SW 7.4 | |||||
- | Søren Have | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | SW 7.6 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 38, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:22.73 2018-11-03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma F. Nyström | 1996 | U.S.G | 36.53 | 1:18.25 | 2:00.92 | 2:43.73 | |||
2 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Horsens Svømmeklub 2 | 36.59 | 1:19.36 | 2:03.06 | 2:47.01 | |||
3 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 36.83 | 1:20.44 | 2:04.96 | 2:49.57 | |||
4 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 38.25 | 1:22.41 | 2:07.19 | 2:50.47 | |||
5 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 38.62 | 1:22.62 | 2:08.21 | 2:53.56 | |||
6 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 38.22 | 1:23.17 | 2:09.52 | 2:56.49 | |||
7 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 40.02 | 1:24.97 | 2:10.76 | 2:57.22 | |||
8 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 39.26 | 1:25.13 | 2:12.23 | 2:59.71 | |||
9 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub 1 | 40.44 | 1:26.20 | 2:13.87 | 3:01.59 | |||
10 | Julie Sonne | 2005 | Frederikssund Svømmeklub | 42.26 | 1:30.33 | 2:19.42 | 3:08.00 | |||
11 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 44.21 | 1:32.82 | 2:21.87 | 3:10.95 | |||
12 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.54 | 1:31.95 | 2:23.06 | 3:11.92 | |||
13 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 44.94 | 1:36.01 | 2:28.40 | 3:20.41 | |||
14 | Ellen Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 45.95 | 1:41.29 | 2:38.34 | 3:33.67 | |||
15 | Katrine Ø Holmgaard | 2004 | Durup IF | 49.43 | 1:47.03 | 2:48.91 | 3:50.73 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 39, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub 2 | 27.26 | 58.75 | 1:36.25 | 2:06.13 | |||
2 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub 1 | 27.88 | 1:03.47 | 1:40.21 | 2:11.33 | |||
3 | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.42 | 1:05.09 | 1:41.95 | 2:15.39 | |||
4 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Horsens Svømmeklub 2 | 28.93 | 1:03.45 | 1:43.09 | 2:15.56 | |||
5 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 27.76 | 1:04.35 | 1:46.82 | 2:16.42 | |||
6 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.05 | 1:04.23 | 1:44.80 | 2:16.84 | |||
7 | Nicklas Andersen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 27.54 | 1:04.22 | 1:45.34 | 2:17.01 | |||
8 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 30.28 | 1:05.72 | 1:47.90 | 2:20.44 | |||
9 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 30.28 | 1:09.49 | 1:49.74 | 2:21.86 | |||
10 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 29.30 | 1:06.72 | 1:47.98 | 2:21.89 | |||
11 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 30.52 | 1:08.54 | 1:51.51 | 2:25.07 | |||
12 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub 1 | 29.59 | 1:05.59 | 1:51.01 | 2:25.17 | |||
13 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 29.72 | 1:08.25 | 1:51.80 | 2:27.62 | |||
14 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 32.66 | 1:09.37 | 1:52.99 | 2:27.90 | |||
15 | Anders L. Mogensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 30.23 | 1:07.95 | 1:52.95 | 2:29.07 | |||
16 | Johan Hofgaard | 1998 | U.S.G | 29.97 | 1:10.11 | 1:53.20 | 2:29.26 | |||
17 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 31.71 | 1:11.18 | 1:55.56 | 2:29.63 | |||
18 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 30.90 | 1:10.33 | 1:55.46 | 2:31.78 | |||
19 | Mathias Pedersen | 2002 | Durup IF | 31.91 | 1:12.83 | 1:57.69 | 2:32.24 | |||
20 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | Swim Team Neptun | 30.28 | 1:08.69 | 1:58.61 | 2:33.81 | |||
21 | Bertram Olesen | 2005 | Frederikssund Svømmeklub | 34.28 | 1:14.74 | 1:59.90 | 2:34.54 | |||
22 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 37.47 | 1:20.00 | 2:03.81 | 2:37.06 | |||
23 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 32.72 | 1:13.92 | 2:04.21 | 2:39.53 | |||
24 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 31.00 | 1:11.76 | 2:01.42 | 2:40.17 | |||
25 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 34.39 | 1:18.25 | 2:05.61 | 2:42.31 | |||
26 | Anders Petersen | 1979 | U.S.G | 34.25 | 1:18.34 | 2:06.11 | 2:43.85 | |||
27 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.85 | 1:21.85 | 2:11.79 | 2:51.28 | |||
28 | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | 1:27.90 | 2:23.27 | 3:06.90 | 3:06.90 | |||
- | Emil Holm Kristiansen | 1993 | U.S.G | DSQ | SW 6.2 | |||||
- | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | SW 7.6 | |||||
- | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | SW 6.2 | |||||
- | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | SW 6.2 | |||||
- | Søren Have | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | SW 8.4 | |||||
- | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | SW 7.6 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 40, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 30.67 | 1:06.17 | 1:45.58 | 2:18.49 | |||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub 1 | 30.07 | 1:04.54 | 1:47.84 | 2:21.92 | |||
3 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 34.24 | 1:10.91 | 1:54.32 | 2:27.46 | |||
4 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | Kolding SK | 31.53 | 1:10.85 | 1:53.54 | 2:27.71 | |||
5 | Emma F. Nyström | 1996 | U.S.G | 31.44 | 1:09.68 | 1:51.21 | 2:27.73 | |||
6 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub 1 | 31.70 | 1:10.24 | 1:53.67 | 2:29.97 | |||
7 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.60 | 1:16.30 | 1:57.92 | 2:32.32 | |||
7 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub 2 | 34.09 | 1:11.03 | 1:55.17 | 2:32.32 | |||
9 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 33.47 | 1:12.56 | 1:57.70 | 2:35.09 | |||
10 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 35.07 | 1:17.18 | 2:00.31 | 2:36.33 | |||
11 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 34.78 | 1:16.53 | 1:59.18 | 2:36.99 | |||
12 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 32.83 | 1:12.24 | 1:59.00 | 2:37.41 | |||
13 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 36.77 | 1:16.69 | 2:01.57 | 2:37.95 | |||
14 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 35.60 | 1:14.67 | 2:02.35 | 2:38.34 | |||
15 | Laura Smidt Hansen | 1992 | U.S.G | 35.45 | 1:14.30 | 2:01.61 | 2:38.74 | |||
16 | Sofia Ingeberg | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.61 | 1:14.01 | 2:02.55 | 2:39.92 | |||
17 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub 2 | 32.89 | 1:12.83 | 2:00.83 | 2:40.65 | |||
18 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 34.97 | 1:18.66 | 2:07.83 | 2:42.70 | |||
19 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 35.49 | 1:17.29 | 2:08.49 | 2:46.16 | |||
20 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.32 | 1:18.32 | 2:11.47 | 2:48.71 | |||
21 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 35.28 | 1:18.83 | 2:08.74 | 2:48.95 | |||
22 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 35.87 | 1:21.02 | 2:08.68 | 2:49.50 | |||
23 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 36.96 | 1:21.07 | 2:11.69 | 2:49.53 | |||
24 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.97 | 1:21.34 | 2:11.21 | 2:51.08 | |||
25 | Alberte Faurby Buchardt | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.05 | 2:14.63 | 2:54.14 | 2:54.14 | |||
26 | Carla Brix Rasmussen | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 40.22 | 1:23.05 | 2:15.10 | 2:54.66 | |||
27 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 40.64 | 1:23.18 | 2:14.63 | 2:55.67 | |||
28 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 37.27 | 1:23.74 | 2:17.05 | 2:57.41 | |||
29 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 43.87 | 1:31.71 | 2:25.74 | 3:11.91 | |||
- | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | SW 6.2 | |||||
- | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | DSQ | SW 7.1 | |||||
- | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | DSQ | SW 7.1 | |||||
- | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | DSQ | SW 6.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:18 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 41, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 59.94 | 2:04.78 | 3:09.88 | 4:13.46 | |||
2 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 59.99 | 2:05.78 | 3:11.24 | 4:15.77 | |||
3 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.10 | 2:04.59 | 3:11.33 | 4:18.41 | |||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub 1 | 1:03.02 | 2:11.38 | 3:21.02 | 4:27.90 | |||
5 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub 2 | 1:02.66 | 2:11.42 | 3:21.26 | 4:28.41 | |||
6 | Jeppe Egholm | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:08.66 | 2:20.48 | 3:32.05 | 4:37.89 | |||
7 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 1:04.79 | 2:16.52 | 3:28.79 | 4:39.51 | |||
8 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 1:05.86 | 2:16.84 | 3:29.12 | 4:40.06 | |||
9 | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:07.48 | 2:20.42 | 3:34.40 | 4:43.76 | |||
10 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:07.94 | 2:21.33 | 3:35.73 | 4:46.85 | |||
11 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 1:06.50 | 2:19.89 | 3:34.92 | 4:47.62 | |||
12 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 1:08.51 | 2:23.04 | 3:38.10 | 4:50.10 | |||
13 | Rune Solvang | 1980 | U.S.G | 1:08.87 | 2:23.15 | 3:37.07 | 4:51.16 | |||
14 | Daniel Hornsá | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 1:09.12 | 2:26.78 | 3:44.94 | 5:01.93 | |||
15 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:14.33 | 2:36.82 | 3:59.66 | 5:21.93 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 42, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub 1 | 1:06.54 | 2:16.67 | 3:27.89 | 4:36.49 | |||
2 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Kolding SK | 1:06.92 | 2:17.41 | 3:27.92 | 4:37.18 | |||
3 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.36 | 2:21.16 | 3:33.04 | 4:43.69 | |||
4 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub 2 | 1:07.37 | 2:20.13 | 3:33.74 | 4:44.52 | |||
5 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:09.17 | 2:23.73 | 3:38.03 | 4:50.58 | |||
6 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 1:10.86 | 2:27.81 | 3:44.21 | 4:58.57 | |||
7 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.81 | 2:28.10 | 3:45.47 | 5:03.30 | |||
8 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 1:11.68 | 2:27.82 | 3:46.24 | 5:04.13 | |||
9 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 1:10.72 | 2:29.18 | 3:48.13 | 5:05.95 | |||
10 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | U.S.G | 1:10.46 | 2:28.39 | 3:47.57 | 5:06.88 | |||
11 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:13.47 | 2:31.88 | 3:49.66 | 5:07.56 | |||
12 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:12.05 | 2:31.15 | 3:50.64 | 5:07.87 | |||
13 | Liva Ginnerup | 2004 | Swim Team Neptun | 1:12.61 | 2:34.48 | 3:57.41 | 5:17.53 | |||
14 | Maja Rolighed | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:19.32 | 2:55.25 | 4:31.89 | 6:07.30 | |||
15 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 1:23.12 | 3:02.26 | 4:40.87 | 6:15.55 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM-H Åben Klasse, indledende | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:21 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 november 2019 |
Løb 43, 8x50 m fri Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Svømmeklub 2 - Mix | 1999 | Horsens Svømmeklub 2 | 3:26.18 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 24.05 | 24.05 | |||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 22.96 | 47.01 | |||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 25.05 | 1:12.06 | |||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 25.69 | 1:37.75 | |||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 25.87 | 2:03.62 | |||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 26.97 | 2:30.59 | |||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 27.62 | 2:58.21 | |||||||
Julia Harpøth | 2002 | 27.97 | 3:26.18 | |||||||
2 | Horsens Svømmeklub 1 - Mix | 1999 | Horsens Svømmeklub 1 | 3:29.19 | ||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 23.40 | 23.40 | |||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 24.11 | 47.51 | |||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 25.89 | 1:13.40 | |||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 26.37 | 1:39.77 | |||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 26.90 | 2:06.67 | |||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 27.34 | 2:34.01 | |||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 27.57 | 3:01.58 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 27.61 | 3:29.19 | |||||||
3 | Haderslev - Mix | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 3:30.49 | ||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 23.83 | 23.83 | |||||||
Nele Schulze | 2004 | 26.05 | 49.88 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 24.92 | 1:14.80 | |||||||
Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 28.64 | 1:43.44 | |||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 26.80 | 2:10.24 | |||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 24.68 | 2:34.92 | |||||||
Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 26.72 | 3:01.64 | |||||||
Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 28.85 | 3:30.49 | |||||||
4 | Hillerød - Mix | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 3:34.41 | ||||||
Louie Uldall | 2005 | 26.35 | 26.35 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 25.58 | 51.93 | |||||||
Thor Majvig Mogensen | 2004 | 25.14 | 1:17.07 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 27.98 | 1:45.05 | |||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 27.87 | 2:12.92 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 28.06 | 2:40.98 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 28.69 | 3:09.67 | |||||||
Carl Kirchhoff | 2002 | 24.74 | 3:34.41 | |||||||
5 | Helsinge - Mix | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 3:37.84 | ||||||
Mads Steen Petersen | 1997 | 24.27 | 24.27 | |||||||
Nicklas Andersen | 2001 | 24.20 | 48.47 | |||||||
Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 24.63 | 1:13.10 | |||||||
Marcus Christiansen | 2001 | 25.75 | 1:38.85 | |||||||
Laura Jørgensen | 2004 | 29.16 | 2:08.01 | |||||||
Frida Gram Peters | 2007 | 29.81 | 2:37.82 | |||||||
Emily Hansen | 2005 | 28.78 | 3:06.60 | |||||||
Katrine S. Frederiksen | 2002 | 31.24 | 3:37.84 | |||||||
6 | S68 - Mix | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 3:39.35 | ||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | 24.13 | 24.13 | |||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 25.73 | 49.86 | |||||||
Karl Anton Kristensen | 2005 | 26.24 | 1:16.10 | |||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 25.91 | 1:42.01 | |||||||
Mie Asmussen | 2005 | 30.34 | 2:12.35 | |||||||
Mille Winther | 2003 | 28.93 | 2:41.28 | |||||||
Sofie Jakobsen | 2003 | 29.90 | 3:11.18 | |||||||
Matilde Thirup | 2005 | 28.17 | 3:39.35 | |||||||
7 | Agf Åben - Mix | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 3:39.46 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 24.95 | 24.95 | |||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 26.36 | 51.31 | |||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 25.04 | 1:16.35 | |||||||
Søren Have | 2004 | 26.14 | 1:42.49 | |||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 29.33 | 2:11.82 | |||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 29.19 | 2:41.01 | |||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 29.34 | 3:10.35 | |||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 29.11 | 3:39.46 | |||||||
8 | Kolding Mix Dsq | 0 | Kolding SK | 3:39.74 | ||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 25.26 | 25.26 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 26.41 | 51.67 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 28.89 | 1:20.56 | |||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 28.36 | 1:48.92 | |||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 29.93 | 2:18.85 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 27.62 | 2:46.47 | |||||||
Daniel Busk | 2005 | 26.76 | 3:13.23 | |||||||
Vania Danilkin | 2004 | 26.51 | 3:39.74 | |||||||
9 | Nyborg Svømmeklub - Mix | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 3:41.43 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 27.55 | 27.55 | |||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 29.07 | 56.62 | |||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 26.75 | 1:23.37 | |||||||
Iben Bak | 2001 | 26.66 | 1:50.03 | |||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 28.11 | 2:18.14 | |||||||
Silas Plaetner | 2003 | 28.64 | 2:46.78 | |||||||
Piotr Stadnicki | 2004 | 26.99 | 3:13.77 | |||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 27.66 | 3:41.43 | |||||||
10 | Erritsø - Mix | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 3:43.94 | ||||||
Sofie Sjøgren | 2002 | 27.77 | 27.77 | |||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 26.64 | 54.41 | |||||||
Clara Lynggaard | 2002 | 28.89 | 1:23.30 | |||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 26.60 | 1:49.90 | |||||||
Maja Rolighed | 2005 | 31.77 | 2:21.67 | |||||||
Mathias Jørgensen | 2002 | 25.61 | 2:47.28 | |||||||
Alberte Faurby Buchardt | 2005 | 31.44 | 3:18.72 | |||||||
Morten Baxter | 1996 | 25.22 | 3:43.94 | |||||||
11 | Ku Svømning 9 | 0 | U.S.G | 3:44.32 | ||||||
Johan Hofgaard | 1998 | 26.84 | 26.84 | |||||||
Anders Petersen | 1979 | 27.53 | 54.37 | |||||||
Emil Holm Kristiansen | 1993 | 27.09 | 1:21.46 | |||||||
Josefine Børthy Petersen | 1993 | 28.97 | 1:50.43 | |||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | 29.95 | 2:20.38 | |||||||
Julie Schmidt | 1995 | 27.76 | 2:48.14 | |||||||
Rune Solvang | 1980 | 28.05 | 3:16.19 | |||||||
Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 28.13 | 3:44.32 | |||||||
12 | Frederikssund - Mix | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 3:50.53 | ||||||
Lau Lykke Wennicke | 2004 | 27.87 | 27.87 | |||||||
Nicoline B. Cederlund | 2007 | 34.31 | 1:02.18 | |||||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 29.00 | 1:31.18 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 28.85 | 2:00.03 | |||||||
Lilja Skov | 2007 | 31.64 | 2:31.67 | |||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 27.18 | 2:58.85 | |||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 25.70 | 3:24.55 | |||||||
Bertram Olesen | 2005 | 25.98 | 3:50.53 | |||||||
13 | Aabybro - Mix | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 3:56.30 | ||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 29.03 | 29.03 | |||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 27.98 | 57.01 | |||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | 32.04 | 1:29.05 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 31.17 | 2:00.22 | |||||||
Ellen Brix Rasmussen | 2006 | 33.72 | 2:33.94 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 26.62 | 3:00.56 | |||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 29.10 | 3:29.66 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 26.64 | 3:56.30 | |||||||
14 | Swim Team Neptun - Mix | 2002 | Swim Team Neptun | 4:03.17 | ||||||
Johan H Brorson | 2006 | 27.65 | 27.65 | |||||||
Lucas Mogensen | 2005 | 27.90 | 55.55 | |||||||
Maja Volke | 2002 | 31.03 | 1:26.58 | |||||||
Mathilde Møller | 2004 | 30.69 | 1:57.27 | |||||||
Mads Rager Larsen | 2005 | 29.58 | 2:26.85 | |||||||
Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 33.32 | 3:00.17 | |||||||
Freya Mikkelsen | 2005 | 32.12 | 3:32.29 | |||||||
Andreas Laursen | 2006 | 30.88 | 4:03.17 | |||||||
15 | Durup - Mix | 1999 | Durup IF | 4:12.58 | ||||||
Oliver Veile | 2001 | 26.91 | 26.91 | |||||||
Anika Andersen | 2001 | 32.83 | 59.74 | |||||||
Sebastian Veile | 2003 | 29.32 | 1:29.06 | |||||||
Amalie Karlsen | 2004 | 33.84 | 2:02.90 | |||||||
Malte Alsing Pedersen | 2007 | 35.16 | 2:38.06 | |||||||
Carli Mark | 2002 | 28.34 | 3:06.40 | |||||||
Stephanie Riis | 2004 | 37.36 | 3:43.76 | |||||||
Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 28.82 | 4:12.58 | |||||||
- | Kolding - Mix | 2001 | Kolding SK | DSQ | SW 10.11 | |||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 24.84 | 24.84 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 26.26 | 51.10 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 28.80 | 1:19.90 | |||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 27.97 | 1:47.87 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:21 |