Results for VÃ¥rsimiaden distrikt 2017, Eriksdalsbadet (Polisen)
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | PolIsen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 1, 4X100m Medley Mixed, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 4:42.37 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 32.46 | 1:08.03 | 1:08.03 | ||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 36.73 | 1:20.93 | 2:28.96 | ||||||
Gustavs Cerps | 2004 | 31.77 | 1:09.94 | 3:38.90 | ||||||
Anna Wainikka | 2004 | 29.58 | 1:03.47 | 4:42.37 | ||||||
2 | Järfälla S Mix Lag 1 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 4:51.59 | ||||||
Marcus Nykvist | 2004 | 33.56 | 1:10.89 | 1:10.89 | ||||||
Ioanna Tsirona | 2004 | 39.63 | 1:26.52 | 2:37.41 | ||||||
Elin Lindqvist | 2004 | 32.26 | 1:13.64 | 3:51.05 | ||||||
Nils Malmberg | 2004 | 28.42 | 1:00.54 | 4:51.59 | ||||||
3 | Täby Sim Mix [2005] Lag 1 | 2005 | Täby Sim | 4:56.13 | ||||||
Dina Larsson | 2004 | 35.38 | 1:14.34 | 1:14.34 | ||||||
Hugo Westholm | 2004 | 35.32 | 1:16.67 | 2:31.01 | ||||||
Filippa Bolling | 2004 | 34.21 | 1:18.22 | 3:49.23 | ||||||
Marcus Persson Taylor | 2005 | 30.62 | 1:06.90 | 4:56.13 | ||||||
4 | Spif Mix 1 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 5:01.27 | ||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 35.44 | 1:13.82 | 1:13.82 | ||||||
Gustav Niring | 2004 | 36.23 | 1:18.71 | 2:32.53 | ||||||
Axel Lewander | 2004 | 33.94 | 1:15.60 | 3:48.13 | ||||||
Sofia Lindqvist | 2004 | 34.01 | 1:13.14 | 5:01.27 | ||||||
5 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 2 | 2004 | Simklubben Neptun | 5:06.48 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 36.70 | 1:15.76 | 1:15.76 | ||||||
Hjalmar Mueller | 2004 | 37.67 | 1:21.72 | 2:37.48 | ||||||
Elsa Lövquist | 2004 | 35.76 | 1:20.83 | 3:58.31 | ||||||
Iris Martinsson | 2005 | 33.44 | 1:08.17 | 5:06.48 | ||||||
6 | Täby Sim Mix [2005] Lag 2 | 2005 | Täby Sim | 5:19.95 | ||||||
Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 39.04 | 1:19.01 | 1:19.01 | ||||||
Engla Ellbrant | 2004 | 39.12 | 1:23.79 | 2:42.80 | ||||||
Elina Hellgren | 2004 | 37.60 | 1:21.89 | 4:04.69 | ||||||
Caspian Humble | 2005 | 36.11 | 1:15.26 | 5:19.95 | ||||||
7 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 3 | 2004 | Simklubben Neptun | 5:20.28 | ||||||
Jan Salentin | 2004 | 40.04 | 1:20.82 | 1:20.82 | ||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 40.10 | 1:26.52 | 2:47.34 | ||||||
Else Jomaa | 2004 | 39.61 | 1:25.32 | 4:12.66 | ||||||
Morris Martin | 2004 | 32.04 | 1:07.62 | 5:20.28 | ||||||
8 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 4 | 2004 | Simklubben Neptun | 5:28.52 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 38.56 | 1:20.97 | 1:20.97 | ||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 39.86 | 1:28.32 | 2:49.29 | ||||||
Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | 38.53 | 1:27.36 | 4:16.65 | ||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 33.77 | 1:11.87 | 5:28.52 | ||||||
9 | Järfälla S Mix Lag 2 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 5:30.20 | ||||||
Elijas Eriksson | 2005 | 42.60 | 1:30.62 | 1:30.62 | ||||||
Felicia Göthberg | 2004 | 40.36 | 1:28.76 | 2:59.38 | ||||||
Elina Lejonqvist | 2004 | 37.59 | 1:23.62 | 4:23.00 | ||||||
John Zetterqvist | 2004 | 31.22 | 1:07.20 | 5:30.20 | ||||||
10 | Spif Mix 2 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 5:33.58 | ||||||
Sami Alzghoul | 2004 | 38.55 | 1:21.59 | 1:21.59 | ||||||
Linn Solehav | 2005 | 46.57 | 1:39.21 | 3:00.80 | ||||||
Alexander Suei | 2004 | 34.31 | 1:16.43 | 4:17.23 | ||||||
Ida Lindström | 2004 | 35.77 | 1:16.35 | 5:33.58 | ||||||
11 | Tyresö SS Mix [2004] | 2004 | Tyresö Simsällskap | 5:39.13 | ||||||
Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | 42.02 | 1:27.41 | 1:27.41 | ||||||
Tea Angerfelt | 2004 | 40.02 | 1:24.76 | 2:52.17 | ||||||
Simon Brunn | 2004 | 39.26 | 1:26.41 | 4:18.58 | ||||||
Love Lundvall | 2004 | 36.88 | 1:20.55 | 5:39.13 | ||||||
12 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 5 | 2004 | Simklubben Neptun | 5:40.85 | ||||||
Maja Wallberg | 2005 | 42.11 | 1:27.17 | 1:27.17 | ||||||
Gustav Edman | 2005 | 43.28 | 1:33.57 | 3:00.74 | ||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 40.07 | 1:29.79 | 4:30.53 | ||||||
Uno Härmark | 2005 | 33.34 | 1:10.32 | 5:40.85 | ||||||
13 | Järfälla S Mix Lag 3 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 5:42.51 | ||||||
Sofia Hansen | 2004 | 40.36 | 1:23.86 | 1:23.86 | ||||||
Marcus Hansson | 2005 | 44.65 | 1:34.85 | 2:58.71 | ||||||
Amanda Wensmark | 2005 | 38.44 | 1:29.98 | 4:28.69 | ||||||
Ludwig Skantz | 2005 | 35.18 | 1:13.82 | 5:42.51 | ||||||
14 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 6 | 2004 | Simklubben Neptun | 5:50.98 | ||||||
Agnes Behrenfeldt | 2004 | 42.44 | 1:27.22 | 1:27.22 | ||||||
Annie Birtner | 2004 | 43.05 | 1:31.41 | 2:58.63 | ||||||
Oscar Engström | 2004 | 39.66 | 1:24.79 | 4:23.42 | ||||||
Georgios Theodosiadis | 2005 | 41.04 | 1:27.56 | 5:50.98 | ||||||
15 | Tyresö SS Mix Lag2 | 2004 | Tyresö Simsällskap | 6:31.24 | ||||||
Hanna Rybring | 2004 | 44.77 | 1:34.57 | 1:34.57 | ||||||
Alva Jacobsson | 2005 | 46.52 | 1:40.73 | 3:15.30 | ||||||
Max Ringbom | 2005 | 53.24 | 1:52.63 | 5:07.93 | ||||||
Simon Hedqvist Segelman | 2004 | 39.21 | 1:23.31 | 6:31.24 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 09:17 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | PolIsen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 2, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 33.35 | 1:08.62 | |||||
2 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.40 | 1:14.88 | |||||
3 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 36.58 | 1:15.77 | |||||
4 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 37.92 | 1:17.28 | |||||
5 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 37.82 | 1:17.32 | |||||
6 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 38.37 | 1:17.34 | |||||
7 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 37.75 | 1:18.08 | |||||
8 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 38.08 | 1:19.37 | |||||
9 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 38.33 | 1:19.86 | |||||
10 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 37.75 | 1:20.13 | |||||
11 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 39.79 | 1:20.90 | |||||
12 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 40.32 | 1:23.25 | |||||
13 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.39 | 1:23.44 | |||||
14 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 40.47 | 1:23.84 | |||||
15 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.91 | 1:24.27 | |||||
16 | Ioanna Tsirona | 2004 | Järfälla Simsällskap | 39.53 | 1:24.95 | |||||
17 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 41.70 | 1:25.15 | |||||
18 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 42.35 | 1:25.87 | |||||
19 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.97 | 1:26.00 | |||||
20 | Ioana Catrina | 2004 | Täby Sim | 41.85 | 1:26.94 | |||||
21 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 42.90 | 1:27.64 | |||||
22 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 42.43 | 1:28.33 | |||||
23 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 42.55 | 1:28.98 | |||||
24 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 44.40 | 1:29.10 | |||||
25 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 42.31 | 1:29.22 | |||||
26 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 44.47 | 1:29.27 | |||||
27 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 42.74 | 1:29.38 | |||||
28 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 42.83 | 1:29.63 | |||||
29 | Torun Öström | 2004 | Täby Sim | 42.71 | 1:29.91 | |||||
30 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 43.15 | 1:30.12 | |||||
31 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.37 | 1:30.53 | |||||
32 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 43.43 | 1:30.67 | |||||
33 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 44.20 | 1:30.87 | |||||
34 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 43.67 | 1:33.64 | |||||
35 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 47.02 | 1:35.38 | |||||
36 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 47.16 | 1:36.06 | |||||
37 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 46.80 | 1:36.14 | |||||
38 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 46.99 | 1:36.80 | |||||
39 | Hanna Rybring | 2004 | Tyresö Simsällskap | 46.36 | 1:37.53 | |||||
40 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 46.48 | 1:38.04 | |||||
41 | Junie Lindgren | 2004 | Täby Sim | 48.69 | 1:38.73 | |||||
42 | Leia Bäckström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 48.57 | 1:41.05 | |||||
43 | Elda Kiasisua | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 48.95 | 1:44.19 | |||||
44 | Alma Augustsson Spets | 2004 | Järfälla Simsällskap | 52.66 | 1:45.63 | |||||
45 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 50.34 | 1:47.85 | |||||
- | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Elsa Jonsson | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:37 | |||
Arrangör | PolIsen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.22 | 1:10.50 | |||||
2 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.71 | 1:10.78 | |||||
3 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 36.02 | 1:13.60 | |||||
4 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 38.61 | 1:17.71 | |||||
5 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 37.97 | 1:18.43 | |||||
6 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.94 | 1:19.36 | |||||
7 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 38.40 | 1:20.27 | |||||
8 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 39.55 | 1:20.50 | |||||
9 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.78 | 1:21.36 | |||||
10 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 39.44 | 1:22.24 | |||||
11 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 40.69 | 1:22.30 | |||||
12 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.11 | 1:23.14 | |||||
13 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 41.87 | 1:23.36 | |||||
14 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 41.58 | 1:23.75 | |||||
15 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 40.71 | 1:24.97 | |||||
16 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 42.54 | 1:26.54 | |||||
17 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 43.48 | 1:28.95 | |||||
18 | Simon Hedqvist Segelman | 2004 | Tyresö Simsällskap | 45.72 | 1:35.51 | |||||
19 | Adam Halldin | 2004 | Järfälla Simsällskap | 47.97 | 1:42.23 | |||||
20 | Love Bergman | 2004 | Täby Sim | 53.77 | 1:53.58 | |||||
- | Markus Bäckman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Noah Widmark | 2004 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 09:37 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | PolIsen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 33.54 | 1:11.73 | 1:50.83 | 2:25.42 | |||
2 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 34.84 | 1:12.71 | 1:50.88 | 2:25.64 | |||
3 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 33.36 | 1:12.75 | 1:54.47 | 2:33.75 | |||
4 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 36.34 | 1:16.81 | 1:59.17 | 2:40.85 | |||
5 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 36.26 | 1:18.34 | 2:01.06 | 2:41.17 | |||
6 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 36.40 | 1:16.83 | 1:59.51 | 2:41.54 | |||
7 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 36.75 | 1:19.45 | 2:03.22 | 2:43.13 | |||
8 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 36.06 | 1:17.73 | 2:01.96 | 2:43.23 | |||
9 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 37.68 | 1:20.73 | 2:04.45 | 2:43.97 | |||
10 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 37.80 | 1:19.68 | 2:03.12 | 2:44.34 | |||
11 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 36.54 | 1:20.21 | 2:02.48 | 2:44.62 | |||
12 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 38.89 | 1:22.27 | 2:06.00 | 2:46.34 | |||
13 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 38.82 | 1:22.37 | 2:06.11 | 2:48.53 | |||
14 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 37.81 | 1:21.08 | 2:07.27 | 2:50.36 | |||
15 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 37.52 | 1:20.71 | 2:06.06 | 2:50.40 | |||
16 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 36.96 | 1:22.19 | 2:09.29 | 2:51.84 | |||
17 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 38.57 | 1:22.88 | 2:08.66 | 2:52.13 | |||
18 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 38.33 | 1:22.42 | 2:09.05 | 2:53.84 | |||
19 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 39.88 | 1:24.86 | 2:11.45 | 2:55.40 | |||
20 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 36.74 | 1:21.62 | 2:09.73 | 2:56.30 | |||
21 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 39.67 | 1:24.98 | 2:12.26 | 2:56.61 | |||
22 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 38.46 | 1:23.73 | 2:11.17 | 2:57.28 | |||
23 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 39.09 | 1:25.59 | 2:13.95 | 2:58.94 | |||
24 | Stella Fylkegård Svenberg | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 39.19 | 1:24.46 | 2:13.31 | 2:59.09 | |||
25 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 39.94 | 1:26.51 | 2:14.01 | 2:59.13 | |||
26 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 40.98 | 1:26.56 | 2:14.23 | 2:59.31 | |||
27 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 41.70 | 1:29.09 | 2:16.54 | 3:01.65 | |||
28 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.63 | 1:25.99 | 2:14.66 | 3:02.74 | |||
29 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 38.89 | 1:27.58 | 2:17.90 | 3:04.57 | |||
30 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 40.15 | 1:27.28 | 2:15.51 | 3:05.03 | |||
31 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 40.53 | 1:29.17 | 2:18.06 | 3:05.78 | |||
32 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 38.82 | 1:28.40 | 2:22.11 | 3:13.50 | |||
33 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 44.14 | 1:35.05 | 2:26.79 | 3:16.14 | |||
34 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 43.22 | 1:34.09 | 2:27.32 | 3:17.90 | |||
35 | Filippa Nordin Lund | 2005 | Täby Sim | 47.30 | 1:43.57 | 2:40.97 | 3:35.66 | |||
- | Jade Nezet | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | PolIsen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 5, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 32.51 | 1:10.36 | 1:48.86 | 2:24.16 | |||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 32.92 | 1:10.84 | 1:49.27 | 2:25.51 | |||
3 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 33.52 | 1:11.49 | 1:50.41 | 2:28.85 | |||
4 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 35.41 | 1:15.52 | 1:56.02 | 2:33.63 | |||
5 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 35.86 | 1:16.90 | 1:58.18 | 2:35.48 | |||
6 | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 36.28 | 1:16.82 | 1:58.68 | 2:38.96 | |||
7 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 37.17 | 1:18.61 | 2:01.98 | 2:43.36 | |||
8 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 37.40 | 1:19.37 | 2:01.94 | 2:44.23 | |||
9 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 37.79 | 1:20.28 | 2:04.14 | 2:45.22 | |||
10 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 37.93 | 1:20.77 | 2:04.34 | 2:46.54 | |||
11 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.39 | 1:22.72 | 2:06.17 | 2:48.50 | |||
12 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 41.73 | 1:27.61 | 2:14.28 | 2:55.76 | |||
13 | Elijas Eriksson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.97 | 1:28.82 | 2:16.39 | 3:04.23 | |||
14 | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | 43.27 | 1:30.56 | 2:18.41 | 3:05.70 | |||
15 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 44.26 | 1:35.07 | 2:26.17 | 3:14.98 | |||
16 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 45.41 | 1:36.56 | 2:28.41 | 3:15.21 | |||
17 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 44.81 | 1:36.59 | 2:27.45 | 3:16.55 | |||
18 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 45.91 | 1:39.75 | 2:31.67 | 3:17.54 | |||
19 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.36 | 1:35.62 | 2:30.16 | 3:22.99 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | PolIsen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 32.63 | 1:10.60 | 1:56.95 | 2:35.04 | |||
2 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 36.18 | 1:17.96 | 2:04.12 | 2:38.19 | |||
3 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.21 | 1:16.33 | 2:03.65 | 2:40.72 | |||
4 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 35.34 | 1:18.39 | 2:04.80 | 2:41.88 | |||
5 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 36.17 | 1:20.03 | 2:09.33 | 2:49.67 | |||
6 | Ioanna Tsirona | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.88 | 1:22.37 | 2:13.12 | 2:52.91 | |||
7 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.96 | 1:23.56 | 2:13.34 | 2:53.45 | |||
8 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 38.29 | 1:23.88 | 2:13.24 | 2:53.90 | |||
9 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 38.50 | 1:20.32 | 2:13.20 | 2:53.99 | |||
10 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 38.47 | 1:22.59 | 2:15.46 | 2:55.37 | |||
11 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.43 | 1:25.35 | 2:19.14 | 2:57.18 | |||
12 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 38.38 | 1:22.13 | 2:15.49 | 2:58.88 | |||
13 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 41.11 | 1:27.62 | 2:18.21 | 2:59.54 | |||
14 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 40.30 | 1:29.02 | 2:20.35 | 3:00.22 | |||
15 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 37.24 | 1:23.24 | 2:18.00 | 3:00.62 | |||
16 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 39.70 | 1:28.72 | 2:20.08 | 3:00.64 | |||
17 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 40.75 | 1:28.99 | 2:20.96 | 3:03.28 | |||
18 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 42.98 | 1:28.13 | 2:23.59 | 3:04.30 | |||
19 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.22 | 1:30.70 | 2:21.58 | 3:05.57 | |||
20 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 38.23 | 1:27.91 | 2:23.51 | 3:06.39 | |||
21 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 41.71 | 1:31.58 | 2:26.70 | 3:06.82 | |||
22 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 40.61 | 1:27.76 | 2:24.55 | 3:08.00 | |||
23 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 40.57 | 1:30.10 | 2:24.39 | 3:08.03 | |||
24 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 40.98 | 1:31.89 | 2:28.98 | 3:09.85 | |||
25 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 41.96 | 1:31.15 | 2:28.05 | 3:11.13 | |||
26 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 42.59 | 1:30.81 | 2:27.20 | 3:11.77 | |||
27 | Torun Öström | 2004 | Täby Sim | 39.32 | 1:29.18 | 2:27.98 | 3:13.29 | |||
28 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 44.97 | 1:36.65 | 2:26.95 | 3:13.75 | |||
29 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 45.65 | 1:34.80 | 2:31.56 | 3:14.98 | |||
30 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 43.01 | 1:36.22 | 2:30.76 | 3:17.63 | |||
31 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 47.82 | 1:34.89 | 2:34.97 | 3:20.67 | |||
32 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 45.29 | 1:36.90 | 2:32.38 | 3:20.83 | |||
33 | Ioana Catrina | 2004 | Täby Sim | 46.75 | 1:39.04 | 2:36.10 | 3:24.92 | |||
34 | Junie Lindgren | 2004 | Täby Sim | 48.19 | 1:40.21 | 2:39.50 | 3:27.22 | |||
35 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 46.88 | 1:38.56 | 2:40.55 | 3:27.24 | |||
36 | Leia Bäckström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 46.51 | 1:42.70 | 2:41.85 | 3:28.31 | |||
37 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 55.09 | 1:54.01 | 2:58.79 | 3:52.74 | |||
38 | Elda Kiasisua | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 57.43 | 1:57.85 | 3:07.75 | 4:06.88 | |||
- | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | PolIsen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.83 | 1:13.26 | 1:56.92 | 2:32.38 | |||
2 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 33.03 | 1:13.58 | 2:00.22 | 2:34.64 | |||
3 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.67 | 1:14.30 | 1:58.74 | 2:35.72 | |||
4 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.54 | 1:18.72 | 2:06.38 | 2:39.57 | |||
5 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 36.39 | 1:19.54 | 2:02.74 | 2:40.10 | |||
6 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.69 | 1:20.69 | 2:08.13 | 2:44.10 | |||
7 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 36.54 | 1:21.46 | 2:08.15 | 2:45.66 | |||
8 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.11 | 1:15.68 | 2:07.31 | 2:45.99 | |||
9 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.44 | 1:23.24 | 2:13.09 | 2:51.31 | |||
10 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 38.95 | 1:23.53 | 2:14.61 | 2:53.63 | |||
11 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 39.35 | 1:25.25 | 2:17.13 | 2:54.89 | |||
12 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 40.57 | 1:28.35 | 2:24.19 | 3:03.64 | |||
13 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 45.01 | 1:29.80 | 2:25.76 | 3:05.08 | |||
14 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 40.25 | 1:28.95 | 2:25.54 | 3:05.95 | |||
15 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.31 | 1:26.79 | 2:24.24 | 3:06.41 | |||
16 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 45.07 | 1:33.47 | 2:27.56 | 3:11.00 | |||
- | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | PolIsen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 8, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 41.41 | 1:28.77 | |||||
2 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 42.74 | 1:29.11 | |||||
3 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.99 | 1:30.41 | |||||
4 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 44.32 | 1:33.08 | |||||
5 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 43.92 | 1:33.44 | |||||
6 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 44.92 | 1:33.81 | |||||
7 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 44.01 | 1:34.03 | |||||
8 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 46.47 | 1:37.60 | |||||
9 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 46.65 | 1:37.83 | |||||
10 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 47.23 | 1:39.35 | |||||
11 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 46.74 | 1:39.44 | |||||
12 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 47.94 | 1:39.63 | |||||
13 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 48.10 | 1:39.65 | |||||
14 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 47.31 | 1:40.26 | |||||
15 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 46.56 | 1:40.45 | |||||
16 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 48.13 | 1:40.50 | |||||
17 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 47.63 | 1:40.79 | |||||
18 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 48.51 | 1:41.43 | |||||
19 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 48.29 | 1:41.78 | |||||
20 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 48.49 | 1:42.43 | |||||
21 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 48.57 | 1:43.07 | |||||
22 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 49.33 | 1:43.47 | |||||
23 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 49.80 | 1:44.60 | |||||
24 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 50.25 | 1:44.82 | |||||
25 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 49.53 | 1:45.16 | |||||
26 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 50.64 | 1:45.21 | |||||
27 | Emeli Boije-Lundgren | 2005 | Täby Sim | 49.48 | 1:47.38 | |||||
28 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 50.44 | 1:47.89 | |||||
29 | Anna Löfgren | 2005 | Järfälla Simsällskap | 51.60 | 1:48.29 | |||||
30 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 51.25 | 1:51.21 | |||||
31 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 52.02 | 1:51.54 | |||||
32 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 54.45 | 1:51.61 | |||||
33 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 52.96 | 1:51.70 | |||||
34 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 54.59 | 1:53.88 | |||||
35 | Stella Fylkegård Svenberg | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 53.05 | 1:54.58 | |||||
36 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 54.44 | 1:56.29 | |||||
37 | Athena Karathanasis | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 54.79 | 2:01.43 | |||||
38 | Filippa Nordin Lund | 2005 | Täby Sim | 58.01 | 2:03.34 | |||||
- | Jade Nezet | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Alma Hjelm | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | PolIsen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 37.24 | 1:19.21 | |||||
2 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 39.24 | 1:24.07 | |||||
3 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 41.54 | 1:26.96 | |||||
4 | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 44.21 | 1:33.90 | |||||
5 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 44.60 | 1:33.99 | |||||
6 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 44.85 | 1:36.58 | |||||
7 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 45.18 | 1:36.70 | |||||
8 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 46.48 | 1:36.95 | |||||
9 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 45.00 | 1:37.15 | |||||
10 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 49.69 | 1:45.32 | |||||
11 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 51.64 | 1:48.86 | |||||
12 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 50.62 | 1:51.93 | |||||
13 | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | 52.86 | 1:51.95 | |||||
14 | Elijas Eriksson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 53.86 | 1:53.83 | |||||
15 | Albin Wullt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 53.11 | 1:53.86 | |||||
16 | Kevin Lenstad | 2005 | Täby Sim | 55.24 | 1:58.27 | |||||
17 | Maximus Brandt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 55.08 | 1:58.49 | |||||
18 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 56.74 | 1:59.54 | |||||
19 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 58.97 | 2:00.43 | |||||
20 | Yonatan Tsegaye | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 55.84 | 2:01.29 | |||||
21 | Victor Ljungström | 2005 | Järfälla Simsällskap | 58.22 | 2:01.76 | |||||
22 | Ludvig Timen | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 56.97 | 2:06.37 | |||||
- | Alfred Ekblom | 2005 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | PolIsen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 10, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2004 | Täby Sim | 2:16.97 | ||||||
Dina Larsson | 2004 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Engla Ellbrant | 2004 | 38.26 | 1:13.34 | |||||||
Filippa Bolling | 2004 | 34.13 | 1:47.47 | |||||||
Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 29.50 | 2:16.97 | |||||||
2 | SK Neptun F 12-13 Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:17.24 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 40.41 | 1:13.56 | |||||||
Anna Wainikka | 2004 | 32.84 | 1:46.40 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 30.84 | 2:17.24 | |||||||
3 | Järfälla S Damer Lag 1 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 2:20.34 | ||||||
Ioanna Tsirona | 2004 | 37.36 | 37.36 | |||||||
Felicia Göthberg | 2004 | 39.60 | 1:16.96 | |||||||
Elin Lindqvist | 2004 | 32.66 | 1:49.62 | |||||||
Elina Lejonqvist | 2004 | 30.72 | 2:20.34 | |||||||
4 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2004 | Täby Sim | 2:24.68 | ||||||
Clara Ersson | 2004 | 36.38 | 36.38 | |||||||
Emma Sommar | 2004 | 40.37 | 1:16.75 | |||||||
Elina Hellgren | 2004 | 35.11 | 1:51.86 | |||||||
Hannah Haux | 2004 | 32.82 | 2:24.68 | |||||||
5 | Spif 1 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 2:24.73 | ||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Emma Thur | 2004 | 40.66 | 1:14.95 | |||||||
Ida Lindström | 2004 | 37.12 | 1:52.07 | |||||||
Sofia Lindqvist | 2004 | 32.66 | 2:24.73 | |||||||
6 | SK Neptun F 12-13 Lag 2 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:30.12 | ||||||
Elin Grähs | 2004 | 36.82 | 36.82 | |||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 44.00 | 1:20.82 | |||||||
Lovisa Ramsten | 2005 | 36.07 | 1:56.89 | |||||||
Maja Rehn | 2004 | 33.23 | 2:30.12 | |||||||
7 | SK Neptun F 12-13 Lag 4 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:31.87 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 39.06 | 39.06 | |||||||
Else Jomaa | 2004 | 43.22 | 1:22.28 | |||||||
Elsa Lövquist | 2004 | 36.47 | 1:58.75 | |||||||
Molly Rantil | 2005 | 33.12 | 2:31.87 | |||||||
8 | Jarfalla S Damer Lag 2 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 2:32.50 | ||||||
Sofia Hansen | 2004 | 39.43 | 39.43 | |||||||
Boel Jägerskog | 2005 | 43.80 | 1:23.23 | |||||||
Amanda Wensmark | 2005 | 37.64 | 2:00.87 | |||||||
Olivia Halfar | 2005 | 31.63 | 2:32.50 | |||||||
9 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2004 | Täby Sim | 2:33.60 | ||||||
Louise Franks | 2005 | 39.18 | 39.18 | |||||||
Clara Westerdahl | 2005 | 43.88 | 1:23.06 | |||||||
Torun Öström | 2004 | 37.79 | 2:00.85 | |||||||
Alice Davies | 2004 | 32.75 | 2:33.60 | |||||||
10 | Älvsjö SF Damer [2004] | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 2:33.90 | ||||||
Elin Björklund | 2005 | 41.36 | 41.36 | |||||||
Elsa Wennerstrand | 2004 | 41.22 | 1:22.58 | |||||||
Stella Brinne Roos | 2004 | 35.50 | 1:58.08 | |||||||
Olivia Lyrberg | 2005 | 35.82 | 2:33.90 | |||||||
11 | Tyresö SS Lag 1 | 2004 | Tyresö Simsällskap | 2:36.03 | ||||||
Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | 41.50 | 41.50 | |||||||
Alva Jacobsson | 2005 | 46.34 | 1:27.84 | |||||||
Tea Angerfelt | 2004 | 32.64 | 2:00.48 | |||||||
Frida Wallman | 2005 | 35.55 | 2:36.03 | |||||||
12 | SK Neptun F 12-13 Lag 3 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:36.89 | ||||||
Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | 39.11 | 39.11 | |||||||
Agnes Behrenfeldt | 2004 | 44.00 | 1:23.11 | |||||||
Isabelle Lardner Klang | 2005 | 40.98 | 2:04.09 | |||||||
Annie Birtner | 2004 | 32.80 | 2:36.89 | |||||||
13 | Täby Sim Damer Lag 4 | 2004 | Täby Sim | 2:40.16 | ||||||
Agnes Gustavsson | 2005 | 39.33 | 39.33 | |||||||
Amanda Borgfors | 2004 | 43.66 | 1:22.99 | |||||||
Maja Lingham | 2004 | 41.57 | 2:04.56 | |||||||
Ella Thermaenius | 2005 | 35.60 | 2:40.16 | |||||||
14 | SK Neptun F 12-13 Lag 5 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:42.19 | ||||||
Maja Wallberg | 2005 | 41.06 | 41.06 | |||||||
Melanie Blix Grimaldi | 2005 | 47.86 | 1:28.92 | |||||||
Li Elveskog | 2004 | 36.89 | 2:05.81 | |||||||
Clara Unden | 2004 | 36.38 | 2:42.19 | |||||||
15 | Järfälla S Damer Lag 3 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 2:44.57 | ||||||
Emelie Sidén | 2005 | 39.41 | 39.41 | |||||||
Matilda Andersson | 2004 | 45.78 | 1:25.19 | |||||||
Stella Finnhammar | 2005 | 40.27 | 2:05.46 | |||||||
Anna Löfgren | 2005 | 39.11 | 2:44.57 | |||||||
16 | Täby Sim Damer Lag 5 | 2004 | Täby Sim | 2:45.12 | ||||||
Irma Malmström | 2004 | 41.48 | 41.48 | |||||||
Matilda Schibbye | 2004 | 46.95 | 1:28.43 | |||||||
Rebecka Hedbeck | 2004 | 39.88 | 2:08.31 | |||||||
Nora Sundberg | 2005 | 36.81 | 2:45.12 | |||||||
17 | Spif 2 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 2:46.78 | ||||||
Leia Bäckström | 2004 | 47.46 | 47.46 | |||||||
Matilda Lindqvist | 2004 | 45.36 | 1:32.82 | |||||||
Linn Solehav | 2005 | 38.71 | 2:11.53 | |||||||
Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | 35.25 | 2:46.78 | |||||||
18 | SK Neptun F 12-13 Lag 6 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:57.15 | ||||||
Saga Lööf | 2005 | 47.15 | 47.15 | |||||||
Estelle Ersöz | 2005 | 47.37 | 1:34.52 | |||||||
Frida Palmquist | 2005 | 42.87 | 2:17.39 | |||||||
Ebba Burman Kindgren | 2005 | 39.76 | 2:57.15 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:45 | |||
Arrangör | PolIsen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 11, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun P 12-13 Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:14.66 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 35.85 | 35.85 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 36.46 | 1:12.31 | |||||||
Gustavs Cerps | 2004 | 31.93 | 1:44.24 | |||||||
Morris Martin | 2004 | 30.42 | 2:14.66 | |||||||
2 | Spif 1 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 2:17.35 | ||||||
Sami Alzghoul | 2004 | 37.23 | 37.23 | |||||||
Gustav Niring | 2004 | 36.96 | 1:14.19 | |||||||
Axel Lewander | 2004 | 34.00 | 1:48.19 | |||||||
Alexander Suei | 2004 | 29.16 | 2:17.35 | |||||||
3 | Järfälla S Herrar Lag 1 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 2:18.16 | ||||||
Marcus Nykvist | 2004 | 33.11 | 33.11 | |||||||
Marcus Hansson | 2005 | 42.61 | 1:15.72 | |||||||
Nils Malmberg | 2004 | 32.34 | 1:48.06 | |||||||
John Zetterqvist | 2004 | 30.10 | 2:18.16 | |||||||
4 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2005 | Täby Sim | 2:20.92 | ||||||
Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Hugo Westholm | 2004 | 35.41 | 1:12.07 | |||||||
Marcus Persson Taylor | 2005 | 34.06 | 1:46.13 | |||||||
Caspian Humble | 2005 | 34.79 | 2:20.92 | |||||||
5 | SK Neptun P 12-13 Lag 2 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:24.74 | ||||||
Jan Salentin | 2004 | 37.55 | 37.55 | |||||||
Hjalmar Mueller | 2004 | 38.07 | 1:15.62 | |||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 36.25 | 1:51.87 | |||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 32.87 | 2:24.74 | |||||||
6 | SK Neptun P 12-13 Lag 3 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:42.89 | ||||||
Uno Härmark | 2005 | 40.16 | 40.16 | |||||||
Gustav Edman | 2005 | 44.35 | 1:24.51 | |||||||
Oscar Engström | 2004 | 39.29 | 2:03.80 | |||||||
Georgios Theodosiadis | 2005 | 39.09 | 2:42.89 | |||||||
7 | Järfälla S Herrar Lag 2 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 2:43.88 | ||||||
Elijas Eriksson | 2005 | 45.07 | 45.07 | |||||||
Oliver Harper | 2005 | 45.58 | 1:30.65 | |||||||
Ludwig Skantz | 2005 | 37.99 | 2:08.64 | |||||||
Bilal Mustefa | 2004 | 35.24 | 2:43.88 | |||||||
8 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2005 | Täby Sim | 3:07.19 | ||||||
Love Bergman | 2004 | 51.69 | 51.69 | |||||||
Louie Gabrielsson | 2005 | 51.69 | 1:43.38 | |||||||
Oliver Haux | 2005 | 45.39 | 2:28.77 | |||||||
Ludvig Berndtsson | 2005 | 38.42 | 3:07.19 | |||||||
- | Tyresö SS Herrar [2004] | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Love Lundvall | 2004 | 42.28 | 42.28 | |||||||
Simon Brunn | 2004 | 44.28 | 1:26.56 | |||||||
Max Ringbom | 2005 | 48.95 | 2:15.51 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 11:45 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:13 | |||
Arrangör | PolIsen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 12, 4X100m Frisim Mixed 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Järfälla S Mix Lag 1 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 4:17.62 | ||||||
Nils Malmberg | 2004 | 29.25 | 1:01.25 | 1:01.25 | ||||||
Elin Lindqvist | 2004 | 31.22 | 1:05.28 | 2:06.53 | ||||||
Marcus Nykvist | 2004 | 29.79 | 1:02.51 | 3:09.04 | ||||||
Ioanna Tsirona | 2004 | 32.20 | 1:08.58 | 4:17.62 | ||||||
2 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 4:22.61 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 30.84 | 1:04.07 | 1:04.07 | ||||||
Anna Wainikka | 2004 | 31.16 | 1:05.74 | 2:09.81 | ||||||
Gustavs Cerps | 2004 | 29.97 | 1:03.42 | 3:13.23 | ||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 31.97 | 1:09.38 | 4:22.61 | ||||||
3 | Spif Mix 1 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 4:28.35 | ||||||
Alexander Suei | 2004 | 31.52 | 1:05.97 | 1:05.97 | ||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 31.15 | 1:05.50 | 2:11.47 | ||||||
Gustav Niring | 2004 | 30.43 | 1:04.11 | 3:15.58 | ||||||
Sofia Lindqvist | 2004 | 34.04 | 1:12.77 | 4:28.35 | ||||||
4 | Täby Sim Mix [2005] Lag 1 | 2005 | Täby Sim | 4:32.90 | ||||||
Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 30.83 | 1:07.22 | 1:07.22 | ||||||
Hugo Westholm | 2004 | 32.19 | 1:07.41 | 2:14.63 | ||||||
Filippa Bolling | 2004 | 32.71 | 1:09.92 | 3:24.55 | ||||||
Marcus Persson Taylor | 2005 | 32.12 | 1:08.35 | 4:32.90 | ||||||
5 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 2 | 2004 | Simklubben Neptun | 4:40.84 | ||||||
Iris Martinsson | 2005 | 33.55 | 1:09.20 | 1:09.20 | ||||||
Maja Rehn | 2004 | 34.82 | 1:15.72 | 2:24.92 | ||||||
Morris Martin | 2004 | 32.59 | 1:08.28 | 3:33.20 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 32.05 | 1:07.64 | 4:40.84 | ||||||
6 | Järfälla S Mix Lag 2 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 4:45.89 | ||||||
John Zetterqvist | 2004 | 33.21 | 1:10.44 | 1:10.44 | ||||||
Elina Lejonqvist | 2004 | 33.62 | 1:10.76 | 2:21.20 | ||||||
Olivia Halfar | 2005 | 33.72 | 1:10.88 | 3:32.08 | ||||||
Ludwig Skantz | 2005 | 35.75 | 1:13.81 | 4:45.89 | ||||||
7 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 3 | 2004 | Simklubben Neptun | 4:50.23 | ||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 35.27 | 1:14.14 | 1:14.14 | ||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 35.77 | 1:16.33 | 2:30.47 | ||||||
Hjalmar Mueller | 2004 | 33.15 | 1:09.89 | 3:40.36 | ||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 33.55 | 1:09.87 | 4:50.23 | ||||||
8 | Spif Mix 2 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 4:55.42 | ||||||
Axel Lewander | 2004 | 32.32 | 1:09.67 | 1:09.67 | ||||||
Emma Thur | 2004 | 33.36 | 1:12.97 | 2:22.64 | ||||||
Stella Fylkegård Svenberg | 2005 | 37.60 | 1:19.20 | 3:41.84 | ||||||
Sami Alzghoul | 2004 | 34.67 | 1:13.58 | 4:55.42 | ||||||
9 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 4 | 2004 | Simklubben Neptun | 4:55.62 | ||||||
Annie Birtner | 2004 | 35.86 | 1:15.23 | 1:15.23 | ||||||
Nike Johnston | 2005 | 35.41 | 1:14.03 | 2:29.26 | ||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 35.02 | 1:15.06 | 3:44.32 | ||||||
Oscar Engström | 2004 | 34.57 | 1:11.30 | 4:55.62 | ||||||
10 | Täby Sim Mix [2005] Lag 2 | 2005 | Täby Sim | 4:58.58 | ||||||
Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 36.33 | 1:14.19 | 1:14.19 | ||||||
Hannah Haux | 2004 | 33.97 | 1:14.32 | 2:28.51 | ||||||
Caspian Humble | 2005 | 37.24 | 1:20.27 | 3:48.78 | ||||||
Clara Ersson | 2004 | 32.98 | 1:09.80 | 4:58.58 | ||||||
11 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 5 | 2004 | Simklubben Neptun | 4:59.93 | ||||||
Agnes Behrenfeldt | 2004 | 35.33 | 1:14.71 | 1:14.71 | ||||||
Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | 37.35 | 1:18.50 | 2:33.21 | ||||||
Jan Salentin | 2004 | 35.58 | 1:14.89 | 3:48.10 | ||||||
Uno Härmark | 2005 | 33.86 | 1:11.83 | 4:59.93 | ||||||
12 | Järfälla S Mix Lag 3 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 5:01.58 | ||||||
Felicia Göthberg | 2004 | 32.91 | 1:11.28 | 1:11.28 | ||||||
Boel Jägerskog | 2005 | 35.53 | 1:14.47 | 2:25.75 | ||||||
Marcus Hansson | 2005 | 36.43 | 1:15.59 | 3:41.34 | ||||||
Bilal Mustefa | 2004 | 37.37 | 1:20.24 | 5:01.58 | ||||||
13 | Tyresö SS Mix [2004] | 2004 | Tyresö Simsällskap | 5:09.63 | ||||||
Tea Angerfelt | 2004 | 32.42 | 1:06.55 | 1:06.55 | ||||||
Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | 37.41 | 1:19.70 | 2:26.25 | ||||||
Jonatan Svensk | 2004 | 37.67 | 1:19.37 | 3:45.62 | ||||||
Love Lundvall | 2004 | 39.17 | 1:24.01 | 5:09.63 | ||||||
14 | SK Neptun Mix 13 Oy Lag 6 | 2004 | Simklubben Neptun | 5:21.06 | ||||||
Molly Rantil | 2005 | 35.68 | 1:15.41 | 1:15.41 | ||||||
Maja Wallberg | 2005 | 37.00 | 1:18.42 | 2:33.83 | ||||||
Gustav Edman | 2005 | 35.72 | 1:15.03 | 3:48.86 | ||||||
Georgios Theodosiadis | 2005 | 44.84 | 1:32.20 | 5:21.06 | ||||||
15 | Tyresö SS Mix Lag2 | 2004 | Tyresö Simsällskap | 5:45.87 | ||||||
Frida Wallman | 2005 | 37.27 | 1:18.61 | 1:18.61 | ||||||
Alicia Söderlind | 2005 | 37.15 | 1:20.49 | 2:39.10 | ||||||
Max Ringbom | 2005 | 44.54 | 1:31.78 | 4:10.88 | ||||||
Alfred Ekblom | 2005 | 44.65 | 1:34.99 | 5:45.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 15:13 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | PolIsen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 13, 400m Frisim Damer 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 1:08.72 | 2:22.94 | 3:37.52 | 4:52.23 | |||
2 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 1:10.99 | 2:27.45 | 3:44.22 | 4:56.52 | |||
3 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:10.90 | 2:26.29 | 3:42.89 | 4:57.36 | |||
4 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 1:15.30 | 2:38.33 | 4:02.93 | 5:24.74 | |||
5 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 1:15.17 | 2:38.94 | 4:03.38 | 5:25.02 | |||
6 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 1:18.60 | 2:42.36 | 4:04.66 | 5:25.31 | |||
7 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:15.32 | 2:38.59 | 4:03.12 | 5:25.64 | |||
8 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 1:17.46 | 2:43.53 | 4:08.12 | 5:31.64 | |||
9 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:17.53 | 2:43.46 | 4:09.12 | 5:32.42 | |||
10 | Ioanna Tsirona | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:18.37 | 2:45.70 | 4:12.00 | 5:34.31 | |||
11 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 1:20.48 | 2:46.77 | 4:13.47 | 5:36.62 | |||
12 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 1:18.98 | 2:45.98 | 4:12.42 | 5:36.70 | |||
13 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 1:22.26 | 2:50.79 | 4:18.30 | 5:43.44 | |||
14 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 1:21.33 | 2:49.68 | 4:19.02 | 5:44.85 | |||
15 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:20.49 | 2:49.02 | 4:18.82 | 5:45.09 | |||
16 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 1:22.83 | 2:52.74 | 4:23.23 | 5:51.10 | |||
17 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 1:22.99 | 2:54.83 | 4:26.62 | 5:54.23 | |||
18 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 1:24.04 | 2:55.51 | 4:26.63 | 5:55.02 | |||
19 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 1:26.37 | 2:57.31 | 4:27.63 | 5:56.36 | |||
20 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 1:23.92 | 2:54.94 | 4:27.14 | 5:57.03 | |||
21 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 1:24.44 | 2:57.28 | 4:30.93 | 6:04.62 | |||
22 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 1:24.47 | 2:57.64 | 4:34.00 | 6:07.60 | |||
23 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 1:25.81 | 3:00.10 | 4:35.24 | 6:08.03 | |||
24 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 1:25.13 | 3:00.47 | 4:36.86 | 6:10.57 | |||
25 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 1:26.57 | 3:01.80 | 4:37.75 | 6:12.12 | |||
26 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 1:28.60 | 3:06.92 | 4:45.72 | 6:20.82 | |||
27 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 1:30.97 | 3:12.23 | 4:55.05 | 6:32.76 | |||
28 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 1:33.71 | 3:16.72 | 5:01.03 | 6:40.09 | |||
29 | Ioana Catrina | 2004 | Täby Sim | 1:29.09 | 3:12.65 | 4:59.61 | 6:41.13 | |||
- | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | DNS | ||||||
- | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | PolIsen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 14, 400m Frisim Herrar 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:07.81 | 2:22.76 | 3:36.44 | 4:48.54 | |||
2 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 1:09.31 | 2:25.72 | 3:40.94 | 4:52.72 | |||
3 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 1:11.48 | 2:29.40 | 3:46.81 | 5:02.39 | |||
4 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:10.89 | 2:29.91 | 3:48.67 | 5:04.03 | |||
5 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:11.52 | 2:29.71 | 3:48.42 | 5:04.96 | |||
6 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:14.15 | 2:36.47 | 3:56.89 | 5:15.69 | |||
7 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 1:16.71 | 2:37.27 | 3:58.86 | 5:16.25 | |||
8 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 1:16.10 | 2:37.91 | 4:00.89 | 5:21.25 | |||
9 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 1:20.32 | 2:43.69 | 4:07.00 | 5:29.28 | |||
10 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 1:15.24 | 2:41.57 | 4:09.10 | 5:33.59 | |||
11 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 1:29.07 | 3:01.27 | 4:34.40 | 6:01.59 | |||
12 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 1:24.76 | 2:57.70 | 4:33.75 | 6:05.64 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | PolIsen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 15, 200m Medley Damer 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 35.17 | 1:17.63 | 2:07.53 | 2:44.26 | |||
2 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 38.43 | 1:22.99 | 2:13.83 | 2:52.62 | |||
3 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 40.08 | 1:25.94 | 2:17.19 | 2:56.39 | |||
4 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.37 | 1:25.93 | 2:19.92 | 2:59.83 | |||
5 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 40.11 | 1:29.57 | 2:18.87 | 2:59.89 | |||
6 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.42 | 1:28.64 | 2:21.25 | 3:00.33 | |||
7 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.21 | 1:31.28 | 2:23.77 | 3:04.42 | |||
8 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 39.86 | 1:30.47 | 2:25.09 | 3:07.97 | |||
9 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 43.36 | 1:28.31 | 2:26.72 | 3:09.88 | |||
10 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 43.92 | 1:33.64 | 2:26.59 | 3:10.59 | |||
11 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 45.64 | 1:33.07 | 2:29.02 | 3:11.47 | |||
12 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 40.55 | 1:32.75 | 2:30.21 | 3:12.77 | |||
13 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 45.78 | 1:33.86 | 2:32.54 | 3:14.26 | |||
14 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 43.78 | 1:36.13 | 2:31.60 | 3:15.35 | |||
15 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 44.05 | 1:35.54 | 2:35.35 | 3:15.50 | |||
16 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 45.70 | 1:35.70 | 2:33.71 | 3:15.97 | |||
16 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.34 | 1:30.56 | 2:27.76 | 3:15.97 | |||
18 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 43.74 | 1:32.17 | 2:34.81 | 3:17.94 | |||
19 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.36 | 1:39.20 | 2:35.04 | 3:19.11 | |||
20 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 45.59 | 1:35.78 | 2:39.88 | 3:21.03 | |||
21 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 49.84 | 1:42.34 | 2:35.56 | 3:21.54 | |||
22 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 51.68 | 1:40.15 | 2:36.15 | 3:22.79 | |||
23 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.15 | 1:38.49 | 2:38.70 | 3:23.66 | |||
24 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 48.89 | 1:40.62 | 2:40.19 | 3:25.31 | |||
25 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 46.19 | 1:38.32 | 2:38.74 | 3:26.01 | |||
26 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 47.65 | 1:38.30 | 2:44.39 | 3:28.46 | |||
27 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 48.49 | 1:41.69 | 2:42.21 | 3:30.55 | |||
28 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 57.66 | 1:56.89 | 2:51.82 | 3:42.45 | |||
- | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 16, 200m Medley Herrar 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 35.47 | 1:19.12 | 2:02.06 | 2:37.81 | |||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 34.24 | 1:16.99 | 2:04.10 | 2:40.31 | |||
3 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 36.33 | 1:21.55 | 2:10.49 | 2:50.12 | |||
4 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 38.60 | 1:23.44 | 2:14.54 | 2:51.67 | |||
5 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 39.04 | 1:25.67 | 2:17.34 | 2:56.26 | |||
6 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 44.46 | 1:28.95 | 2:22.42 | 3:00.94 | |||
7 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 40.95 | 1:28.75 | 2:20.68 | 3:01.17 | |||
8 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.41 | 1:28.57 | 2:22.46 | 3:02.25 | |||
9 | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 44.34 | 1:36.81 | 2:25.40 | 3:07.46 | |||
10 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 47.86 | 1:38.03 | 2:29.73 | 3:12.96 | |||
11 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 48.99 | 1:40.07 | 2:36.89 | 3:21.52 | |||
12 | Elijas Eriksson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 53.27 | 1:46.59 | 2:54.47 | 3:44.63 | |||
13 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 54.33 | 1:54.52 | 3:01.29 | 3:55.09 | |||
- | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:53 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 17, 100m Bröstsim Damer 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 37.93 | 1:20.89 | |||||
2 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 39.12 | 1:24.46 | |||||
3 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 40.69 | 1:24.51 | |||||
4 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 41.21 | 1:25.96 | |||||
5 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 41.34 | 1:27.19 | |||||
6 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 40.78 | 1:27.96 | |||||
7 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 41.86 | 1:28.11 | |||||
8 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 42.65 | 1:28.22 | |||||
9 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.37 | 1:29.17 | |||||
10 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 41.98 | 1:29.37 | |||||
11 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.94 | 1:29.61 | |||||
12 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.88 | 1:29.88 | |||||
13 | Ioanna Tsirona | 2004 | Järfälla Simsällskap | 43.14 | 1:30.90 | |||||
14 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 44.21 | 1:32.88 | |||||
15 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 44.15 | 1:33.35 | |||||
16 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 44.48 | 1:34.88 | |||||
17 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 45.18 | 1:34.91 | |||||
18 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 44.47 | 1:35.03 | |||||
19 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 45.09 | 1:35.68 | |||||
20 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 45.89 | 1:35.73 | |||||
21 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 46.26 | 1:37.39 | |||||
22 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 46.60 | 1:37.62 | |||||
23 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 46.42 | 1:38.18 | |||||
24 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 45.47 | 1:38.56 | |||||
25 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 46.29 | 1:38.90 | |||||
26 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 47.37 | 1:38.97 | |||||
27 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 48.07 | 1:39.99 | |||||
28 | Matilda Andersson | 2004 | Järfälla Simsällskap | 46.99 | 1:40.22 | |||||
29 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 48.12 | 1:40.28 | |||||
30 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 48.42 | 1:40.31 | |||||
31 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 47.62 | 1:40.39 | |||||
32 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 47.60 | 1:41.05 | |||||
33 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 47.69 | 1:42.09 | |||||
34 | Junie Lindgren | 2004 | Täby Sim | 48.20 | 1:42.25 | |||||
35 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 48.62 | 1:42.32 | |||||
36 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 48.85 | 1:43.42 | |||||
37 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 48.86 | 1:43.85 | |||||
38 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 48.85 | 1:43.92 | |||||
39 | Leia Bäckström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 50.01 | 1:46.74 | |||||
40 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 50.17 | 1:46.88 | |||||
41 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 52.54 | 1:48.21 | |||||
42 | Elsa Jonsson | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 51.46 | 1:48.47 | |||||
43 | Tilde Bergvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 52.01 | 1:49.80 | |||||
44 | Torun Öström | 2004 | Täby Sim | 50.45 | 1:49.92 | |||||
45 | Elda Kiasisua | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 51.69 | 1:51.15 | |||||
46 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 52.50 | 1:53.35 | |||||
47 | Alma Augustsson Spets | 2004 | Järfälla Simsällskap | 53.50 | 1:53.43 | |||||
48 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 55.01 | 1:55.77 | |||||
- | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | DNS | ||||||
- | Andrea Markowicz Lindén | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:53 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar 13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 35.45 | 1:16.25 | |||||
2 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.59 | 1:17.18 | |||||
3 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.23 | 1:18.46 | |||||
4 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.64 | 1:23.71 | |||||
5 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 39.24 | 1:23.97 | |||||
6 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 39.08 | 1:24.51 | |||||
7 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 43.84 | 1:33.47 | |||||
8 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 45.28 | 1:35.43 | |||||
9 | Jonatan Svensk | 2004 | Tyresö Simsällskap | 45.47 | 1:35.50 | |||||
10 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 45.96 | 1:37.88 | |||||
11 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 47.05 | 1:37.89 | |||||
12 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 49.22 | 1:43.09 | |||||
13 | Bilal Mustefa | 2004 | Järfälla Simsällskap | 47.33 | 1:44.15 | |||||
14 | Markus Bäckman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 51.49 | 1:48.72 | |||||
15 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 53.61 | 1:52.98 | |||||
16 | Noah Widmark | 2004 | Järfälla Simsällskap | 55.72 | 1:59.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 19, 100m Frisim Damer 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 30.98 | 1:05.34 | |||||
2 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 33.34 | 1:09.04 | |||||
3 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 33.46 | 1:10.10 | |||||
4 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 35.44 | 1:13.17 | |||||
5 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 35.01 | 1:13.21 | |||||
6 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 36.10 | 1:13.97 | |||||
7 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 35.77 | 1:15.14 | |||||
8 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 35.55 | 1:15.32 | |||||
9 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 36.45 | 1:16.11 | |||||
10 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 35.75 | 1:16.32 | |||||
11 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 37.32 | 1:16.36 | |||||
12 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 37.19 | 1:18.57 | |||||
13 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 37.64 | 1:18.94 | |||||
14 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 37.88 | 1:19.23 | |||||
15 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 37.19 | 1:19.41 | |||||
16 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 38.87 | 1:19.57 | |||||
17 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 37.59 | 1:19.58 | |||||
18 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 37.56 | 1:19.94 | |||||
19 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 38.70 | 1:19.97 | |||||
20 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 38.97 | 1:21.02 | |||||
21 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 37.32 | 1:21.09 | |||||
22 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 40.03 | 1:21.75 | |||||
23 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 39.05 | 1:22.00 | |||||
24 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.33 | 1:22.21 | |||||
25 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 39.21 | 1:22.44 | |||||
26 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 39.41 | 1:23.36 | |||||
27 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 40.35 | 1:23.70 | |||||
28 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 39.88 | 1:24.03 | |||||
29 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 39.21 | 1:24.18 | |||||
30 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.06 | 1:24.20 | |||||
31 | Stella Fylkegård Svenberg | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 40.26 | 1:25.35 | |||||
32 | Alma Hjelm | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.13 | 1:25.59 | |||||
33 | Linn Bergman | 2005 | Järfälla Simsällskap | 41.65 | 1:27.00 | |||||
34 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 40.28 | 1:27.05 | |||||
35 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 41.26 | 1:27.83 | |||||
36 | Anna Löfgren | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.87 | 1:29.91 | |||||
37 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 42.47 | 1:30.54 | |||||
38 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 42.41 | 1:31.06 | |||||
39 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 43.76 | 1:31.52 | |||||
40 | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 43.87 | 1:32.08 | |||||
41 | Isabella Sedström | 2005 | Tyresö Simsällskap | 43.49 | 1:33.22 | |||||
42 | Emeli Boije-Lundgren | 2005 | Täby Sim | 44.49 | 1:34.28 | |||||
43 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 45.65 | 1:34.41 | |||||
44 | Ellie Söderholm | 2005 | Täby Sim | 44.68 | 1:36.52 | |||||
45 | Filippa Nordin Lund | 2005 | Täby Sim | 46.93 | 1:38.74 | |||||
46 | Selma Deutschmann | 2005 | Järfälla Simsällskap | 45.47 | 1:39.85 | |||||
47 | Josefin Kjellström | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 47.76 | 1:41.53 | |||||
48 | Athena Karathanasis | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.45 | 1:42.51 | |||||
- | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 20, 100m Frisim Herrar 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 32.10 | 1:06.70 | |||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 32.83 | 1:06.70 | |||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 32.28 | 1:07.90 | |||||
4 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 33.72 | 1:10.73 | |||||
5 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 34.49 | 1:11.67 | |||||
6 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 34.79 | 1:11.94 | |||||
7 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 34.92 | 1:12.03 | |||||
8 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 36.25 | 1:14.01 | |||||
9 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 36.37 | 1:14.85 | |||||
10 | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 36.92 | 1:16.24 | |||||
11 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.36 | 1:20.85 | |||||
12 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 40.05 | 1:24.07 | |||||
13 | Victor Ljungström | 2005 | Järfälla Simsällskap | 38.27 | 1:24.18 | |||||
14 | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | 40.88 | 1:26.23 | |||||
15 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.56 | 1:27.10 | |||||
16 | Elijas Eriksson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.89 | 1:28.58 | |||||
17 | Louie Gabrielsson | 2005 | Täby Sim | 41.09 | 1:28.87 | |||||
18 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 43.04 | 1:31.02 | |||||
19 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 43.53 | 1:31.12 | |||||
20 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 44.55 | 1:32.28 | |||||
21 | Kevin Lenstad | 2005 | Täby Sim | 42.52 | 1:33.66 | |||||
22 | Alfred Ekblom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.36 | 1:34.22 | |||||
23 | Ludvig Timen | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 43.58 | 1:37.91 | |||||
24 | Yonatan Tsegaye | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 46.46 | 1:38.33 | |||||
25 | Albin Wullt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.93 | 1:39.69 | |||||
26 | Bayram Acaralp | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.34 | 1:39.88 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 21, 4X50m Frisim Damer 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun F 12-13 Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:01.93 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 29.70 | 29.70 | |||||||
Elin Grähs | 2004 | 30.79 | 1:00.49 | |||||||
Anna Wainikka | 2004 | 29.84 | 1:30.33 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 31.60 | 2:01.93 | |||||||
2 | Järfälla S Damer Lag 1 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 2:04.99 | ||||||
Ioanna Tsirona | 2004 | 31.78 | 31.78 | |||||||
Elin Lindqvist | 2004 | 31.01 | 1:02.79 | |||||||
Elina Lejonqvist | 2004 | 30.80 | 1:33.59 | |||||||
Amanda Wensmark | 2005 | 31.40 | 2:04.99 | |||||||
3 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2004 | Täby Sim | 2:05.27 | ||||||
Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Hannah Haux | 2004 | 32.02 | 1:02.17 | |||||||
Filippa Bolling | 2004 | 32.11 | 1:34.28 | |||||||
Clara Ersson | 2004 | 30.99 | 2:05.27 | |||||||
4 | Spif 1 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 2:08.87 | ||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 29.48 | 29.48 | |||||||
Emma Thur | 2004 | 32.79 | 1:02.27 | |||||||
Sofia Lindqvist | 2004 | 32.67 | 1:34.94 | |||||||
Ida Lindström | 2004 | 33.93 | 2:08.87 | |||||||
5 | Jarfalla S Damer Lag 2 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 2:13.66 | ||||||
Olivia Halfar | 2005 | 32.30 | 32.30 | |||||||
Felicia Göthberg | 2004 | 32.86 | 1:05.16 | |||||||
Boel Jägerskog | 2005 | 34.88 | 1:40.04 | |||||||
Sofia Hansen | 2004 | 33.62 | 2:13.66 | |||||||
6 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2004 | Täby Sim | 2:13.79 | ||||||
Alice Davies | 2004 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Dina Larsson | 2004 | 32.97 | 1:05.92 | |||||||
Louise Franks | 2005 | 34.27 | 1:40.19 | |||||||
Elina Hellgren | 2004 | 33.60 | 2:13.79 | |||||||
7 | SK Neptun F 12-13 Lag 2 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:14.25 | ||||||
Maja Rehn | 2004 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 33.09 | 1:06.47 | |||||||
Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | 34.92 | 1:41.39 | |||||||
Annie Birtner | 2004 | 32.86 | 2:14.25 | |||||||
8 | Älvsjö SF Damer [2004] | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 2:15.82 | ||||||
Olivia Lyrberg | 2005 | 36.99 | 36.99 | |||||||
Elsa Jonsson | 2004 | 36.75 | 1:13.74 | |||||||
Stella Brinne Roos | 2004 | 31.67 | 1:45.41 | |||||||
Elsa Wennerstrand | 2004 | 30.41 | 2:15.82 | |||||||
9 | SK Neptun F 12-13 Lag 3 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:17.17 | ||||||
Agnes Behrenfeldt | 2004 | 34.46 | 34.46 | |||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 34.90 | 1:09.36 | |||||||
Nike Johnston | 2005 | 33.70 | 1:43.06 | |||||||
Maja Wallberg | 2005 | 34.11 | 2:17.17 | |||||||
10 | SK Neptun F 12-13 Lag 4 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:19.50 | ||||||
Molly Rantil | 2005 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Melanie Blix Grimaldi | 2005 | 34.61 | 1:08.90 | |||||||
Clara Unden | 2004 | 35.17 | 1:44.07 | |||||||
Lovisa Ramsten | 2005 | 35.43 | 2:19.50 | |||||||
11 | SK Neptun F 12-13 Lag 5 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:20.58 | ||||||
Isabelle Lardner Klang | 2005 | 35.13 | 35.13 | |||||||
Else Jomaa | 2004 | 36.54 | 1:11.67 | |||||||
Elsa Lövquist | 2004 | 34.27 | 1:45.94 | |||||||
Li Elveskog | 2004 | 34.64 | 2:20.58 | |||||||
12 | Täby Sim Damer Lag 5 | 2004 | Täby Sim | 2:25.95 | ||||||
Clara Westerdahl | 2005 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Amanda Borgfors | 2004 | 35.81 | 1:14.14 | |||||||
Filippa Emtemo | 2005 | 35.95 | 1:50.09 | |||||||
Irma Malmström | 2004 | 35.86 | 2:25.95 | |||||||
13 | Täby Sim Damer Lag 4 | 2004 | Täby Sim | 2:26.68 | ||||||
Agnes Gustavsson | 2005 | 36.02 | 36.02 | |||||||
Rebecka Hedbeck | 2004 | 36.31 | 1:12.33 | |||||||
Ella Thermaenius | 2005 | 35.91 | 1:48.24 | |||||||
Nora Sundberg | 2005 | 38.44 | 2:26.68 | |||||||
14 | Spif 2 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 2:28.88 | ||||||
Stella Fylkegård Svenberg | 2005 | 38.21 | 38.21 | |||||||
Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | 37.26 | 1:15.47 | |||||||
Matilda Lindqvist | 2004 | 35.78 | 1:51.25 | |||||||
Elda Kiasisua | 2004 | 37.63 | 2:28.88 | |||||||
15 | Järfälla S Damer Lag 3 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 2:30.46 | ||||||
Emelie Sidén | 2005 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Stella Finnhammar | 2005 | 37.39 | 1:11.23 | |||||||
Matilda Andersson | 2004 | 38.64 | 1:49.87 | |||||||
Anna Löfgren | 2005 | 40.59 | 2:30.46 | |||||||
16 | Tyresö SS Damer [2004] | 2004 | Tyresö Simsällskap | 2:33.67 | ||||||
Alva Jacobsson | 2005 | 37.60 | 37.60 | |||||||
Elma Ridhagen | 2004 | 39.92 | 1:17.52 | |||||||
Freya Ebert Westerberg | 2005 | 35.52 | 1:53.04 | |||||||
Isabella Sedström | 2005 | 40.63 | 2:33.67 | |||||||
17 | SK Neptun F 12-13 Lag 6 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:33.76 | ||||||
Frida Palmquist | 2005 | 37.71 | 37.71 | |||||||
Estelle Ersöz | 2005 | 37.14 | 1:14.85 | |||||||
Saga Lööf | 2005 | 38.04 | 1:52.89 | |||||||
Ebba Burman Kindgren | 2005 | 40.87 | 2:33.76 | |||||||
18 | Täby Sim Damer Lag 6 | 2004 | Täby Sim | 2:40.29 | ||||||
Ida Lindqvist | 2005 | 42.56 | 42.56 | |||||||
Clara Taberman | 2004 | 39.79 | 1:22.35 | |||||||
Junie Lindgren | 2004 | 38.73 | 2:01.08 | |||||||
Emeli Boije-Lundgren | 2005 | 39.21 | 2:40.29 | |||||||
- | Tyresö SS Lag 1 | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Tea Angerfelt | 2004 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Frida Wallman | 2005 | 37.04 | 1:07.80 | |||||||
Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | 37.41 | 1:45.21 | |||||||
- | Täby Sim Damer Lag 3 | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 17:40 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:46 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun P 12-13 Lag 1 | 2004 | Simklubben Neptun | 1:59.57 | ||||||
Gustavs Cerps | 2004 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Morris Martin | 2004 | 30.81 | 59.71 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 30.12 | 1:29.83 | |||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 29.74 | 1:59.57 | |||||||
2 | Järfälla S Herrar Lag 1 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 2:02.85 | ||||||
Nils Malmberg | 2004 | 29.30 | 29.30 | |||||||
Marcus Nykvist | 2004 | 29.58 | 58.88 | |||||||
John Zetterqvist | 2004 | 31.00 | 1:29.88 | |||||||
Ludwig Skantz | 2005 | 32.97 | 2:02.85 | |||||||
3 | Spif 1 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 2:03.26 | ||||||
Gustav Niring | 2004 | 29.46 | 29.46 | |||||||
Alexander Suei | 2004 | 29.30 | 58.76 | |||||||
Sami Alzghoul | 2004 | 33.57 | 1:32.33 | |||||||
Axel Lewander | 2004 | 30.93 | 2:03.26 | |||||||
4 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2005 | Täby Sim | 2:09.60 | ||||||
Marcus Persson Taylor | 2005 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Caspian Humble | 2005 | 36.89 | 1:07.20 | |||||||
Hugo Westholm | 2004 | 29.98 | 1:37.18 | |||||||
Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | 32.42 | 2:09.60 | |||||||
5 | SK Neptun P 12-13 Lag 2 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:09.99 | ||||||
Hjalmar Mueller | 2004 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Oscar Engström | 2004 | 32.81 | 1:03.84 | |||||||
Ferdinand Bang | 2005 | 32.81 | 1:36.65 | |||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 33.34 | 2:09.99 | |||||||
6 | SK Neptun P 12-13 Lag 3 | 2004 | Simklubben Neptun | 2:21.35 | ||||||
Jan Salentin | 2004 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Uno Härmark | 2005 | 33.36 | 1:06.23 | |||||||
Gustav Edman | 2005 | 34.89 | 1:41.12 | |||||||
Georgios Theodosiadis | 2005 | 40.23 | 2:21.35 | |||||||
7 | Järfälla S Herrar Lag 2 | 2004 | Järfälla Simsällskap | 2:28.82 | ||||||
Marcus Hansson | 2005 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Bilal Mustefa | 2004 | 35.80 | 1:11.38 | |||||||
Elijas Eriksson | 2005 | 40.68 | 1:52.06 | |||||||
Oliver Harper | 2005 | 36.76 | 2:28.82 | |||||||
8 | Tyresö SS Herrar [2004] | 2004 | Tyresö Simsällskap | 2:34.23 | ||||||
Love Lundvall | 2004 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Jonatan Svensk | 2004 | 34.99 | 1:13.70 | |||||||
Max Ringbom | 2005 | 40.85 | 1:54.55 | |||||||
Alfred Ekblom | 2005 | 39.68 | 2:34.23 | |||||||
- | Spif 2 | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 17:46 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed 11 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Täby Sim Mix [2006] | 2006 | Täby Sim | 2:17.67 | ||||||
Amanda Björklund | 2006 | 34.55 | 34.55 | |||||||
Daniel Bebenek | 2006 | 36.20 | 1:10.75 | |||||||
Emmy Hällkvist | 2008 | 35.76 | 1:46.51 | |||||||
Leo Güleryüz | 2006 | 31.16 | 2:17.67 | |||||||
2 | SK Neptun Mix 11Oy Lag 2 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:18.80 | ||||||
Emilia Lind | 2006 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Engla Blanco | 2006 | 35.85 | 1:09.78 | |||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 34.51 | 1:44.29 | |||||||
Tee Thern | 2006 | 34.51 | 2:18.80 | |||||||
3 | SK Neptun Mix 11Oy Lag 3 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:21.16 | ||||||
Jessica Kuhlin | 2006 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Sara Lofter | 2006 | 34.69 | 1:10.03 | |||||||
Ludvig Löfström | 2006 | 35.09 | 1:45.12 | |||||||
Marcus Lundgren | 2006 | 36.04 | 2:21.16 | |||||||
4 | Täby Sim Mix [2006]lag 2 | 2006 | Täby Sim | 2:28.99 | ||||||
Sixten Ersson | 2007 | 35.77 | 35.77 | |||||||
Emma Alsén | 2007 | 39.26 | 1:15.03 | |||||||
Rebecka Javehed | 2006 | 37.29 | 1:52.32 | |||||||
Jan Danovskij | 2007 | 36.67 | 2:28.99 | |||||||
5 | SK Neptun Mix 11Oy Lag 5 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:30.39 | ||||||
Lea Rodin | 2006 | 38.19 | 38.19 | |||||||
Ines Wijk | 2006 | 36.84 | 1:15.03 | |||||||
Christos Theodosiadis | 2006 | 37.55 | 1:52.58 | |||||||
Theodor Gladare | 2007 | 37.81 | 2:30.39 | |||||||
6 | Täby Sim Mix [2006] Lag 3 | 2006 | Täby Sim | 2:30.45 | ||||||
Joel Hogg | 2007 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Rose Li | 2006 | 38.68 | 1:14.43 | |||||||
Deniz Degerbalkan | 2006 | 39.49 | 1:53.92 | |||||||
Elvin Degerbalkan | 2006 | 36.53 | 2:30.45 | |||||||
7 | Spif Mix 1 | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 2:32.35 | ||||||
Anna Dimitriou | 2006 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Nellie Thofelt | 2006 | 38.02 | 1:11.66 | |||||||
Justin Åkesson | 2006 | 40.95 | 1:52.61 | |||||||
Rasmus Bäckman | 2006 | 39.74 | 2:32.35 | |||||||
8 | SK Neptun Mix 11Oy Lag 4 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:32.94 | ||||||
Amelia Gustafsson | 2006 | 38.73 | 38.73 | |||||||
Sofia Bang | 2007 | 38.74 | 1:17.47 | |||||||
Axel Skott Storheden | 2006 | 36.82 | 1:54.29 | |||||||
Allan Herulf | 2006 | 38.65 | 2:32.94 | |||||||
9 | Täby Sim Mix [2006] Lag 4 | 2006 | Täby Sim | 2:38.51 | ||||||
Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | 35.64 | 35.64 | |||||||
Tuva Lundberg | 2006 | 41.28 | 1:16.92 | |||||||
Eric Fransson | 2006 | 38.84 | 1:55.76 | |||||||
Stina Pedersen | 2007 | 42.75 | 2:38.51 | |||||||
10 | SK Neptun Mix 11Oy Lag 6 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:44.13 | ||||||
Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | 39.47 | 39.47 | |||||||
Tilda Ericsson | 2006 | 44.52 | 1:23.99 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 39.90 | 2:03.89 | |||||||
Walter Herulf | 2006 | 40.24 | 2:44.13 | |||||||
11 | SK Neptun Mix 11Oy Lag 7 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:50.59 | ||||||
Molly Brodd | 2008 | 44.86 | 44.86 | |||||||
Delara Ronquist | 2007 | 41.80 | 1:26.66 | |||||||
Milton Eriksson | 2007 | 40.57 | 2:07.23 | |||||||
Vincent Nordlander | 2007 | 43.36 | 2:50.59 | |||||||
12 | Tyresö SS Mix [2006] | 2006 | Tyresö Simsällskap | 2:54.76 | ||||||
Wilma Söderlind | 2007 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Lukas Ekenhill | 2006 | 39.67 | 1:18.31 | |||||||
Fanny Wallman | 2006 | 50.02 | 2:08.33 | |||||||
Samuel Falk | 2007 | 46.43 | 2:54.76 | |||||||
13 | SK Neptun Mix 11Oy Lag 8 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:58.96 | ||||||
Sheila Hedman | 2006 | 45.65 | 45.65 | |||||||
Alicia Dahlberg | 2007 | 42.75 | 1:28.40 | |||||||
Oliver Rouru | 2007 | 47.74 | 2:16.14 | |||||||
William Forsberg Meinhart | 2007 | 42.82 | 2:58.96 | |||||||
- | SK Neptun Mix 11Oy Lag 1 | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Ingrid Lund | 2006 | 32.28 | 32.28 | |||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 33.49 | 1:05.77 | |||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 31.96 | 1:37.73 | |||||||
- | Spif Mix 2 | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:25 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 24, 100m Frisim Damer 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 29.96 | 1:02.37 | |||||
2 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 30.43 | 1:03.60 | |||||
3 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 31.67 | 1:05.42 | |||||
4 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 31.30 | 1:05.82 | |||||
5 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 31.73 | 1:06.46 | |||||
6 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 30.89 | 1:07.21 | |||||
7 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 31.92 | 1:07.47 | |||||
8 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 32.19 | 1:07.64 | |||||
9 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 33.15 | 1:08.70 | |||||
10 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 32.96 | 1:09.11 | |||||
11 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 33.85 | 1:10.33 | |||||
12 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 33.13 | 1:10.50 | |||||
13 | Ioanna Tsirona | 2004 | Järfälla Simsällskap | 32.78 | 1:10.82 | |||||
14 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 35.53 | 1:13.67 | |||||
15 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.06 | 1:13.94 | |||||
16 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.57 | 1:14.01 | |||||
17 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 35.66 | 1:14.24 | |||||
18 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 34.91 | 1:14.55 | |||||
19 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.26 | 1:14.71 | |||||
20 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 36.11 | 1:15.32 | |||||
21 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 34.75 | 1:15.33 | |||||
22 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 34.87 | 1:15.50 | |||||
23 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 36.35 | 1:15.66 | |||||
24 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 35.63 | 1:15.70 | |||||
25 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 35.33 | 1:16.26 | |||||
25 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 36.26 | 1:16.26 | |||||
27 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 35.67 | 1:16.74 | |||||
28 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 36.43 | 1:16.77 | |||||
29 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 36.66 | 1:16.88 | |||||
29 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.35 | 1:16.88 | |||||
31 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 36.16 | 1:16.94 | |||||
32 | Torun Öström | 2004 | Täby Sim | 36.84 | 1:17.74 | |||||
33 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 36.55 | 1:17.88 | |||||
34 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 38.78 | 1:21.86 | |||||
35 | Elsa Jonsson | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 40.34 | 1:23.30 | |||||
36 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 38.88 | 1:23.68 | |||||
37 | Leia Bäckström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.79 | 1:24.67 | |||||
38 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 39.24 | 1:25.01 | |||||
39 | Junie Lindgren | 2004 | Täby Sim | 40.54 | 1:25.30 | |||||
40 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 41.55 | 1:27.83 | |||||
41 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.67 | 1:27.88 | |||||
42 | Matilda Andersson | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.10 | 1:28.40 | |||||
43 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 42.45 | 1:29.62 | |||||
44 | Elda Kiasisua | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.74 | 1:29.76 | |||||
45 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 42.92 | 1:30.13 | |||||
46 | Andrea Markowicz Lindén | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 46.06 | 1:38.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 09:25 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 25, 100m Frisim Herrar 13 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 29.03 | 1:01.21 | |||||
2 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 29.88 | 1:02.71 | |||||
3 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 30.29 | 1:02.89 | |||||
4 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 30.57 | 1:03.99 | |||||
5 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 31.48 | 1:05.46 | |||||
6 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 31.51 | 1:05.60 | |||||
7 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 31.71 | 1:05.94 | |||||
8 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 31.21 | 1:06.47 | |||||
9 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 31.48 | 1:06.54 | |||||
10 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 32.18 | 1:07.61 | |||||
11 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 32.53 | 1:07.73 | |||||
12 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 34.54 | 1:11.74 | |||||
13 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 33.61 | 1:12.28 | |||||
14 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 34.55 | 1:12.54 | |||||
15 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 36.04 | 1:15.04 | |||||
16 | Bilal Mustefa | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.41 | 1:22.64 | |||||
17 | Simon Hedqvist Segelman | 2004 | Tyresö Simsällskap | 38.78 | 1:22.94 | |||||
18 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.35 | 1:23.72 | |||||
19 | Adam Halldin | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.59 | 1:29.66 | |||||
20 | Noah Widmark | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.15 | 1:30.58 | |||||
21 | Markus Bäckman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.93 | 1:34.18 | |||||
22 | Love Bergman | 2004 | Täby Sim | 44.88 | 1:35.26 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 26, 100m Frisim Damer 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 33.72 | 1:12.37 | |||||
2 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 36.04 | 1:12.98 | |||||
3 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 34.95 | 1:13.05 | |||||
4 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 35.86 | 1:13.99 | |||||
5 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 35.45 | 1:15.89 | |||||
6 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 37.06 | 1:17.61 | |||||
7 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 37.31 | 1:18.51 | |||||
8 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 36.82 | 1:18.79 | |||||
9 | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 36.61 | 1:18.80 | |||||
10 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 37.71 | 1:21.56 | |||||
11 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 39.14 | 1:21.76 | |||||
12 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 38.69 | 1:21.87 | |||||
13 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 41.19 | 1:25.89 | |||||
14 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 40.89 | 1:26.53 | |||||
15 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 41.10 | 1:27.18 | |||||
16 | Rebecka Javehed | 2006 | Täby Sim | 40.45 | 1:27.23 | |||||
17 | Jessika Watanabe | 2006 | Järfälla Simsällskap | 39.86 | 1:28.46 | |||||
18 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 42.80 | 1:29.83 | |||||
19 | Emilia Sundström | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 42.08 | 1:31.03 | |||||
20 | Rebecca Andersson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 41.88 | 1:31.32 | |||||
21 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 43.43 | 1:32.27 | |||||
22 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 43.23 | 1:32.65 | |||||
22 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 42.73 | 1:32.65 | |||||
24 | Sara Nilsson Bålman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 44.80 | 1:32.79 | |||||
25 | Ebba Westring | 2006 | Järfälla Simsällskap | 43.71 | 1:33.14 | |||||
26 | Sofie Helgstrand | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 44.68 | 1:34.61 | |||||
27 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 44.26 | 1:34.94 | |||||
28 | Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | Simklubben Neptun | 43.06 | 1:35.17 | |||||
29 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.19 | 1:35.42 | |||||
30 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 44.87 | 1:36.83 | |||||
31 | Leia Ångman | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 45.27 | 1:37.35 | |||||
32 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 44.43 | 1:38.41 | |||||
33 | Linnea Mårtensson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 45.00 | 1:39.35 | |||||
34 | Moa Ohlson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 45.03 | 1:39.49 | |||||
35 | Beatrice Watz | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 47.08 | 1:39.57 | |||||
36 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 46.74 | 1:39.62 | |||||
37 | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 46.00 | 1:40.80 | |||||
38 | Tuva Eriksson | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 46.95 | 1:42.43 | |||||
39 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 47.25 | 1:42.84 | |||||
40 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 48.15 | 1:44.64 | |||||
41 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 49.48 | 1:46.00 | |||||
42 | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | 51.23 | 1:46.78 | |||||
43 | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 49.15 | 1:48.64 | |||||
44 | Fanny Wallman | 2006 | Tyresö Simsällskap | 52.36 | 1:50.02 | |||||
45 | Ramina Mehrabani | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 55.12 | 1:54.99 | |||||
46 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 54.30 | 1:55.91 | |||||
47 | Emma Mattson | 2006 | Tyresö Simsällskap | 53.97 | 1:56.94 | |||||
- | Amira Ahmed | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 27, 100m Frisim Herrar 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 32.88 | 1:09.91 | |||||
2 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 34.24 | 1:11.66 | |||||
3 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 34.81 | 1:15.64 | |||||
4 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 35.07 | 1:16.01 | |||||
5 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 36.09 | 1:16.28 | |||||
6 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 37.37 | 1:17.59 | |||||
7 | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 37.75 | 1:18.96 | |||||
8 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 37.54 | 1:20.26 | |||||
9 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 38.09 | 1:20.64 | |||||
10 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 39.00 | 1:20.85 | |||||
11 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 39.59 | 1:21.31 | |||||
12 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 38.96 | 1:22.05 | |||||
13 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 40.72 | 1:24.55 | |||||
14 | Henry Israelsson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 39.65 | 1:25.77 | |||||
15 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 41.46 | 1:26.96 | |||||
16 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 39.30 | 1:27.29 | |||||
17 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 42.22 | 1:27.31 | |||||
18 | Axel Strand | 2006 | Järfälla Simsällskap | 40.91 | 1:28.71 | |||||
19 | Emil Alsered Fällman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 42.97 | 1:29.62 | |||||
20 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 42.60 | 1:29.97 | |||||
21 | Eric Fransson | 2006 | Täby Sim | 43.23 | 1:30.72 | |||||
22 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.00 | 1:37.17 | |||||
23 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 44.23 | 1:38.43 | |||||
24 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 44.65 | 1:41.36 | |||||
25 | Jesper Seel | 2006 | Täby Sim | 48.38 | 1:41.44 | |||||
26 | Jack Holmberg | 2006 | Täby Sim | 46.13 | 1:41.73 | |||||
27 | Victor Sundberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 49.56 | 1:49.37 | |||||
28 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 56.24 | 1:58.82 | |||||
29 | Noah Mehreteab | 2006 | Järfälla Simsällskap | 54.85 | 1:59.82 | |||||
30 | Erik Bergstrand | 2006 | Järfälla Simsällskap | 57.22 | 2:06.81 | |||||
- | Lukas Ekenhill | 2006 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 28, 50m Ryggsim Damer 10 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 40.20 | ||||||
2 | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 40.32 | ||||||
3 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 42.16 | ||||||
4 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 43.18 | ||||||
5 | Olivia Elmquist | 2007 | Järfälla Simsällskap | 43.65 | ||||||
6 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 44.53 | ||||||
7 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 45.13 | ||||||
8 | Olivia Larsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 45.97 | ||||||
9 | Wilma Söderlind | 2007 | Tyresö Simsällskap | 46.10 | ||||||
10 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 46.54 | ||||||
11 | Birgit Karlbom | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 49.01 | ||||||
12 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 49.21 | ||||||
13 | Hannah Sommar | 2007 | Täby Sim | 49.32 | ||||||
14 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 49.93 | ||||||
15 | Sara Hansen | 2007 | Järfälla Simsällskap | 50.06 | ||||||
16 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 50.39 | ||||||
17 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 50.68 | ||||||
18 | Linnea Johansson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 50.84 | ||||||
19 | Julie Devaux Scamaroni | 2008 | Simklubben Neptun | 51.24 | ||||||
20 | Olivia Carlström | 2008 | Järfälla Simsällskap | 51.41 | ||||||
21 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 52.95 | ||||||
22 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 53.47 | ||||||
23 | Kajsa Henriksson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 54.51 | ||||||
24 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 55.51 | ||||||
25 | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | 55.60 | ||||||
26 | Elvira Sjöblom Hallner | 2007 | Järfälla Simsällskap | 55.79 | ||||||
27 | Emmy Mattsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 56.24 | ||||||
28 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 57.95 | ||||||
29 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 59.74 | ||||||
30 | Sara Lidström | 2007 | Järfälla Simsällskap | 1:03.88 | ||||||
- | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Tora Sandin | 2008 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 29, 50m Ryggsim Herrar 10 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 41.39 | ||||||
2 | Joel Hogg | 2007 | Täby Sim | 41.59 | ||||||
3 | William Lundberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 43.32 | ||||||
4 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 43.33 | ||||||
5 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 43.70 | ||||||
6 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 43.74 | ||||||
7 | Oscar Sjöberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 43.89 | ||||||
8 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 44.56 | ||||||
9 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 47.95 | ||||||
10 | Troy Sevonen | 2008 | Täby Sim | 48.23 | ||||||
11 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 48.80 | ||||||
12 | Oliver Rouru | 2007 | Simklubben Neptun | 51.16 | ||||||
13 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 51.70 | ||||||
14 | Erik Förborgen | 2008 | Tyresö Simsällskap | 52.70 | ||||||
15 | Erik Edbom | 2007 | Järfälla Simsällskap | 53.09 | ||||||
16 | Melvin Eriksson | 2008 | Järfälla Simsällskap | 54.45 | ||||||
17 | Simon Siljekvist | 2008 | Järfälla Simsällskap | 54.80 | ||||||
18 | Isak Kållberg | 2008 | Järfälla Simsällskap | 55.39 | ||||||
19 | Melvin Brink | 2008 | Älvsjö AIK Simförening | 56.56 | ||||||
20 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 57.01 | ||||||
21 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 58.11 | ||||||
22 | Nelson Jägerskog | 2007 | Järfälla Simsällskap | 58.18 | ||||||
23 | Nils Franzen | 2008 | Järfälla Simsällskap | 1:02.50 | ||||||
- | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Martin Löf | 2008 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer 13år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 32.54 | 1:11.74 | |||||
2 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 35.34 | 1:15.65 | |||||
3 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 35.89 | 1:17.00 | |||||
4 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 35.28 | 1:18.01 | |||||
5 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.34 | 1:18.56 | |||||
6 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 36.17 | 1:19.75 | |||||
7 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 36.84 | 1:20.68 | |||||
8 | Elsa Wennerstrand | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 37.81 | 1:22.03 | |||||
9 | Ioanna Tsirona | 2004 | Järfälla Simsällskap | 37.47 | 1:22.12 | |||||
10 | Stella Brinne Roos | 2004 | Älvsjö AIK Simförening | 39.57 | 1:22.27 | |||||
11 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 40.21 | 1:25.11 | |||||
12 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.96 | 1:27.50 | |||||
13 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 40.54 | 1:27.94 | |||||
14 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 40.48 | 1:28.51 | |||||
15 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 38.89 | 1:28.65 | |||||
16 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 40.12 | 1:29.32 | |||||
17 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 39.40 | 1:29.46 | |||||
18 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 42.73 | 1:29.73 | |||||
19 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 39.08 | 1:30.13 | |||||
20 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 40.98 | 1:30.57 | |||||
21 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 40.54 | 1:31.38 | |||||
22 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 41.20 | 1:32.48 | |||||
23 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 43.83 | 1:35.20 | |||||
24 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 40.27 | 1:35.21 | |||||
25 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 43.39 | 1:35.39 | |||||
26 | Sofia Hansen | 2004 | Järfälla Simsällskap | 43.19 | 1:38.69 | |||||
27 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 44.73 | 1:38.95 | |||||
28 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.70 | 1:39.34 | |||||
29 | Junie Lindgren | 2004 | Täby Sim | 47.35 | 1:42.43 | |||||
30 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 47.57 | 1:45.74 | |||||
31 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 46.44 | 1:48.71 | |||||
32 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 51.12 | 1:50.35 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 32.55 | 1:10.68 | |||||
2 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 33.81 | 1:13.34 | |||||
3 | Marcus Nykvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.28 | 1:14.58 | |||||
4 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.94 | 1:15.79 | |||||
5 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 35.73 | 1:16.55 | |||||
6 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.16 | 1:16.77 | |||||
7 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.10 | 1:18.13 | |||||
8 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.82 | 1:25.88 | |||||
9 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 39.82 | 1:27.76 | |||||
10 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 40.80 | 1:31.03 | |||||
11 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 42.18 | 1:32.04 | |||||
12 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 43.50 | 1:33.87 | |||||
13 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 41.88 | 1:36.88 | |||||
14 | Simon Hedqvist Segelman | 2004 | Tyresö Simsällskap | 45.77 | 1:40.04 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 32, 100m Bröstsim Damer 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 42.89 | 1:31.49 | |||||
2 | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 44.69 | 1:32.64 | |||||
3 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 44.60 | 1:33.80 | |||||
4 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 45.02 | 1:33.83 | |||||
5 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 45.41 | 1:37.22 | |||||
6 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 46.38 | 1:38.37 | |||||
7 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 47.83 | 1:41.78 | |||||
8 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 47.74 | 1:42.63 | |||||
9 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 48.24 | 1:44.00 | |||||
10 | Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | Simklubben Neptun | 49.98 | 1:44.88 | |||||
11 | Rebecka Javehed | 2006 | Täby Sim | 49.23 | 1:45.22 | |||||
12 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 50.15 | 1:45.37 | |||||
13 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 50.67 | 1:45.49 | |||||
14 | Leia Ångman | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 49.02 | 1:46.77 | |||||
15 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 50.84 | 1:47.16 | |||||
16 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 51.38 | 1:47.72 | |||||
17 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 52.58 | 1:48.87 | |||||
18 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 52.22 | 1:50.14 | |||||
19 | Linnea Mårtensson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 52.95 | 1:50.98 | |||||
20 | Rebecca Andersson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 53.14 | 1:51.23 | |||||
21 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 53.45 | 1:51.28 | |||||
22 | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | 55.51 | 1:52.83 | |||||
23 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 51.97 | 1:53.18 | |||||
24 | Moa Ohlson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 54.66 | 1:54.50 | |||||
25 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 55.62 | 1:54.60 | |||||
26 | Sofie Helgstrand | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 55.67 | 1:55.17 | |||||
27 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 55.43 | 1:55.68 | |||||
28 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 57.43 | 1:56.72 | |||||
29 | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 53.13 | 1:57.05 | |||||
30 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 57.06 | 1:58.50 | |||||
31 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 55.81 | 1:58.89 | |||||
32 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 56.90 | 1:59.00 | |||||
33 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 57.16 | 1:59.86 | |||||
34 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 56.91 | 2:00.40 | |||||
35 | Sara Nilsson Bålman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 58.52 | 2:00.64 | |||||
36 | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 57.96 | 2:08.10 | |||||
37 | Fanny Wallman | 2006 | Tyresö Simsällskap | 1:00.01 | 2:09.08 | |||||
38 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 1:02.75 | 2:10.88 | |||||
39 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 1:02.52 | 2:12.58 | |||||
40 | Emma Mattson | 2006 | Tyresö Simsällskap | 1:04.82 | 2:19.55 | |||||
- | Amira Ahmed | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Rose Li | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 10:49 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 33, 100m Bröstsim Herrar 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 40.72 | 1:26.87 | |||||
2 | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 44.86 | 1:33.11 | |||||
3 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 43.59 | 1:34.30 | |||||
4 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 45.70 | 1:34.69 | |||||
5 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 46.48 | 1:35.78 | |||||
6 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 46.37 | 1:40.54 | |||||
7 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 47.22 | 1:41.43 | |||||
8 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 48.05 | 1:42.89 | |||||
9 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 49.10 | 1:42.98 | |||||
10 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 49.28 | 1:43.41 | |||||
11 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 50.37 | 1:44.82 | |||||
12 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 51.55 | 1:49.68 | |||||
13 | Jack Holmberg | 2006 | Täby Sim | 52.15 | 1:50.57 | |||||
14 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 51.70 | 1:51.07 | |||||
15 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 53.65 | 1:51.17 | |||||
16 | Jesper Seel | 2006 | Täby Sim | 52.90 | 1:51.20 | |||||
17 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 54.83 | 1:51.45 | |||||
18 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 52.87 | 1:51.60 | |||||
19 | Henry Israelsson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 52.43 | 1:52.17 | |||||
20 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 52.37 | 1:53.00 | |||||
20 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 52.42 | 1:53.00 | |||||
22 | Axel Strand | 2006 | Järfälla Simsällskap | 54.00 | 1:54.59 | |||||
23 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 54.86 | 1:54.82 | |||||
24 | Emil Alsered Fällman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 57.09 | 2:01.77 | |||||
25 | Eric Fransson | 2006 | Täby Sim | 59.87 | 2:02.34 | |||||
26 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:01.97 | 2:13.17 | |||||
- | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 34, 50m Bröstsim Damer 10 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 45.67 | ||||||
2 | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 46.64 | ||||||
3 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 48.90 | ||||||
4 | Olivia Elmquist | 2007 | Järfälla Simsällskap | 49.42 | ||||||
5 | Olivia Larsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 50.08 | ||||||
6 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 51.24 | ||||||
7 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 51.83 | ||||||
8 | Linnea Johansson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 52.03 | ||||||
9 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 52.88 | ||||||
10 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 53.07 | ||||||
11 | Sara Hansen | 2007 | Järfälla Simsällskap | 53.08 | ||||||
12 | Julie Devaux Scamaroni | 2008 | Simklubben Neptun | 53.60 | ||||||
13 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 53.94 | ||||||
14 | Tora Sandin | 2008 | Järfälla Simsällskap | 54.27 | ||||||
15 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 55.09 | ||||||
16 | Birgit Karlbom | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 55.14 | ||||||
17 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 55.38 | ||||||
18 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 55.40 | ||||||
19 | Hannah Sommar | 2007 | Täby Sim | 55.65 | ||||||
20 | Wilma Söderlind | 2007 | Tyresö Simsällskap | 55.83 | ||||||
21 | Kajsa Henriksson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 55.98 | ||||||
22 | Elvira Sjöblom Hallner | 2007 | Järfälla Simsällskap | 56.30 | ||||||
23 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 56.52 | ||||||
24 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 58.84 | ||||||
25 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 58.97 | ||||||
26 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 59.13 | ||||||
27 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 59.66 | ||||||
28 | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | 1:00.06 | ||||||
29 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 1:01.96 | ||||||
30 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 1:07.67 | ||||||
- | Olivia Carlström | 2008 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:10 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 35, 50m Bröstsim Herrar 10 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Sjöberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 45.36 | ||||||
2 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 45.88 | ||||||
3 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 47.25 | ||||||
4 | Joel Hogg | 2007 | Täby Sim | 51.35 | ||||||
5 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 51.80 | ||||||
6 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 52.75 | ||||||
7 | Samuel Falk | 2007 | Tyresö Simsällskap | 53.15 | ||||||
8 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 54.92 | ||||||
9 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 55.49 | ||||||
10 | Martin Löf | 2008 | Järfälla Simsällskap | 55.73 | ||||||
11 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 56.41 | ||||||
12 | Melvin Eriksson | 2008 | Järfälla Simsällskap | 56.53 | ||||||
13 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 56.70 | ||||||
14 | Nils Franzen | 2008 | Järfälla Simsällskap | 56.99 | ||||||
15 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 57.72 | ||||||
16 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 57.88 | ||||||
17 | William Lundberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 58.39 | ||||||
18 | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | 59.04 | ||||||
19 | Nelson Jägerskog | 2007 | Järfälla Simsällskap | 1:02.24 | ||||||
20 | Oliver Rouru | 2007 | Simklubben Neptun | 1:03.64 | ||||||
21 | Isak Kållberg | 2008 | Järfälla Simsällskap | 1:07.52 | ||||||
- | Erik Edbom | 2007 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 11:10 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:22 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 36, 100m Ryggsim Damer 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 39.94 | 1:21.33 | |||||
2 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 40.43 | 1:21.60 | |||||
3 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 41.31 | 1:24.95 | |||||
4 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 42.44 | 1:26.85 | |||||
5 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 42.12 | 1:27.15 | |||||
6 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 42.77 | 1:28.60 | |||||
7 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 42.81 | 1:29.16 | |||||
8 | Rebecka Javehed | 2006 | Täby Sim | 44.36 | 1:31.45 | |||||
9 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 47.25 | 1:32.33 | |||||
10 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 45.74 | 1:32.84 | |||||
11 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 46.02 | 1:33.49 | |||||
12 | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 45.60 | 1:36.01 | |||||
13 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 47.34 | 1:37.90 | |||||
14 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 48.26 | 1:37.97 | |||||
15 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 48.77 | 1:38.57 | |||||
16 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 47.92 | 1:38.86 | |||||
17 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 49.16 | 1:39.46 | |||||
18 | Jessika Watanabe | 2006 | Järfälla Simsällskap | 48.33 | 1:41.00 | |||||
19 | Rebecca Andersson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 49.41 | 1:41.68 | |||||
20 | Emilia Sundström | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 50.92 | 1:43.22 | |||||
21 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 51.96 | 1:44.21 | |||||
22 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 52.09 | 1:46.46 | |||||
23 | Moa Ohlson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 51.61 | 1:47.75 | |||||
24 | Tuva Eriksson | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 53.17 | 1:50.45 | |||||
25 | Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | Simklubben Neptun | 53.84 | 1:50.80 | |||||
26 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 54.27 | 1:52.60 | |||||
27 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 55.44 | 1:52.76 | |||||
28 | Sofie Helgstrand | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 54.94 | 1:52.95 | |||||
29 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 54.84 | 1:54.08 | |||||
30 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 54.63 | 1:54.69 | |||||
31 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 56.89 | 1:56.24 | |||||
32 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 55.84 | 1:56.78 | |||||
33 | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | 1:00.73 | 1:58.54 | |||||
34 | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 57.84 | 2:00.40 | |||||
35 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 1:01.03 | 2:01.43 | |||||
36 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 1:00.05 | 2:05.80 | |||||
37 | Ramina Mehrabani | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 59.13 | 2:07.53 | |||||
38 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 1:04.15 | 2:09.93 | |||||
- | Amira Ahmed | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 11:22 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 40.51 | 1:23.05 | |||||
2 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 40.91 | 1:24.62 | |||||
3 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 42.21 | 1:24.75 | |||||
4 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 43.66 | 1:28.42 | |||||
5 | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 44.21 | 1:29.00 | |||||
6 | Axel Strand | 2006 | Järfälla Simsällskap | 42.63 | 1:29.60 | |||||
7 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 42.88 | 1:31.21 | |||||
8 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 45.01 | 1:31.95 | |||||
9 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 45.01 | 1:32.71 | |||||
10 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 46.00 | 1:33.01 | |||||
11 | Henry Israelsson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 45.66 | 1:33.39 | |||||
12 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 47.50 | 1:34.55 | |||||
13 | Emil Alsered Fällman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 46.84 | 1:35.98 | |||||
14 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 47.24 | 1:36.13 | |||||
15 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 49.54 | 1:38.79 | |||||
16 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 48.65 | 1:40.42 | |||||
17 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 49.78 | 1:43.90 | |||||
18 | Eric Fransson | 2006 | Täby Sim | 52.49 | 1:45.74 | |||||
19 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 52.54 | 1:46.68 | |||||
20 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 52.69 | 1:47.44 | |||||
21 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 57.70 | 1:56.09 | |||||
22 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 56.84 | 2:00.02 | |||||
23 | Victor Sundberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 1:00.02 | 2:04.28 | |||||
24 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:04.99 | 2:11.63 | |||||
- | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Jack Holmberg | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 38, 4X50m Medley Damer 11 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun F 11 Oy Lag 1 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:32.41 | ||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 39.66 | 39.66 | |||||||
Engla Blanco | 2006 | 45.11 | 1:24.77 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 34.61 | 1:59.38 | |||||||
Emilia Lind | 2006 | 33.03 | 2:32.41 | |||||||
2 | Järfälla S Damer Lag 1 | 2006 | Järfälla Simsällskap | 2:32.70 | ||||||
Mira Wallin | 2006 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Nellie Ekman | 2006 | 42.92 | 1:23.22 | |||||||
Hannah Kinane | 2006 | 37.17 | 2:00.39 | |||||||
Manya Sidén Bashouki | 2006 | 32.31 | 2:32.70 | |||||||
3 | Järfälla S Damer Lag 2 | 2007 | Järfälla Simsällskap | 2:47.32 | ||||||
Linn Bengtsson | 2007 | 40.99 | 40.99 | |||||||
Isabella Westberg | 2007 | 46.69 | 1:27.68 | |||||||
Olivia Elmquist | 2007 | 39.99 | 2:07.67 | |||||||
Olivia Larsson | 2007 | 39.65 | 2:47.32 | |||||||
4 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2006 | Täby Sim | 2:47.81 | ||||||
Rebecka Javehed | 2006 | 41.37 | 41.37 | |||||||
Beatrice Hlawatsch | 2007 | 51.02 | 1:32.39 | |||||||
Amanda Björklund | 2006 | 38.16 | 2:10.55 | |||||||
Emmy Hällkvist | 2008 | 37.26 | 2:47.81 | |||||||
5 | SK Neptun F 11 Oy Lag 2 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:54.00 | ||||||
Sofia Bang | 2007 | 45.02 | 45.02 | |||||||
Sara Lofter | 2006 | 48.30 | 1:33.32 | |||||||
Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | 40.95 | 2:14.27 | |||||||
Amelia Gustafsson | 2006 | 39.73 | 2:54.00 | |||||||
6 | Spif 1 | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 2:54.47 | ||||||
Nellie Thofelt | 2006 | 44.80 | 44.80 | |||||||
Sofia Paulino | 2006 | 50.41 | 1:35.21 | |||||||
Anna Dimitriou | 2006 | 38.81 | 2:14.02 | |||||||
Sara Wattad | 2006 | 40.45 | 2:54.47 | |||||||
7 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2006 | Täby Sim | 3:05.53 | ||||||
Stina Pedersen | 2007 | 46.41 | 46.41 | |||||||
Linnea Wiberg | 2006 | 50.46 | 1:36.87 | |||||||
Tuva Lundberg | 2006 | 49.27 | 2:26.14 | |||||||
Rose Li | 2006 | 39.39 | 3:05.53 | |||||||
8 | Järfälla S Damer Lag 3 | 2007 | Järfälla Simsällskap | 3:07.80 | ||||||
Jessika Watanabe | 2006 | 47.88 | 47.88 | |||||||
Linnea Mårtensson | 2006 | 53.07 | 1:40.95 | |||||||
Rebecca Andersson | 2006 | 45.84 | 2:26.79 | |||||||
Ebba Westring | 2006 | 41.01 | 3:07.80 | |||||||
9 | SK Neptun F 11 Oy Lag 4 | 2006 | Simklubben Neptun | 3:29.15 | ||||||
Hilma Stenbeck | 2008 | 48.17 | 48.17 | |||||||
Tilda Ericsson | 2006 | 56.54 | 1:44.71 | |||||||
Molly Brodd | 2008 | 1:00.45 | 2:45.16 | |||||||
Alicia Dahlberg | 2007 | 43.99 | 3:29.15 | |||||||
10 | SK Neptun F 11 Oy Lag 5 | 2006 | Simklubben Neptun | 3:30.50 | ||||||
Isa Carlsund | 2006 | 53.34 | 53.34 | |||||||
Cecilia Nordenbäck | 2006 | 55.71 | 1:49.05 | |||||||
Rebecca Friberg | 2006 | 57.39 | 2:46.44 | |||||||
Delara Ronquist | 2007 | 44.06 | 3:30.50 | |||||||
11 | SK Neptun F 11 Oy Lag 6 | 2006 | Simklubben Neptun | 3:41.06 | ||||||
Lova Skalin | 2006 | 1:01.36 | 1:01.36 | |||||||
Julie Devaux Scamaroni | 2008 | 55.03 | 1:56.39 | |||||||
Frida Forsmark | 2008 | 58.20 | 2:54.59 | |||||||
Felicia Malmqvist | 2008 | 46.47 | 3:41.06 | |||||||
12 | SK Neptun F 11 Oy Lag 7 | 2006 | Simklubben Neptun | 3:46.17 | ||||||
Mira Nelin | 2006 | 53.77 | 53.77 | |||||||
Irma Nerman | 2007 | 59.46 | 1:53.23 | |||||||
Elsa Lundström | 2006 | 56.76 | 2:49.99 | |||||||
Stella Ahlström | 2007 | 56.18 | 3:46.17 | |||||||
- | Spif 2 | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | SK Neptun F 11 Oy Lag 3 | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Ines Wijk | 2006 | 45.78 | 45.78 | |||||||
- | SK Neptun F 11 Oy Lag 8 | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 12:03 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:08 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 39, 4X50m Medley Herrar 11 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Järfälla S Herrar Lag 1 | 2006 | Järfälla Simsällskap | 2:39.81 | ||||||
Arvin Parsa | 2006 | 39.96 | 39.96 | |||||||
Simon Söderberg | 2006 | 42.50 | 1:22.46 | |||||||
Axel Strand | 2006 | 41.81 | 2:04.27 | |||||||
Anton Lind | 2006 | 35.54 | 2:39.81 | |||||||
2 | SK Neptun P 11 Oy Lag 2 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:57.20 | ||||||
Milton Eriksson | 2007 | 45.36 | 45.36 | |||||||
Ludvig Löfström | 2006 | 46.48 | 1:31.84 | |||||||
Marcus Lundgren | 2006 | 46.99 | 2:18.83 | |||||||
Axel Skott Storheden | 2006 | 38.37 | 2:57.20 | |||||||
3 | SK Neptun P 11 Oy Lag 3 | 2006 | Simklubben Neptun | 3:04.46 | ||||||
Theodor Gladare | 2007 | 45.53 | 45.53 | |||||||
Christos Theodosiadis | 2006 | 49.62 | 1:35.15 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 49.84 | 2:24.99 | |||||||
Allan Herulf | 2006 | 39.47 | 3:04.46 | |||||||
4 | Täby Sim Herrar Lag 3 | 2006 | Täby Sim | 3:04.88 | ||||||
Jack Holmberg | 2006 | 48.58 | 48.58 | |||||||
Jesper Seel | 2006 | 48.62 | 1:37.20 | |||||||
Elvin Degerbalkan | 2006 | 50.08 | 2:27.28 | |||||||
Edward Watson | 2008 | 37.60 | 3:04.88 | |||||||
- | SK Neptun P 11 Oy Lag 1 | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | SK Neptun P 11 Oy Lag 4 | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Vincent Nordlander | 2007 | 1:01.51 | 1:01.51 | |||||||
- | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Joel Hogg | 2007 | 42.23 | 42.23 | |||||||
Daniel Bebenek | 2006 | 44.66 | 1:26.89 | |||||||
Leo Güleryüz | 2006 | 39.45 | 2:06.34 | |||||||
- | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 12:08 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 40, 4X50m Medley Mixed 11 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Mix 11Oy Lag 1 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:28.00 | ||||||
Måns Gunnarson | 2006 | 38.72 | 38.72 | |||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 41.38 | 1:20.10 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 34.40 | 1:54.50 | |||||||
Emilia Lind | 2006 | 33.50 | 2:28.00 | |||||||
2 | Täby Sim Mix [2006] | 2006 | Täby Sim | 2:36.75 | ||||||
Leo Güleryüz | 2006 | 38.49 | 38.49 | |||||||
Daniel Bebenek | 2006 | 44.15 | 1:22.64 | |||||||
Amanda Björklund | 2006 | 37.92 | 2:00.56 | |||||||
Emmy Hällkvist | 2008 | 36.19 | 2:36.75 | |||||||
3 | SK Neptun Mix 11Oy Lag 2 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:38.16 | ||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 39.85 | 39.85 | |||||||
Engla Blanco | 2006 | 45.01 | 1:24.86 | |||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 35.96 | 2:00.82 | |||||||
Tee Thern | 2006 | 37.34 | 2:38.16 | |||||||
4 | SK Neptun Mix 11Oy Lag 3 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:49.76 | ||||||
Sofia Bang | 2007 | 45.02 | 45.02 | |||||||
Ludvig Löfström | 2006 | 45.49 | 1:30.51 | |||||||
Jessica Kuhlin | 2006 | 41.35 | 2:11.86 | |||||||
Marcus Lundgren | 2006 | 37.90 | 2:49.76 | |||||||
5 | Täby Sim Mix [2006]lag 2 | 2006 | Täby Sim | 2:54.83 | ||||||
Rebecka Javehed | 2006 | 42.30 | 42.30 | |||||||
Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | 50.44 | 1:32.74 | |||||||
Sixten Ersson | 2007 | 42.34 | 2:15.08 | |||||||
Rose Li | 2006 | 39.75 | 2:54.83 | |||||||
6 | Täby Sim Mix [2006] Lag 3 | 2006 | Täby Sim | 2:55.36 | ||||||
Emma Alsén | 2007 | 45.17 | 45.17 | |||||||
Beatrice Hlawatsch | 2007 | 53.02 | 1:38.19 | |||||||
Jan Danovskij | 2007 | 39.12 | 2:17.31 | |||||||
Joel Hogg | 2007 | 38.05 | 2:55.36 | |||||||
7 | SK Neptun Mix 11Oy Lag 4 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:55.43 | ||||||
Milton Eriksson | 2007 | 45.52 | 45.52 | |||||||
Amelia Gustafsson | 2006 | 48.13 | 1:33.65 | |||||||
Sara Lofter | 2006 | 42.86 | 2:16.51 | |||||||
Axel Skott Storheden | 2006 | 38.92 | 2:55.43 | |||||||
8 | SK Neptun Mix 11Oy Lag 5 | 2006 | Simklubben Neptun | 3:00.13 | ||||||
Theodor Gladare | 2007 | 45.44 | 45.44 | |||||||
Sheila Hedman | 2006 | 51.87 | 1:37.31 | |||||||
Walter Herulf | 2006 | 43.43 | 2:20.74 | |||||||
Lea Rodin | 2006 | 39.39 | 3:00.13 | |||||||
9 | Spif Mix 1 | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 3:01.68 | ||||||
Nellie Thofelt | 2006 | 45.81 | 45.81 | |||||||
Justin Åkesson | 2006 | 53.82 | 1:39.63 | |||||||
Anna Dimitriou | 2006 | 41.09 | 2:20.72 | |||||||
Rasmus Bäckman | 2006 | 40.96 | 3:01.68 | |||||||
10 | SK Neptun Mix 11Oy Lag 6 | 2006 | Simklubben Neptun | 3:01.78 | ||||||
Ines Wijk | 2006 | 47.22 | 47.22 | |||||||
Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | 48.73 | 1:35.95 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 47.98 | 2:23.93 | |||||||
Christos Theodosiadis | 2006 | 37.85 | 3:01.78 | |||||||
11 | SK Neptun Mix 11Oy Lag 8 | 2006 | Simklubben Neptun | 3:22.65 | ||||||
Hilma Stenbeck | 2008 | 48.67 | 48.67 | |||||||
Vincent Nordlander | 2007 | 55.99 | 1:44.66 | |||||||
Tilda Ericsson | 2006 | 53.09 | 2:37.75 | |||||||
William Forsberg Meinhart | 2007 | 44.90 | 3:22.65 | |||||||
12 | Tyresö SS Mix [2006] | 2006 | Tyresö Simsällskap | 3:22.75 | ||||||
Erik Förborgen | 2008 | 54.06 | 54.06 | |||||||
Fanny Wallman | 2006 | 58.74 | 1:52.80 | |||||||
Wilma Söderlind | 2007 | 49.81 | 2:42.61 | |||||||
Lukas Ekenhill | 2006 | 40.14 | 3:22.75 | |||||||
13 | SK Neptun Mix 11Oy Lag 7 | 2006 | Simklubben Neptun | 3:25.24 | ||||||
Molly Brodd | 2008 | 54.88 | 54.88 | |||||||
Cecilia Nordenbäck | 2006 | 52.95 | 1:47.83 | |||||||
Allan Herulf | 2006 | 47.25 | 2:35.08 | |||||||
Oliver Rouru | 2007 | 50.16 | 3:25.24 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 41, 25m Fjärilsim Damer 10 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 17.51 | ||||||
2 | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 17.74 | ||||||
3 | Olivia Elmquist | 2007 | Järfälla Simsällskap | 17.80 | ||||||
4 | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 18.61 | ||||||
5 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 19.42 | ||||||
6 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 19.99 | ||||||
7 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 20.74 | ||||||
8 | Olivia Carlström | 2008 | Järfälla Simsällskap | 20.75 | ||||||
9 | Olivia Larsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 20.80 | ||||||
10 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 21.00 | ||||||
11 | Birgit Karlbom | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 21.86 | ||||||
12 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 21.97 | ||||||
13 | Julie Devaux Scamaroni | 2008 | Simklubben Neptun | 22.00 | ||||||
14 | Wilma Söderlind | 2007 | Tyresö Simsällskap | 22.47 | ||||||
15 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 22.78 | ||||||
16 | Sara Hansen | 2007 | Järfälla Simsällskap | 22.91 | ||||||
17 | Linnea Johansson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 23.12 | ||||||
18 | Tora Sandin | 2008 | Järfälla Simsällskap | 23.67 | ||||||
19 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 23.81 | ||||||
20 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 23.93 | ||||||
21 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 25.43 | ||||||
22 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 26.64 | ||||||
23 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 26.74 | ||||||
24 | Kajsa Henriksson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 26.97 | ||||||
25 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 27.18 | ||||||
26 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 28.56 | ||||||
27 | Elvira Sjöblom Hallner | 2007 | Järfälla Simsällskap | 29.34 | ||||||
28 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 30.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 42, 25m Fjärilsim Herrar 10oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 16.90 | ||||||
2 | Joel Hogg | 2007 | Täby Sim | 18.69 | ||||||
3 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 18.72 | ||||||
4 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 19.31 | ||||||
5 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 19.94 | ||||||
6 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 19.99 | ||||||
7 | Martin Löf | 2008 | Järfälla Simsällskap | 20.72 | ||||||
8 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 20.74 | ||||||
9 | Oscar Sjöberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 21.90 | ||||||
10 | William Lundberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 22.51 | ||||||
11 | Oliver Rouru | 2007 | Simklubben Neptun | 24.40 | ||||||
12 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 24.95 | ||||||
13 | Melvin Eriksson | 2008 | Järfälla Simsällskap | 28.55 | ||||||
- | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | DSQ | ||||||
- | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 43, 100m Ryggsim Damer 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.47 | 1:12.36 | |||||
2 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.09 | 1:20.86 | |||||
3 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 39.49 | 1:21.14 | |||||
4 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 39.09 | 1:21.22 | |||||
5 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 40.27 | 1:21.60 | |||||
6 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.76 | 1:22.29 | |||||
7 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 40.79 | 1:24.89 | |||||
8 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 40.28 | 1:25.11 | |||||
9 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 41.38 | 1:25.45 | |||||
10 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 41.19 | 1:26.28 | |||||
11 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 42.01 | 1:26.43 | |||||
12 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 42.29 | 1:26.93 | |||||
13 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.41 | 1:27.21 | |||||
14 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.55 | 1:27.51 | |||||
15 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 43.70 | 1:28.51 | |||||
16 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 43.38 | 1:28.88 | |||||
17 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 44.08 | 1:29.36 | |||||
18 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 42.82 | 1:29.57 | |||||
19 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 42.79 | 1:30.41 | |||||
20 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 44.31 | 1:31.17 | |||||
21 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 46.46 | 1:32.19 | |||||
22 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 44.66 | 1:32.38 | |||||
23 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.60 | 1:32.71 | |||||
24 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 45.45 | 1:32.75 | |||||
25 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 44.96 | 1:32.79 | |||||
26 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 45.60 | 1:33.26 | |||||
27 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.58 | 1:33.38 | |||||
28 | Alma Hjelm | 2005 | Järfälla Simsällskap | 45.45 | 1:35.19 | |||||
29 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 45.50 | 1:35.33 | |||||
30 | Anna Löfgren | 2005 | Järfälla Simsällskap | 45.69 | 1:35.87 | |||||
31 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 46.57 | 1:38.30 | |||||
32 | Stella Fylkegård Svenberg | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 47.02 | 1:38.93 | |||||
33 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 48.45 | 1:39.16 | |||||
34 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 47.44 | 1:39.25 | |||||
35 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 50.91 | 1:42.88 | |||||
36 | Linn Bergman | 2005 | Järfälla Simsällskap | 51.96 | 1:44.88 | |||||
37 | Athena Karathanasis | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 50.92 | 1:48.65 | |||||
38 | Josefin Kjellström | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 55.90 | 1:51.98 | |||||
- | Isabella Sedström | 2005 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Day | 2005 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Selma Deutschmann | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 44, 100m Ryggsim Herrar 12 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 35.25 | 1:13.48 | |||||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 35.68 | 1:15.80 | |||||
3 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 37.77 | 1:16.53 | |||||
4 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 38.46 | 1:20.80 | |||||
5 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 40.65 | 1:24.22 | |||||
6 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 41.57 | 1:24.30 | |||||
7 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 41.66 | 1:24.68 | |||||
8 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 42.59 | 1:26.12 | |||||
9 | Oliver Harper | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.14 | 1:28.00 | |||||
10 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 44.42 | 1:31.75 | |||||
11 | Ludvig Berndtsson | 2005 | Täby Sim | 45.40 | 1:31.89 | |||||
12 | Ludwig Skantz | 2005 | Järfälla Simsällskap | 45.24 | 1:33.14 | |||||
13 | Victor Ljungström | 2005 | Järfälla Simsällskap | 44.21 | 1:34.55 | |||||
14 | Marcus Hansson | 2005 | Järfälla Simsällskap | 47.27 | 1:37.67 | |||||
15 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 51.01 | 1:41.11 | |||||
16 | Maximus Brandt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 50.98 | 1:43.81 | |||||
17 | Bayram Acaralp | 2005 | Tyresö Simsällskap | 52.92 | 1:49.71 | |||||
18 | Ludvig Timen | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 53.80 | 1:52.86 | |||||
- | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Elijas Eriksson | 2005 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kevin Lenstad | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Yonatan Tsegaye | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 45, 100m Medley Damer 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 37.36 | 1:20.89 | |||||
2 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 38.72 | 1:22.22 | |||||
3 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 40.44 | 1:25.48 | |||||
4 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 40.04 | 1:26.69 | |||||
5 | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 42.50 | 1:27.51 | |||||
6 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 41.99 | 1:27.96 | |||||
7 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 40.55 | 1:28.27 | |||||
8 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 40.03 | 1:29.61 | |||||
9 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 42.40 | 1:30.45 | |||||
10 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 44.58 | 1:32.17 | |||||
11 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 42.74 | 1:33.06 | |||||
12 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 46.94 | 1:35.79 | |||||
13 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 46.11 | 1:37.50 | |||||
14 | Rebecka Javehed | 2006 | Täby Sim | 43.89 | 1:38.44 | |||||
15 | Rose Li | 2006 | Täby Sim | 47.25 | 1:38.52 | |||||
16 | Rebecca Andersson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 46.17 | 1:38.72 | |||||
17 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 46.72 | 1:38.88 | |||||
18 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 46.74 | 1:39.01 | |||||
19 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 46.23 | 1:39.50 | |||||
20 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 49.81 | 1:42.35 | |||||
21 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 47.75 | 1:42.46 | |||||
22 | Jessika Watanabe | 2006 | Järfälla Simsällskap | 49.32 | 1:43.85 | |||||
23 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 49.16 | 1:45.63 | |||||
24 | Moa Ohlson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 49.94 | 1:46.14 | |||||
25 | Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | Simklubben Neptun | 54.09 | 1:47.28 | |||||
26 | Ebba Westring | 2006 | Järfälla Simsällskap | 52.32 | 1:48.15 | |||||
27 | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | 53.61 | 1:48.18 | |||||
28 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 51.93 | 1:50.68 | |||||
29 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 55.89 | 1:51.80 | |||||
30 | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 54.78 | 1:52.93 | |||||
31 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 54.62 | 1:53.90 | |||||
32 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 55.88 | 1:54.49 | |||||
33 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 54.73 | 1:57.42 | |||||
34 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 58.64 | 2:01.27 | |||||
- | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:01 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 46, 100m Medley Herrar 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 39.59 | 1:22.14 | |||||
2 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 39.45 | 1:22.48 | |||||
3 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 39.86 | 1:28.89 | |||||
4 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 40.52 | 1:29.84 | |||||
5 | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 43.12 | 1:29.96 | |||||
6 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 45.16 | 1:30.37 | |||||
7 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 43.97 | 1:33.10 | |||||
8 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 43.68 | 1:33.37 | |||||
9 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 44.43 | 1:34.99 | |||||
10 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 46.21 | 1:35.32 | |||||
11 | Axel Strand | 2006 | Järfälla Simsällskap | 43.14 | 1:37.03 | |||||
12 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 46.72 | 1:37.28 | |||||
13 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 47.18 | 1:37.57 | |||||
14 | Henry Israelsson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 45.38 | 1:38.25 | |||||
15 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 47.54 | 1:38.66 | |||||
16 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 47.27 | 1:38.95 | |||||
17 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 47.67 | 1:39.29 | |||||
18 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 48.27 | 1:40.52 | |||||
19 | Emil Alsered Fällman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 45.18 | 1:41.31 | |||||
20 | Eric Fransson | 2006 | Täby Sim | 48.96 | 1:42.62 | |||||
21 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 48.97 | 1:45.52 | |||||
22 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 53.95 | 1:50.16 | |||||
- | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:01 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 47, 100m Medley Damer 10 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 40.11 | 1:25.84 | |||||
2 | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 43.05 | 1:29.96 | |||||
3 | Olivia Elmquist | 2007 | Järfälla Simsällskap | 43.91 | 1:33.77 | |||||
4 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 44.57 | 1:34.46 | |||||
5 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 45.37 | 1:36.11 | |||||
6 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 44.92 | 1:36.61 | |||||
7 | Olivia Larsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 46.94 | 1:38.70 | |||||
8 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 47.17 | 1:44.82 | |||||
9 | Birgit Karlbom | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 51.33 | 1:45.69 | |||||
10 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 50.08 | 1:47.83 | |||||
11 | Sara Hansen | 2007 | Järfälla Simsällskap | 51.91 | 1:47.89 | |||||
12 | Linnea Johansson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 52.53 | 1:48.30 | |||||
13 | Olivia Carlström | 2008 | Järfälla Simsällskap | 51.90 | 1:50.04 | |||||
14 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 50.16 | 1:50.67 | |||||
15 | Julie Devaux Scamaroni | 2008 | Simklubben Neptun | 53.37 | 1:55.03 | |||||
16 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 55.97 | 1:55.70 | |||||
17 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 54.79 | 1:55.76 | |||||
18 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 56.50 | 1:55.80 | |||||
19 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 55.50 | 2:01.79 | |||||
20 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 1:04.45 | 2:01.97 | |||||
21 | Kajsa Henriksson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 56.17 | 2:02.35 | |||||
22 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 56.86 | 2:02.96 | |||||
23 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 1:03.67 | 2:07.84 | |||||
24 | Elvira Sjöblom Hallner | 2007 | Järfälla Simsällskap | 1:03.47 | 2:11.01 | |||||
- | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Tora Sandin | 2008 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 48, 100m Medley Herrar 10 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 41.73 | 1:29.15 | |||||
2 | Oscar Sjöberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 44.51 | 1:31.20 | |||||
3 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 42.76 | 1:31.42 | |||||
4 | Joel Hogg | 2007 | Täby Sim | 44.88 | 1:38.54 | |||||
5 | Martin Löf | 2008 | Järfälla Simsällskap | 45.29 | 1:40.50 | |||||
6 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 47.72 | 1:40.60 | |||||
7 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 47.29 | 1:41.24 | |||||
8 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 49.23 | 1:42.76 | |||||
9 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 51.73 | 1:48.55 | |||||
10 | William Lundberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 50.85 | 1:50.74 | |||||
- | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | DSQ | ||||||
- | Oliver Rouru | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:32 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 49, 100m Fjärilsim Damer 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.78 | 1:16.38 | |||||
2 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 39.60 | 1:26.61 | |||||
3 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 39.69 | 1:27.76 | |||||
4 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 38.74 | 1:27.82 | |||||
5 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.42 | 1:27.92 | |||||
6 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 40.58 | 1:28.22 | |||||
7 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 40.87 | 1:29.76 | |||||
8 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 41.38 | 1:30.91 | |||||
9 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 41.67 | 1:32.47 | |||||
10 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 41.09 | 1:33.07 | |||||
11 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 44.49 | 1:34.84 | |||||
12 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 43.70 | 1:34.98 | |||||
13 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 44.69 | 1:36.66 | |||||
14 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 46.30 | 1:37.05 | |||||
15 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 45.00 | 1:37.32 | |||||
16 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 42.94 | 1:38.10 | |||||
17 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 42.47 | 1:38.25 | |||||
18 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 45.29 | 1:41.92 | |||||
19 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 47.16 | 1:48.83 | |||||
20 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 50.99 | 1:50.80 | |||||
21 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 56.06 | 2:03.52 | |||||
- | Josefin Kjellström | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 50, 100m Fjärilsim Herrar 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 33.53 | 1:12.10 | |||||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 34.98 | 1:16.40 | |||||
3 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 35.69 | 1:20.43 | |||||
4 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 39.52 | 1:25.26 | |||||
5 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 39.47 | 1:25.83 | |||||
6 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 38.08 | 1:26.11 | |||||
7 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 47.79 | 1:42.18 | |||||
8 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 47.50 | 1:43.61 | |||||
9 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 51.40 | 1:46.57 | |||||
- | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 51, 50m Fjärilsim Damer 11 år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 35.12 | ||||||
2 | Hannah Kinane | 2006 | Järfälla Simsällskap | 38.20 | ||||||
3 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 38.89 | ||||||
4 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 39.18 | ||||||
5 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 39.25 | ||||||
6 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 40.51 | ||||||
7 | Manya Sidén Bashouki | 2006 | Järfälla Simsällskap | 41.77 | ||||||
8 | Mira Wallin | 2006 | Järfälla Simsällskap | 42.03 | ||||||
9 | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 42.19 | ||||||
10 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 43.83 | ||||||
11 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 44.45 | ||||||
12 | Tuva Lundberg | 2006 | Täby Sim | 46.35 | ||||||
13 | Rebecca Andersson | 2006 | Järfälla Simsällskap | 46.45 | ||||||
14 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.30 | ||||||
15 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 47.33 | ||||||
16 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 47.49 | ||||||
17 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 48.80 | ||||||
18 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 51.24 | ||||||
19 | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | 51.83 | ||||||
20 | Ebba Westring | 2006 | Järfälla Simsällskap | 52.68 | ||||||
21 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 53.67 | ||||||
22 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 54.07 | ||||||
23 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 54.17 | ||||||
24 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 54.21 | ||||||
25 | Jessika Watanabe | 2006 | Järfälla Simsällskap | 55.96 | ||||||
26 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 57.21 | ||||||
27 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 57.57 | ||||||
28 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 57.65 | ||||||
29 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 59.15 | ||||||
30 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 1:00.76 | ||||||
31 | Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | Simklubben Neptun | 1:01.26 | ||||||
32 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 1:04.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 52, 50m Fjärilsim Herrar 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 36.43 | ||||||
2 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 36.74 | ||||||
3 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 37.86 | ||||||
4 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 38.34 | ||||||
5 | Arvin Parsa | 2006 | Järfälla Simsällskap | 39.80 | ||||||
6 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 42.56 | ||||||
7 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 42.82 | ||||||
8 | Simon Söderberg | 2006 | Järfälla Simsällskap | 43.38 | ||||||
9 | Axel Strand | 2006 | Järfälla Simsällskap | 44.61 | ||||||
10 | Anton Lind | 2006 | Järfälla Simsällskap | 44.91 | ||||||
11 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 45.17 | ||||||
12 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 45.20 | ||||||
13 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 46.84 | ||||||
14 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 47.21 | ||||||
15 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 47.49 | ||||||
16 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 48.43 | ||||||
17 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 49.02 | ||||||
18 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 49.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 53, 50m Frisim Damer 10 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Bengtsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 35.80 | ||||||
2 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 36.85 | ||||||
3 | Isabella Westberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 37.70 | ||||||
4 | Olivia Elmquist | 2007 | Järfälla Simsällskap | 38.19 | ||||||
5 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 38.37 | ||||||
6 | Emma Alsén | 2007 | Täby Sim | 38.72 | ||||||
7 | Wilma Söderlind | 2007 | Tyresö Simsällskap | 39.66 | ||||||
8 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 41.97 | ||||||
9 | Olivia Larsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 41.98 | ||||||
10 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 41.99 | ||||||
11 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 42.49 | ||||||
12 | Olivia Carlström | 2008 | Järfälla Simsällskap | 43.14 | ||||||
13 | Tora Sandin | 2008 | Järfälla Simsällskap | 43.45 | ||||||
14 | Kajsa Henriksson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 43.47 | ||||||
15 | Hannah Sommar | 2007 | Täby Sim | 43.58 | ||||||
16 | Sara Hansen | 2007 | Järfälla Simsällskap | 44.05 | ||||||
17 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 44.66 | ||||||
18 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 45.07 | ||||||
19 | Birgit Karlbom | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 45.66 | ||||||
20 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 46.62 | ||||||
21 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 47.20 | ||||||
22 | Emmy Mattsson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 47.28 | ||||||
23 | Linnea Johansson | 2007 | Järfälla Simsällskap | 47.48 | ||||||
24 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 47.87 | ||||||
25 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 47.95 | ||||||
26 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 49.64 | ||||||
27 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 51.87 | ||||||
28 | Julie Devaux Scamaroni | 2008 | Simklubben Neptun | 52.30 | ||||||
29 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 53.69 | ||||||
30 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 54.72 | ||||||
31 | Elvira Sjöblom Hallner | 2007 | Järfälla Simsällskap | 56.10 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 54, 50m Frisim Herrar 10 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 36.14 | ||||||
2 | Joel Hogg | 2007 | Täby Sim | 37.51 | ||||||
3 | Oscar Sjöberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 38.10 | ||||||
4 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 38.53 | ||||||
5 | Martin Löf | 2008 | Järfälla Simsällskap | 38.82 | ||||||
6 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 39.97 | ||||||
7 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 40.72 | ||||||
8 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 41.27 | ||||||
9 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 42.48 | ||||||
10 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 42.57 | ||||||
11 | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | 43.10 | ||||||
12 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 43.34 | ||||||
13 | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | 43.50 | ||||||
14 | Troy Sevonen | 2008 | Täby Sim | 44.67 | ||||||
15 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 45.16 | ||||||
16 | William Lundberg | 2007 | Järfälla Simsällskap | 45.53 | ||||||
17 | Yichen Sun | 2007 | Täby Sim | 45.73 | ||||||
18 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 46.71 | ||||||
19 | Simon Siljekvist | 2008 | Järfälla Simsällskap | 46.75 | ||||||
20 | Nils Franzen | 2008 | Järfälla Simsällskap | 48.40 | ||||||
21 | Theo Söderström | 2007 | Järfälla Simsällskap | 51.04 | ||||||
22 | Nelson Jägerskog | 2007 | Järfälla Simsällskap | 51.41 | ||||||
23 | Erik Edbom | 2007 | Järfälla Simsällskap | 52.60 | ||||||
23 | Isak Kållberg | 2008 | Järfälla Simsällskap | 52.60 | ||||||
25 | Oliver Rouru | 2007 | Simklubben Neptun | 55.41 | ||||||
- | Melvin Eriksson | 2008 | Järfälla Simsällskap | DNS | ||||||
- | Melvin Brink | 2008 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 55, 4X50m Frisim Damer 11 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Järfälla S Damer Lag 1 | 2006 | Järfälla Simsällskap | 2:13.75 | ||||||
Hannah Kinane | 2006 | 33.08 | 33.08 | |||||||
Mira Wallin | 2006 | 34.67 | 1:07.75 | |||||||
Nellie Ekman | 2006 | 33.87 | 1:41.62 | |||||||
Manya Sidén Bashouki | 2006 | 32.13 | 2:13.75 | |||||||
2 | SK Neptun F 11 Oy Lag 1 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:17.30 | ||||||
Ingrid Lund | 2006 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Alice Stenbeck | 2006 | 34.43 | 1:07.73 | |||||||
Emilia Lind | 2006 | 34.78 | 1:42.51 | |||||||
Sara Lofter | 2006 | 34.79 | 2:17.30 | |||||||
3 | Järfälla S Damer Lag 2 | 2007 | Järfälla Simsällskap | 2:31.43 | ||||||
Olivia Elmquist | 2007 | 38.23 | 38.23 | |||||||
Olivia Larsson | 2007 | 40.29 | 1:18.52 | |||||||
Isabella Westberg | 2007 | 37.69 | 1:56.21 | |||||||
Linn Bengtsson | 2007 | 35.22 | 2:31.43 | |||||||
4 | SK Neptun F 11 Oy Lag 2 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:32.74 | ||||||
Jessica Kuhlin | 2006 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Engla Blanco | 2006 | 37.61 | 1:14.24 | |||||||
Lea Rodin | 2006 | 40.95 | 1:55.19 | |||||||
Sofia Bang | 2007 | 37.55 | 2:32.74 | |||||||
5 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2006 | Täby Sim | 2:44.78 | ||||||
Deniz Degerbalkan | 2006 | 41.41 | 41.41 | |||||||
Hannah Sommar | 2007 | 44.26 | 1:25.67 | |||||||
Emma Alsén | 2007 | 39.37 | 2:05.04 | |||||||
Linnea Wiberg | 2006 | 39.74 | 2:44.78 | |||||||
6 | SK Neptun F 11 Oy Lag 3 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:48.69 | ||||||
Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | 42.62 | 42.62 | |||||||
Amelia Gustafsson | 2006 | 38.83 | 1:21.45 | |||||||
Ines Wijk | 2006 | 40.66 | 2:02.11 | |||||||
Molly Brodd | 2008 | 46.58 | 2:48.69 | |||||||
7 | Järfälla S Damer Lag 3 | 2007 | Järfälla Simsällskap | 2:49.66 | ||||||
Rebecca Andersson | 2006 | 40.18 | 40.18 | |||||||
Jessika Watanabe | 2006 | 40.96 | 1:21.14 | |||||||
Sara Hansen | 2007 | 42.79 | 2:03.93 | |||||||
Ebba Westring | 2006 | 45.73 | 2:49.66 | |||||||
8 | Järfälla S Damer Lag 4 | 2008 | Järfälla Simsällskap | 2:53.52 | ||||||
Moa Ohlson | 2006 | 44.22 | 44.22 | |||||||
Olivia Carlström | 2008 | 43.00 | 1:27.22 | |||||||
Linnea Johansson | 2007 | 45.66 | 2:12.88 | |||||||
Tora Sandin | 2008 | 40.64 | 2:53.52 | |||||||
9 | SK Neptun F 11 Oy Lag 4 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:56.94 | ||||||
Delara Ronquist | 2007 | 42.24 | 42.24 | |||||||
Frida Forsmark | 2008 | 45.40 | 1:27.64 | |||||||
Alicia Dahlberg | 2007 | 44.17 | 2:11.81 | |||||||
Hilma Stenbeck | 2008 | 45.13 | 2:56.94 | |||||||
10 | Älvsjö SF Damer [2006] | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 2:59.10 | ||||||
Sofie Helgstrand | 2006 | 43.05 | 43.05 | |||||||
Emilia Sundström | 2006 | 41.72 | 1:24.77 | |||||||
Beatrice Watz | 2006 | 46.34 | 2:11.11 | |||||||
Tuva Eriksson | 2006 | 47.99 | 2:59.10 | |||||||
11 | SK Neptun F 11 Oy Lag 6 | 2006 | Simklubben Neptun | 3:10.34 | ||||||
Felicia Malmqvist | 2008 | 48.48 | 48.48 | |||||||
Elsa Lundström | 2006 | 44.13 | 1:32.61 | |||||||
Lova Skalin | 2006 | 51.51 | 2:24.12 | |||||||
Mira Nelin | 2006 | 46.22 | 3:10.34 | |||||||
12 | SK Neptun F 11 Oy Lag 7 | 2006 | Simklubben Neptun | 3:26.28 | ||||||
Cecilia Nordenbäck | 2006 | 48.86 | 48.86 | |||||||
Julie Devaux Scamaroni | 2008 | 51.69 | 1:40.55 | |||||||
Vivyan Wallqvist | 2007 | 49.46 | 2:30.01 | |||||||
Stella Ahlström | 2007 | 56.27 | 3:26.28 | |||||||
13 | Järfälla S Damer Lag 5 | 2008 | Järfälla Simsällskap | 3:29.43 | ||||||
Elvira Sjöblom Hallner | 2007 | 53.65 | 53.65 | |||||||
Kajsa Henriksson | 2007 | 44.22 | 1:37.87 | |||||||
Sara Lidström | 2007 | 1:06.09 | 2:43.96 | |||||||
Emmy Mattsson | 2007 | 45.47 | 3:29.43 | |||||||
- | SK Neptun F 11 Oy Lag 5 | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Tilda Ericsson | 2006 | 46.05 | 46.05 | |||||||
Isa Carlsund | 2006 | 46.70 | 1:32.75 | |||||||
- | Spif 1 | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Anna Dimitriou | 2006 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Nellie Thofelt | 2006 | 40.36 | 1:15.76 | |||||||
- | Täby Sim Damer Lag 1 | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Amanda Björklund | 2006 | 35.91 | 35.91 | |||||||
Rebecka Javehed | 2006 | 37.38 | 1:13.29 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:33 | |||
Arrangör | Polisen SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 56, 4X50m Frisim Herrar 11 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun P 11 Oy Lag 1 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:16.04 | ||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 34.92 | 1:07.59 | |||||||
Tee Thern | 2006 | 35.73 | 1:43.32 | |||||||
Måns Gunnarson | 2006 | 32.72 | 2:16.04 | |||||||
2 | Järfälla S Herrar Lag 1 | 2006 | Järfälla Simsällskap | 2:21.18 | ||||||
Anton Lind | 2006 | 35.59 | 35.59 | |||||||
Simon Söderberg | 2006 | 35.42 | 1:11.01 | |||||||
Arvin Parsa | 2006 | 33.96 | 1:44.97 | |||||||
Henry Israelsson | 2006 | 36.21 | 2:21.18 | |||||||
3 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 2006 | Täby Sim | 2:23.44 | ||||||
Leo Güleryüz | 2006 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | 36.86 | 1:09.63 | |||||||
Sixten Ersson | 2007 | 37.40 | 1:47.03 | |||||||
Joel Hogg | 2007 | 36.41 | 2:23.44 | |||||||
4 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 2006 | Täby Sim | 2:31.53 | ||||||
Daniel Bebenek | 2006 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Elvin Degerbalkan | 2006 | 38.47 | 1:14.91 | |||||||
Eric Fransson | 2006 | 39.02 | 1:53.93 | |||||||
Jan Danovskij | 2007 | 37.60 | 2:31.53 | |||||||
5 | SK Neptun P 11 Oy Lag 2 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:35.55 | ||||||
Marcus Lundgren | 2006 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Ludvig Löfström | 2006 | 37.52 | 1:16.23 | |||||||
Axel Skott Storheden | 2006 | 39.68 | 1:55.91 | |||||||
Allan Herulf | 2006 | 39.64 | 2:35.55 | |||||||
6 | Järfälla S Herrar Lag 2 | 2008 | Järfälla Simsällskap | 2:37.30 | ||||||
Emil Alsered Fällman | 2006 | 39.48 | 39.48 | |||||||
Oscar Sjöberg | 2007 | 38.40 | 1:17.88 | |||||||
Axel Strand | 2006 | 39.90 | 1:57.78 | |||||||
Martin Löf | 2008 | 39.52 | 2:37.30 | |||||||
7 | SK Neptun P 11 Oy Lag 3 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:38.05 | ||||||
Christos Theodosiadis | 2006 | 37.76 | 37.76 | |||||||
Theodor Gladare | 2007 | 39.21 | 1:16.97 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 41.81 | 1:58.78 | |||||||
Walter Herulf | 2006 | 39.27 | 2:38.05 | |||||||
8 | Spif 1 | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 2:49.70 | ||||||
Rasmus Bäckman | 2006 | 41.75 | 41.75 | |||||||
Justin Åkesson | 2006 | 44.86 | 1:26.61 | |||||||
Otto Sahlée | 2007 | 42.63 | 2:09.24 | |||||||
Oliver Hagberg | 2006 | 40.46 | 2:49.70 | |||||||
9 | Täby Sim Herrar Lag 3 | 2006 | Täby Sim | 2:55.13 | ||||||
Edward Watson | 2008 | 41.46 | 41.46 | |||||||
Jesper Seel | 2006 | 42.11 | 1:23.57 | |||||||
Carl Olsson | 2008 | 46.06 | 2:09.63 | |||||||
Albin Holmgren | 2009 | 45.50 | 2:55.13 | |||||||
10 | SK Neptun P 11 Oy Lag 4 | 2006 | Simklubben Neptun | 3:07.50 | ||||||
Milton Eriksson | 2007 | 43.27 | 43.27 | |||||||
Vincent Nordlander | 2007 | 46.44 | 1:29.71 | |||||||
Oliver Rouru | 2007 | 51.32 | 2:21.03 | |||||||
William Forsberg Meinhart | 2007 | 46.47 | 3:07.50 | |||||||
11 | Järfälla S Herrar Lag 3 | 2007 | Järfälla Simsällskap | 3:14.87 | ||||||
William Lundberg | 2007 | 46.43 | 46.43 | |||||||
Melvin Eriksson | 2008 | 48.68 | 1:35.11 | |||||||
Isak Kållberg | 2008 | 49.32 | 2:24.43 | |||||||
Nils Franzen | 2008 | 50.44 | 3:14.87 | |||||||
12 | Järfälla S Herrar Lag 4 | 2008 | Järfälla Simsällskap | 3:21.45 | ||||||
Victor Sundberg | 2006 | 47.29 | 47.29 | |||||||
Erik Edbom | 2007 | 51.55 | 1:38.84 | |||||||
Noah Mehreteab | 2006 | 52.49 | 2:31.33 | |||||||
Simon Siljekvist | 2008 | 50.12 | 3:21.45 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 maj 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 17:33 |