Results for SydCup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
18:20 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jane Meißner |
1998 |
|
517 |
|
|
|
|
31.98 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marlene Reitan |
2003 |
|
487 |
|
|
|
|
32.62 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louise Jensen |
2003 |
|
480 |
|
|
|
|
32.78 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
|
459 |
|
|
|
|
33.26 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
|
448 |
|
|
|
|
33.53 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marie Luisa Kniehs |
1999 |
|
445 |
|
|
|
|
33.60 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lisa Andressen |
2004 |
|
393 |
|
|
|
|
35.02 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Victoria Broch |
2004 |
|
391 |
|
|
|
|
35.08 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
|
383 |
|
|
|
|
35.33 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Katrine S. Kristensen |
2004 |
|
374 |
|
|
|
|
35.61 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sille Ibsen |
2001 |
|
349 |
|
|
|
|
36.46 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Charlotte Jürgensen |
2004 |
|
332 |
|
|
|
|
37.06 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jule Marie Ruppert |
2004 |
|
290 |
|
|
|
|
38.77 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Josefine Lassen |
2003 |
|
236 |
|
|
|
|
41.50 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Karoline Friis |
2004 |
|
218 |
|
|
|
|
42.65 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Griffin |
2007 |
|
399 |
|
|
|
|
34.86 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annika Aurelia Carstensen |
2007 |
|
383 |
|
|
|
|
35.34 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tess van der Laan |
2008 |
|
366 |
|
|
|
|
35.87 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
|
360 |
|
|
|
|
36.08 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Finja Siegert |
2007 |
|
353 |
|
|
|
|
36.30 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sophie Flamand |
2007 |
|
350 |
|
|
|
|
36.42 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie Guldmann Møller |
2007 |
|
342 |
|
|
|
|
36.68 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Signe Jensen |
2007 |
|
341 |
|
|
|
|
36.72 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lærke Jervelund |
2007 |
|
325 |
|
|
|
|
37.30 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Wroblewski |
2008 |
|
316 |
|
|
|
|
37.66 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
|
301 |
|
|
|
|
38.27 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anna Sophie Jurk |
2007 |
|
285 |
|
|
|
|
38.97 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sarah Laursen |
2007 |
|
280 |
|
|
|
|
39.21 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
|
279 |
|
|
|
|
39.27 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
|
255 |
|
|
|
|
40.46 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alista Maslobojeva |
2007 |
|
250 |
|
|
|
|
40.72 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofie Skibelund |
2007 |
|
246 |
|
|
|
|
40.96 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Delia Nainzadeh |
2007 |
|
245 |
|
|
|
|
40.98 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Izabella Bokor |
2007 |
|
234 |
|
|
|
|
41.61 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lene Thielemann |
2009 |
|
234 |
|
|
|
|
41.62 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emilie Franck Fæste |
2008 |
|
214 |
|
|
|
|
42.90 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
|
212 |
|
|
|
|
43.03 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Laura Raahauge |
2008 |
|
206 |
|
|
|
|
43.43 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
47.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Marta Jegel |
2008 |
|
198 |
|
|
|
|
43.97 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Xenia Fristrup |
2008 |
|
198 |
|
|
|
|
43.97 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Isabel Henn |
2010 |
|
182 |
|
|
|
|
45.24 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Gesche Regge |
2009 |
|
155 |
|
|
|
|
47.76 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Katharina Poulsen |
2007 |
|
152 |
|
|
|
|
48.03 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Thea Jessen |
2008 |
|
150 |
|
|
|
|
48.26 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
50.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Silje Lunderskov |
2007 |
|
142 |
|
|
|
|
49.14 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Pauline Josefine Meyer |
2009 |
|
138 |
|
|
|
|
49.58 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Isabel Ullmann |
2008 |
|
137 |
|
|
|
|
49.76 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Anna Vaupell |
2008 |
|
109 |
|
|
|
|
53.71 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
47.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:20 |
|
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
18:07 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Jensen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
31.39 |
|
2 |
Marlene Reitan |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
31.76 |
|
3 |
Jane Meißner |
1998 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
31.90 |
|
4 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
32.94 |
|
5 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
33.00 |
|
6 |
Marie Luisa Kniehs |
1999 |
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:07 |
|
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
18:32 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
|
455 |
|
|
|
|
28.87 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malthe Elkjær |
2003 |
|
449 |
|
|
|
|
29.00 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
447 |
|
|
|
|
29.05 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niklas Fahlteich |
2000 |
|
429 |
|
|
|
|
29.46 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Petersen |
2002 |
|
414 |
|
|
|
|
29.81 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
André Iversen |
2001 |
|
364 |
|
|
|
|
31.12 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Christiansen |
2003 |
|
311 |
|
|
|
|
32.77 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thies Heinrichs |
2002 |
|
284 |
|
|
|
|
33.77 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
August Arup Neergaard |
2005 |
|
403 |
|
|
|
|
30.07 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jules Bohnert |
2005 |
|
368 |
|
|
|
|
30.98 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louie Hansen |
2005 |
|
364 |
|
|
|
|
31.11 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thor Majgård |
2005 |
|
363 |
|
|
|
|
31.14 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erik Schmidt |
2005 |
|
346 |
|
|
|
|
31.64 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jan Hackel |
2005 |
|
343 |
|
|
|
|
31.74 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
38.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Max Venborg Kromann |
2005 |
|
316 |
|
|
|
|
32.60 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Finn Dördelmann |
2004 |
|
310 |
|
|
|
|
32.82 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
|
289 |
|
|
|
|
33.60 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tobias Holt Poulsen |
2005 |
|
261 |
|
|
|
|
34.73 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Erik Both Schulte |
2004 |
|
237 |
|
|
|
|
35.90 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
|
220 |
|
|
|
|
36.78 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Florian Jurk |
2005 |
|
220 |
|
|
|
|
36.80 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
|
204 |
|
|
|
|
37.70 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Thor Bendixen |
2005 |
|
155 |
|
|
|
|
41.32 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Martin Mark Hansen |
2005 |
|
134 |
|
|
|
|
43.42 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:32 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
18:15 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jules Bohnert |
2005 |
Tsb Flensburg V. 1865 |
|
|
|
|
|
30.48 |
|
2 |
August Arup Neergaard |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
30.75 |
|
3 |
Louie Hansen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
31.00 |
|
4 |
Jan Hackel |
2005 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
31.33 |
|
5 |
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
31.35 |
|
6 |
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:15 |
|
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
18:53 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mara Eggert |
2005 |
|
473 |
|
|
|
|
1:20.02 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Dyg Holme |
2005 |
|
460 |
|
|
|
|
1:20.78 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
|
452 |
|
|
|
|
1:21.21 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
|
440 |
|
|
|
|
1:21.97 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
|
427 |
|
|
|
|
1:22.77 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anne Stamholt |
2006 |
|
403 |
|
|
|
|
1:24.36 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mille Holmberg |
2006 |
|
394 |
|
|
|
|
1:25.03 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
|
391 |
|
|
|
|
1:25.27 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Moberg |
2005 |
|
379 |
|
|
|
|
1:26.10 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
|
372 |
|
|
|
|
1:26.68 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Naja Wachs |
2005 |
|
364 |
|
|
|
|
1:27.28 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anna Mai Andersen |
2006 |
|
290 |
|
|
|
|
1:34.12 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sophie Andressen |
2006 |
|
288 |
|
|
|
|
1:34.34 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Parbst |
2005 |
|
288 |
|
|
|
|
1:34.39 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Line Horn |
2006 |
|
285 |
|
|
|
|
1:34.67 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Clara Göldner |
2006 |
|
277 |
|
|
|
|
1:35.64 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sara Kaas Vestbo |
2005 |
|
275 |
|
|
|
|
1:35.88 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Annemieke Regge |
2005 |
|
229 |
|
|
|
|
1:41.85 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frida B. Kristensen |
2005 |
|
203 |
|
|
|
|
1:45.98 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sille Milther |
2006 |
|
192 |
|
|
|
|
1:47.92 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ida Valentiner-Branth |
2006 |
|
189 |
|
|
|
|
1:48.65 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ea Gram Møller |
2006 |
|
177 |
|
|
|
|
1:51.03 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:47.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ellen Agnete Due |
2006 |
|
151 |
|
|
|
|
1:56.99 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
2:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anne H. Rasmussen |
2006 |
|
140 |
|
|
|
|
1:59.88 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mette Barfoot |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Kjær |
2007 |
|
443 |
|
|
|
|
1:21.77 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Finja Siegert |
2007 |
|
336 |
|
|
|
|
1:29.70 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Sophie Jurk |
2007 |
|
315 |
|
|
|
|
1:31.58 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alista Maslobojeva |
2007 |
|
308 |
|
|
|
|
1:32.32 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
|
297 |
|
|
|
|
1:33.46 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christine Homberger |
2008 |
|
277 |
|
|
|
|
1:35.64 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andrea Højbjerg |
2007 |
|
264 |
|
|
|
|
1:37.20 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anja Kisielewicz |
2007 |
|
243 |
|
|
|
|
1:39.86 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katharina Poulsen |
2007 |
|
182 |
|
|
|
|
1:49.94 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Esther Marie Due |
2008 |
|
166 |
|
|
|
|
1:53.32 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Isabel Ullmann |
2008 |
|
160 |
|
|
|
|
1:54.83 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Isabella Bach |
2008 |
|
155 |
|
|
|
|
1:55.90 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofia S. Skøtt |
2007 |
|
155 |
|
|
|
|
1:56.04 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:57.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thea Jessen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:53 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
18:32 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:22.08 |
|
2 |
Finja Siegert |
2007 |
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
1:26.08 |
|
3 |
Alista Maslobojeva |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:26.10 |
|
4 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
1:30.21 |
|
5 |
Anna Sophie Jurk |
2007 |
Tsb Flensburg V. 1865 |
|
|
|
|
|
1:30.34 |
|
6 |
Christine Homberger |
2008 |
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
1:34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:32 |
|
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
19:35 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Christensen |
2002 |
|
579 |
|
|
|
|
1:06.70 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Kragh |
2001 |
|
558 |
|
|
|
|
1:07.52 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
|
530 |
|
|
|
|
1:08.69 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
|
515 |
|
|
|
|
1:09.37 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
477 |
|
|
|
|
1:11.17 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
455 |
|
|
|
|
1:12.27 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niklas Fahlteich |
2000 |
|
409 |
|
|
|
|
1:14.88 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonathan Bos |
1998 |
|
313 |
|
|
|
|
1:21.85 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vincent Hajto |
2003 |
|
282 |
|
|
|
|
1:24.78 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mark Sobczyk |
2003 |
|
246 |
|
|
|
|
1:28.64 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
|
450 |
|
|
|
|
1:12.55 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
|
446 |
|
|
|
|
1:12.75 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laurits Boserup |
2005 |
|
432 |
|
|
|
|
1:13.53 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Florian Siegert |
2004 |
|
410 |
|
|
|
|
1:14.83 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erik Schmidt |
2005 |
|
354 |
|
|
|
|
1:18.57 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
|
353 |
|
|
|
|
1:18.62 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tobias Holt Poulsen |
2005 |
|
329 |
|
|
|
|
1:20.53 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Silas Åkerlind |
2005 |
|
311 |
|
|
|
|
1:22.03 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Florian Jurk |
2005 |
|
260 |
|
|
|
|
1:27.09 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ebbe Weile |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
fly efter b 25m 75m |
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marcus Kjær Nielsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Haderslev Svømme Klub |
1:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
|
391 |
|
|
|
|
1:16.00 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Christensen |
2006 |
|
323 |
|
|
|
|
1:21.01 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesper Ulleseit |
2008 |
|
315 |
|
|
|
|
1:21.68 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jasper Balle West |
2006 |
|
309 |
|
|
|
|
1:22.19 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Ernst |
2008 |
|
306 |
|
|
|
|
1:22.49 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
|
305 |
|
|
|
|
1:22.55 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Linus Dittloff |
2006 |
|
301 |
|
|
|
|
1:22.94 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oswald Lindquist |
2006 |
|
299 |
|
|
|
|
1:23.13 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Calvin Gorniak |
2006 |
|
297 |
|
|
|
|
1:23.32 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
August Taul |
2006 |
|
266 |
|
|
|
|
1:26.44 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laurits Holm |
2006 |
|
246 |
|
|
|
|
1:28.72 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
August Bülow Sandersen |
2007 |
|
190 |
|
|
|
|
1:36.61 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:48.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Torge Köster |
2007 |
|
174 |
|
|
|
|
1:39.48 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jaden Bohnert |
2007 |
|
172 |
|
|
|
|
1:39.82 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alexander Dorph Jensen |
2007 |
|
155 |
|
|
|
|
1:43.35 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Benjamin Helbig |
2008 |
|
137 |
|
|
|
|
1:47.65 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:57.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Casper Ibsen |
2008 |
|
137 |
|
|
|
|
1:47.65 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Johannes Due Jessen |
2008 |
|
125 |
|
|
|
|
1:50.94 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lucas Bendixen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederik Mindegaard |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Gentofte Svømme Klub |
1:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
19:35 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
18:42 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:42 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andra Bejenaru |
2007 |
|
487 |
|
|
|
|
2:20.31 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
2:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maja Vejborg |
2007 |
|
416 |
|
|
|
|
2:27.83 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annika Aurelia Carstensen |
2007 |
|
369 |
|
|
|
|
2:33.94 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
2:36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sille Holm-Nissen |
2007 |
|
336 |
|
|
|
|
2:38.81 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Wroblewski |
2008 |
|
334 |
|
|
|
|
2:39.04 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
2:49.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
|
321 |
|
|
|
|
2:41.13 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
|
304 |
|
|
|
|
2:44.09 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lene Thielemann |
2009 |
|
275 |
|
|
|
|
2:49.74 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
2:47.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Xenia Fristrup |
2008 |
|
228 |
|
|
|
|
3:00.69 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilie Franck Fæste |
2008 |
|
216 |
|
|
|
|
3:03.86 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karoline Drescher |
2008 |
|
199 |
|
|
|
|
3:09.09 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marta Jegel |
2008 |
|
189 |
|
|
|
|
3:12.25 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
3:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pauline Josefine Meyer |
2009 |
|
173 |
|
|
|
|
3:17.82 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
3:29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Isabel Henn |
2010 |
|
159 |
|
|
|
|
3:23.76 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
3:39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Isabel Ullmann |
2008 |
|
153 |
|
|
|
|
3:26.36 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
3:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
2:36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:23 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
|
614 |
|
|
|
|
1:56.87 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
612 |
|
|
|
|
1:57.03 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Rasmussen |
2001 |
|
611 |
|
|
|
|
1:57.10 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
573 |
|
|
|
|
1:59.62 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Kragh |
2001 |
|
538 |
|
|
|
|
2:02.12 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Petersen |
2002 |
|
535 |
|
|
|
|
2:02.39 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Kronborg |
2002 |
|
518 |
|
|
|
|
2:03.71 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nils Hollesen |
2001 |
|
478 |
|
|
|
|
2:07.07 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
2:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Simon Sandal |
2003 |
|
429 |
|
|
|
|
2:11.69 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kasper Christiansen |
2003 |
|
412 |
|
|
|
|
2:13.45 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Magnus Göldner |
2003 |
|
286 |
|
|
|
|
2:30.76 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
2:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Hackel |
2005 |
|
517 |
|
|
|
|
2:03.77 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
2:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
August Arup Neergaard |
2005 |
|
494 |
|
|
|
|
2:05.69 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jules Bohnert |
2005 |
|
468 |
|
|
|
|
2:07.98 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
2:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bjarne Rehkamp |
2005 |
|
445 |
|
|
|
|
2:10.09 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
2:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sebastian Neesgaard |
2004 |
|
426 |
|
|
|
|
2:12.00 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
|
366 |
|
|
|
|
2:18.81 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jens Holst Jacobsen |
2005 |
|
351 |
|
|
|
|
2:20.79 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
2:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniel Hornsá |
2004 |
|
340 |
|
|
|
|
2:22.36 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Noah Hildebrandt |
2004 |
|
217 |
|
|
|
|
2:45.18 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
2:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martin Mark Hansen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
2:45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Ulleseit |
2008 |
|
380 |
|
|
|
|
2:17.09 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
2:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johannes Liebmann |
2007 |
|
358 |
|
|
|
|
2:19.82 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
2:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Misander |
2007 |
|
328 |
|
|
|
|
2:24.01 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
|
327 |
|
|
|
|
2:24.19 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Ernst |
2008 |
|
319 |
|
|
|
|
2:25.34 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
2:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
David Hansen Hobolth |
2006 |
|
266 |
|
|
|
|
2:34.32 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Otto Milther |
2007 |
|
255 |
|
|
|
|
2:36.50 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:46.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laurits Holm |
2006 |
|
254 |
|
|
|
|
2:36.85 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederik Mindegaard |
2007 |
|
250 |
|
|
|
|
2:37.64 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
August Bülow Sandersen |
2007 |
|
236 |
|
|
|
|
2:40.68 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
|
225 |
|
|
|
|
2:43.30 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Zsolt Bokor |
2006 |
|
221 |
|
|
|
|
2:44.33 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tjark Liam Lehmann |
2009 |
|
220 |
|
|
|
|
2:44.36 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
2:59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Simon Juel |
2006 |
|
217 |
|
|
|
|
2:45.26 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alexander Dorph Jensen |
2007 |
|
213 |
|
|
|
|
2:46.21 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jesse Berk |
2009 |
|
167 |
|
|
|
|
3:00.19 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
2:58.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kasper O. Jensen |
2007 |
|
136 |
|
|
|
|
3:12.92 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:23 |
|
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:52 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nele Schulze |
2004 |
|
716 |
|
|
|
|
1:03.16 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
571 |
|
|
|
|
1:08.11 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
|
568 |
|
|
|
|
1:08.21 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
|
568 |
|
|
|
|
1:08.21 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jane Meißner |
1998 |
|
543 |
|
|
|
|
1:09.26 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
511 |
|
|
|
|
1:10.68 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristine Hülsen |
2002 |
|
509 |
|
|
|
|
1:10.74 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
505 |
|
|
|
|
1:10.95 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
|
480 |
|
|
|
|
1:12.15 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lisa Andressen |
2004 |
|
477 |
|
|
|
|
1:12.32 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
|
468 |
|
|
|
|
1:12.78 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
|
465 |
|
|
|
|
1:12.91 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
|
449 |
|
|
|
|
1:13.79 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Naja Johnsen |
2003 |
|
438 |
|
|
|
|
1:14.37 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jule Schädel |
2002 |
|
435 |
|
|
|
|
1:14.58 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sille Ibsen |
2001 |
|
431 |
|
|
|
|
1:14.76 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Victoria Broch |
2004 |
|
405 |
|
|
|
|
1:16.37 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Katrine S. Kristensen |
2004 |
|
356 |
|
|
|
|
1:19.70 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anne Horn |
2004 |
|
336 |
|
|
|
|
1:21.23 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jule Marie Ruppert |
2004 |
|
319 |
|
|
|
|
1:22.69 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Josefine Lassen |
2003 |
|
214 |
|
|
|
|
1:34.37 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Agnete Riis |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Charlotte Jürgensen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Freja Søndergaard |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karoline Friis |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:39.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut ryg på maven |
|
Vejle Svømmeklub |
1:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
|
Løb 7, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Jensen |
2007 |
|
463 |
|
|
|
|
1:13.01 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
|
446 |
|
|
|
|
1:13.94 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
|
383 |
|
|
|
|
1:17.75 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andra Bejenaru |
2007 |
|
383 |
|
|
|
|
1:17.81 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
|
380 |
|
|
|
|
1:17.96 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sophie Flamand |
2007 |
|
373 |
|
|
|
|
1:18.47 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Kjær |
2007 |
|
371 |
|
|
|
|
1:18.62 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maja Vejborg |
2007 |
|
369 |
|
|
|
|
1:18.72 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
|
355 |
|
|
|
|
1:19.79 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tess van der Laan |
2008 |
|
344 |
|
|
|
|
1:20.64 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lærke Jervelund |
2007 |
|
338 |
|
|
|
|
1:21.10 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sarah Laursen |
2007 |
|
333 |
|
|
|
|
1:21.48 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Sophie Jurk |
2007 |
|
322 |
|
|
|
|
1:22.40 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nina Griffin |
2007 |
|
316 |
|
|
|
|
1:22.90 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julie Guldmann Møller |
2007 |
|
314 |
|
|
|
|
1:23.11 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anja Kisielewicz |
2007 |
|
301 |
|
|
|
|
1:24.28 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
|
300 |
|
|
|
|
1:24.37 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sille Holm-Nissen |
2007 |
|
298 |
|
|
|
|
1:24.53 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sofie Skibelund |
2007 |
|
290 |
|
|
|
|
1:25.35 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Andrea Højbjerg |
2007 |
|
283 |
|
|
|
|
1:26.07 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
|
281 |
|
|
|
|
1:26.21 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
|
280 |
|
|
|
|
1:26.31 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Delia Nainzadeh |
2007 |
|
254 |
|
|
|
|
1:29.21 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
|
220 |
|
|
|
|
1:33.53 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Izabella Bokor |
2007 |
|
218 |
|
|
|
|
1:33.76 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Lene Thielemann |
2009 |
|
214 |
|
|
|
|
1:34.46 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Laura Raahauge |
2008 |
|
210 |
|
|
|
|
1:34.99 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Christine Homberger |
2008 |
|
201 |
|
|
|
|
1:36.32 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Karoline Drescher |
2008 |
|
193 |
|
|
|
|
1:37.63 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sofia S. Skøtt |
2007 |
|
191 |
|
|
|
|
1:38.10 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Isabel Ullmann |
2008 |
|
152 |
|
|
|
|
1:45.78 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
2:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josefine K. Pedersen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Signe Rytz Hermansen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:52 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
15:43 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Skousen |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nele Schulze |
2004 |
|
702 |
|
|
|
|
1:03.56 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
569 |
|
|
|
|
1:08.18 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
|
563 |
|
|
|
|
1:08.40 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
|
562 |
|
|
|
|
1:08.47 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jane Meißner |
1998 |
|
540 |
|
|
|
|
1:09.37 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Louise Hvarre |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
afl ryg mav 50m |
|
Vejle Svømmeklub |
1:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Skousen |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Naja Wachs |
2005 |
|
507 |
|
|
|
|
1:10.85 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maja Stamholt |
2005 |
|
494 |
|
|
|
|
1:11.47 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
|
482 |
|
|
|
|
1:12.03 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
|
482 |
|
|
|
|
1:12.06 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
|
461 |
|
|
|
|
1:13.14 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Dyg Holme |
2005 |
|
433 |
|
|
|
|
1:14.69 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Skousen |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Jensen |
2007 |
|
455 |
|
|
|
|
1:13.44 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
|
429 |
|
|
|
|
1:14.92 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andra Bejenaru |
2007 |
|
403 |
|
|
|
|
1:16.50 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
|
368 |
|
|
|
|
1:18.84 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sophie Flamand |
2007 |
|
355 |
|
|
|
|
1:19.77 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Kjær |
2007 |
|
350 |
|
|
|
|
1:20.14 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:43 |
|
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
23:56 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
6 |
588 |
|
|
|
|
59.98 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Rasmussen |
2001 |
5 |
586 |
|
|
|
|
1:00.05 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Stamholt |
2003 |
4 |
566 |
|
|
|
|
1:00.75 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
3 |
544 |
|
|
|
|
1:01.54 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malthe Elkjær |
2003 |
2 |
520 |
|
|
|
|
1:02.47 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jacob Christensen |
2002 |
|
514 |
|
|
|
|
1:02.73 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vejle Svømmeklub |
1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oliver Fenger |
2003 |
1 |
514 |
|
|
|
|
1:02.73 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
513 |
|
|
|
|
1:02.75 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
André Iversen |
2001 |
|
496 |
|
|
|
|
1:03.46 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Niklas Fahlteich |
2000 |
|
474 |
|
|
|
|
1:04.45 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
419 |
|
|
|
|
1:07.14 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Simon Sandal |
2003 |
|
399 |
|
|
|
|
1:08.22 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Thies Heinrichs |
2002 |
|
366 |
|
|
|
|
1:10.25 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jonathan Bos |
1998 |
|
322 |
|
|
|
|
1:13.31 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
|
458 |
|
|
|
|
1:05.17 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thor Majgård |
2005 |
|
426 |
|
|
|
|
1:06.75 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jan Hackel |
2005 |
|
415 |
|
|
|
|
1:07.34 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louie Hansen |
2005 |
|
405 |
|
|
|
|
1:07.92 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jules Bohnert |
2005 |
|
401 |
|
|
|
|
1:08.12 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laurits Boserup |
2005 |
|
400 |
|
|
|
|
1:08.17 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peer Rasmussen |
2005 |
|
400 |
|
|
|
|
1:08.20 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Florian Siegert |
2004 |
|
393 |
|
|
|
|
1:08.60 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
|
378 |
|
|
|
|
1:09.49 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sebastian Neesgaard |
2004 |
|
364 |
|
|
|
|
1:10.37 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Finn Dördelmann |
2004 |
|
362 |
|
|
|
|
1:10.48 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
|
338 |
|
|
|
|
1:12.15 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Max Venborg Kromann |
2005 |
|
325 |
|
|
|
|
1:13.07 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Erik Both Schulte |
2004 |
|
323 |
|
|
|
|
1:13.20 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
|
303 |
|
|
|
|
1:14.82 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Daniel Hornsá |
2004 |
|
275 |
|
|
|
|
1:17.26 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nicolaj Græsborg |
2005 |
|
240 |
|
|
|
|
1:20.80 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Florian Jurk |
2005 |
|
228 |
|
|
|
|
1:22.24 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marcus Kjær Nielsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
mave lig. 25 m |
|
Haderslev Svømme Klub |
1:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Gentofte Svømme Klub |
1:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2006-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
15 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
23:56 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
15:49 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: S.B.Tømrer |
|
|
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: S.B.Tømrer |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
|
472 |
|
|
|
|
1:04.55 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thor Majgård |
2005 |
|
456 |
|
|
|
|
1:05.28 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jan Hackel |
2005 |
|
439 |
|
|
|
|
1:06.13 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louie Hansen |
2005 |
|
407 |
|
|
|
|
1:07.78 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jules Bohnert |
2005 |
|
394 |
|
|
|
|
1:08.50 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laurits Boserup |
2005 |
|
394 |
|
|
|
|
1:08.53 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
Sponsor: S.B.Tømrer |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:49 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
15:49 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:49 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
15:49 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:49 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
10:53 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Naja Wachs |
2005 |
|
565 |
|
|
|
|
2:24.16 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
2:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Kapke |
2006 |
|
506 |
|
|
|
|
2:29.53 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilie Moberg |
2005 |
|
430 |
|
|
|
|
2:37.92 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
|
426 |
|
|
|
|
2:38.36 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Naya Stewen |
2006 |
|
417 |
|
|
|
|
2:39.49 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
2:45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sophie Kronborg |
2005 |
|
414 |
|
|
|
|
2:39.95 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
|
410 |
|
|
|
|
2:40.39 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
|
410 |
|
|
|
|
2:40.40 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
|
390 |
|
|
|
|
2:43.16 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
|
374 |
|
|
|
|
2:45.37 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
3:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pia Rasmussen |
2006 |
|
358 |
|
|
|
|
2:47.78 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
2:52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jana Porath |
2005 |
|
293 |
|
|
|
|
2:59.31 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
2:55.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Signe Rosenmeyer |
2005 |
|
285 |
|
|
|
|
3:00.99 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
2:52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
|
271 |
|
|
|
|
3:04.13 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sara Kaas Vestbo |
2005 |
|
256 |
|
|
|
|
3:07.60 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
3:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Josephine Maja Madsen |
2005 |
|
256 |
|
|
|
|
3:07.66 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
3:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Katrine Due Sørensen |
2006 |
|
255 |
|
|
|
|
3:07.88 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Parbst |
2005 |
|
250 |
|
|
|
|
3:09.26 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
3:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mette Barfoot |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Griffin |
2007 |
|
367 |
|
|
|
|
2:46.42 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:58.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
|
364 |
|
|
|
|
2:46.85 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:57.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Guldmann Møller |
2007 |
|
348 |
|
|
|
|
2:49.35 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annika Aurelia Carstensen |
2007 |
|
346 |
|
|
|
|
2:49.81 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
2:56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sophie Flamand |
2007 |
|
326 |
|
|
|
|
2:53.17 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lærke Jervelund |
2007 |
|
318 |
|
|
|
|
2:54.51 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
|
290 |
|
|
|
|
3:00.03 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:06.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Wroblewski |
2008 |
|
286 |
|
|
|
|
3:00.91 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
3:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Delia Nainzadeh |
2007 |
|
244 |
|
|
|
|
3:10.80 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
3:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marta Jegel |
2008 |
|
200 |
|
|
|
|
3:23.65 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
3:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
2:59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:53 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
11:09 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
466 |
|
|
|
|
2:16.24 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vincent Hajto |
2003 |
|
227 |
|
|
|
|
2:53.00 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
3:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Göldner |
2003 |
|
206 |
|
|
|
|
2:58.69 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
3:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mark Sobczyk |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
efb 150 |
|
Sg Bille Hamburg |
3:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louie Hansen |
2005 |
|
415 |
|
|
|
|
2:21.51 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jules Bohnert |
2005 |
|
396 |
|
|
|
|
2:23.75 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
2:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
|
355 |
|
|
|
|
2:29.12 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Erik Schmidt |
2005 |
|
351 |
|
|
|
|
2:29.67 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laurits Boserup |
2005 |
|
333 |
|
|
|
|
2:32.36 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
|
324 |
|
|
|
|
2:33.70 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jens Holst Jacobsen |
2005 |
|
278 |
|
|
|
|
2:41.66 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
2:49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Silas Åkerlind |
2005 |
|
269 |
|
|
|
|
2:43.58 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:09 |
|
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
11:18 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
|
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
|
533 |
|
|
|
|
1:07.33 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ellen Jensen |
2005 |
|
500 |
|
|
|
|
1:08.80 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Naja Wachs |
2005 |
|
451 |
|
|
|
|
1:11.21 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
|
433 |
|
|
|
|
1:12.17 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mara Eggert |
2005 |
|
409 |
|
|
|
|
1:13.53 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
|
403 |
|
|
|
|
1:13.88 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Liva la Cour |
2006 |
|
370 |
|
|
|
|
1:16.05 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maja Stamholt |
2005 |
|
362 |
|
|
|
|
1:16.62 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Moberg |
2005 |
|
342 |
|
|
|
|
1:18.05 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
|
331 |
|
|
|
|
1:18.92 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pia Rasmussen |
2006 |
|
298 |
|
|
|
|
1:21.69 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
|
292 |
|
|
|
|
1:22.24 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kiyana Ghelichipour |
2005 |
|
272 |
|
|
|
|
1:24.27 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Clara Wesselhoff |
2006 |
|
266 |
|
|
|
|
1:24.89 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Xenia Juhl Leiszner |
2005 |
|
262 |
|
|
|
|
1:25.26 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Mai Andersen |
2006 |
|
256 |
|
|
|
|
1:25.96 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Annemieke Regge |
2005 |
|
148 |
|
|
|
|
1:43.09 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andra Bejenaru |
2007 |
|
502 |
|
|
|
|
1:08.67 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
|
368 |
|
|
|
|
1:16.20 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
|
363 |
|
|
|
|
1:16.49 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maja Vejborg |
2007 |
|
265 |
|
|
|
|
1:25.02 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
|
258 |
|
|
|
|
1:25.78 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Skibelund |
2007 |
|
241 |
|
|
|
|
1:27.65 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andrea Højbjerg |
2007 |
|
239 |
|
|
|
|
1:27.99 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tess van der Laan |
2008 |
|
224 |
|
|
|
|
1:29.82 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lene Thielemann |
2009 |
|
223 |
|
|
|
|
1:30.03 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
|
222 |
|
|
|
|
1:30.13 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christine Homberger |
2008 |
|
181 |
|
|
|
|
1:36.43 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Raahauge |
2008 |
|
172 |
|
|
|
|
1:38.03 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Xenia Fristrup |
2008 |
|
158 |
|
|
|
|
1:41.00 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karoline Drescher |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
async arm 50-70 |
|
Gentofte Svømme Klub |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:18 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
17:41 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andra Bejenaru |
2007 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
1:08.52 |
|
2 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:15.17 |
|
3 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
1:16.11 |
|
4 |
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:20.97 |
|
5 |
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:22.67 |
|
6 |
Sofie Skibelund |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
1:27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:41 |
|
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
11:11 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
|
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peer Rasmussen |
2005 |
|
448 |
|
|
|
|
1:02.79 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bjarne Rehkamp |
2005 |
|
404 |
|
|
|
|
1:05.00 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
August Arup Neergaard |
2005 |
|
388 |
|
|
|
|
1:05.92 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thor Majgård |
2005 |
|
381 |
|
|
|
|
1:06.29 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jan Hackel |
2005 |
|
371 |
|
|
|
|
1:06.89 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
|
364 |
|
|
|
|
1:07.30 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sebastian Neesgaard |
2004 |
|
336 |
|
|
|
|
1:09.15 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erik Both Schulte |
2004 |
|
289 |
|
|
|
|
1:12.66 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marcus Kjær Nielsen |
2004 |
|
225 |
|
|
|
|
1:19.01 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
|
217 |
|
|
|
|
1:19.97 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Noah Hildebrandt |
2004 |
|
185 |
|
|
|
|
1:24.36 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Dittloff |
2006 |
|
345 |
|
|
|
|
1:08.54 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maximillian Udar |
2006 |
|
340 |
|
|
|
|
1:08.86 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Johannes Dahl |
2006 |
|
327 |
|
|
|
|
1:09.75 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anders Bank Hansen |
2006 |
|
302 |
|
|
|
|
1:11.60 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johannes Liebmann |
2007 |
|
272 |
|
|
|
|
1:14.19 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oswald Lindquist |
2006 |
|
271 |
|
|
|
|
1:14.24 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Moritz Hartmann |
2007 |
|
269 |
|
|
|
|
1:14.41 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
August Bülow Sandersen |
2007 |
|
201 |
|
|
|
|
1:22.03 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johannes Due Jessen |
2008 |
|
199 |
|
|
|
|
1:22.25 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vitus Skovbjerg |
2007 |
|
190 |
|
|
|
|
1:23.51 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederik Mindegaard |
2007 |
|
189 |
|
|
|
|
1:23.72 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
|
187 |
|
|
|
|
1:24.01 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Felix Wetcke-Brask |
2006 |
|
184 |
|
|
|
|
1:24.51 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tjark Liam Lehmann |
2009 |
|
146 |
|
|
|
|
1:31.22 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jaden Bohnert |
2007 |
|
145 |
|
|
|
|
1:31.43 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederik Find |
2007 |
|
143 |
|
|
|
|
1:31.73 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:44.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jesse Berk |
2009 |
|
141 |
|
|
|
|
1:32.22 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Torge Köster |
2007 |
|
118 |
|
|
|
|
1:37.83 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
William Diness Vindeløv |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
stå/gå bund 80 |
|
Gentofte Svømme Klub |
1:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:11 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
17:51 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peer Rasmussen |
2005 |
Tsb Flensburg V. 1865 |
|
|
|
|
|
1:02.88 |
|
2 |
Jan Hackel |
2005 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
1:04.43 |
|
3 |
Bjarne Rehkamp |
2005 |
Tsb Flensburg V. 1865 |
|
|
|
|
|
1:04.48 |
|
4 |
August Arup Neergaard |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:04.50 |
|
5 |
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:04.80 |
|
6 |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:08.12 |
|
2 |
Linus Dittloff |
2006 |
Tsb Flensburg V. 1865 |
|
|
|
|
|
1:08.60 |
|
3 |
Johannes Liebmann |
2007 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
1:10.61 |
|
4 |
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:10.82 |
|
5 |
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:11.88 |
|
6 |
Oswald Lindquist |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:51 |
|
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nele Schulze |
2004 |
|
683 |
|
|
|
|
32.42 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
577 |
|
|
|
|
34.30 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
|
559 |
|
|
|
|
34.65 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
|
530 |
|
|
|
|
35.29 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
|
518 |
|
|
|
|
35.55 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
|
504 |
|
|
|
|
35.87 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
|
502 |
|
|
|
|
35.93 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sille Ibsen |
2001 |
|
491 |
|
|
|
|
36.19 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jane Meißner |
1998 |
|
478 |
|
|
|
|
36.51 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
|
472 |
|
|
|
|
36.68 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marie Luisa Kniehs |
1999 |
|
447 |
|
|
|
|
37.34 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Enni Jannsen |
2003 |
|
435 |
|
|
|
|
37.69 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lisa Andressen |
2004 |
|
420 |
|
|
|
|
38.11 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jule Schädel |
2002 |
|
411 |
|
|
|
|
38.41 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lena Maria Grohmann |
2004 |
|
410 |
|
|
|
|
38.42 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
|
403 |
|
|
|
|
38.66 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Naja Johnsen |
2003 |
|
389 |
|
|
|
|
39.10 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anne Horn |
2004 |
|
328 |
|
|
|
|
41.38 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jule Marie Ruppert |
2004 |
|
319 |
|
|
|
|
41.76 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Josefine Lassen |
2003 |
|
170 |
|
|
|
|
51.49 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Karoline Friis |
2004 |
|
169 |
|
|
|
|
51.64 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Agnete Riis |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Freja Søndergaard |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Victoria Broch |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mara Eggert |
2005 |
|
458 |
|
|
|
|
37.04 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Dyg Holme |
2005 |
|
444 |
|
|
|
|
37.43 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
|
413 |
|
|
|
|
38.32 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mille Holmberg |
2006 |
|
393 |
|
|
|
|
38.98 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
|
332 |
|
|
|
|
41.22 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sophie Andressen |
2006 |
|
304 |
|
|
|
|
42.47 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magdalena Mahnke |
2006 |
|
302 |
|
|
|
|
42.53 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Line Horn |
2006 |
|
279 |
|
|
|
|
43.66 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Mai Andersen |
2006 |
|
274 |
|
|
|
|
43.95 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pia Rasmussen |
2006 |
|
266 |
|
|
|
|
44.39 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Clara Göldner |
2006 |
|
264 |
|
|
|
|
44.49 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
48.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Annemieke Regge |
2005 |
|
262 |
|
|
|
|
44.62 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
46.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frida Høj Foldager |
2006 |
|
259 |
|
|
|
|
44.79 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
44.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofie Damm Johansen |
2006 |
|
252 |
|
|
|
|
45.19 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
45.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lærke Kirkedal Laursen |
2005 |
|
243 |
|
|
|
|
45.74 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
49.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Parbst |
2005 |
|
236 |
|
|
|
|
46.17 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Signe Marie Hornbek |
2006 |
|
233 |
|
|
|
|
46.39 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
|
226 |
|
|
|
|
46.82 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frida B. Kristensen |
2005 |
|
207 |
|
|
|
|
48.27 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ida Valentiner-Branth |
2006 |
|
200 |
|
|
|
|
48.81 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ea Gram Møller |
2006 |
|
195 |
|
|
|
|
49.23 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sille Milther |
2006 |
|
173 |
|
|
|
|
51.20 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
50.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ellen Agnete Due |
2006 |
|
152 |
|
|
|
|
53.51 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anne H. Rasmussen |
2006 |
|
145 |
|
|
|
|
54.35 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Kjær |
2007 |
|
443 |
|
|
|
|
37.44 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Jensen |
2007 |
|
436 |
|
|
|
|
37.65 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
|
370 |
|
|
|
|
39.75 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sarah Laursen |
2007 |
|
365 |
|
|
|
|
39.96 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
38.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alista Maslobojeva |
2007 |
|
353 |
|
|
|
|
40.38 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Finja Siegert |
2007 |
|
344 |
|
|
|
|
40.73 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Sophie Jurk |
2007 |
|
330 |
|
|
|
|
41.32 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
|
301 |
|
|
|
|
42.61 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
|
267 |
|
|
|
|
44.34 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anja Kisielewicz |
2007 |
|
246 |
|
|
|
|
45.54 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
46.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
|
204 |
|
|
|
|
48.50 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Silje Lunderskov |
2007 |
|
185 |
|
|
|
|
50.06 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
|
178 |
|
|
|
|
50.76 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Isabella Bach |
2008 |
|
176 |
|
|
|
|
50.87 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Esther Marie Due |
2008 |
|
165 |
|
|
|
|
52.04 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofia S. Skøtt |
2007 |
|
148 |
|
|
|
|
53.90 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Isabel Henn |
2010 |
|
142 |
|
|
|
|
54.74 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Gesche Regge |
2009 |
|
130 |
|
|
|
|
56.33 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Izabella Bokor |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
54.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josefine K. Pedersen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thea Jessen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Vaupell |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
flyben v 20 |
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Isabel Ullmann |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
async ben 30 |
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katharina Poulsen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Haderslev Svømme Klub |
52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
17:01 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Kvickly |
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Kvickly |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mara Eggert |
2005 |
|
487 |
|
|
|
|
36.29 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Dyg Holme |
2005 |
|
474 |
|
|
|
|
36.61 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
|
433 |
|
|
|
|
37.74 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mille Holmberg |
2006 |
|
387 |
|
|
|
|
39.18 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
|
383 |
|
|
|
|
39.30 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sophie Andressen |
2006 |
|
326 |
|
|
|
|
41.46 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Kvickly |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Kjær |
2007 |
|
435 |
|
|
|
|
37.69 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Jensen |
2007 |
|
433 |
|
|
|
|
37.74 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sarah Laursen |
2007 |
|
412 |
|
|
|
|
38.37 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
38.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Finja Siegert |
2007 |
|
371 |
|
|
|
|
39.72 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alista Maslobojeva |
2007 |
|
369 |
|
|
|
|
39.81 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Sophie Jurk |
2007 |
|
358 |
|
|
|
|
40.22 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:01 |
|
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
11:43 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Christensen |
2002 |
|
555 |
|
|
|
|
30.71 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
|
533 |
|
|
|
|
31.14 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
511 |
|
|
|
|
31.57 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
483 |
|
|
|
|
32.17 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
458 |
|
|
|
|
32.75 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Malthe Elkjær |
2003 |
|
447 |
|
|
|
|
33.02 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
447 |
|
|
|
|
33.02 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nils Hollesen |
2001 |
|
418 |
|
|
|
|
33.75 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Benjamin Friis |
2002 |
|
413 |
|
|
|
|
33.89 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathias Kjær Nielsen |
2000 |
|
381 |
|
|
|
|
34.80 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thies Heinrichs |
2002 |
|
318 |
|
|
|
|
36.97 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mark Sobczyk |
2003 |
|
265 |
|
|
|
|
39.27 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Magnus Göldner |
2003 |
|
180 |
|
|
|
|
44.66 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laurits Boserup |
2005 |
|
425 |
|
|
|
|
33.58 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Florian Siegert |
2004 |
|
424 |
|
|
|
|
33.61 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
|
420 |
|
|
|
|
33.70 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bjarne Rehkamp |
2005 |
|
323 |
|
|
|
|
36.77 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
|
301 |
|
|
|
|
37.65 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erik Both Schulte |
2004 |
|
291 |
|
|
|
|
38.09 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Finn Dördelmann |
2004 |
|
274 |
|
|
|
|
38.85 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Florian Jurk |
2005 |
|
267 |
|
|
|
|
39.17 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
|
237 |
|
|
|
|
40.77 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ebbe Weile |
2004 |
|
188 |
|
|
|
|
44.05 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martin Mark Hansen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Shayan Pariz |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
fl flyben efter star |
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
|
398 |
|
|
|
|
34.30 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Calvin Gorniak |
2006 |
|
318 |
|
|
|
|
36.98 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jasper Balle West |
2006 |
|
313 |
|
|
|
|
37.18 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Christensen |
2006 |
|
306 |
|
|
|
|
37.46 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
August Taul |
2006 |
|
300 |
|
|
|
|
37.71 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Ernst |
2008 |
|
297 |
|
|
|
|
37.84 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesper Ulleseit |
2008 |
|
286 |
|
|
|
|
38.28 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linus Dittloff |
2006 |
|
280 |
|
|
|
|
38.57 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johannes Lund |
2006 |
|
272 |
|
|
|
|
38.97 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Ellgaard Svedal |
2006 |
|
254 |
|
|
|
|
39.82 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laurits Holm |
2006 |
|
238 |
|
|
|
|
40.74 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Gustav Sundstrøm |
2006 |
|
232 |
|
|
|
|
41.05 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
William Diness Vindeløv |
2007 |
|
192 |
|
|
|
|
43.72 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Bjørn van Barneveld |
2006 |
|
175 |
|
|
|
|
45.06 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederik Find |
2007 |
|
159 |
|
|
|
|
46.53 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Casper Ibsen |
2008 |
|
145 |
|
|
|
|
48.01 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
50.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Zsolt Bokor |
2006 |
|
141 |
|
|
|
|
48.51 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Otto Milther |
2007 |
|
138 |
|
|
|
|
48.80 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lucas Bendixen |
2007 |
|
137 |
|
|
|
|
48.89 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jeppe Grønfeldt |
2008 |
|
131 |
|
|
|
|
49.70 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Benjamin Helbig |
2008 |
|
122 |
|
|
|
|
50.79 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Awin Asso Jeppesen |
2010 |
|
63 |
|
|
|
|
1:03.16 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:43 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
17:08 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: 3F Vojens |
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: 3F Vojens |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
|
439 |
|
|
|
|
33.22 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laurits Boserup |
2005 |
|
428 |
|
|
|
|
33.49 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Florian Siegert |
2004 |
|
420 |
|
|
|
|
33.70 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
|
329 |
|
|
|
|
36.54 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Bjarne Rehkamp |
2005 |
|
326 |
|
|
|
|
36.66 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
37.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erik Both Schulte |
2004 |
|
298 |
|
|
|
|
37.80 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
Sponsor: 3F Vojens |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
|
402 |
|
|
|
|
34.19 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasper Balle West |
2006 |
|
366 |
|
|
|
|
35.28 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Calvin Gorniak |
2006 |
|
337 |
|
|
|
|
36.25 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Ernst |
2008 |
|
317 |
|
|
|
|
37.02 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martin Christensen |
2006 |
|
299 |
|
|
|
|
37.74 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
August Taul |
2006 |
|
295 |
|
|
|
|
37.89 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:08 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
12:06 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
|
431 |
|
|
|
|
2:41.21 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
2:43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
|
364 |
|
|
|
|
2:50.53 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
2:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maja Vejborg |
2007 |
|
363 |
|
|
|
|
2:50.76 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ella Kjær |
2007 |
|
356 |
|
|
|
|
2:51.94 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sarah Laursen |
2007 |
|
333 |
|
|
|
|
2:55.68 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Guldmann Møller |
2007 |
|
305 |
|
|
|
|
3:00.91 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
|
288 |
|
|
|
|
3:04.47 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Sophie Jurk |
2007 |
|
285 |
|
|
|
|
3:05.16 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
3:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sille Holm-Nissen |
2007 |
|
282 |
|
|
|
|
3:05.71 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lærke Jervelund |
2007 |
|
281 |
|
|
|
|
3:05.84 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andrea Højbjerg |
2007 |
|
272 |
|
|
|
|
3:07.91 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lene Thielemann |
2009 |
|
270 |
|
|
|
|
3:08.38 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
3:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julia Wroblewski |
2008 |
|
270 |
|
|
|
|
3:08.49 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
3:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Delia Nainzadeh |
2007 |
|
251 |
|
|
|
|
3:12.95 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
3:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Xenia Fristrup |
2008 |
|
219 |
|
|
|
|
3:22.12 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laura Raahauge |
2008 |
|
218 |
|
|
|
|
3:22.43 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Christine Homberger |
2008 |
|
213 |
|
|
|
|
3:23.90 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
3:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Pauline Josefine Meyer |
2009 |
|
167 |
|
|
|
|
3:41.12 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
3:39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
|
163 |
|
|
|
|
3:42.71 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Gesche Regge |
2009 |
|
146 |
|
|
|
|
3:50.97 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
3:56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
2:51.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej udvendt ben 75 |
|
Vejle Svømmeklub |
2:56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:06 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
13:08 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Rasmussen |
2001 |
|
571 |
|
|
|
|
2:12.12 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
|
558 |
|
|
|
|
2:13.11 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Kragh |
2001 |
|
555 |
|
|
|
|
2:13.39 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Christiansen |
2003 |
|
351 |
|
|
|
|
2:35.31 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonathan Bos |
1998 |
|
326 |
|
|
|
|
2:39.21 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vincent Hajto |
2003 |
|
316 |
|
|
|
|
2:40.91 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
2:50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
August Arup Neergaard |
2005 |
|
474 |
|
|
|
|
2:20.52 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thor Majgård |
2005 |
|
429 |
|
|
|
|
2:25.29 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louie Hansen |
2005 |
|
410 |
|
|
|
|
2:27.52 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peer Rasmussen |
2005 |
|
409 |
|
|
|
|
2:27.59 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
2:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Florian Siegert |
2004 |
|
402 |
|
|
|
|
2:28.51 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
2:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
|
347 |
|
|
|
|
2:35.87 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Erik Both Schulte |
2004 |
|
336 |
|
|
|
|
2:37.58 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
2:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Max Venborg Kromann |
2005 |
|
320 |
|
|
|
|
2:40.28 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:45.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tobias Holt Poulsen |
2005 |
|
302 |
|
|
|
|
2:43.31 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Daniel Hornsá |
2004 |
|
289 |
|
|
|
|
2:45.67 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
|
287 |
|
|
|
|
2:46.02 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Florian Jurk |
2005 |
|
236 |
|
|
|
|
2:57.24 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
3:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Noah Hildebrandt |
2004 |
|
206 |
|
|
|
|
3:05.34 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
3:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marcus Kjær Nielsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:55.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
|
374 |
|
|
|
|
2:32.15 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Ulleseit |
2008 |
|
362 |
|
|
|
|
2:33.78 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
2:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johannes Liebmann |
2007 |
|
357 |
|
|
|
|
2:34.46 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
2:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
|
333 |
|
|
|
|
2:38.01 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
|
328 |
|
|
|
|
2:38.91 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lucas Misander |
2007 |
|
318 |
|
|
|
|
2:40.58 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oswald Lindquist |
2006 |
|
313 |
|
|
|
|
2:41.45 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elias Ernst |
2008 |
|
301 |
|
|
|
|
2:43.49 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
2:54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
|
300 |
|
|
|
|
2:43.69 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Moritz Hartmann |
2007 |
|
299 |
|
|
|
|
2:43.84 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
David Hansen Hobolth |
2006 |
|
280 |
|
|
|
|
2:47.53 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
|
275 |
|
|
|
|
2:48.42 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
|
275 |
|
|
|
|
2:48.43 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Martin Christensen |
2006 |
|
275 |
|
|
|
|
2:48.56 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
August Due |
2007 |
|
264 |
|
|
|
|
2:50.85 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
|
246 |
|
|
|
|
2:54.85 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Frederik Mindegaard |
2007 |
|
244 |
|
|
|
|
2:55.43 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:54.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Laurits Holm |
2006 |
|
218 |
|
|
|
|
3:02.01 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
August Bülow Sandersen |
2007 |
|
209 |
|
|
|
|
3:04.60 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Alexander Dorph Jensen |
2007 |
|
209 |
|
|
|
|
3:04.64 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Johannes Due Jessen |
2008 |
|
194 |
|
|
|
|
3:09.22 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jaden Bohnert |
2007 |
|
190 |
|
|
|
|
3:10.60 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
3:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Torge Köster |
2007 |
|
181 |
|
|
|
|
3:13.60 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
3:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Simon Juel |
2006 |
|
171 |
|
|
|
|
3:17.19 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jesse Berk |
2009 |
|
167 |
|
|
|
|
3:18.95 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
3:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Benjamin Helbig |
2008 |
|
131 |
|
|
|
|
3:35.72 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
3:45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gustav Sundstrøm |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:56.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anders Bank Hansen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
afl ryg på mave 100 |
|
Vejle Svømmeklub |
2:42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tjark Liam Lehmann |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej sam berø 125 |
|
Sg Bille Hamburg |
3:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
13:08 |
|
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
13:16 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Jensen |
2003 |
|
533 |
|
|
|
|
1:07.84 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
|
499 |
|
|
|
|
1:09.35 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jane Meißner |
1998 |
|
499 |
|
|
|
|
1:09.37 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marlene Reitan |
2003 |
|
469 |
|
|
|
|
1:10.80 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
|
465 |
|
|
|
|
1:11.03 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
|
449 |
|
|
|
|
1:11.86 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lisa Andressen |
2004 |
|
433 |
|
|
|
|
1:12.73 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marie Luisa Kniehs |
1999 |
|
428 |
|
|
|
|
1:12.99 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Charlotte Jürgensen |
2004 |
|
385 |
|
|
|
|
1:15.60 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Katrine S. Kristensen |
2004 |
|
375 |
|
|
|
|
1:16.30 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Victoria Broch |
2004 |
|
371 |
|
|
|
|
1:16.55 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
|
363 |
|
|
|
|
1:17.08 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anne Horn |
2004 |
|
288 |
|
|
|
|
1:23.33 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Cecilie Daugaard |
2003 |
|
279 |
|
|
|
|
1:24.17 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jule Marie Ruppert |
2004 |
|
250 |
|
|
|
|
1:27.32 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Naja Wachs |
2005 |
|
568 |
|
|
|
|
1:06.42 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
|
467 |
|
|
|
|
1:10.92 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ellen Jensen |
2005 |
|
460 |
|
|
|
|
1:11.28 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sophie Kronborg |
2005 |
|
412 |
|
|
|
|
1:13.94 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
|
394 |
|
|
|
|
1:15.05 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Moberg |
2005 |
|
392 |
|
|
|
|
1:15.18 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
|
390 |
|
|
|
|
1:15.29 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
|
352 |
|
|
|
|
1:17.93 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alberte Randlev Laustsen |
2005 |
|
351 |
|
|
|
|
1:18.00 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Clara Göldner |
2006 |
|
320 |
|
|
|
|
1:20.42 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
|
317 |
|
|
|
|
1:20.66 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jana Porath |
2005 |
|
288 |
|
|
|
|
1:23.31 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
|
255 |
|
|
|
|
1:26.71 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sophie Andressen |
2006 |
|
236 |
|
|
|
|
1:28.99 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
|
232 |
|
|
|
|
1:29.52 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ea Gram Møller |
2006 |
|
217 |
|
|
|
|
1:31.52 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lærke Kirkedal Laursen |
2005 |
|
213 |
|
|
|
|
1:32.09 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Annemieke Regge |
2005 |
|
196 |
|
|
|
|
1:34.60 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Liva la Cour |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Mai Andersen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej fors.bev 50 |
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Jensen |
2007 |
|
379 |
|
|
|
|
1:15.99 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nina Griffin |
2007 |
|
355 |
|
|
|
|
1:17.67 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
|
331 |
|
|
|
|
1:19.55 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Finja Siegert |
2007 |
|
324 |
|
|
|
|
1:20.10 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Annika Aurelia Carstensen |
2007 |
|
322 |
|
|
|
|
1:20.27 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Guldmann Møller |
2007 |
|
310 |
|
|
|
|
1:21.31 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
|
292 |
|
|
|
|
1:22.92 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lærke Jervelund |
2007 |
|
282 |
|
|
|
|
1:23.84 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
|
264 |
|
|
|
|
1:25.70 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Wroblewski |
2008 |
|
250 |
|
|
|
|
1:27.29 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Sophie Jurk |
2007 |
|
246 |
|
|
|
|
1:27.75 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emilie Franck Fæste |
2008 |
|
218 |
|
|
|
|
1:31.42 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alista Maslobojeva |
2007 |
|
214 |
|
|
|
|
1:31.98 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Delia Nainzadeh |
2007 |
|
212 |
|
|
|
|
1:32.19 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
|
203 |
|
|
|
|
1:33.58 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marta Jegel |
2008 |
|
191 |
|
|
|
|
1:35.52 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Karoline Drescher |
2008 |
|
171 |
|
|
|
|
1:39.14 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sofia S. Skøtt |
2007 |
|
156 |
|
|
|
|
1:42.08 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Isabel Henn |
2010 |
|
154 |
|
|
|
|
1:42.62 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Katharina Poulsen |
2007 |
|
152 |
|
|
|
|
1:43.11 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Signe Rytz Hermansen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thea Jessen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
svøm på mav vend 50 |
|
Haderslev Svømme Klub |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
13:16 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
16:28 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: GF Forsikring |
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: GF Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Naja Wachs |
2005 |
|
560 |
|
|
|
|
1:06.74 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
|
469 |
|
|
|
|
1:10.79 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ellen Jensen |
2005 |
|
466 |
|
|
|
|
1:10.95 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sophie Kronborg |
2005 |
|
423 |
|
|
|
|
1:13.26 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
|
410 |
|
|
|
|
1:14.03 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Moberg |
2005 |
|
408 |
|
|
|
|
1:14.19 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: GF Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Jensen |
2007 |
|
392 |
|
|
|
|
1:15.15 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nina Griffin |
2007 |
|
376 |
|
|
|
|
1:16.19 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annika Aurelia Carstensen |
2007 |
|
372 |
|
|
|
|
1:16.46 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julie Guldmann Møller |
2007 |
|
331 |
|
|
|
|
1:19.55 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
|
294 |
|
|
|
|
1:22.72 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lærke Jervelund |
2007 |
|
277 |
|
|
|
|
1:24.37 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:28 |
|
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
13:38 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
|
532 |
|
|
|
|
1:00.29 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
455 |
|
|
|
|
1:03.52 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
435 |
|
|
|
|
1:04.50 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Petersen |
2002 |
|
417 |
|
|
|
|
1:05.41 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
256 |
|
|
|
|
1:16.89 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus Göldner |
2003 |
|
195 |
|
|
|
|
1:24.29 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mark Sobczyk |
2003 |
|
130 |
|
|
|
|
1:36.29 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jules Bohnert |
2005 |
|
386 |
|
|
|
|
1:07.12 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
|
378 |
|
|
|
|
1:07.57 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
|
337 |
|
|
|
|
1:10.21 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jens Holst Jacobsen |
2005 |
|
271 |
|
|
|
|
1:15.45 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
|
218 |
|
|
|
|
1:21.19 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicolaj Græsborg |
2005 |
|
204 |
|
|
|
|
1:22.94 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Florian Jurk |
2005 |
|
175 |
|
|
|
|
1:27.31 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thor Bendixen |
2005 |
|
164 |
|
|
|
|
1:29.17 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
|
322 |
|
|
|
|
1:11.29 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Ulleseit |
2008 |
|
296 |
|
|
|
|
1:13.29 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Johannes Dahl |
2006 |
|
293 |
|
|
|
|
1:13.57 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johannes Liebmann |
2007 |
|
293 |
|
|
|
|
1:13.58 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linus Dittloff |
2006 |
|
249 |
|
|
|
|
1:17.64 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emanuel Henn |
2007 |
|
248 |
|
|
|
|
1:17.79 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maximillian Udar |
2006 |
|
242 |
|
|
|
|
1:18.40 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
David Hansen Hobolth |
2006 |
|
221 |
|
|
|
|
1:20.77 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johannes Lund |
2006 |
|
208 |
|
|
|
|
1:22.39 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Bjørn van Barneveld |
2006 |
|
156 |
|
|
|
|
1:30.76 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Zsolt Bokor |
2006 |
|
152 |
|
|
|
|
1:31.47 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Otto Milther |
2007 |
|
148 |
|
|
|
|
1:32.30 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kasper O. Jensen |
2007 |
|
120 |
|
|
|
|
1:39.08 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jeppe Grønfeldt |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eskild M. Omby |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej fort bev 50 |
|
Haderslev Svømme Klub |
2:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Felix Wetcke-Brask |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej fort bev 50 |
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
13:38 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
16:48 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Torben Rafn A/S |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
500 |
|
|
|
|
1:01.58 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
488 |
|
|
|
|
1:02.07 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
343 |
|
|
|
|
1:09.77 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Göldner |
2003 |
|
220 |
|
|
|
|
1:20.90 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mark Sobczyk |
2003 |
|
142 |
|
|
|
|
1:33.52 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Torben Rafn A/S |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
|
393 |
|
|
|
|
1:06.68 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jules Bohnert |
2005 |
|
387 |
|
|
|
|
1:07.05 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
|
354 |
|
|
|
|
1:09.07 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jens Holst Jacobsen |
2005 |
|
285 |
|
|
|
|
1:14.27 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
|
240 |
|
|
|
|
1:18.57 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicolaj Græsborg |
2005 |
|
199 |
|
|
|
|
1:23.68 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
Sponsor: Torben Rafn A/S |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
|
360 |
|
|
|
|
1:08.67 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Ulleseit |
2008 |
|
335 |
|
|
|
|
1:10.36 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johannes Liebmann |
2007 |
|
322 |
|
|
|
|
1:11.26 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
David Johannes Dahl |
2006 |
|
293 |
|
|
|
|
1:13.56 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emanuel Henn |
2007 |
|
263 |
|
|
|
|
1:16.20 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Linus Dittloff |
2006 |
|
263 |
|
|
|
|
1:16.27 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:48 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
14:02 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Løb 21, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Kapke |
2006 |
|
557 |
|
|
|
|
4:44.18 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
4:44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
|
494 |
|
|
|
|
4:55.71 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Naya Stewen |
2006 |
|
486 |
|
|
|
|
4:57.34 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
4:48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
|
472 |
|
|
|
|
5:00.36 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anne Stamholt |
2006 |
|
442 |
|
|
|
|
5:06.97 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
5:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
|
410 |
|
|
|
|
5:14.85 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
|
408 |
|
|
|
|
5:15.14 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mille Holmberg |
2006 |
|
381 |
|
|
|
|
5:22.45 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jana Porath |
2005 |
|
379 |
|
|
|
|
5:23.21 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
5:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Signe Rosenmeyer |
2005 |
|
375 |
|
|
|
|
5:24.36 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
5:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Xenia Juhl Leiszner |
2005 |
|
322 |
|
|
|
|
5:41.09 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
6:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexia Stephanides |
2006 |
|
233 |
|
|
|
|
6:20.14 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
6:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Parbst |
2005 |
|
227 |
|
|
|
|
6:22.91 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
6:45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Annemieke Regge |
2005 |
|
203 |
|
|
|
|
6:37.89 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
6:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Magdalena Mahnke |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sg Bille Hamburg |
6:57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
|
484 |
|
|
|
|
4:57.89 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
5:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tess van der Laan |
2008 |
|
360 |
|
|
|
|
5:28.68 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
|
357 |
|
|
|
|
5:29.56 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
|
312 |
|
|
|
|
5:44.73 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
6:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Wroblewski |
2008 |
|
292 |
|
|
|
|
5:52.46 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
5:53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lene Thielemann |
2009 |
|
285 |
|
|
|
|
5:55.24 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
5:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Skibelund |
2007 |
|
269 |
|
|
|
|
6:02.26 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
6:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josefine K. Pedersen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
7:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
5:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Isabel Ullmann |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
7:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
14:02 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
14:38 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
|
615 |
|
|
|
|
4:09.54 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
612 |
|
|
|
|
4:09.95 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Rasmussen |
2001 |
|
549 |
|
|
|
|
4:19.19 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thies Heinrichs |
2002 |
|
465 |
|
|
|
|
4:33.77 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
4:38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
André Iversen |
2001 |
|
401 |
|
|
|
|
4:47.77 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
4:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonathan Bos |
1998 |
|
357 |
|
|
|
|
4:59.13 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
4:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Hackel |
2005 |
|
514 |
|
|
|
|
4:24.92 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
4:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
|
434 |
|
|
|
|
4:40.21 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:49.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bjarne Rehkamp |
2005 |
|
432 |
|
|
|
|
4:40.65 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
4:46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Silas Åkerlind |
2005 |
|
404 |
|
|
|
|
4:46.91 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
5:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jens Holst Jacobsen |
2005 |
|
359 |
|
|
|
|
4:58.40 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
5:33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noah Hildebrandt |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sg Bille Hamburg |
6:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
14:38 |
|
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
14:52 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
|
581 |
|
|
|
|
29.21 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Jensen |
2003 |
|
507 |
|
|
|
|
30.56 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jane Meißner |
1998 |
|
492 |
|
|
|
|
30.88 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jule Schädel |
2002 |
|
491 |
|
|
|
|
30.89 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
|
485 |
|
|
|
|
31.03 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marie Luisa Kniehs |
1999 |
|
468 |
|
|
|
|
31.40 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
|
462 |
|
|
|
|
31.52 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Charlotte Jürgensen |
2004 |
|
447 |
|
|
|
|
31.87 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Naja Johnsen |
2003 |
|
445 |
|
|
|
|
31.93 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
|
425 |
|
|
|
|
32.41 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
|
418 |
|
|
|
|
32.59 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lisa Andressen |
2004 |
|
418 |
|
|
|
|
32.60 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sille Ibsen |
2001 |
|
406 |
|
|
|
|
32.91 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Enni Jannsen |
2003 |
|
392 |
|
|
|
|
33.31 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lena Maria Grohmann |
2004 |
|
370 |
|
|
|
|
33.94 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Katrine S. Kristensen |
2004 |
|
300 |
|
|
|
|
36.41 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jule Marie Ruppert |
2004 |
|
286 |
|
|
|
|
36.98 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anne Horn |
2004 |
|
283 |
|
|
|
|
37.10 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Josefine Lassen |
2003 |
|
166 |
|
|
|
|
44.31 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Agnete Riis |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Freja Søndergaard |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
|
540 |
|
|
|
|
29.93 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Naja Wachs |
2005 |
|
476 |
|
|
|
|
31.22 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liva la Cour |
2006 |
|
440 |
|
|
|
|
32.03 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mara Eggert |
2005 |
|
418 |
|
|
|
|
32.60 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maja Stamholt |
2005 |
|
411 |
|
|
|
|
32.78 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
|
384 |
|
|
|
|
33.54 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pia Rasmussen |
2006 |
|
382 |
|
|
|
|
33.59 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
|
359 |
|
|
|
|
34.30 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anne Stamholt |
2006 |
|
323 |
|
|
|
|
35.52 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kiyana Ghelichipour |
2005 |
|
314 |
|
|
|
|
35.84 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Naya Stewen |
2006 |
|
314 |
|
|
|
|
35.85 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
|
312 |
|
|
|
|
35.92 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alberte Randlev Laustsen |
2005 |
|
271 |
|
|
|
|
37.66 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Clara Wesselhoff |
2006 |
|
271 |
|
|
|
|
37.66 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofie Damm Johansen |
2006 |
|
265 |
|
|
|
|
37.92 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frida Høj Foldager |
2006 |
|
258 |
|
|
|
|
38.27 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
|
250 |
|
|
|
|
38.70 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sophie Andressen |
2006 |
|
232 |
|
|
|
|
39.66 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Josephine Maja Madsen |
2005 |
|
215 |
|
|
|
|
40.68 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
44.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Magdalena Mahnke |
2006 |
|
207 |
|
|
|
|
41.19 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Annemieke Regge |
2005 |
|
200 |
|
|
|
|
41.68 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ea Gram Møller |
2006 |
|
197 |
|
|
|
|
41.86 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Frida B. Kristensen |
2005 |
|
196 |
|
|
|
|
41.91 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sille Milther |
2006 |
|
153 |
|
|
|
|
45.51 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ida Valentiner-Branth |
2006 |
|
138 |
|
|
|
|
47.17 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anne H. Rasmussen |
2006 |
|
131 |
|
|
|
|
47.90 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Line Horn |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
asym ben 40 |
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andra Bejenaru |
2007 |
|
524 |
|
|
|
|
30.24 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sophie Flamand |
2007 |
|
379 |
|
|
|
|
33.68 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
|
363 |
|
|
|
|
34.17 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ella Kjær |
2007 |
|
340 |
|
|
|
|
34.91 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
|
331 |
|
|
|
|
35.23 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Finja Siegert |
2007 |
|
325 |
|
|
|
|
35.46 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
|
322 |
|
|
|
|
35.56 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Annika Aurelia Carstensen |
2007 |
|
321 |
|
|
|
|
35.60 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sarah Laursen |
2007 |
|
299 |
|
|
|
|
36.45 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andrea Højbjerg |
2007 |
|
289 |
|
|
|
|
36.87 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anja Kisielewicz |
2007 |
|
284 |
|
|
|
|
37.06 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
44.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
|
284 |
|
|
|
|
37.08 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sille Holm-Nissen |
2007 |
|
241 |
|
|
|
|
39.16 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
|
241 |
|
|
|
|
39.17 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nina Griffin |
2007 |
|
240 |
|
|
|
|
39.21 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
|
218 |
|
|
|
|
40.50 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Delia Nainzadeh |
2007 |
|
209 |
|
|
|
|
41.06 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lene Thielemann |
2009 |
|
207 |
|
|
|
|
41.19 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
|
203 |
|
|
|
|
41.47 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Julia Wroblewski |
2008 |
|
185 |
|
|
|
|
42.74 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Christine Homberger |
2008 |
|
172 |
|
|
|
|
43.76 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
46.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Xenia Fristrup |
2008 |
|
165 |
|
|
|
|
44.42 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emilie Franck Fæste |
2008 |
|
149 |
|
|
|
|
45.94 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
|
134 |
|
|
|
|
47.59 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Karoline Drescher |
2008 |
|
127 |
|
|
|
|
48.44 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Marta Jegel |
2008 |
|
115 |
|
|
|
|
50.02 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Pauline Josefine Meyer |
2009 |
|
112 |
|
|
|
|
50.50 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
49.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Gesche Regge |
2009 |
|
106 |
|
|
|
|
51.44 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Silje Lunderskov |
2007 |
|
105 |
|
|
|
|
51.63 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Isabel Ullmann |
2008 |
|
102 |
|
|
|
|
52.17 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Isabel Henn |
2010 |
|
90 |
|
|
|
|
54.35 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Izabella Bokor |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Signe Rytz Hermansen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Isabella Bach |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
14:52 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
18:56 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
29.36 |
|
2 |
Jane Meißner |
1998 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
30.10 |
|
3 |
Jule Schädel |
2002 |
Tsb Flensburg V. 1865 |
|
|
|
|
|
30.81 |
|
3 |
Louise Jensen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
30.81 |
|
5 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
30.82 |
|
6 |
Marie Luisa Kniehs |
1999 |
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andra Bejenaru |
2007 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
31.10 |
|
2 |
Sophie Flamand |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
34.00 |
|
3 |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
34.33 |
|
4 |
Finja Siegert |
2007 |
Sg Bille Hamburg |
|
|
|
|
|
34.62 |
|
5 |
Ella Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
34.88 |
|
6 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:56 |
|
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
15:33 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Petersen |
2002 |
|
599 |
|
|
|
|
25.80 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Kronborg |
2002 |
|
570 |
|
|
|
|
26.22 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malthe Elkjær |
2003 |
|
540 |
|
|
|
|
26.70 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
526 |
|
|
|
|
26.94 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
|
510 |
|
|
|
|
27.21 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jacob Christensen |
2002 |
|
503 |
|
|
|
|
27.34 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vejle Svømmeklub |
27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niklas Fahlteich |
2000 |
|
477 |
|
|
|
|
27.83 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emil Kragh |
2001 |
|
470 |
|
|
|
|
27.96 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathias Kjær Nielsen |
2000 |
|
457 |
|
|
|
|
28.22 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nils Hollesen |
2001 |
|
431 |
|
|
|
|
28.78 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Simon Sandal |
2003 |
|
412 |
|
|
|
|
29.21 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kasper Christiansen |
2003 |
|
395 |
|
|
|
|
29.64 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Thies Heinrichs |
2002 |
|
316 |
|
|
|
|
31.92 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vincent Hajto |
2003 |
|
257 |
|
|
|
|
34.19 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
August Arup Neergaard |
2005 |
|
430 |
|
|
|
|
28.80 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peer Rasmussen |
2005 |
|
423 |
|
|
|
|
28.97 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Erik Schmidt |
2005 |
|
414 |
|
|
|
|
29.18 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bjarne Rehkamp |
2005 |
|
402 |
|
|
|
|
29.45 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thor Majgård |
2005 |
|
390 |
|
|
|
|
29.76 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jules Bohnert |
2005 |
|
374 |
|
|
|
|
30.18 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Louie Hansen |
2005 |
|
372 |
|
|
|
|
30.23 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laurits Boserup |
2005 |
|
369 |
|
|
|
|
30.31 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jan Hackel |
2005 |
|
361 |
|
|
|
|
30.52 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Finn Dördelmann |
2004 |
|
359 |
|
|
|
|
30.59 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Florian Siegert |
2004 |
|
343 |
|
|
|
|
31.07 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sebastian Neesgaard |
2004 |
|
342 |
|
|
|
|
31.10 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Max Venborg Kromann |
2005 |
|
317 |
|
|
|
|
31.89 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marcus Kjær Nielsen |
2004 |
|
314 |
|
|
|
|
31.97 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Daniel Hornsá |
2004 |
|
314 |
|
|
|
|
31.99 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tobias Holt Poulsen |
2005 |
|
307 |
|
|
|
|
32.23 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Erik Both Schulte |
2004 |
|
300 |
|
|
|
|
32.47 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
|
300 |
|
|
|
|
32.48 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
|
273 |
|
|
|
|
33.50 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
|
240 |
|
|
|
|
34.99 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nicolaj Græsborg |
2005 |
|
210 |
|
|
|
|
36.59 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
|
201 |
|
|
|
|
37.13 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Martin Mark Hansen |
2005 |
|
135 |
|
|
|
|
42.39 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Thor Bendixen |
2005 |
|
97 |
|
|
|
|
47.31 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Shayan Pariz |
2005 |
|
83 |
|
|
|
|
49.77 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
|
386 |
|
|
|
|
29.86 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maximillian Udar |
2006 |
|
363 |
|
|
|
|
30.48 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
|
350 |
|
|
|
|
30.84 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lucas Misander |
2007 |
|
322 |
|
|
|
|
31.70 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Linus Dittloff |
2006 |
|
319 |
|
|
|
|
31.83 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Moritz Hartmann |
2007 |
|
303 |
|
|
|
|
32.35 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anders Bank Hansen |
2006 |
|
297 |
|
|
|
|
32.58 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johannes Liebmann |
2007 |
|
284 |
|
|
|
|
33.06 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
August Taul |
2006 |
|
275 |
|
|
|
|
33.41 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elias Ernst |
2008 |
|
257 |
|
|
|
|
34.18 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Calvin Gorniak |
2006 |
|
254 |
|
|
|
|
34.34 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
William Diness Vindeløv |
2007 |
|
228 |
|
|
|
|
35.58 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
August Bülow Sandersen |
2007 |
|
216 |
|
|
|
|
36.25 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johannes Due Jessen |
2008 |
|
211 |
|
|
|
|
36.52 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Felix Wetcke-Brask |
2006 |
|
210 |
|
|
|
|
36.58 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jasper Balle West |
2006 |
|
208 |
|
|
|
|
36.69 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jaden Bohnert |
2007 |
|
202 |
|
|
|
|
37.06 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alexander Dorph Jensen |
2007 |
|
201 |
|
|
|
|
37.11 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Andreas Ellgaard Svedal |
2006 |
|
191 |
|
|
|
|
37.75 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Laurits Holm |
2006 |
|
188 |
|
|
|
|
37.92 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emanuel Henn |
2007 |
|
185 |
|
|
|
|
38.11 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
David Hansen Hobolth |
2006 |
|
177 |
|
|
|
|
38.73 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Frederik Find |
2007 |
|
175 |
|
|
|
|
38.85 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jesse Berk |
2009 |
|
165 |
|
|
|
|
39.58 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Tjark Liam Lehmann |
2009 |
|
159 |
|
|
|
|
40.08 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Torge Köster |
2007 |
|
145 |
|
|
|
|
41.39 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Otto Milther |
2007 |
|
126 |
|
|
|
|
43.35 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Zsolt Bokor |
2006 |
|
111 |
|
|
|
|
45.21 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Kasper O. Jensen |
2007 |
|
93 |
|
|
|
|
47.92 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
48.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Casper Ibsen |
2008 |
|
83 |
|
|
|
|
49.78 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Awin Asso Jeppesen |
2010 |
|
78 |
|
|
|
|
50.74 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
55.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Benjamin Helbig |
2008 |
|
71 |
|
|
|
|
52.37 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Eskild M. Omby |
2009 |
|
71 |
|
|
|
|
52.40 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gustav Sundstrøm |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:33 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
19:03 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peer Rasmussen |
2005 |
Tsb Flensburg V. 1865 |
|
|
|
|
|
28.52 |
|
2 |
Bjarne Rehkamp |
2005 |
Tsb Flensburg V. 1865 |
|
|
|
|
|
28.78 |
|
3 |
August Arup Neergaard |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
28.79 |
|
4 |
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
28.99 |
|
5 |
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
29.08 |
|
6 |
Jules Bohnert |
2005 |
Tsb Flensburg V. 1865 |
|
|
|
|
|
29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
19:03 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
09:52 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:52 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
10:10 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:10 |
|
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
10:43 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nele Schulze |
2004 |
|
683 |
|
|
|
|
57.04 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
|
590 |
|
|
|
|
59.89 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
567 |
|
|
|
|
1:00.68 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jane Meißner |
1998 |
|
552 |
|
|
|
|
1:01.23 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
|
546 |
|
|
|
|
1:01.45 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jule Schädel |
2002 |
|
532 |
|
|
|
|
1:01.98 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Enni Jannsen |
2003 |
|
497 |
|
|
|
|
1:03.41 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Naja Johnsen |
2003 |
|
474 |
|
|
|
|
1:04.41 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lisa Andressen |
2004 |
|
473 |
|
|
|
|
1:04.45 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marlene Reitan |
2003 |
|
469 |
|
|
|
|
1:04.64 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
|
458 |
|
|
|
|
1:05.17 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
|
457 |
|
|
|
|
1:05.20 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
456 |
|
|
|
|
1:05.25 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lena Maria Grohmann |
2004 |
|
443 |
|
|
|
|
1:05.87 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marie Luisa Kniehs |
1999 |
|
443 |
|
|
|
|
1:05.89 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
|
440 |
|
|
|
|
1:06.02 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Charlotte Jürgensen |
2004 |
|
429 |
|
|
|
|
1:06.58 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Katrine S. Kristensen |
2004 |
|
405 |
|
|
|
|
1:07.90 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
|
376 |
|
|
|
|
1:09.58 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jule Marie Ruppert |
2004 |
|
342 |
|
|
|
|
1:11.83 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Josefine Lassen |
2003 |
|
293 |
|
|
|
|
1:15.63 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anne Horn |
2004 |
|
289 |
|
|
|
|
1:15.96 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Cecilie Daugaard |
2003 |
|
265 |
|
|
|
|
1:18.15 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Karoline Friis |
2004 |
|
251 |
|
|
|
|
1:19.64 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Jensen |
2005 |
|
580 |
|
|
|
|
1:00.25 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Naja Wachs |
2005 |
|
550 |
|
|
|
|
1:01.30 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
|
502 |
|
|
|
|
1:03.20 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Stamholt |
2006 |
|
474 |
|
|
|
|
1:04.44 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
|
473 |
|
|
|
|
1:04.49 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Naya Stewen |
2006 |
|
445 |
|
|
|
|
1:05.78 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
|
444 |
|
|
|
|
1:05.83 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
|
442 |
|
|
|
|
1:05.94 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
|
428 |
|
|
|
|
1:06.66 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alberte Randlev Laustsen |
2005 |
|
421 |
|
|
|
|
1:07.03 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofie Dyg Holme |
2005 |
|
415 |
|
|
|
|
1:07.32 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
|
406 |
|
|
|
|
1:07.84 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sophie Kronborg |
2005 |
|
402 |
|
|
|
|
1:08.04 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
|
398 |
|
|
|
|
1:08.28 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mara Eggert |
2005 |
|
391 |
|
|
|
|
1:08.71 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Signe Rosenmeyer |
2005 |
|
386 |
|
|
|
|
1:08.99 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jana Porath |
2005 |
|
368 |
|
|
|
|
1:10.10 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Mai Andersen |
2006 |
|
363 |
|
|
|
|
1:10.42 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kiyana Ghelichipour |
2005 |
|
328 |
|
|
|
|
1:12.79 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
|
325 |
|
|
|
|
1:13.03 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sofie Damm Johansen |
2006 |
|
323 |
|
|
|
|
1:13.23 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sara Kaas Vestbo |
2005 |
|
315 |
|
|
|
|
1:13.83 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sophie Andressen |
2006 |
|
310 |
|
|
|
|
1:14.18 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Clara Göldner |
2006 |
|
293 |
|
|
|
|
1:15.65 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Josephine Maja Madsen |
2005 |
|
285 |
|
|
|
|
1:16.30 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
|
281 |
|
|
|
|
1:16.68 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Magdalena Mahnke |
2006 |
|
275 |
|
|
|
|
1:17.24 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Line Horn |
2006 |
|
263 |
|
|
|
|
1:18.34 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Anna Parbst |
2005 |
|
262 |
|
|
|
|
1:18.49 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Alexia Stephanides |
2006 |
|
254 |
|
|
|
|
1:19.32 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Katrine Due Sørensen |
2006 |
|
248 |
|
|
|
|
1:19.91 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sille Milther |
2006 |
|
246 |
|
|
|
|
1:20.13 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Annemieke Regge |
2005 |
|
229 |
|
|
|
|
1:22.11 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Anne H. Rasmussen |
2006 |
|
209 |
|
|
|
|
1:24.64 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
|
468 |
|
|
|
|
1:04.72 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Jensen |
2007 |
|
465 |
|
|
|
|
1:04.82 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andra Bejenaru |
2007 |
|
455 |
|
|
|
|
1:05.30 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maja Vejborg |
2007 |
|
442 |
|
|
|
|
1:05.95 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
|
381 |
|
|
|
|
1:09.29 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Sophie Jurk |
2007 |
|
370 |
|
|
|
|
1:09.94 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Finja Siegert |
2007 |
|
359 |
|
|
|
|
1:10.64 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Annika Aurelia Carstensen |
2007 |
|
359 |
|
|
|
|
1:10.70 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tess van der Laan |
2008 |
|
356 |
|
|
|
|
1:10.90 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
|
355 |
|
|
|
|
1:10.94 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
|
344 |
|
|
|
|
1:11.71 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ella Kjær |
2007 |
|
343 |
|
|
|
|
1:11.75 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lærke Jervelund |
2007 |
|
340 |
|
|
|
|
1:11.96 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sarah Laursen |
2007 |
|
338 |
|
|
|
|
1:12.10 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sille Holm-Nissen |
2007 |
|
336 |
|
|
|
|
1:12.24 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anja Kisielewicz |
2007 |
|
334 |
|
|
|
|
1:12.42 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Julia Wroblewski |
2008 |
|
319 |
|
|
|
|
1:13.47 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nina Griffin |
2007 |
|
316 |
|
|
|
|
1:13.76 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Julie Guldmann Møller |
2007 |
|
304 |
|
|
|
|
1:14.73 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Andrea Højbjerg |
2007 |
|
296 |
|
|
|
|
1:15.35 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
|
289 |
|
|
|
|
1:15.93 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Delia Nainzadeh |
2007 |
|
289 |
|
|
|
|
1:15.94 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
|
284 |
|
|
|
|
1:16.44 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sofie Skibelund |
2007 |
|
275 |
|
|
|
|
1:17.20 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Lene Thielemann |
2009 |
|
275 |
|
|
|
|
1:17.27 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Laura Raahauge |
2008 |
|
252 |
|
|
|
|
1:19.49 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Christine Homberger |
2008 |
|
220 |
|
|
|
|
1:23.13 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Karoline Drescher |
2008 |
|
213 |
|
|
|
|
1:24.12 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
|
210 |
|
|
|
|
1:24.51 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sofia S. Skøtt |
2007 |
|
205 |
|
|
|
|
1:25.18 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
|
204 |
|
|
|
|
1:25.35 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Marta Jegel |
2008 |
|
188 |
|
|
|
|
1:27.67 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Silje Lunderskov |
2007 |
|
182 |
|
|
|
|
1:28.51 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Isabel Ullmann |
2008 |
|
180 |
|
|
|
|
1:28.84 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Izabella Bokor |
2007 |
|
180 |
|
|
|
|
1:28.96 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Anna Vaupell |
2008 |
|
174 |
|
|
|
|
1:29.97 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Pauline Josefine Meyer |
2009 |
|
168 |
|
|
|
|
1:31.00 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Thea Jessen |
2008 |
|
157 |
|
|
|
|
1:33.05 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Isabel Henn |
2010 |
|
145 |
|
|
|
|
1:35.50 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Isabella Bach |
2008 |
|
140 |
|
|
|
|
1:36.74 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Esther Marie Due |
2008 |
|
128 |
|
|
|
|
1:39.54 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Gesche Regge |
2009 |
|
102 |
|
|
|
|
1:47.20 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:43 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
17:24 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Büchert VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nele Schulze |
2004 |
|
653 |
|
|
|
|
57.90 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
|
578 |
|
|
|
|
1:00.29 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jane Meißner |
1998 |
|
578 |
|
|
|
|
1:00.30 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
562 |
|
|
|
|
1:00.89 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
|
557 |
|
|
|
|
1:01.07 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jule Schädel |
2002 |
|
535 |
|
|
|
|
1:01.89 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Büchert VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Jensen |
2005 |
|
582 |
|
|
|
|
1:00.18 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Naja Wachs |
2005 |
|
570 |
|
|
|
|
1:00.58 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
|
517 |
|
|
|
|
1:02.57 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
|
489 |
|
|
|
|
1:03.78 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anne Stamholt |
2006 |
|
456 |
|
|
|
|
1:05.25 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Naya Stewen |
2006 |
|
449 |
|
|
|
|
1:05.58 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Büchert VVS |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
|
485 |
|
|
|
|
1:03.93 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Jensen |
2007 |
|
484 |
|
|
|
|
1:03.98 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andra Bejenaru |
2007 |
|
476 |
|
|
|
|
1:04.35 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maja Vejborg |
2007 |
|
455 |
|
|
|
|
1:05.32 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
|
357 |
|
|
|
|
1:10.82 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Sophie Jurk |
2007 |
|
354 |
|
|
|
|
1:11.01 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:24 |
|
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
11:01 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Petersen |
2002 |
|
595 |
|
|
|
|
53.43 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
572 |
|
|
|
|
54.11 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Fahlteich |
2000 |
|
547 |
|
|
|
|
54.94 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nils Hollesen |
2001 |
|
545 |
|
|
|
|
54.99 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Kronborg |
2002 |
|
535 |
|
|
|
|
55.33 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thies Heinrichs |
2002 |
|
445 |
|
|
|
|
58.83 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Malthe Elkjær |
2003 |
|
440 |
|
|
|
|
59.05 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
435 |
|
|
|
|
59.30 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasper Christiansen |
2003 |
|
426 |
|
|
|
|
59.68 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Simon Sandal |
2003 |
|
419 |
|
|
|
|
1:00.04 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vincent Hajto |
2003 |
|
336 |
|
|
|
|
1:04.59 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Magnus Göldner |
2003 |
|
290 |
|
|
|
|
1:07.86 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mark Sobczyk |
2003 |
|
170 |
|
|
|
|
1:21.03 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Hackel |
2005 |
|
454 |
|
|
|
|
58.45 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Finn Dördelmann |
2004 |
|
452 |
|
|
|
|
58.52 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peer Rasmussen |
2005 |
|
447 |
|
|
|
|
58.75 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bjarne Rehkamp |
2005 |
|
439 |
|
|
|
|
59.10 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sebastian Neesgaard |
2004 |
|
436 |
|
|
|
|
59.23 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jules Bohnert |
2005 |
|
431 |
|
|
|
|
59.49 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
|
392 |
|
|
|
|
1:01.40 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Florian Siegert |
2004 |
|
377 |
|
|
|
|
1:02.17 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Louie Hansen |
2005 |
|
369 |
|
|
|
|
1:02.65 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marcus Kjær Nielsen |
2004 |
|
365 |
|
|
|
|
1:02.83 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Daniel Hornsá |
2004 |
|
354 |
|
|
|
|
1:03.50 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Erik Both Schulte |
2004 |
|
352 |
|
|
|
|
1:03.63 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
|
343 |
|
|
|
|
1:04.20 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jens Holst Jacobsen |
2005 |
|
342 |
|
|
|
|
1:04.24 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
|
297 |
|
|
|
|
1:07.35 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Noah Hildebrandt |
2004 |
|
270 |
|
|
|
|
1:09.51 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Florian Jurk |
2005 |
|
248 |
|
|
|
|
1:11.50 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Shayan Pariz |
2005 |
|
146 |
|
|
|
|
1:25.19 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Martin Mark Hansen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maximillian Udar |
2006 |
|
380 |
|
|
|
|
1:02.04 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Ulleseit |
2008 |
|
370 |
|
|
|
|
1:02.55 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
|
350 |
|
|
|
|
1:03.76 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Linus Dittloff |
2006 |
|
349 |
|
|
|
|
1:03.80 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johannes Liebmann |
2007 |
|
341 |
|
|
|
|
1:04.30 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
|
335 |
|
|
|
|
1:04.70 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
|
334 |
|
|
|
|
1:04.72 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elias Ernst |
2008 |
|
327 |
|
|
|
|
1:05.23 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
August Taul |
2006 |
|
323 |
|
|
|
|
1:05.49 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oswald Lindquist |
2006 |
|
314 |
|
|
|
|
1:06.11 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
|
291 |
|
|
|
|
1:07.74 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jasper Balle West |
2006 |
|
287 |
|
|
|
|
1:08.09 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Felix Wetcke-Brask |
2006 |
|
283 |
|
|
|
|
1:08.41 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Martin Christensen |
2006 |
|
283 |
|
|
|
|
1:08.41 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
David Hansen Hobolth |
2006 |
|
272 |
|
|
|
|
1:09.31 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Calvin Gorniak |
2006 |
|
269 |
|
|
|
|
1:09.54 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Laurits Holm |
2006 |
|
263 |
|
|
|
|
1:10.13 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emanuel Henn |
2007 |
|
255 |
|
|
|
|
1:10.80 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Otto Milther |
2007 |
|
249 |
|
|
|
|
1:11.41 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
|
244 |
|
|
|
|
1:11.90 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Frederik Find |
2007 |
|
237 |
|
|
|
|
1:12.55 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Bjørn van Barneveld |
2006 |
|
229 |
|
|
|
|
1:13.35 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Johannes Lund |
2006 |
|
226 |
|
|
|
|
1:13.74 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Zsolt Bokor |
2006 |
|
211 |
|
|
|
|
1:15.43 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jaden Bohnert |
2007 |
|
203 |
|
|
|
|
1:16.45 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Johannes Due Jessen |
2008 |
|
199 |
|
|
|
|
1:16.96 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Tjark Liam Lehmann |
2009 |
|
185 |
|
|
|
|
1:18.75 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Jeppe Grønfeldt |
2008 |
|
161 |
|
|
|
|
1:22.45 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Kasper O. Jensen |
2007 |
|
150 |
|
|
|
|
1:24.54 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Torge Köster |
2007 |
|
146 |
|
|
|
|
1:25.22 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Eskild M. Omby |
2009 |
|
146 |
|
|
|
|
1:25.32 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
1:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Benjamin Helbig |
2008 |
|
142 |
|
|
|
|
1:26.12 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
1:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Casper Ibsen |
2008 |
|
112 |
|
|
|
|
1:33.06 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Awin Asso Jeppesen |
2010 |
|
104 |
|
|
|
|
1:35.49 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
1:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gustav Sundstrøm |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:01 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
17:32 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Lindab A/S |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Petersen |
2002 |
|
575 |
|
|
|
|
54.02 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
574 |
|
|
|
|
54.05 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Fahlteich |
2000 |
|
557 |
|
|
|
|
54.59 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nils Hollesen |
2001 |
|
521 |
|
|
|
|
55.82 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Kronborg |
2002 |
|
474 |
|
|
|
|
57.60 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thies Heinrichs |
2002 |
|
445 |
|
|
|
|
58.84 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Lindab A/S |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Hackel |
2005 |
|
489 |
|
|
|
|
57.02 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peer Rasmussen |
2005 |
|
483 |
|
|
|
|
57.24 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bjarne Rehkamp |
2005 |
|
456 |
|
|
|
|
58.37 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Finn Dördelmann |
2004 |
|
451 |
|
|
|
|
58.59 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sebastian Neesgaard |
2004 |
|
447 |
|
|
|
|
58.76 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jules Bohnert |
2005 |
|
442 |
|
|
|
|
58.99 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
Sponsor: Lindab A/S |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maximillian Udar |
2006 |
|
382 |
|
|
|
|
1:01.89 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Ulleseit |
2008 |
|
382 |
|
|
|
|
1:01.91 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linus Dittloff |
2006 |
|
377 |
|
|
|
|
1:02.16 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
|
362 |
|
|
|
|
1:03.02 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johannes Liebmann |
2007 |
|
344 |
|
|
|
|
1:04.08 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
1:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
|
319 |
|
|
|
|
1:05.75 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:32 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
|
436 |
|
|
|
|
2:37.68 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Charlotte Jürgensen |
2004 |
|
405 |
|
|
|
|
2:41.60 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
2:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
|
395 |
|
|
|
|
2:42.90 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pia Rasmussen |
2006 |
|
330 |
|
|
|
|
2:52.98 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
3:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
|
258 |
|
|
|
|
3:07.72 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
3:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kiyana Ghelichipour |
2005 |
|
244 |
|
|
|
|
3:11.27 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
3:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andra Bejenaru |
2007 |
|
430 |
|
|
|
|
2:38.45 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
2:38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
|
353 |
|
|
|
|
2:49.12 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
2:57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lene Thielemann |
2009 |
|
214 |
|
|
|
|
3:19.90 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
3:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sophie Flamand |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
asynk ben |
|
Gentofte Svømme Klub |
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
11:20 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Rasmussen |
2001 |
|
531 |
|
|
|
|
2:13.61 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
|
505 |
|
|
|
|
2:15.86 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Kragh |
2001 |
|
474 |
|
|
|
|
2:18.77 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peer Rasmussen |
2005 |
|
451 |
|
|
|
|
2:21.14 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
2:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Dittloff |
2006 |
|
346 |
|
|
|
|
2:34.15 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
2:35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anders Bank Hansen |
2006 |
|
289 |
|
|
|
|
2:43.64 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Mindegaard |
2007 |
|
186 |
|
|
|
|
3:09.59 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
August Bülow Sandersen |
2007 |
|
178 |
|
|
|
|
3:12.32 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lucas Misander |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
brystben 150m |
|
Gentofte Svømme Klub |
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:20 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
11:44 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Dyg Holme |
2005 |
|
451 |
|
|
|
|
2:55.36 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:48.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
|
436 |
|
|
|
|
2:57.45 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
3:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
|
431 |
|
|
|
|
2:58.08 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Stamholt |
2006 |
|
422 |
|
|
|
|
2:59.27 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mille Holmberg |
2006 |
|
410 |
|
|
|
|
3:01.07 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Moberg |
2005 |
|
400 |
|
|
|
|
3:02.55 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Xenia Juhl Leiszner |
2005 |
|
376 |
|
|
|
|
3:06.38 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
3:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Parbst |
2005 |
|
278 |
|
|
|
|
3:26.09 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
3:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alexia Stephanides |
2006 |
|
275 |
|
|
|
|
3:26.85 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
3:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Line Horn |
2006 |
|
270 |
|
|
|
|
3:28.08 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sara Kaas Vestbo |
2005 |
|
270 |
|
|
|
|
3:28.19 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
3:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lærke Kirkedal Laursen |
2005 |
|
257 |
|
|
|
|
3:31.51 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
3:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sille Milther |
2006 |
|
187 |
|
|
|
|
3:55.14 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:44 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
12:08 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
533 |
|
|
|
|
2:28.12 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
487 |
|
|
|
|
2:32.66 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
478 |
|
|
|
|
2:33.66 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonathan Bos |
1998 |
|
293 |
|
|
|
|
3:00.72 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mark Sobczyk |
2003 |
|
225 |
|
|
|
|
3:17.40 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
3:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
|
448 |
|
|
|
|
2:36.92 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laurits Boserup |
2005 |
|
413 |
|
|
|
|
2:41.24 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thor Majgård |
2005 |
|
373 |
|
|
|
|
2:46.84 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louie Hansen |
2005 |
|
369 |
|
|
|
|
2:47.50 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
|
356 |
|
|
|
|
2:49.44 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
|
348 |
|
|
|
|
2:50.67 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tobias Holt Poulsen |
2005 |
|
295 |
|
|
|
|
3:00.37 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Silas Åkerlind |
2005 |
|
285 |
|
|
|
|
3:02.42 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
3:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Florian Jurk |
2005 |
|
266 |
|
|
|
|
3:06.61 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
3:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicolaj Græsborg |
2005 |
|
258 |
|
|
|
|
3:08.63 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
3:27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ebbe Weile |
2004 |
|
170 |
|
|
|
|
3:36.53 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
3:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Shayan Pariz |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Asyn arm 60m |
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
4:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Aarup-Andersen |
2006 |
|
406 |
|
|
|
|
2:42.17 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Ulleseit |
2008 |
|
340 |
|
|
|
|
2:52.03 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
2:57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Johannes Dahl |
2006 |
|
333 |
|
|
|
|
2:53.29 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
|
304 |
|
|
|
|
2:58.62 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
August Taul |
2006 |
|
299 |
|
|
|
|
2:59.67 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin Christensen |
2006 |
|
295 |
|
|
|
|
3:00.32 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Ernst |
2008 |
|
283 |
|
|
|
|
3:02.92 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
3:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Ellgaard Svedal |
2006 |
|
267 |
|
|
|
|
3:06.53 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
|
245 |
|
|
|
|
3:12.02 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laurits Holm |
2006 |
|
228 |
|
|
|
|
3:16.46 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vitus Skovbjerg |
2007 |
|
203 |
|
|
|
|
3:24.25 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Torge Köster |
2007 |
|
191 |
|
|
|
|
3:28.53 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
3:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jaden Bohnert |
2007 |
|
169 |
|
|
|
|
3:37.32 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
3:51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:08 |
|
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
12:42 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nele Schulze |
2004 |
|
674 |
|
|
|
|
26.14 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
|
575 |
|
|
|
|
27.56 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louise Jensen |
2003 |
|
552 |
|
|
|
|
27.95 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jule Schädel |
2002 |
|
549 |
|
|
|
|
28.00 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jane Meißner |
1998 |
|
531 |
|
|
|
|
28.31 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
524 |
|
|
|
|
28.43 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
|
521 |
|
|
|
|
28.49 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
508 |
|
|
|
|
28.72 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
|
495 |
|
|
|
|
28.97 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lisa Andressen |
2004 |
|
491 |
|
|
|
|
29.05 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
|
486 |
|
|
|
|
29.16 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marie Luisa Kniehs |
1999 |
|
484 |
|
|
|
|
29.20 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
479 |
|
|
|
|
29.30 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
|
457 |
|
|
|
|
29.75 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
|
456 |
|
|
|
|
29.78 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Enni Jannsen |
2003 |
|
449 |
|
|
|
|
29.93 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
|
439 |
|
|
|
|
30.15 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lena Maria Grohmann |
2004 |
|
435 |
|
|
|
|
30.24 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
|
423 |
|
|
|
|
30.54 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
|
423 |
|
|
|
|
30.54 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Marlene Reitan |
2003 |
|
404 |
|
|
|
|
31.00 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Katrine S. Kristensen |
2004 |
|
400 |
|
|
|
|
31.12 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Charlotte Jürgensen |
2004 |
|
385 |
|
|
|
|
31.51 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
|
379 |
|
|
|
|
31.68 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sille Ibsen |
2001 |
|
365 |
|
|
|
|
32.06 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Jule Marie Ruppert |
2004 |
|
342 |
|
|
|
|
32.77 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Josefine Lassen |
2003 |
|
315 |
|
|
|
|
33.70 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anne Horn |
2004 |
|
294 |
|
|
|
|
34.48 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Karoline Friis |
2004 |
|
275 |
|
|
|
|
35.23 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Fiona Hansen Hobolth |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Naja Johnsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Haderslev Svømme Klub |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
|
Løb 33, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andra Bejenaru |
2007 |
|
457 |
|
|
|
|
29.75 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
|
404 |
|
|
|
|
31.01 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Sophie Jurk |
2007 |
|
402 |
|
|
|
|
31.06 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annika Aurelia Carstensen |
2007 |
|
401 |
|
|
|
|
31.09 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anja Kisielewicz |
2007 |
|
395 |
|
|
|
|
31.23 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Finja Siegert |
2007 |
|
382 |
|
|
|
|
31.58 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tess van der Laan |
2008 |
|
371 |
|
|
|
|
31.90 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
|
349 |
|
|
|
|
32.54 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sille Holm-Nissen |
2007 |
|
346 |
|
|
|
|
32.64 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nina Griffin |
2007 |
|
335 |
|
|
|
|
33.01 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julia Wroblewski |
2008 |
|
334 |
|
|
|
|
33.03 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Delia Nainzadeh |
2007 |
|
319 |
|
|
|
|
33.53 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julie Guldmann Møller |
2007 |
|
319 |
|
|
|
|
33.53 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lærke Jervelund |
2007 |
|
315 |
|
|
|
|
33.67 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Andrea Højbjerg |
2007 |
|
314 |
|
|
|
|
33.71 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
|
306 |
|
|
|
|
34.00 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
|
291 |
|
|
|
|
34.60 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lene Thielemann |
2009 |
|
254 |
|
|
|
|
36.17 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Laura Raahauge |
2008 |
|
250 |
|
|
|
|
36.36 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emilie Franck Fæste |
2008 |
|
243 |
|
|
|
|
36.70 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Alista Maslobojeva |
2007 |
|
235 |
|
|
|
|
37.14 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Izabella Bokor |
2007 |
|
235 |
|
|
|
|
37.15 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
|
225 |
|
|
|
|
37.66 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Isabella Bach |
2008 |
|
220 |
|
|
|
|
37.97 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sofia S. Skøtt |
2007 |
|
213 |
|
|
|
|
38.37 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
|
204 |
|
|
|
|
38.91 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Isabel Ullmann |
2008 |
|
198 |
|
|
|
|
39.32 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Silje Lunderskov |
2007 |
|
189 |
|
|
|
|
39.93 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Thea Jessen |
2008 |
|
186 |
|
|
|
|
40.13 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Pauline Josefine Meyer |
2009 |
|
185 |
|
|
|
|
40.18 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Katharina Poulsen |
2007 |
|
185 |
|
|
|
|
40.24 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Anna Vaupell |
2008 |
|
172 |
|
|
|
|
41.22 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Esther Marie Due |
2008 |
|
166 |
|
|
|
|
41.70 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Gesche Regge |
2009 |
|
135 |
|
|
|
|
44.59 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vejle Svømmeklub |
30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sophie Flamand |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Gentofte Svømme Klub |
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:42 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
16:05 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: REMA 1000 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nele Schulze |
2004 |
|
639 |
|
|
|
|
26.61 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
|
584 |
|
|
|
|
27.42 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jule Schädel |
2002 |
|
557 |
|
|
|
|
27.86 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
544 |
|
|
|
|
28.08 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Louise Jensen |
2003 |
|
543 |
|
|
|
|
28.09 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jane Meißner |
1998 |
|
517 |
|
|
|
|
28.56 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: REMA 1000 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
|
520 |
|
|
|
|
28.50 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Naja Wachs |
2005 |
|
520 |
|
|
|
|
28.51 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
|
514 |
|
|
|
|
28.61 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maja Stamholt |
2005 |
|
487 |
|
|
|
|
29.14 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Liva la Cour |
2006 |
|
464 |
|
|
|
|
29.61 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
|
454 |
|
|
|
|
29.83 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: REMA 1000 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andra Bejenaru |
2007 |
|
474 |
|
|
|
|
29.39 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Sophie Jurk |
2007 |
|
437 |
|
|
|
|
30.21 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anja Kisielewicz |
2007 |
|
413 |
|
|
|
|
30.77 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annika Aurelia Carstensen |
2007 |
|
411 |
|
|
|
|
30.84 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Finja Siegert |
2007 |
|
411 |
|
|
|
|
30.84 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
|
411 |
|
|
|
|
30.84 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:05 |
|
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
12:55 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Petersen |
2002 |
|
562 |
|
|
|
|
24.55 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nils Hollesen |
2001 |
|
542 |
|
|
|
|
24.84 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
530 |
|
|
|
|
25.02 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Kronborg |
2002 |
|
525 |
|
|
|
|
25.11 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
|
515 |
|
|
|
|
25.27 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niklas Fahlteich |
2000 |
|
509 |
|
|
|
|
25.36 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
499 |
|
|
|
|
25.53 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathias Kjær Nielsen |
2000 |
|
484 |
|
|
|
|
25.80 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
André Iversen |
2001 |
|
482 |
|
|
|
|
25.83 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Kragh |
2001 |
|
481 |
|
|
|
|
25.84 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Malthe Elkjær |
2003 |
|
475 |
|
|
|
|
25.96 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Simon Sandal |
2003 |
|
439 |
|
|
|
|
26.64 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Thies Heinrichs |
2002 |
|
415 |
|
|
|
|
27.15 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Benjamin Friis |
2002 |
|
411 |
|
|
|
|
27.24 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
406 |
|
|
|
|
27.36 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kasper Christiansen |
2003 |
|
400 |
|
|
|
|
27.48 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jonathan Bos |
1998 |
|
334 |
|
|
|
|
29.19 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Vincent Hajto |
2003 |
|
324 |
|
|
|
|
29.47 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Magnus Göldner |
2003 |
|
296 |
|
|
|
|
30.37 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
August Arup Neergaard |
2005 |
|
434 |
|
|
|
|
26.74 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jules Bohnert |
2005 |
|
426 |
|
|
|
|
26.91 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bjarne Rehkamp |
2005 |
|
417 |
|
|
|
|
27.10 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jan Hackel |
2005 |
|
417 |
|
|
|
|
27.10 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sebastian Neesgaard |
2004 |
|
407 |
|
|
|
|
27.32 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Peer Rasmussen |
2005 |
|
405 |
|
|
|
|
27.37 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marcus Kjær Nielsen |
2004 |
|
400 |
|
|
|
|
27.49 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Finn Dördelmann |
2004 |
|
395 |
|
|
|
|
27.60 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Silas Åkerlind |
2005 |
|
394 |
|
|
|
|
27.62 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Erik Schmidt |
2005 |
|
378 |
|
|
|
|
28.02 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laurits Boserup |
2005 |
|
368 |
|
|
|
|
28.25 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Florian Siegert |
2004 |
|
364 |
|
|
|
|
28.36 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Erik Both Schulte |
2004 |
|
356 |
|
|
|
|
28.58 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
|
352 |
|
|
|
|
28.67 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Daniel Hornsá |
2004 |
|
327 |
|
|
|
|
29.39 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Max Venborg Kromann |
2005 |
|
325 |
|
|
|
|
29.45 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
|
312 |
|
|
|
|
29.87 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Noah Hildebrandt |
2004 |
|
297 |
|
|
|
|
30.34 |
|
|
Sg Bille Hamburg |
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aske Ying Sandvej Møller |
2005 |
|
287 |
|
|
|
|
30.69 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Florian Jurk |
2005 |
|
261 |
|
|
|
|
31.67 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Martin Mark Hansen |
2005 |
|
199 |
|
|
|
|
34.66 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Thor Bendixen |
2005 |
|
186 |
|
|
|
|
35.44 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Shayan Pariz |
2005 |
|
166 |
|
|
|
|
36.86 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ebbe Weile |
2004 |
|
161 |
|
|
|
|
37.19 |
|
|
Bjerre Herreds Svømmeklub |
39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:55 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
16:11 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Peter Vaupell |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Petersen |
2002 |
|
575 |
|
|
|
|
24.36 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nils Hollesen |
2001 |
|
538 |
|
|
|
|
24.90 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
534 |
|
|
|
|
24.96 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Kronborg |
2002 |
|
519 |
|
|
|
|
25.21 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Fahlteich |
2000 |
|
507 |
|
|
|
|
25.40 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
|
501 |
|
|
|
|
25.50 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Peter Vaupell |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Hackel |
2005 |
|
442 |
|
|
|
|
26.58 |
|
|
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
August Arup Neergaard |
2005 |
|
436 |
|
|
|
|
26.70 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jules Bohnert |
2005 |
|
433 |
|
|
|
|
26.76 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bjarne Rehkamp |
2005 |
|
431 |
|
|
|
|
26.81 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peer Rasmussen |
2005 |
|
431 |
|
|
|
|
26.81 |
|
|
Tsb Flensburg V. 1865 |
27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Neesgaard |
2004 |
|
420 |
|
|
|
|
27.05 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
Sponsor: Peter Vaupell |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:11 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
13:08 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 4X100m Medley Damer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
13:08 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
13:16 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
13:16 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
18:03 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: CAWO - Meyers Tegnestue |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:03 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
18:06 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: H. Daugaard A/S - H-IL |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
17 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:06 |
|
Resultat Løb 39 (Finaler) - Uden splittider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Uden splittider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
17:03 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 10x50 Fri Mix, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tsb Flensburg V. 1865 4 |
2004 |
Tsb Flensburg V. 1865 |
|
|
|
|
|
4:43.41 |
|
2 |
Stjernemix 1 |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:51.90 |
|
3 |
Hsk Mix 1 |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:53.24 |
|
4 |
Esv Mix 1 |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:53.86 |
|
5 |
Flensburger Schwimmklub V. 1930 E.v |
2004 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
4:55.74 |
|
6 |
Tsb Flensburg V. 1865 3 |
2004 |
Tsb Flensburg V. 1865 |
|
|
|
|
|
5:02.31 |
|
7 |
Bhs Mix 1 |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:06.04 |
|
8 |
Esv Mix 2 |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:15.81 |
|
9 |
Hsk Mix 2 |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
5:25.41 |
|
10 |
Esv Mix 4 |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:36.86 |
|
11 |
Hsk Mix 3 |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
5:44.98 |
|
12 |
Bhs Mix 3 |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:59.32 |
|
13 |
Bhs Mix 4 |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:11.51 |
|
14 |
Bhs Mix 5 |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:51.40 |
|
- |
Bhs Mix 6 |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Bhs Mix 2 |
2004 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
- |
Esv Mix 3 |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
- |
Stjernemix 2 |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:03 |
|
Resultat Løb 411 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 411 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:04 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 411, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andra Bejenaru |
2007 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
31.47 |
|
2 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
33.88 |
|
3 |
Signe Jensen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
33.98 |
|
4 |
Sophie Flamand |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
34.10 |
|
5 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
34.27 |
|
6 |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:04 |
|
Resultat Løb 412 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 412 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:04 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 412, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Jensen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
38.44 |
|
2 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
41.07 |
|
3 |
Sophie Flamand |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
41.09 |
|
4 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
41.20 |
|
5 |
Andra Bejenaru |
2007 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
42.41 |
|
- |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:04 |
|
Resultat Løb 413 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 413 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:05 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 413, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
30.48 |
|
2 |
Signe Jensen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
30.82 |
|
3 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
30.91 |
|
4 |
Sophie Flamand |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
32.37 |
|
- |
Andra Bejenaru |
2007 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:05 |
|
Resultat Løb 414 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 414 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:05 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 414, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
30.35 |
|
2 |
Signe Jensen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
31.22 |
|
3 |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
31.64 |
|
- |
Andra Bejenaru |
2007 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Sophie Flamand |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:05 |
|
Resultat Løb 415 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 415 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:05 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 415, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Jensen |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
33.04 |
|
2 |
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
33.55 |
|
- |
Andra Bejenaru |
2007 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Matthea Fiona Preuss |
2007 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Sophie Flamand |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:05 |
|
Resultat Løb 421 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 421 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:04 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 421, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:04 |
|
Resultat Løb 422 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 422 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:04 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 422, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:04 |
|
Resultat Løb 423 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 423 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:05 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 423, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:05 |
|
Resultat Løb 424 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 424 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:05 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 424, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:05 |
|
Resultat Løb 425 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 425 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:05 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 425, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:05 |
|
Resultat Løb 431 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 431 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:10 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 431, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:10 |
|
Resultat Løb 432 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 432 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:10 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 432, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:10 |
|
Resultat Løb 433 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 433 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 433, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
Resultat Løb 434 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 434 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 434, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
Resultat Løb 435 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 435 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 435, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
Resultat Løb 441 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 441 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:10 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 441, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jules Bohnert |
2005 |
Tsb Flensburg V. 1865 |
|
|
|
|
|
31.95 |
|
2 |
Jan Hackel |
2005 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
32.57 |
|
3 |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
32.74 |
|
4 |
Louie Hansen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
32.86 |
|
5 |
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
33.19 |
|
6 |
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:10 |
|
Resultat Løb 442 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 442 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 442, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jules Bohnert |
2005 |
Tsb Flensburg V. 1865 |
|
|
|
|
|
32.17 |
|
2 |
Jan Hackel |
2005 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
32.20 |
|
3 |
Louie Hansen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
32.44 |
|
4 |
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
32.57 |
|
5 |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
32.62 |
|
- |
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
Resultat Løb 443 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 443 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 443, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jules Bohnert |
2005 |
Tsb Flensburg V. 1865 |
|
|
|
|
|
27.37 |
|
2 |
Jan Hackel |
2005 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
27.76 |
|
3 |
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
28.57 |
|
4 |
Louie Hansen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
28.79 |
|
- |
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
Resultat Løb 444 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 444 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 444, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Hackel |
2005 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
29.74 |
|
2 |
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
30.45 |
|
3 |
Jules Bohnert |
2005 |
Tsb Flensburg V. 1865 |
|
|
|
|
|
31.13 |
|
- |
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Louie Hansen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
Resultat Løb 445 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 445 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 445, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
30.74 |
|
2 |
Jan Hackel |
2005 |
Flensburger Schwimmklub V.1930 |
|
|
|
|
|
31.00 |
|
- |
Jules Bohnert |
2005 |
Tsb Flensburg V. 1865 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Louie Hansen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Sebastian K Eriksen |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:11 |
|
Resultat Løb 451 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 451 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 451, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
Resultat Løb 452 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 452 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 452, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
Resultat Løb 453 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 453 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 453, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
Resultat Løb 454 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 454 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 454, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
Resultat Løb 455 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 455 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 455, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
Resultat Løb 461 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 461 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 461, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
Resultat Løb 462 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 462 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 462, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
Resultat Løb 463 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 463 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 463, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
Resultat Løb 464 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 464 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 464, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:12 |
|
Resultat Løb 465 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 465 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
20:13 |
|
|
Arrangør |
HSK Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 november 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 465, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
16 november 2019 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
20:13 |
|