Tulokset Kvantumcup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Luleå Simsällskap 1 | 2002 | Luleå Simsällskap | 2:09.41 | ||||||
Sabina Alman | 2003 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Klara Lindqvist | 2005 | 35.96 | 1:10.39 | |||||||
Randi Arnesen | 2005 | 59.02 | 2:09.41 | |||||||
Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | 2:09.41 | ||||||||
2 | Kemin U-1 | 0 | Kemin Uimaseura | 2:13.42 | ||||||
Elisa Vakkuri | 2002 | 34.20 | 34.20 | |||||||
Emmi Palo | 2003 | 36.01 | 1:10.21 | |||||||
Miina Torvikoski | 2006 | 33.35 | 1:43.56 | |||||||
Minttu Tiensuu | 2005 | 29.86 | 2:13.42 | |||||||
3 | Bureå Simsällskap | 2001 | Bureå Simsällskap | 2:15.25 | ||||||
Moa Hallberg | 2004 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Agnes Olsson | 2004 | 37.95 | 1:13.76 | |||||||
Wilma Wenden | 2002 | 30.16 | 1:43.92 | |||||||
Petra Andersson | 2001 | 31.33 | 2:15.25 | |||||||
4 | Luleå Damer Lag 2 | 2002 | Luleå Simsällskap | 2:19.28 | ||||||
Moa Kreku | 2004 | 35.18 | 35.18 | |||||||
Petra Rasmuson | 2005 | 38.16 | 1:13.34 | |||||||
Felicia Hjälte | 2002 | 32.17 | 1:45.51 | |||||||
Tilde Nordholm | 2004 | 33.77 | 2:19.28 | |||||||
5 | Piteå Lag 1 | 2002 | Piteå Sim | 2:46.76 | ||||||
Ida Mannberg | 2007 | 40.12 | 40.12 | |||||||
Nova Markstedt | 2006 | 46.96 | 1:27.08 | |||||||
Dahlia Skogslind | 2006 | 45.09 | 2:12.17 | |||||||
Alma Marklund | 2006 | 34.59 | 2:46.76 | |||||||
6 | Luleå Damer Lag 3 | 2002 | Luleå Simsällskap | 2:56.27 | ||||||
Matilda Österberg | 2006 | 48.62 | 48.62 | |||||||
Klara Åström | 2006 | 47.04 | 1:35.66 | |||||||
Amanda Lindahl | 2006 | 39.96 | 2:15.62 | |||||||
Ebba Andersson | 2007 | 40.65 | 2:56.27 | |||||||
7 | Luleå Damer Lag 4 | 2002 | Luleå Simsällskap | 3:13.38 | ||||||
Nelly Brevemark | 2009 | 49.36 | 49.36 | |||||||
Tyra Eriksson | 2005 | 44.98 | 1:34.34 | |||||||
Ester Nordholm | 2007 | 57.46 | 2:31.80 | |||||||
Jixiang Wang | 2008 | 41.58 | 3:13.38 | |||||||
- | Luleå Student 2 | 1992 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Emma Widén | 1999 | 38.41 | 38.41 | |||||||
Hanna Gjertsson | 1992 | 40.92 | 1:19.33 | |||||||
Andera Vestgård | 1992 | 33.88 | 1:53.21 | |||||||
Mikaela Pettersson | 1992 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 10:15 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kemin U-2 | 0 | Kemin Uimaseura | 1:57.82 | ||||||
Toni Lipponen | 2003 | 29.43 | 29.43 | |||||||
Henrik Siltari | 2002 | 32.02 | 1:01.45 | |||||||
Riku Ylikärppä | 1998 | 26.18 | 1:27.63 | |||||||
Miko Saukkonen | 2006 | 30.19 | 1:57.82 | |||||||
2 | Luleå Simsällskap 1 | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:58.16 | ||||||
Theo Ylipää | 2004 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Magnus Lindström | 2004 | 33.87 | 1:06.06 | |||||||
Albin Eriksson | 2003 | 27.09 | 1:33.15 | |||||||
Ji An Wang | 2003 | 25.01 | 1:58.16 | |||||||
3 | Luleå Herrar Lag 3 | 2002 | Luleå Simsällskap | 2:45.88 | ||||||
Patrick Rojrung | 2007 | 49.78 | 49.78 | |||||||
Sixten Isaksson | 2006 | 52.06 | 1:41.84 | |||||||
Erik Andersson | 2006 | 36.82 | 2:18.66 | |||||||
Melad Bahssas | 2002 | 27.22 | 2:45.88 | |||||||
- | Luleå Student 1 | 1992 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Nicklas Eriksson | 1992 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Markus Sjölund | 1992 | 36.32 | 1:06.80 | |||||||
Oscar Sjölund | 1992 | 25.52 | 1:32.32 | |||||||
Kevin Fransson | 1992 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Isaksson | 2010 | Luleå Simsällskap | 59.94 | ||||||
2 | Kitty Högdahl | 2010 | Piteå Sim | 1:06.09 | ||||||
3 | Julia Pettersson | 2010 | Luleå Simsällskap | 1:07.53 | ||||||
4 | Viola Franzén | 2011 | Piteå Sim | 1:14.66 | ||||||
5 | Sigrid Heintz | 2010 | Luleå Simsällskap | 1:16.54 | ||||||
- | Lisa Gotthold | 2010 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lilly Marklund | 2008 | Piteå Sim | 48.31 | ||||||
2 | Elsa Nyberg | 2009 | Piteå Sim | 50.15 | ||||||
3 | Miranda Henriksson | 2009 | Piteå Sim | 50.34 | ||||||
4 | Elin Bäcklund | 2008 | Piteå Sim | 51.20 | ||||||
5 | Lily Franzén | 2008 | Piteå Sim | 53.94 | ||||||
6 | Tyra Vidman | 2009 | Luleå Simsällskap | 54.65 | ||||||
7 | Nelly Brevemark | 2009 | Luleå Simsällskap | 54.74 | ||||||
8 | Jixiang Wang | 2008 | Luleå Simsällskap | 55.55 | ||||||
9 | Amanda Synnes | 2008 | Luleå Simsällskap | 55.66 | ||||||
10 | Felicia Bojang | 2008 | Haparanda Sportklubb Taktik | 59.33 | ||||||
11 | Ellen Gotthold | 2008 | Piteå Sim | 1:01.44 | ||||||
12 | Alma Happonen | 2008 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:03.49 | ||||||
13 | Nanna Åström | 2008 | Burträsk Simpolare | 1:04.03 | ||||||
14 | Selma Berggren | 2008 | Piteå Sim | 1:04.09 | ||||||
15 | Cornelia Lundstedt | 2008 | Piteå Sim | 1:05.36 | ||||||
16 | Olivia Granberg | 2009 | Burträsk Simpolare | 1:06.16 | ||||||
17 | Ebba Synnes | 2008 | Luleå Simsällskap | 1:09.41 | ||||||
18 | Viktoria Anerud | 2009 | Älvsby Simsällskap | 1:09.57 | ||||||
- | Leia Ekberg | 2009 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Malin Lundmark | 2008 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
- | Manna Moradi | 2009 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Miina Torvikoski | 2006 | Kemin Uimaseura | 38.38 | ||||||
2 | Elma Lundström | 2006 | Skellefteå Simklubb | 41.08 | ||||||
3 | Armi Tavi | 2007 | Kemin Uimaseura | 42.44 | ||||||
4 | Ida Mannberg | 2007 | Piteå Sim | 44.54 | ||||||
5 | Oona Lipponen | 2006 | Kemin Uimaseura | 45.51 | ||||||
6 | Ella Marklund | 2006 | Piteå Sim | 47.24 | ||||||
7 | Nova Markstedt | 2006 | Piteå Sim | 47.25 | ||||||
8 | Linnea Larsson | 2006 | Skellefteå Simklubb | 47.72 | ||||||
9 | Amanda Lindahl | 2006 | Luleå Simsällskap | 48.02 | ||||||
10 | Alma Marklund | 2006 | Piteå Sim | 48.43 | ||||||
11 | Klara Åström | 2006 | Luleå Simsällskap | 48.44 | ||||||
12 | Stina Westerlund | 2007 | Skellefteå Simklubb | 48.90 | ||||||
13 | Ebba Böttcher Åström | 2007 | Bodens BK Simklubb | 49.48 | ||||||
14 | Ester Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 49.80 | ||||||
15 | Aino Kauppinen | 2006 | Kemin Uimaseura | 50.16 | ||||||
16 | Bea Edlund | 2006 | Piteå Sim | 50.38 | ||||||
17 | Matilda Österberg | 2006 | Luleå Simsällskap | 51.10 | ||||||
18 | Ebba Andersson | 2007 | Luleå Simsällskap | 52.08 | ||||||
19 | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | 54.29 | ||||||
20 | Ester Nordholm | 2007 | Luleå Simsällskap | 55.37 | ||||||
21 | Hanna Berglönn Persson | 2007 | Bodens BK Simklubb | 56.73 | ||||||
22 | Astrid Dalberg | 2007 | Piteå Sim | 57.86 | ||||||
23 | Agnes Axheim | 2007 | Luleå Simsällskap | 59.10 | ||||||
24 | Freja Sahlin | 2007 | Luleå Simsällskap | 1:00.58 | ||||||
25 | Wilma Stråmo | 2006 | Piteå Sim | 1:00.64 | ||||||
26 | Molly Nilsson | 2007 | Piteå Sim | 1:05.09 | ||||||
- | Dahlia Skogslind | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Hilma Bergman | 2006 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Kamilla Tedestedt | 2006 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 35.58 | ||||||
2 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 36.78 | ||||||
3 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 38.72 | ||||||
4 | Petra Rasmuson | 2005 | Luleå Simsällskap | 39.00 | ||||||
5 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 40.37 | ||||||
6 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 42.27 | ||||||
7 | Moa Kreku | 2004 | Luleå Simsällskap | 42.62 | ||||||
8 | Selma Westerlund | 2004 | Skellefteå Simklubb | 43.53 | ||||||
9 | Minttu Tiensuu | 2005 | Kemin Uimaseura | 43.78 | ||||||
10 | Moa Hallberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 44.18 | ||||||
11 | Saana Näsi | 2004 | Kemin Uimaseura | 44.52 | ||||||
12 | Tyra Eriksson | 2005 | Luleå Simsällskap | 44.73 | ||||||
13 | Alize Hovila | 2005 | Kalix Simsällskap | 45.21 | ||||||
14 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 45.81 | ||||||
15 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 50.16 | ||||||
16 | Alva Sahlin | 2005 | Luleå Simsällskap | 50.19 | ||||||
17 | Sandra Bertgren | 2004 | Kalix Simsällskap | 50.45 | ||||||
18 | Allis Lindbäck | 2004 | Kalix Simsällskap | 51.20 | ||||||
- | Linnea Forsman | 2005 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sini Niemi | 1997 | Tornion Uimaseura | 35.32 | ||||||
2 | Eveliina Palo | 1999 | Kemin Uimaseura | 37.16 | ||||||
3 | Elisa Vakkuri | 2002 | Kemin Uimaseura | 40.08 | ||||||
4 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 40.24 | ||||||
5 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | 40.48 | ||||||
6 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 42.55 | ||||||
7 | Emmi Palo | 2003 | Kemin Uimaseura | 46.08 | ||||||
8 | Matilda Johansson | 1997 | Bodens BK Simklubb | 54.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Jens Gotthold | 2010 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Magnusson | 2008 | Skellefteå Simklubb | 51.77 | ||||||
2 | Edvard Waller | 2009 | Burträsk Simpolare | 57.31 | ||||||
3 | Micah Mäki-Ampomah | 2009 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:01.17 | ||||||
4 | Joel Lindmark | 2008 | Burträsk Simpolare | 1:01.60 | ||||||
- | Johannes Persson | 2008 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Per Lindqvist | 2008 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Sandström | 2006 | Skellefteå Simklubb | 44.04 | ||||||
2 | Sixten Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 53.47 | ||||||
3 | Alex Bojang | 2007 | Haparanda Sportklubb Taktik | 54.21 | ||||||
4 | Aron Svills | 2006 | Piteå Sim | 54.30 | ||||||
5 | Patrick Rojrung | 2007 | Luleå Simsällskap | 55.88 | ||||||
6 | Axel Englund | 2007 | Luleå Simsällskap | 59.81 | ||||||
7 | Emil Molander | 2007 | Bodens BK Simklubb | 1:01.93 | ||||||
- | Khaled Ahmed | 2007 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.64 | ||||||
2 | David Li | 2004 | Kalix Simsällskap | 36.35 | ||||||
3 | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | 36.62 | ||||||
4 | Daniel Li | 2004 | Kalix Simsällskap | 37.86 | ||||||
5 | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefteå Simklubb | 40.97 | ||||||
6 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 42.91 | ||||||
7 | Björn Risberg | 2004 | Skellefteå Simklubb | 43.93 | ||||||
8 | Daniel Alm | 2005 | Luleå Simsällskap | 46.53 | ||||||
9 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 48.91 | ||||||
10 | Joel Lundmark | 2005 | Burträsk Simpolare | 53.88 | ||||||
11 | Osama Bahssas | 2005 | Luleå Simsällskap | 54.44 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Riku Ylikärppä | 1998 | Kemin Uimaseura | 31.98 | ||||||
2 | Henrik Siltari | 2002 | Kemin Uimaseura | 32.68 | ||||||
3 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 34.84 | ||||||
4 | Melad Bahssas | 2002 | Luleå Simsällskap | 36.14 | ||||||
5 | Markus Sjölund | 1992 | Luleå Simsällskap | 36.38 | ||||||
6 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 41.87 | ||||||
- | Elias Alm | 2003 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar HK, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Alm | 2003 | Luleå Simsällskap | 47.11 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefteå Simklubb | 1:15.51 | 2:40.56 | 4:06.61 | 5:30.76 | |||
2 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 1:20.14 | 2:48.90 | 4:17.52 | 5:38.50 | |||
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 1:06.69 | 2:22.51 | 3:40.00 | 4:56.85 | |||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 1:08.61 | 2:26.44 | 3:45.61 | 5:02.59 | |||
3 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 1:10.79 | 2:32.25 | 3:56.34 | 5:16.87 | |||
4 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:16.97 | 4:22.13 | 5:52.62 | ||||
5 | Allis Lindbäck | 2004 | Kalix Simsällskap | 1:24.78 | 3:06.67 | 4:48.48 | 6:26.60 | |||
- | Alize Hovila | 2005 | Kalix Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:04.35 | 2:14.91 | 3:27.79 | 4:41.70 | |||
2 | Emmi Palo | 2003 | Kemin Uimaseura | 1:16.69 | 2:46.48 | 4:18.42 | 5:48.75 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Miko Saukkonen | 2006 | Kemin Uimaseura | 1:09.20 | 2:27.78 | 3:46.33 | 5:02.97 | |||
2 | Erik Andersson | 2006 | Luleå Simsällskap | 1:15.27 | 2:41.00 | 4:11.83 | 5:40.39 | |||
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Luleå Simsällskap | 1:01.85 | 2:11.97 | 3:22.29 | 4:32.01 | |||
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:01.08 | 2:06.87 | 3:14.09 | 4:17.80 | |||
2 | Toni Lipponen | 2003 | Kemin Uimaseura | 1:00.43 | 2:05.79 | 3:13.28 | 4:17.96 | |||
3 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:01.72 | 2:11.20 | 3:22.42 | 4:33.10 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 12:19 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Astrid Isaksson | 2010 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nelly Brevemark | 2009 | Luleå Simsällskap | 49.60 | 1:44.69 | |||||
2 | Elin Bäcklund | 2008 | Piteå Sim | 50.87 | 1:46.77 | |||||
3 | Jixiang Wang | 2008 | Luleå Simsällskap | 50.78 | 1:47.71 | |||||
4 | Tyra Vidman | 2009 | Luleå Simsällskap | 55.77 | 1:55.07 | |||||
5 | Ellen Gotthold | 2008 | Piteå Sim | 59.58 | 2:01.46 | |||||
6 | Lily Franzén | 2008 | Piteå Sim | 59.76 | 2:02.72 | |||||
- | Felicia Bojang | 2008 | Haparanda Sportklubb Taktik | DSQ | ||||||
- | Selma Berggren | 2008 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefteå Simklubb | 39.73 | 1:24.79 | |||||
2 | Armi Tavi | 2007 | Kemin Uimaseura | 39.17 | 1:26.01 | |||||
3 | Ida Mannberg | 2007 | Piteå Sim | 40.58 | 1:26.59 | |||||
4 | Alma Marklund | 2006 | Piteå Sim | 41.45 | 1:32.72 | |||||
5 | Aino Kauppinen | 2006 | Kemin Uimaseura | 44.37 | 1:32.96 | |||||
6 | Linnea Larsson | 2006 | Skellefteå Simklubb | 43.30 | 1:32.98 | |||||
7 | Amanda Lindahl | 2006 | Luleå Simsällskap | 41.25 | 1:33.04 | |||||
8 | Kamilla Tedestedt | 2006 | Burträsk Simpolare | 43.55 | 1:33.20 | |||||
9 | Nova Markstedt | 2006 | Piteå Sim | 46.13 | 1:36.73 | |||||
10 | Stina Westerlund | 2007 | Skellefteå Simklubb | 47.55 | 1:36.88 | |||||
11 | Dahlia Skogslind | 2006 | Piteå Sim | 47.60 | 1:38.45 | |||||
12 | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | 46.34 | 1:40.94 | |||||
13 | Klara Åström | 2006 | Luleå Simsällskap | 48.65 | 1:41.50 | |||||
14 | Ester Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 52.40 | 1:45.31 | |||||
15 | Ester Nordholm | 2007 | Luleå Simsällskap | 54.45 | 1:55.70 | |||||
- | Ebba Andersson | 2007 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hilma Bergman | 2006 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Matilda Österberg | 2006 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Stråmo | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Kreku | 2004 | Luleå Simsällskap | 35.03 | 1:18.18 | |||||
2 | Moa Hallberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 36.18 | 1:21.24 | |||||
3 | Minttu Tiensuu | 2005 | Kemin Uimaseura | 40.22 | 1:22.66 | |||||
4 | Saana Näsi | 2004 | Kemin Uimaseura | 38.93 | 1:25.29 | |||||
5 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 38.48 | 1:26.27 | |||||
6 | Felicia Hopkins | 2005 | Skellefteå Simklubb | 42.81 | 1:30.54 | |||||
7 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 43.49 | 1:31.05 | |||||
8 | Selma Westerlund | 2004 | Skellefteå Simklubb | 43.18 | 1:31.51 | |||||
9 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 44.00 | 1:33.57 | |||||
10 | Sandra Bertgren | 2004 | Kalix Simsällskap | 44.98 | 1:35.56 | |||||
11 | Tyra Eriksson | 2005 | Luleå Simsällskap | 50.61 | 1:43.62 | |||||
12 | Alva Sahlin | 2005 | Luleå Simsällskap | 58.89 | 1:54.97 | |||||
- | Linnea Forsman | 2005 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 32.15 | 1:10.19 | |||||
2 | Eveliina Palo | 1999 | Kemin Uimaseura | 34.85 | 1:14.47 | |||||
3 | Felicia Hjälte | 2002 | Luleå Simsällskap | 35.53 | 1:19.58 | |||||
4 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | 38.27 | 1:21.36 | |||||
5 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 36.86 | 1:21.54 | |||||
6 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefteå Simklubb | 37.03 | 1:22.76 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 12:19 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malte Magnusson | 2008 | Skellefteå Simklubb | 47.76 | 1:40.37 | |||||
2 | Micah Mäki-Ampomah | 2009 | Haparanda Sportklubb Taktik | 57.95 | 1:59.64 | |||||
- | Per Lindqvist | 2008 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Khaled Ahmed | 2007 | Piteå Sim | 42.21 | 1:33.87 | |||||
2 | Alex Bojang | 2007 | Haparanda Sportklubb Taktik | 44.36 | 1:45.75 | |||||
3 | Linus Eriksson | 2006 | Piteå Sim | 52.88 | 1:49.31 | |||||
4 | Sixten Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 52.10 | 1:51.88 | |||||
5 | Patrick Rojrung | 2007 | Luleå Simsällskap | 57.31 | 1:54.98 | |||||
- | Philip Sandström | 2006 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 30.03 | 1:02.96 | |||||
2 | Daniel Li | 2004 | Kalix Simsällskap | 1:15.76 | 1:15.76 | |||||
3 | William Lundmark | 2004 | Skellefteå Simklubb | 36.88 | 1:22.17 | |||||
4 | Björn Risberg | 2004 | Skellefteå Simklubb | 43.13 | 1:29.87 | |||||
5 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 43.63 | 1:32.70 | |||||
6 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 44.14 | 1:39.14 | |||||
- | David Li | 2004 | Kalix Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
- | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Riku Ylikärppä | 1998 | Kemin Uimaseura | 27.23 | 1:01.35 | |||||
2 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 28.60 | 1:03.90 | |||||
3 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 32.85 | 1:15.70 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 12:15 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 12:26 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miina Torvikoski | 2006 | Kemin Uimaseura | 34.25 | 1:13.63 | |||||
2 | Oona Lipponen | 2006 | Kemin Uimaseura | 42.06 | 1:29.86 | |||||
3 | Elma Lundström | 2006 | Skellefteå Simklubb | 42.84 | 1:39.43 | |||||
4 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 47.47 | 1:40.54 | |||||
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 31.80 | 1:08.90 | |||||
2 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 40.31 | 1:29.27 | |||||
3 | Felicia Hopkins | 2005 | Skellefteå Simklubb | 43.30 | 1:37.48 | |||||
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sini Niemi | 1997 | Tornion Uimaseura | 29.88 | 1:03.92 | |||||
2 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 32.24 | 1:08.79 | |||||
3 | Elisa Vakkuri | 2002 | Kemin Uimaseura | 33.04 | 1:10.18 | |||||
4 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 32.33 | 1:10.68 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 12:26 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 12:31 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miko Saukkonen | 2006 | Kemin Uimaseura | 37.15 | 1:20.71 | |||||
2 | Khaled Ahmed | 2007 | Piteå Sim | 47.55 | 1:50.90 | |||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Lundmark | 2004 | Skellefteå Simklubb | 38.41 | 1:20.18 | |||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Toni Lipponen | 2003 | Kemin Uimaseura | 30.15 | 1:04.52 | |||||
2 | Henrik Siltari | 2002 | Kemin Uimaseura | 31.35 | 1:08.70 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 12:31 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Isaksson | 2010 | Luleå Simsällskap | 48.75 | ||||||
2 | Kitty Högdahl | 2010 | Piteå Sim | 52.56 | ||||||
3 | Sigrid Heintz | 2010 | Luleå Simsällskap | 52.95 | ||||||
4 | Julia Pettersson | 2010 | Luleå Simsällskap | 54.82 | ||||||
5 | Viola Franzén | 2011 | Piteå Sim | 59.17 | ||||||
- | Lisa Gotthold | 2010 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lilly Marklund | 2008 | Piteå Sim | 39.01 | ||||||
2 | Elin Bäcklund | 2008 | Piteå Sim | 40.06 | ||||||
3 | Jixiang Wang | 2008 | Luleå Simsällskap | 41.67 | ||||||
4 | Nelly Brevemark | 2009 | Luleå Simsällskap | 41.68 | ||||||
5 | Felicia Bojang | 2008 | Haparanda Sportklubb Taktik | 41.77 | ||||||
6 | Miranda Henriksson | 2009 | Piteå Sim | 42.20 | ||||||
7 | Malin Lundmark | 2008 | Burträsk Simpolare | 43.67 | ||||||
8 | Tyra Vidman | 2009 | Luleå Simsällskap | 44.37 | ||||||
9 | Lily Franzén | 2008 | Piteå Sim | 46.23 | ||||||
10 | Alma Happonen | 2008 | Haparanda Sportklubb Taktik | 46.55 | ||||||
11 | Elsa Nyberg | 2009 | Piteå Sim | 46.74 | ||||||
12 | Ellen Gotthold | 2008 | Piteå Sim | 47.28 | ||||||
13 | Cornelia Lundstedt | 2008 | Piteå Sim | 48.14 | ||||||
14 | Olivia Granberg | 2009 | Burträsk Simpolare | 50.44 | ||||||
15 | Nanna Åström | 2008 | Burträsk Simpolare | 53.29 | ||||||
16 | Amanda Synnes | 2008 | Luleå Simsällskap | 54.91 | ||||||
17 | Viktoria Anerud | 2009 | Älvsby Simsällskap | 59.29 | ||||||
18 | Ebba Synnes | 2008 | Luleå Simsällskap | 1:00.32 | ||||||
19 | Leia Ekberg | 2009 | Piteå Sim | 1:01.04 | ||||||
- | Selma Berggren | 2008 | Piteå Sim | DNS | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Miina Torvikoski | 2006 | Kemin Uimaseura | 30.38 | ||||||
2 | Elma Lundström | 2006 | Skellefteå Simklubb | 33.27 | ||||||
3 | Ida Mannberg | 2007 | Piteå Sim | 33.73 | ||||||
3 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefteå Simklubb | 33.73 | ||||||
5 | Alma Marklund | 2006 | Piteå Sim | 33.79 | ||||||
5 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 33.79 | ||||||
7 | Oona Lipponen | 2006 | Kemin Uimaseura | 34.01 | ||||||
8 | Kamilla Tedestedt | 2006 | Burträsk Simpolare | 34.11 | ||||||
9 | Armi Tavi | 2007 | Kemin Uimaseura | 34.28 | ||||||
10 | Aino Kauppinen | 2006 | Kemin Uimaseura | 34.30 | ||||||
11 | Nova Markstedt | 2006 | Piteå Sim | 35.94 | ||||||
12 | Ella Marklund | 2006 | Piteå Sim | 37.00 | ||||||
13 | Amanda Lindahl | 2006 | Luleå Simsällskap | 37.13 | ||||||
14 | Ebba Böttcher Åström | 2007 | Bodens BK Simklubb | 37.54 | ||||||
14 | Linnea Larsson | 2006 | Skellefteå Simklubb | 37.54 | ||||||
16 | Dahlia Skogslind | 2006 | Piteå Sim | 38.25 | ||||||
17 | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | 38.31 | ||||||
18 | Stina Westerlund | 2007 | Skellefteå Simklubb | 38.87 | ||||||
19 | Ebba Andersson | 2007 | Luleå Simsällskap | 39.93 | ||||||
20 | Ester Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 41.07 | ||||||
21 | Matilda Österberg | 2006 | Luleå Simsällskap | 42.47 | ||||||
22 | Bea Edlund | 2006 | Piteå Sim | 42.74 | ||||||
23 | Hilma Bergman | 2006 | Skellefteå Simklubb | 45.26 | ||||||
24 | Hanna Berglönn Persson | 2007 | Bodens BK Simklubb | 48.32 | ||||||
25 | Astrid Dalberg | 2007 | Piteå Sim | 48.89 | ||||||
26 | Molly Nilsson | 2007 | Piteå Sim | 49.47 | ||||||
27 | Agnes Axheim | 2007 | Luleå Simsällskap | 54.86 | ||||||
28 | Wilma Stråmo | 2006 | Piteå Sim | 55.15 | ||||||
29 | Freja Sahlin | 2007 | Luleå Simsällskap | 1:01.08 | ||||||
- | Ester Nordholm | 2007 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 28.19 | ||||||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 29.38 | ||||||
3 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 29.47 | ||||||
4 | Moa Kreku | 2004 | Luleå Simsällskap | 30.56 | ||||||
5 | Minttu Tiensuu | 2005 | Kemin Uimaseura | 30.61 | ||||||
6 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 30.98 | ||||||
7 | Petra Rasmuson | 2005 | Luleå Simsällskap | 31.65 | ||||||
8 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 31.94 | ||||||
9 | Moa Hallberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 32.06 | ||||||
10 | Saana Näsi | 2004 | Kemin Uimaseura | 32.98 | ||||||
11 | Alize Hovila | 2005 | Kalix Simsällskap | 34.37 | ||||||
12 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 35.30 | ||||||
13 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 35.31 | ||||||
14 | Sandra Bertgren | 2004 | Kalix Simsällskap | 35.33 | ||||||
15 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 35.68 | ||||||
16 | Selma Westerlund | 2004 | Skellefteå Simklubb | 36.35 | ||||||
17 | Felicia Hopkins | 2005 | Skellefteå Simklubb | 36.39 | ||||||
18 | Tyra Eriksson | 2005 | Luleå Simsällskap | 37.00 | ||||||
19 | Anna Ollinen | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 37.15 | ||||||
20 | Allis Lindbäck | 2004 | Kalix Simsällskap | 37.90 | ||||||
21 | Alva Sahlin | 2005 | Luleå Simsällskap | 43.43 | ||||||
22 | Linnea Forsman | 2005 | Skellefteå Simklubb | 44.18 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 28.35 | ||||||
2 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 28.39 | ||||||
3 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 28.40 | ||||||
4 | Sini Niemi | 1997 | Tornion Uimaseura | 29.11 | ||||||
5 | Elisa Vakkuri | 2002 | Kemin Uimaseura | 29.42 | ||||||
6 | Felicia Hjälte | 2002 | Luleå Simsällskap | 31.03 | ||||||
7 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefteå Simklubb | 31.16 | ||||||
8 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 32.89 | ||||||
9 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | 33.49 | ||||||
10 | Emmi Palo | 2003 | Kemin Uimaseura | 33.87 | ||||||
11 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 34.45 | ||||||
12 | Matilda Johansson | 1997 | Bodens BK Simklubb | 43.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jens Gotthold | 2010 | Piteå Sim | 1:09.67 | ||||||
2 | Adrian Henriksson | 2011 | Piteå Sim | 1:13.14 | ||||||
- | Cewin Nilsson | 2011 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dante Keisu | 2008 | Luleå Simsällskap | 37.83 | ||||||
2 | Malte Magnusson | 2008 | Skellefteå Simklubb | 38.34 | ||||||
3 | Per Lindqvist | 2008 | Luleå Simsällskap | 38.91 | ||||||
4 | Albin Olsson | 2008 | Kalix Simsällskap | 41.11 | ||||||
5 | Edvard Waller | 2009 | Burträsk Simpolare | 43.01 | ||||||
6 | Micah Mäki-Ampomah | 2009 | Haparanda Sportklubb Taktik | 44.36 | ||||||
7 | Johannes Persson | 2008 | Piteå Sim | 45.62 | ||||||
8 | Joel Lindmark | 2008 | Burträsk Simpolare | 52.21 | ||||||
9 | Viktor Lindgren | 2009 | Burträsk Simpolare | 59.93 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Miko Saukkonen | 2006 | Kemin Uimaseura | 31.16 | ||||||
2 | Erik Andersson | 2006 | Luleå Simsällskap | 31.58 | ||||||
3 | Philip Sandström | 2006 | Skellefteå Simklubb | 34.21 | ||||||
4 | Khaled Ahmed | 2007 | Piteå Sim | 35.05 | ||||||
5 | Alex Bojang | 2007 | Haparanda Sportklubb Taktik | 39.01 | ||||||
6 | Emil Molander | 2007 | Bodens BK Simklubb | 40.76 | ||||||
7 | Linus Eriksson | 2006 | Piteå Sim | 41.25 | ||||||
8 | Patrick Rojrung | 2007 | Luleå Simsällskap | 44.26 | ||||||
9 | Sixten Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 48.51 | ||||||
- | Aron Svills | 2006 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | Axel Englund | 2007 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 26.43 | ||||||
2 | Magnus Lindström | 2004 | Luleå Simsällskap | 26.51 | ||||||
3 | David Li | 2004 | Kalix Simsällskap | 27.90 | ||||||
4 | Daniel Li | 2004 | Kalix Simsällskap | 28.48 | ||||||
5 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 31.90 | ||||||
6 | William Lundmark | 2004 | Skellefteå Simklubb | 32.29 | ||||||
7 | Daniel Alm | 2005 | Luleå Simsällskap | 35.07 | ||||||
8 | Björn Risberg | 2004 | Skellefteå Simklubb | 35.24 | ||||||
9 | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefteå Simklubb | 35.63 | ||||||
10 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 38.61 | ||||||
11 | Osama Bahssas | 2005 | Luleå Simsällskap | 38.64 | ||||||
12 | Joel Lundmark | 2005 | Burträsk Simpolare | 38.79 | ||||||
13 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 39.71 | ||||||
- | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Riku Ylikärppä | 1998 | Kemin Uimaseura | 24.78 | ||||||
2 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 25.63 | ||||||
3 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 25.97 | ||||||
4 | Toni Lipponen | 2003 | Kemin Uimaseura | 26.68 | ||||||
5 | Melad Bahssas | 2002 | Luleå Simsällskap | 27.27 | ||||||
6 | Henrik Siltari | 2002 | Kemin Uimaseura | 27.77 | ||||||
7 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 29.51 | ||||||
8 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 29.91 | ||||||
- | Elias Alm | 2003 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 18, 50m Frisim Herrar HK, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Alm | 2003 | Luleå Simsällskap | 34.04 | ||||||
2 | Ludwig Rönnbäck | 1999 | Luleå Simsällskap | 35.01 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:10 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefteå Simklubb | 41.28 | 1:26.82 | 2:12.92 | 2:56.08 | |||
2 | Linnea Larsson | 2006 | Skellefteå Simklubb | 44.52 | 1:32.50 | 2:23.42 | 3:11.26 | |||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 37.53 | 1:17.94 | 1:59.45 | 2:40.01 | |||
2 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 39.98 | 1:23.80 | 2:09.91 | 2:54.52 | |||
3 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 40.83 | 1:26.19 | 2:12.65 | 2:55.06 | |||
4 | Moa Hallberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 41.04 | 1:27.34 | 2:16.43 | 3:02.50 | |||
5 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 47.87 | 1:39.01 | 2:33.04 | 3:23.53 | |||
- | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Miko Saukkonen | 2006 | Kemin Uimaseura | 38.22 | 1:19.96 | 2:03.36 | 2:45.35 | |||
2 | Philip Sandström | 2006 | Skellefteå Simklubb | 2:40.66 | 3:35.46 | 3:35.46 | ||||
Gren 20, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Lundmark | 2004 | Skellefteå Simklubb | 41.83 | 1:26.49 | 2:12.80 | 2:57.37 | |||
- | Björn Risberg | 2004 | Skellefteå Simklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 21, 100m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Isaksson | 2010 | Luleå Simsällskap | 1:02.05 | 2:11.38 | |||||
Gren 21, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lilly Marklund | 2008 | Piteå Sim | 51.44 | 1:46.72 | |||||
2 | Elin Bäcklund | 2008 | Piteå Sim | 52.63 | 1:50.46 | |||||
3 | Miranda Henriksson | 2009 | Piteå Sim | 53.27 | 1:52.99 | |||||
4 | Jixiang Wang | 2008 | Luleå Simsällskap | 56.92 | 1:58.71 | |||||
5 | Lily Franzén | 2008 | Piteå Sim | 58.33 | 2:00.62 | |||||
6 | Tyra Vidman | 2009 | Luleå Simsällskap | 58.17 | 2:00.75 | |||||
7 | Nelly Brevemark | 2009 | Luleå Simsällskap | 57.39 | 2:01.72 | |||||
8 | Felicia Bojang | 2008 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:01.62 | 2:12.14 | |||||
Gren 21, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miina Torvikoski | 2006 | Kemin Uimaseura | 39.15 | 1:22.52 | |||||
2 | Elma Lundström | 2006 | Skellefteå Simklubb | 42.31 | 1:31.07 | |||||
3 | Armi Tavi | 2007 | Kemin Uimaseura | 44.22 | 1:33.50 | |||||
4 | Oona Lipponen | 2006 | Kemin Uimaseura | 46.81 | 1:37.03 | |||||
5 | Ida Mannberg | 2007 | Piteå Sim | 46.92 | 1:39.87 | |||||
6 | Kamilla Tedestedt | 2006 | Burträsk Simpolare | 47.49 | 1:42.81 | |||||
7 | Dahlia Skogslind | 2006 | Piteå Sim | 49.24 | 1:44.42 | |||||
8 | Nova Markstedt | 2006 | Piteå Sim | 48.68 | 1:46.10 | |||||
9 | Matilda Österberg | 2006 | Luleå Simsällskap | 51.26 | 1:47.29 | |||||
10 | Klara Åström | 2006 | Luleå Simsällskap | 50.78 | 1:48.38 | |||||
11 | Ebba Böttcher Åström | 2007 | Bodens BK Simklubb | 50.65 | 1:49.48 | |||||
12 | Aino Kauppinen | 2006 | Kemin Uimaseura | 53.60 | 1:49.56 | |||||
13 | Stina Westerlund | 2007 | Skellefteå Simklubb | 52.68 | 1:50.83 | |||||
14 | Ester Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 53.26 | 1:52.80 | |||||
15 | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | 55.06 | 1:57.69 | |||||
16 | Ebba Andersson | 2007 | Luleå Simsällskap | 56.85 | 1:58.50 | |||||
17 | Hanna Berglönn Persson | 2007 | Bodens BK Simklubb | 1:01.70 | 2:04.12 | |||||
18 | Astrid Dalberg | 2007 | Piteå Sim | 1:01.40 | 2:12.32 | |||||
- | Ester Nordholm | 2007 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Agnes Axheim | 2007 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Bea Edlund | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Hilma Bergman | 2006 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Wilma Stråmo | 2006 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 36.99 | 1:18.44 | |||||
2 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 37.11 | 1:19.13 | |||||
3 | Petra Rasmuson | 2005 | Luleå Simsällskap | 39.29 | 1:24.09 | |||||
4 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 40.67 | 1:26.69 | |||||
5 | Tyra Eriksson | 2005 | Luleå Simsällskap | 46.71 | 1:39.40 | |||||
6 | Alize Hovila | 2005 | Kalix Simsällskap | 48.74 | 1:39.74 | |||||
7 | Selma Westerlund | 2004 | Skellefteå Simklubb | 46.77 | 1:40.54 | |||||
8 | Felicia Hopkins | 2005 | Skellefteå Simklubb | 50.49 | 1:44.92 | |||||
9 | Alva Sahlin | 2005 | Luleå Simsällskap | 54.28 | 1:51.15 | |||||
10 | Linnea Forsman | 2005 | Skellefteå Simklubb | 57.20 | 2:03.72 | |||||
Gren 21, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sini Niemi | 1997 | Tornion Uimaseura | 36.62 | 1:18.09 | |||||
2 | Eveliina Palo | 1999 | Kemin Uimaseura | 39.37 | 1:23.52 | |||||
3 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 44.27 | 1:34.08 | |||||
4 | Matilda Johansson | 1997 | Bodens BK Simklubb | 53.62 | 1:55.58 | |||||
- | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Per Lindqvist | 2008 | Luleå Simsällskap | 54.32 | 1:55.39 | |||||
2 | Joel Lindmark | 2008 | Burträsk Simpolare | 1:05.42 | 2:18.77 | |||||
- | Johannes Persson | 2008 | Piteå Sim | DSQ | ||||||
- | Malte Magnusson | 2008 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Andersson | 2006 | Luleå Simsällskap | 45.47 | 1:35.87 | |||||
2 | Sixten Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 55.05 | 1:58.19 | |||||
3 | Khaled Ahmed | 2007 | Piteå Sim | 58.04 | 1:58.49 | |||||
4 | Patrick Rojrung | 2007 | Luleå Simsällskap | 56.33 | 1:59.09 | |||||
5 | Alex Bojang | 2007 | Haparanda Sportklubb Taktik | 55.99 | 2:00.63 | |||||
- | Aron Svills | 2006 | Piteå Sim | DNS | ||||||
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 32.62 | 1:08.51 | |||||
2 | Magnus Lindström | 2004 | Luleå Simsällskap | 35.10 | 1:16.13 | |||||
3 | David Li | 2004 | Kalix Simsällskap | 39.53 | 1:24.25 | |||||
4 | Daniel Li | 2004 | Kalix Simsällskap | 40.88 | 1:31.30 | |||||
5 | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefteå Simklubb | 44.86 | 1:33.86 | |||||
6 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 45.66 | 1:38.58 | |||||
7 | Osama Bahssas | 2005 | Luleå Simsällskap | 58.53 | 2:08.33 | |||||
- | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | DNS | ||||||
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henrik Siltari | 2002 | Kemin Uimaseura | 34.02 | 1:11.52 | |||||
2 | Toni Lipponen | 2003 | Kemin Uimaseura | 34.67 | 1:13.64 | |||||
- | Melad Bahssas | 2002 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 23, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kemin U-1 | 0 | Kemin Uimaseura | 4:23.85 | ||||||
Minttu Tiensuu | 2005 | 32.12 | 1:07.92 | 1:07.92 | ||||||
Elisa Vakkuri | 2002 | 29.72 | 1:02.64 | 2:10.56 | ||||||
Miina Torvikoski | 2006 | 31.67 | 1:05.35 | 3:15.91 | ||||||
Eveliina Palo | 1999 | 31.74 | 1:07.94 | 4:23.85 | ||||||
2 | Luleå Damer Lag 2 | 2002 | Luleå Simsällskap | 4:43.62 | ||||||
Moa Kreku | 2004 | 32.32 | 1:07.29 | 1:07.29 | ||||||
Petra Rasmuson | 2005 | 33.34 | 1:09.67 | 2:16.96 | ||||||
Felicia Hjälte | 2002 | 31.99 | 1:08.58 | 3:25.54 | ||||||
Tilde Nordholm | 2004 | 36.74 | 1:18.08 | 4:43.62 | ||||||
3 | Luleå Damer Lag 3 | 2002 | Luleå Simsällskap | 6:06.97 | ||||||
Ester Isaksson | 2006 | 45.30 | 1:35.92 | 1:35.92 | ||||||
Amanda Lindahl | 2006 | 40.32 | 1:24.80 | 3:00.72 | ||||||
Klara Åström | 2006 | 42.86 | 1:29.78 | 4:30.50 | ||||||
Ebba Andersson | 2007 | 46.33 | 1:36.47 | 6:06.97 | ||||||
4 | Luleå Damer Lag 4 | 2002 | Luleå Simsällskap | 6:36.31 | ||||||
Nelly Brevemark | 2009 | 46.14 | 1:38.11 | 1:38.11 | ||||||
Tyra Vidman | 2009 | 1:44.53 | 2:28.52 | 4:06.63 | ||||||
Tyra Eriksson | 2005 | 49.71 | 1:35.96 | 5:42.59 | ||||||
Alva Sahlin | 2005 | 53.72 | 53.72 | 6:36.31 | ||||||
- | Luleå Simsällskap 1 | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Klara Lindqvist | 2005 | 30.66 | 1:04.76 | 1:04.76 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 17:33 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 24, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Luleå Simsällskap 1 | 2003 | Luleå Simsällskap | 3:51.06 | ||||||
Albin Eriksson | 2003 | 26.78 | 56.80 | 56.80 | ||||||
Ji An Wang | 2003 | 26.70 | 56.74 | 1:53.54 | ||||||
Magnus Lindström | 2004 | 26.71 | 56.72 | 2:50.26 | ||||||
Melad Bahssas | 2002 | 28.49 | 1:00.80 | 3:51.06 | ||||||
2 | Kemin U-2 | 0 | Kemin Uimaseura | 3:56.57 | ||||||
Miko Saukkonen | 2006 | 32.00 | 1:06.82 | 1:06.82 | ||||||
Riku Ylikärppä | 1998 | 24.96 | 53.57 | 2:00.39 | ||||||
Henrik Siltari | 2002 | 27.64 | 59.31 | 2:59.70 | ||||||
Toni Lipponen | 2003 | 26.73 | 56.87 | 3:56.57 | ||||||
3 | Luleå Herrar Lag 2 | 2002 | Luleå Simsällskap | 5:49.43 | ||||||
Erik Andersson | 2006 | 33.87 | 1:11.70 | 1:11.70 | ||||||
Dante Keisu | 2008 | 43.73 | 1:31.17 | 2:42.87 | ||||||
Osama Bahssas | 2005 | 45.83 | 1:37.25 | 4:20.12 | ||||||
Per Lindqvist | 2008 | 40.99 | 1:29.31 | 5:49.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 17:33 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 09:07 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 25, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Luleå Simsällskap 1 | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:55.74 | ||||||
Klara Lindqvist | 2005 | 29.64 | 29.64 | |||||||
Randi Arnesen | 2005 | 28.32 | 57.96 | |||||||
Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | 29.44 | 1:27.40 | |||||||
Sabina Alman | 2003 | 28.34 | 1:55.74 | |||||||
2 | Bureå Simsällskap | 2001 | Bureå Simsällskap | 2:02.94 | ||||||
Wilma Wenden | 2002 | 28.06 | 28.06 | |||||||
Petra Andersson | 2001 | 31.35 | 59.41 | |||||||
Amanda Hedberg | 2004 | 35.01 | 1:34.42 | |||||||
Agnes Olsson | 2004 | 28.52 | 2:02.94 | |||||||
3 | Luleå Damer Lag 2 | 2002 | Luleå Simsällskap | 2:06.42 | ||||||
Moa Kreku | 2004 | 30.79 | 30.79 | |||||||
Petra Rasmuson | 2005 | 31.69 | 1:02.48 | |||||||
Felicia Hjälte | 2002 | 30.71 | 1:33.19 | |||||||
Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | 33.23 | 2:06.42 | |||||||
4 | Skellefteå Simklubb | 2005 | Skellefteå Simklubb | 2:28.13 | ||||||
Linnea Larsson | 2006 | 37.45 | 37.45 | |||||||
Felicia Hopkins | 2005 | 36.58 | 1:14.03 | |||||||
Linnea Forsman | 2005 | 41.20 | 1:55.23 | |||||||
Elma Lundström | 2006 | 32.90 | 2:28.13 | |||||||
5 | Luleå Damer Lag 3 | 2002 | Luleå Simsällskap | 2:36.24 | ||||||
Amanda Lindahl | 2006 | 36.52 | 36.52 | |||||||
Klara Åström | 2006 | 38.10 | 1:14.62 | |||||||
Ester Isaksson | 2006 | 40.56 | 1:55.18 | |||||||
Ebba Andersson | 2007 | 41.06 | 2:36.24 | |||||||
6 | Luleå Damer Lag 4 | 2002 | Luleå Simsällskap | 2:48.60 | ||||||
Jixiang Wang | 2008 | 41.10 | 41.10 | |||||||
Astrid Isaksson | 2010 | 49.38 | 1:30.48 | |||||||
Alva Sahlin | 2005 | 40.34 | 2:10.82 | |||||||
Tyra Eriksson | 2005 | 37.78 | 2:48.60 | |||||||
- | Kemin U-1 | 0 | Kemin Uimaseura | DSQ | ||||||
Eveliina Palo | 1999 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Miina Torvikoski | 2006 | 29.59 | 59.68 | |||||||
- | Luleå Damer Lag 5 | 2002 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Sigrid Heintz | 2010 | 51.38 | 51.38 | |||||||
Manna Moradi | 2009 | 55.51 | 1:46.89 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 09:07 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 09:11 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 26, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kemin U-2 | 0 | Kemin Uimaseura | 1:47.70 | ||||||
Riku Ylikärppä | 1998 | 24.84 | 24.84 | |||||||
Miko Saukkonen | 2006 | 30.05 | 54.89 | |||||||
Henrik Siltari | 2002 | 27.00 | 1:21.89 | |||||||
Toni Lipponen | 2003 | 25.81 | 1:47.70 | |||||||
2 | Luleå Herrar Lag 2 | 2002 | Luleå Simsällskap | 2:13.13 | ||||||
Melad Bahssas | 2002 | 27.07 | 27.07 | |||||||
Dante Keisu | 2008 | 38.61 | 1:05.68 | |||||||
Osama Bahssas | 2005 | 36.49 | 1:42.17 | |||||||
Erik Andersson | 2006 | 30.96 | 2:13.13 | |||||||
3 | Skellefteå Simklubb | 2004 | Skellefteå Simklubb | 2:15.74 | ||||||
Björn Risberg | 2004 | 34.84 | 34.84 | |||||||
William Lundmark | 2004 | 32.15 | 1:06.99 | |||||||
Philip Sandström | 2006 | 34.27 | 1:41.26 | |||||||
Melwin Magnusson | 2005 | 34.48 | 2:15.74 | |||||||
4 | Luleå Herrar Lag 3 | 2002 | Luleå Simsällskap | 2:58.93 | ||||||
Per Lindqvist | 2008 | 40.47 | 40.47 | |||||||
Sixten Isaksson | 2006 | 48.47 | 1:28.94 | |||||||
Patrick Rojrung | 2007 | 46.89 | 2:15.83 | |||||||
Axel Englund | 2007 | 43.10 | 2:58.93 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 09:11 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Isaksson | 2010 | Luleå Simsällskap | 1:01.78 | 2:05.99 | |||||
2 | Sigrid Heintz | 2010 | Luleå Simsällskap | 1:09.43 | 2:18.14 | |||||
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nelly Brevemark | 2009 | Luleå Simsällskap | 51.92 | 1:46.20 | |||||
- | Jixiang Wang | 2008 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miina Torvikoski | 2006 | Kemin Uimaseura | 38.16 | 1:18.48 | |||||
2 | Armi Tavi | 2007 | Kemin Uimaseura | 42.67 | 1:28.59 | |||||
3 | Linnea Larsson | 2006 | Skellefteå Simklubb | 43.69 | 1:29.15 | |||||
4 | Aino Kauppinen | 2006 | Kemin Uimaseura | 45.27 | 1:31.30 | |||||
5 | Kamilla Tedestedt | 2006 | Burträsk Simpolare | 1:33.76 | 1:33.76 | |||||
6 | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | 48.87 | 1:41.95 | |||||
7 | Matilda Österberg | 2006 | Luleå Simsällskap | 50.64 | 1:47.76 | |||||
8 | Ester Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 55.06 | 1:50.90 | |||||
9 | Ester Nordholm | 2007 | Luleå Simsällskap | 59.61 | 1:52.47 | |||||
10 | Hilma Bergman | 2006 | Skellefteå Simklubb | 56.67 | 1:57.20 | |||||
11 | Molly Nilsson | 2007 | Piteå Sim | 57.52 | 1:58.86 | |||||
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 35.85 | 1:13.33 | |||||
2 | Moa Kreku | 2004 | Luleå Simsällskap | 36.65 | 1:15.57 | |||||
3 | Moa Hallberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 37.04 | 1:19.53 | |||||
4 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 39.50 | 1:21.88 | |||||
5 | Minttu Tiensuu | 2005 | Kemin Uimaseura | 40.85 | 1:23.72 | |||||
6 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 45.62 | 1:34.36 | |||||
7 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 47.69 | 1:37.03 | |||||
8 | Linnea Forsman | 2005 | Skellefteå Simklubb | 1:52.23 | 1:52.23 | |||||
9 | Tyra Eriksson | 2005 | Luleå Simsällskap | 56.76 | 1:55.99 | |||||
10 | Alva Sahlin | 2005 | Luleå Simsällskap | 1:57.20 | 1:57.20 | |||||
Gren 27, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elisa Vakkuri | 2002 | Kemin Uimaseura | 36.05 | 1:13.84 | |||||
2 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 37.03 | 1:18.04 | |||||
3 | Felicia Hjälte | 2002 | Luleå Simsällskap | 38.59 | 1:20.10 | |||||
4 | Emmi Palo | 2003 | Kemin Uimaseura | 39.57 | 1:20.94 | |||||
5 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | 1:28.95 | 1:28.95 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dante Keisu | 2008 | Luleå Simsällskap | 51.22 | 1:42.72 | |||||
2 | Per Lindqvist | 2008 | Luleå Simsällskap | 53.46 | 1:49.66 | |||||
- | Malte Magnusson | 2008 | Skellefteå Simklubb | DNS | ||||||
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miko Saukkonen | 2006 | Kemin Uimaseura | 38.25 | 1:19.18 | |||||
2 | Khaled Ahmed | 2007 | Piteå Sim | 42.51 | 1:29.03 | |||||
3 | Alex Bojang | 2007 | Haparanda Sportklubb Taktik | 46.80 | 1:37.26 | |||||
4 | Patrick Rojrung | 2007 | Luleå Simsällskap | 54.03 | 1:54.30 | |||||
- | Philip Sandström | 2006 | Skellefteå Simklubb | DNS | ||||||
- | Sixten Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Luleå Simsällskap | 30.10 | 1:03.63 | |||||
2 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.06 | 1:05.36 | |||||
3 | William Lundmark | 2004 | Skellefteå Simklubb | 41.78 | 1:25.67 | |||||
4 | Björn Risberg | 2004 | Skellefteå Simklubb | 44.22 | 1:30.01 | |||||
5 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 46.10 | 1:33.76 | |||||
6 | Joel Lundmark | 2005 | Burträsk Simpolare | 50.08 | 1:54.58 | |||||
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Toni Lipponen | 2003 | Kemin Uimaseura | 31.05 | 1:04.09 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefteå Simklubb | 40.81 | 1:24.96 | 2:18.87 | 2:56.83 | |||
2 | Oona Lipponen | 2006 | Kemin Uimaseura | 41.35 | 1:29.13 | 2:23.14 | 3:03.62 | |||
3 | Elma Lundström | 2006 | Skellefteå Simklubb | 40.18 | 1:29.77 | 2:24.93 | 3:10.13 | |||
4 | Stina Westerlund | 2007 | Skellefteå Simklubb | 49.86 | 1:41.02 | 2:40.26 | 3:25.38 | |||
- | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | DSQ | ||||||
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emily Cwirzen | 2004 | Luleå Simsällskap | 40.36 | 1:25.76 | 2:17.01 | 2:56.41 | |||
2 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 38.83 | 1:21.03 | 2:14.40 | 2:57.37 | |||
3 | Saana Näsi | 2004 | Kemin Uimaseura | 37.36 | 1:27.20 | 2:24.58 | 3:07.26 | |||
4 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 39.69 | 1:28.36 | 2:25.01 | 3:07.73 | |||
5 | Selma Westerlund | 2004 | Skellefteå Simklubb | 44.09 | 1:35.74 | 2:31.92 | 3:21.48 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 09:57 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 30.90 | 1:06.46 | 1:44.49 | 2:18.19 | |||
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Henrik Siltari | 2002 | Kemin Uimaseura | 31.57 | 1:09.71 | 1:49.92 | 2:25.19 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 09:57 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 33, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefteå Simklubb | 37.24 | 1:18.99 | 2:02.58 | 2:42.25 | |||
2 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 38.26 | 1:20.15 | 2:03.87 | 2:42.96 | |||
3 | Ida Mannberg | 2007 | Piteå Sim | 39.09 | 1:23.21 | 2:08.16 | 2:51.12 | |||
4 | Aino Kauppinen | 2006 | Kemin Uimaseura | 37.60 | 1:20.51 | 2:06.41 | 2:52.19 | |||
5 | Nova Markstedt | 2006 | Piteå Sim | 38.94 | 1:24.03 | 2:14.33 | 3:03.00 | |||
6 | Ebba Andersson | 2007 | Luleå Simsällskap | 43.39 | 1:35.01 | 2:27.01 | 3:16.14 | |||
Gren 33, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 31.04 | 1:05.37 | 1:40.85 | 2:15.66 | |||
2 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 30.68 | 1:05.37 | 1:42.35 | 2:18.76 | |||
3 | Moa Kreku | 2004 | Luleå Simsällskap | 33.32 | 1:09.76 | 1:47.92 | 2:25.31 | |||
4 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 33.77 | 1:10.98 | 1:49.83 | 2:25.33 | |||
5 | Petra Rasmuson | 2005 | Luleå Simsällskap | 33.91 | 1:12.25 | 1:51.22 | 2:29.50 | |||
6 | Minttu Tiensuu | 2005 | Kemin Uimaseura | 33.95 | 1:13.14 | 1:53.22 | 2:32.39 | |||
7 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 39.41 | 1:23.00 | 2:07.85 | 2:51.38 | |||
8 | Felicia Hopkins | 2005 | Skellefteå Simklubb | 39.59 | 1:24.46 | 2:10.88 | 2:54.70 | |||
9 | Alize Hovila | 2005 | Kalix Simsällskap | 1:25.52 | 2:12.47 | 2:58.49 | 2:58.49 | |||
Gren 33, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 29.39 | 1:01.63 | 1:34.65 | 2:07.98 | |||
2 | Sini Niemi | 1997 | Tornion Uimaseura | 30.21 | 1:02.64 | 1:35.97 | 2:09.71 | |||
3 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 30.01 | 1:03.29 | 1:38.00 | 2:13.26 | |||
4 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefteå Simklubb | 32.81 | 1:11.28 | 1:53.01 | 2:34.57 | |||
5 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 34.58 | 1:14.40 | 1:56.67 | 2:38.06 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 34, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Miko Saukkonen | 2006 | Kemin Uimaseura | 33.07 | 1:09.67 | 1:48.60 | 2:27.33 | |||
2 | Erik Andersson | 2006 | Luleå Simsällskap | 34.26 | 1:14.06 | 1:54.61 | 2:33.45 | |||
3 | Khaled Ahmed | 2007 | Piteå Sim | 37.78 | 1:21.18 | 2:07.00 | 2:51.80 | |||
Gren 34, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 38.06 | 1:20.11 | 2:03.93 | 2:45.64 | |||
Gren 34, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Toni Lipponen | 2003 | Kemin Uimaseura | 27.92 | 58.95 | 1:30.91 | 2:02.05 | |||
2 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 27.25 | 58.29 | 1:31.26 | 2:05.06 | |||
3 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 27.05 | 57.68 | 1:30.60 | 2:05.69 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 35, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malin Lundmark | 2008 | Burträsk Simpolare | 52.15 | ||||||
2 | Olivia Granberg | 2009 | Burträsk Simpolare | 1:02.40 | ||||||
- | Miranda Henriksson | 2009 | Piteå Sim | DNS | ||||||
Gren 35, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Miina Torvikoski | 2006 | Kemin Uimaseura | 33.08 | ||||||
2 | Armi Tavi | 2007 | Kemin Uimaseura | 37.46 | ||||||
3 | Alma Marklund | 2006 | Piteå Sim | 37.62 | ||||||
4 | Oona Lipponen | 2006 | Kemin Uimaseura | 39.19 | ||||||
5 | Elma Lundström | 2006 | Skellefteå Simklubb | 39.66 | ||||||
6 | Amanda Lindahl | 2006 | Luleå Simsällskap | 42.05 | ||||||
7 | Kamilla Tedestedt | 2006 | Burträsk Simpolare | 42.46 | ||||||
8 | Linnea Larsson | 2006 | Skellefteå Simklubb | 45.40 | ||||||
9 | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | 46.18 | ||||||
10 | Stina Westerlund | 2007 | Skellefteå Simklubb | 47.43 | ||||||
11 | Klara Åström | 2006 | Luleå Simsällskap | 55.49 | ||||||
12 | Ester Nordholm | 2007 | Luleå Simsällskap | 56.18 | ||||||
- | Matilda Österberg | 2006 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 35, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 34.85 | ||||||
2 | Moa Hallberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 35.68 | ||||||
2 | Saana Näsi | 2004 | Kemin Uimaseura | 35.68 | ||||||
4 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 37.65 | ||||||
5 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 38.35 | ||||||
6 | Felicia Hopkins | 2005 | Skellefteå Simklubb | 44.57 | ||||||
7 | Alize Hovila | 2005 | Kalix Simsällskap | 45.24 | ||||||
8 | Selma Westerlund | 2004 | Skellefteå Simklubb | 45.41 | ||||||
9 | Linnea Forsman | 2005 | Skellefteå Simklubb | 55.23 | ||||||
- | Emilia Sikström | 2005 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 35, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sini Niemi | 1997 | Tornion Uimaseura | 29.80 | ||||||
2 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 30.14 | ||||||
3 | Elisa Vakkuri | 2002 | Kemin Uimaseura | 31.58 | ||||||
4 | Felicia Hjälte | 2002 | Luleå Simsällskap | 32.12 | ||||||
5 | Eveliina Palo | 1999 | Kemin Uimaseura | 34.19 | ||||||
6 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefteå Simklubb | 35.10 | ||||||
7 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 35.20 | ||||||
8 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | 36.29 | ||||||
9 | Emmi Palo | 2003 | Kemin Uimaseura | 39.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 36, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvard Waller | 2009 | Burträsk Simpolare | 59.29 | ||||||
Gren 36, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Khaled Ahmed | 2007 | Piteå Sim | 41.88 | ||||||
2 | Philip Sandström | 2006 | Skellefteå Simklubb | 42.60 | ||||||
Gren 36, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 28.14 | ||||||
2 | Magnus Lindström | 2004 | Luleå Simsällskap | 30.07 | ||||||
3 | William Lundmark | 2004 | Skellefteå Simklubb | 34.49 | ||||||
4 | Björn Risberg | 2004 | Skellefteå Simklubb | 41.92 | ||||||
5 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 44.34 | ||||||
6 | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefteå Simklubb | 45.48 | ||||||
7 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 46.27 | ||||||
8 | Joel Lundmark | 2005 | Burträsk Simpolare | 47.84 | ||||||
Gren 36, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Riku Ylikärppä | 1998 | Kemin Uimaseura | 26.39 | ||||||
2 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 27.70 | ||||||
3 | Henrik Siltari | 2002 | Kemin Uimaseura | 30.12 | ||||||
4 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 30.98 | ||||||
5 | Melad Bahssas | 2002 | Luleå Simsällskap | 31.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 14:58 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 37, 100m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Isaksson | 2010 | Luleå Simsällskap | 51.57 | 1:49.65 | |||||
2 | Sigrid Heintz | 2010 | Luleå Simsällskap | 1:59.86 | 1:59.86 | |||||
- | Julia Pettersson | 2010 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 37, 100m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lilly Marklund | 2008 | Piteå Sim | 41.96 | 1:32.38 | |||||
2 | Elin Bäcklund | 2008 | Piteå Sim | 43.10 | 1:32.44 | |||||
3 | Nelly Brevemark | 2009 | Luleå Simsällskap | 44.88 | 1:33.25 | |||||
4 | Jixiang Wang | 2008 | Luleå Simsällskap | 44.34 | 1:34.59 | |||||
5 | Ellen Gotthold | 2008 | Piteå Sim | 47.26 | 1:39.94 | |||||
6 | Malin Lundmark | 2008 | Burträsk Simpolare | 45.35 | 1:40.92 | |||||
7 | Alma Happonen | 2008 | Haparanda Sportklubb Taktik | 48.98 | 1:43.59 | |||||
8 | Nanna Åström | 2008 | Burträsk Simpolare | 53.29 | 1:53.91 | |||||
9 | Olivia Granberg | 2009 | Burträsk Simpolare | 54.36 | 1:58.03 | |||||
Gren 37, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miina Torvikoski | 2006 | Kemin Uimaseura | 31.07 | 1:04.30 | |||||
2 | Oona Lipponen | 2006 | Kemin Uimaseura | 35.42 | 1:13.51 | |||||
3 | Fanny Landstedt Aldengren | 2006 | Luleå Simsällskap | 35.29 | 1:13.76 | |||||
4 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefteå Simklubb | 36.08 | 1:14.72 | |||||
5 | Elma Lundström | 2006 | Skellefteå Simklubb | 36.53 | 1:16.31 | |||||
6 | Ida Mannberg | 2007 | Piteå Sim | 37.34 | 1:16.72 | |||||
7 | Aino Kauppinen | 2006 | Kemin Uimaseura | 36.44 | 1:17.70 | |||||
7 | Armi Tavi | 2007 | Kemin Uimaseura | 36.04 | 1:17.70 | |||||
9 | Kamilla Tedestedt | 2006 | Burträsk Simpolare | 37.10 | 1:20.99 | |||||
10 | Nova Markstedt | 2006 | Piteå Sim | 38.47 | 1:21.22 | |||||
11 | Klara Åström | 2006 | Luleå Simsällskap | 39.76 | 1:25.86 | |||||
12 | Ebba Böttcher Åström | 2007 | Bodens BK Simklubb | 40.14 | 1:26.03 | |||||
13 | Stina Westerlund | 2007 | Skellefteå Simklubb | 41.43 | 1:27.70 | |||||
14 | Ebba Andersson | 2007 | Luleå Simsällskap | 42.10 | 1:28.03 | |||||
15 | Ester Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 43.36 | 1:30.84 | |||||
16 | Ester Nordholm | 2007 | Luleå Simsällskap | 49.75 | 1:43.60 | |||||
17 | Hilma Bergman | 2006 | Skellefteå Simklubb | 49.21 | 1:44.34 | |||||
18 | Hanna Berglönn Persson | 2007 | Bodens BK Simklubb | 49.27 | 1:45.99 | |||||
- | Alma Marklund | 2006 | Piteå Sim | DNS | ||||||
Gren 37, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 29.36 | 1:00.64 | |||||
2 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 30.47 | 1:04.04 | |||||
3 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 30.64 | 1:04.36 | |||||
4 | Moa Kreku | 2004 | Luleå Simsällskap | 31.71 | 1:06.14 | |||||
5 | Petra Rasmuson | 2005 | Luleå Simsällskap | 32.26 | 1:07.56 | |||||
6 | Minttu Tiensuu | 2005 | Kemin Uimaseura | 31.80 | 1:07.59 | |||||
7 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 33.13 | 1:08.08 | |||||
8 | Emily Cwirzen | 2004 | Luleå Simsällskap | 33.77 | 1:10.25 | |||||
9 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 35.00 | 1:12.53 | |||||
10 | Saana Näsi | 2004 | Kemin Uimaseura | 34.37 | 1:12.68 | |||||
11 | Moa Hallberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 34.00 | 1:13.75 | |||||
12 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 36.77 | 1:17.52 | |||||
13 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 37.70 | 1:17.84 | |||||
14 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 37.86 | 1:19.48 | |||||
15 | Alize Hovila | 2005 | Kalix Simsällskap | 39.31 | 1:21.41 | |||||
16 | Selma Westerlund | 2004 | Skellefteå Simklubb | 38.41 | 1:21.57 | |||||
17 | Felicia Hopkins | 2005 | Skellefteå Simklubb | 39.47 | 1:23.42 | |||||
18 | Tyra Eriksson | 2005 | Luleå Simsällskap | 40.61 | 1:28.71 | |||||
19 | Alva Sahlin | 2005 | Luleå Simsällskap | 44.39 | 1:33.76 | |||||
20 | Linnea Forsman | 2005 | Skellefteå Simklubb | 45.33 | 1:35.00 | |||||
Gren 37, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 29.14 | 1:00.34 | |||||
2 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 29.79 | 1:02.41 | |||||
3 | Elisa Vakkuri | 2002 | Kemin Uimaseura | 31.16 | 1:04.00 | |||||
4 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefteå Simklubb | 32.34 | 1:08.22 | |||||
5 | Felicia Hjälte | 2002 | Luleå Simsällskap | 33.69 | 1:09.55 | |||||
6 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 33.64 | 1:11.13 | |||||
7 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | 1:13.63 | 1:13.63 | |||||
8 | Emmi Palo | 2003 | Kemin Uimaseura | 34.63 | 1:14.46 | |||||
9 | Emelie Lindgren Åsen | 2000 | Burträsk Simpolare | 35.64 | 1:15.69 | |||||
10 | Arina Chichina | 2003 | Kalix Simsällskap | 36.08 | 1:17.95 | |||||
11 | Matilda Johansson | 1997 | Bodens BK Simklubb | 46.11 | 1:39.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 14:58 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 38, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dante Keisu | 2008 | Luleå Simsällskap | 40.21 | 1:24.34 | |||||
2 | Per Lindqvist | 2008 | Luleå Simsällskap | 40.54 | 1:25.67 | |||||
3 | Malte Magnusson | 2008 | Skellefteå Simklubb | 40.32 | 1:26.21 | |||||
4 | Micah Mäki-Ampomah | 2009 | Haparanda Sportklubb Taktik | 1:35.52 | 1:35.52 | |||||
5 | Edvard Waller | 2009 | Burträsk Simpolare | 44.15 | 1:36.88 | |||||
6 | Johannes Persson | 2008 | Piteå Sim | 1:43.52 | 1:43.52 | |||||
Gren 38, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miko Saukkonen | 2006 | Kemin Uimaseura | 31.69 | 1:06.77 | |||||
2 | Erik Andersson | 2006 | Luleå Simsällskap | 32.46 | 1:08.33 | |||||
3 | Philip Sandström | 2006 | Skellefteå Simklubb | 1:17.44 | 1:17.44 | |||||
4 | Khaled Ahmed | 2007 | Piteå Sim | 37.11 | 1:17.96 | |||||
5 | Alex Bojang | 2007 | Haparanda Sportklubb Taktik | 40.43 | 1:28.01 | |||||
6 | Emil Molander | 2007 | Bodens BK Simklubb | 42.44 | 1:29.65 | |||||
7 | Sixten Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 48.28 | 1:44.59 | |||||
8 | Patrick Rojrung | 2007 | Luleå Simsällskap | 48.94 | 1:45.03 | |||||
- | Axel Englund | 2007 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 38, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Luleå Simsällskap | 27.62 | 58.98 | |||||
2 | William Lundmark | 2004 | Skellefteå Simklubb | 33.37 | 1:10.01 | |||||
3 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 37.36 | 1:16.31 | |||||
4 | Melwin Magnusson | 2005 | Skellefteå Simklubb | 37.17 | 1:18.87 | |||||
5 | Björn Risberg | 2004 | Skellefteå Simklubb | 37.55 | 1:20.82 | |||||
6 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 40.30 | 1:23.86 | |||||
7 | Joel Lundmark | 2005 | Burträsk Simpolare | 40.31 | 1:27.54 | |||||
8 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 41.34 | 1:27.82 | |||||
9 | Osama Bahssas | 2005 | Luleå Simsällskap | 42.83 | 1:28.23 | |||||
Gren 38, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 26.60 | 55.77 | |||||
2 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 27.03 | 56.50 | |||||
3 | Toni Lipponen | 2003 | Kemin Uimaseura | 27.22 | 56.56 | |||||
4 | Henrik Siltari | 2002 | Kemin Uimaseura | 28.58 | 59.82 | |||||
5 | Melad Bahssas | 2002 | Luleå Simsällskap | 28.36 | 1:00.86 | |||||
6 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 30.21 | 1:02.88 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 41, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Isaksson | 2010 | Luleå Simsällskap | 57.16 | ||||||
2 | Sigrid Heintz | 2010 | Luleå Simsällskap | 1:06.50 | ||||||
- | Julia Pettersson | 2010 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 41, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Bojang | 2008 | Haparanda Sportklubb Taktik | 48.46 | ||||||
2 | Nelly Brevemark | 2009 | Luleå Simsällskap | 49.47 | ||||||
3 | Jixiang Wang | 2008 | Luleå Simsällskap | 53.45 | ||||||
4 | Ellen Gotthold | 2008 | Piteå Sim | 53.92 | ||||||
5 | Alma Happonen | 2008 | Haparanda Sportklubb Taktik | 54.33 | ||||||
6 | Nanna Åström | 2008 | Burträsk Simpolare | 58.81 | ||||||
7 | Manna Moradi | 2009 | Luleå Simsällskap | 59.86 | ||||||
8 | Olivia Granberg | 2009 | Burträsk Simpolare | 1:00.59 | ||||||
- | Elin Bäcklund | 2008 | Piteå Sim | DNS | ||||||
Gren 41, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Miina Torvikoski | 2006 | Kemin Uimaseura | 37.43 | ||||||
2 | Millie Eriksson | 2007 | Skellefteå Simklubb | 39.32 | ||||||
3 | Linnea Larsson | 2006 | Skellefteå Simklubb | 41.15 | ||||||
4 | Kamilla Tedestedt | 2006 | Burträsk Simpolare | 41.44 | ||||||
5 | Ebba Böttcher Åström | 2007 | Bodens BK Simklubb | 45.16 | ||||||
6 | Klara Åström | 2006 | Luleå Simsällskap | 45.17 | ||||||
7 | Aino Kauppinen | 2006 | Kemin Uimaseura | 45.47 | ||||||
8 | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | 46.85 | ||||||
9 | Stina Westerlund | 2007 | Skellefteå Simklubb | 48.82 | ||||||
10 | Matilda Österberg | 2006 | Luleå Simsällskap | 49.76 | ||||||
11 | Ester Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 51.72 | ||||||
12 | Ebba Andersson | 2007 | Luleå Simsällskap | 52.28 | ||||||
13 | Ester Nordholm | 2007 | Luleå Simsällskap | 54.34 | ||||||
14 | Hilma Bergman | 2006 | Skellefteå Simklubb | 54.97 | ||||||
15 | Molly Nilsson | 2007 | Piteå Sim | 55.83 | ||||||
16 | Hanna Berglönn Persson | 2007 | Bodens BK Simklubb | 58.88 | ||||||
17 | Freja Sahlin | 2007 | Luleå Simsällskap | 1:09.39 | ||||||
- | Alma Marklund | 2006 | Piteå Sim | DNS | ||||||
- | Armi Tavi | 2007 | Kemin Uimaseura | DSQ | ||||||
Gren 41, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 33.88 | ||||||
2 | Moa Kreku | 2004 | Luleå Simsällskap | 35.29 | ||||||
3 | Moa Hallberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 36.74 | ||||||
4 | Heidi Nilsson | 2005 | Piteå Sim | 37.05 | ||||||
5 | Kajsa Waller | 2005 | Burträsk Simpolare | 39.73 | ||||||
6 | Saana Näsi | 2004 | Kemin Uimaseura | 43.19 | ||||||
7 | Amanda Hedberg | 2004 | Bureå Simsällskap | 44.62 | ||||||
8 | Selma Westerlund | 2004 | Skellefteå Simklubb | 45.13 | ||||||
9 | Tilde Nordholm | 2004 | Luleå Simsällskap | 45.60 | ||||||
10 | Alize Hovila | 2005 | Kalix Simsällskap | 45.97 | ||||||
11 | Tyra Eriksson | 2005 | Luleå Simsällskap | 47.30 | ||||||
12 | Linnea Forsman | 2005 | Skellefteå Simklubb | 53.13 | ||||||
13 | Alva Sahlin | 2005 | Luleå Simsällskap | 54.92 | ||||||
Gren 41, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elisa Vakkuri | 2002 | Kemin Uimaseura | 34.15 | ||||||
2 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 35.63 | ||||||
3 | Felicia Hjälte | 2002 | Luleå Simsällskap | 36.28 | ||||||
4 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 36.78 | ||||||
5 | Emmi Palo | 2003 | Kemin Uimaseura | 38.21 | ||||||
6 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefteå Simklubb | 38.42 | ||||||
7 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefteå Simklubb | 39.69 | ||||||
8 | Arina Chichina | 2003 | Kalix Simsällskap | 40.66 | ||||||
9 | Matilda Johansson | 1997 | Bodens BK Simklubb | 56.73 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 42, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Magnusson | 2008 | Skellefteå Simklubb | 46.31 | ||||||
2 | Dante Keisu | 2008 | Luleå Simsällskap | 49.34 | ||||||
3 | Per Lindqvist | 2008 | Luleå Simsällskap | 51.38 | ||||||
4 | Edvard Waller | 2009 | Burträsk Simpolare | 52.78 | ||||||
5 | Micah Mäki-Ampomah | 2009 | Haparanda Sportklubb Taktik | 56.96 | ||||||
6 | Joel Lindmark | 2008 | Burträsk Simpolare | 58.15 | ||||||
7 | Johannes Persson | 2008 | Piteå Sim | 1:02.64 | ||||||
7 | Viktor Lindgren | 2009 | Burträsk Simpolare | 1:02.64 | ||||||
Gren 42, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Miko Saukkonen | 2006 | Kemin Uimaseura | 36.37 | ||||||
2 | Erik Andersson | 2006 | Luleå Simsällskap | 42.72 | ||||||
3 | Khaled Ahmed | 2007 | Piteå Sim | 42.75 | ||||||
4 | Philip Sandström | 2006 | Skellefteå Simklubb | 43.63 | ||||||
5 | Sixten Isaksson | 2006 | Luleå Simsällskap | 50.52 | ||||||
6 | Patrick Rojrung | 2007 | Luleå Simsällskap | 51.84 | ||||||
7 | Emil Molander | 2007 | Bodens BK Simklubb | 53.13 | ||||||
- | Eric Sandestål | 2007 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 42, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magnus Lindström | 2004 | Luleå Simsällskap | 29.36 | ||||||
2 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 30.07 | ||||||
3 | William Lundmark | 2004 | Skellefteå Simklubb | 39.22 | ||||||
4 | Björn Risberg | 2004 | Skellefteå Simklubb | 41.33 | ||||||
5 | William Granberg | 2005 | Burträsk Simpolare | 43.92 | ||||||
6 | Hugo Westermark | 2004 | Burträsk Simpolare | 48.48 | ||||||
7 | Osama Bahssas | 2005 | Luleå Simsällskap | 48.83 | ||||||
8 | Joel Lundmark | 2005 | Burträsk Simpolare | 49.83 | ||||||
Gren 42, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Toni Lipponen | 2003 | Kemin Uimaseura | 29.90 | ||||||
2 | Henrik Siltari | 2002 | Kemin Uimaseura | 33.48 | ||||||
3 | Karl-Axel Waller | 2003 | Burträsk Simpolare | 33.73 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 45, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oona Lipponen | 2006 | Kemin Uimaseura | 44.64 | 1:35.17 | 2:24.73 | 3:14.31 | |||
2 | Elma Lundström | 2006 | Skellefteå Simklubb | 43.60 | 1:35.36 | 2:29.15 | 3:20.68 | |||
3 | Linnea Larsson | 2006 | Skellefteå Simklubb | 47.26 | 1:44.37 | 2:42.85 | 3:39.74 | |||
4 | Nova Markstedt | 2006 | Piteå Sim | 51.30 | 1:50.84 | 2:51.26 | 3:49.74 | |||
5 | Maja Westermark | 2006 | Burträsk Simpolare | 55.18 | 2:01.05 | 3:06.59 | 4:10.55 | |||
Gren 45, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 37.10 | 1:20.16 | 2:05.06 | 2:50.23 | |||
2 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 38.23 | 1:23.21 | 2:09.60 | 2:55.08 | |||
3 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 40.37 | 1:27.70 | 2:16.70 | 3:05.29 | |||
4 | Emily Cwirzen | 2004 | Luleå Simsällskap | 43.46 | 1:34.34 | 2:26.55 | 3:17.43 | |||
5 | Victoria Niska | 2005 | Haparanda Sportklubb Taktik | 45.81 | 1:37.80 | 2:29.83 | 3:27.01 | |||
6 | Tyra Eriksson | 2005 | Luleå Simsällskap | 50.87 | 1:50.73 | 2:49.04 | 3:43.43 | |||
- | Emilia Sikström | 2005 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felicia Hopkins | 2005 | Skellefteå Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 45, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 43.05 | 1:33.74 | 2:25.90 | 3:16.90 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 46, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alex Bojang | 2007 | Haparanda Sportklubb Taktik | 56.61 | 2:02.91 | 3:09.82 | 4:18.48 | |||
Gren 46, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.59 | 1:11.09 | 1:49.01 | 2:27.16 | |||
2 | Simon Eriksson | 2004 | Piteå Sim | 46.50 | 1:41.45 | 2:38.47 | 3:35.07 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 47, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kemin U-1 | 0 | Kemin Uimaseura | 4:56.05 | ||||||
Elisa Vakkuri | 2002 | 36.65 | 1:14.02 | 1:14.02 | ||||||
Eveliina Palo | 1999 | 37.69 | 1:21.97 | 2:35.99 | ||||||
Miina Torvikoski | 2006 | 34.03 | 1:13.27 | 3:49.26 | ||||||
Minttu Tiensuu | 2005 | 31.66 | 1:06.79 | 4:56.05 | ||||||
2 | Luleå Damer Lag 2 | 2002 | Luleå Simsällskap | 5:10.61 | ||||||
Moa Kreku | 2004 | 37.06 | 1:16.45 | 1:16.45 | ||||||
Petra Rasmuson | 2005 | 39.12 | 1:24.68 | 2:41.13 | ||||||
Felicia Hjälte | 2002 | 34.34 | 1:17.39 | 3:58.52 | ||||||
Emily Cwirzen | 2004 | 34.41 | 1:12.09 | 5:10.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kvantum Cup 2019 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 | |||
Tävlingsort | Luleå | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | Luleå Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 februari 2019 |
Gren 48, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Kemin U-2 | 0 | Kemin Uimaseura | 4:22.62 | ||||||
Toni Lipponen | 2003 | 31.11 | 1:05.32 | 1:05.32 | ||||||
Henrik Siltari | 2002 | 32.98 | 1:12.70 | 2:18.02 | ||||||
Riku Ylikärppä | 1998 | 26.55 | 58.39 | 3:16.41 | ||||||
Miko Saukkonen | 2006 | 30.98 | 1:06.21 | 4:22.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 februari 2019 |
Licensierad till: Luleå Simsällskap | Utskriftstid | 16:27 |