Resultat för DM Junior Kortbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 07:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 11-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 10-11-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 674 | 29.34 | 1:02.26 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.41 | |||||||||
2 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 667 | 29.71 | 1:02.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.38 | |||||||||
3 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 663 | 29.19 | 1:02.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.52 | |||||||||
4 | Schastine Tabor | 2005 | 658 | 29.24 | 1:02.78 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.55 | |||||||||
5 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 651 | 29.49 | 1:02.99 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.69 | |||||||||
6 | Nikoline Andersen | 2003 | 628 | 29.54 | 1:03.76 | |||||
H2Odense | 1:02.12 | |||||||||
7 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 627 | 29.87 | 1:03.79 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.39 | |||||||||
8 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 614 | 29.45 | 1:04.24 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.22 | |||||||||
9 | Maria Lund | 2003 | 602 | 30.22 | 1:04.64 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.52 | |||||||||
10 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 597 | 30.43 | 1:04.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.37 | |||||||||
11 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 596 | 30.36 | 1:04.86 | |||||
Kalundborg SK | 1:04.55 | |||||||||
12 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 592 | 30.64 | 1:05.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:05.68 | |||||||||
13 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 589 | 30.29 | 1:05.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:04.13 | |||||||||
14 | Mia Rindshøj | 2003 | 583 | 29.93 | 1:05.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.20 | |||||||||
15 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 580 | 30.63 | 1:05.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
16 | Sofie Le Fevre | 2004 | 580 | 30.38 | 1:05.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.21 | |||||||||
17 | Cille Christensen | 2004 | 576 | 30.70 | 1:05.63 | |||||
Kolding SK | 1:05.21 | |||||||||
18 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 570 | 30.40 | 1:05.85 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.49 | |||||||||
19 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 569 | 30.82 | 1:05.90 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:06.56 | |||||||||
20 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 568 | 30.60 | 1:05.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.78 | |||||||||
21 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 562 | 30.73 | 1:06.14 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.17 | |||||||||
22 | Ella Stenholt | 2003 | 561 | 30.85 | 1:06.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.39 | |||||||||
23 | Eva Hjort | 2004 | 559 | 31.65 | 1:06.27 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.15 | |||||||||
24 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 555 | 30.79 | 1:06.42 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.76 | |||||||||
25 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 554 | 31.69 | 1:06.49 | Deltager ikke i finalen | ||||
H2Odense | 1:06.00 | |||||||||
26 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 553 | 31.39 | 1:06.53 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.28 | |||||||||
27 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 550 | 31.26 | 1:06.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.80 | |||||||||
28 | Christina M. Glargaard | 2004 | 548 | 31.23 | 1:06.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.16 | |||||||||
29 | Wilma Anker | 2004 | 536 | 31.62 | 1:07.19 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.06 | |||||||||
30 | Frida Saks Justesen | 2004 | 535 | 31.51 | 1:07.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.68 | |||||||||
31 | Freja Stenbækgård | 2003 | 529 | 30.77 | 1:07.51 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.47 | |||||||||
32 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 526 | 30.74 | 1:07.61 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.98 | |||||||||
33 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 523 | 32.15 | 1:07.75 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.16 | |||||||||
33 | Thea Mikkelsen | 2005 | 523 | 31.38 | 1:07.75 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.44 | |||||||||
35 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 522 | 30.91 | 1:07.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.65 | |||||||||
36 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 522 | 31.60 | 1:07.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.63 | |||||||||
37 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 520 | 31.57 | 1:07.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.11 | |||||||||
38 | Josephine Thomsen | 2005 | 520 | 31.65 | 1:07.90 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.47 | |||||||||
39 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 519 | 31.72 | 1:07.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.37 | |||||||||
40 | Liva Lund Hansen | 2005 | 516 | 31.32 | 1:08.08 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.36 | |||||||||
41 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 511 | 31.85 | 1:08.27 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
42 | Louise Sunesen | 2005 | 510 | 32.09 | 1:08.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.61 | |||||||||
43 | Christine Henriksen | 2003 | 504 | 32.62 | 1:08.60 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.16 | |||||||||
44 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 498 | 32.26 | 1:08.88 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:08.89 | |||||||||
44 | Kathrine Weide | 2004 | 498 | 32.37 | 1:08.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.39 | |||||||||
44 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 498 | 31.19 | 1:08.88 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.95 | |||||||||
47 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 497 | 32.09 | 1:08.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
48 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 496 | 31.73 | 1:08.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.41 | |||||||||
49 | Selma Skipper | 2004 | 496 | 31.79 | 1:08.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.64 | |||||||||
50 | Emilie Bie Bock | 2005 | 492 | 32.39 | 1:09.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.11 | |||||||||
51 | Ida Juul Grønning | 2004 | 491 | 31.82 | 1:09.21 | |||||
H2Odense | 1:07.44 | |||||||||
52 | Fiona Andrea Have | 2004 | 490 | 32.70 | 1:09.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.08 | |||||||||
53 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 486 | 32.16 | 1:09.44 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:10.58 | |||||||||
54 | Caroline Villum Færch | 2005 | 476 | 32.22 | 1:09.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.84 | |||||||||
55 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 471 | 32.30 | 1:10.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.91 | |||||||||
56 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 470 | 33.30 | 1:10.20 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:09.74 | |||||||||
57 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 468 | 32.26 | 1:10.30 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.99 | |||||||||
58 | Josephine Frederiksen | 2005 | 467 | 32.37 | 1:10.34 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:09.63 | |||||||||
59 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 466 | 33.34 | 1:10.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.22 | |||||||||
60 | Olivia Augustinus | 2004 | 460 | 31.85 | 1:10.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.70 | |||||||||
61 | Louise Houe Andersen | 2003 | 459 | 32.74 | 1:10.79 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.67 | |||||||||
62 | Femke Iris Keulen | 2005 | 457 | 32.98 | 1:10.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.23 | |||||||||
63 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 455 | 33.11 | 1:11.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.76 | |||||||||
64 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 453 | 32.24 | 1:11.07 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.40 | |||||||||
65 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 453 | 32.63 | 1:11.08 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.22 | |||||||||
66 | Victoria Underbjerg | 2004 | 451 | 32.42 | 1:11.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.44 | |||||||||
67 | Ida Marie Platzer | 2005 | 448 | 33.66 | 1:11.35 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.15 | |||||||||
68 | Anna Nørskov | 2004 | 440 | 33.11 | 1:11.76 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
69 | Malene Reynolds | 2005 | 437 | 33.16 | 1:11.95 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.27 | |||||||||
70 | Clara Carlquist | 2003 | 433 | 33.01 | 1:12.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.61 | |||||||||
71 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 430 | 33.18 | 1:12.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
72 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 428 | 32.14 | 1:12.42 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:11.71 | |||||||||
73 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 419 | 34.03 | 1:12.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.88 | |||||||||
73 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 419 | 34.13 | 1:12.93 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.15 | |||||||||
75 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 413 | 34.42 | 1:13.28 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:12.28 | |||||||||
76 | Maja Stamholt | 2005 | 409 | 33.07 | 1:13.52 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:12.04 | |||||||||
77 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 396 | 33.72 | 1:14.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.04 | |||||||||
78 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 380 | 33.82 | 1:15.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.36 | |||||||||
- | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | DSQ | Tyvstart, SW 4.4 | ||||||
Swim Team Neptun | 1:09.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:55 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 721 | 28.96 | 1:00.90 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.41 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 699 | 29.36 | 1:01.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.52 | |||||||||
3 | Schastine Tabor | 2005 | 675 | 29.61 | 1:02.24 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.55 | |||||||||
4 | Nikoline Andersen | 2003 | 672 | 29.67 | 1:02.32 | |||||
H2Odense | 1:02.12 | |||||||||
5 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 667 | 29.95 | 1:02.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.38 | |||||||||
6 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 652 | 29.74 | 1:02.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.69 | |||||||||
7 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 621 | 29.52 | 1:04.00 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.22 | |||||||||
8 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 614 | 30.60 | 1:04.23 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.39 | |||||||||
9 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 639 | 29.84 | 1:03.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.37 | |||||||||
10 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 615 | 30.17 | 1:04.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
11 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 611 | 30.02 | 1:04.34 | |||||
Kalundborg SK | 1:04.55 | |||||||||
12 | Maria Lund | 2003 | 611 | 30.06 | 1:04.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.52 | |||||||||
13 | Mia Rindshøj | 2003 | 602 | 30.16 | 1:04.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.20 | |||||||||
14 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 597 | 30.58 | 1:04.84 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.49 | |||||||||
15 | Sofie Le Fevre | 2004 | 594 | 30.65 | 1:04.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.21 | |||||||||
16 | Cille Christensen | 2004 | 587 | 30.60 | 1:05.22 | |||||
Kolding SK | 1:05.21 | |||||||||
17 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 587 | 30.34 | 1:05.21 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.17 | |||||||||
18 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 585 | 31.06 | 1:05.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.78 | |||||||||
19 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 583 | 30.76 | 1:05.35 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:06.56 | |||||||||
20 | Christina M. Glargaard | 2004 | 573 | 30.50 | 1:05.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.16 | |||||||||
21 | Eva Hjort | 2004 | 570 | 31.29 | 1:05.86 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.15 | |||||||||
22 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 568 | 30.40 | 1:05.93 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.76 | |||||||||
23 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 554 | 30.97 | 1:06.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.80 | |||||||||
24 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 537 | 30.81 | 1:07.17 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.28 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 07:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.17 09-11-2017 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 02-12-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 692 | 25.86 | 56.80 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.36 | |||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 652 | 26.99 | 57.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.22 | |||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 646 | 27.78 | 58.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.80 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 638 | 26.75 | 58.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.84 | |||||||||
5 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 635 | 26.22 | 58.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.03 | |||||||||
6 | David Arneskov | 2002 | 633 | 27.01 | 58.53 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 58.73 | |||||||||
7 | Victor Nygaard | 2003 | 613 | 27.77 | 59.16 | |||||
H2Odense | 59.68 | |||||||||
8 | Leo Badaker | 2002 | 606 | 27.15 | 59.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.73 | |||||||||
9 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 602 | 28.19 | 59.52 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.51 | |||||||||
10 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 597 | 27.73 | 59.67 | |||||
Solrød Svømmeklub | 59.32 | |||||||||
11 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 595 | 27.36 | 59.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.81 | |||||||||
12 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 591 | 27.51 | 59.87 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 59.83 | |||||||||
12 | Mathias Christensen | 2004 | 591 | 27.68 | 59.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.68 | |||||||||
14 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 576 | 27.77 | 1:00.38 | |||||
Vest-Brøndby | 1:00.80 | |||||||||
15 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 575 | 28.78 | 1:00.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.56 | |||||||||
16 | Oliver Steenberg | 2002 | 569 | 28.64 | 1:00.62 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.30 | |||||||||
17 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 562 | 27.17 | 1:00.89 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:01.23 | |||||||||
18 | Tobias Boström | 2002 | 559 | 27.62 | 1:01.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.79 | |||||||||
19 | Christoffer Weiss | 2002 | 557 | 28.03 | 1:01.07 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.92 | |||||||||
20 | Kasper Johnsen | 2003 | 553 | 25.96 | 1:01.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.97 | |||||||||
21 | Mikkel Mortensen | 2003 | 552 | 28.74 | 1:01.26 | |||||
Kalundborg SK | 1:00.28 | |||||||||
22 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 546 | 28.07 | 1:01.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.16 | |||||||||
23 | Marcus Hiort | 2003 | 544 | 29.03 | 1:01.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.53 | |||||||||
24 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 537 | 28.57 | 1:01.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.89 | |||||||||
25 | Mads Peter Hansen | 2004 | 536 | 27.76 | 1:01.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.14 | |||||||||
26 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 535 | 28.80 | 1:01.91 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.96 | |||||||||
27 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 534 | 28.18 | 1:01.93 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:02.87 | |||||||||
28 | Oliver Fenger | 2003 | 533 | 29.74 | 1:01.98 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.78 | |||||||||
29 | Oliver Lystlund | 2003 | 526 | 29.76 | 1:02.25 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.87 | |||||||||
30 | Daniel Damsbo | 2003 | 525 | 28.71 | 1:02.30 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.22 | |||||||||
31 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 524 | 28.42 | 1:02.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.41 | |||||||||
32 | Markus Toft | 2003 | 522 | 30.26 | 1:02.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.88 | |||||||||
33 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 521 | 28.03 | 1:02.45 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlev Svømning | 1:04.86 | |||||||||
34 | Julius Henriksen | 2002 | 519 | 28.96 | 1:02.54 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.02 | |||||||||
35 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 518 | 28.75 | 1:02.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.57 | |||||||||
36 | Noah Bred | 2003 | 516 | 28.91 | 1:02.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.47 | |||||||||
37 | Carl Kirchhoff | 2002 | 515 | 27.93 | 1:02.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.42 | |||||||||
38 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 513 | 29.36 | 1:02.75 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:04.22 | |||||||||
39 | Emil Lykke Grann | 2003 | 513 | 29.03 | 1:02.76 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.72 | |||||||||
40 | William Ølshøj | 2004 | 510 | 28.71 | 1:02.90 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.63 | |||||||||
41 | Anders Elsborg | 2003 | 507 | 29.18 | 1:02.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.99 | |||||||||
42 | Malte Lyck Falk | 2003 | 507 | 29.01 | 1:03.03 | |||||
DeltaSwim | 1:04.50 | |||||||||
43 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 505 | 28.46 | 1:03.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.91 | |||||||||
44 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 499 | 29.22 | 1:03.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.19 | |||||||||
45 | Casper Bang Clausen | 2003 | 497 | 29.56 | 1:03.41 | |||||
H2Odense | 1:04.00 | |||||||||
46 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 495 | 29.89 | 1:03.53 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.60 | |||||||||
47 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 492 | 28.30 | 1:03.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.54 | |||||||||
47 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 492 | 29.99 | 1:03.64 | |||||
H2Odense | 1:04.43 | |||||||||
49 | William Sloth | 2003 | 492 | 29.95 | 1:03.65 | |||||
Lyseng IF | 1:04.29 | |||||||||
50 | Elias Noe | 2004 | 491 | 27.92 | 1:03.70 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:04.48 | |||||||||
51 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 487 | 28.91 | 1:03.86 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:06.30 | |||||||||
52 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 486 | 28.64 | 1:03.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.29 | |||||||||
53 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 483 | 28.99 | 1:04.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.42 | |||||||||
54 | Gustav Hansen | 2004 | 482 | 28.76 | 1:04.09 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.63 | |||||||||
55 | Mathias Parkhøi | 2003 | 480 | 30.23 | 1:04.15 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:05.07 | |||||||||
56 | Alexander Slente | 2004 | 479 | 29.84 | 1:04.21 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:07.09 | |||||||||
57 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 472 | 30.37 | 1:04.54 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.93 | |||||||||
58 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 470 | 31.53 | 1:04.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.24 | |||||||||
59 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 467 | 29.81 | 1:04.74 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.10 | |||||||||
60 | Oscar Kroos | 2004 | 466 | 31.25 | 1:04.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.04 | |||||||||
61 | Valdemar Kristensen | 2003 | 464 | 31.15 | 1:04.91 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.12 | |||||||||
62 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 461 | 29.62 | 1:05.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.37 | |||||||||
63 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 459 | 31.00 | 1:05.15 | |||||
Næstved IF | 1:05.17 | |||||||||
64 | Jannik Jørgensen | 2004 | 451 | 31.02 | 1:05.50 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:06.03 | |||||||||
65 | Jonathan Nejmann | 2004 | 449 | 29.57 | 1:05.59 | |||||
H2Odense | 1:06.78 | |||||||||
66 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 448 | 30.31 | 1:05.64 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.63 | |||||||||
67 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 447 | 30.89 | 1:05.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.26 | |||||||||
68 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 447 | 31.78 | 1:05.72 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.83 | |||||||||
69 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 443 | 30.96 | 1:05.91 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.44 | |||||||||
69 | Lasse Thulstrup | 2004 | 443 | 30.65 | 1:05.91 | |||||
Kolding SK | 1:05.69 | |||||||||
71 | Casper Johannesen | 2004 | 435 | 30.54 | 1:06.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.92 | |||||||||
72 | Jonathan Beck | 2004 | 435 | 30.33 | 1:06.32 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.28 | |||||||||
73 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 430 | 31.26 | 1:06.54 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:05.95 | |||||||||
74 | Matias Munkholm | 2004 | 425 | 30.98 | 1:06.81 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.85 | |||||||||
75 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 421 | 31.94 | 1:07.02 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:07.21 | |||||||||
76 | Kasper Hansen | 2004 | 418 | 31.74 | 1:07.18 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.28 | |||||||||
77 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 417 | 29.43 | 1:07.23 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:06.46 | |||||||||
78 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 417 | 31.29 | 1:07.26 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.28 | |||||||||
79 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 403 | 33.04 | 1:08.01 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.72 | |||||||||
80 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 378 | 31.66 | 1:09.50 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:17.00 | |||||||||
81 | Malthe Elkjær | 2003 | 298 | 33.62 | 1:15.18 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.87 | |||||||||
- | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:00.83 | |||||||||
- | Carl Heyn Stage | 2003 | DSQ | afsl. m/v50m sw 9.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.20 | |||||||||
- | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:55 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 722 | 25.65 | 56.01 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.36 | |||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 665 | 26.74 | 57.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.22 | |||||||||
3 | Joakim Køhn | 2003 | 653 | 26.68 | 57.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.84 | |||||||||
4 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 650 | 26.01 | 58.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.03 | |||||||||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 650 | 27.14 | 58.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.80 | |||||||||
6 | David Arneskov | 2002 | 633 | 26.97 | 58.53 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 58.73 | |||||||||
7 | Leo Badaker | 2002 | 602 | 27.52 | 59.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.73 | |||||||||
8 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 599 | 28.32 | 59.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.56 | |||||||||
9 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 594 | 27.13 | 59.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.81 | |||||||||
10 | Mathias Christensen | 2004 | 592 | 27.61 | 59.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.68 | |||||||||
11 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 571 | 28.32 | 1:00.57 | |||||
Solrød Svømmeklub | 59.32 | |||||||||
12 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 571 | 27.73 | 1:00.58 | |||||
Vest-Brøndby | 1:00.80 | |||||||||
13 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 570 | 27.48 | 1:00.61 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:01.23 | |||||||||
14 | Tobias Boström | 2002 | 553 | 27.57 | 1:01.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.79 | |||||||||
15 | Christoffer Weiss | 2002 | 548 | 28.10 | 1:01.41 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.92 | |||||||||
16 | Oliver Fenger | 2003 | 564 | 28.42 | 1:00.80 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.78 | |||||||||
17 | Mikkel Mortensen | 2003 | 563 | 28.87 | 1:00.85 | |||||
Kalundborg SK | 1:00.28 | |||||||||
18 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 559 | 27.96 | 1:01.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.16 | |||||||||
19 | Marcus Hiort | 2003 | 556 | 28.34 | 1:01.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.53 | |||||||||
20 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 531 | 28.68 | 1:02.05 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.96 | |||||||||
21 | Oliver Lystlund | 2003 | 527 | 29.30 | 1:02.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.87 | |||||||||
22 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 518 | 28.33 | 1:02.56 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:02.87 | |||||||||
23 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 511 | 27.95 | 1:02.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.89 | |||||||||
- | Victor Nygaard | 2003 | DNS | |||||||
H2Odense | 59.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 07:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 3, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 18-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 2:11.33 25-11-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 762 | 29.16 | 1:03.24 | 1:40.00 | 2:13.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:13.74 | |||||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 691 | 29.83 | 1:04.59 | 1:45.28 | 2:17.83 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.87 | |||||||||
3 | Julie K Rose | 2003 | 674 | 30.12 | 1:06.87 | 1:45.98 | 2:18.93 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:20.04 | |||||||||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 673 | 30.33 | 1:04.45 | 1:46.38 | 2:19.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.13 | |||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 627 | 30.57 | 1:07.39 | 1:48.97 | 2:22.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.53 | |||||||||
6 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 625 | 30.83 | 1:07.66 | 1:48.39 | 2:22.49 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.21 | |||||||||
7 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 621 | 31.51 | 1:08.21 | 1:48.23 | 2:22.81 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:25.13 | |||||||||
8 | Katrine Bonefeld | 2004 | 616 | 31.76 | 1:07.24 | 1:50.03 | 2:23.17 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.32 | |||||||||
9 | Laura Marie Dige | 2004 | 609 | 32.19 | 1:08.59 | 1:50.39 | 2:23.70 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:26.03 | |||||||||
10 | Esther Else Grubert | 2003 | 607 | 30.85 | 1:06.13 | 1:50.05 | 2:23.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.26 | |||||||||
11 | Emilie Meng | 2003 | 596 | 30.96 | 1:08.90 | 1:50.09 | 2:24.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.52 | |||||||||
12 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 596 | 31.82 | 1:08.96 | 1:50.85 | 2:24.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.85 | |||||||||
13 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 585 | 32.20 | 1:10.55 | 1:53.13 | 2:25.69 | |||
H2Odense | 2:25.34 | |||||||||
14 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 584 | 32.66 | 1:10.70 | 1:53.22 | 2:25.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.12 | |||||||||
15 | Martha Bjerg | 2004 | 582 | 33.03 | 1:09.69 | 1:53.53 | 2:25.88 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyseng IF | 2:28.81 | |||||||||
16 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 579 | 31.75 | 1:07.85 | 1:51.14 | 2:26.20 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.64 | |||||||||
17 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 578 | 31.73 | 1:08.64 | 1:52.36 | 2:26.27 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Allerød | 2:23.36 | |||||||||
18 | Mathilde Bager | 2005 | 575 | 32.29 | 1:11.87 | 1:52.53 | 2:26.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.63 | |||||||||
19 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 573 | 33.61 | 1:10.04 | 1:52.88 | 2:26.68 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:28.60 | |||||||||
20 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 570 | 32.28 | 1:08.89 | 1:51.38 | 2:26.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.18 | |||||||||
21 | Olivia Callesen | 2004 | 564 | 32.74 | 1:10.85 | 1:54.14 | 2:27.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.08 | |||||||||
22 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 560 | 32.81 | 1:12.28 | 1:54.50 | 2:27.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.41 | |||||||||
23 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 543 | 33.69 | 1:11.86 | 1:55.65 | 2:29.35 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:31.70 | |||||||||
24 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 538 | 32.88 | 1:12.55 | 1:56.62 | 2:29.81 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:34.19 | |||||||||
25 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 535 | 32.17 | 1:11.90 | 1:54.70 | 2:30.04 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlev Svømning | 2:26.13 | |||||||||
26 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 535 | 32.78 | 1:11.20 | 1:54.03 | 2:30.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.92 | |||||||||
27 | Rebecca Petersen | 2005 | 533 | 32.46 | 1:09.42 | 1:54.69 | 2:30.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.23 | |||||||||
28 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 531 | 32.46 | 1:11.04 | 1:54.48 | 2:30.48 | |||
Swim Team Neptun | 2:31.14 | |||||||||
29 | Silja Brage | 2005 | 530 | 32.73 | 1:13.13 | 1:56.49 | 2:30.50 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:29.48 | |||||||||
30 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 525 | 32.15 | 1:09.58 | 1:55.52 | 2:31.00 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:32.71 | |||||||||
31 | Nanna Langvad | 2005 | 524 | 34.21 | 1:11.72 | 1:56.30 | 2:31.08 | |||
Lyseng IF | 2:30.89 | |||||||||
32 | Ella Gohr Metz | 2005 | 524 | 34.71 | 1:14.52 | 1:55.94 | 2:31.12 | |||
Vest-Brøndby | 2:30.48 | |||||||||
33 | Caroline Koch | 2005 | 522 | 34.37 | 1:13.06 | 1:56.27 | 2:31.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.31 | |||||||||
34 | Freja Romanski | 2003 | 509 | 32.66 | 1:13.01 | 1:57.45 | 2:32.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.70 | |||||||||
35 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 506 | 32.55 | 1:13.50 | 1:58.24 | 2:32.92 | |||
Køge Svømmeklub | 2:31.76 | |||||||||
36 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 503 | 33.18 | 1:11.80 | 1:56.90 | 2:33.14 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:32.86 | |||||||||
37 | Anne Sofie Evald | 2004 | 497 | 32.87 | 1:12.04 | 1:57.79 | 2:33.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:30.22 | |||||||||
38 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 479 | 31.69 | 1:12.38 | 1:58.70 | 2:35.69 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:35.26 | |||||||||
39 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 464 | 34.45 | 1:13.88 | 1:59.60 | 2:37.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.87 | |||||||||
40 | Clara Carlquist | 2003 | 456 | 34.16 | 1:14.64 | 2:00.67 | 2:38.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.19 | |||||||||
41 | Agnete Habermann | 2005 | 451 | 35.15 | 1:16.88 | 2:02.17 | 2:38.79 | |||
H2Odense | 2:34.74 | |||||||||
42 | Liv Salhauge | 2005 | 409 | 35.58 | 1:17.43 | 2:06.19 | 2:44.10 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:40.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:55 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 08:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 3, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 18-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 2:11.33 25-11-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 788 | 29.60 | 1:03.90 | 1:39.96 | 2:11.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:13.74 | |||||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 733 | 29.84 | 1:03.71 | 1:43.43 | 2:15.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.87 | |||||||||
3 | Julie K Rose | 2003 | 698 | 29.93 | 1:06.41 | 1:44.52 | 2:17.37 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:20.04 | |||||||||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 663 | 30.91 | 1:05.49 | 1:47.46 | 2:19.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.13 | |||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 661 | 30.76 | 1:07.57 | 1:46.53 | 2:19.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.21 | |||||||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | 630 | 30.53 | 1:07.26 | 1:48.81 | 2:22.14 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.53 | |||||||||
7 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 615 | 31.11 | 1:07.90 | 1:48.50 | 2:23.23 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:25.13 | |||||||||
8 | Katrine Bonefeld | 2004 | 603 | 31.78 | 1:07.00 | 1:49.97 | 2:24.23 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:24.32 | |||||||||
9 | Emilie Meng | 2003 | 617 | 30.92 | 1:07.86 | 1:49.43 | 2:23.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.52 | |||||||||
10 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 606 | 31.52 | 1:09.02 | 1:51.56 | 2:23.96 | |||
H2Odense | 2:25.34 | |||||||||
11 | Esther Else Grubert | 2003 | 605 | 31.06 | 1:05.88 | 1:49.84 | 2:24.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.26 | |||||||||
12 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 604 | 31.16 | 1:07.83 | 1:50.10 | 2:24.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.85 | |||||||||
13 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 603 | 32.45 | 1:09.05 | 1:51.64 | 2:24.17 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.12 | |||||||||
14 | Laura Marie Dige | 2004 | 598 | 32.25 | 1:09.34 | 1:51.38 | 2:24.58 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:26.03 | |||||||||
15 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 562 | 32.05 | 1:07.91 | 1:52.76 | 2:27.62 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.64 | |||||||||
16 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 617 | 31.38 | 1:07.68 | 1:49.17 | 2:23.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.18 | |||||||||
17 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 594 | 32.19 | 1:11.07 | 1:52.48 | 2:24.93 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.41 | |||||||||
18 | Olivia Callesen | 2004 | 584 | 32.00 | 1:10.33 | 1:53.22 | 2:25.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.08 | |||||||||
19 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 580 | 32.97 | 1:09.07 | 1:52.60 | 2:26.08 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:28.60 | |||||||||
20 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 558 | 33.26 | 1:11.00 | 1:54.36 | 2:27.98 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:31.70 | |||||||||
21 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 539 | 32.56 | 1:10.47 | 1:54.79 | 2:29.67 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:34.19 | |||||||||
22 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 537 | 33.02 | 1:11.97 | 1:55.30 | 2:29.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.92 | |||||||||
23 | Rebecca Petersen | 2005 | 522 | 33.06 | 1:10.65 | 1:56.21 | 2:31.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.23 | |||||||||
- | Mathilde Bager | 2005 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:00 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 07:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 19-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 19-04-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 692 | 27.98 | 58.34 | 1:29.05 | 1:59.37 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.78 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 690 | 26.98 | 57.38 | 1:28.67 | 1:59.50 | |||
Herlev Svømning | 1:58.96 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 675 | 29.39 | 59.90 | 1:30.39 | 2:00.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.83 | |||||||||
4 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 660 | 28.12 | 59.05 | 1:30.54 | 2:01.30 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:03.51 | |||||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 637 | 28.52 | 59.10 | 1:30.21 | 2:02.74 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:02.59 | |||||||||
6 | Rasmus Warberg | 2004 | 632 | 28.25 | 58.89 | 1:30.83 | 2:03.05 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.84 | |||||||||
7 | Mads Kloster | 2002 | 588 | 28.30 | 59.45 | 1:32.28 | 2:06.04 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:05.47 | |||||||||
8 | Jonas Kjær | 2003 | 586 | 29.37 | 1:00.85 | 1:33.34 | 2:06.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.12 | |||||||||
9 | Alexander Vergereau | 2004 | 580 | 29.84 | 1:01.93 | 1:34.48 | 2:06.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:11.99 | |||||||||
10 | Mikkel Hjelm | 2003 | 576 | 29.42 | 1:01.81 | 1:34.53 | 2:06.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.66 | |||||||||
11 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 565 | 29.77 | 1:02.08 | 1:35.00 | 2:07.75 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:11.81 | |||||||||
12 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 537 | 31.31 | 1:04.25 | 1:37.24 | 2:09.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.83 | |||||||||
13 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 535 | 30.62 | 1:03.98 | 1:37.61 | 2:10.11 | |||
H2Odense | 2:12.73 | |||||||||
14 | Frederik Venø Elling | 2003 | 532 | 31.15 | 1:03.69 | 1:37.08 | 2:10.36 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:08.63 | |||||||||
15 | Silas Waterval | 2004 | 527 | 30.54 | 1:03.97 | 1:37.42 | 2:10.70 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.06 | |||||||||
16 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 524 | 31.00 | 1:04.33 | 1:37.37 | 2:10.97 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:11.98 | |||||||||
17 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 513 | 30.54 | 1:03.57 | 1:37.75 | 2:11.95 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.14 | |||||||||
18 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 512 | 30.53 | 1:03.67 | 1:37.75 | 2:12.03 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:16.93 | |||||||||
19 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 509 | 30.46 | 1:03.36 | 1:37.66 | 2:12.28 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:10.29 | |||||||||
20 | Elias Noe | 2004 | 501 | 31.25 | 1:04.96 | 1:39.13 | 2:12.91 | Deltager ikke i finalen | ||
Dragsholm Svømmeklub | 2:18.72 | |||||||||
21 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 498 | 31.31 | 1:04.62 | 1:38.24 | 2:13.19 | |||
Greve Svømmeklub | 2:16.43 | |||||||||
22 | Ejnar Truelsen | 2002 | 497 | 31.87 | 1:05.35 | 1:39.72 | 2:13.32 | |||
Herning Svømmeklub | 2:14.26 | |||||||||
23 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 494 | 31.51 | 1:05.34 | 1:39.46 | 2:13.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.87 | |||||||||
24 | August B Bjerregaard | 2003 | 477 | 31.25 | 1:05.27 | 1:40.35 | 2:15.15 | Deltager ikke i finalen | ||
H2Odense | 2:16.40 | |||||||||
25 | Christopher G. Trandum | 2003 | 473 | 31.28 | 1:04.45 | 1:39.66 | 2:15.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.57 | |||||||||
26 | Lucas Rosenborg | 2004 | 473 | 31.72 | 1:06.23 | 1:41.33 | 2:15.54 | |||
Lyseng IF | 2:19.00 | |||||||||
27 | Sebastian Greisen | 2004 | 472 | 31.58 | 1:05.72 | 1:40.37 | 2:15.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.27 | |||||||||
28 | Asger Mathiasen | 2004 | 468 | 31.53 | 1:05.10 | 1:40.41 | 2:16.02 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:17.81 | |||||||||
29 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 462 | 30.64 | 1:04.59 | 1:40.46 | 2:16.57 | Deltager ikke i finalen | ||
Hillerød Svømmeklub | 2:21.36 | |||||||||
30 | Jonathan Beck | 2004 | 461 | 31.97 | 1:06.52 | 1:41.72 | 2:16.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:17.64 | |||||||||
31 | William Studsgaard | 2004 | 457 | 31.97 | 1:06.97 | 1:42.09 | 2:17.13 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.76 | |||||||||
32 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 449 | 32.41 | 1:07.45 | 1:42.98 | 2:17.85 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:18.93 | |||||||||
33 | Noah Tranum | 2004 | 448 | 31.82 | 1:06.35 | 1:42.14 | 2:17.95 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:20.89 | |||||||||
34 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 444 | 32.81 | 1:07.69 | 1:43.33 | 2:18.46 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:18.44 | |||||||||
35 | Zilas Aarestrup | 2003 | 441 | 32.34 | 1:07.40 | 1:43.39 | 2:18.77 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.59 | |||||||||
36 | Daniel Østerballe | 2003 | 439 | 31.80 | 1:06.59 | 1:42.63 | 2:18.98 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:18.37 | |||||||||
37 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 414 | 32.97 | 1:08.94 | 1:45.51 | 2:21.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.03 | |||||||||
38 | Julian Birch | 2004 | 414 | 32.33 | 1:07.84 | 1:44.60 | 2:21.64 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:20.18 | |||||||||
39 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 394 | 33.71 | 1:10.36 | 1:47.43 | 2:24.05 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.15 | |||||||||
40 | Viggo Prehn | 2004 | 362 | 33.35 | 1:10.24 | 1:49.90 | 2:28.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.72 | |||||||||
- | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Akut syg | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:16.41 | |||||||||
- | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:06.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:55 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 723 | 28.02 | 58.50 | 1:28.31 | 1:57.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.78 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 709 | 27.24 | 57.25 | 1:27.65 | 1:58.43 | |||
Herlev Svømning | 1:58.96 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 688 | 28.83 | 59.07 | 1:29.43 | 1:59.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.83 | |||||||||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 645 | 28.38 | 58.89 | 1:30.03 | 2:02.20 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:02.59 | |||||||||
5 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 625 | 28.09 | 59.51 | 1:31.36 | 2:03.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:03.51 | |||||||||
6 | Rasmus Warberg | 2004 | 621 | 27.99 | 58.61 | 1:30.85 | 2:03.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.84 | |||||||||
7 | Jonas Kjær | 2003 | 602 | 29.23 | 1:00.12 | 1:32.62 | 2:05.05 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.12 | |||||||||
8 | Mads Kloster | 2002 | 590 | 28.61 | 1:00.26 | 1:32.78 | 2:05.92 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:05.47 | |||||||||
9 | Mikkel Hjelm | 2003 | 597 | 29.69 | 1:02.32 | 1:33.92 | 2:05.42 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.66 | |||||||||
10 | Alexander Vergereau | 2004 | 585 | 29.85 | 1:01.87 | 1:34.51 | 2:06.23 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:11.99 | |||||||||
11 | Frederik Venø Elling | 2003 | 575 | 30.47 | 1:02.36 | 1:34.48 | 2:07.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:08.63 | |||||||||
12 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 562 | 29.60 | 1:01.71 | 1:35.09 | 2:07.97 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:11.81 | |||||||||
13 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 557 | 30.95 | 1:03.55 | 1:35.80 | 2:08.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.83 | |||||||||
14 | Silas Waterval | 2004 | 544 | 30.31 | 1:03.52 | 1:36.62 | 2:09.34 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.06 | |||||||||
15 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 542 | 30.33 | 1:03.18 | 1:36.68 | 2:09.50 | |||
H2Odense | 2:12.73 | |||||||||
16 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 498 | 31.78 | 1:05.22 | 1:39.15 | 2:13.23 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.14 | |||||||||
17 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 534 | 30.10 | 1:02.69 | 1:36.48 | 2:10.19 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:10.29 | |||||||||
18 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 511 | 31.27 | 1:04.92 | 1:38.30 | 2:12.08 | |||
Greve Svømmeklub | 2:16.43 | |||||||||
19 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 503 | 31.02 | 1:04.81 | 1:39.17 | 2:12.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.87 | |||||||||
20 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 498 | 30.68 | 1:04.44 | 1:39.11 | 2:13.21 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:16.93 | |||||||||
21 | Sebastian Greisen | 2004 | 498 | 31.83 | 1:05.85 | 1:39.66 | 2:13.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.27 | |||||||||
22 | Ejnar Truelsen | 2002 | 497 | 31.77 | 1:05.71 | 1:39.77 | 2:13.35 | |||
Herning Svømmeklub | 2:14.26 | |||||||||
23 | Christopher G. Trandum | 2003 | 488 | 32.45 | 1:06.84 | 1:40.86 | 2:14.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.57 | |||||||||
24 | Lucas Rosenborg | 2004 | 473 | 31.32 | 1:05.67 | 1:41.06 | 2:15.56 | |||
Lyseng IF | 2:19.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 07:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 26.39 05-12-2014 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 26.98 31-03-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 722 | 28.61 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.02 | |||||||||
2 | Ella Stenholt | 2003 | 673 | 29.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.10 | |||||||||
3 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 671 | 29.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.60 | |||||||||
4 | Caroline Broholm | 2003 | 668 | 29.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.56 | |||||||||
5 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 645 | 29.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.96 | |||||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | 639 | 29.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.64 | |||||||||
7 | Ida Jacobsen | 2005 | 631 | 29.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
8 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 629 | 29.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.01 | |||||||||
9 | Alma Heyn Stage | 2004 | 627 | 29.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.10 | |||||||||
10 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 615 | 30.17 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.46 | |||||||||
11 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 609 | 30.28 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | 30.02 | |||||||||
12 | Fenja Romanski | 2005 | 585 | 30.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.33 | |||||||||
13 | Louise Lie Thisted | 2005 | 582 | 30.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.27 | |||||||||
14 | Linnea Hietala | 2004 | 581 | 30.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.17 | |||||||||
15 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 572 | 30.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.64 | |||||||||
16 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 571 | 30.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.51 | |||||||||
17 | Katrine Bonefeld | 2004 | 570 | 30.95 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Birkerød | 30.70 | |||||||||
18 | Anna Larsen | 2004 | 568 | 30.98 | ||||||
Kalundborg SK | 31.26 | |||||||||
19 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 568 | 30.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.26 | |||||||||
19 | Anna Toft Petersen | 2004 | 568 | 30.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.93 | |||||||||
21 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 567 | 31.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.51 | |||||||||
22 | Louise Jensen | 2003 | 566 | 31.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.37 | |||||||||
23 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 562 | 31.09 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 31.28 | |||||||||
24 | Rebecca Petersen | 2005 | 555 | 31.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.67 | |||||||||
25 | Frida Saks Justesen | 2004 | 554 | 31.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.14 | |||||||||
26 | Amalie Tolderlund | 2005 | 553 | 31.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.48 | |||||||||
27 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 553 | 31.27 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 31.17 | |||||||||
28 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 552 | 31.28 | ||||||
Næstved IF | 31.53 | |||||||||
29 | Marlene Reitan | 2003 | 550 | 31.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.59 | |||||||||
30 | Josephine Thomsen | 2005 | 545 | 31.41 | ||||||
Herlev Svømning | 30.72 | |||||||||
31 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 542 | 31.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
31 | Nikoline Andersen | 2003 | 542 | 31.47 | ||||||
H2Odense | 31.32 | |||||||||
33 | Esther Else Grubert | 2003 | 542 | 31.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.98 | |||||||||
34 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 541 | 31.50 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.00 | |||||||||
35 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 538 | 31.55 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
36 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 535 | 31.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
37 | Josefine Nielsen | 2005 | 534 | 31.63 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
38 | Christina M. Glargaard | 2004 | 527 | 31.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
39 | Signe Eie | 2005 | 527 | 31.78 | ||||||
Herlev Svømning | 32.31 | |||||||||
40 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 526 | 31.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
41 | Annika Britt Larsen | 2005 | 523 | 31.85 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.33 | |||||||||
41 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 523 | 31.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.70 | |||||||||
43 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 523 | 31.86 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.90 | |||||||||
44 | Alma Olivarius | 2005 | 520 | 31.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
45 | Clara Jensen | 2005 | 516 | 31.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | 33.17 | |||||||||
46 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 515 | 32.02 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sigma Swim Allerød | 31.72 | |||||||||
47 | Maj Jensen | 2003 | 511 | 32.09 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.27 | |||||||||
48 | Caroline Madsen | 2004 | 511 | 32.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.92 | |||||||||
49 | Clara Skrydstrup | 2004 | 507 | 32.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.54 | |||||||||
50 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 506 | 32.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.26 | |||||||||
51 | Karoline K. Larsen | 2004 | 505 | 32.23 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.36 | |||||||||
52 | Jazmin Jensen | 2005 | 502 | 32.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.65 | |||||||||
53 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 499 | 32.36 | ||||||
H2Odense | 31.10 | |||||||||
53 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 499 | 32.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
55 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 497 | 32.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.14 | |||||||||
56 | My Phuong Bui | 2003 | 494 | 32.47 | ||||||
H2Odense | 31.49 | |||||||||
57 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 493 | 32.49 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.99 | |||||||||
58 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 491 | 32.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.05 | |||||||||
59 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 488 | 32.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.23 | |||||||||
59 | Sofie Bjerre | 2005 | 488 | 32.60 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.59 | |||||||||
61 | Catrine Porsdal | 2005 | 481 | 32.74 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.77 | |||||||||
62 | Jasmin Philip | 2004 | 478 | 32.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.20 | |||||||||
62 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 478 | 32.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.22 | |||||||||
64 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 471 | 32.98 | ||||||
A6 Jgi Svømning | 32.69 | |||||||||
64 | Louise Houe Andersen | 2003 | 471 | 32.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.84 | |||||||||
66 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 470 | 33.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.52 | |||||||||
67 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 467 | 33.07 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 32.99 | |||||||||
68 | Anna Lind Petersen | 2004 | 463 | 33.18 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 32.45 | |||||||||
69 | Louise Sunesen | 2005 | 461 | 33.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.23 | |||||||||
70 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 459 | 33.27 | ||||||
DeltaSwim | 33.08 | |||||||||
71 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 455 | 33.37 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
72 | Signe Holm Hansen | 2005 | 451 | 33.46 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 33.95 | |||||||||
73 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 447 | 33.56 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 33.16 | |||||||||
74 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 440 | 33.74 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.59 | |||||||||
75 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 440 | 33.75 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 33.00 | |||||||||
76 | Julie Dumstrei | 2004 | 429 | 34.01 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 32.32 | |||||||||
77 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 398 | 34.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:55 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 730 | 28.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.02 | |||||||||
2 | Ella Stenholt | 2003 | 719 | 28.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.10 | |||||||||
3 | Caroline Broholm | 2003 | 700 | 28.91 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.56 | |||||||||
4 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 680 | 29.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.60 | |||||||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | 656 | 29.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.64 | |||||||||
6 | Ida Jacobsen | 2005 | 653 | 29.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
7 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 652 | 29.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.96 | |||||||||
8 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 629 | 29.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.01 | |||||||||
9 | Alma Heyn Stage | 2004 | 638 | 29.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.10 | |||||||||
10 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 637 | 29.82 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.46 | |||||||||
11 | Fenja Romanski | 2005 | 611 | 30.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.33 | |||||||||
12 | Linnea Hietala | 2004 | 598 | 30.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.17 | |||||||||
13 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 596 | 30.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.64 | |||||||||
14 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 593 | 30.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.51 | |||||||||
15 | Louise Lie Thisted | 2005 | 577 | 30.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.27 | |||||||||
16 | Anna Larsen | 2004 | 569 | 30.96 | ||||||
Kalundborg SK | 31.26 | |||||||||
17 | Louise Jensen | 2003 | 588 | 30.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.37 | |||||||||
18 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 586 | 30.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.51 | |||||||||
19 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 585 | 30.68 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 31.28 | |||||||||
20 | Amalie Tolderlund | 2005 | 584 | 30.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.48 | |||||||||
21 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 577 | 30.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.26 | |||||||||
21 | Anna Toft Petersen | 2004 | 577 | 30.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.93 | |||||||||
23 | Rebecca Petersen | 2005 | 572 | 30.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.67 | |||||||||
24 | Frida Saks Justesen | 2004 | 565 | 31.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 07:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 26.47 13-12-2017 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 20-12-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 688 | 28.60 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.94 | |||||||||
2 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 673 | 28.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.43 | |||||||||
3 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 640 | 29.30 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.12 | |||||||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | 636 | 29.35 | ||||||
H2Odense | 29.66 | |||||||||
5 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 603 | 29.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.68 | |||||||||
6 | Victor Nygaard | 2003 | 600 | 29.93 | ||||||
H2Odense | 29.74 | |||||||||
7 | Jacob Christensen | 2002 | 592 | 30.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
8 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 591 | 30.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.33 | |||||||||
9 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 576 | 30.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.11 | |||||||||
10 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 575 | 30.35 | Deltager ikke i finalen | |||||
Solrød Svømmeklub | 30.00 | |||||||||
11 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 573 | 30.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.53 | |||||||||
12 | Elias Rought | 2003 | 571 | 30.43 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
13 | Alexander Søgaard | 2002 | 565 | 30.54 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.68 | |||||||||
14 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 564 | 30.55 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
15 | Oliver Steenberg | 2002 | 560 | 30.62 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.08 | |||||||||
16 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 555 | 30.71 | ||||||
A6 Jgi Svømning | 30.37 | |||||||||
17 | Oliver Lystlund | 2003 | 553 | 30.75 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.48 | |||||||||
18 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 549 | 30.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.42 | |||||||||
19 | Markus Toft | 2003 | 545 | 30.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.90 | |||||||||
20 | Asger Johansen | 2003 | 539 | 31.01 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 31.48 | |||||||||
20 | Mikkel Riis | 2002 | 539 | 31.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.51 | |||||||||
22 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 536 | 31.07 | ||||||
Herlev Svømning | 31.04 | |||||||||
23 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 530 | 31.19 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.65 | |||||||||
24 | Oliver Christensen | 2003 | 529 | 31.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.97 | |||||||||
25 | Frederik Lindholm | 2004 | 527 | 31.25 | ||||||
Lyseng IF | 30.92 | |||||||||
26 | Casper Bang Clausen | 2003 | 521 | 31.36 | ||||||
H2Odense | 31.93 | |||||||||
27 | Frederik Jørgensen | 2003 | 515 | 31.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.69 | |||||||||
28 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 511 | 31.58 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
29 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 509 | 31.61 | ||||||
H2Odense | 32.39 | |||||||||
30 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 506 | 31.68 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.06 | |||||||||
31 | Dion Drejer Delaney | 2003 | 504 | 31.72 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.11 | |||||||||
32 | Marcus Hiort | 2003 | 500 | 31.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.73 | |||||||||
33 | Alfred Feldskov | 2003 | 495 | 31.91 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.52 | |||||||||
34 | Villads Arfelt | 2004 | 492 | 31.97 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.03 | |||||||||
35 | Tobias Svenningsen | 2003 | 489 | 32.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.79 | |||||||||
36 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 486 | 32.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.85 | |||||||||
37 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 484 | 32.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.27 | |||||||||
38 | Matias Munkholm | 2004 | 483 | 32.17 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.03 | |||||||||
39 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 480 | 32.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.24 | |||||||||
40 | Jannik Jørgensen | 2004 | 477 | 32.31 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.83 | |||||||||
41 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 475 | 32.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.69 | |||||||||
42 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 474 | 32.37 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.94 | |||||||||
43 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 473 | 32.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.33 | |||||||||
44 | Sune Schaarup | 2003 | 471 | 32.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.71 | |||||||||
45 | William Sloth | 2003 | 468 | 32.51 | ||||||
Lyseng IF | 32.34 | |||||||||
46 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 465 | 32.59 | ||||||
Lyseng IF | 33.75 | |||||||||
47 | Oscar Kroos | 2004 | 456 | 32.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.52 | |||||||||
48 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 454 | 32.85 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.58 | |||||||||
49 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 444 | 33.08 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.52 | |||||||||
50 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 443 | 33.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
51 | Frej Liltorp | 2004 | 438 | 33.24 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
51 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 438 | 33.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 33.67 | |||||||||
53 | Mads Naver | 2004 | 433 | 33.36 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.82 | |||||||||
54 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 433 | 33.37 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.77 | |||||||||
55 | Harald Franck | 2003 | 432 | 33.38 | ||||||
Næstved IF | 32.98 | |||||||||
55 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 432 | 33.38 | ||||||
Brønderslev SK08 | 33.87 | |||||||||
57 | Troels Fode | 2004 | 427 | 33.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.14 | |||||||||
58 | Lasse Thulstrup | 2004 | 424 | 33.60 | ||||||
Kolding SK | 33.05 | |||||||||
59 | Jakob Legaard | 2003 | 423 | 33.63 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.33 | |||||||||
60 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 420 | 33.71 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.73 | |||||||||
61 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 419 | 33.74 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.95 | |||||||||
62 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 413 | 33.88 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.79 | |||||||||
63 | Asger Mathiasen | 2004 | 411 | 33.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.46 | |||||||||
64 | Andreas Torp | 2004 | 397 | 34.33 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.84 | |||||||||
65 | Asger Als Olsen | 2004 | 382 | 34.77 | ||||||
Kolding SK | 36.04 | |||||||||
66 | Alexander Griffin | 2004 | 373 | 35.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.92 | |||||||||
- | Bror Textor-Broch | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:55 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 696 | 28.49 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.12 | |||||||||
2 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 674 | 28.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.43 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 671 | 28.83 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.94 | |||||||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | 654 | 29.08 | ||||||
H2Odense | 29.66 | |||||||||
5 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 609 | 29.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.68 | |||||||||
6 | Victor Nygaard | 2003 | 608 | 29.80 | ||||||
H2Odense | 29.74 | |||||||||
7 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 602 | 29.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.33 | |||||||||
8 | Jacob Christensen | 2002 | 598 | 29.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
9 | Elias Rought | 2003 | 600 | 29.93 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.81 | |||||||||
9 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 600 | 29.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.11 | |||||||||
11 | Alexander Søgaard | 2002 | 599 | 29.95 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.68 | |||||||||
12 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 592 | 30.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.40 | |||||||||
13 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 589 | 30.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.53 | |||||||||
14 | Oliver Steenberg | 2002 | 574 | 30.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.08 | |||||||||
15 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 567 | 30.49 | ||||||
A6 Jgi Svømning | 30.37 | |||||||||
16 | Oliver Lystlund | 2003 | 550 | 30.81 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.48 | |||||||||
17 | Frederik Lindholm | 2004 | 581 | 30.25 | ||||||
Lyseng IF | 30.92 | |||||||||
18 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 561 | 30.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.42 | |||||||||
19 | Markus Toft | 2003 | 553 | 30.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.90 | |||||||||
20 | Asger Johansen | 2003 | 549 | 30.83 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 31.48 | |||||||||
21 | Mikkel Riis | 2002 | 546 | 30.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.51 | |||||||||
22 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 540 | 30.99 | ||||||
Herlev Svømning | 31.04 | |||||||||
23 | Oliver Christensen | 2003 | 531 | 31.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.97 | |||||||||
24 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 514 | 31.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 07:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke M?ler Pedersen (1989) 1:03.74 10-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:06.73 2019-10-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 791 | 32.20 | 1:07.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.36 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 698 | 33.41 | 1:10.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.78 | |||||||||
3 | Julie K Rose | 2003 | 698 | 33.64 | 1:10.28 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.53 | |||||||||
4 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 687 | 33.81 | 1:10.67 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:10.44 | |||||||||
5 | Laura Fogh | 2003 | 678 | 33.54 | 1:10.98 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:10.94 | |||||||||
6 | Emilie Egerup | 2003 | 672 | 33.93 | 1:11.17 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.43 | |||||||||
7 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 666 | 33.37 | 1:11.39 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.23 | |||||||||
8 | Schastine Tabor | 2005 | 654 | 33.65 | 1:11.82 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.14 | |||||||||
9 | Ida Kjærgaard | 2003 | 648 | 34.43 | 1:12.05 | |||||
Lyseng IF | 1:13.65 | |||||||||
10 | Mette Holstein | 2005 | 645 | 34.53 | 1:12.17 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
11 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 641 | 34.76 | 1:12.30 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:11.88 | |||||||||
12 | Johanne A Andersson | 2003 | 631 | 34.72 | 1:12.68 | |||||
H2Odense | 1:11.87 | |||||||||
13 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 616 | 34.46 | 1:13.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
14 | Emma Stoltz | 2004 | 608 | 34.27 | 1:13.58 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.69 | |||||||||
15 | Eva Hjort | 2004 | 606 | 35.13 | 1:13.66 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.55 | |||||||||
16 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 606 | 34.60 | 1:13.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.58 | |||||||||
17 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 603 | 34.81 | 1:13.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
18 | Dagmar Boeck | 2004 | 602 | 34.51 | 1:13.85 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:13.33 | |||||||||
19 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 598 | 35.24 | 1:14.00 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.64 | |||||||||
20 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 595 | 35.02 | 1:14.13 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlev Svømning | 1:13.43 | |||||||||
21 | Cecilie Batz | 2003 | 591 | 34.81 | 1:14.28 | |||||
DeltaSwim | 1:13.81 | |||||||||
22 | Freja Søndergaard | 2004 | 589 | 34.70 | 1:14.39 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.43 | |||||||||
23 | Caroline Holm | 2004 | 588 | 34.90 | 1:14.43 | |||||
Kalundborg SK | 1:14.89 | |||||||||
24 | Sarah Kildahl | 2004 | 587 | 34.53 | 1:14.44 | |||||
Lyseng IF | 1:15.28 | |||||||||
25 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 584 | 35.52 | 1:14.59 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.76 | |||||||||
26 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 576 | 35.94 | 1:14.92 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.02 | |||||||||
27 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 569 | 35.37 | 1:15.24 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:16.75 | |||||||||
28 | Lærke Blond | 2003 | 563 | 35.16 | 1:15.51 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.19 | |||||||||
29 | Hannah Höesch | 2003 | 558 | 36.13 | 1:15.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.58 | |||||||||
30 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 556 | 35.97 | 1:15.82 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:14.53 | |||||||||
31 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 555 | 36.21 | 1:15.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.85 | |||||||||
32 | Caroline Villum Færch | 2005 | 552 | 35.98 | 1:16.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.56 | |||||||||
33 | Mathilde Bager | 2005 | 551 | 35.78 | 1:16.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.25 | |||||||||
34 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 550 | 36.29 | 1:16.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.64 | |||||||||
35 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 542 | 36.40 | 1:16.47 | |||||
Næstved IF | 1:16.43 | |||||||||
36 | Sara Bundgaard | 2003 | 537 | 35.99 | 1:16.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.66 | |||||||||
37 | Sofie Bak | 2003 | 534 | 36.50 | 1:16.82 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:16.44 | |||||||||
38 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 531 | 36.68 | 1:16.97 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.22 | |||||||||
39 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 528 | 35.75 | 1:17.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.99 | |||||||||
40 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 526 | 35.85 | 1:17.24 | |||||
DeltaSwim | 1:17.12 | |||||||||
41 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 525 | 36.59 | 1:17.27 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.66 | |||||||||
42 | Asta Højberg | 2005 | 522 | 36.64 | 1:17.41 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.14 | |||||||||
43 | Marie Jensen | 2005 | 517 | 36.19 | 1:17.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.94 | |||||||||
44 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 515 | 36.81 | 1:17.77 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.06 | |||||||||
45 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 510 | 36.27 | 1:18.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.60 | |||||||||
46 | Mathilde Østergaard | 2004 | 507 | 36.38 | 1:18.16 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:16.32 | |||||||||
47 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 507 | 36.57 | 1:18.18 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:18.56 | |||||||||
48 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 507 | 36.99 | 1:18.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.48 | |||||||||
49 | Cille Kirketerp | 2005 | 503 | 36.70 | 1:18.41 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.43 | |||||||||
50 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 498 | 36.80 | 1:18.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
51 | Freja Kruse | 2004 | 497 | 36.84 | 1:18.68 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:16.89 | |||||||||
52 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 494 | 37.32 | 1:18.86 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.15 | |||||||||
53 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 493 | 36.19 | 1:18.92 | |||||
Swim Team Neptun | 1:16.58 | |||||||||
54 | Freja Møller | 2004 | 490 | 36.99 | 1:19.06 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:17.49 | |||||||||
55 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 487 | 36.79 | 1:19.24 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.01 | |||||||||
56 | Luna Holm Møller | 2004 | 487 | 37.59 | 1:19.26 | |||||
Kolding SK | 1:19.64 | |||||||||
57 | Ida Marie Platzer | 2005 | 485 | 37.98 | 1:19.32 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
58 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 485 | 37.02 | 1:19.33 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:25.13 | |||||||||
59 | Emma Nygaard | 2005 | 481 | 37.25 | 1:19.54 | |||||
H2Odense | 1:21.17 | |||||||||
60 | Anna Mundt Karup | 2005 | 480 | 37.64 | 1:19.63 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:21.52 | |||||||||
61 | Johanne Weber | 2005 | 479 | 37.21 | 1:19.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.02 | |||||||||
62 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 477 | 36.81 | 1:19.78 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:18.11 | |||||||||
63 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 476 | 37.67 | 1:19.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.05 | |||||||||
64 | Anja Xin Andersen | 2004 | 473 | 37.29 | 1:20.02 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.46 | |||||||||
65 | Agnete Habermann | 2005 | 468 | 37.64 | 1:20.30 | |||||
H2Odense | 1:19.64 | |||||||||
66 | Jette Muusmann | 2005 | 465 | 37.53 | 1:20.44 | |||||
Bov IF | 1:18.57 | |||||||||
67 | Thea Mikkelsen | 2005 | 450 | 38.94 | 1:21.34 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.96 | |||||||||
68 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 441 | 38.72 | 1:21.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.22 | |||||||||
69 | Ida Hovmark | 2005 | 435 | 37.69 | 1:22.27 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.90 | |||||||||
70 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 427 | 39.35 | 1:22.79 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:23.36 | |||||||||
71 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 426 | 39.21 | 1:22.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.22 | |||||||||
72 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 424 | 38.79 | 1:23.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.01 | |||||||||
73 | Matilde Thirup | 2005 | 371 | 41.85 | 1:26.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:56 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 816 | 31.90 | 1:06.73 | Dansk Rekord - Junior | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.36 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 722 | 33.32 | 1:09.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.78 | |||||||||
3 | Julie K Rose | 2003 | 700 | 33.64 | 1:10.21 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.53 | |||||||||
3 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 700 | 33.71 | 1:10.21 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:10.44 | |||||||||
5 | Emilie Egerup | 2003 | 687 | 33.47 | 1:10.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.43 | |||||||||
6 | Laura Fogh | 2003 | 664 | 33.56 | 1:11.45 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:10.94 | |||||||||
7 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 626 | 33.96 | 1:12.86 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.23 | |||||||||
8 | Schastine Tabor | 2005 | 625 | 34.09 | 1:12.92 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.14 | |||||||||
9 | Johanne A Andersson | 2003 | 659 | 34.12 | 1:11.66 | |||||
H2Odense | 1:11.87 | |||||||||
10 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 657 | 33.89 | 1:11.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
11 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 654 | 34.46 | 1:11.82 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:11.88 | |||||||||
12 | Mette Holstein | 2005 | 642 | 34.55 | 1:12.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
13 | Ida Kjærgaard | 2003 | 637 | 34.27 | 1:12.45 | |||||
Lyseng IF | 1:13.65 | |||||||||
14 | Emma Stoltz | 2004 | 619 | 33.98 | 1:13.14 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.69 | |||||||||
15 | Eva Hjort | 2004 | 592 | 35.40 | 1:14.23 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.55 | |||||||||
16 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 579 | 35.26 | 1:14.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.58 | |||||||||
17 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 629 | 34.16 | 1:12.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
17 | Dagmar Boeck | 2004 | 629 | 34.70 | 1:12.77 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:13.33 | |||||||||
19 | Sarah Kildahl | 2004 | 601 | 34.34 | 1:13.87 | |||||
Lyseng IF | 1:15.28 | |||||||||
20 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 588 | 35.44 | 1:14.43 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.76 | |||||||||
21 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 587 | 35.51 | 1:14.44 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.64 | |||||||||
22 | Freja Søndergaard | 2004 | 584 | 34.65 | 1:14.59 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.43 | |||||||||
23 | Cecilie Batz | 2003 | 579 | 34.81 | 1:14.79 | |||||
DeltaSwim | 1:13.81 | |||||||||
24 | Caroline Holm | 2004 | 569 | 35.62 | 1:15.22 | |||||
Kalundborg SK | 1:14.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 07:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkj? (1985) 47.44 14-12-2007 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 05-12-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 739 | 23.77 | 49.70 | |||||
Herlev Svømning | 48.52 | |||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 705 | 24.16 | 50.49 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 50.37 | |||||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | 701 | 23.99 | 50.58 | |||||
Herlev Svømning | 51.12 | |||||||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 674 | 24.84 | 51.25 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 50.71 | |||||||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | 654 | 24.72 | 51.76 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 52.12 | |||||||||
6 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 653 | 24.79 | 51.79 | |||||
Vejle Svømmeklub | 51.28 | |||||||||
7 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 652 | 25.06 | 51.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.24 | |||||||||
8 | Joakim Køhn | 2003 | 647 | 25.00 | 51.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.81 | |||||||||
9 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 643 | 25.03 | 52.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | 53.16 | |||||||||
10 | Gustav Stahl | 2002 | 638 | 24.73 | 52.20 | |||||
H2Odense | 52.75 | |||||||||
11 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 632 | 25.21 | 52.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.44 | |||||||||
12 | Mads Peter Hansen | 2004 | 631 | 25.05 | 52.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | 52.98 | |||||||||
13 | Mikkel Mortensen | 2003 | 627 | 25.17 | 52.48 | |||||
Kalundborg SK | 52.58 | |||||||||
14 | Leo Badaker | 2002 | 626 | 25.28 | 52.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 51.34 | |||||||||
15 | Christopher H. Brown | 2002 | 626 | 25.59 | 52.52 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 52.29 | |||||||||
16 | Carl Heyn Stage | 2003 | 625 | 25.46 | 52.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.36 | |||||||||
17 | Mads Stamholt | 2003 | 604 | 25.57 | 53.16 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 53.05 | |||||||||
18 | Sander Linde | 2002 | 601 | 25.58 | 53.25 | |||||
Ringe Svømme Klub | 54.74 | |||||||||
19 | August Ryom | 2002 | 598 | 25.42 | 53.33 | |||||
Køge Svømmeklub | 53.11 | |||||||||
20 | Kasper Johnsen | 2003 | 595 | 25.42 | 53.42 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 53.95 | |||||||||
21 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 590 | 25.93 | 53.57 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 55.24 | |||||||||
22 | Rasmus Petersen | 2002 | 589 | 25.66 | 53.59 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 54.05 | |||||||||
23 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 589 | 26.01 | 53.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.72 | |||||||||
24 | Christian Landtved | 2004 | 586 | 25.86 | 53.69 | |||||
Ringe Svømme Klub | 53.71 | |||||||||
25 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 584 | 25.97 | 53.76 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 53.95 | |||||||||
26 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 581 | 26.02 | 53.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 53.64 | |||||||||
27 | Mathias Knudsen | 2003 | 581 | 26.36 | 53.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 54.35 | |||||||||
28 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 578 | 25.63 | 53.92 | |||||
Farum Svømmeklub | 54.79 | |||||||||
29 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 571 | 25.51 | 54.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 55.08 | |||||||||
30 | Mathias Christensen | 2004 | 568 | 25.90 | 54.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.70 | |||||||||
31 | Jens Bomgaard | 2002 | 568 | 25.49 | 54.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.76 | |||||||||
32 | Frederik Jørgensen | 2003 | 567 | 25.92 | 54.29 | |||||
Farum Svømmeklub | 54.14 | |||||||||
33 | Daniel Gallacher | 2002 | 564 | 26.03 | 54.37 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 53.90 | |||||||||
34 | Peter Holm | 2003 | 559 | 26.13 | 54.53 | |||||
Herlev Svømning | 55.63 | |||||||||
35 | Malthe Elkjær | 2003 | 559 | 25.83 | 54.55 | |||||
Vejle Svømmeklub | 54.03 | |||||||||
36 | Thor Brunsgaard | 2003 | 554 | 25.92 | 54.69 | |||||
Hobro Svømmeklub | 54.12 | |||||||||
37 | Malte Lyck Falk | 2003 | 554 | 26.34 | 54.70 | |||||
DeltaSwim | 54.28 | |||||||||
38 | Asger Johansen | 2003 | 551 | 26.54 | 54.81 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 55.07 | |||||||||
39 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 550 | 26.39 | 54.82 | |||||
Vest-Brøndby | 56.16 | |||||||||
40 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 550 | 26.25 | 54.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.28 | |||||||||
41 | Casper Madsen | 2004 | 549 | 26.80 | 54.88 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 54.83 | |||||||||
42 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 546 | 26.34 | 54.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 54.61 | |||||||||
43 | Mads Mikkelsen | 2004 | 545 | 26.34 | 54.99 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 55.01 | |||||||||
44 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 543 | 25.98 | 55.08 | |||||
H2Odense | 55.22 | |||||||||
45 | August B Bjerregaard | 2003 | 538 | 26.51 | 55.23 | |||||
H2Odense | 54.62 | |||||||||
46 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 534 | 27.29 | 55.39 | |||||
Greve Svømmeklub | 56.43 | |||||||||
47 | Ole Hovmand | 2003 | 533 | 26.69 | 55.42 | |||||
Svømmeklubben Syd | 54.96 | |||||||||
48 | Laurits Sigaard | 2003 | 528 | 26.34 | 55.58 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 58.11 | |||||||||
49 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 527 | 26.55 | 55.61 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 56.48 | |||||||||
50 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 523 | 26.69 | 55.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 56.20 | |||||||||
51 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 521 | 26.87 | 55.82 | |||||
Næstved IF | 55.70 | |||||||||
52 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 519 | 26.54 | 55.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 54.81 | |||||||||
53 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 507 | 26.76 | 56.35 | |||||
Haslev Svømmeklub | 56.34 | |||||||||
54 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 502 | 26.93 | 56.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.91 | |||||||||
55 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 494 | 27.02 | 56.84 | |||||
A6 Jgi Svømning | 55.06 | |||||||||
56 | Viggo Prehn | 2004 | 455 | 28.20 | 58.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.62 | |||||||||
57 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 425 | 27.66 | 59.75 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.60 | |||||||||
58 | Alexander Hillhouse | 2004 | 368 | 30.17 | 1:02.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:56 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 751 | 23.51 | 49.42 | |||||
Herlev Svømning | 48.52 | |||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 724 | 23.97 | 50.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 50.37 | |||||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | 697 | 24.09 | 50.68 | |||||
Herlev Svømning | 51.12 | |||||||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 678 | 24.91 | 51.14 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 50.71 | |||||||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | 669 | 24.61 | 51.38 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 52.12 | |||||||||
6 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 664 | 24.53 | 51.50 | |||||
Vejle Svømmeklub | 51.28 | |||||||||
7 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 661 | 25.05 | 51.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.24 | |||||||||
7 | Joakim Køhn | 2003 | 661 | 24.99 | 51.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.81 | |||||||||
9 | Gustav Stahl | 2002 | 653 | 24.90 | 51.79 | |||||
H2Odense | 52.75 | |||||||||
10 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 640 | 25.08 | 52.13 | |||||
Horsens Svømmeklub | 53.16 | |||||||||
11 | Leo Badaker | 2002 | 636 | 25.03 | 52.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 51.34 | |||||||||
12 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 627 | 25.43 | 52.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.44 | |||||||||
13 | Christopher H. Brown | 2002 | 624 | 25.66 | 52.57 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 52.29 | |||||||||
14 | Mads Peter Hansen | 2004 | 621 | 25.37 | 52.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | 52.98 | |||||||||
15 | Mikkel Mortensen | 2003 | 621 | 25.36 | 52.67 | |||||
Kalundborg SK | 52.58 | |||||||||
16 | Carl Heyn Stage | 2003 | 609 | 25.64 | 52.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.36 | |||||||||
17 | Mads Stamholt | 2003 | 619 | 25.43 | 52.71 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 53.05 | |||||||||
18 | August Ryom | 2002 | 606 | 25.21 | 53.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 53.11 | |||||||||
19 | Rasmus Petersen | 2002 | 602 | 25.66 | 53.20 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 54.05 | |||||||||
20 | Sander Linde | 2002 | 598 | 25.73 | 53.32 | |||||
Ringe Svømme Klub | 54.74 | |||||||||
21 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 597 | 25.89 | 53.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.72 | |||||||||
22 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 592 | 25.84 | 53.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 53.64 | |||||||||
23 | Christian Landtved | 2004 | 584 | 25.92 | 53.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | 53.71 | |||||||||
24 | Mathias Knudsen | 2003 | 583 | 26.36 | 53.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 54.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 07:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 10-12-2011 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 4:06.51 23-10-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 778 | 1:00.52 | 2:05.82 | 3:10.58 | 4:14.26 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:15.01 | |||||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 728 | 1:01.61 | 2:07.57 | 3:14.64 | 4:20.02 | |||
Køge Svømmeklub | 4:19.73 | |||||||||
3 | Tine Petersen | 2003 | 704 | 1:02.01 | 2:08.02 | 3:15.23 | 4:22.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:23.98 | |||||||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | 691 | 1:01.86 | 2:08.32 | 3:16.38 | 4:24.58 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:21.26 | |||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 683 | 1:02.74 | 2:09.71 | 3:17.75 | 4:25.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:22.07 | |||||||||
6 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 675 | 1:04.09 | 2:11.12 | 3:18.85 | 4:26.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:29.87 | |||||||||
7 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 658 | 1:04.54 | 2:12.12 | 3:21.24 | 4:28.93 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:32.55 | |||||||||
8 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 657 | 1:03.62 | 2:12.15 | 3:21.00 | 4:28.98 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:35.12 | |||||||||
9 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 655 | 1:05.55 | 2:14.28 | 3:22.25 | 4:29.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:29.67 | |||||||||
10 | Olivia Callesen | 2004 | 650 | 1:05.93 | 2:13.73 | 3:22.67 | 4:29.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:31.81 | |||||||||
11 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 650 | 1:05.21 | 2:14.02 | 3:22.87 | 4:29.95 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:30.82 | |||||||||
12 | Martha Bjerg | 2004 | 650 | 1:05.41 | 2:14.14 | 3:23.25 | 4:29.97 | |||
Lyseng IF | 4:28.77 | |||||||||
13 | Laura Marie Dige | 2004 | 649 | 1:05.24 | 2:13.40 | 3:21.93 | 4:30.08 | Deltager ikke i finalen | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:33.14 | |||||||||
14 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 647 | 1:05.57 | 2:14.26 | 3:23.09 | 4:30.35 | |||
Vest-Brøndby | 4:31.83 | |||||||||
15 | Anna Rønn | 2005 | 646 | 1:05.72 | 2:14.84 | 3:23.53 | 4:30.58 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:38.79 | |||||||||
16 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 644 | 1:03.86 | 2:13.06 | 3:22.75 | 4:30.77 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:29.44 | |||||||||
17 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 640 | 1:05.40 | 2:14.63 | 3:23.00 | 4:31.35 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:38.43 | |||||||||
18 | Cille Christensen | 2004 | 627 | 1:05.09 | 2:14.40 | 3:25.28 | 4:33.18 | |||
Kolding SK | 4:32.72 | |||||||||
19 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 625 | 1:04.48 | 2:12.93 | 3:23.44 | 4:33.46 | |||
DeltaSwim | 4:39.40 | |||||||||
20 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 624 | 1:05.12 | 2:14.36 | 3:24.06 | 4:33.64 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:31.54 | |||||||||
21 | Aurelia Pedersen | 2004 | 624 | 1:04.98 | 2:13.83 | 3:24.08 | 4:33.74 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:40.83 | |||||||||
22 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 622 | 1:05.05 | 2:14.62 | 3:24.24 | 4:34.02 | Deltager ikke i finalen | ||
A6 Jgi Svømning | 4:28.19 | |||||||||
23 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 616 | 1:05.18 | 2:14.90 | 3:24.85 | 4:34.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:32.26 | |||||||||
24 | Fenja Romanski | 2005 | 615 | 1:04.21 | 2:13.54 | 3:24.81 | 4:34.96 | Deltager ikke i finalen | ||
Aalborg Svømmeklub | 4:32.48 | |||||||||
25 | Søs Freund | 2004 | 613 | 1:05.48 | 2:15.58 | 3:26.23 | 4:35.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:39.62 | |||||||||
26 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 605 | 1:06.59 | 2:16.04 | 3:26.71 | 4:36.44 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:41.86 | |||||||||
27 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 599 | 1:06.65 | 2:17.49 | 3:28.22 | 4:37.44 | |||
Kolding SK | 4:41.70 | |||||||||
28 | Fiona Andrea Have | 2004 | 598 | 1:07.68 | 2:18.85 | 3:28.49 | 4:37.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:31.57 | |||||||||
29 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 596 | 1:06.31 | 2:16.22 | 3:26.57 | 4:37.81 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 4:39.08 | |||||||||
30 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 596 | 1:05.68 | 2:16.04 | 3:27.07 | 4:37.90 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:40.02 | |||||||||
31 | Ella Gohr Metz | 2005 | 593 | 1:06.52 | 2:17.66 | 3:28.68 | 4:38.33 | |||
Vest-Brøndby | 4:41.55 | |||||||||
32 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 593 | 1:04.89 | 2:13.84 | 3:25.48 | 4:38.42 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:36.82 | |||||||||
33 | Ellen Jensen | 2005 | 592 | 1:04.29 | 2:13.77 | 3:26.18 | 4:38.52 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 4:39.18 | |||||||||
34 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 580 | 1:05.27 | 2:15.26 | 3:26.65 | 4:40.42 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 4:37.74 | |||||||||
35 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 577 | 1:06.83 | 2:16.31 | 3:27.93 | 4:40.93 | |||
Hillerød Svømmeklub | 4:38.93 | |||||||||
36 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 576 | 1:06.85 | 2:18.01 | 3:29.42 | 4:41.05 | |||
H2Odense | 4:36.18 | |||||||||
37 | Tilde Søe Bach | 2005 | 569 | 1:07.03 | 2:19.40 | 3:31.31 | 4:42.19 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:48.20 | |||||||||
38 | Caroline Koch | 2005 | 559 | 1:07.83 | 2:19.79 | 3:32.24 | 4:43.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:48.49 | |||||||||
38 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 559 | 1:07.23 | 2:19.18 | 3:31.44 | 4:43.82 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:48.21 | |||||||||
40 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 556 | 1:07.05 | 2:18.92 | 3:31.80 | 4:44.34 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:42.03 | |||||||||
41 | Anna Varming | 2005 | 554 | 1:07.19 | 2:19.40 | 3:32.49 | 4:44.76 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:39.86 | |||||||||
42 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 551 | 1:08.65 | 2:20.53 | 3:33.15 | 4:45.17 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:41.61 | |||||||||
43 | Annika Køhn | 2005 | 545 | 1:09.48 | 2:22.90 | 3:35.23 | 4:46.32 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:47.63 | |||||||||
44 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 537 | 1:08.12 | 2:22.18 | 3:35.84 | 4:47.63 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:45.77 | |||||||||
45 | Mia Lindberg | 2003 | 531 | 1:08.11 | 2:20.91 | 3:34.60 | 4:48.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:34.70 | |||||||||
46 | Natacha Munch | 2005 | 523 | 1:06.66 | 2:20.15 | 3:35.43 | 4:50.18 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 4:48.50 | |||||||||
47 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 517 | 1:07.17 | 2:21.72 | 3:37.55 | 4:51.29 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:52.59 | |||||||||
48 | Asta Palmund | 2005 | 514 | 1:08.04 | 2:22.03 | 3:37.65 | 4:51.92 | |||
Roskilde Svømning | 4:50.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:56 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 787 | 1:00.58 | 2:04.56 | 3:09.42 | 4:13.34 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:15.01 | |||||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | 751 | 1:01.37 | 2:06.58 | 3:12.54 | 4:17.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:23.98 | |||||||||
3 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 749 | 1:01.23 | 2:07.03 | 3:13.06 | 4:17.48 | |||
Køge Svømmeklub | 4:19.73 | |||||||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | 743 | 1:02.47 | 2:08.48 | 3:14.17 | 4:18.19 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:21.26 | |||||||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 675 | 1:03.58 | 2:10.41 | 3:17.55 | 4:26.56 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:29.87 | |||||||||
6 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 668 | 1:03.49 | 2:11.19 | 3:19.86 | 4:27.49 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:32.55 | |||||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | 666 | 1:02.89 | 2:10.49 | 3:19.27 | 4:27.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:22.07 | |||||||||
8 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 645 | 1:04.01 | 2:13.10 | 3:22.37 | 4:30.61 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:35.12 | |||||||||
9 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 686 | 1:04.06 | 2:10.87 | 3:18.05 | 4:25.22 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:29.67 | |||||||||
10 | Martha Bjerg | 2004 | 667 | 1:05.07 | 2:13.21 | 3:21.41 | 4:27.62 | |||
Lyseng IF | 4:28.77 | |||||||||
11 | Anna Rønn | 2005 | 666 | 1:05.47 | 2:13.69 | 3:22.17 | 4:27.77 | |||
Ringe Svømme Klub | 4:38.79 | |||||||||
12 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 665 | 1:04.55 | 2:12.41 | 3:20.67 | 4:27.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:30.82 | |||||||||
13 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 659 | 1:04.31 | 2:12.32 | 3:21.51 | 4:28.70 | |||
Vest-Brøndby | 4:31.83 | |||||||||
14 | Olivia Callesen | 2004 | 657 | 1:04.82 | 2:13.03 | 3:21.67 | 4:29.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:31.81 | |||||||||
15 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 653 | 1:03.99 | 2:12.81 | 3:22.27 | 4:29.59 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:29.44 | |||||||||
16 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 638 | 1:04.57 | 2:13.20 | 3:22.89 | 4:31.70 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:38.43 | |||||||||
17 | Søs Freund | 2004 | 642 | 1:04.93 | 2:13.66 | 3:22.77 | 4:31.02 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:39.62 | |||||||||
18 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 638 | 1:05.04 | 2:14.15 | 3:24.21 | 4:31.59 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:31.54 | |||||||||
19 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 636 | 1:04.32 | 2:14.02 | 3:22.79 | 4:31.99 | |||
DeltaSwim | 4:39.40 | |||||||||
20 | Cille Christensen | 2004 | 629 | 1:04.91 | 2:14.39 | 3:24.38 | 4:32.96 | |||
Kolding SK | 4:32.72 | |||||||||
21 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 618 | 1:05.47 | 2:14.75 | 3:24.71 | 4:34.59 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:41.86 | |||||||||
22 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 616 | 1:05.38 | 2:14.92 | 3:24.74 | 4:34.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:32.26 | |||||||||
23 | Aurelia Pedersen | 2004 | 610 | 1:04.89 | 2:13.98 | 3:25.00 | 4:35.78 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:40.83 | |||||||||
24 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 579 | 1:06.03 | 2:17.01 | 3:29.23 | 4:40.52 | |||
Kolding SK | 4:41.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 59.06 | 2:01.67 | 3:05.24 | 4:10.06 | 8:28.19 | ||
5:14.87 | 6:20.17 | 7:25.45 | ||||||||
2 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:01.05 | 2:05.15 | 3:09.37 | 4:14.58 | 8:33.12 | ||
5:19.21 | 6:24.11 | 7:28.87 | ||||||||
3 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 1:01.86 | 2:06.79 | 3:12.38 | 4:17.73 | 8:39.33 | ||
5:22.77 | 6:28.38 | 7:34.42 | ||||||||
4 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømmeklub | 1:00.62 | 2:05.61 | 3:11.46 | 4:17.93 | 8:41.31 | ||
5:24.90 | 6:31.37 | 7:38.08 | ||||||||
5 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.06 | 2:05.67 | 3:11.92 | 4:18.34 | 8:44.30 | ||
5:24.65 | 6:31.59 | 7:38.56 | ||||||||
6 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.83 | 2:09.37 | 3:16.11 | 4:22.53 | 8:44.91 | ||
5:28.33 | 6:34.35 | 7:40.25 | ||||||||
7 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 1:01.23 | 2:06.11 | 3:12.09 | 4:18.26 | 8:45.71 | ||
5:24.57 | 6:31.85 | 7:38.96 | ||||||||
8 | Lucas Rosenborg | 2004 | Lyseng IF | 1:03.35 | 2:10.37 | 3:17.61 | 4:24.89 | 8:51.27 | ||
5:32.35 | 6:39.40 | 7:46.10 | ||||||||
9 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:01.91 | 2:07.39 | 3:14.21 | 4:21.57 | 8:55.01 | ||
5:29.42 | 6:38.43 | 7:47.25 | ||||||||
10 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømmeklub | 1:04.52 | 2:12.78 | 3:21.83 | 4:31.57 | 9:07.84 | ||
5:40.22 | 6:49.75 | 7:59.13 | ||||||||
11 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.67 | 2:14.52 | 3:24.27 | 4:34.17 | 9:10.39 | ||
5:43.52 | 6:52.99 | 8:02.82 | ||||||||
12 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.15 | 2:13.31 | 3:23.02 | 4:33.95 | 9:11.44 | ||
5:45.20 | 6:55.70 | 8:04.63 | ||||||||
13 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.02 | 2:14.26 | 3:24.35 | 4:34.56 | 9:11.59 | ||
5:44.65 | 6:54.86 | 8:04.23 | ||||||||
14 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 1:06.10 | 2:17.16 | 3:28.56 | 4:40.39 | 9:26.98 | ||
5:51.91 | 7:04.16 | 8:16.74 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 10, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 796 | 57.92 | 1:59.35 | 3:00.18 | 4:00.85 | 7:58.27 | ||
Søllerød Svømmeklub | 8:04.35 | 5:00.93 | 6:00.52 | 6:59.97 | ||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | 757 | 58.62 | 2:00.35 | 3:01.09 | 4:01.53 | 8:06.46 | ||
A6 Jgi Svømning | 8:14.55 | 5:02.04 | 6:02.85 | 7:05.06 | ||||||
3 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 707 | 58.95 | 2:01.80 | 3:04.60 | 4:07.36 | 8:17.52 | ||
Vejle Svømmeklub | 8:30.18 | 5:09.94 | 6:12.77 | 7:16.33 | ||||||
4 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 676 | 59.66 | 2:02.29 | 3:05.72 | 4:09.80 | 8:25.12 | ||
Holbæk Svømme Klub | 8:30.45 | 5:13.10 | 6:17.61 | 7:22.15 | ||||||
5 | Frederik Lindholm | 2004 | 664 | 59.06 | 2:01.67 | 3:05.24 | 4:10.06 | 8:28.19 | ||
Lyseng IF | 8:45.30 | 5:14.87 | 6:20.17 | 7:25.45 | ||||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | 664 | 59.06 | 2:02.43 | 3:06.55 | 4:10.66 | 8:28.19 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:35.48 | 5:15.26 | 6:20.53 | 7:25.10 | ||||||
7 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 648 | 59.61 | 2:03.42 | 3:07.90 | 4:12.88 | 8:32.16 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:41.26 | 5:18.07 | 6:22.97 | 7:28.10 | ||||||
8 | Valdemar Kristensen | 2003 | 645 | 1:01.05 | 2:05.15 | 3:09.37 | 4:14.58 | 8:33.12 | ||
Søllerød Svømmeklub | 8:44.78 | 5:19.21 | 6:24.11 | 7:28.87 | ||||||
9 | Oscar Isberg | 2004 | 643 | 59.22 | 2:02.20 | 3:05.63 | 4:10.34 | 8:33.64 | ||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 8:32.30 | 5:15.35 | 6:21.53 | 7:28.06 | ||||||
10 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 628 | 1:00.06 | 2:03.67 | 3:08.88 | 4:14.21 | 8:37.68 | ||
Herlev Svømning | 8:42.82 | 5:20.44 | 6:27.06 | 7:33.37 | ||||||
11 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 622 | 1:01.86 | 2:06.79 | 3:12.38 | 4:17.73 | 8:39.33 | ||
Vest-Brøndby | 8:46.14 | 5:22.77 | 6:28.38 | 7:34.42 | ||||||
12 | Mads Lind | 2002 | 615 | 1:00.62 | 2:05.61 | 3:11.46 | 4:17.93 | 8:41.31 | ||
Hvidovre Svømmeklub | 8:46.88 | 5:24.90 | 6:31.37 | 7:38.08 | ||||||
13 | Andreas Hoffmann | 2003 | 604 | 1:00.06 | 2:05.67 | 3:11.92 | 4:18.34 | 8:44.30 | ||
Sigma Swim Birkerød | 8:59.21 | 5:24.65 | 6:31.59 | 7:38.56 | ||||||
14 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 602 | 1:02.83 | 2:09.37 | 3:16.11 | 4:22.53 | 8:44.91 | ||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 8:52.36 | 5:28.33 | 6:34.35 | 7:40.25 | ||||||
15 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 600 | 1:01.23 | 2:06.11 | 3:12.09 | 4:18.26 | 8:45.71 | ||
H2Odense | 8:55.25 | 5:24.57 | 6:31.85 | 7:38.96 | ||||||
16 | Lucas Rosenborg | 2004 | 581 | 1:03.35 | 2:10.37 | 3:17.61 | 4:24.89 | 8:51.27 | ||
Lyseng IF | 9:06.02 | 5:32.35 | 6:39.40 | 7:46.10 | ||||||
17 | Daniel Damsbo | 2003 | 569 | 1:01.91 | 2:07.39 | 3:14.21 | 4:21.57 | 8:55.01 | ||
Vejle Svømmeklub | 8:51.81 | 5:29.42 | 6:38.43 | 7:47.25 | ||||||
18 | Xander Pontoppidan | 2003 | 530 | 1:04.52 | 2:12.78 | 3:21.83 | 4:31.57 | 9:07.84 | ||
Hvidovre Svømmeklub | 9:02.56 | 5:40.22 | 6:49.75 | 7:59.13 | ||||||
19 | Casper Johannesen | 2004 | 522 | 1:04.67 | 2:14.52 | 3:24.27 | 4:34.17 | 9:10.39 | ||
Aalborg Svømmeklub | 9:06.77 | 5:43.52 | 6:52.99 | 8:02.82 | ||||||
20 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 519 | 1:04.15 | 2:13.31 | 3:23.02 | 4:33.95 | 9:11.44 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 9:05.97 | 5:45.20 | 6:55.70 | 8:04.63 | ||||||
21 | Kasper Hansen | 2004 | 519 | 1:05.02 | 2:14.26 | 3:24.35 | 4:34.56 | 9:11.59 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 9:08.67 | 5:44.65 | 6:54.86 | 8:04.23 | ||||||
22 | Stefan Rasmussen | 2004 | 478 | 1:06.10 | 2:17.16 | 3:28.56 | 4:40.39 | 9:26.98 | ||
Svømmeklubben Syd | 9:22.02 | 5:51.91 | 7:04.16 | 8:16.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 07:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 11, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 06-04-2014 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 09-12-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik | 2003 | 723 | 3:50.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:54.55 | |||||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 27.77 | 57.42 | 57.42 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 27.61 | 57.59 | 1:55.01 | ||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 27.80 | 58.22 | 2:53.23 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 27.57 | 56.84 | 3:50.07 | ||||||
2 | Gentofte Damer 1 | 2003 | 717 | 3:50.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:56.02 | |||||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 27.92 | 58.22 | 58.22 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 27.23 | 56.67 | 1:54.89 | ||||||
Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 28.09 | 58.33 | 2:53.22 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 27.87 | 57.46 | 3:50.68 | ||||||
3 | Sigma Piger A | 2003 | 701 | 3:52.47 | ||||||
Sigma Swim | 3:56.60 | |||||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 27.83 | 58.15 | 58.15 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 28.15 | 58.48 | 1:56.63 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 27.30 | 57.47 | 2:54.10 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 28.26 | 58.37 | 3:52.47 | ||||||
4 | Køge Damer 1 | 2003 | 696 | 3:53.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:55.96 | |||||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 27.76 | 57.38 | 57.38 | ||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 27.13 | 56.46 | 1:53.84 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 26.97 | 57.58 | 2:51.42 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 28.60 | 1:01.61 | 3:53.03 | ||||||
5 | Vejle Piger 1 | 2003 | 676 | 3:55.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:51.21 | |||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 27.78 | 57.59 | 57.59 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 28.27 | 59.00 | 1:56.59 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 28.14 | 59.34 | 2:55.93 | ||||||
Louise Jensen | 2003 | 28.26 | 59.35 | 3:55.28 | ||||||
6 | Vat Cph Junior Piger 1 | 2003 | 675 | 3:55.34 | ||||||
VAT Copenhagen | 3:57.40 | |||||||||
Schastine Tabor | 2005 | 28.06 | 57.97 | 57.97 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 27.35 | 57.91 | 1:55.88 | ||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 28.65 | 1:00.34 | 2:56.22 | ||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 27.71 | 59.12 | 3:55.34 | ||||||
7 | Kalundborg Piger | 2004 | 671 | 3:55.89 | ||||||
Kalundborg SK | 4:01.24 | |||||||||
Caroline Holm | 2004 | 29.03 | 1:00.20 | 1:00.20 | ||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 27.00 | 56.78 | 1:56.98 | ||||||
Thea Kaiser | 2004 | 28.44 | 1:00.29 | 2:57.27 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 27.66 | 58.62 | 3:55.89 | ||||||
8 | Herlev Piger | 2003 | 663 | 3:56.80 | ||||||
Herlev Svømning | 3:58.64 | |||||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 28.01 | 58.51 | 58.51 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.33 | 57.30 | 1:55.81 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 29.04 | 1:00.57 | 2:56.38 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 28.63 | 1:00.42 | 3:56.80 | ||||||
9 | H2Odense Piger 1 | 2003 | 657 | 3:57.52 | ||||||
H2Odense | 4:01.28 | |||||||||
My Phuong Bui | 2003 | 27.56 | 57.74 | 57.74 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 28.34 | 59.88 | 1:57.62 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 28.48 | 59.41 | 2:57.03 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 29.05 | 1:00.49 | 3:57.52 | ||||||
10 | Aalborg Piger 1 | 2003 | 646 | 3:58.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:58.45 | |||||||||
Fenja Romanski | 2005 | 27.46 | 57.91 | 57.91 | ||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 28.63 | 59.85 | 1:57.76 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 28.30 | 1:00.02 | 2:57.78 | ||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 28.96 | 1:01.03 | 3:58.81 | ||||||
11 | Agf Piger 1 | 2003 | 643 | 3:59.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:02.66 | |||||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 28.05 | 57.47 | 57.47 | ||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 29.06 | 1:00.40 | 1:57.87 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 28.46 | 59.44 | 2:57.31 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 29.56 | 1:01.97 | 3:59.28 | ||||||
12 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 641 | 3:59.52 | ||||||
Aarhus Swim | 4:00.95 | |||||||||
Nanna Langvad | 2005 | 28.83 | 59.45 | 59.45 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 28.54 | 59.76 | 1:59.21 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 29.02 | 1:00.22 | 2:59.43 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 29.04 | 1:00.09 | 3:59.52 | ||||||
13 | Horsens Damer | 2003 | 627 | 4:01.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:04.77 | |||||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 28.65 | 59.72 | 59.72 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 29.24 | 1:00.45 | 2:00.17 | ||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 28.98 | 1:00.92 | 3:01.09 | ||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 27.90 | 1:00.16 | 4:01.25 | ||||||
14 | Gsc Piger | 2003 | 626 | 4:01.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:04.33 | |||||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.94 | 59.78 | 59.78 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 28.35 | 59.42 | 1:59.20 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 29.73 | 1:01.35 | 3:00.55 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 28.90 | 1:00.82 | 4:01.37 | ||||||
15 | Lyngby Chicas 1 | 2003 | 622 | 4:01.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:01.35 | |||||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 29.19 | 59.99 | 59.99 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 29.02 | 1:01.22 | 2:01.21 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 29.27 | 1:00.93 | 3:02.14 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 28.75 | 59.74 | 4:01.88 | ||||||
16 | Helsingør 1 | 2003 | 619 | 4:02.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:01.18 | |||||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 28.60 | 59.28 | 59.28 | ||||||
Linnea Hietala | 2004 | 28.37 | 59.79 | 1:59.07 | ||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 28.88 | 1:00.29 | 2:59.36 | ||||||
Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 29.87 | 1:02.94 | 4:02.30 | ||||||
17 | Esbjerg 1 | 2004 | 615 | 4:02.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:02.79 | |||||||||
Søs Freund | 2004 | 28.71 | 59.74 | 59.74 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 28.74 | 59.56 | 1:59.30 | ||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 29.81 | 1:02.33 | 3:01.63 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 28.77 | 1:01.17 | 4:02.80 | ||||||
18 | Sigma Piger B | 2003 | 608 | 4:03.77 | ||||||
Sigma Swim | 4:06.89 | |||||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 29.81 | 1:01.57 | 1:01.57 | ||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 28.70 | 1:00.53 | 2:02.10 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 28.79 | 1:01.51 | 3:03.61 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 28.75 | 1:00.16 | 4:03.77 | ||||||
19 | Hvidovre Piger | 2003 | 606 | 4:04.03 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:04.93 | |||||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 29.28 | 59.98 | 59.98 | ||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 28.97 | 1:00.20 | 2:00.18 | ||||||
Nanna Udby Laugesen | 2004 | 29.18 | 1:01.35 | 3:01.53 | ||||||
Natacha Munch | 2005 | 29.69 | 1:02.50 | 4:04.03 | ||||||
20 | Hsk Junior | 2003 | 599 | 4:04.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.17 | |||||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 29.72 | 1:01.27 | 1:01.27 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 28.91 | 1:00.22 | 2:01.49 | ||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 1:00.89 | 3:02.38 | |||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 29.52 | 1:02.50 | 4:04.88 | ||||||
21 | Ssk Piger | 2005 | 598 | 4:05.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:05.84 | |||||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 29.86 | 1:02.37 | 1:02.37 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 28.65 | 1:00.46 | 2:02.83 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 1:02.89 | 3:05.72 | |||||||
Mette Holstein | 2005 | 28.45 | 59.37 | 4:05.09 | ||||||
22 | Aalborg Piger 2 | 2003 | 598 | 4:05.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:07.78 | |||||||||
Astrid Marie Hassing | 2004 | 29.34 | 1:01.44 | 1:01.44 | ||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 29.16 | 1:01.22 | 2:02.66 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 29.20 | 1:01.32 | 3:03.98 | ||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 29.43 | 1:01.15 | 4:05.13 | ||||||
23 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 595 | 4:05.55 | ||||||
Aarhus Swim | 4:08.68 | |||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 29.87 | 1:01.22 | 1:01.22 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 30.06 | 1:03.38 | 2:04.60 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 29.16 | 1:00.43 | 3:05.03 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 29.15 | 1:00.52 | 4:05.55 | ||||||
24 | Vat Cph Junior Piger 2 | 2003 | 583 | 4:07.20 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:08.47 | |||||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 29.14 | 1:01.08 | 1:01.08 | ||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 29.80 | 1:02.28 | 2:03.36 | ||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | 29.80 | 1:02.28 | 3:05.64 | ||||||
Filippa Eiler | 2005 | 29.32 | 1:01.56 | 4:07.20 | ||||||
25 | Neptun Supergirls | 2004 | 582 | 4:07.27 | ||||||
Swim Team Neptun | 4:09.15 | |||||||||
Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 28.54 | 59.73 | 59.73 | ||||||
Thea Brøndum | 2004 | 31.44 | 1:06.48 | 2:06.21 | ||||||
Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 28.57 | 1:00.24 | 3:06.45 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 28.46 | 1:00.82 | 4:07.27 | ||||||
26 | Kolding Piger 1 | 2004 | 574 | 4:08.37 | ||||||
Kolding SK | 4:09.08 | |||||||||
Melanie Petersen | 2004 | 30.29 | 1:03.69 | 1:03.69 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 29.31 | 1:01.43 | 2:05.12 | ||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 30.92 | 1:03.80 | 3:08.92 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 29.03 | 59.45 | 4:08.37 | ||||||
27 | Viborg 1 | 2003 | 574 | 4:08.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:05.99 | |||||||||
Anna Varming | 2005 | 30.01 | 1:01.55 | 1:01.55 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 29.08 | 1:01.54 | 2:03.09 | ||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 29.83 | 1:03.10 | 3:06.19 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 29.80 | 1:02.25 | 4:08.44 | ||||||
28 | Vejle Piger 2 | 2003 | 571 | 4:08.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:05.89 | |||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 30.02 | 1:02.78 | 1:02.78 | ||||||
Marlene Reitan | 2003 | 29.53 | 1:01.43 | 2:04.21 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 29.03 | 1:01.15 | 3:05.36 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 30.43 | 1:03.55 | 4:08.91 | ||||||
29 | Lyngby Chicas 2 | 2003 | 570 | 4:09.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:10.11 | |||||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 29.38 | 1:01.38 | 1:01.38 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 29.14 | 1:01.17 | 2:02.55 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 31.07 | 1:03.55 | 3:06.10 | ||||||
Alma Olivarius | 2005 | 29.95 | 1:02.98 | 4:09.08 | ||||||
30 | Delta Devils | 2003 | 554 | 4:11.44 | ||||||
DeltaSwim | 4:12.81 | |||||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 29.21 | 1:00.64 | 1:00.64 | ||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 29.45 | 1:03.45 | 2:04.09 | ||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 30.15 | 1:03.99 | 3:08.08 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 29.98 | 1:03.36 | 4:11.44 | ||||||
31 | Søllerød Girls | 2004 | 534 | 4:14.49 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:10.54 | |||||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 30.16 | 1:02.33 | 1:02.33 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 29.71 | 1:02.26 | 2:04.59 | ||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 31.07 | 1:05.07 | 3:09.66 | ||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 31.16 | 1:04.83 | 4:14.49 | ||||||
32 | Farum Piger | 2003 | 520 | 4:16.71 | ||||||
Farum Svømmeklub | 4:21.86 | |||||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | 29.72 | 1:03.17 | 1:03.17 | ||||||
Maj Jensen | 2003 | 29.57 | 1:03.46 | 2:06.63 | ||||||
Dagmar Boeck | 2004 | 30.67 | 1:05.67 | 3:12.30 | ||||||
Karoline K. Larsen | 2004 | 30.84 | 1:04.41 | 4:16.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:56 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 07:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 12, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:32.00 17-12-2016 |
Dansk Rekord Junior: Herlev Drenge (2002) 3:40.16 2019-10-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Herlev Drenge | 2002 | 740 | 3:40.16 | Dansk Rekord - Junior | |||||
Herlev Svømning | 3:46.06 | |||||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 25.66 | 54.40 | 54.40 | ||||||
Frederik Møller | 2002 | 29.37 | 1:04.25 | 1:58.65 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 23.63 | 51.81 | 2:50.46 | ||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 22.96 | 49.70 | 3:40.16 | ||||||
2 | Hsk Junior | 2002 | 679 | 3:46.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:54.38 | |||||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 27.80 | 57.30 | 57.30 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 29.88 | 1:04.14 | 2:01.44 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 53.79 | 2:55.23 | |||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 24.16 | 51.26 | 3:46.49 | ||||||
3 | Agf Drenge 1 | 2002 | 669 | 3:47.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:55.27 | |||||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 26.62 | 56.69 | 56.69 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 29.55 | 1:04.28 | 2:00.97 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 25.08 | 54.87 | 2:55.84 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 24.59 | 51.78 | 3:47.62 | ||||||
4 | Triton Herrer 1 | 2002 | 669 | 3:47.64 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:54.25 | |||||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 27.65 | 57.66 | 57.66 | ||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 28.89 | 1:02.47 | 2:00.13 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 24.77 | 53.85 | 2:53.98 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 25.45 | 53.66 | 3:47.64 | ||||||
5 | Kvik | 2002 | 656 | 3:49.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:50.19 | |||||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 27.18 | 56.35 | 56.35 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 30.96 | 1:05.68 | 2:02.03 | ||||||
Joakim Køhn | 2003 | 25.07 | 55.10 | 2:57.13 | ||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 24.90 | 52.02 | 3:49.15 | ||||||
6 | H2Odense Drenge 1 | 2002 | 628 | 3:52.55 | ||||||
H2Odense | 3:56.31 | |||||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 28.72 | 1:00.08 | 1:00.08 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 29.68 | 1:03.85 | 2:03.93 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 26.23 | 56.80 | 3:00.73 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 24.71 | 51.82 | 3:52.55 | ||||||
7 | Gentofte Herrer 1 | 2002 | 623 | 3:53.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:59.94 | |||||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 29.91 | 1:01.22 | 1:01.22 | ||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 28.22 | 1:02.34 | 2:03.56 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 25.36 | 55.43 | 2:58.99 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 25.20 | 54.19 | 3:53.18 | ||||||
8 | Red Stags | 2002 | 610 | 3:54.71 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 3:56.63 | |||||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 29.49 | 1:02.57 | 1:02.57 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 28.84 | 1:02.87 | 2:05.44 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 27.27 | 59.33 | 3:04.77 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 23.53 | 49.94 | 3:54.71 | ||||||
9 | Vejle Drenge 1 | 2002 | 609 | 3:54.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:57.16 | |||||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 30.05 | 1:00.49 | 1:00.49 | ||||||
Jacob Christensen | 2002 | 30.27 | 1:04.82 | 2:05.31 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 26.52 | 58.73 | 3:04.04 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 24.24 | 50.85 | 3:54.89 | ||||||
10 | Sigma Drenge A | 2002 | 609 | 3:54.96 | ||||||
Sigma Swim | 4:00.31 | |||||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 28.03 | 58.64 | 58.64 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 30.94 | 1:06.87 | 2:05.51 | ||||||
William Ølshøj | 2004 | 26.55 | 58.47 | 3:03.98 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 24.47 | 50.98 | 3:54.96 | ||||||
11 | Horsens Herrer | 2002 | 599 | 3:56.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:57.93 | |||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 27.45 | 56.57 | 56.57 | ||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 31.30 | 1:08.53 | 2:05.10 | ||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 26.40 | 58.26 | 3:03.36 | ||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 24.85 | 52.82 | 3:56.18 | ||||||
12 | Holbæk Junior Drenge | 2002 | 596 | 3:56.65 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:01.82 | |||||||||
Simon Rytter Eliasen | 2003 | 29.46 | 1:01.07 | 1:01.07 | ||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 31.22 | 1:06.95 | 2:08.02 | ||||||
David Arneskov | 2002 | 56.59 | 3:04.61 | |||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 25.11 | 52.04 | 3:56.65 | ||||||
13 | Helsingør | 2002 | 593 | 3:57.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:01.24 | |||||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 28.57 | 59.45 | 59.45 | ||||||
Oliver Bak Jensen | 2002 | 30.87 | 1:05.63 | 2:05.08 | ||||||
Lucas Burmester | 2002 | 27.05 | 58.62 | 3:03.70 | ||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 25.69 | 53.30 | 3:57.00 | ||||||
14 | Gti-1 | 2002 | 583 | 3:58.37 | ||||||
GTI | 4:04.95 | |||||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 28.52 | 58.56 | 58.56 | ||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 30.88 | 1:07.29 | 2:05.85 | ||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 26.85 | 58.71 | 3:04.56 | ||||||
Oscar Isberg | 2004 | 25.75 | 53.81 | 3:58.37 | ||||||
15 | Aalborg Drenge 1 | 2002 | 579 | 3:58.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:59.53 | |||||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 30.27 | 1:03.11 | 1:03.11 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 30.22 | 1:05.56 | 2:08.67 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 25.84 | 56.70 | 3:05.37 | ||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 25.88 | 53.47 | 3:58.84 | ||||||
16 | Gsc Drenge | 2002 | 576 | 3:59.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:03.02 | |||||||||
Marcus Hiort | 2003 | 29.39 | 1:01.67 | 1:01.67 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 30.26 | 1:04.85 | 2:06.52 | ||||||
Noah Bred | 2003 | 26.87 | 58.85 | 3:05.37 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 25.76 | 53.93 | 3:59.30 | ||||||
17 | Viborg | 2002 | 553 | 4:02.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:08.42 | |||||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 30.47 | 1:03.92 | 1:03.92 | ||||||
Mikkel Riis | 2002 | 30.52 | 1:06.94 | 2:10.86 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 26.65 | 58.23 | 3:09.09 | ||||||
Anders Elsborg | 2003 | 25.51 | 53.54 | 4:02.63 | ||||||
18 | Hsk Junior 2 | 2002 | 552 | 4:02.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:06.61 | |||||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 29.29 | 1:00.48 | 1:00.48 | ||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 31.72 | 1:08.39 | 2:08.87 | ||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 27.59 | 58.84 | 3:07.71 | ||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 25.84 | 55.02 | 4:02.73 | ||||||
19 | Ssk Drenge | 2002 | 552 | 4:02.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:05.45 | |||||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 29.01 | 59.47 | 59.47 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 30.86 | 1:05.67 | 2:05.14 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 28.10 | 1:00.76 | 3:05.90 | ||||||
Kasper Hansen | 2004 | 27.02 | 56.86 | 4:02.76 | ||||||
20 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | 547 | 4:03.43 | ||||||
Aarhus Swim | 4:07.21 | |||||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 29.41 | 1:01.24 | 1:01.24 | ||||||
William Sloth | 2003 | 32.08 | 1:09.05 | 2:10.29 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 27.40 | 58.86 | 3:09.15 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 25.30 | 54.28 | 4:03.43 | ||||||
21 | Vejle Drenge 2 | 2002 | 547 | 4:03.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:07.31 | |||||||||
Mads Iversen | 2004 | 29.61 | 1:02.10 | 1:02.10 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 31.71 | 1:08.06 | 2:10.16 | ||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 26.70 | 59.28 | 3:09.44 | ||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 20.75 | 54.08 | 4:03.52 | ||||||
22 | Vg17 Drenge | 2002 | 542 | 4:04.16 | ||||||
VG 17 | 4:09.82 | |||||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 31.05 | 1:04.81 | 1:04.81 | ||||||
Asger Johansen | 2003 | 30.87 | 1:07.63 | 2:12.44 | ||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 27.49 | 58.21 | 3:10.65 | ||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 25.07 | 53.51 | 4:04.16 | ||||||
23 | H2Odense Drenge 2 | 2002 | 534 | 4:05.36 | ||||||
H2Odense | 4:13.60 | |||||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 29.87 | 1:01.20 | 1:01.20 | ||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 32.38 | 1:09.53 | 2:10.73 | ||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 27.49 | 59.56 | 3:10.29 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 26.11 | 55.07 | 4:05.36 | ||||||
24 | Sigma Drenge B | 2002 | 525 | 4:06.78 | ||||||
Sigma Swim | 4:11.35 | |||||||||
Jonathan Beck | 2004 | 30.35 | 1:02.61 | 1:02.61 | ||||||
Villads Arfelt | 2004 | 32.39 | 1:09.31 | 2:11.92 | ||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 27.84 | 1:00.48 | 3:12.40 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 25.83 | 54.38 | 4:06.78 | ||||||
25 | Esbjerg 2 | 2003 | 490 | 4:12.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:18.36 | |||||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 31.16 | 1:04.14 | 1:04.14 | ||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 32.36 | 1:09.97 | 2:14.11 | ||||||
Anders Mose | 2004 | 29.06 | 1:03.29 | 3:17.40 | ||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 26.19 | 55.11 | 4:12.51 | ||||||
26 | Hvidovre Drenge | 2002 | 490 | 4:12.62 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:16.08 | |||||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 31.62 | 1:04.57 | 1:04.57 | ||||||
Mathias Parkhøi | 2003 | 33.34 | 1:12.77 | 2:17.34 | ||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 27.06 | 1:00.35 | 3:17.69 | ||||||
Mads Lind | 2002 | 26.43 | 54.93 | 4:12.62 | ||||||
27 | Triton Herrer 2 | 2004 | 485 | 4:13.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:18.77 | |||||||||
Silas Waterval | 2004 | 28.96 | 1:00.07 | 1:00.07 | ||||||
Frederik Taubert Løgager | 2004 | 34.07 | 1:14.35 | 2:14.42 | ||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 28.25 | 1:02.85 | 3:17.27 | ||||||
William Studsgaard | 2004 | 26.76 | 56.10 | 4:13.37 | ||||||
- | A6 Boys | 2002 | DSQ | Tyvstart SW10.11 | ||||||
A6 | 4:02.54 | |||||||||
Noah Tranum | 2004 | 30.75 | 1:03.89 | 1:03.89 | ||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 32.18 | 1:08.93 | 2:12.82 | ||||||
- | Esbjerg 1 | 2002 | DSQ | Tyvstart SW 10.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:56.99 | |||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 28.23 | 58.27 | 58.27 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 29.86 | 1:04.79 | 2:03.06 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 26.23 | 57.09 | 3:00.15 | ||||||
- | Søllerød Boys | 2003 | DSQ | Tyvstart SW10.11 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:16.34 | |||||||||
Julian Birch | 2004 | 31.82 | 1:04.85 | 1:04.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:56 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 07:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Micha ?stergaard (1987) 2:04.98 15-11-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 11-11-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 645 | 31.52 | 1:06.47 | 1:42.50 | 2:18.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.34 | |||||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 634 | 30.57 | 1:05.35 | 1:41.60 | 2:19.19 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.05 | |||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 607 | 32.00 | 1:07.92 | 1:44.07 | 2:21.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.39 | |||||||||
4 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 600 | 30.64 | 1:05.98 | 1:43.01 | 2:21.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.73 | |||||||||
5 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 593 | 32.27 | 1:08.01 | 1:44.95 | 2:22.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.66 | |||||||||
6 | Nikoline Andersen | 2003 | 583 | 32.48 | 1:09.11 | 1:45.72 | 2:23.16 | |||
H2Odense | 2:21.35 | |||||||||
7 | Eva Hjort | 2004 | 575 | 31.98 | 1:08.07 | 1:45.17 | 2:23.77 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:28.93 | |||||||||
8 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 575 | 31.07 | 1:06.96 | 1:44.85 | 2:23.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.33 | |||||||||
9 | Tine Petersen | 2003 | 552 | 33.03 | 1:10.18 | 1:47.59 | 2:25.78 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.50 | |||||||||
10 | Olivia Callesen | 2004 | 535 | 33.09 | 1:10.22 | 1:48.50 | 2:27.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.82 | |||||||||
11 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 533 | 32.42 | 1:09.30 | 1:47.97 | 2:27.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.19 | |||||||||
12 | Cille Christensen | 2004 | 528 | 32.10 | 1:10.13 | 1:49.21 | 2:27.90 | |||
Kolding SK | 2:23.09 | |||||||||
13 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 528 | 33.77 | 1:10.57 | 1:48.13 | 2:27.91 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:29.39 | |||||||||
14 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 528 | 32.28 | 1:09.59 | 1:48.45 | 2:27.94 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.52 | |||||||||
15 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 519 | 32.30 | 1:09.57 | 1:49.17 | 2:28.80 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:26.29 | |||||||||
16 | Sofie Le Fevre | 2004 | 518 | 32.81 | 1:10.39 | 1:48.60 | 2:28.90 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:28.33 | |||||||||
17 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 516 | 32.51 | 1:10.26 | 1:49.63 | 2:29.06 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlev Svømning | 2:25.09 | |||||||||
18 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 502 | 33.63 | 1:11.44 | 1:50.91 | 2:30.46 | |||
Herlev Svømning | 2:27.34 | |||||||||
19 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 501 | 33.38 | 1:11.30 | 1:50.44 | 2:30.53 | |||
H2Odense | 2:32.83 | |||||||||
20 | Christine Henriksen | 2003 | 498 | 33.20 | 1:11.76 | 1:51.20 | 2:30.88 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:31.08 | |||||||||
21 | Louise Sunesen | 2005 | 495 | 33.12 | 1:10.44 | 1:49.75 | 2:31.17 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:28.16 | |||||||||
22 | Ellen Jensen | 2005 | 493 | 32.64 | 1:09.57 | 1:49.84 | 2:31.37 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:34.86 | |||||||||
23 | Christina M. Glargaard | 2004 | 492 | 33.15 | 1:11.58 | 1:50.28 | 2:31.45 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.94 | |||||||||
24 | Liva Lund Hansen | 2005 | 492 | 33.01 | 1:10.68 | 1:50.34 | 2:31.50 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:29.62 | |||||||||
25 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 491 | 34.15 | 1:12.59 | 1:51.99 | 2:31.55 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:34.67 | |||||||||
26 | Wilma Anker | 2004 | 482 | 33.72 | 1:12.25 | 1:52.06 | 2:32.55 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:34.18 | |||||||||
27 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 481 | 33.09 | 1:11.82 | 1:51.70 | 2:32.63 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:29.39 | |||||||||
28 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 479 | 34.42 | 1:12.86 | 1:52.25 | 2:32.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.62 | |||||||||
29 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 478 | 32.92 | 1:11.35 | 1:51.15 | 2:32.91 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:39.91 | |||||||||
30 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 473 | 33.90 | 1:11.30 | 1:51.64 | 2:33.48 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.63 | |||||||||
31 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 464 | 34.13 | 1:12.65 | 1:53.58 | 2:34.42 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:36.29 | |||||||||
32 | Silja Brage | 2005 | 460 | 34.03 | 1:13.62 | 1:54.14 | 2:34.86 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:34.08 | |||||||||
33 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 457 | 32.31 | 1:09.31 | 1:51.80 | 2:35.22 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:35.18 | |||||||||
34 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 457 | 34.02 | 1:13.06 | 1:53.99 | 2:35.23 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:32.18 | |||||||||
35 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 457 | 34.55 | 1:13.55 | 1:54.72 | 2:35.26 | |||
Vest-Brøndby | 2:40.70 | |||||||||
36 | Josephine Frederiksen | 2005 | 457 | 33.46 | 1:11.90 | 1:52.50 | 2:35.28 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:35.61 | |||||||||
37 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 455 | 33.61 | 1:11.36 | 1:51.20 | 2:35.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:37.43 | |||||||||
38 | Ida Marie Platzer | 2005 | 444 | 34.60 | 1:15.16 | 1:56.67 | 2:36.76 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:36.91 | |||||||||
39 | Thea Mikkelsen | 2005 | 421 | 35.47 | 1:15.37 | 1:57.54 | 2:39.57 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:34.26 | |||||||||
40 | Anna Nørskov | 2004 | 415 | 34.20 | 1:14.46 | 1:57.06 | 2:40.25 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:38.69 | |||||||||
41 | Victoria Underbjerg | 2004 | 408 | 34.11 | 1:14.35 | 1:57.60 | 2:41.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.96 | |||||||||
42 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 405 | 35.59 | 1:16.34 | 1:58.16 | 2:41.66 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:42.24 | |||||||||
43 | Malene Reynolds | 2005 | 398 | 35.33 | 1:15.16 | 1:57.25 | 2:42.51 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:43.20 | |||||||||
44 | Ida Hovmark | 2005 | 394 | 34.41 | 1:15.79 | 1:59.10 | 2:43.11 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:39.08 | |||||||||
45 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 391 | 33.97 | 1:13.77 | 1:57.88 | 2:43.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.62 | |||||||||
46 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 383 | 35.98 | 1:18.12 | 2:02.04 | 2:44.61 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:45.38 | |||||||||
47 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 378 | 35.23 | 1:17.33 | 2:01.25 | 2:45.37 | |||
Roskilde Svømning | 2:42.98 | |||||||||
48 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 374 | 34.96 | 1:16.25 | 2:00.37 | 2:45.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.54 | |||||||||
49 | Emilie Bie Bock | 2005 | 364 | 34.40 | 1:14.92 | 1:59.24 | 2:47.44 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:48.89 | |||||||||
50 | Maja Stamholt | 2005 | 317 | 35.12 | 1:18.22 | 2:06.66 | 2:55.36 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:44.74 | |||||||||
- | Anna Rønn | 2005 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:32.18 | |||||||||
- | Fiona Andrea Have | 2004 | DSQ | Esb v150 SW8.4 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:30.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:56 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Micha ?stergaard (1987) 2:04.98 15-11-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 11-11-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 704 | 31.38 | 1:05.44 | 1:39.68 | 2:14.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.34 | |||||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 701 | 30.59 | 1:04.41 | 1:39.20 | 2:14.59 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.05 | |||||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | 657 | 31.29 | 1:07.10 | 1:42.65 | 2:17.56 | |||
H2Odense | 2:21.35 | |||||||||
4 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 653 | 31.46 | 1:06.66 | 1:42.74 | 2:17.84 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:20.73 | |||||||||
5 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 618 | 32.38 | 1:08.07 | 1:44.08 | 2:20.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.66 | |||||||||
6 | Sofie Maagøe | 2003 | 596 | 31.76 | 1:07.69 | 1:44.49 | 2:22.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.39 | |||||||||
7 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 572 | 31.60 | 1:07.55 | 1:45.11 | 2:24.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.33 | |||||||||
8 | Eva Hjort | 2004 | 563 | 32.55 | 1:08.70 | 1:47.07 | 2:24.79 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:28.93 | |||||||||
9 | Cille Christensen | 2004 | 568 | 32.28 | 1:09.96 | 1:48.36 | 2:24.41 | |||
Kolding SK | 2:23.09 | |||||||||
10 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 565 | 31.63 | 1:08.29 | 1:46.62 | 2:24.65 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:26.29 | |||||||||
11 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 557 | 32.65 | 1:10.34 | 1:48.59 | 2:25.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.19 | |||||||||
12 | Olivia Callesen | 2004 | 554 | 32.45 | 1:09.29 | 1:46.87 | 2:25.61 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.82 | |||||||||
13 | Sofie Le Fevre | 2004 | 531 | 33.33 | 1:10.97 | 1:49.65 | 2:27.65 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:28.33 | |||||||||
14 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 529 | 32.17 | 1:09.83 | 1:48.48 | 2:27.85 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.52 | |||||||||
15 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 518 | 32.51 | 1:09.91 | 1:49.28 | 2:28.93 | |||
Herlev Svømning | 2:27.34 | |||||||||
15 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 518 | 33.76 | 1:10.14 | 1:48.17 | 2:28.93 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:29.39 | |||||||||
17 | Christina M. Glargaard | 2004 | 530 | 33.13 | 1:11.60 | 1:49.90 | 2:27.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:28.94 | |||||||||
18 | Ellen Jensen | 2005 | 523 | 32.30 | 1:09.73 | 1:49.09 | 2:28.37 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:34.86 | |||||||||
19 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 520 | 33.24 | 1:10.75 | 1:49.65 | 2:28.65 | |||
H2Odense | 2:32.83 | |||||||||
20 | Wilma Anker | 2004 | 504 | 33.47 | 1:11.38 | 1:50.48 | 2:30.26 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:34.18 | |||||||||
21 | Liva Lund Hansen | 2005 | 503 | 32.97 | 1:10.36 | 1:49.23 | 2:30.37 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:29.62 | |||||||||
22 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 498 | 33.45 | 1:11.68 | 1:50.98 | 2:30.89 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:34.67 | |||||||||
23 | Louise Sunesen | 2005 | 494 | 33.32 | 1:11.04 | 1:50.77 | 2:31.23 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:28.16 | |||||||||
24 | Christine Henriksen | 2003 | 468 | 33.49 | 1:12.26 | 1:52.99 | 2:34.02 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:31.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 07-12-2016 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 13-12-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 723 | 26.14 | 53.77 | 1:22.38 | 1:50.67 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:51.01 | |||||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 710 | 25.83 | 54.46 | 1:23.29 | 1:51.34 | |||
Søllerød Svømmeklub | 1:48.38 | |||||||||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | 704 | 26.50 | 55.04 | 1:23.78 | 1:51.69 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:51.63 | |||||||||
4 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 701 | 26.15 | 54.81 | 1:23.37 | 1:51.81 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:51.57 | |||||||||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | 698 | 27.12 | 55.49 | 1:23.53 | 1:52.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.74 | |||||||||
6 | Alfred Højberg | 2002 | 684 | 26.47 | 55.03 | 1:23.71 | 1:52.75 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:55.12 | |||||||||
7 | Joakim Køhn | 2003 | 657 | 27.07 | 56.12 | 1:25.23 | 1:54.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.80 | |||||||||
8 | Alexander Tullberg | 2003 | 654 | 26.17 | 55.53 | 1:25.13 | 1:54.43 | Deltager ikke i finalen | ||
Hørsholm Svømmeforening | 1:53.11 | |||||||||
9 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 648 | 27.42 | 56.57 | 1:25.56 | 1:54.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.50 | |||||||||
10 | Carl Heyn Stage | 2003 | 647 | 26.60 | 55.54 | 1:25.41 | 1:54.87 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.76 | |||||||||
11 | Leo Badaker | 2002 | 637 | 26.10 | 55.12 | 1:25.57 | 1:55.48 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:53.69 | |||||||||
12 | Mads Stamholt | 2003 | 634 | 26.84 | 56.36 | 1:25.87 | 1:55.65 | |||
Haderslev Svømme Klub | 1:57.95 | |||||||||
13 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 630 | 26.92 | 55.76 | 1:25.25 | 1:55.86 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.01 | |||||||||
14 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 630 | 27.11 | 56.07 | 1:25.82 | 1:55.91 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:57.31 | |||||||||
15 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 622 | 27.62 | 57.27 | 1:26.46 | 1:56.35 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:59.15 | |||||||||
16 | Casper Madsen | 2004 | 620 | 27.47 | 57.18 | 1:27.22 | 1:56.53 | |||
Slagelse Svømmeklub | 1:58.76 | |||||||||
17 | Mathias Knudsen | 2003 | 618 | 27.46 | 56.97 | 1:26.71 | 1:56.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | 1:59.01 | |||||||||
18 | Jens Bomgaard | 2002 | 614 | 27.03 | 55.89 | 1:25.93 | 1:56.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.63 | |||||||||
19 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 606 | 27.12 | 57.07 | 1:27.30 | 1:57.39 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 1:59.83 | |||||||||
20 | Christian Landtved | 2004 | 606 | 27.09 | 56.46 | 1:26.56 | 1:57.41 | |||
Ringe Svømme Klub | 1:58.24 | |||||||||
21 | Alexander Vergereau | 2004 | 604 | 27.23 | 56.57 | 1:26.89 | 1:57.54 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:58.82 | |||||||||
22 | Oscar Isberg | 2004 | 600 | 27.10 | 57.04 | 1:27.65 | 1:57.78 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:57.37 | |||||||||
23 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 595 | 27.04 | 56.51 | 1:27.01 | 1:58.08 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:59.16 | |||||||||
24 | Anders Elsborg | 2003 | 591 | 28.00 | 57.70 | 1:28.44 | 1:58.39 | |||
Viborg Svømme Klub | 1:57.86 | |||||||||
25 | Mikkel Mortensen | 2003 | 591 | 26.25 | 55.96 | 1:26.71 | 1:58.40 | Deltager ikke i finalen | ||
Kalundborg SK | 1:58.80 | |||||||||
26 | Noah Bred | 2003 | 590 | 27.83 | 58.12 | 1:28.79 | 1:58.45 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:00.45 | |||||||||
27 | Andreas Hoffmann | 2003 | 589 | 27.46 | 57.38 | 1:28.19 | 1:58.48 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:59.97 | |||||||||
28 | Valdemar Kristensen | 2003 | 584 | 28.01 | 57.99 | 1:28.49 | 1:58.85 | |||
Søllerød Svømmeklub | 1:58.80 | |||||||||
29 | Daniel Damsbo | 2003 | 583 | 28.22 | 57.74 | 1:28.35 | 1:58.91 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:58.10 | |||||||||
30 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 583 | 27.66 | 57.04 | 1:27.58 | 1:58.93 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:59.51 | |||||||||
31 | Mads Lind | 2002 | 583 | 27.35 | 57.26 | 1:28.27 | 1:58.94 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 1:56.91 | |||||||||
32 | Malte Lyck Falk | 2003 | 582 | 26.78 | 56.35 | 1:27.49 | 1:58.99 | |||
DeltaSwim | 2:02.30 | |||||||||
33 | Mads Peter Hansen | 2004 | 582 | 27.35 | 57.19 | 1:28.43 | 1:59.00 | Deltager ikke i finalen | ||
Viborg Svømme Klub | 1:57.96 | |||||||||
34 | Marcus Hiort | 2003 | 579 | 28.13 | 58.82 | 1:29.53 | 1:59.20 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.32 | |||||||||
35 | Elias Noe | 2004 | 576 | 27.74 | 58.15 | 1:28.94 | 1:59.42 | Deltager ikke i finalen | ||
Dragsholm Svømmeklub | 2:01.89 | |||||||||
36 | Frederik Jørgensen | 2003 | 571 | 27.45 | 58.00 | 1:29.19 | 1:59.73 | |||
Farum Svømmeklub | 2:01.05 | |||||||||
37 | Ole Hovmand | 2003 | 571 | 27.65 | 58.33 | 1:29.24 | 1:59.75 | |||
Svømmeklubben Syd | 1:59.62 | |||||||||
38 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 571 | 28.19 | 58.33 | 1:29.36 | 1:59.77 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.55 | |||||||||
39 | Sebastian Greisen | 2004 | 568 | 27.65 | 57.86 | 1:28.50 | 1:59.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.91 | |||||||||
40 | Mikkel Hjelm | 2003 | 566 | 28.47 | 58.40 | 1:28.87 | 2:00.12 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:59.68 | |||||||||
41 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 563 | 27.31 | 57.84 | 1:28.86 | 2:00.29 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:02.76 | |||||||||
42 | Emil Lykke Grann | 2003 | 559 | 28.10 | 58.79 | 1:29.61 | 2:00.59 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:01.70 | |||||||||
43 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 554 | 27.95 | 58.54 | 1:29.96 | 2:00.92 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:03.40 | |||||||||
44 | Oliver Lystlund | 2003 | 546 | 28.22 | 58.71 | 1:29.85 | 2:01.51 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:59.37 | |||||||||
45 | William Ølshøj | 2004 | 545 | 27.55 | 58.24 | 1:30.00 | 2:01.63 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:02.85 | |||||||||
46 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 544 | 27.94 | 58.14 | 1:29.67 | 2:01.71 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:00.33 | |||||||||
47 | Mads Mikkelsen | 2004 | 538 | 28.15 | 59.37 | 1:31.27 | 2:02.15 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:01.45 | |||||||||
48 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 533 | 28.38 | 1:00.12 | 1:31.49 | 2:02.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.23 | |||||||||
49 | William Leth | 2004 | 531 | 29.35 | 1:00.92 | 1:32.13 | 2:02.65 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:04.95 | |||||||||
50 | Jonathan Beck | 2004 | 529 | 29.00 | 1:00.34 | 1:31.79 | 2:02.85 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:04.54 | |||||||||
51 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 524 | 28.34 | 59.59 | 1:31.53 | 2:03.19 | |||
Greve Svømmeklub | 2:03.98 | |||||||||
52 | August B Bjerregaard | 2003 | 522 | 27.21 | 57.97 | 1:30.19 | 2:03.39 | |||
H2Odense | 2:00.71 | |||||||||
53 | Peter Holm | 2003 | 521 | 29.27 | 1:00.03 | 1:31.33 | 2:03.42 | |||
Herlev Svømning | 2:04.58 | |||||||||
54 | Julian Birch | 2004 | 520 | 29.14 | 1:00.38 | 1:32.08 | 2:03.53 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:05.53 | |||||||||
55 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 509 | 28.30 | 59.85 | 1:32.10 | 2:04.39 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:04.73 | |||||||||
56 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 506 | 28.77 | 1:01.02 | 1:32.90 | 2:04.62 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:06.00 | |||||||||
57 | Casper Johannesen | 2004 | 506 | 28.24 | 58.81 | 1:30.92 | 2:04.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.57 | |||||||||
58 | Lukas Frederiksen | 2004 | 505 | 29.00 | 1:00.53 | 1:32.77 | 2:04.72 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:05.64 | |||||||||
59 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 503 | 28.27 | 59.13 | 1:31.62 | 2:04.88 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:04.20 | |||||||||
60 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 500 | 28.86 | 1:00.37 | 1:32.66 | 2:05.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.87 | |||||||||
61 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 495 | 28.67 | 1:00.39 | 1:33.06 | 2:05.56 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:01.02 | |||||||||
62 | Joost Rijkhoff | 2004 | 489 | 28.51 | 1:00.36 | 1:33.43 | 2:06.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:06.48 | |||||||||
63 | Emil Neumann | 2004 | 488 | 29.85 | 1:02.36 | 1:34.60 | 2:06.18 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:09.24 | |||||||||
64 | Kasper Hansen | 2004 | 483 | 29.13 | 1:00.63 | 1:33.67 | 2:06.64 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:05.87 | |||||||||
65 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 482 | 27.89 | 59.45 | 1:32.90 | 2:06.66 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:03.33 | |||||||||
66 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 478 | 29.34 | 1:01.88 | 1:35.08 | 2:07.09 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:08.72 | |||||||||
67 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 474 | 29.15 | 1:01.73 | 1:34.54 | 2:07.36 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:05.12 | |||||||||
68 | Zilas Aarestrup | 2003 | 454 | 29.59 | 1:02.14 | 1:35.83 | 2:09.23 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.64 | |||||||||
69 | Lucas Nielsen | 2004 | 443 | 29.32 | 1:02.43 | 1:36.17 | 2:10.33 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:09.65 | |||||||||
70 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 436 | 29.78 | 1:03.11 | 1:37.32 | 2:11.01 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:10.93 | |||||||||
71 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 424 | 29.14 | 1:01.99 | 1:37.32 | 2:12.26 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:10.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 07-12-2016 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 13-12-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 750 | 25.95 | 53.75 | 1:21.67 | 1:49.36 | |||
Søllerød Svømmeklub | 1:48.38 | |||||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 722 | 26.09 | 54.15 | 1:22.58 | 1:50.73 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:51.01 | |||||||||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | 720 | 26.38 | 54.65 | 1:22.97 | 1:50.86 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:51.63 | |||||||||
4 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 717 | 26.01 | 53.93 | 1:22.36 | 1:50.99 | |||
Vejle Svømmeklub | 1:51.57 | |||||||||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | 711 | 26.32 | 54.72 | 1:23.28 | 1:51.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.74 | |||||||||
6 | Alfred Højberg | 2002 | 689 | 26.13 | 54.76 | 1:23.72 | 1:52.46 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:55.12 | |||||||||
7 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 676 | 26.78 | 54.97 | 1:23.89 | 1:53.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.50 | |||||||||
8 | Joakim Køhn | 2003 | 673 | 25.78 | 54.43 | 1:24.09 | 1:53.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.80 | |||||||||
9 | Leo Badaker | 2002 | 662 | 25.86 | 54.73 | 1:24.32 | 1:54.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | 1:53.69 | |||||||||
10 | Carl Heyn Stage | 2003 | 654 | 25.97 | 54.39 | 1:24.30 | 1:54.46 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.76 | |||||||||
11 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 646 | 26.69 | 55.46 | 1:25.04 | 1:54.94 | |||
Holbæk Svømme Klub | 1:57.31 | |||||||||
12 | Casper Madsen | 2004 | 643 | 27.41 | 57.15 | 1:26.75 | 1:55.10 | |||
Slagelse Svømmeklub | 1:58.76 | |||||||||
13 | Jens Bomgaard | 2002 | 623 | 27.86 | 56.97 | 1:26.67 | 1:56.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.63 | |||||||||
14 | Mads Stamholt | 2003 | 621 | 26.94 | 56.39 | 1:26.74 | 1:56.43 | |||
Haderslev Svømme Klub | 1:57.95 | |||||||||
15 | Mathias Knudsen | 2003 | 619 | 27.26 | 56.78 | 1:27.01 | 1:56.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | 1:59.01 | |||||||||
16 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 616 | 27.32 | 57.23 | 1:26.43 | 1:56.76 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:59.15 | |||||||||
17 | Alexander Vergereau | 2004 | 639 | 27.93 | 57.47 | 1:26.77 | 1:55.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:58.82 | |||||||||
18 | Anders Elsborg | 2003 | 609 | 27.58 | 57.45 | 1:27.45 | 1:57.21 | |||
Viborg Svømme Klub | 1:57.86 | |||||||||
19 | Oscar Isberg | 2004 | 603 | 26.91 | 56.74 | 1:27.65 | 1:57.61 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:57.37 | |||||||||
20 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 602 | 27.52 | 57.62 | 1:27.93 | 1:57.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 1:59.83 | |||||||||
21 | Noah Bred | 2003 | 602 | 27.78 | 57.61 | 1:28.09 | 1:57.68 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:00.45 | |||||||||
22 | Valdemar Kristensen | 2003 | 596 | 27.40 | 56.88 | 1:27.73 | 1:58.07 | |||
Søllerød Svømmeklub | 1:58.80 | |||||||||
23 | Christian Landtved | 2004 | 590 | 27.08 | 57.06 | 1:27.42 | 1:58.46 | |||
Ringe Svømme Klub | 1:58.24 | |||||||||
24 | Andreas Hoffmann | 2003 | 571 | 27.79 | 57.69 | 1:28.53 | 1:59.71 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:59.97 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 55.99 13-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 57.57 09-12-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 681 | 30.65 | 1:02.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.71 | |||||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 660 | 31.07 | 1:03.19 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.15 | |||||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | 658 | 30.88 | 1:03.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.42 | |||||||||
4 | Ella Stenholt | 2003 | 644 | 30.44 | 1:03.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.84 | |||||||||
5 | Alma Heyn Stage | 2004 | 642 | 31.02 | 1:03.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.38 | |||||||||
6 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 637 | 31.04 | 1:03.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.31 | |||||||||
7 | Fenja Romanski | 2005 | 634 | 31.13 | 1:04.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.39 | |||||||||
8 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 628 | 31.17 | 1:04.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.39 | |||||||||
9 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 624 | 31.03 | 1:04.37 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.52 | |||||||||
10 | Katrine Bonefeld | 2004 | 619 | 31.78 | 1:04.57 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.52 | |||||||||
11 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 616 | 31.52 | 1:04.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.27 | |||||||||
12 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 613 | 31.67 | 1:04.78 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.25 | |||||||||
13 | Esther Else Grubert | 2003 | 612 | 31.83 | 1:04.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.31 | |||||||||
14 | Caroline Broholm | 2003 | 608 | 31.01 | 1:04.93 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.98 | |||||||||
15 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 601 | 31.02 | 1:05.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.27 | |||||||||
15 | Ida Jacobsen | 2005 | 601 | 31.78 | 1:05.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.67 | |||||||||
17 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 584 | 31.88 | 1:05.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.40 | |||||||||
18 | Louise Jensen | 2003 | 581 | 32.46 | 1:05.93 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.40 | |||||||||
19 | Rebecca Petersen | 2005 | 571 | 32.41 | 1:06.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.09 | |||||||||
20 | Maria Lund | 2003 | 570 | 32.74 | 1:06.36 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.60 | |||||||||
21 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 569 | 32.34 | 1:06.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.13 | |||||||||
21 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 569 | 32.48 | 1:06.39 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.93 | |||||||||
23 | Frida Saks Justesen | 2004 | 568 | 32.60 | 1:06.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.76 | |||||||||
23 | Linnea Hietala | 2004 | 568 | 31.89 | 1:06.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.35 | |||||||||
25 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 565 | 32.66 | 1:06.53 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.49 | |||||||||
26 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 561 | 32.78 | 1:06.72 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:07.86 | |||||||||
27 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 556 | 32.47 | 1:06.91 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:07.67 | |||||||||
28 | Anna Toft Petersen | 2004 | 548 | 32.39 | 1:07.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.66 | |||||||||
28 | Marlene Reitan | 2003 | 548 | 33.23 | 1:07.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.76 | |||||||||
30 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 547 | 33.09 | 1:07.25 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.97 | |||||||||
31 | Martha Bjerg | 2004 | 543 | 33.33 | 1:07.44 | |||||
Lyseng IF | 1:08.71 | |||||||||
32 | Amalie Tolderlund | 2005 | 543 | 32.98 | 1:07.45 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.55 | |||||||||
33 | Louise Lie Thisted | 2005 | 535 | 32.93 | 1:07.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
34 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 531 | 32.64 | 1:07.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.64 | |||||||||
35 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 526 | 32.62 | 1:08.16 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:08.70 | |||||||||
36 | Annika Britt Larsen | 2005 | 522 | 33.48 | 1:08.33 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.64 | |||||||||
37 | Kathrine Weide | 2004 | 521 | 33.54 | 1:08.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.57 | |||||||||
38 | Laura Marie Dige | 2004 | 521 | 33.86 | 1:08.38 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.96 | |||||||||
39 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 519 | 32.67 | 1:08.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.00 | |||||||||
40 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 518 | 32.84 | 1:08.52 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.99 | |||||||||
41 | Josephine Thomsen | 2005 | 516 | 33.06 | 1:08.58 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.06 | |||||||||
42 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 515 | 32.69 | 1:08.62 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.31 | |||||||||
43 | Femke Iris Keulen | 2005 | 513 | 33.79 | 1:08.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
44 | Anna Rønn | 2005 | 513 | 33.66 | 1:08.73 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.06 | |||||||||
45 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 512 | 33.24 | 1:08.76 | |||||
H2Odense | 1:05.32 | |||||||||
46 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 511 | 33.15 | 1:08.79 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:08.92 | |||||||||
47 | Karoline K. Larsen | 2004 | 511 | 33.82 | 1:08.81 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.19 | |||||||||
48 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 509 | 33.13 | 1:08.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.39 | |||||||||
49 | Josefine Nielsen | 2005 | 507 | 33.20 | 1:08.97 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:08.05 | |||||||||
50 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 506 | 33.51 | 1:09.04 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.68 | |||||||||
51 | Caroline Madsen | 2004 | 505 | 33.48 | 1:09.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
52 | Clara Jensen | 2005 | 504 | 33.70 | 1:09.14 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:09.64 | |||||||||
53 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 503 | 33.69 | 1:09.16 | |||||
H2Odense | 1:07.67 | |||||||||
54 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 500 | 33.16 | 1:09.30 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.36 | |||||||||
55 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 498 | 33.54 | 1:09.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.54 | |||||||||
56 | Catrine Porsdal | 2005 | 498 | 33.67 | 1:09.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.69 | |||||||||
57 | Louise Houe Andersen | 2003 | 493 | 34.20 | 1:09.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.06 | |||||||||
58 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 491 | 33.33 | 1:09.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.09 | |||||||||
59 | Alma Olivarius | 2005 | 485 | 33.72 | 1:10.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.61 | |||||||||
60 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 483 | 34.00 | 1:10.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.05 | |||||||||
61 | Clara Skrydstrup | 2004 | 481 | 33.87 | 1:10.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.14 | |||||||||
61 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 481 | 34.43 | 1:10.21 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.05 | |||||||||
63 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 480 | 34.02 | 1:10.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.94 | |||||||||
64 | Stine Mejdahl | 2005 | 480 | 34.07 | 1:10.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.33 | |||||||||
65 | Sofie Bjerre | 2005 | 479 | 33.72 | 1:10.29 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.64 | |||||||||
66 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 476 | 34.23 | 1:10.44 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.99 | |||||||||
67 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 472 | 33.39 | 1:10.65 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.02 | |||||||||
68 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 471 | 34.25 | 1:10.72 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.80 | |||||||||
69 | Signe Holm Hansen | 2005 | 466 | 34.75 | 1:10.94 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:10.96 | |||||||||
70 | Anna Varming | 2005 | 458 | 34.70 | 1:11.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.88 | |||||||||
71 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 454 | 33.23 | 1:11.56 | |||||
Næstved IF | 1:09.78 | |||||||||
72 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 450 | 34.26 | 1:11.77 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:13.31 | |||||||||
73 | Maj Jensen | 2003 | 448 | 34.16 | 1:11.90 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.29 | |||||||||
74 | Cassandra Spring | 2005 | 445 | 34.98 | 1:12.04 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.53 | |||||||||
75 | Anna Lind Petersen | 2004 | 442 | 34.19 | 1:12.21 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:10.59 | |||||||||
76 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 441 | 35.42 | 1:12.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
77 | Anne Sofie Evald | 2004 | 439 | 35.06 | 1:12.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.63 | |||||||||
78 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 431 | 35.19 | 1:12.80 | |||||
DeltaSwim | 1:11.87 | |||||||||
79 | Julie Dumstrei | 2004 | 417 | 35.29 | 1:13.64 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:09.78 | |||||||||
80 | Clara Carlquist | 2003 | 408 | 35.75 | 1:14.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.01 | |||||||||
81 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 396 | 36.56 | 1:14.92 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 55.99 13-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 57.57 09-12-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 740 | 29.89 | 1:00.82 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.71 | |||||||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 702 | 30.29 | 1:01.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.31 | |||||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 702 | 30.07 | 1:01.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.15 | |||||||||
4 | Ella Stenholt | 2003 | 677 | 29.69 | 1:02.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.84 | |||||||||
5 | Alma Heyn Stage | 2004 | 658 | 30.29 | 1:03.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.38 | |||||||||
6 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 649 | 30.64 | 1:03.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.39 | |||||||||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | 645 | 30.53 | 1:03.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.42 | |||||||||
8 | Fenja Romanski | 2005 | 613 | 31.21 | 1:04.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.39 | |||||||||
9 | Katrine Bonefeld | 2004 | 625 | 31.71 | 1:04.36 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.52 | |||||||||
10 | Esther Else Grubert | 2003 | 622 | 31.72 | 1:04.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.31 | |||||||||
11 | Caroline Broholm | 2003 | 616 | 30.74 | 1:04.66 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.98 | |||||||||
12 | Ida Jacobsen | 2005 | 615 | 31.16 | 1:04.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.67 | |||||||||
13 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 614 | 30.86 | 1:04.72 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.52 | |||||||||
14 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 612 | 32.09 | 1:04.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.25 | |||||||||
15 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 610 | 31.62 | 1:04.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.27 | |||||||||
16 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 592 | 30.98 | 1:05.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.27 | |||||||||
17 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 599 | 31.47 | 1:05.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.40 | |||||||||
18 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 587 | 32.23 | 1:05.69 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.49 | |||||||||
19 | Frida Saks Justesen | 2004 | 579 | 32.10 | 1:05.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.76 | |||||||||
20 | Louise Jensen | 2003 | 579 | 31.53 | 1:06.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.40 | |||||||||
21 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 576 | 32.37 | 1:06.11 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.93 | |||||||||
22 | Linnea Hietala | 2004 | 576 | 31.87 | 1:06.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.35 | |||||||||
23 | Rebecca Petersen | 2005 | 576 | 31.84 | 1:06.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.09 | |||||||||
24 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 559 | 32.19 | 1:06.78 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:07.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 11-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 11-11-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 715 | 58.52 | 2:09.19 | 3:22.83 | 4:23.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.29 | |||||||||
2 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 706 | 59.84 | 2:06.87 | 3:22.43 | 4:24.44 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:28.45 | |||||||||
3 | David Arneskov | 2002 | 695 | 59.85 | 2:07.30 | 3:23.09 | 4:25.83 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:26.58 | |||||||||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 690 | 1:00.66 | 2:06.62 | 3:24.12 | 4:26.46 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:21.97 | |||||||||
5 | Mathias Christensen | 2004 | 651 | 1:00.74 | 2:12.06 | 3:26.14 | 4:31.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:35.52 | |||||||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 640 | 58.43 | 2:04.06 | 3:23.70 | 4:33.15 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:27.81 | |||||||||
7 | Christoffer Weiss | 2002 | 614 | 1:01.91 | 2:12.36 | 3:33.06 | 4:37.05 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:40.30 | |||||||||
8 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 608 | 1:04.28 | 2:14.15 | 3:38.08 | 4:37.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:40.24 | |||||||||
9 | Frederik Venø Elling | 2003 | 597 | 1:04.53 | 2:14.87 | 3:35.74 | 4:39.67 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:42.74 | |||||||||
10 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 579 | 1:04.45 | 2:15.98 | 3:38.30 | 4:42.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:46.84 | |||||||||
11 | Jonas Kjær | 2003 | 576 | 1:03.16 | 2:11.64 | 3:35.01 | 4:42.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:49.39 | |||||||||
12 | Sebastian Greisen | 2004 | 570 | 1:07.51 | 2:19.38 | 3:39.17 | 4:44.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.74 | |||||||||
13 | Frederik Lindholm | 2004 | 565 | 1:04.41 | 2:16.32 | 3:38.19 | 4:44.74 | |||
Lyseng IF | 4:46.62 | |||||||||
14 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 559 | 1:04.70 | 2:17.11 | 3:42.35 | 4:45.83 | |||
Herlev Svømning | 4:51.16 | |||||||||
15 | Tobias Gammelvind | 2004 | 545 | 1:04.43 | 2:20.37 | 3:42.90 | 4:48.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:01.03 | |||||||||
16 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 525 | 1:04.17 | 2:20.05 | 3:46.64 | 4:51.79 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Laksen | 4:52.09 | |||||||||
17 | Mathias Parkhøi | 2003 | 506 | 1:05.99 | 2:23.58 | 3:49.74 | 4:55.45 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 4:55.95 | |||||||||
18 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 500 | 1:07.18 | 2:21.65 | 3:47.70 | 4:56.67 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:06.28 | |||||||||
19 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 483 | 1:06.49 | 2:23.33 | 3:53.40 | 4:59.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:58.88 | |||||||||
20 | Anders Mose | 2004 | 479 | 1:08.11 | 2:29.45 | 3:52.68 | 5:00.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:04.99 | |||||||||
21 | Julian Birch | 2004 | 476 | 1:07.15 | 2:26.07 | 3:53.85 | 5:01.53 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:04.70 | |||||||||
22 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 457 | 1:08.99 | 2:26.07 | 3:55.85 | 5:05.52 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 5:06.60 | |||||||||
23 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 453 | 1:10.27 | 2:29.29 | 3:57.37 | 5:06.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:03.49 | |||||||||
24 | Victor Dyrhauge | 2004 | 437 | 1:11.64 | 2:30.48 | 3:56.92 | 5:10.28 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 5:07.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 11-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 11-11-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 737 | 1:00.75 | 2:05.46 | 3:19.15 | 4:20.63 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:28.45 | |||||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 719 | 1:00.27 | 2:06.48 | 3:22.57 | 4:22.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:21.97 | |||||||||
3 | David Arneskov | 2002 | 717 | 59.87 | 2:07.77 | 3:23.40 | 4:23.11 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:26.58 | |||||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 671 | 58.06 | 2:10.59 | 3:24.67 | 4:28.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.29 | |||||||||
5 | Mathias Christensen | 2004 | 644 | 1:01.27 | 2:11.79 | 3:27.31 | 4:32.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:35.52 | |||||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 623 | 1:02.85 | 2:12.77 | 3:36.50 | 4:35.62 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:40.24 | |||||||||
7 | Christoffer Weiss | 2002 | 622 | 1:02.15 | 2:13.62 | 3:33.63 | 4:35.75 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:40.30 | |||||||||
8 | Frederik Venø Elling | 2003 | 618 | 1:04.23 | 2:14.07 | 3:33.39 | 4:36.35 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:42.74 | |||||||||
9 | Jonas Kjær | 2003 | 609 | 1:03.55 | 2:11.41 | 3:31.22 | 4:37.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:49.39 | |||||||||
10 | Sebastian Greisen | 2004 | 598 | 1:05.32 | 2:16.49 | 3:35.06 | 4:39.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:50.74 | |||||||||
11 | Frederik Lindholm | 2004 | 579 | 1:02.71 | 2:15.72 | 3:38.47 | 4:42.54 | |||
Lyseng IF | 4:46.62 | |||||||||
12 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 577 | 1:02.98 | 2:15.41 | 3:36.95 | 4:42.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:46.84 | |||||||||
13 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 565 | 1:04.75 | 2:16.97 | 3:41.66 | 4:44.85 | |||
Herlev Svømning | 4:51.16 | |||||||||
14 | Tobias Gammelvind | 2004 | 546 | 1:03.71 | 2:20.30 | 3:43.99 | 4:47.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:01.03 | |||||||||
15 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 510 | 1:07.22 | 2:21.74 | 3:46.96 | 4:54.59 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:06.28 | |||||||||
16 | Mathias Parkhøi | 2003 | 501 | 1:05.60 | 2:23.92 | 3:50.17 | 4:56.51 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 4:55.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 17, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkj? (1985) 22.79 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 23.72 18-12-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 766 | 23.77 | ||||||
Herlev Svømning | 23.39 | |||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 695 | 24.55 | ||||||
Herlev Svømning | 23.90 | |||||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | 669 | 24.86 | ||||||
Herlev Svømning | 24.75 | |||||||||
4 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 664 | 24.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.14 | |||||||||
5 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 645 | 25.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.73 | |||||||||
6 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 616 | 25.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.90 | |||||||||
7 | Frederik Bojesen | 2002 | 601 | 25.76 | ||||||
A6 Jgi Svømning | 25.29 | |||||||||
8 | Thor Brunsgaard | 2003 | 601 | 25.77 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 25.59 | |||||||||
9 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 600 | 25.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 25.33 | |||||||||
10 | Rasmus Petersen | 2002 | 599 | 25.79 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.69 | |||||||||
11 | Alexander Tullberg | 2003 | 597 | 25.83 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 25.38 | |||||||||
12 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 587 | 25.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.88 | |||||||||
13 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 580 | 26.08 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 26.06 | |||||||||
13 | Gustav Stahl | 2002 | 580 | 26.08 | ||||||
H2Odense | 25.88 | |||||||||
15 | Joakim Køhn | 2003 | 578 | 26.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.02 | |||||||||
16 | Kasper Johnsen | 2003 | 576 | 26.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.81 | |||||||||
17 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 573 | 26.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 25.09 | |||||||||
18 | Mads Kloster | 2002 | 570 | 26.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.80 | |||||||||
19 | Malthe Elkjær | 2003 | 567 | 26.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.72 | |||||||||
20 | Andreas Kronborg | 2002 | 564 | 26.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.71 | |||||||||
21 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 561 | 26.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 25.88 | |||||||||
21 | Sander Linde | 2002 | 561 | 26.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 26.76 | |||||||||
23 | Tobias Boström | 2002 | 559 | 26.40 | Deltager ikke i finalen | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.24 | |||||||||
24 | Carl Kirchhoff | 2002 | 556 | 26.44 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 26.81 | |||||||||
24 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 556 | 26.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.06 | |||||||||
26 | August Ryom | 2002 | 553 | 26.49 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.18 | |||||||||
27 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 552 | 26.51 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.32 | |||||||||
28 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 549 | 26.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.40 | |||||||||
29 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 547 | 26.58 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.53 | |||||||||
30 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 544 | 26.64 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 26.33 | |||||||||
31 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 534 | 26.80 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.36 | |||||||||
32 | Christopher G. Trandum | 2003 | 531 | 26.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.48 | |||||||||
32 | Elias Noe | 2004 | 531 | 26.85 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 27.44 | |||||||||
34 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 529 | 26.88 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.75 | |||||||||
35 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 528 | 26.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.82 | |||||||||
36 | Julius Henriksen | 2002 | 524 | 26.97 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 26.84 | |||||||||
37 | Mads Peter Hansen | 2004 | 522 | 27.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 26.44 | |||||||||
37 | Rasmus Warberg | 2004 | 522 | 27.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.92 | |||||||||
39 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 520 | 27.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.72 | |||||||||
40 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 516 | 27.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.44 | |||||||||
40 | Laurits Sigaard | 2003 | 516 | 27.11 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 26.84 | |||||||||
42 | Christian Landtved | 2004 | 515 | 27.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.35 | |||||||||
43 | Noah Bred | 2003 | 514 | 27.15 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.18 | |||||||||
44 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 511 | 27.19 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.28 | |||||||||
45 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 511 | 27.20 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.25 | |||||||||
46 | Casper Madsen | 2004 | 509 | 27.23 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.30 | |||||||||
47 | Mikkel Gummer | 2002 | 506 | 27.29 | ||||||
Greve Svømmeklub | 27.59 | |||||||||
48 | Nicolai Wiuff | 2002 | 505 | 27.30 | ||||||
A6 Jgi Svømning | 27.02 | |||||||||
49 | Lucas Burmester | 2002 | 503 | 27.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.20 | |||||||||
50 | William Ølshøj | 2004 | 502 | 27.35 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.30 | |||||||||
51 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 502 | 27.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.81 | |||||||||
52 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 500 | 27.40 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 26.99 | |||||||||
53 | Asger Johansen | 2003 | 499 | 27.41 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 27.13 | |||||||||
54 | Daniel Damsbo | 2003 | 496 | 27.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.15 | |||||||||
54 | William Sloth | 2003 | 496 | 27.47 | ||||||
Lyseng IF | 27.31 | |||||||||
56 | Lucas Kaavé | 2004 | 491 | 27.56 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.63 | |||||||||
57 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 490 | 27.57 | ||||||
H2Odense | 27.93 | |||||||||
58 | Mads Mikkelsen | 2004 | 486 | 27.65 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 27.58 | |||||||||
59 | Tobias Gammelvind | 2004 | 485 | 27.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.83 | |||||||||
60 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 477 | 27.83 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.89 | |||||||||
61 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 474 | 27.88 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 27.30 | |||||||||
62 | William Kristensen | 2003 | 468 | 28.00 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.11 | |||||||||
63 | Alexander Slente | 2004 | 467 | 28.02 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 27.78 | |||||||||
64 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 466 | 28.05 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 27.52 | |||||||||
65 | Noah Tranum | 2004 | 465 | 28.06 | ||||||
A6 Jgi Svømning | 28.14 | |||||||||
66 | Gustav Hansen | 2004 | 465 | 28.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.40 | |||||||||
66 | Oskar Skov Grell | 2002 | 465 | 28.07 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 27.74 | |||||||||
68 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 462 | 28.13 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.66 | |||||||||
68 | Matias Munkholm | 2004 | 462 | 28.13 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 28.37 | |||||||||
70 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 459 | 28.18 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 27.84 | |||||||||
71 | Lasse Thulstrup | 2004 | 458 | 28.21 | ||||||
Kolding SK | 28.45 | |||||||||
71 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 458 | 28.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.20 | |||||||||
73 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 457 | 28.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.66 | |||||||||
74 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 456 | 28.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.84 | |||||||||
75 | Harald Franck | 2003 | 454 | 28.29 | ||||||
Næstved IF | 27.93 | |||||||||
76 | Pelle Colmorten | 2004 | 449 | 28.39 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.03 | |||||||||
77 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 428 | 28.84 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.03 | |||||||||
78 | Oliver Schultz | 2004 | 426 | 28.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.63 | |||||||||
79 | Dion Drejer Delaney | 2003 | 421 | 29.00 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.64 | |||||||||
80 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | 411 | 29.24 | ||||||
A6 Jgi Svømning | 29.01 | |||||||||
81 | Anton Skov Grell | 2004 | 397 | 29.57 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
82 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 373 | 30.19 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.25 | |||||||||
83 | Alexander Hillhouse | 2004 | 364 | 30.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.69 | |||||||||
84 | Frej Liltorp | 2004 | 311 | 32.08 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 17, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkj? (1985) 22.79 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 23.53 2019-10-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 789 | 23.53 | ||||||
Herlev Svømning | 23.39 | |||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 737 | 24.07 | ||||||
Herlev Svømning | 23.90 | |||||||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 669 | 24.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.14 | |||||||||
4 | Frederik Møller | 2002 | 661 | 24.96 | ||||||
Herlev Svømning | 24.75 | |||||||||
5 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 643 | 25.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.73 | |||||||||
6 | Thor Brunsgaard | 2003 | 616 | 25.55 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 25.59 | |||||||||
7 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 614 | 25.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.90 | |||||||||
8 | Frederik Bojesen | 2002 | 607 | 25.68 | ||||||
A6 Jgi Svømning | 25.29 | |||||||||
9 | Joakim Køhn | 2003 | 649 | 25.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.02 | |||||||||
10 | Alexander Tullberg | 2003 | 637 | 25.27 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 25.38 | |||||||||
11 | Rasmus Petersen | 2002 | 628 | 25.39 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 25.69 | |||||||||
12 | Kasper Johnsen | 2003 | 624 | 25.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.81 | |||||||||
13 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 611 | 25.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 25.33 | |||||||||
14 | Gustav Stahl | 2002 | 586 | 25.98 | ||||||
H2Odense | 25.88 | |||||||||
15 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 572 | 26.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.88 | |||||||||
16 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 566 | 26.29 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 26.06 | |||||||||
17 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 604 | 25.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.06 | |||||||||
18 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 599 | 25.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 25.88 | |||||||||
19 | Mads Kloster | 2002 | 586 | 25.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.80 | |||||||||
20 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 582 | 26.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 25.09 | |||||||||
21 | Andreas Kronborg | 2002 | 563 | 26.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.71 | |||||||||
21 | Carl Kirchhoff | 2002 | 563 | 26.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 26.81 | |||||||||
23 | Malthe Elkjær | 2003 | 563 | 26.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 25.72 | |||||||||
24 | Sander Linde | 2002 | 552 | 26.50 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 26.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 12-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 11-12-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 669 | 26.21 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.21 | |||||||||
2 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 664 | 26.28 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.52 | |||||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | 649 | 26.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.54 | |||||||||
4 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 646 | 26.52 | ||||||
Kalundborg SK | 26.53 | |||||||||
5 | Freja Stenbækgård | 2003 | 642 | 26.57 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.05 | |||||||||
6 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 639 | 26.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.49 | |||||||||
7 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 632 | 26.71 | ||||||
Herlev Svømning | 26.22 | |||||||||
8 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 631 | 26.72 | ||||||
Herlev Svømning | 26.32 | |||||||||
9 | My Phuong Bui | 2003 | 629 | 26.75 | ||||||
H2Odense | 26.25 | |||||||||
9 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 629 | 26.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.69 | |||||||||
11 | Caroline Broholm | 2003 | 625 | 26.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 26.65 | |||||||||
12 | Emilie Meng | 2003 | 624 | 26.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.26 | |||||||||
13 | Cille Kirketerp | 2005 | 620 | 26.88 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 26.39 | |||||||||
14 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 618 | 26.91 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.05 | |||||||||
15 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 615 | 26.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.85 | |||||||||
16 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 614 | 26.97 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 26.27 | |||||||||
17 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 612 | 27.00 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.21 | |||||||||
18 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 605 | 27.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.15 | |||||||||
19 | Freja Romanski | 2003 | 602 | 27.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.60 | |||||||||
20 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 601 | 27.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.21 | |||||||||
21 | Nanna Langvad | 2005 | 596 | 27.24 | ||||||
Lyseng IF | 26.84 | |||||||||
22 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 591 | 27.32 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 26.91 | |||||||||
23 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 589 | 27.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.59 | |||||||||
24 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 584 | 27.42 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 26.93 | |||||||||
25 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 583 | 27.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.23 | |||||||||
26 | Mette Holstein | 2005 | 582 | 27.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.94 | |||||||||
27 | Fenja Romanski | 2005 | 581 | 27.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.55 | |||||||||
28 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 579 | 27.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.78 | |||||||||
29 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 577 | 27.53 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.21 | |||||||||
30 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 575 | 27.57 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.85 | |||||||||
31 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 569 | 27.66 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.98 | |||||||||
32 | Cille Christensen | 2004 | 567 | 27.70 | ||||||
Kolding SK | 27.47 | |||||||||
33 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 562 | 27.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.80 | |||||||||
34 | Emilie Egerup | 2003 | 562 | 27.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.30 | |||||||||
35 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 558 | 27.84 | ||||||
Swim Team Neptun | 27.74 | |||||||||
35 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 558 | 27.84 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 27.30 | |||||||||
37 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 556 | 27.88 | ||||||
Swim Team Neptun | 27.42 | |||||||||
38 | Signe Eie | 2005 | 555 | 27.90 | ||||||
Herlev Svømning | 28.17 | |||||||||
39 | Amalie Tolderlund | 2005 | 554 | 27.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.70 | |||||||||
39 | Caroline Holm | 2004 | 554 | 27.91 | ||||||
Kalundborg SK | 27.81 | |||||||||
41 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 552 | 27.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.68 | |||||||||
41 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 552 | 27.94 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.10 | |||||||||
43 | Anna Larsen | 2004 | 552 | 27.95 | ||||||
Kalundborg SK | 27.87 | |||||||||
44 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 551 | 27.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.79 | |||||||||
44 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 551 | 27.96 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.12 | |||||||||
44 | Rebecca Petersen | 2005 | 551 | 27.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.27 | |||||||||
47 | Alma Heyn Stage | 2004 | 550 | 27.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.32 | |||||||||
48 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 548 | 28.02 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.01 | |||||||||
49 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 546 | 28.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 27.54 | |||||||||
50 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 544 | 28.08 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.28 | |||||||||
50 | Thea Kaiser | 2004 | 544 | 28.08 | ||||||
Kalundborg SK | 27.84 | |||||||||
52 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 541 | 28.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.37 | |||||||||
53 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 536 | 28.22 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 28.17 | |||||||||
54 | Josephine Thomsen | 2005 | 535 | 28.23 | ||||||
Herlev Svømning | 27.44 | |||||||||
55 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 531 | 28.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.66 | |||||||||
56 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 529 | 28.34 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.59 | |||||||||
57 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 529 | 28.35 | ||||||
Herlev Svømning | 28.25 | |||||||||
58 | Linnea Hietala | 2004 | 524 | 28.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.41 | |||||||||
59 | Caroline Koch | 2005 | 522 | 28.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.39 | |||||||||
59 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 522 | 28.47 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.91 | |||||||||
61 | Anna Toft Petersen | 2004 | 520 | 28.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.62 | |||||||||
62 | Ida Jacobsen | 2005 | 519 | 28.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.71 | |||||||||
63 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 518 | 28.54 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.37 | |||||||||
64 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 518 | 28.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.35 | |||||||||
65 | Filippa Eiler | 2005 | 515 | 28.60 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.54 | |||||||||
66 | Mathilde Bager | 2005 | 513 | 28.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.42 | |||||||||
67 | Christina M. Glargaard | 2004 | 512 | 28.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.92 | |||||||||
68 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 509 | 28.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.78 | |||||||||
69 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 506 | 28.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.73 | |||||||||
70 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 505 | 28.78 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.49 | |||||||||
71 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 504 | 28.81 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.50 | |||||||||
72 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 503 | 28.82 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.45 | |||||||||
73 | Josefine Nielsen | 2005 | 502 | 28.85 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 27.54 | |||||||||
74 | Olivia Augustinus | 2004 | 497 | 28.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
75 | Elma Gabela | 2004 | 496 | 28.95 | ||||||
Kolding SK | 27.84 | |||||||||
76 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 491 | 29.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.75 | |||||||||
77 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 489 | 29.10 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.71 | |||||||||
78 | Jasmin Philip | 2004 | 482 | 29.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.00 | |||||||||
79 | Ida Juul Grønning | 2004 | 471 | 29.46 | ||||||
H2Odense | 29.02 | |||||||||
80 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 469 | 29.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.13 | |||||||||
81 | Matilde Thirup | 2005 | 466 | 29.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.44 | |||||||||
82 | Dagmar Boeck | 2004 | 464 | 29.60 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
83 | Maja Friis | 2005 | 460 | 29.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
84 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 446 | 30.00 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 28.23 | |||||||||
85 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 445 | 30.02 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.51 | |||||||||
- | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.76 | |||||||||
- | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Swim Team Neptun | 27.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 18, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 12-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 11-12-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 689 | 25.95 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.21 | |||||||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | 678 | 26.10 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.54 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 662 | 26.30 | ||||||
Herlev Svømning | 26.32 | |||||||||
4 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 654 | 26.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.52 | |||||||||
5 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 653 | 26.43 | ||||||
Kalundborg SK | 26.53 | |||||||||
6 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 651 | 26.45 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.49 | |||||||||
7 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 649 | 26.48 | ||||||
Herlev Svømning | 26.22 | |||||||||
8 | Freja Stenbækgård | 2003 | 646 | 26.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.05 | |||||||||
9 | Caroline Broholm | 2003 | 644 | 26.54 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 26.65 | |||||||||
10 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 634 | 26.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.69 | |||||||||
11 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 620 | 26.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.85 | |||||||||
12 | Emilie Meng | 2003 | 618 | 26.91 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.26 | |||||||||
12 | My Phuong Bui | 2003 | 618 | 26.91 | ||||||
H2Odense | 26.25 | |||||||||
14 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 615 | 26.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 26.27 | |||||||||
15 | Cille Kirketerp | 2005 | 611 | 27.01 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 26.39 | |||||||||
16 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 597 | 27.23 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.05 | |||||||||
17 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 640 | 26.60 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.21 | |||||||||
18 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 616 | 26.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.15 | |||||||||
19 | Nanna Langvad | 2005 | 615 | 26.96 | ||||||
Lyseng IF | 26.84 | |||||||||
20 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 614 | 26.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.21 | |||||||||
21 | Freja Romanski | 2003 | 606 | 27.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.60 | |||||||||
22 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 594 | 27.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.59 | |||||||||
23 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 585 | 27.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 26.91 | |||||||||
24 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 556 | 27.87 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 26.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 13-12-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 651 | 31.72 | 1:06.99 | 1:42.66 | 2:18.60 | |||
H2Odense | 2:20.75 | |||||||||
2 | Oliver Steenberg | 2002 | 648 | 31.72 | 1:07.51 | 1:43.20 | 2:18.82 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.62 | |||||||||
3 | Oliver Hallenborg | 2002 | 643 | 30.97 | 1:06.63 | 1:42.91 | 2:19.17 | |||
H2Odense | 2:21.29 | |||||||||
4 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 634 | 31.85 | 1:07.17 | 1:43.14 | 2:19.84 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:20.94 | |||||||||
5 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 619 | 31.82 | 1:07.62 | 1:44.01 | 2:20.97 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:20.06 | |||||||||
6 | Mathias Christensen | 2004 | 613 | 32.85 | 1:08.90 | 2:45.21 | 2:21.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.55 | |||||||||
7 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 589 | 33.48 | 1:09.73 | 1:46.29 | 2:23.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.01 | |||||||||
8 | Oliver Fenger | 2003 | 580 | 33.04 | 1:09.96 | 1:46.86 | 2:24.08 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:23.24 | |||||||||
9 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 573 | 32.89 | 1:09.30 | 1:45.98 | 2:24.60 | Deltager ikke i finalen | ||
Solrød Svømmeklub | 2:20.04 | |||||||||
10 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 569 | 33.12 | 1:09.81 | 1:47.21 | 2:24.93 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:26.27 | |||||||||
11 | Jacob Christensen | 2002 | 568 | 32.85 | 1:09.91 | 1:47.50 | 2:25.03 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:24.47 | |||||||||
12 | Oscar Kroos | 2004 | 564 | 33.53 | 1:10.25 | 1:47.53 | 2:25.36 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.59 | |||||||||
13 | Alexander Søgaard | 2002 | 561 | 32.03 | 1:08.49 | 1:46.37 | 2:25.65 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:26.11 | |||||||||
14 | Elias Rought | 2003 | 552 | 32.41 | 1:09.77 | 1:47.76 | 2:26.41 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:30.69 | |||||||||
15 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 547 | 32.07 | 1:08.45 | 1:46.24 | 2:26.87 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:28.15 | |||||||||
16 | Oliver Lystlund | 2003 | 540 | 32.94 | 1:10.32 | 1:48.56 | 2:27.47 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:25.91 | |||||||||
17 | Oliver Christensen | 2003 | 531 | 34.10 | 1:13.23 | 1:50.85 | 2:28.33 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:27.60 | |||||||||
18 | Sune Schaarup | 2003 | 522 | 33.89 | 1:12.35 | 1:50.77 | 2:29.21 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:29.28 | |||||||||
19 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 521 | 33.92 | 1:11.91 | 1:50.13 | 2:29.25 | |||
Lyseng IF | 2:32.00 | |||||||||
20 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 519 | 33.36 | 1:11.78 | 1:50.45 | 2:29.44 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:30.49 | |||||||||
21 | Markus Toft | 2003 | 517 | 33.59 | 1:11.37 | 1:50.17 | 2:29.64 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:31.20 | |||||||||
22 | Asger Johansen | 2003 | 512 | 32.62 | 1:10.79 | 1:50.43 | 2:30.12 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:28.81 | |||||||||
23 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 512 | 34.36 | 1:12.48 | 1:50.72 | 2:30.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.22 | |||||||||
24 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 503 | 33.97 | 1:11.99 | 1:51.01 | 2:31.00 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:30.49 | |||||||||
25 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 501 | 33.18 | 1:10.47 | 1:49.91 | 2:31.21 | |||
H2Odense | 2:36.18 | |||||||||
26 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 496 | 34.48 | 1:14.04 | 1:52.18 | 2:31.75 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:33.39 | |||||||||
27 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 495 | 33.56 | 1:10.62 | 1:50.75 | 2:31.85 | Deltager ikke i finalen | ||
A6 Jgi Svømning | 2:31.88 | |||||||||
28 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 490 | 34.55 | 1:14.02 | 1:53.14 | 2:32.35 | |||
Greve Svømmeklub | 2:37.67 | |||||||||
29 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 487 | 33.70 | 1:12.32 | 1:52.05 | 2:32.63 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:32.35 | |||||||||
30 | Jakob Legaard | 2003 | 485 | 34.25 | 1:12.91 | 1:52.75 | 2:32.86 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:32.90 | |||||||||
31 | Mads Naver | 2004 | 475 | 35.51 | 1:14.32 | 1:53.84 | 2:33.96 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:39.50 | |||||||||
32 | Tobias Svenningsen | 2003 | 472 | 34.32 | 1:13.48 | 1:53.84 | 2:34.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.25 | |||||||||
33 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 468 | 34.05 | 1:13.41 | 1:54.03 | 2:34.67 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:36.40 | |||||||||
34 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 465 | 34.63 | 1:13.57 | 1:54.06 | 2:35.00 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.77 | |||||||||
35 | Jannik Jørgensen | 2004 | 463 | 34.80 | 1:14.09 | 1:54.82 | 2:35.24 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:35.51 | |||||||||
36 | Matias Munkholm | 2004 | 460 | 34.14 | 1:13.49 | 1:54.68 | 2:35.57 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:32.03 | |||||||||
37 | Troels Fode | 2004 | 459 | 35.88 | 1:15.07 | 1:55.66 | 2:35.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.57 | |||||||||
38 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 457 | 34.90 | 1:13.98 | 1:55.12 | 2:35.95 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:36.71 | |||||||||
39 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 451 | 34.13 | 1:13.39 | 1:54.72 | 2:36.61 | |||
Herlev Svømning | 2:35.85 | |||||||||
40 | Asger Mathiasen | 2004 | 450 | 34.60 | 1:14.01 | 1:54.86 | 2:36.76 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:37.47 | |||||||||
41 | Lasse Thulstrup | 2004 | 443 | 35.92 | 1:15.69 | 1:56.70 | 2:37.58 | |||
Kolding SK | 2:37.26 | |||||||||
42 | Alfred Feldskov | 2003 | 441 | 34.26 | 1:14.53 | 1:55.55 | 2:37.77 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:39.57 | |||||||||
43 | Joost Rijkhoff | 2004 | 430 | 34.93 | 1:14.72 | 1:56.05 | 2:39.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.36 | |||||||||
44 | Asger Als Olsen | 2004 | 423 | 35.45 | 1:16.38 | 1:58.30 | 2:40.02 | |||
Kolding SK | 2:40.34 | |||||||||
45 | Andreas Torp | 2004 | 416 | 35.76 | 1:16.89 | 1:58.81 | 2:40.86 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:37.48 | |||||||||
46 | Alexander Griffin | 2004 | 384 | 37.02 | 1:18.63 | 2:01.61 | 2:45.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.60 | |||||||||
- | Villads Arfelt | 2004 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:36.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 13-12-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 656 | 31.63 | 1:07.16 | 1:42.31 | 2:18.29 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:20.94 | |||||||||
2 | Oliver Steenberg | 2002 | 651 | 31.29 | 1:06.42 | 1:42.24 | 2:18.61 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.62 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 640 | 30.95 | 1:06.39 | 1:42.65 | 2:19.37 | |||
H2Odense | 2:20.75 | |||||||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | 634 | 31.33 | 1:07.11 | 1:43.70 | 2:19.81 | |||
H2Odense | 2:21.29 | |||||||||
5 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 627 | 31.86 | 1:07.52 | 1:44.03 | 2:20.34 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:20.06 | |||||||||
6 | Mathias Christensen | 2004 | 607 | 32.74 | 1:08.37 | 1:44.94 | 2:21.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.55 | |||||||||
7 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 596 | 32.82 | 1:09.37 | 1:46.00 | 2:22.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.01 | |||||||||
8 | Oliver Fenger | 2003 | 567 | 33.36 | 1:09.88 | 1:47.23 | 2:25.14 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:23.24 | |||||||||
9 | Elias Rought | 2003 | 585 | 32.32 | 1:08.59 | 1:45.90 | 2:23.60 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:30.69 | |||||||||
10 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 580 | 32.70 | 1:09.54 | 1:46.84 | 2:24.07 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:26.27 | |||||||||
11 | Jacob Christensen | 2002 | 577 | 32.70 | 1:09.37 | 1:47.14 | 2:24.33 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:24.47 | |||||||||
12 | Alexander Søgaard | 2002 | 564 | 33.12 | 1:10.31 | 1:47.99 | 2:25.43 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:26.11 | |||||||||
13 | Oliver Lystlund | 2003 | 563 | 32.24 | 1:08.88 | 1:46.92 | 2:25.47 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:25.91 | |||||||||
14 | Oliver Christensen | 2003 | 562 | 33.35 | 1:10.46 | 1:48.47 | 2:25.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:27.60 | |||||||||
15 | Oscar Kroos | 2004 | 553 | 33.45 | 1:10.20 | 1:48.02 | 2:26.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.59 | |||||||||
16 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 552 | 32.96 | 1:10.55 | 1:48.15 | 2:26.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:28.15 | |||||||||
17 | Asger Johansen | 2003 | 546 | 32.37 | 1:09.91 | 1:48.45 | 2:26.99 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:28.81 | |||||||||
18 | Sune Schaarup | 2003 | 532 | 33.70 | 1:11.85 | 1:50.16 | 2:28.27 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:29.28 | |||||||||
19 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 532 | 33.72 | 1:11.53 | 1:49.73 | 2:28.28 | |||
Lyseng IF | 2:32.00 | |||||||||
20 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 527 | 32.89 | 1:11.24 | 1:50.11 | 2:28.75 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:30.49 | |||||||||
21 | Markus Toft | 2003 | 522 | 32.66 | 1:10.98 | 1:50.00 | 2:29.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:31.20 | |||||||||
22 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 516 | 33.88 | 1:11.65 | 1:50.15 | 2:29.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.22 | |||||||||
23 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 502 | 34.13 | 1:12.20 | 1:51.25 | 2:31.18 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:30.49 | |||||||||
24 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 460 | 34.45 | 1:13.61 | 1:53.75 | 2:35.62 | |||
H2Odense | 2:36.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 20, 1500m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 28-11-2009 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 26-03-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 1:06.57 | 2:18.37 | 3:30.81 | 4:43.62 | 18:03.00 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 18:17.88 | 5:56.37 | 7:09.36 | 8:22.72 | 9:36.15 | |||||
10:48.54 | 12:01.18 | 13:14.39 | 14:26.66 | |||||||
15:38.80 | 16:51.28 | |||||||||
2 | Aurelia Pedersen | 2004 | 1:06.50 | 2:17.77 | 3:29.48 | 4:41.49 | 18:06.88 | |||
Vejle Svømmeklub | 18:21.74 | 5:53.60 | 7:07.00 | 8:20.16 | 9:33.88 | |||||
10:47.12 | 12:00.32 | 13:13.87 | 14:27.81 | |||||||
15:41.40 | 16:55.05 | |||||||||
3 | Søs Freund | 2004 | 1:06.50 | 2:18.24 | 3:30.90 | 4:43.16 | 18:20.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 18:14.58 | 5:56.71 | 7:10.22 | 8:24.13 | 9:38.27 | |||||
10:53.53 | 12:07.86 | 13:22.68 | 14:36.34 | |||||||
15:51.00 | 17:07.84 | |||||||||
4 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 1:08.11 | 2:23.29 | 3:39.31 | 4:54.67 | 18:45.33 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 18:59.98 | 6:09.63 | 7:24.30 | 8:39.79 | 9:55.22 | |||||
11:10.67 | 12:26.19 | 13:42.57 | 14:58.88 | |||||||
16:15.38 | 17:31.69 | |||||||||
5 | Mia Lindberg | 2003 | 1:09.34 | 2:24.43 | 3:40.44 | 4:57.24 | 18:59.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 18:14.52 | 6:13.88 | 7:30.59 | 8:47.26 | 10:03.68 | |||||
11:19.84 | 12:36.69 | 13:53.30 | 15:10.00 | |||||||
16:27.10 | 17:44.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 20, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 28-11-2009 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 26-03-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 739 | 1:03.79 | 2:12.68 | 3:21.48 | 4:30.67 | 16:57.07 | ||
Vejle Svømmeklub | 17:31.37 | 5:39.05 | 6:46.89 | 7:54.63 | 9:02.31 | |||||
10:10.39 | 11:17.85 | 12:25.87 | 13:33.89 | |||||||
14:42.80 | 15:50.96 | |||||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | 720 | 1:04.02 | 2:12.91 | 3:21.99 | 4:31.04 | 17:05.75 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 17:32.21 | 5:39.74 | 6:47.84 | 7:56.37 | 9:05.08 | |||||
10:13.55 | 11:21.94 | 12:30.61 | 13:39.63 | |||||||
14:48.56 | 15:57.55 | |||||||||
3 | Maria Lund | 2003 | 709 | 1:04.39 | 2:13.28 | 3:22.03 | 4:31.66 | 17:11.26 | ||
Sigma Swim Birkerød | 17:36.87 | 5:39.86 | 6:48.88 | 7:57.41 | 9:06.03 | |||||
10:15.22 | 11:24.62 | 12:33.67 | 13:43.68 | |||||||
14:53.33 | 16:02.88 | |||||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 662 | 1:04.28 | 2:13.11 | 3:22.50 | 4:32.00 | 17:35.01 | ||
Sigma Swim Birkerød | 17:44.15 | 5:42.21 | 6:53.60 | 8:04.96 | 9:17.09 | |||||
10:28.58 | 11:39.53 | 12:51.40 | 14:01.87 | |||||||
15:13.50 | 16:24.87 | |||||||||
5 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 651 | 1:05.67 | 2:15.65 | 3:26.50 | 4:37.02 | 17:40.78 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 17:51.44 | 5:48.13 | 6:59.55 | 8:11.18 | 9:22.32 | |||||
10:34.01 | 11:45.36 | 12:56.28 | 14:07.25 | |||||||
15:18.99 | 16:31.00 | |||||||||
6 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 648 | 1:06.96 | 2:17.12 | 3:27.74 | 4:37.99 | 17:42.44 | ||
Vest-Brøndby | 17:48.82 | 5:48.51 | 6:59.24 | 8:10.17 | 9:21.30 | |||||
10:32.10 | 11:42.81 | 12:54.66 | 14:06.19 | |||||||
15:18.54 | 16:31.47 | |||||||||
7 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 647 | 1:06.87 | 2:17.52 | 3:28.54 | 4:39.72 | 17:43.12 | ||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 17:59.61 | 5:50.77 | 7:01.91 | 8:12.91 | 9:23.80 | |||||
10:34.70 | 11:46.28 | 12:57.79 | 14:09.68 | |||||||
15:21.85 | 16:35.03 | |||||||||
8 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 612 | 1:06.57 | 2:18.37 | 3:30.81 | 4:43.62 | 18:03.00 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 18:17.88 | 5:56.37 | 7:09.36 | 8:22.72 | 9:36.15 | |||||
10:48.54 | 12:01.18 | 13:14.39 | 14:26.66 | |||||||
15:38.80 | 16:51.28 | |||||||||
9 | Aurelia Pedersen | 2004 | 605 | 1:06.50 | 2:17.77 | 3:29.48 | 4:41.49 | 18:06.88 | ||
Vejle Svømmeklub | 18:21.74 | 5:53.60 | 7:07.00 | 8:20.16 | 9:33.88 | |||||
10:47.12 | 12:00.32 | 13:13.87 | 14:27.81 | |||||||
15:41.40 | 16:55.05 | |||||||||
10 | Hannah Höesch | 2003 | 595 | 1:06.70 | 2:17.86 | 3:30.64 | 4:44.10 | 18:13.37 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 18:04.91 | 5:57.56 | 7:12.04 | 8:26.10 | 9:39.78 | |||||
10:53.18 | 12:07.15 | 13:20.74 | 14:34.45 | |||||||
15:48.49 | 17:02.21 | |||||||||
11 | Søs Freund | 2004 | 583 | 1:06.50 | 2:18.24 | 3:30.90 | 4:43.16 | 18:20.32 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 18:14.58 | 5:56.71 | 7:10.22 | 8:24.13 | 9:38.27 | |||||
10:53.53 | 12:07.86 | 13:22.68 | 14:36.34 | |||||||
15:51.00 | 17:07.84 | |||||||||
12 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 545 | 1:08.11 | 2:23.29 | 3:39.31 | 4:54.67 | 18:45.33 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 18:59.98 | 6:09.63 | 7:24.30 | 8:39.79 | 9:55.22 | |||||
11:10.67 | 12:26.19 | 13:42.57 | 14:58.88 | |||||||
16:15.38 | 17:31.69 | |||||||||
13 | Mia Lindberg | 2003 | 525 | 1:09.34 | 2:24.43 | 3:40.44 | 4:57.24 | 18:59.43 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 18:14.52 | 6:13.88 | 7:30.59 | 8:47.26 | 10:03.68 | |||||
11:19.84 | 12:36.69 | 13:53.30 | 15:10.00 | |||||||
16:27.10 | 17:44.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:12 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.14 16-11-2013 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 24-10-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Damer 1 | 2003 | 720 | 8:25.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 8:33.81 | |||||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:00.53 | 2:03.79 | 2:03.79 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 1:01.97 | 2:08.13 | 4:11.92 | ||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 1:00.69 | 2:05.94 | 6:17.86 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 1:00.74 | 2:07.17 | 8:25.03 | ||||||
2 | Kvik | 2003 | 704 | 8:28.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:29.22 | |||||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 1:01.58 | 2:07.93 | 2:07.93 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 1:00.17 | 2:07.66 | 4:15.59 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 1:00.88 | 2:08.14 | 6:23.73 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 1:00.33 | 2:05.24 | 8:28.97 | ||||||
3 | Sigma Piger A | 2003 | 698 | 8:30.41 | ||||||
Sigma Swim | 8:32.27 | |||||||||
Julie K Rose | 2003 | 1:01.45 | 2:06.26 | 2:06.26 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 1:00.62 | 2:07.48 | 4:13.74 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 1:02.31 | 2:09.08 | 6:22.82 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:01.78 | 2:07.59 | 8:30.41 | ||||||
4 | Hsk Junior | 2003 | 673 | 8:36.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:43.50 | |||||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 1:01.76 | 2:06.76 | 2:06.76 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 1:02.36 | 2:10.23 | 4:16.99 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 1:03.42 | 2:11.27 | 6:28.26 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 1:02.97 | 2:08.24 | 8:36.50 | ||||||
5 | Vat Cph Junior Piger 1 | 2003 | 672 | 8:36.78 | ||||||
VAT Copenhagen | 8:41.43 | |||||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 1:01.38 | 2:06.36 | 2:06.36 | ||||||
Schastine Tabor | 2005 | 1:02.75 | 2:08.97 | 4:15.33 | ||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 1:02.60 | 2:12.42 | 6:27.75 | ||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 1:01.65 | 2:09.03 | 8:36.78 | ||||||
6 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 669 | 8:37.60 | ||||||
Aarhus Swim | 8:40.01 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:02.25 | 2:07.79 | 2:07.79 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 1:03.54 | 2:10.58 | 4:18.37 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 1:03.09 | 2:10.85 | 6:29.22 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:02.04 | 2:08.38 | 8:37.60 | ||||||
7 | Vejle Piger 1 | 2003 | 665 | 8:38.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 8:37.20 | |||||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 1:02.74 | 2:09.62 | 2:09.62 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 1:00.04 | 2:06.37 | 4:15.99 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 1:03.38 | 2:12.00 | 6:27.99 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 1:02.33 | 2:10.67 | 8:38.66 | ||||||
8 | Aalborg Piger 1 | 2003 | 657 | 8:40.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 8:43.53 | |||||||||
Mathilde Bager | 2005 | 1:02.72 | 2:10.19 | 2:10.19 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 1:01.61 | 2:08.33 | 4:18.52 | ||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 1:02.49 | 2:10.69 | 6:29.21 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 1:02.44 | 2:11.64 | 8:40.85 | ||||||
9 | Lyngby Chicas 1 | 2003 | 653 | 8:41.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 8:37.44 | |||||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 1:01.05 | 2:07.71 | 2:07.71 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 1:02.14 | 2:09.42 | 4:17.13 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 1:04.23 | 2:13.46 | 6:30.59 | ||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 1:04.04 | 2:11.27 | 8:41.86 | ||||||
10 | H2Odense Piger 1 | 2003 | 631 | 8:47.92 | ||||||
H2Odense | 8:47.90 | |||||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 1:02.70 | 2:11.11 | 2:11.11 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 1:04.58 | 2:13.24 | 4:24.35 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 1:05.21 | 2:14.16 | 6:38.51 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 1:03.43 | 2:09.41 | 8:47.92 | ||||||
11 | Hvidovre Piger | 2003 | 620 | 8:50.85 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 8:54.06 | |||||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 1:03.10 | 2:11.25 | 2:11.25 | ||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 1:03.04 | 2:10.40 | 4:21.65 | ||||||
Nanna Udby Laugesen | 2004 | 1:05.67 | 2:15.55 | 6:37.20 | ||||||
Natacha Munch | 2005 | 1:03.89 | 2:13.65 | 8:50.85 | ||||||
12 | Sigma Piger B | 2003 | 614 | 8:52.71 | ||||||
Sigma Swim | 8:58.23 | |||||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 1:05.11 | 2:14.64 | 2:14.64 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 1:03.28 | 2:11.72 | 4:26.36 | ||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 1:03.83 | 2:13.73 | 6:40.09 | ||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 1:04.66 | 2:12.62 | 8:52.71 | ||||||
13 | Aalborg Piger 2 | 2003 | 608 | 8:54.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:01.14 | |||||||||
Astrid Marie Hassing | 2004 | 1:03.92 | 2:16.42 | 2:16.42 | ||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 1:04.77 | 2:16.17 | 4:32.59 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 1:04.52 | 2:12.40 | 6:44.99 | ||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 1:03.16 | 2:09.44 | 8:54.43 | ||||||
14 | Ssk Piger | 2005 | 608 | 8:54.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 9:07.82 | |||||||||
Mette Holstein | 2005 | 1:01.53 | 2:09.77 | 2:09.77 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 1:05.33 | 2:17.68 | 4:27.45 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 1:04.26 | 2:14.28 | 6:41.73 | ||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 1:03.79 | 2:12.76 | 8:54.49 | ||||||
15 | Esbjerg 1 | 2004 | 599 | 8:56.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 8:57.96 | |||||||||
Søs Freund | 2004 | 1:04.06 | 2:10.78 | 2:10.78 | ||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 1:05.15 | 2:14.14 | 4:24.92 | ||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 1:05.27 | 2:15.57 | 6:40.49 | ||||||
Femke Iris Keulen | 2005 | 1:04.59 | 2:16.43 | 8:56.92 | ||||||
16 | Kolding Piger 1 | 2004 | 584 | 9:01.77 | ||||||
Kolding SK | 8:59.61 | |||||||||
Melanie Petersen | 2004 | 1:05.76 | 2:18.77 | 2:18.77 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 1:06.30 | 2:17.31 | 4:36.08 | ||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 1:05.07 | 2:13.88 | 6:49.96 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 1:03.44 | 2:11.81 | 9:01.77 | ||||||
17 | Vat Cph Junior Piger 2 | 2003 | 581 | 9:02.62 | ||||||
VAT Copenhagen | 9:03.89 | |||||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 1:05.35 | 2:14.60 | 2:14.60 | ||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 1:05.82 | 2:16.53 | 4:31.13 | ||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | 1:06.13 | 2:19.09 | 6:50.22 | ||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 1:02.65 | 2:12.40 | 9:02.62 | ||||||
18 | Vg17 Piger | 2004 | 581 | 9:02.68 | ||||||
VG 17 | 9:02.07 | |||||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 1:04.88 | 2:13.26 | 2:13.26 | ||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 1:07.12 | 2:18.59 | 4:31.85 | ||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 1:06.18 | 2:18.59 | 6:50.44 | ||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 1:04.51 | 2:12.24 | 9:02.68 | ||||||
19 | Hsk Junior 2 | 2003 | 542 | 9:15.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:10.92 | |||||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 1:07.11 | 2:17.86 | 2:17.86 | ||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 1:07.18 | 2:17.54 | 4:35.40 | ||||||
Olivia Augustinus | 2004 | 1:06.30 | 2:18.01 | 6:53.41 | ||||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 1:07.69 | 2:21.87 | 9:15.28 | ||||||
20 | H2Odense Piger 2 | 2003 | 531 | 9:19.05 | ||||||
H2Odense | 9:48.90 | |||||||||
Agnete Habermann | 2005 | 1:07.39 | 2:20.66 | 2:20.66 | ||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 1:07.68 | 2:21.15 | 4:41.81 | ||||||
Emma Nygaard | 2005 | 1:08.03 | 2:21.96 | 7:03.77 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 1:05.94 | 2:15.28 | 9:19.05 | ||||||
21 | Viborg 2 | 2003 | 488 | 9:35.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 9:35.15 | |||||||||
Christine Henriksen | 2003 | 1:07.96 | 2:21.37 | 2:21.37 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 1:07.76 | 2:19.91 | 4:41.28 | ||||||
Selma Skipper | 2004 | 1:08.61 | 2:26.57 | 7:07.85 | ||||||
Elisabeth Vingborg | 2005 | 1:10.75 | 2:27.33 | 9:35.18 | ||||||
- | Viborg 1 | 2003 | DNF | |||||||
Viborg Svømme Klub | 8:53.54 | |||||||||
- | Agf Piger 1 | 2003 | DSQ | Fork/rækflg SW10.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:06.25 | |||||||||
- | Køge Damer 1 | 2003 | DSQ | Tyvstart SW10.11 | ||||||
Køge Svømmeklub | 8:38.75 | |||||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 59.45 | 2:02.68 | 2:02.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:55 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 01 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 22, 4x200m IM Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Triton Herrer 1 | 2002 | 8:29.55 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:47.74 | |||||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 58.26 | 2:03.77 | 2:03.77 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 1:01.39 | 2:12.88 | 4:16.65 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 58.99 | 2:09.79 | 6:26.44 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 55.01 | 2:03.11 | 8:29.55 | ||||||
2 | Hsk Junior | 2002 | 8:29.97 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:37.85 | |||||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 59.19 | 2:08.81 | 2:08.81 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 59.82 | 2:09.05 | 4:17.86 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 58.90 | 2:07.33 | 6:25.19 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 1:00.54 | 2:04.78 | 8:29.97 | ||||||
3 | Kvik | 2002 | 8:34.99 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:40.34 | |||||||||
Joakim Køhn | 2003 | 59.58 | 2:08.80 | 2:08.80 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 57.41 | 2:05.01 | 4:13.81 | ||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 1:01.56 | 2:14.09 | 6:27.90 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 58.77 | 2:07.09 | 8:34.99 | ||||||
4 | Holbæk Junior Drenge | 2002 | 8:35.74 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 8:50.22 | |||||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 1:00.53 | 2:07.49 | 2:07.49 | ||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 1:02.57 | 2:11.62 | 4:19.11 | ||||||
David Arneskov | 2002 | 58.51 | 2:04.42 | 6:23.53 | ||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 1:04.21 | 2:12.21 | 8:35.74 | ||||||
5 | Sigma Drenge A | 2002 | 8:40.90 | |||||||
Sigma Swim | 8:50.43 | |||||||||
Alfred Højberg | 2002 | 1:00.02 | 2:07.70 | 2:07.70 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 1:00.20 | 2:09.35 | 4:17.05 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 1:00.73 | 2:11.91 | 6:28.96 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 1:00.97 | 2:11.94 | 8:40.90 | ||||||
6 | Gentofte Herrer 1 | 2002 | 8:40.99 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 8:52.62 | |||||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 58.85 | 2:04.36 | 2:04.36 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 57.71 | 2:06.92 | 4:11.28 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 1:01.67 | 2:14.47 | 6:25.75 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 1:00.95 | 2:15.24 | 8:40.99 | ||||||
7 | Vejle Drenge 1 | 2002 | 8:49.02 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 8:52.03 | |||||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 59.34 | 2:08.34 | 2:08.34 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 1:03.54 | 2:12.85 | 4:21.19 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 1:02.75 | 2:16.36 | 6:37.55 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 1:00.84 | 2:11.47 | 8:49.02 | ||||||
8 | Hsk Junior 2 | 2002 | 8:50.68 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:01.68 | |||||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 1:02.34 | 2:13.90 | 2:13.90 | ||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 1:01.51 | 2:12.67 | 4:26.57 | ||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 1:02.90 | 2:12.09 | 6:38.66 | ||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 1:00.37 | 2:12.02 | 8:50.68 | ||||||
9 | Esbjerg 1 | 2002 | 8:53.34 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 8:59.56 | |||||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 1:04.51 | 2:14.05 | 2:14.05 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 58.93 | 2:08.24 | 4:22.29 | ||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 1:03.21 | 2:14.87 | 6:37.16 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 1:01.88 | 2:16.18 | 8:53.34 | ||||||
10 | Gsc Drenge | 2002 | 8:56.51 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:04.15 | |||||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 1:03.45 | 2:11.17 | 2:11.17 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 1:04.41 | 2:15.13 | 4:26.30 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 1:04.16 | 2:15.67 | 6:41.97 | ||||||
Noah Bred | 2003 | 1:03.13 | 2:14.54 | 8:56.51 | ||||||
11 | Red Stags | 2002 | 8:58.22 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 8:56.81 | |||||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 1:03.23 | 2:17.73 | 2:17.73 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 1:02.77 | 2:10.67 | 4:28.40 | ||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 1:04.17 | 2:17.73 | 6:46.13 | ||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 58.64 | 2:12.09 | 8:58.22 | ||||||
12 | Agf Drenge 1 | 2002 | 9:01.70 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 8:59.88 | |||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 59.42 | 2:10.83 | 2:10.83 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 1:03.64 | 2:22.61 | 4:33.44 | ||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 1:00.40 | 2:13.64 | 6:47.08 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 1:04.88 | 2:14.62 | 9:01.70 | ||||||
13 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | 9:04.52 | |||||||
Aarhus Swim | 9:11.37 | |||||||||
William Sloth | 2003 | 1:05.15 | 2:16.17 | 2:16.17 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 1:02.18 | 2:18.36 | 4:34.53 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 1:04.54 | 2:16.03 | 6:50.56 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 1:05.53 | 2:13.96 | 9:04.52 | ||||||
14 | H2Odense Drenge 1 | 2002 | 9:05.19 | |||||||
H2Odense | 9:00.08 | |||||||||
Victor Nygaard | 2003 | 1:04.40 | 2:13.97 | 2:13.97 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 1:07.11 | 2:20.69 | 4:34.66 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 1:02.91 | 2:16.97 | 6:51.63 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 1:03.05 | 2:13.56 | 9:05.19 | ||||||
15 | Vejle Drenge 2 | 2002 | 9:06.47 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 9:19.89 | |||||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 1:02.69 | 2:13.81 | 2:13.81 | ||||||
Mads Iversen | 2004 | 1:02.21 | 2:19.46 | 4:33.27 | ||||||
Sune Schaarup | 2003 | 1:08.89 | 2:18.85 | 6:52.12 | ||||||
Jacob Christensen | 2002 | 1:05.53 | 2:14.35 | 9:06.47 | ||||||
16 | Viborg | 2002 | 9:08.88 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 9:14.82 | |||||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 1:02.01 | 2:14.39 | 2:14.39 | ||||||
Anders Elsborg | 2003 | 1:04.26 | 2:15.61 | 4:30.00 | ||||||
Mikkel Riis | 2002 | 1:04.92 | 2:17.17 | 6:47.17 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 1:05.09 | 2:21.71 | 9:08.88 | ||||||
17 | Sigma Drenge B | 2002 | 9:15.91 | |||||||
Sigma Swim | 9:23.79 | |||||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 1:04.67 | 2:17.51 | 2:17.51 | ||||||
William Ølshøj | 2004 | 1:02.64 | 2:14.95 | 4:32.46 | ||||||
Jonathan Beck | 2004 | 1:04.17 | 2:20.85 | 6:53.31 | ||||||
Jakob Legaard | 2003 | 1:08.92 | 2:22.60 | 9:15.91 | ||||||
18 | Vg17 Drenge | 2002 | 9:18.19 | |||||||
VG 17 | 9:30.05 | |||||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 1:02.77 | 2:15.50 | 2:15.50 | ||||||
Oskar Skov Grell | 2002 | 1:04.40 | 2:17.79 | 4:33.29 | ||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 1:03.83 | 2:19.02 | 6:52.31 | ||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 1:10.01 | 2:25.88 | 9:18.19 | ||||||
19 | Esbjerg 2 | 2003 | 9:20.66 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 9:38.53 | |||||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 1:04.73 | 2:20.35 | 2:20.35 | ||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 1:05.85 | 2:20.16 | 4:40.51 | ||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 1:07.48 | 2:18.73 | 6:59.24 | ||||||
Anders Mose | 2004 | 1:07.06 | 2:21.42 | 9:20.66 | ||||||
20 | Slagelse Drenge | 2003 | 9:21.71 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 9:40.28 | |||||||||
Casper Madsen | 2004 | 1:06.78 | 2:17.75 | 2:17.75 | ||||||
Elias Rought | 2003 | 1:06.22 | 2:18.03 | 4:35.78 | ||||||
Jannik Jørgensen | 2004 | 1:07.16 | 2:22.41 | 6:58.19 | ||||||
Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 1:09.90 | 2:23.52 | 9:21.71 | ||||||
21 | Lyngby Chicos | 2003 | 9:33.30 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 9:33.18 | |||||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 1:03.81 | 2:17.61 | 2:17.61 | ||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 1:06.87 | 2:25.22 | 4:42.83 | ||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 1:05.52 | 2:21.85 | 7:04.68 | ||||||
Kasper Thorn | 2004 | 1:09.13 | 2:28.62 | 9:33.30 | ||||||
- | H2Odense Drenge 2 | 2002 | DSQ | Tyvstart SW10.11 | ||||||
H2Odense | 9:29.47 | |||||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 1:06.94 | 2:19.28 | 2:19.28 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 1:04.07 | 2:19.52 | 4:38.80 | ||||||
- | Ssk Drenge | 2002 | DSQ | Tyvstart SW10.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 9:09.36 | |||||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 1:03.80 | 2:16.10 | 2:16.10 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 1:07.86 | 2:18.25 | 4:34.35 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 23, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 06-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 04-12-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 693 | 27.18 | 59.13 | 1:30.74 | 2:02.29 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:01.31 | |||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 665 | 27.67 | 1:00.02 | 1:32.92 | 2:03.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.57 | |||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 662 | 27.86 | 59.16 | 1:31.56 | 2:04.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.79 | |||||||||
4 | Tobias Boström | 2002 | 642 | 27.52 | 1:00.01 | 1:32.64 | 2:05.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:06.39 | |||||||||
5 | Christoffer Weiss | 2002 | 633 | 28.53 | 1:00.38 | 1:32.57 | 2:06.05 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:07.54 | |||||||||
6 | Oliver Steenberg | 2002 | 607 | 28.43 | 1:00.85 | 1:34.29 | 2:07.77 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.43 | |||||||||
7 | David Arneskov | 2002 | 606 | 28.45 | 1:01.32 | 1:34.02 | 2:07.84 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:07.73 | |||||||||
8 | Leo Badaker | 2002 | 604 | 27.82 | 59.88 | 1:33.58 | 2:08.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:07.25 | |||||||||
9 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 595 | 28.60 | 1:01.42 | 1:34.83 | 2:08.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:04.88 | |||||||||
10 | Nicolai Wiuff | 2002 | 585 | 29.13 | 1:01.96 | 1:35.01 | 2:09.35 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:13.36 | |||||||||
11 | Elias Noe | 2004 | 575 | 28.66 | 1:01.62 | 1:35.74 | 2:10.14 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:10.35 | |||||||||
12 | Christopher G. Trandum | 2003 | 571 | 29.78 | 1:02.41 | 1:36.38 | 2:10.42 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:12.75 | |||||||||
13 | Mikkel Riis | 2002 | 557 | 29.66 | 1:02.92 | 1:36.58 | 2:11.48 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:13.26 | |||||||||
14 | Mathias Christensen | 2004 | 551 | 28.46 | 1:01.11 | 1:34.80 | 2:11.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.26 | |||||||||
15 | Andreas Kronborg | 2002 | 549 | 29.10 | 1:02.11 | 1:36.94 | 2:12.15 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:16.06 | |||||||||
16 | Carl Kirchhoff | 2002 | 540 | 29.09 | 1:02.97 | 1:37.54 | 2:12.89 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:15.38 | |||||||||
17 | Lucas Burmester | 2002 | 538 | 30.47 | 1:04.12 | 1:38.07 | 2:13.06 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:15.74 | |||||||||
18 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 536 | 29.57 | 1:02.89 | 1:37.17 | 2:13.23 | |||
Vest-Brøndby | 2:13.16 | |||||||||
19 | Frederik Lindholm | 2004 | 535 | 29.12 | 1:03.39 | 1:38.31 | 2:13.32 | |||
Lyseng IF | 2:13.38 | |||||||||
20 | Tobias Gammelvind | 2004 | 532 | 29.71 | 1:04.43 | 1:38.99 | 2:13.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.67 | |||||||||
21 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 530 | 28.81 | 1:03.10 | 1:38.77 | 2:13.69 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:13.11 | |||||||||
22 | Andreas Hoffmann | 2003 | 530 | 30.83 | 1:05.18 | 1:39.37 | 2:13.74 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:17.07 | |||||||||
23 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 527 | 28.58 | 1:00.98 | 1:36.06 | 2:13.97 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:16.23 | |||||||||
24 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 520 | 29.07 | 1:02.39 | 1:37.67 | 2:14.58 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.80 | |||||||||
25 | Christian Landtved | 2004 | 517 | 30.04 | 1:03.54 | 1:38.60 | 2:14.85 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:14.45 | |||||||||
26 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 510 | 30.61 | 1:04.99 | 1:40.28 | 2:15.46 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlev Svømning | 2:23.16 | |||||||||
27 | Noah Bred | 2003 | 508 | 28.93 | 1:03.00 | 1:39.51 | 2:15.64 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.97 | |||||||||
28 | Ole Hovmand | 2003 | 506 | 29.92 | 1:04.68 | 1:40.08 | 2:15.78 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:16.38 | |||||||||
29 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 505 | 29.44 | 1:04.09 | 1:39.90 | 2:15.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.65 | |||||||||
30 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 503 | 29.54 | 1:03.76 | 1:39.22 | 2:16.02 | |||
Svømmeklubben Laksen | 2:20.07 | |||||||||
31 | Casper Madsen | 2004 | 499 | 30.29 | 1:05.57 | 1:40.72 | 2:16.39 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:15.12 | |||||||||
32 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 498 | 29.76 | 1:04.54 | 1:40.77 | 2:16.53 | |||
H2Odense | 2:17.50 | |||||||||
33 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 486 | 30.48 | 1:05.06 | 1:40.72 | 2:17.64 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:19.64 | |||||||||
34 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 485 | 29.83 | 1:04.27 | 1:41.09 | 2:17.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.36 | |||||||||
35 | Mikkel Gummer | 2002 | 483 | 30.25 | 1:05.57 | 1:41.58 | 2:17.91 | |||
Greve Svømmeklub | 2:18.28 | |||||||||
36 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 483 | 29.75 | 1:05.42 | 1:42.15 | 2:17.94 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:18.39 | |||||||||
37 | Mads Lind | 2002 | 471 | 29.99 | 1:05.19 | 1:41.43 | 2:19.09 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:16.49 | |||||||||
38 | Noah Tranum | 2004 | 470 | 29.43 | 1:03.76 | 1:40.58 | 2:19.20 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:21.56 | |||||||||
39 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 470 | 30.02 | 1:04.80 | 1:40.19 | 2:19.21 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:15.68 | |||||||||
40 | Valdemar Kristensen | 2003 | 460 | 30.95 | 1:06.71 | 1:43.18 | 2:20.18 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:21.41 | |||||||||
41 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 449 | 30.51 | 1:05.02 | 1:42.34 | 2:21.31 | |||
Vest-Brøndby | 2:17.78 | |||||||||
42 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 446 | 30.29 | 1:05.51 | 1:43.01 | 2:21.64 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:24.30 | |||||||||
43 | Oskar Skov Grell | 2002 | 445 | 29.90 | 1:06.19 | 1:44.05 | 2:21.67 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:20.35 | |||||||||
44 | Kasper Thorn | 2004 | 439 | 31.09 | 1:07.79 | 1:44.88 | 2:22.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.58 | |||||||||
45 | Emil Neumann | 2004 | 438 | 32.00 | 1:08.50 | 1:45.39 | 2:22.45 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:29.14 | |||||||||
46 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 437 | 31.78 | 1:09.13 | 1:47.56 | 2:22.56 | |||
Farum Svømmeklub | 2:23.08 | |||||||||
47 | Anders Mose | 2004 | 425 | 32.04 | 1:09.32 | 1:46.30 | 2:23.92 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:26.59 | |||||||||
48 | William Kristensen | 2003 | 420 | 31.76 | 1:08.97 | 1:46.82 | 2:24.53 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:22.19 | |||||||||
49 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 417 | 29.27 | 1:04.14 | 1:42.84 | 2:24.77 | |||
H2Odense | 2:22.46 | |||||||||
50 | Jonathan Nejmann | 2004 | 407 | 31.36 | 1:08.30 | 1:46.97 | 2:25.94 | |||
H2Odense | 2:32.04 | |||||||||
51 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 406 | 32.20 | 1:08.85 | 1:47.42 | 2:26.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.59 | |||||||||
52 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 403 | 31.46 | 1:07.84 | 1:46.39 | 2:26.50 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:30.45 | |||||||||
53 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 397 | 32.26 | 1:10.10 | 1:48.28 | 2:27.15 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:24.81 | |||||||||
54 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | 391 | 31.89 | 1:09.84 | 1:49.45 | 2:27.93 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:30.69 | |||||||||
55 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 382 | 32.02 | 1:09.85 | 1:48.41 | 2:29.05 | |||
Greve Svømmeklub | 2:30.43 | |||||||||
56 | Oscar Pedersen | 2004 | 376 | 30.28 | 1:06.88 | 1:47.09 | 2:29.93 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:29.57 | |||||||||
57 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 372 | 32.19 | 1:10.90 | 1:50.65 | 2:30.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.50 | |||||||||
58 | Pelle Colmorten | 2004 | 369 | 29.64 | 1:05.19 | 1:45.66 | 2:30.83 | |||
Roskilde Svømning | 2:31.25 | |||||||||
59 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 368 | 32.26 | 1:10.30 | 1:50.32 | 2:30.95 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:29.61 | |||||||||
60 | Anton Skov Grell | 2004 | 367 | 32.85 | 1:11.03 | 1:51.27 | 2:31.17 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:30.72 | |||||||||
61 | Alexander Slente | 2004 | 349 | 31.49 | 1:08.21 | 1:48.92 | 2:33.69 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:29.12 | |||||||||
62 | Victor Dyrhauge | 2004 | 334 | 32.32 | 1:10.53 | 1:51.99 | 2:35.85 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:36.36 | |||||||||
- | Joakim Køhn | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.56 | |||||||||
- | Lucas Nielsen | 2004 | Akut syg | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:24.93 | |||||||||
- | William Ølshøj | 2004 | DSQ | Esb v. 25 SW.8.4 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:18.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 23, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 06-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 04-12-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 744 | 26.64 | 57.21 | 1:28.30 | 1:59.44 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:01.31 | |||||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 666 | 27.61 | 1:00.00 | 1:32.32 | 2:03.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.57 | |||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 661 | 28.31 | 1:00.07 | 1:32.10 | 2:04.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.79 | |||||||||
4 | Oliver Steenberg | 2002 | 658 | 27.61 | 58.90 | 1:31.17 | 2:04.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.43 | |||||||||
5 | Tobias Boström | 2002 | 647 | 27.72 | 59.44 | 1:32.27 | 2:05.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:06.39 | |||||||||
6 | Christoffer Weiss | 2002 | 625 | 28.24 | 1:00.88 | 1:33.65 | 2:06.57 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:07.54 | |||||||||
7 | Leo Badaker | 2002 | 611 | 27.24 | 59.04 | 1:32.96 | 2:07.51 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:07.25 | |||||||||
8 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 580 | 28.14 | 1:00.26 | 1:34.01 | 2:09.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:04.88 | |||||||||
9 | Elias Noe | 2004 | 603 | 28.05 | 1:00.50 | 1:33.77 | 2:08.07 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:10.35 | |||||||||
10 | Nicolai Wiuff | 2002 | 586 | 28.72 | 1:01.21 | 1:34.34 | 2:09.32 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:13.36 | |||||||||
11 | Christopher G. Trandum | 2003 | 571 | 29.39 | 1:02.71 | 1:36.34 | 2:10.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:12.75 | |||||||||
12 | Mikkel Riis | 2002 | 557 | 29.70 | 1:03.13 | 1:36.69 | 2:11.49 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:13.26 | |||||||||
13 | Mathias Christensen | 2004 | 554 | 28.57 | 1:02.34 | 1:36.96 | 2:11.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.26 | |||||||||
14 | Andreas Kronborg | 2002 | 547 | 29.07 | 1:02.20 | 1:36.59 | 2:12.33 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:16.06 | |||||||||
15 | Carl Kirchhoff | 2002 | 545 | 28.61 | 1:02.22 | 1:36.77 | 2:12.47 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:15.38 | |||||||||
16 | Lucas Burmester | 2002 | 511 | 30.70 | 1:04.93 | 1:39.46 | 2:15.36 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:15.74 | |||||||||
17 | Frederik Lindholm | 2004 | 572 | 28.99 | 1:02.91 | 1:36.06 | 2:10.35 | |||
Lyseng IF | 2:13.38 | |||||||||
18 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 569 | 28.70 | 1:02.37 | 1:37.16 | 2:10.58 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:13.11 | |||||||||
19 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 554 | 29.33 | 1:02.63 | 1:36.78 | 2:11.78 | |||
Vest-Brøndby | 2:13.16 | |||||||||
20 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 531 | 28.37 | 1:01.70 | 1:37.24 | 2:13.61 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:16.23 | |||||||||
21 | Tobias Gammelvind | 2004 | 530 | 30.47 | 1:03.51 | 1:38.45 | 2:13.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.67 | |||||||||
22 | Andreas Hoffmann | 2003 | 530 | 29.92 | 1:04.27 | 1:39.03 | 2:13.71 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:17.07 | |||||||||
23 | Noah Bred | 2003 | 526 | 29.05 | 1:03.40 | 1:38.79 | 2:14.07 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.97 | |||||||||
24 | Christian Landtved | 2004 | 514 | 29.86 | 1:03.49 | 1:39.14 | 2:15.08 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:14.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 1:55.04 15-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 1:56.70 27-11-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 718 | 28.32 | 59.04 | 1:31.33 | 2:03.28 | |||
Køge Svømmeklub | 2:01.67 | |||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 701 | 28.92 | 1:00.36 | 1:33.08 | 2:04.29 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:00.83 | |||||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | 694 | 29.33 | 1:01.18 | 1:33.03 | 2:04.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.42 | |||||||||
4 | Tine Petersen | 2003 | 677 | 29.26 | 1:01.13 | 1:33.61 | 2:05.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.50 | |||||||||
5 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 651 | 29.37 | 1:01.29 | 1:34.25 | 2:07.36 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:07.43 | |||||||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 650 | 29.18 | 1:01.55 | 1:34.79 | 2:07.43 | |||
Herlev Svømning | 2:06.84 | |||||||||
7 | Fenja Romanski | 2005 | 641 | 30.05 | 1:02.34 | 1:35.33 | 2:08.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:06.43 | |||||||||
8 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 640 | 29.40 | 1:01.67 | 1:34.87 | 2:08.14 | |||
Køge Svømmeklub | 2:10.46 | |||||||||
9 | My Phuong Bui | 2003 | 639 | 29.17 | 1:01.02 | 1:34.56 | 2:08.18 | |||
H2Odense | 2:06.19 | |||||||||
10 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 635 | 30.58 | 1:03.39 | 1:36.20 | 2:08.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.83 | |||||||||
11 | Maria Lund | 2003 | 631 | 29.95 | 1:02.14 | 1:35.42 | 2:08.69 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:09.25 | |||||||||
12 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 630 | 30.29 | 1:02.94 | 1:36.09 | 2:08.77 | |||
Vest-Brøndby | 2:08.28 | |||||||||
13 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 630 | 30.35 | 1:02.86 | 1:35.64 | 2:08.81 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:09.87 | |||||||||
14 | Emilie Meng | 2003 | 629 | 28.58 | 1:00.56 | 1:35.25 | 2:08.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.88 | |||||||||
15 | Martha Bjerg | 2004 | 628 | 30.34 | 1:02.91 | 1:36.13 | 2:08.89 | |||
Lyseng IF | 2:07.34 | |||||||||
16 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 628 | 29.62 | 1:01.97 | 1:35.21 | 2:08.90 | |||
Herlev Svømning | 2:09.40 | |||||||||
17 | Anna Rønn | 2005 | 628 | 30.47 | 1:03.47 | 1:36.52 | 2:08.94 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:12.29 | |||||||||
18 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 625 | 30.66 | 1:02.96 | 1:36.23 | 2:09.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:06.92 | |||||||||
19 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 623 | 29.84 | 1:02.09 | 1:35.44 | 2:09.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.44 | |||||||||
20 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 619 | 30.65 | 1:03.15 | 1:36.75 | 2:09.53 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:09.45 | |||||||||
21 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 617 | 29.52 | 1:02.53 | 1:36.57 | 2:09.70 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:11.04 | |||||||||
22 | Nanna Langvad | 2005 | 616 | 30.36 | 1:02.97 | 1:36.23 | 2:09.77 | |||
Lyseng IF | 2:12.21 | |||||||||
23 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 610 | 29.95 | 1:02.66 | 1:36.46 | 2:10.20 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:09.01 | |||||||||
24 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 609 | 29.61 | 1:02.18 | 1:36.17 | 2:10.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.31 | |||||||||
25 | Søs Freund | 2004 | 607 | 31.10 | 1:04.06 | 1:37.32 | 2:10.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.20 | |||||||||
26 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 603 | 30.44 | 1:03.43 | 1:37.19 | 2:10.70 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:09.63 | |||||||||
27 | Fiona Andrea Have | 2004 | 596 | 30.40 | 1:03.41 | 1:37.69 | 2:11.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:10.09 | |||||||||
28 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 595 | 30.24 | 1:03.30 | 1:37.30 | 2:11.27 | |||
Swim Team Neptun | 2:12.31 | |||||||||
29 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 588 | 30.24 | 1:03.41 | 1:37.36 | 2:11.77 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
30 | Ellen Jensen | 2005 | 584 | 29.81 | 1:02.17 | 1:36.76 | 2:12.05 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:11.90 | |||||||||
31 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 580 | 31.33 | 1:04.93 | 1:38.89 | 2:12.39 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:10.77 | |||||||||
32 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 580 | 30.86 | 1:04.32 | 1:38.68 | 2:12.41 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:14.31 | |||||||||
33 | Freja Stenbækgård | 2003 | 578 | 31.00 | 1:04.48 | 1:38.44 | 2:12.50 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:10.34 | |||||||||
34 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 578 | 29.89 | 1:02.84 | 1:37.31 | 2:12.51 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:10.03 | |||||||||
35 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 577 | 30.66 | 1:03.68 | 1:38.05 | 2:12.60 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:14.80 | |||||||||
36 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 576 | 30.91 | 1:04.10 | 1:38.50 | 2:12.65 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:11.48 | |||||||||
37 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 570 | 31.27 | 1:05.47 | 1:39.15 | 2:13.16 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:13.40 | |||||||||
38 | Caroline Koch | 2005 | 566 | 31.02 | 1:05.07 | 1:39.39 | 2:13.46 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.87 | |||||||||
39 | Anna Toft Petersen | 2004 | 566 | 30.43 | 1:04.54 | 1:39.09 | 2:13.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.22 | |||||||||
40 | Wilma Anker | 2004 | 565 | 30.85 | 1:04.25 | 1:38.74 | 2:13.56 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:14.65 | |||||||||
41 | Ella Gohr Metz | 2005 | 563 | 30.99 | 1:04.89 | 1:39.33 | 2:13.73 | |||
Vest-Brøndby | 2:14.29 | |||||||||
42 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 562 | 31.08 | 1:05.05 | 1:39.65 | 2:13.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.05 | |||||||||
43 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 559 | 31.31 | 1:05.71 | 1:40.28 | 2:14.02 | |||
Kolding SK | 2:13.33 | |||||||||
44 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 555 | 31.90 | 1:05.69 | 1:40.08 | 2:14.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.33 | |||||||||
45 | Cille Kirketerp | 2005 | 548 | 31.23 | 1:05.25 | 1:40.41 | 2:14.93 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:15.72 | |||||||||
46 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 548 | 30.99 | 1:05.52 | 1:40.74 | 2:14.94 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:14.30 | |||||||||
47 | Elma Gabela | 2004 | 543 | 31.50 | 1:06.13 | 1:40.81 | 2:15.31 | |||
Kolding SK | 2:12.57 | |||||||||
48 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 543 | 31.65 | 1:05.34 | 1:40.00 | 2:15.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.51 | |||||||||
49 | Natacha Munch | 2005 | 542 | 30.59 | 1:04.85 | 1:40.39 | 2:15.40 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:16.25 | |||||||||
50 | Annika Køhn | 2005 | 542 | 31.90 | 1:06.94 | 1:42.29 | 2:15.42 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:17.91 | |||||||||
51 | Cille Christensen | 2004 | 542 | 30.60 | 1:04.56 | 1:40.40 | 2:15.43 | |||
Kolding SK | 2:11.07 | |||||||||
52 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 542 | 31.32 | 1:05.81 | 1:40.44 | 2:15.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.65 | |||||||||
53 | Asta Palmund | 2005 | 541 | 31.13 | 1:05.66 | 1:41.62 | 2:15.50 | |||
Roskilde Svømning | 2:16.74 | |||||||||
54 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 540 | 31.23 | 1:05.74 | 1:40.88 | 2:15.54 | |||
Swim Team Neptun | 2:14.97 | |||||||||
55 | Malene Reynolds | 2005 | 539 | 31.51 | 1:06.01 | 1:41.13 | 2:15.64 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:18.12 | |||||||||
56 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 539 | 31.37 | 1:05.96 | 1:41.04 | 2:15.65 | |||
H2Odense | 2:10.47 | |||||||||
57 | Tilde Søe Bach | 2005 | 539 | 31.10 | 1:05.57 | 1:40.76 | 2:15.66 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:16.23 | |||||||||
58 | Anna Varming | 2005 | 539 | 31.43 | 1:05.47 | 1:40.30 | 2:15.68 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:11.90 | |||||||||
59 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 536 | 32.01 | 1:06.39 | 1:41.35 | 2:15.93 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.17 | |||||||||
60 | Rebecca Petersen | 2005 | 535 | 31.74 | 1:06.13 | 1:41.63 | 2:16.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.34 | |||||||||
61 | Filippa Eiler | 2005 | 533 | 31.60 | 1:06.49 | 1:42.13 | 2:16.17 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:17.16 | |||||||||
62 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 527 | 31.29 | 1:05.91 | 1:41.77 | 2:16.68 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:17.10 | |||||||||
63 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 522 | 31.24 | 1:06.08 | 1:42.03 | 2:17.13 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:18.28 | |||||||||
64 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 519 | 31.37 | 1:05.83 | 1:41.42 | 2:17.38 | |||
Hobro Svømmeklub | 2:16.22 | |||||||||
65 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 502 | 31.06 | 1:05.89 | 1:42.17 | 2:18.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.93 | |||||||||
66 | Liva Lund Hansen | 2005 | 480 | 31.92 | 1:07.58 | 1:43.94 | 2:21.01 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:14.01 | |||||||||
67 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 479 | 31.62 | 1:07.67 | 1:44.73 | 2:21.07 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:16.69 | |||||||||
- | Anna Pave Ottesen | 2003 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
DeltaSwim | 2:10.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 24, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 1:55.04 15-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 1:56.70 27-11-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 749 | 28.04 | 58.58 | 1:30.19 | 2:01.57 | |||
Køge Svømmeklub | 2:01.67 | |||||||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | 741 | 28.91 | 59.99 | 1:31.34 | 2:02.02 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.42 | |||||||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 740 | 28.69 | 59.31 | 1:31.10 | 2:02.08 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:00.83 | |||||||||
4 | Tine Petersen | 2003 | 721 | 28.84 | 59.85 | 1:31.71 | 2:03.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.50 | |||||||||
5 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 684 | 28.84 | 1:00.34 | 1:32.63 | 2:05.28 | |||
Køge Svømmeklub | 2:10.46 | |||||||||
6 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 672 | 29.31 | 1:01.04 | 1:33.56 | 2:06.06 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:07.43 | |||||||||
7 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 664 | 28.68 | 1:00.23 | 1:33.01 | 2:06.53 | |||
Herlev Svømning | 2:06.84 | |||||||||
8 | Fenja Romanski | 2005 | 629 | 29.56 | 1:01.97 | 1:35.48 | 2:08.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:06.43 | |||||||||
9 | Martha Bjerg | 2004 | 669 | 29.79 | 1:01.87 | 1:34.12 | 2:06.26 | |||
Lyseng IF | 2:07.34 | |||||||||
10 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 666 | 29.92 | 1:01.85 | 1:34.38 | 2:06.39 | |||
Vest-Brøndby | 2:08.28 | |||||||||
11 | My Phuong Bui | 2003 | 651 | 29.33 | 1:01.83 | 1:34.57 | 2:07.39 | |||
H2Odense | 2:06.19 | |||||||||
12 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 645 | 30.28 | 1:02.56 | 1:35.31 | 2:07.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.83 | |||||||||
13 | Maria Lund | 2003 | 633 | 29.84 | 1:02.19 | 1:35.09 | 2:08.55 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:09.25 | |||||||||
14 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 624 | 30.16 | 1:01.81 | 1:35.57 | 2:09.19 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:09.87 | |||||||||
15 | Emilie Meng | 2003 | 623 | 29.54 | 1:01.74 | 1:35.54 | 2:09.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.88 | |||||||||
16 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 600 | 29.67 | 1:02.57 | 1:36.66 | 2:10.91 | |||
Herlev Svømning | 2:09.40 | |||||||||
17 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 650 | 29.15 | 1:01.28 | 1:34.22 | 2:07.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:08.44 | |||||||||
18 | Nanna Langvad | 2005 | 649 | 30.28 | 1:02.51 | 1:35.27 | 2:07.49 | |||
Lyseng IF | 2:12.21 | |||||||||
19 | Anna Rønn | 2005 | 645 | 30.10 | 1:02.45 | 1:35.48 | 2:07.76 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:12.29 | |||||||||
20 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 642 | 29.80 | 1:02.04 | 1:35.08 | 2:07.96 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:06.92 | |||||||||
21 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 618 | 29.35 | 1:02.08 | 1:35.79 | 2:09.59 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:09.45 | |||||||||
22 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 610 | 29.48 | 1:02.34 | 1:36.49 | 2:10.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.31 | |||||||||
23 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 608 | 30.08 | 1:02.68 | 1:36.44 | 2:10.30 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:09.01 | |||||||||
24 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 588 | 29.59 | 1:02.85 | 1:37.80 | 2:11.75 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:11.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 19-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 29-11-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 742 | 26.20 | 53.97 | |||||
Herlev Svømning | 54.66 | |||||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 672 | 26.80 | 55.80 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.97 | |||||||||
3 | Kasper Johnsen | 2003 | 660 | 26.92 | 56.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.54 | |||||||||
4 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 658 | 27.14 | 56.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | 57.61 | |||||||||
5 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 651 | 27.29 | 56.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.11 | |||||||||
6 | Mads Kloster | 2002 | 647 | 27.07 | 56.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | 56.34 | |||||||||
7 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 642 | 27.61 | 56.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.11 | |||||||||
8 | Rasmus Warberg | 2004 | 634 | 27.17 | 56.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.03 | |||||||||
9 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 613 | 28.28 | 57.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 58.49 | |||||||||
10 | Valdemar Brøns | 2003 | 609 | 27.96 | 57.64 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.70 | |||||||||
11 | Jonas Kjær | 2003 | 586 | 28.22 | 58.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.97 | |||||||||
12 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 584 | 28.07 | 58.46 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 58.51 | |||||||||
13 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 583 | 28.54 | 58.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.77 | |||||||||
14 | Mikkel Hjelm | 2003 | 572 | 28.17 | 58.88 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.73 | |||||||||
15 | Frederik Venø Elling | 2003 | 561 | 28.67 | 59.24 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
16 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 553 | 28.79 | 59.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.40 | |||||||||
17 | Thor Brunsgaard | 2003 | 549 | 28.56 | 59.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hobro Svømmeklub | 59.28 | |||||||||
18 | Silas Waterval | 2004 | 549 | 28.56 | 59.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.41 | |||||||||
19 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 543 | 28.84 | 59.91 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.43 | |||||||||
20 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 542 | 28.79 | 59.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.06 | |||||||||
21 | Daniel Gallacher | 2002 | 540 | 28.54 | 1:00.02 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:00.56 | |||||||||
22 | Alexander Vergereau | 2004 | 533 | 28.83 | 1:00.28 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.73 | |||||||||
23 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 525 | 29.77 | 1:00.58 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:04.82 | |||||||||
24 | Mads Peter Hansen | 2004 | 524 | 28.97 | 1:00.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.41 | |||||||||
25 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 519 | 29.63 | 1:00.81 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.80 | |||||||||
26 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 512 | 29.64 | 1:01.08 | |||||
H2Odense | 59.97 | |||||||||
27 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 504 | 29.52 | 1:01.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.65 | |||||||||
28 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 503 | 29.58 | 1:01.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:03.30 | |||||||||
29 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 497 | 29.65 | 1:01.70 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:01.33 | |||||||||
30 | Ejnar Truelsen | 2002 | 496 | 30.35 | 1:01.73 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:01.82 | |||||||||
31 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 495 | 29.84 | 1:01.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.34 | |||||||||
31 | Marcus Hiort | 2003 | 495 | 30.05 | 1:01.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.83 | |||||||||
33 | Viggo Prehn | 2004 | 492 | 30.10 | 1:01.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.73 | |||||||||
34 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 490 | 30.30 | 1:01.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.46 | |||||||||
35 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 487 | 30.25 | 1:02.12 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.99 | |||||||||
36 | Mads Iversen | 2004 | 485 | 29.64 | 1:02.21 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.59 | |||||||||
37 | Jonathan Beck | 2004 | 484 | 30.29 | 1:02.24 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.59 | |||||||||
37 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 484 | 29.95 | 1:02.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.13 | |||||||||
39 | Gustav Hansen | 2004 | 483 | 29.34 | 1:02.27 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:04.17 | |||||||||
40 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 475 | 30.43 | 1:02.63 | |||||
H2Odense | 1:03.00 | |||||||||
41 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 474 | 30.37 | 1:02.67 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:03.99 | |||||||||
42 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 473 | 30.29 | 1:02.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.34 | |||||||||
43 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 463 | 30.67 | 1:03.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.30 | |||||||||
44 | Sebastian Greisen | 2004 | 462 | 30.61 | 1:03.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.36 | |||||||||
45 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 461 | 30.54 | 1:03.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.98 | |||||||||
46 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 456 | 31.16 | 1:03.48 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:05.38 | |||||||||
47 | Daniel Østerballe | 2003 | 454 | 30.76 | 1:03.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.05 | |||||||||
48 | Jeppe Kjær | 2004 | 451 | 31.29 | 1:03.70 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.10 | |||||||||
49 | Asger Mathiasen | 2004 | 442 | 31.14 | 1:04.14 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
50 | Lucas Rosenborg | 2004 | 442 | 30.83 | 1:04.15 | |||||
Lyseng IF | 1:04.61 | |||||||||
51 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 436 | 31.01 | 1:04.43 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:05.29 | |||||||||
52 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 407 | 32.23 | 1:05.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.16 | |||||||||
53 | Oscar Pedersen | 2004 | 399 | 31.62 | 1:06.38 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.26 | |||||||||
54 | Julian Birch | 2004 | 398 | 32.11 | 1:06.40 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.06 | |||||||||
55 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 395 | 32.09 | 1:06.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.42 | |||||||||
56 | Alexander Hillhouse | 2004 | 320 | 34.95 | 1:11.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 19-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 29-11-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 756 | 26.03 | 53.65 | |||||
Herlev Svømning | 54.66 | |||||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 707 | 26.64 | 54.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.97 | |||||||||
3 | Kasper Johnsen | 2003 | 670 | 26.40 | 55.85 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.54 | |||||||||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 669 | 27.41 | 55.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.11 | |||||||||
5 | Mads Kloster | 2002 | 665 | 26.93 | 55.99 | |||||
Thisted Svømmeklub | 56.34 | |||||||||
6 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 654 | 26.97 | 56.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.11 | |||||||||
7 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 639 | 27.34 | 56.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | 57.61 | |||||||||
8 | Rasmus Warberg | 2004 | 618 | 27.36 | 57.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.03 | |||||||||
9 | Mikkel Hjelm | 2003 | 606 | 27.82 | 57.75 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.73 | |||||||||
10 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 599 | 28.11 | 57.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 58.49 | |||||||||
11 | Jonas Kjær | 2003 | 596 | 28.35 | 58.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.97 | |||||||||
12 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 594 | 28.18 | 58.12 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 58.51 | |||||||||
13 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 586 | 28.29 | 58.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.77 | |||||||||
14 | Frederik Venø Elling | 2003 | 573 | 28.94 | 58.82 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
15 | Silas Waterval | 2004 | 545 | 28.77 | 59.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.41 | |||||||||
16 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 508 | 28.72 | 1:01.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.40 | |||||||||
17 | Alexander Vergereau | 2004 | 576 | 28.32 | 58.74 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.73 | |||||||||
18 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 539 | 29.16 | 1:00.04 | |||||
H2Odense | 59.97 | |||||||||
19 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 537 | 29.26 | 1:00.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.06 | |||||||||
20 | Daniel Gallacher | 2002 | 537 | 28.44 | 1:00.13 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:00.56 | |||||||||
21 | Mads Peter Hansen | 2004 | 522 | 29.27 | 1:00.70 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.41 | |||||||||
22 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 518 | 29.60 | 1:00.84 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:04.82 | |||||||||
23 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 518 | 29.41 | 1:00.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.65 | |||||||||
24 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 508 | 29.46 | 1:01.25 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:03.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:57 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 26, 400m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 18-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 19-11-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 684 | 1:05.93 | 2:20.41 | 3:45.25 | 4:53.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:52.79 | |||||||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 665 | 1:07.13 | 2:18.86 | 3:46.92 | 4:56.57 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:54.03 | |||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 656 | 1:08.55 | 2:25.88 | 3:51.67 | 4:57.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.22 | |||||||||
4 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 623 | 1:09.51 | 2:27.16 | 3:51.54 | 5:03.17 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:01.75 | |||||||||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | 618 | 1:08.27 | 2:23.39 | 3:53.99 | 5:03.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:09.98 | |||||||||
6 | Laura Marie Dige | 2004 | 611 | 1:11.25 | 2:27.72 | 3:55.39 | 5:05.15 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:03.82 | |||||||||
7 | Cille Christensen | 2004 | 603 | 1:09.52 | 2:29.92 | 3:57.87 | 5:06.49 | |||
Kolding SK | 5:07.66 | |||||||||
8 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 588 | 1:11.53 | 2:29.82 | 3:57.58 | 5:09.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:08.76 | |||||||||
9 | Olivia Callesen | 2004 | 587 | 1:10.82 | 2:30.27 | 3:59.48 | 5:09.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:11.72 | |||||||||
10 | Silja Brage | 2005 | 585 | 1:10.67 | 2:32.82 | 4:00.97 | 5:09.57 | |||
A6 Jgi Svømning | 5:11.89 | |||||||||
11 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 570 | 1:13.55 | 2:34.52 | 4:01.73 | 5:12.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:11.44 | |||||||||
12 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 566 | 1:11.33 | 2:32.40 | 4:01.49 | 5:12.91 | |||
H2Odense | 5:10.40 | |||||||||
13 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 560 | 1:14.76 | 2:31.56 | 4:01.54 | 5:14.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.45 | |||||||||
14 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 556 | 1:08.33 | 2:30.49 | 4:02.74 | 5:14.81 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:22.36 | |||||||||
15 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 556 | 1:11.92 | 2:27.68 | 4:00.95 | 5:14.89 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:15.54 | |||||||||
16 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 551 | 1:16.79 | 2:35.61 | 4:07.27 | 5:15.66 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:21.25 | |||||||||
17 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 550 | 1:10.68 | 2:33.53 | 4:01.40 | 5:15.97 | |||
Herlev Svømning | 5:09.64 | |||||||||
18 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 542 | 1:12.19 | 2:29.77 | 4:04.88 | 5:17.48 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:22.96 | |||||||||
19 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 541 | 1:15.56 | 2:34.50 | 4:07.12 | 5:17.77 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:16.84 | |||||||||
20 | Rebecca Petersen | 2005 | 540 | 1:14.97 | 2:34.60 | 4:07.44 | 5:17.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:17.31 | |||||||||
21 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 534 | 1:11.52 | 2:31.89 | 4:06.66 | 5:19.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:14.85 | |||||||||
22 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 531 | 1:13.46 | 2:37.02 | 4:07.02 | 5:19.72 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:20.47 | |||||||||
23 | Clara Toft | 2004 | 531 | 1:12.73 | 2:33.57 | 4:04.74 | 5:19.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:21.66 | |||||||||
24 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 513 | 1:13.46 | 2:37.84 | 4:12.36 | 5:23.30 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:25.93 | |||||||||
25 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 508 | 1:14.88 | 2:37.60 | 4:11.44 | 5:24.36 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:29.18 | |||||||||
26 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 501 | 1:13.17 | 2:33.90 | 4:09.07 | 5:25.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:25.64 | |||||||||
27 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 499 | 1:13.52 | 2:39.43 | 4:11.85 | 5:26.44 | |||
Køge Svømmeklub | 5:22.83 | |||||||||
28 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 497 | 1:15.06 | 2:35.28 | 4:10.21 | 5:26.73 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:22.07 | |||||||||
29 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 490 | 1:11.80 | 2:37.28 | 4:13.00 | 5:28.32 | |||
Hobro Svømmeklub | 5:29.04 | |||||||||
30 | Christine Henriksen | 2003 | 490 | 1:13.83 | 2:39.60 | 4:13.05 | 5:28.38 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:22.16 | |||||||||
31 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 486 | 1:13.40 | 2:37.45 | 4:15.31 | 5:29.23 | |||
Hobro Svømmeklub | 5:29.00 | |||||||||
32 | Maja Stamholt | 2005 | 480 | 1:18.37 | 2:42.35 | 4:21.01 | 5:30.57 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:25.69 | |||||||||
33 | Amalie Tolderlund | 2005 | 479 | 1:17.51 | 2:38.63 | 4:16.12 | 5:30.79 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:28.28 | |||||||||
34 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 478 | 1:15.14 | 2:38.00 | 4:15.22 | 5:31.10 | |||
A6 Jgi Svømning | 5:31.72 | |||||||||
35 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 478 | 1:17.76 | 2:43.25 | 4:15.53 | 5:31.16 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:34.87 | |||||||||
36 | Catrine Porsdal | 2005 | 477 | 1:18.18 | 2:38.40 | 4:14.94 | 5:31.34 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:33.32 | |||||||||
37 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 476 | 1:13.76 | 2:40.79 | 4:15.88 | 5:31.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 5:25.10 | |||||||||
38 | Josephine Frederiksen | 2005 | 475 | 1:12.85 | 2:38.14 | 4:13.12 | 5:31.83 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:29.36 | |||||||||
39 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 474 | 1:17.72 | 2:43.71 | 4:15.37 | 5:31.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:32.40 | |||||||||
40 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 471 | 1:15.62 | 2:41.19 | 4:15.48 | 5:32.65 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 5:31.06 | |||||||||
41 | Stine Mejdahl | 2005 | 468 | 1:17.95 | 2:39.90 | 4:13.59 | 5:33.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:33.96 | |||||||||
42 | Annika Britt Larsen | 2005 | 461 | 1:13.27 | 2:35.79 | 4:16.68 | 5:35.15 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:26.17 | |||||||||
42 | Cassandra Spring | 2005 | 461 | 1:19.45 | 2:42.13 | 4:15.93 | 5:35.15 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:34.19 | |||||||||
44 | Ida Hovmark | 2005 | 454 | 1:16.21 | 2:48.08 | 4:21.39 | 5:36.70 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:30.64 | |||||||||
45 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 445 | 1:14.41 | 2:35.62 | 4:18.49 | 5:39.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:32.03 | |||||||||
46 | Liv Salhauge | 2005 | 413 | 1:20.88 | 2:47.82 | 4:28.41 | 5:47.51 | |||
Værløse Svømmeklub | 5:34.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 26, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 18-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 19-11-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 733 | 1:06.11 | 2:16.80 | 3:41.65 | 4:47.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:54.03 | |||||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 718 | 1:05.30 | 2:18.29 | 3:42.12 | 4:49.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:52.79 | |||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 650 | 1:08.43 | 2:26.96 | 3:52.30 | 4:58.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:00.22 | |||||||||
4 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 635 | 1:09.21 | 2:26.02 | 3:50.25 | 5:01.25 | |||
Vejle Svømmeklub | 5:01.75 | |||||||||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | 626 | 1:08.40 | 2:23.20 | 3:53.71 | 5:02.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:09.98 | |||||||||
6 | Laura Marie Dige | 2004 | 617 | 1:10.79 | 2:26.83 | 3:55.00 | 5:04.01 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:03.82 | |||||||||
7 | Cille Christensen | 2004 | 600 | 1:09.13 | 2:28.44 | 3:56.49 | 5:07.00 | |||
Kolding SK | 5:07.66 | |||||||||
8 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 580 | 1:10.38 | 2:28.63 | 3:58.28 | 5:10.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:08.76 | |||||||||
9 | Olivia Callesen | 2004 | 623 | 1:09.81 | 2:27.96 | 3:55.01 | 5:03.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:11.72 | |||||||||
10 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 592 | 1:10.52 | 2:30.17 | 3:58.57 | 5:08.25 | |||
H2Odense | 5:10.40 | |||||||||
11 | Silja Brage | 2005 | 585 | 1:11.30 | 2:33.09 | 4:01.62 | 5:09.51 | |||
A6 Jgi Svømning | 5:11.89 | |||||||||
12 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 578 | 1:11.83 | 2:27.80 | 3:59.38 | 5:10.75 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:15.54 | |||||||||
13 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 578 | 1:13.72 | 2:34.99 | 4:01.87 | 5:10.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:11.44 | |||||||||
14 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 558 | 1:15.27 | 2:30.42 | 4:00.24 | 5:14.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.45 | |||||||||
15 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 550 | 1:08.24 | 2:31.94 | 4:04.11 | 5:15.95 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:22.36 | |||||||||
16 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 550 | 1:16.17 | 2:35.90 | 4:08.03 | 5:15.99 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:21.25 | |||||||||
17 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 578 | 1:13.92 | 2:31.81 | 4:00.32 | 5:10.75 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:16.84 | |||||||||
18 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 547 | 1:11.07 | 2:34.14 | 4:02.71 | 5:16.55 | |||
Herlev Svømning | 5:09.64 | |||||||||
19 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 546 | 1:11.36 | 2:30.97 | 4:04.70 | 5:16.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:14.85 | |||||||||
20 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 538 | 1:13.77 | 2:36.89 | 4:05.91 | 5:18.30 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:20.47 | |||||||||
21 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 531 | 1:11.71 | 2:31.53 | 4:07.00 | 5:19.75 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:22.96 | |||||||||
22 | Clara Toft | 2004 | 527 | 1:13.40 | 2:35.45 | 4:06.30 | 5:20.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:21.66 | |||||||||
23 | Rebecca Petersen | 2005 | 523 | 1:15.10 | 2:35.48 | 4:09.68 | 5:21.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:17.31 | |||||||||
24 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 513 | 1:13.32 | 2:38.03 | 4:12.57 | 5:23.32 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:25.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:57 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 05-12-2014 |
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.34 04-11-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 673 | 27.82 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.31 | |||||||||
2 | Schastine Tabor | 2005 | 657 | 28.04 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.90 | |||||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | 631 | 28.41 | ||||||
H2Odense | 28.46 | |||||||||
4 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 627 | 28.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.74 | |||||||||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 625 | 28.51 | ||||||
Herlev Svømning | 27.72 | |||||||||
6 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 619 | 28.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.52 | |||||||||
7 | Caroline Broholm | 2003 | 615 | 28.66 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.26 | |||||||||
7 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 615 | 28.66 | ||||||
Kalundborg SK | 28.50 | |||||||||
9 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 609 | 28.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
10 | Sofie Le Fevre | 2004 | 609 | 28.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.99 | |||||||||
11 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 604 | 28.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.24 | |||||||||
12 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 592 | 29.03 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.44 | |||||||||
13 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 591 | 29.04 | ||||||
Herlev Svømning | 29.16 | |||||||||
14 | Freja Stenbækgård | 2003 | 579 | 29.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.70 | |||||||||
15 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 576 | 29.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.14 | |||||||||
16 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 574 | 29.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.68 | |||||||||
17 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 573 | 29.34 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.19 | |||||||||
18 | Josephine Thomsen | 2005 | 566 | 29.47 | ||||||
Herlev Svømning | 29.59 | |||||||||
19 | Louise Lie Thisted | 2005 | 563 | 29.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
19 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 563 | 29.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.94 | |||||||||
21 | Frida Saks Justesen | 2004 | 559 | 29.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.54 | |||||||||
22 | Christina M. Glargaard | 2004 | 557 | 29.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.21 | |||||||||
23 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 552 | 29.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.62 | |||||||||
24 | Katrine Bonefeld | 2004 | 546 | 29.82 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.74 | |||||||||
25 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 545 | 29.84 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 30.66 | |||||||||
26 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 544 | 29.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.79 | |||||||||
27 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 544 | 29.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
28 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 540 | 29.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.80 | |||||||||
29 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 536 | 30.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.63 | |||||||||
30 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 534 | 30.05 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.86 | |||||||||
30 | Signe Eie | 2005 | 534 | 30.05 | ||||||
Herlev Svømning | 31.24 | |||||||||
32 | Ida Jacobsen | 2005 | 531 | 30.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
33 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 530 | 30.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.71 | |||||||||
34 | Kathrine Weide | 2004 | 529 | 30.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
35 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 528 | 30.16 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.57 | |||||||||
36 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 525 | 30.21 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herlev Svømning | 28.61 | |||||||||
37 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 520 | 30.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.95 | |||||||||
38 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 519 | 30.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.59 | |||||||||
39 | Sisse Berg Olesen | 2005 | 517 | 30.36 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
40 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 517 | 30.37 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.88 | |||||||||
41 | Ellen Jensen | 2005 | 513 | 30.44 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 30.99 | |||||||||
41 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 513 | 30.44 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.76 | |||||||||
43 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 511 | 30.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.29 | |||||||||
44 | Selma Skipper | 2004 | 511 | 30.49 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.64 | |||||||||
45 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 509 | 30.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.44 | |||||||||
46 | Olivia Augustinus | 2004 | 505 | 30.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.48 | |||||||||
47 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 499 | 30.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.39 | |||||||||
48 | Maj Jensen | 2003 | 498 | 30.75 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.24 | |||||||||
48 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 498 | 30.75 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.95 | |||||||||
50 | Anna Nørskov | 2004 | 496 | 30.78 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 30.44 | |||||||||
51 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 495 | 30.80 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 30.67 | |||||||||
52 | Ida Juul Grønning | 2004 | 494 | 30.83 | ||||||
H2Odense | 30.09 | |||||||||
53 | Louise Sunesen | 2005 | 494 | 30.84 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.89 | |||||||||
54 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 492 | 30.88 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 30.65 | |||||||||
55 | Emilie Bie Bock | 2005 | 489 | 30.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.58 | |||||||||
56 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 486 | 30.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.35 | |||||||||
57 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 485 | 31.01 | ||||||
Swim Team Neptun | 30.49 | |||||||||
58 | Thea Mikkelsen | 2005 | 484 | 31.05 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 29.95 | |||||||||
59 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 481 | 31.11 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
60 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 479 | 31.15 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.98 | |||||||||
61 | Liva Lund Hansen | 2005 | 478 | 31.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.89 | |||||||||
62 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 478 | 31.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.31 | |||||||||
63 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 477 | 31.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.64 | |||||||||
64 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 476 | 31.21 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.39 | |||||||||
65 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 472 | 31.30 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.39 | |||||||||
66 | Clara Carlquist | 2003 | 452 | 31.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.58 | |||||||||
67 | Thea Kaiser | 2004 | 450 | 31.81 | ||||||
Kalundborg SK | 31.77 | |||||||||
68 | Jasmin Philip | 2004 | 444 | 31.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.19 | |||||||||
69 | Victoria Underbjerg | 2004 | 441 | 32.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.14 | |||||||||
70 | Maja Friis | 2005 | 440 | 32.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.97 | |||||||||
71 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 438 | 32.08 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.12 | |||||||||
- | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 31.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 05-12-2014 |
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.34 04-11-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 705 | 27.39 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.31 | |||||||||
2 | Schastine Tabor | 2005 | 685 | 27.65 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.90 | |||||||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 655 | 28.06 | ||||||
Herlev Svømning | 27.72 | |||||||||
4 | Caroline Broholm | 2003 | 653 | 28.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.26 | |||||||||
5 | Nikoline Andersen | 2003 | 653 | 28.10 | ||||||
H2Odense | 28.46 | |||||||||
6 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 646 | 28.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.74 | |||||||||
7 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 624 | 28.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.52 | |||||||||
8 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 621 | 28.57 | ||||||
Kalundborg SK | 28.50 | |||||||||
9 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 617 | 28.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
10 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 611 | 28.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.24 | |||||||||
11 | Sofie Le Fevre | 2004 | 593 | 29.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.99 | |||||||||
12 | Freja Stenbækgård | 2003 | 589 | 29.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.70 | |||||||||
13 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 589 | 29.08 | ||||||
Herlev Svømning | 29.16 | |||||||||
14 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 585 | 29.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.14 | |||||||||
14 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 585 | 29.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.68 | |||||||||
16 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 561 | 29.56 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.44 | |||||||||
17 | Josephine Thomsen | 2005 | 596 | 28.96 | ||||||
Herlev Svømning | 29.59 | |||||||||
18 | Louise Lie Thisted | 2005 | 574 | 29.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
19 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 567 | 29.44 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.19 | |||||||||
20 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 563 | 29.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.62 | |||||||||
21 | Christina M. Glargaard | 2004 | 562 | 29.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.21 | |||||||||
22 | Katrine Bonefeld | 2004 | 558 | 29.60 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.74 | |||||||||
23 | Frida Saks Justesen | 2004 | 557 | 29.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.54 | |||||||||
24 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 557 | 29.63 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkj? (1985) 21.26 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 02-12-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 707 | 22.74 | ||||||
Herlev Svømning | 22.59 | |||||||||
2 | Frederik Møller | 2002 | 703 | 22.78 | ||||||
Herlev Svømning | 22.83 | |||||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | 690 | 22.92 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 23.18 | |||||||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 665 | 23.20 | ||||||
Herlev Svømning | 23.08 | |||||||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | 616 | 23.80 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.06 | |||||||||
6 | Mikkel Mortensen | 2003 | 608 | 23.91 | ||||||
Kalundborg SK | 23.64 | |||||||||
7 | Joakim Køhn | 2003 | 606 | 23.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.32 | |||||||||
8 | Gustav Stahl | 2002 | 605 | 23.95 | ||||||
H2Odense | 24.00 | |||||||||
9 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 602 | 23.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 23.92 | |||||||||
10 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 594 | 24.10 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.04 | |||||||||
11 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 588 | 24.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.01 | |||||||||
12 | Rasmus Petersen | 2002 | 587 | 24.19 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 24.27 | |||||||||
13 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 586 | 24.21 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vejle Svømmeklub | 24.18 | |||||||||
14 | August Ryom | 2002 | 576 | 24.34 | ||||||
Køge Svømmeklub | 24.05 | |||||||||
15 | Thor Brunsgaard | 2003 | 575 | 24.36 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 24.02 | |||||||||
16 | Leo Badaker | 2002 | 572 | 24.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.17 | |||||||||
17 | Mads Peter Hansen | 2004 | 569 | 24.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 24.29 | |||||||||
18 | Sander Linde | 2002 | 568 | 24.45 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 24.60 | |||||||||
19 | Carl Heyn Stage | 2003 | 568 | 24.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.58 | |||||||||
20 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 567 | 24.47 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 23.91 | |||||||||
21 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 563 | 24.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 24.83 | |||||||||
22 | Mads Stamholt | 2003 | 562 | 24.54 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 24.80 | |||||||||
23 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 559 | 24.58 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 24.57 | |||||||||
24 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 558 | 24.60 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 24.59 | |||||||||
25 | Markus Toft | 2003 | 549 | 24.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.05 | |||||||||
26 | Christian Landtved | 2004 | 544 | 24.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 24.43 | |||||||||
27 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 542 | 24.84 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.00 | |||||||||
28 | Casper Madsen | 2004 | 540 | 24.87 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 25.75 | |||||||||
29 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 539 | 24.88 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 24.70 | |||||||||
30 | Andreas Kronborg | 2002 | 538 | 24.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 24.78 | |||||||||
31 | Peter Holm | 2003 | 536 | 24.93 | ||||||
Herlev Svømning | 25.14 | |||||||||
32 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 532 | 24.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.38 | |||||||||
33 | Malte Lyck Falk | 2003 | 532 | 25.00 | ||||||
DeltaSwim | 25.51 | |||||||||
34 | Mads Mikkelsen | 2004 | 531 | 25.01 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 24.68 | |||||||||
35 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 530 | 25.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.00 | |||||||||
36 | Victor Nygaard | 2003 | 526 | 25.09 | ||||||
H2Odense | 25.33 | |||||||||
37 | Frederik Jørgensen | 2003 | 522 | 25.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | 24.90 | |||||||||
38 | Elias Noe | 2004 | 517 | 25.23 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 25.70 | |||||||||
39 | Malthe Elkjær | 2003 | 517 | 25.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 24.50 | |||||||||
40 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 516 | 25.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 25.35 | |||||||||
40 | Jeppe Egholm | 2003 | 516 | 25.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.37 | |||||||||
42 | Mathias Knudsen | 2003 | 515 | 25.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 25.14 | |||||||||
43 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 512 | 25.31 | ||||||
Næstved IF | 25.43 | |||||||||
44 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 503 | 25.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.24 | |||||||||
44 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 503 | 25.46 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 25.77 | |||||||||
46 | Emil Lykke Grann | 2003 | 502 | 25.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 25.27 | |||||||||
47 | Alexander Slente | 2004 | 500 | 25.51 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 25.51 | |||||||||
48 | Julius Henriksen | 2002 | 500 | 25.52 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 25.10 | |||||||||
49 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 499 | 25.53 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 25.88 | |||||||||
50 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 498 | 25.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.55 | |||||||||
50 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 498 | 25.55 | ||||||
Greve Svømmeklub | 25.91 | |||||||||
52 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 490 | 25.69 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 25.16 | |||||||||
52 | Harald Franck | 2003 | 490 | 25.69 | ||||||
Næstved IF | 24.99 | |||||||||
54 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 488 | 25.73 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 25.84 | |||||||||
55 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 475 | 25.96 | ||||||
A6 Jgi Svømning | 25.25 | |||||||||
56 | Lucas Kaavé | 2004 | 472 | 26.01 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 26.26 | |||||||||
57 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 470 | 26.04 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.02 | |||||||||
58 | Viggo Prehn | 2004 | 466 | 26.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.92 | |||||||||
59 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 463 | 26.18 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 26.74 | |||||||||
60 | William Leth | 2004 | 459 | 26.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.44 | |||||||||
61 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 443 | 26.57 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 26.26 | |||||||||
62 | Oscar Pedersen | 2004 | 437 | 26.69 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 26.06 | |||||||||
63 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 424 | 26.96 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 25.58 | |||||||||
64 | Gustav Hansen | 2004 | 422 | 26.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 25.96 | |||||||||
65 | Oliver Schultz | 2004 | 418 | 27.08 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.83 | |||||||||
66 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 416 | 27.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkj? (1985) 21.26 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 02-12-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 730 | 22.50 | ||||||
Herlev Svømning | 22.59 | |||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 704 | 22.77 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 23.18 | |||||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | 700 | 22.81 | ||||||
Herlev Svømning | 22.83 | |||||||||
4 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 675 | 23.09 | ||||||
Herlev Svømning | 23.08 | |||||||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | 622 | 23.73 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.06 | |||||||||
6 | Joakim Køhn | 2003 | 621 | 23.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.32 | |||||||||
7 | Gustav Stahl | 2002 | 612 | 23.85 | ||||||
H2Odense | 24.00 | |||||||||
7 | Mikkel Mortensen | 2003 | 612 | 23.85 | ||||||
Kalundborg SK | 23.64 | |||||||||
9 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 634 | 23.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 23.92 | |||||||||
10 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 598 | 24.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.01 | |||||||||
11 | Leo Badaker | 2002 | 597 | 24.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 24.17 | |||||||||
12 | August Ryom | 2002 | 594 | 24.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | 24.05 | |||||||||
13 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 593 | 24.11 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 24.04 | |||||||||
14 | Rasmus Petersen | 2002 | 587 | 24.19 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 24.27 | |||||||||
15 | Mads Peter Hansen | 2004 | 584 | 24.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 24.29 | |||||||||
16 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 588 | 24.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 24.83 | |||||||||
17 | Sander Linde | 2002 | 587 | 24.19 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 24.60 | |||||||||
18 | Carl Heyn Stage | 2003 | 583 | 24.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.58 | |||||||||
19 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 562 | 24.55 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 24.59 | |||||||||
20 | Mads Stamholt | 2003 | 559 | 24.58 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 24.80 | |||||||||
21 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 557 | 24.62 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 23.91 | |||||||||
22 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 545 | 24.79 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 24.57 | |||||||||
23 | Markus Toft | 2003 | 542 | 24.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.05 | |||||||||
- | Thor Brunsgaard | 2003 | Akut syg | |||||||
Hobro Svømmeklub | 24.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:52 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke M?ler Pedersen (1989) 2:15.21 13-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:22.73 03-11-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 783 | 32.68 | 1:09.52 | 1:47.45 | 2:25.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.18 | |||||||||
2 | Julie K Rose | 2003 | 713 | 34.40 | 1:12.23 | 1:50.83 | 2:30.63 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:31.83 | |||||||||
3 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 685 | 34.44 | 1:12.91 | 1:52.54 | 2:32.63 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:31.72 | |||||||||
4 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 676 | 34.58 | 1:13.19 | 1:53.14 | 2:33.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.95 | |||||||||
5 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 668 | 35.23 | 1:14.28 | 1:53.92 | 2:33.94 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:37.96 | |||||||||
6 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 659 | 35.90 | 1:15.52 | 1:55.47 | 2:34.58 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.84 | |||||||||
7 | Eva Hjort | 2004 | 646 | 36.08 | 1:15.26 | 1:55.12 | 2:35.60 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:40.38 | |||||||||
8 | Mette Holstein | 2005 | 643 | 36.08 | 1:16.13 | 1:55.87 | 2:35.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:38.29 | |||||||||
9 | Johanne A Andersson | 2003 | 632 | 35.77 | 1:15.43 | 1:55.94 | 2:36.80 | |||
H2Odense | 2:35.83 | |||||||||
10 | Laura Fogh | 2003 | 625 | 35.78 | 1:14.93 | 1:55.68 | 2:37.32 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:33.74 | |||||||||
11 | Ida Kjærgaard | 2003 | 625 | 36.14 | 1:16.02 | 1:56.33 | 2:37.33 | |||
Lyseng IF | 2:38.92 | |||||||||
12 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 624 | 36.07 | 1:15.48 | 1:56.08 | 2:37.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.58 | |||||||||
13 | Mathilde Bager | 2005 | 613 | 36.03 | 1:16.48 | 1:57.51 | 2:38.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.63 | |||||||||
14 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 605 | 36.29 | 1:16.62 | 1:57.33 | 2:39.09 | Deltager ikke i finalen | ||
Vejle Svømmeklub | 2:33.65 | |||||||||
15 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 599 | 35.25 | 1:15.77 | 1:57.16 | 2:39.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.08 | |||||||||
16 | Sofie Maagøe | 2003 | 599 | 36.80 | 1:17.37 | 1:58.34 | 2:39.63 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.12 | |||||||||
17 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 598 | 36.98 | 1:17.27 | 1:58.65 | 2:39.65 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
18 | Emma Stoltz | 2004 | 590 | 35.10 | 1:15.68 | 1:57.84 | 2:40.38 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:42.25 | |||||||||
19 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 587 | 36.81 | 1:17.49 | 1:59.49 | 2:40.70 | |||
Næstved IF | 2:40.18 | |||||||||
20 | Cecilie Batz | 2003 | 586 | 36.42 | 1:16.04 | 1:57.07 | 2:40.73 | Deltager ikke i finalen | ||
DeltaSwim | 2:38.51 | |||||||||
21 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 584 | 37.42 | 1:17.58 | 1:58.98 | 2:40.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.30 | |||||||||
22 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 572 | 36.82 | 1:19.13 | 2:01.34 | 2:42.10 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:41.17 | |||||||||
23 | Caroline Holm | 2004 | 567 | 36.30 | 1:17.40 | 1:59.90 | 2:42.54 | |||
Kalundborg SK | 2:42.55 | |||||||||
24 | Caroline Villum Færch | 2005 | 566 | 36.89 | 1:18.28 | 2:00.44 | 2:42.65 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:42.60 | |||||||||
25 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 559 | 37.66 | 1:19.41 | 2:01.11 | 2:43.30 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:46.49 | |||||||||
26 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 552 | 37.23 | 1:18.79 | 2:00.78 | 2:43.99 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.00 | |||||||||
27 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 552 | 37.49 | 1:19.60 | 2:01.65 | 2:44.02 | |||
DeltaSwim | 2:47.00 | |||||||||
28 | Lærke Blond | 2003 | 551 | 37.34 | 1:18.47 | 2:01.13 | 2:44.05 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:43.14 | |||||||||
29 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 551 | 38.64 | 1:20.16 | 2:02.22 | 2:44.07 | |||
Vest-Brøndby | 2:44.91 | |||||||||
30 | Hannah Höesch | 2003 | 546 | 37.53 | 1:18.18 | 2:00.48 | 2:44.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.08 | |||||||||
31 | Sarah Kildahl | 2004 | 543 | 35.16 | 1:15.98 | 1:59.10 | 2:44.85 | |||
Lyseng IF | 2:42.76 | |||||||||
32 | Asta Højberg | 2005 | 535 | 36.72 | 1:18.74 | 2:01.56 | 2:45.73 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:48.29 | |||||||||
33 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 530 | 36.81 | 1:19.03 | 2:01.59 | 2:46.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.62 | |||||||||
34 | Ida Marie Platzer | 2005 | 530 | 37.56 | 1:20.62 | 2:03.84 | 2:46.25 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:46.08 | |||||||||
35 | Anna Rønn | 2005 | 527 | 37.89 | 1:19.80 | 2:02.84 | 2:46.57 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:45.83 | |||||||||
36 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 525 | 38.20 | 1:21.18 | 2:04.59 | 2:46.78 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:47.61 | |||||||||
37 | Jazmin Jensen | 2005 | 525 | 37.35 | 1:19.10 | 2:02.21 | 2:46.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:53.42 | |||||||||
38 | Ella Gohr Metz | 2005 | 514 | 38.63 | 1:21.47 | 2:04.91 | 2:47.91 | |||
Vest-Brøndby | 2:51.17 | |||||||||
39 | Mathilde Østergaard | 2004 | 514 | 36.06 | 1:17.52 | 2:01.44 | 2:47.94 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 2:47.11 | |||||||||
40 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 510 | 39.42 | 1:21.90 | 2:04.74 | 2:48.36 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:48.74 | |||||||||
41 | Freja Møller | 2004 | 504 | 38.49 | 1:21.34 | 2:05.33 | 2:49.01 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:42.94 | |||||||||
42 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 504 | 39.04 | 1:21.77 | 2:05.34 | 2:49.02 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:49.46 | |||||||||
43 | Sofie Bak | 2003 | 500 | 37.52 | 1:20.89 | 2:05.12 | 2:49.47 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:45.97 | |||||||||
44 | Clara Toft | 2004 | 489 | 38.94 | 1:22.20 | 2:06.42 | 2:50.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:44.81 | |||||||||
44 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 489 | 38.10 | 1:21.61 | 2:05.97 | 2:50.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.16 | |||||||||
46 | Agnete Habermann | 2005 | 486 | 38.85 | 1:22.20 | 2:06.15 | 2:51.14 | |||
H2Odense | 2:51.25 | |||||||||
47 | Anna Mundt Karup | 2005 | 485 | 38.48 | 1:22.38 | 2:07.05 | 2:51.26 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:53.10 | |||||||||
48 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 483 | 38.69 | 1:21.91 | 2:06.25 | 2:51.44 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:49.66 | |||||||||
49 | Freja Kruse | 2004 | 483 | 37.69 | 1:21.41 | 2:06.11 | 2:51.51 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 2:48.42 | |||||||||
50 | Sara Bundgaard | 2003 | 481 | 39.42 | 1:22.76 | 2:07.59 | 2:51.67 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:53.83 | |||||||||
51 | Emma Nygaard | 2005 | 480 | 38.73 | 1:22.39 | 2:07.28 | 2:51.86 | |||
H2Odense | 2:53.57 | |||||||||
52 | Anne Sofie Evald | 2004 | 479 | 38.40 | 1:21.96 | 2:06.78 | 2:51.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.94 | |||||||||
53 | Anja Xin Andersen | 2004 | 478 | 38.35 | 1:22.47 | 2:07.82 | 2:52.05 | |||
Herlev Svømning | 2:51.36 | |||||||||
54 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 478 | 38.87 | 1:23.24 | 2:08.00 | 2:52.06 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:52.98 | |||||||||
55 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 478 | 38.37 | 1:22.18 | 2:07.25 | 2:52.07 | |||
Vest-Brøndby | 2:44.98 | |||||||||
56 | Jette Muusmann | 2005 | 477 | 37.85 | 1:20.81 | 2:06.05 | 2:52.15 | |||
Bov IF | 2:53.16 | |||||||||
57 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 475 | 38.84 | 1:23.17 | 2:08.06 | 2:52.43 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:52.62 | |||||||||
58 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 474 | 39.14 | 1:22.88 | 2:08.07 | 2:52.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.18 | |||||||||
59 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 470 | 38.26 | 1:21.80 | 2:06.68 | 2:53.05 | |||
Køge Svømmeklub | 2:47.81 | |||||||||
60 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 463 | 39.98 | 1:23.93 | 2:08.77 | 2:53.88 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:53.33 | |||||||||
61 | Marie Jensen | 2005 | 462 | 37.44 | 1:20.43 | 2:06.57 | 2:53.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.58 | |||||||||
62 | Johanne Weber | 2005 | 435 | 38.56 | 1:23.35 | 2:09.77 | 2:57.60 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:53.69 | |||||||||
63 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 429 | 40.54 | 1:25.63 | 2:12.04 | 2:58.42 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:54.39 | |||||||||
64 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 425 | 39.28 | 1:24.02 | 2:10.44 | 2:58.85 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:51.91 | |||||||||
65 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 423 | 39.44 | 1:24.60 | 2:12.18 | 2:59.17 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:53.92 | |||||||||
66 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | 403 | 40.01 | 1:25.41 | 2:13.18 | 3:02.06 | |||
Svømmeklubben Koral | 3:05.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke M?ler Pedersen (1989) 2:15.21 13-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:22.73 03-11-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 809 | 32.67 | 1:09.55 | 1:46.92 | 2:24.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:25.18 | |||||||||
2 | Julie K Rose | 2003 | 718 | 34.67 | 1:12.46 | 1:50.93 | 2:30.26 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:31.83 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 706 | 34.58 | 1:12.93 | 1:52.02 | 2:31.10 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.95 | |||||||||
4 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 702 | 34.57 | 1:13.05 | 1:52.12 | 2:31.39 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:31.72 | |||||||||
5 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 663 | 35.76 | 1:14.78 | 1:54.36 | 2:34.30 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:37.96 | |||||||||
6 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 658 | 35.97 | 1:16.11 | 1:55.14 | 2:34.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.84 | |||||||||
7 | Mette Holstein | 2005 | 635 | 36.08 | 1:16.54 | 1:56.14 | 2:36.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:38.29 | |||||||||
8 | Eva Hjort | 2004 | 634 | 36.14 | 1:15.37 | 1:55.80 | 2:36.63 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:40.38 | |||||||||
9 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 657 | 36.04 | 1:15.32 | 1:55.05 | 2:34.74 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.58 | |||||||||
10 | Johanne A Andersson | 2003 | 639 | 35.93 | 1:15.91 | 1:55.82 | 2:36.21 | |||
H2Odense | 2:35.83 | |||||||||
11 | Laura Fogh | 2003 | 628 | 35.97 | 1:15.52 | 1:55.99 | 2:37.14 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:33.74 | |||||||||
12 | Ida Kjærgaard | 2003 | 625 | 35.94 | 1:15.64 | 1:56.10 | 2:37.34 | |||
Lyseng IF | 2:38.92 | |||||||||
13 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 614 | 35.27 | 1:15.75 | 1:56.44 | 2:38.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.08 | |||||||||
14 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 601 | 37.04 | 1:17.28 | 1:58.73 | 2:39.43 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
15 | Mathilde Bager | 2005 | 591 | 35.86 | 1:16.84 | 1:58.24 | 2:40.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.63 | |||||||||
16 | Emma Stoltz | 2004 | 584 | 35.01 | 1:15.99 | 1:58.35 | 2:40.96 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:42.25 | |||||||||
17 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 611 | 36.14 | 1:16.58 | 1:57.96 | 2:38.52 | |||
Næstved IF | 2:40.18 | |||||||||
18 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 592 | 37.37 | 1:18.68 | 2:00.24 | 2:40.21 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:41.17 | |||||||||
19 | Caroline Holm | 2004 | 576 | 36.98 | 1:18.01 | 2:00.05 | 2:41.66 | |||
Kalundborg SK | 2:42.55 | |||||||||
20 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 572 | 37.20 | 1:17.72 | 1:59.92 | 2:42.07 | |||
Slangerup Svømmeklub | 2:46.49 | |||||||||
21 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 565 | 37.51 | 1:18.40 | 2:00.10 | 2:42.75 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:38.30 | |||||||||
22 | Caroline Villum Færch | 2005 | 554 | 36.47 | 1:18.49 | 2:00.98 | 2:43.77 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:42.60 | |||||||||
23 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 548 | 37.41 | 1:18.84 | 2:01.39 | 2:44.39 | |||
DeltaSwim | 2:47.00 | |||||||||
24 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 460 | 39.39 | 1:24.79 | 2:09.87 | 2:54.23 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:52 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 30, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Gl?ner (1988) 14:26.74 12-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mads Gl?ner (1988) 14:50.72 28-10-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Valdemar Kristensen | 2003 | 1:02.70 | 2:08.59 | 3:13.89 | 4:19.42 | 16:25.65 | |||
Søllerød Svømmeklub | 16:48.46 | 5:25.23 | 6:30.82 | 7:37.29 | 8:43.77 | |||||
9:49.77 | 10:55.30 | 12:01.25 | 13:07.49 | |||||||
14:13.52 | 15:19.91 | |||||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 1:03.02 | 2:08.55 | 3:15.07 | 4:21.64 | 16:32.86 | |||
Herlev Svømning | 16:52.23 | 5:28.02 | 6:34.48 | 7:41.32 | 8:48.14 | |||||
9:55.60 | 11:02.46 | 12:09.38 | 13:15.70 | |||||||
14:22.55 | 15:28.71 | |||||||||
3 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 1:02.88 | 2:09.25 | 3:16.15 | 4:23.72 | 16:38.38 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 16:40.61 | 5:31.50 | 6:39.03 | 7:46.71 | 8:54.00 | |||||
10:01.02 | 11:07.67 | 12:14.75 | 13:21.75 | |||||||
14:27.90 | 15:33.87 | |||||||||
4 | Andreas Hoffmann | 2003 | 1:01.89 | 2:08.58 | 3:15.79 | 4:23.03 | 16:38.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | 17:12.90 | 5:30.36 | 6:37.84 | 7:45.66 | 8:51.85 | |||||
9:58.63 | 11:05.29 | 12:12.11 | 13:18.93 | |||||||
14:25.72 | 15:32.68 | |||||||||
5 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 1:02.97 | 2:09.57 | 3:15.97 | 4:23.09 | 16:38.73 | |||
Vest-Brøndby | 16:53.26 | 5:29.81 | 6:36.69 | 7:43.79 | 8:50.76 | |||||
9:57.70 | 11:04.98 | 12:12.51 | 13:19.73 | |||||||
14:27.21 | 15:34.25 | |||||||||
6 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 1:03.16 | 2:10.43 | 3:17.23 | 4:24.31 | 16:39.75 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 16:46.15 | 5:31.77 | 6:38.90 | 7:46.58 | 8:54.50 | |||||
10:01.90 | 11:08.73 | 12:16.18 | 13:23.18 | |||||||
14:29.26 | 15:35.33 | |||||||||
7 | Sebastian Greisen | 2004 | 1:03.29 | 2:10.61 | 3:17.45 | 4:24.64 | 16:44.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 17:05.87 | 5:31.61 | 6:38.96 | 7:46.10 | 8:53.92 | |||||
10:00.67 | 11:07.77 | 12:15.29 | 13:22.76 | |||||||
14:30.27 | 15:37.44 | |||||||||
8 | Oscar Kroos | 2004 | 1:03.43 | 2:10.06 | 3:15.87 | 4:23.02 | 16:44.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 17:07.65 | 5:30.24 | 6:38.21 | 7:46.47 | 8:54.63 | |||||
10:01.96 | 11:08.79 | 12:16.71 | 13:23.90 | |||||||
14:31.84 | 15:40.06 | |||||||||
9 | Anders Elsborg | 2003 | 1:01.88 | 2:08.58 | 3:16.43 | 4:23.78 | 16:50.43 | |||
Viborg Svømme Klub | 17:09.78 | 5:31.60 | 6:38.84 | 7:46.63 | 8:55.01 | |||||
10:03.17 | 11:11.46 | 12:18.67 | 13:27.19 | |||||||
14:35.90 | 15:43.79 | |||||||||
10 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 1:03.01 | 2:09.27 | 3:16.15 | 4:23.18 | 16:51.49 | |||
H2Odense | 16:56.49 | 5:30.67 | 6:38.45 | 7:46.18 | 8:53.38 | |||||
10:00.66 | 11:08.51 | 12:16.47 | 13:25.06 | |||||||
14:34.20 | 15:43.25 | |||||||||
11 | Lukas Frederiksen | 2004 | 1:03.69 | 2:11.06 | 3:18.97 | 4:26.88 | 17:00.15 | |||
Helsinge Svømmeklub | 17:13.77 | 5:34.75 | 6:42.86 | 7:50.76 | 8:58.89 | |||||
10:07.04 | 11:15.83 | 12:24.66 | 13:33.42 | |||||||
14:42.39 | 15:51.66 | |||||||||
12 | William Studsgaard | 2004 | 1:03.77 | 2:12.04 | 3:21.19 | 4:29.36 | 17:04.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 17:06.51 | 5:37.66 | 6:46.31 | 7:54.37 | 9:02.67 | |||||
10:11.25 | 11:19.69 | 12:28.49 | 13:37.77 | |||||||
14:47.22 | 15:56.70 | |||||||||
13 | Mikkel Roed | 2004 | 1:04.11 | 2:13.07 | 3:22.42 | 4:31.86 | 17:15.45 | |||
Køge Svømmeklub | 17:13.69 | 5:41.55 | 6:51.53 | 8:01.25 | 9:11.24 | |||||
10:20.37 | 11:30.52 | 12:40.01 | 13:49.33 | |||||||
14:59.21 | 16:08.84 | |||||||||
14 | Lucas Rosenborg | 2004 | 1:03.97 | 2:12.59 | 3:22.12 | 4:31.75 | 17:16.02 | |||
Lyseng IF | 17:18.33 | 5:41.51 | 6:51.72 | 8:01.71 | 9:11.29 | |||||
10:21.18 | 11:31.21 | 12:41.12 | 13:51.49 | |||||||
15:01.72 | 16:10.17 | |||||||||
15 | Xander Pontoppidan | 2003 | 1:05.17 | 2:14.02 | 3:23.31 | 4:32.44 | 17:23.31 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 17:25.00 | 5:42.25 | 6:51.77 | 8:01.48 | 9:11.80 | |||||
10:22.02 | 11:32.32 | 12:42.40 | 13:53.16 | |||||||
15:03.46 | 16:14.02 | |||||||||
16 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 1:05.91 | 2:15.30 | 3:25.34 | 4:35.66 | 17:42.80 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 17:39.04 | 5:46.21 | 6:57.43 | 8:09.19 | 9:20.92 | |||||
10:32.92 | 11:44.41 | 12:56.54 | 14:08.96 | |||||||
15:20.56 | 16:32.82 | |||||||||
17 | Stefan Rasmussen | 2004 | 1:06.25 | 2:17.91 | 3:29.91 | 4:41.73 | 17:58.06 | |||
Svømmeklubben Syd | 17:42.17 | 5:53.70 | 7:05.85 | 8:18.49 | 9:30.93 | |||||
10:44.00 | 11:57.30 | 13:09.11 | 14:22.01 | |||||||
15:34.64 | 16:46.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 30, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Gl?ner (1988) 14:26.74 12-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mads Gl?ner (1988) 14:50.72 28-10-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 781 | 58.62 | 2:01.56 | 3:03.74 | 4:05.52 | 15:20.60 | ||
Søllerød Svømmeklub | 15:31.41 | 5:07.65 | 6:08.81 | 7:09.64 | 8:11.05 | |||||
9:12.72 | 10:14.63 | 11:15.91 | 12:17.28 | |||||||
13:18.76 | 14:20.97 | |||||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | 740 | 59.58 | 2:01.38 | 3:03.40 | 4:05.38 | 15:37.53 | ||
A6 Jgi Svømning | 15:41.82 | 5:07.59 | 6:09.12 | 7:11.37 | 8:14.20 | |||||
9:17.54 | 10:21.28 | 11:24.87 | 12:28.81 | |||||||
13:32.14 | 14:35.73 | |||||||||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | 706 | 59.22 | 2:03.40 | 3:07.87 | 4:12.26 | 15:52.01 | ||
Holbæk Svømme Klub | 15:56.79 | 5:16.64 | 6:19.77 | 7:24.10 | 8:27.47 | |||||
9:30.90 | 10:33.91 | 11:36.88 | 12:40.07 | |||||||
13:44.34 | 14:48.21 | |||||||||
4 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 692 | 1:00.50 | 2:04.33 | 3:08.87 | 4:13.35 | 15:58.38 | ||
Holbæk Svømme Klub | 16:09.98 | 5:16.86 | 6:20.82 | 7:25.88 | 8:30.23 | |||||
9:32.92 | 10:36.74 | 11:40.60 | 12:45.56 | |||||||
13:50.82 | 14:54.99 | |||||||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 691 | 59.77 | 2:04.25 | 3:08.54 | 4:12.88 | 15:59.12 | ||
Vejle Svømmeklub | 16:25.12 | 5:17.61 | 6:21.86 | 7:26.86 | 8:31.11 | |||||
9:35.65 | 10:39.82 | 11:43.99 | 12:48.13 | |||||||
13:52.83 | 14:57.43 | |||||||||
6 | Valdemar Kristensen | 2003 | 636 | 1:02.70 | 2:08.59 | 3:13.89 | 4:19.42 | 16:25.65 | ||
Søllerød Svømmeklub | 16:48.46 | 5:25.23 | 6:30.82 | 7:37.29 | 8:43.77 | |||||
9:49.77 | 10:55.30 | 12:01.25 | 13:07.49 | |||||||
14:13.52 | 15:19.91 | |||||||||
7 | Jens Bomgaard | 2002 | 631 | 1:00.93 | 2:05.38 | 3:10.66 | 4:15.86 | 16:28.28 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 16:24.50 | 5:22.09 | 6:27.75 | 7:33.68 | 8:40.12 | |||||
9:46.78 | 10:54.16 | 12:00.94 | 13:08.06 | |||||||
14:14.71 | 15:22.04 | |||||||||
8 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 623 | 1:03.02 | 2:08.55 | 3:15.07 | 4:21.64 | 16:32.86 | ||
Herlev Svømning | 16:52.23 | 5:28.02 | 6:34.48 | 7:41.32 | 8:48.14 | |||||
9:55.60 | 11:02.46 | 12:09.38 | 13:15.70 | |||||||
14:22.55 | 15:28.71 | |||||||||
9 | Oscar Isberg | 2004 | 618 | 59.55 | 2:03.86 | 3:08.89 | 4:13.85 | 16:35.10 | ||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 16:14.59 | 5:19.66 | 6:25.85 | 7:32.53 | 8:39.75 | |||||
9:47.20 | 10:55.07 | 12:03.05 | 13:12.08 | |||||||
14:20.51 | 15:28.90 | |||||||||
10 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 612 | 1:02.88 | 2:09.25 | 3:16.15 | 4:23.72 | 16:38.38 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 16:40.61 | 5:31.50 | 6:39.03 | 7:46.71 | 8:54.00 | |||||
10:01.02 | 11:07.67 | 12:14.75 | 13:21.75 | |||||||
14:27.90 | 15:33.87 | |||||||||
11 | Andreas Hoffmann | 2003 | 612 | 1:01.89 | 2:08.58 | 3:15.79 | 4:23.03 | 16:38.39 | ||
Sigma Swim Birkerød | 17:12.90 | 5:30.36 | 6:37.84 | 7:45.66 | 8:51.85 | |||||
9:58.63 | 11:05.29 | 12:12.11 | 13:18.93 | |||||||
14:25.72 | 15:32.68 | |||||||||
12 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 612 | 1:02.97 | 2:09.57 | 3:15.97 | 4:23.09 | 16:38.73 | ||
Vest-Brøndby | 16:53.26 | 5:29.81 | 6:36.69 | 7:43.79 | 8:50.76 | |||||
9:57.70 | 11:04.98 | 12:12.51 | 13:19.73 | |||||||
14:27.21 | 15:34.25 | |||||||||
13 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 610 | 1:03.16 | 2:10.43 | 3:17.23 | 4:24.31 | 16:39.75 | ||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 16:46.15 | 5:31.77 | 6:38.90 | 7:46.58 | 8:54.50 | |||||
10:01.90 | 11:08.73 | 12:16.18 | 13:23.18 | |||||||
14:29.26 | 15:35.33 | |||||||||
14 | Sebastian Greisen | 2004 | 602 | 1:03.29 | 2:10.61 | 3:17.45 | 4:24.64 | 16:44.22 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 17:05.87 | 5:31.61 | 6:38.96 | 7:46.10 | 8:53.92 | |||||
10:00.67 | 11:07.77 | 12:15.29 | 13:22.76 | |||||||
14:30.27 | 15:37.44 | |||||||||
15 | Oscar Kroos | 2004 | 601 | 1:03.43 | 2:10.06 | 3:15.87 | 4:23.02 | 16:44.61 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 17:07.65 | 5:30.24 | 6:38.21 | 7:46.47 | 8:54.63 | |||||
10:01.96 | 11:08.79 | 12:16.71 | 13:23.90 | |||||||
14:31.84 | 15:40.06 | |||||||||
16 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 592 | 1:01.12 | 2:05.91 | 3:11.37 | 4:17.23 | 16:49.59 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 16:32.85 | 5:23.62 | 6:30.33 | 7:36.90 | 8:44.09 | |||||
9:52.02 | 11:00.90 | 12:11.71 | 13:21.71 | |||||||
14:31.80 | 15:41.66 | |||||||||
17 | Anders Elsborg | 2003 | 591 | 1:01.88 | 2:08.58 | 3:16.43 | 4:23.78 | 16:50.43 | ||
Viborg Svømme Klub | 17:09.78 | 5:31.60 | 6:38.84 | 7:46.63 | 8:55.01 | |||||
10:03.17 | 11:11.46 | 12:18.67 | 13:27.19 | |||||||
14:35.90 | 15:43.79 | |||||||||
18 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 589 | 1:03.01 | 2:09.27 | 3:16.15 | 4:23.18 | 16:51.49 | ||
H2Odense | 16:56.49 | 5:30.67 | 6:38.45 | 7:46.18 | 8:53.38 | |||||
10:00.66 | 11:08.51 | 12:16.47 | 13:25.06 | |||||||
14:34.20 | 15:43.25 | |||||||||
19 | Lukas Frederiksen | 2004 | 574 | 1:03.69 | 2:11.06 | 3:18.97 | 4:26.88 | 17:00.15 | ||
Helsinge Svømmeklub | 17:13.77 | 5:34.75 | 6:42.86 | 7:50.76 | 8:58.89 | |||||
10:07.04 | 11:15.83 | 12:24.66 | 13:33.42 | |||||||
14:42.39 | 15:51.66 | |||||||||
20 | William Studsgaard | 2004 | 567 | 1:03.77 | 2:12.04 | 3:21.19 | 4:29.36 | 17:04.39 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 17:06.51 | 5:37.66 | 6:46.31 | 7:54.37 | 9:02.67 | |||||
10:11.25 | 11:19.69 | 12:28.49 | 13:37.77 | |||||||
14:47.22 | 15:56.70 | |||||||||
21 | Mikkel Roed | 2004 | 549 | 1:04.11 | 2:13.07 | 3:22.42 | 4:31.86 | 17:15.45 | ||
Køge Svømmeklub | 17:13.69 | 5:41.55 | 6:51.53 | 8:01.25 | 9:11.24 | |||||
10:20.37 | 11:30.52 | 12:40.01 | 13:49.33 | |||||||
14:59.21 | 16:08.84 | |||||||||
22 | Lucas Rosenborg | 2004 | 548 | 1:03.97 | 2:12.59 | 3:22.12 | 4:31.75 | 17:16.02 | ||
Lyseng IF | 17:18.33 | 5:41.51 | 6:51.72 | 8:01.71 | 9:11.29 | |||||
10:21.18 | 11:31.21 | 12:41.12 | 13:51.49 | |||||||
15:01.72 | 16:10.17 | |||||||||
23 | Xander Pontoppidan | 2003 | 537 | 1:05.17 | 2:14.02 | 3:23.31 | 4:32.44 | 17:23.31 | ||
Hvidovre Svømmeklub | 17:25.00 | 5:42.25 | 6:51.77 | 8:01.48 | 9:11.80 | |||||
10:22.02 | 11:32.32 | 12:42.40 | 13:53.16 | |||||||
15:03.46 | 16:14.02 | |||||||||
24 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 508 | 1:05.91 | 2:15.30 | 3:25.34 | 4:35.66 | 17:42.80 | ||
Hvidovre Svømmeklub | 17:39.04 | 5:46.21 | 6:57.43 | 8:09.19 | 9:20.92 | |||||
10:32.92 | 11:44.41 | 12:56.54 | 14:08.96 | |||||||
15:20.56 | 16:32.82 | |||||||||
25 | Stefan Rasmussen | 2004 | 486 | 1:06.25 | 2:17.91 | 3:29.91 | 4:41.73 | 17:58.06 | ||
Svømmeklubben Syd | 17:42.17 | 5:53.70 | 7:05.85 | 8:18.49 | 9:30.93 | |||||
10:44.00 | 11:57.30 | 13:09.11 | 14:22.01 | |||||||
15:34.64 | 16:46.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 20:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 31, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 7:09.65 18-12-2016 |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 23-10-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Drenge A | 2002 | 727 | 7:32.32 | ||||||
Sigma Swim | 7:42.12 | |||||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 53.89 | 1:50.79 | 1:50.79 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 54.52 | 1:51.73 | 3:42.52 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 55.29 | 1:54.17 | 5:36.69 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 55.06 | 1:55.63 | 7:32.32 | ||||||
2 | Hsk Junior | 2002 | 723 | 7:33.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 7:40.76 | |||||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 54.46 | 1:51.81 | 1:51.81 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 54.86 | 1:55.14 | 3:46.95 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 54.03 | 1:52.48 | 5:39.43 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 53.82 | 1:53.68 | 7:33.11 | ||||||
3 | Herlev Drenge | 2002 | 720 | 7:33.75 | ||||||
Herlev Svømning | 7:38.56 | |||||||||
Frederik Møller | 2002 | 55.02 | 1:53.25 | 1:53.25 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 53.78 | 1:54.31 | 3:47.56 | ||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 55.64 | 1:57.71 | 5:45.27 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 50.60 | 1:48.48 | 7:33.75 | ||||||
4 | Holbæk Junior Drenge | 2002 | 693 | 7:39.68 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 7:43.81 | |||||||||
David Arneskov | 2002 | 55.07 | 1:53.08 | 1:53.08 | ||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 56.78 | 1:58.78 | 3:51.86 | ||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 55.52 | 1:56.63 | 5:48.49 | ||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 53.99 | 1:51.19 | 7:39.68 | ||||||
5 | Kvik | 2002 | 692 | 7:39.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 7:45.05 | |||||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 55.60 | 1:55.98 | 1:55.98 | ||||||
Joakim Køhn | 2003 | 55.44 | 1:54.26 | 3:50.24 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 54.81 | 1:52.35 | 5:42.59 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 55.11 | 1:57.13 | 7:39.72 | ||||||
6 | Triton Herrer 1 | 2002 | 682 | 7:42.04 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 7:49.23 | |||||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 54.30 | 1:51.71 | 1:51.71 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 56.29 | 1:57.06 | 3:48.77 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 56.87 | 1:58.88 | 5:47.65 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 54.54 | 1:54.39 | 7:42.04 | ||||||
7 | Vejle Drenge 1 | 2002 | 659 | 7:47.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 7:43.70 | |||||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 53.90 | 1:51.95 | 1:51.95 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 55.89 | 1:55.22 | 3:47.17 | ||||||
Jacob Christensen | 2002 | 55.99 | 1:58.49 | 5:45.66 | ||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 55.76 | 2:01.59 | 7:47.25 | ||||||
8 | Gsc Drenge | 2002 | 644 | 7:50.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 7:58.74 | |||||||||
Marcus Hiort | 2003 | 57.77 | 1:58.19 | 1:58.19 | ||||||
Noah Bred | 2003 | 57.50 | 1:58.30 | 3:56.49 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 57.58 | 1:59.00 | 5:55.49 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 55.17 | 1:55.48 | 7:50.97 | ||||||
9 | Gentofte Herrer 1 | 2002 | 634 | 7:53.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 7:49.59 | |||||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 54.81 | 1:51.54 | 1:51.54 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 55.40 | 1:56.90 | 3:48.44 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 57.71 | 2:02.65 | 5:51.09 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 59.11 | 2:02.30 | 7:53.39 | ||||||
10 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | 629 | 7:54.63 | ||||||
Aarhus Swim | 8:08.17 | |||||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 56.96 | 1:58.61 | 1:58.61 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 56.48 | 1:55.60 | 3:54.21 | ||||||
William Sloth | 2003 | 58.81 | 2:02.33 | 5:56.54 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 56.80 | 1:58.09 | 7:54.63 | ||||||
11 | Aalborg Drenge 1 | 2002 | 628 | 7:54.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 8:00.10 | |||||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 56.91 | 1:56.49 | 1:56.49 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 56.07 | 1:57.32 | 3:53.81 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 56.29 | 1:57.68 | 5:51.49 | ||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 59.55 | 2:03.44 | 7:54.93 | ||||||
12 | Esbjerg 1 | 2002 | 628 | 7:54.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 8:10.14 | |||||||||
Tobias Boström | 2002 | 57.86 | 1:59.95 | 1:59.95 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 56.69 | 1:57.26 | 3:57.21 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 56.57 | 1:57.32 | 5:54.53 | ||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 56.92 | 2:00.41 | 7:54.94 | ||||||
13 | H2Odense Drenge 1 | 2002 | 622 | 7:56.50 | ||||||
H2Odense | 8:06.72 | |||||||||
Gustav Stahl | 2002 | 55.95 | 1:55.07 | 1:55.07 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 57.35 | 2:00.35 | 3:55.42 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 58.87 | 2:02.11 | 5:57.53 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 56.90 | 1:58.97 | 7:56.50 | ||||||
14 | Vg17 Drenge | 2002 | 608 | 8:00.12 | ||||||
VG 17 | 8:12.02 | |||||||||
Asger Johansen | 2003 | 56.74 | 1:57.67 | 1:57.67 | ||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 58.04 | 2:00.45 | 3:58.12 | ||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 57.85 | 2:01.33 | 5:59.45 | ||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 56.48 | 2:00.67 | 8:00.12 | ||||||
15 | Agf Drenge 1 | 2002 | 606 | 8:00.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 8:07.33 | |||||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 57.46 | 2:01.51 | 2:01.51 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 56.50 | 1:58.48 | 3:59.99 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 55.62 | 1:55.89 | 5:55.88 | ||||||
Markus Toft | 2003 | 59.77 | 2:04.73 | 8:00.61 | ||||||
16 | Ssk Drenge | 2002 | 601 | 8:02.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 8:09.51 | |||||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 58.24 | 1:59.83 | 1:59.83 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 58.22 | 2:02.76 | 4:02.59 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 55.95 | 1:56.72 | 5:59.31 | ||||||
Mikkel Mølgaard | 2003 | 59.18 | 2:02.70 | 8:02.01 | ||||||
17 | Viborg | 2002 | 592 | 8:04.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 8:12.36 | |||||||||
Mikkel Riis | 2002 | 59.09 | 2:03.65 | 2:03.65 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 1:01.00 | 2:06.24 | 4:09.89 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 55.50 | 1:57.01 | 6:06.90 | ||||||
Anders Elsborg | 2003 | 56.54 | 1:57.54 | 8:04.44 | ||||||
18 | Gti-1 | 2002 | 570 | 8:10.52 | ||||||
GTI | 8:06.20 | |||||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 59.12 | 2:03.18 | 2:03.18 | ||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 57.18 | 2:02.24 | 4:05.42 | ||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 59.77 | 2:04.61 | 6:10.03 | ||||||
Oscar Isberg | 2004 | 57.74 | 2:00.49 | 8:10.52 | ||||||
19 | H2Odense Drenge 2 | 2002 | 560 | 8:13.28 | ||||||
H2Odense | 8:26.36 | |||||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 59.72 | 2:06.23 | 2:06.23 | ||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 1:02.33 | 2:06.45 | 4:12.68 | ||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 57.01 | 1:59.87 | 6:12.55 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 57.31 | 2:00.73 | 8:13.28 | ||||||
20 | Sigma Drenge B | 2002 | 554 | 8:15.10 | ||||||
Sigma Swim | 8:06.18 | |||||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 57.56 | 2:00.34 | 2:00.34 | ||||||
William Ølshøj | 2004 | 57.91 | 2:03.03 | 4:03.37 | ||||||
Jonathan Beck | 2004 | 59.05 | 2:01.54 | 6:04.91 | ||||||
Jakob Legaard | 2003 | 1:02.52 | 2:10.19 | 8:15.10 | ||||||
21 | Søllerød Boys | 2003 | 546 | 8:17.48 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 8:26.40 | |||||||||
Valdemar Kristensen | 2003 | 58.00 | 1:58.50 | 1:58.50 | ||||||
Julian Birch | 2004 | 59.46 | 2:04.54 | 4:03.04 | ||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 1:01.33 | 2:06.40 | 6:09.44 | ||||||
William Kristensen | 2003 | 1:01.22 | 2:08.04 | 8:17.48 | ||||||
22 | Lyngby Chicos | 2003 | 535 | 8:21.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 8:41.63 | |||||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 1:01.31 | 2:04.71 | 2:04.71 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 57.96 | 1:59.39 | 4:04.10 | ||||||
Kasper Thorn | 2004 | 59.12 | 2:06.16 | 6:10.26 | ||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 1:02.35 | 2:10.80 | 8:21.06 | ||||||
23 | Esbjerg 2 | 2003 | 519 | 8:26.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 8:49.39 | |||||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 1:01.13 | 2:06.54 | 2:06.54 | ||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 1:00.31 | 2:06.05 | 4:12.59 | ||||||
Anders Mose | 2004 | 1:02.28 | 2:08.97 | 6:21.56 | ||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 58.06 | 2:04.61 | 8:26.17 | ||||||
- | Hsk Junior 2 | 2002 | DSQ | Fork rkflg SW10.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 7:56.87 | |||||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 56.51 | 1:55.55 | 1:55.55 | ||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 57.92 | 2:00.91 | 3:56.46 | ||||||
- | Hvidovre Drenge | 2002 | DSQ | Tyvstart SW 10.11 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 8:10.28 | |||||||||
Mads Lind | 2002 | 57.56 | 1:58.75 | 1:58.75 | ||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 56.48 | 1:59.03 | 3:57.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:06 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 02 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 20:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 32, 4x200m IM Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Damer 1 | 2003 | 9:15.19 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 9:21.12 | |||||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:03.71 | 2:13.55 | 2:13.55 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 1:05.10 | 2:21.80 | 4:35.35 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 1:05.81 | 2:20.91 | 6:56.26 | ||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 1:03.79 | 2:18.93 | 9:15.19 | ||||||
2 | Sigma Piger A | 2003 | 9:30.57 | |||||||
Sigma Swim | 9:33.89 | |||||||||
Julie K Rose | 2003 | 1:07.05 | 2:18.91 | 2:18.91 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 1:05.96 | 2:24.05 | 4:42.96 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 1:06.73 | 2:25.03 | 7:07.99 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 1:06.34 | 2:22.58 | 9:30.57 | ||||||
3 | Hsk Junior | 2003 | 9:35.37 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:39.71 | |||||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 1:07.56 | 2:23.71 | 2:23.71 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 1:05.62 | 2:24.59 | 4:48.30 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 1:08.93 | 2:24.44 | 7:12.74 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 1:07.21 | 2:22.63 | 9:35.37 | ||||||
4 | Vejle Piger 1 | 2003 | 9:36.61 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 9:42.34 | |||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 1:07.18 | 2:21.76 | 2:21.76 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 1:08.98 | 2:25.06 | 4:46.82 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 1:12.20 | 2:28.71 | 7:15.53 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 1:09.20 | 2:21.08 | 9:36.61 | ||||||
5 | A6 Piger | 2003 | 9:42.01 | |||||||
A6 | 9:47.53 | |||||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 1:09.34 | 2:26.18 | 2:26.18 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 1:11.64 | 2:24.71 | 4:50.89 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 1:08.60 | 2:23.78 | 7:14.67 | ||||||
Silja Brage | 2005 | 1:10.77 | 2:27.34 | 9:42.01 | ||||||
6 | Gsc Piger | 2003 | 9:42.11 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:58.50 | |||||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 1:07.00 | 2:20.26 | 2:20.26 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 1:06.96 | 2:27.16 | 4:47.42 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 1:09.65 | 2:31.17 | 7:18.59 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 1:05.03 | 2:23.52 | 9:42.11 | ||||||
7 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 9:43.79 | |||||||
Aarhus Swim | 9:48.24 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:08.80 | 2:25.82 | 2:25.82 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:09.16 | 2:26.74 | 4:52.56 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 1:10.98 | 2:27.59 | 7:20.15 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 1:07.83 | 2:23.64 | 9:43.79 | ||||||
8 | Esbjerg 1 | 2004 | 9:46.45 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 9:51.54 | |||||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:07.32 | 2:20.74 | 2:20.74 | ||||||
Søs Freund | 2004 | 1:12.29 | 2:27.19 | 4:47.93 | ||||||
Kathrine Weide | 2004 | 1:07.20 | 2:27.71 | 7:15.64 | ||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 1:13.13 | 2:30.81 | 9:46.45 | ||||||
9 | Køge Damer 1 | 2003 | 9:50.14 | |||||||
Køge Svømmeklub | 9:48.96 | |||||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 1:08.74 | 2:25.16 | 2:25.16 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 1:07.97 | 2:25.26 | 4:50.42 | ||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 1:06.17 | 2:26.30 | 7:16.72 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 1:12.57 | 2:33.42 | 9:50.14 | ||||||
10 | Agf Piger 1 | 2003 | 9:52.71 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 9:53.99 | |||||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 1:11.62 | 2:32.87 | 2:32.87 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 1:05.09 | 2:17.89 | 4:50.76 | ||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 1:10.41 | 2:33.04 | 7:23.80 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:08.58 | 2:28.91 | 9:52.71 | ||||||
11 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 9:53.23 | |||||||
Aarhus Swim | 10:05.01 | |||||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 1:11.84 | 2:28.11 | 2:28.11 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 1:09.52 | 2:28.23 | 4:56.34 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 1:07.26 | 2:29.09 | 7:25.43 | ||||||
Nanna Langvad | 2005 | 1:11.15 | 2:27.80 | 9:53.23 | ||||||
12 | H2Odense Piger 1 | 2003 | 9:56.52 | |||||||
H2Odense | 9:52.57 | |||||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 1:09.73 | 2:26.74 | 2:26.74 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 1:11.13 | 2:29.61 | 4:56.35 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 1:10.99 | 2:31.68 | 7:28.03 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 1:09.13 | 2:28.49 | 9:56.52 | ||||||
13 | Lyngby Chicas 1 | 2003 | 10:00.21 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 9:51.13 | |||||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 1:09.76 | 2:28.08 | 2:28.08 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 1:12.88 | 2:29.00 | 4:57.08 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 1:10.97 | 2:33.52 | 7:30.60 | ||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 1:11.92 | 2:29.61 | 10:00.21 | ||||||
14 | Aalborg Piger 1 | 2003 | 10:01.55 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:08.22 | |||||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 1:08.15 | 2:28.84 | 2:28.84 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 1:11.09 | 2:30.42 | 4:59.26 | ||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 1:11.14 | 2:32.36 | 7:31.62 | ||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 1:06.62 | 2:29.93 | 10:01.55 | ||||||
15 | Vg17 Piger | 2004 | 10:02.16 | |||||||
VG 17 | 10:01.47 | |||||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 1:08.83 | 2:27.19 | 2:27.19 | ||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 1:12.22 | 2:28.73 | 4:55.92 | ||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 1:13.06 | 2:35.76 | 7:31.68 | ||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 1:12.67 | 2:30.48 | 10:02.16 | ||||||
16 | Ssk Piger | 2005 | 10:04.12 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 10:06.40 | |||||||||
Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 1:10.53 | 2:35.73 | 2:35.73 | ||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 1:08.14 | 2:28.83 | 5:04.56 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 1:07.93 | 2:30.76 | 7:35.32 | ||||||
Mette Holstein | 2005 | 1:13.00 | 2:28.80 | 10:04.12 | ||||||
17 | Sigma Piger B | 2003 | 10:04.23 | |||||||
Sigma Swim | 10:04.66 | |||||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:09.12 | 2:29.98 | 2:29.98 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 1:11.64 | 2:30.67 | 5:00.65 | ||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 1:09.63 | 2:32.92 | 7:33.57 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 1:14.35 | 2:30.66 | 10:04.23 | ||||||
18 | Hsk Junior 2 | 2003 | 10:06.93 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:09.92 | |||||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 1:09.07 | 2:27.76 | 2:27.76 | ||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 1:09.92 | 2:29.12 | 4:56.88 | ||||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 1:09.37 | 2:32.79 | 7:29.67 | ||||||
Olivia Augustinus | 2004 | 2:37.26 | 10:06.93 | |||||||
19 | Kolding Piger 1 | 2004 | 10:16.66 | |||||||
Kolding SK | 10:17.52 | |||||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 1:15.14 | 2:37.36 | 2:37.36 | ||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 1:14.83 | 2:38.81 | 5:16.17 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 1:09.62 | 2:26.09 | 7:42.26 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 1:14.45 | 2:34.40 | 10:16.66 | ||||||
20 | Viborg 1 | 2003 | 10:17.36 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 10:14.46 | |||||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 1:11.16 | 2:33.39 | 2:33.39 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 1:10.62 | 2:34.17 | 5:07.56 | ||||||
Christine Henriksen | 2003 | 1:12.29 | 2:34.04 | 7:41.60 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 1:10.21 | 2:35.76 | 10:17.36 | ||||||
21 | H2Odense Piger 2 | 2003 | 10:23.50 | |||||||
H2Odense | 10:32.14 | |||||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 1:15.03 | 2:30.36 | 2:30.36 | ||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 1:11.10 | 2:37.79 | 5:08.15 | ||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 1:14.58 | 2:40.31 | 7:48.46 | ||||||
Agnete Habermann | 2005 | 1:14.56 | 2:35.04 | 10:23.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:06 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 06-04-2014 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 02-12-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 781 | 24.32 | 52.20 | Dansk Rekord - Junior | ||||
Herlev Svømning | 51.55 | |||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 731 | 24.28 | 53.35 | |||||
Herlev Svømning | 53.72 | |||||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | 702 | 24.99 | 54.09 | |||||
Herlev Svømning | 54.41 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 642 | 26.23 | 55.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.46 | |||||||||
5 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 620 | 26.65 | 56.37 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 56.26 | |||||||||
6 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 614 | 26.00 | 56.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.12 | |||||||||
7 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 596 | 26.47 | 57.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.28 | |||||||||
8 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 592 | 26.28 | 57.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.90 | |||||||||
9 | Christoffer Weiss | 2002 | 584 | 26.34 | 57.49 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 57.41 | |||||||||
10 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 577 | 26.95 | 57.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 56.17 | |||||||||
11 | Oliver Steenberg | 2002 | 573 | 27.02 | 57.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.02 | |||||||||
12 | Tobias Boström | 2002 | 572 | 26.78 | 57.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.04 | |||||||||
13 | Rasmus Petersen | 2002 | 566 | 27.00 | 58.12 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 57.53 | |||||||||
14 | Victor Nygaard | 2003 | 561 | 27.56 | 58.27 | Deltager ikke i finalen | ||||
H2Odense | 58.39 | |||||||||
15 | Christopher G. Trandum | 2003 | 560 | 27.24 | 58.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.13 | |||||||||
16 | Leo Badaker | 2002 | 558 | 27.12 | 58.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 57.40 | |||||||||
17 | August Ryom | 2002 | 556 | 27.23 | 58.46 | |||||
Køge Svømmeklub | 58.82 | |||||||||
18 | Andreas Kronborg | 2002 | 555 | 27.35 | 58.49 | |||||
Vejle Svømmeklub | 57.95 | |||||||||
19 | Alexander Tullberg | 2003 | 550 | 26.40 | 58.65 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 58.77 | |||||||||
20 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 548 | 27.31 | 58.74 | |||||
Vest-Brøndby | 59.53 | |||||||||
21 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 546 | 27.10 | 58.79 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.32 | |||||||||
22 | Christian Landtved | 2004 | 545 | 27.34 | 58.83 | |||||
Ringe Svømme Klub | 58.30 | |||||||||
23 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 542 | 27.43 | 58.95 | |||||
Vest-Brøndby | 58.66 | |||||||||
24 | Mikkel Gummer | 2002 | 538 | 27.46 | 59.09 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
25 | Mads Stamholt | 2003 | 536 | 27.62 | 59.18 | Deltager ikke i finalen | ||||
Haderslev Svømme Klub | 1:01.61 | |||||||||
26 | Elias Noe | 2004 | 535 | 27.57 | 59.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
Dragsholm Svømmeklub | 59.10 | |||||||||
27 | Carl Kirchhoff | 2002 | 529 | 27.72 | 59.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59.48 | |||||||||
28 | William Ølshøj | 2004 | 528 | 27.60 | 59.46 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 59.10 | |||||||||
29 | Mads Peter Hansen | 2004 | 526 | 27.87 | 59.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | 58.64 | |||||||||
30 | Nicolai Wiuff | 2002 | 523 | 27.98 | 59.67 | |||||
A6 Jgi Svømning | 59.52 | |||||||||
31 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 520 | 27.66 | 59.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.40 | |||||||||
32 | Ole Hovmand | 2003 | 518 | 27.67 | 59.86 | |||||
Svømmeklubben Syd | 59.97 | |||||||||
33 | Lucas Burmester | 2002 | 514 | 28.33 | 1:00.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.98 | |||||||||
34 | Mikkel Riis | 2002 | 511 | 28.05 | 1:00.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59.64 | |||||||||
35 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 511 | 28.40 | 1:00.13 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:01.06 | |||||||||
36 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 510 | 28.18 | 1:00.16 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:00.02 | |||||||||
37 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 509 | 27.31 | 1:00.18 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:03.32 | |||||||||
38 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 509 | 28.10 | 1:00.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.04 | |||||||||
39 | Malthe Elkjær | 2003 | 509 | 27.94 | 1:00.21 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.19 | |||||||||
40 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 508 | 28.15 | 1:00.25 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.68 | |||||||||
41 | Casper Madsen | 2004 | 503 | 28.80 | 1:00.43 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:04.05 | |||||||||
42 | Jeppe Egholm | 2003 | 501 | 28.71 | 1:00.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:00.69 | |||||||||
43 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 497 | 28.49 | 1:00.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.91 | |||||||||
44 | Tobias Gammelvind | 2004 | 487 | 29.05 | 1:01.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.21 | |||||||||
45 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 486 | 28.56 | 1:01.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.05 | |||||||||
46 | Noah Bred | 2003 | 485 | 28.41 | 1:01.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.63 | |||||||||
47 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 477 | 28.70 | 1:01.52 | |||||
H2Odense | 1:02.26 | |||||||||
48 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 474 | 28.29 | 1:01.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.52 | |||||||||
49 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 467 | 28.71 | 1:01.96 | |||||
H2Odense | 1:02.99 | |||||||||
50 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 462 | 29.24 | 1:02.16 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.06 | |||||||||
50 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 462 | 28.89 | 1:02.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.95 | |||||||||
52 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 461 | 28.94 | 1:02.20 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:01.15 | |||||||||
53 | Alexander Slente | 2004 | 457 | 28.49 | 1:02.39 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:02.02 | |||||||||
54 | Oskar Skov Grell | 2002 | 454 | 29.02 | 1:02.54 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:02.10 | |||||||||
55 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 453 | 29.46 | 1:02.59 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:03.86 | |||||||||
56 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 452 | 28.97 | 1:02.61 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:01.61 | |||||||||
57 | William Kristensen | 2003 | 449 | 29.21 | 1:02.75 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.19 | |||||||||
58 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 449 | 29.05 | 1:02.77 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.88 | |||||||||
59 | Noah Tranum | 2004 | 448 | 28.81 | 1:02.79 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:02.73 | |||||||||
60 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 447 | 28.85 | 1:02.85 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.02 | |||||||||
61 | Kasper Thorn | 2004 | 447 | 29.23 | 1:02.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.22 | |||||||||
62 | Lucas Kaavé | 2004 | 444 | 29.06 | 1:02.98 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.71 | |||||||||
63 | Mads Iversen | 2004 | 443 | 28.49 | 1:03.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.68 | |||||||||
64 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 438 | 29.19 | 1:03.27 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.86 | |||||||||
65 | Pelle Colmorten | 2004 | 435 | 29.18 | 1:03.42 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.35 | |||||||||
66 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 433 | 29.63 | 1:03.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.04 | |||||||||
67 | Bror Textor-Broch | 2003 | 428 | 29.27 | 1:03.79 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.58 | |||||||||
68 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 424 | 30.53 | 1:03.97 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:04.96 | |||||||||
69 | Oliver Schultz | 2004 | 421 | 29.38 | 1:04.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.05 | |||||||||
70 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 416 | 29.69 | 1:04.36 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
71 | Anders Mose | 2004 | 400 | 30.88 | 1:05.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.87 | |||||||||
72 | Emil Neumann | 2004 | 398 | 30.40 | 1:05.31 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.45 | |||||||||
73 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 393 | 31.20 | 1:05.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.81 | |||||||||
74 | Anton Skov Grell | 2004 | 385 | 31.08 | 1:06.07 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:06.12 | |||||||||
75 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | 377 | 31.50 | 1:06.52 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:05.14 | |||||||||
76 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 370 | 30.38 | 1:06.94 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:07.42 | |||||||||
77 | Alexander Hillhouse | 2004 | 338 | 32.65 | 1:09.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.80 | |||||||||
- | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 58.54 | |||||||||
- | Laurits Sigaard | 2003 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:02.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 06-04-2014 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 02-12-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 756 | 24.46 | 52.76 | |||||
Herlev Svømning | 51.55 | |||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 747 | 24.12 | 52.98 | |||||
Herlev Svømning | 53.72 | |||||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | 701 | 25.14 | 54.12 | |||||
Herlev Svømning | 54.41 | |||||||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | 672 | 25.73 | 54.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.46 | |||||||||
5 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 631 | 26.02 | 56.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.12 | |||||||||
6 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 617 | 26.70 | 56.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 56.26 | |||||||||
7 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 606 | 26.05 | 56.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.90 | |||||||||
8 | Christoffer Weiss | 2002 | 586 | 26.54 | 57.45 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 57.41 | |||||||||
9 | Leo Badaker | 2002 | 604 | 26.58 | 56.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 57.40 | |||||||||
10 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 584 | 26.53 | 57.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 56.17 | |||||||||
11 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 580 | 27.09 | 57.63 | |||||
Vest-Brøndby | 59.53 | |||||||||
12 | Rasmus Petersen | 2002 | 577 | 26.48 | 57.74 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 57.53 | |||||||||
13 | Christopher G. Trandum | 2003 | 569 | 27.47 | 58.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.13 | |||||||||
14 | August Ryom | 2002 | 561 | 27.06 | 58.27 | |||||
Køge Svømmeklub | 58.82 | |||||||||
15 | Tobias Boström | 2002 | 560 | 27.21 | 58.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.04 | |||||||||
16 | Andreas Kronborg | 2002 | 554 | 27.01 | 58.51 | |||||
Vejle Svømmeklub | 57.95 | |||||||||
17 | Christian Landtved | 2004 | 547 | 27.71 | 58.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | 58.30 | |||||||||
18 | Mads Peter Hansen | 2004 | 546 | 27.47 | 58.79 | |||||
Viborg Svømme Klub | 58.64 | |||||||||
19 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 543 | 27.65 | 58.90 | |||||
Vest-Brøndby | 58.66 | |||||||||
20 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 542 | 27.40 | 58.95 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.32 | |||||||||
20 | William Ølshøj | 2004 | 542 | 27.78 | 58.95 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 59.10 | |||||||||
22 | Mikkel Gummer | 2002 | 541 | 27.46 | 58.99 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
23 | Carl Kirchhoff | 2002 | 536 | 27.76 | 59.18 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59.48 | |||||||||
24 | Nicolai Wiuff | 2002 | 513 | 28.36 | 1:00.03 | |||||
A6 Jgi Svømning | 59.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 34, 100m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 59.34 05-10-2014 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 59.97 24-11-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 701 | 30.06 | 1:03.60 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.07 | |||||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | 671 | 29.92 | 1:04.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.05 | |||||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 647 | 30.65 | 1:05.31 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.70 | |||||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 644 | 29.50 | 1:05.42 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.49 | |||||||||
5 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 640 | 29.43 | 1:05.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.46 | |||||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | 639 | 29.73 | 1:05.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.76 | |||||||||
7 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 634 | 30.49 | 1:05.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.62 | |||||||||
8 | Caroline Broholm | 2003 | 631 | 29.67 | 1:05.87 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.62 | |||||||||
9 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 627 | 31.11 | 1:06.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.25 | |||||||||
10 | Emilie Meng | 2003 | 624 | 31.04 | 1:06.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.69 | |||||||||
11 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 604 | 31.50 | 1:06.85 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:06.77 | |||||||||
12 | Fenja Romanski | 2005 | 594 | 30.81 | 1:07.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.63 | |||||||||
13 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 589 | 29.97 | 1:07.40 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.11 | |||||||||
13 | Emilie Egerup | 2003 | 589 | 32.62 | 1:07.40 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.96 | |||||||||
15 | Eva Hjort | 2004 | 588 | 31.18 | 1:07.42 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:09.12 | |||||||||
16 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 586 | 31.66 | 1:07.51 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.28 | |||||||||
17 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 579 | 33.13 | 1:07.77 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:07.75 | |||||||||
18 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 576 | 30.39 | 1:07.90 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.60 | |||||||||
18 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 576 | 31.75 | 1:07.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.93 | |||||||||
20 | Sofie Le Fevre | 2004 | 575 | 31.23 | 1:07.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.41 | |||||||||
21 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 573 | 31.63 | 1:08.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
22 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 571 | 32.34 | 1:08.11 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:07.00 | |||||||||
23 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 568 | 31.08 | 1:08.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
24 | Anna Toft Petersen | 2004 | 568 | 31.20 | 1:08.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.17 | |||||||||
25 | Louise Jensen | 2003 | 563 | 30.74 | 1:08.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.14 | |||||||||
26 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 561 | 32.05 | 1:08.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.55 | |||||||||
27 | Cille Christensen | 2004 | 560 | 31.54 | 1:08.53 | |||||
Kolding SK | 1:08.45 | |||||||||
28 | Mette Holstein | 2005 | 554 | 33.04 | 1:08.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
29 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 553 | 31.98 | 1:08.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.56 | |||||||||
30 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 552 | 31.78 | 1:08.88 | |||||
H2Odense | 1:08.63 | |||||||||
31 | Emma Stoltz | 2004 | 550 | 33.36 | 1:08.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.49 | |||||||||
32 | Sarah Kildahl | 2004 | 550 | 32.88 | 1:08.97 | |||||
Lyseng IF | 1:10.01 | |||||||||
33 | Ella Gohr Metz | 2005 | 547 | 32.32 | 1:09.09 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.90 | |||||||||
34 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 545 | 31.75 | 1:09.14 | |||||
Swim Team Neptun | 1:08.87 | |||||||||
35 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 543 | 33.30 | 1:09.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.76 | |||||||||
36 | Caroline Koch | 2005 | 540 | 32.28 | 1:09.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.87 | |||||||||
37 | Nikoline Andersen | 2003 | 540 | 31.27 | 1:09.37 | |||||
H2Odense | 1:08.01 | |||||||||
38 | Mathilde Bager | 2005 | 538 | 33.48 | 1:09.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.43 | |||||||||
39 | Freja Søndergaard | 2004 | 535 | 32.04 | 1:09.58 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.48 | |||||||||
40 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 535 | 33.01 | 1:09.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.78 | |||||||||
41 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 534 | 32.14 | 1:09.62 | |||||
H2Odense | 1:07.79 | |||||||||
42 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 532 | 33.11 | 1:09.70 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.73 | |||||||||
43 | Nanna Langvad | 2005 | 531 | 32.76 | 1:09.78 | |||||
Lyseng IF | 1:10.38 | |||||||||
44 | Kathrine Weide | 2004 | 530 | 32.11 | 1:09.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.58 | |||||||||
45 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 529 | 33.03 | 1:09.86 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.57 | |||||||||
46 | Christina M. Glargaard | 2004 | 524 | 31.32 | 1:10.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.42 | |||||||||
47 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 519 | 33.46 | 1:10.31 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.71 | |||||||||
48 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 514 | 32.76 | 1:10.52 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.83 | |||||||||
49 | Ida Marie Platzer | 2005 | 509 | 33.47 | 1:10.75 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
49 | Jazmin Jensen | 2005 | 509 | 32.21 | 1:10.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.99 | |||||||||
51 | Clara Toft | 2004 | 508 | 32.48 | 1:10.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.53 | |||||||||
52 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 506 | 32.54 | 1:10.87 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:10.98 | |||||||||
53 | Anne Sofie Evald | 2004 | 505 | 33.25 | 1:10.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.66 | |||||||||
54 | Silja Brage | 2005 | 499 | 33.90 | 1:11.21 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:10.24 | |||||||||
55 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 496 | 32.78 | 1:11.36 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.42 | |||||||||
56 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 495 | 31.75 | 1:11.41 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:11.40 | |||||||||
57 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 492 | 32.16 | 1:11.58 | |||||
Swim Team Neptun | 1:12.24 | |||||||||
58 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 491 | 33.39 | 1:11.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
59 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 486 | 33.67 | 1:11.87 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.11 | |||||||||
60 | Thea Mikkelsen | 2005 | 474 | 33.66 | 1:12.44 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:11.07 | |||||||||
61 | Elma Gabela | 2004 | 468 | 33.61 | 1:12.76 | |||||
Kolding SK | 1:10.26 | |||||||||
62 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 453 | 36.75 | 1:13.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.07 | |||||||||
63 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 448 | 34.78 | 1:13.85 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.65 | |||||||||
64 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 437 | 32.28 | 1:14.42 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:12.88 | |||||||||
65 | Liv Salhauge | 2005 | 396 | 35.53 | 1:16.94 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:16.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 34, 100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 59.34 05-10-2014 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 59.97 24-11-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 745 | 29.28 | 1:02.33 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.07 | |||||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 694 | 29.11 | 1:03.80 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.49 | |||||||||
3 | Mia Borgensgaard | 2003 | 685 | 29.62 | 1:04.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.05 | |||||||||
4 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 675 | 30.45 | 1:04.39 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.70 | |||||||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | 651 | 29.70 | 1:05.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.76 | |||||||||
6 | Caroline Broholm | 2003 | 651 | 29.31 | 1:05.19 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.62 | |||||||||
7 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 645 | 30.75 | 1:05.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.62 | |||||||||
8 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 612 | 30.00 | 1:06.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.46 | |||||||||
9 | Emilie Meng | 2003 | 668 | 30.40 | 1:04.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.69 | |||||||||
10 | Eva Hjort | 2004 | 621 | 30.40 | 1:06.22 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:09.12 | |||||||||
11 | Fenja Romanski | 2005 | 617 | 30.93 | 1:06.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.63 | |||||||||
12 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 601 | 31.39 | 1:06.96 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:06.77 | |||||||||
13 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 598 | 31.50 | 1:07.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.93 | |||||||||
14 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 594 | 32.59 | 1:07.20 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:07.75 | |||||||||
15 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 587 | 31.49 | 1:07.46 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.28 | |||||||||
16 | Sofie Le Fevre | 2004 | 583 | 30.77 | 1:07.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.41 | |||||||||
17 | Anna Toft Petersen | 2004 | 595 | 30.44 | 1:07.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.17 | |||||||||
18 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 591 | 31.86 | 1:07.33 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
19 | Louise Jensen | 2003 | 587 | 30.16 | 1:07.48 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.14 | |||||||||
20 | Mette Holstein | 2005 | 586 | 32.44 | 1:07.50 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
21 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 584 | 31.49 | 1:07.57 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:07.00 | |||||||||
22 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 582 | 30.76 | 1:07.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
23 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 568 | 32.15 | 1:08.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.55 | |||||||||
24 | Cille Christensen | 2004 | 566 | 31.01 | 1:08.31 | |||||
Kolding SK | 1:08.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 35, 200m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 14-11-2013 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 09-04-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 669 | 27.29 | 58.57 | 1:34.94 | 2:05.31 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.88 | |||||||||
2 | David Arneskov | 2002 | 656 | 27.22 | 1:36.63 | 2:06.14 | 2:06.14 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:05.93 | |||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 646 | 27.43 | 1:01.93 | 1:37.65 | 2:06.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.80 | |||||||||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 644 | 27.19 | 57.95 | 1:36.44 | 2:06.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.02 | |||||||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | 627 | 28.23 | 1:00.71 | 1:38.83 | 2:08.05 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:11.45 | |||||||||
6 | Jonas Kjær | 2003 | 626 | 28.15 | 59.66 | 1:37.19 | 2:08.14 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.90 | |||||||||
7 | Mathias Christensen | 2004 | 624 | 27.23 | 1:00.51 | 1:36.70 | 2:08.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.84 | |||||||||
8 | Valdemar Brøns | 2003 | 622 | 27.66 | 1:38.20 | 2:08.37 | 2:08.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.87 | |||||||||
9 | Frederik Venø Elling | 2003 | 618 | 27.94 | 59.92 | 1:37.53 | 2:08.69 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:11.34 | |||||||||
10 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 613 | 28.54 | 1:01.34 | 1:37.99 | 2:09.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:13.29 | |||||||||
11 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 581 | 28.54 | 1:01.84 | 1:41.95 | 2:11.36 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:09.45 | |||||||||
12 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 580 | 27.66 | 1:01.90 | 1:39.35 | 2:11.42 | Deltager ikke i finalen | ||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.82 | |||||||||
13 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 578 | 27.80 | 1:01.96 | 1:40.51 | 2:11.58 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.13 | |||||||||
14 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 573 | 27.89 | 1:03.80 | 1:40.54 | 2:11.95 | Deltager ikke i finalen | ||
Hørsholm Svømmeforening | 2:10.60 | |||||||||
15 | Oliver Fenger | 2003 | 554 | 29.34 | 1:03.34 | 1:41.26 | 2:13.42 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:13.34 | |||||||||
16 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 544 | 28.52 | 1:02.57 | 1:42.38 | 2:14.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.81 | |||||||||
17 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 534 | 29.10 | 1:03.52 | 1:44.81 | 2:15.11 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlev Svømning | 2:17.40 | |||||||||
18 | Elias Noe | 2004 | 532 | 27.85 | 1:01.56 | 1:44.08 | 2:15.27 | Deltager ikke i finalen | ||
Dragsholm Svømmeklub | 2:18.58 | |||||||||
19 | Sebastian Greisen | 2004 | 531 | 29.51 | 1:04.83 | 1:43.13 | 2:15.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.91 | |||||||||
20 | Mads Mikkelsen | 2004 | 527 | 28.66 | 1:04.63 | 1:44.50 | 2:15.71 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:19.80 | |||||||||
21 | Emil Lykke Grann | 2003 | 526 | 29.49 | 1:04.20 | 1:44.45 | 2:15.80 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:15.23 | |||||||||
22 | Mikkel Mortensen | 2003 | 525 | 28.24 | 1:02.89 | 1:42.98 | 2:15.83 | |||
Kalundborg SK | 2:11.37 | |||||||||
23 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 524 | 28.71 | 1:02.86 | 1:43.32 | 2:15.96 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.44 | |||||||||
24 | Oliver Lystlund | 2003 | 522 | 29.78 | 1:06.25 | 1:44.82 | 2:16.15 | Deltager ikke i finalen | ||
Holbæk Svømme Klub | 2:18.39 | |||||||||
25 | Anders Elsborg | 2003 | 519 | 29.49 | 1:04.77 | 1:45.69 | 2:16.41 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:16.39 | |||||||||
26 | Gustav Stahl | 2002 | 517 | 27.09 | 1:02.30 | 1:44.72 | 2:16.57 | Deltager ikke i finalen | ||
H2Odense | 2:14.03 | |||||||||
27 | Alexander Vergereau | 2004 | 506 | 29.23 | 1:02.67 | 1:46.39 | 2:17.51 | Deltager ikke i finalen | ||
Sigma Swim Birkerød | 2:16.64 | |||||||||
28 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 504 | 28.42 | 1:03.88 | 1:45.28 | 2:17.69 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømmeklub | 2:16.78 | |||||||||
29 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 502 | 29.43 | 1:04.44 | 1:49.00 | 2:17.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.23 | |||||||||
30 | William Ølshøj | 2004 | 500 | 29.39 | 1:06.16 | 1:44.88 | 2:18.05 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:17.56 | |||||||||
31 | Asger Mathiasen | 2004 | 495 | 29.62 | 1:03.68 | 1:44.86 | 2:18.54 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:20.81 | |||||||||
32 | Tobias Gammelvind | 2004 | 493 | 29.02 | 1:05.07 | 1:47.45 | 2:18.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.34 | |||||||||
33 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 489 | 29.53 | 1:04.11 | 1:46.64 | 2:19.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.59 | |||||||||
34 | Silas Waterval | 2004 | 486 | 28.75 | 1:01.91 | 1:45.47 | 2:19.41 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.77 | |||||||||
35 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 478 | 30.77 | 1:07.07 | 1:46.81 | 2:20.21 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:20.94 | |||||||||
36 | Mathias Parkhøi | 2003 | 473 | 29.56 | 1:06.38 | 1:48.50 | 2:20.65 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:19.31 | |||||||||
37 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 471 | 30.54 | 1:07.01 | 1:46.44 | 2:20.88 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:22.69 | |||||||||
38 | Lasse Thulstrup | 2004 | 468 | 29.98 | 1:07.80 | 1:48.20 | 2:21.17 | |||
Kolding SK | 2:20.61 | |||||||||
39 | William Studsgaard | 2004 | 465 | 30.82 | 1:07.16 | 1:49.05 | 2:21.43 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.18 | |||||||||
40 | Julian Birch | 2004 | 463 | 30.91 | 1:08.17 | 1:49.34 | 2:21.66 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:22.02 | |||||||||
41 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 459 | 30.79 | 1:07.87 | 1:49.51 | 2:22.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:22.34 | |||||||||
42 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 446 | 30.78 | 1:07.34 | 1:48.64 | 2:23.44 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:45.83 | |||||||||
43 | Victor Dyrhauge | 2004 | 414 | 31.81 | 1:10.21 | 1:52.24 | 2:27.06 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:26.76 | |||||||||
- | Kasper Bonnichsen | 2002 | DSQ | esb v125 SW 7.6 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:06.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 35, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 14-11-2013 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 09-04-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 693 | 27.42 | 58.25 | 1:34.32 | 2:03.85 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.88 | |||||||||
2 | David Arneskov | 2002 | 684 | 26.99 | 58.30 | 1:35.77 | 2:04.37 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:05.93 | |||||||||
3 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 683 | 27.03 | 57.58 | 1:35.46 | 2:04.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.02 | |||||||||
4 | Alfred Højberg | 2002 | 635 | 27.77 | 1:00.02 | 1:38.16 | 2:07.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:11.45 | |||||||||
5 | Jonas Kjær | 2003 | 628 | 27.78 | 59.12 | 1:37.11 | 2:08.00 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:11.90 | |||||||||
6 | Mathias Christensen | 2004 | 617 | 26.99 | 59.39 | 1:36.61 | 2:08.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.84 | |||||||||
7 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 600 | 27.60 | 1:01.99 | 1:38.73 | 2:09.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.80 | |||||||||
8 | Frederik Venø Elling | 2003 | 623 | 27.95 | 1:00.31 | 1:37.13 | 2:08.34 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:11.34 | |||||||||
9 | Oliver Fenger | 2003 | 593 | 28.65 | 1:02.58 | 1:39.34 | 2:10.46 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:13.34 | |||||||||
10 | Mikkel Mortensen | 2003 | 573 | 27.63 | 1:01.07 | 1:40.65 | 2:11.95 | |||
Kalundborg SK | 2:11.37 | |||||||||
11 | Sebastian Greisen | 2004 | 565 | 28.67 | 1:02.55 | 1:40.86 | 2:12.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.91 | |||||||||
12 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 563 | 27.96 | 1:01.61 | 1:41.37 | 2:12.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.81 | |||||||||
13 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 546 | 27.97 | 1:01.57 | 1:40.49 | 2:14.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:13.29 | |||||||||
14 | Emil Lykke Grann | 2003 | 526 | 29.31 | 1:04.72 | 1:44.40 | 2:15.73 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:15.23 | |||||||||
15 | William Ølshøj | 2004 | 555 | 28.09 | 1:02.57 | 1:42.50 | 2:13.34 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:17.56 | |||||||||
16 | Anders Elsborg | 2003 | 540 | 29.78 | 1:04.09 | 1:44.42 | 2:14.60 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:16.39 | |||||||||
17 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 529 | 29.14 | 1:03.85 | 1:45.99 | 2:15.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:17.23 | |||||||||
18 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 523 | 29.34 | 1:03.94 | 1:44.45 | 2:16.00 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:20.44 | |||||||||
19 | Tobias Gammelvind | 2004 | 506 | 28.95 | 1:06.09 | 1:46.55 | 2:17.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.34 | |||||||||
20 | Asger Mathiasen | 2004 | 500 | 29.22 | 1:03.80 | 1:44.62 | 2:18.10 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:20.81 | |||||||||
21 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 498 | 29.66 | 1:04.26 | 1:46.67 | 2:18.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.59 | |||||||||
22 | Silas Waterval | 2004 | 484 | 29.30 | 1:03.19 | 1:46.92 | 2:19.63 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.77 | |||||||||
- | Mads Mikkelsen | 2004 | DSQ | Esb v25 SW 8.4 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:19.80 | |||||||||
- | Valdemar Brøns | 2003 | DSQ | ESB v150 SW9.4 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 36, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 14-12-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 684 | 32.22 | 1:06.54 | 1:41.26 | 2:15.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.32 | |||||||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 652 | 32.70 | 1:07.45 | 1:42.72 | 2:17.50 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.38 | |||||||||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | 651 | 33.02 | 1:07.12 | 1:42.24 | 2:17.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.63 | |||||||||
4 | Katrine Bonefeld | 2004 | 647 | 32.60 | 1:07.27 | 1:42.50 | 2:17.80 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:18.06 | |||||||||
5 | Alma Heyn Stage | 2004 | 623 | 31.85 | 1:06.52 | 1:44.35 | 2:19.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.52 | |||||||||
6 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 622 | 32.74 | 1:07.73 | 1:43.64 | 2:19.67 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.49 | |||||||||
7 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 602 | 33.24 | 1:09.26 | 1:46.00 | 2:21.13 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.89 | |||||||||
8 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 598 | 33.46 | 1:08.83 | 1:45.02 | 2:21.46 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:21.40 | |||||||||
9 | Mia Rindshøj | 2003 | 592 | 33.47 | 1:09.42 | 1:46.24 | 2:21.92 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.10 | |||||||||
10 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 583 | 33.25 | 1:09.50 | 1:46.48 | 2:22.66 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:23.21 | |||||||||
10 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 583 | 33.24 | 1:09.24 | 1:46.45 | 2:22.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.45 | |||||||||
12 | Ida Jacobsen | 2005 | 583 | 33.33 | 1:10.01 | 1:46.52 | 2:22.67 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.31 | |||||||||
13 | Ella Stenholt | 2003 | 579 | 32.67 | 1:08.31 | 1:45.83 | 2:23.05 | Deltager ikke i finalen | ||
Lyngby Svømmeklub | 2:19.61 | |||||||||
14 | Laura Marie Dige | 2004 | 578 | 34.15 | 1:10.08 | 1:46.61 | 2:23.09 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:23.71 | |||||||||
15 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 564 | 34.67 | 1:10.39 | 1:47.32 | 2:24.29 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:23.25 | |||||||||
16 | Louise Lie Thisted | 2005 | 563 | 33.54 | 1:09.72 | 1:47.14 | 2:24.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:28.53 | |||||||||
17 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 557 | 33.62 | 1:09.84 | 1:47.22 | 2:24.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.19 | |||||||||
18 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 553 | 34.26 | 1:11.32 | 1:48.87 | 2:25.19 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:24.87 | |||||||||
19 | Rebecca Petersen | 2005 | 551 | 33.79 | 1:10.40 | 1:48.20 | 2:25.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.96 | |||||||||
20 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 548 | 33.97 | 1:10.81 | 1:48.78 | 2:25.66 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:27.41 | |||||||||
21 | Frida Saks Justesen | 2004 | 547 | 33.72 | 1:10.61 | 1:48.18 | 2:25.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.10 | |||||||||
22 | Martha Bjerg | 2004 | 541 | 35.14 | 1:12.39 | 1:49.71 | 2:26.28 | |||
Lyseng IF | 2:26.19 | |||||||||
23 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 537 | 33.14 | 1:09.78 | 1:47.95 | 2:26.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.20 | |||||||||
24 | Marlene Reitan | 2003 | 534 | 34.76 | 1:11.06 | 1:48.95 | 2:26.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:24.26 | |||||||||
25 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 531 | 35.27 | 1:11.78 | 1:48.91 | 2:27.16 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:21.89 | |||||||||
26 | Catrine Porsdal | 2005 | 531 | 34.49 | 1:12.01 | 1:49.80 | 2:27.19 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:30.09 | |||||||||
27 | Josefine Nielsen | 2005 | 529 | 33.97 | 1:11.36 | 1:50.17 | 2:27.42 | Deltager ikke i finalen | ||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:28.12 | |||||||||
28 | Amalie Tolderlund | 2005 | 526 | 34.03 | 1:11.37 | 1:49.63 | 2:27.68 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:28.32 | |||||||||
29 | Karoline K. Larsen | 2004 | 521 | 34.81 | 1:12.13 | 1:50.35 | 2:28.11 | |||
Farum Svømmeklub | 2:26.42 | |||||||||
30 | Annika Britt Larsen | 2005 | 515 | 34.68 | 1:11.65 | 1:49.76 | 2:28.71 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:29.49 | |||||||||
31 | Linnea Hietala | 2004 | 511 | 34.82 | 1:11.73 | 1:50.28 | 2:29.07 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:25.61 | |||||||||
32 | Stine Mejdahl | 2005 | 508 | 35.39 | 1:12.77 | 1:51.49 | 2:29.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:28.83 | |||||||||
33 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 508 | 34.85 | 1:12.18 | 1:50.69 | 2:29.42 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:25.88 | |||||||||
34 | Alma Olivarius | 2005 | 503 | 34.43 | 1:12.35 | 1:51.36 | 2:29.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:31.20 | |||||||||
35 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 500 | 34.82 | 1:12.32 | 1:51.39 | 2:30.21 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:28.93 | |||||||||
36 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 496 | 35.42 | 1:12.89 | 1:51.36 | 2:30.60 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.99 | |||||||||
36 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 496 | 35.05 | 1:12.39 | 1:51.00 | 2:30.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:31.69 | |||||||||
38 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 490 | 34.15 | 1:12.16 | 1:51.79 | 2:31.22 | |||
A6 Jgi Svømning | 2:29.34 | |||||||||
39 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 488 | 36.36 | 1:15.37 | 1:53.75 | 2:31.37 | |||
H2Odense | 2:28.41 | |||||||||
40 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 480 | 35.27 | 1:13.07 | 1:52.68 | 2:32.19 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:26.81 | |||||||||
41 | Clara Jensen | 2005 | 479 | 35.00 | 1:13.93 | 1:52.76 | 2:32.32 | |||
Herning Svømmeklub | 2:38.10 | |||||||||
42 | Cassandra Spring | 2005 | 472 | 36.33 | 1:15.44 | 1:54.74 | 2:33.07 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:32.74 | |||||||||
43 | Clara Skrydstrup | 2004 | 471 | 35.29 | 1:13.19 | 1:52.92 | 2:33.15 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.94 | |||||||||
44 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 466 | 35.03 | 1:12.86 | 1:52.92 | 2:33.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:26.97 | |||||||||
45 | Signe Holm Hansen | 2005 | 449 | 36.72 | 1:16.78 | 1:57.10 | 2:35.61 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:32.99 | |||||||||
46 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 448 | 35.37 | 1:14.34 | 1:54.89 | 2:35.78 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:25.37 | |||||||||
47 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 442 | 37.53 | 1:17.78 | 1:57.66 | 2:36.52 | |||
Næstved IF | 2:34.92 | |||||||||
48 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 422 | 35.98 | 1:15.53 | 1:57.23 | 2:38.84 | |||
DeltaSwim | 2:41.58 | |||||||||
49 | Julie Dumstrei | 2004 | 407 | 37.60 | 1:18.54 | 2:00.25 | 2:40.83 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:32.64 | |||||||||
50 | Caroline Madsen | 2004 | 392 | 36.34 | 1:16.60 | 1:58.59 | 2:42.85 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:34.60 | |||||||||
- | Sofie Bjerre | 2005 | DSQ | Trk i tov 175 SW10.6 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 2:38.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 36, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 13-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 14-12-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 740 | 30.92 | 1:03.57 | 1:37.62 | 2:11.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.32 | |||||||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 701 | 32.21 | 1:06.14 | 1:40.16 | 2:14.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.38 | |||||||||
3 | Alma Heyn Stage | 2004 | 679 | 31.86 | 1:05.68 | 1:40.92 | 2:15.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.52 | |||||||||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | 676 | 32.52 | 1:06.62 | 1:40.95 | 2:15.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.63 | |||||||||
5 | Katrine Bonefeld | 2004 | 641 | 32.86 | 1:07.61 | 1:43.38 | 2:18.28 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:18.06 | |||||||||
6 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 628 | 32.93 | 1:08.08 | 1:44.12 | 2:19.22 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.89 | |||||||||
7 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 619 | 32.37 | 1:07.65 | 1:43.80 | 2:19.84 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:19.49 | |||||||||
8 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 578 | 33.74 | 1:10.17 | 1:46.81 | 2:23.11 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:21.40 | |||||||||
9 | Mia Rindshøj | 2003 | 608 | 33.17 | 1:09.36 | 1:45.89 | 2:20.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.10 | |||||||||
10 | Ida Jacobsen | 2005 | 589 | 33.28 | 1:09.33 | 1:46.18 | 2:22.19 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.31 | |||||||||
11 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 586 | 33.47 | 1:09.50 | 1:46.05 | 2:22.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.45 | |||||||||
12 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 585 | 33.74 | 1:09.33 | 1:46.09 | 2:22.52 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 2:23.25 | |||||||||
13 | Laura Marie Dige | 2004 | 579 | 34.01 | 1:09.94 | 1:46.76 | 2:23.03 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:23.71 | |||||||||
14 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 578 | 33.32 | 1:09.86 | 1:47.24 | 2:23.07 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:23.21 | |||||||||
15 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 573 | 33.83 | 1:09.99 | 1:46.95 | 2:23.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.19 | |||||||||
16 | Louise Lie Thisted | 2005 | 549 | 33.58 | 1:10.29 | 1:47.91 | 2:25.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:28.53 | |||||||||
17 | Martha Bjerg | 2004 | 592 | 33.35 | 1:09.41 | 1:45.94 | 2:21.96 | |||
Lyseng IF | 2:26.19 | |||||||||
18 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 583 | 32.60 | 1:08.68 | 1:45.56 | 2:22.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.20 | |||||||||
19 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 572 | 33.64 | 1:10.26 | 1:47.55 | 2:23.55 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:24.87 | |||||||||
20 | Frida Saks Justesen | 2004 | 564 | 34.48 | 1:12.29 | 1:48.93 | 2:24.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.10 | |||||||||
21 | Rebecca Petersen | 2005 | 563 | 33.90 | 1:09.78 | 1:47.29 | 2:24.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.96 | |||||||||
22 | Marlene Reitan | 2003 | 534 | 34.64 | 1:11.39 | 1:49.38 | 2:26.96 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:24.26 | |||||||||
23 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 524 | 33.79 | 1:11.17 | 1:49.82 | 2:27.84 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:27.41 | |||||||||
24 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 523 | 34.08 | 1:10.69 | 1:49.11 | 2:27.93 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:21.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 06-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 30-11-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 734 | 24.63 | Dansk Rekord - Junior | |||||
Herlev Svømning | 25.02 | |||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 624 | 25.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.04 | |||||||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 622 | 26.02 | ||||||
Herlev Svømning | 25.61 | |||||||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | 620 | 26.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.67 | |||||||||
5 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 601 | 26.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.19 | |||||||||
6 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 598 | 26.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.51 | |||||||||
7 | Rasmus Warberg | 2004 | 570 | 26.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.13 | |||||||||
8 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 557 | 27.00 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 27.14 | |||||||||
9 | Mikkel Hjelm | 2003 | 549 | 27.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.95 | |||||||||
10 | Joakim Køhn | 2003 | 547 | 27.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.60 | |||||||||
11 | Jonas Kjær | 2003 | 545 | 27.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
12 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 538 | 27.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.39 | |||||||||
13 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 515 | 27.71 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 27.92 | |||||||||
14 | Carl Heyn Stage | 2003 | 511 | 27.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.47 | |||||||||
15 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 508 | 27.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.52 | |||||||||
16 | Daniel Gallacher | 2002 | 502 | 27.95 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.29 | |||||||||
17 | Alexander Vergereau | 2004 | 496 | 28.07 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.10 | |||||||||
18 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 494 | 28.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.28 | |||||||||
19 | Christian Landtved | 2004 | 493 | 28.12 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.29 | |||||||||
20 | Silas Waterval | 2004 | 488 | 28.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.05 | |||||||||
21 | Gustav Hansen | 2004 | 476 | 28.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.79 | |||||||||
21 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 476 | 28.44 | ||||||
H2Odense | 28.32 | |||||||||
23 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 474 | 28.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.63 | |||||||||
24 | Julius Henriksen | 2002 | 471 | 28.55 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.72 | |||||||||
25 | Viggo Prehn | 2004 | 465 | 28.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.40 | |||||||||
26 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 457 | 28.84 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.58 | |||||||||
27 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 451 | 28.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.11 | |||||||||
28 | Mads Iversen | 2004 | 450 | 28.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.11 | |||||||||
29 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 449 | 29.01 | ||||||
Greve Svømmeklub | 29.41 | |||||||||
30 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 445 | 29.09 | Deltager ikke i finalen | |||||
Haslev Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
31 | Ejnar Truelsen | 2002 | 439 | 29.23 | ||||||
Herning Svømmeklub | 28.94 | |||||||||
32 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 420 | 29.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.71 | |||||||||
33 | William Leth | 2004 | 416 | 29.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.28 | |||||||||
34 | Jonathan Beck | 2004 | 416 | 29.76 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.88 | |||||||||
35 | Oscar Pedersen | 2004 | 409 | 29.91 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.26 | |||||||||
36 | Lucas Rosenborg | 2004 | 405 | 30.01 | ||||||
Lyseng IF | 30.01 | |||||||||
37 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 400 | 30.15 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 30.43 | |||||||||
38 | Jeppe Kjær | 2004 | 394 | 30.29 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.95 | |||||||||
39 | Daniel Østerballe | 2003 | 393 | 30.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.81 | |||||||||
40 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 391 | 30.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.54 | |||||||||
41 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 386 | 30.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.77 | |||||||||
- | Jonathan Nejmann | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | 30.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 06-12-2015 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 30-11-2012 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 727 | 24.71 | ||||||
Herlev Svømning | 25.02 | |||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 647 | 25.69 | ||||||
Herlev Svømning | 25.61 | |||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 627 | 25.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.04 | |||||||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | 625 | 25.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.67 | |||||||||
5 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 624 | 26.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.19 | |||||||||
6 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 612 | 26.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.51 | |||||||||
7 | Rasmus Warberg | 2004 | 574 | 26.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.13 | |||||||||
8 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 569 | 26.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 27.14 | |||||||||
9 | Mikkel Hjelm | 2003 | 573 | 26.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.95 | |||||||||
10 | Joakim Køhn | 2003 | 563 | 26.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.60 | |||||||||
11 | Jonas Kjær | 2003 | 553 | 27.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
12 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 540 | 27.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.52 | |||||||||
13 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 524 | 27.55 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 27.92 | |||||||||
14 | Alexander Vergereau | 2004 | 517 | 27.67 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 28.10 | |||||||||
15 | Daniel Gallacher | 2002 | 516 | 27.70 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.29 | |||||||||
16 | Carl Heyn Stage | 2003 | 513 | 27.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.47 | |||||||||
17 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 510 | 27.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.28 | |||||||||
18 | Christian Landtved | 2004 | 505 | 27.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.29 | |||||||||
19 | Julius Henriksen | 2002 | 488 | 28.22 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.72 | |||||||||
20 | Gustav Hansen | 2004 | 485 | 28.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.79 | |||||||||
21 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 478 | 28.40 | ||||||
H2Odense | 28.32 | |||||||||
22 | Viggo Prehn | 2004 | 477 | 28.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.40 | |||||||||
23 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 467 | 28.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.63 | |||||||||
24 | Silas Waterval | 2004 | 466 | 28.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke M?ler Pedersen (1989) 29.87 12-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 31.44 11-11-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 707 | 32.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.03 | |||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 652 | 32.92 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.03 | |||||||||
3 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 652 | 32.93 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 32.79 | |||||||||
4 | Dagmar Boeck | 2004 | 648 | 33.00 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.91 | |||||||||
5 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 645 | 33.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.78 | |||||||||
6 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 640 | 33.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
7 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 632 | 33.27 | ||||||
Herlev Svømning | 32.71 | |||||||||
8 | Emilie Egerup | 2003 | 630 | 33.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.49 | |||||||||
9 | Julie K Rose | 2003 | 629 | 33.32 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.23 | |||||||||
10 | Emma Stoltz | 2004 | 624 | 33.42 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.44 | |||||||||
11 | Johanne A Andersson | 2003 | 621 | 33.47 | ||||||
H2Odense | 33.76 | |||||||||
12 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 617 | 33.54 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 32.93 | |||||||||
13 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 616 | 33.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.95 | |||||||||
14 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 615 | 33.57 | ||||||
A6 Jgi Svømning | 32.92 | |||||||||
15 | Mette Holstein | 2005 | 613 | 33.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.79 | |||||||||
16 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 591 | 34.02 | Deltager ikke i finalen | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.29 | |||||||||
17 | Sarah Kildahl | 2004 | 589 | 34.06 | ||||||
Lyseng IF | 34.03 | |||||||||
18 | Caroline Holm | 2004 | 581 | 34.22 | ||||||
Kalundborg SK | 33.75 | |||||||||
19 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 575 | 34.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.68 | |||||||||
19 | Caroline Villum Færch | 2005 | 575 | 34.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.49 | |||||||||
21 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 573 | 34.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
22 | Lærke Blond | 2003 | 570 | 34.44 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.43 | |||||||||
23 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 566 | 34.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.22 | |||||||||
24 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 563 | 34.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
25 | Freja Søndergaard | 2004 | 558 | 34.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.02 | |||||||||
26 | Ida Kjærgaard | 2003 | 557 | 34.70 | ||||||
Lyseng IF | 34.82 | |||||||||
27 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 549 | 34.86 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 36.27 | |||||||||
28 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 547 | 34.91 | ||||||
DeltaSwim | 34.61 | |||||||||
29 | Eva Hjort | 2004 | 547 | 34.92 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.64 | |||||||||
30 | Sara Bundgaard | 2003 | 545 | 34.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.61 | |||||||||
31 | Karoline Lagoni | 2003 | 543 | 35.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.80 | |||||||||
32 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 542 | 35.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.62 | |||||||||
33 | Mathilde Bager | 2005 | 538 | 35.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.33 | |||||||||
34 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 537 | 35.13 | ||||||
Swim Team Neptun | 34.41 | |||||||||
35 | Hannah Höesch | 2003 | 535 | 35.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
36 | Anja Xin Andersen | 2004 | 534 | 35.19 | ||||||
Herlev Svømning | 35.41 | |||||||||
37 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 531 | 35.25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.95 | |||||||||
38 | Asta Højberg | 2005 | 530 | 35.28 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.06 | |||||||||
39 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 530 | 35.29 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 36.00 | |||||||||
40 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 528 | 35.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
41 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 525 | 35.40 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 35.52 | |||||||||
42 | Mathilde Østergaard | 2004 | 523 | 35.44 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 34.79 | |||||||||
43 | Cille Kirketerp | 2005 | 519 | 35.52 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 35.46 | |||||||||
44 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 518 | 35.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.66 | |||||||||
45 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 516 | 35.60 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 36.39 | |||||||||
46 | Sofie Bak | 2003 | 515 | 35.61 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 35.40 | |||||||||
47 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | 515 | 35.62 | ||||||
Svømmeklubben Koral | 36.00 | |||||||||
48 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 514 | 35.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.30 | |||||||||
49 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 512 | 35.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.09 | |||||||||
50 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 509 | 35.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.49 | |||||||||
51 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 508 | 35.79 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.04 | |||||||||
52 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 506 | 35.83 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 34.22 | |||||||||
53 | Ida Hovmark | 2005 | 501 | 35.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.34 | |||||||||
54 | Marie Jensen | 2005 | 500 | 35.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.38 | |||||||||
55 | Johanne Weber | 2005 | 499 | 36.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.16 | |||||||||
56 | Freja Kruse | 2004 | 498 | 36.02 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 36.52 | |||||||||
57 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 494 | 36.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.54 | |||||||||
58 | Ida Marie Platzer | 2005 | 489 | 36.23 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.21 | |||||||||
59 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 486 | 36.31 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.09 | |||||||||
60 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 485 | 36.35 | ||||||
Herlev Svømning | 35.52 | |||||||||
61 | Jette Muusmann | 2005 | 472 | 36.67 | ||||||
Bov IF | 36.07 | |||||||||
62 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 472 | 36.68 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.80 | |||||||||
63 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 453 | 37.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.16 | |||||||||
64 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 449 | 37.27 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 36.40 | |||||||||
65 | Emma Nygaard | 2005 | 447 | 37.35 | ||||||
H2Odense | 36.80 | |||||||||
66 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 438 | 37.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.14 | |||||||||
67 | Anna Mundt Karup | 2005 | 420 | 38.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 38.51 | |||||||||
68 | Selma Skipper | 2004 | 406 | 38.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.62 | |||||||||
69 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 398 | 38.81 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 39.14 | |||||||||
- | Freja Møller | 2004 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 36.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke M?ler Pedersen (1989) 29.87 12-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 31.44 11-11-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 727 | 31.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.03 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 696 | 32.22 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 675 | 32.55 | ||||||
Herlev Svømning | 32.71 | |||||||||
4 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 668 | 32.67 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 32.79 | |||||||||
5 | Emilie Egerup | 2003 | 664 | 32.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.49 | |||||||||
6 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 661 | 32.77 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.78 | |||||||||
6 | Dagmar Boeck | 2004 | 661 | 32.77 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.91 | |||||||||
8 | Emma Stoltz | 2004 | 639 | 33.15 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 33.44 | |||||||||
9 | Johanne A Andersson | 2003 | 636 | 33.21 | ||||||
H2Odense | 33.76 | |||||||||
10 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 622 | 33.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.95 | |||||||||
11 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 613 | 33.61 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 32.93 | |||||||||
12 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 612 | 33.63 | ||||||
A6 Jgi Svømning | 32.92 | |||||||||
13 | Julie K Rose | 2003 | 611 | 33.64 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 32.23 | |||||||||
14 | Mette Holstein | 2005 | 596 | 33.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.79 | |||||||||
15 | Sarah Kildahl | 2004 | 592 | 34.01 | ||||||
Lyseng IF | 34.03 | |||||||||
16 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 602 | 33.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.68 | |||||||||
17 | Caroline Holm | 2004 | 590 | 34.04 | ||||||
Kalundborg SK | 33.75 | |||||||||
17 | Caroline Villum Færch | 2005 | 590 | 34.04 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.49 | |||||||||
19 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 582 | 34.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.22 | |||||||||
20 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 579 | 34.26 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
21 | Lærke Blond | 2003 | 561 | 34.62 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.43 | |||||||||
22 | Freja Søndergaard | 2004 | 543 | 34.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.02 | |||||||||
23 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 523 | 35.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
- | Laura Fogh | 2003 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 39 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 39, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 58.69 08-10-2017 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 20-12-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Hallenborg | 2002 | 655 | 30.14 | 1:04.03 | |||||
H2Odense | 1:05.20 | |||||||||
2 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 645 | 30.85 | 1:04.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.03 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 643 | 30.25 | 1:04.40 | |||||
H2Odense | 1:05.08 | |||||||||
4 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 625 | 31.34 | 1:05.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
5 | Jacob Christensen | 2002 | 624 | 30.73 | 1:05.06 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.42 | |||||||||
6 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 622 | 30.90 | 1:05.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.55 | |||||||||
7 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 620 | 30.97 | 1:05.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.78 | |||||||||
8 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 619 | 30.94 | 1:05.23 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.98 | |||||||||
9 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 614 | 30.46 | 1:05.40 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:05.01 | |||||||||
10 | Alexander Søgaard | 2002 | 600 | 30.94 | 1:05.91 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.82 | |||||||||
11 | Elias Rought | 2003 | 591 | 30.85 | 1:06.25 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.96 | |||||||||
12 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 590 | 31.24 | 1:06.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.31 | |||||||||
12 | Oliver Steenberg | 2002 | 590 | 31.35 | 1:06.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.95 | |||||||||
14 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 574 | 31.22 | 1:06.88 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:07.21 | |||||||||
15 | Markus Toft | 2003 | 561 | 31.80 | 1:07.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.82 | |||||||||
16 | Oliver Lystlund | 2003 | 548 | 32.18 | 1:07.93 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.79 | |||||||||
17 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 546 | 31.61 | 1:08.00 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.99 | |||||||||
18 | Asger Johansen | 2003 | 546 | 31.45 | 1:08.01 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.92 | |||||||||
18 | Oliver Christensen | 2003 | 546 | 32.28 | 1:08.01 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.85 | |||||||||
20 | Matias Munkholm | 2004 | 545 | 32.09 | 1:08.05 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.56 | |||||||||
21 | Mathias Christensen | 2004 | 542 | 32.53 | 1:08.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.26 | |||||||||
22 | Mikkel Riis | 2002 | 538 | 31.82 | 1:08.35 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.76 | |||||||||
23 | Frederik Jørgensen | 2003 | 535 | 31.58 | 1:08.49 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.90 | |||||||||
24 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 528 | 32.32 | 1:08.80 | |||||
H2Odense | 1:12.27 | |||||||||
25 | Casper Bang Clausen | 2003 | 511 | 32.55 | 1:09.52 | |||||
H2Odense | 1:10.63 | |||||||||
26 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 511 | 32.84 | 1:09.53 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.03 | |||||||||
27 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 510 | 32.29 | 1:09.57 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.72 | |||||||||
28 | Oliver Fenger | 2003 | 509 | 32.82 | 1:09.61 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.97 | |||||||||
29 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 509 | 32.65 | 1:09.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.62 | |||||||||
30 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 504 | 32.96 | 1:09.87 | |||||
Lyseng IF | 1:11.28 | |||||||||
31 | Villads Arfelt | 2004 | 503 | 32.91 | 1:09.91 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.61 | |||||||||
32 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 501 | 32.68 | 1:09.99 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.76 | |||||||||
32 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 501 | 32.55 | 1:09.99 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.96 | |||||||||
34 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 497 | 32.87 | 1:10.18 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:09.06 | |||||||||
35 | Alfred Feldskov | 2003 | 494 | 32.76 | 1:10.30 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.12 | |||||||||
36 | Tobias Svenningsen | 2003 | 490 | 33.25 | 1:10.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.22 | |||||||||
37 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 488 | 32.94 | 1:10.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.74 | |||||||||
38 | Sune Schaarup | 2003 | 487 | 33.17 | 1:10.64 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.25 | |||||||||
39 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 485 | 33.67 | 1:10.74 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
40 | Jannik Jørgensen | 2004 | 481 | 33.38 | 1:10.97 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.21 | |||||||||
41 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 477 | 32.96 | 1:11.14 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.23 | |||||||||
42 | William Sloth | 2003 | 475 | 33.52 | 1:11.23 | |||||
Lyseng IF | 1:11.13 | |||||||||
43 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 474 | 33.13 | 1:11.29 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:12.14 | |||||||||
44 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 472 | 33.30 | 1:11.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.40 | |||||||||
45 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 468 | 33.30 | 1:11.59 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:11.66 | |||||||||
46 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 464 | 33.91 | 1:11.79 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.82 | |||||||||
47 | Joost Rijkhoff | 2004 | 457 | 33.64 | 1:12.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.85 | |||||||||
48 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 455 | 34.08 | 1:12.29 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.33 | |||||||||
49 | Asger Mathiasen | 2004 | 452 | 34.05 | 1:12.46 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.54 | |||||||||
50 | Jakob Legaard | 2003 | 449 | 34.68 | 1:12.59 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.74 | |||||||||
51 | Mads Naver | 2004 | 447 | 34.59 | 1:12.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.08 | |||||||||
52 | Troels Fode | 2004 | 445 | 34.49 | 1:12.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.64 | |||||||||
53 | Lasse Thulstrup | 2004 | 445 | 34.58 | 1:12.83 | |||||
Kolding SK | 1:13.34 | |||||||||
54 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 443 | 34.08 | 1:12.92 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.96 | |||||||||
55 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 434 | 34.03 | 1:13.41 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:15.56 | |||||||||
56 | Kasper Thorn | 2004 | 428 | 34.32 | 1:13.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.20 | |||||||||
57 | Alexander Griffin | 2004 | 428 | 34.64 | 1:13.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.82 | |||||||||
58 | Dion Drejer Delaney | 2003 | 418 | 34.15 | 1:14.32 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.67 | |||||||||
59 | Asger Als Olsen | 2004 | 410 | 35.00 | 1:14.84 | |||||
Kolding SK | 1:15.46 | |||||||||
60 | Andreas Torp | 2004 | 407 | 34.90 | 1:14.98 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.43 | |||||||||
61 | Frej Liltorp | 2004 | 381 | 35.54 | 1:16.70 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
- | Bror Textor-Broch | 2003 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 39, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 58.69 08-10-2017 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 20-12-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 714 | 29.03 | 1:02.19 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.03 | |||||||||
2 | Oliver Hallenborg | 2002 | 674 | 30.00 | 1:03.41 | |||||
H2Odense | 1:05.20 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 647 | 30.03 | 1:04.27 | |||||
H2Odense | 1:05.08 | |||||||||
4 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 642 | 30.85 | 1:04.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
5 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 633 | 30.47 | 1:04.74 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.78 | |||||||||
6 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 621 | 30.93 | 1:05.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.98 | |||||||||
7 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 616 | 30.87 | 1:05.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.55 | |||||||||
8 | Jacob Christensen | 2002 | 614 | 30.95 | 1:05.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.42 | |||||||||
9 | Elias Rought | 2003 | 614 | 30.64 | 1:05.41 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.96 | |||||||||
10 | Oliver Steenberg | 2002 | 611 | 31.03 | 1:05.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.95 | |||||||||
11 | Alexander Søgaard | 2002 | 605 | 31.27 | 1:05.72 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.82 | |||||||||
12 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 588 | 31.22 | 1:06.37 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:05.01 | |||||||||
13 | Markus Toft | 2003 | 575 | 31.36 | 1:06.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.82 | |||||||||
14 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 557 | 31.52 | 1:07.55 | |||||
A6 Jgi Svømning | 1:07.21 | |||||||||
15 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 552 | 31.64 | 1:07.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.31 | |||||||||
16 | Oliver Lystlund | 2003 | 542 | 32.01 | 1:08.17 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.79 | |||||||||
17 | Oliver Christensen | 2003 | 593 | 31.64 | 1:06.17 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.85 | |||||||||
18 | Asger Johansen | 2003 | 550 | 31.73 | 1:07.84 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.92 | |||||||||
19 | Matias Munkholm | 2004 | 545 | 32.01 | 1:08.04 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.56 | |||||||||
20 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 545 | 31.62 | 1:08.07 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.99 | |||||||||
21 | Mikkel Riis | 2002 | 529 | 32.19 | 1:08.73 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.76 | |||||||||
22 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 521 | 32.46 | 1:09.09 | |||||
H2Odense | 1:12.27 | |||||||||
23 | Frederik Jørgensen | 2003 | 515 | 33.12 | 1:09.36 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.90 | |||||||||
24 | Casper Bang Clausen | 2003 | 503 | 32.85 | 1:09.90 | |||||
H2Odense | 1:10.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 40 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 40, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 09-10-2016 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 53.55 26-11-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 686 | 27.46 | 56.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 56.79 | |||||||||
2 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 670 | 27.76 | 57.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.09 | |||||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | 669 | 27.87 | 57.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.77 | |||||||||
4 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 657 | 27.63 | 57.79 | |||||
Herlev Svømning | 58.37 | |||||||||
5 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 656 | 27.86 | 57.81 | |||||
Herlev Svømning | 57.63 | |||||||||
6 | Mia Borgensgaard | 2003 | 651 | 28.05 | 57.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.74 | |||||||||
7 | Schastine Tabor | 2005 | 647 | 28.12 | 58.08 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.62 | |||||||||
8 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 645 | 28.55 | 58.14 | |||||
Køge Svømmeklub | 58.34 | |||||||||
9 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 644 | 28.34 | 58.18 | |||||
Kalundborg SK | 58.26 | |||||||||
10 | My Phuong Bui | 2003 | 633 | 28.56 | 58.51 | |||||
H2Odense | 57.45 | |||||||||
11 | Tine Petersen | 2003 | 629 | 28.50 | 58.64 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.18 | |||||||||
12 | Julie K Rose | 2003 | 628 | 28.34 | 58.65 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 57.77 | |||||||||
13 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 619 | 28.32 | 58.96 | |||||
Swim Team Neptun | 59.43 | |||||||||
14 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 618 | 28.36 | 58.98 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 58.57 | |||||||||
15 | Caroline Broholm | 2003 | 615 | 28.58 | 59.08 | |||||
Ringe Svømme Klub | 58.55 | |||||||||
16 | Fenja Romanski | 2005 | 614 | 28.56 | 59.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.64 | |||||||||
17 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 614 | 28.52 | 59.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.83 | |||||||||
18 | Freja Stenbækgård | 2003 | 610 | 28.47 | 59.25 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.57 | |||||||||
18 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 610 | 28.85 | 59.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.43 | |||||||||
20 | Ellen Jensen | 2005 | 606 | 28.90 | 59.35 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.85 | |||||||||
21 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 606 | 28.96 | 59.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.50 | |||||||||
22 | Emilie Meng | 2003 | 605 | 28.49 | 59.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.80 | |||||||||
22 | Sofie Maagøe | 2003 | 605 | 28.48 | 59.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.96 | |||||||||
24 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 603 | 28.68 | 59.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.30 | |||||||||
25 | Freja Romanski | 2003 | 591 | 28.46 | 59.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.45 | |||||||||
26 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 588 | 28.59 | 59.95 | |||||
DeltaSwim | 59.80 | |||||||||
27 | Nanna Langvad | 2005 | 585 | 29.10 | 1:00.05 | |||||
Lyseng IF | 59.23 | |||||||||
28 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 585 | 28.66 | 1:00.07 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 59.38 | |||||||||
29 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 581 | 29.30 | 1:00.21 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:00.13 | |||||||||
30 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 579 | 29.20 | 1:00.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59.70 | |||||||||
31 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 576 | 28.78 | 1:00.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.55 | |||||||||
32 | Anna Larsen | 2004 | 573 | 29.14 | 1:00.47 | |||||
Kalundborg SK | 1:00.30 | |||||||||
33 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 570 | 29.21 | 1:00.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.05 | |||||||||
34 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 568 | 29.41 | 1:00.66 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.85 | |||||||||
35 | Josephine Thomsen | 2005 | 567 | 29.09 | 1:00.68 | |||||
Herlev Svømning | 1:00.87 | |||||||||
36 | Amalie Tolderlund | 2005 | 567 | 29.43 | 1:00.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.81 | |||||||||
36 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 567 | 29.25 | 1:00.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.77 | |||||||||
38 | Cille Kirketerp | 2005 | 567 | 29.10 | 1:00.71 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.80 | |||||||||
39 | Caroline Koch | 2005 | 562 | 29.29 | 1:00.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.94 | |||||||||
40 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 559 | 29.18 | 1:00.99 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.40 | |||||||||
41 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 558 | 28.87 | 1:01.03 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.15 | |||||||||
42 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 557 | 29.50 | 1:01.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 59.84 | |||||||||
43 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 552 | 29.36 | 1:01.24 | |||||
Swim Team Neptun | 1:01.13 | |||||||||
44 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 550 | 29.36 | 1:01.30 | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.50 | |||||||||
44 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 550 | 29.15 | 1:01.30 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.10 | |||||||||
46 | Christina M. Glargaard | 2004 | 546 | 29.47 | 1:01.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.63 | |||||||||
46 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 546 | 29.69 | 1:01.46 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.91 | |||||||||
48 | Caroline Holm | 2004 | 545 | 29.86 | 1:01.50 | |||||
Kalundborg SK | 1:00.85 | |||||||||
49 | Filippa Eiler | 2005 | 537 | 29.62 | 1:01.80 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.45 | |||||||||
50 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 536 | 29.43 | 1:01.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.99 | |||||||||
51 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 536 | 28.99 | 1:01.86 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.84 | |||||||||
52 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 534 | 29.65 | 1:01.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
53 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 531 | 30.12 | 1:02.03 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.38 | |||||||||
54 | Anna Toft Petersen | 2004 | 528 | 30.21 | 1:02.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.37 | |||||||||
55 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 524 | 29.59 | 1:02.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.25 | |||||||||
56 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 524 | 30.12 | 1:02.32 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.53 | |||||||||
57 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 516 | 30.04 | 1:02.64 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.28 | |||||||||
57 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 516 | 30.12 | 1:02.64 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.52 | |||||||||
59 | Maja Stamholt | 2005 | 514 | 30.25 | 1:02.71 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.52 | |||||||||
60 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 514 | 30.42 | 1:02.72 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.78 | |||||||||
61 | Femke Iris Keulen | 2005 | 511 | 30.33 | 1:02.84 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.37 | |||||||||
62 | Natacha Munch | 2005 | 510 | 29.88 | 1:02.88 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:02.21 | |||||||||
63 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 509 | 29.35 | 1:02.90 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 58.57 | |||||||||
64 | Maja Friis | 2005 | 506 | 30.21 | 1:03.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:02.83 | |||||||||
64 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 506 | 30.39 | 1:03.03 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:02.33 | |||||||||
66 | Thea Kaiser | 2004 | 506 | 29.75 | 1:03.05 | |||||
Kalundborg SK | 1:02.15 | |||||||||
67 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 502 | 30.52 | 1:03.20 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.46 | |||||||||
68 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 501 | 30.75 | 1:03.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.44 | |||||||||
69 | Jasmin Philip | 2004 | 497 | 30.16 | 1:03.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.31 | |||||||||
70 | Annika Køhn | 2005 | 494 | 31.68 | 1:03.55 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.65 | |||||||||
71 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 486 | 30.84 | 1:03.88 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.82 | |||||||||
72 | Liva Lund Hansen | 2005 | 486 | 30.22 | 1:03.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.31 | |||||||||
73 | Alma Heyn Stage | 2004 | 473 | 30.57 | 1:04.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.56 | |||||||||
74 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 466 | 31.29 | 1:04.78 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.12 | |||||||||
75 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 446 | 31.02 | 1:05.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.73 | |||||||||
76 | Matilde Thirup | 2005 | 444 | 32.64 | 1:05.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 40, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 09-10-2016 |
Dansk Rekord Junior: Mie ?stergaard Nielsen (1996) 53.55 26-11-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 703 | 27.43 | 56.50 | |||||
Køge Svømmeklub | 56.79 | |||||||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | 697 | 27.62 | 56.67 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.77 | |||||||||
3 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 671 | 27.59 | 57.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.09 | |||||||||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 664 | 27.36 | 57.59 | |||||
Herlev Svømning | 57.63 | |||||||||
5 | Mia Borgensgaard | 2003 | 661 | 28.02 | 57.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.74 | |||||||||
6 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 660 | 28.27 | 57.69 | |||||
Køge Svømmeklub | 58.34 | |||||||||
7 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 658 | 27.63 | 57.77 | |||||
Herlev Svømning | 58.37 | |||||||||
8 | Schastine Tabor | 2005 | 654 | 27.99 | 57.88 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.62 | |||||||||
9 | Frida Bang Stanelt | 2004 | 666 | 27.68 | 57.54 | |||||
Kalundborg SK | 58.26 | |||||||||
10 | My Phuong Bui | 2003 | 652 | 27.77 | 57.95 | |||||
H2Odense | 57.45 | |||||||||
11 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 639 | 27.95 | 58.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.83 | |||||||||
12 | Caroline Broholm | 2003 | 621 | 28.17 | 58.88 | |||||
Ringe Svømme Klub | 58.55 | |||||||||
13 | Freja Stenbækgård | 2003 | 620 | 28.33 | 58.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.57 | |||||||||
14 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 618 | 28.22 | 58.98 | |||||
Swim Team Neptun | 59.43 | |||||||||
15 | Fenja Romanski | 2005 | 616 | 28.51 | 59.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.64 | |||||||||
16 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 607 | 28.34 | 59.32 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 58.57 | |||||||||
17 | Ellen Jensen | 2005 | 611 | 28.26 | 59.21 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.85 | |||||||||
18 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 606 | 28.52 | 59.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.30 | |||||||||
19 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 593 | 28.90 | 59.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.50 | |||||||||
20 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 590 | 28.92 | 59.89 | |||||
DeltaSwim | 59.80 | |||||||||
21 | Nanna Langvad | 2005 | 589 | 29.21 | 59.92 | |||||
Lyseng IF | 59.23 | |||||||||
22 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 589 | 29.11 | 59.93 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:00.13 | |||||||||
23 | Freja Romanski | 2003 | 585 | 28.65 | 1:00.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.45 | |||||||||
24 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 572 | 29.55 | 1:00.53 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 59.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:25 |
Resultat Løb 41 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 41, 400m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Gl?ner (1988) 3:36.82 10-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 10-12-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 698 | 56.38 | 1:56.58 | 2:58.11 | 3:59.24 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:50.83 | |||||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | 692 | 57.10 | 1:56.86 | 2:57.81 | 3:59.89 | |||
A6 Jgi Svømning | 3:57.13 | |||||||||
3 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 685 | 56.46 | 1:56.32 | 2:56.09 | 4:00.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:55.38 | |||||||||
4 | Christopher H. Brown | 2002 | 665 | 57.65 | 1:59.07 | 3:01.27 | 4:03.13 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:00.44 | |||||||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 657 | 58.68 | 2:00.55 | 3:03.13 | 4:04.07 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:04.84 | |||||||||
6 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 650 | 59.22 | 2:00.61 | 3:03.48 | 4:04.98 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:09.86 | |||||||||
7 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 644 | 58.70 | 2:01.75 | 3:04.58 | 4:05.74 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:01.85 | |||||||||
8 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 627 | 59.12 | 2:01.49 | 3:04.26 | 4:07.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:09.11 | |||||||||
9 | Valdemar Kristensen | 2003 | 626 | 59.47 | 2:02.08 | 3:05.16 | 4:08.09 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:10.74 | |||||||||
10 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 619 | 59.34 | 2:02.09 | 3:06.04 | 4:08.94 | |||
Herlev Svømning | 4:11.26 | |||||||||
11 | Casper Madsen | 2004 | 615 | 59.87 | 2:04.24 | 3:08.06 | 4:09.55 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:11.11 | |||||||||
12 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 613 | 1:00.69 | 2:04.30 | 3:07.18 | 4:09.74 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:24.91 | |||||||||
13 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 612 | 59.78 | 2:03.15 | 3:06.14 | 4:09.92 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:14.05 | |||||||||
14 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 612 | 58.94 | 2:02.37 | 3:06.40 | 4:09.96 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:08.96 | |||||||||
15 | Jens Bomgaard | 2002 | 605 | 57.78 | 2:00.61 | 3:05.58 | 4:10.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:08.62 | |||||||||
16 | Mads Stamholt | 2003 | 601 | 59.13 | 2:02.21 | 3:06.61 | 4:11.49 | |||
Haderslev Svømme Klub | 4:13.20 | |||||||||
17 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 594 | 59.74 | 2:03.59 | 3:08.41 | 4:12.45 | |||
Vest-Brøndby | 4:16.74 | |||||||||
18 | Mathias Knudsen | 2003 | 588 | 59.57 | 2:03.48 | 3:07.86 | 4:13.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:21.12 | |||||||||
19 | Frederik Lindholm | 2004 | 584 | 1:00.05 | 2:04.04 | 3:09.08 | 4:13.86 | |||
Lyseng IF | 4:12.60 | |||||||||
20 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 584 | 1:01.19 | 2:05.89 | 3:10.59 | 4:13.92 | |||
H2Odense | 4:18.27 | |||||||||
21 | Oscar Isberg | 2004 | 580 | 59.57 | 2:03.63 | 3:09.01 | 4:14.41 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:05.82 | |||||||||
22 | Mads Mikkelsen | 2004 | 576 | 1:00.62 | 2:05.38 | 3:10.64 | 4:15.06 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:20.31 | |||||||||
23 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 571 | 1:00.43 | 2:05.87 | 3:11.30 | 4:15.80 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:21.06 | |||||||||
24 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 570 | 1:00.28 | 2:05.57 | 3:11.03 | 4:15.90 | Deltager ikke i finalen | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:12.11 | |||||||||
25 | Andreas Hoffmann | 2003 | 568 | 1:00.59 | 2:05.72 | 3:11.46 | 4:16.16 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:18.60 | |||||||||
26 | Oscar Kroos | 2004 | 563 | 1:00.93 | 2:06.50 | 3:12.79 | 4:16.99 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:19.49 | |||||||||
27 | Sebastian Greisen | 2004 | 561 | 1:00.38 | 2:05.16 | 3:11.22 | 4:17.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:16.62 | |||||||||
28 | Marcus Hiort | 2003 | 557 | 1:00.00 | 2:05.21 | 3:11.76 | 4:17.95 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:16.13 | |||||||||
29 | William Studsgaard | 2004 | 553 | 1:00.89 | 2:07.02 | 3:13.20 | 4:18.54 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:22.45 | |||||||||
30 | Mikkel Roed | 2004 | 553 | 1:01.15 | 2:08.04 | 3:14.23 | 4:18.55 | |||
Køge Svømmeklub | 4:23.11 | |||||||||
31 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 551 | 1:02.28 | 2:06.93 | 3:13.26 | 4:18.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | 4:22.92 | |||||||||
32 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 531 | 1:00.55 | 2:06.75 | 3:14.37 | 4:22.05 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:22.47 | |||||||||
33 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 530 | 1:01.82 | 2:08.08 | 3:14.30 | 4:22.18 | |||
Lyngby Svømmeklub | 4:23.33 | |||||||||
34 | Lucas Rosenborg | 2004 | 530 | 1:01.64 | 2:08.64 | 3:16.10 | 4:22.26 | |||
Lyseng IF | 4:26.35 | |||||||||
35 | Mads Lind | 2002 | 529 | 1:01.86 | 2:07.99 | 3:15.56 | 4:22.37 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 4:14.12 | |||||||||
36 | Casper Johannesen | 2004 | 527 | 1:00.63 | 2:06.54 | 3:14.38 | 4:22.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:23.71 | |||||||||
37 | Lukas Frederiksen | 2004 | 524 | 1:01.25 | 2:08.24 | 3:16.18 | 4:23.12 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:25.30 | |||||||||
38 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 519 | 1:02.33 | 2:08.86 | 3:16.96 | 4:23.99 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:27.37 | |||||||||
39 | Xander Pontoppidan | 2003 | 519 | 1:02.80 | 2:09.09 | 3:16.58 | 4:24.08 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 4:25.69 | |||||||||
40 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 493 | 1:01.95 | 2:09.74 | 3:19.61 | 4:28.55 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:20.70 | |||||||||
41 | Zilas Aarestrup | 2003 | 493 | 1:04.51 | 2:12.32 | 3:21.11 | 4:28.62 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:31.38 | |||||||||
42 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 489 | 1:03.67 | 2:12.41 | 3:21.50 | 4:29.31 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 4:28.40 | |||||||||
43 | Stefan Rasmussen | 2004 | 475 | 1:04.65 | 2:13.61 | 3:23.67 | 4:31.98 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:29.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 41, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Gl?ner (1988) 3:36.82 10-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 10-12-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 788 | 54.89 | 1:53.00 | 2:51.57 | 3:49.75 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:50.83 | |||||||||
2 | Carl Emil Lønborg | 2002 | 744 | 55.54 | 1:54.67 | 2:54.03 | 3:54.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:55.38 | |||||||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | 709 | 55.37 | 1:55.04 | 2:56.84 | 3:57.99 | |||
A6 Jgi Svømning | 3:57.13 | |||||||||
4 | Christopher H. Brown | 2002 | 708 | 57.15 | 1:58.32 | 2:59.03 | 3:58.10 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:00.44 | |||||||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 689 | 56.51 | 1:57.83 | 2:59.44 | 4:00.21 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:04.84 | |||||||||
6 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 675 | 55.97 | 1:56.41 | 2:58.45 | 4:01.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:01.85 | |||||||||
7 | Silas Storm Nielsen | 2002 | 661 | 58.61 | 1:59.55 | 3:01.60 | 4:03.63 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:09.86 | |||||||||
8 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 652 | 57.08 | 1:59.01 | 3:02.19 | 4:04.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:09.11 | |||||||||
9 | Casper Madsen | 2004 | 664 | 58.72 | 2:01.72 | 3:03.72 | 4:03.26 | |||
Slagelse Svømmeklub | 4:11.11 | |||||||||
10 | Valdemar Kristensen | 2003 | 645 | 58.39 | 2:01.49 | 3:04.24 | 4:05.57 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:10.74 | |||||||||
11 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 630 | 58.32 | 2:00.78 | 3:04.29 | 4:07.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:08.96 | |||||||||
12 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 625 | 58.45 | 2:01.05 | 3:04.98 | 4:08.19 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:14.05 | |||||||||
13 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 612 | 58.94 | 2:02.39 | 3:06.60 | 4:09.94 | |||
Herlev Svømning | 4:11.26 | |||||||||
14 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 599 | 1:00.22 | 2:03.87 | 3:08.22 | 4:11.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:24.91 | |||||||||
15 | Jens Bomgaard | 2002 | 593 | 1:00.17 | 2:05.05 | 3:08.74 | 4:12.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:08.62 | |||||||||
16 | Mads Stamholt | 2003 | 566 | 59.72 | 2:04.68 | 3:10.87 | 4:16.57 | |||
Haderslev Svømme Klub | 4:13.20 | |||||||||
17 | Frederik Lindholm | 2004 | 634 | 59.93 | 2:03.37 | 3:05.87 | 4:07.06 | |||
Lyseng IF | 4:12.60 | |||||||||
18 | Oscar Isberg | 2004 | 633 | 59.91 | 2:03.34 | 3:06.55 | 4:07.12 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:05.82 | |||||||||
19 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 591 | 1:00.29 | 2:04.20 | 3:09.04 | 4:12.92 | |||
Vest-Brøndby | 4:16.74 | |||||||||
20 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 590 | 1:00.95 | 2:05.23 | 3:09.90 | 4:12.95 | |||
H2Odense | 4:18.27 | |||||||||
21 | Mads Mikkelsen | 2004 | 582 | 1:01.14 | 2:06.21 | 3:11.33 | 4:14.12 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 4:20.31 | |||||||||
22 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 570 | 1:01.90 | 2:07.41 | 3:12.50 | 4:15.96 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:21.06 | |||||||||
23 | Andreas Hoffmann | 2003 | 568 | 1:00.28 | 2:05.72 | 3:11.24 | 4:16.18 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:18.60 | |||||||||
24 | Mathias Knudsen | 2003 | 561 | 1:01.44 | 2:06.34 | 3:12.37 | 4:17.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:21.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:56 |
Resultat Løb 42 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 42, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 14-11-2009 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 10-12-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 1:05.81 | 2:16.44 | 3:26.92 | 4:37.76 | 9:17.27 | |||
A6 Jgi Svømning | 9:27.23 | 5:48.27 | 6:58.66 | 8:08.69 | ||||||
2 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 1:05.40 | 2:14.25 | 3:23.81 | 4:34.24 | 9:17.28 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 9:23.17 | 5:45.06 | 6:56.12 | 8:07.46 | ||||||
3 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 1:07.09 | 2:18.21 | 3:29.47 | 4:40.61 | 9:19.17 | |||
Helsingør Svømmeklub | 9:27.43 | 5:51.17 | 7:01.85 | 8:12.15 | ||||||
4 | Fiona Andrea Have | 2004 | 1:07.33 | 2:18.06 | 3:28.23 | 4:39.14 | 9:20.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | 9:18.90 | 5:49.61 | 7:00.47 | 8:11.30 | ||||||
5 | Martha Bjerg | 2004 | 1:06.70 | 2:17.25 | 3:28.21 | 4:39.32 | 9:23.17 | |||
Lyseng IF | 9:23.20 | 5:50.35 | 7:01.70 | 8:13.36 | ||||||
6 | Olivia Callesen | 2004 | 1:07.08 | 2:17.51 | 3:28.27 | 4:39.00 | 9:25.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:29.76 | 5:50.86 | 7:02.79 | 8:15.40 | ||||||
7 | Cille Christensen | 2004 | 1:06.42 | 2:17.53 | 3:29.00 | 4:41.14 | 9:27.18 | |||
Kolding SK | 9:22.07 | 5:53.95 | 7:06.26 | 8:18.40 | ||||||
8 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 1:05.97 | 2:17.12 | 3:28.71 | 4:40.44 | 9:27.23 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:34.60 | 5:52.79 | 7:04.86 | 8:16.71 | ||||||
9 | Anna Rønn | 2005 | 1:07.29 | 2:18.66 | 3:29.60 | 4:41.10 | 9:27.58 | |||
Ringe Svømme Klub | 9:47.60 | 5:52.66 | 7:04.50 | 8:16.38 | ||||||
10 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 1:07.53 | 2:19.38 | 3:30.90 | 4:43.00 | 9:28.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | 9:26.80 | 5:55.32 | 7:07.22 | 8:18.52 | ||||||
11 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:09.06 | 2:22.95 | 3:35.18 | 4:46.43 | 9:29.60 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 9:32.61 | 5:56.64 | 7:08.02 | 8:19.47 | ||||||
12 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 1:07.80 | 2:19.33 | 3:31.41 | 4:44.15 | 9:30.63 | |||
Kolding SK | 9:39.02 | 5:56.46 | 7:09.56 | 8:21.23 | ||||||
13 | Aurelia Pedersen | 2004 | 1:06.24 | 2:17.09 | 3:28.66 | 4:40.48 | 9:32.05 | |||
Vejle Svømmeklub | 9:38.25 | 5:52.89 | 7:05.82 | 8:19.30 | ||||||
14 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 1:08.12 | 2:21.13 | 3:34.63 | 4:47.33 | 9:36.29 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 9:47.50 | 6:00.07 | 7:13.72 | 8:25.62 | ||||||
15 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 1:08.34 | 2:21.51 | 3:34.51 | 4:47.65 | 9:38.20 | |||
Sigma Swim Allerød | 9:44.27 | 6:00.47 | 7:13.79 | 8:26.20 | ||||||
16 | Silja Brage | 2005 | 1:07.92 | 2:20.00 | 3:32.85 | 4:46.19 | 9:38.44 | |||
A6 Jgi Svømning | 9:33.85 | 6:00.09 | 7:14.24 | 8:27.58 | ||||||
17 | Tilde Søe Bach | 2005 | 1:07.29 | 2:20.33 | 3:33.87 | 4:47.45 | 9:39.04 | |||
Thisted Svømmeklub | 9:53.08 | 6:01.01 | 7:14.20 | 8:27.20 | ||||||
18 | Søs Freund | 2004 | 1:08.44 | 2:21.52 | 3:34.75 | 4:47.49 | 9:39.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 9:29.66 | 6:01.08 | 7:15.34 | 8:28.54 | ||||||
19 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 1:08.51 | 2:20.22 | 3:31.95 | 4:44.68 | 9:41.53 | |||
Ringsted Svømme Klub | 9:40.28 | 5:57.80 | 7:11.96 | 8:26.46 | ||||||
20 | Anna Varming | 2005 | 1:08.21 | 2:21.10 | 3:34.51 | 4:48.38 | 9:44.47 | |||
Viborg Svømme Klub | 9:35.74 | 6:02.44 | 7:16.99 | 8:31.40 | ||||||
21 | Rebecca Petersen | 2005 | 1:09.65 | 2:22.97 | 3:37.32 | 4:51.93 | 9:47.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:43.55 | 6:06.63 | 7:20.81 | 8:34.76 | ||||||
22 | Mia Lindberg | 2003 | 1:08.48 | 2:23.25 | 3:38.84 | 4:54.32 | 9:58.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:27.94 | 6:10.53 | 7:27.65 | 8:44.40 | ||||||
23 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 1:08.36 | 2:23.71 | 3:39.92 | 4:55.91 | 9:59.92 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 10:18.11 | 6:12.27 | 7:28.52 | 8:45.75 | ||||||
24 | Asta Palmund | 2005 | 1:09.32 | 2:25.89 | 3:41.64 | 4:58.33 | 10:00.76 | |||
Roskilde Svømning | 10:01.33 | 6:14.56 | 7:31.16 | 8:47.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:26 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 42, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 14-11-2009 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 10-12-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 738 | 1:01.24 | 2:07.42 | 3:14.33 | 4:21.74 | 8:50.27 | ||
Vejle Svømmeklub | 8:50.70 | 5:29.18 | 6:37.79 | 7:46.81 | ||||||
2 | Maria Lund | 2003 | 699 | 1:03.79 | 2:11.76 | 3:20.30 | 4:29.15 | 9:00.11 | ||
Sigma Swim Birkerød | 9:16.38 | 5:37.44 | 6:45.54 | 7:52.92 | ||||||
3 | Tine Petersen | 2003 | 684 | 1:02.48 | 2:09.73 | 3:17.74 | 4:26.89 | 9:03.87 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:04.91 | 5:36.33 | 6:45.34 | 7:54.58 | ||||||
4 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 664 | 1:03.63 | 2:11.83 | 3:20.66 | 4:30.17 | 9:09.29 | ||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 9:09.90 | 5:39.47 | 6:49.19 | 7:59.42 | ||||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 646 | 1:04.36 | 2:13.13 | 3:22.48 | 4:32.71 | 9:14.38 | ||
Lyngby Svømmeklub | 9:16.67 | 5:43.19 | 6:54.01 | 8:04.70 | ||||||
6 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 646 | 1:04.98 | 2:14.39 | 3:24.51 | 4:34.51 | 9:14.46 | ||
Sigma Swim Birkerød | 9:13.09 | 5:45.35 | 6:55.69 | 8:06.43 | ||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | 641 | 1:04.94 | 2:13.76 | 3:23.63 | 4:33.78 | 9:15.90 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:17.47 | 5:44.22 | 6:54.46 | 8:05.35 | ||||||
8 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 636 | 1:05.81 | 2:16.44 | 3:26.92 | 4:37.76 | 9:17.27 | ||
A6 Jgi Svømning | 9:27.23 | 5:48.27 | 6:58.66 | 8:08.69 | ||||||
9 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 636 | 1:05.40 | 2:14.25 | 3:23.81 | 4:34.24 | 9:17.28 | ||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 9:23.17 | 5:45.06 | 6:56.12 | 8:07.46 | ||||||
10 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 629 | 1:07.09 | 2:18.21 | 3:29.47 | 4:40.61 | 9:19.17 | ||
Helsingør Svømmeklub | 9:27.43 | 5:51.17 | 7:01.85 | 8:12.15 | ||||||
11 | Fiona Andrea Have | 2004 | 626 | 1:07.33 | 2:18.06 | 3:28.23 | 4:39.14 | 9:20.24 | ||
Lyngby Svømmeklub | 9:18.90 | 5:49.61 | 7:00.47 | 8:11.30 | ||||||
12 | Martha Bjerg | 2004 | 616 | 1:06.70 | 2:17.25 | 3:28.21 | 4:39.32 | 9:23.17 | ||
Lyseng IF | 9:23.20 | 5:50.35 | 7:01.70 | 8:13.36 | ||||||
13 | Olivia Callesen | 2004 | 609 | 1:07.08 | 2:17.51 | 3:28.27 | 4:39.00 | 9:25.30 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:29.76 | 5:50.86 | 7:02.79 | 8:15.40 | ||||||
14 | Cille Christensen | 2004 | 603 | 1:06.42 | 2:17.53 | 3:29.00 | 4:41.14 | 9:27.18 | ||
Kolding SK | 9:22.07 | 5:53.95 | 7:06.26 | 8:18.40 | ||||||
15 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 603 | 1:05.97 | 2:17.12 | 3:28.71 | 4:40.44 | 9:27.23 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:34.60 | 5:52.79 | 7:04.86 | 8:16.71 | ||||||
16 | Anna Rønn | 2005 | 602 | 1:07.29 | 2:18.66 | 3:29.60 | 4:41.10 | 9:27.58 | ||
Ringe Svømme Klub | 9:47.60 | 5:52.66 | 7:04.50 | 8:16.38 | ||||||
17 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 600 | 1:04.86 | 2:15.20 | 3:25.78 | 4:37.51 | 9:28.01 | ||
Vest-Brøndby | 9:09.61 | 5:49.83 | 7:02.80 | 8:16.14 | ||||||
18 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 599 | 1:07.53 | 2:19.38 | 3:30.90 | 4:43.00 | 9:28.54 | ||
Aalborg Svømmeklub | 9:26.80 | 5:55.32 | 7:07.22 | 8:18.52 | ||||||
19 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 595 | 1:09.06 | 2:22.95 | 3:35.18 | 4:46.43 | 9:29.60 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 9:32.61 | 5:56.64 | 7:08.02 | 8:19.47 | ||||||
20 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 592 | 1:07.80 | 2:19.33 | 3:31.41 | 4:44.15 | 9:30.63 | ||
Kolding SK | 9:39.02 | 5:56.46 | 7:09.56 | 8:21.23 | ||||||
21 | Aurelia Pedersen | 2004 | 588 | 1:06.24 | 2:17.09 | 3:28.66 | 4:40.48 | 9:32.05 | ||
Vejle Svømmeklub | 9:38.25 | 5:52.89 | 7:05.82 | 8:19.30 | ||||||
22 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 575 | 1:08.12 | 2:21.13 | 3:34.63 | 4:47.33 | 9:36.29 | ||
Vallensbæk IF Af 1939 | 9:47.50 | 6:00.07 | 7:13.72 | 8:25.62 | ||||||
23 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 569 | 1:08.34 | 2:21.51 | 3:34.51 | 4:47.65 | 9:38.20 | ||
Sigma Swim Allerød | 9:44.27 | 6:00.47 | 7:13.79 | 8:26.20 | ||||||
24 | Silja Brage | 2005 | 569 | 1:07.92 | 2:20.00 | 3:32.85 | 4:46.19 | 9:38.44 | ||
A6 Jgi Svømning | 9:33.85 | 6:00.09 | 7:14.24 | 8:27.58 | ||||||
25 | Tilde Søe Bach | 2005 | 567 | 1:07.29 | 2:20.33 | 3:33.87 | 4:47.45 | 9:39.04 | ||
Thisted Svømmeklub | 9:53.08 | 6:01.01 | 7:14.20 | 8:27.20 | ||||||
26 | Søs Freund | 2004 | 566 | 1:08.44 | 2:21.52 | 3:34.75 | 4:47.49 | 9:39.37 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 9:29.66 | 6:01.08 | 7:15.34 | 8:28.54 | ||||||
27 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 560 | 1:08.51 | 2:20.22 | 3:31.95 | 4:44.68 | 9:41.53 | ||
Ringsted Svømme Klub | 9:40.28 | 5:57.80 | 7:11.96 | 8:26.46 | ||||||
28 | Anna Varming | 2005 | 551 | 1:08.21 | 2:21.10 | 3:34.51 | 4:48.38 | 9:44.47 | ||
Viborg Svømme Klub | 9:35.74 | 6:02.44 | 7:16.99 | 8:31.40 | ||||||
29 | Rebecca Petersen | 2005 | 543 | 1:09.65 | 2:22.97 | 3:37.32 | 4:51.93 | 9:47.39 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:43.55 | 6:06.63 | 7:20.81 | 8:34.76 | ||||||
30 | Mia Lindberg | 2003 | 513 | 1:08.48 | 2:23.25 | 3:38.84 | 4:54.32 | 9:58.46 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:27.94 | 6:10.53 | 7:27.65 | 8:44.40 | ||||||
31 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 510 | 1:08.36 | 2:23.71 | 3:39.92 | 4:55.91 | 9:59.92 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 10:18.11 | 6:12.27 | 7:28.52 | 8:45.75 | ||||||
32 | Asta Palmund | 2005 | 507 | 1:09.32 | 2:25.89 | 3:41.64 | 4:58.33 | 10:00.76 | ||
Roskilde Svømning | 10:01.33 | 6:14.56 | 7:31.16 | 8:47.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:58 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 19:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 43, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:12.64 18-12-2016 |
Dansk Rekord Junior: Esbjerg drenge (1900) 3:20.74 19-04-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Herlev Drenge | 2002 | 768 | 3:19.82 | Dansk Rekord - Junior | |||||
Herlev Svømning | 3:23.17 | |||||||||
Frederik Møller | 2002 | 23.62 | 50.68 | 50.68 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 24.27 | 50.83 | 1:41.51 | ||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 23.10 | 49.87 | 2:31.38 | ||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 22.85 | 48.44 | 3:19.82 | ||||||
2 | Sigma Drenge A | 2002 | 680 | 3:28.11 | ||||||
Sigma Swim | 3:30.82 | |||||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 24.93 | 51.65 | 51.65 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 24.13 | 51.23 | 1:42.88 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 24.78 | 51.97 | 2:34.85 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 25.66 | 53.26 | 3:28.11 | ||||||
3 | Hsk Junior | 2002 | 665 | 3:29.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.95 | |||||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 25.12 | 52.12 | 52.12 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 25.32 | 53.67 | 1:45.79 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 24.05 | 51.04 | 2:36.83 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 25.22 | 52.79 | 3:29.62 | ||||||
4 | Triton Herrer 1 | 2002 | 658 | 3:30.38 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:35.16 | |||||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 24.24 | 50.75 | 50.75 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 24.60 | 51.98 | 1:42.73 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 25.84 | 54.56 | 2:37.29 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 25.02 | 53.09 | 3:30.38 | ||||||
5 | Red Stags | 2002 | 651 | 3:31.10 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 3:37.55 | |||||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 23.45 | 49.57 | 49.57 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 25.96 | 54.64 | 1:44.21 | ||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 25.49 | 54.29 | 2:38.50 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 24.99 | 52.60 | 3:31.10 | ||||||
6 | Vejle Drenge 1 | 2002 | 640 | 3:32.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:33.48 | |||||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 25.60 | 53.93 | 53.93 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 24.45 | 51.48 | 1:45.41 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 25.56 | 53.04 | 2:38.45 | ||||||
Jacob Christensen | 2002 | 25.75 | 53.91 | 3:32.36 | ||||||
7 | Holbæk Junior Drenge | 2002 | 639 | 3:32.40 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 3:35.75 | |||||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 25.61 | 53.98 | 53.98 | ||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 26.20 | 55.24 | 1:49.22 | ||||||
David Arneskov | 2002 | 24.25 | 51.00 | 2:40.22 | ||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 25.11 | 52.18 | 3:32.40 | ||||||
8 | Agf Drenge 1 | 2002 | 632 | 3:33.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:39.58 | |||||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 25.32 | 52.96 | 52.96 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 24.90 | 52.74 | 1:45.70 | ||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 25.18 | 52.93 | 2:38.63 | ||||||
Markus Toft | 2003 | 25.77 | 54.60 | 3:33.23 | ||||||
9 | Gentofte Herrer 1 | 2002 | 629 | 3:33.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:36.63 | |||||||||
Leo Badaker | 2002 | 24.68 | 52.07 | 52.07 | ||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 24.58 | 51.83 | 1:43.90 | ||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 25.36 | 54.30 | 2:38.20 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 26.29 | 55.39 | 3:33.59 | ||||||
10 | Horsens Herrer | 2002 | 615 | 3:35.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:40.37 | |||||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 25.08 | 52.85 | 52.85 | ||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 26.43 | 56.07 | 1:48.92 | ||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 26.04 | 55.26 | 2:44.18 | ||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 23.79 | 51.03 | 3:35.21 | ||||||
11 | H2Odense Drenge 1 | 2002 | 604 | 3:36.43 | ||||||
H2Odense | 3:38.32 | |||||||||
Gustav Stahl | 2002 | 24.63 | 51.68 | 51.68 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 26.08 | 54.77 | 1:46.45 | ||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 25.61 | 55.08 | 2:41.53 | ||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 25.96 | 54.90 | 3:36.43 | ||||||
12 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | 602 | 3:36.68 | ||||||
Aarhus Swim | 3:41.65 | |||||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 26.11 | 54.62 | 54.62 | ||||||
William Sloth | 2003 | 26.92 | 56.08 | 1:50.70 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 25.00 | 53.06 | 2:43.76 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 25.26 | 52.92 | 3:36.68 | ||||||
13 | Vg17 Drenge | 2002 | 601 | 3:36.82 | ||||||
VG 17 | 3:41.29 | |||||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 25.84 | 54.38 | 54.38 | ||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 25.14 | 53.68 | 1:48.06 | ||||||
Asger Johansen | 2003 | 25.57 | 53.59 | 2:41.65 | ||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 25.91 | 55.17 | 3:36.82 | ||||||
14 | Viborg | 2002 | 590 | 3:38.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 3:43.91 | |||||||||
Anders Elsborg | 2003 | 26.52 | 54.57 | 54.57 | ||||||
Mikkel Riis | 2002 | 26.08 | 55.47 | 1:50.04 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 26.69 | 56.51 | 2:46.55 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 24.70 | 51.63 | 3:38.18 | ||||||
15 | Gti-1 | 2002 | 590 | 3:38.19 | ||||||
GTI | 3:42.49 | |||||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 26.22 | 54.98 | 54.98 | ||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 25.34 | 53.85 | 1:48.83 | ||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 26.75 | 55.67 | 2:44.50 | ||||||
Oscar Isberg | 2004 | 25.65 | 53.69 | 3:38.19 | ||||||
16 | Gsc Drenge | 2002 | 588 | 3:38.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:43.89 | |||||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 26.40 | 55.31 | 55.31 | ||||||
Noah Bred | 2003 | 26.34 | 54.62 | 1:49.93 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 26.07 | 54.87 | 2:44.80 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 25.43 | 53.67 | 3:38.47 | ||||||
17 | A6 Boys | 2002 | 584 | 3:38.86 | ||||||
A6 | 3:42.49 | |||||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 25.66 | 52.82 | 52.82 | ||||||
Noah Tranum | 2004 | 26.38 | 55.99 | 1:48.81 | ||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 26.16 | 54.73 | 2:43.54 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 26.22 | 55.32 | 3:38.86 | ||||||
18 | Hsk Junior 2 | 2002 | 582 | 3:39.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:40.04 | |||||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 27.72 | 57.24 | 57.24 | ||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 25.45 | 53.79 | 1:51.03 | ||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 25.39 | 53.80 | 2:44.83 | ||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 25.70 | 54.28 | 3:39.11 | ||||||
19 | Aalborg Drenge 1 | 2002 | 580 | 3:39.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:40.84 | |||||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 26.49 | 54.65 | 54.65 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 26.25 | 55.21 | 1:49.86 | ||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 25.65 | 53.25 | 2:43.11 | ||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 27.01 | 56.29 | 3:39.40 | ||||||
20 | Ssk Drenge | 2002 | 563 | 3:41.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:44.72 | |||||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 27.02 | 56.22 | 56.22 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 26.49 | 55.02 | 1:51.24 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 25.72 | 53.42 | 2:44.66 | ||||||
Mikkel Mølgaard | 2003 | 27.13 | 56.87 | 3:41.53 | ||||||
21 | Hvidovre Drenge | 2002 | 561 | 3:41.84 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 3:45.85 | |||||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 26.12 | 54.00 | 54.00 | ||||||
Mathias Parkhøi | 2003 | 26.49 | 56.06 | 1:50.06 | ||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 26.96 | 58.06 | 2:48.12 | ||||||
Mads Lind | 2002 | 24.77 | 53.72 | 3:41.84 | ||||||
22 | Vejle Drenge 2 | 2002 | 522 | 3:47.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:45.68 | |||||||||
Mads Iversen | 2004 | 27.95 | 58.31 | 58.31 | ||||||
Sune Schaarup | 2003 | 27.71 | 58.06 | 1:56.37 | ||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 25.45 | 54.60 | 2:50.97 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 26.77 | 56.33 | 3:47.30 | ||||||
23 | H2Odense Drenge 2 | 2002 | 520 | 3:47.52 | ||||||
H2Odense | 3:51.70 | |||||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 26.57 | 55.75 | 55.75 | ||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 27.90 | 58.28 | 1:54.03 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 27.68 | 57.30 | 2:51.33 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 26.88 | 56.19 | 3:47.52 | ||||||
24 | Esbjerg 2 | 2003 | 517 | 3:47.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:55.59 | |||||||||
Anders Mose | 2004 | 28.53 | 59.48 | 59.48 | ||||||
Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 27.24 | 56.17 | 1:55.65 | ||||||
Tobias Svenningsen | 2003 | 27.47 | 57.69 | 2:53.34 | ||||||
Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 26.07 | 54.59 | 3:47.93 | ||||||
25 | Lyngby Chicos | 2003 | 514 | 3:48.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:55.16 | |||||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 26.74 | 55.63 | 55.63 | ||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 26.80 | 56.36 | 1:51.99 | ||||||
Kasper Thorn | 2004 | 26.94 | 57.41 | 2:49.40 | ||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 27.85 | 58.99 | 3:48.39 | ||||||
26 | Triton Herrer 2 | 2004 | 514 | 3:48.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:56.85 | |||||||||
Frederik Taubert Løgager | 2004 | 27.57 | 58.41 | 58.41 | ||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 27.32 | 57.89 | 1:56.30 | ||||||
Silas Waterval | 2004 | 26.39 | 56.29 | 2:52.59 | ||||||
William Studsgaard | 2004 | 26.91 | 55.84 | 3:48.43 | ||||||
27 | Helsingør | 2002 | 513 | 3:48.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 3:46.93 | |||||||||
Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 25.44 | 53.59 | 53.59 | ||||||
Lucas Burmester | 2002 | 27.05 | 55.89 | 1:49.48 | ||||||
Lucas T. Mortensen | 2004 | 27.77 | 59.88 | 2:49.36 | ||||||
Oliver Bak Jensen | 2002 | 27.53 | 59.26 | 3:48.62 | ||||||
28 | Søllerød Boys | 2003 | 497 | 3:50.93 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:48.76 | |||||||||
Valdemar Kristensen | 2003 | 27.71 | 56.78 | 56.78 | ||||||
Julian Birch | 2004 | 27.15 | 56.87 | 1:53.65 | ||||||
William Kristensen | 2003 | 28.09 | 59.40 | 2:53.05 | ||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 27.74 | 57.88 | 3:50.93 | ||||||
- | Esbjerg 1 | 2002 | DSQ | Tyvstart SW10.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:39.21 | |||||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 26.00 | 54.71 | 54.71 | ||||||
- | Kvik | 2002 | DSQ | Fork.rkflg SW10.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:31.92 | |||||||||
- | Sigma Drenge B | 2002 | DSQ | Tyvstart SW10.11 | ||||||
Sigma Swim | 3:44.81 | |||||||||
Jonathan Beck | 2004 | 27.49 | 57.89 | 57.89 | ||||||
William Ølshøj | 2004 | 27.07 | 57.41 | 1:55.30 | ||||||
Jakob Legaard | 2003 | 28.88 | 1:00.80 | 2:56.10 | ||||||
- | Vat Cph Junior Drenge | 2002 | DSQ | Tyvstart SW10.11 | ||||||
VAT Copenhagen | 3:50.57 | |||||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 27.24 | 56.97 | 56.97 | ||||||
Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 26.24 | 56.33 | 1:53.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:29 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 03 november 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 44, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 05-04-2014 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:07.98 05-11-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gentofte Damer 1 | 2003 | 740 | 4:08.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:12.48 | |||||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 30.57 | 1:03.01 | 1:03.01 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 30.95 | 1:06.46 | 2:09.47 | ||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 26.11 | 1:02.11 | 3:11.58 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 27.26 | 57.37 | 4:08.95 | ||||||
2 | Gsc Piger | 2003 | 672 | 4:16.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:23.19 | |||||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 30.40 | 1:02.33 | 1:02.33 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 32.51 | 1:09.42 | 2:11.75 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 29.93 | 1:05.11 | 3:16.86 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 28.24 | 1:00.13 | 4:16.99 | ||||||
3 | Vejle Piger 1 | 2003 | 668 | 4:17.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:19.23 | |||||||||
Louise Jensen | 2003 | 31.37 | 1:05.80 | 1:05.80 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 32.46 | 1:10.16 | 2:15.96 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 30.27 | 1:05.24 | 3:21.20 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 27.09 | 56.31 | 4:17.51 | ||||||
4 | H2Odense Piger 1 | 2003 | 665 | 4:17.92 | ||||||
H2Odense | 4:16.76 | |||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 31.88 | 1:06.30 | 1:06.30 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 33.62 | 1:11.83 | 2:18.13 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 28.70 | 1:02.63 | 3:20.76 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 27.31 | 57.16 | 4:17.92 | ||||||
5 | Vat Cph Junior Piger 1 | 2003 | 659 | 4:18.74 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:20.71 | |||||||||
Schastine Tabor | 2005 | 30.37 | 1:03.25 | 1:03.25 | ||||||
Lærke Blond | 2003 | 34.23 | 1:15.92 | 2:19.17 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 28.15 | 1:00.69 | 3:19.86 | ||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 27.70 | 58.88 | 4:18.74 | ||||||
6 | Sigma Piger A | 2003 | 651 | 4:19.76 | ||||||
Sigma Swim | 4:19.14 | |||||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 31.75 | 1:05.13 | 1:05.13 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 33.15 | 1:11.18 | 2:16.31 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 30.42 | 1:04.84 | 3:21.15 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 27.86 | 58.61 | 4:19.76 | ||||||
7 | Kvik | 2003 | 646 | 4:20.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:24.45 | |||||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 30.57 | 1:04.03 | 1:04.03 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 33.68 | 1:12.93 | 2:16.96 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 30.99 | 1:05.84 | 3:22.80 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 27.54 | 57.68 | 4:20.48 | ||||||
8 | Esbjerg 1 | 2004 | 642 | 4:21.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:23.67 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 30.81 | 1:04.12 | 1:04.12 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 33.35 | 1:11.23 | 2:15.35 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 30.18 | 1:06.00 | 3:21.35 | ||||||
Søs Freund | 2004 | 28.28 | 59.68 | 4:21.03 | ||||||
9 | Herlev Piger | 2003 | 620 | 4:24.01 | ||||||
Herlev Svømning | 4:22.34 | |||||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 32.25 | 1:07.40 | 1:07.40 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 34.62 | 1:14.02 | 2:21.42 | ||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 29.37 | 1:05.12 | 3:26.54 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.25 | 57.47 | 4:24.01 | ||||||
10 | A6 Piger | 2003 | 612 | 4:25.14 | ||||||
A6 | 4:25.24 | |||||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 33.17 | 1:09.42 | 1:09.42 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 33.88 | 1:12.50 | 2:21.92 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 30.09 | 1:05.05 | 3:26.97 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 27.80 | 58.17 | 4:25.14 | ||||||
11 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 610 | 4:25.48 | ||||||
Aarhus Swim | 4:22.16 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 32.35 | 1:07.04 | 1:07.04 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 33.81 | 1:13.15 | 2:20.19 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 30.75 | 1:05.67 | 3:25.86 | ||||||
Nanna Langvad | 2005 | 28.61 | 59.62 | 4:25.48 | ||||||
12 | Helsingør 1 | 2003 | 610 | 4:25.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 4:24.59 | |||||||||
Linnea Hietala | 2004 | 32.09 | 1:06.56 | 1:06.56 | ||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 33.47 | 1:13.15 | 2:19.71 | ||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 30.74 | 1:06.91 | 3:26.62 | ||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 28.07 | 58.88 | 4:25.50 | ||||||
13 | Aalborg Piger 1 | 2003 | 606 | 4:26.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:24.46 | |||||||||
Fenja Romanski | 2005 | 31.16 | 1:04.73 | 1:04.73 | ||||||
Mathilde Bager | 2005 | 35.09 | 1:15.16 | 2:19.89 | ||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 30.08 | 1:04.23 | 3:24.12 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 28.99 | 1:01.94 | 4:26.06 | ||||||
14 | Kalundborg Piger | 2004 | 603 | 4:26.55 | ||||||
Kalundborg SK | 4:32.12 | |||||||||
Anna Larsen | 2004 | 33.06 | 1:07.93 | 1:07.93 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 34.50 | 1:14.15 | 2:22.08 | ||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 29.52 | 1:03.52 | 3:25.60 | ||||||
Thea Kaiser | 2004 | 28.69 | 1:00.95 | 4:26.55 | ||||||
15 | Horsens Damer | 2003 | 592 | 4:28.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:29.82 | |||||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 31.48 | 1:04.57 | 1:04.57 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 36.02 | 1:18.30 | 2:22.87 | ||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 29.83 | 1:04.72 | 3:27.59 | ||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 28.23 | 1:00.51 | 4:28.10 | ||||||
15 | Lyngby Chicas 1 | 2003 | 592 | 4:28.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:25.60 | |||||||||
Ella Stenholt | 2003 | 30.34 | 1:03.56 | 1:03.56 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 35.72 | 1:16.83 | 2:20.39 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 31.27 | 1:07.77 | 3:28.16 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 28.76 | 59.94 | 4:28.10 | ||||||
17 | Sigma Piger B | 2003 | 582 | 4:29.66 | ||||||
Sigma Swim | 4:30.06 | |||||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 32.97 | 1:08.99 | 1:08.99 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 33.64 | 1:14.95 | 2:23.94 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 29.49 | 1:06.05 | 3:29.99 | ||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 28.54 | 59.67 | 4:29.66 | ||||||
18 | Hsk Junior 2 | 2003 | 580 | 4:29.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:33.67 | |||||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 32.15 | 1:06.60 | 1:06.60 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 34.53 | 1:14.09 | 2:20.69 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 30.78 | 1:06.82 | 3:27.51 | ||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 30.00 | 1:02.44 | 4:29.95 | ||||||
19 | Aalborg Piger 2 | 2003 | 577 | 4:30.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:27.80 | |||||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 32.39 | 1:07.41 | 1:07.41 | ||||||
Jazmin Jensen | 2005 | 36.66 | 1:18.64 | 2:26.05 | ||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 29.65 | 1:03.88 | 3:29.93 | ||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 28.38 | 1:00.55 | 4:30.48 | ||||||
20 | Vat Cph Junior Piger 2 | 2003 | 556 | 4:33.72 | ||||||
VAT Copenhagen | 4:33.79 | |||||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | 32.84 | 1:08.54 | 1:08.54 | ||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 34.95 | 1:18.10 | 2:26.64 | ||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 30.10 | 1:05.94 | 3:32.58 | ||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 28.40 | 1:01.14 | 4:33.72 | ||||||
21 | Viborg 1 | 2003 | 536 | 4:37.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:35.17 | |||||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 32.92 | 1:08.34 | 1:08.34 | ||||||
Christine Henriksen | 2003 | 37.47 | 1:19.69 | 2:28.03 | ||||||
Selma Skipper | 2004 | 30.92 | 1:08.78 | 3:36.81 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 28.89 | 1:00.32 | 4:37.13 | ||||||
22 | Farum Piger | 2003 | 533 | 4:37.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | 4:33.41 | |||||||||
Karoline K. Larsen | 2004 | 33.50 | 1:08.22 | 1:08.22 | ||||||
Dagmar Boeck | 2004 | 34.72 | 1:15.06 | 2:23.28 | ||||||
Maj Jensen | 2003 | 31.65 | 1:10.84 | 3:34.12 | ||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | 29.93 | 1:03.49 | 4:37.61 | ||||||
23 | Agf Piger 1 | 2003 | 531 | 4:37.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:29.27 | |||||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 32.96 | 1:09.17 | 1:09.17 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 37.04 | 1:19.88 | 2:29.05 | ||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 31.77 | 1:09.63 | 3:38.68 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 28.11 | 59.26 | 4:37.94 | ||||||
24 | Søllerød Girls | 2004 | 531 | 4:38.03 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:40.10 | |||||||||
Anna Nørskov | 2004 | 34.51 | 1:11.13 | 1:11.13 | ||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 35.45 | 1:15.68 | 2:26.81 | ||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 31.20 | 1:07.96 | 3:34.77 | ||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 29.85 | 1:03.26 | 4:38.03 | ||||||
25 | Kolding Piger 1 | 2004 | 530 | 4:38.25 | ||||||
Kolding SK | 4:39.29 | |||||||||
Melanie Petersen | 2004 | 34.05 | 1:11.42 | 1:11.42 | ||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 37.16 | 1:20.50 | 2:31.92 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 30.30 | 1:05.14 | 3:37.06 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 29.19 | 1:01.19 | 4:38.25 | ||||||
26 | Hvidovre Piger | 2003 | 512 | 4:41.38 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 4:43.30 | |||||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 32.48 | 1:06.97 | 1:06.97 | ||||||
Frida Hvirring Kragh | 2004 | 35.98 | 1:18.32 | 2:25.29 | ||||||
Sofie Bak | 2003 | 33.75 | 1:16.09 | 3:41.38 | ||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 28.68 | 1:00.00 | 4:41.38 | ||||||
27 | Vg17 Piger | 2004 | 508 | 4:42.19 | ||||||
VG 17 | 4:33.92 | |||||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 33.96 | 1:10.53 | 1:10.53 | ||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 37.34 | 1:20.47 | 2:31.00 | ||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 31.63 | 1:08.88 | 3:39.88 | ||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 30.10 | 1:02.31 | 4:42.19 | ||||||
28 | Neptun Supergirls | 2004 | 506 | 4:42.54 | ||||||
Swim Team Neptun | 4:42.45 | |||||||||
Thea Brøndum | 2004 | 36.52 | 1:15.19 | 1:15.19 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 35.23 | 1:17.66 | 2:32.85 | ||||||
Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 31.48 | 1:09.08 | 3:41.93 | ||||||
Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 28.55 | 1:00.61 | 4:42.54 | ||||||
- | Hsk Junior | 2003 | DSQ | Sv.på ryg 325 SW9.2 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:25.07 | |||||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 32.48 | 1:05.94 | 1:05.94 | ||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 33.97 | 1:14.36 | 2:20.30 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 30.19 | 1:04.81 | 3:25.11 | ||||||
- | Køge Damer 1 | 2003 | DSQ | Tyvstart SW10.11 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:21.13 | |||||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 31.51 | 1:04.28 | 1:04.28 | ||||||
- | Ssk Piger | 2005 | DSQ | Tyvstart SW10.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:29.33 | |||||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 31.32 | 1:04.89 | 1:04.89 | ||||||
Mette Holstein | 2005 | 33.49 | 1:10.78 | 2:15.67 | ||||||
Emilie Bie Bock | 2005 | 30.96 | 1:07.54 | 3:23.21 | ||||||
- | Vejle Piger 2 | 2003 | DSQ | Tyvstart SW10.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:26.88 | |||||||||
Marlene Reitan | 2003 | 32.84 | 1:07.40 | 1:07.40 | ||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 35.11 | 1:15.90 | 2:23.30 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 30.55 | 1:07.61 | 3:30.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2019 |
Løb 105, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Tolderlund | 2005 | 580 | 30.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | DSQ | SW 6.3 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:34 |