Results for 31:a Mora Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
16:59 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Sanda fastigheter |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Eva Forsberg 1:11.36 - 1997 - Borlänge SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Svärd |
1998 |
|
503 |
33.73 |
|
|
|
1:09.43 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Nordlund |
1998 |
|
490 |
33.66 |
|
|
|
1:10.04 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
396 |
35.93 |
|
|
|
1:15.16 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Ander |
1998 |
|
387 |
36.74 |
|
|
|
1:15.76 |
|
|
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
350 |
37.92 |
|
|
|
1:18.37 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
271 |
41.77 |
|
|
|
1:25.27 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sanda fastigheter |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Eva Forsberg 1:11.36 - 1997 - Borlänge SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Junevik |
2000 |
|
512 |
33.45 |
|
|
|
1:09.01 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Humling |
2000 |
|
383 |
37.10 |
|
|
|
1:16.04 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julia Budde |
1999 |
|
383 |
36.41 |
|
|
|
1:16.04 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alva Nyqvist |
1999 |
|
375 |
37.51 |
|
|
|
1:16.55 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sandra Jobs |
2000 |
|
338 |
37.79 |
|
|
|
1:19.22 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
338 |
38.54 |
|
|
|
1:19.25 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
|
319 |
39.19 |
|
|
|
1:20.75 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Madelene Nilsson |
1999 |
|
289 |
40.40 |
|
|
|
1:23.51 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julia Johnsson |
2000 |
|
280 |
40.11 |
|
|
|
1:24.38 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johanne Nyutstumoen |
2000 |
|
264 |
41.63 |
|
|
|
1:25.99 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
264 |
41.57 |
|
|
|
1:26.05 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Bente Sagabraaten |
2000 |
|
255 |
42.20 |
|
|
|
1:27.08 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Hanna Karlsson |
2000 |
|
232 |
42.15 |
|
|
|
1:29.83 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sanda fastigheter |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Eva Forsberg 1:11.36 - 1997 - Borlänge SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmy Östling |
2001 |
|
464 |
34.54 |
|
|
|
1:11.32 |
13-14 Åldersgrupp Rekord |
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jessika Borbos |
2001 |
|
382 |
36.72 |
|
|
|
1:16.06 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
|
375 |
37.11 |
|
|
|
1:16.56 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Bjerkaas |
2001 |
|
370 |
37.35 |
|
|
|
1:16.90 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matylda Koryl |
2002 |
|
356 |
37.58 |
|
|
|
1:17.88 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alva Wikström |
2002 |
|
355 |
37.67 |
|
|
|
1:18.00 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karin Syversveen Lie |
2001 |
|
343 |
38.45 |
|
|
|
1:18.85 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hilda Sander |
2002 |
|
323 |
38.71 |
|
|
|
1:20.48 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nora Moen Burmester |
2001 |
|
319 |
39.67 |
|
|
|
1:20.82 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lisen Hill |
2002 |
|
308 |
40.03 |
|
|
|
1:21.78 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Paula Wiberg-Jansson |
2001 |
|
299 |
39.98 |
|
|
|
1:22.52 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rikke Petersen |
2002 |
|
255 |
42.14 |
|
|
|
1:27.05 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maja Wikström |
2002 |
|
225 |
43.33 |
|
|
|
1:30.69 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Agnes Olsson |
2002 |
|
215 |
44.07 |
|
|
|
1:32.07 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maja Jonsson |
2002 |
|
208 |
47.02 |
|
|
|
1:33.21 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kristin Wilhelmsen |
2001 |
|
202 |
46.34 |
|
|
|
1:34.04 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nora Lindqvist |
2001 |
|
201 |
45.56 |
|
|
|
1:34.18 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
201 |
45.24 |
|
|
|
1:34.20 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Henie Torine Hurum Flaata |
2002 |
|
179 |
46.09 |
|
|
|
1:37.98 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emilie Angel Gotteberg |
2002 |
|
139 |
50.47 |
|
|
|
1:46.53 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Sanda fastigheter |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Eva Forsberg 1:11.36 - 1997 - Borlänge SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tia Sauthon |
2003 |
|
328 |
38.76 |
|
|
|
1:20.08 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amanda Jobs |
2003 |
|
228 |
45.38 |
|
|
|
1:30.29 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Erica Segerström |
2004 |
|
220 |
44.47 |
|
|
|
1:31.40 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liv Jonsson |
2004 |
|
200 |
46.09 |
|
|
|
1:34.37 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marie Qvigstad Eek |
2003 |
|
198 |
46.12 |
|
|
|
1:34.67 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ingrid Vie |
2003 |
|
190 |
45.77 |
|
|
|
1:35.93 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Linn Roos |
2003 |
|
190 |
46.16 |
|
|
|
1:36.01 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Saga Boroåker |
2004 |
|
190 |
46.30 |
|
|
|
1:36.04 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Estelle Gyoni |
2004 |
|
187 |
46.82 |
|
|
|
1:36.56 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Grape |
2004 |
|
185 |
46.81 |
|
|
|
1:36.78 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eline Søfting Svarstad |
2004 |
|
185 |
48.22 |
|
|
|
1:36.78 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sina Ingedotter Øyen |
2004 |
|
183 |
46.69 |
|
|
|
1:37.12 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Jönsson |
2003 |
|
183 |
46.69 |
|
|
|
1:37.16 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amanda Johansson |
2005 |
|
182 |
47.68 |
|
|
|
1:37.34 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elise Sveen-Bratvold |
2004 |
|
167 |
50.20 |
|
|
|
1:40.16 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Carina Sundt Kvadsheim |
2003 |
|
160 |
48.53 |
|
|
|
1:41.67 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Mathilde Erve |
2004 |
|
159 |
48.52 |
|
|
|
1:41.74 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emelie Ekvall |
2003 |
|
147 |
50.43 |
|
|
|
1:44.52 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ingeborg Viken Lohne |
2003 |
|
140 |
52.40 |
|
|
|
1:46.30 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
|
139 |
51.90 |
|
|
|
1:46.61 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emma Spångberg |
2005 |
|
133 |
50.80 |
|
|
|
1:48.03 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Cornelia Moberg |
2003 |
|
118 |
54.73 |
|
|
|
1:52.50 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anja Zetterberg |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Una Martine Haaseth |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
16:59 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
17:11 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Structor/Bilkompaniet |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Oskar Ericsson 1:14.28 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eirik Rugsveen |
1996 |
|
458 |
30.50 |
|
|
|
1:03.46 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Filip Antlöv |
1998 |
|
401 |
31.71 |
|
|
|
1:06.34 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thomas Lundberg |
1998 |
|
260 |
36.86 |
|
|
|
1:16.63 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
236 |
38.61 |
|
|
|
1:19.15 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Structor/Bilkompaniet |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Oskar Ericsson 1:14.28 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Hill |
1999 |
|
403 |
31.29 |
|
|
|
1:06.24 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
David Hambraeus |
1999 |
|
374 |
32.40 |
|
|
|
1:07.87 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eivind Aalstad Laakso |
1999 |
|
303 |
35.19 |
|
|
|
1:12.79 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
|
295 |
36.53 |
|
|
|
1:13.46 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
|
272 |
36.75 |
|
|
|
1:15.53 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roberts Rostoks |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Structor/Bilkompaniet |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Oskar Ericsson 1:14.28 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Renström |
2001 |
|
278 |
35.87 |
|
|
|
1:14.96 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sondre Jakob Bratli |
2001 |
|
249 |
38.13 |
|
|
|
1:17.74 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Tägtström |
2002 |
|
225 |
38.83 |
|
|
|
1:20.36 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sivert Høgevold |
2001 |
|
225 |
39.70 |
|
|
|
1:20.46 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tim Hansson |
2001 |
|
215 |
40.09 |
|
|
|
1:21.58 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johan Werkmästar |
2002 |
|
182 |
42.03 |
|
|
|
1:26.21 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peter Khabarov |
2002 |
|
168 |
43.15 |
|
|
|
1:28.64 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Bjørn Kristian Eide |
2001 |
|
124 |
47.22 |
|
|
|
1:37.97 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ole Tallberg Bjørlykke |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Structor/Bilkompaniet |
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF |
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK |
Klass D - Oskar Ericsson 1:14.28 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Milian Hestad Solberg |
2003 |
|
326 |
33.93 |
|
|
|
1:11.07 |
0-12 Åldersgrupp Rekord |
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malte Svärd |
2003 |
|
220 |
39.67 |
|
|
|
1:20.97 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Ruijs |
2004 |
|
161 |
43.54 |
|
|
|
1:29.93 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eric Persson |
2004 |
|
152 |
44.22 |
|
|
|
1:31.65 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Humling |
2005 |
|
117 |
48.65 |
|
|
|
1:39.91 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
17:11 |
|
Resultat Gren 3 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 3 (Försök) - Officiell |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
17:29 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Damer Öppen, Försök |
Sponsor: Akademibokhandeln Mora |
Josefin Lindkvist 27.11 - 2008 - Ludvika SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Junevik |
2000 |
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
28.31 |
|
2 |
Julia Nordlund |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.36 |
|
3 |
Julia Budde |
1999 |
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.58 |
|
4 |
Sofia Ander |
1998 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.63 |
|
5 |
Ylva Hoffart |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
29.67 |
|
6 |
Elin Svärd |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.70 |
|
7 |
Emmy Östling |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.74 |
|
8 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
30.07 |
|
9 |
Agnes Humling |
2000 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
30.19 |
|
10 |
Amalie Foosnaes |
1999 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
30.26 |
|
11 |
Moa Pettersson |
1997 |
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
30.64 |
|
12 |
Alva Nyqvist |
1999 |
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.95 |
|
13 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
31.03 |
|
14 |
Jonna Jämte |
2000 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.16 |
|
15 |
Matylda Koryl |
2002 |
Hamar IL |
|
|
|
|
|
31.59 |
|
16 |
Jessika Borbos |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.71 |
|
17 |
Karin Syversveen Lie |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
32.34 |
|
18 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.36 |
|
19 |
Kristin Andersson |
1999 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.37 |
|
19 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.37 |
|
21 |
Tia Sauthon |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
32.38 |
|
22 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
32.39 |
|
23 |
Hilda Sander |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.41 |
|
24 |
Madelene Nilsson |
1999 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.50 |
|
25 |
Caroline Bjerkaas |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
32.59 |
|
26 |
Hanna Karlsson |
2000 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
32.69 |
|
27 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
32.71 |
|
28 |
Elin Sisell |
2000 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
32.74 |
|
29 |
Alva Wikström |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.79 |
|
29 |
Anna Hoppstadius |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.79 |
|
31 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
32.87 |
|
31 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
32.87 |
|
33 |
Johanne Nyutstumoen |
2000 |
Hamar IL |
|
|
|
|
|
32.98 |
|
34 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.06 |
|
35 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
33.13 |
|
36 |
Astrid Hillesøy |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
33.27 |
|
37 |
Lisa Holberg |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
33.34 |
|
38 |
Sandra Jobs |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.46 |
|
39 |
Julia Johnsson |
2000 |
Härjedalens Simklubb |
|
|
|
|
|
33.48 |
|
40 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.54 |
|
41 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
33.75 |
|
42 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
34.20 |
|
43 |
Ella Kristine Werum Johannessen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
34.52 |
|
44 |
Isabelle Asp |
2001 |
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.54 |
|
45 |
Hedda Rørnes Bakke |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
35.03 |
|
46 |
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
35.04 |
|
47 |
Paula Wiberg-Jansson |
2001 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.19 |
|
48 |
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.32 |
|
49 |
Anja Kling |
2002 |
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
35.36 |
|
50 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.41 |
|
51 |
Anja Zetterberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.65 |
|
52 |
Liv Jonsson |
2004 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
35.67 |
|
53 |
Bente Sagabraaten |
2000 |
Hamar IL |
|
|
|
|
|
35.86 |
|
54 |
Rikke Petersen |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
35.89 |
|
55 |
Kristin Wilhelmsen |
2001 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
35.99 |
|
56 |
Agnes Olsson |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.24 |
|
57 |
Anna Grape |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
36.46 |
|
58 |
Erica Segerström |
2004 |
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
36.53 |
|
59 |
Malin Seberg |
2000 |
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
37.08 |
|
60 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
37.16 |
|
61 |
Lisa Mörth |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.25 |
|
61 |
Marie Qvigstad Eek |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
37.25 |
|
63 |
Sina Ingedotter Øyen |
2004 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
37.95 |
|
64 |
Alva Honak |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
38.13 |
|
65 |
Malou Sjöberg |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
38.14 |
|
66 |
Linn Roos |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.17 |
|
67 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
38.36 |
|
68 |
Eline Søfting Svarstad |
2004 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
39.51 |
|
69 |
Carina Sundt Kvadsheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
40.61 |
|
70 |
Ida Vinje |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
40.89 |
|
71 |
Elise Sveen-Bratvold |
2004 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
41.36 |
|
72 |
Ingrid Vie |
2003 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
42.16 |
|
73 |
Amanda Lindow |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.22 |
|
74 |
Emelie Ekvall |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.51 |
|
75 |
Emilie Angel Gotteberg |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
42.96 |
|
76 |
Mari Ravio Caspersen |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
43.15 |
|
77 |
Andrine Værlien Hult |
2004 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
43.62 |
|
78 |
Johanna Engberg |
2003 |
Rättviks simförening |
|
|
|
|
|
43.96 |
|
79 |
Elena Henze |
2006 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
44.10 |
|
80 |
Sofia Lind-Dannberg |
2003 |
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
44.33 |
|
81 |
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
44.40 |
|
82 |
Una Martine Haaseth |
2004 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
44.54 |
|
83 |
Ingeborg Viken Lohne |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
46.72 |
|
84 |
Emma Spångberg |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
47.18 |
|
85 |
Eldri Myrvold Stener |
2005 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
47.83 |
|
86 |
Edith Trapp-Östling |
2006 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
48.22 |
|
87 |
Hedda Mørne Thomassen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
48.57 |
|
- |
Judith Smids |
2001 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Cornelia Moberg |
2003 |
Härjedalens Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Emelie Larsson |
2000 |
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
17:29 |
|
Resultat Gren 3 (Semifinaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Semifinaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
14:16 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Damer Öppen, Semifinaler |
Sponsor: Akademibokhandeln Mora |
Josefin Lindkvist 27.11 - 2008 - Ludvika SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Junevik |
2000 |
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
27.66 |
|
2 |
Julia Budde |
1999 |
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.33 |
|
3 |
Julia Nordlund |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.46 |
|
4 |
Emmy Östling |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.58 |
|
5 |
Agnes Humling |
2000 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
29.77 |
|
6 |
Elin Svärd |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.83 |
Deltar ej i final |
7 |
Sofia Ander |
1998 |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.85 |
|
8 |
Ylva Hoffart |
2001 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
30.12 |
|
9 |
Amalie Foosnaes |
1999 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
30.34 |
|
10 |
Moa Pettersson |
1997 |
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
30.53 |
|
11 |
Alva Nyqvist |
1999 |
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.77 |
|
12 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
14:16 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
15:54 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler |
Sponsor: Akademibokhandeln Mora |
Josefin Lindkvist 27.11 - 2008 - Ludvika SS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
15:54 |
|
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
08:21 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Herrar Öppen, Försök 0 år och äldre |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Per Johansson 22.75 - 1986 - Borlänge SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Wathne |
1994 |
|
|
|
|
|
|
25.63 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eirik Rugsveen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
25.67 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Edvin Persson |
1999 |
|
|
|
|
|
|
26.00 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
David Hambraeus |
1999 |
|
|
|
|
|
|
26.40 |
Deltar ej i final |
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lukas Hill |
1999 |
|
|
|
|
|
|
27.15 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samuel Sved |
1998 |
|
|
|
|
|
|
27.96 |
|
|
Avesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Victor Peltomaa |
1998 |
|
|
|
|
|
|
27.99 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
David Bransell |
1997 |
|
|
|
|
|
|
28.05 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eivind Aalstad Laakso |
1999 |
|
|
|
|
|
|
28.59 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Gustav Sander |
1998 |
|
|
|
|
|
|
28.84 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Per Höijer |
1998 |
|
|
|
|
|
|
28.97 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
|
|
|
|
|
29.25 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anton Waller-Kaustinen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
29.31 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Thomas Lundberg |
1998 |
|
|
|
|
|
|
29.47 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
|
|
|
|
|
|
29.50 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mathias Renström |
2001 |
|
|
|
|
|
|
29.57 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sander Kristiansen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
29.66 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
|
|
|
|
|
|
29.71 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jonas Milian Hestad Solberg |
2003 |
|
|
|
|
|
|
29.79 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Elias Persson |
2002 |
|
|
|
|
|
|
30.22 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jonatan Risåasen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
30.37 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tim Hansson |
2001 |
|
|
|
|
|
|
30.62 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Marcus Tägtström |
2002 |
|
|
|
|
|
|
30.66 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Andreas Halsey |
2001 |
|
|
|
|
|
|
30.82 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
|
|
|
|
|
|
31.83 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sivert Høgevold |
2001 |
|
|
|
|
|
|
31.83 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Roberts Rostoks |
2000 |
|
|
|
|
|
|
31.89 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sondre Jakob Bratli |
2001 |
|
|
|
|
|
|
31.94 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Daniel Ruijs |
2004 |
|
|
|
|
|
|
32.25 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Malte Svärd |
2003 |
|
|
|
|
|
|
33.10 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Leif Andersson |
1961 |
|
|
|
|
|
|
34.37 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Eric Persson |
2004 |
|
|
|
|
|
|
35.95 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Bjørn Kristian Eide |
2001 |
|
|
|
|
|
|
37.81 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Oliwer Möller Andersén |
2004 |
|
|
|
|
|
|
39.55 |
|
|
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Ole Tallberg Bjørlykke |
2001 |
|
|
|
|
|
|
42.93 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
|
|
|
|
|
|
43.77 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Alvin Daniels |
2004 |
|
|
|
|
|
|
47.32 |
|
|
Rättviks simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Malcolm Sjöberg |
2005 |
|
|
|
|
|
|
51.50 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rikard Andersson |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
08:21 |
|
Resultat Gren 4 (Semifinaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Semifinaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
09:49 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Herrar Öppen, Semifinaler |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Per Johansson 22.75 - 1986 - Borlänge SS |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
09:49 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
15:58 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Per Johansson 22.75 - 1986 - Borlänge SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Wathne |
1994 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
25.44 |
|
2 |
Eirik Rugsveen |
1996 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
25.58 |
|
3 |
Edvin Persson |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
25.75 |
|
4 |
Lukas Hill |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
26.35 |
|
5 |
Eivind Aalstad Laakso |
1999 |
Hamar IL |
|
|
|
|
|
27.29 |
|
6 |
David Bransell |
1997 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
15:58 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
17:56 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Peter Matsson Bil AB |
Klass A - Mia Brodén 1:05.82 - 2001 - Falu SS |
Klass B - Mia Brodén 1:04.46 - 1998 - Falu SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Svärd |
1998 |
|
490 |
32.51 |
|
|
|
1:09.81 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
346 |
36.35 |
|
|
|
1:18.36 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Nordlund |
1998 |
|
324 |
35.70 |
|
|
|
1:20.07 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
308 |
36.82 |
|
|
|
1:21.45 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Peter Matsson Bil AB |
Klass A - Mia Brodén 1:05.82 - 2001 - Falu SS |
Klass B - Mia Brodén 1:04.46 - 1998 - Falu SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Junevik |
2000 |
|
506 |
32.01 |
|
|
|
1:09.08 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Humling |
2000 |
|
358 |
35.99 |
|
|
|
1:17.48 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alva Nyqvist |
1999 |
|
297 |
38.17 |
|
|
|
1:22.47 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
263 |
39.04 |
|
|
|
1:25.89 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonna Jämte |
2000 |
|
255 |
39.52 |
|
|
|
1:26.76 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johanne Nyutstumoen |
2000 |
|
224 |
41.41 |
|
|
|
1:30.51 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
216 |
41.86 |
|
|
|
1:31.71 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
17:56 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
17:59 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Mora Däck & Fälg |
Klass A - Sebastian Persson 57.29 - 2006 - Karlstads SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 1:00.31 - 2009 - Södertörns SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Antlöv |
1998 |
|
449 |
29.70 |
|
|
|
1:03.27 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victor Peltomaa |
1998 |
|
352 |
32.05 |
|
|
|
1:08.62 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Per Höijer |
1998 |
|
320 |
33.37 |
|
|
|
1:10.87 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
186 |
35.82 |
|
|
|
1:24.86 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Mora Däck & Fälg |
Klass A - Sebastian Persson 57.29 - 2006 - Karlstads SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 1:00.31 - 2009 - Södertörns SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Persson |
1999 |
|
466 |
29.30 |
|
|
|
1:02.50 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
David Hambraeus |
1999 |
|
364 |
31.20 |
|
|
|
1:07.87 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Hill |
1999 |
|
287 |
33.18 |
|
|
|
1:13.45 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
|
283 |
33.80 |
|
|
|
1:13.84 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Waller-Kaustinen |
2000 |
|
272 |
34.98 |
|
|
|
1:14.82 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonatan Risåasen |
2000 |
|
189 |
38.64 |
|
|
|
1:24.33 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roberts Rostoks |
2000 |
|
140 |
42.75 |
|
|
|
1:33.20 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
17:59 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
18:12 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Cubic AB/Mora Chinahouse |
Klass C - Sara Junevik 33.27 - 2013 - Leksands SF |
Klass D - Hanna Orre 33.35 - 2007 - Hedemora SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ylva Hoffart |
2001 |
|
403 |
|
|
|
|
32.99 |
13-14 Åldersgrupp Rekord |
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emmy Östling |
2001 |
|
392 |
|
|
|
|
33.29 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
384 |
|
|
|
|
33.53 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matylda Koryl |
2002 |
|
369 |
|
|
|
|
33.97 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nora Moen Burmester |
2001 |
|
351 |
|
|
|
|
34.56 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karin Syversveen Lie |
2001 |
|
348 |
|
|
|
|
34.64 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Larsson |
2002 |
|
300 |
|
|
|
|
36.40 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Bjerkaas |
2001 |
|
300 |
|
|
|
|
36.41 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alva Wikström |
2002 |
|
298 |
|
|
|
|
36.48 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hedda Rørnes Bakke |
2002 |
|
280 |
|
|
|
|
37.26 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Astrid Hillesøy |
2001 |
|
273 |
|
|
|
|
37.54 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lisen Hill |
2002 |
|
269 |
|
|
|
|
37.76 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
|
265 |
|
|
|
|
37.94 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lisa Holberg |
2002 |
|
257 |
|
|
|
|
38.33 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nora Lindqvist |
2001 |
|
250 |
|
|
|
|
38.65 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nelly Antlöv |
2002 |
|
244 |
|
|
|
|
38.99 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Paula Wiberg-Jansson |
2001 |
|
243 |
|
|
|
|
39.05 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
|
240 |
|
|
|
|
39.20 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rikke Petersen |
2002 |
|
230 |
|
|
|
|
39.76 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Isabelle Asp |
2001 |
|
214 |
|
|
|
|
40.73 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Agnes Olsson |
2002 |
|
213 |
|
|
|
|
40.79 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Maja Jonsson |
2002 |
|
210 |
|
|
|
|
40.99 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
|
205 |
|
|
|
|
41.30 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Elda Boberg |
2001 |
|
201 |
|
|
|
|
41.58 |
|
|
Rättviks simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Maja Wikström |
2002 |
|
154 |
|
|
|
|
45.45 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Henie Torine Hurum Flaata |
2002 |
|
153 |
|
|
|
|
45.55 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Amanda Lindow |
2002 |
|
128 |
|
|
|
|
48.29 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Kristin Wilhelmsen |
2001 |
|
95 |
|
|
|
|
53.39 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Cubic AB/Mora Chinahouse |
Klass C - Sara Junevik 33.27 - 2013 - Leksands SF |
Klass D - Hanna Orre 33.35 - 2007 - Hedemora SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tia Sauthon |
2003 |
|
279 |
|
|
|
|
37.29 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alva Wiker |
2003 |
|
264 |
|
|
|
|
37.99 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louise Haglöv |
2003 |
|
253 |
|
|
|
|
38.50 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Jobs |
2003 |
|
224 |
|
|
|
|
40.12 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erica Segerström |
2004 |
|
207 |
|
|
|
|
41.16 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anja Zetterberg |
2003 |
|
192 |
|
|
|
|
42.24 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Mathilde Erve |
2004 |
|
187 |
|
|
|
|
42.56 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julia Lindgren |
2004 |
|
175 |
|
|
|
|
43.54 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Jönsson |
2003 |
|
145 |
|
|
|
|
46.32 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saga Boroåker |
2004 |
|
144 |
|
|
|
|
46.44 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amanda Johansson |
2005 |
|
142 |
|
|
|
|
46.72 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elise Sveen-Bratvold |
2004 |
|
137 |
|
|
|
|
47.20 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lisa Mörth |
2004 |
|
135 |
|
|
|
|
47.42 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Estelle Gyoni |
2004 |
|
133 |
|
|
|
|
47.69 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eline Søfting Svarstad |
2004 |
|
106 |
|
|
|
|
51.41 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
|
91 |
|
|
|
|
54.08 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Andrine Værlien Hult |
2004 |
|
89 |
|
|
|
|
54.51 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ingrid Vie |
2003 |
|
87 |
|
|
|
|
54.97 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hedda Mørne Thomassen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Vinje |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ingeborg Viken Lohne |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linn Roos |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
18:12 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
18:16 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mattssons Bygg & Järn |
Klass C - Erik Björklund 31.28 - 2012 - Njurunda SS |
Klass D - Oskar Ericsson 33.97 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Renström |
2001 |
|
335 |
|
|
|
|
31.38 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Persson |
2002 |
|
321 |
|
|
|
|
31.81 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tim Hansson |
2001 |
|
254 |
|
|
|
|
34.38 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marcus Tägtström |
2002 |
|
227 |
|
|
|
|
35.73 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sondre Jakob Bratli |
2001 |
|
224 |
|
|
|
|
35.86 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Halsey |
2001 |
|
221 |
|
|
|
|
36.03 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sander Kristiansen |
2001 |
|
200 |
|
|
|
|
37.23 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sivert Høgevold |
2001 |
|
174 |
|
|
|
|
39.00 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Peter Khabarov |
2002 |
|
154 |
|
|
|
|
40.63 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johan Werkmästar |
2002 |
|
145 |
|
|
|
|
41.44 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
|
142 |
|
|
|
|
41.71 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mattssons Bygg & Järn |
Klass C - Erik Björklund 31.28 - 2012 - Njurunda SS |
Klass D - Oskar Ericsson 33.97 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Milian Hestad Solberg |
2003 |
|
288 |
|
|
|
|
33.00 |
0-12 Åldersgrupp Rekord |
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eric Persson |
2004 |
|
160 |
|
|
|
|
40.08 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Ruijs |
2004 |
|
159 |
|
|
|
|
40.18 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Malte Svärd |
2003 |
|
133 |
|
|
|
|
42.67 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Humling |
2005 |
|
101 |
|
|
|
|
46.68 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
18:16 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
18:39 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Kungshaga hotell |
Klass A - Amanda Persson 37.55 - 2013 - Filipstads SK |
Klass B - Hanna Tinnerholm 35.95 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Agnes Humling 39.40 - 2014 - Sandviken SoHK |
Klass D - Linnéa Englund 39.77 - 2014 - Deje SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Svärd |
1998 |
|
422 |
|
|
|
|
38.38 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Ander |
1998 |
|
399 |
|
|
|
|
39.10 |
|
|
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Nordlund |
1998 |
|
355 |
|
|
|
|
40.64 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Moa Pettersson |
1997 |
|
304 |
|
|
|
|
42.80 |
|
|
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
297 |
|
|
|
|
43.14 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
220 |
|
|
|
|
47.66 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Kungshaga hotell |
Klass A - Amanda Persson 37.55 - 2013 - Filipstads SK |
Klass B - Hanna Tinnerholm 35.95 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Agnes Humling 39.40 - 2014 - Sandviken SoHK |
Klass D - Linnéa Englund 39.77 - 2014 - Deje SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Budde |
1999 |
|
494 |
|
|
|
|
36.43 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Humling |
2000 |
|
468 |
|
|
|
|
37.08 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Junevik |
2000 |
|
438 |
|
|
|
|
37.91 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amalie Foosnaes |
1999 |
|
419 |
|
|
|
|
38.48 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emelie Larsson |
2000 |
|
371 |
|
|
|
|
40.08 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
|
365 |
|
|
|
|
40.27 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
364 |
|
|
|
|
40.32 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hanna Karlsson |
2000 |
|
330 |
|
|
|
|
41.66 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sandra Jobs |
2000 |
|
327 |
|
|
|
|
41.77 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Johnsson |
2000 |
|
321 |
|
|
|
|
42.02 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jonna Jämte |
2000 |
|
313 |
|
|
|
|
42.38 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Malou Sjöberg |
1999 |
|
292 |
|
|
|
|
43.41 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alva Nyqvist |
1999 |
|
287 |
|
|
|
|
43.62 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kristin Andersson |
1999 |
|
279 |
|
|
|
|
44.04 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
272 |
|
|
|
|
44.41 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elin Sisell |
2000 |
|
262 |
|
|
|
|
44.99 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Bente Sagabraaten |
2000 |
|
198 |
|
|
|
|
49.40 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Malin Seberg |
2000 |
|
164 |
|
|
|
|
52.57 |
|
|
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Kungshaga hotell |
Klass A - Amanda Persson 37.55 - 2013 - Filipstads SK |
Klass B - Hanna Tinnerholm 35.95 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Agnes Humling 39.40 - 2014 - Sandviken SoHK |
Klass D - Linnéa Englund 39.77 - 2014 - Deje SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ylva Hoffart |
2001 |
|
376 |
|
|
|
|
39.88 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
|
371 |
|
|
|
|
40.06 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emmy Östling |
2001 |
|
360 |
|
|
|
|
40.46 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karin Syversveen Lie |
2001 |
|
359 |
|
|
|
|
40.51 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nelly Antlöv |
2002 |
|
354 |
|
|
|
|
40.70 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Hoppstadius |
2001 |
|
344 |
|
|
|
|
41.09 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hilda Sander |
2002 |
|
343 |
|
|
|
|
41.11 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alva Wikström |
2002 |
|
336 |
|
|
|
|
41.39 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
314 |
|
|
|
|
42.33 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Astrid Hillesøy |
2001 |
|
303 |
|
|
|
|
42.84 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Caroline Bjerkaas |
2001 |
|
296 |
|
|
|
|
43.17 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lisen Hill |
2002 |
|
280 |
|
|
|
|
43.99 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
|
261 |
|
|
|
|
45.01 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ella Kristine Werum Johannessen |
2002 |
|
260 |
|
|
|
|
45.12 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Isabelle Asp |
2001 |
|
254 |
|
|
|
|
45.46 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Agnes Olsson |
2002 |
|
246 |
|
|
|
|
45.93 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Paula Wiberg-Jansson |
2001 |
|
244 |
|
|
|
|
46.05 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Henie Torine Hurum Flaata |
2002 |
|
229 |
|
|
|
|
47.07 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anja Kling |
2002 |
|
225 |
|
|
|
|
47.34 |
|
|
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
|
225 |
|
|
|
|
47.34 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jessika Borbos |
2001 |
|
224 |
|
|
|
|
47.42 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Lisa Holberg |
2002 |
|
221 |
|
|
|
|
47.57 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kristin Wilhelmsen |
2001 |
|
197 |
|
|
|
|
49.42 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Maja Wikström |
2002 |
|
166 |
|
|
|
|
52.36 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
154 |
|
|
|
|
53.67 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Alva Honak |
2002 |
|
119 |
|
|
|
|
58.54 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Judith Smids |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Kungshaga hotell |
Klass A - Amanda Persson 37.55 - 2013 - Filipstads SK |
Klass B - Hanna Tinnerholm 35.95 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Agnes Humling 39.40 - 2014 - Sandviken SoHK |
Klass D - Linnéa Englund 39.77 - 2014 - Deje SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Haglöv |
2003 |
|
290 |
|
|
|
|
43.50 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alva Wiker |
2003 |
|
284 |
|
|
|
|
43.81 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saga Boroåker |
2004 |
|
272 |
|
|
|
|
44.44 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tia Sauthon |
2003 |
|
267 |
|
|
|
|
44.70 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erica Segerström |
2004 |
|
259 |
|
|
|
|
45.13 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Estelle Gyoni |
2004 |
|
249 |
|
|
|
|
45.77 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Lindgren |
2004 |
|
246 |
|
|
|
|
45.93 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anja Zetterberg |
2003 |
|
244 |
|
|
|
|
46.04 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amanda Jobs |
2003 |
|
239 |
|
|
|
|
46.35 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amanda Johansson |
2005 |
|
219 |
|
|
|
|
47.73 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Liv Jonsson |
2004 |
|
218 |
|
|
|
|
47.83 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marie Qvigstad Eek |
2003 |
|
217 |
|
|
|
|
47.87 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sina Ingedotter Øyen |
2004 |
|
205 |
|
|
|
|
48.81 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mari Ravio Caspersen |
2003 |
|
198 |
|
|
|
|
49.33 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ida Vinje |
2003 |
|
190 |
|
|
|
|
50.09 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Johanna Engberg |
2003 |
|
189 |
|
|
|
|
50.10 |
|
|
Rättviks simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Mathilde Erve |
2004 |
|
189 |
|
|
|
|
50.14 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Carina Sundt Kvadsheim |
2003 |
|
185 |
|
|
|
|
50.47 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Hedda Mørne Thomassen |
2004 |
|
175 |
|
|
|
|
51.42 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anna Grape |
2004 |
|
155 |
|
|
|
|
53.50 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Eline Søfting Svarstad |
2004 |
|
153 |
|
|
|
|
53.84 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Elise Sveen-Bratvold |
2004 |
|
152 |
|
|
|
|
53.95 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emelie Ekvall |
2003 |
|
149 |
|
|
|
|
54.29 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Cornelia Moberg |
2003 |
|
147 |
|
|
|
|
54.52 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
|
141 |
|
|
|
|
55.25 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Frida Gummås |
2003 |
|
140 |
|
|
|
|
55.44 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Eldri Myrvold Stener |
2005 |
|
139 |
|
|
|
|
55.49 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofia Lind-Dannberg |
2003 |
|
138 |
|
|
|
|
55.72 |
|
|
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Una Martine Haaseth |
2004 |
|
135 |
|
|
|
|
56.08 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ingrid Vie |
2003 |
|
133 |
|
|
|
|
56.41 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Emma Spångberg |
2005 |
|
124 |
|
|
|
|
57.65 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Elena Henze |
2006 |
|
110 |
|
|
|
|
59.96 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Edith Trapp-Östling |
2006 |
|
94 |
|
|
|
|
1:03.13 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Andrine Værlien Hult |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Jönsson |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Sisell |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
18:39 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
18:48 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Pecuna Husbilar |
Klass A - Marcus Åberg 31.46 - 2013 - SK Ägir |
Klass B - Filip Antlöv 33.97 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Nickolai Fredheim 36.23 - 2014 - Elverum S |
Klass D - Elias Persson 38.42 - 2014 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eirik Rugsveen |
1996 |
|
440 |
|
|
|
|
33.18 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Filip Antlöv |
1998 |
|
438 |
|
|
|
|
33.23 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samuel Sved |
1998 |
|
404 |
|
|
|
|
34.14 |
|
|
Avesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Sander |
1998 |
|
329 |
|
|
|
|
36.57 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
David Bransell |
1997 |
|
328 |
|
|
|
|
36.58 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thomas Lundberg |
1998 |
|
206 |
|
|
|
|
42.75 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
147 |
|
|
|
|
47.75 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Pecuna Husbilar |
Klass A - Marcus Åberg 31.46 - 2013 - SK Ägir |
Klass B - Filip Antlöv 33.97 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Nickolai Fredheim 36.23 - 2014 - Elverum S |
Klass D - Elias Persson 38.42 - 2014 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Persson |
1999 |
|
438 |
|
|
|
|
33.24 |
15-16 Åldersgrupp Rekord |
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
David Hambraeus |
1999 |
|
403 |
|
|
|
|
34.16 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eivind Aalstad Laakso |
1999 |
|
401 |
|
|
|
|
34.22 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
|
317 |
|
|
|
|
37.03 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lukas Hill |
1999 |
|
286 |
|
|
|
|
38.32 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
|
237 |
|
|
|
|
40.78 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonatan Risåasen |
2000 |
|
236 |
|
|
|
|
40.84 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roberts Rostoks |
2000 |
|
213 |
|
|
|
|
42.26 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Pecuna Husbilar |
Klass A - Marcus Åberg 31.46 - 2013 - SK Ägir |
Klass B - Filip Antlöv 33.97 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Nickolai Fredheim 36.23 - 2014 - Elverum S |
Klass D - Elias Persson 38.42 - 2014 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Persson |
2002 |
|
335 |
|
|
|
|
36.33 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sander Kristiansen |
2001 |
|
253 |
|
|
|
|
39.88 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Tägtström |
2002 |
|
252 |
|
|
|
|
39.94 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sivert Høgevold |
2001 |
|
232 |
|
|
|
|
41.09 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Renström |
2001 |
|
231 |
|
|
|
|
41.10 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sondre Jakob Bratli |
2001 |
|
221 |
|
|
|
|
41.71 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tim Hansson |
2001 |
|
219 |
|
|
|
|
41.87 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peter Khabarov |
2002 |
|
190 |
|
|
|
|
43.85 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
|
179 |
|
|
|
|
44.74 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ole Tallberg Bjørlykke |
2001 |
|
135 |
|
|
|
|
49.17 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
|
131 |
|
|
|
|
49.67 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Bjørn Kristian Eide |
2001 |
|
126 |
|
|
|
|
50.35 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Johan Werkmästar |
2002 |
|
124 |
|
|
|
|
50.59 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Pecuna Husbilar |
Klass A - Marcus Åberg 31.46 - 2013 - SK Ägir |
Klass B - Filip Antlöv 33.97 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Nickolai Fredheim 36.23 - 2014 - Elverum S |
Klass D - Elias Persson 38.42 - 2014 - SS Mora |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
18:48 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
09:30 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Byrackebo/Tekniktjänst AB |
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS |
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Ander |
1998 |
|
504 |
30.94 |
|
|
|
1:04.07 |
|
|
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elin Svärd |
1998 |
|
500 |
31.14 |
|
|
|
1:04.23 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Nordlund |
1998 |
|
479 |
30.88 |
|
|
|
1:05.19 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
458 |
31.58 |
|
|
|
1:06.14 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
449 |
31.72 |
|
|
|
1:06.60 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
381 |
33.81 |
|
|
|
1:10.32 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Byrackebo/Tekniktjänst AB |
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS |
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Junevik |
2000 |
|
597 |
29.29 |
|
|
|
1:00.58 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Humling |
2000 |
|
478 |
31.67 |
|
|
|
1:05.22 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Budde |
1999 |
|
462 |
31.80 |
|
|
|
1:05.96 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alva Nyqvist |
1999 |
|
432 |
32.84 |
|
|
|
1:07.47 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amalie Foosnaes |
1999 |
|
426 |
32.91 |
|
|
|
1:07.76 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
409 |
33.02 |
|
|
|
1:08.67 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonna Jämte |
2000 |
|
399 |
33.33 |
|
|
|
1:09.28 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
|
367 |
34.22 |
|
|
|
1:11.21 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Madelene Nilsson |
1999 |
|
358 |
33.75 |
|
|
|
1:11.83 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
355 |
34.74 |
|
|
|
1:11.99 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johanne Nyutstumoen |
2000 |
|
354 |
35.01 |
|
|
|
1:12.06 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julia Johnsson |
2000 |
|
330 |
35.67 |
|
|
|
1:13.80 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Hanna Karlsson |
2000 |
|
323 |
34.67 |
|
|
|
1:14.31 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emelie Larsson |
2000 |
|
317 |
36.37 |
|
|
|
1:14.76 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Bente Sagabraaten |
2000 |
|
278 |
37.40 |
|
|
|
1:18.13 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Malin Seberg |
2000 |
|
233 |
40.97 |
|
|
|
1:22.85 |
|
|
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Byrackebo/Tekniktjänst AB |
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS |
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmy Östling |
2001 |
|
511 |
30.96 |
|
|
|
1:03.80 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ylva Hoffart |
2001 |
|
438 |
32.38 |
|
|
|
1:07.15 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karin Syversveen Lie |
2001 |
|
405 |
33.00 |
|
|
|
1:08.89 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hilda Sander |
2002 |
|
404 |
33.67 |
|
|
|
1:08.96 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matylda Koryl |
2002 |
|
404 |
33.18 |
|
|
|
1:09.00 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nora Moen Burmester |
2001 |
|
397 |
33.02 |
|
|
|
1:09.38 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
389 |
33.20 |
|
|
|
1:09.83 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jessika Borbos |
2001 |
|
386 |
33.67 |
|
|
|
1:10.04 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
|
376 |
34.24 |
|
|
|
1:10.66 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nelly Antlöv |
2002 |
|
363 |
34.17 |
|
|
|
1:11.47 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Larsson |
2002 |
|
359 |
35.08 |
|
|
|
1:11.76 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Astrid Hillesøy |
2001 |
|
346 |
35.05 |
|
|
|
1:12.66 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lisen Hill |
2002 |
|
337 |
34.99 |
|
|
|
1:13.29 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Hoppstadius |
2001 |
|
334 |
35.36 |
|
|
|
1:13.50 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
|
311 |
36.41 |
|
|
|
1:15.24 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lisa Holberg |
2002 |
|
305 |
36.50 |
|
|
|
1:15.73 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Paula Wiberg-Jansson |
2001 |
|
287 |
36.16 |
|
|
|
1:17.26 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ella Kristine Werum Johannessen |
2002 |
|
283 |
38.30 |
|
|
|
1:17.62 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rikke Petersen |
2002 |
|
280 |
36.58 |
|
|
|
1:17.97 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Elda Boberg |
2001 |
|
272 |
38.56 |
|
|
|
1:18.71 |
|
|
Rättviks simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maja Wikström |
2002 |
|
271 |
37.37 |
|
|
|
1:18.76 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Maja Jonsson |
2002 |
|
263 |
37.80 |
|
|
|
1:19.52 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nora Lindqvist |
2001 |
|
263 |
36.95 |
|
|
|
1:19.52 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Hedda Rørnes Bakke |
2002 |
|
260 |
37.80 |
|
|
|
1:19.84 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Isabelle Asp |
2001 |
|
253 |
39.11 |
|
|
|
1:20.61 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anja Kling |
2002 |
|
251 |
39.07 |
|
|
|
1:20.76 |
|
|
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Henie Torine Hurum Flaata |
2002 |
|
251 |
39.09 |
|
|
|
1:20.76 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Agnes Olsson |
2002 |
|
233 |
38.43 |
|
|
|
1:22.80 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
213 |
39.51 |
|
|
|
1:25.29 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
|
209 |
40.95 |
|
|
|
1:25.85 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Kristin Wilhelmsen |
2001 |
|
203 |
39.62 |
|
|
|
1:26.70 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Alva Honak |
2002 |
|
194 |
41.49 |
|
|
|
1:28.09 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Amanda Lindow |
2002 |
|
169 |
42.67 |
|
|
|
1:32.20 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Emilie Angel Gotteberg |
2002 |
|
151 |
44.18 |
|
|
|
1:35.63 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alva Wikström |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Judith Smids |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Byrackebo/Tekniktjänst AB |
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS |
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tia Sauthon |
2003 |
|
374 |
33.46 |
|
|
|
1:10.75 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Haglöv |
2003 |
|
315 |
35.28 |
|
|
|
1:14.90 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Jobs |
2003 |
|
294 |
37.16 |
|
|
|
1:16.67 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anja Zetterberg |
2003 |
|
270 |
37.77 |
|
|
|
1:18.91 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Lindgren |
2004 |
|
267 |
37.16 |
|
|
|
1:19.19 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marie Qvigstad Eek |
2003 |
|
265 |
38.79 |
|
|
|
1:19.36 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sina Ingedotter Øyen |
2004 |
|
246 |
39.67 |
|
|
|
1:21.39 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Estelle Gyoni |
2004 |
|
233 |
39.92 |
|
|
|
1:22.78 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Linn Roos |
2003 |
|
224 |
39.69 |
|
|
|
1:23.99 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Erica Segerström |
2004 |
|
222 |
39.32 |
|
|
|
1:24.19 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Grape |
2004 |
|
214 |
40.17 |
|
|
|
1:25.27 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anna Jönsson |
2003 |
|
213 |
39.30 |
|
|
|
1:25.34 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Liv Jonsson |
2004 |
|
212 |
39.64 |
|
|
|
1:25.44 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amanda Johansson |
2005 |
|
209 |
40.24 |
|
|
|
1:25.84 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
|
208 |
40.33 |
|
|
|
1:25.97 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eline Søfting Svarstad |
2004 |
|
203 |
41.62 |
|
|
|
1:26.71 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Elise Sveen-Bratvold |
2004 |
|
196 |
42.29 |
|
|
|
1:27.79 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Saga Boroåker |
2004 |
|
181 |
42.05 |
|
|
|
1:30.13 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ingrid Vie |
2003 |
|
180 |
40.82 |
|
|
|
1:30.34 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emma Mathilde Erve |
2004 |
|
168 |
43.98 |
|
|
|
1:32.35 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emelie Ekvall |
2003 |
|
159 |
43.01 |
|
|
|
1:34.08 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Cornelia Moberg |
2003 |
|
149 |
44.02 |
|
|
|
1:36.13 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ida Vinje |
2003 |
|
139 |
47.65 |
|
|
|
1:38.43 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Andrine Værlien Hult |
2004 |
|
137 |
45.23 |
|
|
|
1:38.85 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sofia Lind-Dannberg |
2003 |
|
133 |
46.71 |
|
|
|
1:39.85 |
|
|
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Una Martine Haaseth |
2004 |
|
130 |
49.32 |
|
|
|
1:40.58 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Eldri Myrvold Stener |
2005 |
|
114 |
48.62 |
|
|
|
1:44.93 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Ingeborg Viken Lohne |
2003 |
|
110 |
50.81 |
|
|
|
1:46.44 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emma Spångberg |
2005 |
|
106 |
49.79 |
|
|
|
1:47.46 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
09:30 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
09:43 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: JA Fjell AS/Mora Orsa VVS |
Klass A - Per Johansson 50.75 - 1986 - Borlänge SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 54.46 - 2009 - Södertörns SS |
Klass C - Joakim Hvalgren 57.19 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
Klass D - Oskar Ericsson 1:07.26 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eirik Rugsveen |
1996 |
|
541 |
26.33 |
|
|
|
55.13 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
David Bransell |
1997 |
|
405 |
28.92 |
|
|
|
1:00.71 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Filip Antlöv |
1998 |
|
397 |
29.49 |
|
|
|
1:01.10 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Victor Peltomaa |
1998 |
|
360 |
30.01 |
|
|
|
1:03.16 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Samuel Sved |
1998 |
|
358 |
30.21 |
|
|
|
1:03.26 |
|
|
Avesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Per Höijer |
1998 |
|
355 |
30.13 |
|
|
|
1:03.46 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
328 |
30.50 |
|
|
|
1:05.12 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thomas Lundberg |
1998 |
|
315 |
31.30 |
|
|
|
1:06.01 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: JA Fjell AS/Mora Orsa VVS |
Klass A - Per Johansson 50.75 - 1986 - Borlänge SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 54.46 - 2009 - Södertörns SS |
Klass C - Joakim Hvalgren 57.19 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
Klass D - Oskar Ericsson 1:07.26 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Persson |
1999 |
|
480 |
27.48 |
|
|
|
57.37 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lukas Hill |
1999 |
|
424 |
28.37 |
|
|
|
59.79 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eivind Aalstad Laakso |
1999 |
|
398 |
29.50 |
|
|
|
1:01.06 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Waller-Kaustinen |
2000 |
|
364 |
30.14 |
|
|
|
1:02.89 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
|
360 |
30.90 |
|
|
|
1:03.13 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
|
344 |
31.72 |
|
|
|
1:04.09 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonatan Risåasen |
2000 |
|
306 |
31.23 |
|
|
|
1:06.66 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roberts Rostoks |
2000 |
|
281 |
32.85 |
|
|
|
1:08.57 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
David Hambraeus |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: JA Fjell AS/Mora Orsa VVS |
Klass A - Per Johansson 50.75 - 1986 - Borlänge SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 54.46 - 2009 - Södertörns SS |
Klass C - Joakim Hvalgren 57.19 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
Klass D - Oskar Ericsson 1:07.26 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Renström |
2001 |
|
340 |
30.56 |
|
|
|
1:04.38 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sander Kristiansen |
2001 |
|
333 |
31.04 |
|
|
|
1:04.82 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tim Hansson |
2001 |
|
304 |
32.42 |
|
|
|
1:06.83 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sondre Jakob Bratli |
2001 |
|
297 |
32.26 |
|
|
|
1:07.32 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sivert Høgevold |
2001 |
|
294 |
32.91 |
|
|
|
1:07.54 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Persson |
2002 |
|
271 |
32.54 |
|
|
|
1:09.39 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Halsey |
2001 |
|
266 |
32.97 |
|
|
|
1:09.80 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
|
239 |
34.65 |
|
|
|
1:12.34 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Peter Khabarov |
2002 |
|
228 |
35.12 |
|
|
|
1:13.53 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johan Werkmästar |
2002 |
|
206 |
35.71 |
|
|
|
1:16.04 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Bjørn Kristian Eide |
2001 |
|
170 |
39.35 |
|
|
|
1:21.06 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ole Tallberg Bjørlykke |
2001 |
|
131 |
41.97 |
|
|
|
1:28.31 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
|
115 |
42.65 |
|
|
|
1:32.19 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marcus Tägtström |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: JA Fjell AS/Mora Orsa VVS |
Klass A - Per Johansson 50.75 - 1986 - Borlänge SS |
Klass B - Joakim Hvalgren 54.46 - 2009 - Södertörns SS |
Klass C - Joakim Hvalgren 57.19 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
Klass D - Oskar Ericsson 1:07.26 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Milian Hestad Solberg |
2003 |
|
349 |
31.03 |
|
|
|
1:03.78 |
0-12 Åldersgrupp Rekord |
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malte Svärd |
2003 |
|
219 |
35.57 |
|
|
|
1:14.54 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Ruijs |
2004 |
|
208 |
36.75 |
|
|
|
1:15.82 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eric Persson |
2004 |
|
168 |
37.34 |
|
|
|
1:21.35 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Humling |
2005 |
|
140 |
41.59 |
|
|
|
1:26.42 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oliwer Möller Andersén |
2004 |
|
138 |
40.48 |
|
|
|
1:26.87 |
|
|
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
09:43 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
10:35 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Mattssons Bygg & Järn |
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS |
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS |
Klass D - Julia Ewerbring 1:26.30 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Svärd |
1998 |
|
446 |
38.72 |
|
|
|
1:21.60 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Ander |
1998 |
|
363 |
40.47 |
|
|
|
1:27.39 |
|
|
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Moa Pettersson |
1997 |
|
291 |
43.94 |
|
|
|
1:34.03 |
|
|
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Køhl Berg |
1997 |
|
274 |
44.46 |
|
|
|
1:35.93 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Mattssons Bygg & Järn |
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS |
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS |
Klass D - Julia Ewerbring 1:26.30 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Budde |
1999 |
|
426 |
38.86 |
|
|
|
1:22.83 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Amalie Foosnaes |
1999 |
|
419 |
38.92 |
|
|
|
1:23.30 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Agnes Humling |
2000 |
|
416 |
39.38 |
|
|
|
1:23.50 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
387 |
40.67 |
|
|
|
1:25.50 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
|
374 |
40.96 |
|
|
|
1:26.50 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emelie Larsson |
2000 |
|
345 |
42.80 |
|
|
|
1:28.84 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sandra Jobs |
2000 |
|
309 |
43.13 |
|
|
|
1:32.20 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonna Jämte |
2000 |
|
302 |
43.68 |
|
|
|
1:32.87 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hanna Karlsson |
2000 |
|
294 |
44.27 |
|
|
|
1:33.72 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Johnsson |
2000 |
|
275 |
44.14 |
|
|
|
1:35.82 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alva Nyqvist |
1999 |
|
242 |
46.42 |
|
|
|
1:40.00 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Bente Sagabraaten |
2000 |
|
218 |
49.93 |
|
|
|
1:43.58 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Johanne Nyutstumoen |
2000 |
|
216 |
48.83 |
|
|
|
1:43.80 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Malou Sjöberg |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mattssons Bygg & Järn |
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS |
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS |
Klass D - Julia Ewerbring 1:26.30 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karin Syversveen Lie |
2001 |
|
391 |
40.86 |
|
|
|
1:25.24 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hilda Sander |
2002 |
|
365 |
41.05 |
|
|
|
1:27.25 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nelly Antlöv |
2002 |
|
363 |
41.06 |
|
|
|
1:27.36 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emmy Östling |
2001 |
|
361 |
41.97 |
|
|
|
1:27.52 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
|
336 |
41.66 |
|
|
|
1:29.67 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ylva Hoffart |
2001 |
|
326 |
43.37 |
|
|
|
1:30.57 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Hoppstadius |
2001 |
|
325 |
42.62 |
|
|
|
1:30.65 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matylda Koryl |
2002 |
|
315 |
43.72 |
|
|
|
1:31.58 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Astrid Hillesøy |
2001 |
|
309 |
43.92 |
|
|
|
1:32.16 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Caroline Bjerkaas |
2001 |
|
304 |
44.36 |
|
|
|
1:32.67 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
|
266 |
45.63 |
|
|
|
1:36.95 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Agnes Olsson |
2002 |
|
260 |
45.73 |
|
|
|
1:37.68 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ella Kristine Werum Johannessen |
2002 |
|
247 |
47.46 |
|
|
|
1:39.34 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Henie Torine Hurum Flaata |
2002 |
|
247 |
46.49 |
|
|
|
1:39.36 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Isabelle Asp |
2001 |
|
241 |
47.96 |
|
|
|
1:40.18 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rikke Petersen |
2002 |
|
223 |
48.84 |
|
|
|
1:42.80 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nora Lindqvist |
2001 |
|
206 |
48.77 |
|
|
|
1:45.48 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maja Wikström |
2002 |
|
181 |
52.18 |
|
|
|
1:50.09 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kristin Wilhelmsen |
2001 |
|
176 |
51.91 |
|
|
|
1:51.16 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mattssons Bygg & Järn |
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS |
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS |
Klass D - Julia Ewerbring 1:26.30 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Boroåker |
2004 |
|
283 |
44.31 |
|
|
|
1:34.93 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alva Wiker |
2003 |
|
281 |
44.97 |
|
|
|
1:35.19 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tia Sauthon |
2003 |
|
269 |
45.31 |
|
|
|
1:36.59 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julia Lindgren |
2004 |
|
257 |
47.38 |
|
|
|
1:38.06 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Estelle Gyoni |
2004 |
|
254 |
47.59 |
|
|
|
1:38.39 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amanda Jobs |
2003 |
|
248 |
48.04 |
|
|
|
1:39.22 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Erica Segerström |
2004 |
|
241 |
47.66 |
|
|
|
1:40.11 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amanda Johansson |
2005 |
|
226 |
48.01 |
|
|
|
1:42.26 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marie Qvigstad Eek |
2003 |
|
209 |
49.73 |
|
|
|
1:45.01 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Liv Jonsson |
2004 |
|
207 |
50.34 |
|
|
|
1:45.40 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sina Ingedotter Øyen |
2004 |
|
204 |
50.36 |
|
|
|
1:45.78 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Mathilde Erve |
2004 |
|
202 |
51.27 |
|
|
|
1:46.21 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Vinje |
2003 |
|
196 |
50.86 |
|
|
|
1:47.18 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hedda Mørne Thomassen |
2004 |
|
195 |
51.17 |
|
|
|
1:47.36 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mari Ravio Caspersen |
2003 |
|
190 |
52.56 |
|
|
|
1:48.38 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Carina Sundt Kvadsheim |
2003 |
|
187 |
51.55 |
|
|
|
1:48.87 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Jönsson |
2003 |
|
180 |
52.20 |
|
|
|
1:50.43 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emelie Ekvall |
2003 |
|
154 |
54.17 |
|
|
|
1:56.17 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
|
150 |
55.02 |
|
|
|
1:57.19 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Cornelia Moberg |
2003 |
|
148 |
55.31 |
|
|
|
1:57.75 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anna Grape |
2004 |
|
140 |
55.99 |
|
|
|
1:59.96 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofia Lind-Dannberg |
2003 |
|
128 |
58.02 |
|
|
|
2:03.69 |
|
|
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Andrine Værlien Hult |
2004 |
|
126 |
59.54 |
|
|
|
2:04.34 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Una Martine Haaseth |
2004 |
|
125 |
58.06 |
|
|
|
2:04.42 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emma Spångberg |
2005 |
|
116 |
59.77 |
|
|
|
2:07.76 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Anna Sisell |
2003 |
|
108 |
56.38 |
|
|
|
2:10.68 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anja Zetterberg |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lisa Mörth |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Louise Haglöv |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
10:35 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
10:47 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Structor/Görans motor |
Klass A - Erik Samuelsson 1:07.11 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Mitchell Hägglund 1:08.78 - 2002 - SPIF |
Klass C - Mitchell Hägglund 1:10.94 - 2000 - SPIF |
Klass D - Elias Persson 1:24.36 - 2014 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Antlöv |
1998 |
|
453 |
34.46 |
|
|
|
1:12.37 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eirik Rugsveen |
1996 |
|
414 |
34.34 |
|
|
|
1:14.59 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samuel Sved |
1998 |
|
343 |
38.56 |
|
|
|
1:19.38 |
|
|
Avesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Sander |
1998 |
|
286 |
38.92 |
|
|
|
1:24.34 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Per Höijer |
1998 |
|
260 |
40.38 |
|
|
|
1:27.04 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thomas Lundberg |
1998 |
|
159 |
47.16 |
|
|
|
1:42.57 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
138 |
49.64 |
|
|
|
1:47.40 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Structor/Görans motor |
Klass A - Erik Samuelsson 1:07.11 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Mitchell Hägglund 1:08.78 - 2002 - SPIF |
Klass C - Mitchell Hägglund 1:10.94 - 2000 - SPIF |
Klass D - Elias Persson 1:24.36 - 2014 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eivind Aalstad Laakso |
1999 |
|
405 |
35.28 |
|
|
|
1:15.12 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Edvin Persson |
1999 |
|
392 |
34.99 |
|
|
|
1:15.95 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
|
379 |
36.80 |
|
|
|
1:16.78 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
|
259 |
42.40 |
|
|
|
1:27.18 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
David Hambraeus |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Structor/Görans motor |
Klass A - Erik Samuelsson 1:07.11 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Mitchell Hägglund 1:08.78 - 2002 - SPIF |
Klass C - Mitchell Hägglund 1:10.94 - 2000 - SPIF |
Klass D - Elias Persson 1:24.36 - 2014 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Persson |
2002 |
|
330 |
38.30 |
|
|
|
1:20.41 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sondre Jakob Bratli |
2001 |
|
258 |
41.73 |
|
|
|
1:27.25 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Renström |
2001 |
|
255 |
41.98 |
|
|
|
1:27.62 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sander Kristiansen |
2001 |
|
248 |
41.74 |
|
|
|
1:28.42 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tim Hansson |
2001 |
|
230 |
43.05 |
|
|
|
1:30.70 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sivert Høgevold |
2001 |
|
230 |
43.49 |
|
|
|
1:30.74 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peter Khabarov |
2002 |
|
216 |
44.11 |
|
|
|
1:32.57 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
|
198 |
45.53 |
|
|
|
1:35.28 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Andreas Halsey |
2001 |
|
198 |
44.31 |
|
|
|
1:35.31 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Bjørn Kristian Eide |
2001 |
|
140 |
52.16 |
|
|
|
1:46.85 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ole Tallberg Bjørlykke |
2001 |
|
138 |
49.88 |
|
|
|
1:47.42 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marcus Tägtström |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Structor/Görans motor |
Klass A - Erik Samuelsson 1:07.11 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Mitchell Hägglund 1:08.78 - 2002 - SPIF |
Klass C - Mitchell Hägglund 1:10.94 - 2000 - SPIF |
Klass D - Elias Persson 1:24.36 - 2014 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Ruijs |
2004 |
|
219 |
44.44 |
|
|
|
1:32.17 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Westman |
2003 |
|
146 |
50.50 |
|
|
|
1:45.54 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Humling |
2005 |
|
106 |
56.12 |
|
|
|
1:57.47 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eric Persson |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
10:47 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
11:09 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Akademibokhandeln Mora |
Klass A - Amanda Persson 33.51 - 2013 - Filipstads SK |
Klass B - Elin Svärd 32.62 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Sara Junevik 34.95 - 2013 - Leksands SF |
Klass D - Emmy Östling 37.95 - 2013 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Nordlund |
1998 |
|
451 |
|
|
|
|
33.49 |
17-999 Åldersgrupp Rekord |
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elin Svärd |
1998 |
|
413 |
|
|
|
|
34.50 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
384 |
|
|
|
|
35.35 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Ander |
1998 |
|
363 |
|
|
|
|
36.00 |
|
|
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
349 |
|
|
|
|
36.48 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Moa Pettersson |
1997 |
|
265 |
|
|
|
|
39.98 |
|
|
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
255 |
|
|
|
|
40.49 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Køhl Berg |
1997 |
|
253 |
|
|
|
|
40.59 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Akademibokhandeln Mora |
Klass A - Amanda Persson 33.51 - 2013 - Filipstads SK |
Klass B - Elin Svärd 32.62 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Sara Junevik 34.95 - 2013 - Leksands SF |
Klass D - Emmy Östling 37.95 - 2013 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Junevik |
2000 |
|
547 |
|
|
|
|
31.42 |
15-16 Åldersgrupp Rekord |
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Humling |
2000 |
|
379 |
|
|
|
|
35.49 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alva Nyqvist |
1999 |
|
344 |
|
|
|
|
36.66 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sandra Jobs |
2000 |
|
335 |
|
|
|
|
36.98 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Budde |
1999 |
|
333 |
|
|
|
|
37.05 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
333 |
|
|
|
|
37.07 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elin Sisell |
2000 |
|
301 |
|
|
|
|
38.34 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Madelene Nilsson |
1999 |
|
294 |
|
|
|
|
38.64 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
|
286 |
|
|
|
|
39.00 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Johnsson |
2000 |
|
263 |
|
|
|
|
40.09 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johanne Nyutstumoen |
2000 |
|
259 |
|
|
|
|
40.30 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hanna Karlsson |
2000 |
|
252 |
|
|
|
|
40.68 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Bente Sagabraaten |
2000 |
|
247 |
|
|
|
|
40.94 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Malin Seberg |
2000 |
|
185 |
|
|
|
|
45.04 |
|
|
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Akademibokhandeln Mora |
Klass A - Amanda Persson 33.51 - 2013 - Filipstads SK |
Klass B - Elin Svärd 32.62 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Sara Junevik 34.95 - 2013 - Leksands SF |
Klass D - Emmy Östling 37.95 - 2013 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmy Östling |
2001 |
|
435 |
|
|
|
|
33.91 |
13-14 Åldersgrupp Rekord |
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jessika Borbos |
2001 |
|
397 |
|
|
|
|
34.96 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
|
371 |
|
|
|
|
35.76 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ylva Hoffart |
2001 |
|
368 |
|
|
|
|
35.85 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alva Wikström |
2002 |
|
353 |
|
|
|
|
36.33 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matylda Koryl |
2002 |
|
343 |
|
|
|
|
36.69 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lisen Hill |
2002 |
|
335 |
|
|
|
|
36.99 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nora Moen Burmester |
2001 |
|
332 |
|
|
|
|
37.08 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Caroline Bjerkaas |
2001 |
|
331 |
|
|
|
|
37.12 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
316 |
|
|
|
|
37.71 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lisa Holberg |
2002 |
|
285 |
|
|
|
|
39.03 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Paula Wiberg-Jansson |
2001 |
|
283 |
|
|
|
|
39.11 |
|
|
Nyköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rikke Petersen |
2002 |
|
279 |
|
|
|
|
39.30 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Larsson |
2002 |
|
278 |
|
|
|
|
39.36 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
|
269 |
|
|
|
|
39.78 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Maja Wikström |
2002 |
|
231 |
|
|
|
|
41.84 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hedda Rørnes Bakke |
2002 |
|
226 |
|
|
|
|
42.17 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maja Jonsson |
2002 |
|
215 |
|
|
|
|
42.88 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Isabelle Asp |
2001 |
|
211 |
|
|
|
|
43.11 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
206 |
|
|
|
|
43.51 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Henie Torine Hurum Flaata |
2002 |
|
202 |
|
|
|
|
43.78 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anja Kling |
2002 |
|
188 |
|
|
|
|
44.79 |
|
|
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Agnes Olsson |
2002 |
|
181 |
|
|
|
|
45.43 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emilie Angel Gotteberg |
2002 |
|
143 |
|
|
|
|
49.06 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Kristine Werum Johannessen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hilda Sander |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Akademibokhandeln Mora |
Klass A - Amanda Persson 33.51 - 2013 - Filipstads SK |
Klass B - Elin Svärd 32.62 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Sara Junevik 34.95 - 2013 - Leksands SF |
Klass D - Emmy Östling 37.95 - 2013 - SS Mora |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tia Sauthon |
2003 |
|
300 |
|
|
|
|
38.36 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alva Wiker |
2003 |
|
257 |
|
|
|
|
40.38 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Jobs |
2003 |
|
234 |
|
|
|
|
41.66 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Erica Segerström |
2004 |
|
228 |
|
|
|
|
42.03 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Lindgren |
2004 |
|
224 |
|
|
|
|
42.27 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anja Zetterberg |
2003 |
|
221 |
|
|
|
|
42.47 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ingrid Vie |
2003 |
|
207 |
|
|
|
|
43.40 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lisa Mörth |
2004 |
|
203 |
|
|
|
|
43.67 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marie Qvigstad Eek |
2003 |
|
196 |
|
|
|
|
44.18 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amanda Johansson |
2005 |
|
193 |
|
|
|
|
44.47 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Grape |
2004 |
|
191 |
|
|
|
|
44.56 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Linn Roos |
2003 |
|
184 |
|
|
|
|
45.11 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Carina Sundt Kvadsheim |
2003 |
|
184 |
|
|
|
|
45.16 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sina Ingedotter Øyen |
2004 |
|
184 |
|
|
|
|
45.17 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Saga Boroåker |
2004 |
|
183 |
|
|
|
|
45.22 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Estelle Gyoni |
2004 |
|
177 |
|
|
|
|
45.76 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Jönsson |
2003 |
|
177 |
|
|
|
|
45.77 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Liv Jonsson |
2004 |
|
175 |
|
|
|
|
45.91 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Elise Sveen-Bratvold |
2004 |
|
174 |
|
|
|
|
46.01 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emma Mathilde Erve |
2004 |
|
152 |
|
|
|
|
48.11 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emelie Ekvall |
2003 |
|
150 |
|
|
|
|
48.33 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mari Ravio Caspersen |
2003 |
|
140 |
|
|
|
|
49.48 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
|
131 |
|
|
|
|
50.52 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Ingeborg Viken Lohne |
2003 |
|
124 |
|
|
|
|
51.50 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emma Spångberg |
2005 |
|
119 |
|
|
|
|
52.16 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Hedda Mørne Thomassen |
2004 |
|
115 |
|
|
|
|
52.76 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Eldri Myrvold Stener |
2005 |
|
106 |
|
|
|
|
54.20 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anna Sisell |
2003 |
|
98 |
|
|
|
|
55.61 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Una Martine Haaseth |
2004 |
|
93 |
|
|
|
|
56.66 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Andrine Værlien Hult |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Cornelia Moberg |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Härjedalens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Edith Trapp-Östling |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elena Henze |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eline Søfting Svarstad |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofia Lind-Dannberg |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
11:09 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
11:16 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Klass A - Niklas Block 29.79 - 2013 - SK Ägir |
Klass B - Edvin Persson 31.46 - 2014 - SS Mora |
Klass C - Lukas Hill 32.52 - 2013 - SS Mora |
Klass D - Love Starrin 37.64 - 2013 - Sundsvalls SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eirik Rugsveen |
1996 |
|
434 |
|
|
|
|
29.86 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Filip Antlöv |
1998 |
|
378 |
|
|
|
|
31.26 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Victor Peltomaa |
1998 |
|
320 |
|
|
|
|
33.03 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thomas Lundberg |
1998 |
|
259 |
|
|
|
|
35.47 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Gustav Sander |
1998 |
|
237 |
|
|
|
|
36.53 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samuel Sved |
1998 |
|
229 |
|
|
|
|
36.91 |
|
|
Avesta Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
220 |
|
|
|
|
37.43 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Klass A - Niklas Block 29.79 - 2013 - SK Ägir |
Klass B - Edvin Persson 31.46 - 2014 - SS Mora |
Klass C - Lukas Hill 32.52 - 2013 - SS Mora |
Klass D - Love Starrin 37.64 - 2013 - Sundsvalls SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Persson |
1999 |
|
419 |
|
|
|
|
30.20 |
15-16 Åldersgrupp Rekord |
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lukas Hill |
1999 |
|
395 |
|
|
|
|
30.81 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eivind Aalstad Laakso |
1999 |
|
295 |
|
|
|
|
33.96 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roberts Rostoks |
2000 |
|
265 |
|
|
|
|
35.19 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
|
250 |
|
|
|
|
35.87 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonatan Risåasen |
2000 |
|
229 |
|
|
|
|
36.93 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
David Hambraeus |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Klass A - Niklas Block 29.79 - 2013 - SK Ägir |
Klass B - Edvin Persson 31.46 - 2014 - SS Mora |
Klass C - Lukas Hill 32.52 - 2013 - SS Mora |
Klass D - Love Starrin 37.64 - 2013 - Sundsvalls SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Renström |
2001 |
|
255 |
|
|
|
|
35.63 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Persson |
2002 |
|
242 |
|
|
|
|
36.26 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sander Kristiansen |
2001 |
|
225 |
|
|
|
|
37.16 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sondre Jakob Bratli |
2001 |
|
206 |
|
|
|
|
38.28 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tim Hansson |
2001 |
|
200 |
|
|
|
|
38.65 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
|
161 |
|
|
|
|
41.56 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johan Werkmästar |
2002 |
|
159 |
|
|
|
|
41.72 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peter Khabarov |
2002 |
|
154 |
|
|
|
|
42.11 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
|
111 |
|
|
|
|
46.93 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Bjørn Kristian Eide |
2001 |
|
109 |
|
|
|
|
47.28 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Klass A - Niklas Block 29.79 - 2013 - SK Ägir |
Klass B - Edvin Persson 31.46 - 2014 - SS Mora |
Klass C - Lukas Hill 32.52 - 2013 - SS Mora |
Klass D - Love Starrin 37.64 - 2013 - Sundsvalls SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Milian Hestad Solberg |
2003 |
|
341 |
|
|
|
|
32.34 |
0-12 Åldersgrupp Rekord |
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malte Svärd |
2003 |
|
204 |
|
|
|
|
38.39 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eric Persson |
2004 |
|
144 |
|
|
|
|
43.04 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lucas Humling |
2005 |
|
116 |
|
|
|
|
46.32 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniel Ruijs |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gustav Westman |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
11:16 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
15:00 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Medley Damer, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Klass A - Therese Mattsson 2:25.77 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Louise Mikiasson 2:21.81 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Sofie Mikiasson 2:31.00 - 1998 - Södertörn SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Nordlund |
1998 |
|
457 |
34.80 |
1:14.79 |
2:03.03 |
|
2:39.83 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofia Ander |
1998 |
|
444 |
36.64 |
1:17.39 |
2:04.66 |
|
2:41.46 |
|
|
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
381 |
37.33 |
1:19.41 |
2:11.44 |
|
2:49.92 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Moa Pettersson |
1997 |
|
305 |
40.71 |
1:27.47 |
2:20.78 |
|
3:02.97 |
|
|
Sim 77 Hofors |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
252 |
41.40 |
1:31.18 |
2:31.01 |
|
3:14.80 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elin Svärd |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Klass A - Therese Mattsson 2:25.77 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Louise Mikiasson 2:21.81 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Sofie Mikiasson 2:31.00 - 1998 - Södertörn SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Junevik |
2000 |
|
501 |
31.00 |
1:12.38 |
1:57.87 |
|
2:35.08 |
|
|
Leksands Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnes Humling |
2000 |
|
427 |
36.92 |
1:19.67 |
2:06.71 |
|
2:43.57 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Budde |
1999 |
|
403 |
36.47 |
1:20.79 |
2:07.91 |
|
2:46.67 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alva Nyqvist |
1999 |
|
390 |
38.04 |
1:20.67 |
2:11.66 |
|
2:48.60 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
373 |
39.16 |
1:24.33 |
2:10.63 |
|
2:51.07 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonna Jämte |
2000 |
|
363 |
36.89 |
1:23.39 |
2:13.68 |
|
2:52.57 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
|
338 |
41.73 |
1:29.48 |
2:16.51 |
|
2:56.84 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
315 |
40.63 |
1:26.94 |
2:20.06 |
|
3:00.96 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emelie Larsson |
2000 |
|
310 |
43.92 |
1:35.16 |
2:21.78 |
|
3:02.01 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johanne Nyutstumoen |
2000 |
|
294 |
41.52 |
1:28.07 |
2:25.10 |
|
3:05.20 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hanna Karlsson |
2000 |
|
292 |
40.97 |
1:30.58 |
2:23.79 |
|
3:05.69 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Bente Sagabraaten |
2000 |
|
247 |
46.55 |
1:35.17 |
2:33.22 |
|
3:16.10 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mora Chinahouse |
Klass A - Therese Mattsson 2:25.77 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Louise Mikiasson 2:21.81 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Sofie Mikiasson 2:31.00 - 1998 - Södertörn SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emmy Östling |
2001 |
|
472 |
34.97 |
1:14.97 |
2:03.01 |
|
2:38.18 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karin Syversveen Lie |
2001 |
|
431 |
35.81 |
1:17.52 |
2:04.87 |
|
2:43.05 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matylda Koryl |
2002 |
|
404 |
36.33 |
1:19.31 |
2:09.05 |
|
2:46.63 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ylva Hoffart |
2001 |
|
395 |
36.51 |
1:18.90 |
2:08.86 |
|
2:47.77 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hilda Sander |
2002 |
|
394 |
36.53 |
1:21.57 |
2:10.87 |
|
2:48.05 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Caroline Bjerkaas |
2001 |
|
393 |
37.80 |
1:20.14 |
2:09.98 |
|
2:48.13 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
383 |
35.24 |
1:18.42 |
2:08.69 |
|
2:49.62 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lisen Hill |
2002 |
|
350 |
40.26 |
1:22.25 |
2:14.13 |
|
2:54.66 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Larsson |
2002 |
|
346 |
37.81 |
1:23.62 |
2:16.53 |
|
2:55.47 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nelly Antlöv |
2002 |
|
344 |
39.86 |
1:26.97 |
2:15.98 |
|
2:55.81 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
|
340 |
38.54 |
1:23.21 |
2:15.55 |
|
2:56.46 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nora Moen Burmester |
2001 |
|
336 |
38.47 |
1:23.86 |
2:17.46 |
|
2:57.14 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
|
277 |
41.51 |
1:29.81 |
2:25.41 |
|
3:08.94 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lisa Holberg |
2002 |
|
268 |
45.06 |
1:33.90 |
2:29.69 |
|
3:11.06 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ella Kristine Werum Johannessen |
2002 |
|
265 |
46.08 |
1:36.81 |
2:31.42 |
|
3:11.74 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Isabelle Asp |
2001 |
|
263 |
42.83 |
1:35.07 |
2:29.38 |
|
3:12.12 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hedda Rørnes Bakke |
2002 |
|
263 |
40.31 |
1:30.38 |
2:27.29 |
|
3:12.21 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Rikke Petersen |
2002 |
|
260 |
44.86 |
1:33.56 |
2:29.45 |
|
3:12.83 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Agnes Olsson |
2002 |
|
252 |
40.37 |
1:33.15 |
2:28.00 |
|
3:14.82 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nora Lindqvist |
2001 |
|
245 |
42.03 |
1:32.58 |
2:31.09 |
|
3:16.76 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
|
237 |
46.07 |
1:40.36 |
2:31.92 |
|
3:18.84 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Maja Wikström |
2002 |
|
234 |
46.74 |
1:36.25 |
2:38.22 |
|
3:19.88 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Henie Torine Hurum Flaata |
2002 |
|
208 |
47.37 |
1:43.11 |
2:39.99 |
|
3:27.78 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jessika Borbos |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alva Wikström |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Hoppstadius |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kristin Wilhelmsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
15:00 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
15:18 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: JA Fjell AS/Jale åkeri |
Klass A - Erik Samuelsson 2:10.07 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 2:14.51 - 2001 - SPIF |
Klass C - Joakim Hvalgren 2:23.59 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eirik Rugsveen |
1996 |
|
487 |
29.64 |
1:04.52 |
1:45.81 |
|
2:19.32 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Filip Antlöv |
1998 |
|
465 |
30.21 |
1:07.94 |
1:48.51 |
|
2:21.42 |
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Victor Peltomaa |
1998 |
|
368 |
31.74 |
1:12.85 |
1:58.34 |
|
2:32.86 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
David Bransell |
1997 |
|
337 |
33.36 |
1:18.98 |
2:02.84 |
|
2:37.47 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thomas Lundberg |
1998 |
|
301 |
35.81 |
1:15.73 |
2:09.04 |
|
2:43.51 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Per Höijer |
1998 |
|
292 |
33.53 |
1:20.81 |
2:07.95 |
|
2:45.17 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Gustav Sander |
1998 |
|
265 |
34.06 |
1:22.49 |
2:10.79 |
|
2:50.59 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
212 |
36.01 |
1:19.06 |
2:25.59 |
|
3:03.65 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: JA Fjell AS/Jale åkeri |
Klass A - Erik Samuelsson 2:10.07 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 2:14.51 - 2001 - SPIF |
Klass C - Joakim Hvalgren 2:23.59 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edvin Persson |
1999 |
|
402 |
29.75 |
1:08.86 |
1:51.94 |
|
2:28.45 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eivind Aalstad Laakso |
1999 |
|
391 |
33.01 |
1:11.51 |
1:53.59 |
|
2:29.92 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Hill |
1999 |
|
371 |
31.77 |
1:11.10 |
1:57.53 |
|
2:32.44 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
|
358 |
33.75 |
1:14.80 |
1:58.99 |
|
2:34.32 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
|
313 |
40.97 |
1:20.78 |
2:07.31 |
|
2:41.39 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonatan Risåasen |
2000 |
|
291 |
37.46 |
1:19.91 |
2:08.05 |
|
2:45.32 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roberts Rostoks |
2000 |
|
262 |
39.27 |
1:21.13 |
2:12.44 |
|
2:51.15 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: JA Fjell AS/Jale åkeri |
Klass A - Erik Samuelsson 2:10.07 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Pontus Renholm 2:14.51 - 2001 - SPIF |
Klass C - Joakim Hvalgren 2:23.59 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sondre Jakob Bratli |
2001 |
|
297 |
36.49 |
1:18.82 |
2:07.05 |
|
2:44.22 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathias Renström |
2001 |
|
295 |
33.33 |
1:17.00 |
2:07.31 |
|
2:44.58 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tim Hansson |
2001 |
|
294 |
34.69 |
1:18.46 |
2:08.45 |
|
2:44.85 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Persson |
2002 |
|
277 |
35.12 |
1:20.91 |
2:06.84 |
|
2:48.08 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sivert Høgevold |
2001 |
|
269 |
40.38 |
1:24.34 |
2:13.10 |
|
2:49.76 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Halsey |
2001 |
|
214 |
40.17 |
1:26.82 |
2:22.88 |
|
3:03.13 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johan Werkmästar |
2002 |
|
204 |
41.46 |
1:25.02 |
2:23.64 |
|
3:06.18 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martin Aalstad Laakso |
2001 |
|
203 |
42.97 |
1:32.20 |
2:27.94 |
|
3:06.46 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Peter Khabarov |
2002 |
|
189 |
48.53 |
1:36.41 |
2:28.90 |
|
3:10.79 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Bjørn Kristian Eide |
2001 |
|
146 |
47.69 |
1:43.24 |
2:42.21 |
|
3:28.06 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
|
118 |
53.27 |
1:53.05 |
2:51.54 |
|
3:42.89 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sander Kristiansen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ole Tallberg Bjørlykke |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
15:18 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
15:33 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Sparrs import & export |
Klass D - Pauline Korssell 1:16.85 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tia Sauthon |
2003 |
|
372 |
36.39 |
|
|
|
1:19.87 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Haglöv |
2003 |
|
296 |
40.65 |
|
|
|
1:26.11 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Jobs |
2003 |
|
280 |
41.65 |
|
|
|
1:27.73 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alva Wiker |
2003 |
|
269 |
40.42 |
|
|
|
1:28.89 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Lindgren |
2004 |
|
268 |
42.11 |
|
|
|
1:29.08 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erica Segerström |
2004 |
|
265 |
42.29 |
|
|
|
1:29.36 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anja Zetterberg |
2003 |
|
257 |
42.72 |
|
|
|
1:30.28 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Estelle Gyoni |
2004 |
|
241 |
44.91 |
|
|
|
1:32.23 |
|
|
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marie Qvigstad Eek |
2003 |
|
238 |
43.24 |
|
|
|
1:32.67 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amanda Johansson |
2005 |
|
228 |
42.64 |
|
|
|
1:33.96 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Liv Jonsson |
2004 |
|
217 |
46.84 |
|
|
|
1:35.55 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sina Ingedotter Øyen |
2004 |
|
212 |
46.97 |
|
|
|
1:36.25 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elise Sveen-Bratvold |
2004 |
|
211 |
45.73 |
|
|
|
1:36.45 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Jönsson |
2003 |
|
203 |
45.43 |
|
|
|
1:37.67 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lisa Mörth |
2004 |
|
198 |
45.06 |
|
|
|
1:38.55 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Saga Boroåker |
2004 |
|
195 |
50.44 |
|
|
|
1:38.95 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Eline Søfting Svarstad |
2004 |
|
195 |
46.17 |
|
|
|
1:39.00 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Carina Sundt Kvadsheim |
2003 |
|
194 |
46.58 |
|
|
|
1:39.20 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anna Grape |
2004 |
|
185 |
47.89 |
|
|
|
1:40.73 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ingrid Vie |
2003 |
|
183 |
46.86 |
|
|
|
1:41.03 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Cornelia Moberg |
2003 |
|
174 |
48.66 |
|
|
|
1:42.85 |
|
|
Härjedalens Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma Mathilde Erve |
2004 |
|
173 |
49.53 |
|
|
|
1:43.07 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
|
155 |
51.13 |
|
|
|
1:46.94 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Hedda Mørne Thomassen |
2004 |
|
140 |
50.83 |
|
|
|
1:50.38 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emelie Ekvall |
2003 |
|
138 |
53.68 |
|
|
|
1:51.12 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mari Ravio Caspersen |
2003 |
|
136 |
56.26 |
|
|
|
1:51.64 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Una Martine Haaseth |
2004 |
|
130 |
58.48 |
|
|
|
1:53.31 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Eldri Myrvold Stener |
2005 |
|
122 |
58.48 |
|
|
|
1:55.53 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ingeborg Viken Lohne |
2003 |
|
120 |
52.95 |
|
|
|
1:56.37 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Emma Spångberg |
2005 |
|
108 |
1:01.61 |
|
|
|
2:00.53 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Andrine Værlien Hult |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Vinje |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
15:33 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
15:37 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Handelsbanken/MoraBygg AB |
Klass D - Oskar Ericsson 1:17.32 - 2009 - Täby Sim |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Milian Hestad Solberg |
2003 |
|
325 |
32.74 |
|
|
|
1:13.71 |
0-12 Åldersgrupp Rekord |
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malte Svärd |
2003 |
|
209 |
38.58 |
|
|
|
1:25.38 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Ruijs |
2004 |
|
200 |
42.29 |
|
|
|
1:26.58 |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lucas Humling |
2005 |
|
131 |
45.48 |
|
|
|
1:39.73 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gustav Westman |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
15:37 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
16:13 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x50m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Varsego Present/Gray´s |
Klass 17+ - Ludvika Simsällskap 2:10.54 - 2008 |
Klass 15-16 - Falu Simsällskap 2:12.06 - 2014 |
Klass 0-14 - Njurunda Simsällskap 2:15.74 - 2004 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Falun Damer Lag 1 |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:12.58 |
|
|
Julia Nordlund |
1998 |
|
|
33.53 |
|
|
|
33.53 |
|
|
Nelly Antlöv |
2002 |
|
|
39.61 |
|
|
|
1:13.14 |
|
|
Elin Svärd |
1998 |
|
|
30.15 |
|
|
|
1:43.29 |
|
|
Emmy Östling |
2001 |
|
|
29.29 |
|
|
|
2:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Baerumsvømmerne Lag 1 |
0 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
2:18.36 |
|
|
Caroline Bjerkaas |
2001 |
|
|
36.83 |
|
|
|
36.83 |
|
|
Karin Syversveen Lie |
2001 |
|
|
37.97 |
|
|
|
1:14.80 |
|
|
Nora Moen Burmester |
2001 |
|
|
34.46 |
|
|
|
1:49.26 |
|
|
Ylva Hoffart |
2001 |
|
|
29.10 |
|
|
|
2:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elverum Sv. J1 Jr. |
0 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
2:20.46 |
|
|
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
|
36.35 |
|
|
|
36.35 |
|
|
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
|
39.63 |
|
|
|
1:15.98 |
|
|
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
|
34.21 |
|
|
|
1:50.19 |
|
|
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
|
30.27 |
|
|
|
2:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Falun Damer Lag 2 |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:22.95 |
|
|
Jessika Borbos |
2001 |
|
|
34.92 |
|
|
|
34.92 |
|
|
Sandra Jobs |
2000 |
|
|
41.19 |
|
|
|
1:16.11 |
|
|
Hilda Sander |
2002 |
|
|
35.03 |
|
|
|
1:51.14 |
|
|
Alva Wikström |
2002 |
|
|
31.81 |
|
|
|
2:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
SS Mora Damer |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
2:27.99 |
|
|
Lisen Hill |
2002 |
|
|
37.64 |
|
|
|
37.64 |
|
|
Marit van Zonneveld |
1999 |
|
|
39.54 |
|
|
|
1:17.18 |
|
|
Femke van Zonneveld |
2002 |
|
|
38.34 |
|
|
|
1:55.52 |
|
|
Hanna Karlsson |
2000 |
|
|
32.47 |
|
|
|
2:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Borlänge Damer 1 [2001] |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:30.59 |
|
|
Emma Larsson |
2002 |
|
|
38.87 |
|
|
|
38.87 |
|
|
Anna Hoppstadius |
2001 |
|
|
40.43 |
|
|
|
1:19.30 |
|
|
Nora Lindqvist |
2001 |
|
|
38.17 |
|
|
|
1:57.47 |
|
|
Louise Haglöv |
2003 |
|
|
33.12 |
|
|
|
2:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Baerumsvømmerne Lag 2 |
0 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
2:34.17 |
|
|
Tia Sauthon |
2003 |
|
|
37.79 |
|
|
|
37.79 |
|
|
Nora Dahl Elde |
2002 |
|
|
43.64 |
|
|
|
1:21.43 |
|
|
Hedda Rørnes Bakke |
2002 |
|
|
39.12 |
|
|
|
2:00.55 |
|
|
Lisa Holberg |
2002 |
|
|
33.62 |
|
|
|
2:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sandviken Damer |
2000 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
2:39.28 |
|
|
Maja Wikström |
2002 |
|
|
42.63 |
|
|
|
42.63 |
|
|
Saga Boroåker |
2004 |
|
|
45.37 |
|
|
|
1:28.00 |
|
|
Agnes Humling |
2000 |
|
|
33.69 |
|
|
|
2:01.69 |
|
|
Anna Jönsson |
2003 |
|
|
37.59 |
|
|
|
2:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Falun Damer Lag 3 |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:41.13 |
|
|
Amanda Jobs |
2003 |
|
|
41.67 |
|
|
|
41.67 |
|
|
Alva Wiker |
2003 |
|
|
44.14 |
|
|
|
1:25.81 |
|
|
Agnes Olsson |
2002 |
|
|
39.23 |
|
|
|
2:05.04 |
|
|
Anja Zetterberg |
2003 |
|
|
36.09 |
|
|
|
2:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elverum Sv J2 Jr. |
0 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
2:41.74 |
|
|
Ida Køhl Berg |
1997 |
|
|
39.70 |
|
|
|
39.70 |
|
|
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
|
46.03 |
|
|
|
1:25.73 |
|
|
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
|
39.36 |
|
|
|
2:05.09 |
|
|
Kristin Wilhelmsen |
2001 |
|
|
36.65 |
|
|
|
2:41.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Baerumsvømmerne Lag 3 |
0 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
2:49.83 |
|
|
Henie Torine Hurum Flaata |
2002 |
|
|
44.31 |
|
|
|
44.31 |
|
|
Marie Qvigstad Eek |
2003 |
|
|
48.51 |
|
|
|
1:32.82 |
|
|
Rikke Petersen |
2002 |
|
|
43.15 |
|
|
|
2:15.97 |
|
|
Ella Kristine Werum Johannessen |
2002 |
|
|
33.86 |
|
|
|
2:49.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Deje SS Damer |
1999 |
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:49.89 |
|
|
Alva Nyqvist |
1999 |
|
|
35.91 |
|
|
|
35.91 |
|
|
Amanda Johansson |
2005 |
|
|
47.14 |
|
|
|
1:23.05 |
|
|
Isabelle Asp |
2001 |
|
|
40.94 |
|
|
|
2:03.99 |
|
|
Emma Spångberg |
2005 |
|
|
45.90 |
|
|
|
2:49.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elverum Sv J3 Jr. |
0 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
2:58.26 |
|
|
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
|
44.40 |
|
|
|
44.40 |
|
|
Sina Ingedotter Øyen |
2004 |
|
|
48.59 |
|
|
|
1:32.99 |
|
|
Elise Sveen-Bratvold |
2004 |
|
|
46.31 |
|
|
|
2:19.30 |
|
|
Eline Søfting Svarstad |
2004 |
|
|
38.96 |
|
|
|
2:58.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Baerumsvømmerne Lag 4 |
0 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
3:03.36 |
|
|
Carina Sundt Kvadsheim |
2003 |
|
|
46.26 |
|
|
|
46.26 |
|
|
Hedda Mørne Thomassen |
2004 |
|
|
52.04 |
|
|
|
1:38.30 |
|
|
Emma Mathilde Erve |
2004 |
|
|
47.68 |
|
|
|
2:25.98 |
|
|
Anna Grape |
2004 |
|
|
37.38 |
|
|
|
3:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elverum Sv. J4 Jr. |
0 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
3:21.65 |
|
|
Ingrid Vie |
2003 |
|
|
44.98 |
|
|
|
44.98 |
|
|
Eldri Myrvold Stener |
2005 |
|
|
56.30 |
|
|
|
1:41.28 |
|
|
Andrine Værlien Hult |
2004 |
|
|
55.89 |
|
|
|
2:37.17 |
|
|
Una Martine Haaseth |
2004 |
|
|
44.48 |
|
|
|
3:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Baerumsvømmerne Lag 5 |
0 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Emilie Angel Gotteberg |
2002 |
|
|
47.43 |
|
|
|
47.43 |
|
|
Ida Vinje |
2003 |
|
|
47.60 |
|
|
|
1:35.03 |
|
|
Ingeborg Viken Lohne |
2003 |
|
|
54.87 |
|
|
|
2:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
16:13 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
16:22 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4x50m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: PEAB/Mora Bil o Traktor |
Klass 17+ - Karlstads Simsällskap 1:52.18 - 2007 |
Klass 15-16 - Väsby Simsällskap 2:04.68 - 2007 |
Klass 0-14 - Täby Sim 2:15.28 - 2009 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Falun Herrar Lag 1 |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:06.89 |
|
|
Victor Peltomaa |
1998 |
|
|
32.01 |
|
|
|
32.01 |
|
|
Gustav Sander |
1998 |
|
|
35.45 |
|
|
|
1:07.46 |
|
|
Mathias Renström |
2001 |
|
|
31.78 |
|
|
|
1:39.24 |
|
|
Per Höijer |
1998 |
|
|
27.65 |
|
|
|
2:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elverum Sv G1 Jr. |
0 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
2:07.79 |
|
|
Eirik Rugsveen |
1996 |
|
|
30.31 |
|
|
|
30.31 |
|
|
Sander Kristiansen |
2001 |
|
|
37.49 |
|
|
|
1:07.80 |
|
|
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
|
|
31.91 |
|
|
|
1:39.71 |
|
|
Snorre Myrvold Stener |
2000 |
|
|
28.08 |
|
|
|
2:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Baerumsvømmerne |
0 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
2:25.30 |
|
|
Jonas Milian Hestad Solberg |
2003 |
|
|
33.42 |
|
|
|
33.42 |
|
|
Ole Tallberg Bjørlykke |
2001 |
|
|
45.31 |
|
|
|
1:18.73 |
|
|
Jonatan Risåasen |
2000 |
|
|
35.75 |
|
|
|
1:54.48 |
|
|
Andreas Halsey |
2001 |
|
|
30.82 |
|
|
|
2:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elverum Sv G2 Jr. |
0 |
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
2:35.39 |
|
|
Roberts Rostoks |
2000 |
|
|
36.00 |
|
|
|
36.00 |
|
|
Sivert Høgevold |
2001 |
|
|
42.51 |
|
|
|
1:18.51 |
|
|
Sondre Jakob Bratli |
2001 |
|
|
37.86 |
|
|
|
1:56.37 |
|
|
Bjørn Kristian Eide |
2001 |
|
|
39.02 |
|
|
|
2:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
SS Mora Herrar |
1990 |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lukas Hill |
1999 |
|
|
30.43 |
|
|
|
30.43 |
|
|
Elias Persson |
2002 |
|
|
34.71 |
|
|
|
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
16:22 |
|