Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 1, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:02.24 | ||||||
Nikolai Østergaard | 1996 | 29.04 | 1:01.05 | 1:01.05 | ||||||
Christian O. Sørensen | 1996 | 28.24 | 1:00.66 | 2:01.71 | ||||||
Nikolaj Bertelsen | 1996 | 29.08 | 1:02.71 | 3:04.42 | ||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 27.14 | 57.82 | 4:02.24 | ||||||
2 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:05.74 | ||||||
Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 29.47 | 1:29.61 | 1:29.61 | ||||||
Lasse Jørgensen | 1996 | 32.59 | 1:01.07 | 2:30.68 | ||||||
Peter Nilsson | 1996 | 32.82 | 1:01.65 | 3:32.33 | ||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 33.41 | 33.41 | 4:05.74 | ||||||
3 | Gsc Drenge | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:06.60 | ||||||
Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 29.26 | 59.78 | 59.78 | ||||||
Anton Olsen | 1998 | 29.44 | 1:02.98 | 2:02.76 | ||||||
Jonas Vibsig Berding | 1996 | 29.61 | 1:02.91 | 3:05.67 | ||||||
Ditlev Balle | 1996 | 28.96 | 1:00.93 | 4:06.60 | ||||||
4 | Sigma Ns1 Drenge | 1996 | SIGMA Nordsjælland | 4:08.80 | ||||||
Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 28.23 | 59.48 | 59.48 | ||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 31.21 | 1:04.66 | 2:04.14 | ||||||
Mikkel Stavngaard | 1996 | 28.90 | 1:00.42 | 3:04.56 | ||||||
Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 30.18 | 1:04.24 | 4:08.80 | ||||||
5 | Hovedstaden Drenge | 1996 | Swim Team Hovedstaden | 4:11.95 | ||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 28.77 | 1:01.03 | 1:01.03 | ||||||
August Willems | 1997 | 30.35 | 1:03.90 | 2:04.93 | ||||||
Hannibal Steenfos | 1996 | 30.85 | 1:04.56 | 3:09.49 | ||||||
Isak Lichi | 1997 | 28.80 | 1:02.46 | 4:11.95 | ||||||
6 | Kvik Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:15.11 | ||||||
Anders Yttesen | 1996 | 30.61 | 1:03.29 | 1:03.29 | ||||||
Mikkel Nyegaard | 1996 | 1:00.23 | 2:03.52 | |||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 31.09 | ||||||||
Viktor Holm | 1996 | 4:15.11 | 4:15.11 | |||||||
7 | Team Skoda | 1996 | Herlev Svømning | 4:17.55 | ||||||
Jens Frederik Vittrup | 1996 | 30.49 | 1:03.83 | 1:03.83 | ||||||
Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 31.04 | 1:05.27 | 2:09.10 | ||||||
Lasse Brock | 1997 | 30.93 | 1:05.41 | 3:14.51 | ||||||
Chris Johansen | 1996 | 29.18 | 1:03.04 | 4:17.55 | ||||||
8 | Lyngbys Superdrenge | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 4:23.12 | ||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 30.06 | 1:03.84 | 1:03.84 | ||||||
Mads Högborg | 1996 | 30.47 | 1:04.05 | 2:07.89 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 31.87 | 1:08.18 | 3:16.07 | ||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 31.47 | 1:07.05 | 4:23.12 | ||||||
9 | Køge Drenge | 1996 | Køge Svømmeklub | 4:23.38 | ||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 31.25 | 1:04.60 | 1:04.60 | ||||||
Mathias Halvorsen | 1996 | 28.36 | 1:00.22 | 2:04.82 | ||||||
Lasse Foss Sylow | 1997 | 33.44 | 2:18.56 | 4:23.38 | ||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 4:23.38 | ||||||||
10 | Hørsholm Drenge | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 4:27.19 | ||||||
Tobias Engell Nielsen | 1996 | 1:04.31 | 1:34.57 | 1:34.57 | ||||||
Malte Frederiksen | 1996 | 33.48 | 1:08.27 | 2:42.84 | ||||||
Christoffer Krogh | 1997 | 36.71 | 1:09.31 | 3:52.15 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 35.04 | 35.04 | 4:27.19 | ||||||
11 | Triton Drenge | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:30.70 | ||||||
Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 1:08.51 | 1:37.79 | 1:37.79 | ||||||
Tobias Vester | 1996 | 31.15 | 1:08.22 | 2:46.01 | ||||||
William Rømer | 1997 | 41.48 | 1:11.47 | 3:57.48 | ||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 33.22 | 33.22 | 4:30.70 | ||||||
12 | Sigma Ns2 Drenge | 1996 | SIGMA Nordsjælland | 4:34.33 | ||||||
Asger A. Schäfer | 1997 | 31.19 | 1:06.55 | 1:06.55 | ||||||
Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 1:07.43 | 2:13.98 | |||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 32.75 | 1:10.61 | 3:24.59 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 32.70 | 1:09.74 | 4:34.33 | ||||||
13 | Farum Drenge | 0 | Farum Svømmeklub | 4:36.76 | ||||||
Daniel Christian | 1998 | 1:08.58 | 1:42.51 | 1:42.51 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 36.18 | 1:11.03 | 2:53.54 | ||||||
Emil Grovn | 1998 | 37.88 | 1:08.90 | 4:02.44 | ||||||
Mads Jørner | 1998 | 34.32 | 34.32 | 4:36.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 2, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Køge Piger | 1998 | Køge Svømmeklub | 4:32.81 | ||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 32.25 | 1:06.38 | 1:06.38 | ||||||
Ida Henriksen | 1998 | 33.63 | 1:09.60 | 2:15.98 | ||||||
Astrid Delin | 1999 | 34.27 | 1:13.23 | 3:29.21 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 30.46 | 1:03.60 | 4:32.81 | ||||||
2 | Sigma Ns Piger | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 4:32.93 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 31.83 | 1:40.11 | 1:40.11 | ||||||
Anna Boutrup | 1998 | 35.62 | 1:10.67 | 2:50.78 | ||||||
Kristin Blach Petersen | 1998 | 39.15 | 1:08.94 | 3:59.72 | ||||||
Emilia Lüders | 1998 | 33.21 | 33.21 | 4:32.93 | ||||||
3 | A6 Piger | 1998 | A6 | 4:39.79 | ||||||
Isabel Mass | 1998 | 32.85 | 1:08.65 | 1:08.65 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 33.09 | 1:11.19 | 2:19.84 | ||||||
Pernille Nislev | 1998 | 33.86 | 1:10.62 | 3:30.46 | ||||||
Karen Gjerløff | 1998 | 32.34 | 1:09.33 | 4:39.79 | ||||||
4 | Helsingør Piger | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 4:40.62 | ||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 32.99 | 1:08.38 | 1:08.38 | ||||||
Maria Kaisa Mundt | 1998 | 32.83 | 1:09.94 | 2:18.32 | ||||||
Frederikke Houen | 1998 | 34.91 | 1:14.13 | 3:32.45 | ||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 32.69 | 1:08.17 | 4:40.62 | ||||||
5 | Hørsholm Piger | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 4:42.40 | ||||||
Sofia Altoft | 1998 | 32.37 | 1:08.38 | 1:08.38 | ||||||
Kathrine Jokumsen | 1998 | 33.44 | 1:09.62 | 2:18.00 | ||||||
Thea Schulze | 1998 | 34.39 | 1:12.31 | 3:30.31 | ||||||
Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 34.52 | 1:12.09 | 4:42.40 | ||||||
6 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:45.40 | ||||||
Mei Mei Dreyer | 1998 | 33.12 | 1:08.90 | 1:08.90 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 33.16 | 1:09.94 | 2:18.84 | ||||||
Chamie Kann | 1999 | 36.13 | 1:29.48 | 3:48.32 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 19.59 | 57.08 | 4:45.40 | ||||||
7 | Hovedstaden Piger 1 | 1999 | Swim Team Hovedstaden | 4:46.94 | ||||||
Mathilde Zaggai | 1998 | 33.37 | 1:09.63 | 1:09.63 | ||||||
Tenna Jensen | 1998 | 33.95 | 1:10.52 | 2:20.15 | ||||||
Alberte Sara Cornelius | 1998 | 34.55 | 1:11.93 | 3:32.08 | ||||||
Merle F. V. Christensen | 1998 | 35.60 | 1:14.86 | 4:46.94 | ||||||
8 | Lyngbys Superpiger | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 5:00.34 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 34.99 | 1:14.95 | 1:14.95 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 34.13 | 1:12.24 | 2:27.19 | ||||||
Nikoline Svensson | 1998 | 35.10 | 1:13.52 | 3:40.71 | ||||||
Clara Lerche | 1999 | 36.72 | 1:19.63 | 5:00.34 | ||||||
9 | Triton Piger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:01.82 | ||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 36.57 | 1:15.63 | 1:15.63 | ||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 32.38 | 1:09.44 | 2:25.07 | ||||||
Emma Lyngby Larsen | 1998 | 37.14 | 1:16.45 | 3:41.52 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 37.33 | 1:20.30 | 5:01.82 | ||||||
10 | Hovedstaden Piger | 1998 | Swim Team Hovedstaden | 5:17.40 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 38.03 | 1:54.83 | 1:54.83 | ||||||
Emily Kay | 1999 | 41.20 | 1:17.97 | 3:12.80 | ||||||
Deirdre Ø. Hansen | 1999 | 1:19.02 | 2:04.60 | 5:17.40 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 5:17.40 | ||||||||
11 | Lyngbys Superpiger2 | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 5:43.53 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 39.22 | 1:23.90 | 1:23.90 | ||||||
Louise Bromose | 1999 | 39.55 | 1:21.58 | 2:45.48 | ||||||
Naya Jacobsen | 1999 | 40.81 | 1:29.83 | 4:15.31 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 40.57 | 1:28.22 | 5:43.53 | ||||||
- | Gsc Piger | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Tyvstart 3 skifte | |||||
Veronika Storm | 1998 | 37.23 | 1:20.04 | 1:20.04 | ||||||
Freja Gram | 1999 | 37.46 | 3:16.21 | |||||||
Amalie Henum | 1999 | 4:30.35 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 1:05.23 | 2:13.92 | 3:22.02 | 4:26.55 | |||
2 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.10 | 2:15.22 | 3:24.80 | 4:32.60 | |||
3 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.79 | 2:14.98 | 3:22.88 | 4:32.72 | |||
4 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.70 | 2:14.81 | 3:24.60 | 4:34.30 | |||
5 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.80 | 2:17.25 | 3:27.10 | 4:36.35 | |||
6 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | Svømmeklubben Laksen | 1:07.23 | 2:18.70 | 3:29.66 | 4:40.25 | |||
7 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:06.71 | 2:18.01 | 3:29.71 | 4:41.23 | |||
8 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 1:07.67 | 2:20.18 | 3:32.25 | 4:44.34 | |||
9 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 1:07.63 | 2:20.13 | 3:33.45 | 4:46.72 | |||
10 | Hannibal Steenfos | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 1:08.00 | 2:22.21 | 3:36.33 | 4:49.92 | |||
11 | Kasper Tvergaard | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:10.02 | 2:24.72 | 3:39.40 | 4:51.16 | |||
12 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 1:10.02 | 2:25.08 | 3:39.74 | 4:51.35 | |||
13 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.83 | 2:24.88 | 3:39.04 | 4:52.40 | |||
14 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.67 | 2:24.76 | 3:43.85 | 5:03.96 | |||
- | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.69 | 2:23.12 | 3:33.73 | 4:43.08 | |||
2 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 1:07.73 | 2:19.86 | 3:33.21 | 4:44.42 | |||
3 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 1:07.61 | 2:20.44 | 3:34.03 | 4:46.30 | |||
4 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.03 | 2:20.97 | 3:34.99 | 4:49.97 | |||
5 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 1:12.47 | 2:26.55 | 3:39.68 | 4:51.33 | |||
6 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.80 | 2:28.46 | 3:44.70 | 4:58.37 | |||
7 | Jonas Kaadtmann | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.66 | 2:28.06 | 3:45.31 | 5:01.19 | |||
8 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:11.69 | 2:30.72 | 3:50.14 | 5:06.60 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:11.64 | 2:26.25 | 3:40.37 | 4:52.24 | |||
2 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 1:11.36 | 2:26.03 | 3:40.43 | 4:52.41 | |||
3 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 1:13.04 | 2:31.68 | 3:50.86 | 5:08.27 | |||
4 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:14.46 | 2:34.20 | 3:51.81 | 5:09.11 | |||
5 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.69 | 2:31.65 | 3:51.34 | 5:09.84 | |||
6 | Mathilde Zaggai | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:15.45 | 2:37.78 | 3:57.39 | 5:14.80 | |||
7 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:20.15 | 2:43.15 | 4:06.78 | 5:22.93 | |||
- | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.77 | 2:32.91 | 3:52.13 | 5:10.62 | |||
2 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.80 | 2:34.37 | 3:54.30 | 5:12.71 | |||
3 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.13 | 2:45.52 | 4:10.13 | 5:32.88 | |||
4 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 1:20.36 | 2:46.02 | 4:12.33 | 5:34.99 | |||
5 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.30 | 2:46.02 | 4:13.83 | 5:39.99 | |||
6 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:22.00 | 2:50.38 | 4:18.74 | 5:46.29 | |||
7 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:25.28 | 2:55.63 | 4:28.23 | 5:58.83 | |||
8 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:23.84 | 2:56.45 | 4:31.45 | 6:04.91 | |||
9 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:27.39 | 3:02.62 | 4:38.12 | 6:12.84 | |||
10 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 1:28.11 | 3:03.35 | 4:42.77 | 6:15.38 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 35.71 | 1:15.51 | |||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 36.06 | 1:15.76 | |||||
3 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.71 | 1:15.77 | |||||
4 | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 37.27 | 1:16.06 | |||||
5 | Timon Wedekind | 1996 | GI-40 Hermes | 37.89 | 1:16.33 | |||||
6 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 37.95 | 1:18.26 | |||||
7 | Mikkel Stavngaard | 1996 | Allerød Svømmeklub | 37.83 | 1:18.55 | |||||
8 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 37.21 | 1:18.82 | |||||
9 | Kasper Tvergaard | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.34 | 1:19.30 | |||||
10 | Sasha Curti | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 37.11 | 1:19.36 | |||||
11 | Oskar Bendsen | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 39.62 | 1:20.69 | |||||
12 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 40.02 | 1:21.03 | |||||
13 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.69 | 1:22.05 | |||||
14 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | 39.24 | 1:22.34 | |||||
15 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.17 | 1:22.73 | |||||
16 | Mikkel Nyegaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.78 | 1:23.69 | |||||
17 | Nicolai Billenstein | 1996 | Næstved IF | 39.95 | 1:24.04 | |||||
18 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 41.26 | 1:24.11 | |||||
19 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.35 | 1:24.84 | |||||
20 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 41.20 | 1:25.15 | |||||
21 | Sune Kokholm | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.15 | 1:25.84 | |||||
22 | Magnus Wied | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 42.15 | 1:26.43 | |||||
- | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 37.11 | 1:17.75 | |||||
2 | Isak Lichi | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 37.34 | 1:17.78 | |||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.04 | 1:21.68 | |||||
4 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 40.20 | 1:22.84 | |||||
5 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 40.52 | 1:24.29 | |||||
6 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 40.48 | 1:24.49 | |||||
7 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 39.54 | 1:24.50 | |||||
8 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 40.70 | 1:25.24 | |||||
9 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.76 | 1:26.33 | |||||
10 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 39.39 | 1:27.12 | |||||
11 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 41.68 | 1:27.40 | |||||
11 | Victor Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.88 | 1:27.40 | |||||
13 | Sebastian Westerby | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 41.92 | 1:28.34 | |||||
14 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 42.23 | 1:29.48 | |||||
15 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 42.67 | 1:29.71 | |||||
16 | Kasper Jensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 41.53 | 1:30.59 | |||||
17 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 45.05 | 1:31.33 | |||||
18 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 45.83 | 1:33.42 | |||||
- | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Crawlben v ven. 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.83 | 1:22.06 | |||||
2 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.22 | 1:25.56 | |||||
3 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 41.55 | 1:25.95 | |||||
4 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.99 | 1:26.96 | |||||
5 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 41.03 | 1:27.17 | |||||
6 | Maria Grandt | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 43.45 | 1:27.75 | |||||
7 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.91 | 1:29.23 | |||||
8 | Camilla Skrindo | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.08 | 1:29.30 | |||||
9 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 42.48 | 1:29.35 | |||||
10 | Merle F. V. Christensen | 1998 | GI-40 Hermes | 42.68 | 1:31.16 | |||||
11 | Kathrine Jokumsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 44.35 | 1:31.32 | |||||
12 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 44.48 | 1:31.34 | |||||
13 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 43.83 | 1:31.52 | |||||
14 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.09 | 1:32.13 | |||||
15 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 43.00 | 1:32.36 | |||||
16 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.37 | 1:32.42 | |||||
17 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 45.46 | 1:33.77 | |||||
18 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.43 | 1:34.09 | |||||
19 | Natacha Bergmann | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.61 | 1:38.52 | |||||
- | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 44.64 | 1:32.36 | |||||
2 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 44.51 | 1:32.44 | |||||
3 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 45.51 | 1:34.37 | |||||
4 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 47.40 | 1:35.70 | |||||
5 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.23 | 1:36.24 | |||||
6 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.78 | 1:36.43 | |||||
7 | Emily Kay | 1999 | GI-40 Hermes | 46.00 | 1:37.09 | |||||
8 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 47.93 | 1:37.16 | |||||
9 | Ida Hansgaard | 1999 | Køge Svømmeklub | 46.16 | 1:37.39 | |||||
10 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.55 | 1:38.14 | |||||
11 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 48.21 | 1:38.91 | |||||
12 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 47.63 | 1:39.76 | |||||
13 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.17 | 1:41.30 | |||||
14 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | GI-40 Hermes | 48.58 | 1:41.37 | |||||
15 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 49.73 | 1:42.87 | |||||
16 | Rosamarie Dolleris | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 49.71 | 1:44.15 | |||||
17 | Agnes Esbjerg | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 49.00 | 1:44.58 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 7, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.41 | 1:11.49 | 1:46.61 | 2:22.01 | |||
2 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.32 | 1:10.55 | 1:46.90 | 2:22.98 | |||
3 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 34.68 | 1:10.53 | 1:47.42 | 2:24.32 | |||
4 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub | 35.23 | 1:12.20 | 1:48.68 | 2:25.13 | |||
5 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.53 | 1:11.10 | 1:48.86 | 2:25.57 | |||
6 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 34.41 | 1:11.45 | 1:48.87 | 2:26.30 | |||
7 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 36.15 | 1:11.52 | 1:49.43 | 2:26.83 | |||
8 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 35.54 | 1:13.88 | 1:50.18 | 2:27.24 | |||
9 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.64 | 1:12.73 | 1:51.41 | 2:27.88 | |||
10 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.35 | 1:15.51 | 1:53.46 | 2:29.75 | |||
11 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 36.36 | 1:14.83 | 1:53.03 | 2:30.70 | |||
12 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.34 | 1:14.37 | 1:53.52 | 2:32.29 | |||
13 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.20 | 1:15.99 | 1:55.06 | 2:33.89 | |||
14 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 36.03 | 1:14.89 | 1:54.66 | 2:34.59 | |||
15 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.74 | 1:16.49 | 1:56.17 | 2:34.77 | |||
16 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 36.75 | 1:15.80 | 1:56.37 | 2:36.81 | |||
17 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | Roskilde Svømning | 37.06 | 1:16.78 | 1:58.40 | 2:38.48 | |||
18 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.82 | 1:18.76 | 2:00.05 | 2:40.48 | |||
19 | Axel Bevort | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 38.15 | 1:19.19 | 2:00.92 | 2:42.01 | |||
- | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | Rettidigt afmeldt | ||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.65 | 1:12.98 | 1:50.61 | 2:27.25 | |||
2 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 34.13 | 1:11.94 | 1:50.07 | 2:27.46 | |||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 36.42 | 1:16.12 | 1:56.17 | 2:33.77 | |||
4 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 36.37 | 1:16.22 | 1:56.63 | 2:36.89 | |||
5 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.94 | 1:17.74 | 1:58.07 | 2:37.82 | |||
6 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 37.90 | 1:17.91 | 1:59.30 | 2:39.33 | |||
7 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 38.99 | 1:19.46 | 1:59.80 | 2:39.47 | |||
8 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 37.33 | 1:17.81 | 1:59.27 | 2:39.79 | |||
9 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.73 | 1:19.56 | 2:00.75 | 2:40.23 | |||
10 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 38.31 | 1:19.20 | 2:00.27 | 2:40.72 | |||
11 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.33 | 1:18.23 | 2:00.53 | 2:41.41 | |||
12 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 40.29 | 1:23.43 | 2:06.31 | 2:47.72 | |||
13 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 40.16 | 1:22.86 | 2:06.52 | 2:49.32 | |||
- | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | DSQ | sv. på maven v 175m | |||||
- | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | sv. på maven v. 125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 36.40 | 1:14.04 | 1:52.57 | 2:31.27 | |||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 35.82 | 1:14.14 | 1:54.21 | 2:33.36 | |||
3 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.66 | 1:17.49 | 1:59.22 | 2:41.42 | |||
4 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.62 | 1:20.84 | 2:04.00 | 2:43.86 | |||
5 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 38.55 | 1:20.42 | 2:03.60 | 2:44.75 | |||
6 | Mathilde Zaggai | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 38.15 | 1:20.44 | 2:04.22 | 2:45.03 | |||
7 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 38.71 | 1:20.41 | 2:03.21 | 2:45.34 | |||
8 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 40.73 | 1:23.38 | 2:07.25 | 2:51.14 | |||
9 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 41.58 | 1:24.59 | 2:09.02 | 2:51.63 | |||
10 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.46 | 1:25.54 | 2:10.02 | 2:52.31 | |||
11 | Andrea Reich | 1998 | Farum Svømmeklub | 41.53 | 1:25.98 | 2:10.51 | 2:52.56 | |||
12 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 40.00 | 1:23.51 | 2:08.73 | 2:53.29 | |||
13 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 41.31 | 1:24.80 | 2:09.10 | 2:53.55 | |||
14 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 42.93 | 1:27.62 | 2:12.40 | 2:55.39 | |||
15 | Pernille Nislev | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 43.91 | 1:29.95 | 2:15.87 | 2:59.46 | |||
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 38.99 | 1:22.52 | 2:07.50 | 2:52.23 | |||
2 | Emily Kay | 1999 | GI-40 Hermes | 41.57 | 1:26.52 | 2:11.37 | 2:54.74 | |||
3 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.61 | 1:27.97 | 2:12.35 | 2:55.81 | |||
4 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 42.63 | 1:27.50 | 2:13.07 | 2:56.98 | |||
5 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 42.49 | 1:27.95 | 2:14.48 | 2:58.67 | |||
6 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.97 | 1:25.75 | 2:12.29 | 2:59.01 | |||
7 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 41.50 | 1:28.22 | 2:15.92 | 3:00.74 | |||
8 | Rosamarie Dolleris | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 42.11 | 1:28.51 | 2:15.82 | 3:02.00 | |||
9 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.86 | 1:28.82 | 2:16.05 | 3:03.53 | |||
10 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 43.23 | 1:31.69 | 2:19.49 | 3:06.31 | |||
11 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.77 | 1:33.54 | 2:21.94 | 3:07.60 | |||
12 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.92 | 1:34.05 | 2:23.69 | 3:09.32 | |||
13 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 45.65 | 1:34.00 | 2:22.74 | 3:09.50 | |||
14 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 45.51 | 1:34.24 | 2:22.62 | 3:09.56 | |||
15 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 44.13 | 1:33.71 | 2:24.50 | 3:10.79 | |||
16 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 45.05 | 1:33.76 | 2:22.69 | 3:10.80 | |||
17 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 44.62 | 1:32.75 | 2:23.10 | 3:11.92 | |||
18 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.91 | 1:33.91 | 2:24.62 | 3:14.35 | |||
19 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 49.01 | 1:38.01 | 2:27.90 | 3:14.58 | |||
- | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sv. på maven v 175m | |||||
- | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | sv. på maven v 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 27.58 | 58.31 | |||||
2 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.10 | 59.95 | |||||
3 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.76 | 1:00.43 | |||||
4 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.02 | 1:00.54 | |||||
5 | Mikkel Nyegaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.98 | 1:00.62 | |||||
6 | Mikkel Stavngaard | 1996 | Allerød Svømmeklub | 29.77 | 1:01.47 | |||||
7 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 29.31 | 1:01.56 | |||||
8 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.64 | 1:01.72 | |||||
9 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 29.84 | 1:01.77 | |||||
10 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 29.74 | 1:01.83 | |||||
11 | August Warrer | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.01 | 1:02.06 | |||||
12 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 29.50 | 1:02.46 | |||||
13 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 30.17 | 1:02.47 | |||||
14 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 29.70 | 1:02.81 | |||||
15 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.44 | 1:02.91 | |||||
16 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | Svømmeklubben Laksen | 30.22 | 1:02.97 | |||||
17 | Emil Christensen | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 30.58 | 1:03.10 | |||||
18 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.12 | 1:03.19 | |||||
19 | Anders Yttesen | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.03 | 1:03.43 | |||||
20 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 30.53 | 1:03.45 | |||||
21 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.90 | 1:03.50 | |||||
22 | Kasper Tvergaard | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.47 | 1:03.56 | |||||
23 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.06 | 1:03.67 | |||||
24 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.52 | 1:03.75 | |||||
25 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 31.08 | 1:04.20 | |||||
26 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 31.64 | 1:04.23 | |||||
27 | Magnus Wied | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 30.79 | 1:04.35 | |||||
28 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.05 | 1:04.48 | |||||
29 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 30.64 | 1:04.71 | |||||
30 | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 31.32 | 1:05.03 | |||||
31 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 31.40 | 1:05.22 | |||||
32 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 31.29 | 1:05.42 | |||||
33 | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.25 | 1:05.43 | |||||
34 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.83 | 1:05.78 | |||||
35 | Hannibal Steenfos | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 32.00 | 1:06.65 | |||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.80 | 1:02.00 | |||||
2 | Isak Lichi | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 29.62 | 1:02.14 | |||||
3 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 29.86 | 1:02.67 | |||||
4 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 29.92 | 1:02.96 | |||||
5 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 31.24 | 1:04.26 | |||||
6 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 30.81 | 1:05.19 | |||||
7 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.28 | 1:05.44 | |||||
8 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.56 | 1:05.80 | |||||
9 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 31.37 | 1:06.23 | |||||
10 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 31.89 | 1:06.30 | |||||
11 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.96 | 1:06.38 | |||||
12 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.45 | 1:06.48 | |||||
13 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 32.26 | 1:06.58 | |||||
14 | Henrik Mortensen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.94 | 1:06.61 | |||||
15 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.07 | 1:06.82 | |||||
15 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.41 | 1:06.82 | |||||
17 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 32.71 | 1:07.47 | |||||
18 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 33.05 | 1:07.59 | |||||
19 | Jonas Kaadtmann | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 32.80 | 1:09.33 | |||||
- | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 31.06 | 1:04.51 | |||||
2 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 32.42 | 1:06.49 | |||||
3 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 31.31 | 1:06.63 | |||||
4 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 32.62 | 1:06.66 | |||||
5 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 32.88 | 1:07.96 | |||||
6 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 32.96 | 1:08.36 | |||||
7 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.59 | 1:08.44 | |||||
8 | Karen Gjerløff | 1998 | JGI Svømning | 32.70 | 1:08.73 | |||||
9 | Camilla Skrindo | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.64 | 1:09.03 | |||||
10 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.50 | 1:09.16 | |||||
11 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.43 | 1:09.21 | |||||
12 | Kathrine Jokumsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 33.61 | 1:09.34 | |||||
13 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 34.07 | 1:09.45 | |||||
14 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.64 | 1:10.02 | |||||
15 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.81 | 1:10.15 | |||||
16 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 33.47 | 1:10.22 | |||||
17 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.98 | 1:10.29 | |||||
18 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 33.58 | 1:10.40 | |||||
19 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 34.12 | 1:11.14 | |||||
20 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 34.39 | 1:12.05 | |||||
21 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 35.11 | 1:12.24 | |||||
22 | Pernille Nislev | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 35.08 | 1:12.73 | |||||
23 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 34.34 | 1:13.33 | |||||
Løb 10, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.94 | 1:09.17 | |||||
2 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.58 | 1:14.55 | |||||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.53 | 1:15.09 | |||||
4 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.02 | 1:15.13 | |||||
5 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 36.48 | 1:15.90 | |||||
6 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 36.73 | 1:16.34 | |||||
7 | Emily Kay | 1999 | GI-40 Hermes | 37.17 | 1:17.47 | |||||
8 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.98 | 1:17.69 | |||||
9 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 37.51 | 1:18.50 | |||||
10 | Clara Lerche | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.01 | 1:19.14 | |||||
11 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 37.52 | 1:19.22 | |||||
12 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 38.89 | 1:19.32 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 30.26 | 1:10.19 | 1:51.61 | 2:22.85 | |||
2 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 30.86 | 1:09.92 | 1:51.95 | 2:23.28 | |||
3 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.90 | 1:07.55 | 1:52.97 | 2:27.27 | |||
4 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub | 32.50 | 1:08.84 | 1:54.06 | 2:27.99 | |||
5 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.30 | 1:12.88 | 1:58.73 | 2:30.21 | |||
6 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.62 | 1:12.20 | 1:56.12 | 2:30.33 | |||
7 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 33.91 | 1:13.67 | 1:55.12 | 2:31.86 | |||
8 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.18 | 1:12.93 | 1:59.17 | 2:32.83 | |||
9 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.56 | 1:15.39 | 1:59.75 | 2:33.45 | |||
10 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.16 | 1:13.97 | 1:59.32 | 2:33.84 | |||
11 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.98 | 1:15.24 | 1:59.95 | 2:35.44 | |||
12 | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 34.59 | 1:15.72 | 2:00.30 | 2:35.77 | |||
13 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.91 | 1:18.09 | 2:03.00 | 2:36.65 | |||
14 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.19 | 1:14.45 | 2:02.80 | 2:37.84 | |||
15 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 34.94 | 1:13.12 | 2:02.26 | 2:38.08 | |||
16 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 35.78 | 1:16.89 | 2:04.85 | 2:42.77 | |||
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isak Lichi | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 35.29 | 1:15.96 | 2:00.16 | 2:33.47 | |||
2 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 33.47 | 1:14.98 | 1:58.88 | 2:34.51 | |||
3 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 34.93 | 1:15.65 | 2:00.39 | 2:35.66 | |||
4 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.90 | 1:14.32 | 2:00.80 | 2:36.14 | |||
5 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 34.08 | 1:13.65 | 2:03.35 | 2:41.12 | |||
6 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 37.27 | 1:18.33 | 2:07.16 | 2:41.85 | |||
7 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 40.03 | 1:21.79 | 2:08.28 | 2:41.95 | |||
8 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 38.29 | 1:20.30 | 2:07.77 | 2:42.86 | |||
9 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 38.21 | 1:19.72 | 2:08.07 | 2:43.61 | |||
10 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.67 | 1:17.73 | 2:07.21 | 2:43.94 | |||
11 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 36.98 | 1:19.76 | 2:08.94 | 2:44.48 | |||
12 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.91 | 1:17.92 | 2:07.03 | 2:44.89 | |||
13 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.17 | 1:19.02 | 2:10.26 | 2:45.47 | |||
14 | Henrik Mortensen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.34 | 1:20.11 | 2:11.04 | 2:47.21 | |||
15 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.14 | 1:19.07 | 2:12.54 | 2:48.51 | |||
16 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 37.30 | 1:22.71 | 2:12.60 | 2:48.60 | |||
17 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 39.02 | 1:21.74 | 2:09.58 | 2:48.65 | |||
18 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 36.93 | 1:20.44 | 2:10.78 | 2:48.69 | |||
19 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 37.63 | 1:23.27 | 2:12.64 | 2:50.37 | |||
20 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 38.29 | 1:23.93 | 2:16.15 | 2:51.17 | |||
21 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 37.46 | 1:21.55 | 2:12.80 | 2:52.42 | |||
22 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.84 | 1:23.82 | 2:20.10 | 2:58.05 | |||
- | Jonas Kaadtmann | 1997 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sv. på maven v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 38.20 | 1:19.18 | 2:06.52 | 2:41.48 | |||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.27 | 1:21.26 | 2:08.42 | 2:45.97 | |||
3 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.94 | 1:18.93 | 2:08.92 | 2:46.65 | |||
4 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 37.80 | 1:20.53 | 2:08.84 | 2:47.18 | |||
5 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.81 | 1:21.77 | 2:14.24 | 2:50.31 | |||
6 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 39.92 | 1:24.11 | 2:11.78 | 2:50.36 | |||
7 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 39.29 | 1:21.71 | 2:14.53 | 2:50.88 | |||
8 | Camilla Skrindo | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.49 | 1:23.37 | 2:14.45 | 2:51.23 | |||
9 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 39.29 | 1:23.22 | 2:14.64 | 2:52.84 | |||
10 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.79 | 1:27.28 | 2:14.31 | 2:53.31 | |||
11 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 41.98 | 1:27.42 | 2:11.83 | 2:53.48 | |||
12 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.97 | 1:27.67 | 2:16.55 | 2:54.36 | |||
13 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 38.76 | 1:26.98 | 2:16.91 | 2:55.72 | |||
14 | Mathilde Zaggai | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 40.40 | 1:25.23 | 2:18.38 | 2:56.54 | |||
15 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 39.03 | 1:22.28 | 2:14.35 | 2:57.26 | |||
16 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.06 | 1:27.35 | 2:19.01 | 2:58.68 | |||
17 | Silje Krarup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.67 | 1:27.92 | 2:20.99 | 3:00.12 | |||
18 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 44.03 | 1:27.94 | 2:21.93 | 3:03.48 | |||
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 38.97 | 1:24.06 | 2:14.80 | 2:52.95 | |||
2 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 43.15 | 1:28.23 | 2:19.78 | 3:01.77 | |||
3 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.60 | 1:31.77 | 2:24.16 | 3:04.44 | |||
4 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 45.63 | 1:31.86 | 2:25.62 | 3:06.66 | |||
5 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 42.74 | 1:27.49 | 2:28.35 | 3:07.11 | |||
6 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 41.63 | 1:31.79 | 2:26.29 | 3:07.92 | |||
7 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.58 | 1:28.47 | 2:28.06 | 3:08.84 | |||
8 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 45.05 | 1:33.77 | 2:28.79 | 3:10.66 | |||
9 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 44.88 | 1:33.65 | 2:29.43 | 3:12.51 | |||
10 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 43.91 | 1:32.85 | 2:29.75 | 3:13.09 | |||
11 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 46.04 | 1:33.06 | 2:35.45 | 3:15.24 | |||
12 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.89 | 1:37.44 | 2:33.46 | 3:15.99 | |||
13 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 46.72 | 1:35.03 | 2:33.84 | 3:16.30 | |||
14 | Emily Kay | 1999 | GI-40 Hermes | 48.09 | 1:37.44 | 2:32.71 | 3:16.47 | |||
15 | Lærke Toft Ruby | 1999 | Svømmeklubben Laksen | 45.42 | 1:35.29 | 2:35.54 | 3:18.31 | |||
16 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 48.83 | 1:40.05 | 2:36.17 | 3:19.32 | |||
17 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 44.90 | 1:36.27 | 2:36.54 | 3:19.95 | |||
18 | Rosamarie Dolleris | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 48.55 | 1:37.48 | 2:37.49 | 3:21.62 | |||
19 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 52.40 | 1:42.63 | 2:42.20 | 3:24.48 | |||
20 | Clara West Truelsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 44.96 | 1:38.32 | 2:40.52 | 3:24.65 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 31.69 | 1:05.65 | |||||
2 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 31.64 | 1:07.74 | |||||
3 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 32.28 | 1:08.16 | |||||
4 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.00 | 1:08.45 | |||||
5 | August Warrer | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.33 | 1:08.97 | |||||
6 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.36 | 1:10.09 | |||||
7 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.90 | 1:10.81 | |||||
8 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.05 | 1:11.06 | |||||
9 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 33.39 | 1:11.29 | |||||
10 | Hannibal Steenfos | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 32.78 | 1:11.56 | |||||
11 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 34.41 | 1:12.39 | |||||
12 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 35.11 | 1:12.61 | |||||
13 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 34.67 | 1:12.63 | |||||
14 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 33.08 | 1:13.47 | |||||
15 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.63 | 1:13.67 | |||||
16 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.35 | 1:13.95 | |||||
17 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.08 | 1:13.99 | |||||
18 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 35.54 | 1:14.93 | |||||
19 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 34.68 | 1:15.15 | |||||
20 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | Svømmeklubben Laksen | 36.43 | 1:16.39 | |||||
21 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 35.66 | 1:19.11 | |||||
- | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 34.18 | 1:10.44 | |||||
2 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 33.47 | 1:10.61 | |||||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 33.61 | 1:11.57 | |||||
4 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.07 | 1:12.04 | |||||
5 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 35.50 | 1:15.33 | |||||
6 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 35.44 | 1:15.83 | |||||
7 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 34.97 | 1:16.05 | |||||
8 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 36.03 | 1:16.26 | |||||
9 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 36.27 | 1:16.86 | |||||
10 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 36.04 | 1:17.59 | |||||
11 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.05 | 1:18.02 | |||||
12 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.75 | 1:18.93 | |||||
13 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.59 | 1:19.05 | |||||
14 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 36.95 | 1:19.31 | |||||
15 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.86 | 1:20.39 | |||||
16 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 38.86 | 1:20.51 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 34.87 | 1:12.18 | |||||
2 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.58 | 1:16.81 | |||||
3 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 37.86 | 1:18.36 | |||||
4 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.36 | 1:19.82 | |||||
5 | Karen Gjerløff | 1998 | JGI Svømning | 37.59 | 1:20.05 | |||||
6 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 36.44 | 1:20.66 | |||||
7 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 39.63 | 1:22.62 | |||||
7 | Kathrine Jokumsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 40.55 | 1:22.62 | |||||
9 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 39.63 | 1:22.94 | |||||
10 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 38.62 | 1:23.13 | |||||
11 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 38.82 | 1:23.52 | |||||
12 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 40.00 | 1:25.54 | |||||
13 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 40.78 | 1:25.67 | |||||
14 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.23 | 1:26.03 | |||||
15 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 41.45 | 1:26.32 | |||||
16 | Isabella B. Grant | 1998 | Vest-Brøndby | 40.00 | 1:28.39 | |||||
17 | Henriette Hemmingsen | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 39.88 | 1:28.55 | |||||
18 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.55 | 1:32.34 | |||||
19 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 42.50 | 1:33.60 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 38.92 | 1:22.04 | |||||
2 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 43.02 | 1:30.33 | |||||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.47 | 1:30.48 | |||||
4 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 43.86 | 1:30.77 | |||||
5 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.84 | 1:33.06 | |||||
6 | Clara West Truelsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 47.66 | 1:37.19 | |||||
7 | Naya Jacobsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 45.79 | 1:38.21 | |||||
8 | Lærke Toft Ruby | 1999 | Svømmeklubben Laksen | 48.36 | 1:40.28 | |||||
9 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 47.06 | 1:40.59 | |||||
10 | Sebine Møller | 1999 | JGI Svømning | 49.91 | 1:45.25 | |||||
11 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 50.48 | 1:47.22 | |||||
- | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | fremf. af arm u.vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 15:27 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 15, 4X50m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:05.04 | ||||||
Lasse Jørgensen | 1996 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Peter Nilsson | 1996 | 36.44 | 1:07.06 | |||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 29.22 | 1:36.28 | |||||||
Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 28.76 | 2:05.04 | |||||||
2 | Hovedstaden Drenge | 1996 | Swim Team Hovedstaden | 2:07.68 | ||||||
Peter Gjerulff | 1996 | |||||||||
Timon Wedekind | 1996 | |||||||||
Victor Bødker | 1997 | |||||||||
Isak Lichi | 1997 | 2:07.68 | 2:07.68 | |||||||
3 | Englebasserne | 1996 | Herlev Svømning | 2:09.74 | ||||||
Chris Johansen | 1996 | |||||||||
Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | |||||||||
Jens Frederik Vittrup | 1996 | |||||||||
Lasse Brock | 1997 | 2:09.74 | 2:09.74 | |||||||
4 | Gsc Drenge | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:10.95 | ||||||
Ditlev Balle | 1996 | |||||||||
Jonas Vibsig Berding | 1996 | |||||||||
Anton Olsen | 1998 | |||||||||
Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 2:10.95 | 2:10.95 | |||||||
5 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:12.21 | ||||||
Nikolai Østergaard | 1996 | 33.01 | 33.01 | |||||||
Christian O. Sørensen | 1996 | 39.05 | 1:12.06 | |||||||
Nikolaj Bertelsen | 1996 | 31.67 | 1:43.73 | |||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 28.48 | 2:12.21 | |||||||
6 | Sigma Ns1 Drenge | 1996 | SIGMA Nordsjælland | 2:12.49 | ||||||
Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 36.73 | 1:10.30 | |||||||
Mikkel Stavngaard | 1996 | 32.32 | 1:42.62 | |||||||
Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 29.87 | 2:12.49 | |||||||
7 | Lyngbys Superdrenge | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 2:14.03 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 36.11 | 36.11 | |||||||
Sasha Curti | 1996 | 37.40 | 1:13.51 | |||||||
Mads Högborg | 1996 | |||||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 2:14.03 | 2:14.03 | |||||||
8 | Kvik Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.31 | ||||||
Mikkel Nyegaard | 1996 | 33.74 | 33.74 | |||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 37.76 | 1:11.50 | |||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | |||||||||
Anders Yttesen | 1996 | 2:14.31 | 2:14.31 | |||||||
9 | Hørsholm Drenge | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 2:17.44 | ||||||
Malte Frederiksen | 1996 | 35.09 | 35.09 | |||||||
Sebastian Westerby | 1997 | 38.86 | 1:13.95 | |||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | |||||||||
Tobias Engell Nielsen | 1996 | 2:17.44 | 2:17.44 | |||||||
10 | Triton Drenge | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.18 | ||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 33.79 | 33.79 | |||||||
William Rømer | 1997 | 40.88 | 1:14.67 | |||||||
Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 35.32 | 1:49.99 | |||||||
Tobias Vester | 1996 | 28.19 | 2:18.18 | |||||||
11 | Psyko Drenge | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:18.55 | ||||||
Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 34.77 | 34.77 | |||||||
Stefan Blidarevic | 1996 | 38.24 | 1:13.01 | |||||||
Carl Juel Madsen | 1998 | |||||||||
Frederik Høst Lorenzen | 1996 | 2:18.55 | 2:18.55 | |||||||
12 | Køge Drenge | 1996 | Køge Svømmeklub | 2:18.90 | ||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 34.89 | 34.89 | |||||||
Lasse Foss Sylow | 1997 | |||||||||
Mathias Halvorsen | 1996 | |||||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 2:18.90 | 2:18.90 | |||||||
13 | Sigma Ns2 Drenge | 1996 | SIGMA Nordsjælland | 2:30.03 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 1:24.45 | 1:24.45 | |||||||
Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 1:05.58 | 2:30.03 | |||||||
Asger A. Schäfer | 1997 | |||||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 2:30.03 | 2:30.03 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 15:23 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Ns Piger | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 2:22.60 | ||||||
Kristin Blach Petersen | 1998 | 38.67 | 38.67 | |||||||
Anna Boutrup | 1998 | 41.55 | 1:20.22 | |||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 31.50 | 1:51.72 | |||||||
Emilia Lüders | 1998 | 30.88 | 2:22.60 | |||||||
2 | Køge Piger | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:24.02 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Astrid Delin | 1999 | 41.52 | 1:16.84 | |||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 35.34 | 1:52.18 | |||||||
Ida Henriksen | 1998 | 31.84 | 2:24.02 | |||||||
3 | A6 Piger | 1998 | A6 | 2:27.04 | ||||||
Henriette Hemmingsen | 1998 | 39.66 | 39.66 | |||||||
Isabel Mass | 1998 | 41.18 | 1:20.84 | |||||||
Karen Gjerløff | 1998 | |||||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 2:27.04 | 2:27.04 | |||||||
4 | Hørsholm Piger | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 2:27.92 | ||||||
Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Thea Schulze | 1998 | 40.06 | 1:20.79 | |||||||
Kathrine Jokumsen | 1998 | 35.84 | 1:56.63 | |||||||
Sofia Altoft | 1998 | 31.29 | 2:27.92 | |||||||
5 | Hovedstaden Piger 1 | 1999 | Swim Team Hovedstaden | 2:28.56 | ||||||
Mathilde Zaggai | 1998 | 37.06 | 37.06 | |||||||
Maria Grandt | 1998 | 40.40 | 1:17.46 | |||||||
Alberte Sara Cornelius | 1998 | |||||||||
Tenna Jensen | 1998 | 2:28.56 | 2:28.56 | |||||||
6 | Helsingør Piger | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 2:29.94 | ||||||
Frederikke Houen | 1998 | 39.83 | 39.83 | |||||||
Maria Kaisa Mundt | 1998 | 44.65 | 1:24.48 | |||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 34.51 | 1:58.99 | |||||||
Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 30.95 | 2:29.94 | |||||||
7 | Lyngbys Superpiger | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.40 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | |||||||||
Nikoline Svensson | 1998 | |||||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 2:30.40 | 2:30.40 | |||||||
8 | Triton Piger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.61 | ||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Emma Lyngby Larsen | 1998 | 44.31 | 1:20.17 | |||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 35.80 | 1:55.97 | |||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 34.64 | 2:30.61 | |||||||
9 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:34.78 | ||||||
Chamie Kann | 1999 | 41.26 | 41.26 | |||||||
Mei Mei Dreyer | 1998 | |||||||||
Sara Sylvest | 2000 | |||||||||
Josephine Holm | 1999 | 2:34.78 | 2:34.78 | |||||||
10 | Gsc Piger | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:47.10 | ||||||
Freja Gram | 1999 | |||||||||
Stine Lærke Strøm | 1999 | |||||||||
Camilla Skrindo | 1998 | |||||||||
Veronika Storm | 1998 | 2:47.10 | 2:47.10 | |||||||
11 | Psyko Piger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:48.13 | ||||||
Dorthea Hauch | 2000 | 40.96 | 40.96 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 49.60 | 1:30.56 | |||||||
Signe Hauch | 1998 | 38.42 | 2:08.98 | |||||||
Agnes Esbjerg | 1999 | 39.15 | 2:48.13 | |||||||
12 | Hovedstaden Piger | 1998 | Swim Team Hovedstaden | 2:48.72 | ||||||
Emily Kay | 1999 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Deirdre Ø. Hansen | 1999 | 46.03 | 1:24.84 | |||||||
Rikke Dehn | 1999 | |||||||||
Emma Maagøe | 1999 | 2:48.72 | 2:48.72 | |||||||
13 | Lyngbys Superpiger2 | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.48 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 41.86 | 41.86 | |||||||
Louise Bromose | 1999 | 50.17 | 1:32.03 | |||||||
Naya Jacobsen | 1999 | |||||||||
Clara Lerche | 1999 | 2:51.48 | 2:51.48 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 15:31 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 17, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Ns Piger | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 5:05.98 | ||||||
Kristin Blach Petersen | 1998 | 38.44 | 1:19.67 | 1:19.67 | ||||||
Anna Boutrup | 1998 | 41.47 | 1:28.38 | 2:48.05 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 34.12 | 1:43.25 | 4:31.30 | ||||||
Emilia Lüders | 1998 | 34.68 | 34.68 | 5:05.98 | ||||||
2 | Køge Piger | 1998 | Køge Svømmeklub | 5:13.24 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 35.59 | 1:12.75 | 1:12.75 | ||||||
Astrid Delin | 1999 | 44.68 | 2:10.05 | 3:22.80 | ||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 41.51 | 1:14.54 | 4:37.34 | ||||||
Ida Henriksen | 1998 | 35.90 | 35.90 | 5:13.24 | ||||||
3 | Hovedstaden Piger | 1998 | Swim Team Hovedstaden | 5:18.82 | ||||||
Mathilde Zaggai | 1998 | 38.26 | 1:20.43 | 1:20.43 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 41.57 | 1:26.17 | 2:46.60 | ||||||
Marie Louise L. Petersen | 1998 | 39.54 | 1:22.61 | 4:09.21 | ||||||
Tenna Jensen | 1998 | 32.71 | 1:09.61 | 5:18.82 | ||||||
4 | Hørsholm Piger | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 5:19.67 | ||||||
Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 41.80 | 1:23.40 | 1:23.40 | ||||||
Thea Schulze | 1998 | 39.77 | 1:26.97 | 2:50.37 | ||||||
Kathrine Jokumsen | 1998 | 38.89 | 1:21.80 | 4:12.17 | ||||||
Sofia Altoft | 1998 | 31.35 | 1:07.50 | 5:19.67 | ||||||
5 | A6 Piger | 1998 | A6 | 5:23.27 | ||||||
Henriette Hemmingsen | 1998 | 39.69 | 1:22.81 | 1:22.81 | ||||||
Isabel Mass | 1998 | 40.88 | 2:05.25 | 3:28.06 | ||||||
Karen Gjerløff | 1998 | 1:17.76 | 1:55.21 | 5:23.27 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 5:23.27 | ||||||||
6 | Triton Piger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:24.46 | ||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 36.37 | 1:15.06 | 1:15.06 | ||||||
Emma Lyngby Larsen | 1998 | 45.07 | 1:33.26 | 2:48.32 | ||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 35.90 | 1:17.56 | 4:05.88 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 37.78 | 1:18.58 | 5:24.46 | ||||||
7 | Lyngbys Superpiger | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 5:34.62 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 38.29 | 1:19.02 | 1:19.02 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 44.66 | 1:34.40 | 2:53.42 | ||||||
Nikoline Svensson | 1998 | 40.87 | 1:25.54 | 4:18.96 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 34.90 | 1:15.66 | 5:34.62 | ||||||
8 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:36.45 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 39.42 | 1:22.03 | 1:22.03 | ||||||
Mei Mei Dreyer | 1998 | 43.01 | 1:29.21 | 2:51.24 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 40.97 | 2:05.25 | 4:56.49 | ||||||
Chamie Kann | 1999 | 39.96 | 39.96 | 5:36.45 | ||||||
9 | Hovedstaden Piger 1 | 1999 | Swim Team Hovedstaden | 6:05.23 | ||||||
Emily Kay | 1999 | 41.35 | 1:25.09 | 1:25.09 | ||||||
Deirdre Ø. Hansen | 1999 | 46.85 | 1:37.21 | 3:02.30 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 44.89 | 2:22.45 | 5:24.75 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 40.48 | 40.48 | 6:05.23 | ||||||
- | Lyngbys Superpiger2 | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ej berøring v 75m | |||||
- | Gsc Piger | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | asynkrone ben i fly | |||||
Laura Rimmer Hansen | 1998 | 38.15 | 1:18.80 | 1:18.80 | ||||||
Camilla Skrindo | 1998 | 2:49.09 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:21 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:30.73 | ||||||
Lasse Jørgensen | 1996 | 31.39 | 1:06.37 | 1:06.37 | ||||||
Peter Nilsson | 1996 | 36.04 | 1:16.32 | 2:22.69 | ||||||
Nikolai Østergaard | 1996 | 31.15 | 1:06.79 | 3:29.48 | ||||||
Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 28.52 | 1:01.25 | 4:30.73 | ||||||
2 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:37.37 | ||||||
Nikolaj Bertelsen | 1996 | 33.36 | 1:09.16 | 1:09.16 | ||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 35.38 | 1:15.79 | 2:24.95 | ||||||
Christian O. Sørensen | 1996 | 31.67 | 1:09.96 | 3:34.91 | ||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 29.14 | 1:02.46 | 4:37.37 | ||||||
3 | Hovedstaden Drenge | 1996 | Swim Team Hovedstaden | 4:41.56 | ||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 33.68 | 1:09.87 | 1:09.87 | ||||||
Timon Wedekind | 1996 | 36.50 | 1:20.13 | 2:30.00 | ||||||
Victor Bødker | 1997 | 32.72 | 1:10.12 | 3:40.12 | ||||||
Isak Lichi | 1997 | 28.92 | 1:01.44 | 4:41.56 | ||||||
4 | Sigma Ns1 Drenge | 1996 | SIGMA Nordsjælland | 4:43.85 | ||||||
Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 33.48 | 1:08.81 | 1:08.81 | ||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 37.34 | 1:17.45 | 2:26.26 | ||||||
Mikkel Stavngaard | 1996 | 33.85 | 1:13.44 | 3:39.70 | ||||||
Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 29.95 | 1:04.15 | 4:43.85 | ||||||
5 | Lyngbys Superdrenge | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 4:47.30 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 34.89 | 1:13.20 | 1:13.20 | ||||||
Sasha Curti | 1996 | 37.61 | 1:19.36 | 2:32.56 | ||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 33.05 | 1:10.56 | 3:43.12 | ||||||
Mads Högborg | 1996 | 30.27 | 1:04.18 | 4:47.30 | ||||||
6 | Triton Drenge | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:54.35 | ||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 33.96 | 1:10.22 | 1:10.22 | ||||||
William Rømer | 1997 | 41.95 | 1:26.59 | 2:36.81 | ||||||
Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 35.18 | 1:17.32 | 3:54.13 | ||||||
Tobias Vester | 1996 | 28.64 | 1:00.22 | 4:54.35 | ||||||
7 | Kvik Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:58.95 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 37.42 | 1:16.08 | 1:16.08 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 39.42 | 1:22.37 | 2:38.45 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 38.51 | 1:49.16 | 4:27.61 | ||||||
Mikkel Nyegaard | 1996 | 31.34 | 31.34 | 4:58.95 | ||||||
8 | Psyko Drenge | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 4:59.25 | ||||||
Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 36.12 | 1:14.24 | 1:14.24 | ||||||
Stefan Blidarevic | 1996 | 38.49 | 1:22.50 | 2:36.74 | ||||||
Carl Juel Madsen | 1998 | 35.84 | 1:16.63 | 3:53.37 | ||||||
Frederik Høst Lorenzen | 1996 | 31.43 | 1:05.88 | 4:59.25 | ||||||
9 | Farum Drenge | 0 | Farum Svømmeklub | 5:18.42 | ||||||
Mads Jørner | 1998 | 35.84 | 1:14.85 | 1:14.85 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 45.14 | 1:34.46 | 2:49.31 | ||||||
Daniel Christian | 1998 | 36.93 | 1:17.38 | 4:06.69 | ||||||
Emil Grovn | 1998 | 34.04 | 1:11.73 | 5:18.42 | ||||||
10 | Gsc Drenge 2 | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:19.09 | ||||||
William Matras | 1998 | 38.54 | 1:18.68 | 1:18.68 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 42.99 | 1:34.33 | 2:53.01 | ||||||
Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 36.02 | 1:18.73 | 4:11.74 | ||||||
Henrik Mortensen | 1998 | 31.59 | 1:07.35 | 5:19.09 | ||||||
11 | Sigma Ns2 Drenge | 1996 | SIGMA Nordsjælland | 5:20.30 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 38.72 | 1:18.81 | 1:18.81 | ||||||
Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 45.04 | 1:35.40 | 2:54.21 | ||||||
Asger A. Schäfer | 1997 | 35.74 | 1:16.70 | 4:10.91 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 32.42 | 1:09.39 | 5:20.30 | ||||||
- | Hørsholm Drenge | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | ryg mod bund v.v.bry | |||||
Malte Frederiksen | 1996 | 35.04 | 1:12.06 | |||||||
- | 2Good4You | 1996 | Herlev Svømning | DSQ | ryg mod bund i bryst | |||||
Chris Johansen | 1996 | 33.42 | 1:09.72 | |||||||
- | Gsc Drenge 1 | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | sv. på mave v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 30.06 | ||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 30.30 | ||||||
3 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.62 | ||||||
4 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.05 | ||||||
5 | Karen Gjerløff | 1998 | JGI Svømning | 31.24 | ||||||
6 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.63 | ||||||
6 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 31.63 | ||||||
8 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.74 | ||||||
9 | Camilla Skrindo | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.76 | ||||||
10 | Mathilde Zaggai | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 32.22 | ||||||
10 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 32.22 | ||||||
12 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.25 | ||||||
13 | Kathrine Jokumsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 32.29 | ||||||
14 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 32.50 | ||||||
15 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 32.60 | ||||||
16 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.61 | ||||||
17 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.79 | ||||||
18 | Pernille Nislev | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 32.92 | ||||||
19 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.19 | ||||||
20 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.34 | ||||||
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.34 | ||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 31.75 | ||||||
3 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.05 | ||||||
4 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.58 | ||||||
5 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.72 | ||||||
6 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.84 | ||||||
7 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.01 | ||||||
8 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 34.05 | ||||||
9 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 34.11 | ||||||
10 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.37 | ||||||
11 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.85 | ||||||
12 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 35.00 | ||||||
13 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 35.04 | ||||||
14 | Malene Bang | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 35.37 | ||||||
15 | Clara Lerche | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.41 | ||||||
16 | Emily Kay | 1999 | GI-40 Hermes | 35.45 | ||||||
16 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.45 | ||||||
18 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.70 | ||||||
19 | Rosamarie Dolleris | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 35.80 | ||||||
20 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 36.11 | ||||||
21 | Clara Schade Cantby | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.33 | ||||||
22 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 27.02 | ||||||
2 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 27.30 | ||||||
3 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 27.52 | ||||||
4 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.63 | ||||||
5 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.78 | ||||||
6 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 27.91 | ||||||
7 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 28.10 | ||||||
8 | Mikkel Nyegaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.16 | ||||||
9 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.18 | ||||||
10 | Kasper Tvergaard | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 28.28 | ||||||
11 | August Warrer | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 28.33 | ||||||
12 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 28.41 | ||||||
13 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 28.54 | ||||||
14 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 28.72 | ||||||
15 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | Svømmeklubben Laksen | 28.86 | ||||||
16 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 28.96 | ||||||
17 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 29.10 | ||||||
18 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.17 | ||||||
19 | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.27 | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isak Lichi | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 28.18 | ||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.63 | ||||||
3 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 28.64 | ||||||
4 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.79 | ||||||
5 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.54 | ||||||
6 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.89 | ||||||
7 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 30.07 | ||||||
8 | Victor Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.20 | ||||||
9 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 30.21 | ||||||
10 | Kasper Jensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 30.32 | ||||||
11 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 30.55 | ||||||
12 | Henrik Mortensen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.59 | ||||||
13 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.96 | ||||||
14 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 31.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.63 | 1:24.44 | 2:10.68 | 2:57.13 | |||
2 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 42.19 | 1:28.34 | 2:16.79 | 3:03.82 | |||
3 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 43.50 | 1:31.08 | 2:19.03 | 3:04.49 | |||
4 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 42.70 | 1:30.27 | 2:18.27 | 3:06.28 | |||
5 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.25 | 1:30.88 | 2:19.19 | 3:07.71 | |||
6 | Maria Grandt | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 42.83 | 1:32.09 | 2:21.93 | 3:10.42 | |||
7 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.66 | 1:31.86 | 2:21.90 | 3:10.53 | |||
8 | Merle F. V. Christensen | 1998 | GI-40 Hermes | 44.35 | 1:33.00 | 2:21.93 | 3:11.04 | |||
9 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | GI-40 Hermes | 45.80 | 1:34.70 | 2:24.26 | 3:12.32 | |||
10 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 46.06 | 1:35.83 | 2:24.99 | 3:12.97 | |||
11 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.82 | 1:35.19 | 2:25.76 | 3:13.84 | |||
12 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 45.99 | 1:35.81 | 2:26.67 | 3:19.16 | |||
- | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ryg m. bund v vend. | |||||
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 44.95 | 1:34.79 | 2:23.67 | 3:13.24 | |||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.08 | 1:37.05 | 2:29.48 | 3:21.00 | |||
3 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 47.34 | 1:38.46 | 2:29.54 | 3:21.07 | |||
4 | Emily Kay | 1999 | GI-40 Hermes | 46.49 | 1:38.45 | 2:32.52 | 3:23.68 | |||
5 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 48.05 | 1:40.43 | 2:34.82 | 3:26.88 | |||
6 | Ida Hansgaard | 1999 | Køge Svømmeklub | 46.96 | 1:39.12 | 2:33.36 | 3:27.58 | |||
7 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 50.50 | 1:44.04 | 2:38.11 | 3:29.53 | |||
8 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 48.66 | 1:41.58 | 2:36.78 | 3:31.55 | |||
9 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 48.04 | 1:42.55 | 2:37.98 | 3:32.06 | |||
10 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 49.64 | 1:45.05 | 2:41.15 | 3:34.10 | |||
11 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.22 | 1:45.75 | 2:40.68 | 3:36.59 | |||
11 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 49.34 | 1:44.86 | 2:41.02 | 3:36.59 | |||
13 | Agnes Esbjerg | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 51.43 | 1:50.76 | 2:50.37 | 3:50.15 | |||
- | Sara Koefod Steffensen | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | 2 armt. u v v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 37.17 | 1:18.68 | 2:01.56 | 2:42.91 | |||
2 | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 37.86 | 1:20.10 | 2:02.25 | 2:44.20 | |||
3 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 37.62 | 1:20.39 | 2:03.47 | 2:47.34 | |||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 38.33 | 1:20.45 | 2:03.39 | 2:47.47 | |||
5 | Timon Wedekind | 1996 | GI-40 Hermes | 38.16 | 1:21.63 | 2:05.15 | 2:49.67 | |||
6 | Kasper Tvergaard | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.20 | 1:22.65 | 2:08.12 | 2:50.15 | |||
7 | Mikkel Stavngaard | 1996 | Allerød Svømmeklub | 40.31 | 1:24.28 | 2:07.88 | 2:50.73 | |||
8 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.48 | 1:24.74 | 2:09.27 | 2:52.60 | |||
9 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 40.23 | 1:23.62 | 2:08.64 | 2:53.02 | |||
10 | Oskar Bendsen | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 41.23 | 1:25.23 | 2:09.95 | 2:53.35 | |||
11 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 39.15 | 1:23.70 | 2:09.02 | 2:54.18 | |||
12 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.70 | 1:24.77 | 2:10.22 | 2:54.29 | |||
13 | Sune Kokholm | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.52 | 1:26.09 | 2:10.50 | 2:55.45 | |||
14 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 41.31 | 1:26.95 | 2:13.07 | 2:58.82 | |||
15 | Nicolai Billenstein | 1996 | Næstved IF | 41.14 | 1:26.78 | 2:13.62 | 2:59.65 | |||
16 | Sasha Curti | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 41.56 | 1:28.36 | 2:15.47 | 3:02.96 | |||
17 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 43.06 | 1:31.47 | 2:19.90 | 3:07.25 | |||
18 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.71 | 1:29.91 | 2:18.93 | 3:07.39 | |||
- | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | DSQ | Ryg mod bund v vend | |||||
- | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | DSQ | Ryg mod bund v vend | |||||
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isak Lichi | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 39.35 | 1:22.94 | 2:06.83 | 2:47.73 | |||
2 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 38.62 | 1:22.25 | 2:06.22 | 2:48.94 | |||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.77 | 1:26.20 | 2:10.83 | 2:54.84 | |||
4 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 42.40 | 1:29.04 | 2:14.49 | 3:00.06 | |||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 41.92 | 1:28.27 | 2:15.24 | 3:00.88 | |||
6 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.88 | 1:28.49 | 2:15.57 | 3:01.19 | |||
7 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 41.24 | 1:28.92 | 2:16.80 | 3:02.83 | |||
8 | Victor Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.28 | 1:30.09 | 2:17.89 | 3:05.61 | |||
9 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 43.31 | 1:31.19 | 2:20.06 | 3:06.14 | |||
10 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 43.69 | 1:31.32 | 2:20.26 | 3:07.35 | |||
11 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 44.28 | 1:31.99 | 2:20.65 | 3:07.70 | |||
12 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 41.14 | 1:29.25 | 2:18.60 | 3:08.62 | |||
13 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 43.65 | 1:32.89 | 2:22.10 | 3:09.74 | |||
14 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 44.40 | 1:34.79 | 2:25.19 | 3:12.67 | |||
15 | Sebastian Westerby | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 43.00 | 1:33.21 | 2:24.69 | 3:12.79 | |||
16 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 46.01 | 1:36.08 | 2:26.81 | 3:16.50 | |||
17 | Kasper Jensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 44.67 | 1:35.02 | 2:26.59 | 3:18.68 | |||
18 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.00 | 1:35.67 | 2:27.12 | 3:19.63 | |||
- | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | DSQ | Ryg mod bund v vend | |||||
- | Noah Thompson | 1998 | Herlev Svømning | DSQ | Ryg mod bund v vend | |||||
- | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Sv. på ryg v. 175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.55 | 1:10.09 | |||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 34.67 | 1:11.06 | |||||
3 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.67 | 1:15.25 | |||||
4 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 37.16 | 1:17.75 | |||||
5 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.89 | 1:18.48 | |||||
6 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 38.07 | 1:18.56 | |||||
7 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 38.75 | 1:18.86 | |||||
8 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.31 | 1:19.78 | |||||
9 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 38.94 | 1:20.05 | |||||
10 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 39.64 | 1:20.18 | |||||
11 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 39.53 | 1:20.77 | |||||
12 | Andrea Reich | 1998 | Farum Svømmeklub | 39.96 | 1:20.99 | |||||
13 | Camilla Skrindo | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.65 | 1:22.12 | |||||
14 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.42 | 1:22.47 | |||||
15 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 40.10 | 1:23.11 | |||||
16 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 40.64 | 1:23.98 | |||||
17 | Henriette Hemmingsen | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 40.26 | 1:24.05 | |||||
18 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 42.04 | 1:25.05 | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.44 | 1:20.42 | |||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.67 | 1:20.67 | |||||
3 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 39.08 | 1:21.34 | |||||
4 | Emily Kay | 1999 | GI-40 Hermes | 40.98 | 1:23.15 | |||||
5 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 41.12 | 1:23.84 | |||||
6 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.56 | 1:24.26 | OD1 | ||||
7 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.51 | 1:24.26 | OD2 | ||||
8 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.10 | 1:25.45 | |||||
9 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 41.76 | 1:26.99 | |||||
10 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.66 | 1:27.46 | |||||
11 | Rosamarie Dolleris | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 42.14 | 1:27.72 | |||||
12 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.79 | 1:27.73 | |||||
13 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 42.93 | 1:27.74 | |||||
14 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 42.84 | 1:28.11 | |||||
15 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 41.77 | 1:28.62 | |||||
16 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 42.71 | 1:28.97 | |||||
17 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 43.14 | 1:29.61 | |||||
18 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.17 | 1:30.89 | |||||
19 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 44.77 | 1:31.23 | |||||
20 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 44.53 | 1:31.29 | |||||
21 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 44.41 | 1:31.85 | |||||
- | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | sv. på maven v.75m | |||||
- | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sv. på maven v. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 32.40 | 1:06.78 | |||||
2 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.64 | 1:06.93 | |||||
3 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.46 | 1:07.70 | |||||
4 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 33.66 | 1:08.07 | |||||
5 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.93 | 1:08.13 | |||||
6 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.11 | 1:09.31 | |||||
7 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | Svømmeklubben Laksen | 34.28 | 1:09.67 | |||||
8 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.25 | 1:09.68 | |||||
9 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 34.24 | 1:09.71 | |||||
10 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 34.89 | 1:11.77 | |||||
11 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 34.87 | 1:11.89 | |||||
12 | Malte Frederiksen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 35.04 | 1:11.98 | |||||
13 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.96 | 1:12.07 | |||||
14 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.35 | 1:12.18 | |||||
15 | August Warrer | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.58 | 1:12.71 | |||||
16 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 35.74 | 1:13.25 | |||||
- | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Sv. på mave v. 25 m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 34.91 | 1:10.55 | |||||
2 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.46 | 1:11.28 | |||||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 35.60 | 1:12.95 | |||||
4 | Isak Lichi | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 36.24 | 1:13.23 | |||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.57 | 1:13.48 | |||||
6 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.06 | 1:13.73 | |||||
7 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.66 | 1:15.62 | |||||
8 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.98 | 1:15.65 | |||||
- | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 33.25 | 1:09.02 | 1:44.86 | 2:18.77 | |||
2 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.47 | 1:09.60 | 1:45.22 | 2:19.38 | |||
3 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.37 | 1:10.73 | 1:47.76 | 2:24.40 | |||
4 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 34.07 | 1:11.69 | 1:49.56 | 2:25.04 | |||
5 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 33.88 | 1:11.10 | 1:49.75 | 2:27.17 | |||
6 | Mathilde Zaggai | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 34.06 | 1:11.99 | 1:51.62 | 2:29.07 | |||
7 | Kathrine Jokumsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 35.30 | 1:13.82 | 1:52.24 | 2:29.46 | |||
8 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 34.46 | 1:12.29 | 1:51.65 | 2:30.29 | |||
9 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 35.45 | 1:13.82 | 1:53.32 | 2:31.64 | |||
10 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | GI-40 Hermes | 35.90 | 1:14.67 | 1:54.57 | 2:31.84 | |||
11 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 34.73 | 1:13.67 | 1:53.58 | 2:32.24 | |||
12 | Camilla Skrindo | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.08 | 1:12.66 | 1:54.59 | 2:35.91 | |||
13 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.05 | 1:16.26 | 1:57.89 | 2:38.97 | |||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 34.53 | 1:12.44 | 1:51.63 | 2:31.16 | |||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 35.17 | 1:15.76 | 1:57.48 | 2:38.59 | |||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.52 | 1:17.47 | 1:59.11 | 2:40.96 | |||
4 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.55 | 1:17.26 | 2:00.91 | 2:41.36 | |||
5 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 37.46 | 1:19.75 | 2:03.17 | 2:43.87 | |||
6 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 36.79 | 1:19.86 | 2:02.86 | 2:45.31 | |||
7 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 35.83 | 1:17.24 | 2:01.91 | 2:46.54 | |||
8 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 37.70 | 1:20.01 | 2:04.77 | 2:46.76 | |||
9 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 39.09 | 1:23.74 | 2:08.36 | 2:51.75 | |||
10 | Clara West Truelsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 40.38 | 1:25.89 | 2:10.16 | 2:53.07 | |||
11 | Emily Kay | 1999 | GI-40 Hermes | 40.74 | 1:26.50 | 2:13.52 | 2:56.55 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.51 | 1:03.39 | 1:36.23 | 2:08.13 | |||
2 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 30.28 | 1:03.41 | 1:37.48 | 2:08.83 | |||
3 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.78 | 1:02.89 | 1:36.31 | 2:09.56 | |||
4 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.18 | 1:05.49 | 1:39.08 | 2:11.62 | |||
5 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.57 | 1:05.26 | 1:39.43 | 2:12.75 | |||
6 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 29.82 | 1:03.42 | 1:38.53 | 2:13.32 | |||
7 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.40 | 1:05.59 | 1:40.26 | 2:14.13 | |||
8 | Mikkel Nyegaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.41 | 1:05.53 | 1:40.38 | 2:14.72 | |||
9 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 30.99 | 1:05.36 | 1:40.80 | 2:14.92 | |||
10 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 32.18 | 1:06.98 | 1:41.73 | 2:15.11 | |||
11 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 30.80 | 1:05.26 | 1:40.63 | 2:15.45 | |||
12 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 31.54 | 1:06.21 | 1:41.84 | 2:17.67 | |||
13 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.47 | 1:07.66 | 1:43.45 | 2:18.82 | |||
14 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 31.67 | 1:07.04 | 1:43.82 | 2:19.30 | |||
- | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.23 | 1:05.30 | 1:40.39 | 2:14.45 | |||
2 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 32.09 | 1:06.55 | 1:41.17 | 2:15.41 | |||
3 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 31.82 | 1:06.49 | 1:42.23 | 2:17.41 | |||
4 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.01 | 1:06.59 | 1:42.51 | 2:17.78 | |||
5 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.53 | 1:08.73 | 1:43.72 | 2:18.16 | |||
6 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 33.12 | 1:08.44 | 1:44.41 | 2:19.78 | |||
7 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 34.35 | 1:10.55 | 1:45.49 | 2:20.06 | |||
8 | Jonas Kaadtmann | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 32.76 | 1:08.45 | 1:44.92 | 2:20.81 | |||
9 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.51 | 1:09.32 | 1:46.19 | 2:21.05 | |||
10 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.72 | 1:10.21 | 1:46.34 | 2:23.05 | |||
11 | Henrik Mortensen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.50 | 1:09.06 | 1:46.72 | 2:23.18 | |||
12 | Victor Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.13 | 1:09.90 | 1:48.19 | 2:23.93 | |||
13 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 33.72 | 1:10.35 | 1:47.42 | 2:24.31 | |||
14 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.93 | 1:10.23 | 1:48.54 | 2:24.82 | |||
15 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.11 | 1:11.63 | 1:48.33 | 2:25.10 | |||
16 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 34.26 | 1:11.97 | 1:50.10 | 2:25.99 | |||
17 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 34.68 | 1:12.60 | 1:50.44 | 2:26.09 | |||
18 | Sebastian Langhorn | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 33.07 | 1:10.10 | 1:48.62 | 2:26.43 | |||
19 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 33.86 | 1:12.00 | 1:50.59 | 2:26.69 | |||
20 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 33.21 | 1:11.37 | 1:50.16 | 2:26.94 | |||
21 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.16 | 1:11.70 | 1:50.04 | 2:26.96 | |||
22 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.19 | 1:12.31 | 1:50.52 | 2:27.00 | |||
23 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 34.53 | 1:12.32 | 1:50.46 | 2:27.54 | |||
24 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 34.20 | 1:11.72 | 1:50.77 | 2:27.92 | |||
25 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 34.37 | 1:12.71 | 1:51.33 | 2:28.30 | |||
26 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 34.78 | 1:13.32 | 1:51.20 | 2:28.62 | |||
27 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 35.16 | 1:13.06 | 1:50.89 | 2:28.84 | |||
28 | Christoffer Krogh | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 34.75 | 1:12.78 | 1:51.50 | 2:29.24 | |||
29 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 34.93 | 1:13.74 | 1:52.20 | 2:29.44 | |||
30 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 34.81 | 1:13.94 | 1:52.75 | 2:29.47 | |||
31 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.59 | 1:12.54 | 1:51.56 | 2:30.38 | |||
32 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.36 | 1:14.17 | 1:53.85 | 2:31.77 | |||
33 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 34.82 | 1:14.17 | 1:53.47 | 2:32.02 | |||
34 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 35.06 | 1:14.38 | 1:54.96 | 2:33.51 | |||
35 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 35.08 | 1:14.16 | 1:54.68 | 2:34.67 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 32.47 | 1:13.76 | |||||
2 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.23 | 1:15.19 | |||||
3 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 36.64 | 1:15.56 | |||||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.72 | 1:16.50 | |||||
5 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.32 | 1:18.47 | |||||
6 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 35.46 | 1:18.50 | |||||
7 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 36.16 | 1:18.59 | |||||
8 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 37.75 | 1:19.07 | |||||
9 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 37.82 | 1:19.17 | |||||
10 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.46 | 1:19.55 | |||||
11 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.12 | 1:20.14 | |||||
12 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 38.01 | 1:20.56 | |||||
13 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 36.21 | 1:20.95 | |||||
14 | Mathilde Zaggai | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 38.48 | 1:21.02 | |||||
15 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 38.19 | 1:21.11 | |||||
16 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 38.50 | 1:21.24 | |||||
17 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 37.43 | 1:21.33 | |||||
18 | Kathrine Jokumsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 39.10 | 1:21.48 | |||||
18 | Karen Gjerløff | 1998 | JGI Svømning | 37.42 | 1:21.48 | |||||
20 | Tenna Jensen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 40.73 | 1:21.74 | |||||
21 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 40.10 | 1:21.79 | |||||
22 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 38.88 | 1:21.83 | |||||
23 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.81 | 1:21.91 | |||||
24 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 38.60 | 1:22.23 | |||||
25 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 37.19 | 1:22.33 | |||||
26 | Maria Grandt | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 39.81 | 1:22.45 | |||||
27 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.93 | 1:22.75 | |||||
28 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.41 | 1:23.10 | |||||
29 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | GI-40 Hermes | 40.64 | 1:23.41 | |||||
30 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 40.24 | 1:23.53 | |||||
31 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.13 | 1:23.87 | |||||
32 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 40.25 | 1:24.06 | |||||
33 | Merle F. V. Christensen | 1998 | GI-40 Hermes | 42.86 | 1:25.24 | |||||
34 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 42.63 | 1:25.67 | |||||
35 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 40.79 | 1:25.70 | |||||
36 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.16 | 1:26.10 | |||||
37 | Henriette Hemmingsen | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 38.60 | 1:27.11 | |||||
38 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 41.55 | 1:27.82 | |||||
39 | Julie Windfeldt Nielsen | 1998 | Farum Svømmeklub | 44.10 | 1:28.99 | |||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.71 | 1:19.78 | |||||
2 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 40.02 | 1:21.73 | |||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.20 | 1:24.41 | |||||
4 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.29 | 1:24.90 | |||||
5 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.59 | 1:26.00 | |||||
6 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 40.28 | 1:26.18 | |||||
7 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 39.06 | 1:26.76 | |||||
8 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 41.85 | 1:27.02 | |||||
9 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 42.48 | 1:30.61 | |||||
10 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.59 | 1:35.02 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 28, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 32.13 | 1:06.82 | |||||
2 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 32.71 | 1:08.19 | |||||
3 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub | 32.20 | 1:09.06 | |||||
4 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.69 | 1:10.08 | |||||
5 | Kasper Tvergaard | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.05 | 1:10.40 | |||||
6 | Mikkel Stavngaard | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.96 | 1:10.69 | |||||
7 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.36 | 1:10.76 | |||||
8 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.29 | 1:10.80 | |||||
9 | Mikkel Nyegaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.26 | 1:10.83 | |||||
10 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 33.94 | 1:10.88 | |||||
11 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 33.93 | 1:10.97 | |||||
12 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 33.55 | 1:11.00 | |||||
13 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 32.99 | 1:11.16 | |||||
14 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.76 | 1:11.41 | |||||
15 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.33 | 1:11.82 | |||||
16 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 33.47 | 1:12.61 | |||||
17 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 36.00 | 1:12.68 | |||||
18 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.54 | 1:12.99 | |||||
19 | August Warrer | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.25 | 1:13.31 | |||||
20 | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 35.52 | 1:13.33 | |||||
21 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 32.79 | 1:13.39 | |||||
22 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 35.46 | 1:13.92 | |||||
23 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.12 | 1:14.40 | |||||
24 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.89 | 1:14.50 | |||||
25 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 35.73 | 1:14.91 | |||||
26 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 35.87 | 1:14.97 | |||||
27 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 34.21 | 1:14.99 | |||||
28 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 35.42 | 1:17.03 | |||||
- | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isak Lichi | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 34.46 | 1:11.47 | |||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 33.24 | 1:11.77 | |||||
3 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 35.23 | 1:13.18 | |||||
4 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 35.17 | 1:13.68 | |||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.57 | 1:14.43 | |||||
6 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.54 | 1:14.49 | |||||
7 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 36.12 | 1:14.87 | |||||
8 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.70 | 1:15.02 | |||||
9 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 37.02 | 1:15.12 | |||||
10 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.95 | 1:15.17 | |||||
11 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 34.82 | 1:16.53 | |||||
12 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 37.02 | 1:16.62 | |||||
13 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 36.87 | 1:17.18 | |||||
14 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.79 | 1:17.40 | |||||
15 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 36.97 | 1:18.81 | |||||
16 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 37.55 | 1:18.90 | |||||
- | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 29, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Ns Piger | 1998 | SIGMA Nordsjælland | 2:05.21 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 33.81 | 1:04.74 | |||||||
Anna Boutrup | 1998 | 31.27 | 1:36.01 | |||||||
Emilia Lüders | 1998 | 29.20 | 2:05.21 | |||||||
2 | A6 Piger | 1998 | A6 | 2:06.30 | ||||||
Karen Gjerløff | 1998 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 31.99 | 1:03.56 | |||||||
Isabel Mass | 1998 | 31.15 | 1:34.71 | |||||||
Pernille Nislev | 1998 | 31.59 | 2:06.30 | |||||||
3 | Køge Piger | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:06.42 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Astrid Delin | 1999 | 32.47 | 1:03.99 | |||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 30.39 | 1:34.38 | |||||||
Ida Henriksen | 1998 | 32.04 | 2:06.42 | |||||||
4 | Hørsholm Piger | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 2:10.16 | ||||||
Sofia Altoft | 1998 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Kathrine Jokumsen | 1998 | 31.92 | 1:03.01 | |||||||
Thea Schulze | 1998 | 33.06 | 1:36.07 | |||||||
Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 34.09 | 2:10.16 | |||||||
5 | Hovedstaden Piger | 1998 | Swim Team Hovedstaden | 2:12.96 | ||||||
Mathilde Zaggai | 1998 | 32.34 | 32.34 | |||||||
Marie Louise L. Petersen | 1998 | 33.83 | 1:06.17 | |||||||
Alberte Sara Cornelius | 1998 | 33.67 | 1:39.84 | |||||||
Tenna Jensen | 1998 | 33.12 | 2:12.96 | |||||||
6 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.57 | ||||||
Chamie Kann | 1999 | 1:07.70 | 1:07.70 | |||||||
Mei Mei Dreyer | 1998 | 32.53 | 1:40.23 | |||||||
Josephine Holm | 1999 | 34.34 | 2:14.57 | |||||||
Sara Sylvest | 2000 | 2:14.57 | ||||||||
7 | Triton Piger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.97 | ||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 32.09 | 1:06.33 | |||||||
Emma Lyngby Larsen | 1998 | 35.00 | 1:41.33 | |||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 35.64 | 2:16.97 | |||||||
8 | Lyngbys Superpiger | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.70 | ||||||
Nikoline Svensson | 1998 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Clara Lerche | 1999 | 38.20 | 1:11.13 | |||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 34.45 | 1:45.58 | |||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 32.12 | 2:17.70 | |||||||
9 | Gsc Piger | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:18.38 | ||||||
Laura Rimmer Hansen | 1998 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Amalie Henum | 1999 | 38.21 | 1:11.40 | |||||||
Camilla Skrindo | 1998 | 31.41 | 1:42.81 | |||||||
Freja Gram | 1999 | 35.57 | 2:18.38 | |||||||
10 | Hovedstaden Piger 1 | 1999 | Swim Team Hovedstaden | 2:24.77 | ||||||
Deirdre Ø. Hansen | 1999 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Emily Kay | 1999 | 36.03 | 1:10.39 | |||||||
Emma Maagøe | 1999 | 38.03 | 1:48.42 | |||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 36.35 | 2:24.77 | |||||||
11 | Psyko Piger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:28.74 | ||||||
Signe Hauch | 1998 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 39.13 | 1:14.48 | |||||||
Agnes Esbjerg | 1999 | 40.92 | 1:55.40 | |||||||
Dorthea Hauch | 2000 | 33.34 | 2:28.74 | |||||||
12 | Lyngbys Superpiger2 | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:32.54 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 37.41 | 37.41 | |||||||
Louise Bromose | 1999 | 36.55 | 1:13.96 | |||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 39.36 | 1:53.32 | |||||||
Naya Jacobsen | 1999 | 39.22 | 2:32.54 | |||||||
- | Vi39 Bella Belissimo | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 30, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:50.56 | ||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 27.08 | 27.08 | |||||||
Lasse Jørgensen | 1996 | 27.22 | 54.30 | |||||||
Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 28.58 | 1:22.88 | |||||||
Nikolaj Bertelsen | 1996 | 27.68 | 1:50.56 | |||||||
2 | Gsc Drenge 1 | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.85 | ||||||
Ditlev Balle | 1996 | 28.74 | 28.74 | |||||||
Jonas Vibsig Berding | 1996 | 28.96 | 57.70 | |||||||
Anton Olsen | 1998 | 28.60 | 1:26.30 | |||||||
Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 26.55 | 1:52.85 | |||||||
3 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:54.14 | ||||||
Nikolai Østergaard | 1996 | 28.89 | 28.89 | |||||||
Peter Nilsson | 1996 | 28.05 | 56.94 | |||||||
Christian O. Sørensen | 1996 | 28.82 | 1:25.76 | |||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 28.38 | 1:54.14 | |||||||
4 | Hovedstaden Drenge | 1996 | Swim Team Hovedstaden | 1:54.96 | ||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 28.13 | 28.13 | |||||||
August Willems | 1997 | 29.81 | 57.94 | |||||||
Victor Bødker | 1997 | 29.71 | 1:27.65 | |||||||
Isak Lichi | 1997 | 27.31 | 1:54.96 | |||||||
5 | Sigma Ns1 Drenge | 1996 | SIGMA Nordsjælland | 1:55.20 | ||||||
Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 28.00 | 28.00 | |||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 30.07 | 58.07 | |||||||
Mikkel Stavngaard | 1996 | 27.69 | 1:25.76 | |||||||
Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 29.44 | 1:55.20 | |||||||
6 | Team Easy On | 1996 | Herlev Svømning | 1:57.08 | ||||||
Chris Johansen | 1996 | 28.26 | 28.26 | |||||||
Lasse Brock | 1997 | 29.35 | 57.61 | |||||||
Jens Frederik Vittrup | 1996 | 30.03 | 1:27.64 | |||||||
Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 29.44 | 1:57.08 | |||||||
7 | Lyngbys Superdrenge | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:59.96 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 28.73 | 59.57 | |||||||
Mads Högborg | 1996 | 29.94 | 1:29.51 | |||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 30.45 | 1:59.96 | |||||||
8 | Køge Drenge | 1996 | Køge Svømmeklub | 2:00.50 | ||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Mathias Halvorsen | 1996 | 27.15 | 59.55 | |||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 29.36 | 1:28.91 | |||||||
Lasse Foss Sylow | 1997 | 31.59 | 2:00.50 | |||||||
9 | Kvik Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.66 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Mikkel Nyegaard | 1996 | 27.62 | 58.74 | |||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 30.39 | 1:29.13 | |||||||
Frederik Galving | 1998 | 32.53 | 2:01.66 | |||||||
10 | Hørsholm Drenge | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 2:03.90 | ||||||
Tobias Engell Nielsen | 1996 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Malte Frederiksen | 1996 | 30.60 | 1:00.51 | |||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 31.72 | 1:32.23 | |||||||
Sebastian Westerby | 1997 | 31.67 | 2:03.90 | |||||||
11 | Triton Drenge | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:06.09 | ||||||
Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Tobias Vester | 1996 | 27.83 | 1:00.73 | |||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 29.63 | 1:30.36 | |||||||
William Rømer | 1997 | 35.73 | 2:06.09 | |||||||
12 | Gsc Drenge 2 | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:07.85 | ||||||
William Matras | 1998 | 32.01 | 32.01 | |||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 1:05.14 | 1:37.15 | |||||||
Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 30.70 | 2:07.85 | |||||||
Henrik Mortensen | 1998 | 2:07.85 | ||||||||
13 | Sigma Ns2 Drenge | 1996 | SIGMA Nordsjælland | 2:08.50 | ||||||
Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 32.39 | 32.39 | |||||||
Jacob Weberg | 1997 | 33.04 | 1:05.43 | |||||||
Asger A. Schäfer | 1997 | 30.77 | 1:36.20 | |||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 32.30 | 2:08.50 | |||||||
- | Psyko Drenge | 1996 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 14:06 |