Resultater for FynRundt 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 31.37 | 1:04.59 | |||||
2 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 30.63 | 1:04.85 | |||||
3 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 31.66 | 1:05.76 | |||||
4 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 33.57 | 1:11.40 | |||||
5 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | 34.34 | 1:12.10 | |||||
6 | Liva Vangsgaard | 2006 | Frem Odense | 35.77 | 1:14.43 | |||||
7 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 34.92 | 1:14.47 | |||||
8 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 36.77 | 1:15.63 | |||||
9 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 36.60 | 1:18.77 | |||||
10 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 36.38 | 1:21.33 | |||||
11 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 38.92 | 1:21.52 | |||||
12 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | Frem Odense | 41.06 | 1:21.87 | |||||
13 | Laura Rasmussen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 39.40 | 1:22.97 | |||||
14 | Monica Munkbjerg | 2006 | Frem Odense | 39.91 | 1:24.57 | |||||
15 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 40.51 | 1:24.59 | |||||
16 | Kim Hanh Vu | 2004 | Frem Odense | 40.90 | 1:24.95 | |||||
17 | Olivia Funder | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 40.79 | 1:26.35 | |||||
18 | Monique Thorbech Hansen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 40.54 | 1:28.54 | |||||
19 | Oceane Cailho | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 42.53 | 1:29.25 | |||||
20 | Ella Krogager Jensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 42.12 | 1:30.51 | |||||
21 | Maya Grøntved Gilling | 2006 | H2Odense | 42.57 | 1:31.84 | |||||
22 | Freja Knutson | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 42.16 | 1:32.23 | |||||
23 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 42.60 | 1:32.66 | |||||
24 | Signe Christiansen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 43.22 | 1:33.76 | |||||
25 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 43.27 | 1:35.68 | |||||
26 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 43.72 | 1:36.68 | |||||
27 | Ella Broby Henriksen | 2009 | Ringe Svømme Klub | 45.85 | 1:37.07 | |||||
28 | Lea Romer Jørgensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 45.10 | 1:37.69 | |||||
29 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 49.43 | 1:43.30 | |||||
30 | Amalie Jørgensen | 2010 | Frem Odense | 47.87 | 1:45.53 | |||||
31 | Lisa Bergmann Jensen | 2007 | Frem Odense | 47.49 | 1:45.89 | |||||
32 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 50.64 | 1:53.60 | |||||
33 | Kamilla Hårbøl | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 53.89 | 1:54.75 | |||||
34 | Sarah Tranekjer | 2008 | H2Odense | 56.58 | 2:13.39 | |||||
35 | Mille Lundgreen | 2010 | Ringe Svømme Klub | 1:05.11 | 2:21.68 | |||||
- | Cornelia Gardias Peters | 2008 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Freja Funder | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Meryem Ercaliskan | 2007 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Luna Gilling | 2008 | H2Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:37 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 30.24 | 1:03.65 | |||||
2 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 30.54 | 1:04.94 | |||||
3 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 31.84 | 1:06.63 | |||||
4 | Mathias Westergaard | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 31.56 | 1:07.31 | |||||
5 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 32.28 | 1:09.51 | |||||
6 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 34.31 | 1:11.01 | |||||
7 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 35.41 | 1:12.73 | |||||
8 | Josef Assing Hvidt | 2006 | Frem Odense | 35.20 | 1:15.32 | |||||
9 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 36.74 | 1:17.64 | |||||
10 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 36.22 | 1:17.80 | |||||
11 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 38.61 | 1:20.63 | |||||
12 | Anders Hansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 38.35 | 1:21.98 | |||||
13 | Sylvester Neto | 2007 | Frem Odense | 38.63 | 1:22.18 | |||||
14 | Malthe Bak Wallentin | 2008 | Frem Odense | 39.18 | 1:22.48 | |||||
15 | Kristoffer S. Haue | 2006 | Frem Odense | 38.78 | 1:26.14 | |||||
16 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 41.55 | 1:26.23 | |||||
17 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 40.72 | 1:26.43 | |||||
18 | Adrian Vaarning | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 40.68 | 1:26.89 | |||||
19 | Christian Lind Pedersen | 2007 | Frem Odense | 40.72 | 1:27.08 | |||||
20 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 41.32 | 1:27.17 | |||||
21 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | Ringe Svømme Klub | 40.92 | 1:27.60 | |||||
22 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 41.00 | 1:27.65 | |||||
23 | Thor Nymark Pedersen | 2006 | Frem Odense | 40.28 | 1:28.50 | |||||
24 | Marcus Berg | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 41.79 | 1:28.59 | |||||
25 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 43.98 | 1:29.02 | |||||
26 | Philip Park-Nielsen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 42.85 | 1:30.18 | |||||
27 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | H2Odense | 41.89 | 1:30.27 | |||||
28 | Marius Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 1:31.49 | 1:31.49 | |||||
29 | Gilbert Eskildsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 43.42 | 1:31.99 | |||||
30 | Andrew Wilstrup | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 43.55 | 1:34.90 | |||||
31 | Jannik Kjellerup | 2009 | Ringe Svømme Klub | 44.01 | 1:34.97 | |||||
32 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 44.35 | 1:35.18 | |||||
33 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 45.12 | 1:35.48 | |||||
34 | William Pors | 2006 | Ringe Svømme Klub | 45.64 | 1:35.87 | |||||
35 | Frederik Christensen | 2006 | Tommerup Svømme Klub | 44.24 | 1:36.05 | |||||
36 | Malthe Petersen | 2008 | Frem Odense | 46.72 | 1:37.58 | |||||
37 | Magnus Jeppesen | 2008 | Frem Odense | 45.52 | 1:38.32 | |||||
38 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | Frem Odense | 47.67 | 1:39.52 | |||||
39 | Marcus Rollmann | 2008 | Frem Odense | 47.66 | 1:41.06 | |||||
40 | Oliver Jørgensen | 2008 | Frem Odense | 47.23 | 1:42.96 | |||||
41 | Peter Assing Hvidt | 2008 | Frem Odense | 47.19 | 1:43.20 | |||||
42 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | H2Odense | 48.48 | 1:43.51 | |||||
43 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | H2Odense | 1:43.72 | 1:43.72 | |||||
44 | Emil Almind | 2008 | H2Odense | 48.28 | 1:43.94 | |||||
45 | Anders Beier | 2007 | H2Odense | 48.74 | 1:45.75 | |||||
46 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | H2Odense | 48.49 | 1:46.44 | |||||
47 | Villads Birk | 2009 | H2Odense | 48.07 | 1:47.09 | |||||
48 | Villads Andersen | 2009 | H2Odense | 48.75 | 1:49.32 | |||||
49 | Aksel Damsted Lund | 2009 | Ringe Svømme Klub | 52.42 | 1:53.68 | |||||
50 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 58.95 | 1:59.54 | |||||
51 | Felix Nørgaard | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 53.01 | 2:00.28 | |||||
52 | Emil Borup | 2008 | Frem Odense | 57.67 | 2:01.61 | |||||
53 | Filip Stadnicki | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 58.84 | 2:02.39 | |||||
54 | Mikke Møller Pedersen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 56.58 | 2:03.53 | |||||
55 | Noah Andersen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 1:12.26 | 2:29.38 | |||||
56 | Marco Storm | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 1:13.45 | 2:31.24 | |||||
- | Danilo Vaarning | 2009 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Langholm | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Anton Plauborg | 2010 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej berøring v 25m | |||||
- | Hjalmer Lunden | 2008 | H2Odense | DSQ | tyvstart | |||||
- | Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | H2Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 32.40 | ||||||
2 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 34.16 | ||||||
3 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 35.14 | ||||||
4 | Kathrine Hvidberg | 2004 | Ringe Svømme Klub | 36.14 | ||||||
5 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 36.40 | ||||||
6 | Karoline Jørgensen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 37.61 | ||||||
7 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 37.67 | ||||||
8 | Bianca Skjerning | 2001 | Ringe Svømme Klub | 40.25 | ||||||
9 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 40.61 | ||||||
10 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 40.84 | ||||||
11 | Emma Christensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 41.68 | ||||||
12 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 42.02 | ||||||
13 | Monica Munkbjerg | 2006 | Frem Odense | 42.17 | ||||||
14 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 43.20 | ||||||
15 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 44.10 | ||||||
16 | Kim Hanh Vu | 2004 | Frem Odense | 47.66 | ||||||
17 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 47.70 | ||||||
18 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 49.40 | ||||||
19 | Nanna Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 50.05 | ||||||
20 | Signe Christiansen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 53.38 | ||||||
21 | Luna Gilling | 2008 | H2Odense | 55.74 | ||||||
- | Sofie Trolle Larsen | 2009 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frida Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej sync.arm 10m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 31.75 | ||||||
2 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 31.82 | ||||||
3 | Silas Plaetner | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 34.24 | ||||||
4 | Mads Kristensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 35.96 | ||||||
5 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 36.55 | ||||||
6 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 37.98 | ||||||
7 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 43.43 | ||||||
8 | Jonas Bergmann | 2006 | H2Odense | 49.13 | ||||||
9 | Jannik Kjellerup | 2009 | Ringe Svømme Klub | 50.10 | ||||||
10 | Besian Selaci | 2008 | H2Odense | 50.99 | ||||||
- | Danilo Vaarning | 2009 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Adrian Vaarning | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej syncr.ben 30m | |||||
- | Johannes Erik Geisler | 2006 | Frem Odense | DSQ | ej syncr. arme 40m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 35.02 | 1:11.87 | |||||
2 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 36.45 | 1:15.83 | |||||
3 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 38.84 | 1:20.17 | |||||
4 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 39.06 | 1:21.59 | |||||
5 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 41.79 | 1:24.44 | |||||
6 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 42.71 | 1:29.70 | |||||
7 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | 45.07 | 1:33.08 | |||||
8 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 48.42 | 1:37.13 | |||||
9 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 49.29 | 1:38.54 | |||||
10 | Kim Hanh Vu | 2004 | Frem Odense | 49.65 | 1:43.04 | |||||
11 | Caroline Søgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 53.37 | 1:45.28 | |||||
12 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 51.13 | 1:47.11 | |||||
13 | Nanna Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 52.08 | 1:47.95 | |||||
14 | Maya Grøntved Gilling | 2006 | H2Odense | 1:48.25 | 1:48.25 | |||||
15 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | Frem Odense | 52.56 | 1:48.27 | |||||
16 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 54.52 | 1:54.32 | |||||
17 | Thea Keinicke | 2007 | Ringe Svømme Klub | 57.04 | 1:55.92 | |||||
18 | Luna Gilling | 2008 | H2Odense | 58.76 | 1:57.17 | |||||
19 | Lisa Bergmann Jensen | 2007 | Frem Odense | 57.53 | 1:57.83 | |||||
20 | Luna Tanggaard | 2006 | Frem Odense | 1:06.60 | 2:21.88 | |||||
- | Cornelia Gardias Peters | 2008 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Meryem Ercaliskan | 2007 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Amalie Jørgensen | 2010 | Frem Odense | DSQ | sv.på mave 25m | |||||
- | Karoline Jørgensen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | ej forts.bev.75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 31.93 | 1:06.27 | |||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 33.74 | 1:09.87 | |||||
3 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 35.12 | 1:11.65 | |||||
4 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 37.10 | 1:15.47 | |||||
5 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 39.47 | 1:19.54 | |||||
6 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 45.21 | 1:32.13 | |||||
7 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 44.31 | 1:32.37 | |||||
8 | Sylvester Neto | 2007 | Frem Odense | 48.43 | 1:35.71 | |||||
9 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 47.98 | 1:37.94 | |||||
10 | Kristoffer S. Haue | 2006 | Frem Odense | 49.34 | 1:41.73 | |||||
11 | Thor Nymark Pedersen | 2006 | Frem Odense | 50.18 | 1:44.50 | |||||
12 | Peter Assing Hvidt | 2008 | Frem Odense | 53.67 | 1:46.84 | |||||
13 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | Frem Odense | 52.58 | 1:47.18 | |||||
14 | Oliver Jørgensen | 2008 | Frem Odense | 52.77 | 1:49.53 | |||||
15 | Marcus Rollmann | 2008 | Frem Odense | 55.43 | 1:52.73 | |||||
16 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | H2Odense | 56.83 | 1:57.07 | |||||
17 | Jannik Kjellerup | 2009 | Ringe Svømme Klub | 55.33 | 1:57.81 | |||||
18 | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | H2Odense | 57.87 | 1:57.85 | |||||
19 | Martin Stokholm | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 58.13 | 2:02.26 | |||||
- | Christian Lind Pedersen | 2007 | Frem Odense | DSQ | sv.på mave ved mål | |||||
- | Emil Almind | 2008 | H2Odense | DSQ | ej forts.bev.75m | |||||
- | Emil Borup | 2008 | Frem Odense | DSQ | sv. på mave ved mål | |||||
- | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | H2Odense | DSQ | ej forts.bev.25m | |||||
- | Magnus Jeppesen | 2008 | Frem Odense | DSQ | ej forts.bev.25m | |||||
- | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej forts.bev.25m | |||||
- | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | Frem Odense | DSQ | sv. på mave 50m | |||||
- | Neset Demiral | 2009 | Frem Odense | DSQ | sv.på mave ved mål | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:26 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 31.38 | 1:06.45 | 1:43.60 | 2:19.67 | |||
2 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 32.50 | 1:08.74 | 1:47.64 | 2:27.55 | |||
3 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | 36.35 | 1:16.71 | 1:59.13 | 2:39.90 | |||
4 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 36.65 | 1:18.87 | 2:03.05 | 2:41.32 | |||
5 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 38.23 | 1:19.71 | 2:03.06 | 2:44.98 | |||
6 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 38.45 | 1:24.34 | 2:12.70 | 2:59.67 | |||
7 | Emma Christensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 40.66 | 1:28.14 | 2:16.19 | 3:01.71 | |||
8 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 40.86 | 1:27.24 | 2:14.66 | 3:01.77 | |||
9 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 40.95 | 1:28.78 | 2:17.76 | 3:02.74 | |||
10 | Frida Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 49.46 | 1:46.86 | 2:44.13 | 3:37.66 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:26 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 33.97 | 1:12.46 | 1:51.63 | 2:28.05 | |||
2 | Silas Plaetner | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 35.83 | 1:13.85 | 1:53.26 | 2:31.89 | |||
3 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 35.65 | 1:15.59 | 1:55.56 | 2:34.17 | |||
4 | Abdelrahman Doudar | 2005 | Frem Odense | 33.83 | 1:12.55 | 1:53.75 | 2:35.33 | |||
5 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 36.47 | 1:17.46 | 1:59.06 | 2:38.58 | |||
6 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 38.92 | 1:23.34 | 2:07.35 | 2:49.87 | |||
7 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 41.97 | 1:30.94 | 2:15.72 | 3:02.35 | |||
8 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 42.12 | 1:31.30 | 3:03.34 | 3:03.34 | |||
9 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 43.77 | 1:34.54 | 2:25.80 | 3:12.10 | |||
10 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 41.41 | 1:30.88 | 2:18.71 | 3:20.45 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:33 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:17.07 | 1:17.07 | |||||
2 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 35.56 | 1:22.75 | |||||
3 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 38.51 | 1:23.48 | |||||
4 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | 45.55 | 1:40.61 | |||||
5 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | Frem Odense | 48.07 | 1:42.42 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 34.38 | 1:14.24 | |||||
2 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 34.85 | 1:20.63 | |||||
3 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.71 | 1:33.62 | |||||
4 | Josef Assing Hvidt | 2006 | Frem Odense | 44.13 | 1:41.14 | |||||
5 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 49.75 | 1:49.91 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:38 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:47 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 29.46 | ||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 29.88 | ||||||
3 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 29.89 | ||||||
4 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 30.50 | ||||||
5 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 30.53 | ||||||
6 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 31.88 | ||||||
7 | Liva Vangsgaard | 2006 | Frem Odense | 33.51 | ||||||
8 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 33.52 | ||||||
9 | Kathrine Hvidberg | 2004 | Ringe Svømme Klub | 33.61 | ||||||
10 | Bianca Skjerning | 2001 | Ringe Svømme Klub | 33.85 | ||||||
11 | Karoline Jørgensen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 34.40 | ||||||
12 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 34.67 | ||||||
13 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 34.74 | ||||||
14 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 35.08 | ||||||
15 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 35.10 | ||||||
16 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 35.73 | ||||||
17 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 36.48 | ||||||
18 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 37.21 | ||||||
19 | Anne Hansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 37.45 | ||||||
20 | Olivia Funder | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 38.54 | ||||||
21 | Monique Thorbech Hansen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 38.62 | ||||||
22 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 38.82 | ||||||
23 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 38.94 | ||||||
24 | Caroline Søgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 40.35 | ||||||
25 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 40.67 | ||||||
26 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 42.21 | ||||||
27 | Lea Romer Jørgensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 42.29 | ||||||
28 | Thea Keinicke | 2007 | Ringe Svømme Klub | 43.16 | ||||||
29 | Ella Broby Henriksen | 2009 | Ringe Svømme Klub | 43.63 | ||||||
30 | Nanna Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 45.54 | ||||||
31 | Lisa Bergmann Jensen | 2007 | Frem Odense | 47.54 | ||||||
32 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 53.97 | ||||||
33 | Sarah Tranekjer | 2008 | H2Odense | 54.49 | ||||||
34 | Luna Tanggaard | 2006 | Frem Odense | 1:01.01 | ||||||
35 | Meta Ostenfeldt Müller | 2010 | H2Odense | 1:01.76 | ||||||
- | Cornelia Gardias Peters | 2008 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Freja Funder | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Liv Emilie Poulsen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Meryem Ercaliskan | 2007 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:47 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 27.93 | ||||||
2 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 28.45 | ||||||
3 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 30.68 | ||||||
4 | William Romer Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 31.99 | ||||||
5 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 33.74 | ||||||
6 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 34.77 | ||||||
7 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 34.98 | ||||||
8 | Anders Hansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 35.84 | ||||||
9 | Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | H2Odense | 36.08 | ||||||
10 | Jonas Bergmann | 2006 | H2Odense | 36.62 | ||||||
11 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 37.27 | ||||||
12 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 37.88 | ||||||
13 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 38.83 | ||||||
14 | Gilbert Eskildsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 39.39 | ||||||
15 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 39.54 | ||||||
16 | Marcus Berg | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 39.63 | ||||||
17 | Philip Park-Nielsen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 39.68 | ||||||
18 | Hjalmer Lunden | 2008 | H2Odense | 40.23 | ||||||
19 | Besian Selaci | 2008 | H2Odense | 40.57 | ||||||
20 | Andrew Wilstrup | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 41.39 | ||||||
21 | Peter Assing Hvidt | 2008 | Frem Odense | 41.97 | ||||||
22 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 42.15 | ||||||
23 | Frederik Christensen | 2006 | Tommerup Svømme Klub | 42.21 | ||||||
24 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 42.76 | ||||||
25 | Khamik C. Nielsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 42.86 | ||||||
26 | Marcus Rollmann | 2008 | Frem Odense | 43.39 | ||||||
27 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | Frem Odense | 43.45 | ||||||
28 | Villads Birk | 2009 | H2Odense | 45.27 | ||||||
29 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | H2Odense | 46.74 | ||||||
30 | Emil Almind | 2008 | H2Odense | 47.23 | ||||||
31 | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 48.10 | ||||||
32 | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | H2Odense | 48.47 | ||||||
33 | Villads Andersen | 2009 | H2Odense | 49.30 | ||||||
34 | Anders Beier | 2007 | H2Odense | 49.33 | ||||||
35 | Martin Stokholm | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 49.61 | ||||||
36 | Filip Stadnicki | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 50.46 | ||||||
37 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 51.58 | ||||||
38 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | H2Odense | 52.14 | ||||||
39 | Aksel Damsted Lund | 2009 | Ringe Svømme Klub | 52.53 | ||||||
40 | Neset Demiral | 2009 | Frem Odense | 52.62 | ||||||
41 | Emil Borup | 2008 | Frem Odense | 53.78 | ||||||
42 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 54.85 | ||||||
43 | Noah Andersen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.07 | ||||||
- | Anton Plauborg | 2010 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Marco Storm | 2009 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | træk i banetov | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 39.05 | 1:25.25 | |||||
2 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 43.12 | 1:31.76 | |||||
3 | Laura Rasmussen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 43.40 | 1:32.27 | |||||
4 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 43.86 | 1:32.55 | |||||
5 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 44.52 | 1:34.79 | |||||
6 | Kathrine Hvidberg | 2004 | Ringe Svømme Klub | 45.03 | 1:35.40 | |||||
7 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 45.71 | 1:36.16 | |||||
8 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 46.03 | 1:40.82 | |||||
9 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 47.99 | 1:43.59 | |||||
10 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 48.80 | 1:44.63 | |||||
11 | Monique Thorbech Hansen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 50.32 | 1:45.58 | |||||
12 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | Frem Odense | 50.35 | 1:48.09 | |||||
13 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 49.59 | 1:49.10 | |||||
14 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 52.32 | 1:49.17 | |||||
15 | Freja Knutson | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 53.89 | 1:55.83 | |||||
16 | Maya Grøntved Gilling | 2006 | H2Odense | 1:57.01 | 1:57.01 | |||||
17 | Ella Krogager Jensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 58.80 | 2:03.55 | |||||
18 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 1:01.85 | 2:09.32 | |||||
19 | Thea Keinicke | 2007 | Ringe Svømme Klub | 1:01.93 | 2:10.34 | |||||
20 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 1:02.50 | 2:10.97 | |||||
21 | Amalie Jørgensen | 2010 | Frem Odense | 1:03.62 | 2:12.43 | |||||
22 | Luna Tanggaard | 2006 | Frem Odense | 1:03.11 | 2:12.45 | |||||
23 | Signe Christiansen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.33 | 2:15.23 | |||||
24 | Kamilla Hårbøl | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:12.27 | 2:31.05 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:08 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 38.12 | 1:21.35 | |||||
2 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 38.52 | 1:21.51 | |||||
3 | Mads Kristensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 39.74 | 1:27.36 | |||||
4 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 41.86 | 1:27.97 | |||||
5 | Mathias Westergaard | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 43.13 | 1:31.81 | |||||
6 | Abdelrahman Doudar | 2005 | Frem Odense | 44.32 | 1:34.19 | |||||
7 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 46.87 | 1:38.49 | |||||
8 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 49.44 | 1:42.52 | |||||
9 | Malthe Bak Wallentin | 2008 | Frem Odense | 49.72 | 1:42.66 | |||||
10 | Anders Hansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 51.18 | 1:44.70 | |||||
11 | Malthe Petersen | 2008 | Frem Odense | 53.01 | 1:50.41 | |||||
12 | Christian Lind Pedersen | 2007 | Frem Odense | 52.09 | 1:51.81 | |||||
13 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | Frem Odense | 56.86 | 2:01.00 | |||||
14 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 59.46 | 2:03.42 | |||||
15 | Magnus Jeppesen | 2008 | Frem Odense | 1:01.00 | 2:10.15 | |||||
16 | Villads Andersen | 2009 | H2Odense | 58.03 | 2:12.05 | |||||
17 | Frederik Christensen | 2006 | Tommerup Svømme Klub | 1:02.34 | 2:14.91 | |||||
18 | Alexander Kirk | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.03 | 2:17.90 | |||||
19 | Hjalmer Lunden | 2008 | H2Odense | 1:09.42 | 2:23.42 | |||||
- | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | Frem Odense | DSQ | ej udadv. føder | |||||
- | Johannes Erik Geisler | 2006 | Frem Odense | DSQ | ej syncr.ben 75m | |||||
- | Marius Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | DSQ | flyben eft.start | |||||
- | Silas Elving Kristiansen | 2008 | H2Odense | DSQ | ej udadv.føder 35m | |||||
- | William Pors | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 35.14 | ||||||
2 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 35.38 | ||||||
3 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 37.50 | ||||||
4 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 37.92 | ||||||
5 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.97 | ||||||
6 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 39.19 | ||||||
7 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 43.46 | ||||||
8 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 44.52 | ||||||
9 | Oceane Cailho | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 44.83 | ||||||
10 | Sarah Qvist | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 47.10 | ||||||
11 | Monica Munkbjerg | 2006 | Frem Odense | 47.86 | ||||||
12 | Laura Rasmussen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 47.93 | ||||||
13 | Olivia Funder | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 48.70 | ||||||
14 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 50.14 | ||||||
15 | Mille Lundgreen | 2010 | Ringe Svømme Klub | 1:00.73 | ||||||
16 | Meta Ostenfeldt Müller | 2010 | H2Odense | 1:05.11 | ||||||
- | Freja Funder | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sofie Trolle Larsen | 2009 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Freja Knutson | 2006 | Svendborg Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Anne Hansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej forts.bev 25m | |||||
- | Sarah Tranekjer | 2008 | H2Odense | DSQ | sv på mave 27m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 32.53 | ||||||
2 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 43.60 | ||||||
3 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | H2Odense | 44.97 | ||||||
4 | Anders Langholm | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 45.77 | ||||||
5 | Kristoffer S. Haue | 2006 | Frem Odense | 45.78 | ||||||
6 | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 46.49 | ||||||
7 | Marcus Berg | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 48.73 | ||||||
8 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | Ringe Svømme Klub | 48.81 | ||||||
9 | Alexander Kirk | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 52.57 | ||||||
10 | Besian Selaci | 2008 | H2Odense | 53.04 | ||||||
11 | Andrew Wilstrup | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 53.38 | ||||||
12 | Martin Stokholm | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 54.77 | ||||||
13 | Villads Birk | 2009 | H2Odense | 54.92 | ||||||
14 | Khamik C. Nielsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 56.07 | ||||||
15 | Mikke Møller Pedersen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 57.50 | ||||||
16 | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.90 | ||||||
17 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | H2Odense | 1:01.19 | ||||||
18 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.78 | ||||||
19 | Villads Andersen | 2009 | H2Odense | 1:01.80 | ||||||
20 | Felix Nørgaard | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.69 | ||||||
21 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.47 | ||||||
22 | Noah Andersen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.57 | ||||||
23 | Aksel Damsted Lund | 2009 | Ringe Svømme Klub | 1:05.76 | ||||||
24 | Marco Storm | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 1:06.24 | ||||||
- | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Beier | 2007 | H2Odense | DSQ | tyvstart | |||||
- | Filip Stadnicki | 2009 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej berør 25m | |||||
- | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej forts.bev 25m | |||||
- | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | H2Odense | DSQ | sv.på mave 30m | |||||
- | Neset Demiral | 2009 | Frem Odense | DSQ | afslut på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:46 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 33.51 | 1:12.77 | |||||
2 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 37.78 | 1:21.14 | |||||
3 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 38.03 | 1:21.99 | |||||
4 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 38.90 | 1:22.49 | |||||
5 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 39.55 | 1:24.41 | |||||
6 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | 41.84 | 1:25.33 | |||||
7 | Bianca Skjerning | 2001 | Ringe Svømme Klub | 43.36 | 1:27.46 | |||||
8 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | 42.07 | 1:27.92 | |||||
9 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 42.33 | 1:28.94 | |||||
10 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | Frem Odense | 44.43 | 1:30.81 | |||||
11 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 41.38 | 1:31.78 | |||||
12 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 43.51 | 1:31.90 | |||||
13 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 44.43 | 1:32.02 | |||||
14 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 42.41 | 1:32.07 | |||||
15 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 42.54 | 1:32.43 | |||||
16 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 43.13 | 1:33.60 | |||||
17 | Emma Christensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | 45.29 | 1:34.27 | |||||
18 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 46.20 | 1:36.35 | |||||
19 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 45.49 | 1:38.04 | |||||
20 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 46.69 | 1:39.18 | |||||
21 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | Frem Odense | 50.49 | 1:43.44 | |||||
22 | Lea Romer Jørgensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 52.56 | 1:47.72 | |||||
23 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 51.34 | 1:49.28 | |||||
24 | Caroline Søgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 54.49 | 1:49.53 | |||||
25 | Ella Krogager Jensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 54.38 | 1:49.98 | |||||
26 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 50.75 | 1:50.19 | |||||
27 | Kamilla Hårbøl | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 59.35 | 2:08.69 | |||||
- | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frida Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Klara Amalie Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne Hansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | DSQ | afslut på mave 50m | |||||
- | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | DSQ | ej syncr.arm 10m | |||||
- | Liva Vangsgaard | 2006 | Frem Odense | DSQ | ej samt.ber.75m | |||||
- | Sarah Qvist | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej samt.ber. 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 33.79 | 1:12.46 | |||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 35.45 | 1:15.88 | |||||
3 | Silas Plaetner | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 36.01 | 1:16.22 | |||||
4 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 34.64 | 1:17.80 | |||||
5 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 35.53 | 1:18.64 | |||||
6 | William Romer Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 36.76 | 1:18.70 | |||||
7 | Mads Kristensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 38.25 | 1:19.23 | |||||
8 | Abdelrahman Doudar | 2005 | Frem Odense | 37.81 | 1:21.51 | |||||
9 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 37.75 | 1:22.24 | |||||
10 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 38.81 | 1:22.66 | |||||
11 | Mathias Westergaard | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 39.62 | 1:22.74 | |||||
12 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 38.15 | 1:22.90 | |||||
13 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 41.32 | 1:24.20 | |||||
14 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 36.90 | 1:24.47 | |||||
15 | Josef Assing Hvidt | 2006 | Frem Odense | 39.87 | 1:25.73 | |||||
16 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 41.49 | 1:30.32 | |||||
17 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 43.73 | 1:33.86 | |||||
18 | Johannes Erik Geisler | 2006 | Frem Odense | 45.68 | 1:34.59 | |||||
19 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 45.02 | 1:34.83 | |||||
20 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 48.48 | 1:39.50 | |||||
21 | Adrian Vaarning | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 46.57 | 1:39.76 | |||||
22 | Jonas Bergmann | 2006 | H2Odense | 48.94 | 1:39.85 | |||||
23 | Sylvester Neto | 2007 | Frem Odense | 46.13 | 1:40.23 | |||||
24 | Thor Nymark Pedersen | 2006 | Frem Odense | 52.44 | 1:42.68 | |||||
25 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 50.69 | 1:45.51 | |||||
26 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 50.16 | 1:46.12 | |||||
27 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 53.61 | 1:46.27 | |||||
28 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 49.08 | 1:46.80 | |||||
29 | Oliver Jørgensen | 2008 | Frem Odense | 55.24 | 1:51.00 | |||||
30 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | Ringe Svømme Klub | 51.31 | 1:51.73 | |||||
31 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 54.74 | 1:53.91 | |||||
32 | Alexander Kirk | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.43 | 2:00.45 | |||||
33 | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:03.91 | 2:09.14 | |||||
- | Danilo Vaarning | 2009 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | afslut på mave 50m | |||||
- | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | rygsv 50m | |||||
- | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | Ringe Svømme Klub | DSQ | async.arm 15m | |||||
- | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | afslut på mave 50m | |||||
- | Malthe Bak Wallentin | 2008 | Frem Odense | DSQ | ej korrekt svøm. 75m | |||||
- | Malthe Petersen | 2008 | Frem Odense | DSQ | ej sync.ben 10m | |||||
- | Marius Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | DSQ | afslut på mave 50m | |||||
- | Philip Park-Nielsen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | async.ben 75m | |||||
- | Silas Elving Kristiansen | 2008 | H2Odense | DSQ | async.ben 5m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 18:23 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:06.42 | ||||||
Maria Bech Andersen | 2003 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 32.26 | 1:02.58 | |||||||
Bianca Skjerning | 2001 | 33.57 | 1:36.15 | |||||||
Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 30.27 | 2:06.42 | |||||||
2 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:07.10 | ||||||
Nina Seirup | 2005 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 28.26 | 59.81 | |||||||
Mathilde Nissen | 2004 | 34.02 | 1:33.83 | |||||||
Cathrine Høst | 2004 | 33.27 | 2:07.10 | |||||||
3 | Nyborg Piger 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:16.63 | ||||||
Klara Amalie Nielsen | 2006 | 33.46 | 33.46 | |||||||
Frederikke M. Christensen | 2006 | 35.04 | 1:08.50 | |||||||
Freya Isabel Christensen | 2005 | 33.50 | 1:42.00 | |||||||
Mathilde Vestergaard | 2006 | 34.63 | 2:16.63 | |||||||
4 | Frem Årgangs Piger 1 | 0 | Frem Odense | 2:17.38 | ||||||
Vigga Londero | 2006 | 33.46 | 33.46 | |||||||
Victoria Juul Larsen | 2006 | 34.39 | 1:07.85 | |||||||
Liva Vangsgaard | 2006 | 34.24 | 1:42.09 | |||||||
Anna Mathilde Kruse | 2006 | 35.29 | 2:17.38 | |||||||
5 | Rsk 4 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:18.39 | ||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Frida Ploug | 2007 | 35.71 | 1:06.33 | |||||||
Sofie Bak | 2008 | 37.56 | 1:43.89 | |||||||
Maja Rasmussen | 2003 | 34.50 | 2:18.39 | |||||||
6 | O Girls | 2006 | H2Odense | 2:25.94 | ||||||
Mille A. B. Buch | 2006 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 31.54 | 1:08.13 | |||||||
Dagmar Stahl | 2007 | 35.96 | 1:44.09 | |||||||
Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 41.85 | 2:25.94 | |||||||
7 | Nyborg Piger 3 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:26.22 | ||||||
Louise Kipper Pedersen | 2006 | 37.04 | 37.04 | |||||||
Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 35.56 | 1:12.60 | |||||||
Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 38.08 | 1:50.68 | |||||||
Eszter Vad | 2007 | 35.54 | 2:26.22 | |||||||
8 | Rsk 3 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:30.93 | ||||||
Line Vestergaard Hansen | 2003 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Thea Keinicke | 2007 | 43.71 | 1:13.22 | |||||||
Caroline Søgaard | 2006 | 43.60 | 1:56.82 | |||||||
Kathrine Hvidberg | 2004 | 34.11 | 2:30.93 | |||||||
9 | Rsk 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:31.07 | ||||||
Julie T. Sørensen | 2003 | 30.81 | 30.81 | |||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 34.88 | 1:05.69 | |||||||
Sara Lund Larsen | 2008 | 45.35 | 1:51.04 | |||||||
Anne Hansen | 2004 | 40.03 | 2:31.07 | |||||||
10 | Svendborg Piger 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:33.02 | ||||||
Isabella Aurbo Herold | 2007 | 39.54 | 39.54 | |||||||
Lærke D Huusfeldt | 2006 | 36.50 | 1:16.04 | |||||||
Monique Thorbech Hansen | 2007 | 38.17 | 1:54.21 | |||||||
Olivia Funder | 2006 | 38.81 | 2:33.02 | |||||||
11 | Frem Årgangs Piger 2 | 0 | Frem Odense | 2:38.15 | ||||||
Bennedikte Kaae | 2006 | 37.61 | 37.61 | |||||||
Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 44.84 | 1:22.45 | |||||||
Kim Hanh Vu | 2004 | 37.49 | 1:59.94 | |||||||
Marie Hartmann Johansen | 2007 | 38.21 | 2:38.15 | |||||||
12 | Nyborg Piger 4 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:57.24 | ||||||
Laura Rasmussen | 2005 | 38.97 | 38.97 | |||||||
Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | 59.14 | 1:38.11 | |||||||
Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 41.27 | 2:19.38 | |||||||
Oceane Cailho | 2008 | 37.86 | 2:57.24 | |||||||
13 | Nyborg Piger 5 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:03.88 | ||||||
Sarah Qvist | 2007 | 41.05 | 41.05 | |||||||
Nanna Steen Mühring | 2009 | 47.43 | 1:28.48 | |||||||
Signe Christiansen | 2008 | 44.60 | 2:13.08 | |||||||
Kamilla Hårbøl | 2008 | 50.80 | 3:03.88 | |||||||
14 | Rsk 5 | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:08.61 | ||||||
Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 41.78 | 41.78 | |||||||
Mille Lundgreen | 2010 | 1:10.76 | 1:52.54 | |||||||
Ella Broby Henriksen | 2009 | 42.09 | 2:34.63 | |||||||
Freja Linde | 1999 | 33.98 | 3:08.61 | |||||||
- | O Girls 1 | 2006 | H2Odense | DNS | ||||||
Matilde A. B. Buch | 2008 | |||||||||
Maya Grøntved Gilling | 2006 | |||||||||
Cornelia Gardias Peters | 2008 | |||||||||
Luna Gilling | 2008 | DNS | ||||||||
- | Svendborg Piger 2 | 0 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Ella Krogager Jensen | 2008 | |||||||||
Olivia Funder | 2006 | |||||||||
Freja Knutson | 2006 | |||||||||
Lea Romer Jørgensen | 2008 | DNS | ||||||||
- | Tommerup Piger | 2005 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | tyvstart sv. 1 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:23 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 3 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 19:03 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 1:58.21 | ||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 58.90 | 1:30.97 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 27.14 | 1:58.11 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 10 | 1:58.21 | |||||||
2 | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 1:59.26 | ||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 29.08 | 29.08 | |||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 29.70 | 58.78 | |||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 30.97 | 1:29.75 | |||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 29.51 | 1:59.26 | |||||||
3 | Svendborg Drenge 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:00.76 | ||||||
Mathias Westergaard | 2004 | 31.51 | 31.51 | |||||||
Mads Kristensen | 2005 | 32.05 | 1:03.56 | |||||||
Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 28.30 | 1:31.86 | |||||||
William Romer Jørgensen | 2005 | 28.90 | 2:00.76 | |||||||
4 | O Boys | 2005 | H2Odense | 2:11.93 | ||||||
Ludvig L. Møller | 2006 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Magnus Tranekjer | 2005 | 32.38 | 1:04.63 | |||||||
Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 36.11 | 1:40.74 | |||||||
Julian Vitus Pedersen | 2007 | 31.19 | 2:11.93 | |||||||
5 | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:14.85 | ||||||
Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Oskar Mühring | 2006 | 33.01 | 1:08.57 | |||||||
Tobias Hansen | 2005 | 36.26 | 1:44.83 | |||||||
Silas Plaetner | 2003 | 30.02 | 2:14.85 | |||||||
6 | Frem Årgangs Drenge 1 | 0 | Frem Odense | 2:23.62 | ||||||
Abdelrahman Doudar | 2005 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Josef Assing Hvidt | 2006 | 36.22 | 1:08.21 | |||||||
Johannes Erik Geisler | 2006 | 36.19 | 1:44.40 | |||||||
Thor Nymark Pedersen | 2006 | 39.22 | 2:23.62 | |||||||
7 | Rsk 4 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:27.49 | ||||||
William Pors | 2006 | 40.49 | 40.49 | |||||||
Anders Hansen | 2006 | 36.56 | 1:17.05 | |||||||
Christoffer Rose Skaastru | 2005 | 38.81 | 1:55.86 | |||||||
Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 31.63 | 2:27.49 | |||||||
8 | Nyborg Drenge 3 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:30.20 | ||||||
Lukas Skov Christiansen | 2005 | 37.09 | 37.09 | |||||||
Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 36.38 | 1:13.47 | |||||||
Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 37.56 | 1:51.03 | |||||||
Frey Nielsen Memborg | 2010 | 39.17 | 2:30.20 | |||||||
9 | Rsk 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:31.79 | ||||||
Rasmus Bjerre | 2008 | 40.88 | 40.88 | |||||||
Laurits Damsted Lund | 2007 | 41.00 | 1:21.88 | |||||||
Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 37.80 | 1:59.68 | |||||||
Peter Kristensen | 2007 | 32.11 | 2:31.79 | |||||||
10 | Nyborg Drenge 4 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:41.12 | ||||||
Anders Langholm | 2007 | 37.14 | 37.14 | |||||||
Gilbert Eskildsen | 2008 | 41.81 | 1:18.95 | |||||||
Philip Park-Nielsen | 2007 | 42.42 | 2:01.37 | |||||||
Adrian Vaarning | 2007 | 39.75 | 2:41.12 | |||||||
11 | Frem Talent Drenge 1 | 0 | Frem Odense | 2:45.10 | ||||||
Emil A. Larsen | 2007 | 42.79 | 42.79 | |||||||
Malthe Bak Wallentin | 2008 | 40.24 | 1:23.03 | |||||||
Malthe Petersen | 2008 | 44.15 | 2:07.18 | |||||||
Sylvester Neto | 2007 | 37.92 | 2:45.10 | |||||||
12 | Rsk 3 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:47.25 | ||||||
Marius Lundsfryd | 2008 | 41.38 | 41.38 | |||||||
Mathias Møller Nielsen | 2008 | 43.25 | 1:24.63 | |||||||
Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | 40.26 | 2:04.89 | |||||||
Benjamin Grann Madsen | 2008 | 42.36 | 2:47.25 | |||||||
13 | Nyborg Drenge 5 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:55.13 | ||||||
Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 44.03 | 44.03 | |||||||
Alexander Kirk | 2008 | 43.02 | 1:27.05 | |||||||
Khamik C. Nielsen | 2008 | 43.89 | 2:10.94 | |||||||
Bertram Poser Jensen | 2008 | 44.19 | 2:55.13 | |||||||
14 | Nyborg Drenge 6 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:43.26 | ||||||
Martin Stokholm | 2007 | 51.29 | 51.29 | |||||||
Hjalte Møller Carlsen | 2008 | 58.64 | 1:49.93 | |||||||
Felix Nørgaard | 2008 | 1:53.33 | 3:43.26 | |||||||
Mikke Møller Pedersen | 2008 | 3:43.26 | ||||||||
15 | Nyborg Drenge 7 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 4:07.69 | ||||||
Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 52.28 | 52.28 | |||||||
Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 2:03.45 | 2:55.73 | |||||||
Noah Andersen | 2009 | 1:11.96 | 4:07.69 | |||||||
Marco Storm | 2009 | 4:07.69 | ||||||||
- | Nyborg Drenge 8 | 0 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Frem Talent Drenge 2 | 0 | Frem Odense | DSQ | svømmet i forkert he | |||||
- | O Boys 2 | 2008 | H2Odense | DSQ | forkert bane/heat | |||||
- | O Boys 3 | 2008 | H2Odense | DSQ | forkert bane/heat | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:03 |