Resultater for Vantaa Games
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 09:32 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Maria Ripatti | 1987 | 493 | 29.96 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.61 | |||||||||
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Rutanen | 1974 | 413 | 31.78 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.25 | |||||||||
2 | Sanna Hokkanen | 1977 | 386 | 32.49 | ||||||
Cetus Espoo | 32.05 | |||||||||
3 | Tanja Kaasinen | 1978 | 189 | 41.23 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Päivi Steffen | 1971 | 404 | 32.00 | ||||||
Simmis Wanda | 32.05 | |||||||||
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Johanna Kara | 1965 | 340 | 33.90 | ||||||
Cetus Espoo | 33.26 | |||||||||
2 | Meri Santaholma | 1964 | 234 | 38.41 | ||||||
Cetus Espoo | 37.89 | |||||||||
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kerstin Rehnström | 1957 | 144 | 45.07 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | 41.98 | |||||||||
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaarina Markkula | 1952 | 229 | 38.64 | ||||||
Cetus Espoo | 38.10 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 09:32 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 09:34 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tatu Kuosa | 1991 | 230 | 34.08 | ||||||
Simmis Wanda | 35.18 | |||||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jussi Kujala | 1980 | 459 | 27.09 | ||||||
Vanders | 26.42 | |||||||||
2 | Jani-Petteri Puustinen | 1979 | 350 | 29.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.39 | |||||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ville Lindfors | 1976 | 453 | 27.21 | ||||||
Vanders | 26.16 | |||||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eerikki Rutanen | 1972 | 381 | 28.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 28.21 | |||||||||
2 | Jun Kojima | 1971 | 334 | 30.11 | ||||||
Vanders | 30.03 | |||||||||
3 | Pavel Kobychev | 1971 | 247 | 33.29 | ||||||
Cetus Espoo | 33.70 | |||||||||
4 | Istvan Beszteri | 1973 | 244 | 33.46 | ||||||
Vanders | ||||||||||
5 | Sami Uitti | 1971 | 232 | 33.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jari Tammisto | 1960 | 268 | 32.42 | ||||||
Vanders | ||||||||||
2 | Vesa Routarinne | 1959 | 267 | 32.47 | ||||||
Vanders | 33.15 | |||||||||
3 | Arvo Musikka | 1959 | 265 | 32.54 | ||||||
Vanders | 32.71 | |||||||||
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matti Alpola | 1953 | 164 | 38.14 | ||||||
Simmis Wanda | 37.34 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 09:34 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:30 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Taisiya Baindurashvili | 2008 | 238 | 38.17 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 41.11 | |||||||||
2 | Fiia Immonen | 2008 | 208 | 39.91 | ||||||
Vanders | 41.65 | |||||||||
3 | Serafima Ratner | 2008 | 197 | 40.62 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 43.39 | |||||||||
4 | Friida Prittinen | 2008 | 189 | 41.20 | ||||||
Vanders | 42.87 | |||||||||
5 | Siiri Tapaninen | 2009 | 186 | 41.46 | ||||||
HTU Stadi | 42.30 | |||||||||
6 | Emma Lahti | 2008 | 180 | 41.85 | ||||||
Vanders | 45.53 | |||||||||
7 | Ilona Kallio | 2009 | 165 | 43.13 | ||||||
Vanders | 44.12 | |||||||||
8 | Maisa Vartiainen | 2008 | 162 | 43.42 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 46.47 | |||||||||
9 | Aleksandra Lopatina | 2009 | 145 | 45.04 | ||||||
Vanders | 49.65 | |||||||||
10 | Viivi Vainoniemi | 2008 | 141 | 45.42 | ||||||
Vanders | 53.85 | |||||||||
11 | Nora Ilieva | 2008 | 140 | 45.51 | ||||||
Vanders | 48.46 | |||||||||
12 | Ronja Pyrhönen | 2008 | 131 | 46.60 | ||||||
Cetus Espoo | 48.02 | |||||||||
13 | Stella Lahtinen | 2009 | 117 | 48.34 | ||||||
Helsingin Uimarit | 49.75 | |||||||||
14 | Veera Tawast | 2009 | 116 | 48.47 | ||||||
Simmis Grani | 46.31 | |||||||||
15 | Vanja Ilieva | 2008 | 116 | 48.51 | ||||||
Vanders | 52.55 | |||||||||
16 | Lotta Juvonen | 2008 | 110 | 49.31 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 51.52 | |||||||||
17 | Jade Jyrävä | 2008 | 104 | 50.33 | ||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Siiri Paavonen | 2008 | 85 | 53.82 | ||||||
Helsingin Uimarit | 56.78 | |||||||||
19 | Erica Kovanen | 2009 | 84 | 53.89 | ||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Iina Huusela | 2008 | 84 | 54.01 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 52.51 | |||||||||
21 | Leia Heinonen | 2009 | 73 | 56.51 | ||||||
Helsingin Uimarit | 56.19 | |||||||||
22 | Alysa Saarelainen | 2009 | 38 | 1:10.03 | ||||||
Vanders | ||||||||||
23 | Adele Nord | 2010 | 31 | 1:14.94 | ||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Malin Lindblom | 2006 | 362 | 33.20 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 33.99 | |||||||||
2 | Lada Belozjorova | 2006 | 252 | 37.44 | ||||||
Stadin Delfiinit | 38.53 | |||||||||
3 | Amanda Vanhanen | 2006 | 239 | 38.12 | ||||||
Simmis Grani | 38.64 | |||||||||
4 | Hedda-Liina Honkaniemi | 2006 | 234 | 38.40 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 41.50 | |||||||||
5 | Minni Kinnunen | 2006 | 196 | 40.74 | ||||||
Vanders | 40.77 | |||||||||
6 | Anni Luhtanen | 2007 | 193 | 40.89 | ||||||
HTU Stadi | 43.32 | |||||||||
7 | Aino Suominen | 2006 | 193 | 40.91 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.57 | |||||||||
8 | Silja Salonsaari | 2007 | 181 | 41.83 | ||||||
Helsingin Uimarit | 45.72 | |||||||||
9 | Karoliina Kalda | 2007 | 163 | 43.25 | ||||||
Helsingin Uimarit | 46.25 | |||||||||
10 | Helmi Heinonen | 2006 | 146 | 44.95 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 42.83 | |||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alina Antila | 2004 | 518 | 29.47 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 29.84 | |||||||||
2 | Greta Beszteri | 2004 | 505 | 29.72 | ||||||
Cetus Espoo | 29.41 | |||||||||
3 | Aliina Karvonen | 2004 | 492 | 29.98 | ||||||
Simmis Wanda | 29.43 | |||||||||
4 | Emilia Niemi | 2005 | 489 | 30.03 | ||||||
Octopus Lohja | 29.80 | |||||||||
5 | Helmi Lehtonen | 2004 | 485 | 30.11 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.80 | |||||||||
6 | Liinu Louhikoski | 2004 | 478 | 30.26 | ||||||
Vanders | 29.22 | |||||||||
7 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 477 | 30.29 | ||||||
Cetus Espoo | 30.70 | |||||||||
8 | Aino Tamminen | 2005 | 456 | 30.74 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 31.26 | |||||||||
9 | Milla Hälikkä | 2004 | 452 | 30.83 | ||||||
Helsingin Uimarit | 31.71 | |||||||||
10 | Iiris Jämsä | 2004 | 448 | 30.93 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 30.87 | |||||||||
11 | Essi Ahvenainen | 2005 | 430 | 31.35 | ||||||
Vanders | 32.25 | |||||||||
12 | Anna Hakkarainen | 2005 | 426 | 31.44 | ||||||
Cetus Espoo | 31.97 | |||||||||
13 | Nicole Yisrael | 2004 | 425 | 31.47 | ||||||
Simmis Wanda | 31.25 | |||||||||
14 | Milla Strandberg | 2005 | 412 | 31.80 | ||||||
Vanders | 31.70 | |||||||||
15 | Janita Severinkangas | 2004 | 408 | 31.91 | ||||||
Cetus Espoo | 33.03 | |||||||||
16 | Kaarina Rihte | 2005 | 387 | 32.47 | ||||||
Cetus Espoo | 33.63 | |||||||||
17 | Lotta Nevalainen | 2005 | 379 | 32.70 | ||||||
Cetus Espoo | 31.98 | |||||||||
18 | Hanna Martola | 2005 | 358 | 33.32 | ||||||
Cetus Espoo | 34.45 | |||||||||
19 | Iida Siltala | 2005 | 354 | 33.43 | ||||||
Cetus Espoo | 32.66 | |||||||||
20 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 346 | 33.70 | ||||||
Cetus Espoo | 35.74 | |||||||||
21 | Ilona Kajava | 2004 | 344 | 33.78 | ||||||
ORCA Helsinki | 35.92 | |||||||||
22 | Diana Valero de la Iglesia | 2004 | 336 | 34.02 | ||||||
Cetus Espoo | 34.64 | |||||||||
23 | Matilda Nyberg | 2004 | 332 | 34.16 | ||||||
Helsingin Uimarit | 34.60 | |||||||||
24 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 330 | 34.22 | ||||||
Vanders | 33.16 | |||||||||
25 | Emma-Lotta Ahola | 2005 | 322 | 34.50 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 34.56 | |||||||||
26 | Maria Mustonen | 2005 | 297 | 35.47 | ||||||
ORCA Helsinki | 35.89 | |||||||||
27 | Iina Kukkonen | 2005 | 296 | 35.49 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 34.73 | |||||||||
28 | Maisa Brusila | 2004 | 281 | 36.10 | ||||||
Cetus Espoo | 36.30 | |||||||||
29 | Siiri Vesanen | 2004 | 277 | 36.29 | ||||||
Vanders | 35.12 | |||||||||
30 | Ada Oila | 2005 | 272 | 36.51 | ||||||
Vanders | 37.51 | |||||||||
31 | Aino Puustelli | 2005 | 255 | 37.28 | ||||||
Helsingin Uimarit | 37.59 | |||||||||
32 | Ria Rahkonen | 2005 | 236 | 38.29 | ||||||
HTU Stadi | 38.20 | |||||||||
33 | Leila Hakana | 2005 | 219 | 39.25 | ||||||
Stadin Delfiinit | 39.46 | |||||||||
- | Tuuli Jokinen | 2004 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | 36.18 | |||||||||
- | Veronika Virtamo | 2004 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | 35.11 | |||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sonja Lehtinen | 2003 | 549 | 28.89 | ||||||
Helsingin Uimarit | 28.19 | |||||||||
2 | Siiri Hargreaves | 2003 | 506 | 29.70 | ||||||
Cetus Espoo | 30.30 | |||||||||
3 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | 480 | 30.23 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 29.47 | |||||||||
4 | Agneta Kallas | 2002 | 477 | 30.28 | ||||||
Simmis Wanda | 29.81 | |||||||||
5 | Tilda Selonen | 2003 | 471 | 30.42 | ||||||
Helsingin Uimarit | 29.76 | |||||||||
6 | Vilja Grundström | 2003 | 459 | 30.68 | ||||||
Vanders | 30.23 | |||||||||
7 | Ada Salokannel | 2002 | 449 | 30.91 | ||||||
Salon Uimarit | 30.31 | |||||||||
8 | Vilja Laaksonen | 2002 | 432 | 31.31 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.40 | |||||||||
9 | Rosalia Turunen | 2002 | 427 | 31.41 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 31.95 | |||||||||
10 | Vilma Tikka | 2003 | 427 | 31.43 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 31.38 | |||||||||
11 | Sofia Harju | 2002 | 423 | 31.51 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.16 | |||||||||
12 | Silja Kinnunen | 2003 | 412 | 31.81 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 32.36 | |||||||||
13 | Lilli Louhikoski | 2002 | 390 | 32.38 | ||||||
Vanders | 31.42 | |||||||||
14 | Aino Paju | 2003 | 390 | 32.39 | ||||||
Vanders | 32.08 | |||||||||
15 | Sanna Valkonen | 2003 | 378 | 32.72 | ||||||
Cetus Espoo | 33.64 | |||||||||
16 | Edla Wuori | 2003 | 368 | 33.03 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 33.03 | |||||||||
17 | Delia Helena Aho | 2003 | 367 | 33.05 | ||||||
Cetus Espoo | 32.63 | |||||||||
18 | Alisa Hänninen | 2003 | 363 | 33.18 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.35 | |||||||||
19 | Sanni Luostarinen | 2002 | 361 | 33.23 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.61 | |||||||||
20 | Anni Seppälä | 2003 | 346 | 33.70 | ||||||
Helsingin Uimarit | 33.59 | |||||||||
21 | Beatriz Coloma Vanhala | 2003 | 332 | 34.16 | ||||||
Helsingin Uimarit | 35.69 | |||||||||
22 | Laura Pitkänen | 2002 | 324 | 34.45 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.21 | |||||||||
23 | Muska Liesaho | 2003 | 302 | 35.25 | ||||||
Helsingin Uimarit | 33.69 | |||||||||
24 | Camilla Tolvanen | 2003 | 264 | 36.88 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.11 | |||||||||
25 | Kamilla Virtanen | 2002 | 262 | 36.96 | ||||||
Helsingin Uimarit | 36.60 | |||||||||
26 | Heli Havantola | 2003 | 250 | 37.54 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 36.75 | |||||||||
27 | Emma Sevenius | 2002 | 215 | 39.48 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 38.21 | |||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nina Haltia | 1999 | 592 | 28.18 | ||||||
Vanders | 28.07 | |||||||||
2 | Sofia Lehtinen | 2000 | 555 | 28.79 | ||||||
Cetus Espoo | 28.46 | |||||||||
3 | Pinja Peippo | 1999 | 528 | 29.27 | ||||||
Simmis Wanda | 28.89 | |||||||||
4 | Linda Simula | 2001 | 499 | 29.83 | ||||||
ORCA Helsinki | 30.35 | |||||||||
5 | Linda Wallenius | 1999 | 491 | 29.99 | ||||||
Salon Uimarit | 28.75 | |||||||||
6 | Olivia Hellsten | 2000 | 487 | 30.07 | ||||||
Simmis Wanda | 29.04 | |||||||||
7 | Noora Kokko | 2001 | 484 | 30.14 | ||||||
Helsingin Uimarit | 28.93 | |||||||||
8 | Maria Ripatti | 1987 | 483 | 30.16 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.61 | |||||||||
9 | Liia Louhikoski | 2001 | 482 | 30.18 | ||||||
Vanders | 29.65 | |||||||||
10 | Pippi Nordström | 2001 | 471 | 30.42 | ||||||
Helsingin Uimarit | 29.65 | |||||||||
11 | Jessika Rissanen | 2001 | 462 | 30.60 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.88 | |||||||||
12 | Katariina Kivi | 2001 | 460 | 30.65 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.17 | |||||||||
13 | Jasmin Vacker | 1999 | 422 | 31.55 | ||||||
Vanders | 30.76 | |||||||||
14 | Ella Hörkkö | 2001 | 406 | 31.95 | ||||||
Simmis Wanda | 32.72 | |||||||||
15 | Mariel Mylly | 2001 | 327 | 34.35 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.35 | |||||||||
- | Emma Ingberg | 1999 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 28.74 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:30 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 10:15 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Severi Tammihovi | 2009 | 148 | 39.46 | ||||||
Cetus Espoo | 38.71 | |||||||||
2 | Leo Tuomainen | 2008 | 139 | 40.31 | ||||||
Cetus Espoo | 42.36 | |||||||||
3 | Lauri Rantsi | 2008 | 121 | 42.25 | ||||||
Vanders | 45.61 | |||||||||
4 | Antony Tran | 2009 | 117 | 42.74 | ||||||
Stadin Delfiinit | 39.40 | |||||||||
5 | Kevin Kajava | 2009 | 113 | 43.14 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 43.54 | |||||||||
6 | Nikita Dzura | 2010 | 112 | 43.35 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 42.91 | |||||||||
7 | Adam Isaev | 2008 | 107 | 43.97 | ||||||
Vanders | 44.26 | |||||||||
8 | Juho Risto | 2008 | 100 | 44.92 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Arthur Patteri | 2008 | 78 | 48.89 | ||||||
Vanders | 57.60 | |||||||||
10 | Amos Åberg | 2009 | 62 | 52.58 | ||||||
Helsingin Uimarit | 55.03 | |||||||||
11 | Elias Nord | 2008 | 59 | 53.60 | ||||||
Vanders | 53.75 | |||||||||
12 | Konsta Hiltunen | 2009 | 58 | 53.84 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 53.32 | |||||||||
13 | Eino Tervo | 2008 | 53 | 55.42 | ||||||
Vanders | ||||||||||
14 | Timur Seksenov | 2011 | 40 | 1:00.94 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Laxmi Avadhanula | 2008 | 31 | 1:06.01 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Justus Lipiäinen | 2009 | 27 | 1:09.68 | ||||||
Vanders | ||||||||||
17 | Artem Shmykov | 2009 | 21 | 1:14.76 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Joona Meuronen | 2009 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | 267 | 32.44 | ||||||
Stadin Delfiinit | 31.60 | |||||||||
2 | Mark Kellinsalmi | 2007 | 234 | 33.89 | ||||||
Stadin Delfiinit | 34.81 | |||||||||
3 | Mihhail Janson | 2006 | 170 | 37.73 | ||||||
Stadin Delfiinit | 38.40 | |||||||||
4 | Benjami Kinnunen | 2006 | 154 | 38.99 | ||||||
Vanders | 47.14 | |||||||||
5 | Ville Tolppala | 2007 | 138 | 40.40 | ||||||
ORCA Helsinki | 44.61 | |||||||||
6 | Markus Malmivaara | 2006 | 134 | 40.84 | ||||||
Vanders | 44.00 | |||||||||
7 | Akseli Kantomaa | 2007 | 128 | 41.39 | ||||||
Helsingin Uimarit | 44.56 | |||||||||
8 | Iivari Sippola | 2007 | 122 | 42.07 | ||||||
Vanders | 44.55 | |||||||||
9 | Jooa Katavisto | 2006 | 114 | 43.02 | ||||||
ORCA Helsinki | 41.74 | |||||||||
10 | Eemi Niskanen | 2006 | 108 | 43.79 | ||||||
ORCA Helsinki | 48.48 | |||||||||
11 | Aaro Mäkelä | 2006 | 98 | 45.25 | ||||||
Helsingin Uimarit | 44.30 | |||||||||
12 | Onni Sidoroff | 2006 | 94 | 45.89 | ||||||
Cetus Espoo | 46.62 | |||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 462 | 27.03 | ||||||
Vanders | 26.51 | |||||||||
2 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 406 | 28.22 | ||||||
Salon Uimarit | 28.03 | |||||||||
3 | Alexander Malyshkov | 2004 | 360 | 29.37 | ||||||
Salon Uimarit | 29.15 | |||||||||
4 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 352 | 29.61 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.23 | |||||||||
5 | Samuli Masalin | 2004 | 296 | 31.37 | ||||||
Cetus Espoo | 31.73 | |||||||||
6 | Nuutti Laitinen | 2004 | 295 | 31.40 | ||||||
Cetus Espoo | 31.76 | |||||||||
7 | Lucas Lönnblad | 2004 | 292 | 31.50 | ||||||
Cetus Espoo | 31.77 | |||||||||
8 | Justus Holtari | 2004 | 280 | 31.93 | ||||||
Cetus Espoo | 31.39 | |||||||||
9 | Kaius Kulmala | 2004 | 280 | 31.96 | ||||||
Simmis Grani | 31.85 | |||||||||
10 | Joona Saarnio | 2004 | 258 | 32.84 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 32.26 | |||||||||
11 | Arttu Anttonen | 2004 | 221 | 34.58 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.04 | |||||||||
12 | Veikko Kauhanen | 2005 | 211 | 35.10 | ||||||
Simmis Grani | 34.64 | |||||||||
13 | Urho Ahtola | 2004 | 210 | 35.17 | ||||||
Helsingin Uimarit | 35.18 | |||||||||
14 | Henri Piipponen | 2005 | 123 | 41.94 | ||||||
Helsingin Uimarit | 41.78 | |||||||||
15 | Anton Koronen | 2005 | 114 | 43.12 | ||||||
HTU Stadi | 43.74 | |||||||||
16 | Lauri Mäkelä | 2005 | 111 | 43.39 | ||||||
Helsingin Uimarit | 45.58 | |||||||||
17 | Aleksanteri Patrakka | 2005 | 103 | 44.49 | ||||||
Helsingin Uimarit | 43.78 | |||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elias Kukkonen | 2002 | 480 | 26.70 | ||||||
ORCA Helsinki | 26.12 | |||||||||
2 | Pauli Rantamäki | 2003 | 479 | 26.71 | ||||||
Octopus Lohja | 26.99 | |||||||||
3 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 455 | 27.17 | ||||||
Lahden Uimaseura | 27.21 | |||||||||
4 | Joonas Cranston | 2003 | 442 | 27.45 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 27.89 | |||||||||
5 | Markus Nuorinko | 2003 | 420 | 27.90 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 28.29 | |||||||||
6 | Roni Severinkangas | 2003 | 408 | 28.19 | ||||||
Cetus Espoo | 27.42 | |||||||||
7 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 391 | 28.59 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 29.36 | |||||||||
8 | Otto Sormunen | 2002 | 383 | 28.79 | ||||||
Cetus Espoo | 29.48 | |||||||||
9 | Elias Filippovits | 2002 | 379 | 28.87 | ||||||
ORCA Helsinki | 27.50 | |||||||||
10 | Aarne Myllynen | 2002 | 376 | 28.95 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.72 | |||||||||
11 | Kalle Kauppinen | 2002 | 374 | 29.01 | ||||||
ORCA Helsinki | 28.73 | |||||||||
12 | Verneri Hauska | 2003 | 346 | 29.76 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.56 | |||||||||
13 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 344 | 29.84 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 29.23 | |||||||||
14 | Karri Suuronen | 2003 | 333 | 30.16 | ||||||
Cetus Espoo | 29.80 | |||||||||
15 | Sam Zamanimehr | 2003 | 322 | 30.50 | ||||||
Cetus Espoo | 30.19 | |||||||||
16 | Atte Poikela | 2003 | 263 | 32.62 | ||||||
Cetus Espoo | 32.71 | |||||||||
17 | Ilmari Laitala | 2003 | 146 | 39.69 | ||||||
Cetus Espoo | 38.05 | |||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alexey Belfer | 2000 | 600 | 24.79 | ||||||
ORCA Helsinki | 24.45 | |||||||||
2 | Erik Nurmi | 2001 | 550 | 25.52 | ||||||
Vanders | 24.72 | |||||||||
3 | Martti Tervanen | 2000 | 542 | 25.64 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 25.52 | |||||||||
4 | Tuomas Ikonen | 1996 | 526 | 25.89 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 25.46 | |||||||||
5 | Eetu Isosuo | 2000 | 489 | 26.54 | ||||||
Cetus Espoo | 25.49 | |||||||||
6 | Aleksi Seger | 2001 | 483 | 26.64 | ||||||
Octopus Lohja | 26.42 | |||||||||
7 | Elias Soukola | 1999 | 478 | 26.73 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.51 | |||||||||
8 | Veeti Laine | 2000 | 477 | 26.75 | ||||||
Cetus Espoo | 26.03 | |||||||||
9 | Alex Lassila | 2000 | 465 | 26.99 | ||||||
Cetus Espoo | 26.07 | |||||||||
10 | Ruslan Panschin | 2001 | 454 | 27.19 | ||||||
ORCA Helsinki | 27.01 | |||||||||
11 | Eetu Einto | 2001 | 443 | 27.41 | ||||||
Vanders | 26.68 | |||||||||
12 | Ville Lauslahti | 2001 | 383 | 28.79 | ||||||
Cetus Espoo | 28.30 | |||||||||
13 | Matias Blomfelt | 2000 | 371 | 29.10 | ||||||
Helsingin Uimarit | 28.39 | |||||||||
14 | Jon Byskov | 2000 | 362 | 29.33 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 29.00 | |||||||||
15 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 314 | 30.76 | ||||||
Cetus Espoo | 29.32 | |||||||||
- | Valtteri Eloranta | 1992 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 25.09 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 10:15 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 10:26 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Linnea Heikkilä | 2008 | 236 | 47.54 | ||||||
Simmis Grani | 48.35 | |||||||||
2 | Serafima Ratner | 2008 | 191 | 51.04 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 51.70 | |||||||||
3 | Fiia Immonen | 2008 | 171 | 52.91 | ||||||
Vanders | 50.80 | |||||||||
4 | Hazel Liuska | 2008 | 152 | 55.01 | ||||||
Helsingin Uimarit | 55.66 | |||||||||
5 | Friida Prittinen | 2008 | 144 | 55.97 | ||||||
Vanders | 54.63 | |||||||||
6 | Jade Jyrävä | 2008 | 119 | 59.68 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Vanja Ilieva | 2008 | 118 | 59.84 | ||||||
Vanders | 1:00.84 | |||||||||
8 | Ronja Pyrhönen | 2008 | 118 | 59.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.93 | |||||||||
9 | Kea-Erin Saarinen | 2008 | 117 | 1:00.06 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:01.88 | |||||||||
10 | Ella Lindholm | 2008 | 110 | 1:01.20 | ||||||
Salon Uimarit | 1:01.19 | |||||||||
11 | Nora Ilieva | 2008 | 107 | 1:01.90 | ||||||
Vanders | ||||||||||
12 | Siiri Tapaninen | 2009 | 104 | 1:02.51 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
13 | Emilia Elizaveta Karulina | 2008 | 94 | 1:04.63 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.27 | |||||||||
14 | Lotta Juvonen | 2008 | 81 | 1:07.80 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:07.34 | |||||||||
15 | Iina Huusela | 2008 | 66 | 1:12.68 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:12.88 | |||||||||
16 | Aleksandra Lopatina | 2009 | 63 | 1:13.83 | ||||||
Vanders | 1:10.31 | |||||||||
- | Maisa Vartiainen | 2008 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:06.25 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Taisiya Baindurashvili | 2008 | DSQ | |||||||
Uimaseura Helsinki | 54.50 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Kuusisto | 2006 | 323 | 42.81 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 43.19 | |||||||||
2 | Tytti Rantanen | 2006 | 292 | 44.30 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 45.40 | |||||||||
3 | Pinja Lepistö | 2007 | 273 | 45.29 | ||||||
Helsingin Uimarit | 46.74 | |||||||||
4 | Sofie Nauklér | 2006 | 266 | 45.69 | ||||||
Simmis Grani | 44.11 | |||||||||
5 | Iida Tawast | 2007 | 262 | 45.92 | ||||||
Simmis Grani | 47.64 | |||||||||
6 | Aino Suominen | 2006 | 171 | 52.93 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 53.19 | |||||||||
7 | Hedda-Liina Honkaniemi | 2006 | 169 | 53.08 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 55.17 | |||||||||
8 | Nea Laurén | 2006 | 158 | 54.31 | ||||||
Helsingin Uimarit | 56.87 | |||||||||
9 | Anni Luhtanen | 2007 | 142 | 56.25 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
10 | Amanda Vanhanen | 2006 | 141 | 56.42 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Helmi Heinonen | 2006 | 135 | 57.29 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 54.05 | |||||||||
12 | Katja Seiger | 2007 | 113 | 1:00.74 | ||||||
Cetus Espoo | 54.16 | |||||||||
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vlada Guljajeva | 2004 | 434 | 38.82 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 37.58 | |||||||||
2 | Nicole Yisrael | 2004 | 422 | 39.17 | ||||||
Simmis Wanda | 37.32 | |||||||||
3 | Saara Raulos | 2005 | 397 | 39.99 | ||||||
Cetus Espoo | 40.66 | |||||||||
4 | Iida Herrala | 2004 | 387 | 40.31 | ||||||
Simmis Wanda | 38.49 | |||||||||
5 | Pinja Nieminen | 2004 | 376 | 40.73 | ||||||
Cetus Espoo | 39.21 | |||||||||
6 | Ellen Kettunen | 2005 | 360 | 41.32 | ||||||
Cetus Espoo | 41.04 | |||||||||
7 | Essi Loponen | 2004 | 337 | 42.22 | ||||||
Simmis Wanda | 41.51 | |||||||||
8 | Ronja Kero | 2005 | 320 | 42.94 | ||||||
ORCA Helsinki | 46.31 | |||||||||
9 | Emma Lönnberg | 2005 | 317 | 43.11 | ||||||
Cetus Espoo | 42.06 | |||||||||
10 | Maria Mustonen | 2005 | 315 | 43.17 | ||||||
ORCA Helsinki | 43.49 | |||||||||
11 | Juulia Lindfors | 2005 | 310 | 43.42 | ||||||
Cetus Espoo | 43.79 | |||||||||
12 | Katarina Kobycheva | 2004 | 290 | 44.40 | ||||||
Cetus Espoo | 43.60 | |||||||||
13 | Linnea Alakörkkö | 2004 | 249 | 46.71 | ||||||
Cetus Espoo | 48.60 | |||||||||
14 | Reetta Haara | 2004 | 218 | 48.81 | ||||||
Simmis Wanda | 47.27 | |||||||||
15 | Helmi Jämsén | 2005 | 218 | 48.82 | ||||||
Cetus Espoo | 51.92 | |||||||||
16 | Taru Lax | 2005 | 194 | 50.77 | ||||||
Cetus Espoo | 51.61 | |||||||||
17 | Ada Salaspuro | 2005 | 187 | 51.36 | ||||||
Cetus Espoo | 50.82 | |||||||||
18 | Leila Hakana | 2005 | 170 | 53.06 | ||||||
Stadin Delfiinit | 52.82 | |||||||||
19 | Emma Sund | 2005 | 166 | 53.46 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 53.93 | |||||||||
20 | Emma Autio | 2005 | 133 | 57.58 | ||||||
Cetus Espoo | 57.80 | |||||||||
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilja Grundström | 2003 | 468 | 37.85 | ||||||
Vanders | 36.96 | |||||||||
2 | Tuisku Grundström | 2002 | 440 | 38.63 | ||||||
Vanders | 37.86 | |||||||||
3 | Winona Forslund | 2003 | 430 | 38.93 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 37.23 | |||||||||
4 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | 403 | 39.79 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 38.26 | |||||||||
5 | Milla Nikkanen | 2002 | 396 | 40.01 | ||||||
Vanders | 38.07 | |||||||||
6 | Cinja Åvist | 2003 | 381 | 40.54 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 42.19 | |||||||||
7 | Charlotte Ingberg | 2002 | 345 | 41.88 | ||||||
Octopus Lohja | 41.73 | |||||||||
8 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 337 | 42.24 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 40.15 | |||||||||
9 | Sonja Lehtinen | 2003 | 322 | 42.86 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Nicole Sundell | 2003 | 320 | 42.94 | ||||||
ORCA Helsinki | 43.18 | |||||||||
11 | Milli Kosunen | 2002 | 285 | 44.67 | ||||||
Cetus Espoo | 42.44 | |||||||||
12 | Rosalia Turunen | 2002 | 257 | 46.20 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 46.56 | |||||||||
13 | Pinja Posti | 2003 | 216 | 48.99 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 48.30 | |||||||||
14 | Muska Liesaho | 2003 | 214 | 49.12 | ||||||
Helsingin Uimarit | 47.25 | |||||||||
15 | Kamilla Virtanen | 2002 | 208 | 49.55 | ||||||
Helsingin Uimarit | 47.32 | |||||||||
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sofia Lehtinen | 2000 | 591 | 35.02 | ||||||
Cetus Espoo | 33.77 | |||||||||
2 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 571 | 35.43 | ||||||
Cetus Espoo | 33.85 | |||||||||
3 | Emilia Flyckt | 2001 | 570 | 35.45 | ||||||
Cetus Espoo | 33.64 | |||||||||
4 | Pippi Nordström | 2001 | 430 | 38.93 | ||||||
Helsingin Uimarit | 38.04 | |||||||||
5 | Sarah Tepponen | 2001 | 345 | 41.90 | ||||||
Helsingin Uimarit | 41.89 | |||||||||
6 | Jasmin Vacker | 1999 | 318 | 43.06 | ||||||
Vanders | 40.11 | |||||||||
7 | Jenni Raittinen | 2001 | 165 | 53.59 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 53.77 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 10:26 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 22:16 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Antony Tran | 2009 | 121 | 52.42 | ||||||
Stadin Delfiinit | 50.72 | |||||||||
2 | Lauri Rantsi | 2008 | 100 | 55.75 | ||||||
Vanders | 59.51 | |||||||||
3 | Joel Wahlman | 2008 | 91 | 57.67 | ||||||
Helsingin Uimarit | 59.01 | |||||||||
4 | Leo Tuomainen | 2008 | 82 | 59.53 | ||||||
Cetus Espoo | 56.98 | |||||||||
5 | Nikita Dzura | 2010 | 78 | 1:00.62 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 58.50 | |||||||||
6 | Adam Isaev | 2008 | 62 | 1:05.41 | ||||||
Vanders | 1:04.77 | |||||||||
- | Aarni Rahkonen | 2009 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | 1:10.64 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Eino Tervo | 2008 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Leo Niemi | 2008 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | 59.54 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mark Kellinsalmi | 2007 | 151 | 48.68 | ||||||
Stadin Delfiinit | 48.12 | |||||||||
2 | Aatto Korhonen | 2006 | 131 | 50.97 | ||||||
Helsingin Uimarit | 49.53 | |||||||||
3 | Onni Rahkonen | 2007 | 125 | 51.77 | ||||||
Simmis Grani | 49.81 | |||||||||
4 | Oiva Koppelmäki | 2007 | 105 | 54.98 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 53.54 | |||||||||
5 | Elias Sahla | 2007 | 103 | 55.33 | ||||||
Salon Uimarit | 56.25 | |||||||||
6 | Leo Nieminen | 2007 | 102 | 55.41 | ||||||
ORCA Helsinki | 56.70 | |||||||||
7 | Mihhail Janson | 2006 | 101 | 55.59 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
8 | Ville Tolppala | 2007 | 92 | 57.35 | ||||||
ORCA Helsinki | 58.07 | |||||||||
- | Jesse Jantunen | 2007 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 56.14 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Akseli Maaranen | 2004 | 384 | 35.68 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.70 | |||||||||
2 | Jesse Lintusalo | 2004 | 279 | 39.67 | ||||||
Vanders | 41.50 | |||||||||
3 | Jan Byskov | 2004 | 235 | 42.04 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 43.23 | |||||||||
4 | Henri Piipponen | 2005 | 127 | 51.55 | ||||||
Helsingin Uimarit | 48.73 | |||||||||
5 | Arttu Anttonen | 2004 | 117 | 52.97 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 53.09 | |||||||||
6 | Anton Koronen | 2005 | 70 | 1:02.80 | ||||||
HTU Stadi | 1:05.26 | |||||||||
- | Aleksandr Petukhov | 2004 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | 52.96 | |||||||||
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pauli Rantamäki | 2003 | 431 | 34.33 | ||||||
Octopus Lohja | 35.18 | |||||||||
2 | Danila Shishinin | 2002 | 422 | 34.57 | ||||||
ORCA Helsinki | 37.14 | |||||||||
3 | Aarne Myllynen | 2002 | 334 | 37.39 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 38.15 | |||||||||
4 | Alexander Huhtala | 2003 | 327 | 37.65 | ||||||
Cetus Espoo | 37.79 | |||||||||
5 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 277 | 39.77 | ||||||
Simmis Grani | 40.17 | |||||||||
6 | Antti Pesonen | 2003 | 258 | 40.73 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 42.34 | |||||||||
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Jokinen | 2001 | 559 | 31.49 | ||||||
Cetus Espoo | 30.56 | |||||||||
2 | Eerikki Laitala | 2001 | 540 | 31.86 | ||||||
Cetus Espoo | 30.24 | |||||||||
3 | Pyry Nurminen | 2001 | 498 | 32.73 | ||||||
ORCA Helsinki | 32.42 | |||||||||
4 | Jonni Aho | 1999 | 491 | 32.88 | ||||||
Cetus Espoo | 32.13 | |||||||||
5 | Juho Laukkanen | 2001 | 419 | 34.66 | ||||||
Simmis Wanda | 33.24 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Vanders | Tulostusaika | 22:16 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 10:54 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Rutanen | 1974 | 401 | 39.86 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 38.43 | |||||||||
2 | Sanna Hokkanen | 1977 | 400 | 39.88 | ||||||
Cetus Espoo | 38.37 | |||||||||
- | Tanja Kaasinen | 1978 | DNS | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Johanna Kara | 1965 | 353 | 41.57 | ||||||
Cetus Espoo | 40.22 | |||||||||
2 | Meri Santaholma | 1964 | 231 | 47.91 | ||||||
Cetus Espoo | 48.34 | |||||||||
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kerstin Rehnström | 1957 | 199 | 50.32 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | 49.17 | |||||||||
Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaarina Markkula | 1952 | 190 | 51.13 | ||||||
Cetus Espoo | 50.77 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 10:54 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 22:13 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tatu Kuosa | 1991 | 242 | 41.63 | ||||||
Simmis Wanda | 46.59 | |||||||||
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jussi Kujala | 1980 | 401 | 35.18 | ||||||
Vanders | 34.71 | |||||||||
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eerikki Rutanen | 1972 | 428 | 34.42 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.51 | |||||||||
2 | Istvan Beszteri | 1973 | 352 | 36.75 | ||||||
Vanders | 36.76 | |||||||||
3 | Sami Uitti | 1971 | 206 | 43.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Jun Kojima | 1971 | DNS | |||||||
Vanders | 40.27 | |||||||||
- | Pavel Kobychev | 1971 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 44.92 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
- | Jari Tammisto | 1960 | DNS | |||||||
Vanders | 43.46 | |||||||||
Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ossi Vallemaa | 1954 | 232 | 42.23 | ||||||
U-Klubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Vanders | Tulostusaika | 22:13 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 11:24 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Malin Lindblom | 2006 | 304 | 39.54 | 1:22.47 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:21.29 | |||||||||
2 | Aino Kuusisto | 2006 | 292 | 38.75 | 1:23.60 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:18.69 | |||||||||
3 | Lada Belozjorova | 2006 | 245 | 42.30 | 1:28.65 | |||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
4 | Hilda Kupila | 2006 | 206 | 41.09 | 1:33.87 | |||||
Vanders | ||||||||||
5 | Nina Sundberg | 2006 | 201 | 42.52 | 1:34.58 | |||||
Octopus Lohja | 1:35.45 | |||||||||
6 | Emmi Nieminen | 2006 | 191 | 43.14 | 1:36.18 | |||||
Vanders | 1:40.55 | |||||||||
7 | Ariel Julienne Jämsen | 2006 | 184 | 41.10 | 1:37.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:41.05 | |||||||||
8 | Emmi Halonen | 2006 | 157 | 45.63 | 1:42.73 | |||||
Vanders | 1:36.60 | |||||||||
9 | Heli Kuisma | 2006 | 157 | 42.99 | 1:42.78 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:40.58 | |||||||||
10 | Tinka Enäjärvi | 2006 | 135 | 46.63 | 1:48.09 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Iisa Karpela | 2004 | 440 | 34.50 | 1:12.91 | |||||
Cetus Espoo | 1:15.44 | |||||||||
2 | Alina Antila | 2004 | 422 | 32.12 | 1:13.92 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:12.89 | |||||||||
3 | Iiris Jämsä | 2004 | 404 | 33.93 | 1:15.02 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:15.30 | |||||||||
4 | Helmi Lehtonen | 2004 | 374 | 34.76 | 1:16.97 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:17.39 | |||||||||
5 | Kaarina Rihte | 2005 | 343 | 34.73 | 1:19.24 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.30 | |||||||||
6 | Maija Hinkkala | 2005 | 330 | 36.10 | 1:20.25 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:16.99 | |||||||||
7 | Ida Kauppinen | 2005 | 303 | 38.89 | 1:22.59 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:21.13 | |||||||||
8 | Pinja Kinnunen | 2004 | 299 | 36.34 | 1:22.90 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:21.05 | |||||||||
9 | Jasmin Savonen | 2005 | 289 | 39.04 | 1:23.90 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.82 | |||||||||
10 | Saara Raulos | 2005 | 256 | 39.37 | 1:27.35 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.83 | |||||||||
11 | Iina Kukkonen | 2005 | 255 | 39.77 | 1:27.48 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:27.69 | |||||||||
12 | Helmi Haverinen | 2004 | 253 | 39.23 | 1:27.69 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.34 | |||||||||
13 | Iida Siltala | 2005 | 234 | 40.31 | 1:29.99 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.86 | |||||||||
14 | Lotta Akkanen | 2005 | 229 | 40.99 | 1:30.68 | |||||
ORCA Helsinki | 1:31.07 | |||||||||
15 | Emma Lönnberg | 2005 | 227 | 41.70 | 1:30.88 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.61 | |||||||||
16 | Maisa Brusila | 2004 | 220 | 44.29 | 1:31.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:30.72 | |||||||||
17 | Diana Valero de la Iglesia | 2004 | 212 | 41.77 | 1:33.02 | |||||
Cetus Espoo | 1:35.61 | |||||||||
18 | Lotta Nevalainen | 2005 | 209 | 43.29 | 1:33.41 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.33 | |||||||||
19 | Emma-Lotta Ahola | 2005 | 204 | 43.03 | 1:34.23 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Elina Ruha | 2005 | 177 | 44.91 | 1:38.64 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.13 | |||||||||
21 | Maija Nurminen | 2005 | 170 | 44.10 | 1:40.06 | |||||
Salon Uimarit | 1:41.34 | |||||||||
22 | Taru Lax | 2005 | 130 | 48.05 | 1:49.34 | |||||
Cetus Espoo | 1:45.28 | |||||||||
23 | Ada Salaspuro | 2005 | 125 | 49.72 | 1:50.84 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.87 | |||||||||
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Charlotte Ingberg | 2002 | 426 | 34.10 | 1:13.68 | |||||
Octopus Lohja | 1:09.06 | |||||||||
2 | Aino Paju | 2003 | 386 | 34.99 | 1:16.16 | |||||
Vanders | 1:14.43 | |||||||||
3 | Nicole Sundell | 2003 | 342 | 37.79 | 1:19.27 | |||||
ORCA Helsinki | 1:20.05 | |||||||||
4 | Senni Räikkönen | 2003 | 307 | 36.94 | 1:22.17 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:25.23 | |||||||||
5 | Tiia Kuisma | 2003 | 299 | 35.72 | 1:22.89 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:20.24 | |||||||||
6 | Julie Nikkilä | 2003 | 299 | 35.47 | 1:22.91 | |||||
Vanders | 1:23.36 | |||||||||
7 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 295 | 38.05 | 1:23.27 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:37.25 | |||||||||
8 | Silja Kinnunen | 2003 | 284 | 38.59 | 1:24.39 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:19.62 | |||||||||
9 | Delia Helena Aho | 2003 | 203 | 41.97 | 1:34.27 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.21 | |||||||||
- | Sonja Lehtinen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:08.58 | |||||||||
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nina Haltia | 1999 | 604 | 30.77 | 1:05.63 | |||||
Vanders | 1:07.34 | |||||||||
2 | Jenny Nieminen | 2001 | 414 | 33.93 | 1:14.43 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:12.33 | |||||||||
3 | Liia Louhikoski | 2001 | 348 | 33.77 | 1:18.86 | |||||
Vanders | ||||||||||
4 | Katariina Kivi | 2001 | 298 | 36.99 | 1:22.98 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:22.48 | |||||||||
5 | Päivi Steffen | 1971 | 287 | 37.25 | 1:24.02 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Alessia Omeri | 2001 | 181 | 44.14 | 1:37.91 | |||||
ORCA Helsinki | 1:41.32 | |||||||||
- | Mariel Mylly | 2001 | DNF | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:13.62 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 11:24 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 11:10 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 10, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Maaranen | 2004 | 412 | 30.26 | 1:06.91 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:06.44 | |||||||||
2 | Nico Peltonen | 2005 | 315 | 31.81 | 1:13.17 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:13.92 | |||||||||
3 | Antti Musikka | 2005 | 244 | 34.88 | 1:19.65 | |||||
Vanders | 1:25.94 | |||||||||
4 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 239 | 36.25 | 1:20.26 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:20.67 | |||||||||
5 | Jan Byskov | 2004 | 238 | 36.75 | 1:20.37 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:21.18 | |||||||||
6 | Yufei Meng | 2004 | 233 | 39.58 | 1:20.90 | |||||
Simmis Grani | 1:20.26 | |||||||||
7 | Samuel Saari | 2004 | 233 | 37.69 | 1:20.93 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.97 | |||||||||
8 | Leo Währn | 2005 | 231 | 36.26 | 1:21.16 | |||||
Vanders | 1:22.12 | |||||||||
9 | Lucas Lönnblad | 2004 | 199 | 38.70 | 1:25.32 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.29 | |||||||||
10 | Veikko Kauhanen | 2005 | 133 | 42.35 | 1:37.48 | |||||
Simmis Grani | 1:32.39 | |||||||||
11 | Samuli Seger | 2005 | 120 | 44.21 | 1:40.75 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Arttu Anttonen | 2004 | 103 | 45.55 | 1:46.26 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 99 | 46.28 | 1:47.61 | |||||
Vanders | 1:47.51 | |||||||||
- | Juuso Pulkkinen | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:19.70 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 10, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matias Hjelm | 2002 | 484 | 29.00 | 1:03.42 | |||||
Vanders | 1:01.67 | |||||||||
2 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 466 | 29.51 | 1:04.22 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:07.21 | |||||||||
3 | Joel Korhonen | 2002 | 415 | 30.76 | 1:06.79 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:07.60 | |||||||||
4 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 400 | 30.73 | 1:07.61 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:07.44 | |||||||||
5 | Elias Filippovits | 2002 | 397 | 31.19 | 1:07.77 | |||||
ORCA Helsinki | 1:04.29 | |||||||||
6 | Aki Hakkarainen | 2003 | 334 | 34.50 | 1:11.75 | |||||
Simmis Wanda | 1:14.20 | |||||||||
7 | Joonas Cranston | 2003 | 323 | 33.03 | 1:12.60 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:13.36 | |||||||||
8 | Verneri Hauska | 2003 | 266 | 35.52 | 1:17.46 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:16.83 | |||||||||
9 | Joona Lehtonen | 2003 | 204 | 36.54 | 1:24.59 | |||||
Vanders | 1:24.60 | |||||||||
- | Sam Zamanimehr | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 1:16.68 | |||||||||
Laji 10, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 755 | 25.33 | 54.70 | |||||
Cetus Espoo | 54.21 | |||||||||
2 | Oskar Mäkelä | 1998 | 560 | 28.19 | 1:00.41 | |||||
Octopus Lohja | 1:00.31 | |||||||||
3 | Elias Soukola | 1999 | 524 | 28.18 | 1:01.77 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:02.37 | |||||||||
4 | Kasper Envalds | 2001 | 501 | 29.10 | 1:02.69 | |||||
Vanders | 1:03.06 | |||||||||
5 | Martti Tervanen | 2000 | 491 | 29.04 | 1:03.12 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:01.78 | |||||||||
6 | Alex Lassila | 2000 | 489 | 29.58 | 1:03.20 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.19 | |||||||||
7 | Eerikki Laitala | 2001 | 469 | 29.57 | 1:04.08 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.91 | |||||||||
8 | Veeti Laine | 2000 | 454 | 29.95 | 1:04.81 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.43 | |||||||||
9 | Aleksi Seger | 2001 | 449 | 30.43 | 1:05.04 | |||||
Octopus Lohja | 1:05.74 | |||||||||
10 | Ali Gardberg | 2001 | 404 | 30.88 | 1:07.39 | |||||
Simmis Wanda | 1:06.21 | |||||||||
- | Ville Lauslahti | 2001 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 1:09.97 | |||||||||
- | Ville Lindfors | 1976 | DNS | |||||||
Vanders | 1:07.82 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 11:10 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 11:51 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sofie Nauklér | 2006 | 266 | 45.05 | 1:30.32 | |||||
Simmis Grani | 1:32.63 | |||||||||
2 | Iida Tawast | 2007 | 256 | 44.74 | 1:31.44 | |||||
Simmis Grani | 1:30.47 | |||||||||
3 | Oona Sarlin | 2006 | 255 | 45.02 | 1:31.54 | |||||
Vanders | 1:35.02 | |||||||||
4 | Hilda Kupila | 2006 | 238 | 44.61 | 1:33.66 | |||||
Vanders | 1:33.29 | |||||||||
5 | Tinka Enäjärvi | 2006 | 237 | 45.93 | 1:33.76 | |||||
ORCA Helsinki | 1:39.34 | |||||||||
6 | Sonja Berseneva | 2006 | 232 | 45.36 | 1:34.54 | |||||
ORCA Helsinki | 1:36.70 | |||||||||
7 | Lumi Öller | 2006 | 223 | 46.48 | 1:35.69 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:32.53 | |||||||||
8 | Viivi Loimusto | 2007 | 222 | 45.76 | 1:35.91 | |||||
Salon Uimarit | 1:38.19 | |||||||||
9 | Kerttu Heinä | 2006 | 217 | 45.12 | 1:36.56 | |||||
Salon Uimarit | 1:36.39 | |||||||||
10 | Eevi Hirsi | 2007 | 217 | 46.91 | 1:36.60 | |||||
HTU Stadi | 1:36.03 | |||||||||
11 | Elsa Määttä | 2006 | 216 | 46.25 | 1:36.74 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:32.97 | |||||||||
12 | Kätlin Ploompuu | 2007 | 212 | 46.83 | 1:37.40 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:36.22 | |||||||||
13 | Sara Suonio | 2006 | 210 | 47.30 | 1:37.63 | |||||
Salon Uimarit | 1:39.06 | |||||||||
14 | Amanda Vanhanen | 2006 | 202 | 47.13 | 1:39.02 | |||||
Simmis Grani | 1:38.83 | |||||||||
15 | Diana Raduly Baka | 2006 | 200 | 49.05 | 1:39.30 | |||||
Salon Uimarit | 1:41.33 | |||||||||
16 | Essi Pyykkö | 2006 | 188 | 49.64 | 1:41.25 | |||||
Salon Uimarit | 1:36.32 | |||||||||
17 | Veera Oila | 2007 | 184 | 49.88 | 1:42.13 | |||||
Vanders | 1:38.63 | |||||||||
18 | Minni Kinnunen | 2006 | 163 | 52.07 | 1:46.29 | |||||
Vanders | 1:46.61 | |||||||||
19 | Aino Suominen | 2006 | 156 | 52.21 | 1:47.71 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Saima Peltonen | 2007 | 152 | 53.48 | 1:48.83 | |||||
Salon Uimarit | 1:44.71 | |||||||||
21 | Katja Seiger | 2007 | 111 | 58.66 | 2:00.71 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Karoliina Kalda | 2007 | 103 | 1:01.15 | 2:03.80 | |||||
Helsingin Uimarit | 2:02.34 | |||||||||
- | Aurora Änäkkälä | 2007 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 1:38.25 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Maisa Vartiainen | 2008 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Tytti Rantanen | 2006 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:40.60 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aada Rissanen | 2004 | 544 | 34.81 | 1:11.17 | |||||
Cetus Espoo | 1:09.78 | |||||||||
2 | Hanna Martola | 2005 | 415 | 38.79 | 1:17.87 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.63 | |||||||||
3 | Anna Hakkarainen | 2005 | 413 | 38.14 | 1:17.99 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.67 | |||||||||
4 | Iida Vesa | 2005 | 408 | 38.96 | 1:18.28 | |||||
ORCA Helsinki | 1:17.76 | |||||||||
5 | Säde Ryynänen | 2005 | 402 | 38.57 | 1:18.66 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.51 | |||||||||
6 | Sofia Rinne | 2005 | 399 | 37.67 | 1:18.88 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.62 | |||||||||
7 | Meri Luoma | 2005 | 397 | 38.10 | 1:19.03 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:19.08 | |||||||||
8 | Iina Rissanen | 2005 | 396 | 38.55 | 1:19.06 | |||||
Vanders | 1:17.14 | |||||||||
9 | Oona Kupari | 2004 | 389 | 1:19.56 | 1:19.56 | |||||
Octopus Lohja | 1:21.05 | |||||||||
10 | Liinu Louhikoski | 2004 | 387 | 37.32 | 1:19.66 | |||||
Vanders | 1:11.55 | |||||||||
11 | Pinja Nieminen | 2004 | 380 | 38.91 | 1:20.19 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.01 | |||||||||
12 | Vlada Guljajeva | 2004 | 348 | 39.56 | 1:22.54 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:18.50 | |||||||||
13 | Aava Aula | 2004 | 308 | 42.56 | 1:26.03 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:27.91 | |||||||||
14 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 305 | 40.52 | 1:26.31 | |||||
Salon Uimarit | 1:22.19 | |||||||||
15 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 302 | 41.58 | 1:26.54 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.74 | |||||||||
16 | Tilla Saarentaus | 2005 | 292 | 42.96 | 1:27.49 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:19.61 | |||||||||
17 | Siiri Vesanen | 2004 | 292 | 41.22 | 1:27.50 | |||||
Vanders | 1:24.82 | |||||||||
18 | Linnea Alakörkkö | 2004 | 289 | 42.37 | 1:27.84 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.60 | |||||||||
19 | Emma-Lotta Ahola | 2005 | 257 | 45.98 | 1:31.29 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:33.51 | |||||||||
20 | Ada Oila | 2005 | 251 | 44.44 | 1:32.04 | |||||
Vanders | 1:30.59 | |||||||||
21 | Aino Puustelli | 2005 | 228 | 44.47 | 1:35.03 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:31.38 | |||||||||
22 | Ria Rahkonen | 2005 | 215 | 47.51 | 1:36.90 | |||||
HTU Stadi | 1:40.30 | |||||||||
23 | Helmi Jämsén | 2005 | 192 | 49.20 | 1:40.68 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.67 | |||||||||
24 | Aino Soininen | 2005 | 183 | 48.12 | 1:42.28 | |||||
HTU Stadi | 1:40.90 | |||||||||
25 | Emma Autio | 2005 | 170 | 51.59 | 1:44.70 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.45 | |||||||||
26 | Emma Sund | 2005 | 149 | 53.74 | 1:49.50 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:47.61 | |||||||||
- | Nelli Vihola | 2005 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:19.30 | |||||||||
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronja Hellberg | 2003 | 446 | 37.27 | 1:16.02 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:14.62 | |||||||||
2 | Martina Uusitalo | 2003 | 401 | 38.79 | 1:18.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.24 | |||||||||
3 | Anni Seppälä | 2003 | 360 | 40.18 | 1:21.61 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:19.47 | |||||||||
4 | Vilja Laaksonen | 2002 | 349 | 39.21 | 1:22.49 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:21.28 | |||||||||
5 | Laura Pitkänen | 2002 | 312 | 41.07 | 1:25.60 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:25.80 | |||||||||
6 | Sanna Valkonen | 2003 | 298 | 42.80 | 1:26.94 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.67 | |||||||||
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ida Slöör | 2001 | 541 | 34.32 | 1:11.26 | |||||
Cetus Espoo | 1:06.92 | |||||||||
2 | Noora Kokko | 2001 | 498 | 35.92 | 1:13.27 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:09.94 | |||||||||
3 | Ella Hörkkö | 2001 | 430 | 37.18 | 1:16.92 | |||||
Simmis Wanda | 1:15.82 | |||||||||
4 | Jasmin Kumpulainen | 1998 | 333 | 40.31 | 1:23.74 | |||||
Octopus Lohja | 1:21.33 | |||||||||
5 | Sarah Tepponen | 2001 | 320 | 40.59 | 1:24.88 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:23.93 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 11:51 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 11:56 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | 237 | 42.20 | 1:23.70 | |||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
2 | Mark Kellinsalmi | 2007 | 207 | 42.11 | 1:27.53 | |||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
3 | Onni Rahkonen | 2007 | 191 | 44.10 | 1:30.03 | |||||
Simmis Grani | 1:27.24 | |||||||||
4 | Matias Kukkonen | 2006 | 174 | 47.02 | 1:32.83 | |||||
ORCA Helsinki | 1:32.72 | |||||||||
5 | Alex Karlsson | 2006 | 171 | 44.94 | 1:33.37 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:35.25 | |||||||||
6 | Mike Hongisto | 2006 | 160 | 47.17 | 1:35.45 | |||||
Octopus Lohja | 1:35.94 | |||||||||
7 | Nikita Shishinin | 2006 | 150 | 48.26 | 1:37.38 | |||||
ORCA Helsinki | 1:41.35 | |||||||||
8 | Matias Kotilainen | 2006 | 149 | 47.64 | 1:37.66 | |||||
Salon Uimarit | 1:35.26 | |||||||||
9 | Nikolas Ruotsalo | 2006 | 131 | 49.22 | 1:42.04 | |||||
Octopus Lohja | 1:40.58 | |||||||||
10 | Aatto Korhonen | 2006 | 116 | 51.72 | 1:46.19 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
11 | Onni Sidoroff | 2006 | 82 | 57.79 | 1:59.19 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Antony Tran | 2009 | 79 | 1:00.71 | 2:00.52 | |||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
- | Lasse Niemi | 2006 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:28.34 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 326 | 35.35 | 1:15.32 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:10.13 | |||||||||
2 | Akseli Leppänen | 2004 | 321 | 36.63 | 1:15.65 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.13 | |||||||||
3 | Alexander Malyshkov | 2004 | 308 | 37.11 | 1:16.71 | |||||
Salon Uimarit | 1:19.46 | |||||||||
4 | Aku Hänninen | 2004 | 296 | 37.34 | 1:17.75 | |||||
ORCA Helsinki | 1:21.00 | |||||||||
5 | Justus Holtari | 2004 | 225 | 40.10 | 1:25.19 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.29 | |||||||||
6 | Nooa Matela | 2005 | 214 | 41.13 | 1:26.57 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:24.00 | |||||||||
7 | Roope Tuomainen | 2004 | 207 | 42.56 | 1:27.52 | |||||
Salon Uimarit | 1:42.27 | |||||||||
8 | Miska Sarkkinen | 2005 | 204 | 43.25 | 1:28.04 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:25.73 | |||||||||
9 | Sampo Nord | 2005 | 203 | 43.56 | 1:28.15 | |||||
Vanders | 1:28.47 | |||||||||
10 | Riku Koskenvaara | 2005 | 197 | 42.71 | 1:29.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:28.28 | |||||||||
11 | Kaius Kulmala | 2004 | 190 | 44.26 | 1:30.14 | |||||
Simmis Grani | 1:29.09 | |||||||||
12 | Leo Oksman | 2004 | 171 | 45.01 | 1:33.40 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:32.05 | |||||||||
13 | Joona Saarnio | 2004 | 164 | 46.19 | 1:34.58 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Ahti Liimatainen | 2005 | 133 | 49.70 | 1:41.33 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:37.87 | |||||||||
15 | Aleksander Sibirtsev | 2005 | 129 | 50.52 | 1:42.43 | |||||
Vanders | 1:40.55 | |||||||||
16 | Milo Lauronen | 2004 | 117 | 49.55 | 1:45.82 | |||||
Vanders | 1:47.00 | |||||||||
17 | Aleksanteri Patrakka | 2005 | 88 | 56.67 | 1:56.54 | |||||
Helsingin Uimarit | 2:06.11 | |||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alexander Huhtala | 2003 | 347 | 36.11 | 1:13.75 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.55 | |||||||||
2 | Aarne Myllynen | 2002 | 346 | 34.91 | 1:13.82 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:11.31 | |||||||||
3 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 333 | 35.70 | 1:14.79 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:09.76 | |||||||||
4 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 331 | 36.99 | 1:14.93 | |||||
Cetus Espoo | 1:15.95 | |||||||||
5 | Roni Severinkangas | 2003 | 289 | 38.24 | 1:18.37 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.79 | |||||||||
6 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 284 | 38.45 | 1:18.84 | |||||
Simmis Grani | 1:19.08 | |||||||||
7 | Karri Suuronen | 2003 | 249 | 39.44 | 1:22.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.02 | |||||||||
8 | Sami Pönkä | 2003 | 227 | 41.01 | 1:24.97 | |||||
Vanders | 1:22.85 | |||||||||
9 | Ilmari Laitala | 2003 | 99 | 54.39 | 1:51.72 | |||||
Cetus Espoo | 1:46.96 | |||||||||
- | Otto Sormunen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:11.14 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eetu Alitalo | 1999 | 606 | 29.84 | 1:01.24 | |||||
Cetus Espoo | 59.63 | |||||||||
2 | Tuomas Ikonen | 1996 | 561 | 29.68 | 1:02.84 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:00.03 | |||||||||
3 | Martti Tervanen | 2000 | 425 | 33.38 | 1:08.96 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:04.05 | |||||||||
4 | Eetu Einto | 2001 | 409 | 33.13 | 1:09.81 | |||||
Vanders | 1:07.57 | |||||||||
5 | Ruslan Panschin | 2001 | 379 | 34.09 | 1:11.60 | |||||
ORCA Helsinki | 1:08.26 | |||||||||
6 | Jani-Petteri Puustinen | 1979 | 299 | 37.77 | 1:17.48 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 191 | 43.19 | 1:29.90 | |||||
Cetus Espoo | 1:28.80 | |||||||||
- | Vesa Routarinne | 1959 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:35.21 | |||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 11:56 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 11:59 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 13, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Iida Herrala | 2004 | 432 | 1:28.32 | 3:00.47 | 4:33.96 | 5:52.19 | |||
Simmis Wanda | 5:53.65 | |||||||||
2 | Emilia Niemi | 2005 | 394 | 1:30.13 | 3:03.89 | 4:46.55 | 6:03.15 | |||
Octopus Lohja | 6:05.34 | |||||||||
3 | Anniina Ahonen | 2005 | 358 | 1:30.88 | 3:06.48 | 4:55.86 | 6:15.02 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Ada-Maj Saarinen | 2004 | 341 | 1:24.90 | 3:04.26 | 4:52.87 | 6:20.94 | |||
ORCA Helsinki | 6:52.82 | |||||||||
5 | Ilona Kajava | 2004 | 270 | 1:38.90 | 3:27.88 | 5:20.83 | 6:51.93 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Roosa Tuomainen | 2005 | DNF | |||||||
Salon Uimarit | 6:01.62 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 11:59 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:05 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 14, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danila Shishinin | 2002 | 420 | 1:12.34 | 2:40.27 | 4:11.28 | 5:25.46 | |||
ORCA Helsinki | 5:19.61 | |||||||||
Laji 14, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jonni Aho | 1999 | 498 | 1:09.73 | 2:33.23 | 3:57.43 | 5:07.50 | |||
Cetus Espoo | 4:54.00 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 12:05 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:38 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 15, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 569 | 31.61 | 1:06.15 | 1:41.92 | 2:16.27 | |||
Cetus Espoo | 2:17.80 | |||||||||
2 | Aino Tamminen | 2005 | 492 | 33.26 | 1:09.57 | 1:47.19 | 2:23.09 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:28.50 | |||||||||
3 | Anna Hakkarainen | 2005 | 456 | 33.93 | 1:11.51 | 1:50.18 | 2:26.70 | |||
Cetus Espoo | 2:24.75 | |||||||||
4 | Essi Ahvenainen | 2005 | 443 | 34.22 | 1:12.53 | 1:51.66 | 2:28.18 | |||
Vanders | 2:30.51 | |||||||||
5 | Liinu Louhikoski | 2004 | 430 | 34.02 | 1:12.01 | 1:52.16 | 2:29.65 | |||
Vanders | 2:26.08 | |||||||||
6 | Milla Hälikkä | 2004 | 424 | 34.24 | 1:13.36 | 1:54.14 | 2:30.38 | |||
Helsingin Uimarit | 2:27.39 | |||||||||
7 | Milla Strandberg | 2005 | 421 | 34.42 | 1:12.59 | 1:52.10 | 2:30.72 | |||
Vanders | 2:28.50 | |||||||||
8 | Saana Perkkiö | 2005 | 409 | 34.17 | 1:12.45 | 1:52.09 | 2:32.13 | |||
Riihimäen Uimaseura | 2:29.90 | |||||||||
9 | Ida Kauppinen | 2005 | 400 | 36.39 | 1:16.48 | 1:55.69 | 2:33.29 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:34.50 | |||||||||
10 | Tilla Saarentaus | 2005 | 370 | 35.67 | 1:15.79 | 1:57.29 | 2:37.25 | |||
Helsingin Uimarit | 2:32.94 | |||||||||
11 | Iina Rissanen | 2005 | 359 | 38.19 | 1:19.10 | 2:00.13 | 2:38.96 | |||
Vanders | 2:33.55 | |||||||||
12 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 342 | 37.02 | 1:18.38 | 2:00.85 | 2:41.53 | |||
Vanders | 2:42.28 | |||||||||
13 | Elina Ruha | 2005 | 338 | 37.53 | 1:19.36 | 2:01.23 | 2:42.13 | |||
Cetus Espoo | 2:41.25 | |||||||||
14 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 324 | 37.98 | 1:19.88 | 2:03.16 | 2:44.46 | |||
Cetus Espoo | 2:47.16 | |||||||||
15 | Ada Oila | 2005 | 276 | 39.10 | 1:23.29 | 2:08.71 | 2:53.45 | |||
Vanders | 2:53.71 | |||||||||
16 | Emma-Lotta Ahola | 2005 | 238 | 42.90 | 1:31.48 | 2:19.35 | 3:02.13 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
17 | Kerttu Heinä | 2006 | 230 | 39.59 | 1:26.57 | 2:15.56 | 3:04.20 | |||
Salon Uimarit | 3:07.77 | |||||||||
18 | Aino Puustelli | 2005 | 225 | 40.63 | 1:28.03 | 2:18.02 | 3:05.66 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
19 | Emma Autio | 2005 | 204 | 43.38 | 1:34.04 | 2:23.25 | 3:11.62 | |||
Cetus Espoo | 3:09.83 | |||||||||
20 | Maija Nurminen | 2005 | 173 | 44.48 | 1:34.83 | 2:29.67 | 3:22.54 | |||
Salon Uimarit | 3:30.71 | |||||||||
- | Nelli Vihola | 2005 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 2:31.00 | |||||||||
Laji 15, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Hargreaves | 2003 | 519 | 32.03 | 1:07.23 | 1:44.22 | 2:20.55 | |||
Cetus Espoo | 2:26.70 | |||||||||
2 | Vilma Tikka | 2003 | 465 | 34.03 | 1:11.61 | 1:49.32 | 2:25.75 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:28.43 | |||||||||
3 | Silja Kinnunen | 2003 | 460 | 34.05 | 1:11.17 | 1:48.97 | 2:26.31 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:28.36 | |||||||||
4 | Senni Räikkönen | 2003 | 388 | 35.02 | 1:14.24 | 1:55.28 | 2:34.82 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:35.39 | |||||||||
5 | Sofia Harju | 2002 | 385 | 33.57 | 1:12.20 | 1:54.78 | 2:35.24 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 2:35.78 | |||||||||
6 | Sanna Valkonen | 2003 | 367 | 35.76 | 1:16.12 | 1:57.62 | 2:37.78 | |||
Cetus Espoo | 2:31.59 | |||||||||
7 | Alisa Hänninen | 2003 | 352 | 36.40 | 1:17.64 | 2:00.60 | 2:39.87 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 2:42.71 | |||||||||
8 | Sanni Luostarinen | 2002 | 316 | 36.88 | 1:18.92 | 2:03.80 | 2:45.77 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 2:48.03 | |||||||||
9 | Edla Wuori | 2003 | 261 | 37.61 | 1:21.83 | 2:09.87 | 2:56.73 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
Laji 15, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pinja Peippo | 1999 | 586 | 31.08 | 1:05.44 | 1:40.65 | 2:14.98 | |||
Simmis Wanda | 2:15.00 | |||||||||
2 | Jessika Rissanen | 2001 | 465 | 34.11 | 1:10.91 | 1:48.80 | 2:25.75 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 2:28.01 | |||||||||
3 | Alessia Omeri | 2001 | 307 | 37.93 | 1:21.15 | 2:06.01 | 2:47.30 | |||
ORCA Helsinki | 2:52.60 | |||||||||
4 | Jenni Raittinen | 2001 | 201 | 43.22 | 1:31.10 | 2:22.72 | 3:12.57 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:19.91 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 12:38 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:46 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 16, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 487 | 29.71 | 1:02.99 | 1:36.65 | 2:09.60 | |||
Vanders | 2:08.67 | |||||||||
2 | Samuel Saari | 2004 | 393 | 32.30 | 1:07.55 | 1:43.56 | 2:19.18 | |||
Cetus Espoo | 2:20.68 | |||||||||
3 | Viktor Asklöf | 2004 | 361 | 33.23 | 1:09.02 | 1:46.28 | 2:23.21 | |||
Cetus Espoo | 2:23.91 | |||||||||
4 | Samuli Masalin | 2004 | 337 | 33.31 | 1:10.14 | 1:48.95 | 2:26.43 | |||
Cetus Espoo | 2:30.59 | |||||||||
5 | Olli Havia | 2004 | 331 | 33.28 | 1:10.42 | 1:49.79 | 2:27.40 | |||
Salon Uimarit | 2:24.14 | |||||||||
6 | Nuutti Laitinen | 2004 | 316 | 34.67 | 1:13.30 | 1:52.74 | 2:29.60 | |||
Cetus Espoo | 2:28.81 | |||||||||
7 | Aku Hänninen | 2004 | 304 | 34.51 | 1:12.80 | 1:52.78 | 2:31.69 | |||
ORCA Helsinki | 2:31.37 | |||||||||
8 | Yufei Meng | 2004 | 272 | 36.31 | 1:17.26 | 1:58.98 | 2:37.25 | |||
Simmis Grani | 2:42.11 | |||||||||
9 | Leo Oksman | 2004 | 199 | 38.63 | 1:22.88 | 2:08.77 | 2:54.52 | |||
Helsingin Uimarit | 2:54.17 | |||||||||
Laji 16, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matias Hjelm | 2002 | 570 | 29.13 | 1:00.15 | 1:31.78 | 2:02.98 | |||
Vanders | 2:03.18 | |||||||||
2 | Elias Kukkonen | 2002 | 496 | 28.77 | 1:00.26 | 1:34.88 | 2:08.85 | |||
ORCA Helsinki | 2:04.10 | |||||||||
3 | Joel Korhonen | 2002 | 426 | 30.47 | 1:05.12 | 1:42.13 | 2:15.53 | |||
Helsingin Uimarit | 2:13.91 | |||||||||
4 | Markus Nuorinko | 2003 | 412 | 30.53 | 1:05.20 | 1:42.38 | 2:16.98 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:16.83 | |||||||||
5 | Pauli Salonen | 2003 | 410 | 30.95 | 1:06.42 | 1:43.07 | 2:17.22 | |||
Helsingin Uimarit | 2:14.66 | |||||||||
6 | Aki Hakkarainen | 2003 | 371 | 33.49 | 1:10.59 | 1:47.39 | 2:21.91 | |||
Simmis Wanda | 2:21.56 | |||||||||
7 | Kirill Karppi | 2002 | 359 | 32.32 | 1:08.42 | 1:46.79 | 2:23.48 | |||
Helsingin Uimarit | 2:25.52 | |||||||||
8 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 294 | 32.43 | 1:10.33 | 1:51.45 | 2:33.37 | |||
HTU Stadi | 2:46.86 | |||||||||
9 | Atte Poikela | 2003 | 269 | 36.77 | 1:17.40 | 1:58.79 | 2:37.94 | |||
Cetus Espoo | 2:42.34 | |||||||||
- | Karri Suuronen | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 2:33.57 | |||||||||
- | Lucas Tepponen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 2:34.74 | |||||||||
Laji 16, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 659 | 27.48 | 57.20 | 1:27.20 | 1:57.18 | |||
Cetus Espoo | 1:55.19 | |||||||||
2 | Taneli Lantta | 2001 | 631 | 29.19 | 59.26 | 1:29.34 | 1:58.92 | |||
Simmis Wanda | 1:58.90 | |||||||||
3 | Eetu Alitalo | 1999 | 542 | 28.68 | 59.52 | 1:32.11 | 2:05.05 | |||
Cetus Espoo | 2:01.17 | |||||||||
4 | Eetu Isosuo | 2000 | 537 | 29.80 | 1:01.89 | 1:33.75 | 2:05.46 | |||
Cetus Espoo | 2:03.16 | |||||||||
5 | Valtteri Eloranta | 1992 | 458 | 28.92 | 1:01.42 | 1:36.49 | 2:12.24 | |||
Cetus Espoo | 2:20.00 | |||||||||
6 | Pyry Nurminen | 2001 | 432 | 30.75 | 1:04.61 | 1:39.56 | 2:14.83 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Jon Byskov | 2000 | 423 | 32.02 | 1:06.28 | 1:41.31 | 2:15.81 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:13.44 | |||||||||
8 | Matias Vikman | 2001 | 332 | 33.37 | 1:10.71 | 1:50.28 | 2:27.22 | |||
ORCA Helsinki | 2:27.58 | |||||||||
- | Georgy Babenov | 2000 | DNF | |||||||
ORCA Helsinki | 2:03.97 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 12:46 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:20 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 17, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Greta Beszteri | 2004 | 516 | 39.37 | 1:23.12 | 2:08.81 | 2:53.35 | |||
Cetus Espoo | 2:54.91 | |||||||||
2 | Ellen Kettunen | 2005 | 436 | 42.81 | 1:29.78 | 2:17.53 | 3:03.33 | |||
Cetus Espoo | 3:09.23 | |||||||||
3 | Iiris Jämsä | 2004 | 424 | 40.81 | 1:27.88 | 2:17.23 | 3:05.05 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
4 | Rina Rantanen | 2005 | 424 | 40.40 | 1:26.97 | 2:14.97 | 3:05.14 | |||
Cetus Espoo | 2:57.82 | |||||||||
5 | Pinja Nieminen | 2004 | 416 | 42.12 | 1:28.53 | 2:17.42 | 3:06.33 | |||
Cetus Espoo | 3:03.89 | |||||||||
6 | Roosa Tuomainen | 2005 | 407 | 44.74 | 1:33.35 | 2:21.44 | 3:07.71 | |||
Salon Uimarit | 3:13.54 | |||||||||
7 | Saara Raulos | 2005 | 406 | 41.54 | 1:30.22 | 2:20.12 | 3:07.85 | |||
Cetus Espoo | 3:06.07 | |||||||||
8 | Emma Lönnberg | 2005 | 391 | 43.43 | 1:32.55 | 2:21.19 | 3:10.17 | |||
Cetus Espoo | 3:15.07 | |||||||||
9 | Aliina Karvonen | 2004 | 390 | 43.35 | 1:33.37 | 2:23.50 | 3:10.38 | |||
Simmis Wanda | 3:19.88 | |||||||||
10 | Janita Severinkangas | 2004 | 378 | 44.88 | 1:34.66 | 2:23.49 | 3:12.23 | |||
Cetus Espoo | 3:16.46 | |||||||||
11 | Essi Loponen | 2004 | 378 | 43.70 | 1:32.27 | 2:23.24 | 3:12.26 | |||
Simmis Wanda | 3:07.44 | |||||||||
12 | Säde Ryynänen | 2005 | 373 | 46.15 | 1:36.42 | 2:25.17 | 3:13.18 | |||
Cetus Espoo | 3:20.92 | |||||||||
13 | Kaarina Rihte | 2005 | 371 | 44.87 | 1:34.82 | 2:24.96 | 3:13.49 | |||
Cetus Espoo | 3:16.94 | |||||||||
14 | Helmi Haverinen | 2004 | 370 | 44.94 | 1:33.92 | 2:23.59 | 3:13.60 | |||
Cetus Espoo | 3:07.24 | |||||||||
15 | Lotta Nevalainen | 2005 | 341 | 3:19.02 | ||||||
Cetus Espoo | 3:24.65 | |||||||||
16 | Jasmin Savonen | 2005 | 328 | 46.08 | 1:36.69 | 2:29.07 | 3:21.52 | |||
Cetus Espoo | 3:18.71 | |||||||||
17 | Juulia Lindfors | 2005 | 321 | 45.72 | 1:37.49 | 2:31.28 | 3:23.11 | |||
Cetus Espoo | 3:20.66 | |||||||||
18 | Katarina Kobycheva | 2004 | 319 | 3:23.59 | ||||||
Cetus Espoo | 3:27.09 | |||||||||
19 | Melissa Miettinen | 2005 | 310 | 44.93 | 1:37.24 | 2:30.84 | 3:25.54 | |||
Helsingin Uimarit | 3:09.97 | |||||||||
20 | Lotta Akkanen | 2005 | 288 | 49.07 | 1:42.48 | 2:37.29 | 3:30.54 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
21 | Reetta Haara | 2004 | 276 | 3:33.54 | ||||||
Simmis Wanda | 3:34.64 | |||||||||
22 | Pinja Lepistö | 2007 | 234 | 51.79 | 1:50.90 | 2:50.57 | 3:45.71 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Helmi Heinonen | 2006 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Laji 17, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuisku Grundström | 2002 | 451 | 41.55 | 1:26.60 | 2:13.71 | 3:01.37 | |||
Vanders | 3:12.79 | |||||||||
2 | Milli Kosunen | 2002 | 364 | 44.78 | 1:34.04 | 2:24.67 | 3:14.77 | |||
Cetus Espoo | 3:11.26 | |||||||||
3 | Martina Uusitalo | 2003 | 350 | 44.82 | 1:35.18 | 2:26.28 | 3:17.24 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 350 | 3:17.32 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 3:21.09 | |||||||||
5 | Susanna Kuisma | 2003 | 344 | 45.32 | 1:37.00 | 2:28.74 | 3:18.35 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:10.09 | |||||||||
6 | Cinja Åvist | 2003 | 332 | 44.53 | 1:35.80 | 2:28.70 | 3:20.88 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 3:15.59 | |||||||||
7 | Julie Nikkilä | 2003 | 291 | 44.47 | 1:37.95 | 2:34.39 | 3:29.74 | |||
Vanders | ||||||||||
8 | Delia Helena Aho | 2003 | 281 | 3:32.30 | ||||||
Cetus Espoo | 3:28.00 | |||||||||
9 | Emma Sevenius | 2002 | 211 | 55.79 | 1:54.69 | 2:55.28 | 3:53.35 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:56.25 | |||||||||
10 | Heli Havantola | 2003 | 183 | 53.46 | 1:54.68 | 2:59.12 | 4:04.73 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
- | Pinja Posti | 2003 | DNS | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 3:48.70 | |||||||||
Laji 17, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 605 | 37.78 | 1:18.67 | 2:01.14 | 2:44.44 | |||
Cetus Espoo | 2:39.11 | |||||||||
2 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 509 | 39.92 | 1:24.33 | 2:10.01 | 2:54.15 | |||
Cetus Espoo | 2:45.39 | |||||||||
3 | Johanna Kara | 1965 | 351 | 45.95 | 1:35.71 | 2:26.50 | 3:17.15 | |||
Cetus Espoo | 3:11.38 | |||||||||
- | Sofia Lehtinen | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 2:47.65 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:20 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:25 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 18, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miska Törmi | 2004 | 353 | 39.16 | 1:24.69 | 2:12.20 | 2:59.10 | |||
Octopus Lohja | 2:57.03 | |||||||||
2 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 341 | 39.94 | 1:26.56 | 2:13.99 | 3:01.22 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Lucas Lönnblad | 2004 | 274 | 44.20 | 1:34.03 | 2:24.33 | 3:14.98 | |||
Cetus Espoo | 3:17.88 | |||||||||
4 | Joona Saarnio | 2004 | 261 | 44.30 | 1:34.59 | 2:26.47 | 3:18.00 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 3:18.80 | |||||||||
5 | Alexander Nyman | 2004 | 231 | 46.94 | 1:38.70 | 2:32.51 | 3:26.26 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Roope Tuomainen | 2004 | 220 | 47.82 | 1:41.52 | 2:36.70 | 3:29.62 | |||
Salon Uimarit | 3:38.68 | |||||||||
- | Akseli Maaranen | 2004 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:54.04 | |||||||||
Laji 18, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lucas Tepponen | 2003 | 308 | 39.35 | 1:26.33 | 2:17.36 | 3:07.39 | |||
Helsingin Uimarit | 3:10.22 | |||||||||
2 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 299 | 42.53 | 1:30.83 | 2:20.60 | 3:09.39 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Joona Lehtonen | 2003 | 294 | 42.12 | 1:30.51 | 2:21.26 | 3:10.41 | |||
Vanders | 3:04.21 | |||||||||
- | Sami Pönkä | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | 3:29.18 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 703 | 32.76 | 1:08.93 | 1:45.45 | 2:22.45 | |||
Vanders | 2:21.62 | |||||||||
2 | Kasper Envalds | 2001 | 465 | 36.67 | 1:18.98 | 2:01.72 | 2:43.47 | |||
Vanders | 2:49.33 | |||||||||
3 | Jari Tammisto | 1960 | 185 | 50.29 | 1:45.36 | 2:43.73 | 3:42.30 | |||
Vanders | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 13:25 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:01 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 19, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Malin Lindblom | 2006 | 441 | 1:16.16 | 2:35.21 | 3:54.43 | 5:10.47 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 5:16.06 | |||||||||
2 | Helmi Käkelä | 2006 | 345 | 1:18.57 | 2:47.09 | 4:15.48 | 5:37.02 | |||
Tuusulan Uimaseura | 5:40.83 | |||||||||
3 | Helmi Räsänen | 2006 | 341 | 1:22.33 | 2:48.96 | 4:15.85 | 5:38.32 | |||
Simmis Grani | 5:43.53 | |||||||||
4 | Emmi Nieminen | 2006 | 316 | 1:24.14 | 2:55.40 | 4:24.24 | 5:47.01 | |||
Vanders | 5:45.63 | |||||||||
5 | Laura Saarela | 2006 | 315 | 1:22.06 | 2:52.20 | 4:21.15 | 5:47.19 | |||
Nurmijärven Uinti | 6:02.47 | |||||||||
6 | Rebekka Ritmala | 2006 | 310 | 1:24.00 | 2:54.39 | 4:24.40 | 5:49.01 | |||
Vanders | 5:50.13 | |||||||||
7 | Milla Kiviranta | 2006 | 303 | 1:23.88 | 2:55.55 | 4:25.70 | 5:51.78 | |||
Vanders | 5:49.15 | |||||||||
8 | Emmi Halonen | 2006 | 248 | 1:28.52 | 3:05.55 | 4:44.29 | 6:16.32 | |||
Vanders | ||||||||||
9 | Teela Saarentaus | 2007 | 247 | 1:26.64 | 3:03.34 | 4:42.36 | 6:16.68 | |||
Helsingin Uimarit | 6:29.32 | |||||||||
10 | Iida Tawast | 2007 | 241 | 1:29.68 | 3:06.23 | 4:44.29 | 6:19.50 | |||
Simmis Grani | 6:04.91 | |||||||||
11 | Kerttu Heinä | 2006 | 239 | 1:26.35 | 3:04.42 | 4:43.71 | 6:20.81 | |||
Salon Uimarit | 6:21.53 | |||||||||
12 | Eevi Hirsi | 2007 | 228 | 1:31.71 | 3:11.96 | 4:52.27 | 6:26.99 | |||
HTU Stadi | 6:29.28 | |||||||||
13 | Veera Oila | 2007 | 223 | 1:31.49 | 3:12.23 | 4:52.79 | 6:29.57 | |||
Vanders | 6:27.91 | |||||||||
14 | Maia Loponen | 2007 | 222 | 1:32.27 | 3:11.93 | 4:53.44 | 6:30.46 | |||
ORCA Helsinki | 6:23.95 | |||||||||
15 | Hedda-Liina Honkaniemi | 2006 | 200 | 1:32.00 | 3:16.56 | 5:02.97 | 6:43.82 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 7:05.22 | |||||||||
16 | Helmi Koikkalainen | 2006 | 179 | 1:36.60 | 3:23.63 | 5:12.62 | 6:59.16 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Oona Sarlin | 2006 | DSQ | |||||||
Vanders | 6:54.96 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 562 | 1:09.27 | 2:23.20 | 3:35.68 | 4:46.46 | |||
Cetus Espoo | 4:48.64 | |||||||||
2 | Emilia Niemi | 2005 | 482 | 1:10.18 | 2:26.93 | 3:45.33 | 5:01.44 | |||
Octopus Lohja | 4:59.59 | |||||||||
3 | Anna Hakkarainen | 2005 | 463 | 1:14.64 | 2:33.56 | 3:51.09 | 5:05.50 | |||
Cetus Espoo | 5:12.62 | |||||||||
4 | Ellen Kettunen | 2005 | 448 | 1:13.77 | 2:33.10 | 3:52.21 | 5:08.81 | |||
Cetus Espoo | 5:17.87 | |||||||||
5 | Säde Ryynänen | 2005 | 434 | 1:16.06 | 2:35.42 | 3:54.80 | 5:12.31 | |||
Cetus Espoo | 5:28.98 | |||||||||
6 | Jasmin Savonen | 2005 | 432 | 1:14.63 | 2:34.90 | 3:54.93 | 5:12.56 | |||
Cetus Espoo | 5:20.43 | |||||||||
7 | Melissa Miettinen | 2005 | 415 | 1:15.44 | 2:35.73 | 3:57.74 | 5:17.00 | |||
Helsingin Uimarit | 5:24.49 | |||||||||
8 | Milla Hälikkä | 2004 | 394 | 1:14.34 | 2:36.61 | 4:00.72 | 5:22.41 | |||
Helsingin Uimarit | 5:18.05 | |||||||||
9 | Iida Siltala | 2005 | 385 | 1:17.02 | 2:38.99 | 4:02.30 | 5:24.93 | |||
Cetus Espoo | 5:28.29 | |||||||||
10 | Liinu Louhikoski | 2004 | 377 | 1:16.33 | 2:38.81 | 4:03.10 | 5:27.19 | |||
Vanders | 5:07.27 | |||||||||
11 | Kaarina Rihte | 2005 | 374 | 1:18.07 | 2:42.45 | 4:06.39 | 5:28.06 | |||
Cetus Espoo | 5:25.00 | |||||||||
12 | Diana Valero de la Iglesia | 2004 | 367 | 1:17.37 | 2:42.37 | 4:07.85 | 5:30.01 | |||
Cetus Espoo | 5:31.45 | |||||||||
13 | Elina Ruha | 2005 | 366 | 1:20.39 | 2:44.76 | 4:08.23 | 5:30.28 | |||
Cetus Espoo | 5:39.71 | |||||||||
14 | Tilla Saarentaus | 2005 | 366 | 1:18.08 | 2:42.74 | 4:07.88 | 5:30.42 | |||
Helsingin Uimarit | 5:28.20 | |||||||||
15 | Iina Rissanen | 2005 | 349 | 1:19.87 | 2:46.73 | 4:12.69 | 5:35.65 | |||
Vanders | 6:19.25 | |||||||||
16 | Linnea Alakörkkö | 2004 | 325 | 1:22.05 | 2:49.01 | 4:17.20 | 5:43.61 | |||
Cetus Espoo | 5:42.77 | |||||||||
17 | Iina Kukkonen | 2005 | 319 | 1:22.08 | 2:50.82 | 4:21.10 | 5:45.85 | |||
Mikkelin Uimaseura | 5:44.75 | |||||||||
18 | Lea Heinzmann | 2004 | 312 | 1:21.46 | 2:51.95 | 4:21.87 | 5:48.57 | |||
Simmis Grani | 5:54.02 | |||||||||
19 | Lotta Nevalainen | 2005 | 308 | 1:26.44 | 2:58.52 | 4:28.48 | 5:50.05 | |||
Cetus Espoo | 6:06.26 | |||||||||
20 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 301 | 1:19.32 | 2:46.26 | 4:17.97 | 5:52.82 | |||
Vanders | 5:25.95 | |||||||||
21 | Juulia Lindfors | 2005 | 291 | 1:24.53 | 2:56.54 | 4:28.24 | 5:56.80 | |||
Cetus Espoo | 5:47.64 | |||||||||
22 | Ada Oila | 2005 | 275 | 1:26.33 | 3:00.19 | 4:32.42 | 6:03.32 | |||
Vanders | 6:17.26 | |||||||||
23 | Maisa Brusila | 2004 | 274 | 1:27.35 | 3:01.25 | 4:34.23 | 6:03.79 | |||
Cetus Espoo | 6:04.01 | |||||||||
24 | Katarina Kobycheva | 2004 | 257 | 1:24.62 | 3:00.61 | 4:37.60 | 6:11.58 | |||
Cetus Espoo | 6:15.88 | |||||||||
25 | Ada Salaspuro | 2005 | 235 | 1:31.08 | 3:10.55 | 4:47.35 | 6:23.17 | |||
Cetus Espoo | 6:22.68 | |||||||||
26 | Helmi Jämsén | 2005 | 228 | 1:32.05 | 3:13.90 | 4:52.40 | 6:26.95 | |||
Cetus Espoo | 6:37.14 | |||||||||
27 | Reetta Haara | 2004 | 227 | 1:30.66 | 3:10.28 | 4:52.33 | 6:27.57 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Taru Lax | 2005 | 216 | 1:31.29 | 3:13.45 | 4:57.24 | 6:33.73 | |||
Cetus Espoo | 6:40.38 | |||||||||
29 | Aino Soininen | 2005 | 202 | 1:35.93 | 3:20.96 | 5:06.46 | 6:42.99 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
30 | Saara Turunen | 2005 | 195 | 1:34.01 | 3:19.51 | 5:06.48 | 6:47.33 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Milla Strandberg | 2005 | DNS | |||||||
Vanders | 5:11.28 | |||||||||
- | Nelli Vihola | 2005 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 5:19.87 | |||||||||
Laji 19, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Pitkänen | 2003 | 487 | 1:11.44 | 2:28.18 | 3:44.79 | 5:00.43 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 5:03.21 | |||||||||
2 | Vilma Tikka | 2003 | 479 | 1:12.82 | 2:29.96 | 3:46.90 | 5:02.12 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 5:08.68 | |||||||||
3 | Silja Kinnunen | 2003 | 466 | 1:13.10 | 2:30.85 | 3:48.16 | 5:04.90 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 5:12.57 | |||||||||
4 | Tuisku Grundström | 2002 | 419 | 1:12.26 | 2:30.89 | 3:52.45 | 5:15.75 | |||
Vanders | 5:05.51 | |||||||||
5 | Rosalia Turunen | 2002 | 383 | 1:13.35 | 2:38.07 | 4:02.97 | 5:25.49 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 5:21.20 | |||||||||
6 | Milli Kosunen | 2002 | 346 | 1:17.38 | 2:43.05 | 4:10.56 | 5:36.80 | |||
Cetus Espoo | 5:31.80 | |||||||||
7 | Emma Sevenius | 2002 | 182 | 1:39.22 | 3:26.50 | 5:10.93 | 6:57.07 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
- | Erin Ekroos | 2002 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 5:27.20 | |||||||||
Laji 19, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Erika Parviainen | 1995 | 501 | 1:09.75 | 2:26.14 | 3:42.50 | 4:57.61 | |||
Helsingfors Simsällskap | 5:01.65 | |||||||||
2 | Henrika Parviainen | 1997 | 489 | 1:11.71 | 2:28.34 | 3:44.49 | 4:59.98 | |||
Helsingfors Simsällskap | 5:07.02 | |||||||||
3 | Ruusu Ojala | 2000 | 391 | 1:14.49 | 2:36.61 | 4:01.01 | 5:23.25 | |||
Helsingin Uimarit | 5:19.52 | |||||||||
4 | Alessia Omeri | 2001 | 293 | 1:24.12 | 2:55.93 | 4:28.18 | 5:56.00 | |||
ORCA Helsinki | 6:07.87 | |||||||||
5 | Jenni Raittinen | 2001 | 177 | 1:36.98 | 3:25.14 | 5:15.77 | 7:00.42 | |||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 17:01 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:10 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 20, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nikolai Teiramaa | 2006 | 248 | 1:20.81 | 2:51.15 | 4:22.33 | 5:50.10 | |||
Helsingfors Simsällskap | 5:56.28 | |||||||||
2 | Alex Karlsson | 2006 | 215 | 1:25.92 | 2:58.62 | 4:33.75 | 6:07.08 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 5:57.58 | |||||||||
3 | Daniel Guzhov | 2006 | 178 | 1:33.30 | 3:16.81 | 4:58.50 | 6:30.59 | |||
Vanders | ||||||||||
4 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 171 | 1:31.60 | 3:15.76 | 4:57.68 | 6:36.34 | |||
Salon Uimarit | 6:44.86 | |||||||||
5 | Niilo Jokinen | 2006 | 139 | 1:36.23 | 3:26.08 | 5:18.59 | 7:04.27 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
6 | Veikka Lassila | 2006 | 129 | 1:40.30 | 3:35.79 | 5:32.70 | 7:14.94 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 20, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Viktor Asklöf | 2004 | 415 | 1:11.73 | 2:26.28 | 3:40.93 | 4:54.85 | |||
Cetus Espoo | 5:00.42 | |||||||||
2 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 380 | 1:12.07 | 2:29.91 | 3:48.21 | 5:03.65 | |||
Cetus Espoo | 5:14.75 | |||||||||
3 | Olli Havia | 2004 | 363 | 1:12.49 | 2:31.49 | 3:51.57 | 5:08.25 | |||
Salon Uimarit | 5:01.03 | |||||||||
4 | Samuli Masalin | 2004 | 355 | 1:12.69 | 2:31.69 | 3:52.02 | 5:10.69 | |||
Cetus Espoo | 5:11.03 | |||||||||
5 | Nuutti Laitinen | 2004 | 339 | 1:15.59 | 2:37.14 | 3:57.95 | 5:15.37 | |||
Cetus Espoo | 5:13.54 | |||||||||
6 | Leo Währn | 2005 | 329 | 1:13.27 | 2:35.34 | 3:58.91 | 5:18.48 | |||
Vanders | 5:12.88 | |||||||||
7 | Santeri Salonen | 2005 | 306 | 1:16.38 | 2:41.47 | 4:07.20 | 5:26.45 | |||
Heinolan Isku | 5:37.19 | |||||||||
8 | Lucas Lönnblad | 2004 | 298 | 1:17.52 | 2:42.46 | 4:07.86 | 5:29.40 | |||
Cetus Espoo | 5:27.47 | |||||||||
9 | Nooa Matela | 2005 | 295 | 1:15.89 | 2:41.82 | 4:07.76 | 5:30.42 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 5:21.80 | |||||||||
10 | Antti Musikka | 2005 | 260 | 1:19.36 | 2:48.83 | 4:18.64 | 5:44.65 | |||
Vanders | 5:25.44 | |||||||||
11 | Samuli Seger | 2005 | 244 | 1:20.63 | 2:52.98 | 4:25.38 | 5:51.98 | |||
Octopus Lohja | 5:54.64 | |||||||||
12 | Aapo Ahlroos | 2004 | 233 | 1:22.38 | 2:54.80 | 4:26.98 | 5:57.55 | |||
Vanders | 5:43.89 | |||||||||
13 | Urho Käkelä | 2005 | 219 | 1:21.30 | 2:54.65 | 4:29.46 | 6:04.63 | |||
Tuusulan Uimaseura | 5:49.47 | |||||||||
14 | Serhat Kalin | 2005 | 204 | 1:21.79 | 2:58.21 | 4:38.28 | 6:13.33 | |||
ORCA Helsinki | 6:25.09 | |||||||||
15 | Sampo Nord | 2005 | 202 | 1:27.40 | 3:03.36 | 4:39.46 | 6:14.68 | |||
Vanders | 6:03.36 | |||||||||
16 | Ahti Liimatainen | 2005 | 169 | 1:27.22 | 3:11.46 | 4:55.30 | 6:37.28 | |||
Helsingin Uimarit | 6:19.57 | |||||||||
17 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 141 | 1:39.06 | 3:25.48 | 5:14.77 | 7:02.04 | |||
Vanders | 6:42.05 | |||||||||
18 | Anton Visulainen | 2005 | 133 | 1:41.73 | 3:36.00 | 5:31.90 | 7:10.68 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
19 | Aaro Ruuskanen | 2005 | 107 | 1:45.57 | 3:45.29 | 5:47.66 | 7:43.03 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 20, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matias Hjelm | 2002 | 587 | 1:03.18 | 2:10.36 | 3:17.62 | 4:22.71 | |||
Vanders | 4:22.75 | |||||||||
2 | Danila Shishinin | 2002 | 436 | 1:07.38 | 2:21.15 | 3:37.39 | 4:50.13 | |||
ORCA Helsinki | 4:48.54 | |||||||||
3 | Alexander Huhtala | 2003 | 436 | 1:07.52 | 2:21.96 | 3:38.15 | 4:50.15 | |||
Cetus Espoo | 4:55.30 | |||||||||
4 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 396 | 1:12.06 | 2:27.30 | 3:44.04 | 4:59.60 | |||
Cetus Espoo | 4:57.11 | |||||||||
5 | Topi Immonen | 2003 | 395 | 1:11.32 | 2:27.22 | 3:44.11 | 4:59.69 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 4:56.04 | |||||||||
6 | Juho Marjala | 2003 | 381 | 1:09.40 | 2:25.73 | 3:44.82 | 5:03.38 | |||
Simmis Wanda | 4:52.98 | |||||||||
7 | Otto Sormunen | 2002 | 371 | 1:11.15 | 2:30.33 | 3:49.20 | 5:06.19 | |||
Cetus Espoo | 5:12.67 | |||||||||
8 | Joona Lehtonen | 2003 | 330 | 1:15.07 | 2:36.52 | 3:59.07 | 5:18.14 | |||
Vanders | 5:20.85 | |||||||||
9 | Antti Pesonen | 2003 | 286 | 1:15.63 | 2:41.13 | 4:09.34 | 5:33.71 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 5:35.24 | |||||||||
10 | Atte Poikela | 2003 | 280 | 1:18.73 | 2:44.25 | 4:10.71 | 5:36.04 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Sam Zamanimehr | 2003 | 206 | 1:21.79 | 2:58.27 | 4:37.91 | 6:12.35 | |||
Cetus Espoo | 5:42.35 | |||||||||
Laji 20, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Taneli Lantta | 2001 | 670 | 1:01.27 | 2:05.44 | 3:09.73 | 4:11.44 | |||
Simmis Wanda | 4:11.01 | |||||||||
2 | Aleksi Seger | 2001 | 516 | 1:04.52 | 2:14.18 | 3:25.14 | 4:34.32 | |||
Octopus Lohja | 4:33.79 | |||||||||
3 | Jani-Petteri Puustinen | 1979 | 411 | 1:09.76 | 2:24.57 | 3:40.48 | 4:55.77 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Ville Lauslahti | 2001 | 396 | 1:10.67 | 2:28.14 | 3:46.39 | 4:59.59 | |||
Cetus Espoo | 5:05.51 | |||||||||
5 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 277 | 1:18.93 | 2:44.71 | 4:11.93 | 5:37.36 | |||
Cetus Espoo | 5:45.97 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:10 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:51 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 21, 50m Perhosuinti M Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aija Matela | 1977 | 202 | 41.61 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 42.55 | |||||||||
Laji 21, 50m Perhosuinti M Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Meri Santaholma | 1964 | 188 | 42.58 | ||||||
Cetus Espoo | 42.53 | |||||||||
Laji 21, 50m Perhosuinti M Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaarina Markkula | 1952 | 141 | 46.84 | ||||||
Cetus Espoo | 45.61 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 17:51 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:31 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 22, 50m Perhosuinti M Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jani-Petteri Puustinen | 1979 | 382 | 30.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.10 | |||||||||
2 | Tuomas Hirsi | 1979 | 234 | 36.38 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 22, 50m Perhosuinti M Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mika Matela | 1975 | 230 | 36.57 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 39.40 | |||||||||
Laji 22, 50m Perhosuinti M Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sami Uitti | 1971 | 191 | 38.91 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Pavel Kobychev | 1971 | 143 | 42.81 | ||||||
Cetus Espoo | 43.95 | |||||||||
Laji 22, 50m Perhosuinti M Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Petri Rahko | 1965 | 372 | 31.18 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 17:31 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:48 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 23, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Linnea Heikkilä | 2008 | 145 | 46.46 | ||||||
Simmis Grani | 44.75 | |||||||||
2 | Taisiya Baindurashvili | 2008 | 145 | 46.49 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 47.29 | |||||||||
3 | Serafima Ratner | 2008 | 137 | 47.33 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 48.55 | |||||||||
4 | Sira Katavisto | 2008 | 95 | 53.54 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Tytti Nuorkivi | 2008 | 75 | 57.68 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Armi Hakkarainen | 2008 | 72 | 58.62 | ||||||
Vanders | 1:01.58 | |||||||||
7 | Nora Ilieva | 2008 | 67 | 59.99 | ||||||
Vanders | 1:03.50 | |||||||||
- | Aleksandra Lopatina | 2009 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Ilona Sauliala | 2008 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Kea-Erin Saarinen | 2008 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 23, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jeanette Ingberg | 2006 | 236 | 39.48 | ||||||
Octopus Lohja | 38.85 | |||||||||
2 | Hilda Kupila | 2006 | 232 | 39.75 | ||||||
Vanders | 40.56 | |||||||||
3 | Iida Tawast | 2007 | 223 | 40.24 | ||||||
Simmis Grani | 41.95 | |||||||||
4 | Sofie Nauklér | 2006 | 194 | 42.14 | ||||||
Simmis Grani | 42.62 | |||||||||
5 | Tua Iivanainen | 2006 | 171 | 43.94 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 44.64 | |||||||||
6 | Eevi Hirsi | 2007 | 157 | 45.19 | ||||||
HTU Stadi | 45.18 | |||||||||
7 | Viivi Loimusto | 2007 | 148 | 46.15 | ||||||
Salon Uimarit | 44.95 | |||||||||
8 | Aurora Änäkkälä | 2007 | 132 | 47.97 | ||||||
Salon Uimarit | 45.28 | |||||||||
9 | Kiti Konttinen | 2006 | 128 | 48.37 | ||||||
Helsingin Uimarit | 45.99 | |||||||||
10 | Minni Kinnunen | 2006 | 120 | 49.40 | ||||||
Vanders | 50.75 | |||||||||
11 | Peppi Virokannas | 2006 | 116 | 50.05 | ||||||
ORCA Helsinki | 51.17 | |||||||||
12 | Veera Oila | 2007 | 113 | 50.49 | ||||||
Vanders | 48.31 | |||||||||
13 | Sonja Berseneva | 2006 | 111 | 50.70 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
14 | Maia Loponen | 2007 | 109 | 51.00 | ||||||
ORCA Helsinki | 49.71 | |||||||||
- | Kätlin Ploompuu | 2007 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 46.39 | |||||||||
- | Katja Seiger | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Sofie Apajasalo | 2007 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | 59.34 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 23, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aada Rissanen | 2004 | 488 | 31.02 | ||||||
Cetus Espoo | 30.70 | |||||||||
2 | Vilja Saarinen | 2005 | 449 | 31.89 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 32.00 | |||||||||
3 | Helmi Lehtonen | 2004 | 437 | 32.18 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.59 | |||||||||
4 | Iiris Jämsä | 2004 | 387 | 33.50 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 33.30 | |||||||||
5 | Aino Tamminen | 2005 | 383 | 33.63 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 35.63 | |||||||||
6 | Anniina Ahonen | 2005 | 374 | 33.88 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 34.20 | |||||||||
7 | Pinja Kinnunen | 2004 | 361 | 34.28 | ||||||
Helsingin Uimarit | 34.48 | |||||||||
8 | Vlada Guljajeva | 2004 | 356 | 34.44 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 35.90 | |||||||||
9 | Janita Severinkangas | 2004 | 324 | 35.54 | ||||||
Cetus Espoo | 36.40 | |||||||||
10 | Aino Koskelo | 2005 | 318 | 35.76 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 34.72 | |||||||||
11 | Rauha Heikkinen | 2005 | 310 | 36.08 | ||||||
Helsingin Uimarit | 37.91 | |||||||||
12 | Ada-Maj Saarinen | 2004 | 296 | 36.65 | ||||||
ORCA Helsinki | 36.87 | |||||||||
13 | Nicole Yisrael | 2004 | 263 | 38.13 | ||||||
Simmis Wanda | 32.87 | |||||||||
14 | Iida Herrala | 2004 | 257 | 38.41 | ||||||
Simmis Wanda | 35.47 | |||||||||
15 | Matilda Nyberg | 2004 | 246 | 38.97 | ||||||
Helsingin Uimarit | 40.54 | |||||||||
16 | Saara Raulos | 2005 | 242 | 39.17 | ||||||
Cetus Espoo | 38.44 | |||||||||
17 | Iina Kukkonen | 2005 | 231 | 39.81 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 38.28 | |||||||||
18 | Iida Siltala | 2005 | 222 | 40.34 | ||||||
Cetus Espoo | 38.93 | |||||||||
19 | Hilla Wiemers | 2005 | 221 | 40.39 | ||||||
ORCA Helsinki | 39.21 | |||||||||
20 | Lyydia Leskinen | 2005 | 202 | 41.57 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 41.55 | |||||||||
21 | Kaisa Mäkinen | 2005 | 195 | 42.10 | ||||||
Helsingin Uimarit | 40.53 | |||||||||
22 | Ada Oila | 2005 | 181 | 43.15 | ||||||
Vanders | 42.50 | |||||||||
23 | Taru Lax | 2005 | 177 | 43.46 | ||||||
Cetus Espoo | 45.05 | |||||||||
- | Diana Valero de la Iglesia | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 39.53 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 23, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sonja Lehtinen | 2003 | 525 | 30.28 | ||||||
Helsingin Uimarit | 30.28 | |||||||||
2 | Charlotte Ingberg | 2002 | 479 | 31.21 | ||||||
Octopus Lohja | 30.14 | |||||||||
3 | Vilja Grundström | 2003 | 454 | 31.78 | ||||||
Vanders | 31.34 | |||||||||
4 | Emma Loponen | 2003 | 451 | 31.84 | ||||||
Simmis Wanda | 32.43 | |||||||||
5 | Aino Paju | 2003 | 437 | 32.17 | ||||||
Vanders | 32.43 | |||||||||
6 | Emilia Sjölund | 2002 | 416 | 32.71 | ||||||
Simmis Wanda | 32.11 | |||||||||
7 | Agneta Kallas | 2002 | 381 | 33.69 | ||||||
Simmis Wanda | 33.48 | |||||||||
8 | Siiri Hargreaves | 2003 | 376 | 33.82 | ||||||
Cetus Espoo | 33.54 | |||||||||
9 | Milla Nikkanen | 2002 | 349 | 34.69 | ||||||
Vanders | 33.46 | |||||||||
10 | Lilli Louhikoski | 2002 | 337 | 35.09 | ||||||
Vanders | 34.94 | |||||||||
11 | Tiia Kuisma | 2003 | 327 | 35.44 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.39 | |||||||||
12 | Oona Lehtola | 2003 | 322 | 35.64 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 37.32 | |||||||||
13 | Anni Seppälä | 2003 | 320 | 35.70 | ||||||
Helsingin Uimarit | 37.45 | |||||||||
14 | Saima Huovinen | 2003 | 311 | 36.03 | ||||||
Helsingin Uimarit | 35.31 | |||||||||
15 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 302 | 36.38 | ||||||
Helsingin Uimarit | 36.44 | |||||||||
16 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 283 | 37.18 | ||||||
Vanders | 40.71 | |||||||||
17 | Sanna Valkonen | 2003 | 278 | 37.43 | ||||||
Cetus Espoo | 36.85 | |||||||||
18 | Essi Talvinko | 2003 | 257 | 38.38 | ||||||
Helsingin Uimarit | 38.44 | |||||||||
19 | Essi Helle | 2002 | 232 | 39.74 | ||||||
Helsingin Uimarit | 38.55 | |||||||||
20 | Camilla Tolvanen | 2003 | 195 | 42.08 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 45.02 | |||||||||
21 | Ella Parviainen | 2003 | 174 | 43.73 | ||||||
Helsingin Uimarit | 42.19 | |||||||||
- | Tilda Selonen | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | 34.51 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 23, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nina Haltia | 1999 | 576 | 29.35 | ||||||
Vanders | 30.10 | |||||||||
2 | Claudia Åvist | 1997 | 516 | 30.45 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 30.09 | |||||||||
3 | Olivia Hellsten | 2000 | 496 | 30.85 | ||||||
Simmis Wanda | 30.25 | |||||||||
4 | Mette Konttila | 2001 | 494 | 30.89 | ||||||
Octopus Lohja | 33.19 | |||||||||
5 | Linda Wallenius | 1999 | 459 | 31.66 | ||||||
Salon Uimarit | 31.02 | |||||||||
6 | Emma Ingberg | 1999 | 431 | 32.33 | ||||||
Simmis Wanda | 31.84 | |||||||||
7 | Jenni Rantanen | 2001 | 431 | 32.34 | ||||||
HTU Stadi | 31.47 | |||||||||
8 | Roosa Lehtola | 2001 | 419 | 32.63 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.30 | |||||||||
9 | Liia Louhikoski | 2001 | 390 | 33.43 | ||||||
Vanders | 32.90 | |||||||||
10 | Pippi Nordström | 2001 | 382 | 33.65 | ||||||
Helsingin Uimarit | 34.18 | |||||||||
11 | Jasmin Vacker | 1999 | 369 | 34.05 | ||||||
Vanders | 34.15 | |||||||||
12 | Wilma Walther | 2001 | 327 | 35.46 | ||||||
HTU Stadi | 34.76 | |||||||||
13 | Annika Tietz | 2001 | 310 | 36.08 | ||||||
HTU Stadi | 34.98 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 17:48 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:45 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 24, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jan Voloshin | 2008 | 148 | 42.32 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 41.64 | |||||||||
2 | Severi Tammihovi | 2009 | 97 | 48.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Nikita Dzura | 2010 | 87 | 50.54 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 55.61 | |||||||||
- | Lauri Rantsi | 2008 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Leo Tuomainen | 2008 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 24, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandr Logvin | 2006 | 250 | 35.57 | ||||||
Vanders | 37.30 | |||||||||
2 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | 230 | 36.57 | ||||||
Stadin Delfiinit | 37.33 | |||||||||
3 | Lasse Niemi | 2006 | 175 | 40.04 | ||||||
Helsingin Uimarit | 40.53 | |||||||||
4 | Matias Kotilainen | 2006 | 175 | 40.07 | ||||||
Salon Uimarit | 39.67 | |||||||||
5 | Matias Kukkonen | 2006 | 148 | 42.39 | ||||||
ORCA Helsinki | 41.48 | |||||||||
6 | Topias Muhonen | 2006 | 139 | 43.30 | ||||||
Octopus Lohja | 42.08 | |||||||||
7 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 124 | 44.94 | ||||||
Salon Uimarit | 42.19 | |||||||||
8 | Amos Mäkilä | 2007 | 116 | 45.94 | ||||||
Simmis Grani | 48.12 | |||||||||
9 | Daniel Guzhov | 2006 | 77 | 52.53 | ||||||
Vanders | 48.82 | |||||||||
10 | Oiva Koppelmäki | 2007 | 75 | 53.03 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 50.22 | |||||||||
11 | Caspar Åberg | 2006 | 53 | 59.55 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
- | Nikita Shishinin | 2006 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | 49.61 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Olli Pesonen | 2006 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 46.44 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 24, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 461 | 29.02 | ||||||
Vanders | 27.76 | |||||||||
2 | Akseli Maaranen | 2004 | 360 | 31.52 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 30.82 | |||||||||
3 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 290 | 33.86 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.60 | |||||||||
4 | Yufei Meng | 2004 | 275 | 34.48 | ||||||
Simmis Grani | 33.80 | |||||||||
5 | Alexander Malyshkov | 2004 | 268 | 34.75 | ||||||
Salon Uimarit | 34.42 | |||||||||
6 | Alexander Nyman | 2004 | 200 | 38.30 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 39.92 | |||||||||
7 | Paulus Sarre | 2004 | 187 | 39.21 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Kaius Kulmala | 2004 | 153 | 41.89 | ||||||
Simmis Grani | 38.21 | |||||||||
Laji 24, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elias Kukkonen | 2002 | 495 | 28.35 | ||||||
ORCA Helsinki | 28.41 | |||||||||
2 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 492 | 28.40 | ||||||
Lahden Uimaseura | 29.09 | |||||||||
3 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 440 | 29.47 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 30.10 | |||||||||
4 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 440 | 29.49 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.91 | |||||||||
5 | Roni Severinkangas | 2003 | 424 | 29.85 | ||||||
Cetus Espoo | 30.01 | |||||||||
6 | Elias Filippovits | 2002 | 423 | 29.87 | ||||||
ORCA Helsinki | 28.82 | |||||||||
7 | Otto Sormunen | 2002 | 420 | 29.95 | ||||||
Cetus Espoo | 29.88 | |||||||||
8 | Joonas Cranston | 2003 | 404 | 30.33 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 30.74 | |||||||||
9 | Kirill Karppi | 2002 | 312 | 33.06 | ||||||
Helsingin Uimarit | 33.21 | |||||||||
10 | Olli Paukola | 2003 | 307 | 33.22 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 33.25 | |||||||||
11 | Matias Ola | 2002 | 298 | 33.55 | ||||||
ORCA Helsinki | 33.59 | |||||||||
12 | Lauri Cederberg | 2003 | 261 | 35.08 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 34.03 | |||||||||
Laji 24, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 599 | 26.60 | ||||||
Vanders | 25.83 | |||||||||
2 | Alex Lassila | 2000 | 509 | 28.09 | ||||||
Cetus Espoo | 27.37 | |||||||||
3 | Eetu Einto | 2001 | 486 | 28.52 | ||||||
Vanders | 28.26 | |||||||||
4 | Veeti Laine | 2000 | 480 | 28.63 | ||||||
Cetus Espoo | 27.76 | |||||||||
5 | Eerikki Laitala | 2001 | 464 | 28.97 | ||||||
Cetus Espoo | 27.50 | |||||||||
5 | Kasper Envalds | 2001 | 464 | 28.97 | ||||||
Vanders | 29.11 | |||||||||
7 | Janne Alanne | 1970 | 234 | 36.36 | ||||||
Vanders | 45.07 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:45 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:29 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Serafima Ratner | 2008 | 184 | 47.56 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 48.98 | |||||||||
2 | Taisiya Baindurashvili | 2008 | 180 | 47.87 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 46.34 | |||||||||
3 | Ilona Kallio | 2009 | 178 | 48.07 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Siiri Tapaninen | 2009 | 174 | 48.40 | ||||||
HTU Stadi | 51.71 | |||||||||
5 | Lilja Hirsikko | 2008 | 172 | 48.62 | ||||||
ORCA Helsinki | 49.68 | |||||||||
6 | Sira Katavisto | 2008 | 170 | 48.80 | ||||||
ORCA Helsinki | 50.98 | |||||||||
7 | Emma Lahti | 2008 | 170 | 48.81 | ||||||
Vanders | 50.77 | |||||||||
8 | Olga Kaiser | 2008 | 154 | 50.47 | ||||||
ORCA Helsinki | 52.82 | |||||||||
9 | Matilda Saarinen | 2008 | 147 | 51.18 | ||||||
Salon Uimarit | 51.33 | |||||||||
10 | Viivi Vainoniemi | 2008 | 141 | 51.90 | ||||||
Vanders | 54.01 | |||||||||
11 | Aleksandra Lopatina | 2009 | 138 | 52.35 | ||||||
Vanders | 53.49 | |||||||||
12 | Fiia Immonen | 2008 | 135 | 52.64 | ||||||
Vanders | 50.57 | |||||||||
13 | Emmi Pernaa | 2008 | 122 | 54.46 | ||||||
Cetus Espoo | 58.33 | |||||||||
14 | Erica Kovanen | 2009 | 120 | 54.83 | ||||||
Vanders | ||||||||||
15 | Siiri Laine | 2008 | 114 | 55.69 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 51.90 | |||||||||
16 | Emilia Elizaveta Karulina | 2008 | 112 | 56.10 | ||||||
Cetus Espoo | 54.15 | |||||||||
17 | Auli Hakkarainen | 2009 | 100 | 58.28 | ||||||
Vanders | ||||||||||
18 | Veera Tawast | 2009 | 92 | 59.74 | ||||||
Simmis Grani | 55.93 | |||||||||
19 | Pinja Kotakoski | 2008 | 72 | 1:04.81 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.85 | |||||||||
- | Linnea Heikkilä | 2008 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | 50.18 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Milja Korhonen | 2006 | 293 | 40.74 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 40.92 | |||||||||
2 | Clara Korkeamäki | 2006 | 201 | 46.12 | ||||||
Vanders | ||||||||||
3 | Anni Luhtanen | 2007 | 185 | 47.42 | ||||||
HTU Stadi | 48.54 | |||||||||
- | Selma Korhonen | 2006 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 53.37 | |||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alina Antila | 2004 | 595 | 32.17 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 31.85 | |||||||||
2 | Helmi Haverinen | 2004 | 465 | 34.92 | ||||||
Cetus Espoo | 34.70 | |||||||||
3 | Anna Hakkarainen | 2005 | 403 | 36.62 | ||||||
Cetus Espoo | 37.11 | |||||||||
4 | Liinu Louhikoski | 2004 | 402 | 36.65 | ||||||
Vanders | 33.27 | |||||||||
5 | Rina Rantanen | 2005 | 401 | 36.69 | ||||||
Cetus Espoo | 35.03 | |||||||||
6 | Ida Kauppinen | 2005 | 390 | 37.01 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 35.27 | |||||||||
7 | Iida Vesa | 2005 | 377 | 37.43 | ||||||
ORCA Helsinki | 36.47 | |||||||||
8 | Iina Rissanen | 2005 | 360 | 38.02 | ||||||
Vanders | 35.10 | |||||||||
9 | Siiri Vesanen | 2004 | 345 | 38.57 | ||||||
Vanders | 37.94 | |||||||||
10 | Nicole Yisrael | 2004 | 313 | 39.82 | ||||||
Simmis Wanda | 36.20 | |||||||||
11 | Lea Heinzmann | 2004 | 266 | 42.04 | ||||||
Simmis Grani | 43.68 | |||||||||
12 | Ria Rahkonen | 2005 | 225 | 44.45 | ||||||
HTU Stadi | 45.83 | |||||||||
13 | Saara Turunen | 2005 | 201 | 46.14 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
14 | Nella Saarela | 2005 | 116 | 55.39 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Sondra Nõmme | 2004 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | 49.73 | |||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Venla Suihkonen | 2002 | 522 | 33.59 | ||||||
Octopus Lohja | 33.16 | |||||||||
2 | Vilja Grundström | 2003 | 449 | 35.33 | ||||||
Vanders | 32.96 | |||||||||
3 | Alisa Hänninen | 2003 | 405 | 36.56 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.75 | |||||||||
4 | Sini Heikkilä | 2003 | 404 | 36.59 | ||||||
Salon Uimarit | 35.02 | |||||||||
5 | Siiri Pitkänen | 2003 | 374 | 37.53 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 37.53 | |||||||||
6 | Anni Seppälä | 2003 | 355 | 38.21 | ||||||
Helsingin Uimarit | 36.98 | |||||||||
7 | Julie Nikkilä | 2003 | 350 | 38.39 | ||||||
Vanders | 37.12 | |||||||||
8 | Senni Räikkönen | 2003 | 349 | 38.43 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 37.84 | |||||||||
9 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 324 | 39.38 | ||||||
Vanders | 38.13 | |||||||||
10 | Beatriz Coloma Vanhala | 2003 | 304 | 40.22 | ||||||
Helsingin Uimarit | 41.40 | |||||||||
11 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 281 | 41.28 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
12 | Muska Liesaho | 2003 | 242 | 43.38 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
13 | Heli Havantola | 2003 | 186 | 47.37 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 49.62 | |||||||||
Laji 25, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Claudia Åvist | 1997 | 583 | 32.38 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 31.94 | |||||||||
2 | Noora Kokko | 2001 | 569 | 32.65 | ||||||
Helsingin Uimarit | 31.66 | |||||||||
3 | Ida Slöör | 2001 | 543 | 33.15 | ||||||
Cetus Espoo | 31.38 | |||||||||
4 | Ella Hörkkö | 2001 | 395 | 36.88 | ||||||
Simmis Wanda | 34.74 | |||||||||
5 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 387 | 37.11 | ||||||
Vanders | 36.11 | |||||||||
6 | Wilma Walther | 2001 | 370 | 37.66 | ||||||
HTU Stadi | 36.08 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:29 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:15 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 26, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jan Voloshin | 2008 | 188 | 41.91 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 41.54 | |||||||||
2 | Kevin Kajava | 2009 | 123 | 48.26 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 48.91 | |||||||||
3 | Nikita Dzura | 2010 | 119 | 48.84 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 48.19 | |||||||||
4 | Leo Tuomainen | 2008 | 101 | 51.62 | ||||||
Cetus Espoo | 48.56 | |||||||||
5 | Lauri Rantsi | 2008 | 97 | 52.29 | ||||||
Vanders | 51.73 | |||||||||
6 | Kaapo Piironen | 2008 | 63 | 1:00.21 | ||||||
Vanders | ||||||||||
7 | Jere Pasanen | 2008 | 38 | 1:11.24 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Justus Lipiäinen | 2009 | 37 | 1:11.60 | ||||||
Vanders | 1:15.51 | |||||||||
Laji 26, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Daniel Kajava | 2007 | 221 | 39.72 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 40.50 | |||||||||
2 | Onni Rahkonen | 2007 | 188 | 41.92 | ||||||
Simmis Grani | 40.73 | |||||||||
3 | Otso Heikkinen | 2007 | 186 | 42.05 | ||||||
Helsingin Uimarit | 43.17 | |||||||||
4 | Daniel Tapiovaara | 2006 | 152 | 44.96 | ||||||
Helsingin Uimarit | 47.08 | |||||||||
5 | Iivari Sippola | 2007 | 131 | 47.32 | ||||||
Vanders | 47.57 | |||||||||
6 | Amos Mäkilä | 2007 | 124 | 48.15 | ||||||
Simmis Grani | 44.18 | |||||||||
7 | Veikko Moilanen | 2007 | 123 | 48.21 | ||||||
Helsingin Uimarit | 51.45 | |||||||||
8 | Eetu Niemi | 2007 | 120 | 48.73 | ||||||
Octopus Lohja | 48.10 | |||||||||
9 | Leo Nieminen | 2007 | 116 | 49.22 | ||||||
ORCA Helsinki | 48.31 | |||||||||
10 | Miklas Sarkkinen | 2007 | 116 | 49.24 | ||||||
Helsingin Uimarit | 50.14 | |||||||||
11 | Eemil Hujala | 2007 | 115 | 49.37 | ||||||
Cetus Espoo | 51.46 | |||||||||
12 | Jooa Katavisto | 2006 | 108 | 50.33 | ||||||
ORCA Helsinki | 49.12 | |||||||||
Laji 26, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Akseli Leppänen | 2004 | 359 | 33.82 | ||||||
Cetus Espoo | 34.55 | |||||||||
2 | Justus Holtari | 2004 | 244 | 38.44 | ||||||
Cetus Espoo | 37.39 | |||||||||
3 | Tommi Myllynen | 2004 | 199 | 41.12 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 44.78 | |||||||||
4 | Aapo Ahlroos | 2004 | 129 | 47.49 | ||||||
Vanders | 45.23 | |||||||||
5 | Jesper Dolk | 2005 | 129 | 47.51 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 46.16 | |||||||||
Laji 26, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Matias Hjelm | 2002 | 464 | 31.05 | ||||||
Vanders | 30.74 | |||||||||
2 | Joonas Cranston | 2003 | 436 | 31.70 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 31.73 | |||||||||
3 | Aki Hakkarainen | 2003 | 379 | 33.19 | ||||||
Simmis Wanda | 32.54 | |||||||||
4 | Olli Paukola | 2003 | 287 | 36.44 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.63 | |||||||||
5 | Sami Pönkä | 2003 | 250 | 38.16 | ||||||
Vanders | ||||||||||
6 | Antti Pesonen | 2003 | 201 | 40.99 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 43.57 | |||||||||
7 | Ilmari Laitala | 2003 | 100 | 51.70 | ||||||
Cetus Espoo | 49.08 | |||||||||
Laji 26, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Haikonen | 2001 | 614 | 28.27 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.69 | |||||||||
2 | Valtteri Eloranta | 1992 | 538 | 29.54 | ||||||
Cetus Espoo | 27.85 | |||||||||
3 | Tuomas Ikonen | 1996 | 471 | 30.88 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 27.92 | |||||||||
4 | Ruslan Panschin | 2001 | 360 | 33.77 | ||||||
ORCA Helsinki | 31.60 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:15 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:16 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 27, 50m Selkäuinti M Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Meri Santaholma | 1964 | 161 | 49.68 | ||||||
Cetus Espoo | 46.92 | |||||||||
Laji 27, 50m Selkäuinti M Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaarina Markkula | 1952 | 122 | 54.48 | ||||||
Cetus Espoo | 51.69 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:16 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:35 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 28, 50m Selkäuinti M Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Hirsi | 1979 | 206 | 40.70 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 28, 50m Selkäuinti M Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sami Uitti | 1971 | 173 | 43.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Pavel Kobychev | 1971 | 140 | 46.29 | ||||||
Cetus Espoo | 45.13 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:35 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:48 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Helmi Käkelä | 2006 | 379 | 41.51 | 1:28.55 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:29.04 | |||||||||
2 | Milla Kiviranta | 2006 | 344 | 43.78 | 1:31.44 | |||||
Vanders | 1:32.79 | |||||||||
3 | Maria Karvonen | 2006 | 290 | 47.85 | 1:36.81 | |||||
Simmis Wanda | 1:42.78 | |||||||||
4 | Sofie Nauklér | 2006 | 289 | 47.00 | 1:36.95 | |||||
Simmis Grani | 1:36.77 | |||||||||
5 | Emmi Nieminen | 2006 | 288 | 46.96 | 1:37.05 | |||||
Vanders | 1:38.35 | |||||||||
6 | Tytti Rantanen | 2006 | 266 | 48.18 | 1:39.71 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:42.09 | |||||||||
7 | Sonja Berseneva | 2006 | 264 | 48.97 | 1:39.90 | |||||
ORCA Helsinki | 1:49.22 | |||||||||
8 | Tua Iivanainen | 2006 | 256 | 49.20 | 1:40.88 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:42.43 | |||||||||
9 | Rebekka Ritmala | 2006 | 250 | 49.40 | 1:41.70 | |||||
Vanders | 1:42.06 | |||||||||
10 | Teela Saarentaus | 2007 | 249 | 48.84 | 1:41.89 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:49.13 | |||||||||
11 | Elsa Määttä | 2006 | 245 | 48.23 | 1:42.35 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:46.94 | |||||||||
12 | Oona Sarlin | 2006 | 243 | 47.98 | 1:42.69 | |||||
Vanders | 1:42.09 | |||||||||
13 | Unna Korja | 2006 | 243 | 49.70 | 1:42.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:42.42 | |||||||||
14 | Milja Korhonen | 2006 | 237 | 50.58 | 1:43.59 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:48.00 | |||||||||
15 | Diana Raduly Baka | 2006 | 233 | 49.73 | 1:44.20 | |||||
Salon Uimarit | 1:42.67 | |||||||||
16 | Selma Korhonen | 2006 | 212 | 51.26 | 1:47.55 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:49.12 | |||||||||
17 | Helmi Heinonen | 2006 | 161 | 56.25 | 1:57.67 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:59.16 | |||||||||
18 | Friida Prittinen | 2008 | 161 | 56.49 | 1:57.82 | |||||
Vanders | ||||||||||
19 | Kiti Konttinen | 2006 | 147 | 57.05 | 2:01.36 | |||||
Helsingin Uimarit | 2:03.85 | |||||||||
20 | Sofie Apajasalo | 2007 | 126 | 1:02.00 | 2:07.75 | |||||
Helsingin Uimarit | 2:03.71 | |||||||||
21 | Vanja Ilieva | 2008 | 115 | 1:02.30 | 2:11.54 | |||||
Vanders | ||||||||||
- | Sonja Heikkilä | 2006 | DNS | |||||||
Salon Uimarit | 1:55.54 | |||||||||
- | Tinka Enäjärvi | 2006 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | 1:56.59 | |||||||||
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Milla Strandberg | 2005 | 512 | 37.91 | 1:20.13 | |||||
Vanders | 1:22.36 | |||||||||
2 | Greta Beszteri | 2004 | 507 | 37.96 | 1:20.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.03 | |||||||||
3 | Pinja Nieminen | 2004 | 412 | 41.85 | 1:26.16 | |||||
Cetus Espoo | 1:25.51 | |||||||||
4 | Rina Rantanen | 2005 | 410 | 40.14 | 1:26.30 | |||||
Cetus Espoo | 1:20.90 | |||||||||
5 | Iida Herrala | 2004 | 400 | 40.64 | 1:26.97 | |||||
Simmis Wanda | 1:24.84 | |||||||||
6 | Ellen Kettunen | 2005 | 397 | 42.42 | 1:27.21 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.63 | |||||||||
7 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 382 | 41.85 | 1:28.33 | |||||
Salon Uimarit | 1:30.45 | |||||||||
8 | Emma Lönnberg | 2005 | 377 | 41.35 | 1:28.76 | |||||
Cetus Espoo | 1:30.12 | |||||||||
9 | Essi Loponen | 2004 | 365 | 42.47 | 1:29.66 | |||||
Simmis Wanda | 1:27.27 | |||||||||
10 | Meri Luoma | 2005 | 358 | 42.19 | 1:30.25 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:28.99 | |||||||||
11 | Aava Aula | 2004 | 357 | 42.28 | 1:30.33 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:28.60 | |||||||||
12 | Janita Severinkangas | 2004 | 351 | 43.81 | 1:30.91 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.68 | |||||||||
13 | Vilja Rautell | 2004 | 338 | 44.24 | 1:32.02 | |||||
Octopus Lohja | 1:32.09 | |||||||||
14 | Emilia Niemi | 2005 | 325 | 43.55 | 1:33.26 | |||||
Octopus Lohja | 1:32.73 | |||||||||
15 | Maria Mustonen | 2005 | 319 | 43.47 | 1:33.84 | |||||
ORCA Helsinki | 1:33.81 | |||||||||
16 | Kaarina Rihte | 2005 | 318 | 45.05 | 1:33.92 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.84 | |||||||||
17 | Hanna Martola | 2005 | 312 | 46.45 | 1:34.49 | |||||
Cetus Espoo | 1:33.24 | |||||||||
18 | Juulia Lindfors | 2005 | 311 | 44.16 | 1:34.63 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.54 | |||||||||
19 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 299 | 45.58 | 1:35.89 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.51 | |||||||||
20 | Katarina Kobycheva | 2004 | 279 | 45.92 | 1:38.07 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.26 | |||||||||
21 | Siiri Vesanen | 2004 | 265 | 47.04 | 1:39.83 | |||||
Vanders | 1:43.74 | |||||||||
22 | Reetta Haara | 2004 | 242 | 49.10 | 1:42.84 | |||||
Simmis Wanda | 1:43.69 | |||||||||
23 | Lyydia Leskinen | 2005 | 207 | 52.03 | 1:48.35 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:45.55 | |||||||||
24 | Emma Sund | 2005 | 165 | 56.02 | 1:56.72 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:53.92 | |||||||||
- | Roosa Tuomainen | 2005 | DNF | |||||||
Salon Uimarit | 1:28.19 | |||||||||
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuisku Grundström | 2002 | 447 | 39.60 | 1:23.86 | |||||
Vanders | 1:23.10 | |||||||||
2 | Oona Lehtola | 2003 | 396 | 40.88 | 1:27.31 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:26.18 | |||||||||
3 | Cinja Åvist | 2003 | 364 | 41.86 | 1:29.80 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:31.39 | |||||||||
4 | Martina Uusitalo | 2003 | 351 | 43.51 | 1:30.87 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.63 | |||||||||
5 | Nicole Sundell | 2003 | 346 | 44.02 | 1:31.34 | |||||
ORCA Helsinki | 1:31.81 | |||||||||
6 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 336 | 42.58 | 1:32.17 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:27.96 | |||||||||
7 | Milli Kosunen | 2002 | 323 | 43.94 | 1:33.40 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.24 | |||||||||
8 | Susanna Kuisma | 2003 | 308 | 44.54 | 1:34.86 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:30.29 | |||||||||
9 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 253 | 48.21 | 1:41.35 | |||||
Vanders | ||||||||||
10 | Ella Parviainen | 2003 | 224 | 49.23 | 1:45.56 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:49.49 | |||||||||
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 591 | 35.74 | 1:16.40 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.90 | |||||||||
2 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 577 | 35.74 | 1:17.01 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.66 | |||||||||
3 | Annika Tietz | 2001 | 459 | 38.92 | 1:23.12 | |||||
HTU Stadi | 1:17.06 | |||||||||
4 | Mette Konttila | 2001 | 411 | 38.97 | 1:26.20 | |||||
Octopus Lohja | 1:24.17 | |||||||||
5 | Marianne Salmi | 1993 | 411 | 40.70 | 1:26.21 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
6 | Jasmin Vacker | 1999 | 323 | 43.84 | 1:33.42 | |||||
Vanders | 1:28.37 | |||||||||
7 | Sini Espo | 1992 | 303 | 45.41 | 1:35.43 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:38.76 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 18:48 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:00 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | 225 | 44.86 | 1:33.87 | |||||
Stadin Delfiinit | 1:30.66 | |||||||||
2 | Matias Saarinen | 2006 | 170 | 48.82 | 1:43.09 | |||||
Salon Uimarit | 1:47.60 | |||||||||
3 | Aarne Nuutinen | 2006 | 169 | 48.88 | 1:43.30 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.52 | |||||||||
4 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 132 | 52.84 | 1:52.04 | |||||
Salon Uimarit | 1:55.79 | |||||||||
5 | Jooa Katavisto | 2006 | 127 | 54.52 | 1:53.54 | |||||
ORCA Helsinki | 1:49.34 | |||||||||
6 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 102 | 57.29 | 2:02.13 | |||||
Salon Uimarit | 1:51.55 | |||||||||
- | Damir Kolesov | 2006 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | 1:49.61 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Okko Varpasuo | 2006 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:46.15 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Maaranen | 2004 | 390 | 36.80 | 1:18.13 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:13.94 | |||||||||
2 | Antti Musikka | 2005 | 329 | 40.00 | 1:22.74 | |||||
Vanders | 1:25.21 | |||||||||
3 | Onni Äijälä | 2004 | 313 | 38.47 | 1:24.08 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:23.50 | |||||||||
4 | Alexander Malyshkov | 2004 | 289 | 40.17 | 1:26.35 | |||||
Salon Uimarit | 1:23.61 | |||||||||
5 | Jesse Lintusalo | 2004 | 288 | 41.26 | 1:26.43 | |||||
Vanders | 1:27.55 | |||||||||
6 | Joona Pohjola | 2004 | 270 | 41.37 | 1:28.35 | |||||
Salon Uimarit | 1:27.71 | |||||||||
7 | Nico Peltonen | 2005 | 261 | 41.95 | 1:29.37 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:27.89 | |||||||||
8 | Samuel Saari | 2004 | 247 | 42.65 | 1:30.98 | |||||
Cetus Espoo | 1:34.81 | |||||||||
9 | Nooa Matela | 2005 | 226 | 43.89 | 1:33.71 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:31.32 | |||||||||
10 | Aaron Pirinen | 2005 | 211 | 44.85 | 1:35.90 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Tommi Myllynen | 2004 | 210 | 46.67 | 1:36.00 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:34.11 | |||||||||
12 | Miika Nurminen | 2005 | 203 | 45.86 | 1:37.14 | |||||
Salon Uimarit | 1:35.42 | |||||||||
13 | Kaius Kulmala | 2004 | 194 | 47.34 | 1:38.54 | |||||
Simmis Grani | 1:33.37 | |||||||||
14 | Emil Ahvonen | 2005 | 163 | 49.83 | 1:44.55 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:39.30 | |||||||||
15 | Aleksander Sibirtsev | 2005 | 152 | 51.21 | 1:46.85 | |||||
Vanders | 1:44.49 | |||||||||
16 | Milo Lauronen | 2004 | 111 | 55.64 | 1:58.84 | |||||
Vanders | 2:01.26 | |||||||||
- | Alexander Nyman | 2004 | DNS | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:34.47 | |||||||||
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Topi Immonen | 2003 | 392 | 36.35 | 1:18.03 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:19.40 | |||||||||
2 | Danila Shishinin | 2002 | 373 | 36.93 | 1:19.33 | |||||
ORCA Helsinki | 1:18.49 | |||||||||
3 | Olli Paukola | 2003 | 361 | 37.83 | 1:20.23 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:19.35 | |||||||||
4 | Santeri Berggren | 2003 | 307 | 39.36 | 1:24.67 | |||||
Octopus Lohja | 1:21.76 | |||||||||
5 | Joona Lehtonen | 2003 | 301 | 39.82 | 1:25.22 | |||||
Vanders | 1:21.38 | |||||||||
- | Lauri Cederberg | 2003 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:26.06 | |||||||||
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eerikki Laitala | 2001 | 540 | 32.55 | 1:10.15 | |||||
Cetus Espoo | 1:06.76 | |||||||||
2 | Jonni Aho | 1999 | 491 | 34.07 | 1:12.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:09.91 | |||||||||
3 | Eetu Einto | 2001 | 455 | 34.39 | 1:14.27 | |||||
Vanders | 1:13.85 | |||||||||
4 | Matias Vikman | 2001 | 286 | 39.86 | 1:26.65 | |||||
ORCA Helsinki | 1:23.75 | |||||||||
5 | Istvan Beszteri | 1973 | 280 | 39.51 | 1:27.25 | |||||
Vanders | 1:26.48 | |||||||||
6 | Tatu Kuosa | 1991 | 226 | 42.76 | 1:33.77 | |||||
Simmis Wanda | 1:39.21 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 19:00 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:53 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 31, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Taisiya Baindurashvili | 2008 | 195 | 41.37 | 1:29.04 | |||||
Uimaseura Helsinki | 1:32.37 | |||||||||
2 | Linnea Heikkilä | 2008 | 187 | 44.52 | 1:30.38 | |||||
Simmis Grani | 1:36.65 | |||||||||
3 | Fiia Immonen | 2008 | 176 | 43.16 | 1:32.18 | |||||
Vanders | ||||||||||
4 | Iiris Pajamo | 2008 | 155 | 46.27 | 1:36.14 | |||||
Simmis Wanda | 1:39.43 | |||||||||
5 | Emma Lahti | 2008 | 155 | 46.12 | 1:36.23 | |||||
Vanders | 1:38.38 | |||||||||
6 | Friida Prittinen | 2008 | 151 | 45.63 | 1:37.05 | |||||
Vanders | 1:39.20 | |||||||||
7 | Armi Hakkarainen | 2008 | 146 | 46.81 | 1:38.00 | |||||
Vanders | 1:47.43 | |||||||||
8 | Emmi Pernaa | 2008 | 138 | 47.55 | 1:39.97 | |||||
Cetus Espoo | 1:41.08 | |||||||||
9 | Ella Lindholm | 2008 | 130 | 48.26 | 1:41.93 | |||||
Salon Uimarit | 1:40.24 | |||||||||
10 | Matilda Saarinen | 2008 | 129 | 48.17 | 1:42.25 | |||||
Salon Uimarit | 1:40.98 | |||||||||
11 | Lilja Hirsikko | 2008 | 127 | 49.10 | 1:42.64 | |||||
ORCA Helsinki | 1:44.51 | |||||||||
12 | Olga Kaiser | 2008 | 122 | 48.35 | 1:44.12 | |||||
ORCA Helsinki | 1:49.58 | |||||||||
13 | Emilia Elizaveta Karulina | 2008 | 122 | 48.82 | 1:44.17 | |||||
Cetus Espoo | 1:40.21 | |||||||||
14 | Kea-Erin Saarinen | 2008 | 121 | 50.70 | 1:44.37 | |||||
ORCA Helsinki | 1:45.39 | |||||||||
15 | Aleksandra Lopatina | 2009 | 120 | 48.22 | 1:44.73 | |||||
Vanders | 1:47.23 | |||||||||
16 | Viivi Vainoniemi | 2008 | 104 | 53.44 | 1:49.72 | |||||
Vanders | 1:53.57 | |||||||||
17 | Ilona Sauliala | 2008 | 103 | 49.12 | 1:49.99 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:48.18 | |||||||||
18 | Pinja Kotakoski | 2008 | 102 | 53.55 | 1:50.46 | |||||
Cetus Espoo | 1:56.17 | |||||||||
19 | Tytti Nuorkivi | 2008 | 97 | 52.32 | 1:52.38 | |||||
Vanders | 1:57.22 | |||||||||
20 | Nora Ilieva | 2008 | 94 | 53.64 | 1:53.38 | |||||
Vanders | 1:54.57 | |||||||||
- | Vanja Ilieva | 2008 | DNS | |||||||
Vanders | 2:00.97 | |||||||||
- | Siiri Tapaninen | 2009 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | 1:36.19 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 31, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Malin Lindblom | 2006 | 371 | 34.34 | 1:11.91 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:11.39 | |||||||||
2 | Helmi Räsänen | 2006 | 335 | 36.32 | 1:14.39 | |||||
Simmis Grani | 1:13.95 | |||||||||
3 | Jeanette Ingberg | 2006 | 317 | 36.65 | 1:15.77 | |||||
Octopus Lohja | 1:19.00 | |||||||||
4 | Oona Sarlin | 2006 | 297 | 37.71 | 1:17.43 | |||||
Vanders | 1:18.45 | |||||||||
5 | Emmi Halonen | 2006 | 272 | 39.32 | 1:19.72 | |||||
Vanders | 1:22.34 | |||||||||
6 | Peppi Virokannas | 2006 | 233 | 40.27 | 1:24.02 | |||||
ORCA Helsinki | 1:26.03 | |||||||||
7 | Clara Korkeamäki | 2006 | 221 | 40.30 | 1:25.42 | |||||
Vanders | 1:28.36 | |||||||||
8 | Aurora Änäkkälä | 2007 | 218 | 40.31 | 1:25.91 | |||||
Salon Uimarit | 1:30.25 | |||||||||
9 | Eevi Hirsi | 2007 | 215 | 41.00 | 1:26.29 | |||||
HTU Stadi | 1:25.66 | |||||||||
10 | Iisa Lavikainen | 2006 | 214 | 40.69 | 1:26.36 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:24.77 | |||||||||
11 | Liina Saario | 2006 | 194 | 44.32 | 1:29.29 | |||||
ORCA Helsinki | 1:28.73 | |||||||||
12 | Anni Luhtanen | 2007 | 164 | 44.02 | 1:34.40 | |||||
HTU Stadi | 1:34.97 | |||||||||
13 | Sonja Heikkilä | 2006 | 161 | 43.82 | 1:35.04 | |||||
Salon Uimarit | 1:39.78 | |||||||||
14 | Alma Westerholm | 2007 | 150 | 46.60 | 1:37.30 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:35.05 | |||||||||
- | Sara Suonio | 2006 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 1:26.55 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 31, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Helmi Lehtonen | 2004 | 485 | 31.50 | 1:05.81 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:05.64 | |||||||||
2 | Essi Ahvenainen | 2005 | 479 | 31.37 | 1:06.06 | |||||
Vanders | 1:07.40 | |||||||||
3 | Saana Perkkiö | 2005 | 442 | 33.43 | 1:07.87 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:08.66 | |||||||||
4 | Aino Koskelo | 2005 | 438 | 33.18 | 1:08.05 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:07.96 | |||||||||
5 | Iiris Jämsä | 2004 | 433 | 32.71 | 1:08.30 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:07.44 | |||||||||
6 | Pinja Kinnunen | 2004 | 395 | 33.49 | 1:10.44 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:09.88 | |||||||||
7 | Säde Ryynänen | 2005 | 395 | 34.78 | 1:10.45 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.79 | |||||||||
8 | Lotta Nevalainen | 2005 | 377 | 35.15 | 1:11.53 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.77 | |||||||||
9 | Vilja Saarinen | 2005 | 377 | 34.23 | 1:11.57 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:10.47 | |||||||||
10 | Iida Siltala | 2005 | 355 | 34.62 | 1:12.98 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.25 | |||||||||
11 | Rauha Heikkinen | 2005 | 353 | 35.49 | 1:13.14 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:12.55 | |||||||||
12 | Aava Aula | 2004 | 342 | 34.51 | 1:13.91 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:11.08 | |||||||||
13 | Diana Valero de la Iglesia | 2004 | 338 | 35.99 | 1:14.17 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.56 | |||||||||
14 | Saara Raulos | 2005 | 326 | 35.73 | 1:15.08 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.53 | |||||||||
15 | Linnea Alakörkkö | 2004 | 325 | 36.57 | 1:15.21 | |||||
Cetus Espoo | 1:15.03 | |||||||||
16 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 311 | 36.32 | 1:16.31 | |||||
Vanders | 1:13.96 | |||||||||
17 | Hilla Wiemers | 2005 | 309 | 36.65 | 1:16.44 | |||||
ORCA Helsinki | 1:17.42 | |||||||||
18 | Maria Mustonen | 2005 | 304 | 37.47 | 1:16.87 | |||||
ORCA Helsinki | 1:15.12 | |||||||||
19 | Maisa Brusila | 2004 | 274 | 37.70 | 1:19.57 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.55 | |||||||||
20 | Matilda Nyberg | 2004 | 257 | 37.62 | 1:21.29 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:17.26 | |||||||||
21 | Iina Kukkonen | 2005 | 256 | 38.81 | 1:21.36 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:16.80 | |||||||||
22 | Kaisa Mäkinen | 2005 | 246 | 38.85 | 1:22.52 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:17.38 | |||||||||
23 | Lyydia Leskinen | 2005 | 244 | 39.97 | 1:22.69 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:18.82 | |||||||||
24 | Helmi Jämsén | 2005 | 244 | 40.00 | 1:22.74 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.85 | |||||||||
25 | Aino Soininen | 2005 | 238 | 39.83 | 1:23.39 | |||||
HTU Stadi | 1:24.74 | |||||||||
26 | Ada Salaspuro | 2005 | 235 | 39.32 | 1:23.68 | |||||
Cetus Espoo | 1:23.34 | |||||||||
27 | Ria Rahkonen | 2005 | 224 | 40.68 | 1:25.07 | |||||
HTU Stadi | 1:24.43 | |||||||||
28 | Saara Turunen | 2005 | 216 | 40.00 | 1:26.08 | |||||
HTU Stadi | 1:24.62 | |||||||||
29 | Emma Sund | 2005 | 178 | 44.60 | 1:31.92 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:30.66 | |||||||||
30 | Sondra Nõmme | 2004 | 163 | 43.28 | 1:34.55 | |||||
HTU Stadi | 1:33.85 | |||||||||
31 | Nella Saarela | 2005 | 151 | 46.71 | 1:37.04 | |||||
HTU Stadi | 1:37.46 | |||||||||
- | Iina Rissanen | 2005 | DNS | |||||||
Vanders | 1:10.68 | |||||||||
- | Oona Kupari | 2004 | DNS | |||||||
Octopus Lohja | 1:12.07 | |||||||||
Laji 31, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Venla Suihkonen | 2002 | 578 | 30.13 | 1:02.07 | |||||
Octopus Lohja | 1:02.84 | |||||||||
2 | Siiri Hargreaves | 2003 | 524 | 31.37 | 1:04.10 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.14 | |||||||||
3 | Milla Nikkanen | 2002 | 490 | 30.76 | 1:05.57 | |||||
Vanders | 1:03.55 | |||||||||
4 | Charlotte Ingberg | 2002 | 489 | 31.15 | 1:05.62 | |||||
Octopus Lohja | 1:03.79 | |||||||||
5 | Tilda Selonen | 2003 | 481 | 31.44 | 1:05.99 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:05.44 | |||||||||
6 | Julie Nikkilä | 2003 | 414 | 33.95 | 1:09.35 | |||||
Vanders | 1:09.02 | |||||||||
7 | Essi Helle | 2002 | 406 | 33.71 | 1:09.80 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:08.67 | |||||||||
8 | Ada Salokannel | 2002 | 397 | 31.62 | 1:10.30 | |||||
Salon Uimarit | 1:07.70 | |||||||||
9 | Rosalia Turunen | 2002 | 397 | 32.70 | 1:10.33 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:09.62 | |||||||||
10 | Sanna Valkonen | 2003 | 379 | 34.89 | 1:11.45 | |||||
Cetus Espoo | 1:10.29 | |||||||||
11 | Senni Räikkönen | 2003 | 362 | 34.82 | 1:12.50 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:13.03 | |||||||||
12 | Delia Helena Aho | 2003 | 355 | 34.71 | 1:13.00 | |||||
Cetus Espoo | 1:11.52 | |||||||||
13 | Saima Huovinen | 2003 | 328 | 36.31 | 1:14.95 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:13.60 | |||||||||
14 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 326 | 36.27 | 1:15.09 | |||||
Vanders | 1:13.24 | |||||||||
15 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 298 | 36.32 | 1:17.39 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:14.72 | |||||||||
16 | Camilla Tolvanen | 2003 | 255 | 39.31 | 1:21.52 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:25.20 | |||||||||
- | Sonja Lehtinen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:02.95 | |||||||||
Laji 31, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Claudia Åvist | 1997 | 572 | 30.27 | 1:02.26 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:01.85 | |||||||||
2 | Jenni Rantanen | 2001 | 539 | 30.76 | 1:03.52 | |||||
HTU Stadi | 1:03.81 | |||||||||
3 | Linda Wallenius | 1999 | 506 | 31.29 | 1:04.86 | |||||
Salon Uimarit | 1:02.87 | |||||||||
4 | Olivia Hellsten | 2000 | 505 | 30.60 | 1:04.90 | |||||
Simmis Wanda | 1:03.59 | |||||||||
5 | Pippi Nordström | 2001 | 495 | 31.52 | 1:05.34 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:04.72 | |||||||||
6 | Jenny Nieminen | 2001 | 461 | 31.14 | 1:06.89 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:05.62 | |||||||||
7 | Liia Louhikoski | 2001 | 456 | 32.18 | 1:07.18 | |||||
Vanders | 1:05.27 | |||||||||
8 | Wilma Walther | 2001 | 391 | 33.98 | 1:10.66 | |||||
HTU Stadi | 1:10.05 | |||||||||
9 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 370 | 34.27 | 1:12.00 | |||||
Vanders | 1:09.55 | |||||||||
10 | Annika Tietz | 2001 | 332 | 35.32 | 1:14.67 | |||||
HTU Stadi | 1:11.43 | |||||||||
11 | Jenni Raittinen | 2001 | 207 | 43.23 | 1:27.40 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:28.15 | |||||||||
- | Sarah Tepponen | 2001 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:11.09 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 19:53 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 20:05 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 32, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jan Voloshin | 2008 | 194 | 39.14 | 1:21.02 | |||||
Uimaseura Helsinki | 1:24.35 | |||||||||
2 | Severi Tammihovi | 2009 | 146 | 43.39 | 1:28.94 | |||||
Cetus Espoo | 1:29.02 | |||||||||
3 | Adam Isaev | 2008 | 91 | 44.14 | 1:43.99 | |||||
Vanders | ||||||||||
Laji 32, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Otso Heikkinen | 2007 | 246 | 35.99 | 1:14.77 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:14.52 | |||||||||
2 | Daniel Kajava | 2007 | 242 | 36.28 | 1:15.20 | |||||
Uimaseura Helsinki | 1:15.66 | |||||||||
3 | Lasse Niemi | 2006 | 237 | 36.29 | 1:15.70 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:15.89 | |||||||||
4 | Matias Kotilainen | 2006 | 217 | 37.25 | 1:17.98 | |||||
Salon Uimarit | 1:21.60 | |||||||||
5 | Amos Mäkilä | 2007 | 200 | 39.21 | 1:20.11 | |||||
Simmis Grani | 1:22.60 | |||||||||
6 | Matias Kukkonen | 2006 | 185 | 40.85 | 1:22.28 | |||||
ORCA Helsinki | 1:18.49 | |||||||||
7 | Daniel Guzhov | 2006 | 182 | 38.96 | 1:22.65 | |||||
Vanders | 1:22.87 | |||||||||
8 | Olli Pesonen | 2006 | 179 | 39.59 | 1:23.10 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:23.31 | |||||||||
9 | Nikolas Ruotsalo | 2006 | 176 | 40.16 | 1:23.58 | |||||
Octopus Lohja | 1:25.41 | |||||||||
10 | Mike Hongisto | 2006 | 165 | 39.44 | 1:25.42 | |||||
Octopus Lohja | 1:26.48 | |||||||||
11 | Miklas Sarkkinen | 2007 | 155 | 41.10 | 1:27.20 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:23.15 | |||||||||
12 | Caspar Åberg | 2006 | 144 | 42.79 | 1:29.41 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
13 | Damir Kolesov | 2006 | 142 | 42.70 | 1:29.89 | |||||
ORCA Helsinki | 1:28.72 | |||||||||
14 | Daniel Tapiovaara | 2006 | 141 | 43.81 | 1:29.94 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:32.47 | |||||||||
15 | Veikko Moilanen | 2007 | 141 | 43.59 | 1:30.07 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:29.92 | |||||||||
16 | Leo Nieminen | 2007 | 139 | 44.90 | 1:30.43 | |||||
ORCA Helsinki | 1:33.86 | |||||||||
17 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 119 | 45.16 | 1:35.26 | |||||
Salon Uimarit | 1:36.02 | |||||||||
18 | Elias Sahla | 2007 | 108 | 46.28 | 1:38.50 | |||||
Salon Uimarit | 1:35.03 | |||||||||
- | Okko Varpasuo | 2006 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.52 | |||||||||
Laji 32, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 535 | 28.26 | 57.78 | |||||
Vanders | 57.34 | |||||||||
2 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 464 | 29.36 | 1:00.57 | |||||
Salon Uimarit | 1:01.79 | |||||||||
3 | Joonas Maaranen | 2004 | 436 | 29.66 | 1:01.84 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 59.82 | |||||||||
4 | Joona Pohjola | 2004 | 398 | 30.39 | 1:03.72 | |||||
Salon Uimarit | 1:04.04 | |||||||||
5 | Leo Währn | 2005 | 386 | 30.71 | 1:04.39 | |||||
Vanders | 1:03.71 | |||||||||
6 | Olli Havia | 2004 | 381 | 31.57 | 1:04.70 | |||||
Salon Uimarit | 1:04.06 | |||||||||
7 | Alexander Malyshkov | 2004 | 380 | 31.39 | 1:04.73 | |||||
Salon Uimarit | 1:04.09 | |||||||||
8 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 376 | 31.18 | 1:04.94 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:04.26 | |||||||||
9 | Nico Peltonen | 2005 | 374 | 31.29 | 1:05.08 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:04.17 | |||||||||
10 | Miska Törmi | 2004 | 340 | 32.49 | 1:07.17 | |||||
Octopus Lohja | 1:06.77 | |||||||||
11 | Aaron Pirinen | 2005 | 337 | 32.26 | 1:07.38 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:07.59 | |||||||||
12 | Viktor Asklöf | 2004 | 322 | 33.13 | 1:08.38 | |||||
Cetus Espoo | 1:07.34 | |||||||||
13 | Lucas Lönnblad | 2004 | 319 | 32.70 | 1:08.61 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.93 | |||||||||
14 | Akseli Leppänen | 2004 | 318 | 33.41 | 1:08.67 | |||||
Cetus Espoo | 1:10.31 | |||||||||
15 | Nuutti Laitinen | 2004 | 316 | 33.15 | 1:08.87 | |||||
Cetus Espoo | 1:07.87 | |||||||||
16 | Aku Hänninen | 2004 | 285 | 33.93 | 1:11.26 | |||||
ORCA Helsinki | 1:10.27 | |||||||||
17 | Paulus Sarre | 2004 | 279 | 34.94 | 1:11.78 | |||||
ORCA Helsinki | 1:14.09 | |||||||||
18 | Veikka Leväsalo | 2005 | 256 | 35.35 | 1:13.80 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.14 | |||||||||
19 | Miska Sarkkinen | 2005 | 254 | 35.47 | 1:14.07 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:14.26 | |||||||||
20 | Justus Holtari | 2004 | 251 | 35.11 | 1:14.28 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.28 | |||||||||
21 | Niko Nokikuru | 2005 | 247 | 35.86 | 1:14.69 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 1:14.40 | |||||||||
22 | Veikko Kauhanen | 2005 | 245 | 35.75 | 1:14.92 | |||||
Simmis Grani | 1:16.49 | |||||||||
23 | Tommi Myllynen | 2004 | 233 | 37.18 | 1:16.13 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:15.59 | |||||||||
24 | Miika Nurminen | 2005 | 210 | 37.69 | 1:18.89 | |||||
Salon Uimarit | 1:17.75 | |||||||||
25 | Aapo Ahlroos | 2004 | 205 | 36.66 | 1:19.45 | |||||
Vanders | 1:18.34 | |||||||||
26 | Urho Ahtola | 2004 | 200 | 38.24 | 1:20.21 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:23.13 | |||||||||
27 | Aleksander Sibirtsev | 2005 | 179 | 39.39 | 1:23.23 | |||||
Vanders | 1:20.23 | |||||||||
28 | Jesper Dolk | 2005 | 151 | 40.40 | 1:27.99 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:33.41 | |||||||||
29 | Milo Lauronen | 2004 | 136 | 41.89 | 1:31.04 | |||||
Vanders | 1:26.47 | |||||||||
Laji 32, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 518 | 28.25 | 58.38 | |||||
Lahden Uimaseura | 59.28 | |||||||||
2 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 498 | 28.60 | 59.17 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 58.37 | |||||||||
3 | Markus Nuorinko | 2003 | 468 | 28.99 | 1:00.38 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:00.61 | |||||||||
4 | Miro Merinen | 2003 | 462 | 29.62 | 1:00.68 | |||||
Simmis Wanda | 1:01.25 | |||||||||
5 | Pauli Salonen | 2003 | 457 | 29.42 | 1:00.89 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:00.81 | |||||||||
6 | Joel Korhonen | 2002 | 450 | 29.35 | 1:01.19 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:01.00 | |||||||||
7 | Roni Severinkangas | 2003 | 450 | 29.75 | 1:01.20 | |||||
Cetus Espoo | 1:00.57 | |||||||||
8 | Joonas Cranston | 2003 | 445 | 29.42 | 1:01.40 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:00.56 | |||||||||
9 | Santeri Berggren | 2003 | 424 | 30.04 | 1:02.42 | |||||
Octopus Lohja | 1:01.56 | |||||||||
10 | Kirill Karppi | 2002 | 378 | 31.67 | 1:04.83 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:03.79 | |||||||||
11 | Lucas Tepponen | 2003 | 328 | 32.21 | 1:08.01 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:06.98 | |||||||||
12 | Sam Zamanimehr | 2003 | 297 | 32.84 | 1:10.30 | |||||
Cetus Espoo | 1:07.53 | |||||||||
Laji 32, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eetu Isosuo | 2000 | 598 | 27.70 | 55.66 | |||||
Cetus Espoo | 55.61 | |||||||||
2 | Tuomas Jokinen | 2001 | 595 | 27.38 | 55.75 | |||||
Cetus Espoo | 55.46 | |||||||||
3 | Kasper Envalds | 2001 | 572 | 27.38 | 56.49 | |||||
Vanders | 57.10 | |||||||||
4 | Veeti Haikonen | 2001 | 569 | 27.02 | 56.61 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 55.64 | |||||||||
5 | Tuomas Ikonen | 1996 | 542 | 27.60 | 57.50 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 56.18 | |||||||||
6 | Veeti Laine | 2000 | 521 | 28.59 | 58.27 | |||||
Cetus Espoo | 57.21 | |||||||||
7 | Ali Gardberg | 2001 | 490 | 29.14 | 59.50 | |||||
Simmis Wanda | 1:00.03 | |||||||||
8 | Ruslan Panschin | 2001 | 430 | 28.82 | 1:02.15 | |||||
ORCA Helsinki | 59.26 | |||||||||
9 | Matias Blomfelt | 2000 | 413 | 30.50 | 1:02.99 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:03.32 | |||||||||
10 | Petri Rahko | 1965 | 351 | 31.35 | 1:06.44 | |||||
HTU Stadi | 1:05.75 | |||||||||
11 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 294 | 33.61 | 1:10.52 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.96 | |||||||||
12 | Janne Alanne | 1970 | 256 | 34.63 | 1:13.84 | |||||
Vanders | 1:12.44 | |||||||||
13 | Arvo Musikka | 1959 | 230 | 36.30 | 1:16.56 | |||||
Vanders | 1:19.71 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 20:05 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 20:20 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 33, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elli Lenkkeri | 2006 | 403 | 37.07 | 1:22.25 | 2:11.59 | 2:50.62 | |||
Uinti Hyvinkää | 3:00.37 | |||||||||
2 | Milla Kiviranta | 2006 | 325 | 42.18 | 1:29.60 | 2:22.19 | 3:03.36 | |||
Vanders | 3:02.78 | |||||||||
3 | Emmi Nieminen | 2006 | 307 | 43.53 | 1:32.66 | 2:25.60 | 3:06.84 | |||
Vanders | 3:08.21 | |||||||||
4 | Rebekka Ritmala | 2006 | 305 | 42.20 | 1:30.20 | 2:26.98 | 3:07.29 | |||
Vanders | 3:09.55 | |||||||||
5 | Iida Tawast | 2007 | 281 | 42.70 | 1:32.05 | 2:25.88 | 3:12.34 | |||
Simmis Grani | 3:22.80 | |||||||||
6 | Lily Päivänen | 2006 | 281 | 43.46 | 1:33.75 | 2:29.91 | 3:12.43 | |||
Helsingfors Simsällskap | 3:11.81 | |||||||||
7 | Ariel Julienne Jämsen | 2006 | 280 | 44.93 | 1:36.52 | 2:30.61 | 3:12.70 | |||
Helsingfors Simsällskap | 3:11.86 | |||||||||
8 | Milja Korhonen | 2006 | 260 | 44.69 | 1:38.40 | 2:34.43 | 3:17.46 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:22.31 | |||||||||
9 | Emmi Halonen | 2006 | 259 | 46.81 | 1:37.06 | 2:34.24 | 3:17.78 | |||
Vanders | 3:22.01 | |||||||||
10 | Jeanette Ingberg | 2006 | 244 | 43.64 | 1:32.18 | 2:38.30 | 3:21.75 | |||
Octopus Lohja | 3:19.95 | |||||||||
11 | Hilda Kupila | 2006 | 235 | 41.09 | 1:34.15 | 2:37.35 | 3:24.26 | |||
Vanders | 3:33.26 | |||||||||
12 | Essi Pyykkö | 2006 | 228 | 44.68 | 1:43.32 | 2:40.44 | 3:26.24 | |||
Salon Uimarit | 3:29.21 | |||||||||
13 | Diana Raduly Baka | 2006 | 217 | 47.34 | 1:43.69 | 2:41.17 | 3:29.59 | |||
Salon Uimarit | 3:54.62 | |||||||||
14 | Saima Peltonen | 2007 | 197 | 47.29 | 1:45.74 | 2:48.65 | 3:36.63 | |||
Salon Uimarit | 3:34.60 | |||||||||
15 | Serafima Ratner | 2008 | 193 | 51.74 | 1:45.67 | 2:48.01 | 3:38.12 | |||
Uimaseura Helsinki | ||||||||||
- | Sira Katavisto | 2008 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Minni Kinnunen | 2006 | DSQ | |||||||
Vanders | 3:48.94 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Nina Sundberg | 2006 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 3:25.50 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Veera Oila | 2007 | DSQ | |||||||
Vanders | 3:31.36 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 33, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Greta Beszteri | 2004 | 534 | 32.74 | 1:15.74 | 1:59.79 | 2:35.42 | |||
Cetus Espoo | 2:35.87 | |||||||||
2 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 482 | 35.06 | 1:16.97 | 2:04.95 | 2:40.85 | |||
Cetus Espoo | 2:41.34 | |||||||||
3 | Aliina Karvonen | 2004 | 479 | 35.23 | 1:17.40 | 2:05.81 | 2:41.19 | |||
Simmis Wanda | 2:50.50 | |||||||||
4 | Aino Koskelo | 2005 | 447 | 35.92 | 1:20.50 | 2:07.28 | 2:44.84 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:47.73 | |||||||||
5 | Ida Kauppinen | 2005 | 443 | 36.54 | 1:17.95 | 2:09.50 | 2:45.44 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:53.38 | |||||||||
6 | Aino Tamminen | 2005 | 414 | 36.20 | 1:18.77 | 2:12.55 | 2:49.15 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:48.44 | |||||||||
7 | Roosa Tuomainen | 2005 | 413 | 37.44 | 1:23.69 | 2:12.01 | 2:49.25 | |||
Salon Uimarit | 2:48.20 | |||||||||
8 | Essi Ahvenainen | 2005 | 406 | 35.32 | 1:20.04 | 2:12.31 | 2:50.20 | |||
Vanders | 2:51.73 | |||||||||
9 | Milla Strandberg | 2005 | 406 | 35.23 | 1:22.77 | 2:08.13 | 2:50.21 | |||
Vanders | 2:46.28 | |||||||||
10 | Jasmin Savonen | 2005 | 388 | 38.61 | 1:23.11 | 2:14.08 | 2:52.82 | |||
Cetus Espoo | 2:53.44 | |||||||||
11 | Melissa Miettinen | 2005 | 378 | 37.96 | 1:25.52 | 2:15.23 | 2:54.32 | |||
Helsingin Uimarit | 2:58.82 | |||||||||
12 | Vilja Saarinen | 2005 | 321 | 35.03 | 1:25.44 | 2:19.55 | 3:04.01 | |||
Riihimäen Uimaseura | 3:03.42 | |||||||||
13 | Vilja Rautell | 2004 | 315 | 43.06 | 1:29.41 | 2:21.91 | 3:05.18 | |||
Octopus Lohja | 3:03.93 | |||||||||
14 | Ada Oila | 2005 | 263 | 45.46 | 1:34.78 | 2:31.63 | 3:16.80 | |||
Vanders | 3:13.56 | |||||||||
- | Hanna Martola | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 2:53.19 | |||||||||
- | Liinu Louhikoski | 2004 | DNS | |||||||
Vanders | 2:54.09 | |||||||||
Laji 33, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Pitkänen | 2003 | 426 | 35.90 | 1:18.69 | 2:10.92 | 2:47.50 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:48.40 | |||||||||
2 | Vilma Tikka | 2003 | 413 | 34.82 | 1:18.57 | 2:11.91 | 2:49.33 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:52.83 | |||||||||
3 | Sini Heikkilä | 2003 | 388 | 35.26 | 1:18.87 | 2:13.03 | 2:52.79 | |||
Salon Uimarit | 2:55.37 | |||||||||
4 | Nicole Sundell | 2003 | 362 | 37.80 | 1:26.36 | 2:16.49 | 2:56.82 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Heli Havantola | 2003 | 204 | 51.51 | 1:45.90 | 2:47.61 | 3:34.10 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:31.76 | |||||||||
Laji 33, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roosa Lehtola | 2001 | 513 | 33.22 | 1:11.82 | 1:58.30 | 2:37.52 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:35.12 | |||||||||
2 | Jenni Rantanen | 2001 | 462 | 34.77 | 1:17.10 | 2:06.63 | 2:43.10 | |||
HTU Stadi | 2:37.28 | |||||||||
3 | Ella Hörkkö | 2001 | 417 | 36.93 | 1:19.61 | 2:10.37 | 2:48.74 | |||
Simmis Wanda | 2:51.28 | |||||||||
4 | Liia Louhikoski | 2001 | 403 | 34.99 | 1:22.84 | 2:12.40 | 2:50.69 | |||
Vanders | ||||||||||
5 | Ruusu Ojala | 2000 | 390 | 35.48 | 1:22.25 | 2:12.57 | 2:52.52 | |||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 20:20 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 22:03 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 34, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aleksandr Logvin | 2006 | 238 | 41.54 | 1:29.98 | 2:23.84 | 3:03.86 | |||
Vanders | 3:09.95 | |||||||||
2 | Daniel Kajava | 2007 | 225 | 45.41 | 1:30.80 | 2:26.54 | 3:07.27 | |||
Uimaseura Helsinki | 3:10.60 | |||||||||
3 | Onni Rahkonen | 2007 | 204 | 44.06 | 1:32.66 | 2:32.66 | 3:13.63 | |||
Simmis Grani | 3:13.31 | |||||||||
4 | Matias Saarinen | 2006 | 198 | 42.24 | 1:32.02 | 2:29.73 | 3:15.39 | |||
Salon Uimarit | 3:20.52 | |||||||||
5 | Topias Muhonen | 2006 | 175 | 45.60 | 1:37.91 | 2:38.89 | 3:23.62 | |||
Octopus Lohja | 3:22.69 | |||||||||
6 | Lauri Valtanen | 2007 | 141 | 53.65 | 1:44.13 | 2:51.65 | 3:38.75 | |||
Simmis Wanda | 3:42.95 | |||||||||
7 | Eetu Niemi | 2007 | 129 | 53.82 | 1:51.29 | 2:55.20 | 3:45.33 | |||
Octopus Lohja | 3:48.18 | |||||||||
- | Daniel Guzhov | 2006 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 8.5 Ylimääräinen käsiveto sukelluksissa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Kaapo Tuomainen | 2008 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 34, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | 401 | 31.13 | 1:12.67 | 1:59.13 | 2:34.53 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:35.99 | |||||||||
2 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 320 | 36.66 | 1:22.40 | 2:10.10 | 2:46.52 | |||
Cetus Espoo | 2:43.32 | |||||||||
3 | Leo Währn | 2005 | 314 | 35.97 | 1:21.77 | 2:10.86 | 2:47.64 | |||
Vanders | 2:48.37 | |||||||||
4 | Samuli Masalin | 2004 | 306 | 36.65 | 1:20.25 | 2:11.10 | 2:49.07 | |||
Cetus Espoo | 2:53.19 | |||||||||
5 | Antti Musikka | 2005 | 298 | 33.96 | 1:20.58 | 2:10.40 | 2:50.59 | |||
Vanders | 2:51.96 | |||||||||
6 | Nooa Matela | 2005 | 267 | 38.75 | 1:27.73 | 2:18.97 | 2:56.94 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:56.84 | |||||||||
7 | Yufei Meng | 2004 | 243 | 39.12 | 1:25.54 | 2:21.20 | 3:02.55 | |||
Simmis Grani | 2:54.42 | |||||||||
8 | Nuutti Laitinen | 2004 | 234 | 39.33 | 1:30.63 | 2:26.93 | 3:04.87 | |||
Cetus Espoo | 3:01.04 | |||||||||
9 | Urho Käkelä | 2005 | 229 | 42.34 | 1:31.21 | 2:27.71 | 3:06.29 | |||
Tuusulan Uimaseura | 3:11.77 | |||||||||
10 | Miska Sarkkinen | 2005 | 224 | 40.18 | 1:29.94 | 2:25.04 | 3:07.58 | |||
Helsingin Uimarit | 3:03.67 | |||||||||
11 | Aleksander Sibirtsev | 2005 | 168 | 49.65 | 1:43.47 | 2:41.05 | 3:26.53 | |||
Vanders | ||||||||||
12 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 148 | 47.00 | 1:42.86 | 2:49.00 | 3:35.26 | |||
Vanders | 3:31.98 | |||||||||
- | Alexander Malyshkov | 2004 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 3:04.75 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Emil Ahvonen | 2005 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 8.5 Ylimääräinen käsiveto sukelluksissa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Sampo Nord | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | 3:14.18 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 34, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elias Kukkonen | 2002 | 418 | 29.56 | 1:08.66 | 1:56.73 | 2:32.43 | |||
ORCA Helsinki | 2:26.56 | |||||||||
2 | Juho Marjala | 2003 | 391 | 32.53 | 1:13.59 | 2:00.73 | 2:35.77 | |||
Simmis Wanda | 2:35.14 | |||||||||
3 | Alexander Huhtala | 2003 | 382 | 35.98 | 1:15.45 | 2:01.58 | 2:37.10 | |||
Cetus Espoo | 2:32.38 | |||||||||
4 | Elias Filippovits | 2002 | 358 | 31.46 | 1:14.57 | 2:04.00 | 2:40.55 | |||
ORCA Helsinki | 2:30.52 | |||||||||
5 | Matias Ola | 2002 | 352 | 34.66 | 1:19.70 | 2:04.03 | 2:41.40 | |||
ORCA Helsinki | 2:39.03 | |||||||||
6 | Topi Immonen | 2003 | 339 | 36.36 | 1:19.96 | 2:05.77 | 2:43.44 | |||
Lappeenrannan Uimarit | 2:40.88 | |||||||||
7 | Lauri Cederberg | 2003 | 296 | 34.40 | 1:17.39 | 2:09.32 | 2:50.90 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 3:12.91 | |||||||||
8 | Joona Lehtonen | 2003 | 273 | 38.03 | 1:25.29 | 2:13.84 | 2:55.64 | |||
Vanders | 2:59.52 | |||||||||
- | Sami Pönkä | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | 3:03.22 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 34, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Erik Nurmi | 2001 | 634 | 28.11 | 1:03.93 | 1:41.19 | 2:12.68 | |||
Vanders | 2:09.15 | |||||||||
2 | Jonni Aho | 1999 | 515 | 30.30 | 1:09.68 | 1:48.80 | 2:22.22 | |||
Cetus Espoo | 2:18.25 | |||||||||
3 | Ville Lauslahti | 2001 | 349 | 34.65 | 1:15.98 | 2:07.22 | 2:41.77 | |||
Cetus Espoo | 2:45.24 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Vanders | Tulostusaika | 22:03 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 22:02 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 35, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aada Rissanen | 2004 | 527 | 35.44 | 1:13.91 | 1:54.17 | 2:33.56 | |||
Cetus Espoo | 2:31.23 | |||||||||
2 | Helmi Haverinen | 2004 | 433 | 39.14 | 1:20.74 | 2:02.97 | 2:43.90 | |||
Cetus Espoo | 2:40.55 | |||||||||
3 | Vlada Guljajeva | 2004 | 373 | 40.07 | 1:23.99 | 2:08.99 | 2:52.19 | |||
Hyvinkään Uimaseura | 2:46.91 | |||||||||
4 | Pinja Nieminen | 2004 | 370 | 40.45 | 1:23.93 | 2:08.51 | 2:52.78 | |||
Cetus Espoo | 2:48.11 | |||||||||
5 | Elina Ruha | 2005 | 369 | 41.84 | 1:26.12 | 2:10.40 | 2:52.84 | |||
Cetus Espoo | 2:53.56 | |||||||||
6 | Anniina Ahonen | 2005 | 368 | 41.28 | 1:26.11 | 2:10.75 | 2:53.12 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Iina Rissanen | 2005 | 365 | 40.98 | 1:26.28 | 2:11.12 | 2:53.51 | |||
Vanders | 2:48.48 | |||||||||
8 | Emma Lönnberg | 2005 | 360 | 40.83 | 1:24.80 | 2:10.25 | 2:54.33 | |||
Cetus Espoo | 2:57.29 | |||||||||
9 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 296 | 43.82 | 1:32.51 | 2:20.25 | 3:06.14 | |||
Cetus Espoo | 3:15.01 | |||||||||
10 | Emma Autio | 2005 | 188 | 53.49 | 1:47.53 | 2:43.58 | 3:36.31 | |||
Cetus Espoo | 3:34.74 | |||||||||
- | Tilla Saarentaus | 2005 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 2:56.02 | |||||||||
- | Iida Vesa | 2005 | DNF | |||||||
ORCA Helsinki | 2:48.13 | |||||||||
Laji 35, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Martina Uusitalo | 2003 | 396 | 39.38 | 1:22.49 | 2:05.81 | 2:48.84 | |||
Cetus Espoo | 2:46.30 | |||||||||
2 | Delia Helena Aho | 2003 | 309 | 42.57 | 1:29.91 | 2:17.30 | 3:03.49 | |||
Cetus Espoo | 3:00.15 | |||||||||
- | Siiri Hargreaves | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 3:05.12 | |||||||||
Laji 35, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ida Slöör | 2001 | 582 | 34.98 | 1:12.37 | 1:50.34 | 2:28.52 | |||
Cetus Espoo | 2:22.72 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Vanders | Tulostusaika | 22:02 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Games | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 22:03 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Laji 36, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miska Törmi | 2004 | 346 | 38.01 | 1:18.70 | 1:59.32 | 2:39.33 | |||
Octopus Lohja | 3:04.62 | |||||||||
2 | Samuel Saari | 2004 | 337 | 38.37 | 1:19.16 | 2:00.28 | 2:40.68 | |||
Cetus Espoo | 2:43.84 | |||||||||
3 | Akseli Leppänen | 2004 | 329 | 37.70 | 1:19.80 | 2:02.20 | 2:41.97 | |||
Cetus Espoo | 2:41.59 | |||||||||
4 | Jesse Lintusalo | 2004 | 316 | 38.18 | 1:20.53 | 2:03.63 | 2:44.17 | |||
Vanders | 2:44.41 | |||||||||
5 | Aku Hänninen | 2004 | 301 | 38.80 | 1:20.21 | 2:04.94 | 2:46.85 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Justus Holtari | 2004 | 215 | 42.35 | 1:30.56 | 2:20.58 | 3:06.82 | |||
Cetus Espoo | 3:01.27 | |||||||||
Laji 36, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Miro Merinen | 2003 | 381 | 36.26 | 1:15.31 | 1:55.67 | 2:34.34 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Otto Sormunen | 2002 | 376 | 35.64 | 1:14.98 | 1:56.24 | 2:34.96 | |||
Cetus Espoo | 2:36.64 | |||||||||
3 | Pauli Salonen | 2003 | 360 | 36.21 | 1:16.33 | 1:57.39 | 2:37.19 | |||
Helsingin Uimarit | 2:32.75 | |||||||||
4 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 346 | 37.52 | 1:18.09 | 1:58.77 | 2:39.38 | |||
Cetus Espoo | 2:40.73 | |||||||||
5 | Atte Poikela | 2003 | 245 | 42.34 | 1:28.24 | 2:14.66 | 2:58.77 | |||
Cetus Espoo | 3:01.74 | |||||||||
6 | Ilmari Laitala | 2003 | 113 | 57.09 | 1:55.43 | 2:54.92 | 3:50.97 | |||
Cetus Espoo | 3:48.83 | |||||||||
Laji 36, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alex Lassila | 2000 | 424 | 35.70 | 1:13.15 | 1:51.55 | 2:28.90 | |||
Cetus Espoo | 2:26.95 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 26 toukokuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Vanders | Tulostusaika | 22:03 |