Tulokset Nokian Super Sekarit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 11:24 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Laji 1, 100m VU T-13, N, Loppukilpailut 10 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emmi Kaunisto | 2002 | 431 | 31.77 | 1:09.09 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Anni Turkkila | 2002 | 409 | 34.59 | 1:10.28 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
3 | Jenni Moisio | 2002 | 402 | 33.48 | 1:10.72 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Senni Mattila | 2003 | 365 | 34.77 | 1:12.99 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Saana Yritys | 2003 | 355 | 34.23 | 1:13.69 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
6 | Emmi Uotila | 2002 | 343 | 35.68 | 1:14.54 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Taiga Yritys | 2003 | 342 | 35.52 | 1:14.61 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
8 | Ronja Myllykallio | 2003 | 338 | 35.97 | 1:14.87 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Tinja Lasonen | 2004 | 320 | 36.18 | 1:16.26 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 305 | 37.15 | 1:17.50 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
11 | Ella Kivimäki | 2002 | 302 | 36.71 | 1:17.76 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
12 | Siiri Toiva | 2002 | 297 | 38.66 | 1:18.20 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Ilona Halima | 2003 | 295 | 37.59 | 1:18.39 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Evgenia Vlasova | 2003 | 293 | 37.35 | 1:18.53 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Ilona Hjelt | 2002 | 292 | 38.28 | 1:18.68 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
16 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 289 | 39.65 | 1:18.93 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
17 | Anni Ruokanen | 2003 | 288 | 38.23 | 1:19.04 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Sini Korin | 2003 | 285 | 37.45 | 1:19.25 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
19 | Vivi Valo | 2002 | 284 | 37.52 | 1:19.38 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Siiri Niskasaari | 2004 | 274 | 36.99 | 1:20.30 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
21 | Emma Nieminen | 2002 | 274 | 37.72 | 1:20.34 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
22 | Santra Nieminen | 2004 | 271 | 39.79 | 1:20.57 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
23 | Hilda Helo | 2003 | 270 | 37.55 | 1:20.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Vilma Rantala | 2003 | 262 | 38.91 | 1:21.50 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
25 | Cinja Åvist | 2003 | 262 | 38.64 | 1:21.54 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
26 | Sofia Ellonen | 2004 | 254 | 39.14 | 1:22.39 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
27 | Minea Wiren | 2003 | 242 | 39.63 | 1:23.66 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
28 | Moona Korpikoski | 2005 | 231 | 41.14 | 1:25.01 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
29 | Elli Hannus | 2002 | 231 | 37.74 | 1:25.07 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
30 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 229 | 41.66 | 1:25.31 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Salla Rantala | 2004 | 228 | 40.89 | 1:25.34 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
32 | Fanny Meltovaara | 2003 | 223 | 40.35 | 1:26.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Tessa Kirjonen | 2003 | 222 | 40.68 | 1:26.09 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Ella Nihtilä | 2004 | 222 | 40.06 | 1:26.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
35 | Emilia Hietakangas | 2002 | 216 | 41.47 | 1:26.92 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
36 | Jessika Liimatta | 2004 | 215 | 41.29 | 1:27.07 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
37 | Jasmin Tasanen | 2003 | 214 | 40.97 | 1:27.18 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
38 | Nita Tenho | 2004 | 210 | 42.80 | 1:27.74 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
39 | Ella Suominen | 2004 | 206 | 41.79 | 1:28.37 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
40 | Emmi Ellonen | 2005 | 198 | 41.76 | 1:29.51 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
41 | Saara Kiuru | 2004 | 194 | 42.98 | 1:30.06 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
42 | Lotta Ruppa | 2003 | 178 | 43.09 | 1:32.74 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
43 | Melina Rantala | 2005 | 169 | 45.14 | 1:34.23 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
44 | Hilla Penttilä | 2005 | 168 | 45.90 | 1:34.52 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
45 | Ilona Arvilommi | 2003 | 163 | 45.17 | 1:35.49 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
46 | Amanda Malminen | 2004 | 156 | 45.78 | 1:36.91 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
47 | Kiia Alenius | 2005 | 155 | 46.31 | 1:37.13 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
48 | Wilma Lassila | 2004 | 152 | 45.99 | 1:37.67 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
49 | Aino Suominen | 2004 | 152 | 46.02 | 1:37.72 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
50 | Aino Lepola | 2005 | 148 | 46.07 | 1:38.56 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
51 | Liinu Haavisto | 2005 | 143 | 46.04 | 1:39.61 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
52 | Jemina Vainio | 2004 | 125 | 48.86 | 1:44.26 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
53 | Ida Lahnajärvi | 2005 | 125 | 50.78 | 1:44.33 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
54 | Noora Kotanen | 2004 | 98 | 53.10 | 1:53.00 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Laji 1, 100m VU T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Aino Puomila | 1992 | 635 | 29.04 | 1:00.73 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Susanna Ellonen | 1999 | 609 | 29.65 | 1:01.55 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Mari Kausiala | 1997 | 593 | 29.86 | 1:02.10 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
4 | Henni Känkänen | 1999 | 483 | 32.18 | 1:06.50 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Nora Kosonen | 2001 | 483 | 31.91 | 1:06.51 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
6 | Sanna Salonen | 1995 | 479 | 31.59 | 1:06.69 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
7 | Laura Aaltonen | 1998 | 412 | 33.90 | 1:10.13 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Iina Aro | 1998 | 411 | 33.04 | 1:10.17 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Mai Multimäki | 2000 | 408 | 33.06 | 1:10.36 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Noora Vallinen | 1998 | 402 | 34.15 | 1:10.72 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Anni Matikainen | 2001 | 368 | 34.98 | 1:12.84 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Tytti Kuusela | 2000 | 353 | 35.12 | 1:13.83 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Maiju Mäenpää | 1997 | 353 | 35.99 | 1:13.85 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Ulla Ylinen | 2000 | 346 | 36.59 | 1:14.32 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Emilia Majuri | 2001 | 328 | 36.17 | 1:15.63 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Marissa Cavallotti | 2000 | 300 | 36.87 | 1:17.91 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Nuppu Toiva | 2001 | 222 | 42.20 | 1:26.14 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 11:24 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 11:43 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Laji 2, 100m VU P-14, M, Loppukilpailut 11 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Matias Pennanen | 2001 | 390 | 29.59 | 1:02.97 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
1 | Perttu Mikkola | 2001 | 390 | 30.10 | 1:02.97 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 345 | 31.15 | 1:05.60 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Axel Olander | 2002 | 320 | 32.49 | 1:07.28 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Patrick de Monte | 2001 | 284 | 33.30 | 1:10.01 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
6 | Teemu Salminen | 2001 | 278 | 34.30 | 1:10.46 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
7 | Kasperi Koskinen | 2001 | 276 | 34.15 | 1:10.71 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
8 | Pieti Raunio | 2002 | 265 | 34.51 | 1:11.63 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Jere Broman | 2002 | 253 | 35.54 | 1:12.74 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Tuukka Pekkanen | 2002 | 244 | 35.31 | 1:13.65 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
11 | Kalle Alkula | 2001 | 233 | 35.14 | 1:14.81 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Arttu Helle | 2002 | 217 | 35.85 | 1:16.52 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Eemil Sipola | 2003 | 208 | 36.85 | 1:17.65 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 204 | 37.83 | 1:18.10 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Arttu Mäenpää | 2003 | 198 | 38.27 | 1:18.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Roope Ollikainen | 2004 | 190 | 38.02 | 1:19.97 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Valtteri Tantarimäki | 2002 | 189 | 36.92 | 1:20.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Miika Nummela | 2003 | 189 | 37.39 | 1:20.17 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Henri Naarajärvi | 2002 | 182 | 38.94 | 1:21.13 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Eero Leino | 2004 | 174 | 38.56 | 1:22.32 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
21 | Tuomas Moilanen | 2001 | 166 | 38.98 | 1:23.77 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
22 | Visa Kotiniitty | 2003 | 165 | 40.13 | 1:23.84 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Topias Kupiainen | 2004 | 165 | 39.82 | 1:23.88 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
24 | Miko Vaikkola | 2003 | 157 | 40.83 | 1:25.29 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
25 | Mitja Vaikkola | 2004 | 143 | 41.52 | 1:27.98 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
26 | Petteri Lepola | 2003 | 130 | 43.28 | 1:30.70 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
27 | Aku Rauska | 2004 | 127 | 43.15 | 1:31.39 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
28 | Aapo Hampaala | 2004 | 126 | 42.68 | 1:31.81 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
29 | Miro Birkstedt | 2004 | 125 | 43.65 | 1:31.85 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
30 | Leo Liukonen | 2004 | 124 | 43.76 | 1:32.20 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
31 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 121 | 43.71 | 1:32.96 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
32 | Robert Ridal | 2003 | 119 | 44.85 | 1:33.60 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
33 | Jan Byskov | 2004 | 116 | 43.82 | 1:34.24 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
34 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 104 | 45.84 | 1:37.76 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
35 | Elias Laine | 2003 | 102 | 46.73 | 1:38.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Atte Nieminen | 2004 | 77 | 52.21 | 1:48.11 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
37 | Joona Kurppa | 2004 | 64 | 54.63 | 1:54.71 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Kalle Haavisto | 2003 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Samuel Salminen | 2003 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 5.3 Sukellus uidessa | ||||||||||
Laji 2, 100m VU P-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Väisänen | 1999 | 481 | 27.79 | 58.75 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Daniel Laurila | 1996 | 432 | 29.46 | 1:00.89 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Jani Savander | 1999 | 410 | 29.34 | 1:01.93 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Eemil Laine | 1998 | 404 | 29.77 | 1:02.26 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Jon Byskov | 2000 | 370 | 30.49 | 1:04.12 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
6 | Kalle Kiviniemi | 2000 | 361 | 30.74 | 1:04.62 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Otto Kallama | 1999 | 320 | 31.53 | 1:07.29 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
8 | Aleksei Belov | 1998 | 287 | 32.91 | 1:09.77 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Aleksi Turkkila | 2000 | 284 | 33.02 | 1:10.01 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
10 | Lasse Purmonen | 1985 | 184 | 38.09 | 1:20.92 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Leevi Niinimäki | 1999 | DSQ | |||||||
Kangasalan Urheilijat 68 | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 11:43 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 11:55 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Laji 3, 50m SU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Hilda Puttonen | 2006 | 110 | 55.55 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
2 | Julia Rauhala | 2006 | 86 | 1:00.19 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Olivia Talvitie | 2006 | 82 | 1:01.28 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Piitu Perkola | 2006 | 77 | 1:02.43 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
- | Lilli Rauska | 2006 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 3, 50m SU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Siiri Konkka | 2004 | 337 | 38.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Aino Hinkka | 2005 | 280 | 40.72 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 273 | 41.05 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Moona Korpikoski | 2005 | 195 | 45.88 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 195 | 45.91 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Nita Tenho | 2004 | 193 | 46.05 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
7 | Emmi Ellonen | 2005 | 179 | 47.25 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
8 | Siiri Niskasaari | 2004 | 158 | 49.25 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
9 | Liinu Haavisto | 2005 | 152 | 49.93 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Amanda Malminen | 2004 | 144 | 50.84 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Melina Rantala | 2005 | 138 | 51.45 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Ida Kupiainen | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Jenna Luoma | 2005 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
Laji 3, 50m SU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ilona Juuri | 2002 | 417 | 35.67 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Katariina Niemi | 2002 | 385 | 36.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Kaisla Kangas | 2002 | 371 | 37.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Venla Koskinen | 2003 | 330 | 38.53 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Oona Kuusivaara | 2002 | 290 | 40.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Maija Nurmi | 2003 | 274 | 40.99 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Sini Korin | 2003 | 256 | 41.97 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Kerttu Nurmi | 2003 | 233 | 43.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Sanni Salmi | 2003 | 202 | 45.37 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Jasmin Tasanen | 2003 | 161 | 48.95 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
Laji 3, 50m SU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mila Manner | 2001 | 486 | 33.88 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Heta Känkänen | 2001 | 476 | 34.12 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Camilla Tyven | 2001 | 437 | 35.10 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Nora Kosonen | 2001 | 407 | 35.96 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Anni Aro | 2001 | 384 | 36.65 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Saara Sojolin | 2001 | 379 | 36.80 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Minka Halava | 2001 | 372 | 37.04 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Annika Lepistö | 2001 | 353 | 37.68 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Wilma-Annika Puttonen | 2001 | 337 | 38.28 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
10 | Ronja Vallenius | 2001 | 317 | 39.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Danyela Tanke | 2000 | 263 | 41.57 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
12 | Aurora Hirvonen | 2000 | 240 | 42.85 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Siiri Haanpää | 2001 | 233 | 43.28 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
14 | Nuppu Toiva | 2001 | 183 | 46.89 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 11:55 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 12:08 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Laji 4, 50m SU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Samuel Sainio | 2005 | 196 | 39.86 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Eero Rautaporras | 2005 | 156 | 43.05 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Juho Törmä | 2005 | 109 | 48.42 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
4 | Markus Koskinen | 2005 | 101 | 49.66 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Pikkuhuhta Pikkuhuhta | 2005 | 79 | 53.91 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
6 | Eero Mäenpää | 2005 | 74 | 55.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Niklas Tikkanen | 2007 | 72 | 55.51 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Lassi Tenho | 2005 | 72 | 55.58 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
9 | Joona Talja | 2007 | 61 | 58.78 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Konsta Hihnala | 2006 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 4, 50m SU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 261 | 36.26 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Jami Ihalainen | 2003 | 203 | 39.40 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Roope Ollikainen | 2004 | 151 | 43.52 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Topias Kupiainen | 2004 | 136 | 45.00 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Tuure Ollikainen | 2003 | 136 | 45.00 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
6 | Eero Leino | 2004 | 123 | 46.54 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Petteri Lepola | 2003 | 121 | 46.83 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Aapo Hampaala | 2004 | 100 | 49.84 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Mitja Vaikkola | 2004 | 91 | 51.45 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Joona Kurppa | 2004 | 68 | 56.70 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Atte Nieminen | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Leo Liukonen | 2004 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Onni Mäkimartti | 2004 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 4, 50m SU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Oskar Voiko | 2002 | 248 | 36.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Axel Olander | 2002 | 239 | 37.33 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Ville Aaltonen | 2001 | 235 | 37.53 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Leevi Korpinen | 2001 | 226 | 38.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 214 | 38.73 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Ville Kortteinen | 2002 | 176 | 41.32 | ||||||
Kangasalan Urheilijat 68 | ||||||||||
7 | Julius Nyberg | 2002 | 167 | 42.06 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
8 | Kasperi Koskinen | 2001 | 152 | 43.41 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
Laji 4, 50m SU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 385 | 31.84 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
1 | Lauri Törmä | 2000 | 385 | 31.84 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Roope Aro | 2000 | 340 | 33.20 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Onni Kuronen | 2000 | 326 | 33.65 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Olli Rautaporras | 2000 | 308 | 34.30 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 250 | 36.78 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Frans Meltovaara | 2000 | 190 | 40.31 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 12:08 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 12:39 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Laji 5, 100m RU T-16, N, Loppukilpailut 10 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anniina Murto | 2001 | 514 | 37.84 | 1:20.75 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Henni Känkänen | 1999 | 487 | 38.36 | 1:22.20 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Annika Lepistö | 2001 | 395 | 41.64 | 1:28.16 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Olga Koskinen | 2002 | 379 | 42.76 | 1:29.39 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 353 | 43.12 | 1:31.48 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Petra Puronurmi | 2000 | 349 | 43.23 | 1:31.84 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Katariina Rautiainen | 2002 | 335 | 43.79 | 1:33.09 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Tiia Strandberg | 2002 | 334 | 43.29 | 1:33.22 | |||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
9 | Anni Turkkila | 2002 | 310 | 45.23 | 1:35.54 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
10 | Wilma-Annika Puttonen | 2001 | 291 | 44.47 | 1:37.62 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
11 | Danyela Tanke | 2000 | 285 | 47.43 | 1:38.33 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
12 | Ella Kivimäki | 2002 | 275 | 46.61 | 1:39.43 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
13 | Santra Nieminen | 2004 | 267 | 49.18 | 1:40.48 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Pauliina Piirainen | 2002 | 264 | 48.80 | 1:40.87 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Pinja Hautamäki | 2004 | 255 | 48.88 | 1:42.00 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
16 | Anni Ruokanen | 2003 | 248 | 50.01 | 1:42.86 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
17 | Salla Rantala | 2004 | 238 | 49.44 | 1:44.39 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
18 | Aurora Hirvonen | 2000 | 237 | 48.34 | 1:44.47 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Emma Nieminen | 2002 | 236 | 49.48 | 1:44.71 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
20 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 230 | 52.03 | 1:45.52 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
21 | Siiri Haanpää | 2001 | 227 | 50.43 | 1:46.02 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
22 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 207 | 51.34 | 1:49.33 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
23 | Aino Ollikainen | 2005 | 205 | 52.09 | 1:49.65 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
24 | Marika Katajalehto | 2003 | 200 | 51.30 | 1:50.47 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
25 | Nuppu Toiva | 2001 | 191 | 52.97 | 1:52.24 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
26 | Selina Kavka | 2003 | 189 | 53.48 | 1:52.59 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Saara Kiuru | 2004 | 165 | 56.72 | 1:57.76 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
28 | Fanny Meltovaara | 2003 | 162 | 56.69 | 1:58.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Hilla Penttilä | 2005 | 162 | 56.94 | 1:58.51 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
30 | Ella Nihtilä | 2004 | 158 | 56.31 | 1:59.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Aino Suominen | 2004 | 151 | 59.61 | 2:01.30 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
32 | Jemina Vainio | 2004 | 117 | 1:03.02 | 2:11.94 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Ella Suominen | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Helmi Pihlapuro | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Noora Kotanen | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sara Pasanen | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 5, 100m RU T-16, N, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Fröblom | 1995 | 611 | 35.49 | 1:16.22 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Katarina Korpinen | 1993 | 513 | 38.28 | 1:20.82 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
3 | Noora Vallinen | 1998 | 418 | 41.30 | 1:26.53 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Maiju Mäenpää | 1997 | 387 | 42.35 | 1:28.78 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Iina Aro | 1998 | 376 | 42.48 | 1:29.63 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Laura Aaltonen | 1998 | 343 | 43.67 | 1:32.41 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 12:39 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 12:48 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Laji 6, 100m RU P-16, M, Loppukilpailut 11 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Väisänen | 1999 | 395 | 36.52 | 1:18.40 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Jon Byskov | 2000 | 357 | 38.47 | 1:21.07 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
3 | Oliver Juursoo | 2001 | 344 | 38.16 | 1:22.14 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 291 | 41.28 | 1:26.83 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Hugo Enroth | 2001 | 278 | 42.08 | 1:28.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Aleksi Turkkila | 2000 | 275 | 41.22 | 1:28.49 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
7 | Teemu Salminen | 2001 | 270 | 42.10 | 1:29.04 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
8 | Mikael Piirainen | 2000 | 268 | 41.17 | 1:29.24 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Otto Kallama | 1999 | 265 | 40.92 | 1:29.57 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Joona Kortteinen | 2003 | 256 | 42.84 | 1:30.54 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Jere Broman | 2002 | 225 | 44.18 | 1:34.54 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 217 | 46.30 | 1:35.65 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Juuso Toivonen | 2001 | 211 | 46.69 | 1:36.60 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Pieti Raunio | 2002 | 210 | 45.64 | 1:36.74 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
15 | Kalle Alkula | 2001 | 187 | 46.94 | 1:40.63 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Tuomas Moilanen | 2001 | 174 | 49.33 | 1:43.02 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Valtteri Tantarimäki | 2002 | 151 | 51.51 | 1:48.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Samuel Salminen | 2003 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-16, M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eemil Laine | 1998 | 351 | 38.95 | 1:21.54 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Lasse Purmonen | 1985 | 155 | 51.02 | 1:47.06 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 12:48 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 12:59 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Laji 7, 50m PU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 307 | 37.59 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Siiri Konkka | 2004 | 293 | 38.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Aino Hinkka | 2005 | 284 | 38.54 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 270 | 39.22 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 244 | 40.53 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Ella Mäkinen | 2004 | 221 | 41.90 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Tinja Lasonen | 2004 | 217 | 42.16 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Jessica Mäkinen | 2004 | 186 | 44.35 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Veera Vahtolammi | 2004 | 179 | 44.96 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Aada Hakala | 2004 | 179 | 44.98 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 167 | 46.00 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Alina Talja | 2004 | 162 | 46.43 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Jessika Liimatta | 2004 | 161 | 46.59 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
14 | Moona Korpikoski | 2005 | 160 | 46.62 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
15 | Emmi Ellonen | 2005 | 152 | 47.45 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
16 | Wilma Lassila | 2004 | 129 | 50.19 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
17 | Nita Tenho | 2004 | 128 | 50.23 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
18 | Melina Rantala | 2005 | 104 | 53.88 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Laji 7, 50m PU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emmi Kaunisto | 2002 | 421 | 33.82 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Jenni Moisio | 2002 | 361 | 35.59 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Katariina Niemi | 2002 | 339 | 36.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Senni Mattila | 2003 | 325 | 36.88 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Ilona Juuri | 2002 | 319 | 37.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Ronja Myllykallio | 2003 | 291 | 38.24 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Kaisla Kangas | 2002 | 275 | 38.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Emmi Uotila | 2002 | 256 | 39.92 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Venla Koskinen | 2003 | 242 | 40.69 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Pauliina Piirainen | 2002 | 235 | 41.05 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Oona Kuusivaara | 2002 | 228 | 41.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Maija Nurmi | 2003 | 221 | 41.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Cinja Åvist | 2003 | 219 | 42.01 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
14 | Kerttu Nurmi | 2003 | 216 | 42.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Minea Wiren | 2003 | 187 | 44.34 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Ilona Hjelt | 2002 | 185 | 44.44 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
17 | Siiri Toiva | 2002 | 171 | 45.67 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
18 | Lotta Ruppa | 2003 | 108 | 53.09 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
Laji 7, 50m PU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mila Manner | 2001 | 537 | 31.20 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Camilla Tyven | 2001 | 445 | 33.20 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Heta Känkänen | 2001 | 388 | 34.77 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Anni Aro | 2001 | 369 | 35.35 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Anni Matikainen | 2001 | 323 | 36.94 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Minka Halava | 2001 | 305 | 37.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Annika Lepistö | 2001 | 298 | 37.93 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Sara Pasanen | 2001 | 298 | 37.95 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Ronja Vallenius | 2001 | 287 | 38.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Ulla Ylinen | 2000 | 280 | 38.74 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Emilia Majuri | 2001 | 262 | 39.62 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Marissa Cavallotti | 2000 | 257 | 39.85 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Danyela Tanke | 2000 | 249 | 40.29 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
14 | Siiri Haanpää | 2001 | 192 | 43.89 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 12:59 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 13:13 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Laji 8, 50m PU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Samuel Sainio | 2005 | 175 | 40.20 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Eero Rautaporras | 2005 | 117 | 45.94 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 8, 50m PU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jami Ihalainen | 2003 | 260 | 35.22 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 232 | 36.58 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Urho Lyytinen | 2003 | 170 | 40.57 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Visa Kotiniitty | 2003 | 153 | 42.03 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Eero Leino | 2004 | 152 | 42.14 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
6 | Teemu Nurminen | 2003 | 143 | 42.99 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Kalle Haavisto | 2003 | 132 | 44.18 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Miko Vaikkola | 2003 | 120 | 45.58 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Onni Mäkimartti | 2004 | 117 | 45.92 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
10 | Roope Ollikainen | 2004 | 110 | 46.94 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Petteri Lepola | 2003 | 99 | 48.57 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
12 | Mitja Vaikkola | 2004 | 93 | 49.53 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Miro Birkstedt | 2004 | 91 | 49.87 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
14 | Jan Byskov | 2004 | 88 | 50.58 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
15 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 67 | 55.35 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
- | Eemil Sipola | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Miika Nummela | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Topias Kupiainen | 2004 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 8, 50m PU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Perttu Mikkola | 2001 | 307 | 33.32 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Patrick de Monte | 2001 | 274 | 34.63 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
3 | Axel Olander | 2002 | 238 | 36.28 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Kalle Alkula | 2001 | 232 | 36.58 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Kasperi Koskinen | 2001 | 221 | 37.20 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
6 | Ville Aaltonen | 2001 | 215 | 37.55 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Tuukka Pekkanen | 2002 | 203 | 38.27 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
8 | Leevi Korpinen | 2001 | 201 | 38.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 197 | 38.64 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 174 | 40.28 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Ville Kortteinen | 2002 | 168 | 40.70 | ||||||
Kangasalan Urheilijat 68 | ||||||||||
12 | Oskar Voiko | 2002 | 149 | 42.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 8, 50m PU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Törmä | 2000 | 503 | 28.28 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Werner Heräjärvi | 1999 | 474 | 28.85 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
3 | Olli Rautaporras | 2000 | 416 | 30.13 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 392 | 30.72 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Roope Aro | 2000 | 336 | 32.34 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Jani Savander | 1999 | 325 | 32.72 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
7 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 317 | 32.99 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Onni Kuronen | 2000 | 300 | 33.59 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Leevi Niinimäki | 1999 | 294 | 33.81 | ||||||
Kangasalan Urheilijat 68 | ||||||||||
10 | Frans Meltovaara | 2000 | 98 | 48.77 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 13:13 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 14:05 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Laji 9, 100m SU T-16, N, Loppukilpailut 11 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Kukkonen | 1999 | 545 | 33.69 | 1:09.71 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Susanna Ellonen | 1999 | 436 | 36.50 | 1:15.12 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Annika Karinkanta | 2000 | 429 | 36.84 | 1:15.53 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Nora Kosonen | 2001 | 413 | 36.72 | 1:16.47 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Elina Karinkanta | 2000 | 413 | 38.01 | 1:16.50 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
6 | Mai Multimäki | 2000 | 370 | 38.20 | 1:19.33 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Jenni Moisio | 2002 | 361 | 38.77 | 1:19.97 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Pinja Penttilä | 2001 | 349 | 39.54 | 1:20.87 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Senni Mattila | 2003 | 342 | 39.92 | 1:21.44 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Tytti Kuusela | 2000 | 329 | 40.24 | 1:22.49 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Siiri Nurmi | 2000 | 315 | 40.80 | 1:23.69 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Katariina Rautiainen | 2002 | 288 | 42.40 | 1:26.18 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Ella Mäkinen | 2004 | 282 | 42.10 | 1:26.85 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Vivi Valo | 2002 | 279 | 42.78 | 1:27.18 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 275 | 42.45 | 1:27.57 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Pauliina Piirainen | 2002 | 254 | 44.83 | 1:29.84 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Sini Korin | 2003 | 253 | 44.45 | 1:29.99 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
18 | Soile Auvinen | 2002 | 246 | 44.39 | 1:30.83 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 246 | 45.21 | 1:30.84 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 236 | 1:32.06 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Fanny Meltovaara | 2003 | 232 | 45.41 | 1:32.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Sofia Ellonen | 2004 | 230 | 45.62 | 1:32.93 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
23 | Hilda Helo | 2003 | 225 | 1:33.54 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Tinja Lasonen | 2004 | 222 | 46.98 | 1:33.96 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
25 | Ella Suominen | 2004 | 216 | 46.25 | 1:34.93 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
26 | Vilma Rantala | 2003 | 211 | 1:35.63 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
27 | Ella Nihtilä | 2004 | 211 | 1:35.66 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Evgenia Vlasova | 2003 | 210 | 47.38 | 1:35.79 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Kamilla Karppinen | 2001 | 207 | 47.28 | 1:36.22 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Tessa Kirjonen | 2003 | 198 | 47.83 | 1:37.68 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Alina Talja | 2004 | 192 | 48.71 | 1:38.74 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
32 | Jessica Mäkinen | 2004 | 191 | 47.64 | 1:38.92 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Salla Rantala | 2004 | 190 | 1:38.96 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
34 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 189 | 49.35 | 1:39.16 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Ilona Halima | 2003 | 188 | 49.34 | 1:39.44 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Veera Vahtolammi | 2004 | 166 | 51.20 | 1:43.48 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
37 | Selina Kavka | 2003 | 148 | 52.45 | 1:47.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
38 | Ilona Arvilommi | 2003 | 129 | 56.67 | 1:52.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
39 | Aino Suominen | 2004 | 126 | 57.46 | 1:53.52 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
40 | Noora Kotanen | 2004 | 121 | 56.57 | 1:54.92 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
41 | Jemina Vainio | 2004 | 102 | 59.65 | 2:01.55 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Aada Hakala | 2004 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Saara Kiuru | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Santra Nieminen | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Suvi Kurth | 2001 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 9, 100m SU T-16, N, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sanna Salonen | 1995 | 461 | 35.29 | 1:13.74 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Katarina Korpinen | 1993 | 456 | 36.46 | 1:13.99 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
3 | Sini Fröblom | 1995 | 333 | 40.02 | 1:22.12 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Iina Aro | 1998 | 333 | 39.55 | 1:22.16 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 14:05 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 13:57 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Laji 10, 100m SU P-16, M, Loppukilpailut 12 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Matias Pennanen | 2001 | 317 | 34.55 | 1:13.24 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Kalle Kiviniemi | 2000 | 278 | 37.66 | 1:16.48 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Mikael Piirainen | 2000 | 267 | 37.91 | 1:17.50 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Teemu Salminen | 2001 | 231 | 39.93 | 1:21.33 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
5 | Waltteri Tiitola | 2000 | 227 | 39.95 | 1:21.88 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
6 | Kalle Alkula | 2001 | 206 | 41.63 | 1:24.45 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Lauri Löyttyniemi | 1999 | 196 | 41.33 | 1:25.91 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Riku Leino | 2001 | 192 | 41.95 | 1:26.58 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Joona Kortteinen | 2003 | 186 | 42.49 | 1:27.48 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Arttu Helle | 2002 | 183 | 42.95 | 1:27.92 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Julius Nyberg | 2002 | 174 | 43.89 | 1:29.42 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
12 | Juuso Toivonen | 2001 | 163 | 44.64 | 1:31.36 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Teemu Nurminen | 2003 | 151 | 44.91 | 1:33.74 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Miika Nummela | 2003 | 143 | 47.39 | 1:35.34 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Visa Kotiniitty | 2003 | 143 | 48.42 | 1:35.47 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Henri Naarajärvi | 2002 | 137 | 48.19 | 1:36.80 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Urho Lyytinen | 2003 | 133 | 47.76 | 1:37.80 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 89 | 54.77 | 1:51.85 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
19 | Elias Laine | 2003 | 71 | 58.56 | 2:00.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Samuel Salminen | 2003 | 57 | 1:02.04 | 2:09.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Arttu Mäenpää | 2003 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Eemil Sipola | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Jon Byskov | 2000 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Kalle Haavisto | 2003 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Robert Ridal | 2003 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 100m SU P-16, M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Daniel Laurila | 1996 | 306 | 36.49 | 1:14.08 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Aleksei Belov | 1998 | 179 | 44.02 | 1:28.62 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Lasse Purmonen | 1985 | 114 | 51.38 | 1:42.98 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 13:57 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 14:09 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Laji 11, 50m RU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Julia Rauhala | 2006 | 150 | 56.37 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Olivia Talvitie | 2006 | 120 | 1:00.75 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Piitu Perkola | 2006 | 112 | 1:02.00 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
Laji 11, 50m RU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 389 | 41.03 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Siiri Konkka | 2004 | 286 | 45.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Jessika Liimatta | 2004 | 284 | 45.59 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
4 | Pinja Hautamäki | 2004 | 264 | 46.66 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
5 | Emmi Ellonen | 2005 | 239 | 48.25 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
6 | Aino Ollikainen | 2005 | 225 | 49.22 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
7 | Aino Hinkka | 2005 | 207 | 50.64 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Nita Tenho | 2004 | 204 | 50.89 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
9 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 176 | 53.47 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Amanda Malminen | 2004 | 169 | 54.14 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Liinu Haavisto | 2005 | 168 | 54.24 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Siiri Niskasaari | 2004 | 167 | 54.39 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
13 | Moona Korpikoski | 2005 | 165 | 54.54 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Aino Lepola | 2005 | 161 | 55.05 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
15 | Hilla Penttilä | 2005 | 143 | 57.18 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
16 | Kiia Alenius | 2005 | 141 | 57.57 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
17 | Jenna Luoma | 2005 | 132 | 58.76 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Pilvi Elina Nieminen | 2004 | 110 | 1:02.47 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
Laji 11, 50m RU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Katariina Niemi | 2002 | 398 | 40.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Emmi Uotila | 2002 | 358 | 42.19 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Tiia Strandberg | 2002 | 353 | 42.38 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
4 | Oona Kuusivaara | 2002 | 329 | 43.38 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Vivi Valo | 2002 | 317 | 43.94 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Kaisla Kangas | 2002 | 308 | 44.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Ilona Juuri | 2002 | 286 | 45.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Venla Koskinen | 2003 | 250 | 47.56 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Kerttu Nurmi | 2003 | 245 | 47.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Ilona Hjelt | 2002 | 244 | 47.91 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
11 | Siiri Toiva | 2002 | 242 | 48.08 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Maija Nurmi | 2003 | 207 | 50.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Ronja Myllykallio | 2003 | 183 | 52.71 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Lotta Ruppa | 2003 | 167 | 54.32 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
15 | Emilia Hietakangas | 2002 | 167 | 54.36 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
- | Minea Wiren | 2003 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Sanni Salmi | 2003 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 11, 50m RU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Heta Känkänen | 2001 | 566 | 36.21 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Anniina Murto | 2001 | 555 | 36.45 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Anni Aro | 2001 | 451 | 39.07 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Mila Manner | 2001 | 449 | 39.12 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Camilla Tyven | 2001 | 391 | 40.97 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Minka Halava | 2001 | 355 | 42.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Anni Matikainen | 2001 | 314 | 44.05 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Danyela Tanke | 2000 | 309 | 44.30 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
9 | Ronja Vallenius | 2001 | 298 | 44.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Siiri Haanpää | 2001 | 244 | 47.95 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 14:09 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 14:20 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Laji 12, 50m RU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Samuel Sainio | 2005 | 167 | 47.87 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Juho Törmä | 2005 | 125 | 52.74 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
3 | Markus Koskinen | 2005 | 118 | 53.75 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Antti Lepola | 2006 | 86 | 59.68 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Lassi Tenho | 2005 | 74 | 1:02.85 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
6 | Joona Talja | 2007 | 63 | 1:06.15 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Eero Mäenpää | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
- | Eero Rautaporras | 2005 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Kalle Heinonen | 2006 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 12, 50m RU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jami Ihalainen | 2003 | 263 | 41.19 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 258 | 41.47 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Roope Ollikainen | 2004 | 162 | 48.40 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Tuure Ollikainen | 2003 | 154 | 49.17 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
5 | Juuso Salenius | 2004 | 134 | 51.50 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
6 | Aku Rauska | 2004 | 126 | 52.55 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
7 | Aapo Hampaala | 2004 | 126 | 52.61 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Arttu Tepponen | 2004 | 106 | 55.70 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
- | Atte Nieminen | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Topias Kupiainen | 2004 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 12, 50m RU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Oliver Juursoo | 2001 | 338 | 37.91 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Hugo Enroth | 2001 | 311 | 38.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 288 | 39.98 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Perttu Mikkola | 2001 | 265 | 41.07 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Ville Aaltonen | 2001 | 256 | 41.59 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Leevi Korpinen | 2001 | 245 | 42.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Jere Broman | 2002 | 227 | 43.27 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Oskar Voiko | 2002 | 220 | 43.73 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 197 | 45.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Tuomas Moilanen | 2001 | 189 | 46.00 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Arttu Helle | 2002 | 142 | 50.57 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 12, 50m RU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Väisänen | 1999 | 413 | 35.45 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Onni Kuronen | 2000 | 407 | 35.61 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 394 | 36.01 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 393 | 36.05 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Roope Aro | 2000 | 349 | 37.51 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Lauri Törmä | 2000 | 342 | 37.76 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Otto Kallama | 1999 | 309 | 39.03 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Frans Meltovaara | 2000 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 14:20 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 14:44 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Laji 13, 50m VU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Julia Rauhala | 2006 | 96 | 51.80 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Hilda Puttonen | 2006 | 95 | 52.07 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
3 | Olivia Talvitie | 2006 | 77 | 55.71 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Laji 13, 50m VU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 359 | 33.44 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Siiri Konkka | 2004 | 300 | 35.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Siiri Niskasaari | 2004 | 278 | 36.41 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
4 | Moona Korpikoski | 2005 | 237 | 38.39 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Emmi Ellonen | 2005 | 205 | 40.27 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
6 | Nita Tenho | 2004 | 198 | 40.77 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
7 | Aino Ollikainen | 2005 | 186 | 41.59 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
8 | Wilma Lassila | 2004 | 185 | 41.73 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
9 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 171 | 42.79 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Amanda Malminen | 2004 | 168 | 43.08 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Kiia Alenius | 2005 | 165 | 43.34 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
12 | Pilvi Elina Nieminen | 2004 | 139 | 45.88 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
13 | Ida Lahnajärvi | 2005 | 135 | 46.31 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Julia Lahnajärvi | 2005 | 122 | 47.89 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
15 | Helmi Pihlapuro | 2004 | 90 | 52.92 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
16 | Ida Kupiainen | 2004 | 63 | 59.72 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Pinja Hautamäki | 2004 | DSQ | |||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 13, 50m VU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emmi Kaunisto | 2002 | 470 | 30.58 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Anni Turkkila | 2002 | 424 | 31.63 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
3 | Katariina Niemi | 2002 | 418 | 31.80 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Ilona Juuri | 2002 | 401 | 32.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Kaisla Kangas | 2002 | 372 | 33.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Emmi Uotila | 2002 | 358 | 33.49 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Katariina Rautiainen | 2002 | 342 | 34.00 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Maija Nurmi | 2003 | 328 | 34.46 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Oona Kuusivaara | 2002 | 318 | 34.83 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Kerttu Nurmi | 2003 | 313 | 35.00 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Soile Auvinen | 2002 | 298 | 35.57 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Venla Koskinen | 2003 | 289 | 35.94 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Marika Katajalehto | 2003 | 222 | 39.23 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
14 | Ilona Arvilommi | 2003 | 178 | 42.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Sanni Salmi | 2003 | 154 | 44.36 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 13, 50m VU T-9,-11,-13,-15, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mila Manner | 2001 | 531 | 29.35 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Heta Känkänen | 2001 | 517 | 29.62 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Anniina Murto | 2001 | 513 | 29.69 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Camilla Tyven | 2001 | 501 | 29.93 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Wilma-Annika Puttonen | 2001 | 436 | 31.36 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
6 | Mai Multimäki | 2000 | 418 | 31.80 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Anni Aro | 2001 | 415 | 31.88 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Ronja Vallenius | 2001 | 371 | 33.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Minka Halava | 2001 | 349 | 33.75 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Kamilla Karppinen | 2001 | 328 | 34.47 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Danyela Tanke | 2000 | 324 | 34.59 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
12 | Siiri Haanpää | 2001 | 293 | 35.80 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
13 | Aurora Hirvonen | 2000 | 283 | 36.21 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Nuppu Toiva | 2001 | 271 | 36.73 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 14:44 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 14:54 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Laji 14, 50m VU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Samuel Sainio | 2005 | 210 | 35.05 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Eero Rautaporras | 2005 | 188 | 36.36 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Lassi Tenho | 2005 | 109 | 43.55 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
4 | Juho Törmä | 2005 | 100 | 44.89 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
5 | Markus Koskinen | 2005 | 92 | 46.17 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
6 | Niklas Tikkanen | 2007 | 77 | 48.88 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
7 | Eero Mäenpää | 2005 | 68 | 50.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Ferdinand Backman | 2006 | 65 | 51.73 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
9 | Antti Rikala | 2005 | 61 | 52.89 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
10 | Joona Talja | 2007 | 58 | 53.59 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Antti Lepola | 2006 | 57 | 54.05 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
12 | Kalle Heinonen | 2006 | 55 | 54.85 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
- | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 14, 50m VU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 266 | 32.41 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Jami Ihalainen | 2003 | 251 | 33.06 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Tuure Ollikainen | 2003 | 164 | 38.09 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
4 | Topias Kupiainen | 2004 | 160 | 38.35 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Leo Liukonen | 2004 | 144 | 39.74 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
6 | Arttu Tepponen | 2004 | 129 | 41.18 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
7 | Juuso Salenius | 2004 | 122 | 42.00 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
8 | Joona Kurppa | 2004 | 65 | 51.74 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Laji 14, 50m VU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Patrick de Monte | 2001 | 325 | 30.33 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
2 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 322 | 30.43 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Ville Aaltonen | 2001 | 308 | 30.87 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Hugo Enroth | 2001 | 281 | 31.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 272 | 32.16 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Oskar Voiko | 2002 | 270 | 32.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Kasperi Koskinen | 2001 | 262 | 32.58 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
8 | Tuukka Pekkanen | 2002 | 258 | 32.76 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
9 | Kalle Alkula | 2001 | 250 | 33.08 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Juuso Toivonen | 2001 | 236 | 33.73 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Leevi Korpinen | 2001 | 233 | 33.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Julius Nyberg | 2002 | 215 | 34.81 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
13 | Tuomas Moilanen | 2001 | 192 | 36.13 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 14, 50m VU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Werner Heräjärvi | 1999 | 511 | 26.09 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
2 | Valtteri Väisänen | 1999 | 476 | 26.71 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 429 | 27.64 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Olli Rautaporras | 2000 | 426 | 27.72 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Lauri Törmä | 2000 | 405 | 28.19 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Roope Aro | 2000 | 390 | 28.54 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Jani Savander | 1999 | 345 | 29.73 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
8 | Mikael Piirainen | 2000 | 341 | 29.84 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Otto Kallama | 1999 | 339 | 29.89 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 335 | 30.02 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Aleksi Turkkila | 2000 | 317 | 30.58 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
12 | Onni Kuronen | 2000 | 311 | 30.78 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Lauri Löyttyniemi | 1999 | 284 | 31.70 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Frans Meltovaara | 2000 | 217 | 34.68 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 14:54 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 15:40 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Laji 15, 200m SKU T-11,-13,-15, N, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 334 | 40.65 | 1:29.99 | 2:22.67 | 3:03.42 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Siiri Konkka | 2004 | 315 | 42.33 | 1:32.29 | 2:26.14 | 3:07.18 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 278 | 46.82 | 1:37.31 | 2:33.67 | 3:15.10 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Aino Hinkka | 2005 | 276 | 42.76 | 1:32.21 | 2:32.67 | 3:15.49 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Aada Hakala | 2004 | 273 | 46.76 | 1:35.23 | 2:31.66 | 3:16.28 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Ella Mäkinen | 2004 | 264 | 44.22 | 1:34.16 | 2:35.06 | 3:18.39 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Tinja Lasonen | 2004 | 264 | 44.49 | 1:38.02 | 2:36.43 | 3:18.44 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 253 | 43.38 | 1:33.33 | 2:39.51 | 3:21.40 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 247 | 46.08 | 1:38.98 | 2:36.36 | 3:22.78 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Salla Rantala | 2004 | 247 | 52.28 | 1:43.42 | 2:39.36 | 3:22.90 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Sofia Ellonen | 2004 | 245 | 49.19 | 1:40.50 | 2:39.66 | 3:23.36 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Alina Talja | 2004 | 224 | 50.93 | 1:45.08 | 2:42.20 | 3:29.63 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Jessica Mäkinen | 2004 | 217 | 47.45 | 1:41.81 | 2:42.74 | 3:31.65 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 196 | 49.00 | 1:43.66 | 2:48.80 | 3:38.95 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Aino Lepola | 2005 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
- | Veera Vahtolammi | 2004 | DSQ | RU | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 15, 200m SKU T-11,-13,-15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Katariina Niemi | 2002 | 456 | 37.92 | 1:19.30 | 2:07.63 | 2:45.42 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Ilona Juuri | 2002 | 428 | 38.73 | 1:20.59 | 2:11.53 | 2:49.01 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Kaisla Kangas | 2002 | 418 | 39.34 | 1:22.40 | 2:12.69 | 2:50.26 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Olga Koskinen | 2002 | 412 | 37.46 | 1:22.17 | 2:11.47 | 2:51.09 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Jenni Moisio | 2002 | 368 | 38.12 | 1:23.96 | 2:16.79 | 2:57.69 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Saana Yritys | 2003 | 358 | 38.45 | 1:24.06 | 2:18.77 | 2:59.39 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
7 | Senni Mattila | 2003 | 341 | 42.91 | 1:27.73 | 2:22.32 | 3:02.27 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Venla Koskinen | 2003 | 338 | 43.08 | 1:26.96 | 2:23.43 | 3:02.80 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Oona Kuusivaara | 2002 | 335 | 45.41 | 1:31.00 | 2:21.84 | 3:03.24 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Ronja Myllykallio | 2003 | 319 | 40.76 | 1:26.55 | 2:25.86 | 3:06.30 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Kerttu Nurmi | 2003 | 290 | 45.81 | 1:35.78 | 2:30.80 | 3:12.40 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Siiri Toiva | 2002 | 290 | 46.09 | 1:34.99 | 2:29.78 | 3:12.41 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Sini Korin | 2003 | 285 | 42.15 | 1:30.19 | 2:30.12 | 3:13.43 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Anni Ruokanen | 2003 | 281 | 45.00 | 1:33.95 | 2:31.67 | 3:14.42 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
15 | Soile Auvinen | 2002 | 264 | 48.11 | 1:38.12 | 2:38.27 | 3:18.35 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Ilona Halima | 2003 | 254 | 45.63 | 1:38.98 | 2:38.27 | 3:20.91 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Vilma Rantala | 2003 | 248 | 48.79 | 1:40.51 | 2:37.83 | 3:22.51 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 247 | 49.55 | 1:40.10 | 2:38.68 | 3:22.90 | |||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
19 | Minea Wiren | 2003 | 244 | 47.67 | 1:39.15 | 2:36.61 | 3:23.77 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
20 | Tessa Kirjonen | 2003 | 232 | 46.14 | 1:41.18 | 2:40.73 | 3:27.22 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Hilda Helo | 2003 | 231 | 45.57 | 1:38.90 | 2:42.44 | 3:27.52 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Selina Kavka | 2003 | 196 | 50.80 | 1:46.29 | 2:49.29 | 3:39.18 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Evgenia Vlasova | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Maija Nurmi | 2003 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Taiga Yritys | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 15, 200m SKU T-11,-13,-15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Annika Karinkanta | 2000 | 604 | 32.21 | 1:12.79 | 1:57.08 | 2:30.64 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Elina Karinkanta | 2000 | 562 | 32.85 | 1:14.28 | 1:58.54 | 2:34.30 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Mila Manner | 2001 | 556 | 32.89 | 1:12.92 | 2:00.45 | 2:34.88 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Camilla Tyven | 2001 | 479 | 35.48 | 1:17.04 | 2:05.81 | 2:42.80 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Anni Aro | 2001 | 467 | 35.82 | 1:17.63 | 2:05.34 | 2:44.12 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Pinja Penttilä | 2001 | 451 | 35.94 | 1:22.19 | 2:08.66 | 2:46.07 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Suvi Kurth | 2001 | 451 | 35.57 | 1:19.36 | 2:09.30 | 2:46.09 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Minka Halava | 2001 | 405 | 38.36 | 1:23.56 | 2:14.17 | 2:52.14 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Anni Matikainen | 2001 | 391 | 38.15 | 1:23.31 | 2:14.99 | 2:54.12 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Ronja Vallenius | 2001 | 375 | 40.88 | 1:26.97 | 2:17.86 | 2:56.58 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Siiri Nurmi | 2000 | 349 | 40.07 | 1:25.89 | 2:21.81 | 3:00.89 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Petra Puronurmi | 2000 | 344 | 41.32 | 1:28.71 | 2:20.78 | 3:01.69 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Kamilla Karppinen | 2001 | 336 | 41.02 | 1:30.30 | 2:22.21 | 3:03.14 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Viivi Jokiniemi | 2001 | 335 | 41.15 | 1:27.77 | 2:19.95 | 3:03.26 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Sara Pasanen | 2001 | 330 | 40.16 | 1:28.44 | 2:23.07 | 3:04.15 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Emilia Majuri | 2001 | 307 | 42.46 | 1:30.91 | 2:28.43 | 3:08.73 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Danyela Tanke | 2000 | 296 | 41.26 | 1:32.84 | 2:26.84 | 3:10.92 | |||
Porin Pyrintö | ||||||||||
18 | Ulla Ylinen | 2000 | 294 | 41.13 | 1:34.07 | 2:31.96 | 3:11.55 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Marissa Cavallotti | 2000 | 290 | 42.25 | 1:29.99 | 2:26.33 | 3:12.40 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Siiri Haanpää | 2001 | 268 | 46.20 | 1:38.08 | 2:35.61 | 3:17.47 | |||
Porin Pyrintö | ||||||||||
Laji 15, 200m SKU T-11,-13,-15, N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Katarina Korpinen | 1993 | 551 | 33.52 | 1:13.85 | 1:59.27 | 2:35.31 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Henni Känkänen | 1999 | 422 | 36.82 | 1:23.64 | 2:11.45 | 2:49.69 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Noora Vallinen | 1998 | 403 | 36.43 | 1:22.02 | 2:10.85 | 2:52.41 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Maiju Mäenpää | 1997 | 346 | 39.66 | 1:27.89 | 2:19.09 | 3:01.37 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 15:40 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 16:07 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Laji 16, 200m SKU P-12,-14,-16, M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 302 | 38.44 | 1:20.22 | 2:11.27 | 2:48.58 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Jami Ihalainen | 2003 | 281 | 39.29 | 1:25.30 | 2:15.27 | 2:52.62 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Joona Kortteinen | 2003 | 231 | 43.55 | 1:29.60 | 2:20.50 | 3:04.37 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Roope Ollikainen | 2004 | 189 | 48.48 | 1:37.23 | 2:33.76 | 3:16.90 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Teemu Nurminen | 2003 | 185 | 46.08 | 1:38.37 | 2:34.73 | 3:18.37 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Miro Birkstedt | 2004 | 135 | 53.75 | 1:46.38 | 2:51.94 | 3:40.17 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
7 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 91 | 1:00.02 | 2:03.38 | 3:15.11 | 4:10.85 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
- | Aku Rauska | 2004 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Arttu Mäenpää | 2003 | DSQ | SU | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Elias Laine | 2003 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
- | Miko Vaikkola | 2003 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Onni Mäkimartti | 2004 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Robert Ridal | 2003 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 16, 200m SKU P-12,-14,-16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Hugo Enroth | 2001 | 348 | 35.44 | 1:17.07 | 2:03.78 | 2:40.81 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Perttu Mikkola | 2001 | 328 | 34.48 | 1:16.43 | 2:06.93 | 2:43.94 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Riku Leino | 2001 | 303 | 38.30 | 1:25.76 | 2:09.53 | 2:48.34 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Pieti Raunio | 2002 | 277 | 41.61 | 1:25.50 | 2:16.48 | 2:53.43 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 272 | 36.48 | 1:21.86 | 2:14.07 | 2:54.56 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Axel Olander | 2002 | 271 | 37.90 | 1:20.81 | 2:17.77 | 2:54.71 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Jere Broman | 2002 | 242 | 42.31 | 1:28.72 | 2:20.34 | 3:01.31 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Leevi Korpinen | 2001 | 236 | 42.27 | 1:28.40 | 2:20.70 | 3:02.84 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 225 | 43.38 | 1:27.72 | 2:25.78 | 3:05.85 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Oskar Voiko | 2002 | 218 | 44.01 | 1:28.25 | 2:26.44 | 3:07.87 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Valtteri Tantarimäki | 2002 | 142 | 50.38 | 1:45.27 | 2:47.96 | 3:36.51 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Henri Naarajärvi | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Ville Syrjäkoski | 2002 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 16, 200m SKU P-12,-14,-16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lauri Törmä | 2000 | 458 | 30.20 | 1:08.46 | 1:52.88 | 2:26.70 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Roope Aro | 2000 | 404 | 33.34 | 1:12.47 | 1:57.57 | 2:32.94 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Onni Kuronen | 2000 | 373 | 36.44 | 1:16.90 | 2:00.30 | 2:37.10 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 322 | 35.00 | 1:18.93 | 2:06.97 | 2:44.91 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Kalle Kiviniemi | 2000 | 305 | 37.71 | 1:19.88 | 2:13.12 | 2:48.08 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Lauri Löyttyniemi | 1999 | 249 | 38.62 | 1:25.08 | 2:18.72 | 2:59.66 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Frans Meltovaara | 2000 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Waltteri Tiitola | 2000 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
Laji 16, 200m SKU P-12,-14,-16, M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Daniel Laurila | 1996 | 397 | 33.24 | 1:13.47 | 1:59.07 | 2:33.92 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Eemil Laine | 1998 | 354 | 35.79 | 1:17.57 | 2:04.91 | 2:39.86 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Aleksei Belov | 1998 | 267 | 38.08 | 1:26.92 | 2:14.87 | 2:55.65 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 16:07 |