Tulokset Mikropolix-Uinnit 10.10.2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:30 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 1, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Rius Miehet [1997] | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 3:57.13 | ||||||
Rasmus Kujala | 1999 | 28.54 | 1:02.14 | 1:02.14 | ||||||
Mikael Laakso | 1997 | 30.87 | 1:08.08 | 2:10.22 | ||||||
Niko Mäkelä | 1998 | 24.93 | 54.99 | 3:05.21 | ||||||
Hannes Väre | 1997 | 24.14 | 51.92 | 3:57.13 | ||||||
2 | Nopy Miehet I [1997] | 1997 | Nokian Pyry | 4:36.56 | ||||||
Onni Kuronen | 2000 | 33.94 | 1:12.49 | 1:12.49 | ||||||
Olli Rautaporras | 2000 | 32.45 | 1:10.40 | 2:22.89 | ||||||
Axel Olander | 2002 | 33.23 | 1:12.41 | 3:35.30 | ||||||
Perttu Mikkola | 2001 | 28.81 | 1:01.26 | 4:36.56 | ||||||
3 | Nopy Miehet Ii [1997] | 1997 | Nokian Pyry | 5:25.87 | ||||||
Topias Kupiainen | 2004 | 45.86 | 1:33.32 | 1:33.32 | ||||||
Sampo Kärkkäinen | 2000 | 42.29 | 1:32.05 | 3:05.37 | ||||||
Jere Broman | 2002 | 35.51 | 1:19.39 | 4:24.76 | ||||||
Daniel Laurila | 1996 | 29.20 | 1:01.11 | 5:25.87 | ||||||
4 | Mpx3 Pojat 2 | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 6:02.57 | ||||||
Petri Shkolny | 2003 | 44.22 | 1:32.15 | 1:32.15 | ||||||
Veikka Weckman | 2001 | 44.10 | 1:35.36 | 3:07.51 | ||||||
Aleksi Alanko | 2003 | 43.60 | 1:38.10 | 4:45.61 | ||||||
Kasimir Riihelä | 2002 | 36.17 | 1:16.96 | 6:02.57 | ||||||
- | Mpx3 Pojat 1 | 1997 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:30 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:36 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 2, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | Aika | Tila | |||
1 | Rius Naiset [1998] | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 4:25.31 | ||||||
Meri Parviainen | 1998 | 32.40 | 1:06.91 | 1:06.91 | ||||||
Aino Ruottu | 2001 | 33.83 | 1:13.47 | 2:20.38 | ||||||
Eveliina Pihkamäki | 1998 | 29.51 | 1:03.90 | 3:24.28 | ||||||
Roza Turunen | 2000 | 28.73 | 1:01.03 | 4:25.31 | ||||||
2 | Ukk Naiset [1998] | 1998 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 4:49.53 | ||||||
Olga Koskinen | 2002 | 35.18 | 1:11.45 | 1:11.45 | ||||||
Pinja Penttilä | 2001 | 38.13 | 1:22.00 | 2:33.45 | ||||||
Suvi Kurth | 2001 | 33.70 | 1:13.32 | 3:46.77 | ||||||
Susanna Ellonen | 1999 | 29.50 | 1:02.76 | 4:49.53 | ||||||
3 | Nopy Naiset I [1998] | 1998 | Nokian Pyry | 4:50.90 | ||||||
Jenni Moisio | 2002 | 36.81 | 1:15.48 | 1:15.48 | ||||||
Noora Vallinen | 1998 | 40.66 | 1:25.31 | 2:40.79 | ||||||
Mila Manner | 2001 | 31.60 | 1:08.26 | 3:49.05 | ||||||
Camilla Tyven | 2001 | 29.00 | 1:01.85 | 4:50.90 | ||||||
4 | Rius Mpx3 1 | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 5:28.63 | ||||||
Annukka Pihkamäki | 2004 | 40.32 | 1:21.66 | 1:21.66 | ||||||
Nikita Ravalt | 2002 | 43.74 | 1:33.23 | 2:54.89 | ||||||
Martta Kitinoja | 2001 | 37.93 | 1:25.24 | 4:20.13 | ||||||
Riia Hiltunen | 2002 | 33.00 | 1:08.50 | 5:28.63 | ||||||
5 | Nopy Naiset Ii [1998] | 1998 | Nokian Pyry | 5:45.76 | ||||||
Siiri Toiva | 2002 | 43.25 | 1:28.42 | 1:28.42 | ||||||
Tiia Strandberg | 2002 | 42.77 | 1:31.96 | 3:00.38 | ||||||
Anni Matikainen | 2001 | 37.57 | 1:23.83 | 4:24.21 | ||||||
Nuppu Toiva | 2001 | 38.17 | 1:21.55 | 5:45.76 | ||||||
6 | Nopy Naiset Iii [1998] | 1998 | Nokian Pyry | 5:55.90 | ||||||
Ronja Myllykallio | 2003 | 41.50 | 1:25.13 | 1:25.13 | ||||||
Minea Wiren | 2003 | 45.06 | 1:36.80 | 3:01.93 | ||||||
Sini Korin | 2003 | 40.14 | 1:24.55 | 4:26.48 | ||||||
Nelli Lehmijoki | 2005 | 39.86 | 1:29.42 | 5:55.90 | ||||||
7 | Mpx3 Tytöt 3 | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 5:57.20 | ||||||
Julia Tuura | 2004 | 40.96 | 1:23.56 | 1:23.56 | ||||||
Enni Silvennoinen | 2003 | 43.57 | 1:34.18 | 2:57.74 | ||||||
Iida Savulahti | 2004 | 43.34 | 1:43.07 | 4:40.81 | ||||||
Aida Pasma | 2003 | 32.54 | 1:16.39 | 5:57.20 | ||||||
- | Mpx3 Tytöt 2 | 1998 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
Annika Heiskanen | 2001 | 43.33 | 1:29.19 | 1:29.19 | ||||||
Henna Kuivaniemi | 2000 | 45.84 | 1:38.46 | 3:07.65 | ||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:36 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:31 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Jasper Pullinen | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 1:44.54 | 3:04.35 | 4:19.15 | 4:51.47 | |||
2 | Atte Somero | 1999 | Lahden Kaleva | 1:46.61 | 3:08.50 | 4:28.25 | 5:01.88 | |||
3 | Rasmus Virta | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 1:48.93 | 3:13.65 | 4:32.93 | 5:05.53 | |||
4 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Kaleva | 1:54.88 | 3:21.17 | 4:48.34 | 5:26.32 | |||
5 | Otto Seppä | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 1:59.63 | 3:28.10 | 4:53.11 | 5:29.77 | |||
- | Eemeli Leinonen | 2002 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:31 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:40 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 4, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Olga Koskinen | 2002 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:22.20 | 2:47.25 | 4:26.45 | 5:43.13 | |||
2 | Jenny Nieminen | 2001 | Hyvinkään Uimaseura | 1:20.91 | 2:51.24 | 4:30.69 | 5:51.40 | |||
3 | Soile Auvinen | 2002 | Uinti Tampere | 1:38.16 | 3:17.79 | 5:15.78 | 6:38.68 | |||
4 | Elina Palojärvi | 2002 | Uinti Tampere | 1:36.99 | 3:20.78 | 5:21.47 | 6:43.83 | |||
- | Meri Parviainen | 1998 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 10.6 Köydestä vetäminen | ||||||||||
- | Mikaela Kulmala | 2001 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:40 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:40 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 5, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | Hyvinkään Uimaseura | 30.10 | ||||||
2 | Oskar Turunen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 31.87 | ||||||
3 | Ville Savulahti | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 32.34 | ||||||
4 | Kalle Seppä | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 35.59 | ||||||
5 | Niko Akkanen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 35.63 | ||||||
6 | Joonas Maaranen | 2004 | Hyvinkään Uimaseura | 37.22 | ||||||
7 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 37.74 | ||||||
8 | Miikka Visto | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 38.59 | ||||||
9 | Akseli Maaranen | 2004 | Hyvinkään Uimaseura | 38.75 | ||||||
10 | Manu Rosendahl | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 40.40 | ||||||
11 | Atte Nieminen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 42.16 | ||||||
12 | Eero Sippola | 2004 | Kangasalan Urheilijat KU-68 | 42.60 | ||||||
13 | Niko Nokikuru | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 44.20 | ||||||
14 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 44.58 | ||||||
15 | Joona Kurppa | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 44.70 | ||||||
16 | Juho Mantila | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 45.09 | ||||||
17 | Rasmus Lempinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 45.45 | ||||||
18 | Ville-Pertti Hämäläinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 48.03 | ||||||
19 | Chris Veide | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 48.76 | ||||||
20 | Priit Sepp | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 48.86 | ||||||
21 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 49.81 | ||||||
22 | Leevi Johansson | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 50.62 | ||||||
23 | Atte Laitinen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 51.08 | ||||||
24 | Jonne Mustalahti | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 52.33 | ||||||
25 | Vinski Saarikallio | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 53.94 | ||||||
26 | Miiko Puurunen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 55.65 | ||||||
27 | Tuomas Virtanen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 58.74 | ||||||
28 | Arttu Koskinen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 1:07.06 | ||||||
29 | Joonatan Paalanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 1:17.71 | ||||||
- | Jan-Aleks Vallius | 2004 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 5, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mikael Virtanen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 28.61 | ||||||
2 | Atte Lasmio | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 29.11 | ||||||
3 | Konsta Seppä | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 29.91 | ||||||
4 | Herkko Lajas | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 29.96 | ||||||
5 | Leo Roine | 2001 | Uinti Tampere | 31.10 | ||||||
6 | Wäinö Koskinen | 2002 | Uinti Tampere | 31.14 | ||||||
7 | Elias Saarinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 31.57 | ||||||
8 | Eero Ala-Karvia | 2001 | Uinti Tampere | 33.78 | ||||||
9 | Juuso Vastamäki | 2002 | Vesihelmen Uimaseura | 34.08 | ||||||
10 | Kasimir Riihelä | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 34.91 | ||||||
11 | Sebastian Bun | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 36.43 | ||||||
12 | Topias Ojanen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 37.67 | ||||||
13 | Leander Svärd | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 39.49 | ||||||
- | Tino Lukkaroinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 5, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 23.68 | ||||||
2 | Eetu Nyman | 1999 | Vesihelmen Uimaseura | 26.62 | ||||||
3 | Roope Lajas | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 26.87 | ||||||
4 | Tuomas Saraneva | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 27.83 | ||||||
5 | Arttu Mäki | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 27.99 | ||||||
6 | Pyry Sirola | 1999 | Kangasalan Urheilijat KU-68 | 31.29 | ||||||
7 | Mikko Kuosmanen | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 32.94 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:40 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:40 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 6, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Annukka Pihkamäki | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 32.80 | ||||||
2 | Iida Savulahti | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 36.88 | ||||||
3 | Maija Hinkkala | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 37.82 | ||||||
4 | Vilja Saarinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 38.92 | ||||||
5 | Nella Vastamäki | 2004 | Vesihelmen Uimaseura | 39.06 | ||||||
6 | Saana Perkkiö | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 39.71 | ||||||
7 | Sade Lukkaroinen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 41.08 | ||||||
8 | Janica Nieminen | 2005 | Hyvinkään Uimaseura | 45.79 | ||||||
9 | Helmi Romppanen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 47.52 | ||||||
10 | Vilmiina Weckman | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 52.67 | ||||||
11 | Vilma Laaksonen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 54.33 | ||||||
12 | Menni Ruokonen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 54.45 | ||||||
13 | Krista Viitanen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 54.68 | ||||||
14 | Jenna Helminen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 1:02.16 | ||||||
15 | Suvi Keskimäki | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 1:06.60 | ||||||
16 | Kia Niklander | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 1:07.55 | ||||||
- | Helmi Hiltunen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Kreetta Somero | 2004 | Lahden Kaleva | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Meri Kultaranta | 2004 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Saaga Tuominen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 6, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Iida Nyman | 2002 | Vesihelmen Uimaseura | 30.55 | ||||||
2 | Riia Hiltunen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 31.59 | ||||||
3 | Nikita Ravalt | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 32.11 | ||||||
4 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | Swimming Team Riksu | 32.66 | ||||||
5 | Jemina Knuutila | 2002 | Uinti Tampere | 33.61 | ||||||
6 | Cinja Åvist | 2003 | Simmis Hyvinge-Hyvinkää | 34.23 | ||||||
7 | Ronja Hellberg | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 35.45 | ||||||
8 | Heta Laatikainen | 2002 | Valkeakosken Uimaseura | 35.94 | ||||||
9 | Silja Hieto | 2003 | Hämeenlinnan Uimaseura | 36.59 | ||||||
10 | Heidi Malinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 39.19 | ||||||
11 | Henna Riikonen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 39.88 | ||||||
12 | Miia Äikäs | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 40.98 | ||||||
13 | Emmi Aarresuo | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 42.13 | ||||||
14 | Ida Niklander | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 44.18 | ||||||
15 | Milja Vuori | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 48.66 | ||||||
- | Saana Tertsunen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
Laji 6, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 27.18 | ||||||
2 | Emmi Mustakoski | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 28.74 | ||||||
3 | Oona Pelttari | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 28.95 | ||||||
4 | Katariina Pihkamäki | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 29.11 | ||||||
5 | Ylva Sjölund | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 29.12 | ||||||
6 | Peppi Päiviö | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 29.43 | ||||||
7 | Sofia Lehtinen | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 29.51 | ||||||
8 | Anni Halonen | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 29.84 | ||||||
9 | Kia Karike | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 30.21 | ||||||
10 | Hanni Pratsch | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 30.27 | ||||||
11 | Alexandra Kapanen | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 30.49 | ||||||
12 | Linda Mylly | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 30.68 | ||||||
13 | Myra Bengts | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 31.55 | ||||||
14 | Emilia Majuri | 2001 | Uinti Tampere | 31.62 | ||||||
15 | Siiri Friman | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 31.79 | ||||||
16 | Siiri Salokorpi | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 32.04 | ||||||
17 | Annika Heiskanen | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 32.93 | ||||||
18 | Oona Ahinko | 2001 | Vesihelmen Uimaseura | 33.45 | ||||||
19 | Ronja Tuominen | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 36.91 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:40 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:41 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Eemeli Leinonen | 2002 | Uinti Tampere | 33.65 | 1:11.82 | |||||
2 | Oliver Juursoo | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 37.83 | 1:23.51 | |||||
3 | Visa Kotiniitty | 2003 | Uinti Tampere | 41.18 | 1:33.04 | |||||
4 | Kasimir Riihelä | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 48.60 | 1:47.74 | |||||
- | Aleksi Alanko | 2003 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Hannes Väre | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 26.09 | 56.95 | |||||
2 | Rasmus Kujala | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 27.91 | 1:02.29 | |||||
3 | Niklas Valkonen | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 29.17 | 1:03.08 | |||||
4 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 29.84 | 1:03.26 | |||||
5 | Santeri Huhtala | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 31.55 | 1:06.70 | |||||
6 | Joona Salminen | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 34.51 | 1:13.90 | |||||
7 | Otso Helstelä | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 33.19 | 1:13.91 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:41 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:41 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mariia Sherstiuk | 2003 | Uinti Tampere | 38.74 | 1:21.56 | |||||
2 | Evgenia Vlasova | 2003 | Uinti Tampere | 38.43 | 1:24.31 | |||||
3 | Ronja Myllykallio | 2003 | Nokian Pyry | 40.63 | 1:24.60 | |||||
4 | Liisa Siikala | 2003 | Uinti Tampere | 40.86 | 1:30.04 | |||||
5 | Tessa Kirjonen | 2003 | Uinti Tampere | 44.19 | 1:30.34 | |||||
6 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | Uinti Tampere | 44.86 | 1:34.72 | |||||
7 | Maiju Harju | 2002 | Uinti Tampere | 44.04 | 1:35.75 | |||||
8 | Ilona Halima | 2003 | Uinti Tampere | 46.06 | 1:38.10 | |||||
9 | Enni Silvennoinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 45.27 | 1:38.70 | |||||
10 | Aada Hakala | 2004 | Uinti Tampere | 45.24 | 1:42.16 | |||||
11 | Oona Holmberg | 2004 | Uinti Tampere | 48.67 | 1:45.19 | |||||
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Noora Tuovinen | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 34.58 | 1:13.39 | |||||
2 | Jenni Rantanen | 2001 | HTU Stadi | 33.73 | 1:13.51 | |||||
3 | Mira Tarnanen | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 34.39 | 1:18.31 | |||||
4 | Joanna Kekkonen | 2000 | Lahden Kaleva | 35.45 | 1:19.42 | |||||
5 | Viivi Jokiniemi | 2001 | Uinti Tampere | 39.35 | 1:26.11 | |||||
6 | Henna Kuivaniemi | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 40.97 | 1:32.99 | |||||
7 | Erja Tiljander | 2000 | Hyvinkään Uimaseura | 42.59 | 1:36.53 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:41 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:47 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 9, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Jasper Pullinen | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 34.59 | 1:13.41 | 1:52.59 | 2:31.81 | |||
2 | Tuomas Tiainen | 1996 | Riihimäen Uimaseura | 33.77 | 1:12.82 | 1:53.78 | 2:34.24 | |||
3 | Joel Vaitilo | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 36.71 | 1:18.06 | 2:00.21 | 2:42.89 | |||
4 | Joona Kortteinen | 2003 | Uinti Tampere | 43.00 | 1:32.33 | 2:23.65 | 3:13.72 | |||
5 | Tino Lukkaroinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 47.21 | 1:41.16 | 2:36.00 | 3:29.62 | |||
6 | Topi Raitalaakso | 2003 | Uinti Tampere | 51.98 | 1:46.95 | 2:42.74 | 3:36.58 | |||
7 | Kalle Välimäki | 2004 | Uinti Tampere | 57.64 | 2:02.26 | 3:05.67 | 4:05.73 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:47 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:47 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 10, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Aino Ruottu | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 35.72 | 1:17.08 | 1:59.10 | 2:40.30 | |||
2 | Helena Knaapi | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 38.15 | 1:20.57 | 2:04.48 | 2:50.20 | |||
3 | Annika Tietz | 2001 | HTU Stadi | 37.63 | 1:20.73 | 2:05.59 | 2:51.20 | |||
4 | Pinja Penttilä | 2001 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 41.13 | 1:27.18 | 2:11.70 | 2:56.74 | |||
5 | Oona Ahinko | 2001 | Vesihelmen Uimaseura | 40.26 | 1:25.57 | 2:11.93 | 2:58.24 | |||
6 | Siiri Salokorpi | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 41.85 | 1:28.23 | 2:15.29 | 3:01.08 | |||
7 | Martta Kitinoja | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 41.89 | 1:28.27 | 2:15.07 | 3:01.18 | |||
8 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | Uinti Tampere | 43.48 | 1:32.94 | 2:23.07 | 3:11.17 | |||
9 | Tiia Strandberg | 2002 | Nokian Pyry | 45.11 | 1:34.25 | 2:25.04 | 3:11.47 | |||
10 | Noora Vallinen | 1998 | Nokian Pyry | 44.63 | 1:34.51 | 2:25.49 | 3:13.37 | |||
11 | Siiri Friman | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 44.99 | 1:34.90 | 2:26.20 | 3:16.61 | |||
12 | Petra Puronurmi | 2000 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 45.20 | 1:35.56 | 2:26.63 | 3:17.08 | |||
13 | Ronja Tuominen | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 49.32 | 1:43.04 | 2:39.67 | 3:37.08 | |||
- | Jessica Mäkinen | 2004 | Uinti Tampere | DNF | ||||||
- | Sofia Lehtinen | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:47 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:59 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tuomas Saraneva | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 32.66 | 1:08.10 | |||||
2 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Kaleva | 33.10 | 1:08.77 | |||||
3 | Firas El-Idi | 2001 | Lahden Kaleva | 33.62 | 1:10.42 | |||||
4 | Joona Salminen | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 34.79 | 1:11.35 | |||||
5 | Onni Kuronen | 2000 | Nokian Pyry | 36.05 | 1:12.79 | |||||
6 | Axel Olander | 2002 | Nokian Pyry | 37.10 | 1:13.20 | |||||
7 | Mikael Lähde | 2000 | Hämeenlinnan Uimaseura | 35.06 | 1:13.26 | |||||
8 | Akseli Hakala | 2003 | Uinti Tampere | 38.37 | 1:18.57 | |||||
9 | Eemil Pynnönen | 2001 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 37.91 | 1:18.95 | |||||
10 | Pieti Raunio | 2002 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 38.08 | 1:19.41 | |||||
11 | Herkko Lajas | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 39.67 | 1:21.29 | |||||
12 | Jere Broman | 2002 | Nokian Pyry | 43.08 | 1:26.80 | |||||
13 | Konsta Kallio | 2004 | Uinti Tampere | 41.54 | 1:27.69 | |||||
14 | Urho Lyytinen | 2003 | Uinti Tampere | 43.38 | 1:28.16 | |||||
15 | Kalle Seppä | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 45.34 | 1:31.89 | |||||
16 | Juuso Vastamäki | 2002 | Vesihelmen Uimaseura | 46.86 | 1:34.24 | |||||
17 | Aapo Hampaala | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 48.23 | 1:39.18 | |||||
18 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 56.49 | 1:57.66 | |||||
19 | Joona Kurppa | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 56.12 | 1:57.92 | |||||
20 | Aapo Rasinmäki | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 59.11 | 2:03.53 | |||||
21 | Olli Paukola | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 1:01.58 | 2:05.61 | |||||
22 | Chris Veide | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 1:06.82 | 2:18.05 | |||||
- | Sampo Kärkkäinen | 2000 | Nokian Pyry | DNS | ||||||
- | Aleksi Alanko | 2003 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 11, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mikael Laakso | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 30.59 | 1:04.21 | |||||
2 | Niklas Valkonen | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 32.20 | 1:05.76 | |||||
3 | Antti Lehtinen | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 35.19 | 1:12.52 | |||||
4 | Otto Seppä | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 36.76 | 1:15.94 | |||||
5 | Roope Lajas | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 35.86 | 1:16.69 | |||||
6 | Pyry Sirola | 1999 | Kangasalan Urheilijat KU-68 | 40.99 | 1:22.69 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:59 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:59 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Iida Nyman | 2002 | Vesihelmen Uimaseura | 37.09 | 1:15.29 | |||||
2 | Jenni Moisio | 2002 | Nokian Pyry | 36.90 | 1:15.98 | |||||
3 | Hilla Nieminen | 2001 | Uinti Tampere | 36.43 | 1:16.76 | |||||
4 | Anna Ketola | 2001 | HTU Stadi | 39.47 | 1:20.76 | |||||
5 | Aada Taiponen | 2004 | Swimming Team Riksu | 39.97 | 1:22.78 | |||||
6 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 40.51 | 1:23.36 | |||||
7 | Anni Matikainen | 2001 | Nokian Pyry | 40.99 | 1:24.31 | |||||
8 | Annika Heiskanen | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 41.58 | 1:24.33 | |||||
9 | Kanerva Kinnunen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 41.11 | 1:24.87 | |||||
10 | Sini Korin | 2003 | Nokian Pyry | 42.60 | 1:25.80 | |||||
11 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | Swimming Team Riksu | 41.74 | 1:26.30 | |||||
12 | Santra Nieminen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 43.66 | 1:27.53 | |||||
13 | Sofia Ellonen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 43.06 | 1:29.84 | |||||
14 | Soile Auvinen | 2002 | Uinti Tampere | 44.01 | 1:29.95 | |||||
15 | Ronja Hellberg | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 45.04 | 1:32.49 | |||||
16 | Ella Suominen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 45.88 | 1:34.19 | |||||
17 | Maria Rauhala | 2003 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 47.14 | 1:35.74 | |||||
18 | Saara Kiuru | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 47.95 | 1:36.54 | |||||
19 | Nuppu Toiva | 2001 | Nokian Pyry | 46.72 | 1:36.61 | |||||
20 | Minea Wiren | 2003 | Nokian Pyry | 47.33 | 1:36.85 | |||||
21 | Rebekka Aaltola | 2005 | Uinti Tampere | 47.19 | 1:37.20 | |||||
22 | Kreetta Somero | 2004 | Lahden Kaleva | 46.73 | 1:37.34 | |||||
23 | Aino Suominen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 51.07 | 1:44.22 | |||||
24 | Siiri Levonoja | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 53.45 | 1:46.40 | |||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Meri Parviainen | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 32.93 | 1:07.38 | |||||
2 | Peppi Päiviö | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 34.03 | 1:10.78 | |||||
3 | Alexandra Kapanen | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 36.69 | 1:16.55 | |||||
4 | Roza Turunen | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 37.28 | 1:16.73 | |||||
5 | Noora Angelva | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 36.74 | 1:18.23 | |||||
6 | Fanny Virtanen | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 39.15 | 1:21.05 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:59 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 13:59 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 13, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mikael Virtanen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 34.60 | 1:13.25 | |||||
2 | Elias Saarinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 35.94 | 1:19.54 | |||||
3 | Onni Äijälä | 2004 | Hyvinkään Uimaseura | 36.61 | 1:22.83 | |||||
4 | Ville Savulahti | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 40.57 | 1:24.55 | |||||
5 | Aleksi Vuorio | 2002 | Nurmijärven Uinti | 39.68 | 1:26.87 | |||||
6 | Petri Shkolny | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 41.33 | 1:29.33 | |||||
7 | Tino Lukkaroinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 42.71 | 1:30.73 | |||||
8 | Miko Vaikkola | 2003 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 44.26 | 1:31.79 | |||||
9 | Eero Leino | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 42.33 | 1:32.87 | |||||
10 | Nico Peltonen | 2005 | Hyvinkään Uimaseura | 43.26 | 1:35.83 | |||||
11 | Joonas Maaranen | 2004 | Hyvinkään Uimaseura | 44.87 | 1:38.88 | |||||
12 | Topias Ojanen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 46.90 | 1:41.37 | |||||
13 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 47.48 | 1:43.00 | |||||
14 | Manu Rosendahl | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 51.44 | 1:45.70 | |||||
- | Niko Akkanen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) | ||||||||||
Laji 13, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mikael Laakso | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 28.08 | 1:00.97 | |||||
2 | Jyri Lähde | 1996 | Hämeenlinnan Uimaseura | 28.44 | 1:01.12 | |||||
3 | Rasmus Kujala | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 29.13 | 1:06.67 | |||||
4 | Tuomas Tiainen | 1996 | Riihimäen Uimaseura | 30.60 | 1:06.75 | |||||
5 | Joel Vaitilo | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 33.24 | 1:09.99 | |||||
6 | Konsta Seppä | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 35.16 | 1:13.44 | |||||
7 | Otso Helstelä | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 35.15 | 1:14.76 | |||||
8 | Mikko Kuosmanen | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 39.17 | 1:20.71 | |||||
9 | Eero Ala-Karvia | 2001 | Uinti Tampere | 39.35 | 1:22.92 | |||||
10 | Pyry Sirola | 1999 | Kangasalan Urheilijat KU-68 | 37.31 | 1:22.98 | |||||
11 | Lasse Purmonen | 1985 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 48.29 | 1:39.48 | |||||
- | Teemu Salminen | 2001 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 13:59 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 14:12 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 14, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Annukka Pihkamäki | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 37.83 | 1:23.22 | |||||
2 | Cinja Åvist | 2003 | Simmis Hyvinge-Hyvinkää | 39.89 | 1:26.79 | |||||
3 | Edla Wuori | 2003 | Nurmijärven Uinti | 38.70 | 1:28.16 | |||||
4 | Sofia Martinkauppi | 2003 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 42.46 | 1:29.02 | |||||
5 | Enni Silvennoinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 43.27 | 1:31.35 | |||||
6 | Aida Pasma | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 41.98 | 1:31.80 | |||||
7 | Iida Savulahti | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 43.63 | 1:35.59 | |||||
8 | Nella Vastamäki | 2004 | Vesihelmen Uimaseura | 51.33 | 1:41.91 | |||||
9 | Vilja Saarinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 47.95 | 1:42.58 | |||||
10 | Miia Äikäs | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 49.83 | 1:43.73 | |||||
11 | Heidi Malinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 51.72 | 1:45.69 | |||||
12 | Emmi Aarresuo | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 52.17 | 1:48.60 | |||||
- | Helmi Romppanen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Meri Kultaranta | 2004 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sade Lukkaroinen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Vilmiina Weckman | 2004 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 14, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kia Karike | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 35.17 | 1:13.18 | |||||
2 | Noora Tuovinen | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 33.60 | 1:13.42 | |||||
3 | Hanni Pratsch | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 34.34 | 1:14.03 | |||||
4 | Oona Pelttari | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 34.94 | 1:14.43 | |||||
5 | Mira Tarnanen | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 34.84 | 1:14.87 | |||||
6 | Anni Halonen | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 33.96 | 1:15.16 | |||||
7 | Linda Mylly | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 35.85 | 1:18.44 | |||||
8 | Johanna Hyvönen | 1999 | Hyvinkään Uimaseura | 36.97 | 1:21.52 | |||||
9 | Erin Ekroos | 2002 | Swimming Team Riksu | 40.86 | 1:25.40 | |||||
10 | Emma Nieminen | 2002 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 46.10 | 1:35.00 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 14:12 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 14:29 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 15, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Axel Olander | 2002 | Nokian Pyry | 32.19 | 1:06.43 | 1:41.54 | 2:16.14 | |||
2 | Nico Nieminen | 2002 | Vesihelmen Uimaseura | 32.26 | 1:08.10 | 1:45.55 | 2:22.22 | |||
3 | Akseli Hakala | 2003 | Uinti Tampere | 34.72 | 1:12.73 | 1:51.19 | 2:27.13 | |||
4 | Samuel Sainio | 2005 | Uinti Tampere | 37.55 | 1:19.88 | 2:03.22 | 2:44.63 | |||
5 | Otto Kuusisto | 2004 | Nurmijärven Uinti | 36.42 | 1:18.08 | 2:03.64 | 2:46.84 | |||
6 | Petri Shkolny | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 38.20 | 1:21.89 | 2:07.07 | 2:48.62 | |||
7 | Kalle Seppä | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 37.06 | 1:21.24 | 2:08.16 | 2:51.52 | |||
8 | Kasimir Riihelä | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 38.80 | 1:24.03 | 2:09.51 | 2:52.47 | |||
9 | Eemil Sipola | 2003 | Uinti Tampere | 39.99 | 1:25.04 | 2:13.47 | 3:02.45 | |||
10 | Miikka Visto | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 40.24 | 1:29.60 | 2:23.97 | 3:14.75 | |||
Laji 15, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Atte Somero | 1999 | Lahden Kaleva | 27.85 | 58.76 | 1:30.22 | 2:02.11 | |||
2 | Arttu Mäki | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 30.87 | 1:04.07 | 1:36.55 | 2:08.37 | |||
3 | Joonatan Lindfors | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 29.92 | 1:03.34 | 1:37.41 | 2:10.79 | |||
4 | Timi Torkkel | 2001 | Hämeenlinnan Uimaseura | 29.86 | 1:03.30 | 1:37.50 | 2:11.08 | |||
5 | Olli Rautaporras | 2000 | Nokian Pyry | 29.75 | 1:03.49 | 1:38.75 | 2:12.43 | |||
6 | Daniel Laurila | 1996 | Nokian Pyry | 30.30 | 1:03.67 | 1:38.35 | 2:14.60 | |||
7 | Perttu Mikkola | 2001 | Nokian Pyry | 30.84 | 1:05.10 | 1:40.47 | 2:15.62 | |||
8 | Leo Roine | 2001 | Uinti Tampere | 33.66 | 1:11.45 | 1:51.09 | 2:30.26 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 14:29 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 14:29 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Aino Hinkka | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 36.89 | 1:18.15 | 1:59.29 | 2:37.62 | |||
2 | Sonja Salmimies | 2004 | Nurmijärven Uinti | 36.21 | 1:17.07 | 1:59.06 | 2:39.67 | |||
3 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | Uinti Tampere | 35.39 | 1:16.27 | 1:59.00 | 2:39.79 | |||
4 | Ronja Myllykallio | 2003 | Nokian Pyry | 37.19 | 1:18.54 | 2:00.69 | 2:41.41 | |||
5 | Aino Koskelo | 2005 | Nurmijärven Uinti | 37.78 | 1:20.63 | 2:05.01 | 2:47.87 | |||
6 | Julia Tuura | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 38.94 | 1:22.72 | 2:07.77 | 2:48.04 | |||
7 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | Uinti Tampere | 39.90 | 1:25.42 | 2:09.42 | 2:51.72 | |||
8 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | Uinti Tampere | 38.71 | 1:22.40 | 2:07.35 | 2:53.28 | |||
9 | Liisa Siikala | 2003 | Uinti Tampere | 40.96 | 1:27.65 | 2:14.49 | 2:58.36 | |||
10 | Oona Holmberg | 2004 | Uinti Tampere | 40.39 | 1:25.92 | 2:12.95 | 2:58.85 | |||
11 | Ronja Hellberg | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 40.22 | 1:27.50 | 2:16.93 | 3:02.11 | |||
12 | Tessa Kirjonen | 2003 | Uinti Tampere | 42.00 | 1:29.59 | 2:17.53 | 3:02.62 | |||
13 | Noora Pätiälä | 2004 | Uinti Tampere | 40.37 | 1:28.21 | 2:17.70 | 3:05.08 | |||
14 | Kiona Inkilä | 2004 | Uinti Tampere | 41.59 | 1:29.79 | 2:19.48 | 3:08.33 | |||
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 29.87 | 1:01.48 | 1:34.06 | 2:05.43 | |||
2 | Roza Turunen | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 31.94 | 1:06.68 | 1:41.21 | 2:13.75 | |||
3 | Camilla Tyven | 2001 | Nokian Pyry | 32.00 | 1:06.48 | 1:41.33 | 2:14.75 | |||
4 | Katariina Pihkamäki | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 32.54 | 1:07.79 | 1:42.74 | 2:16.26 | |||
5 | Susanna Ellonen | 1999 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 32.99 | 1:08.21 | 1:42.95 | 2:16.92 | |||
6 | Mikaela Kulmala | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 32.22 | 1:07.06 | 1:43.21 | 2:19.16 | |||
7 | Joanna Kekkonen | 2000 | Lahden Kaleva | 33.04 | 1:09.28 | 1:46.09 | 2:22.65 | |||
8 | Jenni Moisio | 2002 | Nokian Pyry | 33.71 | 1:09.61 | 1:46.65 | 2:22.78 | |||
9 | Aino Ruottu | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 33.61 | 1:10.46 | 1:48.01 | 2:24.24 | |||
10 | Siiri Toiva | 2002 | Nokian Pyry | 36.20 | 1:16.53 | 1:58.43 | 2:37.56 | |||
11 | Emilia Majuri | 2001 | Uinti Tampere | 35.54 | 1:17.83 | 2:01.87 | 2:43.17 | |||
12 | Maiju Harju | 2002 | Uinti Tampere | 37.08 | 1:18.92 | 2:03.30 | 2:43.96 | |||
13 | Henna Kuivaniemi | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 38.62 | 1:21.89 | 2:07.09 | 2:49.20 | |||
14 | Jemina Knuutila | 2002 | Uinti Tampere | 38.47 | 1:22.67 | 2:07.36 | 2:50.83 | |||
15 | Nuppu Toiva | 2001 | Nokian Pyry | 39.53 | 1:24.67 | 2:11.02 | 2:56.08 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 14:29 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 15:32 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 17, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 28.02 | 1:01.95 | 1:34.76 | 2:06.74 | |||
2 | Niko Korhonen | 1993 | Lahden Kaleva | 30.50 | 1:04.96 | 1:40.18 | 2:16.33 | |||
3 | Jasper Pullinen | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 30.76 | 1:05.61 | 1:41.45 | 2:18.10 | |||
4 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 32.23 | 1:07.86 | 1:43.89 | 2:21.66 | |||
5 | Wäinö Koskinen | 2002 | Uinti Tampere | 40.61 | 1:27.33 | 2:16.44 | 2:59.66 | |||
6 | Eero Ala-Karvia | 2001 | Uinti Tampere | 40.28 | 1:28.69 | 2:18.72 | 3:08.73 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 15:32 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 15:32 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 18, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Suvi Kurth | 2001 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 36.52 | 1:17.58 | 2:00.78 | 2:43.88 | |||
2 | Pinja Penttilä | 2001 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 36.92 | 1:19.15 | 2:03.23 | 2:48.34 | |||
3 | Jenni Rantanen | 2001 | HTU Stadi | 37.69 | 1:25.20 | 2:11.29 | 2:56.64 | |||
4 | Hilla Nieminen | 2001 | Uinti Tampere | 37.19 | 1:20.98 | 2:09.09 | 3:02.53 | |||
5 | Martta Kitinoja | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 39.52 | 1:28.16 | 2:20.71 | 3:13.70 | |||
- | Elina Palojärvi | 2002 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 15:32 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:00 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Atte Lasmio | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 38.22 | 1:19.78 | |||||
2 | Oskar Turunen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 38.87 | 1:20.13 | |||||
3 | Oliver Juursoo | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 38.93 | 1:21.54 | |||||
4 | Eemil Pynnönen | 2001 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 40.73 | 1:26.08 | |||||
5 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 40.73 | 1:27.15 | |||||
6 | Joona Kortteinen | 2003 | Uinti Tampere | 41.47 | 1:28.06 | |||||
7 | Ville Savulahti | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 43.64 | 1:32.14 | |||||
8 | Eemeli Leinonen | 2002 | Uinti Tampere | 44.45 | 1:32.21 | |||||
9 | Veikka Weckman | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 45.49 | 1:34.75 | |||||
10 | Kalle Seppä | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 45.47 | 1:36.39 | |||||
11 | Tatu Saareks | 2003 | Nurmijärven Uinti | 47.50 | 1:41.32 | |||||
12 | Aapo Hampaala | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 48.98 | 1:43.06 | |||||
13 | Mitja Vaikkola | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 49.74 | 1:43.26 | |||||
14 | Aleksi Alanko | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 50.11 | 1:44.95 | |||||
15 | Petri Shkolny | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 49.69 | 1:46.74 | |||||
16 | Konsta Kallio | 2004 | Uinti Tampere | 52.23 | 1:48.84 | |||||
17 | Topias Kupiainen | 2004 | Nokian Pyry | 53.31 | 1:49.51 | |||||
18 | Miko Vaikkola | 2003 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 56.38 | 1:56.78 | |||||
19 | Aapo Rasinmäki | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 59.71 | 2:05.53 | |||||
20 | Olli Paukola | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 59.39 | 2:05.59 | |||||
21 | Atte Nieminen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:02.98 | 2:06.89 | |||||
- | Teemu Salminen | 2001 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | DNS | ||||||
- | Sebastian Bun | 2002 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jyri Lähde | 1996 | Hämeenlinnan Uimaseura | 31.32 | 1:06.30 | |||||
2 | Tuomas Tiainen | 1996 | Riihimäen Uimaseura | 32.04 | 1:08.03 | |||||
3 | Joel Vaitilo | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 35.65 | 1:15.53 | |||||
4 | Otto Seppä | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 35.23 | 1:16.22 | |||||
5 | Otso Helstelä | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 39.68 | 1:24.38 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:00 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:00 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kanerva Kinnunen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 40.95 | 1:27.21 | |||||
2 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | Uinti Tampere | 41.19 | 1:27.22 | |||||
3 | Riia Hiltunen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 41.25 | 1:28.52 | |||||
4 | Sonja Salmimies | 2004 | Nurmijärven Uinti | 42.48 | 1:29.91 | |||||
5 | Erin Ekroos | 2002 | Swimming Team Riksu | 42.15 | 1:30.02 | |||||
6 | Aada Hakala | 2004 | Uinti Tampere | 42.01 | 1:30.70 | |||||
7 | Aada Taiponen | 2004 | Swimming Team Riksu | 43.94 | 1:32.32 | |||||
8 | Nikita Ravalt | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 45.10 | 1:32.68 | |||||
9 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 46.22 | 1:33.59 | |||||
10 | Olivia Salminen | 2003 | Valkeakosken Uimaseura | 45.00 | 1:35.69 | |||||
11 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | Uinti Tampere | 45.37 | 1:36.26 | |||||
12 | Minea Wiren | 2003 | Nokian Pyry | 45.51 | 1:36.53 | |||||
13 | Santra Nieminen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 46.50 | 1:37.24 | |||||
14 | Salla Rantala | 2004 | Nokian Pyry | 48.05 | 1:39.21 | |||||
15 | Heta Laatikainen | 2002 | Valkeakosken Uimaseura | 47.08 | 1:39.76 | |||||
16 | Edla Wuori | 2003 | Nurmijärven Uinti | 46.04 | 1:39.90 | |||||
17 | Sini Korin | 2003 | Nokian Pyry | 49.37 | 1:40.25 | |||||
18 | Julia Tuura | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 48.29 | 1:41.12 | |||||
19 | Ronja Hellberg | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 48.06 | 1:41.77 | |||||
20 | Sofia Ellonen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 49.49 | 1:42.31 | |||||
21 | Ilona Halima | 2003 | Uinti Tampere | 49.17 | 1:44.34 | |||||
22 | Ella Suominen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 51.40 | 1:47.25 | |||||
23 | Soile Auvinen | 2002 | Uinti Tampere | 51.57 | 1:48.57 | |||||
24 | Saara Kiuru | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 51.98 | 1:49.11 | |||||
25 | Moona Korpikoski | 2005 | Nokian Pyry | 52.59 | 1:49.54 | |||||
26 | Siiri Levonoja | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 53.54 | 1:51.71 | |||||
27 | Henna Riikonen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 53.41 | 1:52.23 | |||||
28 | Aino Suominen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 54.58 | 1:54.60 | |||||
29 | Jenna Luoma | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 56.23 | 2:01.52 | |||||
30 | Aada Lehtoniemi | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:01.40 | 2:05.21 | |||||
- | Rebekka Aaltola | 2005 | Uinti Tampere | DNF | ||||||
- | Ida Niklander | 2002 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nelli Lehmijoki | 2005 | Nokian Pyry | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Aino Ruottu | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 35.09 | 1:13.99 | |||||
2 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 35.41 | 1:14.19 | |||||
3 | Helena Knaapi | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 37.70 | 1:18.77 | |||||
4 | Annika Tietz | 2001 | HTU Stadi | 36.92 | 1:19.16 | |||||
5 | Sofia Lehtinen | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 38.05 | 1:19.64 | |||||
6 | Mila Manner | 2001 | Nokian Pyry | 38.25 | 1:20.11 | |||||
7 | Ylva Sjölund | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 39.19 | 1:21.99 | |||||
8 | Saara Sojolin | 2001 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 39.26 | 1:22.92 | |||||
9 | Myra Bengts | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 39.49 | 1:23.50 | |||||
10 | Oona Ahinko | 2001 | Vesihelmen Uimaseura | 40.19 | 1:25.38 | |||||
11 | Siiri Salokorpi | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 40.93 | 1:25.65 | |||||
12 | Camilla Tyven | 2001 | Nokian Pyry | 40.95 | 1:25.66 | |||||
13 | Roza Turunen | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 40.77 | 1:26.10 | |||||
14 | Fanny Virtanen | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 43.94 | 1:29.98 | |||||
15 | Viivi Jokiniemi | 2001 | Uinti Tampere | 42.91 | 1:30.69 | |||||
16 | Anna Ketola | 2001 | HTU Stadi | 43.92 | 1:32.18 | |||||
- | Ronja Tuominen | 2001 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:00 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:18 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 21, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | Hyvinkään Uimaseura | 35.58 | ||||||
2 | Samuel Sainio | 2005 | Uinti Tampere | 39.46 | ||||||
3 | Akseli Maaranen | 2004 | Hyvinkään Uimaseura | 45.55 | ||||||
4 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 47.32 | ||||||
5 | Markus Koskinen | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 49.94 | ||||||
6 | Niko Nokikuru | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 52.27 | ||||||
7 | Jan-Aleks Vallius | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 52.99 | ||||||
8 | Rasmus Lempinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 53.63 | ||||||
9 | Sebastian Sojolin | 2006 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 55.12 | ||||||
10 | Juho Mantila | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 57.66 | ||||||
11 | Jonne Mustalahti | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 1:02.05 | ||||||
12 | Arttu Koskinen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 1:02.08 | ||||||
13 | Atte Laitinen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 1:03.88 | ||||||
14 | Aki Eetu Petteri Raitala | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 1:04.29 | ||||||
15 | Vinski Saarikallio | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 1:04.50 | ||||||
16 | Miiko Puurunen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 1:05.27 | ||||||
17 | Tuomas Virtanen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 1:10.99 | ||||||
18 | Joonatan Paalanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 1:11.43 | ||||||
- | Leevi Johansson | 2006 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 10.6 Köydestä vetäminen | ||||||||||
Laji 21, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Nico Nieminen | 2002 | Vesihelmen Uimaseura | 40.35 | ||||||
2 | Priit Sepp | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 59.40 | ||||||
Laji 21, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mikael Laakso | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 27.69 | ||||||
2 | Rasmus Kujala | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 28.01 | ||||||
3 | Niklas Valkonen | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 29.64 | ||||||
4 | Antti Lehtinen | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 34.16 | ||||||
5 | Lasse Purmonen | 1985 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 49.25 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:18 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:18 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 39.03 | ||||||
2 | Maija Hinkkala | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 45.28 | ||||||
3 | Jenna Nousiainen | 2005 | Nokian Pyry | 51.22 | ||||||
4 | Olivia Talvitie | 2006 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 52.71 | ||||||
5 | Saana Perkkiö | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 53.23 | ||||||
6 | Julia Rauhala | 2006 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 54.79 | ||||||
7 | Emma Veide | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 56.15 | ||||||
8 | Jenna Luoma | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 57.09 | ||||||
9 | Tilda Saario | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 58.23 | ||||||
10 | Janica Nieminen | 2005 | Hyvinkään Uimaseura | 1:00.19 | ||||||
11 | Krista Viitanen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 1:01.04 | ||||||
12 | Vilma Laaksonen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 1:05.22 | ||||||
13 | Jenna Helminen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 1:07.76 | ||||||
14 | Kia Niklander | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 1:20.43 | ||||||
- | Helmi Hiltunen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Kaisa Laitiola | 2005 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Menni Ruokonen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Saaga Tuominen | 2007 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Suvi Keskimäki | 2006 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Annukka Pihkamäki | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 38.82 | ||||||
2 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | Swimming Team Riksu | 39.86 | ||||||
3 | Enni Silvennoinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 42.50 | ||||||
4 | Cinja Åvist | 2003 | Simmis Hyvinge-Hyvinkää | 43.66 | ||||||
5 | Olivia Salminen | 2003 | Valkeakosken Uimaseura | 43.69 | ||||||
6 | Kreetta Somero | 2004 | Lahden Kaleva | 44.09 | ||||||
7 | Iida Savulahti | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 45.74 | ||||||
8 | Minka Jumppainen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 49.24 | ||||||
9 | Erica Tomperi | 2004 | Nokian Pyry | 55.17 | ||||||
10 | Jemina Vainio | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 55.19 | ||||||
11 | Milja Vuori | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 56.88 | ||||||
- | Saana Tertsunen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Sofia Latvala | 2003 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 32.39 | ||||||
2 | Noora Tuovinen | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 33.42 | ||||||
3 | Linda Mylly | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 36.46 | ||||||
4 | Hanni Pratsch | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 36.76 | ||||||
5 | Johanna Hyvönen | 1999 | Hyvinkään Uimaseura | 38.72 | ||||||
6 | Heta Laatikainen | 2002 | Valkeakosken Uimaseura | 41.61 | ||||||
7 | Emma Nieminen | 2002 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 47.00 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:18 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:48 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 23, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Otto Kuusisto | 2004 | Nurmijärven Uinti | 35.82 | 1:15.69 | |||||
2 | Jesse Hyppönen | 2004 | Lahden Kaleva | 35.79 | 1:16.54 | |||||
3 | Nico Peltonen | 2005 | Hyvinkään Uimaseura | 38.39 | 1:22.76 | |||||
4 | Mitja Vaikkola | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 41.05 | 1:24.53 | |||||
5 | Eero Leino | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 39.57 | 1:25.14 | |||||
6 | Aapo Hampaala | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 41.99 | 1:25.72 | |||||
7 | Miikka Visto | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 40.59 | 1:25.82 | |||||
8 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 40.86 | 1:27.10 | |||||
9 | Kalle Välimäki | 2004 | Uinti Tampere | 42.65 | 1:31.02 | |||||
10 | Joonas Maaranen | 2004 | Hyvinkään Uimaseura | 41.16 | 1:31.12 | |||||
11 | Atte Nieminen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 48.21 | 1:39.22 | |||||
12 | Markus Koskinen | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 47.14 | 1:39.61 | |||||
13 | Joona Kurppa | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 48.36 | 1:39.84 | |||||
14 | Ville-Pertti Hämäläinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 52.40 | 1:49.52 | |||||
- | Sebastian Sojolin | 2006 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | DNS | ||||||
- | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | DSQ | ||||||
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 23, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mikael Virtanen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 30.10 | 1:03.71 | |||||
2 | Akseli Hakala | 2003 | Uinti Tampere | 32.84 | 1:07.63 | |||||
3 | Nico Nieminen | 2002 | Vesihelmen Uimaseura | 32.28 | 1:08.44 | |||||
4 | Elias Saarinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 32.98 | 1:08.70 | |||||
5 | Wäinö Koskinen | 2002 | Uinti Tampere | 32.74 | 1:09.08 | |||||
6 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 33.72 | 1:11.12 | |||||
7 | Jere Broman | 2002 | Nokian Pyry | 34.19 | 1:11.27 | |||||
8 | Pieti Raunio | 2002 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 34.50 | 1:11.84 | |||||
9 | Urho Lyytinen | 2003 | Uinti Tampere | 35.58 | 1:14.31 | |||||
10 | Juuso Vastamäki | 2002 | Vesihelmen Uimaseura | 35.77 | 1:14.48 | |||||
11 | Tino Lukkaroinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 35.78 | 1:15.97 | |||||
12 | Visa Kotiniitty | 2003 | Uinti Tampere | 37.06 | 1:17.58 | |||||
13 | Tatu Saareks | 2003 | Nurmijärven Uinti | 37.20 | 1:18.42 | |||||
14 | Topi Raitalaakso | 2003 | Uinti Tampere | 38.70 | 1:19.79 | |||||
15 | Aleksi Alanko | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 38.64 | 1:20.27 | |||||
16 | Petri Shkolny | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 37.19 | 1:21.48 | |||||
17 | Eemil Sipola | 2003 | Uinti Tampere | 40.26 | 1:26.49 | |||||
18 | Markus Nuoranne | 2003 | Nokian Pyry | 44.00 | 1:35.06 | |||||
19 | Aapo Rasinmäki | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 51.05 | 1:42.75 | |||||
20 | Joonatan Kuivalainen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 49.51 | 1:44.35 | |||||
21 | Olli Paukola | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 51.28 | 1:45.50 | |||||
22 | Chris Veide | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 57.56 | 2:01.88 | |||||
- | Miko Vaikkola | 2003 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | DSQ | ||||||
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 23, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mikael Lähde | 2000 | Hämeenlinnan Uimaseura | 28.19 | 59.16 | |||||
2 | Tuomas Saraneva | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 28.95 | 1:00.05 | |||||
3 | Timi Torkkel | 2001 | Hämeenlinnan Uimaseura | 28.46 | 1:00.21 | |||||
4 | Onni Kuronen | 2000 | Nokian Pyry | 30.19 | 1:03.16 | |||||
5 | Konsta Seppä | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 30.65 | 1:03.89 | |||||
6 | Valtteri Salmela | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 31.76 | 1:05.80 | |||||
7 | Herkko Lajas | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 32.98 | 1:08.87 | |||||
8 | Veikka Weckman | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 36.71 | 1:16.98 | |||||
- | Teemu Salminen | 2001 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | DNS | ||||||
Laji 23, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Atte Somero | 1999 | Lahden Kaleva | 26.57 | 55.74 | |||||
2 | Santeri Huhtala | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 28.99 | 58.68 | |||||
3 | Arttu Mäki | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 29.28 | 59.47 | |||||
4 | Roope Lajas | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 28.95 | 1:00.00 | |||||
5 | Joonatan Lindfors | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 28.74 | 1:00.09 | |||||
6 | Antti Lehtinen | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 29.46 | 1:00.93 | |||||
7 | Lasse Purmonen | 1985 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 39.90 | 1:26.31 | |||||
- | Niko Korhonen | 1993 | Lahden Kaleva | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:48 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 16:48 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 24, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Aino Koskelo | 2005 | Nurmijärven Uinti | 37.54 | 1:18.54 | |||||
2 | Vilja Saarinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 41.32 | 1:30.34 | |||||
3 | Maija Hinkkala | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 42.03 | 1:30.42 | |||||
4 | Saana Perkkiö | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 46.22 | 1:36.95 | |||||
5 | Sivi Juvakka | 2005 | Nokian Pyry | 43.15 | 1:37.08 | |||||
6 | Julia Rauhala | 2006 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 47.15 | 1:38.14 | |||||
7 | Janica Nieminen | 2005 | Hyvinkään Uimaseura | 47.36 | 1:45.88 | |||||
8 | Olivia Talvitie | 2006 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 50.74 | 1:46.45 | |||||
9 | Emma Veide | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 52.12 | 1:48.19 | |||||
10 | Aada Lehtoniemi | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 54.38 | 1:56.22 | |||||
11 | Jenna Luoma | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 56.65 | 1:58.92 | |||||
12 | Tilda Saario | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 57.25 | 2:01.77 | |||||
- | Aino Kuusisto | 2006 | Nurmijärven Uinti | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 24, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mariia Sherstiuk | 2003 | Uinti Tampere | 35.60 | 1:13.41 | |||||
2 | Sonja Salmimies | 2004 | Nurmijärven Uinti | 36.05 | 1:14.61 | |||||
3 | Sofia Martinkauppi | 2003 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 35.65 | 1:15.06 | |||||
4 | Jessica Mäkinen | 2004 | Uinti Tampere | 35.70 | 1:15.34 | |||||
5 | Evgenia Vlasova | 2003 | Uinti Tampere | 36.54 | 1:16.37 | |||||
6 | Aida Pasma | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 37.01 | 1:17.82 | |||||
7 | Olivia Salminen | 2003 | Valkeakosken Uimaseura | 38.73 | 1:18.27 | |||||
8 | Julia Tuura | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 37.87 | 1:18.98 | |||||
9 | Oona Holmberg | 2004 | Uinti Tampere | 39.49 | 1:22.15 | |||||
10 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | Uinti Tampere | 39.42 | 1:23.46 | |||||
11 | Silja Hieto | 2003 | Hämeenlinnan Uimaseura | 39.96 | 1:23.67 | |||||
12 | Kiona Inkilä | 2004 | Uinti Tampere | 40.42 | 1:24.65 | |||||
13 | Maria Rauhala | 2003 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 41.27 | 1:25.17 | |||||
14 | Heidi Malinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 40.67 | 1:25.46 | |||||
15 | Noora Pätiälä | 2004 | Uinti Tampere | 41.25 | 1:27.59 | |||||
16 | Sanni Salmi | 2003 | Nokian Pyry | 40.35 | 1:28.69 | |||||
17 | Ella Suominen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 42.04 | 1:28.93 | |||||
18 | Saara Kiuru | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 42.73 | 1:30.06 | |||||
19 | Emmi Aarresuo | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 44.10 | 1:34.63 | |||||
20 | Siiri Levonoja | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 46.50 | 1:36.30 | |||||
21 | Aino Suominen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 47.69 | 1:37.74 | |||||
22 | Minka Jumppainen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 46.87 | 1:38.43 | |||||
23 | Sofia Latvala | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 49.36 | 1:40.06 | |||||
24 | Jemina Vainio | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 49.36 | 1:41.71 | |||||
25 | Saga Peltolehto | 2003 | Nokian Pyry | 49.76 | 1:45.40 | |||||
26 | Vilmiina Weckman | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 54.75 | 1:58.47 | |||||
Laji 24, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mikaela Kulmala | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 31.08 | 1:03.90 | |||||
2 | Suvi Kurth | 2001 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 30.54 | 1:04.13 | |||||
3 | Olga Koskinen | 2002 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 31.49 | 1:04.53 | |||||
4 | Hilla Nieminen | 2001 | Uinti Tampere | 31.86 | 1:06.66 | |||||
5 | Aino Ruottu | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 33.16 | 1:08.70 | |||||
6 | Saara Sojolin | 2001 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 33.34 | 1:09.31 | |||||
7 | Riia Hiltunen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 32.96 | 1:09.99 | |||||
8 | Siiri Friman | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 33.45 | 1:10.07 | |||||
9 | Anni Matikainen | 2001 | Nokian Pyry | 33.94 | 1:10.16 | |||||
10 | Annika Heiskanen | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 34.36 | 1:10.80 | |||||
11 | Erin Ekroos | 2002 | Swimming Team Riksu | 35.89 | 1:14.82 | |||||
- | Iida Nyman | 2002 | Vesihelmen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 24, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Peppi Päiviö | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 30.14 | 1:02.04 | |||||
2 | Mira Tarnanen | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 30.31 | 1:02.99 | |||||
3 | Susanna Ellonen | 1999 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 30.62 | 1:03.44 | |||||
4 | Noora Angelva | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 31.03 | 1:03.71 | |||||
5 | Anni Halonen | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 30.99 | 1:04.19 | |||||
6 | Alexandra Kapanen | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 31.29 | 1:05.39 | |||||
7 | Kia Karike | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 31.85 | 1:06.31 | |||||
8 | Petra Puronurmi | 2000 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 35.19 | 1:14.25 | |||||
9 | Erja Tiljander | 2000 | Hyvinkään Uimaseura | 37.78 | 1:20.59 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 16:48 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:10 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 25, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Hannes Väre | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 28.13 | 59.23 | 1:32.78 | 2:06.12 | |||
2 | Niklas Valkonen | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 33.45 | 1:09.46 | 1:47.49 | 2:25.28 | |||
3 | Perttu Somero | 2001 | Lahden Kaleva | 33.42 | 1:09.97 | 1:48.45 | 2:26.73 | |||
4 | Joona Salminen | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 36.12 | 1:14.53 | 1:52.94 | 2:30.28 | |||
5 | Firas El-Idi | 2001 | Lahden Kaleva | 34.82 | 1:14.07 | 1:54.42 | 2:33.47 | |||
6 | Aleksi Vuorio | 2002 | Nurmijärven Uinti | 42.87 | 1:28.86 | 2:15.02 | 3:00.23 | |||
- | Leo Roine | 2001 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:10 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:09 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 26, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Meri Parviainen | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 33.52 | 1:09.58 | 1:46.74 | 2:22.30 | |||
2 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 35.77 | 1:15.07 | 1:55.01 | 2:35.02 | |||
3 | Jenny Nieminen | 2001 | Hyvinkään Uimaseura | 37.86 | 1:20.27 | 2:04.62 | 2:47.08 | |||
4 | Aada Hakala | 2004 | Uinti Tampere | 43.63 | 1:30.46 | 2:16.67 | 3:01.51 | |||
5 | Viivi Jokiniemi | 2001 | Uinti Tampere | 44.22 | 1:30.63 | 2:18.64 | 3:05.12 | |||
6 | Jemina Knuutila | 2002 | Uinti Tampere | 43.38 | 1:31.17 | 2:20.87 | 3:08.50 | |||
7 | Maiju Harju | 2002 | Uinti Tampere | 44.63 | 1:32.90 | 2:23.24 | 3:12.28 | |||
8 | Liisa Siikala | 2003 | Uinti Tampere | 49.60 | 1:41.80 | 2:34.00 | 3:24.54 | |||
9 | Tessa Kirjonen | 2003 | Uinti Tampere | 48.31 | 1:41.53 | 2:35.50 | 3:26.78 | |||
- | Emilia Majuri | 2001 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Ilona Halima | 2003 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:09 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:09 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 27, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Onni Äijälä | 2004 | Hyvinkään Uimaseura | 34.07 | ||||||
2 | Joona Kortteinen | 2003 | Uinti Tampere | 38.19 | ||||||
3 | Urho Lyytinen | 2003 | Uinti Tampere | 38.59 | ||||||
4 | Tatu Saareks | 2003 | Nurmijärven Uinti | 38.89 | ||||||
5 | Nico Peltonen | 2005 | Hyvinkään Uimaseura | 41.84 | ||||||
6 | Topias Kupiainen | 2004 | Nokian Pyry | 42.83 | ||||||
7 | Manu Rosendahl | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 46.33 | ||||||
8 | Eero Leino | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 46.87 | ||||||
- | Mitja Vaikkola | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 27, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Elias Saarinen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 33.12 | ||||||
2 | Mikael Virtanen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 35.55 | ||||||
3 | Veikka Weckman | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 38.96 | ||||||
4 | Leander Svärd | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 49.56 | ||||||
Laji 27, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 24.13 | ||||||
2 | Eetu Nyman | 1999 | Vesihelmen Uimaseura | 29.51 | ||||||
3 | Rasmus Virta | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 30.02 | ||||||
4 | Roope Lajas | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 31.22 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:09 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:13 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 28, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Annukka Pihkamäki | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 35.91 | ||||||
2 | Aino Hinkka | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 37.29 | ||||||
3 | Aada Taiponen | 2004 | Swimming Team Riksu | 40.54 | ||||||
4 | Aino Koskelo | 2005 | Nurmijärven Uinti | 41.07 | ||||||
5 | Nelli Lehmijoki | 2005 | Nokian Pyry | 41.81 | ||||||
6 | Moona Korpikoski | 2005 | Nokian Pyry | 44.09 | ||||||
7 | Iida Savulahti | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 44.55 | ||||||
8 | Salla Rantala | 2004 | Nokian Pyry | 45.58 | ||||||
9 | Helmi Romppanen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 58.03 | ||||||
- | Jenna Nousiainen | 2005 | Nokian Pyry | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Sade Lukkaroinen | 2004 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 28, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Riia Hiltunen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 36.37 | ||||||
2 | Nikita Ravalt | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 37.43 | ||||||
3 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | Swimming Team Riksu | 38.83 | ||||||
4 | Erin Ekroos | 2002 | Swimming Team Riksu | 39.12 | ||||||
5 | Cinja Åvist | 2003 | Simmis Hyvinge-Hyvinkää | 41.11 | ||||||
6 | Aida Pasma | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 41.23 | ||||||
7 | Siiri Toiva | 2002 | Nokian Pyry | 43.97 | ||||||
8 | Sanni Salmi | 2003 | Nokian Pyry | 44.08 | ||||||
- | Elina Palojärvi | 2002 | Uinti Tampere | DNS | ||||||
Laji 28, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 29.60 | ||||||
2 | Katariina Pihkamäki | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 30.79 | ||||||
3 | Ylva Sjölund | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 31.12 | ||||||
4 | Noora Angelva | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 32.00 | ||||||
5 | Martta Kitinoja | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 34.47 | ||||||
6 | Fanny Virtanen | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 34.62 | ||||||
7 | Myra Bengts | 2000 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 34.78 | ||||||
8 | Johanna Hyvönen | 1999 | Hyvinkään Uimaseura | 35.11 | ||||||
9 | Siiri Friman | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 35.41 | ||||||
10 | Helena Knaapi | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 35.42 | ||||||
11 | Anna Ketola | 2001 | HTU Stadi | 37.79 | ||||||
- | Meri Parviainen | 1998 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:13 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:25 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 29, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jesse Hyppönen | 2004 | Lahden Kaleva | 46.73 | ||||||
2 | Otto Kuusisto | 2004 | Nurmijärven Uinti | 47.77 | ||||||
3 | Joonas Maaranen | 2004 | Hyvinkään Uimaseura | 48.95 | ||||||
4 | Akseli Maaranen | 2004 | Hyvinkään Uimaseura | 49.03 | ||||||
5 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 50.61 | ||||||
6 | Markus Koskinen | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 55.76 | ||||||
7 | Jeremy Valkeavuori | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 56.48 | ||||||
8 | Juho Mantila | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 59.48 | ||||||
9 | Ville-Pertti Hämäläinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 59.59 | ||||||
10 | Jan-Aleks Vallius | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 1:00.06 | ||||||
11 | Niko Nokikuru | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 1:02.08 | ||||||
- | Miikka Visto | 2004 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Rasmus Lempinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Sebastian Sojolin | 2006 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 29, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Nico Nieminen | 2002 | Vesihelmen Uimaseura | 40.10 | ||||||
2 | Sebastian Bun | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 41.62 | ||||||
3 | Niko Akkanen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 49.04 | ||||||
4 | Topias Ojanen | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 53.59 | ||||||
Laji 29, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Niko Mäkelä | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 30.04 | ||||||
2 | Mikael Laakso | 1997 | Riihimäen Uimaseura | 30.31 | ||||||
3 | Jyri Lähde | 1996 | Hämeenlinnan Uimaseura | 30.40 | ||||||
4 | Mikko Kuosmanen | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 38.55 | ||||||
5 | Otso Helstelä | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 39.79 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:25 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:25 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 30, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Vilja Saarinen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 51.87 | ||||||
2 | Maija Hinkkala | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 52.40 | ||||||
3 | Sivi Juvakka | 2005 | Nokian Pyry | 52.44 | ||||||
4 | Julia Rauhala | 2006 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 55.12 | ||||||
5 | Olivia Talvitie | 2006 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 56.38 | ||||||
6 | Aada Lehtoniemi | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 57.87 | ||||||
7 | Janica Nieminen | 2005 | Hyvinkään Uimaseura | 59.41 | ||||||
8 | Tilda Saario | 2005 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 1:01.51 | ||||||
- | Aino Kuusisto | 2006 | Nurmijärven Uinti | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Emma Veide | 2005 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 30, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Sonja Salmimies | 2004 | Nurmijärven Uinti | 41.69 | ||||||
2 | Aada Taiponen | 2004 | Swimming Team Riksu | 42.77 | ||||||
3 | Enni Silvennoinen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 43.63 | ||||||
4 | Edla Wuori | 2003 | Nurmijärven Uinti | 45.30 | ||||||
5 | Meri Kultaranta | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 52.32 | ||||||
6 | Vilmiina Weckman | 2004 | Riihimäen Uimaseura | 57.59 | ||||||
7 | Minka Jumppainen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 59.73 | ||||||
8 | Saga Peltolehto | 2003 | Nokian Pyry | 1:00.47 | ||||||
- | Saana Tertsunen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Erica Tomperi | 2004 | Nokian Pyry | DSQ | ||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Jemina Vainio | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 30, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 33.87 | ||||||
2 | Aino Ruottu | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 34.66 | ||||||
3 | Emmi Mustakoski | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 36.31 | ||||||
4 | Kia Karike | 1999 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 37.74 | ||||||
5 | Martta Kitinoja | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 39.24 | ||||||
6 | Oona Pelttari | 1998 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 41.07 | ||||||
7 | Emma Nieminen | 2002 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 45.87 | ||||||
- | Erja Tiljander | 2000 | Hyvinkään Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:25 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:38 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Timi Torkkel | 2001 | Hämeenlinnan Uimaseura | 31.89 | 1:12.20 | 1:53.87 | 2:28.70 | |||
2 | Konsta Seppä | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 34.64 | 1:14.74 | 2:02.05 | 2:37.92 | |||
3 | Atte Lasmio | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 34.55 | 1:17.93 | 2:03.65 | 2:39.14 | |||
4 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 38.20 | 1:21.15 | 2:10.63 | 2:48.33 | |||
5 | Nico Nieminen | 2002 | Vesihelmen Uimaseura | 37.84 | 1:24.50 | 2:11.80 | 2:49.62 | |||
6 | Pieti Raunio | 2002 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 40.45 | 1:23.48 | 2:13.05 | 2:52.19 | |||
7 | Oskar Turunen | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 39.84 | 1:26.18 | 2:13.05 | 2:52.58 | |||
8 | Herkko Lajas | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 41.14 | 1:27.02 | 2:18.34 | 2:55.04 | |||
9 | Eemil Pynnönen | 2001 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 40.29 | 42.07 | 1:25.08 | 2:55.46 | |||
10 | Visa Kotiniitty | 2003 | Uinti Tampere | 42.19 | 1:31.22 | 2:28.10 | 3:10.09 | |||
11 | Topi Raitalaakso | 2003 | Uinti Tampere | 48.64 | 1:40.59 | 2:35.65 | 3:18.15 | |||
12 | Konsta Kallio | 2004 | Uinti Tampere | 43.79 | 1:34.71 | 2:38.93 | 3:22.78 | |||
13 | Kalle Välimäki | 2004 | Uinti Tampere | 53.94 | 1:52.35 | 2:52.53 | 3:41.97 | |||
- | Perttu Mikkola | 2001 | Nokian Pyry | DNS | ||||||
- | Eemil Sipola | 2003 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Samuel Sainio | 2005 | Uinti Tampere | DSQ | SU | |||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Ville Savulahti | 2003 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Jasper Pullinen | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 29.29 | 1:07.92 | 1:48.72 | 2:21.07 | |||
2 | Olli Rautaporras | 2000 | Nokian Pyry | 32.23 | 1:12.26 | 1:52.75 | 2:26.78 | |||
3 | Tuomas Saraneva | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 33.01 | 1:11.13 | 1:56.32 | 2:30.56 | |||
4 | Daniel Laurila | 1996 | Nokian Pyry | 33.39 | 1:14.85 | 2:01.09 | 2:35.94 | |||
5 | Mikael Lähde | 2000 | Hämeenlinnan Uimaseura | 33.26 | 1:15.31 | 2:01.21 | 2:37.24 | |||
6 | Valtteri Salmela | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 36.81 | 1:22.07 | 2:13.70 | 2:52.68 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:38 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mikropolix-Uinnit 10.10.2015 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:45 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Laji 32, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Kanerva Kinnunen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 40.06 | 1:24.71 | 2:16.44 | 2:55.98 | |||
2 | Mariia Sherstiuk | 2003 | Uinti Tampere | 38.05 | 1:25.26 | 2:17.04 | 2:59.89 | |||
3 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 42.64 | 1:29.74 | 2:20.70 | 3:00.07 | |||
4 | Sini Korin | 2003 | Nokian Pyry | 41.53 | 1:27.98 | 2:21.61 | 3:01.96 | |||
5 | Evgenia Vlasova | 2003 | Uinti Tampere | 39.71 | 1:25.89 | 2:19.10 | 3:03.66 | |||
6 | Santra Nieminen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 46.78 | 1:34.26 | 2:27.94 | 3:08.70 | |||
7 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | Uinti Tampere | 44.82 | 1:33.15 | 2:26.28 | 3:11.35 | |||
7 | Sofia Ellonen | 2004 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 46.49 | 1:35.93 | 2:31.07 | 3:11.35 | |||
9 | Sofia Martinkauppi | 2003 | Uimaseura Kangasalan Kuohu | 43.06 | 1:36.50 | 2:31.01 | 3:13.61 | |||
10 | Kiona Inkilä | 2004 | Uinti Tampere | 48.54 | 1:38.81 | 2:38.54 | 3:24.77 | |||
11 | Rebekka Aaltola | 2005 | Uinti Tampere | 46.17 | 1:39.32 | 2:40.86 | 3:25.21 | |||
12 | Noora Pätiälä | 2004 | Uinti Tampere | 46.31 | 1:45.05 | 2:46.08 | 3:32.18 | |||
- | Jessica Mäkinen | 2004 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Tiia Strandberg | 2002 | Nokian Pyry | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 32, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 31.23 | 1:10.20 | 1:50.33 | 2:22.33 | |||
2 | Meri Parviainen | 1998 | Riihimäen Uimaseura | 32.47 | 1:09.46 | 1:54.23 | 2:27.15 | |||
3 | Mila Manner | 2001 | Nokian Pyry | 33.45 | 1:11.63 | 1:55.86 | 2:30.33 | |||
4 | Roza Turunen | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 33.37 | 1:15.48 | 2:03.07 | 2:38.91 | |||
5 | Mira Tarnanen | 2000 | Riihimäen Uimaseura | 35.24 | 1:17.18 | 2:06.10 | 2:42.39 | |||
6 | Anni Halonen | 1999 | Riihimäen Uimaseura | 35.93 | 1:19.22 | 2:08.38 | 2:44.85 | |||
7 | Joanna Kekkonen | 2000 | Lahden Kaleva | 35.39 | 1:18.65 | 2:07.71 | 2:45.15 | |||
8 | Annika Tietz | 2001 | HTU Stadi | 37.35 | 1:22.54 | 2:05.20 | 2:45.53 | |||
9 | Jenni Rantanen | 2001 | HTU Stadi | 36.03 | 1:21.03 | 2:09.79 | 2:46.58 | |||
10 | Noora Vallinen | 1998 | Nokian Pyry | 37.71 | 1:23.28 | 2:11.35 | 2:53.35 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.24.03 | Tulostuspäivämäärä | 10 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:45 |