Tulokset RM Parasim 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Frisim Herrar S1-S14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.70 |
798 |
27.11 |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
+0.85 |
561 |
29.76 |
+2.65 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
518 |
30.23 |
+3.12 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
+0.78 |
394 |
33.25 |
+6.14 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.80 |
302 |
37.77 |
+10.66 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Fredriksson |
1990 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.72 |
220 |
1:00.28 |
+33.17 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robin Boisen |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.66 |
119 |
47.69 |
+20.58 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jens Carlsson |
1983 |
KFUK-KFUM Kometerna |
+0.69 |
110 |
36.29 |
+9.18 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Hannus |
1988 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
43 |
38.76 |
+11.65 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
2 |
44.57 |
+17.46 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
+0.47 |
|
29.71 |
+2.60 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Skoglund |
2002 |
Simklubben Solsta |
|
|
54.24 |
+27.13 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mattis Renlund |
2001 |
Solens Idrottsförening |
+0.84 |
|
33.61 |
+6.50 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 10:10:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 10:11:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Damer S1-S14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
|
723 |
32.30 |
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
+0.84 |
667 |
31.37 |
-0.93 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
552 |
40.43 |
+8.13 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.49 |
129 |
40.53 |
+8.23 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Hasselryd |
1982 |
Solens Idrottsförening |
+0.92 |
60 |
43.30 |
+11.00 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
35 |
45.02 |
+12.72 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
28 |
48.26 |
+15.96 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Carlsson |
1983 |
Solens Idrottsförening |
|
23 |
46.28 |
+13.98 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Nyberg |
1997 |
Solens Idrottsförening |
|
23 |
46.29 |
+13.99 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lotta Aksnes |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
12 |
48.13 |
+15.83 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louise Olsson |
1992 |
Spårvägen Simförening |
|
2 |
52.05 |
+19.75 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Irma Karaahmetovic |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
59.04 |
+26.74 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:05.52 |
+33.22 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
|
1:16.39 |
+44.09 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
2:33.63 |
+2:01.33 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Einarsson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
2:47.32 |
+2:15.02 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 10:18:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 10:18:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim Herrar K1-K4 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Cederås |
2000 |
För. Idrott För Handikappade |
|
|
1:54.40 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
|
|
4:00.23 |
+2:05.83 |
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Swensson |
2003 |
Simklubben Solsta |
+0.96 |
|
DSQ |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 10:24:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 10:24:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Damer K1-K4 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Hållander |
2004 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.98 |
|
1:06.66 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:24.60 |
+17.94 |
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
1:36.30 |
+29.64 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malin Andersson |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
|
|
2:34.81 |
+1:28.15 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 10:28:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 10:28:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Herrar S1-S14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.65 |
765 |
1:00.14 |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.95 |
450 |
1:07.77 |
+7.63 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
|
355 |
1:21.21 |
+21.07 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
+0.80 |
320 |
1:11.23 |
+11.09 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
+0.78 |
222 |
1:17.22 |
+17.08 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robin Boisen |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.76 |
50 |
1:51.07 |
+50.93 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Hannus |
1988 |
Spårvägen Simförening |
+0.89 |
35 |
1:25.70 |
+25.56 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jens Carlsson |
1983 |
KFUK-KFUM Kometerna |
+0.86 |
23 |
1:27.66 |
+27.52 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
|
1:51.40 |
+51.26 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
+0.89 |
|
1:08.37 |
+8.23 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mattis Renlund |
2001 |
Solens Idrottsförening |
+0.98 |
|
1:17.67 |
+17.53 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Skoglund |
2002 |
Simklubben Solsta |
|
|
2:01.23 |
+1:01.09 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 10:33:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 10:33:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Damer S1-S14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
|
663 |
1:11.18 |
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
+0.84 |
662 |
1:11.08 |
-0.10 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
582 |
1:25.48 |
+14.30 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
160 |
1:29.32 |
+18.14 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Hasselryd |
1982 |
Solens Idrottsförening |
+0.82 |
55 |
1:38.10 |
+26.92 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
39 |
1:40.56 |
+29.38 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Carlsson |
1983 |
Solens Idrottsförening |
|
24 |
1:43.85 |
+32.67 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Aksnes |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
17 |
1:45.71 |
+34.53 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Nyberg |
1997 |
Solens Idrottsförening |
|
15 |
1:46.61 |
+35.43 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
5 |
1:52.50 |
+41.32 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Olsson |
1992 |
Spårvägen Simförening |
+0.92 |
|
2:06.44 |
+55.26 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
|
2:50.19 |
+1:39.01 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
5:14.68 |
+4:03.50 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Einarsson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
5:42.72 |
+4:31.54 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:31.06 |
+1:19.88 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Irma Karaahmetovic |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:13.95 |
+1:02.77 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 11:08:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 11:08:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Frisim Herrar K1-K4 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Swensson |
2003 |
Simklubben Solsta |
+0.84 |
|
39.35 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Cederås |
2000 |
För. Idrott För Handikappade |
|
|
47.71 |
+8.36 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
|
|
1:50.57 |
+1:11.22 |
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 11:38:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 11:38:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Damer K1-k4 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Hållander |
2004 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.90 |
|
30.61 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
39.12 |
+8.51 |
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
45.00 |
+14.39 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malin Andersson |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
|
|
1:05.00 |
+34.39 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Agevall |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:52.49 |
+1:21.88 |
|
K3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 11:41:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 11:41:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Frisim Herrar S1-S14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.74 |
552 |
4:51.42 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.94 |
289 |
5:18.03 |
+26.61 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
|
201 |
6:25.08 |
+1:33.66 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Skoglund |
2002 |
Simklubben Solsta |
|
|
9:39.31 |
+4:47.89 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 12:01:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 12:01:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer S1-S14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
401 |
6:19.82 |
|
|
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.59 |
50 |
6:38.98 |
+19.16 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 12:09:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 12:10:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 4x50m Medley Mixed Öppen - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Spårvägen Simförening |
31 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
3:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Munters |
1996 |
BV4896 |
+0.79 |
56.76 |
|
|
|
|
56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Olsson |
1992 |
CG4892 |
+0.88 |
57.11 |
|
|
|
|
1:53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Hannus |
1988 |
AR4588 |
+0.57 |
43.51 |
|
|
|
|
2:37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Högqvist |
2005 |
BV0405 |
|
37.47 |
|
|
|
|
3:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Delfinerna |
37 |
Solens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
3:23.91 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Julia Nyberg |
1997 |
BT2497 |
+0.96 |
57.38 |
|
|
|
|
57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
BT6289 |
+0.70 |
42.76 |
|
|
|
|
1:40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Hasselryd |
1982 |
AD4682 |
+0.70 |
55.26 |
|
|
|
|
2:35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Carlsson |
1983 |
AF6883 |
|
48.51 |
|
|
|
|
3:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Späckhuggarna |
33 |
Solens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
3:30.98 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
Manfred Åsman |
2005 |
AX2305 |
+0.74 |
1:47.86 |
|
|
|
|
1:47.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Sjölander |
1986 |
AK7786 |
+0.95 |
38.28 |
|
|
|
|
2:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Lindström |
1992 |
AD1592 |
+0.67 |
31.99 |
|
|
|
|
2:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mattis Renlund |
2001 |
PA0301 |
+0.84 |
32.85 |
|
|
|
|
3:30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kungsbacka SS |
29 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
6:31.43 |
+3:16.5 |
|
|
|
|
|
Mikael Fredriksson |
1990 |
AZ7390 |
+0.59 |
50.62 |
|
|
|
|
50.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Einarsson |
1996 |
BV5896 |
|
2:57.96 |
|
|
|
|
3:48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robin Boisen |
1999 |
AQ9799 |
|
51.26 |
|
|
|
|
4:39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Agevall |
2008 |
AV7608 |
+0.36 |
1:51.59 |
|
|
|
|
6:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 12:30:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar S1-S14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.63 |
827 |
31.03 |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Boisen |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.48 |
510 |
49.68 |
+18.65 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
+0.71 |
484 |
36.74 |
+5.71 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.71 |
389 |
46.14 |
+15.11 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.93 |
372 |
38.79 |
+7.76 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
+0.74 |
170 |
46.65 |
+15.62 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Hannus |
1988 |
Spårvägen Simförening |
+0.83 |
67 |
48.28 |
+17.25 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Skoglund |
2002 |
Simklubben Solsta |
+0.81 |
3 |
1:11.80 |
+40.77 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
|
1:04.83 |
+33.80 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
|
|
35.57 |
+4.54 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mattis Renlund |
2001 |
Solens Idrottsförening |
+0.83 |
|
42.18 |
+11.15 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 15:04:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 15:04:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Ryggsim Damer S1-S14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
+0.81 |
447 |
40.60 |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
185 |
47.24 |
+6.64 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.88 |
69 |
52.93 |
+12.33 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
+0.88 |
31 |
59.25 |
+18.65 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Nyberg |
1997 |
Solens Idrottsförening |
+0.86 |
31 |
56.99 |
+16.39 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Hasselryd |
1982 |
Solens Idrottsförening |
+0.88 |
27 |
57.65 |
+17.05 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Aksnes |
1995 |
Solens Idrottsförening |
+0.90 |
20 |
59.09 |
+18.49 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Carlsson |
1983 |
Solens Idrottsförening |
+0.91 |
8 |
1:03.13 |
+22.53 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louise Olsson |
1992 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
4 |
1:05.80 |
+25.20 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
|
1:14.76 |
+34.16 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
|
1:31.16 |
+50.56 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.73 |
|
2:27.53 |
+1:46.93 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Irma Karaahmetovic |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.82 |
|
1:18.25 |
+37.65 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Einarsson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.67 |
|
3:22.73 |
+2:42.13 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 15:13:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 15:13:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar K1-K4 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Swensson |
2003 |
Simklubben Solsta |
+0.74 |
|
53.84 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Cederås |
2000 |
För. Idrott För Handikappade |
|
|
1:03.49 |
+9.65 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
+0.76 |
|
1:46.85 |
+53.01 |
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 15:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 15:15:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer K1 -K4 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Hållander |
2004 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
36.16 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
|
44.67 |
+8.51 |
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.93 |
|
1:04.20 |
+28.04 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malin Andersson |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
+0.97 |
|
1:14.00 |
+37.84 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Agevall |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.66 |
|
2:14.32 |
+1:38.16 |
|
K3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 15:19:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 15:19:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar SB1-SB14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
+0.88 |
585 |
1:24.04 |
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.75 |
511 |
1:26.91 |
+2.87 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.91 |
365 |
1:50.61 |
+26.57 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.96 |
223 |
1:40.41 |
+16.37 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jens Carlsson |
1983 |
KFUK-KFUM Kometerna |
+0.78 |
171 |
1:43.88 |
+19.84 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Hannus |
1988 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
145 |
1:45.88 |
+21.84 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.81 |
16 |
2:07.87 |
+43.83 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 15:48:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 15:49:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Bröstsim Damer SB1-SB14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
+0.87 |
715 |
1:31.36 |
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
613 |
1:57.56 |
+26.20 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
|
185 |
1:58.13 |
+26.77 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
164 |
1:59.42 |
+28.06 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Olsson |
1992 |
Spårvägen Simförening |
|
91 |
2:06.96 |
+35.60 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Carlsson |
1983 |
Solens Idrottsförening |
|
56 |
2:12.38 |
+41.02 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
1 |
2:43.30 |
+1:11.94 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:16.02 |
+44.66 |
|
SB10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
|
|
3:03.68 |
+1:32.32 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Einarsson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
5:29.30 |
+3:57.94 |
|
SB3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
5:24.04 |
+3:52.68 |
|
SB3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Irma Karaahmetovic |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
3:11.63 |
+1:40.27 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saga Hållander |
2004 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.92 |
|
1:24.16 |
-7.20 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 16:05:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 16:05:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar K1-K4 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Cederås |
2000 |
För. Idrott För Handikappade |
|
|
53.46 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
|
|
1:51.90 |
+58.44 |
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 16:18:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 16:18:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Damer K1-K4 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Hållander |
2004 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
+0.89 |
|
38.17 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
46.73 |
+8.56 |
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
1:08.90 |
+30.73 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malin Andersson |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
|
|
1:13.33 |
+35.16 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Agevall |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
2:01.60 |
+1:23.43 |
|
K3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 16:21:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 16:21:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Ryggsim Herrar S1-S14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.76 |
839 |
1:07.74 |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.90 |
352 |
1:22.03 |
+14.29 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.77 |
133 |
1:42.35 |
+34.61 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
+0.96 |
|
1:19.97 |
+12.23 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mattis Renlund |
2001 |
Solens Idrottsförening |
+0.87 |
|
1:39.50 |
+31.76 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
|
2:47.59 |
+1:39.85 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Skoglund |
2002 |
Simklubben Solsta |
+0.83 |
|
2:34.95 |
+1:27.21 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 16:39:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 16:39:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Ryggsim Damer S1-S14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
+0.85 |
584 |
1:21.00 |
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
94 |
1:42.87 |
+21.87 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.89 |
14 |
1:55.62 |
+34.62 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Nyberg |
1997 |
Solens Idrottsförening |
|
2 |
2:04.33 |
+43.33 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Aksnes |
1995 |
Solens Idrottsförening |
+0.86 |
1 |
2:08.66 |
+47.66 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Hasselryd |
1982 |
Solens Idrottsförening |
+0.92 |
|
2:10.66 |
+49.66 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Irma Karaahmetovic |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
+0.80 |
|
2:45.90 |
+1:24.90 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
|
2:37.50 |
+1:16.50 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.60 |
|
5:12.68 |
+3:51.68 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-11 16:45:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 16:45:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 4x50m Frisim Mixed Öppen - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Delfinerna |
37 |
Solens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
3:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Aksnes |
1995 |
BY6495 |
|
49.23 |
|
|
|
|
49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Hasselryd |
1982 |
AD4682 |
+0.73 |
48.72 |
|
|
|
|
1:37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Carlsson |
1983 |
AF6883 |
|
52.08 |
|
|
|
|
2:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
BT6289 |
+0.66 |
34.77 |
|
|
|
|
3:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Spårvägen Simförening |
31 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
3:15.21 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Josefine Skoog |
1995 |
BY5495 |
|
1:10.81 |
|
|
|
|
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Munters |
1996 |
BV4896 |
|
48.51 |
|
|
|
|
1:59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Högqvist |
2005 |
BV0405 |
|
37.23 |
|
|
|
|
2:36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Hannus |
1988 |
AR4588 |
|
38.66 |
|
|
|
|
3:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Späckhuggarna |
33 |
Solens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
3:27.05 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
Manfred Åsman |
2005 |
AX2305 |
|
1:50.62 |
|
|
|
|
1:50.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Sjölander |
1986 |
AK7786 |
+0.67 |
30.16 |
|
|
|
|
2:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mattis Renlund |
2001 |
PA0301 |
+0.85 |
35.43 |
|
|
|
|
2:56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Lindström |
1992 |
AD1592 |
+0.89 |
30.84 |
|
|
|
|
3:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hajarna |
19 |
För. Idrott För Handikappade |
|
|
|
|
|
3:16.95 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38.24 |
|
|
|
|
38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Cederås |
2000 |
BB0900 |
|
48.36 |
|
|
|
|
1:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin Andersson |
2001 |
BZ0401 |
|
1:10.67 |
|
|
|
|
2:37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39.68 |
|
|
|
|
3:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-11 17:04:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar S1-S14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.74 |
519 |
32.08 |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Fredriksson |
1990 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.94 |
442 |
1:13.21 |
+41.13 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robin Boisen |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.62 |
417 |
47.27 |
+15.19 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
+0.86 |
331 |
34.91 |
+2.83 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
+0.56 |
104 |
42.95 |
+10.87 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.94 |
88 |
40.87 |
+8.79 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jens Carlsson |
1983 |
KFUK-KFUM Kometerna |
+0.79 |
49 |
42.97 |
+10.89 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Hannus |
1988 |
Spårvägen Simförening |
+0.87 |
45 |
43.20 |
+11.12 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.81 |
19 |
55.75 |
+23.67 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
+0.91 |
|
31.94 |
-0.14 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
|
54.54 |
+22.46 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mattis Renlund |
2001 |
Solens Idrottsförening |
|
|
44.13 |
+12.05 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 09:04:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 09:04:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Fjärilsim Damer S1-S14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
+0.80 |
719 |
34.36 |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
299 |
42.98 |
+8.62 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
162 |
56.02 |
+21.66 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Hasselryd |
1982 |
Solens Idrottsförening |
+0.91 |
74 |
52.02 |
+17.66 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Olsson |
1992 |
Spårvägen Simförening |
+0.89 |
18 |
59.40 |
+25.04 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:38.57 |
+1:04.21 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
5:08.08 |
+4:33.72 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuva Agevall |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
2:06.27 |
+1:31.91 |
|
K3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Irma Karaahmetovic |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 09:14:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 09:14:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar K1-K4 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Swensson |
2003 |
Simklubben Solsta |
+0.84 |
|
1:50.67 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Cederås |
2000 |
För. Idrott För Handikappade |
+0.88 |
|
2:09.38 |
+18.71 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
+0.67 |
|
3:33.24 |
+1:42.57 |
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 09:18:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 09:18:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Damer K1-K4 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.92 |
|
1:44.46 |
|
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.86 |
|
2:16.25 |
+31.79 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malin Andersson |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
+0.95 |
|
2:41.10 |
+56.64 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 09:22:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 09:22:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar SB1-SB14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
+0.81 |
683 |
36.32 |
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.88 |
350 |
49.05 |
+12.73 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.94 |
203 |
45.90 |
+9.58 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Hannus |
1988 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
81 |
50.75 |
+14.43 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.87 |
10 |
59.27 |
+22.95 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mattis Renlund |
2001 |
Solens Idrottsförening |
|
|
47.40 |
+11.08 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 09:33:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 09:33:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Bröstsim Damer SB1-SB14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
+0.83 |
637 |
40.88 |
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.99 |
135 |
54.88 |
+14.00 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Aksnes |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
118 |
55.80 |
+14.92 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Olsson |
1992 |
Spårvägen Simförening |
|
110 |
56.31 |
+15.43 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Carlsson |
1983 |
Solens Idrottsförening |
|
66 |
59.54 |
+18.66 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
3 |
1:16.19 |
+35.31 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Nyberg |
1997 |
Solens Idrottsförening |
|
|
1:21.58 |
+40.70 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:23.12 |
+42.24 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:03.19 |
+22.31 |
|
SB10 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
2:36.23 |
+1:55.35 |
|
SB3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Einarsson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
2:39.20 |
+1:58.32 |
|
SB3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Irma Karaahmetovic |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:23.58 |
+42.70 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 09:40:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 09:40:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Medley Herrar SM5-SM14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.71 |
463 |
2:41.32 |
|
|
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
+0.96 |
|
2:43.61 |
+2.29 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 09:56:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 09:56:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Medley Damer SM5-SM14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
374 |
3:42.34 |
|
|
|
SM7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Täby Sim |
|
244 |
3:16.24 |
-26.10 |
|
SM10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
50 |
3:39.94 |
-2.40 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Hasselryd |
1982 |
Solens Idrottsförening |
+0.89 |
1 |
4:13.25 |
+30.91 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 10:01:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 10:02:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Herrar S1-S14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
+0.75 |
715 |
2:14.89 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.98 |
440 |
2:30.91 |
+16.02 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.78 |
389 |
3:03.31 |
+48.42 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
+0.92 |
278 |
2:41.82 |
+26.93 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robin Boisen |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.81 |
102 |
3:57.52 |
+1:42.63 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Hannus |
1988 |
Spårvägen Simförening |
+0.89 |
49 |
3:10.45 |
+55.56 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jens Carlsson |
1983 |
KFUK-KFUM Kometerna |
+0.78 |
35 |
3:14.66 |
+59.77 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Skoglund |
2002 |
Simklubben Solsta |
|
2 |
4:26.50 |
+2:11.61 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
+0.91 |
|
2:27.20 |
+12.31 |
|
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
|
3:59.41 |
+1:44.52 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 10:26:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 10:26:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Solens IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Frisim Damer S1-S14 N - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
WPS |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
+0.86 |
581 |
2:40.03 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
208 |
3:09.77 |
+29.74 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Aksnes |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
36 |
3:42.00 |
+1:01.97 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Carlsson |
1983 |
Solens Idrottsförening |
|
28 |
3:45.74 |
+1:05.71 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
16 |
3:54.12 |
+1:14.09 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Nyberg |
1997 |
Solens Idrottsförening |
|
14 |
3:55.79 |
+1:15.76 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-12 10:31:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-12 10:32:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|