Results for Nordea Midsommer Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 27.19 | 56.35 | |||||
2 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 27.66 | 58.94 | |||||
3 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 28.37 | 59.20 | |||||
4 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 29.30 | 1:00.96 | |||||
5 | Mikael Olsen | 1992 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 29.07 | 1:01.41 | |||||
6 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 29.62 | 1:02.15 | |||||
7 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 30.27 | 1:02.40 | |||||
8 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 32.96 | 1:08.63 | |||||
9 | Michael Jørgensen | 1981 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 32.71 | 1:09.13 | |||||
- | Emil Poulsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 26.52 | 54.95 | |||||
2 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 28.26 | 58.07 | |||||
3 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 28.38 | 58.71 | |||||
4 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 28.51 | 58.87 | |||||
5 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 29.74 | 1:01.74 | |||||
6 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 29.78 | 1:02.22 | |||||
7 | Cornelius Swain | 1999 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 29.87 | 1:02.29 | |||||
8 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 30.04 | 1:02.47 | |||||
9 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 30.10 | 1:02.90 | |||||
10 | Kasper Kjær | 2000 | H.G.F. Svømning | 33.07 | 1:09.77 | |||||
11 | Martin Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sømærket | 32.88 | 1:10.60 | |||||
12 | Frederik Thomsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 39.27 | 1:23.17 | |||||
13 | Jacob Kærslund Larsen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.71 | 1:23.25 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 28.53 | 59.65 | |||||
2 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 31.06 | 1:04.13 | |||||
3 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.57 | 1:07.40 | |||||
4 | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | 33.11 | 1:07.53 | |||||
5 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 33.04 | 1:08.11 | |||||
6 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 33.80 | 1:08.50 | |||||
7 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.93 | 1:08.72 | |||||
8 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.73 | 1:08.74 | |||||
9 | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.56 | 1:10.50 | |||||
10 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 34.14 | 1:10.71 | |||||
11 | Robert Udbye | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.31 | 1:11.43 | |||||
12 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 33.86 | 1:11.44 | |||||
13 | Niclas Stølegaard | 2001 | Vejen Svømmeklub | 33.68 | 1:11.52 | |||||
14 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | Kolding SK | 34.92 | 1:11.57 | |||||
15 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.49 | 1:13.10 | |||||
16 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 35.00 | 1:14.05 | |||||
17 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.36 | 1:14.48 | |||||
18 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.20 | 1:15.00 | |||||
19 | Oliver Persson | 2001 | H.G.F. Svømning | 36.34 | 1:15.28 | |||||
20 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.06 | 1:15.84 | |||||
21 | Mathias Ringtved | 2001 | H.G.F. Svømning | 36.86 | 1:16.99 | |||||
22 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 37.21 | 1:18.69 | |||||
23 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.38 | 1:19.41 | |||||
24 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.33 | 1:20.91 | |||||
25 | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.29 | 1:22.04 | |||||
26 | Matheo Hendi | 2001 | Brønderslev SK08 | 39.43 | 1:23.68 | |||||
27 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 39.59 | 1:25.43 | |||||
28 | Malthe Toft Høj | 2002 | Brønderslev SK08 | 38.79 | 1:25.76 | |||||
29 | Mads B Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 42.34 | 1:28.32 | |||||
30 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 42.78 | 1:30.89 | |||||
31 | Oscar G Frederiksen | 2001 | Brønderslev SK08 | 46.13 | 1:34.25 | |||||
- | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.22 | 1:11.17 | |||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Vejen Svømmeklub | 34.73 | 1:11.71 | |||||
3 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.67 | 1:12.01 | |||||
4 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.45 | 1:12.62 | |||||
5 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.68 | 1:13.19 | |||||
6 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 35.99 | 1:13.76 | |||||
7 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.45 | 1:13.85 | |||||
8 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 35.88 | 1:14.24 | |||||
9 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 35.70 | 1:14.92 | |||||
10 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.40 | 1:17.73 | |||||
11 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 37.50 | 1:17.99 | |||||
12 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 36.96 | 1:18.46 | |||||
13 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.15 | 1:18.54 | |||||
14 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.25 | 1:19.05 | |||||
15 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.18 | 1:19.07 | |||||
16 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 37.84 | 1:20.24 | |||||
17 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 39.89 | 1:21.64 | |||||
18 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 39.96 | 1:22.91 | |||||
19 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.26 | 1:22.98 | |||||
20 | Jonas Fonnesbæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.10 | 1:25.62 | |||||
21 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.67 | 1:26.07 | |||||
22 | Markus Vang Kleist | 2003 | Svømmeklubben Nord | 42.82 | 1:32.27 | |||||
23 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 43.05 | 1:33.94 | |||||
24 | Filip Esklund Nielsen | 2004 | Kolding SK | 42.67 | 1:34.34 | |||||
25 | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | 44.05 | 1:34.69 | |||||
26 | Gustav Korsholm Kjeldsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 45.79 | 1:36.11 | |||||
27 | Victor Godt | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.53 | 1:41.92 | |||||
28 | Christian Nygaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 47.97 | 1:42.02 | |||||
- | Emil Korsholm Kjeldsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Hjalte Ahnfeldt | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.46 | 1:19.73 | |||||
2 | Andreas Gaardstad | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 47.05 | 1:40.23 | |||||
3 | Asger Søndergaard | 2005 | Horsens Svømmeklub | 50.07 | 1:41.04 | |||||
4 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.90 | 1:45.84 | |||||
5 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | Svømmeklubben Nord | 1:05.87 | 1:45.91 | |||||
6 | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 51.45 | 1:47.67 | |||||
7 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 48.16 | 1:48.91 | |||||
8 | Sune Lebæk Andersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 50.85 | 1:59.99 | |||||
- | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | DSQ | Ur på | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:13 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.52 | 1:03.68 | |||||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 34.97 | 1:10.95 | |||||
3 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 34.13 | 1:11.18 | |||||
4 | Katrine Christensen | 1996 | Vejen Svømmeklub | 36.84 | 1:14.21 | |||||
5 | Louise Bast Berg Aaby | 1998 | Swim Team Neptun | 49.03 | 1:43.98 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 29.86 | 1:01.87 | |||||
2 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 31.45 | 1:04.20 | |||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 31.86 | 1:06.38 | |||||
4 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.11 | 1:07.54 | |||||
5 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 32.01 | 1:07.96 | |||||
6 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 34.19 | 1:10.19 | |||||
7 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 34.05 | 1:10.45 | |||||
8 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 33.69 | 1:10.55 | |||||
9 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 34.20 | 1:11.47 | |||||
10 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 34.88 | 1:11.64 | |||||
11 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 34.37 | 1:13.12 | |||||
12 | Eva Schousboe | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.58 | 1:15.89 | |||||
13 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 37.69 | 1:17.82 | |||||
- | Emilie Støve | 2000 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hanlu He | 1999 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.72 | 1:08.31 | |||||
2 | Signe B. Hansen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.74 | 1:08.56 | |||||
3 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.80 | 1:09.07 | |||||
4 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 33.55 | 1:09.09 | |||||
5 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.72 | 1:09.25 | |||||
6 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 33.88 | 1:09.62 | |||||
7 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.96 | 1:09.65 | |||||
8 | Naja Holmgaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 34.09 | 1:10.04 | |||||
9 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 34.13 | 1:10.56 | |||||
10 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 34.38 | 1:10.86 | |||||
11 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 34.47 | 1:10.94 | |||||
12 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 33.46 | 1:11.03 | |||||
13 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 34.94 | 1:11.47 | |||||
14 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 34.24 | 1:12.26 | |||||
15 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.19 | 1:13.32 | |||||
16 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.23 | 1:13.67 | |||||
17 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.17 | 1:13.84 | |||||
18 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 35.57 | 1:13.87 | |||||
19 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 36.39 | 1:13.90 | |||||
20 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.67 | 1:14.01 | |||||
21 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 36.11 | 1:14.17 | |||||
22 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.96 | 1:14.88 | |||||
23 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 36.04 | 1:15.72 | |||||
24 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.24 | 1:17.04 | |||||
25 | Nanna Eriksen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 37.26 | 1:17.31 | |||||
26 | Kristine Kristensen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 37.73 | 1:17.57 | |||||
27 | Katrine Bertelsen | 2001 | Svømmeklubben Sømærket | 38.25 | 1:18.63 | |||||
28 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.43 | 1:20.22 | |||||
29 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 38.65 | 1:20.33 | |||||
30 | Marie Mygdam | 2001 | Brønderslev SK08 | 37.40 | 1:20.52 | |||||
31 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.51 | 1:21.13 | |||||
32 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 38.72 | 1:21.46 | |||||
33 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.87 | 1:21.64 | |||||
34 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 39.63 | 1:22.19 | |||||
35 | Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.20 | 1:22.54 | |||||
36 | Hildur Helgadottir | 2002 | Vejen Svømmeklub | 40.94 | 1:23.16 | |||||
37 | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 39.14 | 1:23.44 | |||||
38 | Emma Riis | 2002 | H.G.F. Svømning | 40.07 | 1:23.63 | |||||
39 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.93 | 1:25.93 | |||||
40 | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 40.98 | 1:26.63 | |||||
41 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 40.27 | 1:27.26 | |||||
42 | Sarah Dam Pedersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.46 | 1:30.32 | |||||
43 | Emma Christensen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 42.63 | 1:31.87 | |||||
- | Emma Kristiansen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 34.41 | 1:10.64 | |||||
2 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 35.02 | 1:11.51 | |||||
3 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 36.36 | 1:13.97 | |||||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | TST Svømning | 36.00 | 1:14.31 | |||||
5 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 36.19 | 1:14.90 | |||||
6 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.77 | 1:14.98 | |||||
7 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.29 | 1:16.35 | |||||
8 | Mia K. Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 37.84 | 1:17.14 | |||||
9 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 36.65 | 1:18.18 | |||||
10 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 37.83 | 1:18.50 | |||||
11 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.31 | 1:18.58 | |||||
12 | Luna Bloch Johnson | 2003 | Hobro Svømmeklub | 38.22 | 1:19.71 | |||||
13 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.44 | 1:20.08 | |||||
14 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.27 | 1:20.21 | |||||
15 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 38.37 | 1:20.58 | |||||
16 | Maria Mehlsen | 2003 | TST Svømning | 39.20 | 1:20.73 | |||||
17 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.23 | 1:20.99 | |||||
18 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 39.48 | 1:21.29 | |||||
19 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 38.86 | 1:21.93 | |||||
20 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 40.00 | 1:22.90 | |||||
21 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.59 | 1:23.64 | |||||
22 | Emma Dencker | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.41 | 1:24.15 | |||||
23 | Nanna Sofie Kralund | 2003 | Struer Svømmeklub | 40.39 | 1:24.20 | |||||
24 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 41.01 | 1:24.29 | |||||
25 | Victoria Bjerre | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 40.23 | 1:24.69 | |||||
26 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 41.79 | 1:25.40 | |||||
27 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 41.37 | 1:25.87 | |||||
28 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 41.11 | 1:27.49 | |||||
29 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 41.93 | 1:27.58 | |||||
30 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 41.74 | 1:27.86 | |||||
31 | Marlene Reitan | 2003 | TST Svømning | 42.48 | 1:28.45 | |||||
32 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.36 | 1:28.70 | |||||
33 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.40 | 1:29.56 | |||||
34 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.46 | 1:29.90 | |||||
35 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 42.46 | 1:30.12 | |||||
36 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 40.85 | 1:30.35 | |||||
37 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 44.16 | 1:31.46 | |||||
38 | Christine Cæsar Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | 45.19 | 1:31.73 | |||||
39 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.53 | 1:33.02 | |||||
40 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 43.84 | 1:34.48 | |||||
41 | Lærke Hjaltason | 2004 | Herning Svømmeklub | 44.65 | 1:35.06 | |||||
42 | Emilia Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 43.40 | 1:35.13 | |||||
43 | Anne Gilling-Iskov | 2004 | Hobro Svømmeklub | 44.17 | 1:36.52 | |||||
44 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 44.95 | 1:37.87 | |||||
45 | Line Mygdam | 2003 | Brønderslev SK08 | 48.53 | 1:38.04 | |||||
46 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 47.09 | 1:38.71 | |||||
47 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 48.38 | 1:39.58 | |||||
48 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.21 | 1:39.81 | |||||
49 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 47.05 | 1:40.11 | |||||
50 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.04 | 1:41.85 | |||||
51 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 49.33 | 1:45.66 | |||||
52 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 47.18 | 1:50.59 | |||||
53 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 52.44 | 1:50.87 | |||||
54 | Cecilie Vejsgaard Pederse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 52.03 | 1:52.21 | |||||
55 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 55.60 | 1:58.73 | |||||
56 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 53.00 | 2:19.02 | |||||
- | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.88 | 1:26.47 | |||||
2 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 41.48 | 1:27.38 | |||||
3 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 41.81 | 1:27.97 | |||||
4 | Amalie Elkjær | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.85 | 1:33.09 | |||||
5 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 45.30 | 1:34.82 | |||||
6 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 45.37 | 1:35.41 | |||||
7 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 45.69 | 1:38.23 | |||||
8 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 45.21 | 1:38.25 | |||||
9 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 45.56 | 1:38.48 | |||||
10 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 47.08 | 1:39.91 | |||||
11 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 47.86 | 1:42.09 | |||||
12 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 47.79 | 1:42.27 | |||||
13 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 50.44 | 1:46.01 | |||||
14 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 48.88 | 1:46.26 | |||||
15 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 52.40 | 1:53.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Poulsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 32.54 | 1:12.03 | 1:53.48 | 2:26.53 | |||
2 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 32.95 | 1:10.18 | 1:52.06 | 2:26.63 | |||
3 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 40.12 | 1:31.20 | 2:25.38 | 3:07.55 | |||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 30.24 | 1:07.48 | 1:47.74 | 2:23.04 | |||
2 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.36 | 1:10.44 | 1:56.22 | 2:28.68 | |||
3 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.05 | 1:12.36 | 1:59.00 | 2:34.95 | |||
4 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 34.54 | 1:17.67 | 2:04.59 | 2:41.22 | |||
5 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 38.78 | 1:21.14 | 2:10.77 | 2:46.26 | |||
- | Emil Rahbek | 1999 | Svømmeklubben Sømærket | DNS | ||||||
- | Daniel Vang Kleist | 2000 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.06 | 1:08.51 | 1:50.73 | 2:24.67 | |||
2 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.26 | 1:22.35 | 2:10.75 | 2:47.49 | |||
3 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 41.34 | 1:29.39 | 2:27.18 | 3:08.46 | |||
4 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 43.86 | 1:32.08 | 2:30.04 | 3:09.42 | |||
5 | Kristian Zaar | 2001 | Viborg Svømme Klub | 43.32 | 1:32.06 | 2:27.63 | 3:11.49 | |||
6 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 45.80 | 1:34.31 | 2:32.81 | 3:14.03 | |||
- | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | DSQ | v 75 Svøm mave | |||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.15 | 1:21.17 | 2:13.46 | 2:49.47 | |||
2 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.97 | 1:24.95 | 2:15.91 | 2:57.51 | |||
3 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.93 | 1:22.52 | 2:19.16 | 2:58.73 | |||
4 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 40.39 | 1:28.10 | 2:22.67 | 3:01.06 | |||
5 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.35 | 1:30.49 | 2:24.97 | 3:09.04 | |||
6 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 41.22 | 1:30.77 | 2:31.07 | 3:11.45 | |||
7 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.73 | 1:35.53 | 2:37.25 | 3:16.95 | |||
8 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 47.30 | 1:38.79 | 2:33.46 | 3:18.70 | |||
9 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 46.01 | 1:37.65 | 2:37.08 | 3:20.86 | |||
10 | Lukas Hedegaard | 2004 | Viborg Svømme Klub | 46.10 | 1:36.32 | 2:41.16 | 3:25.28 | |||
11 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 51.16 | 1:44.26 | 2:49.49 | 3:35.89 | |||
- | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej sam. ber. v 150 m | |||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 46.26 | 1:37.70 | 2:35.22 | 3:17.10 | |||
2 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.79 | 1:39.36 | 2:42.23 | 3:27.34 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.15 | 1:18.07 | 2:05.34 | 2:43.21 | |||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 38.59 | 1:26.32 | 2:18.92 | 2:57.40 | |||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.57 | 1:15.46 | 1:58.81 | 2:35.06 | |||
2 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.89 | 1:17.52 | 2:05.99 | 2:41.25 | |||
3 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 36.08 | 1:19.17 | 2:05.93 | 2:43.54 | |||
4 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 37.58 | 1:20.82 | 2:11.94 | 2:47.17 | |||
5 | Katrine E. Andersen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 40.21 | 1:27.49 | 2:20.30 | 3:03.55 | |||
6 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 43.04 | 1:29.66 | 2:26.09 | 3:06.27 | |||
7 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 43.63 | 1:32.11 | 2:29.68 | 3:10.92 | |||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 39.91 | 1:23.23 | 2:11.24 | 2:52.85 | |||
2 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.54 | 1:26.99 | 2:16.61 | 2:57.28 | |||
3 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.81 | 1:22.56 | 2:15.39 | 2:58.11 | |||
4 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 37.51 | 1:25.28 | 2:19.25 | 3:04.59 | |||
5 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 41.27 | 1:28.27 | 2:26.83 | 3:05.91 | |||
6 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 41.87 | 1:28.43 | 2:28.13 | 3:15.01 | |||
7 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 39.93 | 1:33.38 | 2:29.03 | 3:18.64 | |||
8 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 53.81 | 1:45.91 | 2:47.34 | 3:35.40 | |||
9 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 54.32 | 1:59.12 | 3:05.24 | 3:56.90 | |||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 36.68 | 1:20.69 | 2:14.79 | 2:54.19 | |||
2 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 38.82 | 1:24.88 | 2:20.45 | 2:58.28 | |||
3 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 40.63 | 1:28.67 | 2:21.70 | 3:04.37 | |||
4 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.42 | 1:29.82 | 2:25.32 | 3:05.83 | |||
5 | Mia Borgensgaard | 2003 | TST Svømning | 41.90 | 1:28.82 | 2:25.78 | 3:06.75 | |||
6 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 45.58 | 1:30.73 | 2:27.50 | 3:08.28 | |||
7 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 43.41 | 1:33.69 | 2:29.83 | 3:10.81 | |||
8 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.07 | 1:35.36 | 2:33.16 | 3:17.16 | |||
9 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 51.07 | 1:40.83 | 2:35.98 | 3:21.34 | |||
10 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 50.23 | 1:43.11 | 2:39.42 | 3:22.11 | |||
11 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.38 | 1:38.19 | 2:35.07 | 3:22.94 | |||
12 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 48.59 | 1:35.73 | 2:37.09 | 3:23.03 | |||
13 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 46.35 | 1:41.18 | 2:40.03 | 3:26.99 | |||
14 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 53.46 | 1:44.11 | 2:40.44 | 3:27.53 | |||
15 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 52.18 | 1:46.16 | 2:40.75 | 3:28.36 | |||
16 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 47.69 | 1:41.81 | 2:40.93 | 3:28.96 | |||
17 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 50.28 | 1:43.99 | 2:48.09 | 3:32.25 | |||
18 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 48.26 | 1:41.07 | 2:45.89 | 3:37.07 | |||
19 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 53.51 | 1:49.23 | 2:50.11 | 3:38.32 | |||
20 | Marlene Reitan | 2003 | TST Svømning | 49.21 | 1:43.02 | 2:49.69 | 3:39.56 | |||
21 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 51.50 | 1:45.76 | 2:49.91 | 3:47.84 | |||
22 | Marie Martens Christensen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 54.04 | 1:52.26 | 3:02.26 | 3:54.76 | |||
- | Nanna Søgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Fl. flyben e. v. 100 | |||||
- | Katja Møller Madsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Ryg afs. på mave | |||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 49.34 | 1:39.81 | 2:40.60 | 3:29.36 | |||
2 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 49.84 | 1:40.11 | 2:48.79 | 3:32.61 | |||
3 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 58.81 | 1:54.83 | 2:59.74 | 3:50.19 | |||
- | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mette Marie H. Petersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 31.80 | ||||||
2 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 34.47 | ||||||
3 | Emil Poulsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 34.74 | ||||||
4 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 34.86 | ||||||
5 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 35.20 | ||||||
6 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.80 | ||||||
7 | Thomas Sønderskov | 1974 | Hobro Svømmeklub | 36.92 | ||||||
8 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 37.52 | ||||||
9 | Jonathan Bos | 1998 | Vejen Svømmeklub | 39.88 | ||||||
10 | Casper Lykke Andersen | 1984 | Brædstrup Svømmeklub | 41.69 | ||||||
11 | Johnny Jensen | 1985 | Brædstrup Svømmeklub | 42.78 | ||||||
- | Stefan S. Sørensen | 1993 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 33.40 | ||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.19 | ||||||
3 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 39.61 | ||||||
4 | Martin Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sømærket | 44.34 | ||||||
5 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 45.60 | ||||||
6 | Frederik Thomsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 57.21 | ||||||
- | Emil Ussing | 1999 | Svømmeklubben Sømærket | DNS | ||||||
- | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 34.83 | ||||||
2 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 38.01 | ||||||
3 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 42.31 | ||||||
4 | Robert Udbye | 2002 | Herning Svømmeklub | 42.93 | ||||||
5 | Christian Dunker | 2002 | Brønderslev SK08 | 43.68 | ||||||
6 | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | 44.69 | ||||||
7 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | Kolding SK | 44.93 | ||||||
8 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.81 | ||||||
9 | Malthe Toft Høj | 2002 | Brønderslev SK08 | 48.67 | ||||||
10 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 48.99 | ||||||
11 | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | Kolding SK | 49.53 | ||||||
12 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 49.65 | ||||||
13 | Mads B Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 50.89 | ||||||
14 | Matheo Hendi | 2001 | Brønderslev SK08 | 54.38 | ||||||
15 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 1:00.32 | ||||||
16 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 1:00.50 | ||||||
- | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 39.07 | ||||||
2 | Markus Toft | 2003 | TST Svømning | 41.28 | ||||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Vejen Svømmeklub | 42.77 | ||||||
4 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 43.44 | ||||||
5 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.80 | ||||||
6 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 47.28 | ||||||
7 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.90 | ||||||
8 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 51.33 | ||||||
9 | Jonas Fonnesbæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 58.31 | ||||||
10 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 1:06.67 | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 49.20 | ||||||
2 | Andreas Gaardstad | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 56.08 | ||||||
- | Asger Søndergaard | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Fly og crawben e. st | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 40.50 | ||||||
2 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.37 | ||||||
3 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 45.21 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 36.87 | ||||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 37.95 | ||||||
3 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 40.44 | ||||||
4 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 41.94 | ||||||
5 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 42.02 | ||||||
6 | Mette Kargo-Petersen | 2000 | Vejen Svømmeklub | 42.30 | ||||||
7 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 42.66 | ||||||
8 | Kirsten Q. Noro | 2000 | Ikast Svømmeklub | 43.52 | ||||||
9 | Thea Laugesen | 2000 | Vejen Svømmeklub | 43.72 | ||||||
10 | Julie Kramer | 2000 | Brønderslev SK08 | 44.74 | ||||||
11 | Hanlu He | 1999 | Ikast Svømmeklub | 46.88 | ||||||
12 | Emilie Støve | 2000 | H.G.F. Svømning | 49.70 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.27 | ||||||
2 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.42 | ||||||
3 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.24 | ||||||
4 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.12 | ||||||
5 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.65 | ||||||
6 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 43.29 | ||||||
7 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 44.72 | ||||||
8 | Helene Levring Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 45.10 | ||||||
9 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 46.07 | ||||||
10 | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 47.28 | ||||||
11 | Katrine Bertelsen | 2001 | Svømmeklubben Sømærket | 49.10 | ||||||
12 | Emma Kristiansen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 49.61 | ||||||
13 | Sarah Dam Pedersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 50.91 | ||||||
14 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 53.30 | ||||||
15 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 56.29 | ||||||
- | Naja Holmgaard | 2001 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej sam. ber. v 25 | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 40.91 | ||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 41.69 | ||||||
3 | Line Pedersen | 2003 | Vejen Svømmeklub | 43.51 | ||||||
4 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.36 | ||||||
5 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 46.18 | ||||||
6 | Mia K. Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 48.00 | ||||||
7 | Line Mygdam | 2003 | Brønderslev SK08 | 48.26 | ||||||
8 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 48.62 | ||||||
9 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 48.72 | ||||||
10 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.59 | ||||||
11 | Victoria Bjerre | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 50.05 | ||||||
12 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 50.57 | ||||||
13 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 51.09 | ||||||
14 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 51.32 | ||||||
15 | Nanna Sofie Kralund | 2003 | Struer Svømmeklub | 51.73 | ||||||
16 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 51.84 | ||||||
17 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 52.12 | ||||||
18 | Emma Rønberg Mikkelsen | 2003 | Struer Svømmeklub | 52.39 | ||||||
19 | Christine Cæsar Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | 53.29 | ||||||
20 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | Vejen Svømmeklub | 53.33 | ||||||
21 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 53.38 | ||||||
22 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 53.80 | ||||||
23 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 54.20 | ||||||
24 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 54.42 | ||||||
25 | Anna Haøholm Brøcker | 2004 | Herning Svømmeklub | 55.09 | ||||||
26 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 55.34 | ||||||
27 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 55.91 | ||||||
28 | Lærke Hjaltason | 2004 | Herning Svømmeklub | 56.17 | ||||||
29 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 1:00.13 | ||||||
30 | Christine Porse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.01 | ||||||
31 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:01.23 | ||||||
32 | Cecilie Vejsgaard Pederse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.63 | ||||||
33 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:03.10 | ||||||
34 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:03.32 | ||||||
35 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:11.36 | ||||||
- | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | DSQ | dob. armt. v. start | |||||
- | Emilie Pihl | 2004 | Svømmeklubben Nord | DSQ | 1 hå. v. slut | |||||
- | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | DSQ | 1 hå. i vend v 25 m | |||||
- | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 51.37 | ||||||
2 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 51.99 | ||||||
3 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 55.65 | ||||||
4 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 56.82 | ||||||
5 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 57.51 | ||||||
6 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 58.69 | ||||||
7 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:00.43 | ||||||
8 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.32 | ||||||
9 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 1:10.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.68 | 1:05.85 | |||||
2 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 33.44 | 1:08.44 | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 33.49 | 1:09.22 | |||||
2 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 34.56 | 1:11.47 | |||||
3 | Daniel Vang Kleist | 2000 | Svømmeklubben Nord | 37.23 | 1:15.51 | |||||
4 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 37.07 | 1:16.29 | |||||
5 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 21.90 | 1:17.41 | |||||
- | Emil Rahbek | 1999 | Svømmeklubben Sømærket | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.40 | 1:08.95 | |||||
2 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 34.87 | 1:11.02 | |||||
3 | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.59 | 1:13.99 | |||||
4 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 37.48 | 1:17.34 | |||||
5 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 38.45 | 1:18.95 | |||||
6 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.31 | 1:19.21 | |||||
7 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 39.04 | 1:20.20 | |||||
8 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.36 | 1:21.48 | |||||
9 | Mathias Ringtved | 2001 | H.G.F. Svømning | 40.03 | 1:23.40 | |||||
10 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.34 | 1:24.49 | |||||
11 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.73 | 1:24.77 | |||||
12 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 41.06 | 1:24.82 | |||||
13 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 42.47 | 1:25.69 | |||||
14 | Kristian Zaar | 2001 | Viborg Svømme Klub | 43.03 | 1:27.34 | |||||
15 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 43.28 | 1:28.73 | |||||
16 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 43.35 | 1:29.91 | |||||
17 | Jeppe K Rasmussen | 2002 | H.G.F. Svømning | 45.14 | 1:30.21 | |||||
18 | Christian Dunker | 2002 | Brønderslev SK08 | 44.83 | 1:30.86 | |||||
19 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 44.00 | 1:31.30 | |||||
20 | Oliver Persson | 2001 | H.G.F. Svømning | 45.83 | 1:33.45 | |||||
21 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 45.01 | 1:33.89 | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.54 | 1:19.34 | |||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.43 | 1:19.61 | |||||
3 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 41.58 | 1:23.94 | |||||
4 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 42.44 | 1:26.47 | |||||
5 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.92 | 1:26.79 | |||||
6 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 42.51 | 1:27.25 | |||||
7 | Jonas Fonnesbæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 46.28 | 1:33.73 | |||||
8 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 48.18 | 1:36.98 | |||||
9 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 48.20 | 1:37.00 | |||||
10 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 48.61 | 1:37.22 | |||||
11 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 48.36 | 1:37.88 | |||||
12 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 48.37 | 1:39.75 | |||||
13 | Gustav Korsholm Kjeldsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 54.59 | 1:50.27 | |||||
- | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emil Korsholm Kjeldsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 52.73 | 1:41.56 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 41.36 | 1:23.78 | |||||
2 | Louise Bast Berg Aaby | 1998 | Swim Team Neptun | 1:00.51 | 2:01.52 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 33.15 | 1:08.67 | |||||
2 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.52 | 1:10.67 | |||||
3 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 36.34 | 1:15.25 | |||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 37.09 | 1:15.71 | |||||
5 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 36.84 | 1:16.82 | |||||
6 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 38.27 | 1:17.74 | |||||
7 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 38.53 | 1:17.85 | |||||
8 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 40.87 | 1:23.79 | |||||
9 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 41.81 | 1:25.37 | |||||
10 | Eva Schousboe | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 42.01 | 1:25.71 | |||||
11 | Kirsten Q. Noro | 2000 | Ikast Svømmeklub | 42.11 | 1:25.93 | |||||
12 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 43.88 | 1:30.10 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.97 | 1:14.26 | |||||
2 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 38.83 | 1:18.67 | |||||
3 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 38.76 | 1:19.04 | |||||
4 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 39.62 | 1:19.90 | |||||
5 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 39.19 | 1:21.18 | |||||
6 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.01 | 1:21.72 | |||||
7 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.19 | 1:22.40 | |||||
8 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.69 | 1:22.82 | |||||
9 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.74 | 1:22.96 | |||||
10 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 41.40 | 1:23.85 | |||||
11 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.36 | 1:24.21 | |||||
12 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 40.80 | 1:25.32 | |||||
13 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 43.06 | 1:27.11 | |||||
14 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 43.79 | 1:28.76 | |||||
15 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 45.09 | 1:30.03 | |||||
16 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 44.54 | 1:30.35 | |||||
17 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.09 | 1:31.74 | |||||
18 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 47.41 | 1:34.33 | |||||
19 | Anna Kaarill | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.89 | 1:34.35 | |||||
20 | Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 45.66 | 1:34.38 | |||||
21 | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 46.64 | 1:34.67 | |||||
22 | Marie Mygdam | 2001 | Brønderslev SK08 | 49.03 | 1:39.15 | |||||
23 | Emma Christensen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 48.47 | 1:40.70 | |||||
24 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 49.71 | 1:41.48 | |||||
25 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 49.21 | 1:43.85 | |||||
- | Signe B. Hansen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej forts bev v 75m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 41.59 | 1:24.06 | |||||
2 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.10 | 1:29.63 | |||||
3 | Luna Bloch Johnson | 2003 | Hobro Svømmeklub | 1:30.02 | 1:30.02 | |||||
4 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.11 | 1:32.03 | |||||
5 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.19 | 1:32.09 | |||||
6 | Emma Dencker | 2004 | Viborg Svømme Klub | 46.65 | 1:35.81 | |||||
7 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:04.43 | 1:36.58 | |||||
8 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.83 | 1:36.93 | |||||
9 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 48.69 | 1:37.66 | |||||
10 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 48.77 | 1:37.75 | |||||
11 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 48.88 | 1:37.97 | |||||
12 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 49.09 | 1:39.09 | |||||
12 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 48.48 | 1:39.09 | |||||
14 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 49.29 | 1:39.28 | |||||
15 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 49.00 | 1:41.16 | |||||
16 | Marie Martens Christensen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 52.84 | 1:49.74 | |||||
17 | Emma Rønberg Mikkelsen | 2003 | Struer Svømmeklub | 51.91 | 1:49.92 | |||||
18 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 55.65 | 1:50.47 | |||||
19 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 52.61 | 1:51.04 | |||||
20 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 54.39 | 1:51.70 | |||||
21 | Emilia Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 57.34 | 1:53.31 | |||||
22 | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.59 | 2:05.28 | |||||
- | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malene Kargo-Petersen | 2003 | Vejen Svømmeklub | DSQ | E F B 25m | |||||
- | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 armt p mave v 50 m | |||||
- | Marlene Reitan | 2003 | TST Svømning | DSQ | ej fort. bev. 75 m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 48.51 | 1:37.16 | |||||
2 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 51.80 | 1:43.93 | |||||
3 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 51.72 | 1:44.52 | |||||
4 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 53.14 | 1:45.34 | |||||
5 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 52.07 | 1:46.09 | |||||
6 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 52.04 | 1:48.17 | |||||
7 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 53.97 | 1:48.28 | |||||
8 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 53.01 | 1:48.74 | |||||
9 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Kolding SK | 53.74 | 1:50.11 | |||||
10 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 59.03 | 2:00.90 | |||||
- | Amalie Elkjær | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej fort. bev. 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 36.37 | 1:17.22 | 1:59.23 | 2:40.55 | |||
2 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 37.15 | 1:17.08 | 1:58.57 | 2:41.24 | |||
3 | Emil Poulsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 37.07 | 1:17.81 | 1:59.36 | 2:41.45 | |||
4 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 40.78 | 1:28.63 | 2:17.48 | 3:04.56 | |||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 36.00 | 1:17.05 | 1:58.80 | 2:39.78 | |||
2 | Martin Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sømærket | 45.30 | 1:40.09 | 2:39.71 | 3:37.60 | |||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.56 | 1:18.45 | 2:00.40 | 2:42.53 | |||
2 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 42.33 | 1:30.81 | 2:20.72 | 3:08.47 | |||
3 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.22 | 1:32.80 | 2:22.34 | 3:12.13 | |||
4 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 47.27 | 1:39.83 | 2:31.97 | 3:22.62 | |||
5 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.76 | 1:39.25 | 2:33.94 | 3:27.39 | |||
6 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 48.17 | 1:41.98 | 2:36.73 | 3:28.41 | |||
7 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 52.59 | 1:53.29 | 2:53.62 | 3:50.54 | |||
8 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 52.09 | 1:49.91 | 2:46.17 | 3:51.98 | |||
9 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 52.60 | 1:48.63 | 2:45.72 | 3:53.14 | |||
- | Jeppe K Rasmussen | 2002 | H.G.F. Svømning | DSQ | Ej samt bev ben 175m | |||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 41.65 | 1:28.80 | 2:16.80 | 3:02.67 | |||
2 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 47.09 | 1:38.72 | 2:30.67 | 3:22.54 | |||
3 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.38 | 1:41.52 | 2:34.42 | 3:25.93 | |||
4 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 49.86 | 1:49.12 | 2:48.22 | 3:43.65 | |||
5 | Lukas Hedegaard | 2004 | Viborg Svømme Klub | 54.20 | 1:57.07 | 3:00.31 | 4:02.39 | |||
- | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | DSQ | Ej samt bev i ben | |||||
- | Markus Toft | 2003 | TST Svømning | DSQ | Ber. m. 1 hånd 175 m | |||||
- | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | sv m badehat v 175 m | |||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 53.91 | 1:54.06 | 2:55.97 | 3:59.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.99 | 1:28.74 | 2:16.77 | 3:05.41 | |||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 40.33 | 1:24.97 | 2:09.69 | 2:54.62 | |||
2 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 41.46 | 1:25.80 | 2:10.18 | 2:55.61 | |||
3 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 41.69 | 1:27.66 | 2:14.69 | 3:01.87 | |||
4 | Mette Kargo-Petersen | 2000 | Vejen Svømmeklub | 44.68 | 1:35.85 | 2:29.62 | 3:24.32 | |||
5 | Julie Kramer | 2000 | Brønderslev SK08 | 51.35 | 1:48.27 | 2:44.25 | 3:37.27 | |||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 3:16.33 | ||||||
2 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.13 | 1:34.83 | 2:26.40 | 3:17.30 | |||
3 | Helene Levring Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 3:19.57 | ||||||
4 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 3:24.25 | ||||||
5 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 3:29.55 | ||||||
6 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 49.12 | 1:45.06 | 2:43.76 | 3:42.19 | |||
7 | Sarah Dam Pedersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 54.83 | 1:56.07 | 2:56.54 | 3:55.00 | |||
- | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | Crawlarmtag e start | |||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 44.29 | 1:34.35 | 2:24.97 | 3:13.07 | |||
2 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 3:16.83 | ||||||
3 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 3:24.18 | ||||||
4 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 48.73 | 1:42.35 | 2:35.87 | 3:27.61 | |||
5 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 46.63 | 1:40.46 | 2:35.18 | 3:28.08 | |||
6 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:29.46 | ||||||
7 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 50.87 | 1:47.73 | 2:45.03 | 3:40.81 | |||
8 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 50.43 | 1:47.66 | 2:44.90 | 3:40.88 | |||
9 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 3:40.90 | ||||||
10 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 50.32 | 1:46.90 | 2:44.28 | 3:41.09 | |||
11 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 22.70 | 51.83 | 1:51.04 | 3:46.88 | |||
12 | Line Mygdam | 2003 | Brønderslev SK08 | 54.26 | 1:53.90 | 2:54.32 | 3:50.67 | |||
13 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 53.79 | 1:53.59 | 2:52.93 | 3:51.59 | |||
14 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 54.63 | 1:57.01 | 3:01.66 | 4:05.35 | |||
15 | Katja Møller Madsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 57.80 | 2:03.50 | 3:08.23 | 4:09.30 | |||
16 | Anne Gilling-Iskov | 2004 | Hobro Svømmeklub | 56.54 | 2:03.27 | 3:06.31 | 4:09.57 | |||
17 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 57.36 | 2:03.22 | 3:10.54 | 4:17.54 | |||
18 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 58.44 | 2:04.73 | 3:13.07 | 4:18.96 | |||
19 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 1:01.80 | 2:11.31 | 3:22.52 | 4:26.24 | |||
20 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:00.72 | 2:10.35 | 3:19.82 | 4:29.27 | |||
- | Nanna Søgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 55.74 | 1:59.27 | 2:58.24 | 4:06.06 | |||
2 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 56.62 | 2:01.37 | 3:05.27 | 4:07.13 | |||
3 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 1:11.29 | 2:31.52 | 3:54.07 | 5:12.32 | |||
- | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:33 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 25.79 | ||||||
2 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 26.33 | ||||||
3 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 27.23 | ||||||
4 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 27.26 | ||||||
5 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 27.32 | ||||||
6 | Jannik Broch Thielemann | 1990 | Aabybro Idrætsforening | 27.87 | ||||||
7 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 27.94 | ||||||
8 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 28.46 | ||||||
9 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 30.05 | ||||||
10 | Stefan Gram Hansen | 1990 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 30.18 | ||||||
11 | Johnny Jensen | 1985 | Brædstrup Svømmeklub | 30.84 | ||||||
12 | Michael Jørgensen | 1981 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.41 | ||||||
13 | Casper Lykke Andersen | 1984 | Brædstrup Svømmeklub | 31.76 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 24.95 | ||||||
2 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 27.24 | ||||||
3 | Cornelius Swain | 1999 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 27.46 | ||||||
4 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 27.47 | ||||||
5 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 27.80 | ||||||
6 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 27.88 | ||||||
7 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.00 | ||||||
8 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 28.31 | ||||||
9 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 28.49 | ||||||
10 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 29.26 | ||||||
11 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.56 | ||||||
12 | Kasper Kjær | 2000 | H.G.F. Svømning | 30.34 | ||||||
13 | Martin Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sømærket | 31.70 | ||||||
14 | Frederik Thomsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 36.03 | ||||||
15 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 38.59 | ||||||
- | Emil Rahbek | 1999 | Svømmeklubben Sømærket | DNS | ||||||
- | Emil Ussing | 1999 | Svømmeklubben Sømærket | DNS | ||||||
- | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Daniel Vang Kleist | 2000 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 27.76 | ||||||
2 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 28.46 | ||||||
3 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 29.09 | ||||||
4 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 30.21 | ||||||
5 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.59 | ||||||
6 | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | 30.94 | ||||||
7 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.24 | ||||||
8 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.59 | ||||||
9 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 31.65 | ||||||
10 | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.66 | ||||||
11 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 32.30 | ||||||
12 | Robert Udbye | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.45 | ||||||
13 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.50 | ||||||
14 | Tobias Lyck Petersen | 2002 | Vejen Svømmeklub | 33.80 | ||||||
15 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 33.85 | ||||||
16 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | Kolding SK | 34.11 | ||||||
17 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 34.83 | ||||||
18 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.48 | ||||||
19 | Matheo Hendi | 2001 | Brønderslev SK08 | 35.68 | ||||||
20 | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.51 | ||||||
21 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.08 | ||||||
22 | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | Kolding SK | 37.16 | ||||||
23 | Mads B Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 37.91 | ||||||
24 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 38.22 | ||||||
25 | Malthe Toft Høj | 2002 | Brønderslev SK08 | 38.55 | ||||||
26 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 40.16 | ||||||
27 | Oscar G Frederiksen | 2001 | Brønderslev SK08 | 41.43 | ||||||
28 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 41.63 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 31.78 | ||||||
2 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.20 | ||||||
3 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.58 | ||||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 32.59 | ||||||
5 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 32.74 | ||||||
6 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 33.64 | ||||||
7 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.07 | ||||||
8 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.17 | ||||||
9 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.28 | ||||||
10 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.48 | ||||||
11 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.92 | ||||||
12 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.62 | ||||||
13 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 36.74 | ||||||
14 | Markus Toft | 2003 | TST Svømning | 37.73 | ||||||
15 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 38.50 | ||||||
16 | Filip Esklund Nielsen | 2004 | Kolding SK | 39.00 | ||||||
17 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 39.92 | ||||||
18 | Markus Vang Kleist | 2003 | Svømmeklubben Nord | 40.55 | ||||||
19 | Christian Nygaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 41.34 | ||||||
20 | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | 42.51 | ||||||
21 | Victor Godt | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.84 | ||||||
- | Emil Korsholm Kjeldsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Hjalte Ahnfeldt | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Jonas Fonnesbæk | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.84 | ||||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 37.87 | ||||||
3 | Andreas Gaardstad | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.42 | ||||||
4 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | Svømmeklubben Nord | 44.47 | ||||||
5 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 45.41 | ||||||
6 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.54 | ||||||
7 | Asger Søndergaard | 2005 | Horsens Svømmeklub | 46.50 | ||||||
8 | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 47.46 | ||||||
9 | Sune Lebæk Andersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 53.65 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:47 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 28.76 | ||||||
2 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 32.35 | ||||||
3 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.72 | ||||||
4 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 32.73 | ||||||
5 | Katrine Christensen | 1996 | Vejen Svømmeklub | 34.50 | ||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sandra Østergaard | 1997 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 28.37 | ||||||
2 | Dianna Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.88 | ||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 30.00 | ||||||
4 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 30.05 | ||||||
5 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 30.79 | ||||||
6 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 31.48 | ||||||
7 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 32.15 | ||||||
8 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 32.23 | ||||||
9 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.25 | ||||||
10 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 32.42 | ||||||
11 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.47 | ||||||
12 | Katrine E. Andersen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 33.07 | ||||||
13 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.35 | ||||||
13 | Mette Kargo-Petersen | 2000 | Vejen Svømmeklub | 34.35 | ||||||
15 | Emilie Støve | 2000 | H.G.F. Svømning | 36.43 | ||||||
16 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 36.70 | ||||||
17 | Hanlu He | 1999 | Ikast Svømmeklub | 37.83 | ||||||
18 | Mathilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 39.50 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naja Holmgaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 31.14 | ||||||
2 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.28 | ||||||
3 | Signe B. Hansen | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.35 | ||||||
4 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.70 | ||||||
5 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.71 | ||||||
6 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.89 | ||||||
7 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 32.14 | ||||||
8 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.56 | ||||||
9 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.01 | ||||||
10 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 33.16 | ||||||
11 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 33.21 | ||||||
12 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.32 | ||||||
13 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 33.40 | ||||||
14 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 33.44 | ||||||
15 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.73 | ||||||
16 | Anna Kaarill | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 33.84 | ||||||
17 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 34.10 | ||||||
18 | Marie Mygdam | 2001 | Brønderslev SK08 | 34.16 | ||||||
19 | Kristine Kristensen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 34.24 | ||||||
20 | Nanna Eriksen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 34.43 | ||||||
21 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 34.78 | ||||||
21 | Katrine Bertelsen | 2001 | Svømmeklubben Sømærket | 34.78 | ||||||
23 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.90 | ||||||
24 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.20 | ||||||
25 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.48 | ||||||
26 | Emma Riis | 2002 | H.G.F. Svømning | 36.96 | ||||||
27 | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 37.90 | ||||||
28 | Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.16 | ||||||
29 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 38.18 | ||||||
30 | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 38.66 | ||||||
31 | Emma Kristiansen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 38.93 | ||||||
32 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.25 | ||||||
33 | Sarah Dam Pedersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.06 | ||||||
34 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.77 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 33.15 | ||||||
2 | Line Pedersen | 2003 | Vejen Svømmeklub | 34.50 | ||||||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 34.52 | ||||||
4 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 34.75 | ||||||
5 | Luna Bloch Johnson | 2003 | Hobro Svømmeklub | 35.17 | ||||||
6 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 35.30 | ||||||
7 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 35.50 | ||||||
8 | Maria Mehlsen | 2003 | TST Svømning | 35.65 | ||||||
9 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.93 | ||||||
10 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.13 | ||||||
11 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.27 | ||||||
12 | Emma Dencker | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.60 | ||||||
13 | Signe Laugesen | 2003 | Vejen Svømmeklub | 36.74 | ||||||
14 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 36.90 | ||||||
15 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 37.21 | ||||||
16 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.28 | ||||||
17 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 37.46 | ||||||
18 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.89 | ||||||
19 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 37.91 | ||||||
20 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.53 | ||||||
21 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.85 | ||||||
22 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 38.96 | ||||||
23 | Nanna Sofie Kralund | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.07 | ||||||
24 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.40 | ||||||
25 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.02 | ||||||
26 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 40.28 | ||||||
27 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 40.66 | ||||||
28 | Christine Cæsar Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | 41.12 | ||||||
29 | Emilia Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 41.42 | ||||||
30 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.58 | ||||||
31 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 42.07 | ||||||
32 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 42.13 | ||||||
33 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 42.59 | ||||||
34 | Marie Martens Christensen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 42.98 | ||||||
35 | Lærke Hjaltason | 2004 | Herning Svømmeklub | 43.39 | ||||||
36 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 43.62 | ||||||
37 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.11 | ||||||
38 | Line Mygdam | 2003 | Brønderslev SK08 | 44.67 | ||||||
39 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 46.08 | ||||||
40 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 46.69 | ||||||
41 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 47.05 | ||||||
42 | Emilie Pihl | 2004 | Svømmeklubben Nord | 48.12 | ||||||
43 | Christine Porse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 48.91 | ||||||
44 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 49.80 | ||||||
45 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 50.41 | ||||||
46 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 50.72 | ||||||
- | Anna Haøholm Brøcker | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 36.40 | ||||||
2 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.13 | ||||||
3 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.75 | ||||||
4 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.98 | ||||||
5 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 40.42 | ||||||
6 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 42.37 | ||||||
7 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 43.05 | ||||||
8 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.63 | ||||||
9 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 44.62 | ||||||
10 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 44.63 | ||||||
11 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 45.78 | ||||||
12 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 47.54 | ||||||
13 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 48.89 | ||||||
14 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Kolding SK | 51.10 | ||||||
- | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sara Gilling-Iskov | 2006 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 33.86 | 1:12.82 | 1:53.56 | 2:37.39 | |||
2 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 34.19 | 1:15.08 | 2:00.66 | 2:44.93 | |||
3 | Jonathan Bos | 1998 | Vejen Svømmeklub | 41.57 | 1:27.57 | 2:15.22 | 3:02.82 | |||
4 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 44.29 | 1:39.41 | 2:37.33 | 3:30.71 | |||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 30.15 | 1:05.93 | 1:43.87 | 2:20.34 | |||
2 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 33.79 | 1:14.19 | 1:55.91 | 2:38.03 | |||
3 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 37.60 | 1:21.59 | 2:09.08 | 2:54.56 | |||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.26 | 1:15.86 | 1:59.23 | 2:43.54 | |||
2 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 38.71 | 1:25.20 | 2:12.69 | 3:01.03 | |||
3 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 47.57 | 1:44.21 | 2:42.54 | 3:40.74 | |||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.00 | 1:33.87 | 2:30.98 | 3:27.70 | |||
2 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.91 | 1:45.44 | 2:41.48 | 3:35.19 | |||
3 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 51.61 | 1:52.79 | 2:55.65 | 3:56.80 | |||
4 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 53.02 | 1:56.58 | 3:01.02 | 4:03.96 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:20 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Christensen | 1996 | Vejen Svømmeklub | 44.19 | 1:35.95 | 2:29.33 | 3:20.50 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 38.91 | 1:23.21 | 2:08.84 | 2:55.02 | |||
2 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 41.92 | 1:28.95 | 2:16.94 | 3:03.82 | |||
3 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 38.48 | 1:25.47 | 2:16.57 | 3:14.04 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.18 | 1:27.22 | 2:17.83 | 3:04.61 | |||
2 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 43.05 | 1:33.95 | 2:24.64 | 3:11.70 | |||
3 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 46.55 | 1:38.41 | 2:31.83 | 3:25.21 | |||
4 | Kristine Kristensen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 57.84 | 2:05.02 | 3:16.54 | 4:25.40 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.84 | 1:44.50 | 2:43.69 | 3:40.20 | |||
2 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 55.32 | 1:59.12 | 3:05.25 | 4:09.80 | |||
3 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 57.07 | 2:04.66 | 3:14.75 | 4:19.93 | |||
- | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 58.33 | 2:07.71 | 3:17.56 | 4:17.05 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.60 | 1:08.40 | |||||
2 | Emil Poulsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 33.17 | 1:08.67 | |||||
3 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 33.15 | 1:08.86 | |||||
4 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.21 | 1:09.03 | |||||
5 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 34.05 | 1:10.12 | |||||
6 | Mikael Olsen | 1992 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 33.40 | 1:10.86 | |||||
7 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 33.47 | 1:11.72 | |||||
- | Casper Lykke Andersen | 1984 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johnny Jensen | 1985 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 31.50 | 1:06.61 | |||||
2 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 32.37 | 1:10.41 | |||||
3 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 32.79 | 1:10.92 | |||||
4 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.09 | 1:11.54 | |||||
5 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 32.62 | 1:12.73 | |||||
6 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 34.42 | 1:13.33 | |||||
7 | Daniel Vang Kleist | 2000 | Svømmeklubben Nord | 35.34 | 1:16.25 | |||||
8 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 37.42 | 1:16.98 | |||||
9 | Cornelius Swain | 1999 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 36.56 | 1:17.15 | |||||
10 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 36.14 | 1:17.74 | |||||
11 | Martin Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sømærket | 39.24 | 1:24.57 | |||||
12 | Jacob Kærslund Larsen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 46.16 | 1:32.22 | |||||
13 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 47.10 | 1:39.97 | |||||
14 | Frederik Thomsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 57.47 | 1:55.65 | |||||
- | Emil Rahbek | 1999 | Svømmeklubben Sømærket | DNS | ||||||
- | Emil Ussing | 1999 | Svømmeklubben Sømærket | DNS | ||||||
- | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 33.88 | 1:10.92 | |||||
2 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 34.80 | 1:15.18 | |||||
3 | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | 36.96 | 1:17.81 | |||||
4 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.74 | 1:20.30 | |||||
5 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 39.90 | 1:21.55 | |||||
6 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.50 | 1:22.58 | |||||
7 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.21 | 1:23.09 | |||||
8 | Niclas Stølegaard | 2001 | Vejen Svømmeklub | 39.90 | 1:23.24 | |||||
9 | Tobias Lyck Petersen | 2002 | Vejen Svømmeklub | 41.86 | 1:26.30 | |||||
10 | Robert Udbye | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.67 | 1:26.44 | |||||
11 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 37.95 | 1:26.49 | |||||
12 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 42.28 | 1:26.84 | |||||
13 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 40.36 | 1:27.22 | |||||
14 | Christian Dunker | 2002 | Brønderslev SK08 | 42.18 | 1:28.36 | |||||
15 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 43.44 | 1:29.17 | |||||
16 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 41.65 | 1:30.88 | |||||
17 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | Kolding SK | 45.44 | 1:32.18 | |||||
18 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 44.64 | 1:32.95 | |||||
19 | Jeppe K Rasmussen | 2002 | H.G.F. Svømning | 44.44 | 1:32.98 | |||||
20 | Malthe Toft Høj | 2002 | Brønderslev SK08 | 46.28 | 1:36.22 | |||||
21 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 51.30 | 1:40.89 | |||||
22 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 49.06 | 1:46.55 | |||||
23 | Oscar G Frederiksen | 2001 | Brønderslev SK08 | 53.33 | 1:54.80 | |||||
- | Kristian Zaar | 2001 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 38.42 | 1:18.90 | |||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Vejen Svømmeklub | 38.27 | 1:20.00 | |||||
3 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.09 | 1:23.62 | |||||
4 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.52 | 1:24.53 | |||||
5 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 39.90 | 1:27.61 | |||||
6 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.43 | 1:27.71 | |||||
7 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.55 | 1:27.99 | |||||
8 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.31 | 1:28.93 | |||||
9 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.72 | 1:29.71 | |||||
10 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 40.81 | 1:29.88 | |||||
11 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 44.06 | 1:31.11 | |||||
12 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.39 | 1:32.12 | |||||
13 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.30 | 1:33.61 | |||||
14 | Lukas Hedegaard | 2004 | Viborg Svømme Klub | 42.87 | 1:34.68 | |||||
15 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.31 | 1:35.35 | |||||
16 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 46.61 | 1:35.88 | |||||
17 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 47.78 | 1:38.61 | |||||
18 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 47.71 | 1:39.14 | |||||
19 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 47.14 | 1:39.64 | |||||
20 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 48.28 | 1:41.48 | |||||
21 | Filip Esklund Nielsen | 2004 | Kolding SK | 58.74 | 1:53.04 | |||||
22 | Gustav Korsholm Kjeldsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 56.53 | 1:53.14 | |||||
23 | Victor Godt | 2004 | Holstebro Svømme Club | 21.73 | 1:53.82 | |||||
24 | Markus Vang Kleist | 2003 | Svømmeklubben Nord | 57.51 | 1:56.43 | |||||
25 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 55.31 | 1:58.95 | |||||
- | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Hjalte Ahnfeldt | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | DSQ | 1 hånd v vend 75m | |||||
- | Christian Nygaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | DSQ | ej ryg v afslut 50m | |||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 45.04 | 1:34.61 | |||||
2 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.13 | 1:37.25 | |||||
3 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 49.91 | 1:46.79 | |||||
4 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 54.39 | 1:50.84 | |||||
5 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 57.06 | 2:00.59 | |||||
6 | Andreas Gaardstad | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.26 | 2:03.67 | |||||
7 | Sune Lebæk Andersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 1:05.17 | 2:19.97 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.39 | 1:12.74 | |||||
2 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.72 | 1:13.97 | |||||
3 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 37.86 | 1:19.37 | |||||
4 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 39.30 | 1:24.94 | |||||
5 | Louise Bast Berg Aaby | 1998 | Swim Team Neptun | 1:03.37 | 2:17.29 | |||||
- | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.73 | 1:11.61 | |||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 35.06 | 1:17.21 | |||||
3 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 36.63 | 1:17.38 | |||||
4 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 35.18 | 1:19.51 | |||||
5 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 38.34 | 1:23.91 | |||||
6 | Kirsten Q. Noro | 2000 | Ikast Svømmeklub | 38.96 | 1:24.18 | |||||
7 | Thea Laugesen | 2000 | Vejen Svømmeklub | 39.97 | 1:24.74 | |||||
8 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 41.52 | 1:27.76 | |||||
9 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 41.88 | 1:29.92 | |||||
10 | Emilie Støve | 2000 | H.G.F. Svømning | 46.44 | 1:40.44 | |||||
11 | Julie Kramer | 2000 | Brønderslev SK08 | 51.20 | 1:40.49 | |||||
- | Mathilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.34 | 1:14.82 | |||||
2 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.97 | 1:16.07 | |||||
3 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 37.36 | 1:18.57 | |||||
4 | Naja Holmgaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.09 | 1:19.83 | |||||
5 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 37.29 | 1:20.79 | |||||
6 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.04 | 1:21.09 | |||||
7 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 36.64 | 1:21.48 | |||||
8 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 38.35 | 1:21.80 | |||||
9 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 37.95 | 1:22.64 | |||||
10 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 39.71 | 1:23.69 | |||||
11 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.85 | 1:24.01 | |||||
12 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.81 | 1:24.23 | |||||
13 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 40.02 | 1:24.79 | |||||
14 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 40.82 | 1:24.80 | |||||
15 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.92 | 1:27.08 | |||||
16 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 41.02 | 1:27.50 | |||||
17 | Nanna Eriksen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 43.07 | 1:28.77 | |||||
18 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 43.61 | 1:28.89 | |||||
19 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.39 | 1:28.94 | |||||
20 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 40.78 | 1:29.05 | |||||
21 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.01 | 1:29.09 | |||||
22 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 40.00 | 1:29.39 | |||||
23 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 44.07 | 1:31.04 | |||||
24 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 40.81 | 1:31.12 | |||||
25 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 44.22 | 1:32.76 | |||||
26 | Hildur Helgadottir | 2002 | Vejen Svømmeklub | 44.53 | 1:33.72 | |||||
27 | Marie Mygdam | 2001 | Brønderslev SK08 | 44.47 | 1:35.93 | |||||
28 | Katrine Bertelsen | 2001 | Svømmeklubben Sømærket | 48.78 | 1:37.94 | |||||
29 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 47.81 | 1:38.74 | |||||
30 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 49.67 | 1:38.88 | |||||
31 | Emma Kristiansen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 49.03 | 1:40.37 | |||||
32 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.56 | 1:40.57 | |||||
33 | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 50.26 | 1:41.39 | |||||
34 | Emma Christensen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 50.10 | 1:47.46 | |||||
35 | Kristine Kristensen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 49.07 | 1:50.06 | |||||
36 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 52.65 | 1:55.01 | |||||
- | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Afslut p mave v 50 m | |||||
- | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | flyspark før vend 75 | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 38.84 | 1:21.49 | |||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 38.52 | 1:23.51 | |||||
3 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 40.87 | 1:23.77 | |||||
4 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 40.02 | 1:23.84 | |||||
5 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 40.05 | 1:24.71 | |||||
6 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 39.88 | 1:25.96 | |||||
7 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 41.90 | 1:25.98 | |||||
8 | Mia K. Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 40.82 | 1:27.16 | |||||
9 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 42.89 | 1:30.31 | |||||
10 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 44.26 | 1:32.91 | |||||
11 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 45.50 | 1:34.16 | |||||
12 | Signe Laugesen | 2003 | Vejen Svømmeklub | 43.59 | 1:34.27 | |||||
13 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 45.78 | 1:34.81 | |||||
14 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 43.93 | 1:34.87 | |||||
15 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 44.95 | 1:34.99 | |||||
16 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.99 | 1:35.70 | |||||
17 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 47.41 | 1:36.20 | |||||
18 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 47.85 | 1:36.89 | |||||
19 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.68 | 1:37.00 | |||||
20 | Victoria Bjerre | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 46.17 | 1:37.07 | |||||
21 | Nanna Sofie Kralund | 2003 | Struer Svømmeklub | 47.35 | 1:37.43 | |||||
22 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.58 | 1:37.50 | |||||
23 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 44.47 | 1:37.52 | |||||
24 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 45.43 | 1:37.87 | |||||
25 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 47.41 | 1:39.22 | |||||
26 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 46.15 | 1:39.57 | |||||
27 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 50.09 | 1:40.18 | |||||
28 | Marlene Reitan | 2003 | TST Svømning | 48.42 | 1:40.36 | |||||
29 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 45.45 | 1:40.54 | |||||
30 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 46.79 | 1:41.05 | |||||
31 | Nanna Søgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 46.40 | 1:41.11 | |||||
32 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 49.18 | 1:42.15 | |||||
33 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 51.07 | 1:42.50 | |||||
34 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.00 | 1:42.61 | |||||
35 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 50.39 | 1:43.27 | |||||
36 | Anne Gilling-Iskov | 2004 | Hobro Svømmeklub | 49.74 | 1:43.58 | |||||
37 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 49.28 | 1:43.62 | |||||
38 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | Horsens Svømmeklub | 48.82 | 1:44.40 | |||||
39 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 49.34 | 1:44.79 | |||||
40 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 48.39 | 1:45.17 | |||||
41 | Line Mygdam | 2003 | Brønderslev SK08 | 54.53 | 1:48.18 | |||||
42 | Lærke Hjaltason | 2004 | Herning Svømmeklub | 52.54 | 1:49.51 | |||||
43 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 56.59 | 1:50.31 | |||||
44 | Emma Rønberg Mikkelsen | 2003 | Struer Svømmeklub | 52.48 | 1:51.45 | |||||
45 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 54.41 | 1:51.78 | |||||
46 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 56.55 | 1:52.57 | |||||
47 | Marie Martens Christensen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 53.19 | 1:54.09 | |||||
48 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 54.27 | 1:55.16 | |||||
49 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 54.86 | 2:02.97 | |||||
50 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 59.85 | 2:04.30 | |||||
51 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 59.96 | 2:04.64 | |||||
52 | Christine Porse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 59.93 | 2:05.05 | |||||
53 | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 59.23 | 2:07.61 | |||||
54 | Cecilie Vejsgaard Pederse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.70 | 2:09.61 | |||||
- | Emilia Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
- | Katja Møller Madsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Ej samt bev v ven 75 | |||||
- | Maria Mehlsen | 2003 | TST Svømning | DSQ | 1 hånd i vend 75 m | |||||
- | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
- | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Crawlben i fly | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 43.59 | 1:34.51 | |||||
2 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 45.78 | 1:38.90 | |||||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 45.64 | 1:39.13 | |||||
4 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 46.84 | 1:39.17 | |||||
5 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 49.71 | 1:43.69 | |||||
6 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 48.65 | 1:44.31 | |||||
7 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 47.65 | 1:44.48 | |||||
8 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 49.03 | 1:44.87 | |||||
9 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 48.39 | 1:45.07 | |||||
10 | Amalie Elkjær | 2005 | Holstebro Svømme Club | 52.96 | 1:45.91 | |||||
11 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 48.60 | 1:46.11 | |||||
12 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 48.12 | 1:47.16 | |||||
13 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 55.47 | 1:47.88 | |||||
14 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 52.22 | 1:48.33 | |||||
15 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 52.61 | 1:49.85 | |||||
16 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 58.65 | 1:53.15 | |||||
17 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 54.41 | 2:02.50 | |||||
18 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 59.92 | 2:04.03 | |||||
19 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Kolding SK | 2:05.98 | 2:05.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 17, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Struer Dream Team | 1999 | Struer Svømmeklub | 4:00.40 | ||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 28.79 | 59.37 | 59.37 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 25.64 | 54.35 | 1:53.72 | ||||||
Mathias Kær | 1999 | 29.83 | 1:03.24 | 2:56.96 | ||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 29.88 | 1:03.44 | 4:00.40 | ||||||
2 | Sea Hawks | 1998 | Ikast Svømmeklub | 4:03.90 | ||||||
Frederick K. Madsen | 1999 | 28.53 | 59.33 | 59.33 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 29.93 | 1:02.02 | 2:01.35 | ||||||
Martin Holmershøj | 1998 | 29.75 | 1:01.63 | 3:02.98 | ||||||
Mark Andersen | 1997 | 28.80 | 1:00.92 | 4:03.90 | ||||||
3 | Munkebo Drenge 1 | 1900 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 4:19.25 | ||||||
Mikael Olsen | 1992 | 30.33 | 1:04.05 | 1:04.05 | ||||||
Cornelius Swain | 1999 | 30.83 | 1:04.46 | 2:08.51 | ||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 32.59 | 1:09.83 | 3:18.34 | ||||||
Nicolai Broner Jensen | 1994 | 28.04 | 1:00.91 | 4:19.25 | ||||||
4 | Swim Team Aabybro Drenge | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 4:22.61 | ||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 29.03 | 1:00.06 | 1:00.06 | ||||||
Simon Andersen | 2000 | 29.78 | 1:03.52 | 2:03.58 | ||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 35.22 | 1:12.88 | 3:16.46 | ||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 31.64 | 1:06.15 | 4:22.61 | ||||||
5 | Silkeborg Herrer 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:30.58 | ||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 28.95 | 1:00.74 | 1:00.74 | ||||||
Bastian Løve Høegh | 2000 | 31.58 | 1:06.39 | 2:07.13 | ||||||
Mathias Plog Jensen | 2001 | 32.82 | 1:08.11 | 3:15.24 | ||||||
Frederik Gaardsted | 2001 | 35.84 | 1:15.34 | 4:30.58 | ||||||
6 | Fars Unger Bsk Bsk | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | 4:41.36 | ||||||
Anders Ballisager Hansen | 1998 | 33.07 | 1:09.39 | 1:09.39 | ||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 34.27 | 1:11.33 | 2:20.72 | ||||||
Andreas Hansen | 2001 | 35.77 | 1:17.69 | 3:38.41 | ||||||
Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 30.26 | 1:02.95 | 4:41.36 | ||||||
7 | Vejen Drenge 1 | 0 | Vejen Svømmeklub | 4:42.92 | ||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 30.93 | 1:05.26 | 1:05.26 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 36.35 | 1:15.01 | 2:20.27 | ||||||
Niclas Stølegaard | 2001 | 35.09 | 1:12.99 | 3:33.26 | ||||||
Jonathan Bos | 1998 | 33.83 | 1:09.66 | 4:42.92 | ||||||
8 | Stm T4 Drenge | 2001 | Swim Team Midtjylland | 4:57.12 | ||||||
Ejnar Truelsen | 2002 | 35.62 | 1:12.59 | 1:12.59 | ||||||
Alexander Mortensen | 2004 | 36.81 | 1:51.37 | 3:03.96 | ||||||
Johannes Wemmelund | 2001 | 38.02 | ||||||||
Robert Udbye | 2002 | 4:17.97 | 4:57.12 | 4:57.12 | ||||||
9 | Viborg Drenge 1 | 2001 | Viborg Svømme Klub | 5:09.94 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 36.07 | 1:15.44 | 1:15.44 | ||||||
Kristian Zaar | 2001 | 38.03 | 1:18.13 | 2:33.57 | ||||||
Lukas Hedegaard | 2004 | 37.83 | 1:20.56 | 3:54.13 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 34.67 | 1:15.81 | 5:09.94 | ||||||
10 | Rubber Ducks | 2001 | Ikast Svømmeklub | 5:36.75 | ||||||
0 | 42.36 | 1:30.25 | 1:30.25 | |||||||
0 | 40.37 | 1:26.59 | 2:56.84 | |||||||
0 | 38.88 | 1:21.62 | 4:18.46 | |||||||
0 | 37.52 | 1:18.29 | 5:36.75 | |||||||
- | Sømærket´s Drenge | 1996 | Svømmeklubben Sømærket | DNS | ||||||
Emil Rahbek | 1999 | |||||||||
Martin Kristiansen | 2000 | |||||||||
Michael Sørensen | 1996 | |||||||||
Emil Ussing | 1999 | DNS | ||||||||
- | Tiger Sharks | 2001 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Viborg Drenge 2 | 2001 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 18, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Silkeborg Damer 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:34.19 | ||||||
Dianna Au | 2000 | 31.57 | 1:04.21 | 1:04.21 | ||||||
Amalie Skov | 1999 | 31.96 | 1:07.27 | 2:11.48 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 32.86 | 1:10.31 | 3:21.79 | ||||||
Jasmin Jespersen | 2002 | 35.02 | 1:12.40 | 4:34.19 | ||||||
2 | Pop Tøzer | 2001 | Ikast Svømmeklub | 4:37.08 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 31.33 | 1:05.86 | 1:05.86 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 32.81 | 1:07.77 | 2:13.63 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 34.13 | 1:11.21 | 3:24.84 | ||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 34.31 | 1:12.24 | 4:37.08 | ||||||
3 | Struers Gamle Sild | 1999 | Struer Svømmeklub | 4:42.92 | ||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 33.09 | 1:08.74 | 1:08.74 | ||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 31.51 | 1:06.72 | 2:15.46 | ||||||
Lea Hyldal Nissen | 2000 | 36.54 | 1:17.55 | 3:33.01 | ||||||
Naja Holmgaard | 2001 | 33.75 | 1:09.91 | 4:42.92 | ||||||
4 | Sto Piger 1 | 2001 | Swim Team Odense | 4:44.81 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 35.18 | 1:10.93 | 1:10.93 | ||||||
Christine Krogh | 2003 | 35.35 | 1:13.36 | 2:24.29 | ||||||
Anna Broe | 2002 | 34.17 | 1:10.60 | 3:34.89 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 33.11 | 1:09.92 | 4:44.81 | ||||||
5 | Viborg Piger 2 | 2001 | Viborg Svømme Klub | 4:47.98 | ||||||
Christie Prøhl | 1998 | 31.74 | 1:06.98 | 1:06.98 | ||||||
Sofie Bruun Boye | 2001 | 35.63 | 1:50.72 | 2:57.70 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 40.86 | 1:13.34 | 4:11.04 | ||||||
Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 36.94 | 36.94 | 4:47.98 | ||||||
6 | Swim Team Aabybro Piger | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 4:56.14 | ||||||
Freja Emborg Sørensen | 1999 | 31.66 | 1:05.11 | 1:05.11 | ||||||
Nanna Eriksen | 2001 | 36.74 | 1:17.39 | 2:22.50 | ||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 38.61 | 1:22.10 | 3:44.60 | ||||||
Andrea Zanchetta | 2000 | 34.93 | 1:11.54 | 4:56.14 | ||||||
7 | Vejen Piger 1 | 0 | Vejen Svømmeklub | 4:59.60 | ||||||
Mette Kargo-Petersen | 2000 | 36.17 | 1:17.07 | 1:17.07 | ||||||
Katrine Christensen | 1996 | 36.87 | 1:15.25 | 2:32.32 | ||||||
Katrine E. Andersen | 1999 | 37.26 | 1:17.26 | 3:49.58 | ||||||
Emma Kjær Pedersen | 2001 | 34.26 | 1:10.02 | 4:59.60 | ||||||
8 | Fars Unger Bsk Bsk | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | 4:59.81 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 38.04 | 1:19.75 | 1:19.75 | ||||||
Maja Brinkmann | 2002 | 36.96 | 1:15.89 | 2:35.64 | ||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 35.63 | 1:14.20 | 3:49.84 | ||||||
Line Lohmann Rasmussen | 1999 | 33.28 | 1:09.97 | 4:59.81 | ||||||
9 | Stm T4 Piger | 2001 | Swim Team Midtjylland | 5:08.67 | ||||||
Maja Fjord Kristensen | 2002 | 36.67 | 1:14.71 | 1:14.71 | ||||||
Signe B. Hansen | 2002 | 22.40 | 1:10.54 | 2:25.25 | ||||||
Frederikke Suhnsen | 2002 | 36.63 | 1:15.68 | 3:40.93 | ||||||
Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 42.42 | 1:27.74 | 5:08.67 | ||||||
10 | Munkebo Damer 1 | 0 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 5:09.74 | ||||||
Janni Martinussen | 2001 | 33.65 | 1:11.08 | 1:11.08 | ||||||
Eva Schousboe | 2000 | 37.21 | 1:17.86 | 2:28.94 | ||||||
Anna Kaarill | 2002 | 39.79 | 1:25.78 | 3:54.72 | ||||||
Julie Martinussen | 1997 | 36.31 | 1:15.02 | 5:09.74 | ||||||
11 | Rock Queens | 1998 | Ikast Svømmeklub | 5:13.76 | ||||||
Kirsten Q. Noro | 2000 | 36.49 | 1:17.98 | 1:17.98 | ||||||
Caroline M. Knudsen | 1999 | 36.07 | 1:15.68 | 2:33.66 | ||||||
Emma Louise Frohn | 1998 | 33.66 | 1:12.77 | 3:46.43 | ||||||
Hanlu He | 1999 | 39.39 | 1:27.33 | 5:13.76 | ||||||
12 | Hsc Damer 1 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 5:17.72 | ||||||
Natascha Holm Byskov | 2000 | 34.18 | 1:10.36 | 1:10.36 | ||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 33.84 | 1:11.86 | 2:22.22 | ||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 42.51 | 1:29.84 | 3:52.06 | ||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 40.49 | 1:25.66 | 5:17.72 | ||||||
13 | Sømærkets´s Piger | 1996 | Svømmeklubben Sømærket | 5:30.13 | ||||||
Kristine Kristensen | 2002 | 40.42 | 1:22.16 | 1:22.16 | ||||||
Emma Kristiansen | 2002 | 42.89 | 1:33.42 | 2:55.58 | ||||||
Mette Merrild | 1996 | 36.05 | 1:15.01 | 4:10.59 | ||||||
Katrine Bertelsen | 2001 | 38.58 | 1:19.54 | 5:30.13 | ||||||
14 | Viborg Piger 1 | 2001 | Viborg Svømme Klub | 5:43.03 | ||||||
Helene Levring Andersen | 2001 | 39.00 | 1:21.04 | 1:21.04 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 42.45 | 1:28.93 | 2:49.97 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 45.51 | 1:34.23 | 4:24.20 | ||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 37.97 | 1:18.83 | 5:43.03 | ||||||
15 | Viborg Piger 3 | 2001 | Viborg Svømme Klub | 6:34.13 | ||||||
Emma Dencker | 2004 | 40.83 | 1:26.57 | 1:26.57 | ||||||
Maria Aakmann Andersen | 2004 | 50.18 | 1:52.01 | 3:18.58 | ||||||
Katja Møller Madsen | 2003 | 46.12 | 1:36.56 | 4:55.14 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 46.08 | 1:38.99 | 6:34.13 | ||||||
- | Bond Babes | 2001 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Disco Girlz | 2001 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tiger Sharks | 2001 | Ikast Svømmeklub | 2:05.12 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 31.50 | 31.50 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 28.18 | 59.68 | |||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 32.73 | 1:32.41 | |||||||
Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 32.71 | 2:05.12 | |||||||
2 | Hsc Herrer 1 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:08.42 | ||||||
Adam Tavs Andersen | 2001 | 31.23 | 31.23 | |||||||
Mads Lund | 2002 | 32.78 | 1:04.01 | |||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 32.22 | 1:36.23 | |||||||
Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 32.19 | 2:08.42 | |||||||
3 | Stm T4 Drenge | 2001 | Swim Team Midtjylland | 2:13.22 | ||||||
Ejnar Truelsen | 2002 | 33.66 | 33.66 | |||||||
Alexander Mortensen | 2004 | 35.09 | 1:08.75 | |||||||
Johannes Wemmelund | 2001 | 30.89 | 1:39.64 | |||||||
Robert Udbye | 2002 | 33.58 | 2:13.22 | |||||||
4 | Sto Drenge | 2001 | Swim Team Odense | 2:14.23 | ||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 33.73 | 33.73 | |||||||
Joe Tani Fohlmann | 2003 | 35.94 | 1:09.67 | |||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 33.39 | 1:43.06 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 31.17 | 2:14.23 | |||||||
5 | Silkeborg Drenge 1 | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:16.71 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 33.09 | 33.09 | |||||||
Jakob Riisgaard | 2003 | 34.81 | 1:07.90 | |||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 34.25 | 1:42.15 | |||||||
Marius Gystad | 2003 | 34.56 | 2:16.71 | |||||||
6 | Horsens Drenge 3 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:17.78 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Mathias H. Johannesen | 2004 | 35.99 | 1:09.40 | |||||||
Marcus Koed | 2001 | 35.92 | 1:45.32 | |||||||
Christoffer Juul Jensen | 2001 | 32.46 | 2:17.78 | |||||||
7 | Torpedoer Kolding | 2001 | Kolding SK | 2:30.51 | ||||||
Mads Ørum Damgaard | 2001 | 35.19 | 35.19 | |||||||
Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | 36.81 | 1:12.00 | |||||||
Jacob Eske Carstensen | 2002 | 37.70 | 1:49.70 | |||||||
Filip Esklund Nielsen | 2004 | 40.81 | 2:30.51 | |||||||
8 | Bsk08 Drenge19 | 2001 | Brønderslev SK08 | 2:32.93 | ||||||
Mads B Jensen | 2002 | 38.74 | 38.74 | |||||||
Matheo Hendi | 2001 | 35.71 | 1:14.45 | |||||||
Malthe Toft Høj | 2002 | 42.04 | 1:56.49 | |||||||
Christian Dunker | 2002 | 36.44 | 2:32.93 | |||||||
9 | Rubber Ducks | 2001 | Ikast Svømmeklub | 2:33.66 | ||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 40.01 | 40.01 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 38.63 | 1:18.64 | |||||||
Malthe Theisen | 2003 | 37.90 | 1:56.54 | |||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 37.12 | 2:33.66 | |||||||
10 | Matanord Mix Drenge | 2001 | Svømmeklubben Nord | 2:44.79 | ||||||
Christian Nygaard Larsen | 2004 | 41.68 | 41.68 | |||||||
Markus Vang Kleist | 2003 | 42.55 | 1:24.23 | |||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | |||||||||
Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 2:44.79 | 2:44.79 | |||||||
11 | Hsc Herrer 2 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:05.70 | ||||||
Noah Lebæk Andersen | 2003 | 36.60 | 36.60 | |||||||
Mads Dreschler | 2005 | 48.13 | 1:24.73 | |||||||
Victor Godt | 2004 | 46.39 | 2:11.12 | |||||||
Sune Lebæk Andersen | 2005 | 54.58 | 3:05.70 | |||||||
- | Fars Unger Bsk Bsk | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 1. svømmer | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:21 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Struer Damer 47 | 2001 | Struer Svømmeklub | 2:11.69 | ||||||
Naja Holmgaard | 2001 | 31.90 | 31.90 | |||||||
Klea Christensen | 2001 | 33.20 | 1:05.10 | |||||||
Christina Berggren Munch | 2001 | 32.62 | 1:37.72 | |||||||
Camilla S Mortensen | 2003 | 33.97 | 2:11.69 | |||||||
2 | Bsk08 Piger 20 | 2001 | Brønderslev SK08 | 2:12.59 | ||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 31.80 | 1:04.41 | |||||||
Marie Mygdam | 2001 | 33.84 | 1:38.25 | |||||||
Ida Rom Weikert | 2002 | 34.34 | 2:12.59 | |||||||
3 | Stm T4 Piger | 2001 | Swim Team Midtjylland | 2:18.16 | ||||||
Maja Fjord Kristensen | 2002 | 32.58 | 32.58 | |||||||
Signe B. Hansen | 2002 | 31.53 | 1:04.11 | |||||||
Frederikke Suhnsen | 2002 | 34.71 | 1:38.82 | |||||||
Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 39.34 | 2:18.16 | |||||||
4 | Sto Piger 2 | 2001 | Swim Team Odense | 2:19.69 | ||||||
Amalie Ringkvist | 2002 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 37.23 | 1:11.75 | |||||||
Mia K. Kristensen | 2004 | 34.90 | 1:46.65 | |||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 33.04 | 2:19.69 | |||||||
5 | Hsc Damer 1 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:22.49 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Julie Geertsen Lund | 2001 | 35.03 | 1:08.28 | |||||||
Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | 37.28 | 1:45.56 | |||||||
Henriette Yong Klogborg | 2002 | 36.93 | 2:22.49 | |||||||
6 | Smukke Piger Kolding | 2001 | Kolding SK | 2:27.16 | ||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 41.59 | 41.59 | |||||||
Laura Arentsen | 2003 | 37.37 | 1:18.96 | |||||||
Cecilie Batz | 2003 | 33.97 | 1:52.93 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 34.23 | 2:27.16 | |||||||
7 | Bond Babes | 2001 | Ikast Svømmeklub | 2:27.61 | ||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 40.21 | 40.21 | |||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 34.58 | 1:14.79 | |||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 36.95 | 1:51.74 | |||||||
Karen Moos Jensen | 2003 | 35.87 | 2:27.61 | |||||||
8 | Silkeborg Piger 1 | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:28.55 | ||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Line Lyskjær | 2003 | 41.69 | 1:16.22 | |||||||
Line Frederiksen | 2003 | 37.14 | 1:53.36 | |||||||
Jasmin Jespersen | 2002 | 35.19 | 2:28.55 | |||||||
9 | Vejen Piger 2 | 2001 | Vejen Svømmeklub | 2:32.32 | ||||||
Signe Laugesen | 2003 | 38.21 | 38.21 | |||||||
Malene Kargo-Petersen | 2003 | 41.39 | 1:19.60 | |||||||
Hildur Helgadottir | 2002 | 39.16 | 1:58.76 | |||||||
Line Pedersen | 2003 | 33.56 | 2:32.32 | |||||||
10 | Silkeborg Piger 2 | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:33.26 | ||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 39.15 | 39.15 | |||||||
Dinah Løve Høegh | 2003 | 37.09 | 1:16.24 | |||||||
Maja Klitgaard | 2003 | 38.48 | 1:54.72 | |||||||
Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 38.54 | 2:33.26 | |||||||
11 | Horsens Piger 3 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:34.70 | ||||||
Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 37.68 | 37.68 | |||||||
Catherina Juul Jensen | 2003 | 37.72 | 1:15.40 | |||||||
Camilla Falck | 2003 | 41.69 | 1:57.09 | |||||||
Maria Kristine Kirkmand | 2003 | 37.61 | 2:34.70 | |||||||
12 | Stm T3 Piger 1 | 2001 | Swim Team Midtjylland | 2:41.93 | ||||||
Laura Pedersen | 2004 | 41.16 | 41.16 | |||||||
Clara Jensen | 2005 | 38.90 | 1:20.06 | |||||||
Lotte Liv Jensen | 2004 | 40.60 | 2:00.66 | |||||||
Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 41.27 | 2:41.93 | |||||||
13 | Bræstrup | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 2:46.29 | ||||||
Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 1:30.42 | 1:30.42 | |||||||
Lykke Munk | 2002 | 39.78 | 2:10.20 | |||||||
Iben K. Zachariassen | 2002 | 36.09 | 2:46.29 | |||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 2:46.29 | ||||||||
14 | Hsc Damer 2 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:52.74 | ||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 42.40 | 42.40 | |||||||
Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 43.06 | 1:25.46 | |||||||
Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 45.67 | 2:11.13 | |||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 41.61 | 2:52.74 | |||||||
15 | Disco Girlz | 2001 | Ikast Svømmeklub | 2:53.21 | ||||||
Weronicka L. Bjørn | 2005 | 40.51 | 40.51 | |||||||
Rikke Sander Berggreen | 2005 | 47.73 | 1:28.24 | |||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 45.76 | 2:14.00 | |||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | 39.21 | 2:53.21 | |||||||
16 | Stm T3 Piger 2 | 2001 | Swim Team Midtjylland | 2:56.10 | ||||||
Louise Lauridsen | 2005 | 43.94 | 43.94 | |||||||
Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 43.19 | 1:27.13 | |||||||
Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 45.31 | 2:12.44 | |||||||
Lærke Hjaltason | 2004 | 43.66 | 2:56.10 | |||||||
17 | Silkeborg Piger 3 | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:56.19 | ||||||
Selma Lindberg | 2003 | 39.80 | 39.80 | |||||||
Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 46.33 | 1:26.13 | |||||||
Emilie Bie Bock | 2005 | 46.58 | 2:12.71 | |||||||
Pernille Nedergaard | 2004 | 43.48 | 2:56.19 | |||||||
18 | Matanord Mix Piger | 2001 | Svømmeklubben Nord | 2:58.02 | ||||||
Emilia Nielsen | 2003 | 42.67 | 42.67 | |||||||
Marie Martens Christensen | 2004 | 44.35 | 1:27.02 | |||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 41.12 | 2:08.14 | |||||||
Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 49.88 | 2:58.02 | |||||||
19 | Horsens Piger 4 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:06.32 | ||||||
Amalie Antonsen | 2003 | 40.72 | 40.72 | |||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 46.07 | 1:26.79 | |||||||
Emma Oleander | 2004 | 49.91 | 2:16.70 | |||||||
Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 49.62 | 3:06.32 | |||||||
- | Hobro Guldfisk | 2001 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
Anne Gilling-Iskov | 2004 | |||||||||
Kirstine Buus Bendixen | 2003 | |||||||||
Karoline Prang Andersen | 2005 | |||||||||
Luna Bloch Johnson | 2003 | DNS | ||||||||
- | Pop Tøzer | 2001 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:21 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 31.25 | ||||||
2 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 32.08 | ||||||
3 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.61 | ||||||
4 | Emil Poulsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 33.16 | ||||||
5 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 33.40 | ||||||
6 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 33.74 | ||||||
7 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 34.09 | ||||||
8 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 35.14 | ||||||
- | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 28.31 | ||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 30.89 | ||||||
3 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 32.42 | ||||||
4 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.83 | ||||||
5 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 33.75 | ||||||
6 | Daniel Vang Kleist | 2000 | Svømmeklubben Nord | 34.73 | ||||||
7 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 37.72 | ||||||
8 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 45.61 | ||||||
- | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | Aars Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Rahbek | 1999 | Svømmeklubben Sømærket | DNS | ||||||
- | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Frederik Thomsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | 2 armt inden v p mav | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 33.06 | ||||||
2 | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.72 | ||||||
3 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.09 | ||||||
4 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.43 | ||||||
5 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 36.73 | ||||||
6 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.15 | ||||||
7 | Kristian Zaar | 2001 | Viborg Svømme Klub | 39.28 | ||||||
8 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.30 | ||||||
9 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.35 | ||||||
10 | Robert Udbye | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.01 | ||||||
11 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 41.13 | ||||||
12 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 41.35 | ||||||
13 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 41.56 | ||||||
14 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 41.76 | ||||||
15 | Tobias Lyck Petersen | 2002 | Vejen Svømmeklub | 41.85 | ||||||
16 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 42.28 | ||||||
17 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 42.54 | ||||||
18 | Matheo Hendi | 2001 | Brønderslev SK08 | 42.72 | ||||||
19 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 42.88 | ||||||
20 | Malthe Toft Høj | 2002 | Brønderslev SK08 | 43.05 | ||||||
21 | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | Kolding SK | 43.35 | ||||||
22 | Mads B Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 44.88 | ||||||
23 | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | 45.31 | ||||||
24 | Oscar G Frederiksen | 2001 | Brønderslev SK08 | 45.52 | ||||||
25 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 45.93 | ||||||
26 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 46.88 | ||||||
27 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 54.20 | ||||||
- | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | ej berøring v vend | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.01 | ||||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.20 | ||||||
3 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.05 | ||||||
4 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 37.74 | ||||||
5 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.45 | ||||||
6 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.68 | ||||||
7 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.96 | ||||||
8 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.06 | ||||||
9 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 41.18 | ||||||
10 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.23 | ||||||
11 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.50 | ||||||
12 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 42.53 | ||||||
13 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 43.12 | ||||||
14 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 43.16 | ||||||
15 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 43.21 | ||||||
16 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.56 | ||||||
17 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.72 | ||||||
18 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.03 | ||||||
19 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.12 | ||||||
20 | Lukas Hedegaard | 2004 | Viborg Svømme Klub | 44.81 | ||||||
21 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.30 | ||||||
22 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 45.57 | ||||||
23 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 46.10 | ||||||
24 | Christian Nygaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 48.61 | ||||||
25 | Markus Toft | 2003 | TST Svømning | 49.82 | ||||||
26 | Markus Vang Kleist | 2003 | Svømmeklubben Nord | 50.14 | ||||||
27 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 52.13 | ||||||
28 | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | 52.54 | ||||||
29 | Filip Esklund Nielsen | 2004 | Kolding SK | 52.67 | ||||||
- | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emil Korsholm Kjeldsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Hjalte Ahnfeldt | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gustav Korsholm Kjeldsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej forts bevæg v ven | |||||
- | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | DSQ | neddykket i mål | |||||
- | Victor Godt | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | udsvøm p m e vend | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 45.98 | ||||||
2 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 51.74 | ||||||
3 | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 52.61 | ||||||
4 | Sune Lebæk Andersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 56.50 | ||||||
5 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | Svømmeklubben Nord | 56.86 | ||||||
- | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ud p mave v vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.76 | ||||||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 38.13 | ||||||
3 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 38.75 | ||||||
4 | Louise Bast Berg Aaby | 1998 | Swim Team Neptun | 58.02 | ||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.36 | ||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.15 | ||||||
3 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.22 | ||||||
4 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 35.46 | ||||||
5 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 36.47 | ||||||
6 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 37.69 | ||||||
7 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 38.97 | ||||||
8 | Katrine E. Andersen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 39.17 | ||||||
9 | Eva Schousboe | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.41 | ||||||
10 | Thea Laugesen | 2000 | Vejen Svømmeklub | 39.79 | ||||||
11 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 42.68 | ||||||
12 | Julie Kramer | 2000 | Brønderslev SK08 | 47.66 | ||||||
- | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.85 | ||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.03 | ||||||
3 | Signe B. Hansen | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.88 | ||||||
4 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 36.20 | ||||||
5 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 37.02 | ||||||
6 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.13 | ||||||
7 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.34 | ||||||
8 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.51 | ||||||
9 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.83 | ||||||
10 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 38.68 | ||||||
11 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.75 | ||||||
12 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.86 | ||||||
13 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 39.02 | ||||||
14 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 39.07 | ||||||
15 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 39.28 | ||||||
16 | Nanna Eriksen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 39.52 | ||||||
17 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 39.66 | ||||||
18 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.70 | ||||||
19 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 40.24 | ||||||
20 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 41.12 | ||||||
21 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.86 | ||||||
22 | Anna Kaarill | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 42.05 | ||||||
23 | Marie Mygdam | 2001 | Brønderslev SK08 | 42.52 | ||||||
24 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.67 | ||||||
25 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 43.12 | ||||||
26 | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 43.89 | ||||||
27 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 44.22 | ||||||
28 | Hildur Helgadottir | 2002 | Vejen Svømmeklub | 44.38 | ||||||
29 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.40 | ||||||
30 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.34 | ||||||
31 | Sarah Dam Pedersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.70 | ||||||
32 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.92 | ||||||
33 | Emma Christensen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 46.98 | ||||||
34 | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 47.44 | ||||||
- | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Helene Levring Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Ej fort bev v vendin | |||||
- | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia K. Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 38.12 | ||||||
2 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 40.18 | ||||||
3 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 40.52 | ||||||
4 | Luna Bloch Johnson | 2003 | Hobro Svømmeklub | 40.69 | ||||||
5 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.81 | ||||||
6 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 40.93 | ||||||
7 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.23 | ||||||
8 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 41.46 | ||||||
9 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.82 | ||||||
10 | Marlene Reitan | 2003 | TST Svømning | 41.84 | ||||||
11 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 42.01 | ||||||
12 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 43.35 | ||||||
13 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.16 | ||||||
14 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.18 | ||||||
15 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 44.55 | ||||||
16 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 44.58 | ||||||
17 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 44.73 | ||||||
18 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | Vejen Svømmeklub | 45.08 | ||||||
19 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 45.29 | ||||||
20 | Signe Laugesen | 2003 | Vejen Svømmeklub | 45.48 | ||||||
21 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.58 | ||||||
22 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.59 | ||||||
23 | Anne Gilling-Iskov | 2004 | Hobro Svømmeklub | 45.98 | ||||||
24 | Anna Haøholm Brøcker | 2004 | Herning Svømmeklub | 46.24 | ||||||
25 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 46.30 | ||||||
26 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 46.46 | ||||||
27 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 46.49 | ||||||
28 | Emma Dencker | 2004 | Viborg Svømme Klub | 46.51 | ||||||
29 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 46.62 | ||||||
30 | Christine Cæsar Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | 46.77 | ||||||
31 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 47.29 | ||||||
32 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 47.39 | ||||||
33 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 48.12 | ||||||
34 | Emma Rønberg Mikkelsen | 2003 | Struer Svømmeklub | 48.18 | ||||||
35 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 48.62 | ||||||
36 | Marie Martens Christensen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 48.93 | ||||||
37 | Line Mygdam | 2003 | Brønderslev SK08 | 49.38 | ||||||
38 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.39 | ||||||
39 | Lærke Hjaltason | 2004 | Herning Svømmeklub | 49.63 | ||||||
40 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 49.93 | ||||||
41 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 50.94 | ||||||
42 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 51.29 | ||||||
43 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 51.35 | ||||||
44 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 51.65 | ||||||
45 | Emilia Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 51.81 | ||||||
46 | Katja Møller Madsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 52.18 | ||||||
47 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 52.83 | ||||||
48 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 53.72 | ||||||
49 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 55.10 | ||||||
50 | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 55.73 | ||||||
51 | Cecilie Vejsgaard Pederse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 56.67 | ||||||
52 | Emilie Pihl | 2004 | Svømmeklubben Nord | 57.60 | ||||||
53 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 1:04.24 | ||||||
- | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Nanna Søgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | DSQ | gå p bund e vend 25m | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 40.46 | ||||||
2 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 44.61 | ||||||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 44.84 | ||||||
4 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 45.39 | ||||||
5 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 45.86 | ||||||
6 | Amalie Elkjær | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.46 | ||||||
7 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 47.52 | ||||||
8 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 47.74 | ||||||
9 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 48.41 | ||||||
10 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 48.86 | ||||||
11 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 51.83 | ||||||
12 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 53.27 | ||||||
13 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 55.33 | ||||||
14 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 56.37 | ||||||
- | Sara Gilling-Iskov | 2006 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej forts bev v vend | |||||
- | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | DSQ | ej berøring v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:19 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 30.63 | 1:05.38 | |||||
2 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 30.70 | 1:06.24 | |||||
3 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.49 | 1:09.47 | |||||
4 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 31.12 | 1:09.60 | |||||
5 | Emil Poulsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 32.52 | 1:10.46 | |||||
6 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 41.31 | 1:31.54 | |||||
- | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 28.65 | 1:01.74 | |||||
2 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 30.55 | 1:07.57 | |||||
3 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.57 | 1:09.15 | |||||
4 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.14 | 1:09.56 | |||||
5 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 34.06 | 1:13.41 | |||||
6 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 34.54 | 1:15.20 | |||||
7 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 33.84 | 1:15.53 | |||||
8 | Kasper Kjær | 2000 | H.G.F. Svømning | 37.68 | 1:21.88 | |||||
9 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 38.04 | 1:23.84 | |||||
10 | Martin Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sømærket | 39.83 | 1:34.12 | |||||
- | Emil Rahbek | 1999 | Svømmeklubben Sømærket | DNS | ||||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.11 | 1:08.96 | |||||
2 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 36.94 | 1:17.66 | |||||
3 | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | 36.43 | 1:18.71 | |||||
4 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.17 | 1:29.49 | |||||
5 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 42.92 | 1:35.91 | |||||
6 | Christian Dunker | 2002 | Brønderslev SK08 | 45.25 | 1:37.48 | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.23 | 1:23.86 | |||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.31 | 1:24.57 | |||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Vejen Svømmeklub | 38.95 | 1:27.50 | |||||
4 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.25 | 1:27.69 | |||||
5 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 46.85 | 1:35.66 | |||||
6 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 42.27 | 1:37.20 | |||||
7 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.00 | 1:38.85 | |||||
8 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.51 | 1:42.71 | |||||
9 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 50.10 | 1:49.90 | |||||
10 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 52.51 | 1:51.20 | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 48.05 | 1:52.94 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.57 | 1:10.82 | |||||
2 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.90 | 1:12.47 | |||||
3 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.64 | 1:17.44 | |||||
4 | Katrine Christensen | 1996 | Vejen Svømmeklub | 42.60 | 1:30.84 | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.20 | 1:14.21 | |||||
2 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 37.36 | 1:18.74 | |||||
3 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 37.37 | 1:19.10 | |||||
4 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 38.28 | 1:21.91 | |||||
5 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 43.95 | 1:33.70 | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 37.41 | 1:21.08 | |||||
2 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.12 | 1:23.85 | |||||
3 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 40.30 | 1:24.75 | |||||
4 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.95 | 1:27.16 | |||||
5 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 40.12 | 1:28.50 | |||||
6 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 41.85 | 1:34.75 | |||||
7 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 44.62 | 1:34.88 | |||||
8 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 41.25 | 1:35.49 | |||||
9 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 44.88 | 1:41.91 | |||||
10 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 52.23 | 1:51.83 | |||||
11 | Kristine Kristensen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 53.00 | 1:54.39 | |||||
- | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Riis | 2002 | H.G.F. Svømning | DNF | ||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 37.20 | 1:19.91 | |||||
2 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 38.85 | 1:21.89 | |||||
3 | Mia Borgensgaard | 2003 | TST Svømning | 40.75 | 1:26.62 | |||||
4 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 40.73 | 1:30.44 | |||||
5 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 42.78 | 1:30.61 | |||||
6 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 44.73 | 1:36.43 | |||||
7 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.77 | 1:40.01 | |||||
8 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 47.20 | 1:40.12 | |||||
9 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 47.39 | 1:40.96 | |||||
10 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 47.63 | 1:42.61 | |||||
11 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 48.73 | 1:44.15 | |||||
12 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 47.66 | 1:44.76 | |||||
13 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 49.37 | 1:45.35 | |||||
14 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 49.23 | 1:46.72 | |||||
15 | Victoria Bjerre | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 51.73 | 1:54.22 | |||||
16 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 53.50 | 1:56.39 | |||||
17 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 53.32 | 1:56.64 | |||||
- | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej samt bev v 50-75 | |||||
- | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej samt bev v 85 m | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 49.62 | 1:46.79 | |||||
2 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 52.51 | 1:52.27 | |||||
3 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 56.04 | 1:55.36 | |||||
4 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 53.37 | 1:56.07 | |||||
5 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 54.13 | 2:00.02 | |||||
- | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | DSQ | Ej sam ben v 50-75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 25, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Struer Super Boys | 1999 | Struer Svømmeklub | 4:25.15 | ||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 32.55 | 1:06.11 | 1:06.11 | ||||||
Alex Terp | 1997 | 36.41 | 1:19.26 | 2:25.37 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 26.48 | 58.42 | 3:23.79 | ||||||
Mathias Kær | 1999 | 29.00 | 1:01.36 | 4:25.15 | ||||||
2 | Sea Hawks | 1998 | Ikast Svømmeklub | 4:38.26 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 34.87 | 1:10.81 | 1:10.81 | ||||||
Mark Andersen | 1997 | 34.63 | 1:14.41 | 2:25.22 | ||||||
Frederick K. Madsen | 1999 | 32.13 | 1:10.53 | 3:35.75 | ||||||
Martin Holmershøj | 1998 | 30.04 | 1:02.51 | 4:38.26 | ||||||
3 | Swim Team Aabybro Drenge | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 4:59.45 | ||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 38.35 | 1:17.67 | 1:17.67 | ||||||
Simon Andersen | 2000 | 37.59 | 1:20.50 | 2:38.17 | ||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 31.44 | 1:08.58 | 3:46.75 | ||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 34.86 | 1:12.70 | 4:59.45 | ||||||
4 | Munkebo Drenge 1 | 1900 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 5:12.29 | ||||||
Cornelius Swain | 1999 | 39.96 | 1:21.52 | 1:21.52 | ||||||
Mikael Olsen | 1992 | 34.91 | 1:16.18 | 2:37.70 | ||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 36.95 | 1:33.74 | 4:11.44 | ||||||
Nicolai Broner Jensen | 1994 | 28.30 | 1:00.85 | 5:12.29 | ||||||
5 | Vejen Drenge 1 | 0 | Vejen Svømmeklub | 5:19.61 | ||||||
Niclas Stølegaard | 2001 | 2:55.43 | 3:29.74 | 3:29.74 | ||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 44.74 | 1:15.78 | 4:45.52 | ||||||
Jonathan Bos | 1998 | 34.09 | ||||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 5:19.61 | 5:19.61 | |||||||
6 | Silkeborg Herrer 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:20.49 | ||||||
Mathias Plog Jensen | 2001 | 38.42 | 1:20.58 | 1:20.58 | ||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 36.32 | 1:17.67 | 2:38.25 | ||||||
Frederik Gaardsted | 2001 | 42.60 | 1:34.79 | 4:13.04 | ||||||
Bastian Løve Høegh | 2000 | 32.34 | 1:07.45 | 5:20.49 | ||||||
7 | Bsk Møgunger | 1994 | Brædstrup Svømmeklub | 5:23.00 | ||||||
Andreas Hansen | 2001 | 44.21 | 1:31.01 | 1:31.01 | ||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 41.93 | 1:29.37 | 3:00.38 | ||||||
Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 33.44 | 1:13.81 | 4:14.19 | ||||||
Anders Ballisager Hansen | 1998 | 32.85 | 1:08.81 | 5:23.00 | ||||||
8 | Stm T4 Drenge | 2001 | Swim Team Midtjylland | 5:31.01 | ||||||
Johannes Wemmelund | 2001 | 2:52.23 | 3:32.24 | 3:32.24 | ||||||
Robert Udbye | 2002 | 1:58.77 | ||||||||
Alexander Mortensen | 2004 | |||||||||
Ejnar Truelsen | 2002 | 5:31.01 | 5:31.01 | |||||||
- | Rubber Ducks | 2001 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Sømærket´s Drenge | 1996 | Svømmeklubben Sømærket | DNS | ||||||
Emil Rahbek | 1999 | |||||||||
Michael Sørensen | 1996 | |||||||||
Martin Kristiansen | 2000 | |||||||||
Emil Ussing | 1999 | DNS | ||||||||
- | Tiger Sharks | 2001 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Pop Tøzer | 2001 | Ikast Svømmeklub | 5:00.47 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 36.43 | 1:15.40 | 1:15.40 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 39.30 | 1:24.23 | 2:39.63 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 31.86 | 1:11.36 | 3:50.99 | ||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 32.84 | 1:09.48 | 5:00.47 | ||||||
2 | Struer Damer 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 5:29.50 | ||||||
Lea Hyldal Nissen | 2000 | 43.89 | 1:29.37 | 1:29.37 | ||||||
Klea Christensen | 2001 | 41.84 | 1:29.63 | 2:59.00 | ||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 35.84 | 1:52.56 | 4:51.56 | ||||||
Christina Berggren Munch | 2001 | 37.94 | 37.94 | 5:29.50 | ||||||
3 | Silkeborg Damer 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:30.17 | ||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 40.99 | 1:24.47 | 1:24.47 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 42.02 | 1:31.67 | 2:56.14 | ||||||
Amalie Skov | 1999 | 37.10 | 1:22.35 | 4:18.49 | ||||||
Jasmin Jespersen | 2002 | 34.63 | 1:11.68 | 5:30.17 | ||||||
4 | Swim Team Aabybro Piger | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 5:45.58 | ||||||
Nanna Eriksen | 2001 | 42.35 | 1:25.90 | 1:25.90 | ||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 46.28 | 1:38.09 | 3:03.99 | ||||||
Andrea Zanchetta | 2000 | 44.58 | 1:35.73 | 4:39.72 | ||||||
Freja Emborg Sørensen | 1999 | 31.64 | 1:05.86 | 5:45.58 | ||||||
5 | Vejen Piger 1 | 0 | Vejen Svømmeklub | 5:46.82 | ||||||
Thea Laugesen | 2000 | 41.32 | 1:26.58 | 1:26.58 | ||||||
Mette Kargo-Petersen | 2000 | 43.38 | 1:34.42 | 3:01.00 | ||||||
Katrine E. Andersen | 1999 | 41.09 | 1:37.07 | 4:38.07 | ||||||
Emma Kjær Pedersen | 2001 | 34.02 | 1:08.75 | 5:46.82 | ||||||
6 | Rock Queens | 1998 | Ikast Svømmeklub | 5:48.83 | ||||||
Kirsten Q. Noro | 2000 | 41.35 | 1:25.75 | 1:25.75 | ||||||
Emma Louise Frohn | 1998 | 46.93 | 2:20.54 | 3:46.29 | ||||||
Sara Gade | 2002 | 49.39 | 1:24.96 | 5:11.25 | ||||||
Caroline M. Knudsen | 1999 | 37.58 | 37.58 | 5:48.83 | ||||||
7 | Fars Tøser Bsk 4 | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 5:51.23 | ||||||
Sara Benzarti | 1997 | 39.37 | 1:22.59 | 1:22.59 | ||||||
Iben K. Zachariassen | 2002 | 52.00 | 1:51.28 | 3:13.87 | ||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 38.44 | 1:22.16 | 4:36.03 | ||||||
Maja Brinkmann | 2002 | 36.07 | 1:15.20 | 5:51.23 | ||||||
8 | Munkebo Damer 1 | 0 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 5:51.30 | ||||||
Anna Kaarill | 2002 | 46.24 | 1:35.91 | 1:35.91 | ||||||
Julie Martinussen | 1997 | 44.05 | 1:32.80 | 3:08.71 | ||||||
Janni Martinussen | 2001 | 39.19 | 1:26.23 | 4:34.94 | ||||||
Eva Schousboe | 2000 | 36.81 | 1:16.36 | 5:51.30 | ||||||
9 | Stm T4 Piger | 2001 | Swim Team Midtjylland | 5:51.94 | ||||||
Maja Fjord Kristensen | 2002 | 39.72 | 1:20.58 | 1:20.58 | ||||||
Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 53.16 | 1:54.71 | 3:15.29 | ||||||
Frederikke Suhnsen | 2002 | 41.17 | 1:28.15 | 4:43.44 | ||||||
Signe B. Hansen | 2002 | 33.82 | 1:08.50 | 5:51.94 | ||||||
10 | Hsc Damer 1 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 6:12.64 | ||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 40.29 | 1:22.33 | 1:22.33 | ||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 52.93 | 1:50.69 | 3:13.02 | ||||||
Natascha Holm Byskov | 2000 | 38.98 | 1:23.37 | 4:36.39 | ||||||
Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 44.47 | 1:36.25 | 6:12.64 | ||||||
11 | Sømærkets´s Piger | 1996 | Svømmeklubben Sømærket | 6:13.12 | ||||||
Kristine Kristensen | 2002 | 48.01 | 1:32.23 | 1:32.23 | ||||||
Emma Kristiansen | 2002 | 51.45 | 1:51.52 | 3:23.75 | ||||||
Mette Merrild | 1996 | 40.20 | 1:29.34 | 4:53.09 | ||||||
Katrine Bertelsen | 2001 | 39.55 | 1:20.03 | 6:13.12 | ||||||
- | Bond Babes | 2001 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Disco Girlz | 2001 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 27, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tiger Sharks | 2001 | Ikast Svømmeklub | 2:21.30 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 36.08 | 36.08 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 42.53 | 1:18.61 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 30.50 | 1:49.11 | |||||||
Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 32.19 | 2:21.30 | |||||||
2 | Stm T4 Drenge | 2001 | Swim Team Midtjylland | 2:31.39 | ||||||
Johannes Wemmelund | 2001 | 36.86 | 36.86 | |||||||
Robert Udbye | 2002 | 42.57 | 1:19.43 | |||||||
Alexander Mortensen | 2004 | 38.41 | 1:57.84 | |||||||
Ejnar Truelsen | 2002 | 33.55 | 2:31.39 | |||||||
3 | Sto Drenge | 2001 | Swim Team Odense | 2:36.74 | ||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 38.65 | 38.65 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 38.68 | 1:17.33 | |||||||
Joe Tani Fohlmann | 2003 | 45.36 | 2:02.69 | |||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 34.05 | 2:36.74 | |||||||
4 | Rubber Ducks | 2001 | Ikast Svømmeklub | 2:49.31 | ||||||
Malthe Theisen | 2003 | 43.30 | 43.30 | |||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 47.45 | 1:30.75 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 44.33 | 2:15.08 | |||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 34.23 | 2:49.31 | |||||||
5 | Fars Unger Bsk Bsk | 2009 | Brædstrup Svømmeklub | 2:50.42 | ||||||
Andreas Hansen | 2001 | 40.95 | 40.95 | |||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 38.26 | 1:19.21 | |||||||
Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 49.17 | 2:08.38 | |||||||
Robert Versteegen | 2001 | 42.04 | 2:50.42 | |||||||
6 | Torpedoer Kolding | 2001 | Kolding SK | 2:54.91 | ||||||
Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | 44.00 | 44.00 | |||||||
Jacob Eske Carstensen | 2002 | 47.62 | 1:31.62 | |||||||
Mads Ørum Damgaard | 2001 | 41.72 | 2:13.34 | |||||||
Alexander Kjeldsen | 2004 | 41.57 | 2:54.91 | |||||||
7 | Viborg Drenge 2 | 2001 | Viborg Svømme Klub | 2:57.98 | ||||||
Gustav Korsholm Kjeldsen | 2004 | 50.81 | 50.81 | |||||||
Mikkel Riis | 2002 | 43.70 | 1:34.51 | |||||||
Kristian Zaar | 2001 | 23.23 | 1:57.74 | |||||||
Anders Elsborg | 2003 | 1:00.24 | 2:57.98 | |||||||
8 | Hsc Herrer 2 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:19.50 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 44.69 | 44.69 | |||||||
Victor Godt | 2004 | 57.65 | 1:42.34 | |||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 49.83 | 2:32.17 | |||||||
Mads Dreschler | 2005 | 47.33 | 3:19.50 | |||||||
- | Viborg Drenge 1 | 2001 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Bsk08 Drenge 27 | 2001 | Brønderslev SK08 | DSQ | tyvstart 3 svømmer | |||||
- | Horsens Drenge 4 | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej s be v 50-75 sv 2 | |||||
- | Hsc Herrer 1 | 2001 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart sv 4 | |||||
- | Matanord Mix Drenge | 2001 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Ej s be v 120 m sv 3 | |||||
- | Silkeborg Drenge 1 | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 28, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sto Piger 1 | 2001 | Swim Team Odense | 2:28.35 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 38.65 | 38.65 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 42.46 | 1:21.11 | |||||||
Anna Broe | 2002 | 35.32 | 1:56.43 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 31.92 | 2:28.35 | |||||||
2 | Bsk08 Piger 28 | 2001 | Brønderslev SK08 | 2:30.46 | ||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 37.10 | 37.10 | |||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 39.63 | 1:16.73 | |||||||
Ida Rom Weikert | 2002 | 40.91 | 1:57.64 | |||||||
Marie Mygdam | 2001 | 32.82 | 2:30.46 | |||||||
3 | Stm T4 Piger | 2001 | Swim Team Midtjylland | 2:31.47 | ||||||
Maja Fjord Kristensen | 2002 | 38.03 | 38.03 | |||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 39.97 | 1:18.00 | |||||||
Amalie Kristensen | 2003 | 42.58 | 2:00.58 | |||||||
Signe B. Hansen | 2002 | 30.89 | 2:31.47 | |||||||
4 | Viborg Piger 1 | 2001 | Viborg Svømme Klub | 2:32.65 | ||||||
Sofie Bruun Boye | 2001 | 39.05 | 39.05 | |||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 44.95 | 1:24.00 | |||||||
Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 35.51 | 1:59.51 | |||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 33.14 | 2:32.65 | |||||||
5 | Struer Damer 47 | 2001 | Struer Svømmeklub | 2:40.13 | ||||||
Camilla S Mortensen | 2003 | 40.67 | 40.67 | |||||||
Klea Christensen | 2001 | 40.85 | 1:21.52 | |||||||
Christina Berggren Munch | 2001 | 42.61 | 2:04.13 | |||||||
Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 36.00 | 2:40.13 | |||||||
6 | Smukke Piger Kolding | 2001 | Kolding SK | 2:42.55 | ||||||
Laura Arentsen | 2003 | 44.29 | 44.29 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 41.35 | 1:25.64 | |||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 43.14 | 2:08.78 | |||||||
Cecilie Batz | 2003 | 33.77 | 2:42.55 | |||||||
7 | Silkeborg Piger 1 | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:45.75 | ||||||
Dinah Løve Høegh | 2003 | 42.34 | 42.34 | |||||||
Maja Klitgaard | 2003 | 48.91 | 1:31.25 | |||||||
Line Lyskjær | 2003 | 39.10 | 2:10.35 | |||||||
Jasmin Jespersen | 2002 | 35.40 | 2:45.75 | |||||||
8 | Hsc Damer 1 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:48.38 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 38.12 | 38.12 | |||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 48.98 | 1:27.10 | |||||||
Henriette Yong Klogborg | 2002 | 41.53 | 2:08.63 | |||||||
Amalie Elkjær | 2005 | 39.75 | 2:48.38 | |||||||
9 | Horsens Piger 3 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:51.04 | ||||||
Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 43.00 | 43.00 | |||||||
Amalie Antonsen | 2003 | 1:31.10 | 2:14.10 | |||||||
Catherina Juul Jensen | 2003 | 36.94 | 2:51.04 | |||||||
Maria Kristine Kirkmand | 2003 | 2:51.04 | ||||||||
10 | Vejen Piger 2 | 2001 | Vejen Svømmeklub | 2:51.50 | ||||||
Malene Kargo-Petersen | 2003 | 45.78 | 45.78 | |||||||
Hildur Helgadottir | 2002 | 49.56 | 1:35.34 | |||||||
Signe Laugesen | 2003 | 42.42 | 2:17.76 | |||||||
Line Pedersen | 2003 | 33.74 | 2:51.50 | |||||||
11 | Sto Piger 2 | 2001 | Swim Team Odense | 2:52.06 | ||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 44.81 | 44.81 | |||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 47.79 | 1:32.60 | |||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 42.97 | 2:15.57 | |||||||
Erantis F P Sørensen | 2002 | 36.49 | 2:52.06 | |||||||
12 | Viborg Piger 3 | 2001 | Viborg Svømme Klub | 2:55.83 | ||||||
Helene Levring Andersen | 2001 | 44.06 | 44.06 | |||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 45.70 | 1:29.76 | |||||||
Nanna Søgaard | 2003 | 47.66 | 2:17.42 | |||||||
Emma Dencker | 2004 | 38.41 | 2:55.83 | |||||||
13 | Silkeborg Piger 2 | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:00.53 | ||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 40.27 | 40.27 | |||||||
Mette Marie H. Petersen | 2005 | 53.10 | 1:33.37 | |||||||
Selma Lindberg | 2003 | 50.77 | 2:24.14 | |||||||
Line Frederiksen | 2003 | 36.39 | 3:00.53 | |||||||
14 | Hobro Guldfisk | 2001 | Hobro Svømmeklub | 3:01.32 | ||||||
Anne Gilling-Iskov | 2004 | 45.57 | 45.57 | |||||||
Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 1:40.86 | 2:26.43 | |||||||
Karoline Prang Andersen | 2005 | 34.89 | 3:01.32 | |||||||
Luna Bloch Johnson | 2003 | 3:01.32 | ||||||||
15 | Bræstrup | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 3:07.91 | ||||||
Lykke Munk | 2002 | 43.31 | 43.31 | |||||||
Iben K. Zachariassen | 2002 | 49.24 | 1:32.55 | |||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 43.93 | 2:16.48 | |||||||
Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 51.43 | 3:07.91 | |||||||
16 | Hsc Damer 2 | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:14.96 | ||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 47.86 | 47.86 | |||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 52.90 | 1:40.76 | |||||||
Emilie Kristiansen | 2003 | 53.04 | 2:33.80 | |||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 41.16 | 3:14.96 | |||||||
17 | Stm T3 Piger 1 | 2001 | Swim Team Midtjylland | 3:15.79 | ||||||
Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 46.38 | 46.38 | |||||||
Laura Pedersen | 2004 | 51.49 | 1:37.87 | |||||||
Lærke Hjaltason | 2004 | 1:37.92 | 3:15.79 | |||||||
Clara Jensen | 2005 | 3:15.79 | ||||||||
18 | Disco Girlz | 2001 | Ikast Svømmeklub | 3:20.17 | ||||||
Weronicka L. Bjørn | 2005 | 46.47 | 46.47 | |||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 1:02.94 | 1:49.41 | |||||||
Rikke Sander Berggreen | 2005 | 53.44 | 2:42.85 | |||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | 37.32 | 3:20.17 | |||||||
19 | Matanord Mix Piger | 2001 | Svømmeklubben Nord | 3:20.65 | ||||||
Marie Martens Christensen | 2004 | 50.87 | 50.87 | |||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 54.53 | 1:45.40 | |||||||
Emilia Nielsen | 2003 | 1:35.25 | 3:20.65 | |||||||
Emilie Pihl | 2004 | 3:20.65 | ||||||||
20 | Viborg Piger 2 | 2001 | Viborg Svømme Klub | 3:21.28 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 57.99 | 57.99 | |||||||
Katja Møller Madsen | 2003 | 51.02 | 1:49.01 | |||||||
Josephine Larsen | 2004 | 51.49 | 2:40.50 | |||||||
Emma Christensen | 2002 | 40.78 | 3:21.28 | |||||||
21 | Horsens Piger 4 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:21.72 | ||||||
Emma Oleander | 2004 | 51.75 | 51.75 | |||||||
Camilla Falck | 2003 | 50.04 | 1:41.79 | |||||||
Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 57.43 | 2:39.22 | |||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 42.50 | 3:21.72 | |||||||
- | Bond Babes | 2001 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Methea Kristensen | 2003 | |||||||||
Julie B. Andersen | 2002 | |||||||||
Karen Moos Jensen | 2003 | |||||||||
Savannah Lundvig | 2001 | DNS | ||||||||
- | Stm T3 Piger 2 | 2001 | Swim Team Midtjylland | DSQ | Tyvstart sv3 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 34.58 | 1:12.60 | |||||
2 | Mikael Olsen | 1992 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 33.54 | 1:13.13 | |||||
3 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 34.44 | 1:13.86 | |||||
4 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 35.49 | 1:14.69 | |||||
5 | Emil Poulsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 36.08 | 1:15.29 | |||||
6 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 36.40 | 1:16.17 | |||||
7 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 38.18 | 1:21.59 | |||||
8 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 40.56 | 1:25.41 | |||||
9 | Jonathan Bos | 1998 | Vejen Svømmeklub | 41.25 | 1:26.21 | |||||
10 | Casper Lykke Andersen | 1984 | Brædstrup Svømmeklub | 42.35 | 1:35.91 | |||||
- | Johnny Jensen | 1985 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.71 | 1:13.13 | |||||
2 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 38.19 | 1:21.17 | |||||
3 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 40.34 | 1:25.66 | |||||
4 | Daniel Vang Kleist | 2000 | Svømmeklubben Nord | 41.13 | 1:27.07 | |||||
5 | Kasper Kjær | 2000 | H.G.F. Svømning | 44.08 | 1:33.29 | |||||
6 | Jacob Kærslund Larsen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 46.87 | 1:37.45 | |||||
- | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 35.96 | 1:16.99 | |||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.71 | 1:17.12 | |||||
3 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 39.95 | 1:24.38 | |||||
4 | Jeppe K Rasmussen | 2002 | H.G.F. Svømning | 45.90 | 1:35.47 | |||||
5 | Robert Udbye | 2002 | Herning Svømmeklub | 45.18 | 1:35.49 | |||||
6 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 46.14 | 1:36.49 | |||||
7 | Tobias Lyck Petersen | 2002 | Vejen Svømmeklub | 45.92 | 1:36.98 | |||||
8 | Niclas Stølegaard | 2001 | Vejen Svømmeklub | 45.11 | 1:38.11 | |||||
9 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.90 | 1:38.73 | |||||
10 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 47.12 | 1:39.98 | |||||
11 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | Kolding SK | 47.03 | 1:40.37 | |||||
12 | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | 46.98 | 1:41.16 | |||||
13 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 51.87 | 1:43.10 | |||||
14 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 49.46 | 1:45.62 | |||||
15 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 50.94 | 1:47.56 | |||||
16 | Malthe Toft Høj | 2002 | Brønderslev SK08 | 51.04 | 1:48.05 | |||||
17 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 52.62 | 1:49.57 | |||||
18 | Mads B Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 53.07 | 1:53.50 | |||||
19 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 1:05.02 | 2:17.03 | |||||
- | Christian Dunker | 2002 | Brønderslev SK08 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 40.44 | 1:24.85 | |||||
2 | Markus Toft | 2003 | TST Svømning | 44.68 | 1:33.08 | |||||
3 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 45.08 | 1:36.04 | |||||
4 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 46.03 | 1:36.27 | |||||
5 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.14 | 1:39.95 | |||||
6 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.28 | 1:39.99 | |||||
7 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 48.17 | 1:40.36 | |||||
8 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 47.84 | 1:40.99 | |||||
9 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 49.62 | 1:42.93 | |||||
10 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 50.15 | 1:44.72 | |||||
11 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 50.37 | 1:46.17 | |||||
12 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 51.32 | 1:46.41 | |||||
13 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 51.39 | 1:47.41 | |||||
14 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 56.11 | 1:58.98 | |||||
15 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 59.76 | 2:00.58 | |||||
16 | Victor Godt | 2004 | Holstebro Svømme Club | 58.23 | 2:01.00 | |||||
- | Hjalte Ahnfeldt | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | DSQ | 1 hå i vend 50 m | |||||
- | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Filip Esklund Nielsen | 2004 | Kolding SK | DSQ | 2 arm u vand v start | |||||
- | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | DSQ | Ej synk ben | |||||
- | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej sam ber. v 50 m | |||||
- | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej samt ber v 50 m | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 52.25 | 1:49.99 | |||||
2 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 52.84 | 1:50.23 | |||||
3 | Andreas Gaardstad | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 59.13 | 2:02.24 | |||||
4 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 59.43 | 2:05.93 | |||||
5 | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 1:13.54 | 2:32.83 | |||||
- | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hå i afs v 100 m | |||||
- | Sune Lebæk Andersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | asym ben v 40 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 42.11 | 1:29.38 | |||||
- | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 39.02 | 1:21.54 | |||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 38.93 | 1:21.98 | |||||
3 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 44.16 | 1:31.04 | |||||
4 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 43.61 | 1:32.06 | |||||
5 | Mette Kargo-Petersen | 2000 | Vejen Svømmeklub | 43.57 | 1:33.28 | |||||
6 | Katrine E. Andersen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 45.18 | 1:33.94 | |||||
7 | Eva Schousboe | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.38 | 1:35.46 | |||||
8 | Julie Kramer | 2000 | Brønderslev SK08 | 48.90 | 1:39.23 | |||||
9 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 47.54 | 1:39.73 | |||||
- | Kirsten Q. Noro | 2000 | Ikast Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v 75 m | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.74 | 1:24.33 | |||||
2 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 40.70 | 1:24.61 | |||||
3 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.47 | 1:26.78 | |||||
4 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.05 | 1:30.46 | |||||
5 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.18 | 1:31.19 | |||||
6 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 43.71 | 1:31.28 | |||||
7 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 43.43 | 1:32.16 | |||||
8 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.82 | 1:32.21 | |||||
9 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 45.17 | 1:35.47 | |||||
10 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 46.34 | 1:35.51 | |||||
11 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 46.03 | 1:36.94 | |||||
12 | Nanna Eriksen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 46.06 | 1:37.26 | |||||
13 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 46.02 | 1:37.28 | |||||
14 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 46.58 | 1:38.22 | |||||
15 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 50.20 | 1:43.28 | |||||
16 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 50.66 | 1:46.95 | |||||
17 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 53.41 | 1:49.71 | |||||
18 | Sarah Dam Pedersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 52.31 | 1:49.80 | |||||
19 | Emma Kristiansen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 51.62 | 1:51.20 | |||||
20 | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 54.22 | 1:52.17 | |||||
21 | Hildur Helgadottir | 2002 | Vejen Svømmeklub | 53.64 | 1:53.15 | |||||
22 | Emma Christensen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 55.90 | 1:56.28 | |||||
- | Naja Holmgaard | 2001 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Bertelsen | 2001 | Svømmeklubben Sømærket | DSQ | Asynkron ben v75 m | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 44.23 | 1:32.31 | |||||
2 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 43.84 | 1:33.20 | |||||
3 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 45.66 | 1:34.28 | |||||
4 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 46.51 | 1:36.15 | |||||
5 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.74 | 1:37.49 | |||||
6 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 46.95 | 1:38.93 | |||||
7 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 49.90 | 1:41.14 | |||||
8 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 48.90 | 1:42.16 | |||||
9 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 48.91 | 1:42.35 | |||||
10 | Victoria Bjerre | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 50.84 | 1:46.05 | |||||
11 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 50.82 | 1:46.20 | |||||
12 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 50.56 | 1:46.61 | |||||
13 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 51.35 | 1:47.04 | |||||
14 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 53.22 | 1:49.65 | |||||
15 | Line Mygdam | 2003 | Brønderslev SK08 | 52.83 | 1:49.67 | |||||
16 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 53.64 | 1:49.85 | |||||
17 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 52.50 | 1:50.33 | |||||
18 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 52.06 | 1:50.64 | |||||
19 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 52.60 | 1:51.32 | |||||
20 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 54.19 | 1:53.68 | |||||
21 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 54.62 | 1:53.89 | |||||
22 | Emma Dencker | 2004 | Viborg Svømme Klub | 54.50 | 1:54.93 | |||||
23 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 53.91 | 1:55.01 | |||||
24 | Nanna Sofie Kralund | 2003 | Struer Svømmeklub | 54.47 | 1:55.05 | |||||
25 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 54.97 | 1:55.27 | |||||
26 | Christine Cæsar Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | 54.79 | 1:55.35 | |||||
27 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 55.01 | 1:55.53 | |||||
28 | Katja Møller Madsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 57.19 | 1:57.67 | |||||
29 | Anna Haøholm Brøcker | 2004 | Herning Svømmeklub | 55.46 | 1:58.18 | |||||
30 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 56.73 | 1:58.38 | |||||
31 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 54.12 | 1:58.52 | |||||
32 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 57.98 | 1:58.55 | |||||
33 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 57.62 | 2:00.04 | |||||
34 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 57.69 | 2:00.37 | |||||
35 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | Horsens Svømmeklub | 59.75 | 2:04.01 | |||||
36 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 59.49 | 2:05.67 | |||||
37 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 59.36 | 2:05.91 | |||||
38 | Emilie Pihl | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:02.98 | 2:13.41 | |||||
39 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 1:03.15 | 2:14.53 | |||||
40 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 1:05.45 | 2:14.61 | |||||
41 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:03.95 | 2:14.92 | |||||
42 | Cecilie Vejsgaard Pederse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.42 | 2:18.99 | |||||
43 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:04.99 | 2:20.55 | |||||
44 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:09.61 | 2:26.14 | |||||
- | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Hjaltason | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | DSQ | 1 hånd i vend 5o m | |||||
- | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 2 armt u vand v vend | |||||
- | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | DSQ | 2 armt u vand 25 m | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 54.44 | 1:53.65 | |||||
2 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 54.63 | 1:54.85 | |||||
3 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 53.86 | 1:54.88 | |||||
4 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 57.12 | 1:55.95 | |||||
5 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 56.11 | 1:57.67 | |||||
6 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 57.19 | 1:58.51 | |||||
7 | Amalie Elkjær | 2005 | Holstebro Svømme Club | 57.14 | 1:58.69 | |||||
8 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 57.26 | 1:58.87 | |||||
9 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 59.93 | 2:04.27 | |||||
10 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 1:02.40 | 2:06.73 | |||||
11 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:00.75 | 2:09.70 | |||||
- | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2 armt u vand v 25 m | |||||
- | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej samt ben v 20 m | |||||
- | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Mange flyb v start | |||||
- | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | DSQ | En hånd v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 34.18 | 1:11.26 | 1:49.71 | 2:28.51 | |||
2 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.42 | 1:14.40 | 1:53.49 | 2:31.53 | |||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.16 | 1:10.59 | 1:47.13 | 2:22.32 | |||
2 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 35.98 | 1:15.23 | 1:54.69 | 2:34.18 | |||
3 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.98 | 1:15.98 | 1:57.38 | 2:37.58 | |||
4 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 37.65 | 1:18.88 | 2:00.25 | 2:40.50 | |||
5 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 38.73 | 1:20.59 | 2:02.93 | 2:42.65 | |||
6 | Daniel Vang Kleist | 2000 | Svømmeklubben Nord | 38.48 | 1:19.39 | 2:02.00 | 2:43.57 | |||
- | Emil Rahbek | 1999 | Svømmeklubben Sømærket | DNS | ||||||
- | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Ej forts bev v 100 m | |||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 35.81 | 1:13.90 | 1:53.74 | 2:32.45 | |||
2 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 38.41 | 1:21.09 | 2:03.10 | 2:43.48 | |||
3 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 38.62 | 1:21.31 | 2:04.70 | 2:45.30 | |||
4 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 42.72 | 1:26.52 | 2:11.08 | 2:52.97 | |||
5 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.48 | 1:25.65 | 2:09.70 | 2:53.72 | |||
6 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 40.32 | 1:25.21 | 2:12.36 | 2:58.74 | |||
7 | Kristian Zaar | 2001 | Viborg Svømme Klub | 44.25 | 1:32.03 | 2:20.65 | 3:05.74 | |||
8 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 45.64 | 1:34.05 | 2:21.86 | 3:09.65 | |||
9 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 45.01 | 1:33.56 | 2:24.41 | 3:12.52 | |||
- | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 arme v 25 m v vend | |||||
- | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Ej forts bev v 175 m | |||||
- | Mathias Ringtved | 2001 | H.G.F. Svømning | DSQ | Ej berør v 175 m | |||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.23 | 1:22.94 | 2:06.01 | 2:45.77 | |||
2 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.91 | 1:27.55 | 2:14.41 | 2:59.01 | |||
3 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 43.37 | 1:31.80 | 2:19.35 | 3:03.88 | |||
4 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.31 | 1:33.66 | 2:20.81 | 3:06.94 | |||
5 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 47.99 | 1:40.21 | 2:31.23 | 3:17.42 | |||
6 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.83 | 1:38.90 | 2:29.13 | 3:18.43 | |||
7 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 47.57 | 1:39.00 | 2:30.05 | 3:19.91 | |||
8 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 48.95 | 1:41.42 | 2:35.14 | 3:25.91 | |||
- | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emil Korsholm Kjeldsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Gustav Korsholm Kjeldsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Ej forts bev v 50 m | |||||
- | Lukas Hedegaard | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Ej forts. bev v 50 m | |||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 52.89 | 1:48.30 | 2:42.13 | 3:30.13 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 36.42 | 1:15.38 | 1:55.61 | 2:35.99 | |||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.13 | 1:12.14 | 1:49.83 | 2:26.70 | |||
2 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.52 | 1:13.67 | 1:53.65 | 2:33.00 | |||
3 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 39.40 | 1:20.00 | 2:00.62 | 2:40.48 | |||
4 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 39.55 | 1:21.50 | 2:05.15 | 2:46.82 | |||
5 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 43.54 | 1:30.54 | 2:18.58 | 3:02.94 | |||
- | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.01 | 1:17.14 | 1:58.14 | 2:38.40 | |||
2 | Signe B. Hansen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.14 | 1:21.13 | 2:04.62 | 2:45.86 | |||
3 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 39.07 | 1:21.92 | 2:06.01 | 2:48.69 | |||
4 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 40.63 | 1:24.98 | 2:10.21 | 2:51.90 | |||
5 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.85 | 1:25.63 | 2:10.12 | 2:53.10 | |||
6 | Helene Levring Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 40.60 | 1:24.36 | 2:09.40 | 2:53.44 | |||
7 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 43.18 | 1:29.04 | 2:13.86 | 2:55.30 | |||
8 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.48 | 1:26.93 | 2:12.09 | 2:55.71 | |||
9 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 41.43 | 1:26.38 | 2:10.78 | 2:56.71 | |||
10 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 42.63 | 1:29.16 | 2:15.57 | 2:59.50 | |||
11 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 44.00 | 1:30.21 | 2:17.19 | 3:00.71 | |||
12 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 44.26 | 1:32.52 | 2:30.31 | 3:10.92 | |||
13 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 46.47 | 1:37.56 | 2:30.69 | 3:23.18 | |||
14 | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 49.05 | 1:43.14 | 2:37.76 | 3:26.87 | |||
- | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | 2 armt v vend 125 m | |||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia K. Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 40.94 | 1:24.39 | 2:07.83 | 2:49.31 | |||
2 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 43.24 | 1:28.16 | 2:12.59 | 2:55.57 | |||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 43.63 | 1:28.39 | 2:12.78 | 2:56.28 | |||
4 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.66 | 1:29.07 | 2:14.92 | 2:58.93 | |||
5 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 43.01 | 1:29.03 | 2:14.30 | 2:59.15 | |||
6 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.70 | 1:31.74 | 2:19.28 | 3:05.19 | |||
7 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 46.14 | 1:37.35 | 2:27.40 | 3:12.83 | |||
8 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 49.55 | 1:42.36 | 2:33.30 | 3:22.79 | |||
9 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.55 | 2:00.47 | 2:33.86 | 3:24.30 | |||
10 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 49.67 | 1:44.38 | 2:37.78 | 3:31.21 | |||
11 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 55.93 | 1:56.04 | 2:56.99 | 3:50.50 | |||
12 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 59.21 | 2:02.58 | 3:06.30 | 4:05.93 | |||
- | Nanna Søgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej forts bev v 150 m | |||||
- | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej forts bev v 175 m | |||||
- | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | DSQ | Ej forts bev v 100 m | |||||
- | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | DSQ | 2 armt v vend 125 m | |||||
- | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej forts bev v 50 m | |||||
- | Malene Kargo-Petersen | 2003 | Vejen Svømmeklub | DSQ | Ej forts bev v 125 m | |||||
- | Marie Martens Christensen | 2004 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Ej forts bev v 125 m | |||||
- | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | DSQ | Udsvø på mave v 25 m | |||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 46.22 | 1:33.23 | 2:20.52 | 3:04.84 | |||
2 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 49.37 | 1:45.28 | 2:40.57 | 3:32.07 | |||
3 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 53.52 | 1:53.18 | 2:52.80 | 3:46.75 | |||
4 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 54.96 | 1:54.35 | 2:53.79 | 3:48.52 | |||
5 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 59.18 | 2:05.27 | 3:09.95 | 4:11.49 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 28.52 | ||||||
2 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 29.48 | ||||||
3 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 29.59 | ||||||
4 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.75 | ||||||
5 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 30.57 | ||||||
6 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 30.69 | ||||||
7 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 30.83 | ||||||
8 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 31.46 | ||||||
9 | Jannik Broch Thielemann | 1990 | Aabybro Idrætsforening | 31.69 | ||||||
10 | Thomas Sønderskov | 1974 | Hobro Svømmeklub | 32.97 | ||||||
11 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 33.98 | ||||||
12 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 35.14 | ||||||
13 | Stefan Gram Hansen | 1990 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 36.17 | ||||||
14 | Johnny Jensen | 1985 | Brædstrup Svømmeklub | 36.33 | ||||||
15 | Michael Jørgensen | 1981 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 37.94 | ||||||
- | Casper Lykke Andersen | 1984 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 26.68 | ||||||
2 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 29.70 | ||||||
3 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 30.31 | ||||||
4 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.47 | ||||||
5 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 30.52 | ||||||
6 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 30.84 | ||||||
7 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 34.26 | ||||||
8 | Kasper Kjær | 2000 | H.G.F. Svømning | 34.76 | ||||||
9 | Martin Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sømærket | 38.05 | ||||||
10 | Jacob Kærslund Larsen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.03 | ||||||
11 | Frederik Thomsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 58.72 | ||||||
- | Emil Rahbek | 1999 | Svømmeklubben Sømærket | DNS | ||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 30.71 | ||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.93 | ||||||
3 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.31 | ||||||
4 | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | 35.49 | ||||||
5 | Niclas Stølegaard | 2001 | Vejen Svømmeklub | 36.10 | ||||||
6 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.17 | ||||||
7 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 37.37 | ||||||
8 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.38 | ||||||
9 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.10 | ||||||
10 | Christian Dunker | 2002 | Brønderslev SK08 | 41.80 | ||||||
11 | Matheo Hendi | 2001 | Brønderslev SK08 | 42.47 | ||||||
12 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 43.44 | ||||||
13 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 45.75 | ||||||
14 | Mads B Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 47.06 | ||||||
15 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 47.94 | ||||||
16 | Malthe Toft Høj | 2002 | Brønderslev SK08 | 52.52 | ||||||
17 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 57.92 | ||||||
- | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | DSQ | Ej samt ben v 25-50 | |||||
- | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | Kolding SK | DSQ | Ej samt bev v 10 m | |||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.37 | ||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 37.22 | ||||||
3 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 37.33 | ||||||
4 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.45 | ||||||
5 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.62 | ||||||
6 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.11 | ||||||
7 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.34 | ||||||
8 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.28 | ||||||
9 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.92 | ||||||
10 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 45.48 | ||||||
11 | Markus Toft | 2003 | TST Svømning | 46.63 | ||||||
12 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 47.75 | ||||||
13 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.09 | ||||||
14 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 49.06 | ||||||
15 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 49.53 | ||||||
16 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 56.29 | ||||||
17 | Victor Godt | 2004 | Holstebro Svømme Club | 1:00.96 | ||||||
- | Hjalte Ahnfeldt | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Markus Vang Kleist | 2003 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Ej synkrone arme | |||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 43.79 | ||||||
2 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 59.70 | ||||||
3 | Sune Lebæk Andersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 1:11.63 | ||||||
- | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Ej samt armt | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.39 | ||||||
2 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 31.95 | ||||||
3 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.18 | ||||||
4 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 35.53 | ||||||
5 | Louise Bast Berg Aaby | 1998 | Swim Team Neptun | 1:12.71 | ||||||
- | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.00 | ||||||
2 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 33.78 | ||||||
3 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 33.92 | ||||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.54 | ||||||
5 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 34.68 | ||||||
6 | Thea Laugesen | 2000 | Vejen Svømmeklub | 39.20 | ||||||
7 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 41.42 | ||||||
8 | Emilie Støve | 2000 | H.G.F. Svømning | 42.66 | ||||||
9 | Julie Kramer | 2000 | Brønderslev SK08 | 50.31 | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.54 | ||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.41 | ||||||
3 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.98 | ||||||
4 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 35.01 | ||||||
5 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.52 | ||||||
6 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 35.68 | ||||||
7 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 36.06 | ||||||
8 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.78 | ||||||
9 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.64 | ||||||
10 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.01 | ||||||
11 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 38.06 | ||||||
12 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.92 | ||||||
13 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.96 | ||||||
14 | Emma Riis | 2002 | H.G.F. Svømning | 41.99 | ||||||
15 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 42.21 | ||||||
16 | Kristine Kristensen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 42.31 | ||||||
17 | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 42.69 | ||||||
18 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 43.82 | ||||||
19 | Emma Kristiansen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 45.07 | ||||||
20 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 45.35 | ||||||
21 | Marie Mygdam | 2001 | Brønderslev SK08 | 46.48 | ||||||
22 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 49.66 | ||||||
23 | Sarah Dam Pedersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 51.48 | ||||||
24 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 53.39 | ||||||
25 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 56.54 | ||||||
- | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 36.23 | ||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | TST Svømning | 38.38 | ||||||
3 | Line Pedersen | 2003 | Vejen Svømmeklub | 38.50 | ||||||
4 | Maria Mehlsen | 2003 | TST Svømning | 40.00 | ||||||
5 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 40.48 | ||||||
6 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.61 | ||||||
7 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.83 | ||||||
8 | Signe Laugesen | 2003 | Vejen Svømmeklub | 40.88 | ||||||
9 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.03 | ||||||
10 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.68 | ||||||
11 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 42.05 | ||||||
12 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 43.96 | ||||||
13 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 44.05 | ||||||
14 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 44.64 | ||||||
15 | Nanna Sofie Kralund | 2003 | Struer Svømmeklub | 45.22 | ||||||
16 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.82 | ||||||
17 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 47.21 | ||||||
18 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.18 | ||||||
19 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 48.71 | ||||||
20 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 49.17 | ||||||
21 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 49.39 | ||||||
22 | Victoria Bjerre | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 49.98 | ||||||
23 | Emilia Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 50.25 | ||||||
24 | Anne Gilling-Iskov | 2004 | Hobro Svømmeklub | 50.75 | ||||||
25 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 51.50 | ||||||
26 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 52.58 | ||||||
27 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 53.21 | ||||||
28 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 53.53 | ||||||
29 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 56.66 | ||||||
30 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:01.99 | ||||||
31 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 1:07.47 | ||||||
- | Emma Rønberg Mikkelsen | 2003 | Struer Svømmeklub | DSQ | En hånd v indsl 50 m | |||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 47.16 | ||||||
2 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 47.67 | ||||||
3 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 47.89 | ||||||
4 | Mette Marie H. Petersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 48.34 | ||||||
5 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 49.37 | ||||||
6 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 51.15 | ||||||
7 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 53.17 | ||||||
8 | Amalie Elkjær | 2005 | Holstebro Svømme Club | 57.50 | ||||||
9 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 57.68 | ||||||
10 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 59.91 | ||||||
11 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 1:00.33 | ||||||
- | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Ej sam bev v 45 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 28.53 | 1:00.90 | 1:33.59 | 2:06.41 | |||
2 | Jonathan Bos | 1998 | Vejen Svømmeklub | 36.05 | 1:15.10 | 1:56.28 | 2:35.93 | |||
3 | Michael Jørgensen | 1981 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.82 | 1:15.90 | 1:57.65 | 2:38.08 | |||
4 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 40.51 | 1:26.34 | 2:14.08 | 3:01.10 | |||
- | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 27.82 | 57.76 | 1:29.30 | 2:00.14 | |||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 30.09 | 1:03.50 | 1:36.97 | 2:08.65 | |||
3 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 29.99 | 1:02.98 | 1:36.62 | 2:09.66 | |||
4 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 30.16 | 1:03.76 | 1:39.15 | 2:12.83 | |||
5 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.62 | 1:05.70 | 1:41.00 | 2:14.75 | |||
6 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 31.09 | 1:05.69 | 1:42.31 | 2:17.27 | |||
7 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 31.76 | 1:07.83 | 1:44.25 | 2:20.98 | |||
8 | Cornelius Swain | 1999 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 32.27 | 1:08.17 | 1:45.86 | 2:21.39 | |||
9 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 32.45 | 1:09.80 | 1:48.04 | 2:24.63 | |||
10 | Daniel Vang Kleist | 2000 | Svømmeklubben Nord | 33.10 | 1:09.58 | 1:48.90 | 2:27.24 | |||
11 | Martin Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sømærket | 33.86 | 1:14.53 | 1:58.39 | 2:40.17 | |||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.25 | 1:03.38 | 1:36.80 | 2:08.80 | |||
2 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 31.70 | 1:06.55 | 1:42.67 | 2:17.79 | |||
3 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 33.07 | 1:10.17 | 1:47.66 | 2:22.95 | |||
4 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.30 | 1:10.36 | 1:48.05 | 2:25.42 | |||
5 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 34.95 | 1:12.70 | 1:51.20 | 2:27.94 | |||
6 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.03 | 1:13.12 | 1:51.16 | 2:28.54 | |||
7 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.82 | 1:13.50 | 1:53.02 | 2:30.93 | |||
8 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | Kolding SK | 34.82 | 1:14.78 | 1:56.28 | 2:33.77 | |||
9 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.53 | 1:15.41 | 1:55.90 | 2:34.17 | |||
10 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.72 | 1:19.88 | 2:00.50 | 2:38.79 | |||
11 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.78 | 1:15.77 | 1:58.92 | 2:41.48 | |||
12 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 37.40 | 1:19.11 | 2:02.01 | 2:42.46 | |||
13 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 35.73 | 1:18.18 | 2:02.42 | 2:43.70 | |||
14 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.01 | 1:20.37 | 2:03.62 | 2:43.87 | |||
15 | Oliver Persson | 2001 | H.G.F. Svømning | 37.77 | 1:20.51 | 2:04.83 | 2:45.45 | |||
16 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 39.21 | 1:23.05 | 2:05.71 | 2:46.03 | |||
17 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 38.75 | 1:21.31 | 2:04.80 | 2:46.36 | |||
18 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 38.60 | 1:21.84 | 2:05.86 | 2:48.22 | |||
19 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 39.50 | 1:24.24 | 2:07.34 | 2:48.66 | |||
20 | Kristian Zaar | 2001 | Viborg Svømme Klub | 39.66 | 1:23.28 | 2:08.03 | 2:49.29 | |||
21 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.21 | 1:27.56 | 2:14.74 | 2:59.96 | |||
22 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 41.14 | 1:28.41 | 2:16.80 | 3:04.32 | |||
23 | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | 43.33 | 1:29.21 | 2:18.89 | 3:07.69 | |||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.65 | 1:16.17 | 1:55.48 | 2:33.02 | |||
2 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.78 | 1:13.94 | 1:54.57 | 2:34.34 | |||
3 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.65 | 1:21.40 | 2:03.32 | 2:40.71 | |||
4 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.96 | 1:19.10 | 2:01.75 | 2:41.25 | |||
5 | Marius Gystad | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.00 | 1:20.47 | 2:02.88 | 2:41.96 | |||
6 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 38.33 | 1:21.43 | 2:04.15 | 2:42.71 | |||
7 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 37.05 | 1:19.27 | 2:02.79 | 2:44.70 | |||
8 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.81 | 1:21.45 | 2:05.08 | 2:45.83 | |||
9 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.70 | 1:19.64 | 2:03.27 | 2:46.23 | |||
10 | Mads Peter Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 39.26 | 1:23.52 | 2:07.92 | 2:49.88 | |||
11 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.94 | 1:22.87 | 2:06.70 | 2:50.41 | |||
12 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.05 | 1:24.89 | 2:10.31 | 2:51.74 | |||
13 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.12 | 1:24.34 | 2:09.09 | 2:52.08 | |||
14 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 40.48 | 1:25.85 | 2:11.18 | 2:54.50 | |||
15 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.63 | 1:25.55 | 2:10.61 | 2:54.84 | |||
16 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 40.94 | 1:27.06 | 2:13.23 | 2:56.72 | |||
17 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 39.95 | 1:26.98 | 2:15.95 | 3:02.10 | |||
18 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 43.72 | 1:34.11 | 2:24.13 | 3:11.18 | |||
19 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 43.25 | 1:34.71 | 2:25.35 | 3:13.38 | |||
20 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.20 | 1:35.40 | 2:26.42 | 3:17.58 | |||
21 | Filip Esklund Nielsen | 2004 | Kolding SK | 43.36 | 1:39.71 | 2:35.20 | 3:25.53 | |||
22 | Gustav Korsholm Kjeldsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 50.13 | 1:46.54 | 2:40.15 | 3:31.60 | |||
23 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 46.41 | 1:42.00 | 2:35.83 | 3:34.27 | |||
- | Daniel Østerballe | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emil Korsholm Kjeldsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Christian Nygaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lukas Hedegaard | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 42.51 | 1:29.12 | 2:15.41 | 2:56.15 | |||
2 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 41.51 | 1:30.78 | 2:20.77 | 3:11.00 | |||
3 | Andreas Gaardstad | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 50.53 | 1:51.53 | 2:54.26 | 3:52.04 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:17 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 32.83 | 1:09.23 | 1:45.54 | 2:20.11 | |||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 36.07 | 1:14.55 | 1:54.68 | 2:32.71 | |||
3 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 36.14 | 1:16.93 | 1:58.28 | 2:36.92 | |||
4 | Louise Bast Berg Aaby | 1998 | Swim Team Neptun | 54.16 | 1:50.56 | 2:50.04 | 3:48.03 | |||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 33.71 | 1:10.38 | 1:47.13 | 2:21.46 | |||
2 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.23 | 1:13.13 | 1:50.06 | 2:26.32 | |||
3 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 34.39 | 1:12.73 | 1:53.94 | 2:34.21 | |||
4 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 35.41 | 1:14.89 | 1:55.27 | 2:35.37 | |||
5 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 35.49 | 1:15.17 | 1:55.39 | 2:35.51 | |||
6 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 35.60 | 1:16.06 | 1:56.94 | 2:37.10 | |||
7 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 37.41 | 1:19.01 | 2:01.46 | 2:40.14 | |||
8 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 37.26 | 1:19.04 | 2:12.64 | 2:48.50 | |||
- | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Fuglsang | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe B. Hansen | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.92 | 1:12.76 | 1:51.56 | 2:28.42 | |||
2 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 35.40 | 1:14.12 | 1:53.36 | 2:29.97 | |||
3 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 35.90 | 1:13.20 | 1:53.06 | 2:31.02 | |||
4 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 35.86 | 1:15.21 | 1:55.47 | 2:31.94 | |||
5 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 37.07 | 1:16.50 | 1:55.45 | 2:32.57 | |||
6 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.90 | 1:15.23 | 1:55.65 | 2:34.05 | |||
7 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 37.56 | 1:18.39 | 1:59.06 | 2:37.76 | |||
8 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.28 | 1:15.90 | 1:57.33 | 2:38.20 | |||
9 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 37.43 | 1:18.84 | 2:00.15 | 2:39.07 | |||
10 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.86 | 1:18.85 | 2:00.44 | 2:40.62 | |||
11 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.17 | 1:21.56 | 2:03.43 | 2:44.10 | |||
12 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 38.40 | 1:19.88 | 2:03.66 | 2:45.60 | |||
13 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 38.73 | 1:22.06 | 2:05.57 | 2:46.40 | |||
14 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 38.51 | 1:22.32 | 2:05.79 | 2:46.48 | |||
15 | Nanna Eriksen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 38.71 | 1:22.12 | 2:07.48 | 2:50.53 | |||
16 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 41.87 | 1:27.83 | 2:12.49 | 2:54.92 | |||
17 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.36 | 1:25.67 | 2:12.39 | 2:55.55 | |||
18 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.30 | 1:23.61 | 2:21.28 | 2:55.76 | |||
19 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 41.09 | 1:26.16 | 2:12.15 | 2:57.33 | |||
20 | Marie Mygdam | 2001 | Brønderslev SK08 | 40.67 | 1:26.42 | 2:14.24 | 3:00.59 | |||
21 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 41.43 | 1:28.80 | 2:16.19 | 3:03.50 | |||
22 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.48 | 1:28.73 | 2:17.37 | 3:04.09 | |||
23 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 42.28 | 1:30.13 | 2:18.98 | 3:04.31 | |||
24 | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 41.55 | 1:30.70 | 2:22.99 | 3:09.32 | |||
25 | Anna Kaarill | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 42.98 | 1:32.43 | 2:24.54 | 3:12.17 | |||
26 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.71 | 1:34.25 | 2:25.21 | 3:14.36 | |||
27 | Sarah Dam Pedersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.64 | 1:37.86 | 2:30.11 | 3:16.50 | |||
28 | Emma Christensen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 49.36 | 1:45.40 | 2:40.77 | 3:29.64 | |||
- | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Møller Kjeldsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Naja Holmgaard | 2001 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Bertelsen | 2001 | Svømmeklubben Sømærket | DNF | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 36.54 | 1:16.52 | 1:55.57 | 2:33.26 | |||
2 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 36.07 | 1:16.24 | 1:56.27 | 2:33.76 | |||
3 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 37.63 | 1:18.02 | 1:59.38 | 2:38.77 | |||
4 | Mia K. Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 36.96 | 1:18.82 | 2:00.39 | 2:40.60 | |||
5 | Mia Borgensgaard | 2003 | TST Svømning | 38.49 | 1:19.39 | 2:01.86 | 2:41.48 | |||
6 | Line Pedersen | 2003 | Vejen Svømmeklub | 38.23 | 1:20.80 | 2:05.95 | 2:47.96 | |||
7 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.11 | 1:25.34 | 2:08.77 | 2:49.15 | |||
8 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.79 | 1:24.84 | 2:10.77 | 2:52.53 | |||
9 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 40.37 | 1:24.83 | 2:09.85 | 2:52.94 | |||
10 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.31 | 1:24.81 | 2:10.04 | 2:53.29 | |||
11 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.16 | 1:25.28 | 2:10.50 | 2:54.10 | |||
12 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 42.21 | 1:28.06 | 2:14.31 | 2:57.63 | |||
13 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.73 | 1:29.52 | 2:17.93 | 3:01.17 | |||
14 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 43.09 | 1:30.01 | 2:17.46 | 3:02.06 | |||
15 | Emma Dencker | 2004 | Viborg Svømme Klub | 42.84 | 1:30.76 | 2:17.61 | 3:02.51 | |||
16 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 41.97 | 1:29.47 | 2:17.82 | 3:05.09 | |||
17 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 40.39 | 1:28.03 | 2:17.52 | 3:05.14 | |||
18 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.33 | 1:30.29 | 2:19.58 | 3:06.24 | |||
19 | Marlene Reitan | 2003 | TST Svømning | 41.91 | 1:38.37 | 2:20.45 | 3:06.37 | |||
20 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.20 | 1:33.46 | 2:21.39 | 3:08.40 | |||
21 | Luna Bloch Johnson | 2003 | Hobro Svømmeklub | 39.42 | 1:38.44 | 2:20.08 | 3:09.79 | |||
22 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 44.99 | 1:33.75 | 2:23.39 | 3:10.11 | |||
23 | Katja Møller Madsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 44.49 | 1:33.69 | 2:24.57 | 3:10.82 | |||
24 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 44.96 | 1:34.96 | 2:26.14 | 3:11.92 | |||
25 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 45.09 | 1:34.51 | 2:25.98 | 3:12.96 | |||
26 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 45.12 | 1:35.60 | 2:25.40 | 3:13.88 | |||
27 | Christine Cæsar Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | 45.49 | 1:36.25 | 2:27.13 | 3:18.08 | |||
28 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 49.63 | 1:45.30 | 2:35.05 | 3:19.89 | |||
29 | Emilia Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 44.94 | 1:36.73 | 2:31.58 | 3:21.10 | |||
30 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 46.05 | 1:38.10 | 2:32.19 | 3:22.38 | |||
31 | Marie Martens Christensen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 45.68 | 1:39.88 | 2:34.47 | 3:24.77 | |||
32 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 45.80 | 1:41.25 | 2:35.10 | 3:26.27 | |||
33 | Anne Gilling-Iskov | 2004 | Hobro Svømmeklub | 47.24 | 1:40.80 | 2:34.56 | 3:29.67 | |||
34 | Line Mygdam | 2003 | Brønderslev SK08 | 52.83 | 1:49.23 | 2:48.34 | 3:42.03 | |||
35 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.82 | 1:43.06 | 2:42.64 | 3:42.77 | |||
36 | Nicoline Møldrup | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 48.77 | 1:47.75 | 2:48.69 | 3:46.53 | |||
37 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 54.63 | 1:54.62 | 2:54.11 | 3:50.69 | |||
38 | Cecilie Vejsgaard Pederse | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 51.92 | 1:55.73 | 3:01.05 | 4:03.58 | |||
39 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 55.98 | 2:01.29 | 3:05.26 | 4:05.64 | |||
- | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Hjaltason | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Søgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 42.08 | 1:27.49 | 2:11.56 | 2:52.18 | |||
2 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 42.69 | 1:31.40 | 2:21.82 | 3:08.78 | |||
3 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 45.50 | 1:35.17 | 2:25.48 | 3:11.82 | |||
4 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 42.19 | 1:33.62 | 2:24.42 | 3:12.10 | |||
5 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 47.92 | 1:42.07 | 2:36.00 | 3:24.80 | |||
6 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 50.67 | 1:48.92 | 2:49.69 | 3:39.92 | |||
7 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 50.78 | 1:49.01 | 2:48.89 | 3:44.95 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:17 |