Results for Laviaarit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:43 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 1, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ville Savulahti | 2003 | 30.55 | 1:05.27 | 1:41.25 | 2:16.89 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:18.46 | |||||||||
2 | Isak Jatkola | 2003 | 31.83 | 1:07.11 | 1:43.13 | 2:19.36 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:20.87 | |||||||||
3 | Pauli Rantamäki | 2003 | 30.27 | 1:05.70 | 1:43.11 | 2:19.37 | ||||
Octopus Lohja | 2:24.61 | |||||||||
4 | Eetu Palvanen | 2003 | 31.16 | 1:06.65 | 1:44.44 | 2:20.36 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:21.86 | |||||||||
5 | Sami Uusikumpu | 2003 | 30.10 | 1:05.70 | 1:43.63 | 2:20.63 | ||||
Simmis Wanda | 2:20.49 | |||||||||
6 | Markus Nuorinko | 2003 | 31.48 | 1:07.11 | 1:45.65 | 2:22.96 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:24.52 | |||||||||
7 | Matias Rasinmäki | 2003 | 31.07 | 1:07.51 | 1:45.39 | 2:23.08 | ||||
Cetus Espoo | 2:23.23 | |||||||||
8 | Pauli Salonen | 2003 | 31.00 | 1:06.15 | 1:43.98 | 2:23.23 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:18.48 | |||||||||
9 | Jonne Isoranta | 2003 | 32.04 | 1:10.71 | 1:50.00 | 2:25.83 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:25.81 | |||||||||
10 | Jesse Hyppönen | 2004 | 33.23 | 1:11.71 | 1:51.04 | 2:27.86 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:34.34 | |||||||||
11 | Waldemar Palombi | 2004 | 33.05 | 1:11.78 | 1:52.12 | 2:29.59 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:29.55 | |||||||||
12 | Julius Airas | 2003 | 33.69 | 1:13.04 | 1:54.55 | 2:35.49 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:29.80 | |||||||||
13 | Joona Lehtonen | 2003 | 36.13 | 1:15.73 | 1:56.26 | 2:36.83 | ||||
Vanders | 2:37.60 | |||||||||
14 | Santtu Kosunen | 2003 | 34.40 | 1:13.91 | 1:55.14 | 2:37.84 | ||||
Cetus Espoo | 3:01.90 | |||||||||
15 | Viktor Asklöf | 2004 | 35.52 | 1:15.84 | 1:57.29 | 2:38.48 | ||||
Cetus Espoo | 2:38.49 | |||||||||
16 | Kalle Seppä | 2003 | 35.60 | 1:15.79 | 1:58.32 | 2:39.24 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:44.90 | |||||||||
17 | Petri Shkolny | 2003 | 34.63 | 1:15.15 | 1:58.19 | 2:41.11 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:41.65 | |||||||||
18 | Olavi Männistö | 2003 | 35.78 | 1:16.01 | 1:59.61 | 2:41.44 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:36.39 | |||||||||
19 | Olli Paukola | 2003 | 36.82 | 1:19.61 | 2:04.57 | 2:48.20 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:03.20 | |||||||||
20 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | 38.97 | 1:24.46 | 2:10.05 | 2:52.05 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:53.88 | |||||||||
21 | Sami Pönkä | 2003 | 38.90 | 1:23.52 | 2:08.10 | 2:52.41 | ||||
Vanders | 2:58.89 | |||||||||
22 | Kaius Kulmala | 2004 | 38.45 | 1:22.93 | 2:09.91 | 2:54.92 | ||||
Simmis Grani | 2:59.33 | |||||||||
23 | Lauri Cederberg | 2003 | 37.56 | 1:22.54 | 2:10.13 | 2:56.61 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
24 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 38.96 | 1:24.85 | 2:13.36 | 2:57.91 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:14.03 | |||||||||
25 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 34.56 | 1:14.60 | 2:10.55 | 3:00.15 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:57.41 | |||||||||
26 | Aarne Laurila | 2006 | 47.23 | 1:41.93 | 2:34.43 | 3:24.45 | ||||
Cetus Espoo | 3:39.03 | |||||||||
27 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 45.21 | 1:42.03 | 2:41.28 | 3:38.68 | ||||
Salon Uimarit | 3:45.86 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:43 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:56 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 2, 200m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 32.55 | 1:08.78 | 1:45.79 | 2:22.48 | ||||
Cetus Espoo | 2:26.48 | |||||||||
2 | Greta Beszteri | 2004 | 33.42 | 1:09.92 | 1:49.00 | 2:28.15 | ||||
Cetus Espoo | 2:27.71 | |||||||||
3 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 33.37 | 1:10.86 | 1:50.80 | 2:29.29 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 2:35.04 | |||||||||
3 | Inka Lytz | 2004 | 33.74 | 1:11.40 | 1:50.75 | 2:29.29 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 2:34.57 | |||||||||
5 | Nea Mustonen | 2004 | 34.34 | 1:12.79 | 1:51.82 | 2:29.63 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:27.29 | |||||||||
6 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 34.32 | 1:12.75 | 1:52.58 | 2:30.04 | ||||
Uinti Imatra | 2:36.60 | |||||||||
7 | Milla Hälikkä | 2004 | 34.34 | 1:13.13 | 1:53.09 | 2:30.86 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:35.22 | |||||||||
8 | Riina Niemi | 2005 | 34.04 | 1:12.54 | 1:53.07 | 2:32.21 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 2:33.20 | |||||||||
9 | Anna Mattila | 2004 | 33.94 | 1:13.17 | 1:52.52 | 2:32.55 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:34.86 | |||||||||
10 | Julia Tuura | 2004 | 35.61 | 1:15.30 | 1:56.16 | 2:33.61 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:41.16 | |||||||||
11 | Anna Hakkarainen | 2005 | 34.48 | 1:13.70 | 1:54.66 | 2:33.84 | ||||
Cetus Espoo | 2:38.46 | |||||||||
12 | Nanna Sinerkari | 2004 | 34.49 | 1:13.97 | 1:55.26 | 2:34.93 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:33.35 | |||||||||
13 | Iiris Jämsä | 2004 | 34.35 | 1:14.20 | 1:54.87 | 2:34.95 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:38.98 | |||||||||
14 | Aada Rissanen | 2004 | 35.08 | 1:15.50 | 1:57.58 | 2:38.79 | ||||
Vanders | 2:32.04 | |||||||||
15 | Milla Hännikäinen | 2004 | 35.41 | 1:15.73 | 1:57.79 | 2:38.82 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:38.01 | |||||||||
16 | Iida Savulahti | 2004 | 34.72 | 1:13.43 | 2:00.33 | 2:42.09 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:50.62 | |||||||||
17 | Maija Hinkkala | 2005 | 36.26 | 1:17.57 | 2:01.78 | 2:42.59 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:49.68 | |||||||||
18 | Maj Kajander | 2005 | 37.12 | 1:19.88 | 2:03.17 | 2:43.82 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:52.05 | |||||||||
19 | Kreetta Somero | 2004 | 36.07 | 1:18.73 | 2:03.82 | 2:46.15 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
20 | Tuuli Kammonen | 2004 | 38.32 | 1:21.52 | 2:05.82 | 2:48.36 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:57.53 | |||||||||
21 | Diana Valero De La Iglesia | 2004 | 36.42 | 1:19.88 | 2:07.10 | 2:49.28 | ||||
Cetus Espoo | 2:54.39 | |||||||||
22 | Sade Lukkaroinen | 2004 | 38.44 | 1:23.26 | 2:09.51 | 2:52.71 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:04.75 | |||||||||
23 | Senni Partanen | 2004 | 39.43 | 1:23.40 | 2:09.01 | 2:52.99 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:49.06 | |||||||||
24 | Maisa Brusila | 2004 | 38.32 | 1:25.73 | 2:13.35 | 2:58.76 | ||||
Cetus Espoo | 3:11.58 | |||||||||
25 | Meri Kultaranta | 2004 | 42.25 | 1:31.87 | 2:21.42 | 3:07.22 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:20.14 | |||||||||
26 | Kia Andreasen | 2004 | 44.99 | 1:33.80 | 2:24.86 | 3:11.71 | ||||
Simmis Grani | 3:15.48 | |||||||||
27 | Eevi Hirsi | 2007 | 46.31 | 1:38.66 | 2:30.79 | 3:17.84 | ||||
HTU Stadi | ||||||||||
28 | Linnea Alakörkkö | 2004 | 43.00 | 1:34.83 | 2:30.13 | 3:18.47 | ||||
Cetus Espoo | 3:28.14 | |||||||||
29 | Lily Päivänen | 2006 | 45.43 | 1:40.66 | 2:37.09 | 3:27.89 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 3:16.03 | |||||||||
- | Helmi Romppanen | 2004 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 3:16.96 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:56 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:19 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mio Heinola | 2005 | 32.19 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 33.49 | |||||||||
2 | Maksim Karvanen | 2005 | 33.77 | |||||||
Lahden Uimaseura | 35.52 | |||||||||
3 | Aaron Pirinen | 2005 | 33.87 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.69 | |||||||||
4 | Risto Kallström | 2006 | 33.94 | |||||||
Cetus Espoo | 34.65 | |||||||||
5 | William Fagerstedt | 2005 | 35.73 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 36.87 | |||||||||
6 | Denis Katunov | 2006 | 36.01 | |||||||
Lahden Uimaseura | 40.14 | |||||||||
6 | Onni Rahkonen | 2007 | 36.01 | |||||||
Simmis Grani | 37.70 | |||||||||
8 | Ivan Gavrilov | 2005 | 36.83 | |||||||
Cetus Espoo | 39.92 | |||||||||
9 | Rasmus Lempinen | 2005 | 37.18 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 39.18 | |||||||||
10 | Arto Pulkkinen | 2005 | 37.35 | |||||||
Lahden Uimaseura | 37.42 | |||||||||
11 | Viacheslav Semenov | 2006 | 37.56 | |||||||
Lahden Uimaseura | 37.95 | |||||||||
12 | Aarne Laurila | 2006 | 37.71 | |||||||
Cetus Espoo | 40.58 | |||||||||
13 | André Salmi | 2006 | 38.18 | |||||||
Simmis Grani | 38.04 | |||||||||
14 | Aleksi Sinisalo | 2006 | 38.24 | |||||||
Cetus Espoo | 40.43 | |||||||||
14 | Miko Virtanen | 2005 | 38.24 | |||||||
Lahden Uimaseura | 39.75 | |||||||||
16 | Benjamin Winqvist | 2006 | 39.89 | |||||||
Cetus Espoo | 41.35 | |||||||||
17 | Artem Haikara | 2005 | 40.24 | |||||||
Cetus Espoo | 44.21 | |||||||||
18 | Luis Valero De La Iglesia | 2006 | 40.61 | |||||||
Cetus Espoo | 43.96 | |||||||||
19 | Oscar Westerberg | 2005 | 40.67 | |||||||
Cetus Espoo | 42.38 | |||||||||
20 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 41.75 | |||||||
Vanders | 41.81 | |||||||||
21 | Damir Kolesov | 2006 | 41.97 | |||||||
ORCA Helsinki | 41.41 | |||||||||
22 | Anton Ahonen | 2006 | 42.22 | |||||||
Cetus Espoo | 47.85 | |||||||||
23 | Leevi Johansson | 2006 | 42.33 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 46.35 | |||||||||
24 | Pauli Rantatupa | 2005 | 42.35 | |||||||
Cetus Espoo | 50.32 | |||||||||
25 | Daniel Guzhov | 2006 | 42.94 | |||||||
Vanders | 39.91 | |||||||||
26 | Lenni Nevalainen | 2007 | 43.26 | |||||||
Cetus Espoo | 44.88 | |||||||||
27 | Otto Vauhkonen | 2007 | 43.48 | |||||||
Cetus Espoo | 45.86 | |||||||||
28 | Oskar Kotselainen | 2006 | 43.56 | |||||||
Lahden Uimaseura | 43.90 | |||||||||
29 | Viljam Savolainen | 2008 | 44.01 | |||||||
Salon Uimarit | 43.08 | |||||||||
30 | Severi Tammihovi | 2009 | 44.02 | |||||||
Cetus Espoo | 45.64 | |||||||||
31 | Artemi Tsinjonnõi | 2008 | 44.08 | |||||||
Cetus Espoo | 46.69 | |||||||||
32 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 44.42 | |||||||
Cetus Espoo | 46.02 | |||||||||
33 | Kasperi Haverinen | 2005 | 44.65 | |||||||
Lahden Uimaseura | 45.75 | |||||||||
34 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 45.19 | |||||||
Salon Uimarit | 40.47 | |||||||||
35 | Mikael Suni | 2007 | 45.46 | |||||||
Cetus Espoo | 49.35 | |||||||||
36 | Aarne Nuutinen | 2006 | 45.62 | |||||||
Cetus Espoo | 49.23 | |||||||||
37 | Veeti Inkilä | 2006 | 45.65 | |||||||
Cetus Espoo | 44.41 | |||||||||
38 | Olli Järvenpää | 2006 | 46.23 | |||||||
Cetus Espoo | 50.04 | |||||||||
39 | Riku Forsberg | 2005 | 46.27 | |||||||
Cetus Espoo | 45.55 | |||||||||
40 | Akseli Savolainen | 2007 | 47.11 | |||||||
Cetus Espoo | 46.15 | |||||||||
41 | Eemil Hujala | 2007 | 47.43 | |||||||
Cetus Espoo | 55.62 | |||||||||
42 | Lauri Rantsi | 2008 | 47.52 | |||||||
Simmis Grani | 49.26 | |||||||||
43 | Leo Tuomainen | 2008 | 48.51 | |||||||
Cetus Espoo | 48.61 | |||||||||
44 | Eljas Pekkola | 2007 | 49.27 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Veikko Hautaniemi | 2007 | 50.24 | |||||||
Cetus Espoo | 58.80 | |||||||||
46 | Matti Klümper | 2008 | 50.88 | |||||||
Cetus Espoo | 1:00.90 | |||||||||
47 | Joonas Keränen | 2007 | 51.50 | |||||||
Cetus Espoo | 53.61 | |||||||||
48 | Angelos Toledos | 2007 | 53.32 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
49 | Patrik Ventus | 2007 | 53.50 | |||||||
Simmis Grani | 54.74 | |||||||||
50 | Johannes Strömsholm | 2008 | 56.51 | |||||||
Cetus Espoo | 1:00.80 | |||||||||
51 | Mark Pokidko | 2007 | 58.74 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Aarni Rahkonen | 2009 | 1:09.80 | |||||||
Simmis Grani | 1:07.95 | |||||||||
- | Evan Mustonen | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 47.65 | |||||||||
- | Leo Makkonen-Craig | 2007 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 53.51 | |||||||||
- | Niko Larjo | 2008 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 59.04 | |||||||||
- | Rado Lindberg | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 49.06 | |||||||||
- | Benjamin Gullans | 2005 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Henri Koskela | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Riku Huuhka | 2005 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 37.99 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tommi Mosconi | 2008 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 45.05 | |||||||||
SW 10.6 Köydestä vetäminen | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Maaranen | 2004 | 28.99 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 28.78 | |||||||||
2 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 29.47 | |||||||
Salon Uimarit | 30.94 | |||||||||
3 | Veerti Juurakko | 2004 | 32.39 | |||||||
Cetus Espoo | 32.91 | |||||||||
4 | Samu Virtanen | 2004 | 32.49 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 32.44 | |||||||||
5 | Olli Havia | 2004 | 32.81 | |||||||
Salon Uimarit | 33.09 | |||||||||
6 | Egor Bortsov | 2004 | 32.82 | |||||||
Lahden Uimaseura | 34.10 | |||||||||
7 | Aku Hänninen | 2004 | 32.97 | |||||||
ORCA Helsinki | 36.11 | |||||||||
8 | Viktor Asklöf | 2004 | 32.98 | |||||||
Cetus Espoo | 32.95 | |||||||||
9 | Lucas Lönnblad | 2004 | 33.07 | |||||||
Cetus Espoo | 36.31 | |||||||||
10 | Pyry Aspholm | 2004 | 33.16 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | 33.81 | |||||||||
11 | Nuutti Laitinen | 2004 | 33.56 | |||||||
Cetus Espoo | 34.59 | |||||||||
12 | Antero Ruban | 2004 | 34.21 | |||||||
Lahden Uimaseura | 39.49 | |||||||||
12 | Yufei Meng | 2004 | 34.21 | |||||||
Cetus Espoo | 34.65 | |||||||||
14 | Samuel Saari | 2004 | 34.98 | |||||||
Cetus Espoo | 37.53 | |||||||||
15 | Elmeri Falkstedt | 2004 | 36.73 | |||||||
Salon Uimarit | 37.65 | |||||||||
16 | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 36.74 | |||||||
Cetus Espoo | 35.61 | |||||||||
17 | Alvar Aho | 2004 | 36.88 | |||||||
Cetus Espoo | 38.31 | |||||||||
18 | Kalle Tonttila | 2004 | 37.96 | |||||||
Helsingin Uimarit | 36.20 | |||||||||
19 | Vinski Saarikallio | 2004 | 39.96 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 42.70 | |||||||||
20 | Milo Lauronen | 2004 | 40.93 | |||||||
Vanders | 39.55 | |||||||||
21 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | 40.96 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 41.84 | |||||||||
- | Aaro Tenhu | 2004 | DSQ | |||||||
Lahden Kaleva | 33.41 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Roope Tuomainen | 2004 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 34.08 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aku Kaila | 2003 | 27.56 | |||||||
Raision Urheilijat | 29.41 | |||||||||
2 | Oskar Turunen | 2003 | 28.92 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 31.24 | |||||||||
3 | Antti Oinonen | 2003 | 30.93 | |||||||
Uinti Imatra | 31.59 | |||||||||
4 | Otto Elvis Savolainen | 2003 | 31.14 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 31.30 | |||||||||
5 | Verneri Hauska | 2003 | 31.91 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.44 | |||||||||
6 | Lucas Tepponen | 2003 | 32.16 | |||||||
Helsingin Uimarit | 32.41 | |||||||||
7 | Karri Suuronen | 2003 | 32.80 | |||||||
Cetus Espoo | 35.04 | |||||||||
8 | Antti Pesonen | 2003 | 32.86 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.04 | |||||||||
9 | Tuomas Peltola | 2003 | 33.23 | |||||||
Cetus Espoo | 34.26 | |||||||||
10 | Niko Akkanen | 2003 | 34.05 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 35.21 | |||||||||
11 | Aku Hyrsylä | 2003 | 34.79 | |||||||
Salon Uimarit | 35.46 | |||||||||
12 | Ville Savela | 2003 | 35.98 | |||||||
Salon Uimarit | 34.98 | |||||||||
13 | Niko Silander | 2003 | 39.23 | |||||||
Cetus Espoo | 45.79 | |||||||||
14 | Ilmari Laitala | 2003 | 39.33 | |||||||
Cetus Espoo | 38.94 | |||||||||
- | Petri Shkolny | 2003 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 31.73 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:19 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Louna Kasvio | 2006 | 32.65 | |||||||
Cetus Espoo | 33.23 | |||||||||
2 | Wilma Sundt | 2006 | 33.25 | |||||||
Cetus Espoo | 33.86 | |||||||||
3 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 34.98 | |||||||
Cetus Espoo | 39.49 | |||||||||
4 | Enni Tammilehto | 2006 | 35.11 | |||||||
Cetus Espoo | 38.51 | |||||||||
5 | Janina Granberg | 2006 | 35.20 | |||||||
Cetus Espoo | 36.09 | |||||||||
6 | Sofia Lepistö | 2006 | 36.27 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 36.23 | |||||||||
7 | Helmi Räsänen | 2006 | 36.51 | |||||||
Simmis Grani | 37.03 | |||||||||
8 | Laura Zurban | 2006 | 36.55 | |||||||
Cetus Espoo | 39.62 | |||||||||
9 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 36.82 | |||||||
Cetus Espoo | 38.70 | |||||||||
10 | Kia Mäennenä | 2006 | 36.85 | |||||||
Cetus Espoo | 39.32 | |||||||||
11 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 36.87 | |||||||
Cetus Espoo | 37.81 | |||||||||
12 | Ellen Lindell | 2007 | 37.09 | |||||||
Cetus Espoo | 39.29 | |||||||||
13 | Iiris Soilevaara | 2006 | 37.45 | |||||||
Cetus Espoo | 40.17 | |||||||||
14 | Rebecca Risso Ricci | 2006 | 37.50 | |||||||
Cetus Espoo | 37.50 | |||||||||
15 | Iisa-lotta Rantaniitty | 2006 | 37.77 | |||||||
Cetus Espoo | 39.81 | |||||||||
16 | Matilda Leppänen | 2007 | 37.85 | |||||||
Cetus Espoo | 39.46 | |||||||||
17 | Sofie Nauklér | 2006 | 38.44 | |||||||
Simmis Grani | 41.74 | |||||||||
18 | Emmi Halonen | 2006 | 38.69 | |||||||
Vanders | 39.00 | |||||||||
19 | Iida Tawast | 2007 | 38.94 | |||||||
Simmis Grani | 40.59 | |||||||||
20 | Ninja Brelo | 2006 | 39.02 | |||||||
Cetus Espoo | 39.22 | |||||||||
21 | Siiri Haverinen | 2007 | 39.03 | |||||||
Lahden Uimaseura | 40.94 | |||||||||
22 | Cécilia Richard | 2006 | 39.19 | |||||||
Cetus Espoo | 45.72 | |||||||||
23 | Ruth Risso Ricci | 2006 | 39.48 | |||||||
Cetus Espoo | 39.69 | |||||||||
24 | Rilla Backman | 2006 | 39.88 | |||||||
Lahden Uimaseura | 38.62 | |||||||||
25 | Ebba Simberg | 2007 | 40.45 | |||||||
Lahden Uimaseura | 39.84 | |||||||||
26 | Heta Kosunen | 2006 | 40.58 | |||||||
Cetus Espoo | 43.24 | |||||||||
27 | Anja Miao | 2007 | 41.10 | |||||||
Cetus Espoo | 45.73 | |||||||||
28 | Iiris Lehtonen | 2006 | 41.18 | |||||||
Helsingin Uimarit | 45.31 | |||||||||
29 | Jenny Uusitalo | 2007 | 41.24 | |||||||
Cetus Espoo | 49.24 | |||||||||
30 | Amanda Vanhanen | 2006 | 41.34 | |||||||
Simmis Grani | 46.98 | |||||||||
30 | Olesia Leshchuk | 2006 | 41.34 | |||||||
Cetus Espoo | 40.65 | |||||||||
32 | Veera Oila | 2007 | 41.43 | |||||||
Vanders | 40.98 | |||||||||
33 | Anna Salo | 2007 | 41.65 | |||||||
Cetus Espoo | 44.72 | |||||||||
34 | Hedda-liina Honkaniemi | 2006 | 43.50 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 45.55 | |||||||||
35 | Olivia Löytty | 2007 | 45.19 | |||||||
Cetus Espoo | 47.41 | |||||||||
35 | Saga Linnosaari | 2008 | 45.19 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Heidi Still | 2006 | 45.33 | |||||||
Cetus Espoo | 45.52 | |||||||||
38 | Emma Nissinen | 2007 | 46.20 | |||||||
Cetus Espoo | 49.73 | |||||||||
39 | Linnea Heikkilä | 2008 | 47.16 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
40 | Ida Paaskoski | 2007 | 47.22 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
41 | Sandra Savolainen | 2007 | 47.63 | |||||||
Cetus Espoo | 52.82 | |||||||||
42 | Saga Ronkainen | 2007 | 48.96 | |||||||
Cetus Espoo | 48.63 | |||||||||
42 | Sonja Heikkilä | 2006 | 48.96 | |||||||
Salon Uimarit | 50.57 | |||||||||
44 | Matilda Saarinen | 2008 | 50.51 | |||||||
Salon Uimarit | 54.17 | |||||||||
45 | Lotta Turunen | 2008 | 50.59 | |||||||
Cetus Espoo | 1:02.88 | |||||||||
46 | Jade Brelo | 2008 | 50.82 | |||||||
Cetus Espoo | 54.31 | |||||||||
47 | Vuokko Larjomaa | 2007 | 51.94 | |||||||
Cetus Espoo | 53.63 | |||||||||
48 | Katja Seiger | 2007 | 54.13 | |||||||
Cetus Espoo | 1:03.70 | |||||||||
49 | Pinja Kotakoski | 2008 | 54.31 | |||||||
Cetus Espoo | 1:03.57 | |||||||||
50 | Emmi Pernaa | 2008 | 57.91 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Inka Aunimo | 2006 | 1:01.93 | |||||||
Cetus Espoo | 1:04.98 | |||||||||
52 | Minni Kovalainen | 2008 | 1:11.90 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Veera Tawast | 2009 | 1:16.27 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
54 | Emmi Sintonen | 2009 | 1:17.29 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
55 | Milja Ylitalo | 2011 | 1:26.85 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Jonna Nieminen | 2006 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 39.97 | |||||||||
- | Oona Sarlin | 2006 | DNS | |||||||
Vanders | 39.43 | |||||||||
- | Riinu Hotulainen | 2008 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 55.24 | |||||||||
- | Aurora Änäkkälä | 2007 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 45.55 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Emilia Elizaveta Karulina | 2008 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 58.01 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Maia Loponen | 2007 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | 45.70 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Saima Peltonen | 2007 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 43.06 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Silja Villanen | 2005 | 32.69 | |||||||
Salon Uimarit | 33.05 | |||||||||
2 | Juulia Sakomaa | 2005 | 32.82 | |||||||
Lahden Uimaseura | 33.98 | |||||||||
3 | Anna Hakkarainen | 2005 | 33.17 | |||||||
Cetus Espoo | 33.29 | |||||||||
4 | Milla Strandberg | 2005 | 33.93 | |||||||
Vanders | 34.67 | |||||||||
5 | Iina Rissanen | 2005 | 34.13 | |||||||
Vanders | 34.63 | |||||||||
6 | Ellen Kettunen | 2005 | 34.15 | |||||||
Cetus Espoo | 35.44 | |||||||||
7 | Kaarina Rihte | 2005 | 34.37 | |||||||
Cetus Espoo | 36.44 | |||||||||
8 | Kukka Peill | 2005 | 34.40 | |||||||
Cetus Espoo | 35.24 | |||||||||
9 | Hanna Martola | 2005 | 35.08 | |||||||
Cetus Espoo | 36.26 | |||||||||
10 | Lumi Rossi | 2005 | 35.10 | |||||||
Cetus Espoo | 38.88 | |||||||||
11 | Säde Ryynänen | 2005 | 35.12 | |||||||
Cetus Espoo | 37.37 | |||||||||
12 | Olivia Turtiainen | 2005 | 35.32 | |||||||
Cetus Espoo | 35.33 | |||||||||
13 | Elina Ruha | 2005 | 35.40 | |||||||
Cetus Espoo | 37.98 | |||||||||
14 | Iida Siltala | 2005 | 35.41 | |||||||
Cetus Espoo | 36.95 | |||||||||
15 | Ronja Ruottinen | 2005 | 36.02 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 36.49 | |||||||||
16 | Jasmin Savonen | 2005 | 36.29 | |||||||
Cetus Espoo | 38.14 | |||||||||
17 | Kaisa Heikkilä | 2005 | 36.53 | |||||||
Lahden Uimaseura | 38.96 | |||||||||
18 | Aino-maria Ainasoja | 2005 | 36.94 | |||||||
ORCA Helsinki | 41.11 | |||||||||
19 | Juulia Lindfors | 2005 | 36.99 | |||||||
Cetus Espoo | 38.37 | |||||||||
20 | Emma Lönnberg | 2005 | 37.50 | |||||||
Cetus Espoo | 38.60 | |||||||||
21 | Lotta Nevalainen | 2005 | 38.31 | |||||||
Cetus Espoo | 40.05 | |||||||||
22 | Siiri Ruponen | 2005 | 38.52 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 40.32 | |||||||||
23 | Nea Hollström | 2005 | 39.70 | |||||||
Cetus Espoo | 43.08 | |||||||||
24 | Helmi Jämsén | 2005 | 39.77 | |||||||
Cetus Espoo | 44.09 | |||||||||
25 | Iina Kukkonen | 2005 | 39.83 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 38.89 | |||||||||
26 | Milla Tahvanainen | 2005 | 40.21 | |||||||
Cetus Espoo | 43.13 | |||||||||
27 | Leenu Karolina Kinnunen | 2005 | 40.76 | |||||||
Cetus Espoo | 49.85 | |||||||||
28 | Krista Viitanen | 2005 | 40.84 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 41.76 | |||||||||
29 | Olivia Romo | 2005 | 42.52 | |||||||
Lahden Uimaseura | 43.06 | |||||||||
30 | Siiri Päivärinta | 2005 | 43.51 | |||||||
Cetus Espoo | 47.85 | |||||||||
31 | Emma Autio | 2005 | 43.86 | |||||||
Cetus Espoo | 46.02 | |||||||||
32 | Anika Prasad | 2005 | 59.69 | |||||||
Cetus Espoo | 55.00 | |||||||||
- | Kirke Mikk | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 52.66 | |||||||||
- | Isabella Hale | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 41.26 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 29.22 | |||||||
Vanders | 30.20 | |||||||||
2 | Sohvi Kallinen | 2004 | 29.46 | |||||||
Lahden Uimaseura | 30.54 | |||||||||
3 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 29.47 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 29.84 | |||||||||
4 | Venla Lindström | 2004 | 31.14 | |||||||
Lahden Uimaseura | 31.49 | |||||||||
5 | Pinja Nieminen | 2004 | 32.05 | |||||||
Cetus Espoo | 33.81 | |||||||||
6 | Aava Aula | 2004 | 32.13 | |||||||
Helsingin Uimarit | 32.70 | |||||||||
7 | Iiris Jämsä | 2004 | 32.19 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 32.70 | |||||||||
8 | Wilma Savonen | 2004 | 32.50 | |||||||
Cetus Espoo | 35.68 | |||||||||
9 | Iisa Karpela | 2004 | 33.24 | |||||||
Cetus Espoo | 33.47 | |||||||||
10 | Gabriella Linna | 2004 | 34.52 | |||||||
Vanders | 33.97 | |||||||||
11 | Venla Hauska | 2004 | 34.89 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 39.07 | |||||||||
12 | Ella Vilenius | 2004 | 35.34 | |||||||
Vanders | 34.64 | |||||||||
13 | Veronika Virtamo | 2004 | 36.35 | |||||||
ORCA Helsinki | 39.37 | |||||||||
14 | Iiris Virtanen | 2004 | 36.72 | |||||||
Simmis Grani | 37.82 | |||||||||
15 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 37.05 | |||||||
Cetus Espoo | 37.76 | |||||||||
16 | Siiri Vesanen | 2004 | 37.06 | |||||||
Vanders | 37.32 | |||||||||
17 | Tuuli Jokinen | 2004 | 37.47 | |||||||
ORCA Helsinki | 37.63 | |||||||||
18 | Verna Haravuori | 2004 | 37.80 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 38.63 | |||||||||
19 | Lea Heinzmann | 2004 | 37.81 | |||||||
Simmis Grani | 38.47 | |||||||||
20 | Linda Ilonen | 2004 | 37.84 | |||||||
Cetus Espoo | 41.31 | |||||||||
21 | Oona Bordi | 2004 | 37.99 | |||||||
Cetus Espoo | 39.40 | |||||||||
22 | Annika Idman | 2004 | 39.81 | |||||||
Cetus Espoo | 41.09 | |||||||||
23 | Vilmiina Weckman | 2004 | 39.87 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 38.15 | |||||||||
24 | Linnea Alakörkkö | 2004 | 39.96 | |||||||
Cetus Espoo | 44.33 | |||||||||
25 | Heidi Työppönen | 2004 | 40.67 | |||||||
Cetus Espoo | 42.53 | |||||||||
26 | Kia Andreasen | 2004 | 41.57 | |||||||
Simmis Grani | 40.65 | |||||||||
27 | Saara-kaisa Rahijärvi | 2004 | 43.61 | |||||||
ORCA Helsinki | 45.69 | |||||||||
28 | Sanjana Mudigere Satish | 2004 | 52.10 | |||||||
Cetus Espoo | 51.78 | |||||||||
- | Amishi Agarwal | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 52.35 | |||||||||
- | Julia Ylä-Autio | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 40.80 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:39 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:51 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Topias Tynjä | 2005 | 36.26 | 1:18.46 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:17.53 | |||||||||
2 | Samuel Halminen | 2005 | 37.85 | 1:24.62 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:32.39 | |||||||||
3 | Rasmus Lempinen | 2005 | 45.76 | 1:48.09 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Aron Forslund | 2005 | 48.39 | 1:49.41 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Niko Nokikuru | 2005 | 47.45 | 1:49.50 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 31.38 | 1:08.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:10.39 | |||||||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | 32.74 | 1:10.59 | ||||||
Vanders | 1:11.47 | |||||||||
3 | Taavi Backman | 2004 | 34.79 | 1:15.57 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:15.28 | |||||||||
4 | Akseli Maaranen | 2004 | 34.20 | 1:17.02 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:15.72 | |||||||||
5 | Aapo Koskinen | 2004 | 39.38 | 1:27.56 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:31.81 | |||||||||
6 | Alvar Aho | 2004 | 41.77 | 1:28.93 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.54 | |||||||||
7 | Akseli Leppänen | 2004 | 40.15 | 1:29.56 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.27 | |||||||||
8 | Ukko-pekka Luomala | 2004 | 38.00 | 1:29.61 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:25.20 | |||||||||
9 | Jesse Hyppönen | 2004 | 39.98 | 1:30.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:22.48 | |||||||||
10 | Yufei Meng | 2004 | 41.40 | 1:31.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.47 | |||||||||
11 | Elmeri Kuulasmaa | 2004 | 41.70 | 1:31.95 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:35.14 | |||||||||
12 | Luca Elshout | 2004 | 41.75 | 1:32.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Lucas Lönnblad | 2004 | 41.26 | 1:33.68 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.03 | |||||||||
14 | Samuli Masalin | 2004 | 42.66 | 1:34.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.01 | |||||||||
15 | Samuel Saari | 2004 | 44.07 | 1:34.98 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.65 | |||||||||
16 | Arttu Valonen | 2004 | 41.45 | 1:35.16 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:37.76 | |||||||||
17 | Nuutti Laitinen | 2004 | 45.28 | 1:36.61 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.60 | |||||||||
18 | Leo Hautaniemi | 2004 | 46.68 | 1:38.10 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.78 | |||||||||
19 | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 46.99 | 1:40.78 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.77 | |||||||||
20 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 45.81 | 1:43.17 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:37.64 | |||||||||
21 | Yash Nagal | 2004 | 51.82 | 1:58.58 | ||||||
Cetus Espoo | 1:55.57 | |||||||||
- | Leo Zurban | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kasper Lytz | 2003 | 30.72 | 1:07.72 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:08.18 | |||||||||
2 | Niklas Hatakka | 2003 | 32.38 | 1:10.85 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.12 | |||||||||
3 | Juho Elia Marjala | 2003 | 32.76 | 1:12.22 | ||||||
Simmis Wanda | 1:14.46 | |||||||||
4 | Isak Jatkola | 2003 | 34.43 | 1:14.82 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:11.56 | |||||||||
5 | Roni Severinkangas | 2003 | 31.82 | 1:15.53 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.15 | |||||||||
6 | Oskar Turunen | 2003 | 35.64 | 1:16.09 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:16.21 | |||||||||
7 | Pauli Rantamäki | 2003 | 34.73 | 1:17.08 | ||||||
Octopus Lohja | 1:20.44 | |||||||||
8 | Julius Airas | 2003 | 37.18 | 1:20.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:21.69 | |||||||||
9 | Ville Savulahti | 2003 | 37.00 | 1:20.07 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:18.45 | |||||||||
10 | Tuukka Inkilä | 2003 | 36.81 | 1:20.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.72 | |||||||||
11 | Oskari Repo | 2003 | 36.53 | 1:20.88 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.60 | |||||||||
12 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 37.96 | 1:23.34 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.94 | |||||||||
13 | Sam Zamanimehr | 2003 | 36.90 | 1:24.27 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.12 | |||||||||
14 | Olavi Männistö | 2003 | 41.28 | 1:31.43 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:24.86 | |||||||||
15 | Kalle Seppä | 2003 | 41.41 | 1:33.09 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:38.55 | |||||||||
16 | Aku Hyrsylä | 2003 | 43.52 | 1:34.12 | ||||||
Salon Uimarit | 1:47.93 | |||||||||
17 | Mattias Janhunen | 2003 | 48.02 | 1:46.34 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.31 | |||||||||
- | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | DSQ | Käännös, oik.käsi | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.21 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:51 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:08 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Malin Lindblom | 2006 | 40.16 | 1:26.35 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:34.20 | |||||||||
2 | Tiinu Tamminen | 2006 | 40.57 | 1:28.54 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:31.86 | |||||||||
3 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 47.04 | 1:38.82 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.55 | |||||||||
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Karla Tiainen | 2005 | 34.31 | 1:17.10 | ||||||
Simmis Wanda | 1:18.56 | |||||||||
2 | Riina Niemi | 2005 | 34.22 | 1:18.18 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:20.70 | |||||||||
3 | Tuuli Pippuri | 2005 | 35.51 | 1:18.60 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.25 | |||||||||
4 | Ada Hakkarainen | 2005 | 37.92 | 1:21.72 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:26.47 | |||||||||
5 | Kira Lindroos | 2005 | 37.28 | 1:23.38 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.95 | |||||||||
6 | Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 38.43 | 1:24.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:29.66 | |||||||||
7 | Sofia Rinne | 2005 | 38.85 | 1:24.73 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.73 | |||||||||
8 | Roosa Tuomainen | 2005 | 39.20 | 1:26.75 | ||||||
Salon Uimarit | 1:27.86 | |||||||||
9 | Veera Korsoff | 2005 | 39.96 | 1:27.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Siri Kaskeala | 2005 | 41.17 | 1:28.10 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.23 | |||||||||
11 | Rina Rantanen | 2005 | 39.98 | 1:29.03 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.20 | |||||||||
12 | Maija Hinkkala | 2005 | 38.53 | 1:29.43 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:28.14 | |||||||||
13 | Inka Vahtola | 2005 | 42.52 | 1:33.34 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.52 | |||||||||
14 | Lumi Rossi | 2005 | 42.88 | 1:33.52 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.34 | |||||||||
15 | Essi Ahvenainen | 2005 | 40.91 | 1:35.60 | ||||||
Vanders | 1:39.41 | |||||||||
16 | Jasmin Savonen | 2005 | 44.31 | 1:35.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.48 | |||||||||
17 | Vilja Saarinen | 2005 | 41.37 | 1:36.61 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:34.57 | |||||||||
18 | Sani Nätynki | 2005 | 45.06 | 1:37.26 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:44.31 | |||||||||
19 | Saara Raulos | 2005 | 43.93 | 1:39.79 | ||||||
Cetus Espoo | 1:49.36 | |||||||||
20 | Milla Kähkönen | 2005 | 45.10 | 1:40.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:37.68 | |||||||||
21 | Saana Hyvönen | 2005 | 46.59 | 1:41.35 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:41.55 | |||||||||
22 | Iina Kukkonen | 2005 | 45.44 | 1:42.54 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:37.06 | |||||||||
23 | Oona Miettunen | 2005 | 46.66 | 1:43.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Emma Lönnberg | 2005 | 47.77 | 1:44.23 | ||||||
Cetus Espoo | 1:46.53 | |||||||||
25 | Maija Nurminen | 2005 | 46.78 | 1:45.08 | ||||||
Salon Uimarit | 1:46.94 | |||||||||
26 | Iida Siltala | 2005 | 47.41 | 1:45.65 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.93 | |||||||||
27 | Säde Ryynänen | 2005 | 46.83 | 1:45.94 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.97 | |||||||||
28 | Olivia Turtiainen | 2005 | 49.82 | 1:46.96 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.48 | |||||||||
29 | Venla Varvikko | 2005 | 47.69 | 1:49.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:49.71 | |||||||||
30 | Ada Salaspuro | 2005 | 49.64 | 1:49.86 | ||||||
Cetus Espoo | 1:58.54 | |||||||||
31 | Taru Lax | 2005 | 48.52 | 1:53.73 | ||||||
Cetus Espoo | 2:02.68 | |||||||||
32 | Juulia Lindfors | 2005 | 55.95 | 2:01.53 | ||||||
Cetus Espoo | 1:52.48 | |||||||||
- | Krista Viitanen | 2005 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:55.66 | |||||||||
- | Lotta Akkanen | 2005 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Saga Jatkola | 2004 | 33.64 | 1:12.70 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:13.78 | |||||||||
2 | Iida Heikkinen | 2004 | 35.00 | 1:17.17 | ||||||
Uinti Imatra | 1:17.57 | |||||||||
3 | Helmi Lehtonen | 2004 | 35.50 | 1:22.75 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:19.79 | |||||||||
4 | Emma Hakala | 2004 | 33.70 | 1:23.49 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:21.21 | |||||||||
5 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 37.79 | 1:23.75 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.35 | |||||||||
6 | Siiri Reinonen | 2004 | 37.85 | 1:24.63 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:23.66 | |||||||||
7 | Nanna Sinerkari | 2004 | 37.21 | 1:24.65 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.61 | |||||||||
8 | Julia Tuura | 2004 | 40.48 | 1:27.44 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:27.18 | |||||||||
9 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 36.75 | 1:28.17 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:29.00 | |||||||||
10 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 39.62 | 1:30.44 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:30.37 | |||||||||
11 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | 43.04 | 1:32.08 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:29.01 | |||||||||
12 | Iiris Virtanen | 2004 | 42.56 | 1:32.66 | ||||||
Simmis Grani | 1:31.28 | |||||||||
13 | Tuuli Kammonen | 2004 | 42.34 | 1:33.46 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
14 | Milla Hännikäinen | 2004 | 41.91 | 1:35.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:33.41 | |||||||||
15 | Maisa Brusila | 2004 | 45.27 | 1:36.03 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.75 | |||||||||
16 | Pinja Kinnunen | 2004 | 40.01 | 1:37.28 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:30.64 | |||||||||
17 | Oona Kupari | 2004 | 46.39 | 1:39.65 | ||||||
Octopus Lohja | 1:46.96 | |||||||||
18 | Katarina Kobycheva | 2004 | 42.38 | 1:41.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Linda Ilonen | 2004 | 50.50 | 1:46.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Aino Tasapuro | 2004 | 46.02 | 1:48.92 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Anna Mattila | 2004 | DSQ | 50m | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.72 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Janita Severinkangas | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:08 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 7, 200m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 37.36 | 1:17.97 | 1:58.95 | 2:37.76 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:42.60 | |||||||||
2 | Alexander Huhtala | 2003 | 37.91 | 1:18.68 | 2:00.13 | 2:39.86 | ||||
Cetus Espoo | 2:41.07 | |||||||||
3 | Tomi Silander | 2006 | 41.69 | 1:28.31 | 2:14.12 | 2:57.25 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Otto Elvis Savolainen | 2003 | 43.17 | 1:29.73 | 2:17.91 | 3:05.21 | ||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
5 | Niko Silander | 2003 | 55.82 | 1:58.20 | 2:58.95 | 3:53.28 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 57.09 | 2:01.70 | 3:05.70 | 4:08.82 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:21 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 8, 200m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sohvi Kallinen | 2004 | 37.97 | 1:19.63 | 2:01.51 | 2:39.27 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:37.71 | |||||||||
2 | Liinu Louhikoski | 2004 | 38.42 | 1:20.26 | 2:02.09 | 2:41.43 | ||||
Vanders | 2:42.37 | |||||||||
3 | Aada Rissanen | 2004 | 39.38 | 1:21.71 | 2:04.84 | 2:46.15 | ||||
Vanders | 2:41.67 | |||||||||
4 | Nea Mustonen | 2004 | 39.32 | 1:22.39 | 2:06.06 | 2:48.64 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:49.91 | |||||||||
5 | Ciara Wacklin | 2004 | 39.79 | 1:23.04 | 2:06.65 | 2:49.26 | ||||
Cetus Espoo | 2:51.83 | |||||||||
6 | Saga Kovanen | 2004 | 38.92 | 1:22.75 | 2:07.76 | 2:50.15 | ||||
Cetus Espoo | 2:50.20 | |||||||||
7 | Inka Lytz | 2004 | 39.82 | 1:23.60 | 2:08.13 | 2:50.99 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Saga Jatkola | 2004 | 40.64 | 1:24.48 | 2:08.71 | 2:52.41 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Pinja Nieminen | 2004 | 39.47 | 1:24.15 | 2:09.64 | 2:55.23 | ||||
Cetus Espoo | 2:55.39 | |||||||||
10 | Laura Nissi | 2004 | 42.66 | 1:28.40 | 2:15.34 | 2:58.24 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Senni Partanen | 2004 | 44.50 | 1:31.96 | 2:21.15 | 3:07.29 | ||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
12 | Iiris Virtanen | 2004 | 47.26 | 1:38.72 | 2:32.92 | 3:22.93 | ||||
Simmis Grani | 3:34.81 | |||||||||
13 | Saana Perkkiö | 2005 | 44.65 | 1:34.03 | 2:33.66 | 3:29.46 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 48.47 | 1:42.56 | 2:36.94 | 3:29.71 | ||||
Cetus Espoo | 3:30.18 | |||||||||
15 | Ria Rahkonen | 2005 | 50.44 | 1:47.18 | 2:43.74 | 3:36.33 | ||||
HTU Stadi | ||||||||||
16 | Siiri Ruponen | 2005 | 55.35 | 1:54.82 | 2:52.57 | 3:44.87 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:32.03 | |||||||||
17 | Eevi Hirsi | 2007 | 55.60 | 1:52.59 | 2:51.01 | 3:47.59 | ||||
HTU Stadi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:21 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:53 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Topias Tynjä | 2005 | 37.97 | |||||||
Lahden Uimaseura | 38.87 | |||||||||
2 | Mio Heinola | 2005 | 38.62 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 38.55 | |||||||||
3 | Tomi Silander | 2006 | 39.19 | |||||||
Cetus Espoo | 38.94 | |||||||||
4 | Aaron Pirinen | 2005 | 41.44 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 40.49 | |||||||||
5 | Lasse Niemi | 2006 | 41.49 | |||||||
Helsingin Uimarit | 42.17 | |||||||||
6 | Matias Saarinen | 2006 | 43.18 | |||||||
Salon Uimarit | 47.07 | |||||||||
7 | Risto Kallström | 2006 | 43.45 | |||||||
Cetus Espoo | 44.48 | |||||||||
8 | Lukas Hannula | 2006 | 43.75 | |||||||
Helsingin Uimarit | 43.92 | |||||||||
9 | Onni Rahkonen | 2007 | 43.97 | |||||||
Simmis Grani | 44.27 | |||||||||
10 | William Fagerstedt | 2005 | 43.99 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 46.59 | |||||||||
11 | Maksim Karvanen | 2005 | 44.57 | |||||||
Lahden Uimaseura | 43.86 | |||||||||
12 | Aarne Laurila | 2006 | 45.04 | |||||||
Cetus Espoo | 47.71 | |||||||||
13 | Denis Katunov | 2006 | 45.16 | |||||||
Lahden Uimaseura | 45.48 | |||||||||
14 | Arto Pulkkinen | 2005 | 45.72 | |||||||
Lahden Uimaseura | 47.26 | |||||||||
15 | Aleksi Sinisalo | 2006 | 45.89 | |||||||
Cetus Espoo | 54.00 | |||||||||
16 | André Salmi | 2006 | 46.31 | |||||||
Simmis Grani | 47.75 | |||||||||
17 | Otso Heikkinen | 2007 | 46.70 | |||||||
Helsingin Uimarit | 47.10 | |||||||||
18 | Viacheslav Semenov | 2006 | 47.49 | |||||||
Lahden Uimaseura | 47.59 | |||||||||
19 | Anton Ahonen | 2006 | 48.39 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Aatto Korhonen | 2006 | 48.60 | |||||||
Helsingin Uimarit | 49.64 | |||||||||
21 | Riku Forsberg | 2005 | 48.81 | |||||||
Cetus Espoo | 50.47 | |||||||||
22 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 49.18 | |||||||
Cetus Espoo | 53.60 | |||||||||
23 | Luis Valero De La Iglesia | 2006 | 49.32 | |||||||
Cetus Espoo | 51.30 | |||||||||
24 | Severi Tammihovi | 2009 | 49.97 | |||||||
Cetus Espoo | 58.26 | |||||||||
25 | Benjamin Winqvist | 2006 | 50.15 | |||||||
Cetus Espoo | 48.93 | |||||||||
26 | Miko Virtanen | 2005 | 50.55 | |||||||
Lahden Uimaseura | 56.26 | |||||||||
27 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 50.57 | |||||||
Salon Uimarit | 49.92 | |||||||||
28 | Artemi Tsinjonnõi | 2008 | 50.67 | |||||||
Cetus Espoo | 52.68 | |||||||||
29 | Ivan Gavrilov | 2005 | 51.17 | |||||||
Cetus Espoo | 52.72 | |||||||||
30 | Daniel Guzhov | 2006 | 51.25 | |||||||
Vanders | 49.64 | |||||||||
31 | Eljas Pekkola | 2007 | 51.46 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Oskar Kotselainen | 2006 | 52.55 | |||||||
Lahden Uimaseura | 54.73 | |||||||||
33 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 54.67 | |||||||
Salon Uimarit | 54.91 | |||||||||
34 | Lenni Nevalainen | 2007 | 55.06 | |||||||
Cetus Espoo | 52.06 | |||||||||
35 | Kasperi Hauta-Aho | 2006 | 55.47 | |||||||
Octopus Lohja | 1:04.08 | |||||||||
36 | Kasperi Haverinen | 2005 | 55.52 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
37 | Lauri Rantsi | 2008 | 58.76 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
38 | Otto Vauhkonen | 2007 | 59.54 | |||||||
Cetus Espoo | 57.83 | |||||||||
39 | Veeti Inkilä | 2006 | 59.70 | |||||||
Cetus Espoo | 56.06 | |||||||||
40 | Angelos Toledos | 2007 | 59.89 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
41 | Leo Tuomainen | 2008 | 1:00.16 | |||||||
Cetus Espoo | 1:00.70 | |||||||||
42 | Leevi Johansson | 2006 | 1:01.02 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:00.88 | |||||||||
43 | Patrik Ventus | 2007 | 1:02.29 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Rado Lindberg | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 58.01 | |||||||||
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Egor Bortsov | 2004 | 40.05 | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Justus Holtari | 2004 | 40.10 | |||||||
Cetus Espoo | 41.20 | |||||||||
3 | Ukko-pekka Luomala | 2004 | 40.96 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 40.69 | |||||||||
4 | Aaro Tenhu | 2004 | 42.01 | |||||||
Lahden Kaleva | 43.63 | |||||||||
5 | Pyry Aspholm | 2004 | 42.12 | |||||||
Vaajakosken Uimaseura | 40.59 | |||||||||
6 | Kalle Tonttila | 2004 | 44.51 | |||||||
Helsingin Uimarit | 43.62 | |||||||||
7 | Milo Lauronen | 2004 | 51.07 | |||||||
Vanders | 50.45 | |||||||||
8 | Vinski Saarikallio | 2004 | 52.61 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 51.76 | |||||||||
9 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | 55.47 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 54.64 | |||||||||
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kasper Lytz | 2003 | 32.09 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 32.06 | |||||||||
2 | Kalle Seppä | 2003 | 38.32 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 40.74 | |||||||||
3 | Verneri Hauska | 2003 | 38.46 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 42.35 | |||||||||
4 | Lauri Cederberg | 2003 | 40.07 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 43.51 | |||||||||
5 | Niko Akkanen | 2003 | 40.70 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 44.13 | |||||||||
6 | Antti Pesonen | 2003 | 43.60 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 43.82 | |||||||||
7 | Ville Savela | 2003 | 45.30 | |||||||
Salon Uimarit | 49.22 | |||||||||
8 | Niko Silander | 2003 | 51.52 | |||||||
Cetus Espoo | 52.75 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:53 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:02 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ebba Simberg | 2007 | 43.13 | |||||||
Lahden Uimaseura | 44.72 | |||||||||
2 | Heta Kosunen | 2006 | 43.22 | |||||||
Cetus Espoo | 49.88 | |||||||||
3 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 43.27 | |||||||
Cetus Espoo | 43.00 | |||||||||
4 | Iida Tawast | 2007 | 43.99 | |||||||
Simmis Grani | 48.17 | |||||||||
5 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 44.35 | |||||||
Cetus Espoo | 45.81 | |||||||||
6 | Amanda Nilsson | 2006 | 44.44 | |||||||
Cetus Espoo | 49.46 | |||||||||
7 | Milja Weckström | 2007 | 46.55 | |||||||
Helsingin Uimarit | 48.71 | |||||||||
8 | Sofia Lepistö | 2006 | 46.66 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 46.09 | |||||||||
9 | Ellen Lindell | 2007 | 46.69 | |||||||
Cetus Espoo | 48.22 | |||||||||
10 | Anna Salo | 2007 | 46.93 | |||||||
Cetus Espoo | 46.97 | |||||||||
11 | Amanda Vanhanen | 2006 | 47.77 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Anja Miao | 2007 | 47.87 | |||||||
Cetus Espoo | 51.49 | |||||||||
13 | Rilla Backman | 2006 | 47.93 | |||||||
Lahden Uimaseura | 45.29 | |||||||||
14 | Matilda Leppänen | 2007 | 48.13 | |||||||
Cetus Espoo | 51.48 | |||||||||
15 | Iiris Lehtonen | 2006 | 48.30 | |||||||
Helsingin Uimarit | 50.51 | |||||||||
16 | Teela Saarentaus | 2007 | 48.46 | |||||||
Helsingin Uimarit | 49.76 | |||||||||
17 | Siiri Haverinen | 2007 | 49.76 | |||||||
Lahden Uimaseura | 49.89 | |||||||||
18 | Jenny Uusitalo | 2007 | 50.13 | |||||||
Cetus Espoo | 50.98 | |||||||||
19 | Cécilia Richard | 2006 | 50.45 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Saima Peltonen | 2007 | 52.67 | |||||||
Salon Uimarit | 50.42 | |||||||||
21 | Olesia Leshchuk | 2006 | 54.16 | |||||||
Cetus Espoo | 55.61 | |||||||||
22 | Linnea Heikkilä | 2008 | 54.23 | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
23 | Heidi Still | 2006 | 54.80 | |||||||
Cetus Espoo | 55.22 | |||||||||
24 | Ida Paaskoski | 2007 | 57.40 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Emilia Elizaveta Karulina | 2008 | 1:01.32 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Maia Loponen | 2007 | 1:01.38 | |||||||
ORCA Helsinki | 57.16 | |||||||||
27 | Ronja Pyrhönen | 2008 | 1:01.65 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Matilda Saarinen | 2008 | 1:04.60 | |||||||
Salon Uimarit | 1:02.29 | |||||||||
29 | Katja Seiger | 2007 | 1:06.93 | |||||||
Cetus Espoo | 1:05.25 | |||||||||
30 | Pinja Kotakoski | 2008 | 1:10.58 | |||||||
Cetus Espoo | 1:10.73 | |||||||||
- | Riinu Hotulainen | 2008 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 1:00.80 | |||||||||
- | Vivian Vesa | 2006 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sofia Rinne | 2005 | 37.29 | |||||||
Cetus Espoo | 38.85 | |||||||||
2 | Inka Vahtola | 2005 | 39.19 | |||||||
Cetus Espoo | 39.26 | |||||||||
3 | Ronja Ruottinen | 2005 | 45.87 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 44.80 | |||||||||
4 | Jenna Helminen | 2005 | 46.22 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 53.09 | |||||||||
5 | Siiri Ruponen | 2005 | 46.74 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 45.61 | |||||||||
6 | Ada Salaspuro | 2005 | 47.30 | |||||||
Cetus Espoo | 52.40 | |||||||||
7 | Olivia Romo | 2005 | 47.41 | |||||||
Lahden Uimaseura | 46.01 | |||||||||
8 | Nea Hollström | 2005 | 49.22 | |||||||
Cetus Espoo | 52.12 | |||||||||
9 | Aino-maria Ainasoja | 2005 | 49.46 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
10 | Krista Viitanen | 2005 | 49.94 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 53.05 | |||||||||
11 | Helmi Jämsén | 2005 | 50.79 | |||||||
Cetus Espoo | 50.94 | |||||||||
- | Hilla Kuitunen | 2005 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 50.63 | |||||||||
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ciara Wacklin | 2004 | 37.16 | |||||||
Cetus Espoo | 38.43 | |||||||||
2 | Saga Jatkola | 2004 | 37.45 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 36.77 | |||||||||
3 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 37.77 | |||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
4 | Oona Kupari | 2004 | 38.74 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Siiri Vesanen | 2004 | 41.75 | |||||||
Vanders | 42.37 | |||||||||
6 | Verna Haravuori | 2004 | 42.10 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 41.14 | |||||||||
7 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 42.52 | |||||||
ORCA Helsinki | 41.41 | |||||||||
8 | Veronika Virtamo | 2004 | 43.57 | |||||||
ORCA Helsinki | 42.22 | |||||||||
9 | Ella Vilenius | 2004 | 44.15 | |||||||
Vanders | 42.64 | |||||||||
10 | Julia Ylä-Autio | 2004 | 45.94 | |||||||
Cetus Espoo | 46.65 | |||||||||
11 | Annika Idman | 2004 | 54.90 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Saara-kaisa Rahijärvi | 2004 | 1:04.58 | |||||||
ORCA Helsinki | 1:00.84 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:02 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:22 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuli Seger | 2005 | 48.52 | 1:40.49 | ||||||
Octopus Lohja | 1:44.30 | |||||||||
2 | Teo Mattelmäki | 2005 | 46.99 | 1:41.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:48.39 | |||||||||
3 | Riku Huuhka | 2005 | 49.97 | 1:46.51 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:45.50 | |||||||||
4 | Aron Forslund | 2005 | 53.37 | 1:50.72 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:48.43 | |||||||||
5 | Damir Kolesov | 2006 | 51.65 | 1:50.79 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Niko Nokikuru | 2005 | 54.20 | 1:52.57 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:52.34 | |||||||||
7 | Artemi Tsinjonnõi | 2008 | 56.64 | 1:56.82 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 56.01 | 1:57.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Veeti Inkilä | 2006 | 55.62 | 1:57.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:58.05 | |||||||||
10 | Luis Valero De La Iglesia | 2006 | 54.87 | 1:57.57 | ||||||
Cetus Espoo | 2:01.86 | |||||||||
11 | Niko Partanen | 2005 | 56.98 | 1:58.27 | ||||||
ORCA Helsinki | 2:02.06 | |||||||||
12 | Oscar Westerberg | 2005 | 57.36 | 2:01.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Viljam Savolainen | 2008 | 58.18 | 2:01.40 | ||||||
Salon Uimarit | 2:04.45 | |||||||||
14 | Artem Haikara | 2005 | 58.39 | 2:01.70 | ||||||
Cetus Espoo | 2:04.27 | |||||||||
15 | Pauli Rantatupa | 2005 | 1:04.49 | 2:12.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Rasmus Lempinen | 2005 | 1:05.30 | 2:17.40 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:11.93 | |||||||||
17 | Leevi Johansson | 2006 | 1:06.24 | 2:19.16 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:25.90 | |||||||||
- | Rado Lindberg | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 1:53.82 | |||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 36.77 | 1:17.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:16.32 | |||||||||
2 | Akseli Maaranen | 2004 | 38.03 | 1:20.62 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:19.38 | |||||||||
3 | Jesse Hyppönen | 2004 | 39.22 | 1:23.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:22.14 | |||||||||
4 | Joonas Maaranen | 2004 | 41.10 | 1:27.60 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:23.73 | |||||||||
5 | Veerti Juurakko | 2004 | 40.78 | 1:27.85 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.62 | |||||||||
6 | Taavi Backman | 2004 | 43.07 | 1:28.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:31.21 | |||||||||
7 | Miska Törmi | 2004 | 40.45 | 1:28.91 | ||||||
Octopus Lohja | 1:29.76 | |||||||||
8 | Aapo Koskinen | 2004 | 41.66 | 1:28.99 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:29.89 | |||||||||
9 | Antero Ruban | 2004 | 42.88 | 1:31.76 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:37.80 | |||||||||
10 | Alvar Aho | 2004 | 46.26 | 1:35.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.55 | |||||||||
11 | Anton Petrov | 2004 | 46.09 | 1:35.73 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:38.00 | |||||||||
12 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 46.25 | 1:36.76 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:38.65 | |||||||||
13 | Samuli Masalin | 2004 | 46.65 | 1:37.40 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.08 | |||||||||
14 | Akseli Leppänen | 2004 | 46.49 | 1:37.69 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.32 | |||||||||
15 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 46.09 | 1:38.46 | ||||||
Salon Uimarit | 1:36.63 | |||||||||
16 | Lucas Lönnblad | 2004 | 46.57 | 1:38.58 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.82 | |||||||||
17 | Olli Havia | 2004 | 46.60 | 1:38.89 | ||||||
Salon Uimarit | 1:37.10 | |||||||||
18 | Aku Hänninen | 2004 | 47.69 | 1:40.10 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:38.57 | |||||||||
19 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | 48.17 | 1:44.26 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:51.72 | |||||||||
20 | Kaius Kulmala | 2004 | 49.74 | 1:44.82 | ||||||
Simmis Grani | 1:41.35 | |||||||||
21 | Arttu Valonen | 2004 | 49.35 | 1:44.89 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:41.56 | |||||||||
22 | Leo Zurban | 2004 | 49.42 | 1:45.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.37 | |||||||||
23 | Samuel Saari | 2004 | 50.72 | 1:45.84 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.97 | |||||||||
24 | Vinski Saarikallio | 2004 | 54.82 | 1:51.36 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:53.88 | |||||||||
25 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | 56.77 | 1:58.72 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:56.39 | |||||||||
26 | Elmeri Falkstedt | 2004 | 56.59 | 2:01.78 | ||||||
Salon Uimarit | 1:58.30 | |||||||||
27 | Yash Nagal | 2004 | 58.43 | 2:04.40 | ||||||
Cetus Espoo | 2:05.88 | |||||||||
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Oskar Turunen | 2003 | 36.62 | 1:16.31 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:16.81 | |||||||||
2 | Sami Uusikumpu | 2003 | 35.60 | 1:16.60 | ||||||
Simmis Wanda | 1:18.51 | |||||||||
3 | Ville Savulahti | 2003 | 38.42 | 1:20.36 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:20.10 | |||||||||
4 | Antti Oinonen | 2003 | 36.99 | 1:20.55 | ||||||
Uinti Imatra | 1:18.40 | |||||||||
5 | Eetu Palvanen | 2003 | 39.00 | 1:24.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:23.23 | |||||||||
6 | Kasper Lytz | 2003 | 40.37 | 1:25.61 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:21.91 | |||||||||
7 | Matias Rasinmäki | 2003 | 40.38 | 1:25.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.09 | |||||||||
8 | Joona Lehtonen | 2003 | 39.85 | 1:26.04 | ||||||
Vanders | 1:29.59 | |||||||||
9 | Oskari Repo | 2003 | 40.97 | 1:26.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.20 | |||||||||
10 | Tuukka Inkilä | 2003 | 41.40 | 1:26.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.61 | |||||||||
11 | Lucas Tepponen | 2003 | 40.36 | 1:27.14 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:28.83 | |||||||||
12 | Jonne Isoranta | 2003 | 40.80 | 1:28.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:30.61 | |||||||||
13 | Otto Elvis Savolainen | 2003 | 40.60 | 1:29.45 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:31.02 | |||||||||
14 | Markus Nuorinko | 2003 | 41.04 | 1:29.89 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:24.98 | |||||||||
15 | Olli Paukola | 2003 | 41.70 | 1:30.40 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:33.40 | |||||||||
16 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 42.87 | 1:32.38 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.21 | |||||||||
17 | Olavi Männistö | 2003 | 44.96 | 1:34.45 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:30.16 | |||||||||
18 | Sami Pönkä | 2003 | 46.31 | 1:37.65 | ||||||
Vanders | 1:34.88 | |||||||||
19 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 47.21 | 1:42.27 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.90 | |||||||||
20 | Tuomas Peltola | 2003 | 50.77 | 1:48.58 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.50 | |||||||||
21 | Aapo Rasinmäki | 2003 | 54.22 | 1:54.36 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:54.03 | |||||||||
22 | Ilmari Laitala | 2003 | 1:03.29 | 2:14.03 | ||||||
Cetus Espoo | 2:12.74 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:22 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:52 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Wilma Sundt | 2006 | 41.73 | 1:28.23 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.31 | |||||||||
2 | Tiinu Tamminen | 2006 | 44.69 | 1:32.91 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:33.63 | |||||||||
3 | Louna Kasvio | 2006 | 45.46 | 1:35.36 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.38 | |||||||||
4 | Iisa-lotta Rantaniitty | 2006 | 45.85 | 1:39.01 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.91 | |||||||||
5 | Enni Tammilehto | 2006 | 48.08 | 1:40.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.81 | |||||||||
6 | Iiris Soilevaara | 2006 | 48.51 | 1:40.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:49.98 | |||||||||
7 | Matilda Leppänen | 2007 | 48.70 | 1:43.02 | ||||||
Cetus Espoo | 1:45.21 | |||||||||
8 | Emmi Nieminen | 2006 | 49.89 | 1:44.01 | ||||||
Vanders | 1:42.59 | |||||||||
9 | Janina Granberg | 2006 | 48.58 | 1:44.44 | ||||||
Cetus Espoo | 1:49.86 | |||||||||
9 | Laura Zurban | 2006 | 49.17 | 1:44.44 | ||||||
Cetus Espoo | 1:50.29 | |||||||||
11 | Kia Mäennenä | 2006 | 50.60 | 1:45.34 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.69 | |||||||||
12 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 50.86 | 1:45.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.84 | |||||||||
13 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 51.51 | 1:46.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:49.93 | |||||||||
14 | Malin Lindblom | 2006 | 51.09 | 1:46.60 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:46.36 | |||||||||
15 | Iida Tawast | 2007 | 50.56 | 1:46.77 | ||||||
Simmis Grani | 1:48.05 | |||||||||
16 | Sofia Lepistö | 2006 | 50.89 | 1:47.83 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:47.83 | |||||||||
17 | Sofie Nauklér | 2006 | 50.69 | 1:48.26 | ||||||
Simmis Grani | 1:49.09 | |||||||||
18 | Ninja Brelo | 2006 | 52.30 | 1:50.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:50.30 | |||||||||
19 | Amanda Nilsson | 2006 | 54.99 | 1:53.58 | ||||||
Cetus Espoo | 2:02.93 | |||||||||
20 | Aurora Änäkkälä | 2007 | 55.87 | 1:55.89 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
21 | Jenny Uusitalo | 2007 | 55.48 | 1:56.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Emmi Halonen | 2006 | 57.95 | 2:02.08 | ||||||
Vanders | 2:01.75 | |||||||||
23 | Ellen Lindell | 2007 | 59.25 | 2:02.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Veera Oila | 2007 | 58.68 | 2:02.58 | ||||||
Vanders | 2:04.66 | |||||||||
25 | Rebecca Risso Ricci | 2006 | 59.45 | 2:03.23 | ||||||
Cetus Espoo | 1:57.52 | |||||||||
26 | Anna Salo | 2007 | 58.62 | 2:03.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Sonja Heikkilä | 2006 | 1:01.16 | 2:07.21 | ||||||
Salon Uimarit | 2:07.28 | |||||||||
28 | Ruth Risso Ricci | 2006 | 1:01.68 | 2:09.60 | ||||||
Cetus Espoo | 2:00.12 | |||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rina Rantanen | 2005 | 38.91 | 1:22.19 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.52 | |||||||||
2 | Tuuli Pippuri | 2005 | 40.36 | 1:24.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.72 | |||||||||
3 | Milla Strandberg | 2005 | 40.08 | 1:26.51 | ||||||
Vanders | 1:30.24 | |||||||||
4 | Kira Lindroos | 2005 | 40.89 | 1:26.72 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.35 | |||||||||
5 | Inka Vahtola | 2005 | 43.03 | 1:30.01 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.24 | |||||||||
6 | Ellen Kettunen | 2005 | 42.77 | 1:30.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.46 | |||||||||
7 | Saara Raulos | 2005 | 44.28 | 1:33.20 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.19 | |||||||||
8 | Silja Villanen | 2005 | 45.72 | 1:36.91 | ||||||
Salon Uimarit | 1:36.83 | |||||||||
9 | Juulia Lindfors | 2005 | 46.38 | 1:37.97 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.53 | |||||||||
10 | Hilla Wiemers | 2005 | 46.39 | 1:39.42 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:39.70 | |||||||||
11 | Vilja Saarinen | 2005 | 47.32 | 1:39.54 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:36.57 | |||||||||
12 | Säde Ryynänen | 2005 | 48.28 | 1:39.65 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.56 | |||||||||
13 | Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 48.76 | 1:39.79 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:42.02 | |||||||||
14 | Riina Niemi | 2005 | 46.66 | 1:39.96 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:48.96 | |||||||||
15 | Jasmin Savonen | 2005 | 47.81 | 1:41.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.86 | |||||||||
16 | Isabella Hale | 2005 | 48.92 | 1:41.63 | ||||||
Cetus Espoo | 1:45.69 | |||||||||
17 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 48.37 | 1:42.58 | ||||||
Vanders | 1:42.61 | |||||||||
18 | Saana Hyvönen | 2005 | 50.12 | 1:42.62 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:39.53 | |||||||||
19 | Kaarina Rihte | 2005 | 47.38 | 1:43.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.55 | |||||||||
20 | Olivia Turtiainen | 2005 | 49.68 | 1:43.52 | ||||||
Cetus Espoo | 1:51.13 | |||||||||
21 | Emma Lönnberg | 2005 | 48.93 | 1:43.56 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.93 | |||||||||
22 | Siri Kaskeala | 2005 | 49.66 | 1:44.11 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.76 | |||||||||
23 | Kaisa Heikkilä | 2005 | 49.14 | 1:44.21 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:48.53 | |||||||||
24 | Ronja Ruottinen | 2005 | 49.19 | 1:44.24 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:42.15 | |||||||||
25 | Kukka Peill | 2005 | 50.64 | 1:45.51 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.13 | |||||||||
26 | Sofia Kraptsak | 2005 | 49.80 | 1:45.84 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:45.92 | |||||||||
27 | Laura Kousa | 2005 | 50.71 | 1:48.73 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.82 | |||||||||
28 | Elina Ruha | 2005 | 51.98 | 1:49.17 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.68 | |||||||||
29 | Aino-maria Ainasoja | 2005 | 52.04 | 1:49.84 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
30 | Helmi Jämsén | 2005 | 55.53 | 1:54.12 | ||||||
Cetus Espoo | 2:01.37 | |||||||||
31 | Milla Kähkönen | 2005 | 55.62 | 1:54.71 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:51.12 | |||||||||
32 | Taru Lax | 2005 | 54.87 | 1:54.77 | ||||||
Cetus Espoo | 2:01.47 | |||||||||
33 | Amanda Lehtonen | 2005 | 54.33 | 1:56.04 | ||||||
Octopus Lohja | 1:52.13 | |||||||||
34 | Iina Kukkonen | 2005 | 55.05 | 1:57.76 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:54.43 | |||||||||
35 | Ada Salaspuro | 2005 | 55.82 | 1:57.82 | ||||||
Cetus Espoo | 1:54.34 | |||||||||
36 | Maija Nurminen | 2005 | 57.06 | 1:59.76 | ||||||
Salon Uimarit | 1:59.30 | |||||||||
37 | Emma Autio | 2005 | 1:01.48 | 2:08.52 | ||||||
Cetus Espoo | 2:06.28 | |||||||||
38 | Milla Tahvanainen | 2005 | 1:02.37 | 2:11.05 | ||||||
Cetus Espoo | 2:08.57 | |||||||||
- | Iina Rissanen | 2005 | DSQ | Kummassakin | ||||||
Vanders | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Oona Miettunen | 2005 | DSQ | 50m | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Greta Beszteri | 2004 | 38.40 | 1:21.03 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.04 | |||||||||
2 | Sohvi Kallinen | 2004 | 38.79 | 1:22.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:20.53 | |||||||||
3 | Pinja Nieminen | 2004 | 39.21 | 1:25.51 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.07 | |||||||||
4 | Iida Heikkinen | 2004 | 42.12 | 1:27.09 | ||||||
Uinti Imatra | 1:24.87 | |||||||||
5 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 41.45 | 1:27.59 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:30.21 | |||||||||
6 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 41.41 | 1:27.69 | ||||||
Uinti Imatra | 1:28.14 | |||||||||
7 | Iiris Jämsä | 2004 | 40.92 | 1:28.20 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:27.87 | |||||||||
8 | Helmi Lehtonen | 2004 | 41.49 | 1:28.67 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:27.19 | |||||||||
9 | Iida Herrala | 2004 | 41.37 | 1:29.19 | ||||||
Simmis Wanda | 1:26.01 | |||||||||
10 | Saga Kovanen | 2004 | 43.33 | 1:30.49 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.21 | |||||||||
11 | Anna Mattila | 2004 | 42.93 | 1:31.22 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:35.23 | |||||||||
12 | Aava Aula | 2004 | 43.69 | 1:32.35 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:31.45 | |||||||||
13 | Julia Tuura | 2004 | 43.74 | 1:32.82 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:30.04 | |||||||||
14 | Wilma Savonen | 2004 | 44.94 | 1:34.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.71 | |||||||||
15 | Inka Lytz | 2004 | 45.06 | 1:35.02 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:37.06 | |||||||||
16 | Iisa Karpela | 2004 | 46.67 | 1:35.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.62 | |||||||||
17 | Vilma Saarinen | 2004 | 44.38 | 1:35.78 | ||||||
Octopus Lohja | 1:35.09 | |||||||||
18 | Meri Kultaranta | 2004 | 45.34 | 1:37.19 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:38.63 | |||||||||
19 | Anna-Maria Siivonen | 2004 | 48.15 | 1:40.91 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:37.15 | |||||||||
20 | Tuuli Kammonen | 2004 | 48.93 | 1:42.10 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:40.37 | |||||||||
21 | Vilmiina Weckman | 2004 | 50.22 | 1:44.68 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:50.09 | |||||||||
22 | Annika Idman | 2004 | 50.16 | 1:45.51 | ||||||
Cetus Espoo | 1:48.41 | |||||||||
23 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 49.58 | 1:45.63 | ||||||
Cetus Espoo | 1:45.75 | |||||||||
24 | Julia Ylä-Autio | 2004 | 49.42 | 1:48.41 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.78 | |||||||||
25 | Helmi Romppanen | 2004 | 51.84 | 1:48.56 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:49.67 | |||||||||
26 | Veronika Virtamo | 2004 | 52.62 | 1:49.34 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:52.16 | |||||||||
27 | Sade Lukkaroinen | 2004 | 52.41 | 1:51.63 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:51.20 | |||||||||
28 | Linnea Alakörkkö | 2004 | 53.20 | 1:53.16 | ||||||
Cetus Espoo | 2:00.28 | |||||||||
29 | Maisa Brusila | 2004 | 54.42 | 1:54.78 | ||||||
Cetus Espoo | 1:53.03 | |||||||||
- | Iida Savulahti | 2004 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:35.91 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Linda Ilonen | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:40.76 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Senni Partanen | 2004 | DSQ | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:36.01 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tuuli Jokinen | 2004 | DSQ | Lähtö | ||||||
ORCA Helsinki | 1:57.41 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:52 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:45 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuel Halminen | 2005 | 1:16.08 | 2:40.58 | 4:04.52 | 5:24.39 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:27.99 | |||||||||
2 | Leo Währn | 2005 | 1:19.06 | 2:45.57 | 4:13.24 | 5:36.38 | ||||
Vanders | 5:36.22 | |||||||||
3 | Mio Heinola | 2005 | 1:19.88 | 2:52.40 | 4:20.75 | 5:45.77 | ||||
Nummelan Kisaajat | 5:43.97 | |||||||||
4 | Antti Musikka | 2005 | 1:22.15 | 2:52.39 | 4:21.94 | 5:47.99 | ||||
Vanders | 5:48.21 | |||||||||
5 | Teo Mattelmäki | 2005 | 1:23.45 | 2:55.85 | 4:28.00 | 5:51.60 | ||||
Cetus Espoo | 5:56.91 | |||||||||
6 | Tomi Silander | 2006 | 1:22.14 | 2:55.74 | 4:28.44 | 5:52.63 | ||||
Cetus Espoo | 5:50.18 | |||||||||
7 | Topias Muhonen | 2006 | 1:22.27 | 2:54.20 | 4:27.52 | 5:55.31 | ||||
Octopus Lohja | 6:09.15 | |||||||||
8 | Sampo Nord | 2005 | 1:26.58 | 3:03.62 | 4:42.60 | 6:18.50 | ||||
Vanders | 6:10.04 | |||||||||
9 | Ahti Liimatainen | 2005 | 1:26.89 | 3:07.30 | 4:47.87 | 6:22.72 | ||||
Helsingin Uimarit | 6:21.85 | |||||||||
10 | Oscar Westerberg | 2005 | 1:36.68 | 3:23.10 | 5:05.39 | 6:45.70 | ||||
Cetus Espoo | 7:13.74 | |||||||||
11 | Riku Forsberg | 2005 | 1:41.97 | 3:33.27 | 5:25.65 | 7:09.08 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Ivan Gavrilov | 2005 | 1:38.75 | 3:31.31 | 5:24.15 | 7:09.30 | ||||
Cetus Espoo | 7:04.27 | |||||||||
13 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 1:47.60 | 3:47.46 | 5:48.68 | 7:39.72 | ||||
Vanders | 7:35.71 | |||||||||
14 | Artem Haikara | 2005 | 1:49.37 | 3:55.56 | 6:01.14 | 8:00.47 | ||||
Cetus Espoo | 8:02.81 | |||||||||
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 1:08.35 | 2:22.63 | 3:37.28 | 4:51.58 | ||||
Lahden Uimaseura | 4:42.07 | |||||||||
2 | Taavi Backman | 2004 | 1:13.17 | 2:30.56 | 3:47.76 | 4:59.87 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:01.91 | |||||||||
3 | Danil Seksenov | 2004 | 1:10.31 | 2:29.25 | 3:48.14 | 5:03.67 | ||||
Vanders | 5:18.94 | |||||||||
4 | Onni Äijälä | 2004 | 1:10.46 | 2:29.33 | 3:49.58 | 5:08.47 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 5:08.44 | |||||||||
5 | Waldemar Palombi | 2004 | 1:14.81 | 2:35.75 | 3:56.26 | 5:12.20 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:16.94 | |||||||||
6 | Aapo Koskinen | 2004 | 1:13.12 | 2:33.98 | 3:55.33 | 5:14.15 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:18.97 | |||||||||
7 | Elmeri Kuulasmaa | 2004 | 1:16.55 | 2:38.10 | 4:00.57 | 5:19.51 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 5:37.74 | |||||||||
8 | Tino Kaukonen | 2004 | 1:14.67 | 2:38.28 | 4:03.31 | 5:24.02 | ||||
HTU Stadi | 5:31.95 | |||||||||
9 | Veerti Juurakko | 2004 | 1:18.32 | 2:42.21 | 4:05.85 | 5:26.55 | ||||
Cetus Espoo | 5:32.55 | |||||||||
10 | Viktor Asklöf | 2004 | 1:16.28 | 2:42.37 | 4:07.20 | 5:32.97 | ||||
Cetus Espoo | 5:30.86 | |||||||||
11 | Nuutti Laitinen | 2004 | 1:17.83 | 2:46.24 | 4:13.50 | 5:38.03 | ||||
Cetus Espoo | 5:57.28 | |||||||||
12 | Anton Petrov | 2004 | 1:22.29 | 2:53.20 | 4:23.72 | 5:49.19 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:40.94 | |||||||||
13 | Luca Elshout | 2004 | 1:23.28 | 2:55.62 | 4:26.98 | 5:55.39 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:48.21 | |||||||||
14 | Yufei Meng | 2004 | 1:23.82 | 2:55.58 | 4:28.26 | 5:56.87 | ||||
Cetus Espoo | 5:56.71 | |||||||||
15 | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 1:26.08 | 2:59.82 | 4:34.76 | 6:06.82 | ||||
Cetus Espoo | 6:02.12 | |||||||||
16 | Leo Hautaniemi | 2004 | 1:28.66 | 3:04.96 | 4:40.83 | 6:11.23 | ||||
Cetus Espoo | 6:04.21 | |||||||||
17 | Yash Nagal | 2004 | 1:38.50 | 3:30.65 | 5:23.46 | 7:10.01 | ||||
Cetus Espoo | 7:04.28 | |||||||||
- | Justus Holtari | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 6:21.20 | |||||||||
- | Lauri Pyykkö | 2004 | DNF | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Akseli Leppänen | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 5:24.01 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aku Kaila | 2003 | 1:04.40 | 2:14.83 | 3:25.15 | 4:34.54 | ||||
Raision Urheilijat | 4:31.54 | |||||||||
2 | Niklas Hatakka | 2003 | 1:08.00 | 2:20.41 | 3:31.69 | 4:41.26 | ||||
Cetus Espoo | 4:42.46 | |||||||||
3 | Isak Jatkola | 2003 | 1:12.55 | 2:29.31 | 3:45.00 | 4:59.87 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 4:57.65 | |||||||||
4 | Alexander Huhtala | 2003 | 1:11.55 | 2:29.61 | 3:47.26 | 5:00.69 | ||||
Cetus Espoo | 5:12.04 | |||||||||
5 | Max Walther | 2003 | 1:13.91 | 2:36.28 | 3:59.82 | 5:18.36 | ||||
HTU Stadi | 5:19.70 | |||||||||
6 | Niko Akkanen | 2003 | 1:21.04 | 2:49.05 | 4:14.63 | 5:36.08 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 5:45.26 | |||||||||
7 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | 1:24.73 | 2:58.48 | 4:30.91 | 5:54.27 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 6:10.15 | |||||||||
8 | Karri Suuronen | 2003 | 1:24.74 | 2:57.93 | 4:30.06 | 5:55.55 | ||||
Cetus Espoo | 6:11.52 | |||||||||
9 | Mattias Janhunen | 2003 | 1:28.05 | 3:02.93 | 4:35.42 | 5:59.32 | ||||
Cetus Espoo | 6:10.31 | |||||||||
10 | Ilmari Laitala | 2003 | 1:40.67 | 3:31.98 | 5:23.70 | 7:06.82 | ||||
Cetus Espoo | 7:37.88 | |||||||||
- | Pauli Salonen | 2003 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 5:00.50 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:45 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 14:46 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Louna Kasvio | 2006 | 1:15.35 | 2:38.29 | 4:01.43 | 5:22.40 | ||||
Cetus Espoo | 5:22.14 | |||||||||
2 | Wilma Sundt | 2006 | 1:18.74 | 2:43.60 | 4:08.87 | 5:28.82 | ||||
Cetus Espoo | 5:30.59 | |||||||||
3 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 1:25.49 | 2:56.80 | 4:27.73 | 5:52.96 | ||||
Cetus Espoo | 6:03.28 | |||||||||
4 | Helmi Räsänen | 2006 | 1:27.79 | 3:02.13 | 4:34.25 | 6:01.99 | ||||
Simmis Grani | 6:16.37 | |||||||||
5 | Enni Tammilehto | 2006 | 1:26.62 | 3:00.57 | 4:34.36 | 6:02.38 | ||||
Cetus Espoo | 6:07.93 | |||||||||
6 | Emmi Nieminen | 2006 | 1:25.13 | 3:00.98 | 4:38.09 | 6:07.73 | ||||
Vanders | 6:11.43 | |||||||||
7 | Kia Mäennenä | 2006 | 1:28.70 | 3:05.40 | 4:44.07 | 6:19.79 | ||||
Cetus Espoo | 6:22.89 | |||||||||
8 | Janina Granberg | 2006 | 1:31.50 | 3:09.06 | 4:49.61 | 6:22.62 | ||||
Cetus Espoo | 6:16.37 | |||||||||
9 | Jeanette Ingberg | 2006 | 1:32.22 | 3:10.81 | 4:50.76 | 6:24.59 | ||||
Octopus Lohja | 6:25.18 | |||||||||
10 | Milla Kiviranta | 2006 | 1:31.49 | 3:11.38 | 4:49.84 | 6:25.73 | ||||
Vanders | 6:22.58 | |||||||||
11 | Iiris Soilevaara | 2006 | 1:30.39 | 3:11.37 | 4:54.05 | 6:34.23 | ||||
Cetus Espoo | 6:50.82 | |||||||||
12 | Ninja Brelo | 2006 | 1:37.68 | 3:18.46 | 4:59.34 | 6:36.49 | ||||
Cetus Espoo | 6:34.69 | |||||||||
13 | Matilda Leppänen | 2007 | 1:35.38 | 3:18.26 | 5:01.20 | 6:38.84 | ||||
Cetus Espoo | 6:55.86 | |||||||||
14 | Iisa-lotta Rantaniitty | 2006 | 1:31.03 | 3:13.06 | 4:56.57 | 6:39.02 | ||||
Cetus Espoo | 6:45.90 | |||||||||
15 | Rebecca Risso Ricci | 2006 | 1:31.25 | 3:17.62 | 5:02.03 | 6:42.80 | ||||
Cetus Espoo | 6:33.54 | |||||||||
16 | Ruth Risso Ricci | 2006 | 1:32.10 | 3:17.48 | 5:02.96 | 6:45.02 | ||||
Cetus Espoo | 6:48.43 | |||||||||
17 | Amanda Nilsson | 2006 | 1:33.20 | 3:19.87 | 5:05.58 | 6:47.18 | ||||
Cetus Espoo | 6:36.09 | |||||||||
18 | Oona Sarlin | 2006 | 1:30.02 | 3:16.79 | 5:07.18 | 6:54.96 | ||||
Vanders | ||||||||||
19 | Hedda-liina Honkaniemi | 2006 | 1:41.79 | 3:31.18 | 5:20.86 | 7:05.22 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 7:40.08 | |||||||||
20 | Lily Päivänen | 2006 | 1:44.11 | 3:36.05 | 5:26.32 | 7:05.96 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 7:09.79 | |||||||||
21 | Heta Kosunen | 2006 | 1:42.88 | 3:36.19 | 5:23.81 | 7:07.74 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Olesia Leshchuk | 2006 | 1:43.98 | 3:39.39 | 5:37.46 | 7:32.90 | ||||
Cetus Espoo | 7:24.40 | |||||||||
23 | Heidi Still | 2006 | 1:48.81 | 3:47.68 | 5:46.40 | 7:38.98 | ||||
Cetus Espoo | 7:47.40 | |||||||||
- | Malla Kostiainen | 2006 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 7:13.12 | |||||||||
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuuli Pippuri | 2005 | 1:11.25 | 2:28.84 | 3:46.89 | 5:03.40 | ||||
Cetus Espoo | 5:10.38 | |||||||||
2 | Emilia Niemi | 2005 | 1:08.32 | 2:25.24 | 3:43.40 | 5:03.71 | ||||
Octopus Lohja | 5:05.74 | |||||||||
3 | Karla Tiainen | 2005 | 1:12.35 | 2:31.74 | 3:52.00 | 5:06.86 | ||||
Simmis Wanda | 5:12.78 | |||||||||
4 | Kira Lindroos | 2005 | 1:12.09 | 2:30.11 | 3:49.33 | 5:07.28 | ||||
Cetus Espoo | 5:08.38 | |||||||||
5 | Roosa Tuomainen | 2005 | 1:13.64 | 2:33.38 | 3:54.14 | 5:11.68 | ||||
Salon Uimarit | 5:15.91 | |||||||||
6 | Veera Korsoff | 2005 | 1:15.08 | 2:37.28 | 3:58.94 | 5:16.54 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:36.09 | |||||||||
7 | Ada Hakkarainen | 2005 | 1:15.62 | 2:36.31 | 3:57.50 | 5:16.85 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:27.44 | |||||||||
8 | Anna Hakkarainen | 2005 | 1:16.52 | 2:38.76 | 4:02.06 | 5:20.73 | ||||
Cetus Espoo | 5:16.21 | |||||||||
9 | Hanna Martola | 2005 | 1:20.53 | 2:47.73 | 4:13.55 | 5:36.20 | ||||
Cetus Espoo | 5:47.22 | |||||||||
10 | Inka Vahtola | 2005 | 1:21.22 | 2:47.30 | 4:13.24 | 5:37.07 | ||||
Cetus Espoo | 5:33.11 | |||||||||
11 | Siri Kaskeala | 2005 | 1:20.42 | 2:47.87 | 4:16.09 | 5:40.81 | ||||
Cetus Espoo | 5:40.59 | |||||||||
12 | Ellen Kettunen | 2005 | 1:21.73 | 2:49.40 | 4:17.14 | 5:41.12 | ||||
Cetus Espoo | 5:45.89 | |||||||||
13 | Maj Kajander | 2005 | 1:20.48 | 2:49.81 | 4:16.49 | 5:41.75 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 6:03.77 | |||||||||
14 | Juulia Sakomaa | 2005 | 1:16.60 | 2:47.75 | 4:17.86 | 5:45.02 | ||||
Lahden Uimaseura | 6:06.46 | |||||||||
15 | Rina Rantanen | 2005 | 1:22.89 | 2:53.52 | 4:24.06 | 5:45.98 | ||||
Cetus Espoo | 5:49.24 | |||||||||
16 | Iida Vesa | 2005 | 1:19.53 | 2:50.66 | 4:22.18 | 5:47.21 | ||||
ORCA Helsinki | 5:57.79 | |||||||||
17 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 1:23.50 | 2:54.56 | 4:22.55 | 5:47.86 | ||||
Vanders | 5:58.33 | |||||||||
18 | Milla Strandberg | 2005 | 1:21.74 | 2:52.67 | 4:22.57 | 5:48.07 | ||||
Vanders | 5:54.90 | |||||||||
19 | Elina Ruha | 2005 | 1:26.36 | 2:55.27 | 4:23.65 | 5:48.48 | ||||
Cetus Espoo | 5:54.98 | |||||||||
20 | Laura Kousa | 2005 | 1:21.63 | 2:51.39 | 4:22.84 | 5:51.06 | ||||
Cetus Espoo | 5:42.22 | |||||||||
21 | Saana Perkkiö | 2005 | 1:23.39 | 2:57.06 | 4:28.44 | 5:54.18 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 6:02.25 | |||||||||
22 | Lumi Rossi | 2005 | 1:26.20 | 2:59.92 | 4:34.71 | 6:01.89 | ||||
Cetus Espoo | 6:40.53 | |||||||||
23 | Kaarina Rihte | 2005 | 1:26.12 | 3:00.92 | 4:36.36 | 6:05.12 | ||||
Cetus Espoo | 6:20.64 | |||||||||
24 | Iida Siltala | 2005 | 1:25.44 | 3:00.08 | 4:35.35 | 6:07.27 | ||||
Cetus Espoo | 6:17.20 | |||||||||
25 | Ada Oila | 2005 | 1:27.05 | 3:04.54 | 4:42.11 | 6:17.26 | ||||
Vanders | 6:22.83 | |||||||||
26 | Sani Nätynki | 2005 | 1:34.61 | 3:14.62 | 4:53.49 | 6:23.64 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 6:16.82 | |||||||||
27 | Venla Varvikko | 2005 | 1:30.95 | 3:09.64 | 4:49.94 | 6:24.75 | ||||
Cetus Espoo | 6:29.79 | |||||||||
28 | Lotta Nevalainen | 2005 | 1:33.07 | 3:15.25 | 4:56.01 | 6:27.26 | ||||
Cetus Espoo | 7:05.51 | |||||||||
29 | Saara Raulos | 2005 | 1:31.50 | 3:14.19 | 4:58.13 | 6:37.17 | ||||
Cetus Espoo | 6:55.34 | |||||||||
30 | Jenna Helminen | 2005 | 1:32.96 | 3:23.53 | 5:08.49 | 6:49.23 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 8:14.01 | |||||||||
31 | Taru Lax | 2005 | 1:37.12 | 3:23.78 | 5:11.89 | 6:53.74 | ||||
Cetus Espoo | 7:13.56 | |||||||||
32 | Milla Tahvanainen | 2005 | 1:39.25 | 3:33.01 | 5:24.84 | 7:09.00 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Kukka Peill | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 5:52.74 | |||||||||
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Annukka Pihkamäki | 2004 | 1:07.56 | 2:23.76 | 3:41.12 | 4:54.38 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 5:05.12 | |||||||||
2 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 1:11.41 | 2:28.30 | 3:43.52 | 4:55.12 | ||||
Cetus Espoo | 4:57.44 | |||||||||
3 | Greta Beszteri | 2004 | 1:12.88 | 2:33.66 | 3:55.13 | 5:13.61 | ||||
Cetus Espoo | 5:18.03 | |||||||||
4 | Venla Lindström | 2004 | 1:12.98 | 2:33.96 | 3:56.23 | 5:15.08 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:16.23 | |||||||||
5 | Milla Hälikkä | 2004 | 1:15.24 | 2:40.01 | 4:04.00 | 5:21.58 | ||||
Helsingin Uimarit | 5:26.04 | |||||||||
6 | Siiri Reinonen | 2004 | 1:16.06 | 2:38.86 | 4:01.63 | 5:23.35 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 5:37.86 | |||||||||
7 | Ciara Wacklin | 2004 | 1:17.58 | 2:41.06 | 4:04.87 | 5:26.66 | ||||
Cetus Espoo | 5:34.97 | |||||||||
8 | Julia Tuura | 2004 | 1:20.62 | 2:46.13 | 4:11.18 | 5:31.12 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 5:28.86 | |||||||||
9 | Iisa Karpela | 2004 | 1:20.29 | 2:49.17 | 4:18.79 | 5:45.23 | ||||
Cetus Espoo | 5:42.86 | |||||||||
10 | Lea Heinzmann | 2004 | 1:24.36 | 2:55.61 | 4:28.16 | 5:55.58 | ||||
Simmis Grani | 6:29.59 | |||||||||
11 | Aino Tasapuro | 2004 | 1:23.17 | 2:57.02 | 4:32.05 | 5:59.53 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 6:06.22 | |||||||||
12 | Venla Hauska | 2004 | 1:30.32 | 3:08.16 | 4:40.73 | 6:05.82 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 6:17.87 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 14:46 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:04 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Haikonen | 2001 | 26.65 | 56.31 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 57.20 | |||||||||
2 | Joonas Mustonen | 2001 | 27.32 | 56.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | 56.69 | |||||||||
3 | Kalle Mäkinen | 2002 | 27.32 | 56.87 | ||||||
Vanders | 56.63 | |||||||||
4 | Oscar Skjäl | 2002 | 27.47 | 57.14 | ||||||
Cetus Espoo | 57.32 | |||||||||
5 | Eemil Kylmä | 2001 | 27.08 | 57.53 | ||||||
Cetus Espoo | 57.87 | |||||||||
6 | Jere Ruuhonen | 2001 | 27.70 | 57.65 | ||||||
Cetus Espoo | 57.53 | |||||||||
7 | Harry Zimmermann | 2001 | 27.29 | 57.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 58.89 | |||||||||
8 | Aleksi Seger | 2001 | 28.41 | 58.58 | ||||||
Octopus Lohja | 59.99 | |||||||||
9 | Leo Mikkonen | 2002 | 28.24 | 59.08 | ||||||
Cetus Espoo | 59.34 | |||||||||
10 | Elias Filippovits | 2002 | 28.76 | 59.68 | ||||||
ORCA Helsinki | 59.64 | |||||||||
11 | Joel Knaapi | 2001 | 29.02 | 59.78 | ||||||
Cetus Espoo | 1:01.11 | |||||||||
12 | Oskari Rantamäki | 2001 | 27.97 | 1:00.03 | ||||||
Octopus Lohja | 59.25 | |||||||||
13 | Elias Saarinen | 2002 | 28.86 | 1:00.22 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:00.28 | |||||||||
14 | Davi-esra Pesonen | 2002 | 28.60 | 1:00.28 | ||||||
Salon Uimarit | 1:01.32 | |||||||||
15 | Pyry Nurminen | 2001 | 28.81 | 1:00.54 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:00.61 | |||||||||
16 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 28.00 | 1:00.59 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 59.59 | |||||||||
17 | Ivan Turbin | 2001 | 28.88 | 1:01.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:01.46 | |||||||||
18 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 29.27 | 1:01.21 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:01.98 | |||||||||
19 | Joel Korhonen | 2002 | 29.22 | 1:01.22 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:02.48 | |||||||||
20 | Max Åström | 2002 | 30.21 | 1:01.43 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.70 | |||||||||
21 | Olli Malmberg | 2001 | 29.44 | 1:01.63 | ||||||
Octopus Lohja | 1:01.43 | |||||||||
22 | Roope Tsutsunen | 2002 | 29.94 | 1:01.67 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:00.31 | |||||||||
23 | Teemu Annala | 2001 | 29.23 | 1:01.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.98 | |||||||||
24 | Elmeri Helander | 2002 | 30.40 | 1:02.04 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:04.84 | |||||||||
25 | Elias Juntunen | 2002 | 29.54 | 1:02.14 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:01.82 | |||||||||
26 | Harald Åström | 2001 | 29.95 | 1:02.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.21 | |||||||||
27 | Ruslan Panschin | 2001 | 28.61 | 1:02.74 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:01.46 | |||||||||
28 | Emil Kärkkäinen | 2002 | 29.73 | 1:02.79 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:02.32 | |||||||||
29 | Touko Luukkonen | 2002 | 29.81 | 1:02.87 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:03.31 | |||||||||
30 | Eetu Koskinen | 2002 | 29.87 | 1:03.11 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:03.72 | |||||||||
31 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 30.27 | 1:03.52 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:00.75 | |||||||||
32 | Kasper Nyman | 2001 | 30.33 | 1:03.62 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:06.73 | |||||||||
33 | Ville Lauslahti | 2001 | 30.22 | 1:03.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.75 | |||||||||
34 | Aatu Harju | 2002 | 30.70 | 1:04.02 | ||||||
Vanders | 1:05.07 | |||||||||
35 | Herkko Lajas | 2001 | 30.47 | 1:04.27 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:04.87 | |||||||||
36 | Aarne Myllynen | 2002 | 30.49 | 1:04.37 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:05.92 | |||||||||
37 | Joel Syrjä | 2002 | 30.92 | 1:04.62 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.43 | |||||||||
38 | Sampo Peltola | 2002 | 30.84 | 1:04.70 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:05.11 | |||||||||
39 | Victor Vardeka | 2001 | 31.43 | 1:04.76 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:02.97 | |||||||||
40 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 32.21 | 1:04.96 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.99 | |||||||||
41 | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | 31.51 | 1:05.64 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:05.86 | |||||||||
42 | Matias Vikman | 2001 | 30.91 | 1:05.87 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:05.15 | |||||||||
43 | Lasse Saarinen | 2002 | 31.86 | 1:05.93 | ||||||
Octopus Lohja | 1:05.16 | |||||||||
44 | Aleksanteri Nord | 2002 | 31.24 | 1:06.55 | ||||||
Vanders | 1:07.26 | |||||||||
45 | Lauri Uosukainen | 2002 | 31.40 | 1:06.69 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:07.09 | |||||||||
46 | Max Eriksson | 2002 | 31.31 | 1:07.37 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:09.33 | |||||||||
47 | Akseli Lehtonen | 2002 | 33.18 | 1:08.56 | ||||||
Octopus Lohja | 1:07.16 | |||||||||
48 | Johannes Heikkinen | 2001 | 33.38 | 1:11.22 | ||||||
Octopus Lohja | 1:10.44 | |||||||||
49 | Eetu Häkkinen | 2001 | 34.19 | 1:12.56 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:11.24 | |||||||||
50 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 33.85 | 1:12.96 | ||||||
Octopus Lohja | 1:11.90 | |||||||||
51 | Veikka Weckman | 2001 | 34.19 | 1:13.45 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:10.74 | |||||||||
52 | Topias Ojanen | 2002 | 37.24 | 1:19.22 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:19.47 | |||||||||
53 | Henrik Purokoski | 2002 | 37.96 | 1:21.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.67 | |||||||||
- | Matias Hjelm | 2002 | DNS | |||||||
Vanders | 59.90 | |||||||||
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 24.44 | 52.06 | ||||||
Cetus Espoo | 52.23 | |||||||||
2 | Tony Eriksson | 1995 | 25.07 | 52.54 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 51.71 | |||||||||
3 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 25.50 | 52.79 | ||||||
Cetus Espoo | 51.99 | |||||||||
4 | Elmo Kiuru | 1997 | 25.81 | 54.67 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 54.10 | |||||||||
5 | Tapio Junninen | 1995 | 26.74 | 54.68 | ||||||
Vanders | 54.68 | |||||||||
6 | Reko Patinen | 1998 | 26.45 | 54.92 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 54.33 | |||||||||
7 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 26.70 | 54.99 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 55.70 | |||||||||
8 | Elias Lampinen | 1997 | 26.70 | 55.10 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 53.81 | |||||||||
9 | ALEXEY Belfer | 2000 | 26.48 | 55.75 | ||||||
ORCA Helsinki | 55.52 | |||||||||
10 | Martti Tervanen | 2000 | 26.98 | 55.86 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 56.08 | |||||||||
11 | Emil Perkkiö | 2000 | 27.08 | 56.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 57.39 | |||||||||
12 | Georgy Babenov | 2000 | 27.14 | 56.64 | ||||||
ORCA Helsinki | 56.77 | |||||||||
13 | Veeti Laine | 2000 | 27.46 | 57.69 | ||||||
Cetus Espoo | 58.27 | |||||||||
14 | Elias Soukola | 1999 | 27.48 | 57.84 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 57.86 | |||||||||
15 | Santeri Huhtala | 1998 | 27.90 | 57.95 | ||||||
Cetus Espoo | 56.86 | |||||||||
16 | Alex Garcia De La CADeNA | 2000 | 28.48 | 58.06 | ||||||
Cetus Espoo | 58.24 | |||||||||
17 | Alex Lassila | 2000 | 27.97 | 58.59 | ||||||
Cetus Espoo | 59.36 | |||||||||
18 | Saku Romo | 2000 | 28.68 | 59.08 | ||||||
Lahden Uimaseura | 59.41 | |||||||||
19 | Joona Salminen | 2000 | 28.72 | 59.40 | ||||||
Cetus Espoo | 59.96 | |||||||||
20 | Joonatan Lindfors | 1999 | 29.04 | 1:00.14 | ||||||
Cetus Espoo | 59.96 | |||||||||
21 | Antti Leiponen | 1998 | 25.80 | 1:01.02 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 55.58 | |||||||||
22 | Atso Iivanainen | 2000 | 28.81 | 1:01.20 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.17 | |||||||||
23 | Frans Antila | 1998 | 29.16 | 1:01.44 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.12 | |||||||||
24 | Matias Blomfelt | 2000 | 29.84 | 1:03.57 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:02.78 | |||||||||
- | Riku Pöytäkivi | 1993 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 51.71 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:04 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:14 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Venla Suihkonen | 2002 | 32.24 | 1:08.17 | 1:43.67 | 2:17.29 | ||||
Octopus Lohja | 2:19.44 | |||||||||
2 | Siiri Jämsä | 2002 | 30.48 | 1:05.30 | 1:42.06 | 2:17.64 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:19.53 | |||||||||
3 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 30.87 | 1:05.83 | 1:42.16 | 2:18.47 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:16.62 | |||||||||
4 | Jonna Vasara | 2002 | 32.03 | 1:08.15 | 1:44.14 | 2:19.29 | ||||
Cetus Espoo | 2:20.13 | |||||||||
5 | Siri Auvinen | 2002 | 31.69 | 1:06.69 | 1:43.59 | 2:19.51 | ||||
Cetus Espoo | 2:19.72 | |||||||||
6 | Helmi Tossavainen | 2002 | 31.82 | 1:08.16 | 1:45.30 | 2:20.71 | ||||
Cetus Espoo | 2:20.80 | |||||||||
7 | Charlotte Ingberg | 2002 | 31.83 | 1:07.95 | 1:44.84 | 2:20.94 | ||||
Octopus Lohja | 2:23.42 | |||||||||
8 | Jenni Alanen | 2002 | 31.68 | 1:07.21 | 1:44.89 | 2:21.63 | ||||
Cetus Espoo | 2:23.05 | |||||||||
9 | Emma Johansson | 2003 | 33.29 | 1:09.49 | 1:47.00 | 2:22.15 | ||||
Cetus Espoo | 2:22.22 | |||||||||
10 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 32.40 | 1:08.52 | 1:45.39 | 2:22.51 | ||||
Cetus Espoo | 2:25.27 | |||||||||
11 | Iina Von Schrowe | 2003 | 33.17 | 1:09.30 | 1:46.85 | 2:23.82 | ||||
Cetus Espoo | 2:25.51 | |||||||||
12 | Veera Saarelainen | 2002 | 32.08 | 1:08.40 | 1:46.08 | 2:24.14 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:21.47 | |||||||||
13 | Diana Seiger | 2003 | 32.03 | 1:09.08 | 1:47.85 | 2:24.37 | ||||
Cetus Espoo | 2:28.73 | |||||||||
14 | Ronja Nätynki | 2002 | 31.30 | 1:07.55 | 1:45.86 | 2:24.59 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 2:24.01 | |||||||||
15 | Cindy Palm | 2003 | 33.48 | 1:11.14 | 1:48.70 | 2:25.28 | ||||
Cetus Espoo | 2:29.00 | |||||||||
16 | Oona Siltala | 2002 | 32.52 | 1:09.57 | 1:47.62 | 2:26.25 | ||||
Cetus Espoo | 2:20.30 | |||||||||
17 | Sofia Långström | 2003 | 33.24 | 1:09.70 | 1:48.24 | 2:26.34 | ||||
Cetus Espoo | 2:26.86 | |||||||||
18 | Tilda Selonen | 2003 | 33.01 | 1:10.58 | 1:49.06 | 2:27.39 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:28.57 | |||||||||
19 | Sara Virtanen | 2002 | 32.08 | 1:08.76 | 1:47.48 | 2:28.11 | ||||
Swimming Jyväskylä | 2:19.23 | |||||||||
20 | Aida Pasma | 2003 | 33.15 | 1:10.90 | 1:50.78 | 2:28.51 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:31.46 | |||||||||
21 | Veera Skinnari | 2003 | 32.84 | 1:10.88 | 1:50.66 | 2:28.59 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:33.82 | |||||||||
22 | Vilja Grundström | 2003 | 34.30 | 1:12.06 | 1:50.23 | 2:29.70 | ||||
Vanders | 2:29.28 | |||||||||
23 | Ronja Hellberg | 2003 | 33.64 | 1:11.76 | 1:52.29 | 2:30.99 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:33.53 | |||||||||
24 | Vilma Norja | 2002 | 33.37 | 1:11.30 | 1:51.77 | 2:31.31 | ||||
Cetus Espoo | 2:26.02 | |||||||||
25 | Essi Salokorpi | 2003 | 34.64 | 1:11.67 | 1:52.27 | 2:31.69 | ||||
Cetus Espoo | 2:34.07 | |||||||||
26 | Rosalia Turunen | 2002 | 34.38 | 1:13.00 | 1:54.22 | 2:33.57 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:34.93 | |||||||||
27 | Vilma Tuokko | 2002 | 35.01 | 1:15.34 | 1:55.57 | 2:35.44 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:38.23 | |||||||||
28 | Julia Romo | 2003 | 34.88 | 1:14.74 | 1:56.44 | 2:36.29 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:37.07 | |||||||||
29 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 31.58 | 1:06.92 | 1:55.24 | 2:39.41 | ||||
Salon Uimarit | 2:31.51 | |||||||||
30 | Aada Viitamäki | 2003 | 33.95 | 1:13.13 | 1:56.58 | 2:39.80 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:35.49 | |||||||||
31 | Aida Silvennoinen | 2003 | 36.61 | 1:19.39 | 2:03.82 | 2:46.27 | ||||
Lahden Kaleva | 2:45.38 | |||||||||
32 | Alisa Hänninen | 2003 | 38.32 | 1:21.66 | 2:06.58 | 2:48.83 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 3:10.77 | |||||||||
33 | Minka Jumppainen | 2003 | 37.00 | 1:21.79 | 2:07.53 | 2:49.04 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:56.66 | |||||||||
34 | Anni Seppälä | 2003 | 37.15 | 1:21.68 | 2:07.03 | 2:50.55 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
35 | Helle Peill | 2003 | 39.85 | 1:24.04 | 2:11.50 | 2:56.71 | ||||
Cetus Espoo | 2:59.30 | |||||||||
36 | Beatriz Coloma Vanhala | 2003 | 40.00 | 1:25.18 | 2:13.42 | 3:00.92 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
37 | Sonja Tiira | 2003 | 42.21 | 1:33.29 | 2:29.43 | 3:23.84 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
38 | Camilla Tolvanen | 2003 | 47.12 | 1:41.76 | 2:37.35 | 3:26.80 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
- | Vilma Mäkelä | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 2:57.64 | |||||||||
- | Minttu Paalanen | 2003 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:20.16 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 28.87 | 1:01.11 | 1:33.80 | 2:05.48 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Anna Kotonen | 1997 | 30.76 | 1:03.36 | 1:35.80 | 2:07.03 | ||||
Cetus Espoo | 2:06.27 | |||||||||
3 | Aino Otava | 1999 | 30.42 | 1:02.96 | 1:35.81 | 2:07.42 | ||||
Cetus Espoo | 2:05.92 | |||||||||
4 | Nea Rinne | 1995 | 30.59 | 1:03.54 | 1:36.12 | 2:07.63 | ||||
Cetus Espoo | 2:09.77 | |||||||||
5 | Sini Koivu | 1999 | 30.74 | 1:04.71 | 1:39.06 | 2:12.35 | ||||
Cetus Espoo | 2:11.45 | |||||||||
6 | Erika Lappalainen | 1996 | 31.93 | 1:06.10 | 1:40.60 | 2:13.47 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:13.23 | |||||||||
7 | Hanna Kareinen | 2000 | 31.69 | 1:05.81 | 1:40.34 | 2:13.85 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:12.63 | |||||||||
8 | Henna Haipus | 2001 | 31.59 | 1:06.20 | 1:41.06 | 2:15.50 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 2:13.96 | |||||||||
9 | Marilla Parhiala | 2000 | 31.97 | 1:06.72 | 1:42.21 | 2:16.28 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:17.04 | |||||||||
10 | Saana Liikonen | 2001 | 30.30 | 1:05.85 | 1:41.26 | 2:16.91 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Erika Ketola | 2000 | 31.57 | 1:06.73 | 1:42.42 | 2:17.23 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:16.47 | |||||||||
12 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 32.38 | 1:07.15 | 1:42.84 | 2:17.43 | ||||
Cetus Espoo | 2:18.64 | |||||||||
13 | Aino Pajari | 2001 | 31.85 | 1:06.35 | 1:42.75 | 2:18.78 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:19.57 | |||||||||
14 | Daniela Nummi | 2000 | 32.75 | 1:08.32 | 1:44.31 | 2:19.34 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:16.75 | |||||||||
15 | Yvonne Tollander | 1997 | 33.10 | 1:09.09 | 1:45.46 | 2:20.62 | ||||
Cetus Espoo | 2:18.63 | |||||||||
16 | Anni Hirvo | 2001 | 30.91 | 1:05.98 | 1:43.27 | 2:21.27 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:19.86 | |||||||||
17 | Liia Louhikoski | 2001 | 32.71 | 1:09.31 | 1:47.72 | 2:24.32 | ||||
Vanders | 2:23.44 | |||||||||
18 | Annika Laihonen | 1997 | 31.80 | 1:08.14 | 1:46.08 | 2:24.66 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:20.80 | |||||||||
19 | Kia Karike | 1999 | 31.86 | 1:08.64 | 1:47.09 | 2:24.74 | ||||
Cetus Espoo | 2:28.31 | |||||||||
20 | Katariina Kivi | 2001 | 33.94 | 1:11.07 | 1:51.19 | 2:30.32 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:30.54 | |||||||||
21 | Amanda Rapinoja | 2001 | 33.49 | 1:12.18 | 1:51.61 | 2:30.81 | ||||
Cetus Espoo | 2:34.52 | |||||||||
22 | Meri Ojala | 2000 | 33.96 | 1:12.48 | 1:53.33 | 2:33.24 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:30.29 | |||||||||
23 | Aino Lehtinen | 2001 | 35.28 | 1:15.82 | 1:56.16 | 2:34.93 | ||||
Cetus Espoo | 2:43.68 | |||||||||
24 | Annika Heiskanen | 2001 | 37.16 | 1:17.99 | 1:58.30 | 2:39.24 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:36.50 | |||||||||
25 | Maija Liukkonen | 2001 | 35.34 | 1:15.69 | 1:58.16 | 2:39.69 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:35.42 | |||||||||
26 | Marianne Uusitalo | 2001 | 37.41 | 1:21.33 | 2:06.04 | 2:46.41 | ||||
Octopus Lohja | 2:52.96 | |||||||||
27 | Carrie Turunen | 1973 | 36.97 | 1:18.97 | 2:03.63 | 2:49.36 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:52.66 | |||||||||
- | Elina Jurvanen | 2001 | DNS | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 2:24.67 | |||||||||
- | Nea Emilia Härmä | 1992 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:14 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:19 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kalle Hyttinen | 2001 | 32.50 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 32.75 | |||||||||
2 | Niilo Olander | 2001 | 33.50 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 33.47 | |||||||||
3 | Noa Mäkelä | 2001 | 33.60 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | 33.20 | |||||||||
4 | Daniel Rinne | 2002 | 33.89 | |||||||
Cetus Espoo | 34.90 | |||||||||
5 | Joel Knaapi | 2001 | 33.91 | |||||||
Cetus Espoo | 33.62 | |||||||||
6 | Niklas Linnanen | 2001 | 34.62 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 34.64 | |||||||||
7 | Jere Ruuhonen | 2001 | 34.92 | |||||||
Cetus Espoo | 34.03 | |||||||||
8 | Max Åström | 2002 | 36.22 | |||||||
Cetus Espoo | 36.50 | |||||||||
9 | Jerry Roine | 2002 | 36.57 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 38.44 | |||||||||
10 | Davi-esra Pesonen | 2002 | 36.64 | |||||||
Salon Uimarit | 36.92 | |||||||||
11 | Joel Syrjä | 2002 | 37.68 | |||||||
Cetus Espoo | 38.37 | |||||||||
12 | Matias Vikman | 2001 | 38.30 | |||||||
ORCA Helsinki | 38.56 | |||||||||
13 | Akseli Lehtonen | 2002 | 40.05 | |||||||
Octopus Lohja | 40.94 | |||||||||
14 | Max Eriksson | 2002 | 40.90 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 42.62 | |||||||||
15 | Eetu Häkkinen | 2001 | 43.26 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 41.64 | |||||||||
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ossi Oksa | 1988 | 28.67 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.33 | |||||||||
2 | Miika Nuorinko | 1996 | 29.83 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 29.77 | |||||||||
3 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 31.75 | |||||||
Cetus Espoo | 32.72 | |||||||||
4 | Eetu Alitalo | 1999 | 31.80 | |||||||
Cetus Espoo | 31.77 | |||||||||
5 | Antti Leiponen | 1998 | 32.55 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.50 | |||||||||
6 | Eero Stolt | 1990 | 34.27 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Joel Vaitilo | 1998 | 35.46 | |||||||
Cetus Espoo | 34.16 | |||||||||
8 | Joni Honkala | 1995 | 36.75 | |||||||
Hydra Platypus | 35.79 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:19 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:35 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Róza Nagy | 2003 | 39.11 | 1:20.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.60 | |||||||||
2 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 38.25 | 1:20.90 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.30 | |||||||||
3 | Cindy Palm | 2003 | 38.98 | 1:21.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.41 | |||||||||
4 | Juulia Käräjämies | 2003 | 38.98 | 1:21.97 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:22.75 | |||||||||
5 | Winona Forslund | 2003 | 39.32 | 1:22.08 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:22.13 | |||||||||
6 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 38.93 | 1:22.95 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.93 | |||||||||
7 | Julia Sairanen | 2003 | 39.96 | 1:23.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:20.26 | |||||||||
8 | Tuisku Grundström | 2002 | 39.15 | 1:23.78 | ||||||
Vanders | 1:23.91 | |||||||||
9 | Emma Johansson | 2003 | 40.75 | 1:24.29 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.05 | |||||||||
10 | Nella Korpela | 2002 | 40.47 | 1:24.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.80 | |||||||||
11 | Aida Pasma | 2003 | 41.08 | 1:26.44 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:25.93 | |||||||||
12 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 40.38 | 1:26.47 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:27.58 | |||||||||
13 | Kaisa Himanen | 2003 | 41.68 | 1:27.48 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:26.15 | |||||||||
14 | Ronja Nätynki | 2002 | 42.02 | 1:28.33 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:26.10 | |||||||||
15 | Emmi Partanen | 2003 | 40.89 | 1:28.87 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.16 | |||||||||
15 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 42.91 | 1:28.87 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.62 | |||||||||
17 | Emilia Hokkanen | 2003 | 42.89 | 1:29.64 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:26.26 | |||||||||
18 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 42.17 | 1:29.67 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:24.49 | |||||||||
19 | Julia Peltola | 2003 | 42.52 | 1:29.71 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.56 | |||||||||
20 | Jenny Kareinen | 2002 | 41.79 | 1:30.91 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:26.67 | |||||||||
21 | Viivi Vaajanen | 2002 | 42.85 | 1:31.16 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:28.75 | |||||||||
22 | Milli Kosunen | 2002 | 44.37 | 1:33.93 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.75 | |||||||||
23 | Roosa Pilsari | 2003 | 44.09 | 1:34.93 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:33.88 | |||||||||
24 | Sanni Luostarinen | 2002 | 45.30 | 1:36.37 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:38.78 | |||||||||
25 | Julia Salminen | 2002 | 47.53 | 1:40.65 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:35.08 | |||||||||
26 | Julia Romo | 2003 | 48.05 | 1:40.73 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:37.22 | |||||||||
27 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 46.72 | 1:40.94 | ||||||
Vanders | 1:41.91 | |||||||||
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ida Hulkko | 1998 | 33.14 | 1:12.07 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:12.18 | |||||||||
2 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 35.06 | 1:14.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.66 | |||||||||
3 | Sohvi Nenonen | 1999 | 35.10 | 1:14.33 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.12 | |||||||||
4 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 34.80 | 1:14.72 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:14.57 | |||||||||
5 | Sofia Lehtinen | 2000 | 37.09 | 1:15.61 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.22 | |||||||||
6 | Emmi Kölhi | 2000 | 35.64 | 1:16.14 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.24 | |||||||||
7 | Jade Pönni | 1997 | 35.63 | 1:16.56 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:16.49 | |||||||||
8 | Julia Korva | 1999 | 36.40 | 1:19.21 | ||||||
Octopus Lohja | 1:16.90 | |||||||||
9 | Fanny Nyström | 1999 | 36.71 | 1:19.73 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:18.12 | |||||||||
10 | Lyydia Kalenius | 2000 | 38.00 | 1:20.54 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.15 | |||||||||
11 | Myra Bengts | 2000 | 38.39 | 1:20.83 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.70 | |||||||||
12 | Roosa Nieminen | 1999 | 37.83 | 1:20.91 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.42 | |||||||||
13 | Adelia Spångberg | 1999 | 38.48 | 1:21.02 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.01 | |||||||||
14 | Aino Otava | 1999 | 38.90 | 1:21.21 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.66 | |||||||||
15 | Pippi Nordström | 2001 | 38.69 | 1:21.96 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:21.55 | |||||||||
16 | Ylva Sjölund | 1998 | 39.66 | 1:25.07 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.49 | |||||||||
17 | Helena Knaapi | 1999 | 40.95 | 1:26.84 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.59 | |||||||||
18 | Maija Liukkonen | 2001 | 40.04 | 1:27.62 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:20.76 | |||||||||
19 | Sini Hirvonen | 2001 | 42.02 | 1:27.95 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.18 | |||||||||
20 | Venla Hämäläinen | 2001 | 41.02 | 1:28.31 | ||||||
Octopus Lohja | 1:29.55 | |||||||||
21 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 41.29 | 1:29.24 | ||||||
Simmis Grani | 1:27.66 | |||||||||
22 | Ronja Riihinen | 2000 | 43.40 | 1:31.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Siiri Salokorpi | 2000 | 43.38 | 1:32.01 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.90 | |||||||||
24 | Meri Pohjola | 2001 | 42.58 | 1:32.05 | ||||||
Salon Uimarit | 1:27.68 | |||||||||
25 | Maria Yli-Jama | 1999 | 43.44 | 1:32.24 | ||||||
Salon Uimarit | 1:30.04 | |||||||||
26 | Henna Kuivaniemi | 2000 | 43.62 | 1:32.31 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:32.11 | |||||||||
27 | Piia Kaivola | 1999 | 44.36 | 1:33.72 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.99 | |||||||||
28 | Siiri Friman | 2001 | 44.49 | 1:34.39 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:36.75 | |||||||||
29 | Oona Malinen | 2001 | 45.79 | 1:36.97 | ||||||
Octopus Lohja | 1:37.57 | |||||||||
30 | Riikka Yli-Jama | 2000 | 45.20 | 1:38.84 | ||||||
Salon Uimarit | 1:31.47 | |||||||||
31 | Melissa Talvio | 2001 | 46.36 | 1:39.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:34.03 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:35 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 19, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Perttu Somero | 2001 | 1:07.39 | 2:23.64 | 4:00.52 | 5:15.75 | ||||
Lahden Kaleva | 5:19.41 | |||||||||
2 | Elias Juntunen | 2002 | 1:13.74 | 2:34.39 | 4:08.39 | 5:19.51 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 5:16.11 | |||||||||
3 | Mikael Nurmela | 2002 | 1:17.32 | 2:43.98 | 4:15.03 | 5:27.65 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
4 | Elias Filippovits | 2002 | 1:12.17 | 2:41.38 | 4:20.15 | 5:35.86 | ||||
ORCA Helsinki | 5:20.54 | |||||||||
5 | Roope Tsutsunen | 2002 | 1:16.57 | 2:40.90 | 4:22.65 | 5:37.70 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:23.63 | |||||||||
6 | Niklas Linnanen | 2001 | 1:20.55 | 2:57.25 | 4:28.65 | 5:41.74 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:34.38 | |||||||||
7 | Elmeri Helander | 2002 | 1:20.36 | 2:54.25 | 4:31.49 | 5:46.38 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:45.22 | |||||||||
Laji 19, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | 1:01.96 | 2:19.84 | 3:47.54 | 4:57.77 | ||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:59 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Jämsä | 2002 | 31.11 | 1:07.40 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:08.81 | |||||||||
2 | Sonja Lehtinen | 2003 | 31.43 | 1:10.07 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:08.79 | |||||||||
3 | Sofia Nieminen | 2002 | 32.47 | 1:11.14 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:10.42 | |||||||||
4 | Róza Nagy | 2003 | 33.44 | 1:11.86 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.98 | |||||||||
5 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 34.29 | 1:13.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.01 | |||||||||
6 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 34.32 | 1:13.82 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.58 | |||||||||
7 | Laura Kellberg | 2003 | 34.97 | 1:14.34 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.87 | |||||||||
8 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 34.30 | 1:15.06 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:15.81 | |||||||||
9 | Emma Johansson | 2003 | 34.97 | 1:15.07 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.08 | |||||||||
10 | Verna Rostedt | 2002 | 34.28 | 1:15.36 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.14 | |||||||||
11 | Lotta Lehtoila | 2003 | 34.80 | 1:16.79 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:15.11 | |||||||||
12 | Iida Koskiluoto | 2002 | 33.85 | 1:17.60 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:16.42 | |||||||||
13 | Aida Pasma | 2003 | 35.72 | 1:18.75 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:16.47 | |||||||||
14 | Cami Wacklin | 2002 | 36.46 | 1:22.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.97 | |||||||||
15 | Veera Saarelainen | 2002 | 35.55 | 1:22.69 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:19.68 | |||||||||
16 | Viivi Hakamäki | 2002 | 36.00 | 1:22.92 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:24.00 | |||||||||
17 | Veera Skinnari | 2003 | 36.54 | 1:25.68 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:30.65 | |||||||||
18 | Janna Salminen | 2003 | 38.11 | 1:28.34 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:22.33 | |||||||||
19 | Vilma Tuokko | 2002 | 38.13 | 1:31.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:28.88 | |||||||||
20 | Delia Helena Aho | 2003 | 42.19 | 1:33.48 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.02 | |||||||||
21 | Vivian Ljungqvist | 2003 | 1:02.74 | 2:12.38 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Marleen Mikk | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:18.28 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Mäki | 1997 | 30.43 | 1:04.77 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:03.22 | |||||||||
2 | Kiira Mauranen | 1999 | 31.36 | 1:06.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.54 | |||||||||
3 | Yvonne Tollander | 1997 | 31.15 | 1:07.37 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.11 | |||||||||
4 | Olivia Hellsten | 2000 | 31.70 | 1:08.56 | ||||||
Simmis Wanda | 1:09.49 | |||||||||
5 | Pinja Peippo | 1999 | 32.10 | 1:09.65 | ||||||
Simmis Wanda | 1:10.16 | |||||||||
6 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | 33.30 | 1:10.83 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:11.93 | |||||||||
7 | Emilia Flyckt | 2001 | 31.99 | 1:11.27 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.48 | |||||||||
8 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 34.27 | 1:13.27 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.92 | |||||||||
9 | Mariel Mylly | 2001 | 34.63 | 1:16.30 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:13.58 | |||||||||
10 | Myra Bengts | 2000 | 35.74 | 1:16.78 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.82 | |||||||||
11 | Katariina Kivi | 2001 | 37.36 | 1:22.82 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:20.60 | |||||||||
12 | Siiri Friman | 2001 | 36.47 | 1:23.36 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:19.48 | |||||||||
13 | Marie Währn | 2000 | 38.24 | 1:25.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.63 | |||||||||
14 | Marianne Uusitalo | 2001 | 43.86 | 1:34.75 | ||||||
Octopus Lohja | 1:38.66 | |||||||||
15 | Annika Heiskanen | 2001 | 44.21 | 1:40.88 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:51.57 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:59 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:11 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Haikonen | 2001 | 29.85 | 1:02.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.88 | |||||||||
2 | Kalle Mäkinen | 2002 | 30.93 | 1:04.91 | ||||||
Vanders | 1:04.35 | |||||||||
3 | Teemu Annala | 2001 | 32.77 | 1:06.75 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.69 | |||||||||
4 | Harry Zimmermann | 2001 | 32.98 | 1:07.47 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:10.58 | |||||||||
5 | Oscar Skjäl | 2002 | 33.33 | 1:08.05 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.11 | |||||||||
6 | Leo Mikkonen | 2002 | 33.85 | 1:10.75 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.67 | |||||||||
7 | Lauri Uosukainen | 2002 | 34.71 | 1:11.98 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:11.13 | |||||||||
8 | Noa Mäkelä | 2001 | 34.57 | 1:12.46 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:11.00 | |||||||||
9 | Aatu Harju | 2002 | 35.26 | 1:12.58 | ||||||
Vanders | 1:12.14 | |||||||||
10 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 35.70 | 1:13.86 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:14.53 | |||||||||
11 | Aarne Myllynen | 2002 | 35.76 | 1:14.67 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:16.00 | |||||||||
12 | Emil Kärkkäinen | 2002 | 37.64 | 1:16.77 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:18.31 | |||||||||
13 | Sampo Peltola | 2002 | 35.64 | 1:17.36 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:17.82 | |||||||||
14 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 38.34 | 1:19.40 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:16.81 | |||||||||
15 | Max Eriksson | 2002 | 41.54 | 1:25.13 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:21.75 | |||||||||
16 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 43.49 | 1:28.50 | ||||||
Octopus Lohja | 1:30.19 | |||||||||
17 | Topias Ojanen | 2002 | 43.48 | 1:30.36 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:26.51 | |||||||||
18 | Veikka Weckman | 2001 | 44.31 | 1:30.86 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:25.43 | |||||||||
- | Oskari Rantamäki | 2001 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 1:09.77 | |||||||||
SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää | ||||||||||
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mikael Laakso | 1997 | 29.70 | 1:01.48 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 1:00.08 | |||||||||
2 | Topias Vainio | 1997 | 30.05 | 1:02.38 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.89 | |||||||||
3 | Reko Patinen | 1998 | 30.22 | 1:03.00 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Eetu Alitalo | 1999 | 31.04 | 1:03.28 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.13 | |||||||||
5 | Tapio Junninen | 1995 | 31.34 | 1:03.56 | ||||||
Vanders | 1:02.52 | |||||||||
6 | Martti Tervanen | 2000 | 31.47 | 1:05.34 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:04.04 | |||||||||
7 | Alex Garcia De La CADeNA | 2000 | 31.83 | 1:06.10 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.54 | |||||||||
8 | Veeti Laine | 2000 | 33.19 | 1:08.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Miika Mäentaus | 1998 | 35.77 | 1:14.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.62 | |||||||||
- | Joel Vaitilo | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:11 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:18 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siri Auvinen | 2002 | 32.38 | |||||||
Cetus Espoo | 31.68 | |||||||||
2 | Milla Nikkanen | 2002 | 33.27 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 32.69 | |||||||||
3 | Vera Vartiainen | 2002 | 34.65 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 34.72 | |||||||||
4 | Kaisa Himanen | 2003 | 34.95 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 35.66 | |||||||||
5 | Sini Heikkilä | 2003 | 35.02 | |||||||
Salon Uimarit | 35.55 | |||||||||
6 | Ronja Hellberg | 2003 | 35.27 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 37.96 | |||||||||
7 | Jenni Alanen | 2002 | 35.33 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aino Paju | 2003 | 35.97 | |||||||
Vanders | 36.77 | |||||||||
9 | Vilma Norja | 2002 | 36.16 | |||||||
Cetus Espoo | 35.35 | |||||||||
10 | Oona Siltala | 2002 | 37.30 | |||||||
Cetus Espoo | 35.50 | |||||||||
11 | Annika Heikkilä | 2003 | 37.37 | |||||||
Lahden Kaleva | 37.96 | |||||||||
12 | Vilja Laaksonen | 2002 | 37.57 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 37.17 | |||||||||
13 | Ronja Nätynki | 2002 | 37.61 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 36.30 | |||||||||
14 | Iina Von Schrowe | 2003 | 38.18 | |||||||
Cetus Espoo | 37.39 | |||||||||
15 | Anni Seppälä | 2003 | 38.21 | |||||||
Helsingin Uimarit | 38.94 | |||||||||
16 | Julie Nikkilä | 2003 | 38.73 | |||||||
Vanders | 39.48 | |||||||||
17 | Aino Villanen | 2003 | 38.78 | |||||||
Salon Uimarit | 38.03 | |||||||||
18 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 39.79 | |||||||
Vanders | 38.94 | |||||||||
19 | Laura Pitkänen | 2002 | 40.30 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 39.64 | |||||||||
20 | Siiri Hargreaves | 2003 | 40.50 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Beatriz Coloma Vanhala | 2003 | 41.75 | |||||||
Helsingin Uimarit | 45.73 | |||||||||
22 | Alisa Hänninen | 2003 | 42.53 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 41.24 | |||||||||
23 | Vivian Ljungqvist | 2003 | 46.92 | |||||||
ORCA Helsinki | 44.98 | |||||||||
24 | Sonja Tiira | 2003 | 50.86 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 53.98 | |||||||||
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 31.01 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 29.50 | |||||||||
2 | Sini Koivu | 1999 | 31.38 | |||||||
Cetus Espoo | 30.05 | |||||||||
3 | Erika Ketola | 2000 | 31.90 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.43 | |||||||||
4 | Sohvi Nenonen | 1999 | 32.13 | |||||||
Cetus Espoo | 30.74 | |||||||||
5 | Laura Mäki | 1997 | 32.71 | |||||||
Raision Urheilijat | 31.30 | |||||||||
6 | Noora Angelva | 1999 | 32.88 | |||||||
Cetus Espoo | 33.07 | |||||||||
7 | Marilla Parhiala | 2000 | 33.16 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.61 | |||||||||
8 | Saana Liikonen | 2001 | 33.42 | |||||||
Lahden Uimaseura | 34.50 | |||||||||
9 | Mette Konttila | 2001 | 33.51 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Saara Vesa | 1999 | 34.02 | |||||||
ORCA Helsinki | 33.26 | |||||||||
11 | Senni Ovaskainen | 2001 | 34.32 | |||||||
Lahden Uimaseura | 35.07 | |||||||||
12 | Riina Karola | 2000 | 34.80 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 34.28 | |||||||||
13 | Fiia Pyykkö | 2001 | 36.54 | |||||||
Salon Uimarit | 35.87 | |||||||||
14 | Linda Mylly | 1999 | 37.75 | |||||||
Cetus Espoo | 37.61 | |||||||||
15 | Meri Pohjola | 2001 | 38.23 | |||||||
Salon Uimarit | 36.93 | |||||||||
16 | Veera Partamies | 2000 | 39.33 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Venla Hämäläinen | 2001 | 39.45 | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Piia Kaivola | 1999 | 39.62 | |||||||
Cetus Espoo | 39.54 | |||||||||
19 | Elina Heino | 1999 | 40.56 | |||||||
Simmis Grani | 40.31 | |||||||||
20 | Melissa Talvio | 2001 | 41.74 | |||||||
Lahden Uimaseura | 39.50 | |||||||||
21 | Oona Malinen | 2001 | 42.19 | |||||||
Octopus Lohja | 41.14 | |||||||||
- | Elina Jurvanen | 2001 | DNS | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 36.10 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:18 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:25 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 23, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Olli Malmberg | 2001 | 33.98 | 1:14.26 | 1:54.52 | 2:35.88 | ||||
Octopus Lohja | 2:35.33 | |||||||||
2 | Kalle Hyttinen | 2001 | 32.52 | 1:12.53 | 1:55.52 | 2:41.59 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Otto Sormunen | 2002 | 37.37 | 1:26.28 | 2:17.70 | 3:05.02 | ||||
Cetus Espoo | 2:53.41 | |||||||||
Laji 23, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eetu Piiroinen | 1995 | 29.43 | 1:02.39 | 1:35.35 | 2:08.12 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:06.99 | |||||||||
2 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 28.39 | 1:02.38 | 1:37.36 | 2:10.53 | ||||
Cetus Espoo | 2:07.98 | |||||||||
3 | Oskar Mäkelä | 1998 | 29.65 | 1:04.54 | 1:41.38 | 2:19.37 | ||||
Octopus Lohja | 2:19.56 | |||||||||
4 | Alex Lassila | 2000 | 30.33 | 1:07.45 | 1:47.15 | 2:32.29 | ||||
Cetus Espoo | 2:25.20 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:25 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:46 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 24, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Minttu Paalanen | 2003 | 32.74 | 1:13.45 | 2:01.36 | 2:35.60 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:36.65 | |||||||||
2 | Venla Suihkonen | 2002 | 31.58 | 1:11.61 | 1:59.91 | 2:37.07 | ||||
Octopus Lohja | 2:36.94 | |||||||||
3 | Siiri Jämsä | 2002 | 31.49 | 1:11.07 | 2:02.70 | 2:37.91 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:42.06 | |||||||||
4 | Laura Kellberg | 2003 | 34.51 | 1:14.51 | 2:04.33 | 2:39.48 | ||||
Cetus Espoo | 2:39.15 | |||||||||
5 | Jonna Vasara | 2002 | 33.42 | 1:15.49 | 2:03.58 | 2:39.54 | ||||
Cetus Espoo | 2:36.73 | |||||||||
6 | Kaisa Himanen | 2003 | 34.20 | 1:16.52 | 2:04.69 | 2:39.80 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:41.64 | |||||||||
7 | Emma Johansson | 2003 | 34.92 | 1:17.95 | 2:04.60 | 2:39.90 | ||||
Cetus Espoo | 2:41.37 | |||||||||
8 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 35.31 | 1:18.44 | 2:03.79 | 2:40.23 | ||||
Cetus Espoo | 2:41.02 | |||||||||
9 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 34.81 | 1:19.05 | 2:04.71 | 2:41.52 | ||||
Salon Uimarit | 2:45.75 | |||||||||
10 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 34.24 | 1:14.90 | 2:04.80 | 2:41.67 | ||||
Cetus Espoo | 2:42.72 | |||||||||
11 | Juulia Käräjämies | 2003 | 38.82 | 1:21.90 | 2:06.56 | 2:43.44 | ||||
Nummelan Kisaajat | 2:44.21 | |||||||||
12 | Nella Korpela | 2002 | 35.59 | 1:22.06 | 2:07.37 | 2:44.87 | ||||
Cetus Espoo | 2:47.31 | |||||||||
13 | Vilja Grundström | 2003 | 34.97 | 1:18.02 | 2:04.69 | 2:45.32 | ||||
Vanders | 2:44.15 | |||||||||
14 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 38.64 | 1:23.24 | 2:09.24 | 2:46.43 | ||||
Cetus Espoo | 2:47.15 | |||||||||
15 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 37.72 | 1:19.80 | 2:10.30 | 2:47.17 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:36.09 | |||||||||
16 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 34.44 | 1:20.56 | 2:10.13 | 2:48.76 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:43.80 | |||||||||
17 | Cindy Palm | 2003 | 38.78 | 1:26.79 | 2:13.00 | 2:50.68 | ||||
Cetus Espoo | 2:53.04 | |||||||||
18 | Sofia Långström | 2003 | 36.82 | 1:23.61 | 2:12.62 | 2:51.96 | ||||
Cetus Espoo | 2:48.89 | |||||||||
19 | Ronja Hellberg | 2003 | 36.90 | 1:20.58 | 2:16.33 | 2:54.78 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:02.18 | |||||||||
20 | Winona Forslund | 2003 | 41.78 | 1:29.19 | 2:15.05 | 2:55.88 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:58.85 | |||||||||
21 | Iida Koskiluoto | 2002 | 34.69 | 1:22.94 | 2:14.23 | 2:56.25 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:48.47 | |||||||||
22 | Janna Salminen | 2003 | 39.18 | 1:24.82 | 2:18.18 | 2:56.42 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:53.47 | |||||||||
23 | Emilia Hokkanen | 2003 | 40.37 | 1:27.76 | 2:18.10 | 2:57.13 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:52.24 | |||||||||
24 | Martina Uusitalo | 2003 | 44.01 | 1:28.29 | 2:21.98 | 3:00.68 | ||||
Cetus Espoo | 2:59.48 | |||||||||
25 | Veera Saarelainen | 2002 | 35.23 | 1:25.55 | 2:24.49 | 3:01.38 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:52.59 | |||||||||
26 | Emmi Partanen | 2003 | 43.17 | 1:30.45 | 2:21.98 | 3:01.59 | ||||
Cetus Espoo | 2:58.12 | |||||||||
27 | Viivi Hakamäki | 2002 | 37.64 | 1:24.25 | 2:21.05 | 3:05.61 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:52.74 | |||||||||
28 | Delia Helena Aho | 2003 | 41.87 | 1:31.51 | 2:27.51 | 3:06.22 | ||||
Cetus Espoo | 3:05.11 | |||||||||
29 | Aida Silvennoinen | 2003 | 43.57 | 1:33.57 | 2:32.86 | 3:15.51 | ||||
Lahden Kaleva | 3:11.66 | |||||||||
30 | Minka Jumppainen | 2003 | 42.35 | 1:34.09 | 2:36.92 | 3:18.92 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:21.15 | |||||||||
31 | Nelli Varjovaara | 2002 | 45.32 | 1:35.30 | 2:34.98 | 3:19.92 | ||||
Simmis Grani | 3:19.98 | |||||||||
32 | Helle Peill | 2003 | 52.02 | 1:42.49 | 2:48.46 | 3:34.20 | ||||
Cetus Espoo | 3:34.87 | |||||||||
- | Annika Heikkilä | 2003 | DNS | |||||||
Lahden Kaleva | 3:06.38 | |||||||||
- | Julia Peltola | 2003 | DSQ | SU | ||||||
Cetus Espoo | 2:46.00 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 24, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Essi-Maria Lillman | 2000 | 30.64 | 1:07.42 | 1:48.73 | 2:22.07 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:22.16 | |||||||||
2 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 29.54 | 1:07.73 | 1:48.70 | 2:22.44 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Adelia Spångberg | 1999 | 31.18 | 1:09.33 | 1:52.56 | 2:25.79 | ||||
Cetus Espoo | 2:24.59 | |||||||||
4 | Nea Rinne | 1995 | 30.47 | 1:11.14 | 1:54.12 | 2:27.90 | ||||
Cetus Espoo | 2:30.29 | |||||||||
5 | Henna Haipus | 2001 | 32.71 | 1:11.69 | 1:57.10 | 2:31.89 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 2:33.38 | |||||||||
6 | Ida Hulkko | 1998 | 30.95 | 1:13.14 | 1:54.00 | 2:32.20 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:33.27 | |||||||||
7 | Emmi Kölhi | 2000 | 32.64 | 1:13.73 | 1:56.30 | 2:33.03 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:29.19 | |||||||||
8 | Sofia Lehtinen | 2000 | 34.85 | 1:14.84 | 1:58.44 | 2:34.17 | ||||
Cetus Espoo | 2:32.01 | |||||||||
9 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 33.61 | 1:18.63 | 2:00.43 | 2:37.13 | ||||
Cetus Espoo | 2:40.87 | |||||||||
10 | Julia Korva | 1999 | 33.68 | 1:19.18 | 2:03.01 | 2:38.89 | ||||
Octopus Lohja | 2:37.14 | |||||||||
11 | Roosa Nieminen | 1999 | 33.65 | 1:17.76 | 2:03.14 | 2:40.86 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:38.45 | |||||||||
12 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | 34.41 | 1:16.88 | 2:05.27 | 2:40.89 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 2:37.80 | |||||||||
13 | Ronja Riihinen | 2000 | 34.80 | 1:19.38 | 2:09.10 | 2:44.48 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Amanda Rapinoja | 2001 | 34.97 | 1:17.02 | 2:06.02 | 2:44.62 | ||||
Cetus Espoo | 2:39.10 | |||||||||
15 | Petra Uusikumpu | 2001 | 35.23 | 1:18.55 | 2:07.51 | 2:46.41 | ||||
Simmis Wanda | 2:43.01 | |||||||||
16 | Sini Hirvonen | 2001 | 35.41 | 1:23.67 | 2:11.30 | 2:49.10 | ||||
Cetus Espoo | 2:49.11 | |||||||||
17 | Fanny Virtanen | 2000 | 35.59 | 1:20.78 | 2:09.69 | 2:51.44 | ||||
Cetus Espoo | 2:51.42 | |||||||||
18 | Mariel Mylly | 2001 | 36.14 | 1:22.86 | 2:13.18 | 2:53.71 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Henna Kuivaniemi | 2000 | 39.41 | 1:27.23 | 2:19.29 | 3:00.96 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 3:00.99 | |||||||||
- | Maija Liukkonen | 2001 | DSQ | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 2:52.28 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:46 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 25, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Mustonen | 2001 | 1:04.51 | 2:15.12 | 3:25.18 | 4:34.45 | ||||
Lahden Uimaseura | 4:24.79 | |||||||||
2 | Harald Åström | 2001 | 1:05.91 | 2:17.70 | 3:29.68 | 4:37.86 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 4:44.82 | |||||||||
3 | Elias Juntunen | 2002 | 1:06.76 | 2:18.30 | 3:29.87 | 4:40.85 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 4:35.71 | |||||||||
4 | Joel Korhonen | 2002 | 1:06.22 | 2:20.46 | 3:35.37 | 4:48.08 | ||||
Helsingin Uimarit | 4:52.38 | |||||||||
5 | Tatu Jentze | 2001 | 1:07.25 | 2:24.22 | 3:43.01 | 4:59.45 | ||||
Cetus Espoo | 4:48.16 | |||||||||
6 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 1:13.25 | 2:36.82 | 4:01.20 | 5:19.73 | ||||
Cetus Espoo | 5:23.16 | |||||||||
7 | Henrik Purokoski | 2002 | 1:30.68 | 3:11.82 | 4:53.58 | 6:29.29 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Niilo Olander | 2001 | DNS | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Eemil Kylmä | 2001 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 25, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 59.86 | 2:03.95 | 3:09.19 | 4:14.11 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 4:11.45 | |||||||||
2 | Emil Perkkiö | 2000 | 1:01.90 | 2:10.81 | 3:19.31 | 4:23.54 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 4:25.10 | |||||||||
3 | Elias Soukola | 1999 | 1:02.87 | 2:11.12 | 3:19.73 | 4:27.51 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 4:24.69 | |||||||||
4 | Rasmus Virta | 1998 | 1:04.47 | 2:14.21 | 3:23.49 | 4:32.43 | ||||
Cetus Espoo | 4:27.16 | |||||||||
5 | Joona Salminen | 2000 | 1:06.68 | 2:19.44 | 3:29.78 | 4:37.50 | ||||
Cetus Espoo | 4:39.51 | |||||||||
6 | Atte Somero | 1999 | 1:03.31 | 2:14.03 | 3:28.17 | 4:44.24 | ||||
Lahden Kaleva | 4:34.39 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:22 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 26, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vera Vartiainen | 2002 | 28.06 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.30 | |||||||||
2 | Siri Auvinen | 2002 | 28.43 | |||||||
Cetus Espoo | 28.82 | |||||||||
3 | Helmi Tossavainen | 2002 | 29.02 | |||||||
Cetus Espoo | 29.20 | |||||||||
4 | Julia Sairanen | 2003 | 29.17 | |||||||
Lahden Uimaseura | 29.59 | |||||||||
5 | Jenni Alanen | 2002 | 29.47 | |||||||
Cetus Espoo | 30.67 | |||||||||
6 | Sara Virtanen | 2002 | 29.51 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 29.31 | |||||||||
7 | Kaisa Himanen | 2003 | 29.88 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 29.44 | |||||||||
8 | Vilma Norja | 2002 | 30.06 | |||||||
Cetus Espoo | 29.99 | |||||||||
9 | Tilda Selonen | 2003 | 30.19 | |||||||
Helsingin Uimarit | 31.27 | |||||||||
10 | Peppi-stiina Ahti | 2003 | 30.53 | |||||||
Swimming Team Riksu | 30.93 | |||||||||
11 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 30.66 | |||||||
Cetus Espoo | 30.48 | |||||||||
12 | Aada Viitamäki | 2003 | 30.74 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 30.60 | |||||||||
12 | Ella Haravuori | 2002 | 30.74 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.16 | |||||||||
14 | Sini Heikkilä | 2003 | 30.75 | |||||||
Salon Uimarit | 30.93 | |||||||||
15 | Tuisku Grundström | 2002 | 30.83 | |||||||
Vanders | 31.07 | |||||||||
16 | Agneta Kallas | 2002 | 31.03 | |||||||
Simmis Wanda | 30.35 | |||||||||
17 | Marleen Mikk | 2002 | 31.07 | |||||||
Cetus Espoo | 32.26 | |||||||||
18 | Vilja Laaksonen | 2002 | 31.27 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.87 | |||||||||
19 | Essi Salokorpi | 2003 | 31.51 | |||||||
Cetus Espoo | 32.71 | |||||||||
20 | Siiri Hargreaves | 2003 | 31.61 | |||||||
Cetus Espoo | 33.42 | |||||||||
21 | Rosalia Turunen | 2002 | 31.95 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 31.98 | |||||||||
22 | Julie Nikkilä | 2003 | 32.03 | |||||||
Vanders | 31.84 | |||||||||
23 | Roosa Pilsari | 2003 | 32.49 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 33.10 | |||||||||
24 | Essi Helle | 2002 | 32.63 | |||||||
Helsingin Uimarit | 32.88 | |||||||||
25 | Aino Paju | 2003 | 32.76 | |||||||
Vanders | 32.14 | |||||||||
26 | Julia Salminen | 2002 | 32.88 | |||||||
Lahden Uimaseura | 32.28 | |||||||||
27 | Cami Wacklin | 2002 | 33.19 | |||||||
Cetus Espoo | 35.07 | |||||||||
28 | Milli Kosunen | 2002 | 33.67 | |||||||
Cetus Espoo | 34.43 | |||||||||
29 | Viivi Vaajanen | 2002 | 33.98 | |||||||
ORCA Helsinki | 33.00 | |||||||||
30 | Sanni Luostarinen | 2002 | 34.22 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.34 | |||||||||
31 | Aida Silvennoinen | 2003 | 35.01 | |||||||
Lahden Kaleva | 34.41 | |||||||||
32 | Nelli Varjovaara | 2002 | 35.16 | |||||||
Simmis Grani | 35.14 | |||||||||
33 | Camilla Tolvanen | 2003 | 39.43 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 41.26 | |||||||||
- | Lilja Pakaslahti | 2002 | DNS | |||||||
Vanders | 34.35 | |||||||||
- | Vilma Mäkelä | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 35.11 | |||||||||
- | Laura Pitkänen | 2002 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.22 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Saima Huovinen | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | 33.38 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 26, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Erika Lappalainen | 1996 | 27.75 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.46 | |||||||||
2 | Ida Hulkko | 1998 | 27.91 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 27.73 | |||||||||
3 | Emilia Flyckt | 2001 | 28.27 | |||||||
Cetus Espoo | 27.93 | |||||||||
4 | Noora Angelva | 1999 | 28.52 | |||||||
Cetus Espoo | 28.33 | |||||||||
5 | Laura Mäki | 1997 | 28.63 | |||||||
Raision Urheilijat | 27.77 | |||||||||
6 | Jade Pönni | 1997 | 29.16 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 29.63 | |||||||||
7 | Ylva Sjölund | 1998 | 29.19 | |||||||
Cetus Espoo | 29.50 | |||||||||
8 | Kiira Mauranen | 1999 | 29.37 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.43 | |||||||||
9 | Fanny Nyström | 1999 | 29.47 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 29.59 | |||||||||
10 | Annika Laihonen | 1997 | 29.57 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 29.14 | |||||||||
11 | Fiia Pyykkö | 2001 | 29.59 | |||||||
Salon Uimarit | 29.48 | |||||||||
12 | Mette Konttila | 2001 | 29.67 | |||||||
Octopus Lohja | 29.51 | |||||||||
13 | Suvi Taskinen | 1998 | 29.81 | |||||||
Simmis Wanda | 29.59 | |||||||||
14 | Yvonne Tollander | 1997 | 29.90 | |||||||
Cetus Espoo | 29.67 | |||||||||
15 | Liia Louhikoski | 2001 | 29.93 | |||||||
Vanders | 29.86 | |||||||||
16 | Roosa-Maria Tempakka | 2000 | 30.02 | |||||||
Simmis Grani | 30.24 | |||||||||
17 | Kia Karike | 1999 | 30.18 | |||||||
Cetus Espoo | 29.94 | |||||||||
18 | Petra Uusikumpu | 2001 | 30.52 | |||||||
Simmis Wanda | 29.34 | |||||||||
19 | Saara Vesa | 1999 | 30.59 | |||||||
ORCA Helsinki | 29.42 | |||||||||
20 | Maria Ripatti | 1987 | 30.76 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.48 | |||||||||
21 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | 30.86 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | 30.01 | |||||||||
22 | Aino Lehtinen | 2001 | 31.02 | |||||||
Cetus Espoo | 32.26 | |||||||||
23 | Linda Mylly | 1999 | 31.90 | |||||||
Cetus Espoo | 30.95 | |||||||||
24 | Melissa Talvio | 2001 | 32.06 | |||||||
Lahden Uimaseura | 31.96 | |||||||||
25 | Riina Karola | 2000 | 32.10 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.50 | |||||||||
26 | Veera Partamies | 2000 | 32.39 | |||||||
Octopus Lohja | 33.76 | |||||||||
27 | Marie Währn | 2000 | 32.46 | |||||||
Cetus Espoo | 32.27 | |||||||||
28 | Elina Heino | 1999 | 33.19 | |||||||
Simmis Grani | 32.94 | |||||||||
29 | Venla Hämäläinen | 2001 | 33.33 | |||||||
Octopus Lohja | 33.15 | |||||||||
30 | Meri Pohjola | 2001 | 33.36 | |||||||
Salon Uimarit | 33.55 | |||||||||
31 | Piia Kaivola | 1999 | 33.68 | |||||||
Cetus Espoo | 34.25 | |||||||||
32 | Maija Liukkonen | 2001 | 33.85 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 32.01 | |||||||||
33 | Maria Yli-Jama | 1999 | 34.12 | |||||||
Salon Uimarit | 31.94 | |||||||||
34 | Oona Malinen | 2001 | 34.48 | |||||||
Octopus Lohja | 34.38 | |||||||||
35 | Marianne Uusitalo | 2001 | 34.53 | |||||||
Octopus Lohja | 34.37 | |||||||||
- | Elina Jurvanen | 2001 | DNS | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 30.54 | |||||||||
- | Erika Kattilakoski | 2000 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 28.48 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:22 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:32 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 27, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pyry Nurminen | 2001 | 34.84 | 1:15.24 | 1:56.08 | 2:37.23 | ||||
ORCA Helsinki | 2:40.51 | |||||||||
2 | Verneri Viisanen | 2002 | 35.82 | 1:17.19 | 1:59.31 | 2:40.50 | ||||
Cetus Espoo | 2:41.04 | |||||||||
3 | Noa Mäkelä | 2001 | 36.21 | 1:17.74 | 2:00.37 | 2:43.82 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 2:40.55 | |||||||||
4 | Mikael Nurmela | 2002 | 38.75 | 1:21.81 | 2:05.95 | 2:47.76 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:49.37 | |||||||||
5 | Niilo Olander | 2001 | 38.10 | 1:22.18 | 2:06.47 | 2:49.49 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:49.44 | |||||||||
6 | Daniel Rinne | 2002 | 37.06 | 1:20.49 | 2:06.15 | 2:52.55 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Eetu Koskinen | 2002 | 38.95 | 1:24.28 | 2:09.33 | 2:53.43 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:51.87 | |||||||||
8 | Aleksi Seger | 2001 | 38.72 | 1:22.94 | 2:08.80 | 2:53.62 | ||||
Octopus Lohja | 2:50.00 | |||||||||
9 | Matias Ola | 2002 | 39.81 | 1:24.35 | 2:09.85 | 2:56.23 | ||||
ORCA Helsinki | 2:53.28 | |||||||||
10 | Jerry Roine | 2002 | 39.58 | 1:24.07 | 2:10.17 | 2:56.46 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:54.87 | |||||||||
11 | Johannes Heikkinen | 2001 | 41.35 | 1:29.43 | 2:21.04 | 3:12.00 | ||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Muhammed Tantula | 2002 | 45.00 | 1:38.24 | 2:35.32 | 3:28.88 | ||||
Simmis Grani | 3:21.77 | |||||||||
- | Matias Hjelm | 2002 | DNS | |||||||
Vanders | 2:36.29 | |||||||||
Laji 27, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lassi Ohtonen | 1992 | 31.76 | 1:08.01 | 1:45.46 | 2:23.18 | ||||
Cetus Espoo | 2:23.22 | |||||||||
2 | Tapio Junninen | 1995 | 32.93 | 1:09.61 | 1:47.30 | 2:24.79 | ||||
Vanders | 2:15.20 | |||||||||
3 | Niko Hämäläinen | 1985 | 31.90 | 1:10.03 | 1:49.90 | 2:29.14 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Eetu Piiroinen | 1995 | 34.16 | 1:12.94 | 1:51.51 | 2:30.41 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:26.76 | |||||||||
5 | Mikael Laakso | 1997 | 34.52 | 1:15.10 | 1:55.75 | 2:37.89 | ||||
Riihimäen Uimaseura | 2:37.97 | |||||||||
6 | Saku Romo | 2000 | 38.20 | 1:21.96 | 2:06.15 | 2:49.70 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:49.62 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:32 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:44 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 28, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 35.51 | 1:14.34 | 1:53.28 | 2:30.62 | ||||
Cetus Espoo | 2:26.04 | |||||||||
2 | Siiri Jämsä | 2002 | 35.55 | 1:14.66 | 1:54.14 | 2:32.69 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:33.66 | |||||||||
3 | Minttu Paalanen | 2003 | 38.45 | 1:19.13 | 1:58.68 | 2:37.27 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:33.68 | |||||||||
4 | Emma Johansson | 2003 | 36.68 | 1:16.30 | 1:57.36 | 2:37.32 | ||||
Cetus Espoo | 2:37.50 | |||||||||
5 | Verna Rostedt | 2002 | 37.65 | 1:19.14 | 2:00.73 | 2:42.01 | ||||
Cetus Espoo | 2:42.27 | |||||||||
6 | Lotta Lehtoila | 2003 | 37.06 | 1:18.46 | 2:00.95 | 2:42.21 | ||||
ORCA Helsinki | 2:40.45 | |||||||||
7 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 38.45 | 1:19.79 | 2:02.64 | 2:44.09 | ||||
Cetus Espoo | 2:45.76 | |||||||||
8 | Iina Von Schrowe | 2003 | 39.16 | 1:20.94 | 2:04.04 | 2:46.15 | ||||
Cetus Espoo | 2:45.77 | |||||||||
9 | Diana Seiger | 2003 | 39.50 | 1:23.10 | 2:08.17 | 2:49.82 | ||||
Cetus Espoo | 2:53.91 | |||||||||
10 | Janna Salminen | 2003 | 40.81 | 1:24.65 | 2:09.80 | 2:51.48 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:50.61 | |||||||||
11 | Ella Haravuori | 2002 | 41.20 | 1:24.87 | 2:09.57 | 2:52.92 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Julia Romo | 2003 | 40.95 | 1:25.85 | 2:10.29 | 2:53.59 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:53.12 | |||||||||
13 | Martina Uusitalo | 2003 | 41.91 | 1:26.30 | 2:11.44 | 2:55.60 | ||||
Cetus Espoo | 2:56.11 | |||||||||
14 | Aino Villanen | 2003 | 41.21 | 1:31.98 | 2:20.44 | 3:17.37 | ||||
Salon Uimarit | 2:55.75 | |||||||||
Laji 28, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna Kotonen | 1997 | 34.93 | 1:12.06 | 1:50.04 | 2:27.60 | ||||
Cetus Espoo | 2:23.11 | |||||||||
2 | Henna Haipus | 2001 | 36.56 | 1:15.06 | 1:54.47 | 2:33.20 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 2:32.13 | |||||||||
3 | Lyydia Kalenius | 2000 | 36.32 | 1:15.95 | 1:55.98 | 2:34.97 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Saana Liikonen | 2001 | 36.79 | 1:16.23 | 1:56.38 | 2:35.40 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Senni Ovaskainen | 2001 | 36.32 | 1:16.21 | 1:59.40 | 2:42.05 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:43.53 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:44 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:48 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Haikonen | 2001 | 27.98 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 28.08 | |||||||||
2 | Jere Ruuhonen | 2001 | 28.17 | |||||||
Cetus Espoo | 27.67 | |||||||||
3 | Perttu Somero | 2001 | 29.31 | |||||||
Lahden Kaleva | 30.95 | |||||||||
4 | Elias Saarinen | 2002 | 29.54 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 29.34 | |||||||||
5 | Max Åström | 2002 | 29.99 | |||||||
Cetus Espoo | 31.68 | |||||||||
6 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 30.57 | |||||||
Cetus Espoo | 31.28 | |||||||||
7 | Victor Vardeka | 2001 | 31.26 | |||||||
ORCA Helsinki | 32.30 | |||||||||
8 | Ivan Turbin | 2001 | 31.54 | |||||||
Cetus Espoo | 31.95 | |||||||||
9 | Kasper Nyman | 2001 | 31.69 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 36.16 | |||||||||
9 | Ville Lauslahti | 2001 | 31.69 | |||||||
Cetus Espoo | 32.23 | |||||||||
11 | Aleksanteri Nord | 2002 | 31.86 | |||||||
Vanders | 32.12 | |||||||||
12 | Tino Lukkaroinen | 2002 | 32.20 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 33.80 | |||||||||
13 | Herkko Lajas | 2001 | 32.69 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 36.20 | |||||||||
14 | Emil Kärkkäinen | 2002 | 33.06 | |||||||
ORCA Helsinki | 33.57 | |||||||||
15 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 33.39 | |||||||
Lahden Uimaseura | 34.65 | |||||||||
16 | Veikka Weckman | 2001 | 35.22 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 37.22 | |||||||||
17 | Topias Ojanen | 2002 | 46.19 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 43.66 | |||||||||
- | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 35.64 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 29, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 23.73 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 23.69 | |||||||||
2 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 24.72 | |||||||
Cetus Espoo | 24.48 | |||||||||
3 | Antti Leiponen | 1998 | 26.42 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.81 | |||||||||
4 | Topias Vainio | 1997 | 26.84 | |||||||
Cetus Espoo | 26.83 | |||||||||
5 | Martti Tervanen | 2000 | 27.83 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 27.64 | |||||||||
6 | Veeti Laine | 2000 | 27.84 | |||||||
Cetus Espoo | 28.08 | |||||||||
7 | Lassi Ohtonen | 1992 | 27.86 | |||||||
Cetus Espoo | 26.65 | |||||||||
8 | Oskar Mäkelä | 1998 | 28.04 | |||||||
Octopus Lohja | 27.51 | |||||||||
9 | Elias Soukola | 1999 | 28.74 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.38 | |||||||||
10 | Frans Antila | 1998 | 30.09 | |||||||
Cetus Espoo | 30.61 | |||||||||
11 | Miika Mäentaus | 1998 | 30.62 | |||||||
Cetus Espoo | 30.98 | |||||||||
- | ALEXEY Belfer | 2000 | DNS | |||||||
ORCA Helsinki | 28.38 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:48 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:38 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 30, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Niklas Hatakka | 2003 | 38.20 | 1:20.88 | 2:05.56 | 2:49.62 | ||||
Cetus Espoo | 2:59.48 | |||||||||
2 | Pauli Rantamäki | 2003 | 38.66 | 1:24.07 | 2:10.41 | 2:54.62 | ||||
Octopus Lohja | 2:59.70 | |||||||||
3 | Antti Oinonen | 2003 | 38.57 | 1:23.18 | 2:11.29 | 2:59.41 | ||||
Uinti Imatra | 2:57.08 | |||||||||
4 | Oskari Repo | 2003 | 39.85 | 1:25.08 | 2:14.66 | 3:02.28 | ||||
Cetus Espoo | 2:58.01 | |||||||||
5 | Jesse Hyppönen | 2004 | 40.88 | 1:28.18 | 2:17.67 | 3:04.97 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:17.39 | |||||||||
6 | Davin Lindholm | 2004 | 41.24 | 1:29.76 | 2:19.19 | 3:09.87 | ||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Julius Airas | 2003 | 41.06 | 1:29.56 | 2:20.15 | 3:10.25 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Veerti Juurakko | 2004 | 41.86 | 1:31.10 | 2:22.86 | 3:13.16 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Markus Nuorinko | 2003 | 40.36 | 1:29.35 | 2:21.60 | 3:14.30 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Otto Elvis Savolainen | 2003 | 41.63 | 1:30.51 | 2:21.90 | 3:14.43 | ||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
11 | Joona Lehtonen | 2003 | 44.25 | 1:33.08 | 2:23.61 | 3:15.10 | ||||
Vanders | 3:19.52 | |||||||||
12 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 43.92 | 1:37.22 | 2:32.37 | 3:26.64 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Niko Silander | 2003 | 1:00.36 | 2:12.58 | 3:25.73 | 4:33.14 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:38 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:51 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 31, 200m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sohvi Kallinen | 2004 | 41.41 | 1:27.93 | 2:14.93 | 2:57.82 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:58.03 | |||||||||
2 | Greta Beszteri | 2004 | 39.80 | 1:24.94 | 2:12.48 | 2:58.68 | ||||
Cetus Espoo | 3:01.12 | |||||||||
3 | Iida Heikkinen | 2004 | 41.70 | 1:28.66 | 2:14.99 | 3:00.05 | ||||
Uinti Imatra | 3:01.99 | |||||||||
4 | Rina Rantanen | 2005 | 40.87 | 1:28.70 | 2:16.07 | 3:00.68 | ||||
Cetus Espoo | 3:25.15 | |||||||||
5 | Pinja Nieminen | 2004 | 41.17 | 1:27.71 | 2:15.51 | 3:03.89 | ||||
Cetus Espoo | 3:04.69 | |||||||||
6 | Aada Taiponen | 2004 | 39.99 | 1:28.12 | 2:17.79 | 3:07.69 | ||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
7 | Nea Mustonen | 2004 | 43.70 | 1:32.35 | 2:21.23 | 3:09.12 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:06.48 | |||||||||
8 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 42.07 | 1:30.60 | 2:20.15 | 3:09.69 | ||||
Uinti Imatra | ||||||||||
9 | Helmi Lehtonen | 2004 | 42.18 | 1:31.99 | 2:23.17 | 3:10.72 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 3:12.79 | |||||||||
10 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 42.68 | 1:33.04 | 2:25.44 | 3:14.96 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 3:23.44 | |||||||||
11 | Ciara Wacklin | 2004 | 46.89 | 1:37.89 | 2:29.73 | 3:19.74 | ||||
Cetus Espoo | 3:18.59 | |||||||||
12 | Linda Ilonen | 2004 | 46.87 | 1:38.21 | 2:30.13 | 3:21.53 | ||||
Cetus Espoo | 3:30.00 | |||||||||
13 | Ronja Ruottinen | 2005 | 50.18 | 1:46.93 | 2:45.97 | 3:43.25 | ||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
14 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 48.76 | 1:44.50 | 2:44.32 | 3:44.17 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
15 | Ilona Kajava | 2004 | 50.66 | 1:48.78 | 2:48.46 | 3:45.06 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Sofia Lepistö | 2006 | 51.22 | 1:49.37 | 2:48.80 | 3:46.11 | ||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
17 | Eevi Hirsi | 2007 | 58.32 | 2:03.16 | 3:11.66 | 4:16.71 | ||||
HTU Stadi | ||||||||||
18 | Ria Rahkonen | 2005 | 1:02.97 | 2:14.61 | 3:27.74 | 4:39.62 | ||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Senni Partanen | 2004 | DSQ | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:51 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:08 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jani Ekman | 2006 | 44.14 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 44.42 | |||||||||
2 | Nicolas Nyström | 2008 | 46.48 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 51.88 | |||||||||
3 | Lasse Niemi | 2006 | 50.07 | |||||||
Helsingin Uimarit | 49.36 | |||||||||
4 | Aaro Tumanoff | 2006 | 50.13 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 49.25 | |||||||||
5 | Leevi Pixa | 2007 | 50.61 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 53.36 | |||||||||
6 | Ilari Palva | 2006 | 51.42 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 51.71 | |||||||||
7 | Otso Heikkinen | 2007 | 51.45 | |||||||
Helsingin Uimarit | 50.72 | |||||||||
8 | Miko Virtanen | 2005 | 51.47 | |||||||
Lahden Uimaseura | 53.73 | |||||||||
9 | Benjamin Winqvist | 2006 | 51.69 | |||||||
Cetus Espoo | 54.68 | |||||||||
10 | Evan Mustonen | 2005 | 53.14 | |||||||
Cetus Espoo | 1:02.34 | |||||||||
11 | Lukas Hannula | 2006 | 53.20 | |||||||
Helsingin Uimarit | 52.91 | |||||||||
12 | Matias Saarinen | 2006 | 53.37 | |||||||
Salon Uimarit | 52.57 | |||||||||
13 | Luis Valero De La Iglesia | 2006 | 53.51 | |||||||
Cetus Espoo | 52.33 | |||||||||
14 | Alex Karlsson | 2006 | 53.55 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 55.94 | |||||||||
15 | Artem Haikara | 2005 | 53.88 | |||||||
Cetus Espoo | 55.48 | |||||||||
16 | Vilho Teno | 2006 | 54.61 | |||||||
Lahden Uimaseura | 53.30 | |||||||||
17 | Veeti Inkilä | 2006 | 54.94 | |||||||
Cetus Espoo | 54.24 | |||||||||
18 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 55.14 | |||||||
Salon Uimarit | 54.40 | |||||||||
19 | Mihail Pavljuk | 2005 | 55.23 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 54.82 | |||||||||
20 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 55.27 | |||||||
Salon Uimarit | 56.69 | |||||||||
21 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 55.77 | |||||||
Cetus Espoo | 56.13 | |||||||||
22 | Nikolai Teiramaa | 2006 | 56.14 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | William Fagerstedt | 2005 | 57.51 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 57.57 | |||||||||
24 | Olli Pesonen | 2006 | 57.53 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 58.44 | |||||||||
25 | Tommi Mosconi | 2008 | 57.86 | |||||||
Cetus Espoo | 58.81 | |||||||||
26 | Kasperi Haverinen | 2005 | 58.08 | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:02.28 | |||||||||
27 | Risto Kallström | 2006 | 58.29 | |||||||
Cetus Espoo | 1:03.04 | |||||||||
28 | Caspar Åberg | 2006 | 59.12 | |||||||
Helsingin Uimarit | 59.62 | |||||||||
29 | Marcel Branea | 2006 | 1:00.54 | |||||||
Cetus Espoo | 1:00.56 | |||||||||
30 | Matti Klümper | 2008 | 1:01.02 | |||||||
Cetus Espoo | 1:18.44 | |||||||||
31 | Alvin Heinsalmi | 2005 | 1:01.27 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.66 | |||||||||
32 | Veikko Hautaniemi | 2007 | 1:03.71 | |||||||
Cetus Espoo | 1:10.21 | |||||||||
33 | Johannes Strömsholm | 2008 | 1:05.02 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Henri Koskela | 2007 | 1:08.15 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Otto Vauhkonen | 2007 | 1:08.62 | |||||||
Cetus Espoo | 1:12.19 | |||||||||
- | Artemi Tsinjonnõi | 2008 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 56.59 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Christian Nummi | 2006 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 56.69 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Joonas Keränen | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Mark Pokidko | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:01.00 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Topias Muhonen | 2006 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 55.46 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Veeti Akkanen | 2006 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 1:08.27 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aaro Tenhu | 2004 | 44.91 | |||||||
Lahden Kaleva | 45.59 | |||||||||
2 | Samuli Masalin | 2004 | 46.13 | |||||||
Cetus Espoo | 48.05 | |||||||||
3 | Leo Oksman | 2004 | 46.65 | |||||||
Helsingin Uimarit | 47.57 | |||||||||
4 | Egor Bortsov | 2004 | 47.12 | |||||||
Lahden Uimaseura | 49.48 | |||||||||
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sami Uusikumpu | 2003 | 34.88 | |||||||
Simmis Wanda | 36.20 | |||||||||
2 | Antti Oinonen | 2003 | 36.90 | |||||||
Uinti Imatra | 35.83 | |||||||||
3 | Kasper Lytz | 2003 | 37.52 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 37.04 | |||||||||
4 | Tuukka Inkilä | 2003 | 39.93 | |||||||
Cetus Espoo | 40.65 | |||||||||
5 | Antti Pesonen | 2003 | 43.07 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 46.36 | |||||||||
6 | Ville Savela | 2003 | 43.58 | |||||||
Salon Uimarit | 45.72 | |||||||||
7 | Lauri Cederberg | 2003 | 45.15 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 49.54 | |||||||||
8 | Verneri Hauska | 2003 | 45.32 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 46.66 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:08 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:17 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 33, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Haverinen | 2007 | 44.90 | |||||||
Lahden Uimaseura | 46.57 | |||||||||
2 | Emmi Nieminen | 2006 | 46.06 | |||||||
Vanders | 48.77 | |||||||||
3 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 46.62 | |||||||
Cetus Espoo | 48.66 | |||||||||
4 | Matilda Leppänen | 2007 | 46.66 | |||||||
Cetus Espoo | 48.21 | |||||||||
5 | Iida Tawast | 2007 | 49.47 | |||||||
Simmis Grani | 50.28 | |||||||||
6 | Anja Miao | 2007 | 49.94 | |||||||
Cetus Espoo | 53.66 | |||||||||
7 | Iina Ekholm | 2007 | 50.74 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 53.09 | |||||||||
8 | Essi Pyykkö | 2006 | 50.99 | |||||||
Salon Uimarit | 51.48 | |||||||||
9 | Sonja Berseneva | 2006 | 52.24 | |||||||
ORCA Helsinki | 57.03 | |||||||||
10 | Anna Salo | 2007 | 53.26 | |||||||
Cetus Espoo | 55.91 | |||||||||
11 | Veera Oila | 2007 | 53.28 | |||||||
Vanders | 55.31 | |||||||||
12 | Selma Korhonen | 2006 | 53.71 | |||||||
Helsingin Uimarit | 54.76 | |||||||||
13 | Jenny Uusitalo | 2007 | 53.75 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Ellen Lindell | 2007 | 53.85 | |||||||
Cetus Espoo | 55.36 | |||||||||
15 | Unna Korja | 2006 | 53.94 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 53.73 | |||||||||
16 | Rebekka Ritmala | 2006 | 54.00 | |||||||
Vanders | 53.44 | |||||||||
17 | Isla Vuohtoniemi | 2007 | 54.20 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 47.80 | |||||||||
17 | Teela Saarentaus | 2007 | 54.20 | |||||||
Helsingin Uimarit | 54.16 | |||||||||
19 | Milja Weckström | 2007 | 54.31 | |||||||
Helsingin Uimarit | 56.46 | |||||||||
20 | Olivia Porter | 2007 | 54.48 | |||||||
Lahden Uimaseura | 56.11 | |||||||||
21 | Tua Iivanainen | 2006 | 54.57 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 56.41 | |||||||||
22 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 54.59 | |||||||
Cetus Espoo | 57.40 | |||||||||
23 | Sandra Savolainen | 2007 | 55.13 | |||||||
Cetus Espoo | 1:02.03 | |||||||||
24 | Mirella Mutikainen | 2007 | 55.16 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 54.34 | |||||||||
25 | Lotta Turunen | 2008 | 59.36 | |||||||
Cetus Espoo | 1:02.29 | |||||||||
26 | Diana Raduly Baka | 2006 | 1:00.54 | |||||||
Salon Uimarit | 46.41 | |||||||||
27 | Saima Peltonen | 2007 | 1:00.91 | |||||||
Salon Uimarit | 59.69 | |||||||||
28 | Sonja Heikkilä | 2006 | 1:01.87 | |||||||
Salon Uimarit | 58.44 | |||||||||
29 | Saga Ronkainen | 2007 | 1:02.05 | |||||||
Cetus Espoo | 1:11.62 | |||||||||
30 | Matilda Saarinen | 2008 | 1:06.14 | |||||||
Salon Uimarit | 1:07.20 | |||||||||
31 | Vuokko Larjomaa | 2007 | 1:08.70 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Pinja Kotakoski | 2008 | 1:10.20 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Milla Kiviranta | 2006 | DNS | |||||||
Vanders | 47.22 | |||||||||
- | Jade Brelo | 2008 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 58.65 | |||||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Olesia Leshchuk | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 55.98 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 33, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Rina Rantanen | 2005 | 38.23 | |||||||
Cetus Espoo | 39.30 | |||||||||
2 | Milla Strandberg | 2005 | 38.90 | |||||||
Vanders | 40.62 | |||||||||
3 | Melissa Miettinen | 2005 | 39.78 | |||||||
Helsingin Uimarit | 41.51 | |||||||||
4 | Ellen Kettunen | 2005 | 41.04 | |||||||
Cetus Espoo | 42.43 | |||||||||
5 | Sofia Rinne | 2005 | 41.60 | |||||||
Cetus Espoo | 44.60 | |||||||||
6 | Emilia Niemi | 2005 | 43.34 | |||||||
Octopus Lohja | 43.21 | |||||||||
7 | Lotta Akkanen | 2005 | 48.66 | |||||||
ORCA Helsinki | 48.33 | |||||||||
8 | Kukka Peill | 2005 | 49.52 | |||||||
Cetus Espoo | 48.16 | |||||||||
9 | Rauha Heikkinen | 2005 | 51.97 | |||||||
Helsingin Uimarit | 53.52 | |||||||||
10 | Iina Kukkonen | 2005 | 53.14 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 52.53 | |||||||||
11 | Helmi Jämsén | 2005 | 53.29 | |||||||
Cetus Espoo | 57.12 | |||||||||
12 | Siiri Päivärinta | 2005 | 54.31 | |||||||
Cetus Espoo | 1:00.63 | |||||||||
- | Nea Hollström | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 57.46 | |||||||||
- | Hilla Wiemers | 2005 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | 47.04 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 33, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Greta Beszteri | 2004 | 37.70 | |||||||
Cetus Espoo | 39.24 | |||||||||
2 | Aava Aula | 2004 | 40.27 | |||||||
Helsingin Uimarit | 43.20 | |||||||||
3 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 40.49 | |||||||
Uinti Imatra | 37.14 | |||||||||
4 | Emma Hakala | 2004 | 40.57 | |||||||
Helsingin Uimarit | 41.44 | |||||||||
5 | Iiris Jämsä | 2004 | 40.69 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 40.48 | |||||||||
6 | Wilma Savonen | 2004 | 43.40 | |||||||
Cetus Espoo | 43.43 | |||||||||
7 | Vilma Saarinen | 2004 | 44.31 | |||||||
Octopus Lohja | 44.27 | |||||||||
8 | Tuuli Kammonen | 2004 | 45.64 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 46.69 | |||||||||
9 | Vilja Rautell | 2004 | 45.87 | |||||||
Octopus Lohja | 47.71 | |||||||||
10 | Ella Vilenius | 2004 | 47.34 | |||||||
Vanders | 46.04 | |||||||||
11 | Annika Idman | 2004 | 48.29 | |||||||
Cetus Espoo | 52.21 | |||||||||
12 | Julia Ylä-Autio | 2004 | 49.88 | |||||||
Cetus Espoo | 51.64 | |||||||||
13 | Heidi Työppönen | 2004 | 50.06 | |||||||
Cetus Espoo | 49.89 | |||||||||
14 | Pinja Kinnunen | 2004 | 50.57 | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
15 | Oona Bordi | 2004 | 50.79 | |||||||
Cetus Espoo | 52.66 | |||||||||
16 | Linnea Alakörkkö | 2004 | 51.68 | |||||||
Cetus Espoo | 55.52 | |||||||||
17 | Amishi Agarwal | 2004 | 54.99 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Aava Kiuru | 2004 | 58.33 | |||||||
Cetus Espoo | 1:00.71 | |||||||||
- | Venla Hauska | 2004 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 48.58 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:17 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:41 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tomi Silander | 2006 | 40.98 | 1:23.02 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.39 | |||||||||
2 | Aron Forslund | 2005 | 41.12 | 1:23.12 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:27.71 | |||||||||
3 | Leo Währn | 2005 | 41.51 | 1:25.94 | ||||||
Vanders | 1:28.27 | |||||||||
4 | Luka Laaksonen | 2005 | 43.75 | 1:30.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:32.63 | |||||||||
5 | Teo Mattelmäki | 2005 | 43.87 | 1:32.57 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.07 | |||||||||
6 | Nicolas Nyström | 2008 | 45.59 | 1:32.96 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | William Fagerstedt | 2005 | 45.96 | 1:34.86 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:35.06 | |||||||||
8 | Ahti Liimatainen | 2005 | 47.13 | 1:37.87 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:38.62 | |||||||||
9 | Nikolai Teiramaa | 2006 | 50.71 | 1:40.18 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:44.88 | |||||||||
10 | Oscar Westerberg | 2005 | 48.38 | 1:40.61 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.32 | |||||||||
11 | Leevi Pixa | 2007 | 49.02 | 1:41.27 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Niko Partanen | 2005 | 50.55 | 1:42.61 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:43.67 | |||||||||
13 | Alex Karlsson | 2006 | 50.06 | 1:43.82 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
14 | André Salmi | 2006 | 50.91 | 1:46.03 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Riku Forsberg | 2005 | 52.57 | 1:46.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Aaro Tumanoff | 2006 | 50.26 | 1:46.35 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Ilari Palva | 2006 | 52.81 | 1:46.51 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Daniel Guzhov | 2006 | 53.40 | 1:48.75 | ||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Ivan Gavrilov | 2005 | 53.68 | 1:51.56 | ||||||
Cetus Espoo | 1:53.92 | |||||||||
20 | Luis Valero De La Iglesia | 2006 | 53.68 | 1:52.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:49.24 | |||||||||
21 | Alvin Heinsalmi | 2005 | 56.66 | 1:53.20 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Pauli Rantatupa | 2005 | 55.93 | 1:53.34 | ||||||
Cetus Espoo | 2:00.08 | |||||||||
23 | Olli Pesonen | 2006 | 51.78 | 1:58.02 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Artem Haikara | 2005 | 56.08 | 1:58.37 | ||||||
Cetus Espoo | 1:55.00 | |||||||||
25 | Lenni Uosukainen | 2005 | 56.43 | 1:59.18 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:58.32 | |||||||||
26 | Mihail Pavljuk | 2005 | 1:03.87 | 2:11.70 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Christian Nummi | 2006 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Marcel Branea | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Onni Rahkonen | 2007 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | 1:34.58 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Otso Koskela | 2005 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Riku Huuhka | 2005 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:40.25 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 35.66 | 1:13.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:12.55 | |||||||||
2 | Taavi Backman | 2004 | 37.39 | 1:15.69 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:15.86 | |||||||||
3 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 37.23 | 1:16.07 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:17.73 | |||||||||
4 | Akseli Leppänen | 2004 | 37.86 | 1:18.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.62 | |||||||||
5 | Aapo Koskinen | 2004 | 39.18 | 1:19.15 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:20.58 | |||||||||
6 | Luca Elshout | 2004 | 41.64 | 1:24.57 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:28.53 | |||||||||
7 | Jesse Hyppönen | 2004 | 41.15 | 1:24.99 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:22.92 | |||||||||
8 | Yufei Meng | 2004 | 42.06 | 1:25.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.49 | |||||||||
9 | Viktor Asklöf | 2004 | 40.90 | 1:25.91 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.87 | |||||||||
10 | Anton Petrov | 2004 | 44.18 | 1:28.19 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:32.95 | |||||||||
11 | Justus Holtari | 2004 | 43.10 | 1:28.71 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.68 | |||||||||
12 | Nuutti Laitinen | 2004 | 42.77 | 1:29.20 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.42 | |||||||||
13 | Pyry Aspholm | 2004 | 43.53 | 1:30.99 | ||||||
Vaajakosken Uimaseura | 1:32.37 | |||||||||
14 | Samuel Saari | 2004 | 44.02 | 1:31.41 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.16 | |||||||||
15 | Elmeri Kuulasmaa | 2004 | 45.58 | 1:32.23 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:33.80 | |||||||||
16 | Leo Zurban | 2004 | 44.95 | 1:33.93 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.14 | |||||||||
17 | Lucas Lönnblad | 2004 | 45.35 | 1:36.30 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.50 | |||||||||
18 | Alvar Aho | 2004 | 46.84 | 1:36.60 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.08 | |||||||||
19 | Yash Nagal | 2004 | 51.96 | 1:50.65 | ||||||
Cetus Espoo | 1:57.58 | |||||||||
20 | Milo Lauronen | 2004 | 54.97 | 1:54.04 | ||||||
Vanders | 1:53.25 | |||||||||
- | Danil Seksenov | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | 1:12.04 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:41.58 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Niklas Hatakka | 2003 | 33.72 | 1:09.07 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.32 | |||||||||
2 | Eetu Palvanen | 2003 | 35.20 | 1:13.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:13.41 | |||||||||
3 | Alexander Huhtala | 2003 | 37.95 | 1:17.21 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.04 | |||||||||
4 | Matias Rasinmäki | 2003 | 38.12 | 1:18.68 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.02 | |||||||||
5 | Julius Airas | 2003 | 40.63 | 1:22.98 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:20.68 | |||||||||
6 | Santtu Kosunen | 2003 | 40.93 | 1:25.06 | ||||||
Cetus Espoo | 1:27.92 | |||||||||
7 | Otto Elvis Savolainen | 2003 | 41.83 | 1:26.10 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:24.92 | |||||||||
8 | Tuomas Peltola | 2003 | 40.91 | 1:26.23 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.25 | |||||||||
9 | Sami Pönkä | 2003 | 42.13 | 1:27.24 | ||||||
Vanders | 1:26.51 | |||||||||
10 | Karri Suuronen | 2003 | 41.75 | 1:27.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.49 | |||||||||
11 | Niko Silander | 2003 | 56.15 | 1:54.02 | ||||||
Cetus Espoo | 1:55.72 | |||||||||
12 | Ilmari Laitala | 2003 | 58.57 | 2:00.75 | ||||||
Cetus Espoo | 2:00.31 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:41 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 35, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Louna Kasvio | 2006 | 39.52 | 1:21.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.11 | |||||||||
2 | Tiinu Tamminen | 2006 | 42.50 | 1:25.64 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:26.26 | |||||||||
3 | Heta Kosunen | 2006 | 43.69 | 1:29.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.99 | |||||||||
4 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 44.97 | 1:30.97 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.74 | |||||||||
5 | Enni Tammilehto | 2006 | 44.42 | 1:31.05 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.22 | |||||||||
6 | Jeanette Ingberg | 2006 | 45.43 | 1:32.29 | ||||||
Octopus Lohja | 1:35.71 | |||||||||
7 | Kia Mäennenä | 2006 | 45.60 | 1:34.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.37 | |||||||||
8 | Janina Granberg | 2006 | 46.11 | 1:34.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.58 | |||||||||
9 | Sofia Lepistö | 2006 | 45.51 | 1:35.47 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:37.22 | |||||||||
10 | Laura Zurban | 2006 | 46.50 | 1:35.97 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.01 | |||||||||
11 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 47.47 | 1:36.66 | ||||||
Cetus Espoo | 1:52.01 | |||||||||
12 | Mathilda Heikiö | 2006 | 46.93 | 1:36.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.62 | |||||||||
13 | Amanda Nilsson | 2006 | 47.14 | 1:37.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.48 | |||||||||
14 | Ninja Brelo | 2006 | 46.83 | 1:37.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.89 | |||||||||
15 | Oona Sarlin | 2006 | 49.62 | 1:37.56 | ||||||
Vanders | 1:38.28 | |||||||||
16 | Rilla Backman | 2006 | 48.86 | 1:38.26 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:40.66 | |||||||||
17 | Lumi Öller | 2006 | 47.56 | 1:38.95 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:40.27 | |||||||||
18 | Sofie Nauklér | 2006 | 49.79 | 1:41.31 | ||||||
Simmis Grani | 1:48.51 | |||||||||
19 | Iisa-lotta Rantaniitty | 2006 | 48.94 | 1:41.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.03 | |||||||||
20 | Ruth Risso Ricci | 2006 | 49.93 | 1:42.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.41 | |||||||||
21 | Iina Ekholm | 2007 | 49.69 | 1:42.96 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:46.54 | |||||||||
22 | Peppi Virokannas | 2006 | 51.03 | 1:43.45 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:42.28 | |||||||||
23 | Nina Sundberg | 2006 | 52.06 | 1:44.05 | ||||||
Octopus Lohja | 1:49.37 | |||||||||
24 | Fia Metsola | 2007 | 50.53 | 1:44.63 | ||||||
Ålands Simförening | 1:48.88 | |||||||||
25 | Unna Korja | 2006 | 52.69 | 1:46.81 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Sara Suonio | 2006 | 53.53 | 1:48.53 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
27 | Rebecca Risso Ricci | 2006 | 53.33 | 1:48.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.22 | |||||||||
28 | Heidi Still | 2006 | 55.43 | 1:56.60 | ||||||
Cetus Espoo | 1:58.42 | |||||||||
29 | Isla Vuohtoniemi | 2007 | 59.52 | 1:59.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Mirella Mutikainen | 2007 | 58.80 | 2:00.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Tua Iivanainen | 2006 | 1:03.29 | 2:00.67 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Maia Loponen | 2007 | 58.75 | 2:03.78 | ||||||
ORCA Helsinki | 2:03.17 | |||||||||
Laji 35, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kousa | 2005 | 38.09 | 1:19.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.57 | |||||||||
2 | Kira Lindroos | 2005 | 39.32 | 1:20.46 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.20 | |||||||||
3 | Roosa Tuomainen | 2005 | 40.38 | 1:23.09 | ||||||
Salon Uimarit | 1:28.52 | |||||||||
4 | Iida Vesa | 2005 | 40.98 | 1:23.74 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:23.15 | |||||||||
5 | Riina Niemi | 2005 | 40.94 | 1:23.90 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:24.34 | |||||||||
6 | Silja Villanen | 2005 | 40.81 | 1:24.10 | ||||||
Salon Uimarit | 1:22.83 | |||||||||
7 | Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 41.30 | 1:24.30 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:28.45 | |||||||||
8 | Essi Ahvenainen | 2005 | 41.39 | 1:24.49 | ||||||
Vanders | 1:27.80 | |||||||||
9 | Säde Ryynänen | 2005 | 41.17 | 1:25.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.27 | |||||||||
10 | Anna Hakkarainen | 2005 | 41.23 | 1:25.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.51 | |||||||||
11 | Elina Ruha | 2005 | 41.63 | 1:25.37 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.33 | |||||||||
12 | Milla Kähkönen | 2005 | 43.24 | 1:26.48 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:25.30 | |||||||||
13 | Iina Rissanen | 2005 | 42.87 | 1:28.05 | ||||||
Vanders | 1:28.49 | |||||||||
14 | Veera Korsoff | 2005 | 42.57 | 1:28.07 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:29.41 | |||||||||
15 | Ada Hakkarainen | 2005 | 42.93 | 1:29.29 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:24.96 | |||||||||
16 | Saana Hyvönen | 2005 | 44.37 | 1:30.48 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:33.10 | |||||||||
17 | Ellen Kettunen | 2005 | 44.82 | 1:30.51 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.31 | |||||||||
18 | Jasmin Savonen | 2005 | 44.19 | 1:30.53 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.05 | |||||||||
19 | Kaisa Heikkilä | 2005 | 45.16 | 1:32.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:38.67 | |||||||||
20 | Kaarina Rihte | 2005 | 45.60 | 1:32.30 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.27 | |||||||||
21 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 44.60 | 1:32.96 | ||||||
Salon Uimarit | 1:36.21 | |||||||||
22 | Maj Kajander | 2005 | 44.84 | 1:33.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:34.45 | |||||||||
23 | Iida Siltala | 2005 | 45.42 | 1:33.60 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.60 | |||||||||
24 | Meri Luoma | 2005 | 45.11 | 1:34.23 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:31.96 | |||||||||
25 | Olivia Turtiainen | 2005 | 45.69 | 1:34.27 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.60 | |||||||||
26 | Lumi Rossi | 2005 | 47.10 | 1:34.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.26 | |||||||||
27 | Ronja Nevanko | 2005 | 46.62 | 1:34.89 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:34.60 | |||||||||
28 | Aamu Ahola | 2005 | 45.72 | 1:35.64 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:49.95 | |||||||||
29 | Olivia Romo | 2005 | 46.39 | 1:35.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:36.29 | |||||||||
30 | Emma Lönnberg | 2005 | 46.50 | 1:36.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.25 | |||||||||
31 | Lotta Nevalainen | 2005 | 49.16 | 1:37.54 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.83 | |||||||||
32 | Ada Oila | 2005 | 48.54 | 1:38.43 | ||||||
Vanders | 1:36.13 | |||||||||
33 | Sani Nätynki | 2005 | 50.28 | 1:39.44 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:42.52 | |||||||||
34 | Juulia Lindfors | 2005 | 49.04 | 1:39.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:47.12 | |||||||||
35 | Milla Tahvanainen | 2005 | 51.45 | 1:40.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:46.21 | |||||||||
36 | Venla Varvikko | 2005 | 49.98 | 1:40.93 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.27 | |||||||||
37 | Saara Raulos | 2005 | 47.64 | 1:41.47 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.52 | |||||||||
38 | Oona Miettunen | 2005 | 48.73 | 1:41.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Isabella Hale | 2005 | 51.37 | 1:45.94 | ||||||
Cetus Espoo | 1:49.16 | |||||||||
40 | Hertta Lustig | 2005 | 52.50 | 1:48.87 | ||||||
Octopus Lohja | 1:56.06 | |||||||||
41 | Ada Salaspuro | 2005 | 53.59 | 1:49.23 | ||||||
Cetus Espoo | 1:46.61 | |||||||||
42 | Emma Autio | 2005 | 53.20 | 1:51.65 | ||||||
Cetus Espoo | 1:51.86 | |||||||||
- | Taru Lax | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:46.05 | |||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Tuuli Pippuri | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:23.52 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 35, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aada Rissanen | 2004 | 35.75 | 1:13.50 | ||||||
Vanders | 1:13.44 | |||||||||
2 | Sohvi Kallinen | 2004 | 36.50 | 1:14.29 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:14.40 | |||||||||
3 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 37.91 | 1:17.92 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:17.77 | |||||||||
4 | Saga Kovanen | 2004 | 37.72 | 1:18.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.30 | |||||||||
5 | Inka Lytz | 2004 | 38.73 | 1:18.84 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:19.09 | |||||||||
6 | Ciara Wacklin | 2004 | 39.28 | 1:21.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.61 | |||||||||
7 | Pinja Nieminen | 2004 | 38.34 | 1:21.21 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.33 | |||||||||
8 | Venla Lindström | 2004 | 38.95 | 1:21.60 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:20.52 | |||||||||
9 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 39.98 | 1:21.73 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.38 | |||||||||
10 | Milla Hälikkä | 2004 | 39.90 | 1:22.10 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:20.77 | |||||||||
11 | Anna Mattila | 2004 | 40.79 | 1:23.33 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:25.81 | |||||||||
12 | Iisa Karpela | 2004 | 41.86 | 1:24.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.75 | |||||||||
13 | Kreetta Somero | 2004 | 41.23 | 1:25.65 | ||||||
Lahden Kaleva | 1:26.98 | |||||||||
14 | Senni Partanen | 2004 | 42.08 | 1:26.03 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:26.31 | |||||||||
15 | Siiri Vesanen | 2004 | 42.09 | 1:27.27 | ||||||
Vanders | 1:29.82 | |||||||||
16 | Tuuli Kammonen | 2004 | 44.19 | 1:29.05 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:30.17 | |||||||||
17 | Janita Severinkangas | 2004 | 45.08 | 1:29.68 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.57 | |||||||||
18 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 43.91 | 1:30.20 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:28.18 | |||||||||
19 | Verna Haravuori | 2004 | 42.49 | 1:31.15 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:28.88 | |||||||||
20 | Gabriella Linna | 2004 | 44.26 | 1:33.87 | ||||||
Vanders | 1:32.25 | |||||||||
21 | Linda Ilonen | 2004 | 46.39 | 1:34.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Aino Tasapuro | 2004 | 47.33 | 1:35.74 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:42.06 | |||||||||
23 | Veronika Virtamo | 2004 | 47.56 | 1:36.95 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
24 | Katarina Kobycheva | 2004 | 46.60 | 1:37.57 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.80 | |||||||||
25 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 47.12 | 1:37.75 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.12 | |||||||||
26 | Maisa Brusila | 2004 | 48.75 | 1:38.15 | ||||||
Cetus Espoo | 1:49.06 | |||||||||
27 | Linnea Alakörkkö | 2004 | 50.84 | 1:42.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:46.14 | |||||||||
28 | Julia Ylä-Autio | 2004 | 51.26 | 1:46.13 | ||||||
Cetus Espoo | 1:40.81 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:10 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:26 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 36, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Isak Jatkola | 2003 | 36.52 | 1:14.68 | 1:57.59 | 2:41.66 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:40.49 | |||||||||
2 | Roni Severinkangas | 2003 | 36.32 | 1:21.53 | 2:10.64 | 3:02.28 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Oskari Repo | 2003 | 41.88 | 1:32.24 | 2:25.34 | 3:17.16 | ||||
Cetus Espoo | 2:59.33 | |||||||||
4 | Sam Zamanimehr | 2003 | 39.78 | 1:30.74 | 2:25.19 | 3:23.50 | ||||
Cetus Espoo | 3:23.05 | |||||||||
5 | Tomi Silander | 2006 | 43.05 | 1:38.47 | 2:35.89 | 3:30.06 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:26 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:29 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 37, 200m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Saga Jatkola | 2004 | 35.04 | 1:17.37 | 2:02.57 | 2:46.82 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:50.83 | |||||||||
2 | Liinu Louhikoski | 2004 | 36.22 | 1:18.88 | 2:04.07 | 2:48.08 | ||||
Vanders | 2:52.95 | |||||||||
3 | Iiris Virtanen | 2004 | 43.80 | 1:36.76 | 2:33.69 | 3:32.17 | ||||
Simmis Grani | 3:37.44 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:29 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 38, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sampo Nord | 2005 | 39.64 | |||||||
Vanders | 40.59 | |||||||||
2 | Riku Huuhka | 2005 | 41.94 | |||||||
Lahden Uimaseura | 44.34 | |||||||||
3 | Arto Pulkkinen | 2005 | 42.02 | |||||||
Lahden Uimaseura | 46.60 | |||||||||
4 | Risto Kallström | 2006 | 42.12 | |||||||
Cetus Espoo | 42.83 | |||||||||
5 | Lasse Niemi | 2006 | 42.89 | |||||||
Helsingin Uimarit | 42.19 | |||||||||
6 | Matias Saarinen | 2006 | 43.67 | |||||||
Salon Uimarit | 45.42 | |||||||||
7 | William Fagerstedt | 2005 | 43.76 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 45.98 | |||||||||
8 | Jani Ekman | 2006 | 44.26 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 44.57 | |||||||||
9 | Benjamin Winqvist | 2006 | 47.46 | |||||||
Cetus Espoo | 48.17 | |||||||||
10 | Otso Heikkinen | 2007 | 48.34 | |||||||
Helsingin Uimarit | 48.34 | |||||||||
11 | Aarne Laurila | 2006 | 48.74 | |||||||
Cetus Espoo | 54.70 | |||||||||
12 | Ivan Gavrilov | 2005 | 49.05 | |||||||
Cetus Espoo | 49.30 | |||||||||
13 | Denis Katunov | 2006 | 49.38 | |||||||
Lahden Uimaseura | 50.18 | |||||||||
14 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 49.89 | |||||||
Vanders | 52.57 | |||||||||
15 | Alex Karlsson | 2006 | 51.20 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 53.19 | |||||||||
16 | Lukas Hannula | 2006 | 52.98 | |||||||
Helsingin Uimarit | 51.63 | |||||||||
17 | Topias Muhonen | 2006 | 53.15 | |||||||
Octopus Lohja | 48.01 | |||||||||
18 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 53.19 | |||||||
Cetus Espoo | 52.77 | |||||||||
19 | Vilho Teno | 2006 | 53.34 | |||||||
Lahden Uimaseura | 51.29 | |||||||||
20 | Veeti Inkilä | 2006 | 1:01.15 | |||||||
Cetus Espoo | 56.86 | |||||||||
21 | Oscar Westerberg | 2005 | 1:01.53 | |||||||
Cetus Espoo | 56.10 | |||||||||
- | Benjamin Gullans | 2005 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Joa Metsola | 2005 | DSQ | |||||||
Ålands Simförening | 45.10 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Joonatan Hietarinne | 2006 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 48.34 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Riku Forsberg | 2005 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:01.42 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 38, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Yufei Meng | 2004 | 37.13 | |||||||
Cetus Espoo | 38.87 | |||||||||
2 | Alvar Aho | 2004 | 41.04 | |||||||
Cetus Espoo | 40.17 | |||||||||
3 | Samuel Saari | 2004 | 41.79 | |||||||
Cetus Espoo | 44.77 | |||||||||
- | Aaro Tenhu | 2004 | DSQ | |||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Leo Hautaniemi | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 47.06 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 38, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mattias Janhunen | 2003 | 43.31 | |||||||
Cetus Espoo | 44.37 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:39 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:51 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 39, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Louna Kasvio | 2006 | 34.87 | |||||||
Cetus Espoo | 35.67 | |||||||||
2 | Tiinu Tamminen | 2006 | 38.04 | |||||||
Lahden Uimaseura | 37.72 | |||||||||
3 | Malin Lindblom | 2006 | 38.24 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 40.16 | |||||||||
4 | Wilma Sundt | 2006 | 38.36 | |||||||
Cetus Espoo | 38.69 | |||||||||
5 | Ebba Simberg | 2007 | 41.89 | |||||||
Lahden Uimaseura | 43.74 | |||||||||
6 | Helmi Räsänen | 2006 | 41.95 | |||||||
Simmis Grani | 45.97 | |||||||||
7 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 42.46 | |||||||
Cetus Espoo | 45.70 | |||||||||
8 | Iisa-lotta Rantaniitty | 2006 | 42.90 | |||||||
Cetus Espoo | 45.63 | |||||||||
9 | Iida Tawast | 2007 | 43.52 | |||||||
Simmis Grani | 47.88 | |||||||||
10 | Matilda Leppänen | 2007 | 44.52 | |||||||
Cetus Espoo | 50.50 | |||||||||
11 | Lily Päivänen | 2006 | 44.56 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 48.12 | |||||||||
12 | Janina Granberg | 2006 | 45.70 | |||||||
Cetus Espoo | 44.72 | |||||||||
13 | Anja Miao | 2007 | 46.12 | |||||||
Cetus Espoo | 51.16 | |||||||||
14 | Laura Zurban | 2006 | 46.56 | |||||||
Cetus Espoo | 44.57 | |||||||||
15 | Kia Mäennenä | 2006 | 46.91 | |||||||
Cetus Espoo | 50.44 | |||||||||
16 | Amanda Nilsson | 2006 | 46.92 | |||||||
Cetus Espoo | 55.17 | |||||||||
16 | Enni Tammilehto | 2006 | 46.92 | |||||||
Cetus Espoo | 46.96 | |||||||||
18 | Siiri Haverinen | 2007 | 47.06 | |||||||
Lahden Uimaseura | 47.23 | |||||||||
19 | Ninja Brelo | 2006 | 47.08 | |||||||
Cetus Espoo | 46.50 | |||||||||
20 | Rebekka Ritmala | 2006 | 47.21 | |||||||
Vanders | 49.74 | |||||||||
21 | Iiris Soilevaara | 2006 | 47.25 | |||||||
Cetus Espoo | 51.39 | |||||||||
22 | Malva Salmelin | 2006 | 47.32 | |||||||
Salon Uimarit | 48.56 | |||||||||
23 | Rilla Backman | 2006 | 47.44 | |||||||
Lahden Uimaseura | 46.90 | |||||||||
24 | Emmi Halonen | 2006 | 48.34 | |||||||
Vanders | 46.68 | |||||||||
25 | Ellen Lindell | 2007 | 49.84 | |||||||
Cetus Espoo | 57.14 | |||||||||
26 | Maija Häkkinen | 2006 | 51.00 | |||||||
Octopus Lohja | 51.14 | |||||||||
27 | Heidi Still | 2006 | 51.50 | |||||||
Cetus Espoo | 53.84 | |||||||||
28 | Anna Salo | 2007 | 51.81 | |||||||
Cetus Espoo | 51.33 | |||||||||
29 | Saima Peltonen | 2007 | 52.65 | |||||||
Salon Uimarit | 54.69 | |||||||||
30 | Mea Alho | 2006 | 53.78 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.15 | |||||||||
31 | Jenny Uusitalo | 2007 | 53.87 | |||||||
Cetus Espoo | 53.46 | |||||||||
32 | Rebecca Risso Ricci | 2006 | 54.75 | |||||||
Cetus Espoo | 52.62 | |||||||||
33 | Olivia Porter | 2007 | 56.85 | |||||||
Lahden Uimaseura | 55.84 | |||||||||
34 | Diana Raduly Baka | 2006 | 1:05.35 | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Olesia Leshchuk | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 48.71 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oona Sarlin | 2006 | DSQ | |||||||
Vanders | 51.67 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Peppi Virokannas | 2006 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | 52.98 | |||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
- | Ruth Risso Ricci | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 47.29 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sofie Nauklér | 2006 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | 51.79 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Viivi Loimusto | 2007 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 53.76 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 39, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Riina Niemi | 2005 | 33.45 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 34.74 | |||||||||
2 | Sofia Rinne | 2005 | 35.99 | |||||||
Cetus Espoo | 37.56 | |||||||||
3 | Eevi-maria Bogdanova | 2005 | 36.92 | |||||||
Lahden Uimaseura | 39.94 | |||||||||
4 | Inka Vahtola | 2005 | 37.29 | |||||||
Cetus Espoo | 37.19 | |||||||||
5 | Anna Hakkarainen | 2005 | 38.69 | |||||||
Cetus Espoo | 38.15 | |||||||||
6 | Lotta Akkanen | 2005 | 39.75 | |||||||
ORCA Helsinki | 41.30 | |||||||||
7 | Juulia Sakomaa | 2005 | 40.02 | |||||||
Lahden Uimaseura | 39.86 | |||||||||
8 | Laura Kousa | 2005 | 40.73 | |||||||
Cetus Espoo | 42.46 | |||||||||
9 | Kaarina Rihte | 2005 | 41.92 | |||||||
Cetus Espoo | 42.26 | |||||||||
10 | Hanna Martola | 2005 | 42.16 | |||||||
Cetus Espoo | 41.87 | |||||||||
11 | Iina Kukkonen | 2005 | 44.89 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 41.37 | |||||||||
12 | Ronja Ruottinen | 2005 | 45.29 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 45.38 | |||||||||
13 | Ria Rahkonen | 2005 | 46.38 | |||||||
HTU Stadi | 48.57 | |||||||||
14 | Helmi Jämsén | 2005 | 47.07 | |||||||
Cetus Espoo | 49.60 | |||||||||
15 | Milla Tahvanainen | 2005 | 49.86 | |||||||
Cetus Espoo | 56.07 | |||||||||
Laji 39, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Saga Jatkola | 2004 | 32.88 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 32.44 | |||||||||
2 | Iiris Jämsä | 2004 | 33.75 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 35.73 | |||||||||
3 | Iisa Karpela | 2004 | 36.38 | |||||||
Cetus Espoo | 37.19 | |||||||||
4 | Pinja Kinnunen | 2004 | 37.00 | |||||||
Helsingin Uimarit | 38.27 | |||||||||
5 | Ciara Wacklin | 2004 | 37.19 | |||||||
Cetus Espoo | 38.11 | |||||||||
6 | Wilma Savonen | 2004 | 38.22 | |||||||
Cetus Espoo | 37.93 | |||||||||
7 | Ilona Kajava | 2004 | 41.91 | |||||||
ORCA Helsinki | 42.45 | |||||||||
8 | Diana Valero De La Iglesia | 2004 | 43.19 | |||||||
Cetus Espoo | 43.37 | |||||||||
9 | Ella Vilenius | 2004 | 45.19 | |||||||
Vanders | 47.95 | |||||||||
10 | Annika Idman | 2004 | 53.41 | |||||||
Cetus Espoo | 53.10 | |||||||||
- | Tuuli Jokinen | 2004 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | 44.01 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:51 |
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:19 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 40, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuel Halminen | 2005 | 32.68 | 1:07.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.27 | |||||||||
2 | Topias Tynjä | 2005 | 33.57 | 1:09.73 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:10.65 | |||||||||
3 | Leo Währn | 2005 | 33.69 | 1:09.86 | ||||||
Vanders | 1:11.99 | |||||||||
4 | Teo Mattelmäki | 2005 | 35.06 | 1:12.37 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.05 | |||||||||
5 | Miska Sarkkinen | 2005 | 35.22 | 1:14.26 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:14.53 | |||||||||
6 | Risto Kallström | 2006 | 36.44 | 1:15.49 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.63 | |||||||||
7 | William Fagerstedt | 2005 | 37.36 | 1:17.90 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:21.75 | |||||||||
8 | Sampo Nord | 2005 | 37.75 | 1:18.97 | ||||||
Vanders | 1:17.03 | |||||||||
9 | Aron Forslund | 2005 | 37.94 | 1:19.26 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:23.32 | |||||||||
10 | Nikolai Teiramaa | 2006 | 37.92 | 1:20.21 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:20.07 | |||||||||
11 | Onni Rahkonen | 2007 | 39.26 | 1:20.75 | ||||||
Simmis Grani | 1:23.42 | |||||||||
12 | Samuli Seger | 2005 | 39.23 | 1:21.91 | ||||||
Octopus Lohja | 1:26.99 | |||||||||
13 | Nicolas Nyström | 2008 | 41.30 | 1:22.75 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.93 | |||||||||
14 | Joa Metsola | 2005 | 39.66 | 1:22.96 | ||||||
Ålands Simförening | 1:22.12 | |||||||||
15 | Miika Nurminen | 2005 | 39.02 | 1:23.26 | ||||||
Salon Uimarit | 1:26.47 | |||||||||
16 | Matias Saarinen | 2006 | 39.56 | 1:24.92 | ||||||
Salon Uimarit | 1:27.09 | |||||||||
17 | Leevi Pixa | 2007 | 40.01 | 1:25.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:23.06 | |||||||||
18 | Aarne Laurila | 2006 | 43.63 | 1:27.56 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.49 | |||||||||
19 | Otso Koskela | 2005 | 42.52 | 1:27.92 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:25.31 | |||||||||
20 | Ivan Gavrilov | 2005 | 42.60 | 1:28.03 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.00 | |||||||||
21 | Oscar Westerberg | 2005 | 43.08 | 1:28.12 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.18 | |||||||||
22 | Aatto Korhonen | 2006 | 41.12 | 1:28.31 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:31.42 | |||||||||
23 | Benjamin Winqvist | 2006 | 41.68 | 1:28.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:32.61 | |||||||||
24 | Aaro Tumanoff | 2006 | 41.67 | 1:29.46 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:28.27 | |||||||||
25 | Miko Virtanen | 2005 | 41.79 | 1:30.00 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:27.10 | |||||||||
26 | Ilari Palva | 2006 | 44.48 | 1:30.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:32.68 | |||||||||
27 | Benjamin Gullans | 2005 | 42.36 | 1:31.09 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
28 | Jani Ekman | 2006 | 42.93 | 1:31.63 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:29.41 | |||||||||
29 | André Salmi | 2006 | 44.31 | 1:32.07 | ||||||
Simmis Grani | 1:31.28 | |||||||||
30 | Artem Haikara | 2005 | 44.06 | 1:34.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:34.09 | |||||||||
31 | Pauli Rantatupa | 2005 | 44.76 | 1:34.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:46.83 | |||||||||
32 | Luis Valero De La Iglesia | 2006 | 46.35 | 1:34.93 | ||||||
Cetus Espoo | 1:42.62 | |||||||||
33 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 42.73 | 1:35.09 | ||||||
Salon Uimarit | 1:36.93 | |||||||||
34 | Olli Pesonen | 2006 | 44.03 | 1:35.42 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:31.86 | |||||||||
35 | Daniel Guzhov | 2006 | 44.77 | 1:36.39 | ||||||
Vanders | 1:36.22 | |||||||||
36 | Vilho Teno | 2006 | 45.94 | 1:37.08 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:35.24 | |||||||||
37 | Kasperi Haverinen | 2005 | 47.69 | 1:38.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:41.14 | |||||||||
38 | Riku Forsberg | 2005 | 48.14 | 1:38.30 | ||||||
Cetus Espoo | 1:38.49 | |||||||||
39 | Artemi Tsinjonnõi | 2008 | 46.08 | 1:40.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.70 | |||||||||
40 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 48.83 | 1:40.55 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.70 | |||||||||
41 | Alvin Heinsalmi | 2005 | 47.65 | 1:40.67 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
42 | Veeti Inkilä | 2006 | 45.92 | 1:41.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.67 | |||||||||
43 | Otto Vauhkonen | 2007 | 46.96 | 1:42.26 | ||||||
Cetus Espoo | 1:43.62 | |||||||||
44 | Mihail Pavljuk | 2005 | 46.48 | 1:44.51 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:52.75 | |||||||||
45 | Caspar Åberg | 2006 | 48.79 | 1:45.00 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:45.95 | |||||||||
46 | Kasperi Hauta-Aho | 2006 | 44.99 | 1:46.26 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
47 | Marcel Branea | 2006 | 50.53 | 1:47.38 | ||||||
Cetus Espoo | 1:49.82 | |||||||||
48 | Lenni Uosukainen | 2005 | 49.37 | 1:48.71 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:44.44 | |||||||||
49 | Veeti Akkanen | 2006 | 54.71 | 2:01.38 | ||||||
Salon Uimarit | 1:49.71 | |||||||||
- | Ahti Liimatainen | 2005 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:24.65 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Arto Pulkkinen | 2005 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:22.02 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Christian Nummi | 2006 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:34.47 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kalle Yli-Jama | 2006 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 1:36.02 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 40, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 28.54 | 59.27 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:00.18 | |||||||||
2 | Danil Seksenov | 2004 | 29.20 | 1:00.48 | ||||||
Vanders | 1:00.86 | |||||||||
3 | Taavi Backman | 2004 | 31.19 | 1:03.66 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:03.88 | |||||||||
4 | Henri Korpi | 2004 | 30.65 | 1:04.25 | ||||||
Octopus Lohja | 1:04.16 | |||||||||
5 | Waldemar Palombi | 2004 | 32.66 | 1:07.73 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:09.83 | |||||||||
6 | Aapo Koskinen | 2004 | 32.75 | 1:07.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:09.47 | |||||||||
7 | Samu Virtanen | 2004 | 33.01 | 1:09.17 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:09.66 | |||||||||
8 | Davin Lindholm | 2004 | 32.81 | 1:09.28 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:08.89 | |||||||||
9 | Olli Havia | 2004 | 33.26 | 1:09.30 | ||||||
Salon Uimarit | 1:13.21 | |||||||||
10 | Akseli Leppänen | 2004 | 34.15 | 1:10.97 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.31 | |||||||||
11 | Veerti Juurakko | 2004 | 34.21 | 1:10.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.16 | |||||||||
12 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 34.07 | 1:11.20 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:11.86 | |||||||||
13 | Roope Tuomainen | 2004 | 34.11 | 1:11.31 | ||||||
Salon Uimarit | 1:12.09 | |||||||||
14 | Viktor Asklöf | 2004 | 33.52 | 1:11.56 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.21 | |||||||||
15 | Arttu Valonen | 2004 | 34.00 | 1:11.83 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:15.32 | |||||||||
16 | Pyry Aspholm | 2004 | 34.58 | 1:12.52 | ||||||
Vaajakosken Uimaseura | 1:15.75 | |||||||||
17 | Anton Petrov | 2004 | 35.35 | 1:12.90 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.23 | |||||||||
18 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 35.00 | 1:13.23 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.31 | |||||||||
19 | Nuutti Laitinen | 2004 | 35.02 | 1:13.33 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.66 | |||||||||
20 | Miska Törmi | 2004 | 35.37 | 1:13.47 | ||||||
Octopus Lohja | 1:14.77 | |||||||||
21 | Joona Saarnio | 2004 | 35.05 | 1:14.49 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:15.31 | |||||||||
22 | Leo Zurban | 2004 | 34.80 | 1:14.74 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.60 | |||||||||
23 | Egor Bortsov | 2004 | 35.12 | 1:15.01 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:18.95 | |||||||||
24 | Samuel Saari | 2004 | 36.37 | 1:15.75 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.42 | |||||||||
25 | Samuli Masalin | 2004 | 37.18 | 1:16.81 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.92 | |||||||||
26 | Luca Elshout | 2004 | 37.40 | 1:16.93 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.38 | |||||||||
27 | Aaro Tenhu | 2004 | 35.94 | 1:17.07 | ||||||
Lahden Kaleva | 1:17.95 | |||||||||
28 | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 37.49 | 1:17.90 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.20 | |||||||||
29 | Yufei Meng | 2004 | 36.04 | 1:17.93 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.12 | |||||||||
30 | Justus Holtari | 2004 | 38.08 | 1:20.61 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.60 | |||||||||
31 | Kalle Tonttila | 2004 | 40.62 | 1:23.79 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:20.62 | |||||||||
32 | Yash Nagal | 2004 | 39.81 | 1:27.06 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.10 | |||||||||
33 | Milo Lauronen | 2004 | 45.56 | 1:35.72 | ||||||
Vanders | 1:35.17 | |||||||||
- | Lucas Lönnblad | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:18.07 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 40, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sami Uusikumpu | 2003 | 28.60 | 1:00.88 | ||||||
Simmis Wanda | 1:01.95 | |||||||||
2 | Markus Nuorinko | 2003 | 29.69 | 1:02.06 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:02.25 | |||||||||
3 | Matias Rasinmäki | 2003 | 29.20 | 1:02.27 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.99 | |||||||||
4 | Eetu Palvanen | 2003 | 30.86 | 1:04.60 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:04.72 | |||||||||
5 | Kasper Lytz | 2003 | 31.19 | 1:04.72 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:04.11 | |||||||||
6 | Isak Jatkola | 2003 | 31.05 | 1:04.83 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:03.73 | |||||||||
7 | Julius Airas | 2003 | 31.72 | 1:05.60 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:07.69 | |||||||||
8 | Jonne Isoranta | 2003 | 31.24 | 1:05.75 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:05.13 | |||||||||
9 | Joona Lehtonen | 2003 | 33.57 | 1:09.21 | ||||||
Vanders | 1:12.42 | |||||||||
10 | Otto Elvis Savolainen | 2003 | 32.74 | 1:10.39 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:09.53 | |||||||||
11 | Tuukka Inkilä | 2003 | 34.48 | 1:11.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.81 | |||||||||
12 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 34.27 | 1:11.30 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.04 | |||||||||
13 | Sam Zamanimehr | 2003 | 33.63 | 1:11.50 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.30 | |||||||||
14 | Karri Suuronen | 2003 | 34.70 | 1:12.20 | ||||||
Cetus Espoo | 1:14.45 | |||||||||
15 | Tuomas Peltola | 2003 | 34.71 | 1:13.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.33 | |||||||||
16 | Sami Pönkä | 2003 | 36.67 | 1:13.73 | ||||||
Vanders | 1:16.36 | |||||||||
17 | Ville Savela | 2003 | 36.66 | 1:18.52 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
18 | Ilmari Laitala | 2003 | 41.22 | 1:27.47 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.01 | |||||||||
19 | Niko Silander | 2003 | 45.01 | 1:34.30 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.30 | |||||||||
- | Roni Severinkangas | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:07.71 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:19 |
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:47 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 41, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Louna Kasvio | 2006 | 34.02 | 1:11.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.77 | |||||||||
2 | Wilma Sundt | 2006 | 34.79 | 1:12.60 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.57 | |||||||||
3 | Malin Lindblom | 2006 | 36.49 | 1:16.47 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:17.16 | |||||||||
4 | Annaliina Mänttäri | 2006 | 38.16 | 1:17.91 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.35 | |||||||||
5 | Enni Tammilehto | 2006 | 37.46 | 1:18.54 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.06 | |||||||||
6 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 39.17 | 1:21.86 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.97 | |||||||||
7 | Jeanette Ingberg | 2006 | 40.10 | 1:21.89 | ||||||
Octopus Lohja | 1:24.09 | |||||||||
8 | Rebekka Ritmala | 2006 | 40.14 | 1:22.33 | ||||||
Vanders | 1:26.47 | |||||||||
9 | Ella Kostiainen | 2006 | 38.34 | 1:22.63 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.49 | |||||||||
10 | Ellen Lindell | 2007 | 39.63 | 1:23.72 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.86 | |||||||||
11 | Laura Zurban | 2006 | 40.61 | 1:25.36 | ||||||
Cetus Espoo | 1:24.26 | |||||||||
12 | Iiris Soilevaara | 2006 | 40.07 | 1:25.56 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.15 | |||||||||
13 | Teela Saarentaus | 2007 | 40.90 | 1:25.60 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:30.78 | |||||||||
14 | Amanda Nilsson | 2006 | 41.05 | 1:26.44 | ||||||
Cetus Espoo | 1:29.82 | |||||||||
15 | Ebba Simberg | 2007 | 41.14 | 1:27.03 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:25.21 | |||||||||
16 | Lily Päivänen | 2006 | 41.96 | 1:27.70 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:26.45 | |||||||||
17 | Kerttu Laaksonen | 2006 | 40.63 | 1:28.70 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:28.16 | |||||||||
18 | Heta Kosunen | 2006 | 42.40 | 1:29.17 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.39 | |||||||||
19 | Essi Pyykkö | 2006 | 43.97 | 1:29.25 | ||||||
Salon Uimarit | 1:30.91 | |||||||||
20 | Iina Ekholm | 2007 | 40.89 | 1:29.66 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:30.46 | |||||||||
21 | Nina Sundberg | 2006 | 43.32 | 1:29.75 | ||||||
Octopus Lohja | 1:31.35 | |||||||||
22 | Iida Tawast | 2007 | 42.32 | 1:29.95 | ||||||
Simmis Grani | 1:32.93 | |||||||||
23 | Lumi Öller | 2006 | 43.85 | 1:30.70 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:34.17 | |||||||||
24 | Emmi Halonen | 2006 | 42.29 | 1:31.20 | ||||||
Vanders | 1:27.95 | |||||||||
25 | Anna Salo | 2007 | 45.58 | 1:31.41 | ||||||
Cetus Espoo | 1:41.89 | |||||||||
26 | Veera Oila | 2007 | 43.44 | 1:33.03 | ||||||
Vanders | 1:32.30 | |||||||||
27 | Milja Weckström | 2007 | 45.90 | 1:33.27 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:32.23 | |||||||||
28 | Anja Miao | 2007 | 41.00 | 1:34.04 | ||||||
Cetus Espoo | 1:45.76 | |||||||||
29 | Maija Häkkinen | 2006 | 44.28 | 1:34.97 | ||||||
Octopus Lohja | 1:33.69 | |||||||||
30 | Selma Korhonen | 2006 | 45.09 | 1:35.02 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:36.62 | |||||||||
31 | Sonja Berseneva | 2006 | 44.60 | 1:36.02 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:32.68 | |||||||||
32 | Jenny Uusitalo | 2007 | 47.55 | 1:37.59 | ||||||
Cetus Espoo | 1:45.76 | |||||||||
33 | Olesia Leshchuk | 2006 | 44.92 | 1:39.34 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.73 | |||||||||
34 | Maia Loponen | 2007 | 47.84 | 1:39.66 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:44.35 | |||||||||
35 | Fia Metsola | 2007 | 47.67 | 1:39.73 | ||||||
Ålands Simförening | 1:39.90 | |||||||||
36 | Sara Suonio | 2006 | 48.46 | 1:41.40 | ||||||
Salon Uimarit | 1:43.41 | |||||||||
37 | Isla Vuohtoniemi | 2007 | 48.96 | 1:43.46 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:43.40 | |||||||||
38 | Tua Iivanainen | 2006 | 53.85 | 1:43.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
39 | Heidi Still | 2006 | 50.05 | 1:43.56 | ||||||
Cetus Espoo | 1:44.98 | |||||||||
40 | Mirella Mutikainen | 2007 | 51.64 | 1:45.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:40.11 | |||||||||
41 | Diana Raduly Baka | 2006 | 52.15 | 1:50.38 | ||||||
Salon Uimarit | 1:43.55 | |||||||||
42 | Sonja Heikkilä | 2006 | 52.23 | 1:55.65 | ||||||
Salon Uimarit | 1:54.04 | |||||||||
43 | Matilda Saarinen | 2008 | 54.20 | 1:59.62 | ||||||
Salon Uimarit | 2:04.01 | |||||||||
- | Milla Kiviranta | 2006 | DNS | |||||||
Vanders | 1:22.33 | |||||||||
- | Unna Korja | 2006 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:45.60 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 41, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Niemi | 2005 | 30.80 | 1:04.89 | ||||||
Octopus Lohja | 1:06.60 | |||||||||
2 | Kira Lindroos | 2005 | 31.77 | 1:06.57 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.53 | |||||||||
3 | Tuuli Pippuri | 2005 | 32.30 | 1:08.00 | ||||||
Cetus Espoo | 1:08.80 | |||||||||
4 | Veera Korsoff | 2005 | 33.48 | 1:09.50 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:14.03 | |||||||||
5 | Anna Hakkarainen | 2005 | 33.66 | 1:10.93 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.54 | |||||||||
6 | Ada Hakkarainen | 2005 | 34.19 | 1:11.20 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.24 | |||||||||
7 | Essi Ahvenainen | 2005 | 35.38 | 1:12.90 | ||||||
Vanders | 1:15.95 | |||||||||
8 | Milla Strandberg | 2005 | 34.80 | 1:14.04 | ||||||
Vanders | 1:14.41 | |||||||||
9 | Ellen Kettunen | 2005 | 35.56 | 1:14.22 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.77 | |||||||||
10 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 35.70 | 1:14.95 | ||||||
Vanders | 1:19.77 | |||||||||
11 | Kukka Peill | 2005 | 37.48 | 1:15.31 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.63 | |||||||||
12 | Rauha Heikkinen | 2005 | 35.92 | 1:15.48 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:17.44 | |||||||||
13 | Säde Ryynänen | 2005 | 36.68 | 1:15.98 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.28 | |||||||||
14 | Lumi Rossi | 2005 | 36.66 | 1:16.54 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.56 | |||||||||
15 | Olivia Turtiainen | 2005 | 36.55 | 1:16.87 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.21 | |||||||||
16 | Iida Vesa | 2005 | 37.18 | 1:16.99 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:15.48 | |||||||||
17 | Iida Siltala | 2005 | 35.92 | 1:17.92 | ||||||
Cetus Espoo | 1:21.57 | |||||||||
18 | Pilvi Österman | 2005 | 36.74 | 1:18.15 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.09 | |||||||||
19 | Elina Ruha | 2005 | 37.33 | 1:18.17 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.88 | |||||||||
20 | Jasmin Savonen | 2005 | 37.26 | 1:18.58 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.67 | |||||||||
21 | Kaisa Mäkinen | 2005 | 37.36 | 1:18.59 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:17.82 | |||||||||
22 | Ronja Ruottinen | 2005 | 38.02 | 1:18.60 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:17.94 | |||||||||
23 | Juulia Lindfors | 2005 | 39.69 | 1:20.44 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.03 | |||||||||
24 | Maria Mustonen | 2005 | 37.19 | 1:20.61 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:22.94 | |||||||||
25 | Lotta Nevalainen | 2005 | 39.38 | 1:21.47 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.64 | |||||||||
26 | Sani Nätynki | 2005 | 38.47 | 1:21.48 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:22.57 | |||||||||
27 | Aamu Ahola | 2005 | 37.46 | 1:21.85 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:24.32 | |||||||||
28 | Meri Luoma | 2005 | 39.51 | 1:22.13 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:21.00 | |||||||||
29 | Ronja Nevanko | 2005 | 40.33 | 1:22.56 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:24.85 | |||||||||
30 | Saara Raulos | 2005 | 38.57 | 1:22.87 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.83 | |||||||||
31 | Sofia Kraptsak | 2005 | 39.80 | 1:22.90 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:25.56 | |||||||||
32 | Emma Lönnberg | 2005 | 38.82 | 1:23.45 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.80 | |||||||||
33 | Kaisa Heikkilä | 2005 | 39.27 | 1:23.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:23.19 | |||||||||
34 | Venla Varvikko | 2005 | 38.21 | 1:24.11 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.20 | |||||||||
35 | Ada Oila | 2005 | 39.62 | 1:24.34 | ||||||
Vanders | 1:24.12 | |||||||||
36 | Oona Miettunen | 2005 | 42.35 | 1:26.87 | ||||||
Cetus Espoo | 1:39.05 | |||||||||
37 | Olivia Romo | 2005 | 40.83 | 1:27.46 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:28.81 | |||||||||
38 | Ada Salaspuro | 2005 | 41.03 | 1:28.49 | ||||||
Cetus Espoo | 1:35.82 | |||||||||
39 | Milla Tahvanainen | 2005 | 44.65 | 1:29.82 | ||||||
Cetus Espoo | 1:33.68 | |||||||||
40 | Taru Lax | 2005 | 42.70 | 1:32.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.67 | |||||||||
41 | Emma Autio | 2005 | 44.40 | 1:33.27 | ||||||
Cetus Espoo | 1:37.60 | |||||||||
42 | Lotta Teittinen | 2005 | 42.93 | 1:33.36 | ||||||
Octopus Lohja | 1:41.35 | |||||||||
43 | Isabella Hale | 2005 | 44.88 | 1:35.56 | ||||||
Cetus Espoo | 1:36.79 | |||||||||
- | Hilla Kuitunen | 2005 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:27.51 | |||||||||
Laji 41, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Liinu Louhikoski | 2004 | 30.95 | 1:05.39 | ||||||
Vanders | 1:05.67 | |||||||||
2 | Greta Beszteri | 2004 | 31.35 | 1:05.66 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.85 | |||||||||
3 | Emma Hakala | 2004 | 31.74 | 1:07.31 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:07.86 | |||||||||
4 | Anna Mattila | 2004 | 32.99 | 1:07.87 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.24 | |||||||||
5 | Nanna Sinerkari | 2004 | 32.57 | 1:08.41 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:10.27 | |||||||||
6 | Inka Lytz | 2004 | 33.09 | 1:08.51 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:10.49 | |||||||||
6 | Nea Mustonen | 2004 | 32.88 | 1:08.51 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:07.76 | |||||||||
8 | Venla Lindström | 2004 | 32.61 | 1:08.87 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:09.15 | |||||||||
9 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 32.74 | 1:09.25 | ||||||
Uinti Imatra | 1:17.08 | |||||||||
10 | Iida Heikkinen | 2004 | 32.57 | 1:09.37 | ||||||
Uinti Imatra | 1:08.35 | |||||||||
11 | Pinja Nieminen | 2004 | 33.02 | 1:09.93 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.29 | |||||||||
12 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 33.53 | 1:10.58 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:11.23 | |||||||||
13 | Aava Aula | 2004 | 33.92 | 1:11.08 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:12.12 | |||||||||
14 | Oona Kupari | 2004 | 35.13 | 1:12.79 | ||||||
Octopus Lohja | 1:12.52 | |||||||||
15 | Tuuli Kammonen | 2004 | 35.77 | 1:14.45 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:12.72 | |||||||||
16 | Aada Taiponen | 2004 | 36.20 | 1:16.13 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:13.44 | |||||||||
17 | Diana Valero De La Iglesia | 2004 | 37.09 | 1:16.44 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.90 | |||||||||
18 | Senni Partanen | 2004 | 36.28 | 1:16.49 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:19.06 | |||||||||
19 | Kreetta Somero | 2004 | 35.86 | 1:17.01 | ||||||
Lahden Kaleva | 1:14.14 | |||||||||
20 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 36.68 | 1:17.04 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:17.47 | |||||||||
21 | Gabriella Linna | 2004 | 37.40 | 1:19.72 | ||||||
Vanders | 1:17.02 | |||||||||
22 | Iiris Virtanen | 2004 | 37.75 | 1:19.77 | ||||||
Simmis Grani | 1:19.72 | |||||||||
23 | Siiri Vesanen | 2004 | 37.11 | 1:21.21 | ||||||
Vanders | 1:22.89 | |||||||||
24 | Maisa Brusila | 2004 | 38.62 | 1:21.38 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.22 | |||||||||
25 | Katarina Kobycheva | 2004 | 37.75 | 1:21.47 | ||||||
Cetus Espoo | 1:26.86 | |||||||||
26 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 39.44 | 1:23.63 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.58 | |||||||||
27 | Linda Ilonen | 2004 | 40.50 | 1:24.03 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.69 | |||||||||
28 | Veronika Virtamo | 2004 | 39.95 | 1:24.58 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:24.48 | |||||||||
29 | Tuuli Jokinen | 2004 | 41.04 | 1:25.00 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:27.02 | |||||||||
30 | Julia Ylä-Autio | 2004 | 41.12 | 1:25.94 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.63 | |||||||||
31 | Annika Idman | 2004 | 44.14 | 1:36.43 | ||||||
Cetus Espoo | 1:31.46 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:47 |
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:25 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 42, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuel Halminen | 2005 | 38.47 | 1:26.62 | 2:17.03 | 2:54.71 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:58.31 | |||||||||
2 | Topias Tynjä | 2005 | 37.84 | 1:23.09 | 2:18.97 | 2:56.24 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:57.64 | |||||||||
3 | Tomi Silander | 2006 | 43.75 | 1:29.45 | 2:28.34 | 3:08.48 | ||||
Cetus Espoo | 3:07.95 | |||||||||
4 | Teo Mattelmäki | 2005 | 46.21 | 1:35.47 | 2:31.21 | 3:11.15 | ||||
Cetus Espoo | 3:28.50 | |||||||||
5 | Aaron Pirinen | 2005 | 43.70 | 1:36.59 | 2:33.23 | 3:15.80 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Aron Forslund | 2005 | 46.90 | 1:36.20 | 2:34.91 | 3:19.29 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 3:31.63 | |||||||||
7 | Denis Katunov | 2006 | 53.32 | 1:46.06 | 2:41.51 | 3:27.10 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Alex Karlsson | 2006 | 53.30 | 1:49.29 | 2:53.21 | 3:38.12 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 3:42.21 | |||||||||
9 | Aarne Laurila | 2006 | 54.02 | 1:51.57 | 3:05.12 | 3:53.18 | ||||
Cetus Espoo | 3:50.87 | |||||||||
10 | Joonatan Lipiäinen | 2005 | 56.08 | 1:54.25 | 3:06.18 | 3:57.85 | ||||
Vanders | 3:55.87 | |||||||||
- | Sampo Nord | 2005 | DSQ | |||||||
Vanders | 3:16.79 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 42, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 32.16 | 1:13.39 | 1:55.56 | 2:31.66 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:31.70 | |||||||||
2 | Jesse Hyppönen | 2004 | 37.97 | 1:23.05 | 2:10.70 | 2:47.85 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:49.54 | |||||||||
3 | Aapo Koskinen | 2004 | 39.31 | 1:22.25 | 2:10.81 | 2:48.03 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:49.24 | |||||||||
4 | Joakim Kuhlberg | 2004 | 39.68 | 1:21.38 | 2:14.51 | 2:53.48 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:54.61 | |||||||||
5 | Waldemar Palombi | 2004 | 39.25 | 1:27.91 | 2:17.71 | 2:54.88 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:59.64 | |||||||||
6 | Veerti Juurakko | 2004 | 43.58 | 1:30.65 | 2:19.98 | 2:58.95 | ||||
Cetus Espoo | 3:02.05 | |||||||||
7 | Elmeri Kuulasmaa | 2004 | 41.53 | 1:30.70 | 2:22.40 | 2:59.06 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 3:06.10 | |||||||||
8 | Miska Törmi | 2004 | 44.68 | 1:30.37 | 2:18.81 | 2:59.50 | ||||
Octopus Lohja | 2:59.93 | |||||||||
9 | Akseli Leppänen | 2004 | 39.58 | 1:28.45 | 2:19.79 | 2:59.68 | ||||
Cetus Espoo | 2:56.78 | |||||||||
10 | Ukko-pekka Luomala | 2004 | 37.46 | 1:24.37 | 2:20.06 | 2:59.87 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 3:00.18 | |||||||||
11 | Olli Havia | 2004 | 47.13 | 1:38.18 | 2:30.56 | 3:08.94 | ||||
Salon Uimarit | 3:17.54 | |||||||||
12 | Anton Petrov | 2004 | 43.77 | 1:35.26 | 2:27.60 | 3:10.06 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 3:05.95 | |||||||||
13 | Alvar Aho | 2004 | 43.30 | 1:36.69 | 2:28.73 | 3:11.08 | ||||
Cetus Espoo | 3:12.32 | |||||||||
14 | Joona Saarnio | 2004 | 41.71 | 1:35.03 | 2:28.54 | 3:11.75 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Lucas Lönnblad | 2004 | 41.76 | 1:33.11 | 2:27.79 | 3:13.30 | ||||
Cetus Espoo | 3:13.07 | |||||||||
16 | Luca Elshout | 2004 | 40.49 | 1:29.07 | 2:30.22 | 3:13.39 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 3:14.98 | |||||||||
17 | Samuli Masalin | 2004 | 43.50 | 1:35.27 | 2:30.48 | 3:13.87 | ||||
Cetus Espoo | 3:18.41 | |||||||||
18 | Nuutti Laitinen | 2004 | 43.90 | 1:36.46 | 2:35.34 | 3:16.40 | ||||
Cetus Espoo | 3:20.67 | |||||||||
19 | Aaro Tenhu | 2004 | 45.46 | 1:38.36 | 2:35.45 | 3:18.55 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
20 | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | 47.08 | 1:41.85 | 2:40.48 | 3:22.07 | ||||
Cetus Espoo | 3:28.50 | |||||||||
- | Leo Hautaniemi | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 3:26.05 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Leo Oksman | 2004 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Leo Zurban | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 3:24.27 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Taavi Backman | 2004 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:39.22 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Yash Nagal | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 42, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kasper Lytz | 2003 | 31.87 | 1:13.37 | 2:01.26 | 2:37.12 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 2:34.35 | |||||||||
2 | Alexander Huhtala | 2003 | 37.97 | 1:18.39 | 2:05.61 | 2:41.36 | ||||
Cetus Espoo | 2:42.18 | |||||||||
3 | Verneri Hauska | 2003 | 37.74 | 1:26.22 | 2:21.18 | 3:02.29 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Santtu Kosunen | 2003 | 41.12 | 1:30.05 | 2:26.85 | 3:06.35 | ||||
Cetus Espoo | 3:09.94 | |||||||||
5 | Antti Pesonen | 2003 | 40.34 | 1:32.17 | 2:26.42 | 3:06.74 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Lauri Cederberg | 2003 | 42.32 | 1:31.30 | 2:28.60 | 3:12.91 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Mattias Janhunen | 2003 | 48.48 | 1:41.68 | 2:41.07 | 3:19.50 | ||||
Cetus Espoo | 3:20.04 | |||||||||
8 | Ilmari Laitala | 2003 | 1:04.35 | 2:11.28 | 3:21.48 | 4:12.69 | ||||
Cetus Espoo | 4:15.21 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:25 |
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 14:01 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 43, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Louna Kasvio | 2006 | 36.09 | 1:21.21 | 2:12.12 | 2:49.12 | ||||
Cetus Espoo | 2:51.67 | |||||||||
2 | Wilma Sundt | 2006 | 42.42 | 1:30.68 | 2:17.73 | 2:56.40 | ||||
Cetus Espoo | 3:01.15 | |||||||||
3 | Malin Lindblom | 2006 | 42.30 | 1:35.01 | 2:31.22 | 3:11.52 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 3:15.01 | |||||||||
4 | Helmi Räsänen | 2006 | 46.19 | 1:37.32 | 2:32.69 | 3:15.43 | ||||
Simmis Grani | 3:25.00 | |||||||||
5 | Jenni Korkeamäki | 2007 | 46.10 | 1:37.55 | 2:37.59 | 3:21.44 | ||||
Cetus Espoo | 3:28.83 | |||||||||
6 | Emmi Nieminen | 2006 | 48.06 | 1:40.23 | 2:39.06 | 3:22.87 | ||||
Vanders | 3:28.15 | |||||||||
7 | Sofia Lepistö | 2006 | 50.08 | 1:43.85 | 2:42.38 | 3:26.52 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 3:12.62 | |||||||||
8 | Iisa-lotta Rantaniitty | 2006 | 46.11 | 1:45.70 | 2:40.96 | 3:26.80 | ||||
Cetus Espoo | 3:30.12 | |||||||||
9 | Malva Salmelin | 2006 | 47.67 | 1:39.12 | 2:40.68 | 3:26.92 | ||||
Salon Uimarit | 3:30.31 | |||||||||
10 | Jeanette Ingberg | 2006 | 45.86 | 1:36.93 | 2:43.44 | 3:28.12 | ||||
Octopus Lohja | 3:25.13 | |||||||||
11 | Janina Granberg | 2006 | 46.81 | 1:40.77 | 2:40.81 | 3:28.43 | ||||
Cetus Espoo | 3:27.63 | |||||||||
12 | Kia Mäennenä | 2006 | 51.26 | 1:45.86 | 2:46.23 | 3:29.68 | ||||
Cetus Espoo | 3:33.29 | |||||||||
13 | Ninja Brelo | 2006 | 50.71 | 1:44.72 | 2:44.12 | 3:30.94 | ||||
Cetus Espoo | 3:28.70 | |||||||||
14 | Matilda Leppänen | 2007 | 46.38 | 1:42.95 | 2:42.12 | 3:31.10 | ||||
Cetus Espoo | 3:46.05 | |||||||||
15 | Enna Äyrämöinen | 2007 | 46.25 | 1:39.96 | 2:43.85 | 3:32.57 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Iiris Soilevaara | 2006 | 48.99 | 1:51.54 | 2:48.61 | 3:34.18 | ||||
Cetus Espoo | 3:58.26 | |||||||||
17 | Mea Alho | 2006 | 56.97 | 1:52.95 | 2:48.08 | 3:35.91 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:27.90 | |||||||||
18 | Anja Miao | 2007 | 47.45 | 1:45.66 | 2:47.40 | 3:40.29 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Ruth Risso Ricci | 2006 | 53.89 | 1:50.93 | 2:56.60 | 3:42.44 | ||||
Cetus Espoo | 3:45.47 | |||||||||
20 | Rebecca Risso Ricci | 2006 | 57.93 | 1:58.44 | 3:03.17 | 3:49.60 | ||||
Cetus Espoo | 4:03.55 | |||||||||
21 | Viivi Loimusto | 2007 | 51.68 | 1:55.07 | 3:03.58 | 3:59.51 | ||||
Salon Uimarit | 4:03.12 | |||||||||
- | Heta Kosunen | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 3:42.51 | |||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 43, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuuli Pippuri | 2005 | 35.45 | 1:18.94 | 2:06.19 | 2:43.70 | ||||
Cetus Espoo | 2:46.67 | |||||||||
2 | Kira Lindroos | 2005 | 36.81 | 1:21.37 | 2:08.43 | 2:47.87 | ||||
Cetus Espoo | 2:49.62 | |||||||||
3 | Riina Niemi | 2005 | 34.53 | 1:20.45 | 2:16.31 | 2:53.84 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 2:54.58 | |||||||||
4 | Roosa Tuomainen | 2005 | 38.86 | 1:26.95 | 2:17.96 | 2:55.27 | ||||
Salon Uimarit | 3:03.50 | |||||||||
5 | Rina Rantanen | 2005 | 41.02 | 1:29.25 | 2:16.91 | 2:57.22 | ||||
Cetus Espoo | 2:59.36 | |||||||||
6 | Sofia Rinne | 2005 | 38.45 | 1:24.43 | 2:16.97 | 2:57.31 | ||||
Cetus Espoo | 3:01.37 | |||||||||
7 | Ada Hakkarainen | 2005 | 37.75 | 1:25.94 | 2:17.54 | 2:57.36 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:58.99 | |||||||||
8 | Inka Vahtola | 2005 | 41.55 | 1:27.95 | 2:17.22 | 2:58.96 | ||||
Cetus Espoo | 2:58.49 | |||||||||
9 | Silja Villanen | 2005 | 40.37 | 1:28.69 | 2:23.05 | 3:03.34 | ||||
Salon Uimarit | 3:04.34 | |||||||||
10 | Melissa Miettinen | 2005 | 42.30 | 1:31.12 | 2:22.70 | 3:04.04 | ||||
Helsingin Uimarit | 3:04.90 | |||||||||
11 | Tatiana Sukhareva | 2005 | 40.70 | 1:28.24 | 2:26.02 | 3:08.35 | ||||
Vanders | 3:13.18 | |||||||||
12 | Hanna Martola | 2005 | 43.33 | 1:35.37 | 2:29.34 | 3:08.70 | ||||
Cetus Espoo | 3:14.16 | |||||||||
13 | Juulia Sakomaa | 2005 | 43.16 | 1:34.16 | 2:29.31 | 3:08.93 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:19.37 | |||||||||
14 | Lumi Rossi | 2005 | 42.59 | 1:32.01 | 2:26.85 | 3:09.85 | ||||
Cetus Espoo | 3:17.04 | |||||||||
15 | Maj Kajander | 2005 | 40.15 | 1:29.82 | 2:29.23 | 3:09.94 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Laura Kousa | 2005 | 43.03 | 1:29.38 | 2:29.06 | 3:11.03 | ||||
Cetus Espoo | 3:02.69 | |||||||||
17 | Säde Ryynänen | 2005 | 45.68 | 1:33.06 | 2:28.98 | 3:11.50 | ||||
Cetus Espoo | 3:19.08 | |||||||||
18 | Jasmin Savonen | 2005 | 45.21 | 1:34.59 | 2:29.26 | 3:11.97 | ||||
Cetus Espoo | 3:11.87 | |||||||||
19 | Kaarina Rihte | 2005 | 42.24 | 1:33.56 | 2:30.10 | 3:12.75 | ||||
Cetus Espoo | 3:23.97 | |||||||||
20 | Elina Ruha | 2005 | 46.40 | 1:32.19 | 2:31.75 | 3:13.37 | ||||
Cetus Espoo | 3:16.71 | |||||||||
21 | Olivia Turtiainen | 2005 | 46.24 | 1:37.50 | 2:33.59 | 3:15.76 | ||||
Cetus Espoo | 3:15.39 | |||||||||
22 | Milla Kähkönen | 2005 | 45.58 | 1:32.34 | 2:36.64 | 3:17.03 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:19.13 | |||||||||
23 | Kukka Peill | 2005 | 45.84 | 1:36.01 | 2:33.86 | 3:17.44 | ||||
Cetus Espoo | 3:11.62 | |||||||||
24 | Saana Hyvönen | 2005 | 46.77 | 1:36.06 | 2:34.22 | 3:17.57 | ||||
Lahden Uimaseura | 3:15.69 | |||||||||
25 | Saara Raulos | 2005 | 44.01 | 1:38.18 | 2:32.21 | 3:18.57 | ||||
Cetus Espoo | 3:26.15 | |||||||||
26 | Juulia Lindfors | 2005 | 53.74 | 1:47.00 | 2:41.47 | 3:24.20 | ||||
Cetus Espoo | 3:32.93 | |||||||||
27 | Iida Siltala | 2005 | 45.72 | 1:37.59 | 2:40.34 | 3:25.41 | ||||
Cetus Espoo | 3:27.29 | |||||||||
28 | Ada Oila | 2005 | 46.91 | 1:38.88 | 2:39.34 | 3:26.48 | ||||
Vanders | 3:28.07 | |||||||||
29 | Emma Lönnberg | 2005 | 46.52 | 1:41.89 | 2:39.49 | 3:27.09 | ||||
Cetus Espoo | 3:32.20 | |||||||||
30 | Oona Miettunen | 2005 | 48.07 | 1:42.58 | 2:41.72 | 3:27.20 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Lotta Nevalainen | 2005 | 51.80 | 1:43.81 | 2:44.76 | 3:27.48 | ||||
Cetus Espoo | 3:38.87 | |||||||||
32 | Iina Kukkonen | 2005 | 44.50 | 1:44.24 | 2:46.40 | 3:33.50 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:58.83 | |||||||||
33 | Taru Lax | 2005 | 47.29 | 1:44.32 | 2:49.32 | 3:40.51 | ||||
Cetus Espoo | 3:48.07 | |||||||||
34 | Ada Salaspuro | 2005 | 50.03 | 1:50.17 | 2:51.48 | 3:43.79 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Helmi Jämsén | 2005 | 51.03 | 1:52.67 | 2:56.28 | 3:46.33 | ||||
Cetus Espoo | 3:58.86 | |||||||||
- | Iina Rissanen | 2005 | DNS | |||||||
Vanders | 3:32.85 | |||||||||
- | Nelli Vihola | 2005 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 3:02.63 | |||||||||
Laji 43, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sohvi Kallinen | 2004 | 34.23 | 1:17.88 | 2:05.18 | 2:39.53 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:39.63 | |||||||||
2 | Greta Beszteri | 2004 | 36.64 | 1:22.50 | 2:07.57 | 2:46.32 | ||||
Cetus Espoo | 2:42.51 | |||||||||
3 | Saga Kovanen | 2004 | 36.54 | 1:19.72 | 2:09.13 | 2:47.00 | ||||
Cetus Espoo | 2:50.92 | |||||||||
4 | Jutta Jauhiainen | 2004 | 37.84 | 1:23.28 | 2:13.84 | 2:49.74 | ||||
Cetus Espoo | 2:46.63 | |||||||||
5 | Saga Jatkola | 2004 | 35.20 | 1:19.18 | 2:10.83 | 2:49.93 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:47.48 | |||||||||
6 | Aada Rissanen | 2004 | 35.23 | 1:18.44 | 2:09.98 | 2:50.00 | ||||
Vanders | 2:46.65 | |||||||||
7 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 36.14 | 1:22.59 | 2:11.66 | 2:50.86 | ||||
Uinti Imatra | 3:13.41 | |||||||||
8 | Inka Lytz | 2004 | 39.46 | 1:23.04 | 2:14.56 | 2:51.04 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 2:55.19 | |||||||||
9 | Iiris Jämsä | 2004 | 34.75 | 1:22.40 | 2:13.17 | 2:54.80 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:56.63 | |||||||||
10 | Iisa Karpela | 2004 | 37.90 | 1:22.87 | 2:17.95 | 2:55.67 | ||||
Cetus Espoo | 3:03.58 | |||||||||
11 | Kreetta Somero | 2004 | 42.45 | 1:29.52 | 2:26.57 | 3:10.43 | ||||
Lahden Kaleva | 3:14.18 | |||||||||
12 | Aino Tasapuro | 2004 | 46.04 | 1:39.85 | 2:42.92 | 3:25.21 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 3:30.42 | |||||||||
13 | Verna Haravuori | 2004 | 45.80 | 1:38.40 | 2:40.06 | 3:29.04 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Beata Koroknay-Pál | 2004 | 49.71 | 1:46.14 | 2:45.39 | 3:34.28 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Linnea Alakörkkö | 2004 | 49.71 | 1:46.42 | 2:47.01 | 3:38.17 | ||||
Cetus Espoo | 3:40.82 | |||||||||
- | Janita Severinkangas | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 3:07.68 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Venla Hauska | 2004 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 3:19.02 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 14:01 |
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:51 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 44, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Einiö | 2003 | 29.48 | 1:01.44 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:00.27 | |||||||||
2 | Vera Vartiainen | 2002 | 28.92 | 1:02.32 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:02.27 | |||||||||
3 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 30.58 | 1:02.89 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:05.14 | |||||||||
4 | Laura Kellberg | 2003 | 30.05 | 1:02.97 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.74 | |||||||||
5 | Kaisa Himanen | 2003 | 30.66 | 1:03.07 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:03.56 | |||||||||
6 | Jonna Vasara | 2002 | 30.12 | 1:03.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.06 | |||||||||
7 | Siiri Jämsä | 2002 | 30.30 | 1:03.51 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:02.71 | |||||||||
8 | Julia Sairanen | 2003 | 30.97 | 1:03.88 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:04.74 | |||||||||
9 | Sara Virtanen | 2002 | 30.70 | 1:03.96 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 1:03.10 | |||||||||
10 | Helmi Tossavainen | 2002 | 30.59 | 1:04.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.29 | |||||||||
11 | Emilia Lyyra | 2003 | 31.92 | 1:05.62 | ||||||
Vanders | 1:06.50 | |||||||||
12 | Emma Johansson | 2003 | 31.80 | 1:05.71 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.78 | |||||||||
13 | Tilda Selonen | 2003 | 31.66 | 1:05.83 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:06.89 | |||||||||
14 | Iiris Yli-Jama | 2003 | 31.56 | 1:06.08 | ||||||
Salon Uimarit | 1:07.10 | |||||||||
14 | Oona Siltala | 2002 | 31.01 | 1:06.08 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.10 | |||||||||
16 | Cindy Palm | 2003 | 32.03 | 1:06.29 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.95 | |||||||||
17 | Sofia Långström | 2003 | 31.31 | 1:06.38 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.44 | |||||||||
18 | Julia Peltola | 2003 | 32.26 | 1:07.00 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.50 | |||||||||
19 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 32.62 | 1:07.15 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.19 | |||||||||
20 | Iina Von Schrowe | 2003 | 32.83 | 1:08.03 | ||||||
Cetus Espoo | 1:09.34 | |||||||||
21 | Aada Viitamäki | 2003 | 32.14 | 1:08.19 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:07.46 | |||||||||
22 | Sini Heikkilä | 2003 | 32.19 | 1:08.34 | ||||||
Salon Uimarit | 1:07.02 | |||||||||
23 | Veera Saarelainen | 2002 | 32.03 | 1:08.52 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:06.09 | |||||||||
24 | Siiri Hargreaves | 2003 | 32.77 | 1:08.90 | ||||||
Cetus Espoo | 1:11.37 | |||||||||
25 | Rosalia Turunen | 2002 | 33.73 | 1:10.09 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:09.39 | |||||||||
26 | Janna Salminen | 2003 | 33.30 | 1:10.11 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:10.54 | |||||||||
27 | Julia Romo | 2003 | 33.69 | 1:10.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:09.14 | |||||||||
28 | Ida Nuppola | 2002 | 33.50 | 1:10.62 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:10.92 | |||||||||
29 | Erin Ekroos | 2002 | 32.65 | 1:10.87 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:09.59 | |||||||||
30 | Emilia Hokkanen | 2003 | 34.64 | 1:10.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:09.01 | |||||||||
31 | Peppi-stiina Ahti | 2003 | 33.94 | 1:11.16 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:09.36 | |||||||||
32 | Roosa Pilsari | 2003 | 33.26 | 1:11.18 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:13.20 | |||||||||
33 | Essi Helle | 2002 | 33.71 | 1:11.31 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:11.42 | |||||||||
34 | Julie Nikkilä | 2003 | 34.41 | 1:11.35 | ||||||
Vanders | 1:10.30 | |||||||||
35 | Julia Salminen | 2002 | 34.90 | 1:11.81 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:12.09 | |||||||||
36 | Cami Wacklin | 2002 | 34.75 | 1:12.19 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.10 | |||||||||
37 | Vilma Norja | 2002 | 29.85 | 1:12.25 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.06 | |||||||||
38 | Sohvi Seppänen | 2003 | 35.38 | 1:14.24 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:15.68 | |||||||||
39 | Aada Laitila | 2003 | 34.99 | 1:14.66 | ||||||
Cetus Espoo | 1:15.59 | |||||||||
40 | Nelli Varjovaara | 2002 | 38.11 | 1:18.07 | ||||||
Simmis Grani | 1:21.39 | |||||||||
41 | Stephanie Lipiäinen | 2002 | 39.90 | 1:23.16 | ||||||
Cetus Espoo | 1:28.09 | |||||||||
42 | Maria Pesso | 2002 | 38.27 | 1:23.48 | ||||||
Simmis Grani | 1:22.78 | |||||||||
- | Laura Pitkänen | 2002 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:15.46 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 44, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronja Riihinen | 2000 | 28.09 | 57.84 | ||||||
Cetus Espoo | 58.31 | |||||||||
2 | Anna Kotonen | 1997 | 28.18 | 58.23 | ||||||
Cetus Espoo | 58.31 | |||||||||
3 | Ida Konkka | 2000 | 27.79 | 58.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.15 | |||||||||
4 | Nea Rinne | 1995 | 28.65 | 58.89 | ||||||
Cetus Espoo | 58.42 | |||||||||
5 | Sohvi Nenonen | 1999 | 28.34 | 59.60 | ||||||
Cetus Espoo | 58.65 | |||||||||
6 | Aino Otava | 1999 | 29.22 | 1:00.00 | ||||||
Cetus Espoo | 59.67 | |||||||||
7 | Adelia Spångberg | 1999 | 29.44 | 1:00.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:00.34 | |||||||||
8 | Laura Mäki | 1997 | 30.02 | 1:02.12 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:00.01 | |||||||||
9 | Marilla Parhiala | 2000 | 30.59 | 1:02.88 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.85 | |||||||||
10 | Henna Haipus | 2001 | 30.32 | 1:03.19 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:02.30 | |||||||||
11 | Noora Angelva | 1999 | 30.09 | 1:03.29 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.13 | |||||||||
12 | Anna Röytiö | 1998 | 30.07 | 1:03.44 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:01.83 | |||||||||
13 | Emilia Flyckt | 2001 | 29.86 | 1:03.90 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.70 | |||||||||
14 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 30.67 | 1:04.05 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.75 | |||||||||
15 | Ida Hulkko | 1998 | 30.81 | 1:04.09 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:03.74 | |||||||||
16 | Sanna Saarinen | 1998 | 30.83 | 1:04.77 | ||||||
Simmis Wanda | 1:05.48 | |||||||||
17 | Mette Konttila | 2001 | 31.07 | 1:05.77 | ||||||
Octopus Lohja | 1:05.67 | |||||||||
18 | Venla Niemelä | 1999 | 31.26 | 1:06.16 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:06.81 | |||||||||
19 | Liia Louhikoski | 2001 | 31.10 | 1:06.31 | ||||||
Vanders | 1:04.81 | |||||||||
20 | Senni Ovaskainen | 2001 | 31.65 | 1:06.39 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:07.46 | |||||||||
21 | Iiris Himanto | 2001 | 31.26 | 1:06.59 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:05.59 | |||||||||
22 | Kia Karike | 1999 | 31.12 | 1:06.76 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.96 | |||||||||
23 | Petra Uusikumpu | 2001 | 31.20 | 1:06.88 | ||||||
Simmis Wanda | 1:05.88 | |||||||||
24 | Mariel Mylly | 2001 | 32.09 | 1:08.22 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:09.78 | |||||||||
25 | Riina Karola | 2000 | 33.07 | 1:10.04 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:09.08 | |||||||||
26 | Meri Ojala | 2000 | 33.49 | 1:10.17 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:08.13 | |||||||||
27 | Marie Währn | 2000 | 33.10 | 1:10.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.27 | |||||||||
28 | Elina Heino | 1999 | 34.59 | 1:11.95 | ||||||
Simmis Grani | 1:12.21 | |||||||||
29 | Jasmin Kumpulainen | 1998 | 34.30 | 1:12.98 | ||||||
Octopus Lohja | 1:13.25 | |||||||||
30 | Maria Ripatti | 1987 | 30.68 | 1:13.17 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:04.71 | |||||||||
31 | Fiia Pyykkö | 2001 | 29.48 | 1:14.81 | ||||||
Salon Uimarit | 1:05.76 | |||||||||
32 | Carrie Turunen | 1973 | 36.15 | 1:16.10 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.78 | |||||||||
33 | Jade Pönni | 1997 | 29.02 | 1:20.78 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:03.95 | |||||||||
- | Elina Jurvanen | 2001 | DNS | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:05.74 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:51 |
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:03 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 45, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Mustonen | 2001 | 28.10 | 58.81 | 1:30.98 | 2:03.88 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:03.72 | |||||||||
2 | Oscar Skjäl | 2002 | 28.27 | 1:00.29 | 1:33.39 | 2:04.61 | ||||
Cetus Espoo | 2:07.72 | |||||||||
3 | Kalle Mäkinen | 2002 | 28.48 | 1:00.15 | 1:33.43 | 2:07.28 | ||||
Vanders | 2:08.79 | |||||||||
4 | Noa Mäkelä | 2001 | 28.90 | 1:01.42 | 1:34.68 | 2:07.65 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 2:08.20 | |||||||||
5 | Harry Zimmermann | 2001 | 30.02 | 1:03.23 | 1:36.84 | 2:09.59 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:09.78 | |||||||||
6 | Eemil Kylmä | 2001 | 28.50 | 1:01.66 | 1:36.41 | 2:10.64 | ||||
Cetus Espoo | 2:14.09 | |||||||||
7 | Leo Mikkonen | 2002 | 29.85 | 1:03.21 | 1:38.17 | 2:11.41 | ||||
Cetus Espoo | 2:13.92 | |||||||||
8 | Daniel Rinne | 2002 | 29.76 | 1:03.18 | 1:37.93 | 2:12.15 | ||||
Cetus Espoo | 2:12.05 | |||||||||
9 | Joel Korhonen | 2002 | 29.76 | 1:04.60 | 1:40.61 | 2:14.06 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:16.59 | |||||||||
10 | Harald Åström | 2001 | 30.76 | 1:05.03 | 1:40.58 | 2:14.84 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:17.60 | |||||||||
11 | Olli Malmberg | 2001 | 30.72 | 1:05.71 | 1:40.99 | 2:15.75 | ||||
Octopus Lohja | 2:13.30 | |||||||||
12 | Mikael Nurmela | 2002 | 31.42 | 1:06.48 | 1:42.35 | 2:15.77 | ||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 2:18.58 | |||||||||
13 | Teemu Annala | 2001 | 30.78 | 1:06.33 | 1:42.38 | 2:18.01 | ||||
Cetus Espoo | 2:14.54 | |||||||||
14 | Touko Luukkonen | 2002 | 30.89 | 1:05.83 | 1:41.55 | 2:18.12 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:16.90 | |||||||||
15 | Oliver Kela | 2002 | 31.18 | 1:06.47 | 1:43.97 | 2:21.38 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 2:21.27 | |||||||||
16 | Kasper Nyman | 2001 | 31.04 | 1:06.84 | 1:45.42 | 2:21.65 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:21.51 | |||||||||
17 | Victor Vardeka | 2001 | 32.21 | 1:08.10 | 1:46.33 | 2:23.09 | ||||
ORCA Helsinki | 2:29.30 | |||||||||
18 | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | 32.98 | 1:10.41 | 1:48.40 | 2:24.04 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:26.92 | |||||||||
19 | Aatu Harju | 2002 | 32.38 | 1:09.66 | 1:48.45 | 2:24.33 | ||||
Vanders | 2:22.02 | |||||||||
20 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 33.01 | 1:11.52 | 1:49.91 | 2:25.98 | ||||
Simmis Grani | 2:30.73 | |||||||||
21 | Lasse Saarinen | 2002 | 32.80 | 1:11.35 | 1:53.70 | 2:35.88 | ||||
Octopus Lohja | 2:31.58 | |||||||||
22 | Henrik Purokoski | 2002 | 39.58 | 1:27.94 | 2:18.58 | 3:08.41 | ||||
Cetus Espoo | 3:07.47 | |||||||||
- | Matias Hjelm | 2002 | DNS | |||||||
Vanders | 2:10.41 | |||||||||
Laji 45, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tony Eriksson | 1995 | 26.19 | 55.50 | 1:26.81 | 1:57.73 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:58.02 | |||||||||
2 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 27.37 | 57.57 | 1:28.45 | 1:59.05 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:00.31 | |||||||||
3 | Reko Patinen | 1998 | 27.51 | 57.53 | 1:29.11 | 1:59.81 | ||||
Nummelan Kisaajat | 1:58.06 | |||||||||
4 | Emil Perkkiö | 2000 | 28.20 | 59.59 | 1:31.17 | 2:02.32 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:03.72 | |||||||||
5 | Lassi Ohtonen | 1992 | 27.33 | 57.34 | 1:29.26 | 2:02.46 | ||||
Cetus Espoo | 2:26.26 | |||||||||
6 | Niki Karlsson | 2000 | 27.23 | 57.80 | 1:30.70 | 2:03.39 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Topias Vainio | 1997 | 28.34 | 59.39 | 1:31.59 | 2:04.23 | ||||
Cetus Espoo | 2:04.43 | |||||||||
8 | Santeri Huhtala | 1998 | 29.39 | 1:01.93 | 1:34.39 | 2:06.95 | ||||
Cetus Espoo | 2:05.77 | |||||||||
9 | Rasmus Virta | 1998 | 29.17 | 1:01.52 | 1:34.35 | 2:07.49 | ||||
Cetus Espoo | 2:05.79 | |||||||||
10 | Atte Somero | 1999 | 28.51 | 59.89 | 1:33.93 | 2:07.62 | ||||
Lahden Kaleva | 2:06.35 | |||||||||
11 | Joona Salminen | 2000 | 30.02 | 1:03.06 | 1:36.14 | 2:07.92 | ||||
Cetus Espoo | 2:09.32 | |||||||||
12 | Veeti Laine | 2000 | 28.16 | 1:00.30 | 1:34.52 | 2:08.68 | ||||
Cetus Espoo | 2:16.76 | |||||||||
13 | Elias Soukola | 1999 | 29.06 | 1:01.21 | 1:34.99 | 2:08.76 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:05.75 | |||||||||
14 | Saku Romo | 2000 | 29.63 | 1:02.01 | 1:35.42 | 2:09.02 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:07.19 | |||||||||
15 | Alex Garcia De La CADeNA | 2000 | 29.48 | 1:01.95 | 1:36.69 | 2:10.95 | ||||
Cetus Espoo | 2:08.94 | |||||||||
16 | Alex Lassila | 2000 | 30.29 | 1:04.09 | 1:38.06 | 2:11.72 | ||||
Cetus Espoo | 2:12.36 | |||||||||
17 | Joonatan Lindfors | 1999 | 29.84 | 1:03.21 | 1:37.89 | 2:12.14 | ||||
Cetus Espoo | 2:12.39 | |||||||||
18 | Frans Antila | 1998 | 30.53 | 1:05.85 | 1:43.57 | 2:21.70 | ||||
Cetus Espoo | 2:18.29 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:03 |
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:12 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 46, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Pinja Paulomo | 2002 | 36.20 | |||||||
Cetus Espoo | 35.90 | |||||||||
2 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 37.03 | |||||||
Cetus Espoo | 36.69 | |||||||||
3 | Tuisku Grundström | 2002 | 37.86 | |||||||
Vanders | 38.64 | |||||||||
4 | Winona Forslund | 2003 | 38.12 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 37.80 | |||||||||
5 | Kaisa Himanen | 2003 | 39.17 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 40.38 | |||||||||
6 | Nea Winqvist | 2002 | 39.20 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 39.73 | |||||||||
7 | Nella Korpela | 2002 | 39.42 | |||||||
Cetus Espoo | 38.85 | |||||||||
8 | Emmi Partanen | 2003 | 39.89 | |||||||
Cetus Espoo | 39.36 | |||||||||
9 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 40.10 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 41.41 | |||||||||
10 | Ronja Nätynki | 2002 | 40.85 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 39.34 | |||||||||
11 | Charlotte Ingberg | 2002 | 41.83 | |||||||
Octopus Lohja | 43.23 | |||||||||
12 | Peppi-stiina Ahti | 2003 | 41.84 | |||||||
Swimming Team Riksu | 41.92 | |||||||||
13 | Roosa Pilsari | 2003 | 43.14 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 42.97 | |||||||||
14 | Viivi Vaajanen | 2002 | 43.44 | |||||||
ORCA Helsinki | 41.33 | |||||||||
15 | Vilma Tuokko | 2002 | 43.48 | |||||||
Lahden Uimaseura | 41.39 | |||||||||
16 | Jenni Alanen | 2002 | 43.68 | |||||||
Cetus Espoo | 43.58 | |||||||||
17 | Sanni Luostarinen | 2002 | 43.87 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 43.41 | |||||||||
18 | Lilja Pakaslahti | 2002 | 46.27 | |||||||
Vanders | 45.91 | |||||||||
19 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 46.29 | |||||||
Vanders | 46.57 | |||||||||
20 | Liina-milana Isotalo | 2003 | 46.83 | |||||||
Salon Uimarit | 45.51 | |||||||||
21 | Anni Seppälä | 2003 | 47.76 | |||||||
Helsingin Uimarit | 49.91 | |||||||||
22 | Alisa Hänninen | 2003 | 49.58 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 50.45 | |||||||||
23 | Sonja Tiira | 2003 | 49.77 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 52.29 | |||||||||
24 | Beatriz Coloma Vanhala | 2003 | 50.46 | |||||||
Helsingin Uimarit | 50.65 | |||||||||
25 | Sara Korpineva | 2003 | 50.86 | |||||||
Salon Uimarit | 49.90 | |||||||||
26 | Helle Peill | 2003 | 52.09 | |||||||
Cetus Espoo | 53.55 | |||||||||
- | Aada Laitila | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Stephanie Lipiäinen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 49.46 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 46, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ida Hulkko | 1998 | 31.93 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 31.80 | |||||||||
2 | Hanna Kareinen | 2000 | 32.42 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 32.87 | |||||||||
3 | Sofia Lehtinen | 2000 | 34.26 | |||||||
Cetus Espoo | 33.77 | |||||||||
4 | Emmi Kölhi | 2000 | 35.17 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 34.15 | |||||||||
4 | Julia Korva | 1999 | 35.17 | |||||||
Octopus Lohja | 35.14 | |||||||||
6 | Adelia Spångberg | 1999 | 36.78 | |||||||
Cetus Espoo | 36.67 | |||||||||
7 | Myra Bengts | 2000 | 37.67 | |||||||
Cetus Espoo | 36.77 | |||||||||
8 | Pippi Nordström | 2001 | 38.12 | |||||||
Helsingin Uimarit | 38.38 | |||||||||
9 | Maija Liukkonen | 2001 | 38.17 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 37.00 | |||||||||
10 | Saara Vesa | 1999 | 39.46 | |||||||
ORCA Helsinki | 39.31 | |||||||||
11 | Helena Knaapi | 1999 | 39.53 | |||||||
Cetus Espoo | 38.70 | |||||||||
12 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | 39.61 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | 40.84 | |||||||||
13 | Fanny Virtanen | 2000 | 40.04 | |||||||
Cetus Espoo | 39.75 | |||||||||
14 | Sini Hirvonen | 2001 | 40.48 | |||||||
Cetus Espoo | 38.65 | |||||||||
15 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 40.68 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 40.31 | |||||||||
16 | Petra Uusikumpu | 2001 | 41.40 | |||||||
Simmis Wanda | 39.77 | |||||||||
17 | Siiri Salokorpi | 2000 | 42.03 | |||||||
Cetus Espoo | 39.69 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:12 |
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 47, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Verneri Viisanen | 2002 | 33.85 | 1:12.80 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.80 | |||||||||
2 | Harry Zimmermann | 2001 | 34.69 | 1:13.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:15.90 | |||||||||
3 | Oskari Rantamäki | 2001 | 34.85 | 1:14.63 | ||||||
Octopus Lohja | 1:15.08 | |||||||||
4 | Eetu Koskinen | 2002 | 36.13 | 1:17.12 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:17.68 | |||||||||
5 | Timi Torkkel | 2001 | 35.34 | 1:17.40 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:14.31 | |||||||||
6 | Niklas Linnanen | 2001 | 35.72 | 1:17.73 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:16.50 | |||||||||
7 | Tatu Jentze | 2001 | 35.90 | 1:18.39 | ||||||
Cetus Espoo | 1:17.65 | |||||||||
8 | Jerry Roine | 2002 | 36.93 | 1:20.11 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:23.95 | |||||||||
9 | Santeri Tuomi | 2001 | 37.79 | 1:20.66 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:20.87 | |||||||||
10 | Elmeri Helander | 2002 | 38.62 | 1:20.78 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:22.80 | |||||||||
11 | Lauri Uosukainen | 2002 | 37.45 | 1:20.99 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:24.44 | |||||||||
12 | Joel Syrjä | 2002 | 38.20 | 1:21.30 | ||||||
Cetus Espoo | 1:23.37 | |||||||||
13 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 37.74 | 1:21.83 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:21.11 | |||||||||
14 | Matias Ola | 2002 | 38.68 | 1:21.91 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:19.41 | |||||||||
15 | Max Åström | 2002 | 38.83 | 1:23.33 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.75 | |||||||||
16 | Matias Vikman | 2001 | 39.98 | 1:26.08 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:24.19 | |||||||||
17 | Johannes Heikkinen | 2001 | 41.11 | 1:27.14 | ||||||
Octopus Lohja | 1:28.89 | |||||||||
18 | Akseli Lehtonen | 2002 | 40.12 | 1:29.30 | ||||||
Octopus Lohja | 1:28.45 | |||||||||
19 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 41.68 | 1:30.49 | ||||||
Cetus Espoo | 1:25.36 | |||||||||
- | Aleksanteri Nord | 2002 | DNS | |||||||
Vanders | 1:28.84 | |||||||||
Laji 47, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 29.45 | 1:03.68 | ||||||
Cetus Espoo | 1:02.42 | |||||||||
2 | Lassi Ohtonen | 1992 | 29.81 | 1:04.83 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.45 | |||||||||
3 | Eetu Alitalo | 1999 | 32.64 | 1:11.89 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.90 | |||||||||
4 | Eelis Hukka | 1999 | 33.55 | 1:14.51 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:12.94 | |||||||||
5 | Lassi Ruohonen | 1998 | 35.16 | 1:17.01 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:13.59 | |||||||||
6 | Joel Vaitilo | 1998 | 36.26 | 1:18.64 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.53 | |||||||||
7 | Matias Blomfelt | 2000 | 37.50 | 1:22.28 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:20.92 | |||||||||
8 | Miika Mäentaus | 1998 | 38.56 | 1:24.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:21 |
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:34 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 48, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Jämsä | 2002 | 1:13.36 | 2:38.46 | 4:23.79 | 5:39.55 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 5:38.65 | |||||||||
2 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 1:19.72 | 2:52.00 | 4:29.34 | 5:48.68 | ||||
Cetus Espoo | 5:40.35 | |||||||||
3 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 1:16.84 | 2:53.00 | 4:37.18 | 5:56.93 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:47.29 | |||||||||
4 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 1:21.01 | 2:52.54 | 4:40.60 | 6:03.84 | ||||
Cetus Espoo | 5:56.53 | |||||||||
5 | Ella Haravuori | 2002 | 1:24.38 | 2:57.77 | 4:39.00 | 6:03.95 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Cami Wacklin | 2002 | 1:26.57 | 3:00.66 | 4:48.81 | 6:16.51 | ||||
Cetus Espoo | 6:30.48 | |||||||||
7 | Delia Helena Aho | 2003 | 1:37.87 | 3:16.75 | 5:09.15 | 6:31.27 | ||||
Cetus Espoo | 6:38.39 | |||||||||
Laji 48, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino Otava | 1999 | 1:11.57 | 2:33.53 | 4:03.43 | 5:11.86 | ||||
Cetus Espoo | 5:07.19 | |||||||||
2 | Lyydia Kalenius | 2000 | 1:10.99 | 2:34.01 | 4:02.18 | 5:13.94 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Jade Pönni | 1997 | 1:10.74 | 2:36.21 | 4:05.78 | 5:23.20 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Roosa Nieminen | 1999 | 1:15.26 | 2:47.35 | 4:21.20 | 5:42.43 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Amanda Rapinoja | 2001 | 1:21.63 | 2:49.81 | 4:29.62 | 5:52.90 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:34 |
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:50 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 49, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jere Ruuhonen | 2001 | 29.30 | 1:04.14 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.46 | |||||||||
2 | Matias Hjelm | 2002 | 30.20 | 1:05.71 | ||||||
Vanders | 1:08.94 | |||||||||
3 | Leo Mikkonen | 2002 | 30.83 | 1:05.72 | ||||||
Cetus Espoo | 1:05.65 | |||||||||
4 | Daniel Rinne | 2002 | 30.86 | 1:05.96 | ||||||
Cetus Espoo | 1:04.54 | |||||||||
5 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 30.38 | 1:08.59 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:08.44 | |||||||||
6 | Roope Tsutsunen | 2002 | 32.31 | 1:10.74 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:09.85 | |||||||||
7 | Olli Malmberg | 2001 | 32.34 | 1:11.36 | ||||||
Octopus Lohja | 1:06.57 | |||||||||
8 | Ali Gardberg | 2001 | 32.09 | 1:11.54 | ||||||
Simmis Wanda | 1:12.19 | |||||||||
9 | Ville Lauslahti | 2001 | 32.69 | 1:11.74 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.00 | |||||||||
10 | Otto Sormunen | 2002 | 35.14 | 1:18.20 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.37 | |||||||||
11 | Sampo Peltola | 2002 | 34.83 | 1:19.87 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:22.25 | |||||||||
12 | Eetu Häkkinen | 2001 | 37.02 | 1:20.17 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:18.31 | |||||||||
13 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 38.57 | 1:21.96 | ||||||
Simmis Grani | 1:27.36 | |||||||||
- | Elias Jääskeläinen | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:11.40 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 49, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 25.29 | 54.97 | ||||||
Cetus Espoo | 53.81 | |||||||||
2 | Tony Eriksson | 1995 | 26.05 | 57.12 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 56.05 | |||||||||
3 | Oskar Mäkelä | 1998 | 28.16 | 1:01.08 | ||||||
Octopus Lohja | 1:00.83 | |||||||||
4 | Kristian Johansson | 1969 | 28.67 | 1:01.18 | ||||||
Cetus Espoo | 1:01.31 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:50 |
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:07 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 50, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 33.14 | 1:08.41 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.42 | |||||||||
2 | Helmi Tossavainen | 2002 | 34.31 | 1:11.35 | ||||||
Cetus Espoo | 1:10.06 | |||||||||
3 | Venla Suihkonen | 2002 | 34.95 | 1:12.24 | ||||||
Octopus Lohja | 1:10.15 | |||||||||
4 | Minttu Paalanen | 2003 | 36.08 | 1:13.12 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:15.61 | |||||||||
5 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 36.84 | 1:13.99 | ||||||
Cetus Espoo | 1:16.13 | |||||||||
6 | Kaisa Himanen | 2003 | 35.97 | 1:14.10 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:13.99 | |||||||||
7 | Milla Nikkanen | 2002 | 35.65 | 1:14.51 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 1:11.91 | |||||||||
8 | Emma Johansson | 2003 | 36.81 | 1:14.87 | ||||||
Cetus Espoo | 1:12.76 | |||||||||
9 | Vilja Grundström | 2003 | 35.93 | 1:15.63 | ||||||
Vanders | 1:14.76 | |||||||||
10 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 36.89 | 1:15.67 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:14.28 | |||||||||
11 | Emilia Lyyra | 2003 | 36.71 | 1:15.76 | ||||||
Vanders | 1:16.19 | |||||||||
12 | Lotta Lehtoila | 2003 | 36.28 | 1:16.19 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:15.17 | |||||||||
13 | Viivi Sorri | 2003 | 36.49 | 1:16.98 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:17.16 | |||||||||
14 | Vera Vartiainen | 2002 | 37.14 | 1:17.38 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:17.18 | |||||||||
15 | Verna Rostedt | 2002 | 37.03 | 1:17.45 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.87 | |||||||||
16 | Vilma Norja | 2002 | 37.17 | 1:17.71 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.78 | |||||||||
17 | Róza Nagy | 2003 | 38.77 | 1:18.63 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.06 | |||||||||
18 | Julia Peltola | 2003 | 38.66 | 1:18.67 | ||||||
Cetus Espoo | 1:20.85 | |||||||||
19 | Janna Salminen | 2003 | 39.14 | 1:18.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:17.66 | |||||||||
20 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 39.32 | 1:19.09 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.94 | |||||||||
21 | Diana Seiger | 2003 | 38.02 | 1:19.13 | ||||||
Cetus Espoo | 1:19.03 | |||||||||
22 | Iina Von Schrowe | 2003 | 38.88 | 1:19.38 | ||||||
Cetus Espoo | 1:18.77 | |||||||||
23 | Veera Skinnari | 2003 | 38.06 | 1:19.70 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:20.47 | |||||||||
24 | Sini Heikkilä | 2003 | 37.21 | 1:20.35 | ||||||
Salon Uimarit | 1:18.04 | |||||||||
25 | Julia Sairanen | 2003 | 38.61 | 1:20.82 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:16.97 | |||||||||
26 | Cindy Palm | 2003 | 39.28 | 1:21.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.15 | |||||||||
27 | Essi Salokorpi | 2003 | 39.74 | 1:22.15 | ||||||
Cetus Espoo | 1:22.01 | |||||||||
28 | Julia Romo | 2003 | 40.63 | 1:22.46 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:18.81 | |||||||||
29 | Aada Viitamäki | 2003 | 40.35 | 1:22.72 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 1:21.09 | |||||||||
30 | Ida Nuppola | 2002 | 40.18 | 1:22.82 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:20.72 | |||||||||
31 | Vilja Laaksonen | 2002 | 39.06 | 1:23.09 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:22.86 | |||||||||
32 | Julie Nikkilä | 2003 | 41.41 | 1:24.38 | ||||||
Vanders | 1:24.07 | |||||||||
33 | Aino Villanen | 2003 | 40.90 | 1:24.74 | ||||||
Salon Uimarit | 1:24.11 | |||||||||
34 | Essi Helle | 2002 | 41.26 | 1:25.78 | ||||||
Helsingin Uimarit | 1:22.46 | |||||||||
35 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 42.24 | 1:27.20 | ||||||
Vanders | 1:23.77 | |||||||||
36 | Laura Pitkänen | 2002 | 40.42 | 1:28.08 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:29.32 | |||||||||
37 | Julia Salminen | 2002 | 43.49 | 1:28.50 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:26.33 | |||||||||
38 | Delia Helena Aho | 2003 | 42.99 | 1:28.63 | ||||||
Cetus Espoo | 1:30.17 | |||||||||
39 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 43.25 | 1:29.73 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.27 | |||||||||
40 | Peppi-stiina Ahti | 2003 | 42.28 | 1:30.46 | ||||||
Swimming Team Riksu | 1:23.43 | |||||||||
41 | Alisa Hänninen | 2003 | 46.37 | 1:34.30 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:32.19 | |||||||||
42 | Sonja Tiira | 2003 | 52.45 | 1:48.75 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:53.41 | |||||||||
Laji 50, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 31.88 | 1:05.43 | ||||||
Cetus Espoo | 1:03.27 | |||||||||
2 | Sini Koivu | 1999 | 32.28 | 1:07.52 | ||||||
Cetus Espoo | 1:06.19 | |||||||||
3 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 33.71 | 1:08.40 | ||||||
Cetus Espoo | 1:07.57 | |||||||||
4 | Venla Niemelä | 1999 | 34.86 | 1:11.82 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:10.54 | |||||||||
5 | Henna Haipus | 2001 | 35.01 | 1:11.99 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:11.99 | |||||||||
6 | Marilla Parhiala | 2000 | 35.46 | 1:12.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.03 | |||||||||
7 | Anna Röytiö | 1998 | 35.50 | 1:14.36 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:09.31 | |||||||||
8 | Mette Konttila | 2001 | 36.11 | 1:14.42 | ||||||
Octopus Lohja | 1:15.55 | |||||||||
8 | Ronja Riihinen | 2000 | 35.99 | 1:14.42 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.82 | |||||||||
10 | Senni Ovaskainen | 2001 | 36.14 | 1:14.78 | ||||||
Lahden Uimaseura | 1:12.23 | |||||||||
11 | Emilia Flyckt | 2001 | 36.38 | 1:16.36 | ||||||
Cetus Espoo | 1:13.60 | |||||||||
12 | Saara Vesa | 1999 | 36.90 | 1:16.59 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:11.70 | |||||||||
13 | Riina Karola | 2000 | 36.31 | 1:16.85 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:15.69 | |||||||||
14 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 37.44 | 1:17.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Jasmin Kumpulainen | 1998 | 39.10 | 1:21.45 | ||||||
Octopus Lohja | 1:20.54 | |||||||||
16 | Maija Liukkonen | 2001 | 43.11 | 1:27.07 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | 1:25.59 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:07 |
Tulokset Laji 51 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:12 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 51, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Haikonen | 2001 | 28.52 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 28.66 | |||||||||
2 | Teemu Annala | 2001 | 30.22 | |||||||
Cetus Espoo | 30.53 | |||||||||
3 | Perttu Somero | 2001 | 30.95 | |||||||
Lahden Kaleva | 31.54 | |||||||||
4 | Oscar Skjäl | 2002 | 31.04 | |||||||
Cetus Espoo | 30.30 | |||||||||
5 | Oskari Rantamäki | 2001 | 31.75 | |||||||
Octopus Lohja | 31.89 | |||||||||
6 | Aatu Harju | 2002 | 33.21 | |||||||
Vanders | 33.48 | |||||||||
7 | Max Åström | 2002 | 33.89 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Oliver Kela | 2002 | 35.17 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 36.15 | |||||||||
9 | Aarne Myllynen | 2002 | 35.33 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.06 | |||||||||
10 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 41.27 | |||||||
Cetus Espoo | 41.24 | |||||||||
Laji 51, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 27.36 | |||||||
Cetus Espoo | 26.71 | |||||||||
2 | Topias Vainio | 1997 | 28.85 | |||||||
Cetus Espoo | 28.24 | |||||||||
3 | Elmo Kiuru | 1997 | 29.50 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 28.26 | |||||||||
4 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 29.76 | |||||||
Cetus Espoo | 29.51 | |||||||||
5 | Antti Leiponen | 1998 | 29.78 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.21 | |||||||||
6 | Alex Garcia De La CADeNA | 2000 | 29.91 | |||||||
Cetus Espoo | 29.31 | |||||||||
6 | Martti Tervanen | 2000 | 29.91 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.86 | |||||||||
8 | Lassi Ruohonen | 1998 | 30.09 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 29.69 | |||||||||
9 | Juho Röytiö | 1998 | 30.17 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 29.46 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:12 |
Tulokset Laji 52 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 52, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Jämsä | 2002 | 33.07 | 1:13.21 | 1:54.22 | 2:35.67 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 2:39.82 | |||||||||
2 | Siri Auvinen | 2002 | 34.33 | 1:12.58 | 1:53.74 | 2:35.70 | ||||
Cetus Espoo | 2:34.66 | |||||||||
3 | Nea Winqvist | 2002 | 33.86 | 1:13.28 | 1:56.50 | 2:41.57 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:38.08 | |||||||||
4 | Charlotte Ingberg | 2002 | 33.31 | 1:14.54 | 1:59.76 | 2:44.20 | ||||
Octopus Lohja | 2:48.49 | |||||||||
5 | Minttu Paalanen | 2003 | 38.69 | 1:23.84 | 2:07.64 | 2:46.90 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:41.74 | |||||||||
6 | Marleen Mikk | 2002 | 35.59 | 1:21.34 | 2:11.21 | 2:56.76 | ||||
Cetus Espoo | 2:57.44 | |||||||||
7 | Nicole Sundell | 2003 | 37.45 | 1:23.02 | 2:11.00 | 3:00.19 | ||||
ORCA Helsinki | 2:56.10 | |||||||||
8 | Aino Paju | 2003 | 35.84 | 1:23.29 | 2:12.50 | 3:05.36 | ||||
Vanders | 2:57.88 | |||||||||
Laji 52, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anna Kotonen | 1997 | 33.19 | 1:10.68 | 1:49.46 | 2:29.83 | ||||
Cetus Espoo | 2:25.98 | |||||||||
2 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | 34.27 | 1:13.78 | 1:55.20 | 2:36.15 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 2:40.31 | |||||||||
3 | Jenni Kukkonen | 1999 | 33.62 | 1:12.55 | 1:53.52 | 2:37.25 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:34.41 | |||||||||
4 | Wilma Andreasen | 2000 | 33.24 | 1:14.20 | 1:57.46 | 2:40.96 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:40.66 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:21 |
Tulokset Laji 53 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:32 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 53, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Mustonen | 2001 | 28.83 | 1:06.64 | 1:48.35 | 2:20.67 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:21.49 | |||||||||
2 | Harry Zimmermann | 2001 | 29.53 | 1:08.20 | 1:50.46 | 2:24.43 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:24.82 | |||||||||
3 | Noa Mäkelä | 2001 | 30.82 | 1:12.00 | 1:54.20 | 2:27.66 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 2:27.15 | |||||||||
4 | Timi Torkkel | 2001 | 29.66 | 1:11.51 | 1:54.06 | 2:29.86 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 2:29.07 | |||||||||
5 | Elias Filippovits | 2002 | 30.89 | 1:09.95 | 1:54.82 | 2:30.52 | ||||
ORCA Helsinki | 2:30.86 | |||||||||
6 | Elias Juntunen | 2002 | 33.67 | 1:11.74 | 1:57.36 | 2:31.71 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 2:32.59 | |||||||||
7 | Harald Åström | 2001 | 35.04 | 1:18.07 | 2:00.76 | 2:35.18 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:35.88 | |||||||||
8 | Elmeri Helander | 2002 | 33.54 | 1:19.24 | 2:02.54 | 2:35.58 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:37.24 | |||||||||
9 | Santeri Tuomi | 2001 | 31.50 | 1:12.46 | 1:58.14 | 2:37.02 | ||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:34.21 | |||||||||
10 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 34.23 | 1:14.26 | 2:00.44 | 2:37.15 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:37.59 | |||||||||
11 | Jerry Roine | 2002 | 35.07 | 1:18.30 | 2:02.30 | 2:39.38 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:46.83 | |||||||||
12 | Niklas Linnanen | 2001 | 34.24 | 1:21.03 | 2:05.39 | 2:40.98 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:42.26 | |||||||||
13 | Matias Ola | 2002 | 35.90 | 1:20.20 | 2:05.28 | 2:43.88 | ||||
ORCA Helsinki | 2:40.10 | |||||||||
14 | Lauri Uosukainen | 2002 | 34.21 | 1:17.14 | 2:05.59 | 2:44.07 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:50.19 | |||||||||
15 | Muhammed Tantula | 2002 | 34.90 | 1:20.75 | 2:13.64 | 2:51.15 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Otto Sormunen | 2002 | 37.99 | 1:20.39 | 2:13.65 | 2:54.02 | ||||
Cetus Espoo | 3:01.26 | |||||||||
17 | Elias Jääskeläinen | 2002 | 35.33 | 1:21.65 | 2:23.52 | 3:01.80 | ||||
Cetus Espoo | 3:05.56 | |||||||||
- | Roope Tsutsunen | 2002 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | 2:31.04 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 53, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juho Röytiö | 1998 | 31.05 | 1:06.99 | 1:49.23 | 2:22.19 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 2:22.80 | |||||||||
2 | Atte Somero | 1999 | 29.14 | 1:06.77 | 1:50.64 | 2:24.87 | ||||
Lahden Kaleva | 2:22.51 | |||||||||
3 | Alex Lassila | 2000 | 28.79 | 1:08.21 | 1:52.80 | 2:26.44 | ||||
Cetus Espoo | 2:30.09 | |||||||||
4 | Veeti Laine | 2000 | 29.42 | 1:09.66 | 1:54.15 | 2:26.88 | ||||
Cetus Espoo | 2:34.97 | |||||||||
5 | Saku Romo | 2000 | 31.38 | 1:11.18 | 1:54.10 | 2:27.25 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:33.89 | |||||||||
6 | Eelis Hukka | 1999 | 30.19 | 1:09.61 | 1:52.38 | 2:27.75 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 2:25.08 | |||||||||
7 | Joona Salminen | 2000 | 32.34 | 1:11.37 | 1:55.86 | 2:28.83 | ||||
Cetus Espoo | 2:31.04 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:32 |
Tulokset Laji 54 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:14 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 54, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jonna Vasara | 2002 | 1:10.42 | 2:26.54 | 3:43.37 | 4:56.81 | ||||
Cetus Espoo | 5:01.55 | |||||||||
2 | Jenni Alanen | 2002 | 1:10.52 | 2:27.18 | 3:43.61 | 4:57.14 | ||||
Cetus Espoo | 5:06.82 | |||||||||
3 | Ronja Nätynki | 2002 | 1:09.31 | 2:25.69 | 3:44.01 | 4:57.75 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 5:06.39 | |||||||||
4 | Kaarin Rapinoja | 2003 | 1:11.73 | 2:27.45 | 3:42.97 | 4:57.88 | ||||
Cetus Espoo | 5:13.61 | |||||||||
5 | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | 1:11.92 | 2:27.93 | 3:44.55 | 4:59.98 | ||||
Cetus Espoo | 5:19.49 | |||||||||
6 | Venla Suihkonen | 2002 | 1:12.49 | 2:31.27 | 3:49.21 | 5:01.37 | ||||
Octopus Lohja | 5:00.75 | |||||||||
7 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 1:12.41 | 2:30.09 | 3:47.50 | 5:02.02 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 5:04.11 | |||||||||
8 | Iina Von Schrowe | 2003 | 1:13.47 | 2:31.00 | 3:48.28 | 5:03.49 | ||||
Cetus Espoo | 5:17.39 | |||||||||
9 | Veera Saarelainen | 2002 | 1:09.79 | 2:28.33 | 3:47.24 | 5:05.43 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 4:57.17 | |||||||||
10 | Diana Seiger | 2003 | 1:13.84 | 2:35.53 | 3:56.83 | 5:14.10 | ||||
Cetus Espoo | 5:19.27 | |||||||||
11 | Sofia Långström | 2003 | 1:12.84 | 2:34.10 | 3:56.35 | 5:17.35 | ||||
Cetus Espoo | 5:07.15 | |||||||||
12 | Veera Skinnari | 2003 | 1:16.93 | 2:40.31 | 4:00.84 | 5:21.14 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:24.73 | |||||||||
13 | Agneta Kallas | 2002 | 1:14.46 | 2:36.19 | 4:00.69 | 5:23.04 | ||||
Simmis Wanda | 5:25.42 | |||||||||
14 | Siiri Hargreaves | 2003 | 1:16.86 | 2:40.78 | 4:04.44 | 5:26.08 | ||||
Cetus Espoo | 5:32.54 | |||||||||
15 | Rosalia Turunen | 2002 | 1:15.42 | 2:38.76 | 4:03.69 | 5:27.84 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 5:23.67 | |||||||||
16 | Vilma Tuokko | 2002 | 1:15.94 | 2:42.10 | 4:08.73 | 5:32.96 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:30.32 | |||||||||
17 | Emilia Hokkanen | 2003 | 1:23.18 | 2:50.93 | 4:19.57 | 5:45.84 | ||||
Lahden Uimaseura | 5:45.71 | |||||||||
18 | Helle Peill | 2003 | 1:23.84 | 2:58.75 | 4:32.47 | 6:02.81 | ||||
Cetus Espoo | 6:20.34 | |||||||||
19 | Sara Korpineva | 2003 | 1:28.74 | 3:04.45 | 4:40.27 | 6:12.94 | ||||
Salon Uimarit | 6:42.06 | |||||||||
20 | Liina-milana Isotalo | 2003 | 1:26.24 | 3:02.97 | 4:41.30 | 6:17.65 | ||||
Salon Uimarit | 6:20.55 | |||||||||
- | Oona Siltala | 2002 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | 5:00.20 | |||||||||
Laji 54, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nea Rinne | 1995 | 1:04.09 | 2:13.67 | 3:22.52 | 4:28.54 | ||||
Cetus Espoo | 4:34.05 | |||||||||
2 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 1:03.77 | 2:14.03 | 3:25.51 | 4:33.61 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Sini Koivu | 1999 | 1:06.26 | 2:19.50 | 3:33.94 | 4:45.56 | ||||
Cetus Espoo | 4:40.29 | |||||||||
4 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 1:09.91 | 2:24.92 | 3:38.88 | 4:50.23 | ||||
Cetus Espoo | 4:50.88 | |||||||||
5 | Jenni Kukkonen | 1999 | 1:08.87 | 2:22.90 | 3:37.64 | 4:50.64 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 4:46.87 | |||||||||
6 | Sanna Saarinen | 1998 | 1:08.43 | 2:22.82 | 3:37.83 | 4:52.11 | ||||
Simmis Wanda | 4:51.70 | |||||||||
7 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | 1:10.06 | 2:25.50 | 3:41.59 | 4:56.63 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 4:56.31 | |||||||||
8 | Saana Liikonen | 2001 | 1:11.94 | 2:28.47 | 3:45.19 | 4:59.17 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Kia Karike | 1999 | 1:11.55 | 2:30.36 | 3:50.56 | 5:08.64 | ||||
Cetus Espoo | 4:58.94 | |||||||||
10 | Liia Louhikoski | 2001 | 1:11.74 | 2:31.57 | 3:52.51 | 5:15.20 | ||||
Vanders | 5:08.50 | |||||||||
11 | Meri Ojala | 2000 | 1:14.85 | 2:37.14 | 3:59.79 | 5:21.39 | ||||
Helsingin Uimarit | 5:21.62 | |||||||||
12 | Marie Währn | 2000 | 1:15.45 | 2:40.46 | 4:05.25 | 5:32.27 | ||||
Cetus Espoo | 5:31.59 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:14 |
Tulokset Laji 55 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 55, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Haikonen | 2001 | 25.46 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 25.31 | |||||||||
2 | Eemil Kylmä | 2001 | 25.67 | |||||||
Cetus Espoo | 25.83 | |||||||||
3 | Noa Mäkelä | 2001 | 26.33 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | 25.95 | |||||||||
4 | Onni-kalle Luomala | 2002 | 26.56 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.72 | |||||||||
5 | Jere Ruuhonen | 2001 | 26.70 | |||||||
Cetus Espoo | 26.04 | |||||||||
6 | Max Åström | 2002 | 27.00 | |||||||
Cetus Espoo | 29.54 | |||||||||
7 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 27.51 | |||||||
Helsingin Uimarit | 27.37 | |||||||||
8 | Ivan Turbin | 2001 | 27.53 | |||||||
Cetus Espoo | 27.65 | |||||||||
9 | Joel Korhonen | 2002 | 27.82 | |||||||
Helsingin Uimarit | 28.48 | |||||||||
10 | Tatu Jentze | 2001 | 28.40 | |||||||
Cetus Espoo | 28.57 | |||||||||
11 | Muhammed Tantula | 2002 | 28.63 | |||||||
Simmis Grani | 29.82 | |||||||||
12 | Emil Kärkkäinen | 2002 | 28.75 | |||||||
ORCA Helsinki | 29.02 | |||||||||
13 | Nikas Daniel Krjukov | 2002 | 28.96 | |||||||
Lahden Uimaseura | 29.10 | |||||||||
14 | Victor Vardeka | 2001 | 29.00 | |||||||
ORCA Helsinki | 28.82 | |||||||||
15 | Pyry Kurunsaari | 2001 | 29.05 | |||||||
Cetus Espoo | 32.14 | |||||||||
16 | Kasper Nyman | 2001 | 29.24 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 28.90 | |||||||||
17 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 29.32 | |||||||
Cetus Espoo | 29.87 | |||||||||
18 | Matias Vikman | 2001 | 29.39 | |||||||
ORCA Helsinki | 28.87 | |||||||||
19 | Touko Luukkonen | 2002 | 29.62 | |||||||
Helsingin Uimarit | 29.97 | |||||||||
20 | Joel Syrjä | 2002 | 29.78 | |||||||
Cetus Espoo | 29.67 | |||||||||
21 | Lasse Saarinen | 2002 | 30.37 | |||||||
Octopus Lohja | 29.98 | |||||||||
22 | Johannes Heikkinen | 2001 | 31.73 | |||||||
Octopus Lohja | 32.72 | |||||||||
- | Henrik Purokoski | 2002 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 36.25 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sampo Peltola | 2002 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 29.70 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 55, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 22.82 | |||||||
Cetus Espoo | 21.92 | |||||||||
2 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 23.61 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 23.27 | |||||||||
3 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 23.63 | |||||||
Cetus Espoo | 23.68 | |||||||||
4 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 24.34 | |||||||
Cetus Espoo | 23.55 | |||||||||
5 | Juha Kollin | 1993 | 24.60 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 24.62 | |||||||||
6 | Elmo Kiuru | 1997 | 24.93 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 24.66 | |||||||||
7 | Antti Leiponen | 1998 | 25.65 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 25.44 | |||||||||
8 | Martti Tervanen | 2000 | 26.01 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 25.96 | |||||||||
9 | Eelis Hukka | 1999 | 26.55 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 26.39 | |||||||||
9 | Elias Soukola | 1999 | 26.55 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.69 | |||||||||
11 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 26.71 | |||||||
Cetus Espoo | 26.75 | |||||||||
12 | Miika Mäentaus | 1998 | 26.77 | |||||||
Cetus Espoo | 26.64 | |||||||||
13 | Santeri Huhtala | 1998 | 26.95 | |||||||
Cetus Espoo | 26.50 | |||||||||
14 | Joni Honkala | 1995 | 27.22 | |||||||
Hydra Platypus | 27.12 | |||||||||
15 | Lassi Ruohonen | 1998 | 27.66 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 26.85 | |||||||||
16 | Frans Antila | 1998 | 27.71 | |||||||
Cetus Espoo | 27.94 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:21 |
Tulokset Laji 56 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:41 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 56, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Einiö | 2003 | 38.93 | 1:23.47 | 2:07.47 | 2:51.61 | ||||
Gladius Kirkkonummi | 2:49.06 | |||||||||
2 | Róza Nagy | 2003 | 39.29 | 1:23.03 | 2:07.84 | 2:53.03 | ||||
Cetus Espoo | 2:53.09 | |||||||||
3 | Cindy Palm | 2003 | 40.85 | 1:26.52 | 2:10.29 | 2:54.19 | ||||
Cetus Espoo | 3:04.76 | |||||||||
4 | Winona Forslund | 2003 | 39.68 | 1:23.42 | 2:08.95 | 2:54.69 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 2:58.02 | |||||||||
5 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 39.70 | 1:24.59 | 2:10.24 | 2:56.39 | ||||
Cetus Espoo | 2:49.71 | |||||||||
6 | Emma Johansson | 2003 | 40.61 | 1:26.21 | 2:12.27 | 2:58.01 | ||||
Cetus Espoo | 3:03.88 | |||||||||
7 | Verna Rostedt | 2002 | 41.30 | 1:26.49 | 2:13.02 | 2:59.76 | ||||
Cetus Espoo | 3:03.38 | |||||||||
8 | Nella Korpela | 2002 | 41.33 | 1:27.71 | 2:14.15 | 3:00.03 | ||||
Cetus Espoo | 3:01.47 | |||||||||
9 | Julia Sairanen | 2003 | 41.46 | 1:27.76 | 2:15.74 | 3:03.00 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:56.59 | |||||||||
10 | Ronja Nätynki | 2002 | 43.89 | 1:31.67 | 2:20.39 | 3:06.99 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 3:04.39 | |||||||||
11 | Emmi Partanen | 2003 | 43.46 | 1:32.31 | 2:20.96 | 3:08.63 | ||||
Cetus Espoo | 3:10.56 | |||||||||
12 | Tuisku Grundström | 2002 | 42.30 | 1:29.74 | 2:19.59 | 3:12.79 | ||||
Vanders | 3:03.78 | |||||||||
13 | Milli Kosunen | 2002 | 44.21 | 1:33.08 | 2:24.10 | 3:14.26 | ||||
Cetus Espoo | 3:11.26 | |||||||||
14 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 40.33 | 1:29.02 | 2:23.07 | 3:16.14 | ||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 3:08.19 | |||||||||
15 | Nicole Sundell | 2003 | 45.49 | 1:35.70 | 2:27.11 | 3:17.52 | ||||
ORCA Helsinki | 3:20.55 | |||||||||
16 | Jenny Kareinen | 2002 | 43.94 | 1:35.05 | 2:26.75 | 3:18.17 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 3:09.24 | |||||||||
17 | Viivi Vaajanen | 2002 | 44.82 | 1:36.01 | 2:30.09 | 3:22.23 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
18 | Vilja Laaksonen | 2002 | 46.12 | 1:39.73 | 2:34.36 | 3:29.51 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Sanni Luostarinen | 2002 | 47.02 | 1:40.73 | 2:36.10 | 3:30.86 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 3:31.31 | |||||||||
20 | Maria Pesso | 2002 | 51.44 | 1:47.61 | 2:44.51 | 3:41.46 | ||||
Simmis Grani | 3:36.48 | |||||||||
21 | Nelli Varjovaara | 2002 | 50.23 | 1:49.49 | 2:47.36 | 3:44.82 | ||||
Simmis Grani | 3:41.52 | |||||||||
- | Vilja Grundström | 2003 | DSQ | |||||||
Vanders | 2:59.77 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 56, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emilia Flyckt | 2001 | 37.66 | 1:19.80 | 2:01.91 | 2:42.65 | ||||
Cetus Espoo | 2:40.91 | |||||||||
2 | Emmi Kölhi | 2000 | 36.37 | 1:18.34 | 2:00.62 | 2:42.88 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:41.72 | |||||||||
3 | Ida Hulkko | 1998 | 35.99 | 1:19.00 | 2:02.13 | 2:44.71 | ||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
4 | Sohvi Nenonen | 1999 | 37.36 | 1:19.19 | 2:02.12 | 2:44.82 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Hanna Kareinen | 2000 | 38.46 | 1:21.05 | 2:03.54 | 2:45.76 | ||||
Helsingfors Simsällskap | 2:44.76 | |||||||||
6 | Henna Haipus | 2001 | 40.91 | 1:25.92 | 2:10.97 | 2:56.37 | ||||
Kempeleen Pyrintö | 2:57.22 | |||||||||
7 | Pippi Nordström | 2001 | 38.60 | 1:23.74 | 2:10.87 | 2:57.79 | ||||
Helsingin Uimarit | 2:55.25 | |||||||||
8 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 41.04 | 1:26.80 | 2:13.56 | 3:00.91 | ||||
Swimming Jyväskylä | 3:00.59 | |||||||||
9 | Jenni Kukkonen | 1999 | 42.39 | 1:30.67 | 2:18.40 | 3:05.17 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Amanda Rapinoja | 2001 | 42.50 | 1:29.63 | 2:17.69 | 3:06.08 | ||||
Cetus Espoo | 2:58.48 | |||||||||
11 | Sini Hirvonen | 2001 | 42.24 | 1:29.75 | 2:19.44 | 3:09.74 | ||||
Cetus Espoo | 3:00.88 | |||||||||
12 | Maija Liukkonen | 2001 | 44.34 | 1:34.63 | 2:25.37 | 3:16.16 | ||||
Mikkelin Uimaseura | 3:05.22 | |||||||||
13 | Aino Lehtinen | 2001 | 45.68 | 1:37.43 | 2:30.03 | 3:20.67 | ||||
Cetus Espoo | 3:19.11 | |||||||||
- | Myra Bengts | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 2:53.03 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:41 |
Tulokset Laji 57 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:48 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 57, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Perttu Somero | 2001 | 31.88 | 1:07.88 | 1:45.37 | 2:22.49 | ||||
Lahden Kaleva | 2:19.87 | |||||||||
2 | Jere Ruuhonen | 2001 | 34.02 | 1:11.60 | 1:51.13 | 2:32.82 | ||||
Cetus Espoo | 2:23.76 | |||||||||
3 | Ruslan Panschin | 2001 | 33.87 | 1:13.07 | 1:55.52 | 2:37.33 | ||||
ORCA Helsinki | 2:33.69 | |||||||||
4 | Lauri Uosukainen | 2002 | 37.23 | 1:17.81 | 1:58.61 | 2:37.37 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:40.40 | |||||||||
5 | Aarne Myllynen | 2002 | 37.06 | 1:17.47 | 1:58.61 | 2:39.46 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:44.58 | |||||||||
6 | Oliver Kela | 2002 | 37.83 | 1:19.01 | 2:00.93 | 2:40.76 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 2:40.22 | |||||||||
7 | Ville Lauslahti | 2001 | 37.87 | 1:18.95 | 2:01.32 | 2:41.10 | ||||
Cetus Espoo | 2:41.09 | |||||||||
8 | Eetu Koskinen | 2002 | 38.67 | 1:20.66 | 2:03.12 | 2:44.30 | ||||
Lahden Uimaseura | 2:46.94 | |||||||||
9 | Henrik Purokoski | 2002 | 46.38 | 1:35.74 | 2:27.13 | 3:16.42 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Kalle Mäkinen | 2002 | DSQ | |||||||
Vanders | 2:21.61 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 57, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eetu Alitalo | 1999 | 32.61 | 1:08.75 | 1:45.37 | 2:20.74 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Juho Röytiö | 1998 | 33.28 | 1:09.16 | 1:46.99 | 2:23.34 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | 2:17.84 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:48 |
Tulokset Laji 58 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 58, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siri Auvinen | 2002 | 28.60 | |||||||
Cetus Espoo | 30.25 | |||||||||
2 | Nea Winqvist | 2002 | 30.29 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 30.07 | |||||||||
3 | Siiri Jämsä | 2002 | 30.32 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 30.99 | |||||||||
4 | Julia Peltola | 2003 | 32.45 | |||||||
Cetus Espoo | 33.58 | |||||||||
5 | Sara Virtanen | 2002 | 32.56 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 32.32 | |||||||||
6 | Aino Paju | 2003 | 32.84 | |||||||
Vanders | 33.04 | |||||||||
7 | Viivi Sorri | 2003 | 33.23 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 33.01 | |||||||||
8 | Marleen Mikk | 2002 | 33.37 | |||||||
Cetus Espoo | 34.19 | |||||||||
9 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 33.48 | |||||||
Cetus Espoo | 34.33 | |||||||||
10 | Veera Saarelainen | 2002 | 33.65 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 34.05 | |||||||||
11 | Janna Salminen | 2003 | 34.40 | |||||||
Lahden Uimaseura | 34.67 | |||||||||
12 | Verna Rostedt | 2002 | 34.80 | |||||||
Cetus Espoo | 33.60 | |||||||||
13 | Sohvi Seppänen | 2003 | 36.09 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 36.38 | |||||||||
14 | Peppi-stiina Ahti | 2003 | 36.87 | |||||||
Swimming Team Riksu | 37.23 | |||||||||
15 | Alexandra Nikkinen | 2003 | 37.12 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 37.12 | |||||||||
16 | Essi Salokorpi | 2003 | 37.83 | |||||||
Cetus Espoo | 38.68 | |||||||||
17 | Anni Seppälä | 2003 | 38.00 | |||||||
Helsingin Uimarit | 38.88 | |||||||||
18 | Aada Laitila | 2003 | 39.34 | |||||||
Cetus Espoo | 38.56 | |||||||||
19 | Stephanie Lipiäinen | 2002 | 41.50 | |||||||
Cetus Espoo | 41.56 | |||||||||
20 | Nelli Varjovaara | 2002 | 42.22 | |||||||
Simmis Grani | 44.80 | |||||||||
Laji 58, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Mäki | 1997 | 28.59 | |||||||
Raision Urheilijat | 28.30 | |||||||||
2 | Anna Röytiö | 1998 | 30.76 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 30.12 | |||||||||
3 | Noora Angelva | 1999 | 31.18 | |||||||
Cetus Espoo | 30.37 | |||||||||
4 | Suvi Taskinen | 1998 | 31.22 | |||||||
Simmis Wanda | 31.13 | |||||||||
5 | Saana Liikonen | 2001 | 31.30 | |||||||
Lahden Uimaseura | 32.95 | |||||||||
6 | Ylva Sjölund | 1998 | 31.46 | |||||||
Cetus Espoo | 31.37 | |||||||||
7 | Sara Taskinen | 2000 | 31.47 | |||||||
Simmis Wanda | 31.63 | |||||||||
8 | Iiris Himanto | 2001 | 31.72 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 31.36 | |||||||||
9 | Sofia Lehtinen | 2000 | 32.74 | |||||||
Cetus Espoo | 32.99 | |||||||||
10 | Venla Niemelä | 1999 | 32.97 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 33.36 | |||||||||
11 | Fanny Virtanen | 2000 | 34.05 | |||||||
Cetus Espoo | 33.14 | |||||||||
12 | Elina Heino | 1999 | 38.81 | |||||||
Simmis Grani | 36.98 | |||||||||
- | Elina Jurvanen | 2001 | DNS | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 33.10 | |||||||||
- | Maija Liukkonen | 2001 | DSQ | |||||||
Mikkelin Uimaseura | 36.66 | |||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:54 |