Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.92 | ||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.57 | ||||||
3 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 32.06 | ||||||
4 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 33.01 | ||||||
5 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.13 | ||||||
6 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 33.52 | ||||||
7 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 33.67 | ||||||
8 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.74 | ||||||
9 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 33.91 | ||||||
10 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 34.04 | ||||||
11 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 34.12 | ||||||
12 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 34.17 | ||||||
13 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 34.18 | ||||||
14 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 34.29 | ||||||
15 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 34.35 | ||||||
16 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.36 | ||||||
17 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 34.67 | ||||||
17 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.67 | ||||||
19 | Line L. Antvorskov | 2007 | Sigma Swim Allerød | 34.74 | ||||||
20 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 35.03 | ||||||
21 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.06 | ||||||
22 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 35.22 | ||||||
23 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 35.33 | ||||||
24 | Line Appel | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 35.44 | ||||||
25 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.64 | ||||||
26 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 35.75 | ||||||
27 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 35.99 | ||||||
28 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.46 | ||||||
29 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | JGI Svømning | 36.86 | ||||||
30 | Helene Heegaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 37.17 | ||||||
31 | Caroline Terney | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 37.25 | ||||||
32 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.07 | ||||||
33 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.34 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 31.86 | ||||||
2 | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 32.66 | ||||||
3 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 33.77 | ||||||
4 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 33.98 | ||||||
5 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.12 | ||||||
6 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 35.24 | ||||||
7 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 35.33 | ||||||
8 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 35.67 | ||||||
9 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 35.74 | ||||||
10 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.32 | ||||||
11 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.34 | ||||||
12 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 37.56 | ||||||
13 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 37.81 | ||||||
14 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 37.93 | ||||||
15 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 38.21 | ||||||
16 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.29 | ||||||
17 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 38.34 | ||||||
18 | Alesha Azman | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 38.64 | ||||||
19 | Lina Thejlman | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 38.85 | ||||||
20 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 39.41 | ||||||
21 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.59 | ||||||
22 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 39.91 | ||||||
23 | Clara Nyrup | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 39.95 | ||||||
24 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 39.99 | ||||||
25 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 40.05 | ||||||
26 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.13 | ||||||
27 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.33 | ||||||
28 | Pauline Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 40.37 | ||||||
29 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.72 | ||||||
30 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 41.18 | ||||||
31 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 41.19 | ||||||
32 | Kornelia Eg | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 41.71 | ||||||
33 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.96 | ||||||
34 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.55 | ||||||
35 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.75 | ||||||
36 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.05 | ||||||
37 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.04 | ||||||
38 | Marie Borregaard Nielsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 44.09 | ||||||
39 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 46.00 | ||||||
40 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 47.60 | ||||||
- | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 29.51 | ||||||
2 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 29.59 | ||||||
3 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 29.60 | ||||||
4 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 29.65 | ||||||
5 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 29.68 | ||||||
6 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 29.89 | ||||||
7 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 30.06 | ||||||
8 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.09 | ||||||
9 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 30.19 | ||||||
10 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 30.85 | ||||||
11 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.25 | ||||||
12 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 31.33 | ||||||
13 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.61 | ||||||
14 | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.71 | ||||||
15 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 31.89 | ||||||
16 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.32 | ||||||
17 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.61 | ||||||
18 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 33.08 | ||||||
19 | Jonathan Kristensen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 33.37 | ||||||
20 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.57 | ||||||
21 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 35.21 | ||||||
- | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.45 | ||||||
2 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.00 | ||||||
3 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 31.20 | ||||||
4 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.32 | ||||||
5 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 31.93 | ||||||
6 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.10 | ||||||
7 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 32.19 | ||||||
8 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 32.23 | ||||||
9 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 32.27 | ||||||
10 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 32.31 | ||||||
11 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.39 | ||||||
12 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 32.46 | ||||||
13 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 32.58 | ||||||
14 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 32.70 | ||||||
15 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 32.80 | ||||||
16 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.92 | ||||||
17 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 32.94 | ||||||
18 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 33.19 | ||||||
19 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 33.77 | ||||||
20 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 33.97 | ||||||
21 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 34.28 | ||||||
22 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.37 | ||||||
23 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 34.46 | ||||||
24 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | 34.65 | ||||||
25 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 34.79 | ||||||
26 | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 35.29 | ||||||
27 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 35.73 | ||||||
28 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.98 | ||||||
29 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.19 | ||||||
30 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 36.25 | ||||||
31 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.29 | ||||||
32 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 36.34 | ||||||
33 | Oscar Heinemann | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.36 | ||||||
34 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 36.37 | ||||||
35 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 36.55 | ||||||
36 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.65 | ||||||
37 | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 36.78 | ||||||
38 | Christian Ødum | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 37.00 | ||||||
39 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 37.14 | ||||||
40 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 37.64 | ||||||
41 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 37.70 | ||||||
42 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 37.86 | ||||||
42 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 37.86 | ||||||
44 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 37.89 | ||||||
45 | Marcus Westmark Holm | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 38.15 | ||||||
46 | David Knudsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 38.20 | ||||||
47 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 38.31 | ||||||
48 | Viktor Lange | 2007 | Roskilde Svømning | 38.36 | ||||||
49 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 38.52 | ||||||
50 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.75 | ||||||
51 | Adam Gjerløv | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 40.13 | ||||||
52 | Frederik S. Lundstrøm | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 40.49 | ||||||
53 | Alexander Chamberlain | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.85 | ||||||
54 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 41.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.65 | 1:22.20 | |||||
2 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 41.25 | 1:23.08 | |||||
3 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 40.97 | 1:23.72 | |||||
4 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 41.57 | 1:24.71 | |||||
5 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 43.89 | 1:25.27 | |||||
6 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 40.67 | 1:25.60 | |||||
7 | Nina Griffin | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.16 | 1:25.69 | |||||
8 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 41.58 | 1:25.87 | |||||
9 | Line Appel | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 43.26 | 1:26.97 | |||||
10 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 43.00 | 1:27.86 | |||||
11 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 42.92 | 1:28.25 | |||||
12 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.37 | 1:28.37 | |||||
13 | Line L. Antvorskov | 2007 | Sigma Swim Allerød | 41.87 | 1:28.50 | |||||
14 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 44.43 | 1:30.61 | |||||
15 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.92 | 1:31.03 | |||||
16 | Helene Heegaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 45.76 | 1:32.22 | |||||
17 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 1:36.50 | 1:36.50 | |||||
18 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 47.20 | 1:37.50 | |||||
19 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 46.65 | 1:38.53 | |||||
- | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | efb v 75 m | |||||
- | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | efb 25 m | |||||
- | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v 25 m | |||||
- | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | efb v 50 m | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.66 | 1:20.42 | |||||
2 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 42.08 | 1:27.58 | |||||
3 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 43.14 | 1:29.09 | |||||
4 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 46.87 | 1:33.04 | |||||
5 | Rosa Mantoni | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 47.95 | 1:36.15 | |||||
6 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.07 | 1:36.69 | |||||
7 | Alma Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 47.61 | 1:37.35 | |||||
8 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 47.69 | 1:37.58 | |||||
9 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.36 | 1:38.71 | |||||
10 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.83 | 1:38.83 | |||||
11 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 48.29 | 1:39.00 | |||||
12 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 48.92 | 1:39.94 | |||||
13 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.78 | 1:40.00 | |||||
14 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 49.81 | 1:40.31 | |||||
15 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 49.83 | 1:41.48 | |||||
16 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 49.73 | 1:43.44 | |||||
17 | Kornelia Eg | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 50.93 | 1:43.59 | |||||
18 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 51.54 | 1:43.68 | |||||
19 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 50.69 | 1:43.79 | |||||
20 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 52.44 | 1:44.18 | |||||
21 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.79 | 1:44.56 | |||||
22 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 51.32 | 1:45.26 | |||||
23 | Liv Rosenkrantz | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:45.27 | 1:45.27 | |||||
24 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 52.61 | 1:46.46 | |||||
25 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 53.38 | 1:48.05 | |||||
- | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | efb v 25 m | |||||
- | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | efb v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:56 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 35.86 | 1:13.57 | |||||
2 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.29 | 1:19.15 | |||||
3 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 39.92 | 1:19.83 | |||||
4 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.89 | 1:19.92 | |||||
5 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 39.68 | 1:20.28 | |||||
6 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.37 | 1:20.89 | |||||
7 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 39.78 | 1:20.98 | |||||
8 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.51 | 1:21.36 | |||||
9 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.18 | 1:21.92 | |||||
10 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.90 | 1:23.36 | |||||
11 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.31 | 1:24.79 | |||||
12 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.13 | 1:25.29 | |||||
13 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 41.60 | 1:25.34 | |||||
14 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.93 | 1:26.69 | |||||
- | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | efb v 75 m | |||||
- | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | efb v 25 m | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.87 | 1:08.85 | |||||
2 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 38.78 | 1:18.70 | |||||
3 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 40.11 | 1:21.32 | |||||
4 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 38.44 | 1:21.44 | |||||
5 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 40.30 | 1:22.04 | |||||
6 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.71 | 1:22.16 | |||||
7 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 41.65 | 1:22.85 | |||||
8 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.57 | 1:23.47 | |||||
9 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 41.34 | 1:23.81 | |||||
10 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 39.96 | 1:24.51 | |||||
11 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 41.48 | 1:24.54 | |||||
12 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 41.66 | 1:25.80 | |||||
13 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 41.81 | 1:26.15 | |||||
14 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 42.33 | 1:26.86 | |||||
15 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 43.81 | 1:27.03 | |||||
16 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 43.25 | 1:27.55 | |||||
17 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.51 | 1:28.59 | |||||
18 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | 44.96 | 1:28.67 | |||||
19 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 45.41 | 1:28.79 | |||||
20 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 44.31 | 1:31.94 | |||||
21 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 44.56 | 1:33.11 | |||||
22 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 47.35 | 1:34.89 | |||||
23 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 47.52 | 1:35.40 | |||||
24 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.11 | 1:35.61 | |||||
25 | David Knudsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 47.72 | 1:35.86 | |||||
26 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 47.54 | 1:37.38 | |||||
27 | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 47.68 | 1:37.79 | |||||
28 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 48.38 | 1:38.44 | |||||
29 | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 49.62 | 1:41.24 | |||||
- | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | efb 25 m | |||||
- | Mark Nielsen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | efb 75 m | |||||
- | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | DSQ | efb 50 m | |||||
- | Viktor Lange | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | efb 50 m | |||||
- | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | efb v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:56 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.06 | ||||||
2 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.19 | ||||||
3 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.78 | ||||||
4 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 42.46 | ||||||
5 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 42.58 | ||||||
6 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 42.65 | ||||||
7 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 43.31 | ||||||
8 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 43.61 | ||||||
9 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 44.57 | ||||||
10 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 46.01 | ||||||
11 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 46.24 | ||||||
12 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 47.18 | ||||||
13 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 47.58 | ||||||
14 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.25 | ||||||
15 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 48.38 | ||||||
16 | Anna Powers | 2007 | Herlev Svømning | 48.93 | ||||||
17 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 48.96 | ||||||
18 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 49.41 | ||||||
19 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 50.42 | ||||||
20 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 51.44 | ||||||
- | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 44.06 | ||||||
2 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 44.95 | ||||||
3 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 45.61 | ||||||
4 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 45.87 | ||||||
5 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 47.02 | ||||||
6 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 47.32 | ||||||
7 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.63 | ||||||
8 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.69 | ||||||
9 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 49.25 | ||||||
10 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.57 | ||||||
11 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 49.80 | ||||||
12 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 50.20 | ||||||
13 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 51.60 | ||||||
14 | Sofie Lykke | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 52.36 | ||||||
15 | Alma Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 52.66 | ||||||
16 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.15 | ||||||
16 | Julija Devicic | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 53.15 | ||||||
18 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.24 | ||||||
19 | Lina Thejlman | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 53.97 | ||||||
20 | Rosa Mantoni | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 54.21 | ||||||
21 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 54.55 | ||||||
22 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 54.56 | ||||||
23 | Karoline Drescher | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 54.77 | ||||||
24 | Pauline Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 54.88 | ||||||
25 | Alesha Azman | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 54.98 | ||||||
26 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 55.14 | ||||||
27 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 55.34 | ||||||
28 | Liv Rosenkrantz | 2008 | Sigma Swim Allerød | 55.41 | ||||||
29 | Ana Bogdanovic | 2008 | Herlev Svømning | 55.68 | ||||||
30 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.88 | ||||||
30 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 55.88 | ||||||
32 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 56.06 | ||||||
33 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 56.80 | ||||||
34 | Clara Nyrup | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 56.90 | ||||||
35 | Marie Borregaard Nielsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 57.14 | ||||||
36 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 57.23 | ||||||
37 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 58.79 | ||||||
38 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 1:00.10 | ||||||
39 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:56 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.73 | ||||||
2 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 38.15 | ||||||
3 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.02 | ||||||
4 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.64 | ||||||
5 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.85 | ||||||
6 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.94 | ||||||
7 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 41.02 | ||||||
8 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 41.57 | ||||||
9 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 41.62 | ||||||
10 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.76 | ||||||
11 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.18 | ||||||
12 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.86 | ||||||
13 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.98 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.10 | ||||||
2 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 42.94 | ||||||
3 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.08 | ||||||
4 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 44.46 | ||||||
5 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 44.71 | ||||||
6 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 44.79 | ||||||
7 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 45.16 | ||||||
8 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.35 | ||||||
9 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 45.55 | ||||||
10 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 45.89 | ||||||
11 | Adam Gjerløv | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 46.31 | ||||||
12 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.38 | ||||||
13 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 46.48 | ||||||
14 | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 46.96 | ||||||
15 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.08 | ||||||
16 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.80 | ||||||
17 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 48.87 | ||||||
18 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 49.28 | ||||||
19 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 50.04 | ||||||
20 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 50.25 | ||||||
21 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 51.05 | ||||||
22 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 51.12 | ||||||
23 | Oscar Heinemann | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.92 | ||||||
24 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 52.28 | ||||||
25 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 53.79 | ||||||
26 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 54.14 | ||||||
27 | Marcus Westmark Holm | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 54.51 | ||||||
28 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 54.93 | ||||||
29 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 57.18 | ||||||
30 | Alexander Chamberlain | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 58.48 | ||||||
- | Lauritz Viborg Husum | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | berøring m 1 hånd 25 | |||||
- | Viktor Lange | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | flyarmtag ved start | |||||
- | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | crawlben v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.74 | 1:18.90 | |||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.28 | 1:20.73 | |||||
3 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 37.55 | 1:21.81 | |||||
4 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 39.63 | 1:24.38 | |||||
5 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 38.86 | 1:24.49 | |||||
6 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 39.13 | 1:24.89 | |||||
7 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 1:25.26 | 1:25.26 | |||||
8 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.92 | 1:25.28 | |||||
9 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.39 | 1:26.19 | |||||
9 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 40.13 | 1:26.19 | |||||
11 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.64 | 1:26.54 | |||||
12 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.76 | 1:26.66 | |||||
13 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.21 | 1:27.91 | |||||
14 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.82 | 1:28.59 | |||||
15 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 41.14 | 1:28.69 | |||||
16 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 42.15 | 1:28.86 | |||||
17 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 41.69 | 1:29.31 | |||||
18 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 41.78 | 1:29.69 | |||||
19 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 40.59 | 1:30.20 | |||||
20 | Line Appel | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 42.27 | 1:30.79 | |||||
21 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.73 | 1:30.80 | |||||
22 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 43.97 | 1:31.38 | |||||
23 | Line L. Antvorskov | 2007 | Sigma Swim Allerød | 41.82 | 1:31.48 | |||||
24 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 41.67 | 1:31.73 | |||||
24 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 44.39 | 1:31.73 | |||||
26 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 42.48 | 1:31.80 | |||||
27 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 40.80 | 1:31.93 | |||||
28 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 44.64 | 1:33.52 | |||||
29 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 45.54 | 1:34.55 | |||||
30 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.25 | 1:35.90 | |||||
31 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 52.46 | 1:43.72 | |||||
- | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Caroline Terney | 2007 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | asynkron arme 60 m | |||||
- | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | esb 75 m | |||||
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 37.13 | 1:20.19 | |||||
2 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.80 | 1:27.19 | |||||
3 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 40.68 | 1:28.10 | |||||
4 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 44.88 | 1:30.04 | |||||
5 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 42.44 | 1:31.01 | |||||
6 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 44.33 | 1:32.07 | |||||
7 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 41.72 | 1:32.37 | |||||
8 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 44.17 | 1:33.22 | |||||
9 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.27 | 1:34.12 | |||||
10 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.80 | 1:35.05 | |||||
11 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.38 | 1:36.96 | |||||
12 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.50 | 1:37.43 | |||||
13 | Alma Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 46.96 | 1:39.78 | |||||
14 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 45.55 | 1:40.74 | |||||
15 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 51.33 | 1:41.08 | |||||
16 | Lina Thejlman | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 47.76 | 1:41.73 | |||||
17 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 48.63 | 1:42.09 | |||||
18 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 47.54 | 1:42.62 | |||||
19 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.77 | 1:42.87 | |||||
20 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.43 | 1:43.15 | |||||
21 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.51 | 1:45.44 | |||||
22 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.52 | 1:45.52 | |||||
23 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 50.10 | 1:46.12 | |||||
24 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.33 | 1:46.18 | |||||
25 | Rosa Mantoni | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 49.53 | 1:46.23 | |||||
26 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.16 | 1:46.47 | |||||
27 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 52.04 | 1:46.89 | |||||
28 | Kornelia Eg | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 46.57 | 1:46.99 | |||||
29 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 48.86 | 1:47.20 | |||||
30 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.98 | 1:47.85 | |||||
31 | Pauline Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 51.42 | 1:48.02 | |||||
32 | Alesha Azman | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 51.82 | 1:48.40 | |||||
33 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.81 | 2:04.94 | |||||
- | Clara Nyrup | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | bryst ved 4 svømmart | |||||
- | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | afslut på mave 50 m | |||||
- | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 34.14 | 1:12.96 | |||||
2 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 34.73 | 1:14.62 | |||||
3 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 35.04 | 1:16.24 | |||||
4 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.19 | 1:17.09 | |||||
5 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 33.96 | 1:17.79 | |||||
6 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:19.77 | 1:19.77 | |||||
7 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 36.33 | 1:19.92 | |||||
8 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.27 | 1:20.54 | |||||
9 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.92 | 1:21.09 | |||||
10 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 37.13 | 1:21.21 | |||||
11 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.99 | 1:22.03 | |||||
12 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.05 | 1:22.65 | |||||
13 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 38.58 | 1:23.53 | |||||
14 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.70 | 1:23.95 | |||||
15 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 40.97 | 1:24.52 | |||||
16 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.06 | 1:24.83 | |||||
17 | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.00 | 1:25.56 | |||||
18 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.56 | 1:28.17 | |||||
19 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 40.01 | 1:28.54 | |||||
20 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.35 | 1:29.00 | |||||
21 | Jonathan Kristensen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 42.71 | 1:30.16 | |||||
- | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | afslut på mave v 50m | |||||
- | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | afslut på mave v 50m | |||||
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.25 | 1:11.66 | |||||
2 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 36.54 | 1:20.16 | |||||
3 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.57 | 1:20.31 | |||||
4 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 37.40 | 1:20.58 | |||||
5 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.39 | 1:22.04 | |||||
6 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 38.52 | 1:23.32 | |||||
7 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 38.37 | 1:23.63 | |||||
8 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 37.26 | 1:23.85 | |||||
9 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 39.71 | 1:24.22 | |||||
10 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.44 | 1:24.57 | |||||
11 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.18 | 1:26.84 | |||||
12 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 39.94 | 1:26.91 | |||||
13 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 40.37 | 1:27.35 | |||||
14 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.27 | 1:27.51 | |||||
15 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 40.19 | 1:27.61 | |||||
16 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.48 | 1:27.99 | |||||
17 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 40.20 | 1:28.33 | |||||
18 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.02 | 1:28.99 | |||||
19 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.20 | 1:29.17 | |||||
20 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 39.42 | 1:29.75 | |||||
21 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 44.00 | 1:30.95 | |||||
22 | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 43.46 | 1:32.07 | |||||
23 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | 43.05 | 1:32.21 | |||||
24 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 42.77 | 1:32.40 | |||||
25 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 42.64 | 1:32.60 | |||||
26 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 42.85 | 1:33.11 | |||||
27 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 43.22 | 1:33.19 | |||||
28 | Mark Nielsen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 42.89 | 1:34.50 | |||||
29 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.87 | 1:34.73 | |||||
30 | Adam Gjerløv | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 45.58 | 1:35.87 | |||||
31 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 44.35 | 1:36.26 | |||||
32 | Oscar Heinemann | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.32 | 1:36.35 | |||||
33 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 47.41 | 1:36.78 | |||||
34 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 43.88 | 1:38.19 | |||||
35 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 49.79 | 1:39.29 | |||||
36 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 45.00 | 1:40.37 | |||||
37 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 46.20 | 1:42.08 | |||||
38 | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 47.46 | 1:42.23 | |||||
39 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 47.76 | 1:42.61 | |||||
40 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 51.45 | 1:52.98 | |||||
- | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | esb v 75 m | |||||
- | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | svæm på mave v 25m | |||||
- | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | svøm på mave v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.07 | 1:14.21 | 1:55.76 | 2:35.84 | |||
2 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.46 | 1:15.06 | 1:55.94 | 2:35.90 | |||
3 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 37.37 | 1:18.26 | 2:00.40 | 2:38.37 | |||
4 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 37.35 | 1:18.48 | 2:00.39 | 2:38.43 | |||
5 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 36.79 | 1:18.23 | 2:01.60 | 2:41.98 | |||
6 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 39.03 | 1:20.66 | 2:02.79 | 2:43.53 | |||
7 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.59 | 1:21.75 | 2:05.45 | 2:48.57 | |||
8 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 37.97 | 1:21.58 | 2:07.75 | 2:49.44 | |||
9 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 37.74 | 1:21.22 | 2:07.23 | 2:50.72 | |||
10 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 40.35 | 1:24.84 | 2:08.83 | 2:51.01 | |||
11 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 38.39 | 1:22.36 | 2:09.61 | 2:53.69 | |||
- | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.41 | 1:10.89 | 1:47.83 | 2:23.59 | |||
2 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 33.90 | 1:11.47 | 1:48.72 | 2:24.91 | |||
3 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 34.40 | 1:12.26 | 1:49.86 | 2:26.35 | |||
4 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 34.03 | 1:12.06 | 1:50.02 | 2:26.63 | |||
5 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 35.09 | 1:13.61 | 1:51.90 | 2:28.06 | |||
6 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.31 | 1:13.25 | 1:51.81 | 2:28.31 | |||
7 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.21 | 1:15.99 | 1:56.44 | 2:36.49 | |||
8 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.20 | 1:15.30 | 1:56.78 | 2:36.85 | |||
9 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 36.78 | 1:18.81 | 2:01.71 | 2:41.43 | |||
10 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.92 | 1:19.66 | 2:02.71 | 2:41.69 | |||
11 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 37.26 | 1:19.61 | 2:02.55 | 2:42.37 | |||
12 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.65 | 1:19.87 | 2:02.86 | 2:44.39 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Piger 1 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.15 | ||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 38.79 | 38.79 | |||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 38.95 | 1:17.74 | |||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 36.18 | 1:53.92 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 33.23 | 2:27.15 | |||||||
2 | A6 Piger 1 | 2007 | A6 | 2:34.11 | ||||||
Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 39.35 | 39.35 | |||||||
Lucca Frydendahl | 2008 | 44.68 | 1:24.03 | |||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 36.11 | 2:00.14 | |||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 33.97 | 2:34.11 | |||||||
3 | Sigma Piger 1 | 2007 | Sigma Swim | 2:36.91 | ||||||
Line L. Antvorskov | 2007 | 40.38 | 40.38 | |||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 45.74 | 1:26.12 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | 37.81 | 2:03.93 | |||||||
Marie Moesgaard | 2008 | 32.98 | 2:36.91 | |||||||
4 | Sigma Piger 2 | 2007 | Sigma Swim | 2:41.55 | ||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | 44.18 | 44.18 | |||||||
Simone Stenberg | 2008 | 46.12 | 1:30.30 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 37.72 | 2:08.02 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 33.53 | 2:41.55 | |||||||
5 | Lyngby Royal Girls | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:44.67 | ||||||
Wilma Berg | 2008 | 42.34 | 42.34 | |||||||
Wilma Adelhart Madsen | 2008 | 44.98 | 1:27.32 | |||||||
Nikoline E. Larsen | 2007 | 43.44 | 2:10.76 | |||||||
Juuliie Jørgensen | 2007 | 33.91 | 2:44.67 | |||||||
6 | Stålpiger Fr.værk | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:44.88 | ||||||
Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 38.20 | 38.20 | |||||||
Astrid Nørgaard | 2007 | 43.00 | 1:21.20 | |||||||
Andrea Frederiksen | 2008 | 49.29 | 2:10.49 | |||||||
Natasja Boesgaard | 2007 | 34.39 | 2:44.88 | |||||||
7 | Frederikssund Piger | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 2:44.98 | ||||||
Line Appel | 2007 | 41.48 | 41.48 | |||||||
Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | 47.77 | 1:29.25 | |||||||
Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 41.55 | 2:10.80 | |||||||
Ellen Lunn | 2008 | 34.18 | 2:44.98 | |||||||
8 | Herlev Piger | 2007 | Herlev Svømning | 2:45.60 | ||||||
Katharina Zobel | 2007 | 46.35 | 46.35 | |||||||
Helena Honore | 2007 | 45.74 | 1:32.09 | |||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 38.70 | 2:10.79 | |||||||
Kristine Dupont | 2007 | 34.81 | 2:45.60 | |||||||
9 | Sigma Piger 3 | 2007 | Sigma Swim | 2:48.19 | ||||||
Kamilla Figurski | 2008 | 43.92 | 43.92 | |||||||
Anne-Maj Framke | 2008 | |||||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | |||||||||
Anja Englert | 2008 | 2:48.19 | 2:48.19 | |||||||
10 | Gentofte Piger 1 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 2:49.03 | ||||||
Edith Louise Vedel | 2007 | 44.58 | 44.58 | |||||||
Maja Vejborg | 2007 | 48.29 | 1:32.87 | |||||||
Sophie Flamand | 2007 | 39.93 | 2:12.80 | |||||||
Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 36.23 | 2:49.03 | |||||||
11 | Gsc Piger 2 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.29 | ||||||
Augusta Blom | 2008 | 42.27 | 42.27 | |||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 50.17 | 1:32.44 | |||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 40.53 | 2:12.97 | |||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 36.32 | 2:49.29 | |||||||
12 | A6 Piger 2 | 2007 | A6 | 3:01.70 | ||||||
Lina Thejlman | 2008 | 47.17 | 47.17 | |||||||
Louise Olsen | 2008 | 52.02 | 1:39.19 | |||||||
Camille Hedvig Miolane | 2007 | 43.59 | 2:22.78 | |||||||
Silje Rasmussen | 2008 | 38.92 | 3:01.70 | |||||||
13 | Gentofte Piger 2 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 3:02.52 | ||||||
Nina Griffin | 2007 | 39.27 | 39.27 | |||||||
Rosa Mantoni | 2008 | |||||||||
Laura Raahauge | 2008 | |||||||||
Ingrid Kaas Permin | 2008 | 3:02.52 | 3:02.52 | |||||||
14 | Gsc Piger 3 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:05.02 | ||||||
Sigrid Mygind | 2008 | 44.37 | 44.37 | |||||||
Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | |||||||||
Sarah Zargarov Hansen | 2008 | |||||||||
Katrine Schou Jagd | 2008 | 3:05.02 | 3:05.02 | |||||||
15 | Gentofte Piger 3 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 3:07.74 | ||||||
Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 48.28 | 48.28 | |||||||
Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | |||||||||
Clara Nyrup | 2008 | |||||||||
Karoline Drescher | 2008 | 3:07.74 | 3:07.74 | |||||||
- | Helsingør K3 | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 41.39 | 41.39 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | 42.03 | 1:23.42 | |||||||
Silvia Martinsen | 2007 | 38.52 | 2:01.94 | |||||||
- | Søllerød Sharks | 2007 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | esb i afslut fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:57 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 12, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Drenge 1 | 2006 | Sigma Swim | 2:18.77 | ||||||
Elias Bach-Jensen | 2006 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 37.67 | 1:14.88 | |||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 34.89 | 1:49.77 | |||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 29.00 | 2:18.77 | |||||||
2 | Gsc Drenge 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.81 | ||||||
Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 41.66 | 1:18.36 | |||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 32.62 | 1:50.98 | |||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 29.83 | 2:20.81 | |||||||
3 | Helsingør K3 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:21.02 | ||||||
Linus Heinrichsen | 2006 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Marcus Munk | 2007 | 39.17 | 1:14.05 | |||||||
Asger Hvilsom | 2007 | 35.46 | 1:49.51 | |||||||
Andreas Bendtsen | 2007 | 31.51 | 2:21.02 | |||||||
4 | Gentofte Drenge 1 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 2:24.79 | ||||||
Carl Johan Møllenbach | 2006 | 38.32 | 38.32 | |||||||
August Taul | 2006 | 41.84 | 1:20.16 | |||||||
Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 34.24 | 1:54.40 | |||||||
Maximillian Udar | 2006 | 30.39 | 2:24.79 | |||||||
5 | Lyngby Royal Boys | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:26.95 | ||||||
Andreas Hammer Dohn | 2006 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Mads Emil Christiansen | 2006 | 42.69 | 1:16.93 | |||||||
Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 36.27 | 1:53.20 | |||||||
Max Bendixen | 2007 | 33.75 | 2:26.95 | |||||||
6 | Gsc Drenge 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.49 | ||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 42.16 | 1:20.87 | |||||||
Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 35.01 | 1:55.88 | |||||||
Lukas Peacock | 2007 | 31.61 | 2:27.49 | |||||||
7 | A6 Drenge 1 | 2006 | A6 | 2:34.17 | ||||||
Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 41.98 | 41.98 | |||||||
Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 45.67 | 1:27.65 | |||||||
Emil Schmidt | 2006 | 32.36 | 2:00.01 | |||||||
Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | 34.16 | 2:34.17 | |||||||
8 | Søllerød Sharknados | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 2:38.04 | ||||||
Sebastian R. Bjerg | 2007 | 36.50 | 36.50 | |||||||
Carl Gustav Skovgaard | 2006 | 47.59 | 1:24.09 | |||||||
Thor Andersen | 2007 | 38.81 | 2:02.90 | |||||||
Mathias Garset Petersen | 2007 | 35.14 | 2:38.04 | |||||||
9 | Frederikssund Drenge | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 2:38.16 | ||||||
Loui Krag | 2007 | 38.40 | 38.40 | |||||||
Jonathan van der Rijt | 2007 | 45.36 | 1:23.76 | |||||||
Balder H. Mikkelsen | 2007 | 40.59 | 2:04.35 | |||||||
Jonathan Kristensen | 2006 | 33.81 | 2:38.16 | |||||||
10 | Gsc Drenge 3 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:45.62 | ||||||
Tore Krogh | 2006 | 41.68 | 41.68 | |||||||
Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 48.94 | 1:30.62 | |||||||
William Brix Søhoel | 2006 | 38.48 | 2:09.10 | |||||||
Rasmus Edske | 2007 | 36.52 | 2:45.62 | |||||||
11 | Gentofte Drenge 3 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 2:52.22 | ||||||
Frederik Find | 2007 | 44.27 | 44.27 | |||||||
William Diness Vindeløv | 2007 | 50.83 | 1:35.10 | |||||||
Vitus Skovbjerg | 2007 | 44.29 | 2:19.39 | |||||||
Lucas Misander | 2007 | 32.83 | 2:52.22 | |||||||
- | Gentofte Drenge 2 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Peter Bjerre Olsen | 2006 | 37.02 | 37.02 | |||||||
Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | 42.21 | 1:19.23 | |||||||
- | Gentofte Drenge 4 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | svøm på mave v 25 m | |||||
- | Roskilde Eagles | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | EFB v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.80 | 1:09.97 | |||||
2 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.89 | 1:10.75 | |||||
3 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.08 | 1:11.33 | |||||
4 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 34.25 | 1:11.42 | |||||
5 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 35.16 | 1:12.92 | |||||
6 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 34.89 | 1:13.83 | |||||
7 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 35.10 | 1:14.13 | |||||
8 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.06 | 1:14.62 | |||||
9 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.67 | 1:15.12 | |||||
10 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 36.09 | 1:15.20 | |||||
11 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.22 | 1:16.26 | |||||
12 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 36.37 | 1:16.42 | |||||
13 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 36.83 | 1:16.72 | |||||
14 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 36.89 | 1:16.85 | |||||
15 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 36.30 | 1:16.93 | |||||
16 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 35.56 | 1:17.27 | |||||
17 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 37.52 | 1:17.29 | |||||
18 | Annabella Nathansen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 36.32 | 1:17.44 | |||||
19 | Mathilde Kristensen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 37.19 | 1:17.45 | |||||
20 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 35.07 | 1:17.55 | |||||
21 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 32.34 | 1:18.02 | |||||
22 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 37.16 | 1:18.19 | |||||
23 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 37.72 | 1:18.61 | |||||
24 | Line Appel | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 37.00 | 1:18.93 | |||||
25 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 38.06 | 1:19.06 | |||||
26 | Line L. Antvorskov | 2007 | Sigma Swim Allerød | 36.68 | 1:19.20 | |||||
27 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.12 | 1:19.28 | |||||
28 | Viktoria Larsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 39.46 | 1:21.98 | |||||
29 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | JGI Svømning | 38.25 | 1:22.07 | |||||
30 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 39.12 | 1:22.31 | |||||
31 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.57 | 1:23.90 | |||||
32 | Anna Powers | 2007 | Herlev Svømning | 42.63 | 1:28.70 | |||||
- | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 34.04 | 1:10.82 | |||||
2 | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 34.55 | 1:11.31 | |||||
3 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 35.72 | 1:12.68 | |||||
4 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 38.08 | 1:17.94 | |||||
5 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 37.10 | 1:18.09 | |||||
6 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.92 | 1:20.59 | |||||
7 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 39.44 | 1:21.30 | |||||
8 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 39.76 | 1:22.48 | |||||
9 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 39.73 | 1:22.67 | |||||
10 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 38.80 | 1:23.90 | |||||
11 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 41.72 | 1:25.09 | |||||
12 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.26 | 1:25.52 | |||||
13 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 40.15 | 1:25.58 | |||||
14 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.15 | 1:25.68 | |||||
15 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 40.99 | 1:26.41 | |||||
16 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 39.72 | 1:27.29 | |||||
17 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.60 | 1:27.32 | |||||
18 | Lina Thejlman | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 40.77 | 1:28.74 | |||||
19 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 41.86 | 1:28.83 | |||||
20 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.60 | 1:30.36 | |||||
21 | Johanne Højer | 2008 | JGI Svømning | 42.70 | 1:30.55 | |||||
22 | Alesha Azman | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 44.24 | 1:30.60 | |||||
23 | Pauline Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 42.34 | 1:31.22 | |||||
24 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 43.47 | 1:31.63 | |||||
25 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 41.57 | 1:32.29 | |||||
26 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.39 | 1:33.43 | |||||
27 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 43.60 | 1:34.02 | |||||
28 | Liv Rosenkrantz | 2008 | Sigma Swim Allerød | 44.94 | 1:35.93 | |||||
29 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.04 | 1:40.28 | |||||
30 | Ella Palmund | 2008 | Roskilde Svømning | 52.22 | 1:54.24 | |||||
- | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 30.82 | 1:03.91 | |||||
2 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 30.83 | 1:04.09 | |||||
3 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 31.13 | 1:05.01 | |||||
4 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 31.77 | 1:05.14 | |||||
5 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.14 | 1:06.19 | |||||
6 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.01 | 1:06.93 | |||||
7 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 32.91 | 1:07.89 | |||||
8 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.82 | 1:07.94 | |||||
9 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 31.48 | 1:07.96 | |||||
10 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.67 | 1:09.58 | |||||
11 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 33.79 | 1:10.19 | |||||
12 | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.99 | 1:11.09 | |||||
13 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 34.48 | 1:11.98 | |||||
14 | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.13 | 1:12.65 | |||||
15 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.19 | 1:13.82 | |||||
16 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:14.39 | 1:14.39 | |||||
17 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.36 | 1:14.51 | |||||
18 | Daniel Skyt | 2006 | Roskilde Svømning | 38.08 | 1:21.45 | |||||
- | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.05 | 1:08.24 | |||||
2 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 33.87 | 1:08.91 | |||||
3 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 33.98 | 1:10.72 | |||||
4 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 34.21 | 1:10.74 | |||||
5 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 34.69 | 1:10.97 | |||||
6 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.29 | 1:11.01 | |||||
7 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:11.15 | 1:11.15 | |||||
8 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 34.35 | 1:11.77 | |||||
9 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 34.18 | 1:11.90 | |||||
10 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.15 | 1:12.79 | |||||
11 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 35.78 | 1:12.88 | |||||
12 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 34.05 | 1:13.40 | |||||
13 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 1:13.89 | 1:13.89 | |||||
14 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 35.02 | 1:14.07 | |||||
15 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 36.74 | 1:15.89 | |||||
16 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.04 | 1:16.12 | |||||
17 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 36.74 | 1:16.45 | |||||
18 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | 1:16.95 | 1:16.95 | |||||
19 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 36.60 | 1:17.10 | |||||
20 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 37.66 | 1:17.60 | |||||
21 | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:19.06 | 1:19.06 | |||||
22 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 38.16 | 1:19.30 | |||||
23 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 38.37 | 1:19.82 | |||||
24 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 37.42 | 1:19.88 | |||||
25 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.53 | 1:20.06 | |||||
26 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.76 | 1:20.33 | |||||
27 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 39.05 | 1:20.61 | |||||
28 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 38.52 | 1:21.40 | |||||
29 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.81 | 1:21.69 | |||||
30 | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 38.76 | 1:21.87 | |||||
31 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 40.06 | 1:22.18 | |||||
32 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.40 | 1:22.40 | |||||
33 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 40.04 | 1:22.93 | |||||
34 | Oscar Heinemann | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.76 | 1:23.47 | |||||
35 | Anton Seerinsen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.34 | 1:24.07 | |||||
36 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 40.51 | 1:24.41 | |||||
37 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.19 | 1:26.50 | |||||
38 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.69 | 1:26.64 | |||||
39 | Adam Gjerløv | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 41.06 | 1:30.46 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.02 | ||||||
2 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 35.53 | ||||||
3 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 35.98 | ||||||
4 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 36.21 | ||||||
5 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.10 | ||||||
6 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 37.42 | ||||||
7 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.64 | ||||||
8 | Mathilde Kristensen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 38.33 | ||||||
9 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 39.15 | ||||||
10 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 39.61 | ||||||
11 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 39.99 | ||||||
12 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.21 | ||||||
13 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 41.23 | ||||||
14 | Caroline Terney | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 42.55 | ||||||
15 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.85 | ||||||
16 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 43.60 | ||||||
17 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 44.30 | ||||||
- | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | ESB v 25m | |||||
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 36.22 | ||||||
2 | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 36.70 | ||||||
3 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.15 | ||||||
4 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.82 | ||||||
5 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.53 | ||||||
6 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 43.85 | ||||||
7 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.09 | ||||||
8 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 45.22 | ||||||
9 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.96 | ||||||
10 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 46.65 | ||||||
11 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.63 | ||||||
12 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.64 | ||||||
13 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.67 | ||||||
14 | Sofie Lykke | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 53.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 32.52 | ||||||
2 | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 32.96 | ||||||
3 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.33 | ||||||
4 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 33.35 | ||||||
5 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.06 | ||||||
6 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 34.88 | ||||||
7 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.24 | ||||||
8 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.32 | ||||||
9 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.89 | ||||||
10 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.64 | ||||||
11 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 37.09 | ||||||
12 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.24 | ||||||
13 | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.28 | ||||||
14 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.61 | ||||||
15 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 37.69 | ||||||
16 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.01 | ||||||
17 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.46 | ||||||
18 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.23 | ||||||
19 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.74 | ||||||
20 | Daniel Skyt | 2006 | Roskilde Svømning | 48.67 | ||||||
- | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.97 | ||||||
2 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.14 | ||||||
3 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 35.17 | ||||||
4 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 36.35 | ||||||
5 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.14 | ||||||
6 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 37.28 | ||||||
7 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 37.38 | ||||||
8 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.99 | ||||||
9 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.14 | ||||||
10 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 38.92 | ||||||
10 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 38.92 | ||||||
12 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 38.94 | ||||||
13 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.68 | ||||||
14 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 39.84 | ||||||
15 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | 39.87 | ||||||
16 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 39.90 | ||||||
17 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 40.34 | ||||||
18 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 40.80 | ||||||
19 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 44.06 | ||||||
20 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.33 | ||||||
21 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.79 | ||||||
22 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 45.06 | ||||||
23 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 45.32 | ||||||
24 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 45.67 | ||||||
25 | Oscar Heinemann | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.76 | ||||||
26 | Christian Ødum | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 46.28 | ||||||
27 | Anton Seerinsen | 2007 | Roskilde Svømning | 49.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ea Lund Havgaard | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 42.13 | 1:28.54 | |||||
2 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.38 | 1:30.83 | |||||
3 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.95 | 1:31.15 | |||||
4 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 44.12 | 1:32.83 | |||||
5 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 45.00 | 1:33.37 | |||||
6 | Naya Høi Greve | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 44.37 | 1:33.85 | |||||
7 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.50 | 1:34.49 | |||||
8 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 47.78 | 1:39.82 | |||||
9 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 47.72 | 1:39.93 | |||||
10 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 48.00 | 1:39.96 | |||||
11 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 47.23 | 1:40.27 | |||||
12 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 46.86 | 1:40.37 | |||||
13 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 48.87 | 1:40.77 | |||||
14 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 47.96 | 1:41.57 | |||||
15 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.61 | 1:41.80 | |||||
16 | Helene Heegaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 48.80 | 1:42.90 | |||||
17 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 49.66 | 1:43.55 | |||||
18 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 48.67 | 1:44.31 | |||||
19 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 50.14 | 1:45.05 | |||||
20 | Line L. Antvorskov | 2007 | Sigma Swim Allerød | 51.32 | 1:45.23 | |||||
21 | Anna Powers | 2007 | Herlev Svømning | 51.49 | 1:47.12 | |||||
22 | Viktoria Larsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 52.95 | 1:51.53 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 45.30 | 1:35.94 | |||||
2 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 47.37 | 1:36.21 | |||||
3 | Wilma Adelhart Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 46.28 | 1:36.77 | |||||
4 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 47.37 | 1:39.26 | |||||
5 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 47.66 | 1:41.65 | |||||
6 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.83 | 1:41.71 | |||||
7 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 48.53 | 1:42.12 | |||||
8 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 48.41 | 1:43.93 | |||||
9 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.38 | 1:44.77 | |||||
10 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 48.98 | 1:46.13 | |||||
10 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 49.37 | 1:46.13 | |||||
12 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 50.35 | 1:46.77 | |||||
13 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 51.34 | 1:46.78 | |||||
14 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.05 | 1:49.19 | |||||
15 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.72 | 1:54.18 | |||||
16 | Rosa Mantoni | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 54.93 | 1:54.45 | |||||
17 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 52.31 | 1:54.51 | |||||
18 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 54.81 | 1:54.78 | |||||
19 | Lina Thejlman | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 54.56 | 1:56.61 | |||||
20 | Julija Devicic | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 55.56 | 1:57.83 | |||||
21 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 55.72 | 1:58.49 | |||||
22 | Karoline Drescher | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 55.30 | 1:59.24 | |||||
23 | Pauline Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 58.13 | 1:59.31 | |||||
24 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 57.25 | 2:00.78 | |||||
25 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 56.99 | 2:02.52 | |||||
26 | Sofie Lykke | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 57.15 | 2:03.59 | |||||
27 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 59.56 | 2:03.91 | |||||
28 | Johanne Højer | 2008 | JGI Svømning | 1:02.46 | 2:15.54 | |||||
29 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 1:02.27 | 2:18.32 | |||||
- | Clara Nyrup | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ana Bogdanovic | 2008 | Herlev Svømning | DSQ | Asynk ben v 90 m | |||||
- | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | Esb v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.98 | 1:22.76 | |||||
2 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 39.75 | 1:24.20 | |||||
3 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 40.97 | 1:25.35 | |||||
4 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.91 | 1:27.87 | |||||
5 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.87 | 1:28.08 | |||||
6 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.43 | 1:29.24 | |||||
7 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 42.66 | 1:29.59 | |||||
8 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.84 | 1:30.10 | |||||
9 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 43.00 | 1:31.27 | |||||
10 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.48 | 1:31.40 | |||||
11 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.90 | 1:34.62 | |||||
12 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 45.70 | 1:37.57 | |||||
13 | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.99 | 1:38.36 | |||||
- | Gustav R. Christiansen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | For mange flyben 25 | |||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.98 | 1:31.50 | |||||
2 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 45.27 | 1:34.02 | |||||
3 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 45.70 | 1:35.13 | |||||
4 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 45.40 | 1:36.41 | |||||
5 | Harald Rasmus Svendsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 45.75 | 1:38.08 | |||||
6 | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 47.08 | 1:38.18 | |||||
7 | Rasmus Edske | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.71 | 1:38.75 | |||||
8 | Adam Gjerløv | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 47.88 | 1:39.01 | |||||
9 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.95 | 1:39.11 | |||||
10 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 46.74 | 1:41.59 | |||||
11 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 48.95 | 1:41.88 | |||||
12 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 49.80 | 1:41.97 | |||||
13 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 48.07 | 1:42.35 | |||||
14 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 49.07 | 1:42.78 | |||||
15 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 49.54 | 1:43.21 | |||||
16 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 49.35 | 1:44.84 | |||||
17 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.66 | 1:45.58 | |||||
18 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 49.88 | 1:46.16 | |||||
19 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 49.63 | 1:46.45 | |||||
20 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 50.65 | 1:47.44 | |||||
21 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 49.60 | 1:49.32 | |||||
22 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 54.70 | 1:50.95 | |||||
23 | Oscar Heinemann | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 54.08 | 1:52.02 | |||||
24 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 52.90 | 1:52.81 | |||||
25 | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 53.51 | 1:58.48 | |||||
26 | Alexander Chamberlain | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 57.20 | 2:05.43 | |||||
- | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ESB v 50 m | |||||
- | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | 2 flybenspark v 75 m | |||||
- | Mark Nielsen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | asynk arme | |||||
- | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Berøring 1 hånd v 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.23 | ||||||
2 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 37.61 | ||||||
3 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.95 | ||||||
4 | K-Lee Hansen | 2007 | JGI Svømning | 38.49 | ||||||
5 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 38.51 | ||||||
6 | Nina Griffin | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.76 | ||||||
7 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.19 | ||||||
8 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.24 | ||||||
8 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 39.24 | ||||||
10 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 39.28 | ||||||
11 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 39.54 | ||||||
12 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 39.97 | ||||||
13 | Line Appel | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 40.77 | ||||||
14 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 41.17 | ||||||
15 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 41.67 | ||||||
16 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.92 | ||||||
17 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 42.48 | ||||||
18 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 42.67 | ||||||
19 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 42.84 | ||||||
20 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 42.89 | ||||||
21 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | JGI Svømning | 43.08 | ||||||
22 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.27 | ||||||
23 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.32 | ||||||
23 | Viktoria Larsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 43.32 | ||||||
25 | Caroline Haugland | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 43.70 | ||||||
26 | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 44.32 | ||||||
27 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 45.25 | ||||||
28 | Juuliie Jørgensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 45.73 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 37.36 | ||||||
2 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 39.98 | ||||||
3 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 40.68 | ||||||
4 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 41.11 | ||||||
5 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 41.73 | ||||||
6 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 42.30 | ||||||
7 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.25 | ||||||
8 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 44.30 | ||||||
9 | Rosa Mantoni | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 44.82 | ||||||
10 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 45.11 | ||||||
11 | Clara Nyrup | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 45.25 | ||||||
12 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.53 | ||||||
13 | Alesha Azman | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 46.04 | ||||||
14 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 46.22 | ||||||
15 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 46.23 | ||||||
16 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 46.25 | ||||||
17 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 46.51 | ||||||
18 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 46.60 | ||||||
19 | Lina Thejlman | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 46.81 | ||||||
20 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.84 | ||||||
21 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 46.90 | ||||||
22 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.00 | ||||||
23 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 47.27 | ||||||
24 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 47.64 | ||||||
25 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 47.83 | ||||||
26 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 48.41 | ||||||
27 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 48.63 | ||||||
28 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 48.96 | ||||||
29 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 49.02 | ||||||
30 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 49.98 | ||||||
31 | Ana Bogdanovic | 2008 | Herlev Svømning | 50.02 | ||||||
32 | Andrea Frederiksen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.06 | ||||||
33 | Pauline Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 50.24 | ||||||
34 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.58 | ||||||
35 | Jasmin Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 50.70 | ||||||
36 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.72 | ||||||
37 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.80 | ||||||
38 | Johanne Højer | 2008 | JGI Svømning | 51.76 | ||||||
39 | Julija Devicic | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 52.27 | ||||||
40 | Ella Palmund | 2008 | Roskilde Svømning | 53.65 | ||||||
41 | Karoline Drescher | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 55.23 | ||||||
- | Kornelia Eg | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | svøm på mave 25 m | |||||
- | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | svøm på mave 25 m | |||||
- | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | EFB v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 34.40 | ||||||
2 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.26 | ||||||
3 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.75 | ||||||
4 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.94 | ||||||
5 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 37.09 | ||||||
6 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 37.84 | ||||||
7 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.06 | ||||||
8 | Jonathan Kristensen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 38.60 | ||||||
9 | Carl Gustav Skovgaard | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 38.69 | ||||||
10 | Daniel Skyt | 2006 | Roskilde Svømning | 39.11 | ||||||
11 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.37 | ||||||
12 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.71 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.02 | ||||||
2 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 36.00 | ||||||
3 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.10 | ||||||
4 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 37.46 | ||||||
5 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.67 | ||||||
6 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 37.99 | ||||||
7 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 38.02 | ||||||
8 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.32 | ||||||
9 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 38.48 | ||||||
10 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 38.80 | ||||||
11 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.97 | ||||||
12 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.06 | ||||||
13 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 39.20 | ||||||
14 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.34 | ||||||
15 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 39.43 | ||||||
16 | Max Bendixen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 39.65 | ||||||
17 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 39.89 | ||||||
18 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 40.78 | ||||||
19 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 40.90 | ||||||
20 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | JGI Svømning | 40.97 | ||||||
21 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 42.04 | ||||||
22 | Mark Nielsen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 42.14 | ||||||
23 | Mathias Garset Petersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 42.28 | ||||||
24 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 42.58 | ||||||
25 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 42.60 | ||||||
26 | Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 42.64 | ||||||
27 | Vitus Skovbjerg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 42.79 | ||||||
28 | David Knudsen | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 43.26 | ||||||
29 | Frederik S. Lundstrøm | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 43.51 | ||||||
30 | Christian Ødum | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 44.06 | ||||||
31 | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 45.20 | ||||||
32 | Adam Gjerløv | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 45.46 | ||||||
33 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 45.61 | ||||||
34 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 45.62 | ||||||
35 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 46.67 | ||||||
36 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 47.22 | ||||||
37 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 49.89 | ||||||
- | Anton Seerinsen | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | svøm på mave 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.65 | 1:23.99 | 2:12.51 | 2:52.18 | |||
2 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 38.61 | 1:24.20 | 2:13.65 | 2:52.96 | |||
3 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.32 | 1:26.50 | 2:15.53 | 2:53.40 | |||
4 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 41.28 | 1:27.64 | 2:19.84 | 3:02.36 | |||
5 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 38.39 | 1:25.96 | 2:19.57 | 3:03.20 | |||
6 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.84 | 1:26.62 | 2:22.01 | 3:04.83 | |||
7 | Mathilde Kristensen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 39.90 | 1:27.12 | 2:25.33 | 3:07.30 | |||
8 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 40.42 | 1:29.48 | 2:24.43 | 3:07.43 | |||
9 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.57 | 1:29.58 | 2:26.57 | 3:08.22 | |||
10 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.92 | 1:33.81 | 2:25.34 | 3:08.66 | |||
11 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 43.57 | 1:30.20 | 2:25.19 | 3:09.71 | |||
12 | Line L. Antvorskov | 2007 | Sigma Swim Allerød | 42.78 | 1:31.19 | 2:28.82 | 3:15.11 | |||
13 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 45.23 | 1:33.90 | 2:32.84 | 3:15.36 | |||
14 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 48.43 | 1:36.08 | 2:33.24 | 3:18.53 | |||
- | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | DSQ | ESB v 150 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 34.57 | 1:16.81 | 2:03.15 | 2:37.46 | |||
2 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.74 | 1:15.36 | 2:04.85 | 2:41.34 | |||
3 | Emil Schmidt | 2006 | Slangerup Svømmeklub | 1:16.99 | 2:06.08 | 2:42.23 | 2:42.23 | |||
4 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.37 | 1:19.99 | 2:05.94 | 2:43.30 | |||
5 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.31 | 1:18.59 | 2:08.23 | 2:45.92 | |||
6 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.21 | 1:20.30 | 2:09.77 | 2:46.05 | |||
7 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 40.49 | 1:23.75 | 2:10.49 | 2:48.37 | |||
8 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.99 | 1:20.04 | 2:13.70 | 2:53.57 | |||
9 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.81 | 1:26.59 | 2:16.49 | 2:55.21 | |||
10 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.06 | 1:29.21 | 2:18.16 | 2:55.53 | |||
11 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.75 | 1:28.98 | 2:19.64 | 2:58.10 | |||
12 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 37.25 | 1:23.41 | 2:18.01 | 2:58.16 | |||
13 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.93 | 1:25.21 | 2:19.42 | 2:58.81 | |||
14 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.59 | 1:23.88 | 2:17.64 | 2:59.58 | |||
- | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Hector Kaltoft | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Svøm på ryg v 25 m | |||||
- | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | EFB v 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Piger 1 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.83 | ||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 32.65 | 1:04.50 | |||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 33.34 | 1:37.84 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 32.99 | 2:10.83 | |||||||
2 | A6 Piger 1 | 2007 | A6 | 2:11.95 | ||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Lucca Frydendahl | 2008 | 33.90 | 1:05.32 | |||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 33.54 | 1:38.86 | |||||||
Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 33.09 | 2:11.95 | |||||||
3 | Sigma Piger 1 | 2007 | Sigma Swim | 2:14.58 | ||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | 34.78 | 1:08.63 | |||||||
Marie Moesgaard | 2008 | 33.53 | 1:42.16 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 32.42 | 2:14.58 | |||||||
4 | Helsingør K3 | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 2:17.62 | ||||||
Silvia Martinsen | 2007 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Caroline Haugland | 2007 | 34.23 | 1:07.73 | |||||||
Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 35.76 | 1:43.49 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | 34.13 | 2:17.62 | |||||||
5 | Sigma Piger 2 | 2007 | Sigma Swim | 2:18.67 | ||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Line L. Antvorskov | 2007 | 35.73 | 1:10.18 | |||||||
Karla Rekling | 2008 | 34.50 | 1:44.68 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 33.99 | 2:18.67 | |||||||
6 | Søllerød Sharks | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 2:20.71 | ||||||
Molly Borchorst | 2007 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Helene Heegaard | 2007 | 36.40 | 1:10.76 | |||||||
Caroline Terney | 2007 | 35.65 | 1:46.41 | |||||||
Annabella Nathansen | 2007 | 34.30 | 2:20.71 | |||||||
7 | Gentofte Piger 1 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 2:21.73 | ||||||
Tess van der Laan | 2008 | 35.52 | 35.52 | |||||||
Sophie Flamand | 2007 | 36.10 | 1:11.62 | |||||||
Maja Vejborg | 2007 | 34.13 | 1:45.75 | |||||||
Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 35.98 | 2:21.73 | |||||||
8 | Gsc Piger 2 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.32 | ||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 37.23 | 37.23 | |||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 37.13 | 1:14.36 | |||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 34.84 | 1:49.20 | |||||||
Augusta Blom | 2008 | 36.12 | 2:25.32 | |||||||
9 | Herlev Piger | 2007 | Herlev Svømning | 2:26.67 | ||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 36.06 | 36.06 | |||||||
Helena Honore | 2007 | 36.49 | 1:12.55 | |||||||
Katharina Zobel | 2007 | 39.07 | 1:51.62 | |||||||
Kristine Dupont | 2007 | 35.05 | 2:26.67 | |||||||
9 | Sigma Piger 3 | 2007 | Sigma Swim | 2:26.67 | ||||||
Simone Stenberg | 2008 | 36.54 | 36.54 | |||||||
Anja Englert | 2008 | 37.05 | 1:13.59 | |||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 35.59 | 1:49.18 | |||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 37.49 | 2:26.67 | |||||||
11 | Lyngby Royal Girls | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:26.74 | ||||||
Alvilda Højberg | 2008 | 38.44 | 38.44 | |||||||
Wilma Berg | 2008 | 35.53 | 1:13.97 | |||||||
Juuliie Jørgensen | 2007 | 36.33 | 1:50.30 | |||||||
Nikoline E. Larsen | 2007 | 36.44 | 2:26.74 | |||||||
12 | A6 Piger 2 | 2007 | A6 | 2:28.53 | ||||||
Mira Capito | 2007 | 35.70 | 35.70 | |||||||
Camille Hedvig Miolane | 2007 | 36.77 | 1:12.47 | |||||||
Silje Rasmussen | 2008 | 38.42 | 1:50.89 | |||||||
Louise Olsen | 2008 | 37.64 | 2:28.53 | |||||||
13 | Frederikssund Piger | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 2:29.16 | ||||||
Ellen Lunn | 2008 | 37.02 | 37.02 | |||||||
Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 36.83 | 1:13.85 | |||||||
Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | 39.45 | 1:53.30 | |||||||
Line Appel | 2007 | 35.86 | 2:29.16 | |||||||
14 | Stålpiger Fr.værk | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:30.75 | ||||||
Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 35.74 | 35.74 | |||||||
Andrea Frederiksen | 2008 | 44.94 | 1:20.68 | |||||||
Natasja Boesgaard | 2007 | 35.24 | 1:55.92 | |||||||
Astrid Nørgaard | 2007 | 34.83 | 2:30.75 | |||||||
15 | Gentofte Piger 2 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 2:39.59 | ||||||
Clara Nyrup | 2008 | 39.77 | 39.77 | |||||||
Laura Raahauge | 2008 | 41.47 | 1:21.24 | |||||||
Ingrid Kaas Permin | 2008 | 43.35 | 2:04.59 | |||||||
Nina Griffin | 2007 | 35.00 | 2:39.59 | |||||||
16 | Gsc Piger 3 | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:42.30 | ||||||
Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 41.55 | 41.55 | |||||||
Laura Klug Christensen | 2008 | 38.63 | 1:20.18 | |||||||
Freya Valentin | 2008 | 40.46 | 2:00.64 | |||||||
Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 41.66 | 2:42.30 | |||||||
17 | Gentofte Piger 3 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 2:53.24 | ||||||
Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 42.62 | 42.62 | |||||||
Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 42.93 | 1:25.55 | |||||||
Julija Devicic | 2008 | 45.88 | 2:11.43 | |||||||
Rosa Mantoni | 2008 | 41.81 | 2:53.24 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helsingør K3 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:02.06 | ||||||
Linus Heinrichsen | 2006 | 28.29 | 28.29 | |||||||
Nicklas Reinstrup | 2006 | 29.05 | 57.34 | |||||||
Asger Hvilsom | 2007 | 32.21 | 1:29.55 | |||||||
Marcus Munk | 2007 | 32.51 | 2:02.06 | |||||||
2 | Gsc Drenge 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.57 | ||||||
Jens Krogh Hermansen | 2006 | 30.20 | 30.20 | |||||||
Victor Juhl Hansen | 2007 | 31.17 | 1:01.37 | |||||||
Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 30.83 | 1:32.20 | |||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 30.37 | 2:02.57 | |||||||
3 | Sigma Drenge 1 | 2006 | Sigma Swim | 2:03.95 | ||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 29.13 | 29.13 | |||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 31.01 | 1:00.14 | |||||||
Elias Bach-Jensen | 2006 | 31.11 | 1:31.25 | |||||||
Lucas Linderoth | 2007 | 32.70 | 2:03.95 | |||||||
4 | Gentofte Drenge 1 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 2:06.24 | ||||||
Maximillian Udar | 2006 | 30.99 | 30.99 | |||||||
August Taul | 2006 | 31.61 | 1:02.60 | |||||||
Carl Johan Møllenbach | 2006 | 33.65 | 1:36.25 | |||||||
Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 29.99 | 2:06.24 | |||||||
5 | Gsc Drenge 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.17 | ||||||
Lukas Peacock | 2007 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Tore Krogh | 2006 | 32.26 | 1:05.18 | |||||||
Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 33.31 | 1:38.49 | |||||||
Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 32.68 | 2:11.17 | |||||||
6 | Lyngby Royal Boys | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:12.17 | ||||||
Mads Emil Christiansen | 2006 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Andreas Hammer Dohn | 2006 | 30.71 | 1:05.45 | |||||||
Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 33.16 | 1:38.61 | |||||||
Max Bendixen | 2007 | 33.56 | 2:12.17 | |||||||
7 | Gentofte Drenge 2 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 2:13.28 | ||||||
Oswald Lindquist | 2006 | 34.02 | 34.02 | |||||||
David Johannes Dahl | 2006 | 32.64 | 1:06.66 | |||||||
Peter Bjerre Olsen | 2006 | 32.38 | 1:39.04 | |||||||
Christian Nimb | 2006 | 34.24 | 2:13.28 | |||||||
8 | Søllerød Sharknados | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 2:13.68 | ||||||
Sebastian R. Bjerg | 2007 | 31.83 | 31.83 | |||||||
Thor Andersen | 2007 | 33.32 | 1:05.15 | |||||||
Mathias Garset Petersen | 2007 | 35.77 | 1:40.92 | |||||||
Carl Gustav Skovgaard | 2006 | 32.76 | 2:13.68 | |||||||
9 | A6 Drenge 1 | 2006 | A6 | 2:15.35 | ||||||
Emil Schmidt | 2006 | 30.11 | 30.11 | |||||||
Harald Rasmus Svendsen | 2007 | 33.62 | 1:03.73 | |||||||
Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 35.45 | 1:39.18 | |||||||
Jonas Tornow Rasmussen | 2007 | 36.17 | 2:15.35 | |||||||
10 | Frederikssund Drenge | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 2:16.82 | ||||||
Jonathan Kristensen | 2006 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Balder H. Mikkelsen | 2007 | 33.36 | 1:08.34 | |||||||
Jonathan van der Rijt | 2007 | 36.14 | 1:44.48 | |||||||
Loui Krag | 2007 | 32.34 | 2:16.82 | |||||||
11 | Roskilde Eagles | 2007 | Roskilde Svømning | 2:17.92 | ||||||
Frederik Isaksen | 2007 | 33.70 | 33.70 | |||||||
Christoffer Bo Andersen | 2007 | 33.38 | 1:07.08 | |||||||
Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 37.96 | 1:45.04 | |||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 32.88 | 2:17.92 | |||||||
12 | Gsc Drenge 3 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.20 | ||||||
Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 34.08 | 34.08 | |||||||
William Brix Søhoel | 2006 | 33.90 | 1:07.98 | |||||||
William Bendixen | 2007 | 36.77 | 1:44.75 | |||||||
Oscar Heinemann | 2007 | 37.45 | 2:22.20 | |||||||
- | Gentofte Drenge 3 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Frederik Find | 2007 | 37.00 | 37.00 | |||||||
- | Gentofte Drenge 4 | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | forkert rækkefølgr | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:36 |