Resultater for Føroyameistarastevnan 2017 (50m)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
10:21 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
616 |
1:05.58 |
2:16.23 |
3:27.90 |
4:39.71 |
9:29.54 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
5:52.42 |
7:05.11 |
8:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lena Rannváardóttir |
1998 |
|
554 |
1:07.07 |
2:19.67 |
3:34.05 |
4:48.88 |
9:50.24 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
6:04.19 |
7:19.66 |
8:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eyðrið Mortensen |
2003 |
|
544 |
1:09.62 |
2:23.76 |
3:38.55 |
4:54.12 |
9:53.69 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
6:10.07 |
7:25.59 |
8:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Súsanna Tummasardóttir |
2001 |
|
490 |
1:08.66 |
2:23.22 |
3:40.86 |
4:58.76 |
10:14.80 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
6:19.05 |
7:37.89 |
8:57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Signa Vár Dávadóttir |
1998 |
|
328 |
1:19.02 |
2:47.08 |
4:16.52 |
5:45.53 |
11:42.33 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
7:15.74 |
8:46.12 |
10:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Bjørg Ólavsdóttir |
2004 |
|
327 |
1:20.27 |
2:48.20 |
4:17.52 |
5:46.70 |
11:43.16 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
8:46.69 |
10:18.31 |
11:43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristina Í Skála |
2005 |
|
321 |
1:20.82 |
2:51.99 |
4:22.25 |
5:52.06 |
11:47.96 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
7:22.59 |
8:52.33 |
10:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jóhanna H. Eidesgaard |
2004 |
|
311 |
1:21.15 |
2:50.10 |
4:21.50 |
5:52.22 |
11:55.06 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
7:24.30 |
8:56.24 |
10:28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Miriam Mortensen |
2004 |
|
297 |
1:21.59 |
2:51.48 |
4:24.09 |
5:57.17 |
12:06.30 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
7:31.59 |
9:06.52 |
10:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jonna Joensen |
2005 |
|
291 |
1:20.88 |
2:52.35 |
4:26.44 |
5:58.33 |
12:11.19 |
|
|
Reysti |
|
|
|
7:34.14 |
9:08.90 |
10:40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
10:21 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
10:22 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Óli Mortensen |
1996 |
|
716 |
1:02.69 |
2:08.51 |
3:13.64 |
4:18.96 |
16:13.42 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
5:24.01 |
6:29.18 |
7:34.38 |
8:39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
9:44.15 |
10:49.10 |
11:54.06 |
12:59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
14:04.41 |
15:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marius Ihlen Gardshodn |
1998 |
|
616 |
1:03.90 |
2:12.80 |
3:22.03 |
4:31.11 |
17:03.25 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
5:39.67 |
6:48.09 |
7:55.97 |
9:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
10:12.77 |
11:21.91 |
12:30.82 |
13:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
14:48.41 |
15:56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan N. Dam |
2002 |
|
596 |
1:05.60 |
2:14.81 |
3:25.29 |
4:35.36 |
17:15.01 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
5:45.72 |
6:56.14 |
8:06.22 |
9:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
10:24.36 |
11:33.17 |
12:42.42 |
13:51.46 |
|
|
|
|
|
|
|
15:00.47 |
16:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Óðin Jákupsson |
2002 |
|
431 |
1:11.40 |
2:28.92 |
3:46.47 |
5:03.77 |
19:13.08 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
6:21.26 |
7:38.63 |
8:56.03 |
10:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
11:31.79 |
12:49.63 |
14:06.73 |
15:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
16:41.46 |
17:58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
10:22 |
|
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
10:34 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Beinta Poulsdóttir Debes |
1997 |
|
548 |
38.94 |
1:22.36 |
2:06.65 |
|
2:49.92 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
|
502 |
41.13 |
1:25.45 |
2:09.86 |
|
2:55.00 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sólvá A. Sigurðsson |
2002 |
|
494 |
41.40 |
1:26.48 |
2:11.62 |
|
2:55.89 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sára R. Nysted |
2001 |
|
472 |
41.38 |
1:27.67 |
2:13.26 |
|
2:58.56 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
456 |
41.59 |
1:28.34 |
2:14.47 |
|
3:00.71 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lilja D Jacobsen |
2003 |
|
439 |
43.07 |
1:28.94 |
2:16.24 |
|
3:03.03 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aimi Á Lakjuni |
2002 |
|
376 |
43.74 |
1:32.57 |
2:23.42 |
|
3:12.60 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elin Christiansen |
2004 |
|
334 |
42.57 |
1:32.09 |
2:26.13 |
|
3:20.47 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ronja Ró Í Dímun |
2004 |
|
274 |
48.61 |
1:42.11 |
2:40.22 |
|
3:34.11 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ró Holm Magnadóttir |
2002 |
|
260 |
47.49 |
1:42.73 |
2:40.00 |
|
3:37.83 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nancy N. Dam |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 undirvantnstøk. |
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
10:34 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
17:42 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sára R. Nysted |
2001 |
|
632 |
37.14 |
1:18.20 |
1:59.79 |
|
2:42.03 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Beinta Poulsdóttir Debes |
1997 |
|
589 |
38.50 |
1:20.29 |
2:02.45 |
|
2:45.91 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
|
561 |
38.29 |
1:21.38 |
2:04.81 |
|
2:48.61 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
519 |
38.88 |
1:22.02 |
2:08.05 |
|
2:53.10 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sólvá A. Sigurðsson |
2002 |
|
498 |
38.70 |
1:22.40 |
2:08.04 |
|
2:55.49 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lilja D Jacobsen |
2003 |
|
426 |
41.63 |
1:27.78 |
2:16.35 |
|
3:04.85 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
17:42 |
|
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
10:38 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rókur Trygvason |
2000 |
|
494 |
36.78 |
1:17.77 |
1:59.21 |
|
2:40.60 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Róland Toftum |
1998 |
|
491 |
36.57 |
1:17.61 |
1:59.45 |
|
2:40.94 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rani Jacobsen |
2001 |
|
484 |
34.58 |
1:15.88 |
1:58.60 |
|
2:41.66 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niels Nattestad |
1998 |
|
419 |
39.47 |
1:22.93 |
2:06.70 |
|
2:49.68 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Bartal E. Eidesgaard |
2003 |
|
357 |
41.66 |
1:27.97 |
2:13.62 |
|
2:59.00 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
353 |
38.25 |
1:23.21 |
2:10.74 |
|
2:59.55 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jónas Lindenskov Schiller |
2003 |
|
309 |
40.93 |
1:29.33 |
2:18.40 |
|
3:07.69 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Natanael Matras |
2002 |
|
227 |
46.46 |
1:38.93 |
2:34.52 |
|
3:28.12 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
10:38 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
17:33 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Róland Toftum |
1998 |
|
669 |
32.02 |
1:08.61 |
1:46.96 |
|
2:25.16 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rókur Trygvason |
2000 |
|
634 |
33.05 |
1:10.57 |
1:48.52 |
|
2:27.78 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rani Jacobsen |
2001 |
|
507 |
37.26 |
1:18.78 |
1:59.62 |
|
2:39.21 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niels Nattestad |
1998 |
|
487 |
36.58 |
1:17.68 |
1:59.69 |
|
2:41.41 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
366 |
38.82 |
1:25.45 |
2:11.53 |
|
2:57.53 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Bartal E. Eidesgaard |
2003 |
|
348 |
41.99 |
1:27.47 |
2:14.76 |
|
3:00.49 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
17:33 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
17:37 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jana B. Thomsen |
2000 |
|
616 |
31.26 |
|
|
|
1:05.37 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
543 |
31.67 |
|
|
|
1:08.20 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lív Erlingsd. Eidesgaard |
1999 |
|
489 |
32.30 |
|
|
|
1:10.60 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sigrið F Hansen |
2003 |
|
303 |
36.10 |
|
|
|
1:22.77 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elisabeth Erlendsdóttir |
2005 |
|
265 |
37.03 |
|
|
|
1:26.54 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Malan Jóhansdóttir |
2004 |
|
204 |
42.18 |
|
|
|
1:34.38 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
17:37 |
|
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
10:41 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Óli Mortensen |
1996 |
|
435 |
31.60 |
|
|
|
1:05.73 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hugin Næs Lave |
2001 |
|
403 |
31.01 |
|
|
|
1:07.44 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan Hofgaard |
1998 |
|
386 |
31.81 |
|
|
|
1:08.38 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sigmundur J. Djurhuus |
2000 |
|
303 |
33.19 |
|
|
|
1:14.12 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hans Jacob Hjelm |
2003 |
|
200 |
37.64 |
|
|
|
1:25.07 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rúni Bech |
2002 |
|
198 |
35.44 |
|
|
|
1:25.43 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Bartal Debess |
2002 |
|
196 |
35.98 |
|
|
|
1:25.66 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jónas Hansen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
10:41 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Óli Mortensen |
1996 |
|
615 |
27.54 |
|
|
|
58.56 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hugin Næs Lave |
2001 |
|
432 |
30.03 |
|
|
|
1:05.89 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan Hofgaard |
1998 |
|
423 |
30.77 |
|
|
|
1:06.33 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sigmundur J. Djurhuus |
2000 |
|
309 |
34.17 |
|
|
|
1:13.65 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hans Jacob Hjelm |
2003 |
|
232 |
36.24 |
|
|
|
1:21.07 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rúni Bech |
2002 |
|
185 |
37.07 |
|
|
|
1:27.29 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
11:14 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Medley Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sára R. Nysted |
2001 |
|
690 |
30.85 |
1:06.69 |
1:49.54 |
|
2:22.68 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Beinta Poulsdóttir Debes |
1997 |
|
498 |
34.61 |
1:14.94 |
1:58.81 |
|
2:39.08 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
|
487 |
35.66 |
1:18.18 |
2:03.30 |
|
2:40.20 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maria Antoft |
2000 |
|
458 |
35.09 |
1:16.92 |
2:05.89 |
|
2:43.52 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karin Midjord |
2001 |
|
456 |
35.13 |
1:19.26 |
2:05.37 |
|
2:43.85 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sigrið F Hansen |
2003 |
|
412 |
36.73 |
1:20.75 |
2:11.70 |
|
2:49.41 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Petra A. Nielsen |
2003 |
|
405 |
35.58 |
1:21.94 |
2:12.32 |
|
2:50.34 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lilja D Jacobsen |
2003 |
|
404 |
39.86 |
1:24.07 |
2:10.86 |
|
2:50.48 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kristina Í Skála |
2005 |
|
327 |
37.79 |
1:24.09 |
2:21.84 |
|
3:03.02 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Bjørg Ólavsdóttir |
2004 |
|
300 |
41.66 |
1:28.83 |
2:27.40 |
|
3:08.32 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Højgaard |
2004 |
|
281 |
42.35 |
1:29.88 |
2:30.99 |
|
3:12.53 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Malan Jóhansdóttir |
2004 |
|
270 |
43.58 |
1:32.29 |
2:30.30 |
|
3:15.07 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jóhanna H. Eidesgaard |
2004 |
|
221 |
47.28 |
1:42.05 |
2:44.56 |
|
3:28.50 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nancy N. Dam |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Svam á búk í rygg v. |
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
11:14 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
18:09 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sára R. Nysted |
2001 |
|
674 |
31.37 |
1:08.71 |
1:50.35 |
|
2:23.83 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Antoft |
2000 |
|
514 |
34.47 |
1:12.52 |
2:00.85 |
|
2:37.42 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karin Midjord |
2001 |
|
512 |
34.76 |
1:17.08 |
2:01.65 |
|
2:37.62 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
|
447 |
36.40 |
1:20.69 |
2:06.49 |
|
2:44.89 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sigrið F Hansen |
2003 |
|
431 |
36.68 |
1:18.60 |
2:09.03 |
|
2:46.96 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Petra A. Nielsen |
2003 |
|
413 |
35.04 |
1:19.30 |
2:09.92 |
|
2:49.26 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
18:09 |
|
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
11:20 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
527 |
29.98 |
1:08.12 |
1:48.44 |
|
2:21.12 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niels Nattestad |
1998 |
|
506 |
30.92 |
1:09.79 |
1:52.01 |
|
2:23.05 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rókur Trygvason |
2000 |
|
496 |
31.17 |
1:13.82 |
1:51.84 |
|
2:23.93 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hugin Næs Lave |
2001 |
|
483 |
30.64 |
1:09.45 |
1:50.35 |
|
2:25.25 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rani Jacobsen |
2001 |
|
405 |
34.64 |
1:17.64 |
1:59.53 |
|
2:34.07 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Óðin Jákupsson |
2002 |
|
335 |
37.94 |
1:19.44 |
2:09.26 |
|
2:44.03 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
328 |
36.18 |
1:22.04 |
2:08.60 |
|
2:45.22 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ronni Petersen |
2001 |
|
318 |
34.57 |
1:19.83 |
2:08.75 |
|
2:46.95 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Otto Jacobsen |
1999 |
|
310 |
35.42 |
1:20.23 |
2:13.70 |
|
2:48.43 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
11:20 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
18:14 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugin Næs Lave |
2001 |
|
592 |
29.87 |
1:05.00 |
1:44.31 |
|
2:15.71 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rókur Trygvason |
2000 |
|
566 |
29.69 |
1:45.88 |
|
|
2:17.81 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niels Nattestad |
1998 |
|
540 |
30.61 |
1:06.80 |
1:47.48 |
|
2:19.97 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rani Jacobsen |
2001 |
|
425 |
33.97 |
1:16.08 |
1:55.68 |
|
2:31.62 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
373 |
33.71 |
1:16.06 |
2:00.98 |
|
2:38.30 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Óðin Jákupsson |
2002 |
|
363 |
35.81 |
1:16.24 |
2:03.69 |
|
2:39.72 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
18:14 |
|
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
11:33 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signhild Joensen |
2000 |
|
723 |
|
|
|
|
30.14 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Barbara Debes |
2000 |
|
558 |
|
|
|
|
32.86 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
541 |
|
|
|
|
33.20 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maria Antoft |
2000 |
|
518 |
|
|
|
|
33.68 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alisa Vestergård |
2003 |
|
507 |
|
|
|
|
33.92 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eyðrið Mortensen |
2003 |
|
494 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Súsanna T. Justinussen |
2002 |
|
435 |
|
|
|
|
35.71 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elin Christiansen |
2004 |
|
419 |
|
|
|
|
36.14 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sigrið F Hansen |
2003 |
|
394 |
|
|
|
|
36.91 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ronja Ró Í Dímun |
2004 |
|
389 |
|
|
|
|
37.04 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elisabeth Erlendsdóttir |
2005 |
|
376 |
|
|
|
|
37.47 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kristina Í Skála |
2005 |
|
375 |
|
|
|
|
37.50 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Bjørg Ólavsdóttir |
2004 |
|
374 |
|
|
|
|
37.53 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sesilia Feilberg |
2003 |
|
333 |
|
|
|
|
39.03 |
|
|
Fuglafjarðar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jonna Joensen |
2005 |
|
321 |
|
|
|
|
39.52 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sólveig Steinhólm |
2002 |
|
318 |
|
|
|
|
39.64 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Aimi Á Lakjuni |
2002 |
|
316 |
|
|
|
|
39.71 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma L Nagurset |
2004 |
|
315 |
|
|
|
|
39.73 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ró Holm Magnadóttir |
2002 |
|
314 |
|
|
|
|
39.80 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anna Højgaard |
2004 |
|
293 |
|
|
|
|
40.70 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Samuelina Maria Højgaard |
2002 |
|
292 |
|
|
|
|
40.76 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Laura Winther |
2004 |
|
265 |
|
|
|
|
42.09 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Estir Borðoy |
2001 |
|
262 |
|
|
|
|
42.24 |
|
|
Fuglafjarðar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Miriam Mortensen |
2004 |
|
247 |
|
|
|
|
43.10 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
11:33 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
18:18 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signhild Joensen |
2000 |
|
728 |
|
|
|
|
30.07 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
582 |
|
|
|
|
32.41 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alisa Vestergård |
2003 |
|
566 |
|
|
|
|
32.70 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Barbara Debes |
2000 |
|
547 |
|
|
|
|
33.07 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Antoft |
2000 |
|
532 |
|
|
|
|
33.39 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eyðrið Mortensen |
2003 |
|
508 |
|
|
|
|
33.91 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
18:18 |
|
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
11:34 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugin Næs Lave |
2001 |
|
475 |
|
|
|
|
30.81 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marius Ihlen Gardshodn |
1998 |
|
471 |
|
|
|
|
30.88 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Róland Toftum |
1998 |
|
426 |
|
|
|
|
31.94 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Denis Voropaev |
2000 |
|
395 |
|
|
|
|
32.75 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rókur Trygvason |
2000 |
|
386 |
|
|
|
|
32.99 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Bartal Debess |
2002 |
|
349 |
|
|
|
|
34.14 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Martin Sivertsen |
2002 |
|
343 |
|
|
|
|
34.33 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jónas Hansen |
2002 |
|
334 |
|
|
|
|
34.63 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Otto Jacobsen |
1999 |
|
326 |
|
|
|
|
34.90 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Høgni Hoydal Thomassen |
2002 |
|
324 |
|
|
|
|
35.00 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pætur Højgaard |
1999 |
|
308 |
|
|
|
|
35.56 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rúni Bech |
2002 |
|
302 |
|
|
|
|
35.83 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jónas Lindenskov Schiller |
2003 |
|
258 |
|
|
|
|
37.73 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ronni Petersen |
2001 |
|
235 |
|
|
|
|
38.93 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sigmundur J. Djurhuus |
2000 |
|
231 |
|
|
|
|
39.13 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hans Jacob Hjelm |
2003 |
|
158 |
|
|
|
|
44.42 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
11:34 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
18:27 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Róland Toftum |
1998 |
|
546 |
|
|
|
|
29.41 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marius Ihlen Gardshodn |
1998 |
|
542 |
|
|
|
|
29.48 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hugin Næs Lave |
2001 |
|
507 |
|
|
|
|
30.14 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Denis Voropaev |
2000 |
|
401 |
|
|
|
|
32.60 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Bartal Debess |
2002 |
|
355 |
|
|
|
|
33.93 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rókur Trygvason |
2000 |
|
338 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
18:27 |
|
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
11:47 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jana B. Thomsen |
2000 |
|
582 |
30.04 |
1:03.99 |
1:39.48 |
|
2:15.25 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
574 |
31.26 |
1:06.42 |
1:41.63 |
|
2:15.87 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lív Erlingsd. Eidesgaard |
1999 |
|
541 |
31.27 |
1:06.37 |
1:43.27 |
|
2:18.65 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lena Rannváardóttir |
1998 |
|
534 |
31.79 |
1:07.35 |
1:43.78 |
|
2:19.19 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sára R. Nysted |
2001 |
|
527 |
33.07 |
1:09.57 |
1:45.61 |
|
2:19.83 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
526 |
31.16 |
1:06.44 |
1:42.88 |
|
2:19.88 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Súsanna Tummasardóttir |
2001 |
|
523 |
32.03 |
1:07.81 |
1:44.15 |
|
2:20.20 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alisa Vestergård |
2003 |
|
517 |
32.98 |
1:09.61 |
1:45.61 |
|
2:20.71 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sólvá A. Sigurðsson |
2002 |
|
471 |
33.26 |
1:10.70 |
1:48.75 |
|
2:25.17 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sólveig Steinhólm |
2002 |
|
387 |
35.47 |
1:15.04 |
1:55.97 |
|
2:34.98 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Súsanna T. Justinussen |
2002 |
|
373 |
36.57 |
1:16.90 |
1:57.10 |
|
2:36.86 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ró Holm Magnadóttir |
2002 |
|
346 |
35.79 |
1:16.40 |
1:58.86 |
|
2:40.81 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lea Midjord |
2002 |
|
344 |
34.96 |
1:15.41 |
1:58.78 |
|
2:41.19 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma L Nagurset |
2004 |
|
322 |
36.69 |
1:18.69 |
2:03.22 |
|
2:44.77 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jóhanna H. Eidesgaard |
2004 |
|
319 |
36.72 |
1:19.51 |
2:03.33 |
|
2:45.23 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Signa Vár Dávadóttir |
1998 |
|
318 |
37.03 |
1:19.16 |
2:03.15 |
|
2:45.52 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jonna Joensen |
2005 |
|
307 |
36.32 |
1:20.19 |
2:04.68 |
|
2:47.36 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elisabeth Erlendsdóttir |
2005 |
|
304 |
37.13 |
1:21.64 |
2:06.77 |
|
2:47.89 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nancy N. Dam |
2005 |
|
303 |
38.50 |
1:23.68 |
2:06.88 |
|
2:48.06 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Estir Borðoy |
2001 |
|
293 |
37.59 |
1:21.51 |
2:07.94 |
|
2:49.94 |
|
|
Fuglafjarðar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Malan Jóhansdóttir |
2004 |
|
292 |
38.78 |
1:22.13 |
2:07.05 |
|
2:50.22 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Miriam Mortensen |
2004 |
|
273 |
39.08 |
1:24.01 |
2:11.56 |
|
2:54.12 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Samuelina Maria Højgaard |
2002 |
|
249 |
39.68 |
1:25.50 |
2:12.75 |
|
2:59.36 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Laura Winther |
2004 |
|
197 |
42.94 |
1:33.21 |
2:24.06 |
|
3:13.97 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
11:47 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
18:30 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
668 |
30.51 |
1:03.22 |
1:36.23 |
|
2:09.22 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jana B. Thomsen |
2000 |
|
637 |
30.81 |
1:03.88 |
1:37.38 |
|
2:11.26 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sára R. Nysted |
2001 |
|
602 |
31.00 |
1:04.05 |
1:38.15 |
|
2:13.79 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lena Rannváardóttir |
1998 |
|
544 |
31.57 |
1:06.41 |
1:42.42 |
|
2:18.33 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lív Erlingsd. Eidesgaard |
1999 |
|
526 |
32.19 |
1:08.02 |
1:44.71 |
|
2:19.90 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
510 |
31.90 |
1:07.46 |
1:44.63 |
|
2:21.35 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
18:30 |
|
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
11:57 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
529 |
29.64 |
1:01.70 |
1:34.08 |
|
2:06.10 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bartal E. Eidesgaard |
2003 |
|
505 |
30.16 |
1:01.81 |
1:35.07 |
|
2:08.05 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan N. Dam |
2002 |
|
466 |
29.33 |
1:02.59 |
1:37.15 |
|
2:11.53 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Sivertsen |
2002 |
|
427 |
31.08 |
1:05.18 |
1:40.92 |
|
2:15.36 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rókur Trygvason |
2000 |
|
406 |
31.93 |
1:06.86 |
1:41.91 |
|
2:17.71 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Denis Voropaev |
2000 |
|
401 |
31.07 |
1:06.30 |
1:42.69 |
|
2:18.29 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Høgni Hoydal Thomassen |
2002 |
|
385 |
30.34 |
1:06.08 |
1:43.56 |
|
2:20.09 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
372 |
31.36 |
1:07.34 |
1:45.35 |
|
2:21.80 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Otto Jacobsen |
1999 |
|
347 |
32.56 |
1:09.98 |
1:48.20 |
|
2:25.15 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Óðin Jákupsson |
2002 |
|
341 |
33.32 |
1:10.73 |
1:48.81 |
|
2:25.90 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jónas Lindenskov Schiller |
2003 |
|
319 |
32.95 |
1:11.29 |
1:50.99 |
|
2:29.22 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sigmundur J. Djurhuus |
2000 |
|
294 |
32.62 |
1:10.04 |
1:51.08 |
|
2:33.32 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pætur Højgaard |
1999 |
|
273 |
34.18 |
1:14.49 |
1:55.68 |
|
2:37.23 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Natanael Matras |
2002 |
|
272 |
36.00 |
1:16.07 |
1:58.22 |
|
2:37.35 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
11:57 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
18:41 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
613 |
27.57 |
57.89 |
1:28.96 |
|
2:00.03 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan N. Dam |
2002 |
|
550 |
28.93 |
1:00.33 |
1:32.85 |
|
2:04.42 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bartal E. Eidesgaard |
2003 |
|
529 |
29.70 |
1:01.03 |
1:33.51 |
|
2:06.07 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Sivertsen |
2002 |
|
460 |
31.05 |
1:04.53 |
1:38.89 |
|
2:12.11 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rókur Trygvason |
2000 |
|
446 |
29.58 |
1:02.71 |
1:37.95 |
|
2:13.47 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Denis Voropaev |
2000 |
|
381 |
31.67 |
1:07.40 |
1:44.09 |
|
2:20.69 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
18:41 |
|
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
12:21 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4X100m Medley Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
L1 - Kvinnur Ægir 1 |
1999 |
|
560 |
|
|
|
|
4:41.50 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signhild Joensen |
2000 |
|
|
33.35 |
1:06.89 |
|
|
1:06.89 |
|
|
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
|
38.16 |
1:22.94 |
|
|
2:29.83 |
|
|
Jana B. Thomsen |
2000 |
|
|
31.30 |
1:06.91 |
|
|
3:36.74 |
|
|
Barbara Debes |
2000 |
|
|
30.61 |
1:04.76 |
|
|
4:41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hs 3 Ambassadors |
2002 |
|
539 |
|
|
|
|
4:44.99 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Antoft |
2000 |
|
|
33.96 |
1:09.72 |
|
|
1:09.72 |
|
|
Karin Midjord |
2001 |
|
|
37.13 |
1:21.97 |
|
|
2:31.69 |
|
|
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
|
31.83 |
1:08.55 |
|
|
3:40.24 |
|
|
Súsanna Tummasardóttir |
2001 |
|
|
30.51 |
1:04.75 |
|
|
4:44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hs 3 Bluesharks |
2002 |
|
441 |
|
|
|
|
5:04.72 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eyðrið Mortensen |
2003 |
|
|
36.30 |
1:15.58 |
|
|
1:15.58 |
|
|
Beinta Poulsdóttir Debes |
1997 |
|
|
38.84 |
1:20.77 |
|
|
2:36.35 |
|
|
Lív Erlingsd. Eidesgaard |
1999 |
|
|
36.57 |
1:19.26 |
|
|
3:55.61 |
|
|
Sigrið F Hansen |
2003 |
|
|
32.39 |
1:09.11 |
|
|
5:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Susvim Gentur |
2001 |
|
422 |
|
|
|
|
5:09.27 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
|
36.68 |
1:16.33 |
|
|
1:16.33 |
|
|
Lilja D Jacobsen |
2003 |
|
|
41.58 |
1:28.03 |
|
|
2:44.36 |
|
|
Alisa Vestergård |
2003 |
|
|
32.89 |
1:15.95 |
|
|
4:00.31 |
|
|
Lea Midjord |
2002 |
|
|
32.96 |
1:08.96 |
|
|
5:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
L1 - Kvinnur Ægir 2 |
2002 |
|
421 |
|
|
|
|
5:09.44 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Súsanna T. Justinussen |
2002 |
|
|
38.01 |
1:20.38 |
|
|
1:20.38 |
|
|
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
|
|
38.63 |
1:21.15 |
|
|
2:41.53 |
|
|
Sólvá A. Sigurðsson |
2002 |
|
|
35.51 |
1:17.41 |
|
|
3:58.94 |
|
|
Sólveig Steinhólm |
2002 |
|
|
33.42 |
1:10.50 |
|
|
5:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Reysta Gellurnar |
2004 |
|
294 |
|
|
|
|
5:48.75 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonna Joensen |
2005 |
|
|
41.78 |
1:27.82 |
|
|
1:27.82 |
|
|
Aimi Á Lakjuni |
2002 |
|
|
41.03 |
1:29.56 |
|
|
2:57.38 |
|
|
Malan Jóhansdóttir |
2004 |
|
|
44.69 |
2:12.50 |
|
|
5:09.88 |
|
|
Emma L Nagurset |
2004 |
|
|
|
38.87 |
|
|
5:48.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1 Lx Hs 1 |
2002 |
|
286 |
|
|
|
|
5:52.10 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Í Skála |
2005 |
|
|
42.22 |
2:13.41 |
|
|
2:13.41 |
|
|
Nancy N. Dam |
2005 |
|
|
1:33.94 |
3:00.54 |
|
|
5:13.95 |
|
|
Elisabeth Erlendsdóttir |
2005 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ró Holm Magnadóttir |
2002 |
|
|
|
5:52.10 |
|
|
5:52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
2 Lx Hs 1 |
2002 |
|
243 |
|
|
|
|
6:11.58 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miriam Mortensen |
2004 |
|
|
46.74 |
1:36.22 |
|
|
1:36.22 |
|
|
Ronja Ró Í Dímun |
2004 |
|
|
47.24 |
1:42.05 |
|
|
3:18.27 |
|
|
Bjørg Ólavsdóttir |
2004 |
|
|
44.48 |
1:36.04 |
|
|
4:54.31 |
|
|
Anna Højgaard |
2004 |
|
|
35.51 |
1:17.27 |
|
|
6:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
12:21 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
19:03 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4X100m Medley Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
L1 - Kvinnur Ægir 1 |
1999 |
|
613 |
|
|
|
|
4:33.13 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signhild Joensen |
2000 |
|
|
31.36 |
1:04.81 |
|
|
1:04.81 |
|
|
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
|
36.10 |
1:19.31 |
|
|
2:24.12 |
|
|
Jana B. Thomsen |
2000 |
|
|
29.88 |
1:36.18 |
|
|
4:00.30 |
|
|
Barbara Debes |
2000 |
|
|
|
32.83 |
|
|
4:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hs 3 Ambassadors |
2002 |
|
565 |
|
|
|
|
4:40.63 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Antoft |
2000 |
|
|
35.07 |
1:12.11 |
|
|
1:12.11 |
|
|
Beinta Poulsdóttir Debes |
1997 |
|
|
36.47 |
1:17.92 |
|
|
2:30.03 |
|
|
Lív Erlingsd. Eidesgaard |
1999 |
|
|
31.85 |
1:09.82 |
|
|
3:39.85 |
|
|
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
|
29.15 |
1:00.78 |
|
|
4:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Susvim Gentur |
2001 |
|
507 |
|
|
|
|
4:50.98 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
|
34.56 |
1:11.56 |
|
|
1:11.56 |
|
|
Sára R. Nysted |
2001 |
|
|
36.84 |
1:18.07 |
|
|
2:29.63 |
|
|
Alisa Vestergård |
2003 |
|
|
32.75 |
1:12.86 |
|
|
3:42.49 |
|
|
Lea Midjord |
2002 |
|
|
32.39 |
1:08.49 |
|
|
4:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hs 3 Bluesharks |
2002 |
|
437 |
|
|
|
|
5:05.68 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eyðrið Mortensen |
2003 |
|
|
36.02 |
1:14.37 |
|
|
1:14.37 |
|
|
Karin Midjord |
2001 |
|
|
38.67 |
1:23.78 |
|
|
2:38.15 |
|
|
Súsanna Tummasardóttir |
2001 |
|
|
36.49 |
1:20.89 |
|
|
3:59.04 |
|
|
Sigrið F Hansen |
2003 |
|
|
31.39 |
1:06.64 |
|
|
5:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
L1 - Kvinnur Ægir 2 |
2002 |
|
414 |
|
|
|
|
5:11.16 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Súsanna T. Justinussen |
2002 |
|
|
36.24 |
1:16.18 |
|
|
1:16.18 |
|
|
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
|
|
39.67 |
1:26.34 |
|
|
2:42.52 |
|
|
Sólvá A. Sigurðsson |
2002 |
|
|
34.99 |
1:18.38 |
|
|
4:00.90 |
|
|
Sólveig Steinhólm |
2002 |
|
|
33.06 |
1:10.26 |
|
|
5:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Reysta Gellurnar |
2004 |
|
298 |
|
|
|
|
5:47.14 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonna Joensen |
2005 |
|
|
41.82 |
1:25.28 |
|
|
1:25.28 |
|
|
Aimi Á Lakjuni |
2002 |
|
|
39.89 |
1:28.85 |
|
|
2:54.13 |
|
|
Malan Jóhansdóttir |
2004 |
|
|
45.94 |
1:38.36 |
|
|
4:32.49 |
|
|
Emma L Nagurset |
2004 |
|
|
34.49 |
1:14.65 |
|
|
5:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
19:03 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
10:46 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susvim Dreingir |
1998 |
|
542 |
|
|
|
|
4:14.17 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugin Næs Lave |
2001 |
|
|
31.52 |
1:03.89 |
|
|
1:03.89 |
|
|
Rani Jacobsen |
2001 |
|
|
32.57 |
1:11.02 |
|
|
2:14.91 |
|
|
Róland Toftum |
1998 |
|
|
26.92 |
59.94 |
|
|
3:14.85 |
|
|
Bartal Debess |
2002 |
|
|
27.27 |
59.32 |
|
|
4:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1 Lx Hs 1 |
1996 |
|
531 |
|
|
|
|
4:15.94 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Ihlen Gardshodn |
1998 |
|
|
30.83 |
1:04.92 |
|
|
1:04.92 |
|
|
Niels Nattestad |
1998 |
|
|
34.82 |
1:15.08 |
|
|
2:20.00 |
|
|
Óli Mortensen |
1996 |
|
|
27.58 |
58.69 |
|
|
3:18.69 |
|
|
Johan N. Dam |
2002 |
|
|
27.51 |
57.25 |
|
|
4:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
L1 - Menn Ægir 1 |
1996 |
|
419 |
|
|
|
|
4:36.87 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvi Hjelm |
1996 |
|
|
32.11 |
1:05.27 |
|
|
1:05.27 |
|
|
Rókur Trygvason |
2000 |
|
|
33.49 |
1:10.62 |
|
|
2:15.89 |
|
|
Martin Sivertsen |
2002 |
|
|
34.71 |
1:18.92 |
|
|
3:34.81 |
|
|
Denis Voropaev |
2000 |
|
|
28.79 |
1:02.06 |
|
|
4:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hs 3 Ambassadors |
2001 |
|
383 |
|
|
|
|
4:45.35 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Óðin Jákupsson |
2002 |
|
|
36.09 |
1:14.10 |
|
|
1:14.10 |
|
|
Jónas Lindenskov Schiller |
2003 |
|
|
38.76 |
1:23.11 |
|
|
2:37.21 |
|
|
Johan Hofgaard |
1998 |
|
|
29.97 |
1:07.11 |
|
|
3:44.32 |
|
|
Høgni Hoydal Thomassen |
2002 |
|
|
28.16 |
1:01.03 |
|
|
4:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Flot |
1999 |
|
347 |
|
|
|
|
4:54.95 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Jacobsen |
1999 |
|
|
36.47 |
1:16.83 |
|
|
1:16.83 |
|
|
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
|
38.34 |
1:23.31 |
|
|
2:40.14 |
|
|
Sigmundur J. Djurhuus |
2000 |
|
|
32.91 |
1:13.16 |
|
|
3:53.30 |
|
|
Ronni Petersen |
2001 |
|
|
28.68 |
1:01.65 |
|
|
4:54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
10:46 |
|
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
09:55 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
FO |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
Havnar Svimjifelag |
|
1:09.98 |
2:26.00 |
3:42.29 |
|
4:56.74 |
|
2 |
Lena Rannváardóttir |
1998 |
Havnar Svimjifelag |
|
1:11.60 |
2:28.15 |
3:45.43 |
|
5:01.83 |
|
3 |
Súsanna Tummasardóttir |
2001 |
Havnar Svimjifelag |
|
1:13.34 |
2:30.53 |
3:48.47 |
|
5:05.80 |
|
4 |
Eyðrið Mortensen |
2003 |
Havnar Svimjifelag |
|
1:15.68 |
2:37.75 |
4:00.12 |
|
5:18.90 |
|
5 |
Sigrið F Hansen |
2003 |
Havnar Svimjifelag |
|
1:16.51 |
2:39.33 |
4:02.34 |
|
5:23.54 |
|
6 |
Sólveig Steinhólm |
2002 |
Ægir Klaksvik |
|
1:18.23 |
2:44.48 |
4:09.91 |
|
5:31.18 |
|
7 |
Kristina Í Skála |
2005 |
Havnar Svimjifelag |
|
1:18.98 |
2:43.80 |
4:11.75 |
|
5:36.62 |
|
8 |
Signa Vár Dávadóttir |
1998 |
Havnar Svimjifelag |
|
1:18.73 |
2:46.52 |
4:15.75 |
|
5:42.43 |
|
9 |
Jóhanna H. Eidesgaard |
2004 |
Havnar Svimjifelag |
|
1:19.62 |
2:49.10 |
4:19.75 |
|
5:43.76 |
|
10 |
Emma L Nagurset |
2004 |
Reysti |
|
1:20.32 |
4:22.69 |
|
|
5:45.48 |
|
11 |
Jonna Joensen |
2005 |
Reysti |
|
1:19.06 |
2:51.38 |
4:23.66 |
|
5:46.42 |
|
12 |
Nancy N. Dam |
2005 |
Havnar Svimjifelag |
|
1:24.11 |
2:57.28 |
4:29.72 |
|
5:56.34 |
|
13 |
Miriam Mortensen |
2004 |
Havnar Svimjifelag |
|
1:24.69 |
2:57.31 |
4:30.93 |
|
6:01.41 |
|
- |
Ró Holm Magnadóttir |
2002 |
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
09:55 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
17:05 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
583 |
1:05.45 |
2:17.48 |
3:30.21 |
|
4:43.03 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lena Rannváardóttir |
1998 |
|
571 |
1:07.87 |
2:20.16 |
3:33.58 |
|
4:44.94 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eyðrið Mortensen |
2003 |
|
565 |
1:08.89 |
2:21.64 |
3:34.91 |
|
4:45.97 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Súsanna Tummasardóttir |
2001 |
|
562 |
1:07.73 |
2:20.28 |
3:33.71 |
|
4:46.51 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sigrið F Hansen |
2003 |
|
454 |
1:11.60 |
2:30.64 |
3:50.27 |
|
5:07.65 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sólveig Steinhólm |
2002 |
|
377 |
1:16.30 |
2:40.58 |
4:04.76 |
|
5:27.13 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
17:05 |
|
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
10:01 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Óli Mortensen |
1996 |
|
678 |
1:00.92 |
2:03.96 |
3:07.36 |
|
4:10.48 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marius Ihlen Gardshodn |
1998 |
|
499 |
1:06.10 |
2:16.34 |
3:27.31 |
|
4:37.29 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan N. Dam |
2002 |
|
472 |
1:07.12 |
2:19.13 |
3:31.14 |
|
4:42.64 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niels Nattestad |
1998 |
|
464 |
1:06.66 |
2:17.51 |
3:30.57 |
|
4:44.20 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martin Sivertsen |
2002 |
|
454 |
1:08.76 |
2:22.41 |
3:35.75 |
|
4:46.20 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Bartal E. Eidesgaard |
2003 |
|
440 |
1:06.39 |
2:19.85 |
3:33.94 |
|
4:49.27 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Denis Voropaev |
2000 |
|
419 |
1:07.35 |
2:21.87 |
3:37.97 |
|
4:54.02 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Høgni Hoydal Thomassen |
2002 |
|
418 |
1:08.04 |
2:23.46 |
3:40.63 |
|
4:54.26 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Óðin Jákupsson |
2002 |
|
417 |
1:10.17 |
2:25.20 |
3:40.43 |
|
4:54.55 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
10:01 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
17:15 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Óli Mortensen |
1996 |
|
742 |
59.14 |
2:00.88 |
3:02.64 |
|
4:03.03 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marius Ihlen Gardshodn |
1998 |
|
623 |
1:01.12 |
2:06.19 |
3:12.37 |
|
4:17.63 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niels Nattestad |
1998 |
|
571 |
1:03.23 |
2:10.32 |
3:18.54 |
|
4:25.21 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan N. Dam |
2002 |
|
561 |
1:03.34 |
2:11.97 |
3:20.19 |
|
4:26.80 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Bartal E. Eidesgaard |
2003 |
|
485 |
1:05.41 |
2:16.59 |
3:29.09 |
|
4:39.96 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin Sivertsen |
2002 |
|
439 |
1:08.12 |
2:22.62 |
3:36.93 |
|
4:49.43 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
17:15 |
|
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
10:16 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
564 |
|
|
|
|
29.56 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jana B. Thomsen |
2000 |
|
540 |
|
|
|
|
29.99 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lív Erlingsd. Eidesgaard |
1999 |
|
520 |
|
|
|
|
30.37 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Beinta Poulsdóttir Debes |
1997 |
|
490 |
|
|
|
|
30.97 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alisa Vestergård |
2003 |
|
451 |
|
|
|
|
31.84 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Antoft |
2000 |
|
424 |
|
|
|
|
32.51 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
417 |
|
|
|
|
32.68 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Petra A. Nielsen |
2003 |
|
413 |
|
|
|
|
32.80 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lea Midjord |
2002 |
|
387 |
|
|
|
|
33.50 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sólvá A. Sigurðsson |
2002 |
|
380 |
|
|
|
|
33.70 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
|
368 |
|
|
|
|
34.07 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elisabeth Erlendsdóttir |
2005 |
|
363 |
|
|
|
|
34.22 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elin Christiansen |
2004 |
|
349 |
|
|
|
|
34.68 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kristina Í Skála |
2005 |
|
320 |
|
|
|
|
35.70 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ronja Ró Í Dímun |
2004 |
|
318 |
|
|
|
|
35.78 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aimi Á Lakjuni |
2002 |
|
313 |
|
|
|
|
35.98 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sesilia Feilberg |
2003 |
|
279 |
|
|
|
|
37.36 |
|
|
Fuglafjarðar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anna Højgaard |
2004 |
|
266 |
|
|
|
|
37.96 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Bjørg Ólavsdóttir |
2004 |
|
265 |
|
|
|
|
37.99 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Malan Jóhansdóttir |
2004 |
|
259 |
|
|
|
|
38.32 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emma L Nagurset |
2004 |
|
254 |
|
|
|
|
38.57 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Signa Vár Dávadóttir |
1998 |
|
238 |
|
|
|
|
39.41 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sólveig Steinhólm |
2002 |
|
205 |
|
|
|
|
41.39 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Estir Borðoy |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tjóvstart. |
|
Fuglafjarðar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jóhanna H. Eidesgaard |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Steðgar. |
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
10:16 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
17:15 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
589 |
|
|
|
|
29.13 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lív Erlingsd. Eidesgaard |
1999 |
|
547 |
|
|
|
|
29.87 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jana B. Thomsen |
2000 |
|
528 |
|
|
|
|
30.21 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
462 |
|
|
|
|
31.60 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alisa Vestergård |
2003 |
|
457 |
|
|
|
|
31.70 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Antoft |
2000 |
|
415 |
|
|
|
|
32.73 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
17:15 |
|
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
10:17 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Róland Toftum |
1998 |
|
492 |
|
|
|
|
28.41 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rókur Trygvason |
2000 |
|
466 |
|
|
|
|
28.93 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan Hofgaard |
1998 |
|
421 |
|
|
|
|
29.91 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jónas Hansen |
2002 |
|
368 |
|
|
|
|
31.30 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
362 |
|
|
|
|
31.46 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rani Jacobsen |
2001 |
|
346 |
|
|
|
|
31.93 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Martin Sivertsen |
2002 |
|
339 |
|
|
|
|
32.15 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Denis Voropaev |
2000 |
|
321 |
|
|
|
|
32.73 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sigmundur J. Djurhuus |
2000 |
|
314 |
|
|
|
|
33.00 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Natanael Matras |
2002 |
|
290 |
|
|
|
|
33.86 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hans Jacob Hjelm |
2003 |
|
285 |
|
|
|
|
34.05 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ronni Petersen |
2001 |
|
285 |
|
|
|
|
34.07 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Høgni Hoydal Thomassen |
2002 |
|
275 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jónas Lindenskov Schiller |
2003 |
|
268 |
|
|
|
|
34.78 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Otto Jacobsen |
1999 |
|
267 |
|
|
|
|
34.83 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rúni Bech |
2002 |
|
262 |
|
|
|
|
35.01 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Bartal Debess |
2002 |
|
228 |
|
|
|
|
36.67 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
10:17 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
17:23 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Róland Toftum |
1998 |
|
620 |
|
|
|
|
26.30 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rókur Trygvason |
2000 |
|
531 |
|
|
|
|
27.69 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan Hofgaard |
1998 |
|
412 |
|
|
|
|
30.14 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jónas Hansen |
2002 |
|
407 |
|
|
|
|
30.26 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rani Jacobsen |
2001 |
|
373 |
|
|
|
|
31.14 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
326 |
|
|
|
|
32.57 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
17:23 |
|
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
10:27 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signhild Joensen |
2000 |
|
690 |
32.11 |
|
|
|
1:05.77 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sára R. Nysted |
2001 |
|
551 |
33.94 |
|
|
|
1:10.86 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Barbara Debes |
2000 |
|
515 |
34.26 |
|
|
|
1:12.50 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
509 |
35.04 |
|
|
|
1:12.77 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eyðrið Mortensen |
2003 |
|
502 |
35.70 |
|
|
|
1:13.09 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Antoft |
2000 |
|
497 |
35.71 |
|
|
|
1:13.37 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Súsanna T. Justinussen |
2002 |
|
415 |
36.85 |
|
|
|
1:17.89 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elin Christiansen |
2004 |
|
390 |
39.90 |
|
|
|
1:19.54 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Bjørg Ólavsdóttir |
2004 |
|
355 |
40.04 |
|
|
|
1:22.03 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kristina Í Skála |
2005 |
|
354 |
40.33 |
|
|
|
1:22.14 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ronja Ró Í Dímun |
2004 |
|
353 |
39.06 |
|
|
|
1:22.17 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elisabeth Erlendsdóttir |
2005 |
|
349 |
40.11 |
|
|
|
1:22.53 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sesilia Feilberg |
2003 |
|
309 |
42.31 |
|
|
|
1:25.92 |
|
|
Fuglafjarðar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sólveig Steinhólm |
2002 |
|
304 |
41.81 |
|
|
|
1:26.38 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Samuelina Maria Højgaard |
2002 |
|
297 |
42.44 |
|
|
|
1:27.07 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jonna Joensen |
2005 |
|
289 |
42.08 |
|
|
|
1:27.85 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Højgaard |
2004 |
|
240 |
44.27 |
|
|
|
1:33.43 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sigrið F Hansen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Gleið í vend. |
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
10:27 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
17:26 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signhild Joensen |
2000 |
|
756 |
31.09 |
|
|
|
1:03.78 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sára R. Nysted |
2001 |
|
691 |
32.22 |
|
|
|
1:05.72 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
580 |
34.31 |
|
|
|
1:09.68 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Barbara Debes |
2000 |
|
537 |
34.62 |
|
|
|
1:11.50 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eyðrið Mortensen |
2003 |
|
504 |
35.65 |
|
|
|
1:13.02 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Súsanna T. Justinussen |
2002 |
|
429 |
36.52 |
|
|
|
1:17.05 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
17:26 |
|
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
10:36 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugin Næs Lave |
2001 |
|
478 |
32.27 |
|
|
|
1:06.31 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marius Ihlen Gardshodn |
1998 |
|
377 |
34.71 |
|
|
|
1:11.77 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Óðin Jákupsson |
2002 |
|
354 |
35.94 |
|
|
|
1:13.28 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Denis Voropaev |
2000 |
|
342 |
35.37 |
|
|
|
1:14.13 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martin Sivertsen |
2002 |
|
337 |
36.24 |
|
|
|
1:14.48 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jónas Hansen |
2002 |
|
293 |
37.12 |
|
|
|
1:17.98 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Bartal Debess |
2002 |
|
289 |
36.29 |
|
|
|
1:18.40 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jónas Lindenskov Schiller |
2003 |
|
280 |
38.15 |
|
|
|
1:19.20 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sigmundur J. Djurhuus |
2000 |
|
247 |
39.15 |
|
|
|
1:22.57 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pætur Højgaard |
1999 |
|
246 |
39.01 |
|
|
|
1:22.74 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rúni Bech |
2002 |
|
240 |
38.75 |
|
|
|
1:23.36 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alvi Hjelm |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ronni Petersen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Gleið í vend. |
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
10:36 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
17:36 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugin Næs Lave |
2001 |
|
492 |
32.05 |
|
|
|
1:05.65 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Denis Voropaev |
2000 |
|
380 |
33.80 |
|
|
|
1:11.58 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bartal Debess |
2002 |
|
376 |
34.54 |
|
|
|
1:11.82 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martin Sivertsen |
2002 |
|
368 |
34.94 |
|
|
|
1:12.35 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Óðin Jákupsson |
2002 |
|
366 |
35.57 |
|
|
|
1:12.48 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jónas Hansen |
2002 |
|
292 |
36.66 |
|
|
|
1:18.11 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
17:36 |
|
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
11:01 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Beinta Poulsdóttir Debes |
1997 |
|
506 |
38.03 |
|
|
|
1:20.73 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
477 |
38.72 |
|
|
|
1:22.34 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
|
471 |
39.32 |
|
|
|
1:22.68 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karin Midjord |
2001 |
|
447 |
40.18 |
|
|
|
1:24.13 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sólvá A. Sigurðsson |
2002 |
|
433 |
40.18 |
|
|
|
1:25.00 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lilja D Jacobsen |
2003 |
|
424 |
40.87 |
|
|
|
1:25.63 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aimi Á Lakjuni |
2002 |
|
361 |
42.02 |
|
|
|
1:30.35 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elin Christiansen |
2004 |
|
316 |
44.35 |
|
|
|
1:34.38 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ronja Ró Í Dímun |
2004 |
|
271 |
48.59 |
|
|
|
1:39.39 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nancy N. Dam |
2005 |
|
269 |
46.83 |
|
|
|
1:39.68 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Estir Borðoy |
2001 |
|
262 |
48.10 |
|
|
|
1:40.49 |
|
|
Fuglafjarðar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Malan Jóhansdóttir |
2004 |
|
240 |
47.20 |
|
|
|
1:43.47 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jóhanna H. Eidesgaard |
2004 |
|
234 |
49.64 |
|
|
|
1:44.34 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Bjørg Ólavsdóttir |
2004 |
|
231 |
48.94 |
|
|
|
1:44.74 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Miriam Mortensen |
2004 |
|
201 |
50.89 |
|
|
|
1:49.74 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ró Holm Magnadóttir |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Højgaard |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tvey undirvatnstøk. |
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
11:01 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
17:54 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
566 |
36.46 |
|
|
|
1:17.76 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
|
529 |
37.17 |
|
|
|
1:19.54 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sólvá A. Sigurðsson |
2002 |
|
500 |
37.68 |
|
|
|
1:21.04 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karin Midjord |
2001 |
|
474 |
38.71 |
|
|
|
1:22.48 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lilja D Jacobsen |
2003 |
|
408 |
41.79 |
|
|
|
1:26.71 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aimi Á Lakjuni |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 tøk undir vatni. |
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
17:54 |
|
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
11:01 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rókur Trygvason |
2000 |
|
509 |
34.22 |
|
|
|
1:11.53 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rani Jacobsen |
2001 |
|
493 |
33.15 |
|
|
|
1:12.30 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Róland Toftum |
1998 |
|
397 |
36.74 |
|
|
|
1:17.70 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan Hofgaard |
1998 |
|
348 |
38.06 |
|
|
|
1:21.18 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
347 |
38.18 |
|
|
|
1:21.24 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Bartal E. Eidesgaard |
2003 |
|
326 |
40.45 |
|
|
|
1:22.98 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Óðin Jákupsson |
2002 |
|
289 |
40.78 |
|
|
|
1:26.39 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jónas Lindenskov Schiller |
2003 |
|
284 |
41.61 |
|
|
|
1:26.86 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sigmundur J. Djurhuus |
2000 |
|
247 |
43.14 |
|
|
|
1:31.03 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Natanael Matras |
2002 |
|
223 |
43.00 |
|
|
|
1:34.11 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
11:01 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
17:55 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Róland Toftum |
1998 |
|
593 |
32.36 |
|
|
|
1:07.98 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rókur Trygvason |
2000 |
|
550 |
32.68 |
|
|
|
1:09.71 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rani Jacobsen |
2001 |
|
505 |
33.38 |
|
|
|
1:11.74 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bartal E. Eidesgaard |
2003 |
|
371 |
38.21 |
|
|
|
1:19.45 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
365 |
36.92 |
|
|
|
1:19.88 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johan Hofgaard |
1998 |
|
357 |
38.26 |
|
|
|
1:20.53 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
17:55 |
|
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
645 |
29.19 |
|
|
|
1:00.24 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signhild Joensen |
2000 |
|
584 |
30.80 |
|
|
|
1:02.25 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lív Erlingsd. Eidesgaard |
1999 |
|
583 |
30.16 |
|
|
|
1:02.31 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alisa Vestergård |
2003 |
|
580 |
30.76 |
|
|
|
1:02.39 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jana B. Thomsen |
2000 |
|
580 |
29.63 |
|
|
|
1:02.41 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Barbara Debes |
2000 |
|
530 |
31.03 |
|
|
|
1:04.31 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
527 |
30.57 |
|
|
|
1:04.45 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Súsanna Tummasardóttir |
2001 |
|
517 |
30.93 |
|
|
|
1:04.85 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lena Rannváardóttir |
1998 |
|
509 |
31.47 |
|
|
|
1:05.19 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Karin Midjord |
2001 |
|
491 |
31.82 |
|
|
|
1:05.97 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sólvá A. Sigurðsson |
2002 |
|
479 |
32.03 |
|
|
|
1:06.51 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sigrið F Hansen |
2003 |
|
465 |
31.46 |
|
|
|
1:07.15 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eyðrið Mortensen |
2003 |
|
459 |
32.92 |
|
|
|
1:07.45 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Petra A. Nielsen |
2003 |
|
431 |
33.56 |
|
|
|
1:08.88 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Súsanna T. Justinussen |
2002 |
|
412 |
33.70 |
|
|
|
1:09.95 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lea Midjord |
2002 |
|
393 |
33.98 |
|
|
|
1:11.04 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kristina Í Skála |
2005 |
|
388 |
33.91 |
|
|
|
1:11.34 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ró Holm Magnadóttir |
2002 |
|
384 |
34.42 |
|
|
|
1:11.62 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Bjørg Ólavsdóttir |
2004 |
|
382 |
35.03 |
|
|
|
1:11.74 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emma L Nagurset |
2004 |
|
373 |
35.65 |
|
|
|
1:12.26 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sólveig Steinhólm |
2002 |
|
371 |
34.63 |
|
|
|
1:12.44 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aimi Á Lakjuni |
2002 |
|
365 |
33.01 |
|
|
|
1:12.79 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ronja Ró Í Dímun |
2004 |
|
352 |
34.74 |
|
|
|
1:13.71 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Signa Vár Dávadóttir |
1998 |
|
343 |
35.92 |
|
|
|
1:14.35 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jonna Joensen |
2005 |
|
338 |
35.67 |
|
|
|
1:14.71 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Miriam Mortensen |
2004 |
|
335 |
35.54 |
|
|
|
1:14.90 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Jóhanna H. Eidesgaard |
2004 |
|
327 |
36.91 |
|
|
|
1:15.53 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Elisabeth Erlendsdóttir |
2005 |
|
327 |
35.82 |
|
|
|
1:15.55 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sesilia Feilberg |
2003 |
|
324 |
36.41 |
|
|
|
1:15.72 |
|
|
Fuglafjarðar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Anna Højgaard |
2004 |
|
293 |
37.16 |
|
|
|
1:18.31 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Malan Jóhansdóttir |
2004 |
|
290 |
37.83 |
|
|
|
1:18.63 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Samuelina Maria Højgaard |
2002 |
|
285 |
38.74 |
|
|
|
1:19.02 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Nancy N. Dam |
2005 |
|
282 |
38.28 |
|
|
|
1:19.32 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Laura Winther |
2004 |
|
277 |
38.15 |
|
|
|
1:19.80 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
17:56 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
681 |
28.56 |
|
|
|
59.17 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signhild Joensen |
2000 |
|
644 |
29.32 |
|
|
|
1:00.27 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alisa Vestergård |
2003 |
|
613 |
29.65 |
|
|
|
1:01.26 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lív Erlingsd. Eidesgaard |
1999 |
|
583 |
29.98 |
|
|
|
1:02.30 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jana B. Thomsen |
2000 |
|
582 |
30.13 |
|
|
|
1:02.33 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
506 |
30.89 |
|
|
|
1:05.29 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
17:56 |
|
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
11:19 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan N. Dam |
2002 |
|
526 |
28.18 |
|
|
|
58.09 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Óli Mortensen |
1996 |
|
514 |
28.82 |
|
|
|
58.55 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Otto Jacobsen |
1999 |
|
505 |
28.22 |
|
|
|
58.87 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bartal E. Eidesgaard |
2003 |
|
500 |
29.19 |
|
|
|
59.10 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martin Sivertsen |
2002 |
|
465 |
29.02 |
|
|
|
1:00.54 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Høgni Hoydal Thomassen |
2002 |
|
413 |
29.46 |
|
|
|
1:02.99 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johan Hofgaard |
1998 |
|
412 |
29.94 |
|
|
|
1:03.00 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ronni Petersen |
2001 |
|
410 |
29.89 |
|
|
|
1:03.12 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
405 |
29.95 |
|
|
|
1:03.37 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jónas Hansen |
2002 |
|
384 |
30.68 |
|
|
|
1:04.51 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Bartal Debess |
2002 |
|
380 |
30.12 |
|
|
|
1:04.73 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Denis Voropaev |
2000 |
|
362 |
31.57 |
|
|
|
1:05.81 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Hans Jacob Hjelm |
2003 |
|
324 |
33.44 |
|
|
|
1:08.26 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jónas Lindenskov Schiller |
2003 |
|
323 |
32.10 |
|
|
|
1:08.34 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Natanael Matras |
2002 |
|
312 |
33.21 |
|
|
|
1:09.12 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Pætur Højgaard |
1999 |
|
302 |
33.25 |
|
|
|
1:09.90 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rúni Bech |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tjóvstart. |
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
11:19 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
18:04 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Óli Mortensen |
1996 |
|
570 |
27.64 |
|
|
|
56.56 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johan N. Dam |
2002 |
|
532 |
28.27 |
|
|
|
57.89 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Otto Jacobsen |
1999 |
|
522 |
27.98 |
|
|
|
58.23 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bartal E. Eidesgaard |
2003 |
|
497 |
29.23 |
|
|
|
59.21 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martin Sivertsen |
2002 |
|
462 |
29.25 |
|
|
|
1:00.67 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Høgni Hoydal Thomassen |
2002 |
|
448 |
29.14 |
|
|
|
1:01.30 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
18:04 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
18:12 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sára R. Nysted |
2001 |
|
668 |
1:10.84 |
2:28.79 |
3:56.93 |
|
5:04.67 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lilja D Jacobsen |
2003 |
|
387 |
1:27.46 |
3:00.32 |
4:39.11 |
|
6:05.35 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
18:12 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
18:24 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Óli Mortensen |
1996 |
|
581 |
1:04.40 |
2:21.52 |
3:45.21 |
|
4:52.16 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hugin Næs Lave |
2001 |
|
530 |
1:06.59 |
2:29.50 |
3:52.72 |
|
5:01.18 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rani Jacobsen |
2001 |
|
446 |
1:16.66 |
2:41.38 |
4:06.43 |
|
5:19.09 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niels Nattestad |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
18:24 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
08:55 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
581 |
1:05.92 |
2:16.95 |
3:28.58 |
4:40.30 |
18:28.96 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
5:52.89 |
7:05.54 |
8:18.34 |
9:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
10:47.85 |
12:04.76 |
13:21.03 |
14:37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
15:54.85 |
17:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lena Rannváardóttir |
1998 |
|
550 |
1:08.60 |
2:23.15 |
3:38.44 |
4:54.25 |
18:49.02 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
6:09.90 |
7:25.54 |
8:40.88 |
9:57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
11:13.19 |
12:29.06 |
13:45.18 |
15:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
16:17.73 |
17:33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eyðrið Mortensen |
2003 |
|
502 |
1:11.86 |
2:29.20 |
3:46.94 |
5:04.77 |
19:24.22 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
6:23.25 |
7:41.33 |
9:00.26 |
10:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
11:38.85 |
12:58.12 |
14:17.20 |
15:35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
16:53.91 |
18:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Súsanna Tummasardóttir |
2001 |
|
495 |
1:11.52 |
2:29.49 |
3:47.89 |
5:06.90 |
19:29.64 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
6:26.41 |
7:44.75 |
9:03.88 |
10:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
11:43.11 |
13:01.79 |
14:20.48 |
15:38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
16:55.70 |
18:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Signa Vár Dávadóttir |
1998 |
|
310 |
1:21.28 |
2:52.59 |
4:24.01 |
5:55.49 |
22:47.04 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
7:28.35 |
9:00.33 |
10:33.80 |
12:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
13:36.51 |
15:07.62 |
16:40.24 |
18:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
19:46.17 |
21:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonna Joensen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
08:55 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
09:06 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Óli Mortensen |
1996 |
|
594 |
1:03.54 |
2:11.95 |
3:20.92 |
4:30.09 |
8:57.70 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
5:38.64 |
6:46.96 |
7:51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marius Ihlen Gardshodn |
1998 |
|
585 |
1:04.28 |
2:12.51 |
3:21.18 |
4:29.99 |
9:00.58 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
5:38.68 |
6:46.78 |
7:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan N. Dam |
2002 |
|
580 |
1:04.91 |
2:13.68 |
3:23.56 |
4:32.94 |
9:01.83 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
5:41.62 |
6:49.36 |
7:56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Høgni Hoydal Thomassen |
2002 |
|
386 |
1:08.26 |
2:27.19 |
3:47.32 |
5:07.06 |
10:20.56 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
6:27.53 |
7:48.70 |
9:05.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sakaris Sakarisson |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
09:06 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
18:55 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
L1 - Kvinnur Ægir 1 |
1999 |
|
623 |
|
|
|
|
9:00.99 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sólvá A. Sigurðsson |
2002 |
|
|
1:09.09 |
2:23.13 |
|
|
2:23.13 |
|
|
Signhild Joensen |
2000 |
|
|
1:03.48 |
2:10.94 |
|
|
4:34.07 |
|
|
Barbara Debes |
2000 |
|
|
1:04.52 |
2:15.81 |
|
|
6:49.88 |
|
|
Jana B. Thomsen |
2000 |
|
|
1:01.72 |
2:11.11 |
|
|
9:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Bluesharks Hs 3 |
2004 |
|
610 |
|
|
|
|
9:04.64 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lív Erlingsd. Eidesgaard |
1999 |
|
|
1:06.27 |
2:19.29 |
|
|
2:19.29 |
|
|
Lena Rannváardóttir |
1998 |
|
|
1:05.48 |
2:16.86 |
|
|
4:36.15 |
|
|
Súsanna Tummasardóttir |
2001 |
|
|
1:06.20 |
2:19.35 |
|
|
6:55.50 |
|
|
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
|
1:02.92 |
2:09.14 |
|
|
9:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Susvim Gentur |
2001 |
|
581 |
|
|
|
|
9:13.45 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sára R. Nysted |
2001 |
|
|
1:02.89 |
2:11.42 |
|
|
2:11.42 |
|
|
Alisa Vestergård |
2003 |
|
|
1:04.90 |
2:14.94 |
|
|
4:26.36 |
|
|
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
|
1:03.27 |
2:16.12 |
|
|
6:42.48 |
|
|
Lilja D Jacobsen |
2003 |
|
|
1:09.90 |
2:30.97 |
|
|
9:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ambassadors Hs 3 |
2002 |
|
505 |
|
|
|
|
9:40.22 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Antoft |
2000 |
|
|
1:10.77 |
2:25.57 |
|
|
2:25.57 |
|
|
Karin Midjord |
2001 |
|
|
1:09.26 |
2:26.25 |
|
|
4:51.82 |
|
|
Sigrið F Hansen |
2003 |
|
|
1:09.90 |
2:26.69 |
|
|
7:18.51 |
|
|
Eyðrið Mortensen |
2003 |
|
|
1:08.39 |
2:21.71 |
|
|
9:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
L1 - Kvinnur Ægir 2 |
2002 |
|
490 |
|
|
|
|
9:45.82 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
|
|
1:10.89 |
2:22.29 |
|
|
2:22.29 |
|
|
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
|
1:08.08 |
2:21.00 |
|
|
4:43.29 |
|
|
Súsanna T. Justinussen |
2002 |
|
|
1:12.13 |
2:28.05 |
|
|
7:11.34 |
|
|
Sólveig Steinhólm |
2002 |
|
|
1:14.24 |
2:34.48 |
|
|
9:45.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Reysta Gellurnar |
2004 |
|
307 |
|
|
|
|
11:24.48 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma L Nagurset |
2004 |
|
|
1:20.92 |
2:49.02 |
|
|
2:49.02 |
|
|
Aimi Á Lakjuni |
2002 |
|
|
1:15.72 |
2:42.91 |
|
|
5:31.93 |
|
|
Malan Jóhansdóttir |
2004 |
|
|
1:20.02 |
2:49.85 |
|
|
8:21.78 |
|
|
Eva Trygvadóttir |
1996 |
|
|
1:21.90 |
3:02.70 |
|
|
11:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
18:55 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
19:07 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
1 Lx Hs |
1990 |
|
629 |
|
|
|
|
8:08.47 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Nattestad |
1998 |
|
|
1:00.77 |
2:04.21 |
|
|
2:04.21 |
|
|
Johan N. Dam |
2002 |
|
|
1:00.96 |
2:06.14 |
|
|
4:10.35 |
|
|
Marius Ihlen Gardshodn |
1998 |
|
|
58.68 |
2:01.93 |
|
|
6:12.28 |
|
|
Óli Mortensen |
1996 |
|
|
56.81 |
1:56.19 |
|
|
8:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Susvim Dreingir |
1998 |
|
444 |
|
|
|
|
9:08.42 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bartal Debess |
2002 |
|
|
1:06.76 |
2:20.54 |
|
|
2:20.54 |
|
|
Rani Jacobsen |
2001 |
|
|
1:05.09 |
2:16.16 |
|
|
4:36.70 |
|
|
Hugin Næs Lave |
2001 |
|
|
1:00.33 |
2:10.62 |
|
|
6:47.32 |
|
|
Róland Toftum |
1998 |
|
|
1:07.80 |
2:21.10 |
|
|
9:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
L1 - Menn Ægir 1 |
1996 |
|
437 |
|
|
|
|
9:11.20 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rókur Trygvason |
2000 |
|
|
1:02.50 |
2:11.16 |
|
|
2:11.16 |
|
|
Denis Voropaev |
2000 |
|
|
1:05.48 |
2:16.94 |
|
|
4:28.10 |
|
|
Natanael Matras |
2002 |
|
|
1:10.28 |
2:30.84 |
|
|
6:58.94 |
|
|
Martin Sivertsen |
2002 |
|
|
1:03.08 |
2:12.26 |
|
|
9:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1 Lx Hs1 |
1988 |
|
422 |
|
|
|
|
9:17.79 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Óðin Jákupsson |
2002 |
|
|
1:08.68 |
2:20.72 |
|
|
2:20.72 |
|
|
Bartal E. Eidesgaard |
2003 |
|
|
1:03.35 |
2:11.41 |
|
|
4:32.13 |
|
|
Jónas Lindenskov Schiller |
2003 |
|
|
1:10.83 |
2:28.49 |
|
|
7:00.62 |
|
|
Høgni Hoydal Thomassen |
2002 |
|
|
1:05.08 |
2:17.17 |
|
|
9:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Flot |
1999 |
|
383 |
|
|
|
|
9:36.07 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronni Petersen |
2001 |
|
|
1:06.12 |
2:21.90 |
|
|
2:21.90 |
|
|
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
|
1:05.37 |
2:22.75 |
|
|
4:44.65 |
|
|
Sigmundur J. Djurhuus |
2000 |
|
|
1:08.58 |
2:27.21 |
|
|
7:11.86 |
|
|
Otto Jacobsen |
1999 |
|
|
1:08.00 |
2:24.21 |
|
|
9:36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
19:07 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
15:05 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Butterfly Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jana B. Thomsen |
2000 |
|
543 |
31.96 |
1:10.50 |
1:50.11 |
|
2:29.26 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malan Jóhansdóttir |
2004 |
|
197 |
45.85 |
1:41.46 |
2:37.91 |
|
3:29.30 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
15:05 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
15:15 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Óli Mortensen |
1996 |
|
647 |
28.91 |
1:01.74 |
1:35.21 |
|
2:08.90 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rani Jacobsen |
2001 |
|
374 |
34.00 |
1:13.64 |
1:53.88 |
|
2:34.70 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jónas Hansen |
2002 |
|
265 |
35.49 |
2:53.45 |
|
|
2:53.45 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Natanael Matras |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tjóvstart. |
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
15:15 |
|
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
09:36 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
611 |
|
|
|
|
27.96 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lív Erlingsd. Eidesgaard |
1999 |
|
585 |
|
|
|
|
28.36 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jana B. Thomsen |
2000 |
|
583 |
|
|
|
|
28.39 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Barbara Debes |
2000 |
|
574 |
|
|
|
|
28.54 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alisa Vestergård |
2003 |
|
556 |
|
|
|
|
28.85 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
519 |
|
|
|
|
29.52 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
513 |
|
|
|
|
29.64 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karin Midjord |
2001 |
|
495 |
|
|
|
|
29.98 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maria Antoft |
2000 |
|
494 |
|
|
|
|
30.00 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
|
486 |
|
|
|
|
30.18 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Petra A. Nielsen |
2003 |
|
485 |
|
|
|
|
30.19 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sólvá A. Sigurðsson |
2002 |
|
472 |
|
|
|
|
30.46 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sigrið F Hansen |
2003 |
|
464 |
|
|
|
|
30.65 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eyðrið Mortensen |
2003 |
|
444 |
|
|
|
|
31.09 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Estir Borðoy |
2001 |
|
440 |
|
|
|
|
31.19 |
|
|
Fuglafjarðar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lilja D Jacobsen |
2003 |
|
439 |
|
|
|
|
31.21 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Súsanna T. Justinussen |
2002 |
|
433 |
|
|
|
|
31.36 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aimi Á Lakjuni |
2002 |
|
431 |
|
|
|
|
31.40 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lea Midjord |
2002 |
|
423 |
|
|
|
|
31.61 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Súsanna Tummasardóttir |
2001 |
|
419 |
|
|
|
|
31.69 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Elin Christiansen |
2004 |
|
413 |
|
|
|
|
31.86 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma L Nagurset |
2004 |
|
412 |
|
|
|
|
31.89 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Bjørg Ólavsdóttir |
2004 |
|
406 |
|
|
|
|
32.04 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ronja Ró Í Dímun |
2004 |
|
405 |
|
|
|
|
32.07 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sólveig Steinhólm |
2002 |
|
399 |
|
|
|
|
32.23 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Elisabeth Erlendsdóttir |
2005 |
|
364 |
|
|
|
|
33.23 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Jóhanna H. Eidesgaard |
2004 |
|
364 |
|
|
|
|
33.23 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sesilia Feilberg |
2003 |
|
364 |
|
|
|
|
33.23 |
|
|
Fuglafjarðar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Miriam Mortensen |
2004 |
|
363 |
|
|
|
|
33.24 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Kristina Í Skála |
2005 |
|
362 |
|
|
|
|
33.27 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Ró Holm Magnadóttir |
2002 |
|
351 |
|
|
|
|
33.64 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Anna Højgaard |
2004 |
|
342 |
|
|
|
|
33.92 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Laura Winther |
2004 |
|
337 |
|
|
|
|
34.07 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Malan Jóhansdóttir |
2004 |
|
334 |
|
|
|
|
34.17 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Nancy N. Dam |
2005 |
|
317 |
|
|
|
|
34.77 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Samuelina Maria Højgaard |
2002 |
|
310 |
|
|
|
|
35.06 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Signa Vár Dávadóttir |
1998 |
|
298 |
|
|
|
|
35.52 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonna Joensen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
09:36 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
15:18 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
658 |
|
|
|
|
27.27 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lív Erlingsd. Eidesgaard |
1999 |
|
603 |
|
|
|
|
28.08 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jana B. Thomsen |
2000 |
|
586 |
|
|
|
|
28.35 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alisa Vestergård |
2003 |
|
570 |
|
|
|
|
28.61 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Barbara Debes |
2000 |
|
554 |
|
|
|
|
28.89 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
550 |
|
|
|
|
28.96 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
15:18 |
|
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
09:31 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Róland Toftum |
1998 |
|
509 |
|
|
|
|
26.18 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Otto Jacobsen |
1999 |
|
473 |
|
|
|
|
26.82 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niels Nattestad |
1998 |
|
465 |
|
|
|
|
26.98 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johan N. Dam |
2002 |
|
458 |
|
|
|
|
27.11 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jónas Hansen |
2002 |
|
427 |
|
|
|
|
27.75 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Bartal E. Eidesgaard |
2003 |
|
426 |
|
|
|
|
27.77 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Bartal Debess |
2002 |
|
425 |
|
|
|
|
27.79 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martin Sivertsen |
2002 |
|
423 |
|
|
|
|
27.84 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ronni Petersen |
2001 |
|
400 |
|
|
|
|
28.37 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
396 |
|
|
|
|
28.47 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johan Hofgaard |
1998 |
|
386 |
|
|
|
|
28.71 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Høgni Hoydal Thomassen |
2002 |
|
379 |
|
|
|
|
28.87 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Denis Voropaev |
2000 |
|
365 |
|
|
|
|
29.25 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sigmundur J. Djurhuus |
2000 |
|
359 |
|
|
|
|
29.42 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rúni Bech |
2002 |
|
358 |
|
|
|
|
29.43 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hans Jacob Hjelm |
2003 |
|
351 |
|
|
|
|
29.64 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jónas Lindenskov Schiller |
2003 |
|
345 |
|
|
|
|
29.81 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Óðin Jákupsson |
2002 |
|
333 |
|
|
|
|
30.14 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Natanael Matras |
2002 |
|
327 |
|
|
|
|
30.33 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Pætur Højgaard |
1999 |
|
320 |
|
|
|
|
30.54 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sakaris Sakarisson |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rókur Trygvason |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tjóvstart. |
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
09:31 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
15:25 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Róland Toftum |
1998 |
|
532 |
|
|
|
|
25.80 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Otto Jacobsen |
1999 |
|
499 |
|
|
|
|
26.35 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johan N. Dam |
2002 |
|
477 |
|
|
|
|
26.75 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niels Nattestad |
1998 |
|
461 |
|
|
|
|
27.05 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Bartal E. Eidesgaard |
2003 |
|
445 |
|
|
|
|
27.38 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jónas Hansen |
2002 |
|
376 |
|
|
|
|
28.95 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
15:25 |
|
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
10:15 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signhild Joensen |
2000 |
|
570 |
36.12 |
1:14.76 |
1:52.62 |
|
2:29.56 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
529 |
35.19 |
1:14.71 |
1:53.96 |
|
2:33.37 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lena Rannváardóttir |
1998 |
|
466 |
37.71 |
1:18.16 |
1:59.31 |
|
2:39.98 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maria Antoft |
2000 |
|
449 |
38.17 |
1:19.44 |
2:00.76 |
|
2:41.97 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eyðrið Mortensen |
2003 |
|
443 |
38.44 |
1:20.55 |
2:02.11 |
|
2:42.71 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sára R. Nysted |
2001 |
|
430 |
38.41 |
1:21.40 |
2:02.72 |
|
2:44.24 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Súsanna T. Justinussen |
2002 |
|
405 |
40.32 |
1:23.81 |
2:06.17 |
|
2:47.64 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristina Í Skála |
2005 |
|
347 |
42.56 |
1:27.91 |
2:13.16 |
|
2:56.50 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ró Holm Magnadóttir |
2002 |
|
338 |
42.21 |
1:27.98 |
2:58.07 |
|
2:58.07 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sesilia Feilberg |
2003 |
|
310 |
44.38 |
1:31.18 |
2:17.99 |
|
3:03.16 |
|
|
Fuglafjarðar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elisabeth Erlendsdóttir |
2005 |
|
308 |
44.54 |
1:31.73 |
2:18.93 |
|
3:03.69 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Samuelina Maria Højgaard |
2002 |
|
294 |
42.92 |
1:29.74 |
2:18.82 |
|
3:06.55 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonna Joensen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
10:15 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
15:44 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signhild Joensen |
2000 |
|
769 |
31.94 |
1:05.70 |
1:40.30 |
|
2:15.38 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sára R. Nysted |
2001 |
|
662 |
32.95 |
1:07.42 |
1:43.99 |
|
2:22.29 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
559 |
34.53 |
1:12.83 |
1:52.00 |
|
2:30.55 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lena Rannváardóttir |
1998 |
|
527 |
36.69 |
1:15.32 |
1:54.74 |
|
2:33.55 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eyðrið Mortensen |
2003 |
|
516 |
36.88 |
1:16.39 |
1:56.05 |
|
2:34.58 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Antoft |
2000 |
|
510 |
35.39 |
1:14.69 |
1:55.64 |
|
2:35.27 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
15:44 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
15:50 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugin Næs Lave |
2001 |
|
486 |
32.36 |
1:08.05 |
1:44.94 |
|
2:22.30 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Óðin Jákupsson |
2002 |
|
398 |
36.18 |
1:14.42 |
1:53.09 |
|
2:32.15 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Sivertsen |
2002 |
|
357 |
37.08 |
1:17.83 |
1:58.36 |
|
2:37.76 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Denis Voropaev |
2000 |
|
344 |
36.19 |
1:16.46 |
1:59.12 |
|
2:39.60 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sakaris Sakarisson |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jónas Hansen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Á búk út í 2. vend. |
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
15:50 |
|
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
10:15 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
578 |
|
|
|
|
35.38 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karin Midjord |
2001 |
|
485 |
|
|
|
|
37.50 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
|
470 |
|
|
|
|
37.89 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sólvá A. Sigurðsson |
2002 |
|
440 |
|
|
|
|
38.75 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lilja D Jacobsen |
2003 |
|
410 |
|
|
|
|
39.67 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lea Midjord |
2002 |
|
401 |
|
|
|
|
39.95 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Petra A. Nielsen |
2003 |
|
389 |
|
|
|
|
40.35 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aimi Á Lakjuni |
2002 |
|
368 |
|
|
|
|
41.11 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elin Christiansen |
2004 |
|
359 |
|
|
|
|
41.45 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ronja Ró Í Dímun |
2004 |
|
306 |
|
|
|
|
43.72 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Estir Borðoy |
2001 |
|
298 |
|
|
|
|
44.11 |
|
|
Fuglafjarðar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nancy N. Dam |
2005 |
|
260 |
|
|
|
|
46.16 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jóhanna H. Eidesgaard |
2004 |
|
257 |
|
|
|
|
46.34 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Malan Jóhansdóttir |
2004 |
|
252 |
|
|
|
|
46.66 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Bjørg Ólavsdóttir |
2004 |
|
249 |
|
|
|
|
46.80 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laura Winther |
2004 |
|
248 |
|
|
|
|
46.91 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sesilia Feilberg |
2003 |
|
215 |
|
|
|
|
49.16 |
|
|
Fuglafjarðar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Miriam Mortensen |
2004 |
|
210 |
|
|
|
|
49.52 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ró Holm Magnadóttir |
2002 |
|
210 |
|
|
|
|
49.59 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anna Højgaard |
2004 |
|
193 |
|
|
|
|
50.99 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Beinta Poulsdóttir Debes |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kristina Í Skála |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Svam skeivan riðil |
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
10:15 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
15:54 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
626 |
|
|
|
|
34.45 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karin Midjord |
2001 |
|
524 |
|
|
|
|
36.55 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sólvá A. Sigurðsson |
2002 |
|
474 |
|
|
|
|
37.79 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lilja D Jacobsen |
2003 |
|
416 |
|
|
|
|
39.48 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lea Midjord |
2002 |
|
408 |
|
|
|
|
39.74 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tjóvstart. |
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
15:54 |
|
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
10:13 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Róland Toftum |
1998 |
|
683 |
|
|
|
|
29.99 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rani Jacobsen |
2001 |
|
553 |
|
|
|
|
32.18 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rókur Trygvason |
2000 |
|
491 |
|
|
|
|
33.48 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niels Nattestad |
1998 |
|
461 |
|
|
|
|
34.18 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johan Hofgaard |
1998 |
|
386 |
|
|
|
|
36.26 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
376 |
|
|
|
|
36.60 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Bartal E. Eidesgaard |
2003 |
|
356 |
|
|
|
|
37.25 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jónas Lindenskov Schiller |
2003 |
|
336 |
|
|
|
|
38.00 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ronni Petersen |
2001 |
|
323 |
|
|
|
|
38.50 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sigmundur J. Djurhuus |
2000 |
|
298 |
|
|
|
|
39.53 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jónas Hansen |
2002 |
|
271 |
|
|
|
|
40.79 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Høgni Hoydal Thomassen |
2002 |
|
244 |
|
|
|
|
42.25 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pætur Højgaard |
1999 |
|
228 |
|
|
|
|
43.22 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hans Jacob Hjelm |
2003 |
|
217 |
|
|
|
|
43.92 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Natanael Matras |
2002 |
|
204 |
|
|
|
|
44.88 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sakaris Sakarisson |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
10:13 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
16:01 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Róland Toftum |
1998 |
|
687 |
|
|
|
|
29.94 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rókur Trygvason |
2000 |
|
557 |
|
|
|
|
32.11 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rani Jacobsen |
2001 |
|
553 |
|
|
|
|
32.17 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niels Nattestad |
1998 |
|
445 |
|
|
|
|
34.59 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johan Hofgaard |
1998 |
|
406 |
|
|
|
|
35.67 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
382 |
|
|
|
|
36.41 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
16:01 |
|
Resultat Løb 39 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
10:35 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4X100m Frisvømning Damer, Indledende |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Blueshark Hs 3 |
2002 |
|
529 |
|
|
|
|
4:20.44 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lena Rannváardóttir |
1998 |
|
|
31.40 |
1:04.62 |
|
|
1:04.62 |
|
|
Lív Erlingsd. Eidesgaard |
1999 |
|
|
31.03 |
1:05.30 |
|
|
2:09.92 |
|
|
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
|
32.06 |
1:05.55 |
|
|
3:15.47 |
|
|
Eyðrið Mortensen |
2003 |
|
|
31.32 |
1:04.97 |
|
|
4:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
L1 - Kvinnur Ægir 1 |
1999 |
|
518 |
|
|
|
|
4:22.20 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jana B. Thomsen |
2000 |
|
|
31.70 |
1:05.73 |
|
|
1:05.73 |
|
|
Signhild Joensen |
2000 |
|
|
30.29 |
1:03.86 |
|
|
2:09.59 |
|
|
Barbara Debes |
2000 |
|
|
31.55 |
1:06.19 |
|
|
3:15.78 |
|
|
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
|
31.82 |
1:06.42 |
|
|
4:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hs1 Havnar |
1994 |
|
485 |
|
|
|
|
4:28.10 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Súsanna Tummasardóttir |
2001 |
|
|
31.29 |
1:06.00 |
|
|
1:06.00 |
|
|
Maria Antoft |
2000 |
|
|
31.76 |
1:06.94 |
|
|
2:12.94 |
|
|
Karin Midjord |
2001 |
|
|
30.75 |
1:05.08 |
|
|
3:18.02 |
|
|
Sigrið F Hansen |
2003 |
|
|
33.56 |
1:10.08 |
|
|
4:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
L1 - Kvinnur Ægir 2 |
2002 |
|
453 |
|
|
|
|
4:34.28 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sólvá A. Sigurðsson |
2002 |
|
|
31.92 |
1:06.04 |
|
|
1:06.04 |
|
|
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
|
|
32.21 |
1:06.71 |
|
|
2:12.75 |
|
|
Súsanna T. Justinussen |
2002 |
|
|
32.74 |
1:09.08 |
|
|
3:21.83 |
|
|
Sólveig Steinhólm |
2002 |
|
|
34.44 |
1:12.45 |
|
|
4:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Susvim Gentur |
2001 |
|
395 |
|
|
|
|
4:47.08 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alisa Vestergård |
2003 |
|
|
33.06 |
1:09.77 |
|
|
1:09.77 |
|
|
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
|
31.88 |
1:09.51 |
|
|
2:19.28 |
|
|
Lea Midjord |
2002 |
|
|
34.05 |
1:11.68 |
|
|
3:30.96 |
|
|
Sára R. Nysted |
2001 |
|
|
35.13 |
1:16.12 |
|
|
4:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1 Lx Hs 2 Gentir |
1997 |
|
370 |
|
|
|
|
4:53.22 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Ró Í Dímun |
2004 |
|
|
34.19 |
1:13.96 |
|
|
1:13.96 |
|
|
Kristina Í Skála |
2005 |
|
|
34.63 |
1:12.62 |
|
|
2:26.58 |
|
|
Elisabeth Erlendsdóttir |
2005 |
|
|
34.05 |
1:14.31 |
|
|
3:40.89 |
|
|
Jóhanna H. Eidesgaard |
2004 |
|
|
34.29 |
1:12.33 |
|
|
4:53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Reysta Gellurnar |
2004 |
|
346 |
|
|
|
|
4:59.97 |
|
|
Reysti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma L Nagurset |
2004 |
|
|
34.62 |
1:12.68 |
|
|
1:12.68 |
|
|
Malan Jóhansdóttir |
2004 |
|
|
35.70 |
1:17.21 |
|
|
2:29.89 |
|
|
Aimi Á Lakjuni |
2002 |
|
|
33.10 |
1:14.31 |
|
|
3:44.20 |
|
|
Eva Trygvadóttir |
1996 |
|
|
34.56 |
1:15.77 |
|
|
4:59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ambassadors Hs 3 |
1991 |
|
335 |
|
|
|
|
5:03.24 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miriam Mortensen |
2004 |
|
|
36.00 |
1:17.36 |
|
|
1:17.36 |
|
|
Anna Højgaard |
2004 |
|
|
37.08 |
1:18.99 |
|
|
2:36.35 |
|
|
Bjørg Ólavsdóttir |
2004 |
|
|
33.63 |
1:11.47 |
|
|
3:47.82 |
|
|
Signa Vár Dávadóttir |
1998 |
|
|
35.40 |
1:15.42 |
|
|
5:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
10:35 |
|
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
16:22 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
L1 - Kvinnur Ægir 1 |
1999 |
|
646 |
|
|
|
|
4:03.56 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signhild Joensen |
2000 |
|
|
29.08 |
1:00.33 |
|
|
1:00.33 |
|
|
Jana B. Thomsen |
2000 |
|
|
28.52 |
1:00.79 |
|
|
2:01.12 |
|
|
Barbara Debes |
2000 |
|
|
28.99 |
1:01.44 |
|
|
3:02.56 |
|
|
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
|
29.28 |
1:01.00 |
|
|
4:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Blueshark Hs 3 |
2002 |
|
594 |
|
|
|
|
4:10.48 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lena Rannváardóttir |
1998 |
|
|
30.88 |
1:04.02 |
|
|
1:04.02 |
|
|
Lív Erlingsd. Eidesgaard |
1999 |
|
|
29.19 |
1:02.15 |
|
|
2:06.17 |
|
|
Súsanna Tummasardóttir |
2001 |
|
|
30.14 |
1:03.95 |
|
|
3:10.12 |
|
|
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
|
28.44 |
1:00.36 |
|
|
4:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Susvim Gentur |
2001 |
|
568 |
|
|
|
|
4:14.23 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alisa Vestergård |
2003 |
|
|
30.28 |
1:02.86 |
|
|
1:02.86 |
|
|
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
|
29.53 |
1:02.53 |
|
|
2:05.39 |
|
|
Petra A. Nielsen |
2003 |
|
|
32.08 |
1:07.74 |
|
|
3:13.13 |
|
|
Sára R. Nysted |
2001 |
|
|
29.32 |
1:01.10 |
|
|
4:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hs1 Havnar |
1994 |
|
502 |
|
|
|
|
4:24.88 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrið F Hansen |
2003 |
|
|
31.45 |
1:06.34 |
|
|
1:06.34 |
|
|
Maria Antoft |
2000 |
|
|
31.64 |
1:06.97 |
|
|
2:13.31 |
|
|
Eyðrið Mortensen |
2003 |
|
|
31.72 |
1:07.11 |
|
|
3:20.42 |
|
|
Karin Midjord |
2001 |
|
|
30.41 |
1:04.46 |
|
|
4:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
L1 - Kvinnur Ægir 2 |
2002 |
|
450 |
|
|
|
|
4:34.83 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sólvá A. Sigurðsson |
2002 |
|
|
31.74 |
1:06.03 |
|
|
1:06.03 |
|
|
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
|
|
32.70 |
1:08.86 |
|
|
2:14.89 |
|
|
Súsanna T. Justinussen |
2002 |
|
|
32.62 |
1:08.77 |
|
|
3:23.66 |
|
|
Sólveig Steinhólm |
2002 |
|
|
33.70 |
1:11.17 |
|
|
4:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1 Lx Hs 2 Gentir |
1997 |
|
386 |
|
|
|
|
4:49.24 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Í Skála |
2005 |
|
|
33.87 |
1:11.79 |
|
|
1:11.79 |
|
|
Bjørg Ólavsdóttir |
2004 |
|
|
32.86 |
1:10.64 |
|
|
2:22.43 |
|
|
Jóhanna H. Eidesgaard |
2004 |
|
|
34.30 |
1:13.31 |
|
|
3:35.74 |
|
|
Elisabeth Erlendsdóttir |
2005 |
|
|
33.12 |
1:13.50 |
|
|
4:49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
16:22 |
|
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
FM Langgeil 2017 |
|
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
16:29 |
|
|
Arrangør |
SSF og Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hs 3 Ambassadors |
2001 |
|
585 |
|
|
|
|
3:45.02 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan N. Dam |
2002 |
|
|
27.59 |
57.55 |
|
|
57.55 |
|
|
Niels Nattestad |
1998 |
|
|
27.71 |
56.97 |
|
|
1:54.52 |
|
|
Marius Ihlen Gardshodn |
1998 |
|
|
26.13 |
55.81 |
|
|
2:50.33 |
|
|
Óli Mortensen |
1996 |
|
|
25.97 |
54.69 |
|
|
3:45.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Susvim Dreingir |
1998 |
|
514 |
|
|
|
|
3:54.97 |
|
|
Suðuroyar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Róland Toftum |
1998 |
|
|
26.99 |
55.56 |
|
|
55.56 |
|
|
Hugin Næs Lave |
2001 |
|
|
26.91 |
56.31 |
|
|
1:51.87 |
|
|
Bartal Debess |
2002 |
|
|
28.05 |
1:01.48 |
|
|
2:53.35 |
|
|
Rani Jacobsen |
2001 |
|
|
29.13 |
1:01.62 |
|
|
3:54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
L1 - Menn Ægir 1 |
1996 |
|
441 |
|
|
|
|
4:07.21 |
|
|
Ægir Klaksvik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Sivertsen |
2002 |
|
|
29.38 |
1:00.78 |
|
|
1:00.78 |
|
|
Rókur Trygvason |
2000 |
|
|
26.37 |
56.67 |
|
|
1:57.45 |
|
|
Denis Voropaev |
2000 |
|
|
29.56 |
1:02.53 |
|
|
2:59.98 |
|
|
Natanael Matras |
2002 |
|
|
31.47 |
1:07.23 |
|
|
4:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1 Lx Hs 1 Dreingir |
1996 |
|
433 |
|
|
|
|
4:08.80 |
|
|
Havnar Svimjifelag |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Høgni Hoydal Thomassen |
2002 |
|
|
28.98 |
1:01.94 |
|
|
1:01.94 |
|
|
Jónas Lindenskov Schiller |
2003 |
|
|
30.91 |
1:05.48 |
|
|
2:07.42 |
|
|
Bartal E. Eidesgaard |
2003 |
|
|
28.24 |
58.49 |
|
|
3:05.91 |
|
|
Óðin Jákupsson |
2002 |
|
|
30.40 |
1:02.89 |
|
|
4:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Flot |
1999 |
|
430 |
|
|
|
|
4:09.23 |
|
|
Svimjifelagið Flot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronni Petersen |
2001 |
|
|
29.48 |
1:02.83 |
|
|
1:02.83 |
|
|
Jógvan Jákup Thomsen |
2001 |
|
|
29.13 |
1:02.38 |
|
|
2:05.21 |
|
|
Sigmundur J. Djurhuus |
2000 |
|
|
29.88 |
1:06.56 |
|
|
3:11.77 |
|
|
Otto Jacobsen |
1999 |
|
|
27.86 |
57.46 |
|
|
4:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 maj 2017 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
16:29 |
|