Results for Ringsted cup
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.78 | 1:01.60 | 1:33.08 | 2:04.52 | |||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.89 | 1:03.05 | 1:35.48 | 2:07.96 | |||
3 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 30.13 | 1:02.98 | 1:36.38 | 2:08.87 | |||
4 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 31.90 | 1:05.10 | 1:38.96 | 2:12.87 | |||
5 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 31.02 | 1:05.24 | 1:39.94 | 2:14.23 | |||
6 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.08 | 1:06.59 | 1:41.49 | 2:16.40 | |||
7 | Farah Mohamed Nabil | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.09 | 1:05.53 | 1:42.50 | 2:19.29 | |||
8 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.20 | 1:07.65 | 1:43.81 | 2:19.78 | |||
9 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 31.93 | 1:07.29 | 1:45.32 | 2:24.62 | |||
10 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 37.45 | 1:17.40 | 1:58.80 | 2:38.96 | |||
- | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 30.24 | 1:02.63 | 1:36.21 | 2:09.95 | |||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.74 | 1:04.15 | 1:38.82 | 2:12.59 | |||
3 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.84 | 1:05.03 | 1:39.37 | 2:12.73 | |||
4 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.80 | 1:05.55 | 1:40.04 | 2:13.81 | |||
5 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.55 | 1:05.76 | 1:40.72 | 2:15.48 | |||
6 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 31.32 | 1:06.12 | 1:40.90 | 2:15.64 | |||
7 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.30 | 1:06.14 | 1:41.25 | 2:15.71 | |||
8 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.13 | 1:06.76 | 1:41.54 | 2:15.89 | |||
9 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.15 | 1:05.73 | 1:41.35 | 2:16.47 | |||
10 | Friederike Fass | 2002 | Psv Schwerin | 30.72 | 1:05.45 | 1:41.67 | 2:16.76 | |||
11 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.56 | 1:06.21 | 1:42.17 | 2:18.02 | |||
12 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.58 | 1:07.31 | 1:43.40 | 2:18.09 | |||
13 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 32.42 | 1:07.43 | 1:42.70 | 2:18.19 | |||
14 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 33.15 | 1:08.98 | 1:45.12 | 2:19.20 | |||
15 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.76 | 1:06.78 | 1:43.20 | 2:20.07 | |||
16 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 32.87 | 1:09.38 | 1:46.35 | 2:21.99 | |||
17 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.15 | 1:09.29 | 1:46.33 | 2:22.49 | |||
18 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.64 | 1:08.27 | 1:45.08 | 2:22.57 | |||
19 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.83 | 1:11.01 | 1:47.76 | 2:23.52 | |||
20 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.43 | 1:09.16 | 1:46.69 | 2:23.57 | |||
21 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.76 | 1:09.32 | 1:46.63 | 2:23.69 | |||
22 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.48 | 1:09.60 | 1:46.91 | 2:24.25 | |||
23 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.85 | 1:09.20 | 1:46.78 | 2:24.48 | |||
24 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.96 | 1:10.16 | 1:47.78 | 2:24.61 | |||
25 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.75 | 1:08.53 | 1:46.01 | 2:24.72 | |||
26 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 33.18 | 1:09.46 | 1:47.66 | 2:26.16 | |||
27 | Maike Kozelnik | 2002 | Psv Schwerin | 31.68 | 1:09.29 | 1:48.32 | 2:26.89 | |||
28 | Victoria Christoffersen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.20 | 1:11.19 | 1:50.59 | 2:28.11 | |||
29 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 34.95 | 1:13.68 | 1:51.36 | 2:28.30 | |||
30 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.19 | 1:11.59 | 1:53.22 | 2:33.65 | |||
31 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 35.31 | 1:14.50 | 1:54.33 | 2:33.83 | |||
32 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 35.10 | 1:13.94 | 1:55.50 | 2:34.03 | |||
33 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 34.69 | 1:13.63 | 1:54.45 | 2:35.09 | |||
34 | Emmely Andersen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 35.28 | 1:16.62 | 2:01.25 | 2:44.71 | |||
35 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 40.02 | 1:26.62 | 2:14.80 | 2:59.78 | |||
- | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.41 | 1:06.21 | 1:42.67 | 2:17.30 | |||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.73 | 1:06.73 | 1:43.27 | 2:18.32 | |||
3 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 32.85 | 1:08.86 | 1:45.96 | 2:20.82 | |||
4 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.11 | 1:09.23 | 1:46.17 | 2:21.53 | |||
5 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 34.61 | 1:11.71 | 1:49.70 | 2:25.76 | |||
6 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 32.95 | 1:09.92 | 1:48.84 | 2:25.88 | |||
7 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 33.21 | 1:10.04 | 1:48.52 | 2:26.29 | |||
8 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.75 | 1:09.18 | 1:47.79 | 2:26.60 | |||
9 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 32.59 | 1:10.01 | 1:48.97 | 2:26.84 | |||
10 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 33.81 | 1:11.89 | 1:50.67 | 2:27.55 | |||
11 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.42 | 1:11.55 | 1:49.78 | 2:27.88 | |||
12 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.41 | 1:09.25 | 1:48.97 | 2:29.70 | |||
13 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 33.74 | 1:11.36 | 1:50.99 | 2:29.72 | |||
14 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.62 | 1:12.88 | 1:52.29 | 2:30.76 | |||
15 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.96 | 1:14.55 | 1:54.66 | 2:33.37 | |||
16 | Eden Sydney Schröder | 2005 | Psv Schwerin | 33.73 | 1:13.44 | 1:55.57 | 2:35.64 | |||
17 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.37 | 1:15.16 | 1:56.56 | 2:36.10 | |||
18 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 34.74 | 1:15.76 | 1:58.05 | 2:37.62 | |||
19 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 37.19 | 1:19.94 | 2:01.93 | 2:40.51 | |||
20 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.87 | 1:17.25 | 1:59.07 | 2:40.55 | |||
21 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.49 | 1:17.00 | 2:00.18 | 2:41.48 | |||
22 | Lucca Rademakers | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.69 | 1:17.08 | 2:00.90 | 2:41.96 | |||
23 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.51 | 1:20.17 | 2:02.06 | 2:42.04 | |||
24 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.71 | 1:18.25 | 2:02.34 | 2:42.91 | |||
25 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 35.23 | 1:15.50 | 2:00.20 | 2:43.50 | |||
26 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.53 | 1:17.99 | 2:01.31 | 2:43.52 | |||
26 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.65 | 1:18.64 | 2:01.66 | 2:43.52 | |||
28 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.31 | 1:15.67 | 2:00.57 | 2:44.06 | |||
29 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.70 | 1:18.73 | 2:03.18 | 2:44.41 | |||
30 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.68 | 1:17.94 | 2:02.98 | 2:44.46 | |||
31 | Josefine S Jørgensen | 2004 | O.S.L.F. | 37.53 | 1:19.98 | 2:03.61 | 2:45.71 | |||
32 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.73 | 1:19.16 | 2:02.95 | 2:45.74 | |||
33 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 36.82 | 1:18.92 | 2:03.00 | 2:46.82 | |||
34 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 37.01 | 1:20.17 | 2:04.94 | 2:47.07 | |||
35 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.71 | 1:20.21 | 2:04.16 | 2:47.21 | |||
36 | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | 38.98 | 1:23.29 | 2:07.71 | 2:47.72 | |||
37 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.02 | 1:20.95 | 2:05.80 | 2:48.31 | |||
38 | Naja Færgemann | 2006 | Odense Svømme Klub | 39.34 | 1:23.72 | 2:07.94 | 2:49.02 | |||
39 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.35 | 1:19.94 | 2:05.52 | 2:50.26 | |||
40 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.10 | 1:18.97 | 2:05.60 | 2:51.95 | |||
41 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.61 | 1:21.37 | 2:06.84 | 2:51.96 | |||
42 | Mille Marie Ullerup | 2004 | Svømmeklubben Syd | 37.60 | 1:22.49 | 2:08.46 | 2:52.72 | |||
43 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.29 | 1:24.84 | 2:09.89 | 2:52.76 | |||
44 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.12 | 1:23.81 | 2:10.62 | 2:54.53 | |||
45 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.94 | 1:24.41 | 2:11.53 | 2:56.82 | |||
46 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 40.47 | 2:13.39 | 2:57.93 | ||||
47 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 38.25 | 1:22.55 | 2:10.63 | 2:58.02 | |||
48 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.67 | 1:24.65 | 2:11.47 | 2:58.30 | |||
49 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.76 | 1:26.24 | 2:14.11 | 2:58.76 | |||
50 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 40.02 | 1:27.66 | 2:15.19 | 2:59.96 | |||
51 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 41.32 | 1:27.54 | 2:14.48 | 3:00.01 | |||
52 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.72 | 1:29.53 | 2:18.30 | 3:00.87 | |||
53 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 1:25.78 | 3:02.90 | |||||
54 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.04 | 1:28.82 | 2:18.23 | 3:03.60 | |||
55 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 42.46 | 1:29.36 | 2:18.35 | 3:03.61 | |||
56 | Sveda Naima Grude | 2006 | Psv Schwerin | 38.49 | 1:24.66 | 3:03.71 | ||||
57 | Maja Raalund | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 38.76 | 1:25.10 | 2:16.37 | 3:04.78 | |||
58 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | 40.39 | 1:26.43 | 3:05.64 | ||||
59 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.99 | 1:30.12 | 2:18.87 | 3:05.72 | |||
60 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 41.13 | 1:28.48 | 2:17.68 | 3:05.94 | |||
61 | Isabella Hejlesen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.88 | 1:28.30 | 3:07.58 | 3:07.58 | |||
62 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 41.13 | 1:28.91 | 3:08.17 | ||||
63 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 43.46 | 1:32.90 | 2:23.70 | 3:10.14 | |||
64 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 42.73 | 1:30.07 | 2:23.46 | 3:11.21 | |||
65 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.03 | 1:30.84 | 2:23.14 | 3:11.45 | |||
66 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:34.49 | 3:14.07 | |||||
67 | Cecilie Terp | 2005 | Odense Svømme Klub | 41.98 | 1:34.54 | 2:28.22 | 3:14.79 | |||
68 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.40 | 1:31.23 | 2:24.57 | 3:15.10 | |||
69 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.75 | 1:31.89 | 2:25.51 | 3:15.18 | |||
70 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 44.41 | 1:36.03 | 2:27.93 | 3:17.36 | |||
71 | Matilde Baraviec | 2006 | Odense Svømme Klub | 43.52 | 1:33.61 | 2:27.83 | 3:19.53 | |||
72 | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.84 | 1:33.03 | 2:28.02 | 3:22.49 | |||
73 | Cecilie Drud Astrup | 2005 | O.S.L.F. | 45.88 | 1:40.22 | 2:34.74 | 3:25.58 | |||
74 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.12 | 1:38.09 | 2:33.76 | 3:25.98 | |||
75 | Amalie K. Nielsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.42 | 1:38.00 | 2:34.70 | 3:28.48 | |||
76 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 45.64 | 1:42.25 | 2:40.01 | 3:36.33 | |||
77 | Mejse Jakobsen | 2007 | Haslev Svømmeklub | 46.48 | 1:44.31 | 2:43.21 | 3:38.72 | |||
78 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 48.30 | 1:44.98 | 3:40.19 | 3:40.19 | |||
79 | Julija Bliucukis | 2006 | Odense Svømme Klub | 51.81 | 1:51.38 | 2:53.85 | 3:51.96 | |||
- | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Olivia Nymand | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Melanie Person | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Sarah Møller Jakobsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Frederikke Steffensen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvsstart | |||||
- | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:26 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.11 | 52.54 | 1:20.26 | 1:47.44 | |||
2 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 26.32 | 54.85 | 1:23.90 | 1:53.02 | |||
3 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.93 | 57.64 | 1:27.86 | 1:57.43 | |||
4 | Jacob Holst | 1991 | Køge Svømmeklub | 26.68 | 55.27 | 1:26.55 | 1:58.89 | |||
5 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 27.84 | 58.23 | 1:28.90 | 1:59.51 | |||
6 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.80 | 58.38 | 1:29.24 | 2:00.44 | |||
7 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.01 | 58.68 | 1:30.54 | 2:02.80 | |||
8 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 28.68 | 1:00.62 | 1:33.60 | 2:06.88 | |||
9 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 31.56 | 1:08.23 | 1:46.57 | 2:25.01 | |||
- | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Magnus Lundgren | 1996 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 27.17 | 56.83 | 1:27.09 | 1:56.11 | |||
2 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 27.42 | 57.21 | 1:26.57 | 1:56.56 | |||
3 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.33 | 57.49 | 1:28.28 | 1:57.93 | |||
4 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.83 | 58.32 | 1:28.81 | 1:59.92 | |||
5 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.11 | 58.54 | 1:29.06 | 2:00.06 | |||
6 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.29 | 59.31 | 1:30.18 | 2:00.48 | |||
7 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.05 | 58.70 | 1:30.08 | 2:01.13 | |||
8 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | O.S.L.F. | 27.71 | 58.23 | 1:29.02 | 2:01.25 | |||
9 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 27.26 | 58.13 | 1:29.64 | 2:01.57 | |||
10 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 28.39 | 59.01 | 1:30.37 | 2:02.93 | |||
11 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 29.27 | 1:01.06 | 1:32.58 | 2:04.07 | |||
12 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 28.72 | 59.95 | 1:32.34 | 2:04.33 | |||
13 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 29.70 | 1:01.06 | 1:32.37 | 2:04.85 | |||
14 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.85 | 59.43 | 1:32.03 | 2:05.10 | |||
15 | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.26 | 1:00.99 | 1:33.68 | 2:05.87 | |||
16 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 28.72 | 1:00.14 | 1:33.21 | 2:06.37 | |||
17 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 29.07 | 1:01.08 | 1:34.01 | 2:06.52 | |||
18 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.69 | 59.59 | 1:33.18 | 2:06.58 | |||
19 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.84 | 1:00.71 | 1:34.11 | 2:06.82 | |||
20 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 29.33 | 1:01.18 | 1:34.71 | 2:07.01 | |||
21 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.66 | 1:01.92 | 1:34.24 | 2:07.12 | |||
22 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 28.66 | 1:00.82 | 1:34.29 | 2:07.32 | |||
23 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 30.22 | 1:02.99 | 1:36.18 | 2:08.15 | |||
24 | Illya Ponomarov | 2000 | Psv Schwerin | 29.68 | 1:02.58 | 1:36.06 | 2:09.27 | |||
25 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 28.83 | 1:02.70 | 1:37.47 | 2:09.64 | |||
26 | Ian Romberg | 2001 | Psv Schwerin | 28.37 | 1:00.99 | 1:35.71 | 2:10.05 | |||
27 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.23 | 1:04.00 | 1:38.14 | 2:11.53 | |||
28 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 23.58 | 1:03.12 | 1:37.74 | 2:12.18 | |||
29 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 30.24 | 1:04.41 | 1:38.90 | 2:12.74 | |||
30 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 31.39 | 1:05.81 | 1:40.46 | 2:14.37 | |||
31 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.71 | 1:05.31 | 1:40.04 | 2:15.26 | |||
32 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.19 | 1:04.41 | 1:39.91 | 2:15.46 | |||
33 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.00 | 1:05.40 | 1:41.54 | 2:17.38 | |||
34 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.55 | 1:04.48 | 1:40.76 | 2:18.73 | |||
35 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 30.37 | 1:05.79 | 1:43.52 | 2:20.66 | |||
36 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 30.29 | 1:05.21 | 1:43.22 | 2:21.40 | |||
37 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 33.06 | 1:11.99 | 1:53.89 | 2:35.17 | |||
- | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.95 | 1:00.81 | 1:33.55 | 2:05.64 | |||
2 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 28.93 | 1:01.33 | 1:34.43 | 2:05.67 | |||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.73 | 1:01.40 | 1:33.45 | 2:06.11 | |||
4 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 30.15 | 1:03.95 | 1:38.15 | 2:10.13 | |||
5 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 29.56 | 1:02.84 | 1:37.42 | 2:10.57 | |||
6 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.99 | 1:05.63 | 1:39.90 | 2:14.55 | |||
7 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 30.94 | 1:05.44 | 1:40.49 | 2:15.00 | |||
8 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.79 | 1:06.88 | 1:42.33 | 2:16.32 | |||
9 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.82 | 1:05.56 | 1:40.89 | 2:16.61 | |||
10 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 30.89 | 1:05.47 | 1:41.32 | 2:16.69 | |||
11 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 30.87 | 1:05.58 | 1:42.79 | 2:19.12 | |||
12 | Marc Amon Göttmann | 2003 | Psv Schwerin | 31.94 | 1:08.56 | 1:46.36 | 2:20.05 | |||
13 | Karl Becker | 2002 | Psv Schwerin | 31.30 | 1:06.56 | 1:43.94 | 2:21.02 | |||
14 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.24 | 1:09.05 | 1:45.61 | 2:21.94 | |||
15 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 31.58 | 1:08.64 | 1:45.73 | 2:22.00 | |||
16 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 31.59 | 1:08.35 | 1:47.94 | 2:23.00 | |||
17 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 32.91 | 1:09.50 | 1:47.18 | 2:23.24 | |||
18 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.24 | 1:07.16 | 1:45.35 | 2:23.52 | |||
19 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.88 | 1:09.73 | 1:47.18 | 2:24.52 | |||
20 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 32.76 | 1:10.00 | 1:48.08 | 2:25.50 | |||
21 | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | 33.69 | 1:11.11 | 1:49.51 | 2:26.36 | |||
22 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 33.59 | 1:11.49 | 1:49.50 | 2:26.57 | |||
23 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 33.90 | 1:11.32 | 1:49.98 | 2:26.93 | |||
24 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.32 | 1:12.52 | 1:51.50 | 2:29.03 | |||
25 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.87 | 1:13.87 | 1:52.80 | 2:29.57 | |||
26 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 35.86 | 1:17.37 | 1:55.13 | 2:30.24 | |||
27 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 33.32 | 1:11.93 | 1:52.89 | 2:32.66 | |||
28 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 35.26 | 1:14.17 | 1:54.95 | 2:33.93 | |||
29 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.54 | 1:14.54 | 1:56.09 | 2:34.29 | |||
30 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.96 | 1:15.20 | 1:56.24 | 2:36.29 | |||
31 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 34.99 | 1:15.53 | 1:57.96 | 2:37.52 | |||
32 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.45 | 1:11.85 | 1:46.59 | 2:38.16 | |||
33 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.10 | 1:17.27 | 1:59.53 | 2:39.73 | |||
34 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.45 | 1:17.92 | 2:00.22 | 2:41.60 | |||
35 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.06 | 1:17.13 | 1:58.40 | 2:43.15 | |||
36 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.58 | 1:16.19 | 2:45.50 | ||||
37 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 2:47.34 | 2:47.34 | |||||
38 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.31 | 1:21.77 | 2:05.81 | 2:48.16 | |||
39 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.55 | 2:48.18 | |||||
40 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 37.47 | 1:20.78 | 2:05.83 | 2:48.20 | |||
41 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.14 | 1:23.53 | 2:07.97 | 2:48.58 | |||
42 | Anton Ritter | 2005 | Psv Schwerin | 38.22 | 1:22.47 | 2:03.48 | 2:48.76 | |||
43 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 36.63 | 1:19.63 | 2:04.90 | 2:48.87 | |||
44 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.68 | 1:22.72 | 2:07.76 | 2:49.17 | |||
45 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 39.35 | 1:23.29 | 2:07.78 | 2:49.42 | |||
46 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | Odense Svømme Klub | 36.93 | 1:21.11 | 2:06.84 | 2:49.48 | |||
47 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.40 | 1:20.99 | 2:05.88 | 2:50.13 | |||
48 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.67 | 1:24.65 | 2:10.22 | 2:50.63 | |||
49 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 39.95 | 1:24.81 | 2:10.15 | 2:50.87 | |||
50 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.94 | 1:23.43 | 2:07.25 | 2:50.88 | |||
51 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 40.71 | 1:26.29 | 2:10.46 | 2:51.84 | |||
52 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 36.97 | 1:20.75 | 2:07.03 | 2:52.03 | |||
53 | Lasse Rohrbeck | 2005 | Psv Schwerin | 37.36 | 1:21.94 | 2:08.67 | 2:52.08 | |||
54 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.23 | 1:20.52 | 2:06.76 | 2:52.71 | |||
55 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 39.10 | 1:22.82 | 2:10.30 | 2:57.20 | |||
56 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 38.42 | 1:23.91 | 2:11.39 | 2:57.93 | |||
57 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 41.57 | 1:30.08 | 2:20.62 | 3:01.79 | |||
58 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.21 | 1:28.71 | 2:18.13 | 3:03.30 | |||
59 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 38.93 | 1:26.27 | 2:16.50 | 3:03.45 | |||
60 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 39.37 | 1:27.25 | 2:17.26 | 3:04.07 | |||
61 | Valdemar Stahl | 2004 | Odense Svømme Klub | 40.32 | 1:28.38 | 2:19.10 | 3:05.56 | |||
62 | Marc Oliver Prittwitz | 2003 | Svømmeklubben Syd | 42.33 | 1:31.61 | 2:20.49 | 3:05.86 | |||
63 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 40.45 | 1:28.00 | 3:05.97 | ||||
64 | Jeppe Kristian Lund Larse | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.41 | 1:28.33 | 3:06.08 | ||||
65 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.82 | 1:30.22 | 2:19.59 | 3:08.24 | |||
66 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.45 | 1:32.08 | 2:21.65 | 3:08.98 | |||
67 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.28 | 1:31.48 | 2:23.04 | 3:11.42 | |||
68 | Philip Nøhr Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.04 | 1:31.76 | 2:23.66 | 3:13.17 | |||
69 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.82 | 1:33.05 | 2:26.11 | 3:19.08 | |||
70 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.86 | 1:26.43 | 2:14.83 | 3:22.86 | |||
71 | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.56 | 1:36.83 | 2:31.84 | 3:22.87 | |||
72 | Frej Zachariasen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.17 | 1:29.13 | 2:36.65 | 3:24.37 | |||
73 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.65 | 1:37.23 | 2:32.29 | 3:25.23 | |||
74 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.94 | 1:38.88 | 2:34.68 | 3:26.14 | |||
- | Lucas Bülow Møller | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anders Fredslund-Andersen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | O.S.L.F. | 31.54 | 1:04.24 | |||||
2 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.92 | 1:06.74 | |||||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.42 | 1:06.84 | |||||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.22 | 1:07.40 | |||||
5 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.33 | 1:07.62 | |||||
6 | Farah Mohamed Nabil | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.27 | 1:09.77 | |||||
7 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 34.73 | 1:12.44 | |||||
8 | Eva Sperlich | 1999 | Psv Schwerin | 35.13 | 1:12.98 | |||||
9 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 35.33 | 1:13.70 | |||||
10 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.05 | 1:28.07 | |||||
- | Camilla Hansen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | Svøm mave v/100m | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.06 | 1:04.67 | |||||
2 | Gina Elisa Koop | 2000 | Psv Schwerin | 32.46 | 1:06.82 | |||||
3 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 33.22 | 1:07.87 | |||||
4 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.25 | 1:08.99 | |||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.25 | 1:09.49 | |||||
6 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.65 | 1:10.14 | |||||
7 | Hannah Rühlke | 2000 | Psv Schwerin | 34.28 | 1:10.58 | |||||
8 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.86 | 1:10.61 | |||||
9 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.61 | 1:10.76 | |||||
10 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.73 | 1:11.44 | |||||
11 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.51 | 1:11.72 | |||||
12 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.34 | 1:12.05 | |||||
13 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | Psv Schwerin | 34.97 | 1:12.74 | |||||
14 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.79 | 1:13.02 | |||||
15 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 35.43 | 1:13.06 | |||||
16 | Maike Kozelnik | 2002 | Psv Schwerin | 35.55 | 1:13.31 | |||||
17 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.63 | 1:13.52 | |||||
18 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.40 | 1:14.70 | |||||
19 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.63 | 1:14.90 | |||||
20 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.19 | 1:15.13 | |||||
21 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.57 | 1:15.18 | |||||
22 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.37 | 1:15.34 | |||||
23 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 36.32 | 1:15.71 | |||||
24 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 36.82 | 1:15.85 | |||||
25 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 36.47 | 1:16.02 | |||||
26 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 37.46 | 1:17.54 | |||||
27 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.55 | 1:18.22 | |||||
28 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 37.96 | 1:18.37 | |||||
29 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 37.87 | 1:18.47 | |||||
30 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 38.25 | 1:18.76 | |||||
31 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.14 | 1:19.18 | |||||
32 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 38.12 | 1:19.45 | |||||
33 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 38.67 | 1:19.49 | |||||
34 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 37.68 | 1:20.46 | |||||
35 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.99 | 1:20.96 | |||||
36 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 40.21 | 1:21.36 | |||||
37 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.20 | 1:24.60 | |||||
38 | Line Due Truelsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 42.78 | 1:28.72 | |||||
39 | Caroline Christensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.07 | 1:35.00 | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 34.53 | 1:10.29 | |||||
2 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 33.66 | 1:10.70 | |||||
3 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.56 | 1:12.70 | |||||
4 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.01 | 1:12.88 | |||||
5 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 37.08 | 1:15.19 | |||||
6 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.75 | 1:15.94 | |||||
7 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 37.45 | 1:16.81 | |||||
8 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 38.22 | 1:18.94 | |||||
9 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.92 | 1:19.10 | |||||
10 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.32 | 1:19.18 | |||||
11 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 39.23 | 1:19.89 | |||||
12 | Eden Sydney Schröder | 2005 | Psv Schwerin | 39.37 | 1:20.51 | |||||
13 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.99 | 1:22.60 | |||||
14 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.85 | ||||||
15 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 41.16 | 1:23.19 | |||||
16 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 42.01 | 1:24.86 | |||||
17 | Laura Rasmussen | 2004 | Kalundborg SK | 41.49 | 1:25.02 | |||||
18 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.99 | 1:25.50 | |||||
19 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.17 | 1:26.33 | |||||
20 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.01 | 1:26.49 | |||||
21 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 42.20 | 1:27.01 | |||||
22 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 42.20 | 1:27.30 | |||||
23 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 41.46 | 1:27.59 | |||||
24 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 43.00 | 1:27.95 | |||||
24 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 43.25 | 1:27.95 | |||||
26 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 43.38 | 1:29.02 | |||||
27 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.61 | 1:29.32 | |||||
28 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 1:31.62 | 1:31.62 | |||||
29 | Mille Marie Ullerup | 2004 | Svømmeklubben Syd | 45.32 | 1:32.12 | |||||
30 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 44.80 | 1:32.61 | |||||
31 | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | 46.26 | 1:33.95 | |||||
32 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:33.98 | ||||||
33 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 46.01 | 1:34.08 | |||||
34 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.48 | 1:35.18 | |||||
35 | Pernille Goth Pedersen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 46.94 | 1:35.98 | |||||
36 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 1:36.23 | ||||||
37 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.04 | 1:36.72 | |||||
38 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 47.39 | 1:36.74 | |||||
39 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 46.78 | 1:37.66 | |||||
40 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.24 | 1:38.09 | |||||
41 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 48.34 | 1:38.43 | |||||
42 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 51.69 | 1:40.81 | |||||
43 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.16 | 1:41.14 | |||||
44 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.43 | 1:41.15 | |||||
45 | Josephine Larsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.31 | 1:41.42 | |||||
46 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 49.68 | 1:42.34 | |||||
47 | Lea Tångberg | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.57 | 1:42.65 | |||||
48 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 49.26 | 1:43.53 | |||||
49 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:43.89 | ||||||
50 | Line Tångberg | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.12 | 1:45.69 | |||||
51 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 49.77 | 1:46.53 | |||||
52 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 52.53 | 1:48.58 | |||||
53 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.91 | 1:49.62 | |||||
54 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 52.88 | 1:50.11 | |||||
55 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 54.26 | 1:51.51 | |||||
56 | Josefine von Bülow | 2005 | Kalundborg SK | 53.33 | 1:52.55 | |||||
57 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 50.26 | 1:52.70 | |||||
58 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:53.86 | ||||||
59 | Emilia Sjursen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 56.00 | 1:53.89 | |||||
60 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 57.92 | 2:00.84 | |||||
61 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 57.84 | 2:02.67 | |||||
62 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.17 | 2:05.40 | |||||
63 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 57.59 | 2:05.68 | |||||
64 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 2:07.03 | ||||||
65 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.30 | 2:09.30 | |||||
66 | Freja Millie | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.48 | 2:10.20 | |||||
67 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.57 | 2:12.98 | |||||
- | Emma Olivia Nymand | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Victoria Dinesen | 2006 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Isabella Holme Bjerborg | 2003 | Kalundborg SK | DSQ | Afslutning på mave | |||||
- | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej berøring v/75m | |||||
- | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | DSQ | EFB v/50m | |||||
- | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ej berøring v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:39 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 27.64 | 57.56 | |||||
2 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 28.42 | 58.44 | |||||
3 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.17 | 1:02.82 | |||||
4 | Steffen Deutsch | 1998 | Psv Schwerin | 32.69 | 1:09.34 | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.32 | 58.72 | |||||
2 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.16 | 59.77 | |||||
3 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.77 | 1:00.24 | |||||
4 | Till Otto Göttmann | 2000 | Psv Schwerin | 29.29 | 1:00.31 | |||||
5 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.78 | 1:00.77 | |||||
6 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 29.46 | 1:01.33 | |||||
7 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 30.55 | 1:02.32 | |||||
8 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.67 | 1:02.45 | |||||
9 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | O.S.L.F. | 30.53 | 1:03.16 | |||||
10 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.04 | 1:04.07 | |||||
11 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.18 | 1:04.36 | |||||
12 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 32.44 | 1:05.97 | |||||
13 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 32.43 | 1:07.06 | |||||
14 | Tim Krüger | 2000 | Psv Schwerin | 32.14 | 1:07.18 | |||||
15 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.53 | 1:07.75 | |||||
16 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.59 | 1:08.31 | |||||
17 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.92 | 1:08.58 | |||||
18 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.97 | 1:10.11 | |||||
18 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 34.01 | 1:10.11 | |||||
20 | Mathias Persson | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.16 | 1:10.40 | |||||
21 | Colins Anthony George | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 39.86 | 1:20.64 | |||||
22 | Lucas Leal | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.58 | 1:42.24 | |||||
- | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.27 | 1:03.24 | |||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.22 | 1:03.84 | |||||
3 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 32.41 | 1:06.49 | |||||
4 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.80 | 1:06.50 | |||||
5 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 34.22 | 1:10.24 | |||||
6 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.42 | 1:10.38 | |||||
7 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.84 | 1:11.82 | |||||
8 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 35.49 | 1:12.26 | |||||
9 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 36.37 | 1:13.78 | |||||
10 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.35 | 1:14.24 | |||||
11 | Aaron Leupold | 2005 | Psv Schwerin | 36.76 | 1:14.25 | |||||
12 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.89 | 1:14.64 | |||||
13 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 36.79 | 1:14.72 | |||||
14 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 36.36 | 1:15.12 | |||||
15 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 35.99 | 1:15.18 | |||||
16 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.33 | 1:15.53 | |||||
17 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 36.54 | 1:15.70 | |||||
18 | Karl Becker | 2002 | Psv Schwerin | 37.92 | 1:15.80 | |||||
19 | Adrian Paschke | 2003 | Psv Schwerin | 37.04 | 1:17.36 | |||||
20 | Christer Papenbroock | 2002 | Psv Schwerin | 37.40 | 1:17.99 | |||||
21 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 39.39 | 1:18.41 | |||||
22 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.94 | 1:19.88 | |||||
23 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.35 | 1:20.51 | |||||
24 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 40.63 | 1:20.98 | |||||
25 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 39.46 | 1:21.88 | |||||
25 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 39.63 | 1:21.88 | |||||
27 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.68 | 1:23.92 | |||||
28 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.61 | 1:24.56 | |||||
29 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 41.60 | 1:24.72 | |||||
30 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.07 | 1:25.20 | |||||
31 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.79 | 1:27.72 | |||||
32 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.30 | 1:28.88 | |||||
33 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 44.87 | 1:29.65 | |||||
34 | Lasse Rohrbeck | 2005 | Psv Schwerin | 42.58 | 1:29.69 | |||||
35 | Valdemar Stahl | 2004 | Odense Svømme Klub | 44.26 | 1:31.47 | |||||
36 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 47.31 | 1:32.65 | |||||
37 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 46.51 | 1:35.43 | |||||
38 | Konrad Clausen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.91 | 1:35.80 | |||||
39 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 47.76 | 1:37.78 | |||||
40 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.31 | 1:38.83 | |||||
41 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 47.55 | 1:38.94 | |||||
42 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.96 | 1:39.39 | |||||
43 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 48.77 | 1:39.69 | |||||
44 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.61 | 1:40.15 | |||||
45 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 50.02 | 1:41.49 | |||||
46 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 49.15 | 1:42.01 | |||||
47 | Noah Olsson | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.93 | 1:42.78 | |||||
48 | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 50.11 | 1:43.14 | |||||
49 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.65 | 1:43.33 | |||||
50 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 52.37 | 1:48.12 | |||||
51 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 55.04 | 1:48.20 | |||||
52 | Hjalte Møller | 2007 | Haslev Svømmeklub | 50.21 | 1:49.15 | |||||
53 | Philip Nøhr Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 52.82 | 1:50.62 | |||||
54 | Sofus Rasmussen | 2008 | Kalundborg SK | 54.03 | 1:54.02 | |||||
- | Nicolai H. Henriksen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Nikolaj Li Nissen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Oliver Sørensen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | DNF | ||||||
- | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | svøm på maven v/50m | |||||
- | Marcell Woedd | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | svøm på maven v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 32.13 | ||||||
2 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.10 | ||||||
3 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 34.15 | ||||||
4 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.00 | ||||||
5 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.40 | ||||||
6 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.20 | ||||||
7 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 38.35 | ||||||
8 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 38.50 | ||||||
- | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.46 | ||||||
2 | Friederike Fass | 2002 | Psv Schwerin | 35.11 | ||||||
3 | Hannah Rühlke | 2000 | Psv Schwerin | 36.23 | ||||||
4 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 36.33 | ||||||
5 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.09 | ||||||
6 | Hanna Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 39.97 | ||||||
7 | Maike Kozelnik | 2002 | Psv Schwerin | 40.57 | ||||||
8 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 41.70 | ||||||
9 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 41.71 | ||||||
10 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 42.13 | ||||||
11 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.82 | ||||||
12 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 44.19 | ||||||
13 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 45.42 | ||||||
14 | Kristine Christensen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 46.89 | ||||||
15 | Josefine Ruhwald Ibsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 48.61 | ||||||
- | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | ej sync ben 50m | |||||
- | Thomine Maren Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | crawlben efter start | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.29 | ||||||
2 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 37.98 | ||||||
3 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.86 | ||||||
4 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 39.30 | ||||||
5 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 41.73 | ||||||
6 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 42.07 | ||||||
7 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.47 | ||||||
8 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.81 | ||||||
9 | Finja Schönerstedt | 2005 | Psv Schwerin | 43.80 | ||||||
10 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.85 | ||||||
11 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.22 | ||||||
12 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.66 | ||||||
13 | Freya Andreasen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 46.59 | ||||||
14 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 46.68 | ||||||
15 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.40 | ||||||
16 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 47.99 | ||||||
17 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.19 | ||||||
18 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.55 | ||||||
19 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 48.99 | ||||||
20 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 49.28 | ||||||
21 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 49.32 | ||||||
22 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.65 | ||||||
23 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.76 | ||||||
24 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 49.87 | ||||||
25 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 50.01 | ||||||
26 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 50.02 | ||||||
27 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.15 | ||||||
28 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.27 | ||||||
29 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 50.31 | ||||||
30 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.91 | ||||||
31 | Lea Tångberg | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.51 | ||||||
32 | Mille Marie Ullerup | 2004 | Svømmeklubben Syd | 51.72 | ||||||
33 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.92 | ||||||
33 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.92 | ||||||
35 | Cecilie Terp | 2005 | Odense Svømme Klub | 52.11 | ||||||
36 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.91 | ||||||
37 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 53.34 | ||||||
38 | Naja Færgemann | 2006 | Odense Svømme Klub | 53.81 | ||||||
39 | Katrine R. K. Hansen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | 54.31 | ||||||
40 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 54.81 | ||||||
41 | Ditte Bønnebæk | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 55.96 | ||||||
42 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 56.20 | ||||||
43 | Melanie Person | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 56.44 | ||||||
44 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 57.70 | ||||||
45 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 58.12 | ||||||
46 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 58.59 | ||||||
47 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 58.60 | ||||||
48 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 58.67 | ||||||
49 | Emilie Larsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 59.09 | ||||||
50 | Isabella Holme Bjerborg | 2003 | Kalundborg SK | 59.45 | ||||||
51 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 59.50 | ||||||
52 | Naja Møller Danielsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 59.63 | ||||||
53 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 59.73 | ||||||
54 | Julija Bliucukis | 2006 | Odense Svømme Klub | 1:00.63 | ||||||
55 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 1:00.72 | ||||||
56 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 1:01.26 | ||||||
57 | Izabella Schouw Bast | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.70 | ||||||
58 | Dzejla Alibasic | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 1:03.21 | ||||||
59 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:04.95 | ||||||
60 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.58 | ||||||
61 | Amalie K. Nielsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.32 | ||||||
62 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:09.86 | ||||||
63 | Selma Frederiksen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.87 | ||||||
64 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.04 | ||||||
65 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.40 | ||||||
66 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:23.69 | ||||||
67 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:29.77 | ||||||
- | Josefine Larsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katharina Jensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Freja Millie | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ej samt. indsl v/25m | |||||
- | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | flyben efter start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.33 | ||||||
2 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.57 | ||||||
3 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 30.53 | ||||||
4 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.54 | ||||||
5 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 30.81 | ||||||
6 | Nicolai Degn Andersen | 1990 | Odense Svømme Klub | 31.04 | ||||||
7 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.91 | ||||||
8 | Marvin Kollrich | 1998 | Psv Schwerin | 32.30 | ||||||
9 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 33.96 | ||||||
10 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 42.05 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 31.38 | ||||||
2 | Till Otto Göttmann | 2000 | Psv Schwerin | 31.49 | ||||||
3 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 31.91 | ||||||
4 | Tim Krüger | 2000 | Psv Schwerin | 32.01 | ||||||
5 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.27 | ||||||
6 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 32.90 | ||||||
7 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.14 | ||||||
8 | Luke Töpfer | 1999 | Psv Schwerin | 33.40 | ||||||
9 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.63 | ||||||
10 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.26 | ||||||
11 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.35 | ||||||
12 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.54 | ||||||
13 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.70 | ||||||
14 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.02 | ||||||
15 | Ian Romberg | 2001 | Psv Schwerin | 36.15 | ||||||
16 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 37.34 | ||||||
17 | Alexander Kragesand | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.18 | ||||||
18 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.37 | ||||||
- | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.22 | ||||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 33.77 | ||||||
3 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.94 | ||||||
4 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 35.34 | ||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.63 | ||||||
6 | Christer Papenbroock | 2002 | Psv Schwerin | 36.08 | ||||||
7 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 36.47 | ||||||
8 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.82 | ||||||
9 | Marc Amon Göttmann | 2003 | Psv Schwerin | 38.42 | ||||||
10 | Mark Kuhlmann | 2003 | Psv Schwerin | 39.19 | ||||||
11 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 42.60 | ||||||
12 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 43.84 | ||||||
13 | Marcell Woedd | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 43.91 | ||||||
14 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 44.63 | ||||||
15 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 45.01 | ||||||
16 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 46.51 | ||||||
17 | Anton Ritter | 2005 | Psv Schwerin | 46.89 | ||||||
18 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 47.04 | ||||||
19 | Rasmus Mortensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.08 | ||||||
20 | Theo Jäck | 2005 | Psv Schwerin | 47.49 | ||||||
21 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.76 | ||||||
22 | Konrad Clausen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.53 | ||||||
23 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 50.59 | ||||||
24 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.81 | ||||||
25 | Frej Zachariasen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.86 | ||||||
26 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 53.91 | ||||||
27 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 54.73 | ||||||
28 | Nikolaj Nielsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 56.91 | ||||||
29 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 57.92 | ||||||
30 | Valdemar Stahl | 2004 | Odense Svømme Klub | 58.01 | ||||||
31 | Sofus Rasmussen | 2008 | Kalundborg SK | 1:00.23 | ||||||
32 | Anders Fredslund-Andersen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.74 | ||||||
33 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 1:02.55 | ||||||
34 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 1:09.67 | ||||||
35 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.94 | ||||||
36 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:15.00 | ||||||
- | August B Bjerregaard | 2003 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Johannes Forsbæk | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Oliver Sørensen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | DSQ | ej syncron ben | |||||
- | Jeppe Kristian Lund Larse | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | flyben efter start | |||||
- | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | DSQ | asynkron ben start | |||||
- | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | DSQ | crawlben efter start | |||||
- | Thor Tørngren | 2006 | Haslev Svømmeklub | DSQ | ej samtidig indslag | |||||
- | William Marcher | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | en hånd afslutning | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.71 | 1:03.35 | |||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.76 | 1:04.28 | |||||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.47 | 1:07.35 | |||||
4 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 32.83 | 1:11.87 | |||||
5 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 43.65 | 1:35.02 | |||||
- | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 31.02 | 1:06.46 | |||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 32.25 | 1:07.77 | |||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.36 | 1:08.40 | |||||
4 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.40 | 1:09.50 | |||||
5 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.39 | 1:09.69 | |||||
6 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.90 | 1:10.45 | |||||
7 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.60 | 1:11.17 | |||||
8 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.00 | 1:12.92 | |||||
9 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.39 | 1:13.58 | |||||
10 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.91 | 1:14.31 | |||||
11 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.80 | 1:14.41 | |||||
12 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.02 | 1:14.91 | |||||
13 | Elisa Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 34.57 | 1:15.02 | |||||
14 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.96 | 1:16.25 | |||||
15 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 36.00 | 1:16.42 | |||||
16 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.04 | 1:16.88 | |||||
17 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.15 | 1:18.85 | |||||
18 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.40 | 1:19.85 | |||||
19 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 36.65 | 1:20.17 | |||||
20 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.00 | 1:20.95 | |||||
21 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.56 | 1:21.96 | |||||
22 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.47 | 1:22.75 | |||||
23 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 38.12 | 1:23.06 | |||||
24 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 44.66 | 1:40.41 | |||||
- | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hanna Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | DNS | ||||||
- | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | en hånd vend v/50m | |||||
- | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej samt berø v/25m | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.67 | 1:10.31 | |||||
2 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 34.89 | 1:16.71 | |||||
3 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 36.85 | 1:18.48 | |||||
4 | Finja Schönerstedt | 2005 | Psv Schwerin | 37.73 | 1:20.98 | |||||
5 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.87 | 1:21.51 | |||||
6 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 35.87 | 1:23.06 | |||||
7 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 37.12 | 1:23.10 | |||||
8 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 35.99 | 1:25.35 | |||||
9 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.85 | 1:26.64 | |||||
10 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 43.32 | 1:32.23 | |||||
11 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 42.06 | 1:32.29 | |||||
12 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 45.07 | 1:32.80 | |||||
13 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.55 | 1:36.28 | |||||
14 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.49 | 1:37.59 | |||||
15 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.60 | 1:38.11 | |||||
16 | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | 44.73 | 1:39.01 | |||||
17 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.98 | 1:39.76 | |||||
18 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 48.28 | 1:39.95 | |||||
19 | Sveda Naima Grude | 2006 | Psv Schwerin | 44.13 | 1:41.48 | |||||
20 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 47.40 | 1:42.26 | |||||
21 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.16 | 1:44.18 | |||||
22 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 47.97 | 1:47.58 | |||||
23 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 48.02 | 1:47.92 | |||||
24 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 49.79 | 1:50.29 | |||||
25 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:00.10 | 2:15.56 | |||||
- | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Emma Olivia Nymand | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.26 | 56.46 | |||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.03 | 57.76 | |||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 27.33 | 57.95 | |||||
4 | Jacob Holst | 1991 | Køge Svømmeklub | 28.52 | 1:01.00 | |||||
5 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.42 | 1:01.63 | |||||
6 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 28.81 | 1:02.56 | |||||
7 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.32 | 1:05.97 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.49 | 58.18 | |||||
2 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.98 | 59.36 | |||||
3 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.32 | 59.94 | |||||
4 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.16 | 1:00.21 | |||||
4 | Till Otto Göttmann | 2000 | Psv Schwerin | 28.48 | 1:00.21 | |||||
6 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.05 | 1:00.76 | |||||
7 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 29.07 | 1:01.13 | |||||
8 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.73 | 1:01.24 | |||||
9 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.83 | 1:01.37 | |||||
10 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.13 | 1:01.82 | |||||
11 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.82 | 1:02.08 | |||||
12 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.59 | 1:02.50 | |||||
13 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 29.21 | 1:02.67 | |||||
14 | Illya Ponomarov | 2000 | Psv Schwerin | 29.50 | 1:02.87 | |||||
15 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.25 | 1:02.94 | |||||
16 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.91 | 1:02.95 | |||||
17 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.94 | 1:04.14 | |||||
18 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.65 | 1:04.43 | |||||
19 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.68 | 1:04.89 | |||||
20 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.22 | 1:04.93 | |||||
21 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.16 | 1:05.42 | |||||
22 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 30.39 | 1:05.85 | |||||
23 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.14 | 1:05.87 | |||||
24 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 30.99 | 1:07.17 | |||||
25 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.73 | 1:07.20 | |||||
26 | Emil Mosegaard | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.19 | 1:07.22 | |||||
27 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.04 | 1:09.63 | |||||
28 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.66 | 1:09.70 | |||||
29 | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 32.64 | 1:10.27 | |||||
30 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.67 | 1:13.07 | |||||
31 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 34.12 | 1:14.58 | |||||
32 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 35.17 | 1:18.07 | |||||
- | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.13 | 1:02.17 | |||||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.39 | 1:03.59 | |||||
3 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 30.15 | 1:05.46 | |||||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.88 | 1:11.73 | |||||
5 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 34.55 | 1:12.20 | |||||
6 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 33.38 | 1:13.67 | |||||
7 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 33.95 | 1:14.23 | |||||
8 | Karl Becker | 2002 | Psv Schwerin | 34.46 | 1:14.24 | |||||
9 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.94 | 1:17.31 | |||||
10 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 35.39 | 1:17.36 | |||||
11 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 34.40 | 1:17.67 | |||||
12 | Adrian Paschke | 2003 | Psv Schwerin | 34.80 | 1:17.72 | |||||
13 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 36.40 | 1:18.35 | |||||
14 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 36.07 | 1:18.85 | |||||
15 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.65 | 1:18.88 | |||||
16 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 36.45 | 1:19.91 | |||||
17 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 35.67 | 1:20.25 | |||||
18 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.55 | 1:20.95 | |||||
19 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.28 | 1:21.58 | |||||
20 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.45 | 1:24.82 | |||||
21 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.68 | 1:25.68 | |||||
22 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.59 | 1:30.54 | |||||
23 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 40.47 | 1:32.41 | |||||
24 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.57 | 1:34.29 | |||||
25 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 40.92 | 1:35.18 | |||||
26 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.73 | 1:35.40 | |||||
27 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.08 | 1:35.92 | |||||
28 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 46.63 | 1:36.36 | |||||
29 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 44.57 | 1:36.57 | |||||
30 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 45.69 | 1:41.31 | |||||
31 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 48.19 | 1:41.65 | |||||
32 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 51.31 | 1:48.23 | |||||
33 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 52.56 | 1:51.31 | |||||
- | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | asynkrone arme start | |||||
- | Theo Jäck | 2005 | Psv Schwerin | DSQ | ej samt berøring 25m | |||||
- | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 31.77 | 1:05.70 | |||||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.99 | 1:07.45 | |||||
3 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.28 | 1:07.48 | |||||
4 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 32.19 | 1:08.05 | |||||
5 | Laura Glerup Jensen | 1998 | O.S.L.F. | 32.04 | 1:08.90 | |||||
6 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.21 | 1:09.09 | |||||
7 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.86 | 1:09.94 | |||||
8 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 33.15 | 1:11.33 | |||||
9 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.44 | 1:12.08 | |||||
10 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.45 | 1:12.83 | |||||
11 | Farah Mohamed Nabil | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.56 | 1:13.02 | |||||
12 | Eva Sperlich | 1999 | Psv Schwerin | 33.25 | 1:13.29 | |||||
13 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 34.23 | 1:13.66 | |||||
14 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 34.30 | 1:14.77 | |||||
- | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.27 | 1:06.18 | |||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.73 | 1:08.95 | |||||
3 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.98 | 1:09.24 | |||||
4 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.85 | 1:09.41 | |||||
5 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.98 | 1:10.46 | |||||
6 | Friederike Fass | 2002 | Psv Schwerin | 34.34 | 1:10.70 | |||||
7 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.88 | 1:11.04 | |||||
8 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.94 | 1:11.18 | |||||
9 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.87 | 1:11.57 | |||||
10 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.43 | 1:12.04 | |||||
11 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 34.37 | 1:12.15 | |||||
12 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.73 | 1:12.26 | |||||
13 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 33.13 | 1:12.83 | |||||
14 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.04 | 1:13.47 | |||||
15 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.54 | 1:14.33 | |||||
16 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 34.80 | 1:14.66 | |||||
17 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 32.93 | 1:14.75 | |||||
18 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.55 | 1:15.00 | |||||
19 | Gina Elisa Koop | 2000 | Psv Schwerin | 33.45 | 1:16.00 | |||||
20 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | Psv Schwerin | 34.50 | 1:16.34 | |||||
21 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.88 | 1:16.55 | |||||
22 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.58 | 1:16.69 | |||||
23 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 37.68 | 1:17.22 | |||||
24 | Elisa Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 36.00 | 1:17.41 | |||||
25 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 34.65 | 1:17.54 | |||||
26 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 35.49 | 1:18.06 | |||||
27 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.78 | 1:18.27 | |||||
27 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.38 | 1:18.27 | |||||
29 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.71 | 1:19.31 | |||||
30 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 37.08 | 1:19.92 | |||||
31 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.53 | 1:20.03 | |||||
32 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 37.86 | 1:21.12 | |||||
33 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 36.13 | 1:21.19 | |||||
34 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.51 | 1:21.23 | |||||
35 | Victoria Christoffersen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.33 | 1:21.43 | |||||
36 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.14 | 1:21.59 | |||||
37 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 38.18 | 1:21.94 | |||||
38 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.54 | 1:24.22 | |||||
39 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 36.81 | 1:24.25 | |||||
40 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.38 | 1:24.47 | |||||
41 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 38.42 | 1:25.68 | |||||
42 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.30 | 1:28.38 | |||||
43 | Line Due Truelsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 41.80 | 1:29.16 | |||||
44 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.98 | 1:29.46 | |||||
45 | Caroline Christensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.06 | 1:32.89 | |||||
46 | Josefine Ruhwald Ibsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 44.97 | 1:35.65 | |||||
- | Hanna Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.20 | 1:12.20 | |||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.27 | 1:12.49 | |||||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.46 | 1:13.21 | |||||
4 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 34.06 | 1:13.89 | |||||
5 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.03 | 1:14.71 | |||||
6 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.03 | 1:15.58 | |||||
7 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.73 | 1:16.77 | |||||
8 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.53 | 1:17.64 | |||||
9 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 35.93 | 1:17.99 | |||||
10 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.74 | 1:19.33 | |||||
11 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 35.68 | 1:20.17 | |||||
12 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 35.85 | 1:20.31 | |||||
13 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.03 | 1:20.37 | |||||
14 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 37.69 | 1:20.44 | |||||
15 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 36.90 | 1:20.52 | |||||
16 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 37.91 | 1:20.72 | |||||
17 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.43 | 1:21.27 | |||||
18 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.25 | 1:21.41 | |||||
19 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.49 | 1:21.71 | |||||
20 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 38.89 | 1:21.95 | |||||
21 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 38.87 | 1:22.11 | |||||
22 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.93 | 1:22.18 | |||||
23 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 37.48 | 1:22.35 | |||||
24 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 38.05 | 1:22.60 | |||||
25 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.09 | 1:22.72 | |||||
26 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.91 | 1:23.81 | |||||
27 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 38.50 | 1:24.20 | |||||
28 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.53 | 1:24.72 | |||||
29 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.43 | 1:24.91 | |||||
30 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.27 | 1:25.32 | |||||
31 | Finja Schönerstedt | 2005 | Psv Schwerin | 39.60 | 1:25.61 | |||||
32 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 37.91 | 1:25.75 | |||||
33 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 40.05 | 1:25.81 | |||||
34 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.97 | 1:25.82 | |||||
35 | Laura Rasmussen | 2004 | Kalundborg SK | 40.85 | 1:25.91 | |||||
36 | Lucca Rademakers | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.83 | 1:26.43 | |||||
37 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.84 | 1:27.07 | |||||
38 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 40.95 | 1:27.45 | |||||
39 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.66 | 1:28.09 | |||||
40 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 42.71 | 1:28.15 | |||||
41 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.96 | 1:28.63 | |||||
42 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 43.14 | 1:29.39 | |||||
43 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 43.81 | 1:30.81 | |||||
44 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.23 | 1:31.24 | |||||
45 | Josefine S Jørgensen | 2004 | O.S.L.F. | 41.65 | 1:31.47 | |||||
46 | Mille Marie Ullerup | 2004 | Svømmeklubben Syd | 42.16 | 1:32.12 | |||||
47 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.06 | 1:32.22 | |||||
48 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.64 | 1:32.74 | |||||
49 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 43.95 | 1:32.83 | |||||
50 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.76 | 1:33.08 | |||||
51 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 45.07 | 1:33.59 | |||||
52 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 43.76 | 1:33.71 | |||||
53 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 44.46 | 1:34.26 | |||||
54 | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | 45.42 | 1:34.42 | |||||
55 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 47.71 | 1:34.60 | |||||
56 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.28 | 1:34.73 | |||||
57 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.03 | 1:34.86 | |||||
58 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.49 | 1:34.93 | |||||
59 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.31 | 1:35.03 | |||||
60 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 43.12 | 1:35.23 | |||||
61 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.74 | 1:35.55 | |||||
62 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.89 | 1:36.26 | |||||
63 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 47.46 | 1:37.12 | |||||
64 | Line Tångberg | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.40 | 1:37.63 | |||||
65 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 48.02 | 1:37.96 | |||||
66 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 46.92 | 1:38.02 | |||||
67 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.87 | 1:38.20 | |||||
68 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 45.72 | 1:38.87 | |||||
69 | Maja Raalund | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 46.43 | 1:39.29 | |||||
70 | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.63 | 1:39.52 | |||||
71 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 48.80 | 1:39.81 | |||||
72 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 46.40 | 1:41.00 | |||||
73 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.37 | 1:42.87 | |||||
74 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 51.14 | 1:43.41 | |||||
75 | Cecilie Terp | 2005 | Odense Svømme Klub | 49.34 | 1:43.57 | |||||
76 | Cecilie Drud Astrup | 2005 | O.S.L.F. | 49.60 | 1:43.94 | |||||
77 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.74 | 1:43.98 | |||||
78 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 52.22 | 1:44.11 | |||||
79 | Isabella Hejlesen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.85 | 1:44.83 | |||||
80 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.22 | 1:46.03 | |||||
81 | Matilde Baraviec | 2006 | Odense Svømme Klub | 54.17 | 1:46.68 | |||||
82 | Josephine Larsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 53.72 | 1:47.76 | |||||
83 | Frederikke Steffensen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 53.37 | 1:48.04 | |||||
84 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.55 | 1:48.58 | |||||
85 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.71 | 1:48.75 | |||||
86 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.55 | 1:50.36 | |||||
87 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.76 | 1:52.64 | |||||
88 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 53.30 | 1:54.66 | |||||
89 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.83 | 1:56.88 | |||||
90 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 57.43 | 1:57.59 | |||||
91 | Amalie K. Nielsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 54.08 | 1:57.73 | |||||
92 | Julija Bliucukis | 2006 | Odense Svømme Klub | 58.59 | 2:00.18 | |||||
93 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 58.81 | 2:01.98 | |||||
94 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 53.00 | 2:02.06 | |||||
95 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 56.74 | 2:03.43 | |||||
- | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | 2 flyspark v/50m | |||||
- | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | DSQ | Afsl. på mave v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:09 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 27.07 | 57.86 | |||||
2 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 28.09 | 1:00.46 | |||||
3 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.22 | 1:00.49 | |||||
4 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 29.38 | 1:03.26 | |||||
5 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.21 | 1:03.71 | |||||
6 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 28.83 | 1:04.08 | |||||
7 | Marvin Kollrich | 1998 | Psv Schwerin | 30.37 | 1:06.02 | |||||
8 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.45 | 1:06.90 | |||||
9 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 31.31 | 1:07.20 | |||||
10 | Steffen Deutsch | 1998 | Psv Schwerin | 31.30 | 1:09.43 | |||||
- | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Magnus Lundgren | 1996 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.51 | 1:00.12 | |||||
2 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 28.71 | 1:01.26 | |||||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.44 | 1:01.72 | |||||
4 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.90 | 1:03.41 | |||||
5 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.53 | 1:03.65 | |||||
6 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.67 | 1:04.28 | |||||
7 | Tim Krüger | 2000 | Psv Schwerin | 30.44 | 1:05.04 | |||||
8 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 30.71 | 1:05.88 | |||||
9 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 29.78 | 1:06.06 | |||||
10 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 29.86 | 1:06.47 | |||||
11 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.59 | 1:06.80 | |||||
12 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.58 | 1:06.91 | |||||
13 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 31.47 | 1:07.45 | |||||
14 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.54 | 1:08.16 | |||||
15 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.92 | 1:09.45 | |||||
16 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 30.97 | 1:09.52 | |||||
17 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.48 | 1:09.91 | |||||
18 | Luke Töpfer | 1999 | Psv Schwerin | 32.97 | 1:10.48 | |||||
19 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 33.28 | 1:10.63 | |||||
20 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.27 | 1:11.22 | |||||
21 | Mathias Persson | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.77 | 1:12.39 | |||||
22 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 34.02 | 1:12.76 | |||||
23 | Emil Mosegaard | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.56 | 1:12.94 | |||||
24 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 34.38 | 1:14.84 | |||||
25 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 34.64 | 1:14.87 | |||||
26 | Colins Anthony George | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 37.53 | 1:18.75 | |||||
27 | Lucas Leal | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.28 | 1:42.06 | |||||
- | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.87 | 1:03.62 | |||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 30.41 | 1:04.77 | |||||
3 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.80 | 1:04.92 | |||||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.69 | 1:06.51 | |||||
5 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 31.79 | 1:10.55 | |||||
6 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 32.95 | 1:10.63 | |||||
7 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.17 | 1:10.90 | |||||
8 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 32.58 | 1:12.23 | |||||
9 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.07 | 1:12.35 | |||||
10 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.60 | 1:13.14 | |||||
11 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 34.70 | 1:13.21 | |||||
12 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.63 | 1:14.24 | |||||
13 | Mark Kuhlmann | 2003 | Psv Schwerin | 34.78 | 1:15.20 | |||||
14 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 35.99 | 1:15.22 | |||||
15 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 35.66 | 1:16.37 | |||||
16 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 36.27 | 1:16.39 | |||||
17 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 35.08 | 1:16.40 | |||||
18 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.52 | 1:16.42 | |||||
19 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 34.98 | 1:17.73 | |||||
20 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.76 | 1:18.04 | |||||
21 | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | 38.66 | 1:18.98 | |||||
22 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 36.11 | 1:19.84 | |||||
23 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.13 | 1:20.69 | |||||
24 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 38.67 | 1:21.60 | |||||
25 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.52 | 1:21.70 | |||||
25 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 35.99 | 1:21.70 | |||||
27 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 37.97 | 1:23.50 | |||||
28 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 38.36 | 1:25.28 | |||||
29 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 42.93 | 1:26.82 | |||||
30 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.33 | 1:27.00 | |||||
31 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 40.51 | 1:27.07 | |||||
32 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 39.72 | 1:27.40 | |||||
33 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 37.69 | 1:27.53 | |||||
34 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.12 | 1:28.92 | |||||
35 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 41.37 | 1:29.05 | |||||
36 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.13 | 1:30.21 | |||||
37 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 41.64 | 1:30.47 | |||||
38 | Anton Ritter | 2005 | Psv Schwerin | 43.78 | 1:30.58 | |||||
39 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.74 | 1:30.70 | |||||
39 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.27 | 1:30.70 | |||||
41 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | Odense Svømme Klub | 43.75 | 1:30.85 | |||||
42 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.74 | 1:30.89 | |||||
43 | Lasse Rohrbeck | 2005 | Psv Schwerin | 42.38 | 1:31.52 | |||||
44 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 40.65 | 1:31.63 | |||||
45 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.38 | 1:32.23 | |||||
46 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.62 | 1:32.43 | |||||
47 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.82 | 1:32.53 | |||||
48 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.00 | 1:32.98 | |||||
49 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:34.36 | ||||||
50 | Theo Jäck | 2005 | Psv Schwerin | 45.35 | 1:34.38 | |||||
51 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 44.37 | 1:36.94 | |||||
52 | Noah Olsson | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.02 | 1:37.38 | |||||
53 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.71 | 1:37.39 | |||||
54 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.99 | 1:37.40 | |||||
55 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.99 | 1:38.50 | |||||
56 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 44.34 | 1:38.68 | |||||
57 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 48.58 | 1:42.20 | |||||
58 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 49.33 | 1:42.23 | |||||
59 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 48.85 | 1:42.44 | |||||
60 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 47.98 | 1:43.00 | |||||
61 | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 51.10 | 1:44.58 | |||||
62 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 50.75 | 1:44.96 | |||||
63 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.63 | 1:46.99 | |||||
64 | Anders Fredslund-Andersen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 52.17 | 1:49.09 | |||||
65 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 48.25 | 1:49.30 | |||||
66 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 51.97 | 1:50.56 | |||||
67 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 54.27 | 1:51.99 | |||||
68 | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | 55.09 | 2:01.53 | |||||
- | August B Bjerregaard | 2003 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Jeppe Kristian Lund Larse | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nikolaj Li Nissen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Udsvøm mave v/25m | |||||
- | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | ESB efter 75m | |||||
- | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | DSQ | Crawlben v/start | |||||
- | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | DSQ | Ingen ber. v/afslut | |||||
- | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | DSQ | Afslutn. mave v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:09 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.19 | 1:17.87 | 1:59.27 | 2:41.11 | |||
2 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.54 | 1:18.71 | 2:00.85 | 2:42.46 | |||
3 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.25 | 1:20.62 | 2:03.17 | 2:46.87 | |||
4 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.76 | 1:23.16 | 2:08.44 | 2:54.42 | |||
5 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 43.19 | 1:32.19 | 2:23.69 | 3:15.39 | |||
6 | Camilla Hansen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 52.20 | 1:52.37 | 2:55.85 | 4:00.67 | |||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.21 | 1:16.54 | 1:58.19 | 2:40.16 | |||
2 | Hannah Rühlke | 2000 | Psv Schwerin | 37.33 | 1:19.24 | 2:02.66 | 2:45.40 | |||
3 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.04 | 1:22.36 | 2:06.22 | 2:50.17 | |||
4 | Friederike Fass | 2002 | Psv Schwerin | 38.65 | 1:22.51 | 2:06.81 | 2:50.57 | |||
5 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 40.59 | 1:24.53 | 2:09.20 | 2:54.39 | |||
6 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.44 | 1:22.11 | 2:07.91 | 2:54.51 | |||
7 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.81 | 1:28.17 | 2:15.12 | 3:01.32 | |||
8 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 42.66 | 1:28.60 | 2:15.14 | 3:01.95 | |||
9 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 41.73 | 1:27.63 | 2:14.73 | 3:02.84 | |||
10 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 42.29 | 1:30.83 | 2:20.10 | 3:08.62 | |||
11 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 41.59 | 1:29.29 | 2:18.99 | 3:08.90 | |||
12 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 43.00 | 1:32.40 | 2:23.58 | 3:14.09 | |||
13 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.57 | 1:38.49 | 2:32.76 | 3:26.94 | |||
- | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | Dobb. flyben v/175m | |||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 39.07 | 1:22.64 | 2:07.73 | 2:50.42 | |||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.45 | 1:21.74 | 2:06.17 | 2:50.96 | |||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.29 | 1:22.76 | 2:08.04 | 2:51.24 | |||
4 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.03 | 1:23.39 | 2:08.06 | 2:51.72 | |||
5 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.97 | 1:26.86 | 2:14.18 | 3:00.50 | |||
6 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 42.27 | 1:28.70 | 2:15.69 | 3:02.12 | |||
7 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.37 | 1:28.32 | 2:16.62 | 3:05.33 | |||
8 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.90 | 1:34.46 | 2:23.69 | 3:11.77 | |||
9 | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | 45.40 | 1:37.07 | 2:29.98 | 3:22.15 | |||
10 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 46.34 | 1:38.78 | 2:33.65 | 3:27.42 | |||
11 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 45.60 | 1:39.32 | 2:34.54 | 3:28.21 | |||
12 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.38 | 1:39.53 | 2:34.29 | 3:28.57 | |||
13 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.72 | 1:45.15 | 2:40.70 | 3:34.53 | |||
14 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.11 | 1:47.44 | 2:43.52 | 3:38.77 | |||
15 | Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 52.33 | 1:51.44 | 2:49.83 | 3:44.47 | |||
16 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 52.37 | 1:50.86 | 2:49.01 | 3:47.36 | |||
17 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 53.87 | 1:52.86 | 2:50.63 | 3:47.49 | |||
18 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.89 | 1:52.71 | 2:52.00 | 3:48.49 | |||
19 | Line Tångberg | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.95 | 1:49.41 | 2:51.76 | 3:52.70 | |||
20 | Josephine Larsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 54.84 | 1:55.52 | 2:56.92 | 3:56.87 | |||
21 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.16 | 1:56.41 | 2:59.35 | 3:59.74 | |||
22 | Frederikke Steffensen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 59.92 | 2:07.57 | 3:12.18 | 4:15.50 | |||
23 | Mejse Jakobsen | 2007 | Haslev Svømmeklub | 1:00.54 | 2:09.46 | 3:19.69 | 4:27.79 | |||
24 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.68 | 2:13.90 | 3:23.63 | 4:32.24 | |||
- | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:28 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.71 | 1:06.24 | 1:40.79 | 2:14.84 | |||
2 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.04 | 1:07.19 | 1:42.60 | 2:17.62 | |||
3 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 30.68 | 1:05.53 | 1:41.72 | 2:19.30 | |||
4 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.81 | 1:19.44 | 2:03.00 | 2:46.86 | |||
5 | Marvin Kollrich | 1998 | Psv Schwerin | 35.42 | 1:18.03 | 2:03.51 | 2:47.11 | |||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 33.58 | 1:10.94 | 1:47.61 | 2:24.69 | |||
2 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 35.81 | 1:14.75 | 1:54.27 | 2:33.50 | |||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.44 | 1:16.89 | 1:58.87 | 2:39.90 | |||
4 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.30 | 1:17.25 | 1:59.06 | 2:41.24 | |||
5 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.01 | 1:20.07 | 2:02.13 | 2:43.58 | |||
6 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.68 | 1:19.69 | 2:02.93 | 2:47.50 | |||
7 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 39.04 | 1:23.95 | 2:09.79 | 2:55.66 | |||
8 | Alexander Kragesand | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.55 | 1:24.20 | 2:10.84 | 2:58.66 | |||
- | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | dobelt flyben 125m | |||||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.35 | 1:14.00 | 1:53.75 | 2:34.30 | |||
2 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.14 | 1:19.17 | 2:02.12 | 2:44.80 | |||
3 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 37.71 | 1:20.37 | 2:03.95 | 2:46.02 | |||
4 | Christer Papenbroock | 2002 | Psv Schwerin | 37.05 | 1:20.12 | 2:05.18 | 2:51.54 | |||
5 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.75 | 1:26.32 | 2:12.71 | 2:58.42 | |||
6 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 41.28 | 1:29.12 | 2:17.38 | 3:03.90 | |||
7 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.27 | 1:36.95 | 2:29.84 | 3:23.39 | |||
8 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 47.02 | 1:40.39 | 2:34.38 | 3:27.56 | |||
9 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 47.72 | 1:41.05 | 2:35.87 | 3:30.20 | |||
10 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.59 | 1:47.83 | 2:46.71 | 3:43.76 | |||
11 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.16 | 1:49.31 | 2:48.80 | 3:45.48 | |||
12 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.33 | 1:53.14 | 2:52.77 | 3:50.21 | |||
13 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 54.93 | 1:56.08 | 2:53.99 | 3:50.26 | |||
14 | Konrad Clausen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 54.09 | 1:53.02 | 2:53.59 | 3:50.50 | |||
15 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 55.29 | 1:56.06 | 2:55.45 | 3:51.90 | |||
16 | Rasmus Mortensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.12 | 1:53.61 | 2:56.99 | 3:54.99 | |||
17 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 57.51 | 2:00.09 | 3:03.14 | 4:06.92 | |||
18 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 55.69 | 2:01.22 | 3:06.33 | 4:10.24 | |||
- | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Nikolaj Nielsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Asynk. ben v/50-75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:09 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 27.07 | ||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 27.11 | ||||||
3 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 27.21 | ||||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | O.S.L.F. | 27.86 | ||||||
5 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 27.87 | ||||||
6 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 28.49 | ||||||
7 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.53 | ||||||
8 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.72 | ||||||
9 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 29.06 | ||||||
10 | Eva Sperlich | 1999 | Psv Schwerin | 29.51 | ||||||
11 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 29.80 | ||||||
12 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 29.91 | ||||||
13 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 32.57 | ||||||
14 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 34.50 | ||||||
15 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.49 | ||||||
16 | Camilla Hansen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.83 | ||||||
- | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.51 | ||||||
2 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.82 | ||||||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.07 | ||||||
4 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.26 | ||||||
5 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.40 | ||||||
6 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.58 | ||||||
7 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 28.73 | ||||||
8 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 28.82 | ||||||
9 | Maike Kozelnik | 2002 | Psv Schwerin | 28.92 | ||||||
10 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.93 | ||||||
11 | Gina Elisa Koop | 2000 | Psv Schwerin | 29.08 | ||||||
12 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.09 | ||||||
13 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.24 | ||||||
14 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.34 | ||||||
15 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.39 | ||||||
16 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.42 | ||||||
17 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.57 | ||||||
18 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 29.59 | ||||||
19 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.65 | ||||||
20 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 29.66 | ||||||
21 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 29.77 | ||||||
22 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.06 | ||||||
23 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.34 | ||||||
24 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.45 | ||||||
25 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 30.46 | ||||||
26 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.49 | ||||||
27 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.53 | ||||||
28 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 30.57 | ||||||
29 | Elisa Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 30.61 | ||||||
30 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 30.65 | ||||||
31 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 30.73 | ||||||
31 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.73 | ||||||
33 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 30.79 | ||||||
34 | Victoria Christoffersen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.85 | ||||||
35 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.90 | ||||||
36 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 30.91 | ||||||
37 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 31.11 | ||||||
38 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.16 | ||||||
39 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.38 | ||||||
40 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 31.41 | ||||||
41 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | Psv Schwerin | 31.54 | ||||||
42 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.56 | ||||||
43 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.71 | ||||||
44 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.78 | ||||||
45 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 31.93 | ||||||
46 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.01 | ||||||
47 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 32.10 | ||||||
48 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.17 | ||||||
49 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.19 | ||||||
50 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.31 | ||||||
51 | Emmely Andersen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.42 | ||||||
52 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.43 | ||||||
53 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 32.48 | ||||||
54 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 32.49 | ||||||
55 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 33.17 | ||||||
56 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 33.24 | ||||||
57 | Line Due Truelsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 34.29 | ||||||
58 | Thomine Maren Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.35 | ||||||
59 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 35.75 | ||||||
60 | Kristine Christensen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.81 | ||||||
61 | Caroline Christensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.03 | ||||||
- | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.72 | ||||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 29.50 | ||||||
3 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 29.63 | ||||||
4 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 29.85 | ||||||
5 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 30.10 | ||||||
5 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 30.10 | ||||||
7 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.25 | ||||||
8 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 30.96 | ||||||
9 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.00 | ||||||
10 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.03 | ||||||
10 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.03 | ||||||
12 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.17 | ||||||
13 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 31.31 | ||||||
14 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.46 | ||||||
15 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 31.72 | ||||||
15 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.72 | ||||||
17 | Eden Sydney Schröder | 2005 | Psv Schwerin | 31.74 | ||||||
18 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 31.75 | ||||||
19 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.03 | ||||||
20 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.05 | ||||||
21 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 32.06 | ||||||
22 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 32.31 | ||||||
23 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.57 | ||||||
24 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.02 | ||||||
25 | Lucca Rademakers | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.10 | ||||||
26 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 33.24 | ||||||
26 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 33.24 | ||||||
28 | Laura Rasmussen | 2004 | Kalundborg SK | 33.40 | ||||||
29 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.43 | ||||||
30 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 33.48 | ||||||
31 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 33.52 | ||||||
31 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 33.52 | ||||||
33 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.55 | ||||||
34 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 33.78 | ||||||
35 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.81 | ||||||
36 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.08 | ||||||
37 | Josefine S Jørgensen | 2004 | O.S.L.F. | 34.28 | ||||||
38 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.39 | ||||||
39 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 34.44 | ||||||
40 | Naja Færgemann | 2006 | Odense Svømme Klub | 34.66 | ||||||
41 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 35.49 | ||||||
42 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.69 | ||||||
43 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 35.70 | ||||||
44 | Maja Raalund | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 35.80 | ||||||
45 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 35.82 | ||||||
46 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.98 | ||||||
47 | Mille Marie Ullerup | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.05 | ||||||
48 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.43 | ||||||
49 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.61 | ||||||
50 | Sveda Naima Grude | 2006 | Psv Schwerin | 36.78 | ||||||
51 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 36.80 | ||||||
52 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.81 | ||||||
53 | Matilde Baraviec | 2006 | Odense Svømme Klub | 36.89 | ||||||
54 | Freya Andreasen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.94 | ||||||
55 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 36.98 | ||||||
56 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 37.04 | ||||||
57 | Sarah Møller Jakobsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 37.13 | ||||||
58 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 37.22 | ||||||
59 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.38 | ||||||
60 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.54 | ||||||
61 | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | 37.60 | ||||||
62 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 37.61 | ||||||
63 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 37.67 | ||||||
64 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 37.79 | ||||||
65 | Isabella Hejlesen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.88 | ||||||
66 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | 37.97 | ||||||
67 | Pernille Goth Pedersen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 38.03 | ||||||
68 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 38.11 | ||||||
69 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.12 | ||||||
70 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 38.19 | ||||||
71 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 38.41 | ||||||
72 | Lea Tångberg | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.59 | ||||||
73 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.68 | ||||||
74 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.73 | ||||||
75 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 38.86 | ||||||
76 | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.96 | ||||||
77 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.06 | ||||||
78 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.77 | ||||||
79 | Emilia Sjursen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 39.87 | ||||||
80 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 40.22 | ||||||
81 | Katrine R. K. Hansen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | 40.28 | ||||||
82 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 40.30 | ||||||
83 | Emilie Larsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 40.99 | ||||||
84 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 41.04 | ||||||
85 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.17 | ||||||
86 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.85 | ||||||
87 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.99 | ||||||
88 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 42.25 | ||||||
89 | Josefine von Bülow | 2005 | Kalundborg SK | 42.43 | ||||||
90 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.13 | ||||||
91 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 43.36 | ||||||
92 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 43.42 | ||||||
93 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.45 | ||||||
94 | Victoria Dinesen | 2006 | Næstved IF | 44.36 | ||||||
95 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.19 | ||||||
96 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 45.91 | ||||||
97 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.99 | ||||||
98 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 46.29 | ||||||
99 | Melanie Person | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 46.30 | ||||||
100 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 46.50 | ||||||
101 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 47.10 | ||||||
102 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 47.21 | ||||||
103 | Isabella Holme Bjerborg | 2003 | Kalundborg SK | 47.28 | ||||||
104 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.83 | ||||||
105 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.39 | ||||||
106 | Dzejla Alibasic | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 48.47 | ||||||
107 | Naja Møller Danielsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 48.50 | ||||||
108 | Izabella Schouw Bast | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.78 | ||||||
109 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 49.01 | ||||||
110 | Freja Millie | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.64 | ||||||
111 | Selma Frederiksen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.53 | ||||||
112 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.70 | ||||||
113 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 54.93 | ||||||
114 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 58.12 | ||||||
- | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Josefine Larsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Ditte Bønnebæk | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 23.76 | ||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 24.17 | ||||||
3 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.58 | ||||||
4 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.69 | ||||||
5 | Jacob Holst | 1991 | Køge Svømmeklub | 24.93 | ||||||
6 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 25.08 | ||||||
7 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.43 | ||||||
8 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.64 | ||||||
9 | Nicolai Degn Andersen | 1990 | Odense Svømme Klub | 25.99 | ||||||
10 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.26 | ||||||
11 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.47 | ||||||
12 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 26.62 | ||||||
13 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.02 | ||||||
14 | Steffen Deutsch | 1998 | Psv Schwerin | 27.06 | ||||||
15 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 27.91 | ||||||
16 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 29.88 | ||||||
- | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Magnus Lundgren | 1996 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 24.40 | ||||||
2 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 24.52 | ||||||
3 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 24.72 | ||||||
4 | Till Otto Göttmann | 2000 | Psv Schwerin | 24.89 | ||||||
5 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | O.S.L.F. | 25.42 | ||||||
6 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.46 | ||||||
7 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 25.48 | ||||||
8 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.53 | ||||||
9 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.72 | ||||||
10 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 25.84 | ||||||
11 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.99 | ||||||
12 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 26.07 | ||||||
13 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.09 | ||||||
14 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.10 | ||||||
15 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 26.11 | ||||||
16 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.20 | ||||||
17 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.30 | ||||||
18 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 26.40 | ||||||
19 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.41 | ||||||
19 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.41 | ||||||
21 | Ian Romberg | 2001 | Psv Schwerin | 26.63 | ||||||
22 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 26.65 | ||||||
23 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.99 | ||||||
24 | Luke Töpfer | 1999 | Psv Schwerin | 27.14 | ||||||
25 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 27.19 | ||||||
26 | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 27.23 | ||||||
27 | Illya Ponomarov | 2000 | Psv Schwerin | 27.24 | ||||||
28 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 27.25 | ||||||
29 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.27 | ||||||
30 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 27.28 | ||||||
31 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.46 | ||||||
32 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 27.53 | ||||||
33 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 27.70 | ||||||
34 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 27.75 | ||||||
35 | Mathias Persson | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.87 | ||||||
36 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.00 | ||||||
37 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 28.14 | ||||||
38 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.31 | ||||||
39 | Emil Mosegaard | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 28.41 | ||||||
40 | Alexander Kragesand | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.34 | ||||||
41 | Colins Anthony George | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.40 | ||||||
42 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 30.91 | ||||||
43 | Lucas Leal | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.05 | ||||||
- | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 25.89 | ||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.07 | ||||||
3 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 26.84 | ||||||
4 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 27.08 | ||||||
5 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.55 | ||||||
6 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 27.90 | ||||||
7 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.39 | ||||||
8 | Marc Amon Göttmann | 2003 | Psv Schwerin | 28.45 | ||||||
9 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 28.77 | ||||||
10 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 28.94 | ||||||
11 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 28.96 | ||||||
12 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 29.21 | ||||||
13 | Mark Kuhlmann | 2003 | Psv Schwerin | 29.28 | ||||||
14 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 29.32 | ||||||
15 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 29.34 | ||||||
16 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 29.39 | ||||||
17 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.40 | ||||||
18 | Adrian Paschke | 2003 | Psv Schwerin | 29.46 | ||||||
19 | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | 29.99 | ||||||
20 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.15 | ||||||
21 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.16 | ||||||
22 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.17 | ||||||
23 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 30.48 | ||||||
24 | Aaron Leupold | 2005 | Psv Schwerin | 30.51 | ||||||
25 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 30.73 | ||||||
26 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.05 | ||||||
26 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 31.05 | ||||||
28 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 31.11 | ||||||
29 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.16 | ||||||
30 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 31.69 | ||||||
31 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 31.71 | ||||||
32 | Lucas Bülow Møller | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.89 | ||||||
33 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 31.92 | ||||||
34 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 32.08 | ||||||
35 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 32.71 | ||||||
36 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 32.79 | ||||||
37 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.96 | ||||||
37 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.96 | ||||||
39 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 33.02 | ||||||
40 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 33.35 | ||||||
41 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 33.56 | ||||||
42 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 33.87 | ||||||
43 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.97 | ||||||
44 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 34.55 | ||||||
45 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.86 | ||||||
46 | Lasse Rohrbeck | 2005 | Psv Schwerin | 35.16 | ||||||
47 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 35.31 | ||||||
48 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | Odense Svømme Klub | 35.33 | ||||||
49 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.34 | ||||||
50 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.37 | ||||||
51 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.49 | ||||||
52 | Noah Olsson | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.92 | ||||||
53 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 36.07 | ||||||
54 | Rasmus Mortensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.13 | ||||||
55 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 36.32 | ||||||
56 | Marc Oliver Prittwitz | 2003 | Svømmeklubben Syd | 36.62 | ||||||
57 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 37.10 | ||||||
58 | William Marcher | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.80 | ||||||
59 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 37.96 | ||||||
60 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.09 | ||||||
61 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 38.18 | ||||||
62 | Anton Ritter | 2005 | Psv Schwerin | 38.36 | ||||||
63 | Valdemar Stahl | 2004 | Odense Svømme Klub | 38.86 | ||||||
64 | Hjalte Møller | 2007 | Haslev Svømmeklub | 39.26 | ||||||
65 | Frej Zachariasen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.29 | ||||||
66 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 39.84 | ||||||
67 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 40.54 | ||||||
68 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.68 | ||||||
69 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 40.92 | ||||||
70 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.02 | ||||||
71 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.07 | ||||||
72 | Thor Tørngren | 2006 | Haslev Svømmeklub | 41.10 | ||||||
73 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.15 | ||||||
74 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 42.31 | ||||||
75 | Nikolaj Nielsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 43.52 | ||||||
76 | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | 44.82 | ||||||
77 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 47.11 | ||||||
78 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 47.44 | ||||||
79 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 49.11 | ||||||
80 | Sofus Rasmussen | 2008 | Kalundborg SK | 52.56 | ||||||
81 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 53.03 | ||||||
82 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 1:04.66 | ||||||
- | Jeppe Kristian Lund Larse | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johannes Forsbæk | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Nicolai H. Henriksen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nikolaj Li Nissen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Oliver Sørensen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Trækker sig i baneto | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:46 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Senior 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:01.08 | ||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Elina Lynge Wagner | 1996 | 33.59 | 1:04.98 | |||||||
Camilla Dufour | 1996 | 28.97 | 1:33.95 | |||||||
Amanda Duus | 2000 | 27.13 | 2:01.08 | |||||||
2 | Sto Damer Hold 1 | 1996 | Swim Team Odense | 2:01.31 | ||||||
Gry Floor | 2000 | 33.66 | 33.66 | |||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 31.38 | 1:05.04 | |||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 29.58 | 1:34.62 | |||||||
Camilla Rask | 1999 | 26.69 | 2:01.31 | |||||||
3 | Triton Junior | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.48 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 30.52 | 30.52 | |||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 34.31 | 1:04.83 | |||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 31.00 | 1:35.83 | |||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 27.65 | 2:03.48 | |||||||
4 | Køge Damer 1 | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:05.67 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 33.65 | 33.65 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 34.69 | 1:08.34 | |||||||
Christina Munkholm | 1996 | 28.68 | 1:37.02 | |||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 28.65 | 2:05.67 | |||||||
5 | Psv Schwerin 1 | 0 | Psv Schwerin | 2:06.06 | ||||||
Gina Elisa Koop | 2000 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Friederike Fass | 2002 | 35.10 | 1:06.22 | |||||||
Hannah Rühlke | 2000 | 31.27 | 1:37.49 | |||||||
Eva Sperlich | 1999 | 28.57 | 2:06.06 | |||||||
6 | Triton Senior 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:07.13 | ||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 32.60 | 32.60 | |||||||
Sofie Strandby | 1999 | 34.85 | 1:07.45 | |||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 31.32 | 1:38.77 | |||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 28.36 | 2:07.13 | |||||||
7 | Stv Piger 1 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:08.91 | ||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 34.48 | 1:09.09 | |||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 31.44 | 1:40.53 | |||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 28.38 | 2:08.91 | |||||||
8 | Lf Piger 1 :-) | 0 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:09.31 | ||||||
0 | 31.85 | 31.85 | ||||||||
0 | 36.97 | 1:08.82 | ||||||||
0 | 30.57 | 1:39.39 | ||||||||
0 | 29.92 | 2:09.31 | ||||||||
9 | Hg Piger 1 | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:09.72 | ||||||
Emilia Lønborg | 2002 | 33.37 | 33.37 | |||||||
Emma Bruhn | 2002 | 35.08 | 1:08.45 | |||||||
Anika Bryde | 2000 | 33.05 | 1:41.50 | |||||||
Amalie W. Olsen | 2001 | 28.22 | 2:09.72 | |||||||
10 | Kalundborg Piger Piger 1 | 1998 | Kalundborg SK | 2:10.49 | ||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 36.25 | 1:10.07 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 30.87 | 1:40.94 | |||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 29.55 | 2:10.49 | |||||||
11 | Køge Damer 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:14.53 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 1:09.38 | 1:43.96 | |||||||
Karoline Kjær | 2000 | |||||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 2:14.53 | 2:14.53 | |||||||
12 | Triton Årgang 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.03 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 35.90 | 35.90 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 37.42 | 1:13.32 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 31.74 | 1:45.06 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 30.97 | 2:16.03 | |||||||
13 | Ringsted 1 Damer | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:16.06 | ||||||
Karla Sejling | 2001 | 36.12 | 36.12 | |||||||
Jasmin Larsen | 2002 | 40.35 | 1:16.47 | |||||||
Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 30.38 | 1:46.85 | |||||||
Maria Andersen | 2002 | 29.21 | 2:16.06 | |||||||
14 | Psv Schwerin 2 | 0 | Psv Schwerin | 2:16.79 | ||||||
Charlotte-Christin Sander | 2001 | 34.35 | 34.35 | |||||||
Amelie Ritter | 2003 | 40.78 | 1:15.13 | |||||||
Elisa Stegemann | 2002 | 32.70 | 1:47.83 | |||||||
Maike Kozelnik | 2002 | 28.96 | 2:16.79 | |||||||
15 | Flying Ducks 1 Hold 2 | 0 | Swim Team Odense | 2:17.16 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Malea Benediktson | 2001 | 39.87 | 1:15.22 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 33.21 | 1:48.43 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 28.73 | 2:17.16 | |||||||
16 | Haslev Pige Medley 1 | 0 | Haslev Svømmeklub | 2:17.72 | ||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 41.06 | 1:14.24 | |||||||
Nicole Jensen | 1996 | 31.45 | 1:45.69 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 32.03 | 2:17.72 | |||||||
17 | Køge Damer 3 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:20.38 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 38.32 | 38.32 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 37.32 | 1:15.64 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 33.47 | 1:49.11 | |||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 31.27 | 2:20.38 | |||||||
18 | Piger 1 Svøm Korsør | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:20.83 | ||||||
Farah Mohamed Nabil | 1999 | 33.61 | 33.61 | |||||||
Maja Wiegaard Hansen | 2002 | 42.22 | 1:15.83 | |||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 34.37 | 1:50.20 | |||||||
Victoria Christoffersen | 2002 | 30.63 | 2:20.83 | |||||||
19 | Næstved Piger 1 | 0 | Næstved IF | 2:21.27 | ||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 35.89 | 35.89 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 38.60 | 1:14.49 | |||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 36.99 | 1:51.48 | |||||||
Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 29.79 | 2:21.27 | |||||||
20 | Flying Ducks 2 Hold 2 | 0 | Swim Team Odense | 2:22.66 | ||||||
Anna Broe | 2002 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 39.68 | 1:13.16 | |||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 35.54 | 1:48.70 | |||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 33.96 | 2:22.66 | |||||||
21 | Ringsted 1 Piger | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 2:25.31 | ||||||
Cathrine Wismann | 2002 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Maria Szokody | 2002 | 43.51 | 1:20.79 | |||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 32.55 | 1:53.34 | |||||||
Sophie Grandjean | 2003 | 31.97 | 2:25.31 | |||||||
22 | Lf Piger 2 :-) | 0 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:27.06 | ||||||
Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 38.12 | 38.12 | |||||||
Celine Nordal Jacobsen | 2001 | 41.07 | 1:19.19 | |||||||
Julie K Madsen | 2001 | 35.71 | 1:54.90 | |||||||
Trine Rübner-Petersen | 1997 | 32.16 | 2:27.06 | |||||||
23 | Psv Schwerin 3 | 0 | Psv Schwerin | 2:30.10 | ||||||
Eden Sydney Schröder | 2005 | 37.69 | 37.69 | |||||||
Hanna Stegemann | 2002 | 39.20 | 1:16.89 | |||||||
Finja Schönerstedt | 2005 | 36.36 | 1:53.25 | |||||||
Sveda Naima Grude | 2006 | 36.85 | 2:30.10 | |||||||
24 | Hg Piger 2 | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:30.70 | ||||||
Emma Bækgaard | 2002 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | 40.52 | 1:14.63 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 41.57 | 1:56.20 | |||||||
Selma Frederiksen | 2008 | 34.50 | 2:30.70 | |||||||
25 | Kalundborg Piger 2 | 2002 | Kalundborg SK | 2:31.16 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 38.24 | 38.24 | |||||||
Nicoline Strandberg | 2002 | 44.58 | 1:22.82 | |||||||
Engeline Scheby Petersen | 2002 | 36.46 | 1:59.28 | |||||||
Anna Larsen | 2004 | 31.88 | 2:31.16 | |||||||
26 | Stv Piger 2 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:32.35 | ||||||
Marie Louise B Andersen | 2005 | 41.09 | 41.09 | |||||||
Patricia Andersen | 2002 | 47.22 | 1:28.31 | |||||||
Mathilde Rasmussen | 2002 | 35.33 | 2:03.64 | |||||||
Cæcilie Cantby | 1998 | 28.71 | 2:32.35 | |||||||
27 | Piger 2 Svøm Korsør | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:32.51 | ||||||
Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | 36.89 | 36.89 | |||||||
Kathrine Jensen-Mattebjer | 2004 | 47.70 | 1:24.59 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 34.30 | 1:58.89 | |||||||
Lucca Rademakers | 2004 | 33.62 | 2:32.51 | |||||||
28 | Hg Piger 3 | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:34.03 | ||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 45.36 | 45.36 | |||||||
Natalie Vaabengaard | 2002 | 40.97 | 1:26.33 | |||||||
Nicole Vaabengaard | 2002 | 34.54 | 2:00.87 | |||||||
Ida Bruhn | 2004 | 33.16 | 2:34.03 | |||||||
29 | Triton Årgang 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.23 | ||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 37.67 | 37.67 | |||||||
Liv Salhauge | 2005 | 47.64 | 1:25.31 | |||||||
Anna Leopold Brandt | 2004 | 35.63 | 2:00.94 | |||||||
Sophie Lærke Sandell | 2005 | 33.29 | 2:34.23 | |||||||
30 | Køge 1 Piger Årg. 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:37.93 | ||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 41.36 | 41.36 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 46.18 | 1:27.54 | |||||||
Charlotte Wium | 2006 | 38.57 | 2:06.11 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 31.82 | 2:37.93 | |||||||
31 | Næstved Piger 2 | 0 | Næstved IF | 2:38.11 | ||||||
Freja Zerbst Hansen | 2001 | 36.94 | 36.94 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 43.14 | 1:20.08 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 42.35 | 2:02.43 | |||||||
Thea Torndal Jensen | 2004 | 35.68 | 2:38.11 | |||||||
32 | Haslev Pige Medley 2 | 0 | Haslev Svømmeklub | 2:38.93 | ||||||
Emmely Andersen | 2001 | 40.74 | 40.74 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 44.22 | 1:24.96 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 38.89 | 2:03.85 | |||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 35.08 | 2:38.93 | |||||||
33 | Sto Piger 1 Hold 3 | 2003 | Swim Team Odense | 2:42.01 | ||||||
Kaya Yang Eisensee | 2004 | 39.05 | 39.05 | |||||||
Josefine S Jørgensen | 2004 | 50.53 | 1:29.58 | |||||||
Naja Færgemann | 2006 | 39.59 | 2:09.17 | |||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 32.84 | 2:42.01 | |||||||
34 | Haslev Pige Medley 3 | 0 | Haslev Svømmeklub | 2:52.39 | ||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | 44.02 | 44.02 | |||||||
Nicoline Hansen | 2004 | 50.91 | 1:34.93 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 39.92 | 2:14.85 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 37.54 | 2:52.39 | |||||||
35 | Stv Piger 4 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:52.55 | ||||||
Ditte Bønnebæk | 2003 | 42.68 | 42.68 | |||||||
Kristine Christensen | 2002 | 47.00 | 1:29.68 | |||||||
Josefine Ruhwald Ibsen | 2001 | 47.97 | 2:17.65 | |||||||
Thomine Maren Hansen | 2001 | 34.90 | 2:52.55 | |||||||
36 | Ringsted Piger 2 | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:52.73 | ||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 43.88 | 43.88 | |||||||
Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 43.79 | 1:27.67 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 44.39 | 2:12.06 | |||||||
Frederikke Steffensen | 2005 | 40.67 | 2:52.73 | |||||||
37 | Ringsted 3 Piger | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 2:57.50 | ||||||
Helene Thielsen | 2004 | 45.51 | 45.51 | |||||||
Emma M. Andersen | 2003 | 44.52 | 1:30.03 | |||||||
Malene Reynolds | 2005 | 46.38 | 2:16.41 | |||||||
Linnea Worm Thomsen | 2005 | 41.09 | 2:57.50 | |||||||
38 | Køge 2 Piger Årg 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 3:05.64 | ||||||
Sophia Christensen | 2003 | 39.66 | 39.66 | |||||||
Silje Kjærsgaard | 2005 | 52.09 | 1:31.75 | |||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 55.99 | 2:27.74 | |||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 37.90 | 3:05.64 | |||||||
39 | Sto Piger 2 Hold 3 | 2003 | Swim Team Odense | 3:09.06 | ||||||
Cecilie Terp | 2005 | 46.31 | 46.31 | |||||||
Julija Bliucukis | 2006 | 59.68 | 1:45.99 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 42.79 | 2:28.78 | |||||||
Matilde Baraviec | 2006 | 40.28 | 3:09.06 | |||||||
40 | Piger 3 Svøm Korsør | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 3:10.23 | ||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 45.52 | 45.52 | |||||||
Camilla Hansen | 1997 | 51.90 | 1:37.42 | |||||||
Josephine Larsen | 2004 | 54.96 | 2:32.38 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 37.85 | 3:10.23 | |||||||
41 | Haslev Pige Medley 4 | 0 | Haslev Svømmeklub | 3:16.62 | ||||||
Nanna Lauritsen | 2004 | 47.08 | 47.08 | |||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 1:51.08 | 2:38.16 | |||||||
Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | 38.46 | 3:16.62 | |||||||
Freya Andreasen | 2004 | 3:16.62 | ||||||||
- | Stv Piger 5 | 0 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Stv Piger 6 | 0 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | |||||||||
Malou Carlsen | 2000 | |||||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | |||||||||
Julie Bruun Jørgensen | 2003 | DNS | ||||||||
- | Stv Piger 7 | 0 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Stv Piger 3 | 0 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Over 15 m mærket | |||||
Tilde-Sofie Qwist | 2005 | 45.34 | 45.34 | |||||||
Sigrid B. Kristensen | 2004 | 1:00.63 | 1:45.97 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:46 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Senior 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:44.65 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 27.70 | 27.70 | |||||||
Frans Johannessen | 1992 | 28.22 | 55.92 | |||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 25.08 | 1:21.00 | |||||||
Tobias Andersen | 1998 | 23.65 | 1:44.65 | |||||||
2 | Ringsted Drenge 1 | 0 | Ringsted Svømme Klub | 1:45.71 | ||||||
Gustav Friberg | 1997 | 26.06 | 26.06 | |||||||
Claus Hansen | 1995 | 30.06 | 56.12 | |||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 25.38 | 1:21.50 | |||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 24.21 | 1:45.71 | |||||||
3 | Køge Herrer 1 | 1900 | Køge Svømmeklub | 1:51.90 | ||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Viktor Christensen | 1995 | 28.15 | 59.85 | |||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 27.47 | 1:27.32 | |||||||
Jacob Holst | 1991 | 24.58 | 1:51.90 | |||||||
4 | Triton Junior | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:52.18 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 28.65 | 28.65 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 31.02 | 59.67 | |||||||
Johan Joensen | 2000 | 27.27 | 1:26.94 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 25.24 | 1:52.18 | |||||||
5 | Triton Senior 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:52.36 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 28.53 | 28.53 | |||||||
Mads Rishøj | 1999 | 31.82 | 1:00.35 | |||||||
Johan Müller | 1998 | 26.24 | 1:26.59 | |||||||
Marius Møldrup | 1999 | 25.77 | 1:52.36 | |||||||
6 | Hg Drenge 1 | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:52.94 | ||||||
Filip Bækgaard | 2000 | 27.97 | 27.97 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 30.34 | 58.31 | |||||||
Karl Bryde | 2000 | 28.43 | 1:26.74 | |||||||
Mads Lünell Bruhn | 1998 | 26.20 | 1:52.94 | |||||||
7 | Sto Herrer Hold 1 | 1996 | Swim Team Odense | 1:53.03 | ||||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 29.65 | 29.65 | |||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 31.20 | 1:00.85 | |||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 28.33 | 1:29.18 | |||||||
Andreas Bui | 2000 | 23.85 | 1:53.03 | |||||||
8 | Kalundborg Drenge 1 | 1997 | Kalundborg SK | 1:54.69 | ||||||
Mads Witthøft | 2000 | 29.74 | 29.74 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 30.52 | 1:00.26 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 27.39 | 1:27.65 | |||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 27.04 | 1:54.69 | |||||||
9 | Lf Drenge 1 :-) | 0 | Startfællesskabet LF-SWIM | 1:55.77 | ||||||
Magnus Madsen | 2000 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Marius Rasmussen | 1999 | 32.89 | 1:03.20 | |||||||
Sebastian Jensen | 2001 | 27.95 | 1:31.15 | |||||||
Jens Saugmann | 1996 | 24.62 | 1:55.77 | |||||||
10 | Trænerholdkap | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:55.80 | ||||||
Gudmundur Hafthorsson | 1980 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Nicolai Degn Andersen | 1990 | 30.69 | 1:01.90 | |||||||
Jakob Rasmussen | 1992 | 27.31 | 1:29.21 | |||||||
Morten Marstrand | 1982 | 26.59 | 1:55.80 | |||||||
11 | Stv Drenge 1 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 1:56.34 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 29.63 | 29.63 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 32.87 | 1:02.50 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 27.38 | 1:29.88 | |||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 26.46 | 1:56.34 | |||||||
12 | Psv Schwerin 1 | 0 | Psv Schwerin | 1:56.53 | ||||||
Steffen Deutsch | 1998 | 31.97 | 31.97 | |||||||
Tim Krüger | 2000 | 31.56 | 1:03.53 | |||||||
Till Otto Göttmann | 2000 | 26.23 | 1:29.76 | |||||||
Luke Töpfer | 1999 | 26.77 | 1:56.53 | |||||||
13 | Ringsted 2 Drenge | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:57.61 | ||||||
Martin Szokody | 1999 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 32.22 | 1:04.40 | |||||||
Frederik Møller | 2002 | 27.61 | 1:32.01 | |||||||
Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 25.60 | 1:57.61 | |||||||
14 | Køge Herrer 2 | 1900 | Køge Svømmeklub | 1:59.23 | ||||||
Mads Emil Christensen | 1999 | 31.31 | 31.31 | |||||||
Jacob Holm | 2000 | 33.14 | 1:04.45 | |||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 28.35 | 1:32.80 | |||||||
Mert Kaya | 2001 | 26.43 | 1:59.23 | |||||||
15 | Triton Årgang 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:01.71 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 32.03 | 1:05.01 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 27.86 | 1:32.87 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 28.84 | 2:01.71 | |||||||
16 | Psv Schwerin 2 | 0 | Psv Schwerin | 2:01.87 | ||||||
Marvin Kollrich | 1998 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Christer Papenbroock | 2002 | 35.67 | 1:06.88 | |||||||
Illya Ponomarov | 2000 | 28.47 | 1:35.35 | |||||||
Ian Romberg | 2001 | 26.52 | 2:01.87 | |||||||
17 | Hg Drenge 2 | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:02.55 | ||||||
Mads Christensen | 1997 | 30.33 | 30.33 | |||||||
Nicolai Yung Hansen | 2000 | 34.50 | 1:04.83 | |||||||
Magnus Løhr | 2001 | 29.15 | 1:33.98 | |||||||
Gustav Nissen | 2001 | 28.57 | 2:02.55 | |||||||
18 | Flying Ducks I Hold 2 | 0 | Swim Team Odense | 2:05.39 | ||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 34.75 | 1:07.22 | |||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 32.15 | 1:39.37 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 26.02 | 2:05.39 | |||||||
19 | Stv Drenge 2 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:05.64 | ||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 32.65 | 32.65 | |||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 34.92 | 1:07.57 | |||||||
August Schade Cantby | 2002 | 29.63 | 1:37.20 | |||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 28.44 | 2:05.64 | |||||||
20 | Flying Ducks 2 Hold 2 | 0 | Swim Team Odense | 2:09.47 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 33.80 | 33.80 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 35.01 | 1:08.81 | |||||||
Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 30.56 | 1:39.37 | |||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 30.10 | 2:09.47 | |||||||
21 | Lf Drenge 2 :-) | 0 | Startfællesskabet LF-SWIM | 2:09.52 | ||||||
Ole Hovmand | 2003 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 38.06 | 1:13.45 | |||||||
Erling Johansen | 2000 | 29.56 | 1:43.01 | |||||||
Gustav T Madsen | 2001 | 26.51 | 2:09.52 | |||||||
22 | Køge Herrer 3 | 1900 | Køge Svømmeklub | 2:11.11 | ||||||
0 | 37.47 | 37.47 | ||||||||
0 | 35.38 | 1:12.85 | ||||||||
0 | 28.81 | 1:41.66 | ||||||||
0 | 29.45 | 2:11.11 | ||||||||
23 | Psv Schwerin 3 | 0 | Psv Schwerin | 2:11.69 | ||||||
Karl Becker | 2002 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Mark Kuhlmann | 2003 | 37.30 | 1:10.55 | |||||||
Marc Amon Göttmann | 2003 | 32.24 | 1:42.79 | |||||||
Adrian Paschke | 2003 | 28.90 | 2:11.69 | |||||||
24 | Boys 1 Næstved | 0 | Næstved IF | 2:14.05 | ||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 37.20 | 37.20 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 36.45 | 1:13.65 | |||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 30.34 | 1:43.99 | |||||||
Kristian Mouridsen | 2002 | 30.06 | 2:14.05 | |||||||
25 | Stv Drenge 3 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:17.50 | ||||||
Daniel Mir | 2003 | 38.47 | 38.47 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 34.37 | 1:12.84 | |||||||
Casper Madsen | 2004 | 35.14 | 1:47.98 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 29.52 | 2:17.50 | |||||||
26 | Haslev Drenge Medley 2 | 0 | Haslev Svømmeklub | 2:18.54 | ||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Viktor Eibye | 2001 | 37.01 | 1:09.79 | |||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 40.30 | 1:50.09 | |||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 28.45 | 2:18.54 | |||||||
27 | Drenge 1 Svøm Korsør | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:25.23 | ||||||
Nicolai Quist | 2003 | 40.61 | 40.61 | |||||||
Alexander Kragesand | 1999 | 39.31 | 1:19.92 | |||||||
Emil Mosegaard | 2001 | 30.72 | 1:50.64 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 34.59 | 2:25.23 | |||||||
28 | Triton Årgang 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:33.84 | ||||||
Silas Waterval | 2004 | 39.50 | 39.50 | |||||||
Elias Yldiz | 2005 | 45.20 | 1:24.70 | |||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | 38.73 | 2:03.43 | |||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 30.41 | 2:33.84 | |||||||
29 | Boys 2 Næstved | 0 | Næstved IF | 2:34.63 | ||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 37.84 | 37.84 | |||||||
Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 44.42 | 1:22.26 | |||||||
Mathias Clausen | 2002 | 38.94 | 2:01.20 | |||||||
Nicklas Stæcker | 2003 | 33.43 | 2:34.63 | |||||||
30 | Hg Drenge 3 | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:39.31 | ||||||
Mathias Ankersen | 2004 | 41.03 | 41.03 | |||||||
Alfred Nissen | 2002 | 39.06 | 1:20.09 | |||||||
Marcus Artmann | 2002 | 39.30 | 1:59.39 | |||||||
Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 39.92 | 2:39.31 | |||||||
31 | Køge Drenge Årg 2 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:43.84 | ||||||
Oliver Gadegaard | 2003 | 47.63 | 47.63 | |||||||
Oliver Schultz | 2004 | 44.25 | 1:31.88 | |||||||
Mikkel Roed | 2004 | 36.93 | 2:08.81 | |||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 35.03 | 2:43.84 | |||||||
32 | Ringsted 3 Drenge | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 2:50.98 | ||||||
Jakob Stærmose | 2005 | 49.07 | 49.07 | |||||||
Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 44.46 | 1:33.53 | |||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 41.89 | 2:15.42 | |||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 35.56 | 2:50.98 | |||||||
33 | Kalundborg Drenge 2 | 2004 | Kalundborg SK | 2:51.37 | ||||||
Jonas Rask | 2006 | 50.95 | 50.95 | |||||||
Joachim Mårtensen | 2004 | 42.80 | 1:33.75 | |||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 34.15 | 2:07.90 | |||||||
Noel Gjelstrup | 2004 | 43.47 | 2:51.37 | |||||||
34 | Stv Drenge 4 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 2:57.72 | ||||||
Johannes Tobel Nielsen | 2004 | 46.42 | 46.42 | |||||||
Lucas Bülow Møller | 2003 | |||||||||
Jannik Jørgensen | 2004 | 2:17.00 | 2:17.00 | |||||||
Julius Vadmand | 2005 | 40.72 | 2:57.72 | |||||||
35 | Ringsted 4 Drenge 1 Lh | 0 | Ringsted Svømme Klub | 3:09.14 | ||||||
Jeremy William Millard | 2005 | 44.46 | 44.46 | |||||||
Adam Bugge Frandsen | 2005 | 49.22 | 1:33.68 | |||||||
Victor Hemmingsen | 2006 | 55.52 | 2:29.20 | |||||||
Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 39.94 | 3:09.14 | |||||||
- | Haslev Drenge Medley 1 | 0 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Lf Drenge 3 :-) | 0 | Startfællesskabet LF-SWIM | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Stv Drenge 5 | 0 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Drenge 2 Svøm Korsør | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 48.00 | 48.00 | |||||||
Konrad Clausen | 2005 | 50.57 | 1:38.57 | |||||||
Noah Olsson | 2003 | 48.75 | 2:27.32 | |||||||
- | Haslev Drenge Medley 3 | 0 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 41.53 | 41.53 | |||||||
Hjalte Møller | 2007 | 58.27 | 1:39.80 | |||||||
Albert U. Thystrup | 2003 | 50.92 | 2:30.72 | |||||||
- | Sto Drenge Hold 3 | 2003 | Swim Team Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 45.53 | 45.53 | |||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 51.47 | 1:37.00 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:05 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 25 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | O.S.L.F. | 32.58 | 1:07.54 | 1:42.06 | 2:17.01 | |||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.92 | 1:09.10 | 1:44.72 | 2:20.09 | |||
3 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 36.02 | 1:15.93 | 1:58.01 | 2:40.52 | |||
- | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.75 | 1:10.34 | 1:47.02 | 2:23.11 | |||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 34.53 | 1:10.77 | 1:47.68 | 2:24.04 | |||
3 | Gina Elisa Koop | 2000 | Psv Schwerin | 33.57 | 1:10.31 | 1:48.91 | 2:25.60 | |||
4 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.64 | 1:13.31 | 1:50.23 | 2:26.14 | |||
5 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.66 | 1:13.94 | 1:52.45 | 2:31.46 | |||
6 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.30 | 1:13.25 | 1:52.47 | 2:31.84 | |||
7 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.33 | 1:14.90 | 1:54.47 | 2:33.53 | |||
8 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.89 | 1:16.40 | 1:55.75 | 2:33.85 | |||
9 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 36.65 | 1:16.00 | 1:56.22 | 2:36.39 | |||
9 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.46 | 1:15.03 | 1:55.82 | 2:36.39 | |||
11 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.35 | 1:16.52 | 1:56.41 | 2:36.53 | |||
12 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 37.91 | 1:18.12 | 1:58.36 | 2:38.27 | |||
13 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.73 | 1:17.88 | 1:58.18 | 2:38.29 | |||
14 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | Psv Schwerin | 35.89 | 1:14.92 | 1:56.45 | 2:38.55 | |||
15 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.53 | 1:16.57 | 1:58.03 | 2:39.14 | |||
16 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.46 | 1:17.98 | 1:59.08 | 2:40.88 | |||
17 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.19 | 1:18.70 | 2:00.19 | 2:40.95 | |||
18 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.38 | 1:19.21 | 2:01.70 | 2:41.47 | |||
19 | Maike Kozelnik | 2002 | Psv Schwerin | 35.83 | 1:15.63 | 1:58.44 | 2:42.52 | |||
20 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 36.91 | 1:17.78 | 2:00.84 | 2:42.85 | |||
21 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.75 | 1:19.96 | 2:02.30 | 2:43.75 | |||
22 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 39.09 | 1:20.99 | 2:03.63 | 2:44.69 | |||
23 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 38.04 | 1:19.55 | 2:02.17 | 2:45.06 | |||
24 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 40.21 | 1:21.36 | 2:03.91 | 2:45.64 | |||
25 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 37.95 | 1:20.34 | 2:04.48 | 2:47.85 | |||
26 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 41.06 | 1:25.05 | 2:10.21 | 2:53.98 | |||
27 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 39.96 | 1:22.91 | 2:07.90 | 2:54.03 | |||
28 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 40.43 | 1:25.37 | 2:09.93 | 2:55.21 | |||
- | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | DSQ | ej fort. bev. v/150m | |||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.19 | 1:14.27 | 1:54.97 | 2:34.28 | |||
2 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 35.48 | 1:15.10 | 1:56.40 | 2:36.38 | |||
3 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.18 | 1:13.65 | 1:55.16 | 2:36.42 | |||
4 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.46 | 1:17.11 | 1:58.15 | 2:36.55 | |||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.73 | 1:15.98 | 1:57.41 | 2:38.13 | |||
6 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.58 | 1:17.17 | 1:58.48 | 2:38.81 | |||
7 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 37.34 | 1:18.10 | 1:59.45 | 2:39.67 | |||
8 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 38.03 | 1:19.26 | 2:02.03 | 2:42.56 | |||
9 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 38.89 | 1:19.70 | 2:02.15 | 2:43.18 | |||
10 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.43 | 1:18.11 | 1:59.49 | 2:43.62 | |||
11 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 39.85 | 1:21.99 | 2:04.09 | 2:44.72 | |||
12 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.11 | 1:19.78 | 2:02.70 | 2:45.12 | |||
13 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.92 | 1:22.32 | 2:04.27 | 2:45.21 | |||
14 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 39.68 | 1:21.86 | 2:04.11 | 2:45.33 | |||
15 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.36 | 1:22.34 | 2:05.53 | 2:47.17 | |||
15 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 36.80 | 1:19.24 | 2:03.08 | 2:47.17 | |||
17 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.93 | 1:22.51 | 2:05.44 | 2:47.31 | |||
18 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.44 | 1:21.76 | 2:05.80 | 2:47.40 | |||
19 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.63 | 1:21.46 | 2:05.18 | 2:47.48 | |||
20 | Eden Sydney Schröder | 2005 | Psv Schwerin | 38.71 | 1:22.36 | 2:07.48 | 2:51.01 | |||
21 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 40.74 | 1:24.58 | 2:09.27 | 2:53.01 | |||
22 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.84 | 1:25.70 | 2:10.09 | 2:54.22 | |||
23 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.55 | 1:24.18 | 2:09.41 | 2:54.94 | |||
24 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.94 | 1:30.39 | 2:16.07 | 2:58.41 | |||
25 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.89 | 1:24.90 | 2:12.91 | 3:00.09 | |||
26 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 42.52 | 1:29.28 | 2:16.03 | 3:00.44 | |||
27 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 44.62 | 1:30.98 | 2:17.43 | 3:01.49 | |||
28 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 42.62 | 1:30.07 | 2:18.44 | 3:05.04 | |||
29 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.35 | 1:31.19 | 2:18.78 | 3:05.18 | |||
30 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.10 | 1:33.87 | 2:23.19 | 3:11.05 | |||
31 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 3:15.37 | ||||||
32 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 46.95 | 1:38.73 | 2:29.46 | 3:18.30 | |||
33 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.27 | 1:39.33 | 2:33.07 | 3:23.28 | |||
34 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.21 | 1:43.00 | 2:36.70 | 3:26.37 | |||
35 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 50.01 | 1:43.24 | 2:36.97 | 3:28.13 | |||
36 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 49.75 | 1:44.42 | 2:38.04 | 3:28.68 | |||
- | Pernille Goth Pedersen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Maja Raalund | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | ej fort.bev. v/150m | |||||
- | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ej fort. bev. v/150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 25 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 27.95 | 58.15 | 1:28.86 | 2:00.36 | |||
2 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.75 | 1:01.92 | 1:35.76 | 2:09.98 | |||
3 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.61 | 1:04.87 | 1:38.49 | 2:11.23 | |||
4 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.93 | 1:04.13 | 1:39.70 | 2:16.67 | |||
5 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.92 | 1:10.79 | 1:47.87 | 2:23.53 | |||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.28 | 1:03.58 | 1:36.79 | 2:10.26 | |||
2 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 31.05 | 1:03.79 | 1:37.68 | 2:12.25 | |||
3 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | O.S.L.F. | 32.22 | 1:06.51 | 1:40.18 | 2:13.39 | |||
4 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.29 | 1:05.51 | 1:39.99 | 2:14.13 | |||
5 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.30 | 1:06.65 | 1:41.70 | 2:16.44 | |||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.06 | 1:05.20 | 1:40.99 | 2:17.37 | |||
7 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.46 | 1:07.75 | 1:43.59 | 2:18.14 | |||
8 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.06 | 1:08.17 | 1:44.42 | 2:19.52 | |||
9 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 32.53 | 1:08.17 | 1:43.98 | 2:19.74 | |||
10 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 33.59 | 1:09.29 | 1:46.40 | 2:22.05 | |||
11 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.28 | 1:10.42 | 1:46.82 | 2:22.13 | |||
12 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 33.89 | 1:09.62 | 1:46.01 | 2:22.50 | |||
13 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 33.25 | 1:09.43 | 1:47.00 | 2:24.44 | |||
14 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.58 | 1:10.35 | 1:47.74 | 2:24.54 | |||
15 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.57 | 1:09.56 | 1:47.33 | 2:24.80 | |||
16 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.79 | 1:12.07 | 1:49.00 | 2:25.95 | |||
17 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 35.10 | 1:12.22 | 1:50.02 | 2:27.28 | |||
18 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.29 | 1:12.29 | 1:50.46 | 2:27.87 | |||
19 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.63 | 1:13.73 | 1:52.61 | 2:29.74 | |||
20 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.42 | 1:12.45 | 1:51.53 | 2:30.79 | |||
21 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 34.44 | 1:12.79 | 1:52.35 | 2:31.47 | |||
22 | Luke Töpfer | 1999 | Psv Schwerin | 36.17 | 1:15.59 | 1:58.79 | 2:41.74 | |||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 32.25 | 1:07.38 | 1:44.02 | 2:19.28 | |||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 34.33 | 1:10.30 | 1:46.99 | 2:23.35 | |||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.15 | 1:14.88 | 1:54.27 | 2:32.80 | |||
4 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 35.91 | 1:14.93 | 1:54.94 | 2:34.52 | |||
5 | Karl Becker | 2002 | Psv Schwerin | 37.02 | 1:17.25 | 1:56.77 | 2:36.00 | |||
6 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 36.29 | 1:16.63 | 1:57.91 | 2:36.18 | |||
7 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.07 | 1:16.50 | 1:56.96 | 2:36.78 | |||
8 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 37.33 | 1:18.19 | 1:59.13 | 2:37.74 | |||
9 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.98 | 1:16.89 | 1:57.59 | 2:38.05 | |||
10 | Aaron Leupold | 2005 | Psv Schwerin | 37.67 | 1:18.30 | 2:00.86 | 2:41.96 | |||
11 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.49 | 1:22.23 | 2:03.00 | 2:43.06 | |||
12 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 37.42 | 1:18.20 | 2:01.64 | 2:44.10 | |||
13 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.21 | 1:21.49 | 2:04.94 | 2:46.32 | |||
14 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 41.27 | 1:24.55 | 2:07.39 | 2:46.81 | |||
15 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 38.90 | 1:21.26 | 2:05.06 | 2:47.20 | |||
16 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.34 | 1:23.30 | 2:07.06 | 2:48.63 | |||
17 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.26 | 1:24.51 | 2:07.04 | 2:48.95 | |||
18 | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | 40.56 | 1:24.83 | 2:09.29 | 2:51.24 | |||
19 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.74 | 1:24.16 | 2:09.00 | 2:53.40 | |||
20 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.07 | 1:28.76 | 2:15.31 | 2:59.80 | |||
21 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.66 | 1:30.86 | 2:16.86 | 3:01.14 | |||
22 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 41.45 | 3:02.22 | 3:02.22 | ||||
23 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 43.43 | 1:29.77 | 2:17.37 | 3:03.80 | |||
24 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 43.83 | 1:31.62 | 2:20.01 | 3:04.91 | |||
25 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 42.82 | 1:30.89 | 2:19.57 | 3:06.93 | |||
26 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | Odense Svømme Klub | 45.35 | 1:34.28 | 2:24.07 | 3:11.85 | |||
27 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.25 | 1:36.43 | 2:26.43 | 3:14.54 | |||
28 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.73 | 1:37.36 | 2:30.85 | 3:21.04 | |||
29 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.06 | 1:44.29 | 2:37.62 | 3:28.02 | |||
30 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 50.49 | 1:43.54 | 2:38.41 | 3:28.88 | |||
- | Victor Compen | 2003 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lasse Rohrbeck | 2005 | Psv Schwerin | DSQ | ej fort. bev. v/50 m | |||||
- | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | ej fortsat bev. v/17 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 25 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 28.85 | ||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.44 | ||||||
3 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 29.46 | ||||||
4 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.35 | ||||||
5 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 30.39 | ||||||
6 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.44 | ||||||
7 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.76 | ||||||
8 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 31.68 | ||||||
9 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.74 | ||||||
10 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 32.09 | ||||||
11 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 32.37 | ||||||
12 | Eva Sperlich | 1999 | Psv Schwerin | 32.93 | ||||||
13 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 34.36 | ||||||
14 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 39.80 | ||||||
- | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 29.81 | ||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.87 | ||||||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.07 | ||||||
4 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 31.28 | ||||||
5 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.32 | ||||||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.46 | ||||||
7 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 31.51 | ||||||
8 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.75 | ||||||
9 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.84 | ||||||
10 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.18 | ||||||
11 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.19 | ||||||
12 | Elisa Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 32.31 | ||||||
13 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.50 | ||||||
14 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.54 | ||||||
15 | Hanna Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 32.74 | ||||||
16 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.81 | ||||||
17 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.93 | ||||||
18 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.98 | ||||||
19 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 33.33 | ||||||
20 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.40 | ||||||
21 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 33.56 | ||||||
22 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.36 | ||||||
23 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.39 | ||||||
24 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 34.68 | ||||||
25 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.89 | ||||||
26 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 35.19 | ||||||
27 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 36.12 | ||||||
28 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.30 | ||||||
29 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 36.45 | ||||||
30 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.23 | ||||||
31 | Emmely Andersen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 39.02 | ||||||
32 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 39.72 | ||||||
33 | Line Due Truelsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 42.13 | ||||||
34 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 42.77 | ||||||
- | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 31.48 | ||||||
2 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 32.40 | ||||||
3 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 32.86 | ||||||
4 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.60 | ||||||
5 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 34.05 | ||||||
6 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 34.44 | ||||||
7 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 34.54 | ||||||
8 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 35.01 | ||||||
9 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 35.08 | ||||||
9 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 35.08 | ||||||
11 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.42 | ||||||
12 | Finja Schönerstedt | 2005 | Psv Schwerin | 35.82 | ||||||
13 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 35.87 | ||||||
14 | Caroline Clausen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.08 | ||||||
15 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 36.82 | ||||||
16 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.39 | ||||||
17 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.49 | ||||||
18 | Naja Færgemann | 2006 | Odense Svømme Klub | 37.81 | ||||||
19 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 37.92 | ||||||
20 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.98 | ||||||
21 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 38.31 | ||||||
22 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 39.00 | ||||||
23 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.02 | ||||||
24 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.59 | ||||||
25 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.62 | ||||||
26 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 40.09 | ||||||
27 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.21 | ||||||
28 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.34 | ||||||
29 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.46 | ||||||
30 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.42 | ||||||
31 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.54 | ||||||
32 | Laura Rasmussen | 2004 | Kalundborg SK | 41.61 | ||||||
32 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 41.61 | ||||||
34 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.57 | ||||||
35 | Josefine S Jørgensen | 2004 | O.S.L.F. | 43.10 | ||||||
36 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 43.25 | ||||||
37 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.42 | ||||||
38 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 44.12 | ||||||
39 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 44.20 | ||||||
40 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 44.66 | ||||||
41 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.68 | ||||||
42 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | 44.99 | ||||||
43 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 45.97 | ||||||
44 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.58 | ||||||
45 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 47.43 | ||||||
46 | Sveda Naima Grude | 2006 | Psv Schwerin | 47.73 | ||||||
47 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 48.86 | ||||||
48 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 48.92 | ||||||
49 | Frederikke Steffensen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.16 | ||||||
50 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 49.42 | ||||||
51 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.68 | ||||||
52 | Sofia Broskov Pedersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 51.55 | ||||||
53 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 51.57 | ||||||
54 | Victoria Dinesen | 2006 | Næstved IF | 52.85 | ||||||
55 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.60 | ||||||
56 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.80 | ||||||
57 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 58.50 | ||||||
- | Katrine R. K. Hansen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | ej berøring v/25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 25 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.46 | ||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 25.77 | ||||||
3 | Nicolai Degn Andersen | 1990 | Odense Svømme Klub | 27.14 | ||||||
4 | Jacob Holst | 1991 | Køge Svømmeklub | 27.45 | ||||||
5 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 27.76 | ||||||
6 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 28.22 | ||||||
7 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 28.24 | ||||||
8 | Steffen Deutsch | 1998 | Psv Schwerin | 29.17 | ||||||
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 26.06 | ||||||
2 | Till Otto Göttmann | 2000 | Psv Schwerin | 26.17 | ||||||
3 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.41 | ||||||
4 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 26.64 | ||||||
5 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 27.01 | ||||||
6 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.19 | ||||||
7 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.23 | ||||||
8 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 27.36 | ||||||
9 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.38 | ||||||
10 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.56 | ||||||
11 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.68 | ||||||
12 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.75 | ||||||
13 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.78 | ||||||
14 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.93 | ||||||
15 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.11 | ||||||
16 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 28.29 | ||||||
17 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.47 | ||||||
18 | Illya Ponomarov | 2000 | Psv Schwerin | 28.51 | ||||||
19 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 28.71 | ||||||
20 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 29.19 | ||||||
21 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.23 | ||||||
22 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 29.43 | ||||||
23 | Emil Compen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 29.54 | ||||||
24 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.56 | ||||||
25 | Teis Gerdt Høring | 1999 | Svømmeklubben Syd | 30.15 | ||||||
26 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.22 | ||||||
27 | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 30.35 | ||||||
28 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 30.47 | ||||||
29 | Ian Romberg | 2001 | Psv Schwerin | 30.87 | ||||||
30 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.03 | ||||||
31 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 31.14 | ||||||
32 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.42 | ||||||
33 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 32.14 | ||||||
34 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 32.83 | ||||||
35 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 33.04 | ||||||
36 | Colins Anthony George | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 37.04 | ||||||
- | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.87 | ||||||
2 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 28.44 | ||||||
3 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 29.84 | ||||||
4 | Marc Amon Göttmann | 2003 | Psv Schwerin | 31.47 | ||||||
5 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 31.65 | ||||||
6 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.85 | ||||||
7 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 31.98 | ||||||
8 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.21 | ||||||
9 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 32.37 | ||||||
10 | Adrian Paschke | 2003 | Psv Schwerin | 32.51 | ||||||
11 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.88 | ||||||
12 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.80 | ||||||
13 | Mark Kuhlmann | 2003 | Psv Schwerin | 34.02 | ||||||
14 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 34.16 | ||||||
15 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 34.18 | ||||||
16 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.35 | ||||||
17 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 35.12 | ||||||
18 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 35.22 | ||||||
19 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 35.72 | ||||||
20 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 35.91 | ||||||
21 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 36.29 | ||||||
22 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.62 | ||||||
23 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.48 | ||||||
24 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 37.55 | ||||||
25 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.46 | ||||||
26 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 38.61 | ||||||
27 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 39.18 | ||||||
28 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 40.16 | ||||||
29 | Theo Jäck | 2005 | Psv Schwerin | 40.32 | ||||||
30 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 40.47 | ||||||
31 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 40.76 | ||||||
32 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.49 | ||||||
33 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 42.03 | ||||||
34 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 42.48 | ||||||
35 | Anton Ritter | 2005 | Psv Schwerin | 42.77 | ||||||
36 | Marc Oliver Prittwitz | 2003 | Svømmeklubben Syd | 42.98 | ||||||
37 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 42.99 | ||||||
38 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.21 | ||||||
39 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.02 | ||||||
40 | Marcus Holm | 2003 | Næstved IF | 44.57 | ||||||
41 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 44.78 | ||||||
42 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 45.57 | ||||||
43 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 47.02 | ||||||
44 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 48.53 | ||||||
45 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 50.79 | ||||||
46 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 55.65 | ||||||
47 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.97 | ||||||
- | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | DSQ | asynk. arme efter st | |||||
- | Lasse Rohrbeck | 2005 | Psv Schwerin | DSQ | asynk arme v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 25 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 33.02 | 1:09.80 | |||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 34.11 | 1:12.90 | |||||
3 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.32 | 1:14.86 | |||||
4 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 36.26 | 1:15.37 | |||||
5 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.17 | 1:16.16 | |||||
6 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.85 | 1:16.49 | |||||
7 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 38.97 | 1:23.00 | |||||
8 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 39.49 | 1:24.54 | |||||
9 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 41.36 | 1:28.47 | |||||
10 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 43.56 | 1:31.39 | |||||
- | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.21 | 1:14.63 | |||||
2 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.51 | 1:15.81 | |||||
3 | Hannah Rühlke | 2000 | Psv Schwerin | 35.93 | 1:16.39 | |||||
4 | Friederike Fass | 2002 | Psv Schwerin | 35.98 | 1:17.04 | |||||
5 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.33 | 1:18.34 | |||||
6 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 36.64 | 1:18.49 | |||||
7 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.78 | 1:19.78 | |||||
8 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.00 | 1:20.45 | |||||
9 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.50 | 1:21.18 | |||||
10 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 40.76 | 1:27.13 | |||||
11 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 41.47 | 1:28.76 | |||||
12 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 41.84 | 1:28.85 | |||||
13 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 43.21 | 1:31.32 | |||||
14 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 43.19 | 1:32.55 | |||||
15 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.74 | 1:34.54 | |||||
16 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 45.32 | 1:34.65 | |||||
17 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.21 | 1:37.89 | |||||
18 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 46.72 | 1:39.45 | |||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.84 | 1:19.82 | |||||
2 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.35 | 1:21.00 | |||||
3 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 38.68 | 1:21.52 | |||||
4 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 40.60 | 1:26.13 | |||||
5 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.55 | 1:29.41 | |||||
6 | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 42.77 | 1:31.65 | |||||
7 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.13 | 1:32.11 | |||||
8 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 44.73 | 1:32.91 | |||||
9 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.62 | 1:33.31 | |||||
10 | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | 45.42 | 1:34.75 | |||||
11 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.52 | 1:35.28 | |||||
12 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 46.42 | 1:35.46 | |||||
13 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 45.66 | 1:37.44 | |||||
14 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 46.57 | 1:38.20 | |||||
15 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.11 | 1:38.21 | |||||
16 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 46.89 | 1:38.81 | |||||
17 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 47.01 | 1:39.46 | |||||
18 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 47.07 | 1:41.05 | |||||
19 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 48.92 | 1:41.06 | |||||
20 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 49.60 | 1:41.93 | |||||
21 | Cecilie Drud Astrup | 2005 | O.S.L.F. | 47.21 | 1:43.41 | |||||
22 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 48.97 | 1:44.67 | |||||
23 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 51.21 | 1:46.72 | |||||
24 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 51.28 | 1:46.85 | |||||
25 | Line Tångberg | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.86 | 1:47.03 | |||||
26 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.38 | 1:47.46 | |||||
27 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 49.87 | 1:48.44 | |||||
27 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 51.94 | 1:48.44 | |||||
29 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 51.01 | 1:48.87 | |||||
30 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.71 | 1:49.79 | |||||
31 | Laura Sten Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.10 | 1:49.93 | |||||
32 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 51.53 | 1:50.83 | |||||
33 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 51.41 | 1:51.40 | |||||
34 | Lea Tångberg | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.44 | 1:51.72 | |||||
35 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 52.76 | 1:51.91 | |||||
36 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 53.69 | 1:52.50 | |||||
37 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.29 | 1:52.64 | |||||
38 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.11 | 1:52.70 | |||||
39 | Matilde Baraviec | 2006 | Odense Svømme Klub | 53.05 | 1:52.77 | |||||
40 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 52.97 | 1:52.80 | |||||
41 | Cecilie Terp | 2005 | Odense Svømme Klub | 53.68 | 1:53.17 | |||||
42 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 54.12 | 1:54.29 | |||||
43 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 54.00 | 1:54.64 | |||||
44 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 56.05 | 1:54.89 | |||||
45 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.49 | 1:55.65 | |||||
46 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.24 | 1:56.23 | |||||
47 | Sarah Møller Jakobsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 55.14 | 1:58.14 | |||||
48 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 53.56 | 1:59.51 | |||||
49 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 55.14 | 2:00.56 | |||||
50 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 57.19 | 2:02.22 | |||||
51 | Mejse Jakobsen | 2007 | Haslev Svømmeklub | 58.51 | 2:05.24 | |||||
52 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 58.34 | 2:06.27 | |||||
53 | Julija Bliucukis | 2006 | Odense Svømme Klub | 1:01.22 | 2:06.99 | |||||
54 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:01.27 | 2:10.23 | |||||
55 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.15 | 2:11.31 | |||||
56 | Victoria Dinesen | 2006 | Næstved IF | 1:00.71 | 2:12.95 | |||||
57 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:03.60 | 2:13.03 | |||||
58 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.12 | 2:21.76 | |||||
- | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Olivia Nymand | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie Næsager | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | crawlben efter start | |||||
- | Celina Emma Raunholt | 2004 | Næstved IF | DSQ | ej samt ber. v/afsl. | |||||
- | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Flyben eft. start | |||||
- | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | asynk. arme v/start | |||||
- | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | dob. benspark v 75m | |||||
- | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | en hånd i vend v. 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 25 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.51 | 1:02.16 | |||||
2 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 29.19 | 1:03.23 | |||||
3 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.20 | 1:06.86 | |||||
4 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 31.57 | 1:07.95 | |||||
5 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 31.62 | 1:08.55 | |||||
6 | Marvin Kollrich | 1998 | Psv Schwerin | 33.79 | 1:13.40 | |||||
7 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 34.61 | 1:13.78 | |||||
8 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 42.73 | 1:29.79 | |||||
- | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | DSQ | 2 flyben efter start | |||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 31.39 | 1:06.02 | |||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.18 | 1:06.96 | |||||
3 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.42 | 1:09.04 | |||||
4 | Tim Krüger | 2000 | Psv Schwerin | 32.27 | 1:10.71 | |||||
5 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.92 | 1:12.21 | |||||
6 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.33 | 1:12.48 | |||||
7 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 33.38 | 1:13.06 | |||||
8 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.13 | 1:14.26 | |||||
9 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.00 | 1:15.66 | |||||
10 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.34 | 1:15.88 | |||||
11 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.47 | 1:16.65 | |||||
12 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 36.34 | 1:17.14 | |||||
13 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.74 | 1:18.71 | |||||
14 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 37.12 | 1:19.05 | |||||
15 | Jakob Dynesen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 36.50 | 1:19.69 | |||||
16 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 38.04 | 1:22.13 | |||||
17 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 38.67 | 1:23.28 | |||||
18 | Mathias Persson | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.43 | 1:26.62 | |||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.47 | 1:10.51 | |||||
2 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 34.32 | 1:12.39 | |||||
3 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.90 | 1:14.71 | |||||
4 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.40 | 1:16.83 | |||||
5 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 36.36 | 1:17.02 | |||||
6 | Christer Papenbroock | 2002 | Psv Schwerin | 35.89 | 1:18.54 | |||||
7 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 38.07 | 1:20.28 | |||||
8 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 37.71 | 1:20.47 | |||||
9 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.56 | 1:23.36 | |||||
10 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 41.36 | 1:26.49 | |||||
11 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 41.38 | 1:28.89 | |||||
12 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 42.66 | 1:30.46 | |||||
13 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 44.88 | 1:33.51 | |||||
14 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.31 | 1:34.31 | |||||
15 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 45.03 | 1:34.51 | |||||
16 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 45.24 | 1:35.57 | |||||
17 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 45.09 | 1:35.84 | |||||
18 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 45.18 | 1:36.59 | |||||
19 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.95 | 1:37.30 | |||||
20 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 45.96 | 1:38.63 | |||||
21 | Marcell Woedd | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 45.58 | 1:38.91 | |||||
22 | Anton Ritter | 2005 | Psv Schwerin | 48.07 | 1:43.27 | |||||
23 | Rasmus Mortensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.75 | 1:43.98 | |||||
24 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 47.99 | 1:44.02 | |||||
25 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 49.84 | 1:44.38 | |||||
26 | Theo Jäck | 2005 | Psv Schwerin | 50.06 | 1:44.75 | |||||
27 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 50.31 | 1:45.56 | |||||
28 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 50.30 | 1:48.04 | |||||
29 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.42 | 1:51.03 | |||||
30 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 52.14 | 1:52.16 | |||||
31 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 54.86 | 1:54.58 | |||||
32 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 55.82 | 1:55.75 | |||||
33 | Marcus Holm | 2003 | Næstved IF | 53.47 | 1:56.30 | |||||
34 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 54.29 | 1:59.49 | |||||
35 | Valdemar Stahl | 2004 | Odense Svømme Klub | 56.81 | 2:00.57 | |||||
36 | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 56.14 | 2:02.40 | |||||
- | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | ej sam berør. v175 | |||||
- | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | DSQ | ej samt. berør. 25 | |||||
- | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | DSQ | asynk. ben v50m | |||||
- | Philip Nøhr Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | ej synk.arme v7start | |||||
- | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | asynk ben v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 25 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.06 | 1:08.66 | 1:49.70 | 2:22.58 | |||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | O.S.L.F. | 31.84 | 1:08.47 | 1:52.76 | 2:24.96 | |||
3 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.81 | 1:09.26 | 1:52.50 | 2:25.24 | |||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.13 | 1:10.66 | 1:53.15 | 2:28.32 | |||
5 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 32.31 | 1:10.24 | 1:55.50 | 2:30.06 | |||
6 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 31.92 | 1:11.79 | 1:57.43 | 2:31.77 | |||
7 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.81 | 1:15.31 | 1:58.36 | 2:34.80 | |||
- | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.63 | 1:09.43 | 1:50.60 | 2:24.09 | |||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.72 | 1:09.90 | 1:50.85 | 2:24.63 | |||
3 | Friederike Fass | 2002 | Psv Schwerin | 32.39 | 1:12.25 | 1:54.75 | 2:29.44 | |||
4 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.67 | 1:13.17 | 1:54.80 | 2:29.45 | |||
5 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.25 | 1:12.86 | 1:53.65 | 2:29.61 | |||
6 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.11 | 1:11.31 | 1:55.89 | 2:29.88 | |||
7 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.37 | 1:12.12 | 1:55.56 | 2:30.00 | |||
8 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.32 | 1:13.88 | 1:57.51 | 2:31.28 | |||
9 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 33.11 | 1:12.99 | 1:56.75 | 2:32.33 | |||
10 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.11 | 1:10.91 | 1:58.39 | 2:33.55 | |||
11 | Hannah Rühlke | 2000 | Psv Schwerin | 32.94 | 1:11.35 | 1:55.18 | 2:33.83 | |||
12 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 34.93 | 1:14.95 | 2:01.17 | 2:36.45 | |||
13 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.38 | 1:15.20 | 2:01.58 | 2:38.29 | |||
14 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.85 | 1:17.52 | 2:03.88 | 2:39.74 | |||
15 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 35.56 | 1:17.51 | 2:05.62 | 2:40.40 | |||
16 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.39 | 1:15.11 | 2:04.49 | 2:40.96 | |||
17 | Maike Kozelnik | 2002 | Psv Schwerin | 34.46 | 1:14.47 | 2:05.42 | 2:41.23 | |||
18 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.77 | 1:15.57 | 2:05.38 | 2:42.81 | |||
19 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 36.77 | 1:16.89 | 2:06.88 | 2:45.94 | |||
20 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 34.27 | 1:17.24 | 2:09.92 | 2:47.80 | |||
21 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.34 | 1:22.29 | 2:13.58 | 2:49.32 | |||
22 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 36.74 | 1:21.76 | 2:13.53 | 2:50.34 | |||
23 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 38.95 | 1:24.36 | 2:10.68 | 2:51.32 | |||
24 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.81 | 1:22.49 | 2:12.28 | 2:52.92 | |||
25 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 40.10 | 1:24.06 | 2:23.09 | 3:02.18 | |||
26 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 44.86 | 1:35.56 | 2:29.96 | 3:16.60 | |||
- | Emmely Andersen | 2001 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Afsl. mave v/100m | |||||
- | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Svøm mave efter 50m | |||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.03 | 1:13.93 | 2:00.71 | 2:33.61 | |||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.96 | 1:15.15 | 2:00.23 | 2:33.97 | |||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 33.93 | 1:18.45 | 2:01.84 | 2:38.63 | |||
4 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.61 | 1:19.96 | 2:06.13 | 2:41.46 | |||
5 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.71 | 1:17.09 | 2:07.04 | 2:42.92 | |||
6 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.18 | 1:21.48 | 2:03.95 | 2:43.80 | |||
7 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.07 | 1:15.52 | 2:05.24 | 2:44.02 | |||
8 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 35.51 | 1:16.92 | 2:07.45 | 2:44.49 | |||
9 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.59 | 1:19.38 | 2:07.49 | 2:44.98 | |||
10 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 36.17 | 1:18.38 | 2:07.85 | 2:45.31 | |||
11 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 36.78 | 1:20.31 | 2:06.89 | 2:45.32 | |||
12 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.53 | 1:16.92 | 2:08.44 | 2:46.70 | |||
13 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 40.14 | 1:20.63 | 2:09.39 | 2:46.99 | |||
14 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.87 | 1:21.05 | 2:13.98 | 2:51.10 | |||
15 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 40.09 | 1:23.10 | 2:13.27 | 2:51.12 | |||
16 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.61 | 1:19.28 | 2:10.69 | 2:51.37 | |||
17 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 35.70 | 1:19.18 | 2:11.79 | 2:51.52 | |||
18 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 35.54 | 1:16.59 | 2:12.43 | 2:52.02 | |||
19 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 38.65 | 1:23.19 | 2:12.37 | 2:52.57 | |||
20 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.09 | 1:25.16 | 2:16.01 | 2:57.07 | |||
21 | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.02 | 1:23.74 | 2:17.92 | 2:59.18 | |||
22 | Finja Schönerstedt | 2005 | Psv Schwerin | 37.46 | 1:23.98 | 2:17.24 | 3:00.41 | |||
23 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 36.53 | 1:22.64 | 2:18.93 | 3:02.42 | |||
24 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.15 | 1:29.12 | 2:22.89 | 3:04.82 | |||
25 | Caroline Clausen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.45 | 3:05.58 | 3:05.58 | ||||
26 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.38 | 1:25.08 | 2:22.48 | 3:07.15 | |||
27 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.69 | 1:30.49 | 2:26.97 | 3:08.27 | |||
28 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 40.95 | 1:28.56 | 2:30.97 | 3:08.50 | |||
28 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 44.80 | 1:31.54 | 2:26.11 | 3:08.50 | |||
30 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 42.98 | 1:30.93 | 2:28.00 | 3:10.03 | |||
31 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 46.27 | 1:36.16 | 2:30.38 | 3:10.75 | |||
32 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 41.34 | 1:30.03 | 2:28.75 | 3:11.65 | |||
33 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 43.80 | 1:32.96 | 2:26.71 | 3:14.98 | |||
34 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.88 | 1:38.01 | 2:33.89 | 3:18.36 | |||
35 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.66 | 1:31.25 | 2:33.89 | 3:20.14 | |||
36 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 49.71 | 1:40.67 | 2:42.18 | 3:25.14 | |||
37 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.71 | 1:35.23 | 2:35.16 | 3:25.87 | |||
38 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.68 | 1:38.33 | 2:40.60 | 3:27.59 | |||
39 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.86 | 1:42.16 | 2:42.79 | 3:27.69 | |||
40 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.88 | 1:39.48 | 2:39.27 | 3:27.86 | |||
41 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.51 | 1:43.46 | 2:44.59 | 3:31.56 | |||
42 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 48.48 | 1:42.84 | 2:48.06 | 3:33.99 | |||
43 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 51.70 | 1:46.12 | 2:48.53 | 3:34.41 | |||
44 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 3:36.02 | ||||||
45 | Frederikke Steffensen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.11 | 1:48.95 | 2:51.51 | 3:38.44 | |||
46 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 53.70 | 1:51.13 | 2:58.90 | 3:44.21 | |||
- | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie K. Nielsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Asynk. arme e/100m | |||||
- | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | Afs. på mave v/100m | |||||
- | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | Brystlig. v/75m | |||||
- | Sveda Naima Grude | 2006 | Psv Schwerin | DSQ | EFB v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 25 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.74 | 59.47 | 1:33.19 | 2:01.52 | |||
2 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.94 | 1:05.86 | 1:51.40 | 2:23.02 | |||
3 | Marvin Kollrich | 1998 | Psv Schwerin | 30.09 | 1:08.44 | 1:51.60 | 2:29.32 | |||
- | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | DSQ | Afsl på bryst e/100 | |||||
- | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Afslut ej ryg 100 m | |||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.65 | 1:02.78 | 1:41.01 | 2:11.34 | |||
2 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.12 | 1:05.72 | 1:44.51 | 2:13.36 | |||
3 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.18 | 1:04.83 | 1:44.30 | 2:15.51 | |||
4 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.38 | 1:06.28 | 1:45.45 | 2:16.75 | |||
5 | Till Otto Göttmann | 2000 | Psv Schwerin | 28.75 | 1:04.42 | 1:46.83 | 2:17.43 | |||
6 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.41 | 1:07.07 | 1:48.21 | 2:17.70 | |||
7 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.93 | 1:03.88 | 1:46.39 | 2:19.10 | |||
8 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 29.75 | 1:06.36 | 1:47.06 | 2:19.27 | |||
9 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 30.20 | 1:04.04 | 1:45.86 | 2:19.31 | |||
10 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.51 | 1:07.23 | 1:47.43 | 2:20.00 | |||
11 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.98 | 1:06.26 | 1:48.07 | 2:20.67 | |||
12 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 31.04 | 1:07.23 | 1:50.23 | 2:22.45 | |||
13 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.00 | 1:09.53 | 1:51.46 | 2:23.06 | |||
14 | Tim Krüger | 2000 | Psv Schwerin | 29.95 | 1:06.46 | 1:47.58 | 2:23.53 | |||
15 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 30.15 | 1:08.52 | 1:53.29 | 2:25.09 | |||
16 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 31.80 | 1:09.51 | 1:53.46 | 2:25.49 | |||
17 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.01 | 1:10.56 | 1:52.95 | 2:26.27 | |||
18 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.93 | 1:11.03 | 1:52.83 | 2:26.36 | |||
19 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.70 | 1:09.16 | 1:53.51 | 2:27.38 | |||
20 | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 31.78 | 1:10.93 | 1:56.92 | 2:28.65 | |||
21 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 30.69 | 1:08.50 | 1:56.15 | 2:29.29 | |||
22 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.01 | 1:10.33 | 1:56.46 | 2:29.86 | |||
23 | Teis Gerdt Høring | 1999 | Svømmeklubben Syd | 31.64 | 1:11.09 | 1:55.60 | 2:31.27 | |||
24 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.30 | 1:12.12 | 1:57.51 | 2:32.01 | |||
25 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.10 | 1:12.13 | 2:01.81 | 2:36.80 | |||
26 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 33.90 | 1:21.55 | 2:15.40 | 2:57.63 | |||
- | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | Dob flyben v 100m | |||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 30.13 | 1:06.55 | 1:47.76 | 2:20.99 | |||
2 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 32.13 | 1:09.47 | 1:55.87 | 2:28.22 | |||
3 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 30.18 | 1:09.98 | 1:56.13 | 2:28.77 | |||
4 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 30.65 | 1:12.40 | 1:57.73 | 2:29.53 | |||
5 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.48 | 1:15.07 | 1:57.12 | 2:32.53 | |||
6 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 34.14 | 1:15.85 | 2:01.54 | 2:37.46 | |||
7 | Marc Amon Göttmann | 2003 | Psv Schwerin | 33.43 | 1:15.32 | 2:02.49 | 2:38.44 | |||
8 | Christer Papenbroock | 2002 | Psv Schwerin | 36.63 | 1:18.39 | 2:02.52 | 2:38.64 | |||
9 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.55 | 1:16.38 | 2:03.40 | 2:38.71 | |||
10 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 34.34 | 1:14.99 | 2:04.71 | 2:39.12 | |||
11 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.74 | 1:13.51 | 2:01.29 | 2:39.91 | |||
12 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 35.43 | 1:16.59 | 2:04.23 | 2:40.21 | |||
13 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 35.86 | 1:16.68 | 2:05.26 | 2:40.23 | |||
14 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.62 | 1:16.20 | 2:05.73 | 2:42.57 | |||
15 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 36.05 | 1:17.99 | 2:09.18 | 2:45.31 | |||
16 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 34.91 | 1:18.00 | 2:07.77 | 2:45.55 | |||
17 | Mark Kuhlmann | 2003 | Psv Schwerin | 34.82 | 1:19.26 | 2:09.39 | 2:45.67 | |||
18 | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | 36.24 | 1:21.73 | 2:10.34 | 2:47.97 | |||
19 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 38.81 | 1:22.42 | 2:10.72 | 2:49.01 | |||
20 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 36.94 | 1:18.96 | 2:11.46 | 2:49.02 | |||
21 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 38.42 | 1:25.80 | 2:13.63 | 2:49.87 | |||
22 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.66 | 1:19.13 | 2:11.29 | 2:49.88 | |||
23 | Aaron Leupold | 2005 | Psv Schwerin | 37.13 | 1:20.52 | 2:13.09 | 2:51.18 | |||
24 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.24 | 1:27.72 | 2:19.87 | 2:58.92 | |||
25 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.95 | 1:25.75 | 2:20.04 | 3:01.94 | |||
26 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.30 | 1:24.89 | 2:21.59 | 3:03.72 | |||
27 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 41.78 | 1:28.68 | 2:23.58 | 3:05.63 | |||
28 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.95 | 1:31.17 | 2:26.27 | 3:09.99 | |||
29 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.89 | 1:28.50 | 2:27.36 | 3:10.63 | |||
30 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.12 | 1:33.95 | 2:31.81 | 3:12.13 | |||
31 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 41.02 | 1:30.94 | 2:28.99 | 3:13.99 | |||
32 | Anton Ritter | 2005 | Psv Schwerin | 47.88 | 1:40.54 | 2:33.87 | 3:15.34 | |||
33 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.12 | 1:33.15 | 2:33.30 | 3:16.21 | |||
34 | Theo Jäck | 2005 | Psv Schwerin | 42.73 | 1:35.40 | 2:33.27 | 3:16.53 | |||
35 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.47 | 1:40.52 | 2:38.48 | 3:23.08 | |||
36 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 53.35 | 1:43.80 | 2:43.97 | 3:25.63 | |||
37 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.83 | 1:40.04 | 2:40.41 | 3:31.54 | |||
38 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 50.22 | 1:47.11 | 2:52.90 | 3:42.06 | |||
39 | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 53.02 | 1:50.68 | 2:59.01 | 3:46.13 | |||
40 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.43 | 1:49.91 | 2:54.46 | 3:48.78 | |||
41 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 55.89 | 1:52.88 | 3:03.55 | 3:53.88 | |||
42 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 58.43 | 1:58.65 | 3:03.84 | 3:54.85 | |||
- | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | DSQ | dobb. flyspark v/125 | |||||
- | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | DSQ | 50 m. afsl m/ én hån | |||||
- | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | asynk. ben i fly | |||||
- | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ryg ej afslut v/100 | |||||
- | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Svøm på mave v/75 m. | |||||
- | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | DSQ | Ryg afslut på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 25 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 28.19 | 58.16 | |||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 28.31 | 58.37 | |||||
3 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.70 | 59.19 | |||||
4 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.53 | 1:00.35 | |||||
5 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.58 | 1:01.58 | |||||
6 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.69 | 1:01.78 | |||||
7 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 30.24 | 1:02.64 | |||||
8 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.20 | 1:03.06 | |||||
9 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.72 | 1:03.67 | |||||
10 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 30.81 | 1:04.31 | |||||
11 | Eva Sperlich | 1999 | Psv Schwerin | 30.99 | 1:04.94 | |||||
12 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 31.13 | 1:05.05 | |||||
13 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 31.14 | 1:06.25 | |||||
14 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 32.32 | 1:08.66 | |||||
15 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 33.10 | 1:10.79 | |||||
16 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 33.92 | 1:11.72 | |||||
17 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 35.24 | 1:12.44 | |||||
- | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.33 | 59.97 | |||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.27 | 1:00.09 | |||||
3 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.10 | 1:01.30 | |||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.60 | 1:01.60 | |||||
5 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 29.62 | 1:01.65 | |||||
6 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.12 | 1:01.92 | |||||
7 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.34 | 1:01.97 | |||||
8 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 30.41 | 1:02.66 | |||||
9 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.08 | 1:02.81 | |||||
10 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.84 | 1:03.10 | |||||
11 | Gina Elisa Koop | 2000 | Psv Schwerin | 30.58 | 1:03.41 | |||||
12 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.66 | 1:03.71 | |||||
13 | Friederike Fass | 2002 | Psv Schwerin | 30.94 | 1:03.88 | |||||
14 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.83 | 1:03.94 | |||||
15 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.98 | 1:03.96 | |||||
16 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 31.69 | 1:04.02 | |||||
17 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.90 | 1:04.07 | |||||
18 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.88 | 1:04.40 | |||||
19 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.98 | 1:04.44 | |||||
20 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.38 | 1:04.48 | |||||
21 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.05 | 1:04.81 | |||||
22 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 31.24 | 1:04.93 | |||||
23 | Maike Kozelnik | 2002 | Psv Schwerin | 31.14 | 1:05.11 | |||||
24 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.22 | 1:05.36 | |||||
25 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.49 | 1:05.37 | |||||
26 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.51 | 1:05.40 | |||||
27 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.78 | 1:05.53 | |||||
28 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 31.76 | 1:05.75 | |||||
29 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.29 | 1:05.84 | |||||
30 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 31.36 | 1:05.85 | |||||
31 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.51 | 1:05.89 | |||||
32 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 31.74 | 1:06.28 | |||||
33 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 32.45 | 1:06.72 | |||||
34 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.36 | 1:07.38 | |||||
35 | Elisa Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 32.15 | 1:07.61 | |||||
36 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 32.17 | 1:07.86 | |||||
37 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | Psv Schwerin | 32.14 | 1:07.92 | |||||
38 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.72 | 1:08.35 | |||||
39 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.42 | 1:08.40 | |||||
40 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.71 | 1:08.52 | |||||
41 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.11 | 1:08.71 | |||||
42 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.63 | 1:09.27 | |||||
43 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 34.33 | 1:09.99 | |||||
44 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 33.95 | 1:10.19 | |||||
45 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 34.14 | 1:11.39 | |||||
46 | Emmely Andersen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 33.97 | 1:11.79 | |||||
47 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 34.95 | 1:12.91 | |||||
48 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 35.55 | 1:13.15 | |||||
49 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 35.67 | 1:13.48 | |||||
50 | Line Due Truelsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 37.15 | 1:16.72 | |||||
51 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 39.12 | 1:20.73 | |||||
52 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 37.43 | 1:21.51 | |||||
- | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.68 | 1:03.30 | |||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 31.06 | 1:03.60 | |||||
3 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.71 | 1:04.89 | |||||
4 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 31.69 | 1:05.00 | |||||
5 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 31.90 | 1:06.14 | |||||
6 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 32.17 | 1:06.33 | |||||
7 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.25 | 1:07.26 | |||||
8 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 32.98 | 1:08.38 | |||||
9 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 32.65 | 1:08.61 | |||||
10 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 32.74 | 1:08.84 | |||||
11 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 32.56 | 1:08.88 | |||||
12 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 33.48 | 1:08.92 | |||||
13 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.49 | 1:09.19 | |||||
14 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 33.72 | 1:09.61 | |||||
15 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 33.97 | 1:09.76 | |||||
16 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 33.96 | 1:10.69 | |||||
17 | Eden Sydney Schröder | 2005 | Psv Schwerin | 33.78 | 1:10.79 | |||||
18 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 34.47 | 1:12.14 | |||||
19 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.52 | 1:12.33 | |||||
20 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 34.72 | 1:12.62 | |||||
21 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 34.88 | 1:12.75 | |||||
22 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 34.74 | 1:13.10 | |||||
23 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.85 | 1:13.20 | |||||
24 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.61 | 1:13.32 | |||||
25 | Laura Rasmussen | 2004 | Kalundborg SK | 35.64 | 1:13.75 | |||||
26 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 34.57 | 1:13.87 | |||||
27 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.95 | 1:14.54 | |||||
28 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.64 | 1:15.02 | |||||
29 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 35.74 | 1:15.39 | |||||
30 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 36.85 | 1:15.51 | |||||
31 | Josefine S Jørgensen | 2004 | O.S.L.F. | 35.98 | 1:15.76 | |||||
32 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.93 | 1:16.26 | |||||
33 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.01 | 1:16.39 | |||||
34 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.02 | 1:16.50 | |||||
35 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.40 | 1:16.52 | |||||
36 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.51 | 1:16.83 | |||||
37 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 37.31 | 1:17.18 | |||||
38 | Naja Færgemann | 2006 | Odense Svømme Klub | 37.49 | 1:17.21 | |||||
39 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.73 | 1:17.56 | |||||
40 | Mille Marie Ullerup | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.51 | 1:18.12 | |||||
41 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.36 | 1:18.23 | |||||
42 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.50 | 1:18.69 | |||||
43 | Maja Raalund | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 37.79 | 1:20.49 | |||||
44 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 39.54 | 1:20.69 | |||||
45 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.77 | 1:20.98 | |||||
46 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.44 | 1:21.00 | |||||
47 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.33 | 1:21.64 | |||||
48 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.65 | 1:21.89 | |||||
49 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 40.73 | 1:22.34 | |||||
50 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.92 | 1:22.41 | |||||
51 | Sveda Naima Grude | 2006 | Psv Schwerin | 38.42 | 1:23.09 | |||||
52 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.78 | 1:23.19 | |||||
53 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 40.00 | 1:23.20 | |||||
54 | Helene Thielsen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.34 | 1:23.50 | |||||
55 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 39.58 | 1:23.52 | |||||
56 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 39.86 | 1:23.64 | |||||
57 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.47 | 1:24.38 | |||||
58 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 41.30 | 1:24.88 | |||||
59 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 40.77 | 1:25.22 | |||||
60 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.22 | 1:25.59 | |||||
61 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 39.21 | 1:26.50 | |||||
62 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | 39.92 | 1:26.67 | |||||
63 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 40.53 | 1:26.71 | |||||
64 | Sarah Møller Jakobsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 41.32 | 1:26.73 | |||||
65 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.99 | 1:26.79 | |||||
66 | Katrine R. K. Hansen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | 42.71 | 1:27.82 | |||||
67 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.82 | 1:28.48 | |||||
68 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.78 | 1:28.63 | |||||
69 | Julie Nordbo | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 41.35 | 1:28.88 | |||||
70 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.09 | 1:29.61 | |||||
71 | Laura Sten Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.29 | 1:30.74 | |||||
72 | Matilde Baraviec | 2006 | Odense Svømme Klub | 41.49 | 1:31.06 | |||||
73 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 42.88 | 1:31.11 | |||||
74 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 42.99 | 1:31.42 | |||||
75 | Lea Tångberg | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.99 | 1:32.97 | |||||
76 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.75 | 1:33.09 | |||||
77 | Emilia Sjursen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 42.95 | 1:33.90 | |||||
78 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.28 | 1:34.16 | |||||
79 | Frederikke Steffensen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.39 | 1:35.25 | |||||
80 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 43.65 | 1:35.94 | |||||
81 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 45.56 | 1:36.11 | |||||
82 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.97 | 1:36.77 | |||||
83 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.09 | 1:37.41 | |||||
84 | Celina Emma Raunholt | 2004 | Næstved IF | 48.30 | 1:39.17 | |||||
85 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 44.60 | 1:39.89 | |||||
86 | Amalie K. Nielsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.64 | 1:41.64 | |||||
87 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.04 | 1:42.75 | |||||
88 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 49.28 | 1:43.16 | |||||
89 | Sofia Broskov Pedersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 49.56 | 1:43.40 | |||||
90 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 48.94 | 1:43.41 | |||||
91 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 47.17 | 1:44.02 | |||||
92 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.75 | 1:44.86 | |||||
93 | Victoria Dinesen | 2006 | Næstved IF | 1:47.71 | 1:47.71 | |||||
94 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.25 | 1:49.15 | |||||
95 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.56 | 2:01.62 | |||||
- | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Emma Olivia Nymand | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Pernille Goth Pedersen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Line Tångberg | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:32 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 25 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.65 | 50.69 | |||||
2 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 25.23 | 51.88 | |||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 25.63 | 52.77 | |||||
4 | Jacob Holst | 1991 | Køge Svømmeklub | 25.72 | 53.27 | |||||
5 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 26.31 | 54.82 | |||||
6 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.19 | 54.98 | |||||
7 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.93 | 55.30 | |||||
8 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.38 | 55.43 | |||||
9 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.06 | 56.38 | |||||
10 | Marvin Kollrich | 1998 | Psv Schwerin | 27.95 | 59.39 | |||||
11 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 29.12 | 1:00.48 | |||||
12 | Steffen Deutsch | 1998 | Psv Schwerin | 28.23 | 1:00.75 | |||||
13 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 31.48 | 1:06.43 | |||||
- | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 25.90 | 53.37 | |||||
2 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 26.16 | 54.01 | |||||
3 | Till Otto Göttmann | 2000 | Psv Schwerin | 26.55 | 54.93 | |||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.45 | 54.99 | |||||
5 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | O.S.L.F. | 26.66 | 55.04 | |||||
6 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 26.63 | 55.07 | |||||
7 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.01 | 55.16 | |||||
8 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.95 | 55.52 | |||||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 26.98 | 55.96 | |||||
10 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.93 | 56.12 | |||||
11 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.05 | 56.29 | |||||
12 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.16 | 56.43 | |||||
13 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.36 | 56.54 | |||||
14 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.03 | 56.56 | |||||
15 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 27.11 | 56.86 | |||||
15 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.63 | 56.86 | |||||
17 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 28.08 | 57.40 | |||||
18 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 27.73 | 57.71 | |||||
19 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 28.33 | 57.86 | |||||
20 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 28.12 | 58.00 | |||||
21 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 28.17 | 58.07 | |||||
22 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.90 | 58.13 | |||||
23 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.43 | 58.30 | |||||
24 | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 28.06 | 58.32 | |||||
25 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.02 | 58.36 | |||||
26 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 27.65 | 58.40 | |||||
27 | Ian Romberg | 2001 | Psv Schwerin | 27.79 | 58.43 | |||||
28 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.32 | 58.46 | |||||
29 | Emil Compen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 27.68 | 58.53 | |||||
30 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.35 | 58.97 | |||||
31 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.74 | 59.44 | |||||
32 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 28.74 | 59.55 | |||||
33 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 29.41 | 1:00.40 | |||||
34 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.12 | 1:00.59 | |||||
35 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 29.08 | 1:00.60 | |||||
36 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.12 | 1:01.10 | |||||
37 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 29.65 | 1:01.12 | |||||
38 | Mathias Persson | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.92 | 1:01.85 | |||||
39 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.97 | 1:01.93 | |||||
40 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.53 | 1:02.07 | |||||
41 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.85 | 1:02.14 | |||||
42 | Luke Töpfer | 1999 | Psv Schwerin | 28.72 | 1:02.44 | |||||
43 | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.09 | 1:03.86 | |||||
44 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 30.13 | 1:03.91 | |||||
45 | Colins Anthony George | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 31.91 | 1:04.68 | |||||
46 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 32.52 | 1:09.27 | |||||
- | Illya Ponomarov | 2000 | Psv Schwerin | DNS | ||||||
- | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 26.63 | 56.17 | |||||
2 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 27.49 | 57.34 | |||||
3 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.59 | 59.07 | |||||
4 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 28.97 | 59.89 | |||||
5 | Marc Amon Göttmann | 2003 | Psv Schwerin | 29.07 | 1:02.40 | |||||
6 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.96 | 1:02.63 | |||||
7 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 30.31 | 1:02.87 | |||||
8 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 30.54 | 1:03.56 | |||||
9 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 30.06 | 1:03.60 | |||||
10 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 31.01 | 1:03.95 | |||||
11 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 30.24 | 1:04.46 | |||||
12 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.31 | 1:04.52 | |||||
13 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.25 | 1:04.99 | |||||
14 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.60 | 1:05.16 | |||||
15 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.79 | 1:05.80 | |||||
16 | Karl Becker | 2002 | Psv Schwerin | 31.68 | 1:05.91 | |||||
17 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.05 | 1:06.17 | |||||
18 | Adrian Paschke | 2003 | Psv Schwerin | 31.03 | 1:07.13 | |||||
19 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.24 | 1:07.41 | |||||
20 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 32.36 | 1:07.49 | |||||
21 | Aaron Leupold | 2005 | Psv Schwerin | 32.76 | 1:08.23 | |||||
22 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.20 | 1:08.34 | |||||
22 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 33.43 | 1:08.34 | |||||
24 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 33.67 | 1:08.84 | |||||
25 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 33.48 | 1:10.42 | |||||
26 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 33.20 | 1:10.45 | |||||
27 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.50 | 1:10.47 | |||||
28 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 33.95 | 1:11.28 | |||||
29 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.54 | 1:11.49 | |||||
30 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 34.93 | 1:12.01 | |||||
31 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 34.42 | 1:12.12 | |||||
32 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.62 | 1:13.11 | |||||
33 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 33.90 | 1:14.21 | |||||
34 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.14 | 1:14.22 | |||||
35 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.97 | 1:14.27 | |||||
36 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.08 | 1:15.25 | |||||
37 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 35.92 | 1:15.60 | |||||
38 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | O.S.L.F. | 36.30 | 1:15.75 | |||||
39 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 36.88 | 1:16.09 | |||||
40 | Lasse Rohrbeck | 2005 | Psv Schwerin | 36.30 | 1:16.55 | |||||
41 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.88 | 1:16.58 | |||||
42 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 36.37 | 1:16.99 | |||||
43 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.24 | 1:17.34 | |||||
44 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.88 | 1:17.67 | |||||
45 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 35.86 | 1:18.37 | |||||
46 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 38.22 | 1:18.90 | |||||
47 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | Odense Svømme Klub | 37.10 | 1:19.20 | |||||
48 | Marcell Woedd | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 38.06 | 1:19.27 | |||||
49 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 38.39 | 1:19.73 | |||||
50 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.28 | 1:20.06 | |||||
51 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.93 | 1:20.09 | |||||
52 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.37 | 1:20.14 | |||||
53 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.05 | 1:20.27 | |||||
54 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 39.53 | 1:20.69 | |||||
55 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 38.34 | 1:20.90 | |||||
56 | Eren Kaya | 2004 | Køge Svømmeklub | 39.16 | 1:21.17 | |||||
57 | Anton Ritter | 2005 | Psv Schwerin | 39.32 | 1:21.69 | |||||
58 | Jeppe Kristian Lund Larse | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.98 | 1:21.82 | |||||
59 | Marc Oliver Prittwitz | 2003 | Svømmeklubben Syd | 40.12 | 1:23.14 | |||||
60 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.33 | 1:24.24 | |||||
61 | Rasmus Mortensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.75 | 1:24.96 | |||||
62 | Marcus Holm | 2003 | Næstved IF | 41.07 | 1:25.32 | |||||
63 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 41.66 | 1:25.99 | |||||
64 | Valdemar Stahl | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.78 | 1:26.39 | |||||
65 | Mikkel Kjaer | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.70 | 1:27.14 | |||||
66 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.30 | 1:27.27 | |||||
67 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.93 | 1:27.40 | |||||
68 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 42.78 | 1:28.25 | |||||
69 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.88 | 1:28.45 | |||||
70 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.26 | 1:29.78 | |||||
71 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.76 | 1:29.84 | |||||
72 | Philip Nøhr Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 42.06 | 1:30.60 | |||||
73 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.93 | 1:31.55 | |||||
74 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.54 | 1:31.82 | |||||
75 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 43.33 | 1:33.14 | |||||
76 | Hjalte Møller | 2007 | Haslev Svømmeklub | 44.90 | 1:37.51 | |||||
77 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.62 | 1:46.72 | |||||
78 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 52.30 | 1:52.08 | |||||
79 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 52.31 | 1:54.90 | |||||
80 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 1:10.99 | 2:35.35 | |||||
- | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Victor Compen | 2003 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:02 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 25 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | O.S.L.F. | 30.11 | ||||||
2 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.10 | ||||||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.07 | ||||||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.33 | ||||||
5 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 34.09 | ||||||
6 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 34.14 | ||||||
7 | Eva Sperlich | 1999 | Psv Schwerin | 34.81 | ||||||
8 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 42.24 | ||||||
- | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.56 | ||||||
2 | Gina Elisa Koop | 2000 | Psv Schwerin | 31.09 | ||||||
3 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 31.55 | ||||||
4 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.14 | ||||||
5 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.20 | ||||||
6 | Hannah Rühlke | 2000 | Psv Schwerin | 33.29 | ||||||
7 | Maike Kozelnik | 2002 | Psv Schwerin | 33.56 | ||||||
8 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.63 | ||||||
9 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.95 | ||||||
10 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.36 | ||||||
11 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | Psv Schwerin | 34.83 | ||||||
12 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.08 | ||||||
13 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 35.32 | ||||||
14 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.64 | ||||||
15 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 36.36 | ||||||
16 | Hanna Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 36.39 | ||||||
17 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.58 | ||||||
18 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 36.82 | ||||||
19 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.86 | ||||||
20 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.07 | ||||||
21 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 37.30 | ||||||
22 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 38.06 | ||||||
23 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 38.38 | ||||||
24 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 38.54 | ||||||
25 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 40.27 | ||||||
26 | Line Due Truelsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 41.52 | ||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 32.68 | ||||||
2 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.48 | ||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.56 | ||||||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.76 | ||||||
5 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.22 | ||||||
6 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 37.08 | ||||||
7 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 37.19 | ||||||
8 | Eden Sydney Schröder | 2005 | Psv Schwerin | 37.65 | ||||||
9 | Laura Rasmussen | 2004 | Kalundborg SK | 38.21 | ||||||
10 | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.60 | ||||||
11 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 38.92 | ||||||
12 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 39.26 | ||||||
13 | Naja Færgemann | 2006 | Odense Svømme Klub | 39.40 | ||||||
14 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.84 | ||||||
15 | Caroline Clausen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.89 | ||||||
16 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.10 | ||||||
17 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.29 | ||||||
18 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 41.39 | ||||||
19 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 41.50 | ||||||
20 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 41.79 | ||||||
21 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 42.58 | ||||||
22 | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | 42.66 | ||||||
23 | Josefine S Jørgensen | 2004 | O.S.L.F. | 42.88 | ||||||
23 | Mille Marie Ullerup | 2004 | Svømmeklubben Syd | 42.88 | ||||||
25 | Cecilie Terp | 2005 | Odense Svømme Klub | 43.05 | ||||||
26 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 43.84 | ||||||
27 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 44.47 | ||||||
28 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.56 | ||||||
29 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 44.66 | ||||||
30 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 44.75 | ||||||
31 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 44.90 | ||||||
32 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.30 | ||||||
33 | Tilde-Sofie Qwist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 45.43 | ||||||
34 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.76 | ||||||
35 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 45.77 | ||||||
36 | Isabel Valsted Bavnbæk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 46.32 | ||||||
37 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 46.36 | ||||||
38 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.23 | ||||||
39 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 47.32 | ||||||
40 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 47.78 | ||||||
41 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.89 | ||||||
42 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.96 | ||||||
43 | Line Tångberg | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.97 | ||||||
44 | Lea Tångberg | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.42 | ||||||
45 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 48.45 | ||||||
46 | Cecilie Drud Astrup | 2005 | O.S.L.F. | 48.70 | ||||||
47 | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | 49.01 | ||||||
48 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.21 | ||||||
49 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 49.72 | ||||||
50 | Julija Bliucukis | 2006 | Odense Svømme Klub | 50.58 | ||||||
51 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 50.67 | ||||||
52 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 50.83 | ||||||
53 | Amalie K. Nielsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.57 | ||||||
54 | Emilia Sjursen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 51.77 | ||||||
55 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.32 | ||||||
56 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 52.93 | ||||||
57 | Sofia Broskov Pedersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 53.23 | ||||||
58 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 54.48 | ||||||
59 | Mejse Jakobsen | 2007 | Haslev Svømmeklub | 55.26 | ||||||
60 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.36 | ||||||
61 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 56.15 | ||||||
62 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 56.36 | ||||||
63 | Selma Frederiksen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.65 | ||||||
- | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | DSQ | svøm på mave v/25m | |||||
- | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Svøm på mave v/25m | |||||
- | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 25 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 26.50 | ||||||
2 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.32 | ||||||
3 | Steffen Deutsch | 1998 | Psv Schwerin | 32.31 | ||||||
4 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 34.06 | ||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.59 | ||||||
2 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.01 | ||||||
3 | Till Otto Göttmann | 2000 | Psv Schwerin | 28.54 | ||||||
4 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.55 | ||||||
5 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | O.S.L.F. | 29.08 | ||||||
6 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 29.45 | ||||||
7 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 30.28 | ||||||
8 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 30.29 | ||||||
9 | Tim Krüger | 2000 | Psv Schwerin | 30.50 | ||||||
10 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 31.00 | ||||||
11 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 31.17 | ||||||
12 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.30 | ||||||
13 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.45 | ||||||
14 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.83 | ||||||
15 | Ian Romberg | 2001 | Psv Schwerin | 32.27 | ||||||
16 | Mathias Persson | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.33 | ||||||
17 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.86 | ||||||
18 | Luke Töpfer | 1999 | Psv Schwerin | 33.27 | ||||||
19 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.39 | ||||||
20 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 35.50 | ||||||
21 | Colins Anthony George | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 37.44 | ||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 30.37 | ||||||
2 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 31.80 | ||||||
3 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.17 | ||||||
4 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.25 | ||||||
5 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.35 | ||||||
6 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | O.S.L.F. | 33.66 | ||||||
7 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.75 | ||||||
8 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 34.29 | ||||||
9 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 34.43 | ||||||
10 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 34.55 | ||||||
11 | Aaron Leupold | 2005 | Psv Schwerin | 35.28 | ||||||
12 | Mark Kuhlmann | 2003 | Psv Schwerin | 35.37 | ||||||
13 | Adrian Paschke | 2003 | Psv Schwerin | 35.41 | ||||||
14 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 35.43 | ||||||
15 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 35.84 | ||||||
16 | Matias Ersgaard Sandbirk | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 35.95 | ||||||
17 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 36.32 | ||||||
18 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 36.48 | ||||||
19 | Christer Papenbroock | 2002 | Psv Schwerin | 36.95 | ||||||
20 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 37.04 | ||||||
21 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.06 | ||||||
22 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.34 | ||||||
23 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 37.80 | ||||||
24 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 38.79 | ||||||
25 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 38.95 | ||||||
26 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.08 | ||||||
27 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 39.09 | ||||||
28 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.00 | ||||||
29 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 40.27 | ||||||
30 | Jeppe Kristian Lund Larse | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.19 | ||||||
31 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.38 | ||||||
32 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 41.95 | ||||||
33 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 42.53 | ||||||
34 | Lasse Rohrbeck | 2005 | Psv Schwerin | 42.73 | ||||||
35 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 43.23 | ||||||
36 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 43.89 | ||||||
37 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 44.25 | ||||||
38 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 44.47 | ||||||
39 | Marcell Woedd | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 44.52 | ||||||
40 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.85 | ||||||
41 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.64 | ||||||
42 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 47.49 | ||||||
43 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 47.93 | ||||||
44 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 48.43 | ||||||
45 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 49.55 | ||||||
46 | Hjalte Møller | 2007 | Haslev Svømmeklub | 50.99 | ||||||
47 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 51.18 | ||||||
48 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.74 | ||||||
49 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 55.99 | ||||||
50 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 56.50 | ||||||
51 | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | 56.54 | ||||||
52 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 57.21 | ||||||
53 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 1:04.85 | ||||||
- | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 25 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.96 | 1:08.23 | 1:45.27 | 2:22.77 | |||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.88 | 1:10.18 | 1:47.81 | 2:25.05 | |||
3 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 33.05 | 1:10.24 | 1:47.98 | 2:25.63 | |||
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 33.38 | 1:10.80 | 1:48.82 | 2:27.17 | |||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.24 | 1:13.56 | 1:54.37 | 2:34.99 | |||
3 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.32 | 1:14.79 | 1:58.24 | 2:42.91 | |||
4 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.40 | 1:16.58 | 2:01.15 | 2:45.47 | |||
5 | Elisa Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 35.53 | 1:17.96 | 2:01.70 | 2:45.69 | |||
6 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 35.85 | 1:18.65 | 2:03.93 | 2:52.54 | |||
7 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 38.35 | 1:22.56 | 2:09.49 | 2:57.80 | |||
8 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 41.13 | 1:29.08 | 2:18.31 | 3:06.77 | |||
- | Hanna Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | DNS | ||||||
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.93 | 1:19.66 | 2:03.65 | 2:46.68 | |||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.64 | 1:19.48 | 2:03.75 | 2:47.07 | |||
3 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.43 | 1:20.56 | 2:04.66 | 2:47.45 | |||
4 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 38.78 | 1:24.29 | 2:11.72 | 2:57.94 | |||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 40.75 | 1:29.51 | 2:18.11 | 2:59.35 | |||
6 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.81 | 1:27.43 | 2:14.47 | 3:00.81 | |||
7 | Finja Schönerstedt | 2005 | Psv Schwerin | 39.38 | 1:25.56 | 2:16.15 | 3:05.27 | |||
8 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 41.73 | 1:29.54 | 2:18.08 | 3:05.80 | |||
9 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.30 | 1:35.00 | 2:29.26 | 3:18.90 | |||
10 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.14 | 1:34.97 | 2:28.90 | 3:20.71 | |||
11 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.07 | 1:34.52 | 2:30.62 | 3:25.41 | |||
12 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 43.92 | 1:39.86 | 2:38.41 | 3:29.01 | |||
13 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.78 | 1:46.19 | 2:42.55 | 3:36.84 | |||
- | Silje Gärtner | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:53 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 25 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.53 | 1:05.24 | 1:37.65 | 2:10.25 | |||
2 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.11 | 1:03.60 | 1:37.68 | 2:13.23 | |||
3 | Jacob Holst | 1991 | Køge Svømmeklub | 30.07 | 1:05.38 | 1:43.04 | 2:22.93 | |||
- | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.65 | 1:03.18 | 1:37.50 | 2:12.28 | |||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.37 | 1:03.28 | 1:38.49 | 2:12.63 | |||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.16 | 1:05.41 | 1:41.12 | 2:15.53 | |||
4 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.00 | 1:06.42 | 1:41.74 | 2:16.49 | |||
5 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.41 | 1:05.82 | 1:41.87 | 2:17.95 | |||
6 | Illya Ponomarov | 2000 | Psv Schwerin | 29.65 | 1:04.72 | 1:41.61 | 2:19.03 | |||
7 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 31.72 | 1:08.60 | 1:46.29 | 2:22.22 | |||
8 | Jakob Dynesen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 31.41 | 1:08.95 | 1:47.68 | 2:24.33 | |||
9 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 32.44 | 1:09.64 | 1:47.76 | 2:26.27 | |||
10 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.45 | 1:10.10 | 1:48.35 | 2:26.55 | |||
11 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.94 | 1:09.87 | 1:49.21 | 2:30.15 | |||
12 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.28 | 1:12.29 | 1:51.07 | 2:30.31 | |||
13 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.28 | 1:10.28 | 1:51.67 | 2:31.35 | |||
14 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.77 | 1:12.93 | 1:54.82 | 2:34.45 | |||
15 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.33 | 1:14.09 | 1:58.11 | 2:41.32 | |||
- | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | ej samt berøring 150 | |||||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 31.10 | 1:08.53 | 1:47.90 | 2:26.69 | |||
2 | Karl Becker | 2002 | Psv Schwerin | 33.70 | 1:12.09 | 1:54.15 | 2:35.99 | |||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.41 | 1:12.28 | 1:54.29 | 2:38.22 | |||
4 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 34.96 | 1:17.53 | 2:02.39 | 2:47.12 | |||
5 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.33 | 1:21.40 | 2:08.38 | 2:52.92 | |||
6 | August Østerholdt | 2002 | Køge Svømmeklub | 39.40 | 1:27.20 | 2:17.36 | 3:06.13 | |||
7 | Victor Lund | 2002 | Køge Svømmeklub | 38.36 | 1:25.34 | 2:16.72 | 3:06.85 | |||
8 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 39.98 | 1:27.75 | 2:20.76 | 3:10.12 | |||
9 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 38.63 | 1:28.16 | 2:23.57 | 3:18.83 | |||
10 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.04 | 1:39.55 | 2:31.76 | 3:23.18 | |||
11 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.79 | 1:38.34 | 2:34.44 | 3:27.48 | |||
12 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 43.39 | 1:39.04 | 2:38.12 | 3:29.30 | |||
- | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | asynkrone ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:35 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 25 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 31, 10x50m fri Mix, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sto Hold 1 | 1996 | Swim Team Odense | 4:18.58 | ||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 24.81 | 24.81 | |||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 26.18 | 50.99 | |||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 24.16 | 1:15.15 | |||||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 24.58 | 1:39.73 | |||||||
Andreas Bui | 2000 | 23.44 | 2:03.17 | |||||||
Anna Wermuth | 1996 | 27.08 | 2:30.25 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 28.43 | 2:58.68 | |||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 26.49 | 3:25.17 | |||||||
Camilla Rask | 1999 | 26.84 | 3:52.01 | |||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 26.57 | 4:18.58 | |||||||
2 | Triton Senior 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:20.43 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 23.72 | 23.72 | |||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 24.43 | 48.15 | |||||||
Tobias Andersen | 1998 | 23.60 | 1:11.75 | |||||||
Mads Rishøj | 1999 | 25.25 | 1:37.00 | |||||||
Johan Müller | 1998 | 25.04 | 2:02.04 | |||||||
Camilla Dufour | 1996 | 27.87 | 2:29.91 | |||||||
Amanda Duus | 2000 | 27.54 | 2:57.45 | |||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 28.00 | 3:25.45 | |||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 27.83 | 3:53.28 | |||||||
Elina Lynge Wagner | 1996 | 27.15 | 4:20.43 | |||||||
3 | Triton Junior | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:25.38 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 25.33 | 25.33 | |||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 27.82 | 53.15 | |||||||
Johan Joensen | 2000 | 25.72 | 1:18.87 | |||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 27.17 | 1:46.04 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 25.95 | 2:11.99 | |||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 27.47 | 2:39.46 | |||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 25.03 | 3:04.49 | |||||||
Liva Palmund | 2002 | 27.43 | 3:31.92 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 25.20 | 3:57.12 | |||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 28.26 | 4:25.38 | |||||||
4 | Køge Mix 1 | 1900 | Køge Svømmeklub | 4:31.12 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 23.79 | 23.79 | |||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 28.84 | 52.63 | |||||||
Jacob Holst | 1991 | 25.14 | 1:17.77 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 28.45 | 1:46.22 | |||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 25.82 | 2:12.04 | |||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 29.76 | 2:41.80 | |||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 25.20 | 3:07.00 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 29.65 | 3:36.65 | |||||||
Mads Emil Christensen | 1999 | 26.07 | 4:02.72 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 28.40 | 4:31.12 | |||||||
5 | Ringsted 2 Mix 1 Lx | 0 | Ringsted Svømme Klub | 4:31.43 | ||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Maria Szokody | 2002 | 29.38 | 59.19 | |||||||
Karla Sejling | 2001 | 30.09 | 1:29.28 | |||||||
Jakob Rasmussen | 1992 | 25.64 | 1:54.92 | |||||||
Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 25.30 | 2:20.22 | |||||||
Martin Szokody | 1999 | 25.39 | 2:45.61 | |||||||
Gustav Friberg | 1997 | 23.90 | 3:09.51 | |||||||
Maria Andersen | 2002 | 29.53 | 3:39.04 | |||||||
Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 27.24 | 4:06.28 | |||||||
Frederik Møller | 2002 | 25.15 | 4:31.43 | |||||||
6 | Hg Mix | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 4:34.36 | ||||||
Filip Bækgaard | 2000 | 25.72 | 25.72 | |||||||
Amalie W. Olsen | 2001 | 28.36 | 54.08 | |||||||
Anika Bryde | 2000 | 29.53 | 1:23.61 | |||||||
Karl Bryde | 2000 | 27.04 | 1:50.65 | |||||||
Emma Bruhn | 2002 | 28.70 | 2:19.35 | |||||||
Magnus Løhr | 2001 | 26.23 | 2:45.58 | |||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 29.47 | 3:15.05 | |||||||
Nicolai Yung Hansen | 2000 | 25.72 | 3:40.77 | |||||||
Emma Bækgaard | 2002 | 29.11 | 4:09.88 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 24.48 | 4:34.36 | |||||||
7 | Lf Swim 1 | 0 | Startfællesskabet LF-SWIM | 4:34.53 | ||||||
Magnus Madsen | 2000 | 26.49 | 26.49 | |||||||
Jens Saugmann | 1996 | 24.83 | 51.32 | |||||||
Marius Rasmussen | 1999 | 24.57 | 1:15.89 | |||||||
Gustav T Madsen | 2001 | 26.44 | 1:42.33 | |||||||
Erling Johansen | 2000 | 26.26 | 2:08.59 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 28.61 | 2:37.20 | |||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 28.47 | 3:05.67 | |||||||
Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 29.19 | 3:34.86 | |||||||
Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 30.19 | 4:05.05 | |||||||
Malou Carlsen | 2000 | 29.48 | 4:34.53 | |||||||
8 | Psv Schwerin 1 | 0 | Psv Schwerin | 4:37.08 | ||||||
Till Otto Göttmann | 2000 | 24.88 | 24.88 | |||||||
Luke Töpfer | 1999 | 26.98 | 51.86 | |||||||
Elisa Stegemann | 2002 | 29.34 | 1:21.20 | |||||||
Amelie Ritter | 2003 | 29.14 | 1:50.34 | |||||||
Eva Sperlich | 1999 | 28.95 | 2:19.29 | |||||||
Gina Elisa Koop | 2000 | 29.25 | 2:48.54 | |||||||
Steffen Deutsch | 1998 | 26.81 | 3:15.35 | |||||||
Illya Ponomarov | 2000 | 27.09 | 3:42.44 | |||||||
Friederike Fass | 2002 | 28.65 | 4:11.09 | |||||||
Ian Romberg | 2001 | 25.99 | 4:37.08 | |||||||
9 | Stv Mix 1 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 4:37.27 | ||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 26.35 | 26.35 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 29.06 | 55.41 | |||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 26.97 | 1:22.38 | |||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 29.54 | 1:51.92 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 24.85 | 2:16.77 | |||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 28.53 | 2:45.30 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 26.53 | 3:11.83 | |||||||
Patricia Andersen | 2002 | 30.22 | 3:42.05 | |||||||
August Schade Cantby | 2002 | 26.68 | 4:08.73 | |||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 28.54 | 4:37.27 | |||||||
10 | Haslev Stjernemix 1 | 0 | Haslev Svømmeklub | 4:50.65 | ||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 28.61 | 28.61 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 29.69 | 58.30 | |||||||
Emil Compen | 2000 | 26.39 | 1:24.69 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 32.27 | 1:56.96 | |||||||
Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 26.22 | 2:23.18 | |||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 27.02 | 2:50.20 | |||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 31.68 | 3:21.88 | |||||||
Jakob Dynesen | 2000 | 27.08 | 3:48.96 | |||||||
Emmely Andersen | 2001 | 32.18 | 4:21.14 | |||||||
0 | 29.51 | 4:50.65 | ||||||||
11 | Køge Mix 2 | 1900 | Køge Svømmeklub | 4:51.42 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 31.04 | 31.04 | |||||||
Mert Kaya | 2001 | 26.73 | 57.77 | |||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 30.49 | 1:28.26 | |||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 26.03 | 1:54.29 | |||||||
Karoline Kjær | 2000 | 31.09 | 2:25.38 | |||||||
Jacob Holm | 2000 | 27.66 | 2:53.04 | |||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 32.40 | 3:25.44 | |||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 27.63 | 3:53.07 | |||||||
Clara Dreier | 2004 | 31.82 | 4:24.89 | |||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 26.53 | 4:51.42 | |||||||
12 | Kalundborg Mix | 0 | Kalundborg SK | 4:51.50 | ||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 27.60 | 27.60 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 28.47 | 56.07 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 24.52 | 1:20.59 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 28.95 | 1:49.54 | |||||||
Mads Witthøft | 2000 | 27.04 | 2:16.58 | |||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 29.12 | 2:45.70 | |||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 30.04 | 3:15.74 | |||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 29.48 | 3:45.22 | |||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 35.00 | 4:20.22 | |||||||
Anna Larsen | 2004 | 31.28 | 4:51.50 | |||||||
13 | Flying Ducks Hold 2 | 0 | Swim Team Odense | 4:51.75 | ||||||
Kaare Fisker Larsen | 1998 | 27.02 | 27.02 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 25.87 | 52.89 | |||||||
Nickolas Irani Jahromi | 2001 | 27.55 | 1:20.44 | |||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 29.34 | 1:49.78 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 29.57 | 2:19.35 | |||||||
Gry Floor | 2000 | 31.08 | 2:50.43 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 30.24 | 3:20.67 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 30.90 | 3:51.57 | |||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 29.92 | 4:21.49 | |||||||
Anna Broe | 2002 | 30.26 | 4:51.75 | |||||||
14 | Lf Swim 2 | 0 | Startfællesskabet LF-SWIM | 5:06.12 | ||||||
Sebastian Jensen | 2001 | 27.57 | 27.57 | |||||||
Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 27.31 | 54.88 | |||||||
Mathias Aner | 2001 | 27.37 | 1:22.25 | |||||||
Ole Hovmand | 2003 | 29.85 | 1:52.10 | |||||||
Teis Gerdt Høring | 1999 | 27.80 | 2:19.90 | |||||||
Julie K Madsen | 2001 | 32.66 | 2:52.56 | |||||||
Trine Rübner-Petersen | 1997 | 32.45 | 3:25.01 | |||||||
Ida Kjølby | 2003 | 34.08 | 3:59.09 | |||||||
Celine Nordal Jacobsen | 2001 | 32.35 | 4:31.44 | |||||||
Sophia Sander-Bjerge | 1999 | 34.68 | 5:06.12 | |||||||
15 | Køge Mix 3 | 2002 | Køge Svømmeklub | 5:07.32 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 31.79 | 31.79 | |||||||
August Østerholdt | 2002 | 29.68 | 1:01.47 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 31.26 | 1:32.73 | |||||||
August Ryom | 2002 | 25.85 | 1:58.58 | |||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 37.33 | 2:35.91 | |||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 29.11 | 3:05.02 | |||||||
Silje Gärtner | 2003 | 33.06 | 3:38.08 | |||||||
Victor Lund | 2002 | 28.98 | 4:07.06 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 30.29 | 4:37.35 | |||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 29.97 | 5:07.32 | |||||||
16 | Stv Mix 2 | 0 | Slagelse Svømmeklub | 5:24.56 | ||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 28.21 | 28.21 | |||||||
Maja Nykjær | 2003 | 32.97 | 1:01.18 | |||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 26.93 | 1:28.11 | |||||||
Marie Louise B Andersen | 2005 | 33.68 | 2:01.79 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 30.57 | 2:32.36 | |||||||
Sigrid B. Kristensen | 2004 | 38.99 | 3:11.35 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 28.31 | 3:39.66 | |||||||
Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 36.23 | 4:15.89 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 29.24 | 4:45.13 | |||||||
Tilde-Sofie Qwist | 2005 | 39.43 | 5:24.56 | |||||||
17 | Haslev Stjernemix 2 | 0 | Haslev Svømmeklub | 5:54.71 | ||||||
Lærke Møller | 2005 | 37.71 | 37.71 | |||||||
Viktor Eibye | 2001 | 28.54 | 1:06.25 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 34.22 | 1:40.47 | |||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 35.49 | 2:15.96 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 34.16 | 2:50.12 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 34.07 | 3:24.19 | |||||||
Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 34.44 | 3:58.63 | |||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 35.16 | 4:33.79 | |||||||
Albert U. Thystrup | 2003 | 38.38 | 5:12.17 | |||||||
Hjalte Møller | 2007 | 42.54 | 5:54.71 | |||||||
18 | Køge Mix 4 | 2002 | Køge Svømmeklub | 5:56.91 | ||||||
Charlotte Wium | 2006 | 35.96 | 35.96 | |||||||
Mikkel Roed | 2004 | 31.57 | 1:07.53 | |||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 40.05 | 1:47.58 | |||||||
Oliver Schultz | 2004 | 33.44 | 2:21.02 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 35.37 | 2:56.39 | |||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 35.35 | 3:31.74 | |||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 36.01 | 4:07.75 | |||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 38.81 | 4:46.56 | |||||||
Sophia Christensen | 2003 | 34.71 | 5:21.27 | |||||||
Eren Kaya | 2004 | 35.64 | 5:56.91 | |||||||
19 | Ringsted 1 Mix 1 Lx | 0 | Ringsted Svømme Klub | 6:01.96 | ||||||
Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 36.86 | 1:09.68 | |||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 34.19 | 1:43.87 | |||||||
Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 36.13 | 2:20.00 | |||||||
Jakob Stærmose | 2005 | 36.85 | 2:56.85 | |||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 35.25 | 3:32.10 | |||||||
Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 40.34 | 4:12.44 | |||||||
Emma M. Andersen | 2003 | 33.35 | 4:45.79 | |||||||
Adam Bugge Frandsen | 2005 | 37.61 | 5:23.40 | |||||||
Malene Reynolds | 2005 | 38.56 | 6:01.96 | |||||||
20 | Haslev Stjernemix 3 | 0 | Haslev Svømmeklub | 6:14.43 | ||||||
Nanna Lauritsen | 2004 | 36.72 | 36.72 | |||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 26.70 | 1:03.42 | |||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 47.61 | 1:51.03 | |||||||
John Olesen | 1971 | 28.27 | 2:19.30 | |||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | 38.32 | 2:57.62 | |||||||
Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | 37.45 | 3:35.07 | |||||||
Theodor Kongstad | 2006 | 50.08 | 4:25.15 | |||||||
Nicoline Hansen | 2004 | 37.15 | 5:02.30 | |||||||
Mathias Ankersen | 2004 | 36.10 | 5:38.40 | |||||||
Rasmus Mortensen | 2004 | 36.03 | 6:14.43 | |||||||
- | Clicl Mix | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Stv Mix 3 | 0 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Næstved Mixhold 10 | 0 | Næstved IF | DSQ | generer b8 i indslag | |||||
Harald Franck | 2003 | 27.85 | 27.85 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 30.46 | 58.31 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 29.47 | 1:27.78 | |||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 31.27 | 1:59.05 | |||||||
Nicklas Stæcker | 2003 | 32.60 | 2:31.65 | |||||||
Mette Foldager Donstrup | 1999 | 32.02 | 3:03.67 | |||||||
- | Triton Årgang Mix | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Liva Stjernholm | 2004 | 29.50 | 29.50 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:36 |