Tulokset Ã…SK Games 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:03 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 1, Masters N 50m vu, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Sponsori: Aquanetti |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mari Ääri | 1980 | 584 | 27.80 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.94 | |||||||||
2 | Karine Gagnon | 1985 | 425 | 30.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.97 | |||||||||
3 | Jenni Koivisto | 1984 | 285 | 35.29 | ||||||
Uintiklubi Nereus | 35.68 | |||||||||
4 | Alla Malyshkova | 1979 | 147 | 43.95 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
5 | Tatiana Kostitsina | 1948 | 86 | 52.63 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:03 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:05 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 2, Masters M 50m vu, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Sponsori: AuranmaanMopedi-&ajoneuvo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tommi Kahlos | 1978 | 295 | 30.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.19 | |||||||||
2 | Taito Nurmi | 1961 | 251 | 32.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.18 | |||||||||
3 | Luka Milovanov | 1976 | 246 | 32.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:05 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:06 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 3, Erityisryhmät N 50m vu, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: Crawford AssaAbloy Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Susanna Halme | 1996 | 207 | 39.27 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:06 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:07 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 4, Erityisryhmät M 50m vu, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: Muovitech Finland |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rasmus Jewander | 2002 | 158 | 37.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Juko Kinnunen | 1999 | 73 | 48.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:07 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:49 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 5, N, T-12 100m sku, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Cafe Ravintola Masku |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | 505 | 34.10 | 1:11.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.38 | |||||||||
2 | Kaisla Korvonen | 2006 | 443 | 34.03 | 1:14.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.15 | |||||||||
3 | Daniela Lietzén | 2006 | 432 | 36.67 | 1:14.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.49 | |||||||||
4 | Sini Mäkilä | 2006 | 425 | 34.78 | 1:15.34 | |||||
Raision Urheilijat | 1:17.61 | |||||||||
5 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 400 | 35.06 | 1:16.90 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:18.11 | |||||||||
6 | Kerttu Rantanen | 2007 | 394 | 35.42 | 1:17.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.51 | |||||||||
7 | Wilma Turpeinen | 2006 | 357 | 37.13 | 1:19.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.31 | |||||||||
8 | Iina Vänttinen | 2006 | 356 | 36.85 | 1:19.94 | |||||
Simmis Wanda | 1:28.66 | |||||||||
9 | Katriina Kallio | 2006 | 344 | 37.89 | 1:20.81 | |||||
Raision Urheilijat | 1:24.98 | |||||||||
10 | Tilda Aaltonen | 2006 | 326 | 37.11 | 1:22.26 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.79 | |||||||||
11 | Aliisa Soini | 2007 | 325 | 37.27 | 1:22.37 | |||||
Salon Uimarit | 1:24.17 | |||||||||
12 | Mirella Sauhula | 2006 | 318 | 38.48 | 1:22.99 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.90 | |||||||||
13 | Oosa Mattila | 2006 | 312 | 38.49 | 1:23.50 | |||||
Simmis Wanda | 1:21.02 | |||||||||
14 | Veera Ele | 2006 | 307 | 38.46 | 1:23.99 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Aino Laine | 2007 | 305 | 37.05 | 1:24.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.10 | |||||||||
16 | Aino Suomalainen | 2007 | 301 | 38.71 | 1:24.55 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:33.70 | |||||||||
17 | Mea Alho | 2006 | 292 | 41.34 | 1:25.41 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.77 | |||||||||
18 | Mathilda Heikiö | 2006 | 291 | 37.95 | 1:25.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.77 | |||||||||
19 | Linnea Koski | 2007 | 291 | 40.97 | 1:25.48 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:28.73 | |||||||||
20 | Iida Vartiainen | 2006 | 290 | 38.45 | 1:25.59 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.82 | |||||||||
21 | Ella Valdolin | 2007 | 281 | 38.27 | 1:26.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.09 | |||||||||
22 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 278 | 40.52 | 1:26.77 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:36.80 | |||||||||
23 | Emilia Pakkanen | 2006 | 277 | 42.12 | 1:26.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:39.74 | |||||||||
24 | Malva Salmelin | 2006 | 273 | 40.62 | 1:27.26 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
25 | Rita Heinonen | 2006 | 268 | 40.64 | 1:27.82 | |||||
Raision Urheilijat | 1:31.52 | |||||||||
26 | Minea Kumlander | 2007 | 266 | 42.48 | 1:28.04 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:35.38 | |||||||||
27 | Diana Raduly Baka | 2006 | 261 | 42.22 | 1:28.59 | |||||
Salon Uimarit | 1:43.64 | |||||||||
28 | Esther Reunala | 2007 | 241 | 40.49 | 1:31.05 | |||||
Octopus Lohja | 1:41.92 | |||||||||
29 | Miisa Järvinen | 2007 | 236 | 42.92 | 1:31.67 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:44.00 | |||||||||
30 | Tilda Saine | 2006 | 225 | 43.41 | 1:33.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:35.60 | |||||||||
31 | Agnes Ruusumo | 2007 | 222 | 44.24 | 1:33.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.38 | |||||||||
32 | Nella Imponen | 2007 | 220 | 42.58 | 1:33.79 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:41.67 | |||||||||
33 | Rahma Ezzat | 2007 | 220 | 44.89 | 1:33.82 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:41.49 | |||||||||
34 | Maija Grönholm | 2006 | 210 | 44.91 | 1:35.20 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
35 | Viivi Loimusto | 2007 | 209 | 44.32 | 1:35.35 | |||||
Salon Uimarit | 1:38.93 | |||||||||
36 | Elina Toivonen | 2006 | 206 | 46.93 | 1:35.86 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:49.12 | |||||||||
37 | Veera Knuutila | 2008 | 194 | 44.34 | 1:37.82 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:51.24 | |||||||||
38 | Riina Jungell | 2006 | 191 | 45.65 | 1:38.33 | |||||
Octopus Lohja | 1:41.17 | |||||||||
39 | Jasmiina Laitinen | 2008 | 182 | 42.07 | 1:39.96 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
40 | Selma Syrjänen | 2009 | 157 | 50.25 | 1:44.99 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Cecilia Rönnlund | 2006 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Veera Hautamäki | 2006 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | 1:36.33 | |||||||||
Laji 5, N, T-12 100m sku, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
Sponsori: Cafe Ravintola Masku |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 668 | 29.20 | 1:04.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.65 | |||||||||
2 | Iida Reini | 2000 | 624 | 30.56 | 1:06.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.63 | |||||||||
3 | Mari Ääri | 1980 | 589 | 30.81 | 1:07.58 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:07.03 | |||||||||
4 | Tiia Puolakka | 1998 | 579 | 31.40 | 1:07.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.00 | |||||||||
5 | Minka Halava | 2001 | 578 | 31.66 | 1:08.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.79 | |||||||||
6 | Oona Laakso | 2002 | 578 | 30.93 | 1:08.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.51 | |||||||||
7 | Emilie Pärnänen | 2002 | 545 | 30.61 | 1:09.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.00 | |||||||||
8 | Helmi Heinonen | 2002 | 541 | 31.35 | 1:09.51 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Siiri Konkka | 2004 | 534 | 31.68 | 1:09.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.72 | |||||||||
10 | Aino Rantala | 2004 | 522 | 32.61 | 1:10.35 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.77 | |||||||||
11 | Iris Hanski | 2003 | 513 | 32.30 | 1:10.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.06 | |||||||||
12 | Julia Koivisto | 2002 | 508 | 32.22 | 1:10.99 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:10.53 | |||||||||
13 | Kerttu Nurmi | 2003 | 497 | 32.82 | 1:11.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.31 | |||||||||
14 | Maija Nurmi | 2003 | 493 | 33.85 | 1:11.69 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.55 | |||||||||
15 | Milla Karttunen | 2005 | 491 | 31.89 | 1:11.82 | |||||
Raision Urheilijat | 1:11.89 | |||||||||
16 | Kaisla Kangas | 2002 | 489 | 32.06 | 1:11.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Kerttu Taponen | 2005 | 487 | 34.59 | 1:12.00 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.25 | |||||||||
18 | Sonila Selimi | 2005 | 485 | 33.46 | 1:12.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.32 | |||||||||
19 | Kukka Kangas | 2005 | 484 | 32.66 | 1:12.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Elina Ryynänen | 2005 | 460 | 34.87 | 1:13.38 | |||||
Simmis Wanda | 1:18.26 | |||||||||
21 | Maura Bergström | 2005 | 455 | 34.33 | 1:13.67 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.06 | |||||||||
22 | Peppi Pinomäki | 2002 | 451 | 32.95 | 1:13.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.88 | |||||||||
23 | Ella Suominen | 2005 | 450 | 34.74 | 1:13.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.82 | |||||||||
24 | Daniela Degenhardt | 2003 | 448 | 34.94 | 1:14.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.53 | |||||||||
25 | Sini Heikkilä | 2003 | 446 | 32.87 | 1:14.16 | |||||
Salon Uimarit | 1:22.34 | |||||||||
26 | Oona Sirkiä | 2004 | 431 | 33.42 | 1:15.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.61 | |||||||||
27 | Minttu Kiili | 2005 | 429 | 35.77 | 1:15.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.68 | |||||||||
28 | Fiona Laakso | 2005 | 428 | 33.18 | 1:15.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Ella Nihtilä | 2004 | 418 | 34.70 | 1:15.75 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.64 | |||||||||
30 | Emma Nieminen | 2005 | 415 | 34.64 | 1:15.92 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:18.94 | |||||||||
31 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 408 | 34.69 | 1:16.36 | |||||
Salon Uimarit | 1:23.44 | |||||||||
32 | Julianna Kurkela | 2005 | 387 | 36.38 | 1:17.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Hilda Helo | 2003 | 380 | 34.78 | 1:18.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Isla Pinta | 2002 | 363 | 35.38 | 1:19.40 | |||||
Raision Urheilijat | 1:20.35 | |||||||||
35 | My Laverman | 2004 | 353 | 36.60 | 1:20.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Sini Salmi | 2004 | 335 | 35.47 | 1:21.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.98 | |||||||||
37 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 305 | 39.20 | 1:24.13 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:28.70 | |||||||||
38 | Sabina Rakhimova | 2005 | 302 | 37.44 | 1:24.44 | |||||
Raision Urheilijat | 1:23.84 | |||||||||
39 | Daniela Sohlman | 2005 | 299 | 37.06 | 1:24.74 | |||||
Simmis Wanda | 1:25.72 | |||||||||
40 | Viivi Laiho | 2005 | 281 | 40.11 | 1:26.51 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:28.25 | |||||||||
41 | Noora Ketola | 2003 | 271 | 41.55 | 1:27.53 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:29.63 | |||||||||
42 | Aino Lehtinen | 2005 | 270 | 40.32 | 1:27.67 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
43 | Sini Taskinen | 2005 | 265 | 38.14 | 1:28.13 | |||||
Octopus Lohja | 1:27.72 | |||||||||
44 | Emma Loo | 2004 | 265 | 41.34 | 1:28.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:35.09 | |||||||||
45 | Roosa Lahti | 2004 | 236 | 41.05 | 1:31.68 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:32.92 | |||||||||
46 | Ella Palovaara | 2005 | 209 | 45.50 | 1:35.40 | |||||
Octopus Lohja | 1:40.22 | |||||||||
47 | Nella Hyvärinen | 2004 | 178 | 45.37 | 1:40.56 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:40.67 | |||||||||
- | Olivia Koski | 2002 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:13.12 | |||||||||
- | Kristina Grimbaum | 2005 | DSQ | ru | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.99 | |||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:49 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:56 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 6, M, P-13 100m sku, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Marli |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Luka Laaksonen | 2005 | 304 | 34.87 | 1:15.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 293 | 34.92 | 1:16.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.68 | |||||||||
3 | Jasper Oikarainen | 2005 | 292 | 36.85 | 1:16.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.31 | |||||||||
4 | Maksim Amosov | 2005 | 286 | 36.08 | 1:16.85 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:22.26 | |||||||||
5 | Konsta Vainio | 2005 | 283 | 36.67 | 1:17.14 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:22.75 | |||||||||
6 | Aarni Linderborg | 2005 | 274 | 36.61 | 1:17.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.70 | |||||||||
7 | Eero Mäenpää | 2005 | 260 | 34.89 | 1:19.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.94 | |||||||||
8 | Felix Kandolin | 2007 | 255 | 36.20 | 1:19.88 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.12 | |||||||||
9 | Valentin Kivelev | 2005 | 243 | 36.01 | 1:21.11 | |||||
Simmis Wanda | 1:29.65 | |||||||||
10 | Nardi Gabriel Orenshtein | 2005 | 241 | 36.51 | 1:21.38 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Patrik Reiman | 2005 | 240 | 39.66 | 1:21.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.14 | |||||||||
12 | Veeti Valdolin | 2005 | 235 | 37.57 | 1:22.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.65 | |||||||||
13 | Joonatan Davie | 2006 | 232 | 38.10 | 1:22.38 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:28.95 | |||||||||
14 | Ivan Kovalchuk | 2005 | 227 | 36.64 | 1:23.00 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:32.93 | |||||||||
15 | Nico Kulju | 2006 | 224 | 38.32 | 1:23.32 | |||||
Simmis Wanda | 1:38.02 | |||||||||
16 | Alex Mukkulainen | 2006 | 221 | 38.87 | 1:23.73 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:29.02 | |||||||||
17 | Onni Lehtimäki | 2006 | 220 | 37.54 | 1:23.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.51 | |||||||||
18 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 204 | 40.36 | 1:25.94 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Miika Nurminen | 2005 | 201 | 42.56 | 1:26.47 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
20 | Santeri Holmberg | 2006 | 200 | 39.44 | 1:26.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.13 | |||||||||
21 | Kasper Kainonen | 2005 | 198 | 39.14 | 1:26.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Tomas Laine | 2006 | 196 | 39.73 | 1:27.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.38 | |||||||||
23 | Ville Suojasto | 2006 | 192 | 38.74 | 1:27.68 | |||||
Raision Urheilijat | 1:31.60 | |||||||||
24 | Eemeli Arnell | 2005 | 191 | 40.79 | 1:27.90 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.52 | |||||||||
25 | Aapo Nurminen | 2006 | 190 | 41.55 | 1:27.99 | |||||
Raision Urheilijat | 1:29.31 | |||||||||
26 | Mike Hongisto | 2006 | 177 | 41.46 | 1:30.14 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Julius Linde | 2007 | 171 | 42.16 | 1:31.26 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:35.98 | |||||||||
28 | Nikolas Ruotsalo | 2006 | 167 | 40.71 | 1:31.92 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Linus Korin | 2006 | 166 | 45.56 | 1:32.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Matias Seppä | 2006 | 155 | 42.84 | 1:34.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.46 | |||||||||
31 | Veeti Hämäläinen | 2006 | 146 | 44.44 | 1:36.13 | |||||
Raision Urheilijat | 1:33.81 | |||||||||
32 | Eetu Niemi | 2007 | 144 | 46.14 | 1:36.52 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
33 | Romeo Manner | 2008 | 143 | 45.16 | 1:36.75 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
34 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 141 | 45.66 | 1:37.29 | |||||
Salon Uimarit | 1:37.82 | |||||||||
35 | Frans Sandblom | 2006 | 137 | 47.22 | 1:38.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.51 | |||||||||
36 | Nikke Laine | 2007 | 114 | 50.26 | 1:44.43 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
37 | Ossi Tikka | 2007 | 113 | 50.55 | 1:44.65 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:49.25 | |||||||||
38 | Amos Korin | 2008 | 104 | 52.28 | 1:47.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
39 | Niilo Lehtinen | 2009 | 71 | 1:01.33 | 2:01.89 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
40 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | 67 | 1:05.43 | 2:04.43 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
41 | Niklas Honkanen | 2008 | 57 | 1:01.91 | 2:11.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Erik Constable | 2008 | DSQ | pu | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Finn Taylor | 2006 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Max Allén | 2005 | DSQ | su | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.48 | |||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Max Yli-Salomäki | 2006 | DSQ | su | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 6, M, P-13 100m sku, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: Marli |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matti Mattsson | 1993 | 652 | 27.62 | 58.40 | |||||
Porin Uimaseura | 57.71 | |||||||||
2 | Otto Rannikko | 1999 | 639 | 27.30 | 58.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.00 | |||||||||
3 | Wilhelm Suominen | 1999 | 634 | 27.07 | 58.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.47 | |||||||||
4 | Oskari Arvo | 2002 | 582 | 27.54 | 1:00.66 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:01.20 | |||||||||
5 | Elias Kuusisto | 1999 | 561 | 28.48 | 1:01.40 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 544 | 27.60 | 1:02.04 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Arttu Mäenpää | 2003 | 512 | 29.34 | 1:03.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.32 | |||||||||
8 | Mohamed Ezzat | 2001 | 499 | 28.40 | 1:03.87 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:00.76 | |||||||||
9 | Hugo Enroth | 2001 | 478 | 29.85 | 1:04.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.97 | |||||||||
10 | Santeri Herpola | 2003 | 478 | 30.06 | 1:04.78 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.49 | |||||||||
11 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 477 | 28.33 | 1:04.83 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
12 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 462 | 30.24 | 1:05.51 | |||||
Porin Uimaseura | 1:05.74 | |||||||||
13 | Leevi Luhtanen | 2000 | 456 | 29.36 | 1:05.77 | |||||
Porin Uimaseura | 1:05.09 | |||||||||
14 | Aapo Kinnunen | 2004 | 451 | 28.95 | 1:06.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.14 | |||||||||
15 | Eemil Kankare | 2003 | 441 | 30.92 | 1:06.52 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Seweryn Pastucha | 2004 | 431 | 31.11 | 1:07.03 | |||||
Raision Urheilijat | 1:07.12 | |||||||||
17 | Tatu Kunttila | 2003 | 361 | 32.17 | 1:11.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Jeremia Varonen | 2004 | 352 | 32.00 | 1:11.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.57 | |||||||||
19 | Olli Havia | 2004 | 327 | 34.78 | 1:13.46 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
20 | Rasmus Rekola | 2004 | 325 | 34.88 | 1:13.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.03 | |||||||||
21 | Egor Malyshkov | 2003 | 318 | 32.53 | 1:14.16 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
22 | Joona Kuitu | 2004 | 306 | 34.77 | 1:15.10 | |||||
Simmis Wanda | 1:22.60 | |||||||||
23 | Aku Hyrsylä | 2003 | 283 | 34.88 | 1:17.09 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
24 | Rony Kulju | 2004 | 281 | 34.93 | 1:17.27 | |||||
Simmis Wanda | 1:22.01 | |||||||||
25 | Akira Konttinen | 2003 | 281 | 35.40 | 1:17.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.78 | |||||||||
26 | Veeti Salminen | 2004 | 269 | 34.85 | 1:18.40 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Aaro Puutio | 2003 | 267 | 36.31 | 1:18.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.44 | |||||||||
28 | Sharo Mamandi | 2002 | 262 | 37.42 | 1:19.14 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:18.90 | |||||||||
29 | Samuel Salminen | 2003 | 230 | 39.12 | 1:22.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.59 | |||||||||
30 | Einari Palmu | 2004 | 225 | 39.37 | 1:23.20 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:23.31 | |||||||||
31 | Elias Laine | 2003 | 208 | 38.92 | 1:25.41 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.81 | |||||||||
32 | Verner Lammassaari | 2004 | 207 | 41.79 | 1:25.56 | |||||
Octopus Lohja | 1:29.97 | |||||||||
33 | Casper Leo | 2004 | 195 | 39.29 | 1:27.36 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:28.95 | |||||||||
- | Alexander Malyshkov | 2004 | DSQ | su | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Oskari Ovaskainen | 2000 | DSQ | su | ||||||
Porin Uimaseura | 1:06.84 | |||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:56 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:07 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 7, N, T-10 50m ru, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matilda Saarinen | 2008 | 207 | 48.67 | ||||||
Salon Uimarit | 49.37 | |||||||||
2 | Jasmiina Laitinen | 2008 | 171 | 51.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.64 | |||||||||
3 | Cecilia Lietzén | 2009 | 133 | 56.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.76 | |||||||||
4 | Veera Kiukkonen | 2008 | 126 | 57.44 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Elsa Constable | 2009 | 116 | 59.00 | ||||||
Aurajoen Uinti | 59.15 | |||||||||
6 | Ellen Fröjdö | 2008 | 113 | 59.40 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.24 | |||||||||
7 | Aliisa Kunttu | 2008 | 106 | 1:00.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:00.55 | |||||||||
8 | Laura Toivonen | 2010 | 106 | 1:00.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:04.78 | |||||||||
9 | Emilia Inkeroinen | 2009 | 102 | 1:01.61 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 1:02.14 | |||||||||
10 | Matilda Karvonen | 2009 | 97 | 1:02.68 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:04.35 | |||||||||
11 | Aada Kaila | 2009 | 94 | 1:03.20 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:03.45 | |||||||||
12 | Nea Veiro | 2008 | 87 | 1:04.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.16 | |||||||||
13 | Iida Kahlos | 2010 | 65 | 1:11.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:17.15 | |||||||||
- | Elsa Hirvensalo | 2008 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Saga Räikkönen | 2008 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 55.83 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 7, N, T-10 50m ru, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
Sponsori: Schenker Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anniina Murto | 2001 | 677 | 32.79 | ||||||
Porin Uimaseura | 30.81 | |||||||||
2 | Alisa Ponomareva | 1991 | 649 | 33.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.01 | |||||||||
3 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 580 | 34.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.20 | |||||||||
4 | Tiia Puolakka | 1998 | 513 | 35.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.54 | |||||||||
5 | Jenni Kurki | 2005 | 387 | 39.52 | ||||||
Simmis Wanda | 40.32 | |||||||||
6 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 337 | 41.37 | ||||||
Simmis Wanda | 41.19 | |||||||||
7 | Elina Toivonen | 2006 | 300 | 42.99 | ||||||
Aurajoen Uinti | 43.41 | |||||||||
8 | Amanda Koistinen | 2005 | 266 | 44.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.69 | |||||||||
9 | Sara Elomäki | 2006 | 212 | 48.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.09 | |||||||||
10 | Aino Lehtinen | 2005 | 197 | 49.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.44 | |||||||||
11 | Laura Lilja | 2004 | 177 | 51.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.87 | |||||||||
12 | Kerttu Laaksonen | 2006 | 176 | 51.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.31 | |||||||||
13 | Salla-Mari Koskinen | 2006 | 174 | 51.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.29 | |||||||||
14 | Maija Salokorpi | 2007 | 120 | 58.23 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.06 | |||||||||
15 | Selma Mäenpää | 2007 | 91 | 1:03.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.02 | |||||||||
- | Sara Sinijärvi | 2006 | DSQ | 25m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:07 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:17 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 8, M, P-11 50m ru, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Best-Hall Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 188 | 44.03 | ||||||
Salon Uimarit | 48.84 | |||||||||
2 | Alvar Kankare | 2007 | 163 | 46.16 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.41 | |||||||||
3 | Ossi Tikka | 2007 | 110 | 52.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.38 | |||||||||
4 | Jerry Takolander | 2008 | 100 | 54.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.02 | |||||||||
5 | Thomas Salonen | 2009 | 85 | 57.37 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:00.47 | |||||||||
6 | Eero Carne | 2009 | 78 | 58.89 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:03.98 | |||||||||
7 | Niko Visuri | 2007 | 76 | 59.36 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Frans Sagulin | 2008 | 59 | 1:04.70 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:04.53 | |||||||||
9 | Juuso Käär | 2009 | 51 | 1:07.93 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:06.03 | |||||||||
10 | Jesper Isotalo | 2007 | 47 | 1:09.83 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:12.48 | |||||||||
11 | Miska Käär | 2009 | 45 | 1:10.80 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:10.54 | |||||||||
- | Akseli Niskala | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.54 | |||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
- | Arttu Carne | 2007 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 58.30 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oliver Rautala | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään | ||||||||||
Laji 8, M, P-11 50m ru, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
Sponsori: Best-Hall Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ossi Oksa | 1988 | 693 | 28.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.03 | |||||||||
2 | Matti Mattsson | 1993 | 677 | 28.75 | ||||||
Porin Uimaseura | 27.82 | |||||||||
3 | Sami Vaskuri | 1973 | 508 | 31.64 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.02 | |||||||||
4 | Hugo Enroth | 2001 | 499 | 31.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.10 | |||||||||
5 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 481 | 32.22 | ||||||
Porin Uimaseura | 31.07 | |||||||||
6 | Joona Pohjola | 2004 | 306 | 37.43 | ||||||
Salon Uimarit | 39.28 | |||||||||
7 | Aaro Puutio | 2003 | 297 | 37.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.69 | |||||||||
8 | Samuel Salminen | 2003 | 255 | 39.80 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.05 | |||||||||
9 | Miika Nurminen | 2005 | 248 | 40.18 | ||||||
Salon Uimarit | 43.38 | |||||||||
10 | Konsta Vainio | 2005 | 245 | 40.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.00 | |||||||||
11 | Axel Leppähaara | 2004 | 214 | 42.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.06 | |||||||||
12 | Oliver Jokinen | 2005 | 140 | 48.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.92 | |||||||||
13 | Ilmari Kunttu | 2006 | 99 | 54.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | 59.28 | |||||||||
14 | Sisu Korpinen | 2006 | 87 | 56.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.12 | |||||||||
15 | Yakob Slama | 2005 | 55 | 1:06.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.88 | |||||||||
- | Eino Polari | 2006 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Peter Kanninen | 2006 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 55.71 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:17 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:29 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 9, N, T-12 100m pu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: ATV Värisilmä |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | 429 | 33.94 | 1:12.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.15 | |||||||||
2 | Elsa Vira | 2006 | 393 | 35.54 | 1:14.54 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:14.54 | |||||||||
3 | Kerttu Rantanen | 2007 | 348 | 36.19 | 1:17.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.82 | |||||||||
4 | Sini Mäkilä | 2006 | 328 | 36.40 | 1:19.16 | |||||
Raision Urheilijat | 1:24.39 | |||||||||
5 | Daniela Lietzén | 2006 | 297 | 39.97 | 1:21.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.40 | |||||||||
6 | Katriina Kallio | 2006 | 290 | 37.19 | 1:22.43 | |||||
Raision Urheilijat | 1:21.65 | |||||||||
7 | Wilma Turpeinen | 2006 | 283 | 37.30 | 1:23.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.41 | |||||||||
8 | Tuuli Peltola | 2007 | 273 | 38.95 | 1:24.13 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Aliisa Soini | 2007 | 254 | 38.72 | 1:26.20 | |||||
Salon Uimarit | 1:20.86 | |||||||||
10 | Mirella Sauhula | 2006 | 232 | 39.84 | 1:28.81 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.95 | |||||||||
11 | Oosa Mattila | 2006 | 231 | 40.13 | 1:28.89 | |||||
Simmis Wanda | 1:32.18 | |||||||||
12 | Tilda Aaltonen | 2006 | 208 | 39.76 | 1:32.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:29.56 | |||||||||
13 | Susanna Ryynänen | 2006 | 204 | 41.89 | 1:32.74 | |||||
Simmis Wanda | 1:35.67 | |||||||||
14 | Aino Laine | 2007 | 200 | 40.25 | 1:33.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Mathilda Heikiö | 2006 | 184 | 43.42 | 1:35.95 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.30 | |||||||||
16 | Amanda Vuori | 2007 | 167 | 45.10 | 1:39.04 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Iida Vartiainen | 2006 | 161 | 40.04 | 1:40.31 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:31.89 | |||||||||
18 | Miisa Järvinen | 2007 | 145 | 46.81 | 1:43.75 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Rahma Ezzat | 2007 | 100 | 52.96 | 1:57.55 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Nella Imponen | 2007 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Agnes Ruusumo | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 9, N, T-12 100m pu, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
Sponsori: ATV Värisilmä |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alisa Ponomareva | 1991 | 577 | 30.68 | 1:05.59 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.72 | |||||||||
2 | Lilli Kulpakko | 2005 | 567 | 30.73 | 1:05.96 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.58 | |||||||||
3 | Minka Halava | 2001 | 540 | 31.15 | 1:07.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.44 | |||||||||
4 | Mari Ääri | 1980 | 532 | 32.15 | 1:07.39 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.27 | |||||||||
5 | Janina Ollikainen | 2000 | 531 | 31.28 | 1:07.40 | |||||
Porin Uimaseura | 1:07.07 | |||||||||
6 | Heta Känkänen | 2001 | 489 | 32.92 | 1:09.28 | |||||
Porin Uimaseura | 1:11.26 | |||||||||
7 | Oona Sirkiä | 2004 | 488 | 31.84 | 1:09.35 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.55 | |||||||||
8 | Julia Koivisto | 2002 | 482 | 31.77 | 1:09.63 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:07.46 | |||||||||
9 | Kaisla Kangas | 2002 | 423 | 32.95 | 1:12.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.53 | |||||||||
10 | Karine Gagnon | 1985 | 410 | 33.91 | 1:13.50 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:10.14 | |||||||||
11 | Oona Laakso | 2002 | 402 | 32.56 | 1:13.99 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.12 | |||||||||
12 | Matilda Laitinen | 2004 | 399 | 33.70 | 1:14.12 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.34 | |||||||||
13 | Maura Bergström | 2005 | 394 | 35.00 | 1:14.49 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.36 | |||||||||
14 | Julia Sottinen | 2000 | 385 | 33.83 | 1:15.06 | |||||
Porin Uimaseura | 1:08.68 | |||||||||
15 | Ella Suominen | 2005 | 381 | 34.74 | 1:15.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.58 | |||||||||
16 | Milla Lempiälä | 2005 | 376 | 34.47 | 1:15.60 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:18.16 | |||||||||
17 | Ella Nihtilä | 2004 | 366 | 34.21 | 1:16.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.40 | |||||||||
18 | Roosa Tuomainen | 2005 | 356 | 35.28 | 1:16.99 | |||||
Salon Uimarit | 1:24.10 | |||||||||
19 | Kerttu Taponen | 2005 | 341 | 35.64 | 1:18.13 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:13.57 | |||||||||
20 | Minttu Kiili | 2005 | 332 | 36.25 | 1:18.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.20 | |||||||||
21 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 329 | 35.46 | 1:19.04 | |||||
Simmis Wanda | 1:32.45 | |||||||||
22 | Nelli Rauhanen | 2005 | 315 | 36.81 | 1:20.25 | |||||
Raision Urheilijat | 1:28.49 | |||||||||
23 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 315 | 36.91 | 1:20.26 | |||||
Simmis Wanda | 1:17.29 | |||||||||
24 | Celina Sandell | 2005 | 253 | 38.17 | 1:26.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.82 | |||||||||
25 | Sabina Rakhimova | 2005 | 250 | 39.81 | 1:26.66 | |||||
Raision Urheilijat | 1:45.12 | |||||||||
26 | Nelli Laaksonen | 2005 | 245 | 36.97 | 1:27.22 | |||||
Porin Uimaseura | 1:21.99 | |||||||||
27 | Daniela Sohlman | 2005 | 217 | 41.07 | 1:30.87 | |||||
Simmis Wanda | 1:28.62 | |||||||||
28 | Kristina Grimbaum | 2005 | 199 | 41.05 | 1:33.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.24 | |||||||||
- | Olivia Koski | 2002 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:09.35 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:29 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:40 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 10, M, P-13 100m pu, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 345 | 32.62 | 1:09.01 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.59 | |||||||||
2 | Aarni Linderborg | 2005 | 269 | 34.72 | 1:15.03 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.57 | |||||||||
3 | Eero Mäenpää | 2005 | 246 | 35.60 | 1:17.30 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.62 | |||||||||
4 | Jasper Oikarainen | 2005 | 235 | 37.07 | 1:18.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.30 | |||||||||
4 | Luka Laaksonen | 2005 | 235 | 36.52 | 1:18.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.54 | |||||||||
6 | Lauri Aho | 2006 | 220 | 37.59 | 1:20.17 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Veeti Valdolin | 2005 | 195 | 38.96 | 1:23.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.12 | |||||||||
8 | Matias Saarinen | 2006 | 179 | 38.55 | 1:25.86 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
9 | Kasper Kainonen | 2005 | 166 | 39.57 | 1:28.03 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:29.03 | |||||||||
10 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 139 | 40.97 | 1:33.33 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Santeri Holmberg | 2006 | 123 | 43.67 | 1:37.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.34 | |||||||||
12 | Tomas Laine | 2006 | 123 | 43.34 | 1:37.36 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 11:38.08 | |||||||||
13 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 119 | 44.76 | 1:38.25 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Max Allén | 2005 | 119 | 43.12 | 1:38.47 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:40.84 | |||||||||
15 | Patrik Reiman | 2005 | 112 | 45.69 | 1:40.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:36.87 | |||||||||
- | Ivan Kovalchuk | 2005 | DSQ | 75m | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:24.42 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 10, M, P-13 100m pu, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jesper Lietzén | 2002 | 573 | 27.13 | 58.30 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.54 | |||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 563 | 27.42 | 58.65 | |||||
Aurajoen Uinti | 56.63 | |||||||||
3 | Jaakko Siipola | 1999 | 553 | 26.76 | 59.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.19 | |||||||||
4 | Oskari Arvo | 2002 | 532 | 28.29 | 59.78 | |||||
Aurajoen Uinti | 59.03 | |||||||||
5 | Jani-Markus Sula | 1999 | 524 | 27.78 | 1:00.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.96 | |||||||||
6 | Mohamed Ezzat | 2001 | 521 | 27.51 | 1:00.19 | |||||
Aurajoen Uinti | 55.89 | |||||||||
7 | Arttu Mäenpää | 2003 | 520 | 28.39 | 1:00.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.09 | |||||||||
8 | Matti Mattsson | 1993 | 516 | 27.70 | 1:00.39 | |||||
Porin Uimaseura | 1:00.22 | |||||||||
9 | Lauri Törmä | 2000 | 491 | 28.33 | 1:01.38 | |||||
Porin Uimaseura | 1:01.04 | |||||||||
10 | Emil Hanski | 1999 | 459 | 28.57 | 1:02.78 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Matias Pennanen | 2001 | 452 | 29.30 | 1:03.11 | |||||
Porin Uimaseura | 1:03.59 | |||||||||
12 | Leevi Luhtanen | 2000 | 438 | 29.36 | 1:03.75 | |||||
Porin Uimaseura | 1:00.60 | |||||||||
13 | Juuso Leppänen | 2004 | 428 | 28.73 | 1:04.24 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:02.92 | |||||||||
14 | Hugo Enroth | 2001 | 426 | 29.96 | 1:04.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.58 | |||||||||
15 | Leevi Korpinen | 2001 | 391 | 29.98 | 1:06.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Eemil Kankare | 2003 | 352 | 31.77 | 1:08.58 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.81 | |||||||||
17 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 309 | 32.71 | 1:11.62 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:08.98 | |||||||||
18 | Jeremia Varonen | 2004 | 291 | 34.29 | 1:13.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.80 | |||||||||
- | Rasmus Rekola | 2004 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.77 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:40 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 15:13 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 11, N, T-10 50m su, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Ursuit Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ella Lindholm | 2008 | 174 | 45.98 | ||||||
Salon Uimarit | 47.63 | |||||||||
2 | Elsa Constable | 2009 | 172 | 46.07 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.12 | |||||||||
3 | Saga Räikkönen | 2008 | 139 | 49.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.34 | |||||||||
4 | Emilia Inkeroinen | 2009 | 131 | 50.43 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 49.44 | |||||||||
5 | Selma Syrjänen | 2009 | 123 | 51.60 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.40 | |||||||||
6 | Amelie Halkosaari | 2009 | 111 | 53.33 | ||||||
Aurajoen Uinti | 57.25 | |||||||||
7 | Laura Toivonen | 2010 | 110 | 53.44 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.89 | |||||||||
8 | Ellen Fröjdö | 2008 | 110 | 53.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.10 | |||||||||
9 | Cecilia Lietzén | 2009 | 108 | 53.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.10 | |||||||||
10 | Aada Kaila | 2009 | 105 | 54.31 | ||||||
Raision Urheilijat | 54.50 | |||||||||
11 | Matilda Karvonen | 2009 | 104 | 54.50 | ||||||
Raision Urheilijat | 55.12 | |||||||||
12 | Lisette Schaper | 2009 | 102 | 54.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Mea Stigell | 2008 | 97 | 55.74 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Emma Karimäki | 2009 | 90 | 57.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.58 | |||||||||
15 | Elsa Hirvensalo | 2008 | 88 | 57.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Veera Kiukkonen | 2008 | 87 | 57.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Nea Veiro | 2008 | 76 | 1:00.40 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.72 | |||||||||
18 | Aliisa Kunttu | 2008 | 69 | 1:02.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:00.30 | |||||||||
19 | Ida Sulonen | 2009 | 68 | 1:02.62 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Sofia Ahvas | 2010 | 66 | 1:03.25 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Viola Tojander | 2010 | 61 | 1:05.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Ella Ääri | 2011 | 58 | 1:05.99 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:03.14 | |||||||||
- | Helmi Rantala | 2010 | DSQ | 50m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Iida Kahlos | 2010 | DSQ | 50m | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:03.20 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Kia Kuusela | 2009 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Vilma Keski-Korsu | 2009 | DSQ | 50m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 11, N, T-10 50m su, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
Sponsori: Ursuit Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 719 | 28.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.23 | |||||||||
2 | Emilie Pärnänen | 2002 | 650 | 29.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.73 | |||||||||
3 | Paula Peltola | 2001 | 644 | 29.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.86 | |||||||||
4 | Ida Konkka | 2000 | 619 | 30.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.44 | |||||||||
5 | Kaisla Kangas | 2002 | 494 | 32.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.40 | |||||||||
6 | Kerttu Nurmi | 2003 | 491 | 32.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.15 | |||||||||
7 | Kukka Kangas | 2005 | 491 | 32.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.44 | |||||||||
8 | Fiona Laakso | 2005 | 483 | 32.70 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.99 | |||||||||
9 | Sini Salmi | 2004 | 462 | 33.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.90 | |||||||||
10 | Maija Nurmi | 2003 | 456 | 33.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.19 | |||||||||
11 | Nelli Laaksonen | 2005 | 359 | 36.10 | ||||||
Porin Uimaseura | 36.19 | |||||||||
12 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 357 | 36.16 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.72 | |||||||||
13 | My Laverman | 2004 | 343 | 36.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.72 | |||||||||
14 | Janna Tepsa | 2005 | 296 | 38.49 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.90 | |||||||||
15 | Oosa Mattila | 2006 | 282 | 39.10 | ||||||
Simmis Wanda | 43.12 | |||||||||
16 | Noora Ketola | 2003 | 275 | 39.44 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.01 | |||||||||
17 | Linnea Koski | 2007 | 274 | 39.52 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.47 | |||||||||
18 | Esther Reunala | 2007 | 262 | 40.07 | ||||||
Octopus Lohja | 47.96 | |||||||||
19 | Aino Suomalainen | 2007 | 255 | 40.44 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.26 | |||||||||
20 | Roosa Lahti | 2004 | 223 | 42.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.57 | |||||||||
21 | Tilda Saine | 2006 | 209 | 43.21 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.90 | |||||||||
22 | Iina Salmivaara | 2006 | 151 | 48.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.01 | |||||||||
23 | Jennifer Syvänen | 2007 | 143 | 49.07 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Maija Salokorpi | 2007 | 128 | 50.92 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.63 | |||||||||
25 | Yasemin Yilmaz | 2007 | 98 | 55.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | 58.74 | |||||||||
26 | Iiris Paloposki | 2007 | 90 | 57.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:05.78 | |||||||||
27 | Kira Viitanen | 2006 | 86 | 58.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
28 | Selma Mäenpää | 2007 | 82 | 59.00 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.28 | |||||||||
- | Cecilia Rönnlund | 2006 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Sara Sinijärvi | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.90 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 15:13 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 15:33 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 12, M, P-11 50m su, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Citywork |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Felix Kandolin | 2007 | 234 | 36.01 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.84 | |||||||||
2 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 121 | 44.89 | ||||||
Salon Uimarit | 45.98 | |||||||||
3 | Amos Korin | 2008 | 101 | 47.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.43 | |||||||||
4 | Jere Rautanen | 2007 | 92 | 49.09 | ||||||
Raision Urheilijat | 54.94 | |||||||||
5 | Nikke Laine | 2007 | 92 | 49.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.01 | |||||||||
6 | Thomas Salonen | 2009 | 85 | 50.53 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Taito Aaltonen | 2009 | 78 | 51.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Veikka Lehtonen | 2008 | 72 | 53.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Juuso Käär | 2009 | 70 | 53.81 | ||||||
Raision Urheilijat | 54.57 | |||||||||
10 | Wille Vantala | 2009 | 68 | 54.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.40 | |||||||||
11 | Miska Käär | 2009 | 66 | 54.72 | ||||||
Raision Urheilijat | 57.14 | |||||||||
12 | Erik Constable | 2008 | 65 | 55.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | 54.81 | |||||||||
13 | Niko Visuri | 2007 | 64 | 55.49 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Eero Carne | 2009 | 63 | 55.81 | ||||||
Raision Urheilijat | 58.66 | |||||||||
15 | Robert Pukki | 2007 | 61 | 56.22 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | 61 | 56.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.66 | |||||||||
17 | Jesper Isotalo | 2007 | 60 | 56.45 | ||||||
Raision Urheilijat | 55.26 | |||||||||
18 | Eetu Ääri | 2010 | 59 | 56.77 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 55.46 | |||||||||
19 | Roope Rantanen | 2008 | 57 | 57.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Oliver Rautala | 2007 | 56 | 57.97 | ||||||
Aurajoen Uinti | 58.89 | |||||||||
21 | Jerry Takolander | 2008 | 53 | 59.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.36 | |||||||||
22 | Arttu Carne | 2007 | 48 | 1:01.12 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:00.74 | |||||||||
23 | Niklas Honkanen | 2008 | 42 | 1:03.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.06 | |||||||||
24 | Frans Sagulin | 2008 | 42 | 1:03.74 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:03.91 | |||||||||
25 | Akseli Niskala | 2007 | 37 | 1:06.39 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.11 | |||||||||
26 | Aarne Lehtonen | 2009 | 13 | 1:33.04 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Jasper Lukas Pellervo Pihlava | 2008 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan | ||||||||||
- | Kasper Snickars | 2008 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Lauri Kirjonen | 2007 | DSQ | 25m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Matias Rauhala | 2008 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Vilho Arnell | 2008 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 12, M, P-11 50m su, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
Sponsori: Citywork |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jani-Markus Sula | 1999 | 478 | 28.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.96 | |||||||||
2 | Leevi Korpinen | 2001 | 437 | 29.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.07 | |||||||||
3 | Veeti Salminen | 2004 | 265 | 34.56 | ||||||
Simmis Wanda | 34.12 | |||||||||
4 | Joona Kuitu | 2004 | 252 | 35.16 | ||||||
Simmis Wanda | 36.16 | |||||||||
5 | Joonatan Davie | 2006 | 216 | 37.02 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.06 | |||||||||
6 | Verner Lammassaari | 2004 | 159 | 40.95 | ||||||
Octopus Lohja | 44.50 | |||||||||
7 | Alex Mukkulainen | 2006 | 157 | 41.18 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.25 | |||||||||
8 | Romeo Maranzani | 2006 | 133 | 43.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.40 | |||||||||
9 | Finn Taylor | 2006 | 131 | 43.69 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Mike Hongisto | 2006 | 130 | 43.83 | ||||||
Octopus Lohja | 48.22 | |||||||||
11 | Thomas Korvela | 2005 | 126 | 44.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.53 | |||||||||
12 | Dilen Jalonen | 2006 | 101 | 47.69 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Peter Kanninen | 2006 | 96 | 48.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.68 | |||||||||
14 | Eino Polari | 2006 | 82 | 50.99 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.44 | |||||||||
15 | Kasper Vira | 2006 | 76 | 52.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.84 | |||||||||
16 | Ilmari Kunttu | 2006 | 76 | 52.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | 53.27 | |||||||||
17 | Aleksi Nurmi | 2006 | 73 | 53.01 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.72 | |||||||||
18 | Sisu Korpinen | 2006 | 60 | 56.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.02 | |||||||||
19 | Yakob Slama | 2005 | 42 | 1:03.88 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.10 | |||||||||
- | Carlos Sadiku | 2006 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Nicolo Manzone | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.35 | |||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 15:33 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 15:35 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 13, Erityisryhmät N 50m ru, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
Sponsori: Ins.tso Eero Kellberg Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Susanna Halme | 1996 | 205 | 48.78 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 15:35 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:09 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 15, N, T-12 100m vu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Marli |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | 506 | 30.61 | 1:03.86 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.15 | |||||||||
2 | Sini Mäkilä | 2006 | 459 | 31.17 | 1:05.97 | |||||
Raision Urheilijat | 1:05.15 | |||||||||
3 | Elsa Vira | 2006 | 457 | 31.42 | 1:06.07 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:04.68 | |||||||||
4 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 449 | 31.54 | 1:06.45 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:05.15 | |||||||||
5 | Kerttu Rantanen | 2007 | 423 | 32.66 | 1:07.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.11 | |||||||||
6 | Daniela Lietzén | 2006 | 422 | 32.23 | 1:07.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.82 | |||||||||
7 | Kaisla Korvonen | 2006 | 422 | 32.54 | 1:07.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.22 | |||||||||
8 | Wilma Turpeinen | 2006 | 411 | 32.89 | 1:08.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.20 | |||||||||
9 | Susanna Ryynänen | 2006 | 394 | 32.49 | 1:09.43 | |||||
Simmis Wanda | 1:08.60 | |||||||||
10 | Mirella Sauhula | 2006 | 387 | 33.48 | 1:09.86 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.30 | |||||||||
11 | Tuuli Peltola | 2007 | 375 | 34.68 | 1:10.59 | |||||
Raision Urheilijat | 1:12.15 | |||||||||
12 | Mathilda Heikiö | 2006 | 368 | 33.56 | 1:10.99 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.96 | |||||||||
13 | Iina Vänttinen | 2006 | 368 | 33.36 | 1:11.00 | |||||
Simmis Wanda | 1:11.07 | |||||||||
14 | Tilda Aaltonen | 2006 | 343 | 34.46 | 1:12.69 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.10 | |||||||||
15 | Katriina Kallio | 2006 | 341 | 34.45 | 1:12.80 | |||||
Raision Urheilijat | 1:09.54 | |||||||||
16 | Veera Ele | 2006 | 336 | 34.04 | 1:13.18 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:10.89 | |||||||||
17 | Rita Heinonen | 2006 | 329 | 35.94 | 1:13.68 | |||||
Raision Urheilijat | 1:14.46 | |||||||||
18 | Linnea Koski | 2007 | 324 | 35.12 | 1:14.09 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.48 | |||||||||
19 | Aino Suomalainen | 2007 | 322 | 35.80 | 1:14.22 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:11.43 | |||||||||
20 | Kerttu Heinä | 2006 | 313 | 35.06 | 1:14.96 | |||||
Salon Uimarit | 1:21.84 | |||||||||
21 | Minea Kumlander | 2007 | 309 | 36.49 | 1:15.26 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.66 | |||||||||
22 | Amanda Vuori | 2007 | 309 | 36.43 | 1:15.30 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.74 | |||||||||
23 | Miisa Järvinen | 2007 | 305 | 36.11 | 1:15.56 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:18.53 | |||||||||
24 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 302 | 35.74 | 1:15.83 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:11.36 | |||||||||
25 | Kerttu Laaksonen | 2006 | 287 | 36.08 | 1:17.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.47 | |||||||||
26 | Ella Valdolin | 2007 | 280 | 37.56 | 1:17.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.79 | |||||||||
27 | Agnes Ruusumo | 2007 | 278 | 36.87 | 1:17.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.15 | |||||||||
28 | Essi Pyykkö | 2006 | 267 | 38.15 | 1:19.06 | |||||
Salon Uimarit | 1:24.30 | |||||||||
29 | Sara Suonio | 2006 | 266 | 37.11 | 1:19.07 | |||||
Salon Uimarit | 1:18.90 | |||||||||
30 | Tilda Saine | 2006 | 264 | 37.75 | 1:19.30 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.76 | |||||||||
31 | Emilia Pakkanen | 2006 | 260 | 36.51 | 1:19.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.49 | |||||||||
32 | Nella Imponen | 2007 | 250 | 38.24 | 1:20.77 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:21.24 | |||||||||
33 | Aurora Änäkkälä | 2007 | 238 | 38.34 | 1:22.07 | |||||
Salon Uimarit | 1:22.82 | |||||||||
34 | Iina Salmivaara | 2006 | 228 | 38.86 | 1:23.26 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.87 | |||||||||
35 | Mea Alho | 2006 | 227 | 39.68 | 1:23.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.53 | |||||||||
36 | Maija Grönholm | 2006 | 225 | 39.82 | 1:23.58 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.70 | |||||||||
37 | Rahma Ezzat | 2007 | 224 | 40.13 | 1:23.76 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.22 | |||||||||
38 | Lotta Luotola | 2008 | 222 | 40.28 | 1:23.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.96 | |||||||||
39 | Riina Jungell | 2006 | 221 | 40.47 | 1:24.11 | |||||
Octopus Lohja | 1:25.74 | |||||||||
40 | Saima Peltonen | 2007 | 220 | 37.86 | 1:24.30 | |||||
Salon Uimarit | 1:20.92 | |||||||||
41 | Sara Elomäki | 2006 | 217 | 39.26 | 1:24.59 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
42 | Jasmiina Laitinen | 2008 | 194 | 38.00 | 1:27.89 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:33.38 | |||||||||
43 | Saara Pakomäki | 2008 | 184 | 43.03 | 1:29.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.97 | |||||||||
44 | Vilja Suominen | 2009 | 183 | 42.84 | 1:29.59 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.80 | |||||||||
45 | Sonja Heikkilä | 2006 | 180 | 41.66 | 1:30.13 | |||||
Salon Uimarit | 1:33.04 | |||||||||
46 | Salla-Mari Koskinen | 2006 | 171 | 44.39 | 1:31.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.70 | |||||||||
47 | Matilda Saarinen | 2008 | 153 | 45.29 | 1:35.13 | |||||
Salon Uimarit | 1:38.98 | |||||||||
48 | Emilia Inkeroinen | 2009 | 153 | 44.12 | 1:35.17 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:31.39 | |||||||||
49 | Selma Syrjänen | 2009 | 151 | 45.70 | 1:35.47 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.87 | |||||||||
50 | Jennifer Syvänen | 2007 | 147 | 45.65 | 1:36.42 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
51 | Maija Salokorpi | 2007 | 144 | 46.58 | 1:36.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.64 | |||||||||
52 | Cecilia Lietzén | 2009 | 144 | 45.79 | 1:37.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
53 | Ella Lindholm | 2008 | 136 | 48.01 | 1:38.98 | |||||
Salon Uimarit | 1:38.24 | |||||||||
54 | Sara Sinijärvi | 2006 | 115 | 48.43 | 1:44.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
55 | Iiris Paloposki | 2007 | 111 | 48.50 | 1:45.66 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:58.67 | |||||||||
56 | Yasemin Yilmaz | 2007 | 109 | 49.37 | 1:46.30 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:59.39 | |||||||||
57 | Matilda Karvonen | 2009 | 109 | 51.99 | 1:46.45 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
58 | Nea Veiro | 2008 | 97 | 52.88 | 1:50.69 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:48.63 | |||||||||
59 | Emma Karimäki | 2009 | 92 | 53.62 | 1:52.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:04.90 | |||||||||
60 | Aliisa Kunttu | 2008 | 89 | 52.04 | 1:53.73 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:49.23 | |||||||||
61 | Ellen Fröjdö | 2008 | 84 | 55.97 | 1:55.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
62 | Aada Kaila | 2009 | 82 | 54.74 | 1:56.88 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
63 | Kira Viitanen | 2006 | 82 | 54.17 | 1:57.09 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
64 | Elsa Hirvensalo | 2008 | 81 | 54.33 | 1:57.53 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
65 | Ella Ääri | 2011 | 77 | 56.11 | 1:59.65 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
66 | Veera Kiukkonen | 2008 | 63 | 1:00.03 | 2:07.62 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Veera Hautamäki | 2006 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | 1:20.81 | |||||||||
- | Selma Mäenpää | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:56.63 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, N, T-12 100m vu, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
Sponsori: Marli |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ida Konkka | 2000 | 744 | 26.75 | 56.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 55.69 | |||||||||
2 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 702 | 27.51 | 57.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.30 | |||||||||
3 | Iris Hanski | 2003 | 587 | 29.23 | 1:00.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.63 | |||||||||
4 | Daniela Degenhardt | 2003 | 585 | 28.76 | 1:00.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.10 | |||||||||
5 | Lilli Kulpakko | 2005 | 571 | 29.60 | 1:01.33 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:03.39 | |||||||||
6 | Aino Rantala | 2004 | 564 | 29.23 | 1:01.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.59 | |||||||||
7 | Kerttu Taponen | 2005 | 548 | 29.97 | 1:02.20 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:01.16 | |||||||||
8 | Siiri Konkka | 2004 | 543 | 29.51 | 1:02.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.17 | |||||||||
9 | Nelli Rauhanen | 2005 | 542 | 30.43 | 1:02.43 | |||||
Raision Urheilijat | 1:04.22 | |||||||||
10 | Heta Koivuluoma | 1999 | 539 | 30.03 | 1:02.52 | |||||
Porin Uimaseura | 1:00.33 | |||||||||
11 | Maija Nurmi | 2003 | 537 | 29.97 | 1:02.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.16 | |||||||||
12 | Peppi Pinomäki | 2002 | 531 | 30.11 | 1:02.86 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.62 | |||||||||
13 | Kaisla Kangas | 2002 | 529 | 30.23 | 1:02.91 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.34 | |||||||||
14 | Elina Ryynänen | 2005 | 524 | 29.91 | 1:03.13 | |||||
Simmis Wanda | 1:02.18 | |||||||||
15 | Kerttu Nurmi | 2003 | 519 | 30.05 | 1:03.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.12 | |||||||||
16 | Anni Hyttinen | 2004 | 511 | 30.35 | 1:03.65 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:03.06 | |||||||||
17 | Milla Karttunen | 2005 | 499 | 30.99 | 1:04.17 | |||||
Raision Urheilijat | 1:03.80 | |||||||||
18 | Matilda Laitinen | 2004 | 493 | 30.19 | 1:04.41 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:04.51 | |||||||||
19 | Hilda Helo | 2003 | 490 | 31.15 | 1:04.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.41 | |||||||||
20 | Minttu Kiili | 2005 | 486 | 30.97 | 1:04.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.85 | |||||||||
21 | Kukka Kangas | 2005 | 482 | 31.16 | 1:04.91 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.40 | |||||||||
22 | Sini Heikkilä | 2003 | 477 | 30.81 | 1:05.13 | |||||
Salon Uimarit | 1:08.10 | |||||||||
23 | Ella Suominen | 2005 | 476 | 31.09 | 1:05.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.99 | |||||||||
24 | Fiona Laakso | 2005 | 468 | 31.17 | 1:05.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.02 | |||||||||
25 | Roosa Tuomainen | 2005 | 460 | 31.64 | 1:05.91 | |||||
Salon Uimarit | 1:06.50 | |||||||||
26 | Julianna Kurkela | 2005 | 454 | 30.79 | 1:06.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.07 | |||||||||
27 | Sonila Selimi | 2005 | 454 | 30.67 | 1:06.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.83 | |||||||||
28 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 446 | 31.81 | 1:06.61 | |||||
Simmis Wanda | 1:09.65 | |||||||||
29 | Sini Salmi | 2004 | 445 | 31.46 | 1:06.68 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.90 | |||||||||
30 | Aada Rantanen | 2004 | 433 | 32.39 | 1:07.25 | |||||
Raision Urheilijat | 1:07.14 | |||||||||
31 | Emma Nieminen | 2005 | 427 | 31.60 | 1:07.57 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:07.14 | |||||||||
32 | Nelli Laaksonen | 2005 | 422 | 31.88 | 1:07.82 | |||||
Porin Uimaseura | 1:07.25 | |||||||||
33 | My Laverman | 2004 | 412 | 33.23 | 1:08.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.77 | |||||||||
34 | Ella Alanko | 2003 | 408 | 31.39 | 1:08.59 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.17 | |||||||||
35 | Jenni Kurki | 2005 | 395 | 33.37 | 1:09.36 | |||||
Simmis Wanda | 1:09.33 | |||||||||
36 | Kristina Grimbaum | 2005 | 376 | 33.84 | 1:10.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.09 | |||||||||
37 | Isla Pinta | 2002 | 366 | 33.50 | 1:11.15 | |||||
Raision Urheilijat | 1:09.04 | |||||||||
38 | Joanna Hauhia | 2004 | 364 | 33.83 | 1:11.28 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:12.71 | |||||||||
39 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 356 | 34.24 | 1:11.77 | |||||
Simmis Wanda | 1:10.91 | |||||||||
40 | Emma Loo | 2004 | 354 | 34.55 | 1:11.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.11 | |||||||||
41 | Sabina Rakhimova | 2005 | 345 | 36.16 | 1:12.58 | |||||
Raision Urheilijat | 1:14.17 | |||||||||
42 | Sini Taskinen | 2005 | 344 | 34.38 | 1:12.59 | |||||
Octopus Lohja | 1:10.79 | |||||||||
43 | Ronja Maude | 2005 | 341 | 34.56 | 1:12.83 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:13.74 | |||||||||
44 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 340 | 34.96 | 1:12.90 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:12.12 | |||||||||
45 | Celina Sandell | 2005 | 337 | 35.67 | 1:13.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.19 | |||||||||
45 | Janna Tepsa | 2005 | 337 | 34.63 | 1:13.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.92 | |||||||||
47 | Aino Lehtinen | 2005 | 323 | 36.13 | 1:14.17 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:14.55 | |||||||||
48 | Viivi Laiho | 2005 | 317 | 34.21 | 1:14.60 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:13.24 | |||||||||
49 | Noora Ketola | 2003 | 300 | 37.31 | 1:16.02 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:14.08 | |||||||||
50 | Ella Palovaara | 2005 | 266 | 38.73 | 1:19.14 | |||||
Octopus Lohja | 1:19.12 | |||||||||
51 | Aino Kajonen | 2005 | 259 | 38.10 | 1:19.83 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:20.39 | |||||||||
52 | Vilma Manninen | 2005 | 255 | 39.00 | 1:20.21 | |||||
Salon Uimarit | 1:25.45 | |||||||||
53 | Nella Hyvärinen | 2004 | 204 | 40.90 | 1:26.41 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:30.18 | |||||||||
- | Inka Nirkkonen | 2004 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:20.75 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 16:09 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:06 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 16, M, P-13 100m vu, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 427 | 28.62 | 59.64 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:00.33 | |||||||||
2 | Tuomas Toppinen | 2005 | 404 | 29.16 | 1:00.76 | |||||
Aurajoen Uinti | 59.39 | |||||||||
3 | Luka Laaksonen | 2005 | 323 | 31.55 | 1:05.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.08 | |||||||||
4 | Maksim Amosov | 2005 | 314 | 31.54 | 1:06.07 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:05.08 | |||||||||
5 | Lauri Aho | 2006 | 308 | 31.88 | 1:06.48 | |||||
Raision Urheilijat | 1:08.64 | |||||||||
6 | Eero Mäenpää | 2005 | 292 | 32.26 | 1:07.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.36 | |||||||||
7 | Konsta Vainio | 2005 | 289 | 32.91 | 1:07.91 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:07.59 | |||||||||
8 | Aarni Linderborg | 2005 | 289 | 32.44 | 1:07.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.63 | |||||||||
9 | Nico Kulju | 2006 | 287 | 32.91 | 1:08.09 | |||||
Simmis Wanda | 1:07.59 | |||||||||
10 | Patrik Reiman | 2005 | 268 | 33.84 | 1:09.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.41 | |||||||||
11 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 265 | 33.12 | 1:09.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.72 | |||||||||
12 | Joonatan Davie | 2006 | 263 | 33.74 | 1:10.06 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.89 | |||||||||
13 | Felix Kandolin | 2007 | 242 | 34.50 | 1:12.05 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.82 | |||||||||
14 | Kasper Kainonen | 2005 | 240 | 34.42 | 1:12.28 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.10 | |||||||||
15 | Onni Lehtimäki | 2006 | 238 | 33.61 | 1:12.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.22 | |||||||||
16 | Ivan Kovalchuk | 2005 | 235 | 34.31 | 1:12.78 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:08.61 | |||||||||
17 | Alex Mukkulainen | 2006 | 233 | 34.93 | 1:12.99 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:12.68 | |||||||||
18 | Veeti Valdolin | 2005 | 232 | 34.36 | 1:13.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.49 | |||||||||
19 | Nardi Gabriel Orenshtein | 2005 | 229 | 34.07 | 1:13.40 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.03 | |||||||||
20 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 226 | 35.61 | 1:13.73 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:19.09 | |||||||||
21 | Aapo Nurminen | 2006 | 217 | 36.39 | 1:14.78 | |||||
Raision Urheilijat | 1:12.70 | |||||||||
22 | Santeri Holmberg | 2006 | 216 | 36.57 | 1:14.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.44 | |||||||||
23 | Matias Saarinen | 2006 | 210 | 36.31 | 1:15.59 | |||||
Salon Uimarit | 1:18.68 | |||||||||
24 | Max Allén | 2005 | 206 | 36.43 | 1:16.08 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.79 | |||||||||
25 | Valentin Kivelev | 2005 | 204 | 34.13 | 1:16.31 | |||||
Simmis Wanda | 1:16.05 | |||||||||
26 | Tomas Laine | 2006 | 194 | 36.66 | 1:17.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.02 | |||||||||
27 | Ville Suojasto | 2006 | 193 | 36.92 | 1:17.65 | |||||
Raision Urheilijat | 1:13.66 | |||||||||
28 | Oliver Jokinen | 2005 | 193 | 36.47 | 1:17.72 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.60 | |||||||||
29 | Linus Korin | 2006 | 191 | 37.61 | 1:18.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.61 | |||||||||
30 | Julius Linde | 2007 | 187 | 37.75 | 1:18.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.24 | |||||||||
31 | Matias Seppä | 2006 | 176 | 37.57 | 1:20.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.46 | |||||||||
32 | Veeti Hämäläinen | 2006 | 174 | 38.03 | 1:20.36 | |||||
Raision Urheilijat | 1:22.21 | |||||||||
33 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 172 | 38.59 | 1:20.76 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:18.43 | |||||||||
34 | Nikolas Ruotsalo | 2006 | 171 | 38.07 | 1:20.83 | |||||
Octopus Lohja | 1:21.58 | |||||||||
35 | Jooa Laiho | 2006 | 169 | 38.94 | 1:21.28 | |||||
Raision Urheilijat | 1:24.14 | |||||||||
36 | Ossi Tikka | 2007 | 168 | 37.63 | 1:21.41 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:19.99 | |||||||||
37 | Romeo Maranzani | 2006 | 163 | 38.99 | 1:22.22 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:25.76 | |||||||||
38 | Eemeli Arnell | 2005 | 161 | 37.60 | 1:22.47 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.20 | |||||||||
39 | Eetu Niemi | 2007 | 160 | 39.27 | 1:22.72 | |||||
Octopus Lohja | 1:26.40 | |||||||||
40 | Frans Sandblom | 2006 | 148 | 39.69 | 1:24.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.70 | |||||||||
41 | Eemeli Varonen | 2009 | 139 | 39.55 | 1:26.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:30.13 | |||||||||
42 | Thomas Korvela | 2005 | 126 | 42.31 | 1:29.53 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:34.99 | |||||||||
43 | Veeti Akkanen | 2006 | 124 | 41.92 | 1:30.06 | |||||
Salon Uimarit | 1:31.22 | |||||||||
44 | Alvar Kankare | 2007 | 120 | 43.78 | 1:31.03 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.33 | |||||||||
45 | Joel Sulonen | 2007 | 119 | 42.98 | 1:31.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:36.28 | |||||||||
46 | Nicolo Manzone | 2005 | 117 | 42.41 | 1:31.77 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.89 | |||||||||
47 | Kasper Vira | 2006 | 113 | 43.64 | 1:32.69 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:36.73 | |||||||||
48 | Finn Taylor | 2006 | 113 | 43.55 | 1:32.95 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
49 | Ilari Linderborg | 2006 | 105 | 45.30 | 1:35.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.61 | |||||||||
50 | Amos Korin | 2008 | 99 | 45.86 | 1:37.04 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.02 | |||||||||
51 | Robert Pukki | 2007 | 99 | 47.19 | 1:37.07 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:48.21 | |||||||||
52 | Eino Polari | 2006 | 97 | 47.90 | 1:37.72 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:46.45 | |||||||||
53 | Ilmari Kunttu | 2006 | 94 | 46.33 | 1:38.59 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:38.91 | |||||||||
54 | Sisu Korpinen | 2006 | 93 | 48.00 | 1:39.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.58 | |||||||||
55 | Nikke Laine | 2007 | 90 | 47.79 | 1:40.12 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:44.81 | |||||||||
56 | Oliver Rautala | 2007 | 88 | 50.14 | 1:40.82 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
57 | Juuso Käär | 2009 | 85 | 51.01 | 1:42.07 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
58 | Jesper Isotalo | 2007 | 85 | 49.76 | 1:42.20 | |||||
Raision Urheilijat | 1:55.53 | |||||||||
59 | Eetu Ääri | 2010 | 84 | 48.56 | 1:42.50 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
60 | Wille Vantala | 2009 | 78 | 48.51 | 1:44.90 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:03.34 | |||||||||
61 | Niko Visuri | 2007 | 77 | 46.92 | 1:45.32 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
62 | Aleksi Nurmi | 2006 | 77 | 48.48 | 1:45.47 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:42.20 | |||||||||
63 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | 71 | 51.09 | 1:48.25 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:41.50 | |||||||||
64 | Eero Carne | 2009 | 69 | 51.16 | 1:49.26 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
65 | Jerry Takolander | 2008 | 67 | 50.52 | 1:50.36 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:56.37 | |||||||||
66 | Veikka Lehtonen | 2008 | 55 | 54.63 | 1:57.52 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:53.75 | |||||||||
67 | Miska Käär | 2009 | 55 | 53.44 | 1:57.70 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
68 | Akseli Niskala | 2007 | 55 | 53.76 | 1:58.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:56.41 | |||||||||
69 | Arttu Carne | 2007 | 54 | 53.94 | 1:58.32 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
70 | Niklas Honkanen | 2008 | 54 | 56.92 | 1:58.69 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:00.99 | |||||||||
71 | Yakob Slama | 2005 | 49 | 53.58 | 2:02.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:56.41 | |||||||||
72 | Frans Sagulin | 2008 | 40 | 58.61 | 2:11.16 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Kevin Mamandi | 2007 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:47.28 | |||||||||
- | Milo Kallio | 2008 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:36.01 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Romeo Manner | 2008 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:26.26 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, M, P-13 100m vu, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: ProFashion Oy Gant |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Otto Rannikko | 1999 | 645 | 25.13 | 52.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.30 | |||||||||
2 | Wilhelm Suominen | 1999 | 598 | 25.96 | 53.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.44 | |||||||||
3 | Mohamed Ezzat | 2001 | 569 | 25.93 | 54.23 | |||||
Aurajoen Uinti | 52.63 | |||||||||
4 | Elias Kuusisto | 1999 | 565 | 26.13 | 54.35 | |||||
Raision Urheilijat | 54.25 | |||||||||
5 | Jesper Lietzén | 2002 | 560 | 26.30 | 54.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.86 | |||||||||
6 | Henri Kyynäräinen | 1994 | 539 | 26.34 | 55.19 | |||||
Aurajoen Uinti | 55.07 | |||||||||
7 | Arttu Mäenpää | 2003 | 523 | 27.03 | 55.77 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 55.70 | |||||||||
8 | Jani-Markus Sula | 1999 | 518 | 26.57 | 55.95 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.82 | |||||||||
9 | Emil Hanski | 1999 | 517 | 26.45 | 55.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Santeri Herpola | 2003 | 514 | 26.53 | 56.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 53.95 | |||||||||
11 | Matias Pennanen | 2001 | 510 | 27.89 | 56.24 | |||||
Porin Uimaseura | 54.56 | |||||||||
12 | Juuso Leppänen | 2004 | 498 | 26.86 | 56.69 | |||||
Aurajoen Uinti | 56.38 | |||||||||
13 | Seweryn Pastucha | 2004 | 480 | 27.50 | 57.39 | |||||
Raision Urheilijat | 57.87 | |||||||||
14 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 476 | 27.56 | 57.52 | |||||
Salon Uimarit | 58.57 | |||||||||
15 | Lauri Törmä | 2000 | 475 | 27.92 | 57.58 | |||||
Porin Uimaseura | 57.22 | |||||||||
16 | Aapo Kinnunen | 2004 | 450 | 27.64 | 58.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.82 | |||||||||
17 | Alexander Malyshkov | 2004 | 406 | 29.12 | 1:00.68 | |||||
Salon Uimarit | 1:00.27 | |||||||||
18 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 404 | 28.27 | 1:00.77 | |||||
Aurajoen Uinti | 54.06 | |||||||||
19 | Jaakko Pihlava | 2004 | 397 | 29.15 | 1:01.10 | |||||
Aurajoen Uinti | 59.88 | |||||||||
20 | Joona Pohjola | 2004 | 395 | 29.90 | 1:01.23 | |||||
Salon Uimarit | 1:01.72 | |||||||||
21 | Akira Konttinen | 2003 | 389 | 29.57 | 1:01.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.14 | |||||||||
22 | Jeremia Varonen | 2004 | 385 | 29.60 | 1:01.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.90 | |||||||||
23 | Tatu Kunttila | 2003 | 378 | 29.76 | 1:02.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.94 | |||||||||
24 | Rasmus Rekola | 2004 | 363 | 30.18 | 1:02.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.43 | |||||||||
25 | Roope Tuomainen | 2004 | 358 | 30.25 | 1:03.28 | |||||
Salon Uimarit | 1:06.69 | |||||||||
26 | Olli Havia | 2004 | 349 | 30.63 | 1:03.80 | |||||
Salon Uimarit | 1:02.06 | |||||||||
27 | Rony Kulju | 2004 | 323 | 31.01 | 1:05.45 | |||||
Simmis Wanda | 1:06.01 | |||||||||
28 | Roni Koskinen | 2003 | 318 | 30.68 | 1:05.84 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:01.89 | |||||||||
29 | Joona Kuitu | 2004 | 290 | 33.11 | 1:07.85 | |||||
Simmis Wanda | 1:10.83 | |||||||||
30 | Elias Laine | 2003 | 278 | 33.04 | 1:08.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.96 | |||||||||
31 | Aaro Puutio | 2003 | 273 | 32.66 | 1:09.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.66 | |||||||||
32 | Veeti Salminen | 2004 | 253 | 33.98 | 1:11.02 | |||||
Simmis Wanda | 1:11.15 | |||||||||
33 | Sharo Mamandi | 2002 | 249 | 33.03 | 1:11.43 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:11.09 | |||||||||
34 | Einari Palmu | 2004 | 243 | 34.14 | 1:11.94 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:10.39 | |||||||||
35 | Leevi Arvo | 2004 | 197 | 36.09 | 1:17.19 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:06 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:48 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 17, N, T-10 50m pu, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Turun Hyllly-&Trukkitalo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jasmiina Laitinen | 2008 | 162 | 44.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.20 | |||||||||
2 | Emilie Sjösten | 2008 | 132 | 47.77 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.24 | |||||||||
3 | Veera Knuutila | 2008 | 126 | 48.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.03 | |||||||||
4 | Saga Räikkönen | 2008 | 78 | 56.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Saara Pakomäki | 2008 | DSQ | 25m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.57 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 17, N, T-10 50m pu, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
Sponsori: Turun Hyllly-&Trukkitalo |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Helmi Heinonen | 2002 | 576 | 29.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.57 | |||||||||
2 | Anniina Murto | 2001 | 560 | 29.57 | ||||||
Porin Uimaseura | 28.74 | |||||||||
3 | Mari Ääri | 1980 | 544 | 29.86 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.43 | |||||||||
4 | Siiri Konkka | 2004 | 532 | 30.08 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.38 | |||||||||
5 | Janina Ollikainen | 2000 | 486 | 30.99 | ||||||
Porin Uimaseura | 29.51 | |||||||||
6 | Oona Sirkiä | 2004 | 483 | 31.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.28 | |||||||||
7 | Heta Känkänen | 2001 | 478 | 31.16 | ||||||
Porin Uimaseura | 31.25 | |||||||||
8 | Karine Gagnon | 1985 | 421 | 32.52 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.94 | |||||||||
9 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 377 | 33.73 | ||||||
Simmis Wanda | 36.39 | |||||||||
10 | Isla Pinta | 2002 | 333 | 35.14 | ||||||
Raision Urheilijat | 35.84 | |||||||||
11 | Roosa Lahti | 2004 | 246 | 38.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.20 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 16:48 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:49 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 18, M, P-11 50m pu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Turun Vapaavarasto OY |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaapo Virtanen | 2008 | 152 | 40.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.34 | |||||||||
2 | Romeo Manner | 2008 | 85 | 49.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.57 | |||||||||
3 | Alvar Kankare | 2007 | 82 | 49.98 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.02 | |||||||||
Laji 18, M, P-11 50m pu, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
Sponsori: Turun Vapaavarasto OY |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jaakko Siipola | 1999 | 565 | 26.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.01 | |||||||||
2 | Arttu Mäenpää | 2003 | 513 | 27.23 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.67 | |||||||||
3 | Leevi Luhtanen | 2000 | 492 | 27.60 | ||||||
Porin Uimaseura | 26.69 | |||||||||
4 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 447 | 28.50 | ||||||
Porin Uimaseura | 27.80 | |||||||||
5 | Aapo Kinnunen | 2004 | 441 | 28.62 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.40 | |||||||||
6 | Sami Vaskuri | 1973 | 424 | 29.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Leevi Korpinen | 2001 | 423 | 29.02 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.57 | |||||||||
8 | Egor Malyshkov | 2003 | 343 | 31.14 | ||||||
Salon Uimarit | 35.31 | |||||||||
9 | Aku Hyrsylä | 2003 | 287 | 33.04 | ||||||
Salon Uimarit | 35.44 | |||||||||
10 | Olli Havia | 2004 | 257 | 34.26 | ||||||
Salon Uimarit | 35.31 | |||||||||
11 | Nico Kulju | 2006 | 190 | 37.87 | ||||||
Simmis Wanda | 38.04 | |||||||||
12 | Casper Leo | 2004 | 163 | 39.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.58 | |||||||||
13 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 142 | 41.75 | ||||||
Salon Uimarit | 41.19 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 16:49 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:12 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 19, N, T-12 100m ru, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Kulj.liike E Laaksonen Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaisla Korvonen | 2006 | 402 | 40.31 | 1:24.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.27 | |||||||||
2 | Iina Vänttinen | 2006 | 381 | 40.30 | 1:25.95 | |||||
Simmis Wanda | 1:26.02 | |||||||||
3 | Oosa Mattila | 2006 | 380 | 41.17 | 1:26.02 | |||||
Simmis Wanda | 1:26.23 | |||||||||
4 | Emilia Pakkanen | 2006 | 371 | 40.50 | 1:26.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.90 | |||||||||
5 | Mea Alho | 2006 | 348 | 42.07 | 1:28.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:28.31 | |||||||||
6 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 340 | 40.93 | 1:29.33 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.09 | |||||||||
7 | Malva Salmelin | 2006 | 299 | 43.19 | 1:33.25 | |||||
Salon Uimarit | 1:30.85 | |||||||||
8 | Essi Pyykkö | 2006 | 298 | 44.48 | 1:33.27 | |||||
Salon Uimarit | 1:34.98 | |||||||||
9 | Veera Ele | 2006 | 295 | 43.53 | 1:33.66 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:33.63 | |||||||||
10 | Wilma Turpeinen | 2006 | 283 | 45.30 | 1:34.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.10 | |||||||||
11 | Elina Toivonen | 2006 | 276 | 44.52 | 1:35.70 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:36.96 | |||||||||
12 | Minea Kumlander | 2007 | 274 | 45.93 | 1:35.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.76 | |||||||||
13 | Diana Raduly Baka | 2006 | 265 | 45.73 | 1:37.05 | |||||
Salon Uimarit | 1:39.67 | |||||||||
14 | Tilda Aaltonen | 2006 | 262 | 46.74 | 1:37.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:36.33 | |||||||||
15 | Aino Suomalainen | 2007 | 237 | 47.83 | 1:40.71 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:39.98 | |||||||||
16 | Kerttu Heinä | 2006 | 234 | 47.81 | 1:41.07 | |||||
Salon Uimarit | 1:51.24 | |||||||||
17 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 230 | 48.47 | 1:41.74 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:41.40 | |||||||||
18 | Linnea Koski | 2007 | 227 | 47.83 | 1:42.17 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:40.12 | |||||||||
19 | Amanda Vuori | 2007 | 220 | 48.25 | 1:43.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:42.36 | |||||||||
20 | Rahma Ezzat | 2007 | 217 | 48.19 | 1:43.67 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:46.38 | |||||||||
21 | Miisa Järvinen | 2007 | 217 | 47.94 | 1:43.75 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:46.15 | |||||||||
22 | Aino Laine | 2007 | 205 | 48.16 | 1:45.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:45.74 | |||||||||
23 | Sonja Heikkilä | 2006 | 198 | 49.78 | 1:46.84 | |||||
Salon Uimarit | 1:52.54 | |||||||||
24 | Viivi Loimusto | 2007 | 197 | 49.42 | 1:47.05 | |||||
Salon Uimarit | 1:52.08 | |||||||||
25 | Iiris Paloposki | 2007 | 181 | 51.42 | 1:50.04 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:54.75 | |||||||||
26 | Nella Imponen | 2007 | 169 | 53.17 | 1:52.60 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:56.82 | |||||||||
27 | Lotta Luotola | 2008 | 146 | 56.52 | 1:58.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:13.69 | |||||||||
28 | Vilja Suominen | 2009 | 130 | 58.60 | 2:02.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Yasemin Yilmaz | 2007 | 98 | 1:01.31 | 2:15.23 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:29.76 | |||||||||
- | Matilda Saarinen | 2008 | DNS | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Sara Elomäki | 2006 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Kira Viitanen | 2006 | DSQ | Kv ohi lantiolinjan | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Saara Pakomäki | 2008 | DSQ | 25m | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:58.24 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 19, N, T-12 100m ru, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
Sponsori: Kulj.liike E Laaksonen Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anniina Murto | 2001 | 692 | 33.03 | 1:10.47 | |||||
Porin Uimaseura | 1:08.27 | |||||||||
2 | Alisa Ponomareva | 1991 | 660 | 33.92 | 1:11.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.92 | |||||||||
3 | Iida Reini | 2000 | 611 | 35.49 | 1:13.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.01 | |||||||||
4 | Charlotta Edelman | 2001 | 610 | 34.29 | 1:13.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.08 | |||||||||
5 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 581 | 35.27 | 1:14.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.36 | |||||||||
6 | Oona Laakso | 2002 | 525 | 36.44 | 1:17.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.34 | |||||||||
7 | Minka Halava | 2001 | 520 | 37.25 | 1:17.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.82 | |||||||||
8 | Lilli Kulpakko | 2005 | 505 | 37.25 | 1:18.30 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:21.53 | |||||||||
9 | Milla Karttunen | 2005 | 461 | 37.73 | 1:20.70 | |||||
Raision Urheilijat | 1:20.11 | |||||||||
10 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 452 | 37.82 | 1:21.25 | |||||
Salon Uimarit | 1:25.33 | |||||||||
11 | Milla Lempiälä | 2005 | 449 | 37.58 | 1:21.38 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:20.47 | |||||||||
12 | Maura Bergström | 2005 | 445 | 39.24 | 1:21.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.32 | |||||||||
13 | Elina Ryynänen | 2005 | 431 | 39.07 | 1:22.55 | |||||
Simmis Wanda | 1:24.37 | |||||||||
14 | Anni Hyttinen | 2004 | 410 | 39.66 | 1:23.89 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:21.17 | |||||||||
15 | Iris Hanski | 2003 | 407 | 39.27 | 1:24.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.23 | |||||||||
16 | Julia Sottinen | 2000 | 402 | 39.12 | 1:24.45 | |||||
Porin Uimaseura | 1:14.72 | |||||||||
17 | Roosa Tuomainen | 2005 | 393 | 40.95 | 1:25.08 | |||||
Salon Uimarit | 1:25.19 | |||||||||
18 | Jenni Kurki | 2005 | 392 | 40.14 | 1:25.19 | |||||
Simmis Wanda | 1:26.00 | |||||||||
19 | Ronja Maude | 2005 | 391 | 40.01 | 1:25.25 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.03 | |||||||||
20 | Ella Alanko | 2003 | 380 | 38.83 | 1:26.03 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:22.80 | |||||||||
21 | Anna Lehmusvaara | 2005 | 375 | 40.79 | 1:26.42 | |||||
Simmis Wanda | 1:27.12 | |||||||||
22 | Fiona Laakso | 2005 | 368 | 41.41 | 1:27.00 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Kristina Grimbaum | 2005 | 356 | 41.19 | 1:27.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:29.52 | |||||||||
24 | Emma Nieminen | 2005 | 336 | 40.93 | 1:29.63 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:33.29 | |||||||||
25 | Ella Nihtilä | 2004 | 331 | 42.25 | 1:30.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
26 | Hilda Helo | 2003 | 280 | 44.57 | 1:35.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.47 | |||||||||
27 | Pilvi Österman | 2005 | 276 | 44.39 | 1:35.67 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
28 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 268 | 46.64 | 1:36.68 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:37.55 | |||||||||
29 | Joanna Hauhia | 2004 | 249 | 45.13 | 1:39.09 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:36.29 | |||||||||
30 | Vilma Manninen | 2005 | 239 | 46.68 | 1:40.40 | |||||
Salon Uimarit | 1:50.57 | |||||||||
31 | Aino Kajonen | 2005 | 199 | 49.61 | 1:46.81 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:12 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:41 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 20, M, P-13 100m ru, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: LähiTapiola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Toppinen | 2005 | 328 | 36.82 | 1:20.57 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.26 | |||||||||
2 | Jasper Oikarainen | 2005 | 279 | 41.25 | 1:25.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.93 | |||||||||
3 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 256 | 40.89 | 1:27.49 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.36 | |||||||||
4 | Patrik Reiman | 2005 | 255 | 41.97 | 1:27.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.79 | |||||||||
5 | Maksim Amosov | 2005 | 252 | 41.30 | 1:27.95 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:28.19 | |||||||||
6 | Nardi Gabriel Orenshtein | 2005 | 245 | 41.81 | 1:28.81 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:33.81 | |||||||||
7 | Miika Nurminen | 2005 | 239 | 42.45 | 1:29.58 | |||||
Salon Uimarit | 1:32.42 | |||||||||
8 | Valentin Kivelev | 2005 | 205 | 43.57 | 1:34.17 | |||||
Simmis Wanda | 1:37.81 | |||||||||
9 | Aarni Linderborg | 2005 | 205 | 43.89 | 1:34.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.91 | |||||||||
10 | Felix Kandolin | 2007 | 198 | 45.29 | 1:35.41 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:34.19 | |||||||||
11 | Max Allén | 2005 | 196 | 45.75 | 1:35.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.62 | |||||||||
12 | Alex Mukkulainen | 2006 | 194 | 43.95 | 1:35.97 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:31.19 | |||||||||
13 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 192 | 45.04 | 1:36.28 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:36.50 | |||||||||
14 | Nico Kulju | 2006 | 176 | 45.74 | 1:39.09 | |||||
Simmis Wanda | 1:45.33 | |||||||||
15 | Joonatan Davie | 2006 | 173 | 47.68 | 1:39.78 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:43.20 | |||||||||
16 | Jooa Laiho | 2006 | 170 | 47.82 | 1:40.20 | |||||
Raision Urheilijat | 1:43.16 | |||||||||
17 | Veeti Valdolin | 2005 | 169 | 47.40 | 1:40.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.97 | |||||||||
18 | Eemeli Arnell | 2005 | 168 | 47.15 | 1:40.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:34.86 | |||||||||
19 | Frans Sandblom | 2006 | 162 | 47.73 | 1:41.86 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:41.24 | |||||||||
20 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 157 | 48.23 | 1:43.04 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:50.31 | |||||||||
21 | Linus Korin | 2006 | 153 | 48.75 | 1:43.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.61 | |||||||||
22 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 133 | 52.54 | 1:48.91 | |||||
Salon Uimarit | 1:48.55 | |||||||||
23 | Finn Taylor | 2006 | 128 | 51.26 | 1:50.18 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Matias Seppä | 2006 | 128 | 49.42 | 1:50.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:49.05 | |||||||||
25 | Ilari Linderborg | 2006 | 127 | 52.45 | 1:50.49 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:53.60 | |||||||||
26 | Kasper Vira | 2006 | 122 | 53.46 | 1:51.85 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:04.21 | |||||||||
27 | Thomas Korvela | 2005 | 121 | 52.36 | 1:52.31 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:56.78 | |||||||||
28 | Romeo Manner | 2008 | 111 | 53.97 | 1:55.47 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:58.07 | |||||||||
29 | Eemeli Varonen | 2009 | 111 | 54.37 | 1:55.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Ossi Tikka | 2007 | 103 | 53.65 | 1:58.62 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Ilmari Kunttu | 2006 | 96 | 57.47 | 2:01.22 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:05.70 | |||||||||
32 | Peter Kanninen | 2006 | 96 | 56.70 | 2:01.36 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:09.40 | |||||||||
33 | Milo Kallio | 2008 | 95 | 55.91 | 2:01.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Niilo Lehtinen | 2009 | 93 | 58.04 | 2:02.39 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
35 | Romeo Maranzani | 2006 | 92 | 58.64 | 2:02.77 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Veeti Akkanen | 2006 | 87 | 58.27 | 2:05.04 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
37 | Joel Sulonen | 2007 | 83 | 59.55 | 2:07.22 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:15.84 | |||||||||
38 | Aleksi Nurmi | 2006 | 66 | 1:05.79 | 2:17.40 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:25.50 | |||||||||
39 | Robert Pukki | 2007 | 63 | 1:06.33 | 2:19.23 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
40 | Niko Visuri | 2007 | 61 | 1:04.17 | 2:20.88 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Kevin Mamandi | 2007 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Lauri Aho | 2006 | DSQ | 75m | ||||||
Raision Urheilijat | 1:30.38 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 20, M, P-13 100m ru, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: LähiTapiola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jesper Lietzén | 2002 | 617 | 31.13 | 1:05.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.66 | |||||||||
2 | Wilhelm Suominen | 1999 | 600 | 30.70 | 1:05.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.33 | |||||||||
3 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 503 | 32.57 | 1:09.88 | |||||
Porin Uimaseura | 1:09.47 | |||||||||
4 | Oskari Arvo | 2002 | 490 | 31.53 | 1:10.49 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:08.21 | |||||||||
5 | Hugo Enroth | 2001 | 469 | 33.45 | 1:11.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.57 | |||||||||
6 | Eemil Kankare | 2003 | 468 | 33.61 | 1:11.61 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:11.00 | |||||||||
7 | Seweryn Pastucha | 2004 | 376 | 35.85 | 1:17.03 | |||||
Raision Urheilijat | 1:15.24 | |||||||||
8 | Jaakko Pihlava | 2004 | 374 | 35.83 | 1:17.14 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:17.79 | |||||||||
9 | Aapo Kinnunen | 2004 | 350 | 35.91 | 1:18.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.31 | |||||||||
10 | Rasmus Rekola | 2004 | 325 | 37.76 | 1:20.85 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.44 | |||||||||
11 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | 313 | 37.24 | 1:21.88 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:24.06 | |||||||||
12 | Joona Pohjola | 2004 | 300 | 39.23 | 1:22.99 | |||||
Salon Uimarit | 1:24.71 | |||||||||
13 | Roni Koskinen | 2003 | 300 | 37.72 | 1:23.06 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:19.29 | |||||||||
14 | Aaro Puutio | 2003 | 246 | 40.88 | 1:28.75 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.47 | |||||||||
15 | Jeremia Varonen | 2004 | 230 | 42.53 | 1:30.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:42.04 | |||||||||
16 | Leevi Arvo | 2004 | 218 | 41.91 | 1:32.36 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Einari Palmu | 2004 | 177 | 45.57 | 1:38.97 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:32.77 | |||||||||
- | Alexander Malyshkov | 2004 | DSQ | 100m | ||||||
Salon Uimarit | 1:20.61 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Sharo Mamandi | 2002 | DSQ | 25m | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:23.17 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:41 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:13 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 21, N, T-10 50m vu, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Mauno Catering |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veera Knuutila | 2008 | 226 | 38.12 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.25 | |||||||||
2 | Elsa Constable | 2009 | 191 | 40.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.39 | |||||||||
3 | Emilie Sjösten | 2008 | 187 | 40.63 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.67 | |||||||||
4 | Lisette Schaper | 2009 | 156 | 43.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Amelie Halkosaari | 2009 | 137 | 45.04 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.15 | |||||||||
6 | Laura Toivonen | 2010 | 112 | 48.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.62 | |||||||||
7 | Mea Stigell | 2008 | 101 | 49.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Kia Kuusela | 2009 | 79 | 54.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Viola Tojander | 2010 | 77 | 54.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Ella Ääri | 2011 | 70 | 56.17 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 53.15 | |||||||||
11 | Helmi Rantala | 2010 | 62 | 58.43 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Inkeri Rinnola | 2010 | 55 | 1:00.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Anna Liljeberg | 2010 | 50 | 1:02.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Iida Kahlos | 2010 | 48 | 1:03.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | 58.84 | |||||||||
15 | Ronja Yilmaz | 2009 | 42 | 1:06.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Ida Sulonen | 2009 | 40 | 1:07.73 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Sonja Bilbao | 2010 | 34 | 1:11.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Sofia Ahvas | 2010 | 30 | 1:14.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 21, N, T-10 50m vu, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
Sponsori: Mauno Catering |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ida Konkka | 2000 | 743 | 25.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.37 | |||||||||
2 | Paula Peltola | 2001 | 646 | 26.88 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.02 | |||||||||
3 | Daniela Degenhardt | 2003 | 600 | 27.54 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.18 | |||||||||
4 | Emilie Pärnänen | 2002 | 552 | 28.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.00 | |||||||||
5 | Aino Rantala | 2004 | 551 | 28.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.44 | |||||||||
6 | Heta Koivuluoma | 1999 | 527 | 28.76 | ||||||
Porin Uimaseura | 27.67 | |||||||||
7 | Heta Känkänen | 2001 | 521 | 28.87 | ||||||
Porin Uimaseura | 27.60 | |||||||||
8 | Maija Nurmi | 2003 | 513 | 29.02 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.37 | |||||||||
8 | Nelli Rauhanen | 2005 | 513 | 29.02 | ||||||
Raision Urheilijat | 28.77 | |||||||||
8 | Sonila Selimi | 2005 | 513 | 29.02 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.76 | |||||||||
11 | Elina Ryynänen | 2005 | 513 | 29.03 | ||||||
Simmis Wanda | 29.03 | |||||||||
12 | Ellen Kaituri | 2006 | 506 | 29.16 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.27 | |||||||||
13 | Kerttu Nurmi | 2003 | 500 | 29.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.83 | |||||||||
14 | Minttu Kiili | 2005 | 485 | 29.56 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.05 | |||||||||
15 | Sini Heikkilä | 2003 | 484 | 29.59 | ||||||
Salon Uimarit | 30.00 | |||||||||
16 | Oona Sirkiä | 2004 | 471 | 29.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.71 | |||||||||
17 | Julianna Kurkela | 2005 | 454 | 30.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.34 | |||||||||
18 | Aada Rantanen | 2004 | 407 | 31.34 | ||||||
Raision Urheilijat | 30.81 | |||||||||
19 | Susanna Ryynänen | 2006 | 403 | 31.46 | ||||||
Simmis Wanda | 31.71 | |||||||||
20 | Celina Sandell | 2005 | 373 | 32.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.60 | |||||||||
21 | Iina Vänttinen | 2006 | 365 | 32.50 | ||||||
Simmis Wanda | 33.11 | |||||||||
22 | Daniela Sohlman | 2005 | 364 | 32.52 | ||||||
Simmis Wanda | 31.64 | |||||||||
23 | Emma Loo | 2004 | 364 | 32.54 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.32 | |||||||||
24 | Amanda Koistinen | 2005 | 362 | 32.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.63 | |||||||||
25 | Joanna Hauhia | 2004 | 352 | 32.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.42 | |||||||||
26 | Tilda Saine | 2006 | 288 | 35.16 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.89 | |||||||||
27 | Laura Lilja | 2004 | 244 | 37.19 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.17 | |||||||||
28 | Elina Toivonen | 2006 | 213 | 38.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.10 | |||||||||
29 | Salla-Mari Koskinen | 2006 | 159 | 42.88 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.39 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 18:13 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:59 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 22, M, P-11 50m vu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: Ortomat Herpola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 174 | 36.26 | ||||||
Salon Uimarit | 37.08 | |||||||||
2 | Benjamin Milovanov | 2008 | 95 | 44.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.49 | |||||||||
3 | Jere Rautanen | 2007 | 94 | 44.43 | ||||||
Raision Urheilijat | 47.97 | |||||||||
4 | Eetu Ääri | 2010 | 93 | 44.71 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 44.36 | |||||||||
5 | Thomas Salonen | 2009 | 92 | 44.72 | ||||||
Raision Urheilijat | 45.93 | |||||||||
6 | Erik Constable | 2008 | 79 | 47.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.50 | |||||||||
7 | Matias Rauhala | 2008 | 72 | 48.67 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | 70 | 49.08 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.40 | |||||||||
9 | Lauri Kirjonen | 2007 | 68 | 49.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Jasper Lukas Pellervo Pihlava | 2008 | 64 | 50.40 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Niilo Lehtinen | 2009 | 61 | 51.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.24 | |||||||||
12 | Roope Rantanen | 2008 | 53 | 53.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Taito Aaltonen | 2009 | 51 | 54.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Urho Kouvonen | 2008 | 46 | 56.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Jesse Rinne | 2010 | 45 | 56.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Kasper Snickars | 2008 | 34 | 1:02.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Vilho Arnell | 2008 | 31 | 1:03.94 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Samuel Bilbao | 2012 | 18 | 1:15.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Aarne Lehtonen | 2009 | 15 | 1:20.67 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Wili Sauhula | 2010 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 22, M, P-11 50m vu, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
Sponsori: Ortomat Herpola |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Otto Rannikko | 1999 | 640 | 23.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 23.14 | |||||||||
2 | Santeri Herpola | 2003 | 542 | 24.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 23.80 | |||||||||
3 | Arttu Mäenpää | 2003 | 480 | 25.87 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.04 | |||||||||
4 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 454 | 26.36 | ||||||
Salon Uimarit | 26.78 | |||||||||
5 | Seweryn Pastucha | 2004 | 446 | 26.51 | ||||||
Raision Urheilijat | 26.56 | |||||||||
6 | Aapo Kinnunen | 2004 | 442 | 26.58 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.24 | |||||||||
7 | Akira Konttinen | 2003 | 364 | 28.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.04 | |||||||||
8 | Rony Kulju | 2004 | 327 | 29.38 | ||||||
Simmis Wanda | 29.49 | |||||||||
9 | Aku Hyrsylä | 2003 | 313 | 29.82 | ||||||
Salon Uimarit | 30.35 | |||||||||
10 | Elias Laine | 2003 | 287 | 30.70 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.03 | |||||||||
11 | Axel Leppähaara | 2004 | 262 | 31.65 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.88 | |||||||||
12 | Konsta Vainio | 2005 | 257 | 31.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.62 | |||||||||
13 | Casper Leo | 2004 | 250 | 32.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.30 | |||||||||
14 | Leo Koval | 2005 | 178 | 35.98 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 37.20 | |||||||||
15 | Dilen Jalonen | 2006 | 113 | 41.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Nicolo Manzone | 2005 | 109 | 42.38 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.29 | |||||||||
17 | Carlos Sadiku | 2006 | 84 | 46.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Alexander Malyshkov | 2004 | DNS | |||||||
Salon Uimarit | 27.76 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:59 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:24 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 23, N, T-12 100m su, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Turun Satama Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Daniela Lietzén | 2006 | 414 | 36.34 | 1:13.78 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.61 | |||||||||
2 | Kaisla Korvonen | 2006 | 398 | 35.89 | 1:14.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.69 | |||||||||
3 | Kerttu Rantanen | 2007 | 324 | 38.94 | 1:20.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.39 | |||||||||
4 | Tilda Aaltonen | 2006 | 322 | 38.70 | 1:20.22 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.65 | |||||||||
5 | Mirella Sauhula | 2006 | 315 | 38.99 | 1:20.87 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:20.46 | |||||||||
6 | Tuuli Peltola | 2007 | 299 | 40.31 | 1:22.28 | |||||
Raision Urheilijat | 1:25.94 | |||||||||
7 | Wilma Turpeinen | 2006 | 283 | 40.71 | 1:23.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.39 | |||||||||
8 | Susanna Ryynänen | 2006 | 272 | 41.22 | 1:24.90 | |||||
Simmis Wanda | 1:23.03 | |||||||||
9 | Ella Valdolin | 2007 | 271 | 41.80 | 1:25.03 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.74 | |||||||||
10 | Mathilda Heikiö | 2006 | 266 | 41.02 | 1:25.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.47 | |||||||||
11 | Veera Ele | 2006 | 263 | 40.91 | 1:25.86 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:24.80 | |||||||||
12 | Iida Vartiainen | 2006 | 257 | 41.64 | 1:26.46 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:24.57 | |||||||||
13 | Rita Heinonen | 2006 | 252 | 43.17 | 1:27.04 | |||||
Raision Urheilijat | 1:28.74 | |||||||||
14 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 230 | 43.55 | 1:29.80 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:28.08 | |||||||||
15 | Kerttu Laaksonen | 2006 | 226 | 43.31 | 1:30.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.30 | |||||||||
16 | Malva Salmelin | 2006 | 216 | 43.04 | 1:31.62 | |||||
Salon Uimarit | 1:26.47 | |||||||||
17 | Essi Pyykkö | 2006 | 213 | 44.99 | 1:32.02 | |||||
Salon Uimarit | 1:31.20 | |||||||||
18 | Mea Alho | 2006 | 212 | 45.60 | 1:32.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.44 | |||||||||
19 | Emilia Pakkanen | 2006 | 212 | 44.60 | 1:32.22 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:32.89 | |||||||||
20 | Aurora Änäkkälä | 2007 | 210 | 45.32 | 1:32.53 | |||||
Salon Uimarit | 1:31.99 | |||||||||
21 | Diana Raduly Baka | 2006 | 201 | 45.69 | 1:33.89 | |||||
Salon Uimarit | 1:37.30 | |||||||||
22 | Sara Suonio | 2006 | 193 | 45.99 | 1:35.14 | |||||
Salon Uimarit | 1:35.63 | |||||||||
23 | Saima Peltonen | 2007 | 184 | 47.33 | 1:36.68 | |||||
Salon Uimarit | 1:39.69 | |||||||||
24 | Veera Knuutila | 2008 | 179 | 47.87 | 1:37.57 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Saga Räikkönen | 2008 | 152 | 50.73 | 1:43.00 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Elsa Constable | 2009 | 149 | 49.49 | 1:43.71 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:52.52 | |||||||||
27 | Iina Salmivaara | 2006 | 147 | 49.34 | 1:44.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:45.45 | |||||||||
28 | Vilja Suominen | 2009 | 140 | 51.57 | 1:45.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Lotta Luotola | 2008 | 135 | 52.97 | 1:47.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Laura Toivonen | 2010 | 126 | 54.76 | 1:49.56 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Saara Pakomäki | 2008 | 120 | 55.16 | 1:51.39 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:58.83 | |||||||||
32 | Aliisa Kunttu | 2008 | 77 | 1:01.53 | 2:08.89 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Elsa Vira | 2006 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:13.42 | |||||||||
Laji 23, N, T-12 100m su, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
Sponsori: Turun Satama Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 661 | 30.14 | 1:03.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.99 | |||||||||
2 | Raakel Luoto | 1975 | 649 | 30.90 | 1:03.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.22 | |||||||||
3 | Emilie Pärnänen | 2002 | 612 | 31.32 | 1:04.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.12 | |||||||||
4 | Helmi Heinonen | 2002 | 581 | 31.86 | 1:05.93 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:06.38 | |||||||||
5 | Oona Laakso | 2002 | 556 | 32.26 | 1:06.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.93 | |||||||||
6 | Minka Halava | 2001 | 524 | 33.41 | 1:08.22 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.84 | |||||||||
7 | Iris Hanski | 2003 | 523 | 32.96 | 1:08.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.34 | |||||||||
8 | Iida Reini | 2000 | 514 | 33.67 | 1:08.69 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.01 | |||||||||
9 | Lilli Kulpakko | 2005 | 512 | 33.56 | 1:08.76 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:12.45 | |||||||||
10 | Kerttu Nurmi | 2003 | 507 | 33.68 | 1:09.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.47 | |||||||||
11 | Siiri Konkka | 2004 | 506 | 33.45 | 1:09.04 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.40 | |||||||||
12 | Kukka Kangas | 2005 | 494 | 33.56 | 1:09.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.22 | |||||||||
13 | Aino Rantala | 2004 | 481 | 34.24 | 1:10.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.19 | |||||||||
14 | Julia Koivisto | 2002 | 478 | 33.90 | 1:10.38 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.53 | |||||||||
15 | Peppi Pinomäki | 2002 | 468 | 34.64 | 1:10.85 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.65 | |||||||||
16 | Maija Nurmi | 2003 | 467 | 34.76 | 1:10.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.01 | |||||||||
17 | Maura Bergström | 2005 | 428 | 35.58 | 1:12.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.46 | |||||||||
18 | Sonila Selimi | 2005 | 419 | 35.52 | 1:13.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.07 | |||||||||
19 | Oona Sirkiä | 2004 | 417 | 35.56 | 1:13.60 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.12 | |||||||||
20 | Heta Koivuluoma | 1999 | 415 | 34.95 | 1:13.73 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
21 | Matilda Laitinen | 2004 | 410 | 35.83 | 1:14.07 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:16.73 | |||||||||
22 | Ella Nihtilä | 2004 | 402 | 35.52 | 1:14.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.96 | |||||||||
23 | Sini Salmi | 2004 | 402 | 35.80 | 1:14.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.31 | |||||||||
24 | Ella Suominen | 2005 | 375 | 37.20 | 1:16.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.11 | |||||||||
25 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 371 | 36.14 | 1:16.54 | |||||
Simmis Wanda | 1:18.02 | |||||||||
26 | Aada Rantanen | 2004 | 348 | 37.83 | 1:18.22 | |||||
Raision Urheilijat | 1:19.52 | |||||||||
27 | Hilda Helo | 2003 | 344 | 37.88 | 1:18.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.26 | |||||||||
28 | Ella Alanko | 2003 | 334 | 36.47 | 1:19.25 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:16.65 | |||||||||
29 | Julianna Kurkela | 2005 | 325 | 38.94 | 1:19.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.58 | |||||||||
30 | My Laverman | 2004 | 325 | 38.42 | 1:19.99 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.92 | |||||||||
31 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 317 | 38.25 | 1:20.66 | |||||
Salon Uimarit | 1:20.19 | |||||||||
32 | Jenni Kurki | 2005 | 314 | 39.57 | 1:20.93 | |||||
Simmis Wanda | 1:20.99 | |||||||||
33 | Janna Tepsa | 2005 | 279 | 40.38 | 1:24.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.64 | |||||||||
34 | Ronja Maude | 2005 | 263 | 41.70 | 1:25.86 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:34.78 | |||||||||
35 | Aino Lehtinen | 2005 | 260 | 41.82 | 1:26.15 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:31.52 | |||||||||
36 | Daniela Sohlman | 2005 | 256 | 41.39 | 1:26.62 | |||||
Simmis Wanda | 1:25.78 | |||||||||
37 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 255 | 42.04 | 1:26.73 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.17 | |||||||||
38 | Kristina Grimbaum | 2005 | 234 | 42.32 | 1:29.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.59 | |||||||||
- | Inka Nirkkonen | 2004 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Olivia Koski | 2002 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 18:24 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:44 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 24, M, P-13 100m su, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Kone-Kunttila |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 382 | 32.59 | 1:07.41 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.49 | |||||||||
2 | Tuomas Toppinen | 2005 | 278 | 35.74 | 1:14.94 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:11.70 | |||||||||
3 | Eero Mäenpää | 2005 | 257 | 37.34 | 1:16.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:18.35 | |||||||||
4 | Maksim Amosov | 2005 | 250 | 38.36 | 1:17.56 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:21.10 | |||||||||
5 | Luka Laaksonen | 2005 | 248 | 37.76 | 1:17.77 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.33 | |||||||||
6 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 232 | 38.74 | 1:19.58 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.58 | |||||||||
7 | Nardi Gabriel Orenshtein | 2005 | 226 | 38.32 | 1:20.29 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:22.25 | |||||||||
8 | Jasper Oikarainen | 2005 | 215 | 39.99 | 1:21.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.53 | |||||||||
9 | Aarni Linderborg | 2005 | 205 | 40.45 | 1:22.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.17 | |||||||||
10 | Onni Lehtimäki | 2006 | 201 | 40.61 | 1:23.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.10 | |||||||||
11 | Santeri Holmberg | 2006 | 200 | 40.38 | 1:23.61 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.83 | |||||||||
12 | Valentin Kivelev | 2005 | 192 | 41.40 | 1:24.75 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Matias Saarinen | 2006 | 189 | 41.07 | 1:25.19 | |||||
Salon Uimarit | 1:25.59 | |||||||||
14 | Ivan Kovalchuk | 2005 | 180 | 41.81 | 1:26.59 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:24.87 | |||||||||
15 | Kasper Kainonen | 2005 | 173 | 42.09 | 1:27.67 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:28.02 | |||||||||
16 | Ville Suojasto | 2006 | 171 | 42.64 | 1:28.00 | |||||
Raision Urheilijat | 1:26.28 | |||||||||
17 | Aapo Nurminen | 2006 | 170 | 43.19 | 1:28.19 | |||||
Raision Urheilijat | 1:28.94 | |||||||||
18 | Tomas Laine | 2006 | 150 | 44.26 | 1:31.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.93 | |||||||||
19 | Julius Linde | 2007 | 146 | 43.72 | 1:32.77 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.35 | |||||||||
20 | Veeti Hämäläinen | 2006 | 144 | 45.15 | 1:33.17 | |||||
Raision Urheilijat | 1:33.02 | |||||||||
21 | Kaapo Virtanen | 2008 | 128 | 46.89 | 1:36.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Eemeli Arnell | 2005 | 112 | 48.34 | 1:41.28 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.69 | |||||||||
23 | Milo Kallio | 2008 | 101 | 51.83 | 1:44.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Joel Sulonen | 2007 | 95 | 54.24 | 1:46.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:50.36 | |||||||||
25 | Nikke Laine | 2007 | 90 | 51.76 | 1:48.86 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:46.86 | |||||||||
26 | Alvar Kankare | 2007 | 90 | 52.73 | 1:49.02 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
27 | Eemeli Varonen | 2009 | 89 | 53.84 | 1:49.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Veeti Akkanen | 2006 | 89 | 53.37 | 1:49.30 | |||||
Salon Uimarit | 1:56.78 | |||||||||
29 | Peter Kanninen | 2006 | 87 | 52.99 | 1:50.23 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:46.10 | |||||||||
30 | Niilo Lehtinen | 2009 | 85 | 54.96 | 1:51.09 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Ilari Linderborg | 2006 | 82 | 57.03 | 1:52.28 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:47.34 | |||||||||
32 | Eino Polari | 2006 | 82 | 56.74 | 1:52.52 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:55.13 | |||||||||
33 | Erik Constable | 2008 | 62 | 59.45 | 2:03.28 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
34 | Oliver Rautala | 2007 | 51 | 1:05.27 | 2:11.23 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Kevin Mamandi | 2007 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:52.99 | |||||||||
Laji 24, M, P-13 100m su, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: Kone-Kunttila |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emil Hanski | 1999 | 611 | 27.67 | 57.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.18 | |||||||||
2 | Jesper Lietzén | 2002 | 543 | 29.34 | 59.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.69 | |||||||||
3 | Santeri Herpola | 2003 | 463 | 30.35 | 1:03.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.60 | |||||||||
4 | Jaakko Siipola | 1999 | 455 | 30.56 | 1:03.59 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.56 | |||||||||
5 | Lauri Törmä | 2000 | 435 | 31.49 | 1:04.56 | |||||
Porin Uimaseura | 1:03.69 | |||||||||
6 | Leevi Korpinen | 2001 | 432 | 30.56 | 1:04.67 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.20 | |||||||||
7 | Matias Pennanen | 2001 | 379 | 32.95 | 1:07.55 | |||||
Porin Uimaseura | 1:05.32 | |||||||||
8 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 371 | 32.68 | 1:08.05 | |||||
Porin Uimaseura | 1:07.41 | |||||||||
9 | Joona Kuitu | 2004 | 318 | 35.34 | 1:11.61 | |||||
Simmis Wanda | 1:10.87 | |||||||||
10 | Veeti Salminen | 2004 | 283 | 35.67 | 1:14.50 | |||||
Simmis Wanda | 1:14.24 | |||||||||
11 | Tatu Kunttila | 2003 | 282 | 36.05 | 1:14.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.50 | |||||||||
12 | Egor Malyshkov | 2003 | 277 | 36.49 | 1:15.04 | |||||
Salon Uimarit | 1:14.34 | |||||||||
13 | Akira Konttinen | 2003 | 268 | 36.75 | 1:15.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.48 | |||||||||
14 | Rony Kulju | 2004 | 213 | 39.04 | 1:21.82 | |||||
Simmis Wanda | 1:30.96 | |||||||||
15 | Roope Tuomainen | 2004 | 186 | 41.29 | 1:25.67 | |||||
Salon Uimarit | 1:25.52 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 18:44 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 19:00 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 27, N, T-15 4x50m skuv, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
Sponsori: X-copy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Åsk Tytöt 1 | 2003 | 561 | 2:06.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:03.83 | |||||||||
Kukka Kangas | 2005 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Siiri Konkka | 2004 | 34.50 | 1:07.72 | |||||||
Oona Sirkiä | 2004 | 31.29 | 1:39.01 | |||||||
Daniela Degenhardt | 2003 | 27.11 | 2:06.12 | |||||||
2 | Åsk Tytöt 2 | 2003 | 524 | 2:09.02 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:07.80 | |||||||||
Iris Hanski | 2003 | 32.59 | 32.59 | |||||||
Kerttu Nurmi | 2003 | 37.40 | 1:09.99 | |||||||
Sonila Selimi | 2005 | 30.89 | 1:40.88 | |||||||
Aino Rantala | 2004 | 28.14 | 2:09.02 | |||||||
3 | Åsk Tytöt 4 | 2003 | 466 | 2:14.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:14.51 | |||||||||
Fiona Laakso | 2005 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Ella Suominen | 2005 | 38.55 | 1:12.22 | |||||||
Julianna Kurkela | 2005 | 32.22 | 1:44.44 | |||||||
Minttu Kiili | 2005 | 29.66 | 2:14.10 | |||||||
4 | Siwa Tytöt 1 | 2003 | 435 | 2:17.23 | ||||||
Simmis Wanda | 2:21.82 | |||||||||
Elina Ryynänen | 2005 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Jenni Kurki | 2005 | 38.32 | 1:11.94 | |||||||
Anna Lehmusvaara | 2005 | 34.50 | 1:46.44 | |||||||
Aino Emilia Hankala | 2005 | 30.79 | 2:17.23 | |||||||
5 | Siwa Tytöt 2 | 2003 | 361 | 2:26.08 | ||||||
Simmis Wanda | 2:28.05 | |||||||||
Iina Vänttinen | 2006 | 36.97 | 36.97 | |||||||
Oosa Mattila | 2006 | 40.25 | 1:17.22 | |||||||
Daniela Sohlman | 2005 | 37.58 | 1:54.80 | |||||||
Susanna Ryynänen | 2006 | 31.28 | 2:26.08 | |||||||
6 | Åsk Pimut | 2004 | 342 | 2:28.66 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:33.07 | |||||||||
Janna Tepsa | 2005 | 38.85 | 38.85 | |||||||
Roosa Lahti | 2004 | 43.43 | 1:22.28 | |||||||
Celina Sandell | 2005 | 34.86 | 1:57.14 | |||||||
Emma Loo | 2004 | 31.52 | 2:28.66 | |||||||
7 | Åsk Daamit 2 | 2003 | 335 | 2:29.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:26.42 | |||||||||
Tilda Aaltonen | 2006 | 37.92 | 37.92 | |||||||
Emilia Pakkanen | 2006 | 40.36 | 1:18.28 | |||||||
Kristina Grimbaum | 2005 | 40.02 | 1:58.30 | |||||||
Mathilda Heikiö | 2006 | 31.41 | 2:29.71 | |||||||
8 | Åsk Typyt 1 | 2003 | 282 | 2:38.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:38.09 | |||||||||
Aino Laine | 2007 | 39.77 | 39.77 | |||||||
Minea Kumlander | 2007 | 44.96 | 1:24.73 | |||||||
Ella Valdolin | 2007 | 38.94 | 2:03.67 | |||||||
Amanda Vuori | 2007 | 34.94 | 2:38.61 | |||||||
9 | Aui Junior Team 3 | 2003 | 217 | 2:53.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Maija Grönholm | 2006 | 46.56 | 46.56 | |||||||
Laura Lilja | 2004 | 50.12 | 1:36.68 | |||||||
Nella Hyvärinen | 2004 | 40.24 | 2:16.92 | |||||||
Aino Kajonen | 2005 | 36.14 | 2:53.06 | |||||||
10 | Åsk Muumit | 2006 | 211 | 2:54.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Kerttu Laaksonen | 2006 | 41.75 | 41.75 | |||||||
Salla-Mari Koskinen | 2006 | 53.94 | 1:35.69 | |||||||
Tilda Saine | 2006 | 42.41 | 2:18.10 | |||||||
Iina Salmivaara | 2006 | 36.43 | 2:54.53 | |||||||
11 | Åsk Typyt 2 | 2003 | 186 | 3:01.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:58.75 | |||||||||
Agnes Ruusumo | 2007 | 43.14 | 43.14 | |||||||
Cecilia Lietzén | 2009 | 54.39 | 1:37.53 | |||||||
Saara Pakomäki | 2008 | 46.76 | 2:24.29 | |||||||
Lotta Luotola | 2008 | 37.68 | 3:01.97 | |||||||
12 | Åsk Typyt 3 | 2003 | 144 | 3:18.26 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:20.75 | |||||||||
Selma Syrjänen | 2009 | 51.85 | 51.85 | |||||||
Emma Karimäki | 2009 | 55.37 | 1:47.22 | |||||||
Vilja Suominen | 2009 | 50.06 | 2:37.28 | |||||||
Maija Salokorpi | 2007 | 40.98 | 3:18.26 | |||||||
- | Aui Junior Team 2 | 2003 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:29.71 | |||||||||
Ella Alanko | 2003 | 33.81 | 33.81 | |||||||
Ronja Maude | 2005 | 39.36 | 1:13.17 | |||||||
Pilvi Österman | 2005 | 38.45 | 1:51.62 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Åsk Daamit 1 | 2003 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:19.27 | |||||||||
Kaisla Korvonen | 2006 | 34.71 | 34.71 | |||||||
Mea Alho | 2006 | 40.61 | 1:15.32 | |||||||
- | Åsk Tytöt 3 | 2003 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:09.63 | |||||||||
Sini Salmi | 2004 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Laji 27, N, T-15 4x50m skuv, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Sponsori: X-copy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Åsk Naiset 1 | 0 | 650 | 2:00.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:55.79 | |||||||||
Oona Laakso | 2002 | 31.31 | 31.31 | |||||||
Iida Reini | 2000 | 33.25 | 1:04.56 | |||||||
Ida Konkka | 2000 | 27.90 | 1:32.46 | |||||||
Charlotta Edelman | 2001 | 27.60 | 2:00.06 | |||||||
2 | Åsk Naiset 2 | 0 | 647 | 2:00.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:57.72 | |||||||||
Emilie Pärnänen | 2002 | 29.49 | 29.49 | |||||||
Ellen Kaituri | 2006 | 34.42 | 1:03.91 | |||||||
Minka Halava | 2001 | 30.00 | 1:33.91 | |||||||
Paula Peltola | 2001 | 26.34 | 2:00.25 | |||||||
3 | Pus | 1999 | 584 | 2:04.41 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:59.93 | |||||||||
Heta Koivuluoma | 1999 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Anniina Murto | 2001 | 31.84 | 1:05.55 | |||||||
Julia Sottinen | 2000 | 30.96 | 1:36.51 | |||||||
Heta Känkänen | 2001 | 27.90 | 2:04.41 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 19:00 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | ÅSK Games 2018 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 19:07 | |||
Järjestäjä | ||||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 28, M, P-16 4x50m skuv, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
Sponsori: Aquanetti |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Åsk Pojat 1 | 2002 | 518 | 1:52.66 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:51.69 | |||||||||
Aapo Kinnunen | 2004 | 30.39 | 30.39 | |||||||
Jesper Lietzén | 2002 | 30.50 | 1:00.89 | |||||||
Arttu Mäenpää | 2003 | 27.43 | 1:28.32 | |||||||
Santeri Herpola | 2003 | 24.34 | 1:52.66 | |||||||
2 | Åsk Pojat 2 | 2002 | 305 | 2:14.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:07.16 | |||||||||
Eero Mäenpää | 2005 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Luka Laaksonen | 2005 | 38.52 | 1:15.86 | |||||||
Jeremia Varonen | 2004 | 30.43 | 1:46.29 | |||||||
Akira Konttinen | 2003 | 28.07 | 2:14.36 | |||||||
3 | Siwa Pojat | 2002 | 273 | 2:19.52 | ||||||
Simmis Wanda | 2:21.56 | |||||||||
Veeti Salminen | 2004 | 34.44 | 34.44 | |||||||
Joona Kuitu | 2004 | 39.62 | 1:14.06 | |||||||
Rony Kulju | 2004 | 34.69 | 1:48.75 | |||||||
Nico Kulju | 2006 | 30.77 | 2:19.52 | |||||||
4 | Åsk Herrat 1 | 2002 | 243 | 2:24.99 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:20.36 | |||||||||
Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 36.07 | 36.07 | |||||||
Patrik Reiman | 2005 | 40.16 | 1:16.23 | |||||||
Onni Lehtimäki | 2006 | 38.09 | 1:54.32 | |||||||
Aarni Linderborg | 2005 | 30.67 | 2:24.99 | |||||||
5 | Åsk Herrat 2 | 2002 | 203 | 2:33.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:33.11 | |||||||||
Santeri Holmberg | 2006 | 37.78 | 37.78 | |||||||
Eemeli Arnell | 2005 | 46.69 | 1:24.47 | |||||||
Veeti Valdolin | 2005 | 37.15 | 2:01.62 | |||||||
Kasper Kainonen | 2005 | 32.35 | 2:33.97 | |||||||
6 | Åsk Herrat 3 | 2002 | 177 | 2:41.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:37.38 | |||||||||
Julius Linde | 2007 | 41.24 | 41.24 | |||||||
Max Allén | 2005 | 45.11 | 1:26.35 | |||||||
Tomas Laine | 2006 | 40.13 | 2:06.48 | |||||||
Matias Seppä | 2006 | 34.66 | 2:41.14 | |||||||
7 | Åsk Jäbät 1 | 2002 | 137 | 2:55.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:43.24 | |||||||||
Joel Sulonen | 2007 | 47.30 | 47.30 | |||||||
Frans Sandblom | 2006 | 46.80 | 1:34.10 | |||||||
Kaapo Virtanen | 2008 | 43.66 | 2:17.76 | |||||||
Linus Korin | 2006 | 37.60 | 2:55.36 | |||||||
8 | Åsk Jäbät 2 | 2002 | 90 | 3:21.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:11.48 | |||||||||
Milo Kallio | 2008 | 52.38 | 52.38 | |||||||
Amos Korin | 2008 | 50.81 | 1:43.19 | |||||||
Eemeli Varonen | 2009 | 55.55 | 2:38.74 | |||||||
Ilari Linderborg | 2006 | 42.76 | 3:21.50 | |||||||
Laji 28, M, P-16 4x50m skuv, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Sponsori: Aquanetti |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Åsk Miehet [1919] | 0 | 611 | 1:46.66 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:41.88 | |||||||||
Wilhelm Suominen | 1999 | 26.33 | 26.33 | |||||||
Otto Rannikko | 1999 | 29.79 | 56.12 | |||||||
Jaakko Siipola | 1999 | 25.73 | 1:21.85 | |||||||
Jani-Markus Sula | 1999 | 24.81 | 1:46.66 | |||||||
2 | Pus | 2000 | 492 | 1:54.64 | ||||||
Porin Uimaseura | 1:54.23 | |||||||||
Lauri Törmä | 2000 | 29.75 | 29.75 | |||||||
Oskari Ovaskainen | 2000 | 31.57 | 1:01.32 | |||||||
Leevi Luhtanen | 2000 | 27.12 | 1:28.44 | |||||||
Matias Pennanen | 2001 | 26.20 | 1:54.64 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 19:07 |