Tulokset Ã…llebergsdoppet 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 1, 4X50m Frisim Damer A-B, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Falköping Damer Lag 1 | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:06.37 | ||||||
Emelie Gunnarsson | 2001 | 31.05 | 31.05 | |||||||
Tuva Samuelsson | 2001 | 30.46 | 1:01.51 | |||||||
Moa Alsiö | 2001 | 33.38 | 1:34.89 | |||||||
Alma Winberg | 2001 | 31.48 | 2:06.37 | |||||||
2 | Billingen Damer [2002] | 2002 | Billingens Simklubb | 2:28.79 | ||||||
Tea Gustavsson | 2002 | 32.28 | 32.28 | |||||||
Fanny Bergkvist | 2004 | 40.66 | 1:12.94 | |||||||
Mathilda Svensson | 2003 | 35.51 | 1:48.45 | |||||||
Elsa Gustavsson | 2005 | 40.34 | 2:28.79 | |||||||
3 | Åsunden Damer [2002] | 2002 | Åsundens Simsällskap | 2:30.37 | ||||||
Rebecka Söderberg | 2004 | 39.06 | 39.06 | |||||||
Emma Bolsing | 2005 | 44.97 | 1:24.03 | |||||||
Vilma Berglund | 2003 | 34.84 | 1:58.87 | |||||||
Francesca Clark | 2001 | 31.50 | 2:30.37 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 09:47 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 2, 4X50m Frisim Herrar A-B, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Falköping Herrar | 0 | Falköpings Simsällskap | 1:59.57 | ||||||
Viktor Johansson | 1998 | 28.22 | 28.22 | |||||||
Albin Alsiö | 1999 | 36.21 | 1:04.43 | |||||||
Victor Svedberg | 1996 | 29.52 | 1:33.95 | |||||||
Simon Svedberg | 2001 | 25.62 | 1:59.57 | |||||||
2 | Vänersborg | 0 | Simklubben Vänersborg | 1:59.90 | ||||||
Felix Persson | 2000 | 1:02.69 | 1:02.69 | |||||||
Viktor Creutz | 1999 | 29.40 | 1:32.09 | |||||||
Alexander Lundberg | 2002 | 27.81 | 1:59.90 | |||||||
Isak Malm | 1998 | 1:59.90 | ||||||||
3 | Mariestad Herrar 1 [2001] | 2001 | Mariestads Simsällskap | 2:18.96 | ||||||
Victor Ståhlberg | 2004 | 35.89 | 35.89 | |||||||
Alvin Silow | 2005 | 35.95 | 1:11.84 | |||||||
Gustav Christiansson | 2001 | 34.14 | 1:45.98 | |||||||
Isak Silow | 2002 | 32.98 | 2:18.96 | |||||||
- | Åsunden Herrar | 2002 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:47 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 3, 4X50m Frisim Damer C-E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mariestad Damer 1 [2003] | 2003 | Mariestads Simsällskap | 2:11.66 | ||||||
Ellen Persson | 2004 | 34.46 | 34.46 | |||||||
Elsa Olsson | 2003 | 33.50 | 1:07.96 | |||||||
Willma Zanderau | 2003 | 32.67 | 1:40.63 | |||||||
Ellen Kampe | 2003 | 31.03 | 2:11.66 | |||||||
2 | Falköping Damer Lag 1 | 2003 | Falköpings Simsällskap | 2:18.55 | ||||||
Filippa Lind | 2004 | 32.51 | 32.51 | |||||||
Josefine Stensson | 2003 | 36.90 | 1:09.41 | |||||||
Hanna Alsiö | 2004 | 38.94 | 1:48.35 | |||||||
Julia Jonsson | 2004 | 30.20 | 2:18.55 | |||||||
3 | SK 1970 Damer Vit | 2005 | Simklubben 1970 | 2:20.99 | ||||||
Clara Sandberg | 2004 | 31.87 | 31.87 | |||||||
Matilda Hallman | 2003 | 31.74 | 1:03.61 | |||||||
Alva Paulsson | 2004 | 38.45 | 1:42.06 | |||||||
Camilla Edvinsson | 2004 | 38.93 | 2:20.99 | |||||||
4 | Elfsborg Damer Gul | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:27.38 | ||||||
Amanda Böhrén | 2005 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | 36.87 | 1:10.51 | |||||||
Elly Sjöberg | 2005 | 35.66 | 1:46.17 | |||||||
Myra Andersson | 2006 | 41.21 | 2:27.38 | |||||||
5 | Skövde SS Damer [2005] | 2005 | Skövde Simsällskap | 2:32.69 | ||||||
Felicia Kvarnstedt | 2005 | 38.91 | 38.91 | |||||||
Sara Markevind | 2006 | 36.54 | 1:15.45 | |||||||
Ida Vizlin | 2004 | 42.38 | 1:57.83 | |||||||
Ebba Jukic | 2005 | 34.86 | 2:32.69 | |||||||
6 | Elfsborg Damer Vit | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:32.97 | ||||||
Agnes Holmblad | 2006 | 36.48 | 36.48 | |||||||
Linnea Hyvönen | 2005 | 34.97 | 1:11.45 | |||||||
Emelie Johansson | 2005 | 39.66 | 1:51.11 | |||||||
Alma Strömberg | 2007 | 41.86 | 2:32.97 | |||||||
7 | Elfsborg Damer Svart | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:33.55 | ||||||
Lara Johannsmeyer | 2003 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Emmy Fjeld | 2006 | 39.42 | 1:12.83 | |||||||
Cornelia Sundqvist | 2003 | 34.56 | 1:47.39 | |||||||
Tova Figas | 2006 | 46.16 | 2:33.55 | |||||||
8 | Skövde SS Damer | 2003 | Skövde Simsällskap | 2:33.65 | ||||||
Anna Rettig | 2002 | 44.25 | 44.25 | |||||||
Sofie Gustafsson | 2003 | 37.02 | 1:21.27 | |||||||
Ellen Nyqvist | 2003 | 41.74 | 2:03.01 | |||||||
Ida Kristiansson | 2004 | 30.64 | 2:33.65 | |||||||
9 | Elfsborg Damer Blå | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:34.25 | ||||||
Thilda Häll | 2005 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Nirvana Cavka | 2004 | 37.31 | 1:12.19 | |||||||
Sarah Nilsson | 2003 | 34.89 | 1:47.08 | |||||||
Ida Holmesund | 2006 | 47.17 | 2:34.25 | |||||||
10 | SK Götene Damer [2003] | 2005 | Simklubben Götene | 2:48.05 | ||||||
Lisa Andersson | 2005 | 38.58 | 38.58 | |||||||
Tove Öjersson | 2005 | 40.39 | 1:18.97 | |||||||
Ebba Öjersson | 2008 | 52.12 | 2:11.09 | |||||||
Älwa Ankarin | 2005 | 36.96 | 2:48.05 | |||||||
11 | Falköping Damer Lag 2 | 2003 | Falköpings Simsällskap | 2:49.50 | ||||||
Lisa Karlén | 2005 | 36.57 | 36.57 | |||||||
Lova Samuelsson | 2006 | 45.34 | 1:21.91 | |||||||
Elsa Florén | 2007 | 49.51 | 2:11.42 | |||||||
Clara Jonsson | 2006 | 38.08 | 2:49.50 | |||||||
12 | Karlsborg Damer | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 3:02.30 | ||||||
Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | 49.69 | 49.69 | |||||||
Ellen Roslund | 2003 | 32.06 | 1:21.75 | |||||||
Hanna Martinsson | 2006 | 56.60 | 2:18.35 | |||||||
Maja Björserud | 2006 | 43.95 | 3:02.30 | |||||||
13 | SK 1970 Damer Blå | 2005 | Simklubben 1970 | 3:28.15 | ||||||
Moa Helge | 2007 | 48.06 | 48.06 | |||||||
Evelina Hallman | 2006 | 41.58 | 1:29.64 | |||||||
Elma Eklund | 2005 | 38.46 | 2:08.10 | |||||||
Annie Khattab | 2007 | 1:20.05 | 3:28.15 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 4, 4X50m Frisim Herrar C-E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elfsborg Herrar Svart | 2006 | Simklubben Elfsborg | 2:56.05 | ||||||
Oscar Sabo | 2008 | 48.32 | 48.32 | |||||||
Hannes Bergnell | 2006 | 37.53 | 1:25.85 | |||||||
Max Askengren Stråhle | 2006 | 47.72 | 2:13.57 | |||||||
Filip Hoff | 2005 | 42.48 | 2:56.05 | |||||||
2 | Mariestad Herrar 2 [2005] | 2005 | Mariestads Simsällskap | 3:02.34 | ||||||
Olle Eriksson | 2005 | 44.13 | 44.13 | |||||||
Jacob Haggård | 2005 | 42.25 | 1:26.38 | |||||||
Martin von Knorring | 2005 | 50.03 | 2:16.41 | |||||||
Daniel Lönnquist | 2005 | 45.93 | 3:02.34 | |||||||
- | Elfsborg Herrar Gul | 2006 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
William Dahlqvist | 2005 | 36.23 | 36.23 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 5, 100m Medley Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.30 | 1:12.23 | |||||
2 | Francesca Clark | 2001 | Åsundens Simsällskap | 36.01 | 1:17.58 | |||||
3 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 38.15 | 1:19.94 | |||||
4 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 39.30 | 1:24.17 | |||||
5 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 40.90 | 1:25.22 | |||||
6 | Tea Gustavsson | 2002 | Billingens Simklubb | 36.83 | 1:25.79 | |||||
7 | Wilma Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | 38.67 | 1:25.91 | |||||
Gren 5, 100m Medley Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 37.27 | 1:19.05 | |||||
2 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 36.85 | 1:20.24 | |||||
3 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 38.81 | 1:20.28 | |||||
4 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 36.87 | 1:20.65 | |||||
5 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 39.98 | 1:21.46 | |||||
6 | Izabell A Axell | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 37.19 | 1:22.42 | |||||
7 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 37.30 | 1:22.50 | |||||
8 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 37.97 | 1:24.14 | |||||
9 | Willma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 40.38 | 1:25.16 | |||||
10 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.74 | 1:25.84 | |||||
11 | Mathilda Svensson | 2003 | Billingens Simklubb | 42.49 | 1:26.62 | |||||
11 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 39.17 | 1:26.62 | |||||
13 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 41.68 | 1:26.64 | |||||
14 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 42.20 | 1:29.78 | |||||
15 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.01 | 1:30.54 | |||||
16 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 47.15 | 1:31.75 | |||||
17 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 44.65 | 1:35.73 | |||||
18 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 45.13 | 1:37.92 | |||||
19 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 50.45 | 1:39.60 | |||||
20 | Sofie Gustafsson | 2003 | Skövde Simsällskap | 47.92 | 1:40.81 | |||||
21 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 50.50 | 1:41.44 | |||||
22 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 49.66 | 1:42.14 | |||||
23 | Fanny Bergkvist | 2004 | Billingens Simklubb | 47.89 | 1:42.74 | |||||
24 | Hanna Alsiö | 2004 | Falköpings Simsällskap | 47.97 | 1:43.42 | |||||
25 | Ida Vizlin | 2004 | Skövde Simsällskap | 54.17 | 1:54.69 | |||||
26 | Emese Toth | 2004 | Skövde Simsällskap | 55.82 | 1:56.35 | |||||
- | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 10:32 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 6, 100m Medley Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 43.66 | 1:30.18 | |||||
2 | Jibbe Schimmel | 2004 | Billingens Simklubb | 43.70 | 1:34.05 | |||||
3 | Victor Ståhlberg | 2004 | Mariestads Simsällskap | 45.86 | 1:36.49 | |||||
4 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.93 | 1:37.68 | |||||
5 | Filip Ryefalk | 2004 | Skövde Simsällskap | 48.20 | 1:40.97 | |||||
6 | Tintin Carlbohm Öhrström | 2004 | Åsundens Simsällskap | 48.52 | 1:49.24 | |||||
- | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | William Säljö | 2003 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Medley Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 30.92 | 1:07.74 | |||||
2 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 33.76 | 1:14.33 | |||||
3 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 34.15 | 1:15.01 | |||||
4 | Gustav Christiansson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 46.98 | 1:36.04 | |||||
5 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 45.15 | 1:38.38 | |||||
- | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Medley Herrar A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 30.40 | 1:07.37 | |||||
2 | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | 31.64 | 1:10.01 | |||||
3 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 33.98 | 1:15.91 | |||||
- | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:32 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 20.23 | ||||||
2 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 22.42 | ||||||
3 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 23.52 | ||||||
4 | Amanda Grönlund | 2008 | Simklubben Vänersborg | 23.80 | ||||||
5 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 26.93 | ||||||
6 | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | 27.20 | ||||||
7 | Nova Ankarin | 2007 | Simklubben Götene | 29.10 | ||||||
8 | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | 29.35 | ||||||
- | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Isabelle Linder | 2008 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 17.16 | ||||||
2 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 17.34 | ||||||
3 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 17.75 | ||||||
4 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 18.14 | ||||||
5 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 18.17 | ||||||
6 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 18.74 | ||||||
7 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 18.84 | ||||||
8 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 19.12 | ||||||
9 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 19.20 | ||||||
10 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 19.32 | TL beslut | |||||
11 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 19.32 | TL beslut | |||||
12 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 19.60 | ||||||
13 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 19.78 | ||||||
14 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 20.14 | ||||||
15 | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 21.01 | ||||||
16 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 21.05 | ||||||
17 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 21.64 | ||||||
18 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 22.02 | ||||||
19 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 22.56 | ||||||
20 | Elsa Gustavsson | 2005 | Billingens Simklubb | 22.68 | ||||||
21 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 22.70 | ||||||
22 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 23.18 | ||||||
23 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 23.27 | ||||||
24 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 23.73 | ||||||
25 | Ida Holmesund | 2006 | Simklubben Elfsborg | 24.33 | ||||||
26 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 25.02 | ||||||
27 | Natalie Krüger | 2006 | Åsundens Simsällskap | 27.36 | ||||||
28 | Emma Bolsing | 2005 | Åsundens Simsällskap | 32.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 25.24 | ||||||
2 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 25.31 | ||||||
3 | Oscar Sabo | 2008 | Simklubben Elfsborg | 30.72 | ||||||
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 17.25 | ||||||
2 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 17.74 | ||||||
3 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 19.75 | ||||||
4 | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | 19.96 | ||||||
5 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 20.96 | ||||||
6 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 21.32 | ||||||
7 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 22.56 | ||||||
8 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 24.55 | ||||||
9 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 26.22 | ||||||
10 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 26.66 | ||||||
11 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 27.91 | ||||||
- | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 9, 100m Bröstsim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 41.67 | 1:27.40 | |||||
2 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 40.61 | 1:27.75 | |||||
3 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.74 | 1:29.58 | |||||
4 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 43.91 | 1:32.33 | |||||
5 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 43.79 | 1:32.58 | |||||
6 | Willma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 43.29 | 1:33.02 | |||||
7 | Izabell A Axell | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 45.22 | 1:33.06 | |||||
8 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 44.21 | 1:33.13 | |||||
9 | Mathilda Svensson | 2003 | Billingens Simklubb | 44.38 | 1:33.93 | |||||
10 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 45.30 | 1:35.45 | |||||
11 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 45.86 | 1:35.70 | |||||
12 | Rebecka Söderberg | 2004 | Åsundens Simsällskap | 46.52 | 1:38.74 | |||||
13 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 46.29 | 1:39.52 | |||||
14 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 46.59 | 1:39.91 | |||||
15 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 48.23 | 1:41.63 | |||||
16 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 47.75 | 1:41.77 | |||||
17 | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | 50.13 | 1:45.75 | |||||
18 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 52.49 | 1:46.48 | |||||
19 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 51.29 | 1:46.61 | |||||
20 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 50.79 | 1:47.40 | |||||
21 | Hanna Alsiö | 2004 | Falköpings Simsällskap | 50.48 | 1:47.73 | |||||
22 | Fanny Bergkvist | 2004 | Billingens Simklubb | 51.19 | 1:47.86 | |||||
23 | Sofie Gustafsson | 2003 | Skövde Simsällskap | 52.78 | 1:48.31 | |||||
24 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 51.64 | 1:48.38 | |||||
25 | Ellen Nyqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:53.11 | 1:53.11 | |||||
26 | Tova Martinsson | 2004 | Billingens Simklubb | 1:58.15 | 1:58.15 | |||||
27 | Emese Toth | 2004 | Skövde Simsällskap | 1:58.51 | 1:58.51 | |||||
- | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Bröstsim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.93 | 1:20.80 | |||||
2 | Francesca Clark | 2001 | Åsundens Simsällskap | 41.98 | 1:29.25 | |||||
3 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 43.33 | 1:30.36 | |||||
4 | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | 44.39 | 1:33.63 | |||||
5 | Annie Jansson | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 44.95 | 1:37.10 | |||||
6 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 45.96 | 1:39.94 | |||||
7 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 47.89 | 1:40.13 | |||||
8 | Anna Rettig | 2002 | Skövde Simsällskap | 52.20 | 1:50.52 | |||||
9 | Tea Gustavsson | 2002 | Billingens Simklubb | 51.60 | 1:51.89 | |||||
Gren 9, 100m Bröstsim Damer A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Eliaesson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 41.49 | 1:29.04 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 43.00 | 1:31.62 | |||||
2 | Jibbe Schimmel | 2004 | Billingens Simklubb | 49.83 | 1:42.85 | |||||
3 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 48.11 | 1:43.61 | |||||
4 | Filip Ryefalk | 2004 | Skövde Simsällskap | 51.22 | 1:47.71 | |||||
5 | William Blixt | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 55.70 | 1:55.03 | |||||
6 | Alex Karlsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 53.06 | 1:55.35 | |||||
7 | Victor Ståhlberg | 2004 | Mariestads Simsällskap | 54.75 | 1:57.05 | |||||
8 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 54.05 | 1:57.45 | |||||
- | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Niklas Palmqvist | 2004 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Daniel Falkman | 2004 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.73 | 1:19.75 | |||||
2 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 41.74 | 1:28.45 | |||||
3 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 41.44 | 1:29.22 | |||||
4 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 44.98 | 1:32.84 | |||||
5 | Gustav Christiansson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 47.78 | 1:42.20 | |||||
6 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 54.08 | 1:57.31 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 38.20 | 1:23.18 | |||||
2 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 43.05 | 1:32.18 | |||||
3 | Albin Alsiö | 1999 | Falköpings Simsällskap | 48.23 | 1:40.82 | |||||
4 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 53.40 | 1:48.26 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 11, 50m Bröstsim Damer D, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 41.64 | ||||||
2 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.11 | ||||||
3 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 47.72 | ||||||
4 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 48.28 | ||||||
5 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 48.34 | ||||||
6 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 48.54 | ||||||
7 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 48.62 | ||||||
8 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 48.97 | ||||||
9 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 49.27 | ||||||
10 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 50.37 | ||||||
11 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 50.52 | ||||||
12 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 51.82 | ||||||
13 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 52.76 | ||||||
14 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 52.90 | ||||||
15 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 53.40 | ||||||
16 | Nathalie Hjelmström | 2005 | Skövde Simsällskap | 53.46 | ||||||
17 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 53.53 | ||||||
18 | Alma Kiszakiewicz | 2006 | Skövde Simsällskap | 53.60 | ||||||
19 | Annie Nygren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 53.69 | ||||||
20 | Ida Holmesund | 2006 | Simklubben Elfsborg | 53.97 | ||||||
21 | Michelle Hjälmström | 2005 | Skövde Simsällskap | 54.07 | ||||||
22 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 54.28 | ||||||
23 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 54.37 | ||||||
24 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 56.23 | ||||||
25 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 56.49 | ||||||
26 | Alexandra Jarlshammar | 2005 | Skövde Simsällskap | 56.97 | ||||||
27 | Elsa Gustavsson | 2005 | Billingens Simklubb | 57.81 | ||||||
28 | Alice Viklund | 2006 | Skara Simsällskap | 58.29 | ||||||
29 | Emma Sunnerdahl | 2006 | Skara Simsällskap | 58.38 | ||||||
30 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 58.57 | ||||||
31 | Maja Björserud | 2006 | Karlsborgs Simklubb | 58.70 | ||||||
32 | Hanna Martinsson | 2006 | Karlsborgs Simklubb | 1:02.23 | ||||||
33 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 1:02.70 | ||||||
34 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 1:04.40 | ||||||
35 | Myra Andersson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 1:05.11 | ||||||
36 | Emma Bolsing | 2005 | Åsundens Simsällskap | 1:06.40 | ||||||
37 | Natalie Krüger | 2006 | Åsundens Simsällskap | 1:09.44 | ||||||
- | Alice Meier | 2005 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Amanda Olsson | 2005 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
- | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar D, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 44.54 | ||||||
2 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 48.75 | ||||||
3 | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | 49.02 | ||||||
4 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 50.60 | ||||||
5 | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | 51.24 | ||||||
6 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 51.61 | ||||||
7 | Svante Helgesson | 2006 | Skara Simsällskap | 51.73 | ||||||
8 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 51.79 | ||||||
9 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 52.65 | ||||||
10 | Olle Eriksson | 2005 | Mariestads Simsällskap | 53.16 | ||||||
11 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 53.95 | ||||||
12 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 54.67 | ||||||
13 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 54.91 | ||||||
14 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 57.12 | ||||||
15 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 58.67 | ||||||
16 | Marko Vito Gabriel | 2006 | Åsundens Simsällskap | 1:01.71 | ||||||
17 | Elias Törnqvist | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 1:02.19 | ||||||
18 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 1:02.28 | ||||||
19 | Leo Khattab | 2005 | Simklubben 1970 | 1:08.90 | ||||||
20 | Elias Berglund | 2006 | Falköpings Simsällskap | 1:19.71 | ||||||
- | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
- | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 13, 25m Bröstsim Damer E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 23.55 | ||||||
2 | Wilma Ledin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 23.72 | ||||||
3 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 24.30 | ||||||
4 | Filippa Grundell | 2007 | Skövde Simsällskap | 25.47 | ||||||
5 | Amanda Grönlund | 2008 | Simklubben Vänersborg | 26.09 | ||||||
6 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 26.25 | ||||||
7 | Linnea Skoglund | 2007 | Åsundens Simsällskap | 26.39 | ||||||
8 | Frida Lindberg | 2007 | Simklubben 1970 | 27.43 | ||||||
9 | Tilda Nygren | 2007 | Simklubben Elfsborg | 27.66 | ||||||
10 | Nova Ankarin | 2007 | Simklubben Götene | 27.68 | ||||||
11 | Elvira Abrahamsson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 28.43 | ||||||
12 | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | 29.84 | ||||||
13 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 30.30 | ||||||
14 | Lisa Köllerström | 2007 | Skövde Simsällskap | 30.62 | ||||||
15 | Isabelle Linder | 2008 | Simklubben Elfsborg | 30.65 | ||||||
16 | Elsa Florén | 2007 | Falköpings Simsällskap | 32.06 | ||||||
17 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 32.81 | ||||||
18 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 33.25 | ||||||
19 | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | 35.99 | ||||||
20 | Felicia Jansson | 2007 | Falköpings Simsällskap | 36.59 | ||||||
21 | Linnea Edström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 41.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 12:02 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 14, 25m Bröstsim Herrar E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 26.82 | ||||||
2 | Erik Svahn | 2007 | Simklubben Götene | 27.15 | ||||||
3 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 27.61 | ||||||
4 | Oscar Sabo | 2008 | Simklubben Elfsborg | 28.14 | ||||||
5 | Oliver Johansson | 2007 | Simklubben 1970 | 28.35 | ||||||
6 | Max Schimmel | 2009 | Billingens Simklubb | 29.62 | ||||||
7 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 30.65 | ||||||
8 | Ture Martinsson | 2007 | Billingens Simklubb | 31.15 | ||||||
- | Mandus Lidenlöv | 2007 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 13:27 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 15, 4X50m Medley Mixed A-B, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Falköping Mix | 0 | Falköpings Simsällskap | 2:12.89 | ||||||
Simon Svedberg | 2001 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Tuva Samuelsson | 2001 | 39.28 | 1:10.98 | |||||||
Viktor Johansson | 1998 | 31.24 | 1:42.22 | |||||||
Emelie Gunnarsson | 2001 | 30.67 | 2:12.89 | |||||||
2 | Karlsborg Mix 1 | 0 | Karlsborgs Simklubb | 2:24.09 | ||||||
Pontus Staudinger | 1998 | 31.86 | 31.86 | |||||||
Julia Rosebrink | 2000 | 41.83 | 1:13.69 | |||||||
Ellen Roslund | 2003 | 34.70 | 1:48.39 | |||||||
Filip Martinsson | 2003 | 35.70 | 2:24.09 | |||||||
3 | Åsunden Mix 1 | 2002 | Åsundens Simsällskap | 2:32.42 | ||||||
Sebastian Jönsson | 2003 | 38.96 | 38.96 | |||||||
Vilma Berglund | 2003 | 48.07 | 1:27.03 | |||||||
Francesca Clark | 2001 | 35.67 | 2:02.70 | |||||||
Elias Saarela | 2002 | 29.72 | 2:32.42 | |||||||
4 | Mariestad Mix 1 | 2001 | Mariestads Simsällskap | 2:35.21 | ||||||
Hilda Melin | 2002 | 38.58 | 38.58 | |||||||
Willma Zanderau | 2003 | 42.56 | 1:21.14 | |||||||
Isak Silow | 2002 | 38.52 | 1:59.66 | |||||||
Gustav Christiansson | 2001 | 35.55 | 2:35.21 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:27 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 13:34 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 16, 4X50m Medley Mixed C-E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Falköping Mix | 2003 | Falköpings Simsällskap | 2:47.57 | ||||||
Julia Jonsson | 2004 | 36.64 | 36.64 | |||||||
Max Lind | 2007 | 58.55 | 1:35.19 | |||||||
Filippa Lind | 2004 | 36.01 | 2:11.20 | |||||||
Gabriel Ljus | 2004 | 36.37 | 2:47.57 | |||||||
2 | Elfsborg Mix Gul | 2003 | Simklubben Elfsborg | 2:48.35 | ||||||
Thilda Häll | 2005 | 41.94 | 41.94 | |||||||
Filip Hoff | 2005 | 49.60 | 1:31.54 | |||||||
Cornelia Sundqvist | 2003 | 38.43 | 2:09.97 | |||||||
Christoffer Good | 2004 | 38.38 | 2:48.35 | |||||||
3 | Mariestad Mix 2 | 2003 | Mariestads Simsällskap | 2:49.26 | ||||||
Victor Ståhlberg | 2004 | 44.21 | 44.21 | |||||||
Esther Olsson | 2008 | 54.00 | 1:38.21 | |||||||
Ellen Kampe | 2003 | 35.29 | 2:13.50 | |||||||
Alvin Silow | 2005 | 35.76 | 2:49.26 | |||||||
4 | Billingen Mix Lag 1 | 2004 | Billingens Simklubb | 2:53.97 | ||||||
Jibbe Schimmel | 2004 | 44.64 | 44.64 | |||||||
Mathilda Svensson | 2003 | 42.82 | 1:27.46 | |||||||
Jasper Schimmel | 2006 | 43.65 | 2:11.11 | |||||||
Tova Martinsson | 2004 | 42.86 | 2:53.97 | |||||||
5 | SK 1970 Mix Blå | 2003 | Simklubben 1970 | 3:00.23 | ||||||
Leon Larsson | 2005 | 45.88 | 45.88 | |||||||
Alva Paulsson | 2004 | 48.26 | 1:34.14 | |||||||
Camilla Edvinsson | 2004 | 50.58 | 2:24.72 | |||||||
Gabriel Bozinovski | 2003 | 35.51 | 3:00.23 | |||||||
6 | Elfsborg Mix Vit | 2003 | Simklubben Elfsborg | 3:03.51 | ||||||
Amanda Böhrén | 2005 | 42.34 | 42.34 | |||||||
Hannes Bergnell | 2006 | 48.77 | 1:31.11 | |||||||
Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | 43.96 | 2:15.07 | |||||||
Philip Hansson | 2007 | 48.44 | 3:03.51 | |||||||
7 | Elfsborg Mix Svart | 2003 | Simklubben Elfsborg | 3:04.49 | ||||||
Elly Sjöberg | 2005 | 43.38 | 43.38 | |||||||
William Dahlqvist | 2005 | 46.90 | 1:30.28 | |||||||
Linnea Hyvönen | 2005 | 42.42 | 2:12.70 | |||||||
Oscar Sabo | 2008 | 51.79 | 3:04.49 | |||||||
8 | SK 1970 Mix Vit | 2003 | Simklubben 1970 | 3:06.60 | ||||||
Matilda Hallman | 2003 | 37.67 | 37.67 | |||||||
Clara Sandberg | 2004 | 1:09.82 | 1:47.49 | |||||||
Leo Khattab | 2005 | 36.51 | 2:24.00 | |||||||
Joar Kivistö | 2005 | 42.60 | 3:06.60 | |||||||
9 | Elfsborg Mix Blå | 2003 | Simklubben Elfsborg | 3:06.63 | ||||||
Agnes Holmblad | 2006 | 41.87 | 41.87 | |||||||
Max Askengren Stråhle | 2006 | 55.56 | 1:37.43 | |||||||
Lara Johannsmeyer | 2003 | 39.01 | 2:16.44 | |||||||
Lukas Engström | 2007 | 50.19 | 3:06.63 | |||||||
- | Mariestad Mix 3 | 2003 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Ellen Persson | 2004 | 41.11 | 41.11 | |||||||
- | Mariestad Mix 4 | 2004 | Mariestads Simsällskap | DSQ | ||||||
Theresa Melin | 2005 | 50.39 | 50.39 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:34 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 13:39 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 17, 100m Ryggsim Damer A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 37.56 | 1:16.68 | |||||
2 | Francesca Clark | 2001 | Åsundens Simsällskap | 38.33 | 1:17.70 | |||||
3 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 40.44 | 1:22.13 | |||||
4 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 41.58 | 1:22.82 | |||||
5 | Tea Gustavsson | 2002 | Billingens Simklubb | 40.91 | 1:24.04 | |||||
6 | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | 41.32 | 1:24.60 | |||||
7 | Wilma Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | 42.55 | 1:29.11 | |||||
8 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 46.35 | 1:33.39 | |||||
- | Anna Rettig | 2002 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Eliaesson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 39.93 | 1:22.46 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:39 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 14:28 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.08 | 1:09.93 | |||||
2 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 34.59 | 1:10.04 | |||||
3 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 37.06 | 1:15.85 | |||||
4 | Peter Jivanov | 2002 | Skara Simsällskap | 36.95 | 1:16.14 | |||||
5 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 38.15 | 1:18.47 | |||||
6 | Isak Silow | 2002 | Mariestads Simsällskap | 44.21 | 1:28.36 | |||||
7 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 44.98 | 1:33.29 | |||||
8 | Gustav Christiansson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 48.06 | 1:43.41 | |||||
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar A-B, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 32.33 | 1:06.49 | |||||
2 | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | 33.72 | 1:10.41 | |||||
3 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 36.53 | 1:14.86 | |||||
4 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 46.31 | 1:33.53 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:28 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 14:07 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 19, 50m Ryggsim Damer C-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 40.87 | ||||||
2 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 41.32 | ||||||
3 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 42.17 | ||||||
4 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.83 | ||||||
5 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.04 | ||||||
6 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.44 | ||||||
7 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 43.84 | ||||||
8 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 43.96 | ||||||
9 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 44.69 | ||||||
10 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 44.77 | ||||||
11 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.37 | ||||||
12 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 45.51 | ||||||
13 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 45.73 | ||||||
14 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 45.78 | ||||||
15 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 46.60 | ||||||
16 | Elsa Gustavsson | 2005 | Billingens Simklubb | 47.01 | ||||||
17 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 47.08 | ||||||
18 | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 47.34 | ||||||
19 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 47.51 | ||||||
20 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 49.29 | ||||||
21 | Michelle Hjälmström | 2005 | Skövde Simsällskap | 50.46 | ||||||
22 | Nathalie Hjelmström | 2005 | Skövde Simsällskap | 51.01 | ||||||
23 | Annie Nygren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 51.23 | ||||||
24 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.33 | ||||||
25 | Maja Björserud | 2006 | Karlsborgs Simklubb | 51.93 | ||||||
26 | Natalie Krüger | 2006 | Åsundens Simsällskap | 52.59 | ||||||
27 | Theresa Melin | 2005 | Mariestads Simsällskap | 52.63 | ||||||
28 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 53.07 | ||||||
29 | Myra Andersson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 55.58 | ||||||
30 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 55.94 | ||||||
31 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 55.97 | ||||||
32 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 57.62 | ||||||
33 | Alexandra Jarlshammar | 2005 | Skövde Simsällskap | 58.20 | ||||||
34 | Emma Bolsing | 2005 | Åsundens Simsällskap | 1:01.52 | ||||||
35 | Hanna Martinsson | 2006 | Karlsborgs Simklubb | 1:07.53 | ||||||
36 | Alice Meier | 2005 | Falköpings Simsällskap | 1:13.48 | ||||||
- | Amanda Olsson | 2005 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
- | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Damer C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 36.45 | ||||||
2 | Izabell A Axell | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 36.86 | ||||||
3 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 36.96 | ||||||
4 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 37.67 | ||||||
5 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 38.35 | ||||||
6 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 38.82 | ||||||
7 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 39.12 | ||||||
8 | Willma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 39.83 | ||||||
9 | Mathilda Svensson | 2003 | Billingens Simklubb | 42.18 | ||||||
10 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 42.35 | ||||||
11 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 42.63 | ||||||
12 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 42.64 | ||||||
13 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 42.94 | ||||||
14 | Emily Jansson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 43.00 | ||||||
15 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 44.15 | ||||||
16 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 44.50 | ||||||
17 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.58 | ||||||
18 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 45.00 | ||||||
19 | Hanna Alsiö | 2004 | Falköpings Simsällskap | 45.83 | ||||||
20 | Sofie Gustafsson | 2003 | Skövde Simsällskap | 48.17 | ||||||
21 | Sabina Karlsson | 2004 | Simklubben 1970 | 48.52 | ||||||
22 | Fanny Bergkvist | 2004 | Billingens Simklubb | 48.63 | ||||||
23 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 48.66 | ||||||
24 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 49.78 | ||||||
25 | Ida Vizlin | 2004 | Skövde Simsällskap | 50.00 | ||||||
26 | Ellen Nyqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 51.91 | ||||||
27 | Tova Martinsson | 2004 | Billingens Simklubb | 54.14 | ||||||
28 | Emese Toth | 2004 | Skövde Simsällskap | 55.37 | ||||||
- | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:07 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 14:26 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar C-D, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.61 | ||||||
2 | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | 45.15 | ||||||
3 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 45.28 | ||||||
4 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 48.60 | ||||||
5 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 49.02 | ||||||
6 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 49.31 | ||||||
7 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 51.72 | ||||||
8 | Elias Törnqvist | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 52.30 | ||||||
9 | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | 52.46 | ||||||
10 | Olle Eriksson | 2005 | Mariestads Simsällskap | 52.75 | ||||||
11 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 53.06 | ||||||
12 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 54.67 | ||||||
13 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 54.86 | ||||||
14 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 54.91 | ||||||
15 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 55.30 | ||||||
16 | Elias Berglund | 2006 | Falköpings Simsällskap | 1:05.94 | ||||||
17 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 1:08.54 | ||||||
- | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 42.43 | ||||||
2 | Jibbe Schimmel | 2004 | Billingens Simklubb | 43.36 | ||||||
3 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 44.62 | ||||||
4 | Victor Ståhlberg | 2004 | Mariestads Simsällskap | 45.36 | ||||||
5 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 46.27 | ||||||
6 | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | 47.53 | ||||||
7 | Tintin Carlbohm Öhrström | 2004 | Åsundens Simsällskap | 48.47 | ||||||
8 | Filip Ryefalk | 2004 | Skövde Simsällskap | 49.21 | ||||||
9 | William Blixt | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 52.45 | ||||||
10 | Alex Karlsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 57.46 | ||||||
- | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Niklas Palmqvist | 2004 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Daniel Falkman | 2004 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:26 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 14:22 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 21, 25m Ryggsim Damer E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 22.24 | ||||||
2 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 22.57 | ||||||
3 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 23.08 | ||||||
4 | Felicia Jansson | 2007 | Falköpings Simsällskap | 23.64 | ||||||
5 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 23.65 | ||||||
6 | Amanda Grönlund | 2008 | Simklubben Vänersborg | 24.54 | ||||||
7 | Linnea Skoglund | 2007 | Åsundens Simsällskap | 24.74 | ||||||
8 | Filippa Grundell | 2007 | Skövde Simsällskap | 24.84 | ||||||
9 | Tilda Nygren | 2007 | Simklubben Elfsborg | 25.63 | ||||||
10 | Lisa Köllerström | 2007 | Skövde Simsällskap | 25.72 | ||||||
11 | Wilma Ledin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 25.98 | ||||||
12 | Elvira Abrahamsson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 26.23 | ||||||
13 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 26.31 | ||||||
14 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 26.36 | ||||||
15 | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | 26.38 | ||||||
16 | Nova Ankarin | 2007 | Simklubben Götene | 26.78 | ||||||
17 | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | 27.01 | ||||||
18 | Elsa Florén | 2007 | Falköpings Simsällskap | 28.76 | ||||||
19 | Isabelle Linder | 2008 | Simklubben Elfsborg | 30.28 | ||||||
20 | Frida Lindberg | 2007 | Simklubben 1970 | 30.62 | ||||||
21 | Linnea Edström | 2008 | Simklubben Vänersborg | 32.06 | ||||||
22 | Annie Khattab | 2007 | Simklubben 1970 | 32.87 | ||||||
- | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:22 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 14:25 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 22, 25m Ryggsim Herrar E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 24.11 | ||||||
2 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 24.44 | ||||||
3 | Oliver Johansson | 2007 | Simklubben 1970 | 24.60 | ||||||
4 | Oscar Sabo | 2008 | Simklubben Elfsborg | 25.24 | ||||||
5 | Ture Martinsson | 2007 | Billingens Simklubb | 27.17 | ||||||
6 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 28.04 | ||||||
7 | Erik Svahn | 2007 | Simklubben Götene | 28.26 | ||||||
8 | Max Schimmel | 2009 | Billingens Simklubb | 30.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:25 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 14:54 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 23, 100m Frisim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 31.71 | 1:05.97 | |||||
2 | Matilda Hallman | 2003 | Simklubben 1970 | 33.73 | 1:09.94 | |||||
3 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 34.01 | 1:10.46 | |||||
4 | Izabell A Axell | 2003 | Varabygdens Simsällskap | 34.15 | 1:10.64 | |||||
5 | Filippa Lind | 2004 | Falköpings Simsällskap | 34.39 | 1:10.96 | |||||
6 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 34.58 | 1:11.18 | |||||
7 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 35.54 | 1:13.13 | |||||
8 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 34.62 | 1:13.29 | |||||
9 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 35.90 | 1:14.40 | |||||
10 | Willma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 35.29 | 1:15.32 | |||||
11 | Mathilda Svensson | 2003 | Billingens Simklubb | 36.52 | 1:17.17 | |||||
12 | Vilma Berglund | 2003 | Åsundens Simsällskap | 37.08 | 1:17.95 | |||||
13 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.20 | 1:20.59 | |||||
14 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 39.54 | 1:21.22 | |||||
15 | Sarah Nilsson | 2003 | Simklubben Elfsborg | 40.36 | 1:22.80 | |||||
16 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 40.43 | 1:22.90 | |||||
17 | Josefine Stensson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 40.50 | 1:23.87 | |||||
18 | Emily Jansson | 2003 | Falköpings Simsällskap | 40.36 | 1:27.77 | |||||
19 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 43.17 | 1:30.10 | |||||
20 | Hanna Alsiö | 2004 | Falköpings Simsällskap | 41.89 | 1:30.36 | |||||
21 | Sofie Gustafsson | 2003 | Skövde Simsällskap | 42.85 | 1:31.23 | |||||
22 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 42.75 | 1:32.82 | |||||
23 | Fanny Bergkvist | 2004 | Billingens Simklubb | 43.85 | 1:33.06 | |||||
24 | Nirvana Cavka | 2004 | Simklubben Elfsborg | 46.12 | 1:37.79 | |||||
25 | Ellen Nyqvist | 2003 | Skövde Simsällskap | 46.73 | 1:40.09 | |||||
26 | Sabina Karlsson | 2004 | Simklubben 1970 | 44.75 | 1:40.63 | |||||
27 | Tova Martinsson | 2004 | Billingens Simklubb | 49.46 | 1:44.27 | |||||
28 | Ida Vizlin | 2004 | Skövde Simsällskap | 49.07 | 1:46.79 | |||||
29 | Emese Toth | 2004 | Skövde Simsällskap | 51.26 | 1:50.98 | |||||
Gren 23, 100m Frisim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Francesca Clark | 2001 | Åsundens Simsällskap | 32.78 | 1:07.41 | |||||
2 | Alma Winberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.41 | 1:08.12 | |||||
3 | Tuva Samuelsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.12 | 1:09.15 | |||||
4 | Emelie Gunnarsson | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.73 | 1:10.26 | |||||
5 | Moa Alsiö | 2001 | Falköpings Simsällskap | 34.90 | 1:11.76 | |||||
6 | Wilma Johansson | 2001 | Simklubben 1970 | 34.76 | 1:13.98 | |||||
7 | Tea Gustavsson | 2002 | Billingens Simklubb | 35.31 | 1:14.97 | |||||
8 | Annie Jansson | 2001 | Varabygdens Simsällskap | 37.46 | 1:16.63 | |||||
9 | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | 36.19 | 1:16.72 | |||||
Gren 23, 100m Frisim Damer A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Eliaesson | 2000 | Varabygdens Simsällskap | 34.60 | 1:10.35 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:54 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 15:05 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 24, 100m Frisim Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 34.03 | 1:10.45 | |||||
2 | Filip Martinsson | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 37.44 | 1:18.86 | |||||
3 | Jibbe Schimmel | 2004 | Billingens Simklubb | 39.18 | 1:21.04 | |||||
4 | Victor Ståhlberg | 2004 | Mariestads Simsällskap | 41.44 | 1:25.33 | |||||
5 | Gabriel Ljus | 2004 | Falköpings Simsällskap | 40.49 | 1:26.19 | |||||
6 | Gabriel Bozinovski | 2003 | Simklubben 1970 | 39.71 | 1:26.84 | |||||
7 | Christoffer Good | 2004 | Simklubben Elfsborg | 42.19 | 1:29.71 | |||||
8 | Tintin Carlbohm Öhrström | 2004 | Åsundens Simsällskap | 42.38 | 1:33.02 | |||||
9 | Filip Ryefalk | 2004 | Skövde Simsällskap | 46.87 | 1:37.09 | |||||
10 | William Blixt | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 48.20 | 1:39.28 | |||||
- | Jesper Figas | 2003 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Alex Karlsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Daniel Falkman | 2004 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 27.51 | 56.82 | |||||
2 | Peter Jivanov | 2002 | Skara Simsällskap | 29.29 | 1:03.20 | |||||
3 | Alexander Lundberg | 2002 | Simklubben Vänersborg | 31.17 | 1:04.86 | |||||
4 | Sebastian Johansson | 2002 | Simklubben 1970 | 31.40 | 1:04.91 | |||||
5 | Elias Saarela | 2002 | Åsundens Simsällskap | 31.29 | 1:05.51 | |||||
6 | Isak Silow | 2002 | Mariestads Simsällskap | 35.51 | 1:14.10 | |||||
7 | Gustav Christiansson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 38.04 | 1:19.90 | |||||
8 | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | 38.38 | 1:20.96 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Herrar A-C, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristoffer Larsson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 28.06 | 57.77 | |||||
2 | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | 28.68 | 1:00.09 | |||||
3 | Viktor Johansson | 1998 | Falköpings Simsällskap | 28.96 | 1:00.45 | |||||
4 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 28.63 | 1:00.50 | |||||
5 | Felix Persson | 2000 | Simklubben Vänersborg | 39.05 | 1:20.10 | |||||
6 | Albin Alsiö | 1999 | Falköpings Simsällskap | 41.11 | 1:25.81 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:05 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 25, 50m Frisim Damer D, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Böhrén | 2005 | Simklubben Elfsborg | 33.49 | ||||||
2 | Thilda Häll | 2005 | Simklubben Elfsborg | 34.67 | ||||||
3 | Ebba Jukic | 2005 | Skövde Simsällskap | 34.86 | ||||||
4 | Sara Markevind | 2006 | Skövde Simsällskap | 35.89 | ||||||
5 | Agnes Holmblad | 2006 | Simklubben Elfsborg | 36.03 | ||||||
6 | Lisa Andersson | 2005 | Simklubben Götene | 36.84 | ||||||
7 | Linnea Hyvönen | 2005 | Simklubben Elfsborg | 36.94 | ||||||
8 | Lisa Karlén | 2005 | Falköpings Simsällskap | 37.77 | ||||||
9 | Älwa Ankarin | 2005 | Simklubben Götene | 37.78 | ||||||
10 | Elly Sjöberg | 2005 | Simklubben Elfsborg | 37.79 | ||||||
11 | Hilda Hou Vasiiliagou | 2006 | Simklubben Elfsborg | 37.87 | ||||||
12 | Tove Öjersson | 2005 | Simklubben Götene | 39.02 | ||||||
13 | Elma Eklund | 2005 | Simklubben 1970 | 39.08 | ||||||
14 | Felicia Kvarnstedt | 2005 | Skövde Simsällskap | 39.41 | ||||||
15 | Filippa Fritzson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 39.80 | ||||||
16 | Emmy Fjeld | 2006 | Simklubben Elfsborg | 40.31 | ||||||
17 | Clara Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 40.54 | ||||||
18 | Elsa Gustavsson | 2005 | Billingens Simklubb | 41.98 | ||||||
19 | Emelie Johansson | 2005 | Simklubben Elfsborg | 42.43 | ||||||
20 | Maja Björserud | 2006 | Karlsborgs Simklubb | 43.51 | ||||||
21 | Evelina Hallman | 2006 | Simklubben 1970 | 44.31 | ||||||
22 | Michelle Hjälmström | 2005 | Skövde Simsällskap | 44.62 | ||||||
23 | Annie Nygren | 2006 | Simklubben Elfsborg | 45.25 | ||||||
24 | Melina Eksell | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.46 | ||||||
25 | Lova Samuelsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 45.68 | ||||||
26 | Myra Andersson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 46.11 | ||||||
27 | Emma Sunnerdahl | 2006 | Skara Simsällskap | 47.10 | ||||||
28 | Saga Leo | 2006 | Skövde Simsällskap | 47.72 | ||||||
29 | Amanda Olsson | 2005 | Simklubben Vänersborg | 47.80 | ||||||
30 | Alma Kiszakiewicz | 2006 | Skövde Simsällskap | 47.91 | ||||||
30 | Nathalie Hjelmström | 2005 | Skövde Simsällskap | 47.91 | ||||||
32 | Tova Figas | 2006 | Simklubben Elfsborg | 48.20 | ||||||
33 | Ida Holmesund | 2006 | Simklubben Elfsborg | 48.57 | ||||||
34 | Natalie Krüger | 2006 | Åsundens Simsällskap | 48.59 | ||||||
35 | Svea Klasson | 2006 | Simklubben Elfsborg | 48.78 | ||||||
36 | Sara Vendel Gunnarsson | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 49.65 | ||||||
37 | Emma Bolsing | 2005 | Åsundens Simsällskap | 51.04 | ||||||
38 | Alice Viklund | 2006 | Skara Simsällskap | 52.35 | ||||||
39 | Alexandra Jarlshammar | 2005 | Skövde Simsällskap | 52.87 | ||||||
40 | Alice Meier | 2005 | Falköpings Simsällskap | 53.48 | ||||||
41 | Hanna Martinsson | 2006 | Karlsborgs Simklubb | 53.55 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 26, 50m Frisim Herrar D, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alvin Silow | 2005 | Mariestads Simsällskap | 34.91 | ||||||
2 | Leon Larsson | 2005 | Simklubben 1970 | 35.29 | ||||||
3 | William Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | 35.92 | ||||||
4 | Jasper Schimmel | 2006 | Billingens Simklubb | 37.32 | ||||||
5 | Hannes Bergnell | 2006 | Simklubben Elfsborg | 38.85 | ||||||
6 | Svante Helgesson | 2006 | Skara Simsällskap | 39.27 | ||||||
7 | Jacob Haggård | 2005 | Mariestads Simsällskap | 42.78 | ||||||
8 | Filip Hoff | 2005 | Simklubben Elfsborg | 43.00 | ||||||
9 | Victor Jonsson | 2006 | Falköpings Simsällskap | 43.75 | ||||||
10 | Pontus Grönlund | 2005 | Simklubben Vänersborg | 44.01 | ||||||
11 | Olle Eriksson | 2005 | Mariestads Simsällskap | 44.67 | ||||||
12 | Axel Blom | 2005 | Mariestads Simsällskap | 44.93 | ||||||
13 | Joar Kivistö | 2005 | Simklubben 1970 | 45.78 | ||||||
14 | Elias Törnqvist | 2005 | Karlsborgs Simklubb | 46.37 | ||||||
15 | Daniel Lönnquist | 2005 | Mariestads Simsällskap | 47.00 | ||||||
16 | Tommy Lundberg | 2005 | Simklubben Vänersborg | 47.30 | ||||||
17 | Max Askengren Stråhle | 2006 | Simklubben Elfsborg | 47.61 | ||||||
18 | Marko Vito Gabriel | 2006 | Åsundens Simsällskap | 48.88 | ||||||
19 | Martin von Knorring | 2005 | Mariestads Simsällskap | 51.92 | ||||||
20 | Elias Berglund | 2006 | Falköpings Simsällskap | 59.06 | ||||||
- | Isac Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | Hugo Johansson | 2005 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 27, 25m Frisim Damer E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Johansson | 2008 | Simklubben Elfsborg | 18.71 | ||||||
2 | Alma Strömberg | 2007 | Simklubben Elfsborg | 18.74 | ||||||
3 | Edith Fredriksson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 19.37 | ||||||
4 | Esther Olsson | 2008 | Mariestads Simsällskap | 19.68 | ||||||
5 | Amanda Grönlund | 2008 | Simklubben Vänersborg | 20.40 | ||||||
6 | Elsa Clark | 2007 | Åsundens Simsällskap | 21.10 | ||||||
7 | Filippa Grundell | 2007 | Skövde Simsällskap | 22.09 | ||||||
8 | Tilda Nygren | 2007 | Simklubben Elfsborg | 22.16 | ||||||
9 | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | 22.41 | ||||||
10 | Elsa Florén | 2007 | Falköpings Simsällskap | 22.63 | ||||||
11 | Emma Böhrén | 2008 | Simklubben Elfsborg | 22.68 | ||||||
12 | Stella Andersson | 2007 | Skövde Simsällskap | 22.74 | ||||||
13 | Nova Ankarin | 2007 | Simklubben Götene | 22.75 | ||||||
14 | Lisa Köllerström | 2007 | Skövde Simsällskap | 23.18 | ||||||
15 | Wilma Ledin Lundgren | 2007 | Skövde Simsällskap | 23.33 | ||||||
16 | Elvira Abrahamsson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 24.04 | ||||||
17 | Ebba Öjersson | 2008 | Simklubben Götene | 24.12 | ||||||
18 | Clara Hansson | 2009 | Simklubben Elfsborg | 25.10 | ||||||
19 | Frida Lindberg | 2007 | Simklubben 1970 | 26.02 | ||||||
20 | Annie Khattab | 2007 | Simklubben 1970 | 28.63 | ||||||
- | Felicia Jansson | 2007 | Falköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabelle Linder | 2008 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Linnea Edström | 2008 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ållebergsdoppet 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Falköping | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Falköpings Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 28, 25m Frisim Herrar E, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Lind | 2007 | Falköpings Simsällskap | 19.69 | ||||||
2 | Philip Hansson | 2007 | Simklubben Elfsborg | 20.31 | ||||||
3 | Oliver Johansson | 2007 | Simklubben 1970 | 21.65 | ||||||
4 | Erik Svahn | 2007 | Simklubben Götene | 22.50 | ||||||
4 | Lukas Engström | 2007 | Simklubben Elfsborg | 22.50 | ||||||
6 | Oscar Sabo | 2008 | Simklubben Elfsborg | 23.22 | ||||||
7 | Jack Clark | 2009 | Åsundens Simsällskap | 29.91 | ||||||
8 | Max Schimmel | 2009 | Billingens Simklubb | 30.06 | ||||||
- | Ture Martinsson | 2007 | Billingens Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:30 |