Results for Sigma Cup - Birkerød
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:02 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 30.33 | ||||||
2 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 30.57 | ||||||
3 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.70 | ||||||
4 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 31.74 | ||||||
5 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.86 | ||||||
6 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 31.96 | ||||||
7 | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 32.26 | ||||||
8 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.38 | ||||||
9 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 32.40 | ||||||
10 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 32.45 | ||||||
11 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.73 | ||||||
12 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 33.20 | ||||||
13 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.63 | ||||||
14 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.76 | ||||||
15 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 34.19 | ||||||
16 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 35.26 | ||||||
17 | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.80 | ||||||
18 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.87 | ||||||
19 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 35.89 | ||||||
20 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.91 | ||||||
21 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 36.29 | ||||||
22 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.36 | ||||||
23 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.94 | ||||||
24 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 37.59 | ||||||
25 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 37.71 | ||||||
26 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 38.07 | ||||||
27 | Liva Gydesen Nielsen | 2005 | A6 | 38.24 | ||||||
28 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.85 | ||||||
29 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.92 | ||||||
30 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.28 | ||||||
31 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.17 | ||||||
32 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 41.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:02 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.80 | ||||||
2 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 30.56 | ||||||
3 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 30.59 | ||||||
4 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.43 | ||||||
5 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 31.79 | ||||||
6 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 31.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:44 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:02 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 27.85 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 27.94 | ||||||
3 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 28.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.48 | ||||||
5 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 29.00 | ||||||
6 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 29.02 | ||||||
7 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.04 | ||||||
8 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 29.23 | ||||||
9 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.88 | ||||||
10 | Noah Tranum | 2004 | JGI Svømning | 30.05 | ||||||
11 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 30.18 | ||||||
12 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 30.21 | ||||||
13 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.32 | ||||||
14 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.45 | ||||||
15 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 30.73 | ||||||
16 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | JGI Svømning | 30.76 | ||||||
17 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 30.90 | ||||||
18 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | JGI Svømning | 31.29 | ||||||
19 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 31.37 | ||||||
20 | Marco Stub Olssen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 31.60 | ||||||
21 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.90 | ||||||
22 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.06 | ||||||
23 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.35 | ||||||
24 | Mads Holger From | 2004 | JGI Svømning | 32.41 | ||||||
25 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.42 | ||||||
26 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.52 | ||||||
27 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.10 | ||||||
28 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.34 | ||||||
29 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 34.27 | ||||||
30 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 34.92 | ||||||
31 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.17 | ||||||
32 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:02 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 28.10 | ||||||
2 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 28.68 | ||||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.04 | ||||||
4 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 29.08 | ||||||
5 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.11 | ||||||
6 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 29.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.64 | ||||||
2 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.71 | ||||||
3 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.81 | ||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.93 | ||||||
6 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.45 | ||||||
7 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.83 | ||||||
8 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 29.96 | ||||||
8 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 29.96 | ||||||
10 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 30.24 | ||||||
11 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.26 | ||||||
12 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.33 | ||||||
13 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.37 | ||||||
14 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.50 | ||||||
15 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.55 | ||||||
16 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.58 | ||||||
17 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.70 | ||||||
18 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.73 | ||||||
19 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 30.77 | ||||||
20 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 30.79 | ||||||
21 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.89 | ||||||
22 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.93 | ||||||
23 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.03 | ||||||
24 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.60 | ||||||
25 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.62 | ||||||
26 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.73 | ||||||
27 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.98 | ||||||
28 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.00 | ||||||
29 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.06 | ||||||
30 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 32.08 | ||||||
31 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.26 | ||||||
32 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.28 | ||||||
33 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 32.49 | ||||||
34 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 33.03 | ||||||
35 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 33.08 | ||||||
36 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.37 | ||||||
37 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.38 | ||||||
38 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 33.44 | ||||||
39 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 33.60 | ||||||
40 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.74 | ||||||
41 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.64 | ||||||
42 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.68 | ||||||
43 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.80 | ||||||
44 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.86 | ||||||
45 | SIF Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.92 | ||||||
46 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.01 | ||||||
- | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.50 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.59 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.91 | ||||||
4 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 26.01 | ||||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.44 | ||||||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.56 | ||||||
7 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.62 | ||||||
8 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 26.65 | ||||||
9 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 27.32 | ||||||
10 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.48 | ||||||
11 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.68 | ||||||
12 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.99 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 28.30 | ||||||
14 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.35 | ||||||
15 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.52 | ||||||
16 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.64 | ||||||
17 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.78 | ||||||
18 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.84 | ||||||
19 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.98 | ||||||
20 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 29.13 | ||||||
21 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 29.27 | ||||||
22 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 29.65 | ||||||
23 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 30.19 | ||||||
24 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.37 | ||||||
25 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.40 | ||||||
26 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.74 | ||||||
27 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 31.94 | ||||||
28 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 32.02 | ||||||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.19 | ||||||
3 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.22 | ||||||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 32.41 | ||||||
5 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.10 | ||||||
6 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.83 | ||||||
7 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.87 | ||||||
8 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.92 | ||||||
9 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 34.12 | ||||||
10 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.52 | ||||||
11 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.72 | ||||||
12 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.76 | ||||||
13 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 34.85 | ||||||
14 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.33 | ||||||
15 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.79 | ||||||
16 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.34 | ||||||
17 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.79 | ||||||
18 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.82 | ||||||
19 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.45 | ||||||
20 | Anna Dietrichsen | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 37.91 | ||||||
21 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.00 | ||||||
22 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.10 | ||||||
23 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.25 | ||||||
24 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 38.49 | ||||||
25 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 38.58 | ||||||
26 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | JGI Svømning | 38.77 | ||||||
27 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 38.92 | ||||||
28 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 39.51 | ||||||
29 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.03 | ||||||
30 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.12 | ||||||
31 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 40.72 | ||||||
32 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 45.84 | ||||||
33 | Fiona Emilie West | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 46.94 | ||||||
- | Liva Gydesen Nielsen | 2005 | A6 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 31.86 | ||||||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.07 | ||||||
3 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.06 | ||||||
4 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.34 | ||||||
5 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.65 | ||||||
6 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 33.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 29.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 29.22 | ||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.25 | ||||||
4 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.30 | ||||||
5 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.90 | ||||||
6 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.97 | ||||||
7 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 32.13 | ||||||
8 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.67 | ||||||
9 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 33.12 | ||||||
10 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.05 | ||||||
11 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.73 | ||||||
12 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.00 | ||||||
13 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 35.01 | ||||||
14 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 35.53 | ||||||
15 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 35.59 | ||||||
16 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.31 | ||||||
17 | Peter Mortensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 44.73 | ||||||
- | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 29.10 | ||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.12 | ||||||
3 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.15 | ||||||
4 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.13 | ||||||
5 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.92 | ||||||
6 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 32.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.78 | ||||||
2 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.40 | ||||||
3 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.47 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.47 | ||||||
5 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.75 | ||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.03 | ||||||
7 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.08 | ||||||
8 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.60 | ||||||
9 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.65 | ||||||
10 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.17 | ||||||
11 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 33.53 | ||||||
12 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.62 | ||||||
13 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.11 | ||||||
14 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.28 | ||||||
15 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.88 | ||||||
16 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.94 | ||||||
17 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.39 | ||||||
18 | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.67 | ||||||
19 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.80 | ||||||
20 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.13 | ||||||
21 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.55 | ||||||
- | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.78 | ||||||
2 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.21 | ||||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.07 | ||||||
4 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.42 | ||||||
5 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.52 | ||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.00 | ||||||
7 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.42 | ||||||
8 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.67 | ||||||
9 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.91 | ||||||
10 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 33.06 | ||||||
11 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.47 | ||||||
12 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.14 | ||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.36 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Frederik O. Møller | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.53 | ||||||
5 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.89 | ||||||
6 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 28.91 | ||||||
7 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.44 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 29.50 | ||||||
9 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 29.74 | ||||||
10 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.85 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.94 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.07 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 30.76 | Deltager ikke i finalen | |||||
14 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.10 | ||||||
15 | Villads Kruse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.20 | ||||||
16 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.64 | Deltager ikke i finalen | |||||
17 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.17 | ||||||
18 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.20 | ||||||
- | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.20 | ||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 28.37 | ||||||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.79 | ||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 29.14 | ||||||
5 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 29.51 | ||||||
6 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.82 | ||||||
7 | Villads Kruse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.85 | ||||||
8 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.25 | ||||||
9 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.77 | ||||||
- | Frederik O. Møller | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:30 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.66 | 2:22.54 | 3:45.94 | 4:54.24 | |||
2 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.87 | 2:25.91 | 3:55.58 | 5:03.53 | |||
3 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.49 | 2:24.88 | 3:55.97 | 5:05.86 | |||
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Krog | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.84 | 2:24.13 | 3:50.17 | 4:57.22 | |||
2 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.16 | 2:28.16 | 3:55.59 | 5:04.56 | |||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.73 | 2:27.02 | 3:55.57 | 5:06.25 | |||
4 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.12 | 2:35.73 | 3:59.83 | 5:11.62 | |||
5 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.15 | 2:31.00 | 4:01.25 | 5:12.94 | |||
6 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 1:11.22 | 2:32.89 | 3:58.91 | 5:14.14 | |||
7 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.10 | 2:31.40 | 4:02.18 | 5:15.61 | |||
8 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.87 | 2:36.07 | 4:11.18 | 5:25.83 | |||
9 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.15 | 2:42.94 | 4:15.85 | 5:26.87 | |||
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 1:14.06 | 2:37.51 | 4:03.85 | 5:14.66 | |||
2 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:15.76 | 2:36.45 | 4:11.82 | 5:25.23 | |||
3 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.06 | 2:41.39 | 4:15.69 | 5:33.32 | |||
4 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 1:21.39 | 2:49.10 | 4:26.87 | 5:41.05 | |||
5 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.62 | 2:48.05 | 4:29.76 | 5:50.04 | |||
6 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.37 | 3:00.14 | 4:50.23 | 6:11.35 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.88 | 2:07.13 | 3:19.13 | 4:19.37 | |||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.07 | 2:15.54 | 3:39.38 | 4:45.30 | |||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.59 | 2:17.20 | 3:42.08 | 4:45.32 | |||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.71 | 2:13.77 | 3:37.71 | 4:39.76 | |||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.46 | 2:16.94 | 3:36.25 | 4:39.84 | |||
3 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 1:08.03 | 2:26.69 | 3:55.17 | 5:03.14 | |||
4 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.49 | 2:31.35 | 3:58.88 | 5:09.81 | |||
5 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.96 | 2:31.15 | 3:56.07 | 5:12.12 | |||
6 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.69 | 2:33.39 | 3:59.80 | 5:14.50 | |||
7 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 1:09.67 | 2:32.58 | 4:00.02 | 5:15.23 | |||
8 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 1:12.74 | 2:37.86 | 4:16.85 | 5:27.35 | |||
- | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.21 | 2:28.07 | 3:53.75 | 5:03.69 | |||
2 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.01 | 2:31.76 | 4:06.25 | 5:20.42 | |||
3 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:19.01 | 2:45.10 | 4:22.43 | 5:35.30 | |||
4 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:24.96 | 2:50.44 | 4:32.18 | 5:47.92 | |||
5 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:27.99 | 2:55.62 | 4:34.49 | 5:55.89 | |||
- | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 34.22 | ||||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.45 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 35.51 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.76 | ||||||
5 | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 35.89 | ||||||
6 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.67 | ||||||
7 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 36.98 | ||||||
8 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 37.15 | ||||||
9 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.89 | ||||||
10 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.05 | ||||||
11 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.33 | ||||||
12 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.66 | ||||||
13 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 39.84 | ||||||
14 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.04 | ||||||
15 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | JGI Svømning | 41.19 | ||||||
16 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 41.52 | ||||||
17 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.56 | ||||||
18 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.61 | ||||||
19 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.96 | ||||||
20 | Fiona Emilie West | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 42.12 | ||||||
21 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 42.59 | ||||||
21 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.59 | ||||||
23 | Liva Gydesen Nielsen | 2005 | A6 | 44.60 | ||||||
24 | Anna Dietrichsen | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 45.43 | ||||||
25 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.00 | ||||||
- | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 34.43 | ||||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.52 | ||||||
3 | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 36.07 | ||||||
4 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 36.33 | ||||||
5 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.34 | ||||||
6 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 37.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:11 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders K. Kortegaard | 2004 | JGI Svømning | 31.43 | ||||||
2 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 33.72 | ||||||
3 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.04 | ||||||
4 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.19 | ||||||
5 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.52 | ||||||
6 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.24 | ||||||
7 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.81 | ||||||
8 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.82 | ||||||
9 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | JGI Svømning | 35.84 | ||||||
10 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.30 | ||||||
11 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.96 | ||||||
12 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 38.44 | ||||||
13 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 39.21 | ||||||
- | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders K. Kortegaard | 2004 | JGI Svømning | 32.38 | ||||||
2 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.66 | ||||||
3 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 33.83 | ||||||
4 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 33.86 | ||||||
5 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.60 | ||||||
6 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.26 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.05 | ||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.75 | ||||||
3 | Joline Höstman | 1988 | Helsingør Svømmeklub | 33.77 | ||||||
4 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.89 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.21 | ||||||
6 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 34.28 | ||||||
7 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.43 | ||||||
9 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 34.61 | ||||||
10 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.69 | ||||||
11 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.79 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.91 | ||||||
13 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.11 | Deltager ikke i finalen | |||||
14 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.29 | ||||||
15 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.54 | ||||||
16 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.61 | ||||||
17 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 36.04 | ||||||
18 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 36.38 | ||||||
19 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.51 | ||||||
20 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.53 | ||||||
21 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 36.77 | ||||||
22 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.78 | ||||||
23 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.80 | ||||||
24 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.88 | ||||||
25 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.26 | ||||||
26 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 37.42 | ||||||
27 | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.43 | ||||||
28 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 37.85 | ||||||
29 | SIF Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.63 | ||||||
30 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.95 | ||||||
31 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.14 | ||||||
32 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.91 | ||||||
33 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.78 | ||||||
- | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.20 | ||||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.46 | ||||||
3 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.51 | ||||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.35 | ||||||
5 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.81 | ||||||
6 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.43 | ||||||
7 | Villads Kruse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.74 | ||||||
8 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 33.94 | ||||||
9 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.20 | ||||||
10 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.23 | ||||||
11 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.24 | ||||||
12 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.28 | ||||||
13 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.43 | ||||||
14 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.56 | ||||||
15 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.95 | ||||||
16 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.36 | ||||||
17 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.47 | ||||||
- | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 28.66 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 28.84 | ||||||
3 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 28.92 | ||||||
4 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.99 | ||||||
5 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 29.11 | ||||||
6 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 29.23 | ||||||
7 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 29.31 | ||||||
8 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 29.55 | ||||||
9 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 30.02 | ||||||
10 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.04 | ||||||
11 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 30.13 | ||||||
12 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 30.16 | ||||||
13 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.37 | ||||||
14 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 30.81 | ||||||
15 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 31.05 | ||||||
15 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.05 | ||||||
17 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 31.24 | ||||||
18 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 31.26 | ||||||
19 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.68 | ||||||
20 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 31.90 | ||||||
21 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.08 | ||||||
21 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 32.08 | ||||||
23 | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.58 | ||||||
24 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 32.64 | ||||||
25 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.74 | ||||||
26 | Julie Merl Larsen | 2005 | JGI Svømning | 32.98 | ||||||
27 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.05 | ||||||
28 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 33.06 | ||||||
29 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 33.07 | ||||||
30 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.17 | ||||||
31 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.45 | ||||||
32 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 33.58 | ||||||
33 | Liva Gydesen Nielsen | 2005 | A6 | 33.61 | ||||||
34 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.70 | ||||||
35 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 33.87 | ||||||
36 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 34.92 | ||||||
37 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 35.71 | ||||||
38 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.99 | ||||||
- | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.57 | ||||||
2 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 28.92 | ||||||
3 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 28.94 | ||||||
4 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 29.03 | ||||||
5 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 29.09 | ||||||
6 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 29.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 25.87 | ||||||
2 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 26.09 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.62 | ||||||
4 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.97 | ||||||
5 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 27.20 | ||||||
6 | Anders K. Kortegaard | 2004 | JGI Svømning | 27.30 | ||||||
7 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 27.50 | ||||||
8 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 27.75 | ||||||
9 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 27.78 | ||||||
10 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 27.81 | ||||||
11 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.98 | ||||||
12 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.06 | ||||||
13 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 28.10 | ||||||
14 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 28.20 | ||||||
15 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | JGI Svømning | 28.23 | ||||||
16 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.54 | ||||||
17 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.89 | ||||||
18 | Marco Stub Olssen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 29.07 | ||||||
19 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.11 | ||||||
20 | Mads Holger From | 2004 | JGI Svømning | 29.19 | ||||||
21 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 29.24 | ||||||
22 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.36 | ||||||
23 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.48 | ||||||
24 | Noah Tranum | 2004 | JGI Svømning | 29.53 | ||||||
25 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 29.69 | ||||||
26 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 29.89 | ||||||
27 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.96 | ||||||
28 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 30.08 | ||||||
29 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | JGI Svømning | 30.10 | ||||||
30 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.15 | ||||||
30 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.15 | ||||||
32 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.35 | ||||||
33 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 30.40 | ||||||
34 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 30.55 | ||||||
35 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 30.94 | ||||||
36 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 31.83 | ||||||
37 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 32.54 | ||||||
38 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 32.74 | ||||||
39 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.21 | ||||||
40 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.60 | ||||||
41 | Peter Mortensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.82 | ||||||
- | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 25.97 | ||||||
2 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.73 | ||||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.74 | ||||||
4 | Anders K. Kortegaard | 2004 | JGI Svømning | 27.12 | ||||||
5 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 27.17 | ||||||
6 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 27.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.37 | ||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.85 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.02 | ||||||
4 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.29 | ||||||
5 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.33 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.86 | ||||||
7 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.97 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.03 | ||||||
9 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.13 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.19 | ||||||
11 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 28.20 | ||||||
12 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 28.22 | ||||||
13 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 28.42 | ||||||
14 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 28.46 | ||||||
15 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 28.64 | ||||||
16 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.65 | ||||||
16 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.65 | Deltager ikke i finalen | |||||
18 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 28.66 | ||||||
19 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.79 | ||||||
20 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 29.09 | ||||||
21 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.30 | ||||||
22 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.38 | ||||||
23 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 29.42 | ||||||
24 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.47 | ||||||
25 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.66 | ||||||
26 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 29.72 | ||||||
27 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.75 | ||||||
28 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 29.79 | ||||||
29 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 29.89 | ||||||
30 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.93 | ||||||
31 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.98 | ||||||
32 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 30.22 | ||||||
33 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.26 | ||||||
34 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.27 | ||||||
35 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.34 | ||||||
36 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 30.74 | ||||||
37 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.84 | ||||||
37 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.84 | ||||||
39 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.88 | ||||||
40 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.04 | ||||||
41 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 31.11 | ||||||
42 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.43 | ||||||
43 | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.56 | ||||||
44 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.62 | ||||||
45 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.65 | ||||||
46 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.76 | ||||||
47 | SIF Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.56 | ||||||
2 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.32 | ||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.40 | ||||||
4 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.94 | ||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.06 | ||||||
6 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.07 | ||||||
7 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 27.93 | ||||||
8 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 27.98 | ||||||
9 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.29 | ||||||
10 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 28.38 | ||||||
11 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 28.49 | ||||||
12 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 28.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 23.30 | ||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.33 | ||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.52 | ||||||
4 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 24.54 | ||||||
5 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 24.71 | ||||||
6 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.78 | ||||||
7 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.96 | ||||||
8 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 25.11 | ||||||
9 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.64 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.90 | ||||||
11 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.99 | ||||||
12 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.08 | ||||||
13 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.20 | ||||||
14 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 26.41 | ||||||
15 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 26.52 | ||||||
16 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 26.56 | ||||||
17 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 27.21 | ||||||
18 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 27.88 | ||||||
19 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.33 | ||||||
20 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 29.30 | ||||||
- | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:03 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 23.54 | ||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.11 | ||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 24.48 | ||||||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.52 | ||||||
5 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 24.73 | ||||||
6 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.02 | ||||||
7 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.83 | ||||||
8 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.74 | ||||||
9 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.94 | ||||||
10 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.07 | ||||||
11 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.42 | ||||||
12 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 26.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:38 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 19, 400m Frisvømning Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.68 | 2:09.77 | 3:15.93 | 4:21.09 | |||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.72 | 2:08.80 | 3:15.81 | 4:21.98 | |||
3 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.16 | 2:09.85 | 3:16.50 | 4:22.16 | |||
4 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.11 | 2:10.47 | 3:21.07 | 4:32.87 | |||
5 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.49 | 2:15.32 | 3:26.19 | 4:37.36 | |||
Løb 19, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Krog | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.37 | 2:10.03 | 3:17.00 | 4:23.79 | |||
2 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.72 | 2:17.28 | 3:26.13 | 4:34.20 | |||
3 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.89 | 2:16.59 | 3:26.30 | 4:34.70 | |||
4 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.04 | 2:16.63 | 3:26.55 | 4:34.95 | |||
5 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.85 | 2:17.33 | 3:27.87 | 4:37.52 | |||
6 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.39 | 2:18.93 | 3:30.30 | 4:41.17 | |||
7 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.75 | 2:18.88 | 3:33.33 | 4:46.43 | |||
Løb 19, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.97 | 2:19.18 | 3:30.60 | 4:39.40 | |||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:08.85 | 2:21.19 | 3:32.21 | 4:41.61 | |||
3 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.53 | 2:20.98 | 3:34.48 | 4:48.21 | |||
4 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:09.87 | 2:26.81 | 3:45.11 | 4:58.80 | |||
5 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.28 | 2:30.90 | 3:50.13 | 5:06.15 | |||
6 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.30 | 2:34.92 | 3:52.76 | 5:10.33 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:38 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 30 november 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.51 | 1:57.29 | 2:57.10 | 3:55.46 | |||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.73 | 2:00.18 | 3:02.27 | 4:03.64 | |||
3 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.11 | 2:02.81 | 3:06.15 | 4:09.01 | |||
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.05 | 2:01.04 | 3:03.45 | 4:05.41 | |||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.82 | 2:00.67 | 3:02.90 | 4:06.64 | |||
3 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.78 | 2:01.60 | 3:04.36 | 4:08.80 | |||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.20 | 2:04.25 | 3:08.45 | 4:11.99 | |||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.67 | 2:05.68 | 3:10.38 | 4:14.05 | |||
6 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:01.69 | 2:07.47 | 3:13.06 | 4:17.84 | |||
7 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.68 | 2:10.56 | 3:17.53 | 4:24.20 | |||
8 | Villads Kruse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:05.68 | 2:16.36 | 3:26.50 | 4:35.45 | |||
- | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.75 | 2:11.65 | 3:18.35 | 4:23.06 | |||
2 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.58 | 2:12.84 | 3:21.41 | 4:26.62 | |||
3 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.78 | 2:12.14 | 3:19.97 | 4:29.28 | |||
4 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.72 | 2:18.30 | 3:31.45 | 4:41.71 | |||
5 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.80 | 2:20.08 | 3:32.55 | 4:46.60 | |||
6 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:07.91 | 2:23.48 | 3:39.44 | 4:53.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 november 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:03 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.46 | 1:05.30 | 1:42.35 | 2:19.90 | |||
2 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.12 | 1:08.12 | 1:44.16 | 2:20.68 | |||
3 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.15 | 1:08.56 | 1:45.90 | 2:23.69 | |||
4 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.36 | 1:07.42 | 1:46.28 | 2:26.87 | |||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.17 | 1:08.71 | 1:48.24 | 2:30.42 | |||
6 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.34 | 1:10.08 | 1:50.74 | 2:31.26 | |||
- | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.59 | 1:08.62 | 1:44.53 | 2:20.73 | |||
2 | Emilie Krog | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.65 | 1:10.42 | 1:48.90 | 2:27.96 | |||
3 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.60 | 1:11.07 | 1:49.54 | 2:28.78 | |||
4 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 32.93 | 1:10.83 | 1:50.46 | 2:31.08 | |||
5 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.39 | 1:08.72 | 1:48.63 | 2:31.42 | |||
6 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.33 | 1:09.23 | 1:50.16 | 2:31.81 | |||
7 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.68 | 1:12.69 | 1:53.37 | 2:33.86 | |||
8 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.76 | 1:11.86 | 1:52.21 | 2:34.24 | |||
9 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.12 | 1:10.93 | 1:52.75 | 2:37.09 | |||
10 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.18 | 1:11.52 | 1:53.04 | 2:37.14 | |||
11 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.51 | 1:13.15 | 1:53.91 | 2:37.43 | |||
12 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.03 | 34.10 | 1:14.94 | 2:38.28 | |||
13 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.55 | 1:14.45 | 1:56.47 | 2:38.50 | |||
14 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.31 | 1:15.07 | 1:56.51 | 2:38.98 | |||
15 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.81 | 1:14.01 | 1:56.46 | 2:40.02 | |||
16 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 33.99 | 1:13.84 | 1:56.66 | 2:40.46 | |||
17 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 33.92 | 1:14.46 | 1:57.98 | 2:42.83 | |||
18 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.61 | 1:15.09 | 1:58.38 | 2:43.30 | |||
19 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 36.27 | 1:18.52 | 2:02.25 | 2:47.29 | |||
20 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 34.23 | 1:15.07 | 2:01.04 | 2:51.59 | |||
21 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.48 | 1:20.94 | 2:09.12 | 2:59.23 | |||
- | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 34.93 | 1:14.53 | 1:56.78 | 2:40.00 | |||
2 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.52 | 1:14.65 | 1:56.98 | 2:40.72 | |||
3 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.83 | 1:16.95 | 2:00.99 | 2:46.63 | |||
4 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.07 | 1:18.99 | 2:04.25 | 2:49.90 | |||
5 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.98 | 1:21.50 | 2:08.76 | 2:54.45 | |||
6 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 38.25 | 1:23.15 | 2:09.23 | 2:55.12 | |||
7 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.36 | 1:20.28 | 2:08.70 | 2:56.74 | |||
8 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 27.46 | 40.73 | 1:29.83 | 3:05.12 | |||
9 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 39.64 | 1:26.93 | 2:16.73 | 3:05.74 | |||
10 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 21.22 | 38.24 | 1:26.35 | 3:16.47 | |||
11 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 31.87 | 40.07 | 1:29.48 | 3:18.06 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:03 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.21 | 58.39 | 1:30.14 | 2:02.19 | |||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.36 | 1:00.29 | 1:32.76 | 2:06.59 | |||
3 | Óli Mortensen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.88 | 1:01.55 | 1:34.76 | 2:09.02 | |||
4 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.10 | 1:01.76 | 1:35.69 | 2:09.54 | |||
5 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:17.67 | ||||||
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.97 | 59.70 | 1:34.15 | 2:10.41 | |||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.77 | 1:01.46 | 1:36.45 | 2:13.75 | |||
3 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:17.09 | ||||||
4 | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.50 | 1:05.70 | 1:43.63 | 2:24.85 | |||
5 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 2:29.36 | ||||||
6 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 31.22 | 1:08.43 | 1:48.43 | 2:30.30 | |||
7 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.37 | 1:08.82 | 1:49.34 | 2:31.45 | |||
8 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.26 | 1:09.36 | 1:49.07 | 2:31.68 | |||
9 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 32.08 | 1:13.31 | 1:59.93 | 2:47.22 | |||
- | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:22.31 | ||||||
2 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 33.12 | 1:09.95 | 1:49.42 | 2:31.61 | |||
3 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.44 | 1:12.97 | 1:54.63 | 2:36.36 | |||
4 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.23 | 1:17.34 | 1:59.62 | 2:39.44 | |||
5 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.70 | 1:17.18 | 2:01.21 | 2:43.05 | |||
6 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 33.82 | 1:15.06 | 1:59.34 | 2:43.59 | |||
7 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 38.76 | 1:26.00 | 2:17.53 | 3:06.29 | |||
- | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 35.74 | 1:15.59 | |||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 36.27 | 1:16.60 | |||||
3 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.73 | 1:17.67 | |||||
4 | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 36.52 | 1:17.75 | |||||
5 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 37.13 | 1:18.68 | |||||
6 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.97 | 1:19.25 | |||||
7 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.17 | 1:20.59 | |||||
8 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 38.80 | 1:22.27 | |||||
9 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.82 | 1:22.83 | |||||
10 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.41 | 1:24.07 | |||||
11 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.01 | 1:27.14 | |||||
12 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 40.75 | 1:27.19 | |||||
13 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.00 | 1:27.42 | |||||
14 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 41.06 | 1:27.74 | |||||
15 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | JGI Svømning | 41.42 | 1:28.05 | |||||
16 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.99 | 1:29.16 | |||||
17 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.16 | 1:29.57 | |||||
18 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 41.93 | 1:29.76 | |||||
19 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.80 | 1:29.99 | |||||
20 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 41.64 | 1:30.41 | |||||
21 | Julie Merl Larsen | 2005 | JGI Svømning | 43.29 | 1:30.79 | |||||
22 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.08 | 1:31.06 | |||||
23 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.33 | 1:31.89 | |||||
24 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.28 | 1:31.96 | |||||
25 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 42.87 | 1:31.98 | |||||
26 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.38 | 1:33.22 | |||||
27 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 45.26 | 1:35.08 | |||||
28 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 44.74 | 1:35.29 | |||||
29 | Liva Gydesen Nielsen | 2005 | A6 | 46.54 | 1:36.63 | |||||
30 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 45.06 | 1:37.26 | |||||
31 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 45.16 | 1:37.79 | |||||
32 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.07 | 1:40.54 | |||||
33 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 47.81 | 1:41.16 | |||||
34 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 49.84 | 1:45.65 | |||||
35 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 50.31 | 1:46.08 | |||||
36 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 49.67 | 1:46.59 | |||||
37 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 50.08 | 1:49.17 | |||||
- | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 35.44 | 1:15.48 | |||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.70 | 1:17.42 | |||||
3 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 36.34 | 1:18.39 | |||||
4 | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 37.21 | 1:18.80 | |||||
5 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.78 | 1:19.08 | |||||
6 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 37.13 | 1:19.85 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.16 | 1:12.40 | |||||
2 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.82 | 1:13.03 | |||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.38 | 1:16.08 | |||||
4 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 36.05 | 1:17.06 | |||||
5 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.35 | 1:17.34 | |||||
6 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.56 | 1:17.47 | |||||
7 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.43 | 1:17.83 | |||||
8 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.60 | 1:18.66 | |||||
9 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.94 | 1:20.73 | |||||
10 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.05 | 1:23.89 | |||||
11 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 39.60 | 1:24.02 | |||||
12 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 39.41 | 1:24.05 | |||||
13 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | JGI Svømning | 41.56 | 1:27.73 | |||||
14 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 43.69 | 1:32.16 | |||||
15 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.75 | 1:38.27 | |||||
16 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 46.75 | 1:38.74 | |||||
17 | Peter Mortensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 47.64 | 1:42.81 | |||||
- | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.83 | 1:12.13 | |||||
2 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.84 | 1:12.98 | |||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.12 | 1:14.31 | |||||
4 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.46 | 1:17.15 | |||||
5 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.29 | 1:18.01 | |||||
6 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 36.92 | 1:18.17 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joline Höstman | 1988 | Helsingør Svømmeklub | 34.62 | 1:12.70 | |||||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 34.45 | 1:13.02 | |||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.52 | 1:13.26 | |||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.48 | 1:13.33 | |||||
5 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.64 | 1:13.56 | |||||
6 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.94 | 1:13.65 | |||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.14 | 1:14.39 | |||||
8 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.32 | 1:14.40 | |||||
9 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.31 | 1:14.73 | |||||
10 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.59 | 1:15.58 | |||||
11 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.05 | 1:15.62 | |||||
12 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 35.93 | 1:15.94 | |||||
13 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.83 | 1:16.09 | |||||
14 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.08 | 1:16.77 | |||||
15 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.87 | 1:16.89 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.46 | 1:17.05 | |||||
17 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.92 | 1:17.51 | |||||
18 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.86 | 1:18.97 | |||||
19 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.73 | 1:19.34 | |||||
20 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 38.06 | 1:19.62 | |||||
21 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.13 | 1:19.91 | |||||
22 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.08 | 1:20.34 | |||||
23 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.58 | 1:20.48 | |||||
23 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.42 | 1:20.48 | Deltager ikke i finalen | ||||
25 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 37.85 | 1:21.73 | |||||
26 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.07 | 1:22.60 | |||||
27 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 39.21 | 1:22.73 | |||||
28 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.47 | 1:23.16 | |||||
29 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 39.39 | 1:24.20 | |||||
30 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 39.42 | 1:24.43 | |||||
31 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.62 | 1:24.58 | |||||
32 | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.42 | 1:26.07 | |||||
33 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.72 | 1:26.11 | |||||
34 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.16 | 1:26.86 | |||||
- | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Svømmeklubben Laksen | DNS | ||||||
- | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:25 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joline Höstman | 1988 | Helsingør Svømmeklub | 33.68 | 1:11.28 | |||||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 33.99 | 1:11.44 | |||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.32 | 1:12.67 | |||||
4 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.00 | 1:14.14 | |||||
5 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.17 | 1:14.44 | |||||
6 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.88 | 1:15.08 | |||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.77 | 1:13.35 | |||||
8 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.12 | 1:14.04 | |||||
9 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.63 | 1:14.09 | |||||
10 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 35.51 | 1:14.45 | |||||
11 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.38 | 1:15.54 | |||||
12 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.73 | 1:18.46 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:25 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Carstensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.53 | 1:06.13 | |||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.40 | 1:06.84 | |||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.33 | 1:07.83 | |||||
4 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.08 | 1:08.02 | |||||
5 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.55 | 1:08.37 | |||||
6 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.27 | 1:08.38 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.52 | 1:08.59 | |||||
7 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.57 | 1:08.59 | |||||
9 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.67 | 1:09.30 | |||||
10 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.35 | 1:11.41 | |||||
11 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.12 | 1:12.74 | |||||
12 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.38 | 1:12.88 | |||||
13 | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.80 | 1:13.75 | |||||
14 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.46 | 1:13.89 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.43 | 1:14.61 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.43 | 1:14.64 | |||||
17 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.91 | 1:14.86 | |||||
18 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.41 | 1:16.30 | |||||
19 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.02 | 1:16.48 | |||||
20 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.37 | 1:19.21 | |||||
- | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Carstensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.94 | 1:05.36 | |||||
2 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.81 | 1:07.41 | |||||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.71 | 1:07.46 | |||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 31.98 | 1:07.47 | |||||
5 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.01 | 1:08.95 | |||||
6 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.78 | 1:09.39 | |||||
7 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.16 | 1:11.17 | |||||
8 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.03 | 1:12.69 | |||||
9 | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.66 | 1:12.92 | |||||
10 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.49 | 1:13.31 | |||||
- | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ||||||
- | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.94 | 1:09.50 | 1:49.70 | 2:23.00 | |||
2 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.22 | 1:09.72 | 1:52.29 | 2:26.09 | |||
3 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.23 | 1:09.30 | 1:53.93 | 2:27.52 | |||
4 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.68 | 1:16.25 | 1:58.14 | 2:39.20 | |||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.38 | 1:08.39 | 1:51.77 | 2:23.76 | |||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.45 | 1:08.64 | 1:52.49 | 2:26.44 | |||
3 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.48 | 1:08.00 | 1:52.34 | 2:27.00 | |||
4 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.32 | 1:12.25 | 1:56.46 | 2:31.54 | |||
5 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.45 | 1:13.29 | 1:58.11 | 2:31.70 | |||
6 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.49 | 1:11.95 | 1:57.44 | 2:32.71 | |||
7 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.68 | 1:12.63 | 1:56.91 | 2:33.45 | |||
8 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 34.76 | 1:15.24 | 1:58.21 | 2:35.46 | |||
9 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.70 | 1:12.55 | 2:01.76 | 2:37.16 | |||
10 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.39 | 1:15.27 | 2:03.11 | 2:40.25 | |||
11 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.32 | 1:15.83 | 2:04.53 | 2:40.61 | |||
12 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.06 | 1:16.54 | 2:04.09 | 2:43.96 | |||
13 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.75 | 1:21.12 | 2:03.80 | 2:44.19 | |||
14 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 34.40 | 1:18.87 | 2:12.00 | 2:54.78 | |||
15 | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.90 | 1:28.82 | 2:15.18 | 2:57.14 | |||
16 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.76 | 1:29.62 | 2:19.62 | 2:58.30 | |||
- | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 33.76 | 1:11.68 | 1:58.88 | 2:34.24 | |||
2 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.80 | 1:12.93 | 1:58.75 | 2:34.83 | |||
3 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.71 | 1:11.50 | 2:00.57 | 2:35.05 | |||
4 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 33.45 | 1:13.18 | 1:58.51 | 2:35.28 | |||
5 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 34.30 | 1:15.99 | 2:03.30 | 2:39.49 | |||
6 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.52 | 1:13.87 | 2:02.55 | 2:39.93 | |||
7 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.30 | 1:17.37 | 2:02.29 | 2:40.65 | |||
8 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.43 | 1:16.87 | 2:05.65 | 2:41.69 | |||
9 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 36.25 | 1:19.91 | 2:09.05 | 2:46.90 | |||
10 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.10 | 1:20.62 | 2:07.73 | 2:48.61 | |||
11 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.11 | 1:20.20 | 2:08.73 | 2:49.56 | |||
12 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.18 | 1:23.52 | 2:09.36 | 2:51.62 | |||
13 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.04 | 1:21.57 | 2:13.56 | 2:52.86 | |||
14 | Julie Merl Larsen | 2005 | JGI Svømning | 39.82 | 1:25.49 | 2:15.19 | 2:54.30 | |||
15 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.83 | 1:20.98 | 2:16.35 | 2:55.26 | |||
16 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.99 | 1:22.64 | 2:15.73 | 2:56.22 | |||
17 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 38.03 | 1:22.09 | 2:17.12 | 2:57.09 | |||
18 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | JGI Svømning | 41.66 | 1:25.47 | 2:15.92 | 2:57.98 | |||
19 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.67 | 1:23.03 | 2:19.03 | 3:01.05 | |||
20 | Anna Dietrichsen | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 38.81 | 1:24.17 | 2:18.55 | 3:01.85 | |||
21 | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.07 | 1:26.61 | 2:20.83 | 3:03.32 | |||
22 | Liva Gydesen Nielsen | 2005 | A6 | 41.32 | 1:27.76 | 2:23.01 | 3:04.98 | |||
23 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 40.93 | 1:29.29 | 2:24.81 | 3:06.74 | |||
24 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 41.12 | 1:25.87 | 2:23.16 | 3:07.45 | |||
25 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.09 | 1:25.56 | 2:26.63 | 3:08.02 | |||
26 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.62 | 1:31.87 | 2:28.00 | 3:13.38 | |||
27 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.82 | 1:26.33 | 2:27.34 | 3:13.46 | |||
28 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 43.16 | 1:30.52 | 2:30.26 | 3:14.40 | |||
29 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 44.52 | 1:35.29 | 2:37.41 | 3:22.48 | |||
- | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.16 | 59.22 | 1:34.90 | 2:05.10 | |||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.90 | 1:02.67 | 1:43.34 | 2:13.56 | |||
3 | Óli Mortensen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.47 | 1:04.01 | 1:43.37 | 2:13.70 | |||
4 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.93 | 1:10.19 | 1:51.50 | 2:26.91 | |||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.77 | 1:01.77 | 1:39.65 | 2:09.74 | |||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.24 | 1:04.46 | 1:45.24 | 2:16.11 | |||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.95 | 1:03.42 | 1:45.75 | 2:17.38 | |||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.52 | 1:04.90 | 1:46.01 | 2:18.64 | |||
5 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.32 | 1:05.40 | 1:48.20 | 2:19.94 | |||
6 | Villads Kruse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.00 | 1:07.66 | 1:47.34 | 2:20.48 | |||
7 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 29.44 | 1:05.37 | 1:48.50 | 2:21.22 | |||
8 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.26 | 1:11.13 | 1:52.55 | 2:26.94 | |||
9 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.13 | 1:09.74 | 1:52.37 | 2:27.34 | |||
10 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.76 | 1:11.18 | 1:51.98 | 2:27.69 | |||
11 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.01 | 1:14.15 | 1:59.41 | 2:33.73 | |||
12 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 33.02 | 1:14.32 | 2:00.58 | 2:39.36 | |||
- | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.05 | 1:05.29 | 1:48.77 | 2:22.19 | |||
2 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 29.12 | 1:07.38 | 1:51.15 | 2:24.57 | |||
3 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 31.45 | 1:09.22 | 1:51.63 | 2:25.49 | |||
4 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.45 | 1:09.74 | 1:52.12 | 2:25.67 | |||
5 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.05 | 1:10.38 | 1:52.85 | 2:27.63 | |||
6 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.57 | 1:11.24 | 1:52.88 | 2:28.37 | |||
7 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 33.36 | 1:09.33 | 1:57.15 | 2:30.47 | |||
8 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.36 | 1:12.11 | 1:57.81 | 2:32.29 | |||
9 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.00 | 1:14.48 | 1:57.79 | 2:32.77 | |||
10 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | JGI Svømning | 33.10 | 1:13.56 | 1:58.02 | 2:33.38 | |||
11 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.82 | 1:11.91 | 1:57.90 | 2:33.76 | |||
12 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 34.07 | 1:14.88 | 1:59.17 | 2:35.21 | |||
13 | Noah Tranum | 2004 | JGI Svømning | 32.16 | 1:13.06 | 1:59.34 | 2:36.85 | |||
14 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 30.73 | 1:11.27 | 2:00.47 | 2:37.23 | |||
15 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.04 | 1:14.70 | 2:00.95 | 2:38.35 | |||
16 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.19 | 1:13.70 | 2:06.28 | 2:41.28 | |||
17 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.39 | 1:18.14 | 2:05.94 | 2:41.69 | |||
18 | Mads Holger From | 2004 | JGI Svømning | 33.84 | 1:15.29 | 2:08.35 | 2:44.64 | |||
19 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.02 | 1:17.21 | 2:08.98 | 2:45.37 | |||
20 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.86 | 1:18.10 | 2:09.57 | 2:47.76 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 30.33 | 1:02.00 | |||||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 29.86 | 1:02.25 | |||||
3 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 30.63 | 1:03.45 | |||||
4 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 30.96 | 1:03.61 | |||||
5 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 31.16 | 1:04.02 | |||||
6 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.54 | 1:04.50 | |||||
7 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 31.20 | 1:05.02 | |||||
8 | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 31.40 | 1:05.10 | |||||
9 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 31.19 | 1:05.89 | |||||
10 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.74 | 1:06.57 | |||||
11 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.63 | 1:06.62 | |||||
12 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 31.89 | 1:06.65 | |||||
13 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.83 | 1:06.80 | |||||
14 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 32.40 | 1:07.12 | |||||
15 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.94 | 1:07.54 | |||||
16 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 32.89 | 1:08.12 | |||||
17 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 32.92 | 1:08.22 | |||||
18 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 32.29 | 1:08.37 | |||||
19 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.00 | 1:08.43 | |||||
20 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.46 | 1:08.64 | |||||
21 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.09 | 1:08.65 | |||||
22 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 32.96 | 1:08.94 | |||||
23 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.56 | 1:09.38 | |||||
24 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 34.35 | 1:10.03 | |||||
25 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 33.63 | 1:10.26 | |||||
26 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 34.94 | 1:11.85 | |||||
27 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 33.71 | 1:12.18 | |||||
28 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 35.23 | 1:12.62 | |||||
29 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 33.98 | 1:13.02 | |||||
30 | Anna Dietrichsen | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 34.79 | 1:13.11 | |||||
31 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.52 | 1:13.34 | |||||
32 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 34.36 | 1:13.40 | |||||
33 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.63 | 1:13.48 | |||||
34 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.99 | 1:13.58 | |||||
35 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 35.51 | 1:13.60 | |||||
36 | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.39 | 1:13.71 | |||||
37 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.75 | 1:13.72 | |||||
38 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 35.18 | 1:13.76 | |||||
38 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 35.88 | 1:13.76 | |||||
40 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.15 | 1:15.18 | |||||
41 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 36.09 | 1:15.40 | |||||
42 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.13 | 1:16.40 | |||||
43 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 36.55 | 1:16.96 | |||||
44 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.17 | 1:17.84 | |||||
45 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 38.06 | 1:19.13 | |||||
46 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.04 | 1:21.54 | |||||
47 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 41.88 | 1:27.13 | |||||
- | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:52 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 30.06 | 1:01.57 | |||||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 30.02 | 1:01.89 | |||||
3 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 30.42 | 1:02.45 | |||||
4 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 30.50 | 1:03.58 | |||||
5 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.95 | 1:04.30 | |||||
6 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 31.18 | 1:04.42 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:52 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 27.11 | 56.63 | |||||
2 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.59 | 58.02 | |||||
3 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.10 | 58.44 | |||||
4 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.27 | 58.74 | |||||
5 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.31 | 59.39 | |||||
6 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.36 | 1:00.10 | |||||
7 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 28.76 | 1:00.26 | |||||
8 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.61 | 1:01.90 | |||||
9 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 29.27 | 1:01.99 | |||||
10 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 29.43 | 1:02.05 | |||||
11 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.61 | 1:02.31 | |||||
12 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.64 | 1:02.47 | |||||
13 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | JGI Svømning | 30.53 | 1:03.45 | |||||
14 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.27 | 1:03.52 | |||||
15 | Marco Stub Olssen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 30.67 | 1:04.03 | |||||
16 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 30.76 | 1:04.09 | |||||
17 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 30.91 | 1:04.10 | |||||
18 | Mads Holger From | 2004 | JGI Svømning | 30.71 | 1:04.25 | |||||
19 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.71 | 1:04.49 | |||||
20 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 31.23 | 1:04.88 | |||||
21 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | JGI Svømning | 31.42 | 1:05.43 | |||||
22 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 31.49 | 1:05.98 | |||||
23 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 31.63 | 1:06.21 | |||||
24 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.65 | 1:07.06 | |||||
25 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.23 | 1:07.70 | |||||
26 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 32.82 | 1:07.86 | |||||
27 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.94 | 1:11.91 | |||||
28 | Peter Mortensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.09 | 1:17.34 | |||||
- | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ||||||
- | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 26.99 | 56.14 | |||||
2 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.88 | 58.39 | |||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.40 | 58.63 | |||||
3 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.14 | 58.63 | |||||
5 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.42 | 59.32 | |||||
6 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 28.98 | 1:00.31 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:00 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.09 | 57.44 | |||||
2 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.33 | 58.37 | |||||
3 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.38 | 58.63 | |||||
4 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.86 | 59.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.56 | 59.89 | |||||
6 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.28 | 1:00.07 | |||||
7 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 28.98 | 1:00.11 | |||||
8 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.23 | 1:00.33 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.57 | 1:00.55 | |||||
10 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 29.14 | 1:00.80 | |||||
11 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.58 | 1:00.88 | |||||
12 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.45 | 1:00.89 | |||||
13 | Emilie Krog | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.65 | 1:00.94 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.94 | 1:01.08 | |||||
15 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 29.24 | 1:01.16 | |||||
16 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 29.69 | 1:01.42 | |||||
17 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.54 | 1:01.54 | |||||
18 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.09 | 1:01.63 | |||||
19 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.71 | 1:01.72 | |||||
20 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.31 | 1:01.94 | |||||
21 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.38 | 1:02.04 | |||||
22 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 30.17 | 1:02.26 | |||||
23 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.04 | 1:02.41 | |||||
24 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.45 | 1:02.62 | |||||
25 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.67 | 1:02.85 | |||||
26 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.71 | 1:03.08 | |||||
27 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.48 | 1:03.12 | |||||
28 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.27 | 1:03.60 | |||||
29 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 30.59 | 1:03.61 | |||||
30 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.03 | 1:04.09 | |||||
31 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.60 | 1:04.44 | |||||
32 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.08 | 1:04.92 | |||||
33 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.59 | 1:05.41 | |||||
34 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.74 | 1:05.52 | |||||
35 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.69 | 1:06.03 | |||||
36 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.89 | 1:06.14 | |||||
37 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 31.58 | 1:06.37 | |||||
38 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.49 | 1:06.43 | |||||
39 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 31.86 | 1:06.69 | |||||
40 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.16 | 1:07.22 | |||||
41 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 32.12 | 1:07.81 | |||||
42 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.82 | 1:08.71 | |||||
43 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.08 | 1:11.19 | |||||
44 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 34.20 | 1:12.02 | |||||
- | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:52 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.61 | 56.63 | |||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.91 | 57.22 | |||||
3 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.93 | 58.77 | |||||
4 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.63 | 59.13 | |||||
5 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.81 | 59.94 | |||||
6 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 29.13 | 1:00.82 | |||||
7 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.95 | 59.93 | |||||
8 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.00 | 59.95 | |||||
9 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 29.04 | 1:00.39 | |||||
10 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.28 | 1:00.65 | |||||
11 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 29.69 | 1:01.94 | |||||
12 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.78 | 1:02.09 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:52 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 24.69 | 51.63 | |||||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.62 | 53.34 | |||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.25 | 53.40 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.21 | 54.12 | |||||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 26.27 | 54.65 | |||||
6 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.34 | 55.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 26.34 | 55.19 | |||||
8 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.73 | 55.43 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.84 | 55.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.05 | 55.96 | |||||
11 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.87 | 56.13 | |||||
12 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.01 | 56.41 | |||||
13 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 27.71 | 57.43 | |||||
14 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 28.01 | 57.65 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 27.86 | 58.14 | |||||
16 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.30 | 58.17 | |||||
17 | Villads Kruse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 28.64 | 58.79 | |||||
18 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 28.45 | 58.86 | |||||
19 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.35 | 59.89 | |||||
20 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.59 | 59.93 | |||||
21 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 28.68 | 59.95 | |||||
22 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.17 | 1:00.90 | |||||
23 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.87 | 1:02.14 | |||||
24 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 30.06 | 1:02.37 | |||||
- | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 24.85 | 51.65 | |||||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.59 | 52.93 | |||||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.70 | 53.83 | |||||
4 | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 26.47 | 55.69 | |||||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 27.06 | 56.06 | |||||
6 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.23 | 56.16 | |||||
7 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.84 | 55.43 | |||||
8 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.17 | 56.22 | |||||
9 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 27.85 | 57.27 | |||||
10 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 27.68 | 57.46 | |||||
11 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.16 | 57.82 | |||||
12 | Villads Kruse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 28.45 | 58.59 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:58 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.00 | 1:07.85 | 1:42.98 | 2:18.54 | |||
2 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.87 | 1:10.19 | 1:45.21 | 2:19.58 | |||
3 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.65 | 1:10.92 | 1:47.98 | 2:24.88 | |||
4 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.75 | 1:12.27 | 1:49.57 | 2:26.88 | |||
5 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.72 | 1:13.13 | 1:50.78 | 2:27.93 | |||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.71 | 1:08.89 | 1:44.62 | 2:20.02 | |||
2 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.10 | 1:12.74 | 1:50.03 | 2:26.87 | |||
3 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 34.46 | 1:11.19 | 1:49.32 | 2:27.14 | |||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.92 | 1:14.27 | 1:51.74 | 2:30.51 | |||
5 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 35.60 | 1:13.79 | 1:52.85 | 2:31.01 | |||
6 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.89 | 1:13.90 | 1:53.19 | 2:31.94 | |||
7 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.00 | 1:14.13 | 1:53.70 | 2:32.22 | |||
8 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.41 | 1:14.64 | 1:53.87 | 2:33.03 | |||
9 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.99 | 1:16.95 | 1:55.49 | 2:33.70 | |||
10 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.67 | 1:15.64 | 1:55.70 | 2:35.00 | |||
11 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.64 | 1:16.11 | 1:55.90 | 2:35.67 | |||
12 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 37.95 | 1:17.85 | 1:57.92 | 2:36.86 | |||
13 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 37.94 | 1:18.24 | 1:59.36 | 2:40.60 | |||
14 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.14 | 1:17.69 | 1:59.85 | 2:41.28 | |||
15 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.82 | 1:19.87 | 2:01.53 | 2:43.08 | |||
16 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.80 | 1:21.02 | 2:03.68 | 2:45.13 | |||
17 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 37.28 | 1:18.80 | 2:02.74 | 2:46.74 | |||
- | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 36.11 | 1:14.45 | 1:53.50 | 2:31.47 | |||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 36.08 | 1:14.80 | 1:54.14 | 2:32.63 | |||
3 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 37.34 | 1:17.18 | 2:35.27 | 2:35.27 | |||
4 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.70 | 1:16.06 | 1:56.54 | 2:35.69 | |||
5 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.50 | 1:17.06 | 1:56.85 | 2:36.16 | |||
6 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 36.89 | 1:16.25 | 1:56.78 | 2:36.35 | |||
7 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.72 | 1:17.36 | 1:57.18 | 2:36.63 | |||
8 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.92 | 1:20.04 | 2:00.54 | 2:39.82 | |||
9 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.94 | 1:19.03 | 2:00.61 | 2:40.99 | |||
10 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 40.07 | 1:21.93 | 2:03.61 | 2:44.05 | |||
11 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.22 | 1:22.22 | 2:05.79 | 2:46.04 | |||
12 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.63 | 1:23.42 | 2:07.02 | 2:48.93 | |||
13 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.27 | 1:25.46 | 2:09.40 | 2:50.56 | |||
14 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.36 | 1:24.45 | 2:09.00 | 2:51.35 | |||
15 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 40.78 | 1:24.45 | 2:08.97 | 2:52.34 | |||
16 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.67 | 1:26.54 | 2:11.10 | 2:54.33 | |||
17 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 43.60 | 1:29.15 | 2:13.53 | 2:55.85 | |||
18 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 43.59 | 1:29.03 | 2:16.18 | 2:59.45 | |||
19 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 43.45 | 1:29.39 | 2:15.74 | 3:00.34 | |||
20 | Anna Dietrichsen | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 42.49 | 1:28.08 | 2:15.59 | 3:02.34 | |||
21 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.15 | 1:28.58 | 2:16.88 | 3:03.87 | |||
22 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 44.36 | 1:31.59 | 2:18.77 | 3:04.47 | |||
23 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.39 | 1:31.29 | 2:20.13 | 3:07.30 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.04 | 1:02.24 | 1:34.48 | 2:05.95 | |||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.86 | 1:04.56 | 1:39.03 | 2:11.61 | |||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.27 | 1:06.51 | 1:40.04 | 2:12.52 | |||
4 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.83 | 1:07.18 | 1:41.14 | 2:14.45 | |||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.30 | 1:00.45 | 1:31.23 | 2:02.84 | |||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.39 | 1:01.57 | 1:34.35 | 2:06.49 | |||
3 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.73 | 1:06.30 | 1:39.18 | 2:11.68 | |||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.22 | 1:05.33 | 1:39.75 | 2:13.17 | |||
5 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.57 | 1:05.98 | 1:40.30 | 2:14.42 | |||
6 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.87 | 1:06.11 | 1:40.76 | 2:14.80 | |||
7 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.80 | 1:06.64 | 1:41.19 | 2:16.10 | |||
8 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.00 | 1:07.96 | 1:43.18 | 2:18.41 | |||
9 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.40 | 1:09.43 | 1:45.22 | 2:20.61 | |||
10 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.17 | 1:12.07 | 1:49.80 | 2:26.71 | |||
11 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.45 | 1:12.60 | 1:50.68 | 2:28.00 | |||
- | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.08 | 1:06.11 | 1:39.88 | 2:13.45 | |||
2 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.83 | 1:07.97 | 1:43.26 | 2:16.90 | |||
3 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 31.83 | 1:07.31 | 1:43.63 | 2:19.03 | |||
4 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.55 | 1:08.02 | 1:44.75 | 2:21.08 | |||
5 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 33.45 | 1:08.87 | 1:45.05 | 2:21.32 | |||
6 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.70 | 1:11.37 | 1:49.43 | 2:26.34 | |||
7 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 34.84 | 1:12.43 | 1:50.63 | 2:27.52 | |||
8 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.21 | 1:12.46 | 1:50.93 | 2:28.09 | |||
9 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.39 | 1:13.66 | 1:52.49 | 2:29.80 | |||
10 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.34 | 1:16.94 | 1:56.57 | 2:34.60 | |||
11 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 37.40 | 1:16.76 | 1:56.74 | 2:34.76 | |||
12 | Noah Tranum | 2004 | JGI Svømning | 35.49 | 1:14.51 | 1:54.62 | 2:35.10 | |||
13 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.30 | 1:15.69 | 1:56.13 | 2:36.08 | |||
14 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 36.92 | 1:16.47 | 1:57.01 | 2:36.57 | |||
15 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.75 | 1:16.28 | 1:58.21 | 2:37.98 | |||
16 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 38.51 | 1:19.47 | 1:59.97 | 2:38.53 | |||
17 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.30 | 1:18.86 | 2:00.44 | 2:38.99 | |||
18 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.12 | 1:20.68 | 2:01.56 | 2:39.23 | |||
19 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 40.22 | 1:21.96 | 2:04.51 | 2:44.84 | |||
- | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 35, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Damer 1 | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:00.77 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Julie Bak | 1997 | 34.46 | 1:04.56 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 29.34 | 1:33.90 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 26.87 | 2:00.77 | |||||||
2 | Lyngby Damer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:01.17 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 30.53 | 30.53 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 33.25 | 1:03.78 | |||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 30.10 | 1:33.88 | |||||||
Klara Reeh | 1999 | 27.29 | 2:01.17 | |||||||
3 | Triton Damer 2 | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:04.43 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 31.63 | 31.63 | |||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 33.99 | 1:05.62 | |||||||
Camilla Hougaard | 2002 | 31.75 | 1:37.37 | |||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 27.06 | 2:04.43 | |||||||
4 | A6 Piger 1 | 2003 | A6 | 2:06.89 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 33.89 | 1:07.27 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 30.75 | 1:38.02 | |||||||
Christine Henriksen | 2003 | 28.87 | 2:06.89 | |||||||
5 | Helsingør K2 Piger 2 | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 2:07.27 | ||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 34.80 | 1:08.00 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 30.05 | 1:38.05 | |||||||
Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 29.22 | 2:07.27 | |||||||
6 | Sigma Piger 1 | 2005 | Sigma Swim | 2:08.16 | ||||||
Asta Højberg | 2005 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 33.55 | 1:08.95 | |||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 30.87 | 1:39.82 | |||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 28.34 | 2:08.16 | |||||||
7 | Triton Damer 3 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:09.46 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 33.11 | 33.11 | |||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 36.86 | 1:09.97 | |||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 30.54 | 1:40.51 | |||||||
Line Strandby | 2001 | 28.95 | 2:09.46 | |||||||
8 | Lyngby Damer 2 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:10.00 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 35.91 | 1:11.34 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 30.96 | 1:42.30 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 27.70 | 2:10.00 | |||||||
9 | Sigma Piger 2 | 2005 | Sigma Swim | 2:10.59 | ||||||
Agnete Boelt | 2006 | 32.85 | 32.85 | |||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 36.26 | 1:09.11 | |||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 32.38 | 1:41.49 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 29.10 | 2:10.59 | |||||||
10 | A6 Piger 2 | 2005 | A6 | 2:11.44 | ||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 33.61 | 33.61 | |||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 34.88 | 1:08.49 | |||||||
SIF Bramm | 2006 | 32.92 | 1:41.41 | |||||||
Silja Brage | 2005 | 30.03 | 2:11.44 | |||||||
11 | Piger 1 Gsc | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.94 | ||||||
Josefine Staudt | 2005 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 37.58 | 1:12.73 | |||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 31.11 | 1:43.84 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 29.10 | 2:12.94 | |||||||
12 | Triton Damer 4 | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.86 | ||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 37.96 | 1:12.23 | |||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 32.16 | 1:44.39 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 29.47 | 2:13.86 | |||||||
13 | Lyngby Royal Cubs E | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.16 | ||||||
Alma Olivarius | 2005 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Mathilde Severs | 2006 | 35.48 | 1:09.15 | |||||||
Kathrine E. Larsen | 2005 | 1:06.16 | 2:15.31 | |||||||
Emily Reuter | 2006 | 2:15.16 | ||||||||
14 | Helsingør K2 Piger 3 | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:17.97 | ||||||
Rebecca Maria Bagger | 2005 | 37.29 | 37.29 | |||||||
Johanne Weber | 2005 | 36.11 | 1:13.40 | |||||||
Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 33.47 | 1:46.87 | |||||||
Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 31.10 | 2:17.97 | |||||||
15 | Helsingør K2 Piger 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:19.12 | ||||||
Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 35.77 | 35.77 | |||||||
Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 38.90 | 1:14.67 | |||||||
Emma Clausen | 2003 | 32.96 | 1:47.63 | |||||||
Emma F. Rouse | 2004 | 31.49 | 2:19.12 | |||||||
16 | Værløse Piger 1 | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:21.75 | ||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 36.25 | 36.25 | |||||||
Amalie Helfelt | 2006 | 41.75 | 1:18.00 | |||||||
Iben Ebdrup Norling | 2005 | 32.72 | 1:50.72 | |||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 31.03 | 2:21.75 | |||||||
17 | Helsingør K3 Piger 1 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:25.83 | ||||||
Sofie Anker Nielsen | 2006 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Andrea Søeborg | 2006 | 40.13 | 1:15.63 | |||||||
Olga Vejlby | 2006 | 37.19 | 1:52.82 | |||||||
Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 33.01 | 2:25.83 | |||||||
18 | Lyngby Royal Cubs S | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:28.97 | ||||||
Laura Cecilie Salling | 2006 | 37.81 | 37.81 | |||||||
Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 41.44 | 1:19.25 | |||||||
Marie Elster | 2006 | 36.58 | 1:55.83 | |||||||
Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 33.14 | 2:28.97 | |||||||
19 | A6 Piger 3 | 2005 | A6 | 2:29.62 | ||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 38.99 | 38.99 | |||||||
Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 41.55 | 1:20.54 | |||||||
Julie Merl Larsen | 2005 | 38.71 | 1:59.25 | |||||||
Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 30.37 | 2:29.62 | |||||||
20 | Sigma Piger 3 | 2005 | Sigma Swim | 2:30.54 | ||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 39.97 | 39.97 | |||||||
Isabella Ludvigsen | 2005 | 40.89 | 1:20.86 | |||||||
Camilla Porsdal | 2005 | 37.49 | 1:58.35 | |||||||
Cecilie Rud | 2006 | 32.19 | 2:30.54 | |||||||
- | Piger 2 Gsc | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | ||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 37.38 | 1:13.74 | |||||||
- | Værløse Piger 2 | 2005 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ||||||
Ella Bødker Thomsen | 2005 | 39.73 | 39.73 | |||||||
Viola Søbye | 2006 | 49.55 | 1:29.28 | |||||||
Fiona Jensen | 2006 | 37.97 | 2:07.25 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 36, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Herrer 1 | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:45.43 | ||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 27.25 | 27.25 | |||||||
Frans Johannessen | 1992 | 29.24 | 56.49 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 24.99 | 1:21.48 | |||||||
Tobias Andersen | 1998 | 23.95 | 1:45.43 | |||||||
2 | Triton Herrer 2 | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:48.24 | ||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 27.44 | 27.44 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 30.48 | 57.92 | |||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 26.03 | 1:23.95 | |||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 24.29 | 1:48.24 | |||||||
3 | Triton Herrer 3 | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:52.10 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Emil Andersen | 1992 | 31.19 | 1:00.59 | |||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 26.43 | 1:27.02 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 25.08 | 1:52.10 | |||||||
4 | Lyngby Herrer | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.43 | ||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 33.86 | 1:03.05 | |||||||
Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 29.12 | 1:32.17 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 23.26 | 1:55.43 | |||||||
5 | Triton Herrer 4 | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:57.64 | ||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Mads Rishøj | 1999 | 31.64 | 1:04.53 | |||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 27.47 | 1:32.00 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 25.64 | 1:57.64 | |||||||
6 | Sigma Drenge 1 | 2004 | Sigma Swim | 1:57.69 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Mads Liechti | 2004 | 33.17 | 1:02.34 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 28.36 | 1:30.70 | |||||||
Tobias Rosengaard | 2005 | 26.99 | 1:57.69 | |||||||
7 | Drenge 1 Gsc | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.04 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 35.61 | 1:06.07 | |||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 28.60 | 1:34.67 | |||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 26.37 | 2:01.04 | |||||||
8 | Drenge 2 Gsc | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:04.44 | ||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 32.11 | 32.11 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 35.44 | 1:07.55 | |||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 29.73 | 1:37.28 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 27.16 | 2:04.44 | |||||||
9 | A6 Drenge 2 | 2003 | A6 | 2:04.47 | ||||||
Emil Witzner Hansen | 2004 | 32.06 | 32.06 | |||||||
Marco Stub Olssen | 2004 | 37.23 | 1:09.29 | |||||||
Julius Svarrer | 2005 | 28.06 | 1:37.35 | |||||||
Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 27.12 | 2:04.47 | |||||||
10 | Sigma Drenge 2 | 2004 | Sigma Swim | 2:05.58 | ||||||
Jonathan Beck | 2004 | 31.15 | 31.15 | |||||||
Villads Arfelt | 2004 | 34.16 | 1:05.31 | |||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 30.80 | 1:36.11 | |||||||
William Leander Agerskov | 2004 | 29.47 | 2:05.58 | |||||||
11 | Helsingør K2 Drenge | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:09.59 | ||||||
Teodor Roed Schøning | 2005 | 35.20 | 35.20 | |||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 36.05 | 1:11.25 | |||||||
Lucas T. Mortensen | 2004 | 28.93 | 1:40.18 | |||||||
Patrick Lind | 2004 | 29.41 | 2:09.59 | |||||||
12 | Sigma Drenge 3 | 2004 | Sigma Swim | 2:13.69 | ||||||
Malthe Funk Larsen | 2005 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Mads Naver | 2004 | 35.88 | 1:11.46 | |||||||
Oscar Boyer | 2004 | 32.31 | 1:43.77 | |||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 29.92 | 2:13.69 | |||||||
- | A6 Drenge 1 | 2003 | A6 | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 37 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 34.28 | 1:10.23 | |||||
2 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.01 | 1:10.33 | |||||
3 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.08 | 1:11.15 | |||||
4 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.24 | 1:12.22 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.21 | 1:12.35 | |||||
6 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.54 | 1:13.20 | |||||
7 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 36.41 | 1:14.09 | |||||
8 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 35.96 | 1:14.12 | |||||
9 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.34 | 1:15.46 | |||||
10 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.39 | 1:15.97 | |||||
11 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.98 | 1:18.48 | |||||
12 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.62 | 1:18.67 | |||||
13 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.42 | 1:19.11 | |||||
14 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 38.07 | 1:19.45 | |||||
15 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 40.32 | 1:19.59 | |||||
16 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.78 | 1:20.94 | |||||
17 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.20 | 1:21.20 | |||||
18 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.82 | 1:21.30 | |||||
19 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 39.54 | 1:21.65 | |||||
20 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.87 | 1:21.68 | |||||
21 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.70 | 1:21.98 | |||||
22 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | JGI Svømning | 39.58 | 1:22.10 | |||||
23 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.63 | 1:22.24 | |||||
24 | Anna Dietrichsen | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 39.49 | 1:22.44 | |||||
25 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 40.07 | 1:23.21 | |||||
26 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.09 | 1:23.62 | |||||
27 | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 40.77 | 1:23.90 | |||||
28 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 41.43 | 1:24.06 | |||||
29 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.25 | 1:24.42 | |||||
30 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 40.75 | 1:24.69 | |||||
31 | Liva Gydesen Nielsen | 2005 | A6 | 42.19 | 1:24.94 | |||||
32 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.04 | 1:27.20 | |||||
33 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 41.61 | 1:28.37 | |||||
34 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.07 | 1:29.96 | |||||
35 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 47.19 | 1:37.54 | |||||
36 | Fiona Emilie West | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 47.43 | 1:39.35 | |||||
37 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 50.22 | 1:42.48 | |||||
- | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 33.88 | 1:08.93 | |||||
2 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.85 | 1:09.27 | |||||
3 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.73 | 1:10.77 | |||||
4 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.95 | 1:12.09 | |||||
5 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.89 | 1:13.40 | |||||
6 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 36.20 | 1:13.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 38 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.45 | 1:02.89 | |||||
2 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 30.54 | 1:03.45 | |||||
3 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.92 | 1:05.86 | |||||
4 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 33.17 | 1:08.42 | |||||
5 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.12 | 1:08.94 | |||||
6 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.60 | 1:09.54 | |||||
7 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.23 | 1:10.15 | |||||
8 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.37 | 1:11.91 | |||||
9 | Marco Stub Olssen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 34.29 | 1:12.34 | |||||
10 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 35.84 | 1:12.37 | |||||
11 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.21 | 1:12.38 | |||||
12 | Noah Tranum | 2004 | JGI Svømning | 34.89 | 1:12.86 | |||||
13 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.53 | 1:13.35 | |||||
14 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 36.33 | 1:13.81 | |||||
15 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 36.79 | 1:14.02 | |||||
16 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.30 | 1:14.80 | |||||
17 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 36.63 | 1:15.34 | |||||
18 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.22 | 1:16.16 | |||||
19 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.41 | 1:16.66 | |||||
20 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 36.83 | 1:17.01 | |||||
21 | Peter Mortensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:39.01 | 1:39.01 | |||||
- | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.36 | 1:02.23 | |||||
2 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 30.74 | 1:03.27 | |||||
3 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.15 | 1:06.35 | |||||
4 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.06 | 1:08.18 | |||||
5 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 33.65 | 1:08.40 | |||||
6 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.38 | 1:09.18 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 39 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.75 | 1:03.47 | |||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.84 | 1:04.68 | |||||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.23 | 1:05.64 | |||||
4 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.95 | 1:07.29 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.53 | 1:07.58 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.77 | 1:08.66 | |||||
7 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 33.34 | 1:09.50 | |||||
8 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.87 | 1:09.96 | |||||
9 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:10.64 | 1:10.64 | |||||
10 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.59 | 1:11.77 | |||||
11 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.30 | 1:12.39 | |||||
12 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 35.23 | 1:12.73 | |||||
13 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 35.14 | 1:12.99 | |||||
14 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 36.30 | 1:13.49 | |||||
15 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.84 | 1:13.82 | |||||
16 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.49 | 1:14.47 | |||||
17 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.31 | 1:14.74 | |||||
18 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.19 | 1:17.29 | |||||
19 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.88 | 1:18.36 | |||||
20 | Cornelia Vámosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.66 | 1:18.96 | |||||
21 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 41.84 | 1:26.70 | |||||
- | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.90 | 1:03.51 | |||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.43 | 1:04.04 | |||||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.37 | 1:05.40 | |||||
4 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.19 | 1:09.10 | |||||
5 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.22 | 1:09.59 | |||||
6 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 33.62 | 1:09.61 | |||||
7 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 33.84 | 1:08.79 | |||||
8 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.50 | 1:10.38 | |||||
9 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.43 | 1:11.65 | |||||
10 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 34.80 | 1:12.23 | |||||
11 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.36 | 1:12.67 | |||||
12 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 35.43 | 1:13.01 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 40 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.26 | 57.94 | |||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.31 | 1:00.17 | |||||
3 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 29.88 | 1:00.62 | |||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.13 | 1:00.82 | |||||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.53 | 1:01.28 | |||||
6 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.77 | 1:01.70 | |||||
7 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.43 | 1:01.80 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.77 | 1:02.47 | |||||
9 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.24 | 1:03.13 | |||||
10 | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.67 | 1:03.33 | |||||
11 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.92 | 1:03.68 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.68 | 1:04.72 | |||||
13 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 31.74 | 1:05.03 | |||||
14 | Villads Kruse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.97 | 1:05.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.34 | 1:06.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.03 | 1:09.00 | |||||
17 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 33.68 | 1:09.46 | |||||
- | Frederik O. Møller | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.89 | 57.21 | |||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.28 | 59.75 | |||||
3 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 29.70 | 1:00.34 | |||||
4 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.81 | 1:00.83 | |||||
5 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.89 | 1:00.87 | |||||
6 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.45 | 1:03.94 | |||||
7 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.79 | 1:02.33 | |||||
8 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.16 | 1:02.87 | |||||
9 | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.69 | 1:03.11 | |||||
10 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 31.56 | 1:04.89 | |||||
11 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.13 | 1:05.43 | |||||
12 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.58 | 1:09.45 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 41, 200m Frisvømning Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.17 | 1:02.44 | 1:35.05 | 2:07.22 | |||
2 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.06 | 1:04.33 | 1:37.70 | 2:11.23 | |||
3 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.89 | 1:03.82 | 1:37.50 | 2:11.25 | |||
4 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.07 | 1:04.59 | 1:38.94 | 2:13.04 | |||
Løb 41, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.59 | 1:00.03 | 1:32.37 | 2:04.81 | |||
2 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.98 | 1:02.17 | 1:34.74 | 2:07.22 | |||
3 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.66 | 1:02.96 | 1:36.16 | 2:09.61 | |||
4 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.04 | 1:06.31 | 1:37.34 | 2:10.05 | |||
5 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.49 | 1:03.37 | 1:36.93 | 2:10.72 | |||
6 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 30.38 | 1:03.84 | 1:37.46 | 2:11.19 | |||
7 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.79 | 1:04.21 | 1:38.20 | 2:11.76 | |||
8 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 31.35 | 1:04.97 | 1:39.32 | 2:11.88 | |||
9 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.04 | 1:05.17 | 1:39.15 | 2:12.33 | |||
10 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.52 | 1:04.92 | 1:39.31 | 2:12.64 | |||
11 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.55 | 1:05.26 | 1:39.57 | 2:13.70 | |||
12 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.21 | 1:04.74 | 1:39.30 | 2:13.81 | |||
13 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.10 | 1:06.61 | 1:41.11 | 2:16.08 | |||
14 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.18 | 1:05.83 | 1:41.81 | 2:16.44 | |||
15 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.51 | 1:05.73 | 1:41.20 | 2:16.76 | |||
16 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.39 | 1:06.98 | 1:42.08 | 2:17.08 | |||
17 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.42 | 1:07.28 | 2:19.91 | 2:19.91 | |||
18 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.57 | 1:07.18 | 1:43.97 | 2:20.12 | |||
19 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.43 | 1:06.54 | 1:43.23 | 2:20.18 | |||
20 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.32 | 1:08.02 | 1:44.59 | 2:21.25 | |||
21 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 33.02 | 1:09.44 | 1:46.95 | 2:23.73 | |||
22 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 31.79 | 1:08.84 | 1:46.69 | 2:24.85 | |||
23 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.22 | 1:07.40 | 1:45.53 | 2:25.36 | |||
24 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 33.52 | 1:10.16 | 1:48.20 | 2:26.28 | |||
Løb 41, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 30.86 | 1:04.75 | 1:39.80 | 2:14.79 | |||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 32.78 | 1:07.12 | 1:41.97 | 2:15.70 | |||
3 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 31.90 | 1:05.91 | 1:41.02 | 2:16.45 | |||
4 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 32.22 | 1:07.13 | 1:42.51 | 2:17.69 | |||
5 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 31.83 | 1:07.21 | 1:43.21 | 2:18.19 | |||
6 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 31.33 | 1:06.70 | 1:43.61 | 2:19.28 | |||
7 | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 32.20 | 1:07.31 | 1:44.20 | 2:20.78 | |||
8 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.91 | 1:07.25 | 1:44.39 | 2:22.00 | |||
9 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 32.69 | 1:08.68 | 1:45.91 | 2:24.89 | |||
10 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.32 | 1:10.35 | 1:49.05 | 2:26.84 | |||
11 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.02 | 1:11.95 | 1:51.13 | 2:27.48 | |||
12 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.70 | 1:10.72 | 1:50.17 | 2:28.47 | |||
13 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.88 | 1:09.47 | 1:48.63 | 2:29.28 | |||
14 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 34.68 | 1:13.28 | 1:52.23 | 2:30.65 | |||
15 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 34.81 | 1:13.51 | 1:53.41 | 2:32.07 | |||
16 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 35.97 | 1:15.32 | 1:55.45 | 2:33.58 | |||
17 | Julie Merl Larsen | 2005 | JGI Svømning | 35.43 | 1:14.11 | 1:54.40 | 2:34.78 | |||
18 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 36.44 | 1:18.41 | 1:57.82 | 2:36.81 | |||
19 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.95 | 1:17.12 | 1:57.91 | 2:38.72 | |||
20 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.82 | 1:15.80 | 1:57.14 | 2:39.22 | |||
21 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.92 | 1:18.59 | 2:01.32 | 2:41.42 | |||
22 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 38.00 | 1:18.68 | 2:00.93 | 2:41.59 | |||
23 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.34 | 1:18.55 | 2:02.26 | 2:43.26 | |||
24 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 37.26 | 1:19.99 | 2:03.71 | 2:44.16 | |||
25 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 36.47 | 1:18.66 | 2:03.68 | 2:45.49 | |||
26 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 41.80 | 1:28.77 | 2:16.61 | 3:03.03 | |||
27 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 39.57 | 1:26.95 | 2:14.37 | 3:03.92 | |||
28 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 44.26 | 1:35.32 | 2:27.49 | 3:17.23 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 42, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.54 | 53.43 | 1:22.02 | 1:51.65 | |||
2 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 26.35 | 55.38 | 1:25.12 | 1:54.35 | |||
3 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.25 | 56.67 | 1:26.60 | 1:55.97 | |||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.23 | 57.10 | 1:27.35 | 1:57.89 | |||
5 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 28.14 | 58.74 | 1:29.82 | 2:00.47 | |||
6 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.81 | 58.17 | 1:29.53 | 2:00.50 | |||
7 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.98 | 58.70 | 1:30.04 | 2:01.27 | |||
8 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.19 | 58.72 | 1:30.39 | 2:01.83 | |||
9 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 28.49 | 59.43 | 1:31.72 | 2:04.12 | |||
10 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 28.72 | 59.63 | 1:31.90 | 2:04.57 | |||
11 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 30.02 | 1:02.63 | 1:35.87 | 2:07.81 | |||
12 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.52 | 1:02.54 | 1:36.10 | 2:08.75 | |||
13 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.02 | 1:01.18 | 1:35.20 | 2:09.39 | |||
14 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.39 | 1:01.67 | 1:35.90 | 2:09.63 | |||
15 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.02 | 1:04.23 | 1:37.31 | 2:10.37 | |||
16 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.35 | 1:05.02 | 1:38.48 | 2:11.60 | |||
17 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 30.60 | 1:04.08 | 1:38.49 | 2:12.07 | |||
18 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.76 | 1:04.61 | 1:38.73 | 2:12.46 | |||
19 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.07 | 1:05.03 | 1:39.15 | 2:13.41 | |||
20 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 30.74 | 1:05.70 | 1:41.43 | 2:15.67 | |||
21 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.59 | 1:07.00 | 1:42.25 | 2:16.15 | |||
22 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 31.97 | 1:07.54 | 1:42.92 | 2:17.03 | |||
23 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 32.49 | 1:08.22 | 1:44.93 | 2:19.18 | |||
24 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 32.38 | 1:07.95 | 1:44.16 | 2:19.22 | |||
25 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.97 | 1:08.16 | 1:44.82 | 2:19.39 | |||
26 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 31.65 | 1:07.18 | 1:44.06 | 2:20.72 | |||
27 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | JGI Svømning | 31.60 | 1:07.37 | 1:44.46 | 2:20.87 | |||
28 | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 33.04 | 1:09.73 | 1:46.75 | 2:21.60 | |||
29 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.08 | 1:09.45 | 1:46.72 | 2:22.73 | |||
30 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | JGI Svømning | 32.19 | 1:09.47 | 1:47.46 | 2:24.01 | |||
31 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 32.60 | 1:09.41 | 1:47.42 | 2:24.37 | |||
32 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.38 | 1:11.75 | 1:50.19 | 2:25.27 | |||
33 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.27 | 1:16.72 | 1:58.12 | 2:38.02 | |||
34 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.47 | 1:14.45 | 1:56.36 | 2:38.38 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 43 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 43, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 31.79 | 1:08.52 | |||||
2 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 33.06 | 1:10.74 | |||||
3 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.34 | 1:13.03 | |||||
4 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.84 | 1:15.99 | |||||
5 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.35 | 1:16.03 | |||||
6 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 35.55 | 1:16.42 | |||||
7 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 35.70 | 1:17.88 | |||||
8 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 35.92 | 1:18.66 | |||||
9 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 37.46 | 1:20.02 | |||||
10 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.44 | 1:20.12 | |||||
11 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.94 | 1:21.78 | |||||
12 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 39.05 | 1:25.97 | |||||
13 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.45 | 1:26.27 | |||||
14 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.44 | 1:28.95 | |||||
15 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 40.40 | 1:29.78 | |||||
16 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 40.62 | 1:30.41 | |||||
17 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 42.67 | 1:32.37 | |||||
18 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 42.20 | 1:34.67 | |||||
19 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 46.59 | 1:41.61 | |||||
- | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 43, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 31.95 | 1:08.52 | |||||
2 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 33.32 | 1:10.29 | |||||
3 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.35 | 1:11.94 | |||||
4 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.56 | 1:14.54 | |||||
5 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.11 | 1:14.76 | |||||
6 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 35.53 | 1:16.24 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:38 |
Resultat Løb 44 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 44, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 29.15 | 1:02.60 | |||||
2 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.69 | 1:03.54 | |||||
3 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 30.38 | 1:05.74 | |||||
4 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.01 | 1:05.92 | |||||
5 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.41 | 1:06.29 | |||||
6 | Noah Tranum | 2004 | JGI Svømning | 30.57 | 1:06.61 | |||||
7 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.34 | 1:06.84 | |||||
8 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 31.78 | 1:08.58 | |||||
9 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 30.96 | 1:10.11 | |||||
10 | Anders K. Kortegaard | 2004 | JGI Svømning | 31.37 | 1:10.69 | |||||
11 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.28 | 1:11.79 | |||||
12 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.08 | 1:11.88 | |||||
13 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | JGI Svømning | 33.38 | 1:12.07 | |||||
14 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.03 | 1:14.03 | |||||
15 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.79 | 1:15.29 | |||||
16 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | JGI Svømning | 35.59 | 1:16.14 | |||||
17 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.50 | 1:19.36 | |||||
18 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.28 | 1:19.47 | |||||
19 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 36.37 | 1:19.48 | |||||
- | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 44, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 28.58 | 1:01.45 | |||||
2 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.53 | 1:02.75 | |||||
3 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.05 | 1:05.79 | |||||
4 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.63 | 1:06.39 | |||||
5 | Noah Tranum | 2004 | JGI Svømning | 30.27 | 1:06.88 | |||||
- | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 45 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 45, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.91 | 1:05.67 | |||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.62 | 1:05.73 | |||||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.77 | 1:06.04 | |||||
4 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.71 | 1:06.20 | |||||
5 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.27 | 1:06.27 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 31.40 | 1:06.49 | |||||
7 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.91 | 1:07.20 | |||||
8 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.15 | 1:07.73 | |||||
9 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.78 | 1:08.20 | |||||
10 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 32.34 | 1:08.53 | |||||
11 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.01 | 1:08.70 | |||||
12 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.44 | 1:08.79 | |||||
13 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.11 | 1:09.19 | |||||
14 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.59 | 1:09.53 | |||||
15 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.11 | 1:09.64 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.15 | 1:10.10 | |||||
17 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.00 | 1:10.29 | |||||
18 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.99 | 1:10.47 | |||||
19 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.87 | 1:10.48 | |||||
20 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 32.33 | 1:10.57 | |||||
21 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.94 | 1:10.74 | |||||
22 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 32.36 | 1:11.65 | |||||
23 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.52 | 1:12.32 | |||||
24 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.14 | 1:12.98 | |||||
25 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.51 | 1:14.91 | |||||
26 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 34.43 | 1:15.11 | |||||
27 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.62 | 1:16.27 | |||||
28 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 35.10 | 1:16.52 | |||||
29 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.85 | 1:16.58 | |||||
30 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.48 | 1:19.21 | |||||
- | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 45, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.33 | 1:04.00 | |||||
2 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.64 | 1:05.38 | |||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.57 | 1:05.69 | |||||
4 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 30.93 | 1:06.11 | |||||
5 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.09 | 1:06.19 | |||||
6 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.28 | 1:07.90 | |||||
7 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.68 | 1:07.06 | |||||
8 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.47 | 1:07.96 | |||||
8 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 32.00 | 1:07.96 | |||||
10 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.60 | 1:08.12 | |||||
11 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.19 | 1:08.91 | |||||
12 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.42 | 1:10.64 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:38 |
Resultat Løb 46 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 46, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.71 | 57.29 | |||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.22 | 57.59 | |||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.06 | 58.53 | |||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 27.73 | 59.18 | |||||
5 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.15 | 59.25 | |||||
6 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 28.32 | 1:00.73 | |||||
7 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.85 | 1:01.09 | |||||
8 | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.64 | 1:01.13 | |||||
9 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.46 | 1:01.23 | |||||
10 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.42 | 1:02.89 | |||||
11 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.55 | 1:04.14 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.06 | 1:06.36 | |||||
13 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.15 | 1:13.80 | |||||
- | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 46, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.16 | 56.78 | |||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.80 | 57.43 | |||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.86 | 58.11 | |||||
4 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.58 | 1:01.05 | |||||
5 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 28.62 | 1:01.38 | |||||
6 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.38 | 1:00.51 | |||||
7 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.05 | 1:00.82 | |||||
8 | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.40 | 1:03.26 | |||||
9 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 30.57 | 1:05.95 | |||||
10 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.36 | 1:12.11 | |||||
- | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 47, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.83 | 1:11.54 | 1:49.50 | 2:28.35 | |||
2 | Joline Höstman | 1988 | Helsingør Svømmeklub | 35.27 | 1:14.66 | 1:54.81 | 2:35.31 | |||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.45 | 1:16.64 | 1:57.58 | 2:39.53 | |||
4 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.14 | 1:17.46 | 1:59.21 | 2:40.76 | |||
5 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.59 | 1:17.79 | 2:00.90 | 2:44.50 | |||
Løb 47, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 34.84 | 1:14.64 | 1:55.62 | 2:36.19 | |||
2 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.70 | 1:17.33 | 1:58.33 | 2:40.11 | |||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.70 | 1:19.56 | 2:01.48 | 2:43.40 | |||
4 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.22 | 1:21.56 | 2:06.20 | 2:50.81 | |||
5 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.21 | 1:23.32 | 2:08.36 | 2:53.33 | |||
6 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.73 | 1:25.86 | 2:10.51 | 2:55.36 | |||
7 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.34 | 1:24.56 | 2:10.50 | 2:57.25 | |||
8 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.93 | 1:25.34 | 2:11.64 | 2:58.51 | |||
9 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.89 | 1:27.01 | 2:14.39 | 3:01.02 | |||
10 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.67 | 1:28.53 | 2:16.33 | 3:05.74 | |||
- | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 47, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Frydendahl | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 38.46 | 1:21.19 | 2:04.84 | 2:49.07 | |||
2 | Silja Brage | 2005 | JGI Svømning | 39.45 | 1:22.44 | 2:05.97 | 2:49.34 | |||
3 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.08 | 1:22.60 | 2:06.48 | 2:50.86 | |||
4 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.14 | 1:24.35 | 2:08.15 | 2:52.29 | |||
5 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 39.67 | 1:24.31 | 2:09.51 | 2:55.11 | |||
6 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 40.67 | 1:27.04 | 2:13.92 | 2:58.52 | |||
7 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.89 | 1:26.30 | 2:13.02 | 2:58.69 | |||
8 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.00 | 1:27.15 | 2:14.07 | 2:59.58 | |||
9 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 41.85 | 1:28.75 | 2:17.18 | 3:06.18 | |||
10 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 42.91 | 1:31.44 | 2:20.98 | 3:10.24 | |||
11 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | JGI Svømning | 43.04 | 1:31.59 | 2:21.97 | 3:12.29 | |||
12 | Julie Merl Larsen | 2005 | JGI Svømning | 44.61 | 1:33.28 | 2:22.99 | 3:12.40 | |||
13 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 44.06 | 1:35.11 | 2:26.91 | 3:17.54 | |||
14 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.30 | 1:35.08 | 2:27.15 | 3:18.04 | |||
15 | Liva Gydesen Nielsen | 2005 | A6 | 46.14 | 1:36.85 | 2:30.82 | 3:23.53 | |||
16 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 48.11 | 1:43.24 | 2:38.25 | 3:31.27 | |||
17 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.80 | 1:44.52 | 2:40.12 | 3:44.62 | |||
18 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 51.43 | 1:50.09 | 2:48.94 | 3:46.40 | |||
19 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 50.36 | 1:49.58 | 2:51.90 | 3:54.64 | |||
- | Ida Skov Kragh | 2006 | Slangerup Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 48, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.44 | 1:07.26 | 1:43.89 | 2:19.92 | |||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.86 | 1:09.80 | 1:47.23 | 2:24.33 | |||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.52 | 1:11.98 | 1:50.86 | 2:29.47 | |||
4 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.68 | 1:17.20 | 1:58.40 | 2:39.10 | |||
5 | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.45 | 1:15.28 | 1:57.50 | 2:39.12 | |||
6 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.66 | 1:17.13 | 1:58.42 | 2:39.50 | |||
7 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.17 | 1:17.15 | 1:58.64 | 2:39.96 | |||
8 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.22 | 1:17.22 | 1:59.20 | 2:40.25 | |||
9 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.56 | 1:16.95 | 1:58.68 | 2:41.44 | |||
10 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.91 | 1:17.35 | 1:59.44 | 2:41.87 | |||
11 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 37.74 | 1:19.21 | 2:01.66 | 2:44.12 | |||
12 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.86 | 1:19.39 | 2:03.30 | 2:46.02 | |||
13 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.99 | 1:23.13 | 2:08.37 | 2:50.96 | |||
14 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.25 | 1:26.85 | 2:13.91 | 3:00.91 | |||
15 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 41.74 | 1:28.78 | 2:17.07 | 3:05.00 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 49 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 49, 100m Medley Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 33.30 | 1:10.37 | |||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 32.28 | 1:10.59 | |||||
3 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 35.20 | 1:10.68 | |||||
4 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.39 | 1:12.63 | |||||
5 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.31 | 1:12.68 | |||||
6 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.60 | 1:12.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.18 | 1:13.30 | |||||
8 | SIF Bramm | 2006 | JGI Svømning | 34.66 | 1:14.14 | |||||
9 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.17 | 1:15.22 | |||||
10 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.30 | 1:15.67 | |||||
11 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.72 | 1:15.98 | |||||
12 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.36 | 1:16.01 | |||||
13 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.81 | 1:16.12 | |||||
14 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 36.68 | 1:16.14 | |||||
15 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 34.28 | 1:16.40 | |||||
16 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 34.35 | 1:16.74 | |||||
17 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.18 | 1:16.86 | |||||
18 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.37 | 1:17.28 | |||||
19 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.18 | 1:17.38 | |||||
20 | Kathrine E. Larsen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 35.72 | 1:18.10 | |||||
20 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 35.35 | 1:18.10 | |||||
22 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.12 | 1:18.31 | |||||
23 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.88 | 1:19.83 | |||||
24 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.39 | 1:20.92 | |||||
25 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 37.07 | 1:20.96 | |||||
26 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 37.68 | 1:21.53 | |||||
27 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.35 | 1:21.65 | |||||
28 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.99 | 1:22.07 | |||||
29 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.38 | 1:22.12 | |||||
30 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.82 | 1:22.24 | |||||
31 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 38.23 | 1:22.47 | |||||
32 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 39.13 | 1:22.77 | |||||
33 | Anna Dietrichsen | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 37.08 | 1:22.97 | |||||
34 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.18 | 1:23.08 | |||||
35 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.12 | 1:23.09 | |||||
36 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.80 | 1:23.30 | |||||
37 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 40.14 | 1:23.94 | |||||
38 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.42 | 1:23.95 | |||||
39 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 39.83 | 1:24.23 | |||||
40 | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.75 | 1:24.41 | |||||
41 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 39.74 | 1:25.01 | |||||
42 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.57 | 1:25.28 | |||||
43 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 40.15 | 1:25.50 | |||||
44 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 38.26 | 1:26.13 | |||||
45 | Anna Merl Larsen | 2006 | A6 | 1:30.12 | 1:30.12 | |||||
46 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 42.47 | 1:30.28 | |||||
47 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.91 | 1:30.50 | |||||
48 | Fiona Emilie West | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 42.75 | 1:33.47 | |||||
49 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 45.15 | 1:35.73 | |||||
50 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 46.33 | 1:39.25 | |||||
- | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 49 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:02 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 49, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 32.36 | 1:09.18 | |||||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 34.74 | 1:10.23 | |||||
3 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 32.37 | 1:10.95 | |||||
4 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.18 | 1:12.92 | |||||
5 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.50 | 1:13.30 | |||||
6 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.00 | 1:13.52 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:02 |
Resultat Løb 50 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 50, 100m Medley Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 29.93 | 1:04.65 | |||||
2 | Anders K. Kortegaard | 2004 | JGI Svømning | 31.23 | 1:05.34 | |||||
3 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.68 | 1:06.20 | |||||
4 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.47 | 1:06.44 | |||||
5 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.10 | 1:07.06 | |||||
6 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.52 | 1:07.42 | |||||
7 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.19 | 1:07.94 | |||||
8 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.97 | 1:08.83 | |||||
9 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 30.62 | 1:08.88 | |||||
10 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 31.72 | 1:09.03 | |||||
11 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.12 | 1:09.17 | |||||
12 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.97 | 1:09.99 | |||||
13 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.38 | 1:10.14 | |||||
14 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.47 | 1:10.72 | |||||
15 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.92 | 1:10.75 | |||||
16 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.09 | 1:11.02 | |||||
17 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 32.20 | 1:11.23 | |||||
18 | Emil Witzner Hansen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 31.85 | 1:11.76 | |||||
19 | Marco Stub Olssen | 2004 | Svømmeklubben Laksen | 32.60 | 1:11.88 | |||||
20 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.24 | 1:12.20 | |||||
21 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.14 | 1:12.29 | |||||
22 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.06 | 1:13.49 | |||||
23 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 34.29 | 1:14.16 | |||||
24 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 35.24 | 1:14.26 | |||||
25 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.11 | 1:14.36 | |||||
26 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.29 | 1:14.86 | |||||
27 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.46 | 1:16.11 | |||||
28 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.87 | 1:16.23 | |||||
29 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.23 | 1:17.22 | |||||
30 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.61 | 1:17.53 | |||||
31 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 38.28 | 1:18.03 | |||||
32 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.55 | 1:18.74 | |||||
33 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.80 | 1:19.85 | |||||
34 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.04 | 1:22.67 | |||||
35 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.84 | 1:25.46 | |||||
- | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Magnus Tullberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ||||||
- | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Peter Mortensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 50 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 50, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 29.93 | 1:04.37 | |||||
2 | Anders K. Kortegaard | 2004 | JGI Svømning | 31.20 | 1:05.47 | |||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.47 | 1:06.11 | |||||
4 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.90 | 1:06.31 | |||||
5 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.33 | 1:07.21 | |||||
6 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.09 | 1:07.97 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 51 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 51, 100m Medley Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.90 | 1:04.32 | |||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.37 | 1:05.03 | |||||
3 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.28 | 1:05.24 | |||||
4 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.31 | 1:05.64 | |||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.41 | 1:06.63 | |||||
6 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.54 | 1:06.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.30 | 1:06.89 | |||||
8 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.31 | 1:07.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 30.47 | 1:07.74 | |||||
10 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.34 | 1:07.77 | |||||
11 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.64 | 1:08.11 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.66 | 1:08.37 | |||||
13 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.44 | 1:08.39 | |||||
14 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.17 | 1:08.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.73 | 1:08.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 32.02 | 1:09.27 | |||||
17 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.53 | 1:09.40 | |||||
18 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.96 | 1:09.63 | |||||
19 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.88 | 1:10.10 | Deltager ikke i finalen | ||||
20 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 34.12 | 1:10.25 | |||||
21 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 34.68 | 1:10.61 | |||||
22 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 32.16 | 1:10.85 | |||||
23 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.66 | 1:11.25 | |||||
24 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 33.03 | 1:11.31 | |||||
25 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 34.59 | 1:11.35 | |||||
26 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.03 | 1:11.52 | |||||
27 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.80 | 1:11.85 | |||||
28 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.49 | 1:12.40 | |||||
29 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 33.64 | 1:12.57 | |||||
30 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.26 | 1:13.05 | |||||
31 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.13 | 1:13.49 | |||||
32 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.73 | 1:14.57 | |||||
33 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 34.79 | 1:14.58 | |||||
34 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.09 | 1:15.03 | |||||
35 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.45 | 1:15.04 | |||||
36 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.67 | 1:15.16 | |||||
37 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.06 | 1:15.79 | |||||
38 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 35.91 | 1:16.11 | |||||
39 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.23 | 1:17.78 | |||||
40 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.21 | 1:20.28 | |||||
41 | SIF Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.86 | 1:20.59 | |||||
42 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.87 | 1:20.79 | |||||
43 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.26 | 1:22.57 | |||||
44 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.78 | 1:25.74 | |||||
- | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:03 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 51, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.10 | 1:04.13 | |||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.67 | 1:04.81 | |||||
3 | Anna Wermuth | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.09 | 1:05.19 | |||||
4 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.02 | 1:06.46 | |||||
5 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.88 | 1:08.30 | |||||
6 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 30.24 | 1:06.91 | |||||
7 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.24 | 1:07.37 | |||||
8 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.87 | 1:08.14 | |||||
9 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.90 | 1:08.55 | |||||
10 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.37 | 1:09.03 | |||||
11 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 32.24 | 1:09.61 | |||||
- | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:03 |
Resultat Løb 52 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 52, 100m Medley Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.52 | 59.31 | |||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 27.65 | 1:00.30 | |||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.38 | 1:00.56 | |||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.79 | 1:00.61 | |||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.01 | 1:00.64 | |||||
6 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.37 | 1:00.77 | |||||
7 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.05 | 1:01.68 | |||||
8 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.26 | 1:01.78 | Deltager ikke i finalen | ||||
9 | Frederik O. Møller | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.54 | 1:02.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.20 | 1:02.56 | |||||
11 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.12 | 1:03.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.04 | 1:03.91 | |||||
13 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.88 | 1:05.17 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 30.15 | 1:05.26 | |||||
15 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.07 | 1:05.28 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.31 | 1:05.36 | |||||
17 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.28 | 1:05.51 | Deltager ikke i finalen | ||||
18 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.37 | 1:06.13 | |||||
19 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.49 | 1:06.33 | |||||
20 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.55 | 1:06.69 | |||||
21 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.92 | 1:06.91 | |||||
22 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.39 | 1:07.18 | |||||
23 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.25 | 1:07.83 | |||||
24 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.15 | 1:07.94 | |||||
25 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 31.98 | 1:09.83 | |||||
26 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 32.58 | 1:10.42 | |||||
27 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.26 | 1:10.88 | |||||
28 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.09 | 1:11.37 | |||||
29 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.23 | 1:12.01 | |||||
- | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:09 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 52, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.43 | 58.05 | |||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.97 | 58.17 | |||||
3 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.01 | 59.10 | |||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 27.76 | 1:00.61 | |||||
5 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.77 | 1:00.87 | |||||
6 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.17 | 1:01.17 | |||||
7 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.69 | 59.95 | |||||
8 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.71 | 1:02.33 | |||||
9 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.73 | 1:04.38 | |||||
10 | Nicolai Therkelsen | 2003 | Svømmeklubben Laksen | 30.01 | 1:04.39 | |||||
11 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.39 | 1:04.72 | |||||
12 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.22 | 1:06.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:09 |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 53, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Damer 1 | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:48.95 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 27.42 | 27.42 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 27.76 | 55.18 | |||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 26.82 | 1:22.00 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 26.95 | 1:48.95 | |||||||
2 | Lyngby Damer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.55 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 27.88 | 27.88 | |||||||
Ella Stenholt | 2003 | 27.87 | 55.75 | |||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 27.15 | 1:22.90 | |||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 27.65 | 1:50.55 | |||||||
3 | Lyngby Damer 2 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.53 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 27.94 | 27.94 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 27.64 | 55.58 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 27.63 | 1:23.21 | |||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 28.32 | 1:51.53 | |||||||
4 | Triton Damer 2 | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:51.93 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 26.93 | 55.42 | |||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 28.33 | 1:23.75 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 28.18 | 1:51.93 | |||||||
5 | A6 Piger 1 | 2003 | A6 | 1:54.28 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 28.28 | 28.28 | |||||||
Christine Henriksen | 2003 | 29.40 | 57.68 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 28.46 | 1:26.14 | |||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 28.14 | 1:54.28 | |||||||
6 | Sigma Piger 1 | 2005 | Sigma Swim | 1:54.91 | ||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 28.91 | 28.91 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 28.30 | 57.21 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 29.21 | 1:26.42 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 28.49 | 1:54.91 | |||||||
7 | Triton Damer 3 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:58.52 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 30.40 | 30.40 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 29.93 | 1:00.33 | |||||||
Line Strandby | 2001 | 28.25 | 1:28.58 | |||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 29.94 | 1:58.52 | |||||||
8 | Helsingør K2 Piger 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:01.13 | ||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 30.73 | 1:00.14 | |||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 29.94 | 1:30.08 | |||||||
Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 31.05 | 2:01.13 | |||||||
9 | Triton Damer 4 | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:01.41 | ||||||
Camilla Hougaard | 2002 | 30.95 | 30.95 | |||||||
Sophie Lærke Sandell | 2005 | 29.74 | 1:00.69 | |||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 30.19 | 1:30.88 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 30.53 | 2:01.41 | |||||||
10 | A6 Piger 2 | 2005 | A6 | 2:01.54 | ||||||
Silja Brage | 2005 | 29.58 | 29.58 | |||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 30.07 | 59.65 | |||||||
SIF Bramm | 2006 | 30.31 | 1:29.96 | |||||||
Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 31.58 | 2:01.54 | |||||||
11 | Piger 1 Gsc | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.70 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 31.03 | 1:00.88 | |||||||
Josefine Staudt | 2005 | 30.31 | 1:31.19 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 30.51 | 2:01.70 | |||||||
12 | Værløse Piger 2 | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:02.51 | ||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | 28.65 | 28.65 | |||||||
Amalie Helfelt | 2006 | 32.47 | 1:01.12 | |||||||
Ella Bødker Thomsen | 2005 | 33.87 | 1:34.99 | |||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 27.52 | 2:02.51 | |||||||
13 | Lyngby Royal Cubs E | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.84 | ||||||
Mathilde Severs | 2006 | 29.30 | 29.30 | |||||||
Alma Olivarius | 2005 | 29.70 | 59.00 | |||||||
Kathrine E. Larsen | 2005 | 31.94 | 1:30.94 | |||||||
Marie Elster | 2006 | 31.90 | 2:02.84 | |||||||
14 | Sigma Piger 2 | 2005 | Sigma Swim | 2:05.64 | ||||||
Asta Højberg | 2005 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 31.41 | 1:02.44 | |||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 30.97 | 1:33.41 | |||||||
Camilla Porsdal | 2005 | 32.23 | 2:05.64 | |||||||
15 | Helsingør K2 Piger 2 | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 2:06.04 | ||||||
Rebecca Maria Bagger | 2005 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Johanne Weber | 2005 | 30.91 | 1:03.78 | |||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 30.70 | 1:34.48 | |||||||
Katrine G. Kristensen | 2005 | 31.56 | 2:06.04 | |||||||
16 | Værløse Piger 1 | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:07.22 | ||||||
Martha Bødker Thomsen | 2005 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Fiona Jensen | 2006 | 32.36 | 1:04.35 | |||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 31.60 | 1:35.95 | |||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 31.27 | 2:07.22 | |||||||
17 | Lyngby Royal Cubs S | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:08.57 | ||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 31.65 | 31.65 | |||||||
Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 31.96 | 1:03.61 | |||||||
Emily Reuter | 2006 | 31.97 | 1:35.58 | |||||||
Laura Cecilie Salling | 2006 | 32.99 | 2:08.57 | |||||||
18 | A6 Piger 3 | 2005 | A6 | 2:08.82 | ||||||
Ronja K. S. Josephsen | 2005 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Julie Merl Larsen | 2005 | 32.79 | 1:03.51 | |||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 33.03 | 1:36.54 | |||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 32.28 | 2:08.82 | |||||||
19 | Sigma Piger 3 | 2005 | Sigma Swim | 2:12.41 | ||||||
Liva Wissing | 2006 | 33.11 | 33.11 | |||||||
Isabella Ludvigsen | 2005 | 31.83 | 1:04.94 | |||||||
Cecilie Rud | 2006 | 32.28 | 1:37.22 | |||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 35.19 | 2:12.41 | |||||||
20 | Piger 2 Gsc | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.46 | ||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 34.23 | 1:06.35 | |||||||
Bianca Roos | 2006 | 33.89 | 1:40.24 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 33.22 | 2:13.46 | |||||||
21 | Helsingør K3 Piger 1 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:14.73 | ||||||
Sofie Anker Nielsen | 2006 | 32.65 | 32.65 | |||||||
Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 33.05 | 1:05.70 | |||||||
Olga Vejlby | 2006 | 34.80 | 1:40.50 | |||||||
Andrea Søeborg | 2006 | 34.23 | 2:14.73 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 54 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 54, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Herrer 3 | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:37.54 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 25.67 | 25.67 | |||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 24.66 | 50.33 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 23.63 | 1:13.96 | |||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 23.58 | 1:37.54 | |||||||
2 | Triton Herrer 1 | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:37.76 | ||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 25.42 | 25.42 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 25.16 | 50.58 | |||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 24.04 | 1:14.62 | |||||||
Frans Johannessen | 1992 | 23.14 | 1:37.76 | |||||||
3 | Triton Herrer 2 | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.01 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 25.76 | 25.76 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 25.13 | 50.89 | |||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 24.01 | 1:14.90 | |||||||
Tobias Andersen | 1998 | 23.11 | 1:38.01 | |||||||
4 | Lyngby Herrer | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.58 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 23.89 | 23.89 | |||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 26.54 | 50.43 | |||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 26.16 | 1:16.59 | |||||||
Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 25.99 | 1:42.58 | |||||||
5 | Triton Herrer 4 | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:45.57 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 25.49 | 25.49 | |||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 25.96 | 51.45 | |||||||
Silas Waterval | 2004 | 27.33 | 1:18.78 | |||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 26.79 | 1:45.57 | |||||||
6 | Drenge 1 Gsc | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.44 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 26.70 | 26.70 | |||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 26.53 | 53.23 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 27.42 | 1:20.65 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 26.79 | 1:47.44 | |||||||
7 | A6 Drenge 2 | 2003 | A6 | 1:48.79 | ||||||
Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 27.97 | 27.97 | |||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 26.87 | 54.84 | |||||||
Julius Svarrer | 2005 | 25.84 | 1:20.68 | |||||||
Emil Witzner Hansen | 2004 | 28.11 | 1:48.79 | |||||||
8 | Helsingør K2 Drenge | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:51.08 | ||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 27.43 | 27.43 | |||||||
Lucas T. Mortensen | 2004 | 27.96 | 55.39 | |||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 26.63 | 1:22.02 | |||||||
Patrick Lind | 2004 | 29.06 | 1:51.08 | |||||||
9 | Sigma Drenge 2 | 2004 | Sigma Swim | 1:52.89 | ||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 27.98 | 27.98 | |||||||
Villads Arfelt | 2004 | 28.37 | 56.35 | |||||||
Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 29.01 | 1:25.36 | |||||||
Jonathan Beck | 2004 | 27.53 | 1:52.89 | |||||||
10 | Sigma Drenge 3 | 2004 | Sigma Swim | 2:00.01 | ||||||
William Leander Agerskov | 2004 | 29.68 | 29.68 | |||||||
Mads Naver | 2004 | 29.92 | 59.60 | |||||||
Oscar Boyer | 2004 | 30.34 | 1:29.94 | |||||||
Magnus Tullberg | 2005 | 30.07 | 2:00.01 | |||||||
11 | Drenge 2 Gsc | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.07 | ||||||
William Leth | 2004 | 28.85 | 28.85 | |||||||
Mattias Sand Nielsen | 2005 | 30.62 | 59.47 | |||||||
Anders Junker | 2005 | 29.48 | 1:28.95 | |||||||
Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 32.12 | 2:01.07 | |||||||
- | A6 Drenge 1 | 2003 | A6 | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Sigma Drenge 1 | 2004 | Sigma Swim | DSQ | ||||||
William Ølshøj | 2004 | 27.06 | 27.06 | |||||||
Mads Liechti | 2004 | 27.63 | 54.69 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:57 |
Resultat Løb 103 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 103, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.58 | 1:22.89 | |||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.46 | 1:28.03 | |||||
3 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 41.54 | 1:28.08 | |||||
4 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 42.46 | 1:28.26 | |||||
5 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 42.18 | 1:28.94 | |||||
6 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 42.92 | 1:29.69 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 104, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.04 | 1:17.25 | |||||
2 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 38.48 | 1:22.58 | |||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.58 | 1:25.96 | |||||
4 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.02 | 1:27.44 | |||||
5 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.84 | 1:27.88 | |||||
6 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 41.51 | 1:28.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 105, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.80 | ||||||
2 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 33.93 | ||||||
3 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 34.13 | ||||||
4 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 34.63 | ||||||
5 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.73 | ||||||
6 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.81 | ||||||
7 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 50.28 | ||||||
8 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 52.12 | ||||||
- | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:45 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 106, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.32 | ||||||
2 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.04 | ||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.05 | ||||||
4 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 31.73 | ||||||
5 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.03 | ||||||
6 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.41 | ||||||
7 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.29 | ||||||
8 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 40.68 | ||||||
9 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.50 | ||||||
10 | Lukas Højfeldt | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 48.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:52 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 111, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.82 | 1:04.43 | |||||
2 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 32.54 | 1:09.81 | |||||
3 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.27 | 1:10.09 | |||||
4 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 34.22 | 1:10.83 | |||||
5 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.23 | 1:12.20 | |||||
6 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 35.67 | 1:14.56 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:52 |
Resultat Løb 112 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 112, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.86 | 57.09 | |||||
2 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.16 | 1:02.00 | |||||
3 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.73 | 1:03.93 | |||||
4 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 30.77 | 1:04.91 | |||||
5 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.43 | 1:06.56 | |||||
6 | Frederik Kepp Jensen | 2007 | JGI Svømning | 31.84 | 1:09.14 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:00 |
Resultat Løb 113 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 113, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 36.03 | ||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.13 | ||||||
3 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.03 | ||||||
4 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 37.48 | ||||||
5 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 38.40 | ||||||
6 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 38.70 | ||||||
7 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 43.93 | ||||||
8 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 45.37 | ||||||
9 | Maria Weiste | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 48.46 | ||||||
10 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim Allerød | 53.57 | ||||||
- | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 114 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 114, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.96 | ||||||
2 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 33.72 | ||||||
3 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 35.11 | ||||||
4 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 36.88 | ||||||
5 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.79 | ||||||
6 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 38.68 | ||||||
7 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.98 | ||||||
8 | Joe Hargreaves | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 40.64 | ||||||
9 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.55 | ||||||
10 | Sebastian Øster Boisen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 45.84 | ||||||
11 | Nikolaj Oliver | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.06 | ||||||
12 | Fabian Brandis Rosengaard | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 48.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 121, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.42 | 1:13.25 | |||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.69 | 1:17.97 | |||||
3 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.20 | 1:21.32 | |||||
4 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.11 | 1:21.96 | |||||
5 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 38.98 | 1:22.64 | |||||
6 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 41.73 | 1:24.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:58 |
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 122, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.44 | 1:04.25 | |||||
2 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.04 | 1:05.42 | |||||
3 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.77 | 1:12.27 | |||||
4 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 39.41 | 1:20.28 | |||||
5 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 39.30 | 1:21.45 | |||||
6 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.60 | 1:22.17 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:10 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 123, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.33 | ||||||
2 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.96 | ||||||
3 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 40.83 | ||||||
4 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 41.54 | ||||||
5 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 42.00 | ||||||
6 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 43.42 | ||||||
Løb 123, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 48.47 | ||||||
2 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 53.22 | ||||||
3 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 55.39 | ||||||
4 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 59.12 | ||||||
5 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 1:02.76 | ||||||
- | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:10 |
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:14 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 124, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 37.38 | ||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.67 | ||||||
3 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 38.19 | ||||||
4 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.66 | ||||||
5 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 39.49 | ||||||
6 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.67 | ||||||
Løb 124, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.74 | ||||||
2 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 46.92 | ||||||
3 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.27 | ||||||
4 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 51.53 | ||||||
5 | Sebastian Øster Boisen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 52.15 | ||||||
6 | Nikolaj Oliver | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 57.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:14 |
Resultat Løb 129 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 129, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.33 | 1:10.75 | |||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.61 | 1:11.85 | |||||
3 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.59 | 1:18.32 | |||||
4 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 37.53 | 1:21.15 | |||||
5 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.16 | 1:22.01 | |||||
6 | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 38.55 | 1:24.59 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:38 |
Resultat Løb 130 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 130, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.27 | 1:04.89 | |||||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.16 | 1:08.33 | |||||
3 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 33.15 | 1:11.50 | |||||
4 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 33.80 | 1:11.70 | |||||
5 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.81 | 1:21.30 | |||||
6 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.63 | 1:21.41 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 131 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 131, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.38 | ||||||
2 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 30.83 | ||||||
3 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 32.23 | ||||||
4 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 32.38 | ||||||
5 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.49 | ||||||
6 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.24 | ||||||
Løb 131, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 40.31 | ||||||
2 | Maria Weiste | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 42.44 | ||||||
3 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 42.56 | ||||||
4 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 46.83 | ||||||
5 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim Birkerød | 47.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 132 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 132, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.23 | ||||||
2 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 28.31 | ||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.19 | ||||||
4 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 29.60 | ||||||
5 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.87 | ||||||
6 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.05 | ||||||
Løb 132, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.04 | ||||||
2 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 35.73 | ||||||
3 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 36.15 | ||||||
4 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.26 | ||||||
5 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 39.26 | ||||||
6 | Nikolaj Oliver | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 137 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:02 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 137, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.75 | 1:13.15 | |||||
2 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.23 | 1:18.90 | |||||
3 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 36.26 | 1:20.66 | |||||
4 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 38.10 | 1:21.39 | |||||
5 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 38.23 | 1:21.54 | |||||
- | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:02 |
Resultat Løb 138 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup - Birkerød | Udskriftsdato | 02 december 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2018 |
Løb 138, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.02 | 1:06.02 | |||||
2 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.97 | 1:11.12 | |||||
3 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 34.81 | 1:11.75 | |||||
4 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 33.02 | 1:13.33 | |||||
5 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.71 | 1:14.53 | |||||
6 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.52 | 1:17.29 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:08 |